Americké futures
Ranní shrnutí (25.10.2021)
25.10.2021 Nálada v Asii byla na počátku týdne smíšená. Nikkei klesl o 0,7 %, S&P/ASX 200 přidal 0,3 %, Kospi přidal 0,5 % a čínské indexy se obchodovaly smíšeně.
Evropa vykročila vzhůru, zatímco koruna zůstává pod tlakem
22.10.2021 Pozitivní vývoj na hlavních akciových trzích v pátek podpořilo několik zpráv. V Číně se společnosti Evergrande podařilo zaplatit úroky z dluhu krátce před vypršením termínu. Tím odvrátila krach a vylepšila na trhu náladu, ovšem další platby jsou na programu, a to už pro příští týden, takže se bude s napětím čekat, jak dlouho je firma zvládne hradit.
Optimismus nahlodala slabá čínská data, výnosy dál stoupají
18.10.2021 Úvod týdne je pro akcie negativní, což můžeme chápat jako lehkou korekci optimismu z posledních dní. Jedním z impulsů se stala ranní data z Číny. Statistiky dopadly smíšeně, ale negativní dojem přece jen převládá. HDP ve třetím čtvrtletí, poznamenaném koronavirem v regionu, zavřenými přístavy i rostoucími problémy na realitním trhu, skoro stagnoval. Meziroční růst těsně nedosáhl 5 procent a zaostal za očekáváními. Průmysl v září zpomalil na meziročních 3,1 procenta, naopak maloobchod dokázal zrychlit na 4,4 procenta. Vzhledem k tomu, že útlum realitního trhu pokračuje a přidávají se drahé energie, mohou růst obavy z vývoje ve 4Q.
Pátek přináší zklidnění, ale pozitivní vývoj se udržel
15.10.2021 Evropské akcie navazují na úspěšný včerejšek a připisují si další, i když výrazně skromnější zisky. DAX či FTSE 100 jsou výš o 0,2 pct, CAC 40 přidává 0,4 pct a AEX roste o 0,6 procenta. Lehce v plusu se dopoledne nacházejí také americké futures. Dluhopisové výnosy s delší splatností obrátily nahoru a dnes tak v Německu sledujeme jejich růst na 10Y o 2 bazické body, zatímco v USA to je o 3 body.
Ranné zhrnutie (11.10.2021)
11.10.2021 Obchodovanie v Ázii sa začalo tento týždeň pozitívne. Nikkei získal 1,5% a indexy z Číny sa posunuli vyššie. S & P/ASX 200 klesol o 0,3%
Znovu jedeme nahoru. Trhy oceňují snížení energetického rizika i dohodu v zámoří
07.10.2021 Včerejšek byl dost extrémní hlavně na trzích s energetickými komoditami. Jejich strmý růst se podařilo zlomit v podobn...
Akcie dnes drží na uzdě stále stejná rizika
04.10.2021 Začátek týdne je na hlavních trzích lehce negativní kvůli známým rizikům, které trhy tíží už nějakou dobu. Obavy z toho, že hlavní ekonomiky míří ke stagflaci, investory nepouštějí, a je otázkou, zda je data z nadcházejících dnů spíše podpoří, či naopak utlumí. Vedle toho se znovu připomněla kauza Evergrande a riziko jejího dopadu na čínský realitní sektor. Obchodování se společností bylo pozastaveno kvůli oznámenému odprodeji většiny správy nemovitostí a možným dalším oznámením.
Dohoda v Senátu pomáhá akciím, koruna vyčkává na vyšší sazby
30.09.2021 Indexy nákupních manažerů v Číně dopadly smíšeně. Aktivita větších průmyslových společností byla horší, když za září podle průzkumů lehce klesla. Menší firmy naopak klesat přestaly. Pozitivním překvapením je potom signál ze sektoru služeb, že se odrazily směrem k růstu.
BREAKING: Indexy dostaly zásah kvůli novinkám okolo Evergrande
23.09.2021 Na trzích je k vidění vzestup rizikové averze. Evropské indexy a americké futures dostaly zásah, zatímco zlato vyskočilo vzhůru. Dle posledních zpráv požádala čínská administrativa lokální vlády, aby se připravily na pád developera Evergrande a zhodnotily dopad takového scénáře. Projekty započaté společností Evergrande by mohli převzít jiní developeři. Lokální vlády však byly požádány o zásah pouze v případě, že by se nepodařilo zabránit neřízenému bankrotu. Zprávy tak ukazují, že přestože by se mohlo podařit vyrovnat aktuálně splatné závazky společnosti Evergrande, tak problém není zdaleka vyřešen.
Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem jsou centrální banky a nálada na trzích
21.09.2021 Situace na trzích se během noci mírně zklidnila. Evropské a americké futures na indexy našly pevnou půdu pod nohama. Nicméně možný kolaps čínského developera Evergrande zůstává systémovým rizikem. V následujících dnech musí firma splatit úroky z dluhopisů. Pokud by se tak nestalo, tak dojde k technickému bankrotu.
Rychlé shrnutí
14.09.2021
Akcie v Asii se obchodují výše v reakci na mírný růst indexů včera v Evropě i v USA.
Evropské futures se prodávaj...
Pozitivní start týdne i přes další regulatorní krok Číny
13.09.2021 Finanční trhy se do nového týdne snaží vykročit úspěšněji, než zakončily ten předchozí. Částečně je v tom brzdí nové zprávy, ale přesto se akcie v Evropě posouvají nahoru, zatímco dluhopisy jsou stabilní, případně také na cenách stoupají.
Rychlé shrnutí
07.09.2021 Akcie v Asii se obchodují smíšeně. Nikkei a většina čínských indexů se obchodují výše a ASX a Kospi klesají.
📊 Zmiešaná nálada pred Jackson Hole
27.08.2021 USD zaznamenal mierny pokles, zlato rastie, zatiaľ čo americké futures sa nikde neobchodujú - to je stav trhu pred prvým plne virtuálnym ekonomickým sympóziom v Jackson Hole. Esther George, prezidentka Kansas City Fedu, prednesie úvodný prejav o 16:00 s predsedom Fedu Powellom, ktorý by mal predniesť svoj prejav krátko potom. Základný scenár je, že Powell sa zdrží akýchkoľvek zásadných oznámení. Vzhľadom na nedávne jastrabie komentáre Georga, Bullarda a Kaplana však nemožno úplne vylúčiť jastrabie prekvapenie.
Opatrné obchodování v Evropě. SEC se připomíná, německá data jsou horší
25.08.2021 Německý index podnikatelského sentimentu Ifo se v srpnu zhoršil více, než se čekalo, čímž dává podobnou informaci jako nedávný index nákupních manažerů z průmyslu. Mírný dopad data možná mají, když se německý akciový index DAX nachází těsně v záporu a je na tom hůře než jeho hlavní protějšky. Zisky Londýna, Amsterdamu či Paříže jsou však dopoledne pouze drobné. Podobně jsou na tom také americké futures.
Pozitivní úvod pro akcie při dozvuku včerejších zpráv. Eurodolar hájí pozice
24.08.2021 Na hlavních evropských akciových trzích dopoledne sledujeme mírný nárůst v návaznosti na včerejšek. Výš jsou také americké futures. Do hry se nezapojují nová témata, spíše tak vidíme dozvuky plného schválení vakcíny od Pfizer/Biontech v USA, přičemž se nevracejí obavy z nových zpráv, jimiž může přispět tento týden Fed.
💲 USD roste před NFP
06.08.2021 Evropská obchodní seance je dosud velmi klidná. Hlavní evropské indexy mírně rostou a americké futures se drží v blízkosti historického rekordu. USD je dnes nejsilnější měnou G10. V 14:30 budou zveřejněna data z amerického trhu práce a situace na trzích by se tak měla stát o něco zajímavější. Trh čeká přírůstek zaměstnanosti ve výši 900 tisíc. Nicméně středeční ADP ukázal pouze přírůstek 330 tisíc nových pracovních míst. Trhy braly výsledky NFP v posledních měsících jako katalyzátor dalšího vývoje, a to bez ohledu na výsledky. Akciové trhy měly po zveřejnění NFP v poslední době tendenci růst. Naopak USD měl tendenci k poklesu a zlato spíše rostlo.
Evropa se snaží korigovat úvodní ztráty. Závěr týdne kazí Amazon, ustal i růst v Číně
30.07.2021 Výsledky velkých technologických firem jsou v této sezóně smíšené. Trhy nepotěšily výhledy poskytnuté Applem či Facebookem a nově se na negativní stranu přidává také Amazon, jehož tržby nedosáhly na odhady. Dopad na sentiment byl znát u amerických futures i otevření evropských burz. K tomu se koncem týdne, zdá se, vyčerpalo krátkodobé vzedmutí čínského trhu po předchozím propadu způsobeném obavami z utahující se regulace.
Ranní komentář: AMZN -7 % po zveřejnění výsledků, čínské akcie znovu ztrácejí
30.07.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu. Pomáhá i nadále hlavně výsledková sezóna, která tlačí většinu akcií výše, i když i včera se našlo pár výjimek, které nabídly nepříjemné překvapení. Za všechny to byl v after-market hodinách hlavně Amazon, jehož akcie se v reakci na podstřelení očekávání a slabší guidance propadly o 7 %.
Graf dňa - US100 (27.07.2021)
27.07.2021 Čínsky výpredaj technológií sa začína prelievať do ďalších častí sveta. Európske akciové trhy zahájili dnešné obchodovanie nižšie, keď nemecký DAX (DE30) poklesol o viac ako 1%. Americké futures sa obchodujú tiež nižšie. Vývoj v Číne a z neho vyplývajúca neistota je jedna vec, ktorú je potrebné sledovať, druhou je prebiehajúca výsledková sezóna. Výsledky spoločnosti Tesla zverejnené včera po ukončení obchodovania na Wall Street sa ukázali byť lepšie, ako sa očakávalo. Investorom dnes budú ponúkané správy od 3 amerických megacapov - Apple, Alphabet a Microsoft. Všetky tieto správy budú zverejnené po ukončení obchodovania na Wall Street. Očakáva sa, že Apple ohlási nárast v predaji iPhonov, zatiaľ čo Alphabet zaznamená oživenie výdavkov na reklamu.
Propad na úvod týdne. Covid zvyšuje pochybnosti o ekonomickém vývoji
19.07.2021 Začátek týdne je pro akcie výrazně červený. Hlavní evropské indexy jsou dole zhruba o dvě procenta, relativně mírný pokles pak vykazují americké futures. Dál se naproti tomu daří dluhopisům a při poklesu výnosů na delším konci dochází k dalšímu zplošťování křivek. Eurodolar klesá na 1,1775 a dolů míří také ropa i přesto, že se OPEC+ i přes trvající neshody dobral k dohodě, která bude znamenat navýšení těžby. Koruna dopoledne k euru slábne nad 25,60.
Akcie obracejí nahoru, zatímco eurodolar se dopoledne jen konsoliduje
16.07.2021 Akcie v Evropě dopoledne obrátily do plusu a dluhopisové výnosy se konsolidují či, v případě USA, zvedají. Ačkoli pokračuje výsledková sezóna, vycházejí makrodata a jsou tu i prohlášení z Fedu, stále na trzích těžko určit, co jim dává impulsy nejvíc.
Klíčová data na programu. Evropa po dobrém začátku koriguje zisky
02.07.2021 Ačkoli obavy z šíření koronaviru ve verzi delta jsou stále na trzích přítomné, trochu je mohly utlumit poslední zprávy o tom, že vakcíny od Moderny a J&J proti dané variantě zabírají. Evropské akcie také v úvodu nakročily slušně směrem vzhůru, jenže jejich zisky se následně ztenčují. DAX nebo FTSE 100 jsou nahoře o 0,2 pct, CAC 40 už pouze stagnuje. Americké futures zatím také naznačují obchodování bez jasného směru, což se ovšem může snadno změnit.
Výnosy dál rostou, akcie beze směru. Šéf Fedu bude večer tlumit napětí
22.06.2021 V pátek dolů, v pondělí zpátky, dnes zatím do strany. Hlavní akciové indexy dopoledne nemají jasný směr a vykazují většinou jen malý odstup od včerejších hodnot. To platí jak pro evropské trhy, tak pro americké futures, kde ovšem přece jen převládá pokles.
Forex: ČNB nezvýší sazby jako první, po dnešním zasedání to budou Maďaři
22.06.2021 Již zítra podle nás ČNB rozhodne o prvním zvýšení úrokových sazeb v pocovidové době. Nebude však první centrální bankou, která se k tomuto kroku odhodlá. Prvenství ji na dnešním jednání vyfouknou maďarští kolegové. Klíčová sazba tamní centrální banky půjde podle nás dnes nahoru o 30 bb na 0,90 %. Z eurozóny se dočkáme dalšího zlepšení spotřebitelské důvěry, i když prostor se pomalu začíná vyčerpávat. Ze Spojených států nás dnes bude zajímat zejména vystoupení centrálních bankéřů.
Evropa překonala negativní úvod, hlavním tématem zůstává Fed
21.06.2021 Po propadu na Wall Street i v Asii se na úvod týdne vydala dolů také Evropa. Zdejší akciové indexy však prvotní ztráty zdárně nahradily a míří do zeleného. DAX a AEX jsou jedni z nejlepších se ziskem přes půl procenta.
Chce se Američanům zpět do práce? Akcie i dluhopisy jsou dopoledne opatrné
04.06.2021 Závěr týdne bude hlavně o amerických datech z trhu práce. Ta přitáhnou pozornost o to víc, o co byl předchozí dubnový report nečekaně slabý. U nejsledovanějšího údaje o změně zaměstnanosti se čeká návrat na podstatně vyšší úrovně. Po 266 tis. v dubnu by to za květen mohlo podle tržního odhadu být kolem 670 tisíc, ovšem reálně mohou být očekávání nastavena ještě výš po posledním pozitivně vyznívajícím reportu ADP. Teoreticky by vyšší číslo nahrávalo sázkám na pokračující oživení, jenže tato hra je v případě zámoří už notně ohraná a včera to nevypadalo, že by ADP investory naplnilo euforií.
Chystá se mix čísel o trhu práce, přináší nervozitu
03.06.2021 Čínský index nákupních manažerů ze sektoru služeb zaostal za odhady, když se v květnu překvapivě zhoršil. Naproti tomu ovšem podle zpráv prezident Biden hodlá poupravit americký zákaz investic do firem, které jsou nějak napojeny na čínskou armádu a trh si slibuje mírnější znění, poté co ten původní zkoumá soud. Co se týče posledních komentářů z Fedu, převládá známá rétorika, přesto se však občas objevují výzvy k začátku debaty o zmírnění měnové podpory, které náladě na trzích moc nepřidávají.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021
31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.
České sazby stoupnou možná už za měsíc. Hlavní trhy hledají inspiraci
26.05.2021 Kondice akciových trhů se zhoršovala už včera v USA a Evropa dnes navazuje ne příliš přesvědčivým růstem. Hlavní indexy přidávají doslova pár desetin procenta a stejně jsou na tom americké futures. Investoři se momentálně nemají moc čeho chytit.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.5.2021
24.05.2021 Na kryptoměnách jsme v uplynulých dnech byli svědky výrazných pohybů. Ty pravděpodobně přetrvají i v následujících dnech. Faktorem, který spustil otřesy na bitcoinu bylo rozhodnutí čínských autorit zakázat tamním finančním institucím podílet se na transakcích s kryptoměnami. Lokální vlády v Číně se také snaží podnikat kroky proti těžbě bitcoinů – Čína patří mezi velmoci v těžbě bitcoinů. Další ze série negativních zpráv pro virtuální mince je plán Bidenovy administrativy, aby transakce s kryptoměnami nad $10k byly součástí daňových přiznání. V posledních týdnech se také množí studie centrálních bank ohledně možnosti vývoje vlastních digitálních měn – tzv. central bank digital currency (CBDC). Lze očekávat, že CBDC by měly výraznější podporu ze strany vlád a proto by mohly vést k omezení zájmu o soukromé kryptoměny. Tj. vidíme více negativních faktorů, které promlouvají do propadů na trzích kryptoaktiv. Přestože kryptoměny stále představují poměrně okrajový trh, bylo patrné, že otřesy na této třídě aktiv promlouvaly do širšího negativního sentimentu na trzích.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021
17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
Rychlé shrnutí
17.05.2021 Asijské akcie zahajují týden smíšeně. Nikkei klesá o 0.8 %, ASX roste o 0.3 %, Kopsi klesá o 0.5 % a indexy v Číně rostou.
Výprodeje akcií ustaly. Inflace klíčovou událostí, ale je třeba hledět i dál
12.05.2021 Už včera během amerického obchodování se začaly akcie zvedat s tím, jak nižší ceny přilákaly znovu kupce. Následně můžeme sledovat určitou nerozhodnost, jak nastavit pozice před důležitými americkými daty o inflaci. Evropské akciové indexy jsou na tom smíšeně, americké futures se obchodují v záporu. Výnosy na hlavních dluhopisových trzích se po výkyvech drží u včerejších hodnot. Inflační očekávání jsou stabilní. Eurodolar klesl a usazuje se u 1,2135.
Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na americkou inflaci
12.05.2021 Evropské a americké futures na indexy během asijské seance klesaly. Nicméně situace se v jejím závěru zlepšila a otevření Evropy už proběhlo v blízkosti včerejšího závěru. Klíčovým makrem je index CPI v USA za duben. Čeká se výrazná akcelerace cenového nárůstu. Ještě později jsou na programu pravidelná data zásob ropy a ropných produktů DoE v USA, která by mohla způsobit volatilitu na trhu s ropou.
Komodity dále rostou, úvod týdne je pro akcie smíšený
10.05.2021 Hlavní trhy při vstupu do nového týdne už nevykazují takové nadšení jako na konci toho minulého. Akciové indexy v západní Evropě jsou na tom pouze smíšeně, většinou při malých změnách. Americké futures, především na Nasdaq , jsou v červeném.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.5.2021
10.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů na konci týdne zůstaly těsně pod hladinou 1,6 %. Prudce propadly reálné výnosy, které se aktuálně nachází na úrovni -0,93%, tedy nejhlouběji v záporném teritoriu od půlky února. Naproti tomu desetileté break-eveny vystřelily nad hodnotu 2,5 %, nachází se tedy nejvýše od začátku rok 2013. Kombinace klesajících reálných výnosů a rostoucích break-evenů značí, že trhy věří v pozdější utahování měnové politiky, než se očekávalo. Tuto tezi podpořila špatná data z US trhu práce. Nicméně se očekává, že v květnu budou vycházet velmi dobrá makrodata. Reálné výnosy by tak měly opět vzrůst.
Je silný trh práce plus, nebo minus? Na akciích převládá růst, dolar ztrácí
07.05.2021 Už včerejší závěrečná část obchodování na Wall Street byla pozitivní a také evropské trhy se v úvodu vydaly nahoru, aby následně jejich postup ustal. Nejlépe je na tom DAX s růstem o 0,8 pct, zatímco ostatní indexy předvádějí skromnější výkony a americké futures naznačují prakticky nulovou změnu. Zatímco eurodolar se posunul ještě výš na 1,2080, výnosy na hlavních dluhopisových trzích zůstávají v klidu.
Hlavní trhy přešlapují, ČNB zůstane u výhledu vyšších sazeb
06.05.2021 Americké akcie včera nebyly zdaleka tak úspěšné v nahrazování předchozích ztrát jako evropské trhy. Platí to zejména pro Nasdaq , který nadále působí "těžce". Dnes dopoledne navazují evropské akciové trhy nepřesvědčivým výkonem, kdy sice řada národních indexů lehce stoupá, ale třeba panevropský Stoxx Europe 600 se nachází mírně v záporu. Americké futures jsou lehce v zeleném.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.5.2021
03.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů se vyšplhaly nad úroveň 1,6 %. Mírně se zvedly i reálné výnosy. Desetileté break-eveny (inflace implikovaná z protiinflačních bondů) se poprvé za 8 let vyšplhaly nad úroveň 2,4 %. Mírný nárůst výnosů z minulého týdne souvisí s taktickými prodeji investorů, kteří se připravují na robustní makrodata za duben. Pokud dochází k významně pozitivním ekonomickým překvapením, mají dluhopisové výnosy tendenci zvyšovat se a jejich nárůst je tažen reálnými výnosy. Některé investiční banky předpovídají, že efekt ultra-pozitivních makrodat bude částečně kompenzovat nižší než očekávaná emisní aktivita amerického ministerstva financí. Nicméně snížení objemů v rámci pravidelných aukcí by reálně nastalo nejdříve ve 3Q. Proto očekáváme růst výnosů delších UST během května.
Závěr týdne zatím v klidu, ale DAX dohání ztrátu. Eurodolar zpět u 1,21
30.04.2021 Sérii dobrých zpráv po zavření amerických trhů ještě doplnil Amazon. Naopak výsledky Twitteru nepotěšily, ale ten přece jen nepatří mezi ta největší jména. Dnes ráno zaostaly za odhady čínské "vládní" indexy PMI, které naznačily dubnové zpomalení aktivity v průmyslu i ve službách. Naopak průmyslový PMI od Caixin, zaměřený na menší firmy, se v dubnu zlepšil.
Evropa pod tlakem Bidenových daní, dopad mírní slušná data
23.04.2021 Včerejšek byl na trzích nakonec ještě více v režii amerického prezidenta, než to vypadalo po přihlášení se k ambicióznějšímu plánu na redukci CO2. Na trhy dolehl záměr zvednout zdanění kapitálových výnosů pro bohaté skoro dvojnásobně a k tomu lehce zvednout nejvyšší příjmovou sazbu. Zatímco více bývá citován záměr zvedat korporátní daně, i tyto mohou fakticky trh ovlivnit. Jednak motivují některé investory zamknout výnosy ještě při platnosti staré úpravy, ale také dlouhodobě stáhnou z trhu peníze. Kromě přechodného zhoupnutí cen tedy může být následná trajektorie posazena o trochu níž.
Euro navýšilo zisky, akcie bez inspirace lehce klesají
20.04.2021 Zprávy, které přicházejí, nejsou pro vývoj finančních trhů úplně zásadní. Německo řeší jméno nového kancléře, Tesla poslední havárii svého vozu a negativní ohlasy z Číny na kvalitu. Stále přicházejí novinky ohledně vakcín, kdy sice EU získá více dávek od Pfizeru, ale vakcína od J&J byla v zámoří pozastavena. Do toho přibývají nové firemní výsledky, jež sice ovlivní danou společnost, ale trhům směr neukazují.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021
19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
Akcie se posouvají vzhůru. Na programu pěkná čísla z maloobchodu a další výsledky
15.04.2021 Americké akcie se včera dál nahoru nevydaly a i přes solidní firemní výsledky převládl pokles. Trhy zůstávají na vysokých úrovních a nízké objemy naznačují, že investoři spíše vyčkávají, než aby se hnali do větších akcí. Je to situace, kterou známe z minulých let, kdy vysoké ceny nevybízejí nákupu a očekávání další expanze ekonomiky při hospodářskopolitické podpoře na druhé straně odrazují od unáhlených prodejů. Trh tak vyčkává na nové impulsy.
Akcie začínají lehkým ústupem, dluhopisy vyčkávají na aukce
12.04.2021 Dluhopisy zkraje týdne, kdy nás čekají americká data o inflaci a aukce, zůstávají poměrně v klidu. Americké výnosy jsou oproti pátku zhruba na svém, německé na 10Y asi o dva body dole. Eurodolar mezitím nenachází směr při aktuálním kurzu 1,1885. Akciím v Evropě se však nedaří a většinou korigují zisky z předchozích dní.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021
12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
Po varování z Číny vyjde americké PPI. Akcie lehce v záporu
09.04.2021 Páteční obchodování znovu potvrzuje, jak důležitá jsou pro globální trhy očekávání o budoucí měnové politice a inflaci. Americký Fed jak v zápisu z jednání, tak v komentářích svých představitelů včetně předsedy Powella, nadále prosazuje vyhlídky dobrého růstu a trvající podpory, kterou umožní absence problémů s inflací. To je také důležitý pozitivní prvek pro současný tržní sentiment.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021
06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
Evropa i výnosy nahoře, kauza Archegos ztratila na síle
30.03.2021 Kauza Archegos s finančními trhy nakonec až tolik neotřásla. Vliv na vyprodávané akcie či na bankovní sektor byl samozřejmě velký, ale jde o to, že nesledujeme přelévání nervozity plošně na trhy. I okruh zainteresovaných bank, které na krachu investiční firmy utrpěly velké ztráty, bude nakonec také poměrně úzký. Díky tomu, díky širší účinnosti vakcín proti koronaviru i díky trvajícímu optimismu o oživení se dnes v úvodu daří evropským akciím růst.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021
29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
Akcie i výnosy rostou, ropu tlačí výš Suez
26.03.2021 Páteční obchodování v Evropě se odvíjí v pozitivním duchu. Akciové indexy rostou, Stoxx Europe 600 je o 0,7 pct výš, DAX přidává 0,9 procenta. Americké futures zaostávají, ale nacházejí se rovněž v zeleném. Eurodolar přerušil svůj pokles a mírně se zvedá na 1,1790.
Akcie i výnosy rostou, ropu tlačí výš Suez
26.03.2021 Páteční obchodování v Evropě se odvíjí v pozitivním duchu. Akciové indexy rostou, Stoxx Europe 600 je o 0,7 pct výš, D...
Nový americký plán pro ekonomiku a evropské problémy s koronavirem
23.03.2021 Zájem o bezpečné dluhopisy včera povzbudily výprodeje turecké liry. I dnes, kdy se lira už konsoliduje, jsou však na tom dluhopisy dobře. Výnosy klesají v Německu o 4 a v USA o 6 bazických bodů na 10Y splatnosti. Za tímto vývojem hledáme hlavně táhnoucí se evropské problémy s koronavirem a také spekulace před odpoledními komentáři.
Přechodná výhra Fedu? Včera výnosy udržel na uzdě, dnes rychle rostou
18.03.2021 Poselství včerejšího zasedání americké centrální banky je jednoznačné: Ekonomika na tom bude daleko lépe, než to dříve vypadalo, trh práce se bude lepšit rychleji, ale inflace se podstatně nad cíl nevydá a sazby nahoru nepůjdou. V podstatě se nám potvrzuje, že Fed je za současné situace tak trochu zamčen z obou stran ve vyčkávacím postoji a tržní očekávání se snaží řídit šikovnou rétorikou.
Trhy zůstávají pozitivně naladěny a ulehčují tím ECB dnešní úkol
11.03.2021 Fiskální megabalík v USA byl po všech peripetiích konečně schválen. Do kapes Američanů tak mohou začít téct peníze, od kterých se čeká, že částečně skončí i v akciích. Včerejší aukce amerických 10Y státních dluhopisů dopadla, co se týče poptávky, velice podobně jako předchozí dvě v lednu a únoru. Nabízený objem byl 2,4x přeupsán. Tedy podobně jako v případě inflačních dat odsud nepřišel žádný impuls k opětovnému návratu obav. Dnes je na řadě aukce 30letého dluhopisu. Vzhledem ke zklidnění trhu a zmenšení sázek na inflaci se asi dá čekat rovněž slušná poptávka, podpořená zavíráním krátkých pozic z posledních dní.
Ranní komentář: Čínské fondy intervenovaly na domácím akciovém trhu, americké futures rostou
09.03.2021 Včera na trzích pokračovala rotace z technologických a růstových akcií do tradičních sektorů a value akcií, které se v minulém roce růstu na akciovém trhu příliš neúčastnily. Nasdaq tak znovu výrazně klesal, zatímco například evropské indexy prudce rostly.
Evropské akcie si drží zisky vedle klesající Asie a Ameriky
08.03.2021 Evropské akcie vstoupily do nového týdne slušným růstem, taženým hodně bankami. Stoxx Europe 600 je 0,6 pct nahoře a DAX přidává skoro procento. Evropské trhy své úvodní pozice drží, přestože před nimi výrazně poklesly trhy v Asii a navíc americké futures jsou v červeném. Futures na Nasdaq třeba indikuje pokles skoro o 2 procenta.
Po zklamání z Fedu nás čeká dilema nad důležitými daty
05.03.2021 Evropské trhy navazují na včerejší vývoj v USA a dnešní v Asii. Hlavní akciové indexy padají až skoro o procento v případě DAXu. Lehce dole jsou znovu také americké futures. Vedle toho je ovšem vývoj na dluhopisových trzích smíšený, když americké výnosy lehce korigují svůj nárůst, zatímco německé a další evropské se posouvají výš. Eurodolar už klesl k 1,1930.
Po růstu přichází pauza. Čína varuje před bublinou
02.03.2021 Je vcelku pochopitelné, že si akcie po včerejším rychlém růstu vybírají přestávku. Návrat investorů byl částečně motivován nižšími cenami z předchozího týdne, částečně novými zprávami. Ty však nebyly tak silné, aby nastolené tempo mohly na trzích udržet. Dnes se pozornost stáčí znovu k tématu možného utahování měnové politiky, poté co šéf čínského regulátora vyjádřil obavy z vývoje na domácím realitním trhu a varoval před bublinami na zahraničních trzích. Zároveň vyšla dost špatná čísla z německého maloobchodu a přišla zpráva o šíření nové "newyorské" mutace koronaviru. V těchto případech ovšem předpokládáme mizivý dopad na trhy.
Akcie začínají týden pěkným růstem, kondice dluhopisů je lepší
01.03.2021 Na úvod týdne přišla negativní zpráva z Číny, kde aktivita v průmyslu, měřená indexem PMI, překvapivě ztratila tempo. Naproti tomu ovšem prošel Sněmovnou reprezentantů balík fiskální pomoci a vakcína od J&J by měla jít do distribuce už v úterý. Vedle zpráv je pak zásadní, že pokračuje zklidnění na dluhopisovém trhu. Výnosy v USA jsou sice nad úrovní pátečního závěru, ale drží se pod nedávnými lokálními maximy. V Německu se dluhopisové výnosy snižují.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
Ranné zhrnutie (01.03.2021)
01.03.2021 Akcie v Ázii sa obchodujú vyššie. Nikkei získal 2,5%, S & P / ASX 200 pridal 1,7% a indexy z Číny sa tiež obchodovali vyššie. Burzy v Južnej Kórei boli kvôli sviatkom zatvorené
Fed, vakcína i data jsou plus, evropské akcie se však zvedají pomalu
24.02.2021 Včerejší vystoupení šéfa Fedu v Senátu dodalo akciím podporu. Sice nepřineslo velké zisky, ale zase se mu podařilo zabránit větším ztrátám. Potvrzení, že Fed nechystá ústup z podpůrných opatření, že se přidal k optimistům ohledně budoucího vývoje ekonomiky a že inflaci nepovažuje za problém, mohlo rozptýlit část obav.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.2.2021
22.02.2021 Výnosy delších amerických vládních dluhopisů se vydaly prudce nahoru. Vzhledem k dolarocentrické povaze globálního finančního systému se vývoj na amerických vládních bondech propisuje do výnosů státních obligací po celém světě. Výnos desetileté splatnosti se aktuálně nachází těsně pod 1,4 %. Většina investičních bank v prosinci 2020 předpokládala, že se výnos desetiletého papíru vyšplhá na tuto úroveň až konci letošního roku. Nyní Wall Street cílovou úroveň výnosů reviduje směrem nahoru. Prognóza do konce roku činí 1,75 % - 2%. Návrat růstu a inflačních tlaků vládní dluhopisy s fixním kupónem znehodnocuje. Nárůst výnosů souvisí i se stimuly Bidenovy administrativy. Ta k jejich financování využívá emisí delších splatností. Z tohoto důvodu dochází k významnému steepeningu výnosové křivky. Rozdíl mezi výnosy desetileté a dvouleté splatnosti se aktuálně nachází na úrovni 1,27 procentního bodu, nejvýše od ledna 2017. Tento vývoj stojí i za poklesem akcií z posledních dní. Dlouhodobě platilo, že se konkurenční vztah mezi akciovými a dluhopisovými trhy projevoval až v momentě, kdy se výnosy 10Y US GB nacházely nad úrovní 3 %. Vzhledem k obrovskému nárůstu zadlužení však existují obavy, že i nárůst výnosů ke 2 % může být pro řadu firem nebezpečný.
Ústup akcií před daty a informacemi z Fedu
17.02.2021 Výnosy dluhopisů v Evropě i USA se po slušném nárůstu dnes sesouvají trochu níž, což ale na vzestupném trendu zatím mnoho nemění. Nárůst inflačních očekávání, který za trendem zejména stojí, souvisí s předpokladem, že hlavní ekonomiky pokročí v expanzi díky úspěchu očkování a masivní podpoře. Tento proces je intenzivnější v USA než v eurozóně, což se pak odráží v tlaku na eurodolar. Akcie jsou stále zaměřené hlavně na oživení, ale čas od času riziko vyšší inflace na trh vnese nejistotu a jejich růst přibrzdí.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021
15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.
Konsolidace po včerejších pohybech, akcie převážně v plusu
11.02.2021 Hlavní finanční trhy se dnes srovnávají, poté co jsme včera odpoledne na řadě z nich viděli náhlé a poměrně značné výkyvy. V případě evropských akcií sledujeme převážný růst, kterým indexy dorovnávají včerejší ztráty. DAX se posouvá výš o 0,4 pct, panevropský Stoxx Europe 600 je výš o 0,3 pct. Také americké futures se obchodují v plusu.
Optimistický začátek týdne založený na vakcíně a podpoře
08.02.2021 Vstup do dalšího týdne je pro hlavní trhy opět ve znamení optimismu, že proces vakcinace a štědrá fiskální podpora zajistí oživení nejen v letošním, ale i příštím roce. S tím souvisejí i další věci: Janet Yellenová prohlásila, že v případě schválení plného fiskálního balíku v USA čeká návrat plné zaměstnanosti už v příštím roce. Rostoucí optimismus o oživení pak táhne nahoru inflační očekávání. Stranou zájmu zůstávají aktuální makrodata. Zpráva o německé průmyslové výrobě vyznívá možná o chlup lépe, než se čekalo, ale na trhy bude mít okrajový vliv.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.2.2021
08.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že EU stále zaostává za USA. V Izraeli data ukazují, že vzhledem k proočkovanosti výrazně klesá podíl hospitalizovaných ve věkové kategorii nad 60 let. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021
01.02.2021 Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
US2000 sa odrazil od historických maxím
25.01.2021 Americké futures začali týždeň zelene, avšak po začatí obchodovania o 15:30 predajcovia opäť získali kontrolu nad trhom. Russell 2000 (US2000) je v súčasnosti výkonnostne najslabším spomedzi hlavných amerických indexov a zaznamenal pokles o 1%. Pri pohľade na interval D1 sa z technického hľadiska pohyb smerom nahor zastavil na kľúčovej rezistencii, ktorá sa nachádza pri 161,8% Fibonacciho retracemente. Ak sa korekcia smerom nadol prehĺbi, môže byť ohrozená podpora vo výške 2028 bodov. Táto úroveň je označená spodnou hranicou štruktúry 1: 1 a lokálnym maximom od 28. decembra.
Úvod týdne vychází lépe dolaru a dluhopisům než akciím, Prahu však táhne výš Moneta
25.01.2021 Na úvod nového týdne vyšel lednový německý index Ifo sledující podnikatelskou náladu v zemi. Klesl, navíc zaostal za odhady a euro či evropské výnosy se následně posunuly o něco níž. Akcie však prakticky nereagují.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.1.2021
25.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Negativní zprávou je pravděpodobný výpadek dodávek vakcín společnosti Astra Zeneca pro EU. USA se v počtu vakcín přehouply přes úroveň 20m – tu původně plánovaly na prosinec.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.1.2021
18.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Pro připomenutí: v USA je aktuálně naočkováno 13,7 mil. obyvatel, původní prognózy hovořily o 20 milionech naočkovaných v prosinci. V Německu a Itálii se počet vakcinací vyšplhal nad milion. Společnost Pfizer navíc upozornila, že v EU dojde ke zpoždění dodávek vakcín. To souvisí s určitými regulatorními překážkami. Čím déle proces vakcinace potrvá, tím trvalejší následky na ekonomickou aktivitu může pandemie mít.
Výnosy klesly a akcie jsou nerozhodné před daty a zprávami z Kongresu
13.01.2021 Demokrati v americké Sněmovně reprezentantů prosadili usnesení vybízející viceprezidenta Pence, aby aktivací 25. dodatku k ústavě byl odvolán prezident Trump. Na tuto formální výzvu, jež bude téměř určitě odmítnuta, hned dnes naváže rozhodnutí o spuštění impeachmentu, tedy sesazení prezidenta Kongresem. Už několik republikánů prohlásilo, že se sesazením bude souhlasit. Jak jsme psali už včera, dvoutřetinová většina v Senátu nutná ke schválení je stále vysokou laťkou, ovšem zamezení další Trumpově kandidatuře na veřejný post či osekání jeho exprezidentských výhod je reálné. Bude záležet, nakolik i republikáni budou chtít potlačit Trumpův vliv ve straně, jenž se pro ně stává čím dál větší zátěží.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.1.2021
11.01.2021 Tempo očkování stále zaostává za původními plány. V USA je aktuálně naočkovaných asi 6 milionů osob, v Číně 4,5m, v Británii 1,3m a v Německu 417 000. Autority slibují rychlý progres. Mezi populací přetrvává značná neochota nechat se očkovat. Podle některých odhadů se vakcinaci brání až 30 % amerických zdravotníků. Rychlá a plošná vakcinace je potřebná pro zrušení opatření společenského distancování a brzkému návratu k normálu.
Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru
08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.1.2021
04.01.2021 Rostou šance na vítězství demokratických kandidátů v druhém kole senátních voleb v Georgii. Ty se uskuteční zítra. Republikánům škodí roztržka s odcházejícím prezidentem. Donald Trump prosazuje robustnější fiskální stimulus, konkrétně navýšení plateb pro domácnosti z $600 na $2000. To řada Republikánů odmítá, zatímco Demokraté jsou výraznějším dávkám nakloněni. V konečném výsledku tak nelze vyloučit scénář, že obě strany získají v horní komoře kongresu 50 křesel. V takovém případě by byl rozhodující hlas viceprezidentky, díky kterému by Demokraté získali mírnou většinu. Ani tato konstelace by však neumožnila provést zásadnější reformy či prosadit rozsáhlejší vládní výdaje.
Rychlé shrnutí
04.01.2021 Akcie v Asii zahájily seanci růstem. ASX 200 přidal 1.5 %, Kospi rostl o 2.5 % a indexy v Číně rostly také. Nikkei naopak mírně ztrácí a odepisuje 0.7 %.
Nový kmen koronaviru otřásl evropskými burzami. Euro a libra padají
21.12.2020 Evropské burzy dnes masivně padají. Nový kmen koronaviru v Británii vyvolal chaos nejenom v dopravě. Hranice bývalému členu EU zavírají Nizozemsko, Belgie či Francie. Lety z Británie zastavuje také Česká republika. Kromě toho byla prolomena další lhůta v brexitových jednáních. Vyjednávání před koncem přechodného období, kterým je poslední den roku, brzdí spory v otázce rybolovu.
Ekonomický kalendář: Politika a koronavirus pod drobnohledem
21.12.2020 Ekonomický kalendář je dnes prázdný, proto se pozornost zaměří hlavně na politiku a koronavirus. Co se týká pravidelných fundamentů, tak co už mělo před Vánocemi proběhnout, tak to už se z velké míry stalo. Trh však zasáhly nové impulsy. Ve Velké Británii objevili nový druh koronaviru a některé země už oznámily zákaz letecké dopravy z této země. Na zprávy už negativně reagovala ropa a evropské indexy. Naopak americké futures si své hodnoty drží, protože republikáni a demokraté dosáhli dohody o novém ekonomickém stimulu. Odpoledne by mělo proběhnout hlasování. Dalším faktorem je dohoda o Brexitu, na které se EU a Velká Británie stále neshodly. EU varovala, že i pokud by bylo dohody dosaženo, do konce roku už nemusí být dostatek času k její ratifikaci.
Denné zhrnutie: Globálne akcie sa dnes obchodujú nižšie
18.12.2020 Väčšina európskych indexov skončila dnešné obchodovanie o niečo nižšie, pretože investori stále čakajú na prielom v oblasti obchodnej dohody po brexite. Predsedníčka Európskej komisie, Ursula von der Leyenová včera povedala, že „stále pretrvávajú veľké rozdiely“, najmä pokiaľ ide o rybolov, a „prekonať ich bude veľmi náročné“. Vyjednávač Európskej únie, Michel Barnier dnes uviedol, že existuje šanca na dosiahnutie dohody, ale cesta k tejto dohode je veľmi úzka, zatiaľ čo britský premiér Boris Johnson naďalej signalizoval, že nedosiahnutie dohody bude „veľmi pravdepodobným“ výsledkom.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020
07.12.2020 ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020
30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
Denné zhrnutie: Trhy reagujú pozitívne na prechod moci na Bidena
24.11.2020 Európske indexy ukončili dnešné obchodovanie vyššie, keď index DAX 30 ukončil obchodovanie na najvyššej úrovni od 21. februára, zatiaľ čo ďalšie významné indexy taktiež zaznamenali nárast vďaka optimizmu vyplývajúceho z vakcín a pozitívnych makroekonomických údajov. Údaje o HDP Nemecka ukázali, že najväčšia európska ekonomika zaznamenala v treťom štvrťroku výraznejšie oživenie, ako sa pôvodne predpokladalo.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.11.2020
23.11.2020 Rytmus trhům stále určuje vakcína. Pfizer již podal k FDA oficiální žádost ohledně schválení vakcíny. K prvnímu očkování v USA by tak mohlo dojít v půlce prosince. Ve střednědobém horizontu tak stále zůstává hlavním tématem rotace z hodnotových do růstových titulů. Respektive v případě tříd aktiv rotace z vládních dluhopisů do korporátních či akcií obecně. Krátkodobě však může dojít k taktické pauze – zejména pokud strmě porostou nové infekce covid-19.
Denné zhrnutie: Akcie zaznamenali nárast vďaka pozitívnym správam ohľadom vakcíny
18.11.2020 Európske indexy skončili dnešné obchodovanie vyššie, čo bolo podporené zverejnením lepších hospodárskych výsledkov spoločností Ubisoft a Micro Focus International. Akcie Deutsche Boerse vzrástli o 2,9% po tom, čo nemecký operátor burzy oznámil, že získa 80% podiel v poradenskej spoločnosti Corporate Institution Services Shareholder Services. COVID-19 sa naďalej rozširuje v celej Európe. Celkový počet infekcií vo Francúzsku prekročil 2 milióny a Spojené kráľovstvo zaznamenalo najvyšší nárast denných úmrtí na COVID-19 od mája. DAX 30 aj CAC 40 si pripísali približne 0,5%, zatiaľ čo FTSE 100 pridal 0,27%.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020
16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
Rychlé shrnutí
10.11.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci silným růstem díky pozitivním zprávám ohledně vakcíny od společností Pfizer/BioNTech. S&P500 rostl o 1.17 %, Dow Jones o 2.95 % a Russell 2000 o 4.21 %. Nasdaq ale klesal o 1.53 %.
Rychlé zhrnutie (09.11.2020)
09.11.2020 Podľa správy agentúry Bloomberg, môže EÚ oddialiť zavedenie ciel v objeme 4 miliardy dolárov v spore medzi Boeingom a Airbusom, pretože Bidenovo víťazstvo môže znamenať nový začiatok obchodných vzťahov medzi EÚ a USA.
Euforie na akciích pokračuje, eurodolar na 1,18. Investory těší rozdělený Kongres
05.11.2020 Evropské akcie rostou, stejně jako americké futures, a to i po včerejším euforickém dni. V Evropě růst hlavních indexů dosahuje zhruba jednoho procenta. Stále více to vypadá, že investorům nejvíce vylepšuje náladu vyhlídka rozděleného amerického Kongresu, jak jsme včera naznačovali. Takové rozložení sil by efektivně blokovalo extrémnější prvky programu nového prezidenta. A když to momentálně vypadá, že jím bude spíše demokrat Biden, jde především o zablokování vyšších daní, výrazné regulace technologického sektoru či reformy zdravotního systému.
Americké akcie vzrástli, Trump vedie
04.11.2020 Trump vyhráva v Kansase a zvyšuje náskok nad Bidenom v kľúčových štátoch ako je Florida, Texas a Ohio. Trump má tiež významné vedenie v Georgii, Wisconsine a Michigane. Biden vedie v Severnej Karolíne. Medzitým si republikáni zaistili ďalšie dve kreslá v Senáte.
Zlato a ovlivňující faktory – 2. 11. 2020
02.11.2020 Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar. Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020
02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020
26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
Debata s volbami nezamíchá, německý průmysl překvapil. Euro a akcie ráno stoupají
23.10.2020 Donald Trump i Joe Biden si asi vzali k srdci negativní hodnocení jejich překřičování při minulém duelu a možná také fakt, že jim budou střídavě vypínat mikrofon. Poslední debata před prezidentskými volbami se tak nesla v kultivovanějším duchu a došlo i na věcné odpovědi.
Zlato – 22. 10. 2020
22.10.2020 Cena zlata poklesla z více než týdenního maxima dosaženého v předchozí seanci, když se dolar zotavil a získal zpět část své ztracené pozice poté, co se objevily pochybnosti, zda by bylo možné před volbami v USA dosáhnout dohody o novém balíčku fiskální koronavirové pomoci.
Zlato a DXY – 19. 10. 2020
19.10.2020 Cena zlata stoupla nad klíčovou úroveň 1 900 USD za unci, což bylo podpořeno očekáváním nového amerického stimulačního balíčku před americkými prezidentskými volbami. Pravděpodobnost nalezení účinné látky proti koronaviru do konce tohoto roku však byla výrazně klesla.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020
19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Vývoj komodit | Čína a USA | Prohlášení guvernéra Rusnoka | První odhad HDP | Dynamický růst | Zpomalení čínské ekonomiky | Realitní trh | Prostor k růstu | Nárůst objemů | Omicron varianty | Zásoby zemního plynu | Výplach | Návrat do práce | Jack Ablin | Klíčové události tohoto týdne | Neel Kashkari | Akciové indexy v Asii | Výnosy dluhopisů | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | MBG.DE | Dolarový index DXY | Otřesy na trzích | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Panevropský index | Údaje z USA | Velký propad | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Týdenní makrokalendář | Bundesbank | Outperform | Prohlášení Fedu | Nezaměstnanost v eurozóně | Fiskální programy | Kalifornie | Pokračování výsledkové sezóny | Uvolňování karantén | Illinois | Mercedes-Benz (MBG.DE) | Itálie | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Texas | Akcie firmy | Akcie čínských společností | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Nepříznivý vývoj epidemie | Cena žlutého kovu | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Americký desetiletý výnos | Státy eurozóny | Nikl | Jan Tománek | Aktivita na kapitálových trzích | Pavel Hadroušek | Mladší investoři | WHEAT (pšenice) | Skandinávské měny | Kvartální výsledky | Pro investory | Zasedání ČNB | Hurikán | EURJPY | PMI ve službách v eurozóně | Cantor Fitzgerald | Trh práce | AMC Entertainment Holdings | Evropská komise | WeCHat | Investice | Britská centrální banka | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Spotřebitelský sektor | Dolar zpevňuje | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Česká měna dnes | Norges Bank | PMI v eurozóně | ADP report | První odhady HDP | Ifo | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | NYSE | Nižší sazby | E.ON | Britské dluhopisy | Futures kontrakty na zlato | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | Rekord | Raiffeisenbank | Sartorius | Výprodeje akcií | Kryptoburzy | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | Administrativa prezidenta | Asijské trhy | Profit Taking | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Cena bitcoinu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Digitální aktiva | Dopad na sentiment | Pokles aktivity v průmyslu | Čínské fondy | Akcie společnosti | Dánové | Softwarová společnost | CSI 300 | Aktuální vývoj | Trh s ojetinami | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Asijská seance | Lagardeová | Měnové zasedání | Výnos | Techy | Asijské akcie | Ropné zásoby | Exchange | Kurz jednotné evropské měny | Goldman Sachs | Delta | TNOTE | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | SMA | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | IHNED | Marathon Oil | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | ČEZ | MRO | Nasdaq100 | Kontrakty | Akcie SAP | Dollar Spot Index | Průraz | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Microsoft (MSFT.US) | Americký akciový trh | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | AUDUSD | Australská centrální banka (RBA) | Michel Barnier | Metaverse | Investing | Nejvýraznější růst | Krátkodobé výnosy | Růst hrubého domácího produktu | Posilování dolaru | Brent | Kansas City | Evropská data | Kontrakce | Stimul | Peníze | Americké centrální banky | Infekce Covid | Bilion | Aurora Cannabis | Suezský průplav | Strach | Kauza Archegos | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Šéf Bílého domu | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Baidu | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Efekt na trhy | Projekce | Špatné výsledky | Měnová politika Fedu | Měny | Amgen | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Hlavní zprávy | Ceny dluhopisů | Projev Jeroma Powella | Nejistoty na finančních trzích | Americká nezaměstnanost | Dell Technologies | ZEW index | Ruská společnost | Analytička Saxo Bank | Ebay (EBAY.US) | Vakcíny proti koronaviru | Evropské burzy | Best Buy (BBY.US) | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Výrazný vzestup | Akciový výhled | Robinhood | Béžová kniha Fedu | Daimler | Proražení | Představitelé ECB | Italská průmyslová produkce | Export | NFLX | Nikkei | Bond | Gilead | Robert Shiller | Statistiky z pracovního trhu | Data o vývoji HDP | EUR/CZK | AI | Ropná zařízení | Riziková averze | Ekonom společnosti | Evropská inflace | ByteDance | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Bridgewater | Hodnocení současné situace | Hongkong | Tichomoří | ACB.US | Dnešní obchodování | IPO | Hospodářské výsledky | HSCEI | Akcie Tesla | Mezibankovní | Rostoucí ceny energií | Čtvrtletní výsledky | Dluhopisoví investoři | GBP/USD | Sympozium | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Index NASDAQ 100 | Nadějné zprávy | Johan Sverdrup | Oživení trhu | Finanční trh | Bidenovy plány | Obchodní záležitosti | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Výhled Číny | Model Y | Šíření nemoci | Riot Platforms | Marek Mora | Výrobci elektromobilů | Nový rekord | FedEx | Obchodování na Wall Street | GBP/JPY | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | AMD | Negativní sentiment | Finanční ústavy | Inflační čísla | Index PPI | Příjmy a výdaje amerických domácností | FedWatch | Bayer | Jádrový index | Globální akciové trhy | Německý export | Další růst | Pracovní místa | Záchranný fond | Kontrakty na ropu | Inflace v lednu | Finanční ředitel | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Protistrana | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Boeing | Německé HDP | Růst v Číně | Finanční instituce | Pokles kurzu | Extrémní růst | Včerejší seance | Data o HDP | Makrokalendář | Plány | Vyřazení akcií | Banka Goldman Sachs | Akcie společnosti Tesla | TerraUSD | Americká média | EURTRY | Trh s nemovitostmi | Zisk | Jestřábí komentáře | Odložení brexitu | Tempo zdražování | GBP/EUR | Cestování | Největší ekonomika | Čínské stimuly | Migrace | Německý DAX | BP | Patria | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Analýzy | Tiskové agentury | Nike | Evropské ekonomiky | Americké HDP | DJI | JPMorgan Chase & Co | Vládní výdaje | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Hlavní události | Bohatý | Jednotná evropská měna | Swapy | Růst německé ekonomiky | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Česká zbrojovka | Senátní volby | NVDA.US | Akcie společnosti Walt Disney | Trump dnes | Akcionáři | Úbytek pracovních míst | NFP | Grayscale | Investovat | Čínské hospodářství | Avast | Uber | Demokraté | Svátek v USA | Hospodářský vývoj | Huawei | Rozhodnutí centrálních bank | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Zasedání Evropské centrální banky | Rating Itálie | Nákupy dluhopisů | Britské volby | Průmyslové komodity | DJIA | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Dovoz | Unie | Loonie | Technologické tituly | Dobrá nálada | Realitní společnost | Model 3 | Meta | Deflace | Ministerstvo obchodu | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Korekce na Amazonu | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Komoditní | Turecká lira | Nasdaq a S&P | Praha | The New York Times | Ekonomický kalendář | Prezident | RIOT | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Investing.com | Inflace v květnu | Zprávy | ZEW | Put opce | Dnešní data | Očekávání úrokových sazeb | Společnost Pfizer | Čínské zboží | Firemní zisky | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Cena ropy WTI | Bank of America | CME FedWatch | Celkový objem obchodů | Dovoz ropy | Nárůst sazeb | Retracement | Americký index | TIM | Vypnutí plynu | Extrémní nárůst | Energie | Futures na S&P 500 | Silný dolar | Odhad inflace | Fiskální rok | OPEC+ | Růst inflace | SAE | US500 | Raytheon | Ropné společnosti | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Asie | Finanční pomoc | Cena mědi | Inverze výnosové křivky | Boj s inflací | Velké firmy | Souhrn finančních trhů | Index Stoxx 600 | Regulátor | Anglie | Firmy | RMB | Index US100 | Australský dolar | Vývoj akcií | Demokraté a Republikáni | Bydlení | Ask | WHEAT | AMC | Aussie | Pfizer | Studie | Výkonnost indexu | Shortovat | Nástroj | Šéf německé centrální banky | Zpráva | S&P 500 Index | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Prémie | Zbrojovka | Russell Price | Recese ve Spojených státech | Masivní nákupy | Tencent | Cenová hladina | Měna | Znárodnění | Bankéř | Rok 2024 | iPhone | United Airlines | Janet Yellenová | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Silné cenové tlaky | Nadšení | Deficit | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Bloomberg | Ruské dluhopisy | Nová prognóza | GBP | ADR | XM | Johnson & Johnson | USDA | BYD | KB | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Čínský dovoz | China Evergrande | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Ústavní soud | Index výrobních cen | Akcie v západní Evropě | CME FedWatch Tool | Trump | Dnešní růst | Brands | Prezidentka ECB | NICKEL | Výsledky firem | Foot Locker | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Nejznámější kryptoměny | Index STOXX Europe | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Index Nikkei | LEN | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | Digitální měny | USDCAD | S&P 500 futures | Dnešní makroekonomické ukazatele | Klíčové události | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Americké objednávky | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Aktuální problémy | BBY.US | Dobrá data | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Kongres | Obchodní rozhovory | Listopadová inflace | Joachim Nagel | Ameriprise Financial | Index cen výrobců | Hong Kong | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Weibo Corporation (WB.US) | Tapering | Reakce trhu | Pokles tržeb | Trh | Korporátní zprávy | Divize | Inflace ve Spojených státech | Komise | Vládní podpory | Výrazný růst | Nový výhled | České koruny | Lídři EU | Korekce | Zpřesněný odhad | Upozornění | Korporátní daně | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | AA | Průzkumy | Videokonference | Zveřejnění výsledků | Odveta | Francie | Dopad na trhy | Vakcína a covid | Politika centrální banky | Dopady koronaviru | Lowe's | Volby v Británii | S&P/ASX 200 | Yahoo | Propad | Philip Lowe | Posílení dolaru | Hlavní měny | Oldřich Dědek | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Apollo | UBER.US | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Exxon Mobil | Německý akciový index | Agentura S&P | Australské akcie | Pandemie koronaviru | SNB | Výkonnost indexů | Microsoft | Příležitosti | xStation | Dluhopisy a zlato | Alibaba | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Spotřebitelská inflace | ANO | Demokratické strany | WMT | Hrubý domácí produkt | Finanční rok | Sázka | Automobilky | Zpomalování ekonomiky | Exporty | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Unce zlata | Penzijní fond | Zahraniční obchod | Futures na DAX | Představenstvo | Kurz koruny k euru | Marriott | Pojišťovny | MSFT.US | Donald Trump | Výsledky společnosti | Medián | Vir | Objem obchodů | Revize amerického HDP | Graf | Těžební společnost | FIAT | Nifty 50 | Patrick Harker | Didi | Akciové trhy v Číně | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Euforie na akciích | Upgrade | Disciplína | Trumpova administrativa | Životní prostředí | Přehled | Plyn | CRO | Mutace viru | Tomáš Pfeiler | ADP report zaměstnanosti | Eurodolar | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Kovy | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Akcie automobilek | US2000 | Sektor kryptoměn | ADBE | Spoluzakladatel | Italská vláda | Bezpečnostní situace | Globální index | S&P 500 a Nasdaq | Březnová inflace | API | Ekonomické sympozium | G10 | Devizové trhy | Týdenní výhled | Měsíční data | Technologičtí giganti | Údaje o inflaci | Běžný účet | Chesapeake Energy | Reuters | AMC Entertainment | Zvýšení sazeb ČNB | Platforms | Brexit | Investment | Alphabet Inc. | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Obchody | Souhrnný index | Rekordní minimum | Overbalance | Palo Alto | ING | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Kontrakty na zlato | Pozornost | Osvobození | Silný frank | FTSEMIB | Růstový impuls | Firma | VIG | EURUSD | Česká měna | S&P 500 | EP | Obchodování GBP | Nižší růst | Příkaz | High Yield | Aktivity v Číně | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Weibo Corporation | Libra | Americký dolar | Britové | CFD | Rekordní minima | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Nová data | Výsledky Amazonu | 3M | Open | Evropská měna | MRNA.US | Zahájení výsledkové sezóny | Makrodata EMU | Covidová krize | Financovat | Jihokorejský KOSPI | Čínské měny | Aleš Michl | Pohyby na trhu | Moderna (MRNA.US) | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Airbus | Míra | Alibaba Group | Bankéři z Fedu | Úroky | HDP v USA | Plodiny | Akce centrálních bank | Jednání ECB | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | Mimořádné vládní podpory | Úroda | J&J | Budoucí vývoj | Silný trh | Dogecoin | Air | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Indikace | E-shopy | Japonsko | S&P500 | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Horší data | Evropská unie | TSLA.US | Jiří Rusnok | Pokles | Contango | Spot | USD/HKD | Množství peněz | E-mini | Bund | Onemocnění | Velikonoce | Carry trade | Země EU | Asijské indexy | Kryptoměna | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Nejvýraznější pokles | Technologické firmy | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Index AEX | Podpora | Nejistota | Obchodník | Portfolio manažer | Doporučení | Invest | MRNA | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | IBEX 35 | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Blue-chip | Remdesivir | Útok na Polsko | Index cen | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Lídři | OECD | Francouzský index | Prodej ropy | České HDP | Dnešní fundamenty | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | CBOE | Centrum | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Vlny koronaviru | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | Drahý kov | Flat | Americká data | Globální ekonomika | E-commerce | Nvidia | Cronos | Ceny komodit | PX index | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | Růst výnosů | Zasedání RBNZ | Prohlášení Powella | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Cena zlata | Rizikové averze | Americké hospodářství | Vice | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Alibaba Group Holding Ltd | Riksbank | Risk | Momentum | Inflační výhled | Exxon | MSCI World | Energetické trhy | Německá vláda | Inflace v Británii | Výdaje | Dnes na trzích | Financování | Pokladniční poukázka | Zasedání RBA | Šíření viru | Jednání OPEC | Finance | JDE | Plynovod Jamal | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Nvidia (NVDA.US) | Stres | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Německý soud | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Dolar vůči jenu | USDJPY | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Virus | Line | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | GME | Velké banky | Dílčí index | Vyšší ceny | Zvýšení korporátní daně | Zahájení obchodování | Kov | Zvýšení inflace | QE | Makrodata ve Spojených státech | DNO | Mali | Cena | Distillate inventories | Dnešní čísla | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ostatní kryptoměny | Pokles trhů | Oil inventories | CME | Spotřebitel | Pojišťovna VIG | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | RBI | BAT | Kurz měny | Velké technologické firmy | Akcie Gamestop | WTI | Světová banka | Philip Lane | Bod | Americké akciové trhy | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Rivian | Silnější koruna | RBNZ | Polský zlotý | Paládium | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Únorová inflace | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Republikáni | Obchodování na americkém trhu | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Nové akcie | Konjunkturální průzkum | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | MicroStrategy | OCI | Domácnosti | Sázet | Ropné firmy | FTSE | Velcí producenti | Cena ropy | HKComp | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Advanced Micro Devices | Tržby | Drobní investoři | Apreciace | Tržní sentiment | Marže | Valuace akcií | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Elliott | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Marriott International | Krach | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Klaas Knot | Ursula von der Leyenová | Aktivita v průmyslu | Maďarský premiér | Počet žádostí o podporu | Telecom | Nálada na trzích | Super Micro Computer | Lira | USD/CZK | US100 | Sektor zdravotnictví | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Kandidáti | Čínský index | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ceny v eurozóně | FX | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Forexové páry | RUB | Sazby beze změny | Polská vláda | Kurz | Market | Home Credit | Evropská centrální banka | Měny navázané na komodity | IFO index | ISM | Google | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | EUR/MWh | Stagnace | Pokles výnosů | TASS | CME Group | Close | Míra inflace v květnu | Pokles zásob | Lockdowny | Dluhový trh | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Krize v eurozóně | Vliv na obchodování | Aktivum | Oracle | Ruská invaze na Ukrajinu | Naše prognóza | Propad akcií | Nižší ceny ropy | Žlutý kov | Důležité fundamenty | Prezidentské volby v USA | Investujte | Měď | Úspory | Proinflační | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Best Buy | Odpor | AUD | Vítězství Bidena | Ranní okénko | SGD | Historická minima | Spekulace na růst | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Predikce | Fibo | Analytici | NATGAS | Elektromobily | Splatnost | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Softbank | Dluhy | Index VIX | Vysoká inflace | Hospodářství | Ekonomové | Útok Hamásu | Euro STOXX | EV | Odhady ekonomů | Stimulační balík | FedWatch společnosti CME | Vývoj na akciových trzích | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Labouristická strana | Guvernér Fedu | Globální akciový index | Paul Nolte | Ceny hliníku | Výprodej akcií v Číně | Alokace | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Potíže s likviditou | Poptávka | Vývoz | AlfaOmegaTrhov | Teplé počasí | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Moody's | První odhad | Miliardy eur | Recese | HSI | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | ASML | Erdogan | CZK/EUR | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Implikovaná volatilita | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Pokles cen akcií | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Nákupní doporučení | Italské HDP | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Dohoda mezi EU a Čínou | Index volatility CBOE (VIX) | Slušné zisky | Frank | Prudký propad | Změna politiky | Balance | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | Růst čínské ekonomiky | Čínské indexy | Honeywell | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Futures kontrakty | Pšenice | Fitch | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Oslabuje dolar | Index důvěry | Capital | Měnový kurz | Brent (OIL) | Rizika | Eurozóna | Sterling | Úspěchy | Kiwi | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Americké banky | Silná poptávka | Francouzský CAC 40 | Nastavení trhů | Saxo | ACB | Technologický sektor | OSN | Soud | IG | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Shanghai Composite | Globální trhy | Výrazný pohyb | Henry Hub | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Zásoby plynu | Míra inflace | Exane | Vládní bondy | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Velké riziko | Čínské akciové trhy | EBITDA | Nařízení | Španělské statistiky z pracovního trhu | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Sazba hypoték | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Americký Senát | BTC | Fed index | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Mizuho | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Bridgewater Associates | Hrubý domácí produkt Německa | Dluhopisový trh | Podnikání | Akcie KB | Monetární politika | Tempo růstu | Nadprodukce | Pokles akcií | GfK | Snížení daně | Bankovnictví | Kryptoměny vs. meme akcie | Aerolinky | Americké dluhopisy | Čínský export | Break-Even | Biliony | Divergence | ETF | China Telecom | Akcie klesají | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Úrokové sazby | Hlavní evropské indexy | Redukce | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Německý index DAX | Reporty | Bankéři | Obchodní aktivity | Ministr zdravotnictví | Long | Reálná ekonomika | Rally | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | Telekomunikace | Smíšené obchodování | Recese v USA | Pojišťovna | Futures na VIX | DAX | Bid-to-cover | Francouzský index CAC 40 | Nálady na trhu | Bear | Euro-dolar | Co bude | Payrolls | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Vakcíny proti COVID-19 | SWIFT | NVAX | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Indexy na Wall Street | Očekávání budoucího ekonomického růstu | České měny | Spekulace na pokles | Zlepšení ekonomického výhledu | Business | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Indikátor | Hlavní americké indexy | Projevy centrálních bankéřů | Slábnoucí dolar | Holubičí postoj | Pokles cen | TikTok | LPR | Růst ceny | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | SP500 | Developer Evergrande | YouGov | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Hlavní index PX | Vysoké zisky | Hliník | Akcie bank | Sentix | Trhy dnes | Pochybnosti | Index akcií | Erste | Výsledek voleb | Futures na ropu | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Debata | Načasování | Fio banka | Americký index S&P 500 | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Akcie padají | Politika | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Reálné výnosy | Komunikace | NEST | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Yahoo Finance | Strach z inflace | Deutsche Bank | VOW3 | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Indexy S&P | Obchodování na devizovém trhu | Tlak na akcie | Richemont | Optimismus investorů | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Centrální bankéř | JPM | Akciové indexy | BBY | Společnost Gilead | Obchodní válka | Tomáš Holub | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | První zvýšení sazeb | Mercedes-Benz | Historická maxima | Byznys | Elektřina | WTO | EMA | Dohoda o brexitu | Litecoin | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Ceny zlata | Výhled | Dnešní PMI | Eskalace napětí | FOMC | Erste Group Bank | Růst akcií | Kurzy měn | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Komerční banky | Worldometers | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Hodnoty měny | Nová makrodata | Deriváty | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Počasí | Centrální banky USA | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Index Hang Seng | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Výsledek zasedání Fedu | Vyšší daně | Negativní vývoj | Američtí těžaři | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | Fondy | Euro Stoxx 600 | Federal Reserve Bank | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Komoditní trhy | Kyjev | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | PMI za leden | GOOGL.US | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nový týden | Bollingerova pásma | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Futures na americké akciové indexy | Obchodní aktivita | New York | MSFT | Spready | Hospodářskopolitické stimuly | Ekonomika | Obchodní bilance | EU | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Santa Claus Rally | G20 | Participace | Investiční bankovnictví | Konsensus trhu | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Helicopter money | Americké výnosy | Inflace v Německu | Čínské burzy | Ropa | Ceny aktiv | Kapitálové výnosy | Problémy v Číně | WB | Trhy v Číně | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Makroekonomická data | Fox News | OIL.WTI | xStation 5 | Wall Street výsledky | Transakce | Silné euro | Coinbase Global | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Desetileté dluhopisy | Vzestup inflace | Hry | Zaměstnanost | MNB | Černé zlato | Rozjednané prodeje domů | MIB | Cenový vývoj | Americká výnosová křivka | Asie a Tichomoří | Bankovní sektor | Výprodeje | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské akciové burzy | Značný pokles | DE30 | CFA | Bilance Fedu | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Akcie na Wall Street | Ropa dnes | Pimco | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční ředitel společnosti | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | RBA | DBK | Christine Lagarde | Růst aktivity | Báze | FDX.US | Nabídková cena | 3М | Index S&P/ASX 200 | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Optimismus na trzích | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | AMZN | Burza dnes | Optimismus na trhu | Oslabení | Patria.cz | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Prognóza ECB | Čínská měna | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Akcie GME | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Reálné úrokové sazby | Koronavirus dopady | Obchodní den | Tržní hráči | Spojené státy | Makroekonomické události | Zkušenost | Hodnota indexu | Pakt stability | Signál | Ekonomický výhled | Digitální měna | Írán | Salmán | Zdražování | Archegos | Správní rada | Politici | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Ředitelka | Britská vláda | Pips | EPS | Komerční banka | ADP | RISK-ON | PMI ve službách | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | CPI v USA | Úbytek | Sankce | Zisky společnosti Nvidia | Optimistická nálada | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu | Koruna posílila | Úřad pro energetické informace | Trend dolů | Společnost | Globální trh | Časové období | Úspěch | Libra k dolaru | Sázky | ASX 200 | Futures na americké akcie | Ocenění akcií | Futures na indexy | Ceny ropy Brent | Thomas Barkin | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Společnost MicroStrategy | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Úvěrový rating | BMW | Non-Farm Payrolls | ASX | Slovensko | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Riziková aktiva | Technologický index | Organizace | Digitální daň | Odpovědnost | Brazílie | Aktivita retailových investorů | Poptávka po akciích | VIX | Sankce na Rusko | Růst | Index Dow Jones Industrial | Akciové futures | Fed včera | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Kmen koronaviru | Finanční situace | Politické události | Risk-off | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Zasedání MMF | JPMorgan | Repo sazba | Společnost JPMorgan | Index | Jednání ČNB | Buy | Wall Street Journal | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Alipay | Fundament | Analytik finančních trhů | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Index DE30 | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Obchodní přebytek | Slabá čísla | Volby | SVB | CAR | Onemocnění Donalda Trumpa | Historie | Britské maloobchodní tržby | Norilsk | Ústup rizik | HDP Německa | Politická rozhodnutí | Dopad omikronu | MasterCard | Inflační data | Spekulace na růst sazeb | Nárůst nových infekcí | Obchodní dohody | Japonský index Nikkei | Cíle | Bezpečnost | Jak investovat | Experimentální lék | Bloky | Trumpova cla | Hurikán v Mexickém zálivu | Amsterdam | Kurz euro | Aktuální situace | Ceny domů v USA | Novinky | Zlotý | Burzy v Evropě | Výkyvy | Volatilní | GameStop | Aktuální kurzy měn | Plynovod Nord Stream | Banky | Německý průmysl | Základní sazba | Americká seance | Prodeje | Dopolední obchodování | Evropské dluhopisy | Záznam z jednání ČNB | Komise v přenesené pravomoci | CNY | FDX | Vyšší cla | Ukazatel strachu | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Market rally | Americké firmy | Evropské firmy | Objemy na kryptoburzách | Marathon Oil (MRO.US) | Březnová data | Olívia Lacenová | Benchmark | Globální akcie | Česká inflace | Čtvrtletní zprávy | Cena zemního plynu | Poradenská společnost | Vyplácet dividendy | Dodávky ruského plynu | Měnové trhy | Šance | Účinné vakcíny | Opce na akcie | Podnikání na kapitálovém trhu | Odhady HDP | Británie | Covid | Americká administrativa | Fio | Výrobní ceny | Návratnost | Biliony USD | Odvětví | Šok | Pokračování expanze | Americké makro | Rozpočtový deficit | Akciové trhy v Asii | Report ADP | Druhá vlna | Dna | Indexy aktivity | Tlumení QE | Investorský sentiment | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Země eurozóny | Deeskalace | Nesoulad | Poradenství | LVMH | Marek Chudoba | Nervozita na trzích | Volby v USA | SMCI | Nord Stream 2 | Sentiment investorů | Měnový pár | Cena za dolar | Výkyvy na měnových trzích | Otevírání americké ekonomiky | Kyle Rodda | Konference v Jackson Hole | GBP/AUD | David Vagenknecht | Prognóza Evropské komise | Jestřáb | MAR.US | Forward | Cenové války | Delta Air | AEX | Vakcinace | Upravený zisk | Benchmarky | MRO.US | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Kanadská centrální banka | Očekávaný růst | Macy’s | Sílící dolar | Významný dopad | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Zásoby zemního plynu v USA | Zásoby plynu v USA | Analytička | Futures na americké indexy | Zisk na akcii | Index volatility CBOE | Dopady pandemie | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Prodej vozů | Oblasti odporu | Trump trade | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Americké prezidentské volby | Hyundai | Norsko | Nálada v Evropě | Negativní dopad | Makro z USA | Růst britské ekonomiky | Ruské akcie | Americký prezident | Holubice | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Zasedání britské centrální banky | Britský premiér | Norilsk Nickel | After-market | Rostoucí ceny ropy | Francouzská Société Générale | Problémy v dodavatelských řetězcích | Banka | Ropa roste | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Nákupy vládních dluhopisů | Produkce ropy | Finanční výsledky | Makroekonomické data | TRY | Předpověď | PMI pro sektor | Bard | mmBtu | Nový Zéland | AMC.US | Moderna | Prohlášení politiků | Velké ztráty | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | 5G | Hodnota HDP | Investoři z Redditu | Krize | Restriktivní politiky | Makrodata USA | Průlom | PPF | Konkurenční společnost | Vyšetřování | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | High | Ruská invaze | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | FedEx (FDX.US) | Rotace | Ministr obchodu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Důvěra investorů | Druhá vlna COVID-19 | Index CSI 300 | American Airlines | Společnost Boeing | Financial | Riziko recese | Měnová politika v USA | Španělská ekonomika | Ekonomiky eurozóny | Michal Bárta | CAD | Short | Krátkodobý výhled | National Australia Bank | SPX 500 | Stlačení inflace | Zvolení Donalda Trumpa | Irská pojistka | Důvěra spotřebitelů | Target | Intel | Čínské exporty | Brokers | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Práce | Eleanor Creagh | GDPNow | Zprávy o vakcínách | DAX (DE30) | Francouzská vláda | Asijské akciové trhy | Spoření | Vývoj trhu | Akciové deriváty | Podniky | Neomezené nákupy | Investiční firmy | Americká měna | Silná rally | Hospodářské politiky | Nové úvěry | Konsolidace | Aramco | Američtí regulátoři | Kanada | Očkování | Finanční ztráty | Exponenciální klouzavý průměr | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Koruna posiluje | Pohyby na trzích | Američané | Volatility | Nižší náklady | Ekonomické podmínky | Jihokorejský Kospi | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Domácí měny | Nasdaq a S&P 500 | Americké zásoby zemního plynu | Dobrý obchod | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Vývoj epidemie | Zotavení ekonomik | WB.US | Maloobchodní prodeje | Malé ztráty | Odolnost spotřebitelů | City | Pozitivní vliv | Švédsko | Pracovní síly | Počet zaměstnaných | Směřování | AUD/USD | Velké americké banky | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Největší ekonomika eurozóny | Marathon | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Klimatické podmínky | Kia | USD/JPY | Štěstí | Biden | Měnový výbor | Cílové ceny | Dobrá čísla | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Země G7 | Propady na akciích | Akciový trh | Japonský trh | Weibo | Směrnice | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Politbyro | Virtuální mince | Výnosy dvouletých dluhopisů | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | BioNTech | Offshore | Automotive | Stav nouze | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Osobní příjem | I-Trader | Snížení úroků | Orbán | NZD | Šéfka ECB | Ropná firma | MWh | EUR/GBP | Investování | Omicron | Jamal | Kotace | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Tržní nálada | Sazby Fedu | Yum Brands | Zadlužení | Obchodníci | Růst čínského HDP | Kurz kryptoměny | Směřování trhů | Hamás | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Portfolio manažer Cyrrus | US dolar | Eastman Kodak | Repo obchody | Dluhopisy | Trading | Politická opatření | Platební bilance | EK | Krátkodobé zisky | Účastníci trhu | Bid | Fiskální pomoc | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Ceny zemního plynu v USA | Chudoba | Turecké liry | Vývoj na kapitálových trzích | Ericsson | Akciový index DAX | Futures v Evropě | Uvalení cel | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Tchaj-wan | Trade | ČR | MIFID | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Varianty covidu v USA | Currency | Zlepšení nálady | Eurodolar dnes | Evropské akciové indexy | KOSPI | Psychologický efekt | Ministerstvo financí | Čínské politbyro | Zasedání centrálních bank | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Rezistence | Úrokový diferenciál | Společnost Microsoft | Ford Motor | EBAY.US | USA | Zemědělství | Šíření koronaviru | Advanced Micro Devices (AMD) | Výraznější pokles | Hlavní akciové trhy | Omezování nákupů aktiv | Varianty covidu | JPMorgan Chase | Sazby | Makléř | XTB | SPOT | Konzultant | Netflix | Čínské centrální banky | Dopady pandemie COVID-19 | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Dluhové krize | Kontrakt | Doji svíčka | Miliardy dolarů | SPX | Hlavní ekonom | Riziko a výnos | Ocenění | Burze | Brazilský real | Durace | Meziroční inflace | Sektor služeb | Ruská armáda | Výprodej dluhopisů | Výkon | Americký kongres | Saudi Aramco | Zisk na akcii (EPS) | Palo Alto Networks | Domácí poptávka | Zásobníky | Premiér Boris Johnson | Volatilita na finančních trzích | NewYorská burza | Ekonomické zprávy | Tržní vývoj | Stimuly | Zisky společnosti | Konkurent | Klíčové centrální banky | VIAC | Výsledky za první pololetí | Americké trhy | Americký ministr financí | Vyšší výnosy | XTB Research | Motivace | Tengiz | Rostoucí úrokové sazby | Statistika | Akcie amerických bank | Král Salmán | CBDC | MBG | Další pokles | Bloomberg Dollar Spot Index | Riot | Oživit ekonomiku | Vývoj na akciích | Fiskální stimul v USA | Franchise Group | Uber (UBER.US) | Intervenovat | Akcie bankovních domů | Rekordní nárůst | Ameriprise | Emise | B. Riley Financial | Německá obchodní bilance | LNG | Výnosy italských dluhopisů | Solidní výsledky | Německá inflace | Německé dluhopisy | Jestřábi z Fedu | US30 | Michael McCarthy | Dodavatelské řetězce | Obchodní přebytek Číny | Chování spotřebitelů | Cena americké ropy | Sociální sítě | Dolar slábne | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Čínská makrodata | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Prodej | Nervozita | Bryant Riley | Lael Brainardová | Obchodovanie | Japonská centrální banka | Euforie | Eli Lilly | Investiční | Spekulovat | Snížení daní | Oznámení | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Cena plynu | CISCO | Progres | Přední investiční banka | Včerejší obchodování | Aurora Cannabis (ACB.US) | HKD | Pozornost finančních trhů | Rozmach nákazy | Opce | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Kontrakt na WTI | Česká ekonomika | Futures trhy | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | HDP v ČR | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Energetický sektor | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Průmyslová produkce v únoru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Nancy Pelosiová | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Závislost | Česká koruna | Futures kontrakty na ropu | Hike ECB | Úřad pro energetické informace (EIA) | Konzervativci | Marriott International (MAR.US) | Uzavření trhů | MIC | Krypto | CBOE (VIX) | Ranní komentář | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Evropská opatření | Investování je rizikové | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | CL | PBOC | DAX 30 | Trh s bydlením | TopForex | Hlavní akciové indexy | Vakcína proti koronaviru | Závazky společnosti | TSLA | Členské země | New York Times | Fond | Blue chips | Dow Jones Industrial Average | Filip Horečka | Odliv peněz | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Spekulanti | Americká ministryně financí | Realitní sektor | Gasoline inventories | Tiering | Objednávky | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Manažer Cyrrus | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Začátek summitu | Čínský vývoz | G7 | Evropské akciové trhy | Index Nikkei 225 | Evropské země | USD/CAD | Čínské vlády | Futures na zemní plyn | Investiční banka Goldman Sachs | Výsledky NFP | Averze vůči riziku | Uhlí | Pfizer/BioNTech | Fundamenty | Omikron | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Boj s koronavirem | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Obchodní hodiny | Komodity | Trh s kryptoměnami | Hlavní finanční trhy | Správa | Odkup akcií | Firemní výsledky | Makrodata EU | Miliardy | Výnosy | Výrazné contango | Oblasti umělé inteligence | Nespokojenost | Put | Maloobchodní tržby v USA | Banky v eurozóně | Disney | Mezinárodní obchod | Akcie automobilky | Vlády | Caixin | Buenos Aires | Kryptoměny | Investiční doporučení | Firemní zprávy | Vedlejší účinky | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Průmyslové kovy | Capital.com | Medvědí trend | Koronavirus | Kurz EUR | Centrální bankéři | Belgie | Zlepšení | Index amerického dolaru | Německý ústavní soud | Růst poptávky po ropě | Cena kontraktu | ČTK | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Útlum ekonomické aktivity | Měnové podmínky | Výrobci aut | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Kodak | Španělsko | Transakce s kryptoměnami | Výrobní inflace | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Emerging markets | AFL-CIO | IBEX | Wall Street | Ropný průmysl | XPeng | DPH v Německu | Index DAX | Markit | Nákup dluhopisů | Američtí zákonodárci | Graf dne | Ceny mědi | Čínské firmy | Nový kmen koronaviru | Hike | Americké vlády | Spotřebitelské ceny | Účinnosti vakcín
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot