Sobota 23. listopadu 2024 09:01
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
SAB Finance

Ranní komentář: Pandemie opět doléhá na akciové trhy, NY zavádí nová omezení

19.11.2020 07:58  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Středeční seance se na trzích nesla v nervózním duchu a americké indexy se propadly do červených čísel především díky zprávám z New Yorku, kde od čtvrtka díky covidu opět zavřou školy a omezí městskou hromadnou dopravu. Pandemická situace v USA se i nadále zhoršuje a jen včera vzrostl počet obětí covidu v zemi o více než 1 600 osob, což je nejvíce od letošního května.

Akcie si své zvýšené valuace ale i nadále udržují, a to hlavně díky zprávám o vakcíně a její vysoké účinnosti. Riziko další korekce však zůstává značné, a to nejen díky vysokým valuacím, ale právě díky dalšímu zhoršování pandemické situace.

Na ostatních trzích mezitím panuje klid. Dolar si své pozice vůči většině měn drží a stabilní je situace také na zlatě a na ropě.

Dnešní fundamenty:

  • 14:30 ADP report z kanadského trhu práce (střední dopad)
  • 14:30 Filadelfský Fed index (střední dopad)
  • 14:30 Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti (střední dopad)
  • 16:00 Za ECB promluví Christine Lagardová (střední dopad)
  • 16:00 Prodeje domů v USA (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Pád prodejů domů v USA dostává pod tlak stavaře, 10yr výnosy pod 2.8 %
    Včera se pod tlak dostaly opět hlavně růstové a technologické akcie, které reagovaly na profit warning od Snapchatu. Právě Snapchat přitom klesal nejvíce, když se propadl o více než 40 % a od svých ATH již klesl o více než 80 %. Náladě na trzích nijak nepomohly ani výsledky z USA, kde se díky vysokým cenám a úrokům z hypoték prudce propadají prodeje nových domů.
  • Ranní komentář: Pád rizikových přirážek zatím drží akcie nad vodou, VIX zpět pod 20b.
    Minulý týden na trhy přinesl výrazné snížení rizikových přirážek a s ním spojený růst cen akcií. Ty v USA vystoupaly o více než dvě procenta, když těžily hlavně ze změny výhledu pro americké sazby a ze slibných vyjednávání mezi USA a Čínou, které se snaží najít společnou řeč v rámci uzavření nové obchodní dohody. Na celou situaci mírně doplácí americký dolar, který se, hlavně díky nižším sazbám v USA, dostal na páru s eurem krátce nad 1,15 EURUSD. Ztráty však nejsou vysoké, jelikož by se výhled pro sazby mohl začít do budoucna zhoršovat také v ostatních zemích. V novém týdnu čekáme hlavně na úterní hlasování o brexitu v britském parlamentu, které bude klíčové i pro další vývoj na libře.
  • Ranní komentář: Pád Tesly a hrozící zákaz TikToku
    Akciové trhy pokračují v pozvolném růstu a navyšování historického maxima. O něco vyšší jsou proti minulému týdnu také výnosy a v růstu pokračují také kryptoměny. Pod tlakem je naopak znovu Tesla, která včera ztratila 4 %. Od začátku roku už ztrácí téměř třetinu, což z ní dělá nejhorší akcii z celého S&P 500
  • Ranní komentář: Pád Uberu a Shopify, Dutch Bros jako konkurent Starbucks?
    Včerejší seance byla opět o korporátních výsledcích. Pod tlak se dostaly hlavně společnosti Uber a Shopify a po uzavření burz také společnost ARM. Rostly naopak Robinhood a Vistra, která zdá se těží z očekávaného růstu poptávky po elektřině kvůli rozvoji AI. Pěkná čísla nabídla také společnost Dutch Bros.
  • Ranní komentář: Pád výnosů i pilulka od Pfizeru drží akcie na maximech, roste také krypto
    Akciové trhy za sebou mají další velmi silný týden. Americký index S&P500 rostl v minulém týdnu o 2 %, když mu pomohla kombinace klesajících výnosů, lepší výsledkové sezóny a silného amerického makra. V pátek pak navíc ještě náladu na trzích zlepšila zpráva od společnosti Pfizer, která má novou anti covid pilulku, která by měla snížit riziko hospitalizace o 89 %. Příliv dobrých zpráv tak zatím nepolevuje a valuace akcií i dalších rizikových aktiv zůstávají i nadále zvýšené.
  • Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá akciím, dolar zůstává pod tlakem
    Akciové trhy za sebou mají silný týden, během kterého dokázaly smazat velkou část dřívějších ztrát. S&P500 přidal 5.8 % a Nasdaq dokonce 6.6 %, když jim k růstu pomohl hlavně pád dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností vrátily pod 5.6 %. Pod tlakem byl naopak americký dolar, který ztrácel na většině měnových párů. Sektorově se dařilo hlavně financials a real estate, kterým může pád výnosů citelně ulevit. Nejmenší růst zaznamenal naopak sektor energií, na který negativně doléhá pokračující pád cen ropy.
  • Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá mírnit nervozitu na trzích, dolaru ale moc nechutná
    Minulý týden se nesl na trzích v hodně nervózním duchu, když se na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv negativně podepsaly hlavně zhoršující se ekonomická data a obavy z dalšího vývoje světové ekonomiky. Slabá data přicházela hlavně z USA, což ve finále pomohlo k výraznému snížení výnosů a koncem týdne paradoxně i k zastavení výprodejů na akciových trzích. Obchodníci totiž výrazně zvýšili sázky na říjnové snížení amerických sazeb, které akciové indexy nakonec dokázalo podepřít.
  • Ranní komentář: Pád výnosů pomohl akciím k růstu, Tesla kvůli slabším dodávkám -8 %
    Akciové trhy vstoupily do nového týdne optimisticky. Indexy v USA rostly o více než dvě procenta a solidní zisky si připisují také dnes ráno. Ke stabilizaci sentimentu na trzích pomáhá hlavně korekce na trhu s dluhopisy, kde začaly opět klesat výnosy. Výrazného růstu se včera dočkaly hlavně růstové a technologické akcie. Výjimkou byla Tesla, která se kvůli nižším dodávkám automobilů za 3Q propadla o 8 %.
  • Ranní komentář: Pád výnosů přiživil obavy z recese, sázky na agresivní snižování sazeb v USA rostou
    Včerejší seance na trhy přinesla další vlnu výprodejů, která tentokrát ale neměla konkrétní fundamentální příčinu tak, jako tomu bylo v případě dřívějších korekcí, které šly za zhoršením vztahů mezi USA a Čínou. Výprodej na indexech ale výrazně pomohl zvýšit poptávku po dluhopisech, díky čemuž 10 leté výnosy v USA dokonce klesly pod 2 leté výnosy, což obnovilo diskusi o klesající výnosové křivce a možné recesi a následně pravděpodobně ještě výprodeje na trzích přiživilo. Dnešní ráno se zatím nese v klidnějším duchu, ale po téměř 3% korekci na amerických indexech zatím platí, že by se nervozita dala krájet, takže další pád indexů a prohloubení korekce rozhodně nelze vyloučit. Na S&P500 jsme zatím stále teprve 6 % pod historickým maximem a zatím jsme stále neklesli ani na minima ze začátku tohoto měsíce.
  • Ranní komentář: Pandemická situace v Británii se výrazně zhoršila, TESLA je zařazena do S&P500
    Začátek nového týdne na pozitivní sentiment z minulého týdne zatím nenavazuje. Futures na americké i evropské indexy se propadají, přičemž se dnes ráno naopak daří bezpečným přístavům, jako jsou drahé kovy nebo dolar. Negativnímu sentimentu pomáhají hlavně zprávy z Británie, kde se výrazně zhoršuje pandemická situace díky šíření nové mutace koronaviru. Ta vedla britskou vládu ke zpřísnění lockdownu, zatímco řada evropských zemí zakázala letecké, lodní, nebo vlakové spojení z Británie.
  • Ranní komentář: Pandemie opět dolehla na světové indexy, FX i drahé kovy prozatím stabilní
    Akciové indexy za sebou mají největší korekci za poslední měsíc, když se indexy v Evropě i v USA propadly včera výrazně do červených čísel. Za korekcí stojí především rostoucí čísla nakažených osob v Evropě a v USA, které vedou k novým restrikcím a obavám z dopadu druhé vlny na tempo růstu světové ekonomiky. Jen v Evropě přitom včera německý DAX odepsal více než 3 % poté, co akcie SAP klesly o 23 % v reakci na zveřejnění hospodářských výsledků společnosti.
  • Ranní komentář: Pandemie v Evropě i v USA stále zesiluje, trhy prozatím stabilní
    Čtvrteční seance probíhala na většině finančních aktiv v klidu a bez větších výkyvů. Akciové indexy mírně ztrácely, když na ně opět negativně doléhaly především zprávy z Evropy a z USA, kde se zhoršuje pandemická situace. Rekordní čísla vykazovala opět řada evropských zemí, přičemž v USA vzrostly počty nakažených jen za včerejšek o více než 70 tis. osob.
  • Ranní komentář: Pandemie, volby v USA a Fed. Investoři před sebou mají další důležitý týden
    Máme za sebou velmi nervózní týden, během kterého indexy v Evropě i v USA zamířily výrazně do červených čísel. K nervozitě pomohla hlavně zesilující pandemie a vysoké počty nových nakažených, které již přiměly řadu evropských zemí vstoupit opět do lockdownu. Po Francii a Německu, se o víkendu k těmto zemím přidala také Británie a investoři bedlivě sledují také situaci v USA, kde počty nových nakažených rostou k 80 tis. případů za den.
  • Ranní komentář: Páteční NFP pomohly dolaru, drahé kovy mezitím pod silným tlakem
    Závěr minulého týdne přinesl důležité statistiky z amerického trhu práce, které upozornily na to, že nejen červenec, ale i červen byly velmi silnými měsíci z hlediska nově vytvořených pracovních míst. V červenci tak nezaměstnanost klesla až na 5.4 %, zatímco trh čekal 5.7 %, když americká ekonomika vytvořila 943 tis. nových pracovních míst, což bylo nejlepší číslo od loňského srpna.
  • Ranní komentář: PCE inflace, vynikající výsledky 3M a BMY
    V pátek byly zveřejněny poslední výsledky za minulý týden, které investory výrazně překvapily. Společnosti BMY a MMM, které patří spíše k hodnotovým akciím, překvapily výrazným nárůstem ziskovosti, ale také lepším výhledem na další čtvrtletí. Výsledková sezóna však nebyla jediným důvodem, proč indexy rostly. K růstu přispěly především příchozí údaje o indexu cen PCE, které, přestože dopadly v souladu s očekáváním, donutily investory přehodnotit svá očekávání ohledně snižování úrokových sazeb a stály za dalším poklesem úrokových sazeb desetiletých amerických státních dluhopisů. Více v ranním komentáři:
  • Ranní komentář: Pelosi na Taiwanu, smíšené výsledky amerických firem a meme stock mánie žije
    Nancy Pelosi včera na své návštěvě Taiwau vyslala směrem k Číně jasný vzkaz, že Spojené státy stojí za Taiwanem a budou jej v případě agrese bránit. To vyvolalo okamžitou reakci Číny, která zahájí vojenské cvičení kolem celého ostrova. Čína zároveň vyloučila jakýkoliv meeting mezi americkým a čínským prezidentem a zrušila část obchodu s Taiwanem. Dopad včerejší návštěvy na trhy byl ale omezený.
  • Ranní komentář: Pivot Fedu je tady, dnes zasedají BoE a ECB. Pfizer na nejnižší úrovni od roku 2014.
    Včerejší seance byla především o zasedání americké centrální banky. Ta sice úrokové sazby ponechala beze změny, ale přišla s poměrně značným pivotem, který jasně naznačuje ochotu snižovat sazby během příštího roku. Fed se navíc začíná více zaměřovat i na svůj druhý mandát, kterým je plná zaměstnanost. Včerejší zasedání Fedu trhům výrazně pomohlo. Akcie rostly, dluhopisy také, zatímco dolar na většině měnových párů oslabil. Dnes zasedají BoE a ECB
  • Ranní komentář: Po Credit Suisse se trh zaměřil na Deutsche Bank, indexy ale zahajují týden růstem
    Téma bankovní krize na finančních trzích rezonovalo také v minulém týdnu. Pozornost se přitom stále více stáčí na Evropu, kde se koncem týdne pod značný tlak dostaly třeba akcie Deutsche Bank. Týden ale začíná pozitivně a futures na evropské i americké indexy rostou. Trhy dál spekulují na to, že centrální banky, v čele s Fedem, začnou měnovou politiku rozvolňovat, přestože je to stále v rozporu s tím, co se centrální bankéři snaží směrem k trhu komunikovat.
  • Ranní komentář: Počet nakažených vzrostl celosvětově nad milion, dnes výsledky NFP
    Včerejší seance přinesla na akciové trhy mírný růst a částečnou korekci středečních ztrát. Nervozita na trzích zůstává ale i nadále vysoká, za což je zodpovědné především další šíření koronaviru ve světě, kterým se k dnešnímu dni nakazilo už více než milion osob. Počet mrtvých přitom dosahuje 53 tis. Dalšího rychlého růstu jsme se včera dočkali v USA, ale například i ve Francii, která za včerejšek hlásí 1 355 obětí.
  • Ranní komentář: Počet nových případů koronaviru rostl ve světě poprvé rychleji než v Číně, korekce na trzích pokračuje
    Po včerejší krátké stabilizaci se dnes akciové trhy dostávají znovu pod prodejní tlak. Futures v USA klesají o procento a půl a v Evropě indikují ztráty dokonce přes dvě procenta. Nervozita roste znovu hlavně kvůli koronaviru, kterým se během včerejška nakazilo poprvé více lidí ve zbytku světa než v Číně. Americké úřady mezitím oznámily, že identifikovaly první případ koronaviru, u kterého nejsou schopny dohledat původce nákazy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024