Sobota 24. srpna 2024 09:16
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei Payout
reklama
eightcap zlato
reklama
CapXmaster srovnani

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. srpna. Pro libru není nic nemožné.

20.08.2024 07:23  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza páru GBP/USD v grafu 5M

analytics66c3de61c94d0.jpg

Pár GBP/USD si i v pondělí v poklidu držel růst, i když k němu ani tentokrát neměl objektivní důvod. Z technického hlediska vypadá všechno bezproblémově. Je tu vzestupná trendová linie a zřetelný trend s minimálními korekcemi, které ukazují na sílu kupců. Očekávat medvědí obrat a snažit se ho zachytit se proto zdá zbytečné. Zároveň jsme celý rok 2024 psali, že růst libry je často nelogický. Včerejšek toho byl názorným příkladem. K novému růstu nebyl důvod. Pár mohl a měl korigovat dolů, ale o jakou korekci může jít, když se neúnavně nakupuje?

Objasnit nový pád dolaru je samozřejmě snadné, když už k němu došlo. Neel Kashkari se včera zmínil, že je připraven zvážit možnost zářijového snížení sazeb, což se mohlo stát novým důvodem pro prodej dolaru. Kashkari ale neřekl, že Federální rezervní systém se už rozhodl nebo že nejsou jiné možnosti. V té či oné podobě dostáváme obdobné zprávy už zhruba tři týdny. Dolar opět preventivně reagoval na potenciální snížení sazeb Fedu. A dělá to tak už od začátku roku. Dochází tak k paradoxu – Fed zatím sazby nesnížil, jeho sazby zůstávají vyšší než sazby Evropské centrální banky a Bank of England, ale dolar klesá.

V pondělí se vytvořil pouze jeden obchodní signál, na který ale nebylo moudré reagovat. Objevil se poměrně pozdě a trh v současnosti zažívá výraznou absenci medvědího obchodování. Cena se pokusila odrazit od oblasti 1,2981–1,2987, ale bez úspěchu. Medvědi na trhu zkrátka chybí. Je těžké předpovědět, jak dlouho tento nový růst britské měny potrvá, protože nejsou žádné nové důvody k prodeji dolaru. Nezbývá než obchodovat na základě "čistě technických údajů" mezi úrovněmi.

COT report:

analytics66c3de6a2dbc3.jpg

COT reporty pro britskou libru ukazují, že sentiment komerčních obchodníků se v posledních letech neustále mění. Červená a modrá linie, které představují čisté pozice komerčních a nekomerčních obchodníků, se neustále protínají a často jsou poblíž nuly. Podle posledního reportu o britské libře zavřela nekomerční skupina 23 500 buy kontraktů a otevřela 3 100 short kontraktů. V důsledku toho se čistá pozice nekomerčních obchodníků během týdne snížila o dalších 26 600 kontraktů a stále rychle klesá. Libra nicméně dál v poklidu roste.

Fundamentální pozadí stále nedává důvod k dlouhodobým nákupům libry šterlinků a měna má reálnou šanci obnovit celkový klesající trend. V týdenním časovém rámci se ale vytvořila vzestupná trendová linie. Dlouhodobý pokles libry je proto nepravděpodobný, pokud cena tuto trendovou linii neprorazí. Libra téměř navzdory všemu stále roste. I když COT reporty ukazují, že ji hlavní hráči prodávají, stále roste. Přehlídka paradoxů pokračuje.

Analýza páru GBP/USD v grafu 1H

analytics66c3de71a77bf.jpg

V hodinovém grafu má pár GBP/USD reálnou šanci pokračovat v růstu. Pokles je ve střednědobém horizontu při zvážení všech faktorů – technických, fundamentálních i makroekonomických – jediným logickým a předvídatelným scénářem. Trh však stále využívá jakoukoli záminku výhradně k novým nákupům. Jakákoli zpráva, i méně významná, je interpretována ve prospěch libry, takže dolar je v tuto chvíli bez šance. Problémem už není makroekonomika, ale neochota trhu nakupovat dolar.

20. srpna upozorňujeme na tyto důležité úrovně: 1,2429–1,2445, 1,2516, 1,2605–1,2620, 1,2691–1,2701, 1,2796–1,2816, 1,2863, 1,2981–1,2987, 1,3050, 1,3119. Jako zdroj signálů mohou sloužit také linie Senkou Span B (1,2767) a Kijun-sen (1,2897). Doporučuje se nastavit stop-loss na breakeven při pohybu ceny v zamýšleném směru o 20 pipů. Linie indikátoru Ichimoku se mohou během dne posouvat, což je třeba zohlednit při určování obchodních signálů.

Na úterý nejsou ve Spojeném království ani v USA naplánovány žádné významné události, takže obchodníci nebudou mít během dne na co reagovat. Pondělí už ale ukázalo, že trh je připraven pokračovat v nákupech britské měny. Volatilita dnes nejspíš nebude silná, ale překonání pásma 1,2981–1,2987 umožní libře zamířit k úrovni 1,3050.

Vysvětlivky k ilustracím:

Úrovně supportu a rezistence: Tučné červené linie, v jejichž blízkosti může trend skončit.

Linie Kijun-sen a Senkou Span B: Tyto linie indikátoru Ichimoku, přenesené z časového rámce 4H do grafu 1H, jsou silné.

Extrémní úrovně: Tenké červené linie, od kterých se cena předtím odrazila. Poskytují obchodní signály.

Žluté linie: Trendové linie, trendové kanály a další technické patterny.

Indikátor 1 v grafech COT: Velikost čisté pozice pro každou kategorii obchodníků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Obchodní dohoda by měla být uzavřena do června
    Americké akciové trhy dnes otevřely v červených číslech. Index Dow Jones klesá o 0,3 %, S&P 500 ztrácí 0,2 % a technologický Nasdaq oslabuje o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří především finančním institucím, jejichž akcie ztrácí šest desetin procenta. Jedním z důvodů horšího startu akciových burz je očekávání investorů ohledně závěrů probíhajícího zasedání americké centrální banky. Nemělo by dojít ke změně měnové politiky. Zajímavá bude spíše nová prognóza. Před chvílí se objevily zprávy založené na vyjádření čínských představitelů, že k uzavření obchodní dohody se Spojenými státy by mělo dojít do konce června. Nejpozději do konce července.
  • Obchodní dohoda je na dohled snad do měsíce, slibuje Trump
    Americké akciové trhy zahájily poslední obchodní den růstem. Vzhůru je tlačí vlna optimismu ohledně obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že věří v uzavření dohody do čtyř týdnů. Čínský prezident Xi Jinping na to reagoval výzvou k brzkému ukončení jednání a uzavření dohody. Díky těmto zprávám tak index Dow Jones roste o 0,2 %, S&P 500 posiluje o 0,4 % a technologický Nasdaq přidává 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří téměř všem sektorům s výjimkou finančních institucí, které ztrácejí pouze tři setiny procenta. Nejlépe zahájily obchodní seanci energetické společnosti (+0,9 %).
  • Obchodní dohoda je nejspíš ještě pořádný kus cesty před námi
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index S&P 500 se pohybuje kolem včerejší zavírací ceny, Dow Jones ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq roste o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede průmyslovým podnikům (+0,5 %). Naopak vcelku nevydařený začátek obchodování mají zpracovatelé komodit, jejichž akcie klesají o 0,4 %. Americký ministr financí Steven Mnuchin mírně brzdí euforii z plánového obchodního jednání s Čínou v pondělí, když uvedl, že je ještě mnoho bodů, které musí být vyřešeny, než dojde k uzavření obchodní dohody. To je dle nás v rozporu s prohlášeními amerického prezidenta Donalda Trumpa, který již několikrát zopakoval, že obchodní dohoda je z 90 % hotová.
  • Obchodní dohoda je tu, ale také slušný zmatek na trzích. Americké akcie beze směru
    Závěr týdne je jednoznačně v režii zpráv o obchodní dohodě USA - Čína. Dobrý dojem ještě předtím udělal výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, ale nová makrodata nebo jiné zprávy byly v podstatě úplně mimo hru. Náladu trhům nezkazila horší průmyslová čísla z Japonska, ale ani pomalejší růst maloobchodu v USA.
  • Obchodní dohoda mezi USA a Čínou – tržní analýza 27.11.2018
    Potvrdily, že obě strany chtějí dosáhnout vzájemně výhodné dohody. Trump očekává, že se cla zvednou na 200 miliard USD, na 25 % z aktuálních 10 %. Také řekl, že pokud k dohodě nedojde, uvalí cla na veškerý import čínského zboží do USA. Obě protistrany se setkají tento týden v pátek na meetingu G20 v Argentině, kde zahájí oficiální vyjednávání o vzájemném obchodu. Bude to velice sledovaná událost, která bude mít zásadní dopad na finanční trhy. V aktuálním prostředí zpomalování globálního růstu se jedná o další riziko, které na trzích nyní spatřujeme.
  • Obchodní dohoda TPP: USA jsou zpátky ve hře
    Na několik posledních let se bude vzpomínat jako na období, kdy Spojené státy dočasně ztratily svoji pozici garanta globálního ekonomického systému...
  • Obchodní domy mají zájem o úvěry
    Komoditní obchodní domy hledají dodatečné financování, jelikož po ruské invazi na Ukrajinu byl způsoben prudký nárůst cen, čímž omezila úvěrové limity společností, které nakupují a prodávají světové zdroje.
  • Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 22. srpna: dvě mouchy jednou ranou
    Uhádnete, co se ve středu stalo s párem EUR/USD? Pokračoval v pohybu nahoru. Během dne byl zveřejněn pouze jeden report týkající se roční revize nonfarm payrolls, který – což není divu – skončil hůř, než se očekávalo. Dolar by ale ve skutečnosti klesl, i kdyby byl report lepší. Například v pondělí a úterý nepotřeboval k pokračujícímu poklesu žádné makroekonomické zázemí. Takže samozřejmě můžeme říct, že další slabý report o americkém trhu práce vyvolal další pokles dolaru. Nicméně dolar klesá každý den bez ohledu na tyto reporty a nedokáže ani korigovat. Report o nonfarm payrolls není upřesněním dříve zveřejněných reportů, pouze úpravou ročního čísla. Trh nejdřív zohlednil slabší měsíční reporty a pak i roční report, který v podstatě odráží stejné údaje.
  • Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 6. srpna: trhy panikaří, euro vystoupalo na úroveň 1,10
    Pár EUR/USD v pondělí vykázal poměrně vysokou volatilitu a udržel si růst, který začal v pátek. Na první pohled nebylo jasné, co je příčinou nové býčí dynamiky. Ani na druhý pohled to stále nebylo úplně jasné. O něco později ale bylo evidentní, že pondělí bylo "černé" pro mnoho trhů. Trh s kryptoměnami, americký akciový trh a mnoho akciových trhů po celém světě zavřely s rekordními "ztrátami". Zvýšená volatilita na měnovém trhu tedy pramení ze stejných událostí.
  • Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. srpna: euro se dostává do prudkého poklesu
    Pár EUR/USD se ve středu konečně uklidnil. Volatilita klesla na úroveň typickou pro poslední měsíce, ale k výrazným pohybům nedošlo. Kromě pohybů chybělo i makroekonomické a fundamentální pozadí, s výjimkou jediné nevýznamné zprávy o průmyslové výrobě v Německu, která neměla na tržní sentiment žádný vliv.
  • Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. srpna. Powellův projev už není zajímavý.
    Pár GBP/USD si celé úterý udržoval vzestupný pohyb a nevykázal jedinou známku mírné sestupné korekce. Naprosto iracionální růst britské měny tedy pokračuje. I když se cena mírně odrazila od úrovně 1,3050, nutně to neznamená, že zahájí mírnou sestupnou korekcie. Trh stále nakupuje britskou libru a prodává dolar, i když pro to nemá fundamentální nebo makroekonomický důvod.
  • Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 7. srpna: libra pokračuje v logickém poklesu
    V úterý pár GBP/USD pokračoval v poklesu a znovu – čtvrtý den v řadě – vykazoval vynikající volatilitu, která připomínala staré dobré časy. Tentokrát se cena propadla do pásma 1,2691–1,2701, které nedokázala překonat. Do konce týdne lze proto očekávat vzestupnou korekci. Klesající trendová linie zůstává v platnosti a udržuje klesající trend. Cena tak může úplně klidně zkorigovat nahoru o 100 pipů, a přitom nepřestane platit klesající trend. A 100 pipů je pro libru tento týden trivialita.
  • Obchodní doporučení pro dogecoin
    V sobotu se krypto trh zhroutil. Dogecoin se například propadl o 7 000 pipsů a falešně aktualizoval letošní minimum. Při pohledu na tuto situaci doporučujeme otevírat za účelem zisku dlouhé pozice.
  • Obchodní doporučení pro pár EUR/USD
    Blahopřejeme těm, kdo se řídili obchodní myšlenkou! Pohyb činil 1 700 pipů. Představený plán vycházel z klasických a spolehlivých strategií Price action a Stop hunting.
  • Obchodní jednání jsou zpátky ve hře a akcie prohlubují ztráty
    Odpolední optimismus na evropských akciích v podvečer vyprchává a dolů se dívá i Wall Street. Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer předtím prohlásil, že USA usilují o obchodní dohodu s Čínou, jejíž součástí budou významné strukturální změny“ v čínském hospodářském modelu. Investoři závěrečný výsledek jednání vyhlížejí, stejně jako cokoli, co by naznačovalo, že rozhovory přešlapují na místě.
  • Obchodní jednání s Čínou jsou v plném proudu
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Děje se tak pod vlivem zveřejnění horších než očekávaných maloobchodních tržeb. Ty za prosinec meziměsíčně oslabily o 1,2 %, zatímco trh očekával mírný nárůst o 0,1 %. Jedná se o největší měsíční pokles za více než devět let. Investoři navíc s napětím očekávají detailnější vyjádření k probíhajícím obchodním jednáním v Číně. Prozatím je známo jen to, že Čína dělá ústupek a chce zrušit dotace pro čínské spotřebitele kupující si v Číně vyrobené automobily. Ve hře je stále možné prodloužení obchodního příměří, k čemuž možná tento ústupek pomůže a přesvědčí Donalda Trumpa o zájmu Číny na uzavření dohody.
  • Obchodní jednání s Čínou se vyvíjejí pozitivně
    Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,7 %, S&P 500 přidal 0,8 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejvyššího zisku 1,5 % dosáhli realitní developeři. I díky pozitivním vyjádřením k průběhu obchodních jednání od amerického poradce pro obchod Petera Navarra se včera dostaly indexy Dow Jones a Nasdaq na nová historická maxima. Trhy si tak ve Spojených státech nadělily hezký dárek k dnešnímu Dni nezávislosti. Po dnešní obchodní pauze se akciové trhy otevřou znovu v pátek.
  • Obchodní jednání se nejspíš trochu zadrhávají
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ztrátově. Index Dow Jones odepisuje 0,1 %, S&P 500 a technologický Nasdaq shodně klesají o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede energetickým společnostem (-1,2 %) a sektoru zdravotní péče (-1 %). Na opačné straně se nachází především zpracovatelé komodit se ziskem 0,6 %. Za ne příliš veselým zahájením obchodování můžeme vidět dnešní vyjádření čínského ministra pro obchod. Ten okomentoval probíhající obchodní jednání obou zemí jako obtížné z důvodu značných rozdílů mezi oběma zeměmi.
  • Obchodní jednání se vyvíjejí velmi pozitivně
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ziskově. Index Dow Jones roste o 0,5 %, S&P 500 stoupá o 0,3 % a technologický Nasdaq se pohybuje mírně na úrovní včerejší zavírací ceny. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejvíce daří telekomunikačním firmám (+0,7 %) a průmyslovým podnikům (+0,6 %). To, co hlavně přispívá k aktuálnímu optimismu akciových trhů, je vývoj v obchodních jednáních mezi Spojenými státy a Čínou. Prezident americké obchodní komory Myron Brilliant prohlásil, že obě strany jsou již téměř u cíle s dohodou. Nečeká ale uzavření dohody do konce tohoto týdne. V tuto chvíli právě probíhá setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s čínským premiérem Liu He. Spekuluje se, že po tomto setkání by Trump mohl oznámit, že se sejde s čínským prezidentem. To by byl silný signál, že uzavření obchodní dohody je na dohled.
  • Obchodní jednání Spojených států a Číny je v centru pozornosti
    Americké akciové trhy dnes otevřely v červených číslech. Dow Jones klesá o 1,2 %, S&P 500 oslabuje o 1 % a technologický Nasdaq ztrácí 1,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 jsou ztrátové všechny sektory. Nejhůře je na tom technologické odvětví, jehož akcie klesají o 1,9 %. Hlavním důvodem je vystupňovaná nervozita investorů z dalšího kola obchodního jednání mezi Spojenými státy a Čínou, které začíná dnes ve Washingtonu. Americký prezident Donald Trump v jednom ze svých posledních tweetů oznámil, že čínská delegace přichází do USA, aby uzavřela obchodní dohodu. V předchozích tweetech pro změnu uvedl svůj předpoklad, proč Čína na poslední chvíli odstupovala od ujednaných částí dohody a chtěla je znovu přejednat. Tím měla být vyčkávací taktika Číny na výsledek amerických prezidentských voleb v příštím roce a očekávání, že zvítězí „slabí demokraté“. Nicméně dnes a zítra, kdy budou obchodní jednání probíhat, jsou naprosto klíčové pro další vývoj obchodní války. V optimistickém scénáři dnes či v průběhu pátku dojde k uzavření obchodní dohody. V tom opačném se od zítřka zvýší dovozní cla na čínské zboží a dá se současně očekávat, že Čína přijde s protiopatřením na americké zboží.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank