Čtvrtek 10. dubna 2025 22:07
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple trading band forex umíme

Fidelity International

img

Čína a její sousedé restartují dodavatelské řetězce

01.04.2020 S tím, jak se čínská ekonomika oklepává ze zákazu vycházení, hlásí analytici Fidelity Intenational aktivitu v rozlehlé síti asijských továren, přístavů a logistických center. Přístavní jeřáby se v některých největších asijských přístavech znovu otáčí, protože produkce z čínských továren se po týdnech narušení koronavirem opět zvyšuje.
img

Proč je koronavirová krize spíš podobná té v roce 1918 než v 2008?

25.03.2020 Zapomeňte na klesající trhy z roku 2008, šoky související s Covid-19 jsou spíše jako chřipková pandemie z roku 1918. Zkoumání podobností mezi současností a tehdejší dobou nabízí vodítka, jak se současná pandemie může vyvíjet a ovlivňovat různá odvětví světové ekonomiky.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Fidelity: Čína bude po odeznění pandemie lídrem oživení

17.03.2020 Společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny. Šoky zřejmě nejlépe zvládá technologický sektor. Vyplývá to z bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem společnosti Fidelity International.
img

Bleskový průzkum Fidelity: Čína bude lídrem oživení po COVID-19

17.03.2020 Podle bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem Fidelity International se zdá, že společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny.
img

Průzkum analytiků Fidelity International 2020: Zlomový rok pro ESG

09.03.2020 Průzkum analytiků Fidelity International 2020 ukazuje, že celosvětově jsou firmy v bodu zlomu. Již chápou, že zohledňování faktorů, jako je ochrana životního prostředí, podnikové řízení a sociální otázky (ESG – Environmental, Social and Governance factors), není jen správná věc, nýbrž také dobrý business.
img

Výnosy se v roce 2020 vrátí

27.01.2020 Na akciových trzích proběhlo poté, co pominulo období kvantitativního utahování ze strany FEDu a pomalejšího růstu zisků v roce 2019, oživení. Navzdory eskalaci obchodní války uprostřed roku a politickému neklidu v Evropě, obrat politiky FEDu o 180 stupňů, tedy trojnásobné snížení sazeb a obnovená expanze účetní rozvahy, pomohly zklidnit obavy z recese. Zatímco odvětví průmyslu šlo do recese, jeho snížená důležitost pro celkový HDP a pokračující odolnost amerického spotřebitele znamená, že v roce 2020 očekáváme pro globální ekonomiku spíš měkké přistání. Výnosy pravděpodobně klesnou na minimum a potom budou stoupat: po nevýrazném roce 2019 by měl být předpokládaný růst výnosů v roce 2020 kolem 8 procent.
img

Komentář Fidelity International k americkým volbám 2020 – důsledky pro zdravotnictví

23.01.2020 Zdravotnictví je pro americké volby, které se budou konat na podzim, velmi důležitým tématem. Od února 2019 zde vyvstávají dvě otázky. Tou první je reforma zdravotního pojištění. V době před prezidentskými volbami v USA oba demokratičtí kandidáti Bernie Sanders a Elisabeth Warren obhajují plán „zdravotní péče pro všechny“. Vyloučilo by to ze hry soukromé pojišťovny, zavedlo systém jediného plátce a u zbytku odvětví by to vyvolalo značný tlak na ceny. Průzkumy veřejného mínění naznačují, že pro takový plán je jen lehce přes polovinu voličů, a související odhady nákladů se pohybují od 28 do 32 bilionů USD za 10 let.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2020: Hladké přistání, návrat výnosů

09.01.2020 Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9 procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindroth, hlavní cross-asset stratéžka Fidelity International. Geopolitická rizika podle ní klesají. V roce 2020 tak zřejmě přetrvá období křehkého klidu.
img

Investiční fórum: Jak úspěšně investovat v roce 2020?

05.12.2019 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2020? A co čeká svět alternativních investic? Jedinečnou možnost máte v úterý 7. ledna 2020 na Investičním fóru v Praze, kde v rámci moderovaných diskuzních a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro rok 2020.
img

Názor Fidelity International: Používání plastů a role investorů při recyklaci?

27.08.2019 Pro investory je poslední dobou čím dál důležitější faktor ESG – tedy, jestli je investice odpovědná, zda splňuje environmentální, sociální aspekty a chová se odpovědně i při řízení společnosti. Asset manageři mohou – a měli by – uplatňovat kritický přístup při hodnocení každé společnosti, jejíž cenné papíry nakupují, a zjišťovat, do jaké míry je dlouhodobá strategie firem v souladu s udržitelnými cíli. „To, že si to společnosti uvědomí, pomůže životnímu prostředí. Objevují se už náznaky takového fungování u některých firem,“ říká Mike Dolan, ředitel výzkumu Fidelity International. „Nejen náš výzkum, ale i ochota společností víc přemýšlet nad dopady své činnosti, je součástí našeho celkového hodnocení investic a může výrazně ovlivnit naše závěry.“
C:\fakepath\TOP5-12082019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2019 1) Globální ekonomické vyhlídky se zhoršily, na světovou ekonomiku má silně negativní vliv vystupňování obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Informoval o tom dnes německý institut Ifo. Odvolává se přitom na průzkum mezi 1200 odborníky ze 110 zemí, podle nějž se ukazatele Ifo pro současné podmínky a hospodářská očekávání ve třetím čtvrtletí zhoršily.
img

Komentář Fidelity International k postoji Bank of England

12.08.2019 Podle názoru Sajiva Vaida z Fidelity International Bank of England (BoE) i nadále profituje z globálního trendu, který lze letos vidět i u dalších hlavních centrálních bank, a sazby nemění. Vzhledem k rostoucí nejistotě na domácím i globálním poli a s ohledem na růst a inflaci je to překvapivé. Podle Vaida by se základ měl do konce roku snížit o 25 bazických bodů. Je potřeba „snížení pro jistotu“ bez ohledu na brexit.
img

ZLATO MŮŽE OPĚT ZAZÁŘIT

05.08.2019 Poté, co prorazilo několikaletou úroveň 1350 dolarů za unci, je zlato opět v centru pozornosti. „V dlouhodobém horizontu očekáváme více cenových posunů nahoru díky přesvědčivé kombinaci klesajících úrokových sazeb, rostoucím dlouhodobým inflačním očekáváním a zvyšujícím se obavám z recese,“ vysvětluje investiční analytik Fidelity International Oscar Hutchinson.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL: NOVÝ BRITSKÝ PREMIÉR, BREXIT A TRHY

24.07.2019 S Borisem Johnsonem jako nově nastupujícím premiérem Velké Británie zůstávají možnosti, jak se Velká Británie vypořádá s Brexitem, zhruba stejné: dohoda o Brexitu podobná té, kterou předložila Theresa May; volby umožňující získání většiny pro konzervativce; nebo nové referendum.
C:\fakepath\TOP5-23072019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.07.2019 1) Asijské akciové trhy dnes stouply, když se investoři soustředili na výsledkovou sezónu, vyhodnocovali korporátní zprávy a netrpělivě vyhlíželi zasedání Evropské centrální banky (ECB), které se uskuteční později v tomto týdnu.
img

BÝČÍ VÝHLED FIDELITY INTERNATIONAL PRO CENU ROPY

23.07.2019 Ceny ropy by se mohly podle analytiků Fidelity International zotavit vlivem nejen překvapivého rozhodnutí OPEC+ z počátku měsíce prodloužit omezení produkce ropy, ale i díky ochlazení obchodních válek mezi USA a Čínou. „Očekáváme, že ropa Brent Crude se bude po zbytek roku obchodovat v horní polovině pásma 60–80 dolarů za barel,“ odhaduje Randy Cutler, Senior Credit Analyst, Fidelity International.
img

Fidelity představuje vlastní ratingy udržitelnosti

03.07.2019 Ratingy udržitelnosti, které zahrnují údaje od 3000 emitentů akcií a dluhopisů, využijí rozsáhlý výzkum Fidelity a práci manažerských týmů, aby poskytly přehled a výhledy v jednom ze sektorů, na který se Fidelity International zaměřuje – v problematice ESG (Environmental, Social and Governance), tedy v oblasti odpovědného investování. Ratingový rámec rozděluje tento investiční prostor do 99 subsektorů, z nichž každý má specifická kritéria podle daného průmyslu. Každý emitent je posuzován ve vztahu k podobným firmám použitím škály ratingu A až E.
img

Fidelity International: Riziková aktiva pod tlakem

20.06.2019 V červnovém výhledu vysvětluje Andrea Iannelli, ředitel investic společnosti Fidelity International, proč bychom měli být tento měsíc obezřetní a pozorně sledovat obchodní války a politická napětí související s FEDem, ECB a Brexitem.
C:\fakepath\TOP5-30052019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.05.2019 1) Zdá se, že finanční trhy Brexit příliš nezajímá, soudě podle poměrně tiché reakce na zprávu, že se Theresa Mayová rozhodla odstoupit. Její květnový odchod však zvýšil možnost výstupu bez dohody. Akcie indexu FTSE All Share se ve své skupině už obchodují za výprodejové ceny, ale Fidelity International věří, že krátkodobý pokles trhu způsobený výstupem bez dohody může spíš nabídnout investiční příležitosti než hrozbu.
img

Komentář Fidelity International: Možné reakce trhu na Brexit bez dohody

29.05.2019 Zdá se, že finanční trhy Brexit příliš nezajímá, soudě podle poměrně tiché reakce na zprávu, že se Theresa Mayová rozhodla odstoupit. Její květnový odchod však zvýšil možnost výstupu bez dohody. Akcie indexu FTSE All Share se ve své skupině už obchodují za výprodejové ceny, ale Fidelity International věří, že krátkodobý pokles trhu způsobený výstupem bez dohody může spíš nabídnout investiční příležitosti než hrozbu.
img

Svět v roce 2029

28.05.2019 Benjamin Moshinsky, Bob Chen a Mark J. Hamilton z Fidelity International sesbírali a vytřídili informace z řady odborných analýz a v kostce shrnují, jak bude vypadat svět za 10 let. Analytici z Fidelity International na základě těchto informací vysvětlují, jak se bude v budoucnu měnit investování.
img

Komentář Fidelity International – Růst sazeb cel na čínské zboží v USA

10.05.2019 Americká cla se v pátek, před druhým dnem setkání obchodních vyjednavačů ve Washingtonu, které stále ještě může přinést řešení, více než zdvojnásobila. Vzrostla na 25 procent z 10 u téměř jedné třetiny všech čínských produktů.
img

Komentář Fidelity International k vývoji obchodního napětí mezi USA a Čínou

09.05.2019 Obchodní napětí mezi USA a Čínou zajímá investory. Chtějí vědět, co by pro podniky a světový obchod znamenala totální obchodní válka. Náhlá hrozba prezidenta Trumpa zvýšit daně z téměř veškerého čínského vývozu do Spojených států opět vyvolala napětí na trzích. Přišla přitom jen pár dnů před tím, než se obě strany plánují setkat v novém kole obchodních jednání ve Washingtonu.
img

Investiční výhled Fidelity International pro 2. čtvrtletí 2019

06.05.2019 Anna Stupnytska, Head of Global Macro and Investment Strategy Fidelity International, vysvětluje: „Do 2. čtvrtletí vstupujeme s varováním, že stejné fundamentální problémy, které zpomalovaly růst, mohou přetrvávat. Jedná se ale spíš o návrat k podmínkám pozdního cyklu, než přímo o recesi. Trhy samým nadšením krátkodobě předstihly samy sebe, což způsobilo rozkol mezi fundamentálními faktory a cenami. Investoři přijímající bez výhrad přístup „risk-on“ by tak mohli být vystaveni výkyvům v sentimentu.“
img

Komentář Fidelity International - „FED vyčkává a uvidí“

02.05.2019 Poselství z květnové schůzky amerického FEDu je jasné a jednoduché - po holubičích signálech, které přišly v březnu, včetně revizí očekávání, updatovaného vývoje sazeb, jenž nepředpokládá v roce 2019 jejich růst, a oznámeném konci kvantitativního uvolňování bez zvýšení sazeb - je včerejší zpráva hlavně o trpělivosti a kontinuitě.
img

Fidelity International: Investoři se poohlížejí po rizikových dluhopisech

29.04.2019 Holubičí postoje FEDu a ECB a oživení rizikového sentimentu pomohlo letos světovým trhům s rizikovými dluhopisy dosáhnout výnosů 6,7 procenta. Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity International, vysvětluje i to, proč bude vysoký výnos pro investory stále důležitější.
img

Komentář Fidelity International: Jak ovlivňují vztahy mezi Čínou a Spojenými státy světový obchod?

17.04.2019 Paras Anand, ředitel asset managementu Asia Pacific, Fidelity International uvádí, že přestože posun obchodních vztahů mezi USA a Čínou z bodu mrazu měl krátkodobě pozitivní dopad na oba trhy i globální ekonomiku, nebylo by moudré přikládat tomu velkou váhu vzhledem k předpokládanému budoucímu vývoji trhu.
img

ECB zřejmě v příštím roce sníží úrokové sazby

11.04.2019 ECB v souladu s očekáváním ponechala po dubnovém zasedání svou politiku beze změny. Po oznámení dlouhodobých repo operací doprovázených na posledním zasedání jasným holubičím poselstvím, je ECB – opět – v režimu „počkejme a uvidíme“.
img

Komentář Fidelity International: Jak vypadají britské investice při nevyřešeném brexitu?

05.04.2019 Tam, kde jsou vítězové, jsou i poražení. A nějaké poklady se mohou skrývat i v nyní nemilované, vyloženě britské části akciového trhu. Britský akciový trh přitom před různými scénáři Brexitu zavírá oči. A má pro to dobrý důvod. Mezi společnostmi britského indexu FTSE 100 je jen pár z těch vyloženě britských. Pouze čtvrtina zisků FTSE 100 pochází z Velké Británie. Zhruba 22 % výnosů tvoří americké tituly, asijsko-pacifické generují 21 % a zbytek Evropy 17 % výnosů. Britský index FTSE 100 přitom dobře odráží situaci světové ekonomiky, a ne pouze finanční, ekonomické nebo politické postavení Spojeného království.
img

Průzkum Fidelity International: Korporátní sentiment klesá, ale recese bezprostředně nehrozí

14.03.2019 Podle nejnovějšího analytického průzkumu Fidelity International klesl globální korporátní sentiment na úrovně, jaké nebyly od roku 2016 zaznamenány. Společnosti bojují se slabší spotřebou a rostoucími náklady.
img

Komentář Anny Stupnytské, hlavní ekonomky Fidelity International, ke schůzce ECB

08.03.2019 Jak se očekávalo, ECB nechala úrokové míry po včerejší schůzce nezměněné. Oznámení cílených dlouhodobých refinančních operací (TLTRO) bylo také očekáváno, ačkoliv detaily, které byly zmíněny v prohlášení, nebyly před schůzkou trhem předpokládány.
img

Kam míří technologické akcie?

25.02.2019 V loňském roce zaznamenaly technologické akcie slušné výnosy. Počátek roku 2019 se však nese ve znamení mírného poklesu, což investory znepokojuje. Ptají se, jestli tohle je konec obchodů s technologiemi. Polovodiče se však již staly neoddělitelnou součástí našeho života a je zřejmé, že z něho nezmizí. A investoři s tím musí žít, ať se jim to líbí, nebo ne.
img

Dluhopisy s vysokým výnosem podávají nejlepší výkony od roku 2016, ty americké dokonce od 2009

14.02.2019 Dluhopisy s vysokým výnosem se v lednu dostaly na nejlepší hodnoty od počátku roku 2016 a americké dokonce od roku 2009. Podle investičního ředitele společnosti Fidelity International Andrey Iannelliho je podpořila prudká změna nálad, co se týče rizikového sentimentu. Je však stále nutná opatrnost, protože úvěrový cyklus postupuje.
img

Nejlepším dluhopisovým fondem je Fidelity Fund – US High Yield

04.02.2019 Fond Fidelity Fund - US Hight Yield Fund USD (ISIN LU0605520377) získal první místo v anketě portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2018“ v kategorii Dluhopisový fond. Soutěž probíhá již osmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
img

FED překvapil holubičím tónem, nevymstí se mu to však?

31.01.2019 FED drží v souladu s očekáváními úrokovou sazbu beze změn, ale celkový tón usnesení překvapil holubičím vyzněním. Výrazně změnil hodnocení rizik, posunul se v prohlášení a naznačil přerušení zvyšování sazeb a je připraven k úpravám procesu snižování své bilance. Otázkou je, zda se mu to nevymstí.
img

Komentář Fidelity International: Evropská centrální banka hraje o čas

25.01.2019 „ECB včera ponechala všechny nástroje monetární politiky nastavené stejně a pokračuje v průběžných reinvesticích dluhopisů z programu kvantitativního uvolňování, které následovaly „po delší době po prvním zvyšování úrokových sazeb“. Další růst sazeb pravděpodobně nepřijde dříve než v létě roku 2019.“
img

Jaký bude podle Fidelity International rok 2019 pro dluhopisy?

24.01.2019 Kvalita a bezpečnost cenného papíru bude mít v roce 2019 rozhodující roli pro výnosy těchto nástrojů, myslí si Martin Dropkin, globální ředitel úvěrového výzkumu ve Fidelity International. Evropské dluhopisy investičního stupně nabídnou podle něho během příštích 12 měsíců lepší příležitosti než dluhopisy z USA. V roce 2018 se vysoké kolísání projevilo napříč všemi trhy. Centrální banky začaly couvat z nastavených měnových politik a s tím, jak FED omezuje svou rozvahu nebo jak se Evropská centrální banka připravuje k ukončování odkupu aktiv, se výnosy celkově přizpůsobují a rizikové prémie vstupují znovu do hry.
img

Komentář Fidelity International k vývoji Brexitu

16.01.2019 Dohoda o Brexitu byla poslanci v Dolní sněmovny zamítnuta 230 hlasy. Porážka byla výraznější, než se očekávalo, a Tereza Mayová má nyní tři dny na to přijít s plánem B. Politická situace je stále nejistá. Potenciální scénáře zahrnují rozšíření článku 50, odchod z Evropské unie bez dohody nebo obojí. Šéf labouristů Jeremy Corbyn předložil vládě návrh o vyslovení nedůvěry, očekává se, že bude ve středu projednáván v Parlamentu.
img

Nemovitostní trh v roce 2019 může přinést stabilní výnos

15.01.2019 Roky podpory centrálních bank tlačily ceny nejkvalitnějších nemovitostí výš a výš. Finanční klima se ale začíná měnit. V roce 2019 nastane mírnější kapitálový růst. Neil Cable, ředitel oddělení evropských nemovitosti z Fidelity International komentuje: „My se zaměříme na udržitelné výnosy. Přímým následkem měnové politiky utahování bude nárůst volatility na akciových trzích a trzích nástrojů s fixními výnosy, protože investoři revidují své aktivity podle měnících se finančních podmínek.“ Aktiva, jakými jsou nemovitosti, nabízí stabilní příjmy a stávají se tak efektivními prostředky k ochraně portfolií před turbulentními kapitálovými trhy.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Akciový trh letos mírně poroste

07.01.2019 Celkově mírný růst cen českých i světových akcií odhadují v letošním roce analytici oslovení ČTK. Růst ceny u tuzemských akcií očekávají především od akcií ČEZ a některých bank. Neshodnou se na dalším vývoji akcií Erste. Index PX pražské burzy se nyní pohybuje těsně nad hranicí 1000 bodů. Za celý loňský rok české akcie oslabily o 8,5 procenta.
C:\fakepath\TOP5-03012019-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.01.2019 1) Technologický gigant Apple varoval, že jeho prodeje v Číně zpomalují. Toto varování vyvolalo během dnešní asijské obchodní seance výrazné pohyby na některých měnových párech. Investoři v reakci na zprávu Applu přesunuli své prostředky do takzvaných bezpečných přístavů, kterým je například japonský jen. Ten vůči americkému dolaru v průběhu dnešního asijského obchodování posílil o více než 3,7 % (měnový pár USD/JPY oslabil, a to nejníže od 26. března loňského roku).
img

Vysoká zadluženost ovlivní akciové trhy i vývoj v Číně

02.01.2019 Kvantitativní uvolňování bylo celých deset let jediným možným východiskem, jak řešit ekonomickou situaci, ale nyní se situace mění. Romain Boscher, globální ředitel investic Fidelity International, predikuje: „Za současných podmínek očekáváme, že růst výnosů amerických společností bude v roce 2019 chabý, ale zůstane kladný. Zhruba na 8 až 9 %.“ Vysoká zadluženost a soustavný růst úrokových sazeb jsou nyní těmi největšími riziky akciových trhů, zejména v Itálii a Číně.
img

FED přináší jestřábí překvapení s holubičími prvky

20.12.2018 Rozhodnutí FEDu zvýšit úrokové míry, vyhlášené na prosincové schůzce, bylo jedno z těch kontroverzních v kontextu současného cyklu utahovaní.
img

Výhled Fidelity Int. na 2019 – růst inflace i trvání vlády býků

19.12.2018 Již deset let trvá nejdelší „býčí cesta“ v historii. Nyní se ale objevují výkyvy a volatilita napříč všemi světovými trhy. I když centrální banky pozorně sledují signály mzdové inflace, trhy jsou s růstem cen spíše spokojené. Co se týče investičních nástrojů a příležitostí, vidí James Bateman, CIO pro Multi Asset Fidelity International, jako bezpečné útočiště americké dluhopisy navázané na inflaci. „Jejich přitažlivost nyní stoupá. Sledujeme příležitosti u cyklických akcií a hlídáme investice v oblastech, jakými jsou třeba infrastruktura, obnovitelné zdroje energie nebo neutrální tržní strategie.“
img

Nejistý výhled na 2019 pro FED, objevují se zajímavé investiční alternativy

11.12.2018 Konec roku 2018 a začátek toho příštího je a bude ovlivněný několika faktory: prozatímním příměřím v obchodní válce mezi Čínou a USA, politikou FEDu nebo situací v Asii, která nahrává investičním nástrojům s vysokým výnosem.
img

Fidelity International: Dluhopisy s investičním stupněm – odolné vůči oslabení akciových trhů

21.11.2018 Tržní volatilita v říjnu narostla a Andrea Iannelli, ředitel investic Fidelity International, vidí jako příležitost dluhopisy s investičním stupněm, které odolávají oslabení akciových trhů. Zejména oceňuje ty asijské a velmi pozitivně vnímá Evropu. Zajímavé příležitosti vidí i v Británii s ohledem na potíže při projednávání Brexitu. Dodává, že období výrazného akciového oslabení je sice zpravidla předpovídáno širšími spready, ale to, zda jejich rozšiřování zaznamenané v roce 2018 bude předzvěstí něčeho zlověstnějšího, není zatím jasné.
img

Může výsledek amerických voleb do kongresu něco změnit?

07.11.2018 Tentokrát to vypadá, že volby skončily tak, jak průzkumy veřejného mínění a političtí analytici očekávali, tedy, že demokrati převezmou kongres a republikáni si udrží mezní vliv v senátu.
img

Christian Von Engelbrechten: Odstoupení A. Merkelové trhy nepocítí, ovlivní je spíše příležitosti plynoucí z inovací

30.10.2018 Rozhodnutí Angely Merkelové odstoupit z vedoucí pozice vládnoucí Křesťansko-demokratické unie (CDU) by mohlo být pro Německo pozitivní. V posledních letech bylo Německo spíše v patové situaci kvůli probíhajícím reformám. Důsledky pro trhy by měly být v malém rozsahu a spíše pozitivní. Není důvod, aby byli investoři nervózní. Nedávná volatilita trhu dokonce přinesla mnoho atraktivních investičních příležitostí pro společnosti, které se zabývají inovacemi a získávají čím dál větší podíl na trhu.
img

Komentář Paula Greera: Vítězství brazilské pravice je pro trhy pozitivní, nyní záleží i na fiskální reformě

29.10.2018 Jair Bolsonaro vyhrál prezidentské volby v Brazílii nad levicovým kandidátem Fernando Haddadem. Výsledek tak byl v souladu s očekáváními, která v posledních třech týdnech naznačovala jeho velké vítězství. Brazilská riziková aktiva zaznamenala v posledních dvou měsících značné zotavení, neboť trh byl znatelně spokojenější s předpokladem vítězství Bolsonara, než s návratem Strany pracujících reprezentované Haddadem k moci. To je, vzhledem k nedávné historii Brazílie s prezidentem Dilmou, k nadměrnému uvolňování aktiv a korupčnímu skandálu Lava Jato, pochopitelné.
img

Draghi připouští, že ekonomika se dostává k slabšímu momentu, ECB zatím politiku nemění?

26.10.2018 Na včerejší tiskové konferenci Draghi oznámil, že zaujal relativně jestřábí postoj, protože uznává, že se dostáváme k slabšímu ekonomickému momentu pozdního cyklu. Na trhu se odráží řada nepříznivých ukazatelů tohoto měsíce, jako například středeční index nákupních manažerů, ale zatím ještě nebylo dost podkladů pro to, aby se změnil celkově postoj ECB.
img

Komentář Fidelity International: Jak bude vypadat konec roku 2018?

23.10.2018 Po několika čtvrtletích silného a nadprůměrného růstu celosvětová ekonomika v roce 2018 zpomalila. Hlavní překážky globálního růstu jako omezování likvidity u americké měny, ekonomické zpomalení v Číně a vysoké ceny ropy se v průběhu roku nadále zintenzivňovaly a pokračovat budou pravděpodobně až do konce roku. Zvýšené napětí v mezinárodním obchodě a s tím související nejistota, by se mohly stát výraznější brzdou růstu. Tato situace je zvláště nepříznivá pro rozvíjející se trhy. Nicméně vzhledem k tomu, že americká ekonomika stále využívá fiskálních stimulů a zejména na rozvinutých trzích se aplikují akomodační politiky, celosvětová ekonomická expanze ještě může dál pokračovat, i když pomaleji.
img

Moderní technologie mění investování, ale investoři vyčkávají

11.10.2018 Technologie přinesou zásadní změny v investování, ale ne všichni investoři jsou na to připravení. Ukázal to největší celosvětový průzkum společnosti Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, prováděný mezi institucionálními investory. Téměř tři čtvrtiny z nich věří, že technologický pokrok do roku 2025 zcela změní toto odvětví, ale jen jeden z deseti již integroval umělou inteligenci do svých investičních procesů.
img

Prezidentské volby v Brazílii a jejich dopad na trhy

09.10.2018 V prvním kole brazilských prezidentských voleb v neděli večer zvítězil Jair Bolsonaro se 46 % hlasů. Do druhého kola, které proběhne 28. 10. 2018, postupuje s Fernandem Haddadem ze Strany pracujících (PT). Haddad za Bolsonarem zaostal o 17 % hlasů, což je více, než se očekávalo, a staví to nyní Bolsonara do silné pozice stát se příštím brazilským prezidentem.
img

Americké dluhopisy vynášejí, ale pozor na rizikové expozice

05.10.2018 Aktivita v sektoru služeb v USA na nejvyšších úrovních za posledních 21 let, silné výsledky ADP a sebejistý Jerome Powell – to byla mocná kombinace pro americké státní dluhopisy.
img

KOMENTÁŘ K VÝVOJI NA ČÍNSKÉM AKCIOVÉM TRHU A OBCHODNÍ VÁLCE S USA

25.09.2018 „Na čínském akciovém trhu se začínají objevovat investice, které mají hodnotu. Ačkoliv je složité vyhlížet konec obchodní války mezi Čínou a USA, když země v duchu rčení „oko za oko, zub za zub“ zpřísňují podmínky vzájemného obchodu, investoři začínají být kompenzováni za rizika, která kvůli tomu dopadají na růst čínského HDP. Tyto dopady přitom nemusí být tak dramatické, jak vykreslují nejhorší scénáře ekonomů. Čína je totiž nyní mnohem víc zaměřená na domácí obchod a současně má více obchodních partnerů.
img

Fidelity International: Vládní dluhopisy ovlivní geopolitická nejistota

20.09.2018 Americký FED bude muset v nadcházejícím období vybalancovat v souladu s kvantitativním utahováním a rostoucím množstvím emisí vládních dluhopisů další růst úrokových sazeb. Je proto možné, že nezvládne v roce 2019 zajistit tři plánovaná zvýšení. Evropská centrální banka se dokonce zavázala, že zvýšení sazeb v první polovině roku 2019 neproběhne. Na dluhopisy budou mít kromě toho vliv i dopady amerických sporů o cla či situace na rozvíjejících se trzích. Obojí má za následek vyšší volatilitu a nejistotu.
img

Fidelity International: Celosvětová finanční krize přinesla i pozitiva, odpovědné investice zažily rozmach

13.09.2018 Před deseti lety ukončila celosvětová finanční krize investiční éru, ve které byly jediným kritériem při rozhodování o investicích kompetitivní výnosy. Zahájila nové období, v němž se do popředí dostaly odpovědné zásady, které zahrnují péči o životní prostředí, sociální oblast i témata z oblasti corporate governance (ESG). „Nástup těchto hodnot do investic by však bez krize trval mnohem déle,“ říká Hiroki Sampei, engagement ředitel japonské pobočky společnosti Fidelity International.
img

Vliv volatility na ropu a alternativní investiční strategie?

04.09.2018 Alternativní investiční strategie i ceny komodit jsou v roce 2018 ovlivněny rostoucí volatilitou. Negativně jsou podle Fidelity International zasaženy strategie, které podléhají strukturálnímu zkreslení trendů, nebo strategie, které jsou izolovány od širších finančních trhů. Malý dopad budou zaznamenávat méně likvidní investiční strategie nebo aktiva a naopak pozitivní vliv volatility zaznamenají investiční strategie zaměřené na pokles.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL KE SPEKULACÍM O NOVÉM PREZIDENTOVI ECB

30.08.2018 V říjnu 2019 by měl současný president Draghi opustit svou pozici v Evropské centrální bance a s blížícím se rokem 2019 se téma nástupnictví stává aktuálnějším. V tuto chvíli není jasný hlavní kandidát na tuto pozici a není ani striktně dáno, že by se měli střídat prezidenti ze severní a jižní Evropy. Důležitější je kvalita kandidáta.
img

Výhled Fidelity International pro akciové trhy ve 3Q 2018

15.08.2018 Světové akciové trhy jsou celkově v dobré kondici. Ačkoliv křivka trhů je v roce 2018 spíše plochá, trhy prokázaly odolnost a znovu získávají hodnoty, o které přišly v důsledku volatility na začátku roku. Průměrný růst EPS vypadá zdravě, zejména v USA a na rozvíjejících se trzích. Analytici z Fidelity International jsou optimističtí i co se týká Asie, a to i navzdory rostoucím výnosům v USA a rostoucím rizikům v Číně.
img

Fidelity International: Komentář Anny Stupnytské k zasedání FEDu

02.08.2018 Včerejší setkání FEDu proběhlo bez zvláštních událostí a vyhlášení následných kroků nepřineslo výraznější překvapení. Celkový tón byl optimistický i vzhledem k silnému růstu ve druhém čtvrtletí letošního roku a ostatním faktorům, které jsou s tím konsistentní. Ukazatele trhu práce zůstávají solidní, a to i přes mírný nárůst míry nezaměstnanosti v červnu. Data ohledně výroby jsou také silná, jak dokládá současný průzkum průmyslové výroby připravený organizací Institute for Supply Management. Inflace se přibližuje cíli, i když velmi pomalu. Vzhledem k tomu všemu neexistuje žádný zřejmý důvod, proč by Federální výbor pro volný trh (FOMC) měl změnit svou politiku nebo se odklonit od té stávající. Obchodní válka je sice důvodem k obavám, avšak doposud nebyl dostatek důkazů, které by naznačovaly, že cla mají negativní dopad na ekonomiku. Sentiment byl do jisté míry ovlivněn, avšak obavy mezi členy FOMC se v oficiálním prohlášení dosud neobjevily.
img

Fidelity Intenational: Chyba v politice Turecké centrální banky ovlivní dění na rozvíjejících se trzích

25.07.2018 „Turecká centrální banka včera k velkému zklamání ponechala týdenní repo sazbu nezměněnou na 17,75 %. Jedná se o zásadní politickou chybu a zmeškanou příležitost posílit důvěru, kterou banka získala po zvýšení o 500 bazických bodů, což proběhlo během druhého čtvrtletí. Trhy očekávaly zvýšenou sazbu, a to dokonce o 100 bazických bodů. To bylo také považováno za absolutní minimum nutné k uklidnění obav investorů ohledně budoucího vývoje země.“
img

Fidelity Intenational: Odpovědné investování přináší benefity nejen pro společnost, ale i pro investory

10.07.2018 Nejnovější výzkum společnosti Fidelity International ukazuje, že dluhopisy odpovědných společností, přičemž předmětem analýzy byly jak ty s investičním stupněm, tak i ty s vyšším výnosem, mají menší spready, silnější finanční indikátory a nižší pravděpodobnost nesplacení. Navíc ve vybraném vzorku vykazují nižší volatilitu a lepší výkonnost oproti těm společnostem, které se nechovají odpovědně.
img

Komentář analytika Fidelity Intenational k výsledkům voleb v Turecku

25.06.2018 Paul Greer, portfolio manager Fidelity International, hodnotí situaci na turecké politické scéně. Podle něj to vypadá, že i po nedělních předčasných volbách se nic nezmění. V prezidentském hlasování zvítězil hned v prvním kole prezident Erdogan, který získal něco málo přes polovinu hlasů. To znamená, že se podařilo vyloučit druhé kolo voleb 8. července. V parlamentních volbách si koaliční aliance AKP/MHP (Strany spravedlnosti a rozvoje/Strany národního hnutí) zachovala většinu svých zástupců v šesti set členném shromáždění.
img

Komentář analytika Fidelity Intenational k výsledkům zasedání ECB

15.06.2018 Nick Peters, multi asset portfolio manager, Fidelity International, uvádí: „ECB konečně oznámila omezení programu kvantitativního uvolňování. Centrální banka sníží své měsíční nákupy z 30 mld. eur na 15 mld. eur, a to od září do konce roku. Nové nákupy se poté zastaví, přestože reinvestice po splatnosti příslušných nástrojů budou pokračovat, čímž zůstane ECB dlouho aktivní na evropských trzích s pevnými příjmy.“
img

Komentář analytika Fidelity Intenational ke zvýšení úrokových sazeb FEDu

14.06.2018 „Fed zvýšil, jak se očekávalo, úrokové sazby o 25 bazických bodů, ale změnil také střednědobou projekci celkového počtu zvednutí sazeb v roce 2018 ze tří na čtyři. Další dvě zvýšení jsou tedy v plánu ještě do prosince.“
img

Recese na evropském trhu podle analytika Fidelity Intenational v nejbližší době nepřijde, výkony fondů se zlepšily

12.06.2018 Výkony evropských akcií ovlivnila silná macro data, avšak další důležité indikátory tlačily opačným směrem. Matthew Siddle, manažer portfolia fondů FF European Larger Companies Fund a FF European Growth Fund společnosti Fidelity International, k tomu uvádí: „I když stojí za to hlavní indikátory sledovat, protože je možné, že způsobí nějaký posun v trendech na trhu, já osobně vyloženě neočekávám v nejbližší době recesi. Výkony fondů se výrazně zlepšily, což naznačuje, že trh zřejmě preferuje vyšší riziko a nižší kvalitu bez ohledu na to, že ocenění mohou být jinde.“
img

Investice do vládních dluhopisů zůstávají podle Fidelity International zajímavé kvůli rostoucí inflaci

24.05.2018 Rostoucí inflační očekávání a obavy ohledně financování zvětšujícího se deficitu USA tlačily v dubnu výnosy amerických vládních dluhopisů vzhůru. Pohyby amerického dluhu se promítly i do dalších trhů s dluhopisy a poslaly výš německé a britské. Analytici Fidelity International očekávají, že ekonomická situace bude i nadále nahrávat tomuto trendu. Pomůže tomu i rostoucí inflace.
img

Geopolitika a její vliv na trhy

22.05.2018 Geopolitika se opět dostává do centra pozornosti, je proto logické, že i investoři budou řešit její dopady na již zralý globální ekonomický cyklus a na ještě více rozšířený tržní cyklus většiny akciových a dluhopisových indexů. „Na jedné straně geopolitika vysvětluje nedávné období tržní volatility, ale může být zavádějící. Podle mého názoru to dokazuje nepochopení toho, co hnalo nahoru výnosy v posledních letech,“ uvádí ve svém komentáři Paras Anand, hlavní ředitel pro oblast akcií v Evropě, Fidelity International.
img

Ropa: dopady na trh po vystoupení USA z íránské jaderné dohody

10.05.2018 Rozhodnutí USA odstoupit od íránské jaderné dohody a obnovit hospodářské sankce nebylo překvapením a promítlo se do cen ropy. Omezilo krátkodobou reakci cen, ale z dlouhodobějšího hlediska sankce cenu ropy naopak podporují. Americké ministerstvo zahraničí vydalo zprávu, která naznačuje, že sankce budou postupné a ne okamžité, což přitom hlásají titulky. Ostatní členové jaderné dohody − Spojené království, Francie, Německo, Čína, Rusko − se zatím nestáhly a nadále podporují stávající dohodu, ale také naznačují „nový lepší“ obchod. To ve svém komentáři uvádí Tom Robinson, analytik oblasti světové energetiky, Fidelity International.
img

Dluhopisy nabývají na síle, současná ekonomická situace tomu podle Fidelity International nahrává

26.04.2018 Vládní dluhopisy v posledních týdnech znovu ukazují své kvality, hlavně v kontextu se současným geopolitickým rizikem. Investoři mají tendence hledat bezpečnější investice, což potvrzuje i Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity International, a uvádí střednědobý výhled pro státní dluhopisy v USA a eurozóně.
img

Předčasné volby v Turecku a jejich dopady a investiční příležitosti podle analytiků Fidelity International

19.04.2018 Turecký prezident Erdogan dnes oznámil předčasné prezidentské a parlamentní volby. Uskutečnit by se měly 24. června, což je o více než rok dříve, než původně plánované volby v listopadu 2019. Turecko se tak připojuje k dlouhému seznamu zemí rozvíjejících se trhů, které v roce 2018 zažijí volby. Analytici Fidelity International poukazují na to, že vzhledem k nedávné Erdoganově politické agendě není tento krok překvapením.
img

Jaké sektory letos podle analytiků Fidelity Intenational potáhnou?

18.04.2018 Indikátor sentimentu investorů* podle analytiků Fidelity International v jednotlivých odvětvích naznačuje, že v letošním roce bude zajímavý vývoj v oblasti informačních technologií, spotřebního zboží nebo v energetice. V případě IT sice dochází k poklesu sentimentu ze 7,3 na 7,1, ale u energetiky se jedná o nárůst z 6,4 na 7,1 a u spotřebního zboží je tento skok ještě výraznější – z 5,8 na 7,1 v roce 2018.
img

Nové akciové indexové fondy Fidelity Intenational

11.04.2018 Společnost Fidelity International uvádí na trh šest nových mezinárodních indexových akciových fondů. Očekává, že se stanou evropskými cenovými leadery na trhu s indexovanými fondy. Nabídka šesti fondů, které mají irský domicil, pokrývá USA, Evropu, Japonsko, Pacifik kromě Japonska a rozvinuté a rozvíjející se trhy.
img

FED nebude předbíhat křivku sazeb

22.03.2018 „Březnové zasedání výboru pro otevřený trh nezklamalo očekávání a sazby vzrostly o 25 bazických bodů. Výbor se soustředil spíš na „body“ a na aktualizované ekonomické předpovědi FEDu. Nezměnil počet plánovaných navýšení úrokových sazeb v letošním roce, a ponechal je na celkovém počtu tří, ale v roce 2019 přidal ještě jeden nárůst."
img

Inflační tlaky se blíží plíživými kroky

20.03.2018 V dnešním globalizovaném světě může růst mezd v jedné části světa rychle ohrozit vyššími náklady podniky i jinde. Analytici Fidelity International si v nejnovějším výzkumu všímají tlaku na náklady a mzdy, který vzroste v následujících dvanácti měsících. Neočekávají však, že společnosti zareagují dramatickým růstem cen, částečně díky zdravým rezervám v maržích.
img

Evropské firmy v roce 2018 podle analytiků Fidelity International

14.03.2018 Evropské společnosti jsou po letech kontrolování nákladů a konsolidací na vzestupu. Výzkum evropských analytiků Fidelity International ukazuje, že si management firem mnohem více věří, co se obchodních vyhlídek týče. Už nyní společnosti i vlivem celosvětovému růstu vydělávají díky velmi levnému financování nákladů, rostoucí ziskovosti a slušným rozvahám.
img

Jak ovlivní výsledek italských voleb trhy?

06.03.2018 Italské volby, které proběhly o víkendu, vyústily v parlament bez jasné většiny. Výsledný mix je o něco méně pozitivní, než se očekávalo, a na trhy zřejmě přinese volatilitu. Claudio Ferrarese, portfolio manager Fidelity International, to potvrzuje: „V krátkodobém horizontu, řekněme v příštích 3-5 týdnech, očekávám volatilitu spreadů a snížení italského trhu oproti Evropě. Myslím, že proces vytváření nové vlády bude dlouhý a výsledky lze proto těžko předvídat.“
img

Je to, co vidíme na trzích, nejlepší ukázkou jejich dlouhodobého zdraví?

06.02.2018 Trhy zaznamenaly v uplynulých dnech pokles. Mějme v tom ale jasno – v dlouhém období tohle není zvláštní zpráva. Přesto ve světě, kde je koncept "korekcí" téměř neznámý a kde byly akciové trhy po určitou dobu brány jako pokračující sázka na jistotu, je tato obyčejná komplikace velmi bolestivá. Nicméně to, co jsme viděli, je možná nejlepší ukázka skutečného zdraví na trzích za dlouhou dobu, píše James Bateman, Multi Asset CIO (investiční ředitel) ve společnosti Fidelity International.
img

Fidelity Fund – Asian High Yield Fund EUR je nejlepším podílovým dluhopisovým fondem roku 2017

31.01.2018 V soutěži portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2017“ získal v kategorii „Podílový fond – Dluhopisový“ první místo fond FF Asian High Yield Fund EUR. Soutěž probíhá již sedmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
img

Komentář Fidelity International před zasedáním ECB

24.01.2018 „Zápis prosincového jednání Evropské centrální banky naznačil přání posunout se v doporučeních (forward guidance) a rozhýbat trh tak, aby přecenění probíhalo dříve a byl více zajištěn růst sazeb. Někteří věří, že posun v diskusi o sazbách naznačuje, že kvantitativní uvolňování skončí už v září, spíše, než že poběží až do konce roku. Ačkoli přísnější měnová politika by byla vhodná s ohledem na to, jak ekonomika eurozóny nadále pokračuje v růstu nad úrovní trendu, řada řečníků z ECB vyjádřila obavy ohledně síly eura v uplynulých čtrnácti dnech. Bude zajímavé sledovat, na jakou stranu se Draghi přikloní na nadcházející tiskové konferenci."
img

Výhled 2018 Fidelity International: Asijské dluhopisy ovlivní situace v USA

23.01.2018 V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika asijského trhu podporovat tyto dluhopisy. Asijské dluhopisy s investičním stupněm mají pozitivní dlouhodobý výhled, přesto mohou v roce 2018 zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy FEDu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění na trzích. Tato volatilita ale může přinést chytrým investorům zajímavé příležitosti.“
img

Čína 2018 podle Fidelity International: vyplatí se investice do technologických akcií a internetových firem

10.01.2018 Po pozoruhodných výkonech v roce 2017 by mohl rok 2018 znamenat pro čínské akcie další silný rok. Podporují to stabilní makroekonomická data, revize zisků, které ukazují růst, a přiměřené valuace. Portfolio manager společnosti Fidelity International Raymond Ma, který působí v Hong Kongu, se přiklání k technologickým titulům: „Jsem pozitivní u odvětví ,nové Číny‘, zejména tedy u společností, které pravděpodobně budou těžit ze zvyšování spotřeby a zájmu o inovace. Mám rád společnosti, které mají silné technologické know-how a inovativní produkty, a právě u takovýchto firem očekávám v dohledné době nejvyšší růst.“
img

Výhled Fidelity International pro cenné papíry s pevným výnosem: důležité je načasování, aktivní výběr i obětování některých výnosů

03.01.2018 Evropské ekonomiky stále zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Uplynulý rok 2017 bude ve třídě aktiv s fixním výnosem zapsán jako rok s dobrými výnosy. V roce 2018 ale budou podle expertů Fidelity International výnosy této třídy aktiv většinou nižší. Není podle nich pochyb, že volání po korekcích se znovu objeví i v roce 2018. Charles McKenzie, CIO pro Fixed Income Fidelity International proto doporučuje: „V investování do této třídy aktiv se vyplatí být při výběru aktivní. V této fázi cyklu doporučujeme některé výnosy obětovat.“
C:\fakepath\TOP5-29122017-LV-15.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.12.2017 1) Asijské akcie se v poslední obchodní seanci letošního roku na směru neshodly. Od začátku roku jsou ale všechny hlavní trhy regionu výrazně v plusu, nejlepší výkon letos podal jihokorejský akciový index KOSPI.
img

Výhled Fidelity International pro akciové trhy Evropy 2018: vypadá to na prodloužení cyklu. Klíčový bude výběr.

14.12.2017 Evropské ekonomiky zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Evropské akcie sice nejsou vyloženě levné, ale oproti alternativám jsou atraktivně oceněné. „Nyní je více než kdy jindy důležité dobře vybírat,“ říká Matt Siddle, portfolio manažer Fidelity International.
img

Komentář Fidelity International k zasedání Fedu

12.12.2017 Všeobecně očekávané zvýšení sazeb v USA prokáže, že ti co pochybovali, špatně dělali. FED sledoval v roce 2017 bodové grafy, tedy něco, k čemuž se trh loni touto dobou stavěl velmi skepticky.
img

Fidelity International: Akciové výnosy roku 2018? Investoři už většinu dostali!

07.12.2017 Jak uvádí Dominic Rossi, globální CIO pro oblast akcií ve Fidelity International: „Pro investory bude mnohem náročnější proplout rokem 2018 než tím letošním. Myslím, že budeme mít štěstí, když se v příštích dvanácti měsících dočkáme pozitivních výnosů akcií. Bude to určitě rok, kdy se budeme raději soustředit na alfu, tedy vlastní um a schopnosti, než na tržní beta, tedy rizikovost instrumentů.“
img

Fidelity International: Jak se bude dařit dluhopisům navázaným na inflaci, když inflace roste?

30.11.2017 Čerstvé výsledky vývoje inflace v Německu ukazují, že meziroční inflace zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu, které bylo 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost, zejména v USA. „V případě evropských a britských dluhopisů navázaných na inflaci zaujímáme spíše neutrální postoj,“ upřesňuje David Simner z Fidelity International.
img

Výhled Fidelity International na závěr roku 2017: atraktivní dluhopisy s vysokým výnosem

23.11.2017 Pokračující poptávka po výnosech nahrává podle odborníků z Fidelity International dluhopisům s vysokým výnosem a rizikovějším aktivům. Současná situace je charakterizována silným ekonomickým růstem, nízkou inflací, silnými korporátními fundamenty a optimistickými, nicméně stále obezřetnými, centrálními bankami.
img

Výhled Fidelity International pro akciový trh: býčí trh vrcholí, táhnou technologické akcie

20.11.2017 V několika posledních měsících se akciový index S&P 500 pohyboval na úrovni zhruba 2 400 a stále je možné, že se trh dostane až na 2 700. Podle expertů Fidelity International nelze očekávat další rozšiřování až k několikanásobkům valuace akcií, ale jsme svědky dvouciferného růstu příjmů. Na základě aktuálního výhledu Fidelity International lze očekávat celkové výnosy cca 5–6 %, zejména pokud zůstane volatilita na nízké úrovni. Historie ukazuje, že současná situace může ještě nějakou dobu trvat.
img

Fidelity International mění systém poplatků

07.11.2017 Fidelity International je jednou z prvních společností na trhu, která celosvětově zavádí nový variabilní poplatek za správu fondů. Změna přinese klientům snížení ročního poplatku za řízení fondu a nastavení proměnlivé výše poplatku závislé na výkonnosti fondu. Klienti tak celkově zaplatí částku, která se nachází v předem definovaném pásmu.
img

Fidelity International: Co mohou investoři očekávat po 19. kongresu v Číně?

31.10.2017 Čína bude podle Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, i po 19. kongresu komunistické strany pokračovat v nastavené politice prezidenta Xi. Zaměří se na politiku směřující k lepšímu rozvoji kapitálového trhu a hospodářským reformám. Velkou výzvou bude plánované snižování zadluženosti země a udržení úrovně výroby cestou inovací a podporou spotřeby. Největší potenciální riziko se podle odborníků Fidelity International skrývá ve směřování nemovitostního sektoru, který zažívá aktuálně boom.
img

30 let po Černém pondělí Fidelity International doporučuje nebýt pasivní

19.10.2017 19. října 1987 se akciové trhy po celém světě se zhroutily a investoři čelili nové šokující realitě. Tzv. Černé pondělí před 30 lety bylo prvním krachem na trhu, z kterého mohou být obviňovány automatické obchodní programy. „I v roce 2017 představuje automatizované obchodování potenciální nebezpečí,“ připouští James Bateman, CIO–Multi Asset ze společnosti Fidelity International.
img

Fidelity International: Je čas na investování v Asii

05.10.2017 Podle analytiků Fidelity International je čas soustředit se na fundamenty, zejména u asijských investic. Investoři, kteří chtějí efektivně využít nabízejících se výnosů dosud trvajícího býčího trhu, by měli být připraveni pružně alokovat svá aktiva. Makroekonomické faktory skrze široké spektrum indikátorů naznačují, že je na čase hledat základní hodnoty. Asie je tím místem, kde se může dařit je nalézt. Analytici Fidelity International očekávají pro tento region růst zisku na akcii ve výši 11,8 % pro rok 2017 a 7,3 % pro 2018.
img

Fidelity International: Německé volby trhy nerozhoupou

21.09.2017 Podle expertů Fidelity International proběhnou německé parlamentní volby, které se konají v neděli 24. září 2017, pravděpodobně bez velkých politických zemětřesení a neovlivní příliš trhy. Vláda nemůže být vytvořena bez jedné ze stávajících dvou velkých stran, a to je pro trhy pozitivní signál znamenající kontinuitu a stabilitu.
img

Fidelity International: Investiční výhled po 3. čtvrtletí 2017 – opatrný optimismus

13.07.2017 Aktuální býčí trh – jeden z historicky nejdéle trvajících – má podle analytiků Fidelity International ještě potenciál pro pokračování. Pro Q3 2017 vidí odborníci Fidelity International jako stěžejní tato témata:
img

Komentáře investičního týmu Fidelity International – Francouzské prezidentské volby

21.04.2017 S aktuálním vzestupem Jean-Luca Melenchona trhy znervózněly s ohledem na rizika, která francouzské volby představují. Stále se však domníváme, že s největší pravděpodobností proběhne druhé kolo mezi Marine Le Penovou zastupující krajní pravici a středovým kandidátem Emmanuelem Macronem. V případě takového složení druhého kola by byl Macron pravděpodobným vítězem, vzhledem k výsledkům průzkumů veřejného mínění, podle kterých si nad Le Penovou stále drží výrazný náskok.
brexit2.jpg

Evropské firmy nechtějí investovat v Británii

18.04.2017 Evropské firmy jsou po brexitu méně ochotny investovat ve Velké Británii. Odchod země z EU postihne zejména průmyslové a energetické firmy, výrobce zbytného spotřebního zboží, finanční společnosti a IT firmy. Vyplývá to z průzkumu investiční společnosti Fidelity International, která oslovila vedení firem z celého světa.
img

Průzkum Fidelity International: Evropské firmy jsou po Brexitu méně ochotny investovat ve Spojeném království

18.04.2017 Analytici Fidelity International v každoročním průzkumu Analyst Survey 2017* zaznamenali zlepšování ekonomických ukazatelů napříč odvětvími a regiony, přetrvává síla vyspělých trhů. V Evropě jsou ale analytici opatrnější než např. v případě USA. Ačkoli dle průzkumu není celkově nijak patrný významný vliv politického rizika, nejistota kolem Brexitu snižuje ochotu firem činit strategická investiční rozhodnutí ve Spojeném království.
Související klíčová slova: Škálování | Výplata dividend | Tempo růstu | NetEase | Amia Capital | Ekonomické problémy | Bidenovo vítězství | Finanční tituly | J&T | Programování | Vládní opatření | Jackson Hole | Dovednosti | UCITS | Vládní dluhopisy | Primoco UAV | Výhody diverzifikace | Afrika | Čínský trh s hotely | Hrubý domácí produkt Číny | Korelace akcií | Brookings Institution | Pozitivní výnosy | Akcie Erste | Egypt | Čistá hodnota aktiv | Vysoké valuace | Zkušenosti | Bank of China | Cap | Světové akcie | Vlastnit akcie | Konsorcium | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | Vstupy | Prodeje dluhopisů | Ark | Šíření dezinformací | Výhled 2024 | Evropská komise | Pozitivní vliv | Zpravodajský server | Refinitiv | EUR | Silicon Valley Bank | Podíl na trhu | Čínští turisté | Pegas Nonwovens | Plynárenská společnost | Kapitálové trhy | Geopolitické riziko | Oživení poptávky | Efektivní správa | Výnos do splatnosti | Burzovně obchodované fondy (ETF) | EURIBOR | Soukromá možnost | Velká finanční krize | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | ChainLink | Exmo Bitcoin | Životní prostředí | Propad cen | Rizikový profil | Podnikové dluhopisy | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Očekávané výsledky | Investing | Fortuna | Investiční banky | Korelace | Výkonnost společnosti | Makroekonomika | Prodej zboží | Pohled na akcie | Asijské akcie | Philadelphia Semiconductor | Rostoucí úrokové sazby | Britská libra | Aktiva | SP500 | Citigroup | Vývoj na akciích | Energetika | Bezpečné útočiště | Stimulační balíček | Reality | Invesco | Rozvoj těžby | Odvětvové čtvrtletní náklady | Nálady na trhu | Sazby daně | Line | Jak diverzifikovat | Dodávky čipů | Organizace zemí vyvážejících ropu | Rozvojové ekonomiky | ČSOB Asset Management | Zvýšení cel | Náklady na půjčky | Evercore ISI | Britské podniky | Panda | Edge | Japonské firmy | Budoucnost investování | Americké dluhopisy | Kolaps | Využití umělé inteligence | Přístup k investování | Měnová opatření | Pojišťovna | Asijské měny | Letecké společnosti | Poplatky | Zasedání ECB | Investment Management | Diverzifikace | Unilever | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Index PX | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Krajní pravice | Stanovená cena | Hlavní centrální banky | Podnikání | Finanční produkt roku | Banky na Wall Street | Cenové stability | Berkshire Hathaway | Hluboká recese | Seznam oblíbených fondů | Bidenova administrativa | Současná krize | Andrew McCaffery | Lagardeová | JLL | DeepMind | Komentář Fidelity International | GDP | Dovoz z Číny | Jeff Meys | Růst sazeb | Deflace | Riziko dalšího poklesu | Finanční prostředí | Dluh vlád | Expanze | Koncentrace trhu | Investiční manažer | Rostoucí ceny | Splátky dluhů | Výkyvy | Simon Peters | Ceny kryptoměn | Směřování měnové politiky | Geografická diverzifikace | Idiosynkratické prvky | Cenové výkyvy | Saúdská Arábie | Přesnost | Rozvíjející se země | Oslabování měny | Poskytovatelé indexů | Goldman Sachs | Vysoká očekávání | Rozložení rizika | Pandemie COVID-19 | Údaje MMF | Léto | Statistics | Asijské trhy | FIL Investment Management | Investovat v roce 2020 | Poptávky po oceli | Směrnice | Miliardové investice | Strach | Ekonomika Spojených států | Dluh rozvíjejících se zemí | Zpomalující ekonomika | Sankce namířené proti Rusku | Znehodnocení | DeFi | Nákladové tlaky | Světové trhy | Bitcoinové transakce | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Plány společnosti | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Snížení základní úrokové sazby | Bazický bod | Bez poplatku | ACA | Výhled Fidelity International | Sankce | Peter Garnry | Akcie dnes | Kapitalismus | Investiční analytik | Prodeje bytů | Kryptoměna Bitcoin | Risk On | Smartphony | Datum vypršení platnosti | Akcioví investoři | Potenciální výnosy | BAML | Další zdroje příjmů | Společnost Didi | Vývoj inflace | Inflace v Japonsku | Zásoby plynu | Americké ministerstvo financí | Omezování bankovních úvěrů | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Potaš | Širší akciový trh | Burza | Trumpová | Obytné nemovitosti | Top Stocks | Politické změny | Ruský trh | Úvěry a hypotéky | Lepší výnosy | Rostoucí inflace | Náklady na zajištění | Ekonomický poradce Bílého domu | Efficiency | Základní úrokové sazby | Tržní volatilita | Vypršení platnosti | Negativní výhled | Konflikty | Omezení cestování | Tradiční automobilky | Development | Pojišťovací společnosti | Kryptoburza | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Čínský trh | Gold | Obnovitelné energie | Rating AAA | Výrobce pneumatik Nokian | Brexit | Výhled pro trh ETF na rok 2024 | Jon Guinness | Oznámení | Sektor financí | Výkonnost indexu | Bloomberg Global Aggregate Total Return Index | MFS Investment Management | Ruský ministr hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Průzkum ECB | Černé pondělí | Obchod s akciemi | Vysoká míra volatility | Volby v Turecku | VIG | Vývoj cen akcií | Důchody | Grayscale | Investiční příležitost | Zahraniční akcie | Americký prezident | Růst společnosti | Hlavní ekonom XTB | Akciový výhled | Danske Bank | Rajeev Mittal | Vývoj na trzích | Deflační tlaky | Online sázení | Inflace | Spravované ETF | Sazby hypoték | Bohatí | Bankovní systém USA | Signály recese | Amazon | Ekonomické zotavení | Slabý trh | Martin Cakl | Vývoj amerického dolaru | Trh s kancelářemi | Čínská aktiva | Ředitel investic | ROE | Přijetí | Cena zlata | Ženy a investování | BCPP | Portfoliomanažer | Snížení úrokových sazeb | Rostoucí obavy | Výhled | Potenciál dlouhodobého růstu | Nejnovější zprávy | Spořit na důchod | Extrémní počasí | Garance | Dostatek energie | FlexiFondy | Vysoké riziko | Global Investment | Rubl | Výkon | Politická situace | Dopady obchodní války | Letadla | Inflace vs. úrokové sazby | Soukromé podniky | Akcie na trzích | PG&E | Proti trendu | Cestování do zahraničí | EIA | Martin Jaroš | US High Yield | Rizika a příležitosti | Ratingy udržitelnosti | Čínské letecké společnosti | Nord Stream | Vysoká zadluženost | HAS | Hedvábná stezka | Oživování ekonomiky | Portfolia nové generace | Úroveň důvěry | Nižší ceny | Vliv na ziskovost | Investice do infrastruktury | Anna Stupnytska | Investment management | Akciové ETF | Investiční platforma | Konferenční centrum City | Poměr výplaty | Uber | Obavy investorů | Solidní výnosy | Pozitivní sentiment | Dividendy | RMB | Salman Ahmed | Prima | Makro a měnová politika | Přesun výroby | Obchodní seance | Boom | Maloobchod | Optické kabely | Dluhopisový fond | Fidelity Select 50 | Politické dilema | Poptávka po úvěrech | Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) | Graf | Utahování měnové politiky | Stagflační trend | Současný stav | Sygnum | Bulgari | Horší výsledky | Válka | Investice do zlata | Zisk EBIT | Reálné výnosy | Energetická infrastruktura | Vývoj ceny ropy Brent | GlobalCoin | Podílový fond | Ceny aktiv | BP | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Čistá hodnota | Bitcoinové burzy | Donald Trump | Silné společnosti | Investice do dluhopisů | YTD | Snížení zisku | Vakcinace | Sazby v Číně | Slábnutí inflačních tlaků | Očekávání analytiků | Centrální banky | Silicon Valley Bank (SVB) | Zpráva | Momentum | China Evergrande | Klimatická politika | Geopolitická situace | Nižší náklady | Ziskové marže | Zvyšování sazeb | Úvěrové produkty | Radikální změny | Trpělivost | Čínské oživení | Chytrý Honza | Dobré výsledky | Kamil Staněk | Bitstamp | Britské akcie | Irsko | Výrobní závody | Míra úspor | Nové trhy | Zhodnocení finančních prostředků | Kryptoměnové burzy | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Ratingová agentura | Fortnite | Trh s komerčními nemovitostmi | Jak úspěšně investovat | Směnné kurzy | Covid | Dobrý výnos | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Zelený dluhopis | Risk-off | Optimismus investorů | Futures | Výhled globálního růstu | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Makroprostředí | Bond Connect | Dolary | Robustní strategie | Proinflační rizika | Regulace v USA | Opatření | Nabídka | Výhodné nákupy | Aktiva pod správou | Nástroj pro investory | Daniel Cioaba | Daňové strategie | Bunds | Strojové učení | Spotřebitelské inflace | Výprodeje | Shareholder Advocacy | Italský premiér Mario Draghi | HoReCa | Preqin | UBS a Credit Suisse | Výsledky průzkumu | Soukromý dluh | Býčí signál | Omezení imigrace | Oldřich Dědek | IT společnosti | Poplatek | Helikoptérové peníze | Nezaměstnanost v USA | Jednotlivé akcie | Diskont | Výhody investování do akcií | Výzkum Fidelity | Financial Times (FT) | Tier 1 | SIX | CISCO | Průzkum Fidelity | Snižování nákladů | Éra levných peněz | Cyklus zvyšování sazeb | Revolut Business | Pohyby cen | MSCI AC World | Reakce trhu | Pád banky | Úrokové sazby a inflace | Ekonomiky | KARO Invest | Snížení nákladů | CL | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Obnovitelné zdroje energie | Pasivně spravované | Zasedání FOMC | Franklin Templeton Investment Management | Čínský jüan | TSMC | Taktická alokace aktiv | Tail Risk | Soukromé úvěry | Volatilita | Argentinské peso | Maďarsko | Obchodní války | Hrubý domácí produkt (HDP) | Carry trades | Morningstar | Trh státních dluhopisů | Sales Associate Director | Ceny hliníku | Zvyšování mezd | Latinská Amerika | Komoditní akcie | Zvýšení celkové návratnosti | Směřování trhu | Anheuser-Busch inBev | Zdeněk Tůma | Economist | Zaměstnanost | Úvěrování | Investiční firmy | Sazby v USA | Commodities | Velikost peněžní zásoby | Bydlení | Japonská vláda | Zveřejněné údaje | Peníze | BCPP Petr Koblic | Alibaba | Turecko | Sociální sítě | Longevitytech.fund | Gemsstock | Brent | Investovaný kapitál | Akcie a dluhopisy | Regionální nerovnosti | Komoditní sektor | Prudký pokles | Decentralizované finance | Politika | Tržní sentiment | Stimul | Zvýšit ziskovost | Světlo na konci tunelu | Budoucnost nemovitostí | Vedení společnosti | Očekávání | Společnost Alphabet | Daňové úlevy | Malé podniky | Snižování sazeb | Tomáš Trávníček | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Národní regulátor | Ministr hospodářství | Výplatní poměr | Inflační riziko | Výhled na rok | Chuť investovat | Theresa Mayová | Průzkum analytiků | Vyšší výnosy | Odchod z EU | Gypsycoin | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Investujeme | Hluboké recese | Stimulační politika | Imigrační politika | Výnosové křivky | Zdroje příjmů | Prodeje akcií | Fiskální aktivita | Emise oxidu uhličitého | Transparentní | Války na Ukrajině | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Diverzifikovat portfolio | ETF fondy | Bitcoin Cash | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Majetek | Základní sazby | Měnový fond | Allianz | Guvernér české národní banky | Bankovní regulace | Financovat | Důvěryhodnost | Rozsáhlé propouštění | Dopad na cenu | Blockchain | Carsten Roemheld | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Politická nejistota | ETF s pevným výnosem | Janet Yellenová | Online nakupování | Burzy cenných papírů | Nákupy | Růst | Hazardní hry | Ceny bydlení | Kvalita aktiv | GlaxoSmithKline | Eva Miklášová | Příležitosti | Žaloba | Bankovní akcie | Itálie | Trh dluhopisů | Kontrolní mechanismy | Investice do podnikání | Podíl akcií | Americká lehká ropa | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Cable | Postavení na trhu | Hodnota aktiv | Drobní investoři | Světové finanční krize | Zisky bank | Celková ekonomika | Charles Schwab | Bilion | Evropský automobilový sektor | Prognóza | Alphabet (Google) | Výnosová křivka | Reinvestování | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | Cyklické tituly | Vládní podpory | Ekonom XTB | Nálada investorů | Emise cenných papírů | Asset management | Ekonomické vyhlídky | Obligace | Trh práce | SuperFrank | Hodnota indexu PX | Potenciál pro růst | První obchodní den | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Pew Research Center | Veřejný dluh | Polovodiče | Kongres | Hrozba | Velcí producenti | Akvizice | Nové technologie | Spotřebitel | Bancorp | Investiční odborníci | Pochybnosti | Digitální revoluce | Tržní cykly | Analytici Fidelity International | Býčí výhled | Kolísání směnných kurzů | Uhelné elektrárny | Australské akcie | Fifth Third Bancorp | Koronavirová krize | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Společnost BYD | Snížení ratingu | Růst akcií | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Dopad pandemie | Dislokace | Snížit emise | CME FedWatch | Technologické akcie | Vladek Krámek | Volatility | Covidová pravidla | Období poklesu | Mt. Gox | Long | Náklady na obchodování | Chování | Cyklus růstu | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Systémová rizika | Ropné společnosti | Finanční společnosti | Hoteliéři | Evergrande | Vysoké ocenění | Lira | Neutrální strategie | Správci aktiv | Borsa Italiana | Prezident Trump | Záporné reálné úrokové sazby | Investice do umělé inteligence | Koruna | Geopolitická rizika | Jeff Currie | COP26 | Korelace s akciemi | Nové tituly | LIBOR | Plynovody | Dřevo | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Globální finanční systém | Evropský statistický úřad Eurostat | S&P500 | Tým akciových analytiků | America first | Zdravotní péče | Carlos de Sousa | Negativní hodnoty | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Měnové stimuly | Portu | Treasuries | Trh s dluhopisy | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Baidu | Fincentrum | Krize způsobená koronavirem | Globální ekonomiky | Směnný kurz | Trh | Ekonomický poradce | Deficit rozpočtu | Income Fund | Výborné společnosti | Lombard Odier Investment Management | Levné energie | Utility | Americké dolary | Zkušenost | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Bankovní úvěry | Portfolio manažer | Generální ředitelé | MSCI | Cestovní ruch | Uložení peněz | Zdroje energie | Riziková averze | Strategie tematických ETF | Počasí | Rybolov | Ruská invaze na Ukrajinu | Čínský realitní sektor | Návrat výnosů | Systematické riziko | Imperial College | Globální nálada | Pověst | Open | Evropský maloobchod | Daně z příjmů | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Ekonomický přínos | PwC | Investiční ředitelka | NN Investment Partners | Snižování cen | Tržní analýza | Tomáš Kacerovský | GAO | SICAV | Kapitálový trh | Index | Pronájmy | Nové ETF | Doba návratnosti | Dlouhodobý růst | Studie | Průzkum společnosti | Obchodní praktiky | Reálné úrokové sazby | Vice | Vyšší náklady | Sam Altman | Recyklace | Dividendové vyhlídky | Cenné papíry s pevným výnosem | Riziko nákazy | Sell | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Období nejistoty | Elektřina | Největší banka | Ulrik Fugmann | Poměr rizika a výnosu | MMF | Klesající trend | Pravděpodobnost ztráty | Bleskový průzkum | Tržní cyklus | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Indický trh | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Grafické karty | Komise | Nejistoty | Participace | Global Focus Fund | Thajsko | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Trh ETF na rok 2024 | Pohyby na trzích | Dolarové likvidity | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Nový rekord | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Index MSCI Europe | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Obiloviny | E-commerce | Podmínky na trhu | Zajímavé příležitosti | Global Communication Fund | Společnosti | Údaje o inflaci | Snižování inflace | TopMonks | Majitel | Klimatické změny | Negativní dopad | CUM ARTE | Balkan Insight | Zvyšování nákladů | Rada guvernérů | Světové rezervní měny | Čínská poptávka | S&P | Akciové trhy v Evropě | Kupónový výnos | Exmo | BNP Paribas Asset Management | Herní průmysl | Unie | Odpovědné investování | Investiční fórum | Inflace ve Spojených státech | Politická rizika | Investiční portfolia | Sázky | Čínský prezident | Narušení dodávek | Akciové indexy | Naše prognóza | Očekávání úrokových sazeb | FTSE 250 | Indexové ETF | Shell | ZertifikateJournal | Vysoká inflace | Americké měny | Větší riziko | Kvantitativní zpřísňování | Bod zlomu | Roman Koděra | Tržní podmínky | Kompenzace | Soukromý sektor | Obavy o likviditu | Střadatelé | Využití AI | Bernie Sanders | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Stárnutí populace | René Rohan | Americké státní dluhopisy | LIBOR-OIS | Obchodní napětí | Úroda | Wall Street Journal | Ocel | Inovativní řešení | Sociální nepokoje | Swing | IEA | Dostatek likvidity | Růst kapitálu | Univerzální metoda | Reakce trhů | High Yield | Kapitálové požadavky | Asie | Global Technology | Růst cen zlata | Vedoucí představitelé | Evropský statistický úřad | Deficit | Pandemie COVID | Korekce na trzích | COP27 | Vyhlídky světové ekonomiky | Zařízení | Portfolio manageři | Investice do vládních dluhopisů | Invaze | Příznivý výhled | Pohled na situaci | Řízení rizika | Člen bankovní rady České národní banky | Elasticita | Obranný sektor | NDRC | GlobalData | Budoucnost | Romain Boscher | Největší hráči | Swedbank | Virus | Republikáni | Investiční téma | G7 | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Globální dodavatelské řetězce | Nové peníze | Objemy peněz | Mezinárodní investice | Znalost | Analytika | Moody's | Ekonomika Francie | Investiční plány | Peněžní toky | Josef Tetek | OpenAI | Údaje ministerstva | Eskalace | Domini Impact Investments | Hazard | Vir | Pat Zerega | ROIC | Automobilový sektor | BNP Paribas | Odborný přístup | Česká koruna | Devizové trhy | TLTRO | Komercializace | Čínské dluhopisy | Semi | ESG kritéria | Twitter | Benzín | ETF s akciovým výnosem | MIFID | Akciový index | Pozornost | Kolísání měny | Fiskální politiky | Investice do akcií | Trh ETF | Fincentrum & Swiss Life Select | Miroslav Singer | Lucembursko | Měsíční průzkum | Výhled Fidelity | HDP na obyvatele | Řízení měnového rizika | Energetický sektor | Elektromobily | Závislost | OSN v Glasgow | Dohoda mezi UBS a Credit Suisse | Hodnotové akcie | Úsilí | Solární energie | Japonské společnosti | Meziroční míra inflace | Snižování úrokových sazeb | Range | Investiční rozhodování | Bohatství | Miliarda | Bitwise | Dynamika trhu | Inflace cen | Offshore | Analytik krypto | Ceny nemovitostí v USA | Pandemie covidu | Vývoj rublu | RRR | TLTRO III | Náklady | ETF na rok 2024 | ERA | Úvěrové podmínky | James Hickling | Vklady klientů | Michael Curtis | Index nákupních manažerů | Diverzifikátor | Taper | Další růst | Statistický úřad | Craig Cameron | Cena komodit | Coinbase | Catherine Yeung | Akcie technologických firem | Globální finanční krize | Rostoucí ceny komodit | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Globální ekonomické vyhlídky | Člen bankovní rady | Historický pád cen | Poptávka | Nio | Joe Biden | Tokijská burza | Technologická revoluce | Vítězství Bidena | Druhá největší ekonomika světa | Balance | Řetězec | Zdravotnický průmysl | Rostoucí omezování bankovních úvěrů | Igor Pauer | Saxo | Videohry | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Šíření viru | Sestavování portfolia | Rosbank | Ilga Haubelt | Podílové fondy | Guvernér japonské centrální banky | Nákup akcií | Martin Svoboda | Odpor | ESG společnosti | Research | Export do Ruska | Společnost OpenAI | Výhled pro americký dolar | Výzkum Fidelity International | Závazek | Emise dluhopisů | Výhled pro trh | Cíl růstu HDP | Burzovně obchodované fondy | Dlužníci | Očekávání trhu | Patria Online | Internetoví giganti | Nastavení měnové politiky | Historický pád cen ropy | Korporátní dluhopisy | Směřování trhů | Obchodovat | Snižování rizika | Americké indexy | Historická minima | Premiér Naréndra Módí | Největší ekonomika | Obchodníci | Golden Gate CZ | Jair Bolsonaro | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | MSCI ACWI | Global Communications Fund | Růst kapitálu a příjmů | Finance | Mezinárodní organizace práce | Rozpočtové deficity | Silicon Valley | BAL | Růst úrokových sazeb | Americké technologické firmy | Úrokové náklady | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Hospodářské škody | P/E Ratio | Investiční bankovnictví | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Dividendový výnos | Growth Funds | Problémy | Finanční riziko | Index PMI | Fond Fidelity | Globální fintech | Vyplácení dividend | Japonský index | Defenzivní tituly | Finanční instituce | Úrokové politiky | Vyšší sazby | Stavební prvky portfolia | Norfolk Southern | Pokles cen | Opinium | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Zvýšení zadlužení | Bezpečnější investice | Ropa | Evropské společnosti | Sektor služeb | Franklin Innovation | Bankéři | Makroekonomické důsledky | Monetární politika | Manažerka | Samsung | ETF | BH Securities | Větší pokles | Deutsche Bank | Fidelity Leading Indicator | Klouzavý průměr | Nárůst zisků | Firma | Akcie na pražské burze | Iniciativa | Komerční banka | SWIFT | Helen Huangová | Nálada na trzích | Byznys | Barclays | Janet Yellen | Bulharsko | Future Connectivity Fund | Fundamentální analýzy | Vakcíny proti COVID-19 | | Krátkodobý výhled | WeCHat | Současné ceny | Čínské akciové trhy | Riziko poklesu cen | Tržní trend | Kam investovat | Největší investoři | Pohyby akcií | Makroekonomická data | Asijské akcie dnes | Platforma | Portfolio fondu | Farmacie | ETFs | Indexy PMI | UBS | Analytický tým | Ekonomové | Corey Klemmer | Investování do akcií | Plánování | Fidelity Funds | Bitcoiny | Depozitní sazby | Prohlášení | Výrobní ceny v Číně | Pevný směnný kurz | Dopad covid-19 | Hodnota eura | USA | Softwarové firmy | Globální inflace | Atraktivní příležitosti | Vysoká likvidita | Leasingové společnosti | Volební rok | Spojené státy | Marco Willner | Fondy ETF | Poskytování úvěrů | China Daily | Moonfare | Růst HDP | Volby | Pandemie | Objednávky | Ocelářství | BloombergNEF | Nálada na trhu | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | FBTC | Kurz libry | Stabilní příjmy | Zajímavé investiční příležitosti | Výzkumná ETF | Pasivně spravované ETF | Investoři v USA | Vontobel Asset Management | Nárůst úroků | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Brian Grieves | Konsolidace | Burze | Japonská ekonomika | Změna klimatu | Horizon Therapeutics | Sustainability Officer | Fáze obchodní dohody | Světová banka (SB) | Efektivní řízení | Tracking error | MSCI index | Revenues | FAST | Výrobci automobilů | Magnát | Otevření ekonomiky | Zmírnění sankcí | Spotové ceny ropy | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výnosy | Výkyvy devizového trhu | Cyklické akcie | Velké technologické firmy | Obchodní dohody | Bregje Roosenboom | Odchod z Ruska | Nesoulad | Úroková sazba | EHP | Przemysław Kwiecień | Mining | Obchodovaná společnost | Riziko inflace | Naréndra Módí | Podnikatelská nálada | Počet obyvatel | Změny klimatu | Znovuotevření Číny | Aktivní investování | Očekávání zisku | Podpůrná opatření | Pracovní den | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Tematická ETF | American Depositary Receipt | Výdaje | Fond FF | Výnosný byznys | Corporate Governance | Lidský mozek | Facebook | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Ruská centrální banka | Dow Jones | Wood & Company | Washington Post | Akciový stratég | Vítězství Donalda Trumpa | Asijský index | Akciový výhled 2022 | BRICS | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Šéf BCPP | Department of Government Efficiency | Obchodní příležitosti | Lombard Odier | Digitální ekonomika | Spotřebitelská důvěra v USA | Durace | Volatilní | Průmyslové revoluce | EUR/USD | Spolehlivost | Nízké sazby | Rezervní fond | OSN | Varování | Blackstone | Intervence | Poptávka po oceli | Konflikt na Ukrajině | Normalizace měnové politiky | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Sanofi | Vstupní náklady | Globální ekonomické zotavení | GRANOLAS | Finanční zdraví | Další vývoj | Správné načasování | Vydávání dluhopisů | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Finanční služby | Odvětví | Tematické investování | George Russell | Index MSCI Emerging Markets | Jacobs | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Naše ČESKO | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Belgie | Kvalitní akcie | Fondy Fidelity Intenational | Hodnocení rizik | Omezení nákupů aktiv | Fiskální politika | Manufacturing | Silné hospodářské oživení | Koronavirus | Výkon fondu | Znovuotevření ekonomiky | LVMH | Trh s hotely | Správce portfolia | Zastavení pádu eura | Období volatility | Výdělky | Italský premiér | Ethos Foundation | Equity market neutral | Výkyvy počasí | Ekonomická situace | Poradce Bílého domu | Klesající úrokové sazby | Index Russell | Pacifik | SARS-CoV-2 | Růstový potenciál | Zhodnocování dolaru | Dna | FOMO | WhatsApp | Mezery v investicích | Umělá inteligence | Centrální bankéři | Finparáda.cz | KOSPI | Index FTSE 100 | Buyout | Kapitálové rezervy | Dluhopis | Tržní cena | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | Británie | Ian Samson | Vítězství | Investiční strategie | Výhled pro rok 2024 | Hodnotové investování | Bezpečný přístav | Obchodní model | Přední ekonomové | Nerozhodný výsledek | Evropské vlády | Miliardy dolarů | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Výkonnost společností | AI | Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF | Nokian | Futures na americké indexy | Analytik Komerční banky | Správci kapitálu | Fidelity Fund | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | IMF | Společnost Nokia | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Henk Jan Rikkerink | Překážky | Světový obchod | Tisková konference | Chytré peníze | Bankovní systém | Kraken | Platební bilance | Rozpočtový výhled | Růst mezd | Prezident ECB | Agentura Moody's | Zemědělství | WIPO | Vojtěch Benda | Snížení inflace | Zelené dluhopisy | Reálné ekonomiky | Vincent Kaufmann | Posilování koruny | Hodnocení investic | Nízká korelace | Sazby | Manažeři | Ekonomický řád | Hlavní ekonom | Akciová portfolia | Průmyslové podniky | Ruská ekonomika | PMI ve výrobě | Obavy finančních trhů | Patria | Růst výrobních cen | Roboti | Trh s elektromobily | České koruny | Švýcarská banka | Propad cen nemovitostí | Růstové akcie | Obchodování s dluhopisy | Spotové ceny elektřiny | Úrok | Investovat | Komoditní | Investiční specialista | Cena severomořské ropy Brent | Přidaná hodnota | Data o HDP | Inteligentní investor | Cyklická recese | Členka Rady guvernérů | Franklin Templeton Investments | Generální ředitel | Ivana Birtová | Hotovost | Historická výkonnost | Investiční fondy | Regulátor | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Komentátor | Perzistentní inflace | Crest Communications | Páka | Multi Asset Fidelity International | Zvýšení mezd | Institut pro mezinárodní finance | Ruské společnosti | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Nálady investorů | Private credit | Celkový sentiment | Global macro | HDP Německa | Alice Humlová | Růst cen ropy | Panika | Potlačovaná poptávka | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Regulační prostředí | Zájem investorů | Propad trhů | Cena ropy brent | Práce z domova | Čínský parlament | Velké pohyby na trhu | 4G | Zmrazení splátek | Akciové dividendy | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Výkonnost dluhopisů | Růst cen komodit | Oslabení měny | Inflace ve Velké Británii | Zhodnocení kapitálu | Zabavené bitcoiny | Finanční výkazy | Poměr P/E | Investování | Didi | Úvěrové portfolio | Distribuce | Stanovení ceny | Fed | Faktor beta | Alternativní investiční strategie | Magnificent | Spotřebitelské výdaje v USA | Americká ministryně financí | Nedostupnost bydlení | Multi-asset | Vyšetřování | Boris Johnson | Achmea Investment Management | Rozhodnutí o brexitu | Michal Šnobr | Společnost PG&E | Finská společnost | Celosvětová poptávka | Technologický Nasdaq | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Podíl úvěrů na nemovitosti | Chief Sustainability Officer | Jobs Plan | Úsilí centrálních bank | Hry | Novo Nordisk | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Akcie v USA | Dopad krize | Ekonomický dopad viru | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Období zvýšené inflace | Komoditní supercyklus | Změna režimu | Podpora finančního zdraví | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | FTSE | Vyšší riziko | Další růst úrokových sazeb | Mark Zuckerberg | Měnové trhy | Utahování měnových podmínek | Investiční kritéria | Rizika | Instinkt | Eurozóna | Horší data | Ajay Dayal | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | Metaverzum | Restrukturalizace | Globální trhy | Měkké přistání | Společnost Unilever | Fitch | Pšenice | Propad cen nemovitostí v USA | Oleg Tiňkov | Nuance | Americké banky | Růstové společnosti | Dluhopisový trh | Úrokové sazby v Číně | Zpomalování inflace | Úspory | Vládní intervence | Finanční výkonnost | Skleníkové plyny | Nové transakce | Velcí hráči | Obavy z recese v USA | Úvěrový rating | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Rostoucí mzdy | Oblasti umělé inteligence | Cyklické sektory | Vysoké ceny | Lidstvo | Pokles hodnoty eura | Riziková aktiva | Stagflace | Etsy | Renminbi | Ředitelka | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bilance | Dlouhodobý růstový trend | Udržitelné investice | Citrix | Americký kongres | Řízené ETF | Tesla | Záporné úrokové sazby | ONE | Regulační orgány | Low | Li Auto | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Nárůst volatility | Brookings | Růstové sektory | Podnikání v Číně | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Středoevropský region | Globální ekonomický růst | Martin Kujal | Globální sentiment | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | ACTIAM | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Investiční megatrend | HDP Asie | Nejvyšší výnosy | Zlepšení nálady | Pád cen ropy | Nestlé | CAD | Pilulka Lékárny | Komentář Fidelity | Sentiment trhu | Shares | ETF na bitcoin | Investiční aktivity | Banka Goldman Sachs | Na burze | Akcionáři | Výrobce pneumatik | Analytička | Společnost | Analytik krypto trhu | Exekutivní příkazy | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Inflační překvapení | Mercy Investment Services | Fidelity Solutions & Multi Asset | Evropské trhy | Restrukturalizace ukrajinského dluhu | Fidelity Select | Maloobchodní sektor | Carry obchody | Sázet | FAANG | Seniorní analytik | Vysoký výnos | Hospodaření | Členka rady guvernérů | Igor Fait | Expozice bank | Ztráta | Obchodní modely | Paras Anand | Dividendové výnosy | Nadvýnosy | Dluhové krize | Solární projekty | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Modré dluhopisy | Velké riziko | EBITDA | Reporty | ETF 2.0 | Finanční podmínky | Petr Šrámek | Kukuřice | Obchod | Alokovat kapitál | Řízení společnosti | Negativní zprávy | Akcie energetických společností | LG Chem | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Volkswagen | MSCI All Country World | Long Term | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Vývoj na trhu | Michal Semotan | Kobalt | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Průmyslové společnosti | Jak vydělat | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Poptávka po plynu | Velké investice | MAM | Spotové ceny | Nájemné | Benchmarky | Capitalinked | JPY | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Pražské burzy | FT | Citi | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | Swiss Life | SARS | EBIT | IBIT | Bank of America | Úrokové riziko | Transakce | Lowe's | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Zvýšené volatility | CashFlow | Meta | Internet věcí | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Akciový analytik | NATO | Plyn | ACT | Toshiba | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Životní úroveň | UCITS ETF | Karty | Index tokijské burzy | Čínský růst | Nálada v USA | Čína | Know-how | Risk | Inovace | Ozempic | STAR | BMO | Západní ekonomiky | Ceny | Siemens | EMEA | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Virtuální měny | Pohyby na trhu | Realitní trh | FTSE 100 | Repsol | Úvěrový trh | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Bundesbank | Data z trhu práce | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Sektor nemovitostí | Předpovědi | Predikce | Novo | USD/TRY | ASML | Jedno euro | WTI | Berkshire | Silný americký dolar | Salesforce | Malajsie | Mileniálové | Praxe | Dividend Yield | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Evropské centrální banky | Zajištění portfolia | Libra | Restriktivní politiky | Podnikání společnosti | Novartis | Investiční možnosti | Odborníci | Cena severomořské ropy | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Překvapivý růst | USD/EUR | Jihoafrická republika | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Kurzové riziko | Instituce | Biotechnologické společnosti | Propuštění | Negativní korelace | Důchod | Anomálie | Morgan Stanley | Ceny zlata | Velké společnosti | Předseda představenstva | Indexové fondy | EV | Náklady na financování | Worldometers | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | ESG | Růst cen energií | Trhy dnes | ČEZ | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | AOL | Benchmark | Azure | Pasiva | Algoritmy | Green Deal | Investované peníze | Prostor pro růst | CEO | Defi | Dobrá zpráva | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | IIF | Slabší kurz | Trhy v Číně | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Akcie FAANG | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | CO2 | Hodnota investic | Singapur | Vietnam | Osvobození | Šinzó Abe | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Vzácné kovy | Oživení trhu | Inflační cíl | Hospodářská stagnace | VIX | Premiér Mario Draghi | Mezibankovní | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Výhled pro zlato | Sója | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Vývoj sazeb | Jestřábí postoj | McKinsey | Next Generation | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Akcionář | Horizon | Čínské zboží | Pracovní místa | Současné tržní prostředí | Dlouhodobý výhled | Bez rizika | Ropné a plynárenské společnosti | PG | Aktuální informace | Automatizované obchodování | Vyšší hodnoty | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | Xetra | Čínské stimuly | Commission | ČNB | Bank of England | Výše investice | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Huawei | Velké pohyby | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Venture Capital | Zůstatek | Pozitivní zprávy | The Guardian | Vklady | Progres | Obchodování | Komentář analytiků | Vzdělání | Petr Koblic | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Prodej vozů | Zlepšení sentimentu | Monitorování | Výběr akcií | MSCI World | Situace na akciových trzích | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Růst inflace | Pokles hodnoty | Obavy trhu | Finanční pomoc | TRY | Prémie | Performance | Tržní rizika | Evropa | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Tiffany | Zprávy | Reakce centrální banky | Čínské trhy | Ceny ropy | Lockdown | Podvážení | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Epic Games | Spoření | Michelle Bowmanová | Automobilky | Financials | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Investování v Číně | List Financial Times | Omezení pohybu | Biden | Italská vláda | Finanční krize | Investiční společnost | Obchody | ex | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Segment trhu | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Zpětné testování | Platforms | Finančnictví | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Značné riziko | Akciové strategie | Marže | Valuace akcií | Směřování | Výhled pro rok | Internetové firmy | Visa | Centrální vláda | FIL | Grafy | Large Cap | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Nákladová inflace | Maximalizace zisku | CARA | Merrill Lynch | BNP | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Portfolio manager | Fundamentální ukazatele | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Vyplácet dividendy | Konsensus | Vládní politika | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Vrcholy | Golden Gate | Býčí trh | Konsenzus | Signály | Investiční produkty | Guvernér | Dividenda | Peking | Ruský ministr | Aliance | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Analýza dat | Trh s bydlením | Spready | HDP | Technology | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Dodávky zemního plynu | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Yield | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | NEST | Otevření ekonomik | Radim Krejčí | Etoro | Globální investoři | Politici | Quant | Data společnosti | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Nejnovější údaje o inflaci | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Earnings per Share | Ekonomické zprávy | Poptávka investorů | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Baterie | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | Private equity | Akumulace | Zdraví | Investování do komodit | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | KPMG | Letecký průmysl | Jamie Dimon | Výhled měnové politiky | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Česká národní banka | ASEAN | Alokace aktiv | Americké firmy | Životní styl | Contemporary Amperex Technology | Spojené arabské emiráty | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | FOMC | Fidelity Investments | Blahobyt | Ekonomická realita | Federal Open Market Committee | Akcie | Currency | Jamal | Měnové podmínky | Kupci | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | MSCI China | WELL | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Čínský renminbi | 5G | Návratnost | John Hardy | Výhody | Kurz GBP | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Investiční apetit | Osobní příjem | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Ericsson | AAA | Energetická agentura | Motivace | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | VanEck | FDIC | Světová ekonomika | Češi | Alternativní investice | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Telekomunikační společnosti | Radim Dohnal | Logistika | Hodnota společnosti | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Ekonomické škody | Britská ekonomika | Globální indexy | Realitní magnát | Technologie | Zásoby zemního plynu | Společnost Apple | Vydělávání peněz | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | Kurz | Druhá největší ekonomika | MSCI Europe | SOK | Daně | DNO | Velké finanční krize | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Růst zisků | Globální růst | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Pozornost investorů | Veřejné služby | Americká ekonomika | Růstový trend | Pracovní místa v USA | AMD | Energetická společnost | Úspěchy | Veřejně obchodovaná společnost | Pokladniční poukázky | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Market cap | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | Chile | Velikost pozic | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Míra volatility | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Špatné zprávy | Odveta | Automatizace | Rally | Odklad splátek | Investujte | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Zájem investorů o ETF | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Tržní trendy | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Satoshi Nakamoto | Bod | Vnímání | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Federální obchodní komise | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Levice | Ekonomická aktivita | GBTC | Demografie | Zisky | Investiční stratég | Ruská vojska | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | SAP | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Pevný výnos | WHO | Potenciál trhu | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Výplata | Globální hospodářský růst | Míra neobsazenosti kanceláří | Kontrakce | CAC 40 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Reinvestice | Nature Roadmap | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Pravidelný příjem | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Capitalinked.com | Dollar | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Prodej automobilů | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | Cash flow | YouGov | Export | Světová zdravotnická organizace | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Většinový podíl | Vývoj ceny ropy | Signál | Úbytek | České firmy | Odkupy akcií | Řízení rizik | Partneři | Real Estate | Geopolitická nejistota | Nejlepší investice | Společnost Intel | Ukončení války | Letectví | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Výrobci elektromobilů | Brands | 1 milion | Services | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Nemovitostní trh | Upozornění na rizika | Praha | Inflace v Číně | Britská vláda | Napětí mezi Čínou a USA | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Nemocnice | Média | Technologičtí giganti | Medvědí scénář | Valuace | Výsledková sezóna | FedWatch | Rozšíření | Plány | Celkové příjmy | Toyota | Objem prostředků | Administrativa | Revolut | DOGE | Nový kapitál | COVID-19 | Cenové tlaky | Příliv investic | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Americké společnosti | Sázení | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Úrokový výnos | Fenomén | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Macao | Mozek | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Scope | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Britské banky | Příjmy | Investiční riziko | Investiční manažeři | Technologické centrum | CSRC | Ekonomické dopady | Pravidelné investování | Prodej | Rok 2024 | Ocenění nástrojů | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | ADR | Třída aktiv | Dotace | Evropská unie | Pákový efekt | Patenty | Rozvoj | Silný růst | Devizové kurzy | ICE | Mexiko | Rutina | Vyhlídky | 21Shares | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Neuspokojivé výsledky | Divize | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Makroekonomie | Vyhlášení předčasných voleb | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Ekonomický model | Rosněfť | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | Stimulační opatření | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Hodnota měny | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Zelené investice | Short | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | High | Rostoucí trend | Politbyro | TIPS | Beta | Sójové boby | OECD | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Společnost Rosněfť | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | Těžba ropy | Frustrace | Zakladatel | Příliv kapitálu | Nákupní příležitost | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Historická data | QE | Investice do ropy | MT4 | Focus | Růst tržeb | Spojené království | Světová banka | Mexické peso | Cena | Skluz | Vlny koronaviru | Německo | Digitalizace | Bund | Krach | MJ | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Obchodní partner | KKR | Evropské indexy | Americký trh | Zahraniční společnosti | Arm | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | BAT | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Partners | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Obnovení důvěry | Jefferies | Bankovní vklady | Žádné dividendy | Upisování | Možnost diverzifikace | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Zbrojovky | Tweety | Erste | Rezervy | Podnik | Pasivní investování | Valné hromady | Zavedení cel | Zelené energie | Hliník | Debata | Server CNBC | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Čínský vývoz | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Fiskální stimuly | Báze | Zlato | Ekonomika | Ján Hájek | Inflace v Německu | Strategické partnerství | Geopolitika | Hlavní rizika | SEC | Střední podniky | Indikátory | Kultura | Balkán | Výhled na rok 2024 | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Portfolio manažeři | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Intel | LTRO | Certifikace | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Příjmy světových firem | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Snižování počtu zaměstnanců | BlackRock | Buy | Akcie ČEZ | Francouzské akcie | Výrobci čipů | Země G7 | Zisky společnosti | Vypuknutí pandemie | Více příležitostí | Vlády | Americká vláda | Express | Ostatní komodity | Širší trh | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | FIXED | Fundamenty | Udržitelné investování | Bankrot | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Výplaty dividend | Černá labuť | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Datová centra | Analýza | Umění | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Světové akciové trhy | Vyšší ceny ropy | Manažer fondu | XTB | Meta Platforms | Manažeři fondů | Asijské akciové trhy | CAPEX | Index MSCI All Country World | Německé státní dluhopisy | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Ekonomická expanze | Objem transakcí | OCI | Konvertibilní dluhopisy | Příprava | LES | Creditas | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Výrobce čipů | Hillary Clintonová | Robert Habeck | Vyšší volatilita | Hedge | Silná poptávka | Market | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Varianta delta | Theresa May | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Support | Farmaceutické společnosti | Nezaměstnanost mladých | Výzkum a vývoj | Transparentnost | Vláda USA | Zajímavé výnosy | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Škrty dividend | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Vysoké výnosy | Služby | Volný čas | Spotřební zboží | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Evropská banka | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Bohatý | Největší pokles | Nákupy aktiv | Politická krize | Spotřebitelé | Výstupy | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Přecenění | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Force | Akcie v Hongkongu | Investiční ředitel | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Beyond Meat | Spotřebitelská poptávka | Vyvážené portfolio | Volatility trhu | Nová vláda | Dluhové trhy | Nařízení | Zavedení eura | Snižování daní | Bond | Emise uhlíku | Rostoucí náklady | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | IPO | Tržby z prodeje | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | P.A. | Levné akcie | Předseda | Pokles poptávky | Generace Z | Hospodářské výsledky | Emitent | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Cenové stropy | USD | Co bude dál? | Volatilita na trzích | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Čínské banky | Viry | Cestování | Ekonomický dopad | Split | Významné změny | Růst aktivity | Contango | Zvýšení daní | Technologické tituly | Nové příležitosti | NextEra | PayPal | Společnosti v indexu | Čínské úřady | NASA | Inflace ve Spojeném království | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Výroční zpráva | Odvětví polovodičů | Silný dolar | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Tencent | iPhone | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | AUM | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Paul Jackson | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rozsah škod | Rotace | Kupní síla | CZ | Earnings | YCC | Australský dolar | Pokles investic | Rallye | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Nákupy akcií | Období zvýšené volatility | Růst spotřebitelských cen v USA | ANO | Emise skleníkových plynů | Pokles eura | Magnificent Seven | Hospodářské oživení | Americká společnost | Economic | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Rezidenční nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Manažeři společnosti | Stimulační program | Markets | Dezinflační proces | Refinitiv Eikon | Repo operace | Růst spotřebitelských cen v Německu | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Oslabování amerického dolaru | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Navýšení sazeb | Ruská invaze | ISIN | Nejistota | CME | CMA | Monetizovat | Kryptoměna | Ekonomie | Los Angeles | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Federal Reserve | Vystavení riziku | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Zamyšlení | Blue chips | Nízké ceny ropy | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Čínští investoři | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Voda | Splatnost | Výkonnost akcií | Vysoká poptávka | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Hardware | IMPOSSIBLE | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Čínský export | Swiss Life Select | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | World Bank | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Referendum | Cykly | Politická opatření | Lockdowny | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | ARM | PBOC | Firemní dluhopisy | Politické riziko | Bank of America Merrill Lynch | REIT | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Řízení kapitálu | Výnosy 10letých dluhopisů | MasterCard | Globální trh | SVB | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Správce aktiv | Poptávky po ropě | Cloudové služby | Jak investovat | Spotové ETF | Vedlejší účinky | Prodeje | Pracovní síly | Komunistické strany | Logistické společnosti | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Ekonomické prostředí | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Šperky | Put | Norfolk | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Emitenti | Ovlivňování | Strukturální změny | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Vlastnictví | Nadnárodní společnosti | Úřady | Američané | Čínské investice | Nízká inflace | Globální akcie | Enel | CNBC | Rozhodnutí Číny | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Indonésie | Ocenění | News | Maya Bhandariová | Řízení portfolia | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Fidelity Crypto
Fidelity Digital Assets
Fidelity European Fund
Fidelity European Trust
Fidelity Fund
Fidelity Funds
Fidelity Funds - Global Technology
Fidelity Funds – Global Technology
Fidelity Funds - Global Technology A-EUR
Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD

Následující klíčová slova

Fidelity Investment
Fidelity Investments
Fidelity Leading Indicator
Fidelity Management & Research
Fidelity National Information Services
Fidelity National Information Services (FIS)
Fidelity Select
Fidelity Select 50
Fidelity Solutions & Multi Asset
Fidelity Water Sustainability
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít