Ticker Tape by TradingView
Americký dolar posiluje po zasedání FEDU
Minulý týden byl ve znamení vysoké volatility, kdy americký dolar během několika málo dní výrazně vzrostl na více než dvouměsíční maxima. Tato volatilita byla způsobena především poměrně nečekanými komentáři amerického Federálního rezervního systému ohledně budoucího zvyšování úrokových sazeb, které donutily akciové trhy k dočasné korekci a americký dolar k posílení vůči ostatním měnám, přičemž tón banky byl přísnější, než se očekávalo.
USD
Ekonomické ukazatele USA zůstaly pozitivní a vykazovaly pokračující růst. Maloobchodní tržby byly v květnu o 28,1 % vyšší než ve stejném období před rokem. Průmyslová výroba byla o 16,4 % vyšší než před rokem, zatímco index průmyslové produkce meziročně vzrostl o 6,6 %, což naznačuje pokračující tlak na růst cen, zejména komodit. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl z 0,38 na 0,41 mil. za týden.
Zasedal americký Federální rezervní systém, který však nepřijal žádné důležité rozhodnutí - úroková sazba a program odkupu dluhopisů zůstaly beze změny. Investory poněkud vyděsila prognóza úrokových sazeb poskytnutá bankou, která ukazuje 2 zvýšení v roce 2023, což vedlo ke korekci na akciových trzích. Šéf banky Jerome Powell však na tiskové konferenci prohlásil, že bodový graf není dostatečně přesným nástrojem pro odhad budoucích úrokových sazeb, čímž nenápadně zmírnil napětí na trhu a vrátil pozitivní náladu na akciový trh.
Rozsah pandemie se nadále zpomaloval, když celosvětový průměr nových případů za týden klesl z 386 na 345 tisíc za den. Situace v USA se po krátké přestávce nadále zlepšovala a týdenní průměr nových případů klesl z 15 na 12,6 tis. Počet aplikovaných vakcín v zemi vzrostl z 307 na 316 milionů, což představuje změnu o 9 milionů, tedy mírný nárůst oproti předchozímu týdnu. Celkově se počet osob očkovaných alespoň jednou dávkou v USA zvýšil z 52,0 % na 53,1 % populace a v průběhu týdne vzrostl o 1,1 %. V Litvě tento ukazatel vzrostl ze 41,6 % na 43,2 % a míra proočkovanosti se nadále zpomalovala.
EUR
Na hlavním měnovém páru EUR/USD se projevil především silný převládající sentiment vůči posilování amerického dolaru a pár korigoval až na 1,185 bodu. Z ekonomických údajů v Evropě byla zveřejněna průmyslová výroba za duben, která byla o 39,3 % vyšší než před rokem. Skutečná meziroční inflace v květnu dosáhla v Německu 2,5 % a v Evropě 2,0 %. Index průmyslových cen v Německu v květnu vykázal nárůst až o 7,2 %, který výrobní podniky pravděpodobně přenesou na spotřebitele, a to se v příštích měsících projeví v celkové inflaci cen. Měnový pár EUR/USD uzavřel týden poklesem o -2,0 %.
JPY
Nejdůležitější asijský měnový pár USD/JPY mírně vzrostl nad 110,0 bodu a ve čtvrtek se krátce dostal na 110,8 bodu. Ekonomické údaje zahrnovaly průmyslovou výrobu za duben, která meziročně vzrostla o 15,8 %, a také meziroční růst exportu o celých 49,6 %, a to především díky nízké srovnávací základně před rokem, kdy byly ukazatele silně ovlivněny pandemií. Meziroční inflace v květnu činila -0,1 %. centrální b+anka země nepřijala žádná důležitá rozhodnutí ani nezměnila svou politiku. USD/JPY zakončil týden posílením o 0,5 %.
GBP
Britská libra vůči americkému dolaru oslabila a pár korigoval na úroveň 1,380 bodu. Ekonomické údaje zahrnovaly silné údaje z trhu práce, kdy počet nezaměstnaných klesl o -92 tisíc měsíčně a míra nezaměstnanosti se snížila o 4,7 %. Průměrná mzda byla o 5,6 % vyšší než před rokem. Inflace v Anglii činila 2,1 % a maloobchodní tržby byly o 24,6 % vyšší než před rokem. Měnový pár GBP/USD zakončil týden s oslabením o -2,1 %.
Ekonomické události
Tento týden začne poměrně klidně a důležitá data jsou naplánována až na pondělí. V úterý budou zveřejněny ukazatele aktivity na sekundárním trhu nemovitostí v USA a ve Washingtonu bude o ekonomické situaci v zemi jednat předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Ve středu budou zveřejněny předběžné indexy PMI. Ve čtvrtek se uskuteční zasedání Bank of England a budou zveřejněny údaje o průmyslových objednávkách v USA. V pátek se pozornost zaměří na posun indexu spotřebitelských výdajů v USA, který poskytne lepší výhled pro inflaci v zemi.
Podle údajů společnosti Admiral Markets o náladě na trhu má 86 % investorů dlouhé pozice na měnovém páru EUR/USD (o 15 procentních bodů více než minulý týden). Na hlavním asijském páru USD/JPY má dlouhé pozice 45 % investorů (nárůst o 6 procentních bodů). V páru GBP/USD očekává růst 82 % účastníků (nárůst o 18 procentních bodů). Takové tržní údaje jsou interpretovány jako kontraindikační, takže se očekává oslabení měnových párů EUR/USD a GBP/USD a posílení měnového páru USD/JPY. Analýzu pozičních údajů je třeba kombinovat s fundamentálními projekcemi a technickou analýzou.
Zdroje: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com.
INFORMACE O ANALYTICKÝCH MATERIÁLECH:
Uvedené údaje poskytují další informace týkající se všech analýz, odhadů, prognóz, předpovědí, přehledů trhu, týdenních výhledů nebo jiných podobných hodnocení či informací (dále jen "analýzy") zveřejněných na internetových stránkách investičních společností Admiral Markets působících pod obchodní značkou Admiral Markets (dále jen "Admiral Markets") Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí věnujte prosím pozornost následujícím informacím:
- Jedná se o marketingovou komunikaci. Obsah je zveřejněn pouze pro informativní účely a v žádném případě jej nelze považovat za investiční poradenství nebo doporučení. Nebylo připraveno v souladu s právními požadavky, jejichž cílem je podpořit nezávislost investičního výzkumu, a že se na něj nevztahuje žádný zákaz obchodování před šířením investičního výzkumu.
- Jakékoli investiční rozhodnutí činí každý klient sám, zatímco Admiral Markets nenese odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu vyplývající z takového rozhodnutí, ať už je založeno na obsahu či nikoli.
- S ohledem na ochranu zájmů našich klientů a objektivitu Analýzy zavedla Admiral Markets příslušné interní postupy pro předcházení a řízení střetu zájmů.
- Analýzu vypracoval nezávislý analytik Roberto Rojas (analytik) (dále jen "Autor") na základě svých osobních odhadů.
- Přestože je vynaloženo veškeré přiměřené úsilí k zajištění spolehlivosti všech zdrojů obsahu a k tomu, aby byly všechny informace prezentovány pokud možno srozumitelně, včas, přesně a úplně, společnost Admiral Markets nezaručuje přesnost ani úplnost jakýchkoli informací obsažených v Analýze.
- Jakýkoli druh minulé nebo modelové výkonnosti finančních nástrojů uvedený v rámci obsahu by neměl být vykládán jako výslovný nebo implicitní příslib, záruka nebo implikace společnosti Admiral Markets pro jakoukoli budoucí výkonnost. Hodnota finančního nástroje může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není zaručeno.
- Produkty s pákovým efektem (včetně rozdílových smluv) jsou spekulativní povahy a mohou vést ke ztrátám nebo zisku. Než začnete obchodovat, ujistěte se, že plně rozumíte souvisejícím rizikům.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USA | Britská libra | Analytik | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bloomberg | MT4 | Měnový pár | Pozice | Sentiment | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | GBP | Obchodování | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Zasedání Fedu | Obchodovat | Index | Analýzy | Dolar | Graf | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Libra | Markets | Meziroční inflace | Nemovitosti | Prognóza | Reuters | Trh | Volatility | ROCE | Tržby | Federální rezervní systém | Investing.com | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Zasedání Bank of England | Zajištění | Výhled | Investiční rozhodnutí | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Ekonomické údaje | Indexy PMI | MT4 Supreme Edition | Jerome Powell | Podniky | Supreme Edition | Růst cen | Předpovědi | Míra | Předseda | Poradenství | Ukazatele | Trhy | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Úsilí | Průměrná mzda | Mzda | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomické ukazatele | Práce | Údaje | Posílení | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v květnu | Šéf banky | Pár EUR/USD | Oslabení | Počet nezaměstnaných |
Čtěte více
-
Americký dolar po rozhodnutí Fedu dále oslabuje
Americký dolar navyšuje ztráty po včerejším rozhodnutí americké centrální banky Fed o růstu úrokových sazeb. Přestože okamžitý dopad rozhodnutí byl pro dolar pozitivní, tak americká měna brzy obrátila směr. Hlavním důvodem je zhoršení výhledu růstu sazeb v příštím roce. -
Americký dolar posílil uprostřed rostoucího rizika na trzích
Minulý týden se finanční trhy vyznačovaly vyšší než obvyklou volatilitou, která byla většinou negativní a znepokojovala investory z budoucích vyhlídek. To přimělo účastníky trhu k návratu na americký dolar, což vedlo k růstu globální rezervní měny. -
Americký dolár posilnil po jastrabích komentároch Bullarda a Mestera z Fedu 💵
Šéf Fedu v St Louis James Bullard a šéfka Fedu v Clevelande Loretta Mesterová komentovali situáciu menovej politiky v USA jastrabím spôsobom a signalizovali možné zvýšenie o 50 bp v marci. V dôsledku toho trh oceňuje zvýšenie o 50 bp v marci s viac ako 18% pravdepodobnosťou. Včerajší údaj o cenách výrobcov PPI v USA bol najvyšší od júna 2022. -
Americký dolár posilňuje vďaka zvýšenému dopytu po bezpečných prístavoch
Pár GBPUSD klesol o 1,6 % na najnižšiu úroveň od decembra 2021, zatiaľ čo EURUSD klesol o 1,50 %, keďže obchodníci nakupovali bezpečný dolár po tom, čo Rusko spustilo rozsiahly útok na Ukrajinu. Ruská agresia vyvolala odsúdenie a prísľuby prísnych sankcií zo strany USA a ich spojencov. Diplomat EÚ uviedol, že chcú vidieť najväčší možný balík zameraný na priemysel, kontrolu exportu a financie (zdá sa však, že energetický sektor nebude zahrnutý). Iná správa uvádza, že diplomati EÚ sa dnes večer stretnú, aby rozhodli o sankciách a hovorili o ďalších sankciách nad rámec. Americký dolár posilňuje, pretože niektorí investori sa obávajú, že rozsiahle sankcie môžu poškodiť rast v Európe a vyhliadky na zvýšenie sadzieb, čo môže spôsobiť stagfláciu v dôsledku prudko stúpajúcich cien komodít. Medzitým sa objavujú správy, že ruská armáda vstúpila na Ukrajinu cez Bulharsko, v chránenej zóne Černobyľu, ktorá je severne od Kyjeva. -
Americký dolar posiluje
Začátkem tohoto týdne probíhalo plno zasedání centrálních bank i Federálního rezervního systému, které je hnacím motorem měnových trhů. Dolar se posunul výše, i přes to, že obchodníci mají obavy z další epidemiologické vlny koronaviru. -
Americký dolar posiluje 📈 jestřábí projevy Barkina a Loganové z Fedu po zveřejnění inflace
Thomas Barkin, šéf richmondského Fedu, a šéfka Dallsova Fedu Lorie Loganová se dnes vyjádřili k situaci v oblasti měnové politiky v USA v návaznosti na rozkolísaný údaj o inflaci, který vykázal nižší než očekávané tempo poklesu. Členové Federálního rezervního systému jsou i nadále jednotní v tom, že nižší tempo zpřísňování měnové politiky s sebou nyní nese vyšší rizika než příliš jestřábí měnová politika. -
Americký dolar posiluje již druhý týden po sobě
Investoři minulý týden nadále nakupovali americký dolar a světová rezervní měna tak vzrostla na nejvyšší úroveň od poloviny srpna. Horších než obvyklých výsledků dosáhl sentiment na akciovém trhu a dalších rizikových aktivech, což vedlo účastníky trhu k volbě bezpečnějších instrumentů, jako je americký dolar. -
Americký dolar posiluje na pozadí rostoucí averze k riziku 💵 USDIDX roste 📈
Včerejší rozhodnutí agentury Fitch snížit rating USA na AA+ zatím nevyvolalo na trzích příliš silnou reakci, i když převládající trend averze k riziku je zřejmý. Z toho těží americký dolar - index USDIDX prodlužuje rally. Zpráva ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru v USA byla mnohem silnější, než se předpokládalo, a to 324 000 oproti očekávaným 190 000 pracovních míst. Naznačila další růst mezd bez výrazného zvýšení nezaměstnanosti - výdaje amerických domácností pravděpodobně zůstanou na poměrně vysokých úrovních. Americký dolar je považován za jedno z "bezpečných aktiv", kam mimo jiné směřují peníze vybrané z burzovně obchodovaných fondů a akcií. Kromě toho společnost BofA Research zvýšila svou prognózu růstu reálného HDP USA pro rok 2023 na 2 % z předchozích 1,5 %. -
Americký dolar posiluje po oznámení nových cel
Zelená bankovka byla v zisku ve středu odpoledne a dolarový index se obchodoval vyšší o 0.25% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 94.40. -
Americký dolar posiluje po výsledcích indexu PMI ze sektoru výroby, a analýza GBP/USD
Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států se v září vrátila do fáze růstu, přičemž se zotavila poněkud svižněji, než se čekalo. Index průmyslové aktivity, který sestavuje Institut řízení zásob (ISM) podle průzkumu mezi nákupními manažery, v září stoupl na 51,5 bodu ze 49,4 bodu, kam spadl v srpnu. Ekonomové oslovení Reuters v průměru očekávali zlepšení ukazatele jen na 50,3 bodu. -
Americký dolar posiluje, protože na trzích se objevují obavy z cel. EURUSD ztrácí 0,6 % 📉
Index amerického dolaru (USDIDX) dnes posiluje a pár EUR/USD klesá, protože Donald Trump uvalí 25% cla na Mexiko a Kanadu s platností od 1. února. Včera byly finanční trhy šťastné a americký dolar mírně oslabil kvůli absenci okamžitých širokých cel na všechny obchodní partnery, ale potenciální budoucí kroky zůstávají nejisté, zejména ohledně celní politiky s Čínou a evropskými zeměmi. -
Americký dolar posiluje s poklesem amerických akcií
Dnešní obchodní seanci charakterizují poklesy amerických akcií, které posilují americký dolar vůči hlavním měnám. -
Americký dolar posiluje v souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami v USA, říká UBS
Americký dolar zaznamenává růst, protože trhy reagují na blížící se prezidentské volby v USA. Podle UBS tento trend souvisí s rostoucími šancemi Donalda Trumpa na volební vítězství, což by mohlo mít pozitivní dopady na dolar. Mediální zprávy naznačují lepší výhledy pro Trumpa v posledních průzkumech, což trh vnímá jako příznivé, zejména kvůli možnosti agresivnějších celních opatření. -
Americký dolár po zasadaní FOMC klesá
FOMC ponechal úrokové sadzby bez zmeny a vydal vyhlásenie, že situáciu bude monitorovať a podľa toho prispôsobí vývoj monetárnej politiky. Sedem členov FOMC očakáva v tomto roku 2 zníženia sadzieb. V dôsledku toho zaznamenal americký dolár pokles a akciové indexy a zlato zaznamenali nárast. -
Americký dolar po zveřejnění indexu PMI klesá, zatímco australský dolar roste
Dolar se ve středu pokusil zotavit po výrazných poklesech vůči euru a britské libře, nicméně se stále držel poblíž 34letých minim, přestože japonské autority varovaly před možnými intervencemi. -
Americký dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu prudce roste
Americký dolar po nedávno zveřejněném zápisu z prosincového zasedání Fedu prudce vzrostl. Ačkoli se dlouho očekával jestřábí postoj zasedání, zpráva tlačila USD vzhůru. -
AMERICKÝ DOLAR: PO 3-ROČNÍM MAXIMU NASTANE KOREKCE
Americký dolar prošel korekcí směrem dolů o 0,3%, když index dolaru, DXY, včera dosáhl 3-letého maxima ve vztahu k ost... -
Americký dolar před novým rokem přemáhá smutek, zatímco euro si postupně razí cestu vzhůru
Americký dolar, který nedávno zažil vítězství, je nucen ustupovat pod tlakem jestřábích akcí Fedu a vyhýbání se riziku ze strany investorů. Měna se však nehodlá vzdát a plánuje své současné ztráty získat zpět. -
Americký dolar při chuti posiluje vůči 14ti měnám z 16ti
EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje hluboko pod denním pivotem 1,2035 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází... -
Americký dolar přijde o status globální rezervní měny spíš dřív než později
V době, kdy poptávka po americkém dolaru kvůli očekávanému zvýšení sazeb Federálního rezervního systému dál klesá, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul, že nový zákon o finanční odpovědnosti, který nedávno podepsal prezident Joe Biden, posílí vládní výdaje, státní dluh a rozpočtový deficit země. V této souvislosti dolaru hrozí, že o status rezervní měny přijde spíš dřív než později.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Credit Agricole otevřela long na AUD/USD
Maďarská centrální banka kvůli vzestupu inflace nevidí prostor ke snížení úroků
Ceny ropy klesají, skupina OPEC+ plánuje květnu dále zvyšovat těžbu
Pražská burza dnes mírně oslabila, PX táhla dolů hlavně Erste Bank
Forex: Dolar oslabuje, panuje nejistota kolem Trumpovy celní politiky
Forex: Česká měna dál posiluje vůči oběma hlavním světovým měnám
Forex sentiment 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 25.3.2025
Rakouská centrální banka zhoršila výhled ekonomiky, čeká pokles
Swingové obchodování USD/JPY 25.3.2025
Forex: Credit Agricole otevřela long na AUD/USD
Maďarská centrální banka kvůli vzestupu inflace nevidí prostor ke snížení úroků
Ceny ropy klesají, skupina OPEC+ plánuje květnu dále zvyšovat těžbu
Pražská burza dnes mírně oslabila, PX táhla dolů hlavně Erste Bank
Forex: Dolar oslabuje, panuje nejistota kolem Trumpovy celní politiky
Forex: Česká měna dál posiluje vůči oběma hlavním světovým měnám
Forex sentiment 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 25.3.2025
Rakouská centrální banka zhoršila výhled ekonomiky, čeká pokles
Swingové obchodování USD/JPY 25.3.2025
Blogy uživatelů
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Forexové online zpravodajství
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Frankfurtská burza dnes posilovala
Akcie KB Home klesly o 7 % po slabých výsledcích za první čtvrtletí 2025
Spolupředseda Samsungu Jong-Hee Han náhle zemřel, společnost přechází na model jednoho CEO
📄🖋️ Trump Media ve spolupráci s Crypto.com spouští „proamerické“ krypto ETF; Bitcoin překonává 80 000 USD
Dropbox čelí tlaku aktivistického investora na zrušení kontroly spoluzakladatele
Americké indexy bez výraznějších změn
Tradingový výhled podle Larryho Williamse
Trump Media spolupracuje s Crypto.com na spuštění vlastních ETF, akcie rostou o více než 11 %
⏬ WTI Crude ztrácí téměř 1 %
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Frankfurtská burza dnes posilovala
Akcie KB Home klesly o 7 % po slabých výsledcích za první čtvrtletí 2025
Spolupředseda Samsungu Jong-Hee Han náhle zemřel, společnost přechází na model jednoho CEO
📄🖋️ Trump Media ve spolupráci s Crypto.com spouští „proamerické“ krypto ETF; Bitcoin překonává 80 000 USD
Dropbox čelí tlaku aktivistického investora na zrušení kontroly spoluzakladatele
Americké indexy bez výraznějších změn
Tradingový výhled podle Larryho Williamse
Trump Media spolupracuje s Crypto.com na spuštění vlastních ETF, akcie rostou o více než 11 %
⏬ WTI Crude ztrácí téměř 1 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Barclays Bank očekává, že zlato v příštích 12 měsících poroste o 20 %.
Predaj automobilov v USA sa prepadol na dvojročné minimá, akcie to neteší
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Schodek českého rozpočtu je historicky rekordní, hrozí zhoršení ratingu a prodražení zadlužení. Stát by proto měl například upustit od výplaty letošních prémií státním zaměstnancům
EURUSD a strategický pohľad Nomura
Makro: Bank of England ponechává beze změny základní úrokovou sazbu i velikost programu nákupu aktiv
GOLD
Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
„Babišova drahota“ ničí nejvíce… samotného Babiše, kvůli drahému plynu musí Agrofert rušit výrobu hnojiv. Polská centrální banka ale zůstává v klidu, stále věří v přechodnost inflace
ECB ponechala sazby beze změny
Barclays Bank očekává, že zlato v příštích 12 měsících poroste o 20 %.
Predaj automobilov v USA sa prepadol na dvojročné minimá, akcie to neteší
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Schodek českého rozpočtu je historicky rekordní, hrozí zhoršení ratingu a prodražení zadlužení. Stát by proto měl například upustit od výplaty letošních prémií státním zaměstnancům
EURUSD a strategický pohľad Nomura
Makro: Bank of England ponechává beze změny základní úrokovou sazbu i velikost programu nákupu aktiv
GOLD
Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
„Babišova drahota“ ničí nejvíce… samotného Babiše, kvůli drahému plynu musí Agrofert rušit výrobu hnojiv. Polská centrální banka ale zůstává v klidu, stále věří v přechodnost inflace
ECB ponechala sazby beze změny
Blogy uživatelů
Blíží se krize? A kdy začít investovat?
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Mé začátky na forexu
Index S&P 500 po delší době nevylepšil rekord a odepsal bezmála procento
Výběr z nedělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
Dohoda o brexitu je na spadnutí
Proč jsou akcie Netflixu tak úspěšné?
Pěti drobnými krůčky se americké akcie posunuly o procento výše
Česká koruna v dobách hojnosti
Blíží se krize? A kdy začít investovat?
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Mé začátky na forexu
Index S&P 500 po delší době nevylepšil rekord a odepsal bezmála procento
Výběr z nedělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
Dohoda o brexitu je na spadnutí
Proč jsou akcie Netflixu tak úspěšné?
Pěti drobnými krůčky se americké akcie posunuly o procento výše
Česká koruna v dobách hojnosti
Vzdělávací články
Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 2.)
Smart money koncept a výběry likvidity
Obchodování Inside Bars
O kolik je pro vás lepší Prop Trading účet než klasický účet u brokera?
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Rok 2023 na finančních trzích
Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 2.)
Smart money koncept a výběry likvidity
Obchodování Inside Bars
O kolik je pro vás lepší Prop Trading účet než klasický účet u brokera?
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Rok 2023 na finančních trzích
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar oslabuje, panuje nejistota kolem Trumpovy celní politiky
Aktuálně otevřené forex pozice 12.3.2024
Analýza AUD/CAD, GBP/USD a USD/CHF
Ceny ropy klesají, skupina OPEC+ plánuje květnu dále zvyšovat těžbu
Aktuálně otevřené FOREX pozice 15.5.2013
Forex: Credit Agricole otevřela short na USD/CAD
Swingové obchodování EUR/USD 25.3.2025
Forex: Udrží se USD/CAD v klesajícím trendu?
Intradenní obchodování zlata 17.5.2016
Intradenní obchodování EUR/USD 29.5.2014
Forex: Dolar oslabuje, panuje nejistota kolem Trumpovy celní politiky
Aktuálně otevřené forex pozice 12.3.2024
Analýza AUD/CAD, GBP/USD a USD/CHF
Ceny ropy klesají, skupina OPEC+ plánuje květnu dále zvyšovat těžbu
Aktuálně otevřené FOREX pozice 15.5.2013
Forex: Credit Agricole otevřela short na USD/CAD
Swingové obchodování EUR/USD 25.3.2025
Forex: Udrží se USD/CAD v klesajícím trendu?
Intradenní obchodování zlata 17.5.2016
Intradenní obchodování EUR/USD 29.5.2014
Témata v diskusním fóru
Multitimeframe analýza: 22.12.2021 BRENT
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/JPY a GBP/JPY
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 26. týden
Americký dolar ztrácí svého největšího spojence
Jaký je další směr pro EUR/USD?
Jen neztrácet naději...
Našiel Bitcoin svoje dno? V akej fáze sa nahcádzame?
Trading na plný úvazok.
Legalizácia marihuany dostala viaceré firmy na kanadský index TSX30
Tradingové tipy pro nováčky
Multitimeframe analýza: 22.12.2021 BRENT
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/JPY a GBP/JPY
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 26. týden
Americký dolar ztrácí svého největšího spojence
Jaký je další směr pro EUR/USD?
Jen neztrácet naději...
Našiel Bitcoin svoje dno? V akej fáze sa nahcádzame?
Trading na plný úvazok.
Legalizácia marihuany dostala viaceré firmy na kanadský index TSX30
Tradingové tipy pro nováčky
Odborná literatura
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Odborné kurzy a semináře
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)