Úterý 09. července 2024 21:55
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost

Epidemie koronaviru

img

Ranní nadhoz - MF očekává letošní pokles HDP o 5,6 %

07.04.2020 Tuzemskému průmyslu se v únoru, tedy před zavedením přísných ekonomických restrikcí, ještě dařilo odolávat výraznějšímu propadu. Oproti předchozímu roku výroba po očištění o počet pracovních dní poklesla o 0,9 %, oproti lednu se pak výroba reálně snížila o 0,3 %. Dařilo se výrobě motorových vozidel i produkci elektrických zařízení, naopak pokles byl zaznamenán v produkci elektřiny a strojů. S ohledem na aktuální vývoj jsou únorová data již příslovečnými včerejšími novinami, které nemají velkou vypovídací hodnotu pro budoucnost.
img

Ranní nadhoz - restriktivní opatření by se mohla začít pomalu uvolňova

06.04.2020 Páteční indexy nákupních manažerů ze služeb potvrdily významný propad tohoto sektoru a to jak v eurozóně, tak v Německu. Později zveřejněný ISM index mimo výrobní sektor na rozdíl od jeho evropských protějšků byl schopen se udržet nad hranicí 50 bodů, tedy stále v pásmu expanze.
img

V Česku se asi bude znárodňovat. A také v Itálii, Belgii, Německu či Austrálii

05.04.2020 Český stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do problémů. Premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček to včera připustili v České televizi. Babiš v té souvislosti zmínil leteckou společnost Smartwings.
img

Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti

02.04.2020 Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2020

02.04.2020 Český průmyslový PMI v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3. Snížily se víceméně všechny sledované subindexy. Zaměstnanost klesla nejrychleji od září 2009, nižší byl objem výroby, nových zakázek i zásob. Vyhlídky podnikatelů na následujících 12 měsíců se rovněž propadly. Respondenti přitom hodnotili období od poloviny února do poloviny března, takže průzkum plně nezohledňuje dopad restriktivních opatření. Očekáváme proto, že ukazatel za duben spadne ještě hlouběji.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Conseq: Globální akciové trhy za březen ztratily 14 procent

01.04.2020 Globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 procent. Nedařilo se zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR propadl o 24 procent, vyplývá z analýzy společnosti Conseq. Na vině bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
img

Ranní nadhoz - PMI naznačí dopad epidemie na ekonomiku

01.04.2020 ČSÚ zpřesnil odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle něho český produkt meziročně přidal 2,0 %, což představuje zpomalení o 0,5 p.b. oproti Q3. Mezikvartální dynamika byla revizí zlepšena na 0,5 %. Vlivem upravených dat z Q4 tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). Dynamika HDP bude v letošním roce výrazně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání restriktivních opatření do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se po rozhovoru Trumpa a Putina stabilizují

31.03.2020 Po pondělním rozhovoru amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem o situaci na ropném trhu se ceny ropy stabilizují. V předchozích dnech se kvůli poklesu poptávky způsobené mimo jiné epidemií koronaviru propadly až na 18leté minimum.
img

Okénko trhu - Inflace v eurozóně zpomaluje

31.03.2020 Třetí odhad statistického úřadu dále zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 2,0 %. Růst ekonomiky tak podle očekávání zpomalil oproti čtvrtletí třetímu, kdy dosáhl 2,5 %. Mezikvartální dynamika se po zpřesnění zvedla o desetinu procentního bodu a dosáhla 0,5 %. Vlivem upravených dat ze čtvrtého kvartálu tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). ČSÚ zdůvodnil změnu zejména novými daty ze sektoru vládních institucí. Dynamika HDP v letošním roce bude ovlivněna dopady epidemie koronaviru, když restriktivní opatření proti šíření nemoci podstatně omezují ekonomickou aktivitu. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání těchto opatření zhruba do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
img

Zpřesněný odhad zvedl dynamiku české ekonomiky

31.03.2020 Třetí odhad statistického úřadu dále zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 2,0 %. Mezikvartální dynamika se zvedla o desetinu procentního bodu a dosáhla 0,5 %. Vlivem upravených dat ze čtvrtého kvartálu dosáhl růst HDP v loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). ČSÚ zdůvodnil změnu zejména novými daty ze sektoru vládních institucí.
img

Ranní nadhoz - čínský PMI si v březnu výrazně polepšil

31.03.2020 Index ekonomického sentimentu eurozóny v březnu odepsal téměř devět bodů a dosáhl 94,5. Protože v řadě zemí probíhal sběr dat ještě před zavedením restriktivních opatření proti šíření koronaviru, lze očekávat, že v dubnu dojde k dalšímu zhoršení ukazatelů. K poklesu ekonomického sentimentu došlo zejména ve službách a maloobchodě, průmysl odepsal „jen“ 4,6 bodu a stavebnictví 2,7 bodu. Bídné vyhlídky se pak projevily i ve zhoršení ukazatele zaměstnanosti.
C:\fakepath\tr-30032020-lv.gif

V Kanadě podlehlo epidemii 66 lidí, Trudeau slíbil podporu firmám

30.03.2020 Epidemie koronaviru má v Kanadě 66 obětí, o tři více než v neděli. Oznámili to dnes místní zdravotníci. Počet nakažených stoupl z nedělních 6258 na 6671. Premiér Justin Trudeau ohlásil masivní finanční injekci firmám, která má zabránit hromadnému propouštění.
img

Okénko trhu - sentiment padá, inflace zpomaluje

30.03.2020 Ekonomický sentiment v eurozóně i evropské unii v březnu dramaticky poklesl. Index pro eurozónu odepsal téměř devět bodů a dosáhl 94,5. I přesto, že se jednalo o nejvyšší měsíční propad za celou historii měření od roku 1985, byla konečná hodnota vyšší ve srovnání s tržním očekáváním. To bylo přitom zřejmě dáno skutečností, že v řadě zemí byla podstatná část dat sebrána ještě před schválením přísných restriktivních opatření proti šíření epidemie koronaviru. Lze tedy očekávat, že v dubnu dojde k dalšímu významnému zhoršení ukazatelů. K poklesu ekonomického sentimentu došlo zejména ve službách (-13,3 bodu) a maloobchodě (-8,1 bodu), když se zejména zhoršily obavy manažerů ohledně budoucí poptávky. Oproti těmto sektorům si lépe vedl průmysl, kde ukazatel odepsal “jen“ 4,6 bodu a také stavebnictví, kde se indikátor snížil o 2,7 bodu. Bídné vyhlídky se pak projevily i ve zhoršení ukazatele zaměstnanosti (-8,9 bodu), který se opět nejvíce propadl díky službám a obchodu. Co se týká cenového vývoje, očekávají firmy pokles prodejních cen, což je v rozporu s vnímáním spotřebitelů. Sektor služeb, který ještě donedávna svou dynamikou vyvažoval bídný stav ve výrobě, je současnou epidemií zasažen nejsilněji a přestává tak hrát svou stabilizační roli.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, EK to odmítá

29.03.2020 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky", které by měly financovat opatření související s epidemií koronaviru. Neschopnost řešit krizovou situaci by byla pro unii chybou s "tragickými" důsledky, uvedl Conte ve včerejším rozhovoru pro ekonomický deník Il Sole 24 Ore. Evropská komise ústy své předsedkyně Ursuly von der Leyenové ale uvedla, že žádné vlastní dluhopisy vydávat neplánuje.
img

Americké akcie nenavázaly na předchozí růst

27.03.2020 Americký index spotřebitelské důvěry z dílny Michigan University doznal oproti původnímu odhadu korekce směrem dolů. Namísto předběžně odhadovaných 95,9 bodu tak v březnu vykázal 89,1. Index se přitom ještě před měsícem držel na hodnotě 101 bodu a aktuální meziměsíční pokles je tak nejstrmější od žhavé fáze finanční krize z roku 2008. Zároveň je aktuální skóre nejslabší za poslední čtyři roky. Za propadem lze pochopitelně hledat tlumení ekonomické aktivity vlivem virové epidemie a zdá se být jasné, že příští měsíc nás čeká pokles další.
img

Ranní nadhoz - PMI napoví, jak si stojí průmysl

24.03.2020 Americká centrální banka včera oznámila další opatření na podporu ekonomiky. V případě potřeby nakoupí neomezené množství státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů. Fed se tedy rozhodl vrhnout na trh tolik prostředků, aby bylo zajištěno jeho hladké fungování. Nové opatření by mělo doplnit předchozí kroky americké centrální banky a zajistit dostatek likvidity na úvěrovém a mezibankovním trhu. Akcie na tuto zprávu reagovaly chvilkovým růstem, záhy však začaly opět klesat.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Lidovci apelují na ČNB, aby dál snížila úrokové sazby

23.03.2020 Lidovci apelují na Českou národní banku, aby snížila základní úrokovou sazbu kvůli budoucímu nastartování ekonomiky, až odezní epidemie koronaviru. Zároveň navrhují, aby vláda jednala s ČNB o využití zisku z devizových rezerv centrální banky pro podporu růstu ekonomiky. Dnes to na tiskové konferenci řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
C:\fakepath\eu-20032020-lv.gif

Koronavirus zpožďuje zelený plán Bruselu i jednání o rozpočtu EU

20.03.2020 Stejně jako šířící se koronavirové ohrožení paralyzovalo život v Evropě, ovlivnilo také zásadním způsobem i činnost institucí Evropské unie. Eurokomisaři i ministři členských zemí jednají výhradně na dálku, což omezuje jejich akceschopnost. Brusel je navíc v těchto dnech vytížen snahou koordinovat kroky států a zmírňovat ekonomické dopady epidemie a dosavadní priority proto nabírají zpoždění, ať už jde o složitá jednání o víceletém finančním rámci nebo snahu prosadit nový klimatický plán.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa

20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.
img

Ranní nadhoz - ECB rozšiřuje program nákupů aktiv

19.03.2020 Evropská centrální banka včera oznámila, že nakoupí finanční aktiva za 750 miliard eur. Měla by tak pomoci ekonomikám ochromeným šířící se epidemií koronaviru. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
img

EUR / USD – 18. 3. 2020

18.03.2020 Euro ve středu kleslo vůči dolaru díky obavám, že epidemie koronavirů může narušit celosvětový ekonomický růst. Ch. Lagarde dnes prohlásila, že COVID-19 může připravit země EZ o 10% GDP. Globální trhy disruptovalo rozšíření koronaviru, již si vyžádalo více než 7 900 životů po celém světě. Nejbohatší národy světa připravily v úterý nákladnější opatření k boji proti celosvětovému dopadu viru, který vyvolal sociální omezení nevídané od druhé světové války a hrozí poslat globální ekonomiku do recese.
img

Okénko trhu - epidemie koronaviru výrazně sráží ekonomické výhledy

18.03.2020 Podle nejnovějšího odhadu našich vídeňských kolegů z Raiffeisen Research se ekonomika eurozóny vlivem COVID 19 bude potýkat s mnohem významnějšími problémy. Ačkoliv se nejprve doufalo, že se Evropě podaří zabránit šíření nové nemoci, virus starý kontinent rychle zaplavil a vlády byly nucené po vzoru Číny přijmout bezpečnostní opatření. Naplnily se tak negativní scénáře epidemiologů i ekonomů. Ekonomická aktivita napříč Evropou se dostává do útlumu.
C:\fakepath\top-17032020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.
img

ČNB snížila úrokové sazby

17.03.2020 Bankovní rada ČNB včera na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 %. Opatření má podpořit ekonomiku v době šířící se epidemie koronaviru. ČNB zároveň avizovala připravenost pokračovat ve snižování sazeb, pokud si to situace vyžádá. Nadměrné výkyvy kurzu koruny pak může tlumit za použití devizových rezerv. Součástí opatření bylo i ponechání tzv. proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 % (původně ji chtěla zvýšit). Další jednání bankovní rady je naplánováno na 26. března.
C:\\fakepath\\ir-17032020-lv.jpg

Premiér: Do konce března se v Irsku virem nakazí 15.000 lidí

17.03.2020 Irsko očekává, že se do konce března koronavirem v zemi nakazí kolem 15.000 lidí. Řekl to včera premiér Leo Varadkar, podle kterého se bude Irsko s pandemií vyrovnávat "mnoho měsíců, nikoliv týdnů". Ostrovní stát má podle aktuální bilance 223 infikovaných. Nemoci COVID-19, kterou koronvirus způsobuje, podlehli dva lidé.
img

ČNB snížila sazby o 50 bps, koruna oslabuje na denní minima

16.03.2020 Rada České nárobní banky snížila na mimořádném jednání jednomyslně základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Hlavním cílem je zmírnit dopady epidemie koronaviru. Rada uvedla, že je připravena reagovat na případné nadměrné výkyvy kurzu koruny. Změna sazeb je účinná od úterý 17. března 2020. Česká měna v reakci na snížení úrokových sazeb klesla na denní minimum. Půl hodiny po rozhodnutí ČNB se kurz dostal až na úroveň 27,20 korun za euro. Koruna je tak nejslabší od roku 2017, když po konci intervencí následovalo několik seancí volatilního obchodování.
img

Dva členové bankovní rady naznačili další vývoj

16.03.2020 Ceny českých průmyslových výrobců v únoru zpomalily svoji dynamiku, když se meziročně zvýšily o 1,4 %. Publikovaný růst cen tak byl o 0,7 procentního bodu pod konsenzem trhu. Oproti předešlému měsíci poklesly ceny ve výrobní sféře o 0,7 %. Na pozorovaném meziročním růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, kde se ceny zvedly o 9,0 %. Nezanedbatelný nárůst byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, která si meziročně připsala 3,6 %, oproti předchozímu měsíci je však dynamika nižší. Naopak k výraznému poklesu cen došlo u rafinovaných ropných produktů v důsledku nízkých cen ropy na světových trzích a tento trend by měl pokračovat i v následujících měsících. Útlum ekonomické aktivity, který je již patrný v partnerských evropských zemích, bude zesílen vlivem epidemie koronaviru a bude dál významně brzdit růst cen ve výrobní sféře.
C:\fakepath\top-16032020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2020 1) Akcie v Asii klesaly po nedělním rozhodnutí americké centrální banky (Fed) snížit základní úrokovou sazbu téměř na nulu. Australský akciový trh dnes klesl nejvíce od roku 1987, zatímco hlavní index japonských akcií Nikkei 225 uzavřel nejníže od listopadu 2016.
img

Nízká cena ropy zpomaluje inflaci u výrobců

16.03.2020 Ceny průmyslových výrobců v únoru zpomalily svoji dynamiku, když se meziročně zvýšily o 1,4 %. Publikovaný růst cen tak byl o 0,7 procentního bodu pod konsenzem trhu. Oproti předešlému měsíci poklesly ceny ve výrobní sféře o 0,7 %. Na pozorovaném meziročním růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, kde se ceny zvedly o 9,0 %. Nezanedbatelný nárůst byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, která si meziročně připsala 3,6 %, oproti předchozímu měsíci je však dynamika nižší. Naopak k výraznému poklesu cen došlo u rafinovaných ropných produktů v důsledku nízkých cen ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Fed snížil úrokovou sazbu. Kellner dává pomůcky za 100 milionů.

16.03.2020 Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod, aby chránila ekonomiku před dopady epidemie koronaviru. Nejbohatší Čech Petr Kellner věnoval ochranné pomůcky za 100 milionů korun. Výrobce reklamního textilu Adler nabídl svou kapacitu pro výrobu roušek bez nároku na zisk.
C:\fakepath\Italie3.jpg

FT: Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

15.03.2020 Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times (FT).
img

Jak jsou bankovky a mince špinavé?

13.03.2020 Peníze v hrsti vyvolávají nejen pocit blaženosti, ale v dnešní situaci, v souvislosti s pandemií koronaviru, přináší rovněž obavy z přenosu nevítaných mikroskopických hostů. Do jaké míry jsou tyto obavy o naše zdraví na místě? Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla na pravou míru, že nikdy neinformovala o tom, že bankovky a mince přenášejí koronavirus, pouze doporučila, že po kontaktu s hotovostí je žádoucí umýt si ruce a nedotýkat se obličeje.
img

Okénko trhu - ECB podpořila likviditu, nálada na trzích stále negativní

13.03.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v lednu meziročně vzrostly o 4,9 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 2,1 %. Oproti očekáváním zklamal zejména prodej automobilů, zatímco další části tržeb naopak rostly rychleji. Letošní leden měl stejný počet pracovních dní jako ten loňský, kalendářní vlivy tak meziroční dynamiku neovlivnily. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení a výrobky pro domácnost. To se odrazilo v rychlém růstu tržeb za nepotravinářské zboží, které se meziročně zvedly o 7,3 %. Slabší pak byl růst útrat za potraviny (o 2,4 %) a za pohonné hmoty (o 1,1 %). I přesto, že lednové tržby bez automobilového segmentu pozitivně překvapily, budou data již od března silně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. Tržby v maloobchodě půjdou pravděpodobně strmě dolů, když se spotřeba omezí jen na nezbytné statky. Dopady budou značné zejména v oblasti cestování, rekreace a kultury. I bez zahrnutí tohoto vlivu jsme v letošním roce předpokládali zpomalení tržeb pod tři procenta. Současná epidemie však náš původní odhad podstatně srazí.
img

Maloobchodní tržby rostou, epidemie jejich růst v souhrnu sníží

13.03.2020 Maloobchodní tržby v lednu oproti prosinci vzrostly o 0,9 %. Meziroční tempo růstu maloobchodních tržeb tak setrvalo na slušných 4,9 %. To bylo dvě desetinky nad naším odhadem, ale celých 1,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Údaj dokládá, že apetit spotřebitelů byl na počátku roku stále vysoký odrážející rostoucí mzdy a nízkou nezaměstnanost. Co se ovšem neprodávalo, byla auta, jejichž prodeje meziměsíčně klesly o 1,8 %. Meziročně tak prodej motorových vozidel meziročně klesal tempem 5,2 %. Celkové maloobchodní tržby včetně prodeje a oprav aut zpomalily meziroční nárůst na 2,1 % z předchozích 4,4 %.
img

Tržby před nástupem koronaviru ještě slušně rostly

13.03.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v lednu meziročně vzrostly o 4,9 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 2,1 %. Oproti očekáváním zklamal zejména prodej automobilů, zatímco zbylé tržby naopak rostly rychleji. Letošní leden měl stejný počet pracovních dní jako ten loňský, kalendářní vlivy tak byly potlačeny. Po očištění o sezónní faktory se tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně zvýšily o 0,9 %. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení a výrobky pro domácnost.
img

Akcie zažily černý den

13.03.2020 Český průmysl vstoupil do nového roku poklesem a navázal tak na nevalný výkon z předchozích měsíců. V lednu výroba meziročně poklesla o 1,4 %, což po sezónním očištění znamená oproti předchozímu měsíci +1,1 %. Na aktuálních datech je varující, že ještě nijak nezachycují dopad epidemie koronaviru, které se ovšem český průmysl v nejbližších měsících dozajista nevyhne.
img

ECB ponechala základní sazbu beze změny

12.03.2020 Český průmysl vstoupil do nového roku poklesem a navázal tak na nevalný výkon z předchozích měsíců. V lednu výroba meziročně poklesla o 1,4 %, což po sezónním očištění znamená oproti předchozímu měsíci +1,1 %. Výsledek je tak téměř přesně v souladu s tržním i naším očekáváním a ve srovnání s přechozím měsícem se dynamika dále zhoršila. Na aktuálních datech je varující, že ještě nijak nezachycují dopad epidemie koronaviru, které se ovšem český průmysl v nejbližších měsících dozajista nevyhne. Zatímco v únoru bude její efekt zřejmě ještě omezený, v následujícím období již lze očekávat pokles poptávky ze zahraničí a zároveň i výraznější výpadky produkčních kapacit.
C:\fakepath\top-12032020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.03.2020 1) Asijské akciové trhy dnes prudce oslabily poté, co americký prezident Donald Trump kvůli novému typu koronaviru rozhodl o zákazu cest z Evropy do Spojených států. To posílilo obavy investorů z negativních dopadů epidemie koronaviru na světovou ekonomiku. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 klesl o 4,4 % na 18.559,63 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu za téměř čtyři roky a více než 20% pád z maximáních hodnot.
C:\fakepath\Asie-akcie.jpg

Asijské akcie prudce oslabily kvůli zákazu cest z Evropy do USA

12.03.2020 Asijské akciové trhy dnes prudce oslabily poté, co americký prezident Donald Trump kvůli novému typu koronaviru rozhodl o zákazu cest z Evropy do Spojených států. To posílilo obavy investorů z negativních dopadů epidemie koronaviru na světovou ekonomiku. Hlavní index tokijské burzy Nikkei klesl o 4,4 procenta na 18.559,63 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu za téměř čtyři roky. Vývoj na trhu s termínovými kontrakty signalizuje rovněž výrazný propad evropských akcií.
img

Analýzy makroindikátorů: Průmysl na začátku roku rostl

12.03.2020 Průmysl na začátku roku potvrdil schopnost opět růst. Zvyšovaly se i zakázky. Vývoj na začátku roku tedy dával důvod k naději na zlepšení aktivity ve výrobě. Ovšem s epidemií koronaviru od března uvidíme slabší údaje.
img

Průmysl před epidemií koronaviru vzrostl

12.03.2020 Průmyslová výroba v lednu oproti prosinci vzrostla o 1,1 %. Na meziročním srovnání to znamená meziroční pokles o 1,4 %, což bylo velmi blízko očekávání trhu. Je to pozitivní údaj, který ale přichází po výrazných poklesech předchozích měsíců. Na začátku roku se zlepšovaly předstihové indikátory a vzrostl i průmysl v Německu. Byla zde tedy značná naděje na zlepšení i v dalších měsících. S epidemií koronaviru ale od března uvidíme slabší údaje.
img

Průmysl uvadal již před nástupem viru

12.03.2020 Český průmysl vstoupil do nového roku poklesem a navázal tak na nevalný výkon z předchozích měsíců. V lednu výroba meziročně poklesla o 1,4 %, což po sezónním očištění znamená oproti předchozímu měsíci -1,1 %. Výsledek je tak téměř přesně v souladu s tržním i naším očekáváním a ve srovnání s přechozím měsícem se dynamika dále zhoršila. Počet pracovních dnů byl letos v lednu stejný jako před rokem. Na pozorovaném snížení výroby se největší měrou podílel sektor výroby a rozvodu elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu, který odepsal 5,8 % a do celkového výsledku tak přispěl -0,8 procentního bodu. Nedařilo se ani ve výrobě kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, jež propadem o 5,5 % snížila celkový růst o 0,6 procentního bodu. Největší propad byl zaznamenán u oprav a instalace strojů a zařízení (-9,5 %) a výroby textilií (-8 %), nicméně jejich váha v rámci tuzemského průmyslu není tak významná. Tahounem českého průmyslu v lednu byla výroba motorových vozidel, která si připsala tři procenta a vzhledem k jejímu velkému významu pro českou ekonomiku tak přispěla 0,6 procentního bodu. Tuzemským průmyslníkům vzrostl objem nových zakázek celkem o 1,3 %, přičemž znatelně lépe se vyvíjely ty z Česka, zahraniční spíše ubývaly. Dále pokračoval i odliv pracovníků, kterých průmysl opustily 2,1 %. Ti, kteří zůstali, si ovšem meziročně přilepšili na mzdách o 6,4 %.
img

Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?

12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
img

Britská centrální banka snížila úroky

11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie kvůli koronaviru podpoří ekonomiku 30 miliardami liber

11.03.2020 Britský ministr financí Rishi Sunak dnes při představení návrh rozpočtu na příští rok v parlamentu varoval, že současná epidemie koronaviru bude mít vážný, i když jen dočasný dopad na britskou ekonomiku. Vláda proto na situaci reaguje mimořádnými opatřeními v objemu 30 miliard liber (více než 881 miliard Kč).
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Změna sazeb ČNB není nyní příliš účinný nástroj

10.03.2020 Změna úrokových sazeb Českou národní bankou není nyní příliš účinným nástrojem na boj s bezprostředními ekonomickými dopady šíření koronaviru. Novinářům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Pokud ale bankovní rada na zasedání na konci března dojde k závěru, že by případné snížení sazeb pomohlo, byť jen psychologicky, tak v tom guvernér nevidí problém.
img

Analýzy makroindikátorů: Růst cen zrychlil, další nárůst bude tlumen zlevněním ropy

10.03.2020 Inflace v únoru pokračovala ve zrychlování. Rostly zejména ceny služeb, přičemž dál zrychlila jádrová inflace. Propad cen ropy nicméně znamená, že nárůst cen v dalších měsících bude pravděpodobně menší, než jsme odhadovali. ČNB bude prozatím vyčkávat na další vývoj. Trh počítá se snížením úrokových sazeb již na konci března.
img

Inflace v únoru zrychlila na 3,7 %

10.03.2020 Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,3 % a meziroční míra inflace zrychlila na 3,7 % z předchozího tempa 3,6 %. To bylo o desetinku nad očekáváním trhu a naopak o desetinku pod naším odhadem.
img

Teplá zima ohřívá i trh práce

09.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Jedná se o výsledek v souladu s naším očekáváním a mírně pod odhadem trhu. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání tak oproti lednu poklesl o 2 811 na aktuálních 207 298. Oproti stejnému měsíci loňského roku jich pak ubylo dokonce 11 871. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Únorový mírný pokles míry nezaměstnanosti je v tuzemských podmínkách běžným jevem, který souvisí s postupným oteplováním počasí, které tak umožňuje náběh aktivity některých povolání. Letošní rok pak tomuto vývoji nahrával mimořádně vysokými teplotami.
img

Teplá zima nahrála dalšímu poklesu nezaměstnanosti

09.03.2020 Podíl nezaměstnaných v únoru mírně klesla na 3,0 % z předchozí úrovně 3,1 %. Odhady analytiků se nacházely v úzkém pásmu 3,0 % - 3,1 %. O významném překvapení tedy nelze mluvit. To, že trh práce zůstává velmi napjatý není žádnou novinkou. Nadprůměrně teplá zima navíc umožňuje nepřerušit některé práce zejména ve stavebnictví.
img

Koronavirus ovlivňuje dění na trzích

09.03.2020 Páteční sada statistik z amerického trhu práce za únor navázala na poslední příznivá data a potvrdila dobrou kondici tamní ekonomiky. Údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst hodnotou 273 tisíc překonaly o téměř 100 tisíc konsensus trhu, navíc i lednový údaj byl revidován nahoru. Míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu poklesla a vrátila se na historicky nejnižší hodnoty (3,5 %). Příznivá situace na trhu práce se pak odráží i na růstu mezd, který se v posledních měsících drží v blízkosti tří procent.
img

Okénko trhu - americký trh práce nadále silný

06.03.2020 České mzdy si udržely svižný růst i v závěru loňského roku, když meziročně přidaly 6,7 %. Po očištění o cenové vlivy dosáhl reálný růst mezd 3,6 %. Mediánová mzda dosáhla 31 202 Kč a poprvé překročila 30 tisíc Kč. Výrazně si polepšili zaměstnanci ve veřejné sféře, zejména ve školství, zdravotnictví a sociálních službách, naopak mzdová dynamika v průmyslu byla podstatně nižší. Průmysl se v závěru loňského roku ocitl v recesi, zaměstnanost v tomto odvětví klesala, takže růst mezd na úrovni 5 % lze hodnotit jako nadále velmi slušný. Stále napjatou situaci na trhu práce dokládá i to, že zaměstnanci, kteří opustili výrobu, dokázali nalézt uplatnění například ve službách, kde se pracovní síly nedostává. Nízká míra nezaměstnanosti tak bude i letos přispívat k růstu mezd, navíc je v rozpočtu počítáno s dalším navýšením platů ve státní sféře a od ledna se zvýšila i minimální mzda. Naproti tomu bude růst mezd tlumen zpomalováním ekonomiky a postupným slábnutím napětí na trhu práce. Pro letošní rok tak počítáme s průměrným nominálním růstem mezd mírně nad šesti procenty.
img

5 nejlepších amerických dividendových akcií 2020

06.03.2020 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
img

Mzdový růst pokračuje v pozvolném oslabování

06.03.2020 Růst mezd ve čtvrtém čtvrtletí v souladu s očekáváním trhu dál mírně zpomalil a nachází se pod prognózou ČNB. V dalších čtvrtletích s ohledem na ochlazení ekonomiky čekáme další postupné zpomalování mzdového růstu.
img

Zlato: koupit, držet nebo prodat?

06.03.2020 Světová ekonomika je kvůli koronaviru rozkolísaná nejvíce od poslední velké krize z let 2008-2015. Akciové trhy zaznamenaly v posledním únorovém týdnu obrovské škody. Cena zlata vyrostla na rekordních 1 688 USD za unci, avšak v samotném závěru února prošla výraznou korekcí. V prvním březnovém týdnu se však žlutý kov vydal opět směrem k hranici 1 700 USD. Aktuální situace je nepřehledná, nevíme, kdy se vrátí do původních kolejí. Jak se zachovat, aby naše úspory či investice neutrpěly škodu?
img

Mzdový růst v ČR pokračuje ve zpomalování

06.03.2020 Průměrná mzda ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku činila 36 144 Kč. Meziročně se jedná o nárůst o 6,7 %, což po očištění o inflaci činilo 3,6 %. Výsledek byl dvě desetinky nad naším odhadem i mediánovým očekáváním trhu. Prognóza ČNB počítala s růstem 7,2 % nominálně a 4,2 % reálně. Oproti třetímu čtvrtletí, kdy nominální mzdy rostly v průměru 7,0 % y/y a 4,1 % reálně se tedy jedná o pokračování pozvolného zpomalování mzdového růstu.
img

Průměrné ceny nafty i benzinu stále klesají

06.03.2020 Pohonné hmoty v České republice ještě stále postupně zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 10 haléřů na 31,51 koruny za litr a nafta od minulé středy zlevnila o 12 haléřů na 31,07 koruny za litr. Cena vplývá z údajů společnosti CCS, která ceny paliv neustále sleduje.
img

Vyhlášení nouzového stavu umožní zvýšit výdaje na boj proti koronaviru

05.03.2020 „Plánovaná opatření na zmírňování ekonomických důsledků šíření koronaviru mohou poškodit italské hospodářství. Podle návrhu se sníží daně italským firmám, kterým klesnou tržby o 25 procent. To však v praxi může motivovat firmy, aby si účelově snižovaly tržby a díky tomu dosáhly na daňové úlevy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Impulsy hospodářské politiky snižují nejistotu

05.03.2020 Tovární objednávky v USA pravděpodobně klesly. Nejistota finančního trhu na vlně měnových a fiskálních impulsů klesla. Trh bude vyčkávat na zítřejší zveřejnění dat z trhu práce USA. Zasedá OPEC.
img

Forex: Aktivita ve službách USA vzrostla

04.03.2020 Nejistota na finančním trhu je stále vysoko, nicméně například volatilita akciových trhů se dnes snížila. Evropské akciové trhy dnes rostly a po včerejším poklesu se k růstu otočily i americké akciové indexy. Výnos desetiletého vládního dluhopisu USA ovšem klesl hlouběji pod 1 %. Americký dolar dnes vůči euru mírně posílil k hladině 1,1100 EUR/USD. Česká koruna dnes posílila a nakrátko překonala hladinu 25,30 CZK/EUR. Později kurz zkorigoval nad úroveň 25,35 CZK/EUR. Mírně dnes posilovaly i polský zlotý a maďarský forint.
img

ČNB nepřipravuje žádná opatření proti rizikům spojeným s koronavirem

04.03.2020 Americký Fed kvůli možným negativním dopadům koronaviru na ekonomiku mimořádně snížil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do pásma 1,00 až 1,25 procenta. Opatření Fedu následovalo po telefonní konferenci mezi ministry financí a guvernéry centrálních bank zemí skupiny G-7. Současně s americkým Fedem snížily včera základní úrokovou sazbu také centrální banky Austrálie a Malajsie. Další centrální banky zatím volí vyčkávací strategii, včetně ECB (rada guvernérů zasedá příští týden 12.3.). Rozhodnutí členů amerického měnového výboru bylo jednomyslné. Fed v následném prohlášení avizoval ochotu dál používat svých měnových nástrojů na podporu ekonomické aktivity. Podle jeho vyjádření zůstávají základy americké ekonomiky silné, nicméně rychle se šířící virová nákaza představuje významné riziko pro ekonomický růst. Fed si uvědomuje počínající dopady nákazy na sentiment jak spotřebitelů (cestování) tak i výrobců (omezení dodávek) a proto se rozhodl preventivně jednat. Výnosy amerických desetiletých dluhopisů reagovaly dalším poklesem na nová historická minima těsně pod jedním procentem. Někteří analytici považují včerejší snížení úrokových sazeb za hektické, nicméně trh očekává pokračování poklesu amerických úroků o více než 100 bb během následujícího půl roku.
img

Dopady koronaviru: Tři možné scénáře a varianty obchodování

04.03.2020 Trhy se dožadují, aby centrální banky zareagovaly prostřednictvím měnové politiky. Po masakru, k němuž na trzích došlo v minulém týdnu, už je pravděpodobně taková odezva nejspíš připravena a bude na cestě. Tradiční medicína centrálních bankéřů tentokrát ekonomice, která se zmítá v agónii, neboť se reálná aktivita prakticky zastavila, však příliš nepomůže. Zaměřme se proto na tři možné scénáře, které mohou teoreticky po epidemii koronaviru nastat a udávat další vývoj.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Ranní nadhoz - americký Fed snížil sazby o půl procentního bodu

04.03.2020 Český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %, mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vlády. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %. Vyhlídky do budoucna však zůstávají nejisté. Situace na trzích našich hlavních obchodních partnerů se nelepší, navíc lze očekávat, že hospodářský růst na počátku roku bude negativně ovlivněn dopady epidemie koronaviru.
img

Okénko trhu - Evropská inflace mírně zpomalila

03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %.
C:\fakepath\top-03032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2020 1) Australská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 %. Reaguje tak na ekonomický šok způsobený novým typem koronaviru. Australská centrální banka je tak další, která se rozhodla uvolnit měnovou politiku kvůli dopadům epidemie koronaviru. Před ní už tak učinila například Čína.
img

Analýzy makroindikátorů: Zpomalení ekonomiky potvrzeno, ale struktura je příznivá

03.03.2020 Česká ekonomika podle zpřesněných údajů ve čtvrtém čtvrtletí rostla tempem 0,3 %, tedy desetinku nad původním odhadem. Meziroční údaj byl rovněž mírně navýšen na 1,8 % z předběžného odhadu 1,7 %. V souhrnu je tak výsledek velmi blízko našemu očekávaní i prognóze ČNB, nicméně pohled na detaily ukazuje příznivější vývoj domácí poptávky, než se čekalo.
img

Ekonomika brzdí, ale struktura je příznivá

03.03.2020 Česká ekonomika podle zpřesněných údajů ve čtvrtém čtvrtletí rostla tempem 0,3 %, což desetinku nad původním odhadem. Meziroční údaj byl rovněž mírně navýšen na 1,8 % z předběžného odhadu 1,7 %.
img

Zpřesněný odhad potvrdil zpomalení české ekonomiky

03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka.
img

Ranní nadhoz - ČSÚ potvrdí zpomalení HDP v závěru loňského roku

03.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. I přes dílčí zlepšení ukazatele v posledních měsících však hodnoty indexu nadále zůstávají hluboko v pásmu kontrakce. Navíc přetrvávají značné nejistoty ohledně budoucího vývoje. Zotavení německé ani evropské ekonomiky se nedostavuje, údaje v následujících měsících pak mohou být významně ovlivněny dopady koronaviru.
img

Forex: Šířící se koronavirus zůstává pro finanční trhy hybatelem číslo jedna

03.03.2020 OECD včera varovala, že šířící se koronavirus povede k oslabení hospodářského růstu na nejslabší hodnotu za poslední dekádu. Česká ekonomika již zpomaluje, což potvrdí zpřesněná data za Q4 19. Struktura odhalí, že slabá je zahraniční poptávka a investiční aktivita. Nad vodou ekonomiku drží spotřebitelé. Evropská data o inflaci a nezaměstnanosti trhy zásadně neovlivní.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Austrálie kvůli koronaviru snížila úroky na rekordní minimum

03.03.2020 Australská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 procenta. Reaguje tak na ekonomický šok způsobený novým typem koronaviru. Australská centrální banka je tak další, která se rozhodla uvolnit měnovou politiku kvůli dopadům epidemie koronaviru. Před ní už tak učinila například Čína.
C:\fakepath\ecb.jpg

Lagardeová: ECB je připravena přijmout opatření kvůli koronaviru

03.03.2020 Pokud to bude potřeba, je Evropská centrální banka (ECB) připravena přijmout "přiměřená a cílená opatření", aby podpořila hospodářství postižené šířením nového typu koronaviru. V prohlášení to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová, informovala agentura AP.
img

Měsíční předpovědi: Inflace se bude postupně přibližovat 4 %

02.03.2020 Struktura HDP potvrdí slabost výrobního sektoru a exportu při mírném oživení spotřeby domácností. Růst průměrné mzdy jen nepatrně přibrzdí, zatímco míra nezaměstnanosti stagnuje na extrémně nízkých úrovních. Inflace v těchto měsících bude dál zrychlovat a mířit ke 4 %. Pro ČNB je tento vývoj velmi nekomfortní, ale s ohledem na nejisté dopady epidemie koronaviru bude nyní vyčkávat a úrokové sazby neměnit.
img

Rozpočet za únor v nebývalém schodku

02.03.2020 Státní rozpočet vykázal po dvou měsících hospodaření schodek na úrovni 27,4 mld. Kč, což zcela vybočuje z běžného standardu. S výjimkou roku 2019 přitom únorový rozpočet v minulých letech zpravidla vykazoval přebytek. I v letošním roce tak pokračuje trend pokulhávajícího výběru daňových příjmů. I při odhlédnutí od daní z příjmů právnických osob, které na začátku roku pravidelně zaostávají, si nelze nevšimnout, že peníze chybí v dalších oblastech. Např. na dani z přidané hodnoty úměrně k uplynulým dvěma měsícům roku chybí přes 4 mld. Kč. Spotřební daň vykazuje manko přes 3 mld. Kč, nicméně v této oblasti stát pravděpodobně počítá s postupným náběhem příjmů z nedávného zvýšení sazby daně v pozdějších měsících. V pojistném na sociální zabezpečení, které se obvykle vyvíjí v průběhu roku stabilně, pak chybí přes 5 mld. Kč. Přibližně v souladu s plánem vlády se naopak vyvíjí výběr daní z příjmů fyzických osob.
C:\fakepath\top-02032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2020 1) Po nejhlubším propadu od finanční krize v roce 2008 dnes akcie na asijských trzích zpevňují. Trh očekává koordinovanou intervenci centrálních bank na podporu globální ekonomiky, podle analytiků by mohla přijít už tento týden a zahrnovat výraznější snížení úrokových sazeb. Na globální ekonomiku má velmi negativní dopad epidemie koronaviru a s tím související útlum aktivity.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Útlum aktivity v průmyslu eurozóny navzdory koronaviru polevil

02.03.2020 Útlum aktivity v průmyslu eurozóny v únoru navzdory obavám z dalšího šíření koronaviru a dopadů na ekonomiku polevil. Konečná hodnota indexu, který aktivitu sleduje, vzrostla na 49,2 z lednových 47,9 bodu, oznámila dnes organizace IHS Markit. Předběžná zpráva, která byla zveřejněna před více než týdnem, stanovila hodnotu indexu o desetinu bodu nižší.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v Asii zpevňují, trh očekává koordinovanou intervenci

02.03.2020 Po nejhlubším propadu od finanční krize v roce 2008 dnes akcie na asijských trzích zpevňují. Trh očekává koordinovanou intervenci centrálních bank na podporu globální ekonomiky, podle analytiků by mohla přijít už tento týden a zahrnovat výraznější snížení úrokových sazeb. Na globální ekonomiku má velmi negativní dopad epidemie koronaviru a s tím související útlum aktivity.
img

I přes zlepšení PMI zůstávají vyhlídky průmyslu nejisté

02.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na hodnotu 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. Došlo opět k poklesu objemu nových zakázek a výroby, avšak v menší míře. Firmám ovšem stále dělá starost neochota zákazníků objednávat, zejména těch z odvětví strojírenství a automotive. Nižší pokles nových zakázek pak vedl i k menšímu úbytku zaměstnanosti. Výrobci projevují snahu nalákat nové zákazníky a ubírají ze svých marží, cena výstupů tak nadále pokračovala v poklesu. I přes hrozící nejistoty byla únorová očekávání průmyslníků pozitivní (poprvé od září) a nejsilnější od loňského května.
img

Čeká nás týden předstihových indikátorů

02.03.2020 Německá míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváními zůstala na úrovni 5 %, tedy poblíž svého historického minima. Překvapivou statistikou ovšem bylo, že absolutní počet nezaměstnaných se dále snížil o zhruba 10 tisíc, namísto předpokládaného nárůstu o 4 500 lidí. Německá inflace v evropském harmonizovaném vyjádření dosáhla tempa 1,7 % meziročně a 0,6 % meziměsíčně. V obou případech tak překonala odhady a o kousek se přiblížila dvouprocentnímu cíli ECB.
img

Burzovní pandemie již probíhá

28.02.2020 „Na trzích zažíváme nejhorší týden od propuknutí světové hospodářské krize v roce 2008. Z trhů po celém světě se již vypařilo více než 5 000 miliard dolarů. Lidé, kteří včera vyprodali svá portfolia, jsou na tom výrazně lépe než lidé, kteří je vyprodávají až dnes. Vyhlídky na změnu tohoto trendu bohužel stále nejsou patrné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie, které profitují z koronaviru

28.02.2020 Koronavirus způsobuje spoustu nepokojů nejen na finančních trzích. Ačkoli akciové indexy jsou virem silně postiženy, existují i společnosti, které z paniky ohledně koronaviru profitují.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Počet nezaměstnaných v Německu roste

28.02.2020 Dnes zveřejněná data zřejmě vyzní ve prospěch dolaru. Jádrový deflátor osobní spotřeby se o něco více přiblíží 2% cíli, přičemž osobní příjmy Američanů vykáží solidní růst. Naopak počet nezaměstnaných Němců vzroste. Zpřesněný odhad růstu HDP potvrdí, že regionálním tygrem zůstává Maďarsko. Hlavním tahounem bude zřejmě spotřeba domácností.
img

Forex: Region posiluje

27.02.2020 Regionální měny dnes mírně korigují své ztráty, které v předchozích dnech utržily v důsledku obav z koronaviru. Největší zisky si připisuje maďarský forint, který je ve srovnání s přechozím dnem o zhruba 0,4 % silnější (na úrovni 338,4 HUF/EUR). Příliš pozadu ale nezůstává ani česká koruna, která se obchoduje za 25,28 CZK/EUR. Nejméně posiluje polský zlotý, který se drží kolem 4,310 PLN/EUR. Žádná zajímavější data dnes v regionu zveřejněna nebyla.
img

Rozbřesk: Trhy se zatím nedokáží vzpamatovat z korona-šoku

27.02.2020 Snaha Donalda Trumpa zastavit nervozitu spojenou s koronavirem vyšla včera naprázdno. Americké akcie po masivních propadech v pondělí a v úterý nakonec ani ve středu nebyly schopné zaznamenat pozitivní korekci. Zvolání Donalda Trumpa “nepanikařte, vše máme pod kontrolou”, se akorát trefila do zprávy o tom, že Kalifornie hlásí první případ koronaviru nejasného původu (tedy bez jasné vazby na původ nákazy), což ukazuje na pravděpodobné šíření epidemie napříč lokální komunitou.
img

Akciové trhy přišly o 3,3 bilionu dolarů

26.02.2020 „Zatímco obchodní války mohou vést k omezení mezinárodního obchodu, šíření koronaviru může vést k jeho zastavení. Tento krajní scénář by mohl vyvolat stagflaci, v rámci které by se zvyšovaly ceny zboží a služeb, ale ekonomika by nerostla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-26022020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v negativním pásmu. Dolů je poslaly obavy z celosvětového rozšíření čínského koronaviru. Americké úřady v úterý uvedly, že pravděpodobně šíření viru přeroste v globální pandemii.
C:\fakepath\akcie-eu.png

Evropské akcie kvůli koronaviru uzavřely na letošním minimu

26.02.2020 Evropské akcie kvůli obavám z hospodářských důsledků nového typu koronaviru včera opět výrazně oslabily. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 1,76 procenta a obchodování zakončil na 404,60 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu v letošním roce.
img

Ranní nadhoz - Trhy se prohnal pesimismus kvůlu dalším nákazám

25.02.2020 Růst cen českých průmyslových výrobců navzdory očekáváním zrychlil, když v meziročním srovnání dosáhl v lednu hodnoty 2,4 %. Očekával se přitom naopak jeho zpomalení z prosincových 2,1 % do blízkosti jednoho procenta. Na pozorovaném růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry. Naopak tempo zvyšování cen stavebních materiálů se snížilo. Ceny tržních služeb pro podniky v lednu vzrostly o 2,4 %.
img

Zlato se blíží k hranici 1 700 dolarů za troyskou unci

24.02.2020 „Investoři se obávají, že se epidemie koronaviru rozšíří z Číny do dalších zemí, což způsobí výrazné ztráty na trzích. Stahují se proto z rizikových aktiv a přesouvají se do bezpečnějšího zlata. V důsledku tohoto vývoje pokořila cena zlata sedmileté maximum,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Šíření koronaviru v Evropě vrací na trhy strach

24.02.2020 První odhad indexu nákupních manažerů za měsíc únor ukázal na nečekané vylepšení podnikatelské nálady v průmyslu a odolnost sektoru služeb. Celkový index PMI tak vyskočil na šestiměsíční maxima. Zásadní problém ovšem je, že data byla sbírána na začátku měsíce, kdy rozsah problému koronavirus nebyl tak velký. Zdálo se, že zasáhne pouze čínský sektor služeb. Poslední zprávy o šíření koronaviru napříč světem staví tedy i únorové PMI z eurozóny do jiného světla a dělají z nich de facto stará čísla. Alarmující je zejména rozšíření koronaviru v Itálii, která zatím potvrdila 157 případů a 3 úmrtí. Dopad do hospodářství je prakticky okamžitý - z řady měst v Lombardii se nedá vycestovat bez speciálního povolení, ruší se fotbalové zápasy, karneval v Benátkách a Rakousko zastavilo veškerou vlakovou dopravu s Itálií.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

MMF kvůli koronaviru zhoršil výhled čínské i globální ekonomiky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli epidemii nového typu koronaviru snížil odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 5,6 z dosavadních šesti procent, s nimiž počítal ještě v lednu. Ve včerejším prohlášení to uvedla šéfka MMF Kristalina Georgievová. Letošnímu růstu globální ekonomiky epidemie ubere asi 0,1 procentního bodu. Růst by tak měl činit 3,2 procenta místo 3,3 procenta, jak fond předpokládal v lednové prognóze.
img

Okénko trhu - únorové PMI na vzestupu

21.02.2020 První odhad německého indexu nákupních manažerů za únor naznačil mírný hospodářský růst i přesto, že ukázal na propad exportní výkonnosti. Celkový PMI se oproti počátku roku takřka nezměnil (snížil se o desetinu bodu na 51,1), což bylo dáno protichůdnými pohyby v jeho struktuře. Průmyslový PMI si připsal 2,5 bodu a pokračuje tak jeho postupný vzestup z pásma hluboké kontrakce, naopak ukazatel ze služeb si oproti lednu pohoršil. Výrobní PMI svojí hodnotou 47,8 bodu dosáhl na třináctiměsíční maximum. Respondenti přitom již začali pociťovat delší dodací doby materiálů a komponent z Číny vlivem epidemie koronaviru. Podle vyjádření společnosti Markit economics odhadující ukazatele PMI však tato skutečnost indexu paradoxně pomohla dosáhnout vyšších úrovní. Podle našeho názoru však váznoucí dodávky musí nutně omezovat výrobu a růst ukazatele tak jde proti intuici. Vliv epidemie byl vidět na únorovém poklesu exportní výkonnosti. Sentiment ve službách se sice oproti lednu snížil, nicméně stále platí, že domácí poptávka udržuje německou ekonomiku nad vodou. Znepokojení z dalších dopadů koronaviru na globální obchodní vztahy se pak projevilo i v poklesu očekávání na příštích dvanáct měsíců. Dnešní pozitivní výsledky jsou v rozporu s úterními ZWE indexy, které zaznamenaly výrazný propad.
img

Rozbřesk: Prodej aut v Číně propadá o hrozivých 92 %. ECB reviduje, nakupuje a reinvestuje...

21.02.2020 Zatímco ČNB letos v únoru, kdy se rozhodla úrokové sazby „jemně“ doladit a zároveň ve své prognóze zase nastínila jejich brzký pokles, potenciál ECB překvapovat je už téměř vyčerpaný. ECB se totiž pod novým managementem rozhodla letošní rok věnovat inventarizaci či revizi (jak chcete) měnově politických nástrojů, a to jak z pohledu plnění inflačního cíle, tak třeba i z ohledu na životní prostředí. Jak to celé dopadlo, a především jaké to bude mít vůbec implikace pro měnovou politiku této instituce, se uvidí nejdříve v listopadu.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Cena zlata kvůli koronaviru vystoupila na sedmileté maximum

21.02.2020 Cena zlata se během včerejšího obchodování vyšplhala až na sedmileté maximum nad 1620 USD za troyskou unci kvůli rostoucím obavám z širších hospodářských důsledků epidemie nového typu koronaviru. Zlato je považováno za bezpečnou investici v období politické či ekonomické nejistoty.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes oslabila, její kurz k euru se vrátil nad 25 korun

20.02.2020 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Na euro ztratila od středečního podvečera devět haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 25,05 Kč/EUR. K dolaru oslabila o sedm haléřů na 23,19 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Okénko trhu - ECB zveřejnila zápis ze zasedání

20.02.2020 Ceny německých výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,8 %, což je nejrychlejší dynamika zaznamenaná od roku 2011. V meziročním srovnání to odpovídá nárůstu cen o 0,2 % a v obou ohledech jde o výrazně svižnější tempo, než se čekalo. Na pozorovaném zdražení se největší měrou podílely ceny energií (1,9 % meziměsíčně).
Související klíčová slova: Index vládních dluhopisů | Střední Evropa | Mzdový růst v ČR | Unilever (UNA) | Odhad vývoje ekonomiky | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Letecká společnost | FCF | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Platina | Jak fungují akcie | Zaměstnanci Škody | ČSA | Church & Dwight | Michel Aún | Hodnota společnosti | Dlouhé pozice | 500 Plus | Hospodářství Evropské unie | Světová hospodářská krize | Války | Opětovný pokles | Lithium | Posílení dnes | Vývoj | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Globální růst | Akcie Allied Healthcare | Koronavirové ohrožení | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Tvorba fixního kapitálu | Epidemie SARS | Sazka Entertainment | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Finanční ústav | Hlavní úrokové sazby | S3 Partners | Tvůrce algoritmu | Salesforce | Cena severomořské ropy | JP Morgan Chase | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Stavební produkce | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Daňové povinnosti | Finanční aktiva | Společnost Avast | Očekávání | Edison | Vyhlášení nouzového stavu | Možnosti obchodování | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Globální dluhopisové trhy | Krize způsobená koronavirem | Akcie Delta Airlines | České hospodářství | Výpadek příjmů | Alternativní investice | Londýnské burzy | Filantrop | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Allied Healthcare | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Aramco | Investice | Britská centrální banka | DXY | Potenciál | TPCA | Support | Diverzifikace | Sev.en Energy | Japonské firmy | Lednová inflace | Index aktivity | Lidovci | Česká měna dnes | Technologie blockchain | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Stimul | Ifo | Webinář | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | NYSE | Intervence | E.ON | Jaroslav Tupý | Experti | Chování | Raiffeisenbank | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Burza v Hongkongu | Dění na trzích | Výraznější impuls | Fond Quant | Měsíční předpovědi | Reálné ekonomiky | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | ČMZRB | Nejlepší biotechnologické akcie | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vláda Hongkongu | Nezaměstnanost v Česku | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | PMI z Německa | Cena bitcoinu | Obchodování na burzách | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Inven Capital | Solidarita | ALNOV | Důvěra v ekonomiku | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Šinzó Abe | Lagardeová | BitStock | Měnové zasedání | WACC | Cenné papíry | Výnos | P/S | Akcie Delta Airlines (DAL) | Oxfam | Čínská Hedvábná stezka | Next Finance | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Boj proti koronaviru | Vývoj na trzích | SMA | Šéf Fedu | LYNX Trading | Růst sazeb | Dopravci | IDEA | Firma ČEZ | Akcie Erste | Viceguvernér ČNB | Index DOW | Posílení | Prezident Michel Aún | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Společnost Huawei | Státní dluh | Fungování finančních trhů | Nejlepší technologické akcie | Očištěný čistý zisk | Nominální dluh | Kontrakty | Strach | Výsledky ČEZ | Tržní hodnota | U.S. Global Investors | Kancléřka Merkelová | Witkowitz | Oldřich Dědek | Úpravy pozic | Index DXY | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Čeští centrální bankéři | Úbytek pracovních míst | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Akcionáři | Mzdový nárůst | Michel Barnier | Investiční příležitost | Růst hrubého domácího produktu | Jens Spahn | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Skotsko | Nakupovat za nízké ceny | ÚOHS | Akcie Alibaba Group | Německý index DAX | Kontrakce | Peníze | Likérka Stock Spirits | Ukazatel | Unie | Investovat | Měnová opatření | Coinmarketcap | Zmrazení zahraničního obchodu | Nestlé | Český miliardář | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Kurs libanonské libry | Bezpečné přístavy | Odpor | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Medvědí signál | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Likérka Stock Spirits Group | Bankovní rada ČNB | CISCO | Minimální mzda | Brexit | ZEW index | Růst britské ekonomiky | AbbVie | Světová zdravotnická organizace (WHO) | CSI300 | Společnost Sentix | Valná hromada | Burzy | Pesimismus | USD/EUR | Invaze | Americké ekonomiky | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Cestování | Investiční horizont | Tabáková firma | Implikované volatility | Cash flow | Proražení | Citroën | Magnát | TLTRO3 | Posílení koruny | USD | Export | Banka Goldman Sachs | NFLX | Dluhopisový index | Raiffeisenbank Igor Vida | Britové | Macquarie | Kurz zlata | Index MSCI Emerging Markets | Posilování koruny | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Akcie Ahold Delhaize | Třída aktiv | Prodej automobilů | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Akcie Novavax | Šok | ČSOB | Hongkong | Evropská inflace | Italský premiér | EMH | Akcie Avastu | Tvorba pracovních míst | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Maďarsko | Noviny | Program nákupu aktiv | Měnový fond | Důvěra investorů | Úroková sazba | Dopady epidemie | Ahold Delhaize | Kabinet | Nouzový stav | Výše dividendy | Tovární objednávky | PPF Telecom Group | Cenové tlaky | Elektrárenská společnost | ING Jakub Seidler | Česká zbrojovka | Čtvrtletní výsledky | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Avast | Zvýšení sazeb | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Radovan Vítek | Vládní výdaje | Covid | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Investované finanční prostředky | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Německý export | SIX | Patria Online | Spotřebitelské ceny v únoru | Šíření nemoci | Skupina OPEC+ | Riziko pro hospodářský výhled | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Bankroty | Stratégové | Čínské úřady | Britský statistický úřad | Marek Mora | Komoditní | Světový obchod | Evropské trhy | Automobilky | Pokles ceny akcií | Akcie PepsiCo (PEP) | Největší ztráty | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | McKinsey | Dostatek hotovosti | Tim Duy | Der Spiegel | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Prohlubující se krize | Obchodní deník | Portfolio | Data o HDP | Myšlení | Vládní představitelé | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Situace kolem koronaviru | Očkování proti covidu | Negativní sentiment | Evropská měna | Jeff Bezos | Nvidia Corp | Christine Lagardeová | Saldo hospodaření | MSCI Emerging Markets | Základní úrokové sazby ČNB | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Hlavní kryptoměna | Zpřísňování měnové politiky | Biden | Evropský statistický úřad Eurostat | Americká společnost | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Index šanghajské burzy | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Sazby ECB | Bank of England | Automobilka Toyota | Lepší výsledky | Společnost Smartwings | Den díkůvzdání | Britský premiér | S&P/ASX 200 | Pojišťovny | Daniel Křetínský | VIG | Obchodování u ČNB | Prezident | AT&T | Denní minima | Dolar k japonskému jenu | Asociace pro kapitálový trh | BABA | České aerolinie (ČSA) | Mimořádná opatření | Cíl ČNB | Britské akcie | Akcie Waste Management | Bohatí | Nastavení úrokových sazeb | Burzy cenných papírů | Asijské burzy | Provozní zisk před odpisy | Funkční období | KDU-ČSL | Nemovitosti | Akcie finančních společností | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Riziko recese | Analýzy | Ceny ve výrobní sféře | Jednotné měny | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Národní rozvojový fond | Vývoj měnového páru | Poradenská společnost | Úročení koruny | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Netflix (NFLX) | Energetický a průmyslový holding | IEA | Demokraté | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Brusel | Patria | Ekonom BHS | EP | Tržní podíl | FinTech akcie roku 2020 | Skupina AXA | Ekonomický vývoj | Podpora | Program Antivirus | Úrok | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Fiskální rok | Andrej Babiš | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Česká televize | Rizikové měny | Události roku | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Akcie Alphabet (GOOGL) | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Futures | Recese ve Spojených státech | Huawei | Akcie VIG | Hlavní ekonom ING | Nový koronavirus | Dluhopisové výnosy | Letiště Praha | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | Zpomalení české ekonomiky | S&P | EPH | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rakouská vláda | Handelsblatt | Hospodářské dopady | Česká firma | Obchodování | Výrazné ztráty | Zasedání Fedu | Bitstock.com | Tržby z prodeje | Finanční nástroje | Novela zákona | Algoritmus fondu Quant | Automobilka | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Rozhodnutí ČNB | GBP | Rekordní hodnoty | Management | Posilování eura | INSEE | Cena ropy na světových trzích | ZEW | Čistý zisk ČEZ | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Majitel | Guru | Zprávy | Podnikatelské úspěchy | Oanda | Deflace | Kristalina Georgievová | Dolary | Investiční aktivita | Tovární objednávky v USA | Akcie v Asii | Výroční zpráva | Akcie O2 | Index STOXX Europe | REGN | Alena Schillerová | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Marek Brávník | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Allied Healthcare (AHPI) | Central European Media Enterprises (CME) | Distribuce | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | Náhrady mezd | Diplomaté členských zemí | Airbus | Nájemné | Devizové trhy | Ahold Delhaize (AD) | Dnešní data | Vyhlídky | COVID III | Firmy | Skupina ČEZ | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Čínské zboží | Míra | Obchodování na trzích | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | EURCZK | Zápis ze zasedání Fedu | Svěřenský fond | Hospodaření státu | Inflace v Česku | Národní rozpočtová rada | Technická recese | CHD | Inflační tlaky | X-Trade | Shanghai Composite | Klíčová rizika | Typ koronaviru | Waste Management | Bank of America | Cena ropy WTI | Těžba OPEC | TIM | Akcie Moneta Money Bank | Odhady trhu | Výrobce letadel | Vakcína | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Koruna | ČSOB Petr Dufek | E15 | Tendr | Finanční služby | Zmírnění dopadu epidemie koronaviru | Výrazný pokles | Měny rozvíjejících se ekonomik | Ekonom Ifo | Míra zadlužení | DJIA | Fiat Chrysler | Hypoteční trh | Shell | OPEC+ | Francie | Společnost Pilulka | Epidemické situace | Onemocnění | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | DMA | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Asociace | Newmont | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Prodeje státních dluhopisů | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Microsoft (MSFT) | Státní dluh ČR | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Akcie Novacyt | Deprese | Šéfové států | BDO | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | Alibaba | Ropa typu Brent | Výsledky průzkumu | Swingový výhled | Regulátor | Průzkumy | Makléř Fio banky | Shortovat | Státní rozpočet | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Převodník měn | Videokonference | Pilsen Steel | Alternativa oficiálních měn | Televize CNBC | Chybějící poptávka | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Kurz české měny | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Sázka | Studie | Obchodujte akcie | Likérka Stock | Index nákupních manažerů ve výrobě | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Graf | Polsko | Akcie Netflix (NFLX) | Mediánová mzda | Index S&P 500 | CzechInvest | Zbrojovka | Odliv dividend | Plyn | Majoritní vlastník | Ropa Brent | Americké automobilky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Důvěra investorů v ekonomiku | Ministryně práce a sociálních věcí | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Aukce | HUF/EUR | Německý Ifo index | USD/PLN | OPEC | Short | Výroba v eurozóně | Česká bankovní asociace (ČBA) | Snížení sazeb | Masivní výprodeje | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Ceny zemědělských výrobců | Hodnota aktiv | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Akciový růst | Libanonci | Bezpečné útočiště | Odvětví české ekonomiky | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Air France | Bollinger Bands | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Italská vláda | Dow Jonesův index | Chudé země | Křetínský | Technické analýzy | Beta | CI Komodity | Akciový index PX | High | Finanční krize | Ekonomická situace | Akcie ve Spojených státech | Vstupy | Objem poskytnutých úvěrů | Kartel OPEC | Genesis | Akciové výnosy | Index spotřebitelské důvěry | Akcie Komerční banky | Šířící se koronavirus | Rakousko | Stříbro | Švédsko | Euler Hermes | CHF | Tým InstaForex | Klíčové události ve světě | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | SARS-CoV-2 | Čínský akciový index | Investiční společnost | Ekonomika ČR | Úspory | Dopady epidemie koronaviru | Internet věcí | Brokers | Andrea Cicioneová | Zpomalení růstu ekonomiky | Japonská centrální banka | Erste Group | Americké akcie | Situace | Ekonomická důvěra | Czech Fund | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Divize | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Obchodování s korunou | Evropská ekonomika | Nákupy akcií | Royal Dutch Shell | Domácnosti | Apple | Analytik Fio banky | Nejprudší pokles | Jan Švejnar | Mario Draghi | Trh | Komise | Aktivita na trhu | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Technologické firmy | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Nová Čína | USD/CZK | Ripple | CNN Prima News | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Ekonomické škody | Signál na akcie | Lídři EU | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Klesající trend | Rubl | Akcie KKR | Evropská solidarita | Pozornost | Prosincová inflace | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Lukáš Novotný | Kurz forintu | Pražské burzy | Kjódó | Dividendové akcie | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | Krize eurozóny | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Automobilový průmysl | Kanada | Oživení české ekonomiky | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Nezaměstnanost v květnu | JDE | Cena severomořské ropy Brent | Stock | Apollo | Volatility | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | Ministři financí | Akcie Monety | Ceny zboží | Prudký pokles cen | Prezident Joe Biden | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Microsoft | Akcie roku | Benjamin Larochaix | USD/CHF | Wells Fargo | Nejziskovější | Letecká skupina | Craig Erlam | Vládní dluhopisy | Nejistota | Daňové úlevy | Médea | Spoluzakladatel fondu Quant | Alza.cz | Členové Fedu | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Poptávka po korunách | Akcenta | OKD | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | Eurovia CS | Nižší růst | Fáze obchodní dohody | Světové centrální banky | Peugeot | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Akcie Holly Energy Partners (HEP) | Realitní magnát | Markéta Šichtařová | Představenstvo | Ministryně práce | Arnault | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Zranitelnost eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Objem obchodů | FIAT | Podpůrná opatření | Antivirus | Japonsko | Kurzový vývoj | Hodnota akcií | Invest | Amazon (AMZN) | Tržby | Centrální banka | Analytika | Český ekonom | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Řízení rizika | Koruna dnes | Polský zlotý | Německá vláda | QE | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Bankovky | LYNX | Internetové akcie | Plány Fedu | Donald Trump | Eurozóna | Čistý zisk | David Horváth | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Krach | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | Americká průmyslová produkce | John Hardy | Cenné papíry Avastu | Cenné papíry Erste Bank | Ekonomika aktuálně | Klimatický plán | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Globální index | Březnová inflace | Obchodníci | Německá kancléřka | Maloobchodní tržby | Nízká volatilita | Očekávání trhu | Klaas Knot | Fiskální politika | CZK | Reuters | Výhled pro Evropu | Unilever | Konsenzus ekonomů | Baidu | Růst HDP | Temelín | Chevron | Penny stocks | Škoda | Propad české ekonomiky | Depozitní sazba | Hedvábná stezka | Dluhy | Akciový index Dow Jones | ISM | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Předseda | Sazby beze změny | Duck Sauce | J&T | Americké dividendové akcie | Ekonomiky | Daniel Beneš | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | WM | Správce daně | CFD | SMA 100 | Dividenda | Akcie PepsiCo | Nová data | Provozní zisk | Evropská unie | Růst ceny zlata | Inflace v květnu | Bilance zahraničního obchodu | Cvičení | Vyjádření premiéra | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Nakoupit akcie | Prohlášení | Financovat | Počet lidí bez práce | Řecko | Madeta | Platební bilance | Alibaba Group | Základní úroková sazba | Michael Šefčík | Nový rekord | Nálada na globálních trzích | Úroky | Severomořská ropa | Plodiny | Americký průmysl | DPA | Český hrubý domácí produkt | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Investice do akcií | Cena | Investiční banky | ING | Air | Akcie dnes | Globální rizika | Ztráta | Cena akcií podniku | Inflační očekávání | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Defenzivní akcie | Rozpočet | FTSE | E-shopy | S&P500 | Dolar | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Finální odhad | Šíření viru | ČNB | Wood and Company | Energetická společnost ČEZ | VW | A220 | Hodnota majetku | Akcie Microsoft | Přenos | NÚKIB | Jiří Rusnok | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pojišťovna VIG | Pokles | Waste Management (WM) | Útlum aktivity | Margin | Polská ekonomika | Simon Coveney | Bilance běžného účtu | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Jumpshot | SEC | Jan Vejmělek | Česká republika | Zaměstnanci Škody Auto | Poplatek | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Euro vůči dolaru | Mercedes | Akciové alokace | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Philip Lowe | Akcie s LYNX | PHIA | Snížení těžby ropy | Milánská burza | Index PXTR | Tomáš Holub | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | ISIN | Evropská centrální banka | Index cen | Golden Gate | Luboš Růžička | Čínská vláda | Index PX | Vánoce | Daně | Lídři | Moneta | Investment Management | Pivot | Burzy padají | Rizika | Kryptoměna | ECB | Germanwings | Nákup akcií | Rozvojová banka | BAT | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Obavy o poptávku | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Kurzy | Bankovky a mince | Pšenice | Algoritmus fondu | Fond | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Webináře | Low | Partners | Rostoucí mzdy | Konsensus | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Konsenzus | BNP Paribas | Historické rekordy | Globální ekonomika | Obchodní pozice | AMEX | Vývoj inflace | Miliardy eur | Dnes nejvíce obchodované akcie | Benchmarky | Přehled kurzů | KLM | Ministr zahraničí | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Nižší ceny ropy | Situace na trhu práce | Splatnost | Toyota | Tuzemská inflace | Francouzský statistický úřad | Cena zlata | Zastavení výroby | Opatření vlády | USA | Conseq | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Americké hospodářství | Výkonnost akcií | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Zlepšení nálady | Jitka Tkadlecová | Epidemiologická situace | Hospodářská krize | Růst cen | Spiegel | Drahé kovy | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Investování do ETF portfolií | Akcie Apple | Alokace | Asset management | Saxo | Nová makrodata | Investiční plán | IFO index | Statistici | Financování | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Ekonomka | Ursula von der Leyenová | Historická minima | Finance | Philadelphia Fed | Stres | Zelený plán Bruselu | Guvernér | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Investice do bitcoinu | Asociace pro kapitálový trh ČR | Tovární objednávky v Německu | Velké riziko | Poptávka | WESP | Premiér Babiš | Americké banky | FT | Hodnoty měny | Libanonské libry | Výsledek zahraničního obchodu | Procter & Gamble | Investor | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Obchodovat | Naše prognóza | Hospodářský růst | Výplata dividend | Kalendář událostí | Prezident Fedu | Bankovní rada České národní banky | Lockdown ekonomiky | Kurz měny | Bernard Arnault | WTI | Bohumil Trampota | FinTech | Standard & Poor's 500 | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Počasí | Reporty | Hrubý domácí produkt Německa | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Růst akcií | Klouzavý průměr | NEST | RBI | Americká měna | Philadelphia Fed index | The Fed Watch | Investiční výdaje | Dlouhodobá investiční strategie | Saúdská Arábie | Justin Trudeau | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Akcie 2020 | Podnikání | Počet nezaměstnaných v Německu | Měny regionu | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Uvolňování karantén | Inflace | Problémy | Intradenní obchodník | Marže | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Akcie bank | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | DAX | HDP | Koruna zpevnila | Bill Gates | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Důvěra v českou ekonomiku | Změna sazeb ČNB | Zkušenosti | Technologické akcie roku 2020 | Firma | Asset alokace | Zbrojovky | Signály | Spotřební daně | Erste | Lot | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | City | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Alphabet (GOOGL) | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | Hlavní index PX | Výnosy banky | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ceny nafty | Ekonom | Propad HDP | Ceny zeleniny | Úroveň supportu | Neomezené množství | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Američané | Kurz | Forexu | Referendum | Akcie Alphabet | Home Credit | Cenné papíry Erste | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Zasedání amerického Fedu | Andrej Babiš (ANO) | Akciové tipy | Indexy PMI | UST | Ekonomické restrikce | Restrikce | Optimismus | Regeneron Pharmaceutical | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Inskol | BH Securities | Oracle | Celkové provozní výnosy | Martin Gürtler | Analýzy makroindikátorů | Nakoupit zlato | Čínský vicepremiér Liou Che | Kukuřice | Costco | Investujte | Měď | Stock Spirits | Libanon | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Bezpečné dluhopisy | ANZ | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Fundamentální pozadí | Euro | Yield | AUD | Datový kalendář | Bod zlomu | Server CNBC | Tržby společnosti | Agentura DPA | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Úsilí | Clemens Fuest | Pegas Nonwovens | Risk | Predikce | Activision Blizzard | Akcie Netflix | Zpracovatelský průmysl | Šířením nového typu koronaviru | Bank of New York Mellon | Citigroup | Akcie bankovní skupiny Erste | Dividendový výnos | Hospodářství | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Wales | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Nárůst nezaměstnanosti | Oddělení forexu | Intermediate | Globální akciový index | 21st Century Business Herald | EU | Casinos Austria | Zasedání ECB | Portfolia | Růst důvěry | Převis | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Úroveň rezistence | Finanční tituly | Samsung | Recese | Index strachu | Empire State Index | BTCUSD | Mzdový růst | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Německý ZEW index | Erdogan | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Úřad pro energetické informace | Růst globální ekonomiky | ING Bank | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Miliardy | Spekulace | Petr Kellner | Denní graf | Globální finanční krize | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Sazka Group | Know-how | Mobilní operátor | Nízká cena ropy | Negativní nálada | Pravidelné investice | Kurz eura | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Výskyt koronaviru | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Lufthansa | Washington | Globální HDP | Unipetrol | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Free cash flow | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Finanční skupina | Deficit a dluh | Zničené hospodářství | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Zisk ČEZ | Banka UBS | Technologický sektor | OSN | Soud | Majetek 500 nejbohatších lidí | Eskalace napětí | Panika | Společnost ČEZ | Výkon amerického dolaru | Nákaza koronavirem | Blockchain | Firma Inskol | Kanadský dolar | Předpovědi | Martin Novák | Vyhlídky americké ekonomiky | Skupina Smartwings | AXA | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Trend | Discounted cash flow | Cenová válka | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Provozní zisk EBITDA | Dow Jones Industrial | Automobil | ETF roku 2020 | Růst eurozóny | Reorganizační plán | Oslabení | Střední podniky | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Letecká doprava | Fundamentální data | Platforma | Zdražování ropy | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Ekonomický výhled | Finanční situace | Zlaťáky | UNCTAD | Ropné akcie | WP | RISK-ON | Británie | Negativní zprávy | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Odborníci | Cenné papíry ČEZ | Hospodaření vládních institucí | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Průmysl | Leo Varadkar | Firma Avast | Možnosti obchodování u ČNB | Tempo růstu | Podnikatel | Prodávat státní dluhopisy | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Čisté úrokové výnosy | Pohonné hmoty | Nadhodnocení | A321Neo | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Divergence | ETF | Česká zbrojovka Group | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Struktura HDP | Hlavní evropské indexy | Loterie | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | FOMC | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Cena zemního plynu | Gernot Blümel | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ministr zdravotnictví | Ekonomické výhledy | Long | PFNonwovens | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Zasedání České národní banky | Investiční skupina | SARS | Spokojenost | Fischer | Chris Williamson | Aktiva | Klid | Ekonomické krize | PPF Jitka Tkadlecová | Časopis Forbes | Ministerstvo financí | NVAX | Výprodej | České měny | Index německých akcií DAX | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Conseq Michal Stupavský | Business | Vladimír Pikora | Čínský vicepremiér | TradingView | Investiční společnosti | Indikátory | Index japonských akcií Nikkei | Ceny výrobců v eurozóně | Zdanění | Pokles cen | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Penzijní společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Začít obchodovat | Investiční strategie fondu Quant | Peněžní trh | Helena Horská | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Konsolidace | Zdravotnictví | Výnosnost | Long signál | Ole Hansen | Čínské akcie | Producenti ropy | Kolísání ceny | Ministryně financí | Diskontní sazba | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Ifo Clemens Fuest | Zákaz cestování | | Smartwings | Pochybnosti | Mrazy v USA | Investiční skupina PPF | České státní dluhopisy | Trinity | Stratég | Mateřská společnost | AHPI | Zisky firem | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Fio banka | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Dnešní statistiky | WEF | Investiční fondy | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Politika | Poradenství | Hospodářské recese | Riziková aktiva | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Vysoká dividenda | Ceny průmyslových výrobců | Josef Dudek | Čínský prezident | Zisk z obchodování | FinTech akcie | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Indikátory důvěry | Poplatky | I-Trader | Forint | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Si Ťin-pching | Dnes zveřejněná data | České aerolinie | Objemy obchodů | Členové bankovní rady | Akcie | Úrokový výnos | Investování do ETF | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Quant | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | J&T Banka | Technologické akcie | Měnové politiky | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Řecká ekonomika | ČNB snížila sazby | Martin Stránský | Hospodářská recese | Ekonomika | Výnosová křivka | Investiční doporučení | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Akcie Holly Energy Partners | Světové akciové trhy | Hospodářské noviny | Čínské ministerstvo dopravy | Sankce | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Jiří Šimáně | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Operátor O2 | České akcie | ESM | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Zdravotní pandemie | Finanční televize CNBC | Americká centrální banka FED | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Dostatek likvidity | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | Fundamenty | Sentix index | Tomáš Kotera | Zaměstnanci | PayPal | Tordrillo Mountain Lodge | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Schodek rozpočtu | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Burza dnes | Plán Bruselu | X-Trade Brokers | Šíření koronaviru | LVMH | Zasedání bankovní rady | Největší ekonomika | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Riziko | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Aktuální situace | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Migrační krize | New York | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Krize | Fresenius | European Metals Holdings | NERV | Průměrná úroková sazba | Obchodní dohody | Makléř | Zpřesněná data | Applied Materials | Situace na trzích | Uvalení sankcí | Věřitelé zadlužených ČSA | Šance | G20 | Míra inflace v eurozóně | Akcie Microsoft (MSFT) | Index strachu VIX | Investiční bankovnictví | Medvědí trend | CEO | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Vyhlídky ziskovosti bank | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dopad epidemie na ekonomiku | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Akcie Tesla | Stock Spirits Group | Ředitelka | Generální ředitel | Cíle | Zisk na akcii | Burza | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | LTRO | Investiční skupiny | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | Růst cen komodit | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Australská centrální banka (RBA) | Capital Economics | Analytik ČSOB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Akcie prodejců spotřebního zboží | Dnešní údaje | Vstup na pražskou burzu | Banka | Marian Jurečka | Měny | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Generální ředitel ČEZ | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | MasterCard | Vzestup inflace | Bezpečnost | Zaměstnanost | Stabilita | Profitovat | Irsko | Jan Raška | Energie | Trade Brokers | Analytici společnosti | Zpravodajství | Michal Brožka | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Tradeři | Značný pokles | USDX | Nejlepší ropné akcie | BHS Štěpán Křeček | UNA | Dividendy | Měna | Údaje o HDP | Trading | Finanční sektor | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | CAD | Závěrečná aukce | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Karanténní opatření | Pavel Kohout | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Výnosy | Miliardy dolarů | Hypoindex | Martin Ulčák | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Uhlí | Data z Německa | Regionální měny | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Bloky | Světová zdravotnická organizace | Umělá inteligence | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Ceny výrobců | Vicepremiér | Obchodní den | Index japonských akcií | GBP/EUR | Signál | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Irské hospodářství | Předstihové indikátory | Kupci | State Street | ADP | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Historie | Ekonomický cyklus | Nové žádosti o podporu | EET | Americké akciové indexy | Míra úspor | Člen bankovní rady | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Přikoupení | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | LTV | Důchody | Firma McDonald's | Jaderná elektrárna | Sázky | Stimuly | Forbes | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Dynamika mezd | Implikovaná volatilita | Radomír Jáč | Wood & Company | Cena akcií | Guvernér ČNB | Rozšíření | Dopad koronaviru | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Akcie Amazon | Rishi Sunak | Burze | Eura | Lukáš Jokl | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Blockchainové akcie | Průmyslová výroba v ČR | Organizace | Akcie Erste Group | Bankovní asociace | Obilí | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | VIX | Slabý růst ekonomiky | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Objem obchodování | Hodně nákazy | Zobchodovaný objem | Durace | RegioJet | Akcie ČEZ | Příjmy | Komodity | Nejistoty na trzích | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Rychlé uvolnění ekonomiky | Next Finance Vladimír Pikora | SP Angel | Úpadek ČSA | Honba za hotovostí | Next Finance Markéta Šichtařová | Podnikové investice | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | CzechTrade | Knik | Měnový výbor | Stravenkový paušál | Panika kolem koronaviru | CNY | Propad cen ropy | Americký ISM | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | Index | Dow Jones | Golden Gate CZ | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Infineon | Lockdown | Merkelová | Akcie Alibaba | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Výsledková sezóna | ČTK | ISM index | Valuace | Sezona zveřejňování výsledků | Italský premiér Giuseppe Conte | Repsol | Uvolnění ekonomiky | Obchodní spolupráce | Revoluce v technologii | Zpracovatelský sektor | Akcie Wolters Kluwer | Knorr-Bremse | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Jaromír Sladkovský | Firma Philip Morris ČR | Textilka PFNonwovens | Dluhopis | CECEEUR | SPI Asset Management | Saudi Aramco | Sentix indikátor | Snížit úrokové sazby | Kurz akcií ČEZ | Poptávka po bitcoinech | Michal Stupavský, CFA | Nálada na finančních trzích | 4. průmyslová revoluce | Stephen Innes | Pražská burza | Fondy Apollo | 5G | Nastartování české ekonomiky | Obavy z dopadu koronaviru | Okénko trhu | Dluhopis Republiky | MMXXV | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Edelman | Geopolitické události | Akcie Amazon (AMZN) | Průmyslové kovy | Návratnost | Klimatická politika | Obchodovat s akciemi | Americký dolar dnes | PPF | Akcie Waste Management (WM) | Investování | Rezistence | Indikátor investičního sentimentu | Hospodářský růst eurozóny | Conseq Funds investiční společnost | Dot-com | Nejlepší FinTech akcie | Situace na americkém trhu práce | Souhrnný index aktivity | Dnešní obchodování | Průlom | Black swan | Daimler | Španělsko | Ekonom Pavel Kohout | Analýza | Akciové burzy | Alibaba Group (BABA) | Odvětví | Aktuální klíčová rizika | Akcie Unilever (UNA) | Commodity index | Nejbohatší Čech | Německý ministr zdravotnictví | Vývoj dolarového indexu | O2 | Klaus Wohlrabe | PXTR | Rozhodnutí americké centrální banky | Jana Brodani | Richard Kozul-Wright | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Pokles burzy | Vít Hradil | Česká vláda | Analytička | Nejvýraznější propad | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomika USA | Česká energetická firma | Německé maloobchodní tržby | Cenové války | WKL | Expanzivní fiskální politika | Odhady analytiků | RWE | Nízké úrokové sazby | Americký index | Další pokles | Cenné papíry VIG | Minuta s XTB | Trhy nadhodnocené | Americké centrální banky | Premiér Scott Morrison | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Zájem o bitcoiny | Ministr financí | Hlavní ekonom | Angela Merkelová | Bloomberg | Průmyslové revoluce | Nerovnosti bohatství | Začátek cenové války | Zemědělství | Kurz akcií | Mediální společnosti | Bydlení | Ministerstvo obchodu | UBS | XTB | Vojenský konflikt | Pokles HDP | České koruny | Předpověď | Akcie Akcie Philips | Statistika | Centrální instituce | Dnešní datový kalendář | Obchodní války | Vývoj ceny dluhopisů | ING Bank Jakub Seidler | Technologické společnosti | Vypuknutí pandemie | Scott Morrison | Snižování sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Globální index vládních dluhopisů | Genesis Capital | Akcie Nvidia Corp | EK | Chránit ekonomiku | Kontrakt | Cenné papíry Monety | Akciové valuace | Pokles ceny | Ředitel Raiffeisen | Nejvíce obchodované akcie | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Co to jsou defenzivní akcie? | Hospodaření | Disney | Dluhové krize | Konec roku | Novela zákona o ČNB | Spuštění bitcoinů | Mzdová dynamika | Boris Johnson | Inflace v únoru | Vláda v Berlíně | Čínský koronavirus | Lukáš Foral | Americké vlády | Akciový index | Situace okolo koronaviru | Přehled | Domácí poptávka | Hospodářský výhled | Bohemia Energy | Výnosy italských dluhopisů | Obchodní konflikt | Oživení světové ekonomiky | Úvěrový program | CERGE-EI | Sílící koruna | Prognóza ČNB | Řecký premiér | Výkonná ředitelka | Americké akciové trhy | Index australské akciové burzy | Opatření proti šíření nemoci | Japonský HDP | Dluh vládních institucí | E-commerce | Hospodářský šok | xStation5 | Spotřebitelské ceny | Investiční strategie fondů | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | Obchodovat s cennými papíry | MT4 | Hospodářský růst v Číně | Dnešní zprávy | Koruna posiluje | Analytik | Sdružení automobilového průmyslu | Růst české ekonomiky | Zadlužení | Akcie stabilních společností | Vice | Uvolnění rezerv | Průměrné ceny nafty | Brexitová dohoda | Jaderná elektrárna Temelín | Trader | Aktivum | Zveřejňování výsledků hospodaření | Evropské investiční banky | Vzdělávací webináře | Wood and Company Lukáš Novotný | Státní dluhopisy | Koncern | NAFTA | Finanční televize | Letecká skupina Smartwings | VaR | Akcie Novacyt (ALNOV) | Tempo růstu čínské ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Podíl majetku | Portfolio fondu | Pozice | Český akciový index | Igor Vida | Průmyslové podniky | Ekonomická nerovnost | TS Lombard | Výdaje státního rozpočtu | Antiticyklické akcie | Průmyslníci | Globální trhy | Tržby v maloobchodě | Generální ředitel Raiffeisenbank | Il Sole 24 Ore | Obchody | Depozitní úrokové sazby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Země G20 | Pokles světové ekonomiky | Scénáře vývoje české ekonomiky | Kyriakos Mitsotakis | Akcie Church & Dwight (CHD) | Zpomalení světového obchodu | Lael Brainardová | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Druhá vlna | Únorová bilance zahraničního obchodu | WHO | MSCI All-Country | Šéfka ECB | Grant Thornton | Stav nouze | Investing | Měnověpolitické zasedání | Akcie Novavax (NVAX) | Hrozba recese v USA | Daňový balíček | Přehled o dění | Šíření nákazy | Koronavirová nákaza | Propad akciových trhů | IMPOSSIBLE | Čínské ministerstvo | DCF | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Výplaty dividend | AUD/USD | Obchodní příležitosti | Bankovní emise | Podnikatelé | Akcie Pegas | Obchodované akcie | Longovat | Jakub Petruška | American Express | | Meziroční inflace | Liou Che | Izraelský premiér | Il Sole 24 | Závody Škody Auto | Tesla | 500 nejbohatších | Společnost Microsoft | Budoucnost | Banky | Index technologického trhu Nasdaq | Firma Alphabet | NASDAQ 100 | Peking | Cloud Computing | EPPE | Akcie Church & Dwight | Měnový výbor centrální banky | Země platící eurem | Čínské vlády | Mzda | Týden na finančních trzích | Pozornost trhu | Doporučení | PPF Group | Dynamika HDP | Převzetí CME | West Texas Intermediate (WTI) | Očekávaný růst | Emerging markets | IMF | Český akciový index PX | Antimonopolní úřad | Student Agency | Denní obchodování | Měnový pár | Rozdělení zisku | Průmysl a zahraniční obchod | T. Rowe Price | České mzdy | Šíření nového koronaviru | Zahraniční forex | Indikátor ekonomického sentimentu | Tomáš Vlk | Úrokové výnosy banky | EMA | Opatření | Růst důvěry v českou ekonomiku | Raketový růst | Burzovní pandemie | Cyklické růstové akcie | InstaForex | Indická ekonomika | EP Power Europe | Vývoj ceny ropy Brent | Úrokové sazby | Žlutý kov | Obchodní válka | Koruna oslabuje | Tvorba pracovních míst v USA | Asijské akciové trhy | Australské akciové burzy | Bilance | Vývoj ceny | Philip Morris | Syrská měna | Ekonomický růst | Nasdaq | Společná evropská měna | Výkonnost dolaru | Investice do společností budoucnosti | Volkswagen | Země G7 | Průměrná cena | Hang Seng | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Opatření proti šíření epidemie | Členské země kartelu OPEC | Vyšší inflace | CFA | Práce | FOREX | Výroba aut | AMZN | Polský zlotý a maďarský forint | Pravděpodobnost hospodářské recese | Restrukturalizace | Investment | Komoditní analytik | Index DAX | Church & Dwight (CHD) | Zelený plán | GOOGL | IOT | Firemní výsledky | Globální obchod | Spojené státy | Energetická firma | Zpracování kovů | index CECEEUR | Zpomalení hospodářského růstu | Conseq Funds | Americké ceny výrobců | Vývoj na trhu | STP | Kryptoměny | KKCG | Index MSCI All Country World | Patrik Štefek | Podnik | MF | Evropské akciové trhy | Prodej aut | Dlouhé pozice u akcií | Státní fond | Miliardář | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | MSCI All Country World | Dnes index PX | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | Úrokové sazby ČNB | Wolters Kluwer (WKL) | Evropské dluhopisy | Euro vůči americkému dolaru | Vojtěch Benda | Pantheon Macroeconomics | Zlato | Fio | Restart ekonomiky | Americká vláda | Anticyklické akcie | Premiér Giuseppe Conte | USD/JPY | Koronavirus | Makléř Wood and Company | ČR | Podniky | Akcie v Číně | Zveřejňování výsledků | Benjamin Netanjahu | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Úrokové výnosy | Netflix | Tomáš Nidetzký | Politici | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Černá labuť | Příjmy domácností | Očkování | Hlavní kryptoměna bitcoin | Qantas | Důsledky epidemie | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Instrumenty | Světové trhy | Růst cen průmyslových výrobců | Aktuální konsenzus ekonomů | Bankrot | Měnové podmínky | Přední český ekonom | Amazon | Čistý dluh | Štědrý den | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Wall Street | Sentiment trhu | Markit | Dividendový aristokrat | Dohoda mezi EU a Británií | Snížení úroků | Český HDP | CNBC | Emise
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

EPIC TRADES
EpicXoption
Epidemická omezení
Epidemická situace
Epidemická situace v ČR
Epidemické situace
Epidemie
Epidemie afrického moru
Epidemie afrického moru prasat
Epidemie Austrálie

Následující klíčová slova

Epidemie nemoci
Epidemie nemoci covid-19
Epidemie nového koronaviru
Epidemie onemocnění
Epidemie prasečího moru
Epidemie SAR
Epidemie SARS
Epidemiolog
Epidemiologická opatření
Epidemiologická situace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít