Středa 02. října 2024 02:22
reklama
SAB Finance
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex
reklama
Purple webinář Smart Money Concepts

Zasedání Bank of England

img

Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, libra po zasedání BoE pod mírným tlakem

19.06.2020 Čtvrteční seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Obchodování probíhalo v klidu a na nižších objemech, i když trhy dál neví jak se postavit k rostoucímu počtu nakažených ve světě a v některých amerických státech. Pokračuje tak vyčkávání na současných zvýšených valuacích.
img

Ranní komentář: Počty nakažených v některých amerických státech dál výrazně narůstají

18.06.2020 Středeční seance proběhla na trzích bez větších cenových výkyvů. Většina indexů is své ceny podržela, přičemž obchodování na amerických burzách probíhalo na výrazně podprůměrných objemech. Trhy dál vstřebávají zprávy z některých amerických států, kde pokračuje v rychlém růstu počet nových případů nakažených osob koronavirem, zatímco na celonárodní bázi tato čísla prozatím zůstávají relativně stabilizovaná. Negativní zprávy tohoto typu přitom vyvažují informace o pokračujícím otevírání americké ekonomiky, takže si akcie i další riziková aktiva své zvýšené ceny udržují.
img

Korekce amerického dolaru na měsíční minimum

04.05.2020 Minulý týden se investoři na devizovém trhu stáhli ze segmentu amerického dolaru a rezervní světová měna byla klesla na 1měsíční minimum. Tato pozice byla podporována jak špatnými ekonomickými údaji v USA, tak centrální bankou země v důsledku další měnové politiky.
img

Ranní komentář: Indexy stále nervózní, ale pozice drží. Pomáhá výsledková sezóna

31.01.2020 Americké akcie sice včerejší seanci zahájily korekcí, díky večernímu obchodování se ale dokázaly dostat do zelených čísel a na jejich večerní růst dnes pozitivně ráno reaguje také Asie a futures na indexy v Evropě. Zatímco koronavirus zůstává klíčovou hrozbou, ostatní fundamenty jsou velmi dobré. Makro signalizuje pokračující zotavení světové ekonomiky a výsledková sezóna nabízí jedno překonání konsenzu za druhým, když naposledy včera rostly akcie Amazonu po zveřejnění výsledků v after-market hodinách o více než 9 %.
img

Minuta s XTB

30.01.2020 Dnes s Robertem Kunovjánkem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o včerejším zasedání amerického Fedu a odpoledním zasedání Bank of England.
img

Ekonomický kalendář: GBP čeká na výsledky zasedání Bank of England

30.01.2020 13:00 - Bank of England, rozhodnutí o sazbách. Zasedání BoE dnes bude pravděpodobně nejdůležitějším fundamentem. Poslední data byla nejednoznačná a trh sází na pokles sazeb s přibližně 42 % pravděpodobností. Očekává se, že se zvýší počet nesouhlasících členů bankovní rady ze 2 na 3. Ať už dojde ke snížení sazeb či nikoliv, tak by trhy měla zahýbat následná tisková konference guvernéra Carneyho, která začíná ve 13:30 a je jí možno sledovat na webu Bank of England (https://www.bankofengland.co.uk/monetary-policy-summary-and-minutes/2020/january-2020)
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují historická maxima, GBP dál mírně ztrácí

20.12.2019 Včerejší seance proběhla v pozitivním duchu, když americké indexy dokázaly znovu navýšit svá historická maxima a například index S&P 500 se přehoupl už přes hranici 3 200 dolarů. Ze zajímavých fundamentů jsme se včera dočkali hlavně zasedání Bank of England, která ale nakonec nijak nepřekvapila a sazby ponechala beze změny. Svým neutrálním komentářem pak část trhu zklamala, čímž dostala libru pod mírný prodejní tlak.
img

Minuta s XTB

19.12.2019 Dnes s Robertem Kunovjánkem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o hrozbě pro amerického prezidenta a odpoledním zasedání Bank of England
img

Kroky Bank of England odrážejí nejistotu brexitu i globálních trhů

15.11.2019 Bank of England (BoE) na svém příštím „klíčovém“ zasedání v lednu 2020 s velkou pravděpodobností sníží IR o 25 bodů. Tato prognóza nezávisí na výsledku voleb, ačkoli v případě, že volební výsledky neumožní parlamentu decizivní rozhodování, bylo by snížení pravděpodobnější. Trh oceňuje šanci na snížení v lednu na 33 procent.
img

GBP / USD – 7. 11. 2019

07.11.2019 Sterling klesl na více než 1týdenní minimum, protože investoři očekávají zasedání Bank of England později během dne. Očekává se, že Výbor pro měnovou politiku centrální banky bude hlasovat 9-0 a udrží bankovní sazbu na 0,75 procenta. Ale trhy se zaměřují na to, jak BoE bude reagovat na nejistoty způsobené britským odchodem z Evropské unie.
img

Rozbřesk: Nejednotný Fed sice snížil úroky, ale v prognóze už s jejich další redukcí nepočítá

19.09.2019 Vedení americké centrální banky sice v souladu s očekáváním snížilo úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů, ale je jasné, že stále hůře hledá konsensus k dalším krokům v měnové politice. Roztříštěnost názorů uvnitř je totiž patrná nejen z výsledku hlasování výboru FOMC, kde tři z deseti členů hlasovali proti včerejšímu rozhodnutí, ale také velké variability v názorech, kam by se měly úrokové sazby ubírat letos a příští rok. V prognóze úrokových sazeb se navíc skrývalo druhé velké překvapení, neboť mediánová trajektorie budoucího vývoje sazeb Fedu již nepočítá s žádnou další redukcí. To je v příkrém rozporu s tím, co si myslí trh a v tomto smyslu by šlo hodnotit výsledek zářijového zasedání Fedu jako zjevně jestřábí.
img

GBP / USD – 1. 8. 2019

01.08.2019 Sterling klesl na dvou a půl leté minimum díky širokému posilování amerického dolaru a rostoucím spekulacím, že Británie odejde bez obchodní dohody – tedy no deal Brexit. Investoři nyní čekají na zasedání Bank of England, kdy je téměř jisté, že Výbor pro měnovou politiku bude hlasovat 9-0, aby udržel sazby na 0,75 procenta.
img

Ranní komentář: EURUSD díky včerejšímu Fedu prolomil důležitý support

01.08.2019 Včerejší seance byla především o zasedání americké centrální banky, která snížila sazby o čtvrt procentního bodu. To ale bylo pro menší část trhu, který stále doufal v půlprocentní snížení, zklamání, a tak dolar reagoval zpevněním už na samotné rozhodnutí o sazbách. Na tiskové konferenci si pak Jerome Powell sice ponechal otevřená dvířka k dalšímu snižování sazeb, zatím však Fed tlak na další uvolnění nepociťuje, a to hlavně kvůli solidní výkonosti americké ekonomiky. Snížení sazeb proto zatím považuje za menší úpravu či pojistku a nikoliv za začátek dlouhodobějšího trendu. Dolar tak včera rostl na všech párech a své zisky si zatím drží. Pod tlakem pak byly hlavně zlato, indexy a dluhopisy.
img

Minuta s XTB

21.06.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu indexu S&P 500 na historické rekordy a vývoji na eurodolaru a GBPUSD po zasedání Bank of England.
img

Minuta s XTB

20.06.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dopadech včerejšího zasedání Fedu na americký dolar, dluhopisy a drahé kovy a odpoledním zasedání Bank of England.
img

Ranní komentář: Americké akcie navázaly na středeční korekci, daří se naopak dolaru

03.05.2019 Po středečním zasedání Fedu zůstala včera nálada na akciových trzích i nadále lehce nervózní, což pomohlo akciovým indexům v USA a na většině evropských trhů dostat se do červených čísel. Ztráty však byly mírné a korekce je zatím stále do značné míry kombinací fundamentálních (Fed) i technických (S&P500/resistence) faktorů. Včerejší seance byla na nové fundamenty chudší a nic na tom nezměnilo ani zasedání Bank of England, která více méně dokázala naplnit většinový konsenzus, i když možná byla o něco více optimistická na další vývoj britské ekonomiky.
img

Ranní komentář: Fed zatím nevidí důvod pro zvýšení ani pro snížení sazeb

02.05.2019 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která rozhodla podle očekávání a ponechala úrokové sazby beze změny. Zajímavá byla ale tisková konference Jerome Powella, který uvedl, že nevidí silný důvod jak pro zvyšování, tak pro snižování sazeb. To je v kontrastu s výhledem trhu, který stále věří v jejich jedno letošní snížení. Komentář Powella tak dostal pod tlak americké akcie, zatímco pomohl americkému dolaru, který ve večerních hodinách začal zpevňovat na všech měnových párech.
img

Ranní komentář: Fed znovu podepřel finanční trhy, bankám ale moc neulevil

21.03.2019 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která zveřejnila nový výhled pro sazby. Ten byl nakonec ještě o něco více negativní, než s čím trh původně počítal, což přispělo k dalšímu pádu dluhopisových výnosů a k oslabení amerického dolaru. Reakce na akciích byla poněkud nečitelná, když indexy po prvotním růstu své zisky nakonec začaly odevzdávat, a to hlavně s přispěním finančního sektoru, který se kvůli narovnávající výnosové křivce dostal pod prodejní tlak.
img

Libra silnější navzdory varování Bank of England, akcie v Evropě i v USA naopak znovu ztrácí

07.02.2019 Na finanční trhy se dnes začíná pomalu vkrádat nervozita. Po včerejší nevýrazné seanci, kterou americké indexy zakončily mírně v červených číslech, se dnes ztráty prohlubují. V Evropě indexy klesají o více než procento a v USA futures na akciové indexy odepisují přibližně půl procenta.
img

Rozbřesk: ČNB zhorší prognózu a odloží další růst sazeb

07.02.2019 Dnešní zasedání ČNB ukáže, jak moc mají čeští centrální bankéři strach z globálních rizik. Poslední čísla z německé ek...
img

Rozbřesk: ČNB: 5:2 pro ponechání úrokových sazeb beze změny

21.12.2018 Na svém letošním posledním zasedání ponechali čeští centrální bankéři úrokové sazby ČNB beze změny, i když dva členové rady by rádi zvýšili úrokové sazby o dalšího čtvrt procentního bodu už nyní. Zmíněné dva hlasy argumentovaly přehříváním ekonomiky a silně ukotvenými inflačními očekáváními dávají prostor pro další růst sazeb bez nutnosti vyčkávání, nicméně většinová část rady dala přednost pauze, kterou zdůvodnila vnějšími riziky. Vyhrálo tedy vyčkávání na nová data před akutní reakcí.
img

BOE ani ČNB nepřekvapily a sazby ponechaly beze změny. Výprodej na ropě pokračuje

20.12.2018 Po včerejší korekci dnes nálada na trzích zůstává nervózní. Asie na středeční výprodej v USA reagovala dnes ráno ještě větší korekcí a do červených čísel se dostaly také indexy v Evropě. Ty sice část svých ranních ztrát začaly odevzdávat, stále ale ve většině případů ztrácejí více než procento a nervózně vyčkávají na to, jak do čtvrteční seance promluví otevření amerických burz. Ty zatím signalizují zahájení obchodování na úrovni včerejšího close, což by mohlo nervozitu na trzích alespoň částečně mírnit.
img

Rozbřesk: ČNB sazby nezvýší, ale připraví trhy na únor

20.12.2018 Česká národní banka dnes v tomto roce naposledy bude rozhodovat o sazbách a měla by si od jejich zvyšování na okamžik odpočinout. Jednak proto, že současné tempo zvyšování úrokových sazeb je velmi svižné (5krát za rok), a to nejen na dnešní evropské poměry, ale i v historickém kontextu (naposledy jsme viděli podobné utahování měnových kohoutů na přelomu roku 2007 a 2008).
img

Ranní komentář: Fed snížil výhled pro sazby na příští rok, trhy ale neuklidnil

20.12.2018 Americká centrální banka včera zvýšila podle očekávání úrokové sazby do pásma 2,25 – 2,50 %. V doprovodném komentáři pak naznačila, že do příštího roku počítá s jejich zvýšením ještě dvakrát, což je změna proti zářijovému výhledu, kdy počítala s trojnásobným zvýšením. Trh ale od Fedu čekal více ústupků a navzdory zmírnění výhledu pro sazby reagovaly akcie na včerejší zasedání dalším výprodejem. Americký SP500 tak klesl o 1,5 % až na dosah 2 500 dolarů a nervozita z trhů nemizí ani během dnešního rána. Čtvrteční seance přinese hlavně zasedání Bank of England, i když klíčovou otázkou na dnešek i do dalších dnů zůstává hlavně to, kdy se konečně výprodeje na světových burzách zastaví.
img

Sága brexit pokračuje i v tomto týdnu. ECB na svém zasedání potvrdila, že ukončí nákup aktiv na konci roku 2018.

13.12.2018 V neděli ráno našeho času byla zveřejněná inflace z Číny. Meziroční inflace v listopadu poklesla z 2,5 % na 2,2 %.
img

Ranní komentář: Libra se vrací nad 1,28 GBPUSD, dnes zasedá Bank of England

01.11.2018 Včerejší seance na finančních trzích opět probíhala ve výrazně odlišném duchu, než na co jsme byli zvyklí v předchozích několika týdnech. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a likvidovaly tak své dřívější ztráty. Dluhopisové výnosy přitom zatím zůstávají stabilní a úroveň rizikových přirážek včera mírně klesla, i když zůstává stále na nepříjemně zvýšených úrovních. Dnešní ráno přineslo pozitivní zprávy od hlavních vyjednavačů o brexitu, které pomohly libře zpevnit na všech měnových párech. I zbytek čtvrteční seance přitom bude velmi důležitý hlavně pro libru, na kterou čeká ještě hlasování o rozpočtu, nebo zasedání Bank of England.
img

Výprodej se slevou na britské libře

29.10.2018 Po zamrznutí posledních rozhovorů o podmínkách brexitu mezi Londýnem a Bruselem se britská libra dostala pod prodejní tlak a poroučela se k jihu. Na páru s americkým dolarem ztratila od jara již přes 10 % a měnový pár GBP/USD se na dnešním kurzu 1,2830 obchoduje v blízkosti 16měsíčních minim. Více faktorů hovoří o přeprodanosti libry a v blízké době se můžeme dočkat pořádného posílení.
img

Ranní komentář: Dolar znovu silnější, dnes výsledky z amerického trhu práce

03.08.2018 Včera akciové indexy začaly znovu ztrácet, ale během americké obchodní seance se situace postupně zklidnila. Trhy jsou nervózní hlavně z politických rizik a klíčovým rizikem zůstává i nadále případné další kolo obchodní války, kterou by mohly už tento měsíc eskalovat Spojené státy uvalením dalších celních opatření. Navzdory těmto rizikům ale úroveň rizikových přirážek zůstává zatím pod kontrolou a výrazněji neroste, což indexům pomáhá držet si své zvýšené ocenění. Na FX včera zaujala hlavně situace na libře, která nedokázala nic vytěžit z jestřábího zasedání Bank of England a na páru s dolarem začala znovu ztrácet. Dnes jsme zvědaví hlavně na data z USA, v čele s tradičně důležitými statistikami z pracovního trhu.
img

Koruna čeká, jaký směr jí ukáže ČNB. Trhům opět kazí náladu cla

02.08.2018 Další cla jsou tu. Včerejší spekulace se změnily v realitu a úřad amerického prezidenta navrhl 25procentní cla na čínské zboží v hodnotě 200 mld. USD. Čína už s předstihem varovala, že se nedá vydírat a rázně odpoví. Může se tak stát v nejbližších dnech, a to samozřejmě bude držet trhy v napětí.
img

Rozbřesk: Co dnes sledovat při zasedání ČNB?

02.08.2018 Jak se dalo čekat, Fed sice včera sazby nezvýšil, ale připravil trh na jejich růst v září. Dnes se alespoň na českém trhu bude pozornost soustředit na ČNB. Co sledovat a čeho si všímat?
img

Rozbřesk: Co dnes sledovat při zasedání ČNB?

02.08.2018 Jak se dalo čekat, Fed sice včera sazby nezvýšil, ale připravil trh na jejich růst v září. Dnes se alespoň na českém t...
img

Ranní komentář: Fed naplnil očekávání, dolar tak dál brání své pozice. Dnes zasedá BoE

02.08.2018 Americká centrální banka včera na svém zasedání nabídla trhu přesně to, co od ní trh očekával. Sazby ponechala beze změny a dala jasně najevo, že je připravena na jejich další zvyšování. Šance na jejich růst už v září tak vzrostla na 87 %, což dál podpírá příznivý fundament na dolaru, který si zatím drží své zisky z minulých měsíců na většině měnových párů. Bezprostřední dopad na trhy byl ale malý, jelikož trh s podobným výstupem počítal, takže se celkový fundament na dolarových párech ani na ostatních fin. aktivech příliš nezměnil. Dnes nás čeká pro změnu zasedání Bank of England, která by podle většinového konsenzu sazby zvýšit měla.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila nervozita, dnes OPEC a data z Kanady

22.06.2018 Na finanční trhy se včera začala vracet nervozita, která tentokrát nesouvisela jen s obchodní válkou, ale také s děním v Itálii, které se již začalo podepisovat na ocenění italských dluhopisů. Indexy tak zamířily do červených čísel a ještě tak navýšily ztráty, které během tohoto týdne nabraly. Na devizové, trhu byl tentokrát pod tlakem americký dolar, který slábnul na většině měnových párů. Úspěšnou seanci za sebou má pak britská libra, které výrazně pomohlo zasedání Bank of England, které zvýšilo šance na srpnový růst úrokových sazeb. Dnes by mělo být tématem číslo jedna na trzích zasedání zemí kartelu OPEC. Pozor ale i na makro z Kanady, které může CAD výrazně rozpohybovat.
img

Rozbřesk: Konec řecké ságy - blíží se odpuštění dluhu

21.06.2018 Jsme na konci řecké ságy? S blížícím se koncem posledního záchranného programu jsou zdá se věřitelé včetně Německa ochotni nabídnout to, po čem MMF a Athény volají již delší dobu - restrukturalizaci mamutího dluhu přesahujícího 170 % HDP. Nepůjde podle všeho rozhodně o odpuštění jistiny dluhu a mimo stůl zřejmě zůstane i návrh navázat splátky dluhu na výkon řecké ekonomiky. Rýsuje se ovšem shoda na tom odložit výraznější splátky z roku 2023 zhruba o 10 let dále. Proč na něco takového chtějí věřitelé kývnout?
img

Ranní videokomentář: Dolar si své pozice dál na všech párech drží, dnes zasedá BoE

21.06.2018 Včerejší seance na finanční trhy přinesla opatrnou stabilizaci, ale i když akciové indexy dokázaly konečně mírně růst, obchodníci zatím rozhodně vyhráno nemají. Téma obchodní války je stále velmi živé a stačí jeden Trumpův tweet a nervozita na trzích je zpět. I dnešek proto bude o latentních politických rizicích, ke kterým se odpoledne přidá také jeden zajímavý fundament v podobě zasedání Bank of England. Od té se dnes růst sazeb nečeká, ale už na dalších zasedáních by banka sazby zvednout mohla. Libra tak bude velmi citlivě reagovat hlavně na doprovodný komentář a komentář k inflaci.
img

Britská inflace stabilní na 2,4 %. Libra přesto zůstává pod tlakem

13.06.2018 Britský statistický úřad dnes zveřejnil výsledky britské inflace a podle očekávání jsme se žádné změny nedočkali. Temp...
img

Ranní videokomentář: Dolar začal s mírnou korekcí svých zisků, dnes kanadská čísla z trhu práce

11.05.2018 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of England a o americké inflaci, což byly fundamenty, které britské libře a americkému dolaru tentokrát spíše mírně uškodily. Libra tak zůstává slabá, zatímco dolar se po delší době dostal pod prodejní tlak, který byl ale umocněn hlavně jeho začínající překoupeností. Nálada na akciových trzích jinak zůstává stabilní a opatrně pozitivní, což včera indexy potvrdily opětovným mírným růstem. Dnešek bude na fundamenty chudší a za pozornost budou stát především výsledky z kanadského trhu práce.
img

Rozbřesk: Česko je definitivně napřed...

10.05.2018 Dnešní česká čísla opět centrální bance dokreslují obrázek ekonomiky, která se pomalu ale jistě přehřívá a kde je zapotřebí postupně utahovat měnové kohouty. Nezaměstnanost v dubnu měla klesnout na nová historická minima (3,1 %), skutečností je pokles na 3,2 procenta z 3,5 procenta. Inflace měla lehce zrychlit k 1,8 procenta, skutečností je 1,9 procenta.
img

Rozbřesk: Česko hlásí kombinaci super-nízké nezaměstnanosti a “normální” inflace

10.05.2018 Dnešní česká čísla opět centrální bance dokresllila obrázek ekonomiky, která se pomalu ale jistě přehřívá a kde je zapotřebí postupně utahovat měnové kohouty. Nezaměstnanost v dubnu měla klesla na nová historická minima (3,2 %) a inflace lehce zrychlila k 1,9 %. Jádrová inflace (očištěná zejména o potraviny a pohonné hmoty), která odráží lépe inflační tlaky z domácí ekonomiky, může růst ještě o desetinku rychleji.
img

Rozbřesk: Powellův Fed: počítejte s dalším grilováním ekonomiky

22.03.2018 Americká centrální banka sice v souladu s očekáváním zvýšila úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů, ale jinak zasedání Fedu přineslo řadu lehce překvapivých rozhodnutí. Tím nejzajímavějším bylo asi to, že američtí centrálními bankéři sice dále zlepšili výhled pro ekonomiku, avšak to se neodrazilo v jimi prognózovaném růstu úrokových sazeb pro tento rok. Fed totiž i po dnešku stále pro rok 2018 počítá “jen” s trojím zvýšením úroků o 25 bazických bodů. A právě tato informace byla hlavním důvodem, proč úrokové sazby příliš nevzrostly a dolar byl ze zasedání FOMC vyloženě zklamán.
img

Ranní komentář: Fed zlepšil ekonomický výhled, ale s výhledem pro růst sazeb v roce 2018 nepohnul

22.03.2018 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která nabídla poměrně příznivý výhled pro HDP i nezaměstnanost a dokonce zvýšila výhled pro růstu sazeb na roky 2019 a 2020. Výhled pro sazby na rok 2018 ale zůstal prakticky netknutý, což bylo pro obchodníky zklamání, díky kterému se dolar propadl na většině měnových párů. Celkově ale výstup ze zasedání Fedu nebyl podle nás pro dolar zase až tak špatný a na fundamentální situaci na dolarových párech nic výrazně nezhoršil. Dnes čekáme hlavně na makro z Evropy a také na zasedání Bank of England, která bude rozhodovat o sazbách.
img

Britská inflace začíná zpomalovat, pravděpodobnost květnového růstu sazeb ale stále žije

20.03.2018 Británie dnes dopoledne zveřejnila jediné makro, které poslední dobou hraje roli, a to únorové výsledky inflace. Ta v minulém měsíci podle očekávání začala konečně zpomalovat, i když o něco rychleji než s čím trh původně počítal. Únorový růst CPI totiž zpomalil z 3 % na 2,7 %, což byl ještě o desetinu nižší výsledek, než s čím počítal většinový konsenzus. O něco hůře si přitom vedla také jádrová inflace, jejíž meziroční růst zvolnil z 2,7 % na 2,4 %, což bylo rovněž desetinu pod většinovým konsenzem. Zpomalení míry inflace tentokrát bylo patrné jak v případě cen služeb (3 %), tak v případě cen zboží, které meziročně rostly pouze o 2,4 %.
img

Technická analýza: Koruna si vybírá oddychový čas

09.02.2018 Česká koruna tento týden oslabila zpět k hodnotám před posledním zasedání ČNB. Své pozice nedokázalo udržet ani euro na páru s dolarem a tento měnový pár se posunul pod 1,23 EURUSD. Tento týden ztrácí také libra, a to i přes jestřábí zasedání tamní centrální banky.
img

Šance na růst britských sazeb po zasedání BoE rostou. S nimi roste také britská libra

08.02.2018 Máme za sebou zasedání Bank of England a dočkali jsme se docela zajímavého výstupu, který rozvlnil britskou libru na všech hlavních měnových párech. To podstatné z dnešníhoi zasedání nabízíme níže v několika bodech.
img

GBPUSD: Kabel zůstává pod 1.40 před zasedáním BoE a inflačním reportům

08.02.2018 Sterling se ve čtvrtek ráno obchodoval bez výraznější intradenní změny a nacházel se při úrovni 1.39 během Londýnské seance.
img

Minuta s XTB

08.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o přetrvávající zvýšené volatilitě, situaci na USD, JPY, NZD a dnešním zasedání Bank of England.
img

ECB ani BoE dnes nepřekvapily. Finanční trhy zatím rušný týden zvládají bez větších výkyvů

14.12.2017 Po zajímavé včerejší seanci pokračuje příliv důležitých fundamentů také dnes a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace na finančních trzích měla po tomto týdnu do konce prosince jakkoli výrazněji změnit. Včerejší Fed nepřekvapil a výstup z jeho zasedání byl příliš nevýrazný na to, aby dlouhodoběji změnil situaci na akciích nebo dolarových párech. Prakticky to samé pak lze dnes konstatovat také při pohledu na výstupy ze zasedání Bank of England a Evropské centrální banky.
img

Britská data z trhu práce nepřekvapila, klíčovým tématem na libře prozatím zůstává brexit

13.12.2017 Po včerejších výsledcích inflace dnes Británie nabídla další zajímavé makro v podobě listopadových výsledků z pracovní...
img

Britská inflace zpět na 3,1 %, libra reagovala mírným posílením

12.12.2017 Británie dnes zveřejnila výsledky listopadové inflace a zdá se, že členové Bank of England zatím pokoj od jejího růstu nemají. Poté co inflace v minulém měsíci klesla zpět na 3 % se v listopadu podle dnešních čísel znovu vrací na 3,1 % a zůstává tak i nadále více než jeden procentní bod nad dvouprocentním inflačním cílem. Jádrová inflace zůstala v listopadu beze změny na 2,7 %, přičemž relativně stabilní jsou také indexy měřící ceny zboží a služeb, které pokračují v růstu okolo 3,3 % a 2,8%.
img

Minuta s XTB

03.11.2017 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dopadu včerejšího zasedání Bank of England na libru a odpoledních fundamentech.
img

XTB Market Barometr

03.11.2017 Libra včera nezklamala a na všech GBP párech jsme se po zasedání Bank of England dočkali nejen solidní volatiltiy, ale i silného trendového pohybu. Dnešek bude na FX pro změnu o americkém a kanadském dolaru, které čeká zveřejnění výsledků z pracovního trhu. Zejména na CAD může být reakce zajímavá, i když ji na páru s americkým dolarem může hodně kazit skutečnost, že budou kanadská data zveřejněná ve stejný čas jako americká. USDCAD má po svém růstu z minulých dvou týdnů prostor ke korekci otevřený a pokud by data z Kanady dokázala příjemně překvapit (a americká čísla třeba i zklamala), mohl by jej rozhodně využít.
img

Ranní videokomentář: Libra se přiblížila k silnému supportu, dnes americká/kanadská data z trhu práce

03.11.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která zvedla sazby podle očekávání o 25bp. V doprovodném komentáři následně ale byla ohledně jejich dalšího růstu spíše opatrná, což dostalo libru pod značný prodejní tlak. Ta ale včera na páru s dolarem dosedla na silný support na dosah říjnového low, který by ji mohl pomoci získat pevnější půdu pod nohama. Z dalších zpráv pak zaujalo už jen jmenování nového šéfa Fedu Jerome Powella, které však obchodníky na dolaru nakonec nechalo poměrně klidnými. Dnešek bude hlavně o makru z Kanady a z USA, které v 13:30 zveřejní důležité statistiky z pracovního trhu. Ty by měly v USA kompenzovat slabá zářijová čísla, která se propadla kvůli dopadu nedávných hurikánů.
img

Bank of England libře ani přes zvýšení sazeb nepomohla, akcie mírně ztrácejí

02.11.2017 Po divoké středeční seanci jsme i dnes na akciových trzích v Evropě i v USA svědky výrazně nadprůměrných objemů. Ty jsou například v Německu 25 % nad dlouhodobým průměrem a zhruba 15 % nad průměrem se dnes pohybují po zahájení obchodování také objemy na burzách v USA. S oceněním indexů to ale tak jednoznačné není a zatímco v Británii akcie díky slabší libře rostou, většina burz v Evropě a v USA mírně ztrácí. Nálada na trzích však zůstává dál velmi dobrá a indexy se drží bezpečně na dosah historických rekordů.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od ČNB?

02.11.2017 Další růst sazeb na dnešním zasedání ČNB se zdá být hotovou věcí. Trhy si pouze nejsou jisté, jak zůstanou centrální bankéři agresivní ve své jestřábí rétorice a zda někteří z nich dokonce nebudou hlasovat pro růst sazeb o 50 bps.
img

XTB Market Barometr

02.11.2017 Dnešní seance bude na FX čistě o britské libře. Tu čeká důležité zasedání Bank of England, která by měla zvýšit úrokové sazby a zároveň s tím zveřejní i čerstvý inflační report. V tom představí svůj nový výhled pro inflaci a vývoj britské ekonomiky, což může formovat názor trhu na další vývoj britských sazeb na delší dobu dopředu. Během rozhodnutí BoE a následné tiskové konference tak počítáme na libře nejen s volatilitou, ale případně i zajímavým trendovým pohybem.
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil ani nezklamal, trh dál počítá s prosincovým růstem sazeb

02.11.2017 Středeční seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a téměř nic nezměnila ani na doprovodném komentáři. Trh tak dál počítá s tím, že Fed zvýší znovu sazby už na svém prosincovém zasedání, díky čemuž si dolar své zisky z minulého týdne dokázal podržet. Pod mírný tlak se ale dostal dnes ráno, když v médiích prolétla zpráva o tom, že by měl Donald Trump dnes odpoledne oznámit jméno nového šéfa Fedu. Tím by se nakonec měl stát Jerome Powell, který je názorově velmi blízký Janet Yellenové. Dnešní seance bude důležitá hlavně pro libru, protože nás čeká zasedání Bank of England. Ta by měla zvýšit úrokové sazby a zároveň zveřejnit inflační report, který následně na tiskové konferenci okomentuje guvernér banky Mark Carney.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila dobrá nálada, nový týden bude především o Fedu

18.09.2017 Minulý týden jsme a trzích byli svědky dalšího snížení averze k riziku, které vydatně pomohlo akciím, zatímco uškodilo drahým kovům, japonskému jenu a dalším bezpečným přístavům. Na devizovém trhu byla velkým tématem měnová politika. Platilo to hlavně o libře, na které po zasedání Bank of England dramaticky stouply šance na to, že bychom se letos mohli dočkat zvýšení úrokových sazeb. Měnová politika přitom zůstane tématem číslo jedna také v tomto týdnu, protože nás už ve středu čeká zasedání amerického Fedu. Dnešní seance by měla být na trzích spíše klidná, i když pozor na odpolední projev guvernéra Bank of England Carneyho.
img

Ranní komentář: Severní Korea otestovala další raketu, trhy tentokrát zůstávají v klidu

15.09.2017 Nálada na akciovém trhu zůstává optimistická, a to i přes další ranní test severokorejské rakety, která znovu prolétla nad Japonskem. Trhy se tak se severokorejskými provokacemi začínají docela sžívat, i když sama Severní Korea zůstává i nadále jedním z hlavních rizik do budoucna. Na devizovém trhu se dařilo hlavně libře, které pomohlo včerejší zasedání Bank of England a její jestřábí komentář, zatímco dolar na svůj růst navázat nedokázal ani s pomocí lepších výsledků inflace. Dnešek bude na trzích hlavně o americkém makru v čele s výsledky maloobchodních prodejů.
img

Bank of England pomohla libře zlikvidovat včerejší ztráty

14.09.2017 Bank of Engand dnes ponechala podle očekávání sazby beze změny na 0,25 % a nic se nezměnilo ani na velikosti programu pro nákup dluhopisů, který zůstává na 435 mld. liber. V tomto ohledu tedy nic nového pod sluncem. Podle očekávání skončilo i hlasování o sazbách, když pro jejich okamžité zvýšení zvedli ruku opět pouze dva z devíti členů Výboru pro měnovou politiku (MPC). Právě klem hlasování se přitom točily největší dohady, když část trhu doufala, že by se po úterním zrychlení inflace ke dvěma členům MPC mohl přidat ještě jeden. Nestalo se.
img

EURGBP: Kros testuje 0.90 před zasedáním Bank of England

14.09.2017 EURGBP kros se obchodoval v mírné ztrátě během Londýnské seance ve čtvrtek ráno a pohyboval se při psychologické a důležité úrovni 0.90.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Růst amerických jádrových cen uklidní Fed

14.09.2017 Pozornost investorů na globálních trzích se zaměří na srpnovou americkou inflaci, která by měla díky solidnímu meziměsíčnímu růstu jádrových cen uklidnit Fed a zvýšit šance na další zpřísnění měnových podmínek ještě v letošním roce. V regionu je kalendář ekonomických událostí prázdný.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 14.9.2017

14.09.2017  Americké zásoby ropy vzrostly za poslední týden o 5888 tisíc barelů, tedy o cca 1500 tis. barelů více, než čekal trh. Využití rafinérií v posledním týdnu pokleslo o další 2 % poté, co týden před tím s ohledem na hurikán Harvey kleslo o téměř 17 %. Trh očekával, že využití kapacit naopak vzroste o 3 %.
img

XTB Market Barometr

14.09.2017 Americký dolar nám včera začal velmi slušně trendovat a zajímavým pohybům na dolarových párech nemusí být konec ani dnes. Odpoledne se totiž dočkáme z USA výsledků americké inflace, která by pro dolarové páry mohla být velmi zajímavá hlavně v případě přestřelení většinového konsenzu, které by dolaru otevřelo prostor k dalšímu růstu. Na všech dolarových párech dnes proto počítáme se zvýšenou volatilitou i trendem.
img

Libra silnější díky vyšší inflaci, akcie opět v zelených číslech

12.09.2017 Dobrá nálada ze začátku týdne se na trzích drží také dnes. Indexy již sice nerostou tak jako včera, přesto ale zůstávají v zelených číslech, když jen v Evropě přidávají okolo půl procentního bodu. Úterní seance je zatím bez špatných zpráv, takže evropské indexy mohou pozvolna dotahovat ztráty, které v minulých týdnech nabraly. Částečně jim k tomu pomáhá i evropská měna, která i dnes mírně ztrácí na páru s americkým dolarem.
img

Rozbřesk: Jak zatopí americké ekonomice hurikán Irma?

12.09.2017 Přírodní katastrofy jako hurikán Harvey a Irma se nestávají každý den. Jejich celkové náklady je pravděpodobně pasují na druhou největší přírodní katastrofu v USA za posledních 75 let. Jak se projeví na americké ekonomice a na trzích?
img

Rozbřesk: Jak zatopí americké ekonomice hurikán Irma?

12.09.2017 Přírodní katastrofy jako hurikán Harvey a Irma se nestávají každý den. Jejich celkové náklady je pravděpodobně pasují ...
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

11.09.2017 Máme před sebou týden, který by měl být hlavně o makru a o centrálních bankách. O sazbách se bude rozhodovat ve Švýcarsku a v Británii a hlavně zasedání Bank of England může zanechat zajímavou stopu na britské libře. Británie navíc přinese výsledky inflace a důležitá data z trhu práce, takže je pro nás, co se volatility a trendovosti týká, do nadcházejících dnů horkým favoritem na nejzajímavější měnu.
img

Rozbřesk: Inflace zůstala nad cílem

09.08.2017 Dnešní čísla ukázala, že inflace i v červenci zůstala nad cílem centrální banky. Pro korunu to ale nebude pravděpodobně žádné vítězství. Šance na další růst sazeb v dohledné době zůstanou i po inflačních číslech nízké. Poslední prognóza centrální banky je totiž sama o sobě relativně optimistická jak ohledně inflace, tak především ohledně růstu ekonomiky. Šance, že realita přinese ještě vyšší čísla, není tedy vysoká.
img

Rozbřesk: ČNB odstartovala nový cyklus. Silná koruna jí zatím vůbec nevadí

04.08.2017  ČNB se včera rozhodla učinit letošní rok zcela přelomovým, když po čtyřech měsících po ukončení kurzového závazku zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu. Naposledy tak učinila před více než devíti lety, v únoru 2008, sedm měsíců před začátkem recese. Aktuální krok ČNB vlastně docela transparentně avizovala, i když s ohledem na rychlé posílení koruny se mohlo zdát, že není kam spěchat. Včerejší rozhodnutí tedy mj. přineslo jasnou zprávu o tom, jak se centrální banka na aktuální vývoj kurzu koruny vlastně dívá.
img

Ranní videokomentář: Evropské akcie díky silnému euru dál zaostávají, USA dnes zveřejní NFP

04.08.2017 Včerejší seance přinesla hlavně zasedání Bank of England, která dostala libru pod tlak, když snížila výhled pro růstu ekonomiky do tohoto i příštího roku. Libra se na páru s dolarem dostala až pod 1,32 GBPUSD, ale hlubší dopad na její kurz nad rámec včerejší reakce od včerejšího rozhodnutí neočekáváme. Další vývoj na libře mají v rukou jak nově příchozí data (hlavně CPI), tak zatím největší neznámá, kterou je pokračující vyjednávání o brexitu. Co se situace na akciovém trhu týká, ta včera zůstala klidná, i když evropské indexy dál díky silnému euru za americkými viditelně zaostávají. Dnešek bude na trzích hlavně o datech z pracovního trhu, které ve 14:30 zveřejní Spojené státy a Kanada.
img

Libra se po zasedání Bank of Englad vrací pod 1,32 GBPUSD, evropské akcie i euro zatím stabilní

03.08.2017 Čtvrteční seance je na trzích zatím hlavně o libře, která to dnes docela schytala po zasedání Bank of England. Samotné rozhodnutí překvapivé nebylo, když sazby zůstaly beze změny a pro jejich růst hlasovali podle očekávání jen dva z osmi členů Výboru pro měnovou politiku. Librové býky ale zrovna nepotěšil hlavně ekonomický výhled, který BoE trochu nečekaně snížila, a radost jim neudělaly ani její opatrné komentáře na adresu brexitu, který pro banku stále představuje riziko, jenž pravděpodobně bude do budoucna doléhat na její ochotu výrazněji utahovat měnovou politiku. Libra tak dnes v reakci na zveřejnění verdiktu a nového ekonomistického výhledu začala slábnout a na páru s dolarem se propadla zpět pod hranici 1,32 GBPUSD.
img

Rozbřesk: Den D pro českou ekonomiku - zvýší ČNB po deseti letech sazby?

03.08.2017 Dnešní zasedání ČNB bude velice napínavé. Nová prognóza pravděpodobně znovu ukáže centrálním bankéřům, že sazby by měly jít v třetím kvartále vzhůru. Část z nich i proto asi nebude vidět důvod k odkládání prvního růstu sazeb (po skoro deseti letech). Někteří však mohou být “na vážkách?. Jednak proto, že koruna od posledního zasedání posílila jak vůči euru, tak především vůči dolaru (od začátku roku již o 16 %), a utáhla tak měnovou politiku přirozeně nehledě na sazby.
img

XTB Market Barometr

03.08.2017 Evropská měna se včera krátce dostala nad 1,19 EURUSD a vše zatím nasvědčuje tomu, že euroví býci chtějí v trendu pokračovat. Indikátor trendu proto i dnes na EURUSD ponecháváme na zvýšených úrovních, přičemž zároveň dnes zvyšujeme také indikátor volatility, když nás čeká série evropských a amerických statistik ze sektoru služeb.
img

Akciové trhy zatím ve vyčkávacím režimu, euro zůstává nad 1,18 EURUSD

02.08.2017 Středeční seance zatím z klidného obchodovávání předchozích dnů nijak výrazně nevybočuje. Akciové indexy v Evropě si po včerejším růstu své pozice drží a DAX zůstává dal bezpečně nad hranicí 12 200 euro. Objemy jsou dnes jen lehce podprůměrné, ale díky absenci významných fundamentů zatím na větší market movery stále teprve čekáme. Dočkat bychom se mohli už zítra a pozítří, kdy nás čeká zasedání Bank of England a zveřejnění amerických statistik z pracovního trhu.
img

Minuta s XTB

16.06.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o včerejším překvapivém výsledku zasedání Bank of England a ranním zasedání Bank of Japan.
img

Ranní videokomentář: BoE pomohla libře, ta ale ztráty z minulého týdne i tak dál drží

16.06.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která ponechala sazby podle očekávání beze změny, ale i tak překvapila, když tři z osmi členů MPC hlasovali pro okamžité zvýšení sazeb. Na vině je vyšší inflace, která nečekaně vystoupala až na 2,9 %. Libra díky tomu včera dokázala zpevnit, i když si stále drží většinu ztrát, které nabrala od zveřejnění výsledků parlamentních voleb. Dnešní ráno pak přineslo zasedání Ban of Japan, která pokračuje ve výrazně uvolněné měnové politice a která dál drží japonský jen pod tlakem. Páteční seance už ale bude na data chudší a její průběh by měl být spíše klidnější.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Bank of England dnes svou politiku měnit nebude

15.06.2017 I přes zklamání z amerických čísel se Fed rozhodl zvýšit úrokové sazby. Centrální bankéři navíc relativně pozitivně zhodnotili stav americké ekonomiky a uklidnili tak dolarové investory. Vzhledem k tomu, že nás dnes v eurozóně a USA čekají pouze druhořadé údaje, budou trhy vstřebávat včerejší rozhodnutí Fedu. To platí i pro střední Evropu, kde nebudou zveřejněna žádná data. Ve Velké Británii bude zasedat centrální banka dnes. I vzhledem k rozjitřené politické situaci se domníváme, že svou úrokovou sazbu dnes ponechá beze změny.
img

Ranní videokomentář: Výhled Fedu pro růst sazeb zůstává dál ambiciózní. Inflace ale může být proti

15.06.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby a která opět signalizovala až trojnásobné zvýšení sazeb do konce roku 2018. Fed tak ohledně výhledu pro sazby zůstává optimistický, a to i navzdory překvapivě slabé inflaci, která se včera v jádrové podobě dostala na pouhých 1,7 % y/y. Nízká inflace je rozhodně skvrnou na včerejší seanci na dolarových párech a přestože Fed zůstává ve výhledu pozitivní, fundament na dolaru se po včerejšku podle nás zdaleka nezlepšil o tolik, o kolik se zlepšit bez slabší inflace mohl.
img

Britská inflace těsně pod 3 %. Libra ale zatím žije hlavně novou vládou a brexitem

13.06.2017 Británie dnes zveřejnila výsledky inflace, která v květnu ještě více zrychlila, když rostla o 2,9 %. Trh přitom počítal se stejným tempem růstu jako v minulém měsíci tj. 2,7 %. Dvě desetiny nad konsenzem přitom skončila také jádrová inflace, která vystoupala na 2,6 %. Inflace těsně pod třemi procenty už začíná být zajímavá, a to přesto že by do dalších měsíců měla s největší pravděpodobností začít pomalu klesat. Bank of England totiž ve svých projekcích signalizovala, že by měla letos inflace kulminovat okolo 2,7 % s čímž zjevně počítal také výhled na květnový výsledek. Stále se sice nacházíme jen dvě desetiny nad touto úrovní, i tak jsou ale dnešní čísla důležitá, protože z posledního zasedání Bank of England jasně vyplynulo, že by při byť mírném růstu inflace nad rámec výhledu BoE mohli někteří z členů banky začít uvažovat o signalizaci přísnější měnové politiky.
img

Rozbřesk: Zásoby ropy mohou zůstat i nadále vysoké, aneb proč může snaha OPECu vyjít na prázdno

13.06.2017 Mezinárodní energetická agentura (IEA) tento týden ve středu zveřejní své odhady pro růst spotřeby a produkce ropy pro rok 2018. Měsíční zpráva bude důležitá i proto, že bude první poté, co se OPEC dohodl na prodloužení dohody na omezení těžby ropy. Celkově bychom tak měli být schopni lépe posoudit, jak to vlastně IEA (jistá protiváha OPECu na straně dovozců ropy) s dopady dohody vidí.
img

Rozbřesk: Macron dostává od voličů silný mandát, týden bude ale ve znamení zasedání Fedu

12.06.2017 Zdá se, že nový francouzský prezident Macron od voličů dostane skutečně silný mandát. Po vítězství v prezidentských volbách totiž jeho hnutí Republika v pohybu (REM) společně se spřáteleným hnutím MoDem dosáhly přesvědčivého vítězství (32,32 %) i v prvním kole parlamentních voleb, což může vést k zisku jedné z nejsilnějších pozic ve francouzském parlamentu v poválečné historii. Uvidíme, jak dopadne druhé kolo voleb příští neděli. Nejistotu totiž zvyšuje rekordně nízká účast voličů v kole prvním (méně než 50 %).
img

Rozbřesk: Macron dostává od voličů silný mandát, týden bude ale ve znamení zasedání Fedu

12.06.2017 Zdá se, že nový francouzský prezident Macron od voličů dostane skutečně silný mandát. Po vítězství v prezidentských vo...
img

Britská inflace překvapila. Libra z jejího růstu ale zatím moc vytěžit nedokázala

16.05.2017 Británie dnes zveřejnila čerstvé výsledky inflace a nabídla docela zajímavé překvapení. Trh s tím že dubnová inflace výrazně vzroste počítal. Nepočítal ale s tím, že bude růst až tak vysoký. Dubnová inflace v zemi rostla podle statistického úřadu z 2,3 % na 2,7 %, což bylo desetinu nad většinovým konsenzem. Desetinu nad konsenzem přitom skončila i jádrová inflace, která se vyhoupla z 1,8 % na 2,4 %. Tahounem dubnového růstu byly ceny služeb, které meziročně rostou o 3 %, což je nejvyšší tempo růstu od roku 2013. Růst cen zboží naopak po prudkém zrychlení z minulých měsíců začal zvolňovat, když zůstal beze změny na 2,4 %. Výše uvedené v jednom grafu pak vypadá následovně.
img

Minuta s XTB

12.05.2017 Dnes s Michalem Buksou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) a dopadu zasedání Bank of England na britskou libru a odpoledních inflačních statistikách z USA.
img

XTB Market Barometr

12.05.2017 Na dnešek proti včerejšku snižujeme indikátor volatility i trendu na libře, kde jsme ho včera zvýšili kvůli zasedání Bank of England. O něco nižší indikátor trendu pak nastavujeme také na NZD, který se proti našemu očekávání včera na nízkých úrovních udržel. I nadále však počítáme s tím, že by to měly být hlavně komoditní měny a JPY, které by měly trendovat ze všech hlavních měnových párů nejvíce.
img

Ranní videokomentář: Akcie stále čekají na nové impulsy, dnes americká inflace a maloobchodní prodeje

12.05.2017 Máme za sebou zasedání Bank of England, které dostalo libru pod prodejní tlak, i když v delším horizontu nevyznělo zase až tak negativně. Banka však spoléhá ve svém výhledu na hladký brexit, o čemž řada obchodníků není přesvědčena, což vede ke spekulacím, že svůj výhled nakonec bude muset upravit a o něco zhoršit. Nálada na trzích ale jinak zůstává pozitivní, a to i přesto, že akciové indexy včera v Evropě i v USA zahájily opatrnou korekci. Ztráty však byly malé a například implikovaná volatilita zůstává na většině aktiv i nadále extrémně nízká. Dnešek bude hlavně o amerických datech, když se dočkáme výsledků inflace a maloobchodních prodejů.
img

Libra se po zasedání Bank of England propadla na 1,2850 GBPUSD. Evropské indexy zůstávají i nadále v naprostém klidu

11.05.2017 Dnešek je hlavně o zasedání Bank of England (BOE), takže to podstatné z jejího rozhodnutí a inflačního reportu v následujících několika bodech:
img

Sterling kolabuje i přes neutrální Bank of England

11.05.2017 Libra se ve čtvrtek dostala pod prodejní tlak a obchodovala s v 0.7% ztrátě oproti Americkému dolaru během Americké seance, přičemž takzvaný kabel padal až k úrovni 1.2850, což jsou čerstvé denní minima.
img

Britská průmyslová produkce zklamala. Příliv dobrých dat z Británie už není co býval

11.05.2017 Mezitím co trh čeká na odpolední zasedání Bank of England, přišla z Británie čerstvá data, která librové býky zrovna nepotěšila. Británie zveřejnila výsledky průmyslové produkce a produkce ve zpracovatelském sektoru a v obou případech jsme se dočkali špatných zpráv. Produkce ve zpracovatelském sektoru se totiž propadla o 0,6 %, zatímco trh počítal s pádem o 0,1 %. Květnová čísla navíc přinesla revizi minulého měsíce, podle které se v předcházejícím měsíci produkce nepropadla o 0,1 % ale o 0,3%. Hůře si vedla také produkce celého průmyslu, které v sobě zahrnuje i těžební operace a která klesla meziměsíčně o 0,5 %. Není tedy divu, že na dnešní čísla libra reagovala následovně?
img

Rozbřesk: Globální optimismus přeje i koruně, ale vybízí k opatrnosti

11.05.2017 Po vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských volbách jako by před sebou trhy přestaly vidět jakákoliv výraznější rizika. A svým způsobem mají pravdu. Ekonomika eurozóny i Spojených států může dál těžit z dobrého výkonu pracovního trhu a domácí poptávky. V Evropě se navíc může s ústupem politického napětí více rozjet investiční aktivita.
img

XTB Market Barometr

11.05.2017 Včera jsme se podle očekávání dočkali vysoké volatility na novozélandském dolaru kvůli zasedání novozélandské centrální banky. Dnes nás na Novém Zélandu další fundamenty nečekají, takže indikátor volatility na NZD snižujeme a mírně na této měně zvyšujeme indikátor trendu, protože čekáme, že bude NZD v nadcházejících dnech část těchto výprodejů likvidovat.
img

Libra nastoupila spanilou jízdu vůči dolaru

29.03.2017 Po propadu hodnoty v důsledku obav z brexitu se britská libra znovu vrátila na výsluní. Libra v těchto dnech pokračuje ve spanilé jízdě a pár GBP/ USD se dostal až na měsíční maxima, když se mu minulý týden podařilo vyskočit nad úroveň 1,25. Kolem té se drží i nadále.
img

Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů nemizí. Dolar zatím stále pod mírným tlakem

20.03.2017 Máme za sebou velmi zajímavý týden, který byl především o centrálních bankách. Zatímco Fed dolaru spíše uškodil, libra se vyvezla na zasedání Bank of England a má za sebou velmi silný týden. Dnešek by měl na trzích probíhat v klidu a na nízké volatilitě a budou to opět až další dny, které přinesou na trhy zajímavé fundamenty. Volatilita však pravděpodobně i v nadcházejících dnech bude spíše jen průměrná a trhy by měly být i dál téměř beze strachu. Jediným větším rizikem zůstávají hlavně dubnové volby ve Francii, kterých se ale obchodníci po volbách v Nizozemsku z minulého týdne nyní bojí přeci jen o něco méně.
img

Dopad Fedu na britskou libru

20.03.2017 Zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) v minulém týdnu mělo paradoxně negativní vliv na hodnotu dolaru. Kromě relativně holubičího vyznění celého zasedání nemusí mít akce takový efekt, protože se čeká, že ostatní centrální banky budou tlačit svou měnovou politiku stejným směrem. Čínská centrální banka zvýšila úroky hned následující den, začala diskuze o zvednutí depozitní sazby v eurozóně ještě před ukončením QE a také na britských ostrovech je nálada spíše jestřábí.
img

Rozbřesk: Saúdové budou tlačit na delší omezení těžby ropy

17.03.2017 Klid tváří v tvář klesajícím cenám ropy v Saúdské Arábii dlouho nevydržel. Ačkoliv minulý týden na konferenci v Houstonu producenti zářili optimismem a pochvalovali si dohodu z loňského listopadu, tak včera již Saúdský ministr pro ropu Al-Falíh nenechal nikoho na pochybách, že se mu současný pokles cen ropy nezamlouvá.
img

Ranní videokomentář: Trhy vydýchávaly Fed, zmínky o inflaci v zápisu BoE pomohly libře opět k výraznému růstu

17.03.2017 Trhy vstřebávaly v průběhu čtvrteční seance zvýšení sazeb ve Spojených státech. Evropské akcie následovaly Wall Street v růstu, nejvíce se ale dařilo rozvíjejícím se trhům. Výnosy z dluhopisů korigovaly svůj pád a naznačují, že americký dolar by nemusel hledat dno příliš dlouho. Měnový pár EUR/USD už ovšem klepe na dveře hladiny 1,08. Libra pozitivně reagovala na zmínky o vysoké inflaci na zasedání Bank of England. Své zisky si drží zlato, ovšem prostor pro další růst se zdá být omezený. OPEC se snaží stabilizovat ceny ropy v blízkosti 50 dolarů za barel. Trh ale na zprávy o prodloužení těžebních kvót příliš nereagoval.
img

Ranní videokomentář: Fed přišel s "holubičím" zvýšením sazeb a dolar dostal za vyučenou

16.03.2017 Středeční seance probíhala poklidně až do večerního rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Ty byly podle očekávání zvýšeny o 25 bazických bodů do pásma 0,75 % – 1 %. Fed v projekcích potvrdil prosincový výhled vývoje ekonomiky i růstu sazeb, které by se měly do konce roku zvýšit ještě dvakrát. Část trhu ale čekala více. Americký dolar začal okamžitě klesat a na nejdůležitějších měnových párech ztratil zpravidla více než 100 pips. Tradičně vysoké reakce jsme se dočkali na páru USD/JPY. Rozhodnutí netlačit na pilu s růstem sazeb ocenily akcie. Wall Street a hlavně rozvíjející se trhy dostaly pozitivní impuls. A stejně na tom bylo také zlato a další drahé kovy, které se bály rychlejšího růstu sazeb.
img

XTB Market Barometr

16.03.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

Ranní komentář: Libra zpět na 1,25 GBPUSD, dnes důlěžitá data za amerického trhu práce

03.02.2017 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of England, která nakonec dostala libru pod tlak i přesto, že poměrně výrazně zvýšila výhled pro růst britské ekonomiky na rok 2017. Dařilo se naopak australskému dolaru, kterému vydatně pomohly zprávy u prudkém růstu přebytku obchodní bilance, které zároveň potvrzují zvyšující se poptávku po komoditách a zlepšující se kondici čínské ekonomiky. Dnešek bude hlavně o datech z USA, když budou zveřejněny důležité statistiky z amerického trhu práce.Trhy zůstávají i nadále v naprostém klidu, což platí hlavně o akciích, které si své vysoké ocenění bez větších problémů udržují.
img

Bank of England zlepšila výhled pro růst ekonomiky. Libra přesto slábne

02.02.2017 Máme za sebou zasedání Bank of England a bylo to zasedání vskutku zajímavé. Ne ani tak pro jeho výstup, ale hlavně kvůli reakci na libře, která je trochu zvláštní. Začněme ale od začátku. To nejdůležitější z dnešního zasedání lze shrnout do následujících bodů:
Související klíčová slova: Aktualizovaný výhled | Akcie Meta Platforms | Propad ekonomiky | Cenový kanál | Marlin | Volkswagen | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Světové akcie | Ozvěny trhu | Údaje z USA | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Výborné vyhlídky | Zpřísňování úvěrových podmínek | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | InstaForex | Panevropský index | Nákupní obchod | Globální růst | Take Profit | Zveřejněné údaje | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Snížit úrokové sazby | Standard & Poor's | Oznámení výsledků | Měnový pár GBP/USD | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | XM | Isabel Schnabelová | Itálie | Euro proti dolaru | Fed | Stoxx | Pokles měny | Pokles dolaru | PEPP | Finanční aktiva | Pip | Obchodní výhled | Očekávání | Korelace | Otevřené pozice | Varianta omikron | Evropské centrální banky | Poslanci | Volatilní | Pro investory | Pershing Square | Aktuální kurzy měn | Předpověď ceny | Předpověď pro GBP/USD | Zasedání ČNB | EURJPY | Příležitost k nákupu | Trh práce | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Americký ministr financí | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Lednová inflace | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | ADP report | Royal Dutch Shell | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Pokles cen energií | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | E.ON | Interactive Brokers | Experti | Vlna omikronu | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Index NASDAQ 100 | Investiční roadshow | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | FTSE MIB | Moody's Investors Service | Downtrend | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bezpečné přístavy | Výhled eura | Prolomení pod support | General Electric | Reality | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | MAST | Vstup do trhu | Chování | Britské maloobchodní prodeje | Současná cena | Izraelský premiér | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Aktuální vývoj | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Obligace | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Retracementy | Medvědí výhled | Restrikce | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Panama papers | Delta | SMA | Vzdělávání | Základní pravidla | Šéf Fedu | Technická analýza | BreakEven | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | IHNED | Index DOW | Import | Měnový pár USD/JPY | Američtí centrální bankéři | Forexový trh | Státní dluh | Výsledky obchodování | Dolar dnes | Brent | Kontrakty | Aktivita trhu | Reakce trhu na zprávu | Dosáhnout zisku | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Investing | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Zpravodajství | Zdravý rozum | Odhad HDP | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Rozhovor | Kontrakce | Globtrex.com | Peníze | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Jasné signály | Medvědí signál | ČNB Rusnok | Investiční strategie | Bankovní systém USA | Bitcoin | British Petroleum | Range | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný pokles libry | Hlavní události tohoto týdne | Měny | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | ForexTime | Palladium | Strach | Ropa WTI | Obchodní transakce | Výsledek hospodaření | Burza | Bankovní rada ČNB | Aktivní obchodování | W1 | Brexit | ZEW index | Obchodní tipy | Oficiální údaje | Vakcinační strategie | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Kroky Bank of England | Býčí divergence | Sell pozice | Roadshow Bernstein Bank | Odliv kapitálu | Harami | Proražení | Ceny zboží | Posílení koruny | Rovnováhy | Export | Přeprodání | Spojené království | Americký trh | Další růst | Polský zlotý | WASDE | Histogram | Rating USA | Riziková averze | Průměrná volatilita | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Dlouhodobý růst | Jestřábí postoj | Evropská měna | ISM pro sektor služeb | Support a rezistence | Finanční trh | Falešné proražení | Tovární objednávky | Roční růst | BP | Posilování koruny | Fitch Ratings | MT5 Supreme Edition | Pracovní místa | Alpari | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Inflační cíl | Včerejší seance | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Jestřábí komentáře | Caterpillar | Federální rezervní systém (FED) | MT5 | Velké instituce | Americké ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Polymetal International | 1 milion | Zisk | Stratégové | Výrobní ceny | Vlnový pattern | Kapitál | Aktivity v USA | QE | Růst akciových trhů | EUR/CZK | Nová bankovní rada | MiFID II | Růst dolaru | Posílení | Nikkei | Makrodata | Aukce | Obchodování | Investoři | Sója | Nejistoty | Třetí vlna | Německá průmyslová produkce | AMD | FedWatch | Krátké (short) pozice | Prezident ECB | Komoditní | Index PPI | Jádrový index | Reálné ekonomiky | USD | Dosažení zisku | Otřesy na finančních trzích | Kanadské maloobchodní prodeje | Jednání o státním rozpočtu | Inflace v lednu | Britové | Polymetal | GBP/JPY | Oblasti obchodování | Zveřejnění zprávy | Oblast supportu | Medvědí potenciál | Odložení brexitu | Nižší poptávka | Čínské úřady | Sestupný trend | Bank of England | Trade Brokers | Béžová kniha | Kolísání cen | Maďarsko | Inside Bar | Analýzy | Dow Jones Industrial Average | Invesco | Německý DAX | Čekající příkazy | Den D | Patria | Hlavní události | Cenové tlaky | Spekulovat | Swapy | Ekonomický kalendář | CZK | Evropské ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Širší index S&P 500 | Americké HDP | Spotřebitelský sentiment | Technická analýza EUR/USD | Rekordní minima | Rizikové měny | Prognózy inflace | Data z ekonomiky | NFP | Ekonomický a strategický výzkum | Úroková sazba | Emoce | IEA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Boj s inflací | Unie | Obrovský potenciál | NFP report | Legislativa | Uber | Demokraté | Svátek v USA | S&P | Dovoz | Meta | ZEW | Nákupy dluhopisů | Rizikovější měny | Oznámení | Konvergence | Thyssenkrupp | Hlavní kryptoměny | Investovat | Akcie v USA | Šance na pokles | Býčí sentiment | Aktuální kurzy | Short selling | Hurikán Irma | Akciové indexy | Pozitivní zprávy | Ekonomika USA | Deflace | Analýza transakcí | Zprávy o nezaměstnanosti | Data z amerického trhu práce | Christine Lagardeová | Turecká lira | Asijská seance | PwC | Supreme Edition | Zpráva | Indexy aktivity | ČSOB Finanční trhy | Obchodní terminál | YTD | Obrat trendu | Česká měna | Reakce trhů | Globální ekonomiky | Eurostat | Prezident | Volný čas | Japonské ministerstvo financí | Jednotná evropská měna | Vláda USA | Powell dnes | Nerozhodnost | Kevin Tran Nguyen | Credit Agricole SA | Růst inflace | Index cen domů | Kybernetické měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Index Stoxx 600 | Britské akcie | Inflace v květnu | Výsledky | Americký index | Průmyslové objednávky | Ekonomické oživení | Pesimismus | Fundamentální zprávy | Inflační překvapení | CAC 40 | Futures na S&P 500 | Minuta s XTB | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Federální rezervní systém | TIM | Fundamentální analýza | Ceny ropy | Tržní podíl | Retracement | Vlna epidemie | Snížení nákladů | Zprávy o inflaci | Anglie | Deficit | Hlavní úroková sazba | US500 | Aktuální nálada | Nejdůležitější události | Hlavní indexy | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Tvůrci trhu | Medvědí divergence | Obchodní plán | Evropské trhy | Americké centrální banky | Objem | Analýza sentimentu | Nástroj | Průzkum | Průmyslová výroba | Kurz dolaru | Rok 2024 | Deprese | Silný růst | Covid | Trendová čára | Aktivity v Rusku | Národní měny | Regulátor | Maďarský forint | ADR | Představitelé Fedu | Shortovat | Státní rozpočet | Kyber | Patrick Harker | Reálný HDP | Šéf centrální banky | Janet Yellenová | GBP | XAU/USD | Posílení amerického dolaru | Zasedání Fedu | JOLTS | Studie | Předpověď | Korekční pohyb | Bloomberg | Nová prognóza | Kolaps | Ratingová agentura | Nabídka | FRA | Potenciál poklesu | Zvyšování mezd | Měna | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nasdaq | Dolary | Admiral Markets | Zasedání Bank of Canada | Současný stav | Dobré výsledky | Cenová hladina | Výplaty dividendy | Prezidentka ECB | Ondřej Hartman | Hypotéky | Aktuální hodnoty měny | Zprávy | Markets | Společnost Arm | Evropa | Nezaměstnanost v USA | Murray | Jackson Hole | Tvrdý brexit | FB | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Ukrajina | Averze k riziku | Jednání FOMC | Britský ministr financí | Reakce trhu | Britský statistický úřad | Akcie v Evropě | mmBtu | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Maloobchod | Asociace | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | EURCZK | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Nejbližší support | Refinanční sazba | Ekonomická situace | Dnešní růst | Celkový trend | Kolísání cen na finančních trzích | Bydlení | Vyhlídky | Britský FTSE 100 | Česká ekonomika | Earnings | Šíření inflace | CME FedWatch | Listopadová inflace | Průraz | Intradenní obchodování | Euro dnes | Vstupy | Míra | NASDAQ 100 | Depozitní sazby | Komoditní měny | GBPUSD | Pokles tržeb | Hedgeové fondy | Inflace ve Spojených státech | USDCAD | Klíčové události | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Instituce | Roblox | Přeprodané oblasti | Finanční výsledky | Bank of Japan | Australský dolar | České koruny | Francie | Podnikatelská důvěra | Jednoduché tipy pro začátečníky | DJIA | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Výrazný pokles | Dobrá data | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Obchodní strategie | EUR/USD a GBP/USD | UBS Group | Údaje | MetaTrader | Ex-dividend | Nový výhled | Kongres | Divize | Zveřejněná data | Evropské maloobchodní tržby | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Turecko | Evropská ekonomika | Rosněfť | Report ADP | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Hypotéza | Trh | Komise | University of Michigan | Politika centrální banky | Britská společnost | Euroskupina | Technické analýzy | Výrazný růst | KOL | Obchodní války | xStation | Korekce | Průzkumy | Upozornění | Automobilky | Bernstein Bank | Nákup dolaru | Nomura | Money management | Trh s futures | Britské libry | Vlnová struktura | Prohlášení politiků | Pokles libry | Hrubý domácí produkt | OECD | Zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění výsledků | Přehled | Obchodování s akciemi | Time-Frame | Obraty | Plyn | Ekonomické události | Výsledky společnosti | TradeCentrum | Graf | Ropa Brent | Posílení dolaru | ANO | Americké zásoby ropy | Vývoj indexu volatility | Zpráva o měnové politice | Hráči na trhu | Rating | Technické ukazatele | Alligator | Short | SNB | Soustředění | Rostoucí trend | Aktivita na trhu | Trh dnes | Příležitosti | Omezení pohybu | Výnosové křivky | Moh Siong Sim | Americká centrální banka | Evropský statistický úřad Eurostat | Indikace | Data z USA | CL | Členové Fedu | Guvernér banky | Další rozvoj | Světová měna | Rollback | JDE | Long pozice | Investiční výzkum | Kurz dolarů | High | Pokles ceny | Finanční krize | Důvěra | Růst eura | Omicron | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Krize eurozóny | Britská měna | Kurzový závazek | Turecká centrální banka | CHF | Hlavy států | Helicopter money | Makroekonomika | Dlouhodobé strategie | Světové ekonomické fórum | Americká data | Česká koruna | Trendové linie | Obchody | MUFG Bank | Výpadky | CFTC | Forexové trhy | Německý PMI | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | USD/CHF | Centrální banka | Napětí na Ukrajině | Andrew Bailey | Významné zprávy | Údaje o inflaci | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Sell | LYNX | Rozpočtový deficit | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Boris Johnson | Vývoj eura | Medián | Pozornost | Fundamentální faktory | Zahraniční obchod | Zpomalení ekonomiky | Zprávy o vakcíně | Britské maloobchodní tržby | Technická rezistence | Nový šéf Fedu | Německý Ifo index | Zpracovatelský sektor | Bollinger Bands | Splatnost | Společnosti | Podpora | Nárůst objemů | Nízká volatilita | Technický pullback | Dlouhé (long) pozice | ING | Reuters | Chevron | Trend měnového páru | Kompozitní index | Guvernér Michl | Výstupy | Vybírání zisků | Předseda | Libra šterlinků | Finanční trhy dnes | Flat | Utahování měnové politiky | Tržní úrokové sazby | Traders | Eurozóna | Wells Fargo | DPH v Německu | MT4 | Dow Jones a S&P 500 | Prosincová inflace | Příkaz | Luis De Guindos | Světová banka | Ministerstvo práce | Technické indikátory | Organizace ADP | Fond | Rychlý růst | Ministři financí | Evropské banky | Libra | Prodej dolaru | Prime | Nejistota | Otevření obchodu | CFD | Obchodování GBP | Evropská unie | Open | CME | Biden | Zvýšení základní sazby | Hospodaření | Příprava | Ekonomické údaje | Pohyby na trhu | Řecko | Vývoj úrokových sazeb | EU a USA | Růst spotřebitelských cen | Riksbank | Úroky | Vývoj inflace | Japonská banka Nomura | Prezident Joe Biden | Výhled pro EUR/USD | Zvýšené úrokové sazby | Obchodování na měnovém trhu | Ranní nadhoz | Investiční banky | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | Snižování státních ratingů | Boční trend | Měny&Sazby | Akcie dnes | Index nákupních manažerů | Economic | Ztráta | Fluktuace | Novozélandský dolar | Podpůrný balíček | Devizové trhy | Japonsko | Take-Profit | Indikátor | Tržní sentiment | Zadlužení | MUFG | Čínská ekonomika | Zasedání americké centrální banky | Patterny | Ceny | Zemní plyn | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Twitter | Vybírat zisky | Vysoká poptávka | Cena | Ekonomické fórum | Velké objemy | Roční maximum | Pokles | Životní úroveň | LIBOR | Arm | Jak se stát forexovým obchodníkem | Makroekonomická situace | Sdružení automobilového průmyslu | FTSE | Ochranné příkazy | Opce | JPMorgan Chase | Aphria | FXstreet | Švýcarská centrální banka | Situace | Úvěrové podmínky | Rezervní měna | Společnost XTB | Dluhová krize | Příkaz Stop | Dolarové páry | Nvidia | Oblasti rezistence | Rabobank | Americký regulátor | Kalendář ekonomických událostí | Aktuální předpověď | Tržní očekávání | Index ISM | Grafy | Analytici | Americká ekonomika | Snižování úrokových sazeb | Kurz CZK | WBD | Světové měny | Obchodník | Překoupené zóny | Ceny zemního plynu | Takata | Domácnosti | CARA | Směnný kurz | Nálada na trzích | Investiční plány | Aktivum | TopForex | Setkání centrálních bankéřů | COVID-19 | Globální trhy | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | Tempo poklesu | Dobré zprávy | Ceny komodit | Měnověpolitické zasedání | Historická minima | EUR/HUF | Finanční svět | Forex market | Index cen | Provozní zisk | Snížení sazeb | Ropa | Pablo Hernández de Cos | Odhady ekonomů | Index PX | Aligator | Daně | Lídři | Konjunkturální průzkum | Pivot | Zprávy z trhů | Momentum | Právo | EURNOK | Americký dolar | Kurz koruny | Euro vůči dolaru | Zisky | USD/CZK | Mario Draghi | Moody's | Stagnace | Tržby | Denní graf | BNP Paribas | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Historické rekordy | Conference Board | Thomas Jordan | Equity | Negativní dopad | Počet žádostí o podporu | Inflační očekávání | Společná měna | Ceny v eurozóně | Cena zlata | Dobrá nálada | HSBC | Pullback | Makro | US dolar | Proinflační rizika | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Růst mezd | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Evropská centrální banka | Růst cen | DOT | Běžný účet platební bilance USA | Zboží dlouhodobé spotřeby | RSI | Sazby ECB | Regrese | Asset management | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Close | Repo sazby | Starbucks | Market Barometr | Švédsko | Financování | Pohyb trhu | Meziroční inflace | Rizika | ČSÚ | Ranní okénko | Inside | Marketingová komunikace | IFO index | Destatis | Stres | Obchodní pozice | Finanční prostředky | Překoupení | Konsensus | Spekulativní pozice | Republikáni | Risk Management | USDJPY | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Investiční poradenství | ECB | Vrcholy | Odpor | Operace na volném trhu | Aktuální prognóza | Obnovení růstu | Bankovní vklady | PMI ve výrobě | Pozitivní výsledky | Konsenzus | Pozitivní výsledek | Referendum | Pozornost obchodníků | Názory analytiků | FOREX | Průměrná mzda | DNO | Pokles trhů | European Stability Mechanism | Nová fáze | NY FED | Hospodářský růst | Turecké liry | Veolia | Drahé kovy | Rozhodování | Posílení eura | EuroStoxx50 | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Deliveroo | Růst ceny | Zvýšení volatility | Akcie Apple | WTI | Bankéři | Bod | Fitch | Obchodníci | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | ISM | RBNZ | PRIBOR | Finance | Reserve Bank of Australia | Analytika | Guvernér | Měkké přistání | Účastníci trhu | Americká měna | Kukuřice | Maďarská centrální banka | EMU | Prodávající | Saúdská Arábie | Růstové faktory | Poptávka | Christopher Waller | Fibonacciho úrovně | Sazby beze změny | Sázet | Dluhopisový trh | Doporučení | Cena ropy | Inflace | Zvýšení inflace | Pravidla obchodního systému | Vánoční rally | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Vývoj indexu volatility VIX | Revize výhledu | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Růst HDP | Tisková konference Fedu | Reporty | Korekční fáze | Prosus | Kurz USD | Mírná korekce | Chuť k riziku | GfK | Alphabet | Struktura | Hang Seng | Co bude | Očekávání trhu | Vedení společnosti | Nákup eura | Medvědi | Zkušenosti | Statistický úřad | Německý index DAX | Zasedání měnového výboru | Index DAX | Klouzavý průměr | Technologický Nasdaq | Signály | Dividenda | Hlavní ekonomické události | Turistický ruch | Pivotní body | Lira | Pokles zásob | Payrolls | Šíření varianty omikron | Statistiky | Peněžní zásoba | Holubičí postoj | Liz Trussová | Stoxx 600 | Dluhopisové trhy | FX | Ben Bernanke | Facebook | Společnost Arm Holdings | Aktivita obchodníků | Kurz | Úrokový diferenciál | Market | Americký PMI | Podnikání | RBI | 256/2004 | DAX | Pokles výnosů | Video | Analýza EUR/USD | Indikátor MACD | UST | Vývoj událostí | Obchodní zásoby | Inflace ve Velké Británii | HDP | Averze vůči riziku | Medvědí scénář | Projevy centrálních bankéřů | Makroekonomické faktory | Francouzský CAC 40 | Spekulace | ROCE | Problémy | Klesající trendová linie | Janet Yellen | Deutsche Bank | Důležité fundamenty | Investujte | Úrovně rezistence | Celková inflace | Proinflační | Načasování | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Index PMI | Dolar | AUD | Omikron | Optimismus | Ekonom | Profit-Target | Devizový kurz | Predikce | Zpráva CoT | Fibo | Raiffeisenbank a.s. | Citigroup | Index VIX | Hospodářství | Hodnoty měny | Forexu | Kurz GBP | Obchodní příležitosti | EMA | Indická centrální banka | Zasedání amerického Fedu | Podhodnocený | Euro | Risk | Rizikový sentiment | Pozice spekulantů | Ranní komentář | Jádrový CPI | MIB | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | OsMA | ANZ | Obchod | Fundamentální pozadí | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Index výrobní aktivity | Byznys | Řízení peněz | Měnový stratég | Recese | Úroveň rezistence | Index relativní síly (RSI) | Zpomalení růstu | Bollingerova pásma | Jednotná měna | Kazuo Ueda | Růst ekonomiky | Švýcarský frank | Bank of Canada | Chuť riskovat | CZK/EUR | Obchodní aktivita | Klid | Růst akcií | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Burzovní indexy | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Postranní pohyb | Počet nových žádostí o podporu | Guvernér BoE | Banka | Dividendový výnos | Inflace ve Spojeném království | Rozhodnutí Bank of England | Survation | Úrovně supportu | Dnešní údaje | Know-how | Frank | Nejnovější statistické údaje | Oscilátory | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Ekonomové | Vystoupení z EU | Oscilátor Marlin | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Rada ČNB | Spotřebitelské ceny v eurozóně | WTI ropa | Fibonacci | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Slabé euro | EU | Druhy inflace | Meziroční míra inflace | Index důvěry | xStation 5 | Základní sazby | Brent (OIL) | Kiwi | Spojené státy | Rostoucí inflace | Geopolitika | Inflace v Německu | Zpomalování inflace | Svíčkové formace | Miliardy | Pips | Projev šéfa Fedu | ARM | Výrazný pohyb | Index FTSE 100 | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Pravidla systému obchodování | Předpovědi | Bondy | PBOC | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Sterling | Sazba Fedu | Pokles sazeb | InstaForex Kurz pro začátečníky | Prodeje existujících domů | Produkty obchodované s finanční pákou | RTT News | Dow Jones Industrial | Ben Broadbent | Důležité informace | Vstup na trh | Dnešní kurz | Časový rámec | SEC | Míra inflace | NZDUSD | Pád libry | Směr trhu | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | Ekonomický výhled | Nařízení | Hlavní americké indexy | SWIFT | Společná evropská měna | Fed index | Bankovní sektor | Celý svět | Indexy | Negativní zprávy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Indikátory | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Měnový výbor | Vyšší inflace | Mezinárodní měnový fond | | Guvernér centrální banky | Průmysl | Philip Lane | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Indexy PMI | Úsilí | Jak obchodovat | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Oblasti forexového obchodování | Scotiabank | Asijské obchodování | Break-Even | Divergence | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Lufthansa | Oslabení | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | Varování | Akciové futures | Počty nových žádostí o podporu | Údaje o nezaměstnanosti | APP | Šance | Ekonomika Spojených států | Zpracovatelský průmysl | Long | Phillipsova křivka | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Klíčový support | Pandemie | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Signály přeprodanosti | Plánování | Dnešní ekonomický kalendář | Prodejní tlak | Výprodej | Zasedání centrální banky | Strategy Research | Discovery | Indexy na Wall Street | Britský akciový index | Výnosy z dluhopisů | Business | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nesoulad | Tradeři | Zdanění | Pokles cen | Čínská centrální banka | Práce | SP500 | Analytický tým | Vývoj ceny | Ministerstvo financí | YouGov | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cyklus utahování měnové politiky | Nový týden | Vývoj kurzu | Western Union | Obchodní rozhodnutí | Poptávka po americkém dolaru | Důležitá zpráva | Čínské akcie | Šéfka Fedu | Chop | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Úspěch | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | Commitment of Traders | To nejdůležitější | Plán obchodování | Pochybnosti | První odhad | CCI indikátor | Westpac | PMI ve službách | Stratég | Signál k nákupu | Vlnová analýza | Ekonomika eurozóny | Bankovní unie | Dnešní zprávy | Spekulanti | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Kotace | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Politika | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | ECB Christine Lagardeová | Míra nezaměstnanosti | Člen bankovní rady | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | AMZN | Poptávka po dolaru | Vývoj ceny eura | ECOFIN | JPMorgan | Investor | Forint | Cenové maximum | Kalendář ekonomických dat | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Investiční doporučení | Další vývoj | Investment Banking | Cíle | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Index relativní síly | LTRO | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | ForexFactory | Měnové páry | Měnové politiky | Řecká ekonomika | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Politici | Historická maxima | Ekonomická data | Žádosti o podporu | Výrobní index PMI | Banky | Dobrá zpráva | Roadshow | Warner Bros | Nastavení sazeb | Soukromí zaměstnavatelé | Sankce | Zhodnocení | Capital Management | Výhled | Timeframe | ESM | Začínající obchodníci | Americké ministerstvo | Sazby | Americký trh práce | Obchodní účet | Hospodářské noviny | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Kupci | Deriváty | Zpráva o trhu práce | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Filadelfský Fed | Economist | Indikátor Ichimoku | Hry | Odpovědnost | Ztráty | Aktuální situace | Indexy nákupních manažerů | Index Hang Seng | Propouštění | Trendové čáry | Sentix index | Private equity | PayPal | Hřivna | Bankovní krize | Politika Fedu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Zahraniční měny | Volby | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Cenové rozpětí | Data o inflaci | X-Trade Brokers | eBook | Index DJIA | Bill Ackman | Prodejní signál | Fondy | Stabilita úrokových sazeb | Summit EU | Bílý dům | Nakupovat | Komoditní trhy | Austrálie | Cenové hladiny | Politická rozhodnutí | Financial Times | USD za barel | Spread | Historie | Theresa Mayová | EUR/CHF | Dnešní události | Vývoj měnového páru EUR/USD | Evropský akciový trh | Peněžní trhy | Bernstein | Japonský jen | Akciový trh | Euro včera | ČNB dnes | Zotavení ekonomiky | FOMC | Bezpečnost | EURCHF | G20 | Pokles poptávky | Stochastic | Kurz libry | Slabší kurz | Konzervativní strana | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Americké výnosy | Index ekonomické aktivity | Vyrovnat ztráty | Semináře | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Americká inflace | Rozvoj | Stav trhu práce | Klouzavé průměry | Lehman Brothers | Podnikání na kapitálovém trhu | Nižší úrokové sazby | Úrokové sazby | Pandemie covidu-19 | Dlouhá pozice | Švýcarské banky | Transakce | Velkoobchodní tržby | Průlom | Měnový pár | Filadelfský Fed index | Break/Even | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Přístup k měnové politice | Výroba v Německu | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Maloobchodní prodej | Irsko | Důležité zprávy | Výprodeje | Reinvestice | Spotřeba domácností | Prodeje | Zlotý | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | USD/JPY | Zpráva COT | USDX | Inflace v prosinci | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Stimuly | Oslabení eura | Výrobní inflace | Bank of Singapore | Intradenní pohyby | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | Guvernér ČNB | Pravidla obchodování | Index IBEX | Thomson Reuters | Index podnikatelské aktivity | Technický výhled | Opatření na podporu ekonomiky | Uvolnit měnovou politiku | Obchodování na burze | Rozhodnutí centrální banky | Obchodní podmínky | Snižování nezaměstnanosti | Výnosy desetiletých dluhopisů | IBEX | Stav ekonomiky | Nákupní signál | Hlavní měnové páry | Časové rámce | EIA | Inditex | Rusko | Ceny výrobců | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Ekonomické indikátory | Investiční společnosti | Obchodní den | Trumpova protekcionistická politika | Nižší hodnoty | Signál | Vysoké úrokové sazby | S/R zóny | Tržby obchodníků | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Druhá vlna | Číst grafy | CPI v USA | Centrální bankéři | USD GBP | Překoupené oblasti | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | CPI v eurozóně | Slabost dolaru | Americké akciové indexy | Moving Average | NFIB | Dow Jones | Druhá vlna pandemie | Analýza indikátorů | Silný trend | Společnost | Komise v přenesené pravomoci | Významné události | Likvidní | Mojmír Hampl | Sázky | Libra k dolaru | Forbes | 1D | Koronavirus | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Thomas Barkin | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Nákup dluhopisů | Cena akcií | Mark Carney | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | AUD/USD | CAC40 | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | Akcie Meta | Nálada | Sazby Fedu | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Zpráva amerického ministerstva práce | Bankovní systém | Bilance | Ryanair | Joe Biden | Gap | Ceny pohonných hmot | Graf dne | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Vývoj jádrové inflace | Vyšší úroveň | Intradenní obchodníci | Růst průměrné mzdy | TotalEnergies | Bankrot | Ministr financí Jeremy Hunt | Příjmy | Měnové trhy | Proti trendu | Výsledková sezóna v USA | Zasedání bankovní rady | Zajištění | Trading | Goldman Sachs Group | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Vlády | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Pipy | Zisk na akcii | Crédit Agricole | Lockdown | Ministři financí eurozóny | Měnové stimulace | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Analýza a prognóza | Prodejní pozice | Šéf banky | Americké úřady | Analýza fundamentálních událostí | InstaForex Kurz | Británie | Ropná rally | Proražení rezistence | David Vagenknecht | Španělsko | Ropa Brent (OIL) | Výkyvy | Bilance zahraničního obchodu | Kurz jednotné evropské měny | Ministr financí | Index spotřebitelských cen | Italský PMI | Markit | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Ukrajinská hřivna | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Fundamenty | CAD | Nové obchody | Tesla | Měnové podmínky | Země eurozóny | Zahraniční forex | Technická analýza GBP/USD | Benchmark | Program nákupů dluhopisů | Nový Zéland | Buy pozice | Prudký pokles cen | Dynamický support | Obchodování GBP/USD | Počet nezaměstnaných | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Podnikatelské aktivity v USA | Analytický tým FXstreet.cz | Holubice | Oslabení dolaru | JP Morgan | Medvědí postoj | Stabilita | Přeprodané podmínky | Nová historická maxima | Americké makro | Fundamentální analýza pro začátečníky | Odražení ode dna | Základní pravidla systému obchodování | Výrobní sektor | NZD/USD | Kotovaná měna | Bankovní asociace | Odvětví | SoFi | Commitments of Traders (COT) | Záchranný fond | Hike | Wall Street | Inflace ve Švýcarsku | Ekonomika Evropské unie | Otevírání americké ekonomiky | Holubičí rétorika | Spotřebitelské ceny | Obavy z brexitu | Kabinet | Ropné a plynárenské společnosti | Dovoz ropných produktů | EURUSD | Obchodování na forexu | Resistence | AEX | Cenové úrovně | Býčí trend | Panika | Warner Bros. Discovery | Agentura Reuters | Obchodování na finančních trzích | Středoevropské měny | Ekonomiky | Zasedání Bank of Japan | ČSOB | Analytička | Průmyslová výroba v Německu | Nasdaq Composite | Oslabování švýcarského franku | Tisková konference ECB | PMI ze sektoru služeb | Vzestupný trend | Fiskální rok | Zasedání FOMC | Švýcarská vláda | Inflace v Británii | Investing.com | Očkování | Jaroslav Brychta | Intradenní strategie | Největší ztráty | Norsko | ONS | Odhady analytiků | Centrální banky | Ropné společnosti | Ocado | Americký prezident | FX Update | Vklady | Tržní kapitalizace | Firmy | Zpřísňování měnové politiky | Potenciální obrat | Vystoupení představitelů amerického Fedu | After-market | Energie | EQT | Jednání o brexitové dohodě | Američané | Japonská vláda | Český PMI index | CCI | PMI pro sektor | Profesionální obchodník | Investujte na Forexu | Klidné obchodování | NATO | Zlepšení | Analýza páru EUR/USD | Nákup libry | Cena ropy brent | Ekonomické statistiky | Management | Index STOXX Europe | Větší pokles | Inflace ve službách | Ekonomický růst | Stimulační program | MT4 Supreme Edition | Denní minima | Přehled měnového páru | Riziko recese | Pražská burza | UBS | Hladiny Fibonacciho retracementu | Analýza makroekonomických zpráv | Technologické společnosti | Tlak medvědů | Vývoj libry | Očekávání analytiků | Zamyšlení | Michelle Bowmanová | Stimulační opatření | Denní obchodníci | Raphael Bostic | Exxon Mobil | Aramco | Index S&P 500 | Důvěra investorů | Propad | Odrazy | Inflace v eurozóně | Terminál | Hladina rezistence | ČR | Kupující | Shell | Futures | Euro vůči americkému dolaru | Portfolio cenných papírů | Index spotřebitelské důvěry | Růstový potenciál | Stavebnictví | Dopady pandemie | Nemovitosti | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | EU summit ke koronaviru | Eurodolar | G10 | Dnešní fundamenty | Snižování sazeb | Kristina Hooper | Americké měny | Volná pracovní místa | Švédská Riksbank | Běžný účet | Pár EUR/USD | Snížení úroků | Makléř | Populární značky | Týdenní pivot | Podniky | Instrument | Buy signály | Seance v USA | Stříbro | Akciový index | Zpráva o inflaci | Michal Dvořák | Offshore | Intradenní obchody | Klesající trend | Sektor služeb | Počet pracovních míst | Agentura Moody's | FXstreet.cz | Americké trhy | Měnový trh | Štěstí | Volatility | Globální ekonomický růst | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Statistika | Americké úrokové sazby | Inflace v únoru | Současná hodnota | Kanada | Obchodovat | Euro k dolaru | Snižování inflace | EU summit | Otevřené obchody | CNBC | ForexFactory.com | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | IronFX | xStation5 | XTB | Americké zásoby zemního plynu | Maloobchodní prodeje | Směřování | HDP v eurozóně | Korunové sazby | Meziroční inflace v Německu | Rozpočet | Omezování nákupů aktiv | Prognóza ČNB | Exxon | Ceny zemního plynu v USA | Měna dolar | Nejnovější údaje | Trendová linie | Německo | Kalendář událostí | Prodeje domů | Mediální společnosti | Rozhodnutí britské centrální banky | Příkaz stop-loss | Walmart | Riziko | Meta Platforms | Významné úrovně | X-Trade | Evropský bankovní úřad (EBA) | Jednoduché tipy | Japonská centrální banka | Vice | Vysoká inflace | Nejnovější zprávy | Výhled pro GBP/USD | Obchodní plán pro pár EUR/USD | COT (Commitment of Traders) | SPX | Platební bilance | Státní dluhopisy | Situace na trhu práce | Velikost pozice | Psychologická bariéra | Tržní situace | Býčí trh | Low | EUR/GBP | Podnikatelská aktivita | Throwback | Restriktivní politika | Technické patterny | Světové centrální banky | Conference Board index | Kurzy | Prognóza vývoje | Vývoj EUR/USD | Koš | Psychologické úrovně | Globtrex | Pozice | Tržní šum | Hladiny rezistence | UTC | Dluhopisy | Dluhové krize | Vzrušení | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Uptrend | Čína | Hospodářský výhled | Další pokles | Nárůst nezaměstnanosti | Ranní glosa | Koruna | MIFID | Nastavení měnové politiky | Výrazné pohyby | USA | Německé dluhopisy | Statut | Evropské akciové indexy | Krize důvěry | Trh s bydlením | Zasedání centrálních bank | Český HDP | EURGBP | Vývoj kurzu eura | Britský trh práce | Rezistence | Snížení úrokové sazby | Americké akciové trhy | Ministr zahraničí | Konsolidace ceny | Polská průmyslová výroba | Akciové indikátory | Analytik | Indický index | CZK/USD | Dna | Poskytování úvěrů | Největší pokles | Ekonomické zprávy | Obchodování eura | Miliardy dolarů | Býčí potenciál | Plán obchodování EUR/USD | Vývoj mezd | Ukazatele | Program odkupu aktiv | Hospodářské výsledky | Výraznější pokles | COT | Bublina | Výhody | Výhled centrální banky | Výbor FOMC | Zpravodajské události | Optimistický sentiment | Analytici banky | Komplexní analýzy | Měnové zasedání bankovní rady | XTB Market Barometr | Intervenovat | Vyšší výnosy | Banka Nomura | Evropská unie a Spojené státy | Vybrat zisk | Americký akciový trh | Analýza volatility | Krátkodobý rostoucí trend | Index CAC 40 | Dividendy | Plány | Finanční situace | Geopolitické napětí | Britský akciový index FTSE 100 | Komerční banka | Nárůst long pozic | Obchodní signály | Události tohoto týdne | Portfolio | Ukazatel volatility | Kurz pro začátečníky | Investiční | Krize | Carry trade | Forwardy | Prodej | Index CRB | Index CPI | Disney | Potenciální obrat trendu | ex | Celkový sentiment | Výkonnost | Systematické riziko | Budoucnost | Včerejší obchodování | Naked Short Selling | Index Nikkei | Otevřít obchodní účet | Brokers | Nálada na globálních trzích | S&P 500 | Statistické údaje | Americká ministryně financí | Růst cen ropy | Maloobchodní tržby | Makroekonomické ukazatele | Investment | Ruský ministr | Měnová politika | Heiken Ashi | Situace na trhu | Britský regulátor | Opatření | Zprávy a události | Hospodářské oživení | Apple | Pohyby eura | Absence kupců | Depozitní sazby ECB | Novinky | Parlamentní volby | Hlavní akciové indexy | Oslabování libry | Lineární regrese | Americká seance | Ekonomické prognózy | Výrobní aktivity | Buy Stop | Konzervativci | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poptávky po dolaru | Likvidita | G7 | Zlato | Poradenství | Investiční rozhodnutí | Plynárenské společnosti | NZD | PMI pro sektor služeb | BIS | PMI index | Akcie | Počet zaměstnaných | IT společnost | Úroveň supportu | Prohlášení | UBS Group AG | Amazon | Caixin | Kryptoměny | Objednávky | Španělský PMI | Konsolidace | Sentiment trhu | Retail | Oscilátor | Horizontální linie | ČTK | Nové peníze | Kurz koruny vůči euru | Změny úrokových sazeb | Obchodní nastavení | ARM Holdings | Lael Brainardová | Investování | Komodity | Emoce na trhu | Analýza | Vítězství | Přeprodáno | Česká národní banka | Nonfarm Payrolls | Platina | Jerome Powell | Výnosy | Jan Frait | Inflace v USA | Put | Emerging markets | Hlavní ekonom | Jestřáb | Instrumenty | Objem obchodování | Emise | Správa | Německá obchodní bilance | Zajímavé pohyby | Produkce ropy | Société Générale | Mzdy | Futures na americké indexy | Medvědí trend | Kontrakt | XTB Research | Mzda | AAA | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Tisková konference šéfa Fedu | Zahraniční FX | Současný klesající trend
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | Index | USA | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zásahy do obchodů
Zásahy Evropské centrální banky
Zásahy regulačních úřadů
Zásahy ze strany brokera
Zasažení Stop-Lossu
Zasedání akcionářů
Zasedání americké centrální banky
Zasedání amerického Fedu
Zasedání australské centrální banky
Zasedání Bank of Canada

Následující klíčová slova

Zasedání Bank of Japan
Zasedání bankovní rady
Zasedání britské centrální banky
Zasedání centrální banky
Zasedání centrálních bank
Zasedání České národní banky
Zasedání ČNB
Zasedání ECB
Zasedání Evropské centrální banky
Zasedání Evropské centrální banky (ECB)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít