Pražský PX

Ranní okénko - Dnes vývoj inflace v ČR a druhé vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
10.07.2024 Důležitým aspektem dnešního dne bude zveřejnění červnové inflace, která by v České republice podle našeho odhadu mohla mírně zrychlit na 2,7 % r/r (vs 2,6 % v květnu). Přestože medián analytických odhadů je nakloněn spíše mírnému poklesu tempa růstu cen, naše analýza upozorňuje na omezení prostoru pro další pokles v kategorii potravin, která v posledních měsících pomáhala průměrné ceny stabilizovat, a která zároveň podle posledního šetření Českého statistického úřadu naopak začíná vykazovat růst. Zároveň se ukazuje, že cenové tlaky ve službách jsou perzistentní a mohly by se v průběhu celého roku pohybovat ve výši 5 %.

Ranní okénko - Dnes nezaměstnanost v ČR a vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
09.07.2024 Dnes bude pokračovat série příchozích dat o české ekonomice započatá během včerejšího dne. Již za pár okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní, jak se vyvíjí zdejší nezaměstnanost. Od začátku roku podíl nezaměstnaných klesal až na květnových 3,6 %. Sezónní vlivy naznačují, že by nezaměstnanost mohla dále klesat, ale vzhledem k působení negativního šoku do ekonomiky, který se zpravidla na trhu práce projevuje se zpožděním, očekáváme její stagnaci na úrovni 3,6 %. Zároveň bude třeba sledovat další osud hutě Liberty Ostrava, která na sebe podala insolvenční návrh. V tomto podniku je zaměstnáno přes 5000 pracovníků, kterým hrozí, že přijdou o své zaměstnání. Ti si v současné chvíli mohou zažádat o finanční pomoc, kterou jim poskytne stát či Moravskoslezský kraj.

Ranní okénko - Nabitý konec týdne i přes nastávající svátky
04.07.2024 Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku oslavující příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy si shrneme, co nás čeká dnes i zítra. Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se v květnu vyvíjely tržby maloobchodních prodejců. Trh očekává stejně jako v dubnu meziroční růst o 5,3 %, naše predikce je téměř identická (+5,4 %). Vzestup maloobchodního sektoru, který započal na konci minulého roku, bude každopádně ve zbývající části roku pokračovat na pozadí růstu reálných mezd českých domácností.

Ranní okénko - Pokles inflace v Německu by měl být následován poklesem i v celé eurozóně
02.07.2024 Dnešní den bude zajímavý především díky úvodnímu odhadu červnové inflace v eurozóně. Meziměsíční dynamika by podle trhu měla stejně jako v předchozím měsíci dosáhnout výše 0,2 %. Naše i tržní prognóza předpokládá, že v meziročním vyjádření by po květnovém nárůstu na 2,6 % mělo dojít k poklesu na 2,5 %. Rovněž jádrová inflace by se měla snížit o 0,1 p.b., a to z 2,9 % na 2,8 %. Eurostat ve stejný čas vydá údaj o výši nezaměstnanosti. Ta by měla v květnu podobně jako v dubnu činit 6,4 % a zůstala by tak na historickém minimu.

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce
01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.

Ranní okénko - Zasedání ČNB pod rouškou tajemství
27.06.2024 O hlavní události dnešního dne není pochyb. Zasedat totiž bude bankovní rada ČNB, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Shoda napříč analytickou obcí i samotnou bankovní radou panuje na tom, že úrokové sazby půjdou opět dolů, ale otázkou je o kolik. Bankovní rada na každém svém měnově-politickém jednání v tomto roce snížila sazby o 50bb, ale květnová makroekonomická prognóza z dílny ČNB naznačila, že v průběhu roku dojde ke zpomalení cyklu uvolňování měnové politiky a bankovní rada přistoupí ke snižování sazeb o standardních 25bb.

Ranní okénko - Za týden zasedá ČNB - sníží sazby o 25bb nebo 50bb?
20.06.2024 Dnešní den nabídne, jak se vyvíjejí ceny výrobců v Německu. Ty v meziročním srovnání klesají již od července minulého roku, a to zejména díky výraznému poklesu cen energií. V dubnu se ceny ve výrobě snížily o 3,3 %, v květnu podle trhu došlo k poklesu o 2 %. Prostor pro další snižování cen se ovšem zužuje, jelikož pomalu začne vyprchávat efekt vysoké srovnávací základny. Z Evropy dorazí ještě údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně, která zůstává i nadále pesimistická a ani červen tento stav nezmění. Na druhé straně od září roku 2022, kdy dosáhla svého dna, téměř setrvale roste a přibližuje se svému historickému průměru.

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu, maloobchod a průmysl v USA
18.06.2024 Dnes se dozvíme výsledky červnového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. Přítomnost je shledávána velmi negativní, nicméně v květnu se míra pesimismu významněji snížila a trh očekává, že v podobném rozsahu dojde ke zlepšení i nyní. To je dáno pomalu se oživující ekonomikou a zahájeným cyklem uvolňování měnové politiky ze strany ECB. Naproti tomu budoucnost byla v posledních měsících vnímána optimisticky, kdy v průběhu celého letošního roku byly překonávány v pozitivním slova smyslu odhady trhu. Nicméně v dalších měsících vnímání budoucnosti pravděpodobně nebude růst takovým tempem jako dosud.

Ranní okénko - Přehled týdne: ceny výrobců v ČR a PMI ve světě
17.06.2024 Nový týden přináší nová data, tentokrát bude k zajímavým událostem patřit zejména cenový vývoj na straně výrobců v České republice a v Německu. Dozvíme se také údaje o inflaci a spotřebitelské důvěře v eurozóně, ze Spojených států nás zaujme především výkon maloobchodu a průmyslového sektoru.

Ranní okénko - Týden uzavřou předběžné odhady spotřebitelské důvěry v USA
14.06.2024 Na závěr týdne bude k důležitým událostem patřit zejména předběžný odhad spotřebitelské důvěry v USA, kterou v měsíční frekvenci publikuje Michiganská univerzita. Podle mediánu analytických odhadů by v červnu mělo dojít ke zvýšení sentimentu z 69,1 na 72,0 bodů, což značí zlepšující se výhled na ekonomický vývoj v horizontu následujících 6 měsíců. Ke zvýšení by mělo dojít i v případě hodnocení současné situace, která by se dle tržního konsenzu měla lepšit z květnových 69,6 bodů na 72,2 v červnu.

Ranní okénko - Překvapí česká inflace opět směrem výše?
11.06.2024 Dnes za pár minut odhalí Český statistický úřad, jak se vyvíjela tuzemská inflace. V únoru a březnu sice bylo dosaženo inflačního cíle ČNB, ale existovala inflační rizika jejího opětovného zvýšení, ač ne takového rozsahu jako v posledních dvou letech. V dubnu se jedno z nich naplnilo, když meziroční inflace v dubnu dosáhla výše 2,9 % (odhad trhu 2,4 %) zejména z důvodu výrazného zpomalení poklesu cen potravin.

Ranní okénko - Přehled týdne: nezaměstnanost v ČR, inflace v ČR a SRN, v USA inflace a zasedání Fedu
10.06.2024 Tento týden bude co do objemu nových dat zřejmě skromnější, nabídne však několik důležitých událostí. V České republice nás bude zajímat především statistika nezaměstnanosti, dále pak vývoj inflace, který se dozvíme kromě ČR postupně i z Německa a USA. Právě Spojené státy budou pomyslným středobodem pozornosti investorů v tomto týdnu, když ve středu zasedne Federální výbor pro volný trh (FOMC), který bude diskutovat nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního ekonomického vývoje by dle našich i tržních očekávání zatím nemělo dojít ke změně referenčních úrokových sazeb směrem dolů ani nahoru, byť obě možnosti jsou předmětem diskuzí.

Ranní okénko - Očekávané snížení od ECB, dnes další data z amerického trhu práce
07.06.2024 Dnes se v odpoledních hodinách dozvíme další data z amerického trhu práce. Vícero údajů z poslední doby naznačilo jeho potenciální ochlazení, což zvýšilo očekávání finančních trhů, že by Fed mohl zahájit cyklus snižování sazeb na svém zasedání v září. Fed totiž podmiňoval uvolnění měnových podmínek nejen utlumením ekonomické aktivity, ale také snížením napjatosti pracovního trhu. Více napoví dnešní údaj o změně pracovních míst mimo zemědělský sektor, kdy se pro květen předpokládá podobná hodnota (+185 tis.) jako v dubnu (+175 tis.). To je tak výrazné snížení ve srovnání s daty z prvního čtvrtletí tohoto roku. Míra nezaměstnanosti se od začátku roku nepatrně zvýšila z 3,7 % na 3,9 % v dubnu a na této úrovni by měla zůstat i nyní. Dynamika hodinové mzdy postupně zpomaluje, v dubnu se dostala pod 4 % a trh očekává, že tomu tak bude i v květnu.

Ranní okénko - Dnes údaje z českého a německého trhu práce
04.06.2024 Dnes se dozvíme, jakým tempem v prvním čtvrtletí rostly nejen nominální mzdy, ale také mzdy reálné. Reálná kupní síla během nedávného vysoko-inflačního období v ČR poklesla zhruba na úroveň roku 2018, což se projevovalo zvýšením úspor domácností a největším poklesem spotřeby v rámci EU. Situace na trhu práce však zůstala poměrně napjatá a inflaci se podařilo snížit až na 2% cíl, poté držet uvnitř tolerančního pásma, tedy v mezích akceptovaných centrální bankou. Na základě našeho odhadu pro vývoj nákladů práce by tak průměrné mzdy v prvním kvartále měly konečně vzrůst, a to o 6,6 % nominálně a až o 4,4 % i reálně (r/r).

Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB
31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.

Ranní okénko - Smíšený obrázek průzkumu instituce Ifo
28.05.2024 Dnešní den nabídne pouze jediný zajímavější údaj a tím bude spotřebitelská důvěra Conference Board. Americkému hospodářství se dosud dařilo nad očekávání, a to zejména kvůli spotřebě domácností. Jejich důvěra v tamní ekonomiku byla totiž historicky nadprůměrná díky rostoucím příjmům a příznivé situaci na pracovním trhu, přestože se předpokládalo jeho ochlazení. V tuto chvíli ale nezaměstnanost atakuje historicky nejnižší úrovně a stále je vytvářeno značné množství nových pracovních míst. V rámci průzkumu Conference Board i v rámci průzkumu University of Michigan se zdá, že na spotřebitele zatím příliš nedoléhala vyšší inflace či vyšší úrokové sazby. Výsledky z minulého měsíce nicméně naznačily možné ochlazení domácí poptávky, kdy v případě Conference Board index důvěry spotřebitelů výrazně klesl z 103,1 bodů na 97 bodů, přičemž se očekával mírný nárůst.

Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA
15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.

Ranní okénko - Tento týden nabídne data zejména o inflaci
13.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme především údaje o inflaci, a to napříč světem. Již dnes bude publikován výsledek tuzemské inflace za měsíc duben. Po dvou měsících, kdy inflace spadla až na 2% cíl ČNB, očekáváme její mírné zvýšení na 2,4 % v souvislosti s pokračujícím růstem cen v oblasti služeb či vyššími cenami za pohonné hmoty. Ve středu bude zveřejněn ostře sledovaný výsledek inflace ve Spojených státech amerických, kde od začátku roku docházelo k nárůstu. Nyní trh očekává mírné zpomalení z 3,5 % na 3,4 %, nicméně v letošním roce trh pokaždé podstřelil výši skutečné inflace. V průběhu týdne dorazí také konečné výsledky inflace z Německa i celé eurozóny.

Ranní okénko - Týden plný událostí
29.04.2024 Tento týden bude doslova nabitý ekonomickými událostmi. V úterý se dozvíme, jak si vedly evropské ekonomiky na začátku letošního roku, když budou publikovány výsledky HDP za první kvartál 2024. Zároveň ve stejný den Eurostat zveřejní úvodní odhad inflace za měsíc duben, indicii o její výši ovšem získáme již dnes díky údaji z Německa. Zasedat budou také centrální bankéři, ve čtvrtek se bude rozhodovat o dalším nastavení měnové politiky v České republice, kdy očekáváme podobně jako zbytek trhu další snížení sazeb o 50bb. Již ve středu se koná zasedání Fedu, který velmi pravděpodobně nechá úrokové sazby na stávající úrovni. Z Ameriky v tomto týdnu dorazí také nejnovější údaje z trhu práce, který se dosud jevil jako velmi přehřátý a je jedním z faktorů, proč se inflaci dosud nepodařilo stlačit k 2% cíli.

Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný
26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.

Ranní okénko - Důvěra v tuzemskou ekonomiku na vzestupu
25.04.2024 Nejpodstatnější událostí dnešního dne je zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky v prvním kvartále tohoto roku. Tamní ekonomika sice neporoste takovým tempem jako ve druhé polovině loňského roku, ale trhem predikovaný růst o 2,5 % by překonal odhady z minulého roku. Za celý letošní rok by americké hospodářství mohlo vzrůst o více než 2 %, což odhaduje i Fed ve své poslední makroekonomické prognóze. Hlavním faktorem růstu v USA je spotřeba domácností, která neochabuje i díky dobré situaci na trhu práce. Potvrdí-li se takový výsledek nebo dokonce růst předčí očekávání, bude to další důvod pro ponechání úrokových sazeb na restriktivnější úrovni po delší časový úsek.

Ranní okénko - PMI data optimismus nedodala
24.04.2024 Za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky dubnového konjunkturálního průzkumu. Od začátku roku pozorujeme vyšší důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, což je dáno především vývojem inflace. Skokové zdražování pominulo, některé položky dokonce zlevňují a Češi tak přestávají chodit do obchodů se strachem. V případě byznysové sféry je situace komplikovanější, protože poptávka je stále utlumená a vývoj v Německu musí znervózňovat zejména český průmysl. Na druhé straně se očekává pokračování uvolňování měnové politiky ČNB a s tím spojené větší dostupnosti finančních úvěrů na rozvoj své aktivity. Zároveň došlo ke stabilizaci cen energií, které trápily firmy zejména v posledních dvou letech.

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení PMI
23.04.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru. Ten nejdříve dorazí z Německa, kde v posledních dvou měsících poměrně razantně poklesl, nicméně v dubnu by podle trhu mělo dojít k opětovnému nárůstu. Situace v německém průmyslu ale zdaleka není dobrá, když hlavní potíž spočívá v nízké zahraniční poptávce. Vývoj v Německu sice stahuje výsledek celé eurozóny, ale ta si jako celek vede mnohém lépe.

Ranní okénko - První odhad růstu HDP za 1.Q 2024 v USA či data ohledně PMI v tomto týdnu
22.04.2024 V tomto týdnu dorazí podstatné ekonomické údaje především ze Spojených států amerických. Tím nejzásadnějším bude pravděpodobně ve čtvrtek zveřejněný první odhad růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle odhadu analytiků by výkon tamního hospodářství v anualizovaném vyjádření měl být vyšší o 2,3 %, což by tak byl sice nižší růst oproti druhé polovině loňského roku, ale stále vyšší než by si představovat Fed pro dosažení svého inflačního cíle. Fed bude také pozorně sledovat páteční cenový index PCE, který se vyvíjí lépe, než index CPI, ale podle trhu i ten mírně stoupne, z 2,5 % na 2,6 %. Dále se dozvíme nejnovější výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) v USA, Německu i celé eurozóně.

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD
19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.

Ranní okénko - Optimismus mezi analytiky v Německu nadále roste
17.04.2024 Dnes dorazí jediný údaj z tuzemské ekonomiky, a to ceny průmyslových výrobců. Stabilizace cen v oblasti průmyslu započala již v průběhu minulého roku a pokračuje i letos. Podle naší prognózy očekáváme mírný meziměsíční nárůst (+0,2 %) především ve spojitosti s rostoucími cenami ropy. Odhad trhu je takřka identický (+0,3 %).

Ranní okénko - Inflace drží Fed v šachu, dnes zasedá ECB
11.04.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka a její rozhodnutí je předem téměř jisté, jelikož v rámci agentury Bloomberg mezi analytiky panuje stoprocentní shoda na tom, že sazby zůstanou i tentokrát nezměněny.

Ranní okénko - Dnes data o inflaci z ČR i USA, večer zápis ze zasedání Fedu
10.04.2024 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní výsledek březnové inflace. Ta by podobně jako v únoru měla podle našeho i tržního odhadu zůstat na inflačním cíli ČNB (2 %). Inflaci táhly směrem dolů pravděpodobně opět ceny potravin. Nicméně jedná se o velmi volatilní složku spotřebitelského koše, tudíž pokud by došlo k přerušení meziročního poklesu cen potravin, který pozorujeme v posledních měsících, inflace by opět povyrostla, ač by se velmi pravděpodobně pohybovala v rámci horní části tolerančního pásma. Na druhé straně rostly ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích díky rostoucím cenám ropy na světových trzích a rovněž slabší koruně.

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB
08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.

Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce
05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed
20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka
06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, dorazí data z amerického trhu práce
04.03.2024 Vrcholem nadcházejícího týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ta drží depozitní sazbu na úrovni 4 % již od září loňského roku. Nyní se očekává, kdy bankovní rada zahájí cyklus snižování úrokových sazeb. S pravděpodobností limitně blížící se jistotě to nebude na tomto zasedání, ale trhy budou bedlivě sledovat jakýkoli náznak, který by více poodhalil začátek uvolňování měnové politiky. Zároveň bude představena také nová makroekonomická prognóza, která bude vzhledem k aktuálním údajům obsahovat nejspíše revizi inflace směrem níže, ale také nižší HDP v tomto roce. V takovém případě bude větší tlak na snižování sazeb, i přesto bude pravděpodobně prezidentka Christine Lagarde spíš zdrženlivější a bude zdůrazňovat nutnost vyčkání na další data, především ve vývoji mezd.

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA
27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.

Ranní okénko - Lednová inflace v ČR - bude začínat trojkou nebo dokonce dvojkou?
15.02.2024 O dnešní hlavní ekonomické událostí nemůže být sporu. Za pár minut Český statistický úřad ukáže výsledek lednové inflace. Po dvou letech velmi vysoké inflace je zřejmé, že éra skokového zdražování je konečně za námi, nicméně otázkou zůstává, kam až se inflaci podařilo stlačit. Velmi napoví právě lednová inflace, která ovšem skýtá mnohá tajemství, což se odráží i na odhadech analytiků. Medián trhu odhaduje meziroční inflaci ve výši 2,9 %, zatímco nejoptimističtější prognóza predikuje inflaci ve výši 2,1 % a na druhé straně naše predikce je výrazně pesimističtější, kdy očekáváme také pokles ale pouze na 3,8 %.

Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená
13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští
01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.

Ranní okénko - Recese na dohled
30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v eurozóně na vzestupu?
23.01.2024 Začátek tohoto týdne se z ekonomického pohledu rozjíždí pomaleji, když po pondělku ani v úterý nedorazí větší množství ekonomických dat. Patrně nejzajímavějším údajem bude index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který by ale patrně neměl ovlivnit čtvrteční zasedání bankovní rady Evropské centrální banky. I nadále by měl mezi spotřebiteli přetrvávat pesimismus, ač jeho míra se v posledních měsících velice pozvolně snižuje. To souvisí s postupným poklesem inflace a vyhlídkami na uvolňování měnové politiky ze strany ECB, což by se mimo jiné projevilo ve vyšší dostupnosti úvěrů.

Ranní okénko - Čekají německou ekonomiku lepší časy?
17.01.2024 Dnes vyjde jediný tuzemský údaj tohoto týdne, kdy Český statistický úřad zveřejní, jak se v prosinci vyvíjely ceny výrobců. Stejně jako trh očekáváme, že v průmyslu meziměsíčně v prosinci poklesly o 0,2 %, což by v meziročním srovnání znamenalo růst do 2 %. Zajímavý bude rovněž vývoj v zemědělském sektoru, který nám naznačí další možný vývoj v cenách potravin.

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?
12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.

Ranní okénko - Dostane se průmyslová produkce v Německu konečně do kladných čísel?
09.01.2024 Dnes za několik pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociální věcí prosincové údaje ohledně tuzemské nezaměstnanosti. Podle našeho odhadu by se podíl nezaměstnaných měl zvýšit z 3,5 % na 3,8 %. Tento nárůst je primárně způsoben sezónními vlivy, kdy v zimních měsících dochází ke zvýšení nezaměstnanosti v důsledku úbytku sezónních prací. Dále se začínají projevovat mírně se zhoršující podmínky ve zpracovatelském průmyslu, což již několik měsíců naznačuje report indexu nákupních manažerů (PMI).

Ranní okénko - Nový rok začne ve znamení dat PMI či inflace v eurozóně
02.01.2024 Za celý tým Raiffeisenbank Economic Research Vás vítáme v novém roce 2024 a rádi bychom Vám popřáli zejména zdraví, štěstí a mnoho pracovních i osobních úspěchů.

Ranní okénko - ČNB: stabilita nebo cut, to je, oč tu běží
21.12.2023 Předvánoční období kromě shánění vánočních dárků, pečení cukroví či sledování pohádek vyplní poslední měnově-politické zasedání České národní banky v tomto roce, které je do poslední chvíle zahaleno pod rouškou nejistoty. Již na listopadovém jednání rozhodnutí nebylo jednomyslné (5:2) a nyní se očekává velmi vyrovnaná diskuse. Členové bankovní rady budou zvažovat několik faktorů, které budou vstupovat do jejich rozhodnutí. Velikou neznámou je síla lednového přecenění v příštím roce, která mimo jiné souvisí s cenami energií, daňovými změnami v rámci konsolidačního balíčku či cenovou politikou obchodníků.

Ranní okénko - Jestřábí postoj ECB
15.12.2023 Tento týden uzavřou předběžně údaje indexu nákupních manažerů (PMI) v Německu, eurozóně i USA za prosinec. Průmysl v Německu se potýká s mnoha problémy, což se projevuje i na výsledku tohoto indexu během celého letošního roku, když zůstává hluboko pod úrovní 50 značící expanzi. Oproti listopadu (42,6 bodů) sice trh očekává mírné zlepšení (43,2 bodů) ve zpracovatelském sektoru, ale odrážení ode dna je velmi pozvolné.

Ranní okénko - Fed představil výhled pro příští rok, jak tomu bude v případě ECB?
14.12.2023 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání Evropské centrální banky. Ta s vysokou pravděpodobností již ukončila cyklus utahování měnové politiky a ponechá tak sazby na stávajících úrovních na svém posledním jednání v tomto roce. Diskuze se tak přetočila k tomu, kdy bude zahájen proces uvolňování měnové politiky.

Ranní okénko - Včera inflace v ČR, dnes v USA
12.12.2023 Dnes dopoledne bude zveřejněn výsledek prosincového průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. I nadále je aktuální ekonomická situace hodnocena velmi negativně, ale pohled se upírá již do dalšího roku a v tomto případě převládá pozitivní nálada. Již v listopadu bylo očekávání ohledně budoucnosti až překvapivě optimistické a v prosinci by dle analytiků měl tento trend pokračovat především v souvislosti s dále klesající inflací, očekávaným uvolněním měnové politiky a také s oživením ekonomické aktivity v Evropě.

Ranní okénko - Další hike od ECB nečekáme
26.10.2023 Dnes nás čeká nejdůležitější událost tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání ECB. Trh se shoduje na tom, že centrální bankéři ponechají sazby na stávající úrovni, přestože někteří jestřábí členové bankovní rady se přiklánějí k možnosti ještě jednoho hiku. Většina bankovní rady ale tíhne ke stabilitě, protože dle jejich názoru inflace dosáhla svého vrcholu a nyní znatelně klesá, což potvrzuje i její zářijový výsledek, kdy v meziročním vyjádření poklesla z 5,2 % v srpnu na 4,3 % a jádrová inflace z 5,3 % na 4,5 %. Kombinace příchozích dat a komentářů členů bankovní rady ECB nás utvrzuje v přesvědčení, že další hike nepřijde.

Ranní okénko - Výsledky PMI ze zahraničí
24.10.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI) za říjen, kdy tento údaj dorazí jak z Německa, tak z eurozóny a ze Spojených států amerických. V případě našeho západního souseda se očekává symbolické zlepšení z 39,6 na 40,1, což je ale stále hluboce pod hraniční hodnotou 50. Zatím to ani zdaleka nevypadá, že by se německý průmysl odrazil ode dna, ba naopak míra pesimismu se zdá čím dál tím silnější. To nepotěší ani český průmysl, který je úzce svázán s německým, především v automobilovém sektoru. Taktéž v eurozóně se předpokládá kosmetický nárůst tohoto indexu, ale i zde je velmi daleko od hranice 50 bodů. To v USA je situace odlišná, když tento ukazatel setrvává od letošního února nad hraniční hodnotou, ale od května se pomalu sune níže a níže. V říjnu se pak očekává, že by mohl prolomit zmíněnou hranici ale v negativním vyjádření.

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB
23.10.2023 Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zasedání ECB a očekává se, že bankovní rada ponechá sazby na stávajících úrovních. Tento postup naznačili představitelé ECB po svém zářijovém zasedání a příchozí ekonomická data nás v tomto přesvědčení utvrzují. Především výrazně poklesla jak meziroční inflace (z 5,2 % v srpnu na 4,3 %), tak i jádrová inflace (z 5,3 % na 4,5 %). Ve Spojených státech amerických bude publikován prvotní odhad HDP za 3.Q, kdy se očekává další silný výkon tamní ekonomiky. Tento týden nabídne také výsledky indexů nákupních manažerů ze zahraničí. V České republice vyjde konjunkturální průzkum včetně spotřebitelské a podnikatelské důvěry.

Ranní okénko - Ceny výrobců v Německu opět výrazně poklesnou
20.10.2023 Tento týden uzavřou ceny výrobců v Německu za září. Po výrazném meziročním poklesu v srpnu (-12,6 %) se očekává ještě razantnější pokles (-14,1 %), který by byl vůbec tím největším v historii našeho západního souseda. V meziměsíčním vyjádření je predikován růst o 0,4 %, což je podobné tempo jako v srpnu (0,3 %). Byl by to třetí meziměsíční nárůst v tomto roce, ve zbývajících měsících jsme evidovali deflaci u cen výrobců. Rovněž bude zveřejněna statistika nově zaregistrovaných aut v Evropské unii, což nám přinese dílčí informaci o výkonu ekonomiky. Dosavadní tempo registrací nových aut v tomto roce bylo v meziročním vyjádření dvouciferné i vzhledem k dodavatelským problémům v minulém roce v návaznosti na energetickou krizi, ale i na pandemickou krizi.

Ranní okénko - Záchvěv optimismu v Německu
18.10.2023 Dnes budou Eurostatem publikovány konečné výsledky spotřebitelské inflace za měsíc září. Podle prvotního odhadu se meziroční inflace v eurozóně snížila z 5,2 % na 4,3 % a to především v souvislosti s výrazným poklesem inflace v Německu. Rovněž došlo k výraznému snížení jádrové inflace z 5,3 % v srpnu na 4,5 % v září. Pokud se tyto předběžné výsledky potvrdí, bude to zajisté dobrá zpráva pro ECB a ujištění, že její restriktivní měnová politika působí ve správném směru. Ale je třeba zmínit, že ačkoli většinou jsou prvotní odhady potvrzeny, nelze vyloučit určitou korekci tak, jako tomu bylo u srpnové inflace.

Ranní okénko - Cenové tlaky na straně nabídky dále polevují
17.10.2023 Dnešní den bude tím nejnabitějším v tomto týdnu, když bude nejdříve v Německu zveřejněn výsledek průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. Současná ekonomická situace je hodnocena stále velmi negativně, kdy trh očekává nejhorší výsledek v rámci tohoto roku a není se čemu divit, jelikož všechny významné instituce predikují v letošním roce pokles německé ekonomiky jako jediné z vyspělých ekonomik. Budoucnost je sice vnímána pozitivněji, jelikož by v příštím roce mělo dojít k oživení největší evropské ekonomiky, ale bude opravdu velmi pozvolné. Rizika jsou značná, německá ekonomika stojí před velkými výzvami a je otázkou, jak se s nimi naši západní sousedé vypořádají, což vzhledem k provázanosti s naší ekonomikou budeme v České republice se zájmem pozorovat.

Ranní okénko - Mzdově-inflační spirála se nekoná
05.09.2023 Nejdůležitější informací z dnešního dne je statistika cen výrobců v eurozóně. Ty by na rozdíl od spotřebitelských cen měly pokračovat v rychlém poklesu. V meziročním srovnání by se mělo jednat dokonce o nejrychlejší snížení cenové hladiny (o 7,6 %) od finanční krize v roce 2009. Meziměsíčně od začátku roku klesají ceny a v červenci by dle trhu mělo dojít k poklesu o 0,6 %. Zajímavým údajem bude rovněž zjištění inflačních očekávání v eurozóně na horizontu tří let, kdy se zdá, že obyvatelé jednotného evropského měnového prostoru věří, že se ECB podaří dostat inflaci zpět ke svému inflačnímu cíli.

Ranní okénko - Trh nyní v případě ECB věří více ve stabilitu sazeb
24.08.2023 Dnes vyjde jediný údaj týkající se české ekonomiky, kdy Český statistický úřad zveřejní výsledky konjukturálního průzkumu. Vzhledem k dosavadnímu zaostávání tuzemského hospodářství se nedá očekávat, že by se nálada mezi spotřebiteli výrazněji změnila k lepšímu. Odpoledne z USA dorazí nejnovější statistiky o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti, jejichž množství by mělo být podobné jako v předcházejícím týdnu. Dále vyjde údaj ohledně objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, kdy trh predikuje meziměsíčně pokles o 4 %, zatímco při minulém srovnání byl zaznamenán nárůst o 4,6 %.

Ranní okénko - Ceny výrobců klesají i v Německu
22.08.2023 Ani dnešek není nabitý ekonomickými údaji, a tak se dozvíme pouze dílčí výsledek z nemovitostního trhu ve Spojených státech amerických, a to konkrétně o prodeji existujících domů. Meziměsíčně se očekává, že v červenci bylo prodáno podobné množství již existujících domů jako v červnu (4,15 mil.), ale oproti červenci předchozího roku by mělo dojít k poklesu o více než 600 tis. Výsledek napoví, v jaké kondici se nachází tamní nemovitostní trh, který společně s trhem práce táhnul inflaci do této doby nahoru.

Ranní okénko - Vyhlídky v Německu zůstávají pesimistické
15.08.2023 Dnes dopoledne se dozvíme nejnovější výsledky průzkumu pomocí indexu ZEW v Německu. V případě aktuálního hodnocení ekonomické situace u našeho západního souseda se očekává další meziměsíční zhoršení a není se čemu divit, protože podobně jako českou tak ani největší evropskou ekonomiku se zatím nepodařilo nastartovat.

Ranní okénko - Nezaměstnanost v ČR se mírně zvýší
08.08.2023 Za pár okamžiků zveřejní Ministerstvo práce a sociálních věcí aktuální výši nezaměstnanosti v České republice. Podíl nezaměstnaných v červnu činil 3,4 % a očekáváme, že v červenci došlo k nárůstu na 3,6 %. Důvodem tohoto navýšení je primárně vliv sezónnosti, kdy se na trh práce dostávají absolventi škol a rovněž již klesá počet pracujících v některých letních sezónních pracích. Neměl by to tak být začátek rostoucí nezaměstnanosti v České republice a očekáváme, že se bude pohybovat na podobných hodnotách i ve zbytku roku 2023.

Ranní okénko - Revize českého HDP může prodloužit recesi
30.05.2023 Hned po ránu přijde z Českého statistického úřadu důležitá informace ohledně struktury HDP za první kvartál letošního roku. Možná je i mírná revize směrem ke stagnaci nebo prodloužené technické recesi, byť zveřejněná březnová měsíční data jdou ve směru prvního odhadu, podle kterého česká ekonomika mezikvartálně rostla o 0,1 %. Samotná struktura patrně odhalí, že hlavní brzdu představuje poptávka domácností, která zůstává snížená již po delší dobu. Důvodem je zejména silný pokles reálných mezd, ale i zvýšená míra úspor, kterou české domácnosti na vzniklou situaci reagují. Zajímavá bude i statistika mezd v národních účtech, která může představovat silné vodítko před oficiálními čísly z příštího týdne, a především před červnovým zasedáním ČNB.

Akciové trhy: Začátek týdne nebyl příliš pozitivní, PMČR bez dividendy
09.05.2023 Dnes ovlivnila trhy brzká čínská makrodata (importy), která klesají a jsou podstatně horší než konsensus.

Akciové indexy se propadají, Philip Morris po výsledcích vzrostl
29.09.2022 Negativní sentiment se na evropské trhy vrátil po včerejší úspěšné seanci zejména kvůli zveřejnění údajů o německé inflaci. Meziroční růst cen dosáhl v srpnu na 10 %, což bylo nad odhady trhu, který počítal s 9,4% nárůstem. Nová data vyvinula tlak na německý blue chip index DAX (DE30), který během dnešní seance odepsal 1,71 % a uzavřel na 11 975 bodech. Nejztrátovějším evropským indexem byl pražský PX index (CZKCASH), který uzavřel o 2,67 % níže na 1 114,34 bodech.

Evropa smazala včerejší zisky, Philip Morris si připsal téměř 5 %
22.09.2022 Evropské akciové indexy dnes ztrácely. Na bitský index FTSE 100 (UK100), který ztratil 1,08 % vyvinula tlak Bank of England, která zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 bp na 2,25 %. Sazby se zvyšovaly i ve Švýcarsku, zde pak o 75 základních bodů na 0,5 %. Swiss Market Index (SUI20) odepsal 1,26 %. V červených číslech zůstal mimo jiné i německý blue chip benchmark DAX (DE30), jež přišel o 1,84 % a seanci uzavřel na 12 531 bodech. Navzdory negativnímu sentimentu na evropském trhu si pražský PX index (CZKCASH) připsal zisky ve výši 0,90 % a uzavřel na 1 198,71 bodech.

Smíšený začátek newyorského obchodování. Nedaří Pfizeru či Novavaxu, trhy čekají na data
08.02.2022 Trh v zámoří otevřel smíšeně, v kladných hodnotách se objevil průmyslový index Dow Jones Industrial Average. Investoři čekají na důležitá makrodata, která přijdou na řadu koncem tohoto týdne, a to konkrétně k inflaci.

Akcie navyšují zisky, zvedají se dříve prodávané sektory. Dluhopisy ustupují
21.07.2021 Sentiment na hlavních akciových trzích dnes pomáhají vylepšovat firemní výsledky. Potěšila čísla, respektive výhledy Coca-Coly, J&J nebo předtím ASML. Celkově zatím v indexu S&P 500 překonává odhady asi 9 z 10 firem. Vedle toho ale narostla důvěra, že přístup centrálních bank bude nadále podpůrný, což otupilo obavy z hospodářského zpomalování a přimělo investory nakupovat po dílčích poklesech, tak jak jsou zvyklí.

Archegos, výnosy i ropa tlačí americké trhy dolů
29.03.2021 Začátkem týdne se na trzích dál řeší kauza Archegos a rozkrývají nové poznatky. Krátce po otevření amerických trhů klesají akcie Viacomu nebo Discovery, právě kvůli spekulacím Archegosu. Výnosy státních dluhopisů rostly, opačným směrem se po vyproštění lodi Ever Given ze Suezského průplavu vydala ropa.

Po šesti poklesech dnes pražská burza vzrostla o víc než procento
24.02.2021 Po šesti poklesech za sebou dnes pražská burza rostla. Index PX stoupl o 1,05 procenta na 1053,06 bodu. Víc než 2,5 procenta přidaly akcie Erste Bank, silně rostly také cenné papíry dodavatele antivirových programů Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna oslabila k euru i dolaru.

Euro za 26 a další strmý nárůst výnosů
24.02.2021 Zatímco USA či Británie úspěšně proočkovávají populaci (o Izraeli nemluvě) a západní Evropa zrychluje tento proces, ČR čelí novému vzedmutí nákazy. Čísla jsou znovu alarmující a vláda zvažuje utažení restrikcí. Problémy a návrat k normálu se tedy opět protahují. Dokud nebude jednoznačně před námi řešení, stěží čekat, že ČNB bude reálně zvažovat zvýšení úrokových sazeb. Právě na to si však koruna letos dělala zálusk, takže s novými zprávami přichází o lesk. Dnes vůči euru slábne nad kulatou hranici 26,00 a vrací tedy zbytek zisků v rámci tohoto měsíce.

Ekonomický kalendář: Čekáme na americké HDP a hospodářské výsledky technologických firem
29.10.2020 Evropské akciové trhy otevřely po včerejším výprodeji většinou do pozitivního teritoria. Ale výrazný pokles předvádí pražský PX index a také některé další "periferní" indexy. Je však nutné zůstat ostražitý. Situace na trzích je stále napjatá. A včerejší výprodej také začal až po otevření standardní seance po 9. hodině. Dnes máme navíc na programu spoustu důležitých událostí. Obchodníci se soustřední na výsledky amerického HDP za Q3 a hospodářské výsledky velkých technologických firem (Amazon, Alphabet, Apple and Facebook). V neposlední řadě se dočkáme také rozhodnutí o sazbách ECB. Nečekáme žádné změny v nastavení sazeb, ale banka může začít připravovat trhy na další stimul kvůli zhoršující se pandemické situaci v Evropě.

Banky poslaly pražský PX do mínusu
07.10.2019 Evropským akciím se v průběhu úvodní seance tohoto týdne dařilo. Index Stoxx 600 za podpory všech hlavních sektorů roste o zhruba půl procenta. Nejvíce se daří farmaceutickým firmám, jejichž akcie přidávají 0,8 %. Jen v těsném závěsu je následují prodejci základního spotřebního zboží, jejichž zisky jsou jen o několik setin procenta nižší. Naproti tomu americký akciový trh zamířil na začátku dne do mínusu. Index S&P 500 zatím ztrácí čtvrt procenta. Pohyby v rámci sektorů nejsou ale nikterak významné. Nejhůře jsou na tom zatím utility, které přicházejí o 0,6 %. Důvodem jsou zřejmě komentáře ohledně toho, že Čína se zatím zdráhá v uzavření širší obchodní dohody s USA.

Pražský PX odolal západní Evropě a uzavřel v plusu
10.09.2019 Evropský index Stoxx 600 dnes pod tíhou farmaceutických společností, informačních technologií a prodejců spotřebního zboží odepisuje zhruba 0,4 %. Zmíněné sektory odevzdávají mezi 1,2 až 2,2 %. Od hlubšího propadu brání index kvarteto energetických, finančních, komoditních a realitních společností. Jejich zisky se pohybují mezi 0,4 až 1,6 %. Ropným těžařům v rámci energetického sektoru se daří nejvíce, když podporou jim je rostoucí cena černého zlata v reakci na zprávy, že země OPEC budou dále snižovat svoji produkci.

Akciové trhy na úvod týdne klesají
08.07.2019 Evropské i americké akcie navázaly na ranní obchodování v asijsko-pacifickém regionu a rovněž zamířily do červeného. Evropský Stoxx 600 v odpoledních hodinách přichází o zhruba 0,2 %, v případě amerického indexu S&P 500 jde o ztráty okolo půl procenta. Pro další směr akciových trhů bude důležité vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella v tomto týdnu, a to zejména v kontextu pátečních silných dat z amerického trhu práce. Trhy v současnosti počítají plně s tím, že na konci července Fed sníží sazby o 25 bb. Údaje z konce minulého týdne ale tato očekávání nahlodávají. Pokud bychom z úst guvernéra zaslechli náznaky toho, že se sazbami prozatím potřeba hýbat není, akciové trhy by se dostaly pod značné výprodejní tlaky.

Pražský PX v první desítce světových akciových indexů
01.02.2019 Americké akcie pokračují ve své rallye a v úvodu první únorové seance index S&P 500 roste o 0,2 %. Daří se především energetickým společnostem, jejichž akcie přidávají 1,8 %. Pozitivní náladu podpořily statistiky z amerického trhu práce, které ukázaly na silnou tvorbu nových pracovních míst. Na druhou stranu čísla za předchozí měsíc byla revidována poměrně silně dolů. Evropské akcie končí páteční obchodování růstem o 0,4 %, přestože seance byla poměrně rozkolísaná, když ještě zhruba před 2,5 h index Stoxx 600 ztrácel 0,4 %.

Pražský PX za silného objemu posílil o 1,5 %
16.01.2019 Akciovým trhům se během dneška dařilo, přestože zisky nedosahovaly závratných výšin. Evropský Stoxx 600 v závěrečných minutách roste o zhruba 0,3 %, když hlavním tahounem jsou finanční tituly se ziskem 1,6 %. Až s velkým odstupem je následovali realitní developeři (+0,8 %) a průmyslové podniky (+0,6 %). Z evropských akcií se nedařilo jen britským, které přicházejí o půl procenta pod vlivem hlasování o vyslovení nedůvěry současné vládě.

Pražský PX tento týden překonal svou výkonností evropský Stoxx 600
05.10.2018 Závěr týdne se evropským akciovým trhům příliš nepovedl a páteční obchodování tak končí v červeném. Index Stoxx 600 odepisuje 0,8 %, což v týdenním souhrnu představuje propad o 1,7 %. Ani v rámci sektorů nenalezneme odvětví, které by se od poklesu odpoutalo. Dnes nejvíce trpí informační technologie (-1,7 %).
Související klíčová slova:
Úřad práce | Mzdy v ČR | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zbrojovka | Akcie včera | Český průmysl | Údaje z USA | Finanční tituly | Tempo růstu | Jackson Hole | AMC | Primoco UAV | Silnější koruna | Regeneron Pharmaceuticals | Kč/EUR | Fiskální stimul | Akcie Erste | EUR | Cenová hladina | České společnosti | Alphabet | Akciové trhy | Vstupy | Dění v USA | Inflace v září | Berkshire Hathaway | Lockheed Martin | Nowcast | Pozitivní vliv | Pfizer | MONETA Money Bank | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Řecko | Tuzemský průmysl | Pokles sazeb | Hlavní ekonomické události | Trend | Inflační čísla | Německý ministr financí | Makroekonomické dění | Práva na dividendu | Historie | Očekávané výsledky | Hospodářské problémy | Mistrovství světa v hokeji | Zlevňování ropy | Statistiky | Patria Finance | Dior | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Aktiva | Estonsko | PLN | USD/PLN | Citigroup | Maloobchod v USA | AfD | První týdenní pokles | Optimismus investorů | Fortinet Inc | Crown | Střední Evropa | Evropská komise | Pokles indexu | ERA | ISM ve službách | Zveřejnění výsledků | Zvýšení cel | Ceny výrobců v eurozóně | Pojišťovna | Zadlužení v eurozóně | Zasedání ECB | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | McKesson Corp | Analýzy | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Šéf Fedu Jerome Powell | EUR/PLN | Přehřáté ekonomiky | Cenové stability | Německá míra nezaměstnanosti | Válka | Philip Morris International | Lagardeová | Palo Alto | Snížení produkce | Marsh & McLennan | Americká inflace | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Expanze | Exchange | Clo na dovoz | Rostoucí ceny | Výkyvy | American Tower | Depozitní sazba | Společnost Boeing | Přesnost | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Akcie Avastu | Směřování měnové politiky | Nová data | Německé ceny výrobců | Strach | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Německý DAX | REITs | Pesimistické odhady | Index DAX (DE30) | Nejvyšší inflace | Geopolitické napětí | Šéf Fedu Powell | Nezaměstnanost | Data z Německa | ČBA | Elity | Ekonomika Německa | Nálada v eurozóně | Propad amerického akciového trhu | Dezinflační proces v eurozóně | Cena zlata | Bankéři | Snížení cen | Ceny ve výrobě | Produkce v průmyslu | EOG | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | Výrobní ceny v USA | Růst zaměstnanosti | Hlavní události | Americký akciový index | Globální ekonomické aktivity | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Výsledkové sezóny | Novartis AG | Suroviny | Týden na akciových trzích | Zpevnění akcií | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | NATO Mark Rutte | Světové obchodní války | Zvýšení základní úrokové sazby | Průměrné hodinové mzdy | Nezaměstnanost v červenci | Tuzemská měna | Airbus SE | VIG | Dovozní cla | Dassault Systemes | Generální tajemník | Volby | Comcast | Americký prezident | Akcie společnosti Kofola | Jednotný kapitálový trh | Česká měna | Pražský akciový trh | Nastavení úrokových sazeb | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Lidovci | Investiční záměry | Reckitt Benckiser | Přijetí | New York | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Bayer | Pandemie COVID-19 | Výsledek inflace | Zahraniční akcie | TABAK.CZ | Výkon | CZK | Predikovatelný | Podnikání | Čínská makrodata | Oznámení | Zasilatelské společnosti | Ministerstvo práce | Vláda CDU/CSU | Inflace | FB | Hershey | Politická situace | České vlády | Důležité zprávy | Nižší ceny | Powell v Kongresu | Události tohoto týdne | Cíl ČNB | Thermo Fisher Scientific | Dividendy | Amazon Prime | Prima | Představitelé ECB | Celková míra nezaměstnanosti | Výrazný růst | Maloobchod | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Politické rozhodnutí | Propad průmyslové výroby | Akcie tabákové společnosti | Výhled | ČSÚ | Kauza Archegos | Medtronic | Zápis Fedu | BP | HUF | Průmysl | Uvolnění obchodního napětí | Bayer AG | Guvernér Fedu | Kurz EUR/USD | Centrální banky | Reflexe | Zpráva | Momentum | Glencore | Geopolitická situace | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Lednové přecenění | Vládní dluh | Celková inflace | Macron | Moderna | Irsko | Statistiky z pracovního trhu | Kč/USD | Míra úspor | Coca-Cola | Strategie Česká republika | Příznivé výsledky | Sankce | Amazon | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Covid | Dolary | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Inflace spotřebitelských cen | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Očekávání analytiků | Nabídka | Altria | Průmysl v USA | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Mzdově-inflační spirála | Průměrná inflace | Spotřebitelské inflace | Počet pracovních míst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Snížení schodku | Bohumil Trampota | Roche Holding | DeepSeek | Parlamentní volby v Německu | Lepší výsledky | ENEL SpA | Fio | Index ISM ve službách | Ceny pohonných hmot | Cenné papíry VIG | Futures | Vývoj na Blízkém východě | Kurz české měny | Indexy PMI | Polská centrální banka | Reakce trhu | Vývoj v Evropě | Ekonomiky | Nejdůležitější události | Hospodaření státu | CL | Odhodlání | Donald Trump | Raiffeisen | Pohyby cen | Data z trhu | Ranní okénko | CISCO | Země OPEC | PLN/EUR | Zasedání FED | Volatilita | Československo | Maďarsko | Důvěra spotřebitelů | Členové bankovní rady | Vysoké ceny energií | Průmyslová produkce | Ceny zemědělských výrobců | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | Průmyslová produkce v eurozóně | Dow Jones | Bydlení | Předstihové indikátory | Airbus | Peníze | ECB dnes | Brent | Březnová inflace | Čínský dovoz | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Booking | Očekávání | Daňové úlevy | Dovoz do USA | Inflační spirála | Vstupu do EU | Doosan Škoda | Výplatní poměr | Inflační riziko | Pojišťovna VIG | Cisco Systems | Vyšší výnosy | Sentix index | První odhad HDP | Boom | Celní války | Výrobní podniky | Realita | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Americký S&P 500 | Spotřebitelská nálada v USA | Základní sazby | Intercontinental Exchange | Neutrality | Růst v oblasti služeb | Ekonomické ukazatele | Snižování cen | Zdražovat | Zásoby ropy | Politická nejistota | Výrobní ceny v eurozóně | Uvolnění měnové politiky | Situace na trzích | Tiskové zprávy | Martin Singer | Akcie Erste Bank | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Pomalé oživení | Nálada domácností | Abbott Laboratories | Americký index | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Cenová stagnace | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zaměstnanost | MiFID II | UBS Group | Průměrná nominální mzda | Objednávky | OnSemi | Německé firmy | Prognóza | Snížení volatility | Snižování sazeb | Pozitivní nálada | Výrazný propad | Goldman Sachs Group Inc | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Swiss | Dnešní seance | US Bancorp | Mercedes | Analog Devices | Spotřebitelské úvěry | Obchodníci | Aktuální kurzy měn | Tempo poklesu | Hrozba | Akvizice | Časový úsek | Sellier&Bellot | Změny pracovních míst | Intuit | Hospodářské recese | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Duke Energy Corp | Izrael | Cigna | Moody's | Activision Blizzard | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Volatility | PNČ | Nike | Ceny výrobců | Výsledky průzkumu | Chování | Koruna posílila | Hang Seng | Koruna | Generální tajemník NATO | Cla na americké zboží | Množství objednávek | AUD | JOLTS | Inflace v eurozóně | Caterpillar | S&P500 | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | Slevové akce | Schlumberger | Index ekonomické aktivity | Autozone | Vývoj kurzu | Měny v regionu | Trh | Sezónnost | Listopadová inflace | Deficit rozpočtu | Němečtí exportéři | Digitální aktiva | Vládní koalice | Výrobní inflace | Nejvyšší přebytek | Christian Dior | MSCI | Friedrich Merz | Telekom | Politické strany | Počasí | Nabídkové tlaky | Průměrné mzdy | Nižší produkce | Recese ve Spojených státech | Kapitálový trh | Index | Vice | Měď | Zavedení dovozních cel | Zástupci USA | EUR Index | Elektřina | MMF | Měsíční data | Obchodní bilance eurozóny | Zobchodovaný objem | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | ECB rozhodnutí o sazbách | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Americká centrální banka | Společná měna | Bílý dům | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Obchodní války | Rozhodnutí ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Včerejší obchodování | Společnosti | Údaje o inflaci | Finanční analytici | Tržby v eurozóně | Blue chip | Index STOXX Europe | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | CDU/CSU a SPD | Česká zbrojovka | S&P | Unie | PEPSICO | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Zvýšení cen ropy | Sázky | Pokles cen elektřiny | Akciové indexy | Northrop Grumman | Naše prognóza | Výrazné ztráty | Freeport-McMoRan | Christine Lagardeová | Shell | Vysoká inflace | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Domácnosti | Zahraniční bilance | Zahraniční firmy | Ocel | Ekonomický vývoj | Rušení pracovních míst | Centene | Prologis | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Reakce trhů | Akcie antivirové firmy | Prezident USA | Vývoj inflačních očekávání | Dovoz zboží | Nová prognóza | Marathon | Reportované výsledky | Deficit | Pandemie COVID | Index Stoxx 600 | Zařízení | Francouzský CAC 40 | Americké hospodářství | Joachim Nagel | Měsíční mzda | Průmysl a zahraniční obchod | L3Harris | Inflační cíl 2 % | Budoucnost | Index FTSE 100 (UK100) | Odvětví | Rada guvernérů | Nejnovější údaje | Kakao | Mírný růst | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | Pozornost trhu | Makléř Fio banky | Negativní dopad | Case-Shiller | Nejnovější data | Eskalace | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Česká koruna | Refinanční operace | Oživení německé ekonomiky | Moneta | Twitter | Roche | MIFID | Akciový index | Pozornost | Červnová inflace | Polský zlotý | Fiskální politiky | Polská vláda | Nejprudší pokles | Neutrální úroková sazba | Vývoj inflace | UAV | Klesající trend | Elektromobily | Nedostatečné investice | Navýšení vojenských kapacit | Meziroční míra inflace | Ekonom ECB | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Další růst | Stav běžného účtu | Ifo | Snižování inflace | Erste Group | Conference Board | Rumunsko | McKesson | Náklady | Proinflační rizika | Hermes International | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Inflační výhled | Ceny v zemědělství | Statistický úřad | Webináře | Nové zdroje | FTSE 100 (UK100) | Bitcoin | Viceprezident | ASML Holding | Ceny výrobců v USA | Gamble | Poptávka | Druhá největší ekonomika světa | Balance | Konjunkturální průzkum | Honeywell | ISM index | Cla na dovoz | Occidental | Bancorp | Zboží dlouhodobé spotřeby | Applied Materials | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Omezování výroby | Nákup bitcoinu | Nárůst výnosů | Nový týden | Tuzemská inflace | RBI | Research | Data o inflaci | Shell Plc | JPMorgan Chase | Ontario | UK100 | Uzavření trhů | Největší evropská ekonomika | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Patria Online | Nastavení měnové politiky | Pařížské dohody | Tovární objednávky | Historická minima | Největší ekonomika | Válka na Ukrajině | Obchodní aktivita | Finance | Vysoké inflace | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Index PMI | Ukončení obchodního dne | Analytici | Trh práce v USA | Čistý zisk | Problémy | Strach ze ztráty | Dezinflační trend | Cenový index | Německý index DAX | Archegos | eXchange | Celní válka | Polská národní banka | Nejhorší výsledek | Prostor pro pokles | Norfolk Southern | Pokles cen | Zvýšení cenové hladiny | Ropa | Dnešní report | Ekonomická zpráva | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | HealthCare | Swedish Match | Palmolive | Firma | AMZN.US | Dividendový výnos | Investiční aktivita | Cenový index PCE | T-Mobile US | Dopady energetické krize | Rozpočtová pravidla | AXA | Byznys | Ekonomické aktivity | Propad sentimentu | Raiffeisenbank a.s. | MetLife | Pokračování trendu | British American Tobacco | Komerční banka | Spojené státy americké | UBS | Prognóza České bankovní asociace | Zpomalení inflace | Depozitní sazby | Vývoj kurzu EUR/USD | GSK | USA | 3М | Spojené státy | Problémy německého průmyslu | Růst eurozóny | Krajní levice | CDU/CSU | Ex-dividend | Růst HDP | Pandemie | Tesla a Alphabet | Americké domácnosti | Public Storage | Směr trhu | Přebytek obchodu | Pohonné hmoty | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Konsolidace | Snížení základní úrokové sazby | Helena Horská | Jednání ČNB | Boeing | Qualcomm | Uvalení amerických cel | Burze | Cyklus utahování měnové politiky | Mistrovství světa v hokeji v Praze | ASML Holding NV | Vývoj | Roche Holding AG | Mark Rutte | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | Ekonomická aktivita v eurozóně | Úroková sazba | Úrokové sazby | Dovoz z EU | Riziko inflace | Prohlášení | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Růst cen výrobců | Výnosy | Německé hospodářství | Gilead Sciences | Člen bankovní rady | Americká firma | Konkurenceschopnost | Výdaje | Únorová bilance zahraničního obchodu | Zasedání Rady guvernérů | Dnešní ekonomický kalendář | Ropná zařízení | Start-upy | Americké akcie | Facebook | Wood & Company | Zasedání České národní banky | Struktura HDP | Důvěra domácností | České měny | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Estée Lauder | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | EUR/USD | Zahájení obchodování | Blackstone | Počet nezaměstnaných | Joe Biden | MF | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Pokles cen energií | Koruna oslabuje | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | První odhad | Dění ve světě | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Investiční doporučení | Předstihový ukazatel | Pracovní den | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Hodnocení rizik | Chubb | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Průmysl v Německu | Měnový výbor | Zlotý | Výdělky | Vítězství Donalda Trumpa | Hennessy | Ekonomická situace | Vývoj inflace v ČR | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | NextEra Energy | Dna | Dollar General | Výsledky maloobchodních tržeb | Zvýšení dividend | Ceny v českém průmyslu | Centrální bankéři | CNY | Index FTSE 100 | LVMH | Zavedená cla | Klíčový údaj | Vítězství | Investiční strategie | Hlavní refinanční sazba | Částečný úvazek | Národní banka | Hypoteční sazby | Letecká společnost | Sektor služeb | Odliv kapitálu | Investorský sentiment | AI | ADP | Británie | Čínské výrobky | Texas Instruments | Analytik Komerční banky | Podstatné kurzotvorné zprávy | Geopolitické vlivy | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Tisková konference | Hike | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Zemědělství | Luis De Guindos | Snížení inflace | Liberty Ostrava | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Předseda Fedu | Překážky | Posilování koruny | Ford Motor | Společnost Nvidia | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Inflace v České republice | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Pivovary CZ | Vladimír Vávra | Uvolnění dluhové brzdy | Lufthansa | Obavy finančních trhů | Patria | Americký index S&P 500 | České koruny | Tempo zdražování | Rodinné rozpočty | KOMB | Investovat | Komoditní | Finsko | Konsolidační balíček | Data o HDP | Ekonomické oživení | Průmyslové objednávky | Odhad HDP v eurozóně | Průzkum | Firmy | Wood & Company Vladimír Vávra | Budoucí vývoj | HDP Německa | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Index pro zpracovatelský průmysl | Cena ropy brent | Phillips 66 | Dovoz oceli | Výhled růstu ekonomiky | Hypotéza | Antivirové firmy | Proinflační faktor | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | První fáze | Výsledky společnosti | Fed | Magnificent | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Předpokládaný růst | HDP ČR | Pražský parket | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Hry | Nezávislost Fedu | Novo Nordisk | Volkswagen AG | Počet prodaných nových domů | Trhy | Paypal Holdings | Sada dat | Walmart | Pozastavení růstu | FTSE | Dubnová inflace | Důvěra v eurozóně | Data o výrobní inflaci | Index Sentix | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Měnověpolitické zasedání | Charter Communications | Globální trhy | Počet stavebních povolení | Energetické společnosti | Verizon Communications | Nominální růst | Josef Dudek | Sláva | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Růst ekonomiky | UnitedHealth | Cenový vývoj | Goldman Sachs Group | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Akcie Pfizer | Bankovní asociace | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Vývoj peněžní zásoby | Ekonomický růst | Tržní predikce | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | General Motors | CAD | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Vlna zdražování | Bank of America Corp | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Viceprezident ECB | Makroekonomická prognóza | Na burze | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Evropské trhy | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchodní sektor | Sázet | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Estee Lauder | EUR/HUF | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Ztráty zaměstnání | Optimismus na akciových trzích | Situace na trhu práce | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Finanční podmínky | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Tradeři | Volkswagen | Hospodářské politiky | Dluh eurozóny | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Nájemné | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Bank of America | Lowe's | Údaje o HDP | Finanční trh | Meta | Portfolio | Pesimismus | GBP | Santander | NATO | Plyn | Insolvenční návrh | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Akcie O2 | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | Doporučení Koupit | CZK/USD | Aktuálně trh | Ceny | T-Mobile | Siemens | Financování | Hrozba recese | Recese | Pokles | Velmi bohatý | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | General Dynamics | Mondelez | Války | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | DPH | Predikce | Novo | Největší světová ekonomika | ASML | Prosus | Berkshire | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Air Products | Hurikány | Illinois | Největší ekonomika světa | GameStop | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Extrémně volatilní | Mondelez International | Novartis | GEVORKYAN | Comcast Corp | Philip Morris ČR | PMČR | ServiceNow | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Sentix | Webinář | Klima | Broadcom | Instituce | Erste Bank | Forint | Novavax | Novo Nordisk A/S | Morgan Stanley | RTX | Výnos | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | CFD | Benchmark | Humana | Zoetis | Discovery | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Zasedání MNB | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Inflační cíl | CrowdStrike | Oficiální údaje | Malta | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Merck & Co | Akciové trhy v USA | Vienna Insurance Group | Zisk | AT&T | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | PCE index | Sezónní vlivy | Fóra | FedEx | Den D | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Avast | Dovoz | Silná data | Aktuální kurzy | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Progres | Obchodování | Nové prognózy | Dnešní data | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Finanční pomoc | Akciové trhy ve Spojených státech | Odhad analytiků | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Údaje | Maso | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Rýže | Moët | Booking Holdings | Finanční krize | Investiční společnost | Spolková vláda | Běžný účet | ex | Naše ekonomika | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Ukotvení | Deutsche Telekom | CEZ1.CZ | PRIBOR | Portfólia | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Fiserv | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | Primoco | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Nové zakázky | Stagnace | Tržby | Destatis | Konsensus | Aktuální prognóza | Costco | Euro STOXX | Proinflační riziko | Konsenzus | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | Zvýšení rizika | GfK | Investiční výdaje | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Důvěra v Německu | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Deere | Zkapalněný zemní plyn | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Trhy v USA | Air Liquide | Výprodej | HDP report | Colgate | Tomáš Holub | AAPL | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | AMZN | Zdraví | CEZ1 | Ztráty | TotalEnergies | Osobní výdaje | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | Prodejní ceny | Růst průměrné mzdy | Abbott | Philip Lane | Recese americké ekonomiky | Meziroční inflace | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Akcie | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | Lepší zítřky | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Štěstí | AbbVie | Hospodářské výsledky společnosti | Makléř | Zrychlení růstu | ECB Luis De Guindos | Tržby v maloobchodě | SPD | EOG Resources | Index cen | Banco Santander | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | ADP report | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Největší propad | Emmanuel Macron | Ekonomický výzkum | Prognózy | Airbnb | Kurz | SBUX | Druhá největší ekonomika | Daně | Negativní nálada | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | PCE inflace | Nejlidnatější země světa | Index cen výrobců | Den obchodování | Nezaměstnanost v eurozóně | Pivovary | Měnová politika Fedu | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Růst trhu | ENEL | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Míra volatility | Podnikatelské aktivity | Rally | Ceny kakaa | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Photon Energy | Americké futures | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Conference Board index | Makroekonomický vývoj | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | WHO | Kontrakce | CAC 40 | Očekávání ČNB | Suezský průplav | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Amgen | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Značný pokles | DE30 | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Hospodářský růst | Cena akcie | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Dynamika růstu | Spotřebitelský sentiment | Signál | Kering | Kofola | TABAK | Letectví | Kurzotvorné zprávy | Zhodnocení | Nervozita | Brands | Services | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Fortinet | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Hodnota bitcoinu | Air | Rozšíření | AEX | Smíšené výsledky | Nižší poptávka | Nová prognóza Fedu | Politická nestabilita | Týdenní výkon | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | ATVI | Silný trh | Snižování sazeb v USA | KOMB.CZ | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | InterContinental | Data z amerického trhu práce | Oživení evropské ekonomiky | FDP | ZEW | Prognóza Fedu | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | J&J | Německé ceny | Evropská unie | Ústavní soud | NY FED | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Colt | Equinor | Neuspokojivé výsledky | Iberdrola | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | LNG | Výrazný pokles | Vyhlášení předčasných voleb | Akciové tituly | Ptačí chřipka | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Aktualizace softwaru | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Vepřové maso | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | CHF | Oslabení koruny | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Inflace v únoru | Koruny vůči euru | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Cena | S&P Global Inc | Německá vláda | Adient | Německo | Digitalizace | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Zoetis Inc | Evropské indexy | Americký trh | Cheniere Energy | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Rozhodnutí bankovní rady | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Co bude | Microsoft Corp | Prohloubení deficitu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Zbrojovky | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Zlato | Zpětná vazba | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | SEC | Schodek | Indikátory | Jan Procházka | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | ČEZ (CEZ1.CZ) | Intel | Navyšování cen | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Znovuzvolení Donalda | Odhady růstu | Pokles německé ekonomiky | Holding | Banky | BlackRock | Akcie ČEZ | Palo Alto Networks Inc | Situace ve světě | Automotive | Vlády | Express | Rychlost | Šance | Návrh dividendy | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | TWTR | Zisk na akcii | L3Harris Technologies | CZG | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | CSX | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Duke Energy | ČR | XTB | Jednodenní zisk | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Ever Given | Linde | Výraznější pokles | Americký Fed | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | Chevron | Kovy | Jakub Seidler | Čokoláda | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Slabší koruna | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | LSEG | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Accenture | McDonald's | Waste Management | FX | První den obchodování | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Import | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Meta Platforms Inc | Lednová inflace | Americký průmysl | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Ruský výraz pro peníze | OPEC | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Occidental Petroleum | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Přecenění | Německé automobilky | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Report ADP | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Inflace v březnu | Oživení čínské ekonomiky | Nová vláda | Nařízení | Zdražování | Ropy | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Meme akcie | Maloobchodní tržby v listopadu | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Karina Kubelková | Deficit státního rozpočtu | USD | Nová makroekonomická prognóza | Odražení ode dna | Rio Tinto | Cestování | Chřipka | VMware | O2 | NextEra | PayPal | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Powell dnes | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Globální vývoj | BMW | 3M | Odhad inflace | CZKCASH | iPhone | Viceguvernérka | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Kupní síla | CZ | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Mistrovství | Znovuzvolení | ANO | Pokles sentimentu | United Parcel Service | London Stock Exchange | Výhled na příští rok | Economic | Nemovitosti | Evropský trh | DAX (DE30) | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Platební bilance ČR | Čínský statistický úřad | PSA | PX index | USA Donald Trump | Oslabování amerického dolaru | Rok 2024 | Nejhorší den | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Stav nouze | Makroekonomické údaje | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Marriott International | Nvidia | Česká republika | Boční trend | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Ceny v eurozóně | Lockheed | London Stock Exchange Group | Vinci | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Akcie Philip Morris | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Náklady na práci | Body | Zvýšení inflace | Krypto | Payrolls | ROCE | Reálné příjmy | Vysoké zisky | HDP v ČR | Aktualizovaná prognóza | Navýšení | Evropské automobilky | MPSV | Týdenní pokles | Americká cla | Konjukturální průzkum | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | EU | Analog Devices | Zpracovatelský průmysl | Materiály | PMI ve službách | MasterCard | Globální trh | Marathon Petroleum | Applied Materials | Hermes | Constellation Brands | Kraft Heinz | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Norfolk | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Obchodování na burze | Průmyslový index Dow Jones | Strukturální změny | Banka | Produkce ropy | Růst cen průmyslových výrobců | Hlavní ekonom ECB | Američané | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | UBS Group AG | Enel | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Disney | Strukturální problémy | V4 | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot