Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:57
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Přeprodané oblasti

img

GBP/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. července (americká seance)

31.07.2024 V první polovině dne nedošlo k žádnému testu úrovní, které jsem určil. Doufejme, že americká seance bude zajímavější. V plánu jsou zprávy o indexu spotřebitelské důvěry, přičemž pozitivní změny tohoto indikátoru by mohly dolaru pomoci stoupat vůči libře. Naopak slabá dynamika by mohla hrát ve prospěch libry. Kromě toho budou zveřejněny také údaje o indexu cen domů ve 20 městech S&P/Case-Shiller a indexu cen bydlení. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře 1 a scénáře 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 30. července

30.07.2024 Cena 1,2829 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej libry s trendem. Bohužel, ačkoli pár GBP/USD během dne klesl, k novému poklesu to nevedlo. Pak byla otestována cena 1,2849, a to v okamžiku, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což vytvořilo signál k nákupu libry. Pár ve výsledku vzrostl o 15 pipů a vyrovnal tak ztráty z prvního obchodu. Včerejší zprávy o změně agregátu peněžní zásoby M4 ve Spojeném království a počtu schválených žádostí o hypotéky neměly na pár žádný vliv. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže kupci mohou mít šanci podpořit uptrend, ale jen v rámci horizontálního kanálu. Pamatujte, že lepší je obchodovat s trendem a že střednědobý směr pro libru je klesající. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 29. července (americká seance)

30.07.2024 Test ceny 1,0854 se shodoval se začátkem poklesu indikátoru MACD od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej eura. Výsledkem byl propad páru o více než 20 bodů na cílovou úroveň 1,0833, kde se pár v době psaní prognózy obchoduje. Ve druhé polovině dne nebudou zveřejněny žádné statistiky, takže kupci eura mohou dostat dobrou příležitost ke korekci a částečnému vyrovnání medvědího trhu, pozorovaného v době evropského obchodování. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 29. července pro začátečníky

29.07.2024 K otestování ceny 153,44 došlo v době, když se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a rozhodl se vyčkat na vhodné vstupní body k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Krátce poté došlo k dalšímu otestování ceny 153,44, když se ukazatel MACD již nacházel v přeprodané oblasti, což mi umožnilo vstoupit do trhu. V důsledku toho USD/JPY vzrostl o více než 40 pipsů. Dnešek bude relativně klidný, ale jak je vidět, tlak na dolar nezmizel, a čím více se bude tento týden diskutovat o snížení sazeb v USA a zvýšení sazeb v Japonsku, tím níže uvidíme pár USD/JPY. Nejlepší je sledovat medvědí trend a hledat vstupní body do trhu pokud možno co nejvýše. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 29. července pro začátečníky

29.07.2024 Navzdory tomu, že bylo v USA zveřejněno několik důležitých údajů, ve druhé polovině dne nedošlo k otestování mnou zmíněných úrovní, takže jsme nezískali žádné dobré vstupní body. Také dnes bude obtížné najít vstupní signály, protože nejsou k dispozici žádná významná data ze zemí eurozóny. Údaje o indexu výdajů na osobní spotřebu z minulého pátku oslabily pozici dolaru a obchodníci mohou být více nakloněni nákupu eura, takže stále existují šance na menší korekci. Preferuji však obchodování v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 29. července

29.07.2024 Test ceny 1,2856 se shodoval s dobou, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji libry dál podél trendu. Bohužel, i když americký index výdajů na osobní spotřebu mírně vzrostl, nenásledoval výrazný výprodej libry. Dnes nás čeká poměrně mnoho údajů ze Spojeného království, ale všechny jsou druhořadého významu. Britské zprávy o peněžní zásobě M4, schválení hypoték a čisté úvěry fyzickým osobám jsou velmi zajímavé pro bankéře, ale ne pro obchodníky, takže očekávám, že obchodníci se zdrží silných reakcí na tyto zprávy. Co se týká intradenní strategie, budu počítat spíš s realizací scénáře č. 2.
img

Prognóza pro USD/JPY na 29. července 2024

29.07.2024 Ve čtvrtek a v pátek zažil jen vysokou volatilitu, ale oba dny zakončil pohybem menším než 20 pipsů nad úrovní supportu 153,60. Jednalo se o formu konsolidace nad touto úrovní.
img

Přehled vývoje EUR/USD. Týdenní výhled: Zasedání Fedu a inflace v eurozóně

29.07.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pár se navzdory nejméně třem zprávám zveřejněným během americké obchodní seance, které sice mohly sloužit, ale nesloužily, jako hybné síly, prakticky nehnul z místa. Připomeňme, že USA zveřejnily důležité údaje o den dříve, a to ještě významnější než v pátek. Konkrétně byly zveřejněny údaje o HDP za druhé čtvrtletí a o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Obě zprávy měly značný dopad. HDP rostl mnohem silněji, než se očekávalo, zatímco objednávky se propadly o 6,6 % oproti prognóze +0,3 %. Přesto celková volatilita za celý den činila pouze 42 pipsů.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. července

26.07.2024 K cenovým testům, které jsem zmínil, odpoledne nedošlo. Ve výsledku nebylo možné získat vhodné signály pro vstup na trh. Nedostatek údajů z Velké Británie, kdy obchodníci ignorovali zprávu Konfederace britského průmyslu o vývoji průmyslových objednávek, ovlivnil libru, která po silných údajích o americkém HDP dál ztrácela půdu pod nohama. Ekonomický kalendář pro Británii je dnes prázdný, takže pár zůstane pod tlakem až do zveřejnění další várky silných údajů z USA. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. července

26.07.2024 Cena 1,0864 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť když uvážíme, že údaje o americkém HDP dopadly mnohem lépe, než ekonomové předpovídali, což bylo nepříznivé pro euro. Krátce nato došlo k dalšímu testu ceny 1,0864, když byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což umožnilo realizaci scénáře č. 2 pro short pozici. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 20 pipů. Údaje německého indikátoru podnikatelského klimatu IFO, indikátor současné situace a indikátory ekonomických očekávání byly smíšené. Na jedné straně údaje vzrostly, na druhé straně ale nesplnily prognózy ekonomů. Silná zpráva o americkém HDP znovu zdůraznila význam americké ekonomiky. Jenže ani toto nepomohlo dolaru k růstu vůči euru, což svědčí o obavách účastníků trhu před nadcházejícím zasedáním Federálního rezervního systému. Dnes ráno není kromě zprávy o míře nezaměstnanosti ve Španělsku nic, co by stálo za zmínku, takže pár může pokračovat v býčí korekci až do konce týdne. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Měnový pár NZD/USD klesá k přechozím supportům

25.07.2024 NZD/USD vytváří agresivní medvědí rally od prolomení pod krátkodobou vzestupnou trendovou linii, přičemž se po odražení od rezistence 0,6150 propadl o téměř 4 %. Pár zaznamenal čerstvé 12týdenní minimum na úrovni 0,5913 a zaznamenává také pátý červený den v řadě. Jednoduché klouzavé průměry (SMA) s periodou 20 a 200 dnů vytvořily negativní crossover, čímž potvrdily nedávný negativní pohyb; technické oscilátory však naznačují konec medvědího momenta.
C:\fakepath\sp500-25072024.png

Multitimeframe analýza: 25.7.2024 index S&P 500

25.07.2024 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července

25.07.2024 Cena 1,2922 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že libra navzdory solidním údajům o britském indexu PMI nevykázala žádný výrazný pohyb. Další test úrovně 1,2922, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Dnes dopoledne, kromě zprávy o průmyslových objednávkách CBI a ničeho jiného, může libra pokračovat v korekční fázi a otestovat další týdenní minimum. Trh se ale ve druhé polovině dne zaměří na data, kterým se budeme podrobněji věnovat v příští prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července

25.07.2024 Cena 1,0854 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že euro v poslední době čelí značným problémům s růstem. Další test úrovně 1,0854, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 15 pipů. Údaje o evropském indexu PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách vyvíjely v první polovině dne tlak na pár a údaje o americkém indexu PMI bránily býkům znovu převzít kontrolu nad trhem.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července

24.07.2024 Cena 1,0856 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat – zvlášť s ohledem na fakt, jak moc už euro z denní otevírací úrovně kleslo. Býčí scénář se na této úrovni nerealizoval, protože trh tuto cenu už netestoval. Včerejší údaje o indikátoru spotřebitelské důvěry v eurozóně a projev člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea prošly bez povšimnutí. Pár EUR/USD ale v průběhu dne ztrácel půdu pod nohama. Situace by se dnes mohla změnit, ale aby se tak stalo, musel by červencový index PMI ve výrobě, index PMI ve službách a kompozitní index PMI v eurozóně výrazně překonat odhady ekonomů. V opačném případě bude euro dál klesat. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července

24.07.2024 K cenovým testům, které jsem zmínil, odpoledne kvůli prudkému poklesu volatility na trhu nedošlo. Libra nicméně v dnešní asijské seanci pokračovala v poklesu a dosáhla nového týdenního minima. Pokles páru GBP/USD bude do značné míry záviset na údajích o PMI ve Velké Británii, které jsou v poslední době poměrně dobré. Dnes Spojené království zveřejní údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách – který představuje velkou část ekonomiky – a kompozitní PMI. Pokud překonají odhady ekonomů, mohl by to být dobrý důvod k nákupu britské libry, která v poslední době výrazně oslabila. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července

23.07.2024 Cena 1,0879 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což v rámci horizontálního kanálu přirozeně omezilo potenciál páru klesat. Scénář č. 2 se ale realizoval jen krátce. Další test stejné cenové úrovně během oživení indikátoru MACD z přeprodané oblasti přinesl signál k nákupu eura. Pár EUR/USD následně vzrostl o více než 10 pipů, což byl dobrý výsledek – zvlášť s ohledem na nízkou volatilitu trhu, která se dnes pravděpodobně udrží.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července

23.07.2024 Cena 1,2920 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat – zvlášť v rámci kanálu, kde se libra obchoduje od pátku. Proto jsem neprodával a dobře jsem udělal. Žádné další vstupní body na trh jsem neviděl. Dnes je bohužel ekonomický kalendář pro Británii prázdný, takže pár GBP/USD se bude obchodovat nejspíš v horizontálním kanálu s nízkou volatilitou, podobně jako včera. Co se týká intradenní strategie, zaměřím se spíš na realizaci scénáře č. 2 a možná zvážím nákup podle scénáře č. 1, protože uptrend zůstává navzdory korekci trhu neporušený.
img

Stříbro může v blízké budoucnosti čelit negativní situaci

22.07.2024 Výkonnost stříbra se zhoršila a zaznamenala nejhorší týden v roce 2024, protože americký dolar přešel do režimu oživení a investoři zpochybnili ekonomický výhled Číny. V důsledku toho kov během pouhých tří dnů rychle zvrátil podstatnou část svého červnového vzestupu a v současné době se obchoduje poblíž 29,24, čímž koriguje zhruba o 10 % z květnového 11letého maxima na úrovni 32,49 bodu.
img

EUR/GBP zůstává v pozadí a má holubičí projev

18.07.2024 EUR/GBP se pohybuje kolem nejnižší úrovně od srpna 2022, když zaznamenal slušnou korekci z lokálního maxima ze začátku července. Nově nabytá politická stabilita ve Spojeném království libru podporuje, zatímco euro zůstává pod tlakem v důsledku politických nepokojů ve Francii a řady slabších výtisků ekonomických údajů. Trh se připravuje na čtvrteční zasedání ECB, kde by holubičí vystoupení prezidentky Lagardeové mohlo otevřít dveře dalšímu poklesu.
img

Technická analýza intradenního pohybu křížového měnového páru GBP/JPY, čtvrtek 18. července 2024

18.07.2024 Pohyb ceny páru GBP/JPY pod EMA 20 a EMA 50 v grafu 4H naznačuje, že pár má v blízké budoucnosti potenciál oslabovat a pokusí se při tom prorazit úroveň 202,01. Pokud tuto úroveň úspěšně prorazí směrem dolů, bude další cíl na úrovni 201,24, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, bude další cíl na úrovni 199,35. Nicméně, vzhledem ke stavu indikátoru Stochastic Oscillator, který je v přeprodané oblasti, je možná vzestupná korekce až k úrovni 204,60, ale dokud tato korekce neprorazí nad úroveň 205,18, bude pár GBP/JPY stále oslabovat.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. července

17.07.2024 K otestování ceny 1,0893 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 20 pipů. Včerejší zprávy o bilanci zahraničního obchodu v Itálii, bilanci zahraničního obchodu v eurozóně a indexu podnikatelské nálady ZEW v Německu euro nijak neovlivnily, ale dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA přinesla chvilkový pokles. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně neklesal. Dnes dopoledne bude zveřejněn index spotřebitelských cen v eurozóně za červen a také údaj o jádrovém indexu spotřebitelských cen, což může euro podpořit (i když je to nepravděpodobné). Pár se bude obchodovat pravděpodobně v rámci kanálu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července

16.07.2024 K otestování ceny 1,0920 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl z úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Fakt, že se test denního maxima shodoval s nižší hodnotou indikátoru MACD pro předchozí okamžik – tzv. divergencí, umožnil prodej eura. Obchodníci mohli ve výsledku získat 25 pipů. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella nepřekvapil, a tak se obchodníci raději vzdali nových long pozic – zejména poblíž měsíčního maxima. Korekce bude nejspíš pokračovat a slabá data z eurozóny na ni postačí. Pozornost investorů mohou přitáhnout zprávy o bilanci zahraničního obchodu Itálie, bilanci zahraničního obchodu eurozóny, index podnikatelského sentimentu německého institutu ZEW a index podnikatelského sentimentu institutu ZEW eurozóny. Kromě toho dnes zasedne Rada ministrů financí Evropské unie. Špatné údaje povedou k výprodeji měnového páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července

16.07.2024 K otestování ceny 1,2985 ve druhé polovině dne došlo, když indikátor MACD prudce vzrostl z úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť proto, že se pár obchodoval kolem měsíčního maxima. Ani během evropské seance nedokázal překonat úroveň 1,2985. Mírný tón předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella nepomohl libře k dalšímu růstu a k překonání úrovně 1,2985. Cena byla otestována podruhé, když byl MACD v překoupené oblasti, což vygenerovalo signál k prodeji. V důsledku toho se pár GBP/USD propadl o 25 pipů. Dnes je ekonomický kalendář pro Spojené království opět prázdný, takže růstový potenciál párubude omezený – zvlášť proto, že libra je poměrně dost překoupená na to, abychom na začátku týdne očekávali růst. Proto bude nejlepší využít korekci podobnou té z minulého pátku a vhodné vstupní body pro nákup zvážit jedině za této podmínky. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července

15.07.2024 K otestování ceny 1,2948 ve druhé polovině dne došlo, když indikátor MACD neklesl pod úroveň nula, takže neexistoval vstupní bod pro prodej libry. Z tohoto důvodu jsem neprodával a dobře jsem udělal. Pár GBP/USD navzdory dobrým údajům o cenách výrobců v USA a růstu dolaru po této zprávě nerozvinul medvědí korekci, čehož kupci využili, kteří nakonec znovu převzali iniciativu. Britský ekonomický kalendář je dnes prázdný, takže růstový potenciál páru bude omezený – zvlášť proto, že libra je dost překoupená na to, abychom na začátku týdne očekávali růst. Proto je nejlepší využít korekci podobnou té z minulého pátku a jedině za této situace zvážit vhodné vstupní body pro nákup. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července

15.07.2024 K otestování ceny 1,0880 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula. To spolu se zprávami ze Spojených států potvrdilo dobrý vstupní bod pro prodej eura. Pár EUR/USD bohužel aktivně neklesal, což vedlo ke ztrátě. Ani my jsme nedostali dobré vstupní body. Americký index cen výrobců překvapil, ale výraznou podporu dolaru neposkytl. Začátek týdne by mohl být poměrně klidný a vyzdvihnout můžeme jen údaje o průmyslové výrobě v eurozóně a zasedání Euroskupiny. Je ale důležité mít na paměti, že uptrend je stále neporušený a korekce lze vždy využít k jeho prodloužení. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. července (seance v USA)

09.07.2024 Vzhledem k nízké volatilitě trhu nedošlo k otestování úrovní, které jsem zmínil. Svou roli sehrála absence statistik z eurozóny a také očekávané projevy klíčových představitelů Federálního rezervního systému, které byly naplánovány na druhou polovinu dne. Nejprve promluví členové FOMC Michael S. Barr a Michelle Bowman, ale co je důležitější, vystoupí také ministryně financí Janet Yellen a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Powellovo hodnocení současné měnové politiky, která ovlivňuje trh práce, inflaci a ekonomiku, může ovlivnit směřování dolaru a rizikových aktiv včetně eura. Jestřábí postoj Powella v boji proti inflaci pravděpodobně povede k poklesu EUR/USD, zatímco náznaky obratu, který obchodníci a investoři očekávají od jara letošního roku, povedou podle trendu k dalšímu růstu EUR/USD. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. července pro začátečníky

09.07.2024 K otestování ceny 160,90 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej dolaru. V důsledku toho se USD/JPY propadl o více než 30 pipsů. Zprávy o měnovém agregátu a výrobních objednávkách v Japonsku dnes dynamiku trhu výrazně neovlivnily. Vzhledem k tomu, jak aktivně kupující využívají každou příležitost, když dolar klesá, může mít na vývoj USD/JPY vliv projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Jeho tvrdý postoj již způsobil výrazný pokles japonského jenu a případná prohlášení o zachování rozdílu v úrokových sazbách mezi USA a Japonskem by mohla USD/JPY tlačit k růstu a pár by se mohl vrátit na roční maximum. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 K otestování ceny 1,2670 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což podle mého názoru omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem libru nenakupoval. Po nějaké době došlo k dalšímu cenovému testu, a to v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, takže mohl být realizován druhý scénář pro prodej. GBP/USD však aktivně neklesal. Dnes by pár mohl pokračovat v růstu, neboť očekáváme údaje o britském indexu PMI ve službách a kompozitním indexu PMI, které by neměly být zklamáním. Vzhledem k tomu, jak aktivně byla libra včera nakupována, budou dobré makroekonomické ukazatele dalším důvodem k otestování týdenního maxima. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 Během americké seance nedošlo k žádnému z testů cenových úrovní, o kterých jsem se zmínil. Euro bylo stále žádané, ale nebylo tak aktivní, jak se očekávalo, takže EUR/USD cílů nedosáhl. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella zabránil kupujícím rizikových aktiv plně využít jejich potenciál. Dnes se situace může změnit, neboť se očekává, že údaje o PMI se ustálí ve prospěch EURUSD. V první polovině dne budou směr eura určovat údaje o PMI ve službách a kompozitní PMI v eurozóně a také index cen výrobců v eurozóně za červen. Nadcházející projevy viceprezidenta Evropské centrální banky Luise de Guindose a jeho kolegy, člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho, nebudou tak důležité, jako když na začátku týdne promluvila prezidentka ECB Christine Lagarde. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června

28.06.2024 Cena 1,2648 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o téměř 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo v době psaní patrné. Spojené království dnes zveřejní zprávy o HDP a běžném účtu. Pozitivní růst britské ekonomiky prospěje libře, která je už poměrně přeprodaná. Včerejší zápis z jednání Bank of England a prohlášení guvernéra BoE Andrewa Baileyho nevyvinuly tlak na libru. Britská měna má proto šanci do konce měsíce oživit. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června

28.06.2024 Cena 1,0705 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo patrné při psaní. Pár dnes může pokračovat v růstu, ale potřebuje dobré údaje o inflaci v eurozóně. Dnešní zprávy zahrnují index spotřebitelských cen z Francie, index spotřebitelských cen z Itálie a údaje o nezaměstnanosti v Německu. Pokles inflace podpoří euro, protože ekonomikám těchto zemí pomůže zvládnout vysoké životní náklady. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 27. června pro začátečníky

27.06.2024 K otestování ceny 1,2650 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji (sell) libry v rámci pokračování klesajícího trendu, který se v posledních dnech jasně rýsoval. GBP/USD se nakonec propadl o zhruba 30 pipsů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2627 nepřinesly výrazné zisky. Trh měsíční bilanci maloobchodních tržeb Konfederace britského průmyslu totiž ignoroval a ve středu už neexistovaly žádné důvody k nákupu libry. Dnes se pravděpodobně nic nezmění, protože se očekává projev guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který na konci posledního zasedání zaujal spíše holubičí postoj. Kromě toho bude zveřejněn zápis ze zasedání Výboru pro měnovou politiku BoE a libra dostane šanci na zotavení až ve druhé polovině dne, pokud kupující všechen tento tlak ustojí. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 27. června

27.06.2024 Cena 1,0680 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesal pod úrovní nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Slabé údaje o prodeji nových domů v USA pomohly určit směr páru, ale pár aktivně nestoupal. Euro by tedy mělo zůstat pod tlakem a dnešní slabé údaje z eurozóny mohou být dalším důvodem k prodeji. Pozornost investorů mohou přitahovat hlavně zprávy o peněžní zásobě M3 v eurozóně, úvěrech soukromému sektoru a indikátoru spotřebitelské důvěry. Slabé údaje budou vyvíjet tlak na pár EUR/USD, stejně jako mírný postoj představitele Evropské centrální banky Franka Eldersona, který podporuje své kolegy na cestě dalšího letošního snižování sazeb. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 26. června (americká seance)

27.06.2024 Test ceny 1,0685 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, takže jsem se zdržel prodeje eura. Krátce nato došlo k dalšímu testu této cenové úrovně a indikátor MACD byl v danou chvíli už v přeprodané zóně, což umožnilo realizovat nákupní scénář č. 2. Jak ale vidíte v grafu, po 10bodovém pohybu nahoru se růstový potenciál páru vyčerpal. Ve druhé polovině dne se kromě údajů o objemu prodejů domů na primárním americkém trhu nic významného neděje, takže kupci eura budou mít šanci na korekci, pokud budou údaje silně neuspokojivé. V plánu nejsou ani projevy představitelů Federálního rezervního systému, ale stát se může cokoli, takže je důležité sledovat zpravodajské pozadí. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června

26.06.2024 K testu ceny 1,0705 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, i když údaje z USA vyšly nad očekávání ekonomů. Cena byla znovu otestována v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti. Proto bylo možné realizovat druhý nákupní scénář. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně nestoupal. Včerejší údaje o HDP Španělska euro neovlivnily, stejně jako projev Nagelové. Dnes se může opakovat totéž, protože slabé údaje z Německa už vyvinuly tlak na EUR/USD a teď se všechny naděje upínají k pozitivní reakci při projevu člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea. Obrana denního minima dá kupcům šanci zvrátit klesající trend. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 26. června pro začátečníky

26.06.2024 K otestování ceny 1,2672 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál pohybu páru GBP/USD směrem dolů, jelikož se libra celý den držela v kanálu. Další test v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, umožnil realizaci druhého scénáře pro nákup (buy). V důsledku toho mohli obchodníci získat více než 25 pipsů zisku. Včerejší absence údajů pomohla páru udržet si růstový potenciál. Dnešní údaje z Velké Británie mu však v tomto ohledu pravděpodobně nepomohou. Obchodníci proto mohou tuto situaci řešit pouze překonáním denního maxima a konsolidací nad ním. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Aktuality na trhu s kryptoměnami: Bitcoin, Ethereum a Dogecoin se zotavují po propadu

26.06.2024 Po pátečním výrazném poklesu se přední kryptoměny vrátily k růstu, s obnovou optimismu na trhu. Zde je přehled aktuální situace a očekávání ohledně možného návratu bitcoinu k hodnotě 71 500 USD.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. června (americká seance)

26.06.2024 Test ceny 1,0720 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, takže jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body na trh jsem nečekal. Protože je na druhou polovinu dne naplánováno mnoho ekonomických údajů, může se vše kdykoli změnit. Začne se údaji o indexu spotřebitelské důvěry v USA, u kterého se předpokládá pokles, a pokračovat se bude údaji o indexu cen bydlení a indexu výrobní aktivity richmondského Fedu. Den zakončí projevy členů FOMC Michelle Bowmanové a Lisy D. Cookové. Výroky tvůrců měnové politiky spolu se silnými ekonomickými údaji z USA by mohly posílit pozici dolaru, zvýšit tlak na tento pár a potenciálně vést k návratu na včerejší úrovně. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování ze dne 25. června (seance v USA) pro začátečníky

26.06.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2700 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Druhého otestování této úrovně jsem se nedočkal, takže jsem nezaznamenal žádné vstupní body pro prodej (sell). Ve druhé polovině dne pak budou zveřejněny údaje o spotřebitelské důvěře z USA, které by mohly britskou libru dále oslabit a zabránit jí v dalších ziscích ze včerejška. Údaje o indexu cen bydlení a výrobním indexu richmondského Fedu pravděpodobně neovlivní směřování páru na trhu, takže je lepší se zaměřit na projevy členek FOMC Michelle Bowman a Lizy D. Cook. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 25. června pro začátečníky

25.06.2024 Odpoledne nedošlo k otestování úrovní, na které jsem dříve upozornil. Dnešní zprávy o indexu cen podnikových služeb, jádrovém indexu spotřebitelských cen japonské centrální banky a indexu předstihových ekonomických ukazatelů poskytly jenu podporu. Výraznějšího výprodeje z ročních maxim jsme se však zatím nedočkali, což zachovalo relativně vysoké šance na krátkodobý růst páru. Nezapomeňte však, že čím výše USD/JPY vystoupá, tím větší je pravděpodobnost měnové intervence BoJ, která povede k pravidelným a prudkým výprodejům na trhu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 25. června pro začátečníky

25.06.2024 K otestování ceny 1,0723 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal od nuly, což omezilo potenciál pohybu páru EUR/USD směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval, přestože v průběhu dne rostlo. Slabé údaje z Německa a zprávy z USA nedokázaly narušit býčí korekci, která se může kdykoli začít dále rozvíjet. Potenciál k růstu však bude jistě omezen hlavními úrovněmi rezistence a absencí významných zpráv, neboť obchodníci budou pravděpodobně ignorovat údaje o HDP Španělska. Pouze Nagelův projev by mohl vést ke zvýšení volatility během evropské seance, i když i to je nepravděpodobné. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 25. června. Euro vstupuje do fáze korekce

25.06.2024 EUR/USD začal opět růst od úrovně Murray 1/8 – 1,0681. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro může ještě týden nebo dva nerušeně procházet korekcí směrem vzhůru. Jde o to, že volatilita páru je i nadále poměrně slabá. Například průměrná hodnota za posledních pět dní činí 45 pipsů. Proto je zcela nereálné očekávat prudký pokles nebo prudký růst. Zároveň ani korekce nejsou vždy jednoduché – v podobě "jediné vlny". Takže pokud se pár obchoduje slabě a ospale, znamená to, že se s největší pravděpodobností dočkáme složité korekční struktury nebo dokonce dalšího flatu. Cena dvakrát otestovala úroveň 1,0681 a dvakrát ji nedokázala prolomit. Je na čase očekávat, že pár vzroste k předchozímu maximu 1,0760.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. června

25.06.2024 Test úrovně 1,2672 přišel v okamžiku, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů. Stalo se tak při absenci zajímavých údajů ze Spojeného království, což koupcům umožnilo korigovat na začátku týdne nahoru. Ekonomický kalendář je dnes opět v podstatě prázdný, ale je možné, že poté, co se nepodařila konsolidace nad včerejším maximem, situace dozná výrazných změn a vyústí v opačný pohyb páru GBP/USD. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb

21.06.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 21. června pro začátečníky

21.06.2024 K otestování ceny 1,2697 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od nuly, což potvrdilo vhodný bod pro vstup do prodeje libry. V důsledku toho se měnový pár GBP/USD propadl o více než 30 pipsů. Libra klesla poté, co Bank of England ponechala úrokové sazby beze změny a zveřejnila vodítka. Politici jasně naznačili, že pokud inflace vykáže pozitivní trend, sazby ve Spojeném království by mohly být sníženy již v srpnu tohoto roku. To je špatná zpráva pro kupující libry, kteří se v poslední době potýkají s mnoha problémy. Dnes by se tyto problémy mohly ještě vyhrotit. Důvodem by mohly být slabé údaje o indexech podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb ve Spojeném království. Kromě toho budou zveřejněny zprávy o britském kompozitním indexu PMI a údaje o objemu maloobchodních tržeb bez započtení nákladů na pohonné hmoty. Pouze velmi dobré údaje mohou libře pomoci překonat její problémy. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 21. června

21.06.2024 Cena 1,0724 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Poté, co obchodníci zareagovali na údaje z USA, se pár mírně odrazil a následoval další test ceny 1,0724. Došlo k němu na začátku pohybu indikátoru MACD, takže obchodníci mohli vstoupit na trh a prodávat euro. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 pipů. Z vývoje usuzujeme, že euro může zůstat pod tlakem, zejména po sérii dnešních údajů souvisejících s ekonomickou aktivitou. Eurozóna zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a ve službách a kompozitní index PMI. Slabé indikátory jen zvýší tlak na riziková aktiva včetně eura, což povede k novému výprodeji páru EUR/USD a dalšímu testu týdenního minima. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 20. června (seance v USA)

21.06.2024 K otestování ceny 1,2697 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně níže od nuly, což omezilo další potenciál pro pohyb páru směrem dolů. K druhému otestování této úrovně došlo v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci scénáře č. 2 pro prodej. K výraznému růstu libry však nedošlo. Po oznámení rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách došlo k dalšímu testu úrovně 1,2697, když se MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což poskytlo vstupní bod pro prodej, který zůstává v době psaní tohoto článku platný. Kromě rozhodnutí Bank of England budou ve čtvrtek v USA zveřejněny také údaje o výrobním indexu filadelfského Fedu, údaje o nově zahájených stavbách bytů a údaje o stavebních povoleních. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti pravděpodobně nebudou mít na trh výraznější dopad. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)

20.06.2024 Test cenové úrovně 1,0727 v první polovině dne se shodoval s výrazným poklesem indikátoru MACD pod úroveň nula, takže jsem euro neprodával. Nečekal jsem ani na další body pro vstup na trh. Odpoledne bude zveřejněno mnoho statistických údajů. Vše začne údaji o trhu s nemovitostmi a skončí zprávou o americkém trhu práce. Počet nově položených základů a objem vydaných stavebních povolení jsou poměrně zajímavé indikátory a jejich zřetelný nesoulad s prognózami ovlivní směr páru. Týdenní počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech také může vést k růstu volatility, ale jen pokud se odchýlí od průměrných hodnot. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dnes 20. června pro začátečníky

20.06.2024 Během americké seance nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní, takže se neobjevily žádné vstupní body. Jak můžete vidět v grafu, pár USD/JPY vykazoval rostoucí trend. Navzdory všem prohlášením představitelů Bank of Japan o možných změnách měnové politiky nutí značný rozdíl v úrokových sazbách mezi oběma zeměmi obchodníky nakupovat dolar a prodávat jen v naději na vyšší výnosy z carry obchodů. Co se týče dneška, je nejlepší jednat v souladu s trendem a usilovat o proražení ročních maxim, což by mohlo podpořit býčí tendence. Ještě předtím by však bylo dobré získat nějaká dobrá americká data, takže dopoledne bych na silné pohyby nesázel. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 20. června

20.06.2024 Cena 1,2719 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru GBP/USD klesat. Zakrátko byla cena otestována znovu, a to v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat druhý nákupní scénář. Pár ve výsledku vzrostl o 20 pipů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království pravděpodobně neovlivní rozhodnutí Bank of England. Očekává se, že centrální banka ponechá úrokovou sazbu beze změny. Libra bude reagovat jen na prohlášení a komentáře banky týkající se budoucích plánů a termínu prvního snížení sazeb. Čím blíž tato data jsou, tím větší je pravděpodobnost poklesu libry. Delší období nezměněných sazeb pomůže páru GBP/USD k růstu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 20. června pro začátečníky

20.06.2024 K otestování ceny 1,0747 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již výrazně posunul nad nulu, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Absence zpráv z USA a eurozóny měla velký vliv na objem obchodování a způsobila, že pár uvízl v úzkém obchodním rozpětí. Doufejme, že se dnes něco změní, ale v první polovině dne se téměř žádné zásadní události neodehrají. Kromě zpráv o indexu cen výrobců v Německu a spotřebitelské důvěře v eurozóně nás nic dalšího nečeká, takže neočekáváme, že by se pár posunul výrazně výše. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 20. června. Vše se vrací do normálu

20.06.2024 Měnový pár EUR/USD se postupně vrací ke vzorci, který vykazoval před dvěma týdny a dříve. V grafu vidíme, že volatilita páru v poslední době roste a v současné době činí 76 pipsů, což je pro euro poměrně významná hodnota. Před tímto obdobím jsme během několika měsíců byli svědky průměrné volatility kolem 50 pipsů. Několik posledních dní však ukázalo, že se vše vrací do normálu a trh stále není připraven na výraznější aktivitu.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 19. června (seance v USA)

20.06.2024 K testu ceny 157,66 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což naznačilo příležitost pro realizaci scénáře č. 2 pro nákup (buy) dolaru s cílem pokračování vzestupného trendu. V důsledku toho pár vzrostl o více než 30 pipsů, nicméně se mu nepodařilo překonat včerejší maxima. Vzhledem k tomu, že kromě zveřejnění údajů o indexu trhu s bydlením NAHB se ve druhé polovině dne nic dalšího neodehrálo, bude dolar pravděpodobně pokračovat v růstu. S nákupy v blízkosti lokálních maxim však buďte opatrní. Absence aktivity kupujících a nedostatečný růst po aktualizaci historického maxima, tzv. ATH (All-Time Highs), by mohly vést k prudkému pohybu směrem dolů. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 19. června (seance v USA)

20.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,0747 v první polovině dne došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat nad nulu, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro nákup eura. V době psaní tohoto přehledu byl signál stále platný a já jsem ho nijak nepřehodnotil ani jsem z trhu nevystoupil. Vzhledem k tomu, že jediným údajem pro druhou polovinu dne byl index trhu s bydlením NAHB, je pravděpodobné, že euro bude vůči americkému dolaru nadále růst a těžit z nedostatku prodávajících i na současných úrovních. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBPUSD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 19. června (americká seance)

20.06.2024 Test cenové hladiny 1,2718 se shodoval s tím, jak indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry a vedlo k růstu páru o více než 20 pipů. Údaje o inflaci ze Spojeného království splnily očekávání ekonomů i Bank of England, nicméně nepřekonaly je, což naznačuje potenciál libry pokračovat v růstu až do zítřejšího zasedání regulátorů. S nákupy buďte ale opatrní, a pokud na denním maximu nebude aktivita, bude lepší odložit long pozice na vhodnější okamžik. Vzhledem k tomu, že jediným údajem na druhou polovinu dne je index trhu s bydlením NAHB, tlak na libru se pravděpodobně vrátí, pokud dojde k neúspěšnému průrazu lokálních maxim. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Medvědí tlak stlačil EUR/CHF na nové 4měsíční minimum

19.06.2024 UR/CHF se od konce května nachází ve volném pádu, který nabral na obrátkách po nedávných volbách do Evropského parlamentu a prvním snížení sazeb ECB. Tento měnový pár se v současnosti obchoduje na 4měsíčním minimu, což je přibližně o 4 % méně než nedávný vrchol z 27. května, a v pátek se mu podařilo úspěšně prolomit silnou oblast podpory.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 19. června pro začátečníky

19.06.2024 K otestování ceny 1,2692 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho měnový pár GBP/USD vzrostl o zhruba 17 pipsů – a tím to skončilo. Absence údajů ze Spojeného království tento pár v první polovině dne potrápila, ale slabé údaje o maloobchodních tržbách v USA poptávku po libře oživily.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 19. června

19.06.2024 Cena 1,0729 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 25 pipů. Prodej při odrazu od hladiny 1,0755 podle druhého scénáře vynesl také zhruba 15 pipů. Včerejší zprávy o indexu spotřebitelských cen v eurozóně, zvlášť jádrových cen, a indexech ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a eurozónu omezily růstový potenciál páru, zatímco slabé maloobchodní tržby v USA tlačily euro ve druhé polovině dne k aktivnímu růstu.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly

19.06.2024 EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 18. června (seance v USA)

19.06.2024 K otestování ceny 1,2682 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej libry a vedlo k poklesu o více než 20 bodů. Odpoledne nás čekají údaje o změnách objemu maloobchodu, změnách průmyslové výroby a změnách produkce zpracovatelského průmyslu Spojených států. Pokud se údaje budou lišit od prognóz ekonomů, volatilita může vyskočit, což povede k výraznější realizaci dopoledního scénáře pro prodej. V případě slabých statistik se poptávka po libře vrátí a pár se bude nadále obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 18. června (americká seance)

19.06.2024 K prvnímu testu cenové úrovně 1,0719 v první polovině dne došlo, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Krátce nato došlo k dalšímu testu úrovně 1,0719 s indikátorem MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo rozvinout druhý scénář pro nákup eura. Ten ale nevedl k výraznému růstu. Ve druhé polovině dne nás čekají údaje o změnách objemu maloobchodních tržeb, objemu průmyslové výroby a objemu výroby ve zpracovatelském průmyslu. Pokud se budou lišit od prognóz ekonomů, volatilita může prudce vzrůst, i když toto je nepravděpodobné. Proto se budu držet spíš strategie obchodování v kanálu. V případě intradenní strategie plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 18. června pro začátečníky

18.06.2024 K otestování ceny 157,72 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru. V důsledku toho měnový pár USD/JPY vzrostl o více než 25 pipsů, avšak cílové hodnoty jsme nedosáhli.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 18. června

18.06.2024 Cena 1,2688 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula. Jelikož se tak stalo na konci dne, nehledal jsem nové body pro vstup na trh – bylo totiž jasné, že k dalšímu pohybu nedojde. Absence údajů z Velké Británie, stejně jako dnes, pozitivně ovlivnila poptávku po nákupu libry, ale neočekávám, že by pár výrazně korigoval nahoru. Silný růst nečekám, protože holubičí postoj Bank of England, který bude oznámen ve čtvrtek, přinese nejspíš nový výprodej páru GBP/USD. Čím výš tedy libra půjde, tím větší je šance, že se na trh vrátí velcí hráči, kteří očekávají pokračování klesajícího trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance na 18. června pro začátečníky

18.06.2024 K otestování ceny 1,0726 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což v závěru dne omezilo potenciál páru EUR/USD k růstu. Tento potenciál byl sporný již po výprodeji EUR/USD z minulého týdne. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. Komentáře představitelů Federálního rezervního systému negativně ovlivnily vyhlídky dolaru, i když se nedá říci, že by to mělo výrazný vliv na dynamiku trhu.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince

18.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 17. června (seance v USA)

18.06.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování úrovní, které jsem identifikoval, jelikož obchodníci se po poměrně silné a hluboké páteční korekci dolaru do akce nehrnuli. Jak je však vidět v grafu, poptávka nezmizela, jen potřebovala čas na dobití. Test ceny 157,27 v době psaní analýzy již potvrzuje scénář č. 1 pro nákup dolaru. Uvidíme, jak se to vyvine, ale růstový potenciál páru je mnohem zřejmější než šance na korekci směrem dolů. Před námi jsou údaje o Empire Manufacturing Index a projevy představitelů Federálního rezervního systému Johna Williamse a Patricka T. Harkera. Býčí reakce na tato prohlášení může vést k dalšímu růstu páru, což povede k realizaci příležitosti k nákupu dolaru. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 17. června (seance v USA)

18.06.2024 K testu ceny na úrovni 1,0711 v první polovině dne došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal nad nulu, a omezil tak další potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem od prodeje eura upustil. Krátce poté došlo k dalšímu testu úrovně 1,0711, a to v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 k prodeji eura. Výrazný pohyb směrem dolů však nenásledoval. Ve druhé polovině dne se neobjevily žádné důležité statistiky, a tak je nejlepší věnovat pozornost projevům představitelů Federálního rezervního systému, jmenovitě Johna Williamse a Patricka T. Harkera. Je však nepravděpodobné, že by oznámili něco nového, co by mohlo vést ke zvratu klesajícího trendu, takže je nejlepší jednat ve prospěch pokračování poklesu páru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. června (americká seance)

18.06.2024 V první polovině dne nedošlo k žádným testům úrovní, které jsem identifikoval. V důsledku toho se nepodařilo najít vhodné body pro vstup na trh. Absence statistik z Británie ovlivnila intradenní volatilitu a zachovala poměrně vysoké šance na pokračování klesajícího trendu, který byl jasně patrný v pátek. Před námi jsou údaje o Empire Manufacturing Index a také projevy členů FOMC Johna Williamse a Patricka T. Harkera. Oba politici jsou známí holubičím přístupem k úrokovým sazbám. V případě opačných výroků může libra opět klesat. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. června

17.06.2024 Cena 1,2716 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciální pokles páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem libru neprodával. Ve druhé polovině dne, po slabých údajích z USA, byla otestována cena 1,2673, kde jsem libru hodlal nakupovat okamžitě při odrazu, jak jsem uvedl v prognóze pro americkou seanci. To vše donutilo pár projít drobnou korekcí o 15 pipů, po které byla libra znovu pod tlakem. Nedostatek makrodat a naprosté zklamání býků z toho, co se děje, může v blízké době vést k tvorbě nového významného klesajícího trendu, takže buďte opatrní i s nákupy na současných minimech. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. června pro začátečníky

17.06.2024 K otestování ceny 157,55 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji dolaru. V důsledku toho se měnový pár USD/JPY propadl o 50 pipsů. Údaje z minulého týdne a rozhodnutí Bank of Japan o úrokových sazbách nadále vyvíjejí tlak na jen. Nedávné údaje z USA však obchodníky tolik nepotěšily, takže dolaroví býci nedokážou prolomit současná lokální maxima. Dnes ráno se pár bude pravděpodobně obchodovat do strany, takže bych s rychlým vývojem růstového trendu v nejbližší době spíše nepočítal. Lepší je využít korekce páru a v očekávání postupu trendu působit co nejníže. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské senace dne 17. června pro začátečníky

17.06.2024 The price test of 1.0715 occurred at a time when the MACD indicator sharply fell from the zero mark, which limited the EUR/USD pair's potential fall. For this reason, I did not sell the euro. In the second half of the day, after weak US data there was a price test of 1.0677, where I was going to buy the euro with a bounce in mind. All this led to a good upward correction, making it possible to make a profit of around 25 pips. Traders simply ignored the data on the French Consumer Price Index and the Italian foreign trade balance
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. června pro začátečníky

14.06.2024 K otestování ceny 1,2788 došlo v době, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry – zejména poté, kdy se objevila zpráva, že ceny výrobců v USA klesly oproti očekávání růstu o 0,1 %. Jak je však vidět v grafu, tento vývoj nezformoval rostoucí trend a místo toho vedl ke ztrátám. Po chvíli přišel test ceny 1,2759, a to v okamžiku, kdy MACD prudce klesl od nuly, takže jsem se rozhodl libru neprodávat. V pátek je britský ekonomický kalendář prázdný, takže kupující budou mít problémy – zejména proto, že od včerejšího odpoledne začali být aktivní medvědi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 14. června pro začátečníky

14.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o více než 30 pipů. Zprávy z eurozóny na euro dopadly, ale údaje z USA ovlivnily tržní sentiment pozitivně. Jenže to nestačilo, takže iniciativu a kontrolu nad trhem převzali ve výsledku znovu medvědi. Dnes bude v eurozóně zveřejněno několik zpráv. Vše začne indexem spotřebitelských cen z Francie, následovat bude bilance zahraničního obchodu z Itálie a eurozóny a vše zakončí projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Jelikož Lagardeová sdělila všechno důležité už minulý týden, neočekávám, že by euro po dnešních příchozích informacích získalo příliš podpory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 14. června. Jak tvůrci trhu všechny oklamali

14.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které jsme měli očekávat. Připomeňme si stručně chronologii událostí. Zhruba před týdnem, po zveřejnění zprávy NonFarm Payrolls a po dvou měsících, kdy pár procházel býčí korekcí, měl konečně ukončit svůj pohyb vzhůru. Vzhledem k tomu, že v globálním měřítku se stále nacházíme v klesajícím trendu, bylo důvodné očekávat, že euro bude pokračovat v poklesu. Euro skutečně několik dní po sobě klesalo, ale pak byla zveřejněna notoricky známá zpráva o inflaci v USA. Americký index spotřebitelských cen zpomalil druhý měsíc po sobě, což dolar zjevně nestáhlo o 100 bodů dolů. Ve středu večer Federální rezervní systém oznámil výsledky zasedání FOMC. Úroková sazba zůstala beze změny, nic nenasvědčovalo tomu, že by v příštích měsících mělo dojít k uvolnění měnové politiky, předseda Fedu Jerome Powell dokonce uvedl, že inflace je stále příliš vysoká na to, aby se uvažovalo o snížení sazeb, a graf "dot-plot" ukázal, že holubičí očekávání FOMC slábnou. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že by dolar měl růst.
img

Měnový pár EUR/GBP otevřel s výrazným medvědím gapem

14.06.2024 EUR/GBP v pondělí po nedělních volbách do Evropského parlamentu otevřel s výraznou medvědí mezerou a poslal pár k čerstvému 22měsíčnímu minimu 0,8416. Pár se drží výrazně pod střednědobým obchodním pásmem 0,8495-0,8620, čímž se výhled změnil na negativní. Z technického hlediska stojí ukazatel RSI v přeprodané oblasti, zatímco MACD vypadá extrémně medvědí, neboť posiluje svou klesající tendenci pod svými spouštěcími a nulovými liniemi.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 13. června (seance v USA)

14.06.2024 V první polovině dne nedošlo k ani jednomu testu úrovní, které jsem označil, jelikož obchodníci se po středečním zasedání Federálního rezervního systému, které bylo v rozporu se zveřejněnými statistikami týkajícími se růstu cen ve Spojených státech, do akcí nijak nehnali. Další várka důležitých statistik se očekává ve čtvrtek odpoledne. Pozornost je třeba věnovat indexu cen výrobců v USA a také počtu prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Zajímavý bude také projev ministryně financí Janet Yellen, takže vám doporučuji ho sledovat. Pokud americká data dopadnou lépe, než předpovídali ekonomové, můžete nadále sázet na budování růstového trendu pro tento pár a nakupovat americký dolar. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 13. června (seance v USA)

14.06.2024 K otestování cenové úrovně 1,0815 došlo v první polovině dne ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem euro neprodával. Ve čtvrtek odpoledne se opět očekává poměrně hodně údajů o americké ekonomice. Směr trhu bude určovat index cen výrobců, index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vše zakončí projev ministryně financí Janet Yellen, která bude jistě hovořit o obchodních vztazích s Čínou, což může dále posílit pozici dolaru, pokud americké údaje dopadnou lépe, než předpokládali ekonomové. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 13. června (americká seance)

14.06.2024 Test cenové hladiny 1,2798 se shodoval s dobou, kdy byl indikátor MACD značnou dobu v pásmu překoupení, a jelikož se kupcům libry nepodařilo dostat se nad denní maximum, bylo rozhodnuto o prodeji páru GBP/USD. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 bodů. Nedostatek statistických údajů ze Spojeného království ovlivnil růstový potenciál páru. Odpoledne se očekává mnoho údajů o americké ekonomice. Směr trhu určí index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Jestliže budou údaje z USA lepší, než ekonomové předpovídali, může se tlak na britskou libru rychle vrátit. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 13. června pro začátečníky

13.06.2024 The price test of 1.2774 occurred at a time when the MACD indicator was far from the zero mark. However, I mentioned that I would act regardless of the indicator's readings since the entire calculation was based on a strong movement following the release of data. As a result, traders could gain over 80 pips if they bought the pound at 1.2774. The outcomes of the Federal Reserve meeting turned out to be quite hawkish: the FOMC revised its stance towards a less aggressive rate cut even though US inflation had decreased. This suggests a longer wait-and-see stance before we see the first signs of monetary policy easing in the US. In the medium term, all this will work in favor of the US dollar and work against the British pound.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 13. června pro začátečníky

13.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy byl indikátor MACD daleko od úrovně nula. Zmínil jsem ale, že budu jednat bez ohledu na jeho hodnoty, protože celý výpočet vycházel ze silného pohybu, ke kterému došlo po zveřejnění dat. Obchodníci mohli ve výsledku získat více než 60 pipů, pokud euro nakoupili na úrovni 1,0777. Výsledek včerejšího zasedání Federálního rezervního systému byl vcelku očekávaný. FOMC přehodnotil svůj postoj na výrazněji jestřábí, ačkoli inflace v USA klesala už druhý měsíc po sobě. Uvedené ukazuje na dlouhodobější vyčkávací postoj a pozdější snížení úrokových sazeb v tomto roce – pokud bude vůbec nějaké. Z tohoto důvodu by se americký dolar neměl zatím odepisovat a býčí trh se nikam nechystá.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 13. června. Libra s velkým potěšením navázala na své dřívější způsoby

13.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu prudce vzrostl. V tomto článku nebudeme brát v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému ani pohyby páru související s reakcí trhu právě na tuto událost. Na analýzu této události a reakce trhu na ni si ještě nějaký čas počkáme. Můžeme však vyvodit závěry ze zprávy o inflaci v USA, která byla druhou nejvýznamnější událostí týdne.
img

GBPUSD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 11. června (seance v USA)

12.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,2738 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru v první polovině dne – zejména poté, kdy byly zveřejněny slabé údaje z britského trhu práce, a proti převládajícímu klesajícímu trendu. Z toho důvodu jsem libru nenakoupil a ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí. Ve druhé polovině dne mohla úplná absence amerických statistik pozitivně ovlivnit kupující britské libry, která již během evropské seance vykazovala sílu. Pro zvýšení nákupů je však nejlepší nadále využívat korekce a obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 11. června (americká seance)

12.06.2024 Test cenové úrovně 1,0761 v první polovině dne časově odpovídal výraznému poklesu indikátoru MACD pod úroveň nula, což omezilo další potenciál páru klesat – zejména při absenci jakýchkoli statistik z eurozóny. Jak ale vidíte v grafu, euro se propadlo až do oblasti týdenních minim, a dokonce je aktualizovalo, což dokazuje, že ještě nevyčerpalo potenciál poklesu. Absence statistik z USA ve druhé polovině dne může podobně jako včera pozitivně ovlivnit kupce eura, ale jak dlouho to potrvá – zejména před klíčovými statistikami o inflaci, které se očekávají zítra – je těžké říct. Lepší je dál využívat korekci a obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 11. června pro začátečníky

11.06.2024 The price test of 157.05 occurred at a time when the MACD indicator had moved significantly above the zero mark, which limited the USD/JPY pair's potential to rise. For this reason, I did not buy the dollar. Yesterday's GDP figures from Japan weighed on the yen, and it is still under pressure after the release of another set of economic reports. The data on changes in the monetary aggregate and machine tool orders in Japan turned out to be worse than economists' forecasts, leading to the progress of the upward trend. Considering the upcoming Federal Reserve meeting, it is unlikely that the Bank of Japan will conduct a currency intervention. Therefore, further USD/JPY growth is not out of the question. It's better to follow the trend and buy the dollar on dips. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2 for buying.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 11. června

11.06.2024 Cena 1,2711 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár GBP/USD vystoupal o 17 pipů a pak byl znovu pod tlakem. Dnes už byly zveřejněny slabé údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Velké Británii. Pětinásobně překonaly očekávání ekonomů, takže vyvinuly značný tlak na pár. Stoupla i míra nezaměstnanosti, což ještě víc poukázalo na problémy v ekonomice způsobené vysokými úrokovými sazbami. Nicméně vzhledem k tomu, že se zvýšila i úroveň průměrné mzdy ve Spojeném království, není důvod spěchat v nejbližší době se snižováním nákladů na úvěry. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 11. června pro začátečníky

11.06.2024 The price test of 1.0757 occurred at a time when the MACD indicator had moved significantly above the zero mark, which limited the EUR/USD pair's potential to rise, especially within the bearish market we have observed recently. For this reason, I did not buy the euro. The lack of U.S. data still made it possible for the bulls to regain some positions and keep the pair trading within a sideways channel, in which the pair may remain for the next few days. The reason for this is the lack of important data from the Eurozone and the U.S., as well as the Federal Reserve meeting that starts today, with results to be published tomorrow closer to the middle of the U.S. session. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 10. června (seance v USA)

11.06.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,2705 došlo v době, když se MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo scénář pro další prodej libry v návaznosti na páteční trend. Výsledkem byl pokles páru o 15 bodů. V pondělí odpoledne nebyly k dispozici žádné statistiky ze Spojených států, takže na samém začátku amerického obchodování může tlak na libru oslabit, což povede k mírné korekci páru směrem vzhůru. Neodepisujte však prodávající, kteří na to teprve čekají. Uzavření dne pod 1,2700 bude důvodem k navýšení krátkých pozic v rámci pokračování klesajícího trendu v první polovině tohoto týdne. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. června (americká seance)

11.06.2024 K prvnímu testu ceny 156,81 došlo, když indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což jasně omezilo další potenciál páru klesat v rámci pozorovaného býčího trhu. Druhý test úrovně 156,81 přišel v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup dolaru, čehož jsem rád využil. Jak ale vidíme v grafu, pár se zatím nedostal k normálnímu růstu. Proto jsem trh opustil a zrevidoval jsem technický obrázek. Jelikož je druhá polovina dne z hlediska ekonomických událostí prázdná, bude se pravděpodobně dál obchodovat v rámci denního bočního kanálu s dobrou vyhlídkou na trvalejší růst dolaru, což zabere trochu víc času, než se zdálo. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. června (americká seance)

11.06.2024 Cena 1,0747 byla v první polovině dne otestována v okamžiku, kdy se indikátor MACD právě začal pohybovat dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstup na trh s cílem prodávat euro v rámci pokračování klesajícího trendu, který se vytvořil v pátek po zveřejnění silných statistik ze Spojených států. Pár se proto v době psaní recenze propadl už o více než 10 bodů a poměrně dobré zůstávají i šance na další pokles. Odpolední absence statistik ze Spojených států může mít na kupce evropské měny pozitivní vliv, ale jak dlouho vydrží – zejména před klíčovými inflačními statistikami, které se očekávají v polovině týdne, je poměrně složitá otázka. Lepší je využít korekci a vsadit na další pokles páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 10. června. Analýza včerejších forexových transakcí

10.06.2024 K otestování ceny 1,2789 došlo v době, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což bylo potvrzením správného vstupního bodu pro prodej libry – zejména na pozadí tak silných amerických statistik. To vše mělo za následek pokles páru o více než 80 bodů. Potenciál pohybu páru směrem vzhůru je poměrně vážně narušen, ale je příliš brzy na to, aby se dalo říci, že prodávající zcela ovládli trh. Šance na růst sice existují, ale vzhledem k absenci statistik a očekávanému zasedání Federálního rezervního systému jsou velmi malé. Prodávající s největší pravděpodobností využijí růstových okamžiků páru, které mohou nastat dnes dopoledne, čehož se chystám využít k otevření krátkých pozic. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2 pro prodej.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 10. června. Analýza včerejších transakcí na forexu.

10.06.2024 Cena 1,0881 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár propadl o více než 80 bodů. Páteční zprávy z eurozóny páru neposkytly výraznou podporu. Statistiky z amerického trhu práce zároveň vedly k velkému výprodeji eura a ohrozily plány kupců na další tvorbu uptrendu. Silný trh práce je v rozporu s plány Fedu, že sníží úrokové sazby a vrátí cenové tlaky do pásma 2,0 %. Z tohoto důvodu se na nadcházejícím zasedání Fedu, jehož výsledky budou oznámeny ve středu, nečekají žádné změny politiky, což bude dál podporovat nákup amerického dolaru a prodej eura.
img

Prognóza pro EUR/USD na 10. června 2024

10.06.2024 Nezaměstnanost v USA v květnu vzrostla z 3,9 % na 4,0 %, když míra účasti pracovní síly klesla z 62,7 % na 62,5 %, v sektorech mimo zemědělství přibylo 272 tis. nových pracovních míst oproti prognóze 182 tis. a hodinová mzda vzrostla o 0,4 %. Zlato kleslo o 3,45 %, měď o 4,94 %, ropa Brent o -0,54 %, pšenice o -1,92 %, index S&P 500 o -0,11 %, výnos pětiletých amerických státních dluhopisů vyskočil z 4,29 % na 4,46 %, euro ztratilo 0,78 % své hodnoty. Takový "tektonický" posun směrem k dolaru nelze chápat jinak než jako opožděnou reakci na snížení sazeb Evropské centrální banky. I objem obchodů byl ve srovnání se čtvrtkem znatelně vyšší.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 7. června (seance v USA)

10.06.2024 Úrovně specifikované v první polovině dne nebyly otestovány. Tlak na dolar před zveřejněním významných statistik oslabil, což dalo kupujícím šanci obnovit růstový trend. K tomu ale budou zapotřebí také přiměřeně dobré údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor za květen a o míře nezaměstnanosti v USA. Pokud budou zveřejněny slabé statistiky, což je vzhledem k sezónnosti jarních údajů také možné, tlak na USD/JPY se zvýší, což povede k další vlně poklesu tohoto obchodního nástroje. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat podle scénáře č. 1 bez ohledu na údaje ukazatele MACD.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 7. června (americká seance)

10.06.2024 Cenová hladina 1,2797 byla otestována poprvé, když byl indikátor MACD výrazně nad úrovní nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Při druhém testu této úrovně krátce nato byl MACD v překoupené oblasti, což umožnilo rozvinout prodejní scénář č. 2, který vedl k poklesu páru o 15 bodů. Naplánována je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělství za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrné hodinové mzdy. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení libry. V opačném případě bude lepší nakupovat dolar a sázet na pokles páru do konce týdne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a ignorovat hodnoty indikátoru MACD.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 7. června (seance v USA)

07.06.2024 Během dne nedošlo k žádnému z testů úrovní, které jsem popsal dříve. Hlavním důvodem byla především slabá volatilita před zveřejněním klíčových statistik z USA. Na pořadu dne je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrného hodinového výdělku. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení eura. Pokud se stane opak, lze do konce týdne bez obav nakupovat dolar a sázet na pokles tohoto páru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost údajům ukazatele MACD.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejších obchodů na forexu.

07.06.2024 Cena 155,86 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což v závěru dne omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem dolar neprodával. Pár dnes během asijské seance pokračoval v poklesu. Těžko to lze přičítat poměrně rozporuplným statistikám o změnách objemu výdajů japonských domácností a indexu předstihových ekonomických indikátorů, takže to vypadá spíš na rozmísťování pozic před dnes očekávanými důležitými údaji o americkém trhu práce. O tom ale budeme podrobněji mluvit v odpolední prognóze. Zatím budu hledat vhodné vstupní body pro nákupní scénář č. 2 a přitom počítat s obratem trhu a návratem poptávky po poměrně levném americkém dolaru. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejších transakcí na forexu.

07.06.2024 Cena 1,0885 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. Pár se ve výsledku posunul o zhruba 10 bodů nahoru, nic víc. Reakce na rozhodnutí Evropské centrální banky snížit úrokové sazby byla velmi slabá, a tak se ve druhé polovině dne nerozvinul uptrend. Dnes se veškerá pozornost upne na zprávy o změnách průmyslové produkce v Německu, obchodní bilanci Německa a Francie, změnách HDP v eurozóně a změnách úrovně zaměstnanosti v eurozóně. Jen velmi dobré ukazatele, zvlášť pokud jde o tempo růstu evropské ekonomiky, zachrání euro před novým výprodejem, který už nějakou dobu hrozí. Nezapomeňte také, že nás čekají důležité statistiky z USA, takže nemusí dojít k vůbec žádnému pohybu. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 6. června (seance v USA)

07.06.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2785 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což nám na pozadí nedostatku statistických údajů z Velké Británie umožnilo počítat s realizací scénáře č. 1 pro prodej libry. V době psaní tohoto článku se pár propadl o zhruba 15 bodů, což byl jeho konec. Zda bude libra po rozhodnutí ECB následovat euro, je poměrně složitá otázka, ale je to pravděpodobné. Proto je nutné věnovat zvýšenou pozornost projevu prezidentky ECB Christine Lagarde. Čekají nás také údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech a bilance zahraničního obchodu. Přesto je nepravděpodobné, že by dokázaly výrazněji ovlivnit náladu na trhu. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky 6. června (americká seance)

06.06.2024 Cena 1,0870 byla otestována v době, kdy už se indikátor MACD výrazně pohyboval pod úrovní nula, což omezuje další potenciál páru klesat – zejména před důležitým rozhodnutím Evropské centrální banky o úrokových sazbách. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. V druhé polovině dne očekávám prudký a jednosměrný pohyb, takže budu jednat po průrazu úrovní a indikátor MACD budu ignorovat. Kromě rozhodnutí ECB byly v USA zveřejněny také prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a údaje o obchodní bilanci, které by mohly trh ovlivnit. Ale dnes ne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat podle scénáře č. 1.
Související klíčová slova: Prodejní trend | Vývoj ETH/USD | Komoditní report | Střednědobý klouzavý průměr | Konec dolaru | Cenový kanál | Analýza intradenního pohybu | Potenciál poklesu | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Uvolněné měnové politiky | Marlin | Nasdaq 100 (NAS100) | Prostor k růstu | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Dukascopy | Pád libry | Příležitosti pro tradery | Války | Rozhodnutí britské vlády | Vývoj | Medvědí rally | Tržní konsolidace | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Prosincové obchodování | Údaje z USA | Pravděpodobnost korekce | Globální růst | InstaForex | Prosincová cenová stagnace | Cenová minima | EUR/CAD | Klíčové S/R zóny | Netrendové období | Zdražovat | Využití EA při tradingu | EUR | Spekulativní obchody | Spotřebitelské výdaje | Cenový gap | Bundesbank | Očekávání v USA | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Nezaměstnanost v eurozóně | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Měnový report | Itálie | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Finanční aktiva | Údaj o HDP | JForex | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Evropské centrální banky | Vyčerpání kupců | Poslanci | Uvolněné měnové | Dlouhodobý sentiment | Hedgers | Krize na Blízkém východě | Předpověď ceny | AUD/NZD | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Vybrat zisk | Nedostatek potravin | Americká obchodní seance | Začínající obchodníci na Forexu | EURJPY | Dolar australský | Příležitost k nákupu | Trh práce | AMC Entertainment Holdings | Evropská komise | Přesnost | Investice | Britská centrální banka | DXY | MACD | Potenciál | Support | Nákupní momentum trhu | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Hlava a ramena | PMI v eurozóně | Růst amerického dolaru | Příležitost k prodeji | Ifo | Index spotřebitelské důvěry | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Cena Litecoinu | Důvody k nákupu | Kontrakt na ropu Brent | Experti | Krátké (short) pozice | Fibonacci Cluster | Rekord | Bitcoiny | Stop-Loss | Obchodníci texaské ropy | Býčí výhled | Evropské měny | Možnost posílení eura | Dnešní prohlášení | Čtyřhodinový graf | Objem průmyslových zakázek | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Rozhýbání volatility | Uvolňování měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Prolomení pod support | Obchodování britské libry | Neutrální indikace | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Chování | Vstup do trhu | Neckline | MAST | Zprávy o trhu | COT report | Price Action | ETH | Stochastický oscilátor | Tipy pro začínající | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Buy pozice | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Vstup kupců | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Velcí investoři | Decentraland (MANA) | Medvědí výhled | Globální vývoj finančních trhů | Struktury ceny | Sell (prodejní) signál | Ocelářství | Závěr obchodního roku | Delta | Retracementy | Rezistentní zóny | SMA | Technický indikátor | IHNED | Šéfové | Index DOW | Jednotná evropská měna | Forexový trh | Zvýšení sazeb Fedu | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | Růst stříbra | Inflace v květnu | Nasdaq100 | Zprávy | Kontrakty | Nákupní příležitosti | Průraz | Americký akciový trh | Lepší výsledky | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Špatné výsledky | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Potenciál trhu | Překonání SMA | Dosáhnout zisku | Směřování trhu | Pár USD/CAD | Brent | Zdravý rozum | Kansas City | Evropská data | Průměrné hodinové mzdy | Kontrakce | Překoupené pásmo | Stimul | Peníze | Růst měnového páru | Ukazatel | Měsíční report komodit a indexů | Rozhovor | Americká ropa | Obchodní aktivum | Chaos | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | Služby | Zprávy o nezaměstnanosti | Projekce | Růstové momentum | Takata | Měnová politika Fedu | Plaza Accord | Dění na měnovém páru | Potvrzený růstový trend | Měny | Stochastický | Americký Fed | Investiční strategie | Vývoj měnového páru AUD/USD | Tým InstaForex | Santa rally | Nezaměstnanosti v Německu | Vhodné podmínky | Překonání SMA 20 | UNA | Rostoucí ekonomické problémy | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Viceguvernérka | Tržní signály | Vývoj ceny ropy | Lukáš Voženílek | Pozornost investorů | Přeprodání | Burzy | Výrazný vzestup | Býčí divergence | Hodnoty COT reportu | Nákupní momentum | Proražení | Obraty | Představitelé ECB | Falešné signály | Odliv kapitálu | Obchodní signály | Zisk z minulého měsíce | Agresivnější klesající trend | Nová britská vláda | NFLX | Struktury cenového grafu | Projev šéfky ECB | Měsíční futures report | Kryptoměna Bitcoin | Cenová stagnace | Sell pozice | Dlouhodobý růst | Určení trendu | Vývoj ceny zlata XAU/USD | Obchodní tipy | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | GBP/CHF | Marine Le Penová | Hodnocení současné situace | Euro dolů | Dnešní obchodování | Hospodářské výsledky | HDP ve Spojených státech | Rovnováhy | ProCent | Ichimoku mrak | Roční růst | Rostoucí ceny energií | GBP/USD | Sympozium | Zvýšení sazeb | Index NASDAQ 100 | Výstup z pozice | Prodejní reakce | DOGE | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Fibonacciho extenze | MT5 | Finanční trh | Tržní pohyby | Růstový směr | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Výhled Číny | Pro tradery | Nový rekord | Velké instituce | Býčí Inside Bar | Oživení britské ekonomiky | Akcie Deutsche Telekom | GBP/JPY | Začátek nového trendu | Americká ropa WTI | Vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině | Tržní reakce | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Situace na zlatě | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Jestřábí postoj | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | ECB sazby | Nákupní apetit | Švýcarská centrální banka (SNB) | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Index PPI | FedWatch | Jádrový index | Další růst | Pracovní místa | Kontrakty na ropu | Lednová nákupní korekce | Hugo | Den obchodování | Údaje o průmyslové výrobě | Posílení | Obchodní dny | Občané | Histogram | Britský trh práce | USD | Růst výrobních cen | Cenový skok | Investiční komodita | Tempo hospodářského růstu | Pokles zájmu investorů | Hold | Pokles kurzu | Extrémní růst | Intervence japonské centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Akcie Google | Plány | Sestupný trend | Výsledkové období amerických společností | Trh s nemovitostmi | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Euro dnes | Cena Etherea | Kolísání cen | Největší ekonomika | Inside Bar | Analýzy | Evropské ekonomiky | NFP report | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Béžová kniha | Cenové tlaky | Rizikové měny | Býčí sentiment | Cenové úrovně | NFP | Slabé maloobchodní tržby | Demokraté | Short příležitost | S&P | Brusel | Trhy s kryptoměnami | Úroková sazba | Pokles spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Technická analýza intradenního pohybu | Porovnání vývoje | RISE | Obrovský potenciál | Silná data | Dovoz | Unie | Skotsko | Hospodářský kvartál | Spotřebitelský sentiment v USA | Trpělivost | Krátkodobé spekulativní obchody | Deflace | Konvergence | Interpretace cenového vývoje | Doji | Devizový trh | Velmi volatilní měnový pár | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Commodity Channel Index | Komoditní | Texaská ropa WTI | Momentum trhu | Sazby v USA | Rostoucí trendové čáry | Investiční centrum | Ekonomický kalendář | Prezident | Posilování kanadského dolaru | Vybírání zisků | ZEW | Falešné proražení | Dnešní data | Obrat trendu | Potenciální otočení trendu | Index cen domů | Analýza transakcí | Dolar roste | Technická situace | Výsledky | Události tohoto týdne | François Villeroy de Galhau | Únorové obchodování | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Zlepšení sentimentu | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Komodita | Bitcoin (BTC) | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Tržní korekce | Zelená čísla | Retracement | Cenový růst | Americký index | Situace na akciových trzích | TIM | Akciový index S&P 500 | Energie | Silný dolar | Index výroby | Odhad inflace | Cenový vývoj zlata a stříbra | Růst inflace | Tvůrci trhu | Kurz jenu | Vytvoření nových historických maxim | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Cena mědi | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Cenový vrchol | Americké centrální banky | Trendová čára | Národní měny | Využití indikátoru Envelopes | Regulátor | Anglie | Firmy | Dlouhodobý výhled | Australský dolar | Easing | Bydlení | Šéf centrální banky | AMC | Obchodní příležitost | Dolar včera | Uzavírání pozic | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Medvědí divergence | Nerozvážnost | Studie | Hawkish | EUR/AUD | Nástroj | Šéf německé centrální banky | Reakce trhů | Zpráva | Kansas | Kolaps | Představitelé Fedu | Masivní nákupy | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | Platební neschopnost | Janet Yellenová | Hypotéky | Ceny ropy | Nasdaq | Současná situace | Monetární zásah | Oslabování japonského jenu | JOLTS | Deficit | Telekom | Zasedání Fedu | Změny na trhu | RoboMarkets | Jackson Hole | Celková inflace | Geopolitická situace | Konsolidace trhu | Korekční pohyb | Tržní trend | Cena eura | Ukrajina | Jednání FOMC | GBP | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Pablo Hernández de Cos | Inflace v EU | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Jednání bank | Dnešní růst | Prezidentka ECB | Prodejní aktivita | Technický signál | Velká změna | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Murray | Pokračující medvědí trend | Cvičení | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Signál pro pokračování trendu | GBPUSD | USDCAD | Instituce | COPPER | Bank of Japan | Nové signály | Silný růst | Ropa Brent | Technické nastavení | Mexiko | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Breakout na vyšší hodnoty | Vyhlídky | BBC | Vojenský konflikt | CZ | Cena ropy brent | MetaTrader | Kongres | Joachim Nagel | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | ETH/USD (Ethereum) | Evropská ekonomika | Dlouhodobě klesající trend | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Haresh Menghani | Akcie Netflixu | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Trh | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Výrazný růst | Žádný trend | Korekce | Téma inflace | Jednoduché tipy pro začátečníky | Upozornění | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Statistics | Money management | Největší ekonomika světa | Vyhledávaná komodita | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Výběry | Sázení | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | USDT | Globální recese | Propad | Posílení dolaru | Cenové změny | Pokračující pokles | Turecko | Nákup libry | Anthony Fauci | HDP eurozóny | GBP/NZD | Rating | Dezinflace | Příležitost na Bitcoinu | Alligator | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | SNB | Vývoj BTC/USD | Likvidní | Trh dnes | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Pokračování rostoucího trendu | Simple Moving Average | Posílení kurzu | Vytvoření Pin Baru | Výsledky průzkumu | Členové Fedu | Outside Bar | Změny cen | Růst spotřebitelských cen v USA | ANO | Michelle Bowmanová | Hodnoty COT | Nvidia Corp | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Důležité zprávy z USA | Britské libry | Data z USA | Decentraland | Obchodování pro začátečníky | Pozitivní seance | Technické korekce | Downtrend | Nižší minima | Americké měny | Nižší maxima | Objem obchodů | Jiří Hruška | Graf | Pokles eura | Pair trading | Patrick Harker | Ekonomové | HDP Španělska | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Hráči na trhu | Velcí obchodníci | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Přehled | Zpráva o inflaci | Akcie Hugo Boss | Trendové linie | Aktivita na trhu | Nepříznivé období | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | CAD/JPY | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Stavebnictví | Splacení dluhu | Vstupy do longových pozic | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Přehled měnového páru | Růst zlata | Japonský HDP | Růst spotřebitelských cen | Cena libry | Pin Bar | Všechny světové měny | Fundamentální dění | Měnový trh | Alphabet Inc (GOOG) | Faktor klesajících cen komodit | Ekonomické sympozium | G10 | Týdenní výhled | Růst eura | Měnové báze | Zastavení růstu | Nízká volatilita | HDP USA | Údaje o inflaci | Proces obchodování | Ekonomické ukazatele | TIPS | Reuters | Britská měna | AMC Entertainment | MetaTrader 4 | Elliottova vlnová teorie | Brexit | Kakao | Vliv silného amerického dolaru | Kompozitní index | W1 | Vývoj USD | Směnný kurz | NZD/JPY | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Nákupní gap | Obchody | Nezájem kupců | Oblast supportu | Rekordní maximum | Libra šterlinků | Take-Profit | Martin Klass | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Reakce ceny | Pozornost | USA500 | Co je to Stochastic? | EURUSD | Další rozvoj | Oslabování dolaru | Traders | S&P 500 | COCOA | Slabé výsledky | Obchodování GBP | Vlna poklesu | Nákupní pohyb | Využití EA | Vývoj úrokových sazeb v USA | Příkaz | Futures na ropu WTI | Data z amerického trhu práce | Rozložení obchodních pozic | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Sell-off | Předseda | Libra | Zpomalující inflace | Interpretace | Americký dolar | Britové | Graf komodity | Komodity ropa | SMA 100 | Snížení sazeb | Multitimeframe | Cena akcie | Evropská měna | Pohyby na trhu | GBP/CAD | Řecko | Příliv kapitálu | Technický pullback | Klíčový level | Supportní úroveň | Jak trh reaguje | Celkový trend | Míra | Natixis | BOSS.DE | Trh se stříbrem | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | HDP v USA | MT4 | Jednání ECB | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Příležitosti k obchodování | AUD/JPY | Silný trh | Dogecoin | Akcie Hugo Boss (BOSS.DE) | Relativní výkon | Signál pro kupce | Izrael | Prosincová inflace | Indikace | Oblast rezistence | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | Kurz dolar | CHF | Současný stav | MetaTrader 5 | Rumunsko | Horší data | Evropská unie | Christopher Waller | Zásadní supportní úrovně | Tipy pro obchodování | Pokles | První obchodní den | Akciový index Nasdaq | Pravidelnost | Výběr zisků | Focus | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Sektor služeb v USA | Tržní ceny | Instant Trading EU | Země EU | Druhá největší kryptoměna | Bearish Market | Kryptoměna | Prolomení rezistence | DOT | Cenové minimum | Expert Advisor (EA) | Rabobank | Index ISM | Trendové obchodování | ATH | DeMarker | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | Obchodník | Situace na ropě | Swingové obchodování | Vývoj zlata | Směr trendů | Doporučení | Invest | Analýza stříbra | Tokio | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Pokles ceny | Společnost XTB | Index cen | Začínající obchodníci | Ukazatel inflace | Daně | Klouzavý průměr SMA 20 | Pivot | Francouzský index | Dobré zprávy z USA | Pokles indexu | Životní úroveň | Napětí na Ukrajině | Vývoje ceny | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | AUD/CHF | Silný cenový pokles | Zisky | Range | Náhoda | Drahý kov | Flat | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Prostor pro další růst | Ceny komodit | Dlouhodobý support | Americký akciový index Nasdaq | Prodejní iniciativní svíčka | Boj proti inflaci | Boris Johnson | Růst výnosů | Stochastic EA | Klesající tendence | Cena zlata | Kakao (COCOA) | Pullback | Zvýšení ceny | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Přecenění | Vice | Breakout | CARA | Turecký prezident | Agresivní pokles | Negativní zpráva | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Federální rezervní banka | Momentum | Měsíční report finančních trhů | Cenový pohyb | RSI | OctaFX | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Supporty | Inflace v Británii | Výdaje | Heiken Ashi | Nákupní příležitost | Dlouhé (long) pozice | Plány Fedu | Intraday trading | Zasedání RBA | JDE | Makroekonomické ukazatele | Akcie AMC | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Technická rezistence | Pokles ekonomiky | Pozornost obchodníků | Patterny | Dolar vůči jenu | USDJPY | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Pokles ceny stříbra | Virus | Masato Kanda | Velké objemy | Line | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Graf akciového indexu S&P 500 | Překoupení | Zpráva o vývoji inflace | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zamítnutí nižších hodnot | Kov | Zvýšení inflace | QE | opPORTUnity | Průměrná mzda | DNO | Cena | ECB dnes | Pokles trhů | Ropa WTI (USOIL) | Švýcarská centrální banka | Začátek nákupního trendu | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Posílení eura | Odhodlání | Prodávající | WTI | Spojené království | Philip Lane | Bod | Federal Reserve | Prodej dolaru | Klesající trendové čáry | RBNZ | BoE Andrew Bailey | Fear and Greed Index | Reserve Bank of Australia | DIESEL (Motorová nafta) | Next | Spekulace | Největší kryptoměna | Komodity zlato | Republikáni | Nord Stream | Tradingové kariéry | Překoupené zóny | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | Intraday | Inflace | Report komodit | Devizové intervence | Tržby | S&P/Case-Shiller | Jasný směr | Drobní investoři | Kurzový vývoj | Tržní sentiment | Bureau of Labor Statistics | Situace | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | BOOST | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Report komodit a indexů | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Instant Trading EU Ltd. | Zkušenosti | Klaas Knot | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Počet žádostí o podporu | Martingale | Nákup cenných papírů | Životní náklady | Pokračování rally | Sentiment spotřebitelů | SOL/USD (SOLANA) | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Vybírat zisky | Indikátory momenta | Čínský index | Ceny v eurozóně | Růst mezd | Více časových rámců | Rostoucí trendová linie | Strategie nákupu | Sazby beze změny | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Evropská centrální banka | Dynamika trhu | Inflace v říjnu | ISM | Google | 256/2004 | Stagnace | Zasedání Bank of England | Inside | Hugo Boss | Close | První support | Grafy | Regrese | Významné úrovně | DTE.DE (Deutsche Telekom) | Oblasti rezistence | Aktivum | Rate cut | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Akciový výprodej | Klouzavý průměr SMA | Boční trend | Žlutý kov | Prezidentské volby v USA | Investujte | Zvýšení volatility | Měď | Cenové konsolidace | Technické vlastnosti | Analytik | Odpor | AUD | Bod zlomu | Červená čísla | Akcioví investoři | Optimismus na akciových trzích | Oscilátor RSI | Světové měny | Vstup do pozice | AMC Entertainment Holdings, Inc. (AMC) | Vysoká poptávka | Británie | Swingový pohyb | Německá kancléřka | Bearish | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Volatilita cenových pohybů | Právo | Impeachment | Dobré zprávy | Měnové intervence | DTE.DE | Vysoká inflace | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Výrazný trend | Zápis ze zasedání ECB | Odhady ekonomů | Dlouhodobé investice | Rovnováha na trhu | Vývoj na akciových trzích | Epidemiologická situace | Klíčový faktor | Snižování úrokových sazeb | USDK | Vítězství nad inflací | Forexoví obchodníci | Zasedání ECB | Etherea | Altcoin | Poptávka | Expert | Index výrobní aktivity | Akcie AMC Entertainment | Konfluence | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Predikce cenového poklesu | Obchodní instrumenty | Konfluenční support | Recese | Zhodnocení situace | Konsenzus | Nárůst výnosů | Vyjádření představitelů | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Erdogan | Index Dow Jones | Britská ekonomika | MANA | Prostor pro pokles | R Trader | Výrobní index | Silný americký dolar | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Signály | Trh zlata | Klouzavý průměr | Guvernér BoE | Růstový trend | Prime | Možnost tvorby zisků | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Index USA500 | Silná americká data | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Slušné zisky | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Balance | Stochastic oscillator | Dnešní zpráva | Resistance | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Futures kontrakty | Ceny potravin | Pšenice | Solana | Rychlý růst mezd | Býčí trh | Index důvěry | Capital | Nákupní tlak | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | USDCHF | Zpravodajské služby | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Reverzní formace | Svíčkové formace | Soud | Fair Value | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Komunita | Měsíční report | Výrazný pohyb | Hlavní trend | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Mince | Lineární regrese | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Dukascopy Europe | Růst HDP | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | EUR/NZD | Měnový pár AUD/NZD | Dění na trhu | Oslabení japonského jenu | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Recenze | USOil | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Fundamentální data | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Soukromý sektor | Objem objednávek | Nařízení | HDP Francie | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Měna euro | Gold | Aktuální prognóza | Výprodej na stříbře | Průmysl | Body | Očekávané výsledky | Podnikání | IRU | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | GfK | Bilance ECB | Bankovnictví | Vyhodnocení obchodních příležitostí | Dosahovat zisku | Biliony | Divergence | Cena cukru | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Úrokové sazby | Redukce | Zhoršení výhledu | Akcie Alphabet Inc (GOOG) | Obchodní pozice | Myšlenka | Varování | Strategie obchodování | Pomalý růst HDP | Snížení volatility | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Macron | DAX | Klíčový support | Výrazný propad | Nová fáze | Výsledek obchodování | Spokojenost | Bear | Zveřejnění zpráv | Velikost pozice | Co bude | Cenový růst stříbra | Payrolls | Fibonacciho retracement | Aktiva | WTI (USOIL) | Pokles inflace | Americký regulátor | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Vývoj finančních trhů | Jednoduchý klouzavý průměr | Supportní úrovně | Business | Omyl | GBPJPY | Nástup klesajícího trendu | Drahé kovy | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Klesající trojúhelník | Fear and Greed | Indikátor | Holubičí postoj | Pokles cen | Guvernér japonské centrální banky | Algoritmus | LPR | Relative Strength Index (RSI) | Index relativní síly (RSI) | Růst ceny | Akcie Nvidia | SP500 | YouGov | Vysoké inflace | Akcie Alphabet | Směr obchodů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Výsledky voleb | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Paradox | Sentix | Vzrušení | Pochybnosti | Výsledek voleb | Futures na ropu | Ztráty dolaru | Konec trendu | Signál k nákupu | Špatné zprávy | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Big tech | Načasování | Korekční aktivita | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Forexu | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Politika | Pozornost trhu | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Nákupní korekce | Stav postranního trendu | Trh stříbra | Míra nezaměstnanosti | Lot | Obchodujeme | Divergence ceny | Komunikace | Obnovení růstu | Německá ekonomika | Cenový výběžek | MAM | Deutsche Telekom | Výprodej | GDP | Cenové maximum | Nákupní trend | Velká Británie | Růst libry | Další vývoj | Francouzská centrální banka | Graf komodity Zlato | COPPER/USD | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Trader | Zavedení cel | Jak funguje Stochastic | Indie | Nákupy | Nastavení Fibonacci | Očekávání trhu | LTC | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Linie neckline | Vliv na trh | Akciové indexy | Krátkodobý vývoj | Obchodováním obratových formací | Obchodní válka | Sentiment v USA | Pohyb ceny | Vstup kupců do trhu | Historická maxima | Ekonomická data | Řešení inflace | Měnový pár EUR/GBP | Nákupní aktivita | Komodity ropa WTI | EMA | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Janet Yellen | Litecoin | Zhodnocení | Dolar | Parita | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Růst cen v USA | Eskalace napětí | Úrovně rezistence | FOMC | Technologický Nasdaq | Americký akciový index | Federální rezervní banky | FXstreet.com | Korekční fáze | Americký trh práce | Intervence centrální banky | Obchodní analýza | Ethereum | Zpomalení hospodářského růstu | Krize v akciovém segmentu | Formace grafu | Finanční podmínky | Počasí | Poptávka po dolaru | Expert Advisor | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Zaměstnanci | Zvýšené úrokové sazby | Nákup eura | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Statistiky z eurozóny | Tempo růstu HDP | Dobrý výsledek | Klid | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Rizikový sentiment | Zásadní cenové pohyby | Růst cen energií | Prostor pro růst | Místopředseda Evropské komise | Údaje o americké ekonomice | Komoditní trhy | Kyjev | Cenové hladiny | Stagflace | Německé ekonomiky | PMI za leden | USD za barel | Nový týden | Bollingerova pásma | Vývoj měnového páru EUR/USD | COTTON | Obchodní aktivita | New York | Medvědí fáze | Inflace ve Velké Británii | Ekonomika | Obchodní bilance | Euro včera | Portál FXstreet.cz | EU | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | EA při tradingu | Jednotná měna | EURCHF | Pokles poptávky | Válečná krize na Blízkém východě | Prostor pro posílení | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Krátkodobý klouzavý průměr | Dollar | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Silné měny | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Ropa | Technický obchodník | Měnové páry | Geopolitika | Hikkake | Americká inflace | Rozvoj | Potvrzení vstupu | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Iniciativní svíčka | Zpomalení výkonnosti | Posilování švýcarského franku | Transakce | Volatility trhu | Silný fundament | Hodinový graf | Nárůst prodejních obchodních pozic | Hladiny supportu | Graf komodity Stříbro | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Přístup k měnové politice | Hry | Inflace v Japonsku | Profitovat | Irsko | Indikátor Envelopes | Černé zlato | Důležité zprávy | Cenový vývoj | Výprodeje | Ekonomika EU | NZDUSD | Další posilování | Sankce proti Rusku | Inflace v březnu | Program QE | Značný pokles | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Fundamentální základ | Pokles ekonomické aktivity | Platební neschopnosti USA | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Obchodování eura | 100 SMA | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | RBA | Bullish | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | Růst aktivity | Politická stabilita | Indikátor důvěry | Báze | | Nový trend | Snižování nákladů | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Rozhodnutí centrální banky | Tipy pro začátečníky | Regulační orgán | Data z Německa | Oslabení | Huw Pill | Graf komodity Ropa WTI | Stav ekonomiky | ETH/USD | Fibonacciho úrovně | Pohonné hmoty | Pokles nezaměstnanosti | Obchodní rozhodnutí | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Graf akciového indexu | Poradce | Obchodní den | Nejlepší výsledky | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | S/R zóny | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Kurz libry | Člen bankovní rady | Inflace v Evropské unii | Poslední den obchodování | Britská vláda | Pips | Cena stříbra | Poptávka po americkém dolaru | ADP | PMI ve službách | Biliony dolarů | Trhy | CPI v USA | Sankce | Překoupené oblasti | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Platforma | Atraktivní příležitosti | Big Tech | NFIB | Tržní kapitalizace kryptoměn | Cena zlata (XAU/USD) | Změny trendu | S&P500 (USA500) | Silný trend | Společnost | Úspěch | PinBar | Nárůst prodejních pozic | Koronavirus ve Velké Británii | Disclaimer | Nové prognózy | Ceny ropy Brent | Thomas Barkin | Obchodování USD/JPY | Dnešní údaje | Silné inflační tlaky | SEC | Úvěrový rating | Denní graf komodity | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | Akcie Hubo Boss (BOSS.DE) | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Vstup do SHORT pozice | Nálada | Volume | Rishi Sunak | 2222 | Umělé inteligence | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Graf měnového páru | Výkon hlavních měnových párů | ACT | Odpovědnost | Brazílie | Očekávaný zisk | CBI | Gap | Růst | Obchodování EUR/USD | Výhody na trhu | Silné momentum | Nejnovější údaje o inflaci | Ceny výrobců v USA | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Prodejní signál | Obratová formace | Finanční situace | Výroba v Německu | Propad ceny | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Indikátor MACD | Pipy | Lockdown | Cenový index | BTC/USD | Token | Fundament | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Dmitrij Peskov | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Vyjednávání o brexitu | Potenciál pokračujícího růstu | Slabá čísla | Růst cen výrobců | Korekce trendu | Politici | Volby | Obchodní dohody | Kulaté číslo | Cena USD/CAD | EUR/CHF | Agresivní cenový růst | CAD/CHF | HDP Německa | Rychlé zisky | Predikovatelný | Inflační data | Zámořská měna | Swingová minima | Cíle | Instrumenty | PMI ve službách v eurozóně | Vývoj akciového indexu NAS100 | Bezpečnost | Nejbližší rezistence | Zveřejněné údaje | Býčí pattern | Situace na švýcarském franku | Nejnovější fundament | Fundamentální impuls | Aktuální situace | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Retail | Obchodní nastavení | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Oscilátor | Zprávy z Německa | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Americká seance | Prodeje | Americké statistiky | Prodejní sentiment | Letošní minima | Pozitivní momentum | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Drobní obchodníci | Analýza indikátorů | Obchodování GBP/USD | Kupci | Stochastic | Březnová data | Budoucí potenciál | Ukazatele v Číně | Možnost poklesu | Riziko dalšího poklesu | Měnové trhy | Šance | Výhled trhů | Babypips | Indikace RSI | DTE | Tlak na USD | Rizikový apetit | Rostoucí trendová čára | Očekávání býčí | Křížové měnové páry | Podnikání na kapitálovém trhu | Rozhodování o obchodování | Covid | Výrobní ceny | Oslabující americký dolar | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Odvětví | Rozpočtový deficit | PriceAction | Francouzský prezident | Vyšší cenové úrovně | Oslabování ropy | Obchodní příležitosti | Pokles libry | Dna | Cenový pattern | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Rostoucí trend | Mzda | Nesoulad | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Intradenní obchodování | Volby v USA | Očekávaný růst | Cílová cena | Události v eurozóně | Holubičí rétorika | Vývoj akcie GOOG | XAG/USD | Zájem kupců | GBP/AUD | Silný cenový pohyb | Banka | Den prezidentů | Technické ukazatele | Varování před riziky | Technická analýza | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Vyrovnat ztráty | Možnost oslabení | Konflikt na Blízkém východě | Resistence | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | Euro měna | Trojúhelník | Pozitivní signál | Ekonomiky | Měnová politika | Oblasti odporu | Pokles zlata | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Psychologické hladiny | Technická analýza stříbra | Americké úřady | Zápis ze zasedání Fedu | John Williams | Měsíční obchodování | Americké prezidentské volby | Zasedání v Jackson Hole | Tržby v eurozóně | Moskva | Nastavení medvědí | Možnost posílení | NAHB | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Měnové politiky v USA | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Zápis z Fedu | Obchodování na forexu | Britský premiér | Bank of Canada | Dlouhodobá konsolidace | Bilance zahraničního obchodu | Evropský parlament | Nesměrový cenový vývoj | Marketingová komunikace | Negativní fundament | CPI v eurozóně | Předpověď | PMI pro sektor | Zpomalování inflace | Velcí hráči | Nový Zéland | Pokračování v poklesu | Kurz dolaru | Údaje ISM | Pokles USD/JPY | Velký zisk | CCI | Ekonomický růst | Spike | Vzestupný trend | Země eurozóny | WELL | Krize | Podnikatelská aktivita | Počet zaměstnaných | Management | Průlom | XAU/USD | Oversold | Halifax | Pokračování trendu | Posílení libry | Pákový efekt | Přeprodané podmínky | Panika | Vstupní signál | Ceny stříbra | High | Ethereum (ETH) | NZD/CAD | US dollar | NATO | Americký trh | Údaje | Euro klesá | Envelopes | Tlak medvědů | Rotace | Zápis z lednového zasedání Fedu | Americký akciový index S&P 500 | Úrovně podpory | Postranní trend | Correction | Důležitá zpráva | Rostoucí trendový kanál | První rezistence | Tipy pro začínající obchodníky | Summit EU | Zpráva o měnové politice | Obratový pattern | Kupující | Všechny indikátory | Obchodujeme kryptoměny | Prudký růst inflace | Konec roku | CAD | Short | Krátkodobý výhled | Rollback | Údaje o prodejích | Roční maximum | Stoupající trend | Snižování sazeb | Technická indikace | USD/CHF | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Seance v USA | Odhadovaná cena | Stříbro | Akcie technologických společností | Moving Average | Úrovní podpory | Prodej eura | Práce | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Klíčové makroekonomické ukazatele | Výprodeje na WTI | CCI indikátor | Cukr | NAFTA | Podniky | Americká měna | Pokračující výprodej | Bílý cukr | Stochastic Expert Advisor | Konsolidace | Chance | Nákupní iniciativní svíčka | Růstový trendový kanál | Očkování | Silnější fundamentální impuls | Finanční ztráty | Exponenciální klouzavý průměr | Index spotřebitelských cen | Silná korelace | DIESEL/USD | Američané | Volatility | Úspěšný trading | Situace na akciovém trhu | Ztráta | AUD/CAD | Prostor pro další posilování | Multitimeframe analýza | Nejlepší rozhodnutí | EU a USA | Měsíční report komodit | Vývoj na trhu | Medvědí formace | Intervence Bank of Japan | Denní graf měnového páru | City | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Nákupní signál | Směřování | AUD/USD | Úroveň parity | Uptrend | Vstup do LONG pozice | Linie podpory | Trendová linie | Instrument | SMA 200 | Růst inflace v USA | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Pokračující uptrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Denní volatilita | Obchodníci na forexu | Americký ISM | Pokles k supportu | Formace hlava a ramena | USD/JPY | Severní Irsko | Výjimečný stav | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Biden | Le Penová | Irský premiér | Měnový výbor | Výprodej na amerických akciích | Dukascopy Europe Team | Dobrá čísla | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Veřejný sektor | Zrychlení růstu | Akciový trh | Směrnice | Výsledky hospodaření | Ztráty | Japonský jen | Potenciál dalšího růstu | Index relativní síly | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | Makléřské společnosti | I-Trader | Překoupenost | Vyčerpanost medvědů | Orbán | Sektor nemovitostí | Technické vlastnosti Stochastic | Vývoj SOL/USD | Býčí potenciál | NZD | Valeria Bednarik | Šéfka ECB | EUR/GBP | Fibonacciho support | Investování | TradingView | Splácení dluhu | Supportní zóny | Akumulace | Kotace | Mzdy | HDP v eurozóně | Tržní situace | Sazby Fedu | Intradenní strategie | Současný klesající trend | Zadlužení | Obchodníci | Jednoduché tipy | Výsledky kvartálního hospodaření | Oslabování švýcarského franku | Směřování trhů | Stavebnictví v USA | Ukazatele | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | Válečná krize | Dohoda v hotelu Plaza | Pozice | Pohyb dolaru | BTC/USD (Bitcoin) | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Slabost dolaru | Dlouhodobější směřování | Předsedkyně Evropské komise | Hospodářské problémy Číny | Šéf řecké centrální banky | Účastníci trhu | Poptávky po dolaru | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Hladiny rezistence | Fibonacci | Psychologické úrovně | Zprávy euro | SMA 20 | Buy (nákupní) signál | Tchaj-wan | Olaf Scholz | Trade | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Nákupní příkazy | Obchodování páru EUR/USD | Currency | Šance na pokles | Chuť k riziku | Překážky | Programovací jazyk | Vypuknutí válečného konfliktu | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Růst výnosů dluhopisů | Tvorby zisku | Guvernér | Prodejní pozice | Low | Býčí trend | FXDAILY | EURGBP | Rozložení obchodníků | Rezistence | USA | Zemědělství | Geopolitické dění | Line Bin | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Výrazná rezistence | Pozitivní zpráva | Sazby | Short pozice | XTB | Aktivita v sektoru služeb | Asijské seance | Netflix | Čínské centrální banky | Obchodování do směru trendu | Agresivní výprodej | Riziko | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | Proražení rezistence | Prolomení oblasti | David Frost | S&P 500 (USA500) | Konsolidační pohyb | Odliv vkladů | Ocenění | Medium Term | Vstupní signály | Breakouty | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Výkon | Změny v ekonomice | Měsíční měnový report | Konfederace britského průmyslu | Býčí scénář | Stav globální ekonomiky | Výrazný klesající trend | Tlak ze strany prodejců | Technická korekce | Ekonomické zprávy | Yard | Tržní vývoj | Stimuly | Světové centrální banky | Denní graf | Rekt Capital | Report finančních trhů | Klouzavý průměr SMA 50 | Prolomení S/R zóny | Negativní stav globální ekonomiky | Americké trhy | Odchod investorů | Konsolidace ceny | Vývoj zlata a stříbra | Tržní stagnace | Vyčerpání prodejců | Pattern Inside Bar | Vyšší výnosy | Klouzavý průměr (Moving average) | Zájem prodejců | Medvědí Outside Bar | Atakování maxim | Statistika | Výsledek voleb ve Francii | Pokračování cenového růstu | COT | Další pokles | Zveřejnění NFP reportu | Americký HDP | Situace v Británii | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Posilování japonského jenu | SOL/USD | Nákupní snahy | Snížení hodnoty dolaru | MQL | Vyhlídky dolaru | Motorová nafta | Prodat USD | Intervenovat | Vývoj měnového páru NZD/USD | Cena akcie Google | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Volatilní měnový pár | Reakce trhu na zprávu | Volatilita páru EUR/USD | Richmond | Volatilní cenové pohyby | Dlouhodobá předpověď | Kvartální hospodářské výsledky | Dodavatelské řetězce | Výrazný pokles libry | Nové peníze | Výsledkové období | Point of Control | Nejbohatší | Více peněz | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Trojúhelníkové formace | Japonská centrální banka | Aktivity v USA | Cenový růst zlata | Období silného fundamentu | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Investiční | Medvědí potenciál | Spekulovat | Snížení daní | Oznámení | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Konsolidační stav | Posilování eura | HDP ve Spojeném království | Hypotéza | Zpráva o vývoji inflace v USA | Složení COT reportu | Zpráva pro dolar | Ekonomický optimismus | Trendové pohyby | Berlín | Cena kakaa | Platforma JForex | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Medvědí kanál | Změna trendu | Absence kupců | Nejbližší support | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Analýzy více časových rámců | Optimalizace Stochastic | Denní minima | Růst poptávky | Technické indikátory | Formace technické analýzy | Budoucnost | Atakování cenových maxim | Tempo růstu spotřebitelských cen | Volatilní cenový vývoj | Celkový sentiment | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Situace na japonském jenu | Index S&P 500 | Akcioví obchodníci | Vlna epidemie | Referendum | Dlouhodobé posilování | Členství v NATO | HCOB | Ekonomická situace | Vývoj akcie | Cenový propad | Chaikin | Konzervativci | Pásma překoupenosti | Momentový indikátor | Zlato | HDP | Cenový vývoj měnového páru | Investování je rizikové | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Přeprodané zóny | CL | Výrazné cenové pohyby | Libra klesá | Britský regulátor | Pozastavení růstu | Cena bavlny | Akcie Alphabet Inc | Vyšší riziko | Cena kryptoměny | Hugo Boss (BOSS.DE) | Fibo úrovně | Splácení dluhů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Reverzní patterny | Voda | Formace Inside Bar | Spekulanti | Exponenciální průměr | ADX | Kombinovaná analýza | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Obchodování na měnových trzích | ABC | Joe Biden | Americký akciový index Nasdaq 100 | Úroveň supportu | Rovnovážný stav | Výrobní aktivity | USD/CAD | DIESEL | Komentáře Fedu | Fundamenty | LTC/USD | Omikron | Larry Williams | Cenový pokles | Vývoj měnového páru USD/CAD | Index PMI | Throwback | Důležitý support | Analýza | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Komodity | Trh s kryptoměnami | Hlavní finanční trhy | Supportní zóna | Výnosy | Velmi volatilní | Problémy Číny | Maloobchodní tržby v USA | Vstoupit do trhu | Sazba Fedu | Nová letošní minima | Vlády | Maroš Šefčovič | Lednové obchodování | Institucionální obchodníci | Kryptoměny | Časové rámce | Investiční doporučení | Katastrofy | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Ekonomické indikátory | Medvědí trend | Koronavirus | Trading pohled | Kurz EUR | Cena akcie AMC | Konfederace | Objem obchodování | Zlepšení | Solidní růst | Král kryptoměn | Fibonacciho expanze | Druhý odhad amerického HDP | Strategie řízení | Nonfarm Payrolls | Nákupní technická korekce | PMI pro sektor služeb | Session | Sentiment trhu | Tipy pro obchodování GBP/USD | Americké akciové indexy | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | Oblast překoupenosti | Významné události | Linie odporu | Pokles reálných mezd | Downing Street | Příjmy domácností | Parametry indikátorů | Prodejní momentum | Index DAX | Nebezpečí | Texaská ropa | Nákup dluhopisů | Recese americké ekonomiky | Graf dne | Cena SOLANY | Nakupovat | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Přeměna prop firem
Přemýšlení
Přenesení výroby
Přenos
Přeobchodování
Přepákování
Přepálené technologie
Přepálení cen
Přepálení cen technologií
Přeprava osob v Evropě

Následující klíčová slova

Přeprodané podmínky
Přeprodané/překoupené ceny
Přeprodané zóny
Přeprodání
Přeprodáno
Přeprodanost trhu
Přeprodaný trh
Přerozdělení bohatství
Přerušení dividendy
Přerušení dodávek ruského plynu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít