Středa 10. července 2024 12:18
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Lenka Kalivodová

img

Ranní okénko - Fed bude avizovat rychlejší ukončení nákupu aktiv

15.12.2021 Fed by měl na svém dnešním zasedání oznámit zrychlení stahování programu nákupu aktiv z trhu, což mu otevírá cestu k možnosti dřívějšího navýšení úrokových sazeb. Kromě amerických maloobchodních tržeb, které si patrně i v listopadu připsaly meziměsíční přírůstek, je dnešní ekonomický kalendář prázdný.
img

Ranní okénko - Průmysl eurozóny a výrobní inflace USA

14.12.2021 Dnes se dozvíme výsledek výkonu průmyslu v eurozóně během října, který si měl po slabých předchozích dvou měsících polepšit. Z USA dorazí listopadové ceny výrobců, které potvrdí pokračující inflační tlaky ve výrobě. V Česku vyjde údaj o říjnové platební bilanci, jež měla setrvat ve schodku. Finanční trh nadále vyhodnocuje zprávy o vývoji pandemie a připravuje se na dva dny monetární politiky, kdy zítra zasedá Fed a ve čtvrtek ECB.
img

Ranní okénko - Pozornost trhu se upíná na Fed a ECB

13.12.2021 Pozornost bude tento týden patřit centrálním bankám. ECB patrně oznámí záměr ukončit pandemický program PEPP v březnu 2022, současně ale bude indikovat alespoň dočasné navýšení standardního programu APP, aby zamezila abruptnímu ukončení nákupu aktiv. U Fedu očekáváme zvýšení tempa taperingu (tj. snižování objemu nákupu aktiv).
img

Ranní okénko - Kam se vydá inflace?

10.12.2021 Údaj o české inflaci se vzápětí dozvíme. Čekáme další nárůst meziroční dynamiky z 5,8 % na 6,4 %. Nejsilnější přírůstky očekáváme od cen potravin a pohonných hmot. Nicméně růst očekáváme víceméně plošný a nahoru se tak posune i jádrová inflace, která v říjnu dosáhla na 6,6 %. Nutno podotknout, že u celkové míry inflace, tedy té, co zahrnuje i potraviny a energie, panuje tentokrát značná nejistota. To ostatně odráží i nebývale vysoký rozptyl odhadů, od 5,2 % až po 6,4 %.
img

Ranní okénko - Trh práce v USA se pozvolna normalizuje

09.12.2021 Ekonomický kalendář je den před zveřejněním inflace v Česku i USA poklidný. Nabídne pouze údaje o zahraničním obchodu v Německu a počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. V Maďarsku centrální banka patrně znovu navýší týdenní repo sazbu. Koruna se již od minulého čtvrtka drží poblíž EUR/CZK 25,42, přičemž do konce roku očekáváme její další posílení blíže k 25,00.
img

Ranní okénko - Česká míra nezaměstnanosti patrně pokračuje v poklesu

08.12.2021 Globálně toho dnešní ekonomický kalendář moc nenabízí, za to ze středoevropského regionu dorazí klíčové informace. V Polsku bude jednat centrální banka o nastavení úrokových sazeb. Její guvernér se nedávno nechal slyšet, že inflaci nevnímá jako přechodnou a banka proti ní musí dále zakročit. Polská inflace v listopadu překvapila skokem až na 7,7 %, a proto očekáváme, že dnes bude hlavní úroková sazba navýšena o 50bb na 1,75 %.
img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
img

Ranní okénko - Inflaci rozhodí energie, může překvapit oběma směry

06.12.2021 Po poněkud zvláštní měsíční statistice z amerického trhu práce, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady a míra nezaměstnanosti i tak citelně poklesla, nás čeká týden bohatý na data z české ekonomiky. Dorazí jak měsíční ukazatele z reálné ekonomiky, tak údaje o z trhu práce a statistika inflace, u které panuje nejistota, jak ji v listopadu nakonec ovlivní energie.
img

Ranní okénko - Zajímavý vývoj výnosové křivky v USA

03.12.2021 Český ekonomický kalendář je prázdný, na smršť dat si počkáme až do příštího týdne. V eurozóně zazní výsledek maloobchodních tržeb za říjen. Čeká se růst o 0,3 % meziměsíčně po předchozím poklesu o 0,3 %. Ovšem citelně horší výsledek v Německu indikuje možnost negativního výsledku i pro eurozónu jako celek, i když nutno zmínit, že rozkolísanost výsledků napříč členskými státy v posledních měsících není neobvyklá. Avšak pozornost finančního trhu směřuje dnes jednoznačně do USA, kde je na řadě měsíční statistika z trhu práce. Ta přichází v zajímavý moment, tedy poté, co od Jerome Powella v posledních dnech dorazily více jestřábí komentáře.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně se rychle blíží k 20 %

02.12.2021 Ceny výrobců v eurozóně by měly za říjen vykázat další svižný růst. V meziročním srovnání se dostanou do blízkosti 19 %, aktuálně jsou na 16 %, již tak rekordní úrovni. Z eurozóny a posléze i z USA dorazí informace z trhu práce – v eurozóně se dozvíme míru nezaměstnanosti za říjnové období a na druhé straně oceánu vyjde týdenní statistika o počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Finanční trh se od prvních zpráv o nové variantě Covidu v závěru minulého týdne již zklidnil. Česká koruna již stihla oproti euru sestoupit ze slabší úrovně okolo 25,70, kam ji obavy ze zhoršení pandemie vyhnaly. Aktuálně se obchoduje za 25,46 za euro, zhruba stejně jako v polovině uplynulého týdne. V posilování pokračovaly i měny regionu – polský zlotý a maďarský forint.
img

Ranní okénko - Český PMI, HDP a inflace v eurozóně

01.12.2021 Z českých ekonomických dat je dnes na řadě index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (PMI) a odpoledne Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Listopadový PMI výsledky již dorazily také pro regiony Číny, což investorům slouží jako další dílek skládačky k posouzení, v jakém stavu se nachází globální ekonomické oživení. Tamní PMI v průmyslu mírně poklesl z 50,6 na 49,9 bodů, přičemž trh čekal stabilitu.
img

Ranní okénko - Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje možnost odchylky pro eurozónu

30.11.2021 ČSÚ vydá zpřesněný údaj o HDP za Q3. Následovat bude i Francie, Polsko a další státy EU. V eurozóně se očekává zveřejnění listopadové inflace. Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje šance, že i souhrnné číslo pro eurozónu nakonec převýší predikovaných 4,5 %. V USA jsou na řadě indikátory sentimentu hodnotící důvěru spotřebitelů a náladu v průmyslu. I zde budou negativně působit vyšší ceny ve výrobě, ale i pro spotřebitele.
img

Ranní okénko - Inflaci v eurozóně dále navýší energie

29.11.2021 Co měl být poklidný den na finančních trzích během svátků v USA se zvrtl do výprodejů. Akciové indexy v pátek klesaly, cena ropy spadla nejníže od září a výnosy státních dluhopisů se snížily s přesunem kapitálu do bezpečných přístavů. Na domácí půdě zvýšené riziko způsobené obavami z šíření nové mutace koronaviru reflektovala koruna, která oproti euru oslabila až k 25,70.
img

Ranní okénko - Německá spotřebitelská důvěra se snižuje

26.11.2021 Dnešní ekonomický kalendář je zcela prázdný a patrně nejzajímavější tak bude sledovat epidemický vývoj v Česku i v blízkém okolí. Po včerejším vyhlášení nouzového stavu a nové várky nadále relativně umírněných restrikcí dorazil čtvrteční údaj o počtu nově nakažených, který opět překonal dosavadní rekord. Na trhu je znatelná významná nervozita ohledně možnosti tvrdšího lockdownu v zemích střední Evropy, byť tuto eventualitu česká vláda dosud nepřipouští. Pokud by ji epidemické statistiky ovšem přinutily tento pohled přehodnotit, lze očekávat další odliv kapitálu do bezpečnějších regionů.
img

Ranní okénko - Pozitivní data z americké ekonomiky

25.11.2021 V USA je dnes Den díkuvzdání a obchodování na finančním trhu by tak mělo být spíše poklidné. Ještě před tím ale z americké ekonomiky včera odpoledne stihly dorazit povzbudivé zprávy. Růst HDP v Q3 21 byl revidován mírně nahoru z 2 na 2,1 %. Osobní příjmy vzrostly více, než se čekalo, a to i po odpadnutí některých fiskálních podpůrných opatření. A také osobní výdaje rostly nad očekávání navzdory svižné inflaci. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zaznamenaly pouze nízký přírůstek, dokonce mírně pod hodnotami obvyklými pro předpandemické období. Nicméně za nečekaným výsledkem mohly stát sezónní faktory, jako právě zmíněný blížící se Den díkuvzdání.
img

Ranní okénko - Ceny německých výrobců vyhnaly extrémně vysoko energie

19.11.2021 Ani dnešek toho z pohledu ekonomických dat moc nenabídne. V Německu byly dnes ráno zveřejněny ceny výrobců za říjen, které stejně jako v případě ČR překvapily výrazně silnějším nárůstem. Další údaje dorazí jen z regionu, kde polský statistický úřad vydá data o zaměstnanosti a růstu mezd. Jedná se o důležitý údaj, jelikož právě Polsko společně s Maďarskem a Českem zažívá zvýšené inflační tlaky, které utahující se trh práce může dále podporovat. Výhled vývoje inflace vypadá pro region obdobně: inflace se do konce roku či začátku 2022 zvýší, se zpomalováním počítáme až ve druhé polovině roku.
img

Ranní okénko - Registrace nových automobilů pokračují v meziročním poklesu

18.11.2021 Po včerejším státním svátku nás ve zbytku týdne nečekají žádné významné makroekonomické údaje, ať tuzemské či globální.
img

Ranní okénko - Report z amerického trhu práce

05.11.2021 Den dnes odstartoval německý statistický úřad zveřejněním údajů o výkonu průmyslové výroby za září, která meziročně poklesla o 1 %. Další v pořadí jsou tuzemské maloobchodní tržby, které budou se zpožděním zveřejněny i pro eurozónu jako celek. Z globálního ekonomického pohledu je dnes stěžejní měsíční statistika z amerického trhu práce. Tamní úrokové swapy, především ty s kratší splatností, v posledních dnech rostly na pozadí očekávání možná až dvojího zvýšení úrokových sazeb už během příštího roku, což je v rozporu s komunikací Fedu, který hlásí delší stabilitu sazeb. Fed akci odkládá z velké části právě kvůli tomu, aby neohrozil zlepšování situace na trhu práce.
img

Ranní okénko - Na řadě jsou údaje o HDP v Evropě

29.10.2021 Dnes vyjdou údaje o HDP z několika evropských ekonomik včetně české. S chybějícími komponenty do výroby se obecně počítá s tím, že průmysl potáhne ekonomiky dolů, zatímco spotřeba (především v sektoru služeb) tento negativní dopad vykompenzuje. Riziko proto existuje především pro průmyslově orientované ekonomiky, jako například Česko. Po včerejším zveřejnění v USA, kde HDP skončilo pod odhady, dnešní den odstartovala Francie na pozitivní vlně. Oproti 2. čtvrtletí ekonomika rostla namísto očekávaných 2,2 % o 3 %.
img

Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI

22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
img

Ranní okénko - Potíže v automobilovém průmyslu se odrazí v dnešních ekonomických datech

15.10.2021 Závěru týdne dominují ekonomická data z USA v čele s maloobchodními tržbami a průzkumem mezi spotřebiteli od University of Michigan. V eurozóně dnes kromě statistiky zahraničního obchodu vyšel údaj o registraci nových automobilů. Těch se aktuálně vyrábí v důsledku přetížených dodavatelských řetězců méně a poptávka zůstává nenaplněna. Není proto překvapující, že i počet nových registrací meziročně klesá, v srpnu o 19 % a v září o 23 %. Snížení výroby aut a nadále vysoké ceny výrobních komponent tlačí ceny nových vozů vzhůru, sekundárně i na trhu s ojetinami. Jedná se o dopad pandemií zažehnutých potíží v dodavatelských řetězcích, které výhledově odezní a s tím i cenové tlaky. Můžeme tak hovořit o pouze přechodném růstu cen automobilů. Na druhé straně se ale již formují cenové tlaky, které nejsou přechodné, ale spíše strukturální, kdy se automobilový průmysl nachází ve zlomovém bodě přechodu ze spalovacího motoru na alternativní pohon, což má potenciál tlačit ceny vozů po nějakou dobu vzhůru i po odeznění pandemických efektů.
img

Ranní okénko - Fed bude sledovat, zda americký trh práce již „dostatečně“ pokročil

08.10.2021 Měsíční data z české ekonomiky za srpen dnes doplní maloobchod. Po včerejším průmyslu a zahraničním obchodu, které vykázaly slabší než očekávaný výkon, se očekává povzbudivý výsledek. Na rozdíl od výrobní strany ekonomiky maloobchodu tolik nestojí v cestě nedostatek výrobního materiálu. Čekáme dohánění ztrát především v sektoru ubytování a stravování, který se v polovině léta ještě nacházel pod předpandemickou úrovní. Vysokofrekvenční data o karetních transakcích indikují pokračující trend větší obliby nákupů přes internet. Na druhé straně budou statistiku zhoršovat prodeje automobilů, jak ukazuje srpnový úpadek registrací osobních vozidel. Těch je vlivem problémů v dodavatelských řetězcích nedostatek a nižší počet registrací proto nelze s jistotou odůvodnit poklesem poptávky.
img

Ranní okénko - PMI poskytne nové údaje o problémech v dodavatelských řetězcích

01.10.2021 Z českých údajů je dnes na řadě PMI ve zpracovatelském sektoru a měsíční statistika státního rozpočtu ke konci září. ČNB včera přistoupila k razantnímu kroku, když navýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bp na 1,50 %. Silnější, než předpokládané navýšení vedlo ke skokovému posílení koruny vůči euru z 25,50 na 25,30. Aktuálně se kurz pohybuje u 25,34. Vzhůru se po rozhodnutí vydaly také výnosy státních dluhopisů. Ze zahraničních událostí je dnes nejdůležitější inflace v eurozóně. Z USA odpoledne dorazí statistika osobních příjmů a výdajů.
img

Ranní okénko - Evropské PMI spíše zklamaly

24.09.2021 Dnešní den zahájíme zářijovým vydáním konjunkturálního průzkumu od Českého statistického úřadu. Zde jsme se v srpnu dočkali protichůdných signálů, když narostla spotřebitelská důvěra, zatímco ta podnikatelská vykázala pokles. Právě v podnikatelské sféře patrně nelze zázraky čekat ani tentokrát, když se předchozí problémy s nedostatky výrobních vstupů spíše dále prohlubovaly. Spotřebitelé by ovšem vzhledem k nadále prakticky neexistující nezaměstnanosti a rostoucím mzdám optimismus ztrácet nemuseli.
img

Ranní okénko - ČNB pokračuje v jestřábích signálech

22.09.2021 Dnešní den zahájíme informací o zářijové evropské spotřebitelské důvěře. Ta se ze dna dosaženého v dubnu 2020, kdy dosáhla -21,9 bodu, stačila vyškrábat až na -3,30 v letošním červnu, čímž nejen že překonala předpandemickou úroveň, ale zároveň dosáhla rekordu od ledna roku 2018. Od té doby ovšem opět klesá a podle tržního odhadu bude klesat i nadále. Po srpnových -5,3 se tak tentokrát čeká -5,9 bodu.
img

Ranní okénko - Evergrande straší trhy

21.09.2021 Dnešní makroekonomický kalendář mnoho vzrušení nenabízí a zavděk tak budeme muset vzít měnověpolitickým zasedáním maďarské centrální banky. Ta si v červnu přisvojila titul první měnové autority v regionu, která zahájila post-pandemický cyklus zvyšování sazeb, když jen těsně předběhla Českou národní banku. Maďaři ani od té doby nelenili a ke zpřísnění politiky sáhli ještě dvakrát, čímž se základní sazba zvýšila z původních 0,60 až na aktuálních 1,50 %. Další krůček se očekává i tentokrát, když trh sází na 1,75 %, zatímco naši maďarští kolegové očekávají rovnou 1,80 %.
img

Ranní okénko - Přichází týden předstihových indikátorů

20.09.2021 Týden začíná poněkud ospale a prvním zajímavým makroekonomickým údajem bude až středeční informace o evropské spotřebitelské důvěře. Ta by měla v září podle odhadů klesnout ze srpnových -5,3 na -5,9 bodu. To je sice nemilá vyhlídka, ovšem i nadále by se tak jednalo o lepší výsledek, než jaký jsme sledovali těsně před vypuknutím pandemie (-6,4 v únoru 2020), a zároveň je to více, než činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Ranní okénko - Mora zvažuje 50bb

17.09.2021 Dnes nás čeká z makroekonomického pohledu líný pátek. Jediným střípkem nových dat bude zářijové vydání průzkumu sentimentu amerických spotřebitelů z dílny University of Michigan. Tento index utržil v létě letošního roku poměrně tvrdou ránu, když pod tlakem mutací koronaviru, nadále neutěšené nezaměstnanosti a svižné inflace nálada Američanů poklesla z červnových 85,5 až na srpnových 70,3 bodu. Mezitím ovšem začala americká inflace alespoň kosmeticky brzdit a plošné epidemické restrikce zavedeny nebyly, což by mělo domácnosti trochu povzbudit. Trh tak nyní vyhlíží nárůst směrem k 72 bodům, což by ovšem ve srovnání s pětiletým průměrem (91,5) stále příliš oslnivé číslo nebylo.
img

Ranní okénko - Nálada amerických zpracovatelů se prudce zlepšila

16.09.2021 Dnešek zahájíme informací o dynamice cen českých průmyslových výrobců za měsíc srpen. Zdražování v tomto sektoru v uplynulých měsících nabralo svižné tempo, což je vývoj pozorovatelný i ve většině ostatních zemí. Vzhledem k nadále ucpaným dodavatelským řetězcům a nedostatkovým výrobním vstupům předpokládáme, že růst cen dále zrychlí, a vyhlížíme 9,0 % meziročně. Trh pak čeká jen o tři desetinky pb méně.
img

Ranní okénko - Den ve znamení průmyslu

15.09.2021 Dnešní den zahájíme informací o průmyslové výrobě v zemích eurozóny za měsíc červenec. Zde trh vyhlíží růst o 0,6 % meziměsíčně, což by vzhledem k nadále působícímu efektu snížené srovnávací základny znamenalo impozantních 6 % meziročně. I v Česku jsme navzdory pokračujícím zádrhelům v dodavatelských řetězcích byli svědky poměrně vydařeného července, ovšem těžko bychom v tomto hledali obrat v trendu – evropský i český průmysl budou zřejmě po zbytek roku citelně limitovány právě chybějícími součástkami a materiálem.
img

Ranní okénko - Kam se vydá americká inflace?

14.09.2021 V Evropě se dnes z makroekonomického pohledu nic významnějšího neodehraje, a pro data tak musíme za oceán. Jako první dorazí ze Spojených států srpnový průzkum optimismu mezi malými podniky z dílny NFIB. Ten by měl podle trhu kosmeticky poklesnout a po červencových 99,7 bodech tentokrát dosáhnout na 99,0. Za pětiletým průměrem by tak index zaostal o více než tři body a zhruba pět bodů by mu scházelo i k před-pandemické úrovni. Hlavní obtíží, kterou americké malé podniky v poslední době reportují, je přitom nedostatek kvalifikovaného personálu. Na tamním trhu práce přitom nadále zůstává relativně velké množství nezaměstnaných, ovšem jejich kvalifikace a preference se aktuálně s potřebami podniků do značné míry míjejí.
img

Ranní okénko - Čeká nás hlavně americký týden

13.09.2021 Prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tohoto týdne bude úterní spotřebitelská inflace v USA. Ta v červenci dosáhla meziročně 5,4 % a po dlouhém období zvyšování tak konečně stagnovala. Tentokrát si trh od cenové dynamiky slibuje dokonce mírný pokles, když vyhlíží 5,3 %. Skutečný údaj bude tentokrát trhem velmi bedlivě sledovaný, jelikož pokud by skutečně začala inflace – byť mírně – slábnout, jednalo by se o podpůrný argument pro pozici, kterou hájí americká centrální banka. Ta dosud nepřistoupila ani k náznakům blížícího se tlumení monetární podpory, jelikož právě momentálně zvýšenou inflaci považuje za přechodnou, a tedy nevyžadující reakci.
img

Ranní okénko - Inflace z pohledu Fedu již "dostatečně pokročila", ale co s druhým dílem mandátu - zaměstnaností?

03.09.2021 Z pohledu finančního trhu je dnešek vrcholem týdne – v USA bude zveřejněna měsíční statistika z trhu práce. Jeho vývoj je nyní hlavním vodítkem pro rozhodnutí o načasování snižování tempa nákupu aktiv, jelikož inflace dle Fedu již tento krok opodstatňuje. Nicméně kromě inflace a trhu práce, které spadají do duálního mandátu Fedu, budou centrální bankéři brát v potaz i širší ekonomické prostředí. Z globálního pohledu o něco méně zajímavé téma bude dnešní zveřejnění růstu tuzemských mezd za 2Q21.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce

02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.
Související klíčová slova: Banco Santander | Firemní sektor | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Uvolněné měnové politiky | Dezinflace v Německu | Fed Business Outlook | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Snižování stavů | Vývoj | USA inflace | Češi | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Allianz | Zasedání Bank of England | Ošetřovné | DPH | Marsh & McLennan | General Dynamics | EUR | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Přemýšlení | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Automobilový sektor | Výkyvy | Itálie | Stoxx | PEPP | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Volatilní | Prognóza americké centrální banky | Inflace v září | Evropské centrální banky | T-Mobile | Nabídkové tlaky | Zasedání ČNB | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Oživení ekonomiky | Investice | US Bancorp | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nálada v ČR | Návrat inflace | ServiceNow | Lednová inflace | Volatilní vývoj | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Blackstone | Prognózy | Šéf Fedu Powell | Výkon ekonomiky | Broadcom | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Vývoj české inflace | Člen bankovní rady ČNB | Evropský index | Nákupy aktiv | Výraznější impuls | Zvýšení minimální mzdy | Reálné ekonomiky | Uvolňování měnové politiky | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | General Electric | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Český průmysl | PMI z Německa | Akcie společnosti | Uzdravování | Tuzemské hospodářství | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Stav trhů | Výnos | Investorský sentiment | Zpřesněné údaje | Brent | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | IHNED | Americký akciový trh | Klíčový údaj | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Překvapivý růst | Elektrická energie | Posílení | Zastavení dodávek plynu | Nová makroekonomická prognóza | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Výrobní ceny v eurozóně | Americká nezaměstnanost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ceny ve výrobě | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Projekce | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Výkon | Unie | FTX | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Prognóza | Vývoj státního rozpočtu | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | HDP v USA | Představitelé ECB | NBC | Micron | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Bankovní rada ČNB | CISCO | ZEW index | Burzy | Pesimismus | Americké ekonomiky | Snížení dluhu | Události tohoto týdne | Odliv kapitálu | Bayer | Dot plot | Evropské PMI | Prodeje aut | Posílení koruny | USD | Export | Stav devizových rezerv | Deficit zahraničního obchodu | Zastavení poklesu | Nové mutace | Vývoj ceny zemního plynu | Jestřábí komentáře | Vládní opatření | Na burze | Šok | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Rozvahy Fedu | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Zadlužení v eurozóně | Snižování cen | Ekonomická aktivita | Kofola | Maďarsko | Úroková sazba | Výše devizových rezerv | TJX Companies | Růst výrobních cen | Tovární objednávky | Vyšší mzdy | Swapy | Cenové tlaky | Zhoršování situace | Český běžný účet | Program nákupu aktiv | Zvýšení sazeb | Výsledek inflace | Šíření mutace | Vládní výdaje | Covid | Nervozita | Obchodování na finančních trzích | Pozitivní zprávy | Ekonomika oživuje | Růst cen ropy | Výrobní ceny | Marek Mora | Tržní reakce | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Nejistoty | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Coca-Cola | Nvidia Corp | Index PPI | Automobilky | Euro Stoxx 50 | Zisk | Zlepšení sentimentu | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Část zisků | Cenový růst | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Lepší výsledky | Forward guidance | Den díkůvzdání | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Boom | Mimořádná opatření | Nastavení úrokových sazeb | Německá spotřebitelská důvěra | Asijské burzy | Růst německé ekonomiky | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Riziko recese | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Americký S&P 500 | Investiční | Průzkum | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Meme akcie | Německý DAX | Den D | Hlavní události | Výrobní index ISM | Ekonomický vývoj | Telekom | UnitedHealth Group | TRY | Data z ekonomiky | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | Zpráva | Bohatý | Představitelé Fedu | Futures | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Česká měna | Obchodování | Zasedání Fedu | JOLTS | Meta | S&P Global | Nabídka | Rozhodnutí ČNB | Management | Posilování eura | Podpora | ZEW | Reálná mzda | Dobré výsledky | Získávání peněz | Centrální banky | Polská vláda | Německé ceny | Eurostat | Zprávy | Investiční aktivita | Tovární objednávky v USA | TLTRO III | Island | Turecká lira | Přebytek obchodní bilance | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | Medián | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Distribuce | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | 3M | Nejdůležitější události | Silný růst | Měsíční report | Údaje o vývoji HDP | Průmysl v eurozóně | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | Pozitivní výsledek | Inflace v říjnu | Cena ropy brent | Listopadová inflace | Míra | Ekonom ECB | Nástroj | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Zápis ze zasedání Fedu | Tapering | Inflace v Česku | Technická recese | Inflační tlaky | Siemens | Waste Management | Bank of America | TIM | Odhady trhu | Zpřesněný odhad | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Francie | Epidemické situace | Objem exportu | Index cen průmyslových výrobců | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Obavy z recese | Výkonnost | HDP eurozóny | Údaje | Cenový šok | Klima | Nejvyšší přebytek | Report ADP | Výsledky společnosti | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Výsledky průzkumu | Vládní dluh | Průzkumy | Státní rozpočet | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Průmyslová výroba | AMC | Směřování | Srovnávací základna | Slabší koruna | První obchodní den | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Reakce trhu | FRA | Odliv dividend | Plyn | Home Depot | Cenová hladina | Centene | Ropa Brent | Nájemné | Pozitivní impulz | Výnosové křivky | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | Německý Ifo index | USD/PLN | Ekonomické události | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Maďarský forint | Schlumberger | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Eurodolar | Daně z neočekávaných zisků | Deficit rozpočtu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Maloobchod | Optimistická očekávání | Růst výnosů u dluhopisů | Obchodní partner | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Stavebnictví | Měsíční data | Brands | Směnárny | Rostoucí trend | Ekonomická situace | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | Akcie společnosti ČEZ | Turecká centrální banka | Nově zahájené stavby domů | Ruský plyn | Údaje o inflaci | Instituce | Constellation | Česká koruna | Data z americké ekonomiky | Úspory | LNG | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Situace | Ekonomická důvěra | Dopad pandemie | Běžný účet | Kongres | Oslabení koruny | Iberdrola | Zvýšení úrokových sazeb | Index cen výrobců | Ztráty zaměstnání | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Domácnosti | Apple | Růst výnosů | Trh | Změna trendu | Komise | University of Michigan | Crown | Technologické firmy | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Velké technologické firmy | Akcie firem | Výrazný růst | USD/CZK | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Korekce | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Moody's | Proinflační faktor | Prosincová inflace | Ceny zemního plynu | Pražské burzy | Snížení sazeb | Dobré zprávy | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | S&P 500 | Důvěra v eurozóně | Automobilový průmysl | Lowe's | Indikátory sentimentu | Stagnace | Makro | JDE | Philip Lane | ANO | Volatility | Zemní plyn | DOT | ProCent | Ceny zboží | Dezinflace | Inflace v listopadu | Snižování úrokových sazeb | Microsoft | Bancorp | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Příležitosti | Polská inflace | Zpomalování inflace | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Thermo Fisher Scientific | Členové Fedu | Růst tržeb | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | HDP v eurozóně | Ceny v průmyslu | CL | Vývoj inflace | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Německý index DAX | Nižší růst | CME Group | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | ADP report zaměstnanosti | ECB dnes | Vysoká hodnota | Futures kontrakty | Tržní odhad | Výpadky | Antivirus | Gazprom | Tržby | Centrální banka | Meta Platforms Inc | Polský zlotý | QE | Odhad vývoje HDP | MJ | Červnová inflace | Eurozóna | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Nejnovější údaje | 3M PRIBOR | Sazby ECB | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Activision | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Stabilita sazeb | Americká průmyslová produkce | Celkový výsledek | Prohlášení | TLTRO | PEPSICO | Německé ceny výrobců | Březnová inflace | Český maloobchod | Obchodníci | Maloobchodní tržby | Očekávání trhu | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Podcast | Růst HDP | Nákupní manažeři | Škoda | Guvernér Michl | Depozitní sazba | ISM | Souhrnný index | Předseda | Sazby beze změny | Americký index S&P 500 | Utahování měnové politiky | Boeing | Politická krize | Ekonomiky | Rychlý růst | Vývoj obchodní bilance | GameStop | Kurz eura vůči dolaru | JPMorgan Chase | Microsoft Corp | Nová data | Inflace v květnu | ČNB Vojtěch Benda | Zvýšení základní sazby | Čísla o inflaci | Řecko | Konjunkturální průzkum | Platební bilance | Snížení DPH v Německu | Debata | Jednání ECB | Květnová inflace | USA | Nová mutace koronaviru | Poptávková inflace | Americký průmysl | Cena | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Silný trh | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Zápis z posledního zasedání Fedu | Rozpočet | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Nvidia | Polská ekonomika | Bilance běžného účtu | Česká republika | Americký trh | Mercedes | Tržní očekávání | Index ISM | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká ekonomika | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Data z reálné ekonomiky | Růst mezd | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Index PX | Vánoce | Daně | Kofola ČeskoSlovensko | Moneta | Napětí mezi Ruskem a Západem | Mutace koronaviru | Rizika | ECB | České HDP | Pokles indexu | Bristol-Myers | Česká ekonomika | Proinflační rizika | Finanční prostředky | Verizon | Zisky | HICP | Konsensus | Konsenzus | Conference Board | Výše úrokových sazeb | Allianz SE | USD/TRY | Blizzard | Vývoj HDP | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Situace na trhu práce | Tuzemská inflace | Forward | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Euro STOXX | Přecenění | Turecký prezident | Trh práce v USA | Růst cen | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Dluhový strop | Cenový pohyb | Měnová politika | Vysoké inflace | PMI ve výrobě | Repo sazby | Společnosti Netflix | Ekonomická nálada | IFO index | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Ekonomka | Index inflace | Philadelphia Fed | Nálada spotřebitelů | Guvernér | Occidental | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Republikáni | Cenový propad | Tempo inflace | Poptávka | Express | Index Exportu | Konec dezinflace | Hodnoty měny | Obchodování na akciových trzích | Investor | Průměrná mzda | Malé podniky | Hlavní ekonomické události | Naše prognóza | Zvýšení inflace | Ekonomická data z USA | Odhodlání | Technologický Nasdaq | Bod | Počasí | CSX | Shares | Silnější koruna | GfK | PRIBOR | Obchodování dnes | Co bude | Únorová inflace | NEST | RBI | Philadelphia Fed index | Nord Stream | EMU | Payrolls | Bankéři | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Marže | Účet platební bilance | Využití kapacit | ROCE | Dna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Participace | Státy EU | DAX | HDP | Tisková konference Fedu | Předběžné výsledky | Koupěschopnost | Odhad růstu ekonomiky | Prosus | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Důvěra v českou ekonomiku | Zkušenosti | Vzrušení | Bilance zahraničního obchodu | Signály | Omikron | Reálné příjmy | Micron Technology | Lira | Načasování | TJX | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Manufacturing PMI | SAP | Rezervy | FX | Index PMI | Ekonom | Česká průmyslová výroba | MPSV | Američané | Kurz | Raiffeisenbank a.s. | Zasedání amerického Fedu | Indexy PMI | Vývoj komodit | Restrikce | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Problémy v bankovním sektoru | Deficit státního rozpočtu | Nejhorší výsledek | Proinflační | Euro | Datový kalendář | Politické rozhodnutí | Deere | Pilulka Lékárny | Přerušení dodávek ruského plynu | Predikce | PMI ve službách | Activision Blizzard | Citigroup | Spojené státy americké | Christine Lagarde | Hospodářství | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Ohlédnutí | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Automotive | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Prodeje existujících domů | HCOB | EU | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Převis | Inflace v Německu | Koronavirové krize | Vývoz | Americké ceny | Recese | Akciové futures | Empire State Index | ASML | Německý ZEW index | Erdogan | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Spekulace | Meziměsíční inflace | Nominální mzda | Růstový trend | Hodnota indexu | Nálada na akciových trzích | Balance | Kurz eura | Zpráva z amerického trhu práce | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Ceny potravin | 1D | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Základní sazby | Rostoucí inflace | Pozitivní výsledky | PMI indexy | Bondy | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Rostoucí ceny | Trend | Oslabení | Míra inflace | Windfall tax | Zdražování ropy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Finanční situace | Verizon Communications | HDP Francie | Ceny benzínu | Nemovitostní trh | Schodek | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | M2 | Zpřísnění měnové politiky | Průmysl | Americké akcie včera | Výrobní inflace | Tempo růstu | Snížení daně | Nejnovější údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Biliony | Akciové trhy | České dluhopisy | Struktura HDP | T-Mobile US | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | UnitedHealth | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | APP | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Zasedání České národní banky | Výsledek obchodování | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Klid | FOMC | Ceny v zemědělství | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Business | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Philadelphia Fed Business Outlook | Pokles cen | Automatic Data Processing | Goldman Sachs Group | Index euro | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Holubičí tón | Výsledky voleb | Nový týden | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Sentix | | Německý statistický úřad | Pracovní den | Pandemická situace | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Ekonomika Španělska | Řetězce | Schwab | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Růst úrokových sazeb | Politika | Akcie ČEZu | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Deutsche Telekom | Nike | Forint | Evergrande | Německý průmysl | Další vývoj | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Akcie | Nálada | Geopolitická rizika | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Přísná měnová politika | Devizové rezervy ČNB | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Výnosová křivka | Ekonomická data | Světové akciové trhy | Dobrá zpráva | Pandemický program | Nastavení sazeb | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Americký kongres | Výhled | Klesající cena | Americký akciový index | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Akciový trh | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Sentix index | Česká inflace | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Česká národní banka | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Šíření koronaviru | Zasedání bankovní rady | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Dlouhodobý trend | Walt Disney | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Riziko | Německé ekonomiky | Spread | Aktuální situace | New York | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Růst cen výrobců | Euro včera | ČNB dnes | Applied Materials | Šance | Míra inflace v eurozóně | Informace z trhu | Rekordní schodek | Objednávky | Constellation Brands | Navyšování cen | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Sazby | Index ekonomické aktivity | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Reinvestice | Heineken | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Stabilita | Zaměstnanost | Slovensko | Irsko | Energie | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Dividendy | Měna | Osobní výdaje | Dodávky plynu | Jasný signál | Údaje o HDP | Oslabení eura | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Ukončení nákupu aktiv | České maloobchodní tržby | Thomson Reuters | Tisková konference šéfa Fedu | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Dubnová inflace | Finanční trh | Růst poptávky | Velké ekonomiky | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | Uhlí | Data z Německa | Nové prognózy | Globální ekonomický kalendář | Tightening | Prodeje | Zlotý | Rusko | Ceny výrobců | Iracionální | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Zkušenost | Signál | Jerome Powell | Zdražování | ADP | Repo sazba | Kupní síla | Úbytek | Ropy | Historie | Nové žádosti o podporu | Základní sazba | Pracovní síly | NFIB | Člen bankovní rady | Výdaje | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Důchody | Maloobchodní tržby v listopadu | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Maloobchodní tržby v USA | Dynamika mezd | Historicky nejnižší | BlackRock | Negativní výhled | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Německá burza | Guvernér ČNB | Target | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká spotřebitelská důvěra | Vienna Insurance Group | Burze | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Ztráty | Inflační cíl | Sentiment na finančním trhu | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Úrokové swapy | Růst | Polská centrální banka | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Komodity | Pohyby cen | Stav trhu práce | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | VMware | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Index | Rychlý růst cen | Cenový index | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Pokles německé ekonomiky | ISM index | Zpracovatelský sektor | Dluhopis | Tvorba fixního kapitálu | Základní úroková sazba | Nálada na finančních trzích | Pražská burza | Procter & Gamble | Vlna omikronu | Podnikatelské klima | Micron Technology Inc | Zhoršování pandemické situace | Autozone | David Vagenknecht | Španělsko | Člen bankovní rady České národní banky | Analýza | Odvětví | Pracovní místa | Vyšší inflace v Německu | Vít Hradil | Česká vláda | Analytička | Ekonomika USA | Německé maloobchodní tržby | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Odhady analytiků | Akciový index S&P 500 | Americký index | Další pokles | Vyšší ceny ropy | Visa | Vývoj středoevropských měn | Americké centrální banky | Zemědělství | Snižování nákupu aktiv | Osobní příjem | Bloomberg | Omicron | Počet nezaměstnaných | Bydlení | Reálné mzdy | Santander | Nejnovější data | Pokles HDP | České koruny | Manažeři | Sektor služeb | Vysoké ceny energií | Státní svátek | Snižování sazeb | Zhoršení nálady | Inflace v Evropě | Pokles ceny | Zdražení ropy | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Hlavní ekonom | Hospodaření | Disney | Konec roku | Mzdová dynamika | Pokles české ekonomiky | Dezinflační proces | Míra nezaměstnanosti v Německu | Inflace v únoru | Akciový index | Přehled | Meta Platforms | Prognóza ČNB | Platební bilance ČR | Mzdy v ČR | Index pražské burzy PX | Index nákupních manažerů (PMI) | Bilance aktiv | Intuitive Surgical | Spotřebitelské ceny | Úroveň parity | Německo | Sada dat | Business Outlook | Walmart | Analytik | Růst české ekonomiky | Zadlužení | Proinflační riziko | Vice | Jan Frait | Chod ekonomiky | Aktivum | Rodinné rozpočty | Zprávy z ekonomiky | Nové zakázky | Nálada domácností | Výraznější pokles | Statistika | Celková nabídka | DPH v Německu | Vysoká inflace | Oživení německé ekonomiky | Pozice | Veřejný sektor | HDP v Evropě | Abbott Laboratories | Hospodaření českého státu | Evropské akcie dnes | Globální trhy | Ceny v eurozóně | MF ČR | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Výnosy českých státních dluhopisů | Dassault Systemes | Dluhopisový trh | Nonfarm Payrolls | České ceny | Šéfka ECB | Zpomalování americké ekonomiky | Index NFIB | Měnověpolitické zasedání | Šíření nákazy | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Nesoulad | Index euro stoxx 50 | Pražský PX | Index PCE | Podnikatelé | Časový horizont | Abbott | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Meziroční inflace | Tesla | Budoucnost | Banky | American Express | Česká nezaměstnanost | Pokles reálných mezd | Lepší zítřky | Merck KGaA | České ceny výrobců | Mzda | Největší pokles | Pozornost trhu | Lockdowny | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Astrazeneca | Evropský datový kalendář | Evropské země | Vývoj mezd | Poptávková strana | Hlavní ekonom ECB | Průmysl a zahraniční obchod | České mzdy | Nákup aktiv | Celková inflace | Opatření | Data ze Spojených států | Ceny energie | Retail | Úrokové sazby | Tvorba pracovních míst v USA | Bilance | Vývoj ceny | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | FED sazby | Poměrové ukazatele | Sezónní vlivy | Ministerstvo práce | Index nových objednávek | Cenový vývoj | Hike | Výsledky amerických voleb | Nominální růst | Vyšší inflace | Práce | Výroba aut | Výrobní náklady | Zápis ze zasedání ECB | Polský zlotý a maďarský forint | Směřování FEDu | Prognóza ECB | Index DAX | Zásobníky | PMI index | Maďarská centrální banka | Spojené státy | Americké ceny výrobců | Vývoj na trhu | Německá inflace | MF | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | Situace na trhu | Mzdy | Dopady pandemie | Vývoj cenové hladiny | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Rozvolnění restrikcí | Zlepšení | Volby do Kongresu | Americká burza | Vojtěch Benda | Data z ekonomiky USA | Zlato | Zveřejnění výsledků HDP | Zrychlení růstu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Belgie | ČR | Podniky | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Netflix | Tomáš Nidetzký | Příjmy domácností | Příliv přímých zahraničních investic | Dollar General | Očkování | Americký akciový index S&P 500 | Světové trhy | Růst cen průmyslových výrobců | Měnové podmínky | Průmysl eurozóny | Dodavatelské řetězce | Nová mutace | Český HDP | Tržby v eurozóně
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

LemBros Commodity Advisors
Lembros Commodity Advisors LLC
Le Monde
LEMOXTRADE
LEN
Lend
LEND
Lendahand Ethex
Lendahand Ethex Ltd
Lenka Hellingerová

Následující klíčová slova

Lenka Treglerová
Lennar
Lennar Corp
LENNOXTRADERS
Lenotec Fx
Lenovo
Lenovo Group
Lenovo notebook
LENOWAVE
LENOWAVE FX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít