Úterý 01. dubna 2025 06:55
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
XTB Online trading konference
reklama
XTB Online trading konference
reklama
RebelsFunding

Fed index

img

Ranní okénko - Německá inface nad odhady, co přinese evropská?

01.06.2021 Dnes nás čeká zveřejnění zpřesněného odhadu českého hrubého domácího produktu za letošní první čtvrtletí. Kromě možné úpravy prvního odhadu, který ukazoval na pokles o 2,1 % meziročně, budeme zvědavi na bližší detaily o struktuře dosaženého růstu, resp. poklesu.
img

Ranní okénko - Čeká nás týden nabitý informacemi

31.05.2021 Dnes se dočkáme údaje o vývoji spotřebitelských cen v sousedním Německu za měsíc květen. Po dubnovém meziročním růstu o 2,1 % by v EU-harmonizovaném vyjádření měla cenová dynamika tentokrát dosáhnout 2,3 %, což by odpovídalo meziměsíčnímu růstu cen o 0,3 %.
img

Ranní okénko - Další hlas z Fedu mluví o tlumení QE

27.05.2021 Evropský kalendář dnes žádné makroekonomické vzrušení nenabízí a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Dozvíme se dubnový údaj o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které by podle odhadů měly meziměsíčně narůst o 0,8 %, tedy jen mírně méně, než o měsíc dříve (1,0 %). K dalšímu mírnému uklidnění by mělo dojít i na tamním trhu práce, kde by mělo v týdnu končícím 22. května přibýt již „jen“ 425 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, zatímco o týden dříve jich bylo zhruba o 20 tisíc více. Jednalo by se tak o nejlepší výsledek od počátku pandemie, byť k oproti období před ní jde nadále zhruba o dvojnásobek běžných hodnot. Dočkáme se i druhého odhadu vývoje amerického hrubého domácího produktu za první kvartál letošního roku. Čeká se kosmetické zlepšení předchozího údaje a americká ekonomika by tak měla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně narůst o 6,5 %, přičemž lví podíl bude patřit spotřebě domácností, jež narostla o zhruba 11 %. Den uzavřeme pohledem na zpracovatelský sektor ve Spojených státech, jehož aktivitu monitoruje index sestavovaný kansaskou pobočkou Fedu. Po dubnovém absolutním rekordu, kdy index dosáhl hodnoty 31 bodů, se čeká jen nepatrný pokles na úroveň 30. Zajímavější budou ovšem detaily tohoto průzkumu, které by mohly napovědět, jak napjatá situace aktuálně panuje v oblasti logistiky a obstarávání výrobních vstupů, což nadále představuje hlavní brzdu růstu mezi zpracovateli nejen v USA, ale i například v Evropě.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment roste v ČR i v Německu

25.05.2021 Nejzajímavější dnešní evropskou makroekonomickou událostí bude zveřejnění květnové edice německého IFO indexu. Jeho nejsledovanější podsložka – index očekávání – by měla vykázat meziměsíční růst o 1,5 bodu a zakotvit na hodnotě 101,0. Zlepšit by se mělo i hodnocení aktuální situace, které podle trhu míří do okolí 95,5 bodů, což by byl nejlepší výsledek od začátku pandemie. V souhrnu by tak IFO index mohl dosáhnout až na skóre 98,0.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na projevy centrálních bankéřů a Chicagský Fed index

24.05.2021 Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný. Jedinou důležitou statistikou je Chicago Fed National Activity Index za duben, ale ani v tomto případě nečekáme dopad na trhy. Dnešní obchodování by tak mohly nejvíce ovlivňovat novinové titulky a projevy centrálních bankéřů (například Kuroda v 14:05, Bailey v 16:30). Dnes očekáváme nižší likviditu na finančních trzích, protože klíčové trhy v Evropě jsou zavřené (Německo, Francie, Švýcarsko) a svátek slaví také v Kanadě. Zároveň výsledková sezóna je ve svém závěru a žádné důležité statistiky dnes nejsou na programu.
img

Ranní okénko - PMI indexy ukážou zlepšující se sentiment ve službách

21.05.2021 Dnes jsou na řadě očekávané výsledky průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) za květen. Dorazí z Německa, eurozóny a USA. PMI indexy pro průmyslový sektor na obou stranách oceánu od minulého léta (s občasnými zádrhely) stoupají. Oba se nacházejí nad 60 body, tedy hluboko v pásmu expanze. Nicméně je to zčásti dáno metodikou PMI, která vyhodnocuje současnou situaci v dodavatelských řetězcích, jako například prodlužování dodavatelských lhůt, jako přehřívání sektoru, ačkoliv se ve skutečnosti jedná o důsledek pandemie a souvisejících ekonomických uzavírek. I přesto jsou ale viditelné známky zlepšujících se podmínek jako například plnící se objednávkové knihy, nebo růst zaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Fed se do zpřísňování politiky příliš nehrne

20.05.2021 V Evropě se dnes žádných významnějších makroekonomických údajů nedočkáme a budeme tak pro ně muset za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí ze Spojených států květnová edice Philadelphia Fed indexu aktivity v podnikatelském sektoru.
img

Ranní komentář: Výplach na kryptu, minutes ze zasedání Fedu pomohly dolaru

20.05.2021 Máme za sebou velmi zajímavou seanci, která přinesla obří volatilitu především na trh s kryptoměnami. Bitcoin během včerejška klesl krátce až pod hranici 30 tis. dolarů, zatímco ethereum v jednu chvíli klesalo o 40 % až pod úroveň 2 tis. dolarů. Obě kryptoměny sice velkou část svých ztrát rychle zlikvidovaly, i tak se ale prodávají hluboko pod úrovněmi, kde se nacházely ještě před několika málo dny.
img

Ranní komentář: Býci korekci na akciích v minulém týdnu nedali šanci, BTC naopak už 35 % pod ATH

17.05.2021 Závěr minulého týdne pomohl akciím dostat se do zelených čísel, a to navzdory slabším výsledkům amerických maloobchodních tržeb, které po skvělém březnu v dubnu tentokrát nerostly a podstřelily tak většinový konsenzus. I přes páteční růst ale americké indexy zakončily týden ve ztrátě, když na ně dolehly hlavně obavy z vyšší inflace, která v minulém měsíci vzrostla na meziroční bázi až nad 4 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Ekonomický kalendář: Výsledková sezóna pod drobnohledem

27.04.2021 Evropské akciové trhy otevřely v blízkosti včerejšího závěru po červené seanci v Asii. Ekonomický kalendář je během evropské seance takřka prázdný, ale investoři by si to měli vynahradit v průběhu odpoledních hodin. V 16. hodin je na programu spotřebitelský sentiment Conference Board z USA za duben a Richmondský Fed Index. Nejvyšší pozornost je však dnes zaměřena na výsledkovou sezónu. Své hospodářské výsledky zveřejní společnosti jako Microsoft nebo Alphabet.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se zlepšuje

27.04.2021 Pro makroekonomická data dnes budeme muset do Spojených států. V odpoledních hodinách našeho času odtud dorazí dubnová edice průzkumu spotřebitelské důvěry a trh je na ni již dopředu optimisticky naladěn. Již březen přinesl výrazné zlepšení spotřebitelského sentimentu, když ten pod vlivem štědré fiskální podpory a částečného uvolňování restrikcí vystřelil o téměř dvacet bodů a dosáhl hodnoty 109,7 bodu. Vzhledem k nadále se zlepšující epidemické situaci, klesajícímu počtu Američanů bez práce a postupujícímu očkování lze pozitivní vývoj očekávat i tentokrát. Trh sází na výsledek 113,0 bodu, což by sice stále nestačilo na předpandemických cca 130 bodů, ovšem bylo by to již velice blízko dlouhodobému průměru.
img

Ranní komentář: Průmyslové kovy a zemědělské komodity prudce rostou, indexy i měny stabilní

27.04.2021 Nálada na akciových trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a indexy si své pozice drží. Americký S&P 500 a Dow Jones se včera držely v okolí pátečního close, zatímco Nasdaq přidal 0.87 %. Výrazný růst ale pokračuje na některých zemědělských komoditách (pšenice, kukuřice, sójové boby) a průmyslových kovech (měď, hliník), což se může nepříjemně promítnou do cen vstupu a následně i do výhledu pro inflaci.
img

Ranní okénko - Podle Rusnoka se ekonomický výhled zhoršil

22.04.2021 Evropská centrální banka má dnes na programu pravidelné měnověpolitické zasedání. Vzhledem k okolnostem ovšem nebude patřit mezi ta nejzajímavější, jelikož se neočekává žádná změna v nastavení politiky, ani výraznější posun v rétorice. ECB již minule ústy své šéfky Lagardeové vystoupila proti nedávnému svižnému růstu výnosů na evropských dluhopisech, který podle ní neodrážel kondici ekonomiky ani výhled na inflaci a hrozil tak předčasně utáhnout měnové podmínky. Kromě verbálního zásahu došlo i k přesměrování části objemu prostředků vyhrazených na nákupy aktiv ze speciálního pandemického programu do nejbližších týdnů a měsíců. Situace na dluhopisovém trhu se mezitím stabilizovala a ECB tak patrně nebude mít důvod na svém postoji mnoho měnit.
img

Ranní okénko - Vzali Američané obchody útokem?

15.04.2021 Pro zajímavá makroekonomická data budeme dnes muset za oceán, jelikož evropský kalendář zeje prázdnotou. Naopak v USA se během odpoledne našeho času strhne datová smršť. Zahájí ji Empire index podmínek ve zpracovatelském sektoru, který v letošním roce setrvale narůstá a tohoto trendu by se měl podržet i ve své dubnové edici. Trh si od něj slibuje navýšení ze 17,4 na čistých 20 bodů, a to navzdory tomu, že podobně jako v Evropě i v USA se zpracovatelé potýkají s výpadky dodávek výrobních vstupů. Že se i přesto Američanům daří navyšovat výrobu by následně měl potvrdit údaj o průmyslové produkci za měsíc březen, která podle odhadů přidá oproti únoru slušných 2,5 %, a zároveň by mělo narůst využití kapacit ze 73,8 až na 75,6 %, což již není daleko od dlouhodobého průměru, byť k předkrizovým cca 77 % bude stále trochu scházet. Nebudeme ochuzeni ani o náhled do situace v amerických domácnostech, které podle tržního odhadu v březnu konečně vyrazily ve větším počtu na nákupy. K tomu by je mělo motivovat nejen postupné otevírání části dříve zavřených provozoven a pocit bezpečí dodaný tím, že velká část jejich členů již podstoupila očkování, ale i štědrá fiskální podpora, která přistála na účtech velké části Američanů a vybízela k útratám. Po únorovém poklesu maloobchodních tržeb o 3 % meziměsíčně tak tentokrát trh vyhlíží růst o robustních 5,8 %, přičemž některé odhady předpokládají dokonce i dvouciferný výsledek. Do karet Američanům hraje i postupné zlepšování situace na trhu práce, byť je zde k ideálu ještě daleko. V týdnu končícím 10. dubna patrně opět poklesl počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kterých se tak na úřadech mělo objevit „jen“ 700 oproti předcházejícím 744 tisícům.
img

Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD

15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Evropská spotřebitelská důvěra roste, Česko výjimkou

25.03.2021 Včerejší vydatný makroekonomický den poněkud vyčerpal kalendář tohoto týdne, a pro dnešek v něm mnoho nezbylo. Prakticky jedinou událostí hodnou pozornosti tak bude pravidelný report z amerického trhu práce, ze kterého přijde informace o nových i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh u obou předpokládá další pokles, když nových žádostí by mělo v týdnu končícím 20. března dorazit 730 tisíc a těch pokračujících by (o týden dříve) měly být 4 miliony. V obou případech tak navzdory pozitivnímu trendu zůstávají předpandemické běžné počty stále neporovnatelně nižší.
img

Ekonomický kalendář: Powell a Yellenenová pod drobnohledem

23.03.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Objevily se zprávy, že se chystá další stimul v řádu $3 bilionů, ale na sentimentu se výrazně neprojevily. Událostí dne je vystoupení guvernéra Fedu Powella a ministryně financí Yellenové v Kongresu. Hlavním tématem bude ekonomika a stimul. Dále se dnes dočkáme projevů většího množství členů FOMC.
img

Ranní okénko - Index ekonomické aktivity v USA nečekaně poklesl

23.03.2021 Jediným dnešním významnějším makroekonomickým ukazatelem bude v odpoledních hodinách zveřejněný březnový průzkum mezi americkými zpracovateli od Fed z Richmondu. Po únorové stagnaci na úrovni 14 bodů si od něj trh tentokrát slibuje nárůst a dosažení hodnoty 16 bodů. Vzhledem k dosavadnímu trendu oživení speciálně v americkém zpracovatelském sektoru by návrat na růstovou trajektorii skutečně nemusel být problémem. Patrně nesledovanější složkou indexu tentokráte bude statistika zaměstnanosti, který zůstává největší překážkou americkému oživení. Spíše než nezájem o nové pracovníky, ji podle předchozích výsledků průzkumu přitom brzdí naopak nedostatek dostupné pracovní síly s odpovídající kvalifikací.
img

Ranní komentář: Trhy vyhlíží další Bidenův fiskální balíček. NZD nejníže od loňského prosince

23.03.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v postupném růstu. Dařilo se přitom hlavně technologiím, takže Nasdaq přidal 1.23 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones rostly pouze o 0.70 % a 0.32 %. Pod tlak se včera dostaly hlavně aerolinky a společnosti zaměřující se na turismus, když na ně negativně dolehl rozhovor jednoho z poradců britské vlády, který pro BBC uvedl, že zahraniční letní dovolené letos nepovažuje za příliš pravděpodobné. Důležitým tématem pak byly také spekulace o infrastrukturálním balíčku v objemu 3 bln. dolarů, na kterém údajně pracují poradci amerického prezidenta Joe Bidena.
img

Přichází týden předstihových indikátorů

22.03.2021 Týden zahájí pondělní informace o únorovém americkém indexu ekonomické aktivity z dílny chicagského Fedu. Trh si od něj slibuje pokračování předchozího mírně rostoucího trendu, tedy podobný signál, jaké americká ekonomika v posledních týdnech vysílá téměř ve všech oblastech.
img

MACRO: Philadelphia Fed index vzrostl na padesátiletá maxima

18.03.2021 Americký výrobní sektor ukázal sílu. Na konci prvního kvartálu ukázal Philly Fed index cenový výskok na 51,8 bodů z únorových 23,1 bodů při očekávání 23 bodů. Dnešní výsledek je nejvyšší od roku 1973 a blíží se historickému maximu.
img

Fed nasadil holubičí tón

18.03.2021 Jediné významnější makroekonomické údaje dnes dorazí zpoza oceánu. V odpoledních hodinách se dozvíme počet nových amerických žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kteří se o ni přihlásili v týdnu končícím 13 března. V posledních týdnech se do této statistiky začalo konečně propisovat ekonomické oživení, když počet žadatelů počal významněji klesat, a to i navzdory tomu, že podporu znatelně navýšil Bidenův fiskální balíček. Pokračování tohoto trendu se očekává i nyní, když podle trhu zakotví na zaokrouhlených 700 po předchozích 712 tisících. Zlepšení, byť velice mírného, by se měl dočkat i Philadelphia Fed index sentimentu v podnikatelském prostředí. Jeho březnová edice podle odhadů skončí výsledkem 23,3 po únorových 23,1 bodech.
img

Ranní komentář: Fed vyčkává a počítá s dočasným zvýšením inflace, USD oslabuje

18.03.2021 Americká centrální banka večer ponechala sazby beze změny a nic nezměnila ani na svém programu nákupu dluhopisů. Zároveň zveřejnila své nové projekce, kde do letošního roku počítá oproti prosincovým projekcím s výraznějším zrychlením růstu HDP a také inflace. Vyšší inflace však podle J. Powella není důvodem k rychlejšímu utahování měnové politiky, protože Fed považuje její růst za dočasný. Fed dále zveřejnil i svůj výhled pro sazby, podle kterého s jejich růstem v roce 2023 počítá už 7 z 18 členů FOMC.
img

Ranní komentář: Risk-on sentiment z trhů zatím neustupuje, bitcoin o víkendu překonal hranici 60 tis. USD

15.03.2021 Minulý týden na akciové trhy přinesl další vlnu nákupů, díky kterým několik indexů vyrostlo až na nová historická maxima. V USA se zisky za minulý týden pohybovaly kolem 2 – 4 procent a o více než 4 % pak roste také většina hlavních evropských burz. Sentiment tak zůstává pozitivní, a to nejen díky pokračujícímu očkování a postupnému ústupu pandemie, ale také díky novému fiskálnímu balíčku, který v minulém týdnu podepsal Joe Biden a který by měl poskytnout výraznou finanční injekci americkým domácnostem.
img

Ranní okénko - Sentiment v Americe se svižně zlepšuje

23.02.2021 Dnes nás čeká zpráva o vývoji dynamiky českých cen průmyslových výrobců. Stejně jako trh i my čekáme za leden meziměsíční růst o 0,7 %, přičemž vzhůru budou ceny tlačit pandemické potíže v rámci dodavatelských řetězců, zatímco v opačném směru budou působit obavy z nadále křehké poptávky. V meziročním srovnání by to podle nás mělo ovšem představovat pokles cen o 0,5 %.
img

Forex: Aktivita ve službách i ve výrobě by měla brzdit

19.02.2021 Čekáme, že indexy nákupních manažerů v eurozóně, Německu i v USA za únor vykáží pokles. V případě výrobního sektoru půjde o indikaci zpomalení růstu, zatímco ve službách v Evropě o prohloubení poklesu. Situace ve službách v USA stále vykazuje expanzi, naopak indexy v Evropě ukáží na prohloubení propadu.
img

Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra zřejmě zůstane utlumená

18.02.2021 Dnes se dočkáme předběžného výsledku průzkumu spotřebitelské důvěry v zemích eurozóny. Zde se zázraky neočekávají, když trh vyhlíží jen nepatrný růst z -15,5 na -15 bodů, přičemž odhad RBI je ještě mírně pesimističtější s -15,6. Sentiment evropských spotřebitelů se přitom ani v létě nestačil vzpamatovat z první vlny pandemie, když po propadu k -22 bodům stačil vzrůst jen k letním zhruba -14 a od té doby paběrkuje poblíž této hodnoty. Ještě před příchodem koronaviru přitom činil -6,4 bodu a jeho pětiletá průměrná úroveň činí -8,0. Těžko se ovšem evropským spotřebitelům divit, když měsíce neslyší o ničem jiném, než dalších a dalších kolech ekonomických uzavírek.
img

Ranní komentář: Ropa díky výpadkům produkce v USA pokračuje v růstu, bitcoin nad 52 tis. USD

18.02.2021 Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila. Dow Jones přidal 0.29 %, zatímco S&P 500, Nasdaq a většina evropských indexů několik desetin procenta odepisovaly. Na trzích se i nadále řeší situace v Texasu, kde výpadky elektřiny přispívají k výraznému snížení produkce ropy, která včera vystoupala v případě americké WTI až na dosah 62 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v růstu, výnosy také. Texas bojuje s nízkými teplotami a blackouty

16.02.2021 Začátek týdne na finančních trzích proběhl v klidu a bez výraznější volatility. Přispěl k tomu svátek v USA a skutečnost, že se na amerických burzách neobchodovalo. Obchodovalo se však na trhu s dluhopisy, jejichž výnosy u desetiletých splatností v USA vystoupaly až nad 1.20 %. Otevřené byly také futures na americké indexy, které rostly včera i během dnešního rána, takže signalizují zahájení americké seance v zisku o přibližně pět až sedm desetin procenta.
img

Ekonomický kalendář: Výsledková sezóna v plném proudu a spotřebitelská důvěra v USA

26.01.2021 Přes nejednoznačné výsledky Wall Street a poklesy v Asii otevřely evropské akcie do pozitivního teritoria. Ekonomický kalendář je dopoledne takřka prázdný. Už ráno však byly zveřejněny statistiky z britského trhu práce (v 8:00), které ukázaly vzestup nezaměstnanosti z 4,9 % na 5 % (oček. 5,1 %) a průměrné výdělky vzrostly o 3,6 % YoY (oček. +2,8 % YoY)
img

Ranní okénko - Nálada v ČR i Německu se dále zhoršila

26.01.2021 Dnes v odpoledních hodinách dorazí data o americké spotřebitelské důvěře a situaci ve zpracovatelském sektoru. Od nálady spotřebitelů si trh slibuje přibližnou stagnaci, když vyhlíží za leden skóre 89,0 oproti prosincovým 88,6 bodům. Svůj podíl na nevalné náladě, která by se tak držela zhruba 40 bodů pod předkrizovými hodnotami, mají kromě pokračujících pandemických omezení i napjatá situace na trhu práce a nejistota spojená s politickými dohady o podobě další fiskální podpory. Oproti tomu průzkum mezi zpracovateli z dílny richmondského Fedu již od července indikoval nadprůměrně dobré vyhlídky, což by mělo pokračovat i nyní – trh v lednu očekává zopakování prosincového výsledku 19 bodů. Podobně jako v Evropě, i v USA tak zůstává průmysl druhou vlnou pandemie dotčen spíše mírně, přičemž za oceánem je situace ještě znatelně optimističtější.
img

Ranní komentář: Většina trhů nadále přešlapuje na místě, dnes v centru dění hlavně korporátní Amerika

26.01.2021 Pondělní seance se na finančních trzích nesla v lehce nervózním duchu. Evropské indexy zamířily do červených čísel a pod tlakem byly ze začátku americké seance také indexy v USA. Ty nakonec ale dokázaly růst a tak například S&P 500 přidal 0.36 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.69 %. Pondělní seance byla na nová data chudá, a proto zaujaly snad pouze zprávy z amerického Senátu, kde tamní šéf demokratů Chuck Schumer uvedl, že by měl být nový Bidenův fiskální balíček schválen až někdy v polovině března.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je rozhodnutí 3 centrálních bank

21.01.2021 Evropské akciové trhy otevřely s mírnými zisky po dosažení nových rekordů na Wall Street. Investoři čekají na zveřejnění výsledků zasedání 3 centrálních bank - Norges Bank, Central Bank of Republic of Turkey a European Central Bank. Ani v jednom případě se však nečeká změna sazeb, takže pozornost se soustředí na shrnutí zasedání. Ani zde však nečekáme žádné náznaky změny vývoje měnových politik v krátkodobém horizontu. Tisková konference guvernérky ECB Lagardové začíná jako obvykle ve 14:30. Ve stejný čas budou v USA zveřejněny pravidelné počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Ranní komentář: Technologie pomohly US indexům na nová maxima

21.01.2021 Středa přinesla na finanční trhy další růstovou seanci a i tentokrát indexy v USA táhly hlavně technologie. Nadsaq rostl o 1.97 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly 1.39 % a 0.83 %. Americké indexy tak opět navyšují svá historická maxima, zatímco výnosy z dluhopisů zůstávají u desetiletých splatností stabilně mírně pod hranicí 1.1 %. Na FX se pod tlak dostal americký dolar, který, hlavně díky pozitivnímu sentimentu na trzích, ztrácel především na rizikovějších měnách (AUD, NZD a CAD). Slabší dolar pak pomáhal cenám drahých kovů, které dokázaly znovu růst.
img

Ranní okénko - Americký výrobní sektor si drží dobrou kondici

29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů včera vyhověla prezidentu Trumpovi, když schválila změnu v záchranném ekonomickém balíčku, podle které by přímá finanční pomoc jednotlivým Američanům měla narůst z původně navrhovaných 600 na 2000 dolarů. Úprava nyní poputuje do Senátu, kde se čeká odpor významné části Trumpových republikánských spolustraníků. Pokud by přesto byla schválena, znamenala by dodatečné výdaje ve výši přes 450 mld. dolarů.
img

Ranní okénko - Od českého indexu ekonomické důvěry zázraky nečekáme

28.12.2020 Makroekonomický týden zahájí v pondělí prosincové vydání českého konjunkturálního průzkumu. Ten v poslední době přinášel poněkud chmurný obrázek o tuzemské ekonomické důvěře jak mezi spotřebiteli, tak i podnikateli, a to v přímé úměře k nepříznivému epidemickému vývoji. Příliš pozitivní čísla nečekáme ani tentokrát, ovšem vzhledem k nově dostupné vakcíně proti Covid-19 by index mohl brzy dosáhnout svého dna a v příštích měsících začít stoupat.
img

Ranní okénko - Americký podpůrný balíček schválen

22.12.2020 Kongres Spojených států včera podle očekávání schválil podpůrný ekonomický balíček v hodnotě 900 mld. dolarů, který zahrnuje mimo jiné přímou platbu 600 dolarů jednotlivým Američanům, navýšení podpory v nezaměstnanosti či dodatečné výdaje ve prospěch zdravotního systému. Ačkoliv se jedná o druhou největší jednorázovou vládní ekonomickou injekci v americké historii (první příčka patří programu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů z letošního jara), již nyní se množí volání po další podpoře, která zřejmě bude mezi prvními významnějšími kroky nastupující Bidenovi administrativy.
img

Ekonomický kalendář: Dnes dominují data z USA

22.12.2020 Evropské trhy otevřely mírně do pozitivního teritoria po včerejším prudkém propadu. Dominantním tématem zůstává nový kmen koronaviru z Velké Británie. Nelze vyloučit nové restrikce, takže obchodníci by měli zůstat ostražití. Americký Kongres schválil balíček ekonomických stimulů a jednání o Brexitu zůstává na mrtvém bodě kvůli rybolovu. Kalendáři však dominují americká data. Revize HDP by neměla mít výrazný dopad na obchodování na trzích, ovšem statistiky spotřebitelské důvěry Conference Board by na tom mohly být o něco lépe.
img

Ranní komentář: Američtí zákonodárci schválili nový fiskální balíček. Trhy stále lehce nervózní, ropa klesá

22.12.2020 Začátek týdne se hlavně na evropských trzích nesl ve velmi nervózní atmosféře. Pomáhají k tomu hlavně zprávy o šíření koronaviru v Británii a strach z dalšího zesílení pandemie i v ostatních evropských zemích. Evropě akcie tak včera výrazně zaostávaly, přičemž pod tlak se kvůli obavám z klesající poptávky dostala také cena ropy.
img

Ranní okénko - Brexitové drama pokračuje

21.12.2020 Týden zahájí pondělní informace o prosincové spotřebitelské důvěře v eurozóně. Ta se po jarním drtivém propadu stačila během léta zotavit jen částečně a s příchodem druhé vlny pandemie pochopitelně začala opět ztrácet. Poslední údaj z listopadu činil -17,6 bodu a pro prosinec trh očekává přibližnou stagnaci. Naši vídeňští kolegové jsou pak ještě mírně pesimističtější, když vyhlížejí pokles indexu na -18,2 bodů. Vzhledem ke zpoždění mezi sběrem dat a jejich zveřejněním je pak vysoce pravděpodobné, že skutečná nálada evropských spotřebitelů je ještě o něco chmurnější, jelikož průzkum nebude reflektovat nejčerstvější vlnu ekonomických omezení, které před Vánoci přibývají napříč evropskými zeměmi.
img

Ranní komentář: Pandemická situace v Británii se výrazně zhoršila, TESLA je zařazena do S&P500

21.12.2020 Začátek nového týdne na pozitivní sentiment z minulého týdne zatím nenavazuje. Futures na americké i evropské indexy se propadají, přičemž se dnes ráno naopak daří bezpečným přístavům, jako jsou drahé kovy nebo dolar. Negativnímu sentimentu pomáhají hlavně zprávy z Británie, kde se výrazně zhoršuje pandemická situace díky šíření nové mutace koronaviru. Ta vedla britskou vládu ke zpřísnění lockdownu, zatímco řada evropských zemí zakázala letecké, lodní, nebo vlakové spojení z Británie.
img

Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb

17.12.2020  Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na rozhodnutí o sazbách ze 3 centrálních bank

17.12.2020 Zasedání FOMC je za námi, ale to neznamená, že bychom v tomto týdnu o centrálních bankách neslyšeli. Švýcarská centrální banka, norská centrální banka a Bank of England dnes zveřejní rozhodnutí o sazbách. Ani v jednom případě se však nečeká změna sazeb. Zajímavé by mohlo být zasedání SNB poté, co USA označily Švýcarsko za měnového manipulátora. Odpoledne ještě budou zveřejněna data z amerického trhu s bydlením za listopad a také pravidelné statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Ranní komentář: Fed pokračuje v obřích nákupech dluhopisů, Bitcoin po prudkém růstu na novém maximu

17.12.2020 Americká centrální banka včera na svém zasedání ponechala sazby beze změny a oznámila, že bude pokračovat v nákupech dluhopisů v objemu 120 mld. dolarů měsíčně až do výrazného zlepšení situace v oblasti cenové stability a situace na trhu práce. Jerome Powell pak na tiskové konferenci znovu zdůraznil potřebu fiskálního stimulu a naznačil, že rizika spojené s ekonomickým vývojem zůstávají i nadále vysoká. Fed přesto mírně zlepšil svůj výhled pro růst americké ekonomiky, a to hlavně díky naději, že se novým vakcínám podaří situaci ohledně pandemie v příštím roce stabilizovat. Nálada na trzích včera zůstala pozitivní a futures na akciové indexy rostou také během, dnešního rána.
img

Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv

16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
img

Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo

15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
img

Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme

14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
img

Ranní okénko - Německé ceny prohloubily pokles

01.12.2020 Dnes ráno dorazí od Českého statistického úřadu zpřesněný odhad růstu HDP za letošní třetí čtvrtletí. To bylo výrazně méně zasaženo restrikcemi a ekonomika si v něm tak dočasně oddechla, když měla mezikvartálně vyrůst o 6,2 %, což ovšem nadále znamená oproti loňsku propad o 5,8 %. Dnešní údaj bude zajímavý jednak kvůli potenciální revizi, kterou vzhledem k dramatickým okolnostem nelze vyloučit, a hlavně pak kvůli možnosti nahlédnout i do detailnější struktury HDP.
img

Ranní komentář: GSA formálně uznala vítězství Bidena ve volbách, Trump bude spolupracovat

24.11.2020 Akciové trhy v USA včera pokračovaly v růstu, když zároveň pokračoval příliv kapitálu do cyklických a covid akcií, zatímco znovu mírně zaostávaly technologie. Dow Jones a S&P500 rostly o 1.12 % a 0.56 %. Nasdaq pak přidával pouze 0.22 %. Sentimentu na trzích pomohla především zpráva o další účinné vakcíně, na které spolupracují Oxfordská univerzita se společností AstraZeneca.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na rozhodnutí o sazbách CBRT

19.11.2020 Evropské trhy dnes otevřely do negativního teritoria. Krátce po začátku seance ztrácejí zpravidla více než 0,5 %. Index DAX bojuje se ztrátou 0,7 %, když se drží v blízkosti úrovně 13 100 bodů. Dnes máme na programu zajímavé makro. Pravidelná data žádostí o podporu v nezaměstnanosti doplní výrobní Philly Fed index. Navíc v poledne rozhodne o sazbách turecká centrální banka. Trhy očekávají výrazné zvýšení. Prezident Erdogan však včera řekl, že vyšší sazby budou mít na ekonomiku negativní dopad, takže vytvořil trochu zmatek v očekávání. Zajímavé podněty by mohla dnes nabídnout také guvernérka ECB Lagardová, která dnes vystoupí se 3 projevy.
img

Ranní okénko - Vyhlížíme klíčový summit EU

19.11.2020  Ze Spojených států dnes v odpoledních hodinách našeho času dorazí pravidelná týdenní informace o stavu tamního trhu práce. Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti tam klesá jen velice pozvolně a trh tak počítá i nadále s přibližně 700 tisíci novými žádostmi. Ještě před pandemií bylo za normál přitom považováno zhruba 200 tisíc. O něco příznivější trend vykazuje počet žádostí pokračujících, které vytrvale klesají. Očekávané číslo, tedy 6,4 milionu, je ovšem taktéž na americké poměry spíše astronomické – ještě letos na jaře jich bylo „jen“ zhruba 1,7 milionu.
img

Forex: Dohoda o brexitu by byla pozitivním překvapením

19.11.2020 Jednání Evropské rady je možná poslední šancí, kde půjde zamezit odchodu Británie z EU bez dohody. Projednávat se bude i postup během pandemie a související záchranný fond. Fed index výrobní aktivity z oblasti Filadelfie pravděpodobně vykáže snížení vlivem dopadu další vlny pandemie na aktivitu firem. Nicméně finanční trh má aktuálně v zádech vítr díky nadějím na rozšíření vakcíny proti COVID-19.
img

Ranní komentář: Pandemie opět doléhá na akciové trhy, NY zavádí nová omezení

19.11.2020 Středeční seance se na trzích nesla v nervózním duchu a americké indexy se propadly do červených čísel především díky zprávám z New Yorku, kde od čtvrtka díky covidu opět zavřou školy a omezí městskou hromadnou dopravu. Pandemická situace v USA se i nadále zhoršuje a jen včera vzrostl počet obětí covidu v zemi o více než 1 600 osob, což je nejvíce od letošního května.
img

Ranní okénko - Pandemie hýbe očekávanou inflací v eurozóně

18.11.2020 Dnes bude zveřejněn finální výsledek říjnové inflace v eurozóně, který nabídne detailnější pohled na faktory ovlivňující aktuálně velmi nízkou cenovou dynamiku. Z USA dorazí údaje o nové výstavbě rodinných domů. Pondělní setkání zástupců členských zemí EU přineslo zádrhel.
img

Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat

16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Ranní okénko - Zasedá ECB, očekáváme další signál podpory

29.10.2020 Hlavní událostí dneška bude patrně měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Zatímco na tom posledním zněla poměrně optimistická vyjádření o pomalém ale robustním ekonomickém oživení, tentokrát lze očekávat poněkud odlišné vystoupení. Koronavirus se totiž mezitím do Evropy vrátil v plné síle a mnoho zemí hlásí rekordní počty nakažených a více či méně striktní ekonomické restrikce. ECB na toto bude muset zareagovat a jelikož další snižování sazeb nedává příliš smysl, lze očekávat brzké využití alternativních nástrojů. Očekáváme tak přinejmenším oznámení připravenosti k posílení pandemického programu PEPP, ovšem nelze vyloučit ani to, že k jeho navýšení dnes rovnou i dojde.
img

Ekonomický kalendář: Data z USA a výsledková sezóna

27.10.2020 Evropské indexy zamířily po včerejším výprodeji lehce do negativního teritoria. Americké prezidentské volby se konají už za týden a je téměř jisté, že nové kolo stimulu se do 3. listopadu nestihne schválit. Pozornost už se nyní začíná soustředit pouze na volby a koronavirové opatření. Odpoledne se dočkáme zajímavých statistik z USA. Co se týká hospodářských výsledků, tak máme před sebou zveřejnění reportů například společností Caterpillar, Microsoft a Pfizer.
img

Ranní komentář: Pandemie opět dolehla na světové indexy, FX i drahé kovy prozatím stabilní

27.10.2020 Akciové indexy za sebou mají největší korekci za poslední měsíc, když se indexy v Evropě i v USA propadly včera výrazně do červených čísel. Za korekcí stojí především rostoucí čísla nakažených osob v Evropě a v USA, které vedou k novým restrikcím a obavám z dopadu druhé vlny na tempo růstu světové ekonomiky. Jen v Evropě přitom včera německý DAX odepsal více než 3 % poté, co akcie SAP klesly o 23 % v reakci na zveřejnění hospodářských výsledků společnosti.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů

23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
img

Zlato – 15.10. 2020

15.10.2020 Zlato v posledních třech dnech pokračuje v obchodování v úzkém rozmezí mezi 1933$ a 1882$. Naděje na nový podpůrný fiskální balíček v USA vyvíjí tlak na bezpečná aktiva – jako je zlato. DXY zastavil dvojdenní vzestupný trend. Jakýkoliv zlom pod 93,25 bude táhnout index dolů do 93 / 92,50.
img

Ranní okénko - Česká vláda představila kompenzační programy

15.10.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný a sledovat tak budeme spíše dění za oceánem. Ze Spojených států dorazí dvě sady předstihových indikátorů, přičemž od Empire State indexu zpracovatelů se čeká zhoršení hodnocení současných podmínek z předchozích 17 na 14 bodů, zatímco Philadelphia Fed index by měl stagnovat poblíž 15 bodů. V obou případech se již jedná o hodnoty, které byly běžné v dobách před příchodem koronaviru. Naopak americký trh práce se z pandemie ještě zdaleka nevzpamatoval, když se na něm každý týden objevuje přes 800 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Nejinak by tomu podle trhu mělo být i tentokrát, čeká se jen mírné snížení z předchozích 840 na 825 tisíc.
img

Ranní komentář: Šance na fiskální stimul do voleb jsou v USA malé. Akcie korigují dřívější zisky

15.10.2020 Akciové trhy včera mírně korigovaly část dřívějších zisků. Přispěl k tomu komentář amerického ministra financí, který po telefonátu s Nancy Pelosi uvedl, že šance na schválení fiskálního stimulu do voleb jsou poměrně malé. Sentimentu na trzích pak nijak nepomohly ani výsledky amerických bank Wells Fargo a Bank of America, které po zveřejnění čísel za 3Q začaly výrazně ztrácet. Negativní dopad pak do třetice má i covidová situace v Evropě, kde Itálie registrovala nejvyšší nárůst nových nakažených od začátku pandemie, zatímco Francie zavedla v Paříži zákaz vycházení.
img

Ranní okénko - Udrží si průmysl v eurozóně meziměsíční růst?

14.10.2020 Dnes dorazí údaj o srpnové průmyslové výrobě v eurozóně. Ve srovnání s červencem by se mělo dostavit zpomalení. Trh počítá s meziměsíčním růstem průmyslové výroby o 0,8 % oproti předchozím 4,1 %. Od negativních čísel by ji měla zachránit průmyslová výroba v Itálii, která v srpnu překvapila meziměsíčním růstem o 7,7 % namísto předpokládaných 1,4 %. V meziročním vyjádření by tak průmysl v eurozóně měl poklesnout o 7,0 % oproti minulému poklesu o 7,7 %. V kontextu propadu po zásahu koronaviru by se se tak nadále jednalo o pokračování zlepšení.
img

Ranní okénko - Dorazilo další kolo restrikcí

13.10.2020 Dnes dopoledne dorazí říjnové vydání indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. Jeho složka očekávání u našeho západního souseda v září vyletěla až k 77,4 bodům, tedy nejvýše od přelomu tisíciletí, což reflektuje naději na výrazný obrat k lepšímu po skončení pandemie. Nyní se tak očekává korekce směrem k 72 bodům. Podobným vývojem si zřejmě index projde i v zemích eura, kde se naposledy dostal na 73,9 bodů. Naopak hodnocení současné situace se nachází nejníže od krize z let 2008/09 a úměrně zlepšování německé epidemické situace doznává nárůstu, který by měl pokračovat ze zářijových -66,2 na -60 bodů.
img

Ranní okénko - Týden v duchu inflace

12.10.2020 Týden se ponese v duchu inflace spotřebitelských cen. Tuzemská zářijová inflace je na řadě dnes. Očekáváme zpomalení její meziměsíční dynamiky, což je dáno především negativním sezónním vlivem poklesu cen dovolených. Naopak ceny potravin působily opačným směrem. V meziročním vyjádření dojde vzhledem k nízké základně ke zvýšení spotřebitelských cen.
img

Ranní komentář: Přes trhy se přehnala další vlna výprodejů. Ztrácejí hlavně covid akcie

22.09.2020 Pondělí seance přinesla na akciové trhy výraznou korekci. Pod tlakem byly tentokrát především covid akcie, které doplácely na obavy z postupného šíření nákazy zejména v Evropě. Výraznou korekcí si ale prošly i banky, na které vedle covidu doléhá také report mezinárodního konsorcia novinář, který obvinil některé z největších bank z praní špinavých peněz u pochybných transakcí v objemu převyšujícím 2 bln. dolarů.
img

Ranní komentář: Fed zatím na měnové politice nehodlá cokoliv měnit, akcie opět ztrácejí

17.09.2020 Americká centrální banka včera podle očekávání ponechala sazby beze změny a ve svém výhledu signalizovala ochotu držet sazby na nule až do roku 2023. Fed potvrdil nový guidance, ve kterém uvedl, že je ochoten tolerovat vyšší inflaci a sazby nezvýší do doby, než bude inflace dostatečně vysoká a v USA bude plná zaměstnanost. Dále se trh dočkal revize výhledu pro HDP, které by se podle nových odhadů mělo letos propadnout pouze o 3,7 % (původně Fed čekal pád o 6,5 %).
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na německé IFO a výsledky amerických společností

25.08.2020 Globální akciové trhy dnes znovu rostou. Náladu podpořil telefonát na téma obchodní dohody mezi USA a Čínou. Obě země potvrdily, že se jednalo o konstruktivní jednání a potvrdily pozitivní vývoj okolo hodnocení Fáze 1 obchodní dohody. V 8:00 byl zveřejněn revidovaný výsledek německého HDP za Q2, který ukázal lepší než očekávaný výsledek ( -9,7 % QoQ vs -10,1 % QoQ oček.)
img

Forex: Zlepšování nálady spotřebitelů v USA a podnikatelů v Německu pokračuje

25.08.2020 Od dnešního zveřejnění Ifo indexu podnikatelské důvěry v Německu a spotřebitelské důvěry v USA čekáme další malé zlepšení. Zasedá maďarská centrální banka, ale ta nastavení měnové politiky pravděpodobně nezmění. Nezaměstnanost v Polsku pravděpodobně stagnovala na 6,1 %.
img

Ranní komentář: Covid akcie včera pomohly indexům růst. Měny a komodity zatím vyčkávají

25.08.2020 Americké i evropské indexy za sebou mají další růstovou seanci. Tentokrát se dařilo především tzv. covid akciím, jako jsou výrobci letadel, aerolinky, nebo na turismus navázané společnosti. V růstu jim pomohly zprávy z USA, kde dál klesají počty hospitalizací a nových nakažených, a také optimismus ohledně vývoje vakcíny proti koronaviru. Indexy v USA tak postupně navyšují svá historická maxima.
img

Forex: Na trhu převládá pozitivní nálada a akcie posilují

24.08.2020 Česká koruna dnes proti euru mírně oslabila k hladině 26,10 CZK/EUR. Po pátečním posílení dnes vůči euru oslabil také dolar na 1,1840 EUR/USD. Na akciových trzích převládala pozitivní nálada, když asijské i evropské tituly rostly a v plusu se nacházely i futures na americké akciové indexy. Jako příčina dnešního optimismu je nejčastěji zmiňován optimismus ohledně léčebných postupů Covid-19, zejména využití plazmy již vyléčených pacientů. Nově zveřejněná data dnes ukázala pouze mírně se zlepšující důvěru v ekonomiku ČR a naopak klesající ekonomickou důvěru v Maďarsku. Zhoršení vykázal i Fed index v oblasti Chicaga. Z hlediska dat bude mnohem zajímavější zítřek, který přinese vývoj podnikatelské důvěry (IFO) v sousedním Německu a spotřebitelské důvěry v USA. V obou případech společně s trhem čekáme další malé zlepšení.
img

Ranní komentář: Technologie ženou americké indexy výše, dnes výsledky PMI z Evropy i USA

21.08.2020 Indexy v USA zakončily seanci v zelených číslech, když byl opět tahounem růstu hlavně technologický sektor. Zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly včera pouze 0.32 % a 0.17 %, Nasdaq rostl znovu o více než procento. Evropa mezitím ztrácela a za americkými indexy i nadále zaostává.
img

Ranní komentář: Dolar silnější na všech měnových párech, akcie korigují dřívější zisky

20.08.2020 Akciové indexy včera mírně korigovaly své dřívější zisky a v červených číslech se drží také futures během dnešního rána. Korekce byla pravděpodobně spíše technického charakteru, když indexy klesají z rekordních úrovní. Částečně ji ale mohl pomoci silnější dolar, který zpevňoval na všech měnových párech a jehož růst ještě zesílil po zveřejnění minutes z posledního zasedání amerického centrální banky.
img

Ekonomický kalendář: Výsledková sezóna je v plném proudu

28.07.2020 Úterý opět nepřinese příliš mnoho makrodat, nicméně na jedno důležité makro nesmíme zapomenout. Spotřebitelská důvěra Conference Board by měla ukázat červencové zhoršení nálady amerických spotřebitelů. Navíc se dočkáme celé řádky hospodářských výsledků firem z USA včetně McDonald's, AMD nebo Starbucks.
img

Ranní komentář: Americký tech opět táhne akcie výše, USD zůstává pod tlakem

28.07.2020 Včerejší seance pomohla americkým akciím do zelených čísel. Růst opět táhnul především technologický sektor, což pomohlo Nasdaqu přidat 1,67 %, zatímco S&P500 rostl jen o 0,74 %. K pozitivní náladě přispěly spekulace o tom, že šíření koronaviru v USA začíná zpomalovat.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Ranní nadhoz - deflace cen výrobců postupně odeznívá

17.07.2020 Rada guvernérů ECB podle očekávání ponechala nastavení měnové politiky beze změny. Zachovány tak zůstaly stávající sazby i podpůrné programy PEPP, APP a TLTRO III. Identické jako po posledním zasedání bylo i znění oficiálního oznámení rozhodnutí. Šéfka ECB Lagardeová nepřekvapila ani na následné tiskové konferenci, kde prohlásila, že zotavení evropské ekonomiky prozatím probíhá zhruba v souladu s plány, ale je zatíženo významnými riziky.
img

Okénko trhu - ECB volí vyčkávací strategii

16.07.2020 Čínský hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 3,2 %, čímž překonal tržní odhady o 0,8 procentního bodu. Tamní ekonomika se tak vrátila k růstu po propadu o 6,8 % v prvním kvartále. Hlavní podíl na pozitivním výsledku měly zřejmě vládní výdaje, naopak soukromá spotřeba zůstává utlumená, což naznačily i červnové maloobchodní tržby, které meziročně poklesly o 1,8 % a od začátku roku tak za loňskem zaostávají už o 11,4 %. Čínské domácnosti kromě obav z virové epidemie evidentně tíží i na tamní poměry vysoká nezaměstnanost, která dosáhla 5,7 %.
img

Ranní nadhoz - americký maloobchod si polepší i v červnu

16.07.2020 Podle průzkumu New Yorské pobočky amerického Fedu se nálada mezi tamními zpracovateli v červenci výrazně zlepšila, když její index dosáhl 17,2 bodu. Suverénně tak překonal nejen červnový výsledek (-0,2), ale i tržní odhad (10,0). Index se tímto dostal na nejvyšší hodnotu od listopadu 2018.
img

Forex: Americký maloobchod vykáže další nárůst

16.07.2020 Na dnešním zasedání ECB se změna nastavení měnové politiky nečeká. Maloobchodní tržby v USA za červen vykáží pokračování růstu. Čínský HDP vzrostl ve druhém čtvrtletí nad odhady.
img

Ranní komentář: Akcie i většina měn pokračují v konsolidaci, dnes zasedá ECB

16.07.2020 Máme za sebou další úspěšnou seanci, během které dokázaly růst jak indexy v Evropě, tak indexy v USA. Náladě na trzích pomáhají zprávy o účinnosti vakcíny, kterou vyvíjí společnost Moderna, ale i některé další společnosti, jako je například AstraZeneca. Pozitivní dopad na sentiment pak měly i výsledky americké banky Goldman Sachs, která překvapila výrazně vyšším ziskem a růstem tržeb, než trh očekával. K lepší náladě pak do třetice přispělo i makro z USA, kde jsme se dočkali lepších než očekávaných výsledků u průmyslové produkce i NY Fed indexu výrobní aktivity.
img

Forex: Rostoucí šance na vakcínu ovlivnily finanční trhy

15.07.2020 Na finanční trh dnes především pozitivně doléhaly spekulace na brzký objev vakcíny proti Covid-19. Již včera byly zveřejněny pozitivní výsledky časné fáze testů firmy Moderna Inc. a dnes by mohly být zveřejněny výsledky Astra Zeneca. Akciové trhy rostly a dolar proti euru oslabil o 0,2 %. Pozitivní náladu přiživila i zveřejněná makrodata, když Newyorský Fed index výrobní aktivity vzrostl v červenci na 17,2 bodu z předchozích -0,2 b., když se čekalo 10,0 b. A průmyslová výroba v červnu v USA vzrostla meziměsíčně o 5,4 %, když se čekal nárůst o 4,3 %.
img

Ranní komentář: Indexy si drží vysoké ocenění navzdory obavám z druhé vlny, pomáhá vidina vakcíny

15.07.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v optimistickém duchu, když pozitivní sentiment podepřely hlavně zprávy o vývoji vakcíny od společnosti Moderna. Ta údajně zatím u všech testovaných osob vedla k vytvoření protilátek, přičemž už koncem července by mělo začít testování na více než 30 tis. osobách. Zprávy tohoto typu tak dál efektivně zmírňují obavy, které na druhou stranu vyvolává pokračující nárůst v počtu nakažených, který jen v USA každý den převyšuje 60 tis. osob.
img

Okénko trhu - ECB měnové podmínky měnit nebude

13.07.2020 Dnešek je na nová ekonomická data skoupý, nicméně ve zbytku tohoto týdne bude zveřejněna řada zajímavých ekonomických ukazatelů. Ve Spojených státech bude největší pozornost zaměřena na červnovou průmyslovou produkci, která by se podle očekávání měla meziměsíčně zvednout o více než 4 %. Poslední vývoj však může být negativně ovlivněn prudkým nárůstem počtu nově nakažených zejména v jižních státech unie, což by mohlo ekonomický restart značně přibrzdit. Oproti průmyslu si však podstatně lépe vede maloobchod. Už v květnu zaznamenaly tržby překvapivý rychlý meziměsíční nárůst o více než 17 procent, pro červen se pak počítá s dynamikou na úrovni 5 %. Mírně lepší data z června by tak mohla aspoň částečně vylepšit chmurný obrázek druhého čtvrtletí, kdy se předpokládá celkový ekonomický pokles v řádu -30 až -40 % mezičtvrtletně anualizovaně. Zároveň s těmito tvrdými ekonomickými daty bude publikována i řada předstihových ukazatelů jako např. Empire State Index či Philadelphia Fed Index, které však oceňují sentiment v regionech podstatně méně zasažených aktuálním vzestupem počtu nakažených a jejich vypovídací schopnost tak bude jen omezená.
img

Ranní komentář: Počty nových případů v Texasu a Kalifornii rekordně rostly, trhy přesto v klidu

23.06.2020 Nový týden začal na finančních trzích v klidu a bez větších výkyvů. Zatímco evropské indexy mírně ztrácely, Amerika rostla, když ji táhnul nahoru především technologický sektor. Z nového makra jsme se dočkali jen výsledku prodejů domů v USA, které opět zklamaly, když se propadly v minulém měsíci o necelých 10 %. Na devizovém trhu mezitím korigoval své dřívější zisky americký dolar, zatímco v růstu pokračovala ropa a drahé kovy.
img

Ranní nadhoz - PMI indexy ukáží červnu další zlepšení

22.06.2020 Ceny v produkčním sektoru u našich západních sousedů prohloubily v květnu svůj pokles na -2,2 %, y-o-y. Kromě cen energií, které meziročně odepsaly téměř 8 %, se na tom podílely i ceny základního zboží. V posledních měsících pak výrazně zvolňuje inflace u zboží na krátkodobou spotřebu.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

ČNB opět snižuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Ve Spojených státech bylo v týdnu končícím 13. červnem evidováno cca 1,5 milionu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Publikovaný údaj zklamal, protože tržní odhady počítaly s jeho poklesem pod 1,3 milionu. Počty nových žádostí tak sice pokračovaly v sestupném trendu trvajícím již od dubna, avšak jeho tempo v uplynulém týdnu výrazně přibrzdilo.
img

Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, libra po zasedání BoE pod mírným tlakem

19.06.2020 Čtvrteční seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Obchodování probíhalo v klidu a na nižších objemech, i když trhy dál neví jak se postavit k rostoucímu počtu nakažených ve světě a v některých amerických státech. Pokračuje tak vyčkávání na současných zvýšených valuacích.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index raketově roste

18.06.2020 Dnes vydala Evropská centrální banka ekonomický bulletin, který zevrubně analyzuje aktuální ekonomický vývoj a shrnuje důvody pro měnové rozhodnutí přijaté radou guvernérů na posledním zasedání 4. června. Zpráva potvrzuje, že hospodářství eurozóny se nachází uprostřed nebývalého poklesu, kdy v důsledku koronavirové pandemie a karanténních opatření proti jejímu šíření došlo k prudkému propadu hospodářské aktivity. I přesto, že výsledky průzkumů a předstihové ukazatele naznačují odražení ode dna, zlepšení je zatím slabé v porovnání s razancí, s níž ukazatele klesaly v březnu a dubnu. Pro druhé čtvrtletí se proto očekává nebývalý pokles HDP. Ten bude následován jen pozvolným oživením ve druhém pololetí za přispění fiskální i měnové politiky. Cenové tlaky by měly zůstat slabé v důsledku prudkého poklesu ekonomické aktivity. Za této situace pak Rada guvernérů rozhodla o zvýšení a prodloužení krytí v rámci nouzového pandemického programu nákupu aktiv (PEPP). Zároveň bude ECB pokračovat v programu nákupu aktiv (APP), základní úrokové sazby se nezměnily.
img

Ranní nadhoz - americký trh práce naznačí další zlepšení

18.06.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný, a tak se pozornost trhů bude upínat za oceán, kde bude zveřejněn pravidelný týdenní report o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ten by měl navázat na klesající trend posledních týdnů a dál se snížit. Počet pokračujících žádostí by se tak mohl dostat pod 20 milionů. S postupným rozběhem tamní ekonomiky se zvedají i ukazatele podnikatelské nálady, což by měl dnes potvrdit i červnový Philadelphia Fed Index.
img

Ranní komentář: Počty nakažených v některých amerických státech dál výrazně narůstají

18.06.2020 Středeční seance proběhla na trzích bez větších cenových výkyvů. Většina indexů is své ceny podržela, přičemž obchodování na amerických burzách probíhalo na výrazně podprůměrných objemech. Trhy dál vstřebávají zprávy z některých amerických států, kde pokračuje v rychlém růstu počet nových případů nakažených osob koronavirem, zatímco na celonárodní bázi tato čísla prozatím zůstávají relativně stabilizovaná. Negativní zprávy tohoto typu přitom vyvažují informace o pokračujícím otevírání americké ekonomiky, takže si akcie i další riziková aktiva své zvýšené ceny udržují.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

17.06.2020 Dnes budou zveřejněna finální čísla o květnovém růstu spotřebitelských cen v eurozóně. Podle předběžného odhadu se inflace dostala těsně nad nulu a dál se tak vzdálila od inflačního cíle ECB. Celková inflace je tlačena dolů zejména klesajícími cenami energií. Jádrová složka cen nejspíš zůstane na úrovni 0,9 %.
img

Ranní nadhoz - americký průmysl i maloobchod se v květnu zvednou

16.06.2020 Trhy budou dnes sledovat data o americké průmyslové výrobě a maloobchodních prodejích v měsíci květnu. Očekává se, že maloobchodní tržby meziměsíčně vzrostou o 7 %. Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně poklesla o 11 % a byla o 16 % pod předkrizovou úrovní. Propad výroby byl patrný zejména v automobilovém a dopravním sektoru. Ve srovnání s maloobchodním prodejem se očekává, že průmyslová produkce vzroste v květnu jen mírně, o 2,4 %, m-o-m.
Související klíčová slova: SBUX.US | Tempo růstu | Index WIG20 | Kohl's Corporation (KSS.US) | Western Digital | Organizace Conference Board | Akcie včera | NetEase | Do čeho investovat | Bankéř | PAYX | Evropská komise | Vládní opatření | NFLX.US | Joe Biden | LYNX | HSBC | Programování | Regeneron Pharmaceuticals | Retracement | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | US2000 | Oživení cen | Deflace | AMC | SEDG | PPI v USA | Německé CPI | Peugeot | Fiskální stimul | Deutsche Lufthansa | Vysoké valuace | CSX.US | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Světové akcie | Sektor služeb | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | Německá míra nezaměstnanosti | Comcast (CMCSA.US) | Inaugurace Donalda Trumpa | Zpracovatelský sektor | USD/PLN | Koronavirové krize | Holubičí tón | Exporty | Akcie herních vývojářů | Průmyslová výroba v lednu | Daňové škrty | Opětovný pokles | Americké příjmy | Pfizer | PLN | Spolkový statistický úřad | Údaje z USA | EUR | Vratislav Zámiš | Pokles sazeb | Micron Technology | Průmyslová výroba v eurozóně | Index aktivity | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Wal-Mart Stores | Komerční banka | Škoda Auto | BTC | Take Profit | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Dow Jones Industrial | Evropský datový kalendář | Pokles indexu | Zásoby plynu | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Christine Lagarde | Statistiky | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Tržby ve službách | Agentura S&P | Asijské akcie | STOXX50 | Britská libra | Aktiva | Abbott Laboratories (ABT.US) | Citigroup | EURJPY | ADP report z kanadského trhu práce | Maloobchod v USA | Crown | Invesco | Indexy na Wall Street | Goodyear | Americká zpráva | Měnové zasedání | Záporné sazby | Depozitní sazba | Amazon | Intesa Sanpaolo | Pojišťovna | UAL | DOW.US | S&P 500 (US500) | Americké zásoby zemního plynu | Lockheed Martin | Protesty v Číně | CPI v Kanadě | Kohl's Corporation | FB | Svátek v USA | Vliv na trh | Letecké společnosti | Očekávání do budoucnosti | Zasedání ECB | Hecla | Dnešní datový kalendář | UPS | FTSE MIB | Unilever | Zveřejnění výsledků | Albemarle | Pravděpodobnost | Útok na saúdská ropná zařízení | Situace v Británii | Philip Morris International | Berkshire Hathaway | SPA35 | Ethereum | Snížení produkce | Ameriprise Financial | Americký prezident | Lagardeová | Zerohedge | Zápis Fedu | GDP | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Dění na trzích | Americká inflace | Údaje o maloobchodních tržbách | Počet Američanů žádajících o podporu | Růst sazeb | Nordstrom (JWN.US) | ALK.US | Inflace v Turecku | Viceguvernér ČNB | Expanze | Splátky dluhů | Exchange | Celková tržní kapitalizace | BinckBank | Deutsche Boerse | Německý DAX | Výkyvy | Směřování měnové politiky | Administrativa prezidenta | Propad cen | Nástroje měnové politiky | Český statistický úřad | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Goldman Sachs | Měnověpolitické zasedání Fedu | Proti trendu | Wall Street výsledky | Nová data | Bank of Montreal | Prodeje nových aut | Směrnice | Meziroční míra inflace v eurozóně | PMI z Německa | Německé ceny výrobců | Strach | Peněžní statistiky ECB | Bankovní rada ČNB | EUR/PLN | Simon Property Group | Data z Německa | Microsoft (MSFT.US) | Saúdská ropná zařízení | Walgreens | Zlato a stříbro | AZN | HAS | Nárůst počtu nově nakažených | Nezaměstnanost | SoftBank Group | Tisková konference Bank of Canada | Index spotřebitelské nálady | Consumer Confidence | PFE | Sankce | Ceny ve výrobě | E*Trade Financial | Celková inflace | Inflace | Ekonomika Německa | Výsledky za Q2 | LMT | Nezaměstnanost v Česku | Karanténní opatření | Cenné papíry a burzy | Průmyslová výroba v Itálii | Levná ropa | EOG | Burza | CF Industries | Vývoj inflace | Index ekonomické aktivity v USA | Fox News | Růst zaměstnanosti | Warner Music Group (WMG.US) | City Fed index | CBS | JWN | Hlavní události | Balíček na podporu ekonomiky | Altria | České vlády | FME | Běžný účet platební bilance ČR | Základní úrokové sazby | Statistiky z pracovního trhu | Kryptoburza | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Gold | Brexit | Advance | Sentiment na trzích | Comcast | Výkonnost indexu | Raymond James | Akcie SAP | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fed Williams | Projev šéfky ECB Lagardové | Polský průmysl | Philip Morris | Ekonomický optimismus | Xilinx | Airbus SE | 3M (MMM.US) | Ekonomická omezení | VIV | Uber | Grayscale | Růst ekonomiky USA | Výplach na kryptu | Regionální měny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Implikovaná volatilita akciových trhů | Spotřebitelský sentiment v USA | S&P CS index cen nemovitostí | Mediánová cena | Nastavení úrokových sazeb | EasyJet | Situace na trhu s ropou | Nizozemsko | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Kryptoburza Coinbase | Snížení úrokových sazeb | Podpůrné programy | Zasedání turecké centrální banky | Výroba v eurozóně | Rostoucí obavy | Výhled | Podnikatelská důvěra | Chod ekonomiky | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | American Airlines | Deník N | Akcie Wells Fargo | Německá spotřebitelská důvěra | Výrazný růst | Člen bankovní rady České národní banky | Výkon | CZK | Ekonomické uzavírky | Forward guidance | Kurz EUR/USD | EIA | Zasedání FOMC | Reakce trhu | HDP za Q2 | Bank of Canada | Výsledková sezóna v USA | Nord Stream | Projev šéfa Fedu | Výnosové křivky | Skotsko | Dolar (USDIDX) | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tržby maloobchodníků | Ratingová agentura S&P | Ceny zinku | Průmyslová výroba v Číně | Gap | Výsledky americké banky | Statistiky z britského trhu práce | Německý maloobchod | Evropská měna | Akcie v roce 2020 | Inflační výhled | Nálada v ČR | Akcie Gamestop | Cíl ČNB | Předchozí růst | Pozitivní sentiment | Výrazně negativní data | Dividendy | Volatility | Důvěra spotřebitelů | Covidová situace | Breaking | Activision Blizzard | Měnová opatření | Dobrý byznys | United Parcel Service (UPS.US) | Čínský HDP | RTX.US | Šéf britské centrální banky | Obchodní seance | Kontrakty CFD | Maloobchod | Graf | Utahování měnové politiky | Americký dolar (USDIDX) | Inflace spotřebitelských cen | CPI v Británii | Opatření proti šíření epidemie | ČSÚ | Philip Morris International (PM.US) | Risk-on sentiment | Uvolnění měnové politiky | BP | HUF | Průmysl | Středoevropské trhy | Guvernér Fedu | Donald Trump | Tyson Foods | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Evropský kalendář | Index spotřebitelské důvěry GfK | Obchodní plán | Německá inface | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Zajišťování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index Philadelphia | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Ross Stores (ROST.US) | Používání kryptoměn | Gama | Moderna | Irsko | Odliv dividend | Alibaba | CB.US | Index cen domů v USA | Data z USA | Opatření | Míra úspor | General Electric (GE.US) | Vít Hradil | Ekonomické zpomalení | RWE | Coca-Cola | Ekonomický balíček | Covid | Otevírání americké ekonomiky | Pinterest (PINS.US) | Futures | GAAP | Naše prognóza | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Česká měna | Alaska Air Group (ALK.US) | Credit Agricole SA | Washington | Aktuální hodnoty měny | TSMC | Vesmírné akcie | Ceny ve výrobní sféře | Ratingová agentura | Spotřebitelské inflace | United Technologies | Výsledky firem | Výsledky průzkumu | Globální ekonomiky | Světové ceny ropy | Španělské statistiky z pracovního trhu | Trading | DeepSeek | KSS | NY Empire state index | CISCO | Praní špinavých peněz | Akcie DJT | Cyklus zvyšování sazeb | Kanadské maloobchodní prodeje | Makrodata USA | Stavební povolenky v USA | Akcie UPS | Švédská inflace | Norská centrální banka | Ekonomiky | CL | Ranní okénko | MMM.US | Čínský jüan | FRA40 | Hospodářské záležitosti | Zasedání FED | Volatilita | Obchodní války | Maďarsko | Abercrombie | CBRT | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Členové bankovní rady | Švédská národní banka Riksbank | MCD | BIDU | Záchranný fond | Airbus | Průmyslová produkce | Účetní ztráty | Americké prezidentské volby | Stress testy | Zaměstnanost | Zápis z posledního zasedání Fedu | Dominance dolaru | PEPSICO | Cenové hladiny | HDP Číny | GOOGL.US | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | Výpadek příjmů | Peníze | Výrobní index | Turecko | ECB dnes | Konference FOMC | Brent | Pozornost trhu | Stavební produkce | Epidemická situace | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Společnost Albemarle | Akcie roku 2021 | Anheuser-Busch inBev | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Kurz EUR/CZK | Snižování sazeb | NN Group | Futures na DAX | Měď | Evropské burzy | NFLX | Palladium | Index cen domů | Vybírání zisků | Cisco Systems | Oslabení USD | United Parcel Services | BBY.US | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Pandemická situace v Británii | Index USDIDX | Aston Martin | CAT | Dnešní aukce | ETF fondy | Americký S&P 500 | Guvernér BoE | Online prostředí | IHS Markit | Základní sazby | Intercontinental Exchange | Allianz | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Nová prognóza ČNB | Financovat | AAL.US | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Zásoby ropy | Politická nejistota | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Nasdaq Inc | Walmart (WMT.US) | Nárůst zásob | CZK/EUR | Nákupy | Fortune | Růst | WYNN | WKL | Silné oživení | Vesmírné akcie 2021 | Abbott Laboratories | Americký index | MSFT.US | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Program kvantitativního uvolňování | Vanguard | MiFID II | EUR Index | Nucor | Ex-Dividend | Ekonomická důvěra v eurozóně | Německé firmy | Kalendář tento týden | Rostoucí šance | Charles Schwab | Palladiové akcie | Prognóza | Výrazný propad | Raytheon Technologies (RTX.US) | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Americký zpracovatelský průmysl | RBI | Trh práce | Prezident Fedu | Crypto | Výrobní inflace | Růstový impuls | Dnešní seance | US Bancorp | Nike | American Airlines Group (AAL.US) | Britská centrální banka | Mercedes | Intraday | Kongres | CBOE | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Výzkumná skupina | Akvizice | Spotřebitel | Randal Quarles | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Wolters Kluwer | Micron | Španělský IBEX | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Izrael | Sell | Stavební povolenky | Objem obchodů | Dobrý výsledek | ČNB Vojtěch Benda | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Revize amerického HDP | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Technologické akcie | Sodexo | GME | Ceny výrobců | Long | Velká krize | Kontrakty | Mayové | Evropský statistický úřad Eurostat | DAI | Finanční společnosti | Procter & Gamble (PG.US) | Evropská inflace | Evergrande | Vysoké ocenění | Lira | Koruna posílila | Úrokové sazby | Ropa Brent | Prezident Trump | GE.US | Investice do umělé inteligence | ROST.US | Koruna | SECO | Americká spotřebitelská důvěra | Investiční portfolio | Výroba v Německu | Thyssenkrupp | AUD | Conference Board | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | Klesající trend | Caterpillar | American Airlines (AAL.US) | Nasdaq100 | Oslabování koruny | Snižování úrokových sazeb v USA | Uzavření trhů | S&P500 | Zpřesněný odhad | Inditex | Meziroční růst | EBay | Měnové stimuly | SolarEdge Technologies | Schlumberger | Treasuries | Investujte zodpovědně | Index ekonomické aktivity | Výhled pro Německo | Výsledky voleb | OIL.WTI | Plynovod Nord Stream 1 | Baidu | Nastavení měnové politiky | Trh | Acacia Communications | AMAT.US | TRUTH social | Index výrobní aktivity | Deficit rozpočtu | Prezidenti a premiéři | Poskytování hypoték | MSCI | Ekonomika Evropské unie | Riziková averze | Počasí | Jednání prezidentů | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Americká sněmovna reprezentantů | PLUG | Tempo růstu PPI v USA | Open | AI DeepSeek | Statistiky ECB | United Parcel Services (UPS.US) | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | DGX | Square | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Vice | DJT | LyondellBasell Industries | Elektřina | MMF | Polská průmyslová výroba | Obchodní bilance eurozóny | Výrobní ceny | Videokonference | Odhad vývoje HDP | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | WFC | Údaje o inflaci | NED25 | Komise | Společná měna | Nejistoty | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Kapitál | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Jednání ECB | Podnikové investice | Agentura Reuters | Chubb Limited | Inflace PCE | E*Trade | Podmínky na trhu | Thermo Fisher Scientific | Best Buy (BBY.US) | Pobočka FEDu | Alibaba Group (BABA.US) | Společnosti | Běžný účet eurozóny | TLTRO | Bankovky | Společnost Moderna | Negativní dopad | Blue chip | S&P | Akciové trhy v Evropě | Index S&P 500 (US500) | Polský zlotý | Český běžný účet | Chuck Schumer | CSCO | Textron | Unie | Richmondský Fed index | ECB rozhodnutí o sazbách | USA Joe Biden | Obchodování na finančních trzích | Devizové trhy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sentiment na Wall Street | Moody's | Akciové indexy | Northrop Grumman | Výroba v Číně | Výrazné ztráty | Freeport-McMoRan | Christine Lagardeová | Shell | Evropská obchodní bilance | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Desetileté výnosy | Domácnosti | Ekonomické aktivity | PM.US | Obchodování na Wall Street | Ekonomický sentiment v Česku | Republikáni | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ekonomický vývoj | Centene | Záznam z jednání ČNB | Reakce trhů | PMI z výroby | Čínská média | Nová prognóza | Marathon | Deficit | Koronavirová epidemie | BREAKING | Index Stoxx 600 | Ceny Bitcoinu | Varianty koronaviru | DJT.US | Zpráva o inflaci | ADM.US | Futures trhy | MFČR | Dow (DOW.US) | Mega Cap | Seznam Zprávy | Kimberly-Clark | Implikovaná volatilita | Ministerstvo financí České republiky | Tempo růstu CPI | Americký výrobní sektor | Ekonomická aktivita v USA | Ceny nemovitostí v USA | Virus | MF | MF ČR | G7 | KSS.US | Kakao | Snižování úrokových sazeb | Index výrobní aktivity v New Yorku | Occidental | Lokální maxima | Robert Half International | Nová éra | Index Hang Seng | Kurz koruny | Coinbase | APEC | Přehled o dění na světových burzách | UK100 | OpenAI | Case-Shiller | Aukce státních dluhopisů | Americké ropné zásoby | Eskalace | Americký technologický sektor | Royal Dutch Shell | Automobilový sektor | BNP Paribas | Čínský HDP v Q1 | Akcie Aston Martin | Česká koruna | G10 | Zápis ze zasedání ECB | Nord Stream 1 | Světové centrální banky | Twitter | Benzín | MIFID | Podnikatelé | Ex-Dividend Date | Skotská premiérka | Hang Seng | VeChain | Íránský útok | Pozornost | Program QE | Prudký propad | Makroekonomická data | Index výroby | ITA40 | Bank of New York Mellon | Lucembursko | UnitedHealth Group Incorporated | AT&T (T.US) | Elektromobily | PINS.US | MRO | Švýcarská centrální banka | Bankovní rada České národní banky | Poptávka | ANTM | Meziroční míra inflace | Macy's (M.US) | Gamble | Devizové intervence | Maloobchodní tržby | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Offshore | Platina | Odpor | Podnikání | Raiffeisenbank a.s. | TLTRO III | ERA | IHS Markit Ltd | EW | Index nákupních manažerů | Antivirus | Ministr zahraničí | Ripple | Další růst | Daně z příjmů | Statistický úřad | Helena Horská | CTS | New York City | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Deliveroo | Sentiment v Německu | Člen bankovní rady | Nio | Kohl's | Vítězství Bidena | DeepSeek V3 | MGM Resorts | Konjunkturální průzkum | Saxo | Honeywell | Ceny zemního plynu | ISM index | Šíření viru | AAL | Applied Materials | JPM | CSX Corporation (CSX.US) | Domino's Pizza (DPZ.US) | Prezident USA | Research | Americké stavební povolenky | Obchodovat | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Korekce na akciích | Marketingová komunikace | Vládní koalice | Cena palladia | General Motors (GM.US) | Očekávání trhu | Snížení úrokové sazby | Kurz české koruny | Tovární objednávky | Americké indexy | Christine Lagardová | Obchodníci | Moderna Inc. | Úroveň rezistence | Válka na Ukrajině | Centene (CNC.US) | Nákupy státních dluhopisů | Investiční plán | Posílení domácí měny | Southwest | Spotřebitelské ceny v eurozóně | KLM | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Obchodování forexu | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Odkup akcií | Kvalitní vzdělání | Spotify (SPOT.US) | Analytici | Průmysl v Polsku | Čistý zisk | Dividendový výnos | Aukce | Americká průmyslová produkce | AMAT | Problémy | Intuitive Surgical (ISRG.US) | Index PMI | Stres | Stříbro | Kansas City Fed | Market close | Internet of Things | Pandemie | Vyšší sazby | Pandemická situace v USA | Pokles cen | Ropa | Byznys | Bankéři | State Street | Short squeeze | ALXN | Obchodování v Evropě | ETF | Větší pokles | Deutsche Bank | Běžný účet platební bilance USA | PMI index | Akcie Nikola | Nárůst zisků | Firma | Omezení těžby | Nesoulad | Hlavní ekonomka | Nálada na trzích | Růst akcií | Zasedání Bank of England | ECB Christine Lagardeová | Prohlášení | NY Fed index | T-Mobile US | Červnový kontrakt | Obchodníci s ropou | | AXA | Výsledky amerických společností | Evropský parlament | ECB měnové podmínky | MetLife | Evropský statistický úřad | Gilead Sciences | Indexy PMI | UBS | Ekonomové | Bitcoiny | Šance na vakcínu | Americké státy | USA | TRUTH | Bankovní unie | Hike | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | DPZ.US | Japonská ekonomika | Trade Financial | Ekonomické restrikce | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Komisí pro cenné papíry a burzy | Zavření škol | Ex-dividend | Růst HDP | Volby | Nikola Motor | Objednávky | Britské maloobchodní prodeje | Nálada na trhu | Summit EU | Abercrombie & Fitch | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | DAWN akcie | Kmen koronaviru | Burze | Fáze obchodní dohody | Index volatility | FAST | Zpracování kovů | Starbucks (SBUX.US) | Oslabení kurzu | Jednání ČNB | Obchodní dohody | Snížení základní úrokové sazby | Empire State Index | Firemní zprávy | Qualcomm | Boeing | Dostatek likvidity | Vývoj nezaměstnanosti | Index Fedu | Americká data | Jestřábí komentáře | Mining | Nejvyšší deficit | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Finanční aktiva | Chubb Limited (CB.US) | Michal Brožka | Belgie | Očekávání zisku | Výkon ekonomiky | Ceny domů v USA | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Windfall tax | IBEX | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Travelers (TRV.US) | Podpůrná opatření | Rizikové averze | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Ropná zařízení | Kompenzační programy | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Zasedání České národní banky | RISK-ON | Erdogan | Struktura HDP | České měny | Růst americké ekonomiky | Covid akcie | Data z průmyslu | Počet potvrzených případů nákazy | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Opatření americké centrální banky | Průmyslové revoluce | Šíření nákazy | Šéfka ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | EPFR | Free cash flow | Blackstone | Eli Lilly (LLY.US) | Intervence | Poptávka po oceli | Trh s kryptoměnami | LEN | HL.US | CMCSA | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Člen bankovní rady ČNB | LVMH | AWK | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | Dnes zveřejněná data | Carnival | Měnové politiky | KSU | G20 | Růst poptávky po ropě | Odvětví | Ross Stores | ISRG.US | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Trump Media & Technology Group | Koronavirus | EU summit ke koronaviru | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Zvedání úrokových sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Británie | Měnový výbor | Zhoršení epidemické situace | Americké žádostí o podporu | Zlotý | Výdělky | Vývoj průmyslu v ČR | Hecla Mining (HL.US) | Anthem | Italský premiér | Ekonomická situace | Odhad HDP | Prezident Erdogan | Index Russell | Ekonomický sentiment | Cenová válka | NextEra Energy | Růstový potenciál | Dna | Bitcoinové a blockchainové akcie | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Poptávky po dolaru | Kapitálové rezervy | AXP | JWN.US | Filadelfský Fed index | Americké vládní dluhopisy | Průmyslové podniky | FCA | Čínské indexy | Investiční strategie | Podpůrný balíček | Růstové tituly | Walgreens Boots Alliance | Lockheed Martin (LMT.US) | Cena zemního plynu | Akcie těžařských společností | DTE | Christopher Waller | RDSA | Žádosti o podporu v USA | Miliardy dolarů | ADP | AI | Uptrend | Futures na americké indexy | Druhá vlna pandemie | Daimler | Texas Instruments | IRBT | Americké ceny nemovitostí | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Vojtěch Benda | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Volvo | Těžba ropy v USA | Tisková konference | Eskalace na Blízkém východě | Brexitové dohody | Aktivity v USA | Platební bilance | Honeywell International | Kansas City Southern | Thermo Fisher | Růst mezd | Futures na indexy | Tempo růstu PPI | Automobilka | WMG.US | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | Americký trh nemovitostí | Evropské maloobchodní tržby | Lufthansa | Investiční očekávání | PMI ve výrobě | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Objem zakázek | NIO.US | Komise v přenesené pravomoci | Žádosti o podporu z USA | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Data o HDP | Evropská data | BMO.US | Ekonomické oživení | Počet zahájených bytů | České ceny výrobců | Investiční fondy | Pokračování expanze | Britská centrální banka dnes | Renault | Průzkum | Firmy | Hertz Global | Jednání OPEC | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Počet potvrzených případů | Růst cen ropy | CNC.US | Averze k riziku | Prodeje státních dluhopisů | Zájem investorů | Cena ropy brent | Partnerství | SPOT.US | Air France | Phillips 66 | Money management | Repo sazby | Pomoc lidem | Odhady ekonomů | Státní svátek | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Evropské sdružení výrobců automobilů | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | MRK | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Nově zahájené stavby domů | Výsledkové sezóny v USA | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Alexion | NASDAQ 100 | Vyšetřování | JNJ | Boris Johnson | Účastníci trhu | Česká vláda | Aktuální údaj | Novo Nordisk | Nové žádosti o podporu v USA | Narůst zisků | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Trade | EU summit | Paypal Holdings | Akcie společnosti Nvidia | Projev šéfky ECB | Emerging markets | Walmart | Loď Ever Given | FTSE | CMCSA.US | IPO Uber | Důvěra v eurozóně | Přehled o dění | Americké ceny výrobců | Rizika | Kellogg | Luboš Růžička | Rada ČNB | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Fond | ISM | Aktuální nálada | Měnověpolitické zasedání | Charter Communications | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | UPS.US | Fitch | Pšenice | Peněžní statistiky | Americké banky | Kanadský CPI | IPO Coinbase | Úspory | Poslanecká sněmovna | JD.com | Pandemie v Evropě | MIB | Index podnikové aktivity | Japonský Nikkei | Hecla Mining | Otevírání ekonomiky | Raytheon Technologies | Verizon Communications | Zasedání centrální banky | After market close | Warner Music Group | Riziková aktiva | Počty žadatelů o podporu v USA | Britský FTSE | Růst ekonomiky | UnitedHealth | NKE | STMicroelectronics | Goldman Sachs Group | BASF | ADP report z pracovního trhu | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Citrix | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Low | Britská premiérka | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Zhoršování pandemické situace | Záznam z minulého zasedání ECB | Koronavirové opatření | Ekonomický růst | Negativní data z americké ekonomiky | Globální sentiment | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | STZ | Zlepšení nálady | Pád cen ropy | Evropský průmysl | General Motors | CAD | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | GWW | Ceny zemního plynu v USA | Omezování nákupů aktiv | ZEW index ekonomického sentimentu | Shares | Rozjednané prodeje domů | Makroekonomická prognóza | Včerejší seance | Vstup na burzu | Na burze | Netflix (NFLX.US) | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | Obchodování na trzích | Politika centrální banky | Příměří na Ukrajině | FAANG | Hospodaření | DPZ | Český hrubý domácí produkt | Korekce na čínských akciích | Zahraniční obchod | Vývozní clo | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Estee Lauder | Velké americké banky | Riksbank | Švédská národní banka | Americký tech | Dluhové krize | Wynn Resorts | Alphabet (GOOGL.US) | EUR/HUF | USDIDX | Hewlett Packard | SolarEdge | Sentiment v Americe | Situace na trhu práce | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Projevy centrálních bankéřů | Kukuřice | Nio (NIO.US) | Obchod | Prodeje existujících domů | Tripadvisor | Negativní zprávy | Velké investiční fondy | Obchodní rozhodnutí | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | Bank of Montreal (BMO.US) | Průmyslová výroba v USA | Astrazeneca | Concho | Riziko | Analytik | TWS | Emise | Travelers | Xylem | ATH | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | Volatilita akciových trhů | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Continental | Pokles výnosů | SARS | INTC.US | DISCA | Bank of America | AIG | AOS | Transakce | Údaje o HDP | Šok | SNAP.US | Evropské obchodování | Projev šéfa Fedu Powella | Blockchainové akcie | LTV | Finanční trh | Zvýšené volatility | MGM | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Risk | Úrovně supportu | BMO | CZK/USD | WMT.US | Ceny | T-Mobile | ETH | Trump Media | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Global Markets | Pokles | XEL | Kompozitní index | Deutsche Börse | Německý ZEW index | Velmi bohatý | Repsol | FTSE 100 | Produkce zemního plynu | General Dynamics | Mondelez | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Guvernér ČNB Rusnok | Trh nemovitostí | ČNB Rusnok | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | ETN | Korporátní výsledky | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | LyondellBasell | LHA | DPH | Predikce | SAP AG | Softbank | Novo | OXY | ASML | WTI | Prosus | Zápis z posledního zasedání | TSCO | Objem objednávek | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Restriktivní opatření | CBOE Global Markets | Státy EU | Praxe | Edison | GameStop | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Truth Social | Mondelez International | Novartis | Comcast Corp | Trump dnes | Plán investic | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | SQ | Vnímání rizika | Dopad na trhy | ServiceNow | Norges Bank | USD/EUR | E.ON | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Klima | Tržní výhled | LYNX webinář | USDCAD | FinTech akcie | Forint | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | RTX | Ceny zlata | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Pesimistická nálada | PACCAR | Výnos | Růst důvěry | TSLA.US | Výnosy z dluhopisů | Filadelfský Fed | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Kurzotvorné informace | Zasedání RBA | Prodeje domů v USA | Index DOW | Trhy dnes | Media & Technology | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | Marathon Oil | Fresenius | CFD | Humana | Zpětný odkup akcií | Discovery | CEO | 256/2004 | US30 | Automatic Data Processing | Newmont Mining | Akcie společnosti Boeing | Rozhovor | CMI | ISRG | MNB | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Snap | Hasbro | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Obchodní den | Obchodní tipy | Singapur | Šinzó Abe | Ceny energií | Ahold Delhaize | Fintech společnosti | Cena akcií | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Ryanair | Německý index IFO | Jaromír Gec | Nejlepší palladiové akcie | Írán | EPS | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Shopify | Akciové trhy v USA | ETF roku 2020 | PG | Zisk | AT&T | Zásoby zemního plynu v USA | Koronavirové pandemie | Total | Alexion Pharmaceuticals | Xetra | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | American Airlines Group | Teorie černé labutě | EURUSD | FedEx | Bundesbanka | Swapy | Čínské hospodářství | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Tesla (TSLA.US) | XYL | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Media & Technology Group | Eurostat | Prezident | Colgate-Palmolive | Raytheon | Finanční pomoc | IPO Aston Martin | TRY | Kansas | Prémie | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Automobilky | Hospodářské výsledky podniků | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Inflační vývoj | Omezení pohybu | Kontext | Biden | PYPL | ADBE | Finanční krize | Indikace | Německý PMI | Obchody | TTWO | Běžný účet | ex | Expedia | Medián | Index CPI | FinTech akcie 2021 | xStation5 | Electronic Arts | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Platforms | Deutsche Telekom | Finančnictví | Roční maximum | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | TD Ameritrade | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | BIIB | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Tržní situace | ConocoPhillips | Visa | Velké objemy | Grafy | České ceny | Fiserv | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Dohoda o brexitu | Výroba automobilů | GMT | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | PHIA | Dostupná data | Nové zakázky | MGM Resorts International | Google | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Archer Daniels Midland | Konsensus | Pozitivní výsledek | Costco | Verbální intervence | Euro STOXX | NATGAS | Prodej aut | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Ranní komentář | DE40 | Philadelphia Fed index | Výrobní aktivity | LLY.US | HDP | Technology | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | WTI ropa | ALV | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Visa (V.US) | LME | JP Morgan | Zpomalení růstu | Index euro | Pandemická situace | Ekonomka Raiffeisenbank | ABT | Obchodní bilance | Vyšší inflace | iRobot | Optimismus na trzích | Trhy v USA | Air Liquide | Hospodářský cyklus | Výprodej | Průmyslové ceny | Symantec | Tomáš Holub | AAPL | Microchip Technology | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | AMZN | Provize | CFG | Domácí měny | Lehman Brothers | Infineon | UNH | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | GM.US | Americká seance | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | IPO Deliveroo | Paychex | Crédit Agricole | Dnešní události | Pozitivní sentiment na trzích | Abbott | Americké firmy | Philip Lane | Úvěr | Nakupovat | FOMC | European Central Bank | Mylan | Akcie | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Daňový balíček | Nákup aktiv | Nový Zéland | Crypto.com | Société Générale | 5G | Pražská burza | Target | Očkování | Podniky | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | AbbVie | Osobní příjem | Makléř | Louis Vuitton | SPOT | Mzdová dynamika | EOG Resources | BBVA | Index cen | VZ | ADP report | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Jednání o brexitu | Americké ceny | Pokles cen komodit | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Vývoj ekonomiky | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Zásoby zemního plynu | Výplach | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | SBUX | Daně | Negativní nálada | DXY | Makrokalendář | Asijské burzy | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | Americký prezident Joe Biden | Posílení dnes | PCE inflace | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Aerolinky | Ukrajinské krize | Měnový výbor Fedu | Biogen | Silnější dolar | Vlna výprodejů | Počty nových žádostí o podporu | Galapagos | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Osobní příjmy | Covestro | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Plug Power | Potenciál | AMD.US | Podnikatelské aktivity | QCOM | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Devon Energy | Americké futures | Zynga | Černé labutě | Bod | Vnímání | Sentiment v USA | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | TSM.US | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | M.US | Soukromá spotřeba | Delta | Masivní nákupy | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | OSVČ | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | KMX | Hospodářství | MSFT | PCAR | Důvěra | Kontrakce | Situace v Číně | Výrazný růst cen ropy | Očekávání ČNB | Nikola | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Slabší dolar | Amgen | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | DE30 | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Advance Auto Parts | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Americké prodeje domů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | UST | Cash flow | Trh s ropou | Export | UNA | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Signál | FANG | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Investovat do akcií | Úbytek | GBPUSD | S&P 500 Index | Real Estate | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | Allergan | GRMN | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Brands | Services | Dominion Energy | Britská vláda | Trump Media & Technology | Média | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Air | BABA | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | AEX | Americké maloobchodní prodeje | CEO společnosti | TXN | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | ATVI | Cena ropy WTI | WIG20 | Dluhopisové výnosy | NFP | DAWN | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | InterContinental | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | Průmyslová výroba v Německu | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | BABA.US | Americký trh práce | TIM | After-market | Propouštění | Energie | ZNGA | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | ADS | Americké centrální banky | WM | Trh dnes | Klíčový kontext | Příjmy | Coca-Cola (KO.US) | Ekonomické dopady | Prodej | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | XM | Inflace v květnu | Německé ceny | Evropská unie | Odezvy trhu | Ceny stříbra | Kurzarbeit | Britský FTSE 100 | NY FED | Inflace v červenci | Rozvoj | Americký PMI | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Míra | Equinor | Pokles tržeb | Iberdrola | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Stimulační opatření | Vakcína | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Illumina | CBRE | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Gemini 2 | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Akcie 2021 | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | High | Rostoucí trend | TIPS | Sójové boby | Rezervy bank | OECD | GameStop (GME) | CHF | Ekonomická důvěra | HDP USA | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | DTE Energy | James Bullard | Akcie Alphabetu | Těžba ropy | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Dnešní aukce státních dluhopisů | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | CMS | QE | Intuitive Surgical | Amundi | Spojené království | Japonský premiér | Cena | Antony Blinken | CMG | Maloobchodní prodeje | S&P Global Inc | Apache | Raymond James Financial | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | Zalando | MJ | CNN | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | RHI | TSM | Premiér Babiš | Bristol-Myers | Snížení sazeb | CME Group | Close | TSLA | Česká ekonomika | Ekonomické údaje | COST | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Silnější kurz | MLM | Drahé kovy | Pád cen | Názory analytiků | Newmont | FIS | Jefferies | Akcie Nikola Motor | Royal | Evropské akciové indexy | PSX | ALGN | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | DAX | Infineon Technologies | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Merck | Debata | Datový kalendář | Akcie společnosti | Lennar | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | DBK | Zlato | Hewlett Packard Enterprise | V.US | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Počty nových případů | PEP | Inflace v Německu | Strategické partnerství | Fresenius SE | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Macy's | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Výsledky za Q4 | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | OMV | Intel | Likvidita | SPWR | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Banky | Koronavirová opatření | BlackRock | Buy | Daňové změny | Microsoft Corporation | Vypuknutí pandemie | Automotive | FDX | I-Trader | Americká vláda | Express | INTC | Kotace | Šance | Mattel | Ruská vláda | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | TWTR | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | EQT | Průlom | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | Harley-Davidson | Kurz EUR | Tisková konference FOMC | CSX | Zlepšení | ČR | Vivendi | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ever Given | Linde | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Asijské akciové trhy | Kansas City Fed index | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | SPGI | API | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Southwest Airlines | Současná situace | Portfolia | Constellation | Americké zásoby ropy | Příprava | Inflace v EU | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Změna sazeb | Maloobchodní tržby v Číně | Market | Měnová autorita | Čistý zisk na akcii | Technologický sektor | Cenné papíry | PMI indexy | Theresa May | Stoxx | Lídři | Vývoj HDP | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Průměrná mzda | Yandex | Accenture | Nordstrom | Americký Senát | XOM | McDonald's | Waste Management | FX | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | CarMax | Větší zisky | Pokračování růstu | LLY | AMGN.US | Londýnské burzy | Finální odhad | Spokojenost | Kvartální výsledky | Služby | PINS | Meta Platforms Inc | Americký průmysl | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tržní očekávání | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Peněžní zásoby | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Index ISM | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Spotify | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Indikátory důvěry | Největší pokles | REGN | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Spotřebitelská důvěra v Německu | IHS | Americké objednávky | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Kryptoměnový gigant | Program nákupů dluhopisů | Karanténa | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Slabá poptávka | Polsko | Reddit | Report stavu ropných zásob | Ceny potravin | AUDUSD | Kansas City | Rezistence | Meziroční růst cen | McAfee | Index Dow Jones | Gemini | ZEW index | Projekce | Hlavní zprávy | Beyond Meat | Pharming Group NV | Vakcíny proti koronaviru | Alaska Air Group | Snap (SNAP.US) | Obchodujte | Nařízení | Salesforce.com | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | Hertz | ABN Amro | Výrobní sektor | IPO | STT | Tržby z prodeje | Obchodování dnes | Meme akcie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Předseda | Škoda | CBI | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Align Technology | Vývoj průmyslu | USD | CAC40 | WallStreetBets | Nová makroekonomická prognóza | Zveřejnění zprávy | Odražení ode dna | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | NextEra | PayPal | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Under Armour | Eurex | Podnikové aktivity | HDP v USA | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Platby v kryptoměnách | Globální vývoj | Silný dolar | BMW | 3M | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Údaje ISM | Tencent | TechnipFMC | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Exact Sciences | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | mmBtu | Čínská centrální banka | Earnings | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Reddit WallStreetBets | WMT | EU50 | Bitcoin dnes | Dogecoin | United Parcel Service | Finanční ztráty | Nemovitosti | WBA | Turecká centrální banka | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Platební bilance ČR | PSA | Kanada | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | CMA | Makroekonomické údaje | Royal Caribbean Cruises | CVX | Rizikové investice | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | ING | Podhodnocené akcie | Federal Reserve | Česká republika | Swap | Indexy | Bilance běžného účtu | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Blue chips | Nízké ceny ropy | US100 | Ceny v eurozóně | Lockheed | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Starbucks | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Best Buy | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Výkonnost akcií | Růst ceny | Forward | Růst cen domů | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Philadelphia Fed | Doporučení | CSX Corporation | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Amgen (AMGN.US) | Body | Nejlepší 5G akcie | Krypto | Evropské země | Revize výhledu | Payrolls | AMGN | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | ABC | Averze vůči riziku | Omikron | MPSV | Akcie Alphabet | Evropská spotřebitelská důvěra | BBY | Konjukturální průzkum | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | LMT.US | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | KBC | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Poradci | PMI ve službách | Analytické fórum | MasterCard | Marathon Petroleum | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Applied Materials | Constellation Brands | Kraft Heinz | Jak investovat | Warner Music | Prodeje | WU | ASM International | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Air France-KLM | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Volný obchod | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Merck KGaA | MMM | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Premiérka | Makro zprávy | Růst cen průmyslových výrobců | Campbell Soup | Markit | Podnikatelské klima | Američané | Nový kmen koronaviru | Nárůst rizikové averze | Nízká inflace | Baker Hughes | NIO (NIO.US) | Průmyslové kovy | Enel | Oživení ekonomik | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Richmond | Německá inflace | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

FedEx Corporation (FDX)
FedEx (FDX)
FedEx (FDX.US)
FED - Federální rezervní systém
Fed fund futures
Fed Funds
Fed funds
Fed Funds Rate
Fed funds sazba
Fed funds sazby

Následující klíčová slova

Fed Logan
FedoraCoin
FedoraCoin (TIPS)
Fed pivot
Fed Rate Monitor Tool
FED sazby
Fedspeak
Fed Staff Nowcast indikátor
Fed Survey
Fed úroky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXPRIMUS
RoboMarkets
Xtrade
reklama
XTB Online trading konference
Potvrďte prosím... Zavřít