Pátek 02. srpna 2024 14:18
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei Payout

Ruský plyn

C:\fakepath\EU staty.jpg

Orbán: Embargo EU na ruský plyn by zničilo evropskou ekonomiku

10.06.2022 Zavedení embarga Evropské unie na dovoz zemního plynu z Ruska by zničilo evropskou ekonomiku, která se už potýká s negativními dopady růstu inflace v důsledku vyšších cen energií. Řekl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko má plán, jak splácet zahraniční dluh, aby se vyhnulo bankrotu

30.05.2022 Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení. V rozhovoru s listem Vedomosti to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. O mechanismu ale zatím vláda jedná, investorům ho představí později.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války

25.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to včera řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Ruský Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska

20.05.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to dnes finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji dnes informoval Gazprom. Finský podnik předtím podle agentury DPA odmítl platit Gazpromu za dodávky v rublech.
C:\fakepath\trader-17052022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.05.2022 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny

17.05.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Plynovod Jamal přivádí do Evropy plyn z ložisek za polárním kruhem

12.05.2022 Výběr informací o plynovodu Jamal (ruský Gazprom nebude vyvážet plyn potrubím Jamal přes Polsko, zdůvodnil to ruskými sankcemi vůči firmě EuRoPol GAZ, která vlastní polskou část plynovodu):
C:\\fakepath\\trader-12052022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.05.2022 1) Bankovní rada České národní banky na dnešním mimořádném měnovém zasedání rozhodla kvůli výraznému oslabení kurzu koruny z posledních dní zahájit intervence na forexovém trhu. Banka o tom informovala na webu. Podle ČNB je cílem nepřipustit dlouhodobější oslabení kurzu koruny v situaci vysoké inflace. Banka zároveň po dobu intervencí pozastavila program odprodeje části výnosů z devizových rezerv.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Rublové účty pro platby za ruský plyn už má 20 evropských odběratelů

12.05.2022 Rublové účty pro platby za ruský plyn si u finančního ústavu Gazprombank otevřelo dalších deset evropských odběratelů, celkem už jich je 20. Dalších 14 klientů požádalo o doklady nutné k otevření účtu. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Evropští odběratelé už týdny zkoumají, jak splnit nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, aby za odběr ruského plynu od dubna platili v rublech, a neporušit přitom sankce Evropské unie uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-10052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.05.2022 1) Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Reuters: Německo je na hraně zavádění sankcí, obává se zastavení plynu

10.05.2022 Německo se přiblížilo limitu v zavádění protiruských sankcí, další zpřísňování by roztočilo spirálu hospodářských problémů. Kritické by bylo obzvláště embargo na ruský plyn, na kterém je německé hospodářství prozatím kriticky závislé. Podle informací agentury Reuters se ale němečtí představitelé již připravují na náhlé zastavení dodávek ruského plynu včetně možného převzetí kontroly nad klíčovými společnostmi.
img

Německo je připraveno podpořit zákaz EU na dovoz ruské ropy

04.05.2022 Výhled cen ropy zůstává optimistický v době, kdy se Evropa chystá uvalit embargo na ruskou energetiku. Německý ministr hospodářství Robert Habeck v pondělí řekl, že Německo bude připraveno podpořit okamžitý zákaz Evropské unie na dovoz ruské ropy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Brusel neví o zemích či firmách, které by za ruský plyn platily v rublech

02.05.2022 Evropská komise neví o státech EU či firmách z těchto zemí, které by za ruský plyn v souladu s požadavkem Moskvy platily v rublech. Před jednáním ministrů energetiky zemí unie to novinářům řekla eurokomisařka Kadri Simsonová, podle níž hodlá sedmadvacítka dále za plyn platit v eurech či dolarech podle dosavadních smluv. Řada ministrů před mimořádnou bruselskou schůzkou potvrzovala dosavadní postoje svých zemí, které platbu v ruské měně vylučují.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Ministři energetiky EU proberou, jak si poradit s omezením ruského plynu

02.05.2022 Ministři energetiky zemí Evropské unie budou dnes hledat způsob, jak zajistit plyn pro všechny spotřebitele ve svých zemích při omezených dodávkách z Ruska. Tématem mimořádné bruselské schůzky bude i strategie zaměřená na naplnění zásobníků před zimní topnou sezónou v době nejisté perspektivy energetických obchodů s Moskvou. Ministři by také měli vyjádřit názory svých vlád na možné ukončení odběru ruské ropy, které má být součástí dalšího balíku protiruských sankcí, žádné závazné rozhodnutí se však nečeká.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
img

Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná

01.05.2022 Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp. dolary na devizový účet Gazprombanky, ruské státní banky, plyn poteče do EU i tehdy, pokud Gazprombanka nepřevede získané devizy v rubly. Znemožnění převodu ovšem v takovém případě nesmí být důsledkem případných dalších sankcí na Rusko uvalených.
C:\fakepath\trader-29042022-24-zm.png

Reuters: EK poskytne dodatečné pokyny ohledně plateb za ruský plyn

29.04.2022 Evropská komise poskytne členským zemím Evropské unie dodatečné pokyny ohledně toho, zda mohou pokračovat v platbách za ruský plyn, aniž by porušovaly unijní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný představitel komise. Mezi státy EU nyní panují rozdílné názory na to, zda přistoupení na způsob plateb požadovaný Ruskem znamená porušení sankcí, upozorňuje Reuters.
img

Česká ekonomika – dobrý start do 2022...ale

29.04.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q1´22. Výsledek je dobrý: +0,7 % k/k oproti mediánu odhadu +0,4 %. V meziročním srovnání se jedná o svižný růst o 4,6 %, ovšem zde výsledek pozdvihuje nízká srovnávací základna ze začátku loňského roku. Problém ale je, že dobře našlápnuté ekonomice už stojí v cestě negativní dopady spojené s válkou na Ukrajině, a takto vysoké HDP číslo letos pravděpodobně už neuvidíme.
img

Rusko za války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z vývozu paliv do EU

28.04.2022 Rusko od začátku války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z prodeje plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. S odvoláním na údaje finského střediska pro výzkum energií a ovzduší CREA to napsal ruský list Kommersant. Rusko vydělává na růstu cen fosilních paliv, přestože objem dodávek se kvůli embargu a sankcím snížil.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Analytik: Akcie plynárenských firem od ruské invaze na Ukrajinu raketově stouply

28.04.2022 Akcie světových plynárenských společností zaznamenaly od ruské invaze na Ukrajinu raketový růst. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Cena plynu na světových burzách výrazně stoupla, Rusko nyní vyhrožuje ukončením dodávek plynu do "zemí nikoliv přátelských". Rusko napadlo Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\omv.jpg

FT: Rakouská OMV chystá pro nákupy ruského plynu účty v rublech

28.04.2022 Rakouská energetická skupina OMV, která je jedním z největších dovozců ruského plynu, se chystá u finančního ústavu Gazprombank ve Švýcarsku otevřít si účty v rublech. S odkazem na informované zdroje to dnes napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Rakouský podnik tak vyhoví požadavkům Kremlu, který od svých odběratelů v EU začal vyžadovat platby v rublech.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Maďarsko přistoupilo na Moskvou navržené schéma plateb za plyn, řekl CNN ministr

28.04.2022 Maďarsko přistoupilo na platební podmínky Moskvy pro odběr ruského plynu, potvrdil americké televizi CNN ministr zahraničí Péter Szijjártó. Maďarsko podle něj nemá alternativní možnosti, jak si zajistit energetické zdroje nebo trasy, které by zemi umožnily v nejbližších letech ukončit dovoz z Ruska. Szijjártó již dříve uváděl, že jeho země nepodpoří žádnou podobu evropských sankcí, která by se týkala ruské ropy a plynu.
C:\fakepath\trader-27042022-31-zm.png

Evropa cílí na diverzifikace dodávek plynu, dostávat plyn bude také z USA

27.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Za loňský rok bylo do Evropy z Ruska dodáno zhruba 155 miliard kubických metrů plynu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Účet v rublech už má deset evropských odběratelů ruského plynu

27.04.2022 Účet v rublech už si otevřelo deset evropských odběratelů ruského plynu a čtyři z nich za plyn zaplatili způsobem, který začal vyžadovat Kreml. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Ruský prezident Vladimir Putin vyžaduje, aby odběratelé z EU platili v rublech.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Polsko je připraveno obejít se bez ruského plynu, případně i bez ruské ropy

27.04.2022 Polsko je připraveno obejít se bez plynu a případně také bez ropy z Ruska, uvedla dnes v polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Polsko bylo na ruské "utažení kohoutků" nachystáno, zásobníky s plynem jsou plné přibližně z 80 procent. Díky dodávkám přes přípojky plynovodů z Česka a Litvy ale nemusí do zásob ani sahat; také těžba plynu v samotném Polsku běží na maximum, ujistila v rozhlasovém rozhovoru.
img

Graf dne: NATGAS (27.04.2022)

27.04.2022 Ruský Gazprom informoval polské a bulharské plynárenské společnosti, že dodávky ruského plynu byly dnes ráno zastaveny a nebudou obnoveny, pokud Polsko a Bulharsko nebudou souhlasit s platbou za plyn v ruských rublech. To znamená, že by mohlo přijít velké finále sankcí. Rusko se rozhodlo odstavit Evropu od plynu, než stihla uvalit embargo. Je takřka jisté, že celá diskuse o embargu na ruský zemní plyn nyní nabere na tempu.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ruská společnost Gazprom zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska

27.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech. Polská společnost PGNiG přerušení dodávek potvrdila. Krok označila za porušení smlouvy a vyhradila si právo požadovat odškodné. Upozornila také, že její zákazníci nadále dostávají plyn podle svých potřeb.
img

Ranní okénko - S finančními trhy znovu hýbe geopolitika

27.04.2022 Z pohledu dat patří dnešek k těm klidným, napětí na finančním trhu ale přesto nechybí. Dle agenturních zpráv Rusko přeruší dodávky zemního plynu do Polska i do Bulharska poté, co země odmítly platit v rublech. To vyslalo euro k nejslabší úrovni od konce roku 2016, kdy se měnový pár EUR/USD dotknul dna u 1,0520. Aktuálně se obchoduje za 1,0630.
img

Gazprom varuje, že sníží dodávky i plynu pro Česko, pokud bude Polsko přepravovaný plyn krást. „Rozděl a panuj“

27.04.2022 Dnešní ranní zprávy o tom, že Gazprom obnovil dodávky plynu do Polska, představují spíše přání, které je otcem myšlenky. Gazprom totiž dnes ráno uvedl, že dodávky obnoví teprve tehdy, až dostane zaplaceno, jak žádá ruský prezident Putin, tedy v rublech. A burzovní cena plynu v EU vyletěla na začátku dnešního obchodování vzhůru o 24 procent.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
C:\fakepath\ropa2.jpg

The Times: EU připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy

25.04.2022 Evropská unie připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy, jejichž cílem by měla být minimalizace škod v evropské ekonomice. Uvedl to dnes britský deník The Times, který se odvolává na místopředsedu Evropské komise (EK) Valdise Dombrovskise. Příjmy z ropy představují pro Moskvu důležitý zdroj financování války na Ukrajině.
img

EU rozhodla, že nebude odebírat ruský plyn, jak chce Putin. Musela by totiž porušit své vlastní sankce

22.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. EU svým dnešním stanoviskem souhlasí s právní analýzou, kterou si zadala Evropská komise a která shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku.
img

E.ON: Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má Evropa velký problém

19.04.2022 Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má nejen Německo, ale celá Evropa velký problém. V sázce by mohla být i samotná existence Evropské unie. Hospodářskému deníku Handelsblatt to zopakoval šéf energetického koncernu E.ON Leonhard Birnbaum. Zároveň vyloučil návrat k jaderné energetice v Německu, nebrání se ale prodloužení životnosti německých uhelných elektráren.
img

Zlato začíná nový týden prudkým růstem ceny

18.04.2022 Cena zlatých slitků vykazuje v pondělí ráno jistý pozitivní trend. Poptávka po drahém kovu roste s rostoucími geopolitickými a inflačními riziky.
img

Právníci Evropské komise: EU nemůže odebírat ruský plyn, jak chce Putin, musela by porušit své vlastní sankce

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

EU přece jenom může být brzy bez ruského plynu, pravděpodobnost toho je nyní dosud nejvyšší. Putinův požadavek platby v rublech by ji totiž nutil obcházet sankce, zjistila Evropská komise

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy dnes informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
img

Spotřebitelské ceny v USA vzrostly o 8,5 %. Elon Musk chce koupit Twitter

14.04.2022 Spotřebitelské ceny v USA vzrostly v březnu o 8,5 % oproti předchozímu roku, což je nejrychlejší nárůst od roku 1981. Hodnota je tak 0,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Bez zahrnutí potravin a energií se tzv. jádrový CPI index zvýšil v meziročním srovnání o 6,5 %. To odpovídá predikcím ekonomů. Trhy na zprávu reagovaly pozitivně. Akcie vzrostly a výnosy státních dluhopisů vyklesaly. Největší růst zaznamenaly ceny jídla a energií.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené, řekl Putin rakouskému kancléři

14.04.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na pondělním setkání ujistil rakouského kancléře Karla Nehammera, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené. Rakousko za ně prý může i nadále platit eurem, řekl Nehammer agentuře APA.
img

Forex: Forint pod tlakem slábne

07.04.2022 Maďarský forint včera pokračoval v depreciačním trendu, který byl přiživen názorem jednoho z vládních představitelů, který avizoval, že země nebude mít problém platit za ruský plyn v rublech (přičemž jednotný postoj EU je vyrovnávat kontrakty v eurech). Na slabý forint měla dnes možnost zareagovat MNB, když mohla dnes po ránu zvednout jedno-týdenní depo sazbu (6,15 %). Maďarská centrální banka tak ale neučinila a trh evidentně zklamala, tudíž forint se ocitl pod ještě větším tlakem a pár EUR/HUF se pohybuje již nad úrovní 381.
img

Rozbřesk: Fed připravuje trhy na nemilosrdnou studenou sprchu

07.04.2022 Americký Fed prozatím jen verbálně připravuje trhy na to, že počínaje květnem mohou ze strany měnové politiky dostat nemilosrdnou studenou sprchu. Ta bude mít dva navzájem se zesilující restriktivní proudy: agresivní zvyšování úrokových sazeb a bezprecedentně rychlou redukci bilance centrální banky.
img

Forex: Orbánovi nevadí plyn v rublech

07.04.2022 Zasedání polské centrální banky přineslo další jestřábí akci v regionu, kdy oficiální sazba NBP byla zvýšena o 100 bazických bodů (na 4,5 %), přičemž tržní konsensus se pohyboval zhruba na poloviční hodnotě. NBP se nicméně v následném komentáři ke svému rozhodnutí nevyjádřila, že by např. chtěla i nadále rychle pokračovat v cyklu utahování měnové politiky. I z tohoto důvodu reagoval zlotý na rozhodnutí NBP jen krátkodobým posílením.
img

Swingový výhled 13. týden

06.04.2022 Swingový výhled 13. týden Akciové indexy uzavřely první čtvrtletí roku 2022 ve ztrátě pod vlivem geopolitického napět...
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
img

Forex: Koruna zpět na předválečné úrovni

04.04.2022 Koruna celý týden takřka nepřetržitě posilovala a vrátila se na úrovně z poloviny února, tedy z období před válkou. Za celý týden posílila proti euru o 1 %. Nezastavilo ji ani zasedání ČNB, které nepřineslo navýšení sazeb o 75 bazických bodů, jak některé subjekty na trhu čekaly, a místo toho se centrální banka v souladu s našim očekáváním rozhodla pro navýšení dvoutýdenní repo sazby o 50bb na 5 %.
C:\fakepath\eurusd-03042022-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.4.2022)

04.04.2022 Minulý týden jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první jsme se dočkali prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci sell (short) obchodu, který se však ukázal jako falešný průraz a obchod tak skončil na menším Stop-Lossu. Později v týdnu pak došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo buy (long) obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl tak ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu

03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

EK: Evropské podniky by neměly přistoupit na placení ruského plynu v rublech

03.04.2022 Evropské podniky, jejichž smlouvy o dodávkách plynu s Ruskem stanovují platby v eurech či dolarech, by neměly přistoupit na ruský požadavek na platby v rublech. Uvedla to v pátek Evropská komise (EK). "Sjednané kontrakty musí být respektovány," citovala agentura Reuters mluvčího komise.
C:\fakepath\trader-01042022-28-zm.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují navzdory požadavku Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropské unie dnes pokračují navzdory požadavku Kremlu, aby odběratelé platili v rublech. Ruská plynárenská společnost Gazprom nicméně oznámila, že se stahuje z Německa a že ukončila svou účast v německé divizi Gazprom Germania. Podle českého ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely budou firmy z EU pokračovat v platbách za energie Rusku v té méně, ve které byly kontrakty sjednány, a jakékoliv jednostranné změny budou považovány za porušení těchto smluv.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Ruský Gazprom podle Reuters oznámil odchod z Německa

01.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes oznámila, že se stahuje z Německa a že ukončila svou účast v německé divizi Gazprom Germania. Informovala o tom agentura Reuters, podle které není jasné, jak postup ruské energetické firmy ovlivní dodávky zemního plynu z Ruska do Německa. Reuters poznamenal, že německá divize má pobočky mimo jiné ve Švýcarsku a České republice.
img

ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 5 %. V USA rostou obavy z recese

01.04.2022 Výnosy 5letých a 30letých amerických státních dluhopisů se v pátek ráno opět překlopily do inverze. To vyvolalo obavy, že by mohla nastat recese. Inverzní výnosová křivka totiž bývá označována za jeden z nejspolehlivějších předstihových indikátorů blížící se recese. Výnos 5letého státního dluhopisu vzrostl o 11 bazických bodů na 2,5318 %. Výnos 30letého státního dluhopisu zpevnil o 6 bazických bodů na 2,5144 %.
C:\fakepath\trader-01042022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.04.2022 1) Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizované až koncem dubna nebo začátkem května. Uvedl to dnes na tiskové konferenci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoli přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Mluvčí Kremlu: Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví

01.04.2022 Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizované až koncem dubna nebo začátkem května. Uvedl to dnes na tiskové konferenci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoli přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Německo nadále platí za ruský plyn v eurech, Putinův dekret vláda zkoumá

01.04.2022 Německo nadále platí za dodávky ruského plynu v eurech. Dnes to novinářům na tiskové konferenci řekla mluvčí německého ministerstva hospodářství Beate Baronová s tím, že Berlín trvá na dodržování uzavřených smluv. Mluvčí německé vlády Wolfgang Büchner k tomu řekl, že kabinet kancléře Olafa Scholze podrobně zkoumá dekret ruského prezidenta Vladimira Putina, podle kterého od dnešního dne odběratelé ze seznamu takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina žádá centrální banky v EU, USA, Británii o zákaz transakcí v rublech

01.04.2022 Ukrajinská centrální banka požádala centrální banky Japonska, Británie, Spojených států a EU a Evropskou komisi, aby kvůli ruské invazi na Ukrajinu zakázaly transakce v ruských a běloruských rublech ve svých zemích. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ukrajinské centrální banky.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují nehledě na požadavek Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy pokračují bez přerušení. Průtoky dvěma ze tří hlavních plynovodů přivádějících ruský plyn do Evropy - Nord Stream 1 přes Baltské moře a přes Ukrajinu na Slovensko, zůstaly stabilní. Průtoky druhou hlavní trasou, plynovodem Jamal přes Bělorusko, změnily směr a přivádějí plyn z Německa do Polska. To však není neobvyklé a nemusí to nutně znamenat novou politiku, upozornila agentura Reuters. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

01.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
img

Data stočí pozornost k inflaci a sazbám, další jednání o příměří

01.04.2022 Závěrem týdne budou hráči na finančních trzích sledovat, co vzejde z vyjednávání mezi Ukrajinou a Ruskem, která mají dnes pokračovat. Těžko si slibovat něco velkého. Rusko přeskupuje vojska k novému útoku, povolává brance i jednotky z dalších oblastí a o příměří podle nás nemá zájem. Dohody o humanitárních koridorech či dodávkách v praxi dosud také nefungovaly, takže nějaká další formální klidně může přijít a nic se nezmění.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Der Tagesspiegel: Proces platby za plyn je nejasný, Berlín může mít výjimku

01.04.2022 Ruský prezident Vladimir Putin nařídil, že od 1. dubna musí státy ze seznamu takzvaných nikoli přátelských zemí platit za ruský plyn v rublech. Podle portálu deníku Der Tagesspiegel je nejasné, zda státy budou muset rubly samy převádět, nebo budou jejich eurové platby automaticky konvertovány do ruské měny. Otázkou podle tohoto deníku je také to, zda Rusko neudělí Itálii a Německu v převodech výjimku ve snaze vrazit mezi Západ klín.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\trader-31032022-29-zm.jpg

Putin: Za ruský plyn se musí od pátku platit v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého od pátku odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech. Zahraniční kupci mají podle dekretu peníze na rubly směňovat pomocí účtů v ruské bance. Putin rovněž prohlásil, že pokud se tyto platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Podle agentury DPA nicméně odborníci nepředpokládají, že by Putinův dekret měl na odběratele ruského plynu vážnější dopady.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
C:\fakepath\trader-31032022-25-zm.jpg

Forex: Dolar roste kvůli poklesu optimismu ohledně mírových rozhovorů

31.03.2022 Dolar dnes posiluje, investoři americkou měnu využívají jako bezpečné útočiště kvůli poklesu optimismu ohledně mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Euro kolem 18:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo 0,6 procenta na 1,1092 EUR/USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si ve stejnou dobu naopak připisoval 0,3 procenta na 98,10 bodu.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz odmítá platby za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Německý kancléř Olaf Scholz s rakouským kolegou Karlem Nehammerem odmítají platby za dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásili to na dnešní tiskové konferenci v Berlíně. Scholz dodal, že to již v telefonickém rozhovoru ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl a že nyní je na šéfovi Kremlu, jak se zachová. Oba kancléři shodně uvedli, že stávající smlouvy počítají s evropskou měnou euro.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Podle ministrů Francie a Německa je požadavek na platby v rublech vydírání

31.03.2022 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire a německý ministr hospodářství Robert Habeck odmítli nový požadavek prezidenta Vladimira Putina, aby zahraniční kupci za ruský plyn platili v rublech. Podle nich jde o nepřijatelné porušení smluv a vydírání. Obě země se podle ministrů připravují na zastavení dodávek plynu z Ruska.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Zahraniční kupci musejí od pátku platit za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. "K nákupu ruského zemního plynu si musejí otevřít rublové účty v ruských bankách. Z těchto účtů se budou uskutečňovat platby za dodaný plyn," citovala Putina agentura Reuters.
img

Putin požaduje platbu za plyn v rubľoch – sentiment sa zhoršuje

31.03.2022 Rusko bude dodávať plyn v súlade s predchádzajúcimi dohodami a cenami. Sentiment sa po zverejnení tejto správy zhoršil. Dolár jednoznačne rastie a zotavuje sa aj ropa.
img

Putin a Scholz: O dodávkách plynu za rubly budou jednat experti

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz se dohodli, že o dodávkách ruského plynu za rubly bude jednat skupina expertů. Dnes o výsledku telefonátu hlav obou států informovala agentura TASS. Podle ní jednal Putin o platbách za ruský plyn i s italským premiérem Mariem Draghim. Úhrady v rublech nesmí "zhoršit" smlouvy evropských zákazníků, řekl podle AFP šéf Kremlu.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových trasách zůstávají stabilní

30.03.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových plynovodních trasách byly dnes ráno stabilní. S odvoláním na data provozovatelů o tom informovala agentura Reuters. Dodávky přes Nord Stream 1 se v průběhu dne mírně zvýšily a plyn v plynovodu Jamal začal proudit západním směrem. Moskva má do čtvrtka představit mechanismus, jehož prostřednictvím bude chtít po "nikoli přátelských" zemích, aby za ruský plyn platily v rublech. To odběratelé veskrze označují za porušení dohody. Evropa z Ruska dováží asi 40 procent plynu.
C:\fakepath\trader-29032022-29-zm.jpg

Forex: Rubl se dostal na nejsilnější úroveň za více než měsíc

29.03.2022 Ruský rubl dnes v Moskvě zpevnil o více než sedm procent na zhruba 83 USD/RUB. Dostal se tak na nejsilnější úroveň od 25. února, tedy od druhého dne války na Ukrajině. Později nicméně o část zisků přišel a pohyboval se v blízkosti 86 USD/RUB. Podle analytiků nyní ruskou měnu podporuje záměr prodávat ruský plyn za rubly a povinnost ruských podniků směňovat za rubly 80 procent devizových příjmů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko do čtvrtka vypracuje konkrétní pravidla pro platby za plyn v rublech

29.03.2022 Rusko do čtvrtka vypracuje pro zahraniční společnosti konkrétní pravidla plateb za dodávky plynu v rublech. Novinářům to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle agentury Reuters to zvyšuje pravděpodobnost přerušení dodávek, protože západní země dosud odmítaly požadavek Moskvy na změnu měny, ve které se za dodávky platí.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
img

Rusko je ochotné přijímat platby za zemní plyn v Bitcoinech

28.03.2022 Předseda výboru Státní dumy pro energetiku uvedl, že Rusko se svými přátelskými zeměmi může obchodovat pomocí BTC a národních měn.
img

Země skupiny G7 odmítly požadavek Moskvy platit za ruský plyn v rublech

28.03.2022 Země skupiny G7 odmítly požadavek Moskvy platit za ruský plyn v rublech. Bylo by to porušení smluv, tlumočil dnes jejich stanovisko německý ministr hospodářství Robert Habeck poté, co o problematice se svými kolegy na dálku jednal. Informuje o tom agentura DPA, podle níž se porady účastnili i zástupci Evropské unie.
img

Benzín a nafta v ČR opět mohutně podraží. Požadavek Ruska na platbu ropy a plynu v rublech totiž vede ropné obchodníky opět do paniky

24.03.2022 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic v Česku v současnosti prodává v průměru za 44,18 koruny, před týdnem byl o 95 haléřů dražší. O 1,48 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 46,21 koruny. I přes zlevnění zůstávají paliva výrazně dražší než před ruskou invazí na Ukrajinu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
C:\fakepath\Madarsko.png

Orbán žádá o uvolnění peněz z fondu obnovy EU, argumentuje ukrajinskou krizí

22.03.2022 Maďarský premiér Viktor Orbán požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o uvolnění všech prostředků vyčleněných pro Maďarsko ve fondech Evropské unie a o poskytnutí půjčky v rámci evropského plánu obnovy, oznámil podle agentury Reuters Orbánův mluvčí. Maďarsko hodlá prostředky použít na nové výzvy, které s sebou přináší ukrajinská krize. Ve videoprohlášení se Orbán postavil proti návrhu, aby NATO zavedlo nad Ukrajinou bezletovou zónu, i proti myšlence zavedení embarga na ruské energie.
img

Od invaze Česko Rusku za plyn a ropu poslalo 10krát více peněz, než kolik vybralo v historicky rekordní sbírce na Ukrajinu. Nejúčinnější „sbírkou“ je odstřižení od ruských energií

22.03.2022 Podle zpráv z minulého týdne Češi vybrali na pomoc Ukrajině zhruba 2,7 miliardy korun. Jedná se o rekordní výtěžek jednorázové humanitární akce. Jde o úctyhodný výsledek semknutí tuzemské veřejnosti.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie zmrazila téměř 850 milionů eur v ruských aktivech

21.03.2022 Francouzské úřady už zmrazily majetek ve výši téměř 850 milionů eur (21 miliard korun), patřící jednotlivcům nebo firmám pod sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Uvedl to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire, podle kterého Paříž nevylučuje další sankce zaměřené na energetický sektor.
img

Mnozí čeští kritici firmy Nestlé ji na sociálních sítích pokrytecky spílají jen díky elektřině z ruského plynu. Česko za rok utratí za ruský plyn pětinásobek toho, co Nestlé v Rusku vydělá

19.03.2022 Švýcarská potravinářská společnost Nestlé se stala terčem kritiky sociálních sítí pro svoji neochotu stáhnout se z Ruska. Kritici, i ti čeští, firmě vyčítají, že bude v Rusku nadále platit daně, a podílet se tak na financování ruského válčení na Ukrajině.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Německý E.ON se odvrací od Ruska, varuje před rizikovostí Nord Streamu

16.03.2022 Společnost E.ON se připojila k dalším energetickým firmám a začíná se odvracet od Ruska. Největší energetická společnost v Německu dnes informovala, že přestala kupovat zemní plyn od obchodních firem ruského plynárenského gigantu Gazprom. Dodala, že její podíl v objemu 1,1 miliardy eur (27,2 miliardy Kč), který drží v plynovodu Nord Stream 1, by mohl v důsledku ruské invaze na Ukrajinu ztratit hodnotu.
img

Ruská společnost Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu

14.03.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu dál do Evropy. Agentuře Interfax to dnes řekl mluvčí Gazpromu Sergej Kuprijanov. Přes Ukrajinu, která čelí rozsáhlé ruské vojenské invazi, proudí plyn také do České republiky. Šéf ukrajinské energetické společnosti Naftogaz později řekl, že ruský plyn bude do Evropy proudit, dokud budou provozovatelé ukrajinských plynovodů schopni fungovat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři zemí EU budou jednat o ruském plynu, obraně i sankcích

10.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes ve francouzském Versailles zahájí dvoudenní neformální jednání, jehož hlavním tématem bude válka na Ukrajině. Summit se bude věnovat posilování společné evropské obrany, snižování energetické závislosti na Rusku či další pomocí Kyjevu a ukrajinským uprchlíkům.
img

Ranní okénko - Cena ropy na 130 USD/barel - reaguje na odříznutí od ruských dodávek

09.03.2022 Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku. Včera USA oznámily pozastavení ruských dovozů ropy a zemního plynu. Částečně se přidala i Velká Británie, která bude postupně snižovat odběr. Evropské státy, které jsou na dodávkách z Ruska více závislé, jako například Německo, se zatím nepřipojily. Tyto informace rozkolísaly cenu ropy.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa zdražuje, Washington podle zdrojů Bloombergu oznámí zákaz dovozu ruské ropy

08.03.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle obchodníků to je zřejmě reakce na zprávu agentury Bloomberg. Ta s odkazem na své zdroje napsala, že Spojené státy zřejmě už dnes oznámí zákaz dovozu ruské ropy. Severomořská ropa Brent kolem 14:45 SEČ vykazovala růst asi o 4,5 procenta zhruba na 128,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si pak připisovala téměř čtyři procenta a prodávala se zhruba za 124,10 USD za barel.
img

Swingový výhled 9. týden 2022

07.03.2022 Válka na Ukrajině pokračuje a i když si všichni přejeme, aby tato tragická událost okamžitě skončila, tak podle vyjádření ruských představitelů to bohužel vypadá spíš na to, že se válka protáhne na delší dobu. Investoři na tento vývoj reagovali výprodejem rizikových aktiv, kam patří také česká koruna. Ztrácí akciové indexy a zejména DAX byl pod silným tlakem. Silně naopak posilují komodity jako je ropa, zlato, ale třeba také uhlí.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny

03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh je na rekordních více než 194 eur za MWh

02.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes dopoledne vystoupila na rekordních více než 194 eur (4975 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Za prudkým cenovým růstem je eskalace ozbrojeného konfliktu na Ukrajině a obavy, že ruské suroviny přestanou do Evropské unie proudit.
img

Je uránový sektor pripravený na rast v roku 2022?

28.02.2022 Akcie spoločností, ktoré ťažia urán vrátane jedného z najväčších producentov Cameco (CCJ.US) rastú. Ostatní producenti uránu ako Uranium Energy Corp (UEC.US), NexGen (NXE.US) alebo Denison Mines (DNN.US) sa tiež posunuli vyššie. Podiely najväčšieho svetového producenta uránovej rudy Kazatomprom (KAZ.UK) v Kazachstane klesajú v dôsledku geopolitických rizikových faktorov takmer o 4 %.
img

Čína přestává financovat ruský vývoz plynu či ropy. Nedůležitějším spojencem Putinova režimu je tak nyní Německo a jeho Energiewende

25.02.2022 Dvě čínské státní banky, Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) a Bank of China, pozastavují dolarové financování ruského surovinového vývozu a částečně také financování tohoto vývozu v čínské měně. Zprávu přináší agentura Bloomberg. ICBC je vůbec největší bankou na světě podle objemu aktiv. Bank of China je pak čtvrtou největší globální bankou. Pozastavení financování vývozu ruských surovin znamená značné zhoršení exportních možností Ruska nejen na čínském trhu, který je pro něj klíčový. Prostřednictvím příjmů i z tohoto expertu přitom Rusko z velké části financuje třeba právě svoji probíhající invazi na Ukrajině.
img

Analytici: Zelená dohoda v současné podobě kvůli krizi na Ukrajině skončila

24.02.2022 Zelená dohoda pro Evropu neboli Green Deal v současné podobě podle analytiků kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu skončila. Dekarbonizace bude sice pokračovat, ale na mnohem racionálnějším a pragmatičtějším půdorysu. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK. Důraz bude podle nich mnohem více směřovat na větší soběstačnost Evropské unie v energetice. Nejlepší cesta k nahrazení ruských zdrojů je podle některých odborníků prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
C:\fakepath\trader-22022022-23-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy v reakci na rusko-ukrajinského napětí stouply nejvýše od roku 2014

22.02.2022 Ceny ropy dnes rostou a během dnes se dostaly až do blízkosti 100 USD za barel, nejvýše od roku 2014, kvůli obavám z narušení dodávek. Tyto obavy vyvolalo vyostření napětí mezi Ruskem a Ukrajinou poté, co Moskva jednostranně jako samostatné republiky uznala dva separatistické regiony na východní Ukrajině a poslala tam své vojáky. Později však ceny část zisků smazaly.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Bretton Woods | Kazatomprom | Odhad vývoje ekonomiky | Dodávky energií | Server Onet | Automotodrom | Průmyslově-technologický holding | Války | Snižování stavů | Lithium | Západní země | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | IGLN.UK | Dana Drábová | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Allianz | Skupina Colt | Energetické technologie | Take Profit | Tomáš Prouza | DPH | Práva na dividendu | EUR | Investiční rizika | Spotřebitelské výdaje | Nafta v ČR | Úvěrový trh | Miliardář Daniel Křetínský | Společnost Nestlé | Hospodářská zvířata | Finanční ústav | Společnost GasNet | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Falešný průraz | Garanční systém | XOM | Schodek státního rozpočtu | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | NATO Jens Stoltenberg | Vývoj ceny zlata | Cena severomořské ropy | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Volatilní | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Nikl | Tlak na Rusko | AUD/NZD | EUR/JPY | Export klíčových komodit | Filantrop | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Ředitel americké ropné společnosti | China National Petroleum Corporation | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Plynovod Nord Stream 2 | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | iShares | Czech Media Invest | Investice | Společnost Equinor | Dividenda ČEZ | Akcie | Rozvolnění | Výprodej na trhu kryptoměn | Saldo běžného účtu | Potenciál | Loterijní společnosti | Support | Diverzifikace | Zpracování plynu | Akvizice | Posílení | Macquarie Asset Management (MAM) | Alexandr Novak | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | E.ON | Průtok plynu | Klesly akcie | Experti | Trendy na trhu | Uranium Energy Corp (UEC.US) | TurkStream | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Rostoucí šance | Člen bankovní rady ČNB | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | EGÚ | Moody's Investors Service | Zvýšení dodávek plynu | Bidenova administrativa | ČEZ | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Těžba z břidlic | Role Ruska jako globálního hráče | Bruno Le Maire | Bruegel | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Mediální společnost | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Investing | Český průmysl | Cena bitcoinu | Současná cena | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Spotový trh | Price Action | Akcie společnosti | Solidarita | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Automotodrom Brno | Benchmark | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Rozhovor | Dnešní obchodování | Vydavatelství Editis | iShares Physical Gold | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Sankce EU | Měnové zasedání | Miliardář Křetínský | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Sázka na pokles ceny | Obnovení dodávek | 100 miliard dolarů | Zákaz dovozu ruského uhlí | Trh s dluhopisy | Pohonné hmoty v Česku | Brent | NAZK | IHNED | Měny | Prezidenti a premiéři | Russell 2000 | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Reddit | Index DOW | ESG | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Výkon ruské ekonomiky | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Investiční strategie | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Kontrariánství | Hluboké recese | Commodities | Alexej Miller | Kontrakty | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Akcie RWE | Strach | Jeden dolar | Budoucí trendy | Kurs měny | ETFS Natural Gas | Vývoj ceny ropy | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | Praxe | Omezení dovozu | Platební neschopnosti | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | JPY | GP Alliance | Premiéři zemí Evropské unie | Spotřebitelské inflace | Vývoz ruské ropy | Investiční příležitost | Mluvčí ČEZ | Škoda | Společnost Czech Media Invest | Casino | Záznam konference | O2 | Německá společnost | Ceny sóji | ÚOHS | Projekce | Znehodnocení | Nexen | The Washington Post | Americké centrální banky | Peníze | Mezibankovní | Pandemie COVID-19 | Finanční trh | Premiér Mario Draghi | Robert Habeck | Ukazatel | Tagesspiegel | Historický milník | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Pohyby cen | Nakupovat akcie | ČNB Rusnok | Nestlé | Český miliardář | Prognóza | Obchodní politika | Evropské firmy | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Hliník - Vývoj ceny | Dodávky ruského plynu | ALUMINIUM | Saxo Bank | Vývoz LNG | Běžný účet platební bilance | Strategie Trend Swing | Energetické úspory | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Analytička | Čínský prezident Si Ťin-pching | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Jak vydělat na poklesu | Výsledek hospodaření | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Političtí vůdci | Bankovní rada ČNB | Měnová krize | Tržní hodnota | CIBC | Energetická krize 2022 | Bankovní domy | E-Control | Společnost NJJ | Buy Limit | Open Society Foundations (OSF) | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Dolar dnes | FDP | Evropské burzy | Valná hromada | Ekologové | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | WIG20 | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | GBP/EUR | Hello Bank | Agentura pro předcházení korupci | Španělsko | Společnost Siemens | Maďarsko | Vývoj ceny palladia | USD | Velikost pozic | Eustream | Zahájení řízení | Plynovod Nord Stream 1 | Česká pošta | Export | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Více peněz | Macquarie | Polský podnik | CFD na komodity | Nord Stream 2 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Výstavba gigafactory | Komárek | Výroční zprávy | Akcionáři | Ruská společnost | Prodávat akcie | Vývoj ceny zemního plynu | ČEZ vůči Gazpromu | CATTLE | Plány | Podíl Ruska na globálních dodávkách LNG | Energetická společnost | Na burze | České předsednictví | Zemědělský svaz | InterGen | Role Ruska | Hodnocení současné situace | ČSOB | Italský premiér | Inflace v České republice | ProSiebenSat.1 | Vypnutí plynu | Akcie Avastu | Společnost Emirates | Zavedení eura | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Katar | Kofola | Výkon | Makléři | Analytika | Noviny | KAZ.UK | BHP Billiton (BHP.US) | Úroková sazba | Růst výrobních cen | Kabinet | Split | Čekající příkazy | Emirates | Litva | Konopí | Český ministr | Hypotéky v Česku | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | UniCredit Bank | PPF Telecom Group | Spekulovat | Investovat | Fitch Ratings | Evropská komise (EK) | Obchodování na komoditním trhu | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | Využití dlouhodobých trendů | Wienerberger | Daniel Častvaj | Avast | Zvýšení sazeb | Sýrie | 4GLD.DE | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Dillí | Obrovský potenciál | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Společnost Metro | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Nový úděl | Ekonomiky | Zpráva | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Společnost Naftogaz | Směnné kurzy měn | Investování u XTB | Gigant Gazprom | Přehled | Embargo na ruský plyn | Baterie do elektromobilů | Komoditní | Skupina KKCG | Ekonomický kalendář | Ruské banky | Finanční výsledky společnosti | EUR/CZK | Krátká pozice | Americký index | Válka na Ukrajině | Mandát ECB | Nigérie | Rekordní zisk | Elon Musk | OD7F.DE | Euforie | Der Spiegel | Finančník | CO2 | Extrémní nárůst | Sell Limit | Akciové indexy | Investoři | Malta | Investing.com | Energie | Portfolio | Sója | Nordstream | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Trh s komoditami | Dolar roste | Předseda sněmovny | Evropská měna | AMD | Možnost obchodovat | Ceny zinku | Finanční ústavy | Média | Inflační čísla | Christine Lagardeová | Metalurgie | Index PPI | Evropský plyn | Západní sankce | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | RWE Gas | Bez rizika | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Zisk | CIBC Capital Markets | APA | Směnné kurzy | Šéf IEA | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | METROSTAV | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Společnost Nasdaq | Důvěra investorů | Forward guidance | NexGen (NXE.US) | NKÚ | Uložení peněz | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Synot Invest | Boom | Energetický gigant | BP | Bohatí | Typ tradingu a investice | Prodej | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Dvoutýdenní repo sazby | Asijské burzy | KDU-ČSL | Nižší poptávka | Tranzitní plynovody | Ruské společnosti | Čínské oživení | Bydlení | Ropné společnosti | Čínské banky | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Ochota riskovat | Analýzy | Monex USA | Slevy | NGAS.UK | TTF | Arca Investments | Investiční | Průzkum | Skupina OPEC+ | Řetězec Casino | Vývoj měnového páru | Poradenská společnost | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Energetický a průmyslový holding | Berlín | Morningstar | Rozhodnutí soudu | IEA | Bloomberg | Demokraté | Brusel | Hlavní události | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Patria | Nová prognóza | EP | Bipan Rai | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | BP (BP.UK) | Ekonomický vývoj | Co je to CFD? | Slavomír Pavlíček | Solární energie | Chřipka | Uranium Energy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Válka | Růst cen ropy | Pandemie COVID | Evropské ekonomiky | Investiční riziko | Jednotná evropská měna | MPO | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Reálné mzdy | NICKEL | Emma Capital | Agrofert | Znárodnění | Pokles vývozu | Nárůst HDP | Nové příležitosti | Ropa typu Brent | Události roku | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Vládní koalice | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Pokles cen komodit | Colt CZ | Tuzemská firma | Vliv na ceny | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Automobilka Škoda | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Snížit riziko | Britský statistický úřad | EPH | Česká měna | Skupina PPF | Defenzivní příkazy | Quantum | Členské země EU | Covid | Handelsblatt | Rok 2024 | Obchodování | Potenciální zisky | Zasedání Fedu | Eurokomisařka | Společnost Berkshire Hathaway | STV | Tržby z prodeje | Finanční nástroje | Spotřebitelské ceny v USA | Breakout strategie | Plynovody | Kodiaq | Automobilka | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Dokončení transakce | Nabídka | Oznámení | GBP | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | Management | Euro k dolaru | Obchodní týden | Zahraniční investoři | Centrální banky | České firmy | Vyšší mzdy | Pákový efekt | Eurostat | Majitel | Uran | Natural Gas | Zprávy | Technologický holding | Ruský rubl | Deflace | Týdenní shrnutí | Petra Milcová | Dolary | Moskevská burza | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Pokles exportu | Zemědělské komodity | Petr Fiala | MOEX | Turecké úřady | Index STOXX Europe | Německé firmy | Rozdílové smlouvy (CFD) | Budoucnost | Averze k riziku | Kukuřice - Vývoj ceny | České koruny | Occidental Petroleum | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Americká společnost Intel | Ceny ropy | Praha | Berkshire Hathaway | Vysoké ceny energií | Index RTS | Evropský parlament | Míra | Akcie v Evropě | Předpověď | Piráti | Silné cenové tlaky | Byty | Jsou komodity dobrou investicí? | Evropské akcie | Petr Novotný | Udržitelnost | DJIA | Index Nasdaq Composite | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | CZ | EuRoPol Gaz | Vláda USA | S&P/ASX 200 | NATO | DIA.US | Ruská ropa | Kolínská automobilka | Zadlužování | Cena ropy brent | Páka | Čínské zboží | Vývoj ceny kakaa | Ministerstvo životního prostředí | xStation | PEG | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | Boj s drahými energiemi | HUF | Depozitní sazby | EURCZK | Hospodaření státu | Zdražování pohonných hmot | Maso | Vladimír Štěpán | Energetická skupina | Akcie plynárenských firem | Bitcoin | COCOA | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Pardubický pivovar | TIM | Příjmy z prodeje ropy | Ladislav Kříž | EEX | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | Suroviny | Retracement | Sázka | Terminál | Koruna | Následky pandemie | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Německý výrobce | Výsledky společnosti | Ministr dopravy Kupka | Reálný účet | Ekonomický propad | Pojišťovny | Raiffeisen | Míra zadlužení | Tržní ceny | Shell | Finanční výsledky | Macquarie Asset Management | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | BNP | Dopady války na Ukrajině | Investování do různých komodit | Objem | Propad | Platit daně | Ruská vojska | Pojišťovna EGAP | Co ovlivňuje ceny komodit? | Asociace | Automobilka Toyota Motor | Telegram | Obavy z recese | Trigger | Výkonnost | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Zkapalněný plyn | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | RIO.UK | Údaje | Účet v rublech | Klima | Asie | DPA | Soukromé firmy | WHEAT | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Americká banka | Vale | Celková investice | Zdeněk Nekula | Ceny plynu v Evropě | Náklady na těžbu | Exxon Mobil | Skupina Colt CZ Group | Očekávání analytiků | Ceny bavlny | Pokles ceny | Nemovitosti | Světové ceny ropy | mmBtu | Plyn z Ruska | Národní měny | Swingový výhled | NGAS | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Futures | Regulátor | Ropa WTI - Vývoj ceny | Průzkumy | Americká společnost | Sazby centrální banky | Hlavní indexy | CVC Capital | Státní rozpočet | Kanada | Ceny cukru | Videokonference | Letiště Václava Havla | Dlouhodobý výhled | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | Britské libry | Toyota Motor | NET4GAS | AFP | Platba za plyn v rublech | Blízký východ | Josep Borrell | Obnovitelné zdroje energie | Škoda Group | Obchody | První obchodní den | Průraz | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | EDF | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Investiční společnost | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Vysoká cena | Ficova vláda | FRA | Teherán | Plyn | Data z americké ekonomiky | Zinek - Vývoj ceny | Napětí na Ukrajině | Ropa Brent | Kompletní průvodce | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | ex | LEN | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Pokles produkce | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Změny na trhu | Česká spořitelna | Platina - Vývoj ceny platiny | HUF/EUR | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Bohatí lidé | USD/PLN | OPEC | Short | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Česká bankovní asociace (ČBA) | Jednání FOMC | Sankce uvalené na Rusko | Reálný HDP | James Bullard | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Vypnutí Nord Streamu | Title Transfer Facility (TTF) | Trendové indikátory | Eurodolar | Maspex | Poptávka po nemovitostech | Ekonomické ztráty | Bezpečné útočiště | Ropa Brent - Vývoj ceny | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Logistika | CVC | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Wall Street Journal (WSJ) | Trump | Rekordní minimum | Stavebnictví | Obchodováním s futures kontrakty | Futures kontrakty | XOP | Dow Jonesův index | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Křetínský | Italská vláda | Technické analýzy | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Jachty | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Česká firma | Euro dnes | Rystad | Největší evropská ekonomika | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Obchodování a investování | Hello bank | Napojení na ruskou ekonomiku | Společnost Tameh Czech | Čeští exportéři | Ministerstvo energetiky | Index německých akcií | Ceny ropy WTI | Rakousko | Stříbro | Nejbližší support | Zhi Xin Chong | Medián | Bundesnetzagentur | CHF | COPPER | Platby za plyn | Instituce | Česká koruna | Kakao | Turecko | Bank of Japan | OECD | Moody's | Platby za plyn v rublech | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Internet of Things (IoT) | G10 | Podpora | LNG | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Silná ekonomika | FCX.US | CEPS | Ekonom UniCredit Bank | Plyn z Norska | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Prodeje dluhopisů | IOGP.UK | Divize | Pokles cen ropy | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Nejziskovější | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Rosněfť | Americká data | Gascade | Podstatné kurzotvorné zprávy | Fatih Birol | Menšinový podíl | ING | Capital Markets | Equinor | Time-Frame | IGLN | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | Komise | University of Michigan | Pád rublu | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Volby v USA | Přehled o dění na světových burzách | Viktor Orbán | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | USD/CZK | Technologické firmy | Výrazný růst | Propad akciových trhů | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Odpojení EU od ruského plynu | Ptačí chřipka | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Strategie Ondřeje Hartmana | Signál na akcie | PLATINUM | Skupina ČEZ | Korekce | Vývoz ropy | Příliv kapitálu | Rubl | Skupina Colt CZ Group SE | Premiér Petr Fiala | Pozornost | Země EU | Hnutí ANO | Americké dolary | Závislosti na Číně | Arbitráže | Marek Španěl | Výplaty dividendy | Pražské burzy | Krajský soud v Ostravě | Česká bankovní asociace | Boháč | Investování a obchodování | Tomáš Holub | Odveta | Sankce na dovoz ruské ropy | Úroveň parity | S&P 500 | Makroekonomické ukazatele | Ladoga | ICBC | Náklady spojené se skladováním | Káva - Vývoj ceny | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Klienti brokerů | Vodafone | Indikátory sentimentu | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruské úřady | JDE | Zvýšení mezd | Devizový účet | ANO | Maďarský forint | XOM.US | Obranný průmysl | Prezident Pavel | Růst spotřebitelských cen | Euro vůči dolaru | Zemní plyn | Jiří Tyleček | ProCent | Ministři financí | Akcie Exxonu | Obchodní systém | Julius Baer | Rating | MWh | iShares Physical Silver | ISM | Zestátnění | Novozélandský dolar | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | Vývoj BTC/USD | Chorvatsko | Tvrdé sankce | Trh dnes | Jelena Borisenková | Objem aktiv | Příležitosti | Borealis | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sellier & Bellot | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Rozložení investic | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | Úspory | Spotřebitelská inflace | Míra inflace v Maďarsku | Finanční sektor v ČR | Zadlužení | Sell | Sdružení automobilového průmyslu | Apple | Měny&Sazby | Siemens Energy | Ruská invaze na Ukrajinu | Pomoc Ukrajině | Rio Tinto (RIO.UK) | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Energetický sektor | Důvěra | Ruské ropné společnosti | Pravděpodobnost | Markets | Velké peníze | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Borgis | Světová poptávka po ropě | Meziroční růst HDP | Spolková vláda | ECB dnes | Penzijní fond | Německý kancléř | Futures na DAX | Příjmy z ropy | UCITS ETF | Představenstvo | VaR | Agentura AP | Spotřební zboží | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Skladování komodit | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | Japonsko | Anglogold Ashanti (AU.US) | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | e& | Gazprom | Short signál na akcie | Erste Group | Centrální banka | Jozef Síkela | Silky | Jan Čermák | Ruský plynovod | Životní náklady | Kellnerová | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Los Angeles | Světová poptávka | Životní prostředí | iOS | ProSiebenSat.1 Media SE | Exxon | Devizové intervence | NYMEX | Liberty Ostrava | Německá vláda | Grafy | Quantum Fund | Polský zlotý | Kazachstán | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Invaze | Útok na Ukrajinu | Akcie na evropských trzích | Obchodní partner | Donald Trump | Ostatní investice | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | ECB | Rozsáhlé investice | NXE.US | Směnný kurz | Lex Babiš | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Riziko | Centrum | Technické problémy | Portugalsko | Společnosti | Bank of China | Mero | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Akciové obchodování | Další růst | Separatistické regiony | Majitel firmy | Podíl Ruska | Situace | Partnerství | Ekonomický růst | PX Pražské burzy | API | Bezpečnost | Balík akcií | Rozsáhlé sankce | ČNB Aleš Michl | Český premiér Petr Fiala | Výběr brokera | Mluvčí | CVX.US | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | ETC | Médea | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Elektřina v ČR | Nikl - Vývoj ceny | NJJ | Chevron | Deutsche Welle | Testovací účet | Velikost pozice | Předseda | Plynovod Jamal | Ropný průmysl | CZK | Utahování měnové politiky | EP Corporate Group | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Fond | Unijní ministři | Rozšiřování kapacit | SAZKAmobil | Příkaz | Ministr zahraničí | Možnosti investování do komodit | Komodity na trading platformě | Temelín | Největší kontrakt | Daniel Beneš | Rychlý růst | Pivovar | Empresa Media | NAFTA | USA inflace | Evropské banky | Šéf Gazpromu | Libra | Der Tagesspiegel | TOP 09 | Společnost EPIF | CFD | Rekordní inflace | Inflace zpomaluje | Nová data | Evropská unie | Open | Auchan | Biden | ČEZ Daniel Beneš | Zvýšení základní sazby | Ministři energetiky EU | Transgas | Financovat | Výkyvy cen | Hospodaření | Vivek Dhar | Řecko | Konjunkturální průzkum | Úřad pro regulaci finančního trhu | Aktuální cena | Green Deal | Energetická skupina ČEZ | Západní firmy | Nejlepší investice | Ambice Ruska | Odvody | Kurs rublu | Německá ocelárna | Siemens Healthineers (SHL) | Úroky | Severomořská ropa | Nákupy plynu | Refinitiv | Plodiny | Americký průmysl | PPF Telecom | Cena | Michal Macenauer | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | CL | Steen Jakobsen | ERÚ | AIGI | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Doporučení | Akcie dnes | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ztráta | FOREX | Jurij Vitrenko | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | NACP | Česká republika | Platební bilance | Makro | CVX | Producent ropy | S&P500 | Inflační očekávání | Ruský trh | Orbán | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Právo | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Index nákupních manažerů | Energetická krize | Mario Draghi | ČNB | Trader | Prudký ekonomický propad | Švýcarská potravinářská společnost | Finanční podmínky | Energetická společnost ČEZ | Nové zakázky | NÚKIB | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Sankce Západu | Likvidita | Ceny komodit | Vyšší ceny | UEC | Czech Media Invest (CMI) | Margin | GasNet | Řetězec | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Varšava | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Take-Profit | Ochranné příkazy | Rekordní zisky | Identifikační kód | Energetický regulátor | Mattoni | Americké společnosti | Dolar k japonskému jenu | Komodita | Jan Vejmělek | Ukončení dodávek plynu z Ruska | Insolvenční návrh | Švédsko | Poplatek | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Nárok ČEZ vůči Gazpromu | EUR/HUF | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Rabobank | 4GLD | Americký dolar | Odpor | Zajištění bezpečnosti | Index ISM | Nexen Tire u Žatce | Carlyle | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Štěpán Hájek | CFD traděři | Ceny zemního plynu | Ruské dodávky plynu | Americká ekonomika | Neinvestovat | Kurz koruny | Akcie spoločnosti | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Maďarský premiér | Konkrétní plán | Obchodník | Webináře | Čepro | Akcie Siemens | Zahraniční společnosti | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Meziroční růst spotřebitelských cen | Proces platby za plyn | CCJ | Tellurian | Ekonomické vztahy | Zajištění nezávislosti | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Cheniere Energy | Dealogic | Plyn LNG | SHL | CPI index | ROE | Prime | Telecom | Růst mezd | Evropská centrální banka | Prudký růst cen | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Generální tajemník NATO | Index PX | Daně | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Společnost Automotodrom | Moneta | Instinkt | Americká centrální banka (Fed) | Malina | ICOM.UK | Rizika | Kryptoměna | Sport | Impérium | Výhled české ekonomiky | Pracovní trh | Český stát | DSTI | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Ropné firmy | Marketingová komunikace | Kurzy | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Valdis Dombrovskis | Konsorcium | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Oslabení kurzu | Zisky | Partners | Konsensus | Oslabení kurzu koruny | Ekonomické údaje | Henning Gloystein | Conference Board | BNP Paribas | Historické rekordy | CNPC | Ceny palladia | Globální ekonomika | Swap | Miliardy eur | Šmejc | Cenové formace | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | NATGAS | Spready | Energie v Evropě | Anglogold Ashanti | Toyota | Ratingové agentury | Ruský útok | Cena zlata | Běžný účet platební bilance ČR | Státní plynárenská společnost | Dluhopisy | Zastavení války | Růst ceny | Ruská vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Zinek | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | F-35 | Růst cen | Ekonomická nálada | Spiegel | Drahé kovy | Zeměpis a geopolitika | Newmont | Historické pohyby | Open Society Foundations | Ředitelka | Indikátor | Marshall Gittler | Toyota Motor Manufacturing | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Rheinmetall | Eugal | Asset management | Moskva | Podíl ruského plynu | Závislost na Rusku | Saxo | Obchodujeme | Repo sazby | Americké akciové trhy | Zkapalněný plyn LNG | IFO index | ČEZ Ladislav Kříž | Výrobce pálených cihel | Financování | ČSÚ | Pšenice | IoT | Ursula von der Leyenová | Fitch | Cukr - Vývoj ceny cukru | Omezení dodávek | Hodnoty měny | Obchodníci | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Occidental | Americká lehká ropa | | Petra Milcová z MPO | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Zvýšení produkce | Růst HDP | Finance | Dividenda | Americké banky | XOP.US | Stříbro - Vývoj ceny | Republikáni | Parlamentní listy | Investování a obchodování na komoditním trhu | Czechoslovak Group | Měnový pár AUD/NZD | Švýcarská národní banka | Long / Short | Globální poptávka | Cenový propad | Poptávka | Dostatek energie | Banka Morgan Stanley | Dolar | Line | EGAP | Guvernér | Tranzit ruského plynu | Vysoká likvidita | Očekávání trhu | FT | Bulharsko | Jedno euro | Kancléř Olaf Scholz | Obchodování na akciových trzích | Německý index DAX | Průměrná mzda | Mali | DNO | Obchodovat | Podíl obnovitelných zdrojů | Sergej Rjabkov | Přijetí bitcoinu | EUR/MWh | Spotřebitel | Colt CZ Group | Cena severomořské ropy Brent | Technologický vývoj | Ceny ropy WTI a zlata | Nové rekordy | Uranium Energy Corp | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Odhodlání | Vývoz plynu | Inflace v Maďarsku | Bankovní rada České národní banky | Soběstačnost | WTI | Bohumil Trampota | Bod | Miliardy korun | Stavební výroba | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Kapitálové trhy | Naftogaz | GfK | Komoditní akcie | Co bude | Reserve Bank of Australia | Ukončení dodávek plynu | RBI | Americká měna | Aliance | Nord Stream | Nejvyšší soud USA | Android | Americký miliardář | Pokles zásob | Ziskovost | Bankéři | Diverzifikace portfolia | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Strategie obchodování | Jaderné elektrárny | Restrikce | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Ocel | Změny klimatu | Kupón | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | NEM.US | Státy EU | DAX | HDP | Debata | Capitalinked.com | Zkapalněný zemní plyn | Podíl Daniela Křetínského | Zprostředkovatelé | Předvolební průzkumy | Členské státy | Ceny niklu | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Omikron | Spotřební daně | Úrokové sazby | Vyšší inflace | Oligarcha | Výrazný růst cen ropy | Erste | Dovozce ruského plynu | Rafinérie | Lot | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Ether | Byznys | | Průmyslový index Dow Jones | Pivovary | Raketový růst | Stoxx 600 | Světová ekonomika | SAP | Diverzifikovat | Skupina Colt CZ | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Index PMI | Ekonom | Demo účet | První odhad | Deutsche Bank | Trailing Stop | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Renáta Kellnerová s rodinou | Američané | Kurz | Geopolitika | Vývoj ceny niklu | Raiffeisenbank a.s. | Zvyšování úrokových sazeb | Rudolf Špoták | Realizovat zisk | Unicredit | Růst akcií | Uranium Energy Corp. | Pokles výnosů | TASS | Naše prognóza | Finančník George Soros | Optimismus | Rozhodování | Hliník | Ceny pšenice | Profit-Target | Akcie podniku | Plynovod TAP | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Poptávka po čipech | Obchodováním s futures | Vývoj ceny kávy | Greensill | USA | Deficit státního rozpočtu | Obchodování s nástroji CFD | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Washington Post | Investujte | Měď | Gigafactory | Dodávky suroviny | Holding Czechoslovak Group | Odchod z Ruska | Euro | AUD | Těžba lithia | Huť Liberty Ostrava | The Times | AIGI.UK | Rada ČNB | Contract | Červená čísla | Kyjev | Wood Mackenzie | Verizon Communications | Commodity | Agentura DPA | Fnac Darty | Cena niklu | EdF | Verizon | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Dodávky ropy | Plynárenský gigant | Propad cen akcií | Prima | Kypr | Citigroup | ASX 200 | Evropský blok | Ruská firma | Hospodářství | Chytré sankce | Stagflace | Penta Real Estate | Výnosy státních dluhopisů | Penta | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Empire State Index | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | Fúze s Nortonem | Zastavení dodávek | Ohlédnutí | JP Morgan | Obchod | Zpomalení růstu | Mezinárodní vztahy | Siemens Healthineers | Televizní studio | Banka JP Morgan | Omezené dodávky | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | Zemní plyn (LNG) | Plánované obchody | Kommersant | Intermediate | Komodity na trading | Nižší ceny | EU | Holding Agrofert | Cena termínového kontraktu | Redukce | Cenové stability | Automobilka BMW | Zasedání ECB | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Portfolia | Transakční náklady | CETIN | Precedens | Ruský list | Komerční banka | Vývoz | Sázka na pokles | Energetické firmy | Teplé počasí | Seznam.cz | Cenové dno | Členské státy EU | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Týden na akciových trzích | Americké ceny | Recese | Rafinérie v Litvínově | Inflace v Německu | Správná diverzifikace | Švýcarský frank | Turistické sezóny | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | CZK/EUR | Správa železnic | Jaké komodity obchodovat? | Index Dow Jones | Digitalizace | SEC | Situace na Blízkém východě | Agentura Interfax | Eskalace konfliktu | Největší propad | Měna euro | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Sev.en | Spekulace | Denní graf | Produkce zemního plynu | Bulharská vláda | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Know-how | Pohyby cen indexu S&P 500 | Frank | Ministři | OSF | CIND.UK | Kurz eura | Zlepšení nálady | Investoři a obchodníci | Ottawa | Mluvčí Kremlu | Centrální banka USA | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Cíle | Washington | Výkon dolaru | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | FOMC | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Kazatomprom (KAZ.UK) | Základní sazby | Brent (OIL) | Obchodní náklady | Ruská plynárenská společnost | Vyšší volatilita | Atlantik | CFD obchodníci | Rostoucí inflace | Snížení závislosti na plynu | Ceny většiny komodit | Investiční skupina | Dodávky zemního plynu | Raketový růst ceny | OSN | Soud | Společnost ČEZ | WTI Crude Oil | Henry Hub | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Sell Stop | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Trading Economics | Analytické společnosti | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Zeměpis | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Vlastnictví | Nord Stream 1 | Míra inflace v eurozóně | Benzín | Embargo EU | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Křetínského EPH | Aktuální situace | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | OXY | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Míra inflace | RTS | Důchodový systém | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | CNN | USD/RUB | Sebevědomí | Ruská banka | Stop Out | Finanční situace | Certifikace | Oslabení | Nařízení | WP | SWIFT | Ukrajinská vláda | Nemovitostní trh | Schodek | Americký Senát | BTC | Společnost Eustream | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Hurikány | Gold | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Ruský Gazprom | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Očekávané výsledky | Úsilí | Výrobní závody | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | USD index | Pohonné hmoty | Specifický typ tradingu | BASF | Aplikace TikTok | COTTON | Ministerstvo dopravy | Biliony | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | Plán obnovy | AU.US | Akciové trhy | Struktura HDP | Kurzy měn | Banky | Zákaz transakcí v rublech | Lanžhot | Myšlenka | Zlotý | Europoslanci | Varování | Guidance | Hospodářské soutěže | Invaze Ruska | Družba | APP | Sója - Vývoj ceny | Spojení | Ministr zdravotnictví | Cykly | Globální finanční trhy | Omezení cen plynu | Bankovní společnosti | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Investování do akcií | Bankovní rada | Pojišťovna | Výrazný propad | Chevron (CVX.US) | Pandemie | ČT Jan Souček | Hospodářské noviny | Putinův režim | Vývoz do Kazachstánu | LEANHOGS | Pražský městský soud | Aktiva | Nikl - Vývoj ceny niklu | Časopis Forbes | Cenový strop | Ministerstvo financí | GEVORKYAN | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | Žádosti o podporu | Ceny ropy dnes | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | Poradenské firmy | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Bělorusko | Indikátory | Srbsko | Velké peníze na komoditách | Sev.en Global | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Bloky | Dekarbonizace | Nakupovat | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Veřejný dluh | Jan Procházka | SP500 | Začít obchodovat | Kurz rublu | Peníze z EU | Orsted | ČBA | Nový týden | Sucha | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Dna | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Long signál | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Dodávky plynovodem | Energy Aspects | Dovoz z Ruska | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Dostatek likvidity | Členské země | Seat | Vedení ECB | BNY Mellon | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Politika centrálních bank a geopolitika | Špatné zprávy | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Zisky firem | Majetek | Polský server Onet | Vývoj ceny hliníku | CVC Capital Partners | Řetězce | Sentiment | Síla měn | Metro Cash & Carry | Lucembursko | Industrial and Commercial Bank of China | WEF | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Ukrajinská centrální banka | Obranné příkazy | OMV | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Novinky.cz | Baterie | ECOFIN | BHP | Poplatky | Forint | Vývoj ceny bavlny | Karel Komárek | Velká Británie | Produkce plynu | PLN/EUR | Další vývoj | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Mluvčí EPH | Bulharský premiér | Evropské společnosti | Wood & Company | Větrná energetika | Real Estate | Typ tradingu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Garanční systém finančního trhu | Energiewende | ISLN | Letectví | Indie | Energetická krize v Evropě | Plyn přes Ukrajinu | Měnové politiky | Huť Liberty | Mzda | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Vliv na trh | Intel | Koncern Volkswagen | Landesbank Hessen-Thüringen | CSG | Ekonomika | Vasky | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Zklidnění situace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Meziroční inflace | Výnosová křivka | Ekonomická data | Elektřina | Politika centrálních bank | Ruská společnost Gazprom | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Tanzanie | Řízení kapitálu | Jerome Powell | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Uhlí | Ceny zlata | Šance | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Členové OPEC | České akcie | Čínská poptávka | Kurzotvorná informace | Jak začít s komodity? | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Komise v přenesené pravomoci | Colt CZ Group SE | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Akciový trh | Vysoké ceny | Embargo | Nemovitosti v ČR | Bilance Fedu | Economist | Hry | Cenu plynu | PPF Jiří Šmejc | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Investoři na akciovém trhu | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Trendové čáry | PGNiG | Zaměstnanci | Meopta | Trans Adriatic Pipeline | Evropský trh | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Expanze | Freeport McMoran | Jiří Šmejc | Index DJIA | Insider | Aktuální rezistence | Síkela | Fondy | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Ruské ministerstvo hospodářství | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | USD za barel | Začínající investoři | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Český státní rozpočet | Dodávky ruské ropy | Místní rozvoj | ProSieben | Swing | Růst ceny ropy Brent | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Ceny ropy Brent | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Rublové účty | Evropské vlády | Intervence na forexovém trhu | Euro včera | Nový Zéland | Jak investovat | Pasiva | Synot | CMI | Ukrajinská krize | ZINC | Sedmadvacítka | Uvalení sankcí | Velké investiční společnosti | Společnost GEVORKYAN | Zprávy z Německa | Investování do komodit | Zkrachovalé společnosti | Napadení Ukrajiny | Obchodování se zemědělskými komoditami | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | Dříví | Americké výnosy | ODS | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | Invaze Ruska na Ukrajinu | DNN.US | HN | České vlády | Síla Sibiře | Semináře | Investiční skupiny | Rozvoj | Asociace exportérů | Bilance zahraničního obchodu | OIL.WTI | Ruský útok na Ukrajinu | Nové sankce | Omezení dodávek ropy | Obchodování s CFD | IOGP | Dlouhá pozice | Transakce | Schůzce FOMC | Premiér Fiala | Sezónnost | Hello bank! | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | MNB | Glencore | Irsko | Analytici společnosti | Společnost Gazprom | Podkladové aktivum | Reakce ČNB | Investování | Dodávky plynu z Německa | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Sankce proti Rusku | Krajský soud | AUDJPY | Výzkumné společnosti | David Vagenknecht | USDX | BTC/USD | Cykličnost | Nabídka a poptávka | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Státní veterinární správa | Rada ČTK | Ropa dnes | TVN 24 | Internet of Things | Renáta Kellnerová | LNG z Nizozemska | Dovoz ruského plynu | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | RBA | Dodávky LNG | Obchodní podmínky | Sója - Vývoj ceny sóji | Snížení zisku | Maďarská vláda | JPMorgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Zahájení ruské invaze | Potravinářská společnost | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Gloystein | Akcie Tesla | Eurové platby | Evropský průmysl | Patria.cz | Interfax | Velké energetické společnosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Milník | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Prezident Putin | Lukoil | EIA | ETF WTI Crude Oil | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nízké obchodní náklady | Platformy | Rusko | Ceny výrobců | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Zkušenost | Signál | Írán | Británie | Investor | Zdražování | S/R zóny | ISLN.UK | Pozemky | Development | Typy komodit | Kupci | CV90 | ADP | Gazprombank | ASEAN | Repo sazba | Biliony dolarů | Platba SWIFT | Povětrnostní podmínky | Short signál | Termínový kontrakt | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Rozdílové smlouvy | Mluvčí Gazpromu | Historie | Americké vládní dluhopisy | Úspěšné obchodování | Bankrot | Platba za plyn | Singapur | Americké akciové indexy | Polská společnost | Devizové rezervy | Obiloviny | Forex trader | Růst ceny ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Možnost realizovat zisk | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Ukrajinská agentura | I-Trader | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Xilinx | Ukrajinská agentura pro předcházení korupci | CBC | Hlavní index německých akcií | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Obchodujte | Nové prognózy | Implikovaná volatilita | Turów | Cukr - Vývoj ceny | Trailing stop loss | Kurzotvorné zprávy | Klíčové faktory | Míra inflace v USA | Ukončení války | Vladimir Putin | Sporting Products | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | BMW | Cena akcií | Šéfka ECB | Ukrajinská ekonomika | Firma Wienerberger | BNP Paribas Personal Finance | ASX | ETF Industrial Metals | Plynárenské firmy | Agentura TASS | Rozšíření | Společnost Net4Gas | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | UCITS | Americké ministerstvo financí | Nálada | Burze | Buy | Tisková konference | Eura | Monex | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | ACT | Organizace | Úvěrové linky | Obilí | DIW | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Coffee | Inflační data | SYNTHESIA | Růst | WELL | Ekologie | Ceny surovin | Michelin | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Příjmy | Předsedkyně Evropské komise | SOYBEAN | Ředitel skupiny PPF | Odhad letošního růstu | Cameco | Zajištění | Trading | CzechTrade | Administrativa | Státní fond | Investiční společnosti | Akcie Goldman Sachs | CNY | Colt | Norská koruna | Plynárenský průmysl | Fúze | Index | Wall Street Journal | Ministr zemědělství | Rychlý růst cen | Lockdown | Ondřej Hartman | Společnost Uniper | Obchodujeme komodity | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Banky v EU | Tatra Trucks | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Zelená dohoda pro Evropu | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Vista Outdoor | Nová sazba | Arca | Vypnutí Nord Streamu 1 | Index STOXX Europe 600 | Obchod s Ruskem | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Monopol | Stabilita | Nord Stream AG | Kurzové výkyvy | Průmyslové účely | Objem plynu | Kurs koruny | Státní penzijní fond | Francouzský ministr financí | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Obchodování s emisními povolenkami | Závislost na ruských energetických surovinách | Lídři G7 | Ceny kávy | HDP Ruska | Tesla | Ceny plynu TTF | Zelená dohoda v současné podobě | Výkyvy | Nizozemská vláda | Bankovní asociace | EPH Daniel Častvaj | Sefe | ProSiebenSat.1 Media | Zvyšování dovozu | Saudi Aramco | KKCG | Hlavní index moskevské burzy | Sankce EU proti Rusku | Procter & Gamble | České nemovitosti | Krátký prodej | Jozef Síkela (STAN) | DWS | Ministr vnitra | Konfederace | Plyn v EU | Kanadský penzijní fond | Prohlášení | Zemědělský svaz ČR | Norbert Rücker | Julius Bär | Závislost na ruských fosilních palivech | Manažeři | Silný frank | PPF | Onet | Obchody na burze | Němečtí politici | CAD | Cena zemního plynu | Geopolitické události | Elektronické obchody | NERV | Úroky na hypotékách | Vývoz plynu do Finska | ESG principy | Odvětví | Fitch Solutions | Podniky | Odpojení Ruska | Potenciální ztráty | MiFID II | Regulační úřady | Snižování stavů zaměstnanců | Reálné ekonomiky | Pozastavit obchodování | Nejhorší scénář | Propad rublu | Onet.pl | Vývoj dolarového indexu | Pivovary CZ | EURUSD | Skupina EPH | Terminál na LNG | Drahý plyn | Velkoobchodní ceny plynu | EGÚ Brno | Ministr financí | Unie | STAN | Target | Nasdaq Composite | Prudký růst ceny ropy | Šéf Exxonu | Politbyro | Spread strategie | Zasedání FOMC | Zlaté slitky | Ruská válečná ekonomika | Norsko | Exxon Mobil (XOM.US) | Ceny energií v Evropě | Lobbing | Sportovec | Škoda Transportation | Agora | Vývoj technologií | Turk Stream | RWE | Lídři zemí EU | Zprávy z pražské burzy | Platební neschopnost | Měď - Vývoj ceny | Polský server | Propad indexu | MTI | Ratingový výhled | Ruské dluhopisy | Dodávky ruského zemního plynu | Dodávky ropy a plynu | Svět komodit | Tok ruského plynu | Ceny stříbra | Investor Jan Čermák | Aramco | Plyn pro evropský trh | Zahájení ruského útoku | Pokles HDP | CIND | Zlepšení | Zasedání OPECu | Český nemovitostní trh | Zdroje energie | Zhoršení nálady | Zemědělství | Seznam mezinárodních sponzorů války | Hodnota měny | Kurz rublu k dolaru | Ruské akcie | Obchodní války | Přerušení vývozu | Denison Mines | Silky Zdeňka Porybného | Do čeho investovat | Výrobce munice | Makléřské společnosti | Graf dne | Sberbank | Kadri Simsonová | Mediální společnosti | Průmyslové kovy | Švýcarský frank (CHF) | Jiří Gavor | Zvýšení úrokových sazeb | Odchod z Německa | Zákaz dovozu | BDSwiss Holding | Platební bilance ČR | Plyn v rublech | Společnost Rosněfť | Francouzská vláda | Záporné ceny | Kontrakt | Těžba ropy | Rakouská vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Finská společnost | Zahraniční forex | EK | Hotovost | xStation5 | Aleš Michl | Export do Ruska | Hlavní ekonom | XTB | MT4 | Eurasia | Koruna posiluje | Kanadská vláda | Adenza | Henry Hub v Louisianě | ENA | Nexen Tire | Vivendi | České dráhy | Jens Stoltenberg | Trend Swing | Kyrylo Ševčenko | Německo | Mluvčí holdingu | Ruský majetek | Vývoj ceny mědi | Jan Frait | Výhled cen | Tržní situace | Vice | Větší pozice | Nedostatečná produkce | Průtok plyn | Spotřebitelské ceny | TAP | Obchodování a investování do akcií | Růst cen plynu | Editis | Cena NATGAS | AMD akcie | Domácnosti | Obavy z ekonomických dopadů | Ruská centrální banka | Elektromobily | Vysoká inflace | Investiční rozpočet | Zlínská obuvnická firma Vasky | CORN | The Guardian | Ceny hliníku | Ceny kukuřice | Vývoj ceny kukuřice | NJJ Presse | Česká vláda | Aeroflot | Platina | Závislost | Eurasia Group | Energetická situace | Domácí průmysl | Putinovo vyjádření | Jaroslav Šura | DIA | Sankce vůči Rusku | Globální ekonomický růst | Ruský vývoz ropy | Sílící euro | Ruská burza | Další pokles | Ministerstvo hospodářství | Sazby beze změny | CoinDesk | Pozice | Koncern | Balkán | Advanced Micro Devices (AMD) | Evropské indexy | Bookmakeři | Agentura MTI | Statistika | Ruské firmy | Plán EU | Dun & Bradstreet | Barrick Gold | Odklon od fosilních paliv | MIFID | Podnikatelé | Strategie pro obchodování s komoditami | Sachalin | Ceny platiny | Evropský trh s plynem | Podnikatel | Poptávka po ropě | Globální energetická krize | Velké hospodářské krize | Zastropování cen ruské ropy | Dodávky ruského plynu do Evropy | Oslabení dolaru | CEO | Ruská ekonomika | Ruský ministr | Rezistence | Souhrnný čistý zisk | Týdenní nárůst | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Polská televize | Peking | Index DAX | Darren Woods | Dividendy | Burza | Tým FXstreet.cz | Premiér Viktor Orbán | Velkoobchodní cena zemního plynu | Vývoz ruského plynu | UEC.US | Miliardy dolarů | Zvyšování úroků | Lockdowny | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Partneři | IPO | Italský premiér Mario Draghi | Komodity - časté otázky | Nepokoje v Číně | Měnový pár | Premiérka Liz Trussová | Freeport McMoran (FCX.US) | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Přijímání bitcoinů | DIESEL | Ruské podniky | Opatření | Dmitrij Peskov | Dovoz ruské ropy | Jamal | Zbyněk Stanjura | Ropovody | Sazby | Kvantitativní utahování | Člen bankovní rady | Energetický regulační úřad | Návrat k normálu | Mezinárodní obchod | Ruský vicepremiér | Vývoj ceny ropy Brent | BDSwiss | Plynová krize | American Petroleum Institute | Investiční fond | Platba | Správa otevřených pozic | Válečná ekonomika | Volkswagen | Jak vydělat na poklesu komodit? | Jamie Dimon | Firmy z EU | Katastrofy | Nejvyšší kontrolní úřad | Průvodce komoditním trhem | Prodeje | Devizy | Tržní hodnota Gazpromu | Káva - Vývoj ceny kávy | Ministři energetiky | Akcie Siemens Healthineers | Základní sazba | Dow Jones | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Philip Morris | NexGen | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | SXEPEX | Ukrajinský Naftogaz | Nasdaq | Česká národní banka | Země G7 | Náměstek ředitele | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Indický trh | Americké ropné společnosti | Zastropování cen | Cenový vývoj | Přehled o dění | Krize v Evropě | STV Group | Leonhard Birnbaum | Joe Biden | Komoditní burzy | Rusko dnes | Johan Sverdrup | Zelená dohoda | Denison Mines (DNN.US) | Ceny zemního plynu v Evropě | Omyl | Americké firmy | Vývoj ceny zinku | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Výroba aut | USD/JPY | Komisařka pro energetiku | Restrukturalizace | Společnost Eni | Sazba Fedu | Krize | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Contracts for difference | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | IOT | Protiruské sankce | Metro AG | Spojené státy | Energetická firma | Zásobníky plynu | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | Buy Stop | Novinky | Kursy | Vývoj na trhu | Podíl Evropy | Tendr | Ocelárny | Prudký pokles cen | Obchodní nastavení | Podnik | Analytik XTB | MF | Evropské akciové trhy | Sergej Kuprijanov | Rakouský kancléř | Hlavní trh | Oficiální úroková sazba | Složitější řízení | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Ekonomové | Ovlivňování | Cena plynu pro evropský trh | G7 | Volby | Statistický úřad | Banka | Miliardář | Kov | ANSA | Charles Michel | Síla Sibiře 2 | Západní státy | Program ECB | Platina - Vývoj ceny | Tržby | Reddit IPO | Eurozóna | Americká vláda | Embargo na dovoz ruské ropy | Hedvábné stezky | Pšenice - Vývoj ceny | BCS | Ceny mědi | Jaká rizika číhají na komodity? | Zákaz dovozu ruské ropy | FXstreet | Zásobníky | Energetická bezpečnost | Dánsko | Železná ruda | Belgie | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Společnost S&P Global | Pád Gazpromu | Rusko dodávky plynu | Index moskevské burzy | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | Vyšetřování | AUD/USD | iShares Commodity Diversified Swap | Bilance | Politici | Ekonomika Evropské unie | Ceny ropy a plynu | Správa | Evropské země | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Zlato | Instrumenty | Mzdy | Agentura Moody's | Tchaj-wan | Nabídka ropy | EPIF | NZD | Wall Street | Šéfka EK | Předseda Evropské rady | Poradenství | Míra inflace v Německu | ČR | Ukazatele | Jak vydělat | Průměrná cena | Společnost Czech Media Invest (CMI) | CNBC | Mluvčí firmy | Olaf Scholz | Čínské firmy | Vývoz plynu z Ruska | OD7F | Ekonomické sankce | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | Annalena Baerbocková | Analytik | Návratnost | Tradeři | Výnosy | Výdaje | ČTK | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Bavlna | Aktuální Price Action | Biliony USD | Jan Souček | Vláda Finska | Analýza | General Plastic | Řídit riziko | Dodávky plynu do Rakouska | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ruský ministr financí
Ruský ministr hospodářství
Ruský ministr pro energetiku
Ruský ministr průmyslu
Ruský ministr průmyslu a obchodu
Ruský Národní vypořádací depozitář
Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD)
Ruský oligarcha
Ruský platební systém
Ruský platební systém Mir

Následující klíčová slova

Ruský plynovod
Ruský premiér
Ruský premiér Mišustin
Ruský prezident
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský producent ropy
Ruský producent zlata
Ruský ropný gigant
Ruský ropný sektor
Ruský rozpočet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít