Makroekonomické údaje
US100 získává více než 1,2 %📈
24.05.2024 Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada na trhu překonala odhady, zatímco krátkodobá i dlouhodobá inflační očekávání nečekaně klesla na 3,3 %, resp. 3 %.
Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.
14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.
Výhled pro GBP/USD na 9. května. Libra zůstává před zasedáním Bank of England beze změny
09.05.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD nepokusil prodloužit svůj pohyb směrem dolů. Trh se domníval, že dva dny medvědího obchodování jsou zcela dostačující a nemá cenu před čtvrtečním zasedáním Bank of England otevírat pozice. Proto libra neklesala. Pár před týdnem opustil vzestupný kanál a od té doby se nic nestalo. Libra se opět obchoduje poblíž svých lokálních maxim a nedokáže ani aktualizovat poslední lokální minimum. V pondělí, úterý a ve středu nebyly v USA a ve Velké Británii k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické údaje, takže je pochopitelné, že pár GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu.
Plán obchodování EUR/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.05.2024 EUR/USD v pondělí nevykázal žádné zajímavé pohyby. Během dne došlo k jednomu pokusu o obchodování na vyšší úrovni, který však rychle vyšuměl. Celková volatilita dne činila 35 pipsů, takže jsme byli svědky dalšího "nudného pondělí". Obchodníkům se ani na druhý pokus nepodařilo překonat hladinu 1,0785, což dává naději na ukončení býčí korekce, která se táhne již příliš dlouho. Existovaly k tomu zcela konkrétní a rozumné důvody, neboť Spojené státy v posledních dvou týdnech zveřejňovaly neuspokojivé makroekonomické údaje. Zasedání Federálního rezervního systému se však zdálo být více jestřábí, než si mnozí účastníci trhu mysleli. Předseda Fedu Jerome Powell otevřeně naznačil, že se snížení sazeb nechystá. Sazba proto zůstane na svém maximu delší dobu. To je pro americkou měnu býčí faktor.
Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný
26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.
Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.
Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
10.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu, který zahájil minulý týden poté, co se obchodníkům nepodařilo prorazit z bočního kanálu 1,25–1,28. Vytvořila se vzestupná trendová linie a podle zákonů flatu se nyní cena může několik týdnů pohybovat směrem k horní hranici bočního kanálu. Fundamentální a makroekonomické pozadí v současné době nemá žádný význam. Mohou mít pouze lokální vliv na náladu obchodníků. Například dnešní zpráva o inflaci v USA může vyvolat reakci trhu, ale na celkový sentiment to nebude mít vliv, protože pár se i tak obchoduje v rámci flatu. A situace se nezmění, dokud pár neopustí boční kanál.
Denní shrnutí: komodity rostou, Wall Street před zítřejším CPI mírně ztrácí
09.04.2024 Zlato dosahuje nových historických maxim nad 2350 USD za unci, ale zisky byly na konci seance omezeny. Zlato vzrostlo o 0,5 %. Stříbro rovněž pokračuje v růstu, ale trvale neprorazí hranici 28 dolarů za unci. Palladium je dnes nejsilněji posilujícím produktem (2,3 %).
Komodity: Ceny ropy po výstupu na pětiměsíční maximum mírně klesají
04.04.2024 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnoty za pět měsíců dnes mírně klesají. Jejich ztráty ale stále brzdí obavy o dodávky, protože těžba hlavních producentů zůstává omezená a geopolitické napětí zvyšuje rizika pro dodávky ropy.
EUR/USD a GBP/USD: Plán obchodování pro začátečníky na 4. dubna
04.04.2024 Ve středu byly zveřejněny předběžné údaje o inflaci v eurozóně. Meziroční index spotřebitelských cen vykázal zpomalení z 2,6 % v únoru na 2,4 % v březnu. Během americké seance byla zveřejněna zpráva ADP o zaměstnanosti. V americkém soukromém sektoru přibylo 184 tis. pracovních míst, zatímco analytici předpokládali nárůst o 125 tis. Jerome Powell navíc učinil prohlášení, že Federální rezervní systém má dostatek času na to, aby analyzoval makroekonomické údaje, než rozhodne o případném snížení sazeb. Všechny tyto faktory naznačovaly nevyhnutelné posílení dolaru. Obchodníci však nečekaně začali otevírat na americkém dolaru krátké pozice. Tento výprodej je obtížné vysvětlit, ale můžeme předpokládat, že došlo k rozsáhlému odlivu kapitálu z amerického dolaru do eura. Takové akce mohl provádět pouze omezený počet investičních fondů a bank.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. března 2024
27.03.2024 Ekonomické zprávy lze obecně rozdělit do dvou hlavních skupin: zprávy s významným dopadem a zprávy s nepatrným dopadem. I zdánlivě nevýznamné ekonomické údaje však mohou, i když jen občas, ovlivnit trh. K tomu je zapotřebí kombinace dvou faktorů: prázdného ekonomického kalendáře, nejlépe v řádu několika dnů, a výrazné odchylky mezi skutečnou hodnotou a prognózou. A přesně to se stalo v případě včerejších objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Ty se zvýšily o 1,4 % oproti prognóze ve výši 0,7 %. To naznačuje možnost výrazného růstu spotřebitelské aktivity, která je hnací silou hospodářského růstu. Výsledkem bylo, že právě započatá korekce na měnovém trhu okamžitě skončila a dolar opět posílil. Během posledních dvou obchodních dnů se mu podařilo získat zpět značnou část svých ztrát.
Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England
21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 20. března 2024
20.03.2024 V úterý v první polovině obchodního dne euro rozšířilo svůj pohyb směrem dolů, načež se vrátilo na úrovně z počátku obchodní seance. V této době bylo zveřejněno několik ekonomických zpráv, které s sebou však přinesly zcela opačné následky. Přestože šlo o zprávy druhořadého významu, směr pohybu páru byl v rozporu s logikou údajů. Například tempo růstu mezd v eurozóně zpomalilo z 5,2 % na 3,1 %, což samozřejmě není povzbudivé. Na druhou stranu údaje o stavebním sektoru ve Spojených státech dopadly skvěle. Například počet vydaných stavebních povolení se zvýšil o 1,9 % a celkový počet zahájených staveb bytů vzrostl o 10,7 %. Teoreticky by měl dolar v reakci na to posílit.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.03.2024 1) Zájem o akcie americké společnosti Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, před vstupem na burzu přibližně pětkrát převyšuje nabídku. S odkazem na své zdroje to v neděli uvedla agentura Reuters. S akciemi Redditu se na Newyorské akciové burze (NYSE) začne zřejmě obchodovat ve čtvrtek 21. března pod symbolem RDDT.
Růst maloobchodu a průmyslu v Číně překonaly odhady
18.03.2024 Čínský maloobchod se v prvních dvou měsících roku meziročně zvýšil o 5,5 procenta, průmyslová produkce pak o sedm procent. Oba údaje překonaly očekávání analytiků. Podle tiskových agentur to vyplývá z dat, která dnes zveřejnili čínští statistici. Druhá největší ekonomika světa se tak dál zotavuje, i když dobře se nevede všem odvětvím. Nejnovější makroekonomické údaje povzbudily čínský akciový trh.
O dalším růstu libry rozhodne úterý. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD
12.03.2024 Uplynulý týden s sebou nepřinesl žádné důležité makroekonomické údaje ze Spojeného království. Jedinou zprávou, na kterou tak stálo zato upozornit, byl index PMI v sektoru stavebnictví, který dopadl o něco lépe, než se očekávalo (47,9 b. oproti 49 b.), ale stále pod pásmem expanze. Podnikatelský optimismus se zvýšil potřetí za poslední čtyři měsíce a dosáhl nejvyšší úrovně od ledna 2022.
EURUSD nad klíčovou rezistencí, protože makroekonomické údaje z Evropy signalizují zlepšení
06.03.2024 Dnešní meziroční maloobchodní tržby v eurozóně vykázaly pokles o -1 % vs. -1,3 % očekávaných a -0,8 % dříve.
Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA
06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 26. února
26.02.2024 Výroky členky MPC Bank of England Megan Greenové cenovému růstu libry nepomohly, takže kupci se neudrželi na týdenním maximu. A dále, páteční prázdné makroekonomické údaje v USA obnovily tlak na pár a vyvolaly jeho pokles.
Měnové páry EUR/USD a GBP/USD: Obchodní plán pro začínající obchodníky na 5. února
05.02.2024 V pátek upoutala pozornost investorů zpráva Ministerstva práce Spojených států, která nečekaně odrážela zesílení "přehřívání" trhu práce. Zaprvé, nárůst počtu pracovních míst (353 tis.) byl téměř dvojnásobný oproti konsenzuální prognóze (180 tis.) a znamenal nejvyšší hodnotu za poslední rok. Prosincové údaje byly navíc revidovány směrem nahoru z 216 tis. na 333 tis. Tyto údaje výrazně převyšují očekávaných 70–100 tisíc měsíčně, které předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell považuje za úměrné nárůstu populace v produktivním věku.
Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?
02.02.2024 Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.
Ekonomický kalendář: Zpráva o CPI v USA v centru pozornosti
12.12.2023 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchodovaly mírně výše. Je to především důsledek včerejší lepší závěrečné seance na Wall Street. Evropské futures ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Ve vztahu k ostatním měnám se americkému dolaru a euru aktuálně nedaří. O něco lepší náladu mají mimo jiné protinožecké měny a japonský jen. Ropa rovněž získává
Palivo 46. Týden: Ceny nafty se dotahují , Ropa opět volatilní
23.11.2023 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 46. týdnu (13.11 - 23.11) opět klesly. Po minulém týdnu, kdy klesly ceny benzinu, to tentokrát byly i ceny nafty. Ceny benzinu klesly o 0,3 centu za litr, tj. o 0,19 %, na 1,584 €/l. Ceny nafty však korigovaly až o 1,84 %, tj. o 3 centy za litr, na 1,597 €/l. Důvodem těchto poklesů byl pokles cen ropy, které výrazněji reagovaly na příchozí makroekonomické údaje z Číny.
US Open: Wall Street pokračuje v pozitivním sentimentu po inflaci PPI 📌
15.11.2023 Wall Street rozšiřuje své zisky a překonává klíčové úrovně po pozitivních údajích o indexu cen výrobců z USA. Investoři se vracejí k euforickému růstu a spekulují, že Fed již ukončil zvyšování úrokových sazeb. V úvodu peněžní seance indexy získávají přibližně 0,30 %, dolar vůči většině měn mírně ztrácí, zatímco výnosy desetiletých amerických dluhopisů rostou.
BREAKING: Malobchodní tržby nad očekávaní
15.11.2023 Čas 14:30 byl tentokrát nabitý makroekonomickými zprávami, především maloobchodními tržbami v USA a také indexy cen výrobců.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
02.11.2023 Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.
ČNB projedná nastavení úrokových sazeb, analytici jsou v očekávání rozděleni
02.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici jsou rozděleni v názoru na to, zda základní úrokovou sazbu ponechá na sedmi procentech, nebo zahájí proces jejího snižování prvním poklesem o 0,25 procentního bodu. Ve prospěch snížení sazby podle nich mluví i nejnovější data o slabém výkonu české ekonomiky ve třetím čtvrtletí.
Ekonomický kalendář: CPI údaje a HDP v eurozóně
31.10.2023 Futures trhy naznačují smíšený úvod dnešní hotovostní seance v Evropě. Samotné trhy APAC nepřinesly společný směr kótovaných indexů, nicméně v Číně bylo možné pozorovat široké oslabení trhu. Právě v této zemi jsme se dnes dozvěděli o mírně horších údajích místních PMI.
Akcie v USA zakončily týden smíšeně, investoři vyhodnocují kvartální výsledky
27.10.2023 Akcie ve Spojených státech zakončily obchodování smíšeně, investoři vyhodnocují hektický týden, kdy kvartální výsledky zveřejnila řada významných firem. Nejnovější makroekonomické údaje podle agentury Reuters podporují očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude déle držet vyšší úrokové sazby. Na forexovém trhu oslaboval americký dolar.
Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB, CBRT a zpráva o HDP v USA v centru pozornosti
26.10.2023 Trhy s futures ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Horší nálada v Asii, podpořená včerejším výprodejem na Wall Street, zvedá hlavní benchmarky do zón klíčové podpory. Index US100 včera opakovaně srazil testovanou bariéru 14 700 bodů a tyto poklesy pokračují i dnes.
Ekonomický kalendář: Data PMI a Bitcoin v centru pozornosti!
24.10.2023 Trhy s futures naznačují, že dnešní peněžní seance v Evropě otevře na vyšší úrovni. Zlepšený sentiment v Asii podporuje tržní býky, kteří se v první fázi dnešní seance mohou zaměřit na trh kryptoměn, kde jsme svědky masivních zisků.
Ekonomický kalendář: Projev bankéře Fedu, další zvýšení? 🔔
19.10.2023 Kontrakty na indexy naznačují nižší otevření hotovostní seance v Evropě ve čtvrtek. Kotace navazují na slabší seanci v asijsko-pacifickém regionu, protože investoři se stále více obávají eskalace konfliktu na Blízkém východě.
Makrokalendář: Inflace v eurozóně, Netflix a Tesla v centru pozornosti
18.10.2023 Futures na evropské indexy dnes otevřely poklesem, protože nálada na světových akciových trzích opět mírně oslabila v důsledku obav z eskalace války na Blízkém východě po dramatické bilanci ostřelování nemocnice Al-Ahli v pásmu Gazy. Ceny ropy reagovaly růstem (také v návaznosti na včera zveřejněnou zprávu API, která ukázala mnohem větší než očekávaný pokles zásob), přičemž index VIX dnes zaznamenal mírné zisky.
eToro Aktivita bitcoinu klesá
25.09.2023 Po dalších poklesech v aktivitě bitcoinu došlo po týdnu k poklesu. Minulý týden začal nad úrovní 26 000 amerických dolarů a na začátku týdne vykazoval volatilitu, zatímco investoři vyhodnocovali makroekonomické údaje.
Graf dne - DE30 (25.09.2023)
25.09.2023 Index DAX (DE30) otevírá na začátku týdne mírně výše. Počáteční zisky se však poněkud snížily a v současné době před zveřejněním indexu podnikatelské nálady Ifo německý index roste pouze o 0,20 %.
Ekonomický kalendář: Trhy čekají na kanadské makroekonomické údaje
18.09.2023 Začátek tohoto týdne je z hlediska makrodat a jejich významu poměrně chudý, nicméně celý nadcházející týden je velmi zajímavý a je pravděpodobné, že očekávání nadcházejících událostí trhy elektrizuje. Dozvíme se rozhodnutí řady významných centrálních bank od Federálního rezervního systému, Bank of England a Bank of Japan přes tureckou CBRT nebo skandinávské Riksbank a Norges Bank a také údaje o PMI z hlavních ekonomik. Dnes je však ekonomický kalendář poměrně slabý a volatilita související s makročteními se pravděpodobně objeví pouze na USDCAD.
Ekonomický kalendář: Průmyslová výroba a spotřebitelská nálada v USA
15.09.2023 Dnešnímu kalendáři dominují údaje ze Spojených států, protože kromě konečných údajů o inflaci z Itálie a Francie a obchodní bilance eurozóny nejsou naplánovány žádné významné údaje. Pokud se naopak podíváme na údaje z USA, trhy budou věnovat pozornost zejména údajům z výroby, které zahájí regionální benchmark newyorského Fedu, a michiganskému indexu, který doplní údaje o inflačních očekáváních.
Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB a makroekonomické údaje z USA
14.09.2023 Nejdůležitější místo v dnešním makroekonomickém kalendáři bude samozřejmě zaujímat rozhodnutí ECB a balíček makroekonomických údajů z USA, který bude zveřejněn jen 15 minut po něm. Vzhledem k tomu, že poslední údaje z ekonomiky eurozóny vykázaly velmi špatné výsledky, vidí investoři šance, že ECB ponechá sazby beze změny na úrovni 3,75 %, ačkoli Lagardeová na zářijovém zasedání avizovala jejich zvýšení o 25 bb. Anonymní zdroje agentury Reuters uvedly, že ECB v příštím roce stále očekává zvýšenou inflaci, což by potenciálně mohlo hovořit pro zvýšení sazeb.
Graf dne - USDCAD (31.08.2023)
31.08.2023 Tento týden jsme se dočkali několika důležitých makro publikací z USA a několik dalších nás ještě čeká. Údaje o nově otevřených pracovních místech (JOLTS) však ukázaly, že trh práce začíná oslabovat. O den později jsme se dočkali revize HDP v USA, který se ukázal být nižší, než se původně očekávalo. Konečný anualizovaný HDP činil 2,1 % oproti očekávaným 2,4 % meziročně. Pokud nadcházející údaje za zbytek týdne potvrdí oslabení trhu práce a ekonomiky, mohlo by to prohloubit pokles dolaru. Horší údaje zvyšují pravděpodobnost, že Fed pozastaví zvyšování úrokových sazeb. Na druhé straně kanadský dolar v poslední době podporují vysoké ceny ropy a poměrně solidní makroekonomické údaje. Kanadské ekonomice se daří poměrně dobře a inflace v poslední zprávě za červenec klesla na 3,3 % meziročně.
Bitcoin a kryptoměny jsou připraveny na poslední vzestup před recesí v USA
31.08.2023 Ve složitém tanci globálních financí se stále více prolínají tradiční ekonomické ukazatele a rostoucí trh s bitcoiny a kryptoměnami. Nedávné makroekonomické údaje z USA naznačují ochlazení ekonomiky, což by mohlo mít hluboké důsledky pro Bitcoin a další kryptoměny.
Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 31. srpna 2023: prodávajte pod 1 947 USD (Murray 5/8 – 21 SMA)
31.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 945,88 a konsoliduje se kolem této zóny; včera v americké seanci dosáhlo maxima 1 948,98.
Akcie týdne - Caterpillar (03.08.2023)
03.08.2023 Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US), amerického výrobce těžkých strojů, začátkem tohoto týdne vzrostly na rekordní hodnoty poté, co společnost vykázala solidní zisk za 2. čtvrtletí 2023. Akcie vyskočily o více než 8 % na nová historická maxima, protože optimistický výhled do budoucna překonal obavy z globálního zpomalení a poměrně špatný obrázek, který vykreslují makroekonomické údaje. Podívejme se na společnost a nedávnou zprávu blíže!
Tři scénáře záchrany JPY před dalším poklesem
28.06.2023 Japonský jen oslabil od začátku roku vůči americkému dolaru o více než 8 %. Pozice jenu byla v posledním měsíci zvlášť otřesena – přispěla k tomu rostoucí očekávání trhu ohledně prohlubujícího se rozdílu v úrokových sazbách mezi Japonskem a Spojenými státy. Přijme Tokio opatření k záchraně jenu, nebo slabá měna nutně nemusí být negativním faktorem pro japonskou ekonomiku?
Graf dne: EURUSD (28.06.2023)
28.06.2023 Dnes se může volatilita na EUR/USD zvýšit, protože čelíme projevům Christine Lagardeové, šéfky ECB, a předsedy Fedu Powella – oba vystoupí na summitu v Sintře. Dříve také vystoupí Luis de Guindos z ECB. Nedávná makrodata z EMU byla slabá a německá ekonomika se velmi vážně zadýchala, zejména ve výrobě. Pondělní hodnota podnikatelské nálady Ifo, která byla nižší, než se očekávalo, byla dnes podpořena slabší hodnotou spotřebitelské nálady GfK -25,4 oproti očekávanému zlepšení na -23 z -24,4 dříve. Stále není jisté, zda se dalším zvyšováním sazeb skutečně podaří výrazně posílit EUR vůči dolaru.
USD se v prostředí vytrvalé inflace a sazeb Fedu snaží zotavit
14.06.2023 Americký dolar se čím dál hůř drží nad vodou, protože je pod tlakem rostoucí inflace a nejistoty panující kolem sazeb Federálního rezervního systému. Olej do ohně přilévají i smíšené makroekonomické údaje ze Spojených států a patová situace s evropskou měnou, která vykázala krátkodobý růst a dál stoupá.
Pár EUR/USD obchoduje smíšeně, na trhy se vrací rizikový sentiment
30.05.2023 Dohoda o dluhovém stropu v USA zvedla rizikový sentiment. Americký dolar polevil, zatímco euro zůstalo rovněž utlumené, nebylo schopno vyvinout dynamiku a získat zpět své počáteční ztráty. Dolar zároveň vytrvale hledá cesty ze sestupné spirály.
Makroekonomický kalendář: vyšší volatilita před zápisem z FOMC
24.05.2023 Po včerejší patové situaci ohledně dluhového stropu v USA se trhy v asijsko-pacifickém regionu obchodovaly se smíšenými náladami. Dnešní makroekonomický kalendář je poměrně nabitý, což pravděpodobně prodlouží zvýšenou volatilitu na trzích.
Co očekávat od zítřejšího zasedání Bank of England?
10.05.2023 Bank of England zítra ve 13:00 oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí. Ekonomové se zdají být ve svých očekáváních jednotní a poukazují na to, že BoE zítra zvýší sazby o 25 bazických bodů, čímž se hlavní úroková sazba ve Spojeném království dostane na 4,50 % - nejvyšší úroveň od října 2008. Navíc by se jednalo o dvanácté zvýšení sazeb ze strany britské centrální banky v řadě. Peněžní trh téměř plně počítá se zvýšením sazeb o 25 bazických bodů a naznačuje velmi malou šanci na jiný výsledek. Skutečnou otázkou však je, co bude následovat.
Výhled indexu amerického dolaru na 25. dubna 2023
25.04.2023 Účastníci trhu vyhodnocují makroekonomické údaje z USA a snaží se předpovědět pravděpodobnost recese v americké ekonomice a kroky Federálního rezervního systému v současné situaci.
EUR/USD. Přehled na 27. 3. 2023. Předběžný náhled týdne: Evropská inflace
27.03.2023 Sestupný trend, který začal ve čtvrtek, u měnového páru EUR/USD stále pokračoval. Minulý týden byl vcelku dost chaotický. Přestože se evropské měně podařilo prokázat vynikající vývoj, zdá se, že swing se nezastavil. Nic však nenasvědčuje tomu, že by začal nový růst. Pár se aktuálně přizpůsobil linii klouzavého průměru a neví, co dál. Jak jsme již mnohokrát uvedli, nevidíme, jak může evropská měna ve střednědobém horizontu dále růst. Nárůst o 1 500 bodů ve druhé polovině loňského roku byl podle našeho názoru již přehnaný a neodrážel základní kontext. Pár se po tomto růstu nedokázal normálně korigovat (pouze 500 bodů). Poté Fed a ECB ještě jednou zvýšily své klíčové sazby a evropský regulátor začal otevřeně naznačovat, že sazba v květnu stoupne pouze o 0,25 %. Stejně jako dříve bude sazba silně ovlivněna inflací. Evropská unie zveřejní svou zprávu tento týden.
ECB zvýšila sazby o 50 bodů, více než bankovní nákazy z USA se bojí inflace
16.03.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 3,5 %. Zatímco ještě před týdnem o tomto rozhodnutí nikdo nepochyboval, dnes je pro část trhu překvapením. Po nedávném krachu americké banky Silicon Valley a zprávách o možných problémech švýcarské banky Credit Suisse, se totiž část investorů začala obávat o stabilitu finančního sektoru v Evropě i USA. ECB se však podle našeho názoru aktuálně obává více nepolevujících inflačních tlaků než případné bankovní nákazy, proto zůstala věrná svému únorovému prohlášení, že i v březnu plánuje úrokové sazby zvýšit právě o 0,5 procentního bodu.
ZIM se po dobrých výsledcích snaží zvrátit medvědí trend 📈
15.03.2023 Námořní kontejnerová přepravní společnost ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) vykázala optimistické výsledky za celý rok 2022 a od té doby se cena jejích akcií snaží zvrátit klesající trend. Vzhledem k rostoucí inflaci a ekonomické nejistotě a geopolitickému napětí zaznamenala nákladní lodní doprava v roce 2022 výrazné zpomalení. To mělo za následek pokles sazeb u přepravních společností, které se těšily hospodářskému rozmachu především v roce 2021.
Krypto news: Bitcoin se odrazil k 23 800 USD, čelí hlavní zóně odporu 📊
27.02.2023 Navzdory zprávám v médiích o možném globálním zákazu kryptoměn, které analyzuje Mezinárodní měnový fond a Rada pro finanční stabilitu, bývalá prezidentka Světové banky a šéfka MMF Georgievová uvedla, že spíše než aby se uchýlili ke globálnímu zákazu, budou regulátoři pracovat na vytvoření vhodného regulačního rámce s ohledem na popularitu kryptoměn v rozvíjejících se ekonomikách. V důsledku zmírnění extrémního regulačního spektra a oživení na burzovních parketech, kdy se bitcoin obchoduje poblíž 23 800 dolarů, se snaží odrazit i další kryptoměny.
Zahýbe zápis z FOMC trhem❓
22.02.2023 Poslední zasedání FOMC skončilo zvýšením o 25 bazických bodů a trh až donedávna předpokládal, že se blížíme ke konci současného cyklu zpřísňování. Tento narativ se dramaticky změnil po zveřejnění klíčových makrodat za leden, která naznačila, že trh práce si vede velmi dobře a spotřebitelé se nevzdávají svých nákupů. Přízrak pokračujících inflačních tlaků je hnací silou očekávání většího než očekávaného zvýšení sazeb. Podaří se dnešnímu zápisu z jednání FOMC vyvolat na akciových trzích zmatek?
Inflace v USA stále není pod kontrolou: FED opět zvýšil úrokové sazby o 0,75 procent
03.11.2022 Americký FED dnes přistoupil k dalšímu razantnímu zvýšení úrokových sazeb. Ty se počtvrté v řadě zvedly o 75 bazických bodů do pásma 3,75-4,00 procenta. Trhy toto rozhodnutí očekávaly, a to především kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům v americké ekonomice. Celková inflace v USA se sice minulý měsíc snížila na 8,2 %, analytici však čekali pokles na 8,1 %. Zásadní byl také vývoj jádrové inflace, která dosáhla 6,6 %, což je nejvíce za posledních 40 let. Zvýšení sazeb o méně než 0,75 procent by tak byl pro trhy výrazným zklamáním.
Co sledovat příští týden? (02.09.2022)
02.09.2022 Srpnová NFP data máme již za sebou a nyní se trhy připravují na důležitá rozhodnutí centrálních bank, která budou zveřejněna přiští týden. Investoři získají údaje o zvyšování sazeb z Eurozóny (ECB), Kanady (BoC) a Austrálie (RBA). Vyplatí se tedy sledovat EURAUD, USDCAD a CHNComp.
Nástup Aleše Michla na post guvernéra ČNB
30.06.2022 Nástup Aleše Michla na post guvernéra ČNB kurz české koruny nijak zvlášť neovlivní. Aktuálně je kurz 24,75 Kč za euro, což je způsobeno prodejem devizových rezerv ČNB na této úrovni. ČNB tak uměle drží kurz pod hranicí 24,75. Tato situace se může nástupem nové bankovní rady změnit, pokud by prodej devizových rezerv zrušila. Zatím není známo, jakým směrem se nová rada bude ubírat - odhaduje se, že zaujme spíše holubičí rétoriku.
Pár USD/CHF: Vlastnosti a tipy na obchodování
30.05.2022 Pár USD/CHF odkazuje k párům s přímou měnovou kotací a udává, kolik jednotek švýcarské národní měny (franku) je obsaženo v jednom americkém dolaru. Podkladovou měnou v páru USD/CHF je americký dolar. To znamená, že komoditou v páru USD/CHF je americký dolar a frank je v páru druhou měnou, za kterou se kupuje měna podkladová (americký dolar).
Forex: Zápis z jednání Fedu potvrdí apetit členů Fedu po vyšších sazbách
25.05.2022 Dnešní zveřejnění zápisu z minulého jednání Fedu by mohlo indikovat ochotu zvyšovat urychleně úrokové sazby, ale jeho vliv na dnešní vývoj trhu bude pravděpodobně limitovaný. Zveřejněné makroekonomické údaje v podobě německého HDP ale i amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby by měly potvrdit ekonomickou expanzi. Nicméně z hlediska vývoje na finančním trhu jde o pohled do zpětného zrcátka.
Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin spadl pod 27.000 USD
12.05.2022 Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin dopoledne spadl pod 27.000 USD a je nejníže od konce roku 2020. Výrazně klesají i další digitální měny, například ether od začátku roku odepsal už přes 50 procent, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Spolu s kryptoměnami klesají i ceny dalších aktiv považovaných za riziková, například akcie mnoha technologických firem, které nevytvářejí žádný zisk.
Evropské akciové indexy ve středu klesly, protože centrální banky zveřejnily svou měnovou politiku
05.05.2022 Hlavní evropské indexy ve středu klesly, přičemž STOXX Europe 600 ztratil 1,1 %. DAX klesl o 0,5 %, CAC 40 ztratil 1,2 %, FTSE 100 spadl o 0,9 %, zatímco FTSE MIB a IBEX 35 klesly o 1,4 %, resp. 1 %.
Zlato se rozhoduje, jaký trend si zvolit
08.04.2022 Ceny zlata dál kolísají. Zatím není jasné, kterou cestou se nakonec vydají. Budou za současné geopolitické situace růst, nebo se pod tlakem makroekonomiky propadnou?
Americké akcie po sebevědomém růstu z kraje týdne prohlubují ztráty
31.03.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve čtvrtek pokračují v poklesu. Na začátku obchodní seance sice šplhaly nahoru, později se ale začaly pohybovat dolů. Účastníky trhu hluboce znepokojují vyhlídky na zpomalení světové ekonomiky. Slábnoucí obavy z inflace v souvislosti s poklesem cen ropy omezují růst evropských burz.
Evropské akciové trhy během pátečního obchodování rostou
25.03.2022 Evropské akciové indexy během páteční seance mírně rostou. V čele růstu stály akcie těžebních společností, zatímco akcie bank a automobilek klesaly.
Je USD omezen makroekonomickými statistikami a geopolitikou?
25.03.2022 Americká měna opět manévruje mezi negativními americkými makroekonomickými daty a geopolitickým napětím. Tentokrát se USD snaží těžit ze současné situace. Udržet si dominantní postavení je kvůli řadě nepříznivých faktorů pro americký dolar stále obtížnějším úkolem.
Na pořadu dne je inflace v USA
10.03.2022 Čtvrtek je prvním dnem tohoto týdne, kdy budou zveřejněny důležité makroekonomické údaje. Od pondělí do středy byl kalendář zcela prázdný. Zasedání ECB a její případná rozhodnutí nebudeme v tomto článku analyzovat, protože nemají nic společného s americkou ekonomikou a americkým akciovým trhem. Zato dnešní zpráva o inflaci v USA stojí za naši zvýšenou pozornost.
Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD
03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
Přehled USD, CAD a JPY: Trhy začínají být pokračujícím konfliktem na Ukrajině ohroženy. Další globální krize je na cestě
02.03.2022 Trhy začínají reagovat na konflikt na Ukrajině. Květnové futures kontrakty na ropu Brent vzrostly na 111 USD/barel a aktualizovaly tak svůj sedmiletý rekord. Také plyn je býčí, i když zaostává, zatímco futures na uhlí vzrostly za pouhý týden o více než 50 %. Není pochyb o tom, že pokud bude současný trend pokračovat, svět zažije nejhorší energetickou krizi od roku 1979.
Americký akciový trh se zotavuje, ale dnes by mohl kvůli bojům na Ukrajině klesnout
28.02.2022 Globální finanční trhy tíží válka na Ukrajině. Měnový pár EUR/USD pondělí otevřel prudkým poklesem o 150 pipsů. V předobchodní fázi moskevské burzy se ruská měna propadla vůči americkému dolaru na 109 a vůči euru na 119, tedy na historické minimum.
Zlato kvůli válce na Ukrajině zažívá extrémní volatilitu
25.02.2022 Trh se zlatem zažil extrémní volatilitu poté, co Rusko napadlo Ukrajinu. Cena drahého kovu se vyšplhala na nejvyšší hodnotu od září 2020, než se vrátila zpět.
Evropský akciový trh vzrostl díky silným ziskům
09.02.2022 Silné čtvrtletní zprávy o podnikových ziscích evropských společností ve středu podpořily akciový trh, ale obavy z agresivních kroků hlavních centrálních bank omezují růst. Panevropský index STOXX 600 tak vzrostl o 1,0 %. Britský FTSE 100 si polepšil o 0,45 % na 7 600,4 b, francouzský CAC 40 vzrostl o 1,06 % na 7 103,08 b. a německý DAX o 0,88 % na 15 376,34 b.
Aktuální informace z akciového trhu pro dnešní den: Případy způsobené omikronem a zápis z jednání Fedu zchladily trh
06.01.2022 Americký trh se po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu zmenšil. Dow ztratil 1 %, zatímco NASDAQ a S&P 500 se propadly, a to o 3,3 % a 2 %. Asijské trhy dnes ráno rovněž zaznamenaly pokles, přičemž japonské indexy se propadly o 2,2 % a čínské indexy klesly o 0,8 %.
AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ pro EUR/USD na 20. 12. 2021
20.12.2021 Pokud se budeme spoléhat na makroekonomické statistiky zveřejněné v pátek, tak pro jednotnou evropskou měnu začalo vše celkem klidně. Konečné údaje o inflaci se zcela shodovaly s předběžným odhadem, který ukázal její růst ze 4,1 % na 4,9 %. I když se tato zpráva sama o sobě dá jen stěží nazvat optimistickou, účastníci trhu tuto nepříjemnou skutečnost dlouhodobě dávají do kurzu jednotné evropské měny. Tyto údaje tedy nemohly situaci nějak ovlivnit. Euro obecně rostlo hybností, ne sice moc, ale přesto. Když se ale blížila americká seance, začaly se dít podivné věci. Euro na chvíli jednoduše "zamrzlo" a po chvíli začalo vytrvale klesat. Pohyb samotný byl přitom bez pullbacků.
USD/CAD: Kanadský dolar se pohybuje na tenkém ledě
10.12.2021 Kanadský dolar se snaží najít rovnováhu poté, co před středečním zasedáním Bank of Canada mírně vzrostl. Na svém posledním zasedání 8. prosince ponechala kanadská centrální banka klíčovou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 %. Bank of Canada rozhodla, že v současné době není čas na jestřábí změnu politiky a že současný ekonomický útlum bude zmírněn do poloviny roku 2022.
Americký dolar se vzdal, ale jeho slabost je ošidná
09.12.2021 Americká měna se chová jako kočka, která sice schovala drápky, ale je připravena kdykoli zase zaútočit. Taková taktika pomáhá této měně obcházet soupeře, i když prochází obdobími znatelného oslabení.
Čím je mutant z Jihoafrické republiky nebezpečný pro dolar? Prosinec by mohl být testem pro dolarovou rally
30.11.2021 Podle Světové zdravotnické organizace je zatím předčasné tvrdit, že průběh nového kmene viru je horší než u viru Delta. K takovému závěru je třeba několika týdnů. Pak bude víceméně jasné, s čím má svět co do činění a jak je nový virus odolný vůči vakcíně. Pokud hovoříme o nakažlivosti, pak v Jihoafrické republice došlo k prudkému skoku ve výskytu. To znamená, že další typ covidu se snadněji přenáší z člověka na člověka.
GBP/USD: Libra je v aktivní náladě
24.11.2021 Libra opět vstupuje na světovou finanční scénu a na páru GBP/USD se ukazuje, jak obtížné je překonat další bariéru. Vášně se také rozhořívají kolem potenciálního zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of England, které se očekává v prosinci.
Ranní okénko - Registrace nových automobilů pokračují v meziročním poklesu
18.11.2021 Po včerejším státním svátku nás ve zbytku týdne nečekají žádné významné makroekonomické údaje, ať tuzemské či globální.
Graf dňa - US500 (11.10.2021)
11.10.2021 V USA sa dnes oslavuje Deň Columbusa. Toto je čiastočný trhový sviatok v USA, pretože trhy s dlhopismi budú dnes uzavreté, zatiaľ čo obchodovanie na burzách NYSE a Nasdaq sa bude konať ako obvykle. Popoludní však možno na trhoch očakávať o niečo redšiu likviditu. Okrem toho dnes z USA nebudú k dispozícii žiadne makroekonomické údaje.
Nejoblíbenější strategie mezi FOREX tradery
06.08.2021 Forexoví obchodníci mohou na trhu buďto sledovat tzv. fundamentální informace, jakou jsou například různé vyhlašování makroekonomických dat, které mají zásadní vliv na kurz dané měny, nebo mohou sledovat technické indikátory či patterny na cenovém grafu, které jim na základě minulých cenových pohybů a objemů obchodů napovídají, jak by se mohla cena vyvíjet i v budoucnu.
Ranní okénko - Fed drží linii
29.07.2021 Z Německa dnes dorazí hned dva klíčové makroekonomické údaje. Jako první je na řadě červencová míra nezaměstnanosti, která by podle tržního odhadu měla poklesnout o jednu desetinu procentního bodu a zakotvit tak na hodnotě 5,8 %. K předpandemickým 5,0 % by tak stále něco chybělo, ovšem oproti vrcholu z loňského léta (6,4 %) se jedná o zřetelný pokrok. Nelze ovšem nezmínit, že v Německu, podobně jako v České republice, byl nárůst počtu oficiálně nezaměstnaných významně tlumen vládními podpůrnými programy. V odpoledních hodinách pak z Německa dorazí i údaj o červencové inflaci v evropském harmonizovaném vyjádření. Ta by měla oproti červnu citelně zrychlit a po 2,1 % tentokrát vykázat 2,9 % meziročně. Takto svižný cenový růst nebyl touto metodikou u našeho západního souseda naměřen od září roku 2008.
💲EURUSD testuje support pred kľúčovými dátami
16.07.2021 Najdôležitejšie makroekonomické údaje počas dnešného obchodovania budú zverejnené o hodinu. Očakáva sa, že maloobchodné tržby v júni poklesnú o 0,4% MoM, analytici však očakávajú, že pokles bude menší v porovnaní s poklesom z minulého mesiaca o 1,3% MOM. Očakáva sa, že jadrové predaje bez automobilov sa zvýšia o 0,4% MoM. Údaje môžu mať pre investorov veľký význam vzhľadom na nízku volatilitu, ktorá panuje počas sviatočných dní. Dvojica EURUSD momentálne testuje podporu na hodnote 1,1800. Býci sa pokúsia prelomiť nad úroveň 1,1830, zatiaľ čo medvede sa pokúsia stlačiť pár hlboko pod úroveň 1,1800.
Týždenná predpoveď EUR/USD: Ľudia sa upierajú na FED uprostred rastúcej inflácie
15.06.2021 EUR/USD sa obchoduje na nových mesačných minimách okolo úrovne 1.2100 a so zvýšeným medvedím potenciálom. Investori čítajú minulé údaje o inflácii v USA, ktoré v máji dosiahli medziročne 5%, pričom sa zrýchľujú najrýchlejším tempom od roku 2008. Americký Federálny rezervný systém bude mať tento týždeň zasadnutie menovej politiky a hodnotenie rekordnej inflácie bude pre dolár rozhodujúce.
Forex: Evropské ekonomiky dnes ohlásí pokles za Q1
30.04.2021 Evropské statistiky dnes v průměru vykážou hospodářský pokles za první čtvrtletí letošního roku a výjimkou nebude ani ekonomika ČR. Naopak včera růstovou zveřejněnou statistiku HDP ze první čtvrtletí v USA dnes doplní údaje o rychlém růstu příjmů domácností za březen, který se do určité míry přenese i do rychlejšího růstu výdajů. V dalších čtvrtletích je již i v Evropě očekávána zrychlující hospodářská expanze.
Forex: Koruna dnes blízko 25,80 CZK/EUR
29.04.2021 Americký akciový trh dnes opět rostl, čemuž pomohly zveřejňované firemní výsledky, a makroekonomické údaje nezklamaly. Růst HDP v USA za první čtvrtletí podle prvních odhadů zrychlil na 6,4 % (mezikvartální anualizované tempo) z předchozích 4,3 %, přičemž se čekalo jen nepatrně vyšší tempo 6,7 %. Naopak spotřeba domácností byla s růstem 10,7 % mírně nad odhady trhu (10,5 %).
Blížící se léto může podpořit odvětví cestovního ruchu
26.04.2021 Vstoupili jsme do posledního dubnového týdne, s očima již upřenýma na příchod května a s ním i lepší výsledky v Evropě. Těšíme se na nadcházející týdny v letních měsících a mnoho občanů pozorně sleduje vývoj pandemie a výsledná opatření zavedená evropskými vládami a čeká na zjištění, zda bude možné letět do jejich prázdninových destinací.
Pokles amerického dolaru zvyšuje cenu zlata
19.04.2021 V březnu jsme si všimli, že síla amerického dolaru a výnosy amerických dluhopisů negativně ovlivňovaly cenu zlata. Během několika posledních zasedání jsme však viděli, že se tento tlak nyní uvolňuje. Výnosy dluhopisů klesají a po několika týdnech růstu indexu dolaru nyní nastává pullback, který index vrátil zpět do dolního pásma svého kanálu poté, co čelil klouzavému průměru 200, který představuje hlavní úroveň rezistence.
Síla indexu DAX30 opět demonstruje oživení a posílení EU
12.04.2021 Pokud se zaměříme na hlavní evropské akciové indexy, můžeme si povšimnout, že indexy jako německý DAX30, STOXX50 a francouzský CAC40 se nejen vzpamatovaly na předpandemickou úroveň, ale i nadále zaznamenávaly historická maxima. Na druhou stranu indexy jižních zemí, jako je španělský IBEX35, portugalský PSI20 a italský FTSE MIB, musí ještě dosáhnout své předpandemické úrovně.
Fed nasadil holubičí tón
18.03.2021 Jediné významnější makroekonomické údaje dnes dorazí zpoza oceánu. V odpoledních hodinách se dozvíme počet nových amerických žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kteří se o ni přihlásili v týdnu končícím 13 března. V posledních týdnech se do této statistiky začalo konečně propisovat ekonomické oživení, když počet žadatelů počal významněji klesat, a to i navzdory tomu, že podporu znatelně navýšil Bidenův fiskální balíček. Pokračování tohoto trendu se očekává i nyní, když podle trhu zakotví na zaokrouhlených 700 po předchozích 712 tisících. Zlepšení, byť velice mírného, by se měl dočkat i Philadelphia Fed index sentimentu v podnikatelském prostředí. Jeho březnová edice podle odhadů skončí výsledkem 23,3 po únorových 23,1 bodech.
Akcie v USA díky technologickým firmám vzrostly, dolar posílil
02.08.2020 Akcie ve Spojených státech v pátek posílily. K růstu přispěly hlavně výsledky hospodaření předních technologických firem. Zisk indexů S&P 500 a Dow Jones však zbrzdila nejistota kolem další vládní pomoci.
Menový pár AUDUSD sa obchoduje na najvyšších úrovniach od apríla 2019
22.07.2020 Austrálsky dolár je najsilnejšou menou medzi hlavnými menami. Počas dnešného obchodovania Aussie vzrástol o 0,55% na 0,7173 voči americkému doláru a dosiahol najvyššie úrovne od apríla 2019. Zápisnica zo zasadnutia RBA poukázala na jednotný prípad stabilnej hospodárskej politiky, ktorá dospela k záveru, že „nie je potrebné upravovať balík politických opatrení v Austrálii“ v súčasnom prostredí. “ Pozitívny vývoj na trhu podporili aj pozitívne makroekonomické údaje z Austrálie. Predbežné údaje o maloobchodnom predaji za jún 2020 vykázali medzimesačný nárast o 2,4% (v máji pokles o 16,9%), zatiaľ čo indexu Melbourne Institute sa v júni 2020 vyšplhal na 0,4% z 0,2% v máji. Možné ďalšie fiškálne stimuly v USA negatívne ovplyvnili americký dolár.
Forex: Dolar posiluje k japonskému jenu a franku, investoři přestávají vybírat zisky
12.06.2020 Americký dolar po počátečních ztrátách obrátil a posiluje k japonskému jenu a švýcarskému franku, tedy měnám považovaným investory za bezpečné útočiště v období nejistoty. Investoři si přestávají vybírat zisky, který jim přinesly sázky na růst bezpečných měn. Dolarový index, jenž sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, přidával před 18:00 SELČ 0,5 procenta na 97,22 bodu.
Polský premiér doufá, že ekonomika neklesne více než o čtyři procenta
07.06.2020 Polský premiér doufá, že ekonomika letos následkem koronavirové krize neklesne více než o čtyři procenta a míra nezaměstnanosti zůstane pod hranicí deseti procent. Mateusz Morawiecki to včera řekl v rozhovoru pro rádio RMF24.
Forex: Chmurnou náladu na finančních trzích dnes navodí data z USA
09.04.2020 Finanční trhy z hlediska kurzotvorných informací dnes čeká poměrně chudý den. Pozornost připoutají pouze statistické údaje z USA. Zveřejněn bude tamní vývoj cen průmyslových výrobců v březnu letošního roku, kde se očekává jejich další zpomalení. O poznání důležitější však bude údaj o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který v minulém týdnu raketově vzrostl. K dalšímu nárůstu pravděpodobně dojde i dnes. Negativní dopady koronavirové pandemie na americkou ekonomiku bude určitě odrážet i indikátor důvěry Michiganské univerzity. My jsme včera zveřejnili naše aktualizované Ekonomické výhledy pro ČR.
Růst britské ekonomiky se v lednu nečekaně zastavil
11.03.2020 Britská ekonomika v lednu nečekaně zastavila růst, zatímco v prosinci se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Analytici přitom očekávali, že ekonomika přidá 0,2 procenta. Stagnaci britské hospodářství ale vykázalo i v uplynulých třech měsících do konce ledna, oznámil dnes britský statistický úřad. Je to už třetí měsíc po sobě, kdy tříměsíční údaj nevzrostl, což je nejdéle od finanční krize v roce 2009, upozornila agentura Bloomberg.
Technická analýza: Praktický průvodce
21.08.2019 V obchodování na burze se používají dva základní přístupy, jak analyzovat cenné papíry nebo jejich deriváty a podle získaných informací otevřít či zavřít pozici. Prvním z nich je technická analýza, druhým z nich je fundamentální analýza.
Nejdůležitější rok pro akcie od 2008
07.02.2018 Akcie jsou na rekordních maximech a téměř všude jsou přeexponované. To však nutně neznamená bublinu. Znamená to ale, že pravděpodobně dojde ke korekci. Podle Saxo Bank by investoři měli sledovat pohyb cen a hledat známky super-exponenciálního růstu. Stejně tak by si měli dát pozor na politiku centrální banky a samozřejmě na inflaci.
Fundamentální analýza: Inflace v České republice zpomalí, koruna může kvůli odlivu spekulantů oslabit
10.04.2017 V nadcházejícím týdnu se pozornost investorů na hlavních trzích zaměří především na údaje o inflaci a maloobchodních tržbách v USA. Zatímco maloobchod by měl v tzv. kontrolní skupině vykázat slušný růst, meziroční inflace zpomalí, což by mohlo oslabit dolar kvůli menšímu tlaku na utahování měnové politiky Fedu. Inflace bude zveřejněna i v České republice. V březnu dynamika spotřebitelských cen podle našich odhadů poklesla, což by se mohlo projevit oslabením koruny navzdory ukončení kurzového závazku v minulém týdnu.
Související klíčová slova:
Cenový kanál | Mark-to-Market | Míra nezaměstnanosti v EU | Sektor nemovitostí | PPI v USA | Celkový zisk | Zásoby zemního plynu | UCG | Komplexní analýzy | Zvyšování cen | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Analýza a prognóza | Hlasovací právo | Dukascopy | Aktualizované údaje | Tele2 | Války | Vývoj | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | INTU.US | Platnost formace | InstaForex | US2000 | Prohlášení Fedu | Nejnovější makroekonomické údaje | Silná rezistence | Ekonomický vliv | Síla indexu | Klíčový ukazatel | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Možnosti technické analýzy | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | Býčí formace | Pandora | Caterpillar (CAT.US) | Standard & Poor's | Předchozí seance | Take Profit | Akcie H&M | Salesforce | Automobilový sektor | Podnikatel | Budoucí vývoj | Index CSI300 | Itálie | Stoxx | Poziční tradeři | Texas | Očekávání | Korelace | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | T-Mobile | Marathon Digital Holdings | Krize na Blízkém východě | Analýza společnosti | Druhá největší ekonomika světa | EUR/JPY | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Pro investory | Apple | Novartis | Příležitost k nákupu | Hurikán | Trh práce | PMI v eurozóně | Německý export | Evropská komise | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Projekce | Důvody k nákupu | Potenciál | MACD | Sektor spotřebního zboží | Nerovnováhy | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Návrat inflace | Finanční produkty | Edge | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Hlava a ramena | Zvolení prezidentem | Klid na trzích | Norges Bank | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Spuštění ETF | Chování | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Cena bitcoinu | Zisk automobilky | Experti | Počáteční zisky | Úspěšný trader | LSEG | Skupina Saxo Bank | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Pokles cen energií | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | FTSE MIB | Výprodej na trhu kryptoměn | Úrokové sazby v USA | Histogram | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | MiFID II | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Odměny za těžbu | Švédská koruna | Český průmysl | Reality | Forexový trh | Obchodní úspěch | Současná cena | Obchodování na forexu | Spotový trh | Konkurenti | Profesionální obchodníci | Price Action | Akcie společnosti | Zasedání měnových výborů | Chování trhu | Geopolitické napětí | ČNB kurz | Dánové | Výnosnost | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Desetileté výnosy | Polymetal International | Rostoucí výnosy | Jasné signály | Opatrný optimismus | Krátké (short) pozice | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Průměrné mzdy | Hospodářský růst v EU | Intradenní volatilita | Investing | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | DAI | RDDT | Americký dolar včera | Trh s dluhopisy | Svíčkové patterny | NOVN.CH | Goldman Sachs | Tisk peněz | Dnešní obchodování | Delta | TNOTE | LYNX Trading | Miliardy dolarů | SMA | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | BreakEven | Inflace ze Spojených států | Kurzotvorné informace | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Reddit | Měnový pár USD/JPY | Výnosová křivka | Index DOW | Import | Ukazatel | NOVN | Dlouhodobý trend | Alcoa | Státní dluh | Vít Hradil | Základní pravidla | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Kamala Harrisová | Obrovský potenciál | SPX | Vybírání zisků | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | VOW1 | JPY | H&M | AUDUSD | Koruna | IPO | Polovodiče | Index Russell | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | MSCI World Energy | Posilování dolaru | Směřování trhu | Dosáhnout zisku | Brent | Ekonomický sentiment | Představitelé ECB | Zdravý rozum | Kontrakce | Holdingové společnosti | Celkový objem obchodů | Peníze | Produkce v průmyslu | Rychle rostoucí akcie | Roční návratnost | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Nové mutace | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Obavy z inflace | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Rovnováhy | Posílení | Ekonomické výhledy | Analytici společnosti | Měny | Barel ropy | Apetit investorů | Saxo Bank | Stochastický | Export | Americký Fed | Falešné signály | Zpravodajství | Micron | Palladium | Bezpečný přístav | Simon Peters | Ropa WTI | Negativní sentiment | Hlavní zprávy | Burza | Brewin Dolphin | Silná bariéra | Snowflake | Standard Chartered Bank | VOW1.DE | Americká nezaměstnanost | USD | Zasedání Fedu | ZEW index | Politické a ekonomické faktory | Oživení čínské ekonomiky | Evropské burzy | RMF24 | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Výsledky průzkumu | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Společnost Semler Scientific | Vývoj ceny ropy | Finanční trh | Benjamin Netanjahu | Medvědí signál | HDP Británie | CSI300 | Proražení | Česká inflace | Základní pravidla systému obchodování | Posílení koruny | NFLX | ADBE | Pandemie v Evropě | Euro STOXX | Kapitálové strategie | Výroční zprávy | Stavebnictví | Německý DAX30 | JD.US | Silný růst | AI | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Fáze expanze | Trh s ropou | British Petroleum | Ekonomická aktivita | Regulace | Obchodní tipy | Noviny | Měnový fond | Tichomoří | Boeing | Oživení britské ekonomiky | Regulační opatření | ISM pro sektor služeb | Support a rezistence | Hongkong | Graf indexu | Pokles zásob | Tovární objednávky | Roční růst | Libra ztrácí | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | FedWatch | EUR/CZK | Vyšší náklady | GBP/USD | Dovozní cla | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | MT5 | Sympozium | Unie | Stratégové | Média | Izraelský premiér | Aktivity v USA | Rozpočtový deficit | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Dnešní údaje | Podnikové dluhopisy | Zasedání OPEC | AAL.US | OCBC | Fidelity | Kabinet | Bitfarms | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | ADBE.US | Čínské stimuly | Index PPI | Sentiment na Wall Street | Jádrový index | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Hlavní kryptoměna | Class A | Technologičtí giganti | Bayer | Globální akciové trhy | Prognóza ceny | Kontrakty na ropu | HDP v ČR | DAX30 | Index asijsko-pacifických akcií | Gary Gensler | Tranše | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Globální ekonomiky | Zisková marže | Zoom Video | Vývoj ceny ropy Brent | Zájem o akcie americké společnosti Reddit | Nové trendy | Makrokalendář | Sestupný trend | Posilování koruny | Americká ropa WTI | EMEA | Vývoj dolarového indexu | Technologický index | Směřování trhů | Zveřejnění zprávy | Včerejší seance | Ceny kryptoměn | Technická situace | Co bude dál? | Americký S&P 500 | TerraUSD | Dluhopisy s vysokým výnosem | Analýza transakcí | Část zisků | Jestřábí komentáře | AT&T | Zisk | Německý DAX | Cestování | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Total | JD.com (JD.US) | Graf měnového páru | Včerejší obchodování | Bank of England | Evropské ekonomiky | BP | Obchodní ředitel | Ceny BTC | Spotřebitelský sentiment | DJI | Obchodování Price Action | Zvýšené riziko | Asijská seance | Hlavní události | Index STOXX Europe | Royal Bank of Canada | Rizikové měny | CZK | Energie | Akcionáři | Emoce | Širší index S&P 500 | Demokraté | Rozhodnutí centrálních bank | Ruský prezident | S&P | Brusel | Cenové úrovně | Futures na S&P 500 | NFP | Růstové akcie | Úroková sazba | Složení portfolia | Zprávy o trhu | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Zisk indexu S&P 500 | PG | HDP Německa | Český běžný účet | Zasedání Evropské centrální banky | AA | Dovoz | Netflix (NFLX.US) | FBTC | Udržitelnost | JOLTS | Loonie | Statistický úřad Eurostat | Deflace | Nikkei | Meta | Petr Fiala | Politická situace | RSI indikátor | Portfolio | Akcie třiceti předních amerických podniků | Dot plot | Formace technické analýzy | Investovat | Penzijní fondy | Válka na Ukrajině | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Nasdaq a S&P | Úřad Eurostat | Raketové útoky | Představitelé Fedu | Boom | Sazby v USA | Nové zprávy | Rostoucí nezaměstnanost | Investing.com | Michelle Bowmanová | Pokles ceny akcií | Narušení dodávek | Obchodní signály | Předpovědi analytiků | Stimulační opatření | Index cen domů | Očekávání úrokových sazeb | ZEW | Obrat trendu | Oživování ekonomiky | Zprávy o nezaměstnanosti | Výsledky | Premiér Benjamin Netanjahu | Události tohoto týdne | Velkoobchodní tržby | Veřejné služby | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | ProCent | Minulá výkonnost | Siemens | Euro Stoxx 50 | Ekonomický kalendář | Morgan Stanley (MS.US) | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Status bezpečné měny | Retracement | Lepší výsledky | Americký index | TIM | CFRA Research | Eurostat | CAC 40 | Prezident | Menší cenové výkyvy | Pesimismus | OPEC+ | Obchodování na Wall Street | Výkonnost indexu | Pokles cen nemovitostí | Kryptoměna | Růst inflace | Makroekonomický výhled | Raiffeisen | Tvůrci trhu | Colgate-Palmolive | AscendEx | Objem | Peníze uložené | Tipy pro začátečníky | Drewry | LVS.US | Klima | Inverze výnosové křivky | Nezaměstnanost v USA | Jednotné měny | Tržní kapitalizace | Ekonomové | Cenné papíry a burzy | Vývoj měnového páru | Ceny plynu v Evropě | JPM.US | Swing | Nejdůležitější události | Stablecoiny | Trendová čára | Národní měny | Předpověď | Přehled | Ochota riskovat | Regulátor | Globální akciové indexy | Equinor | Supreme Edition | Zprávy o inflaci | Anglie | Firmy | Odhad inflace | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Aussie | Ekonomika Německa | Pfizer | US500 | Index US100 | Jednání bank | Fiskální rok | Situace v eurozóně | Medvědí divergence | Studie | Jednotná evropská měna | Blízký východ | Odhad analytiků | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpráva | EUR/AUD | Polsko | Kolaps | Nástroj | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Oživení evropské ekonomiky | Reakce trhů | Ekonomické dopady | Válka | Prémie | Pondělní obchodování | Centene | Fibonacci retracement | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Přijetí | René Remšík | Viceguvernérka | Jackson Hole | Technologické společnosti | Geopolitická situace | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Ropná společnost | Dlouhé (long) pozice | Raketový útok | Jednání FOMC | Bloomberg | USDA | GBP | Bezpečné útočiště | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Bitcoinové ETF | Maloobchod | Rekordní hodnoty | Měna | S&P Global | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Obchodní týden | Mnozí investoři | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Trump | CME FedWatch Tool | Marathon Digital | Zpomalení ekonomického růstu | Deficit | Technický nástroj | Dobré výsledky | Dow Jonesův index | Prezidentka ECB | Index Dow Jones Industrial Average | Turecko | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Silnější dolar | Jachty | Zprávy | Čínské trhy | Obavy z recese | Nadšení | Murray | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | BREAKING | Dlouhodobé investování | Společnost Nvidia | TSMC | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cvičení | Ceny zemědělských výrobců | GBPUSD | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Obchodování a investice | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Trigger | USDCAD | Britský statistický úřad | Nastavení měnové politiky | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Byty | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Evropské akcie | Americké objednávky | Hlavní indexy | Podnikatelská důvěra | Offshore | Obchodní příležitosti | Aktuální problémy | KLM | Býčí signál | Americké akcie | Silná ekonomika | Vyhlídky | UBS Group | Slabé stránky | Dopad pandemie | MetaTrader | CZ | Britská měna | Kongres | Výdělky | Pokles bitcoinu | Vývoj měnového páru USD/JPY | Bez poplatku | Index cen výrobců | Průraz | Akcie Amazonu | Joachim Nagel | Evropská ekonomika | Dolar včera | Las Vegas | Měnové politiky centrálních bank | Finanční výsledky | Zveřejněná data | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Program nákupu aktiv | Dai-ichi Life Research Institute | RIOT | Trh | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ideální strategie | Komise | Oblast supportu | Nejvýraznější pokles | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Kanadská měna | University of Michigan | Kurz EUR/USD | Volby | České koruny | Odhady trhu | Růst zlata | Výrazný růst | Australský dolar | Korekce | Vítězství Trumpa | Indexy v Asii | Nákup dolaru | Spotřebitelská důvěra v USA | Náhled na trh | LNG | Asociace | Money management | Americké dolary | Výrazný pokles | Největší ekonomika světa | Zveřejnění výsledků | Prezident Emmanuel Macron | Likvidní | Omicron | PBOC | Eskalace situace na Blízkém východě | Kroky centrálních bank | DJIA | Francie | Obchodní strategie | Futures na evropské indexy | Plyn | Rada pro finanční stabilitu | Yahoo | Tým InstaForex | Den díkůvzdání | Rallye | Cena akcií společnosti | Index volatility | Posílení dolaru | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Apollo | IRS | Pokračující pokles | Rating | Alligator | Očekávání investorů | Polská inflace | Voyager | Politická rizika | SNB | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Evropská unie dnes | Premiér Benjamin | NFLX.US | Přeprodání | xStation | Asie | Technické analýzy | Exxon Mobil | Index šanghajské burzy | Vládní dluhopisy | WMT | Světové ceny ropy | Daňové úlevy | Alibaba | FOMC | Mateusz Morawiecki | Šíření viru | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Trh s futures | Letadla | Trendové linie | Odvětví cestovního ruchu | Long pozice | Dollar Tree | Kurz dolarů | LYNX webinář | Automobilky | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Air France-KLM | Index Nasdaq | ANO | Starlink | Sázka | Data z USA | Rostoucí akcie | Rizikovější aktiva | Pár EUR/USD | Finanční svět | Makroekonomika | Downtrend | Výsledky společnosti | Objem obchodů | Americké měny | CFTC | Graf | Nový rekord | CFRA | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Utility | Ekonomiky eurozóny | Centrální banka | Futures | Významné zprávy | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Výkonnost indexů | Běžný účet | Obraty | Magnificent Seven | LYNX | Svíčkové grafy | Sazby | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Zpráva o inflaci | Kovy | Devalvace | Andrew Bailey | Fundamentální faktory | Cenový vývoj | Zpomalení ekonomiky | Graf páru | Hospodaření | Fed | Podniky | Cykly | Sektor informačních technologií | Zpracovatelský sektor | Výborné vyhlídky | Americká centrální banka | Kanadská ekonomika | Úroveň supportu | Průběžné výsledky | Sazby beze změny | Míra nezaměstnanosti v Německu | Černý pátek | S&P 500 a Nasdaq | Cena severomořské ropy | API | Ekonomické sympozium | Akcie | Další růst | Index Nikkei | Nízká volatilita | Různé názory | Makro data | Mluvčí | Reuters | Vyhlídky světové ekonomiky | Multi-asset | Platforms | Chevron | Donald Trump | Analýza trhů | Kompozitní index | W1 | Volatilita na trzích | Index US500 | Depozitní sazba | Výstupy | Spotřebitelská nálada | Analýzy | Rolování | Palo Alto | Rekordní maximum | Volatilita je nízká | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Počet pracovních míst | Cena ropy na světových trzích | Intuit | Utahování měnové politiky | Agentura Bloomberg | EURUSD | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Svíčkový graf | Akcie v USA | Obchodování GBP | Slabé výsledky | Politická krize | Admirals | Rekordní růst | Vstup na burzu | Adyen | Příkaz | Největší americké banky | Finance | Michael Rinko | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Index Nasdaq Composite | Obchodování | Harris | Předpokládaný růst | Italská premiérka | Rychlý růst | Ekonomické ukazatele | Obchodní přístup | Zemní plyn | Pravděpodobné scénáře | Kakao | Head and Shoulders | Výrazné ztráty | Předseda | Vyhlašování makroekonomických dat | Libra | CFD | Rekordní minima | Rekordní inflace | SMA 100 | Index spotřebitelské důvěry | Dopad na ekonomiku | Porovnání grafů | 3M | Open | Trhy | Globální likvidita | Evropská měna | MRNA.US | Zvýšení cel | Index ISM ve službách | Zahájení výsledkové sezóny | Analýza trhu | Byznys | ZIM.US | Snížení daní | Akciový index | NEO | Jihokorejský KOSPI | Pohyby na trhu | Nálada investorů | Tržní situace | Philip Morris | Růst eura | ING | Celkový trend | Deglobalizace | Míra | Alibaba Group | Zisky akcií | Úroky | APAC | Japonská ekonomika | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Státní svátek | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Silné oživení | Obchody | Vice | Pokles akcie | Zápis ze zasedání ECB | Luis De Guindos | Měnový trh | ZM | Silný trh | Dogecoin | Španělský CPI | Dluhopisy | Air | Panika | Růst ekonomiky eurozóny | Příkaz Stop | Amundi | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Jak obchodovat | Analytici Citi | Aktuální prognóza | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | MetaTrader 5 | ČNB | Evropská unie | TSLA.US | USA Donald Trump | VW | MT4 | Situace ve Spojených státech | Fundamentální informace | Pokles | Platební bilance | Bund | Makroekonomická situace | Surové ropy | Carry trade | Pozornost | Půlení bitcoinu | JPM | Změny sazeb | Instant Trading EU | Polský premiér | Americké společnosti | Prognóza ČNB | Pokles výnosů dluhopisů | Vývoj dolaru | Růst tržeb | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | KR.US | VaR | Americká ekonomika | NVDA | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | Obchodník | Směnný kurz | Akcie týdne | Invest | MRNA | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Adaptace | Regulátoři | Tempo poklesu | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Ukazatel inflace | Empire State Index | EBIT | Daně | ECB | Nejistota | Lídři | Portfólia | Pokles cen ropy | Akcie 3M | Destatis | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Ekonomické faktory | CBOE | Úrokové sazby Fedu | Sektor služeb | Pravidla systému obchodování | Ekonomická důvěra | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Range | EUR/USD a GBP/USD | NFP data | E-commerce | Snižování inflace | Současné ceny | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Drahý kov | Flat | Těžaři | Sell | Analýza BTC/USD | Nvidia | Banka HSBC | Růst EBITDA | Thomas Jordan | Výnos desetiletých dluhopisů | Vývoj HDP | Růst výnosů | Řízení rizika | Toyota | Cena zlata | Marže | HSBC | Pullback | Státní dluhopisy | CBRT | USA inflace | Komodita | Otočení trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Prognóza ceny zlata | Exponenciální klouzavý průměr | Latinská Amerika | Rusko-ukrajinský konflikt | Hongkongský index Hang Seng | Statistické údaje z USA | Indexy PMI | Růst cen | Rizikové investice | Riksbank | CAT | Kurzový závazek | Nejlepší rozhodnutí | Federální rezervní banka | Dluhový strop | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Neutrální úroková sazba | Rheinmetall | BTC/USD | Premiér Petr Fiala | Delaware | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Inflace v Británii | Arista Networks | Heiken Ashi | Financování | Úroková sazba v USA | Polská ekonomika | ČSÚ | Zájem o akcie | JDE | Velké zisky | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Překoupené zóny | Ruská ropa | Automobilový průmysl | Měnové páry | Zasedání americké centrální banky | EURAUD | Evropská centrální banka | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Prodávající | CARA | Patterny | USDJPY | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Společnosti | Investiční poradenství | Maďarský forint | Wells Fargo | Intradenní pohyby | Ceny zboží | Virus | Velké objemy | Prezident Joe Biden | Velké banky | Otevření obchodu | Partnerství | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Indikátory | Překoupení | Nálady investorů | Nájemné | Denní pokles | Geopolitické faktory | QE | Američtí investoři | DNO | Cena | Bollinger Bands | Starboard Value | CME | Poziční obchodování | Akcie ve Spojených státech | Telecom | Poziční obchodník | Hospodářský růst | Česká republika | Posílení eura | Pohyb cen | Zvýšené geopolitické napětí | Americký dolar | Důvěra v průmyslu | Sentiment trhu | US100 | Ekonomika | Spojené království | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Prodej dolaru | Kov | Raiffeisen Bank International | Levi's | Historické maximum | Polský zlotý | Finanční analytici | Čína | Data PMI | Šíření koronavirové nákazy | Republikáni | PMI ve výrobě | BNP | EMU | Evropské indexy | Android | Tesla (TSLA.US) | Novozélandský dolar | MicroStrategy | Asijské akciové trhy | OCI | Domácnosti | Historické trendy | Cena ropy | FTSE | Investiční společnosti | Analýza DAX30 | Odpovědnost | Inflace | Ocel | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Fed dnes | Měnová intervence | WBD | SpaceX | Situace | GMT | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Polygon | Trh kryptoměn | Projevy centrálních bankéřů | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Aligator | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Záložna | Nejnovější zpráva | Emmanuel Macron | Spotové bitcoinové ETF | Globální akciový index MSCI | ROCE | Počet žádostí o podporu | Významný krok | USD/CZK | DOT | Kurz libry | Rafinérie | Jednání ECB | IHS Markit | Statistiky | Liz Trussová | Interpretace | Koruna dnes | Americké akciové trhy | Psychologická bariéra | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Čínský index | Optimismus | Pokles prodeje | Propad HDP | British Airways | Akciový trh | Cíle | Světové finanční trhy | Maloobchodní prodej | Česká ekonomika | Stagnace | Čtvrtletní výsledky společnosti | Kurz | Market | Air France | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Analýza EUR/USD | CME Group | Grafy | Tržby | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Významné úrovně | Nižší růst | Aktivum | Medvědí scénář | Ranní okénko | Sazby ECB | Žlutý kov | Bullish Engulfing | Prudký růst cen | Investujte | Kurz české koruny | Rozvíjející se trhy | Best Buy | AUD | Bancorp | PEPSICO | Zlotý | Ekonomické výhledy pro ČR | Vysoké ceny | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | NATGAS | Analytici | JD.com | Právo | Akcie Gap Inc | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Úřad práce | Citigroup | Členka Rady guvernérů Fedu | Ekonomické výsledky | Index VIX | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Pád cen | Index výdajů na osobní spotřebu | Obchodování v pásmu | Dluhový strop USA | Konsensus | Výkonnost akcií | Zvýšení inflace | Výše úrokových sazeb | Stoxx 600 | Hang Seng | FedWatch společnosti CME | Zpráva CoT | Vývoj na akciových trzích | Kurz eura vůči dolaru | Klíčový faktor | LPL Financial | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Pozice spekulantů | Commitments of Traders (COT) | Jádrový CPI | Intermediate | Globální akciový index | Vítězství nad inflací | Forexoví obchodníci | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Poptávka | Holdingová společnost | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Daytrader | Vývoz | Index výrobní aktivity | Ukazatele | Globální finanční trhy | Etherea | Recese | Výdaje | Index strachu | Úspěch | Electricite de France | HSI | Christopher Waller | Bank of Canada | Nálada v USA | Prezidentské volby v USA | Verbální intervence | Kazuo Ueda | Makro | ASML | Globální indexy | Švýcarský frank | FXstreet | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | Analýza BTC | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Americká seance | Fibonacciho pásma | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Konec kurzového závazku | Největší zisky | Výrobní index | Philadelphia Fed index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Obchodování forexu | Alokace | Meziměsíční inflace | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | Silný support | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Nálada na akciových trzích | Frank | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Guvernér | Matěj Široký | ISM | Negativní nálada | Momentum indikátory | Ekonomické dopady nákazy koronavirem | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Rostoucí společnosti | Ziskovost | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Konsenzus | Americká centrální banka (Fed) | Chování ceny | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Pozornost obchodníků | Futures kontrakty | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Solana | Měnověpolitické zasedání | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Sociální síť | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Výhledy | Vyšší volatilita | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Francouzský CAC 40 | Svíčkové formace | Technologický sektor | OSN | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Soud | Fair Value | Shanghai Composite | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Předpovědi Saxo Bank | Martin Gürtler | Blockchain | Mateřská společnost | Saxo | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Finanční prostředky | Analýza cenových grafů | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Lineární regrese | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Úřady | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Correlation Matrix | Dow Jones Industrial | Výsledek zasedání měnových výborů | Las Vegas Sands | Pokles akcií | Kroky Fedu | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Spekulanti | Míra inflace | Index volatility CBOE (VIX) | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Náklady na úvěry | Zlato (XAU/USD) | Signály | EBITDA | Objem objednávek | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Japonský index Nikkei 225 | Dvojité dno | BTC | Fed index | Indexy | Altcoiny | Citi | COST | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Odborníci | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Zvyšování úrokových sazeb | Pšenice | Peking | Průmysl | Body | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Napjatá situace | Podnikání | Růst produktivity | Tempo růstu | InPost | GfK | Americké dluhopisy | Bankovní rada České národní banky | Break-Even | Gamble | Seriózní řízení rizik | Počasí | Divergence | Bankéři | ETF | Zdraví | Poptávky po dolaru | Akcie klesají | Akciové trhy | Hlavní evropské indexy | Dukascopy Europe | Intel | Obchodní pozice | Varování | Inflace cen | Viceprezident ECB | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Investiční výdaje | Spojení | Long | Rally | Větší pokles | Bankovní rada | Americké banky | Vývoj trhu | Macron | Klíčový support | AAL | Členství v EU | Michaël van de Poppe | Geopolitická nestabilita | Velikost pozice | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | EUR/USD sentiment | Politici | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | PDD | Analýza zlata | Prodejní tlak | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Širší index | Německá inflace | Růst zaměstnanosti | Vakcíny proti COVID-19 | Očekávaný růst | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | České měny | Ceny ropy dnes | Holubičí postoj | Jednoduchý klouzavý průměr | Zápis ze zasedání FOMC | Správce fondu | Business | MIFID | Staking | Drahé kovy | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kvantitativní technická analýza | Prezident USA | Vrcholy | Nálada na finančních trzích | Pokles cen | Riziková aktiva | Investments | Růst ceny | Čínská centrální banka | SP500 | Začít obchodovat | Dot-com | Ekonomické vyhlídky | EMA | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Klíčové faktory | Holubičí tón | Cena benzínu | FedWatch Tool | Bankrot | Zdravotnictví | RBI | MPSV | Klouzavý průměr | Čínské akcie | Riziko ztráty | Cena severomořské ropy Brent | Firma | Graf ropy | Poptávka po zlatě | Paradox | Payrolls | Futures na ropu | Fibonacci | Trhy dnes | Index relativní síly (RSI) | Zveřejnění zpráv | Pochybnosti | Výsledek voleb | Indikátor důvěry | Snížení ratingu | Sierra Chart | Vedení ECB | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | FOREX | Eskalace situace | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | ISM ve službách | Načasování | WFC.US | Fio banka | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | Stoxx Europe 600 | Breaking | Výsledek zasedání | Philadelphia Fed | Fiskální stimuly | Politika | Konkurence | IBIT | Další posilování | CoinShares | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Barclays | Ceny ropy Brent | PLN | Kapitalizace | Ceny nafty | Palantir Technologies | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Šéfka MMF | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Akciový stratég | Německá ekonomika | Akcie Applu | Odraz ceny | Dnešní seance | Yahoo Finance | Euro vůči americkému dolaru | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Konsolidace | Výprodej | Forint | Velká Británie | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Energetické společnosti | Objemy obchodů | Indexy S&P | 1D | George Soros | Rozpočtový deficit USA | Optimismus investorů | Obnovení růstu | Evropské společnosti | Trader | Geopolitická rizika | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Nominální růst | Cenový graf | Vnímání | Vliv na trh | Akcie Alphabet | Akciové indexy | Předstihový ukazatel | Nálada na trhu | Hospodářská recese | Pohyb ceny | PDZ | Zpomalení světové ekonomiky | Mercedes-Benz | Historická maxima | Desetileté dluhopisy | Fiskální balíček | Zhodnocení | Euro | Omezení těžby | Obchodování s futures | Parita | Ceny zlata | Výhled | Dohoda z Plazy | Timeframe | Osobní výdaje | ESM | Dividenda | Devizový trh | Technologický Nasdaq | Americké ministerstvo | Korekční fáze | Obchodní analýza | Dovozní ceny | Investoři dnes | Deriváty | STOXX50 | Hizballáh | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Economist | GS.US | Vysoké ocenění | Finanční podmínky | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | SWIFT | Růst akcií | Nákup eura | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Obchodní podmínky | Medvědi | Magnificent | Finanční trhy | Las Vegas Sands (LVS.US) | ANZ | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Výrazné pohyby | Cyrrus | Dobrý výsledek | Začínající obchodníci | Evropský akciový trh | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Advance Auto Parts | Měnový pár | Zpomalení hospodářského růstu | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | Kyjev | OSVČ | Situace v Číně | Austrálie | Německé ekonomiky | DAX | Reserve Bank of New Zealand | Forexové objemy | Klid | Americká výnosová křivka | Členské státy EU | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Burze | Obavy investorů | Společnost Intel | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/USD | FXstreet.com | Peněžní trhy | DG | Inflace ve Velké Británii | GS | Video | Spready | Bernstein | Podhodnocený | Optimistický výhled | Směr trendů | Dodávky ropy | VET | Dassault Aviation | Burzy v USA | Euro včera | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Základní úroková sazba | Eskalace napětí | Zpětný odkup akcií | Rozhodnutí Bank of England | Členské státy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Obchodní aktivita | Nový cyklus | ODS | Ropa | Michal Brožka | Ceny aktiv | Kalendář ekonomických událostí | Světové trhy | Rozvoj | Izraelská armáda | Klouzavé průměry | Cenová bublina | Hliník | Rychlost | Dlouhá pozice | Fibonaci | Transakce | Švýcarské banky | HealthCare | Dolar | Indická rupie | Fibonacciho retracement | Facebook | Sankce | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Bankovní asociace | Hedgeový fond | Profitovat | Glencore | Raiffeisen Bank International (RBI) | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | MIB | Hodnoty měny | Výprodeje | Index MSCI | Hospodářské výsledky společnosti | Ekonomika EU | Pattern Bullish Engulfing | Sankce proti Rusku | Inflace v březnu | DE30 | Zpráva COT | USDX | Federální rezervní banky | Datový kalendář | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Jasný signál | Scotiabank | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | Karanténní opatření | Euro na dolar | Japonský index | Pravidla obchodování | M2 | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | JPMorgan (JPM.US) | Index podnikatelské aktivity | RBA | Kontrakty na ropu WTI | Spotřebitelská poptávka | Rizikový sentiment | Hlavní americké indexy | Růst aktivity | Politická stabilita | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Federal Reserve Bank | Akcie Intelu | Regionální měny | Christine Lagarde | Optimismus na trhu | Bollingerova pásma | Výnosy desetiletých dluhopisů | Britské hospodářství | Huw Pill | Ruský prezident Vladimir Putin | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Celý svět | Obchod | Řízení peněz | LPL | Pravděpodobnost recese | Úroveň rezistence | Globální finanční krize | EIA | Platformy | Rusko | Macy's | Vysoké riziko | Úsilí | Miliardy USD | Snižování daní | Úrovně rezistence | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Signál | Digitální měna | Írán | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Inflace v Evropské unii | Pips | ADP | Nejoblíbenější strategie | Napětí mezi Čínou a USA | Číst grafy | xStation 5 | CPI v USA | Povětrnostní podmínky | Úbytek | Překoupené oblasti | Společnost SpaceX | Ropy | Rozdílové smlouvy | Stimuly | Akciové portfolio | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | Platforma | CHNComp | Sazby Fedu | NFIB | Devizové rezervy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Silný trend | Koruna posílila | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Očekávání úrokové sazby | Hospodářské politiky | Řízení společnosti | Sázky | Index MSCI World | Obchodujte | Historicky nejnižší | Komerční banka | Patová situace | Negativní výhled | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Úrovně supportu | CFA | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Úvěrový rating | Non-Farm Payrolls | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Geopolitika | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | Další kryptoměny | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Britské měny | Index PCE | Trend dolů | Tisková konference | Eura | Výkon dolaru | Obchodní signál | Organizace | Společnost Palantir | Obchodní rozhodnutí | CBI | Austan Goolsbee | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | BlackRock | Zmírnění inflace | Banky | TGT | Růst | Obchodování EUR/USD | Vývoj jádrové inflace | Index Dow Jones Industrial | 3М | Příjmy | JD | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Známky oživení | Politické riziko | Nástup Aleše Michla | Výnosy amerických státních dluhopisů | Silicon Valley | Vzestupný trend | Obchodní bilance | Pandemie | Plynárenský průmysl | Index | Wall Street Journal | PCE index | Indikátor MACD | ECB Christine Lagardeová | Praktické tipy | Bankovní sektor | Lockdown | Cenový index | Premiérka | Negativní zprávy | Volume | Cenová akce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Elektroauta | Vyjednávání o brexitu | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Nový týden | AA.US | Likvidní měny | JPMorgan | Poptávka po dolaru | Kanadská centrální banka | Le Monde | MBG | Japonský index Nikkei | Société Générale | Zveřejněné údaje | Fed Williams | Juneteenth | Analýza fundamentálních událostí | Tradeři | Index DAX (DE30) | Bilance | Trumpova cla | Akcie General Motors | Výnos dluhopisů | Vysoce likvidní | Výsledky hospodaření | Investiční strategie | Inflační riziko | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Akcie Renaultu | Nižší hodnoty | Údaje o inflaci | Vlna omikronu | Cenové tlaky | Plány | Akcie vzrostly | S&P 500 | Bezpečné měny | Dow Jones | Krize v Německu | DLTR | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Růstový potenciál | Futures na americké indexy | CNY | Komplexní analýza | Analytik | Eskalace války | Program nákupů dluhopisů | Analýza indikátorů | Obchodování GBP/USD | Old Navy | Meta Platforms | Benchmark | Obchodní bilance eurozóny | Podnikatelské aktivity v USA | Měnové trhy | Regal | Obchodování svíčkových patternů | CAD | Index USD | Zpráva o vývoji inflace v USA | Údaje o průmyslové výrobě | Cílové ceny | Giorgia Meloniová | Dlouhodobý obchodní úspěch | Oslabení dolaru | Rozhodnutí ECB o sazbách | Rizika na Blízkém východě | Globální krize | Covid | Nová historická maxima | Zadlužení | Oslabující americký dolar | Návratnost investic | Costco | Krypto news | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Meziroční inflace | Francouzský prezident | SNOW | Investorský sentiment | Index Russell 2000 | Maďarsko | Obchodníci | Investment | Jefferies | Vladimir Putin | Cenové pohyby | CME FedWatch | Astrazeneca | Inflace v České republice | Výhodné nákupy | Řízení rizik | Nezaměstnanost v březnu | Index technologického trhu Nasdaq | Akcie bank | NZD/USD | Výrobci luxusního zboží | Volby v USA | HDP Španělska | Sentiment investorů | WBD.US | Růst cen komodit | Růst výroby | ExxonMobil | Držení pozice | Trh se zlatem | Technické ukazatele | PDD Holdings | Upravený zisk | Benchmarky | Ropný a plynárenský průmysl | COVID-19 omikron | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Rostoucí trend | Síla amerického dolaru | Významný dopad | PM.US | Zásoby zemního plynu v USA | LVS | Analytička | Cenné papíry s pevným výnosem | Index volatility CBOE | HDP USA | Technické obchodní strategie | Pozitivní signál | Středoevropské měny | Ekonomiky | Měnová politika | Cenový index výdajů | Zasedání FOMC | Obchodní plán | UBS Group AG | IAG | Sazby hypoték | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Raiffeisenbank a.s. | Sektor polovodičů | Ebury | Bloomberg Economics | Zasedání Bank of Japan | Norsko | Největší ztráty | Účastníci trhu | NAHB | Upravený zisk EBITDA | Posilování amerického dolaru | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Vklady | Americký prezident | Pokles libry | Baker Hughes | Vyšší úrokové sazby | Telecom Italia | Zpřísňování měnové politiky | Refinanční sazba | Americká obchodní seance | Celoroční výhled | Komentátor | Maloobchodní sektor | Rostoucí ceny ropy | Zdravotní péče | NZD | Globální akcie | Jak se stát lepším investorem | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Kurz franku | Produkce ropy | Supporty a rezistence | Obchodní napětí | CNBC | FXStreet Forecast Poll | ZIM Integrated Shipping | Nový Zéland | Kurz dolaru | Moderna | Údaje ISM | Commitment of Traders | Poptávka v Číně | Libra klesá | CCI | Teorie obchodování | Glenmede | Vývoj peněžní zásoby | Krize | Restriktivní politiky | Světové akciové trhy | Podnikatelská aktivita | Budoucí pohyby měnového páru | Management | Ekonomické dopady nákazy | XAU/USD | Budoucí pohyby | Pákový efekt | Kvantitativní uvolňování | Dollar General | Evropské korporátní dluhopisy | Vstupní signál | Zajištění proti inflaci | Phillips 66 | Nové údaje | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Marketingová komunikace | Analýza makroekonomických zpráv | Osobní příjem | Euro klesá | Tlak medvědů | Nový virus | Oscilátory | Obchodování na trzích | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Výkyvy akcií | Tesla | Prohlubující se krize | Buy | 737 MAX | Maloobchodníci | American Airlines | Financial | První obchod | Riziko recese | Vývoj eura | Španělská ekonomika | Michal Bárta | Short | Zvýšený zájem | Eskalace | Roční maximum | Údaje o prodejích | Podíl nezaměstnaných | Beta | Očkování | Mario Centeno | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Výraznější pokles | Výkonnost eura | Člen bankovní rady | Cardano | USD/CHF | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Globální sentiment | Odhadovaná cena | Stříbro | Firemní výsledky | Target | Ceny ropy WTI | Spotové ceny | Akcie společnosti Zoom | Raphael Bostic | Stav americké ekonomiky | Zdražení ropy | Trend klesající | DAX (DE30) | Vysoce likvidní měny | Cukr | Statistika | Cenové výkyvy | Zemědělství | Velcí hráči | Společnost Caterpillar | Průmysl v eurozóně | Snížení produkce ropy | Americká měna | Teherán | PriceWaterhouseCoopers | Kanada | Intuit (INTU.US) | Růst eurozóny | Lufthansa | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Pravidla obchodního systému | Akcie firem | Členka rady guvernérů Fedu | Velké ztráty | Krachy bank | Plán obchodování | Členka rady guvernérů | Volatility | Odhady růstu | Jihokorejský Kospi | Polkadot | Prodeje | Analytici banky | Ztráta | Zoom Video Communications | Slovensko | xStation5 | Zbrojní průmysl | Vstupu do EU | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Vývoj na trhu | Maloobchodní prodeje | Web3 | Snížení úrokové sazby | UniCredit (UCG.IT) | Ekonomické nestability | Obchodování páru EUR/USD | DYDX | Švédsko | Zrychlení růstu | Odliv prostředků | Směřování | Velké americké banky | Hlavní ekonom | Šance | Ruské banky | Logistické společnosti | Allspring | Akcie ropného koncernu | Drobní obchodníci | Trh s bitcoiny | Instrument | Marathon | Francouzský index | Standard Chartered | Žádosti o podporu | Německo | Kalendář událostí | Horizontální linie | Zpráva o vývoji inflace | Nordstrom | Federal Open Market Committee | Ruská centrální banka | Biden | Ninja Trader | Špatné výsledky | NASDAQ 100 | Britské společnosti | Akcie výrobce oděvů | Inflace spotřebitelských cen | XTB Research | Směrnice | Ztráty | COT (Commitment of Traders) | EU a USA | Američané | FXstreet.cz | Nejnovější údaje | Odhad amerického HDP | INTU | USDIDX | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Index DAX | Strategie ECB | Vyšší ceny ropy | Inflace v eurozóně | Obchodní nastavení | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Investování | Riziko | Petr Fiala (ODS) | Rizikový apetit | Evropský datový kalendář | Nasdaq a S&P 500 | Obchodovaný objem | Mzdy | WHO | Index spotřebitelských cen | Nákupní signál | Hamás | Americký ISM | CoinDesk | Průmyslový index Dow Jones | Pozice | Výdaje na osobní spotřebu | Patrick Harker | Dna | Podnikání na kapitálovém trhu | Vyhlídky dolaru | Návratnost | Evropský regulátor | UCG.IT | Viceprezident | Úrokové sazby | Zlepšení nálady | Uvalení cel | Volkswagen | Intervenovat | BBY | Halving | Evropské akciové indexy | Obchodování v pátek | Allspring Global | Větší objemy | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Býčí trend | Americké trhy | Oscilátor | Banka | Fio | Největší firmy | Výzkumná společnost | Rezistence | Vysoká hodnota | Metro AG | USA | Pohledávky | Směr trhu | Mário Centeno | Psychologické úrovně | Zpracovatelský průmysl | Prohlášení | Kanadský dolar | Zisk na akcii | Signály z Fedu | KOSPI | USD za tunu | MBG.DE | Největší pokles | Nejbližší rezistence | Dluhové krize | Peter Garnry | Pražský PX | Britské libry | Rusko a Ukrajina | V4 | Ocenění | ECB Luis De Guindos | Výkon | Střední hodnota | Semler Scientific | Mezinárodní obchod | Průmyslové podniky | HDP v eurozóně | Korporace | Trendová linie | Štěstí | Důležitý signál | Indikátor | Výrobce oděvů | Výnosy z nemovitostí | Jednoduché tipy | Výnosy dluhopisů | Výbor FOMC | Zvyšování úroků | Snížit úrokové sazby | UK100 | American Airlines (AAL.US) | Dodavatelské řetězce | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Pokračování růstu | VanEck | Další pokles | Politické faktory | Začátek recese | Volatilní cenové pohyby | Cíl hospodářského růstu | Vývoj ceny | Inflace v USA | Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US) | Konsensus trhu | Riot | Trafigura | Doporučení pro obchodování | Průměrná cena | Nespokojenost | Nejdůležitější den | Pevný výnos | Dovoz ruské ropy | Fiskální impuls | Ukrajinské síly | Odrazy | Index KOSPI | Prodeje domů v USA | Palo Alto Networks | Itochu | Prudké pohyby | Allspring Global Investments | Volatilita páru EUR/USD | Index výdajů | US30 | Práce | Caterpillar | Americký akciový trh | Polymetal | Centrální bankéři | Rekordní nárůst | Depozitní sazby | Dislokace | Joe Biden | Vzácné kovy | Prodej | Indikátory volatility | Rok 2024 | Bez rizika | mRNA | Americké centrální banky | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Index relativní síly | Pojišťovny | Oznámení | Období nejistoty | Očekávané rozhodnutí | Největší ekonomika | Ekonomika USA | Výsledkový týden | Produkty a služby | Existence bitcoinu | Průmyslová výroba | Regrese | Dceřiné společnosti | Graf páru GBP/USD | Index FTSE MIB | Členka Rady guvernérů | Investiční | Index Stoxx 600 | Průzkum | Digitální měny | Obchodování na burze | Trendové pohyby | Cenový index PCE | Zmírnění obav | Možné scénáře | Pozornost finančních trhů | GM | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Medvědí kanál | Obchodovanie | Kotace | Markets | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Trade | US Bancorp (USB.US) | Energetický sektor | Růst poptávky | Technické indikátory | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Tržby v eurozóně | Budoucnost | Výhled pro GBP/USD | Zhoršení nálady | Letní měsíce | Celkový sentiment | Rozhodování | News | Index CPI | Obchodní války | Eskalace konfliktu | Rýže | Opatření | Futures trhy | EU | Ekonomika ČR | Walmart | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Ekonomické zprávy | Největší finanční trh | Bureau of Economic Analysis | Ekonomická situace | DPA | Spotřebitelská nálada v USA | Česká koruna | Růst spotřebitelských cen | Netflix | Závislost | MS.US | Futures kontrakty na ropu | Prodeje domů | Akcie společnosti Caterpillar | Krypto | CBOE (VIX) | Japonská centrální banka | Aktuální předpověď | Hladina supportu | Prodejní signál | HDP | Maersk | Výsledkové zprávy | Světové indexy | WFC | Index euro | Charter Communications | Představitel Fedu | Maloobchodní tržby | Depozitní sazby ECB | JWN | Přeprodané zóny | CL | Cenový propad | Investiční rozhodnutí | Světové centrální banky | Volkswagen (VOW1.DE) | Bitcoin a další kryptoměny | Vyšší riziko | Break Even | TSLA | Fond | Zlato | Blue chips | Stabilita | Komise v přenesené pravomoci | Dow Jones Industrial Average | Amazon | Uzavření trhů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Ranní komentář | Rok 2025 | Statistici | Poradenství | Zisk na akcii (EPS) | Short pozice | Členské země | Novartis (NOVN.CH) | Měkké přistání | Trading | Ether | Inflační očekávání | Korporátní dluhopisy | Viceprezident ECB Luis de Guindos | G7 | Evropské akciové trhy | Odvětví | Výkyvy na finančních trzích | Index Nikkei 225 | Jak investovat | USD/CAD | Výrobní aktivity | Sony | Kupci | XTB | Výrobci čipů | Čínské vlády | Prezidentka Christine Lagardeová | TGT.US | Volatilita na EURUSD | Nejhorší výsledek | Federální rezervní banka v New Yorku | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Uptrend | Růst novozélandského dolaru | Ceny benzínu | ČNB dnes | Údaje o nezaměstnanosti | Komodity | Bělorusko | Investování je rizikové | Japonský Nikkei | Denní graf | Odkup akcií | Americká centrální banka FED | Vysoké úrokové sazby | Etoro | Výsledek hlasování | Miliardy | Index FTSE 100 | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Oblasti umělé inteligence | Světové akciové indexy | Podnikatelské klima | Vstoupit do trhu | Komentáře Fedu | Akcie Gap | Vývoj indexu Nasdaq | AbbVie | Obchodní systémy | Kryptoměny | Začátek nové fáze | Zásoby benzinu | Objednávky | Investment Banking | Goldman Sachs (GS.US) | Trh s kryptoměnami | AMZN | Likvidita | Index amerického dolaru | Zklamání investorů | Tvrdá data | Kurz EUR | Správce aktiv | Poziční obchodní strategie | Velká korekce | Standardní odchylky | Výnosy | Objem obchodování | Palantir | USB.US | ČTK | Spotové ETF | Druhý odhad amerického HDP | Implikovaná volatilita | Sankce vůči Rusku | Dluhopis | Ruská měna | Fundamenty | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Americké akciové indexy | Americká vláda | Býčí scénář | Spotřebitelské ceny | COT | Španělsko | Americký HDP | Výrobní inflace | Tržby společnosti | TotalEnergies | Odhady analytiků | Vlády | IBEX | Uhlí | Česká národní banka | Investiční doporučení | AUD/USD | David Vagenknecht | Graf dne | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | Změny úrokových sazeb | Sazba Fedu | Vítězství | Příjmy domácností | Průlom | Investor | USD/JPY | Klíčový okamžik | Japonský jen | Markit | Analýza | ČR | Američtí zákonodárci | Prezident Federální rezervní banky | Nakupovat | Americké vlády | Důležité makroekonomické události | Významné události | Jerome Powell | Zrychlení inflace v eurozóně | Strategy Research | Británie | Poptávka po ropě | Společnost Target | Medvědí trend | Kurz EURUSD | Domácí poptávka | Uzavření obchodování | Nonfarm Payrolls | Nižší úrokové sazby | Wall Street | Společnost Starlink
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot