Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:32
reklama
SAB Finance
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
CapXmaster

Ranní nadhoz

img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.5.2019

21.05.2019 Meziměsíčně vzrostly ceny průmyslových výrobců v dubnu o 0,7 %, meziročně se zvýšily o 4,3 %, což je nejvyšší hodnota od prosince 2011. Největší měrou se na tom podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry a ceny v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. I ve zbytku letošního roku bude dynamika produkčních cen urychlována slabší úrovní kurzu koruny společně s vyššími cenami materiálových a zejména energetických vstupů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 20.5.2019

20.05.2019 Americký prezident odložil rozhodnutí ohledně uvalení cel na evropský dovoz aut. Nejistota se tak prodlužuje na dalšího půl roku. Ani ohledně americko-čínských sporů není jasněji. Další šanci na vyjednávání budou mít obě strany na summitu G20 v Japonsku na konci června.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 17.5.2019

17.05.2019 Z Britského ostrova přišly po dlouhé době nové zprávy ohledně Brexitu. Konzervativní strana premiérky T. Mayové se včera shodla na následujícím postupu. V červnu poputuje znovu stávající návrh dohody o odchodu do parlamentu k hlasování. Následovat bude premiérčina rezignace nehledě na výsledek hlasování a konzervativní strana si zvolí nového lídra. Není úplně zřejmé, proč se britští zástupci nesnaží čas získaný navíc využít produktivněji.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.5.2019

16.05.2019 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v prvním kvartále letošního roku mezičtvrtletně o 0,5 %, v meziročním srovnání se domácí produkt zvýšil o 2,5 %. I přes zvolnění růstu jde stále o velmi solidní dynamiku. Hlavními přispěvateli k růstu byly spotřeba domácností a zahraniční poptávka, pokračoval i svižný růst tvorby hrubého fixního kapitálu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.5.2019

15.05.2019 Saldo běžného účtu platební bilance v březnu dosáhlo 0,2 mld. Kč, což bylo výrazně pod očekáváním. Hlavní podíl na tom měl pokles zahraniční poptávky po českém zboží a naopak rostoucí nákupní apetit Čechů, tažený růstem mezd. Pro letošek očekáváme další pokles kladného salda až k vyrovnanému hospodaření, což by znamenalo zhoršení o zhruba patnáct miliard oproti loňskému roku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.5.2019

14.05.2019 Čína prohlásila, že hodlá uvalit cla na americký dovoz s platností od začátku června. Americký prezident D. Trump vyjádřil přesvědčení, že případná čínská protiopatření americká ekonomika bez větších problémů ustojí. Přestože obě strany začínají vztyčovat celní bariéry, i nadále vyjadřují vůli v rozhovorech pokračovat. Trhy na vývoj zareagovaly bouřlivě a všechny hlavní akciové indexy uzavíraly se ztrátou. Naopak zlato a ropa si polepšily.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 13.5.2019

13.05.2019 Další kolo obchodních jednání mezi Čínou a Spojenými státy skončilo v pátek bez výsledku. Prezident Trump, který koncem minulého týdnem znatelně zvýšil dovozní cla na čínské zboží, vývoj jednání zhodnotil tak, že současná situace jeho zemi vyhovuje. Zároveň zaúkoloval svou administrativu, aby připravila další zvýšení a vyjádřil přesvědčení, že případná čínská protiopatření americká ekonomika bez větších problémů ustojí. Obě strany konfliktu vyjadřují vůli v rozhovorech pokračovat, nicméně datum příštího setkání zatím stanoveno nebylo. Příležitost k osobnímu setkání ovšem prezidenti USA a Číny budou mít na summitu G20 na konci června.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 9.5.2019

09.05.2019 Spojené státy uvalily nové sankce na vývoz iránských průmyslových kovů, čímž reagovaly na oznámení prezidenta Rouháního o zastavení plnění některých závazků plynoucích z mezinárodní jaderné dohody. Americký prezident D. Trump zároveň pohrozil dalšími odvetnými kroky, pokud Irán zásadně nezmění své chování.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 6.5.2019

06.05.2019 Navzdory tomu, že americko-čínské vyjednávání podle prohlášení obou stran doposud probíhalo hladce, americký prezident D. Trump vyjádřil úmysl navýšit clo na čínský import v hodnotě 200 mld. dolarů z 10 % na 25 % a navíc hodlá rozšířit clo i na další čínský dovoz s platností od tohoto pátku. Americký prezident obhajuje krok tím, že čínská strana chtěla prodlužovat vyjednávání a začít znovu jednat o již téměř hotové dohodě. Čínská vláda byla prohlášením zaskočena a zřejmě odmítne nadále s USA vyjednávat.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 3.5.2019

03.05.2019 Bankovní rada ČNB včera jednomyslně odhlasovala zvýšení základní úrokové sazby na 2 %. Zároveň byla zvýšena i lombardní sazba z 2,75 % na 3 % a diskontní sazba z 0,75 % na 1 %. Podle našeho názoru dnešní rozhodnutí Rady završilo aktuální cyklus zvyšování sazeb v Česku. ČNB se už může pomalu připravovat na „otočení kormidla“ směrem dolů, k nižším sazbám.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.5.2019

02.05.2019 Na včerejším zasedání amerického FOMC nedošlo k žádnému překvapení a Fed ponechal stávající nastavení základních úrokových sazeb. Prezident Fedu J. Powell opět zmínil potřebu trpělivosti a ani z jeho komentáře nebylo zřejmé, jakým směrem bude vést následující pohyb sazeb. Nicméně celková i jádrová inflace poklesly pod dvouprocentní inflační cíl a tržní očekávání tak ve stále větší míře předpokládají nejbližší pohyb sazeb směrem dolů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 30.4.2019

30.04.2019 Index ekonomické důvěry v eurozóně v dubnu opět poklesl. Dosáhl pouze hodnoty 104 bodu, což je o jeden bod níže než očekával trh. Jedná se již o desátý meziměsíční pokles v řadě a o nejnižší úroveň od září 2016. Ekonomický sentiment se zhoršil především v průmyslu, naopak v sektoru služeb bylo vnímání situace lehce pozitivnější.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 29.4.2019

29.04.2019 Týden započne zveřejněním amerického PCE deflátoru. Tento způsob měření inflace je v USA více využívaný pro účely měnové politiky. Tým RBI očekává mírné meziroční zrychlení inflace o dvě desetiny procentního bodu na 1,6 %, naopak jádrová inflace by měla o desetinku zpomalit na 1,7 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 26.4.2019

26.04.2019 Do dnešního dne využili jen čtyři členové bankovní rady možnosti vyjádřit své aktuální postoje ohledně dalšího měnověpolitického rozhodnutí. Vesměs se shodli na tom, že tuzemská ekonomika nabízí prostor pro další zvýšení sazeb. Přesto i nadále v radě vládně obava ze zahraničního vývoje.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.4.2019

25.04.2019 Guvernér ČNB Jiří Rusnok ve svém vyjádření zhodnotil současnou situaci jako křehkou, pohybující se na hraně mezi jedním zvýšením sazeb a zachováním stávající úrovně. Proti zvyšování jsou nejistoty spojené se zahraničním vývojem, naopak ve prospěch hovoří přetrvávající domácí inflační tlaky. Člen bankovní rady Vojtěch Benda naopak vidí prostor pro další zpřísnění měnové politiky zejména proto, že neočekává zpomalení mzdového růstu v letošním roce a inflační tlaky tak i nadále zůstanou silné.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 24.4.2019

24.04.2019 Včera zveřejněný index spotřebitelské důvěry v eurozóně vykázal po čtyřech měsících stabilního růstu pokles na hodnotu -7,9, tedy o 0,7 bodu, čímž negativně překonal i poměrně pesimistické očekávání trhu. V kombinaci s posledním indexem nákupních manažerů tak nové čtvrtletí v eurozóně nezačalo nejlépe a poněkud podkopává naději, že se evropská ekonomika odráží ode dna.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 23.4.2019

23.04.2019 V tomto týdnu budou zveřejněny některé předstihové ukazatele z významných ekonomik eurozóny. Již dnes se dozvíme indikátor důvěry spotřebitelů pro eurozónu, kde očekáváme mírné zhoršení. Nicméně pro nás nejzajímavější bude zítřejší německý IFO index. Podle tržních odhadů i předpokladů RBI by mělo dojít ke slabému poklesu ukazatele hodnocení aktuální ekonomické situace, avšak na výhledu se předpokládá mírné zlepšení očekávání podnikatelů. Již poslední zveřejněné předstihové ukazatele (PMI, ZEW) naznačily zlepšení situace oproti počátku roku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.4.2019

18.04.2019 Odložení brexitu vytvořilo podle člena bankovní rady ČNB Tomáše Holuba určitý prostor pro další zvýšení úrokových sazeb. K tomu by s největší pravděpodobností mělo dojít již v první polovině letošního roku. Rovněž slabší kurz koruny oproti prognóze ČNB dovoluje vyšší úroveň sazeb. Posun brexitu snížil rizika zahraničního vývoje a bankovní rada se může více soustředit na cenové tlaky z domácí ekonomiky. Ty jsou však podle jeho názoru již za vrcholem a postupně se zmírňují.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 17.4.2019

17.04.2019 Včera zveřejněný index cen průmyslových výrobců vykázal nárůst o 3,8 %, přičemž k tomuto zvýšení přispěly hlavně ceny v odvětví elektřiny a plynu a páry. Ceny stoupaly i v odvětví koksu a rafinovaných produktů, které vzhůru tlačily ceny ropy na globálních trzích. Pro zbytek letošního roku očekáváme průměrný růst cen výrobců o 3,1 %, tedy o více než jeden procentní bod více než v loňském roce, a hlavní příčinou budou rostoucí ceny materiálových a energetických vstupů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.4.2019

16.04.2019 Státy EU odsouhlasily, aby Evropská komise zahájila obchodní rozhovory se Spojenými státy. Připravovaná obchodní dohoda, k jejímuž podepsání by mohlo dojít již na podzim, by se měla zaměřit především na průmyslové zboží a standardy jednotlivých výrobků. Už v květnu však bude americký prezident rozhodovat o uvalení cel na dovážené evropské automobily, což bude testem vstřícnosti obchodních vztahů. Spojené státy chtějí do obchodní dohody zahrnout i zemědělské produkty, některé evropské země, především Francie, jsou však proti.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.4.2019

15.04.2019 Jednání mezi USA a Čínou pomalu spějí ke svému konci. Návrh nové smlouvy by měl obsahovat postup pro případ, že by jedna strana smlouvu nedodržela. Znamená to, že sankce by mohly být uvaleny i na USA, s čímž USA souhlasí. Nyní se strany domlouvají už jen na drobnostech a formalitách, stěžejní body smlouvy se tak zdají být finální.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 12.4.2019

12.04.2019 Unijní státy pověřily na včerejším summitu Evropskou komisi vyjednáváním o obchodní dohodě s USA. V současné chvíli však není jisté, zda se americký prezident s vyhlídkou na dlouhá a složitá jednání o zrušení obchodních bariér pro průmyslové zboží nechá přesvědčit, aby v polovině května neuvalil cla na dovoz automobilů z EU. Očekáváme, že po vzoru předchozích jednání bude prezident zprvu konflikt eskalovat, než se uchýlí ke konstruktivnímu vyjednávání.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 11.4.2019

11.04.2019 Spotřebitelské ceny v březnu meziměsíčně vzrostly o 0,2 %, v meziročním srovnání se spotřebitelská inflace zvýšila na 3,0 %, což je nejvyšší hodnota od roku 2012. Růst spotřebitelských cen se pohybuje na horní hranici inflačního cíle ČNB, což spolu s přetrvávající napjatou situací na trhu práce i slabší korunou vytváří prostor pro další růst úrokových sazeb. K tomu by mohlo dojít již počátkem května. Nepříznivý vývoj v zahraničí však bude působit proti zpřísňování měnové politiky.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 10.4.2019

10.04.2019 Ministerstvo financi zveřejnilo novou prognózu pro následující dva roky. V té zdůrazňuje, že globální expanze již ztrácí na sile a předpovědi ekonomického růstu se začínají snižovat pro většinu největších světových ekonomik. S ohledem na tento fakt MF snížilo očekávaný růst tuzemské ekonomiky na 2,4 % pro tento rok a pro rok příští očekává udržení tohoto tempa. Ekonomický růst by měl být i v následujících dvou letech hnán především spotřebou domácností, která je podporována nadále silným růstem mezd.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 9.4.2019

09.04.2019 V posledních dnech se zvyšuje nebezpečí uvalení obchodních cel na některé evropské zboží dovážené do USA. Prozatím by se jednalo například o vrtulníky, sýr, víno a motocykly, nicméně do hry by se mohly vrátit již v minulosti uvažovaná cla na dovážené automobily, což by evropský průmysl zasáhlo výrazněji. Američanům se nelíbí podpora poskytovaná některým evropským producentům (nejvíce je zmiňován Airbus) a proto uvažují o odvetných opatřeních.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 8.4.2019

08.04.2019 Týden započne sadou tuzemských statistik. V únoru by se meziroční dynamika průmyslové výroby měla navrátit do kladných hodnot zejména díky nízké srovnávací základně z minulého roku. Publikované předstihové ukazatele (PMI, ČSÚ) vykazují další poklesy a rovněž se dále zhoršuje situace v zemích našich hlavních obchodních partnerů, takže budoucí vyhlídky nejsou příznivé.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 5.4.2019

05.04.2019 Podle vyjádření prezidentů USA i Číny došlo k pokroku ve vyjednávání o nové obchodní dohodě mezi těmito zeměmi. Obě strany shodně tvrdí, že v obecné rovině nalezly shodu a v příštích týdnech již budou ladit detaily smlouvy.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.4.2019

04.04.2019 Britský parlament dnes po půlnoci nejtěsnější většinou schválil návrh zákona, který má vyloučit takzvaný tvrdý brexit a zajistit, aby Spojené království Evropskou unii opustilo na základě dohody. Na její schválení má však Británie již pouze 8 dní. Předseda EU J-C. Juncker prohlásil, že EU neumožní Velké Británii další odklad brexitu, pokud britští poslanci do 12. dubna dohodu neschválí. „Tvrdý“ odchod o půlnoci 12. dubna se tak nyní stává velmi reálným scénářem.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 3.4.2019

03.04.2019 Třetí odhad tuzemského hrubého domácího produktu ukázal, že česká ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku rostla meziročním tempem 2,6 %. Za celý rok 2018 jsme tak zaznamenali stále silný růst na úrovni 2,9 %. V té samé části roku klesla ziskovost firem, naopak příjem domácností stoupl, což je dáno svižným růstem mezd, přestože právě růst mezd v závěru loňského roku mírně zpomalil. Pro tento rok očekáváme růst tuzemské ekonomiky značně pomalejším tempem 2,4 %, v roce 2020 očekáváme další mírné zpomalení na hodnotu 2,2 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2019

02.04.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě se v březnu snížil o 1,3 b. na 47,3 bodů. Pokračoval tak v sestupném trendu započatém už na počátku loňského roku a dosáhl svého minima za posledních více než šest let. Březnový propad byl přitom nejvýraznější od roku 2012.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 1.4.2019

01.04.2019 Začátek týdne přinese první tuzemskou statistiku za duben. PMI ve výrobě by podle našich odhadů mělo v březnu nadále klesat hlouběji do pásma recese obdobně jako jeho německý protějšek, u kterého jsme se dočkali propadu o téměř tři body. My očekáváme pokles o více jak jeden bod na hodnotu 47,3 bodu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 29.3.2019

29.03.2019 Bankovní rada ČNB včera rozhodla o zachování sazeb na současné úrovni (2T repo zůstala 1,75 %). Vyhodnotila inflační rizika jako zhruba vyrovnaná, což je posun k neutrální úrovni v porovnání s minulým zasedáním, kdy rizika byla vyhodnocena jako mírně proinflační. Zřejmě poslední možnost na zvýšení sazeb bude mít BR na květnovém zasedání. Poté dojde k zpomalení inflace i tuzemské ekonomiky, čímž se prostor pro zvýšení sazeb uzavře.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 28.3.2019

28.03.2019 Britští poslanci přebrali kontrolu nad programem parlamentní schůze a řešili východiska z brexitového patu. Žádný z alternativních plánů ale většinu nezískal. Poslanci naopak odsouhlasili legislativu, díky které se v příslušném britském zákonu změní datum brexitu. K tomu dojde buď 12. dubna, pokud neprojde brexitová dohoda, nebo 22. května, pokud naopak bude odsouhlasena.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 27.3.2019

27.03.2019 Koruna se den před zasedáním ČNB obchoduje stabilně na úrovni EUR/CZK 25,76. Trh však ztrácí víru, že by ke zvýšení úrokových sazeb v tomto týdnu mohlo dojít, tudíž by takový krok byl pro korunu pozitivním překvapením.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 26.3.2019

26.03.2019 Podle konjunkturálního průzkumu za měsíc březen se celková důvěra v ekonomiku snížila. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu poklesl oproti únoru o 1,2 b. Přitom indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně snížil o jeden bod, kdy si dále pohoršil zejména průmysl, zatímco ve stavebnictví naopak podniky očekávají nárůst výroby. Výraznější pokles o 1,8 b. pak zaznamenala spotřebitelská důvěra.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2019

25.03.2019 Týden začneme předstihovými indikátory důvěry za březen. Aktivita v průmyslu i nadále klesá, což potvrdily koncem minulého týdne indexy PMI. Proto i v případě průmyslové důvěry eurozóny očekáváme mírný pokles. Naopak sektoru služeb, stavebnictví či spotřebě a maloobchodu by se mělo i nadále dařit, což by se mělo propsat jak do spotřebitelské důvěry eurozóny tak do německého ifo indexu, kde očekáváme mírně zlepšení.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 22.3.2019

22.03.2019 Americký předstihový ukazatel Philadelphia Fed index v březnu výrazně vzrostl z únorových -4,8 na 13,7 bodů. Za značným nárůstem stojí především zlepšení přepravy a zásob. Naopak si pohoršily nevyřízené objednávky či dodací lhůty.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.3.2019

21.03.2019 Na včerejším večerním zasedání FOMC vedení Fedu již letos neočekává žádné další zvýšení úroků. Navíc politika redukce bilance se květnu začne omezovat a velmi pravděpodobně skončí již 30. září (původně se očekávalo konec roku). Hlavním důvodem dalšího posunu Fedu holubičím směrem jsou dle vyjádření FOMC stále zřetelnější rizika oslabování globálního ekonomického růstu. I v důsledku toho americká centrální banka v nově zveřejněné prognóze snížila výhled inflace o jednu desetinu na 1,8% a růst ekonomiky z 2,3 % na 2,1 % v roce 2019 a o další desetinku v obou případech i pro rok 2020. Fed tedy bude dále vyčkávat a pouze změna cenového růstu nebo inflačních očekávání ho může rozhoupat k nějaké akci. Americký dolar reagoval oslabením vůči všem měnám, proti euru ztratil 0,8 % a nyní se pohybuje okolo úrovně 1,143. Naši kolegové vzhledem k výraznému názorovému obratu již nepředpokládají další růst základních sazeb v USA. Naopak v roce 2020 prognózují jejich snížení.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 20.3.2019

20.03.2019 Ohledně nastavení úrokových sazeb se včera vyjádřil viceguvernér M. Mora. Podle jeho názoru existuje prostor pro nejvýše jedno zvýšení sazeb, k tomu však podle něj nedojde na nejbližším měnověpolitickém jednání koncem března. Významným faktorem při rozhodování budou zvyšující se rizika zahraničního ekonomického vývoje. Podle Mory by se mělo zvýšení sazeb odložit, abychom mohli lépe zanalyzovat, v jakém rozsahu ovlivní negativní zahraniční vývoj tuzemskou ekonomiku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 19.3.2019

19.03.2019 Ceny průmyslových výrobců vzrostly v únoru oproti lednu o 0,3 %. Díky nízké srovnávací základně z loňského února se však jejich meziroční dynamika zvýšila výrazněji na 3,6 %. Největší měrou se na tom podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %. Vlivem přetrvávající vysoké poptávce po stavební produkci nadále rychle rostly i ceny stavebních prací.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.3.2019

18.03.2019 V. Benda, člen ČNB, si letos dokáže představit až tři zvýšení základní úrokové sazby, za předpokladu, že koruna zůstane poblíž své současné úrovně. Jako důvod, proč koruna neposiluje, uvádí nepříznivé naladění investorů k měnám rozvíjejících se ekonomik. Dle jeho slov by koruně pomohlo první zvýšení evropských úrokových sazeb, což by mělo za následek posílení nejen eura, ale i koruny samotné.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.3.2019

15.03.2019 Britský parlament včera ve večerníh hodinách odhlasoval odložení odchodu Spojeného království. V následujícím týdnu bude tedy již potřetí předložen parlamentu návrh smlouvy o brexitu. Krátkodobého prodloužení o tři měsíce bychom se dočkali pouze ve velmi nepravděpodobném případě, když by návrh napotřetí parlamentem prošel. V opačném případě bude Británie žádat o mnohem delší odklad o rok až dva a musela by se tak účastnit květnových voleb do evropského parlamentu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.3.2019

14.03.2019 Britská dolní sněmovna se včera večer vyslovila proti odchodu Spojeného království z Evropské unie bez dohody. Poslanci přitom smlouvu s EU v úterý odmítli. Britská premiérka zároveň potvrdila, že ve čtvrtek proběhne hlasování o odkladu brexitu do 30. června. O prodloužení termínu odluky však bude moci britská vláda požádat jen tehdy, pokud parlament do 20. března brexitovou dohodu schválí.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 13.3.2019

13.03.2019 Americká inflace za měsíc únor meziročně nepatrně zpomalila o jednu desetinku na 1,5 %. Totéž platí o jádrové inflaci, která je nyní na úrovni 2,1 %. Celková inflace dosáhla nejnižší meziroční hodnoty od poloviny roku 2016. Na vině je především pokles cen automobilů a farmaceutických výrobků.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 12.3.2019

12.03.2019 Premiérce T. Mayové se podařilo vyjednat s EU právně závazné doplňky brexitové dohody. EU a Velká Británie se zavázaly, že učiní vše, aby do konce roku 2020 našly řešení za spornou irskou pojistku. Podle T. Mayové doplněk zajišťuje, že se EU nebude snažit uplatňovat pojistku neomezeně dlouhou dobu. Byly tak podle jejího názoru splněny požadavky poslanců, kteří by díky tomu mohli v úterním hlasování změnit názor a podpořit dohodu o vystoupení.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 11.3.2019

11.03.2019 Výsledný turecký HDP za čtvrté čtvrtletí vykázal mezičtvrtletní pokles o 2,4 %. Záporný mezičtvrtletní růst zaznamenala turecká ekonomika podruhé v řadě, čímž potvrdila propad do recese. Za negativním výsledkem stojí především propad průmysloví produkce, který byl ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku největší od roku 2009.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 8.3.2019

08.03.2019 Evropská centrální banka po včerejším měnověpolitickém jednání dle očekávání nechala sazby nezměněné. Rada guvernérů také upravila očekávání prvního zvýšení sazeb z poloviny léta 2019 až na konec tohoto roku. Dále ECB bude i nadále reinvestovat jistiny ze splatných cenných papírů a k tomuto se počínaje zářím přidá nový program finančních transakcí tzv. TLTRO, který má zaručit příznivé úvěrové podmínky.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 7.3.2019

07.03.2019 Podle únorového průzkumu trhu práce byla sezónně očištěná zaměstnanost v USA vyšší o 183 tisíc míst. Zároveň byla výrazně revidována lednová hodnota téměř o 90 tis. míst směrem nahoru. V souhrnu za první dva měsíce roku tak americký trh práce velmi pozitivně překvapil. Publikovaný nárůst počtu pracovních míst znamená pro americkou ekonomiku příznivé vyhlídky.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 6.3.2019

06.03.2019 Podle T. Holuba, člena bankovní rady ČNB, dojde v tomto roce k jednomu až dvěma zvýšením úrokových sazeb. Podle jeho mínění současný stav ekonomiky nechává prostor pro zvýšení sazeb. Poukazuje na to nejen slabší kurz koruny, než s jakým počítá současná prognóza, ale i první letošní data.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 5.3.2019

05.03.2019 Čína snížila odhad svého hospodářského růstu pro letošní rok na 6 – 6,5 %. Přitom spodní hodnota odhadu znamená nejnižší tempo růstu za téměř tři desetiletí. Čínský premiér v souvislosti s tím oznámil daňové škrty, které by měly podpořit ekonomický růst a pomoci čelit obtížnější hospodářské situaci.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.3.2019

04.03.2019 Dohoda mezi USA a Čínou se začíná rýsovat. V druhé půlce března by tak mohlo dojít k podepsání nové dohody na plánovaném summitu na Floridě. Otázkou nyní zůstává, zda americká cla budou stažena okamžitě po podpisu nové dohody, nebo postupně, podle toho, jak budou dohodnutá pravidla ze strany Číny dodržována.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 1.3.2019

01.03.2019 Růst HDP ve Spojených státech lehce zpomalil v posledním čtvrtletí loňského roku na 2,6 % anualizovaně mezičtvrtletně. Opožděné publikování tohoto ukazatele bylo zaviněno vládním „shutdownem“. V souladu s očekáváními došlo ke zpomalení dynamiky růstu HDP oproti předchozím kvartálům, což naznačovaly již dříve publikované měsíční indikátory.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 28.2.2019

28.02.2019 Bílý dům informoval, že vrcholná schůzka amerického prezidenta D. Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una skončila bez dohody. Dřívější průběh jednání ani předběžná očekávání to však nenaznačovala. Jednání zástupců obou stran by měla pokračovat, hovoří se o tom, že by mohlo dojít k otevření styčných úřadů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 27.2.2019

27.02.2019 Americká sněmovna reprezentantů hlasovala proti vyhlášení stavu nouze prezidentem Trumpem kvůli financování zdi na hranici s Mexikem. Následně o stejném kroku bude hlasovat i republikánský senát. Nicméně tři členové republikánské strany již deklarovali podporu návrhu demokratů. Ke schválení tak už zbývá pouze jeden hlas v případě, že pro návrh budou všichni demokratičtí senátoři. V případě schválení tak lze očekávat novou vlnu sporu amerického prezidenta s kongresem.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 26.2.2019

26.02.2019 Ceny průmyslových výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,0 %, v meziročním srovnání pak jejich dynamika zrychlila na 2,9 %. Největší měrou se na vyšším růstu podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,2 %. I v letošním roce bude ve směru rychlejšího růstu cen působit slabší úroveň kurzu koruny společně s přetrvávajícími vyššími cenami materiálových a energetických vstupů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.2.2019

25.02.2019 Během víkendu došlo ke značnému pokroku v americko-čínském jednání o nové obchodní dohodě. Americký prezident D. Trump proto potvrdil, že znovuuvalení cel na čínský dovoz odloží. Na jak dlouho budou cla odložena, nebylo stanoveno. Obě strany se však snaží dosáhnout shody, proto by cla už nemusela být znovu zavedena.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 22.2.2019

22.02.2019 Německé PMI ve výrobě za únor kleslo na 47,6 bodu, nejnižších hodnot za více než šest let. Oproti předchozímu měsíci si pohoršilo o více než dva body. Na indexu se negativně podepsal především objem nových objednávek. Naopak pozitivní dopad na výši indexu měla tvorba nových pracovních míst.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.2.2019

21.02.2019 Člen bankovní rady V. Benda včera opět zopakoval, že slabší koruna otevírá prostor pro zvyšování úrokových sazeb. Jeho názor však pro trhy nebyl překvapením, neboť byl jedním ze dvou členů rady, kteří opakovaně hlasují pro zvyšování úrokových sazeb.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 20.2.2019

20.02.2019 Německý předstihový ukazatel ZEW v únoru potvrdil rostoucí trend, když vzrostl čtvrtý měsíc v řadě na hodnotu -13,4 bodu. Výhled investorů na dalších šest měsíců se tak zlepšil o 1,6 bodu. Nelze však očekávat výrazné zlepšení německé ekonomické situace vzhledem ke slabým výsledkům především ve výrobním sektoru, ale také v průmyslu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 19.2.2019

19.02.2019 Podle analýzy amerického ministerstva obchodu má dovoz motorových vozidel neblahý vliv na domácí ekonomiku. Americký prezident D. Trump má nyní devadesát dní na rozhodnutí o přijetí opatření vůči dovozu aut. EU během včerejšího dne sdělila, že dojde-li k uvalení cel na evropský dovoz ze strany USA, přijme následně adekvátní opatření, týkající se amerického dovozu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.2.2019

18.02.2019 Americký prezident D. Trump vyhlásil před začátkem víkendu stav národní nouze. Záměrem je získání financí pro stavbu zdi na Mexické hranici, které kongres odmítl poskytnout. Tímto krokem se mu podaří obejít kongres a získat finance jinou cestou. Zároveň prezident v pátek podepsal návrh vládního financování a nedojde tak k dalšímu vládnímu výpadku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.2.2019

15.02.2019 Německé HDP za poslední čtvrtletí loňského roku zaznamenalo mezičtvrtletní stagnaci. Německu po třetím čtvrtletí, kdy zaznamenalo mezičtvrtletní pokles o 0,2 %, hrozil propad do recese, což výsledky za čtvrté čtvrtletí jen těsně nepotvrdily. Meziročně došlo k růstu německé ekonomiky o 0,6 % (po očištění o pracovní dny).
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.2.2019

14.02.2019 Spotřebitelské ceny v lednu překvapivě zrychlily meziroční růst na 2,5 %, meziměsíčně pak ceny vzrostly o 1,0 %. Na tomto zvýšení se největší měrou podílely ceny energií pro domácnosti, rychleji rostly i ceny alkoholu a dovolených. Rychlejší cenový růst spolu s přetrvávající slabší úrovní kurzu koruny tak vytváří prostor pro další zvýšení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již na nejbližším měnově politickém zasedání BR koncem března.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 13.2.2019

13.02.2019 Americký prezident D. Trump řekl, že může ještě odložit datum pro zavedení vyšších cel vůči importu z Číny, pokud uvidí, že je nová vzájemná dohoda na dosah. Na druhou stranu ale také potvrdil, že doposud není naplánovaná schůzka na nejvyšší úrovni s čínským prezidentem. Mezitím probíhají hovory v Pekingu, ke kterým se nově připojil i americký ministr financí.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 12.2.2019

12.02.2019 Růst britské ekonomiky loni zpomalil na 1,4 %, což je nejslabší tempo růstu od roku 2012. V samotném čtvrtém čtvrtletí se zvýšil HDP ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,2 % a tempo růstu tak výrazně zpomalilo z 0,6 % v předchozím kvartále. Ani vyhlídky směrem do budoucnosti nejsou příznivé vzhledem k Brexitu a zpomalování globálního ekonomického růstu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 11.2.2019

11.02.2019 První významnou statistikou týdne bude až středeční tuzemská inflace za leden. Očekáváme meziroční růst cen na úroveň 2,1 %. Inflaci v posledních měsících výrazně zpomalil vývoj cen pohonných hmot a překvapivý pokles cen potravin. Obdobně tomu bude i v lednu, kdy tyto faktory plně vykompenzují novoroční přeceňování většiny cen energií včetně změny jejich regulované složky. Nicméně s novým rokem je vždy spojena vysoká míra nejistoty.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 8.2.2019

08.02.2019 Bankovní rada ČNB včera dle očekávání rozhodla o zachování sazeb na současné úrovni. Očekáváme, že během tohoto roku dojde ke zvýšení základní sazby na konečných 2,25 %. V nové prognóze korigovala ČNB svůj výhled směrem dolů. U koruny však i nadále předpokládá, že bude v následujícím období posilovat.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 7.2.2019

07.02.2019 Průmyslová výroba v prosinci ve srovnání s předchozím měsícem poklesla o 0,6 % (po očištění o sezónní faktory). Meziročně tuzemský průmysl poklesl o 1,4 %, což je druhý nejhorší výsledek minulého roku. V souhrnu za rok 2018 vzrostl tuzemský průmysl o 3 %. K růstu v minulém roce nejvíce přispěla výroba počítačů, elektroniky, optických přístrojů a kovodělná výroba.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 6.2.2019

06.02.2019 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 3,1 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku vzrostly o 0,1 %. Maloobchodní tržby tak nenavázaly na rychlejší růst v říjnu a listopadu. Pro počátek roku 2019 odhadujeme, že si maloobchodní tržby zhruba udrží aktuální dynamiku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 5.2.2019

05.02.2019 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjely prosincové maloobchodní tržby. Pozitivně by na jejich růst měly působit vánoční prodeje i přetrvávající vysoká spotřebitelská důvěra. Naopak očekáváme další propad tržeb v automobilovém sektoru. V souhrnu tak odhadujeme růst tržeb na úrovni 2 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2019

04.02.2019 Ještě tento týden dochází ke zveřejňování některých amerických statistik, které jsou zpožděné z důvodu „shutdownu“. Tovární objednávky za listopad, které budou zveřejněny dnes, by podle odhadu týmu RBI měly meziměsíčně vzrůst o 0,6 %. Poslední zpožděnou statistikou je bilance zahraničního obchodu za měsíc listopad. K jejímu zveřejnění by mělo dojít ve středu. Trh očekává nepatrné zlepšení bilance oproti říjnové statistice.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 1.2.2019

01.02.2019 Ve čtvrtém čtvrtletí se zvýšil HDP eurozóny oproti předchozím třem měsícům o 0,2 %. Dynamika meziročního růstu dále zpomalila na 1,2 %, což byla nejnižší hodnota od roku 2014. V souhrnu za celý loňský rok pak tempo růstu eurozóny dosáhlo 1,8 %. V recesi se ocitla Itálie, jejíž hospodářský výkon poklesl již druhé čtvrtletí v řadě.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 31.1.2019

31.01.2019 Guvernér centrální banky J. Rusnok se včera opět vyjádřil k růstu úrokových sazeb. Odhadl, že letos dojde k pohybu sazeb v „intervalu mezi nula až dvě“. Jejich změny tedy nebudou tak časté jako v loňském roce. V tuzemsku podle něho existují inflační tlaky dané napjatou situací na trhu práce a rychlým růstem mezd, nicméně situace v zahraničí se komplikuje a přicházejí signály o zpomalování ekonomického růstu. V rozhovoru zároveň zmínil, že k přijetí eura nedojde v dohledném horizontu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 30.1.2019

30.01.2019 Ačkoli britský parlament včera hlasoval proti „no-deal“ Brexitu, rozhodnutí není závazné. Pravděpodobnost odchodu bez dohody se tak podle nás nezměnila. Zároveň se také bude opět projednávat otázka irských hranic s EU. Brusel však už předem odmítnul jakékoli změny.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 29.1.2019

29.01.2019 Dnes bude v britském parlamentu probíhat další hlasování o pozměněném návrhu smlouvy o Brexitu. Premiérka T. Mayová se bude snažit přesvědčit poslance, aby hlasovali pro upravený návrh smlouvy, což by odvrátilo nebezpečí tzv. tvrdého Brexitu. Podle vyjádření jednoho z představitelů EU však navržené úpravy nepřesvědčí opoziční poslance, aby změnili stanovisko. Někteří poslanci už připravili další plán, který počítá s prodloužením přechodného období.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 28.1.2019

28.01.2019 Americký prezident D. Trump podepsal zákon umožňující financování vládních institucí a ukončil tak nejdelší vládní „shutdown“ v americké historii. Financování vládních institucí je garantováno jen do poloviny února, do té doby může kongres nalézt kompromis ohledně financování hraniční zdi mezi USA a Mexikem. Nedá se tak říct, že by došlo k uklidnění celkové situace, řešení problému bylo jen odloženo na později.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.1.2019

25.01.2019 Rada ECB na včerejším měnověpolitickém zasedání rozhodla o zachování základní sazby na současné úrovni 0,0 %. Rada guvernérů zopakovala záměr držet sazby na této úrovni minimálně do léta 2019. Zároveň připouští možnost, že sazby zůstanou na současné úrovni i déle, bude-li to nezbytně nutné pro udržení inflace eurozóny blízko pod dvěma procenty. Riziko pro ekonomiku eurozóny bylo přehodnoceno směrem dolů především kvůli geopolitickým faktorům. ECB bude i nadále reinvestovat jistiny ze splatných cenných papírů, které nakoupila v rámci programu kvantitativního uvolňování.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 24.1.2019

24.01.2019 Včera byl zveřejněn ukazatel spotřebitelské důvěry v eurozóně za leden. Vlivem změny metodiky nejsou aktuálně publikovaná data srovnatelná s předchozí časovou řadou. Nově publikovaný lednový pokles na úrovni -7,9 je mírně nižší než revidovaná hodnota za prosinec -8,3. Tým RBI předpokládal již jen slabý pokles tohoto ukazatele, aktuální data jsou tedy proti očekávání pozitivnější.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 23.1.2019

23.01.2019 Předchozí jestřábí slova členů bankovní rady ČNB tlumí nejnovější člen T. Holub. Podle jeho slov nemusí na nejbližších jednání dojít ke zvýšení úrokových sazeb. Zvyšování sazeb by podle něj mělo proběhnout až v druhé polovině roku. Hlavní důvody pro opatrný přístup vidí ve zhoršujícím se výhledu v zahraničí, nižší cenu ropy a odkládání prvního zvýšení úrokových sazeb ECB.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 22.1.2019

22.01.2019 Premiérka Terese Mayová včera představila další plán na vystoupení Británie z EU. Usiluje o získání větší podpory pro svůj návrh a v následujícím týdnu chce jednat o dílčích úpravách, o kterých by se mělo hlasovat příští úterý. Podle komentátorů šance na jeho přijetí je velmi malá. Premiérka ve svém vystoupení znovu odmítla nové referendum a vyjádřila se i proti odložení Brexitu. Klíčová zůstává dohoda o režimu na hranici mezi Irskem a Severním Irskem.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.1.2019

21.01.2019 V noci na dnešek byly zveřejněné statistiky Číny. Prosincové maloobchodní tržby dopadly o desetinky lépe, než trh očekával, což znamená meziroční růst o 8,2 %. Průmyslová výroba v prosinci zaznamenala znatelnější zlepšení o 5,7 % a HDP za čtvrté čtvrtletí vzrostlo dle očekávání o 6,4 %. V celém roce 2018 vzrostla tamní ekonomika o 6,6 %, což je nejpomalejší tempo od roku 1990.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.1.2019

18.01.2019 Guvernér J. Rusnok v novém rozhovoru opravil své předchozí vyjádření. Podle jeho slov je ekonomika v dobrém stavu, ale zvyšování úrokových sazeb bude výrazně opatrnější. O. Dědek zmínil, že v případě tvrdého Brexitu by koruna mohla posílit, jakožto bezpečný přístav pro investory. K nim se přidal i A. Michl, který považuje zvyšování úrokových sazeb za nutné, ale musí probíhat opatrně a po malých krůčcích. Celkově tak čtyři ze sedmi členů bankovní rady přímo potvrdili záměr dále zvyšovat úrokové sazby. Únorové zasedání tak bude první příležitostí pro tento krok.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 17.1.2019

17.01.2019 Včera ve večerních hodinách proběhlo hlasování o nedůvěře vlády T. Mayové. Vláda důvěru uhájila, avšak s těsným výsledkem. Rozdíl činil pouhých 19 hlasů (pro 306, proti 325). Nyní se bude soustředit především na vypracování tzv. plánu B, který by měl být předložen do pondělí. Premiérka připouští pouze dva možné scénáře – Brexit bez dohody, nebo Brexit s lehce upravenou současnou dohodou. Jaký návrh Mayová v pondělí předloží je v současné chvíli těžko odhadnutelné. Je však jasné, že nové referendum odmítá.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.1.2019

16.01.2019 Podle očekávání britský parlament odmítnul dohodu o Brexitu, nicméně počet hlasů proti dohodě je překvapující. Téměř dvě třetiny poslanců hlasovalo proti. Dnes bude jednání pokračovat. Projednávat se bude možnost vyslovení nedůvěru vůči vládě T. May. Premiérka však už předem oznámila, že nemá v plánu rezignovat na svou funkci. Možnost okamžitých předčasných voleb je tak nízká. Vláda musí do konce týdne předložit plán B pro vystoupení z EU. Očekáváme, že jeho součástí bude odložení data odchodu do letních měsíců. Libra vůči euru skokově oslabila a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/GBP 0,886.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.1.2019

15.01.2019 Běžný účet platební bilance v listopadu minulého roku zůstal v přebytku, ve kterém pravděpodobně bude pokračovat i v prosinci. Přebytek byl dán hlavně výrazným saldem bilance zboží a služeb. Naopak negativně působil již tradiční odliv dividend do zahraničí. Podle naší prognózy by přebytek běžného účtu za celý rok 2018 měl dosáhnout 45 mld. Kč. V tomto roce pak přebytek dále poklesne na 30 mld. Kč.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.1.2019

14.01.2019 Přestože prosinec byl prvním ze tří měsíců klidu celních opatření mezi USA a Čínou, prosincový výsledek čínského zahraničního obchodu dopadl neočekávaně špatně. Vývoz i dovoz zaznamenaly značný propad a to o 4,4 % respektive 7,6 %, horší výsledek Čína naposledy zaznamenala v roce 2016. Propad vyvíjí nátlak na čínské zástupce, aby zvýšili snahy o urovnání americko-čínských vztahů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 11.1.2019

11.01.2019 Spotřebitelské ceny v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,1%, v meziročním srovnání inflace stagnovala na hodnotě 2,0 %, což je nejnižší hodnota od dubna loňského roku. Inflace se tak v závěru loňského roku pohybovala v souladu s dvouprocentním cílem centrální banky. Začátkem letošního roku by však mělo dojít ke zrychlení spotřebitelské inflace až na úroveň 2,5 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 10.1.2019

10.01.2019 Nezaměstnanost se v prosinci lehce zvýšila na 3,1 %. Po dosažení historicky nejnižších hodnot v říjnu a listopadu tak mírně vzrostla. Tento nárůst souvisí částečně s ukončováním sezónních prací. I přes mírné zvýšení však přetrvávající nízká úroveň nezaměstnanosti nadále zůstává jednou z bariér rychlejšího růstu ekonomiky.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 9.1.2019

09.01.2019 Česká průmyslová výroba v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem poklesla o 0,9 %. Meziročně tuzemský průmysl vzrostl o 4,8 %, což je přibližně průměrný výsledek minulého roku. Tomu pomohl i jeden pracovní den navíc ve srovnání s rokem 2017. Na růstu se nejvíce podepsalo pokračující oživení automobilového sektoru a solidní výkon sektoru elektroniky.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 8.1.2019

08.01.2019 Vláda včera schválila zákon pro případ tzv. tvrdého Brexitu, který by vešel v platnost ve chvíli odchodu Británie z EU bez smlouvy a měl by zaručit Britským občanům žijícím v Česku stejné zacházení, jako občanům členských zemí. Naopak bude očekáváno, že Británie přijme stejná opatření pro české občany žijící v Británii. Bude snaha o schválení zákona poslaneckou sněmovnou hned v prvním čtení, aby mohl vejít v platnost již koncem března, tedy v době plánovaného odchodu Británie z EU.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 7.1.2019

07.01.2019 Týden započne pozvolně. První důležitá statistika nás čeká v úterý, kdy se dozvíme výsledky průmyslové výroby za měsíc listopad. Očekáváme zpomalení meziročního tempa růstu z důvodu vysoké srovnávací základny z úspěšného minulého roku, který vrcholil právě v tomto měsíci. Negativně také působí zpomalení průmyslu v sousedních zemích a pokles předstihových ukazatelů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.1.2019

04.01.2019 Americký předstihový index ISM poklesl v prosinci největším meziměsíčním tempem od roku 2008 a dosáhl svého dvouročního minima. Výsledek pomohl v závěru včerejšího dne k ziskům eura, na kterých se svezla i koruna. Ta se v současnosti obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,654 a je tak nejsilnější od konce září minulého roku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 3.1.2019

03.01.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě v prosinci klesl o 2,1 b. na 49,7 bodů. Sestupný trend indexu přetrvává i v závěru roku, kdy PMI dosáhl nejnižších hodnot od července 2016. Po třiceti měsících vypadl z pásma expanze a propadl se pod hranici 50 bodů. Za výrazným propadem indexu stojí oslabení výroby a propad objemů nových zakázek. Pokles PMI předpovídá výrazné zpomalování růstu tuzemské ekonomiky, které však i nadále zůstává solidní.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.1.2019

02.01.2019 Americký prezident D. Trump pozval lídry obou stran do Bílého domu na jednání ohledně ukončení vládního „shutdownu“. Ten už trvá jedenáct dní, ačkoli část připadla na svátky a víkendové dny. Demokraté však od nového roku převzali většinu v dolní komoře a mají tak větší páku proti administrativě D. Trumpa.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.12.2018

21.12.2018 Bankovní rada ČNB včera rozhodla o zachování sazeb na současné úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na úrovni 1,75 %, lombardní na 2,75 % a diskontní sazba na 0,75 %. Dle očekávání si tak ČNB dává pauzu před dalším zvyšováním sazeb, které dle našich odhadů přijde hned z kraje příštího roku.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 20.12.2018

20.12.2018 Na včerejším měnověpolitickém zasedání schválila rada Fedu zvýšení sazeb o 25 bazických bodů na současnou hodnotu 2,5 %, zvýšila tak sazby již počtvrté v tomto roce. Nenechala se tak zviklat nátlakem amerického prezidenta ani trhu a odhlasovala, co považovala za krok správným směrem. Výsledem zasedání byla také upravená prognóza pro následující roky, která do roku 2019 počítá se dvěma zvýšeními sazeb na rozdíl od předchozí prognózy, který počítala se třemi. Se stejným počtem „hiků“, tj. na 3 %, počítají i naši kolegové z RBI. Utahování měnové politiky tak zpomalí.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 19.12.2018

19.12.2018 Německý index ekonomického sentimentu IFO v prosinci již počtvrté v řadě poklesl a to na hodnotu 101,0 bodu. Oproti listopadu pokles o jeden bod. Jedná se tak o nejhorší výsledek za více než dva roky, což vypovídá o značném zpomalení německé ekonomiky (RBI očekává zpomalení v roce 2019 na 1,6 % z letošních 1,7 %). Za zhoršení sentimentu stojí jak hodnocení současné situace, tak především výrazné snížení očekávání budoucího vývoje ekonomiky.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.12.2018

18.12.2018 Britská premiérka T. Mayová včera oznámila, že parlamentní hlasování o Brexitu, které se původně mělo odehrát minulý týden, je naplánované na 14. leden 2019. Do té doby se bude i nadále snažit získat právní záruku dočasnosti „irské pojistky“. Prozatím se dočkala na jednání Evropské rady pouze formálního ujištění od všech evropských lídru, což považuje za nedostatečné.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 17.12.2018

17.12.2018 V průběhu víkendu francouzská vláda potvrdila, že v roce 2019 její rozpočet dosáhne deficitu 3,2 % HDP. O dvě desetiny procentního bodu tak překročí hranici udávanou maastrichtskými kritérii. P. Moscovici, evropský komisař pro hospodářské záležitosti, naznačil, že Evropská komise nezahájí proceduru nadměrného schodku, pokud se jedná o jednorázové opatření, jak potvrzuje francouzská vláda. To však může vyústit v další spory s Itálií, kde procedura nadměrného schodku byla zahájena, přestože italský plánovaný schodek byl výrazně menší.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.12.2018

14.12.2018 Na včerejším zasedání ECB rada guvernérů rozhodla o ukončení programu nákupu aktiv ke konci tohoto roku. Kvantitativní uvolňování tím nekončí, jen se utlumí. Protože v souladu s očekáváním bude ECB pokračovat v reinvestování nabytého portfolia. V tom bude pokračovat i po delší dobu a to i v průběhu zvyšování úrokových sazeb. Ty zůstaly po tomto zasedání neměnné. Jejich první zvýšení by mělo přijít nejdříve po létě 2019. Guvernér Draghi zmínil, že rizika (pro růst i inflaci) míří spíše dolů
Související klíčová slova: Německý ukazatel | Čína a USA | Produkce německého průmyslu | Pokles světové ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | Protiinflační tlaky | Výnosy dluhopisů | Vývoj nezaměstnanosti | Knorr-Bremse | Války | Österreichische Post | Vývoj | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Allianz | Trh nemovitostí | Nákupu státních dluhopisů | Zdražovat | DPH | EUR | Evropský datový kalendář | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Kalifornie | Snížit úrokové sazby | Nárůst počtu nově nakažených | Salesforce | Automobilový sektor | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Cla na čínské zboží | Texas | Finanční aktiva | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Swiss Life | Brexitová dohoda | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odhady PMI indexu | Odvetná cla | Trh práce | Tovární objednávky z Německa | Dluhová krize | Evropská komise | Swiss | Investice | Čínský HDP | Ekonomické zotavení | Saldo běžného účtu | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Švédské koruny | Lednová inflace | Danske Bank | Index aktivity | Škoda Auto | ADP report | První odhady HDP | Ifo | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | E.ON | Slabá koruna | Raiffeisenbank | Obchodní dohoda USA-Čína | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | PMI z Německa | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Český statistický úřad | EUR/USD | Levná ropa | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Švédská koruna | Český průmysl | CSI 300 | Aktuální vývoj | Lagardeová | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Opouští EU | Výnos | Asijské akcie | RBS | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Colorado | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Jeden dolar | Import | Nálada výrobců | Producenti ropy | Státní dluh | ČEZ | Nikkei | Důvěra v ekonomiku | Data o HDP | Ferrari | Propad cen | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Evropská centrální banka kurz | Růst hrubého domácího produktu | Čistý příjem | Casino | Kurzy koruny | Brent | Ekonomický sentiment | Podnikové objednávky | Kontrakce | Stimul | Peníze | Kurz renminbi | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Baidu | Rozhovor | Měnová opatření | Americká lehká ropa WTI | Prezidenti a premiéři | Prognóza | FTSE 100 | Nestlé | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Barel ropy | Americký Fed | Nezaměstnanosti v Německu | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | ZEW index | Vývoj ceny ropy | Burzy | Světové hospodářské krize | Ceny elektřiny | Daimler | Posílení koruny | Export | Prodej automobilů | Ekonomické výhledy | Tržní volatilita | EUR/CZK | Vládní opatření | Indikátor investičního sentimentu | Riziková averze | Škoda | Měnové války | Evropská inflace | Italský premiér | Rekordní schodek státního rozpočtu | Ekonomická aktivita | Regulace | Partneři | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | První část obchodní dohody | ProCent | Napětí ve světovém obchodě | Snižování cen výrobců | Parlamentní volby | Kapitálový trh | P.A. | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Světové ceny ropy | VIX index | Inflační cíl | 1 milion | Šíření nemoci | Marek Mora | FedEx | Pracovní místa | Caterpillar | Světový obchod | Makrodata | Investoři | Nakupovat státní dluhopisy | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Negativní sentiment | Podpůrné programy | Prezident ECB | Kapitál | Jádrový index | Další růst | Mimořádná opatření | Reálné ekonomiky | Posílení | USD | Protistrana | Výrazně negativní data | Boeing | Jednání o státním rozpočtu | Cíl ČNB | Posilování koruny | Asijské burzy | HDP v EU | Plány | Viceguvernér ČNB | Total | Zisk | AT&T | Odložení brexitu | Euro dnes | Sodexo | BP | Silnější kurz | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Garance | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bundesbanka | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Hlavní události | Bohatý | Béžová kniha | CZK | Úbytek pracovních míst | Wienerberger | ILO | Kabinet | Investovat | Evropská ekonomická důvěra | Vít Hradil | Demokraté | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Slábnutí amerického průmyslu | Nákupy dluhopisů | Mzdový nárůst | Thyssenkrupp | DJIA | Inflace v květnu | Dovoz | Unie | Spotřebitelský sentiment v USA | Trpělivost | Propad investic | Index spotřebitelské důvěry | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Tovární objednávky v USA | Pozitivní zprávy | Komoditní | Německé firmy | Turecká lira | České hospodářství | Růst amerických tržeb | Berkshire Hathaway | Der Spiegel | Ekonomický kalendář | Prezident | Hazardní hry | Vybírání zisků | Vzdělání | ZEW | Dnešní data | Čínské zboží | Index cen domů | Výsledky | Investice ve stavebnictví | Evropská dluhová krize | François Villeroy de Galhau | Globální ekonomiky | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Waste Management | Bank of America | RBI | Šíření nákazy COVID-19 | Dovoz ropy | Americký index | Eurostat | Energie | Index výroby | Odhad inflace | Fiskální rok | OPEC+ | P/E | Makroekonomický výhled | Raytheon | Kapitálové rezervy | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Cestovní kanceláře | Britský ministr financí | Nárůst nově nakažených | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Investiční výdaje | Růst cen v eurozóně | Britský FTSE 100 | Ekonomický vývoj | S&P Global | Firmy | Investiční aktivita | Předstihové indikátory | Demokraté a Republikáni | Bydlení | Hlavní úroková sazba | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | Studie | PMI z výroby | EUR/PLN | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Polsko | Prémie | Představitelé Fedu | FRA | Tencent | Cenová hladina | Měna | Hypotéky | Ceny ropy | Pohyb kurzu | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Ministryně práce a sociálních věcí | Deficit | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Celková inflace | OPEC | USD/PLN | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | Johnson & Johnson | Nabídka | Rekordní hodnoty | Cenný papír | Maloobchod | Centrální banky | Index výrobních cen | Tiffany | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Hospodářský propad | Prohloubení schodku | Zprávy | Kapitálová rezerva | PMI ve výrobě | Dolary | Ceny zemědělských výrobců | Averze k riziku | Stavebnictví | Kurzarbeit | Britský statistický úřad | Donald Trump | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské HDP | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Apple | Ropa Brent | Dopady epidemie koronaviru | Americké akcie | Vyhlídky | Záchranné balíčky | Cena ropy brent | Obchodní rozhovory | Listopadová inflace | Deficit rozpočtu | Český běžný účet | Evropská ekonomika | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Reakce trhu | Equinor | Trh | Komise | Kurz EUR/USD | Crown | Vládní podpory | České koruny | Lídři EU | Korekce | Zpřesněný odhad | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | Pokles investic | WTI ropa | Kurz forintu | Pražské burzy | Cla na dovoz hliníku | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Videokonference | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Francie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Uvolňování karanténních opatření | Dopady koronaviru | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Posílení dolaru | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Sazby ČNB | Turecko | Americké zásoby ropy | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Ekonomické události | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | Microsoft | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Automobilky | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Exporty | Odchod z EU | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Britské libry | Data z USA | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Devalvace | Kurz koruny k euru | Ministryně práce | Intervence ČNB | Výpadky | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Odliv dividend | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Deutsche Börse | Přehled | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Dnešní datový kalendář | Institut Ifo | Novela zákona o ČNB | Turecká centrální banka | Omezení těžby | Cena severomořské ropy | Běžný účet | Reuters | EMS | Unilever | Vývoj kurzu koruny | Brexit | ZEW indexy | Chevron | Negativní data | Kompozitní index | Německý PMI | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Účetní ztráty | Výstupy | Obchody | Souhrnný index | ING | Cena Brentu | Data z Ameriky | Utahování měnové politiky | NEST | Pozornost | VIG | Oslabování dolaru | Portugalsko | Česká měna | S&P 500 | Opatření proti šíření epidemie | Příkaz | KLM | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Český hrubý domácí produkt | Výrazné ztráty | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Britové | Stoxx 600 | Snížení sazeb | 3M | Indikátory sentimentu | Pokles sentimentu | Evropská měna | Indikátory ekonomického sentimentu | Financovat | Příprava | Čínské měny | Aleš Michl | Řecko | Kurz EUR/CZK | Pokles švédské koruny | Rostoucí náklady | Philip Morris | Říjnová inflace | ČNB Vojtěch Benda | Alena Schillerová | Airbus | Míra | Natixis | Ministři financí | Hospodaření státu | Úroky | Zisk čínských průmyslových firem | Americký průmysl | Finančnictví | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Nomura | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Předstihové ukazatele | ČNB Tomáš Holub | Silný trh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Ceny akcií | Financování vlády | Indikace | Japonsko | Royal Bank of Scotland | Klesající trend | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Finální odhad | ČNB | Horší data | Evropská unie | Těžba ropy | VW | Jiří Rusnok | Náhrady mezd | Pokles | Prognóza ČNB | ex | Onemocnění | Biogen | Šéf amerického Fedu | Země EU | Charles Schwab | Pokles cen ropy | Royal Caribbean | Globální rizika | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Podpora | Nejistota | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Tempo poklesu | Kurz euro dolar | Repo sazba | Index cen | Znovuzavedení šrotovného | Čínská vláda | Daně | Novela zákona | Lídři | Růst cen výrobců | OECD | Ekonomická důvěra | Zisky | FCA | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | Den nezávislosti | Globální ekonomika | USD/TRY | Summit G20 | Expedia | Odhad letošního růstu | Vývoj HDP | Boris Johnson | Kurzový závazek | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Růst cen | Americké akciové trhy | Riksbank | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Německá vláda | Čínský vicepremiér Liou Che | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Tovární objednávky v Německu | Šíření nemoci COVID-19 | Maďarský forint | Wells Fargo | Obchodní spory | Virus | Rozhodnutí ČNB | Zastavení ekonomické aktivity | Opatření proti šíření koronaviru | Jedno euro | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | Dnešní čísla | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | CME | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Posílení eura | Ekonomická aktivita v USA | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | Kartel OPEC | WTI | Světová banka | Mexické peso | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Starbucks | Silnější koruna | NetEase | Polský zlotý | PRIBOR | Pokladniční poukázky | Data PMI | Cena ropy dnes | Bankéři | Spekulace | Republikáni | EMU | Konjunkturální průzkum | Kurz CZK | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Teroristický útok | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Devizové intervence | Tržby | Kurzový vývoj | Apreciace | Tržní sentiment | Marže | Slabé euro | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Situace | Koronavirová epidemie | Německý Ifo index | Historické rekordy | Koruna zpevnila | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Lira | USD/CZK | Samou | IHS Markit | Statistiky | Světová ekonomika | SAP | Zlepšení nálady v Německu | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | ISM indexy | Očekávání do budoucna | Royal Dutch Shell | Sazby beze změny | Kurz | Air France | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | Google | Unicredit | Stagnace | Zasedání Bank of England | Ekonomické zpomalení | Oracle | Abbott Laboratories | Nižší ceny ropy | EUR/HUF | Kurz české koruny | Konsensus | Analytik | Odpor | PEPSICO | Výše úrokových sazeb | Historická minima | Německá průmyslová výroba | Vývoz z Německa | Predikce | Sentiment v Německu | Německý vývoz | Analytici | JD.com | Splatnost | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | Mario Draghi | Hospodářství | Euro STOXX | Tuzemská inflace | Zprávy z ekonomiky | Monetární politika | Merck | BlackRock | Philadelphia Fed index | ERM II | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Zahraniční firmy | Odhady PMI | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Theresa May | Recese | Index strachu | Konsenzus | Nálada v USA | Makro | Mzdový růst | ASML | Švýcarský frank | Německý ZEW index | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Implikovaná volatilita | Konec kurzového závazku | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Signály | TLTRO | Příjmy a výdaje | 7 dní s korunou | Frank | ERM | RBroker | Balance | Mondelez | Kurz eura | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Ztráty zaměstnání | Vystoupení z EU | Cena barelu ropy | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Fitch | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Neomezené množství | Měnový kurz | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Prezident Donald Trump | Německá centrální banka | OSN | Projev šéfa Fedu | Euro posiluje | Agentura Fitch | Hang Seng | Předpovědi | Bondy | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Míra inflace | Čínský HDP v Q1 | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Čínské akciové trhy | Objem objednávek | Sázkové kanceláře | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Americký Senát | AMEX | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Oslabení kurzu | Lehká ropa WTI | Euro dolar | Dluhopisový trh | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | Nadprodukce | GfK | Aktivita firem | Bankovnictví | Asijské obchodování | Akciové trhy | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Redukce | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada | DAX | Zasedání České národní banky | Spokojenost | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Aktiva | Osobní příjmy | HDP za Q2 | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | Prezident USA | Ceny výrobců v eurozóně | Arizona | Indikátor | Barclays | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Měnové kurzy | YouGov | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Průmyslová výroba v tuzemsku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Měny regionu | Debata | Aktivita zpracovatelského průmyslu | CPI index | Euro | Ministryně financí | Diskontní sazba | Sentix | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Dodávky ropy | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Newmont | Ekonomika eurozóny | Americký index S&P 500 | Sentiment | Dnešní statistiky | Maďarská centrální banka | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Philadelphia Fed | EUR/SEK | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | Pozornost trhu | Čínský jüan | PLN | Míra nezaměstnanosti | Lot | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Obchodní aktivita | ECOFIN | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | GDP | Velká Británie | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Optimismus | Hospodářské noviny | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Tomáš Holub | Sentiment v USA | Německé automobilky | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Janet Yellen | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Výhled | FOMC | Růst akcií | Datový kalendář | Rada ČNB | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Hodnoty měny | Intervence centrální banky | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Investiční očekávání | Evropský trh | Finanční trhy | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Klid | Expanze | Světová obchodní organizace (WTO) | Sentix index | General Motors | Fondy | Walt Disney | Komoditní trhy | Austrálie | HDP Číny | Schodek | PMI za leden | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Spread | Pracovní trh | Theresa Mayová | Středoevropské měny dnes | New York | Saldo zahraničního obchodu | Fresenius | Obchodní bilance | EU | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | G20 | Index strachu VIX | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dopad epidemie na ekonomiku | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Akciové trhy v USA | Měnová politika ČNB | USA a Čína | Inflace v Německu | Index ekonomické aktivity | Objem investic | Ekonomická rizika | Ropa | Měnové páry | Měny emerging markets | Koronavirové epidemie | Dluhopis | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Nálada na trhu | Obchodní jednání | Prodeje existujících domů | M2 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | UnitedHealth | Zaměstnanost | Glencore | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Bankovní sektor | Reinvestice | Vánoční svátky | Značný pokles | Bilance Fedu | Inflace v prosinci | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | CRIF | Daňové příjmy | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Americké ceny výrobců | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | FED sazby | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Opatření na podporu ekonomiky | EUR/TRY | | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Prezident Evropské centrální banky | Data z Německa | Regionální měny | Eni | Oslabení | Prognóza ECB | Čínská měna | ABN Amro | EIA | Pandemická situace | Rusko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Počet Američanů bez práce | Vicepremiér | Empire State Index | Spojené státy | Zkušenost | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Zdražování | Ekonomické krize | Člen bankovní rady | Britská vláda | ADP | PMI ve službách | Přijetí eura | Trhy | Úbytek | Ropy | Růst eurozóny | Nové žádosti o podporu | Devizové rezervy | Záchranný balíček | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Členové OPEC | LTV | Úspěch | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Sázky | Dynamika mezd | Allergan | Šéfka Fedu | AXA | Dnešní údaje | BMW | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Helena Horská | Dopad koronaviru | Společná evropská měna | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Schwab | United Technologies | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Indikátory | Eura | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | Organizace | Digitální daň | Brazílie | Ryanair | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Polská centrální banka | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Známky oživení | JPMorgan | Finanční situace | Volvo | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Administrativa | Propad cen ropy | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Český státní rozpočet | Wirecard | Bohatství | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Vyjednávání o brexitu | ISM index | Volby | Obchodní dohody | BHP Group | Obchodní podmínky | HDP Německa | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Zveřejněné údaje | Zlotý | Kurz euro | Aktuální situace | Evropská rada | Výkyvy | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Osobní výdaje | Schodek státního rozpočtu | Výsledek britských voleb | Banky | Německý průmysl | Míra nezaměstnanosti v ČR | Rozpočtový rámec | CNY | Odhady HDP | Dow Jones | Ekonomické zotavování | Americké firmy | Březnová data | Česká inflace | Úvěr | Bankovní rady ČNB | Británie | Holubice | Prodeje nových aut | Tisková konference ČNB | Costco | Oslabení dolaru | Průmyslová výroba v USA | Vývoj kolem brexitu | MF | Covid | Americká administrativa | Výrobní ceny | Rakousko | Maďarsko | Průmyslníci | Mzda | Šéf britské centrální banky | Telekom Austria | LVMH | Očekávaný růst | Daně z příjmů právnických osob | Dánsko | AMS | Prodeje aut | Banka | Jestřáb | ExxonMobil | Forward | Cenové války | Akcie | Christine Lagardeová | Vyšší ceny ropy | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | Rozhodnutí americké centrální banky | Novo Nordisk | Středoevropské měny | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Horší časy | Tesla | Stabilita | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Dynamika HDP | Onemocnění COVID-19 | Zápis z Fedu | Britský premiér | Důvěra v českou ekonomiku | České ceny výrobců | Růst ekonomické důvěry | Německá spotřebitelská důvěra | Bilance zahraničního obchodu | Obchodní dohoda | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | VIX index nervozity trhu | TRY | Předpověď | Obchodní napětí | Summit G7 | Kurz dolaru | Americký ministr obchodu | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Spotřebitelský indikátor | Země eurozóny | Krize | Počet zaměstnaných | Management | Průlom | Kvantitativní uvolňování | Rates | Míra nezaměstnanosti v březnu | UBS | NATO | Údaje | Rozpočtový schodek | Ministr obchodu | Halliburton | Důvěra investorů | Snižování cen | Summit EU | Shell | Riziko recese | Konec roku | Podíl nezaměstnaných | Přístup k inflaci | Růst cen průmyslových výrobců | Irská pojistka | Snižování sazeb | Měny střední a východní Evropy | Odhad vývoje HDP | TOPIX | Obchodní komora | Nemovitosti | Visa | Práce | Procter & Gamble | Mzdová dynamika | Čínský vicepremiér | Podniky | Lufthansa | Liou Che | Aramco | Americké tovární objednávky | Kanada | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Koruna posiluje | Američané | Volatility | Německá míra nezaměstnanosti | Enel | Ministr financí | Repsol | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Poptávky po ropě | Schodek rozpočtu | Maloobchodní prodeje | Snížení úrokové sazby | City | Švédsko | Pracovní síly | Dostatek likvidity | Volkswagen | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Koruna dnes | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | Americký ISM | Únorová bilance zahraničního obchodu | Český index nákupních manažerů | Mitsubishi | Objem zakázek | Daň z příjmu | Měnový výbor | Negativní data z americké ekonomiky | Maloobchod v květnu | Akciový trh | Mojmír Hampl | Šíření nákazy | Ztráty | Offshore | Bilance | Osobní příjem | Snížení úroků | Sentix indikátor | Crédit Agricole | Mayr-Melnhof | Šéfka ECB | EUR/GBP | EK | Setkání centrálních bankéřů | Oslabování koruny | Mzdy | Britské parlamentní volby | HDP v eurozóně | Sazby Fedu | EU-Čína | Obchodníci | Oživování v průmyslu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Světové akciové trhy | Hluboké ztráty | Dluhopisy | Stoupající sentiment | Platební bilance | Merck KGaA | Regulace finančního sektoru | Inflace zpomaluje | Sentiment amerických spotřebitelů | Makroekonomický kalendář | AbbVie | Turecké liry | Akciový index DAX | Uvalení cel | Rekordní pokles | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | ČR | MIFID | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Tomáš Nidetzký | Stabilita sazeb | Statut | Zlepšení nálady | Ministerstvo financí | Nejvyšší deficit | Guvernér | Horší data z Německa | Objem zakázek v německém průmyslu | Turecká ekonomika | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Odražení ode dna | Evropská spotřebitelská důvěra | JPMorgan Chase | Sazby | Americké příjmy | Netflix | Předkrizové úrovně | Největší pokles | Riziko | Cla na americké zboží | Dluhové krize | Miliardy dolarů | Poptávka po ropě | Hlavní ekonom | Infineon | Ekonomický indikátor | Vývoj mezd | Burze | Francouzský ministr financí | Podnikové investice | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Zastavení výroby | American Express | Saudi Aramco | Česká vláda | Domácí poptávka | Ekonomický poradce | Stimuly | Světové centrální banky | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Tržby v maloobchodě | Vojtěch Benda | Americké trhy | Americký ministr financí | Kurz dolaru k euru | Investiční stratég | Statistika | Asijské akciové trhy | Další pokles | Očekávání do budoucnosti | Americký HDP | Vývoj ceny | Fiat Chrysler | Czech Credit Bureau | Deficit hospodaření státu | Intervenovat | Emise | TLTRO III | Ekonomická důvěra v eurozóně | Hlubší schodek | Nervozita | Steven Mnuchin | Japonská centrální banka | Euforie | Investiční | Zavedení digitální daně | Američtí centrální bankéři | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomika USA | Produktivita práce | Průmyslová výroba | CISCO | Posilování eura | Výnosy italských dluhopisů | Ekonomický optimismus | Výkonnost | Česká ekonomika | České ceny | Nesoulad | HDP v ČR | Zájem investorů | CTS | Hospodářské oživení | Budoucnost | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Walmart | Evropské sdružení výrobců automobilů | Index S&P 500 | Referendum | Ekonomická situace | Česká koruna | William Hill | Ceny ve výrobní sféře | Konzervativci | Dubnový PMI | Zlato | HDP | Výkyvy na finančních trzích | Vývoj peněžního agregátu | Restrikce | Maloobchodní tržby | Celní válka | Eskalace konfliktu | Rakuten | Výroba automobilů | Čínský koronavirus | Fond | Luboš Růžička | Ekonomické restrikce | Poklesy PMI indexů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Americká WTI ropa | Kurz eura k americkému dolaru | Nový šéf Fedu | Hlavní ekonomka | Světová obchodní organizace | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Zpracování kovů | Pandemická situace v USA | G7 | Evropské akciové trhy | Averze vůči riziku | Fundamenty | Rolls-Royce | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Americká cla | CZK/USD | ČNB dnes | Americká centrální banka FED | Komodity | Daňové změny | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Výnosy | Activision Blizzard | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Devizové rezervy ČNB | Caixin | Stav americké ekonomiky | Zprávy z Fedu | Český HDP | Koronavirus | Kurz EUR | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Indikátor ekonomického sentimentu | Zlepšení | Nonfarm Payrolls | PPI index | USD/CNY | Sentiment trhu | Campbell Soup | Měnové podmínky | Dnešní události | Americké akciové indexy | Situace na americkém trhu práce | Amazon | Americká vláda | Česká průmyslová výroba | Španělsko | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Wall Street | Index DAX | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Základní úroková sazba | Markit | Američtí zákonodárci | Čínské firmy | Ministerstvo financí České republiky | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Range strategie
Range svíce
Range trading strategy
Range Trading Strategy
Ranil Vikremesinghe
Ranko Berich
Ranní glosa
Ranní hvězda
Ranní hvězda (Morning Star)
Ranní komentář

Následující klíčová slova

Ranní okénko
Ranní zamyšlení nad trhy
Ranní zpráva
Ranní zpráva pro tradery
Ranní zpráva z akciového trhu
Ranní zpráva z finančního trhu
Ransomware
Ran Strauss
Raný věk
Raoul Pal
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít