Čtvrtek 17. dubna 2025 16:40
reklama
Purple webinář celní války
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
Fintokei Payouty

Britská měna

img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. května. Libra opět roste

31.05.2024 Měnový pár GBP/USD začal ve čtvrtek opět růst. Ve středu se pár usadil pod linií klouzavého průměru, ale britská libra neklesla ani na předchozí lokální minimum, které se nachází pouhých 120 pipsů pod posledním minimem. Po růstu o 500 pipsů tak pár GBP/USD nemůže provést korekci ani o 120 pipsů. To je vše, co potřebujete vědět o současném charakteru pohybu páru.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 30. května. Libra nadále láme všechny rekordy

30.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v korekčním pohybu poté, co se odrazil od úrovně Murray "7/8" na úrovni 1,2787. Jak jsme již zmínili dříve, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. V posledních několika dnech britská měna rostla bez jakéhokoli pádného důvodu. To je bohužel něco, čeho jsme poslední dobou svědky často. Musíme se s tím smířit a pokusit se vydělat na tom, co máme.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.05.2024 Také měnový pár GBP/USD zahájil v úterý velmi slabý pohyb směrem dolů, který byl vyvolán odrazem od technické úrovně. Podobně jako v případě eura tento odraz a mírný pokles nemusí nutně naznačovat rodící se klesající trend. Libra již měsíc a půl roste, přičemž v posledních třech týdnech vykazuje pohyb vzhůru bez zjevných důvodů. Proto bychom se nedivili, kdyby cena v blízké budoucnosti překonala úroveň 1,2787 a libra by nadále rostla.
img

Přehled páru GBP/USD 29. května. Libra pokračuje v růstu a překonává bariéry.

29.05.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v růstu, což už nás nepřekvapuje. Britská měna roste téměř každý den bez jakéhokoli oficiálního důvodu. Dříve trh využíval zprávy a informace, které bylo možné interpretovat několika způsoby, aby odůvodnil býčí sklon. Teď už před otevřením long pozic ani nečeká na nová makrodata. V pátek dolar podpořily tři zprávy ze Spojeného království a USA. V pondělí a v úterý nebyly zveřejněny žádné zprávy ani nedošlo k žádným událostem. Libra během těchto tří dnů vzrostla nejméně o 100 pipů. Pokud tento trend přetrvá, mohla by vůči dolaru dosáhnout úrovně 1,50 USD. V čem je problém, když libra nepotřebuje důvod k růstu?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.05.2024 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni, přestože libra měla více důvodů k poklesu. Bank of England ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny, avšak guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil její případné snížení v červnu. Bailey také naznačil vyšší pravděpodobnost pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky, avšak inflace ve Velké Británii klesá, což centrální bance umožňuje začít o snížení sazeb diskutovat. Za zdůraznění stojí také skutečnost, že dva členové MPC hlasovali pro snížení sazeb. Podle našeho názoru se jedná o medvědí faktory pro britskou měnu, což ukazuje, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu. Britská měna však během posledních šesti měsíců často vykazovala nelogické pohyby. Na to si již všichni zvykli.
img

Americký dolar znovu zaškobrtl

10.05.2024 Evropská a britská měna začaly ve čtvrtek souběžně růst. V době psaní tohoto přehledu jsme nezaznamenali prudký růst a nevidíme důvod, proč by měl trh libru – a tím spíš euro – nakupovat. Zasedání Bank of England právě skončilo a centrální banka vyslala signál, že se blíží ke snížení úrokových sazeb. Guvernér BoE Andrew Bailey nepopřel ani to, že by ke snížení úrokové sazby mohlo dojít už na příštím zasedání – v červnu. Pokud to tak opravdu bude, pak Evropská centrální banka a BoE začnou snižovat sazby synchronně. Nikdo ale neví, kdy s uvolňováním své měnové politiky začne Federální rezervní systém.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 9. května. Třetí nudný den pro euro v řadě.

09.05.2024 Pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pod 30 pipů, tedy trochu nižší než v posledních dvou dnech. Navzdory drobnému poklesu má člověk při pohledu na takové pohyby chuť zavřít obchodní terminál. Jaký zisk mohou obchodníci čekat, když cena urazí sotva 30 pipů za den?
img

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

06.05.2024 Britská měna má poslední dobou skvělou náladu. Navzdory nedostatku významných zpráv z Velké Británie během posledních dvou týdnů přišel libře na pomoc americký dolar. Celá řada důležitých amerických zpráv se ukázala být slabší, než trh očekával, což nástroj podpořilo. Britská měna vystoupala až k Fibonacciho úrovni 38,2 % a ve svém pokusu o proražení neuspěla. Tento pokus dává naději na ukončení vzestupného pohybu, který lze interpretovat jako vnitřní korekční vlnu v rámci vlny 3 nebo úseku klesajícího trendu. Uspořádání vln je tedy stále nedotčené. Pokud však budou zprávy z Velké Británie i nadále zklamáním, poptávka po britské měně může nadále růst, což by mohlo současnou vlnovou strukturu narušit.
img

Přehled páru GBP/USD na 25. dubna 2024

25.04.2024 I měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně. Volatilita v posledních dnech stoupá, což je povzbudivé, protože umožňuje obchodovat a očekávat slušné zisky, přinejmenším v nižších časových rámcích. Libra v průběhu posledních týdnů dokonce vytvořila zdání klesajícího trendu, což je po čtyřměsíčním flatu také povzbudivé. Jedinou otázkou zůstává, jak dlouho pokles britské měny opravdu potrvá.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 24. dubna 2024

24.04.2024 Britská měna včera prudce vzrostla o 98 pipů a překonala tak dvě cílové rezistence najednou. Stoupala ale při průměrných objemech obchodů, což znamená, že ještě stále můžete zvažovat strategický prodej. Je možné očekávat korekci k Fibonacciho hladině 38,2 %, která je v blízkosti minim z 6. a 14. února.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 18. dubna. Údaje o inflaci na libru nezapůsobily

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Volatilita zůstává slabá a obchodníci si po opuštění 4měsíčního bočního kanálu oddechli. Cena je aktuálně 80 pipů pod kanálem, ve kterém strávila téměř půl roku. Proto stále očekáváme pokles libry a bereme na vědomí, že v posledních třech měsících byl vždy důvod k prodeji libry.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Jakmile se cena vymanila z bočního kanálu 1,25–1,28, pár najednou přestal klesat. Bohužel v tomto případě může korigovat nahoru. Stále očekáváme nový klesající trend, protože libra nemá pádný důvod k růstu. Zdá se ale, že trh se vrací k předchozímu postoji, kdy je libra nedotknutelná, ať se děje, co se děje. Britská měna se navzdory poklesu z minulého týdne dál obchoduje nezúčastněně.
img

Přehled páru GBP/USD. 16. dubna. Libra se může odrazit ode dna, ale flat je u konce a důvody k růstu chybí.

16.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí po třídenním poklesu zahájil vzestupnou korekci. Korekce, stejně jako volatilita páru během dne, byla slabá. Pokud nepočítáme středu a pátek minulého týdne, zůstává volatilita libry už déle než dva měsíce poměrně nízká, což značně komplikuje obchodování. I tento týden nás ale čekají důležité události, zejména zpráva o inflaci ve Velké Británii. Proto budeme nejspíš svědky volatilních pohybů. Otázkou je jejich směr.
img

Přehled páru GBP/USD. 3. dubna. Libra se přiblížila ke klíčovým úrovním

03.04.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v úterý také mírnou vzestupnou korekci, ale volatilita byla slabá, protože makroekonomické pozadí oproti pondělku oslabilo. Britská libra si ponechává skvělé vyhlídky na pokles, pokud se pečlivě zkoumají fundamenty, makroekonomické pozadí a technický obraz. Připomínáme ale, že trh se v posledních 4 měsících úspěšně zdržoval prodeje britské měny. Nebo za úžasnou odolností libry stojí Bank of England, která tajně provádí měnové intervence, aby zabránila novému kolapsu britské měny.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár GBP/USD ve středu nevykázal naprosto žádný pohyb. Cena se při nízké volatilitě pohybovala podél úrovně 1,2611. Obecně vzato, o nízké volatilitě mluvíme prakticky každý den, protože už dva měsíce vypadá příznivě nakloněna hlavním měnovým párům. Přesto se ale musíme snažit pracovat s tím, co máme. Zatím zůstává relevantní klesající kanál, takže pokud cena prorazí pod úroveň 1,2611, můžeme očekávat další pokles libry. Rádi bychom ale připomněli, že nedávné pohyby v hodinovém grafu vypadají jako obstojný trend, zatímco ve 24hodinovém časovém rámci máme naprostý flat, který se drží už 4 měsíce. A zatím není jasné, jestli v dohledné době skončí.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 27. března. Bank of England vyzývá, abychom od ní neočekávali příliš rychlé uvolnění politiky

27.03.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklidné korekci. Britská měna vykazuje krátkodobý klesající trend, ale technický obraz je mnohem komplikovanější než v případě EUR/USD. Ve 24hodinovém časovém rámci se cena drží v omezeném cenovém rozpětí. Již se nejedná o klasický flat, ale stále se obchoduje v omezeném pásmu. Pohybuje se ve stejném pásmu jako před 2–3 měsíci, kdy byl pár v totálním flat trendu. Proto je klesající trend na 4hodinovém časovém rámci pouze součástí pohybu v rámci flatu na denním grafu. A to znamená, že by mohl velmi rychle skončit.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.03.2024 Pár GBP/USD také zaznamenal drobnou korekci, ale zůstal uvnitř klesajícího kanálu. Klesající trend tedy přetrvává. Vezměte na vědomí, že pohyb kotací z minulého týdne za hranicí kanálu nezohledňujeme, protože k němu došlo bezprostředně po zasedání FOMC, kdy trh obchodoval pod vlivem emocí. Očekáváme ale, že libra bude klesat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.03.2024 Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů, což nijak nesouviselo s makrodaty daného dne. Dolar na pozadí zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, která se konala ve čtvrtek, resp. ve středu, dál posiloval. Jelikož trh zpočátku špatně interpretoval výsledky zasedání americké centrální banky, viděli jsme ve čtvrtek a v pátek dvojí klesající pohyb. Zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii neměla na tržní sentiment žádný vliv. Pokud něco, tak měla podpořit libru, protože její hodnoty vyšly lépe, než se předpokládalo. Pár ale většinu dne klesal.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.03.2024 Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.

21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.03.2024 I pár GBP/USD ve středu prudce stoupal. Jak jsme zmínili v článku o páru EUR/USD, dolar neměl k tak silnému poklesu žádné významné důvody, ale Federální rezervní systém přesto nezpřísnil svůj postoj (jak mnozí očekávali) a snížil prognózy úrokových sazeb na příští dva roky. Buďme tedy upřímní: důvod, proč dolar klesl, existoval. Stejně jako dřív jde o to, že trh chce dolar prodávat, ale ne kupovat. Výsledkem je převaha kupců, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí je ne vždy podporuje. Momentálně pár opustil hranice klesajícího kanálu, takže můžeme očekávat posílení libry. Je ale také možné, že libra by mohla klesnout v souvislosti se zasedáním Bank of England.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.03.2024 I pár GBP/USD vykazoval ultra nízkou volatilitu v pondělí. Obchoduje se v klesajícím kanálu, takže můžeme očekávat další pokles libry. Spojené státy ani Velká Británie neměly v pondělí významné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Nebylo na co reagovat, jak jsme v pondělí ráno upozorňovali. Tento týden nicméně očekáváme minimálně tři události, které by mohly vyvolat poměrně silné pohyby. A první je naplánována na středu ráno. Velká Británie zveřejní zprávu o inflaci, která ve čtvrtek ovlivní postoj Bank of England. Stále věříme, že britská měna by měla za všech okolností klesat, zatímco dolar by měl stoupat. Můžeme jen doufat, že trh bude tento pár obchodovat v souladu s fundamentálním pozadím, ne naopak.
img

GBP/USD. Klíčový týden pro libru

12.03.2024 Pár GBP/USD dosáhl minulý pátek téměř 8měsíčního cenového maxima a vystoupal na úroveň 1,2892. Pro kupující však bylo obtížné překonat úroveň 1,29, protože obchodníci vybírali zisky a cena ustoupila o několik desítek pipsů. Nový týden pár zahájil pobytem na úrovni 1,28, a to na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře a všeobecného oslabení dolaru.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 1. března. Bank of England sníží sazby v srpnu

01.03.2024 Měnový pár GBP/USD se včera obchodoval na nižší úrovni, ale celkový horizontální trend se bohužel nezměnil. Britská libra nyní bude muset vynaložit značné úsilí, aby ukončila flat, který je patrný téměř na všech časových rámcích a trvá již více než tři měsíce. I kdyby pár ze své současné pozice klesl na úroveň 1,2543, nebude to znamenat úplné ukončení flatu. Během dne tedy můžeme pozorovat téměř jakékoliv pohyby, které však při obchodování moc nepomáhají.
img

Plán obchodování GBP/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.02.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval poměrně vysokou volatilitu, ale obchodoval se se smíšenými pohyby. Britská měna zahájila den růstem z nelogických důvodů. Po zveřejnění údajů o indexu podnikatelské aktivity ve Spojeném království se pár propadl a vykazoval poměrně silný pokles. Údaje o americkém indexu PMI tento pokles zastavily a dolar zamířil dolů. Poměrně průměrné hodnoty indexů tak vyvolaly silné pohyby na trhu, protože trh od začátku týdne neobdržel žádné informace.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár GBP/USD zaznamenal v úterý pohyb nahoru. Britská měna měla na rozdíl od páru EUR/USD fundamentální pozadí, ale trh si ho vykládal vcelku zvláštně. Guvernér Bank of England Andrew Bailey přednesl projev, který byl jedinou významnou událostí dne. Můžeme předpokládat, že růst libry souvisel s Baileyho výroky, ale má to jedno "ale". Bailey mluvil spíš o vyhlídkách na snížení sazeb a také si všiml poklesu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Jinými slovy, trh měl reagovat spíš prodejem než nákupem libry.
img

Bank of England je připravena snížit úrokové sazby

21.02.2024 První den týdne byl nakonec nezvykle nudný a USA slavily svátek. Britská měna se téměř nepohnula a ponechala si možnost formace předpokládané vlny 3 neboli C. Pravděpodobnost ale nestačí. Aby vlnový pattern zůstal celistvý a mí čtenáři mohli dělat ziskové obchody, musí instrument klesat. Britská libra má bohužel poslední dobou s pohybem očividně problém.
img

Andrew Bailey očekává zlepšení, Jeremy Hunt si nění vědom žádných problémů

16.02.2024 Podle prvního odhadu zveřejněného Národním statistickým úřadem se HDP Spojeného království snížil o 0,3 % na čtvrtletní bázi a o 0,2 % na roční bázi. O něco dříve během tohoto týdne vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Zatím není jasné, zda Bailey již předem věděl, že budou údaje o HDP Spojeného království překvapením... Zdá se, že ano, neboť zmínil možnost technické recese. Přestože tuto možnost zvažuje, guvernér BoE stále očekává zlepšení britské ekonomiky. "Pokud v Británii začne recese, bude velmi mírná," domnívá se Bailey. Domnívá se také, že je lepší věnovat pozornost pozitivním ukazatelům, které vykazují známky zlepšení.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.02.2024 I pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírnou býčí korekci. V první polovině dne britská měna klesala, když vyšlo najevo, že zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí byla mnohem slabší, než se očekávalo. Pokud se v Británii zatím nemluví o recesi, je to jen čirá náhoda. Libra ale klesala jen krátce, protože během americké obchodní seance byly zveřejněny ještě slabší zprávy o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách. Dolar proto už ve druhé polovině dne klesal. Celkově jsme byli svědky naprosto logických a odůvodněných pohybů, jakými se pár GBP/USD nemůže chlubit vždycky.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem dolů. Jestliže v úterý byla důvodem k prodeji britské měny zpráva o inflaci v USA, pak ve středu to byla zpráva o inflaci ve Spojeném království. Lednový index spotřebitelských cen ve Velké Británii zůstal beze změny, ačkoli se očekával růst na 4,2 %. Jádrová inflace také zůstala beze změny, ačkoli se očekávalo zrychlení na 5,2 %. Výsledky tohoto reportu byly tedy nakonec víc holubičí, než se čekalo, a britská měna dál klesala.
img

GBP/USD: Důležitý týden pro libru

12.02.2024 Pár GBP/USD zahájil obchodování sebevědomým růstem na pozadí všeobecného oslabení americké měny. Index amerického dolaru na začátku evropské seance prudce klesl, což kupujícím tohoto páru umožnilo posílit své pozice a přiblížit se k úrovni rezistence na hladině 1,2650 (v tomto cenovém bodě se linie Tenkan-sen a Kijun-sen na denním grafu shodují). Vzestupná dynamika však slábla.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.02.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit nový downtrend, který začal minulý týden, ale cena se rychle vrátila nahoru. Hlavním negativním faktorem je naprosté ignorování úrovně 1,2611, která trhu dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu. Zdá se, že tato hladina teď nemá naprosto žádný význam a nenabízí obchodníkům rezistenci. Britská měna se propadla o 50 % kvůli zprávě o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tuto zprávu nelze považovat za významnou, ale vzhledem k absenci jiných událostí, které by hýbaly trhem, obchodníci reagovali i na tuto obyčejnou, druhořadou zprávu. Ve výsledku jsme zaznamenali poměrně chaotické pohyby. Pár po počátečním poklesu korigoval nahoru, což se očekávalo, ale teď těžko obnoví hlavní trend.
img

GBP/USD. 8. února. Britská měna se vrací do bočního trendu

08.02.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve středu pokračoval v pohybu vzhůru a konsolidoval nad zónou rezistence 1,2584–1,2611, která dříve sloužila jako zóna supportu. Vzestupný pohyb tak může pokračovat směrem k další korekční oblasti na úrovni 61,8 % – 1,2715. Konsolidace kotací pod oblastí 1,2584–1,2611 bude působit ve prospěch amerického dolaru a obnovení poklesu směrem k úrovním 1,2513 a 1,2453.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve vzestupné korekci proti poklesu, kterého jsme byli svědky v pátek a v pondělí. V těch dnech měl pádné důvody k poklesu. V úterý a ve středu ale britská měna vykazovala čistě technický růst. Na takových pohybech není v podstatě nic špatného ani neobvyklého, ale je-li to korekce, měla by tento týden skončit. Pak očekáváme nový pokles.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu držel v bočním kanálu 1,2611–1,2787, což nepřekvapí. I když britská měna během dne prudce rostla, stále to nebylo dost na to, aby pár opustil flat pásmo. Pár vzrostl po zprávě americké ADP, která ukázala méně vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru, než se očekávalo.
C:\fakepath\trader-05012024-uvod.png

Forex: Výhled roku 2024

05.01.2024 S novým rokem ihned převzal iniciativu americký dolar a tradeři si uvědomili, že snižování úroků v USA zdaleka není tak jisté, jak si to ještě před Vánoci účastníci trhu malovali. Americká centrální banka (Fed) tak bude v roce 2024 dirigovat měnové páry, a to dokonce i ty, kde nefiguruje americký dolar, protože rizikové měny včetně české koruny reagují více citlivě na měnovou politiku Washingtonu.
img

Klíčové události 20. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

20.12.2023 Nabídka makroekonomických událostí na středu je prakticky nulová. Obecně vzato budou v centru pozornosti údaje o inflaci ve Spojeném království za listopad. Základní inflace je pro Bank of England důležitým indikátorem a v Británii klesá velmi pomalu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. prosince. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.12.2023 Pár GBP/USD dokázal v úterý znovu stoupat i klesat. Britská měna měla jen malou podporu, ačkoli bylo zveřejněno dostatečné množství makroekonomických informací. Zprávy z Británie byly bohužel (nebo naštěstí) příliš nevýrazné na to, aby trh vykázal zřetelný pohyb. Míra nezaměstnanosti se nezměnila a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti odpovídal prognóze. Rezonovala jen zpráva o mzdách, která ukázala větší zpomalení, než se očekávalo. Tato zpráva sama o sobě ale na silný pohyb očividně nestačila.
img

Přehled páru GBP/USD na 22. 11. Andrew Bailey podporuje udržení sazeb na současné úrovni.

22.11.2023 Měnový pár GBP/USD pokračoval v úterý ve svém vzestupném pohybu. Ano, tentokrát byl vzestup britské měny velmi slabý, prakticky chyběl. O možném dokončení korekce směrem nahoru tak nemá smysl spekulovat. Pro nás je zřejmé, že pro další růst libry neexistují žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Díky několika slabým zprávám se už vyšplhal příliš vysoko. Trh však ještě není připraven k prodeji a je vysoká pravděpodobnost, že libra bude ještě nějakou dobu růst, protože současný pohyb silně připomíná setrvačnost.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 5. 10. 2023

05.10.2023 Počet pracovních míst v americkém soukromém sektoru se minulý měsíc zvýšil pouze o 89 000 míst, oproti očekáváním ekonomů 160 000 míst. Je úplně jedno, že data dopadla hůř, než se čekalo; důležitější je, že poslední údaje byly pro americký trh práce neuvěřitelně nízké. Není tedy divu, že dolar byl ve středu celkově slabý. Hned od zahájení obchodování začal projevovat známky únavy. Ve skutečnosti to bylo kvůli samotným prognózám. Aby byla zachována stabilita trhu práce, měla by zaměstnanost ve Spojených státech růst v průměru o více než 200 000 míst měsíčně. Může tedy růst méně, ale v příštím měsíci se musí zvýšit. Problémem je, že zaměstnanost roste nedostatečným tempem již druhý měsíc po sobě.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. října: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 V návaznosti na třetí obchodní den týdne vykázal pozoruhodně chaotické pohyby i pár GBP/USD, zvlášť v 5M časovém rámci (TF). V TF 30M zahájil novou vlnu vzestupné korekce, která může teoreticky představovat přesvědčivější a robustnější chování než její předchůdce. Stojí za zmínku, že britská libra v současnosti jen těžko hledá důvody k růstu, protože fundamentální a makroekonomické pozadí je dlouhodobě nepříznivé. Navíc už dlouho říkáme, že britská měna je překoupená, takže by ideálně měla zamířit na jih. Nicméně, uplynuly dva měsíce a libra se propadla o 1 000 bodů, což naznačuje, že by se mohla objevit mírná vzestupná korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
img

Přehled páru GBP/USD 15. září 2023

15.09.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesal spolu s eurem, ale zasedání ECB nemělo na britskou libru žádný dopad. Trh se však tuto záležitost hluboce neanalyzoval a začal nakupovat dolary v očekávání blížícího se konce zpřísňujícího cyklu v Evropské unii. Technický obrázek britské libry je nyní zajímavý. Pokles trvá již téměř dva měsíce, korekce byly relativně slabé a ukazatel CCI se opět dostal do přeprodané zóny, což je pro připomenutí silný nákupní signál.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.09.2023 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s mírným býčím sklonem. Relevantní zůstává klesající trendová linie, ale euro i libra se pohybovaly podobným způsobem. Ve Spojeném království a v USA nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, které by měly znatelný vliv na aktivitu trhu. To jsme ale očekávali. Nejzajímavější události nás teprve čekají.
img

Důvody pádu GBP

07.09.2023 Britská libra včera klesla vůči americkému dolaru v důsledku komentářů Andrewa Baileyho, které zpochybnily potřebu dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojeném království. V současné době guvernér Bank of England Andrew Bailey očekává, že inflace letos výrazně poklesne, a zpochybňuje nutnost dalšího zvýšení sazeb i na zasedání koncem tohoto měsíce. Bailey dal členům parlamentu pozitivní signál, že inflace klesá, a prohlásil, že klesající ceny energií a slábnoucí trh práce naznačují, že cyklus zvyšování úrokových sazeb se chýlí ke konci. V reakci na to se libra okamžitě propadla, čímž eskalovala svůj pokles na medvědím trhu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.08.2023 V závěru úterního obchodování se pár GBP/USD pokusil obnovit pokles a zahájit korekci. Nakonec nedošlo ani na jedno. Britská libra v první polovině dne pozvolna klesala, i když k tomu neměla podstatný důvod, zatímco v druhé polovině (po neuspokojivých údajích JOLTs v USA) stoupala, což bylo logické. Pár se ve výsledku dokázal vzdálit od minim z minulého týdne jen o 60–70 pipů, což zjevně nesvědčí o korekci. Jak jsme už uvedli, tento týden nás čeká spousta velmi důležitých údajů, takže pohyby mohou být naprosto nepředvídatelné. Obecně vzato britská měna nemá velký důvod k prudkému růstu, ale občas by mělo dojít ke korekcím a také americká ekonomika pravidelně klopýtá kvůli vysoké sazbě Federálního rezervního systému.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 23. 6. 2023

23.06.2023 Včera se vše točilo kolem zasedání Bank of England, jehož výsledky přinesly mimořádně nepříjemné překvapení. Investoři, kteří se po zprávě o inflaci rozhodli neriskovat a rozhodli se být opatrní, měli naprostou pravdu. I když na první pohled měl hlavní výsledek jednání vést k růstu libry, protože BoE zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, přičemž se očekávalo zvýšení ze 4,50 % na 4,75 %. Vše však závisí na následných komentářích a prohlášeních. BoE své rozhodnutí zdůvodnila zejména vysokou mírou inflace a nutností ji nejprve snížit na cílové úrovně. Jinými slovy, úrokové sazby budou dále růst, dokud inflace nezpomalí na 2,0 %. Nezáleží na tom, co se stane s ekonomikou, která už nyní jistě míří do recese.
img

Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě

20.06.2023 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím.
img

Jak 19. června obchodovat pár GBP/USD. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2023 Pár GBP/USD v pátek prodloužil vzestupný pohyb, byť bez zvláštních důvodů. Britská měna ale v průběhu celého minulého týdne neměla žádné fundamenty, kvůli kterým by stoupala každý den. Zajímavé je, že tento týden se bude konat politické zasedání Bank of England. Trh může předem zpracovat svá jestřábí očekávání, ale musíme znovu konstatovat, že: libra šterlinků roste příliš často a příliš silně a koriguje velmi slabě. Je zajímavé, že v posledních 10 měsících získala 2 500 pipů.
img

GBP/USD. Přehled k 25. 5. 2023

25.05.2023 Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil překonat hranici klouzavého průměru a obnovit svůj pohyb dolů, ale nakonec selhal. Nedávné lokální minimum (z předvčerejška) však bylo aktualizováno, což naznačuje, že sestupný trend přetrvává. Libra pomalu klesá, jak by měla, na základě téměř všech možných faktorů. Současný pokles libry je příliš slabý s ohledem na kombinaci důvodů, které by ji měly tlačit dolů. Britská měna má tedy štěstí. Nicméně je třeba poznamenat, že v případech, kdy všechny faktory směřují jedním směrem, není pár povinen se tímto směrem posunout o 100-200 bodů každý den. Současný pohyb by tedy mohl být lepší (s příliš mnoha intradenními poklesy), ale zároveň je stabilní. Indikátor Heiken Ashi často mění směr pohybu, takže je nejlepší obchodovat střednědobě.
img

Libra rozšíří své zisky

04.04.2023 Britská měna zakončila první jarní měsíc pozitivně. Odborníci se však obávají, že pro libru bude obtížné udržet vzestupný trend. Krátkodobě si britská libra pravděpodobně udrží zisky, ale z dlouhodobého hlediska je vysoká pravděpodobnost poklesu.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 28. 3. 2023

28.03.2023 Zcela prázdný makroekonomický kalendář a ticho ze strany Bank of England, ale libra přesto plně kompenzovala své ztráty a vrátila se na maxima z předchozího týdne. A všechno je to o Evropské centrální bance. Přesněji řečeno, zástupci ECB a jejich prohlášení podpořili jednotnou měnu, která s sebou stáhla i britskou libru. Docela zajímavá byla slova Isabelle Schnabel, která téměř přímo řekla, že bychom se měli připravit na dlouhé období relativně vysokých úrokových sazeb. Ve svém projevu opakovaně poukazovala na trend úrokových sazeb před rokem 2008 s tím, že současné podmínky jsou daleko obtížnější a průměrná úroková sazba by měla být o něco vyšší, než byla tehdy. Až do krize v roce 2008 se úrokové sazby v Evropě pohybovaly mezi 2,00 % a 4,75 %, s průměrem kolem 3,00 %. Z toho můžeme usoudit, že ani nadcházející zvýšení sazeb nebude poslední. Snížení úrokových sazeb navíc zatím nepřichází v úvahu. Schnabel navíc ujistila, že ECB má dostatečné zdroje a potřebné nástroje, aby zabránila bankovní krizi. Obecně jednotná měna rostla a stáhla s sebou i libru. Vzhledem k tomu, že se britská měna vrátila na lokální maxima, bude její další růst poněkud obtížný a s největší pravděpodobností dojde ke konsolidaci trhu okolo dosažených hodnot.
img

Čerstvá předpověď pro pár GBP/USD na 23. ledna 2023

23.01.2023 Britská měna dál stoupala, i když Velká Británie oznámila, že celkové maloobchodní tržby klesly v meziročním srovnání o 5,8 %, a to po listopadovém poklesu o 5,7 %. Projekce přitom hovořily o –4,4 %. Po zveřejnění této zprávy libra samozřejmě trochu klesla, nakonec ale pozvolna stoupala. A mimochodem, stále je v rostoucím trendu, což považuji za naprosto absurdní. Libra navíc v průběhu několika málo týdnů vyskočila o téměř 500 bodů. A my přitom zoufale potřebujeme korekci. Nic takového se ale neděje, dokonce ani navzdory negativním makro datům. Vše silně připomíná banální spekulaci, vyvolanou očekáváním brzkého snížení sazeb Federálního rezervního systému. Nehledě na fakt, že Bank of England k tomu má stejně tolik důvodů, ba dokonce ještě víc. Spekulativní růst britské měny tudíž může znenadání vystřídat rychlý pokles, který velmi překvapí mnohé účastníky trhu. Ale dnes, dokud je makroekonomický kalendář prázdný, libra pravděpodobně poroste, byť v omezené míře.
img

Krize životní úrovně ve Spojeném království se prohlubuje

21.11.2022 Minulý týden vláda Spojeného království oznámila rozpočtový program snížení výdajů a zvýšení daní v hodnotě 55 miliard liber. Země mezitím čelí nejprudšímu poklesu životní úrovně od začátku záznamů.
img

EURGBP se odráží od supportu 0,8720

16.11.2022 Ekonomický kalendář pro dnešní evropskou obchodní seanci je velmi chudý. Klíčovým makrozveřejněním byl údaj o CPI ve Velké Británii za říjen, který byl zveřejněn v 8:00. Údaje ukázaly masivní zrychlení růstu celkových cen, a to z 10,1 % na 11,1 % meziročně (oček. 10,7 % meziročně). To znamená, že inflace CPI ve Spojeném království dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 41 let! Zrychlení bylo způsobeno především prudkým růstem cen energií. Jádrový ukazatel, který nezahrnuje ceny energií a potravin, zůstal beze změny na úrovni 6,5 % meziročně (oček. 6,4 % meziročně). Takový údaj naznačuje, že Bank of England by měla pokračovat v utahování své měnové politiky. BoE však také uvedla, že britská ekonomika se již nachází v recesi a další zvyšování sazeb by ji mohlo jen zhoršit. GBP po zveřejnění údajů klesla, ale později získala vůči americkému dolaru zpět své pozice. Britská měna nadále zaostává za eurem. Společná měna dnes získává, protože odeznívají rizikové nálady související se včerejší zprávou o raketovém útoku na Polsko. De Guindos z ECB navíc prohlásil, že Evropská centrální banka je nadále odhodlána normalizovat svou politiku, a uvedl, že ECB brzy zahájí pasivní QT.
img

Libra zaplatila za klid na duši

24.10.2022 Historii píší vítězové. Po rezignaci Liz Trussové, která jako premiérka Británie vydržela 45 dní, se investoři cítí všemocní. Šéfku vlády k odchodu donutily právě otřesy na finančních trzích. A nyní požadují, aby ji nahradil člověk, kterému je možno věřit. Nejpravděpodobnějším kandidátem je Rishi Sunak a jeho zkušenosti nám umožňují doufat, že nedojde k žádnému novému šoku. Tím lépe pro GBPUSD.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. října 2022

21.10.2022 Liz Trussová se zapíše do historie jako nejkratší úřadující premiérka Spojeného království. Po 44 dnech ve funkci musela skončit. Libra na zprávu o její rezignaci reagovala růstem. Nadšení však rychle vystřídalo opatrnost a britská měna se stáhla zpět na otevřenou úroveň dne. Zajímavé je, že Boris Johnson je mezi poslanci, o kterých se říká, že zvažují nabídky. Pro připomenutí, bývalý premiér musel skončit po politickém skandálu. Proto může rezignace Liz Trussové prohloubit politickou krizi ve Spojeném království. Přesto je tu jiskřička naděje, že se věci změní k lepšímu. V tomto světle bude trh pravděpodobně stagnovat, dokud nebude zvolen nástupce a lídr Konzervativní strany. Zpomalení propadu maloobchodních tržeb Spojeného království na -4,3 % z -5,4 % proto nebude pro trh ve skutečnosti důležité.
C:\fakepath\eurusd-21102022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.10.2022

21.10.2022 Americké akcie včera oslabily. Růst na počátku seance, který podnítily zisky akcií velkých firem jako IBM, později zvrátily údaje o americkém trhu práce a komentáře jednoho ze zástupců americké centrální banky (Fed). Ty u investorů posílily očekávání, že Fed bude nadále agresivně zvyšovat úrokové sazby.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 20. 10. 2022

20.10.2022 Přestože byly včera zveřejněny údaje o inflaci, jak ve Spojeném království, tak v eurozóně, na ničem z toho nezáleželo. Z velké části kvůli tomu, že inflace ve Spojeném království, která stoupla z 9,9 % na 10,1 %, již nic neovlivňuje. Bank of England na začátku týdne otevřeně oznámila, že bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky. A v eurozóně byly zveřejněny pouze finální údaje o inflaci, které se příliš nelišily od předběžného odhadu, který trh už dávno zohlednil. Takže zrychlení inflace v eurozóně z 9,1 % na 9,9 % se nijak neliší od předběžného odhadu 10,0 %. Jinými slovy, data nemohla nijak ovlivnit náladu účastníků trhu.
img

Forex: Bank of England obrací kormidlo

18.10.2022 Britský ekonomický list Financial Times se z dobrých zdrojů dozvěděl, že britská centrální banka (Bank of England) dále odloží některé své normalizační plány. Jedná se o aktivní prodeje z portfolia dluhopisů, které nashromáždila v krizových letech. Na rozdíl od ECB, BoE již koncem loňského roku zastavila čisté nákupy dluhopisů, aby podpořila uvolněnou měnovou politiku. Ve skutečnosti poměrně rychle (od února) přešla k přirozenému snižování zadluženosti svého portfolia.
img

Potenciální rally dolaru před koncem týdne

12.10.2022 Dolar dál jede na vlně růstu. Na dolarovém indexu překonal úroveň 113,00. Růst tak pozorujeme už pátou seanci v řadě. Bude mít ale dolar dost důvodů nejen k udržení výšky, ale i k průrazu nových maxim, jak předpovídají analytici?
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
img

Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce

04.10.2022 Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská data za srpen ukážou odolnost ve spotřebě domácností a průmyslu

03.10.2022 Srpnová data z tuzemské ekonomiky by měla vykázat mírný meziměsíční růst jak v maloobchodních tržbách, tak v průmyslové produkci. Finální odhady PMI v eurozóně potvrdí nízké úrovně implikující mezičtvrtletní pokles ekonomiky, zatímco tuzemský předběžný PMI zřejmě zaznamená zhoršení. Průmysl v sousedním Německu by měl již nést známky recese, když průmyslová produkce a tovární objednávky dále prohloubí svůj propad. Týden završí americký NFP report potvrzující silný trh práce, čímž jen utvrdí Fed ve svém rázném tempu utahování.
img

Forex: Inflační čísla překvapovala směrem nahoru po celé Evropě

30.09.2022 Předběžný odhad inflace v eurozóně výrazně překonal očekávání. Růst spotřebitelských cen o 10,0 % y/y (oček. 9,7 % y/y) již předznamenala ve čtvrtek zveřejněná německá inflace, když vystoupala na 10,9 % (oček. 10,2 % y/y), z části vlivem odeznění opatření tlumící cenové tlaky v předchozích měsících. Podrobnější rozklad ukazuje, že vysoká dynamika cen je rozprostřena napříč spotřebním košem.
C:\fakepath\eurusd-29092022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.9.2022

29.09.2022 Akcie ve Spojených státech prudce zpevnily, přispěly k tomu klesající výnosy dluhopisů americké vlády. Akcie Applu oslabily kvůli obavám o poptávku po nových iPhonech. Z dílčích indexů S&P 500 se dařilo odvětvím energetiky a komunikace.
C:\fakepath\trader-28092022-30-zm.jpg

Forex: Libra k dolaru roste, britská centrální banka začíná nakupovat státní dluhopisy

28.09.2022 Libra dnes posiluje vůči dolaru. Britská centrální banka zahajuje neomezené nákupy státních dluhopisů. Dříve během seance britská měna vůči té americké ztrácela. Krátce po 18:30 SELČ libra k dolaru rostla o 0,6 procenta na 1,0799 GBP/USD.
img

Záchranka pro libru: přistoupí BoE na mimořádné zvýšení sazeb?

27.09.2022 Hlavní událostí na devizovém trhu byl v pondělí další strmý pohyb libry. Přiblížení libry k paritě vyvolalo vlnu spekulací o neplánovaném zvýšení sazeb ze strany Bank of England.
img

Rozbřesk: Fiskální experimenty nové britské vlády se nelíbí libře, koruna vyhlíží zasedání ČNB

27.09.2022 Ačkoliv na začátku nového týdne britská libra část ztrát smazala, tak se v posledních dnech ocitá pod dlouho nevídaným tlakem. Výrazně ztrácí na frontě s eurem, ale ještě dramatičtější propad se odehrává vůči americkému dolaru, kde se britská měna ocitla na nejslabších úrovních od poloviny osmdesátých let minulého století. U úrokových sazeb přitom pozorujeme opak, tedy jejich výrazný nárůst. Desetiletý dluhopis nese nejvíce od roku 2010.
img

Forex: Fiskální experimenty britské vlády se libře nelíbí

27.09.2022 Ačkoliv na začátku nového týdne britská libra část ztrát smazala, tak se v posledních dnech ocitá pod dlouho nevídaným tlakem. Výrazně ztrácí na frontě s eurem, ale ještě dramatičtější propad se odehrává vůči americkému dolaru, kde se britská měna ocitla na nejslabších úrovních od poloviny osmdesátých let minulého století. U úrokových sazeb přitom pozorujeme opak, tedy jejich výrazný nárůst.
img

Britská libra prudce padá, koruna je vůči ní nejsilnější v historii. Citelně stoupá výhodnost nákupu zboží na britských e-shopech

26.09.2022 Česká koruna dnes ráno posílila proti britské libře až pod úroveň 26,60 Kč za libru. Koruna je tak vůči britské měně nejsilnější v historii. Dosud svého absolutně nejsilnějšího kursu dosáhla v květnu 2011, kdy se libra prodávala za 26,70 Kč.
img

Libra je ve volném pádu, míří k historicky první paritě s dolarem. Vůči koruně dnes může uzavřít nejníže za více než 11 let

23.09.2022 Britská libra se dnes ocitá po mohutným výprodejním tlakem, doslova ve volném pádu. Mezinárodní investoři se jí zbavují, neboť je vyděsil záměr kabinetu nové premiérky Trussové „nakopnout“ ekonomiku razantními daňovými škrty. Britská vláda hodlá daně snižovat jak z mezd pracovníků, tak z příjmu firem. Škrty totiž na ostrovech dále prohloubí deficit a urychlí inflaci. Inflace je v Británii zhruba desetiprocentní, nejrychlejší za čtyřicet let.
img

Libra doprovází Johnsona. Euro před zasedáním ECB těžce láká býky

07.06.2022 Nový týden začal pro euro optimisticky. Sentiment na globálních trzích se zlepšil, což podpořilo zájem o riziková aktiva. Obchodníci se začínají soustředit na zasedání ECB, které by euru také mělo dát impuls k růstu. Něco se ale pokazilo.
img

Graf dne: EURGBP (18.05.2022)

18.05.2022 Dnes ráno v 8:00 byl zveřejněn balíček inflačních dat ze Spojeného království. Index CPI v dubnu meziročně zrychlil ze 7,0 % na 9,0 %. Meziměsíční nárůst cen činil 2,5 %. Jádrový CPI meziročně zrychlil z 5,7 na 6,2 % – v souladu s očekáváním trhu. U inflace výrobců vypadala situace jinak - inflace PPI meziročně zrychlila z 11,9 % na 14,0 % a byla mnohem vyšší, než se očekávalo 12,5 %. Takto vysoké hodnoty inflace jen posilují výhled, že Bank of England bude muset udržet rostoucí sazby, což pravděpodobně zatlačí britskou ekonomiku do recese. Zdá se, že toto je příběh, kterému obchodníci na libře věří, protože britská měna je po dnešním zveřejnění údajů o inflaci nejhůře fungující měnou G10.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 16. 5. 2022

16.05.2022 Libra je tak překoupená, že je čas mluvit o nutnosti nejen odrazu, ale plnohodnotné korekce. Místo toho však britská měna v podstatě stojí na místě. Během evropské obchodní seance přitom dokonce klesala. I když rozsah poklesu byl mnohem mírnější než den předtím. Po zahájení americké seance bylo alespoň nějaké zdání oživení. Díky tomu se libra vrátila na hodnoty, na kterých byla na začátku obchodování. A to vše se stalo na pozadí zcela prázdného makroekonomického kalendáře.
img

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou

18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
img

GBP/USD: libra se nechce potopit, ale cesta nahoru je příliš náročná

24.02.2022 Britská měna na konci týdne opustila své pozice, které v předchozích dnech těžce vydobyla. Podlehla panice související s geopolitickým konfliktem na Ukrajině, ačkoli se dlouho bránila.
img

Dolar: nový soupeř a tzv. smyčka zpětné vazby

21.02.2022 Odborníci hodnotí potenciál americké měny pozitivně. Relativní útlum dynamiky USD trhy současně znepokojuje. Rostoucí obavy podporuje geopolitická nestabilita a očekávání brzkého zvýšení úrokových sazeb Fedu.
img

Přehled páru GBP/USD. 10. 2. 2022. Protokol o Severním Irsku: Johnson začal znovu mluvit o článku 16.

10.02.2022 Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil obnovit svůj vzestupný pohyb a obecně se pohyboval přibližně stejně jako pár EUR/USD – s minimálním vychýlením směrem nahoru. V tuto chvíli tedy platí rostoucí trend páru, protože cena se nadále nachází nad klouzavým průměrem. Více než jednou jsme řekli, že britská měna má mnohem více důvodů k růstu než euro. Když se podíváte na grafy pohybu obou párů za posledních 13-14 měsíců, je jasné, že právě euro vůči dolaru mnohem ochotněji zlevňovalo. Libra se po trendu z roku 2020 korigovala vůči dolaru pouze o 38,2 %. Euro korigovalo o 70 %. Preferujeme tedy britskou měnu, která by mohla v polovině prosince nastartovat nový dlouhodobý vzestupný trend. Navíc Bank of England se, na rozdíl od ECB, nechová vyhýbavě, chápe nebezpečí rostoucí inflace a pouští se do práce. Nyní je trh přesvědčen, že Bank of England letos zvýší sazbu ještě nejméně dvakrát. A to je vážná podpora pro britskou měnu, vzhledem k tomu, že Fed dosud neučinil jediný krok ke zpřísnění měnové politiky.
img

Libra plánuje dosáhnout nových maxim

04.02.2022 Libra nabrala sílu k dalšímu průlomu, ke kterému došlo po oznámení výsledků zasedání Bank of England o sazbě. Jejími nejbližšími cíli je konsolidovat se na dosažených pozicích a pokořit další maxima.
img

Růst libry obsahuje známky obratu směrem dolů

20.01.2022 Odborníci objevili známky klesající dynamiky britské měny, která po zveřejnění ekonomických údajů v zemi rychle vzrostla. Podle analytiků případný obrat k nízkým hodnotám způsobí cenové fluktuace libry.
C:\fakepath\eurusd-19012022-3.png

Forex: Britská libra posiluje, očekává se další zpřísňování měnové politiky

19.01.2022 Britská libra dnes na devizových trzích posiluje a vůči euru se blíží maximu od roku 2016. Měna částečně reaguje na statistiku, podle které se míra inflace v Británii v prosinci dostala na nejvyšší úroveň od března 1992. Analytici proto očekávají, že britská centrální banka bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky.
img

Prudký růst libry se změnil v nový pokles

18.01.2022 Libra, která v očekávání nových makrodat stagnovala, na začátku nového týdne prudce vzrostla. Tento růst ale neměl dlouhého trvání. Následující den se propadla a znovu trhy zklamala.
img

GBP/USD. "Partygate" a čekání na klíčové zprávy.

18.01.2022 Libra se v páru s dolarem neudržela v rámci 37. čísla. V návaznosti na celkové oslabení dolaru pár GBP/USD minulý týden aktualizoval 2,5měsíční cenové maximum (1,3748), ale pak o 100 bodů klesl. Sestupný trend byl zapříčiněn nejen revalvací amerického dolaru, ale i depreciací libry. Britská měna dlouho ignorovala politický skandál, který se ve Spojeném království rozvíjí. Takzvaná partygate poměrně silně otřásá pozicí Borise Johnsona ve funkci premiéra. Nakonec skandál dosáhl i na devizový trh. Odborníci vážně hovoří o konci Johnsonovy kariéry: mnozí pochybují, že si tentokrát premiérské křeslo udrží. Politická krize vyvíjí na britskou měnu tlak v pozadí. Ten může výrazně zesílit, pokud klíčové makroekonomické zprávy ve Velké Británii vyjdou tento týden v červených číslech.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.

11.01.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru.
img

Americký trh práce se zotavil, ale covid-19 může všechny prognózy zmást. Přehled vývoje USD, EUR a GBP

10.01.2022 Prosincová zpráva z amerického trhu práce je nejednoznačná. Přírůstek pracovních míst v uvedeném měsíci činil pouze 199 tis., ačkoli indexy zaměstnanosti ISM i zpráva ADP předpokládaly mnohem vyšší výsledek. Na druhou stranu byly poslední dva měsíce revidovány na +141 tis., což snížilo negativitu. Míra nezaměstnanosti se také celkově snížila na 3,9 %, a vrátila se tak na úroveň před pandemií, což nám umožnilo hovořit o úplném oživení trhu práce.
img

Libra dosáhla nových rekordů

05.01.2022 Se začátkem ledna se britská měna rozhodla držet krok s tou americkou a dosáhnout nových rekordů. Libře se nyní podařilo uskutečnit své plány, odborníci však varují před dočasností jejího růstu.
img

Přehled páru GBP/USD – 4. 1. 2022. Anthony Fauci: situace ohledně omikronu ve Spojených státech není tak bezpečná, jak se může zdát.

04.01.2022 Měnový pár GBP/USD si v pátek a pondělí udržoval vzestupnou náladu. Připomeňme, že na konci roku 2021 začala britská libra zcela nečekaně růst v tandemu s americkým dolarem. "Zcela nečekaně" – protože k tomu nebyly žádné fundamentální důvody. Je to alespoň v období růstu. Protože v té době nebyly prakticky žádné fundamentální ani makroekonomické události.
img

Udrží si GBP růst i v příštím roce?

22.12.2021 Britská měna získala důvěru a nyní se obchoduje stabilně výše. Vzestupný trend však nemusí trvat dlouho kvůli složité ekonomické situaci ve Spojeném království.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro GBP/USD na 21. 12. 2021

21.12.2021 Můžeme říct, že evropská a britská měna se včera chovaly jako z učebnice. Po poměrně výrazném propadu, který nastal v pátek, se včera ukázkově odrazila. Pak došlo v rámci statistické chyby k otřesu, po kterém se trh dostal do téměř horizontálního pohybu. A podle všeho tento pohyb potrvá až do čtvrtka, tedy posledního pracovního dne týdne a možná i roku. Makroekonomická data, která mohou trh posunout ze svého místa, budou zveřejněna až ve čtvrtek. Samozřejmě stále existuje možnost, že některé další faktory mohou mít dopad na trh. Například epidemiologické, jako se to stalo včera s librou. Ale problém je, že je téměř nemožné je předvídat. Nejdůležitější ale je, že samotná pravděpodobnost jejich výskytu je poměrně nepatrná. Nejpravděpodobnějším vývojem událostí tedy bude stagnace.
img

Je britská libra neposedným rukojmím omikronu?

02.12.2021 Britská měna se dočasně ocitla ve stínu agresivního amerického dolaru a volatilního eura. Zároveň se libra snaží prosadit a také odolává tlaku nové mutace koronaviru omikron.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. 11. 2021. Uplynul rok a Velká Británie a EU jsou stále v jednání. Rétorika Maroše Šefčoviče se nemění.

25.11.2021 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pomalém a trvalém poklesu také ve středu. Navíc to začalo ráno, kdy ve Spojeném království nebyly žádné důležité publikace a události. Účastníci trhu se tak v zásadě nyní zaměřují na prodej eura a libry a také na nákupy dolaru. Aby se drželi této strategie, nepotřebují teď ani silný, nápomocný dolar, základ nebo makroekonomii. Britská měna tak pokračuje ve svém znehodnocování vůči dolaru a můžeme jen hádat, jak dlouho ještě bude pokračovat. Připomeňme, že po tři čtvrtletí roku 2021 projevoval pár libra/dolar neochotu klesat.
img

Ekonomický kalendář: Wall Street obchoduje, přestože USA slaví Den veteránů

11.11.2021 Evropské trhy otevřely do červeného teritoria. Včerejší seance na Wall Street dopadla po zveřejnění nejvyšší inflace od roku 1990 nejhůře za poslední měsíc. Na druhou stranu akcie v Číně a v Japonsku výrazně vzrostly. Nejdůležitější makro je už dnes za námi. Britské předběžné HDP za Q3 dosáhlo na +1,3 % q/q při očekávání +1,5 % q/q. Navíc meziroční růst o +6,6 % nenaplnil očekávání ve výši +6,8 %. Britská měna na data reagovala negativně. Kvůli svátku v USA čekáme v průběhu seance spíše nižší likviditu. Akcie i futures se budou obchodovat standardně. Dluhopisový trh však zůstane zavřený.
C:\fakepath\eurusd-28092021-3.png

Forex: Dolar vlivem růstu výnosů amerických dluhopisů dál zpevňuje

28.09.2021 Dolar dnes na forexovém trhu pokračuje v růstu, částečně mu k tomu pomáhá vzestup výnosů amerických dluhopisů. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, před 16:30 SELČ přidával 0,4 procenta na 93,75 bodu, a byl tak nejvýše od začátku loňského listopadu.
img

Rok 2021 začne nebezpečnou jízdou dolaru a pobrexitovou Británií na křižovatce

30.12.2020 Trh se převážně shoduje na tom, že nás v roce 2021 čeká reflační odraz ode dna a oslabený americký dolar. My s tímto pohledem vcelku souhlasíme, ale pořád se toho může spousta pokazit. Bezprostředním nebezpečím je hlavně spekulativní zápal, který může vést dříve či později ke korekci – a asi spíš dříve. Brexitová dohoda byla pro libru velkým zklamáním.
C:\fakepath\gbpusd-27122020-1.png

Akcie v USA vzrostly, zisky zaznamenaly hlavně technologie

27.12.2020 Akcie ve Spojených státech vzrostly, zisky vykázaly hlavně technologické společnosti. Povzbuzení znamenala na poslední chvíli uzavřená dohoda mezi Británií a EU o podobě příštích obchodních vztahů. Obchodování bylo dnes kvůli nadcházejícím svátkům kratší. Na forexovém trhu mírně ztrácel americký dolar.
img

Rozbřesk: ČNB míní, koronavirus mění a brexit se dál komplikuje

18.12.2020 Bankovní rada na svém posledním letošním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nebylo to vlastně žádné překvapení a mnohem více se očekávalo, jaký komentář bude poslední zasedání následovat. Jak se zdá, ČNB byla poměrně překvapena pozitivním vývojem ekonomiky ve třetím kvartále, ať už šlo o rychlý růst HDP, nižší než očekávanou nezaměstnanost nebo opětovné zrychlení mezd. Zároveň si však všimla zastaveného růstu spotřeby vlády a rychlého propadu soukromých investic.
Související klíčová slova: Investovat do bezpečnějších aktiv | Situace v eurozóně | Býčí pohyb | Znehodnocujícího platidla | Tempo růstu | Akcie včera | Fibo | Bankéř | Snížení úrokové sazby | Údaje z USA | Take Profit | HSBC | Developeři | Retracement | Index výdajů na osobní spotřebu | Setkání G20 | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | Kiwi | Kč/EUR | Las Vegas Sands | Fiskální stimul | Nečekané pohyby | Index CSI300 | Akcie Erste | EUR | Americké dluhopisy | Zkušenosti | Světové akcie | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Australská centrální banka | Ropný gigant | Koronavirové krize | Inflace v září | Daňové škrty | PLN | Pfizer | Obchodník | Long pozice | Řecko | Cenový pohyb | Pokles sazeb | Nabídka a poptávka | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Macau | Libra vůči dolaru | Bankéři | Výrobní PMI | Global Forex | Oznámení výsledků | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Investing | Kroky Fedu | Příležitosti k nákupu | Výbor FOMC | Delegace | Statistiky | Pád dolaru | Patria Finance | Ochranné příkazy | Investiční banky | Korelace | Technické signály | Vývoj devizových rezerv | Agentura S&P | Makroekonomika | Londýnské akciové burzy | Výsledek včerejších voleb | Asijské akcie | Dow Jones Industrial | COT (Commitments of Traders) | Silný support | Alligator | Britská libra | J.P. Morgan Asset Management | Aktiva | Citigroup | Příležitost k prodeji | Bezpečné útočiště | Euro vůči americkému dolaru | GBPJPY | Situace na forexovém trhu | Americká zpráva | Kurzy euro | BrokerJet | Širší index S&P 500 | Nákupní pozice | Zvýšení sazeb Fedu | Sazby daně | Nálady na trhu | Line | Výborné vyhlídky | Japonské firmy | Střední Evropa | Evropská komise | Index strachu | Kolaps | Japonská měna | WTO | ISM ve službách | Konzervativní strana | Krátkodobé trendy | Poplatky | Zasedání ECB | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Analýzy | Trading knihy | Financial Times | Upisování akcií | Pravděpodobnost | Dnešní aktivita | Situace v Británii | Tuzemský průmysl | No deposit bonus forex | Šéf britské centrální banky | Současný propad | Mezinárodní ratingová agentura | Zpomalení globální ekonomiky | USD/BRL | Lagardeová | E-shopy | Snížení produkce | Zprávy z USA | Kontraindikátor SSI | Americká inflace | Důležité makroekonomické zprávy | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Deflace | Akcie Tesly | Pokračování poklesu | Kingsview Asset Management | Exchange | Nové obchody | Výsledky obchodování | Důležité fundamenty | Německý DAX | Plovoucí systém směnných kurzů | Výkyvy | Nová cla | Burzovní společnost | Cenové výkyvy | Posilování dolaru | Směřování měnové politiky | Goldman Sachs | Jaroslav Brychta | Makroekonomické zprávy | Strach | Ekonomika Spojených států | Zasedání Evropské centrální banky | Geopolitické napětí | Argentinská ekonomika | New.brokerjet.cz | Nezaměstnanost | Reserve Bank of Australia | Vývoj eura ke koruně | SoftBank Group | Pokles měny | Sankce | Otřesy na finančních trzích | Aktivita na finančních trzích | Labouristé | XTB.cz | Londýnská City | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Makroekonomické statistiky | Zvýšení úrokové sazby | Akcie dnes | Vysoké ceny nemovitostí | Burza | Úspěšný týden | Trumpová | Znehodnocení | Akcioví obchodníci | Rostoucí inflace | Hlavní události | Americký akciový index | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Reakce trhu na zprávu | Červená linie | Výrazný pohyb | Medvědí výhled | Proražení | Brexit | Oznámení | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Legal & General | Karanténní opatření | Analytický tým FXstreet.cz | Výsledek britských voleb | Profesionální obchodníci | Počet nezaměstnaných | VIG | Vývoj inflace | Break-Even | Dolar dnes | Vývoj cen akcií | Akcie automobilky Tesla | Volby | Breakout | Market Underperform | Americký prezident | Danske Bank | Regionální měny | Klouzavé průměry | Zahájení prodeje | VAT | Ceny amerických akcií | Pohyby trhu | Trpělivost | Market alert | Česká měna | Vývoj hodnoty zlata | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | Britové | Standard & Poor's 500 | Nárůst sazeb | Nejlevnější platba do zahraničí | Přijetí | No deposit bonus forex cz | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Snížení úrokových sazeb | Burzovní skupina | NFP report | Fundamentální analýza pro začátečníky | Pád libry | Nálada spekulantů | Kolaps amerického dolaru | Výhled | Výhled roku | Nejnovější zprávy | Forex web | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Výkon amerického dolaru | Rubl | Bonus bez vkladu | Objem forexových obchodů | CZK | Inflace | Zasedání FOMC | Podnikání | Velcí investoři | Dosažení brexitové dohody | Business Insider | Proti trendu | EIA | Země EU | Dolarový index | Nord Stream | Vlnová analýza | Nové stavby a stavební povolení | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | NZD/USD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Investice do infrastruktury | Evropská měna | Kapitálové trhy | Události tohoto týdne | Brexitová dohoda | Výrazný pokles libry | Vývoj podílových fondů | Korekční pohyb | Strategie mean reversion | Americké výnosy | Výnos portfolia do splatnosti | Obchodní seance | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Výrazný růst | Podnikatelská důvěra | Kanadský dolar | VIP AOS | Graf | Utahování měnové politiky | Cenové rozpětí | Nejdůležitější ekonomické události | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Kontext trhu | World First | Míra alokace | Oslabování eura | Měny v Evropě | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Výnosový index | BP | HUF | Průmysl | Uvolnění měnové politiky | Tvůrce trhu | Dow Jonesův index | Centrální banky | Pravidla obchodování | Zpráva | Momentum | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Lee Hardman | Vládní koalice | Nárůst cen ropy | Radikální změny | Celková inflace | Projev šéfa Fedu | Dobré výsledky | Návrat Donalda Trumpa | Přehled měnového páru | Vývoj situace | Dolar slábne | Více obchodů | Britské akcie | Moderna | Irsko | Trading AOS | Obchodní transakce | Kč/USD | Růst úroků | StockPair | EURCZK | Isabel Schnabelová | Volby v Turecku | Ratingová agentura | Silný býčí trend | Covid | Komoditní měny | Václav Janoušek | Snižování úroků v USA | Obchodování na světových finančních trzích | Zveřejněná data | Dolary | Světové burzy | Virgin America | Globální ekonomiky | Nabídka | Obchodní terminál | Timeframe | Oanda | Data z USA | Schůzka FOMC | Spotřebitelské inflace | Počet pracovních míst | Výprodeje | WinSignals | Nízkoinflační bezpečný přístav | Larry Summers | Uptrend | Evropský mechanismus směnných kurzů | Rabobank | Býčí signál | Štěpán Hájek | IT společnosti | Zvyšování tržního podílu | Poplatek | Medvědí signál | Nezaměstnanost v USA | Světové ceny ropy | Up Down | Obchodní příležitost | Kamil Boros | Praní špinavých peněz | Vývoj eura | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Kurz novozélandského dolaru | Rudolf Munzig | Vypořádání obchodu/převodu | Futures | Nízké ceny energií | Index technologického sektoru | Pohyb ceny | Měna dolar | Pohyby cen | Úspěšné obchodování | Výnosné investice | Polská centrální banka | Reakce trhu | Numismatika | Ekonomiky | CL | Snižování úroků | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Zastavení intervencí | Donald Trump | Rentiér | Zprávy o inflaci | Krátkodobý rostoucí trend | Země OPEC | Čínský jüan | PLN/EUR | Volatilita | Trading Academy | Maďarsko | Klíčové oblasti | Měny vyspělých zemí | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Trh státních dluhopisů | Vysoké ceny energií | Latinská Amerika | Průmyslová produkce | Výnos klíčového amerického vládního dluhopisu | Economist | Zvyšování mezd | Zaměstnanost | Patrik Mackových | Dění na finančních trzích | Cenové hladiny | Prodej dolaru | Státní dluh | Sazby v USA | Ukazatel Price/book value | Dow Jones | Obchodní války | Japonská vláda | Airbus | Rekordní minimum | Peníze | Zveřejněné údaje | Alibaba | Spike | Turecko | Vstupní bonus bez vkladu | Zahraniční bilance | Brent | Britské parlamentní volby | Globtrex.com | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Kurz americké měny | Daňové úlevy | Australská měna | Norská koruna kurz | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Flat | Nákup EUR | Evropské burzy | Odhady PMI | Vývoj libry | Pohyby eura | Index cen domů | Světové finanční trhy | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Reverzní pattern | Vývoj ceny elektrické energie | Theresa Mayová | Nákup EUR Česká spořitelna | Odchod z EU | Rada MMF | Posílení eura | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Zvýšení sazeb | Obchodní spolupráce | Příkaz Take-Profit | Nejlepší směnárna | Ekonomické ukazatele | Indikátor RSI | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Guvernér BoE | Vývoj ceny ropy WTI | IHS Markit | Základní sazby | Evropské měny | Financovat | Aktivní obchodování | Standard & Poor's | Ben Broadbent | Akciová burza | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | InstaForex | Zásoby ropy | Politická nejistota | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | WYNN | Hoteliéři | Americký index | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Kwasi Kwarteng | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Nižší úroky | Národní měny | BreakEven | Tencent Holdings | Nový rekord | Objednávky | Miliardář George Soros | Jednání FOMC | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Kurzu měn | Prognóza | Místopředseda Evropské komise | Výnosová křivka | Alan Greenspan | Souhrnný index | Obchod bez povinnosti | Ziskové obchody | Asset management | Kč/GBP | Trh práce | Ritholtz Wealth Management | První obchodní den | Nejlepší kurzy | Venezuela | Růstový impuls | Britská centrální banka | Nákup libry | Aktuální kurzy měn | Kongres | Vážená cena | Futures trhy | Pokles inflace v USA | Survation | Základní pravidla obchodování | BoE Andrew Bailey | Pochybnosti | Negativní vývoj války | Další cenový růst | Implikovaná volatilita | Patterny | Objem obchodů | Moody's | Dobrý výsledek | Velká Británie | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Jednání bank | Obrat trendu | George Soros | Standard Life | Britské volby | Graf páru GBP/USD | CME FedWatch | Technologické akcie | Důvody pro posílení | Klíčové události | Volatility | Craig Wright | Ceny výrobců | Norsko - burza | Nejlepší kurz eura | Long | Chování | Trendová linie | Radek Janáč | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Verdi Capital | Lira | Území Guyany | Prezident Trump | Období nejistoty | Koruna | Geopolitická rizika | Farmaceutická společnost | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | AUD | Globální poptávka | DJIA | Oživení britské ekonomiky | JOLTS | Inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Evropský statistický úřad Eurostat | S&P500 | FTSEurofirst 300 | XTB Market Barometr | Opatření | Meziroční růst | Zvolení Donalda Trumpa | Další růst | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Baidu | Aleš Sosnovský | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Deficit zahraničního obchodu | Lukáš Kovanda | Americké dolary | Carry trade pozice | Makroekonomické události | Zkušenost | Czech Fund | Politický šok | Volatilita význam | Vývoj ceny plynu | Financnik.cz | Riziková averze | Britské hospodářství | Švédská měna | Průměrné mzdy | Obchodování na forexových trzích | Falešné signály | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Embargo na ruskou ropu | Index | Události roku | Dlouhodobý růst | Potvrzení trendu | Studie | Vice | Měď | Směnný kurz | VWAP (Cenově vážená průměrná cena) | Cena stříbra | Ekonomický poradce | Dobré obchodní signály | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Sell | Aker BP | MMF | Klesající trend | Parlamentní volby | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Výhled pro GBP/USD | Terminál | Brexit referendum | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Novozélandský dolar | Pipy | LIBOR | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Společná měna | Tržní kapitalizace | Jednoduché tipy | Bílý dům | Ropa Brent | Posílení | Rozhodnutí ČNB | Náhoda | Daně z příjmů | Vliv na obchodování | Agentura Reuters | Fair Value | GBP/JPY | Přebytek běžného účtu | Projev Jeroma Powella | Book Value | Chapdelaine | Společnosti | Obavy z brexitu | HDP ve Spojeném království | Údaje o inflaci | Známky konjunktury | Francouzský CAC 40 | Sumitomo Mitsui Trust Bank | G7 | Držení plné zaměstnanosti | Euro včera | Americké investiční banky | S&P | Pouštět se do rizikových obchodů | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Obrovský potenciál | Unie | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Prodejní příkazy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Data z tuzemské ekonomiky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Naše prognóza | Překoupené zóny | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Instrukce | TradeKing | Domácnosti | Ukrajinská hřivna | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Neuronové sítě | Fundamentální zprávy | Americké státní dluhopisy | Nejlepší úrokové sazby | Obchodní napětí | Libra ztrácí | Wall Street Journal | IEA | Otevřené obchody | Anglie | Burzovní ukazatele | Zpráva o vývoji inflace v USA | Reakce trhů | Bollingerova pásma | Netradiční měnové páry | Prezident USA | Neomezené nákupy | Foreign Exchange | EUR/GBP | Pozornost trhu | Deficit | Overbought | Jednoduché tipy pro začátečníky | Výhled roku 2024 | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Polská inflace | Centrální bankéři z Fedu | Budoucnost | Dlouhodobý support | Antimonopolní úřad | Pokles ceny | Tržní sentiment | Virus | Republikáni | Pokračující pokles | Cenová minima | Snížení poptávky | Inflace zpomaluje | KOL | Analytika | Kurz koruny | Věčný dluhopis | Dnešní volatilita | Nizozemí - burza | Hlavní akciové indexy | Obchodníci s devizami | Irská pojistka | Royal Dutch Shell | BNP Paribas | Česká koruna | G10 | Brokers | Hang Seng | Strach a panika | Klín | Twitter | MIFID | Podnikatelé | Forexové trhy | Akciový index | Britský trh práce | Pozornost | Polský zlotý | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Protest | Překoupenost dolaru | Kurz australského dolaru | Dění kolem brexitu | Euro proti libře | Růst akcií | Bezpečné dluhopisy | Úsilí | Meziroční míra inflace | Fed dnes | Range | Očekávání vyšší inflace | Profit-Target | Akcie ve Spojených státech | Stratégové | Ifo | Dow Jones Industrial Average | UFX.com | Zpráva z amerického trhu práce | Průraz trendové linie | Zisk bank | Ben Carlson | Conference Board | Američtí investoři | Inside | Realizace zisku | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | EURGBP | Aligator | Americká měna | Statistický úřad | Další růst úroků | Růst vývozu | Hrubý domácí produkt Německa | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Mitsubishi | Nejlepší kurzy euro | Úroveň rezistence | Pohyb trhu | Poptávka | Řetězec | ISM index | Shanghai Composite | Nižší minima | Konglomerát | Šíření viru | Akcie Apple | Regrese | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční poradce | Vývoj kurzu eura | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Nákup akcií | Snižování úrokových sazeb | Pravidla obchodního systému | ING Bank | Nový týden | Odpor | Makroekonomická zpráva | Obchodní aktivity v USA | XE.com | Rollback | Kolísání cen | Nákup eura v Komerční bance | Data o inflaci | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Klesající trendová linie | Video | Zásady money managementu | Ministr zahraničí | Zastavení dodávek ruského plynu | Akcie technologických firem | Slušný zisk | Evropský kurzový mechanismus ERM | Marketingová komunikace | Ekonomická situace v eurozóně | Očekávání trhu | Patria Online | Zájem o akcie | Nastavení měnové politiky | Finexo | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Největší ekonomika | Obchodníci | Velká Británie ekonomika | Rostoucí trendová linie | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Finance | Zhodnocování měn | Dluhopisy | Indikátor | Pandemie nemoci | Moskva | Prezident Donald Trump | Zvýšené úrokové sazby | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Čistý zisk | UTC | Problémy | Akcioví býci | Vývoj války | Evropský bankovní úřad (EBA) | Cenový index | Bank of New York Mellon | Chapdelaine Foreign Exchange | Stříbro | Rizika vyšší inflace | Globální dluh | Nominální úrok | Růst spotřebitelských cen v Británii | Prostor pro další růst | Základní úrokové sazby v USA | FRED | ANZ | Standard Life Investments | Pokles cen | Ekonomická zpráva | Měnové intervence | Ropa | Indikátor CCI | Michigan | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Lineární regrese | Firma | Výrazné pohyby | Komerční banka | IPO Porsche | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Janet Yellen | Fundamentální analýzy | Think Markets | Čtyřleté půjčky | Titan FX | Volatilita eura | Politické napětí | Majors | Vývoj kurzu polský zlotý | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Úrovně rezistence | Kotovaná měna | Signál k nákupu | UBS | ECB Christine Lagardeová | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Ekonomové | Premiérka Liz Truss | Dnes na forexovém trhu | Depozitní sazby | Prohlášení | Šéf Volkswagenu | USA | | Opatření proti dopadům pandemie | Důležitý support | Spojené státy | MXN | NZDUSD | Makroekonomická data | Fibonacci | Růst HDP | Pandemie | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Úrokové sazby | Směr trhu | Brexit průmyslu | Kalendář událostí | Akciový index DAX | Oslabování libry | Kurz libry | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Světové trhy | Výkon dolaru | Koronavirus ve Velké Británii | Ropná společnost | Kmen koronaviru | Konsolidace | Fáze obchodní dohody | Downing Street | Cenová akce | Větší korekce | Summit EU | Londýnští bankéři | Ambrose Crofton | Americká data | Kurz dolarů | Režim devizových intervencí | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Signál k nákupu (buy) | Cyklus utahování měnové politiky | Trade Brokers | Historie | Vývoj | Dnešní údaje | Výnosy | Americké burzy | Komplexní analýzy | Obchodní dohody | Euro posiluje | Úroková sazba | Plán obchodování | Vývoj dolaru graf | Časový rámec | Neutral (Hold) | Dluhová krize | Graf EUR/GBP | Výpočet marže | Býčí divergence | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Výdaje | Americké akcie | Facebook | Výpočet kurzů měn | Druhý odhad amerického HDP | Akcie Applu | Financování vlády | Partners Financial Services | Obchodní příležitosti | Forex cz | Volatilní | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | FAIR | Šíření nákazy | ARM Holdings | BNY Mellon | OSN | Zisky firem | Intervence | Sky News | Dnešní zprávy | Bod zájmu | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Underperform (market underperform) | Analýza makroekonomických zpráv | Pokles cen energií | Moody's Investors Service | Druhy inflace | Mean reversion | Výzkumná společnost | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Odvětví | Investiční doporučení | Onemocnění | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Atos | Aktuální situace | Trading | Vývoj dolaru vůči koruně | Signály přeprodanosti | Belgie | Německo - burza | Měnový výbor | Koronavirus | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Spojené státy a Čína | Ekonomická situace | Obří deficit | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Růstový potenciál | Dna | Bankovní problémy | Neuberger Berman | Implikované volatility | Impulzivní pohyby | CNY | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Obchodování se směnnými kurzy | KOSPI | Dosáhnout zisku | Forex Friends | Small caps | Dluhopis | Sektor služeb | Rezignace | Británie | Prezidentství Donalda Trumpa | Výsledek referenda | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | David Frost | Zrychlení inflace v eurozóně | Nejsilnější růst | Odliv kapitálu | BrokerJet.cz | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | ADP | Ceny dolaru | Vývoj ceny železa | Silný trend | Přeprodané zóny | Status bezpečného přístavu | Nejlepší dividendové akcie | Global forex | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Ekonomický dopad koronaviru | UFX | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Tisková konference | Brexitové dohody | Gigant Gazprom | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Společnost AT&T | Růst mezd | Prezident ECB | Intradenní strategie | Zemědělství | Automobilka | Break/Even | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Technické indikátory | Posilování koruny | Kurz japonské měny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Vývoj základní úrokové sazby | VIP AOS Turbo | PMI ve výrobě | Pozorování | Nákup akcií ČEZ | Patria | Změny v ekonomice | Energetický gigant | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | STOX.cz | Otevření obchodu | Ruská ekonomika | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Výrazný zisk | Konzervativní strany | Úrok | Investovat | Komoditní | Technická situace | Agentura Moody's | Hlavní pravidla | Nejlepší kurzy britské libry | Investiční fondy | Regulátor | Obchodní dohoda | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Tvrdý brexit | Otočení britské politiky | Market Barometr | Celkový sentiment | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Murray | Pondělní obchodování | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Prodeje státních dluhopisů | Technický nástroj | Wallstreetská čarodějnice | Americká akciová burza | Výrobce léků | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Euro dnes | Aramco | Money management | Credit Suisse Group AG | Repo sazby | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Pokračování rostoucího trendu | Inflace ve Velké Británii | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Vývoj cen akcií ČEZ | Nejbližší support | Maďarský forint | Irské akcie | Dnešní fundamenty | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Kurz dolar | Technologický Nasdaq | Heiken Ashi | Pohyby směrem dolů | Hry | Trhy | Trade | Nová britská vláda | Akcie v USA | No deposit bonus | Emerging markets | Fluktuace | Flash news | Překoupení | Dopady na euro | Mezinárodní investoři | FTSE | Měnové trhy | Oscilátor | USD/MXN | Rizika | MAF Global Forex | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Nákup eura bez poplatku | Nejlevnější euro | ISM | Zvýšení volatility | Zpřísňováním měnové politiky | Fitch | Americké banky | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Nákup eura | Období korekce | Úspory | Předvolební průzkumy | JD.com | Pohyb kurzu libry | Kalendář ekonomických událostí | Výměna valut | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Prodávající | Fundamentální základ | Scotiabank | Sláva | Nová makrodata | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Investment Banking | Zahraniční měny | Forex VPS | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Stagflace | Růstové faktory | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | PriceWaterhouseCoopers | Tesla | Low | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Maroš Šefčovič | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Solidní růst | Odrazy | Deficit federální vlády | Ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Vývoj kurzu švýcarský frank | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | Cenově vážená průměrná cena | NWR OKD | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Vývoj kurzu ČNB | Přeprodané podmínky | General Motors | CAD | Hospodářský kurz | Severní Irsko | Termínový kontrakt | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vlnový pattern | Rozjednané prodeje domů | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ziskové obchodní příležitosti | Alert | Evropské trhy | ZoomTrader | Pioneer Investments | Sázet | Politika centrální banky | Nová mutace koronaviru | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Severomořská ropa | Dluhové krize | Wynn Resorts | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Norsko měna | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Flash news webinář | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Pips | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Macquarie Group Limited | Negativní zprávy | Akcie automobilky | Velké investiční fondy | Obchodní rozhodnutí | NWR akcie | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | FX Giants | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | Emise | Trinity | MAST | Intradenní obchody | Právo | Capitalinked | JPY | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | AOS | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Životní úroveň | INSEE | ISM indexy | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | J.P. Morgan | CZK/USD | Aktuálně trh | Ceny | Prognóza vývoje | Stavební společnosti | Tržní pohyby | Financování | Zvýšení ceny | Hrozba recese | Recese | Pokles | Gazprom | Aker | Pohyby na trhu | Deutsche Börse | FTSE 100 | Mírná korekce | Hargreaves Lansdown | COT report | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Raiffeisenbank | Bundesbank | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Softbank | Doporučení k obchodování | USD/TRY | Jedno euro | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Obchodování v New Yorku | SMA | Yahoo | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Burzovní indexy | Trump dnes | Odborníci | Zóny supportu | USD/EUR | Webinář | Výsledek voleb | Index FTSEurofirst 300 | Současná cena | USDCAD | Forint | Novavax | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Liz Trussová | Premarket | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Patrik Urban | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dobře definovaný obchodní plán | X-Trade Brokers | eBook | Insider | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Index Nasdaq | Benchmark | Domácí měna | Zdravý rozum | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Nové sankce | Výnos desetiletých dluhopisů | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Regulovaní brokeři | Podkladové aktivum | Kroky Bank of England | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Míra inflace v Británii | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | David Cameron | Hongkong | Ceny energií | Reálné hodnoty | S/R zóny | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Internetový gigant | Obchodní analýza | VIX | RUB | Výběr zisků | Dopad koronaviru | MarketWatch | Akcie společnosti Apple | BOSSA | Největší světové ekonomiky | Vyjednávání o brexitu | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Bias | Ropné a plynárenské společnosti | FRA | Vlna poklesu | Tržní hodnota | Rishi Sunak | AT&T | Zisk | Politické problémy | ČNB | Bank of England | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Huawei | Makléři | Rizikové měny | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Růst inflace | Finanční pomoc | Easing | Jednotná evropská měna | TRY | Analýza páru EUR/USD | Prémie | Vývoj indexu volatility VIX | Kybernetické měny | Evropa | Libra k americkému dolaru | Klamání investorů | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Anthony Fauci | GBP/NZD | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Automobilky | Pojišťovny | Posílení libry | Ekonomické události | List Financial Times | Eurodolar | Kontext | Finanční krize | Zisky akcií | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Snížení daní | Klesající tendence | Index CPI | xStation5 | Růst spotřebitelských cen | Rostoucí klín | Finančnictví | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Underperform | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Marže | Růst měny | Směřování | Tržní situace | Velké objemy | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | X-Trade | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | TopForex | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Aktuální prognóza | Dluhy | Euro STOXX | Průměrný příjem | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | Peking | Výrobní aktivity | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Obratu trhu | JP Morgan | Zpomalení růstu | NEST | Index euro | Fibonacciho úrovně | Objem investic | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Index DJIA | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | Analytik finančních trhů | JPMorgan | Obchodní systémy | EUR/CHF | EBRD | Hřivna | Premiér Boris Johnson | Finanční plán | ČTK | Lehman Brothers | Ztráty | Česká národní banka | Americký ISM | Analýza indikátorů | Brazilský real | Obchodní nastavení | Dnešní události | Prodejní ceny | Růst průměrné mzdy | Životní styl | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | US dolar | Mylan | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Fáze růstu | Cílová cena | Fundamentální výhled | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Mzda | Americké úřady | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Kurz GBP | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Buy signály | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Radim Dohnal | Price Action | Flash Crash | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Marlin | Společnost Apple | Analýza EUR/USD | Prognózy | SSI | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Zpřísnění finančních podmínek | Technický indikátor | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Úspěchy | Společnost Deutsche Börse | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Společnost Microsoft | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Měnový výbor Fedu | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Kevin Tran Nguyen | Doporučení pro obchodování | Rally | Výsledek zasedání | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Pivoty | Indie | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | ESM | Makrodata | Zisky | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Německý akciový index DAX | Společnost Huawei | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Akcie klesají | Důvěra | Oslabení dolaru | CAC 40 | Americký akciový trh | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Prodej EUR | Dlouhá pozice | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Dollar | Silné měny | Značný pokles | DE30 | Nový cyklus | Ropa WTI | Série ztrát | Fundamentální faktory | Burzy | CIBC | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | YouGov | Patria.cz | Export | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Euro na dolar | Vývoj ceny ropy | Signál | Číst grafy | Kofola | GBPUSD | Záchranný balíček | Forbes | Allergan | Mark Carney | Britské měny | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Česká spořitelna | Britská banka Barclays | Britská vláda | Fundament | Medvědí scénář | Liz Truss | FedWatch | Potenciální ztráty | Nové vakcíny | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Nové mutace | Plány | Bankovní skupiny | Dosažení zisku | Resistence | Odložení brexitu | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Korunový trh | Pozitivní signál | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Next Finance | Nikkei | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Příjmy | Insolvence | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Akcie v Asii | Evropská unie | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Odchod z Evropské unie | Míra | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Audi | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | DMA | Rosněfť | Riziko recese | Střednědobý výhled | S&P Global Ratings | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Riskování | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Oživení světové ekonomiky | TIPS | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Oslabení koruny | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Těžba ropy | Otočení trendu | Inflace v Británii | Nikkei225 | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Definovaný obchodní plán | Prognóza ČNB | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Starteepo | Spojené království | Mexické peso | Cena | Obchodování GBP | Vystoupení z EU | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Názory analytiků | Jefferies | Premiérka Liz Trussová | Měnový pár EUR/GBP | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Prohloubení deficitu | DAX | Erste | Zavedení cel | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Zájem o riziková aktiva | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | EUR/SEK | Tempo růstu HDP | Zastavení dodávek | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | EUR/TRY | Tesla Motors | Indikátor MACD | Utaženější měnové politiky | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Chop | Intel | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Těžba ropy v Rusku | I-Trader | Vlády | Nebezpečí | Kotace | Šance | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Správa | Wall Street | Halliburton | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Analýza | Ministr financí | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Sazby Fedu | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Snížení produkce ropy | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Jádrový CPI | Euro proti dolaru | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | OCI | Mzdový růst | Pullback | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Inflační report | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Las Vegas | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | Support | General Electric | Průměrná mzda | Hold | Americký Senát | Brokeři | Důležité informace | FX | Náklady na úvěry | Finanční ústav | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Western Union Business Solutions | Cenové indexy | Obchodování britské libry | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Jak číst grafy | Úroková sazba Fedu | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | IHS | Politická krize | Akcenta | Oblasti supportu | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Zastavení dodávek plynu | Report ADP | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Projekce | Saxo Bank | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Klíčový support | Ichimoku | Velké banky | Nová vláda | Základní úrok | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Noviny | České sazby | Zdražování | Ropy | Makroekonomická situace | Struktura | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Úročení | Krátké (short) pozice | Kurz japonského jenu | Finančník | USD | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Satoši Nakamoto | Tištění peněz | Cestování | Peso | Ekonomický dopad | Kabinet | Měnová unie | Emoce | Zvýšení daní | Inflace ve Spojeném království | Libra k dolaru | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Warren Buffett | Trendové pohyby | Tvůrci trhu | Ochota riskovat | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Rotace | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Australský dolar | Inflace ve službách | Propad | Koruna vůči libře | Přeprodání | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Finanční regulace | Významné zprávy | Graf páru | Hlavní akciové trhy | Průmyslová produkce v srpnu | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | PSA | Oblast supportu | Dividendové akcie | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | DBS | Německý Ifo index | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Investment | Take-Profit | ING | Libra klesá | Britský regulátor | MetaTrader 4 | Dluhový trh | Zahraniční investice | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Kurz CZK | Break Even | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Klíčový faktor | Zamyšlení | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | TTIP | Stoxx 600 | Sazby ECB | SPAD | Splatnost | Velikost pozice | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Vývoj války na Ukrajině | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Směnárna | Body | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Naftogaz | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | VET | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Omikron | Referendum | NIESR | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Televize Sky News | Černé zlato | KBC | Úroveň supportu | Sterling | Společná evropská měna | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Tržní ocenění | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Pravidelnost | Plynárenské společnosti | Bezpečné měny | Hospodářské statistiky | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Setrvání Británie v EU | Investor | Stochastic | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Strategy Research | Nové údaje | Společnost Gazprom | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Premiérka | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Markit | Cenový index výdajů | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Makléřské společnosti | Baker Hughes | CNBC | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Britská Kolumbie
Britská koruna
Britská kryptoúvěrová společnost
Britská letecká společnost
Britská libra
Britská libra bankovky
Britská libra (GBP)
Britská libra kurz
Britská libra nákup
Britská média

Následující klíčová slova

Britská měnová autorita
Britská ministryně
Britská ministryně práce
Britská monarchie
Britská obchodní bilance
Britská obchodní komora
Britská okupace
Britská okupace Egypta
Britská opozice
Britská premiérka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít