Americké futures
BREAKING: Indexy po komentářích Lavrovova klesají
20.07.2022 Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle "speciální vojenské operace" změnily a Rusko se již dále nebude zaměřovat pouze na samozvané lidové republiky Luhaňsk a Doněck. Místo toho má ruská armáda v hledáčku další území. Lavrov dále uvedl, že pokud dodá Západ Ukrajině zbraně dlouhého doletu, budou se územní zájmy Ruska dále rozšiřovat. Tyto komentáře přišly poté, co Bílý dům minulou noc varoval, že Rusko chystá anektovat další část ukrajinského území.
Sázky na tvrdší Fed rostou. Dolar zpevňuje, americké futures v záporu
14.07.2022 Americké akciové futures i evropské akcie klesají, zatímco dolar kráčí opět nahoru. Po nečekaném zrychlení americké inflace započítávají tradeři do cen zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem na červencovém zasedání o historický plný jeden procentní bod. Podle prezidenta Fedu v Atlantě Raphaela Bostice je v boji proti cenovým tlakům „všechno ve hře“ a podle jeho kolegyně z Clevelandu Loretty Mester není na základě nových dat důvod pro menší červencové zvýšení sazeb než o 75 bazických bodů, pro které se Fed rozhodl minule.
Začátek týdne určují čínské zprávy a opatrnost před inflací a výsledky
11.07.2022 Týden začal negativně už v Asii, kterou dostaly pod tlak zprávy o nové, velmi nakažlivé subvariantě omikronu v Šanghaji. K náladě rozhodně nepřispěly ani pokuty pro Alibabu a Tencent od antimonopolního úřadu kvůli špatnému reportování nedávných transakcí. Přitom snížení vládní aktivity na tomto poli předtím umožnilo čínskému technologickému sektoru se zvedat.
Eurodolar dělá další krok k paritě před důležitými čísly
08.07.2022 Po včerejším úspěšném dni se růst akcií zastavil. Na hlavních evropských indexech sledujeme pokles zhruba do jednoho procenta a americké futures se rovněž obchodují v záporu. Dluhopisům se daří při korekci včerejšího vývoje; výnosy klesají více v Německu než v USA. Eurodolar přitom zůstává pod tlakem a dnes ráno se podíval už pod 1,0100.
Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají
05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM
01.07.2022 Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
Klesly obavy z Fedu i recese a akciím se na úvod týdne daří
27.06.2022 Z minulého týdne si investoři přinesli optimismus, který se promítá do dalšího růstu akciových trhů. V Evropě je na tom mezi klíčovými indexy opět velmi dobře nizozemský AEX s 2procentním růstem. V plusu asi o půl procenta jsou potom americké futures.
Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů
23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.
Evropa i americké futures korigují předešlé poklesy. KB a VIG v Praze přidávají přes 2 %
17.06.2022 Evropské burzy na závěr týdne korigovaly poklesy po oznámení o zpřísňování monetární politiky jak v USA, tak i v Evropě, když švýcarská centrální banka ve čtvrtek zvedla sazby o 0,50 %. Cílem tohoto překvapivého kroku od SNB je podle guvernéra mít silný frank.
Závěr týdne zatím zelený. Jeden problém ustupuje, další se hlásí o slovo
17.06.2022 Po dalším výplachu vypadá konec týdne na trzích zatím dobře. Akciové trhy v Evropě se zvedají asi o procento a americké futures jsou na tom podobně. Vedle toho se po poklesu stabilizují americké dluhopisové výnosy a výnosy v Evropě míří dál dolů. Eurodolar se zvedl až k 1,06, načež dnes z těchto pozic ustupuje k 1,0520. Koruna posiluje na 24,70.
Hlavní část přecenění je asi za námi, teď se bude čekat na Fed
14.06.2022 Během posledních dní spojených s drtivým tlakem na akcie i dluhopisy se odehrávalo přecenění kvůli předpokladu tvrdšího postupu Fedu a klesající šanci na zpomalení bez recese. V minulých případech jsme často viděli, že úprava cen vrcholila právě v pondělí před jednáním centrální banky, takže následující dva dny by se na trzích mohlo obchodovat už bez jasného směru, ovšem při stále velké nervozitě. Samozřejmě se bude čekat na to, zda Fed investorům jejich obavy potvrdí, nebo je dokáže nějak uklidnit.
Ani po víkendu žádné zlepšení, na programu přísnější Fed
13.06.2022 Pondělí plně navázalo na výrazně negativní tržní vývoj posledních několika dní. Evropské akciové indexy se propadají, americké futures taktéž. Dluhopisy jdou znovu stejným směrem, přičemž výnosy strmě rostou hlavně na kratších splatnostech. A dolar rozšiřuje zisky vůči euru o dalších zhruba půl procenta.
Závěr týdne bude záležet na inflaci. Jak dlouho zůstane vysoká?
10.06.2022 Včerejší jednání ECB ve výsledku naladilo trhy negativně, ačkoli zůstává otázkou, jak velký podíl na výplachu akcií mu lze přičíst. Aspoň z části totiž hrály roli zprávy kolem čínské regulace a možná i obavy z horšího inflačního vývoje ve Spojených státech, odkud dostaneme nová data dnes odpoledne.
Dilema ECB - nesmí i musí zůstat opatrná. Euro s napětím čeká
09.06.2022 Dnešnímu programu vévodí zasedání Evropské centrální banky. Vývoj na akciových trzích je dopoledne negativní, ovšem americké futures naznačují možné zlepšení během dne. Dluhopisy vykazují jen drobné změny a eurodolar vyčkává lehce nad 1,0700. Čeká se, s čím centrální bankéři nakonec přijdou.
Akcie směr neudržely, Austrálie přitvrzuje v boji s inflací
07.06.2022 Růst akcií ochladl už včera během amerického obchodování, načež dnes dopoledne pokračuje převážně negativní vývoj. Klíčové evropské indexy ztrácejí většinou kolem půl procenta, snad kromě odolnějšího FTSE 100. Americké futures pak naznačují začátek na Wall Street v podobném duchu.
O pozitivní začátek týdne se starají nadějné zprávy z Číny
06.06.2022 Pesimismus z konce předešlého týdne je pryč, investoři vkročili do pondělního obchodování velmi pozitivně a táhnou akciové trhy podstatně výš. V Evropě sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 1 až 1,5 procenta a to samé indikují americké futures pro Wall Street. Dluhopisy se dostávají pod lehký tlak a eurodolar mírně stoupá na 1,0745.
Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém
31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
Ekonomický kalendář: Německá inflace, svátek v USA
30.05.2022 Evropské akciové indexy se před zahájením pondělním seance obchodují výše. Risk-on lze zaznamenat na všech finančních trzích, jelikož Čína připravuje uvolnění omezení ve velkých městech a odhaluje plán na nastartování šanghajské ekonomiky po lockdownu. Očekává se, že následující seance bude z hlediska likvidity slabší, protože američtí obchodníci budou dnes mimo hru. Na Wall Street nebude probíhat žádná seance a nebude se obchodovat s KUKUŘICÍ, SÓJOU, PŠENICÍ, CUKREM, KAKAKEM, KÁVOU a BAVLNOU. Budou se obchodovat americké futures, ale obchodování bude zkráceno do 19:00.
Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá
27.05.2022 Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné
26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
Ekonomický kalendár: PMI deň!
24.05.2022 Futures trhy poukazujú na nižšie otvorenie dnešnej európskej seansy. Termínované obchody na DAX sa obchodujú približne 1 % pod včerajšou uzatváracou cenou, podobne ako ostatné európske indexy alebo americké futures. Dnešný ekonomický kalendár je zaplavený zverejnením predbežných PMI dát z Európy a Spojených štátov. Kľúčové európske zverejnenia sú francúzske a nemecké. Austrálske a japonské PMI ukázali zhoršujúcu sa situáciu vo výrobnom sektore. Okrem PMI budú zverejnené aj údaje o predaji domov zo Spojených štátov, ako aj týždenná správa API o zásobách ropy.
Čínské nadechnutí na závěr týdne?
20.05.2022 Včerejší výkon hlavních akciových trhů nebyl zrovna přesvědčivý ani po předchozím výplachu. Závěr týdne však přináší přece jen zlepšení a klíčové evropské indexy, jakož i americké futures, stoupají asi o 1,5 procenta.
Powell uznává, že stimulů bylo hodně a sazby měly stoupnout dřív
18.05.2022 Ačkoli včerejší růst akcií dnes nepokračuje, nedá se říci, že by se sentiment podstatným způsobem obracel. Trhům chybějí zásadní zprávy a ty dílčí nedokázaly náladu zasáhnout. Evropské indexy tak registrují pouze drobné ztráty a americké futures klesají do půl procenta. Eurodolar dnes sestupuje k 1,0500 a dluhopisové výnosy míří lehce dolů. Nové informace nehodnotíme příliš pozitivně, ale týkají se hlavně politiky Fedu, a tam je už hodně v očekáváních a cenách. Reakce je o to mírnější.
Úvod týdne je smíšený. Reakce na špatná data a hrozby pro růst není velká
16.05.2022 I po pátečním vzedmutí hlavních akciových trhů zůstává nálada poměrně slušná. Evropské trhy jsou na tom smíšeně a klíčové indexy vykazují malé změny. Americké futures naznačují úvodní ztráty do půl procenta, ale od rána zde vidíme zlepšení. Ani vysoký růst tedy neznamená okamžité prodeje na vyšších cenách, což je příznivý signál.
Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje
13.05.2022 Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta. A podobně jsou na tom také americké futures, které zatím naznačují růstový konec týdne.
Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika
12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.
Krátkodobý odraz vzhůru se konečně dostavil, evropské akcie i dluhopisy rostou
10.05.2022 Série hlubokých poklesů na akciových trzích je dneškem přerušena. Vzhůru míří jak evropské indexy, tak americké futures, které naznačují pozitivní start v zámoří. Pohyb vzhůru má docela sílu, např. DAX přidává 1,5 procenta, ale zatím nedorovnává ani včerejší ztráty.
Ranní shrnutí (09.05.2022)
09.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly níže. Nikkei se propadl o 2,35 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi se posunul o 1,35 % níže. Akciové trhy v Číně také klesají. Hongkongský trh je uzavřen kvůli státnímu svátku.
Fed trhy nezaskočil, negativně překvapuje útlum čínských služeb
05.05.2022 Americký Fed včera naplnil očekávání tím, že zvedl sazby o 50 bodů a v podstatě oznámil, že s velkou pravděpodobností tento krok zopakuje ještě dvakrát. Vyfukování bilance začne tempem 47,5 mld. USD měsíčně, což je v podstatě maximum z předchozího cyklu, načež má dojít ke zrychlení na 95 miliard. Spíše jsme čekali, že rámec bude nastaven rovnou výš a Fed ho nebude v prvních měsících využívat naplno, ale prakticky vzato v tom není rozdíl. Reakce trhů se tedy odvíjí hlavně od toho, že je Fed nezaskočil ještě více jestřábím poselstvím. A svou roli určitě hraje také průběžné uklidňování, že ekonomika míří jen ke zpomalení, respektive měkkému přistání.
Ekonomický kalendář: Dnes zasedání Fedu
04.05.2022 Futures trhy dnes naznačují na open pro hlavní evropské indexy beze změny. Americké futures se obchodují taktéž beze změny, což zdůrazňuje, že nejistota se netýká pouze evropských investorů. Evropská seance je nabitá ekonomickými zprávami, ale bohužel většina z nich budou revize dubnových dat PMI, a proto je nepravděpodobné, že by vyvolaly nějaké větší pohyby na trzích. Situace na trzích se však později během dne překlopí v ještě zajímavější díky události nejvyšší úrovně.
Graf dňa - US500 (02.05.2022)
02.05.2022 Americké futures sa obchodujú vyššie v porovnaní s piatkovými uzatváracími cenami. Index môže v najbližších dňoch zaznamenať určité pohyby, keďže FOMC má v stredu oznámiť svoje ďalšie rozhodnutie o menovej politike. Trhový konsenzus hovorí o zvýšení sadzieb o 50 bázických bodov. Trh navyše očakáva, že Fed oznámi rozhodnutie o spustení kvantitatívneho uťahovania. Takýto krok, čiastočne zameraný na odstránenie prebytočnej likvidity z trhu, môže byť spúšťačom hlbšej korekcie na americkom akciovom trhu. Americký výrobný index ISM za apríl bude zverejnený dnes o 16:00. Trh očakáva mierne vyššie hodnoty ako v marci. Je však nepravdepodobné, že by vydanie ISM vyvolalo veľkú reakciu trhu.
Čínská podpora a divoké výsledky. Akciová Evropa roste, Amerika ne
29.04.2022 Akcie velkých technologických firem si tuto výsledkovou sezónu "užívají" naplno. Samotné výsledky jsou při nejlepším smíšené, reakce akcií prudké a změny směru časté. Naposledy dodal slabá čísla Amazon, jehož akcie jsou za to náležitě odměněny. Složitější je to s Applem, který dobré výsledky doplnil o slabší výhled a jeho akcie se následně zhouply oběma směry.
Trhy dopoledne vstřebávají ruskou eskalaci a smíšené výsledky
27.04.2022 Dnešní dopolední obchodování je pro většinu evropských akciových indexů lehce zelené, poté co úvodní propad byl rychle nahrazen. Také americké futures se obchodují v plusu, ovšem o mohutném návratu po včerejším strmém pádu se mluvit nedá.
PBOC snížila rezervní sazbu
25.04.2022 Evropské indexy a americké futures pozitivně reagovaly na zprávy z čínské centrální banky, která krátce po poledni oznámila snížení rezervní sazby o 100 bazických bodů na 8,00 %. Sazba bude uplatňována na forexová depozita od 15. května. Tento krok by měl pomoci čínským bankám uvolnit část kapitálu, který by tak mohl podpořit ekonomiku. Ta je aktuálně pod tlakem zhoršující se pandemické situace a nových lockdownů.
Euro se zvedá, akcie dál sledují výsledky
21.04.2022 Po smíšeném dni na Wall Street se v Evropě upevňuje pozitivní vývoj. Akciový Londýn sice balancuje kolem nulové změny, ale Frankfurt dnes přidává přes procento a americké futures jsou také solidně v plusu. Mezitím se opět zvedají dluhopisové výnosy, a to tentokrát hlavně v Evropě, kde na krátkých splatnostech vidíme růst i o 12 bazických bodů. Eurodolar využívá příznivého sentimentu vůči riziku i výnosů k růstu na 1,0925.
Výsledky v centru pozornosti. Evropě pomáhají, Amerika dostala varování
20.04.2022 Hlavní finanční trhy dnes postrádají podstatné impulsy z makrooblasti. Nová data nebudou příliš důležitá a bankéři z Fedu promluví až později odpoledne. Dluhopisové výnosy se dnes vydaly dolů, ovšem jejich vliv na akcie už poslední dobou není úplně jednoznačný. Větší pokles křivky sledujeme v zámoří než v Evropě.
Výnosy krok od psychologické hranice, americká inflace na programu
12.04.2022 Dnešním dopolednem hlavní finanční trhy navázaly na včerejšek v zámoří. Pokračuje neúnavný výprodej dluhopisů, který tlačí jejich výnosy na stále vyšší hodnoty, a to na obou stranách Atlantiku. Americký desetiletý výnos se dostává nad 2,80 procenta a je tak už jen krok od psychologické 3procentní hranice. Navíc reálné výnosy se blíží kladným hodnotám. Výnos 10Y inflačně zajištěného dluhopisu je -0,12 procenta.
Negativní start s výnosy i Čínou. Francie po volbách odolává
11.04.2022 Úvod týdne je pro hlavní trhy převážně negativní. Výnosy dluhopisů jsou v USA i Německu o dalších asi 5 bazických bodů výš a většina klíčových akciových indexů se obchoduje v červeném. Dole jsou přitom i americké futures.
Akcie se oklepaly, Evropa míří nahoru, tlak na dluhopisy však trvá
08.04.2022 Po negativních zprávách naznačujících rychlé stahování peněz z trhu americkou centrální bankou se hlavní akciové trhy zotavují a míří vzhůru. Efekt se zřejmě prozatím vyčerpal, investoři nemusejí zápolit s přísunem dalších zpráv a snížené ceny asi lákají. To vše v prostředí, kdy na trhu stále cirkuluje velké množství peněz, neboť restrikce, která je začne stahovat, vlastně pořádně nezačala.
QT včera a dnes. Akcie a dluhopisy dál pod tlakem tvrdší měnové politiky
06.04.2022 Včerejší jestřábí komentář od jedné důležité holubice z Fedu připomněl, že boj s inflací bude intenzivnější záležitost a že ze strany centrální banky se tentokrát trhy podpory nedočkají. S rostoucími sazbami trh už dlouho počítá a svá očekávání postupně zvedá, teď se do hry ovšem naplno vkládá i prvek redukce rekordně nafouknuté bilance Fedu.
Ekonomický kalendář: Služby ISM, Projevy členů Fedu
05.04.2022 Futures trhy dnes ukazují na ploché otevření evropských indexů. Americké futures se obchodují beze změny, což zdůrazňuje, že nejistota se netýká pouze evropských investorů. Dnešní den je nabitý ekonomickými zprávami, ale bohužel většina z nich budou revize březnových údajů PMI a je nepravděpodobné, že by vyvolaly nějaké větší pohyby na trzích. Vydání nevýrobního ISM v USA v 16:00 může mít za následek krátkodobou volatilitu.
Zlato se blíží nejlepšímu čtvrtletí v posledních šesti letech
01.04.2022 Při čtvrtečním obchodování se zlato propadlo, žlutý kov měl nakročeno k největšímu čtvrtletnímu zisku od září roku 2020, kdy rusko-ukrajinský konflikt učinil zlato atraktivnějším.
Data stočí pozornost k inflaci a sazbám, další jednání o příměří
01.04.2022 Závěrem týdne budou hráči na finančních trzích sledovat, co vzejde z vyjednávání mezi Ukrajinou a Ruskem, která mají dnes pokračovat. Těžko si slibovat něco velkého. Rusko přeskupuje vojska k novému útoku, povolává brance i jednotky z dalších oblastí a o příměří podle nás nemá zájem. Dohody o humanitárních koridorech či dodávkách v praxi dosud také nefungovaly, takže nějaká další formální klidně může přijít a nic se nezmění.
Pochybná deeskalace a možné vypnutí plynu. Evropské trhy korigují svůj růst
30.03.2022 Americká výnosová křivka se už dostala do lehké inverze i na nejsledovanějším úseku 2-10Y. Bylo to zatím jen přechodně, načež se obnovil mírně pozitivní sklon při celkovém poklesu výnosů. Varování však bylo vysláno. Evropské výnosy dnes rostou.
Evropské akcie jsou v dobré náladě, dluhopisy rozhodně ne
28.03.2022 Úvod týdne se na evropských akciových trzích nese v pozitivním duchu. Co se týká války na Ukrajině, mezi spoustou politických prohlášení můžeme zmínit to poslední od ministra Lavrova, který v podstatě odmítl schůzku Zelenskyj - Putin jako kontraproduktivní. Situace se nijak zásadně neposouvá. Nová data ze západních ekonomik, která by měla trhy zajímat, začnou vycházet a v příštích dnech.
Zklidnění na energiích i možný spor s Čínou
25.03.2022 Evropské akcie se z mírného záporu dokázaly přehoupnout do plusu a o to samé se snaží americké futures. Příznivou zprávou je určitě dohoda mezi USA a EU na dodávkách zkapalněného plynu, o které se spekulovalo už včera. Pro trhy pozitivní je i výsledek summitu EU, ze kterého sice vyšlo varování Rusku, ale fakticky se členské země nedohodly na žádných dalších podstatných sankcích. Plyn i ropa následně lehce klesají, což zmenšuje obavy z dalšího zrychlení inflace.
Ruské akcie po přestávce otevřely silným růstem, Evropa jen přešlapuje
24.03.2022 Dnes došlo k ohlášenému otevření moskevské burzy, která na předchozí propad a měsíční přestávku navázala silným odrazem vzhůru. Zisky oproti předchozímu závěru sahaly k 13 procentům, načež ale začaly vyprchávat a už jsou ani ne 5procentní.
Evropské indexy rostou zhruba o procento, výrazné zprávy chybí.V kurzu jsou banky, pražské burze pomáhá i ČEZ
22.03.2022 Dnešní obchodní den v Evropě začal bez větších překvapení za poměrně nízké volatility. Důvodem je absence nových výraznějších zpráv. I tak si hlavní akciové indexy na starém kontinentu připisují přibližně 1 % růsty.
Dluhopisy zasáhl jestřáb Powell, akcie však nemají problém
22.03.2022 Včerejší večer přinesl zajímavý komentář šéfa Fedu. Jerome Powell přitlačil na jestřábí strunu, přestože ještě před několika dny se snažil znít mírně a uklidňovat. Dozvěděli jsme se především to, že zrychlení růstu sazeb může klidně přijít už na příštím zasedání v květnu, a to podle aktuální situace.
Komentáře z Fedu a otazník nad příměřím. Týden začíná opatrně
21.03.2022 Evropské trhy se po víkendu rozjíždějí pomalu a opatrně. Hlavní akciové indexy jsou sice mírně v plusu, ale americké futures se naopak obchodují trochu v záporu. Po rally z minulého týdne tak sledujeme konsolidaci.
Evropské akciové burzy zalil optimismus, září Deutsche Bank. V dobré náladě jsou i americké futures
14.03.2022 Evropské akciové indexy zalil při pondělní seanci optimismus, který převládá navzdory neutěšené situaci ve městech na Ukrajině. Důvodem jsou pokračující jednání mezi oběma dotčenými protistranami i situace v komoditním sektoru.
Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit
08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
Expozice na Rusko je po sankcích hlavní riziko. Po negativním úvodu se trhy zklidňují
28.02.2022 Západní země se o víkendu konečně odhodlaly k protiruským sankcím s velice citelným dopadem. Páteční dobrá nálada na trzích podpořená tehdy slabými opatřeními, sázkami na méně přísný Fed a možná i nadějí na jednání o příměří, je tedy pryč. Nově je tématem hlavně expozice na rubl a ruská aktiva, přičemž rizika jsou nejen cenového rázu. Sankce navíc vyvolávají otázku škod na západních ekonomikách a celkově velká nejistota doléhá na chuť investorů riskovat.
Ranní komentář: Západní sankce na Rusko trhy přijaly s úlevou, nervozita se z nich ale nevytrácí
25.02.2022 Ruská invaze pokračuje. Rusové obsadili letiště kousek od Kyjeva, který je nyní pod raketovými útoky. Západ už rozhodl o uvalení sankcí, i když prozatím neodřízne Rusko od SWIFTu a ani neuvalí sankce na jeho exporty energií. Sankce jsou tedy cílený hlavně na finanční sektor (včetně Sberbanky), export a ruské elity.
Forex: Ruská invaze na Ukrajinu dnes rozbouří globální trhy
24.02.2022 Stejně jako v minulých dnech budou zraky finančních trhů i dnes upřeny především na Ukrajinu. Nad ránem Rusko spustilo invazi do celé země, což by mělo odstartovat i vysoce rizikový sentiment na trzích. Zisky si již začal připisovat dolar, naopak středoevropské měny dále oslabují. Západní politici plánují na dnešek řadu setkání, na kterých by měli přijmout odvetná opatření. Dnes zveřejněné makroekonomické statistiky tak budou mít na trhy patrně zanedbatelný vliv.
Americké futures klesají kvůli obavám z Ruska
21.02.2022 Americké futures vymazaly zisky a v pondělí se s ostatními indexy posunuly níže, a to kvůli pochybnostem ohledně summitu mezi americkým prezidentem Bidenem a ruským prezidentem Putinem. Představitelé Moskvy uvedli, že neexistují žádné konkrétní plány na summit poté, co úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona oznámil, že prezident USA i Ruska se v zásadě dohodly, že se setkají, aby projednaly ukrajinskou krizi. Také nedávné zprávy, že separatistické regiony na Ukrajině žádají prezidenta Putina, aby uznal jejich nezávislost a obvinění Moskvy, že Ukrajina poslala vojáky do Ruska, navíc dolehly na tržní sentiment. Kyjev a západní země uvedly, že jde o provokace a jejich cílem je ospravedlnit ruskou vojenskou invazi. Kromě toho americký velvyslanec OSN řekl, že USA mají „věrohodné informace“, že Rusko sestavilo seznam Ukrajinců, kteří mají být „zabiti nebo posláni do táborů“ bezprostředně po invazi. Výnos amerických 10letých státních dluhopisů se mezitím dostal na 1,927 % z maxima 2,065 % dosaženého 16. února.
Náladu dál dusí bezpečnostní riziko, z Fedu žádné novinky
17.02.2022 Včerejší obnovenou nervozitu z bezpečnostní situace kolem Ukrajiny se podařilo večer překrýt Fedu, který zveřejnil zápis z posledního zasedání. Zřejmě to bylo díky tomu, že zápis neobsahoval náznaky tvrdšího postupu proti inflaci.
O pozornost si znovu řekne Fed, trhy zatím v lehce pozitivním módu
16.02.2022 Situace, kdy dál polevuje napětí v bezpečnostní oblasti a zároveň nedochází k razantnímu nárůstu výnosů, je pro akcie krátkodobě příznivá. Ohledně Ruska je sice stále třeba ostražitosti, ale pokud nepřijdou nové znepokojivé zprávy, trhy se rychle přestanou o toto téma zajímat. Dnešní prohlášení z Kremlu lze řadit mezi tak relativně příznivá. Trvalejším problémem pak zůstává inflace a potažmo měnová politika, ke které se pozornost znovu přesune.
BREAKING: Akcie rastú vďaka Lavrovovým komentárom
14.02.2022 Európske akciové indexy a americké futures vzrástli v skorých popoludňajších hodinách po komentároch ruského ministra zahraničných vecí Lavrova. Lavrov povedal, že hoci sa nedosiahla dohoda medzi Ruskom a Západom o deeskalácii napätia, vždy existuje šanca nájsť dohodu. Lavrov povedal, že bude pokračovať v rozhovoroch so západnými krajinami, ale zároveň varoval, že v súčasnej situácii nie sú možné rozhovory na dobu neurčitú. Lavrov zopakoval, že budovanie ruských jednotiek v blízkosti ukrajinských hraníc je reakciou na to, že krajiny NATO presúvajú jednotky a techniku do krajín východnej Európy. Putin súhlasil s Lavrovovým návrhom pokračovať v rozhovoroch s NATO.
Očekávání se pohnula hodně, inflace možná trhy nezaskočí
10.02.2022 Evropu v průběhu dopoledne opouští úvodní optimismus, který si přinesla ještě ze včerejška. Nové výsledky firem dopadly u známějších jmen převážně nad odhady a průběžně trhy uklidňují, že v průměru bude i tato sezóna dobrá. Před odpolední americkou inflací však nabírá na síle opatrnost a hlavní evropské indexy jsou na tom už jen smíšeně.
Graf dne: BITCOIN (09.02.2022)
09.02.2022 Bitcoin se už 3. týden vzpamatovává z poklesu, který probíhal v období listopadu 2021 - ledna 2022. Pozitivní korekce zrychlila na konci minulého týdne po dosažení mety $40 000. Kryptoměny se v posledním roce a půl pohybovaly víceméně ruku v ruce a akciemi (US 500 - modrá křivka na grafu). Dnešní pokles tuto korelaci popírá. Zatímco americké futures a evropské indexy rostou, tak cena bitcoinu klesá. Nicméně bitcoin v posledních dnech masivně rostl a profit taking není až tak překvapivý. Nálada na kryptoměnách je podpořena pozitivními zprávami z Ruska, kde média reportují, že země bude digitální aktiva považovat za měny.
Úvodní růst akciím nevydržel. Koruna nehledí na slabá data
07.02.2022 Vstup do nového týdne byl pro hlavní trhy poměrně dobrý. Čína po prázdninové odmlce slušně rostla, evropské akcie také otevřely do plusu a americké futures ráno stoupaly. Kondice západních trhů se však v průběhu dopoledne už stihla zhoršit.
Další brutální pohyby na trzích tentokrát s Amazonem, a to nás ještě čekají důležitá data...
04.02.2022 Včerejšímu obchodování na Wall Street udávaly tón hlavně špatné výsledky Mety doplněné o jestřábí posun v postoji BoE a ECB. Další výsledky firem jako Amazon nebo Snap byly očekávané s obavami a tyto firmy končily výrazně v červeném. Jenže hned po zveřejnění čísel je opět vše jinak: Obě firmy si připisují obrovský růst a zvláště Amazon dnes bude jednoznačným tahounem. Historicky největší odliv peněz z akcií Meta se tak může změnit v největší příliv do akcí Amazon.
Akcie začátkem týdne v pozitivní náladě, výnosy stoupají
31.01.2022 Páteční závěrečný sprint vzhůru na Wall Street udal tón také úvodu nového týdne, kdy si inspiraci vzaly Asie i Evropa. Na našem kontinentě sledujeme dopoledne růst indexu DAX o procento, CAC 40 stoupá o půl procenta a AEX o 1,3 pct. FTSE 100 zaostává s pohybem kolem nulové změny. Americké futures přitom naznačují další pohyb vzhůru.
Týden začíná negativně, dobrá data jdou stranou, pozornost míří k Fedu
24.01.2022 Evropské akciové trhy začaly výrazným poklesem, což po pátku na Wall Street nebylo velkým překvapením. Naději ovšem zrána vyvolávaly americké futures, které naznačovaly solidní odraz nahoru. Začíná týden, kdy jedná Fed, a při sázkách na podpůrný komentář Jeroma Powella v minulosti nervozita na trzích klesala. Tentokrát se to však nedaří, když má Fed daleko méně prostoru potěšit.
Na americký výplach navazuje Evropa. Přijde před víkendem aspoň konsolidace?
21.01.2022 Páteční ráno je na akciových trzích neveselé, když Evropa navazuje na včerejší americký propad. Zatímco zprvu Amerika pozitivně reagovala na nižší výnosy, pozdější obrat ukázal sílu prodejců, kteří se při nadechnutí trhů zbavovali pozic. Po závěru trhům radost neudělaly výsledky Netflixu, který to také odnesl výrazným propadem.
Evropa neudržela úvodní zisky, dluhopisům se ale daří
20.01.2022 Evropským akciím se povedl začátek, ale pak už je to horší. Hlavní indexy odevzdaly zisky a ponořily se více či méně do červeného. CAC 40 ztrácí půlprocento, zatímco DAX , FTSE 100 či AEX registrují pouze mírné ztráty. Americké futures se naopak obchodují v plusu a prozatím naznačují korekci negativního včerejška.
Evropa se osměluje k růstu, koruna se vydala znovu posilovat
19.01.2022 Americký 10Y výnos si už sáhl na 1,90 a trh vyhlíží dvouprocentní hranici. Že by Fed odstartoval v březnu zvyšování sazeb rovnou větším krokem než jen o standardních 25 bps? Takové spekulace se začínají objevovat a zatápějí tak akciím.
Vyšší výnosy a dražší ropa posílají akcie dolů
18.01.2022 Po pozitivním úvodu týdne se nálada na hlavních trzích opětovně zhoršuje. Za hlavní spouštěč momentálně považujeme útoky jemenských povstalců na ropná zařízení v SAE, jde však o širší téma. Německý index DAX spolu s francouzským CAC 40 padají o 0,9 pct, AEX ztrácí přes procento, FTSE 100 je dole o 0,6 pct.
Vysoká inflace. Trhy jsou připraveny, ale QT zůstává hrozbou. Akcie drží směr vzhůru
12.01.2022 Včerejší komentáře z Fedu ujistily, že se chystá normalizace politiky a že zřejmě bude poměrně rychlá. Je to v duchu tržního vývoje ze začátku roku, který poznamenal právě posun očekávání o měnové politice. Odhady pro sazby se už dostaly na trajektorii nakreslenou v prosinci centrálními bankéři a nemají už příliš prostoru stoupat tak, aby trhy dostaly pod tlak.
Technologie oživily na poklesu výnosů, akcie obrátily vzhůru
11.01.2022 Zatímco první část včerejšího amerického obchodování byla výrazně negativní, nakonec hlavní indexy zavíraly prakticky beze změny. A dnešek v Evropě je už výrazně pozitivní. V čele růstu kráčí technologický sektor, který nejvíce těží z poklesu dluhopisových výnosů. Předtím stejnému sektoru naopak růst výnosů výrazně škodil.
Evropské akcie navazují na včerejší růst, zisky dál sbírá i koruna
05.01.2022 Zatímco Asii se dnes nedařilo, evropské akcie navazují na růstový včerejšek. Tempo je ovšem nižší; DAX a CAC 40 si připisují kolem půl procenta, ostatní z hlavních indexů se zatím musejí spokojit pouze se skromným růstem. Americké futures momentálně naznačují mírný pokles Wall Street v úvodu.
Ranné zhrnutie (27.12.2021)
27.12.2021 Ázijské indexy sa začiatkom nového týždňa obchodovali nižšie. Nikkei a Kospi sa znížili o 0,4 %, zatiaľ čo indexy z Číny sa obchodovali o 0,1 až 0,7 % nižšie.
Nadšení závěrem týdne střídá nejistota. Akcie pod tlakem
17.12.2021 Včerejšek ukázal, že trhy asi nebudou úplně spokojené s tím, že se extrémní měnová podpora bude zmenšovat. Nadšení vystřídaly pochybnosti a zvláště korekce na technologiích naznačuje obavu z udržitelnosti zvýšených valuací. A obrat přišel nehledě na klesající dluhopisové výnosy, které naopak nervozitu z Fedu nevykazují.
Dopoledne převažuje pozitivní vývoj při vyčkávání na Fed
15.12.2021 Většina evropských akciových trhů se dnes dopoledne obchoduje v zeleném. Slušně jsou na tom třeba CAC 40 a FTSE MIB s 0,7pct ziskem. Menší růst registrují AEX a DAX , zatímco FTSE 100 se obchoduje 0,3 pct v záporu. Americké futures jsou momentálně těsně u nuly.
Pohne inflace očekáváními o Fedu? Akcie lehce v červeném, dolar s mírnými zisky
10.12.2021 Zprávy o omikronu si neustále říkají o pozornost finančních trhů, pořád ovšem nejsme přesvědčeni, že mají na jejich vývoj až tak zásadní vliv. Přední výrobci vakcín v minulých dnech ujišťovali, že sice dvě dávky očkování omikron nezastaví, ale třetí už ano. Dnes ale přišla zpráva o dvou nakažených ze Singapuru, kteří už třetí dávku měli. Velmi vysoká nakažlivost se tedy stále více potvrzuje a velké štěstí je, že tato varianta viru zatím působí spíše mírný průběh onemocnění. To je samozřejmě důležité i z ekonomického a tržního pohledu, neboť odpadá strach z drastických protiopatření. Snad u toho zůstane.
Po slušném úvodu docházejí akciím síly a zisky se ztenčují
06.12.2021 Evropské trhy začaly dobře, ale během dopoledne jim dochází pozitivní energie. Z hlavních akciových indexů jsou slušně v plusu FTSE 100 (+0,6 %) nebo CAC 40 (+0,5 %), zatímco DAX a AEX jsou pouze lehce v zeleném. Americké futures své mírné zisky smazaly a v případě Nasdaqu už jsou v minusu.
Ranné zhrnutie (06.12.2021)
06.12.2021 Akcie China Evergrande klesli po tom, čo spoločnosť uviedla, že neexistuje žiadna záruka, že bude mať dostatok prostriedkov na splatenie dlhu.
Ranní komentář: Americké akcie včera kvůli omicronu navýšily ztráty, dnes zatím americké futures rostou
02.12.2021 Akciové trhy včera vylekal první případ omicron varianty covidu v USA. Americké indexy tak seanci zakončily v červených číslech a navýšily ztráty, které začaly právě díky omicronu koncem minulého týdne nabírat. Dnes ráno je ale situace na trzích opět klidnější a futures na americké indexy přidávají přibližně půl procenta.
Trhy vstřebaly jestřába Powella, akcie i výnosy obracejí nahoru
01.12.2021 Nedávno jsme na tomto místě spekulovali o možnosti, že nominace Jeroma Powella (případně Lael Brainardové, která byla tehdy také ve hře) sejme z potvrzeného šéfa Fedu tlak držet v politickém zájmu maximálně holubičí postoj. Klíčový světový centrální bankéř nemohl nevidět, že inflace roste nad očekávané hodnoty a dál zrychluje navzdory předpokladu o přechodnosti.
Méně účinné vakcíny. Trhy znovu v sevření obav z omikronu
30.11.2021 Dnes ráno trhy mohly potěšit indexy nákupních manažerů z Číny, které naznačily rostoucí, respektive zrychlující aktivitu v průmyslu i sektoru služeb. Jenže převážila nervozita kolem omikronu. K aktuálně dominujícímu tématu včera přišly některé povzbudivé zprávy, dnes naopak optimismus investorů zchladil šéf Moderny. Firma sice už přislíbila úpravu své vakcíny proti koronaviru, ale Stephane Bancel nyní dodal, že současné vakcíny budou na novou variantu méně účinné a široká dostupnost vakcín nových si vyžádá měsíce času.
Graf dňa - OIL.WTI (29.11.2021)
29.11.2021 Rizikové aktíva sa dnes zotavujú po masívnom piatkovom výpredaji. Európske indexy a americké futures sa obchodujú vyššie. Najväčšie pohyby však možno zaznamenať na trhu s ropou, rovnako ako tomu bolo v piatok. WTI sa v piatok prepadla o 13 % a v pondelok zažíva oživenie o viac ako 5 %.
Akcie přerušily pokles a zůstávají opatrné, eurodolar míří dál dolů
24.11.2021 Výnosy na globálních dluhopisových trzích naznačují, že se spekulace na rychlejší odebírání podpory centrálních bank dál neroztáčejí. Dopoledne jdou kratší i delší splatnosti v USA a Německu dolů o 2-3 bazické body. Spolu s tím klesá i tlak na akcie, které však zatím situace nevyužívají k nahrazování ztrát. Investoři zřejmě zůstávají opatrní nejen kvůli měnové politice, ale také vlně koronaviru či energiím, které včera znovu poskočily výš.
📉 Lockdown sa vracia, sentiment sa zhoršuje
19.11.2021 Európske indexy a americké futures klesli po tom, čo sa Rakúsko rozhodlo od pondelka uvaliť celoštátny lockdown. Rakúske úrady navyše oznámili, že očkovanie bude povinné od februára 2022. Hoci Rakúsko nie je kľúčovým hráčom v globálnej ekonomike, tento krok ukazuje, ako sa situácia s vírusom v Európe opäť zhoršila. Krátko po oznámení nemecký minister zdravotníctva povedal, že nemôže vylúčiť, že obmedzenie budú uvalené aj v Nemecku. Keďže nové prípady Covid-19 stúpajú v celej Európe a hrozia, že zahltia systém zdravotnej starostlivosti, pandémia by sa koncom roka 2021 a začiatkom roka 2022 mohla stať dôležitou hnacou silou na trhoch.
Ekonomický kalendár: Maloobchodné predaje z Kanady, dôležité správy z USA
19.11.2021 S&P 500 a Nasdaq včera uzavreli na rekordných úrovniach a americké futures počas ázijskej seansy ďalej rástli. Akcie v Ázii a Tichomorí tiež ťažili zo zlepšenia nálady a vytvorili pôdu pre vyššie otvorenie európskej seansy. Rizikové nálady možno zaznamenať aj na trhu komodít, pričom zisky dosahujú priemyselné kovy a ropa.
Korporátní zprávy vytáhly Macy´s a Nvidii, celkově však trhy klesají
18.11.2021 Americké futures ráno sice rostly, ale příznivý vývoj nevydržel a Wall Street po začátku nabrala naopak lehké ztráty. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite jsou dole asi o 0,1 pct. Také Evropa se nakonec shodla na směru - stejném jako Amerika. FTSE 100 klesá o 0,5 pct, AEX ztrácí 0,4 pct, DAX a CAC 40 potom sestupují o 0,2 procenta.
Volání po rychlejší akci Fedu a další zisky pro dolar
16.11.2021 Dozvíme se konečně jméno předsedy, který od února povede americký Fed? Podle některých zdrojů se k oznámení prezidenta Bidena už opravdu schyluje. Můžeme jen zopakovat, že v hledáčku jsou dvě holubice: současný předseda Powell, který se možná i kvůli nejistotě o znovujmenování drží velice mírné rétoriky, a jeho kolegyně Lael Brainardová.
Smíšená data evropským akciím směr neukázala, dluhopisům se však daří
15.11.2021 Úvodem týdne stihlo Japonsko zklamat výkonem své ekonomiky za 3Q, když HDP klesl nečekaně výrazně (-0,8 % q/q). Naopak Čína dodala údaje o maloobchodu (+4,9 % y/y) a průmyslové výrobě (+3,5 % y/y), jejichž tempo se oproti minulému měsíci zlepšilo a překonalo odhady. Výkon asijských trhů je převážně pozitivní, ale Evropa znovu sklouzává k nepřesvědčivému vývoji.
Akcie nevědí kudy kam, dolar drží dobyté pozice
12.11.2021 Ačkoli Asie dnes rostla, pohyb evropských akciových trhů ani tentokrát není jednotný. Půl procenta ztrácí FTSE 100, mírně klesá nizozemský AEX, naproti tomu si drobné zisky připisují DAX , CAC 40 nebo americké futures.
Dolar posiluje, znovu je za 22 korun. Akcie pokračují smíšeně, tématem inflace
11.11.2021 Evropské akciové indexy pokračují ve smíšeném vývoji. Z těch hlavních klesá o AEX o půl procenta, drobné ztráty sledujeme i ve Španělsku či Itálii. DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 si však připisují 0,2-0,3 pct. Americké futures jsou také v plusu.
Fedu může šéfovat ještě větší holubice, výrobní inflace by se měla ustálit
09.11.2021 Během dopoledního obchodování sledujeme na evropských akciích pohyby jednotlivých titulů v souvislosti s finančními výsledky, ale indexy celkově pokračují v nevýrazném vývoji. DAX , FTSE 100 nebo CAC 40 jsou těsně v plusu, zatímco AEX nebo FTSE MIB naopak registrují drobné ztráty. Americké futures jsou blízko nulové změny.
Akcie začínají opatrně a soustředí se na inflaci. Koruna přestala posilovat
08.11.2021 Víkendová data z Číny ukázala, že její ekonomika se znovu více opírá o zahraniční obchod. Zatímco export v říjnu narostl nad očekávání (v dolarech +27 pct y/y), dovoz naopak za odhady zaostal. Jde o další evidenci, že v globální poptávce není problém, ale domácí poptávka v Číně je narušená útlumem realitního trhu i bojem proti covidu.
💲 USD rastie pred zverejnením údajov NFP
05.11.2021 Akciové indexy v Európe a americké futures sa obchodujú vyššie pred zverejnením údajov o pracovných miestach v USA. Mierne zisky futures na americké indexy prichádzajú napriek širokému posilňovaniu USD, ktoré možno dnes pozorovať. Americký dolár sa obchoduje vyššie voči všetkým hlavným partnerom a menám EM.
Lehce pozitivní vývoj na akciích i dluhopisech. Klid Fedu prověří trh práce
05.11.2021 Dnešek na evropských akciových trzích je převážně, ale nikoli jednoznačně, pozitivní. Roste zejména londýnský FTSE 100 podpořený slabší librou, ale AEX či CAC 40 přidávají jen 0,2 pct a DAX se obchoduje u včerejšího závěru. Americké futures jsou jen těsně v zeleném. Dluhopisové výnosy mají tendenci dál klesat, ale jde po včerejšku už pouze o menší změny.
Urychlí Fed normalizaci politiky?
03.11.2021 Středa přinese několik zajímavých makročísel, ale hlavní slovo bude mít večer Fed. V průběhu dne můžeme čekat report ADP ukazující tempo nabírání pracovníků v amerických firmách. Odhadovaných 400 tis. by byl slabší výsledek než před měsícem, ale stále v souladu s pokračujícími oživením trhu práce. Klíčová budou v tomto smyslu vládní data v pátek. Index ISM ze služeb v USA by podobně jako obdobný průmyslový index měl zůstat vysoko díky poptávce, aktivitě i protahujícím se dodávkám. Sektor sice také musí čelit problémům se vstupy a cenami, ale o poznání méně než ten průmyslový.
Výnosy na ústupu a smíšený vývoj na akciích
02.11.2021 Během úterního dopoledne dochází k citelnému poklesu výnosů evropských dluhopisů. Německé výnosy se snižují o 4 bazické body na 2Y i 10Y splatnosti. V zámoří výnosy klesají hlavně na kratším konci křivky, když trh možná koriguje sázky na rychlý vzestup úrokových sazeb Fedu. Před zítřejšími výsledky jeho zasedání lze čekat pokračující nervozitu.
Firemní i makro čísla zvedají obavy. Akcie dnes v červeném
29.10.2021 Páteční dopoledne je pro hlavní akciové trhy negativní. DAX klesá o 0,8 pct, AEX dokonce o procento. CAC 40 a FTSE 100 jdou dole asi o 0,4 pct. V červeném se pak obchodují také americké futures naznačující pokles Wall Street.
Ranné zhrnutie (29.10.2021)
29.10.2021 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie. S&P 500 si pripísal 0,98 %, Dow Jones pridal 0,68 %, zatiaľ čo Nasdaq vzrástol o 1,39 %. Americké futures však klesli.
Ranní shrnutí (27.10.2021)
27.10.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci mírným růstem. S&P 500 přidal 0,18 %, Dow Jones vzrostl o 0,04 % a Nasdaq přidal 0,06 %. Americké futures se během asijské seance pohybovaly do strany. Výsledková sezóna pokračuje.
Začátek týdne je opatrný. Powell čeká delší inflační tlaky
25.10.2021 Tento týden čeká hlavní trhy přísun množství důležitých informací. Budou to výsledky těžkých vah technologického sektoru, data o výkonu ekonomik ve 3Q nebo zasedání ECB. Dnešní dopoledne je opatrné asi právě z tohoto důvodu. Z nových dat jsme zatím dostali pouze německý index Ifo, který zaostal za odhady kvůli zhoršeným očekáváním firem.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Vývoj komodit | Čína a USA | Prohlášení guvernéra Rusnoka | První odhad HDP | Dynamický růst | Zpomalení čínské ekonomiky | Realitní trh | Prostor k růstu | Nárůst objemů | Omicron varianty | Zásoby zemního plynu | Výplach | Návrat do práce | Jack Ablin | Klíčové události tohoto týdne | Neel Kashkari | Akciové indexy v Asii | Výnosy dluhopisů | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | MBG.DE | Dolarový index DXY | Otřesy na trzích | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Panevropský index | Údaje z USA | Velký propad | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Týdenní makrokalendář | Bundesbank | Outperform | Prohlášení Fedu | Nezaměstnanost v eurozóně | Fiskální programy | Kalifornie | Pokračování výsledkové sezóny | Uvolňování karantén | Illinois | Itálie | Stoxx | Mercedes-Benz (MBG.DE) | PEPP | Obchodní deficit | Texas | Akcie firmy | Akcie čínských společností | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Nepříznivý vývoj epidemie | Cena žlutého kovu | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Nikl | Jan Tománek | Aktivita na kapitálových trzích | Pavel Hadroušek | Americký desetiletý výnos | Mladší investoři | WHEAT (pšenice) | Skandinávské měny | Kvartální výsledky | Pro investory | Zasedání ČNB | Hurikán | EURJPY | Cantor Fitzgerald | Trh práce | AMC Entertainment Holdings | Evropská komise | WeCHat | Investice | Britská centrální banka | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Spotřebitelský sektor | PMI ve službách v eurozóně | Dolar zpevňuje | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Česká měna dnes | Norges Bank | PMI v eurozóně | ADP report | První odhady HDP | Ifo | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | NYSE | Nižší sazby | E.ON | Britské dluhopisy | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | Rekord | Raiffeisenbank | Sartorius | Výprodeje akcií | Kryptoburzy | Bitcoiny | Futures kontrakty na zlato | Oživení ekonomiky | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | Administrativa prezidenta | Asijské trhy | Profit Taking | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Cena bitcoinu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Digitální aktiva | Dopad na sentiment | Pokles aktivity v průmyslu | Akcie společnosti | Čínské fondy | Dánové | Softwarová společnost | CSI 300 | Aktuální vývoj | Trh s ojetinami | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Asijská seance | Lagardeová | Měnové zasedání | Výnos | Asijské akcie | Ropné zásoby | Exchange | Kurz jednotné evropské měny | Goldman Sachs | Delta | TNOTE | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | SMA | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | IHNED | Marathon Oil | Index DOW | Import | Techy | Německý akciový index DAX | ČEZ | MRO | Nasdaq100 | Kontrakty | Akcie SAP | Dollar Spot Index | Průraz | Microsoft (MSFT.US) | Americký akciový trh | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | AUDUSD | Australská centrální banka (RBA) | Michel Barnier | Metaverse | Investing | Nejvýraznější růst | Krátkodobé výnosy | Růst hrubého domácího produktu | Posilování dolaru | Brent | Kansas City | Evropská data | Kontrakce | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Stimul | Peníze | Infekce Covid | Bilion | Aurora Cannabis | Suezský průplav | Strach | Kauza Archegos | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Baidu | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Projekce | Špatné výsledky | Měnová politika Fedu | Měny | Amgen | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Hlavní zprávy | Ceny dluhopisů | Efekt na trhy | Projev Jeroma Powella | Nejistoty na finančních trzích | Americká nezaměstnanost | Dell Technologies | ZEW index | Ruská společnost | Analytička Saxo Bank | Ebay (EBAY.US) | Vakcíny proti koronaviru | Evropské burzy | Best Buy (BBY.US) | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Výrazný vzestup | Akciový výhled | Robinhood | Béžová kniha Fedu | Daimler | Proražení | Představitelé ECB | Italská průmyslová produkce | Export | NFLX | Nikkei | Bond | Gilead | Robert Shiller | Statistiky z pracovního trhu | Data o vývoji HDP | EUR/CZK | AI | Ropná zařízení | Riziková averze | Ekonom společnosti | Evropská inflace | ByteDance | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Bridgewater | Hodnocení současné situace | Hongkong | Tichomoří | Dnešní obchodování | IPO | Hospodářské výsledky | HSCEI | Akcie Tesla | Mezibankovní | Rostoucí ceny energií | Čtvrtletní výsledky | Dluhopisoví investoři | GBP/USD | Sympozium | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Index NASDAQ 100 | Nadějné zprávy | Johan Sverdrup | Oživení trhu | Finanční trh | Bidenovy plány | Obchodní záležitosti | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Výhled Číny | Model Y | Šíření nemoci | Riot Platforms | Marek Mora | Výrobci elektromobilů | Nový rekord | FedEx | Obchodování na Wall Street | GBP/JPY | ACB.US | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | AMD | Negativní sentiment | Finanční ústavy | Inflační čísla | Index PPI | Příjmy a výdaje amerických domácností | FedWatch | Bayer | Jádrový index | Globální akciové trhy | Německý export | Další růst | Pracovní místa | Záchranný fond | Finanční instituce | Kontrakty na ropu | Inflace v lednu | Finanční ředitel | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Protistrana | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Boeing | Německé HDP | Růst v Číně | Pokles kurzu | Extrémní růst | Včerejší seance | Data o HDP | Makrokalendář | Plány | Vyřazení akcií | Banka Goldman Sachs | Akcie společnosti Tesla | TerraUSD | Americká média | EURTRY | Trh s nemovitostmi | Zisk | Jestřábí komentáře | Odložení brexitu | Tempo zdražování | GBP/EUR | Cestování | Šéf Bílého domu | Největší ekonomika | Čínské stimuly | Migrace | Německý DAX | BP | Americké centrální banky | Patria | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Analýzy | Tiskové agentury | Nike | Evropské ekonomiky | Americké HDP | DJI | JPMorgan Chase & Co | Vládní výdaje | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Hlavní události | Bohatý | Jednotná evropská měna | Swapy | Růst německé ekonomiky | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Česká zbrojovka | NVDA.US | Akcie společnosti Walt Disney | Trump dnes | Akcionáři | Úbytek pracovních míst | NFP | Grayscale | Investovat | Čínské hospodářství | Avast | Uber | Demokraté | Svátek v USA | Hospodářský vývoj | Huawei | Rozhodnutí centrálních bank | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Zasedání Evropské centrální banky | Rating Itálie | Nákupy dluhopisů | Britské volby | Průmyslové komodity | DJIA | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Dovoz | Unie | Loonie | Technologické tituly | Dobrá nálada | Senátní volby | Realitní společnost | Model 3 | Meta | Deflace | Ministerstvo obchodu | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Korekce na Amazonu | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Komoditní | Turecká lira | Nasdaq a S&P | Praha | The New York Times | Ekonomický kalendář | Prezident | RIOT | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Investing.com | Inflace v květnu | Zprávy | ZEW | Put opce | Dnešní data | Očekávání úrokových sazeb | Společnost Pfizer | Čínské zboží | Firemní zisky | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Cena ropy WTI | Bank of America | CME FedWatch | Celkový objem obchodů | Dovoz ropy | Nárůst sazeb | Retracement | Americký index | TIM | Vypnutí plynu | Extrémní nárůst | Energie | Futures na S&P 500 | Silný dolar | Odhad inflace | Fiskální rok | OPEC+ | Růst inflace | SAE | US500 | Raytheon | Ropné společnosti | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Asie | Finanční pomoc | Cena mědi | Inverze výnosové křivky | Boj s inflací | Velké firmy | Souhrn finančních trhů | Index Stoxx 600 | Regulátor | Anglie | Firmy | RMB | Index US100 | Australský dolar | Vývoj akcií | Demokraté a Republikáni | Bydlení | Ask | WHEAT | AMC | Aussie | Pfizer | Studie | Výkonnost indexu | Shortovat | Nástroj | Šéf německé centrální banky | Zpráva | S&P 500 Index | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Prémie | Zbrojovka | Russell Price | Recese ve Spojených státech | Masivní nákupy | Tencent | Cenová hladina | Měna | Znárodnění | Bankéř | Rok 2024 | iPhone | United Airlines | Janet Yellenová | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Silné cenové tlaky | Nadšení | Deficit | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Bloomberg | Ruské dluhopisy | Nová prognóza | GBP | ADR | XM | Johnson & Johnson | USDA | BYD | KB | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Čínský dovoz | China Evergrande | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Ústavní soud | Index výrobních cen | CME FedWatch Tool | Trump | Dnešní růst | Brands | Prezidentka ECB | NICKEL | Výsledky firem | Foot Locker | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Nejznámější kryptoměny | Index STOXX Europe | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | LEN | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | Digitální měny | USDCAD | S&P 500 futures | Dnešní makroekonomické ukazatele | Klíčové události | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Americké objednávky | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Aktuální problémy | BBY.US | Dobrá data | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Kongres | Obchodní rozhovory | Listopadová inflace | Joachim Nagel | Ameriprise Financial | Akcie v západní Evropě | Index cen výrobců | Hong Kong | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Weibo Corporation (WB.US) | Tapering | Reakce trhu | Pokles tržeb | Index Nikkei | Korporátní zprávy | Trh | Divize | Inflace ve Spojených státech | Komise | Vládní podpory | Výrazný růst | Nový výhled | České koruny | Lídři EU | Korekce | Zpřesněný odhad | Upozornění | Korporátní daně | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | AA | Průzkumy | Videokonference | Zveřejnění výsledků | Odveta | Francie | Dopad na trhy | Vakcína a covid | Politika centrální banky | Dopady koronaviru | Lowe's | Volby v Británii | S&P/ASX 200 | Yahoo | Propad | Philip Lowe | Posílení dolaru | Hlavní měny | Oldřich Dědek | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Apollo | UBER.US | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Exxon Mobil | Německý akciový index | Agentura S&P | Australské akcie | Pandemie koronaviru | SNB | Výkonnost indexů | Microsoft | Příležitosti | xStation | Dluhopisy a zlato | Alibaba | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Spotřebitelská inflace | ANO | Demokratické strany | WMT | Hrubý domácí produkt | Finanční rok | Sázka | Automobilky | Zpomalování ekonomiky | Exporty | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Unce zlata | Penzijní fond | Zahraniční obchod | Futures na DAX | Představenstvo | Kurz koruny k euru | Marriott | Pojišťovny | MSFT.US | Donald Trump | Výsledky společnosti | Medián | Vir | Objem obchodů | Revize amerického HDP | Graf | Těžební společnost | FIAT | Nifty 50 | Patrick Harker | Didi | Akciové trhy v Číně | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Euforie na akciích | Upgrade | Disciplína | Trumpova administrativa | Životní prostředí | Přehled | Plyn | CRO | Mutace viru | Tomáš Pfeiler | ADP report zaměstnanosti | Eurodolar | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Kovy | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Akcie automobilek | US2000 | Sektor kryptoměn | ADBE | Spoluzakladatel | Italská vláda | Bezpečnostní situace | Globální index | S&P 500 a Nasdaq | Březnová inflace | API | Ekonomické sympozium | G10 | Devizové trhy | Týdenní výhled | Měsíční data | Technologičtí giganti | Údaje o inflaci | Běžný účet | Chesapeake Energy | Reuters | AMC Entertainment | Zvýšení sazeb ČNB | Platforms | Brexit | Investment | Alphabet Inc. | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Obchody | Souhrnný index | Rekordní minimum | Overbalance | Palo Alto | ING | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Kontrakty na zlato | Pozornost | Osvobození | Silný frank | FTSEMIB | Růstový impuls | Firma | VIG | EURUSD | Česká měna | S&P 500 | EP | Obchodování GBP | Nižší růst | Příkaz | High Yield | Aktivity v Číně | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Weibo Corporation | Libra | Americký dolar | Britové | CFD | Rekordní minima | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Nová data | Výsledky Amazonu | 3M | Open | Evropská měna | MRNA.US | Zahájení výsledkové sezóny | Makrodata EMU | Covidová krize | Financovat | Jihokorejský KOSPI | Čínské měny | Aleš Michl | Pohyby na trhu | Moderna (MRNA.US) | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Airbus | Míra | Alibaba Group | Bankéři z Fedu | Úroky | HDP v USA | Plodiny | Akce centrálních bank | Jednání ECB | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | Mimořádné vládní podpory | Úroda | J&J | Budoucí vývoj | Silný trh | Dogecoin | Air | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Indikace | E-shopy | Japonsko | S&P500 | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Horší data | Evropská unie | TSLA.US | Jiří Rusnok | Pokles | Contango | Spot | USD/HKD | Množství peněz | E-mini | Bund | Onemocnění | Velikonoce | Carry trade | Země EU | Asijské indexy | Kryptoměna | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Nejvýraznější pokles | Technologické firmy | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Index AEX | Podpora | Nejistota | Obchodník | Portfolio manažer | Doporučení | Invest | MRNA | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | IBEX 35 | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Blue-chip | Remdesivir | Útok na Polsko | Index cen | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Lídři | OECD | Francouzský index | Prodej ropy | České HDP | Dnešní fundamenty | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | CBOE | Centrum | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Vlny koronaviru | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | Drahý kov | Flat | Americká data | Globální ekonomika | E-commerce | Nvidia | Cronos | Ceny komodit | PX index | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | Růst výnosů | Zasedání RBNZ | Prohlášení Powella | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Cena zlata | Rizikové averze | Americké hospodářství | Vice | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Riksbank | Risk | Momentum | Inflační výhled | Exxon | MSCI World | Energetické trhy | Německá vláda | Inflace v Británii | Výdaje | Dnes na trzích | Financování | Pokladniční poukázka | Zasedání RBA | Šíření viru | Jednání OPEC | Finance | JDE | Plynovod Jamal | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Nvidia (NVDA.US) | Stres | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Německý soud | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Dolar vůči jenu | USDJPY | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Virus | Line | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | GME | Velké banky | Dílčí index | Vyšší ceny | Zvýšení korporátní daně | Zahájení obchodování | Kov | Zvýšení inflace | QE | Makrodata ve Spojených státech | DNO | Mali | Cena | Distillate inventories | Dnešní čísla | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ostatní kryptoměny | Pokles trhů | Oil inventories | CME | Spotřebitel | Pojišťovna VIG | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | RBI | BAT | Kurz měny | Velké technologické firmy | Akcie Gamestop | WTI | Světová banka | Philip Lane | Bod | Americké akciové trhy | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Rivian | Silnější koruna | RBNZ | Polský zlotý | Paládium | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Únorová inflace | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Republikáni | Obchodování na americkém trhu | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Nové akcie | Konjunkturální průzkum | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | MicroStrategy | OCI | Domácnosti | Sázet | Ropné firmy | FTSE | Cena ropy | HKComp | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Advanced Micro Devices | Alibaba Group Holding Ltd | Tržby | Drobní investoři | Apreciace | Tržní sentiment | Marže | Valuace akcií | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Elliott | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Marriott International | Krach | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Klaas Knot | Ursula von der Leyenová | Aktivita v průmyslu | Maďarský premiér | Počet žádostí o podporu | Telecom | Nálada na trzích | Super Micro Computer | Lira | USD/CZK | US100 | Sektor zdravotnictví | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Kandidáti | Čínský index | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ceny v eurozóně | FX | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Forexové páry | RUB | Sazby beze změny | Polská vláda | Kurz | Market | Home Credit | Evropská centrální banka | Měny navázané na komodity | IFO index | ISM | Google | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | EUR/MWh | Stagnace | Pokles výnosů | TASS | CME Group | Close | Míra inflace v květnu | Pokles zásob | Lockdowny | Dluhový trh | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Krize v eurozóně | Vliv na obchodování | Aktivum | Oracle | Ruská invaze na Ukrajinu | Naše prognóza | Propad akcií | Nižší ceny ropy | Žlutý kov | Důležité fundamenty | Prezidentské volby v USA | Investujte | Měď | Úspory | Proinflační | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Best Buy | Odpor | AUD | Vítězství Bidena | Velcí producenti | Ranní okénko | SGD | Historická minima | Spekulace na růst | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Predikce | Fibo | Analytici | NATGAS | Elektromobily | Splatnost | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Softbank | Dluhy | Index VIX | Vysoká inflace | Hospodářství | Útok Hamásu | Euro STOXX | EV | Odhady ekonomů | Stimulační balík | FedWatch společnosti CME | Vývoj na akciových trzích | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Labouristická strana | Guvernér Fedu | Globální akciový index | Paul Nolte | Ceny hliníku | Výprodej akcií v Číně | Alokace | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Potíže s likviditou | Poptávka | Vývoz | AlfaOmegaTrhov | Teplé počasí | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Moody's | První odhad | Miliardy eur | Recese | HSI | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | ASML | Erdogan | CZK/EUR | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Implikovaná volatilita | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Pokles cen akcií | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Nákupní doporučení | Italské HDP | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Dohoda mezi EU a Čínou | Index volatility CBOE (VIX) | Slušné zisky | Frank | Prudký propad | Změna politiky | Balance | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | Růst čínské ekonomiky | Čínské indexy | Honeywell | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Futures kontrakty | Pšenice | Fitch | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Oslabuje dolar | Index důvěry | Capital | Měnový kurz | Brent (OIL) | Rizika | Eurozóna | Sterling | Úspěchy | Kiwi | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Americké banky | Silná poptávka | Francouzský CAC 40 | Nastavení trhů | Saxo | ACB | Technologický sektor | OSN | Soud | IG | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Shanghai Composite | Globální trhy | Výrazný pohyb | Henry Hub | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Zásoby plynu | Míra inflace | Exane | Vládní bondy | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Ekonomové | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Velké riziko | Čínské akciové trhy | EBITDA | Nařízení | Španělské statistiky z pracovního trhu | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Sazba hypoték | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Americký Senát | BTC | Fed index | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Mizuho | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Bridgewater Associates | Hrubý domácí produkt Německa | Dluhopisový trh | Podnikání | Akcie KB | Monetární politika | Tempo růstu | Nadprodukce | Pokles akcií | GfK | Snížení daně | Bankovnictví | Kryptoměny vs. meme akcie | Aerolinky | Americké dluhopisy | Čínský export | Break-Even | Biliony | Divergence | ETF | Ropa roste | China Telecom | Akcie klesají | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Úrokové sazby | Hlavní evropské indexy | Redukce | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Německý index DAX | Reporty | Bankéři | Obchodní aktivity | Ministr zdravotnictví | Long | Reálná ekonomika | Rally | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | Telekomunikace | Smíšené obchodování | Recese v USA | Pojišťovna | Futures na VIX | DAX | Bid-to-cover | Francouzský index CAC 40 | Nálady na trhu | Bear | Euro-dolar | Co bude | Payrolls | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Vakcíny proti COVID-19 | SWIFT | NVAX | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Indexy na Wall Street | Očekávání budoucího ekonomického růstu | České měny | Spekulace na pokles | Zlepšení ekonomického výhledu | Business | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Indikátor | Hlavní americké indexy | Projevy centrálních bankéřů | Slábnoucí dolar | Holubičí postoj | Pokles cen | TikTok | LPR | Růst ceny | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | SP500 | Developer Evergrande | YouGov | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Hlavní index PX | Vysoké zisky | Hliník | Akcie bank | Sentix | Trhy dnes | Pochybnosti | Index akcií | Erste | Výsledek voleb | Futures na ropu | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Debata | Načasování | Fio banka | Americký index S&P 500 | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Akcie padají | Politika | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Reálné výnosy | Komunikace | NEST | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Yahoo Finance | Strach z inflace | Deutsche Bank | VOW3 | Dnešní PMI | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Indexy S&P | Obchodování na devizovém trhu | Tlak na akcie | Richemont | Optimismus investorů | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Centrální bankéř | JPM | Akciové indexy | Čínské burzy | BBY | Společnost Gilead | Obchodní válka | Tomáš Holub | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | První zvýšení sazeb | Mercedes-Benz | Historická maxima | Byznys | Elektřina | WTO | EMA | Dohoda o brexitu | Litecoin | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Index DE30 | Ceny zlata | Výhled | Eskalace napětí | FOMC | Erste Group Bank | Růst akcií | Kurzy měn | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Komerční banky | Worldometers | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Hodnoty měny | Nová makrodata | Deriváty | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Počasí | Centrální banky USA | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Index Hang Seng | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Výsledek zasedání Fedu | Vyšší daně | Negativní vývoj | Američtí těžaři | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | Zisky společnosti Nvidia | Fondy | Euro Stoxx 600 | Federal Reserve Bank | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Komoditní trhy | Kyjev | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | PMI za leden | GOOGL.US | Technologický index | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nový týden | Bollingerova pásma | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Futures na americké akciové indexy | Obchodní aktivita | New York | MSFT | Spready | Hospodářskopolitické stimuly | Ekonomika | Obchodní bilance | EU | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Santa Claus Rally | G20 | Participace | Investiční bankovnictví | Konsensus trhu | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Helicopter money | Americké výnosy | Inflace v Německu | Ropa | Ceny aktiv | Kapitálové výnosy | Problémy v Číně | WB | Trhy v Číně | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Makroekonomická data | Fox News | OIL.WTI | xStation 5 | Wall Street výsledky | Transakce | Silné euro | Coinbase Global | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Desetileté dluhopisy | Vzestup inflace | Hry | Zaměstnanost | MNB | Černé zlato | Rozjednané prodeje domů | MIB | Cenový vývoj | Americká výnosová křivka | Asie a Tichomoří | Bankovní sektor | Výprodeje | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské akciové burzy | Značný pokles | DE30 | CFA | Bilance Fedu | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Akcie na Wall Street | Ropa dnes | Pimco | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční ředitel společnosti | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | RBA | DBK | Christine Lagarde | Růst aktivity | Báze | FDX.US | Nabídková cena | 3М | Index S&P/ASX 200 | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Optimismus na trzích | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | AMZN | Burza dnes | Optimismus na trhu | Globální trh | Oslabení | Patria.cz | Koronavirus dopady | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Prognóza ECB | Čínská měna | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Akcie GME | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Tržní hráči | Spojené státy | Makroekonomické události | Zkušenost | Hodnota indexu | Pakt stability | Signál | Ekonomický výhled | Digitální měna | Írán | Salmán | Zdražování | Archegos | Správní rada | Politici | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Ředitelka | Britská vláda | Pips | EPS | Komerční banka | ADP | RISK-ON | PMI ve službách | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | CPI v USA | Úbytek | Sankce | Optimistická nálada | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu | Koruna posílila | Úřad pro energetické informace | Trend dolů | Společnost | Časové období | Úspěch | Libra k dolaru | Sázky | ASX 200 | Futures na americké akcie | Ocenění akcií | Futures na indexy | Ceny ropy Brent | Thomas Barkin | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Společnost MicroStrategy | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Úvěrový rating | BMW | Non-Farm Payrolls | ASX | Slovensko | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Riziková aktiva | Organizace | Digitální daň | Odpovědnost | Brazílie | Aktivita retailových investorů | Poptávka po akciích | VIX | Sankce na Rusko | Růst | Index Dow Jones Industrial | Akciové futures | Fed včera | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Buy | Kmen koronaviru | Finanční situace | Politické události | Risk-off | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Zasedání MMF | JPMorgan | Společnost JPMorgan | Index | Jednání ČNB | Wall Street Journal | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Alipay | Fundament | Analytik finančních trhů | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Obchodní přebytek | Slabá čísla | Volby | SVB | CAR | Onemocnění Donalda Trumpa | Historie | Britské maloobchodní tržby | Norilsk | Ústup rizik | HDP Německa | Politická rozhodnutí | Dopad omikronu | Repo sazba | MasterCard | Inflační data | Spekulace na růst sazeb | Nárůst nových infekcí | Obchodní dohody | Japonský index Nikkei | Cíle | Bezpečnost | Jak investovat | Experimentální lék | Bloky | Trumpova cla | Hurikán v Mexickém zálivu | Amsterdam | Kurz euro | Aktuální situace | Ceny domů v USA | Novinky | Zlotý | Burzy v Evropě | Výkyvy | Volatilní | GameStop | Aktuální kurzy měn | Plynovod Nord Stream | Banky | Německý průmysl | Základní sazba | Americká seance | Prodeje | Dopolední obchodování | Evropské dluhopisy | Záznam z jednání ČNB | Komise v přenesené pravomoci | CNY | FDX | Ukazatel strachu | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Market rally | Americké firmy | Evropské firmy | Objemy na kryptoburzách | Marathon Oil (MRO.US) | Březnová data | Olívia Lacenová | Benchmark | Globální akcie | Česká inflace | Čtvrtletní zprávy | Vyšší cla | Cena zemního plynu | Poradenská společnost | Vyplácet dividendy | Dodávky ruského plynu | Šance | Účinné vakcíny | Měnové trhy | Opce na akcie | Podnikání na kapitálovém trhu | Odhady HDP | Británie | Covid | Americká administrativa | Fio | Výrobní ceny | Návratnost | Biliony USD | Odvětví | Šok | Pokračování expanze | Americké makro | Rozpočtový deficit | Akciové trhy v Asii | Report ADP | Druhá vlna | Dna | Indexy aktivity | Tlumení QE | Investorský sentiment | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Deeskalace | Poradenství | LVMH | Marek Chudoba | Nervozita na trzích | Volby v USA | SMCI | Nord Stream 2 | Sentiment investorů | Měnový pár | Cena za dolar | Výkyvy na měnových trzích | Otevírání americké ekonomiky | Kyle Rodda | Konference v Jackson Hole | GBP/AUD | David Vagenknecht | Prognóza Evropské komise | Jestřáb | MAR.US | MRO.US | Forward | Cenové války | Delta Air | AEX | Vakcinace | Upravený zisk | Benchmarky | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Kanadská centrální banka | Očekávaný růst | Macy’s | Sílící dolar | Významný dopad | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Zásoby zemního plynu v USA | Zásoby plynu v USA | Analytička | Futures na americké indexy | Zisk na akcii | Index volatility CBOE | Dopady pandemie | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Prodej vozů | Oblasti odporu | Trump trade | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Americké prezidentské volby | Hyundai | Norsko | Nálada v Evropě | Negativní dopad | Makro z USA | Růst britské ekonomiky | Ruské akcie | Americký prezident | Holubice | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Zasedání britské centrální banky | Britský premiér | Norilsk Nickel | After-market | Rostoucí ceny ropy | Francouzská Société Générale | Problémy v dodavatelských řetězcích | Banka | Nesoulad | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Nákupy vládních dluhopisů | Produkce ropy | Finanční výsledky | Makroekonomické data | TRY | Předpověď | PMI pro sektor | Země eurozóny | Bard | mmBtu | Nový Zéland | AMC.US | Moderna | Prohlášení politiků | Velké ztráty | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | 5G | Hodnota HDP | Investoři z Redditu | Krize | Restriktivní politiky | Makrodata USA | Průlom | PPF | Vyšetřování | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | High | Ruská invaze | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | Konkurenční společnost | FedEx (FDX.US) | Rotace | Ministr obchodu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Důvěra investorů | Druhá vlna COVID-19 | Index CSI 300 | American Airlines | Společnost Boeing | Financial | Riziko recese | Měnová politika v USA | Španělská ekonomika | Ekonomiky eurozóny | Michal Bárta | CAD | Short | Krátkodobý výhled | National Australia Bank | SPX 500 | Stlačení inflace | Zvolení Donalda Trumpa | Irská pojistka | Čínské exporty | Důvěra spotřebitelů | Target | Intel | Brokers | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Práce | Eleanor Creagh | GDPNow | Zprávy o vakcínách | DAX (DE30) | Francouzská vláda | Asijské akciové trhy | Spoření | Vývoj trhu | Akciové deriváty | Podniky | Neomezené nákupy | Investiční firmy | Americká měna | Silná rally | Hospodářské politiky | Nové úvěry | Konsolidace | Aramco | Američtí regulátoři | Kanada | Očkování | Finanční ztráty | Exponenciální klouzavý průměr | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Koruna posiluje | Pohyby na trzích | Američané | Volatility | Nižší náklady | Ekonomické podmínky | Jihokorejský Kospi | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Domácí měny | Nasdaq a S&P 500 | Americké zásoby zemního plynu | Dobrý obchod | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Vývoj epidemie | Zotavení ekonomik | WB.US | Maloobchodní prodeje | Malé ztráty | Odolnost spotřebitelů | City | Pozitivní vliv | Švédsko | Pracovní síly | Počet zaměstnaných | Směřování | AUD/USD | Velké americké banky | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Největší ekonomika eurozóny | Marathon | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Klimatické podmínky | Kia | USD/JPY | Štěstí | Biden | Měnový výbor | Cílové ceny | Dobrá čísla | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Země G7 | Propady na akciích | Akciový trh | Japonský trh | Weibo | Směrnice | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Politbyro | Virtuální mince | Výnosy dvouletých dluhopisů | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | BioNTech | Offshore | Automotive | Stav nouze | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Osobní příjem | I-Trader | Snížení úroků | Orbán | NZD | Šéfka ECB | Ropná firma | MWh | EUR/GBP | Investování | Ericsson | Omicron | Jamal | Kotace | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Tržní nálada | Sazby Fedu | Yum Brands | Zadlužení | Obchodníci | Růst čínského HDP | Kurz kryptoměny | Směřování trhů | Hamás | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Portfolio manažer Cyrrus | US dolar | Eastman Kodak | Repo obchody | Dluhopisy | Trading | Politická opatření | Platební bilance | EK | Krátkodobé zisky | Účastníci trhu | Bid | Fiskální pomoc | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Ceny zemního plynu v USA | Chudoba | Turecké liry | Vývoj na kapitálových trzích | Akciový index DAX | Futures v Evropě | Uvalení cel | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Tchaj-wan | Trade | ČR | MIFID | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Varianty covidu v USA | Currency | Zlepšení nálady | Eurodolar dnes | Evropské akciové indexy | KOSPI | Psychologický efekt | Ministerstvo financí | Čínské politbyro | Zasedání centrálních bank | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Rezistence | Úrokový diferenciál | Společnost Microsoft | Ford Motor | EBAY.US | USA | Zemědělství | Šíření koronaviru | Advanced Micro Devices (AMD) | Výraznější pokles | Hlavní akciové trhy | Omezování nákupů aktiv | Varianty covidu | JPMorgan Chase | Sazby | Makléř | XTB | SPOT | Konzultant | Netflix | Čínské centrální banky | Dopady pandemie COVID-19 | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Dluhové krize | Kontrakt | Doji svíčka | Miliardy dolarů | SPX | Hlavní ekonom | Riziko a výnos | Ocenění | Burze | Brazilský real | Durace | Meziroční inflace | Sektor služeb | Ruská armáda | Výprodej dluhopisů | Výkon | Americký kongres | Saudi Aramco | Zisk na akcii (EPS) | Palo Alto Networks | Domácí poptávka | Zásobníky | Premiér Boris Johnson | Volatilita na finančních trzích | NewYorská burza | Ekonomické zprávy | Tržní vývoj | Stimuly | Zisky společnosti | Konkurent | Klíčové centrální banky | VIAC | Výsledky za první pololetí | Americké trhy | Americký ministr financí | Vyšší výnosy | XTB Research | Motivace | Rostoucí úrokové sazby | Bloomberg Dollar Spot Index | Statistika | Akcie amerických bank | Král Salmán | CBDC | MBG | Další pokles | Tengiz | Riot | Oživit ekonomiku | Vývoj na akciích | Franchise Group | Uber (UBER.US) | Intervenovat | Akcie bankovních domů | Rekordní nárůst | Ameriprise | Emise | B. Riley Financial | Fiskální stimul v USA | Německá obchodní bilance | LNG | Výnosy italských dluhopisů | Solidní výsledky | Německá inflace | Německé dluhopisy | Jestřábi z Fedu | US30 | Michael McCarthy | Dodavatelské řetězce | Obchodní přebytek Číny | Chování spotřebitelů | Cena americké ropy | Sociální sítě | Dolar slábne | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Čínská makrodata | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Prodej | Nervozita | Bryant Riley | Lael Brainardová | Obchodovanie | Japonská centrální banka | Euforie | Eli Lilly | Investiční | Spekulovat | Snížení daní | Oznámení | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Cena plynu | CISCO | Progres | Přední investiční banka | Včerejší obchodování | Aurora Cannabis (ACB.US) | HKD | Pozornost finančních trhů | Rozmach nákazy | Opce | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Kontrakt na WTI | Česká ekonomika | Futures trhy | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | HDP v ČR | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Energetický sektor | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Průmyslová produkce v únoru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Nancy Pelosiová | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Závislost | Česká koruna | Futures kontrakty na ropu | Hike ECB | Úřad pro energetické informace (EIA) | Konzervativci | Marriott International (MAR.US) | Uzavření trhů | MIC | Krypto | CBOE (VIX) | Ranní komentář | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Evropská opatření | Investování je rizikové | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | CL | PBOC | DAX 30 | Trh s bydlením | TopForex | Hlavní akciové indexy | Vakcína proti koronaviru | Závazky společnosti | TSLA | Členské země | New York Times | Fond | Blue chips | Dow Jones Industrial Average | Filip Horečka | Odliv peněz | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Spekulanti | Americká ministryně financí | Realitní sektor | Gasoline inventories | Tiering | Objednávky | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Manažer Cyrrus | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Začátek summitu | Čínský vývoz | G7 | Evropské akciové trhy | Index Nikkei 225 | Evropské země | USD/CAD | Čínské vlády | Futures na zemní plyn | Investiční banka Goldman Sachs | Výsledky NFP | Averze vůči riziku | Uhlí | Pfizer/BioNTech | Fundamenty | Omikron | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Boj s koronavirem | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Obchodní hodiny | Komodity | Trh s kryptoměnami | Hlavní finanční trhy | Správa | Odkup akcií | Firemní výsledky | Makrodata EU | Miliardy | Výnosy | Výrazné contango | Oblasti umělé inteligence | Nespokojenost | Put | Maloobchodní tržby v USA | Banky v eurozóně | Disney | Mezinárodní obchod | Akcie automobilky | Vlády | Caixin | Buenos Aires | Kryptoměny | Investiční doporučení | Firemní zprávy | Vedlejší účinky | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Průmyslové kovy | Capital.com | Medvědí trend | Koronavirus | Kurz EUR | Centrální bankéři | Belgie | Zlepšení | Index amerického dolaru | Německý ústavní soud | Růst poptávky po ropě | Cena kontraktu | ČTK | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Útlum ekonomické aktivity | Měnové podmínky | Výrobci aut | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Kodak | Španělsko | Transakce s kryptoměnami | Výrobní inflace | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Emerging markets | AFL-CIO | IBEX | Wall Street | Ropný průmysl | XPeng | DPH v Německu | Index DAX | Markit | Nákup dluhopisů | Američtí zákonodárci | Graf dne | Ceny mědi | Čínské firmy | Nový kmen koronaviru | Hike | Americké vlády | Spotřebitelské ceny | Účinnosti vakcín
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot