Údaje o maloobchodních tržbách

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 16. srpna (seance v USA)
16.08.2024 Vzhledem k extrémně nízké volatilitě libry a absenci výraznější reakce na údaje o maloobchodních tržbách, které nebyly tak špatné, jak se očekávalo, jsem v první polovině dne neuzavřel žádné obchody. Úrovně, které jsem určil, nebyly otestovány, takže neexistovaly žádné jasné body pro vstup. Během americké seance bude zveřejněno několik údajů, které však vypadají spíše nevýrazně, zejména ve srovnání s tím, co bylo zveřejněno na začátku tohoto týdne. Seance začne vydanými stavebními povoleními, zahájením výstavby bytů a skončí indexem spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a inflačními očekáváními. Nezapomeňte na rozhovor s členem FOMC Austanem D. Goolsbeem, jehož holubičí výroky by mohly na konci týdne oslabit dolar. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.

Prudký nárůst maloobchodních tržeb v USA zmírňuje obavy ohledně vývoje ekonomické situace
16.08.2024 Nové údaje o maloobchodních tržbách a týdenních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA zmírnily obavy o vyhlídky americké ekonomiky, kterou poněkud brzdí vysoké úrokové sazby. Dolar na to reagoval posílením vůči euru, britské libře a japonskému jenu. Část těchto zisků však byla ke konci dne kompenzována aktivními nákupy rizikových aktiv.

BREAKING: Maloobchodní tržby ve Velké Británii mírně nižší, než se očekávalo; GBPUSD s omezenou reakcí 📌
16.08.2024 Údaje jsou víceméně v souladu s konsensem, a proto po jejich zveřejnění nevidíme na trhu výraznější reakci. Je důležité si povšimnout výrazného oživení ve srovnání s údaji z předchozího měsíce a solidního meziměsíčního nárůstu.

Ranní shrnutí (16.08.2024)
16.08.2024 Americké indexy včera uzavřely s výraznými zisky, které podpořily silné údaje o maloobchodních tržbách. Největší odraz zaznamenal index US2000, který reprezentuje společnosti s menší kapitalizací, zatímco technologické společnosti z indexu US100 rovněž výrazně posílily.

Prognóza pro GBP/USD na 16. srpna 2024
16.08.2024 Britská libra si pro blízkou budoucnost volí možnost růstu, které jsme včera přisoudili 60% pravděpodobnost. Překonání úrovně 1,2859 je obtížné, k čemuž přispívá obecná náklonnost trhu k riziku. Dnes budou zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii za červenec, které by podle odhadů měly dosáhnout 0,6 %.

Komodity: Ropa díky příznivé statistice z USA zdražuje, Brent je blízko 81 USD
15.08.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu jim pomáhá statistika ze Spojených států, která zmírnila obavy z blížící se recese největší světové ekonomiky. Stále však přetrvávají obavy ze zpomalení globální poptávky po ropě, které podle analytiků růst ceny částečně brzdí.

US Open: silná makrodata podporují zisky na Wall Street 📣
15.08.2024 Dnešní silné údaje o maloobchodních tržbách vyvolaly větší volatilitu na trhu než včerejší údaje o CPI. Důvodem je skutečnost, že v posledních několika týdnech se trh přestal obávat návratu inflace a místo toho začal počítat s potenciální recesí v USA, v důsledku čehož došlo k prudkému nárůstu očekávání snížení sazeb Fedu v letošním roce, korekci na akciovém trhu a poklesu výnosů amerických dluhopisů. Základem této změny výhledu byly slabší údaje přicházející z trhu práce a oslabující spotřebitel. Zdá se však, že dnešní zpráva o maloobchodních tržbách tyto obavy investorů alespoň částečně rozptýlila.

BREAKING: Průmyslová výroba v USA zaostala za očekáváním 📌
15.08.2024 Údaje o průmyslové výrobě v USA dopadly na měsíční bázi pod očekávání. Slabost průmyslového sektoru v červenci však nedokázala vyvážit silné údaje o maloobchodních tržbách a trhu práce a EUR/USD zůstává nízko.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA – klíčová zpráva dne 📃
15.08.2024 Dvěma nejdůležitějšími zprávami tohoto týdne budou pravděpodobně včera zveřejněná zpráva o vývoji spotřebitelských cen v USA a maloobchodní tržby v USA, které budou zveřejněny dnes ve 14:30.

Týdenní FX Chartbook: Důvody k otestování přemrštěných sázek na snížení amerických sazeb
13.08.2024 Minulý týden byly trhy jako na houpačce a ani teď není jasné, jestli americká ekonomika zamíří do recese, jak naznačuje růst nezaměstnanosti, nebo navzdory ní zvládne měkké přistání. Této situaci jsme se věnovali už minulý týden v článku „US Economy: Soft Landing Hopes vs. Hard Landing Fears“ (Americká ekonomika: Naděje na měkké přistání vs. obavy z tvrdého dopadu). Tento týden bude otestován aktuální narativ, protože nás čeká zveřejnění celé řady klíčových ekonomických údajů – v úterý PPI, ve středu CPI a ve čtvrtek maloobchodní tržby.

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 7. srpna
07.08.2024 Analýza obchodů a tipy pro pár EUR/USD Cena 1,0921 byla otestována, když indikátor MACD zahájil pohyb nahoru od úrovně nula a potvrdil tak správný vstupní bod na nákup eura. Pár EUR/USD ve výsledku vzrostl o více než 15 pipů. Včerejší údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně přinesly zklamání, což zvýšilo tlak na euro, které se potýká s problémy. Zveřejnění amerických údajů ve druhé polovině dne umožnilo páru trochu oživit, ale krátkodobý směr zůstal klesající. Dnes mohou pozornost investorů přitahovat údaje o německé průmyslové výrobě, obchodní bilanci a obchodní bilanci Francie. Tyto indikátory nejspíš výrazně neovlivní trh, takže je lepší držet se trendu posilování amerického dolaru, který se v poslední době těší poměrně dobré poptávce. Pokud jde o intradenní strategii, budu počítat spíš s realizací scénářů č. 1 a 2.

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. srpna 2024
07.08.2024 Trh je naladěn na další oslabování dolaru. Ani extrémně slabé údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně, které zpomalily z 0,5 % na -0,3 %, neposkytly americkému dolaru žádnou výraznou podporu. Celkově se trh nadále řídí zvěstmi a očekáváními ohledně kroků Federálního rezervního systému. Investoři stále věří, že americká centrální banka okamžitě sníží úrokové sazby o 0,50 %. Navíc se spekuluje o možném mimořádném zasedání Federálního výboru pro volný trh. Pokud se tato situace neuklidní, zůstane dolar pod tlakem.

BREAKING: CAD klesá po údajích o maloobchodních tržbách
19.07.2024 Zpráva kanadských maloobchodních prodejů za květen byla zveřejněna dnes ve 14:30. Očekávalo se, že zpráva ukáže měsíční poklesy celkových i hlavních maloobchodních tržeb po velkém dubnovém nárůstu. Skutečné údaje však ukázaly ještě hlubší pokles, než se očekávalo, což vytváří tlak na CAD. Bank of Canada se sejde příští týden, aby rozhodla o sazbách a plné ceně peněžních trhů s nadějí na snížení sazby o 25 základních bodů. Slabé údaje o maloobchodních tržbách jsou dalším argumentem pro BoC ke snížení sazeb.

BREAKING: EURGBP po slabších údajích o maloobchodních tržbách ve Spojeném království oslabil 📌
19.07.2024 Objem maloobchodních tržeb ve Velké Británii v červnu 2024 klesl o 1,2 % a zvrátil tak nárůst o 2,9 % v květnu 2024. Pokles zaznamenala většina odvětví, zejména obchodní domy, prodejci oděvů a obchody s nepotravinářským zbožím, kde došlo k poklesu o 2,1 %. Celkově se objem maloobchodních tržeb ve 2. čtvrtletí 2024 snížil o 0,1 % oproti 1. čtvrtletí a o 0,2 % v meziročním srovnání. V červnu 2024 se snížily také online výdaje, a to o 2,7 %, i když byly o 2,3 % vyšší než v červnu 2023.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby ze Spojeného království a Kanady v centru pozornosti 🔎
19.07.2024 Dnešní makroekonomický kalendář je poměrně chudý a postrádá události, které by mohly ovlivnit globální finanční trhy. Investoři, kteří se zajímají o britský a kanadský trh, by se však neměli nudit. V těchto zemích budou zveřejněny zprávy o maloobchodních tržbách za červen. V druhé polovině dne mohou zajímavé informace přinést také rozhovory s představiteli Fedu včetně Williamse a Bostice.

Ranní shrnutí (17.07.2024)
17.07.2024 Indexy na Wall Street uzavřely včerejší seanci v blízkosti rekordních hodnot. Dow Jones vzrostl o téměř 1,9 % a s podporou téměř 6,5% rally společnosti United Health Group po jejích čtvrtletních výsledcích se vyšplhal na nová historická maxima; Russell 2000 si připsal 3,5 % a prodloužil tak růstovou sérii, během níž si za posledních pět seancí připsal téměř 12 %.

📈Zlato na nových historických maximech
16.07.2024 Futures na zlato získávají téměř 1,6 %, výnosy desetiletých amerických dluhopisů klesají o 3 bazické body pod 4,2 %. Stříbro se dnes rovněž obchoduje s nárůstem o 1,8 %.

Klíčové události 16. července: fundamentální analýza pro začátečníky
16.07.2024 Na úterý je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávy o ekonomickém očekávání z institutu ZEW pro Německo a Evropskou unii a údaje o maloobchodních tržbách v USA. Upřímně řečeno, zprávy z Evropy jsou druhořadé, zatímco zpráva z USA je trochu významnější. Ekonomické údaje (zvlášť tyto zprávy) ale v poslední době nejsou schopny ovlivnit náladu na trhu. Trh dál interpretuje téměř všechny údaje v neprospěch amerického dolaru. Abychom byli spravedliví, musíme zmínit, že USA v posledních měsících přinesly jen málo dobrých zpráv, které ale zároveň nijak nepovzbudily dolar.

👀 USDCAD před americkými daty v bočním trendu
16.07.2024 Zpráva o maloobchodních tržbách v USA za červen je klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že bude vykazovat pokles celkových maloobchodních tržeb. I když tento kus dat není pro rozhodování Fedu tak důležitý jako data o inflaci nebo trhu práce, je to silný náznak toho, jaké jsou podmínky amerických spotřebitelů.

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu a maloobchod v USA
16.07.2024 Dnes budeme netrpělivě vyhlížet zejména výsledky červencového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. V případě přítomnosti by podle trhu k zásadnější změně dojít nemělo, když i nadále je současný výkon německé ekonomiky vnímán negativně. To optimismus týkající se budoucích očekávání roste nepřetržitě od loňského srpna, zejména na pozadí poklesu inflace, predikovaného oživení německé ekonomiky včetně pro ni důležitých exportních trhů a uvolňování měnových podmínek, ačkoli ECB bude zřejmě postupovat velmi pomalu a obezřetně.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA v centru pozornosti 🎯
16.07.2024 Dnešní makroekonomický kalendář je pro investory na evropských trzích poměrně chudý.V druhé polovině dne však budou mít investoři se zájmem o americký trh příležitost seznámit se s důležitými zprávami z USA a Kanady.

Výsledková sezóna na Wall Street začíná tento týden
10.07.2024 Výsledková sezóna na Wall Street za druhé čtvrtletí roku 2024 začíná tento týden. Jako první budou hlavní americké banky informovat jako první s výsledky JPMorgan, Wells Fargo a Citi, které jsou naplánovány na tento pátek. Jak si vedly trhy a ekonomika ve 2. čtvrtletí 2024? Co analytici očekávají od nadcházející výsledkové sezóny s hlavními indexy Wall Street na historických maximech nebo blízko nich? Pojďme se rychle podívat na očekávání trhu.

Ekonomický kalendář: Německý index spotřebitelských cen, údaje o PMI z Evropy a USA
01.07.2024 Zdá se, že nálada na trhu se na začátku nového obchodního týdne zlepšuje, což do značné míry souvisí s výsledky 1. kola francouzských voleb. V tuto chvíli se zdá, že po druhém kole některá z politických stran/koalic dosáhne v parlamentu absolutní většiny, což snižuje obavy z dalšího patu ve francouzské politice. Lidová fronta vyzvala před druhým kolem hlasování příští neděli ke spojenectví, aby zabránila krajně pravicové straně Le Penové získat absolutní většinu a sestavit vládu.

Ekonomický kalendář: Rychlé odhady PMI za červen v centru pozornosti
21.06.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Stalo se tak po spíše poklesové asijsko-pacifické seanci, během níž se většina regionálních indexů obchodovala níže. JPY je nejhůře výkonnou hlavní měnou poté, co jádrová inflace CPI (bez potravin a energií) v květnu zpomalila na nejnižší úroveň od září 2022. britská libra vyskočila po zveřejnění mnohem lepších než očekávaných údajů o maloobchodních tržbách ve Velké Británii za květen, ale tyto zisky již byly z větší části vymazány.

BREAKING: GBP po solidních údajích o maloobchodních tržbách ve Velké Británii stoupá
21.06.2024 Údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království za květen budou zveřejněny dnes ráno v 8:00. Očekává se, že zpráva vykáže meziměsíční nárůst celkových i jádrových maloobchodních tržeb a menší meziroční pokles.

XAU/USD. Cenová analýza. Cena zlata zůstává omezena známým obchodním rozpětím
20.06.2024 Vzhledem k tomu, že si obchodníci před otevřením nových pozic snaží udělat jasno ohledně pravděpodobného načasování snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému, je cena drahého kovu omezena známým obchodním rozpětím, které existuje již jeden a půl týdne. Na konci červnového měnověpolitického zasedání zaujala americká centrální banka agresivnější postoj a předpověděla na letošní rok pouze jedno snížení sazeb. V souvislosti se známkami zmírňující se inflace v USA však existuje v roce 2024 možnost dvou snížení sazeb. V úterý zveřejněné slabší údaje o maloobchodních tržbách v USA navíc naznačují známky únavy amerických spotřebitelů, což zvyšuje pravděpodobnost prvního snížení sazeb Fedu v září a dalšího v prosinci.

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 19. června pro začátečníky
19.06.2024 K otestování ceny 1,2692 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho měnový pár GBP/USD vzrostl o zhruba 17 pipsů – a tím to skončilo. Absence údajů ze Spojeného království tento pár v první polovině dne potrápila, ale slabé údaje o maloobchodních tržbách v USA poptávku po libře oživily.

Neklidný týden pro bitcoin navzdory lepším než očekávaným údajům o inflaci
18.06.2024 Ceny bitcoinu (a kryptoměn v širším slova smyslu) se minulý týden vyvíjely v důsledku údajů o inflaci v USA a závěru posledního zasedání FOMC, na kterém představitelé Fedu zveřejnili svůj nejnovější "dot-plot".

NZD/USD. Přehled a analýza. Pár je pod tlakem.
18.06.2024 Politici dál prosazují jediné letošní snížení úrokových sazeb. Prezident filadelfského Fedu Patrick Harker totiž v pondělí sdělil, že udržení sazeb na této úrovni by pomohlo o trochu víc snížit inflaci a zmírnit rizika jejího růstu. To pak dál podporuje růst výnosů amerických státních dluhopisů a pomáhá americkému dolaru znovu získat pozitivní dynamiku a naopak vytváří tlak na pár NZD/USD.

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu, maloobchod a průmysl v USA
18.06.2024 Dnes se dozvíme výsledky červnového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. Přítomnost je shledávána velmi negativní, nicméně v květnu se míra pesimismu významněji snížila a trh očekává, že v podobném rozsahu dojde ke zlepšení i nyní. To je dáno pomalu se oživující ekonomikou a zahájeným cyklem uvolňování měnové politiky ze strany ECB. Naproti tomu budoucnost byla v posledních měsících vnímána optimisticky, kdy v průběhu celého letošního roku byly překonávány v pozitivním slova smyslu odhady trhu. Nicméně v dalších měsících vnímání budoucnosti pravděpodobně nebude růst takovým tempem jako dosud.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA v centru pozornosti
18.06.2024 Futures na evropské indexy naznačují vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu, přičemž futures na EuroStoxx a DAX se obchodují o zhruba 0,6 % výše. Stalo se tak po optimistické asijsko-pacifické seanci, která přinesla růst regionálních indexů. AUD je dnes nejvýkonnější měnou G10 - RBA dnes sice ponechala úrokové sazby beze změny, guvernér RBA Bullock však připustil, že diskuse o zvýšení sazeb proběhla.

Ranní shrnutí (17.06.2024)
17.06.2024 Páteční obchodování na Wall Street skončilo smíšeně. Technologický index Nasdaq byl jediným benchmarkem, který zaznamenal nějaké mezidenní zisky, nicméně ty nepřesáhly 0,15 %.

Ekonomický kalendář: Index spotřebitelských cen v USA, rozhodnutí a prognózy Fedu a Powellův projev v centru pozornosti trhu
12.06.2024 Futures na evropské indexy se dnes obchodují s růstem a zotavují se ze včerejšího poklesu, a to navzdory slabé asijské seanci, kde čínské benchmarky zlevnily po údajích o inflaci z Číny. Údaje o inflaci z největší světové ekonomiky budou dnes v centru zájmu investorů; konsenzus předpokládá, že inflace CPI vyjde v meziročním vyjádření beze změny, i když meziměsíčně vzroste méně než dříve. Naopak očekávání pro jádrový údaj (bez cen potravin a energií) naznačují pokles z dnešních 3,6 % na 3,5 % a nezměněný meziměsíční růst. Ve druhé části seance trh zaměří svou pozornost na nové inflační prognózy Federálního rezervního systému, které bankéři aktualizují poprvé od března.

Denní shrnutí: Zlato a stříbro roste díky nižším výnosům amerických státních dluhopisů a oslabení amerického dolaru
06.06.2024 Evropská centrální banka podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů, nicméně sdělila, že vývoj inflace v roce 2024 bude nerovnoměrný, a zvýšila prognózy inflace pro roky 2024 a 2025. V důsledku toho se dnes EURUSD obchoduje o 0,2 % výše a blíží se k úrovni 1,09.

Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení průmyslu, zahraničního obchodu a zasedání ECB
06.06.2024 Dnes se dozvíme výsledek zahraničního obchodu České republiky, jehož bilance se od roku 2022, kdy dosahovala historických minim, trendově zvyšuje a v tomto roce se již dostává bezpečně do plusu. Silný přebytek z března (39,3 mld. Kč) se nyní zřejmě opakovat nebude, i tak ale počítáme spolu s rostoucí zahraniční poptávkou s pozitivní bilanci, za duben odhadujeme výsledek ve výši 12,8 mld. Kč. Druhou sledovanou veličinou na českém trhu dnes bude údaj o průmyslové výrobě, které se dlouhodobě příliš nedaří a výrazné oživení zatím nenaznačují ani předstihové ukazatele. Březnový propad ve výši 2,7 % r/r by se v dubnu měl zmírnit, přičemž šíře analytických odhadů poskytuje prostor i pro případný růst. Náš odhad však počítá s poklesem o 1,4 % zejména z důvodu dosavadního nedostatku pozitivních zpráv, které by mohly obrat ve výrobě způsobit.

Ekonomický kalendář: Rychlý odhad CPI z Německa a Béžová kniha Fedu v centru pozornosti trhu
29.05.2024 Dnešní makrokalendář je stejně jako včerejší poměrně chudý. V 8:00 se dozvíme údaje o maloobchodních tržbách ze Španělska a v 9:00 bleskovou inflaci CPI z Polska za květen, kde se již očekává údaj o 0,4 procentního bodu vyšší než předchozí. Další čtení již budou mít větší váhu, řeč je o inflaci CPI/HICP z Německa, která bude známa ve 13:00, a zde se na trhu očekávají vyšší data.

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 27. května pro začátečníky
27.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se na konci týdne rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Nemohl jsem čekat na realizaci druhého prodejního scénáře. Slabé údaje z USA odpoledne hnaly libru dá nahoru, předtím se býkům podařilo ustát a obnovit pokles páru během evropské seance, který způsobily slabé údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii. Nic dnes ráno nemůže vyvolat spike volatility, takže obchodníci zůstanou bez dat a výrazných pohybů. V této souvislosti je také možné vsadit na rozvoj uptrendu, který navzdory veškerému úsilí medvědů o opak z minulého týdne nezmizel. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. května
24.05.2024 K otestování ceny 1,2740 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat a počkal jsem na realizaci druhého scénáře k prodeji. Krátce nato další test ceny 1,2740, s indikátorem MACD v překoupené zóně, potvrdil vstupní bod na prodej libry. Pár se ve výsledku propadl o 25 pipů. V polovině americké seance, po velmi silných údajích PMI ve výrobě a PMI ve službách v USA, cena dosáhla úrovně 1,2715, a to právě v okamžiku, kdy se MACD začal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji. V důsledku toho libra dál klesala a přinesla zisk zhruba 30 pipů.

Denní shrnutí: Údaje o CPI tlačí zlato k oblasti 2400 USD
15.05.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodovaly na vyšší úrovni, k čemuž přispěly údaje o dubnovém indexu spotřebitelských cen v USA. S&P 500 si připisuje 1 %, Dow Jones 0,7 % a Nasdaq 1,2 %.

BREAKING: Očekávané údaje o maloobchodních tržbách v USA nižší
15.05.2024 Wall Street získává a dolar ustupuje po nižších než očekávaných údajích o maloobchodních tržbách a inflaci CPI.

Ekonomický kalendář: Zpráva o CPI v USA v centru pozornosti
15.05.2024 Futures založené na evropských indexech ukazují na lepší zahájení dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Společnosti v regionu APAC si připsaly převážně zisky a navázaly tak na dynamiku z USA, kde Nasdaq zaznamenal na hotovostním trhu nový ATH závěr.

Prognóza pro pár GBP/USD na 15. května 2024
15.05.2024 Libra se včera po prudkém poklesu, který představoval falešný pohyb prorážející support 1,2525 (související s růstem údajů o nezaměstnanosti), obrátila k silnému růstu a téměř dosáhla cílové úrovně 1,2596 (související s růstem cen výrobců v USA za duben).

Forex: Dolar oslabuje před důležitou statistikou, která bude zveřejněna v USA
13.05.2024 Americký dolar na začátku nového týdne oslabuje vůči koši hlavních světových měn. Investoři očekávají, že důležité statistické údaje, které budou ve Spojených státech zveřejněny tento týden, ukážou zpomalení tempa růstu inflace i spotřebitelských výdajů. Současně se zotavují evropské ekonomiky, což by mohlo podpořit důvody ke snížení úrokových sazeb.

Ekonomický kalendář: Data z Evropy a Kanady, výsledky Walt Disney a Arista
07.05.2024 Evropské indexy zahájily dnešní peněžní seanci růstem a navázaly na předchozí včerejší zisky. Německý DAX se obchoduje o 0,5 % výše, francouzský CAC40 získává 0,6 %, zatímco španělský IBEX, italský FTSE MIB a nizozemský AEX přidávají 0,7 %. Britský FTSE 100 roste o více než 1 %. Děje se tak po včerejších silných výsledcích na Wall Street a po dnešní poměrně optimistické asijsko-pacifické seanci. AUD je nejhůře si vedoucí měnou G10 poté, co RBA ponechala sazby beze změny a ponechala i pokyny k sazbám.

Ranní okénko - Úterý přinese data z českého průmyslu a bilanci zahraničního obchodu
07.05.2024 Dnešní den otevřou data z Německa, České republiky a eurozóny. Nově zveřejněným statistikám bude dominovat český průmysl, který se sice začátkem roku zdánlivě vymanil z klesajícího trendu, ale za březen očekáváme další zhoršení. Po očištění o rozdíl v počtu pracovních dní predikujeme, že objem průmyslové výroby v březnu meziročně poklesl o 2 %, přičemž bez tohoto očištění by číslo mohlo být až o více než 10 % nižší v porovnání s předchozím měsícem. Takto vysoký očekávaný propad reflektuje stále nízkou zahraniční poptávku, jakož i nedostatek materiálu.

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z Evropy a čtvrtletní výsledky společností Amazon a AMD 📌
30.04.2024 Dnes je naplánováno několik zpráv o HDP za první čtvrtletí roku 2024 z členských zemí eurozóny a v 11:00 zpráva za celou eurozónu. Očekávání naznačují mírné hodnoty, přičemž HDP eurozóny by měl meziročně činit 0,2 % a mezičtvrtletně 0,1 %.

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 25. dubna pro začátečníky
25.04.2024 Cena 1,2451 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo potenciál páru stoupat, zejména při absenci údajů z USA. Obchodníci dopoledne nakupovali libru a úplně ignorovali zprávu o bilanci průmyslových objednávek; pár ale prudce nevzrostl. Libra by dnes mohla pokračovat ve vzestupné korekci, ale potřebovala by k tomu dobré údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království a velmi slabé zprávy z USA, o kterých budeme mluvit v odpolední prognóze. Já mezitím přejdu k rozvoji nového vzestupného trendu a budu nakupovat při pullbacku. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky společností Alphabet, Intel a Microsoft📃
25.04.2024 V předposlední obchodní den tohoto týdne čeká investory další várka důležitých údajů, tentokrát se zaměří především na finanční zprávy.Dnes mají po uzavření trhu zveřejnit své výsledky někteří technologičtí giganti, včetně společností Alphabet, Intel a Microsoft, a před otevřením americké peněžní seance společnost Caterpillar.

GBP/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 22. dubna (analýza dopoledních transakcí). Libra pokračuje v poklesu
23.04.2024 Ve své ranní předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2340 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. K proražení úrovně 1,2340 došlo bez reverzního testu, takže jsem zde během poklesu páru nemohl získat vhodný vstupní bod do krátkých pozic. Odpoledne byl technický obrázek revidován.

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 22. dubna pro začátečníky
22.04.2024 Přehled obchodů a tipy pro pár GBP/USDCena 1,2454 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal sto...

BREAKING: Údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království překvapily směrem dolů
19.04.2024 Maloobchodní tržby v UK m/m skutečnost 0 % (prognóza 0,3 %, předchozí 0,0 %). Jádrové maloobchodní tržby m/m skutečnost -0,3 % (prognóza 0,3 %, předchozí 0,2 %).

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna
16.04.2024 Odpoledne došlo k otestování úrovně 153,94, a to v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup amerického dolaru během probíhajícího býčího trhu. V důsledku toho USD/JPY vzrostl o více než 40 pipsů. Solidní údaje o maloobchodních tržbách v USA opět potvrdily obavy ekonomů, že americká inflace zase nabírá na síle. Je tedy nepravděpodobné, že bychom letos v létě mohli počítat se snížením sazeb. To vytváří ještě větší nerovnováhu na měnových párech s japonským jenem, který nemůže najít podporu ani u forexových intervencí centrální banky, ke kterým, mimochodem, už dlouho nedošlo. Pokud jde o dlouhé pozice v takovém býčím trhu, hodlám využít korekcí a pullbacků. Vstupovat do dlouhých pozic během breakoutu na současných maximech je poměrně nebezpečné, takže nezapomínejte na stop příkazy. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

Prognóza pro EUR/USD na 16. dubna 2024
16.04.2024 Včerejší údaje o maloobchodních tržbách v USA podpořily posílení dolaru. Maloobchodní tržby v březnu vzrostly po sezónním očištění o 0,7 % oproti prognóze 0,4 % a únorový údaj byl revidován nahoru na 0,9 %. Federální rezervní systém v Atlantě zvýšil svůj odhad meziročního tempa růstu HDP v prvním čtvrtletí z 2,4 % na 2,8 %. Na trhu se dokonce hovoří o tom, že Fed by letos nemusel úrokové sazby snížit vůbec. Dolar vzrostl o 0,24 %, zatímco index S&P 500, který nedokázal odolat tlaku, klesl o 1,20 %. To se podle našeho názoru stalo hlavní událostí dne a svědčí to o jednoznačném úprku investorů od rizika. Výnosy dluhopisů však vzrostly, ale to je dočasný jev – dnes ministerstvo financí vydá roční pokladniční poukázky v hodnotě 46 mld. USD, zítra 20leté dluhopisy v hodnotě 13 mld. USD a pozítří 5leté dluhopisy v hodnotě 23 mld. USD, takže institucionální investoři budou svou averzi k riziku dále prohlubovat. Navíc americké ministerstvo financí zahajuje operaci Twist, což je operace, která nebyla přímo ohlášena – jedná se o přesun krátkodobého dluhu do dlouhodobého dluhu, jak tomu bylo v období po krizi od roku 2011. Problémem je, že takové operace zvyšují inflaci, což znamená, že existuje vážný důvod pro předpoklad, že Fed sníží sazby až v příštím roce.

Očekává se růst zlata na Wall Street a Main Street
15.04.2024 Jelikož geopolitická rizika tlačí ceny drahých kovů dál do neznámého teritoria, poslední týdenní průzkum o zlatě ukázal, že co se týká vyhlídek drahého kovu, jsou Main Street a Wall Street prakticky zajedno.

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 15. dubna 2024
15.04.2024 Evropská centrální banka tedy potvrdila svůj záměr začít v červnu snižovat úrokové sazby, což se stalo zásadním důvodem poklesu eura. A i když to byl celkem logický krok, je třeba také upozornit na přílišnou lokální přeprodanost tohoto páru. Korekce je tedy v tuto chvíli nanejvýš potřebná. Problém však spočívá v tom, že ani makroekonomické zprávy nedokážou poskytnout důvod, aby k ní došlo. Tempo poklesu průmyslové výroby v eurozóně by mělo zpomalit z -6,7 % na -4,2 %. Tempo růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech by však mělo zrychlit z 1,5 % na 2,5 %. A vzhledem k tomu, že údaje o maloobchodních tržbách mají mnohem větší váhu než průmyslová produkce, může euro před dalším poklesem zachránit pouze jeho nadměrná přeprodanost. Jinými slovy, nejpravděpodobnějším scénářem je snaha o konsolidaci kolem současných úrovní. Na druhou stranu je nepravděpodobné, že by euro dále klesalo. Mezi těmito dvěma možnostmi došlo k drobné korekci ve směru růstu eura.

Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky na Wall Street v centru pozornosti💰
15.04.2024 Zdá se, že nový týden začíná v pozitivní náladě.Akciové trhy se snaží zotavit z poklesů na konci minulého týdne.Podobné oživení pozorujeme i na trhu kryptoměn. Navzdory víkendovému odvetnému útoku Íránu na Izrael, který byl minulý pátek částečně příčinou paniky, se trh touto eskalací příliš nezabývá. Jedinou takovou reakci dnes pozorujeme na rostoucím zlatě a výnosu dluhopisů.

V centru pozornosti jsou energie: Jaké novinky čekají investory na Wall Street
15.04.2024 Akcie energetických firem stoupaly, když se zisky na akciovém trhu přesunuly mimo technologické společnosti, které dominovaly v loňském roce. Zájem investorů o nekomoditní sektory by ale mohl utrpět, pokud inflační očekávání dál porostou a obavy z agresivní politiky Fedu zesílí.

Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?
15.04.2024 Americký dolar se konečně vymanil z optimismu trhu ohledně uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Během posledních dvou týdnů se ukázalo, že snižování sazeb začne, až inflace klesne alespoň na 2,5 % meziročně. Vzhledem k tomu, že poslední zpráva o inflaci zrychlila na 3,5 %, snížení sazeb v Americe v nejbližší době neočekávám.

Prognóza pro pár GBP/USD na 15. dubna 2024
15.04.2024 Britská libra se v pátek propadla o 102 pipů, takže snadno překonala naši cílovou úroveň 1,2460 a vytvořila další na 1,2427, která vychází z maxima z 6. listopadu 2023. Úroveň 1,2460 ale zůstává pevná a teď slouží jako horní hranice konsolidačního pásma. Konsolidace nad ní může prodloužit korekci k úrovni 1,2515, směrem k minimu z 5. února.

Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!
15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. dubna
11.04.2024 Údaje o maloobchodních tržbách v Itálii sice trh nijak neovlivnily, ale zpráva o inflaci v USA sentiment ovlivnila výrazně a vedla k posílení dolaru a snížení rizikového sentimentu. Dnes se pravděpodobně udrží medvědí trh, protože i když rozhodnutí ECB o klíčové úrokové sazbě zůstane beze změny, náznaky prezidentky ECB Christine Lagardeové, že sazby budou sníženy v polovině roku, jistě omezí kupní sílu eurových býků.

Prognóza pro pár GBP/USD na 22. března 2024
22.03.2024 Britská libra se v závěru čtvrteční seance propadla o 128 pipů. Zasedání Bank of England v tom sehrálo jen druhořadou roli, protože libra urazila v době jeho trvání jen malou část cesty. Britský kompozitní index PMI pro sektor výroby v březnu mírně klesl z únorových 53,0 bodů na 52,9 bodů, zatímco PMI pro sektor služeb klesl z 53,8 bodů na 53,4 bodů. Libra stáhla dolů ostatní měny, které předchozího dne při zasedání Federálního rezervního systému stoupaly. Počet hlasů pro zachování sazby na úrovni 5,25 % se zvýšil o 2 – z 6 na 8, přičemž jeden nesouhlasný hlas Swati Dhingrové prosazoval snížení o 0,25 %; tyto změny se ale očekávaly, což znamená, že reakce trhu byla přehnaná. Skutečně měkkým signálem bylo, že banka očekává inflaci pod cílovou úrovní 2 % ve 2. čtvrtletí 2024. Trhy očekávají první snížení sazeb v červnu.

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 14. března (americká obchodní seance)
14.03.2024 Nadcházející údaje o maloobchodních tržbách a cenách výrobců v USA budou odpoledne určovat směr páru, protože nárůst těchto údajů zvýší poptávku po dolaru. Naopak neuspokojivá čísla budou znamenat pokračování klesajícího trendu pozorovaného v minulém týdnu.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. března (americká seance)
14.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne budou směr určovat údaje o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců, protože růst těchto ukazatelů pravděpodobně zvýší poptávku po dolaru a povede k poklesu páru EUR/USD. Pokud údaje ve srovnání s předchozím měsícem rychle klesnou, bude euro stoupat a pokračovat ve vzestupném trendu.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. března (americká seance)
14.03.2024 Prázdný makroekonomický kalendář ve Spojeném království pomohl libře k mírnému růstu, ale pak rizikový apetit prudce oslabil. Pár bude dál klesat, pokud nadcházející údaje o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců v USA ukážou růst, ale pokud čísla oproti předchozímu měsíci rychle klesnou, libra bude stoupat a pokračovat ve vzestupném trendu.

Ekonomický kalendář: Údaje o maloobchodních tržbách a PPI ze Spojených států amerických
14.03.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy blue chips ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY stahuje navzdory velkému zvýšení mezd, o kterém jednají odbory. Bitcoin tiká výše a dnes testuje oblast 73 500 dolarů.

Forex: Dolar mírně klesá, investoři od nových statistik čekají větší jasno kolem sazeb
13.03.2024 Americký dolar dnes po úterním růstu mírně klesá. Investoři si vybírají zisky před zveřejněním dalších ekonomických údajů, které by mohly upevnit domněnku, že americká centrální banka (Fed) začne v tomto roce snižovat úrokové sazby. Dolarový index, který sleduje vývoj dolaru ke koši šesti předních světových měn, ztrácel kolem 17:20 SEČ 0,1 procenta na 102,84 bodu. Minulý týden zaznamenal největší týdenní pokles od začátku ledna. Od začátku roku si však zelená bankovka zatím připsala zisk 1,5 procenta.

Kritická situace v Severní Americe doléhá na společnost Adidas
13.03.2024 Akcie Adidas zahájily středeční obchodování silným růstem a téměř dosáhly svého maxima 198 EUR z roku 2023. Navzdory ztrátě ve výši 58 milionů eur a 4,8% poklesu tržeb na 21,4 miliardy eur v roce 2023 se investoři zpočátku zdáli být neznepokojeni. Následoval však rychlý výprodej, který náhle posunul akcie do záporných čísel.

Ekonomický kalendář: lehký makro kalendář uprostřed týdne 🔎
13.03.2024 Dnešní makroekonomický kalendář je z hlediska publikací poměrně chudý. Nejsou naplánovány žádné události, které by mohly ovlivnit globální trh. V první části dne jsme měli možnost se dozvědět řadu údajů ze Spojeného království, včetně průmyslové výroby, údajů o HDP za leden a obchodní bilance. Většina zveřejnění splnila očekávání a vykázala zlepšení oproti předchozím měsícům, což naznačuje mírné zlepšení britské ekonomiky a snížení rizika recese.

Analýza S&P 500, EUR/USD a bitcoinu - BTC na all-time high
11.03.2024 Hranice 70 000 USD na bitcoinu pokořena, indexy potkala menší korekce stále platného býčího trendu a risk on sentiment tak dále pokračuje. Co dalšího očekávat v nejbližších dnech?

Ekonomický kalendář: Úterní zpráva o inflaci v USA je klíčovou událostí týdne 📌
11.03.2024 Dnes nás nečekají žádné významné makroekonomické zprávy, které by mohly ovlivnit volatilitu na světových trzích. Tento týden se však investoři dozvědí několik zajímavých zpráv.

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 7. března
07.03.2024 Po prvním otestování úrovně 1,0888 se růst zastavil, protože linie MACD se z nuly posunula poměrně prudce vzhůru. Po druhém otestování se linie MACD udržela v překoupené oblasti, což vytvořilo signál k prodeji. Pár však pokračoval v růstu, což vedlo ke ztrátám.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 6. března (americká seance)
06.03.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0870 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně se navíc shodovaly s prognózami, takže k žádnému silnému růstu páru nedošlo.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 26. února
26.02.2024 Výroky členky MPC Bank of England Megan Greenové cenovému růstu libry nepomohly, takže kupci se neudrželi na týdenním maximu. A dále, páteční prázdné makroekonomické údaje v USA obnovily tlak na pár a vyvolaly jeho pokles.

💲Dolar před FOMC minutes oslabuje
21.02.2024 Na lednové tiskové konferenci dal Jerome Powell jasně najevo, že nevidí velkou šanci na snížení úrokových sazeb v březnu. Trh reagoval poměrně výrazným posílením dolaru. Powell zároveň naznačil, že Fed je stále více přesvědčen o dalším poklesu inflace, ale potřebuje více jistoty. Nakonec však Fed vidí příležitosti ke snižování sazeb - poslední dot-plot naznačuje 3 snížení úrokových sazeb v letošním roce. Powell zároveň naznačil, že slabší údaje z trhu práce by Fed přiměly k rychlejšímu snižování sazeb

Trhy, kterým je třeba věnovat pozornost příští týden (19.02.2024)
16.02.2024 Makroúdaje z USA byly tento týden smíšené - vysoký index spotřebitelských cen a slabé údaje o maloobchodních tržbách vysílaly smíšené signály o dopadu měnové politiky. Zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC příští týden může poskytnout více informací o tom, proč Fed není přesvědčen o snižování sazeb. Kromě zápisu z jednání se investoři dočkají také zprávy o výsledcích společnosti Nvidia - hvězdy probíhající rallye v oblasti umělé inteligence! Nezapomeňte v nadcházejícím týdnu sledovat USD/TRY, DE40 a US100.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 16. února (americká seance)
16.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,2595 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly. Mnozí tím byli překvapeni, protože trh na vcelku silné údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království reagoval vlažně. Dále, celkově zprávy ukázaly složitou situaci v regionu: rekordně nízkou nezaměstnanost, ale klesající inflaci. Samotná ekonomika opět balancuje na pokraji recese. A maloobchodní prodej při rostoucích příjmech domácností dál roste, což nepochybně povede k růstu inflace. To znamená, že Bank of England čeká v současnosti mnoho změn, takže snížení úrokových sazeb může zvažovat až za dlouho.

BREAKING: GBP roste po silných údajích o maloobchodních tržbách
16.02.2024 Dnes v 8:00 byly zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království za leden. Očekává se, že zpráva vykáže solidní meziměsíční nárůst celkových i jádrových maloobchodních tržeb po prosincovém poklesu. Zpráva se ukázala být velkým pozitivním překvapením, neboť vykázala nejen meziměsíční, ale i nečekaný meziroční nárůst. Jednalo se o největší měsíční nárůst maloobchodních tržeb ve Spojeném království od dubna 2021.

Ranní shrnutí (16.02.2024)
16.02.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování růstem poté, co slabší než očekávané údaje o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě ve Spojených státech posílily naděje na rychlejší snížení sazeb Fedu.

USD/JPY. Falešný manévr
16.02.2024 Navzdory neuspokojivé zprávě o HDP se pár USD/JPY chová, jako by se nic nestalo. Medvědi navíc dokonce zorganizovali pullback ve směru dolů a využili tak všeobecné slabosti amerického dolaru. Ve čtvrtek dolar zjevně není v dobré kondici a klesá napříč trhem. Hlavními důvody jsou korekce a slabé údaje o maloobchodních tržbách (které rozebereme níže). Dynamika poklesu však není způsobena pouze poklesem dolarového indexu, ale i další, významnější okolností. Tou je skutečnost, že po nedávném prudkém růstu se pár obchoduje v "rizikovém pásmu". Představitelé japonské vlády už zase vyslovili transparentní náznaky, jejichž podstata se odvíjí od připravenosti provést měnovou intervenci, pokud bude jen nadále oslabovat. Obchodníci proto s testováním trpělivosti japonských úřadů nespěchají. Po otestování 150. hodnoty mnoho kupujících USD/JPY vybralo zisky, čímž vyvolali medvědí rollback.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 16. února
16.02.2024 Ačkoli k testu úrovně 1,0755 došlo v době prudkého růstu linie MACD od nuly, tlak na nákup přetrvával, protože hráči na trhu se soustředili spíš na údaje o maloobchodních tržbách v USA. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 16. února
16.02.2024 Ačkoli k testu úrovně 1,2571 došlo v době, kdy linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly, nákupní tlak přetrvával, protože hráči na trhu očekávali po údajích z USA vysokou volatilitu. Výsledkem byl nárůst ceny o více než 30 pipů.

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. února
16.02.2024 Test úrovně 149,95 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál. K prudkému poklesu ceny tohoto páru ale nedošlo.

🥇 Zlato se po datech vrací nad 2 000 USD
15.02.2024 Zlato se obchoduje zpět nad úrovní 2 000 USD za unci. Neuspokojivé údaje o maloobchodních tržbách za leden ze Spojených států vytvářejí tlak na americký dolar a následně podporují drahé kovy. Mnohem hlubší než očekávaný pokles celkových maloobchodních tržeb i neočekávaný pokles jádrových a základních maloobchodních tržeb naznačuje oslabení amerického spotřebitele. Tato slabost, pokud ji potvrdí další zveřejněné údaje, může být argumentem pro to, aby Fed začal rychleji snižovat sazby. Navíc údaje o průmyslu a výrobě za leden také vykázaly nečekaný pokles.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. února (americká seance)
15.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2548 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu a tentokrát linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo. Slabé údaje o HDP Spojeného království nejspíš ovlivňovaly býčí sentiment.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 15. února (americká seance)
15.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0736 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Výroky prezidentky ECB Christine Lagardeové dynamiku trhu nezměnily.

EUR/USD: Může nastat růst, ale bude omezený
15.02.2024 Euro negativně ovlivnil pád ekonomiky eurozóny do hluboké recese. Jakmile se na trhu objevily pochybnosti o možnosti uvolnění úrokových sazeb Fedem, začal EUR/USD neustále klesat. Při pohledu na týdenní graf se však pár nadále obchodoval v širokém bočním pásmu.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA 🔎
15.02.2024 První část dne probíhala relativně klidně. Investoři obdrželi údaje z Japonska týkající se HDP v posledním čtvrtletí roku 2023, který byl horší, než se očekávalo. Následoval soubor údajů ze Spojeného království, kde zpráva o HDP vyšla rovněž hůře, než se očekávalo. Stejně jako Japonsko je i Spojené království po dvou po sobě jdoucích záporných čtvrtletních údajích v technické recesi.

Přehodnocení rizik bude vyvíjet tlak na kanadský dolar. Přehled vývoje USD, CAD, JPY
15.02.2024 Vyšší než očekávané údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA otřásly trhem a odsunuly načasování prvního snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Údaje o CPI vyvinuly tlak na akciové trhy, zvýšily výnosy amerických státních dluhopisů a posílily americký dolar.

Kotace páru EUR/USD klesly na tříměsíční minima
14.02.2024 Na trh se vrátil strach. Po zveřejnění lednových údajů o inflaci v USA se investoři neměli kam schovat, kromě amerického dolaru. Akciové indexy zaznamenaly v den zveřejnění údajů o vývoji spotřebitelských cen nejvýraznější výprodeje od září 2022. Dluhopisy byly inflací oslabeny a jejich výnosy prudce vzrostly. To umožnilo "medvědům" na měnovém páru EUR/USD poprvé od poloviny listopadu stlačit tento pár pod 1,07. Naopak index strachu VIX vyskočil na nejvyšší úroveň za poslední tři měsíce. Blíží se konec tržní chamtivosti?

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. února 2024
07.02.2024 Údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně se propadly, což naznačuje, že existuje vysoké riziko propadu evropské ekonomiky do recese. Určité otazníky však vyvolává cenové oživení, které začalo bezprostředně po zahájení americké obchodní seance. Důvodem je skutečnost, že ačkoli tempo poklesu zrychlilo z -0,4 % na -0,8 %, prognózy počítaly se zrychlením údajů z -1,1 % na -1,3 %. Jinými slovy, údaje dopadly mnohem lépe, než se předpokládalo. Předchozí údaje byly navíc revidovány směrem nahoru. Ačkoli korekční pohyb mohl být poněkud výraznější, je důležité si uvědomit, že poslední zpráva naznačuje zhoršení hospodářské situace v eurozóně, což mělo určitý vliv. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme svědky signálu překoupenosti dolaru, zdá se, že pár bude pokračovat v odrazu, třebaže postupném. A to zejména proto, že ekonomický kalendář je až do konce týdne klidný. Pokud se nedočkáme nečekaných zpráv schopných ovlivnit situaci, bude trh postupně korigovat vzniklou nerovnováhu.

Ekonomický kalendář: lehký makro kalendář, čtvrtletní výsledky MicroStrategy 📣
06.02.2024 Druhý den týdne se zdá být z hlediska makroekonomických publikací relativně klidný. Nejdůležitější zprávy již proběhly v první části dne. Investoři se dozvěděli o rozhodnutí australské rezervní banky o hotovostních sazbách a o továrních objednávkách z Německa.

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí Fedu a zpráva ADP z USA v centru pozornosti 📌
31.01.2024 Maloobchodní tržby v Německu, Švýcarsku a Španělsku byly horší, než se očekávalo, přičemž pouze Španělsko vykázalo kladnou meziroční dynamiku. Údaje z Německa odhalily pokračující výraznou zápornou dynamiku v meziročním i měsíčním vyjádření, což potvrzuje slabost německé ekonomiky a spotřebitele. Ve druhé části dne se pozornost investorů přesune za oceán do USA. Nejprve se dozvíme zprávu z trhu práce. Investoři očekávají další stabilizaci v tomto sektoru, což by mohlo podpořit naděje na rychlejší snižování úrokových sazeb.

BREAKING: Maloobchodní tržby v Německu horší, než se očekávalo 📌
31.01.2024 Nižší údaje o maloobchodních tržbách potvrzují slabost ekonomiky a spotřebitelů v Německu. Údaje za listopad však vyšly o něco lépe než před měsícem.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 26. ledna
26.01.2024 Úroveň 1,2717 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 25 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2682 oproti tomu vedly k růstu o zhruba 15 pipů.

Ekonomický kalendář: Index předstihových ukazatelů Conference Board v centru pozornosti trhu
22.01.2024 Investoři mají dnes před sebou poměrně klidný den, co se týče makro publikací. Aktuální týden plný velmi důležitých událostí (rozhodnutí ECB, BoC, důležitá data z eurozóny a USA) začne pro investory na obou stranách Atlantiku pozvolna. Hlavním čtením dne bude index Conference Board, který vnese více světla do dynamiky americké ekonomiky. Z eurozóny dnes kromě Polska žádné důležité údaje nezazní.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. ledna
22.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2669 byla poprvé otestována v době, kdy linie MACD prudce klesla od nuly. Druhý test oproti tomu vyústil v růst ceny o více než 20 pipů.

BREAKING: Kanadské maloobchodní tržby výrazně nižší 🔔
19.01.2024 V listopadu se maloobchodní tržby v Kanadě snížily o 0,2 % na 66,6 miliardy dolarů, přičemž pokles zaznamenaly čtyři z devíti subsektorů, zejména maloobchodníci s potravinami a nápoji (-1,4 %). Jádrové maloobchodní tržby bez čerpacích stanic, prodejců pohonných hmot a prodejců motorových vozidel a náhradních dílů se rovněž snížily o 0,6 %. Tento pokles byl způsoben především snížením tržeb u prodejců potravin a nápojů (-1,4 %) a u prodejců smíšeného zboží (-1,8 %). Výrazně však vzrostly tržby za prodej oděvů a souvisejících výrobků (+1,5 %).

BREAKING: maloobchodní tržby ve Spojeném království mnohem nižší 📌
19.01.2024 Prosincové údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království dopadly mnohem hůře, než očekávali analytici. V meziměsíčním vyjádření tržby klesly o -3,2 %. V reakci na to jsme svědky dynamického oslabování britské libry.

Ekonomický kalendář: Projevy členů FOMC a zprávy o maloobchodních tržbách
19.01.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje několik zajímavých publikací. Ačkoli z USA nepřicházejí žádné významné makroekonomické zprávy, investoři budou mít přístup ke klíčovým údajům za další země, především evropské.
Související klíčová slova:
SBUX.US | US2000 | Maloobchod v USA | Býčí pohyb | Tempo růstu | Akcie včera | Fibo | Český průmysl | Ekonomické problémy | Kiwi | Stochastický | Evropská komise | Pokračování klesajícího trendu | Energetika | Situace v eurozóně | Člen ECB | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Americké investice | Retracement | Jackson Hole | DOW.US | Oživení cen | AMC | AA.US | ETC | Western Digital | Japonský akciový trh | Sazba hypoték | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Zkušenosti | Bank of China | Cap | Konsorcium | Zvýšení úrokové sazby | Akciové trhy | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | USD/PLN | Německý ukazatel | Inflace v září | Průmyslová výroba v lednu | BTC na all-time high | Opětovný pokles | DDOG.US | LYFT.US | Pozitivní vliv | PLN | Geopolitické riziko | Uptrend | Interactive Brokers | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Německý vývoz | Ztráty peněz | Pokles sazeb | Konfederace britského průmyslu | Index aktivity | Nippon Steel | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Kioxia | Agricultural Bank of China | Momentum | Data PMI | BTC | Take Profit | Výrobní PMI | Dow Jones Industrial | FOMC minutes | Pokles indexu | Zásoby plynu | Americký dolarový index | Rostoucí akcie | Wall Street akcie | Očekávané výsledky | Kroky Fedu | Výbor FOMC | Statistiky | Trumpová | Korelace | Agentura S&P | Alibaba (BABA.US) | Tržby v eurozóně | Bankovní index | Fio | Las Vegas Sands | Ranní zpráva pro tradery | Long pozice | 13F | Společnost Tesla | Alligator | Britská libra | Aktiva | Dolar (USD) | Odpočinek | Citigroup | Příležitost k prodeji | Širší index | Invesco | Indexy na Wall Street | M&T Bank | Deflace | WTO | Nákupní pozice | Index US500 | NKLA.US | Ministerstvo práce | Nálady na trhu | Ceny rýže | Pojišťovna | Makroprostředí | UAL | Zvýšení cel | Náklady na půjčky | S&P 500 (US500) | Poškodit ekonomiku | Hurikán | Lockheed Martin | Aktuální tržní sentiment | Býčí vyhlídky | Index strachu | Kolaps | Politické rozhodnutí | Očekávání pro rok | Support a rezistence | Data z Německa | Vliv na trh | Letecké společnosti | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Diverzifikace | Nifty 50 | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Čisté úrokové výnosy | Zveřejnění výsledků | Index PX | U.S. Bank Wealth Management | McKesson Corp | Analýzy | Růst životních nákladů | Asijské trhy | Pravděpodobnost | Tuzemský průmysl | Podnikání | Break-Even | Indexy S&P | CHNComp | Slabá čínská ekonomika | Berkshire Hathaway | S&P 500 futures | Ethereum | Snížení produkce | Americký prezident | Lagardeová | Sydney | Arista Networks (ANET.US) | Zprávy z USA | SBLK.US | Americká inflace | Dovoz z USA | Čínský trh | Celsius | Expanze | Exchange | Šéf Fedu Jerome Powell | Německý DAX | Reserve Bank of Australia | Výkyvy | Simon Peters | HDP země | Směřování měnové politiky | Pokles EUR/USD | Společnost Boeing | Posilování dolaru | Školení | Makroekonomické zprávy | Goldman Sachs | Index výrobní aktivity v New Yorku | Další testování | Graf EURUSD | Scott Bessent | Zpráva Commitment of Traders | PYPL.US | Širší index S&P 500 | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Elliott | Směrnice | Reálné výnosy dluhopisů | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Strach | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Světové trhy | Datadog (DDOG.US) | Klouzavé průměry | Vytvoření Pin Baru | Tempo ekonomického růstu | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Ford Motor (F.US) | Ochrana před inflací | SBLK | Microsoft (MSFT.US) | Nezaměstnanost | Cena libry | Dopad na ekonomiku | Index spotřebitelské nálady | Růst společnosti | Představitelé ECB | Potvrzení signálu | Dnešní statistiky | Sankce | Akcie dnes | Výsledek zasedání Fedu | Společnost Adidas | Risk On | Mezibankovní sazby | Celková inflace | VRGK | LMT | Tropická bouře | Terry Sandven | Změny trendu | Vývoj inflace | Cenné papíry a burzy | Americké ministerstvo financí | Snížení cen | Příležitosti k nákupu | Vstup long | Burza | Hlavní americké banky | KER.FR | Čínské benchmarky | Dow (DOW.US) | Bilance zahraničního obchodu USA | Alaska Airlines | Růst zaměstnanosti | Rostoucí inflace | Vývoj situace | USB.US | Lesnictví | Hlavní události | Amazon | Americký akciový index | DAL.US | First Horizon | Archax | Německá obchodní bilance | Pokles dolaru | Q1 HDP | Základní úrokové sazby | Statistické údaje z USA | Americká obchodní seance | Červená linie | Výrazný pohyb | Růst cen | Výsledkové sezóny | FedWatch Tool | Gold | Proražení | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akcie firmy Western Digital | Údaje o sentimentu | Dolar dnes | Banka Morgan Stanley | Akciový výhled | VRGK broker | Varovný signál | Inflace | Sazby hypoték | Hospodářský růst Německa | Bollingerovo pásmo | Ropa a zemní plyn | Metaco | Britové | Standard & Poor's 500 | Futures na americké akciové indexy | Dolar (USDIDX) | Test rezistence | Přijetí | Cena zlata | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Snížení úrokových sazeb | Hodnocení akcií firmy | Fundamentální analýza pro začátečníky | Chase Investment Counsel | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Optimistická nálada | Rostoucí obavy | Výhled | EURGBP | Nejnovější zprávy | Novozélandský dolar | Vysoké riziko | Výhled dolaru | Nová historická maxima | Michael Green | Akcie Wells Fargo | Výkon amerického dolaru | Výrazný růst | Výkon | CZK | Tradingové webináře | John Williams | Zavedení recipročních cel | Guvernér RBA | Proti trendu | Kurz EUR/USD | Ceny kryptoměn | Alibaba | EIA | Dolarový index | UPST.US | Optimistické výsledky | Vlnová analýza | HAS | Pozitivní seance | Rostoucí ekonomické problémy | Důležité zprávy | Nové obchodní příležitosti | Vývoj měnového páru | Opatření | Průmyslová výroba v Číně | NZD/USD | Gap | Výnosy desetiletých dluhopisů | Americký dolarový index (USDIDX) | Korekční pohyb | Evropská měna | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Jak bude reagovat trh? | Charu Chanana | Wealth | Obavy investorů | Lídři EU | Newmont Corporation | Předchozí růst | Capital Markets | Pozitivní sentiment | Akcie společnosti Arm | Volatility | Strategie mean reversion | Zajištění zisků | Zmírnění inflace | RMB | Breaking | Fed Williams | Větší ztráty | Zasedání Evropské centrální banky | Obchodní seance | Maloobchod | Zpráva NFP | Crocs | Graf | Utahování měnové politiky | Současný stav | Ziskové marže | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Člen FOMC | Horší výsledky | Válka | NY Empire state index | Reálné výnosy | Nabídka | ČSÚ | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Malá volatilita | Předseda sněmovny | Patterny | Nedostatečné investice | Rovnováha na trhu | Uvolnění měnové politiky | BP | Průmysl | Intradenní obchodní strategie | Guvernér Fedu | Donald Trump | Jasný obchodní plán | Prodej dolaru | Kontrakty na úrokové sazby | Token | Centrální banky | Očekávání analytiků | Zpráva | China Evergrande | Nižší náklady | Obchodní plán | Prodejní příležitost | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Nový týden | Trpělivost | Dobré výsledky | Dnešní obchodní seance | WSJ | Longaři | Více obchodů | Data z USA | Rozhodnutí centrálních bank | xStation | Rovnováha | Slabé maloobchodní tržby | US Bancorp (USB.US) | Coca-Cola | Největší ekonomiky eurozóny | Předpovědi analytiků | Covid | Inflace v Japonsku | Optimismus investorů | Futures | Globální poptávka po ropě | Zveřejněná data | Dolary | Nákup libry | Jednoduché tipy | Vyšší poptávka | Bank of New York Mellon (BK.US) | Inflace spotřebitelských cen | Ingalls & Snyder | Nové trendy | Rozhodnutí soudu | Washington | Nákup dolaru | U.S. Global Investors | Star Bulk | Průmysl v USA | Delta Airlines (DAL.US) | Prodat USD | Aktuální hodnoty měny | Výsledky Nvidia | Aktuální ekonomické údaje | Počet pracovních míst | Index podnikatelské aktivity | Bank of Canada | Výzkumy | Chování obchodníků | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výprodeje | Průmyslová výroba eurozóny | Předpovědi zisku | Tiff Macklem | Fundamentální události | RIVN | Nové signály | Medvědí signál | Globální ekonomiky | PMI pro sektor | Čínský HDP | Bilion | CISCO | Cyklus zvyšování sazeb | Pohyby cen | Nejdůležitější události | Úspěšné obchodování | Zvýšit zisky | Polská centrální banka | Zavírací ceny | Reakce trhu | Trading | Ekonomiky | Výsledky firem | Snížení nákladů | CL | Finanční analytici | Zprávy o inflaci | Ranní okénko | Zasedání FOMC | Země OPEC | Exponenciální průměr | Čínský jüan | TSMC | Celoroční výhled | Volatilita | Ceny zemědělských výrobců | Obchodní války | Nákupní tlak | Maďarsko | CBRT | Chamtivost | Morningstar | Ekonomické ukazatele | MCD | Nikkei 225 (JAP225) | Průmyslová produkce | Index spotřebitelské důvěry GfK | Prezidentka Christine Lagardeová | Obchodovat na základě technické analýzy | Zaměstnanost | Flat | Nabídka a poptávka | GOOGL.US | Největší americké banky | Bydlení | Potenciál růstu | Peníze | Zveřejněné údaje | Star Bulk Carriers (SBLK.US) | Index DE40 | Výrobní index | Turecko | Spike | CySEC | ECB dnes | Zprávy a události | SCHW | Brent | Hrozba stagflace | Akcie a dluhopisy | Čínský dovoz | Prudký pokles | Graf EUR/USD | Politika | Tržní sentiment | Stimul | Rétorika Fedu | Obchodní instrument | Jüan | CHN.cash | Moody's Analytics | Očekávání | Sektor služeb | Střední hodnota | Odvetná cla | Snižování sazeb | Měď | NFLX | Palladium | Odhady PMI | Index cen domů | Vybírání zisků | Analýza společnosti | Příležitost k nákupu | Cisco Systems | Oslabení USD | Jednoduchý klouzavý průměr | Posílení eura | Hongkongský dolar | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Dánská centrální banka | Trump včera | Index USDIDX | Příkaz Take-Profit | Transparentní | CAT | Rozhodování o obchodování | Obchodní týden | Guvernér BoE | Vývoj ceny ropy WTI | Tržní prostředí | WFC.US | BAC.US | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | AAL.US | Sentiment investorů | Blockchain | Makroekonomické prostředí | Zásoby ropy | Optimistický sentiment | Politická nejistota | Hedgeové fondy | Walmart (WMT.US) | Nárůst zásob | Obchodní signály | Akcie banky | Nákupy | Inflace CPI v USA | Růst | Pomalé oživení | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Euro roste | Atlantský Fed | Itálie | Snížit úrokové sazby | NKLA | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Neckline | Společnost Applied Materials | MSFT.US | MiFID II | Akcie firmy | Postavení na trhu | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Drobní investoři | Fundamentální analýza | UBS Group | BreakEven | Červnová inflace | Jednání FOMC | Oblečení | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Kurzu měn | Fair Value | Prognóza | L.F. Investment | Pohonné hmoty | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Zásoby ropy v USA | Ekonomické vyhlídky | RBI | Úřad FAA | Trh práce | První obchodní den | Výrobní inflace | Dnešní seance | US Bancorp | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | ULTA | Míra inflace ve Spojených státech | Applied Materials (AMAT.US) | Polovodiče | Kongres | CBOE | Tempo poklesu | Spotřebitel | Slovní intervence | Růst amerického dolaru | Bancorp | ZIM.US | Pochybnosti | Micron | Foreign Exchange | Španělský IBEX | Býčí výhled | Akcie společnosti Oneok | Exxon Mobil | Graf páru GBP/USD | Duke Energy Corp | William Ackman | Izrael | Sell | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Zavedení dovozních cel | Akcie Fedex | Období vysoké volatility | AXP.US | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Velká Británie | Walt Disney Co | Růst akcií | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Obrat trendu | Investovat do zlata | Akcie s malou tržní kapitalizací | Americká centrální banka | CME FedWatch | Klíčové události | Cena bitcoinu | PNČ | Nike | Výnos desetiletého dluhopisu | Horizon Investments | Ceny výrobců | Long | Chování | Trendová linie | Kontrakty | SCHW.US | Zpomalení ekonomiky | Americký dolar (USD) | Finanční společnosti | Procter & Gamble (PG.US) | Německé tovární objednávky | United Airlines (UAL.US) | Evergrande | Vysoké ocenění | Pokles bitcoinu | Správci aktiv | Ropa Brent | Přerušení těžby | Koruna | Geopolitická rizika | Vlajkové formace | Cla na americké zboží | Zasedání centrálních bank | AUD | Conference Board | Globální poptávka | DJIA | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Caterpillar | Nasdaq100 | Uzavření trhů | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Dell (DELL.US) | Meziroční růst | Schlumberger | Investujte zodpovědně | Baidu | Pozornost trhu | Výkonnost zlata | Směnný kurz | Agricultural | Trh | AMAT.US | Index výrobní aktivity | Utility | Americké dolary | Makroekonomické události | Politický šok | MSCI | Bank of America (BAC.US) | Australská centrální banka (RBA) | HKComp | Společnost LSEG | Počasí | Index polovodičů | Naeem Aslam | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Falešné signály | Straits Times | Charles Schwab (SCHW.US) | Open | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Vysoké inflace | Investiční ředitelka | Nálada na akciových trzích | Konference FOMC | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Studie | Bollingerova pásma | Index MSCI World | Vice | Star Bulk Carriers | Raiffeisenbank a.s. | Magellan Midstream Partners | C.US | Medvědí tlak | Zpomalení v Číně | MMF | Klesající trend | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Johnson & Johnson (JNJ.US) | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Break of Structure | Eura | WFC | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Participace | Rovnováhy | UPST | PEPSICO | Historické maximum | Dnešní kalendář | Plán obchodování EUR/USD | Dolarová rally | Kapitál | Úrokové sazby | Zvýšení dluhového stropu | Obchodní grafy | Nový rekord | Posílení | Index KOSPI | Jednání ECB | Agentura Reuters | Dopad na ekonomiku USA | Naše prognóza | Index dopravních společností | Projev Jeroma Powella | Společnosti | Zasedání Světového ekonomického fóra | HDP ve Spojeném království | Údaje o inflaci | Federální rezervní banka | Američtí centrální bankéři | Bankovky | Cla USA | Negativní dopad | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Úterní zpráva | Investiční cíle | NVDA.US | S&P | Jednotlivé akcie | Hamás | Obchodní signál | CSCO | UAL.US | Unie | Inflace ve Spojených státech | Psychologické hladiny | Důvěra investorů | Hang Seng | Politická rizika | Masivní pohyby | Devizové trhy | Sázky | Růst Německa | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Narušení dodávek | Akcie ve Spojených státech včera | Akciové indexy | Výroba v Číně | Překoupené zóny | Marka | Očekávání úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Americký dolar (USDIDX) | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Obchodování na Wall Street | Stop příkazy | GS.US | Obchodní napětí | Výpadky v zásobování | Wall Street Journal | LVS | Mary Dalyová | IEA | Reakce trhů | Futures na Wall Street | EUR/GBP | Asie | Velké technologické společnosti | Akcie Nike | Růst cen zlata | Tlak na akcie | JMMC | Nový generální ředitel | Slabost americké ekonomiky | Marathon | Rekordní hodnoty | Prodej dluhopisů | Migrace | Deficit | Volatility akciových trhů | BREAKING | Index Stoxx 600 | Zařízení | Poměr rizika a zisku | Volatilita na světových trzích | Ceny Bitcoinu | Konzultační společnosti | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Futures trhy | Slabá čísla | Joachim Nagel | Polská inflace | Ceny domů | Budoucnost | Inflační index | Tempo růstu CPI | Americký výrobní sektor | EY ITEM | Pokles ceny | Ekonomická aktivita v USA | Polovodičové společnosti | Společnost Verizon | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Occidental | Americká banka | KOL | Analytika | Index Hang Seng | Moody's | Krátkodobé strategie | AA | UK100 | Nejhorší výsledek | Pokles prodeje | BoE Andrew Bailey | Eskalace | Nižší náklady na úvěry | Akcie společnosti Salesforce | Risk on sentiment | Midstream | Automobilový sektor | G10 | Statistické údaje | Brokers | Bitcoinové ETF | Ostrovní země | MIFID | Wall Street Journal (WSJ) | ETF na burzu | Akciový index | Pozornost | Japonské úřady | Index Nasdaq Composite | Index výroby | Fiskální politiky | Výrazný růst akcií | Investoři dnes | Nejprudší pokles | Bank of New York Mellon | Nákup akcií | Elektromobily | Poptávka | Energetický sektor | Úsilí | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Snižování úrokových sazeb | Gamble | Akcie ve Spojených státech | Maloobchodní tržby | Oblast rezistence | Stratégové | Ifo | Dynamika trhu | Dow Jones Industrial Average | Platina | Futures kontrakty | Německý index DAX | McKesson | Náklady | Oblasti rezistence | Pozornost obchodníků | Index nákupních manažerů | Aligator | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Další růst | Statistický úřad | Španělský CPI | Webináře | Být bohatý | Kryptotrh | Očekávaná data | Bitcoin | Shanghai Composite | Dluhopisy | Indikátor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Kurz libry | Počet žádostí o podporu | Mitsubishi | Upstart Holdings | Kov | Krize v oblasti nemovitostí | FedWatch společnosti CME | Nejziskovější | Kering (KER.FR) | Americké akcie včera | Saxo | Ceny zemního plynu | ISM index | Klíčové indikátory | Cla na dovoz | Výrobce sportovního oblečení | AAL | Applied Materials | JPM | Moskva | Nákup bitcoinu | Pravidla obchodního systému | Trumpovo vítězství | Rollback | Data o inflaci | JPMorgan Chase | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Marketingová komunikace | Zásady money managementu | Množství likvidity | Intel (INTC.US) | Technologický index Nasdaq | Zpomalení hospodářského růstu | Společnost Caterpillar | Očekávání trhu | SNY | Cenová analýza | Tovární objednávky | Tlak na USD | Obchodovat | Americké indexy | Obchodníci | Finance | Adani Enterprises | Philadelphia SE | Úrokové náklady | Platformy | Přijetí bitcoinu | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Odkup akcií | Pár EUR/USD | Spotify (SPOT.US) | Analytici | Indická rupie | Čistý zisk | Výkyvy cen | AMAT | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Dezinflační trend | Cenový index | Poptávka po dolaru | Louis Vuitton Moet Hennessy | Index PMI | Výhodné ceny | Stříbro | Pokles nezaměstnanosti | Japonský index | Zmírnění obchodního napětí | Nvidia (NVDA.US) | Rivian Automotive (RIVN.US) | Finanční instituce | Spojené státy americké | Pandemie | Kanadský dolar | Úrovně rezistence | Pokles cen | Pohyby na trzích | Ropa | Bankéři | Manažerka | Alibaba Group Holding Ltd | Indikátor CCI | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Předseda SEC | Větší pokles | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Litecoin | Firma | AMZN.US | Euro vůči americkému dolaru | Zasedání Bank of England | Short pozice | ECB Christine Lagardeová | Cenový index PCE | Snížení úroků | Obchodníci s ropou | Obchodní příležitosti | 3М | PEP.US | Nálada na Wall Street | Jak obchodovat | Pohyby akcií | Výsledky amerických společností | Pokračování trendu | KER | Platforma | Signál k nákupu | Elliott Hill | COTTON | Indexy PMI | UBS | Akcie TSMC | Začátek výsledkové sezóny | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Ekonomové | Depozitní sazby | Prohlášení | Zemědělství | Geopolitické události | Rady pro začínající | USA | Globální inflace | Akcie Adidas | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | Potenciál dalšího růstu | Fondy ETF | Výkon dolaru | Index US2000 | Hospodaření velkých bank | Růst HDP | Volby | 20leté dluhopisy | Objednávky | Euro vůči dolaru | Amazon.com Inc. | Nálada na trhu | Směr trhu | Větší korekce | Newmont Corporation (NEM.US) | Signál k nákupu (buy) | Index amerického dolaru (USDIDX) | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Hra na oliheň | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Japonská ekonomika | Futures na stříbro | Ekonomické fórum v Davosu | Efektivní řízení | Reuters analytik | Snížení úrokové sazby | FAST | Exekutivní příkaz | Plán obchodování | Empire State Index | Boeing | Qualcomm | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Jestřábí komentáře | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výnosy | Komplexní analýzy | PepsiCo (PEP.US) | AMC Entertainment | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Index ASX | Prodejci oděvů | Nákupy centrálních bank | Objem prodejů bytů | Starbucks (SBUX.US) | IBEX | Technologický index | Podnikatelská nálada | Investiční poradenství | Slevy | Výsledkové zprávy | PCE inflace v USA | TikTok | ARM Holdings | Konkurenceschopnost | Výdaje | Podnikání na kapitálovém trhu | DDOG | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Kanadský statistický úřad | Dow Jones | Akciový stratég | Vítězství Donalda Trumpa | Společnost Eli Lilly | Dnešní zprávy | Obchodní model | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | JPM.US | Varování | Gainesville Coins | Blackstone | Intervence | Světové obchodní organizace | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Investiční doporučení | Analýza makroekonomických zpráv | Amazon Web Services | Další vývoj | První odhad | 19b-4 | SLB.US | Měnové politiky | Porsche | Odvětví | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Předstihový ukazatel | Rok 2025 | Objem obchodování | Aktuální situace | Cenový vývoj indexu | Nová cla | Gary Gensler | Klíčové zasedání | Hodnocení rizik | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Makrozprávy | Rozhodnutí o sazbách | Správci fondů | Společnosti z USA | LVMH | Měnový výbor | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | MSTR.US | Pečlivé analýzy | Indická centrální banka | Hennessy | Constellation Energy | Překážky | MSTR | Burza digitálních aktiv | Invesco Physical Gold ETC | Ekonomická situace | Odhad HDP | Index Russell | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Las Vegas Sands (LVS.US) | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Ceny v českém průmyslu | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | KOSPI | Británie | AXP | Small caps | Dluhopis | Kanadská data | Akcie společnosti Meta Platforms | Čínské indexy | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Citigroup (C.US) | Bezpečný přístav | Hypoteční sazby | Lockheed Martin (LMT.US) | Heatmap | Michelle Bullocková | Geopolitické dění | Americké statistiky | Proražení supportu | Rozhodnutí centrální banky | Nejsilnější růst | Atlanta Fed | Christopher Waller | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | AI | ADP | Pokles nákladů | Burza cenných papírů | OXY.US | Obchodování eura | Analytici JPMorgan | Přeprodané zóny | Rating Číny | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Zdravotní pojišťovna | Nákupní aktivity | Agentura Moody's | Tisková konference | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Mean reversion | Intradenní strategie | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Generali Investments CEE | Britská burza | Futures na americký dolarový index | Reálné ekonomiky | Ford Motor | Společnost Nvidia | Sazby | Loop Capital | Obchodní pozice | Index nových zakázek | Hlavní ekonom | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Americký index S&P 500 | QBTS | DIS.US | Švýcarská banka | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Finanční výsledky společnosti | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Počet zahájených bytů | Hlavní pravidla | Průmyslové objednávky | Regulátor | Čtvrtletní výsledky společnosti | Action Economics | Nákup a prodej | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Správní rada | Fundamentální informace | Zájem investorů | Víkendové parlamentní volby | Životní náklady | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Partnerství | SPOT.US | Euro dnes | Money management | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Indexy v Číně | Odhady ekonomů | Proinflační faktor | Inflace ve Velké Británii | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Index spotřebitelské důvěry | NASDAQ 100 | Delta Airlines | JNJ | IBES | Účastníci trhu | Prodejní signál | Světové ekonomické fórum | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Ackman | Logitech | Generali Investments | D-Wave | Hry | Schlumberger (SLB.US) | Dílčí index | Aktuální údaj | Volkswagen AG | Si Ťin-pching | LVS.US | Rivian | Trhy | Emerging markets | Nejbližší rezistence | Swingoví obchodníci | Růst akcií společností | Hongkongský Hang Seng | Walmart | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Vystoupení šéfa Fedu | FTSE | Jihokorejský parlament | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Spirit Airlines | Commitment of Traders | Fond | ISM | Celkové výsledky | Úrokové diferenciály | Globální trhy | Pokles dovozů | Měkké přistání | Tchaj-pej | Fitch | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Nárůst tržeb | Americké banky | Dluhopisový trh | Kanadský CPI | Zpomalování inflace | Nákup eura | WAVE | Období korekce | Úspory | Celsius Holdings | MIB | Japonský Nikkei | Wells Fargo (WFC.US) | Řízení peněz | Prodávající | Verizon Communications | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Global X | Industrial and Commercial Bank of China | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Britský FTSE | Stagflace | Prodej bitcoinů | Ředitelka | UnitedHealth | Cenový vývoj | Nissan | NKE | Začátek summitu | Akcie banky Morgan Stanley | Tipy pro začátečníky | Goldman Sachs Group | Horizontální linie | Žádosti o podporu | Sucha | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Obchodování USD/JPY | Americké akciové indexy | CEE | Proražení rezistence | Tesla | Inflace v Kanadě | Low | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Vývoj měnových párů | XTB Research | Solidní růst | Nárůst volatility | Konzultant | Ekonomický růst | Otevření buy | RBNZ | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Obchodování páru EUR/USD | CAD | Společnost Metaco | Odhady analytiků | Ceny zemního plynu v USA | Béžová kniha Fedu | Investors | Jádrová PCE inflace | ETF na bitcoin | HDP EU | Makroekonomická prognóza | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Fórum v Davosu | Evropské trhy | MC.FR | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | XRP | Riksbank | Alphabet (GOOGL.US) | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Růst výroby | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Reporty | Finanční podmínky | Investment Counsel | Projevy centrálních bankéřů | Volatilita na EURUSD | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Akcie energetických společností | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Výhody na trhu | Obchodní rozhodnutí | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Ceny ropy Brent | Nárůst long pozic | Francouzský index | Obavy ze stagflace | Sam Stovall | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Hospodářské politiky | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Produkce čínských továren | Eskalace konfliktu | Moving Average | Vývoj na trhu | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Travelers | Pražský PX | Spotové ceny | ATH | Benchmarky | Adaptace | JPY | Pražské burzy | Adidas | Caterpillar (CAT.US) | Citi | Pivot | SMCI.US | INTC.US | RSI | Bank of America | Cenový strop | Semináře | USDX | Údaje o HDP | Šok | SNAP.US | Finanční trh | Zvýšené volatility | Meta | Ulta Beauty | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | NATO | Plyn | Kristina Hooper | Vývoj dolaru | Karty | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | STAR | J.P. Morgan | MSCI Asia Pacific | WMT.US | Ceny | Prognóza vývoje | Siemens | Tržní pohyby | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Kompozitní index | FactSet | Německý ZEW index | FTSE 100 | COT report | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Simplify | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Softbank | Doporučení k obchodování | OXY | USD/TRY | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Berkshire | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Stavební povolení | Salesforce | Salesforce (CRM.US) | Fed index | Malajsie | Hurikány | Spotřební sektor | SMA | Tim Ghriskey | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | GameStop | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Podnikání společnosti | FAA | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Zákonodárci | Norges Bank | Sentix | Nejvyšší růst | Webinář | Klima | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Broadcom | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Propuštění | Amazon (AMZN.US) | Obchodní domy | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Ceny zlata | Blue-chip | Commerzbank | Stav trhů | Výnos | TSLA.US | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dobře definovaný obchodní plán | Index DOW | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Zisky na Wall Street | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Index strachu VIX | Oživení cen ropy | Pár USD/CAD | 256/2004 | US30 | Rozhovor | Spotřeba domácností | ANET.US | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Singapur | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Zboží z Číny | Cena akcií | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | Akcie Tesla | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Údaje o průmyslové výrobě | Horizon | Histogram | Bias | Dlouhodobý výhled | Stav devizových rezerv | Douglas | PG | CRM | Zisk | Cena Etherea | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Apex | Overweight | EURUSD | Fóra | FedEx | Demokraté | Swapy | Verizon Communications (VZ.US) | Překoupené oblasti | CBO | JAP225 | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Německé maloobchodní tržby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Tesla (TSLA.US) | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Obavy trhu | Týden na finančních trzích | Výdaje na osobní spotřebu | TRY | Analýza páru EUR/USD | Prémie | Oslabování dolaru | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Nižší low | Údaje | Údaje o obchodu | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | Automobilky | Forwardové sazby | Srovnávací základna | Financials | Prohlubující se krize | CFRA | Posílení libry | Ekonomické události | Eurodolar | Růst zlata | Rýže | Moët | PYPL | Ukazatel inflace | Akcie Advanced Micro Devices | Obchody | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | ex | Rozjetý vlak | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Svíčkový graf | Natixis | Omezení COVID | Síla dolaru | Společnost TSMC | Futures kontrakty na ropu | Zpráva pro tradery | RBC | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Aktuální předpověď | Společnost XTB | CARA | GMT | U.S. Bank | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Dolarový index (USDIDX) | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | CRM.US | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Konsensus | Costco | Verbální intervence | Euro STOXX | NATGAS | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Tržní fundamenty | DISH | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | GfK | DE40 | Výrobní aktivity | HSI | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | HDP | Načasování | Walt Disney (DIS.US) | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Deere | Skokový nárůst | Investování je rizikové | Obratu trhu | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Eskalace napětí | Etoro | Úrovně podpory | Ropa roste | Natixis Investment Managers | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | U.S. Bancorp | Míra inflace v eurozóně | Signály z Fedu | JPMorgan | 100 SMA | AMZN | CFG | Zdraví | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Novinky | KPMG | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Výhled měnové politiky | Retail | Stimuly | Ztráty | Volební vítězství | Osobní výdaje | Americká seance | 1D | Zprávy z Německa | Lyft (LYFT.US) | Dnešní události | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Oneok | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Prodejní pozice | Cílová cena | Měnové podmínky | Kupci | Postoj k riziku | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | S-1 | Pražská burza | Target | Sociální demokraté | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | Institut ZEW | Propad indexu | MCD.US | Makléř | Zrychlení růstu | Asijské seance | Louis Vuitton | SPOT | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Wealth Management | Buy signály | VanEck | Ekonomické nejistoty | Index cen | VZ | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Libra šterlinků | USDJPY | Rekordní maximum | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Marlin | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | SBUX | SOK | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Commonwealth Bank | RBC Capital | Růst zisků | Makrokalendář | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Růst prodejů | Americká ekonomika | Růstový trend | Atlantik | AMD | Konkurenti | Nejlidnatější země světa | PCE inflace | Index cen výrobců | Pokladniční poukázky | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | Spuštění ETF | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Tokenizace | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Sport | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Investice | Pavel Hadroušek | Osobní příjmy | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | AMD.US | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Akcie společnosti Alibaba | Špatné zprávy | Společnost Cisco | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | JPMorgan Chase & Co. | Londýn | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | Kazuo Ueda | Trhy s kryptoměnami | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | CSCO.US | Americké futures | Lehká ropa WTI | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Ekonomická aktivita | TSM.US | Tipy pro začínající | Stratég firmy | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Výhled pro akcie | Potenciál trhu | Růst spotřebitelských výdajů | Index Standard & Poor's | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Situace v Číně | PMI za leden | Nikola | Americký akciový trh | US Steel | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Index MSCI | Měny | Profitovat | Downside | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Prodej automobilů | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | RIVN.US | Obchodování s cizími měnami | Rusko | Omezení exportu | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Kering | Číst grafy | GBPUSD | Geopolitická nejistota | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | JNJ.US | Britské měny | Tržby v Německu | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Services | Federální rezervní systém (FED) | Dominion Energy | Britská vláda | Negativní sentiment | Technologičtí giganti | Medvědí scénář | Valuace | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Kontrakty na ropu | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | BABA | Technická analýza | MicroStrategy (MSTR.US) | AEX | Stav ekonomiky | Plány | Týdenní výkon | Administrativa | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Disney (DIS.US) | WIG20 | Pozitivní signál | Regionální banky | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Konvergence | Signál k prodeji | Ekonomika USA | American Express (AXP.US) | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | Quantum | ZEW | Prognóza Fedu | Analýza transakcí | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | BABA.US | Americký trh práce | TIM | CFRA Research | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | NAHB | Šéf Bílého domu | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | IBKR | Příjmy | Lyft | Index US100 | Fiskální rok | Coca-Cola (KO.US) | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | XAU/USD | Trh kryptoměn | Dotace | Evropská unie | Guru | Britský FTSE 100 | NY FED | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | ICE | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | 21Shares | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Divize | Vyšší mzdy | University of Michigan | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | EY | Odhady trhu | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | Americký výrobce | První rezistence | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Occidental Petroleum (OXY.US) | Akcie Walmart | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Kanadská ekonomika | Rostoucí trend | High | TIPS | Beta | MS.US | F.US | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Guvernér banky | OECD | Odhadovaná cena | Měnový trh | Centrum | Index Nikkei | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | Německý HDP | Akcie firem | Trendline | Příliv kapitálu | Arista Networks | Nákupní příležitost | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | JDE | Podpora | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Australský index ASX | Alibaba Group Holding | Obchodování s CFD | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Evropský regulátor | Mexické peso | Cena | Obchodování GBP | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | Německo | Makroekonomické ukazatele | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Údaj NFP | Evropské indexy | Americký trh | Arm | Investiční aplikace | TSM | Snížení sazeb | Prime | DOT | CME Group | BAT | TSLA | Partners | Ekonomické údaje | Nové rekordy | PX Pražské burzy | Největší americká banka | Ekonomická data | Situace na trhu | Silná americká data | Drahé kovy | Newmont | Evropské akciové indexy | Etherea | Ekonomická data z USA | All-time high | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Bloomberg Economics | DAX | ANET | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Fibonacciho retracement | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | WEF | PEP | Inflace v Německu | Geopolitika | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | SEC | Impulzy | Indikátory | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Intel | Nový býčí trh | SEC Gary Gensler | Jihokorejský Kospi | Cíle | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Intelu | Nákup zlata | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Pokles německé ekonomiky | Nifty | Cena americké ropy WTI | Banky | Burzovně obchodované produkty | Buy | Obchodní podmínky | Automotive | FDX | Vlády | Express | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Setkání lídrů | Australský index | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Úrokové výnosy | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Konfederace | Zisk na akcii | Rivian Automotive | Wall Street | U.S. Steel | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Tisková konference FOMC | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Duke Energy | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Meta Platforms | Goldman Sachs (GS.US) | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Intervenovat | Solidní výsledky | Americký Fed | Čínské akcie | API | Pozice | Jádrový CPI | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | Potenciální zisk | OCI | Pullback | Bitcoinového ETF | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Maloobchodní tržby v Číně | Komise pro cenné papíry a burzy | Vyšší volatilita | Market | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Las Vegas | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Support | Kryptotrhy | XOM | Důležité informace | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Posílení amerického dolaru | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Finální odhad | Chuť riskovat | Služby | Obchodování britské libry | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Broker | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Evropský index | Bohatý | Alibaba Group | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Occidental Petroleum | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Finanční zprávy | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Cowen | Optimistická očekávání | Měnový pár GBP/USD | Hospodářské stimuly | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Investment Managers | Polsko | Retracementy | Čínská vláda | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Adani | Auta | Projekce | Simplify Asset Management | Centrální banka USA | Saxo Bank | Zpráva COT | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Snap (SNAP.US) | Volatility trhu | Velké banky | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Struktura | S&P 500 a Dow Jones | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Maloobchodní tržby v listopadu | Pomalý růst | Ocenění akcií | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Invesco Ltd. | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Nikola (NKLA.US) | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Krátké (short) pozice | PayPal (PYPL.US) | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Energetické akcie | Trh s nemovitostmi | Cena americké ropy | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | Americký dolar dnes | Japonské vlády | Rostoucí životní náklady | PayPal | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Powell dnes | HDP v USA | Firemní zisky | Morgan Stanley (MS.US) | Celkový objem obchodů | Purple Strike | Splunk | Silný dolar | BMW | 3M | Hlavní úroková sazba | US500 | Posilování amerického dolaru | Tencent | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Průraz | Australský dolar | Pokles investic | Inflace ve službách | Futures na evropské indexy | Propad | Bankovnictví | Adani Group | GBP/AUD | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Akcie FedEx | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Thajský baht | Dogecoin | Graf páru | Finanční ztráty | Hodnocení akcií | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Evropský trh | APAC | Jihokorejský KOSPI | Upstart | Markets | Úrokové sazby Fedu | Index CSI 300 | Oblast supportu | Invest | Rok 2024 | Výrobce čipů Nvidia | Kanada | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Pravidla EU | Nejistota | Plný úvazek | CME | Makroekonomické údaje | CVX | Kryptoměna | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Opce | Výhled pro EUR/USD | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Libra klesá | Technické patterny | Indexy | BofA | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | NEM.US | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Philadelphia Fed | Doporučení | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Výsledek zahraničního obchodu | Body | Snížení rizika | Masato Kanda | Zvýšení inflace | Parita | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Vysoké zisky | Týdenní pokles | Dovozní ceny | RBC Capital Markets | Vývoj indexu S&P 500 | Hodnoty měny | LMT.US | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | Cykly | JPMorgan (JPM.US) | Konzervativci | Siemens Healthineers | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | ARM | PBOC | Černé zlato | ASX 200 | Sterling | Úroveň supportu | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | REIT | Materiály | Barchart | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Globální trh | Marathon Petroleum | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Poptávky po ropě | Applied Materials | PMI pro sektor služeb | Spotové ETF | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Komunistické strany | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | SMCI | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Emitenti | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Banka | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Podnikatelské klima | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Graf dne | UBS Group AG | Philadelphia SE Semiconductor | Baker Hughes | Globální akcie | Pohyb dolaru | Cena BTC | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Disney | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX