Úterý 03. prosince 2024 18:41
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

XTB Research

img

Reporty top firem pro tento týden (06.02.2023)

06.02.2023 Výsledková sezóna na Wall Street za 4. čtvrtletí 2022 stále pokračuje. Zatímco americké Big Tech společnosti již zveřejnily své reporty minulý týden, stále ještě zbývají některé velké americké společnosti. Tento týden ve středu bude zveřejněn report jednoho člena Dow Jones - Walt Disney. Týden začne zveřejněním zisků od amerických videoherních společností, Activision Blizzard a Take-Two Interactive zveřejní své reporty po uzavření trhu. Zprávy od společností jako Uber Technologies, Robinhood Markets, PayPal nebo PepsiCo budou zveřejněny v pozdější části týdne.
img

📉US500 po správe NFP klesá❗

03.02.2023 Hlavné indexy na Wall Street zredukovali nedávne zisky, zatiaľ čo dolár sa oproti iným menám G10 prudko zhodnotil po tom, čo americká ekonomika v januári nečakane vytvorila 517 tisíc pracovných miest, čo je výrazne nad priemerným mesačným rastom vo výške 401 tisíc v roku 2022, pričom analytici očakávali počet pracovných miest vo výške 185 tisíc. Nové pracovné miesta vznikli predovšetkým v sektoroch voľného času a pohostinstva, profesionálnych a obchodných služieb a zdravotnej starostlivosti.
img

Reporty top firem pro tento týden (30.01.2023)

30.01.2023 Investoři se minulý týden poprvé seznámili se zprávami špičkových amerických technologických společností, jako je Microsoft nebo Tesla. Zisky naplánované na tento týden budou rovněž technologicky bohaté, protože zprávy budou podávat 4 americké megatechnologické společnosti. První z nich bude Meta Platforms, jejíž zpráva bude zveřejněna ve středu po skončení seance na Wall Street. O den později, ve čtvrtek (rovněž po skončení seance na Wall Street), budou následovat finanční zprávy společností Alphabet, Amazon a Apple za 4. čtvrtletí. Obchodníkům bude tento týden nabídnuto celkem 6 zpráv od členů Dow Jones (Amgen, Caterpillar, McDonald's, Apple, Honeywell, Merck). Celkově je tento týden tok výsledků mnohem rozmanitější než v předchozím týdnu, kdy mají reportovat společnosti téměř ze všech sektorů.
img

TOP společnosti, které budou v tomto týdnu reportovat své hospodářské výsledky (23.01.2022)

23.01.2023 Výsledková sezóna na Wall Street nabírá na tempu. V novém týdnu se mimo jiné dočkáme hospodářských výsledků některých technologických společností, jako je například Microsoft (úterý), Tesla (středa) nebo Intel (čtvrtek). Také celkem 12 společností indexu Dow Jones zveřejní své výsledky (zelené zvýraznění v tabulce níže), takže index US30 může tento týden zaznamenat výraznou volatilitu.
img

Top reporty firem pro tento týden (16.01.2023)

16.01.2023 Zprávy o výsledcích hospodaření za 4. čtvrtletí roku 2022 na Wall Street začaly minulý týden zprávami hlavních amerických bank. Zprávy amerických finančních institucí budou pokračovat i tento týden. V úterý budou reportovat výsledky Morgan Stanley (MS.US) a Goldman Sachs (GS.US), ve středu pak Charles Schwab (SCHW.US) a v pátek State Street (STT.US). Kromě finančních společností budou obchodníkům nabídnuty také reporty některých dalších společností, přičemž klíčový bude čtvrteční report společnosti Netflix. Vzhledem k tomu, že se ve Spojených státech slaví svátek a na Wall Street se nebude konat žádná seance, nejsou na dnešek naplánovány žádné zprávy.
img

🔝Trhy čekají na zprávu o NFP

06.01.2023 Zpráva NFP se skládá z několika údajů, z nichž tři nejdůležitější jsou: změna zaměstnanosti (očekává se +200 tis.), míra nezaměstnanosti (3,7 %) a růst mezd (5 %). Poslední ukazatele naznačují silný trh práce, když ADP vykazuje +235 tis. pracovních míst v soukromém sektoru, ISM poukazuje na nejsilnější náborové podmínky ve výrobě od srpna a týdenní údaje neukazují žádné známky zvyšujícího se počtu nezaměstnaných. Přesto bývá zpráva NFP strůjcem volatility.
img

🔽EURUSD před rozhodnutím ECB klesá o 0,6 %

15.12.2022 ECB oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí dnes ve 14:15. Kromě rozhodnutí o sazbách zveřejní Evropská centrální banka také nové ekonomické prognózy. Klíčovou otázkou však je, o jak velké zvýšení sazeb půjde. Zatímco trh očekává zvýšení depozitní sazby o 50 bazických bodů na 2,00 %, někteří členové ECB naznačují, že nelze vyloučit zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Bude záležet na dvou faktorech - zda jej ospravedlní nové prognózy inflace a zda ECB považuje předčasné splacení TLTRO III za snížení bilance. Pokud ano, ECB se může zdráhat použít ještě restriktivnější politiku. Na druhou stranu nikdo z členů ECB neřekl, že by rozvaha již byla výrazně redukována.
img

Reporty top společností pro tento týden (14.11.2022)

14.11.2022 Výsledková sezóna Wall Street za 3. čtvrtletí 2022 se pomalu blíží ke konci. Zatímco stále zbývá spousta společností, které mohou vykázat zisky, většina velkých společností již zveřejnila své finanční výsledky. Kalendáři reportů v USA na tento týden dominují maloobchodní řetězce se zprávami mimo jiné od společností Walmart (WMT.US) a Home Depot (HD.US). Kromě prodejců se objeví i další zajímavé zprávy. Nvidia (NVDA.US) oznámí zisky ve středu, zatímco Tencent Music Entertainment (TME.US) zítra. Seznam nejzajímavějších společností, které v tomto týdnu reportují, naleznete níže!
img

Debata o zákazu TikToku v USA se vrací. Mohlo by to pomoci podnikání platforem Snap a Meta

02.11.2022 Akcie společností MetaPlatforms a Snap zaznamenaly v letošním roce velký výprodej, a to nejen kvůli zpomalení reklamního sektoru a nejistotě investorů ohledně podnikání, rostoucích nákladů a výdajů obou společností. Sentimentu uškodila také skutečnost, že se platforma TikTok vyvinutá čínským konglomerátem ByteDance ukázala jako populárnější a její nedávné tempo růstu překonalo přední "konkurenční" mobilní aplikace obou společností, jako jsou Instagram a Snapchat. Čínskou platformu začaly preferovat desítky milionů uživatelů, což vedlo k přílivu inzerentů a kapitálu do TikToku. Bude čínský gigant i nadále rozšiřovat svůj náskok před americkými konkurenty?
img

Reporty top společností pro tento týden (31.10.2022)

31.10.2022 Zprávy od amerických megatechnologických společností byly klíčovými body v kalendáři reportů z minulého týdne a neuspokojivé výsledky prezentované těmito společnostmi vyvinuly tlak na jejich akcie a technologické indexy, jako je Nasdaq-100 (US100). Tento týden neuvidíme zprávy od žádných mega-cap akcií, ale je nabitý zprávami od řady špičkových společností z různých odvětví. Níže uvedená tabulka uvádí klíčové verze naplánované na příští čtyři dny. Čtvrtek vypadá jako nejintenzivnější, ale klíčové zprávy budou zveřejněny každý den v týdnu. Obchodníci by však měli mít na paměti, že hlavními hybateli akciových trhů bude tento týden pravděpodobně rozhodnutí o sazbách ze strany Fedu (středa, 19:00) a Bank of England (čtvrtek, 13:00), jakož i amerického NFP. zpráva za říjen (pátek, 13:30).
img

Polovodičová krize: Past, nebo investiční příležitost?

21.10.2022 Stejně jako auta nemohou jezdit bez oleje v nádrži nebo bez nabité baterie, nemůže se trh s novými technologiemi rozvíjet bez křemíkových integrovaných obvodů. Tyto čipy vyžadují obrovské výdaje na vývoj a speciální výrobní podmínky. Svět čelil perspektivě konkurence o strategické dodávky polovodičů, která může určovat tempo technologického rozvoje a konkurenceschopnost podniků na trhu nových technologií.
img

Výsledky Tesly nenaplňují očekávání Wall Street 📉

20.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) po včerejší seanci oznámil finanční výsledky, které zklamaly analytiky zpomalujícím růstem tržeb. Pokles akcií Tesly může ovlivnit celkový sentiment akciových indexů, kdy akcie před otevřením trhu ztrácely téměř 6 %.
img

Netflix (a chill) opět populární jako nikdy předtím 📈

19.10.2022 Netflix včera zveřejnil své průběžné výsledky za 3. čtvrtletí 2022, které se ukázaly být výrazně nad očekáváním analytiků. Největší rozruch mezi investory však nevzbudily tržby nebo čistý zisk, ale jedna klíčová informace.
img

CD Projekt - synergický efekt pozitivních informací 📈

05.10.2022 Včera CD Projekt vydal svou první strategickou aktualizaci od března 2021. Dostali jsme silnou dávku ambiciózních plánů a oznámení, která dávají špatné sérii tvůrců Zaklínače šanci konečně projít. Abychom shrnuli informace publikované CD Projekt IR, společnost plánuje vydat:
img

Apple představí iPhone 14 📈📱

19.08.2022 Akcie společnosti Apple se od začátku roku obchodují s vyššími zisky než akcie ostatních gigantů Silicon Valley, jako jsou Amazon, Microsoft, Alphabet nebo Meta Platforms. Akcie Apple rostou od doby, kdy společnost představila solidní výsledky za 2. kvartál letošního roku, přičemž poptávka nepolevuje ani při prezentaci nových výrobků. Očekává se, že lepší čtvrtletí pro Apple teprve příjdou. Fanoušci moderních technologií totiž nyní vyhlíží uvedení na trh nového modelu iPhone 14.
img

Co ukázaly zprávy technologických firem?

29.07.2022 Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
img

Přelije se recese do BigTech?

26.07.2022 Recese v poslední době klepe na brány Wall Street stále hlasitěji. Více vysoce profilovaných růstových společností začíná vykazovat neuspokojivé výsledky. V období mezi dubnem a červnem přestal Netflixu platit předplatné asi 1 milion uživatelů. Akcie společnosti Snap zaznamenaly 40% propad poté, co společnost zveřejnila výsledky, které byly sotva v souladu s očekáváním analytiků. Čeká nás investiční déjà vu tak, jak ho známe z boomu akcií herních společností? Nebo zde existuje šance, že blue chip technologické společnosti, které již jednu recesi zažily, zatím odolají zhoršující se ekonomické situaci? Dolejí finanční výsledky vlajkových lodí Silicon Valley olej do ohně zvyšujících se obav z recese, nebo se postarají o zlepšení nálady na Wall Street, která se od začátku letošního roku nelepší? To se dozvíme tento týden. Trhy tají dech před zveřejněním výsledků gigantů jako jsou Alphabet, Apple, Amazon, Mircosoft nebo Meta Platforms. Investoři se obávají, že ekonomický pokles ovlivní skupinu BigTech společností, ve které viděl trh vítěze poslední dekády.
img

Reporty top společností pro tento týden (25.07.2022)

25.07.2022 Výsledková sezóna na Wall Street je v plném proudu a před námi je nezajímavější týden. Investorům totiž budou nabídnuty výsledky největších amerických společností. Mezi nejočekávanější zprávy patří ty od společností Alphabet, Microsoft, Meta Platforms, Amazon a Apple. Reportovat budou i další zajímavé firmy, včetně 10 z indexu Dow Jones. Těmi jsou 3M, Apple, Boeing, Chevron, Honeywell International, Intel, McDonald's, Microsoft, Procter & Gamble, Visa.
C:\fakepath\xtb-18072022.png

XTB Research patří mezi nejlepší analytické týmy na světě

18.07.2022 Analytické oddělení XTB se může pochlubit skvělými výsledky v prestižním hodnocení přesnosti předpovědí FX Forecast agentury Bloomberg. Analytici XTB dopadli nejlépe ve svých prognózách pro měnové páry CEE. Na základě celkové přesnosti analýz se ukázalo, že XTB je i v tomto ohledu na předních příčkách globálního žebříčku.
img

Zprávy top akcií, které tento týden sledovat (18.07.2022)

18.07.2022 Výsledková sezóna za druhý kvartál je na Wall Street v plném proudu. Velké americké banky započaly velký maraton na konci minulého týdne. Tento týden bude však pestřejší. Investoři dnes dostanou report 2 velkých amerických bank (Bank of America a Goldman Sachs). Pozornost bude však věnována především středečnímu reportu společnosti Tesla. Po uzavření americké seance se dozvíme výsledky společnosti IBM, kterou bude zítra následovat Netflix. Uprostřed nestabilní politické situace budou bedlivě sledovány výsledky hospodaření Lockheed Martin, jedné z největších amerických společností ze sektoru obrany. V tomto týdnu bude vykazovat celkem 7 firem indexu Dow Jones. Jedná se o American Express, Goldman Sachs, Dow, IBM, Johnson & Johnson, Travelers a Verizon Communications.
img

Doteková technologie - skrytý gigant metaverse?

21.06.2022 Heptická technologie je i přes vysoký potenciál růstu neustále ve stínu. Heptika umožňuje revoluční interakci s nástroji a ostatními uživateli v přenosu citlivosti doteku. Za přenos jsou zodpovědné senzory přenášející sílu a vibrace v reálném čase.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
img

Nejzajímavější výsledky tohoto týdne (09.05.2022)

09.05.2022 Výsledková sezóna na Wall Street se pomalu chýlí ke konci. Většina velkých amerických společností již zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2022. Stále však zbývá několik zajímavých společností. Výsledky společností Palantir Technologies (PLTR.US), Plug Power (PLUG.US), Beyond Meat (BYND.US) a Walt Disney (DIS.US) tvoří hlavní pilíře kalendáře v USA na tento týden.
img

Fed preview: Nastal čas pro růst sazeb❗

16.03.2022 Rozhodnutí o růstu sazeb by mělo být nejméně komplikovanou záležitostí. Fed v minulosti růst sazeb velmi obsáhle komunikoval, takže jejich růst o 25 bps by měl být takřka zaručen. Jednalo by se o první vzestup sazeb od roku 2018 a zároveň tedy první od jejich dramatického poklesu na počátku pandemie. Na trhy by však měly mít dopad spíše další okolnosti.
img

Medvedí trh v Číne: príležitosť alebo pasca?

15.03.2022 Pozornosť sveta sa sústreďuje na ruskú inváziu na Ukrajinu. Návrat veľkého vojenského konfliktu do Európy narušil desaťročia trvajúce mierové obdobie na starom kontinente a vyvolal otrasy na finančných trhoch. Čínske indexy nedávno zaznamenali výrazný pokles, ale vojna na Ukrajine nebola hlavným zdrojom negatívnych nálad v krajine. Dnes sa uskutočnil ďalší veľký výpredaj, pričom hlavné čínske indexy klesli o 4-6%. Pozrime sa bližšie na situáciu na čínskom akciovom trhu a skúsme si odpovedať, či je už strastiam koniec.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Aké sankcie by prinútili Putina ustúpiť?

23.02.2022 Napätie na východe Ukrajiny eskalovalo po skončení zimných olympijských hier v Pekingu. Aj keď je príliš skoro hovoriť o úplnej invázii, Rusko narušilo ukrajinské hranice presťahovaním svojej armády do novouznaných republík v regióne Donbas. Rusko teda anektovalo ďalšiu časť Ukrajiny. V súlade s predchádzajúcimi oznámeniami zaviedli európski a americkí lídri sankcie. Aby však Putinove ambície skrotili, budú musieť zájsť oveľa ďalej.
img

Ukrajinský konflikt – 3️⃣ tržní scénáře

13.02.2022 Zprávy z amerických tajných služeb o bezprostřední hrozbě ruského útoku na Ukrajinu vystrašily v pátek večer trhy. Přestože Rusové tyto informace popřeli, tak ani během víkendu se situace nezlepšila. Jaký vývoj na trzích můžeme očekávat?
img

Víťazi a porazení z akvizície Activision

20.01.2022 Začiatok roku 2022 sa vyznačuje zvýšenou aktivitou v oblasti fúzií a akvizícií v hernom sektore. Take-Two Interactive oznámila akvizíciu Zynga minulý týždeň a teraz Microsoft oznámil svoje plány na akvizíciu Activision-Blizzard v najväčšej hernej M&A dohode v histórii! Správy spustili veľké pohyby cien akcií v celom odvetví, keďže očakávania pre ďalšie fúzie a akvizície v oblasti hier rástli. Poďme sa pozrieť na potenciálnych víťazov a porazených z akvizície Activision.
img

🚀Inflácia v USA je najvyššia za 40 rokov

12.01.2022 Je jún 1982. Zlato sa obchoduje za 350 USD za uncu po pôsobivom oživení zo 70. rokov, S&P500 je na 110 bodoch a výnosy 10-ročných dlhopisov sú na úrovni 14 %. Inflácia je na úrovni 7 %, najvyššia za 4 mesiace, ale klesla zo 14,8 % v marci 1980. Toto bolo posledné obdobie vysokej inflácie v USA. Začiatkom 90-tych rokov a v roku 2008 sa pokúsila preraziť vyššie, ale už nikdy nebola skutočnou hrozbou. Až do dnes.
img

BREAKING: USD po údajoch o inflácii CPI oslabuje

12.01.2022 Práve bola zverejnená široko sledovaná inflácia CPI v USA za december. Údaje boli v súlade s očakávaniami trhu, keďže celková inflácia v decembri medziročne vzrástla o 7,0 % a v porovnaní so 6,8 % v novembri. Hodnota jadrovej inflácie CPI prekonala konsenzus, keďže zaznamenala medziročný rast o 5,5 % (oproti očakávaným 5,4 % medziročne) a v porovnaní so 4,9 % medziročne v novembri.
img

BREAKING: EURUSD stabilní po zveřejnění odpoledních klíčových dat

06.01.2022 Prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA vzrostly v posledním prosincovém týdnu na 207 tisíc z předchozích 200 tisíc žádostí. Přes určité zhoršení data znovu potvrdila, že americký trh práce se v poslední době zlepšil. Pokračující žádosti o podporu vzrostly na 1,754 mil. z předchozích 1,718 mil. Trh však čekal pokles na 1,688 mil.
img

Čo očakávať od Fedu❓

15.12.2021 Medzi investormi existuje konsenzus, že rekordné alebo takmer rekordné ocenenia aktív sú z veľkej časti výsledkom bezprecedentnej menovej politiky. Centrálne banky zareagovali na krízu COVID nulovými alebo negatívnymi úrokovými sadzbami a masívnym tlačením peňazí, čo nútilo investorov akceptovať vyššie riziko pri ich honbe za výnosmi. Od začiatku roku 2020 sa však veľa zmenilo, najmä v USA. Ekonomika poháňaná rekordnými stimulmi sa veľmi rýchlo odrazila a prehriala. Kdekoľvek sa pozriete, dáta poukazujú na vysokú infláciu – dopyt je super silný, podnikateľská dôvera je najvyššia za 2 desaťročia, inflácia za takmer 4 desaťročia a žiadosti o podporu sú najnižšie v histórii. Už neexistuje ospravedlnenie, aby Fed oddialil normalizáciu, a to by mohol byť koniec „podpornej“ politiky.
img

Čo stojí za rastom indexu VIX a aký vývoj môžeme očakávať?

02.12.2021 VIX je sám o sebe relatívne zložitý nástroj a je potrebné si uvedomiť, že ide o index implikovanej volatility, ktorý vychádza z amerického indexu S&P 500. Inak povedané, čím väčší sa očakáva pohyb na akciových indexoch v dohľadnej dobe, tým je VIX vyššie a opačne. Koncom minulého týždňa vystrašil investorov nový variant Covidu Omikrom a prvé informácie hovorili o tom, že bude zrejme nebezpečnejší a infekčnejší, ako predchádzajúce varianty, čo spôsobilo veľkú mieru neistoty a obavy o ekonomický vývoj najbližších mesiacov. Neistotu finančné trhy nemajú v obľube a k tomu sa ešte momentálne nachádzajú na vysokých úrovniach, takže každý náznak problému sa hneď premietne do poklesu ceny akcií a tým pádom aj do rastu indexu VIX.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (30.11.2021)

30.11.2021 Cena ropy Brent zaznamenala počas minulého týždňa pokles o viac ako 7 percent a od tohtoročného maxima sa obchoduje o viac ako 18 percent nižšie. Za pokračujúcim poklesom cien ropy stál nový variant koronavírusu Omicron. Generálny riaditeľ spoločnosti Moderna počas dnešného ázijského obchodovania uviedol, že je pravdepodobné, že v súčasnosti dostupné vakcíny sa stanú neúčinnými proti novému variantu koronavírusu – Omicron. Predchádzajúce komentáre generálneho riaditeľa spoločnosti Pfizer naznačili, že posúdenie, či bude súčasná vakcína užitočná v boji proti novým variantom, potrvá približne 2 týždne. Ohľadom spoločnosti Omicron je veľa neistoty. Takmer každý súhlasí s tým, že je prenosnejší ako predchádzajúci variant. Existujú však určité nezhody týkajúce sa závažnosti s niektorými výskumníkmi, ktorí tvrdia, že sa zdá, že spôsobuje len mierne príznaky.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (23.11.2021)

23.11.2021 Cena ropy Brent zaznamenala počas minulého týždňa pokles o 3,5 percenta a od tohtoročného maxima sa obchoduje o viac ako 9 percent nižšie. Za poklesom cien ropy stali správy o tom, že Spojené štáty, Japonsko, Južná Kórea, India a Čína môžu uvoľniť spolu 120 miliónov barelov ropy, aby znížili ceny palív pre spotrebiteľov. Medzitým sa členovia OPEC+ ako Rusko alebo Saudská Arábia držia svojho naratívu a hovoria, že pokles dopytu na prelome rokov 2021 a 2022 vyzerá vysoko pravdepodobne, najmä po tom, čo európske krajiny začali opätovne zavádzať pandemické obmedzenia. V dôsledku toho OPEC varoval, že na svojom najbližšom zasadnutí môže prehodnotiť, či bude pokračovať vo zvyšovaní produkcie. Uvoľňovanie strategických rezerv bude mať na trh len krátkodobý dopad. Nemali by sme zabúdať, že strategické zásoby budú musieť byť znovu naplnené, takže ich okamžité uvoľnenie bude znamenať, že krajiny budú musieť čoskoro nakúpiť viac ropy. Na druhej strane, ak sa OPEC+ rozhodne nezvyšovať produkciu, môže to mať dlhodobejší vplyv na ceny.
img

Bitcoin na ATH!🚀

20.10.2021 Bitcoin před chvílí překonal svá předchozí historická maxima, kterých dosáhl před zhruba půl rokem. Momentálně se už ale obchoduje o přibližně 3 % výše v okolí úrovně 66 000 USD.
img

Graf dne: BITCOIN (19.10.2021)

19.10.2021 Bitcoin v noci dosáhl na čerstvá mnohaletá maxima otestováním úrovně $63 000. Býkům se však úroveň překonat nepodařilo a kryptoměna se vrátila zpět k $62 000. Obchodování pokračuje pouhá 4 % po historickými maximy. Dnešek je pro kryptoměny potenciálně významným dnem. Na americké burze NYSE se začíná obchodovat první ETF kryptofond - ProShares Bitcoin Strategy ETF. Fond nebude investovat přímo do Bitcoinu ale do bitcoinových futures se složením 100% depozitu. Nebude se tedy jednat o pákový produkt. Stejně jako další americké ETF fondy bude ProShares regulován SEC. To by mělo přilákat další klienty, kteří se dosud o kryptoměny nezajímali kvůli nedostatečné regulaci.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (28.09.2021)

28.09.2021 Ceny ropy sa dostali na najvyššie úrovne od októbra 2018. Na rast cien ropy vplýva prevažne oživenie dopytu po rope a obavy z nedostatočnej ponuky na trhu s čiernym zlatom. Zásoby ropy v súčasnosti rýchlo klesajú. Do značnej miery bol tento jav na strane dopytu spôsobený ekonomickým oživením, príkladom je India, kde dovoz ropy atakoval trojmesačný vrchol. Ponuka sa však v súčasnosti nedokáže prispôsobiť nárastu dopytu, pretože produkčné kapacity v USA sú stále ochromené vďaka hurikánu Ida. Taktiež aj členovia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), majú problém promptne reagovať na nárast dopytu po rope z dôvodu pandemickej situácie, ktorá viedla k oneskoreniu údržby ťažobných zariadení a poklesu investícií. Očakáva sa, že dopyt po rope sa dostane na predpandemickú úroveň začiatkom budúceho roka. Do konca roka, resp. začiatkom budúceho roka sa očakáva, že svetová spotreba ropy vzrastie na 100 miliónov barelov denne, pričom v roku 2019 (pred pandémiou) predstavovala svetová spotreba ropy 99,7 milióna barelov ropy denne. Odhaduje sa, že producenti ropy nebudú ani v nasledujúcich týždňoch schopní reagovať na toto zvýšenie. V prípade, ak nedôjde na trhu s ropou k eliminácii rozdielu medzi dopytom a ponukou, cena ropy by sa mohla dostať zo súčasných 80 na 90 dolárov za barel.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (21.09.2021)

21.09.2021 Ceny ropy zaznamenali v posledných dňoch pokles, čo bolo spôsobené najmä lepšími dátami o maloobchodných predajoch z USA, ktoré podporujú diskusiu o tom, že by americká centrálna banka mohla pristúpiť k znižovaniu objemu tlačenia peňazí, na čo reaguje posilnením aj samotný americký dolár. Posilnenie amerického dolára predražuje ropu pre držiteľov iných mien čo vedie k poklesu dopytu. Taktiež treba poznamenať, že v USA dochádza k otváraniu vrtov, čo by malo viesť k nárastu produkcie čierneho zlata. V neposlednom rade dochádza k obnovovaniu produkcie ropy v Mexickom zálive po tom, čo oblasť zasiahli silné hurikány. Produkcia ropy v Mexickom zálive je však stále o 23 percent nižšia, a teda na trh sa dostáva o viac ako 422 tisíc barelov ropy menej. Prípadné obnovenie produkcie v kombinácii s posilnením amerického dolára by mohli vytvárať tlak na dodatočný pokles cien čierneho zlata.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (06.09.2021)

06.09.2021 Ceny ropy sa behom minulého týždňa výraznejšie nezmenili a držia stále sa držia na najvyšších úrovniach za posledné štyri týždne. Hlavným dôvodom, ktorý podporil nárast cien ropy počas minulého týždňa bol hurikán Ida, ktorý viedol k poklesu produkcie ropy v Mexickom zálive v niektorých dňoch až o 95 percent (1,74 milióna barelov), čo predstavuje 2 percentá celosvetovej spotreby ropy. Škody spôsobené hurikánom Ida môžu podporovať aj v nasledujúcich ceny ropy a PHM. Ceny ropy taktiež podporilo oslabenie amerického dolára po tom, čo sa americká centrálna banka vyjadrila, že zatiaľ neplánuje pristúpiť k zvyšovaniu úrokových sadzieb. Očakávame však, že nárast cien PHM, resp. spomalenie poklesu by malo byť dočasné.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (23.08.2021)

23.08.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles o 8 percent, čo predstavuje najvýrazenjší pokles za viac ako 9 mesiacov. Za poklesom stojí najmä rozširujúci sa variant koronavírusu delta. Mnoho národov reaguje na rastúcu mieru nákazy koronavírusu zavedením nových cestovným opatrení. Tento trend by však mohol v nasledujúcich týždňoch pokračovať, čo spôsobuje rastúce obavy z pomalšieho dopytu po palive na celom svete. Čína, najväčší svetový dovozca ropy, zaviedla obmedzenia, ktoré majú vplyv na lodnú dopravu a globálne dodávateľské reťazce. USA a Čína taktiež zaviedli obmedzenia letovej kapacity. Ponuka ropy na trhu sa však napriek tomu zvyšuje. Americká produkcia čierneho zlata zaznamenala nárast a ropné spoločnosti už tretí týždeň po sebe otvárajú nové vrty. To môže podporiť pokles cien čierneho zlata. Istú podporu cenám ropy však poskytlo oslabenie amerického dolára, vďaka ktorému bola ropa pre držiteľov iných mien lacnejšia.
img

BREAKING: USD prudce roste v reakci na dobrá čísla NFP

06.08.2021 Data z amerického trhu práce pozitivně překvapila. Americká ekonomika vytvořila v červenci 943 tis. nových pracovních míst při očekávání 900 tis. míst. Navíc data za červen byla revidována výše (938 tis. vs předchozích 850 tis.).
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (04.08.2021)

04.08.2021 Ceny ropy zaznamenali od konca minulého týždňa pokles o viac ako 5 percent. Za poklesom stojí najmä rozširujúci sa variant koronavírusu delta. Behom posledných dní bola veľká pozornosť venovaná predovšetkým situácii v Číne, kde počet prípadov rýchlo rastie. Ako včera informoval denník Washington Post, čínske úrady urobili v meste Wuhan zásadné opatrenia. Lety, cestovanie vlakom a športové zápasy boli pozastavené. Bol vyhlásený aj program hromadného testovania občanov. Napriek tomu, že počet nových prípadov nie je vysoký, mnohé médiá uvádzajú, že tentoraz je nárast nových infekcií pozorovaný vo viac ako 35 mestách, v 17 čínskych provinciách (z 33 provincií). Stojí za to pripomenúť, že tieto mestá majú často niekoľko miliónov obyvateľov. To vyvoláva obavy z dopytu po rope. Bezpochyby sa v najbližších dňoch pozornosť trhov zameria na epidemiologickú situáciu v Číne a kroky miestnych orgánov.
img

Najzaujímavejšie hospodárske výsledky, ktoré budú zverejnené tento týždeň (26.07.2021)

26.07.2021 Výsledková sezóna na Wall Street za obdobie Q2 2021 je už nejaký čas v kurze. Investori by však mali byť na pozore, pretože tento týždeň bude veľmi dôležitý. Obchodníkom budú ponúkané správy z amerických veľkých firiem, ako aj veľkých technologických spoločností, počnúc správou od spoločnosti Tesla dnes po ukončení obchodovania na Wall Street. Zaujímavejšie to bude až v nasledujúcich dňoch, keď budú k dispozícii novinky od spoločností Facebook, Amazon, Apple, Alphabet a Microsoft. Týchto 5 akcií v súčasnosti predstavuje viac ako 22% indexu S&P 500. Ak k tomu pripočítame Teslu, dostaneme sa na takmer 25%. Netreba dodávať, že to nie sú jediné spoločnosti, ktoré majú tento týždeň zverejňovať výsledky, takže ide o nepochybne najlepší týždeň výsledkovej sezóny.
img

Ceny ropy a PHM by mali byť stabilizované

19.07.2021 Posledné stretnutie energetickej aliancie OPEC+ skončilo bez dohody, keďže SAE nesúhlasili s navýšením ťažby o 400 tisíc barelov ropy denne, pretože v posledných rokoch investovali do navýšenia svojich produkčných kapacít, ktoré vzrástli z 3,2 na viac ako 4 milióny barelov, a teda požadovali výraznejšie navýšenie výroby. Počas minulého týždňa sa však objavili fámy, že Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia dosiahli dohodu o základných úrovniach produkcie pre SAE. Nová základná produkcia pre Spojené arabské emiráty z ktorej bude vychádzať výška produkcie, sa zvýšila na 3,65 milióna barelov. Tieto správy viedli k upokojeniu situácie na trhu s ropou, čo by malo viesť k stabilizácii, resp. k miernemu poklesu cien ropy. Ak sa to potvrdí, motoristi si budú môcť vydýchnuť.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (14.7.2021)

14.07.2021 Počas predminulého týždňa sa konalo stretnutie členov energetickej aliancie OPEC+, ktorej cieľom bolo dosiahnutie dohody o zvýšení produkcie ropy od augusta tohto roka o 400 tisíc barelov ropy denne. Stretnutie však skončilo bez dosiahnutia dohody, keďže Spojené arabské emiráty neboli ochotné podporiť navrhované zvýšenie. SAE totiž investujú 25 miliárd dolárov ročne do navýšenia svojich produkčných kapacít, vďaka čomu sa ich kapacity oproti roku 2018 zvýšili z 3,2 na viac ako4 milióny barelov. SAE teda požadujú, aby sa zvýšila ich základná výška produkcie (od ktorej sa počítajú škrty) z 3,2 na 3,8 milióna barelov, čo by v podstate predstavovalo jednorazový nárast produkcie o 600 tisíc barelov denne. S tým zasa nesúhlasili ostatní členovia aliancie, preto nedošlo k dohode o zvýšení produkcie, na čo cena ropy reagovala rastom.
img

BREAKING: NFP data překonala očekávání, americké trhy rostou

02.07.2021 Očekávaná data z amerického trhu práce byla právě zveřejněna a výsledky dopadly nad očekávání. V americké ekonomice v červnu přibylo 850 tisíc nových pracovních míst. Trh čekal přírůstek ve výši 720 tisíc.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.7.2021)

01.07.2021 Cena ropy sa obchodujú pred zasadaním skupiny OPEC+, ktoré sa má konať tento týždeň, na zvýšených úrovniach. Očakáva sa, že OPEC+ prijme rozhodnutie o výške produkcii v auguste, pretože platnosť súčasnej dohody vyprší na konci júla. Základným scenárom je, že OPEC+ bude rozhodovať o výške produkcii každý mesiac. Vo všeobecnosti sa očakáva, že kartel zvýši produkciu čierneho zlata o 550 tis. barelov denne. Aktuálne predpovede OPECu však naznačujú, že deficit v Q4 môže byť až na úrovni dvoch miliónov barelov denne. Zásoby ropy ostávajú pod päťročným priemerom. Ide však o výsledok politiky OPEC +, ktorá je v súčasnosti pre ropný trh kľúčová. Treba však počítať aj s tým, že v prípade dosiahnutia iránskej jadrovej dohody sa na trh môže dostať takmer 2 milióny barelov ropy denne, čo by vyrovnalo spomínaný deficit. V prípade, ak by sa iránska ropa na trh nedostala a OPEC + by zvyšoval produkciu ropy veľmi pomaly, ceny čierneho zlata by sa mohli dostať k hladine 100 dolárov za barel. V takomto prípade by mohlo dôjsť k nárastu cien PHM na Slovensku od 20 do 30 centov za liter. Na tak vysokých úrovniach by sa však ceny ropy pravdepodobne neohrali príliš dlho, nakoľko krajiny OPEC+ disponujú značnými nevyužitými kapacitami, ktoré by na základe prudkého nárastu cien začali na trh dodávať, čím by sa vyrovnal deficit.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.6.2021)

22.06.2021 Ceny ropy pokračovali počas minulého týždňa v raste vďaka narastajúcej neistote týkajúcej sa dosiahnutia jadrovej dohody medzi USA a Iránom. Rokovania o oživení iránskej jadrovej dohody boli v nedeľu pozastavené, pretože prezidentské voľby v krajine vyhral nekompromisný sudca Ebrahim Raisi. Raisi v pondelok podporil rozhovory medzi Iránom a šiestimi svetovými mocnosťami o oživení jadrovej dohody z roku 2015, ale rázne odmietol stretnutie s americkým prezidentom Joe Bidenom. Táto situácia teda môže ohroziť, alebo minimálne oddialiť dosiahnutie jadrovej dohody, čo bude mať za následok to, že iránska ropa sa nemusí dostať dlhší čas na trhy. To by mohlo v nasledujúcich týždňoch podporovať ceny čierneho zlata, čo môže viesť k predraženiu pohonných hmôt na Slovensku.
img

Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓

16.06.2021 Zasedání FOMC končí večerním (20:00) zveřejnění rozhodnutím o sazbách. Následná tisková konference začne o 30 minut později. Rozhodnutí bude zveřejněno včetně nových makroekonomických projekcí a tzv. tečkového grafu. Objeví se tedy spousta materiálů, na které se soustředí pozornost obchodníků. Sledujte naši sekci "Zprávy z trhů", kde budeme dnešní zasedání pokrývat.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (13.6.2021)

14.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa prudké výkyvy, ktoré boli primárne zapríčinené zrušením sankcií pre Irán zo strany USA. Podľa prvých správ z Iránu sa USA mali rozhodnúť zrušiť osobné sankcie od niektorých iránskych predstaviteľov a ropa WTI klesla pod hladinu 69 dolárov za barel. Neskôr sa ukázalo, že USA zrušili sankcie iba pre 3 osoby v Iráne, vrátane jedného ropného úradníka, a cena ropy sa rýchlo dostala späť nad hladinu 70 dolárov za barel . Ide však o znak dobrej vôle zo strany USA, ktorý by mal priblížiť dosiahnutie jadrovej dohody. Je vidieť, že táto téma je pre ropný trh veľmi dôležitá, čo môže do značnej miery ovplyvniť aj vývoj cien PHM na Slovensku.
img

❗Bude inflace v USA dále "přechodně" růst?

09.06.2021 Dubnová inflace v USA byla o mnoho vyšší, než očekával trh. Meziročně dosáhla na 4,2 %. Jednalo se o nejvyšší výsledek od poloviny roku 2008. Akciový trh se ocitl pod tlakem. Obavy však vyprchaly po vyjádření představitelů Fedu, kteří zopakovali svoji tezi o tom, že cenový růst je pouze dočasný. Nicméně za květen se čeká další akcelerace - tentokrát na 4,7 % y/y. Otázkou je, jak moc bude muset ještě inflace vyrůst, aby trh přestal Fedu věřit.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (07.06.2021)

07.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nejedná sa o zásadný cenový pohyb, ktorý by mal viesť k výraznejším cenovým výkyvom na trhu s PHM. Nárast cien ropy je spojený s disciplínou členov krajín OPEC + v rámci dodržiavania dohody o obmedzení produkcie, ako aj opatrnou politikou, pretože OPEC schválil na júl zvýšenie produkcie čierneho zlata len o 841 tisíc barelov denne vďaka obavám, že trh by mohlo zaplaviť viac ako 1,4 milióna barelov ropy denne z Iránu v prípade dosiahnutia jadrovej dohody. Kartel OPEC však očakáva v druhej polovici tohto roka nárast dopytu, čo je pozitívne pre trh s čiernym zlatom. Ceny ropy by však mali byť v nasledujúcich týždňoch aj naďalej stabilizované v prípade, ak nedôjde k zásadnej zmene politiky krajín OPEC+, či k prudkému nárastu produkcie ropy zo strany Iránu, prípadne inému kľúčovému faktoru, ktorý môže narušiť rovnováhu na trhu s ropou.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (01.06.2021)

01.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nejedná sa o zásadný cenový pohyb, ktorý by mal viesť k výraznejším výkyvom na trhu s PHM. Nárast cien ropy je spojený s utorkovým zasadaním OPEC +, na ktorom možno dosiahnuť dohodu o objeme ťažby „čierneho zlata“ na júl. Neoficiálne správy však naznačujú, že skupina môže toto rozhodnutie zadržať z dôvodu obáv týkajúcich sa Iránu a jadrovej dohody, ktorá určí, či sa iránska ropa dostane na trh. Ceny ropy by teda mali byť aj naďalej stabilizované v prípade, ak nedôjde k zásadnej zmene politiky krajín OPEC+, či k prudkému nárastu produkcie ropy zo strany Iránu.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (25.05.2021)

25.05.2021 Ceny ropy sú aj naďalej stabilizované. Aj keď počas minulého týždňa sme videli na ropnom trhu isté cenové výkyvy, ktoré boli spôsobené najprv pozitívnymi správami ohľadom iránskej jadrovej dohody, na čo ceny ropy reagovali poklesom, v závere týždňa sa však v rokovaniach objavil zádrhel, čo viedlo k opačnej reakcii na trhu. Ceny ropy a PHM na Slovensku by mali zatiaľ ostať stabilizované. Avšak v prípade, ak by došlo k dosiahnutiu iránskej jadrovej dohody a USA by uvoľnili sankcie (vďaka ktorým krajina nedokáže oficiálne vyvážať približne 2 milióny barelov ropy denne), mohlo by dôjsť k významnejším pohybom smerom nadol na trhu s ropou, čo by mohlo vytvoriť tlak na pokles cien PHM aj na Slovensku.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (17.5.2021)

17.05.2021 Ceny ropy sa počas minulého týždňa stabilizovali, nakoľko najväčší ropovod v USA spoločnosti Colonial Pipeline Co sa po hackerskom útoku opäť vrátil do prevádzky. V prípade, ak nedôjde v nasledujúcich dňoch k zásadným udalostiam na trhu s ropou, ceny čierneho zlata by mali ostať stabilizované.
img

👉 Inflace v USA – vše, co potřebujete vědět

12.05.2021 Inflační data za březen nepříjemně překvapila. Index spotřebitelských cen CPI vzrostl v USA meziročně o 2,6 %, nicméně trhy vysoký cenový růst převážně ignorovaly. Zástupcům americké centrální banky se podařilo situaci zklidnit. Tržní konsenzus nyní dosahuje na 3,6 %. A co když bude zveřejněn ještě vyšší výsledek? Jak vysoká inflace musí přijít, aby ji Fed už nemohl ignorovat?
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (11.5.2021)

11.05.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, čo bolo primárne spôsobené kybernetickým útokom, ktorý vyradil z prevádzky najväčší ropovod v USA. Spoločnosť Colonial Pipeline Co, dodávateľ palív pre východné pobrežie USA bol nútený v piatok zastaviť prevádzaku. V dôsledku toho vzrástli ceny benzínu v krajine až o 4,2 percenta. Tento negatívny vývoj v USA môže negatívne zasiahnuť aj Európu, nakoľko niektoré tankéry z Európy a z Ázie by mali suplovať výpadok dodávok palív v USA, čo môže viesť k nárastu cien ropy a PHM aj v Európe a iných častiach sveta. Hovorí sa však, že ropovod by sa mal do prevádzky vrátiť už o niekoľko dní, takže nárast cien čierneho zlata by mal byť krátkodobý.
img

👉Čo očakávať od FOMC❓

28.04.2021 Zasadanie FOMC sa končí rozhodnutím, ktoré bude zverejnené dnes večer o 20.00. Ide o medzikvartálne stretnutie, čo znamená, že nebudú zverejnené žiadne ďalšie materiály. Zverejnené bude vyhlásenie s rozhodnutím, pričom powellova konferencia začne 30 minút po zasadaní.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (26.4.2021)

26.04.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles o približne jedno percento a to najmä vďaka negatívnemu vývoju pandemickej situácii v Indii a v Japonsku, pričom sa jedná o tretieho a štvrtého najväčšieho importéra ropy na svete. India zaznamenala piaty rekordný deň v rade v rámci nárastu nových prípadov Covid-19. Očakáva sa, že dopyt po benzíne v Indii klesne v apríli priemerne o 100 tisíc barelov denne a v máji až o viac ako 170 tisíc barelov denne. Dopyt po diesli môže v máji klesnúť až o 400 tisíc barelov denne. To v kombinácii s postupným nárastom produkcie čierneho zlata zo strany krajín OPEC+ vyvoláva tlak na pokles cien ropy, pretože existujú obavy, že môže dôjsť na trhu s ropou k prebytku. Prebytok na trhu s ropou by mohlo prehlbiť prípadné sprísňovanie opatrení a pokles mobility v týchto krajinách, čo by viedlo k poklese spotreby ropy, a teda aj jej ceny.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (19.4.2021)

19.04.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárat o takmer 6 percent po tom, čo sa ukázalo, že dopyt po rope sa zotavuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Pozitívnu náladu na trhu podporili aj dáta HDP z Číny za prvý kvartál, ktoré poukázali na nárast čínskej ekonomiky o 19 percent. Taktiež aj pozitívne makroekonomické dáta z USA vyvolávajú optimizmus na trhu s čiernym zlatom, nakoľko počet nezamestnaných klesá na nové pandemické minimá, čo by malo viesť k nárastu spotreby ropy. Medzinárodná energetická agentúra zvýšila výhľad spotreby ropy v tomto roku. Podľa správy spoločnosti Rystad Energy AS sa má v máji globálny dopyt po rope zvýšiť na 94 miliónov barelov denne z 93 miliónov barelov zaznamenaných v apríli. Pokračujúce oživenie dopytu po rope môže v nasledujúcich týždňoch vytvárať tlak na ceny ropy za predpokladu, že krajiny OPEC+ nebudú pristupovať k navýšeniu produkcie ropy. Nárast cien ropy by sme však zatiaľ motoristi nemali pocítiť na svojich peňaženkách.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (12.4.2021)

12.04.2021 V najbližších týždňoch sa očakáva, že ceny PHM by mali skôr stagnovať, resp. klesať. V nasledujúcich dvoch až troch týždňoch očakávame, že ceny PHM na Slovensku zaznamenajú pokles od dvoch do štyroch centov za liter oproti priemerným cenám z minulého týždňa. Dlhodobejší vývoj bude samozrejme závisieť od vývoja cien ropy, ktorá je do značnej miery závislá od hospodárskeho oživenia a od výšky produkcie ropy vo svete.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (29.3.2021)

29.03.2021 Počas minulého týždňa bola z dôvodu uviaznutia 400 metrového kontajnerového plavidla zablokovaná šiesta najdôležitejšia námorná dopravná trasa v rámci dodávok ropy. Cez suezský prieplav sa denne prepravuje 1,74 milióna barelov ropy, 1,54 milióna barelov ropných produktov. Dokopy sa teda jedná o výpadok dodávok presahujúci 3 percentá celosvetovej spotreby ropy Cez Suezský prieplav sa dostáva až 550 tisíc barelov ropy denne do Európy. Ceny ropy reagovali na túto udalosť počas minulého týždňa relatívne pokojne až na piatok, kedy ceny vzrástli o viac ako štyri percentá. V prípade, ak by blokáda Suezu pokračovala aj v nasledujúcich dňoch, došlo by k podstatnému deficitu na trhu s ropou, čo by mohlo podporiť rast cien čierneho zlata. Globálny dopyt po rope je síce z dôsledku zhoršovania pandemickej situácie v niektorých krajinách a zavádzania prísnejších opatrení síce utlmený, no pretrvávajúci 3-percentný výpadok svetových dodávok ropy by mohol viesť k nárastu cien čierneho zlata k tohtoročným maximám. V takom prípade by mohli ceny PHM na Slovensku zaznamenať nárast o troch do piatich centov za liter oproti priemerným cenám z predchádzajúceho týždňa. Blokáda Suezského prieplavu by však nemala mať dlhodobý negatívny dopad na ropný trh, preto by zdraženie ropy a PHM z tohto dôvodu malo byť krátkodobé. Netreba ale zabúdať na to, že ropný trh je v súčasnosti v deficite vďaka umelému znižovaniu produkcie ropy krajín OPEC+, preto nie je vylúčené, že vyššie ceny ropy a PHM sa udržia aj v nasledujúcich mesiacoch.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.3.2021)

22.03.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa najvýraznejší pokles od októbra, keďže ceny čierneho zlata poklesli o 6,4 percenta. Za týmto prudkým poklesom stáli primárne obavy týkajúce sa oživenia dopytu po rope, nakoľko niektoré európske krajiny museli zavádzať prísnejšie blokovacie opatrenia vďaka pokračujúcemu sa šíreniu koronavírusu, čo môže viesť k pomalšiemu oživeniu dopytu po rope. Taktiež aj prerušenie využívania vakcíny od spoločnosti AstraZeneca v Nemecku, Taliansku a Francúzsku vytváralo tlak na oživenie spotreby ropy. Ukázalo sa, že dovoz ropy do Indie – tretí najväčší dovozca ropy na svete, sa vo februári prepadol, pričom zásoby ropy v západnej Afrike rastú. To vyvoláva obavy, že záujem o ropu klesá.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (15.3.2021)

15.03.2021 Počas predminulého týždňa sa konalo zasadanie krajín OPEC+, ktorého hlavnou témou bola dohoda týkajúca sa výšky produkcie ropy v nasledujúcich týždňoch. Saudská Arábia avizovala niekoľko týždňov pred zasadaním, že uvažuje u navýšení produkcie ropy o jeden milión barelov denne, čo spomalilo rastový trend cien čierneho zlata. Avšak predminulotýždňové rozhodnutie krajín vyvážajúcich ropu trhy pomerne prekvapilo, na čo cena čierneho zlata reagovala rastom o viac ako 10 percent. Väčšina krajín totiž ponechá produkciu v apríli na nezmenenej úrovni v porovnaní s marcom, pričom Saudská Arábia podporuje udržanie dodatočného zníženia produkcie o jeden milión barelov, k čomu krajina pristúpila vo Februári a v Marci. Rusko však zvýši produkciu, ale iba od 65 000 do 116 000 barelov denne (špekuluje sa, že Rusko chce zvýšiť produkciu až o 0,5 milióna barelov). Okrem toho bude Kazachstan schopný zvýšiť produkciu z 10 na 20 tisíc barelov ropy denne. Vo výsledku sa teda jedná len o kozmetické zvýšenie produkcie, pričom podstatné je, že Saudská Arábia má aj naďalej motiváciu udržiavať dodatočné škrty (nad rámec pôvodnej dohody). To vyvoláva dojem, že kartel nemusí pristupovať k agresívnemu navyšovaniu produkcie čierneho zlata aj za predpokladu hospodárskeho oživenia, čo by malo v strednodobom horizonte podporovať ceny ropy. Krajiny OPEC v súčasnosti ťažia až o 10 miliónov barelov ropy denne menej v porovnaní s ich kapacitami.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.3.2021)

01.03.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast. Ceny ropy podporujú pozitívne vyhliadky ekonomického oživenia vo svete, ktoré je do značnej miery závislé od vakcinácie. To by malo viesť k oživeniu dopytu po rope. Nárast cien ropy podporili aj správy o tom, že spoločnosť vakcína spoločnosti Johnson and Johnson bola v USA schválená, čo môže viesť k urýchleniu vakcinácie, a teda aj k oživeniu svetovej ekonomiky. Treba však poznamenať, že aj keď spoločenstvo krajín OPEC + stále podporuje ceny ropy formou obmedzovania produkcie, objavujú sa náznaky, že produkčné škrty budú znížené. Saudská Arábia, ktorá má najväčší podiel na produkčných škrtoch už naznačila, že na najbližšom zasadaní krajín OPEC +, ktoré sa bude konať tento týždeň, môže navrhnúť navýšenie produkcie čierneho zlata o 1 milión barelov ropy denne. To by mohlo do značnej miery ovplyvniť rovnováhu medzi ponukou a dopytom na trhu s ropou. Preto bude tohtotýždňová konferencia krajín OPEC+ kľúčová pre ďalšie smerovanie cien čierneho zlata.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.2.2021)

01.02.2021 Ceny ropy sa posledné štyri týždne obchodujú v pomerne úzkom pásme, pričom nedošlo k významnejším cenovým pohybom, nakoľko sa objavujú obavy, že hospodárske oživenie vo svete môže byť pomalšie, ako sa pôvodne očakávalo. Napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii na celom svete sa však ropa obchoduje o viac ako 50% vyššie v porovnaní s minimom dosiahnutým v novembri. Za nárastom cien ropy stoji viacero faktorov, medzi ktoré patrí napríklad prudké oslabenie dolára po amerických prezidentských voľbách, či nárast dopytu z Číny, nakoľko pandemická situácia v Ázii sa stabilizovala.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku

25.01.2021 Ceny ropy sa obchodovali počas minulého týždňa zmiešane, nakoľko sa objavujú obavy, že hospodárske oživenie vo svete môže byť pomalšie, ako sa pôvodne očakávalo. Napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii na celom svete sa však ropa obchoduje o viac ako 50% vyššie v porovnaní s minimom dosiahnutým v novembri. Za nárastom cien ropy stoji viacero faktorov, medzi ktoré patrí napríklad prudké oslabenie dolára po amerických prezidentských voľbách, či nárast dopytu z Číny, nakoľko pandemická situácia v Ázii sa stabilizovala.
img

🔻 Obavy z vírusu strašia trhy 🩸

21.12.2020 OIL klesá o 5%, DE30 klesá o 600 bodov, americký dolár sa prudko zotavuje, volatilita sa prejavuje takmer všade. Čo spôsobilo paniku v závere roka a mali by sme sa báť?
img

👁‍🗨 Co očekávat od pátečního NFP reportu ❔

03.12.2020 Začněme dnešní report uvedením do kontextu. Americký trh práce byl před úderem pandemie v nejlepší kondici za dlouhé desítky let. Zaměstnanost se nacházela mírně pod 40 % z celkové americké populace - úrovně jen mírně pod maximy tohoto indikátoru z roku 2000. Uzavření ekonomiky způsobilo masivní ztrátu pracovních míst, které však byly hlavně dočasné - tento poměr klesl na pouhých 33 % (nejnižší úroveň od roku 1984). Přes masivní nárůst zaměstnanosti zůstává pod průměrem za posledních 20 let (37,4 %). Dalo by se říci, že ovoce z dolních partií stromu už bylo sesbíráno a další plnění košů už bude větší výzvou.
img

Sledujte také volby senátorů!

03.11.2020 I když jsou americké prezidentské volby ústředním tématem této noci, tak by měli investoři pamatovat i na to, že voliči rozhodnou také o obsazení některých křesel ve Sněmovně reprezentantů a v Senátu. Zatímco demokraté téměř jistě udrží většinu ve Sněmovně reprezentantů, tak průzkumy naznačují, že by republikáni mohli ztratit kontrolu nad Senátem. V tomto případě by se Republikánská strana nemusela ocitnout v komfortní pozici, i když by vyhrála prezidentské volby. Demokraté by se mohli okamžitě pokusit Trumpa odvolat. Průzkumy naznačují, že by 6 míst mohlo změnit stranu a boj o další dvě místa bude velmi těsný. Státy, aktuální předvolení příslušnost ke straně a očekávaný čas výsledku (+1 hodina SEČ) naleznete v tabulce níže.
img

📈 Maloobchodné predaje v USA prekvapili

16.10.2020 Pred malou chvíľou boli z USA zverejnené maloobchodné predaje za september. Údaje prekonali očakávania trhu, pretože celkový ukazovateľ (maloobchodné predaje) vzrástol o 1,9% MoM. Krátko po zverejnení dát zaznamenali futures trhy nárast.
img

BREAKING: Americká průmyslová produkce roste pod očekávání!

15.09.2020 Americká průmyslová produkce v srpnu vzrostla o 0,4 % m/m po červencovém růstu o 3,0 %. Očekával se však růst o 1 % m/m. Na rozdíl od zklamání z průmyslové výroby dokázal pozitivně překvapit výrobní Empire State index z oblasti New Yorku růstem na 17 bodů při očekávání růstu na 6,8 bodů. Index US500 reagoval na zveřejnění pozitivně.
img

👁‍🗨 Co očekávat od zasedání Fedu?

15.09.2020 Rozhodování americké centrální banky má obvykle na trhy velmi výrazný dopad. Má se za to, že právě stimul amerického Fedu stojí za výrazným růstem na trzích v posledních měsících. Do centra pozornosti se dostal znovu na konci srpna, když guvernér Powell změnil definici inflačního cílování na sympóziu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Jak by mohlo aktuální zasedání Fedu ovlivnit trhy?
img

Ranný komentár

14.07.2020 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. Nálada sa zhoršila po tom, ako sa niektoré štáty USA rozhodli zastaviť uvoľňovanie opatrení. S&P 500 klesol o 0,94%, Nasdaq klesol o 2,13% a Dow Jones zaznamenal nárast o 0,04%.
img

Ranný komentár

13.07.2020 Investori z Ázie a Tichomoria začali tento týždeň s pozitívnou náladou. Nikkei sa obchoduje o 2,1% vyššie, S & P / ASX 200 vzrástol o 0,8% a Kospi o 1,7%. Vyššie sú aj indexy z Číny. Futures na indexe DAX poukazujú na to, že index sa dnes začne obchodovať vyššie
img

BREAKING: Americké žiadosti o podporu boli nižšie ako sa očakávalo

09.07.2020 Americké ministerstvo práce pred chvíľou zverejnilo svoju týždennú správu o žiadostiach o podporu. Analytici očakávali 1375 tisíc žiadostí o podporu v týždni končiacom sa 4. júla. Tentokrát však čboli reálne dáta nižšie ako sa očakávalo na úrovni 1314 tisíc.
img

Market Alert: Čo môžeme očakávať od NFP dát?

01.07.2020 Minulomesačné NFP dáta boli veľkým prekvapením, pretože poukázali na neočakávaný nárast zamestnanosti. Tento mesiac budú dáta zverejnené vo štvrtok vďaka predĺženému víkendu v USA. Čo môžeme očakávať?
img

BREAKING: Žiadosti o podporu v USA prekonali očakávania

25.06.2020 Počet Američanov, ktorí podali žiadosti o podporu bol v týždni, ktorý sa skončil 20. júna, na úrovni 1,508 milióna, pričom minulý týždeň požiadalo o podporu 1,48 milióna Američanov. Celkové žiadosti o podporu dosiahli 47 miliónov od 21. marca, keď sa v USA začala pandémia koronavírusu. Dnešné dáta prekonali očakávania trhu, ktoré boli na úrovni 1,3 milióna. To môže naznačovať, že oživenie trhu práce môže trvať dlhšie, ako sa pôvodne očakávalo.
img

Rychlé shrnutí

29.05.2020 Americké indexy včera večer vymazaly své dřívější zisky a dostaly se do červených čísel. S&P500 klesl o 0.21 %, Dow Jones odepsal 0.58 % a Nasdaq 0.46 %.
img

Rychlé shrnutí

28.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. S&P500 přidal 1.48 %, Dow Jones rostl o 2.21 % a Nasdaq rostl o 0.77 %.
img

Rychlé shrnutí

27.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. S&P500 vzrostl o 1.23 % a zakončil seanci mírně pod hranicí 3 tis. bodů. Dow Jones přidal 2.17 % a Nasdaq 0.17 %.
img

Rychlé shrnutí

26.05.2020 Akcie v Asii dnes rostou. Nikkei přidává 2.5 %, ASX roste o 2.2 % a Kospi o 1.5 %. V zelených číslech jsou pak také futures na americké a evropské indexy.
img

Rychlé shrnutí

25.05.2020 Asijské indexy začínají týden na dosah pátečních úrovní. Akcie v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji mírně rostou, zatímco indexy v Číně klesají. DAX a S&P500 futures lehce rostou.
img

Ranný komentár

22.05.2020 Americké indexy včera zaznamenali pokles. S&P 500 klesol o 0,78%, Dow Jones klesol o 0,41% a Nasdaq klesol o 0,97%. Na druhej strane, Russell 2000 pridal 0,27%
img

Ranný komentár

21.05.2020 Akcie z oblasti Ázie a Tichomoria sa obchodovali zmiešane. Nikkei a S & P / ASX 200 zaznamenali zisk, zatiaľ čo Hang Seng poklesol. Všetky tri indexy sa však obchodujú veľmi blízko k včerajším záverečným cenám. Futures na DAX zaznamenali pokles
img

Ranný komentár: Zmiešaná nálada na trhoch pokračuje

20.05.2020 Celkový počet potvrdených prípadov koronavírusu sa dnes pravdepodobne zvýši na 5 miliónov, keďže viac ako sto krajín naďalej každý deň oznamuje nové prípady. Brazília, juhoamerický hotspot, pravdepodobne v mnohých prípadoch predbehne Španielsko.
img

Ranný komentár: Pozitívna nálada pokračuje

19.05.2020 Pozitívna nálada sa rozšírila aj do ázijských obchodných hodín. Nikkei a S & P / ASX 200 zaznamenali nárast o približne 2%, zatiaľ čo index Kospi je o 2,3% vyššie. Futures DAX sa obchoduje mierne vyššie, zatiaľ čo futures na americké akciové indexy sa obchodujú pri včerajších zatváracích cenách.
img

Ranný komentár

18.05.2020 Ázijské akcie sa na začiatku obchodného týždňa obchodujú vyššie. Nikkei rastie o 0,5% a Kospi sa obchoduje o 0,5% vyššie. S & P / ASX 200 vzrástol o 1%. Futures na DAX a S&P 500 sa obchodujú taktiež vyššie.
img

Rychlé shrnutí

15.05.2020 Indexy v Asii dnes rovněž rostou v reakci na silnou americkou seanci. Nikkei přidává 0.6 % a Kospi 0.25 %. Výše jsou i indexy v Číně, nebo australský ASX, který přidává přes procento. V zelených číslech se pak začaly obchodovat také futures na indexy v Evropě.
img

Ranní shrnutí

14.05.2020 Asijské indexy následovaly dění na Wall Street. Japonský Nikkei klesl o 1,5 %, Kospi se obchodoval v mínusu 1,2 % a S&P/ASX 200 klesl o 1,2 %. Čínské indexy vykázaly nižší poklesy. Německý DAX otevřel do negativního teritoria.
img

Rychlé shrnutí

13.05.2020 Americké indexy zakončily seanci rychlou korekcí a pádem hlouběji do červených čísel. S&P500 ztratil 2.05 %, Nasdaq 2.06 % a Dow Jones odepsal 1.89 %.
img

Rychlé shrnutí

12.05.2020 Americké akciové indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P500 rostl o 0.02 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.78 % a Dow Jones klesl o 0.45 %.
img

Rychlé shrnutí

11.05.2020 Začátkem týdne na trzích panuje pozitivní nálada. Akcie v Japonsku i v Austrálii rostou, zatímco Čína zůstává stabilní. Futures v Evropě i v USA rostou.
img

Bublina na akciových trhoch?

07.05.2020 Vyššie uvedené metódy sa považujú za najbežnejšie, avšak väčšinou sa využívajú pri hodnotení konkrétnych spoločností. Pri hodnotení valuácie akciového indexu S & P 500 sa však často používa pomer trhovej kapitalizácie celého akciového indexu k ročnému hrubému domácemu produktu v USA.
img

Rychlé shrnutí

07.05.2020 Smíšená atmosféra zatím panuje také v Asii. Nikkei se obchoduje výše, ale čínské indexy ztrácejí. Pod tlakem jsou burzy i v Jižní Koreji a Austrálii. Futures na americké a evropské indexy jsou na dosah včerejších zavíracích cen.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Rychlé shrnutí

06.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 přidal 0.9 %, Dow Jones 0.56 % a Nasdaq 1.13 %.
img

Rychlé shrnutí

05.05.2020 Navzdory další rychlé korekci ze začátku seance nakonec americké indexy dokázaly včerejší seanci uzavřít v zelených číslech. S&P500 přidal 0.42 %, Dow Jones 0.11 % a Nasdaq 1.23 %.
Související klíčová slova: Maxar Technologies | Uber Eats | Býčí pohyb | Počet nakažených koronavirem | Návratnost investice | Americký dolarový index (USDIDX) | Partner společnosti | Dynamický růst | Akcie Meta Platforms | Cenový kanál | FCF | Akcie Sony | Futures na pšenici | Uvolněné měnové politiky | Biopaliva | Růst zisků | ChatGPT | Problémy Evropy | Zásoby zemního plynu | Eli Lilly (LLY.US) | Digitální reklamy | Klid před bouří | Nový model iPhone | Hodnota společnosti | Llama | Zvyšování cen | Cap | Výsledky Meta | Oculus Quest | Nákupy zlata centrálními bankami | Hlasovací právo | Býčí formace | Války | Rodina Arnaultů | Lithium | Vývoj | IGLN.UK | Rizikové prémie | Foxconn | Dodávky letadel | Opětovný pokles | Home Depot (HD.US) | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Futures na Wall Street | Walmart (WMT.US) | Australská centrální banka | Index amerických akcií | Akcie Palantir | US2000 | Optimistický sentiment | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Nejlepší analytické týmy | SMCI.US | Inflace spotřebitelských cen | Caterpillar (CAT.US) | Investiční rizika | Ceny akcií Netflixu | HOOD.US | Take Profit | Kalifornie | Hospodářská zvířata | Mistrovství světa | AIR.DE | Oživení cen | Salesforce | Automobilový sektor | Podnikatel | XOM | Tržby ze služeb | Itálie | McDonald's | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Texas | První den obchodování | Dot-com | Očekávání | Předpověď ceny akcií | Finanční pozice | Korelace | Jüan | AMGN.US | HON.US | Russell 2000 (US2000) | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Nikl | iShares Physical Gold | Analýza společnosti | Výpadek příjmů | Předpověď ceny | Biogen (BIIB.US) | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Rozvoj umělé inteligence | Období zvýšené nejistoty | Pro investory | Magnificent 7 | Novartis | Cena bitcoinu | Ark | Příležitost k nákupu | Trh práce | PMI v eurozóně | Technologie společnosti | WeCHat | Kakao - Vývoj ceny | iShares | P/B | Investice | MACD | Potenciál | Plán růstu | Support | Návrat inflace | Hodnocení akcií | Finanční produkty | Edge | Akvizice | Hlava a ramena | Nové platformy | Technologie blockchain | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Cisco Systems (CSCO.US) | Superpočítač | ADP report | Zisk před zdaněním | Spuštění ETF | FiveThirtyEight | Invaze na Ukrajinu | Chování | Prognózy | Sportovec | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Společnost Cisco | Ceny kakaa | Nižší volatilita | Broadcom | Powellovo sdělení | Klesly akcie | Trendy na trhu | Diverzifikace | LSEG | Futures kontrakt | Rekord | Bitcoiny | Kryptoburzy | Stop-Loss | Návrh zákona | TikTok v USA | C3.ai (AI.US) | Tržby Amazonu | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Bidenova administrativa | Obchodní seance | Impuls | Market alert | EUR/USD | Zlepšení výkonnosti | General Electric | Markets | Zahájení dodávek | Vanguard | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Krypto burzy | Projekce | Nákladní vozy | Reality | Neckline | Současná cena | Finanční páka | Implementace AI | SOK | Skladování fyzických komodit | Konkurenti | Akcie společnosti | Příliv zahraničního kapitálu | ETH | Budoucí trendy | Náklady na financování | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US) | CSI 300 | Polymetal International | Metaverse | Rostoucí výnosy | Eisai | Lagardeová | Krátkodobé cenové pohyby | Force | Nerealizované ztráty | Cloudflare | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Účetní hodnota na akcii | Model GDPNow | P/S | Odliv kapitálu | Sázka na pokles ceny | Medvědí výhled | RBC Capital | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Tisk peněz | Delta | HOOD | TNOTE | UNH.US | Vývoj na trzích | SMA | Denník | Šéf Fedu | Módní průmysl | BreakEven | Slabá poptávka | Vývoj cen zlata | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | 100 miliard dolarů | Rozhodnutí o sazbách | Technické rezistence | ESG | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Producenti ropy | Capri | Miliardy dolarů | Ukazatel | Zvýšení sazeb Fedu | ČEZ | Investiční portfolio | Airbus SE | Index NASDAQ 100 | Ekonomové | Kontrariánství | Commodities | Kontrakty | Status rezervní měny | Ferrari | Nákupní příležitosti | Obchodování s cennými papíry | CATTLE | Microsoft (MSFT.US) | Barrick Gold (GOLD.US) | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Dividendy | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | ETFS Natural Gas | JPY | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Special Report | IPO | Čistý příjem | Posilování dolaru | Brent | CEO | Ceny sóji | Uber Technologies | Kontrakce | Peníze | Intelligent Cloud | Akcie AMD (AMD.US) | Nikola | WACC | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | OXY.US | Stimul | Intradenní pokles | Palantir Technologies (PLTR.US) | Plány | Nakupovat akcie | Baidu | Hlavní centrální banky | Rozhovor | AXP | Medvědí trh | Odškodné | Prognóza | FTSE 100 | Výhled poptávky | Služby | MiFID II | Největší ETF | Zisky bank | Dnešní obchodování | Dlouhodobý růst | Futures v Evropě | ALUMINIUM | Ekonomické výhledy | Analytici společnosti | Strategie Trend Swing | Electronic Arts (EA.US) | Měny | Amgen | Apetit investorů | Saxo Bank | Export | Americký Fed | Větší pozice | Dceřiné společnosti | Zpravodajství | Palladium | Micron | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Dolar (USDIDX) | Výsledky společnosti Apple | INTC.US | Úrokové zhodnocení | Čistá marže | Hlavní zprávy | Burza | Ceny dluhopisů | Komoditní | Ruská společnost | USD | Dell Technologies | Výrobce smartphonů | Evropské burzy | ETF na S&P 500 | Pozornost investorů | Burzy | Cenové tlaky | Komoditní trh | Trend oslabování | Americký prezident Joe Biden | Vývoj ceny ropy | Robinhood | Vývoj akcií Tesly | Nižší poptávka | Graf EURUSD | Investiční příležitost | Daimler | Vývoj ceny palladia | PYPL.US | Proražení | Operativní zisk | Cash flow | Velikost pozic | NFLX | Nejnovější výsledky | UNA | CFD na komodity | Morningstar | Jak vydělat na poklesu | Německý výrobce | Micron Technology (MU.US) | Hurikán Ida | Zynga | Kryptoměna Bitcoin | Zastavení poklesu | Vývoj ceny zemního plynu | HUF | Hlavní americké banky | HD.US | Vládní opatření | Agentura Fitch | JD.US | Turecká lira | AI | Nervozita | Ceteris paribus | Italský premiér | ByteDance | Rozvahy Fedu | Výsledky za první čtvrtletí | Price-to-Earnings | Grayscale Bitcoin | Trh s ropou | CD Projekt | Ekonomická aktivita | Regulace | Ceny niklu | BABA | BHP Billiton (BHP.US) | Boeing | Apple | Růst prodejů | Vybírání zisků | Xiaomi | Americké prezidentské volby | Měnová situace | Tovární objednávky | Roční růst | Největší společnosti | Kanadský premiér | Budoucí cenové pohyby | Odkupy akcií | HSCEI | Čtvrtletní výsledky | Akcie společnosti Tesla | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Bilance obchodu | Dvojitý vrchol | Nárůst ceny | Prognózy Wall Street | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | PayPal (PYPL.US) | Sympozium | Kanadský CPI | Tržní dynamiky | Unie | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Posílení | Model Y | Euronext | Evropa | Inflační cíl | Nejsilnější růst | Výrobci elektromobilů | Média | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Chilské peso | 1 milion | Výkonnost společnosti | Bezprecedentní propad | Akcie společnosti Intel | Komodity - časté otázky | Investování u XTB | Ekonomický vývoj | Zasedání Fedu | Makrodata | Čínští výrobci | Hospodářské výsledky | Investoři | Akcie společnosti Palantir | Peněžní toky | Sója | Hliník - Vývoj ceny | Tržní reakce | American Express (AXP.US) | Těžba ropy v USA | Zasedání OPEC | AAL.US | Fidelity | Vývoz LNG | Poptávka centrálních bank | AMD | Nejistoty | Skokový nárůst | Společnost Google | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Americké ekonomiky | Bitcoin ETF | Výnosy z amerických dluhopisů | Index PPI | Sentiment na Wall Street | Jádrový index | Bloomberg Financial LP | Jestřábí postoj | AVGO.US | Technologičtí giganti | Bayer | Globální akciové trhy | Kapitál | Den obchodování | Kurzu měn | Výhled Číny | Trend cen | Potenciální ztráty | Gary Gensler | Obchodní platforma | Dividendová politika | Pracovní místa | Globální ekonomiky | IBM (IBM.US) | Zisková marže | Buy Limit | Kontrakty na úrokové sazby | Typ tradingu a investice | Odvětví kryptoměn | Rozpočtový deficit | Možnost obchodovat | Zoom Video | Vývoj ceny ropy Brent | Růst společnosti | Sestupný trend | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Technologické tituly | EMEA | Zveřejnění zprávy | Včerejší seance | Technická situace | Prodávat akcie | Qualcomm | Trh s nemovitostmi | Slevy | Vyšší hodnoty | MSTR | TTF | Výzkumy | Dosažení zisku | Jestřábí komentáře | WSJ | Provozní marže | Zisk | Instagram | Německý DAX | Poměr PE | Cestování | Tlak na USD | JD.com (JD.US) | Total | AXP.US | Strategie pro obchodování s komoditami | Bank of England | Vývoj ceny | Trade Brokers | Katar | Evropské ekonomiky | DOGE | Beyond Meat | BP | Americké HDP | LCID | Obchodní ředitel | Zemní plyn v USA | Potenciální rizika | Nike | Cenový skok | Ceny BTC | Roboti | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Kybernetický útok | Čekající příkazy | CFD traděři | Asijská seance | Významné změny | O2 | Pokles cen komodit | Strojové učení | Sealed Air Corp | Swapy | Analytici XTB | Kolaps těžby | CZK | Disney (DIS.US) | Grayscale | Orion | Energie | World Gold Council | Akcionáři | NVDA.US | Uber | Demokraté | Huawei | ATVI | Verizon Communications (VZ.US) | Vysoké sazby | Oslabení USD | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Tržby z prodeje | Divize společnosti | Finanční ředitel | Akcie Microsoftu | Defenzivní příkazy | Futures na S&P 500 | Nákupy dluhopisů | NFP | Růstové akcie | Koruna | Vlna veder | Průmyslové komodity | Dezinflace | Thyssenkrupp | 4GLD.DE | Úroková sazba | Take-Profit | Potenciální zisky | Inflace v eurozóně | Rating USA | CSCO | Legislativa | PG | HDP Německa | Dovoz | Netflix (NFLX.US) | Digitální ekonomiky | Analytické týmy | Udržitelnost | JOLTS | ADR | Deflace | Nikkei | Tovární objednávky v USA | Nejbohatší | Model 3 | UnitedHealth Group | Zemědělské komodity | Marka | Meta | Vision Pro | Portfolio | Internet of Things (IoT) | Instituce a banky | Prezidentské kampaně | Sentiment na akciových trzích | Rekordní prodeje | Occidental Petroleum | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Investovat | Penzijní fondy | PLTR | Dividendová politika společnosti | 21. století | Válka na Ukrajině | Bethesdy | Zadlužení | Čínské úřady | NFP report | Berkshire Hathaway | QCOM.US | Futures na kakao | Alphabet (GOOGL.US) | Boom | Sazby v USA | Tesco | Napětí mezi USA a Čínou | Rostoucí nezaměstnanost | OD7F.DE | Investice do AI | Obchodní příležitost | Akcie společnosti Biogen | WIZZ | Přidaná hodnota | Zasedání RBNZ | Předpovědi analytiků | Stimulační opatření | Trh s komoditami | Investment | Obrat trendu | Dnešní data | Firemní zisky | Výsledky | Index výrobních cen | Zvyšování mezd | Coca-Cola | Rozdělení akcií | Fenomén | Sazby | Zastavení šíření viru | Bitcoin Trust | Inflační tlaky | Investování do různých komodit | ProCent | Minulá výkonnost | Analytik | Ropné zásoby | Euro Stoxx 50 | Cena ropy WTI | Bank of America | Morgan Stanley (MS.US) | Graf akcií | EOS | Financial Markets | Dovoz ropy | Retracement | Exxon Mobil (XOM.US) | BABA.US | Lepší výsledky | Finanční instituce | Rystad Energy | Americký index | Bernie Sanders | TIM | Akcie CME Group | Prezident | CAC 40 | China Unicom | Zůstatek | Pesimismus | Silný dolar | OPEC+ | Americký dolar (USDIDX) | Obchodování na Wall Street | SAE | Index CPI | Výkonnost indexu | Růst inflace | Stavebnictví | Carlyle | Vývoj akcií | Nárůst výdajů | Ropné společnosti | Ceny zinku | Růst Nvidie | Objem | Druhy akcií | Propad ceny akcií | Klima | Nezaměstnanost v USA | Boj s inflací | Tržní kapitalizace | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | JPM.US | Jsou komodity dobrou investicí? | iPhone 14 | Velké firmy | Airbus (AIR.DE) | Swing | Propouštění zaměstnanců | Vale | Ženy | Akcie leteckých společností | Předpověď | NGAS | Přehled | Regulátor | Evropská dluhová krize | Put/Call | Graf US500 | Růst cen zlata | Růst cen v eurozóně | Tržní podíl | Roadster | Firmy | Ukazatel Běžné likvidity | Digitální zlato | Graf ceny akcií | Hlavní úroková sazba | BP (BP.UK) | Dnešní údaje | Náklady spojené se skladováním | LYFT.US | WHEAT | Výkon společností | Investiční riziko | Pfizer | US500 | Index US100 | Fiskální rok | Studie | Finance | Investice do technologií | Ant | EUR/PLN | Zpráva | P/E | Polsko | Kolaps | Nástroj | Rio Tinto | Coca-Cola (KO.US) | Reakce trhů | Silný růst | Domácí akcie | Průměrný denní objem | Empire State Index | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Válka | Prémie | USDRUB | Zinek - Vývoj ceny | Fondy rizikového kapitálu | Tencent | Kompletní průvodce | Kering | Obchodní činnost | InMode (INMD.US) | Investiční horizont | Hypotéky | Cena akcií Tesly | Školení | Akcionáři společnosti | Ruské společnosti | Přijetí | Jackson Hole | NGAS.UK | Technologické společnosti | JPMorgan Chase & Co | OPEC | Amazon (AMZN.US) | Bank of America (BAC.US) | Ukrajina | Jednání FOMC | Bloomberg | Izraelská společnost | Johnson & Johnson | BYD | Dopady na ekonomiku | GBP | Oživení inflace | Čínský dovoz | Ropa Brent - Vývoj ceny | Nabídka | Bitcoinové ETF | Akcie včera | Open interest | Britský ministr financí | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | S&P Global | Centrální banky | Rozhodnutí soudu | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Obchodní týden | Mnozí investoři | LEN | Rozdílové smlouvy (CFD) | GAAP | Prodej dluhopisů | Trump | Alert | FactSet | Deficit | Dopad na finanční trhy | NICKEL | ETF Trust | XOP | Data z americké ekonomiky | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Konzervativní přístup | Turecko | Zprávy | Splunk | Akcie v Asii | P/BV | Nadšení | Vliv na ceny | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Patenty | Dolary | Pohyby cen | Genesis | Federální rezervní systém | Rystad | BREAKING | Tokeny | Společnost Nvidia | TSMC | Index RTS | Cvičení | Reálné mzdy | GBPUSD | Ministerstvo práce | Kukuřice - Vývoj ceny | Averze k riziku | Provozní výnosy | Postavení na trhu | Futures | Náklady na těžbu | USDCAD | S&P 500 futures | BA.US | Budoucí vývoj | Americký dolarový index | Poskytnutí kapitálu | Instituce | COPPER | Bydlení | Sell the news | Ceny ropy | Bank of Japan | Toyota Motor | Nákup ETF | Guvernér BOJ | Hlavní indexy | Chamtivost | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americké ropné společnosti | Internet věcí | Finanční zprávy společností | Japonská centrální banka | Bloomberg Financial | Komodity na trading platformě | Americké akcie | Mexiko | Technické nastavení | AA | Cena ropy brent | Silná ekonomika | Dnešní výsledky | Vyhlídky | Australské akcie | VTB | Vojenský konflikt | iFX | Earnings | Britská měna | Kongres | Výdělky | Virgin Galactic | Gucci | Bez poplatku | Index cen výrobců | List Financial Times | Měnové politiky centrálních bank | Finanční výsledky | Reakce bitcoinu | Zveřejněná data | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Oblasti podnikání | Velké pohyby na trhu | Komise pro cenné papíry a burzy | Blackwell | NKLA.US | Horizon World | Reakce trhu | Trh | Li Auto (LI.US) | Pokles tržeb | Komise | Divize | Crown | Války na Ukrajině | Inflace ve Spojených státech | Úřad pro energetické informace | University of Michigan | TSM | Současná hodnota | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Výrazný růst | Výsledky firem | PLTR.US | Australský dolar | Hodnota měny | PLATINUM | Korekce | Indexy v Asii | Barrick Gold | LNG | Platina - Vývoj ceny platiny | Asociace | Statistics | Nové trhy | Buffett | Finanční média | Finanční služby | Výrazný pokles | Tesla dnes | MTX | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Napětí mezi Izraelem a Íránem | AVGO | Zveřejnění výsledků | Investování a obchodování | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tržní výhled | Travelers (TRV.US) | Konkurenceschopnost | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Dopad na trhy | Kroky centrálních bank | DJIA | Akcie | Globální recese | ETF fond | Zinek - Vývoj ceny zinku | Francie | Pokles HDP | Plyn | Akciový sektor | Yahoo | Americký výrobce | Ruské úřady | Rallye | S&P/ASX 200 | Cena akcií společnosti | Posílení dolaru | Propad | L'Oréal | Stock | Americké zásoby ropy | Apollo | UBER.US | Společnost ByteDance | Pokračující pokles | Snap (SNAP.US) | VZ | Očekávaná recese | Rating | Hlavní trh | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Očekávání investorů | Globální dodavatelské řetězce | SNB | Ukázka tržní síly | Microsoft | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Broadcom (AVGO.US) | Dopad na cenu | Cloud computing | NFLX.US | Přeprodání | xStation | Asie | Technické analýzy | Exxon Mobil | Příjmy z reklamy | Indigo | Vládní dluhopisy | Rozložení investic | Korelační koeficienty | WMT | Ocenění na burze | Spotřeba ropy | Výběr brokera | Alibaba | Americká měna | Šíření viru | Ropa WTI - Vývoj ceny | Společnost Tesla | Členové Fedu | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Shortování | Propouštění ve společnosti | Kryptoměna | Dnešní zprávy | Stanovení ceny | NKLA | Správci aktiv | Letadla | Trendové linie | Long pozice | Cybertruck | Mistrovství | Automobilky | Exporty | Ropa Brent | Ekonomické problémy | Důvěra | Solární panely | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Dividendový výnos | Uzavření pozice | ANO | Unce zlata | Bilion | Colonial Pipeline | Data z USA | Sázka | Nákupní cena | Představenstvo | L3Harris | Investiční rozhodnutí | Poměr P/E | Pár EUR/USD | MSFT.US | Plánování | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | HICP | Objem obchodů | Americké měny | Nový rekord | CFTC | Graf | Výprodej na Wall Street | Trendové indikátory | Zemní plyn - Vývoj ceny | Centrální banka | Deutsche Börse | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Ceny komodit | Upgrade | Struktura řízení | Výkonnost indexů | Obchodování a investování do akcií | Tencent Music Entertainment | Obraty | Aktivita na trhu | Magnificent Seven | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečný přístav na technologickém trhu | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Situace na grafu | Zpráva o inflaci | Hennessy | Li Auto | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Bilance | Axios | Institucionální investor | Komodity ropa | Americká centrální banka | Aktuální cena akcií | Zásoby společnosti | S&P 500 a Nasdaq | API | Obchodování a investování | Měsíční data | Další růst | Vyšší inflace | Index US30 | PLUG | Reuters | Souprava | Uber Technologies (UBER.US) | Páka | Výkon společnosti | Platforms | QCOM | Brexit | Manažeři společnosti | ARM.US | Chevron | Donald Trump | Ford Motor (F.US) | Ceny nájmů | Nike (NKE.US) | Activision Blizzard | 50 Park Investments | Index US500 | Strategická partnerství | Depozitní sazba | Testovací účet | Spotřebitelská nálada | Analýzy | Umělá inteligence | Overbalance | Rolování | Palo Alto | Akcie Palantir Technologies (PLTR.US) | MRK | Cena Brentu | Investování do komodit | Počet pracovních míst | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Asijské indexy | FCX.US | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Růstový impuls | Agentura Bloomberg | Velký pohyb | EURUSD | Tištění peněz | Nálada domácností | DIS.US | Traders | Mediální pokrytí | Forward P/E | COCOA | Slabé výsledky | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | AMZN | Největší americké banky | Další rozvoj | Krátká pozice | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Harris | Předpokládaný růst | Ekonomické ukazatele | Zemní plyn | Alteryx | G10 | Kakao | Předseda | Sazby beze změny | Akciové reporty | Nigérie | ICOM.UK | Skladování komodit | Opatření centrálních bank | Britové | CFD | 3M | Open | Cena akcie | Know-how | Chicago Mercantile Exchange | Index CHNComp | Pokles sentimentu | Medián | Ceny bavlny | Financovat | Akciový index | Ripple (XRP) | Delta Airlines (DAL.US) | Jihokorejský KOSPI | Pohyby na trhu | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Trumpova administrativa | AI.US | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Jednání o brexitu | FDIC | AMD.US | Růst eura | Nejlepší investice | Airbus | Currency | McDonald's (MCD.US) | Míra | Alibaba Group | iShares Physical Silver | Hedgeové fondy | Reálný účet | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Euro STOXX | Vysoká nezaměstnanost | Očekávání analytiků | Nomura | Spotový bitcoin | Investiční banky | Obchody | Vice | Uzavření trhů | Žádosti o podporu v USA | Ekonomické cykly | Prohlášení | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Úroda | ERÚ | Řetězec | AIGI | Gemini | Chování obchodníků | Online trading | Dogecoin | Zájem o bitcoin | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Silný trh | BYND | Dluhopisy | Air | Káva | Amundi | Dluh USA | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Snížit riziko | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | EBay | Vyplácení dividend | Ziskové marže | OpenAI | Analytici Citi | Čínská ekonomika | Obchodováním s futures kontrakty | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Současný stav | Akcie CME | Hypoteční sazby | Sektor kryptoměn | Evropská unie | TSLA.US | Cloud Computing | Krátkodobé investice | Těžba ropy | Akciový graf | Parlamentní volby | MT4 | Situace ve Spojených státech | Inflace zpomaluje | Hongkongský Hang Seng | Global Times | Pokles | Spot | Pokles zásob | Výběr zisků | ARM Holdings | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Rating AAA | Oblečení | Biogen | Pozornost | Čínská společnost | Příliv kapitálu | Půlení bitcoinu | Regulace AI | Ochranné příkazy | Počet uživatelů | Tencent Music | Tržní ceny | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Hodinky | Charles Schwab | Pokles výnosů dluhopisů | Ceny zemního plynu | Kasina | Merck & Co | 4GLD | Technologické firmy | Růst tržeb | Index ISM | Tržní očekávání | Omicron | Americká ekonomika | NVDA | ATH | NOAA | Akcie spoločnosti | Důvěryhodnost | Podpora | Obchodník | Akcie Apple | Situace na ropě | Palantir (PLTR.US) | Akcie týdne | Invest | Americká společnost | COVID-19 | PYPL | Ceny futures kontraktů | Spotřebitelské výdaje v USA | Economic | Finanční krize | IBEX 35 | Disney+ | Pokles ceny | Společnost XTB | Leasing | Alibaba Group (BABA.US) | Regulátoři | Sberbank | General Motors (GM.US) | ROE | Index cen | Dodavatelský řetězec | F.US | Společnost BlackRock | SNAP.US | Čínská vláda | EBIT | Daně | ECB | Nejistota | Investice do umělé inteligence | Lídři | Plný úvazek | Portfólia | Pivot | Pokles cen ropy | Úrovně podpory | Sport | Index Nasdaq (US100) | Zprávy z trhů | Fundamentální pohled | Zajištění bezpečnosti | Výzkum a vývoj | Historická data | Zlepšení nálady | Akcie společnosti Nvidia | Příjmy společnosti | Lot | CBOE | Úrokové sazby Fedu | Eagle Bulk Shipping | Dlouhodobí investoři | SPOT.US | Vývoj ceny ropy WTI | Cykly | Zisky | NFP data | E-commerce | CHN.cash | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Současné ceny | Zájem o akcie | Byznys | BNP Paribas | Prezident Trump | Náhoda | Drahý kov | Sell | Spread strategie | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Anomálie | Boj proti inflaci | Ostatní investice | Boris Johnson | Fluktuace | Komentáře členů Fedu | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Podniky | Luxusní značky | Cisco Systems | Toyota | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | Marže | Pullback | Tim Cook | Zvýšení ceny | CBRT | Společnost Meta Platforms | Komodita | Jiří Tyleček | Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) | Rizikové averze | Exponenciální klouzavý průměr | Mobilní aplikace | Předseda SEC | Latinská Amerika | Přecenění | Růst cen | Riksbank | Historické pohyby | CAT | Akcie LVMH | Momentum | iOS | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Rheinmetall | Káva - Vývoj ceny | Asset management | Společnosti Netflix | JPM | SEC Gary Gensler | Růst kryptoměn | Arista Networks | Nákupní příležitost | Výrobce čipů Nvidia | MJ | Financování | Finanční společnosti | Zasedání RBA | Technologický gigant | IoT | Výkon akcií | Index DAX | JDE | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Daňová sazba | Hotovost | VIAC | Arista Networks (ANET.US) | Obchodní válka | PSX.US | CARA | Horší výkonnost | XOM.US | ETFs | XOP.US | USDJPY | Švýcarská národní banka | Long / Short | Globální poptávka | Přístup k investování | Snížení sazeb | Firemní výsledky | Společnosti | Fitch | Americký výrobce elektromobilů | Wells Fargo | Investiční rozpočet | Zisk na akcii (EPS) | Hermes | Společnost LVMH | Virus | Karty | Nadnárodní společnosti | PBOC | Line | Prezident Joe Biden | Černý pátek | Ripple | Velké banky | Dílčí index | BTC ETF | Partnerství | Vyšší ceny | Překoupený trh | Indikátory | Překoupení | MU.US | FT | Síla dolaru | Denní pokles | Síla měn | QE | Recesia | DNO | Narůst zisků | Mali | Cena | Malé podniky | TTC | Sealed Air | ECB dnes | První odhad | COIN | Swap | CME | Velké peníze | Spotřebitel | Anglogold Ashanti | Boeing (BA.US) | Výplata dividend | Hospodářský růst | BAT | Vydělávat peníze | Ceny ropy WTI a zlata | Posílení eura | Pohyb cen | Option | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | US100 | Ekonomika | FinTech | WTI | Křiž smrti | ETF fondy | Bod | Přenos | Merrill Lynch | UCITS ETF | Shares | Rivian | Společnost TSMC | Kov | Historické maximum | RBNZ | Odpor | opPORTUnity | Paládium | Čína | Odpovědnost | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | BIIB | Největší kryptoměna | EU | Analytici Morgan Stanley | Pegasus | Republikáni | BNP | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Fundamentální ukazatele | Android | Saúdská Arábie | CVX | Tesla (TSLA.US) | GlassNode | Samořízení | Virtuální realita | Zpomalení globální ekonomiky | Očekávané výnosy | MicroStrategy | OCI | Domácnosti | Investování do akcií | PepsiCo (PEP.US) | Španělsko | Rozvoj společnosti | Cena ropy | HKComp | FTSE | Akcie třídy A | Dashboardy | Obavy trhu | Inflace | Ocel | Advanced Micro Devices | Marks & Spencer | X-Trade | NYMEX | TSM.US | Drobní investoři | Tržní sentiment | Zinek | Využití kapacit | Fed dnes | WBD | SpaceX | Situace | Cenotvorba | GMT | Aktivity v Číně | Zlato a stříbro | Bureau of Labor Statistics | Historické rekordy | Diskont | Trh kryptoměn | Glassnode | Daně z příjmů | Wedbush Securities | Twitter | Ředitel banky | BOOST | IKEA | Nižší zisky | Kryptoměnové společnosti | Krach | BlackRock (BLK.US) | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vedení společnosti | RISE | Společnost Ford Motor | Star Bulk Carriers (SBLK.US) | Americká průmyslová produkce | Cenové formace | Peněžní tok | Nové rekordy | ROCE | Počet žádostí o podporu | Aktivita investorů | Super Micro Computer | Koronavirus | Lira | Lennar | USD/CZK | Společnost Toro | DOT | Roční výnos | Poskytování úvěrů | Nákup akcií | Europe 600 | MCD | Výsledky bank | Nové zakázky | Statistiky | C3.ai | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Čínský index | Arbitráž | Portfolio manažeři | Zisk společnosti | Akcie společnosti Disney | Diverzifikovat | Ministr zahraničí | KLM | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | FX | Global Markets | Optimismus | Fortune | Proof of Stake | Akcie Nvidie | Stagnace | Market | GitLab | Dynamika trhu | Nezaměstnanost mladých | INMD | 256/2004 | Jak začít s komodity? | Realizovat zisk | Unicredit | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | Horší data | Ekonomické zpomalení | CME Group | Close | První support | Grafy | Bilance Fedu | Nikl - Vývoj ceny | Horizon | Tržby | Rio Tinto (RIO.UK) | Společnost Arista Networks | Occidental | Obchodování ropy | Ceny palladia | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Strategie obchodování | Příznivé faktory | Nastavení měnové politiky | Nižší růst | Aktivum | Oracle | Ruská invaze na Ukrajinu | Threads | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Procter & Gamble | DIA | Obchodováním s futures | Anglogold Ashanti (AU.US) | Propad akcií | První fáze | Žlutý kov | Fixed income | Impérium | Obchodování s nástroji CFD | Prudký růst cen | EUR/HUF | Vlajkové formace | Investujte | Rate cut | Měď | Úspory | Portfolium | Ruský plyn | Soudní spor | Rozvíjející se trhy | Rozhodnutí japonské centrální banky | Best Buy | Výsledková sezona za druhý kvartál | Decentralizované finance | AUD | AIGI.UK | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Contract | PEPSICO | Historická minima | Škálování | Světové měny | Commodity | Falcon | CVX.US | Vysoké ceny | Počet obyvatel | Fibo | Index spotřebitelských cen | Prognózy inflace | Analytici | NATGAS | JD.com | Elektromobily | Íránská ropa | Právo | Nejlidnatější země světa | Prima | ETF na bitcoin | Citigroup | Dluhy | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Akcie Activision | Výkonnost akcií | EV | Zvýšení inflace | Změny ve vedení | Výše úrokových sazeb | Stoxx 600 | Hang Seng | Nízká likvidita | Jamie Dimon | Cambria | Equity | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | J.P. Morgan | Arm | InMode | Implementace | Guvernér Fedu | Trh se zlatem | DAL.US | ISLN | Investiční poptávka | Jádrový CPI | Kapitalizácia | Intermediate | Geopolitické události | Komodity na trading | Nižší ceny | Konglomerát | Technologický index | Ceny hliníku | S&P 500 ETF | Zasedání ECB | Vývoj událostí | Take-Two Interactive | Portfolia | Převis | Dynamika růstu | Poptávka | Expert | Americká zábavní společnost | Spirit Airlines | Vývoz | Prodeje akcií | Iniciativa | Moody's | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Americká letecká společnost | Miliardy eur | Recese | Chatbot | Bank of Canada | Prezidentské volby v USA | Kazuo Ueda | Makro | Správná diverzifikace | ASML | Birkenstock | BAC.US | Švýcarský frank | Zdraví | Chuť riskovat | Coinbase | Jaké komodity obchodovat? | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Hardware | Fondy ETF | Největší propad | Stavební povolení | Prostor pro další růst | Ekonomické krize | RRR | Meziměsíční inflace | Prime | Silný support | Piper Sandler | Inflace ve Spojeném království | CRWD | Daňové reformy | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | NEM.US | PitchBook | Frank | ETN | Prudký propad | Výhled na rok 2024 | Měnové páry | Kapitálové výdaje | Balance | Guvernér | ISM | Negativní nálada | Americký dluh | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Rostoucí společnosti | Nárůst výnosů | Ziskovost | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Obchodní zásoby | Trh s elektromobily | Konsenzus | Ceny kukuřice | Změna sazeb | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Závislost na Číně | Amgen (AMGN.US) | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Washington | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Pozornost obchodníků | Ceny potravin | Futures kontrakty | Hry | Alphabet (Google) | Solana | Býčí trh | Nálada spotřebitelů | Globální trhy | Index důvěry | Capital | Investiční plán | Burza Coinbase | Japonská ekonomika | Nejrychleji rostoucí | Webináře | Rizika | Akcie Palantiru | Eurozóna | Růst čínské ekonomiky | Obchodní náklady | Toro Company | Výhledy | Streamování videa | Prezident Donald Trump | Vyšší volatilita | USDCHF | Beyond Meat (BYND.US) | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Nárůst tržeb | Akcie Sanofi | Hodnota indexu | Schwab | OSN | Technologický sektor | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IG | Výrazný pohyb | Nákaza koronavirem | Blockchain | Budoucnost Bitcoinu | Saxo | Sell Stop | Technologie Metaverse | Předpovědi | Údaje z Číny | Decline | Oculus | Bondy | Akcie JP Morgan | Mince | Zásoby ropy | Lineární regrese | Světové ekonomiky | Ceny plynu | CrowdStrike | Majors | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Qualcomm (QCOM.US) | Pokles akcií | Chamtivost a strach | Časový rámec | TLTRO | Míra inflace | RTS | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | FAST | MMF | Honeywell | PlayStation 5 | Cenový vývoj | MAN | CNN | Velké riziko | Signály | Stop Out | Spotify | EBITDA | Finanční ukazatele | Ceny akcií Nvidia | CBOT | Objem objednávek | Lockdowny | Oculus Quest 2 | Nařízení | Kohl's | Vzestup ceny | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Plyn z Norska | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Odborníci | Volný peněžní tok | Vývoj inflace | Kryptotrh | Oživení poptávky | Mizuho | Zvýšení produkce | Riziková aktiva | Stažení akcií | Zpřísnění měnové politiky | CBOE Global Markets | Evoluce | Hurikány | Gold | Akciová společnost | BTC futures | Nejlepší výsledky | Pšenice | Peking | Průmysl | Body | Bolest | Očekávané výsledky | Dluhopisový trh | Podnikání | Nárůst rizikové averze | Tempo růstu | Marže společností | Bavlna - Vývoj ceny | Nadprodukce | Bankovnictví | Applepay | Index relativní síly | Čisté úrokové výnosy | Americké dluhopisy | JPMorgan | Čínský export | Specifický typ tradingu | Intel | Nadhodnocení | Break-Even | Gamble | Biliony | Divergence | Počasí | TTC.US | Bankéři | Japonská společnost | Bilion dolarů | Alibaba (BABA.US) | Nejvyšší růst | ETF | FCC | Hedgingové účely | Federální obchodní komise | Společnost Ford Motor (F.US) | Akcie klesají | Akciové trhy | Nasdaq-100 (US100) | Inflace cen | Ceny drahých kovů | Varování | Konsensus trhu | Guidance | Spekulanti | Současný klesající trend | LLY | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Aktivně spravované fondy | APP | Dluhová krize | Obchodní aktivity | Investiční výdaje | Spojení | AAA firmy | Long | Koncentrace | EUR/MWh | Rally | AMGN | Americké banky | Recese v USA | Klíčový support | Cenové indexy | SARS | AAL | Bear | Pohyby cen indexu S&P 500 | PlayStation | Výplatní poměr | Velikost pozice | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | LLY.US | Pinpoint Asset Management | Politici | Použití finanční páky | Nikl - Vývoj ceny niklu | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Discovery | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | P/E Ratio | Výnosy z dluhopisů | Holubičí postoj | MTX.DE | Business | MIFID | Podíl na trhu | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Albemarle | Vrcholy | Růst cen akcií | Dluhopisová ETF | Porsche | Pokles cen | Největší banky v USA | Využití umělé inteligence | TikTok | Plug Power | Osobní počítače | LPR | Obchodování s komoditami | Tržní události | Investments | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Technology | AMZN.US | Veřejný dluh | Obchodní operace | Společnost Disney | SP500 | Měnové kurzy | Technologická společnost | Začít obchodovat | YouGov | S&P 500 (US500) | Vysoké inflace | EMA | Peněžní trh | Ropný a plynárenský průmysl | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Xbox | Holubičí tón | Řízení výnosové křivky | INTC | Fiskální politiky | Sázka na pokles | Pokles cen akcií | Nákupy centrálních bank | Zdravotnictví | Klouzavý průměr | Počet akcií | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | Nejlepší akciové reporty | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Firma | Poptávka po zlatě | Payrolls | Trhy dnes | Index relativní síly (RSI) | Merck | Snížení cen | Vzrušení | Poměr rizika a výnosu | Čistá zisková marže | Zákaz cestování | Counterpoint Research | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Kryptoměna Dogecoin | WILD | Zeměpis a geopolitika | Náklady spojené se skladováním surovin | FOREX | Prodeje automobilů | Newmont | Tweety | Big tech | Vývoj ceny hliníku | WFC.US | Načasování | Automatizace | Řetězce | Walt Disney (DIS.US) | Zotavení | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | Hlubší pokles | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Breaking | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | IBIT | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Generativní AI | Barclays | Globální finanční trhy | Ceny ropy Brent | PLN | DCF | Kapitalizace | Palantir Technologies | Avatar | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Profit-Target | Provize | Komunikace | Celková inflace | LCID.US | Obranné příkazy | Tržní síly | Čínský prezident | Dnešní seance | Výrobce sportovního oblečení | Americké futures | Největší kryptoměny | BHP | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Poplatky | Konsolidace | Investování a obchodování na komoditním trhu | Výprodej | GDP | Velká Británie | Klíčové faktory | Finanční zdraví | Další vývoj | Ekonom | Micron Technology | Fed funds | Chevron (CVX.US) | Otevírání ekonomiky | Semi | Puma | Typ tradingu | Indexy S&P | Úrokový výnos | Zdraví ekonomiky | Richemont | Optimismus investorů | Rivian Automotive | Trader | Indie | Letectví | Zveřejnění hospodářských výsledků | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Vliv na trh | Akcie Alphabet | Akciové indexy | BLK.US | Nálada na trhu | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Emise akcií | Historická maxima | Ekonomické problémy Číny | Warner Bros | Akcie Coinbase | Invaze | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Euro | Obchodování s futures | Měnověpolitické rozhodnutí | Ceny zlata | Poptávka po čipech | Vysoké zhodnocení | Výhled | COIN.US | Devizový trh | Dividenda | Pokračující růst | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Dovozní ceny | Deriváty | Investoři dnes | Ethereum | Kurzy měn | Occidental Petroleum (OXY.US) | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Vysoká likvidita | GS.US | Debata | Vysoké ocenění | Obchodní dohody | Úspěch | Politika centrálních bank a geopolitika | GOOGL | Vývoj ceny kávy | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Trendové čáry | SWIFT | Růst akcií | Bloomberg Intelligence | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Toro Company (TTC.US) | Medvědi | Magnificent | Finanční trhy | Statistický úřad | Aktuální situace | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Ekonomické trendy | Vyšší daně | Poptávka investorů | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Freeport McMoran | Volkswagen | Prostor pro růst | General Motors | Zvýšení produktivity | Fondy | Komise pro cenné papíry | Technologický vývoj | Walt Disney | Obchodní hodiny | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Situace v Číně | STT | Cenové hladiny | Austrálie | Kukuřice | DAX | Financial Times | GOOGL.US | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | MSTR.US | Klid | Risk | Philips | USD za barel | Burze | Počet nakažených | Spread | Ropa roste | S&P 500 ETF Trust | Obavy investorů | Pracovní trh | Společnost Intel | S&P 500 Insurance | Peněžní trhy | Významné riziko | Under Armour | Nabídka a poptávka | New York | Riziko korekce | Anadarko Petroleum | MSFT | Buy Stop | Čistá ztráta | Velká očekávání | Finanční údaje | GS | Pohyby na trzích | Ekonomické prognózy | Video | Spready | Velkoobchodní tržby | Price-to-earnings ratio | Podhodnocený | Optimalizace | Koronavirový propad | Problémy | Zpomalení růstu | Akcie v Japonsku | Zpětný odkup akcií | Holding | G20 | Cíle | Pokles poptávky | Akcie Snap | Zlatý kříž | Prezidentské volby | Warner Bros Discovery | Dollar | Nálada na Wall Street | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Úročení vkladů | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Čínský index CHNComp | USA a Čína | CFD obchodníci | Dopad na akcie | Ropa | Výsledky Tesly | Coinbase (COIN.US) | Možnosti investování do komodit | JAP225 | Rezervy | IDC | Měny emerging markets | Trailing stop loss | Semináře | Provozní náklady | Protekcionismus | První ETF | Arm Holdings (ARM.US) | CSCO.US | Rozvoj | Klouzavé průměry | Hliník | Očekávání zisku | Výdaje | Silná konkurence | Globální společnost | OIL.WTI | Katastrofy | Likvidní | Obchodování s CFD | Akcie Uberu | Dlouhá pozice | Transakce | Dolar | Volatility trhu | Monetizace | Blizzard | Fibonacciho retracement | Vývoj indexu S&P 500 | Výsledky Alphabet | Facebook | STAR | Sankce | Osobní výdaje | Vrcholní představitelé | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Centrální banky USA | Gigafactory | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Akcie PayPal | Začínající investoři | Podkladové aktivum | Výprodeje | Futures na bitcoin | Které akcie | Retail | Značný pokles | AUDJPY | DE30 | Dow (DOW.US) | ANET.US | Zscaler | AU.US | Zlato - Vývoj ceny zlata | Získávání zákazníků | Cykličnost | Zavedení záporných úrokových sazeb | Ceny akcií Tesly | Analytické oddělení XTB | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Rozhodnutí FOMC | Nárůst zisků | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | More Personal Computing | Silný pokles | Internet of Things | Základní sazba | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Snap | JPMorgan (JPM.US) | Kupní opce | RBA | Akcia | Visa (V.US) | Sója - Vývoj ceny sóji | Báze | LME | Nový trend | Snižování nákladů | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Půlení | Síla měny | Akcie Intelu | RIVN.US | JP Morgan | Společnost AMD | Klíčová rezistence | V.US | Národní bezpečnost | Stav ekonomiky | Index S&P/ASX 200 | Sentiment na trzích | Inovace | Milník | Světová zdravotnická organizace | Čínská měna | Prudké výkyvy | Celý svět | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Obchod | Mark Zuckerberg | Globální finanční krize | EIA | ETF WTI Crude Oil | Generativní umělá inteligence | Nízké obchodní náklady | Platformy | NEST | Rusko | Macy's | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Čínský výrobce | Ceny výrobců | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Úsilí | Miliardy USD | Baidu (BIDU.US) | Páteční NFP | Vlna inflace | Oslabení | Spojené státy | Zeměpis | Signál | Precedens | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Bing | Afrika | Mezinárodní vztahy | ISLN.UK | Výsledkové sezóny | Sója - Vývoj ceny | State Street | EPS | Toro | Výkonnost společností | Pips | ADP | Square | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Biliony dolarů | FOMC | CPI v USA | Povětrnostní podmínky | Americká burza | Ropy | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | C.US | Makroekonomická data | Platforma | Singapur | Big Tech | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Obiloviny | Možnost realizovat zisk | Smartphony | Silný trend | SXEPEX.UK | Společnost | Apple (AAPL.US) | Xilinx | Rezervní měny | ESPN | Americké trhy | Firma McDonald's | Sázky | Jak vydělat na poklesu komodit? | ASX 200 | Forbes | Korekce trendu | Obchodujte | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Nové prognózy | Ředitelka | Cukr - Vývoj ceny | Pozitivní výsledky | Investoři a obchodníci | CIND.UK | Vývoj ceny platiny | Transakční náklady | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | SEC | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Úrovně supportu | Výrobní závody | Tržní ocenění | Úvěrový rating | Non-Farm Payrolls | ETF Industrial Metals | Rozšíření | Geopolitika | Akcie Biogen | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Zásobníky | ARM | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Další kryptoměny | COTTON | Ropný trh | Ceny většiny komodit | Americké ministerstvo financí | Nálada | RTX.US | Pozitivní trendy | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | UnitedHealth | Verizon Communications | Trailing Stop | Stimuly | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Výdělky Arista Networks | Brazílie | Očekávaný zisk | Ryanair | Obilí | Gap | Ceny pohonných hmot | Ostatní komodity | Celkové příjmy | Services | Řízení kapitálu | VIX | BlackRock | Úrokové náklady | Banky | Výsledky hospodaření | Růst | Káva - Vývoj ceny kávy | Tečkový graf | Akcie společnosti Alphabet | Vlastní akcie | Ceny surovin | Akciový trh | Fed včera | | Pojišťovací společnosti | AAPL | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | JD | SOYBEAN | Finanční situace | Risk-off | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Překoupené podmínky | VMware | Zajištění | Kryptofond | Administrativa | Počet potvrzených případů | Internetové bubliny | Silicon Valley | Velké peníze na komoditách | Goldman Sachs (GS.US) | MTU Aero Engines | Propad cen ropy | BIDU | Obchodní bilance | Pandemie | Plynárenský průmysl | Japonská burza | Index | Nikola (NKLA.US) | Wall Street Journal | Změny ceny | Lockdown | Negativní zprávy | Obchodujeme komodity | Zábavní společnost | Token | Čínský trh | Podíl Číny | Klíčové výhody | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Cenová akce | Evropské dluhopisy | Meziroční růst | Úročení | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Měnový pár | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Světové produkce | Politika centrálních bank | Vyjednávání o brexitu | Valuace | STMicroelectronics | Akcie společnosti Uber | IFS | Nasdaq (US100) | Letecká společnost | Finanční plánování | Šíření nákazy | Čokoláda | Sezónní trendy | Šperky | Zveřejněné údaje | Spotřebitelské vzorce | Americký HDP | Hodnota transakce | Tradeři | Společnosti na burze | CORN | Kotace | STEPN | Nejznámější kryptoměna světa | LVMH | Mistrovství Evropy | Úrokové výnosy | Bitcoin graf | Jerome Powell | Forward guidance | SBLK | Internetová bublina | IOGP | Odvětví | Coffee | Poradenství | Výkyvy | Dánsko | Taiwan Semiconductor | Německé maloobchodní tržby | Volatilní | Obchodní příležitosti | Akcie vzrostly | Ford Motor | Širší obraz | Letecké palivo | AWS | Vývoj ceny pšenice | Vyšší úroveň | Volatilita cen | Société Générale | Investiční strategie | Dow Jones | Klesající inflace | Repo operace | Ceny letenek | Bankovní skupina | Očekávaný růst | Vyšetřování | Šílenství | Lyft (LYFT.US) | Invaze na Tchaj-wan | Největší banka | Ukazatele | MMM | Eskalace války | Citigroup (C.US) | Mizuho Securities | Měnové podmínky | Fundamentální výhled | Moncler | Bankrot | Klesající tržby | Očištěný zisk na akcii | NEX | Výsledky Applu | Meta Platforms | Průvodce komoditním trhem | Akcie třídy | Čtvrtletní zprávy | Výsledky za Q2 | RUS50 | Průmyslové účely | Nové údaje | Snížení nákladů | Banka | Smíšená realita | Sanofi | Zisk na akcii | Short selling | Capital Management | Výplaty dividend | DTE | Postupné otevírání ekonomiky | Vysoká očekávání | HDP Itálie | Oslabení dolaru | Hegemonie | Globální krize | Akcie AMD | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Výrobní ceny | Páteční NFP report | Cílové ceny | Konglomerát LVMH | Omezené dodávky | Šok | Zisk Tesly | Nejznámější kryptoměna | Snížení na polovinu | Produkce ropy | SNOW | Low | CDR | Hospodaření | SONY.US | Astrazeneca | Tržní riziko | Vladimir Putin | Další drahé kovy | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Vzestupný trend | Řízení rizik | Růstový potenciál | CRWD.US | MRK.US | Ceny PHM | Nord Stream 2 | Akcie společnosti Apple | Sentiment investorů | WBD.US | Regulační orgány | World Liberty | Výhody | Washington Post | Letní období | BIIB.US | UCITS | ExxonMobil | Forward | Westpac | Trhy | Upravený zisk | Akcie Activision (ATVI.US) | Change | New York Times | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Průmyslové kovy | Na burze | Agentura Reuters | App Store | Zpravodajská společnost | Růst Bitcoinů | Řídit riziko | Copilot | Cena plynu v USA | Macy’s | Vstoupit na burzu | Prodej akcií | Emerging markets | Významný dopad | Obchodování s akciemi | Volby v USA | Ropovod | Ekonomické aktivity | Akcie Taiwan Semiconductor | Zásoby zemního plynu v USA | Počet nakažených ve světě | Analytička | Blue chip | HDP USA | Koupit akcie | Pozitivní signál | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Sell Limit | Černé pondělí | Burza CME | Vývoj ceny akcií | Akcie Nike | Vývoj technologií | Toro (TTC.US) | Využití dlouhodobých trendů | Zasedání FOMC | S&P 500 | RIVN | Obchodování na komoditním trhu | Nové příležitosti | Futures na americké indexy | Deloitte | Nasdaq akcie | Obchodování s dluhopisy | Sektor polovodičů | Hyundai | Internetové obchody | Rekordní maxima | Norsko | Finanční výsledky společnosti | WhatsApp | Údaje o inflaci | Panika | Co je to CFD? | Rakousko | Směnné kurzy měn | Elon Musk | Vklady | Moskva | Americký prezident | Akcie Allegra | Natural Gas | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Růst bitcoinu | Nízká inflace | Cílová cena | Ministr financí | Honeywell International (HON.US) | Celoroční výhled | Lyft | Maloobchodní sektor | Rostoucí ceny ropy | Lukáš Lipovský | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Wizz Air | Spirit Airlines (SAVE.US) | Burzovní zprávy | Zdravotní péče | NZD | Zrychlení růstu | Obchodní dohoda | Komoditní měny | Makroekonomické údaje | xStation 5 | Makroekonomické data | Dobrá čísla | PMI pro sektor | Bard | mmBtu | Směnné kurzy | Nový Zéland | Manažeři | Moderna | Riziko bankrotů | Údaje ISM | Palantir akcie | Rezignace | Commitment of Traders | Poptávka v Číně | Trh s digitální reklamou | Akcie společnosti Snap | WGC | Ekonomický růst | Trumpův tweet | West Texas Intermediate (WTI) | Spekulativní pozice | Američané | Odhady analytiků | Krize | Automobilka | Restriktivní politiky | Management | Nio | ROIC | Pandemie COVID | HEICO | iPhone 15 | Společnosti v indexu S&P 500 | Pokračování trendu | Počet zaměstnaných | Pákový efekt | Krátký prodej | Kvantitativní uvolňování | Vstupní signál | Ceny stříbra | Apple Watch | Ruská invaze | Negativní dopad | Phillips 66 | Graf dne | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Prodej v USA | Graf EUR/USD | Slabý dolar | Osobní příjem | Měď - Vývoj ceny | Finanční nástroje | Psychologie | Sójové boby | Ubisoft | CIND | Vyšší mzdy | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Ocenění Tesly | Obchodníci | Nová generace | RIO.UK | Ztráty | Ceny zemního plynu v USA | Michael Bloomberg | Sazby Fedu | 737 MAX | Maloobchodníci | Důvěra investorů | Risk-off sentiment | Společnosti v indexu | ATVI.US | Suroviny | První rezistence | Index CSI 300 | Snižování cen | American Airlines | Regulační změny | Kupující | Společnost Boeing | R&D | Překážky | Shell | Typy komodit | Financial | ROA | Ruské akcie | Vivendi | Baker Hughes | Nástroje peněžního trhu | Euro vůči americkému dolaru | Short | Ford (F.US) | Eskalace | LEANHOGS | Hardwarové peněženky | Akcie Palantir Technologies | MCD.US | Akcie Thyssenkrupp | PSX | Snižování sazeb | Globální ekonomický růst | Northrop Grumman | Účastníci trhu | Brokers | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Target | Ceny ropy WTI | Akcie společnosti Caterpillar | Akcie Commerzbank | Activision | Cena BTC | Cukr - Vývoj ceny cukru | Provozní výsledky | Úvěrový program | Insideři | Stav americké ekonomiky | GDPNow | Python | Nárůst HDP | Cukr | Zlomový okamžik | Denní objem | Forward PE | Čínský CHNComp | JMP Securities | Cenové výkyvy | Refinancování dluhů | Vývoj ceny mědi | Obchodní model | Marketingová komunikace | SPDR S&P 500 ETF Trust | Diverzifikace portfolia | IGLN | Komunistické strany | Pokračující výprodej | Čínští regulátoři | Stříbro - Vývoj ceny | Společnost Baidu | Makroprostředí | Chance | Zemědělství | Americké ropné zásoby | People's Bank of China | OD7F | Aktualizace softwaru | Ukazatel EBITDA | Inflace v únoru | Pokles akcií Tesly | Obchodní modely | CAPEX | Akcie firem | Nárůst volatility | Hlavní ekonom | Finanční zprávy | JNJ | Tesla | Volatility | CAR | Aramco | Silný základ | RBC | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Desinflační trend | xStation5 | Trend Swing | Kanada | Chat GPT | Doji svíčka | Kobalt | Cardano | Generativní umělé inteligence | Kryptoměnový trh | Sezónnost trhů | Nizozemská vláda | AAA | Maloobchodní prodeje | Jak vydělat | FX FORECAST | Pozitivní vliv | Švédsko | Předseda představenstva | Závazek | Silná korelace | Směřování | Velké americké banky | Bezpečnost | Největší kryptoměna bitcoin | Instrument | Express | Cenové dno | Historie | SMA 200 | Společnost Caterpillar | Německo | Druhá vlna | Dostatek likvidity | Prodeje | American Express | Obchodování na světových finančních trzích | CSI China | Buy | Formace hlava a ramena | Správci fondů | Umělá inteligence (AI) | SPDR S&P 500 ETF | Norská koruna | EBITDA marže | NASDAQ 100 | Fotbal | Americká centrální banka dnes | Investování | 5G | Akcie Coinbase (COIN.US) | Směrnice | Instrumenty | CME.US | Automotive | Psychická odolnost | Amazon Prime | ASML.NL | Bavlna | Kontrakt | Žádosti o podporu | USDIDX | Chanel | Cena akcií Applu | Nový býčí trh | Tchaj-wan | Země G20 | Akciové indexy v Asii | MTU Aero Engines (MTX.DE) | Volby | MWh | IOGP.UK | Hospodářský pokles | XRP | WMT.US | Sentiment trhu | Evropské země | Ceny energie | Star Bulk | Intel (INTC.US) | Základní úroková sazba | Mzdy | WHO | Biden | Šíření koronaviru | Kupci | Biliony USD | Ceny platiny | Merck & Co (MRK.US) | IOER | Ekonomika padá | Hrubá marže | Pozice | Americký kongres | Ruská vláda | Celkové výsledky | Air France | Stav nouze | Statistika | Podnikání na kapitálovém trhu | CNBC | Úspěšný debut | ETC | Warren Buffett | Bank of New York Mellon | Zlepšení | Společnost Palantir | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Úrokové sazby | Riziko | Růst cen kakaa | Vývoj ceny kukuřice | Holubičí Fed | Klimatické změny | Halving | Si Ťin-pching | Více akcií | Ministerstvo financí | Akcie Airbusu | Čínské centrální banky | Akcie TSMC | SMCI | iShares Commodity Diversified Swap | Platina | LI.US | Výrobce elektromobilů | Příjmy domácností | Rezistence | Společnost Microsoft | Dodávky čipů | Kanadská centrální banka | Provozní zisk společnosti | Klimatická politika | USA | Psychologické úrovně | Short-selling | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Pozitivní zpráva | JPMorgan Chase | Nizozemská společnost | Výsledky LVMH | KOSPI | USD za tunu | Black Friday | Dobré časy | Úrovní podpory | Největší pokles | Úrokové sazby ve Spojených státech | IEA | CPCA | Unitedhealth Group (UNH.US) | Topná sezóna | Snižování rozvahy Fedu | Návratnost | Infineon | Vstupní signály | Evercore | Mobileye | Wedbush | Saudi Aramco | Strukturální změny | Výkon | SBLK.US | Významné události | Ceny kávy | Electronic Arts | Bitcoinové fondy | Zprávy o akciích | Zvýšení ziskovosti | Reálná očekávání | Systémy umělé inteligence | IBM.US | Ceny cukru | Ocenění | Úroková míra | Indikátor | Rivian (RIVN.US) | Dluh vlád | Správa otevřených pozic | Výnosy dluhopisů | Předpokládaný zisk | MMM.US | Odvětví luxusního zboží | Albemarle (ALB.US) | TME.US | Potenciál poklesu | Rizikový faktor | SAVE.US | Fraport | American Airlines (AAL.US) | Dodavatelské řetězce | Obchodování se zemědělskými komoditami | DOW.US | Analytik finančních trhů | Úročení spořicích účtů | Podstoupit riziko | Solidní výsledky | Americké farmaceutické společnosti | Další pokles | Poměrové ukazatele | Inflace v USA | WEI | Splácení dluhu | Čínské státní banky | Hlavní zprávy o akciích | Zvýšení rezerv | CD Projekt (CDR.PL) | Indexy PMI | Azure | Trpělivost | Analytik XTB | Opatření americké centrální banky | Emise | Index KOSPI | Mike Pompeo | BIDU.US | Lufthansa | Obchodní politika | TLTRO III | Mainstream | Potenciál růstu | IFX | Fintech společnosti | US30 | 3M (MMM.US) | JNJ.US | Swatch | Nálada na globálních trzích | Caterpillar | Polymetal | Aktuální informace | Konsensus analytiků | GM.US | Práce | Centrální bankéři | Rekordní nárůst | Depozitní sazby | Market update | Sociální sítě | LEN.US | UNH | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | On-Chain | Joe Biden | Cena / tržby | Izraelská společnost InMode | Americký ISM | Více peněz | Vzácné kovy | iPhone | Technický výhled | Prodej | Chování spotřebitelů | Steven Mnuchin | KOSP200 | Rostoucí trend | Rok 2024 | Euforie | Humanoidní roboti | Rating Itálie | Bez rizika | Home Depot | MicroStrategy (MSTR.US) | Google Play | Tým XTB | Americké centrální banky | Američtí centrální bankéři | Nastavení úrokových sazeb | L‘Oreal | Intel dnes | Vývoj ceny cukru | Spekulovat | ZINC | Britské volby | IOT | Oznámení | Období nejistoty | Vyhoření | Hong Kong | Průmyslová výroba | STT.US | Cena plynu | DIA.US | CISCO | Regrese | Investiční | Průzkum | Cena kakaa | Zmírnění obav | Bitcoin dnes | Eli Lilly | Rebranding | Neuspokojivé výsledky | Ceny lithia | Bitcoin | Úvěr | Výkonnost | Zabití íránského generála | Průběh krize | Globální ceny | Investiční fond | Cena dnes | Obchodovanie | NKE | West Texas Intermediate | Daně z příjmů právnických osob | Růst cen ropy | Zájem investorů | Trade | Vývoj ceny kakaa | ABC | BYND.US | Palo Alto Networks | Růst poptávky | Graf růstu | Budoucnost | Zhoršení nálady | PEP | Ark Invest | Celkový sentiment | Výkyvy cen | Opce | Dubnová inflace | Investiční příležitosti | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Ekonomické prostředí | Opatření | Futures trhy | Walmart | Evercore ISI | Distribuce | Index S&P 500 | Údaj NFP | Stock market | Ekonomická situace | Stimulační program | Závislost | INMD.US | MS.US | Star Bulk Carriers | Úřad pro energetické informace (EIA) | Procter & Gamble (PG.US) | Klienti brokerů | Průměrná cena | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Krypto | Váhání | Pohled na zlato | KO | HDP | Verizon | Výsledkové zprávy | Ekologie | Očekávaná data | WFC | Počet potvrzených případů nákazy | PEP.US | Robinhood Markets (HOOD.US) | Bureau of Economic Analysis | Krátkodobí spekulanti | Baterie | Vývoj ceny niklu | Složitější řízení | Restrikce | Vnitřní hodnota | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Maloobchodní tržby | CL | Zisky společnosti | Puma SE | Hlavní akciové indexy | Cena akcií společnosti Tesla | Delta Airlines | Kosmetická společnost | Nová stimulační opatření | Tlak na akcie | Letiště | Speciální Report | Nvidia (NVDA.US) | TSLA | Platina - Vývoj ceny | Dolarový index (USDIDX) | Fond | Zlato | Blue chips | Dow Jones (US30) | Komise v přenesené pravomoci | Inflace CPI | Dow Jones Industrial Average | Vývoj ceny zinku | Amazon | Komoditní akcie | Co ovlivňuje ceny komodit? | Kurzy | Rok 2025 | Spotify (SPOT.US) | Restriktivní politika | Pšenice - Vývoj ceny | Šance | Akcie Meta | Kryptoměna ethereum | Nabídka ropy | Vývoj cen ropy | Nouzový stav | Restrukturalizace | Carolina Herrera | Dezinflační trend | Ether | Inflační očekávání | PLUG.US | Fúze | Podnik | Americké technologické společnosti | G7 | Gotham | Cenový vývoj indexu | Nákladová efektivita | Životní styl | USD/CAD | Sony | Sazba Fedu | XTB | Wells Fargo (WFC.US) | TOP americké společnosti | Robinhood Markets | Výsledky NFP | ANET | Dna | Manufacturing PMI | Omikron | Index PMI | Obchodování na burze | CDR.PL | Ceny benzínu | Plug Power (PLUG.US) | Demo účet | Čínské vlády | Activision (ATVI.US) | Renault | Komodity | Investování je rizikové | WTI Crude Oil | CNMV | Nejhorší výsledek | Japonský Nikkei | Prolomení oblasti | Denní graf | Společnost Meta | Odkup akcií | Americká centrální banka FED | DCF model | China Asset Management | Agentura Moody's | Markets Analyst | Louis Vuitton | Vývoj ceny bavlny | Maloobchodní tržby v USA | Oblasti umělé inteligence | Důležitý support | Platforma TikTok | Miliardy | Kanadská data | Program pomoci | Akcie automobilky | Freeport McMoran (FCX.US) | Omniverse | Částečný úvazek | Netflix | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Kryptoměny | IMF | Výrobní náklady | Nikola Corporation | Zásoby benzinu | Contracts for difference | Objednávky | Měď - Vývoj ceny mědi | Vlastnictví | GM | Roth Capital | Poptávka po produktech Apple | Sucha | Trh s kryptoměnami | Prodeje čipů | SXEPEX | Svět komodit | Zklamání investorů | Spravované fondy | CAD | Výnosy | Phillips 66 (PSX.US) | Výsledky PayPal | Státní banky | Palantir | Likvidita | Puig | Nejvyšší výnosy | ČTK | HFT | Implikovaná volatilita | Příjmy společnosti NVIDIA | Akcie Electronic Arts | Americké akciové indexy | Konkurent | PMI pro sektor služeb | Vysoké úrokové sazby | Opční trhy | Urbanizace | Největší banky | Kabelky | Vlády | Solidní růst | IBEX | Uhlí | Problémy Číny | Výrobce elektromobilů Tesla | Disney | Robotaxi | Zoom Video Communications | Jaká rizika číhají na komodity? | Akcie výrobce elektromobilů | Luxusní skupina | Vítězství Donalda Trumpa | Investor | Změny úrokových sazeb | Investoři na akciovém trhu | Ukazatele ocenění | Put | Nárůst ceny akcií | Kolaps cen | Markit | Analýza | ČR | UBI | Wood Mackenzie | Nakupovat | Americká vláda | Spojené arabské emiráty | Investiční doporučení | Společnost Uber | Ceny mědi | Japonský jen | Oppenheimer | Tržby společnosti | Medvědí trend | Demografické trendy | Domácí poptávka | Trading | Vítězství | Tržní kapitalizace společnosti | Obecné trendy | CEE | Časopis Time | Fundamenty | Celosvětový trh | Wall Street | Průměrná nákupní cena | News | Poptávka po ropě | Británie | Počet nezaměstnaných | SPOT | Nižší úrokové sazby | Nákupní aktivity | Riziková prémie | Travelers | CPI v eurozóně | Výraznější pokles | Průlom | Společnost Nike | Nákupy zlata | Podmínky ve výrobě | Budoucí podnikání | Silnější americký dolar | Skepse | Správa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

XTB Online trading konference
XTB Online trading konference 2024
XTB opce
XTB options
XTB Pavel Peterka
XTB Plus
XTB Portugalsko
XTB profil investora
XTB reálný obchodní účet
XTB recenze

Následující klíčová slova

XTB studio
XTB Štěpán Hájek
XTB Tomáš Cverna
XTB Trader
XTB Trading
XTB Trading World
XTB-USDT
XTB vs. DEGIRO
XTB vs. eToro
XTB vs. Fio
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít