Neděle 06. dubna 2025 11:33
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Fintokei StartTrader

Fundamentální pozadí

img

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 18. prosince. Britská libra má stále dobrou náladu

18.12.2024 V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru a otestoval linie indikátoru Ichimoku. V důsledku toho je dnes poměrně pravděpodobný obrat. Nezapomeňte však, že mezi dnešní klíčové události patří zasedání Federálního rezervního systému a zveřejnění zprávy o inflaci ve Velké Británii. Zítra je na programu zasedání Bank of England. Kterákoli z těchto událostí by mohla vyvolat další růst britské libry. Včerejší zpráva o mzdách navíc upozornila trh i centrální banku na zrychlení růstu mezd. Mzdy ve Velké Británii opět rostou, a to stále rychlejším tempem - špatná zpráva pro BoE a inflaci, nikoli však pro libru. Tento vývoj zaručuje, že BoE ve čtvrtek svou měnovou politiku neuvolní.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 17. prosince: libra stoupala, ale v rámci normy

17.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí rychle stoupal, ačkoli k takovému pohybu neměl zvláštní důvod. Britské indexy PMI nenaznačiy růst libry a americké rozhodně také ne. Libra šterlinků tak znovu vykázala růst, kde neměla. Technický obrázek ale v současnosti nevypadá zkresleně. Cena korigovala k liniím Senkou Span B a Kijun-sen, mohla by se od nich odrazit a pokusit se znovu prorazit zónu 1,2605–1,2620. Někdy je k překonání takto silných zón potřeba drobná příprava.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 16. prosince: libra šterlinků začala klesat

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v poklesu, který zahájil ve čtvrtek. Předtím cena prorazila pod vzestupnou trendovou linii a opustila horizontální kanál. Tento pokles, který už začal, jsme čekali a chystali jsme se na něj. Upozorňovali jsme, že kromě technických korekcí nemá libra žádné fundamentální důvody k růstu. Korigovala a teď je čas, aby obnovila hlavní trend. Páteční makroekonomické údaje ze Spojeného království byly navíc opět neuspokojivé. I když jsme tak silnou reakci trhu nečekali, report o průmyslové produkci a zpráva o HDP za říjen byly výrazně horší, než se předpokládalo. Výsledkem byl další prudký pokles britské měny.
img

NZD/USD: Novozélandský dolar klesá pod tlakem několika faktorů

13.12.2024 Novozélandskému dolaru se stále nedaří, a to kvůli agresivnímu uvolňování měnové politiky novozélandské centrální banky (RBNZ) a obavám z oživení čínské ekonomiky.
img

Doporučení na obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 13. prosince. Libra se vzdala

13.12.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve čtvrtek výrazný pokles a klesl k linii Senkou Span B. Předtím cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, což signalizovalo potenciální konec korekce. Následně se pár několik dní obchodoval v jasném bočním trendu, ale včera se bez silných důvodů pro pokles propadl směrem dolů. Zajímavé je, že jak euro, tak libra klesly k linii Senkou Span B. Dnes bude budoucí pohyb obou párů záviset na tom, zda budou tyto linie prolomeny.
img

GBP/USD: 12. prosince. Libra zůstává v bočním kanálu

13.12.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H ve středu opět odrazil od zóny supportu 1,2709–1,2734 a vystoupal téměř až k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Dnes ráno se od této zóny rezistence patrně odrazil, takže je pravděpodobný nový pokles k úrovním 1,2709–1,2734. Libra zůstává uvězněná v bočním kanálu a to vystihuje vše.
img

EUR/USD: 12. prosince. Trh čeká na verdikt ECB

13.12.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD dvakrát otestoval hladinu Fibonacciho retracementu 323,6 % na úrovni 1,0532 a poté mírně klesl. Ve čtvrtek ráno se však pár k této úrovni vrátil. Nové odražení od úrovně 1,0532 bude příznivé pro americký dolar a potenciálně by mohlo tlačit pár směrem dolů k úrovni 1,0420. Konsolidace nad úrovní 1,0532 by mohla signalizovat mírný pohyb vzhůru k další Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,0662. Stojí za zmínku, že pár se v posledních týdnech obchoduje horizontálně.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 12. prosince: uptrend je přerušen, ale libra nijak nespěchá s poklesem

12.12.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Před několika dny překonal vzestupnou trendovou linii, což je první známka obratu downtrendu. Rádi bychom ale připomněli, že je vždy lepší počkat na nějaké potvrzení. Například v našem případě se cena zatím nekonsolidovala ani pod kritickou linií Kijun-sen. O poklesu libry tedy momentálně nemůže být řeč. Růst dolaru nepodpořilo ani fundamentální a makroekonomické pozadí tohoto týdne. Nezaznamenali jsme žádné důležité projevy představitelů Federálního rezervního systému a Bank of England, protože je aktivován tzv. režim ticha. Příští týden se uskuteční poslední letošní zasedání obou centrálních bank, takže jejich představitelé mají zakázáno cokoli komentovat. A téměř jediná zpráva tohoto týdne (o inflaci v USA) se ukázala jako nevýrazná a jednoduše nedokázala vyvolat silnou reakci trhu. Pár je tedy stále uvnitř lokálního flatu.
img

AUD/USD. Analýza a prognóza vývoje

11.12.2024 Měnový pár AUD/USD dnes dosáhl nového ročního minima, které se shoduje s minimem z listopadu 2023, a zůstává pod tlakem několika faktorů.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 11. prosince: libra dál udivuje svou odolností

11.12.2024 Pár GBP/USD se po většinu úterka obchodoval do strany. Zatímco euro sebejistě klesalo, případně až obnovilo downtrend, britská libra se držela a vzdorovala očekávání. Jak jsme několikrát zmínili, britská měna v roce 2024 stále udivuje odolností a stabilitou vůči dolaru. Téměř jako by ve Spojeném království bylo vše dokonalé a Bank of England neměla v úmyslu uvolnit měnovou politiku. Tak to ale ani zdaleka není. Ekonomika se potýká s mnoha problémy a BoE nakonec nejspíš sníží klíčovou úrokovou sazbu. Uvedené by mohlo vysvětlovat, proč je pokles libry zatím váhavý, i když by měl v budoucnu zrychlit. Cena se usadila pod trendovou linií a dvakrát nedokázala překonat zónu 1,2796–1,2816.
img

USD/CAD: Pár dosahuje několikaletého maxima

10.12.2024 Pár USD/CAD se dnes už třetí den v řadě obchoduje pozitivně a vyšplhal se na nové několikaleté maximum. Krátkodobé fundamentální pozadí přeje býkům a naznačuje, že cesta nejmenšího odporu pro spotové ceny zůstává směrem vzhůru.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 9. prosince: libra využívá každou příležitost k růstu

09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek celkově pokračoval v růstu, i když ke konci dne zaznamenal mírný pokles. Časový rámec 1H ale zřetelně ukazuje vzestupnou trendovou linii, která potvrzuje pokračování korekčního pohybu. Dokud se cena neusadí pod ní, nemá smysl mluvit o novém downtrendu, který začal před dvěma a půl měsíci a mohl by trvat mnohem déle.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 6. prosince. Libra na rozdíl od eura pokračuje v korekci směrem vzhůru

06.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni a posiloval výrazněji než euro. Navzdory téměř neexistujícímu a totožnému makroekonomickému pozadí libra nadále roste, zatímco euro relativně stagnuje. Tato dynamika nás nepřekvapuje, neboť jsme opakovaně zmiňovali, že britská měna vykazuje vůči dolaru větší odolnost. Jinými slovy, má tendenci růst ochotněji než euro a naopak klesat méně ochotně. Zastřešující trend se však nemění. Euro i libra provádějí korekci v rámci klesajícího trendu, který započal před 2,5 měsíci.
img

USD/CAD: Omezený pokles na pozadí různých vlivů

06.12.2024 USD/CAD dnes na pozadí oslabení amerického dolaru klesá; přerušuje tak třídenní vítěznou sérii. Před pátečním zveřejněním klíčových měsíčních údajů o zaměstnanosti z USA i Kanady je však výrazný pokles páru nepravděpodobný.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 5. prosince. Libra se snaží zvítězit

05.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu na čtvrtý pokus překonal oblast 1,2691–1,2701. V průběhu roku jsme opakovaně zaznamenali působivou odolnost libry vůči dolaru. I nyní, zatímco euro stagnuje, libra nadále roste – i když pomalu a skromně. Euro se mezitím obchoduje "flat ve flatu". Včera se cena pokusila obnovit svůj klesající trend, ale ani napočtvrté se jí nepodařilo prorazit pod linii Kijun-sen. Jedinou událostí, která trh skutečně ovlivnila, bylo zveřejnění údajů o indexu PMI ve službách ISM, které sice nebyly katastrofální, ale dopadly slabší, než se předpokládalo.
img

EUR/USD: 4. prosince. Medvědi pomalu mění trend

05.12.2024 Pár EUR/USD se v úterý vrátil k Fibonacci korekční úrovni 323,6 % (1,0532) a totéž zopakoval i ve středu ráno. Dvakrát se od této úrovně odrazil a obrátil se tak ve prospěch amerického dolaru. Výsledkem může být pokračování poklesu k úrovni 1,0420. Konsolidace nad kurzem 1,0532 by naznačila silnější růst eura k další korekční úrovni 261,8 % (1,0662), ale býci jsou momentálně stále příliš slabí.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 2. prosince: Britská libra pokračuje v růstu

02.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v růstu, i když k němu neměl pádný důvod. Americké trhy byly v tento den zavřeny a ve Velké Británii nedošlo v průběhu týdne k žádným událostem, které by stály za zmínku a upoutaly by pozornost trhu. Zdá se tedy, že za růstem libry stojí čistě technické faktory. Jak bylo zmíněno v jiných analýzách, britská měna vykazuje často silnější růst, než k jakému dává důvod makroekonomické a fundamentální pozadí. To je negativní signál. Odolnost libry podle nás souvisí s jestřábím postojem Bank of England. Až BoE začne rychleji snižovat sazby, libra bude nejspíš – logicky – rychleji klesat. Nevidíme důvod pro střednědobý růst libry.
img

EUR/USD: 29. listopadu — Den díkůvzdání v USA prospívá euru

29.11.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek posílil od korekční úrovně 323,6 % (1,0532) a naznačil tak obrat ve prospěch eura. Z toho vyplývá, že růst by mohl pokračovat k další korekční úrovni 261,8 % (1,0662). Nicméně uzavření pod úrovní 1,0532 je pravděpodobnější, protože medvědí trend se stále drží. Takový pohyb by ukázal na pravděpodobný návrat k úrovni 1,0420.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 29. listopadu 2024

29.11.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek posílil k zóně rezistence 1,2709–1,2734, která obsahuje vrchol poslední vlny. Uzavření nad touto zónou by signalizovalo nejen pokračující růst libry, ale také potenciální ukončení medvědího trendu. Naopak odraz od této zóny by mohl znamenat návrat k dolaru a pokračování medvědího trendu.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 27. listopadu. Britská libra pokračuje ve svých směšných pokusech o korekci

27.11.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani jednoznačně překonat klouzavý průměr. V článku o euru jsme si už vysvětlili, že všechny indikátory a technické modely selhávají, když je fundamentální pozadí namířeno proti nim. Zmínili jsme také, že signály proti trendu je často lepší ignorovat. Abychom tuto diskusi doplnili, rádi bychom upozornili, že "učebnicové" pohyby na trhu jsou velmi vzácné. Řada obchodníků pravděpodobně čekala na korekci současného klesajícího trendu, aby mohla vstoupit do krátkých pozic. V posledních dvou měsících však nedošlo k žádné korekci. V tuto chvíli by britská libra mohla klidně pokračovat v poklesu, protože všichni na trhu očekávají korekci a nikdo nevěří, že by britská měna mohla pokračovat v poklesu, aniž by se vrátila i o několik set pipsů nahoru.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 27. listopadu: Libra nemá šanci

27.11.2024 Pár GBP/USD se v úterý opět pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu konsolidovat ani nad kritickou linií, ani nad oblastí 1,2605–1,2620. V důsledku toho se pokles kotací může obnovit – nebo přesněji, už se obnovil. V průběhu druhé poloviny úterý jsme zaznamenali pokles, který byl stejně silný jako předchozí růst. Další korekční vlna tak skončila dříve, než mohla pořádně začít. Tato situace nás nepřekvapuje, protože stále věříme, že britská libra musí klesnout. Neobjevily se žádné nedávné zprávy ani události, které by mohly změnit globální fundamentální pozadí nebo sentiment trhu. Co by bez takových změn mohlo přimět libru k růstu?
img

AUD/USD: Analýza a prognóza

27.11.2024 Zlato dnes už druhý den v řadě pokračuje v negativním trendu a obchoduje se mírně nad týdenním minimem. Rostoucí očekávání, že expanzivní politika nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa znovu rozproudí inflaci, čímž omezí schopnost Federálního rezervního systému dál snižovat úrokové sazby, podporují nový růst výnosů amerických státních dluhopisů. To pak posiluje poptávku po americkém dolaru, což je klíčový faktor snižujícím zájem o zlato.
img

Přehled páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra šterlinků v pondělí rozesmála obchodníky

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD otevřel v pondělí mírným vzestupným gapem, který naznačil jeho budoucí směr. Máme-li být ale upřímní, tento pohyb milovníky libry šterlinků spíš pobavil, než povzbudil. Britská libra klesá už dva měsíce. Několikrát překonala linii klouzavého průměru, jenže nevydržela. Včera otevřela gapem (což zní působivě), ale nedokázali jsme se dostat ani na klouzavý průměr, který je v těsné blízkosti ceny.
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra nedokáže zapůsobit

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu zajistit si pozici nad kritickou hranicí ani nad klesajícím kanálem. V důsledku toho se na kotacích může obnovit downtrend. Už se obnovil, protože ve druhé polovině pondělí došlo k poklesu, který byl výraznější než předchozí růst. Poslední korekce tedy mohla skončit dřív, než pořádně začala. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože se stále domníváme, že britská libra by měla jen klesat. V poslední době jsme nezaznamenali žádné zprávy ani události, které by dokázaly změnit globální fundamentální pozadí. Pokud to tak opravdu je, na jakém základě by libra najednou začala růst?
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 26. listopadu: Nenaleťte na trik s korekcí

26.11.2024 Měnový pár EUR/USD zahájil nový týden růstem. Toto posílení eura by však obchodníky nemělo zmást. Týden začal s mírným gapem směrem vzhůru a gapy mají tendenci se poměrně rychle "uzavírat". Co to znamená? Znamená to, že by se cena mohla vrátit na svá předchozí minima, kterých dosáhla minulý týden, už dnes. Navíc by se tak mohlo stát bez jakýchkoli makroekonomických nebo fundamentálních důvodů. Ačkoli tedy týden začal růstem, tento pohyb by mohl být falešným signálem.
img

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD na 25. listopadu: libra dále klesá

25.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Stojí za zmínku, že libra během dne klesala mnohem méně než euro, přestože zprávy z Velké Británie byly stejně neuspokojivé. Oba indexy podnikatelské aktivity výrazně poklesly, což trh nečekal, a zpráva o maloobchodních tržbách vykázala pokles objemů. To sice může prospět inflaci, ale pro ekonomiku to pravděpodobně nebude znamenat nic dobrého. Nejnovější pokles britské měny se tak zdá být zcela oprávněný. Navíc se domníváme, že libra by měla pokračovat v poklesu i bez okamžité podpory makroekonomických faktorů – tento postoj zastáváme již dva měsíce, kdy důsledně sledujeme přetrvávající klesající trend libry.
img

Doporučení pro obchodování a obchodní analýza pro GBP/USD na 22. listopadu: libra následuje euro

22.11.2024 Ve čtvrtek se pár GBP/USD nadále obchodoval směrem dolů. Stejně jako euro neměla britská libra během dne žádný významný důvod k poklesu. To je však irelevantní. Často jsme uváděli, že je libra překoupená a v posledních dvou letech rostla především kvůli očekávání budoucího uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh má celý cyklus snižování sazeb "předem" oceněn. Nyní jsme svědky obratu, protože faktory jako uvolnění měnové politiky Bank of England nebo stav ekonomiky Spojeného království a USA byly po dobu zmíněných dvou let přehlíženy.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 20. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.11.2024 V úterý se měnový pár EUR/USD opět pokusil o korekci, jenže opět neúspěšně. Cena se už počtvrté přiblížila k úrovni 1,0596, ale nedokázala ji překonat. Již dříve jsme poznamenali, že neschopnost eura provést smysluplnou korekci svědčí o nedostatku kupců na trhu. Případně kupující nemusí vidět žádné důvody pro nákup eura. To nás nepřekvapuje, protože dvouletá rally eura byla často nelogická. Nyní je čas na růst dolaru.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 20. listopadu: Inflace v eurozóně nepřekvapila, euro také ne

20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pod linií klouzavého průměru. Tentokrát se sice vyhnul dalšímu poklesu, ale cena se stále snaží o byť jen minimální korekci. Tato situace poukazuje na několik kritických bodů: Absence výrazného nákupního zájmu naznačuje, že účastníci trhu nejsou nakloněni tomu, aby euro tlačili výše. Euro zůstává vysoce překoupené a postrádá výraznou poptávku. Naše závěry a prognózy z celé první poloviny roku se zdají být přesné. Nadále očekáváme střednědobý pokles eura.
img

EUR/USD uvízl na mrtvém bodě. Proč USD zastavuje svůj klesající trend

19.11.2024 Politické fundamentální faktory mají často omezenou životnost – ne z hlediska jejich dopadu, ale z hlediska trvání jejich vlivu. Trhy mají tendenci reagovat na politické události impulzivně a prudce, ale rychle je zohledňují v cenách. Takové události se rychle rozhoří, ale stejně rychle odezní.
img

Přehled vývoje páru GBP/USD dne 19. listopadu: libra se potácí mezi životem a smrtí

19.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nejevil příliš nakloněn výraznějším pohybům, což znamenalo za poslední měsíce vzácně klidný den. I když byla seance poměrně klidná, volatilita britské libry se v posledních týdnech zvýšila. To je pro intradenní obchodníky pozitivní vývoj, protože umožňuje ziskovější obchodní příležitosti na základě lokálních signálů. Když jsou denní cenové pohyby omezeny na 50 pipsů, je dosažení zisku náročné. Pár se však nyní pravidelně pohybuje kolem 100 pipsů denně.
img

Doporučení k obchodování a obchodní analýza GBP/USD na 19. listopadu: Úroveň 26 pokles ustála

19.11.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci. Byla přesně otestována zóna 1,2605–1,2620, načež následoval výrazný odraz. To bylo příležitostí pro opatrné budování dlouhých pozic. Pondělí však postrádalo jakékoli významné faktory v podobě fundamentálních nebo makroekonomických událostí. Nadále se domníváme, že klesající trend libry ještě není u konce. Libra sice klesá již téměř dva měsíce, ale přesto lze očekávat občasné korekce. Pár v tuto chvíli narazil na silnou zónu supportu, ale výrazný pohyb vzhůru by vyžadoval přesvědčivé makroekonomické a fundamentální důvody, které v současné době chybí.
img

Jak 18. listopadu obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

18.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval v pásmu, které vytvořil ve čtvrtek. Cena se pokusila o další korekci, ale ani tentokrát neuspěla. Euro se nedokázalo ani udržet nad nejbližší úrovní 1,0596. Cena může ve výsledku zůstat na místě a teprve pak obnovit pokles. Aktuálně nemá makroekonomické a fundamentální pozadí pro účastníky trhu význam. Jinými slovy, euro může dál klesat a dolar stoupat i bez relevantních zpráv nebo reportů. Co se týká pátečních zpráv z USA, maloobchodní tržby vzrostly o 0,4 %, což překonalo očekávaných 0,3 %, zatímco údaj z předchozího měsíce byl revidován směrem nahoru z 0,4 % na 0,8 %. Na druhou stranu, průmyslová produkce klesla v souladu s prognózami o 0,3 %, ale údaj z předchozího měsíce byl revidován dolů z -0,3 % na -0,5 %. Nicméně zpráva o maloobchodních tržbách měla větší váhu než vliv průmyslové produkce.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit

15.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru.
img

EUR/USD se pohybuje na medvědí vlně

15.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém propadu a cestou překonává všechny hladiny supportu. Momentálně se tento měnový pár snaží konsolidovat pod úrovní 1,0530, která odpovídá spodní linii ukazatele Bollinger Bands v měsíčním časovém rámci. Po překonání tohoto cíle by se tak otevřela cesta k další hladině supportu na úrovni 1,0450 (linie Kijun-sen v měsíčním grafu). Odtud ji od parity dělí pouhých 450 pipsů.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

15.11.2024 Měnový pár EUR/USD už pátý den v řadě čelí prodejnímu tlaku, který je způsoben povolebním nadšením, jež bylo klíčovým faktorem rally amerického dolaru.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. listopadu. Libra se zastavila a poté se propadla

13.11.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Zrovna včera jsme konstatovali, že přestávka v poklesu libry nemůže trvat dlouho – a úterý nám dalo za pravdu. Libra bezdůvodně rostla, podobně jako euro poslední dva roky. Jediným důvodem růstu libry v tomto období bylo ocenění budoucího uvolnění americké měnové politiky trhem. Libra klesá od 18. září, přičemž ve hře není žádný jiný scénář. Libra sice stále vykazuje určitou odolnost vůči dolaru, ale je zřejmé, že jí chybí jakékoli podpůrné faktory. Libra byla uměle nafouknuta na extrémní úroveň, ale takové trendy nemohou trvat věčně.
img

USD/CAD: Smíšené páteční údaje o zaměstnanosti v Kanadě nedokázaly snížit očekávání trhu

12.11.2024 Spotové ceny stále podporují různé faktory a nadále se pohybují v blízkosti nejvyšších úrovní od října 2022, které byly minulý týden znovu testovány. Ceny ropy klesly v důsledku zklamání z čínských fiskálních stimulačních opatření a slabších než očekávaných údajů o inflaci v Číně, které snížily naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách ze strany největšího světového dovozce.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ke dni 11. listopadu: Libra zůstává v širokém horizontálním kanálu

11.11.2024 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal výrazný pokles. Na rozdíl od EUR/USD však zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,2863 a 1,3050. Ačkoli je tento kanál poměrně široký, jde stále o trh s omezeným pohybem, což znamená, že cena může i nadále kolísat v tomto rozmezí i v příštím týdnu. Šířka kanálu umožňuje významné pohyby cen, aniž by došlo k proražení, což pro pár vytváří obtížnou situaci k úniku z této zóny.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 8. listopadu. Dolar si udržuje vedoucí postavení a růstový potenciál

08.11.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek před zasedáním Federálního rezervního systému obchodoval s mírnými zisky. Jako obvykle je třeba pohyby po zasedání Fedu ještě analyzovat. Po významné fundamentální události musí uplynout alespoň 24 hodin, aby bylo možné vyvodit její důsledky a reakci trhu. Připomeňme, že ve středu večer trh prudce reagoval na předběžné výsledky amerických voleb a následné pohyby během dne byly chaotické a obtížně analyzovatelné. Trh v takových obdobích obchoduje na základě emocí, což vede k velmi nevyzpytatelným a složitým pohybům.
img

Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci

07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. listopadu – britská libra se chápe příležitosti

06.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl významný důvod kromě potřeby korigovat po měsíc dlouhém poklesu. Naopak, index nákupních manažerů (PMI) v sektoru služeb v USA byl lepší, než se očekávalo, což mělo podpořit dolar. Jenže se tak nestalo. Trh může sázet na vítězství Kamaly Harrisové, což by vedlo k výprodeji amerického dolaru. Poslední průzkumy jsou rozporuplné a ani jeden prezidentský kandidát nemá jasnou převahu. Trh se také může připravovat na zasedání Federálního rezervního systému. S oslabením dolaru mohou účastníci trhu předpokládat mírnější přístup Powella a Fedu.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 5. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

05.11.2024 V pondělí měnový pár EUR/USD vykázal růst, přesně jak jsme předpokládali. Makroekonomické pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, ale to samo o sobě pokles dolaru nevyvolalo. V pátek Spojené státy zveřejnily sérii neuspokojivých zpráv o trhu práce a podnikatelské aktivitě, přesto se dolaru nějakým způsobem podařilo posílit. V pondělí jsme tak pozorovali "obnovení fair value". Celkově lze říci, že korekce směrem vzhůru začala (jak jsme předpovídali) a pokračuje. Tento týden bude hodně záležet na zasedání Federálního rezervního systému a na signálech, které americká centrální banka vyšle veřejnosti. Je také důležité si uvědomit, že dnes začínají prezidentské volby v USA, které by mohly výrazně zvýšit volatilitu. Korekce může pokračovat, ale tento týden bude mít velký vliv fundamentální pozadí.
img

Doporučení pro obchodování a analýza páru GBP/USD na 5. listopadu. Libra má stále problémy nastartovat korekci

05.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval bez jasného směru a nepohyboval se ani nahoru, ani dolů. V první polovině dne pár rostl, zatímco ve druhé polovině klesal. Seanci otevřel gapem směrem vzhůru, ale do konce dne byl tento gap téměř zcela pokrytý. Dnes by se cena mohla dostat na úroveň páteční zavírací ceny. Přestože libra několik dní po sobě rostla, nelze to považovat za řádnou korekci směrem vzhůru. Minulý týden se euru dostalo podpory ze strany eurozóny, což mu pomohlo zahájit jasnou korekci směrem vzhůru. Libra však takovou podporu postrádala a následně zaznamenala spíše pokles než růst. V současné době cena nepřekonala ani poslední lokální maximum. Trendová linie byla prolomena, což signalizuje možnou korekci, ale cena následně stanovila nové lokální minimum. V současné době zůstává pod linií Senkou Span B.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

01.11.2024 Po nedávném oznámení Bank of Japan se měnový pár USD/JPY dostal pod silný prodejní tlak v reakci na jestřábí náznaky ze strany Bank of Japan, klesl na úroveň 152,00 a dosáhl týdenního minima.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 31. října. Libra opět klesá, než bude moci začít stoupat

31.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykazoval smíšené pohyby se zjevnou neochotou k růstu. Na rozdíl od EUR/USD měl měnový pár GBP/USD mnohem skromnější makroekonomické pozadí. Zatímco euru poskytly podporu zprávy o vývoji inflace v Německu a HDP v eurozóně, britská měna takovou podporu postrádala. Obchodníci reagovali na zprávy o ADP a HDP v USA, které si vzájemně odporovaly, neboť jedna byla silnější, než se očekávalo, zatímco druhá byla slabší – v důsledku toho den skončil v blízkosti několikaměsíčních minim britské libry.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 29. října 2024

29.10.2024 V pondělí se měnový pár EUR/USD začal pohybovat zpět k zóně supportu 1,0781–1,0797. Nový odraz od této oblasti by mohl vyvolat obrat ve prospěch eura a obnovit velmi slabý růst k úrovni Fibonacciho retracementu 161,8 % (1,0873). Mějme ale na paměti, že býci jsou v současné době velmi slabí a bez výrazné fundamentální podpory pravděpodobně nezahájí plnohodnotný útok.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

23.10.2024 Japonský jen oslabuje a poprvé od 31. července klesá vůči americkému dolaru pod klíčovou úroveň 152,00. Jelikož chybí intervence japonských úřadů, přetrvává nejistota týkající se harmonogramu a tempa dalšího zvyšování úrokových sazeb Bank of Japan, což vyvíjí na japonský jen značný tlak. Nedávné průzkumy veřejného mínění navíc naznačují, že vládnoucí Liberálně demokratická strana Japonska (LDP) může v nadcházejících parlamentních volbách 27. října přijít o svou většinu. Uvedené podporuje pochyby o schopnosti Bank of Japan zvýšit v letošním roce úrokové sazby a vyvíjí tím další tlak na japonský jen.
img

Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně

18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 18. října. Libra bojuje kolem úrovně 1,30

18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil dostat pod současné úrovně, ale tentokrát bez úspěchu. Ne že by libra šterlinků v průběhu dne výrazně stoupala; jednoduše se poblíž úrovně 1,30 zastavila. Tato úroveň je psychologická, takže cena se kolem ní může ještě nějakou dobu obchodovat. Zároveň zůstává pod kritickou linií a trendovou linií, což znamená, že nic nesignalizuje potenciální korekci. Libra má v současné době stejný problém jako euro – roste příliš dlouho, příliš prudce a bez pádného důvodu. Každý den může klesnout, protože ve vztahu k americkému dolaru zůstává bezdůvodně drahá. Proto očekáváme, že se dostane mnohem níž než na úroveň 1,30.
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy

17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?
img

Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.

14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky

10.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém pomalém pohybu směrem dolů. Nelze jej však považovat za pomalý v pravém slova smyslu, neboť cena klesá již téměř dva týdny téměř bez přestávek či korekcí. Fundamentální pozadí tohoto týdne je nezajímavé a makroekonomické údaje prakticky chybí. V důsledku toho se prudce snížila volatilita trhu. Dnes by se mohla po zveřejnění zprávy o inflaci v USA opět zvýšit a mohli bychom se dočkat i korekce. Jelikož však všichni očekávají korekci, tvůrci trhu by mohli cenu stlačit ještě níže, když to nikdo nečeká. Teprve poté by mohla začít korekce. O britské libře v podstatě není co říci. Je stále silně překoupená, takže ve střednědobém výhledu očekáváme pouze pokles.
img

Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend

10.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci.
img

AUD/USD: analýza a prognóza

09.10.2024 Australský dolar dál oslabuje kvůli zklamání z posledních aktualizací týkajících se stimulačních opatření v Číně, což spolu s mírným růstem amerického dolaru vyvíjí určitý tlak na pokles páru AUD/USD.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. října: libra nemá důvod k novému růstu

08.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a projevoval jen minimální snahu o korekci. Britská libra pozvolna klesá, což je logické a očekávané. V pondělí nedošlo ve Velké Británii ani v USA k žádným významným událostem, takže libra se tentokrát dokázala vyhnout dalšímu poklesu. Přišel ale čas na mírnou vzestupnou korekci. Tento týden nás čeká jen velmi málo důležitých událostí, takže volatilita může zůstat nízká. Jen ve čtvrtek bude trh bedlivě sledovat zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat silné tržní pohyby. V ostatních dnech očekáváme jen méně důležité události.
img

EUR/USD: klidný začátek rušného obchodního týdne

08.10.2024 Pár EUR/USD zahájil nový obchodní týden menším sestupným 10pipovým gapem, který byl okamžitě vyrovnán. Jinými slovy, instrument otevřel na páteční zavírací úrovni. Uvedené na jednu stranu naznačuje, že medvědí momentum, vyvolané zářijovými nonfarm payrolls, slábne. Na druhou stranu, stálé kolísání v pásmu 1,0960–1,0980 naznačuje, že si prodejci páru EUR/USD zajistili pozice nad kurzem 1,0900. Pro posun k supportu 1,0930 a ještě níž k 1,0800 ale medvědi potřebují další argumenty. Ty by mohly přijít z dalšího posílení amerického dolaru a/nebo oslabení eura.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října

04.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit

04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
img

EUR/USD. 3. října. Medvědi pokračují v útoku, dokud mají tu možnost

03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu poté, co prorazil pod zónu supportu 1,1070–1,1081. Pohyb směrem dolů může pokračovat k další korekční hladině 127,2 % na úrovni 1,0984. Odraz od úrovně 1,0984 by mohl být pro euro příznivý a vést k určitému pohybu vzhůru. Trend se však změnil na medvědí.
img

DXY. Index amerického dolaru. Přehled a prognóza vývoje

03.10.2024 Index amerického dolaru, který sleduje hodnotu amerického dolaru vůči koši měn, se snaží navázat na své zisky z posledních dvou dnů. V současné době, soudě podle oscilátoru RSI (index relativní síly), index amerického dolaru pozastavil své silné oživení, neboť oscilátor se zatím nedostal do pozitivního teritoria.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend

03.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře.
img

Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 2. října: Začal kolaps libry

02.10.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal i v úterý výrazný pokles. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože libra je ještě více překoupená a nepřiměřeně drahá než euro. V průběhu roku 2024 euro občas procházelo korekcemi, ale zdá se, že libra tuto možnost neměla. Proto je pokles, jehož jsme byli včera svědky, naprostým minimem, k jakému mohlo dojít. Domníváme se, že pokles britské měny a růst amerického dolaru by měl ve střednědobém horizontu pokračovat bez ohledu na okolnosti.
img

GBP/JPY. Přehled vývoje a prognóza

02.10.2024 Americký dolar, který nabral na síle po jestřábím postoji předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, vyvíjí na britskou libru tlak směrem dolů.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. září: Pokles libry nic nemění

26.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu propadl o 100 pipů, což by mohlo některé lidi vést k názoru, že jsme nespravedliví. Libra šterlinků totiž za necelý den klesla o 1 cent – zdánlivě z ničeho nic! Rádi bychom ale upozornili, že tento pokles nemá vliv na celkový obrázek. Pokud libra stoupne o 300 pipů a klesne o 100, říká se tomu silný uptrend se slabou korekcí. Nikdo by nepochyboval, jestli má britská měna skutečné důvody k soustavnému růstu, který probíhá už několik měsíců. Trh ale od začátku roku 2024 (ne-li od září 2022) reaguje na uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, a to pořád. Libra šterlinků vzrostla už o 3 000 pipů, i když se britská ekonomika výrazně nemění k dobrému. Makroekonomické a fundamentální pozadí včera chybělo.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 25. září. Až na Měsíc!

25.09.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vzrostl a aktualizoval své nedávné lokální maximum. Jestliže v pondělí neměla britská měna důvod k růstu, protože údaje ze Spojeného království byly slabší, než se očekávalo, pak ho neměla ani včera, protože v USA ani ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné údaje. Přesto britská libra opět posílila, téměř jako by reagovala na to, jak oprávněný je její současný pohyb vzhůru. Z technického hlediska je vše normální. Cena se nachází nad liniemi indikátoru Ichimoku a nad trendovou linií. V současné době tedy nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k poklesu. Cena se ani nepřibližuje k žádným významným liniím supportu, což svědčí o naprostém nezájmu o jakýkoli pohyb směrem dolů.
img

Doporučení na obchodování a analýza měnového páru GBP/USD ze dne 24. září. Dolar odstartoval dobře, ale nakonec prohrál

24.09.2024 Pár GBP/USD v pondělí opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. Stejně jako euro začal den poklesem, který začal hodinu před zveřejněním makroekonomických údajů ve Velké Británii. Britská libra pochopitelně klesla, protože hodnoty indexů podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském sektoru byly slabší, než se očekávalo. Následovala však další vlna nepodloženého růstu. Pokud se v zásadě ještě najdou obchodníci, kteří nemají pocit, že by současný pohyb postrádal logiku, pondělí poslouží jako názorný příklad toho, jak libra roste. Ve Spojeném království se totiž objevily slabé údaje – libra se propadla o 65 pipsů. Poté však z ničeho nic vystoupala o 80 pipsů a dalších 30 ztratila kvůli méně než hvězdnému vývoji indexů obchodní aktivity v USA.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 24. září: dolar stále nemá moc šancí

24.09.2024 Pár EUR/USD začal nový týden poměrně slibně. Pomineme-li fakt, že euro začalo klesat hodinu před zveřejněním slabých údajů z eurozóny, všechno dopadlo vcelku dobře. Nečekali jsme, že mírná odchylka indexů podnikatelské aktivity Německa a EU směrem dolů vyvolá tak silnou reakci. Nezapomínejme ale, že se mohlo jednat o pouhou manipulaci ze strany tvůrců trhu. Cena nedokázala otestovat poslední lokální minimum, ani se konsolidovat pod linií B Senkou Span, takže jsme byli svědky pouze další rutinní korekce, která neměla vliv ani na celkový sentiment trhu, ani na trend. Podle nás trh reagoval tak silně proto, že všechny čtyři indexy obchodní aktivity byly slabší, než se očekávalo.
img

GBP/USD: Bank of England je spojencem britské měny

20.09.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek aktualizoval 2,5leté cenové maximum v reakci na výsledky zářijového zasedání Bank of England, poprvé od března 2022 otestoval úroveň 1,33 a dosáhl úrovně 1,3313. Ačkoli si libra nedokázala tuto cenovou oblast udržet, na páru GBP/USD dál převládá býčí sentiment. Libra ve čtvrtek v kontextu plošného oslabení dolaru dostala výraznou podporu ze strany centrální banky.
img

Čemu věnovat pozornost dne 19. září? Stručný přehled základních událostí pro začátečníky

19.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou, která stojí za zmínku, je zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA, kterou trh pravděpodobně přehlédne. Účastníci trhu již mají k dispozici dostatek důležitých informací, takže je nepravděpodobné, že by věnovali pozornost druhořadé zprávě. První polovinu dne mohou být oba páry i nadále pod vlivem včerejšího zasedání Federálního rezervního systému a rozhodnutí americké centrální banky. Ve druhé polovině dne se pozornost přesune k Bank of England.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. září: libra zůstává odtržená od reality

18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně slušný pokles. Pojďme si jeho pohyb rozebrat. Pokles začal během americké obchodní seance. V průběhu evropské seance libra jako obvykle rostla, i když neměla důvod ani příčinu. Poté, co se odrazila od úrovně 1,3222, klesla o 60–70 pipů. Dalo by se dokonce říct, že údaje z USA vyvolaly růst dolaru, nebýt jednoho detailu: euro na stejné zprávy nereagovalo vůbec. Dochází tak k další paradoxní situaci, kdy se trh pohybuje, kam se mu zlíbí, přičemž aktuální pohyby hlavních měnových párů nemají žádnou logiku ani konzistenci. Před zasedáním Federálního rezervního systému se trh jednoduše pohupoval ze strany na stranu. Libra tři dny rostla a pak začala klesat. Ani pro růst, ani pro pokles neměla důvod. Podle technického obrazu měla obnovit pokles kolem úrovně 1,3119.
img

AUD/USD – přehled a prognóza

17.09.2024 Spotové ceny se aktuálně obchodují nad úrovní 0,6750, což je přibližně 0,15 % nad začátkem dne, protože investoři už zohlednili v cenách výsledky dvoudenního zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), které budou zveřejněny ve středu.
img

Jak 17. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

17.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pondělí vzestupný pohyb, a to poměrně silný, navzdory prázdnému ekonomickému kalendáři. Obchodníci si ale na bezdůvodný růst britské měny do roku 2024 už dávno zvykli. Samozřejmě lze předpokládat, že trh v cenách opět preventivně zohledňuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému, ke kterému dojde ve středu, ale nemyslíte, že trh celý rok preventivně zohledňuje snížení sazeb Fedu, ke kterému ještě ani nedošlo?
img

Na co se soustředit 17. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

17.09.2024 Na úterý není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale několik jich přece jen bude. Problém je, že trh v současné době nepotřebuje k obchodním rozhodnutím žádné zprávy. V pondělí žádné zprávy nepřišly, ale oba měnové páry přesto vykázaly značný růst. Proto podle nás dnešní zprávy nebudou mít na trh velký vliv a mohou vyvolat jen drobné lokální reakce.
img

USD/CAD. Analýza a prognóza

13.09.2024 Růst páru USD/CAD je také omezen slabostí amerického dolaru, která je způsobena rostoucím očekáváním agresivnějšího uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Existuje 45% pravděpodobnost, že po dvoudenním měnověpolitickém zasedání americká centrální banka 18. září sníží výpůjční náklady o 50 bazických bodů. Tato očekávání vzrostla po zveřejnění amerického indexu cen výrobců (PPI), který poskytl další důkazy o klesající inflaci.
img

Čemu věnovat pozornost dne 13. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky

13.09.2024 Na pátek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Za zmínku stojí pouze zpráva o průmyslové výrobě v Evropské unii a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity ve Spojených státech. Tyto zprávy pravděpodobně nevyvolají silnou reakci trhu a včerejšek nám ukázal, že trh je opět připraven prodávat dolar i bez důvodů. Oba měnové páry si stále udržují klesající trend, ale pokud dnes uvidíme růst bez jakéhokoli zdůvodnění, bude to pravděpodobně znamenat, že probíhají přípravy na obnovení dvouletého růstového trendu eura i libry.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 13. září. Libra opět bezdůvodně roste

13.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou a směrem vzhůru. Trh neměl žádný důvod k nákupu britské měny. Čtvrteční růst kotací můžeme přičíst korekci v rámci korekce v rámci korekce, ale stále nevidíme žádné pozdvižení kolem americké měny, která klesá již dva roky. Jinými slovy, pohyb, který aktuálně pozorujeme, nepřipomíná začátek nového klesajícího trendu, který by trval nejméně rok. Zdá se, že trh mírně zkorigoval a nyní se připravuje na novou vlnu nepodložených nákupů. Přesněji řečeno, tyto nákupy jsou z pohledu trhu opodstatněné. Pokud se však podíváme na fundamentální a makroekonomické faktory, nemá růst britské měny žádnou logiku.
img

EUR/USD. ECB a PPI

13.09.2024 Evropská centrální banka po svém zářijovém zasedání snížila všechny tři základní úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba byla snížena na 3,65 %, mezní zápůjční sazba na 3,90 % a depozitní sazba na 3,5 %. Obchodníci na měnovém páru EUR/USD formální výsledky zářijového zasedání ignorovali, protože rozhodnutí centrální banky plně odpovídalo očekávání většiny odborníků. Konkrétně 64 z 80 ekonomů oslovených agenturou Reuters předpokládalo, že ECB v září sníží depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Analytici také vyjádřili přesvědčení, že centrální banka učiní další krok tímto směrem na prosincovém zasedání a sníží tak sazbu na 3,25 %.
img

EUR/USD. 12. září. Neočekávejte silnou reakci na zasedání ECB

12.09.2024 Ve středu pár EUR/USD zaznamenal další obrat ve prospěch amerického dolaru a pokračoval v poklesu směrem ke korekční úrovni 127,2 % – 1,0984. Odraz od této úrovně by vyzněl ve prospěch eura a vedl by k určitému růstu směrem ke korekční úrovni 161,8 % – 1,1070. Připomínám však, že v současné době se formuje "medvědí", nikoli "býčí" trend. Uzavření pod úrovní 1,0984 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k další úrovni 1,0929.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 12. září 2024

12.09.2024 Pár GBP/USD ve středu zaznamenal v grafu 1H nový obrat ve prospěch amerického dolaru a usadil se pod korekční úrovní 127,2 % (1,3054). Dnes se k ní vrátil. Odraz od ní umožní obchodníkům očekávat další pokles libry k úrovni 1,2931. Pokud se kotace usadí nad úrovní 1,3054, lze očekávat mírný růst páru.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. září: Začal delší pokles libry?

11.09.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval nahoru i dolů. Britská měna rostla v první polovině dne díky pozitivním makroekonomickým údajům ze Spojeného království. Ve druhé polovině dne se trh vrátil k obecnému klesajícímu trendu, který se vytvořil během posledních dvou týdnů. Do večera se cena dostala až k úrovni 1,3050, ale nedokázala ji prorazit.
img

EUR/JPY. Přehled vývoje a analýza

10.09.2024 Měnový pár EUR/JPY se už druhý den po sobě pokouší získat pozitivní momentum, ale potenciál pro jeho další růst zůstává omezený.
img

Jak 10. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.09.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pondělí obstojný pohyb dolů a pokračoval tak už druhý den v trendu. Připomeňme, že v pátek se očekával pokles amerického dolaru, protože makroekonomické údaje z USA lze jen těžko označit za silné. Pokud míra nezaměstnanosti opravdu klesla, vyšly nonfarms opět pod prognózami, takže nás překvapilo, že dolar posiloval. V pondělí ale žádné makroekonomické ani fundamentální pozadí nebylo a fakt, že trh nakupoval dolary, je pro nás dobré znamení.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 10. září. Britská libra s poklesem stále nijak nepospíchá

10.09.2024 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni a linie Senkou Span B se posunula nad cenovou hladinu. Tudíž také libra zaznamenala klesající trend. Tento trend je však velmi slabý a nejistý. Přestože byla trendová linie proražena, pokles páru ještě nezačal. Od začátku roku jsme neustále zmiňovali, že britská libra je skutečně impozantně odolná vůči poklesu. Jinými slovy, libra klesá mnohem méně často než euro, a to i přesto, že Evropská centrální banka a Bank of England snižují klíčové sazby téměř synchronně a tento proces zahájily dříve než Federální rezervní systém. Připomeňme také, že libra za poslední měsíc vzrostla o 600 pipsů a nyní nedokáže vyvinout korekci ani o třetinu. Zdá se, že si libra před dalším kolem pohybu vzhůru jen příležitostně dopřeje přestávku.
img

XAU/USD: analýza a prognóza

06.09.2024 V prostředí holubičího sentimentu, který obklopuje americký dolar a je inspirován Fedem, zůstává cena zlata na týdenním maximu kolem 2 520 USD.
img

GBP/USD. 4. září. Medvědí obchodníci se obávají zprávy NFP

04.09.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD pokračoval ve slabém poklesu směrem k hladině retracementu 127,2 % – 1,3054, který započal po odražení od úrovně 1,3258. Intenzita medvědího jednání obchodníků naznačuje silnou poptávku trhu po dolaru. Odraz od úrovně 1,3054 bude působit ve prospěch libry a povede k určitému růstu směrem k úrovni 1,3258. Proražení pod úroveň 1,3054 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k další úrovni 1,2931. Proražení pod vzestupný trendový kanál by vyhlídky dolaru mírně zlepšilo.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 4. září. Libra ztrácí půdu pod nohama

04.09.2024 Pár GBP/USD v úterý také mírně poklesl, ale tento pokles můžeme považovat za formální. Linie vzestupného trendu byla prolomena, ale cena ještě musí konsolidovat pod linií Senkou Span B. Pokud se oprostíme od technické analýzy, která připouští další pokles libry, jaký pohyb směrem dolů byste očekávali po výrazném růstu, pokud byste předpokládali začátek nového klesajícího trendu? Pravděpodobně silný, kdy budou prodávající vyvíjet denně tlak a makroekonomické údaje budou poskytovat podporu. V současné době nic takového nevidíme. Cena se sotva pohybuje po hraně směrem dolů a může kdykoli obnovit svůj nelogický růst. Konsolidace pod linií Senkou Span B by tedy zvýšila pravděpodobnost dalšího poklesu, ale zatím vše vypadá tak, že bychom se mohli dočkat menší korekce a poté libra začne opět růst.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 28. srpna. Britská libra nevykazuje známky poklesu

28.08.2024 V úterý pár GBP/USD opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. I přes absenci makroekonomických zpráv týkajících se dolaru nebo libry v úterý (stejně jako fundamentálních událostí) si trh našel důvody pro další prodej americké měny. Každý den bychom mohli psát to samé – dolar zcela nelogicky klesá. Nelogicky klesal i v první polovině roku, ale tehdy nebyl jeho růst tak výrazný. Nyní se americký dolar za pouhé tři týdny propadl o 600 pipsů. A přiznejme si upřímně – jaké události mohly takový pokles byť jen teoreticky vyvolat?
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

26.08.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v neúnavném růstu. V průběhu týdne jsme předpokládali, že páteční projev Jerome Powella byl již zohledněn, jelikož americký dolar v průběhu týdne klesal a trh od šéfa Federálního rezervního systému přirozeně očekával pouze holubičí postoj. Jak se však včera ukázalo, trh stále využívá každou příležitost k prodeji dolaru. Nezáleží na tom, jak často je třeba stejnou událost zohledňovat v ceně. Když Powell večer oznámil připravenost zahájit v září uvolňování měnové politiky, trh dostal nový důvod k prodeji dolaru, což vedlo k dalšímu prudkému poklesu.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 22. srpna. Má libra nějakou stopku?

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu a ani se nepokusil o korekci směrem dolů. Myšlenka na korekci se zdá být vyloučena. Libra si tak udržuje svůj nelogický růst. Cena se mírně odrazila od úrovně 1,3050, ale k žádnému pullbacku ani korekci nedošlo. Trh stále průběžně nakupuje libru a prodává dolar, a to i bez fundamentálních či makroekonomických faktorů nebo s využitím formálních důvodů.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. srpna. Powellův projev už není zajímavý.

21.08.2024 Pár GBP/USD si celé úterý udržoval vzestupný pohyb a nevykázal jedinou známku mírné sestupné korekce. Naprosto iracionální růst britské měny tedy pokračuje. I když se cena mírně odrazila od úrovně 1,3050, nutně to neznamená, že zahájí mírnou sestupnou korekcie. Trh stále nakupuje britskou libru a prodává dolar, i když pro to nemá fundamentální nebo makroekonomický důvod.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 20. srpna 2024

20.08.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu a den zakončil nad zónou rezistence 1,1070–1,1081. Pár může ve výsledku pokračovat v růstu k další úrovni 1,1140 i bez korekce. Uzavření pod zónou 1,1070–1,1081 by prospělo americkému dolaru a potenciálně by přineslo pokles k Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,0984).
img

EUR/USD: Pár dosáhl osmiměsíčního maxima

20.08.2024 Nový den přináší nové cenové rekordy. Pár EUR/USD dnes dosáhl úrovně 1,1051, což představuje nejvyšší úroveň od 24. prosince 2022, kdy pár otestoval úroveň 1,11. Obchodníci tak po osmi měsících opět vyhlížejí cenovou úroveň 1,11. Celkové oslabení amerického dolaru umožňuje kupujícím EUR/USD očekávat další zisky, zejména vzhledem k tomu, že euro v poslední době "nabírá na síle" kvůli diskusím o možné divergenci politik Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky (ECB).
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. srpna. Pro libru není nic nemožné.

20.08.2024 Pár GBP/USD si i v pondělí v poklidu držel růst, i když k němu ani tentokrát neměl objektivní důvod. Z technického hlediska vypadá všechno bezproblémově. Je tu vzestupná trendová linie a zřetelný trend s minimálními korekcemi, které ukazují na sílu kupců. Očekávat medvědí obrat a snažit se ho zachytit se proto zdá zbytečné. Zároveň jsme celý rok 2024 psali, že růst libry je často nelogický. Včerejšek toho byl názorným příkladem. K novému růstu nebyl důvod. Pár mohl a měl korigovat dolů, ale o jakou korekci může jít, když se neúnavně nakupuje?
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 9. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.08.2024 Ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD pokusil udržet svůj logický pokles, tentokrát však medvědi narazili na nepřekonatelnou překážku v okolí nejbližší úrovně 1,0888. Stojí za zmínku, že obchodníci byli na začátku tohoto týdne velmi aktivní, ale volatilita se snížila a makroekonomické a fundamentální pozadí v posledních dnech chybí. Můžeme se tedy spolehnout pouze na technickou analýzu. Co nám tedy nyní napovídá?
img

Plán obchodování GBP/USD na 9. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.08.2024 Ve čtvrtek se páru GBP/USD počtvrté za sebou nepodařilo překonat hladinu 1,2680 a zahájil korekci, o které jsme hovořili na začátku týdne. Cena zůstává v klesajícím kanálu; klesající trend tedy zůstává neporušený. Odraz od horní hranice kanálu může vyvolat nový pokles britské měny. Libra však klesá již tři týdny, takže bychom mohli očekávat výraznější korekci. Pohyby jsou nyní čistě technické, bez fundamentálního nebo makroekonomického pozadí. Domníváme se, že pokles páru bude ve střednědobém horizontu pokračovat, protože již tři měsíce v řadě roste a potřebuje hlubokou medvědí korekci. Kromě toho fundamentální pozadí podporuje přeprodaný dolar mnohem více než překoupenou libru.
img

EUR/USD: ozvěna Černého pondělí

08.08.2024 Prodejci páru EUR/USD se už druhý den po sobě pokoušeli vrátit do pásma 1,08, ale v obou dnech jim chyběla síla i na přiblížení k cílové úrovni 1,0900. V úterý se cena zastavila na hladině 1,0904 a středeční minimum zaznamenala na hladině 1,0906. V důsledku toho se pár EUR/USD stále obchoduje v rámci devátého čísla a odráží tak skeptický pohled obchodníků na možnosti poklesu. Mluvíme o vyhlídkách na udržitelný pokles, nikoli na impulzivní pokles následovaný odrazem. Prodejci páru EUR/USD samozřejmě mohou sebrat síly, protlačit se skrz cíl 1,0900, a dokonce dosáhnout supportu 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v denním časovém rámci) – ale co dál? Dokážou medvědi uběhnout další maraton? Vzhledem k současnému fundamentálnímu pozadí mohou prodejci počítat jen s korekcí: k novému klesajícímu trendu nejsou objektivní důvody.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

08.08.2024 Ani ve středu pár GBP/USD nevykázal zajímavé pohyby. Volatilita na libře šterlinků se propadla na nízké úrovně, ale je potěšující, že libra alespoň nepřiměřeně neroste, jak to s oblibou v roce 2024 dělá. Situace na trhu je bohužel nestabilní a nelze předvídat, jak si trh bude v následujících měsících vykládat fundamentální pozadí. Stojí za to připomínku, že dolar byl většinu letošního roku pod tlakem trhu prostě proto, že Federální rezervní systém se podle názoru trhu "chystá začít uvolňovat měnovou politiku." Teď se dolar může "dostat pod palbu" v souvislosti s očekáváním trhu, že sazby budou v září sníženy o 0,5 %. Někdo má za to, že další slabé hodnoty nonfarm payrolls a nezaměstnanosti v srpnu znamenají, že americká ekonomika upadla do recese a Fedu nezbývá než snížit sazbu. Fakt, že americké HDP vzrostlo ve druhém čtvrtletí o 2,8 %, což je výrazně nad prognózami, se nebere v potaz.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. srpna: euro se dostává do prudkého poklesu

08.08.2024 Pár EUR/USD se ve středu konečně uklidnil. Volatilita klesla na úroveň typickou pro poslední měsíce, ale k výrazným pohybům nedošlo. Kromě pohybů chybělo i makroekonomické a fundamentální pozadí, s výjimkou jediné nevýznamné zprávy o průmyslové výrobě v Německu, která neměla na tržní sentiment žádný vliv.
Související klíčová slova: Nečekané pohyby | Vládní koalice | Býčí pohyb | Fibo | Tempo růstu | Obavy z Číny | Plán obchodování | Ekonomické problémy | Kiwi | Index výdajů na osobní spotřebu | Úrovně retracementu | Politická rozhodnutí | Stochastický | Evropská komise | Pokračování klesajícího trendu | Člen ECB | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Retracement | Jackson Hole | Apetit investorů | Čínský průmysl | Budoucí směr | Klíčové makroekonomické ukazatele | Daňové reformy | Mexická prezidentka | Doba obchodování | Pip | Zkušenosti | Obchodníci na forexu | Republikánský prezident | Objem HDP | Zvýšení úrokové sazby | Nárůst objemů | Akciové trhy | Vstupy | Zpracovatelský sektor | Dění v USA | Koronavirové krize | Opětovný pokles | SP500 | Uptrend | Údaje z USA | Obchodník | Včerejší zpráva | EUR | Silicon Valley Bank | Podíl na trhu | AfD | Mince | Cenový pohyb | Celkový zisk | Signature Bank | Index aktivity | Trend | Bank of Japan | Institucionální hráči | Short-selling | MUFG | Libra vůči dolaru | Nastavení stop lossů | Seance volatilita | BTC | Take Profit | Výrobní PMI | Dow Jones Industrial | Pokles indexu | Americký dolarový index | Oznámení výsledků | Macron | Očekávané výsledky | Frank (CHF) | Christine Lagarde | Kroky Fedu | Výbor FOMC | Pád dolaru | Statistiky | Hospodářský růst USA | Ochranné příkazy | Trumpová | Investiční banky | Korelace | Koalice CDU/CSU | Makroekonomika | Pohyby trhu | Oživení poptávky | Long pozice | Trumpovy plány | Krátkodobé trendy | Jens Spahn | Silný support | Boční kanál | Britská libra | Aktiva | Příležitost k prodeji | Výborné vyhlídky | Ichimoku Cloud | Tržní hodnota akcií | Americká zpráva | Nákupní pozice | Spojení | Zvýšení sazeb Fedu | Ministerstvo práce | Sazby daně | Nálady na trhu | Line | Zvýšení cel | Aktuální tržní sentiment | Holubičí tón | Dosahovat zisku | Index strachu | Býčí vyhlídky | Kolaps | Japonská měna | Esther Georgeová | CryptoQuant | ISM ve službách | Premiér Benjamin Netanjahu | Dlouhodobý sentiment | Akče | Vliv na trh | Ukrajinský prezident | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Reality | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Zveřejnění výsledků | Analýzy | Fibonacci | Pravděpodobnost | Nové obchody | Break-Even | Indexy S&P | Cenové stability | Technické signály | Chování trhu | Bitcoinové rezervy | Snížení produkce | Reakce trhu na zprávu | Medvědí výhled | Nizozemská vláda | Americký prezident | Lagardeová | Izraelský premiér | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Evropská unie a Spojené státy | Kolaps na tulipánovém trhu | Politické rozhodnutí | Americká inflace | Dovoz z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Kwasi Kwarteng | Pokračování poklesu | Expanze | Šéf Fedu Jerome Powell | Reserve Bank of Australia | Výkyvy | Postoj FOMC | Pokles EUR/USD | Nástroje měnové politiky | Posilování dolaru | Jestřábí tlak | Saúdská Arábie | Přesnost | Goldman Sachs | Vysoká očekávání | Makroekonomické zprávy | Zpráva Commitment of Traders | Nová data | Všeobecné volby | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Flat pattern | Strach | Klouzavé průměry | Zahraniční politika | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Depozitní sazba | COT (Commitments of Traders) | Cena libry | Long obchody | Dopad na ekonomiku | Index spotřebitelské nálady | Guardian | Představitelé ECB | Sankce | Trendová čára | Zimní bouře | Celková inflace | Zvýšení základní úrokové sazby | Medvědí postoj | Makroekonomické statistiky | Pohyb ceny | Vývoj inflace | Důležité signály | Hlavní ekonomka | Příležitosti k nákupu | Itochu | Životní úspory | Teorie Elliottových vln | Vývoj situace | Rostoucí inflace | CBS | Hlavní události | Směnný kurz dolaru | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Business Outlook | Antivirotika | Konflikty | Obchodní přístupy | Výrazný pohyb | Pád libry | Růst cen | FedWatch Tool | Proražení | Le Penová | Brexit | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální výhled | Člen rady guvernérů | Zisk z obchodu | Černé pondělí | Výkyvy volatility | Průměrné hodinové mzdy | Profesionální obchodníci | Počet nezaměstnaných | Dolar dnes | Dovozní cla | PMI ve službách v eurozóně | Měnová politika Evropské centrální banky | Commitments of Traders | Inflace | Bollingerovo pásmo | Britové | Standard & Poor's 500 | Člen Rady guvernérů Fedu | Harris | Krypto trh | Cena zlata | Nizozemsko | Růstový pohyb | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Snížení úrokových sazeb | Měna dolar | Fundamentální analýza pro začátečníky | Kolaps amerického dolaru | Výhled | Nejnovější zprávy | Joe Biden | Novozélandský dolar | Plán obchodování pro EUR/USD | Výkon amerického dolaru | Výrazný růst | Nomura | Výkon | Stabilní posilování | Thomas Barkin | Dolar australský | PCE inflační index | John Williams | Velcí investoři | Proti trendu | Pohyb v rangi | EIA | Jádrový PCE inflační index | Dolarový index | Zavírací cena | Obchodní příležitost | Obchodovat intradenně | Vlnová analýza | Obchodník Peter Brandt | Vlnové analýzy | Oživování ekonomiky | Důležité zprávy | Výše mezd | Nové obchodní příležitosti | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | Opatření | Omezení dovozu | NZD/USD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Gap | Austan Goolsbee | Korekční pohyb | Evropská měna | Události tohoto týdne | Obavy investorů | Cenové rozpětí | Předchozí růst | Capital Markets | Volatility | Zajištění zisků | Make America Great Again | Rafinerie | Zasedání Evropské centrální banky | Obchodní seance | Tulipány | Graf | Nové pozice | Utahování měnové politiky | Mezinárodní finanční instituce | Současný stav | Nejdůležitější ekonomické události | Tulipánová mánie | Válka | ČSÚ | Předseda Fedu Jerome Powell | Příkaz | Otevřené obchody | Předseda sněmovny | Tulipánová horečka | Oslabování eura | Patterny | Rovnováha na trhu | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Guvernér Fedu | Donald Trump | Prodej dolaru | Momentum | Centrální banky | Očekávání analytiků | Důležité makroekonomické zprávy | Proces obchodování | Zpráva | Pravidla obchodování | Krátkodobé dno | Dai-ichi Life Research Institute | Geopolitická situace | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Signature | Nárůst cen ropy | Zprávy z Fedu | Projev šéfa Fedu | Rozpočtový deficit USA | Dobré výsledky | WSJ | Cla na dovoz z USA | Návrat Donalda Trumpa | Nárůst cen zemního plynu | Více obchodů | Irsko | Obchodní transakce | Mark Cuban | Indexy aktivity | Trendový kanál | Rovnováha | Isabel Schnabelová | Události v eurozóně | Outsider | Covid | Risk-off | Inflace v Japonsku | Futures | Zveřejněná data | Dolary | Trumpovo oznámení | Nákup libry | Past na býky | Denní rutiny | Nákup dolaru | Washington | Hlasovací právo | Euro měna | Michael Barr | Nový týden | Data z USA | Index podnikatelské aktivity | Bank of Canada | Spotřebitelské inflace | Výprodeje | Alternativa pro Německo | Koalice CDU/CSU a SPD | Tiff Macklem | Výsledky průzkumu | Fundamentální události | Býčí signál | Medvědí signál | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Potenciální obrat | Skalpeři | Odhodlání | Úmrtnost | Cyklus zvyšování sazeb | Index ISM ve službách | Australská měna | Analytici Nomury | TD Securities | Pohyby cen | Ministerstvo obchodu USA | Nejdůležitější události | Úspěšné obchodování | Zavírací ceny | Reakce trhu | Trading | Medvědí fáze | Ekonomiky | Potenciální pokles | Zprávy o inflaci | Zasedání FOMC | Krátkodobý rostoucí trend | Zasedání FED | Volatilita | Obchodní války | Nový trend | Obchodní konflikty | Devalvace amerického dolaru | Úrovně Fibonacciho | Rozsah konfliktů | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Zvyšování mezd | Průmyslová produkce | Americké státní dluhopisy | Silný růst ceny | Zaměstnanost | HDP Číny | Cenové hladiny | Flat | Bydlení | Japonská vláda | Výsledky za první čtvrtletí | Dlouhodobé obchody | Peníze | Zveřejněné údaje | Vývoz ropy | Výrobní index | Euro dolů | Turecko | Cenové akce | Zprávy a události | Brent | Očekáváná událost | Velcí obchodníci | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | Obchodní instrument | Očekávání | Sektor služeb | Odvetná cla | Snižování sazeb | Výhled pro GBP/USD | Odhady PMI | Signály Fedu | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Silvergate Capital | Jednoduchý klouzavý průměr | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Trendové čáry | Výnosové křivky | Prodeje akcií | Roční tržby | Alexandr Lukašenko | Transparentní | Realita | Americké ministerstvo práce | Konflikt na Blízkém východě | Obchodní týden | Guvernér BoE | Základní sazby | Evropské měny | Standard & Poor's | Sentiment investorů | Pěstovat tulipány | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Německý ministr zdravotnictví | InstaForex | Optimistický sentiment | Politická nejistota | Úrovně Fibonacciho retracementu | Nárůst zásob | Obchodní signály | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Silné oživení | Americký index | Graf EUR/USD | Americké HDP | Výrazný pokles libry | Příležitosti | Euro roste | Zvýšení cel na dovoz | Výpadky | Snížit úrokové sazby | Semper Augustus | Denní volatilita | Fundamentální analýza | BreakEven | Národní měny | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Fair Value | Prognóza | Místopředseda Evropské komise | Přehled měnového páru | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Způsob obchodování | Ekonomické vyhlídky | Roční míra inflace | Trh práce | Prezident Fedu | První obchodní den | Výrobní inflace | Růstový impuls | Rekordní inflace | Britská centrální banka | Polovodičový průmysl | Fed Business Outlook | Sektor služeb v USA | Veřejný dluh | Kongres | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Pokles inflace v USA | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Izrael | Sell | Obchodování v pátek | Dobrý výsledek | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Velká Británie | Intradenní obchodování | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Americká centrální banka | CME FedWatch | Dostupné informace | Výhled pro bitcoin | Dobré časy | Klíčové události | Long | Cenové prognózy | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | DAI | Evropská inflace | Evergrande | Býčí rally | Prezident Trump | Geopolitická rizika | Indiana | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | AUD | Technické korekce | Conference Board | Globální poptávka | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Index SPX | Vývoj měnového páru GBP/USD | Předpověď počasí | Cenové maximum | Odborový svaz | Fundamentální hodnota | Raketový útok | Cvičení | Zvolení Donalda Trumpa | GlassNode | Obavy z ekonomického dopadu | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Výsledky voleb | OIL.WTI | Pozornost trhu | Směnný kurz | Trh | Index výrobní aktivity | Vítězství Kamaly Harrisové | Digitální aktiva | Makroekonomické události | Friedrich Merz | Žádný trend | Obchodování s trendem | Významní účastníci trhu | Počasí | Sklapování | Alternativa ke zlatu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Průměrné mzdy | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Falešné signály | Daně z příjmů | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Sentiment na akciových trzích | ECB sazby | Náhoda | Konference FOMC | Dot plot | Index | BOJ Kazuo Ueda | Dlouhodobý růst | Studie | Bollingerova pásma | Vice | Dolar roste | Rezervní měny | MMF | Klesající trend | Důvody pro posílení | Počet případů koronaviru | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Společná měna | Nejistoty | Rovnováhy | Trumpovy vlády | Historické maximum | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Technické nastavení | Britský trh práce | Plán obchodování EUR/USD | Bílý dům | Jednoduché tipy | Strategie a doporučení | Poslední obchod | Kapitál | Úrokové sazby | Ropa Brent | Zvýšení dluhového stropu | Nový rekord | Posílení | Devalvace | Jednání ECB | Agentura Reuters | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | GBP/JPY | Platební neschopnost | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Ekonomika Evropské unie | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Údaje o inflaci | Snižování inflace | Bankovky | Ministerstvo obchodu | Cla USA | Negativní dopad | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | CDU/CSU a SPD | Euro včera | Rada guvernérů | S&P | Regulátoři | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Intradenní pokles | PlanB | Obrovský potenciál | Unie | Omezení dodávek | LPR | Inflace ve Spojených státech | Německá nezaměstnanost | Psychologické hladiny | Pohyb měnových párů | Hang Seng | Sázky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Překoupené zóny | Marka | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Instrukce | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Obchodní napětí | Libra ztrácí | Wall Street Journal | Ocel | Mary Dalyová | Swing | IEA | Rozhodnutí britské centrální banky | Anglie | Klíčové události tohoto týdne | Ceny železné rudy | Zpráva o vývoji inflace v USA | COT reporty | Reakce trhů | Průraz trendové linie | Obchodní aktivita | Růst cen zlata | Rally pokračuje | Deficit | Intradenní volatilita | CPI (index spotřebitelských cen) | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zařízení | Odvetná opatření | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Joachim Nagel | Železnice | Fed dnes | Ceny domů | Budoucnost | Dlouhodobý support | Inflační index | Největší hráči | Inflace zpomaluje | Vysoké inflace | Pokles ceny | Index amerického dolaru (DXY) | Tržní šum | Virus | Pokračující pokles | G7 | Mírný růst | Americká banka | KOL | Analytika | OpenAI | Case-Shiller | Představitel ECB | Dnešní volatilita | BoE Andrew Bailey | Eskalace | Altcoiny | Centrální banka Nového Zélandu | Obchodní přístup | Úřad pro energetické informace (EIA) | Světové centrální banky | Peter Kažimír | Současný klesající trend | Benzín | Eskalace obchodních válek | Alternativa pro Německo (AfD) | Akciový index | Bývalý prezident | Pozornost | Japonské úřady | Prudký propad | Makroekonomická data | Index Nasdaq Composite | Protest | Růst novozélandského dolaru | Úsilí | Slabé výsledky | Snižování úrokových sazeb | Range | Gamble | Ekonom ECB | Maloobchodní tržby | Oblast rezistence | Stratégové | Ifo | JOLTS report | Dynamika trhu | Dow Jones Industrial Average | Informace z kryptoměnového trhu | Zpráva z amerického trhu práce | Američtí investoři | Náklady | Zavádění cel | 0x | Oblasti rezistence | Pozornost obchodníků | Index nákupních manažerů | Obchodní aktivity v USA | Americká měna | Další růst | Zvýšení dluhového limitu | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Klesající trendová linie | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Kurz libry | Počet žádostí o podporu | ASML Holding | Člen bankovní rady | Pohyb trhu | Cena plynu | Cykly na forexu | Poptávka | Kov | FedWatch společnosti CME | Slovní intervence | Mario Centeno | Powellův projev | Obchodovat na základě technické analýzy | ISM index | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Klaas Knot | Regrese | Pokračování medvědího trendu | Moskva | Slušný zisk | Nákup bitcoinu | Pravidla obchodního systému | Epidemiologická situace | Odpor | Makroekonomická zpráva | Rollback | Data o inflaci | Volební výsledek | Uzavření trhů | Hlavní měnové páry | Nárůst nakažených koronavirem | Tulipánoví brokeři | Výrazný pohyb trhu | Obchodování na měnových trzích | Očekávání trhu | Tlak na USD | Obchodovat | Americké indexy | Prudké výkyvy cen | Digitální zlato | Obchodníci | Úroveň rezistence | Efektivní obchodování | Válka na Ukrajině | Rostoucí trendová linie | Finance | Dobré obchodní signály | Silicon Valley | Euro-dolar | Býčí fáze | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Zvýšené úrokové sazby | Index DXY | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | UTC | Výkyvy cen | Problémy | Zavedení záporných úrokových sazeb | Cenový index | Poptávka po dolaru | Index PMI | Stres | Kotovaná měna | Zájem o dolar | Společnost Oracle | Výrazné pohyby | Finanční instituce | Úrokové politiky | Euroměna | Pandemie | Prostor pro pokles | Kanadský dolar | Úrovně rezistence | Pokles cen | Carolus Clusius | Ekonomická zpráva | Měnové intervence | Ropa | Cena barelu ropy | Indikátor CCI | GBP/USD analýza | Michigan | Větší pokles | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Trumpova protekcionistická politika | Lineární regrese | Iniciativa | Omezení těžby | Prezident Fedu v Dallasu | Směr trendů | Byznys | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | ECB Christine Lagardeová | Výrobní index ISM | Obchodníci s ropou | Obchodní příležitosti | | Krátkodobý výhled | Jak obchodovat | Inflace v Evropské unii | Současné ceny | Evropský parlament | Ceny benzínu | Pokračování trendu | Spojené státy americké | Signál k nákupu | Indexy PMI | UBS | Kryptoprůmysl | Zpomalení inflace | Ekonomové | Mike Novogratz | Bitcoiny | Prohlášení | Zemědělství | USA | Oslabování libry | Důležitý support | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | Federal Reserve Bank | Výkon dolaru | Marine Le Penová | CCI indikátor | Koronavirus ve Velké Británii | CDU/CSU | Růst HDP | Volby | Nový virus | Objednávky | Euro vůči dolaru | Překoupené podmínky | Nálada na trhu | Směr trhu | Kalendář událostí | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Kmen koronaviru | Dnešní údaje | Konsolidace | Japonská ekonomika | Cenová akce | Snížení úrokové sazby | Konec trendu | Index Fedu | Japonský Nikkei 225 | Obchodování odrazu | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | ASML Holding NV | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výnosy | Philadelphia Fed Business Outlook | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Komplexní analýzy | Peter Brandt | Ekonomické faktory | Euro posiluje | Nesoulad | Úroková sazba | Dovoz z EU | Druhý odhad amerického HDP | Cena kryptoměny | Časový rámec | Riziko inflace | AUD/NZD | Kalifornie | Tulipánové cibule | Prolomení trendové čáry | Varianty covidu | Strategie pro EUR/USD | Býčí divergence | Glassnode | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Pokles USD/CAD | Výdaje | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Dow Jones | Dnešní zasedání Fedu | Rostoucí ceny ropy | Růst americké ekonomiky | Ministr zdravotnictví | Uzavření obchodu | Dnešní zprávy | Ekonom Evropské centrální banky | Vliv na ekonomiku | Špatná zpráva | Volatilní | EUR/USD | Varování | OSN | Nová fáze | Intervence | Sky News | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Spotřebitelská důvěra | Šéfka ECB | Investiční doporučení | Analýza makroekonomických zpráv | Možné riziko | Pokles cen energií | Čtyřhodinový graf | Výzkumná společnost | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | První odhad | Recese v USA | Měnové politiky | Finanční služby | Odvětví | Američtí politici | Signály přeprodanosti | Onemocnění | Předstihový ukazatel | Rok 2025 | Objem obchodování | Aktuální situace | Nová cla | Koronavirus | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Americké žádostí o podporu | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomická situace | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dna | USD graf | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pravidla systému obchodování | Británie | Japonský ministr financí | Dosáhnout zisku | Tržní cena | Tulipánová aktiva | Vyšší časové rámce | Vítězství | Dovoz do USA | Bezpečný přístav | Hlavní refinanční sazba | Částečný úvazek | Rozhodnutí centrální banky | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Christopher Waller | ADP | Klíčový okamžik | Silný trend | Odbory | Přeprodané zóny | Dolarový pár | Nedostatek zboží | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zasedání britské centrální banky | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Překážky | Tisková konference | Bankovní systém | Eskalace na Blízkém východě | Brexitové dohody | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Intradenní strategie | Růst mezd | Eskalace obchodního napětí | Předseda Fedu | Snížení inflace | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | PMI ve výrobě | Pozorování | Růst průmyslové výroby | Otevření obchodu | Očekávané rozhodnutí | Zvýšení produkce | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Zasedání v Jackson Hole | Investovat | Odmítnutí ceny | Členka Rady guvernérů | Nerozhodnost | Technická situace | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Regulátor | Vlnový pattern v grafu | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Komentátor | Medvědí divergence | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Průměrování | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Murray | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Životní náklady | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Pablo Hernández de Cos | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Zasedání Bank of Canada | Ekonomické podmínky | Provozní zisk | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Inflace ve Velké Británii | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Odhad růstu HDP | Hladiny Fibonacciho retracementu | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Předpokládaný růst | Rostoucí trendový kanál | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Kevin McCarthy | Prodejní signál | Kurz dolar | Pokračující růst | Heiken Ashi | Hry | Trhy | Cena kryptoměny bitcoin | Fluktuace | Představitel Fedu | Měnová intervence | Významné úrovně | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Tvrdohlavost | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | ISM | Žádné výrazné pohyby | Němečtí zákonodárci | Zvýšení volatility | Zpřísňováním měnové politiky | Pesimistické scénáře | Americké banky | Analýzy trhu | Zpomalování inflace | Nákup eura | Celkový výsledek | Úspory | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Velcí hráči | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Prodávající | Kyjev | Fundamentální základ | Hodnota akcií | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Klíčové faktory | Aktivita v sektoru služeb | Trend dolů | Růstové faktory | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Institucionální obchodníci | Výskyt koronaviru | Žádosti o podporu | Bilance | Americké akciové indexy | Holubice | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Vladimir Putin | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Růst Bitcoinů | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | Maroš Šefčovič | Skepse | Španělsko | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Odrazy | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Dodávky elektřiny | Komise pro cenné papíry | Přeprodané podmínky | CAD | Severní Irsko | Růst ekonomiky eurozóny | Společnost ADP | Sentiment trhu | Swingové obchodování | Vlnový pattern | HDP EU | Shortování | Významný dopad | Cenové úrovně | Společnost | Exekutivní příkazy | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Proobchodování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Politika centrální banky | Obchodování pro EUR/USD | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Členka rady guvernérů | Ztráta | Nákupy dolaru | Institucionální investoři | Aktuální technická situace | Reporty | Finanční podmínky | Turbulence na trzích | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Inflace v Austrálii | Hlavní trend | Negativní zprávy | Výrobní náklady | Obchodní rozhodnutí | Dmitrij Peskov | Intradenní pohyby | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Prezident Federální rezervní banky | Vývoj inflace v USA | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Energetický index | Risk-off sentiment | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Konsolidace ceny | MAM | Klesající ceny | MAST | Spotové ceny | Intradenní obchody | Právo | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Prohlášení Fedu | Citi | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Trend na trhu | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | S&P/Case-Shiller | Čína | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | Omezení dodávek ropy | Ceny | Prognóza vývoje | Tržní pohyby | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | COT report | Dukascopy | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Predikce | Softbank | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Silný americký dolar | Surová ropa | Hurikány | Illinois | SMA | Divergence | Makroekonomické faktory | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | EUR/JPY | Libra | Restriktivní politiky | Trump dnes | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Zákonodárci | Celní politiky | Sentix | Nejvyšší růst | Současná cena | Instituce | Dodávky z Ruska | Opatření v Číně | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Liz Trussová | Dopad na sentiment | Commerzbank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stav trhů | Výnos | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Bankovní krize | Zasedání RBA | Výsledky amerických voleb | Insider | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Index strachu VIX | Pár USD/CAD | Zdravý rozum | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Úrokové sazby ECB | Nové sankce | Dlouhodobý trend | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Kroky Bank of England | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Ceny energií | FTX | Skutečný výsledek | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Oživení trhu | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Írán | Vyhlídky eurozóny | Jestřábí postoj | Cenové minimum | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Čínské zboží | Histogram | Bias | Dlouhodobý výhled | Tržní hodnota | Evropské PMI | Funkční období | Zisk | Obchodníci dnes | Bank of England | PCE index | Demokraté | Spekulovat | Tipy pro obchodování | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | Dovoz | Nasdaq Composite | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | The Guardian | Krátká pozice | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Posílení dolaru | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Kansas | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Evropa | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Mutace delta | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Michelle Bowmanová | Automobilky | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | Kontext | Biden | Ukazatel inflace | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Růst amerického HDP | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | Snížení daní | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Změny sazeb | Síla dolaru | Japonský HDP | Roční maximum | RBC | Portfólia | Japonsko | Zasedání RBNZ | Růst měny | Směřování | Tržní situace | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | CARA | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Epidemiologické situace | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Tržby | Stagnace | Dluhy | Verbální intervence | Vrcholy | Býčí trh | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Peking | GfK | Výrobní aktivity | Index relativní síly (RSI) | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Dodávky zemního plynu | Společnost Procter & Gamble | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Falešný signál | Klid | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | NEST | Fibonacciho úrovně | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Brazílie | Prudké výkyvy | NOAA | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | To nejdůležitější | Zápis ze zasedání FOMC | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | Signály z Fedu | Akumulace | Obchodní systémy | Zdraví | Premiér Boris Johnson | Investiční fond | Růst inflace v USA | Novinky | KPMG | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Katastrofy | Výhled měnové politiky | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Americká seance | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Regulační rámec | 1D | Zprávy z Německa | Dnešní události | Výhled trhů | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Fáze růstu | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Americké úřady | Míra inflace v USA | Société Générale | Velký zisk | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Očkování | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Švýcarský frank (CHF) | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Asijské seance | Býčí trend | Tvrdá data | SPD | Index cen | Změny na trhu | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Analýza EUR/USD | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | DNO | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Ministři | Neel Kashkari | Těžaři bitcoinu | DXY | RBC Capital | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Investice | Čínský index | Business | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Výsledek zasedání | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Pravidla hry | Černé labutě | Americká politika | Indie | Bod | Vnímání | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Levice | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | USD za barel | Skalpování | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | WHO | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | FTT | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Prodej EUR | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Inaugurace | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Iracionální | Signál | Číst grafy | Roční růst | Komise pro cenné papíry (SEC) | Nové žádosti o podporu | Silvergate | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Futures na americké akcie | Čtvrtletní výsledky | Britské měny | Tržby v Německu | Zhodnocení | Organizace | 1 milion | Fundament | Medvědí scénář | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Dosažení zisku | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Obchodní dny | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Zasedání Bank of Japan | Sázení | Myšlení | ZEW | Prognóza Fedu | Zprávy o nezaměstnanosti | Typ obchodování | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Britský ministr financí | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Neuspokojivé výsledky | Vyšší mzdy | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Aktivita investorů | Premiér Benjamin | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Míra zisku | Tým InstaForex | CHF | Odhadovaná cena | Měnový trh | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Inflace v únoru | James Bullard | Otočení trendu | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | QE | Cryptocompare | Spojené království | Evropský regulátor | Japonský premiér | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Pohyb cen | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | CME Group | BAT | Ekonomické údaje | Daňová sazba | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Bankovní vklady | Etherea | Premiérka Liz Trussová | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Bloomberg Economics | Ekonomická rizika | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Debata | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Sony | Obchodní válka | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | SEC | Impulzy | Míra nejistoty | Indikátory | Nejnovější zpráva | Oslabení | Politické události | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Benjamin Netanjahu | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Pokles německé ekonomiky | Holding | Banky | Buy | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Bublina | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Cena dnes | Vlády | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Setkání lídrů | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Aktivita obchodníků | Netflix | Černá labuť | Správa | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Instrumenty | Historie se opakuje | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Měnové politiky v USA | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | Vyšší ceny ropy | Výsledek hlasování | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Intervenovat | Snížení produkce ropy | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dlouhé pozice | Inflační report | Kovy | Švýcarský frank | Cenné papíry | Sestupný trend | Deficit nabídky | Support | Průměrná mzda | Gabriel Štefaňák | Brokeři | Důležité informace | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Globální HDP | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Vysoké výnosy | Vybrat zisk | Obchodování britské libry | Stochastický oscilátor | Algoritmus | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Jak číst grafy | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Průměrná hodnota | Pokles průmyslové výroby | Guvernér BOJ | Technologický gigant | Politická krize | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Oblasti supportu | Karanténa | Rostoucí výnosy | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Retracementy | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Kansas City | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Hladiny supportu | Projekce | Inflace v březnu | Zpráva COT | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Výrobní sektor | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Cestování | Síla amerického dolaru | Rozhodnutí americké centrální banky | Významné změny | Kabinet | Emoce | Legislativa | Japonské vlády | Jak trh reaguje | Loonie | Nové příležitosti | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | HDP v USA | Výroční zpráva | Trendové pohyby | Silný dolar | Tvůrci trhu | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Ceny nafty | Průraz | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Inflace ve službách | Objem exportu | Propad | Bankovnictví | Přeprodání | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Dlouhodobé obchodování | Objemy obchodů | Graf páru | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Významné pohyby | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Cenová maxima | Rok 2024 | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | Plný úvazek | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Gambling | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Take-Profit | ING | Libra klesá | Britský regulátor | Dlouhodobí investoři | Federal Reserve | Technické patterny | Ceny komodit | Boční trend | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Vstup do LONG pozice | Klíčový faktor | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Philadelphia Fed | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Náklady na práci | Body | Masato Kanda | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Krypto | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | VET | ROCE | Spekulace | Obchodování Bitcoinu | Vzrušení | Vysoké zisky | Omikron | Analytické společnosti | Týdenní pokles | Americká cla | RBC Capital Markets | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Konzervativci | Lockdowny | Krypto aktiva | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | Úroveň supportu | Kmen omikron | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | MIC | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | SVB | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Trend klesající | Krypto průmysl | Stochastic | USD/JPY | Sazba Fedu | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Světové akciové indexy | Nové údaje | Ovlivňování | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Hlavní ekonom ECB | Významné události | Cenový index výdajů | Američané | Počet zaměstnaných | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Pohyb dolaru | Politické nepokoje | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | COT | Německá inflace | Lael Brainardová | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální hodnota
Fundamentální hodnota kryptoměn
Fundamentální impuls
Fundamentální informace
Fundamentální i technická analýza
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled

Následující klíčová slova

Fundamentální síly
Fundamentální události
Fundamentální ukazatele
Fundamentální úrovně
Fundamentální valuace
Fundamentální vs. Technická analýza
Fundamentální výhled
Fundamentální základ
Fundamentální změny na trhu
Fundamentální zpráva
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
Tickmill
OctaFX
reklama
XTB Online trading konference
Potvrďte prosím... Zavřít