Úterý 01. dubna 2025 05:52
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Czech Fund

img

Proč inflace nečekaně zrychlila?

10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.
img

Zdražování v Česku je nejvýraznější za posledních více než sedm let, listopadová inflace překonala očekávání trhu i centrálních bankéřů

10.12.2019 Míra inflace vykázala v listopadu úroveň 3,1 procenta meziročně, tempo růstu spotřebitelských cen tak oproti říjnu citelně zrychlilo. Meziměsíčně, tedy v porovnání s letošním říjnem, cenová hladina vzrostla o 0,3 procenta.
img

Zemřel Paul Volcker, bankéř, který uspíšil pád železné opony a rozpad SSSR

09.12.2019 Ve věku 92 let dnes zemřel Paul Volcker. Coby šéf americké centrální banky na přelomu 70. a 80. zkrotil tehdejší citelnou inflaci, a připravil tak půdu pro hospodářsky úspěšná 80. léta v USA. Svým způsobem tak zásadně pomohl prezidentu Ronaldu Reaganovi k „uzbrojení“ Sovětského svazu, a přispěl tak k uspíšení pádu železné opony. Pokud by Volckerovo působení v čele Fedu nebylo tak úspěšné, Spojené státy by pravděpodobně vykazovaly v 80. letech výrazně horší ekonomickou výkonnost, což by zřejmě oddálilo rozpad SSSR i pád železné opony.
img

Stavebnictví naráží na nedostatek kapacit – bytů se letos začalo stavět nejvíce od roku 2009

09.12.2019 Stavební produkce se v říjnu po zářijovém vzepětí vrátila k meziročnímu propadu. Částečně kvůli poměrně vysoké srovnávací základně října loňského roku.
img

Zahraniční obchod v říjnu mírně zklamal

09.12.2019 Zahraniční obchod České republiky v říjnu mírně zklamal. Vykázal horší než předpokládanou výslednou bilanci, když dosáhl přebytku 7,2 miliardy korun, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s přebytkem 13,3 miliardy. Zhoršování mezinárodních obchodních podmínek, nárůst protekcionismus a související zpomalování čínské nebo německé ekonomiky tedy po průmyslu začíná doléhat také na český zahraniční obchod. Ten až do září opakovaně, měsíc za měsícem, překonával sám sebe, když překvapivě vzdoroval uvedeným potížím.
img

Český průmysl padá k zemi, automobilky chystají snižovat početní stavy zaměstnanců o desetitisíce

09.12.2019 Tuzemský průmysl padá k zemi, automobilky chystají snižovat početní stavy zaměstnanců o desetitisíce. Český průmysl se v říjnu propadl v souladu s očekáváním trhu, o tři procenta v neočištěném vyjádření. V očištěné podobě byl jeho výkon meziročně pouze o 0,4 procenta nižší. Letošní říjen měl totiž o jeden pracovní den méně než ten loňský. I tak je zřejmé, že na tuzemský průmysl stále tíživěji doléhají nepříznivé zahraniční tlaky. Projevují se zejména v odvětvích, která jsou vysoce cyklická a vysoce závislá na plynulosti mezinárodního obchodu. Silný propad vykazuje například hutnictví. To je citelně zasaženo zaváděním cel ze strany Spojených států a odvetnými kroky dalších ekonomik, včetně přesměrování obchodních toků, například v oblasti oceli z Turecka do zemí EU.
img

Český trh práce vykazuje odolnost vůči zpomalování průmyslu, příští rok ale bude hůř

09.12.2019 Český trh práce vykazuje odolnost vůči zpomalování průmyslu, příští rok ale bude hůř. Míra nezaměstnanosti v listopadu setrvala na samém dně probíhajícího národohospodářského cyklu. Vykázala úroveň 2,6 procenta, stejně jako v říjnu a předtím i v květnu a červnu. Nachází se tak na svém minimu za období posledních více než dvaceti let. Zvláště v oblasti průmyslu, například automobilového, jsou ale patrné znaky jistého ochlazování přehřátého trhu práce.
img

Maso zdražuje nejvýrazněji za posledních více než deset let, africký mor prasat ohrožuje i Česko, v Německu mají „řízkovou nouzi“. Trumpovi ale mor nahrává ke znovuzvolení

08.12.2019 Světové ceny potravin v listopadu vyskočily na své dvouleté maximum. Vyplývá to z čerstvých údajů Organizace spojených národů, podle nichž stouply celosvětově ceny potravin meziročně o takřka deset procent. Důvodem je hlavně zdražování masa, které podle OSN podražilo mezi letošním říjnem a listopadem o 4,6 procenta, což je nejvyšší nárůst za posledních více než deset let. Zdražování masa, zejména vepřového, už pociťuje také Česko.
img

Nejdražší firma světa bude po deseti letech opět z Asie, Saudi Aramco slibuje dividendu větší než český rozpočet na rok 2020

06.12.2019 Od příštího týdne bude mít svět novou celkově nejhodnotnější firmu – se štemplem z burzy. Na rijádské burze se totiž začne obchodovat s částí akcií dosud plně státního podniku Saudi Aramco, neboli Saudi Arabian Oil Co. Globálně nejziskovější podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, včera oznámil, že v rámci primárního úpisu svých akcií získá kapitál ve výši 25,6 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že Aramco dá na burzu pouze 1,5 procenta svých akcií, a to za cenu odpovídající zhruba 8,50 dolaru za akcii, činí celková hodnota podniku 1,7 bilionu dolarů.
img

Češi v říjnu navýšili své útraty méně, než se čekalo. Utrácí ovšem stále solidně, jejich nákupní apetýt zeslábne příští rok, kvůli obavě z propouštění

06.12.2019 Češi stále nakupují s gustem, od oblečení přes mobily až po elektroniku. Jejich útraty táhnou ekonomiku, ochlazení přijde příští rok. Rychlejší růstové dynamiky v tomto ekonomickém cyklu už český maloobchod nedosáhne.
img

Pohonné hmoty v Česku může zlevnit nejednota kartelu OPEC a dalších těžařů v čele s Ruskem, kteří právě zasedají ve Vídni

05.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Benzín zlevnil o šest haléřů na průměrnou cenu 32,11 koruny za litr, což je jeho nejnižší cena za posledních takřka osm měsíců. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o jeden haléř, na 31,71 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem.
img

Rozpočet na rok 2020 smutně vyjadřuje nulové reformní úsilí vlády, čtyřicetimiliardový schodek vadit nemusí, pokud se nevymkne kontrole

05.12.2019 Poslanecká sněmovna včera večer schválila rozpočet na rok 2020. Jeho celkové výdaje činí 1618 miliard korun, příjmy pak 1578 miliard.
img

Automobilky celosvětově zruší minimálně 80 tisíc pracovních míst

04.12.2019 V nadcházejících letech automobilky celosvětově zruší minimálně 80 tisíc pracovních míst, vyplývá z aktuálních čísel agentury Bloomberg. Z hlediska české ekonomiky je varovné, že podstatná část těchto pozic bude zrušena v Německu. Na tamním automobilovém průmyslu je česká ekonomika silně závislá. Ve velkém se pracovní místa budou rušit také v automobilových závodech v USA či Británii.
img

Brazílie vítězí v americko-čínské celní válce. Proto nyní Trump zavádí cla právě i na brazilský dovoz

03.12.2019 Po několik týdnů teď americký prezident Donald Trump se světovými trhy příliš nehýbal. Burziány jeho zklidnění ukolébalo. Podstatná část jich uvěřila, že dohoda o dílčím smíru USA a Číny v celní válce, která už trvá bezmála dva roky, je opravdu „na spadnutí“. Na spadnutí jsou ale nyní spíše akcie všude možně po světě, které Trumpovo předchozí ticho vyhnalo, zdá se, neopodstatněně vysoko, takže pád je zřejmě nutný. V krajním případě si světové burzy zopakují loňský vánoční panický výprodej.
img

Česká republika digitální daní zbytečně riskuje. Trumpova administrativa chystá odvetu Francii za její digitální daň, pro Česko je to vztyčený prst

03.12.2019 Americká vláda včera oznámila, že by mohla uvalit až 100procentní dodatečná cla na francouzské zboží o objemu 2,4 miliardy dolarů včetně šumivého vína, kabelek, sýrů a dalších výrobků. Jsou to protiopatření za francouzskou digitální daň, která by podle Washingtonu mohla poškodit americké technologické firmy.
img

Vláda svým letošním hospodařením ostudu neudělá, na výjimečně dobrá léta však musí zapomenout. Zradila ji ekonomika i odložení startu třetí i čtvrté vlny EET

02.12.2019 Hospodaření státního rozpočtu ke konci listopadu vykázalo schodek 38,6 miliardy korun. Taková suma je velice blízko rozpočtovanému schodku čtyřiceti miliard korun, takže vláda stojí v posledním měsíci roku před velkou výzvou, aby rozpočtovaný schodek naplnila. Předpokládáme, že vládě se nakonec podaří splnit rozpočtovaný schodek, resp. zajistit, aby nedošlo k hlubšímu než rozpočtovanému schodku. Loni koncem listopadu státní rozpočet také vykazoval poměrně citelný schodek, a sice 21,6 miliardy korun, aby za celý rok 2018 nakonec vykázal přebytek, konkrétně necelé tři miliardy korun. Letos posun do kladného pásma čekat nelze, nicméně vláda by měla docílit právě toho, že státní rozpočet nevykáže schodek hlubší než rozpočtovaných čtyřicet miliard.
img

Český průmysl se varovně propadá, a bude hůř. Propouštění oznámily Continental, Audi, Daimler, výrobu omezuje nošovický závod Huyndai

02.12.2019 Intenzita zhoršování provozních podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu v listopadu opět nabrala nepříjemně na síle. Podmínky se zhoršovaly dvanáctý měsíc v řadě, a to prakticky nejintenzivněji za celé období od poloviny krizového roku 2009. Vyplývá to z dnes zveřejněných listopadových čísel indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu, který sestavuje společnost Markit.
img

Česká ekonomika zůstává odolná vůči německému a čínskému zpomalení, přesto však svým růstem nadále zaostává za Maďarskem a Polskem

29.11.2019 Hrubý domácí produkt České republiky rostl ve třetím letošním čtvrtletí reálně mezičtvrtletně o 0,4 procenta, meziročně pak o 2,5 procenta. Tuzemská ekonomika tedy v porovnání s druhým kvartálem nepatrně ztratila na dynamice, avšak nadále si udržuje celkem solidní tempo růstu. Zvláště po přihlédnutí k tomu, že německá ekonomika koketovala s technickou recesí, do níž však nakonec podle předběžného odhadu těsně nezabředla.
img

České nemovitosti jsou nadhodnocené ještě více než loni, až o 20 %, varuje ČNB

28.11.2019 Z klíčových informací zprávy Rizika pro finanční stabilitu, které dnes zveřejnila Česká národní banka, vyplývá, že jednotlivé komerční banky nedodržují doporučení centrální banky týkající se velkosti části hodnoty nemovitosti nakupované na úvěr. To bude dalším argumentem pro ČNB, která usiluje změnit charakter daného a dalších podobných doporučení z pouhého doporučení na zákonnou povinnost. Vláda příslušnou legislativu – novelu zákona o České národní bance – schválila v červnu, nyní ji mají v prvním čtení k posouzení poslanci v rámci právě probíhající schůze Poslanecké sněmovny.
img

Pohonné hmoty v Česku může zlevnit krach jednání USA a Číny. Jeho riziko roste, Trump totiž podpořil Hongkong

28.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na průměrnou cenu 32,17 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,12 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o pět haléřů, na 31,72 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem. Pokud však dojde ke krachu jednání USA a Číny o dílčím smíru v celní válce, jehož pravděpodobnost nyní roste, pohonné hmoty v Česku by ještě před Vánoci citelněji zlevnily.
img

Mezi Čechy teď rapidně stoupá zájem o fixaci cen elektřiny. Elektřina jim zdražuje čtvrtým nejrychlejším tempem v EU a bude to pokračovat

27.11.2019 Elektřina pro domácnosti v Česku momentálně zdražuje čtvrtým nejrychlejším tempem v EU. Podle aktuálních údajů Eurostatu vzrostla v letošním prvním pololetí cena elektřiny pro domácnosti v ČR meziročně o dvanáct procent. Výrazněji ve stejném období zdražovala v celé EU už pouze v Nizozemsku, na Kypru a v Litvě. Zdražování navíc bude pokračovat i v příštích letech. Domácnostem se tak může vyplatit si cenu elektřiny u svého dodavatele zafixovat. Mezi Čechy v posledních měsících zřetelně roste zájem o fixované produkty.
img

S fúzemi a akvizicemi se tento týden roztrhl pytel, na trhy se vrací optimismus. Investoři věří v uklidnění celní války, měkký brexit i nadále uvolněnou měnovou politiku centrálních bank

26.11.2019 S fúzemi a akvizicemi se tento týden roztrhl pytel. Ještě nenastala ani jeho polovina a už byly celosvětově oznámeny fúze a akvizice za více než sedmdesát miliard dolarů.
img

Hong Kong: Trump mlčí, jde tedy do tuhého

26.11.2019 Exministr zahraničí USA Henry Kissinger to minulý týden na konferenci v Pekingu vyjádřil příměrem. V nové studené válce sice svět ještě není, ale pokud je studená válka jakýmsi temným horským masívem, nacházíme se v předhůří. Temnému masívu opravdu radno se vyhnout; konflikt mezi USA a Čínou by totiž podle šestadevadesátiletého státníka mohl být nakonec horší než první světová válka.
img

Historicky největší obchod luxusní branže je tu, Louis Vuitton kupuje Tiffany. Nejbohatší Evropan si na to půjčí za skoro nulový úrok

25.11.2019 Dvě ikony světa luxusního zboží se spojují. Skupina LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) kupuje za více než šestnáct miliard dolarů společnost Tiffany, dohoda padla o víkendu, dnes byla oznámena. Francouzský konglomerát LVMH, jejž ovládá nejbohatší Evropan Bernard Arnault, získává v historicky největší akvizici luxusní branže americkou šperkařskou legendu. Tím upevní své postavení právě v oblasti šperkařství, a bude tedy moci lépe oslovit trh nejen v USA, ale také ten rychle rostoucí asijský.
img

Důvěra v českou ekonomiku je nejníže za více než pět let, lidé se v rostoucí míře bojí zhoršení vlastní finanční situace

25.11.2019 Důvěra v českou ekonomiku v listopadu opět poklesla, byť mírněji než v říjnu. Je tak nejnižší za celé období od července 2014. Nálada spotřebitelů se propadla nejníže od října 2014. Dále poklesl také sentiment v podnikatelské sféře, který je nejhorší dokonce od května 2014.
C:\fakepath\euro.jpg

Eurozóna se prý zatím nenachází na kraji obrovské krize

24.11.2019 Ekonomiky v eurozóně se zatím nenachází na kraji obrovské krize. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekl ekonom Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity v New Yorku. Velice nízké úrokové sazby podle něj způsobují to, že i výrazně zadlužené země jako třeba Itálie jsou schopné splácet své dluhy. ČR by měla využít toto prostředí nízkých sazeb k investování, dodal.
img

Black Friday se blíží, bude rekordní. Češi utratí desítky miliard, u žen vedou oděvy a obuv, u mužů elektronika

23.11.2019 Právě začíná takzvaný „Black Week“, neboli týden slev a akčních nabídek – byť leckdy falešných. Velké předvánoční nakupování vyvrcholí v pátek, 29. listopadu, stále populárnějším „Black Friday“ – „Černým pátkem“. Žně zaznamenají například české e-shopy, které se mohou během „Black Weeku“ a následujících tří předvánočních, adventních týdnů těšit na tržby čítající více než 20 miliard korun.
img

Trump říká, že už zachránil život tisícům obyvatel Hong Kongu. Trhy i proto věří, že nakonec si plácne s Pekingem

22.11.2019 Když Donald Trump mlčí, znamená to zjevně, že řeší zásadní dilema své kariéry. Dosud převážně mlčí k hongkongským pouličním bouřím. A to jindy třeba neváhá po twitteru v reálném čase radit až do Paříže, jak správně hasit požár katedrály. Jenže to, zda se podaří zachránit Notre Dame, či ne, není pro jeho kariéru ani za mák tak důležité jako to, jak se mu nyní podaří vyjít s Pekingem.
img

Home Credit není jediný, kdo aktuálně stáhl záměr vstoupit na burzu v Hong Kongu. Souvisí to i se situací v čínském maloobchodním segmentu

21.11.2019 Skupina Home Credit podle svého dnešního oznámení nebude pokračovat v procesu vstupu její stoprocentní dcery, Home Credit NV, na hongkongskou burzu. Jako důvod skupina uvádí nepříznivé tržní podmínky.
img

Bouře v Hong Kongu mohou Čechům zlevnit benzín i naftu

21.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu mírně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na průměrnou cenu 32,20 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,17 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila taktéž o tři haléře, na 31,77 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem.
img

Hongkongské bouře jsou klíčovou bezprostřední hrozbou světové ekonomice, Trumpa staví před nepříjemné dilema

20.11.2019 Sokem v celní válce nejsou americkému prezidentu Donaldu Trumpovi jen jeho čínský protějšek Si Ťin-pching a jeho soudruzi. Svým způsobem mu sokem jsou i mnozí vrcholní politici v USA, včetně republikánů. To samé platí pro Si Ťin-pchinga. Sokem mu není jen Trump a jeho administrativa, ale také mnozí přední spolustraníci.
img

Lithium opět v popředí zájmu. Akcie European Metals Holdings za poslední měsíc zdražily o více než 40 procent, strategické partnerství s ČEZ je pro trh dobrou zprávou

20.11.2019 Akcie australské společnosti European Metals Holdings (EMH) zdražily od začátku listopadu na londýnské burze o znatelných více než 39 procent, za dnešek přidávají aktuálně 3,5 procenta. Cena akcií vzrostla během první poloviny listopadu, poté, co firma poslední říjnový den signalizovala, že proces hloubkové kontroly, prováděný podnikem ČEZ, se chýlí ke konci. Trh tedy následně spekuloval, že celý proces dopadne příznivě a ČEZ a EMH strategické partnerství uzavřou. Tak se nyní děje, byť podmíněně. Podmínkou je právě zdárné dotažení due dilligence. Za celý letošní rok akcie EMH přidávají k dnešnímu dni více než 39 procent, za posledních třicet dní pak přes 40 procent (viz graf níže).
img

Česká republika digitální daní zbytečně riskuje. Daň je z mnoha hlediska problematická, riskujeme zhoršení vztahů s USA, takže je lepší počkat na mezinárodní řešení z pera OECD

19.11.2019 Zaprvé, může být v kolizi s GDPR. V praxi totiž může nastat třeba to, že pokud si Čech během dovolené ve Španělsku prostřednictvím svého mobilu otevře Google-účet, jeho mobilní telefon bude pro daňové účely považován za „španělský“, a to i přesto, že jej zakoupil v České republice a ve Španělsku je přechodně, pouze na dobu několika dní. Pro účely geolokalizace bude stále klíčová IP adresa, takže se zřejmě objeví nový typ daňového úniku, který bude zahrnovat přesměrování nebo zastření geolokalizace daného zařízení. Vyvstane zřejmě také právě otázka, zda je nabytí práv ke zdanění na španělském území na základě právě geolokalizace v souladu s legislativou GDPR, která vstoupila v platnost v roce 2018.
img

Většina kovů ze státních rezerv nyní zlevňuje a zlevňovat bude. Není ideální doba na jejich prodej

18.11.2019 Podle Správy státních hmotných rezerv jsou součástí těchto rezerv kovy měď, hliník, nikl, olovo a zinek.
img

„Hypotéka na celý život“ je dalším příznakem neutěšeného stavu na trhu s bydlením

18.11.2019 V Česku se rozjíždí takzvané „hypotéky na celý život“, informují dnešní Hospodářské noviny. Několik tuzemských bank totiž nabízí hypotéku, kterou lze splácet až 40 let, v některých případech dokonce do 75 let věku. Banky se takto snaží vyjít vstříc mladším lidem, do 35 let věku, kteří rozložením doby splácení právě na čtyřicet let snižují výši měsíční splátky. Banky tak postupují v rozporu s doporučením České národní banky, která půjčování na více než standardních třicet let považuje za rizikové.
img

Růst cen ve výrobě polevuje. Citelně ovšem nadále zdražují stavební práce, elektřina, ovoce či vepřové

18.11.2019 Ceny tuzemských výrobců v říjnu navázaly na převážně zpomalující, případně stagnující trend. Inflační tlaky v oblasti české výroby zmírňují z podstatné části kvůli lepší než loňské zemědělské úrodě a kvůli globálnímu ekonomickému zpomalování, které představuje zásadní protiinflační tlak.
img

Celosvětový boom čínských investic zmírňuje

17.11.2019 Čínské zahraniční investice v uplynulých letech vykázaly impresivní vzmach, korunovaný vznikem Iniciativy jednoho pásma a jedné cesty. V nadcházejících letech však nelze očekávat podobně dravý růst. Zejména kvůli nárůstu ochranářství a stárnutí čínské populace.
img

Česká ekonomika v době od července do září dobře odolávala nepříznivým mezinárodním vlivům

14.11.2019 Hrubý domácí produkt České republiky rostl meziročně o 2,5 %. Tuzemská ekonomika tedy v porovnání se druhým kvartálem nepatrně ztratila na dynamice, avšak nadále si udržuje celkem solidní tempo růstu. Zvláště po přihlédnutí k tomu, že německá ekonomika koketovala s technickou recesí. Nakonec české ekonomice pomohlo i to, že Německo podle dnešních předběžných údajů do recese nepadlo. Přes jisté známky stabilizace ovšem německá ekonomika i tak čelí nejstrmějšímu propadu průmyslu za poslední desetiletí, tamní ekonomiku drží na nohou spotřeba domácností a spotřeba vlády.
img

Německo uniklo recesi, českým řidičům zdraží pohonné hmoty

14.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu stagnovaly. Benzín setrval na průměrné ceně 32,23 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,22 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o haléř, na 31,80 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu ceny pohonných hmot vzrostou v rozmezí od pěti do deseti haléřů
img

Česká ekonomika od července do září zřejmě rostla pomaleji než Maďarsko i Polsko, zato rychleji než Slovensko

13.11.2019 Hrubý domácí produkt České republiky rostl ve třetím letošním čtvrtletí dle našeho předpokladu reálně mezičtvrtletně o 0,4 procenta, meziročně pak o 2,6 procenta. Tuzemská ekonomika tedy v porovnání se druhým kvartálem nepatrně ztratila na dynamice, avšak nadále si udržuje celkem solidní tempo růstu. Zvláště po přihlédnutí k tomu, že německá ekonomika koketuje s technickou recesí (zda do ní zabředla, se předběžně dozvíme zítra, 14. 11.).
img

Trh přijal výsledky ČEZ se zklamáním, to lepší však firmu ještě čeká

12.11.2019 Trh přijal výsledky ČEZ za třetí čtvrtletí letošního roku s určitým zklamáním, byť si je vědom, že firma toho, že firma má přes sebou zářnější kvartály. Akcie společnosti zareagovaly na ranní oznámení výsledků poklesem, aktuálně jsou níže o zhruba 0,6 procenta. Provozní zisk EBITDA poklesl meziročně o bezmála sedmnáct procent na 9,8 miliardy korun. Analytici přitom v průměru očekávali provozní zisk vy výši 11,5 miliardy korun. Slabší provozní ziskovost se promítla do poklesu očištěného čistého zisku, který dosáhl úrovně půl miliardy korun, tedy hned o tři miliardy nižší úrovně než loni ve třetím čtvrtletí.
img

Inflace je stále vysoko. Vzhůru ceny žene zdražující elektřina, teplo, vepřové či ovoce

11.11.2019 Míra inflace vykázala v říjnu v souladu s očekáváním trhu úroveň 2,7 procenta meziročně, tempo růstu spotřebitelských cen tak zůstalo stejné jako v září. Meziměsíčně, tedy v porovnání s letošním zářím, vzrostly ceny o 0,5 procenta. Inflaci se zatím příliš „nechce“ ke svému cíli ve výši dvou procent, v rozporu s předpoklady z první poloviny roku.
img

Komentář k odhadu říjnové inflace

10.11.2019 Míra inflace vykázala v říjnu dle našeho předpokladu úroveň 2,7 procenta meziročně, tempo růstu spotřebitelských cen tak zůstalo stejné jako v září. Meziměsíčně, tedy v porovnání s letošním zářím, vzrostly ceny o 0,4 procenta. Inflaci se zatím příliš „nechce“ ke svému cíli ve výši dvou procent, v rozporu s předpoklady z první poloviny roku.
img

Češi jsou s vlastní finanční situací spokojení skoro jako Němci, jsou přitom zároveň spokojenější než Francouzi, Italové či Španělé

10.11.2019 V Česku se údajně šíří „pandemie exekucí“. Je-li tomu tak, pak Češi vykazují nadmíru dobrou psychickou odolnost. Anebo pandemie exekucí (či něco podobně finančně a zároveň sociálně tíživého) je fenomén rozšířený v podstatné části Evropy. Jak jinak totiž vyložit aktuální zjištění Eurostatu. Spokojenost Čechů s vlastní finanční situací je v rámci EU nadprůměrná. Na škále od jedné do deseti, kde „desítka“ představuje nejvyšší možnou spokojenost s vlastní finanční situací, vykazují Češi hodnotu 6,7 (viz graf níže). Průměr zemí EU je přitom 6,5.
img

Český trh práce opět přepisuje historii, jen jediný okres má míru nezaměstnanosti nad pětiprocentní hranicí. Volných míst ale od srpna ubylo už přes 13 tisíc

08.11.2019 Míra nezaměstnanosti se říjnu opět klesla prakticky na samé dosavadní dno probíhajícího národohospodářského cyklu. Snížila se na úroveň 2,6 procenta, ze zářijové úrovně 2,7 procenta. Nachází se tak opět na svém minimu za období posledních více než dvaceti let – stejně nízké úrovně dosáhla v uplynulých více než dvaceti let už pouze letos v květnu a v červnu. Zvláště v oblasti průmyslu, například automobilového, jsou patrné znaky jistého ochlazování přehřátého trhu práce. Toto ochlazování se zatím projevuje zejména úbytkem volných pracovních míst. V říjnu jich bylo „jen“ 337,5 tisíce, tedy nejméně od letošního února. Oproti rekordnímu srpnovému údaji už na tuzemském trhu práce ubylo před 13 tisíc volných pracovních míst.
img

Ministerstvo financí je ve své prognóze růstu ČR v roce 2020 znatelně opatrnější než Česká národní banka. Nechce politikům dodávat kuráž, ČNB naopak vhání optimismus

07.11.2019 Hned tři klíčové instituce dnes aktualizovaly svoji prognózu růst české ekonomiky v letošním a příštím roce. Jedná se o ministerstvo financí, Evropskou komisi a Českou národní banku.
img

ČNB sazby nezvýšila, bojí se dopadu obchodní války a brexitu na zpomalující českou ekonomiku

07.11.2019 Česká národní banka sazby nezvýšila, bojí se dopadu obchodní války a brexitu na zpomalující českou ekonomiku. Bankovní rada České národní banky dnes na svém měnověpolitickém zasedání ponechala dle očekávání základní úrokové sazby na stávající úrovni. I takový krok však lze v současném mezinárodním kontextu považovat za „jestřábí“. Světově významné centrální banky, v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou, totiž své klíčové sazby snižují, případně dokonce měnovou politiku opět nekonvenčně uvolňují, jako ECB od tohoto měsíce.
img

Češi v září hodně zvýšili své útraty za auta, elektroniku, kosmetiku a obecně za nákupy na e-shopech. Tyto výdaje táhnou celou ekonomiku, ochlazení přijde příští rok

07.11.2019 Češi stále nakupují s gustem, od elektroniky po kosmetiku. Jejich útraty táhnou ekonomiku, ochlazení přijde příští rok.
img

Pohonné hmoty v Česku podraží, kvůli dohodě v celní válce USA a Číny

07.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu dále klesly, i když méně výrazně než o týden dříve. Benzín zlevnil o dva haléře a prodává za 32,23 koruny za litr, tedy nejlevněji za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevňuje taktéž o dva haléře, na 31,83 koruny za litr. V příštím týdnu budou ceny pohonných hmot vzrostou v rozmezí od pěti do deseti haléřů.
img

Staví se nejvíce bytů od roku 2009. Zahraniční obchod překonává sám sebe

06.11.2019 Zahraniční obchod České republiky překonává sám sebe, překonává očekávání. V září vykázal výrazně lepší než předpokládanou výslednou bilanci, když dosáhl přebytku 25,1 miliardy korun, zatímco trh počítal s přebytkem 17,3 miliardy. Výsledek zahraniční obchodu opakovaně, měsíc za měsícem, překonává poslední dobou odhad trhu.
img

Český průmysl čelí obchodním válkám i brexitu, avšak už to pomalu přestává stačit i jen na dýchavičný růst

06.11.2019 Český průmysl čelí obchodním válkám i brexitu, avšak už to pomalu přestává stačit i jen na dýchavičný růst. Propad německého průmyslu a další nepříznivé zahraniční faktory v září stáhly tuzemský průmysl do červených čísel. V průběhu roku dynamika průmyslu postupně dále slábne.
img

Hypotéky v Česku dále zlevňují. ČNB přitom zítra základní sazbu nezvýší, takže hypotéky v dohledné době nezdraží

05.11.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně nadále jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Mezi Washingtonem a Pekingem se otepluje, Trump chce být znovuzvolen. Radost by z toho měla mít i Babišova vláda, snáze bude příští rok plnit rozpočet

05.11.2019 Americké akcie včera vystoupaly na svůj historický rekord, evropské pokořily čtyřleté maximum. Na optimistickou vlnu dnes navazuje asijské obchodování. Trhy povzbuzuje kuloárová zpráva Financial Times, že americká administrativa diskutuje odstranění cel na čínské zboží, která zavedla v září. Tato cla zatěžují například dovážené oděvy či některé druhy elektroniky.
img

Trump se bojí dále stupňovat celní válčení, akcie v USA i v Evropě jsou na rekordu

04.11.2019 Americké akcie pokořily nový historický rekord. Dow Jonesův index třiceti z nejvýznamnějších korporací v USA vystoupal tak vysoko jako ještě nikdy v dějinách. Naposledy ukazatel dosáhl rekordu letos v červenci.
img

Nejziskovější firma světa jde na burzu. Akcie ostatních firem padají

03.11.2019 Saúdskoarabský ropný podnik Saudi Aramco hodlá ještě do konce letošního roku vstoupit na rijádskou burzu. Korunní princ pouštního království Muhammad bin Salmán sní o tom, že by upsání akcií na burze mohlo podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, ohodnotit až na dva biliony dolarů. To by znamenalo, že firma je zhruba osmkrát hodnotnější než všechno to, co se letos vyprodukuje na území České republiky, tedy než hrubý domácí produkt Česka.
img

Státní rozpočet vykázal nejhorší říjnový výsledek od roku 2015, na vině je pomalejší ekonomika a plošné přidávání na platech a důchodech

01.11.2019 Státní rozpočet skončil k konci října ve schodku zhruba 19,6 miliardy korun. Jedná se o první říjnový schodek od roku 2015. Loni státní rozpočet ke konci října hospodařil s přebytkem zhruba 5,7 miliardy korun. Vládě se stále nedaří hospodařit dle představ, byť oproti uplynulým měsícům se situace například v oblasti inkasa DPH mírně zlepšila. Na vině je pomalejší ekonomický růst, než s jakým vláda počítala, a loňské rozsáhlé plošné přidávání na platech a důchodech.
img

V českém průmyslu mizí pracovní místa nejrychleji za posledních deset let, od finanční krize. Důvodem je chřadnutí Německa a obchodní válka USA a Číny

01.11.2019 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se i v říjnu zhoršovaly. Jejich zhoršování trvá už takřka rok, neboť naposledy se zlepšovaly loni v listopadu. Slabou útěchou je to, že letos v říjnu bylo zhoršování slabší než v září, v srpnu a zejména než v červenci. V těchto třech měsících byla totiž hodnota příslušného indexu – indexu nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu – ještě níže než v říjnu. Nicméně hodnota je v říjnu stále poměrně citelně pod úrovní odpovídající stagnaci podmínek, což právě značí pokračující zhoršování podmínek.
img

Za Dušičky letos Češi utratí hodně přes miliardu. Z ekonomického hlediska jsou stále významnější než Hallowen, který slaví spíše jen mladí

01.11.2019 Zítřejší Dušičky jsou z ekonomického hlediska stále čtvrtým nejvýznamnějším svátkem v Česku. Po suverénně vedoucích Vánocích, Silvestru a Velikonocích. Letos Češi u obchodníků nechají za svíčky, hřbitovní květiny typu chryzantém, věnce a další předměty uctívající památku zesnulých v průměru 140 korun za osobu. Celkově pak přes miliardu korun (viz tabulka níže). Jsou ale lidé, kteří za dušičkové předměty utratí i několik tisíc. Pak jsou však i tací Češi, těch je zhruba dvacet procent, které svátek zcela míjí.
img

Benzín je nejlevnější od dubna, pohonné hmoty zlevňuje sílící koruna

31.10.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu dále klesly, i když méně výrazně než o týden dříve. Benzín zlevnil o osm haléřů a prodává za 32,25 koruny za litr, tedy nejlevněji za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevňuje méně výrazně než benzín, a sice o čtyři haléře na 31,83 koruny za litr. V příštím týdnu budou ceny stagnovat na stávající úrovni, je změny budou maximálně v jednotkách haléřů.
img

Greta ztělesňuje klíčovou výzvu, které bude čelit nastupující šéfka Evropské centrální banky

30.10.2019 Už tento pátek stane v čele Evropské centrální banky Christine Lagardeová. Jedna z největších výzev, před níž stojí, je ta, že bude muset v jistém okamžiku „kápnout božskou“. „Ano, Greto, ultra-expanzivní měnová politika centrální banky jde přesně proti tomu, co se svým hnutím žádáte.“
img

Eurostat: Česko doplácí na slabé zastoupení vědy a výzkumu a obecněji pozic s vyšší přidanou hodnotu, zato v průmyslu společně s Irskem dominuje celé EU

29.10.2019 Česká republika byla loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou Evropské unie. Vyplývá to z nových údajů Eurostatu, které zachycují podíl jednotlivých odvětví ekonomiky na její hrubé přidané hodnotě. V ČR se loni průmyslová výroba podílela na přidané hodnotě z 30,5 procenta. Průměr EU přitom činil 19,1 procenta. Průmyslovější zemí než ČR je z pohledu statistiků v celé EU už jedině Irsko. V Irsku průmyslová výroba loni představovala 36,5 procenta hrubé přidané hodnoty.
img

Česko stále patří v čerpání evropských peněz k podprůměrným státům EU. Programové období končí příští rok a proplacenu má zhruba třetinu

28.10.2019 Ačkoli Česká republika letos oproti loňsku zrychlila tempo čerpání evropských peněz, z celounijního pohledu patří v čerpání stále k podprůměrným státům. K dnešnímu dni se podíl proplacených dotací z celkového přiděleného objemu zvýšil na 34 procent, jak vyplývá z průběžně aktualizovaných údajů Evropské komise. Průměrné číslo za celou EU přitom činí 36 procent.
img

Startup WeWork se hroutí. Zaplatí to řadový občan – a pak zvolí Trumpa

25.10.2019 Čtyřicet miliard dolarů v luftu. To je skoro bilion korun. Bublina splaskla, jeden z nejočekávanějších letošních vstupů na burzu skončil spektakulárním fiaskem. Zatímco ještě začátkem roku se americký startup WeWork mohl pyšnit tržním oceněním 47 miliard dolarů, nyní bude rád, když jej investoři ohodnotí aspoň na osm miliard. Splasknutí bubliny WeWork je vztyčeným prstem směrem k centrálním bankám. Ty však těžko změní svůj dostávající kurz.
img

Dnešní rekordní pád akcií Nokie zlobí nejen její akcionáře, ale také odpůrce Huaweie

24.10.2019 Akcie finské společnosti Nokia se dnes na helsinské burze propadly až takřka o čtvrtinu, nejvýrazněji za posledních více než 28 let. Firma totiž zhoršila výhled svého hospodaření a varovala, že růst zisků spjatý s přechodem na sítě páté generace (5G) bude trvat déle, než se čekalo. Nokia uvádí, že musí nyní více investovat do produktů, aby zmírnila nástup konkurence. Takže na investice do mobilních sítí jí tedy zbývá méně kapacity.
img

Benzín je nejlevnější od dubna, kvůli Turecku ale zřejmě zdraží. Češi jej nyní tankují levněji než Slováci, Maďaři, Rakušané i Němci

24.10.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu poměrně znatelně klesly. Benzín zlevnil o patnáct haléřů a prodává za 32,33 koruny za litr, tedy nejlevněji za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevňuje méně výrazně než benzín, a sice o osm haléřů na 31,87 koruny za litr. V příštím týdnu se přitom řidiči v Česku dočkají dalšího zlevnění pohonných hmot, v průměru kolem pěti haléřů na litr. Poté lze čekat stagnaci až mírný růst cen pohonných hmot.
img

Vláda navrhuje rozpočet, který ještě více než ten letošní zatíží daňového poplatníka. Přitom upozaďuje investice a odkládá nutné reformy

23.10.2019 Návrh státní rozpočtu, který dnes projednává poslanecká sněmovna, vychází ze základního předpokladu růstu české ekonomiky v příštím roce reálně o 2,2 procenta. Trh aktuálně počítá ve svém konsensu s růstem ekonomiky v roce 2020 o 2,3 procenta, jak plyne ze zářijového šetření České národní banky mezi českými i zahraničními analytiky. V tomto ohledu je tedy výchozí předpoklad rozpočtu realistický. Nicméně je třeba upozornit, že rozpočet nepočítá s výraznějším zhoršením ekonomických podmínek v zahraničí, které by v ČR vedlo k nižšímu růstu, než je předpokládaná úroveň 2,2 procenta. Skutečnost, že Česko je zatím docela odolné vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek, neznamená, že tomu tak bude i příští rok.
img

Bohatých Číňanů je poprvé v historii více než bohatých Američanů

21.10.2019 Navzdory vleklé obchodní válce se Spojenými státy je čínská ekonomika stále silnější. A to navzdory klesající dynamice svého růstu. Nejnověji to dokumentují čísla švýcarské banky Credit Suisse. Vyplývá z nich totiž, že poprvé v historii je v Číně více boháčů než právě ve Spojených státech.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Koruna po odkladu schválení brexitové dohody oslabuje k libře

21.10.2019 Česká koruna po víkendovém odkladu schválení brexitové dohody oslabuje k britské libře. Dnes dopoledne se obchoduje za 29,80 Kč/GBP, zatímco v pátek uzavírala na 29,70 Kč/GBP. Před dvěma týdny byla libra pro Čechy o korunu levnější, o prázdninách vyšla o dvě koruny levněji. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytika Czech Fund Lukáše Kovandy období extrémně slabé libry patrně končí. K euru i dolaru česká měna posiluje.
img

Češi by si měli pospíšit s nákupem liber či britského zboží. Tento týden koruna vůči libře zřejmě prudce oslabí, kvůli schválení brexitové dohody

21.10.2019 Britská libra sice dnes mírně oslabuje, ale jinak v uplynulých necelých dvou týdnech citelně posílila. Například vůči české koruně zpevnila od 10. října o celou korunu. Z úrovně přibližně 28,70 koruny za jednu libru na současný kurs zhruba 29,70. Vůči žádné jiné měně česká koruna v říjnu tolik neoslabila jako právě vůči libře, a sice o 2,44 procenta.
img

Británie prochází nejhorší krizí za několik staletí, říká exšéf její centrální banky

20.10.2019 Mervyn King, jenž do roku 2013 vedl Bank of England, tedy britskou centrální banku, míní, že Británie je na tom z ústavního a politického hlediska nejhůře za několika staletí. Podle jeho včerejších slov, pronesených na výročním zasedání Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu, však zároveň nehrozí „rozlití“ související ekonomické krize do světa, a to zjevně ani v případě, že současný britský ústavní a politický chaos završí takzvaný tvrdý brexit, tedy brexit bez dohody.
img

Světovou ekonomiku teď drží nad vodou spotřebitel, v USA, v Číně i v Česku. Ale jak dlouho ještě?

18.10.2019 Mezinárodní měnový fond ve své nejnovější prognóze snižuje odhad letošního růstu světové ekonomiky na tři procenta. To je nejméně od globální finanční krize před deseti lety. Fond si také všímá určité ekonomické „schizofrenie“. Napříč jednotlivými ekonomikami poslední dobou platí, že zatímco průmysl se propadá, sektoru služeb se stále poměrně daří. Právě tyto dvojakost, jakési dvě tváře, které nyní jednotlivá hospodářství nastavují, má zásadní podíl na tom, že světová ekonomika neztrácí dech ještě mnohem varovněji. A to ani době obchodní války USA a Číny a nejvyšší míry ekonomické nejistoty za poslední dekády.
img

Juncker s Johnsonem do dohodli na nové podobě brexitu, zachránit by tak mohli 36 tisíc pracovních míst v ČR

17.10.2019 Britská libra posílila vůči euru a zejména vůči dolaru bezprostředně poté, co dnes dopoledne šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker a britský premiér Boris Johnson oznámili, že se podařilo dosáhnout nové dohody na podobě brexitu.
img

Benzín v Česku zlevňuje i díky brexitu, je levnější než ve všech okolních zemích kromě Polska

17.10.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu mírně klesly. Benzín zlevnil o sedm haléřů a prodává za 32,48 koruny za litr, nafta zlevnila o devět haléřů na 31,95 koruny za litr. V příštím týdnu se přitom řidiči v Česku dočkají dalšího zlevnění pohonných hmot, opět v rozsahu pěti až deseti haléřů na litr.
img

Hypotéky v Česku jsou jako prošlý jogurt. Výrazně zlevňují – nejvíce za osm let –, ale není o ně zájem

16.10.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, seč mohou, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Trumpovy turecké sankce poškozují české oceláře, ohrožují banky typu UniCredit

15.10.2019 Americký prezident Donald Trump se zapřisáhl, že Turecko za jeho syrskou vojenskou operaci a zintenzivňující boj proti tamním Kurdům stihnou obří sankce. Ty jsou však ve skutečnosti zatím mírnější, než jaké žádají jak demokratičtí, tak i republikánští kongresmani. Trumpova administrativa vychází z toho, že mnohdy postačí pouhá hrozba sankcí, aby jejího adresáta odradila od dobyvačného či jinak ohrožujícího jednání. Navíc Trumpův ministr zahraničí Mike Pompeo cestuje do Turecka, aby situaci zklidnil, takže vyhrocené sankce by v tuto chvíli mohly být kontraproduktivní.
img

Nobelova cena za ekonomii oceňuje boj s chudobou, obecně pak potvrzuje trend začleňování a zrovnoprávňování dosud znevýhodněných členů společnosti

14.10.2019 Nobelovu cenu za ekonomii má pod dnešku 84 lidí, stále živých či již zemřelých. Počet žen mezi nimi se po dnešku rozrůstá z jedné na dvě. V příštích letech jich zřejmě bude dále přibývat.
img

Dosáhly USA a Čína průlomu v obchodní válce, nebo to dopadne jako vždycky?

13.10.2019 Spojené státy a Čína včera dosáhly částečné dohody o smíru v obchodní válce. Závěr jednání má být základem pro širší, celkovou dohodu o obchodním příměří, kterou by prezidenti obou zemí mohli podepsat ještě letos. Zdá se, že jde o největší pozitivní průlom v obchodní válce dvou vedoucích světových ekonomik, která trvá už rok a půl.
img

Akcie Applu dnes vylétly na historický rekord. Díky naději na konec obchodní války i na dohodu o brexitu

11.10.2019 Spojené státy a Čína dnes dosáhly částečné dohody o smíru v obchodní válce. Závěr jednání je základem pro širší, celkovou dohodu o obchodní příměřím, kterou by prezidenti obou zemí mohli podepsat ještě letos.
img

Jednání USA a Číny krachují, Čechům proto zlevní benzín i nafta

10.10.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu stagnovaly. Benzín se stejně jako před sedmi dny prodává za 32,55 koruny za litr, nafta zlevnila o haléř na 32,04 koruny za litr. V příštím týdnu se přitom řidiči v Česku dočkají zlevnění pohonných hmot.
img

Trhy doufají v částečný smír v obchodní válce USA a Číny

09.10.2019 Evropské akcie dnes dopoledne znatelně posílily, stejně jako termínové kontrakty na americké akcie, poté, co Čína oživila naději, že dojde k žádoucímu posunu v její obchodní válce s USA. Ta už trvá více než rok a půl a žádná ze stran zatím nebyla s to učinit zásadní ústupek, který by pomohl ustavit alespoň částečný smír.
img

V Česku ubývají volná pracovní místa nejvýrazněji za poslední léta, přehřátý trh práce ochlazuje

08.10.2019 V Česku ubývají volná pracovní místa nejvýrazněji za poslední léta, přehřátý trh práce ochlazuje. Míra nezaměstnanosti se v září držela u dna probíhajícího národohospodářského cyklu. Setrvala na srpnové úrovni 2,7 procenta. Stále se tak nachází v blízkosti svého minima za období posledních více než dvaceti let.
img

Eurostat: České nemovitosti stále zdražují více než dvojnásobným tempem v porovnání s EU

07.10.2019 Růst cen nemovitostí v ČR ve druhém letošním čtvrtletí podle Eurostatu zmírnil. Meziroční tempo růstu zvolnilo z 9,6 procenta v prvním kvartále na 8,7 procenta. Česko se ruku v ruce s tím zároveň propadlo v pomyslném žebříčku Eurostatu dle právě tempa zdražování nemovitostí.
img

Zahraniční obchod překonává sám sebe, stavebnictví naráží na nedostatek kapacit - bytů se letos začalo stavět nejvíce od roku 2009

07.10.2019 Zahraniční obchod České republiky překonává sám sebe, překonává očekávání. V srpnu vykázal výrazně lepší než předpokládanou výslednou bilanci, když dosáhl přebytku 8,6 miliardy korun, zatímco trh počítal s mírným schodkem.
img

Český průmysl srdnatě čelí obchodním válkám i brexitu, avšak už to pomalu přestává stačit i jen na dýchavičný růst

07.10.2019 Český průmysl srdnatě čelí obchodním válkám i brexitu, avšak už to pomalu přestává stačit i jen na dýchavičný růst. Propad německého průmyslu a další nepříznivé zahraniční faktory v srpnu stáhly tuzemský průmysl do červených čísel. Výsledek průmyslu je však v prázdninových měsících rok co rok zkreslován odlišným časováním celozávodních dovolených, pročež je třeba na úplné zhodnocení rozsahu dopadu neblahého zahraničního vývoje vyčkat, až budou známa i zářijová data.
img

Česko má nejlepší rating v historii a i mezi zeměmi bývalého východního bloku. Přední ratingová agentura Moody’s mu po dlouhých takřka sedmnácti letech zvýšila hodnocení

06.10.2019 Ratingová agentura Moody’s včera po uzavření trhů zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky. Premiér Andrej Babiš to hned v sobotu ráno označil na twitteru za skvělý úspěch tuzemského hospodářství, což je nepochybně pravda.
img

Trumpova cla na zboží z EU jsou varováním pro Česko a jeho plány s digitální daní

03.10.2019 Spojené státy zavedou odvetná cla na evropské zboží. Zatím však nejde o transatlantickou obchodní válku, byť její pravděpodobnost narůstá. Světová obchodní organizace povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z EU v objemu 7,5 miliardy dolarů ročního dovozu.
img

Čerpací stanice přestaly nafukovat své marže, benzín i nafta zlevní

03.10.2019 Pohonné hmoty se aktuálně prodávají za zhruba stejnou cenu jako před týdnem. Benzín zlevnil o dva haléře na 32,55 koruny za litr, kdežto nafta o haléř zdražila na 32,05 koruny za litr. Utichly mediální zvěsti o možném neblahém dopadu útoku na saúdskoarabská ropná zařízení z poloviny září, takže tuzemské čerpací stanice přišly o argument pro zvyšování své marže. Své marže tak přestaly nafukovat.
img

Ekonomický přínos Karla Gotta - Po Gottovi „mezeru na trhu“ zaplnit nelze

02.10.2019 Po podstatnou část 20. století nepůsobil v tuzemsku jedinec, jenž by sám o sobě, jako „produkt“, představoval úspěšnější vývozní artikl, než jakým byl Karel Gott. Například v Německu v letech 1967 až 2010 Gott prodal 23 milionů kusů desek, jak plyne ze statistiky společnost Universal. Tím se zařadil mezi pět nejprodávanějších interpretů německé hudby všech dob.
img

Státní rozpočet vykázal nejhorší zářijový výsledek od roku 2014, na vině je pomalejší ekonomika a plošné přidávání na platech a důchodech

01.10.2019 Státní rozpočet skončil k konci září ve schodku bezmála 21 miliard korun. Jedná se o nejvýraznější zářijový schodek od roku 2014. Loni státní rozpočet ke konci září hospodařil s přebytkem zhruba 16,8 miliardy korun. Vládě se stále nedaří hospodařit dle představ, byť oproti uplynulým měsícům se situace například v oblasti inkasa DPH mírně zlepšila. Na vině je pomalejší ekonomický růst, než s jakým vláda počítala, a loňské rozsáhlé plošné přidávání na platech a důchodech.
img

Českým podnikům kvůli překotnému růstu mezd klesá ziskovost a omezují své investice. České ekonomice se ale ve druhém čtvrtletí dařilo lépe, než se myslelo

01.10.2019 Český statistický úřad dnes dále zpřesnil svůj odhad růstu české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Tuzemské hospodářství si polepšilo meziročně o 2,8 procenta. Tedy výrazněji, než ČSÚ dosud předpokládal. Jeho předchozí zpřesněný odhad totiž uváděl hodnotu růstu 2,7 procenta. Mezičtvrtletní růst zůstává nezměněn na úrovni 0,7 procenta.
img

Trh přijal výsledek rakouských voleb s klidem, vyjednávání ale mohou trvat až do roku 2020

30.09.2019 Trh přijal výsledek nedělních předčasných voleb v Rakousku s klidem. Rakouský desetiletý dluhopis vykazuje mírný nárůst výnosu, zůstává však bezpečně v záporném pásmu, blízko historických minim. Ze zemí eurozóny dnes vykazuje vyšší nárůst výnosu na desetiletém bondu Kypr, srovnatelný pak Francie, Finsko, Slovensko nebo Nizozemsko.
img

Důvěra v průmysl eurozóny padla na šestileté minimum, ČNB zhorší Česku prognózu

27.09.2019 Důvěra v průmysl zemí eurozóny se v září propadla na nejnižší úroveň za posledních šest let. Níže byla naposledy v červenci 2013. Propad nálady v průmyslu stahuje dolů celkový ekonomický sentiment ohledně ekonomiky eurozóny. Ten se v září ocitl nejníže za celé období od února 2015.
img

Pohonné hmoty zdražují, naftu žene vzhůru blížící se zima

26.09.2019 Ceny pohonných hmot v ČR, zvláště nafty, v posledním týdnu relativně znatelně vzrostly, zvláště pak na poměry letošního cenově „stojatého“ léta.
img

Mezinárodní měnový fond prvně v historii ovládnou ženy z rozvíjejících se ekonomik. Šéfkou bude Bulharka, hlavní ekonomkou již je Indka

25.09.2019 Od příštího týdne povede Mezinárodní měnový fond (MMF) nová šéfka, Bulharka Kristalina Georgievová. Po předchůdkyni Christině Lagardeové je druhou ženou v čele instituce, založené v roce 1945. Vůbec poprvé však bude fond mít hlavu pocházející z takzvané rozvíjející se ekonomiky. Dosud totiž ředitelé a ředitelka MMF pocházeli vždy z bohatší, západní části Evropy. V čele MMF dosud stáli občané Belgie, Švédska, Francie, Nizozemska, Německa a Španělska. V tomto smyslu je možné vnímat zvolení Georgievové jako konsensuální řešení. Fond totiž v posledních letech čelí tlaku, aby přeťal dosavadní neformálně danou tradici nominování vždy evropského šéfa či šéfky, a řídil jej zástupce mimoevropské ekonomiky. Bulharsko pochopitelně není mimoevropskou ekonomiku, ale je hospodářstvím rozvíjejícím se, což jej pojí s ekonomikami typu Číny, Indie, Brazílie, Ruska, Jižní Afriky a dalších. Naproti tomu Světová banka má řádnou hlavu vždy z USA, ať už jde o rodilého Američana či ve dvou případech o Američana naturalizovaného, a to v rámci té samé tradice, na základě níž je do čela MMF nominován vždy Evropan či Evropanka.
img

Bankovní rada ČNB sazby nemění, kvůli vývoji v zahraničí

25.09.2019 Bankovní rada České národní banky na svém měnověpolitickém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokové sazby na stávající úrovni. I takový krok však lze v současném mezinárodním kontextu považovat za „jestřábí“. Světově významné centrální banky, v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou, totiž své klíčové sazby snižují, případně dokonce měnovou politiku opět nekonvenčně uvolňují či se tak činit chystají.
img

Pohonné hmoty v Česku citelně zdražují, hlavně nafta. Trump ale bude mít kvůli svému možnému odvolání jiné starosti než eskalaci konfliktu s Íránem, takže růst benzínu a nafty nepotrvá

25.09.2019 Klíčový ukazatel amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se včera propadl nejvýrazněji v uplynulém měsíci. Trhy znervózněla zpráva, že Sněmovna reprezentantů USA zahájí proces přípravy ústavní žaloby na prezidenta. Procedura takzvaného impeachmentu totiž může vést k odvolání Donald Trumpa, které by znamenalo – alespoň přechodně – značnou nejistoty v dalším směřování hospodářské politiky nejsilnější světové ekonomiky.
img

Obavy Čechů z dalšího vývoje ekonomiky jsou nejvyšší za posledních pět let

24.09.2019 Celková důvěra v českou ekonomiku se v září propadla nejníže za posledních takřka pět let. Nižší byla naposledy v říjnu roku 2014. Dolů ji stáhl jak horšící se sentiment podnikatelů, tak zejména spotřebitelů.
img

Na krachu Thomase Cooka někteří vydělali miliardy. Podle papeže Františka je to ale nemravné

23.09.2019 Krach takřka 180let staré cestovky Thomas Cook je ránou pro její akcionáře a také věřitele, byť jejich pohledávky budou částečně uspokojeny z nuceně rozprodaného majetku. Tíživá je situace pochopitelně také pro více než dvacet tisíc zaměstnanců cestovky a statisíce jejích nynějších klientů. Nicméně některé firmy na krachu také dobře vydělají.
img

Šokující krach cestovky Thomas Cook

23.09.2019 Konec ikony mezi světovými cestovními kancelářemi, britské Thomas Cook, je krajně zarážející. Firma s takřka 180letou tradicí nevstupuje do insolvenčního procesu, ale končí rovnou v likvidaci. Neproběhne tedy ani pokus o záchranu alespoň části společnosti. Veškerý majetek cestovní kanceláře tak nyní bude kvapem rozprodán, aby byli uspokojeny pohledávky věřitelů s přednostním právem takové kompenzace při zániku společnosti.
img

Cena pohonných hmot roste v rámci zneužívání krize

23.09.2019 Cena benzinu se v ČR zatím téměř nemění, za to nafta už zdražila, poprvé od konce května tohoto roku. Analytici poukazují na zneužívání krize.
Související klíčová slova: Kiwi | Tempo růstu | Kolaps cen ropy | Čína a USA | Celosvětový dluh | Premiér Andrej Babiš | Český průmysl | Bankéř | Pohonné hmoty | Evropská komise | Vládní opatření | Společnost Facebook | Silnější koruna | Primární emise | HSBC | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | Deflace | Čínský průmysl | Investiční firma | Rozpočet EU | Neomezené kvantitativní uvolňování | Kurz koruny k dolaru | MAE | Výsledek hospodaření | Kurz kybernetické měny | Italský premiér Giuseppe Conte | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Daňové reformy | Kč/EUR | Krizové opatření vlády | Ferrari | Ošetřovné | Podpora živnostníků | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Konsorcium | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Koronavirové krize | Veřejné finance | Situace na světovém trhu | Zelené centrální banky | Makroekonomie epidemie | Opětovný pokles | Zdražuje zlato | Zpravodajský server | EUR | Podíl na trhu | Akcie Kofoly | Protiinflační tlaky | Řecko | Pokles sazeb | Zdroj příjmů | Tuzemský průmysl | Celkový zisk | Trend | Momentum | Komerční banka | Podnikové dluhopisy | Fond obnovy EU | Rozvojové ekonomiky | Škoda Auto | Koruna zpevnila | BTC | Bitstamp | Mezinárodní měnový fond | Macron | Podnikatel | Ekonomika po koronaviru | IG Markets | Statistiky | Patria Finance | Ceny zeleniny a ovoce | Nadprodukce | Fond obnovy | Poplatky | Investiční banky | Finanční injekce | Agentura S&P | Fio | Asijské akcie | Zdražující bydlení | Zadlužení České republiky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Úřad práce | Značka Apple | Akcie společnosti Macy’s | Premiér Mark Rutte | Britská libra | Aktiva | Ojetiny | Citigroup | Bezpečné útočiště | Schodek státního rozpočtu | Státní kasa | WTO | Západoevropské akcie | Země skupiny G20 | Nulový úrok | Amazon | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pojišťovna | Arizona | Oslabování měny | Lockheed Martin | Americké dluhopisy | Index strachu | Japonská měna | Nafta v ČR | Odliv zahraničního kapitálu | Splasknutí bubliny | Uvolnění limitů | Unce zlata | Burza v Miláně | Daň z nabytí nemovitosti | Špatná nálada | Asijské obchodování | Cena palivového dříví | Letecké společnosti | Komunita | AT Global Markets | Akcioví obchodníci | Diverzifikace | Čerpací stanice v ČR | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Index PX | Míra nezaměstnanosti v ČR | Analýzy | Asijské trhy | Labouristé | Financial Times | Pravděpodobnost | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Výrazný vzestup | Nejlevnější hypotéky | Hluboká recese | Hospodářský vzestup | Ethereum | Konec hotovosti | Americký prezident | Lagardeová | Globální žebříček burz | E-shopy | David Marek | Růst sazeb | Akcie Tesly | Bydlení v ČR | Největší akciové burzy světa | Dluh vlád | Expanze | Exchange | Šéf Fedu Jerome Powell | Výkyvy | Stephen Innes | Administrativa prezidenta | Propad cen | Tuzemská ekonomika | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Afrika | Hnutí OLaNO | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Akcie Avastu | Pandemie COVID-19 | Schůzka skupiny OPEC | Lídři zemí Evropské unie | Investice do zlata | Inflační cíle | Kč/GBP | Podpora ekonomice | Peníze z vrtulníku | Strach | Světové trhy | Bankovní rada ČNB | Americké podniky | Finanční centrum | Zájem o investování | Geopolitické napětí | Koronavirová nákaza | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Nezaměstnanost | Chytrý Honza | Vicepremiér | Kryptoměna Bitcoin | Analytik Raiffeisen | Zahraniční obchod ČR | Akcie dnes | Výsledek včerejších voleb | Otřesy na finančních trzích | Anomálie na trhu | Inflace | Ekonomika Německa | Home Credit | Zvýšení účinnosti | Karanténní opatření | Průměrná úroková sazba | Americké ministerstvo financí | Exploze v Bejrútu | Růst čínských akcií | Levná ropa | Hongkongská burza | Američtí vojáci | Burza | Dow Jonesův akciový index | České banky | Analytici Next Finance | Inflace v prosinci | Nejbohatší lidé světa | Vývoj inflace | Fox News | Švýcarská banka UBS | Cena Brentu | Lubomír Lízal | Podnikový dluh | Dluh státu | České vlády | Pokles dolaru | Zahraniční firmy | Základní úrokové sazby | BVDF | Plátcovství DPH | Růst cen | Více peněz | Květnový kontrakt na WTI | Brexit | ČSOB | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Philip Morris | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Uber Eats | KLDR | Černé pondělí | Propad cen ropy | Výsledek britských voleb | Rozhodnutí čínské vlády | Panikařící světové trhy | Dow Jonesův index | VIG | Boháči | Online obchodování | Rozpočtový přebytek | Čerpání evropských peněz | Burzy po celém světě | Důchody | Česká kina | Uber | Nejbohatší Evropan | Finanční dopady koronaviru | Prudce zlevňující ropa | Úder koronaviru | Útlum ekonomiky | Cena pohonných hmot | Zlato.cz | Digitální měna | Sazby hypoték | Snižování úroků v USA | Národní investiční plán | Bohatí | Perpetuum mobile | Obnovení rovnováhy na trhu | Světový trh s ropou | Michael McCarthy | Situace na trhu s ropou | New Deal | Cena zlata | Regulační orgán | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Podpůrné programy | Výhled | Nejznámější kryptoměna | Nálada českých spotřebitelů | Garance | American Airlines | Výkon českého průmyslu | Rubl | Bezrealitky.cz | CZK | Podnikatelé a firmy | Tedros Adhanom | Vývoj ceny ropy WTI | Infekce X | Vzestup inflace | Index Athex Composite | Ceny kryptoměn | Infekce koronavirem | Spotřební daně | Reakce trhu | Objem pomoci státu | Zpomalování čínské ekonomiky | Výsledková sezóna v USA | Výnosové křivky | Britské podniky | Zrušení karenční doby | Dividenda ČEZ | Vývoj měnového páru | Šíření nového koronaviru | Vladimír Pikora | Výnosy desetiletých dluhopisů | Nobelova cena za ekonomii | Úrokové swapy | Zlatý důl | BrandZ | Hugo | Dovoz ropy | Epidemie SARS | Cenové rozpětí | Nejziskovější firma světa | Cíl ČNB | Dividendy | Největší burzovní krach | Lipow Oil Associates | Ukončení intervencí | Epidemie afrického moru | Sanford C. Bernstein | Odložené olympijské hry | Státní pomoc aerolinkám | Maloobchod | Válka měnová | Pomoc ekonomice | Lék na COVID-19 | Graf | Jeff Bezos | Čínský koronavirus | Utahování měnové politiky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Světové burzy | Bulgari | Nabídka | Sílící koruna | Lídři EU | CMC Markets | ČSÚ | eKasa | Hormuzský průliv | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Daniel Křetínský | Pohonné hmoty v Česku | Zpomalení globální ekonomiky | Snižování stavů zaměstnanců | Hongkongská ekonomika | Donald Trump | Chilské peso | Očekávání analytiků | Centrální banky | Akciové bubliny | Twisto | Erste Group | Zpráva | Míra nezaměstnanosti v březnu | Členské státy EU | Čerpání peněz z fondů | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Trpělivost | Životní minimum | Wall Street Journal | Světové obchodní války | Deloitte | Britské akcie | Irsko | Alibaba | Australské akcie | Kč/USD | Ekonomiky v eurozóně | Vít Hradil | Ukazatel rozkolísanosti | Ekonomické zpomalení | Obchodování s termínovými kontrakty | Covid | Znehodnocování měn | Naše prognóza | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Investiční činnost | Biofarmaceutické společnosti | Česká měna | Dolary | Sebastian Kurz | Vyšší poptávka | Panama papers | Měna Facebooku | Průmyslové recese | Washington | Ratingová agentura | Muhammad bin Salmán | Historická zkušenost | Zlevňování benzínu | Nové peníze | Zavedení digitální daně | Dodávky ropy | Rabobank | České nemovitosti | Maloobchodní tržby v ČR | Silné cenové tlaky | Padající dolar | Štěpán Hájek | Poplatek | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | Světové ceny ropy | Trading | Ceny emisních povolenek | Odhodlání | Bridget Jonesová | E15 | Praní špinavých peněz | Hlavní finanční ukazatele | Ceny pohonných hmot | Ropné království | Dnes ČNB | Akciové propady | Akcie CETV | Panika kolem koronaviru | Textilka PFNonwovens | Letečtí dopravci | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Ukrajinská hřivna | Hospodaření státu | Snižování úroků | Moore CZ | Menší poptávka | Zásah centrálních bank | Patrik Tkáč | AVANT investiční společnost | Míra inflace v dubnu | Ratingové hodnocení | Argentinské peso | Obchodní války | Maďarsko | Ropa cena | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Růst daní | Dlužníci | Záchrana Smartwings | Daň z nabytí | Brexit bez dohody | Český trh práce | Airbus | Průmyslová produkce | Proroctví | Dění na akciových trzích | Petr Bartoň | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Znehodnocení koruny | Dolar vůči koruně | Oberbank | Zaměstnanost | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Státní dluh | Přiznání k dani z příjmu | Bydlení | Dluh vlád jednotlivých zemí | Důvěra v průmysl eurozóny | Miroslav Novák | Zveřejněné údaje | Peníze | Bill Gates | Ekonomický poradce | Pojišťovna VIG | Turecko | Sociální sítě | Brent | Ipsos | Globtrex.com | Pozornost trhu | Stavební produkce | Konglomerát LVMH | Natland | Bilionový program | Kenetic Capital | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Odvetná cla | Státy eurozóny | Schodek zahraničního obchodu | Snižování sazeb | Expert | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Vybírání zisků | Ukončení obchodní války | Skupina LVMH | Theresa Mayová | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Odchod z EU | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Průmysl eurozóny | Alternativa oficiálních měn | Šíření onemocnění | Hypotéky v Česku | Obchodní týden | European Metals Holdings (EMH) | IHS Markit | Majetek | Evropské měny | Financovat | Automobil | Blockchain | Akciová burza | Zdražovat | Výpadek čínské výroby | ATFX | Politická nejistota | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Fortune | Růst | Kristalina Georgievová | Vývoj české ekonomiky | Bílý dům | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Wood and Company | Akcie firmy | Digitální věk | Realitní bubliny | Drobní investoři | Nový typ koronaviru | Světové finanční krize | Americká společnost Apple | Hlediska technické analýzy | Německé firmy | Obchodní model WeWorku | Finlord | Nižší daně | Ceny hliníku | Charles Schwab | Historický pád cen | Prognóza | Zahájení intervencí | Vývoj cen ropy | Rozvoj umělé inteligence | Vládní podpory | Volná pracovní místa | Asset management | Trh práce | Michal Skořepa | Letecká skupina Smartwings | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Vysoká inflace | Ekonomický přínos | Eurodluhová unie | Čistá úroková marže | Akvizice | Spotřebitel | Vedení ČEZ | Světová válka | Zafixovaný produkt | Hyundai | Hlavní ekonom | Největší burzovní krach dějin | Exxon Mobil | Izrael | Podmínky v tuzemském průmyslu | Koronavirová krize | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Letošní úroda obilovin | Americká centrální banka | Nordea | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Předčasné splacení hypotéky | Ropný trh | Cena bitcoinu | Analytik ČSOB | COVID III | Velká krize | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | BitStock | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropský statistický úřad Eurostat | Zahrnutí inflace | Lira | Koruna posílila | Úrokové sazby | Ropná válka | Pokles sazeb hypoték | Skupina Home Credit | Ropa Brent | Prezident Trump | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Cla na americké zboží | Letečtí dopravci v Evropě | Premiér Giuseppe Conte | Znalost | Těžba břidličných producentů ropy | Inflace v eurozóně | JS Global | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Aleš Sosnovský | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Kontrakt na WTI | Zpřesněný odhad | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Rozhodnutí ČNB | Globální hrozby | Google Pay | Oxford Economics | Kursy | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Krize v Hong Kongu | Trh | Barel ropy | Obří exploze v Bejrútu | Listopadová inflace | Období nejistoty | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Americké dolary | Zkušenost | Poskytování hypoték | Podání daňového přiznání | MSCI | Cestovní ruch | Uložení peněz | Kvantitativní uvolňování ČNB | Slabé měny | Pozitivní zpráva | Imperial College | Open | CMC | Země EU | Představitelé Fedu | Výnosy českých státních dluhopisů | Pandemie koronaviru | PwC | Snižování cen | Primární emise akcií | SICAV | Kapitálový trh | Sulejmáního smrt | Index | Nové digitální měny | Studie | Jumpshot | Zlato jako investice | Cena stříbra | E-Trade | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Vlastní nemovitost | Trumpův tweet | Tržní kapitalizace | Zrušení hotovosti | Kapitál | Jiří Rusnok | Čeští miliardáři | Posílení | Rijád | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Zahraniční obchod České republiky | Platební neschopnost | E*Trade | PPF | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Společnosti | Investiční plány | Majitel | Bankovky | Dánská koruna | Ukazatel amerických burz | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Polský zlotý | Koronavir | Tuzemské banky | Mezinárodní instituce | DRFG Telco | Unie | Akcie americké automobilky | Africké země | Karel Gott | Sázky | Čínský prezident | Italský dluh | Kurz dolaru | Výroba v Číně | Akcie Amazon | Jana Maláčová | FTSE 250 | Christine Lagardeová | WeWork | Steve Jobs | Digitální měna Facebooku | Soukromý sektor | Střadatelé | Bernie Sanders | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Strach a panika | Fannie Mae | NTT | Shazování peněz z vrtulníku | Chod firem | Slábnutí koruny | Obchodní napětí | Úroda | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Docomo | IEA | Ekonomický vývoj | Schůzka skupiny OPEC+ | Pozitivní impulz | AVANT | Standard Chartered | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Investiční horizont | Kartel OPEC | EUR/GBP | Růst cen zlata | NAFTA | Rekordní hodnoty | Deficit | Dluhová unie | Index Stoxx 600 | Burzovní krach | Ceny Bitcoinu | Akcie Boeingu | Americké biofarmaceutické společnosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Měsíční mzda | Vývoj kolem brexitu | Angela Merkelová | Oslabování kurzu české měny | Nejbohatší lidé | Trumpův projev | Budoucnost | Termínové kontrakty | Hlubší schodek | Koruna sílí | Pokles ceny | Cukr | Hranice měnové politiky | Virus | MF | Český rozhlas | Bisnode | G7 | Nominální úrok | Hrubý domácí produkt České republiky | Snižování úrokových sazeb | NICE | Členské státy | Americká banka | AxiCorp | Analytika | Přímé zahraniční investice | Index Hang Seng | Krach Wirecardu | Kurz koruny | Coinbase | Zkušenost s investováním | Invia | Zájem o digitální měny | Křetínský | Výroba aut | Vir | Royal Dutch Shell | Altcoiny | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Současné trhy | Česká koruna | Světové centrální banky | Twitter | Výsledek rakouských voleb | Dění kolem brexitu | Akciový propad | Předčasné volby v Británii | Benzín | Podnikatelé | Zvýšení sazeb ČNB | Banka KfW | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Obchodní model | Prudký propad | Tržní hodnota Tesly | Egyptská libra | Stroj na peníze | Fincentrum Hypoindex | Hodnota všech kryptoměn | Globální finanční krize | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Miroslav Singer | Lucembursko | Nákup akcií | Server BBC | Ekonom UniCredit Bank | Bankovní rada České národní banky | Poptávka | Purple Trading Štěpán Hájek | Závislost | Hypoteční banka | Devizové intervence | Maloobchodní tržby | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Dluhopisy | Zisk společnosti | Mezinárodní finanční instituce | Hospodářské dějiny | ING Bank Jakub Seidler | Propad průmyslu | Vývoj na světových trzích | Propad sentimentu | Platina | Odpor | Podnikání | Účast akcionářů | Největší obchod | Exim Tours | Nejnižší dluh | Cena ropy dnes | ChytrýHonza.cz | Index nákupních manažerů | Pavel Sobíšek | Ministr zahraničí | Hospodaření důchodového pojištění | Světová pandemie | Ripple | Celkový globální dluh | Americká měna | Měna Bitcoin | Další růst | Daně z příjmů | Statistický úřad | Mark Rutte | Webináře | Andrej Babiš (ANO) | Šéf Boingu | Helena Horská | Jednání mezi USA a Čínou | Litecoin | Bitcoin | Shanghai Composite | Srbsko-americký ekonom | Cena zlata dnes | Druhá největší ekonomika světa | Nejziskovější | Raiffeisenbank Vít Hradil | Úrokový swap | Czech Development Fund SICAV | Konglomerát | Šíření viru | Vladimír Tomšík | Louis Vuitton Moet Hennessy | Dopravci v Evropě | Inovátorovo dilema | Moskva | Analytik Raiffeisenbank | Objem pomoci státu firmám | CDF | Nejziskovější firma | Obchodovat | Intervence centrální banky | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Video | Rekord v rychlosti bohatnutí | Úroda obilovin | Burzovně obchodované fondy | Očekávání trhu | Patria Online | Snížení úrokové sazby | Odvrácení rizika | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Tovární objednávky | Digitální zlato | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Americká centrální banka FED | Obchodníci | Golden Gate CZ | ING Bank | Norsko | Kotační výbor | Investiční plán | Finance | Provozní zisk EBITDA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Mervyn King | Francouzský konglomerát | Equity | Prezident Donald Trump | Růst cen v Česku | Tržní hráči | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Aukce | Průměrná hrubá měsíční mzda | Problémy | Obchodní komora | Evropská rada | Kapitálové trhy | Stříbro | Globální dluh | Henry Kissinger | Zájem o hypotéky | USA a Čína | Nájemné v Česku | Celní válka | Sazba hypotečních úvěrů | České výnosy | Finanční instituce | Požáry v Austrálii | Prostor pro další růst | Pandemie | Elektřina v ČR | ANZ | Kanadský dolar | Pokles cen | Propad české ekonomiky | Nálada na světových trzích | Ropa | Společnost Macy’s | Byznys | Cena barelu ropy | Bankéři | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Přijetí eura | Německé banky | BH Securities | Deutsche Bank | Nové kryptoměny | Kamil Janáček | Pohonné hmoty v ČR | Firma | Akcie na pražské burze | Omezení těžby | Nesoulad | Hlavní ekonomka | Pomoc státu firmám | Ropná cenová válka | Růst akcií | Investování do honorářů | Barclays | Šok na trhu | Poskytování úvěrů | Aranmka | Bulharsko | Prohlášení | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Červnový kontrakt | Snížení úroků | Hudebních vydavatelství | Obchodníci s ropou | Historicky největší obchod | Zpomalení české ekonomiky | Ruské akcie | Poskytnutí slevy | Burzovní den | MFTEL | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Nemovitosti v ČR | PCmag | Řecká burza | BIS | Spekulace na pokles | Asijské akcie dnes | Ceny benzínu | Analytik skupiny | Platforma | Statistici | UBS | Ekonomové | Oslabení české koruny | České mzdy | Průmysl a stavebnictví | Evropská dluhová unie | Investování do akcií | Balík české vlády | Bitcoiny | Zemědělství | Obchodní platforma E-Trade | USA | Státní rozvojová banka | Oslabování libry | Bankovní unie | Spojené státy | Japonská ekonomika | Záporný úrok | Španělé | Zpomalení světové ekonomiky | Rekordní propad | Propad koruny | Olympijské hry v Tokiu | Zavření škol | Růst HDP | Volby | Ipex Bank | Euro vůči dolaru | Summit EU | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Guggenheim Partners | Hospodaření státního rozpočtu | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Čínské zahraniční investice | Sázka | Trumpův projev v Davosu | Výroba zmrzliny | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Akcie podniku | Společnost ChytrýHonza.cz | Dostupnost bydlení v ČR | Regulace ceny | Bankovní sektorová daň | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Obchodní dohody | Snížení základní úrokové sazby | Boeing | Česká ekonomika letos | Kurz dolarů | Propady cen | Luxusní branže | Wood & Company | Rakouský kancléř | Historie | Vývoj | Finanční aktiva | Digitální měna Libra | Americké burzy | Michal Brožka | Belgie | Ekonomické sankce | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Hypoindex | Paul Krugman | Český stát | Španělská chřipka | Dluhová krize | Analytik Czech Fund | O2 eKasa | Devizové rezervy ČNB | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Ropná zařízení | Důsledky epidemie | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Thunbergová | Facebook | Americké akcie | Koruna oslabuje | Ekonom Jan Švejnar | FibreNet | Dodatečný kapitál | Zasedání České národní banky | Cena dříví v ČR | ChytrýHonza | Akcie Applu | Stravenkový paušál | České měny | Růst americké ekonomiky | Overnight | Investice do nemovitostí | Dnešní zprávy | Členské země EU | Šíření nákazy | Nejrozšířenější kryptoměna | EUR/USD | Úrok na bankovním účtu | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Světové obchodní organizace | Izraelská vláda | Citelné zdražování | Vrácení zboží e-shopu | Spotřebitelská důvěra | Míra inflace v ČR | LVMH | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | Vývoz do Německa | ČMZRB | Dění ve světě | České e-shopy | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Německé potraviny | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | JS Global Lifestyle Company | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Akcie výrobce letadel | Přeshraniční obchod | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Koronavirus | Americký ministr obchodu | Zombifikace | KfW | Británie | Hrubý domácí produkt země | Protesty v Hong Kongu | Spojené státy a Čína | Bernstein | Londýnský index FTSE 100 | Atraktivita drahých kovů | Brigádníci | Cena dříví | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Ekonomická situace | Schodek rozpočtu ČR | Francouzský ministr financí | Propad průmyslové výroby | DRFG | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Čerpání peněz | Penzijní fond | WhatsApp | Martin Stránský | Propad burz | Centrální bankéři | KOSPI | Index FTSE 100 | Soudní dvůr | Americké rafinerie | Kapitálové rezervy | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Dluhopis | Americká administrativa | Tržní cena | Průmyslové podniky | Výsledek referenda | Bezpečný přístav | Důchodový systém ČR | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přední ekonomové | Levnější půjčky | Stravenky | První zkušenost s investováním | Analytik Wood and Company | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Veřejně obchodované fondy | Měnové manipulace | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Druhá vlna pandemie | Analytik Komerční banky | Dopady pandemie | Nejsilnější ekonomiky světa | Třetí světová válka | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | Vojtěch Benda | Prezidentské volby | Systém stravenek | Boris Tomčiak | Světová finanční krize | Propad ceny | Miliardy korun | Růst cen ve výrobě | Dějiny burzovního obchodování | DRFG ENERGY | Kraken | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Roman Řezníček | Generali Investments CEE | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Denominace | Reálné ekonomiky | USTR | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Babišova vláda | Daň z příjmu | Lufthansa | Heritage Foundation | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Propad cen nemovitostí | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Dopad koronaviru na ekonomiku | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Antivirové společnosti | Steven Mnuchin | Generální ředitel | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Firmy | České zemědělství | Polská ekonomika | Ropné cenové války | Vývoj akcií EMH | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Výroba zmrzliny v ČR | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Burzy padají | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Bohatí jedinci | Pšenice | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Impuls | Rizikový kapitál | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | ERM | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Black Friday | Makléř | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Výsledky ČEZ | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Bear | Investice | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Akcie firem | Těžba ropy | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Strach z koronaviru | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čerpací stanice | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Růst cen domů | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Roadshow | Spekulanti | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

CZC.cz
Czegg Ventures
Czech Airlines Handling
Czech Airlines Technics
Czech Best Managed Companies
Czech Credit Bureau
Czech Credit Bureau (CRIF)
CzechCrunch
Czech Development Fund SICAV
Czech Development Fund SICAV (CDF)

Následující klíčová slova

Czech Gas Networks
CzechInvest
Czechitas
Czech Media Invest
Czech Media Invest (CMI)
Czech Media Investment
Czech Media Investment (CMI)
Czech News Center
Czechoslovak Group
Czechoslovak Group (CSG)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Online trading konference
Potvrďte prosím... Zavřít