Sobota 19. dubna 2025 13:42
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
RebelsFunding

USA inflace

img

Ranní okénko - Zpomalení v maloobchodu reflektuje chmurnou náladu spotřebitelů

12.07.2022 Dnes z Česka přijde údaj ohledně červnové nezaměstnanosti. V květnu se podíl nezaměstnaných zastavil na 3,2 % a v červnu by už k výraznější změně dojít nemělo. Ještě před obědem pak stihne dorazit z Německa průzkum ekonomického sentimentu od agentury ZEW. Opětovné zhoršení se očekává jak od indexu hodnotícího aktuální situaci, tak i od indexu, který se zabývá očekáváními do budoucnosti. Včera nepříjemně překvapil tuzemský maloobchod, když meziročně poklesl o 6,9 % a výraznější pokles si připsal i na meziměsíční bázi. Po lepším výsledku průmyslu se tak opět navýšila šance na záporný mezikvartální výsledek české ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

Ranní okénko - Trh přehodnocuje očekávané sazby Fedu, inflace v USA i ČR na novém maximu

11.07.2022 Investoři se v prostředí rizik ze stoupající inflace a hrozící recese snaží správně trefit budoucí trajektorii úrokových sazeb. Při tom jsou citliví na přicházející ekonomická data, což činí dluhopisový a peněžní trh volatilní. Například v USA došlo minulý čtvrtek po zveřejnění horších než očekávaných týdenních dat z amerického trhu práce podle futures kontraktů ke snížení očekávání ohledně sazeb Fedu na začátek roku 2023 na 3,4 % z 3,9 %.
img

Ranní okénko - ECB chce zvýšit sazby v červenci o 25bb, inflace v ČR znovu zesílila, v USA její tempo zvolňuje

10.06.2022 Údaj o květnové inflaci dnes dorazí z Česka i USA, kde se k tomu ještě přidá průzkum od University of Michigan. Zatímco v Česku inflace ještě sílí, podle nás v květnu dosáhla na 15,7 % z předchozích 14,2 %, v USA její meziroční tempo mírně zvolnilo blíže k 8 %. ECB včera zvolila opatrnější přístup a pro nastávající červencové zasedání vyloučila hike o 50bb, nechala si ale otevřené dveře pro září.
img

Ranní okénko - ECB dnes oznámí plán snižování sazeb

09.06.2022 Dnešek patří ECB, která s největší pravděpodobností oznámí konec nákupu aktiv a naznačí další cestu zvyšování sazeb. Trhy budou hledat především jakýkoliv náznak možnosti budoucího dvojnásobného hiku, důležitá ale bude i prognóza a možné komentáře k ohrožení finanční stability hluboce zadlužených států. Včera dorazila z ČR statistika nezaměstnanosti, která ukázala na další mírný pokles k 3,2 %. Německý průmysl po březnovém propadu dokázal v dubnu meziměsíčně mírně posílit, i tak ale výsledek skončil pod očekáváním trhu.
img

Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.
img

Ranní okénko - Slabý start české ekonomiky do druhého čtvrtletí

07.06.2022 Hned od rána budou z Česka proudit další ekonomická data. Za několik málo minut dorazí čísla z maloobchodu, které ukážou nakolik vysoká inflace brzdí domácí poptávku. Ve stejný čas bude zveřejněna i dynamika mezd v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy nominální růst nepokryje inflaci a mzdy tak budou reálně klesat. O hodinu později přijde statistika devizových rezerv za květen, která by prozradila, pokud by ČNB v dubnu byla aktivní na devizovém trhu.
img

Ranní okénko - Česká inflace těsně pod 16 %, zasedání ECB a data z reálné ekonomiky

06.06.2022 Pozornost investorů v tomto týdnu upoutá především zasedání ECB, která sazby ještě nezvýší, bude ale komunikovat postup normalizování měnové politiky. V USA je hlavním údajem inflace, která měla v květnu setrvat na 8,3 % r/r. Český kalendář je plný důležitých údajů. Dorazí trojice dat z reálné ekonomiky, data z trhu práce a výsledek květnové inflace. Oproti USA se ale čeká další navýšení dynamiky z 14,2 % 15,5 %. My očekáváme inflaci mírně vyšší na 15,7 %.
img

Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit

11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá

10.05.2022 I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících. Kromě inflace dorazí i čísla z tuzemského maloobchodu, který by při nezahrnutí aut měl skončit v plusu. Z nejbližšího okolí pak bude zajímavý německý ZEW index. Ten u západních sousedů ukáže nejspíš další pokles sentimentu. Včera pozitivně překvapil český průmysl, když se těsně udržel v plusu. U zahraničního obchodu se deficit opět zvýšil a nezaměstnanost si připsala další mírný pokles.
img

Ranní okénko - Český průmysl a zahraniční obchod - první data z reálné ekonomiky od vypuknutí války

09.05.2022 Týden odstartují data z české ekonomiky. Březnový výsledek průmyslu a zahraničního obchodu budou první data z reálné ekonomiky zahrnující dopad války na Ukrajině. Duo doplní míra nezaměstnanosti za duben. Zítra následuje inflace, která o den později vyjde i v USA.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tento týden bude patřit centrálním bankám

02.05.2022 ČNB by ve čtvrtek měla zvýšit repo sazbu o 50 bb na 5,5 %, což by měl být zároveň i vrchol současného cyklu utahování měnové politiky. S prvním poklesem úrokových sazeb však počítáme nejdříve na začátku příštího roku. Ten samý den jako ČNB zasedá i polská centrální banka. Ta podle nás zvedne základní sazbu opět o 100 bb, také na 5,5 %. V Polsku by však sazby měly vrcholit až v červnu na úrovni 6 %.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by mohla dnes dosáhnout svého vrcholu, v Česku bude dál sílit

12.04.2022 Dnes se čeká zejména na odpolední informaci ohledně růstu spotřebitelských cen v USA. Meziroční tempo by mělo být nejvyšší za posledních let. Z Evropy dorazí hned ráno ZEW index, který ukáže sentiment subjektů finančního trhu. Pro nás nejzajímavější je samotný ZEW index za Německo. Ten jak v hodnocení aktuální situace tak v budoucích očekáváních s největší pravděpodobností ukáže další propad. Včera zveřejňovaná česká inflace vystoupala v březnu na 12,7 %.
img

Ranní okénko - Česká inflace na 12,7 %, zítra vyjde v USA

11.04.2022 První údaj tohoto týdne je hned jeden z těch klíčových. Před několika málo minutami dorazila tuzemská inflace za březen. Po únorových 11,1 % trh očekával 12,4 %. Výsledek byl nakonec 12,7 %, tedy na desetinu stejný jako náš odhad. Současně s tím byly zveřejněny i dovozní a vývozní ceny. Březnové údaje o vývoji inflace byly posledními před dalším zasedáním ČNB začátkem května. Evropskému kalendáři dominuje zasedání ECB a v USA také vyjde březnová inflace.
img

Ranní okénko - Česká inflace překročí 10 %, koruna posiluje, Lagardeovou čeká grilování od novinářů

10.03.2022 Dnešní ekonomický kalendář je pořádně nabitý. Odstartuje ho během několika minut česká inflace, kterou bude odpoledne následovat únorový růst spotřebitelských cen v USA. Důležitou událostí bude i zasedání ECB, kdy se Evropská centrální banka bude moct opřít o novou prognózu. Včera přinesl pozitivní čísla český zahraniční obchod a mírně překvapila vyšší maďarská inflace.
img

Ranní okénko - Cena ropy na 130 USD/barel - reaguje na odříznutí od ruských dodávek

09.03.2022 Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku. Včera USA oznámily pozastavení ruských dovozů ropy a zemního plynu. Částečně se přidala i Velká Británie, která bude postupně snižovat odběr. Evropské státy, které jsou na dodávkách z Ruska více závislé, jako například Německo, se zatím nepřipojily. Tyto informace rozkolísaly cenu ropy.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost by dnes měla klesat, mzdy reálně v záporných číslech

08.03.2022 Za několik málo okamžiků zjistíme, jak se na začátku roku vyvíjela nezaměstnanost v ČR. Následovat bude upřesnění HDP v eurozóně za poslední kvartál minulého roku a odpoledne čeká Polskou národní banku rozhodnutí ohledně navýšení sazeb. Před pár minutami zveřejnil čísla o průmyslu Spolkový statistický úřad a víme tak, že meziročně se v lednu průmyslová výroba zvýšila o 1,8 %, namísto očekávaného poklesu o 1,7 %. Výraznější revize směrem vzhůru se dočkal i prosincový výsledek. Včera přinesla menší zklamání informace ohledně dynamiky průměrné české mzdy ve 4. čtvrtletí 2021, která reálně poklesla o 2 %.
img

Ranní okénko - ECB bude v komunikaci opatrná, inflace v ČR patrně poblíž 10,3 %

07.03.2022 Tento týden bude z pohledu finančních trhů opět ve znamení volatility a zvýšené nervozity. Válka na Ukrajině pokračuje a s tím lze čekat i rozšiřování sankcí. Hlavním pohybem na trzích byl únik z rizikového kapitálu do bezpečných přístavů a jinak by tomu nemělo být ani tento týden. Koruna tak bude i nadále pod tlakem. Ekonomický kalendář je tento týden nabitý. Odstartovaly ho české mzdy za 4Q 21, které po očištění o inflaci skončily v mínusu více než se čekalo, o 2 %.
img

Ranní okénko - Dvojnásobné zvýšení sazeb ze strany Fedu závisí na dnešní inflaci

10.02.2022 Dnes globální trhy vyhlíží zejména avizovanou americkou inflaci za leden, které se dočkáme pro nás v poobědovém čase. Meziročně se od cen ve Spojených státech očekává další zrychlování růstu a otázkou tak zůstává zejména o kolik a v jaké struktuře. To totiž bude bedlivě sledovat Federální rezervní systém, pro který jsou dnešní data jednou z posledních indicií před březnovým zasedáním.
img

Ranní okénko - Finanční trh vyčkává na americkou inflaci

09.02.2022 Dnes je ekonomický kalendář z pohledu důležitějších čísel zcela prázdný a globální trhy již netrpělivě vyčkávají na čtvrteční americkou inflaci. Ta by se v lednu měla dostat na nejvyšší úroveň za posledních 40 let. Obdobné statistiky z Česka se pak dočkáme až na začátku příštího týdne, i zde s největší pravděpodobností půjde o nejrychlejší dynamiku za posledních 23 let. Včera žádné výraznější překvapení nepřinesly data z tuzemského trhu práce, když nezaměstnanost mírně vzrostla zejména kvůli opakujícím se sezónním faktorům.
img

Ranní okénko - Průmysl na konci roku zklamal, nezaměstnanost dnes pravděpodobně poroste

08.02.2022 Dnes má český ekonomický kalendář na pořadu hned dvě výraznější události. Po ránu dojde ke zveřejnění statistiky ohledně maloobchodních tržeb, kde očekáváme slušný meziroční růst. Ten ale bude dán zejména slabší srovnávací základnou. Hodinu na to budou následovat data z trhu práce, kde by nezaměstnanost měla vlivem sezónních faktorů stoupnout na 3,7 %. Včera nijak nenadchnuly čísla z tuzemského průmyslu, který po očištění o kalendářní vlivy skončil v červených číslech. O něco vyšším než očekáváným deficitem zakončil prosinec zahraniční obchod a dostal se tak po 11 letech v rámci celého roku do mínusových hodnot.
img

Ranní okénko / ECB mění kurz, silný trh práce v USA a další zvýšení inflace potvrzují březnový hike

07.02.2022 V tomto týdnu nás čeká trojice dat z tuzemské ekonomiky – maloobchod, průmysl a zahraniční obchod. Jedná se o data za prosinec, což umožní zhodnotit vývoj za uplynulý rok. Současně budou prosincová čísla indicií pro strukturu růstu HDP v Q4´21, kterou ČSÚ zveřejnění během března. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, z pohledu české ekonomiky ale bude zajímavý výkon německého průmyslu. Hlavní událostí v USA je lednová inflace.
img

Ranní okénko - Prosinec měl přinést další zrychlení inflace

12.01.2022 Tuzemská spotřebitelská inflace podle nás v prosinci zrychlila z meziročních 6,0 % na 6,6 %, což je současně i medián tržního odhadu. Meziměsíčně počítáme se zdražením o 0,5 %. Za dalším citelným navýšením tempa růstu cen měla být především jádrová složka. Počítáme se zdražením zboží i služeb. Jádrová inflace podle našeho propočtu narostla z 7,8 % na 8,4 % na pozadí svižné domácí poptávky. Proinflačně bude opět působit oddíl dopravy, který odráží nadále vysoké ceny pohonných hmot.
img

Ranní okénko - Fed má tento týden prostor nastínit své další kroky

11.01.2022 Ekonomických událostí je dnes poskrovnu. Dočkáme se pouze vývoje velkoobchodních cen v Německu a výsledků šetření NFIB mezi malými americkými podniky. Velkoobchodní ceny jsou v jádru podobné těm výrobním, navíc ale zohledňují marže obchodníků. Stejně jako výrobní ceny, reflektují ty velkoobchodní zvýšené náklady na nabídkové straně a od počátku minulého roku soustavně rostou. Zatímco v lednu 2021 meziročně stagnovaly, v listopadu byly vyšší o 16,6 %. Ceny tak více než kompenzují propad z roku 2020, kdy v nejnižším bodě poklesly meziročně o 4,30 %.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku i USA na konci roku pravděpodobně opět navýšila tempo

10.01.2022 V tomto týdnu nás čekají důležitá data z domácí ekonomiky v čele s inflací. Ta vyjde také v USA a pokud překoná očekávání, dostane Fed pod tlak stejně jako prosincový report z trhu práce. Z eurozóny dorazí výsledek listopadové průmyslové výroby.
img

Ranní okénko - Kam se vydá inflace?

10.12.2021 Údaj o české inflaci se vzápětí dozvíme. Čekáme další nárůst meziroční dynamiky z 5,8 % na 6,4 %. Nejsilnější přírůstky očekáváme od cen potravin a pohonných hmot. Nicméně růst očekáváme víceméně plošný a nahoru se tak posune i jádrová inflace, která v říjnu dosáhla na 6,6 %. Nutno podotknout, že u celkové míry inflace, tedy té, co zahrnuje i potraviny a energie, panuje tentokrát značná nejistota. To ostatně odráží i nebývale vysoký rozptyl odhadů, od 5,2 % až po 6,4 %.
img

Ranní okénko - Trh práce v USA se pozvolna normalizuje

09.12.2021 Ekonomický kalendář je den před zveřejněním inflace v Česku i USA poklidný. Nabídne pouze údaje o zahraničním obchodu v Německu a počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. V Maďarsku centrální banka patrně znovu navýší týdenní repo sazbu. Koruna se již od minulého čtvrtka drží poblíž EUR/CZK 25,42, přičemž do konce roku očekáváme její další posílení blíže k 25,00.
img

Ranní okénko - Česká míra nezaměstnanosti patrně pokračuje v poklesu

08.12.2021 Globálně toho dnešní ekonomický kalendář moc nenabízí, za to ze středoevropského regionu dorazí klíčové informace. V Polsku bude jednat centrální banka o nastavení úrokových sazeb. Její guvernér se nedávno nechal slyšet, že inflaci nevnímá jako přechodnou a banka proti ní musí dále zakročit. Polská inflace v listopadu překvapila skokem až na 7,7 %, a proto očekáváme, že dnes bude hlavní úroková sazba navýšena o 50bb na 1,75 %.
img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
img

Po slušném úvodu docházejí akciím síly a zisky se ztenčují

06.12.2021 Evropské trhy začaly dobře, ale během dopoledne jim dochází pozitivní energie. Z hlavních akciových indexů jsou slušně v plusu FTSE 100 (+0,6 %) nebo CAC 40 (+0,5 %), zatímco DAX a AEX jsou pouze lehce v zeleném. Americké futures své mírné zisky smazaly a v případě Nasdaqu už jsou v minusu.
img

Ranní okénko - Inflaci rozhodí energie, může překvapit oběma směry

06.12.2021 Po poněkud zvláštní měsíční statistice z amerického trhu práce, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady a míra nezaměstnanosti i tak citelně poklesla, nás čeká týden bohatý na data z české ekonomiky. Dorazí jak měsíční ukazatele z reálné ekonomiky, tak údaje o z trhu práce a statistika inflace, u které panuje nejistota, jak ji v listopadu nakonec ovlivní energie.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA se patrně dostala již těsně pod 6%

10.11.2021 Dnes vyjde nejdříve česká a odpoledne posléze americká inflace za říjen. V Německu dorazí pak už jen finální číslo inflace, které by mělo pouze potvrdit předchozí předběžný odhad, tedy inflaci na úrovni 4,6 %. Naopak v ČR i v USA se inflace v říjnu patrně pohybovala nad 5,5 %. Že aktuálně pozorujeme nejen domácí, ale i globální inflační tlaky dále ukázala i data z Číny, kde se výrobní ceny dostaly nejvýše za 26 let, což signalizuje riziko sílící spotřebitelské inflace, která byla v říjnu na 1,5 %, mnohem níže než během koronaviru, kdy přechodně dosáhla 5 %. Dnešní údaje budou zajímavé pro korunu, jejíž kurz by mohl být volatilnější s tím, jak bude finanční trh upravovat svůj pohled na budoucí růst zvyšování úrokových sazeb ČNB a Fedu.
img

Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady

09.11.2021 Dnes přijde listopadová edice indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. V Německu trh počítá s poklesem v obou podsložkách, tedy jak v očekávání do budoucnosti, tak i v hodnocení aktuální situace. Pokles patrně vykáže i index evropský.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA pravděpodobně dále rostla

08.11.2021 Týden odstartujeme tuzemským průmyslem a zahraničním obchodem. U obou očekáváme slabší výsledek na pozadí pokračujících omezení na nabídkové straně. V českém kalendáři je tento týden dále míra nezaměstnanosti a inflace. V tom evropském dominují indikátory sentimentu a průmyslová výroba. V USA bude pozornost poutána především na inflaci – dorazí jak ta spotřebitelská, tak výrobní.
img

Ranní okénko - Co čekat od dnešního zveřejnění americké inflace?

13.10.2021 Makroekonomické dění se dnes bude soustředit zejména na USA. Vyjde zářijová inflace a Fed zveřejní zápis z posledního zasedání. Důležité události se ale odehrají i v Evropě. Ve Vídni vydá OPEC, seskupení států vyvážejících ropu, měsíční zprávu o situaci na trhu. Ta bude pro investory s ohledem na růst cen ropy a dalších komodit, včetně zdražování energií, zajímavější než za normálních okolností. Jak se růst nákladů a celkově napjatá situace v dodavatelských řetězcích odráží na objemu výroby, nastíní dnes dopoledne údaj o průmyslové výrobě v eurozóně.
img

Ranní okénko - V Německu se čeká zhoršení nálady

12.10.2021 Dnes budeme zvědavi na říjnovou edici indexu ZEW z Německa a eurozóny. U našeho západního souseda se očekává pokračování trendu poklesu složky očekávání, který trvá nepřetržitě již od května letošního roku. Tentokrát by se podle odhadu trhu měl index pod tíhou zádrhelů v logistických řetězcích, které omezují výrobní kapacity, snížit z 26,5 na 23,5 bodu. Poprvé od letošního února by se ovšem mělo zhoršit i hodnocení současné situace, konkrétně pak z 31,9 na 28,0 bodů.
img

Ranní okénko - Týden bude bohatý na data o inflaci

11.10.2021 Dnes se dočkáme zářijové statistiky české inflace, která by podle nás měla vykázat meziroční dynamiku na úrovni 4,7 %, což by oproti srpnu znamenalo pokles cenové hladiny o 0,1 %. Trh to vidí podobně, když čeká 4,6 %.
img

Ranní okénko - Čeká nás hlavně americký týden

13.09.2021 Prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tohoto týdne bude úterní spotřebitelská inflace v USA. Ta v červenci dosáhla meziročně 5,4 % a po dlouhém období zvyšování tak konečně stagnovala. Tentokrát si trh od cenové dynamiky slibuje dokonce mírný pokles, když vyhlíží 5,3 %. Skutečný údaj bude tentokrát trhem velmi bedlivě sledovaný, jelikož pokud by skutečně začala inflace – byť mírně – slábnout, jednalo by se o podpůrný argument pro pozici, kterou hájí americká centrální banka. Ta dosud nepřistoupila ani k náznakům blížícího se tlumení monetární podpory, jelikož právě momentálně zvýšenou inflaci považuje za přechodnou, a tedy nevyžadující reakci.
img

Po včerejším překvapení v ČR je dnes s inflací na řadě USA

11.08.2021 Dnes je na řadě, z globálního pohledu, hlavní údaj týdne. V USA vyjde červencová inflace. Trh si po 5 měsících citelných přírůstků meziroční míry inflace slibuje stagnaci, či nepatrné zvolnění z 5,4 % r/r na 5,3 % r/r. Meziměsíčně by tak inflace činila 0,5 % po červnovém tempu 0,9 %. Statistika by i nadále měla být ovlivněna výkyvy především v jádrové složce vlivem znovuotevření ekonomiky. Důležité bude, zda inflační tlaky budou nově pozorovatelné ve více kategoriích. V červnu stálo za zhruba polovinou zvýšení inflace jen šest komponent spotřebitelského koše. V ekonomickém kalendáři dnes nejsou jiné důležité údaje.
img

Srpnový index Sentix nepotěšil

10.08.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude bezpochyby červencový údaj o tuzemské inflaci. Ta bude podle nás nadále poháněna efektem znovuotevírání pandemií zasažených provozoven a k němu se přidá tradiční letní sezónnost, kdy zdražují rekreační služby. Naopak slábnout by měly statistické efekty loňské srovnávací základny, které byly v jarních měsících mimořádně silné. V souhrnu tak očekáváme meziroční růst cen tempem 2,8 % meziročně, tedy stejně jako v červnu.
img

Finanční trh bude sledovat především červencovou inflaci

09.08.2021 Hlavním motivem tohoto týdne je inflace. Červencové statistiky budou zveřejněny v ČR a následně USA. V tuzemsku se růst spotřebitelských cen měl udržet pod 3 % a v USA patrně poprvé za 5 měsíců nedošlo k dalšímu navýšení tempa – dle odhadů ale nadále zůstává vysoké (nad 5 %). Dále dorazí tuzemská nezaměstnanost a řada důležitých předstihových indikátorů z USA i eurozóny. Zbylé země CEE regionu, Maďarsko a Polsko, zveřejní předběžné výsledky HDP za druhý kvartál.
img

Co stálo za překvapivě vysokou americkou inflací?

14.07.2021 Dnes je na řadě jediný zajímavý údaj z eurozóny za tento týden – průmyslová výroba. V USA vyjde index cen výrobců, který doplní včerejší spotřebitelskou inflaci. Ta opět citelně překonala odhady, když zrychlila z 5,0 % na 5,4 meziročně, přičemž medián trhu ukazoval na 4,9 %. Česká inflace na druhé straně nepřekvapila. Zpomalila na 2,8 % z 2,9 %, jen desetinku procentního bodu nad odhadem trhu i ČNB.
Související klíčová slova: Klesající trend | Hlavní ekonomické události | Akcie včera | Český průmysl | Akcie Komerční banky | Údaje z USA | Tempo růstu | Hospodaření českého státu | Odvětví | Jackson Hole | AMC | Silnější koruna | Výsledek hospodaření | EUR | Maďarská inflace | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | České společnosti | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Inflace v září | Berkshire Hathaway | Opětovný pokles | Nowcast | Pozitivní vliv | PLN | Spolkový statistický úřad | Zpracovatelský sektor | Ztráty peněz | Nájemní bydlení | Pokles sazeb | Narůstající ceny | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Škoda Auto | Makroekonomické dění | Bankéři | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Macron | Očekávané výsledky | Mistrovství světa v hokeji | Statistiky | Úřad práce | Americký prezident Donald Trump | Britská libra | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Ministerstvo práce | Střední Evropa | Evropská komise | Tvorba pracovních míst | Rozhodování Fedu | Zvýšení cel | Pojišťovna | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Index PX | Analýzy | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Šéf Fedu Jerome Powell | Přehřáté ekonomiky | Tuzemský průmysl | Cenové stability | Nezaměstnanost v lednu | Válka | Lagardeová | Svátek v USA | Vládní opatření | TJX | Snížení produkce | Americká inflace | Růst sazeb | Deflace | Expanze | Exchange | Clo na dovoz | Rostoucí ceny | Německý DAX | Výkyvy | Nová cla | Očekávání do budoucnosti | Zpráva z Německa | Depozitní sazba | Směřování měnové politiky | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Nová data | Šéf Fedu Powell | Bankovní rada ČNB | Nezaměstnanost | Data z Německa | Sankce | Statistika z amerického trhu práce | Callie Cox | Nezaměstnanost v Česku | Dezinflační proces v eurozóně | Ceny ve výrobě | Desinflační trend | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | Zájem o investování | Inflace v Japonsku | Hlavní události | Objem produkce | Americký akciový index | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | Směrnice | Thomas Jordan | Výsledkové sezóny | Americké ministerstvo financí | Sazby v Polsku | Suroviny | Týden na akciových trzích | Oznámení | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Živý komentář XTB | Zdražování cen | Průměrné hodinové mzdy | Tuzemská měna | VIG | Volby | Výrazný pohyb | Americký prezident | Česká měna | Nastavení úrokových sazeb | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Přijetí | New York | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Bayer | Výsledek inflace | Chod ekonomiky | Vysoké riziko | Rubl | Výkon | CZK | Podnikání | Tradingové webináře | Vojtěch Benda | EIA | Země EU | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | FB | Výsledková sezóna v USA | Nord Stream | Akcie Coltu | Cenový šok | Důležité zprávy | CPI v Kanadě | Nižší ceny | Gap | Zlevňování ropy | Inflace | Powell v Kongresu | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Cíl ČNB | Vlnová analýza | Pozitivní sentiment | Dividendy | Breaking | Activision Blizzard | Philip Morris | Maloobchod | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Politické rozhodnutí | Výhled | ČSÚ | Snižování nákupu aktiv | Uvolnění obchodního napětí | BP | HUF | Průmysl | Uvolnění měnové politiky | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Míra nezaměstnanosti v březnu | Momentum | Glencore | Spotřební daně | Zvyšování sazeb | Růst německé ekonomiky | Celková inflace | Spotřební daň z nafty | Dobré výsledky | Nárůst cen ropy | Ekonomické zájmy | Míra úspor | Rozhodnutí centrálních bank | Vít Hradil | Coca-Cola | Rušení pracovních míst | Reakce ČNB | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Covid | Ursula von der Leyen | Dolary | Prognóza Evropské komise | Globální ekonomiky | Nabídka | Aktuální hodnoty měny | Akciový trh v USA | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Počet pracovních míst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výsledky průzkumu | Vysoké sazby | Nové signály | Bohumil Trampota | Medvědí signál | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Futures | Snižování cen | České mzdy | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Nejdůležitější události | CL | Odhodlání | Finanční analytici | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | Data z trhu | Ranní okénko | PLN/EUR | Zasedání FED | Volatilita | Prognóza americké centrální banky | Maďarsko | Živý komentář | Členové bankovní rady | Americké dovozy | První zvýšení sazeb | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Český trh práce | Výše devizových rezerv | Průmyslová produkce | Harmonizovaná inflace | Zvyšování mezd | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | Obchodní války | Předstihové indikátory | Bydlení | Rekordní minimum | Peníze | Zveřejněné údaje | CySEC | Zahraniční bilance | ECB dnes | Brent | Březnová inflace | Hike ECB | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Rétorika Fedu | Očekávání | Kurz EUR/CZK | Odeznívání inflace | Snižování sazeb | Inflační riziko | Pojišťovna VIG | Sentix index | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Zvýšení minimální mzdy | Jádrová spotřebitelská inflace | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Allianz | Ustupující inflace | Evropské měny | Hlavní úrokové sazby | Americké volby | Hlavní události tohoto týdne | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Americký index | Konference v Jackson Hole | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | EUR/CZK | Zaměstnanost | MiFID II | Fundamentální analýza | Objednávky | Včerejší obchodování | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | MinFin | Pozitivní nálada | Goldman Sachs Group Inc | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Aktuální kurzy měn | Tempo poklesu | Časový úsek | Pochybnosti | Duke Energy Corp | Dobrý výsledek | Moody's | Velká Británie | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Výrazná inflace | Volatility | Nike | Ceny výrobců | Long | Trendová linie | Kontrakty | Dovoz zboží | Koruna posílila | Koruna | Zasedání centrálních bank | AUD | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Nová all-time high | Zelená čísla | S&P500 | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | Schlumberger | Tapering | Další růst | Investujte zodpovědně | Autozone | Výsledky voleb | Drahé energie | Jestřábí rétorika | Trh | Sezónnost | Listopadová inflace | Deficit zahraničního obchodu | Výrobní inflace | Nejvyšší přebytek | Cox | EMU | Telekom | Počasí | Průměrné mzdy | Volby do Poslanecké sněmovny | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Index | Data z reálné ekonomiky | Rozhodnutí FED | Vice | EUR/MWh | Elektřina | Měsíční data | Obchodní bilance eurozóny | Zobchodovaný objem | Výroba v eurozóně | Výrobní ceny | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Participace | Americká centrální banka | Historické maximum | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Jednání ECB | Fair Value | Společnosti | Údaje o inflaci | Francouzský CAC 40 | Index STOXX Europe | Euro včera | S&P | Hamás | Český běžný účet | Unie | PEPSICO | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Blizzard | Investiční analytička | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Zvýšení cen ropy | Sázky | Růst cen nájmů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nové akcie | Akciové indexy | Naše prognóza | Očekávání úrokových sazeb | Nová data o inflaci | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Úroda | Ocel | Ekonomický vývoj | Snížení DPH | Foreign Exchange | Pozornost trhu | Dnešní PMI | Vývoj cen ropy | Nová prognóza | Deficit | BREAKING | Směnárny | Zařízení | Invaze | Zpráva o inflaci | Průmysl a zahraniční obchod | Polská inflace | Budoucnost | Tuzemský maloobchod | Zápis ze zasedání ECB | Republikáni | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Kakao | Ruský plyn | Snížení poptávky | KOL | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | Kompenzace | Mediánová mzda | Nové all-time high | Eskalace | Sázky trhu | Ústup inflace | Výroba aut | Obchodní aktivita | Automobilový sektor | Hospodářská politika | Česká koruna | Nord Stream 1 | Moneta | MIFID | Akciový index | Pozornost | Červnová inflace | Nejvyšší objem | Polský zlotý | Investoři dnes | Proinflační rizika | Neutrální úroková sazba | Vývoj inflace | Závislost | Meziroční míra inflace | Míra úspor domácností | Stav běžného účtu | Ifo | Erste Group | Zpráva z amerického trhu práce | Více volatilní | Futures kontrakty | Conference Board | Náklady | Statistický úřad | Webináře | Růst v letošním roce | Očekávaná data | Ceny výrobců v USA | Gamble | Poptávka | Balance | Pandemický program | Konjunkturální průzkum | ISM index | Cla na dovoz | Depozitní sazby ECB | Occidental | Saldo zahraničního obchodu | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Nový týden | Tuzemská inflace | RBI | Data o inflaci | JPMorgan Chase | Vysoké inflace | Největší evropská ekonomika | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Obchodovat | Obchodníci | Dostatek likvidity | Válka na Ukrajině | Rostoucí trendová linie | Komentář XTB | Investiční cíle | Německý index DAX | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Trh práce v USA | Výkyvy cen | Problémy | Cenový index | Index pražské burzy PX | Inflace cen | Pražský index PX | Celní válka | Vyšší sazby | Pokles cen | Zvýšení cenové hladiny | Ekonomická zpráva | Ropa | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | Deutsche Bank | Rozvolnění restrikcí | Tuzemská nezaměstnanost | Omezení těžby | SWIFT | Pokles nezaměstnanosti | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Ceny benzínu | Pokračování trendu | Komerční banka | Spojené státy americké | Cena zemního plynu | Zpomalení inflace | Zdanění energií | Sentiment amerických spotřebitelů | Depozitní sazby | USA | Data z ekonomiky USA | | Spojené státy | Německé banky | Německý automobilový průmysl | Růst HDP | Pandemie | Americké domácnosti | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Přebytek obchodu | Směřování FEDu | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Helena Horská | Beyoncé | Zveřejnění výsledků HDP | MF | Empire State Index | Nastavení sazeb | Americká data | Jestřábí komentáře | Burze | Cyklus utahování měnové politiky | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Výnosy | Výkon ekonomiky | Výroba v Německu | Úroková sazba | Meziroční inflace v září | Riziko inflace | Prohlášení | Světové trhy | Mistrovství světa | Změny klimatu | Investiční poradenství | Gilead Sciences | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Americké akcie | Zasedání České národní banky | PCE inflace v USA | České měny | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Počet nezaměstnaných | Konflikt na Ukrajině | Únorová bilance zahraničního obchodu | Normalizace měnové politiky | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Prognózovaní | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Finanční služby | Investiční doporučení | Aktuální situace | Pracovní den | Průmysl v Německu | Devizové rezervy ČNB | Sellier & Bellot | Manufacturing | Znovuotevření ekonomiky | Měnový výbor | Trading | Zlotý | Výdělky | Vítězství Donalda Trumpa | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | Zavedená cla | Dluhopis | Klíčový údaj | Bilance ECB | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Vývoj inflace v ČR | Částečný úvazek | Británie | Nesoulad | Investorský sentiment | Dlouhodobější výhled | Podstatné kurzotvorné zprávy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | IMF | Silná koruna | Dopady pandemie | Tisková konference | Hike | Platební bilance | Break struktury (BOS) | Růst mezd | Liberty Ostrava | Soudní dvůr | Zemědělství | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Předseda Fedu | Posilování koruny | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Vysoké sázky | Inflace v České republice | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Americký index S&P 500 | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Ekonomické oživení | Průmyslové objednávky | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Dolar včera | Euro dnes | Dovoz oceli | Výhled růstu ekonomiky | Hypotéza | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Jestřábí rétorika Fedu | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Index NFIB | Automobilový průmysl | Česká vláda | Hry | Novo Nordisk | Volkswagen AG | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Sada dat | Odhad poptávky po ropě | FTSE | Dubnová inflace | Výprodejní tlak | Index Sentix | Utahování měnových podmínek | Americké ceny výrobců | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Poptávková inflace | Průzkum ČSÚ | Fitch | Americké banky | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Obchodní řetězce | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Tržní predikce | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | CAD | Odhady analytiků | Béžová kniha Fedu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Inflační překvapení | Evropské trhy | Meziroční inflace v eurozóně | Sázet | Příměří na Ukrajině | Květnová inflace | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Očekávání do budoucna | Situace na trhu práce | Měsíční report | EBITDA | Projevy centrálních bankéřů | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | Astrazeneca | Riziko | Jan Frait | Analytik | Pražský PX | Klesající ceny | ATH | Nájemné | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Semináře | Šok | Finanční trh | Pesimismus | GBP | Nadšení | Plyn | Insolvenční návrh | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Nezaměstnanost v ČR | CZK/USD | Aktuálně trh | Ceny | Siemens | Představenstvo | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Německý ZEW index | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Novo | WTI | Tržní odhad | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Air Products | Hurikány | Státy EU | GameStop | Evropské centrální banky | Libra | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Rozvolnění | Průmyslový sektor | USD/EUR | Sentix | Webinář | Prodeje automobilů | Broadcom | Instituce | USDCAD | Propuštění | Forint | Morgan Stanley | Break struktury | Říjnová inflace | Inflační krize | Výnos | Výsledky amerických voleb | Růst cen energií | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | CFD | Humana | Zoetis | Green Deal | 256/2004 | Dobrá zpráva | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | MNB | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Zastropování cen | Posílení koruny | Zasedání MNB | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Skutečný výsledek | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodní analýza | RUB | Nejnovější výsledky | Petr Pavel | Vývoj sazeb | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Pracovní místa | Allianz SE | FRA | Vienna Insurance Group | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Zisk | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | PCE index | Sezónní vlivy | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Šíření mutace | Rating | Dovoz | Silná data | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Býčí sentiment | Nové prognózy | Dnešní data | Zlepšení sentimentu | Prezident | Akciový index S&P 500 | Úsporný tarif | Růst inflace | Finanční pomoc | Odhad analytiků | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Evropa | Loňský zisk | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Class A | Ceny ropy | Francie | Předpověď | BOS | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Automobilky | Srovnávací základna | Ekonomické události | Eurodolar | Rýže | Obchody | Běžný účet | Inflace v Polsku | Medián | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Inflace v říjnu | Aktivum | Společnost XTB | Výroba automobilů | Primoco | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Stagnace | Tržby | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Proinflační riziko | Německá burza | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Etoro | Globální investoři | USD/CAD | DJ30 | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Zhoršení ratingu | Výprodej | Tomáš Holub | Falešný break | Zemědělské produkty | Slovensko | Martin Gürtler | JPMorgan | Ztráty | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Philip Lane | Meziroční inflace | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Omezené dodávky | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Míra inflace v USA | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Pražská burza | Očkování | Podniky | Zrychlení růstu | Tržby v maloobchodě | Mzdová dynamika | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | SPD | Index cen | Češi | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Americké ceny | Index PPI | Největší propad | Emmanuel Macron | Prognózy | Analýza EUR/USD | Airbnb | Kurz | SOK | Daně | Negativní nálada | Živé vysílání | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | PCE inflace | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Zdražování energií | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | Gilead | Investice | Pro investory | Masivní propouštění | Potenciál | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | Německý průmysl | Devon Energy | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Equinix | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Značný pokles | Předběžné výsledky | Burzy | Ukončení nákupu aktiv | Heineken | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | NBC | Výraznější impuls | Optimismus na trhu | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Kering | Úbytek | Kofola | NFIB | Futures na americké akcie | Kurzotvorné zprávy | Zhodnocení | Brands | Výsledky HDP | Dominion Energy | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Air | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Index DJ30 | Nižší poptávka | Toyota | Týdenní výkon | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Korunový trh | Devizové rezervy | Ekonomika oživuje | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | FVG | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Evropská unie | NY FED | Inflace v červenci | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Colt | Pokles tržeb | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | LNG | Výrazný pokles | Akciové tituly | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | High | CVS | OECD | CHF | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Koruny vůči euru | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Obchodování s CFD | QE | Růst tržeb | Cena | Maloobchodní prodeje | Adient | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Zoetis Inc | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Nižší růst | DOT | CME Group | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Silnější kurz | Inflace v listopadu | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | All-time high | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Prohloubení deficitu | Volby do Kongresu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Rezervy | Hliník | Merck | Kurzy měn | Dominion Energy Inc | Kypr | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Oslabení | Finanční situace | Práce | Výnosnost | Navyšování cen | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Evropský akciový trh | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Automotive | Express | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Návrh dividendy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Wall Street | Průlom | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | Duke Energy | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Akcie na světových trzích | Výraznější pokles | Intervenovat | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Constellation | Německá průmyslová výroba | OCI | Inflace v EU | Červencová inflace | Čokoláda | Vyšší volatilita | Tovární objednávky v Německu | PMI indexy | Stoxx | LSEG | Support | Průměrná mzda | Valná hromada | McDonald's | Waste Management | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Londýnská burza | CVS Health | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Přecenění | Proinflační působení | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Projekce | Inflace v březnu | Nařízení | Zavedení eura | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Meme akcie | Očekávaná inflace | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Vývoj průmyslu | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Volatilita na trzích | Cestování | Sentiment indikátory | TJX Companies | Ekonomický dopad | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Delta mutace | Powell dnes | Silný dolar | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | iPhone | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Program nákupu aktiv | Akcie bankovních společností | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Dezinflace | Sezónní faktory | Růst spotřebitelských cen v USA | Mistrovství | ANO | Pokles sentimentu | Proinflační faktory | United Parcel Service | Finanční ztráty | Nemovitosti | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Platební bilance ČR | PX index | Rok 2024 | Nejhorší den | Aleš Michl | Kanada | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Obchodování na americkém trhu | Německý Ifo index | Marriott International | Activision | Investment | Český maloobchod | Česká republika | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Stabilita sazeb | Forward | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Výsledek zahraničního obchodu | Zvýšení inflace | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Aktualizovaná prognóza | Omikron | MPSV | Týdenní pokles | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Cena niklu | Lockdowny | Hizballáh | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Tržní ocenění | Materiály | Globální trh | SVB | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Constellation Brands | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Investor | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | American Express | Merck KGaA | Banka | Země eurozóny | Situace na americkém trhu práce | Američané | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Disney | Ocenění | Home Depot | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

USA
USA a analýza hospodářské politiky
USA a Čína
USA a koronavirus
USA a Ukrajina
USA bankovní prázdniny
USA Biden
USA - burza
USA Donald Trump
USAID

Následující klíčová slova

USA Jamieson Greer
USA Joe Biden
US akcie
USA krachují
Usáma Rabía
USA New York
USA prezidentské volby
USA recese
USA REIT
USA REIT fondy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít