Středa 10. července 2024 14:29
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster

Ceny benzínu

img

Benzín a nafta prudce zdražují kvůli chystanému embargu EU na dovoz ruské ropy a paliv. Hrozí „dieselový hladomor“

05.05.2022 Pohonné hmoty druhý týden po sobě zdražily o desítky haléřů, tempo bylo rychlejší než v předchozím týdnu. Cena benzinu od minulé středy stoupla v průměru o 50 haléřů na 43,22 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 62 haléřů více než před týdnem, nyní stojí průměrných 45,57 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Na rekordní maxima vystoupaly ceny benzinu i nafty kolem 10. března v důsledku ruského vpádu na Ukrajinu, benzin stál v průměru víc než 47 korun za litr, průměrná cena litru dieselu přesáhla 49,50 koruny.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
C:\fakepath\USA.jpg

Inflace v USA v březnu vystoupila na 8,5 procenta - výše, než se čekalo

12.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v březnu zrychlil na 8,5 procenta z únorových 7,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je mírně vyšší, než čekali analytici. V dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Nejvíce rostly ceny jídla a energií, které žene vzhůru ruská invaze na Ukrajinu. Dál se zvyšovaly i náklady na bydlení. Šestý měsíc po sobě ceny rostly tempem nad šest procent.
img

Trhy dluhopisů čekají na americkou inflaci

12.04.2022 Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen. Co se týká české inflace, tak ta láme rekordy - to konec konců všichni pozorujeme ve svých peněženkách.
img

Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů s napětím vyhlížejí výsledek americké inflace

12.04.2022 Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen.
img

Mohla by se inflace v USA stabilizovat?

11.04.2022 Hráči na trhu se pravděpodobně plně soustředí na zítřejší zveřejnění údajů o CPI v USA. Podle konsensuálních odhadů se očekává, že index spotřebitelských cen v březnu meziročně vzroste na 8,4 % oproti 7,9 % v únoru. Meziměsíčně by inflace měla vzrůst na 1,2 % z únorových 0,8 %. Předpokládá se, že jádrový CPI se v březnu meziročně zvýší na 6,6 % ve srovnání s 6,4 % v únoru.
img

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového

23.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes rozhodl, že Rusko bude za svůj plyn a ropu žádat od takzvaných nepřátelských států platbu v rublech. Země, které uplatňují sankce vůči Rusku, včetně zemí EU a Česka, tak budou muset za ropu i plyn platit místo v dolarech či eurech právě v ruské měně.
img

Přehled USD, CAD a JPY: Americký Fed je nucen zpřísnit finanční podmínky kvůli známkám zpomalení ekonomiky

16.03.2022 Fed dnes končí své dvoudenní zasedání a večer budou představena rozhodnutí o sazbách, změnách měnové politiky, shrnutí ekonomických prognóz a závěrečná tisková konference Jeromea Powella. S největší pravděpodobností bude volatilita před oznámením výsledků nízká, protože obchodníci budou vyčkávat, zda centrální banka v souvislosti se známkami oslabování ekonomiky přijme agresivnější opatření, či nikoli. Výrobní index Empire State se již propadl do záporného teritoria a dosáhl hodnoty -11,8, což je nejnižší hodnota za téměř dva roky. To naznačuje prudké oslabení dynamiky, a to ještě předtím, než Fed začne zvyšovat sazby.
img

Ceny pohonných hmot v ČR se „hroutí k zemi“. Tempo zlevňování je rekordní v historii – a pád cen nekončí

16.03.2022 Ceny benzínu i nafty v ČR se „hroutí k zemi“ historicky rekordní rychlostí. Pohonné hmoty v Česku totiž včera ještě zrychlily obrátky svého již tak extrémního tempa zlevňování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z pondělí na úterý propadla o 82 haléřů na litr, na hodnotu 45,72 koruny. Za dva uplynulé dny – od neděle do úterý – tak benzín zlevnil o 1,36 koruny. Jedná se o nejvýraznější dvoudenní zlevnění benzínu v historii sledování od začátku roku 2005. (Výjimkou je pouze jediný cenový výkyv – jež je ovšem jen statistickou anomálií – v únoru 2010, kdy cena benzínu nejprve jeden den vzrostla o více než 2,50 koruny na litr, aby hned poté zase o více než 2,50 koruny zlevnila.)
img

Swingový výhled 10. týden 2022

14.03.2022 Válka na Ukrajině již trvá více než dva týdny a konec konfliktu je v nedohlednu. Zdá se ale, že trhy se na novou situaci začaly adaptovat a pokles indexů se zastavil. Mezitím v Česku inflace stoupla na 11.1 % a ECB ponechala sazby dle očekávání beze změny. Na ropě je extrémní volatilita. Po dosažení hodnoty z roku 2008 však nastala větší korekce.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy

14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
img

Zlato nereagovalo na americkou inflaci

11.03.2022 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA na úrovni 7,9 % se shodoval s očekáváním trhu, které předpovídalo zvýšení cenového tlaku po velmi napjaté geopolitické situaci na Ukrajině. Nejnovější údaje následují meziroční lednový nárůst o 7,5 %.
img

MPO bude kontrolovat umělé zvyšování marží u pohonných hmot

09.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu zadalo příslušným orgánům systém kontrol distributorů pohonných hmot, aby měl stát přehled o případném umělém zvyšování marží u benzinu a nafty. Vláda je připravena zasáhnout, pokud marže obchodníků porostou a budou uměle zvyšovat ceny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).
img

Investoři přešli od akcií k energiím a drahým kovům

09.03.2022 Rostoucí globální ekonomická nejistota a eskalace války na Ukrajině nadále vyvolávají na finančních trzích poptávku po bezpečných aktivech, která vyhnala cenu zlata na nová intradenní a týdenní maxima.
C:\fakepath\trader-02032022-33-zm.jpg

Biden uvolní další ropné rezervy, nevyloučil přerušení dovozu z Ruska

02.03.2022 Americký prezident Joe Biden při svém prvním poselství o stavu unie označil za svou nejdůležitější prioritu boj proti růstu cen, který podle průzkumů veřejného mínění trápí velkou část Američanů. Oznámil v této souvislosti uvolnění dalších 30 milionů barelů z amerických ropných rezerv, které podle něj pomůže otupit růst cen pohonných hmot. Zároveň přiznal, že ekonomické sankce uvalené na Rusko v reakci na útok na Ukrajinu pocítí i Američané. Později novinářům řekl, že nevylučuje možnost přerušit dovoz ropy z Ruska.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden oznámil uvolnění dalších ropných rezerv ve snaze bojovat s růstem cen

02.03.2022 Americký prezident Joe Biden při svém prvním poselství o stavu unie označil za svou nejdůležitější prioritu boj proti růstu cen, který podle průzkumů veřejného mínění trápí velkou část Američanů. Oznámil v této souvislosti uvolnění dalších 30 milionů barelů z amerických ropných rezerv, které podle něj pomůže otupit růst cen pohonných hmot. Zároveň přiznal, že ekonomické sankce uvalené na Rusko v reakci na útok na Ukrajinu pocítí i Američané.
img

Ceny pohonných hmot v Česku letí ke 40 korunám za litr, a to nejrychlejším tempem za posledních 12 let. Už v nadcházejícím týdnu zřejmě překročí úroveň 40 korun za litr a budou nejdražší v historii

27.02.2022 Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 43 haléřů na litr. Zatímco ještě v pátek litr benzínu vyšel na 37,78 koruny, včera už to bylo 38,30 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 43 haléřů na litr. Výraznější zdražení „přes noc“ zaznamenal benzín naposledy 7. prosince 2010, vyplývá z dat CCS. Nafta včera podražila dokonce ještě výrazněji než benzín, o 65 haléřů na litr, a to na 37,51 koruny litr. V jejím případě však jde o nejvýraznější jednodenní zdražení jen za období od začátku dubna 2021, kdy nastal ojedinělý, mimořádný výkyv v její ceně, jenž však byl spíše statistickou anomálií.
img

Cena ropy tlačí PHM nahor

04.02.2022 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast o viac ako 5 percent. Ceny ropy aj naďalej podporujú obavy z možného nedostatku ponuky čierneho zlata na trhu. Očakáva sa, že dopyt po rope by mal v tomto roku pokračovať v oživení, no objavujú sa obavy, či producenti budú schopní očakávaný nárast spotreby ropy uspokojiť. Už teraz ťažia nektoré krainy spoločenstva OPEC+ menej ropy, ako sú dohodnuté kvóty. Problémom sú investície, keďže mnoho hlavných producentov ropy zanedbalo investície do svojich zariadení, na základe čoho nedokážu pristúpiť k rýchlemu nárastu produkcie. Vyhliadky produkcie ropy v USA sú tiež limitované. Počet aktívnych vrtov príliš nerastie, čo je spojené s negatívnym postojom k schvaľovaniu ďalšej ťažby z bridlíc. V prípade, ak bude nerovnováha medzi ponukou a dopytom pokračovať, ceny čierneho zlata môžu pokračovať v raste. Niektoré z popredných amerických investičných bánk očakávajú, že cena ropy prekoná v tomto roku hladinu 100 dolárov za barel, čo by viedlo k ďalšiemu zdražovaniu cien PHM na našich čerpacích staniciach.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila na skoro 92 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

30.01.2022 Cena ropy Brent včera poprvé od první poloviny října 2014 zdražila až na takřka 92 dolarů za barel, přesněji až na 91,70, jak plyne z dat Bloombergu. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila nad 90 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

27.01.2022 Cena ropy Brent včera odpoledne středoevropského času poprvé od poloviny října 2014 zdražila nad psychologickou úroveň 90 dolarů za barel. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Ropa zdražuje nad 90 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

26.01.2022 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od poloviny října 2014 zdražila nad psychologickou úroveň 90 dolarů za barel, vyplývá z dat Bloombergu (viz obrázek níže). Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Ropa letos v létě za 100 dolarů?

26.01.2022 Zatímco pozornost obchodníků je zaměřena na klesající akciový trh a v hlavě se jim honí otázky o hloubce propadu, je čas zamyslet se nad tím, co se nyní z pohledu prosté lidské logiky zdá nemožné: je ropa na 100 USD snem nebo budoucí realitou?
img

V případě války na Ukrajině hrozí zdražení pohonných hmoty v Česku nad 45 korun za litr, vyplývá z prognóz amerických bank. I bez války ale mohou jejich ceny vzrůst až ke 40 korunám ze litr

23.01.2022 Hned tři přední americké banky nyní prognózují, že cena ropy letos zhruba do poloviny roku dosáhne úrovně 100 dolarů za barel.
img

Inflace v ČR vystoupla na 6,6 %. Očekávat můžeme růst až na 10 %, tvrdí Holub

14.01.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice za prosinec činil 6,6 %. Inflace se tedy nyní nachází na nejvyšší hodnotě od září 2008. Průměrná inflace za celý loňský rok pak dosáhla 3,8 %.
C:\\fakepath\\shutterstock_1664816179.jpg

Americký dolar: Omikron a inflace

10.01.2022 Krátkodobý výhled pro americký dolar je z velké části závislý na komentářích z centrální banky ohledně plánovaného utahování měnové politiky. Nynější očekávání trhu už jsou relativně vyšponovaná, protože středním proudem jsou 4 zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku. Aby si úrokové sazby tuto trajektorii udržely a podpořily tak dolar v dalších ziscích, je potřeba rychlý růst HDP i setrvale vysoká inflace.
img

ČNB v reakci na rostoucí inflaci zvýšila úrokovou sazbu o 1 %. Až čtvrtina Američanů se obává zhoršení jejich finanční situace v roce 2022

23.12.2021 Česká národní banka dne 22.12.2021 oznámila navýšení dvoutýdenní repo sazby na 3,75 %. Došlo tak k růstu o 1 %. Současně s tím se zvyšuje i diskontní sazba na 2,75 % a lombardní sazba na 4,75 %. Pro toto rozhodnutí zvedlo ruku 5 členů bankovní rady, přičemž 2 členové hlasovali pro ponechání sazeb beze změny.
img

Investoři vidí omezený dopad Omikronu na poptávku po ropě, její cena roste

13.12.2021 Varianta koronaviru Omikron, která by neměla působit vážné onemocnění navnadila investory, proto stoupla cena ropy. Varianta koronaviru Omikron bude mít omezený dopad na poptávku po pohonných hmotách v celém světě. Ropa Brent vzrostla o 1,3% to je 94 centů na celkových 76,09 USD za barel, po pátečním vzrůstu 1%. Americký WTI vyrostl o 1,05 USD to tvoří 1,5% a po předchozí seanci s nárůstem 1% je cena za jeden barel 72,72 USD.
img

OPEC+ bude pořádat své pravidelné zasedání

02.12.2021 OPEC a jeho spojenci již několik měsíců pevně dodržují mírné snížení produkčních kvót. Nyní, když přišla zima, ministři OPEC+ zvažují, zda pozastavit další plánované zvýšení aliance o 400 000 barelů denně plánované na leden.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (30.11.2021)

30.11.2021 Cena ropy Brent zaznamenala počas minulého týždňa pokles o viac ako 7 percent a od tohtoročného maxima sa obchoduje o viac ako 18 percent nižšie. Za pokračujúcim poklesom cien ropy stál nový variant koronavírusu Omicron. Generálny riaditeľ spoločnosti Moderna počas dnešného ázijského obchodovania uviedol, že je pravdepodobné, že v súčasnosti dostupné vakcíny sa stanú neúčinnými proti novému variantu koronavírusu – Omicron. Predchádzajúce komentáre generálneho riaditeľa spoločnosti Pfizer naznačili, že posúdenie, či bude súčasná vakcína užitočná v boji proti novým variantom, potrvá približne 2 týždne. Ohľadom spoločnosti Omicron je veľa neistoty. Takmer každý súhlasí s tým, že je prenosnejší ako predchádzajúci variant. Existujú však určité nezhody týkajúce sa závažnosti s niektorými výskumníkmi, ktorí tvrdia, že sa zdá, že spôsobuje len mierne príznaky.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (23.11.2021)

23.11.2021 Cena ropy Brent zaznamenala počas minulého týždňa pokles o 3,5 percenta a od tohtoročného maxima sa obchoduje o viac ako 9 percent nižšie. Za poklesom cien ropy stali správy o tom, že Spojené štáty, Japonsko, Južná Kórea, India a Čína môžu uvoľniť spolu 120 miliónov barelov ropy, aby znížili ceny palív pre spotrebiteľov. Medzitým sa členovia OPEC+ ako Rusko alebo Saudská Arábia držia svojho naratívu a hovoria, že pokles dopytu na prelome rokov 2021 a 2022 vyzerá vysoko pravdepodobne, najmä po tom, čo európske krajiny začali opätovne zavádzať pandemické obmedzenia. V dôsledku toho OPEC varoval, že na svojom najbližšom zasadnutí môže prehodnotiť, či bude pokračovať vo zvyšovaní produkcie. Uvoľňovanie strategických rezerv bude mať na trh len krátkodobý dopad. Nemali by sme zabúdať, že strategické zásoby budú musieť byť znovu naplnené, takže ich okamžité uvoľnenie bude znamenať, že krajiny budú musieť čoskoro nakúpiť viac ropy. Na druhej strane, ak sa OPEC+ rozhodne nezvyšovať produkciu, môže to mať dlhodobejší vplyv na ceny.
img

OPEC tlaku USA nepodlehne

16.11.2021 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty daly jasně najevo, že OPEC bude i nadále obezřetně zvyšovat těžbu ropy a nepodlehne tlaku USA na rychlejší zvýšení produkce.
img

Ranní shrnutí (15.11.2021)

15.11.2021 Akcie v Asii se obchodovaly na počátku týdne převážně v zisku. Kospi, S&P/ASX 200 a Nikkei rostly. Naopak ve ztrátě se obchodovaly akcie v Číně.
C:\fakepath\trader-10112021-31-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy před zprávou o stavu zásob v USA klesají

10.11.2021 Ceny ropy dnes před zveřejněním zprávy o stavu jejích zásob ve Spojených státech klesají. Ropa tak sestoupila ze svého dvoutýdenního maxima.
C:\fakepath\trader-08112021-32-zm.jpeg

Komodity: Ropě pomáhá nahoru vyhlídka na růst globální ekonomiky a poptávky po energii

08.11.2021 Cenám ropy pomáhá na začátku týdne nahoru vyhlídka na růst globální ekonomiky a poptávky po energii. Už minulý týden je podpořilo rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců v čele s Ruskem, tedy skupiny známé jako OPEC+, dodržet stávající plán zvyšování těžby. Američtí představitelé jednají o řešení aktuálně vysokých cen ropy.
img

Pohonné hmoty letí dále vzhůru, ke 40 korunám za litr. Úlevu může přinést Putin a íránská ropa

28.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,59 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 47 haléřů na litr, tedy o zhruba o 20 haléřů slabším tempem než o týden dříve, a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 64 haléřů více než před týdnem, a to 35,56 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. Tempo jejího cenového nárůstu bylo však v uplynulém týdnu také zhruba o dvacet haléřů slabší než o týden dříve.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, rychle míří ke 40 korunám za litr. Důvodem je i plynová krize EU

21.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,12 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 65 haléřů na litr a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 85 haléřů více než před týdnem, a to 34,92 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. V příštím týdnu zdraží benzín o zhruba 50 haléřů na litr, nafta pak o přibližně 65 haléřů na litr.
img

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
img

Pohonné hmoty dále razantně zdražují, nafta stojí poprvé od roku 2014 přes 34 korun za litr. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

14.10.2021 Pohonné hmoty v Česku dále razantně zdražují. Aktuálně se jak benzín, tak nafta prodávají za nejvyšší cenu od sklonku roku 2014. Litr benzínu vyjde na 35,47 koruny, litr nafty pak na 34,07 koruny. Nafta včera překročila hranici 34 korun za litr vůbec poprvé od prosince 2014.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (28.09.2021)

28.09.2021 Ceny ropy sa dostali na najvyššie úrovne od októbra 2018. Na rast cien ropy vplýva prevažne oživenie dopytu po rope a obavy z nedostatočnej ponuky na trhu s čiernym zlatom. Zásoby ropy v súčasnosti rýchlo klesajú. Do značnej miery bol tento jav na strane dopytu spôsobený ekonomickým oživením, príkladom je India, kde dovoz ropy atakoval trojmesačný vrchol. Ponuka sa však v súčasnosti nedokáže prispôsobiť nárastu dopytu, pretože produkčné kapacity v USA sú stále ochromené vďaka hurikánu Ida. Taktiež aj členovia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), majú problém promptne reagovať na nárast dopytu po rope z dôvodu pandemickej situácie, ktorá viedla k oneskoreniu údržby ťažobných zariadení a poklesu investícií. Očakáva sa, že dopyt po rope sa dostane na predpandemickú úroveň začiatkom budúceho roka. Do konca roka, resp. začiatkom budúceho roka sa očakáva, že svetová spotreba ropy vzrastie na 100 miliónov barelov denne, pričom v roku 2019 (pred pandémiou) predstavovala svetová spotreba ropy 99,7 milióna barelov ropy denne. Odhaduje sa, že producenti ropy nebudú ani v nasledujúcich týždňoch schopní reagovať na toto zvýšenie. V prípade, ak nedôjde na trhu s ropou k eliminácii rozdielu medzi dopytom a ponukou, cena ropy by sa mohla dostať zo súčasných 80 na 90 dolárov za barel.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (21.09.2021)

21.09.2021 Ceny ropy zaznamenali v posledných dňoch pokles, čo bolo spôsobené najmä lepšími dátami o maloobchodných predajoch z USA, ktoré podporujú diskusiu o tom, že by americká centrálna banka mohla pristúpiť k znižovaniu objemu tlačenia peňazí, na čo reaguje posilnením aj samotný americký dolár. Posilnenie amerického dolára predražuje ropu pre držiteľov iných mien čo vedie k poklesu dopytu. Taktiež treba poznamenať, že v USA dochádza k otváraniu vrtov, čo by malo viesť k nárastu produkcie čierneho zlata. V neposlednom rade dochádza k obnovovaniu produkcie ropy v Mexickom zálive po tom, čo oblasť zasiahli silné hurikány. Produkcia ropy v Mexickom zálive je však stále o 23 percent nižšia, a teda na trh sa dostáva o viac ako 422 tisíc barelov ropy menej. Prípadné obnovenie produkcie v kombinácii s posilnením amerického dolára by mohli vytvárať tlak na dodatočný pokles cien čierneho zlata.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (06.09.2021)

06.09.2021 Ceny ropy sa behom minulého týždňa výraznejšie nezmenili a držia stále sa držia na najvyšších úrovniach za posledné štyri týždne. Hlavným dôvodom, ktorý podporil nárast cien ropy počas minulého týždňa bol hurikán Ida, ktorý viedol k poklesu produkcie ropy v Mexickom zálive v niektorých dňoch až o 95 percent (1,74 milióna barelov), čo predstavuje 2 percentá celosvetovej spotreby ropy. Škody spôsobené hurikánom Ida môžu podporovať aj v nasledujúcich ceny ropy a PHM. Ceny ropy taktiež podporilo oslabenie amerického dolára po tom, čo sa americká centrálna banka vyjadrila, že zatiaľ neplánuje pristúpiť k zvyšovaniu úrokových sadzieb. Očakávame však, že nárast cien PHM, resp. spomalenie poklesu by malo byť dočasné.
C:\fakepath\Ropa-2.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, USA vyzývají OPEC, aby těžil víc

31.08.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají. Spojené státy před středečním setkáním skupiny OPEC+, která sdružuje Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence, naléhají, aby se jí více vytěžilo.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (23.08.2021)

23.08.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles o 8 percent, čo predstavuje najvýrazenjší pokles za viac ako 9 mesiacov. Za poklesom stojí najmä rozširujúci sa variant koronavírusu delta. Mnoho národov reaguje na rastúcu mieru nákazy koronavírusu zavedením nových cestovným opatrení. Tento trend by však mohol v nasledujúcich týždňoch pokračovať, čo spôsobuje rastúce obavy z pomalšieho dopytu po palive na celom svete. Čína, najväčší svetový dovozca ropy, zaviedla obmedzenia, ktoré majú vplyv na lodnú dopravu a globálne dodávateľské reťazce. USA a Čína taktiež zaviedli obmedzenia letovej kapacity. Ponuka ropy na trhu sa však napriek tomu zvyšuje. Americká produkcia čierneho zlata zaznamenala nárast a ropné spoločnosti už tretí týždeň po sebe otvárajú nové vrty. To môže podporiť pokles cien čierneho zlata. Istú podporu cenám ropy však poskytlo oslabenie amerického dolára, vďaka ktorému bola ropa pre držiteľov iných mien lacnejšia.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Zvyšování těžby ropy není podle OPEC+ potřeba urychlit

17.08.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se domnívají, že není zapotřebí urychlit zvyšování těžby ropy, na kterém se dohodli minulý měsíc. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. K rychlejšími zvyšování produkce ropy minulý týden vyzvaly Spojené státy, podle kterých by růst cen pohonných hmot mohl mít negativní dopad na světovou ekonomiku.
C:\fakepath\ropa-fx.png

IEA: Poptávku po ropě negativně ovlivní koronavirová varianta delta

12.08.2021 Růst poptávky po ropě se červenci prudce zastavil a do konce roku bude pomalejší, protože ho negativně ovlivní koronavirová varianta delta. Ta snižuje mobilitu a tedy spotřebu ropy. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA), která výrazně snížila výhled růstu poptávky na druhé pololetí.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (11.8.2021)

11.08.2021 Ceny ropy sa naďalej obchodujú na najnižších úrovniach za posledné tri týždne. Za poklesom stojí najmä rozširujúci sa variant koronavírusu delta. V súčasnosti sa veľká pozornosť venovuje predovšetkým situácii v Číne, kde počet prípadov rýchlo rastie. Čínske úrady urobili v meste Wuhan zásadné opatrenia. Lety, cestovanie vlakom a športové zápasy boli pozastavené. Bol vyhlásený aj program hromadného testovania občanov. To vyvoláva obavy z dopytu po rope.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Bílý dům vyzval kartel OPEC a jeho spojence ke zvýšení těžby ropy

11.08.2021 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena vyzvala Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence ke zvýšení těžby. Současná úroveň produkce podle Bílého domu není dostatečná, což by mohlo ohrozit nynější zotavování světové ekonomiky. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle které se tak Bílý dům snaží bojovat proti rostoucím cenám benzinu. Ceny ropy na výzvu reagovaly poklesem, Brent se tak vrátil pod 70 dolarů za barel.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (04.08.2021)

04.08.2021 Ceny ropy zaznamenali od konca minulého týždňa pokles o viac ako 5 percent. Za poklesom stojí najmä rozširujúci sa variant koronavírusu delta. Behom posledných dní bola veľká pozornosť venovaná predovšetkým situácii v Číne, kde počet prípadov rýchlo rastie. Ako včera informoval denník Washington Post, čínske úrady urobili v meste Wuhan zásadné opatrenia. Lety, cestovanie vlakom a športové zápasy boli pozastavené. Bol vyhlásený aj program hromadného testovania občanov. Napriek tomu, že počet nových prípadov nie je vysoký, mnohé médiá uvádzajú, že tentoraz je nárast nových infekcií pozorovaný vo viac ako 35 mestách, v 17 čínskych provinciách (z 33 provincií). Stojí za to pripomenúť, že tieto mestá majú často niekoľko miliónov obyvateľov. To vyvoláva obavy z dopytu po rope. Bezpochyby sa v najbližších dňoch pozornosť trhov zameria na epidemiologickú situáciu v Číne a kroky miestnych orgánov.
img

Zdražování na čerpacích stanicích končí. Řidičům se blýská na lepší časy

21.07.2021 „Vysoké ceny na čerpacích stanicích byly vyvolány prudkým růstem ceny ropy. Ta se stala jedním z nejrychleji rostoucích aktiv v letošním roce a svým růstem předčila drtivou většinu jiných komodit i akciových titulů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny ropy a PHM by mali byť stabilizované

19.07.2021 Posledné stretnutie energetickej aliancie OPEC+ skončilo bez dohody, keďže SAE nesúhlasili s navýšením ťažby o 400 tisíc barelov ropy denne, pretože v posledných rokoch investovali do navýšenia svojich produkčných kapacít, ktoré vzrástli z 3,2 na viac ako 4 milióny barelov, a teda požadovali výraznejšie navýšenie výroby. Počas minulého týždňa sa však objavili fámy, že Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia dosiahli dohodu o základných úrovniach produkcie pre SAE. Nová základná produkcia pre Spojené arabské emiráty z ktorej bude vychádzať výška produkcie, sa zvýšila na 3,65 milióna barelov. Tieto správy viedli k upokojeniu situácie na trhu s ropou, čo by malo viesť k stabilizácii, resp. k miernemu poklesu cien ropy. Ak sa to potvrdí, motoristi si budú môcť vydýchnuť.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (14.7.2021)

14.07.2021 Počas predminulého týždňa sa konalo stretnutie členov energetickej aliancie OPEC+, ktorej cieľom bolo dosiahnutie dohody o zvýšení produkcie ropy od augusta tohto roka o 400 tisíc barelov ropy denne. Stretnutie však skončilo bez dosiahnutia dohody, keďže Spojené arabské emiráty neboli ochotné podporiť navrhované zvýšenie. SAE totiž investujú 25 miliárd dolárov ročne do navýšenia svojich produkčných kapacít, vďaka čomu sa ich kapacity oproti roku 2018 zvýšili z 3,2 na viac ako4 milióny barelov. SAE teda požadujú, aby sa zvýšila ich základná výška produkcie (od ktorej sa počítajú škrty) z 3,2 na 3,8 milióna barelov, čo by v podstate predstavovalo jednorazový nárast produkcie o 600 tisíc barelov denne. S tým zasa nesúhlasili ostatní členovia aliancie, preto nedošlo k dohode o zvýšení produkcie, na čo cena ropy reagovala rastom.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (06.7.2021)

06.07.2021 Počas minulého týždňa sa konalo stretnutie členov energetickej aliancie OPEC+, ktorej cieľom bolo dosiahnutie dohody o zvýšení produkcie ropy od augusta tohto roka o 400 tisíc barelov ropy denne. Stretnutie však skončilo bez dosiahnutia dohody, keďže Spojené arabské emiráty neboli ochotné podporiť navrhované zvýšenie. SAE totiž investujú 25 miliárd dolárov ročne do navýšenia svojich produkčných kapacít, vďaka čomu sa ich kapacity oproti roku 2018 zvýšili z 3,2 na 4 milióny barelov. SAE teda požadujú, aby sa zvýšila ich základná výška produkcie (od ktorej sa počítajú škrty) z 3,2 na 3,8 milióna barelov, čo by v podstate predstavovalo jednorazový nárast produkcie o 600 tisíc barelov denne. S tým zasa nesúhlasili ostatní členovia aliancie, preto nedošlo k dohode o zvýšení produkcie, na čo cena ropy reagovala rastom.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.7.2021)

01.07.2021 Cena ropy sa obchodujú pred zasadaním skupiny OPEC+, ktoré sa má konať tento týždeň, na zvýšených úrovniach. Očakáva sa, že OPEC+ prijme rozhodnutie o výške produkcii v auguste, pretože platnosť súčasnej dohody vyprší na konci júla. Základným scenárom je, že OPEC+ bude rozhodovať o výške produkcii každý mesiac. Vo všeobecnosti sa očakáva, že kartel zvýši produkciu čierneho zlata o 550 tis. barelov denne. Aktuálne predpovede OPECu však naznačujú, že deficit v Q4 môže byť až na úrovni dvoch miliónov barelov denne. Zásoby ropy ostávajú pod päťročným priemerom. Ide však o výsledok politiky OPEC +, ktorá je v súčasnosti pre ropný trh kľúčová. Treba však počítať aj s tým, že v prípade dosiahnutia iránskej jadrovej dohody sa na trh môže dostať takmer 2 milióny barelov ropy denne, čo by vyrovnalo spomínaný deficit. V prípade, ak by sa iránska ropa na trh nedostala a OPEC + by zvyšoval produkciu ropy veľmi pomaly, ceny čierneho zlata by sa mohli dostať k hladine 100 dolárov za barel. V takomto prípade by mohlo dôjsť k nárastu cien PHM na Slovensku od 20 do 30 centov za liter. Na tak vysokých úrovniach by sa však ceny ropy pravdepodobne neohrali príliš dlho, nakoľko krajiny OPEC+ disponujú značnými nevyužitými kapacitami, ktoré by na základe prudkého nárastu cien začali na trh dodávať, čím by sa vyrovnal deficit.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.6.2021)

22.06.2021 Ceny ropy pokračovali počas minulého týždňa v raste vďaka narastajúcej neistote týkajúcej sa dosiahnutia jadrovej dohody medzi USA a Iránom. Rokovania o oživení iránskej jadrovej dohody boli v nedeľu pozastavené, pretože prezidentské voľby v krajine vyhral nekompromisný sudca Ebrahim Raisi. Raisi v pondelok podporil rozhovory medzi Iránom a šiestimi svetovými mocnosťami o oživení jadrovej dohody z roku 2015, ale rázne odmietol stretnutie s americkým prezidentom Joe Bidenom. Táto situácia teda môže ohroziť, alebo minimálne oddialiť dosiahnutie jadrovej dohody, čo bude mať za následok to, že iránska ropa sa nemusí dostať dlhší čas na trhy. To by mohlo v nasledujúcich týždňoch podporovať ceny čierneho zlata, čo môže viesť k predraženiu pohonných hmôt na Slovensku.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (13.6.2021)

14.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa prudké výkyvy, ktoré boli primárne zapríčinené zrušením sankcií pre Irán zo strany USA. Podľa prvých správ z Iránu sa USA mali rozhodnúť zrušiť osobné sankcie od niektorých iránskych predstaviteľov a ropa WTI klesla pod hladinu 69 dolárov za barel. Neskôr sa ukázalo, že USA zrušili sankcie iba pre 3 osoby v Iráne, vrátane jedného ropného úradníka, a cena ropy sa rýchlo dostala späť nad hladinu 70 dolárov za barel . Ide však o znak dobrej vôle zo strany USA, ktorý by mal priblížiť dosiahnutie jadrovej dohody. Je vidieť, že táto téma je pre ropný trh veľmi dôležitá, čo môže do značnej miery ovplyvniť aj vývoj cien PHM na Slovensku.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (07.06.2021)

07.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nejedná sa o zásadný cenový pohyb, ktorý by mal viesť k výraznejším cenovým výkyvom na trhu s PHM. Nárast cien ropy je spojený s disciplínou členov krajín OPEC + v rámci dodržiavania dohody o obmedzení produkcie, ako aj opatrnou politikou, pretože OPEC schválil na júl zvýšenie produkcie čierneho zlata len o 841 tisíc barelov denne vďaka obavám, že trh by mohlo zaplaviť viac ako 1,4 milióna barelov ropy denne z Iránu v prípade dosiahnutia jadrovej dohody. Kartel OPEC však očakáva v druhej polovici tohto roka nárast dopytu, čo je pozitívne pre trh s čiernym zlatom. Ceny ropy by však mali byť v nasledujúcich týždňoch aj naďalej stabilizované v prípade, ak nedôjde k zásadnej zmene politiky krajín OPEC+, či k prudkému nárastu produkcie ropy zo strany Iránu, prípadne inému kľúčovému faktoru, ktorý môže narušiť rovnováhu na trhu s ropou.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (01.06.2021)

01.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nejedná sa o zásadný cenový pohyb, ktorý by mal viesť k výraznejším výkyvom na trhu s PHM. Nárast cien ropy je spojený s utorkovým zasadaním OPEC +, na ktorom možno dosiahnuť dohodu o objeme ťažby „čierneho zlata“ na júl. Neoficiálne správy však naznačujú, že skupina môže toto rozhodnutie zadržať z dôvodu obáv týkajúcich sa Iránu a jadrovej dohody, ktorá určí, či sa iránska ropa dostane na trh. Ceny ropy by teda mali byť aj naďalej stabilizované v prípade, ak nedôjde k zásadnej zmene politiky krajín OPEC+, či k prudkému nárastu produkcie ropy zo strany Iránu.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Proč se nebát inflace?

31.05.2021 Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (25.05.2021)

25.05.2021 Ceny ropy sú aj naďalej stabilizované. Aj keď počas minulého týždňa sme videli na ropnom trhu isté cenové výkyvy, ktoré boli spôsobené najprv pozitívnymi správami ohľadom iránskej jadrovej dohody, na čo ceny ropy reagovali poklesom, v závere týždňa sa však v rokovaniach objavil zádrhel, čo viedlo k opačnej reakcii na trhu. Ceny ropy a PHM na Slovensku by mali zatiaľ ostať stabilizované. Avšak v prípade, ak by došlo k dosiahnutiu iránskej jadrovej dohody a USA by uvoľnili sankcie (vďaka ktorým krajina nedokáže oficiálne vyvážať približne 2 milióny barelov ropy denne), mohlo by dôjsť k významnejším pohybom smerom nadol na trhu s ropou, čo by mohlo vytvoriť tlak na pokles cien PHM aj na Slovensku.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (17.5.2021)

17.05.2021 Ceny ropy sa počas minulého týždňa stabilizovali, nakoľko najväčší ropovod v USA spoločnosti Colonial Pipeline Co sa po hackerskom útoku opäť vrátil do prevádzky. V prípade, ak nedôjde v nasledujúcich dňoch k zásadným udalostiam na trhu s ropou, ceny čierneho zlata by mali ostať stabilizované.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst cen v USA zrychluje - inflace je 4,2 procenta

12.05.2021 Růst cen ve Spojených státech citelně zrychlil, míra inflace v dubnu vystoupila na 4,2 procenta a je nejvyšší od září 2008. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. V březnu byla inflace na 2,6 procenta. Za růstem cen je hlavně vysoká poptávka v souvislosti s ústupem pandemie. V meziměsíčním srovnání pak ceny zrychlily růst na 0,8 z březnových 0,6 procenta.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (11.5.2021)

11.05.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, čo bolo primárne spôsobené kybernetickým útokom, ktorý vyradil z prevádzky najväčší ropovod v USA. Spoločnosť Colonial Pipeline Co, dodávateľ palív pre východné pobrežie USA bol nútený v piatok zastaviť prevádzaku. V dôsledku toho vzrástli ceny benzínu v krajine až o 4,2 percenta. Tento negatívny vývoj v USA môže negatívne zasiahnuť aj Európu, nakoľko niektoré tankéry z Európy a z Ázie by mali suplovať výpadok dodávok palív v USA, čo môže viesť k nárastu cien ropy a PHM aj v Európe a iných častiach sveta. Hovorí sa však, že ropovod by sa mal do prevádzky vrátiť už o niekoľko dní, takže nárast cien čierneho zlata by mal byť krátkodobý.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (26.4.2021)

26.04.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles o približne jedno percento a to najmä vďaka negatívnemu vývoju pandemickej situácii v Indii a v Japonsku, pričom sa jedná o tretieho a štvrtého najväčšieho importéra ropy na svete. India zaznamenala piaty rekordný deň v rade v rámci nárastu nových prípadov Covid-19. Očakáva sa, že dopyt po benzíne v Indii klesne v apríli priemerne o 100 tisíc barelov denne a v máji až o viac ako 170 tisíc barelov denne. Dopyt po diesli môže v máji klesnúť až o 400 tisíc barelov denne. To v kombinácii s postupným nárastom produkcie čierneho zlata zo strany krajín OPEC+ vyvoláva tlak na pokles cien ropy, pretože existujú obavy, že môže dôjsť na trhu s ropou k prebytku. Prebytok na trhu s ropou by mohlo prehlbiť prípadné sprísňovanie opatrení a pokles mobility v týchto krajinách, čo by viedlo k poklese spotreby ropy, a teda aj jej ceny.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (19.4.2021)

19.04.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárat o takmer 6 percent po tom, čo sa ukázalo, že dopyt po rope sa zotavuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Pozitívnu náladu na trhu podporili aj dáta HDP z Číny za prvý kvartál, ktoré poukázali na nárast čínskej ekonomiky o 19 percent. Taktiež aj pozitívne makroekonomické dáta z USA vyvolávajú optimizmus na trhu s čiernym zlatom, nakoľko počet nezamestnaných klesá na nové pandemické minimá, čo by malo viesť k nárastu spotreby ropy. Medzinárodná energetická agentúra zvýšila výhľad spotreby ropy v tomto roku. Podľa správy spoločnosti Rystad Energy AS sa má v máji globálny dopyt po rope zvýšiť na 94 miliónov barelov denne z 93 miliónov barelov zaznamenaných v apríli. Pokračujúce oživenie dopytu po rope môže v nasledujúcich týždňoch vytvárať tlak na ceny ropy za predpokladu, že krajiny OPEC+ nebudú pristupovať k navýšeniu produkcie ropy. Nárast cien ropy by sme však zatiaľ motoristi nemali pocítiť na svojich peňaženkách.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (29.3.2021)

29.03.2021 Počas minulého týždňa bola z dôvodu uviaznutia 400 metrového kontajnerového plavidla zablokovaná šiesta najdôležitejšia námorná dopravná trasa v rámci dodávok ropy. Cez suezský prieplav sa denne prepravuje 1,74 milióna barelov ropy, 1,54 milióna barelov ropných produktov. Dokopy sa teda jedná o výpadok dodávok presahujúci 3 percentá celosvetovej spotreby ropy Cez Suezský prieplav sa dostáva až 550 tisíc barelov ropy denne do Európy. Ceny ropy reagovali na túto udalosť počas minulého týždňa relatívne pokojne až na piatok, kedy ceny vzrástli o viac ako štyri percentá. V prípade, ak by blokáda Suezu pokračovala aj v nasledujúcich dňoch, došlo by k podstatnému deficitu na trhu s ropou, čo by mohlo podporiť rast cien čierneho zlata. Globálny dopyt po rope je síce z dôsledku zhoršovania pandemickej situácie v niektorých krajinách a zavádzania prísnejších opatrení síce utlmený, no pretrvávajúci 3-percentný výpadok svetových dodávok ropy by mohol viesť k nárastu cien čierneho zlata k tohtoročným maximám. V takom prípade by mohli ceny PHM na Slovensku zaznamenať nárast o troch do piatich centov za liter oproti priemerným cenám z predchádzajúceho týždňa. Blokáda Suezského prieplavu by však nemala mať dlhodobý negatívny dopad na ropný trh, preto by zdraženie ropy a PHM z tohto dôvodu malo byť krátkodobé. Netreba ale zabúdať na to, že ropný trh je v súčasnosti v deficite vďaka umelému znižovaniu produkcie ropy krajín OPEC+, preto nie je vylúčené, že vyššie ceny ropy a PHM sa udržia aj v nasledujúcich mesiacoch.
img

Zdražování pohonných hmot nebere konce

24.03.2021 „Ceny pohonných hmot se vrací na úroveň před propuknutím pandemie koronaviru. To vede k růstu nákladů na přepravu, což se začíná promítat v cenách zboží. Z ropného trhu si tak do české ekonomiky dovážíme kromě černého zlata i silný inflační tlak,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.3.2021)

22.03.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa najvýraznejší pokles od októbra, keďže ceny čierneho zlata poklesli o 6,4 percenta. Za týmto prudkým poklesom stáli primárne obavy týkajúce sa oživenia dopytu po rope, nakoľko niektoré európske krajiny museli zavádzať prísnejšie blokovacie opatrenia vďaka pokračujúcemu sa šíreniu koronavírusu, čo môže viesť k pomalšiemu oživeniu dopytu po rope. Taktiež aj prerušenie využívania vakcíny od spoločnosti AstraZeneca v Nemecku, Taliansku a Francúzsku vytváralo tlak na oživenie spotreby ropy. Ukázalo sa, že dovoz ropy do Indie – tretí najväčší dovozca ropy na svete, sa vo februári prepadol, pričom zásoby ropy v západnej Afrike rastú. To vyvoláva obavy, že záujem o ropu klesá.
img

Benzín tento týden zdražuje nejrychleji od srpna 2012, na mohutná týdenní zdražování z „nultých let“, i o více než 3,50 Kč na litr, to však ani vzdáleně nestačí

18.03.2021 Cena benzínu v tomto týdnu rostla nejvýrazněji od srpna 2012. Týdenní nárůsty v tomto týdnu ve středu a předtím také v pondělí překonaly úroveň 80 haléřů na litr, když vykázaly hodnotu 81, resp. 83 haléřů (viz tabulka níže).
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (15.3.2021)

15.03.2021 Počas predminulého týždňa sa konalo zasadanie krajín OPEC+, ktorého hlavnou témou bola dohoda týkajúca sa výšky produkcie ropy v nasledujúcich týždňoch. Saudská Arábia avizovala niekoľko týždňov pred zasadaním, že uvažuje u navýšení produkcie ropy o jeden milión barelov denne, čo spomalilo rastový trend cien čierneho zlata. Avšak predminulotýždňové rozhodnutie krajín vyvážajúcich ropu trhy pomerne prekvapilo, na čo cena čierneho zlata reagovala rastom o viac ako 10 percent. Väčšina krajín totiž ponechá produkciu v apríli na nezmenenej úrovni v porovnaní s marcom, pričom Saudská Arábia podporuje udržanie dodatočného zníženia produkcie o jeden milión barelov, k čomu krajina pristúpila vo Februári a v Marci. Rusko však zvýši produkciu, ale iba od 65 000 do 116 000 barelov denne (špekuluje sa, že Rusko chce zvýšiť produkciu až o 0,5 milióna barelov). Okrem toho bude Kazachstan schopný zvýšiť produkciu z 10 na 20 tisíc barelov ropy denne. Vo výsledku sa teda jedná len o kozmetické zvýšenie produkcie, pričom podstatné je, že Saudská Arábia má aj naďalej motiváciu udržiavať dodatočné škrty (nad rámec pôvodnej dohody). To vyvoláva dojem, že kartel nemusí pristupovať k agresívnemu navyšovaniu produkcie čierneho zlata aj za predpokladu hospodárskeho oživenia, čo by malo v strednodobom horizonte podporovať ceny ropy. Krajiny OPEC v súčasnosti ťažia až o 10 miliónov barelov ropy denne menej v porovnaní s ich kapacitami.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.3.2021)

08.03.2021 Počas minulého týždňa sa konalo zasadanie krajín OPEC+, ktorého hlavnou témou bola dohoda týkajúca sa výšky produkcie ropy v nasledujúcich týždňoch. Saudská Arábia avizovala niekoľko týždňov pred zasadaním, že uvažuje u navýšení produkcie ropy o jeden milión barelov denne, čo spomalilo rastový trend cien čierneho zlata. Avšak minulotýždňové rozhodnutie krajín vyvážajúcich ropu trhy pomerne prekvapilo, na čo cena čierneho zlata reagovala rastom o viac ako 10 percent. Väčšina krajín totiž ponechá produkciu v apríli na nezmenenej úrovni v porovnaní s marcom, pričom Saudská Arábia podporuje udržanie dodatočného zníženia produkcie o jeden milión barelov, k čomu krajina pristúpila vo Februári a v Marci. Rusko však zvýši produkciu, ale iba od 65 000 do 116 000 barelov denne (špekuluje sa, že Rusko chce zvýšiť produkciu až o 0,5 milióna barelov). Okrem toho bude Kazachstan schopný zvýšiť produkciu z 10 na 20 tisíc barelov ropy denne. Vo výsledku sa teda jedná len o kozmetické zvýšenie produkcie, pričom podstatné je, že Saudská Arábia má aj naďalej motiváciu udržiavať dodatočné škrty (nad rámec pôvodnej dohody). To vyvoláva dojem, že kartel nemusí pristupovať k agresívnemu navyšovaniu produkcie čierneho zlata aj za predpokladu hospodárskeho oživenia, čo by malo v strednodobom horizonte podporovať ceny ropy. Krajiny OPEC v súčasnosti ťažia až o 10 miliónov barelov ropy denne menej v porovnaní s ich kapacitami. Ceny ropy teda majú otvorený priestor na rast.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.3.2021)

01.03.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast. Ceny ropy podporujú pozitívne vyhliadky ekonomického oživenia vo svete, ktoré je do značnej miery závislé od vakcinácie. To by malo viesť k oživeniu dopytu po rope. Nárast cien ropy podporili aj správy o tom, že spoločnosť vakcína spoločnosti Johnson and Johnson bola v USA schválená, čo môže viesť k urýchleniu vakcinácie, a teda aj k oživeniu svetovej ekonomiky. Treba však poznamenať, že aj keď spoločenstvo krajín OPEC + stále podporuje ceny ropy formou obmedzovania produkcie, objavujú sa náznaky, že produkčné škrty budú znížené. Saudská Arábia, ktorá má najväčší podiel na produkčných škrtoch už naznačila, že na najbližšom zasadaní krajín OPEC +, ktoré sa bude konať tento týždeň, môže navrhnúť navýšenie produkcie čierneho zlata o 1 milión barelov ropy denne. To by mohlo do značnej miery ovplyvniť rovnováhu medzi ponukou a dopytom na trhu s ropou. Preto bude tohtotýždňová konferencia krajín OPEC+ kľúčová pre ďalšie smerovanie cien čierneho zlata.
img

Trendy komodit – benzín a zemní plyn

27.02.2021 Stejně jako ropa i ceny benzínu těžily z optimismu trhu a růst poptávky, která od loňského září vzrostla o 13%. Sněhová bouře sužující jih USA by mohla omezit dodávat a vyvíjet tlak na růst cen. Fundamenty směřují k možnému růstu cen benzínu v blízké budoucnosti.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.2.2021)

22.02.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no väčšina ziskov bola v závere týždňa vymazaná. Ceny ropy podporujú pozitívne vyhliadky ekonomického oživenia vo svete, ktoré je do značnej miery závislé od vakcinácie. To by malo viesť k oživeniu dopytu po rope. Počas minulého týždňa však do značnej miery podporovali nárast na rope najmä rekordne nízke teploty v USA, vďaka ktorým došlo k odstaveniu niektorých ťažobných staníc zameraných na produkciu ropy a plynu. Vďaka tomu došlo k poklesu ťažby o 1 milión barelov ropy denne, čo spôsobilo krátkodobý nedostatok čierneho zlata na trhu a cena preto v prvej polovici minulého týždňa zaznamenala nárast. Avšak poveternostné podmienky v USA by sa už v priebehu tohto týždňa mali stabilizovať, a teda ceny čierneho zlata stratia krátkodobú podporu. Aj keď spoločenstvo krajín OPEC + stále podporuje ceny ropy formou obmedzovania produkcie, objavujú sa náznaky, že produkčné škrty budú znížené. Saudská Arábia, ktorá má najväčší podiel na produkčných škrtoch už naznačila, že na najbližšom zasadaní krajín OPEC +, ktoré sa bude konať začiatkom marca navrhne navýšenie produkcie čierneho zlata o 1 milión barelov ropy denne. To by mohlo do značnej miery ovplyvniť rovnováhu medzi ponukou a dopytom na trhu s ropou. Vďaka tomu sa vytráca priestor na ďalšie zdražovanie čierneho zlata.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (15.2.2021)

15.02.2021 Ceny ropy pokračovali počas minumého týždňa v prudkom raste, pričom cena severomorskej ropy Brent zaznamenala nárast o takmer 5 percent. Ceny ropy sú v súčasnosti podporované slabým americkým dolárom, ako aj obmedzenou ponukou ropy zo strany skupiny OPEC+. Vyhliadky na hospodárske oživenie taktiež predstavujú dôležitý faktor, ktorý podporuje nárast cien ropy. V nasledujúcich týždňoch očakávame, že ceny ropy by mohli aj naďalej pokračovať v raste, nakoľko vyššie spomenuté faktory by mali aj naďalej podporovať ceny čierneho zlata. Minulotýždňový nárast však bol podporovaný aj najnižšími teplotami za posledných 30 rokov v oblasti Permskej panvy, kde nízke teploty viedli k poklesu produkcie ropy o 1 milión barelov denne. Očakávame, že cena severomorskej ropy Brent sa môže v nasledujúcich týždňoch dostať do pásme od 65 do 70 dolárov za barel. Za pohonné hmoty si teda v nasledujúcich mesiacoch pravdepodobne priplatíme.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (11.2.2020)

11.02.2021 Včerejší obchodní seance byla ve znamení korekce, a to nejen na akciových indexech, které rostly několik po sobě jdoucích seanci, ale také na devizových trzích nebo ropě. Procentuálně je však korekce stále velmi malá a může klidně ještě pokračovat. Fundamentálně však nemají trhy nyní příliš důvod, jelikož inflace další měsíc pouze stagnuje.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (8.2.2021)

08.02.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pomerne prudký nárast, pričom cena severomorskej ropy Brent zaznamenala nárast o takmer 8 percent. Ceny ropy sú v súčasnosti podporované slabým americkým dolárom, ako aj obmedzenou ponukou ropy zo strany skupiny OPEC+. Vyhliadky na hospodárske oživenie taktiež predstavujú dôležitý faktor, ktorý podporuje nárast cien ropy. V nasledujúcich týždňoch očakávame, že ceny ropy by mohli aj naďalej pokračovať v raste, nakoľko vyššie spomenuté faktory by mali aj naďalej podporovať ceny čierneho zlata. Za pohonné hmoty si teda v nasledujúcich mesiacoch pravdepodobne priplatíme.
img

Řidiči benzínových aut platí u čerpací stanice o desetihaléře více než letos na Nový rok, řidiči „dieselů“ naopak méně. Další zdražení ale postihne všechny, ropa totiž citelně zdražuje

04.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Forex: Inflace v eurozóně se vymaní ze záporného teritoria

03.02.2021 Lednový ADP report by měl ukázat, že počet nových pracovních míst v americké ekonomice opět roste. Index ISM z oblasti služeb o své prosincové zisky naopak přijde. Do kladného teritoria se po pěti měsících vrátí inflace v eurozóně. Zde by se měla udržet i v následujících měsících, ale na naplnění inflačního cíle EBC to stačit nebude. K jednacímu stolu dnes zasedne polská centrální banka. Tu by spíše než inflace mohl znepokojovat sílící polský zlotý.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.2.2021)

01.02.2021 Ceny ropy sa posledné štyri týždne obchodujú v pomerne úzkom pásme, pričom nedošlo k významnejším cenovým pohybom, nakoľko sa objavujú obavy, že hospodárske oživenie vo svete môže byť pomalšie, ako sa pôvodne očakávalo. Napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii na celom svete sa však ropa obchoduje o viac ako 50% vyššie v porovnaní s minimom dosiahnutým v novembri. Za nárastom cien ropy stoji viacero faktorov, medzi ktoré patrí napríklad prudké oslabenie dolára po amerických prezidentských voľbách, či nárast dopytu z Číny, nakoľko pandemická situácia v Ázii sa stabilizovala.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku

25.01.2021 Ceny ropy sa obchodovali počas minulého týždňa zmiešane, nakoľko sa objavujú obavy, že hospodárske oživenie vo svete môže byť pomalšie, ako sa pôvodne očakávalo. Napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii na celom svete sa však ropa obchoduje o viac ako 50% vyššie v porovnaní s minimom dosiahnutým v novembri. Za nárastom cien ropy stoji viacero faktorov, medzi ktoré patrí napríklad prudké oslabenie dolára po amerických prezidentských voľbách, či nárast dopytu z Číny, nakoľko pandemická situácia v Ázii sa stabilizovala.
img

Ranní okénko - Joe Biden představí plán fiskální podpory

14.01.2021 Z Německa dnes dorazí informace o poklesu HDP za rok 2020. Trh počítá s -5,2 %, což pochopitelně nezavdává příliš důvodů k oslavám, ovšem v evropském kontextu to patrně bude patřit k těm lepším výsledkům. Německou ekonomiku v obtížném roce podepřela hlavně významná fiskální podpora a průmyslový sektor, který se na rozdíl od služeb po jarním šoku poměrně rychle otřepal.
img

Ceny PHM majú obmedzený priestor na rast

08.12.2020 Ceny ropy pokračovali počas minulého týždňa v raste, pričom cena severomorskej ropy Brent vzrástla behom posledných piatich týždňov o takmer 40 percent. V posledných týždňoch podporili pozitívne výsledky testovaných vakcín ekonomické vyhliadky, pretože v prípade úspešnej výroby a distribúcie vakcín by mohlo dôjsť v druhej polovici budúceho roka k dynamického hospodárskemu oživeniu. Práve na to reagujú rastom aj ceny ropy, pretože hospodárske oživenie vo svete by malo podporiť aj nárast spotreby ropy, keďže by malo dôjsť k nárastu agregátnej spotreby, čo podporí transport tovarov, a teda aj nárast dopytu po rope. Taktiež aj oživenie leteckej dopravy by malo podporiť dopyt po rope.
img

Biden musel vysvětlovat výrok ze čtvrteční debaty s Trumpem

26.10.2020  Demokratický uchazeč v amerických prezidentských volbách Joe Biden a jeho kampaň museli vysvětlovat Bidenův výrok ze čtvrteční kandidátské debaty týkající se ropného sektoru. Republikán Donald Trump se Bidena zeptal, zda zavře ropný průmysl, a Biden odpověděl, že bude prosazovat přechod k jiným druhům energií.
img

V najbližších týždňoch by mali byť ceny PHM na Slovensku stabilizované

17.08.2020 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny nárast, ktorý bol primárne spôsobený pokračujúcim poklesom zásob ropy v USA, čo môže naznačovať oživovanie dopytu. V prípade, ak americká ekonomika bude podporená plánovanými fiškálnymi stimulmi v objeme prinajmenšom jedného bilióna dolárov, dá sa očakávať nárast spotreby v krajine, čo bude mať priamy dopad na rast cien ropy. Avšak na druhej strane netreba zabúdať ani na pokračujúce sa šírenie pandémie koronavírusu, čo vedie k postupnému obnovovaniu blokovacích opatrení v mnohých krajinách. To vedie k znižovaniu spotreby ropy vo svete. Výsledný vývoj na trhu s ropou bude teda závisieť od miery zavedených blokovacích opatrení, čo bude priamo ovplyvňovať vývoj svetového hospodárstva. Vyhliadky sú zatiaľ zmiešané.
C:\fakepath\USA.jpg

Spotřebitelské ceny v USA stouply v červnu o 0,6 procenta

12.08.2020 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v červenci zvýšily více, než se čekalo. Ve srovnání s předchozím měsícem vzrostly o 0,6 procenta, stejným tempem jako v červnu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Vysoká nezaměstnanost ale podle ekonomů zřejmě udrží inflaci pod kontrolou a umožní centrální bance (Fed) pokračovat v pumpování peněz do ekonomiky, aby jí tak pomohla zotavit se z recese způsobené pandemií nemoci covid-19.
img

V najbližších týždňoch by mali byť ceny PHM na Slovensku stabilizované

10.08.2020 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny nárast, ktorý bol primárne spôsobený výbuchom v Libanone, pretože sa objavili špekulácie, že mohlo ísť o útok, čo by mohlo ohroziť svetové dodávky ropy. Aj napriek tomu sú však ceny ropy od začiatku júna stabilizované, čo by malo naznačovať, že žiadne výrazné cenové výkyvy na čerpacích staniciach by sme v najbližších týždňoch nemali zaznamenať. Situácia na trhu s ropou je v súčasnosti do značnej miery neistá, nakoľko vďaka pokračujúcemu sa šíreniu koronavírusu je ohrozené hospodárske oživenie, no na druhej strane, vlády a centrálne banky pumpujú do ekonomiky množstvo likvidity v snahe podporiť hospodárske oživenie.
img

Čeští řidiči zažili nejlevnější první týden prázdnin od roku 2004. Pohonné hmoty však zdražují, benzín od května už o více než dvě koruny

09.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve zdražování, byť pomalejším tempem než v předchozím týdnu. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 23 haléřů na litr a činí nyní 27,62 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 20 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,17 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

Pohonné hmoty v ČR dále citelně zdražují, kartel OPEC těží nejméně ropy od války v Zálivu roku 1991

02.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují v poměrně citelném zdražování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 35 haléřů na litr a činí nyní 27,39 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 29 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 26,97 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

Drahšiemu tankovaniu sa nevyhneme

30.06.2020 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny pokles, nakoľko sa zlepšila nálada na finančných trhoch. V súvislosti s postupným uvoľňovaním blokovacích opatrení (najmä v USA a v Európe) sa zvyšuje počet nových prípadov koronavírusu. Ukazuje sa teda, že hospodárske oživenie v druhej polovici roka 2020 môže byť pomalšie, ako sa očakávalo, keďže ďalšie uvoľňovanie opatrení môže byť ohrozené.
img

Drahšiemu tankovaniu sa zrejme nevyhneme

15.06.2020 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles, ktorý bol spôsobený najmä zhoršením nálady na finančných trhoch, keďže sa objavili obavy z možného výskytu druhej vlny koronavírusu v USA, keďže niektoré štáty pristúpili príliš skoro k uvoľňovaniu opatrení a zaznamenali nárast nových prípadov koronavírusu. Medzi ohrozené štáty patria napríklad Texas, Florida a Kalifornia.
img

Benzín a nafta již téměř měsíc zdražují

03.06.2020 „Bývá špatným zvykem, že se ceny pohonných hmot začínají zvyšovat před prázdninovou sezónou. Letos zřejmě nenastane výjimka z tohoto pravidla. Přesto se řidičům více než v předchozích letech vyplatí jet na dovolenou autem. Musí si však dát pozor na vyšší ceny benzínu a nafty v západní a jižní Evropě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Saúdská Arábie kvůli propadu cen ropy ztrojnásobí sazbu DPH

12.05.2020 Saúdská Arábie v reakci na prudký pokles cen ropy od července ztrojnásobí sazbu DPH. Nebude také už vyplácet příspěvek na životní náklady státním zaměstnancům.
C:\\fakepath\\coronavirus.jpg

Saúdská Arábie kvůli koronaviru a ropě ztrojnásobí sazbu DPH

11.05.2020 Saúdská Arábie ztrojnásobí sazbu daně z přidané hodnoty (DPH) a přestane vyplácet příspěvek na životní náklady pro státní zaměstnance. Chce tak posílit své finance, které těžce zasáhl prudký pokles cen ropy a nemoc covid-19. Oznámil to dnes ministr financí Muhammad Džadaán.
C:\fakepath\USA.jpg

Spotřebitelské ceny v USA v březnu klesly nejvíce za pět let

10.04.2020 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v březnu po únorovém nárůstu o 0,1 procenta meziměsíčně o 0,4 procenta snížily. Je to největší pokles od ledna 2015, vyplynulo z dnešních údajů amerického ministerstva práce. Kvůli slabší poptávce po některých druzích zboží a služeb se v budoucnu čeká další zlevňování, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\usa-ropa.jpg

USA nakoupí do strategických rezerv 30 milionů barelů ropy

19.03.2020 Spojené státy nakoupí do strategických ropných rezerv do konce června 30 milionů barelů ropy. Dnes to oznámilo americké ministerstvo energetiky. Je to součást plánu prezidenta Donalda Trumpa jak pomoci domácím ropným producentům.
img

Pohonné hmoty zlevňují, stojí méně než 25 korun

17.03.2020 Česko se potýká s potížemi se šířením koronaviru. Pohonné hmoty v České republice zlevňují. Ropa právě i vlivem globálního šíření nákazy a cenové války těžařů v Saúdské Arábii neustále zlevňuje. Cena benzínu i nafty padá o desítky haléřů za litr.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Útok na Izrael | Čínské strany | Cena platiny | Cena benzinu v USA | Jak fungují akcie | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Míra inflace v USA | Dlouhé pozice | Dopad omikronu | Války | Opětovný pokles | Vývoj | USA inflace | Češi | Data z trhu práce | TD Securities | Zveřejněné údaje | Allianz | Zasedání OPEC+ | Americká správa | Rezervy ropy | Ceny bytů | Jana Steckerová | TV Nova | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Data ke sledování | Spotřební koš | Riziko inflace | Cena severomořské ropy | Roche | Surová ropa | Výkyvy | Itálie | Organizace Conference Board | Vývoj ceny zlata | ENB | Texas | Káva Arabica | Očekávání | Africký mor prasat | Volatilní | Cena žlutého kovu | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Nikl | Swiss Life | Ropný benchmark WTI | EUR/JPY | Novartis | Příležitost k nákupu | Státní televize | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Equiti Capital | Země Perského zálivu | Evropská komise | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Růst akciových indexů | Lednová inflace | Dění na světových burzách | Růst amerického dolaru | ADP report | Stephen Brennock | Úroková sazba Fedu | Argos Capital | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | Severní Dakota | Experti | Futures a opce | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Objem ropy | IHS | Výraznější impuls | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vanad | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Akcie společnosti | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Rotterdam | Ropa a pohonné hmoty | Lagardeová | Průměrné mzdy | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Medvědí výhled | Brent | Delta | Americký akciový trh | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Small caps | Největší producent ropy | LYNX Trading | Růst sazeb | Vývoj ceny sóji | Rozhodnutí o sazbách | Technické rezistence | Zkrocení inflace | Jiné měny | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Varianta koronaviru | Nárůst ceny | Zákaz vývozu | Exchange | Investiční portfolio | Akcie roku 2020 | Ceny dřeva | Investiční strategie | Cena Brentu | Fungování finančních trhů | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Odvětví ropy | Posílení | Koronavirus v USA | Propad cen | MiFID II | Zájem o komodity | Hurikán Ida | Palladium - Vývoj ceny palladia | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | NFP | EURUSD | Posilování dolaru | Směřování trhu | Pavel Ryba | Ceny sóji | The Washington Post | Peníze | Výhled do budoucna | Robert Habeck | Ukazatel | Index agentury Bloomberg | Unie | FTX | Meziroční růst cen | Nejlepší vanadiové akcie | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | Investovat | Pokles ceny ropy | Odpor | FedWatch | Barel ropy | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Ropa WTI | Zasedání FOMC | CIBC | Kontrakty na ropu | Dolar dnes | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Cestování | Moderna | Břidlicové firmy | Broker | Slovenská vláda | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | John Kilduff | Posílení koruny | Státní ropná společnost | USD | Rijád | Export | Banka Goldman Sachs | Nejprudší jednodenní pokles | Technická analýza | Investiční analytik | Míra inflace v dubnu | Posilování koruny | Dnešní statistika | Ceny zinku | Akcie Ahold Delhaize | Zastavení poklesu | Šéf Bílého domu | Cenový rekord | Vývoj ceny zemního plynu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Šok | Varianta delta | ČSOB | Zvyšování těžby | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Maďarsko | Ranní zpráva pro tradery | Nemovitostní fondy | Makléři | Měnový fond | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Američtí centrální bankéři | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Kabinet | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | Separatisté | Tempo zdražování | MT5 Supreme Edition | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | P.A. | Čtvrtletní výsledky | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Cena elektřiny na burze | Vládní výdaje | Covid | Vyšší náklady | Aramco | Měnový pár EUR/USD | Snižování cen | Dovoz | Program nákupu aktiv | Skupina OPEC+ | Výzkumy | Eskalace v regionu | MT5 | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Nikkei | Vyšší mzdy | Růst cen ropy | Pro tradery | 1 milion | Cenové pohyby | Stratégové | Výrobní ceny | Čínské úřady | Politická situace | Britský statistický úřad | Komoditní | Rekordní maxima | Board of Trade | Scorpio Tankers | Vybírání zisků | EUR/CZK | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Nigérie | Steven Mnuchin | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Malta | Investing.com | CII750 | Obchodní deník | Portfolio | Sója | Upstream | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Evropská měna | Média | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Kurz japonského jenu | Mezinárodní agentura pro energii | Venezuela | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Index podílových fondů | Zpřísňování měnové politiky | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Cenový růst | Zasedání OPECu | Ruské ropy | Instrument | Lepší výsledky | S&P/ASX 200 | NAHB | Vývoj ceny pšenice | WSJ | Zotavování světové ekonomiky | Prezident | Pojišťovny | Zápis z posledního zasedání | Rostoucí ceny ropy | Asociace pro kapitálový trh | Mzda v ČR | Christian Lindner | Úsporný tarif | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Nižší poptávka | Funkční období | Konflikt na Blízkém východě | Sestupný trend | Spotové ceny | Ropné společnosti | Jak se stát lepším investorem | Riziko recese | Boj s inflací | Analýzy | Biden | Míra inflace ve Spojených státech | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | ExxonMobil | IEA | Demokraté | Německý DAX | Patria | Ekonom BHS | Oslabení USD | Růst dovozu | TRY | Nemovitosti | Válka | Úrok | Americké ministerstvo energetiky | US500 | Jednotná evropská měna | MPO | LCID | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodovaných komodit | Euronav | Obchodní plán | Prodej | Technologické centrum | PFE | Zpráva | Pokles vývozu | Loonie | Prémie | Představitelé Fedu | Ekologické organizace | Bitcoin | Futures | Údaje ISM | Huawei | Trump dnes | Emoce | Dluhopisové výnosy | S&P | Cena barelu ropy | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ostrovní země | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Obchodování | Zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Narušení dodávek | Spotřebitelské ceny v USA | Nabídka | Oznámení | GBP | Průmyslové komodity | Management | Posilování eura | Co se děje na finančních trzích | USDA | Admiral Markets | Ropovod | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prudké oslabení | Prezidentka ECB | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Polská vláda | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zprávy | Deflace | Daňový poplatník | Dolary | Akcie v Asii | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | BREAKING | Zemědělské komodity | Růst inflace | Turecká lira | Kukuřice - Vývoj ceny | Marek Brávník | Medián | Ceny ropy | Distribuce | Evropské akcie | Udržitelnost | Nová varianta Covid-19 | Průměrné ceny benzínu v USA | Dnešní data | Vyhlídky | Firmy | CZ | NATO | Index US100 | Cena ropy brent | Podpora | Čínské zboží | Inflace dovážená do Česka | Vývoj ceny kakaa | Míra | Investment management | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | EURCZK | Petr Král | Internet of Things (IoT) | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | ČNB Petr Král | Supreme Edition | Nio | Inflační tlaky | X-Trade | Minulá výkonnost | Bank of America | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Odhady trhu | Vakcína | Zvyšování daní | Silný dolar | XTB Jiří Tyleček | Suroviny | Ministři OPEC+ | Koruna | Monopoly | Rystad Energy | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Capital Markets | Výrazný pokles | Vývoj ceny plynu | Tržní ceny | Ahold Delhaize (AD) | Kupující | Shell | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Onemocnění | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Objem | Propad | xStation | Zvyšování mezd | Asociace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Zpráva pro tradery | Spekulant | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Globální dodavatelské řetězce | Federální rezervní systém | Údaje | Klima | Vývoj ceny benzínu | Právo | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Americká banka | Leva | Exxon Mobil | Ceny bavlny | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Alibaba | Světové ceny ropy | Růst spotřebitelských cen v USA | Poptávka po pohonných hmotách | Plyn z Ruska | Subvence | Swingový výhled | Daň na pohonné hmoty | Regulátor | Ropa WTI - Vývoj ceny | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | Převodník měn | Ceny cukru | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Bloomberg Grains Index | Sázka | Studie | Blízký východ | Obchodujte akcie | Tempo růstu spotřebitelských cen | Slabší koruna | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Plyn | Elektrárny na biomasu | Ropa typu Brent | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Bankéř | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Současná situace | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | LEN | Terminál | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Platina - Vývoj ceny platiny | Premiér Kiril Petkov | Směřování | HUF/EUR | Ceny na čerpacích stanicích | Americká ropná společnost | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Ropná společnost | Jednání FOMC | Parlamentní volby | Pár EUR/USD | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Čínský dovoz | Ropa Brent - Vývoj ceny | Jiří Tyleček | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Ceny ropy WTI | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Mnozí investoři | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Oživení inflace | Trump | Devalvace | Bollinger Bands | Předpokládaný růst | Dow Jonesův index | Dopady války na Ukrajině | Index Dow Jones Industrial Average | Energetický sektor | Nájemné | Technické analýzy | Směnárny | Finanční krize | Ekonomická situace | Dolar k japonskému jenu | Euro dnes | Vstupy | Sójové boby | Rystad | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Inflace v říjnu | Stimulační program | Index spotřebitelské důvěry | Midstream | Ministerstvo energetiky | Warranty | Kiril Petkov | Indikace | Aktuální cena ropy brent | Vysoká cena | Rakousko | Grafy | Stříbro | Nejbližší support | USDCAD | Kartel OPEC | Americký dolarový index | CHF | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | Instituce | Česká koruna | Turecko | Kakao | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | FAANG | Ropné futures | G10 | Brokers | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | BBC | Czech Fund | Společnost XTB | MetaTrader | Dodavatelský řetězec | Hamás | Kongres | Úspory | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Ztrátové pozice | Akcie Amazonu | Rozpočtový deficit | Inflace v Polsku | Royal Dutch Shell | Apple | Zvýšená volatilita | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | Eskalace | List Financial Times | Technologické firmy | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | Výrazný růst | USD/CZK | Fed | Zahraniční obchod | Situace | Signál na akcie | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Drahota | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Kov | Země EU | Celosvětová poptávka | Prosincová inflace | Analytici | Money management | Poptávka a nabídka | Ceny zemního plynu | Spotřeba ropy | Elektromobily | Zveřejnění výsledků | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | eToro Index piva | Luis De Guindos | Kanada | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Makro | JDE | Posílení dolaru | Americké zásoby ropy | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Ceny zboží | Index SMI | Trumpova administrativa | Rating | MWh | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Microsoft | Akcie roku | Akcie Royal Dutch Shell | Budoucí vývoj | Příležitosti | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Zpomalování inflace | Investice do ropy | Data z USA | Omezení COVID | Nejistota | Stagnace | Mateusz Morawiecki | Růst tržeb | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Íránský útok | Změny cen | Demokratické strany | CL | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Finmex Academy | Broker Consulting | Snížení sazeb | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Brett Hartl | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Snižování produkce | Světové centrální banky | Futures na DAX | CME Group | Zpřísnění sankcí | Americká centrální banka (Fed) | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Chris Zaccarelli | Výpadky | Japonsko | Futures kontrakty | Akcie ConocoPhillips | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | ForexFactory.com | Gazprom | Tržby | Centrální banka | Životní náklady | Významné zprávy | Světová poptávka | Inflace v Británii | Exxon | Řízení rizika | Vývoj dolaru | Enbridge | Fondy peněžního trhu | Polský zlotý | Tržní sentiment | Útok na Ukrajinu | MJ | LYNX | Káva - Vývoj ceny | Červnová inflace | Donald Trump | Pokles EUR/CZK | Eurozóna | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Zpomalování čínské ekonomiky | Kovy | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Margin call | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Další růst | Vládní koalice | Prohlášení | Řetězec | Vývoj inflace | Pensylvánie | Pokles dolaru | Golden Gate | Zvýšení těžby ropy | API | Obchodníci | Skupina Orlen | Akcie Scorpio Tankers | Komodita | Dluhopisy | Spotřební daň z nafty | CZK | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Reuters | Velký problém | Hyperinflační scénáře | Maloobchodní tržby | Růst HDP | Situace na Ukrajině | Chevron | Stimulační balík | Nákup komodit | Analytika | ISM | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Nárůst zásob v USA | Utahování měnové politiky | Británie | Růst cen ve Spojených státech | Růstový impuls | Sazby beze změny | Bulharsko | Traders | Očekávání trhu | Der Tagesspiegel | Příkaz | FDP | Ekonomiky | Vitol | Invaze | Rychlý růst | Koronavirová krize | Snížení rizika | Vývoj ceny zinku | Nová data | Evropská unie | Open | Americké akciové trhy | Chicago Mercantile Exchange | Vivek Dhar | Cena severomořské ropy Brent | Cvičení | US100 | Ceny nafty | Financovat | Dividenda | ConocoPhillips | Příprava | Pohyby na trhu | Řecko | Směřování trhů | Nejnižší ceny ropy | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Akciové fondy | Nynější krize | MIFID | Květnová inflace | USA | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Plodiny | Investice do akcií | Cena | Investiční banky | Makroekonomické data | Předstihové ukazatele | Vedení ČEZ | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Fronty u čerpacích stanic | ING | Sulejmání | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Inflační očekávání | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Defenzivní akcie | Rozpočet | Producent ropy | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Energetická společnost ČEZ | Akcie Microsoft | Přenos | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Těžaři | Ranní zpráva | Pokles | Global Times | Sankce Západu | Ceny komodit | Vyšší ceny | Margin | Štěpení akcií | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Česká republika | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Americký trh | Euro vůči dolaru | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Tržní očekávání | Index ISM | Americká ekonomika | Manuel Marrero | Kurz koruny | Obchodník | Situace na ropě | Odhady ekonomů | Nižší zisky | Akcie s LYNX | Snížení těžby ropy | PVM | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Ceny obilovin | Růst mezd | Regulátoři | ISIN | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Čínská vláda | Daně | Investment Management | Rizika | ECB | Nákup akcií | Růst cen nemovitostí | Pokles indexu | Český stát | Zásoby ropy v USA | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Americké produkce | Pandemie nemoci | Momentum | Skupina OPEC | Akcie Shell | Kurzy | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Low | Vývoj ceny benzínu v USA | Konsensus | Současné ceny | Konsenzus | Conference Board | Historické rekordy | Obchod s ropou | Fox Business | Ceny palladia | Fed funds | Inflace ve Švédsku | Allianz SE | USD/TRY | Miliardy eur | Růst ceny | Benchmarky | Přehled kurzů | Ranní okénko | Indikátor | Nižší ceny ropy | Splatnost | Tuzemská inflace | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Rizikové averze | Zinek | Trinity Bank | Breakout | Downstream | Turecký prezident | Růst cen | Drahé kovy | Kryštof Míšek | Moskva | Cenový pohyb | Měnová politika | Shelter | Alokace | Asset management | Saxo | Repo sazby | SEC | Pád cen | Statistici | Dnes na trzích | Financování | Obavy z globální recese | Úroková sazba v USA | Nejlepší akcie 2022 | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Ekonomka | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Finance | Guvernér | Americká lehká ropa | Photon Energy | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Globální poptávka | Investiční poradenství | Poptávka | Zvýšení produkce | EGAP | Americké banky | Ceny suroviny | Capital | Meziroční inflace v ČR | Hodnoty měny | Vývoj celkové a jádrové inflace | Investor | Louisiana | Průměrná mzda | Mali | Malé podniky | Obchodovat | Dnešní čísla | Pokles trhů | Holubice | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | Kurz měny | Největší americká banka | Odhodlání | WTI | Bod | Miliardy korun | Počasí | CBOT | Medvědi | Silnější koruna | Bloomberg Economics | RBNZ | Paládium | FRED | Online trading | Úrokový diferenciál | Ceny paliv | Co bude | Obchodování na komoditních trzích | RBI | Americká měna | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Pokles zásob | Nejslabší růst | Ziskovost | Payrolls | Volatilita ropy | Bankéři | Podnikání | Beyoncé | Cena ropy | Komentáře Fedu | Inflace | Problémy | Propad akciových indexů | Marže | Využití kapacit | ROCE | Dna | Německá ekonomika | DAX | HDP | Organizace pro výživu a zemědělství | Alphabet | Ceny niklu | Enbridge (ENB) | Emmanuel Macron | Firma | Signály | Omikron | Spotřební daně | Tweety | Lira | Inflační očekávání trhu | Načasování | Výrazný růst cen ropy | Rafinérie | USA a Čína | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | Rezervy | FX | Index PMI | Ekonom | Úroveň supportu | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Americký PMI | Vývoj ceny niklu | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | 256/2004 | Obchodní dohody | Zasedání amerického Fedu | Krizové situace | Akciové tipy | Restrikce | Merck | Cetera Investment Management | Optimismus | Menší poptávka | Facebook | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Cena ropy klesá | Investiční doporučení | Hliník | Ceny pšenice | BH Securities | Cena kukuřice | Vývoj ceny kávy | Aktuální nálada | Příliv ropy | Kukuřice | Washington Post | Investujte | Měď | Proinflační | Fiskální stimuly | Inflace cen | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Server CNBC | Breakout Trader | Jasný směr | Dodávky ropy | PMI ve službách | Íránská ropa | Aktuální zpomalení inflace | Zpracovatelský průmysl | Kypr | Dividendový výnos | Obchodování s emisemi | Hospodářství | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | Novatek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Oves | Ceny pohonných hmot v ČR | Etoro | Hlavní ekonomka | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Bollingerova pásma | Intermediate | Nižší ceny | EU | Cenové stability | Poskytování úvěrů | Zasedání ECB | Cigarety | Prazdroj | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Automotive | xStation 5 | Gate | Světové poptávky | Recese | Fundamentální aspekty | Záloha | Bank of Canada | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | Úřad pro energetické informace | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Společnost IHS Markit | Inflace ve světě | Nižší DPH | Největší propad | Výrobní index | Měna euro | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Štěpán Křeček | Daňové reformy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | USD za tunu | Ministři | Vývoj průměrné ceny benzínu | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Intradenní obchodník | Negativní nálada | Americké ministerstvo práce | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Americké státy | Větší korekce | Meziroční růst cen v USA | Fundamentální analýza komodit | Patria Finance | Ceny energií | KPMG | Konkrétní příklad | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Základní sazby | Brent (OIL) | Vyšší volatilita | Atlantik | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Světové produkce | OSN | Panika | Společnost ČEZ | Nákaza koronavirem | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Prudké výkyvy | SPD | Tomáš Raputa | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Akcie a ETF | Internetové monopoly | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Nejnovější zpráva | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Obrat cen | Oslabení | TradingEconomics | Kroky Fedu | Míra inflace | Windfall tax | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | CNN | Finanční situace | Nařízení | Ropné akcie | SWIFT | WP | Trendy komodit | Kurz CAD | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Negativní zprávy | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Potravinové komodity | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Martin Maršovský | Angola | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Snížení daně | Libye | USD index | Pohonné hmoty | Admiral Markets Forex Kalendář | Biliony | Zdražování energií | Měď - Vývoj ceny mědi | Nejvyšší růst | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | Federální obchodní komise | Investujte do akcií | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | Centrální bankéři | Saúdové | Opatření na pomoc firmám | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Družba | Cena zemního plynu | Obavy z omikronu | Viceprezident ECB | Černé zlato | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Cykly | Long | Rally | Bankovní rada | Akcie Lucid Group | Recese v USA | Komoditní index | Macron | Pandemie | Aktiva | Pokles inflace | Klid | FOMC | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Širší index | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Ceny ropy dnes | Business | Nízké ceny benzínu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Politika ČNB | Investiční společnosti | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | SP500 | Index amerického dolaru | Long signál na akcie | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Long signál | Spekulanti | Čínské akcie | Producenti ropy | Komise v přenesené pravomoci | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Graf ropy | Diskontní sazba | Brazílie | Snížení cen | | Japonské úřady | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Černý pátek | Trinity | Stratég | Zbyněk Stanjura | Majetek | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Zlato - Vývoj ceny | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Politika | Akcie Pfizer | Index piva | Nálada na trhu | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Čínský prezident | Yahoo Finance | Finmex Academy Martin Maršovský | Deutsche Telekom | Nike | Poplatky | I-Trader | Úrovně supportu | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Nové zákony | Si Ťin-pching | Pomoc firmám | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | ForexFactory | Měnové páry | Obchodní spor | Měnové politiky | Varianta koronaviru omikron | SVB | Krátkodobý vývoj | Ekonomika | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Elektřina | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Zlevnění ropy | Řízení kapitálu | Kubánci | Sankce | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | cTrader | Růst cen v USA | Auta | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Fundamenty | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Embargo | Hry | Ekologie | Nadšení akciových trhů | Odpovědnost | Počty nakažených | Energetické společnosti | Česká inflace | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Akcie | Propad daňových příjmů | Těžaři ropy | Data o inflaci | X-Trade Brokers | Šíření koronaviru | Růst cen energií | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Riziko | Financial Times | USD za barel | Poptávky po ropě | CZK/USD | Obavy investorů | Aktuální situace | Problém vysokého růstu cen | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Krize | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | NERV | Plán fiskální podpory | Daňové zvýhodnění | Vývoj české koruny | Vlastní akcie | Sazba Fedu | Ukrajinská krize | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Citelné zdražování | Světový trh s ropou | Šance | Salmán | Krize na Ukrajině | Medvědí trend | Oslabení dolaru | Objednávky | Akcie roku 2019 | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Poradci | Sazby | Americké výnosy | Graf indexu | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Cíle | Politická rozhodnutí | Zisk na akcii | Burza | Ekonomický kalendář | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Výprodeje | Hliník - Vývoj ceny | Teherán | Transakce | Dnešní údaje | Banka | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Sezónnost | Bezpečnost | Stabilita | Zaměstnanost | Slovensko | Maloobchodní prodej | Irsko | Akcie Novartis | Energie | Trade Brokers | Pohonné hmoty v Česku | Nakupovat | Tradeři | Značný pokles | USDX | Nejlepší ropné akcie | Pozitivní výhled | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Nabídka a poptávka | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Trading | CAD | Prudký pokles cen | Kotace | Zásoby benzinu | Internet of Things | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Thomson Reuters | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Poradenství | Miliardy dolarů | Sója - Vývoj ceny sóji | Finanční trh | Růst poptávky | Akcie Lucid | Uhlí | Zahájení ruské invaze | Trade | Cena komodity | Eni | Nové prognózy | Ruský prezident Vladimir Putin | Co je komodita | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vývoj ceny bavlny | Rusko | Vysoké riziko | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Komoditní index agentury Bloomberg | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Jerome Powell | Zdražování | CMC | Britská vláda | Káva - Vývoj ceny kávy | ADP | Vanadiové akcie | Biliony dolarů | CPI v USA | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Klesající inflace | Historie | Americké akciové indexy | Základní sazba | Člen bankovní rady | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Švýcarský akciový index | Sázky | Stimuly | Ministr hospodářství | Obchodujte | Ocenění akcií | Cukr - Vývoj ceny | Ukončení války | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ASX | Volatilita | Německé hospodářství | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Rishi Sunak | Burze | Eura | Tisková konference | Ztráty | Investujte na Forexu | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Zdražování v Česku | Obilí | Ceny pohonných hmot | Africký mor | Celkové příjmy | Americké firmy | Ruská měna | Filip Kalčák | Růst | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Polská centrální banka | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Nejistoty na trzích | Zvýšení daně | Pohyby cen | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | Zajištění | Měnový výbor | CNY | Snížení inflace | Sója - Vývoj ceny | Fúze | Index | Wall Street Journal | XTB Research | Dow Jones | Golden Gate CZ | Investiční tipy | Lockdown | Cenový index | Akcie Alibaba | Vision 2030 | Fundament | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Petrochemické provozy | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | ČTK | Futures na americké indexy | Ceny dřeva v USD | Nejnovější statistika | Stlačení inflace | Obchodování na světových finančních trzích | Dluhopis | SPI Asset Management | Hútiové | US CPI | Saudi Aramco | Ceny obilí | Obchodníci komodit | Růst čínského vývozu | Snížit úrokové sazby | Investiční platformy | Evropský průmysl | Vladimir Putin | Růst poptávky po ropě | Stephen Innes | Pražská burza | Kupci | Vývoj jádrové inflace | Halliburton | Ropné cenové války | Intervence České národní banky | Program nákupů dluhopisů | Jan Bureš | Americké rafinerie | Akceptovat ztráty | Frakování | Kuny | Sociální demokraté | Obchodovat s akciemi | Americký dolar dnes | Investování | Oživování světové ekonomiky | Globální ekonomické aktivity | Rezistence | Základní úroková sazba | Ceny v České republice | Vlna pandemie | Manažer Finmex | Chicago Board of Trade (CBOT) | Průlom | Christian Dürr | Španělsko | Broker Consulting Index podílových fondů | Co je komodita? | Výpadky proudu | Analýza | Američtí regulátoři | Odvětví | Pracovní místa | Lucid | Američtí politici | Vývoj amerického dolarového indexu | Commodity index | Průměrný český investor | Ropný průmysl | Vývoj dolarového indexu | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatkové čipy | Ministři OPEC | Vývoj amerického akciového indexu | Pivovar | Vít Hradil | Česká vláda | Železná ruda | Analytička | Nasdaq Composite | Španělská vláda | Cenový vrchol | Akcie Lucid Group (LCID) | Cenové války | Norsko | Měď - Vývoj ceny | Energetický index | Sazby Fedu | Český investor | Finmex | Nízké úrokové sazby | Americký index | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | CIBC Capital Markets | Další pokles | Program odkupu akcií | NPR | Danuše Nerudová | Americké centrální banky | Poptávka USA | Zemědělství | Zdravotní péče | Růst výnosové křivky | Ceny stříbra | Ministr financí | Chicago Board of Trade | Analýza komodit | Bloomberg | Komoditní fondy | Omicron | Arabica | Bydlení | Lukáš Lipovský | Výše daně | Průmyslové kovy | Návrat poptávky | Ekonomické sankce | České koruny | Colonial Pipeline | Manažeři | Předpověď | Baker Hughes | Forex kalendář | Výsledek hlasování | Nejvyšší výnos | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Hlavní měny | Obchodní války | Teekay | Komoditní ropa | Again Capital | Brian Klimke | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Snižování sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | EK | Carry trade | Zvednout ceny | Makléř | Vývoj ceny mědi | Zahraniční forex | Pokles ceny | Zdražení ropy | Kanadská ekonomika | Polský premiér | Hlavní ekonom | XTB | Česmad Bohemia | Průmysl v listopadu | Íránský konflikt | Kontrakt | Americké měny | Akciový index | Situace v Rusku | Přehled | Euro k dolaru | Výhled cen | Markéta Fišerová | ECB Luis De Guindos | Ceny v Japonsku | Sankce vůči Rusku | Prognóza ČNB | Cenové výkyvy | Platina | Zvýšení těžby | Snížení produkce ropy | Akcie 2022 | Energetická agentura | Vývoj ceny kukuřice | Index Nasdaq Composite | xStation5 | AAA | Spotřebitelské ceny | Plzeňský Prazdroj | Německo | Obchodní model | MT4 | Profesionální obchodník | Dnešní zprávy | Tržní situace | Ceny kukuřice | Maloobchodní prodeje | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Zadlužení | Scorpio Tankers (STNG) | Světové organizace | Vice | Uvolnění rezerv | Průměrné ceny nafty | Nafta v ČR | Motivace | Chorvatsko | Cena kávy arabica | Trader | STNG | Viceprezident | Ruská ropa | Časovaná bomba | Vývoj na měnovém trhu | Vývoj ceny dřeva v USD | NAFTA | VaR | Výraznější pokles | Kubánská vláda | Statistika | Tým FXstreet.cz | Americká ministryně financí | Vysoká inflace | Bojkot | Výrobce sportovního oblečení | Pozice | Veřejný sektor | Swiss Life Select | Termínové kontrakty | Rheinische Post | Směrnice | Ceny hliníku | Nomura Securities | Globální trhy | Analytik XTB | Nikl - Vývoj ceny | Ceny v eurozóně | Vývoj cen pohonných hmot | Obchody | Zabití íránského generála | Závislost | Týdenní nárůst | Dluhopisový trh | Disney | Ceny platiny | Dovoz ruské ropy | Lael Brainardová | Stuart Cole | Oslabování koruny | WHO | Lucid Group (LCID) | Investing | BIS | Americké investiční banky | Lucid Group | Zvyšování úroků | Společnost Saudi Aramco | Přehled o dění | Finanční podmínky | Stříbro - Vývoj ceny | Evropské indexy | COT | Kurs koruny | Investiční rozhodnutí | Burzovní ceny ropy | Bavlna | Americké vlády | Dlouhodobí investoři | Úřad pro energetické informace (EIA) | Růst ropy | Akcie Enbridge | AUD/USD | První část obchodní dohody | Obchodní příležitosti | Alžírsko | Pumpaři | Růst ceny ropy | Podnikatelé | Časový horizont | Finanční systém | Omyl | Čínská poptávka | Meziroční inflace | MOL | Podnikání na kapitálovém trhu | Izraelský premiér | Obchodování ropných akcií | ČNB Markéta Fišerová | Budoucnost | Banky | Intervenovat | Cena benzínu | NASDAQ 100 | Merck KGaA | Zvyšováním těžby | Mzda | Největší pokles | Pozornost trhu | Doporučení | Ceny PHM | Geopolitika | Dolarová výnosová křivka | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Astrazeneca | Koš | Emerging markets | Evropské země | Nemoc COVID-19 | Grains Index | Měnový pár | Ocenění | Výhled na rok 2024 | Ycharts | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Celková inflace | Abu Dhabi Commercial Bank | Větší pozice | Vitol Group | Opatření | Zpráva amerického ministerstva práce | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Inflace v Británii v červnu | Štěpení | InstaForex | Golden Gate Pavel Ryba | Vývoj ceny ropy Brent | Úrokové sazby | Žlutý kov | Akcie Pfizer (PFE) | Pozornost obchodníků | Úřady | Na devizovém trhu intervenovat | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Utahování měnových politik | Tagesspiegel | Investice do ropných akcií | Zastropování cen | Investiční glosa | Ceny v Česku | Ekonomický růst | Nasdaq | FED sazby | Ruský vývoz ropy | Země G7 | Geopolitická situace | Průměrná cena | Cena kávy | Ministerstvo práce | Cukr - Vývoj ceny cukru | Geopolitické napětí | Nákup zlevněné ruské ropy | Cenový vývoj | Richemont | Vyšší inflace | Práce | FOREX | Výrobní náklady | Zvýšení slevy na poplatníka | Zajímavý trh | Sezónnost a počasí | Čínský HDP | Řecká vláda | Investment | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Komoditní analytik | Energy Information Administration | Vývoj ceny dřeva | Zásobníky | Integrovaná ropná společnost | VIAC | IOT | Spojené státy | Riziková prémie | Silná koruna | Průměrná mzda v ČR | Výraznější recese | Vývoj na trhu | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | Kryptoměny | Crédit Agricole | ARD | MF | Deutschlandfunk | Extrémní volatilita | Crédit Agricole CIB | Inflace v Kanadě | Invaze ruských vojsk | J.P. Morgan | Jefferies | Situace na trhu | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Ekonomové | Společnost Aramco | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Vrchol inflace | Zlepšení | Průměrné ceny benzínu | Úrokové sazby ČNB | Ceny benzínu v USA | Platina - Vývoj ceny | Produkce v Číně | Mluvčí ČNB | Zlato | Krátkodobý výhled | Americká vláda | Pšenice - Vývoj ceny | USD/JPY | Ceny mědi | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | Belgie | NZD | ČR | Podniky | Akcie v Číně | Nio akcie | Benjamin Netanjahu | Ekonomické aktivity | Carrier | Inflace v USA | Netflix | Politici | Černá labuť | Ropný benchmark | Příjmy domácností | Poselství o stavu unie | Analytický tým | Správa | Očkování | Žebříček | Ceny kávy | Vzestupný trend | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Světové trhy | Ekonomické zotavování | Tchaj-wan | Motorová nafta | Amazon | Čistý dluh | Produkce ropy | RDSA | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Markit | Dividendový aristokrat | Bezpečná aktiva | Snížení úroků | Český HDP | CNBC | Emise | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ceny akcií Volkswagen
Ceny akcií Vonovia
Ceny akcií v USA
Ceny akcií Walt Disney
Ceny aktiv
Ceny americké ropy
Ceny americké ropy WTI
Ceny amerických akcií
Ceny australského uhlí
Ceny bavlny

Následující klíčová slova

Ceny benzínu v USA
Ceny Bitcoinu
Ceny bitcoinu v USD
Ceny BTC
Ceny bydlení
Ceny bydlení v ČR
Ceny bytů
Ceny bytů v České republice
Ceny bytů v Praze
Ceny cukru
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít