Úterý 03. prosince 2024 18:20
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Fintokei StartTrader

Fundamentální pozadí

img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky

27.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
img

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami

27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí

26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.
img

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený

26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
img

Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024

25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, i když ve srovnání s párem EUR/USD měl ještě méně důvodů k růstu. Vzestupný kanál v hodinovém časovém rámci jasně ukazuje, že cena pět dní roste bez výraznějšího pullbacku. Ve čtvrtek prorazila a překonala úroveň 1,2787, která déle než tři měsíce sloužila jako horní hranice bočního kanálu. Je tedy velmi nadějné, že v časovém rámci 24H konečně uvidíme konec bočního pohybu. V tom případě by se ve střednědobém horizontu pravděpodobně mohl obnovit vzestupný trend.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

Pár USD/JPY ovládá nejistota

05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.
img

AUD/USD: Australský dolar následuje dolar

01.03.2024 Australský dolar v páru s americkou měnou tento týden aktivně ztrácí půdu pod nohama. Poprvé za poslední tři týdny převzali iniciativu medvědi na AUD/USD a způsobili obrat. V důsledku toho pár klesl do oblasti 64. čísla.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.
img

EUR/USD: Růstovému impulsu nelze věřit

27.02.2024 Na začátku nového obchodního týdne převzali nad párem EUR/USD opět kontrolu kupující a směřují k hladině rezistence 1,0890 (spodní linie cloudu Kumo na denním grafu). Připomeňme, že minulý týden se obchodníci pokusili tento cíl otestovat, ale zastavili se na úrovni 1,0889, načež iniciativu převzali prodávající. Svůj úspěch si však nedokázali udržet a páteční obchodování uzavřeli na úrovni 1,0821.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár GBP/USD zaznamenal v úterý pohyb nahoru. Britská měna měla na rozdíl od páru EUR/USD fundamentální pozadí, ale trh si ho vykládal vcelku zvláštně. Guvernér Bank of England Andrew Bailey přednesl projev, který byl jedinou významnou událostí dne. Můžeme předpokládat, že růst libry souvisel s Baileyho výroky, ale má to jedno "ale". Bailey mluvil spíš o vyhlídkách na snížení sazeb a také si všiml poklesu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Jinými slovy, trh měl reagovat spíš prodejem než nákupem libry.
img

Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky

16.02.2024 V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma.
img

USD/JPY. Falešný manévr

16.02.2024 Navzdory neuspokojivé zprávě o HDP se pár USD/JPY chová, jako by se nic nestalo. Medvědi navíc dokonce zorganizovali pullback ve směru dolů a využili tak všeobecné slabosti amerického dolaru. Ve čtvrtek dolar zjevně není v dobré kondici a klesá napříč trhem. Hlavními důvody jsou korekce a slabé údaje o maloobchodních tržbách (které rozebereme níže). Dynamika poklesu však není způsobena pouze poklesem dolarového indexu, ale i další, významnější okolností. Tou je skutečnost, že po nedávném prudkém růstu se pár obchoduje v "rizikovém pásmu". Představitelé japonské vlády už zase vyslovili transparentní náznaky, jejichž podstata se odvíjí od připravenosti provést měnovou intervenci, pokud bude jen nadále oslabovat. Obchodníci proto s testováním trpělivosti japonských úřadů nespěchají. Po otestování 150. hodnoty mnoho kupujících USD/JPY vybralo zisky, čímž vyvolali medvědí rollback.
img

Zlato kleslo pod psychologickou hranici 2 000 dolarů

15.02.2024 Zpráva o spotřebitelské inflaci ve Spojených státech, která byla zveřejněna v úterý a která byla silnější, než se očekávalo, potvrdila očekávání trhu, že Federální rezervní systém ponechá úrokové sazby na vysoké úrovni. V důsledku této zprávy došlo k poklesu žlutého kovu. Kombinace určitých faktorů však zlatu poskytuje určitou podporu a pomáhá omezit maximální pokles.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

Výhled pro GBP/USD na 12. února. Libra má příležitost k poklesu

12.02.2024 Měnový pár GBP/USD v průběhu pátku nadále vykazoval smíšené pohyby s nízkou volatilitou. Kotace opět reagovaly s linií Senkou Span B, která ve větší míře klesala směrem k ceně, než aby cena stoupala k ní. Nicméně britská libra proti předchozímu poklesu provedla 50% korekci, v jejímž rámci nakonec opustila boční kanál. Flat trend tedy skončil a můžeme očekávat pohyb směrem dolů. Otázkou je, zda je trh připraven na trend, a na základě toho, co jsme pozorovali v minulém týdnu, je těžké určit, kdy trend začal.
img

Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky

12.02.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů.
img

Bitcoin konsolidoval nad úrovní 44 000 USD: obnovila se býčí rally?

09.02.2024 Bitcoin se poslední týden a půl nacházel ve fázi konsolidace, přičemž cena byla uzamčena v úzkém rozmezí 40,5–43,4 tis. USD. Během tohoto období cena fluktuovala kolem 1 % a obchodní aktivita nepřesáhla 25 mld. USD. Různé kategorie investorů mezitím pokračovaly v aktivní akumulaci BTC mincí, ale nebyla patrná jasná důvěra v býčí vyhlídky této kryptoměny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.
img

Klíčové události 9. února: fundamentální analýza pro začátečníky

09.02.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen inflační zprávu z Německa za leden. Tato zpráva ale pravděpodobně nevyvolá žádnou reakci trhu, protože půjde o druhé hodnocení, které se nejspíš nebude lišit od prvního. Pátek tedy může přinést oběma měnovým párům zmatečné pohyby s nízkou volatilitou. Zároveň si všimněte, že oba páry mají rozvinutý klesající trend, takže pravděpodobnější je stále pokles.
img

Výhled pro GBP/USD 8. února. Libra vystřelila na důležitou úroveň rezistence

08.02.2024 GBP/USD se ve středu obchodoval s jasnou pozitivitou. Pokud se euro posouvalo nahoru postupně, pak britská libra významně vzrostla a už se zotavila z přibližně 50 % svých ztrát z propadu na konci minulého týdne a na začátku tohoto týdne. V současné době se cena přiblížila linii Kijun-sen na 4hodinovém grafu – pamatujme na to, že tato linie je poměrně silná. Flat trend skončil, takže můžeme očekávat odraz od kritické linie a možná pokračování downtrendu.
img

Výhled pro EUR/USD 8. února. Pomalá korekce pokračuje

08.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci výše. Volatilita byla velmi slabá, a přesto se pár nadále pohybuje vzhůru. Euro se pohybovalo v rámci formace, která je velmi podobná bočnímu pohybu, který jsme pozorovali několik týdnů, ale ke konci minulého týdne medvědi konečně převzali kontrolu. Americké zprávy podpořily medvědy, což opět ukázalo, že s ekonomikou a trhem práce je vše v pořádku a Federální rezervní systém může nadále držet sazby tak dlouho, jak bude nutné. Vzhledem k tomu, že trh očekával první snížení sazeb v březnu, tato informace (jestřábí tlak) podpořila dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
img

Klíčové události 8. února: fundamentální analýza pro začátečníky

08.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Kromě této druhořadé zprávy nebudou obchodníci věnovat velkou pozornost ničemu v USA, Velké Británii, Německu ani Evropské unii. Budeme tedy nejspíš svědky nízké volatility a velmi pomalého pohybu obou párů.
img

EUR/USD. Medvědi si berou oddechový čas

07.02.2024 Medvědi na měnovém páru EUR/USD konsolidovali v rámci 7. čísla, ale dál se neodvážili. Úroveň supportu 1,0710 (spodní linie Bollingerova pásma na 4hodinovém grafu) se udržela, zatímco její překonání by otevřelo cestu k hlavní cenové bariéře na úrovni 1,0620 (střední linie Bollingerova pásma na měsíčním časovém rámci). Obchodníci si berou oddechový čas, ačkoli medvědí sentiment nadále přetrvává.
img

Výhled vývoje měnového páru GBP/USD na 7. února. Libra se zotavila směrem k bočnímu kanálu

07.02.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD po dvoudenním poklesu silně odrazil směrem vzhůru. Pár dosáhl oblasti 1,2605–1,2620, která dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu a brání ceně v poklesu pod tuto hranici. Pro libru se jedná o kritický okamžik. Pokud se páru podaří vrátit se k bočnímu kanálu, existuje vysoká pravděpodobnost, že by se tak mohl vrátit flat trend. V opačném případě může dojít k bouřlivým pohybům, což velmi ztíží určení jasného trendu. Ideálním scénářem by bylo odražení od uvedené oblasti; pričemž můžete zvážit nové krátké pozice, udržení klesajícího trendu a očekávání silného a trvalého poklesu britské měny.
img

Klíčové události 7. února: fundamentální analýza pro začátečníky

07.02.2024 Ve středu nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen údaje o německé průmyslové produkci, které v žádném případě nelze považovat za důležité nebo silné. Proto nejspíš budeme svědky poměrně pomalého korekčního pohybu. Oba měnové páry mohou stoupat. Je ale důležité mít na paměti, že oba zformovaly klesající trend, takže preferujeme short pozice.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 6. února. Britská libra nadále klesá

06.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v negativním obchodování. Včerejší kalendář událostí neobsahoval žádné zásadní události, ale přes noc vystoupil šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell a během dne byla zveřejněna zpráva ISM pro sektor služeb v USA. Powell zopakoval, že úroková sazba v březnu snížena nebude, a uvedl, že centrální banka chce mít větší jistotu, že se inflace posouvá k 2% cíli. Index PMI ISM v sektoru služeb dosáhl hodnoty 53,4, čímž překonal prognózu 52,0. Obě tyto události podpořily dolar, zatímco libra, která se měsíc a půl nacházela ve fázi stagnace, nyní horlivě dohání ztracené pozice se "záporným" znaménkem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.02.2024 Pár EUR/USD na začátku obchodního týdne ztratil vůči dolaru půdu pod nohama. A začal s tím už v pátek. Nekorigoval, ani se neodrazil. Trh prostě dál prodával eura a kupoval dolary. Makroekonomické a fundamentální pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, i když dvě události si i tak zasluhovaly pozornost. Za prvé, index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor Spojených států, konkrétně pro americký sektor služeb. Za druhé, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. ISM index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor výrazně překonal prognózy, což podpořilo růst dolaru ve druhé polovině dne, a Powell ve svém projevu zachoval jestřábí rétoriku. Konkrétně zopakoval, že v březnu úrokové sazby nejspíš sníženy nebudou.
img

Výhled páru EUR/USD na 6. února. Powell nadále podporuje dolar

06.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval níže. Pokles ovšem nebyl tak silný jako v pátek, protože fundamentální/makroekonomické pozadí bylo slabší. Nicméně šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell opět promluvil a potvrdil, že centrální banka pravděpodobně nesníží sazby již v březnu a že existuje 95% pravděpodobnost, že úroková sazba snížena nebude. Tato informace samozřejmě okamžitě podpořila dolar. Rovněž byl zveřejněn americký index PMI mimo zpracovatelský průmysl ISM, který výrazně překonal předpokládané hodnoty. Byla to další zpráva, která podpořila dolar. Minulý týden byla většina událostí a zpráv nakloněna ve prospěch americké měny.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 2. února. Zasedání Bank of England: ještě horší než zasedání Fedu

02.02.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchoduje v bočním kanále 1,2611–1,2787. Včerejší a předevčerejší dny mohly být pro britskou libru významné, protože ta již měsíc a půl zůstává v bočním trendu, ale nestalo se tak. Po zasedání Fedu jsme byli svědky růstu dolaru; před zasedáním Fedu dolar klesl a po zasedání Bank of England libra vzrostla. Proto jsme pozorovali opačné pohyby v rámci stejného bočního kanálu během dvou dnů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Pár EUR/USD se v průběhu středy dál obchodoval směrem dolů a den zakončil poblíž úrovně 1,0904. V podstatě jsme se po třídenním poklesu nedočkali ani menší korekce, ale nic hrozného se neděje. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené, a pokles jsme očekávali už před několika týdny. Jenže z různých důvodů nezačal – někdy se do cesty postavily makroekonomické podmínky, někdy fundamentální pozadí a někdy trh prostě odmítl pár prodávat, i když tomu nahrávaly téměř všechny faktory. Ani euro ale nemohlo růst donekonečna. Cena se nakonec usadila pod trendovou linií a viděli jsme první známky obratu trendu. Ten se aktuálně stále formuje a nikdo neřekl, že pokles má být pozvolný a slabý.
img

EUR/USD: Ošidné ticho

28.11.2023 Měnový pár EUR/USD se obchoduje v úzkém cenovém rozpětí, ale zůstává v rozmezí čísla 9. Rozporuplné fundamentální pozadí brání obchodníkům určit vektor pohybu cen. Kupující EUR/USD se pokoušejí etablovat se nad úrovní 1,0960 (horní čára Bollinger Bands na čtyřhodinovém grafu), zatímco prodejci se zrcadlově pokoušejí stáhnout cenu k základně čísla 9 nebo dokonce pod úroveň 1,0880 (spodní čára Bollinger Bands na H4). Žádná ze stran z toho nevyšla vítězně a pár se pohybuje v rozmezí 1,0910 – 1,0960, což odráží nerozhodnost býků i medvědů.
img

EUR/USD. PMI, Lagardeová a odolný dolar

24.11.2023 Pár EUR/USD nemůže určit směr svého pohybu. Býčí dynamika, vyvolaná zprávou o inflaci v USA, postupně slábne. Býci se nedokázali usadit nad úrovní rezistence 1,0950 (horní linie indikátoru Bollinger Bands na denním grafu). Následně iniciativu předvídatelně převzali medvědi. Ani jim se však nepodařilo předvést žádné působivé úspěchy. Lokální minimum bylo zaznamenáno na úrovni 1,0853.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.11.2023 V pondělí se pár GBP/USD obchodoval o něco aktivněji a pouze jedním směrem – nahoru. Nedá se říct, že by příčinou takového chování trhu bylo jedinečné fundamentální nebo makroekonomické pozadí, ale v posledním týdnu nebo dvou se libra obchodovala trochu jinak než euro. Jednotná měna je už týden bez trendu. Libra se oproti tomu opravdu hýbe a po pětidenním poklesu se začala odrážet. Věříme, že tento odraz brzy skončí a pak se oba páry vydají dolů. Nevidíme podstatný důvod, proč by libra měla dál stoupat. Během posledního měsíce a půl vcelku výrazně korigovala, takže je připravena zahájit stabilní pokles.
img

Analýza páru EUR/USD na 9. 11. 2023. Euro nemá pevnou půdu pod nohama.

09.11.2023 Měnový pár EUR/USD ve středu pracoval s linií klouzavého průměru, ale nepodařilo se mu ji překonat. Odrazil se a udržuje korekční trend. Včera jsme v zásadě nezaznamenali žádný zajímavý nebo silný pohyb. Volatilita byla opět slabá, makroekonomické pozadí slabé a fundamentální pozadí zcela chybělo. Ze zpráv byly důležité pouze údaje o maloobchodních tržbách v Evropské unii, které byly dle předpokladů pod prognózami, a to je asi tak vše. Také měl proběhnout projev šéfa Federálního rezervního systému Jerome Powella, ale ve svém projevu se nedotkl témat inflace ani měnové politiky. Obchodníci proto po celý den prostě neměli na co reagovat.
img

Přehled páru GBP/USD. 16. října. Andrew Bailey slibuje, že zachová "jestřábí" postoj

16.10.2023 Měnový pár GBP/USD strávil čtvrtek a pátek v sestupném trendu. Americká měna v těchto dnech poměrně výrazně posílila, i když k tomu nebyly žádné makroekonomické ani fundamentální důvody. Pokles obou hlavních měnových párů začal poté, co byla ve čtvrtek zveřejněna zpráva o americké inflaci, ale samotná zpráva nebyla žádnou senzací. Navíc indikátory inflace již nemají takový vliv na pohyb žádného měnového páru, protože všechny tři centrální banky (které recenzujeme) téměř dosáhly svých maximálních úrokových sazeb. ECB s vysokou mírou pravděpodobnosti již zpřísnění ukončila a Fed a Bank of England mohou sazbu zvýšit ještě maximálně jednou. Proto již není nijak zvlášť důležité, zda inflace roste nebo klesá. Regulátoři udělali prakticky vše, co mohli.
img

Přehled páru GBP/USD. 13. 10. 2023. Americká inflace a reakce trhu na ni vše zkomplikovaly

13.10.2023 Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek prudce a nečekaně propadl. Jak jsme již zmínili, příčina spočívá v americké inflaci. Přesněji řečeno, příčinou je samotný trh. Není jasné, proč trh najednou začal nakupovat dolary na základě zprávy, která podle všech parametrů odpovídá definici "neutrální". To však probereme podrobněji níže. Prozatím je třeba poznamenat, že cena se opět usadila pod hranicí klouzavého průměru a pokračování korekce směrem nahoru je nyní otázkou. Ani po týdnu růstu britské měny nepovažujeme současnou korekci za dostatečnou. Libra za poslední dva měsíce klesla o 1100 bodů, takže korekce o 280 bodů se zdá nepřesvědčivá. Raději bychom viděli další část korekce a věříme, že v blízké budoucnosti bude nový vzestup páru pravděpodobný.
img

EUR/USD: Geopolitika a Federální rezervní systém

10.10.2023 Euro-dolarový pár zahájil nový obchodní týden v reakci na nárůst rizikového sentimentu poklesem směrem k úrovni č. 5. Do konce včerejšího dne však kupující EUR/USD získali zpět téměř všechny ztracené pozice. Dnes vzestupná dynamika pokračuje a pár testuje č. 6, navzdory přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě. Obchodníci nebudou mít na výběr. Na jedné straně geopolitické faktory upřednostňují bezpečný dolar. Na druhou stranu opatrné komentáře Federálního rezervního systému vyvíjejí tlak na dolar před zveřejněním klíčových údajů o inflaci v USA. Po určitých výkyvech se misky vah naklonily ve prospěch kupujících v EUR/USD.
img

Přehled páru GBP/USD. 10. 10. Fed plánuje být v listopadu opatrný ohledně zpřísňování měnové politiky

10.10.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí rovněž pokračoval ve své korekci směrem nahoru, která je založena čistě na technických důvodech. Připomeňme (a na ilustraci výše je to dobře vidět), že britská libra již více než dva měsíce klesá a za tuto dobu přišla o zhruba 1000 bodů, což je poměrně výrazné. Po takovém poklesu je přirozeně nutná korekce směrem nahoru. Indikátor CCI třikrát vstoupil do přeprodané zóny, takže pohyb nahoru prostě musel začít, ale i v tomto případě se trh opozdil v korekci. Dolar nabízí skvělé vyhlídky růstu do konce roku, ale v blízké budoucnosti je nutná korekce.
img

Klíčové události 9. října: fundamentální analýza pro začátečníky

09.10.2023 V pondělí se v USA, Německu, EU ani ve Velké Británii nebude dít nic zajímavého. Nečekáme tedy výrazné pohyby. Místo toho očekáváme pokles obou měnových párů, po kterém může následovat menší pohyb nahoru. Tento vzestupný pohyb by mohl v průběhu týdne nabrat na síle, protože očekáváme silnější býčí korekci.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.09.2023 Pár GBP/USD byl v závěru pondělního obchodování pod prodejním tlakem. Zatímco euro se občas pokusí o korekci nebo alespoň obchody ve flat pásmu, libra – jak se zdá – téměř každý den klesá. Může se jednat o následek faktu, že libra přibližně rok stoupá, z toho nejméně 6 měsíců nelogicky (jak jsme opakovaně zmiňovali). Jde tedy jen o prostředek k "obnovení rovnováhy" na trhu. Například včera nedošlo v USA ani ve Velké Británii k žádným událostem, které by mohly vyvolat pokles libry. Volatilita byla v souladu se silným makroekonomickým pozadím nízká, jenže libra se stejně propadla. Dospěli jsme tedy k závěru, že v současnosti není žádný směr trendu problém.
img

EUR/USD. Euro vypadá jako outsider; dolar dominuje

26.09.2023 Pár EUR/USD se nadále obchoduje v rámci úrovně 1,06 a pomalu se dostává směrem k 1,0600. Po poklesu o 400 bodů jsou prodejci EUR/USD nuceni udělat si pauzu a čekat na další informaci, která bude řídit pohyb trhu. Obchodníci potřebují dostatečně silný informační impuls, který jim nejen pomůže prolomit úroveň supportu na 1,0600 (spodní linie Bollingerových pásem na denním grafu), ale také se etablovat v rámci oblasti 1,05. V pátek 29. září bude zveřejněna řada klíčových ekonomických dat. Můžeme se těšit na jádrový PCE index a index spotřebitelských cen eurozóny. Tyto zprávy mají potenciál vyvolat výrazné turbulence na páru EUR/USD a za určitých podmínek (zrychlení inflace v USA a současné zpomalení CPI v eurozóně) by mohly vydláždit cestu k 1,05. Do pátku je však ještě daleko a ekonomický kalendář na aktuální týden je poměrně nabitý. Obchodníci s EUR/USD jsou proto nuceni na jedné straně reagovat na aktuální tok zpráv a na druhé straně být opatrní před klíčovými zprávami.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.09.2023 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v medvědím trendu. Zatímco euro se občas snaží korigovat nahoru nebo se alespoň obchoduje na flat trhu, britská libra téměř každý den klesá. Jak si tedy toto chování vysvětlit? No, vysvětlení není potřeba! Fakt je, že libra je už zhruba rok v permanentním pohybu nahoru a stoupá nejméně 6 měsíců bez konkrétního důvodu. Takže to, čeho jsme nyní svědky, je jen korekce daného nelogického růstu. Jestliže trh dřív nepotřeboval konkrétní důvod k nákupu, teď ho nepotřebuje ani k prodeji.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil o korekci směrem nahoru. Historie se opakuje. Před týdnem, po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky, se pár po týdnu pomalého růstu propadl. Tento týden jsme viděli stejné schéma, ale k propadu došlo ve středu po zasedání Federálního rezervního systému (FOMC). Přestože americká centrální banka neoznámila žádné výrazně jestřábí rozhodnutí, dolar dál posiloval. A trh si vzpomněl, že ve středu neměl důvod ho nakupovat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.09.2023 Pár GBP/USD ve středu večer anuloval odraz z předchozí části dne, takže teď zůstává opět pod určitým prodejním tlakem. Pohyby byly poměrně chaotické, ale fundamentální pozadí bylo silné a rozmanité. Středeční ráno přineslo zprávu s údaji o britském indexu spotřebitelských cen a jádrový i celkový index CPI vyšly pod očekávání, což by teoreticky mělo vyvolat tlak na britskou libru, protože tím klesá pravděpodobnost, že Bank of England setrvá u jestřábího postoje. Libra sice klesla, ale rychle se zotavila.
img

EUR/USD. Výnosy státních dluhopisů a ceny ropy rostou, dolar se drží

19.09.2023 Čeká se na zářijové zasedání FOMC, jehož výsledky budou známy ve středu. Americký dolarový index je stabilní, a dokonce se snaží překonat hranici 1,05. Jinými slovy, dolar vykazuje pozoruhodnou odolnost, i když jestřábí očekávání ohledně budoucího postupu Federálního rezervního systému nadále slábnou. Například pravděpodobnost zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání již klesla na 1 % a pravděpodobnost taperingu v listopadu klesla na 30 %. Navzdory těmto okolnostem si dolar nadále drží svou pozici a poskytuje podporu medvědům EUR/USD, kterým se naopak podařilo usadit se v oblasti 1,06.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.09.2023 Pár EUR/USD vykázal v pondělí mírný býčí trend, který začal v pátek. Klesající trendová linie byla proražena, byť v rámci flatu, ale pár stále koriguje směrem nahoru. Korekční pohyb je nicméně slabý a může kdykoli skončit. V Evropské unii ani ve Spojených státech nedošlo k žádným významným událostem. Volatilita je vzhledem k současnému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí poměrně nízká, ale nebude taková celý týden. Ve středu nás čeká zpráva o inflaci v USA a ve čtvrtek zasedání Evropské centrální banky. Pár tedy bude aktivnější; otázkou je, která měna na tom vydělá. Očekáváme býčí korekci, protože cena klesá už měsíc a půl, ale věříme, že klesající trend ve střednědobém horizontu přetrvá.
img

EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.

11.09.2023 Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8.
img

EUR/USD: Dolar posiluje uprostřed rostoucích cen ropy a jestřábích očekáváních Fedu

08.09.2023 Pár euro/dolar nadále vykazuje medvědí sentiment a neustále rozvíjí klesající trend. Cena již šest týdnů po sobě aktivně klesá, ale na konci srpna se obchodníci ocitli v rozmezí čísla 8. Kupující zahájili protiútok směrem k úrovni 1,0960, ale tato blesková válka rychle selhala, protože se iniciativa přesunula zpět na prodejce. Díky zvýšenému risk-off sentimentu (s obavami, které se točí hlavně kolem čínské ekonomiky), medvědi aktualizovali tříměsíční cenové minimum a usadili se v rozmezí čísla 7. Mezitím dolar nadále nabírá na síle a umožňuje prodejcům páru prozkoumat nové cenové horizonty. Například včera se pokusili prolomit úroveň 1,0700 a provedli něco jako průzkum. Úroveň čísla 6 se však ukázala jako tvrdý oříšek, alespoň včerejší klesající "blitzkrieg" úspěšně selhal.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

08.09.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal s tlumenou volatilitou. Euro navzdory tlumenému pohybu do konce dne oslabilo a zdůraznilo tak přetrvávající medvědí trend. Jasně to vidíme na trendové linii. Dnes si obchodníci mohli všimnout dvou významných zpráv. Tou první byl třetí odhad HDP EU za 2. čtvrtletí. Už dříve jsme naznačili, že třetí odhad je významnější než druhý. Konečný růst činil +0,1 %, což je méně než +0,3 % z předchozího odhadu, a znamenal tak další neuspokojivý údaj z EU. Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti mezitím předčily očekávání a podpořily americký dolar. Euro mělo štěstí, že den nezakončilo výraznějšími ztrátami.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.09.2023 Pár EUR/USD ve středu zkusil pokračovat ve stejném pohybu, ale předtím prošel mírnou korekcí směrem nahoru. Pár se v podstatě několik hodin obchodoval směrem dolů, když Spojené státy zveřejnily PMI ve službách ISM. Jak jsme zmínili na začátku týdne, jedná se o hlavní bod dění tohoto týdne, vyvolal ale jen pětiminutový pohyb o 30 pipů. Index ISM vyšel nad očekávání a způsobil posílení dolaru. Jak ukazuje klesající trendová linie, klesající trend přetrvává a nedošlo k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.09.2023 V úterý se pár EUR/USD obchodoval s výrazně vyšší volatilitou. Důvody k tomu byly ale poměrně nejasné, protože k žádným významným událostem nedošlo. Podívejme se na to zblízka. Dopoledne podruhé vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, ale se stejným výsledkem jako v pondělí. Byly zveřejněny indexy PMI pro Německo a EU (finální hodnocení), které ale rozhodně nevyvíjely tlak na pokles eura. Index cen výrobců v EU také neměl vliv. Zdá se, že pokles mohl způsobit jen projev Lagardeové. Co tedy řekla?
img

EUR/USD. Zpráva o inflaci v eurozóně, zápis z jednání ECB, jádrový PCE inflační index

01.09.2023 EUR/USD se ve čtvrtek po třech dnech stabilního růstu obchodoval s poklesem. Kupující nebyli schopni otestovat úroveň rezistence 1,0950 (spodní pásmo Kumo cloudu na denním grafu), zastavili se jen pár kroků od cíle 1,0946. Fundamentální pozadí se každým dnem rychle mění a buď posiluje, nebo oslabuje pozice kupujících a prodávajících v EUR/USD. Například středa zjevně nehrála do karet medvědů: zpráva ADP byla v "červených číslech", ministerstvo obchodu USA snížilo odhad růstu HDP země (za druhé čtvrtletí), zatímco zpráva o růstu inflace v Německu byla v zeleném.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD 23. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.08.2023 Pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně zajímavý pohyb směrem dolů. Po testu horní části postranního kanálu, ve kterém se obchoduje už déle než tři týdny, klesl. Výše uvedený graf jasně ukazuje, co máme na mysli. Pár zůstal navzdory vcelku zajímavému pohybu v průběhu dne (který nevyvolalo makroekonomické ani fundamentální pozadí) v postranním kanálu, což znamená, že přetrvává flat trend. Už jsme se o tom zmínili – nehledě na pohyby, které vidíme, se pár stále pohybuje do strany.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 23. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

23.08.2023 Ve středu budou zveřejněny předběžné hodnoty indexů PMI z EU, Německa, Spojeného království a USA za srpen. Jelikož euro má stále tendenci klesat a libra se pohybuje v bočním kanálu, tyto PMI nejspíš výrazně nezmění sentiment na trhu. Nemají zásadní význam a jejich hodnoty se často téměř úplně shodují s prognózami, což samo o sobě nenaznačuje silnou reakci trhu. Ve středu ale bude zveřejněno až osm PMI, takže některé by se mohly od prognóz odchýlit a vyvolat výraznější pohyb. Ale opakujeme, vše bude záviset na skutečných hodnotách ukazatelů.
img

USD/JPY: Je pár připraven pokračovat v růstu?

29.06.2023 Pár USD/JPY ve středu lákal kupce poblíž úrovně 143. Aktuálně se zdá, že ceny jsou připraveny pokračovat v růstové trajektorii z poslední doby.
img

Tři scénáře záchrany JPY před dalším poklesem

28.06.2023 Japonský jen oslabil od začátku roku vůči americkému dolaru o více než 8 %. Pozice jenu byla v posledním měsíci zvlášť otřesena – přispěla k tomu rostoucí očekávání trhu ohledně prohlubujícího se rozdílu v úrokových sazbách mezi Japonskem a Spojenými státy. Přijme Tokio opatření k záchraně jenu, nebo slabá měna nutně nemusí být negativním faktorem pro japonskou ekonomiku?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.06.2023 Fáze oživení páru EUR/USD skončila, protože pár zaznamenal spíš pokles než růst. Mohlo se stát, že obchodníci přecenili výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Kongresu (které by podle našeho názoru měly být považovány za jestřábí), nebo mohlo jít o prostou technickou korekci, ale euro oslabilo a zůstává v rostoucím kanálu. Ačkoli tedy uptrend přetrvává, euro nemá potřebné zázemí pro další růst. To ale neznamená, že růst nemůže nebo nebude. Pár se stále může pohybovat jakýmkoli směrem, a to bez ohledu na fundamentální pozadí. Pokud to ale vezmeme v úvahu, pak jednotná měna nemá důvody k růstu. Stále očekáváme, že se pár bude držet pod rostoucím kanálem.
img

AUD/USD: Australský dolar ztrácí pozice

20.06.2023 Zápis z červnového zasedání RBA měl na australskou měnu negativní dopad. Ukázal, že členové centrální banky zvažovali dva scénáře: zvýšení sazeb o 25 bodů a zachování současného stavu. Rezervní banka nakonec parametry měnové politiky ještě víc zpřísnila kvůli přesvědčivějším argumentům ve prospěch dalšího zvýšení sazeb. Z dokumentu ale vyplývá, že tyto argumenty byly jemně vyvážené. Opatrné formulace v zápisu neuspokojily kupce páru AUD/USD a vyústily v současný test úrovně 0,67 (ačkoli se australský dolar v pátek pokusil překonat cílovou hladinu 0,6900).
img

Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě

20.06.2023 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím.
img

Týdenní přehled EUR/USD: Powellův "2denní maraton" udává tón obchodování

19.06.2023 Nejvýznamnější červnové události na páru EUR/USD jsou tedy za námi. Minulý týden jsme se dozvěděli, že: a) inflace v USA postupně zpomaluje; b) Federální rezervní systém pozastavil proces zpřísňování měnové politiky, ale připustil budoucí zvýšení sazeb; c) Evropská centrální banka si i přes zpomalení inflace v eurozóně zachovala jestřábí postoj. V důsledku toho je celkové skóre ve prospěch eura.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek zahájil novou fázi vzestupného pohybu a potvrdil tak úmysl ukončit sestupný trend, který trval zhruba měsíc. V blízké budoucnosti by tedy pár mohl stoupat na základě technických faktorů. Fundamentální a makroekonomické pozadí bylo ve čtvrtek silné. Za prvé, eurozóna zveřejnila zprávu o inflaci za květen, která byla nakonec nižší, než už tak optimistické prognózy. Za druhé, projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové potvrdil nezbytnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, protože inflace stále zůstává na neuspokojivých úrovních. Euro tedy mělo logický důvod k růstu. Zpráva o inflaci mohla vyvolat nový pokles eura, ale tato měna klesá už zhruba měsíc a podle všeho přišel čas na korekci. Mezi inflací a úrokovými sazbami navíc už není téměř žádná korelace. Údaje z USA neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv, i když mohly podpořit dolar.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár GBP/USD ve čtvrtek překonal druhou klesající trendovou linii po sobě a naznačil tak posun k uptrendu. Všimněte si, že britská libra měla oproti euru mnohem méně důvodů k růstu, a přesto nakonec vzrostla mnohem výrazněji. Makroekonomické a fundamentální pozadí pro euro mělo vlastní faktory, zatímco britská libra měla k dispozici jen PMI ve výrobě, který měl neutrální hodnotu a nedokázal vyvolat silný růst.
img

USD/JPY: Kam tento pár směřuje?

31.05.2023 Pár USD/JPY padá už druhý den po sobě. Na pozadí klesajících výnosů amerických státních dluhopisů se dolaroví býci po nedávné rally rozhodli vybrat část svých zisků.
img

Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a

29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
img

Čemu věnovat pozornost 5. května? Přehled fundamentálních událostí.

05.05.2023 V pátek nás čeká spousta makro dat. Celý týden byl vcelku dobře nasycený fundamentálními a makroekonomickými událostmi, dokonce jsme i trochu překvapeni, že pár EUR/USD vykazuje tak nízkou volatilitu. Obecně jsme zaznamenali výrazný pohyb jen včera, ale vraťme se k poslednímu obchodnímu dni týdne.
img

Zasedání Fedu Bitcoin prakticky neovlivnilo

04.05.2023 Bitcoin se "uklidnil" okolo úrovně 29 750 USD. Vzestupný trend pokračuje, ale kryptoměně se nepodařilo s jistotou zmíněnou úroveň překonat. Učinila již několik pokusů, které musí být viditelné 24hodinovém časovém rámci. Na 4hodinovém je to prostě dokonalé. Bitcoin se nachází uvnitř bočního kanálu po dobu několika týdnů, což plně potvrzuje náš předpoklad o povaze jeho pohybu. Připomeňme, že je to vyjádřeno frází "silný růst/pokles, pak několik týdnů/měsíců stagnace". Korekce jsou slabé a vzestupná trendová linie udržuje "býčí" trend. Cena je od ní dostatečně daleko, takže i když začne silná korekce, vzestupný trend bude stále zachován.
img

EUR/USD. Přehled na 27. 4. 2023. Hitparáda nelogičnosti pokračuje.

27.04.2023 Ve středu měnový pár EUR/USD opět vykázal stoupající pohyb. Den předtím se pár konsolidoval pod hranicí klouzavého průměru, ukazatel CCI již dvakrát vstoupil do překoupené oblasti (což se stává velmi zřídka) a včera nebyly důvody k růstu eura. Ale právě proto evropská měna rostla. Již několik týdnů, téměř každý den, mluvíme o nelogičnosti současného pohybu.
img

NZD/USD: "Kiwi" pod tlakem uprostřed zpomalující novozélandské inflace

20.04.2023 Měnový pár NZD/USD dnes aktualizoval čtyřtýdenní cenové minimum a dosáhl 0,6144. Prodejcům NZD/USD se nepodařilo překonat úroveň supportu 0,6150 (spodní linie indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1), po čemž následoval pokles ceny. Obecně ale zůstává pár medvědí, protože dnešní zpráva je do značné míry rozhodujícím faktorem, především v kontextu dalších vyhlídek na zpřísnění měnové politiky ze strany Reserve Bank of New Zealand.
img

GBP/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Libra a euro se nadále obchodují v prázdném kalendáři téměř synchronně.

30.03.2023 Ve středu strávil měnový pár GBP/USD téměř celý den poblíž klíčové Murrayovy úrovně "6/8" (1,2329). Pohyb nahoru naposledy skončil poblíž této úrovně a odraz z ní by mohl vyvolat nový pád v páru, což je podle nás nejpravděpodobnější výsledek. Ještě více než euro v poslední době vzrostla cena libry. Vzhledem k tomu, že Bank of England může objektivně zvýšit svou sazbu nad sazbu Fedu v roce 2023, problém může spočívat v očekávání trhu a sazeb. Trh však může takovou možnost zahrnout do současného směnného kurzu páru. Ale i v tomto případě již libra nadměrně vzrostla a na 24hodinovém TF se stále obchoduje ve vedlejším kanálu mezi 1,1840 a 1,2440. Výsledkem je, že i takový silný pohyb, jaký jsme v poslední době viděli, postrádá smysl. Nic víc než série "swingů" v bočním kanálu.
img

EUR/USD: IFO indexy, stávka v Německu a budoucí zprávy o inflaci

27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne obchoduje v rámci 7. úrovně za rozporuplného fundamentálního prostředí. Na jedné straně dochází ke zlepšení rizikového sentimentu na trzích: německé indexy IFO vyšly v zelené zóně a zkrachovalá americká banka Silicon Valley Bank nečekaně rychle našla kupce, protože společnost First Citizens Bank & Trust Company souhlasila s nákupem všech vkladů a úvěrů SVB. Největší stávka dnes naopak začala v Německu, což negovalo optimistické odhady IFO.
img

EUR/USD. Jestřábi roztáhli křídla. Šéf Fedu podpořil dolar

08.03.2023 Šéf americké centrální banky Jerome Powell poskytl americké měně významnou podporu. Ve včerejším projevu v americkém Kongresu řekl, že Fed je připraven zrychlit tempo zvyšování úrokových sazeb "pokud to bude nutné". Zároveň naznačil, že konečná úroveň sazby bude vyšší, než se dosud předpokládalo. Na pozadí takové rétoriky dolar posílil svou pozici na celém trhu a pár EUR/USD konsolidoval v rámci čísla 5.
img

GBP/USD. Přehled na 7. 3. 2023. Náhled týdne. Americké Nonfarm Payrolls a projevy Jeroma Powella

07.03.2023 Během několika předchozích týdnů se měnový pár GBP/USD nacházel ve swingovém módu. 4hodinový časový rámec to dokazuje zcela evidentně a od pondělí se situace v obchodování vůbec nezměnila. Pár však během dne vykazoval výraznou volatilitu 55 bodů a odmítl se pohnout. Přesto neexistovaly žádné fundamentální důvody pro to, aby se britská libra výrazně pohnula, a v pondělí byl boční trend. Budeme tedy předpokládat, že vše proběhlo podle plánu. Bez ohledu na podkladové fundamentální prostředí nebo makroekonomické podmínky je realistické předpokládat, že cena bude pokračovat v pohybu nahoru poté, co se zotaví z dolní hranice postranního kanálu nebo Murrayovy úrovně 1,1932. Protože dnes nebudou žádné významné zprávy, myslíme si, že růst páru bude pokračovat. Máme však indikátor Heiken Ashi, který bezchybně identifikuje místní zvraty.
img

Bitcoin znovu neúspěšně atakoval hranici 25 000 dolarů a začal klesat: obnoví se vzestupný pohyb?

22.02.2023 Trh se po pátečním silném býčím impulsu těšil na nový obchodní týden. Bitcoin ve výsledku dosáhl úrovně 24 500 dolarů a postupně se blížil k finální konsolidaci nad 25 000 dolary. Po výsledcích z 21. února ale zůstává úroveň 25 000 dolarů nedotčena a bitcoin častěji klesá.
img

Mike Novogratz: Bitcoin nakonec dosáhne 500 000 dolarů, ale ne v dohledné době.

31.01.2023 Bitcoin se ve 4hodinovém rámci sebevědomě pohybuje na úrovni 24 350 USD. Jak ale nyní vidíme u eura, v posledních dnech došlo ve vzestupném trendu k pauze. Mějte na paměti, že euro a bitcoin jsou aktuálně v podobné situaci. Na rozdíl od dolaru je euro vnímáno jako nebezpečná měna, zatímco bitcoin je nejrizikovější formou investování. Obě tato aktiva klesla, když Fed a další centrální banky po celém světě začaly aktivně zvyšovat sazby. Obě aktiva jsou nyní aktivnější s tím, jak se blíží konec zpřísňování měnové politiky.
img

EUR/USD: Dolar opět v nemilosti, zatímco euro nabírá obrátky

23.01.2023 Pár EUR/USD otestoval na začátku nového obchodního týdne poprvé od loňského dubna číslo 9. Příčinou takové cenové dynamiky je nejen oslabení americké měny (dolarový index zahájil obchodování s gapem směrem dolů), ale i posílení eura (což dosvědčují hlavní křížové páry s eurem). Takové fundamentální pozadí umožňuje býkům páru EUR/USD pohyb k horní linii indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1, která aktuálně odpovídá hranici 1,0950. Překonání této úrovně rezistence otevře obchodníkům cestu k číslu 10.
img

CryptoCompare: V roce 2023 budou v sektoru kryptoměn další bankroty.

28.12.2022 V časovém rámci 4H se bitcoin očividně vychýlil pod vzestupnou trendovou linii, celkově se ale po posledním propadu pohybuje hlavně do strany. A přesně toto jsme předpokládali. Nezapomeňte, že při obchodování bitcoinu v roce 2022 se bude používat obchodní strategie "kolaps – flat – kolaps". Ve výsledku vidíme nyní navzdory překonání trendové linie dlouhý flat.
img

JP Morgan: bitcoin se v "digitální zlato" nezměnil

28.12.2022 Cena kryptoměny bitcoin zůstává pod úrovní 18 500 dolarů neměnná. Připomeňme, že se jedná o přesný popis scénáře, který jsme už mnohokrát probírali, takže vše probíhá podle očekávání. "Bitcoin" může v současnosti zůstat flat ještě několik týdnů nebo měsíců, ale nakonec – jak předpokládáme – se propadne přinejmenším na úroveň 12 426 dolarů.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne od 26. 12. 2022 do 1. 1. 2023

26.12.2022 Už je to tu, nový rok 2023 je za dveřmi! Tento týden nás mnoho makrodat nečeká. Objemy obchodování budou výrazně nižší a od soboty 31. prosince do neděle 1. ledna bude svět slavit Nový rok. Investoři ale mohou v prvních lednových dnech obnovit aktivitu. Připomínáme, že v prvních dnech nového roku se často objeví nové a dlouhodobé trendy.
img

EUR/USD. Jerome Powell, evropská inflace, zpráva ADP

01.12.2022 Střed obchodního týdne byl ve znamení zvýšené volatility. Nabitý ekonomický kalendář ve středu udržoval obchodníky s dolarovými páry, včetně páru euro-dolar, v dobré kondici. Pár EUR/USD dokázal aktualizovat své vícedenní minimum (1,0292) a posunout se až na číslo 4. I přes prudké výkyvy však zůstává situace stejná: problém obchodníků EUR/USD zůstal nevyřešen.
img

EUR/USD. Euro má dva problémy – Lagardeovou a Čínu

29.11.2022 Další pokus o útok na 4. úroveň skončil neúspěchem. V pondělí býci EUR/USD dosáhli pětiměsíčního maxima na 1,0498. Na této úrovni však pár nezůstal dlouho – cena během americké seance klesla a obchodní den zakončila na 1,0340. Pokud byl impulzivní růst nepřiměřený a neobvyklý (navzdory zprávám z Číny), pak sestupnou dynamiku vyvolala zcela konkrétní osoba – prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.
img

GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra

17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
img

AUD/USD. Zpráva o australském trhu práce vykazuje červená čísla a AUD zůstává pod tlakem

15.09.2022 Australský dolar je vůči americkému dolaru nadále pod silným tlakem. V úterý se pár AUD/USD propadl o téměř 200 pipů během několika hodin při všeobecném posilování dolaru. AUD opět prokázal svou zranitelnost, protože se minulý týden během rostoucí korekce pohyboval směrem nahoru. Nepodařilo se mu však vzrůst výše. Během jediného dne prudce klesl na 0,6700 z 0,6900.
img

EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou

20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 37. Ropa a americký akciový trh klesají, plyn roste.

01.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily ve čtvrtek poklesem. Po nejsilnějším dvoutýdenním růstu tak klesají již druhý den. Z našeho pohledu je velmi důležité, že všechny tři indexy v posledních týdnech zkorigovaly na dřívější lokální maxima. Pokud tedy v jejich blízkosti přijde obrat dolů, můžeme předpokládat, že jsme právě byli svědky silného cyklu korekce proti korekci. Připomeňme, že současné fundamentální pozadí nepodporuje kupce akcií žádných společností. Všechno stále souvisí s toutéž politikou Fedu a geopolitickým konfliktem na Ukrajině. Fed se nevzdává plánů na několikero zvýšení základní úrokové sazby a v létě se chystá zahájit uvolňování své bilance. Z našeho pohledu může být započatý cyklus zpřísňování měnové politiky jedním z nejsilnějších za několik posledních dekád. A vidět růst akciového trhu v takových podmínkách je opravdu zvláštní.
img

Pár GBP/USD se kvůli Baileyho "holubičím" tezím zhroutil

29.03.2022 Pár GBP/USD negativně zareagoval na holubičí a nerozhodné komentáře guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Před týdnem se kupující páru GBP/USD blížili k hranici 33. čísla, zatímco včera se pár propadl do oblasti 30. cenové hladiny. Oslabení britské měny se časově shodovalo s posilováním dolaru, který začal být znovu velmi poptávaný coby ochranný nástroj. Geopolitická nestabilita umožňuje dolarovým býkům zůstat nad vodou a ignorovat všechny ostatní fundamentální faktory. Libra ale Baileyho prohlášení ignorovat nemohla.
img

Glassnode: velcí investoři prodávají více bitcoinů

21.03.2022 Na 4hodinovém časovém rámci se technický obraz bitcoinu za poslední den nezměnil. Kryptoměna se stále nachází mírně nad formálním trojúhelníkem, ale zároveň nemůže pokračovat v růstu. Obecně se nachází uvnitř bočního kanálu 34 267–45 408 USD, což je důležitější bod. Ani v následujících dnech tedy nebude možné předpovědět, kam se bitcoin posune. Ani indikátor Ichimoku nyní neposkytuje žádné předpovědi, jelikož pohyb z posledních týdnů se velmi podobá flat trendu.
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | COT (Commitments of Traders) | Cenový kanál | Uvolněné měnové politiky | Index spotřebitelských cen | Celkový zisk | Nárůst objemů | Doba obchodování | Komplexní analýzy | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Analýza a prognóza | Hlasovací právo | Dukascopy | Války | Vývoj | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Černé labutě | Údaje z USA | Globální růst | InstaForex | Optimistický sentiment | Nákupní obchod | Zdražovat | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Bundesbank | Riziko inflace | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Take Profit | Oznámení výsledků | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Esther Georgeová | Surová ropa | Komuniké | City | Pip | Očekávání | Korelace | Posílení japonského jenu | Evropské centrální banky | Zajištění zisků | Severní Irsko | AUD/NZD | EUR/JPY | Pro investory | Vybrat zisk | Příležitost k nákupu | Trh práce | Roční míra inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Evropská komise | Britská centrální banka | DXY | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Index aktivity | Hlava a ramena | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Ifo | Současný klesající trend | Finanční nástroj | Vítězství republikánů | MAST | Příležitost k prodeji | Chování | Evropská unie a Spojené státy | Prognózy | Britská libra | Intervence | IHNED | Nižší sazby | Experti | Rekord | Bitcoiny | Pokles cen energií | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropské měny | Uvolňování měnové politiky | Jádrový PCE inflační index | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Nové obchody | Markets | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Von der Leyenová | Reality | Flat pattern | Vstup do trhu | Dopad na sentiment | Současná cena | Obchodování na forexu | SOK | Profesionální obchodníci | COT report | Akcie společnosti | Chování trhu | Geopolitické napětí | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Tipy pro začínající | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Intradenní volatilita | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Velcí investoři | DAI | Odliv kapitálu | Trh s dluhopisy | Býčí rally | Medvědí výhled | RBC Capital | Goldman Sachs | Delta | Retracementy | SMA | Šéf Fedu | Opatření v Číně | BreakEven | Rozhodnutí o sazbách | Měnový pár USD/JPY | Index DOW | Index DXY | Ukazatel | Zvýšení sazeb Fedu | Dlouhodobý trend | Ekonomové | Základní pravidla | Kontrakty | Obrovský potenciál | Způsob obchodování | Rovnováhy | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodovat intradenně | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Měnová politika Evropské centrální banky | Dolar dnes | Odhad HDP | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Dosáhnout zisku | Brent | Představitelé ECB | FTT | Kansas City | Zdravý rozum | Kontrakce | Nákupní příkazy | Peníze | Průměrné hodinové mzdy | Trumpovy plány | Výhled do budoucna | Intradenní pokles | Plány | Chaos | Nezaměstnanosti v Německu | Doporučení k obchodování | Prognóza | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Dlouhodobý růst | Měnová politika Fedu | Krátké (short) pozice | Měny | Apetit investorů | Stochastický | Falešné signály | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Krátkodobé trendy | Strach | Ropa WTI | Ministr hospodářství | Výrazný zisk | Obchodní transakce | USD | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Pozornost investorů | Burzy | Výsledky průzkumu | Denní rutiny | Trend oslabování | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Člen ECB | Medvědí signál | Proražení | Japonské vlády | Základní pravidla systému obchodování | Histogram | Varianty covidu | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Výsledky za první čtvrtletí | Obchodní tipy | Inflační index | ISM pro sektor služeb | Vybírání zisků | Tempo zvyšování úrokových sazeb | FTX | Libra ztrácí | Zvýšení sazeb | Skutečný výsledek | FedWatch | Strategie pro EUR/USD | GBP/USD | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | Unie | Tržní pohyby | Posílení | Signature | Představitelé Fedu | Evropa | Stratégové | Těžaři bitcoinu | Míra inflace v Německu | 1 milion | Ministerstvo obchodu USA | Izraelský premiér | Zasedání Fedu | SPX | Aktivity v USA | Bankroty | Makrodata | Hospodářské výsledky | Americké trhy | Míra zisku | Investoři | Kabinet | Nejistoty | Americké ekonomiky | Odmítnutí ceny | Index PPI | Jádrový index | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Jestřábí postoj | Kapitál | PlanB | Olej | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Předseda sněmovny | Britské libry | Rozpočtový deficit | Evropské PMI | Sestupný trend | Zveřejnění zprávy | Alexandr Lukašenko | Funkční období | Vývoz do USA | Dosažení zisku | Zisk | Cestování | Obchodníci dnes | Všeobecné volby | Bank of England | Pohyby trhu | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Zvýšené riziko | Hlavní události | Euro měna | Zvýšení úrokové sazby | Pokles inflace v USA | Třetí vlna | François Villeroy de Galhau | Energie | Emoce | Demokraté | S&P | Cenové úrovně | Myšlení | Futures na S&P 500 | NFP | Tulipánoví brokeři | Úroková sazba | Zprávy o trhu | Nerozhodnost | Inflace v eurozóně | Zasedání Evropské centrální banky | Dovoz | JOLTS | Loonie | Deflace | Nikkei | Zisk z obchodu | Prezidentské kampaně | Sentiment na akciových trzích | Investovat | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Růst dolaru | Mary Dalyová | Michelle Bowmanová | Býčí sentiment | Zasedání RBNZ | Obchodní signály | Stimulační opatření | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Oživování ekonomiky | Zprávy o nezaměstnanosti | Tisková konference ECB | Výsledky | Dolar roste | Tiff Macklem | Premiér Benjamin Netanjahu | Index výrobních cen | Zvyšování mezd | Události tohoto týdne | Sazby | Inflační tlaky | ProCent | Analytik | Bank of America | Ekonomický kalendář | Fundamentální analýza | Výroční zpráva | Retracement | Finanční instituce | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Prezident | Silný dolar | Index CPI | Dlouhé (long) pozice | Růst inflace | Stavebnictví | Tvůrci trhu | Objem | Tipy pro začátečníky | Nezaměstnanost v USA | Jednotné měny | Boj s inflací | Graf měnového páru | Vývoj měnového páru | Nejdůležitější události | Swing | Trendová čára | Národní měny | Předpověď | Přehled | Regulátor | Růst cen zlata | Zprávy o inflaci | Anglie | Firmy | Odhad inflace | Digitální zlato | Zvýšení dluhového stropu | Šéf centrální banky | Dnešní údaje | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Fiskální rok | Medvědí divergence | Studie | Jednotná evropská měna | Recese ve Spojených státech | Vítězství Kamaly Harrisové | Tržní hodnota akcií | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpráva | Kolaps | Nástroj | Reakce trhů | Silný růst | Kansas | Válka | Pondělní obchodování | Mario Centeno | Platební neschopnost | Současná situace | Změny na trhu | Jackson Hole | Geopolitická situace | Nárůst cen ropy | Korekční pohyb | Ukrajina | Raketový útok | Jednání FOMC | Bloomberg | GBP | Britský ministr financí | Měna | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Obchodní týden | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Dnešní růst | Deficit | Prezidentka ECB | Ministerstvo obchodu | Index Dow Jones Industrial Average | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Zprávy | Nadšení | Murray | Státní dluhopisy | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | Cvičení | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Averze k riziku | COT (Commitment of Traders) | Futures | Budoucí vývoj | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Hlavní indexy | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Mexiko | Cena ropy brent | BBC | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Britská měna | Kongres | Index cen výrobců | Průraz | Joachim Nagel | Evropská ekonomika | Projev Jeroma Powella | Dolar včera | Ceny domů | Zveřejněná data | Zvýšená volatilita | Euro dnes | Program nákupu aktiv | Obchodníci s ropou | Reakce trhu | Trh | Nárůst zásob | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Komise | Oblast supportu | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Úřad pro energetické informace | Výrazný růst | Australský dolar | Korekce | Vývoz ropy | Upozornění | Nákup dolaru | Sazby daně | Money management | Finanční služby | Výrazný pokles | Zveřejnění výsledků | Sázení | Konkurenceschopnost | Akcie | Francie | Obchodní strategie | Plyn | Den díkůvzdání | Posílení dolaru | Propad | Pokračující pokles | Politika centrální banky | Příležitosti | Premiér Benjamin | Přeprodání | Technické analýzy | Americká měna | Členové Fedu | Průzkumy | Kryptoměna | Trendové linie | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Technické indikátory | Ropa Brent | Vlnová struktura | Důvěra | Pravděpodobnost | Deficit nabídky | ANO | Data z USA | Odhad růstu HDP | Rizikovější aktiva | Přehled měnového páru | Pár EUR/USD | Makroekonomika | Downtrend | Měnová politika | Americké měny | Nový rekord | Graf | Makroekonomické zprávy | Nákup libry | Pokles eura | Ekonomické události | Centrální banka | Významné zprávy | Dlouhodobé obchodování | Ceny komodit | Hráči na trhu | ONE | Oživení americké ekonomiky | Obraty | Evropská centrální banka | Intradenní obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Výnosové křivky | Zpráva o inflaci | Devalvace | Andrew Bailey | Tým InstaForex | Fundamentální faktory | Graf páru | Fed | Bilance | Klíčové události tohoto týdne | Zpracovatelský sektor | Rozhodnutí britské centrální banky | Výborné vyhlídky | Americká centrální banka | Long obchody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Dnešní zprávy | Pohyb trhu | Další růst | Nízká volatilita | Proces obchodování | Michael Barr | Makro data | PMI ve výrobě | Reuters | RBC Capital Markets | Brexit | Donald Trump | W1 | Dolarové páry | Zavírací ceny | Depozitní sazba | Analýzy | ECB sazby | Libra šterlinků | Utahování měnové politiky | Politické události | Růstový impuls | Agentura Bloomberg | Traders | Slabé výsledky | Obchodování GBP | Politická krize | Rekordní růst | Slabé euro | Oslabování dolaru | Příkaz | Krátká pozice | Obchodování | Harris | Předpokládaný růst | Společnost ADP | Signály Fedu | Obchodní přístup | Předseda | Výrazné ztráty | Sazby beze změny | Německý PMI | Libra | Významné pohyby | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | Rekordní inflace | Index spotřebitelské důvěry | Tulipánová mánie | Dopad na ekonomiku | Zasedání Bank of Canada | Evropská měna | Zvýšení cel | Index ISM ve službách | Snížení daní | Akciový index | Pohyby na trhu | Tržní situace | Dlouhodobé obchody | Jak trh reaguje | Růst eura | ING | Hlediska technické analýzy | Celkový trend | Míra | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Očekávání analytiků | Silné oživení | Cryptocompare | Nomura | Investiční banky | Obchody | Vice | Květnová inflace | Informace z kryptoměnového trhu | Měnový trh | Dluhopisy | Růst ekonomiky eurozóny | Růst amerického HDP | Příkaz Stop | Outsider | Izrael | Oblast rezistence | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Japonsko | Klesající trend | MUFG | Ceny | Prudký pokles | Kurz dolar | Kevin McCarthy | Současný stav | Japonská vláda | Evropská unie | Představitel ECB | Inflace zpomaluje | Tipy pro obchodování | Pokles | James Bullard | Oslabování amerického dolaru | Onemocnění | Pozornost | Čínská společnost | Pravidla systému obchodování | Příliv kapitálu | Centrální banka Nového Zélandu | Kryptoměny bitcoin | Cenové minimum | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Podpora | Obchodník | Směnný kurz | Swingové obchodování | Uzavření obchodu | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pokles ceny | Regulátoři | Pablo Hernández de Cos | Tempo poklesu | Intradenní strategie | Index cen | Ukazatel inflace | Daně | ECB | Nejistota | Plný úvazek | Pokles indexu | Sektor služeb | Ekonom ECB | Úrokové sazby Fedu | Dlouhodobí investoři | Zisky | Range | EUR/USD a GBP/USD | Snižování inflace | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Byznys | Náhoda | Drahý kov | Těžaři | Flat | Signature Bank | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Dlouhodobý support | Boris Johnson | Fluktuace | Růst výnosů | Podniky | Instrukce | Toyota | Společná měna | Cena zlata | Finanční svět | Pullback | Komodita | Gambling | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Růst cen | Masato Kanda | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Past na býky | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Inflace v Británii | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Financování | Zasedání RBA | Technologický gigant | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Překoupené zóny | Daňová sazba | Vstup do LONG pozice | Prodávající | Obchodní válka | Růst měny | CARA | Patterny | Slovní intervence | Zprávy z USA | Globální poptávka | Směnný kurz dolaru | Snížení sazeb | Krátkodobé dno | Společnosti | Virus | Velké objemy | PBOC | Line | Prezident Joe Biden | Euro-dolar | Otevření obchodu | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Indikátory | Síla dolaru | Geopolitické faktory | QE | Američtí investoři | Průměrná mzda | DNO | Cena | Bollinger Bands | První odhad | CME | Průmyslová výroba v USA | Hospodářský růst | Technické patterny | Prezident Fedu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Posílení eura | Odhodlání | Americký dolar | Ekonomika | WTI | Spojené království | Standard & Poor's 500 | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Prodej dolaru | Kov | Historické maximum | RBNZ | Odpor | BoE Andrew Bailey | Index nákupních manažerů | Medvědí fáze | Čína | Reserve Bank of Australia | EU | Saúdská Arábie | GlassNode | Otevřené obchody | OCI | Domácnosti | Sázet | Španělsko | Cena ropy | Inflace | Zvýšení cel na dovoz | Tržní sentiment | Fed dnes | Měnová intervence | Situace | Předběžné výsledky | Glassnode | Daně z příjmů | Euro vůči dolaru | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | ROCE | Počet žádostí o podporu | Aktivita investorů | Koronavirus | Životní náklady | DOT | Kurz libry | Jednání ECB | Statistiky | Interpretace | Liz Trussová | Vybírat zisky | Růstové faktory | Čínský index | Optimismus | Ekonomiky eurozóny | Výhled pro EUR/USD | Rostoucí trendová linie | Stagnace | Kurz | S&P/Case-Shiller | Dynamika trhu | Růst mezd | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | Analýza EUR/USD | CME Group | Grafy | UST | Tržby | Institucionální investoři | Býčí vyhlídky | Aktivum | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Sazby ECB | Boční trend | Zvýšení volatility | Úspory | Úroveň supportu | Proinflační | Vysoká poptávka | Intradenní pohyby | AUD | Tvrdohlavost | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Právo | Měnové intervence | Dluhy | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Conference Board | Cena kryptoměny | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Zpracovatelský průmysl | Hang Seng | Rovnováha na trhu | FedWatch společnosti CME | Zpráva CoT | Epidemiologická situace | Klíčový faktor | Eskalace na Blízkém východě | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Pozice spekulantů | Epidemiologické situace | Commitments of Traders (COT) | Klaas Knot | Sklapování | Vítězství nad inflací | Carolus Clusius | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Odhady PMI | Poptávka | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Prodeje akcií | Aktivity v eurozóně | Energetické krize | Benjamin Netanjahu | Iniciativa | Etherea | Recese | Index strachu | Christopher Waller | Bank of Canada | Prezidentské volby v USA | Kazuo Ueda | Verbální intervence | Makro | Vyhlídky eurozóny | Představitelé centrální banky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výrobní index | Jak obchodovat | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Nárůst cen zemního plynu | Růstový trend | Americké státní dluhopisy | Prime | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Daňové reformy | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Prudký propad | Měnové páry | Guvernér | ISM | Transparentní | Inflace v listopadu | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Konsenzus | Turbulence na trzích | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Pozornost obchodníků | Ceny potravin | Hry | Politická nejistota | Japonská ekonomika | Základní sazby | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Úspěchy | Kiwi | Náklady na práci | Hodnota akcií | Prezident Donald Trump | Pracovní síly | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Nejnovější zpráva | Hodnota indexu | Signál ke vstupu | Soud | Fair Value | Zvýšené úrokové sazby | Shanghai Composite | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Předpovědi | Vlna výprodejů | Jasný směr | Mince | Silicon Valley Bank | Lineární regrese | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Mike Novogratz | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | MMF | CNN | Náklady na úvěry | Signály | Lockdowny | BTC | Indexy | Altcoiny | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Nejnovější zprávy | Riziková aktiva | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Stav trhu práce | Peking | Průmysl | Body | Americké žádostí o podporu | Tržní cena | Tempo růstu | GfK | Philip Lowe | Bankovnictví | Index relativní síly | Dosahovat zisku | SVB | Nadhodnocení | Break-Even | Divergence | Nejvyšší růst | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Dukascopy Europe | Obchodní pozice | Myšlenka | Varování | Spekulanti | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Spojení | Ministr zdravotnictví | Long | Rally | Větší pokles | Americké banky | Macron | Zpomalování inflace | Nálady na trhu | Velikost pozice | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | Politici | CCI indikátor | Kolaps na tulipánovém trhu | Prodejní tlak | Německá inflace | Cenový strop | Holubičí postoj | Jednoduchý klouzavý průměr | Zápis ze zasedání FOMC | Business | Hlavní refinanční sazba | Podíl na trhu | Vrcholy | Pokles cen | Algoritmus | LPR | Automatic Data Processing | Růst ceny | Veřejný dluh | Pohyb v rangi | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Zdravotnictví | Klouzavý průměr | Obchodování Bitcoinu | Vysoké zisky | Payrolls | Sentix | Robert Holzmann | Index relativní síly (RSI) | Vzrušení | Japonské úřady | Zveřejnění zpráv | Pochybnosti | Konec trendu | Signál k nákupu | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Sky News | Načasování | Zotavení | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | UTC | Hlubší pokles | Trendový kanál | Bývalý prezident | Výsledek zasedání | Politika | Další posilování | Pozornost trhu | Barclays | Kapitalizace | Ceny nafty | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Celková inflace | Odraz ceny | MAM | Pravidla hry | Konsolidace | Výprodej | Cenové maximum | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Zasedání FED | Premiér Boris Johnson | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Indexy S&P | Obchodní přístupy | Rozpočtový deficit USA | Politická rozhodnutí | Obnovení růstu | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Předstihový ukazatel | Nálada na trhu | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | CBS | Výrobní index PMI | Cena kryptoměny bitcoin | Dobrá zpráva | Karanténa | Commerzbank | Zhodnocení | Euro | Omezení těžby | Parita | Úrokové politiky | Úrokové sazby ECB | Analytické společnosti | Výhled | Zavedení cel | Devizový trh | Pokračující růst | Komerční banky | Americké ministerstvo | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní analýza | Míra inflace v eurozóně | Zpráva o trhu práce | Embargo | Indikátor Ichimoku | Debata | Finanční podmínky | Úspěch | Trendové čáry | Zvyšování úrokových sazeb | Bankovní krize | Nákup eura | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Aktuální situace | Údaje o maloobchodních tržbách | Výrazné pohyby | Vyšší daně | Dobrý výsledek | Začínající obchodníci | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Insider | Místopředseda Evropské komise | Ukrajinský prezident | Obchodní hodiny | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Reserve Bank of New Zealand | Klid | Risk | USD za barel | Nikkei 225 | Dmitrij Peskov | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | St. Louis | Inflace ve Velké Británii | Podhodnocený | Směr trendů | VET | Euro včera | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Cíle | Index strachu VIX | Rozhodnutí Bank of England | Kmen omikron | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Obchodní aktivita | Dialog | Ropa | Dodávky zemního plynu | Ekonomka | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Rychlost | Výdaje | OIL.WTI | Katastrofy | Dlouhá pozice | Transakce | Dolar | Hodinový graf | Hladiny supportu | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Vrcholní představitelé | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Denní volatilita | Prezident Fedu v Dallasu | Důležité zprávy | Hodnoty měny | Výprodeje | Mzda | Inflace v březnu | Zpráva COT | Federální rezervní banky | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Obchodní podmínky | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pravidla obchodování | Cena barelu ropy | RBA | Index podnikatelské aktivity | Rizikový sentiment | Konzervativci | Tulipánová horečka | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Rozhodnutí centrální banky | Federal Reserve Bank | Americká seance | Christine Lagarde | JP Morgan | Bollingerova pásma | Huw Pill | Stav ekonomiky | Černé zlato | Světová zdravotnická organizace | Prudké výkyvy | Obchod | Úroveň rezistence | EIA | Rusko | Smíšené výsledky | Iracionální | Úsilí | Guardian | Snižování daní | Úrovně rezistence | Obchodní den | Inflace v Austrálii | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Časové rámce | Signál | Fibonacciho úrovně | Írán | Růst inflace v USA | Inflace v Evropské unii | ADP | Typ obchodování | Číst grafy | FOMC | Překoupené oblasti | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Makroekonomická data | Devizové rezervy | Silný trend | Tempo snižování sazeb | Rafinerie | Společnost | Rezervní měny | Sázky | Obchodujte | Thomas Barkin | Pěstovat tulipány | Generální ředitel | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Obchodník Peter Brandt | Geopolitika | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | Nálada | Bezpečný dolar | Index PCE | Britské měny | Trend dolů | Eura | Tisková konference | Výkon dolaru | Stimuly | Obchodní signál | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Brazílie | Obchodní rozhodnutí | Koronavirus ve Velké Británii | Austan Goolsbee | Gap | VIX | Banky | Epidemie koronaviru | Růst | Obchodování EUR/USD | Index Dow Jones Industrial | Akciový trh | | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Kmen koronaviru | Risk-off | Proti trendu | Překoupené podmínky | Zajištění | Fundamentální základ | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Silicon Valley | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | PCE index | Semper Augustus | Indikátor MACD | ECB Christine Lagardeová | Lockdown | Cenový index | Cenová akce | Průmyslová produkce | Měnový pár | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | ISM index | Nový týden | Australská měna | Ovlivňování | Poptávka po dolaru | Ichimoku Cloud | Dnešní události | Meziroční inflace | Zveřejněné údaje | Analýza fundamentálních událostí | Kotace | Slabost dolaru | Jerome Powell | Odvětví | Výkyvy | Dánsko | Pokles dolaru | Volatilní | Reakce trhu na zprávu | Ekonom Evropské centrální banky | Obchodní příležitosti | Obchodování britské libry | Krátkodobý rostoucí trend | PCE inflační index | Vyšší úroveň | Société Générale | Isabel Schnabelová | Dow Jones | Člen Rady guvernérů Fedu | Předsedkyně Evropské komise | Americká politika | Očekávaný růst | Ukazatele | Jestřáb | Šéf Fedu Jerome Powell | Fundamentální výhled | Technické signály | Bankrot | Prohlášení | Obchodování GBP/USD | Kroky Bank of England | Hlavní pravidla | Životní úspory | Podnikatelské aktivity v USA | Index SPX | Euro dolů | Nové údaje | Výše mezd | Banka | Údaje o průmyslové výrobě | Klesající trendové čáry | Oslabení dolaru | Produkce ropy | Poslední obchod | Covid | Šok | Low | Dai-ichi Life Research Institute | Vladimir Putin | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Vzestupný trend | CME FedWatch | Růstový potenciál | Růst Bitcoinů | NZD/USD | Intradenní obchodování | Sentiment investorů | Události v eurozóně | Jens Spahn | HDP EU | Technické ukazatele | Trhy | Tržní hodnota | Technická analýza | Fundamentální hodnota | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Mark Cuban | Zasedání centrální banky | Síla amerického dolaru | Konflikt na Blízkém východě | Volby v USA | Ekonomické aktivity | Rozhodnutí americké centrální banky | Pozitivní signál | Hlavní ekonom ECB | Ekonomiky | Černé pondělí | PMI ze sektoru služeb | Američtí politici | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | Ziskové obchodování | Nasdaq Composite | Proobchodování | John Williams | Zasedání v Jackson Hole | Bloomberg Economics | Vyšší ceny ropy | Zasedání Bank of Japan | Údaje o inflaci | Panika | Posilování amerického dolaru | Moskva | Americký prezident | Pokles libry | Obchodování pro EUR/USD | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Růst bitcoinu | Refinanční sazba | Ministr financí | Britský premiér | Rostoucí ceny ropy | Miliardář | NZD | Evropský parlament | Makroekonomické údaje | Skalpeři | Pesimistické scénáře | Nastavení Stop-Lossu | Kurz dolaru | Údaje ISM | Commitment of Traders | Libra klesá | Analýza páru EUR/USD | CCI | Ekonomický růst | Marine Le Penová | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Krize | Důvody pro posílení | Prezidentský kandidát | Restriktivní politiky | Podnikatelská aktivita | Management | XAU/USD | Posílení libry | Počet zaměstnaných | Kvantitativní uvolňování | Tulipány | High | Negativní dopad | Graf dne | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Graf EUR/USD | Analýza makroekonomických zpráv | Psychologie | Rozsah konfliktů | Vyšší mzdy | Obchodníci | Nová fáze | Ztráty | Sazby Fedu | Risk-off sentiment | Oscilátory | Tipy pro začínající obchodníky | Zvýšení dluhového limitu | Kupující | Všechny indikátory | Překážky | Short | Eskalace | Uptrend | Roční maximum | Zvolení Donalda Trumpa | Rollback | Míra nejistoty | Snižování sazeb | Obchodovat na základě technické analýzy | Capital Markets | Globální ekonomický růst | Účastníci trhu | Nemovitosti | Seance v USA | Odhadovaná cena | Spotové ceny | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Klíčové makroekonomické ukazatele | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Stav americké ekonomiky | Asijské seance | Zájem o dolar | Omezení dodávek ropy | Velcí hráči | Průmysl v eurozóně | Snížení produkce ropy | Zemědělství | Trend klesající | Důležité makroekonomické zprávy | Zvýšení mezd | Benchmarky | Inflace v únoru | Hlavní ekonom | Plán obchodování | Členka rady guvernérů | Volatility | Vyhlídky dolaru | Alternativa ke zlatu | RBC | Ztráta | Zpřísňováním měnové politiky | xStation5 | Kanada | Silvergate Capital | Kryptoměnový trh | Vývoj na trhu | Nizozemská vláda | Cenová maxima | Směřování | Pád dolaru | Instrument | Měna dolar | Historie | Bezpečná aktiva | Druhý odhad amerického HDP | Cykly na forexu | Německo | Snížení úrokových sazeb v USA | Druhá vlna | Kalendář událostí | Obchodníci na forexu | Prodeje | Příkaz stop-loss | Buy | Výhled pro GBP/USD | Bankovky | Le Penová | Výrobní inflace | Dnešní volatilita | Skalpování | Lael Brainardová | Investování | The Guardian | Instrumenty | Cena libry | Pád libry | EU a USA | Potenciál dalšího růstu | Peter Kažimír | Odhad amerického HDP | Žádosti o podporu | Měnové trhy | Britský trh práce | Tržní šum | COT | Velký zisk | Volby | Nonfarm Payrolls | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Historie se opakuje | Hospodářský pokles | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Americký regulátor | Sentiment trhu | Akumulace | Prognóza vývoje | Mzdy | Philip Lane | WHO | Biden | Šíření koronaviru | Kupci | Nákupní signál | To nejdůležitější | Pravidla obchodního systému | Silvergate | Pozice | Americký kongres | CryptoQuant | Patrick Harker | Pohyb dolaru | Statistika | Evropský regulátor | Šéfka ECB | Zlepšení | Úrokové sazby | Riziko | Prudký pokles cen | USD graf | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Nárůst nezaměstnanosti | Komentátor | Zasedání centrálních bank | Technické faktory | Rezistence | Černá labuť | Kanadská centrální banka | USA | Mário Centeno | Kanadský dolar | Signály z Fedu | Německý ministr zdravotnictví | První obchod | Dobré časy | Důvody k nákupu | BTC/USD | IEA | Holubice | Devalvace amerického dolaru | KPMG | Intervenovat | Vstupní signály | Pohyb měnových párů | Výkon | Cenový index výdajů | Významné události | Měnové politiky v USA | Energetický index | Krypto průmysl | HDP v eurozóně | Tulipánová aktiva | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Trendová linie | Medvědí postoj | Objem HDP | Ocenění | Indikátor | Jednoduché tipy | Výnosy dluhopisů | Výbor FOMC | Vyšší výnosy | Potenciál poklesu | Snížit úrokové sazby | Kwasi Kwarteng | Růstové momentum | Inflační report | Maroš Šefčovič | Dolar australský | Pokračování růstu | Jestřábí tlak | Další pokles | Důležitá zpráva | Inflace v USA | Doporučení pro obchodování | Snížení úrokové sazby | Indexy PMI | Odrazy | Pozitivní momentum | Výsledky amerických voleb | Počet případů koronaviru | Itochu | Prudké pohyby | Volatilita páru EUR/USD | Index výdajů | Americký akciový trh | Práce | Fundamentální analýza pro začátečníky | Joe Biden | Americký ISM | Technický výhled | Prodej | Krypto trh | Rostoucí trend | Rok 2024 | GBP/JPY | Americké centrální banky | Spekulovat | Oznámení | Očekávané rozhodnutí | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Cena plynu | Regrese | Členka Rady guvernérů | Investiční | Hypotéza | Průzkum | Ceny železné rudy | Trendové pohyby | Berlín | Expanzivní politika | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Investiční fond | Cena dnes | Změna trendu | Inflace ve službách | Růst cen ropy | Zájem investorů | Růst poptávky | Americká banka | Budoucnost | Celkový sentiment | Rovnováha | Rozhodování | Obchodní války | Eskalace konfliktu | Opatření | Index S&P 500 | Ekonomické zprávy | Ekonomická situace | Růst spotřebitelských cen | Výzkumná společnost | Úřad pro energetické informace (EIA) | MIC | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Krypto | Makroekonomická zpráva | Prodejní signál | HDP | Hladiny Fibonacciho retracementu | Restrikce | Představitel Fedu | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | Britský regulátor | Světové centrální banky | Zprávy a události | Break Even | Obchodní aktivity v USA | Fond | Zlato | Dow Jones Industrial Average | Mezinárodní finanční instituce | Stochastic | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Analytici Nomury | Premiérka Liz Trussová | Šance | Short pozice | Oscilátor | Hlavní ekonomka | Výrazný pohyb trhu | Slušný zisk | Inflační očekávání | Nárůst nakažených koronavirem | G7 | USD/CAD | Sony | Sazba Fedu | Stabilita | Dna | Manufacturing PMI | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Růst novozélandského dolaru | Ceny benzínu | Oslabování libry | Falešný signál | Komodity | Japonský Nikkei | Denní graf | Peter Brandt | Údaje o nezaměstnanosti | Kotovaná měna | Výsledek hlasování | Světové akciové indexy | Důležitý support | Vývoj inflace v USA | Miliardy | Částečný úvazek | Kryptoměny | Výrobní náklady | Kryptoprůmysl | Objednávky | Velmi volatilní | Očkování | Výskyt koronaviru | Trh s kryptoměnami | Zasedání britské centrální banky | Dolarový pár | Index amerického dolaru | CAD | Výnosy | Objem obchodování | Sektor služeb v USA | Zprávy z Fedu | Nový kmen koronaviru | Pokles německé ekonomiky | Obchodní systémy | Býčí trend | Tulipánové cibule | Americké akciové indexy | Nedostatek zboží | Býčí scénář | Štěstí | Pozitivní výhled | Vlády | AUD/USD | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Analýza | Hlavní měnové páry | Recese americké ekonomiky | Ministr financí Jeremy Hunt | Prezident Federální rezervní banky | Nakupovat | Investiční doporučení | Americké vlády | Dlouhodobé trendy | Klíčový okamžik | Japonský jen | Signály přeprodanosti | Medvědí trend | Domácí poptávka | Trading | Vítězství | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Setkání lídrů | Americké úřady | Fundamenty | Fáze růstu | Wall Street | News | Británie | Konsolidace ceny | Nesoulad | CPI v eurozóně | Výraznější pokles | Průlom | Prodej eura | Denní obchodování | Skepse | Správa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální hodnota
Fundamentální hodnota kryptoměn
Fundamentální impuls
Fundamentální informace
Fundamentální i technická analýza
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled

Následující klíčová slova

Fundamentální síly
Fundamentální události
Fundamentální ukazatele
Fundamentální úrovně
Fundamentální valuace
Fundamentální vs. Technická analýza
Fundamentální výhled
Fundamentální základ
Fundamentální zprávy
Fundamentální zprávy z USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít