Ticker Tape by TradingView
Hypotéky v Česku dále zlevňují. ČNB přitom zítra základní sazbu nezvýší, takže hypotéky v dohledné době nezdraží
S hypotékami v Česku je to momentálně nadále jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
Hypotéky v Česku zlevňovaly i v říjnu. Průměrná sazba klesla podle Broker Consulting Indexu na 2,50 procenta, ze zářijové úrovně 2,51 procenta. Podle jiného ukazatele Fincentrum Hypoindex odpovídala v září průměrná sazba hypoték 2,47 procenta. Drobná odchylka v obou ukazatelů spočívá v odlišné metodice sběru dat. Broker Consulting Index ukazuje průměrnou úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů, jež zprostředkovali konzultanti Broker Consulting a pobočky OK POINT u kteréhokoli poskytovatele hypotečních úvěrů. Naproti tomu vstupní data pro výpočet Fincentrum Hypoindexu poskytují přímo jednotlivé banky, které hypotéky poskytují. Broker Consulting Index zpravidla vykazuje vyšší úroveň, v letošním roce většinou v rozsahu od nuly do 0,1 procentního bodu.
Data za říjen tedy indikují zmírnění zářijového poklesu průměrné hypoteční sazby v ČR. Zářijové prudké zlevnění hypoték je způsobeno za prvé tím, že o ně mezi Čechy není z výše uvedených důvodů až takový zájem, a za druhé tím, že bankám takové zlevnění dává z hlediska jejich byznysu stále ekonomický smysl, což je dáno současným obecnějším poklesem tržních úrokových sazeb napříč ekonomikou naší i těmi zahraničními.
Tento obecnější pokles úrokových sazeb způsobuje rostoucí obava mezinárodních trhů z celosvětového ekonomického zpomalení. Zpomalení světové ekonomiky je do značné míry dáno nejistotou firem ohledně vlastního investování v čase obchodní války nebo hrozeb typu tvrdého brexitu. Pozdržení investování snižuje poptávku po investičním kapitálu, takže jeho cena – úroková sazba – klesá. Současně investoři přesunují kvůli vyhlídce nižší ziskovosti firem a nižší inflaci své peníze z akcií do bezpečnějších dluhopisů, což zvyšuje cenu právě dluhopisů a snižuje jejich úrok.
Na své letošní dno se tržní úrokové sazby v ČR propadly v srpnu, od té doby mírně vzrostly. V srpnu totiž obava z globálního ekonomického útlumu vrcholila, než ji v září částečně rozptýlily světově významné centrální banky. Například Evropská centrální banka právě v září oznámila, že od listopadu spustí další kolo podpůrného „tištění peněz ve velkém“ a následného odkupu dluhopisů a dalších cenných papírů, čili kvantitativního uvolňování.
Tuzemské banky však nadále pokračují ve zlevňování svých hypoték. Rezervoár potenciální nové klientely jim povážlivě vysychá, takže musí používat stále lákavější návnadu, aby alespoň nějakého klienta „ulovily“, případně přetáhly konkurenci v rámci refinancování. Tento ostrý konkurenční boj vede banky k tomu, že snižují úrokové sazby hypoték a své marže ve jménu navýšení nebo alespoň udržení tržního podílu na hypotečním trhu. Tento vývoj jen tak neustane, byť jsou banky v možnosti snižovat sazby hypoték limitovány výší základní úrokové sazby České národní banky, která činí dvě procenta. Tato sazba se letos v nejpravděpodobnějším scénáři dalšího vývoje již nezmění. Do konce roku čekají bankovní radu ČNB ještě dvě řádná měnověpolitická zasedání, na tom zítřejším zůstanou dle konsensu trhu úroky beze změny.
V příštím roce je pak rozhodně pravděpodobnější její pokles než růst. Snížení základní sazby ČNB by bankám otevřelo další prostor ke snižování sazeb hypoték. Ani tak však není zaručené, že se Češi osmělí k rozsáhlejšímu pořizování nemovitostí. Což ovšem banky povede k další redukci sazeb. Průměrná sazba hypoték v ČR tak bude nadále klesat – letos i se vstupem do roku 2020.
Bankovní rada České národní banky na svém zítřejší měnověpolitickém zasedání ponechá základní úrokové sazby na stávající úrovni. I takový krok však lze v současném mezinárodním kontextu považovat za „jestřábí“. Světově významné centrální banky, v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou, totiž své klíčové sazby snižují, případně dokonce měnovou politiku opět nekonvenčně uvolňují či se tak činit chystají.
ČNB pochopitelně není vůči současnému i vyhlíženému vývoji ve světě netečná. Tempo spotřebitelské inflace v posledních měsících překonává předpoklad ČNB, což by za klidnějších zahraničních podmínek tuzemskou centrální banku vedlo k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Takto ale úroky raději ponechává a ponechá i v příštím týdnu na stávající úrovni, tj. základní úroková sazba zůstane na úrovni dvou procent.
Obchodní válka Spojených států a Číny, stále nedořešený brexit a ekonomické zpomalování Číny či Německa totiž představují na horizontu měnové politiky ČNB, tedy v horizontu zhruba půldruhého roku, ústřední protiinflační hrozby i z hlediska české ekonomiky.
V horizontu měnové politiky také zvolní tuzemský tlak na růst mezd, protože už příští rok lze kvůli globálnímu zpomalení a nejistotám očekávat mírný nárůst míry nezaměstnanosti v ČR. ČNB tak navzdory tomu, že se inflace drží blízko horní meze tolerančního pásma inflačního cílování není ke zvýšení sazeb nucena, a naopak udržením stabilních sazeb zohledňuje vyhlížený nárůst dezinflačních tlaků.
Dobrou zprávou pro všechny zájemce o bydlení v Česku je tedy to, že hypotéky budou právě i díky postoji ČNB zlevňovat i nadále. Kdo tedy hypotéku nepotřebuje nutně hned teď, může zkusit štěstí vyčkáním na ještě nižší sazby. Pravděpodobnost úspěchu je poměrně vysoká. Nebo si může při individuálním jednání v bance o výši sazby zkusit vyjednat nižší než nabídnutou sazbu právě s poukazem na další zlevňování hypoték. Hypoteční bankéř by na to mohl slyšet. Mezi bankami totiž probíhá ostrý konkurenční boj o klienta, který se s nedávným poklesem tržních úrokových sazeb dále vyostřil. Pro banky je v čase klesajících úrokových sazeb hypoteční úvěrování ještě relativně výnosnějším byznysem než při sazbách vyšších, a to navzdory faktu, že i u hypoték jsou se sazbami dolů.
Lukáš Kovanda
Hlavní ekonom CZECH FUND
Klíčová slova: Centrální banka | Základní úrokové sazby | Hlavní ekonom | Zlatý důl | Peníze | Brexit | Centrální banky | Zpomalení světové ekonomiky | Marže | Základní úroková sazba | Hypoindex | Investování | Snižování sazeb | Úrokové sazby | Index | ČNB | Cena | Fincentrum Hypoindex | Bankéři | Zvýšení sazeb | Lukáš Kovanda | Nemovitosti | Tištění peněz | Broker Consulting | ROCE | Pravděpodobnost | Inflace | Broker | Bankéř | Czech Fund | Regulace | Tuzemské banky | Světové ekonomiky | Banka | Obchodní války | Sazby ČNB | Růst mezd | Sazby | Úroková sazba | Obchodní válka | Pokles úrokových sazeb | Banky | Ekonom | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Fincentrum | Investoři | Hypotéky v Česku | Broker Consulting Index | Bankovní rada |
Čtěte více
-
Hypotéky jsou v Česku nejdražší za posledních více než 20 let. Letos ale nezlevní, protože inflace bude rychlejší, než se čekalo
Průměrná sazba hypoték v ČR vzrostla začátkem letošního února na 6,37 procenta, vyplývá ze statistiky Fincentrum Hypoindex. To je historicky nejvyšší hodnota touto statistikou vykázaná. Daná časová řada přitom zahrnuje měsíční údaje nepřetržitě za celé období od ledna 2003. Hypotéky jsou tedy nyní v ČR nejdražší za posledních více než dvacet let, od roku 2002. -
Hypotéky opět zdražují, jsou skoro nejdražší od počátku milénia. Nemovitosti tedy jsou stále nic moc investice, a to i kvůli zamýšlenému zvýšení daně
V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách. -
Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?
Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, což představuje meziročně o 100 % více a je to i pětinový nárůst oproti březnu letošního roku. Průměrná hypoteční úroková sazba klesla v dubnu z 5,19 % na 5,10 %. Na další výraznější poklesy to ale aktuálně příliš nevypadá. S čím je teď dobré počítat, když zvažujete nákup nemovitosti? -
Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat
Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle dnes zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí. -
Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat
Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí. -
Hypotéky prudce zlevňují, jsou nejníže od roku 2017. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí
Koronavirová krize nepřináší jen samé špatné zprávy. A nejde jen o levné pohonné hmoty. Hypotéky v červnu zlevnily nejníže od roku 2017. Průměrná sazba hypotéky dle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila totiž 2,21 procenta. -
Hypotéky prudce zlevňují. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí
Poprvé od loňského září bylo začátkem června možné hovořit o opravdu plošném zlevňování hypoték. Od 1. června citelně snížila své hypoteční sazby Komerční banka. Připojila se tak k dalším velkým bankám, které podobný krok v poslední době učinily. Během června se pak přidaly další banky, takže vlna zlevňování nabrala na síle. A nekončí ani v červenci. A neskončí ani v srpnu. -
Hypotéky přestávají zlevňovat. Právě teď tak může být pro pořízení hypotéky vůbec nejpříhodnější doba, vakcína je bude totiž zdražovat
V listopadu přistoupily ke zlevnění hypoték již jen dvě z tuzemských bank, a to Equa Bank a Moneta Money Bank. Banka Creditas své hypoteční sazby dokonce zvýšila. Doba koronavirového zlevňování hypoték je u konce. -
Hypotéky s negativním úrokem nejsou problém. Dánské banky na nich dokáží vydělávat
Dánský hypoteční trh se od českého výrazně odlišuje. Tamní banky působí jako makléři, kteří jménem majitelů domů (dlužníků s hypotékami) vydávají dluhopisy. Ty následně zobchodují na trhu, kde je mohou nakupovat investoři. Vybírají přitom poplatky za vydání dluhopisů a jejich správu. -
Hypotéky už letos výrazně nezlevní, Čechům se přesto vrací dobrá spotřebitelská nálada. Ekonomika má nebývalou šanci „přistát“ měkce
Česká národní banka zbrzdí tempo snižování svých úrokových sazeb, výrazné zlevnění hypoték už proto letos nečekejme. I tak lze vystihnout vzkaz, jejž o minulém týdnu vyslala tuzemská centrální banka veřejnosti. I přesto se běžným spotřebitelům vrací dobrá nálada. Ulevuje se však také vládě. Pokles úroků totiž znamená snížení nákladů obsluhy státního dluhu, který v uplynulých letech znatelně nabobtnal. -
Hypotéky v Česku jsou jako prošlý jogurt. Výrazně zlevňují – nejvíce za osm let –, ale není o ně zájem
S hypotékami v Česku je to momentálně jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, seč mohou, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele. -
Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012
Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat. -
Hypotéky v Česku rekordně zlevní, u nemovitostí zlevnění nečekejme
To, že hypotéky budou v ČR rekordně levné, už je „ložené“. Kdo pochybuje, zřejmě nesleduje, co v posledních týdnech činí světově významné centrální banky v čele s tou americkou. -
Hypotéky v Česku zdražují nejrychleji v historii, nejdražší budou příští rok. Lidem se proto vyplatí počkat do roku 2024, hypotéky pak budou levnější dokonce než dnes
Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v listopadu na 3,75 procenta, a to z říjnové hodnoty 3,1 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték v historii, jak vyplývá ze statistik společnosti Golem Finance. -
Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou
Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži. -
Hypotéky v ČR mohou být až za 10 %, jak ukazuje historie. Guvernér ČNB Rusnok totiž varuje před dalším citelným růstem úroků
Úrokové sazby v Česku podle všeho dále citelně porostou. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes naznačil, že centrální banka může ještě v červnu zvýšit svoji základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 nad úroveň šesti procent, tedy nejspíše na 6,25, nebo dokonce na 6,5 procenta. Začala by se tak plnit například prognóza největší francouzské banky, BNP Paribas, která počítá s tím, že růst základní sazby se v Česku letos zastaví až na úrovni sedmi procent. -
Hypotéky v ČR zdražují nejrychleji v historii. Nemovitosti však kvůli tomu nezlevní
Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v prosinci na 2,99 procenta, a to z listopadové úrovně 2,7 procenta. Nárůst o 0,29 procentního bodu představuje nejvýraznější meziměsíční vzestup v celé historii sledování od roku 2003, vyplývá z dat Fincentrum Hypoindex. -
Hypotéky začaly plošně zlevňovat a budou i nadále. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen levnějších hypoték, ale i nemovitostí
Poprvé od loňského září lze v těchto dnech hovořit o opravdu plošném zlevňování hypoték. Od 1. června citelně snížila své hypoteční sazby Komerční banka. Připojuje se tak k dalším velkým bankám, které podobný krok v poslední době učinily. -
Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit
Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent. -
Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady
Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Zlom pro Ameriku 💥 | Začíná bouřlivá doba 😱 | Problémy narůstají 💣 | Investoři panikaří 🔥
Ropa WTI konsoliduje v klesajícím kanálu, vyplatí se nyní prodat?
Připravuje se CHF/JPY na nový trend?
Očekávané události pro tento týden
Index DAX - Intradenní výhled 3.3.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 3.3.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 3.3.2025
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.3.2025)
Hang Seng - Intradenní výhled 3.3.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 24.2.2025 - 28.2.2025
VIDEO: 🔴 Zlom pro Ameriku 💥 | Začíná bouřlivá doba 😱 | Problémy narůstají 💣 | Investoři panikaří 🔥
Ropa WTI konsoliduje v klesajícím kanálu, vyplatí se nyní prodat?
Připravuje se CHF/JPY na nový trend?
Očekávané události pro tento týden
Index DAX - Intradenní výhled 3.3.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 3.3.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 3.3.2025
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.3.2025)
Hang Seng - Intradenní výhled 3.3.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 24.2.2025 - 28.2.2025
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Bitcoin a jeho pokles ceny: Konspirační myšlenka (2.díl)
Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Zlato klesá – korekce nebo obrat trendu?
Může finanční páka pomoci dlouhodobým investorům? Ano, ale s rozvahou
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Praktické okénko: Výběr likvidity nebo-li stop loss hunting
Jak na backtesting v tradingu
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Bitcoin a jeho pokles ceny: Konspirační myšlenka (2.díl)
Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Zlato klesá – korekce nebo obrat trendu?
Může finanční páka pomoci dlouhodobým investorům? Ano, ale s rozvahou
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Praktické okénko: Výběr likvidity nebo-li stop loss hunting
Jak na backtesting v tradingu
Forexové online zpravodajství
BREAKING: CPI v eurozóně mírně vyšší, než se očekávalo. EURUSD posiluje o 0,3 %
Naděje pro průmysl
Růst GBP/CAD pokračuje podpořena Trumpovou celní rétorikou
Raiffeisenbank spouští oblíbené Hypodny. Nabízí odhad nemovitosti a poskytnutí hypotéky zdarma, zájemci si ji mohou sjednat nově i online
Bitcoin a nemovitosti jako rezervy ČNB?
Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,16 %), zlato (+1,03 %), pšenice (+1,03 %)
Vývoj měnových párů: USD/CZK 24,07
Eurozóna: Index PMI ve výrobě v únoru dle konečných dat na 47,6 b. při očekávání 47,3 b.
Německo: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v únoru dle konečných dat na 46,5 b.
Německé akcie v úvodu na zelené nule, Rheinmetall a další evropští zbrojaři výrazně rostou
BREAKING: CPI v eurozóně mírně vyšší, než se očekávalo. EURUSD posiluje o 0,3 %
Naděje pro průmysl
Růst GBP/CAD pokračuje podpořena Trumpovou celní rétorikou
Raiffeisenbank spouští oblíbené Hypodny. Nabízí odhad nemovitosti a poskytnutí hypotéky zdarma, zájemci si ji mohou sjednat nově i online
Bitcoin a nemovitosti jako rezervy ČNB?
Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,16 %), zlato (+1,03 %), pšenice (+1,03 %)
Vývoj měnových párů: USD/CZK 24,07
Eurozóna: Index PMI ve výrobě v únoru dle konečných dat na 47,6 b. při očekávání 47,3 b.
Německo: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v únoru dle konečných dat na 46,5 b.
Německé akcie v úvodu na zelené nule, Rheinmetall a další evropští zbrojaři výrazně rostou
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ranní zprávy
Makro: Bank of Canada v říjnu ponechala základní úrokovou sazbu beze změn
Euforie na akciích evropských obranných společností 📈 Akcie společností Rheinmetall a BAE Systems rostou o 13 %
Co nás čeká v obchodním dnu 23.3.2018
VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Akcie Applu oslabují po slabším výhledu, firma však zvyšuje ziskovost
GBP
Ceny pohonných hmot klesají k úrovni 26 korun za litr
Rozbřesk: Nejen plyn, ale i rizikové prémie zdražují elektřinu
Růst GBP/CAD pokračuje podpořena Trumpovou celní rétorikou
Česká ekonomika jde nahoru
Ranní zprávy
Makro: Bank of Canada v říjnu ponechala základní úrokovou sazbu beze změn
Euforie na akciích evropských obranných společností 📈 Akcie společností Rheinmetall a BAE Systems rostou o 13 %
Co nás čeká v obchodním dnu 23.3.2018
VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Akcie Applu oslabují po slabším výhledu, firma však zvyšuje ziskovost
GBP
Ceny pohonných hmot klesají k úrovni 26 korun za litr
Rozbřesk: Nejen plyn, ale i rizikové prémie zdražují elektřinu
Růst GBP/CAD pokračuje podpořena Trumpovou celní rétorikou
Česká ekonomika jde nahoru
Blogy uživatelů
Index S&P 500: Leden po tragickém začátku skončil na pozitivní vlně
Trading příležitosti: Zemní plyn, EUR/NZD a EUR/CZK
Tradingové tipy pro nováčky
Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Obnovené obavy o mezinárodní obchod srazily index S&P 500 pod support
Index S&P 500 zkorigoval prudké poklesy
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
Krypto výhľad: Ethereum a Cardano
Turbulentní přestřelku těsně vyhráli medvědi, index S&P 500 ale je nad důležitým supportem
Americké akcie zakončily rok 2020 stylově, mírný pokles v nejbližších dnech je ve hře
Index S&P 500: Leden po tragickém začátku skončil na pozitivní vlně
Trading příležitosti: Zemní plyn, EUR/NZD a EUR/CZK
Tradingové tipy pro nováčky
Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Obnovené obavy o mezinárodní obchod srazily index S&P 500 pod support
Index S&P 500 zkorigoval prudké poklesy
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
Krypto výhľad: Ethereum a Cardano
Turbulentní přestřelku těsně vyhráli medvědi, index S&P 500 ale je nad důležitým supportem
Americké akcie zakončily rok 2020 stylově, mírný pokles v nejbližších dnech je ve hře
Vzdělávací články
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Jak by měl vypadat den začínajícího tradera, který nemá na obchodování čas
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
Trading pro začátečníky
Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)
Co je Bitcoin a jak funguje?
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Jak by měl vypadat den začínajícího tradera, který nemá na obchodování čas
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
Trading pro začátečníky
Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)
Co je Bitcoin a jak funguje?
Tradingové analýzy a zprávy
Ropa WTI konsoliduje v klesajícím kanálu, vyplatí se nyní prodat?
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.3.2025)
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 3.3.2025
Swingové obchodování AUD/USD 4.9.2024
Trump u soudu napadl příkaz předat jeho daňová přiznání výboru Kongresu
Forex: Dolar v očekávání Trumpových cel oslabuje, jen posílil na několikatýdenní maxima
Aktuálně otevřené forex pozice 26.2.2025
Trump na schůzce se Zelenským řekl, že je na straně Ukrajiny i Ruska
Analytici: Zlotý i forint budou dál sílit, koruna se vrátí k 24,90 za euro
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 13.3.2024
Ropa WTI konsoliduje v klesajícím kanálu, vyplatí se nyní prodat?
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.3.2025)
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 3.3.2025
Swingové obchodování AUD/USD 4.9.2024
Trump u soudu napadl příkaz předat jeho daňová přiznání výboru Kongresu
Forex: Dolar v očekávání Trumpových cel oslabuje, jen posílil na několikatýdenní maxima
Aktuálně otevřené forex pozice 26.2.2025
Trump na schůzce se Zelenským řekl, že je na straně Ukrajiny i Ruska
Analytici: Zlotý i forint budou dál sílit, koruna se vrátí k 24,90 za euro
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 13.3.2024
Témata v diskusním fóru
YFI, SUSHI + ETH: Co nejvíce roste na trhu kryptoměn
Price Action Trading Jakuba Hodana
Prop firmy a daně
FOREX SIGNALY OD ZULU TRADE
ZuluTrade
Umísťování StopLossu
USD/JPY
M1 vstupy
Akciové indexy
Problém s backtestingem
YFI, SUSHI + ETH: Co nejvíce roste na trhu kryptoměn
Price Action Trading Jakuba Hodana
Prop firmy a daně
FOREX SIGNALY OD ZULU TRADE
ZuluTrade
Umísťování StopLossu
USD/JPY
M1 vstupy
Akciové indexy
Problém s backtestingem