Investiční výdaje

Rozpočet Německa vykázal přebytek
24.08.2018 Veřejný rozpočet Německa vykázal za pololetí přebytek 48,1 miliardy eur (1,2 bilionu Kč), což je nejvyšší hodnota za pololetí od znovusjednocení země. V poměru k hrubému domácímu produktu činil 2,9 procenta. Německé státní pokladně se daří díky dlouhotrvajícímu ekonomickému růstu, vysoké zaměstnanosti a nízkým výdajům vlády. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Ranní nadhoz finančních trhů 2.8.2018
02.08.2018 Americký Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby beze změny. Podle centrální banky ekonomika roste „silným tempem“, nezaměstnanost je nízká a rizika dalšího výhledu jsou vyrovnaná. Tisková zpráva tak potvrdila prognózu RBI, že Fed zvýší opět sazby na svém následujícím jednání v září.

Okénko finančního trhu 1.8.2018
01.08.2018 Stát hospodařil v prvních sedmi měsících tohoto roku s přebytkem 16,6 mld. Kč. Ve stejném období předchozího roku byl přebytek rozpočtu téměř 25 mld. Kč. Rozpočtový přebytek v sobě skrývá stále slabší investiční výdaje, které však postupně zrychlují a dohánějí původní plán. I ve srovnání s minulým rokem je vidět znatelné zlepšení v oblasti státních investic. Po očištění o EU fondy by byl rozpočet v deficitu 4,1 mld. Kč. Na příjmové straně zaostává pouze inkaso daně z příjmu právnických osob, které vzrostlo meziročně pouze o 2,6 %. Na jedné straně je to vinnou procesu podávání daňových přiznání, které bude pokračovat i v srpnu. Na straně druhé se však projevuje i pokles ziskovosti firem způsobený vyššími mzdovými náklady a cenami vstupů.

Okénko finančního trhu 12.7.2018
12.07.2018 Průmyslová výroba v eurozóně v květnu meziročně vzrostla o 2,4 %. Meziměsíční růst činil 1,3 %. V obou případech jde o celkem výrazné zrychlení růstu průmyslové výroby. Největšího zrychlení se dočkal růst výroby polotovarů o 1,6 p.b. na 2,4 % meziročně. Oživení průmyslové výroby v eurozóně znamená, že současné tempo hospodářské expanze jen tak nepoleví. Evropská komise přesto oproti jaru mírně snížila své odhady pro růst HDP v letošním roce. Eurozóna letos podle komise poroste tempem 2,1 % (namísto původních 2,3 %), ale v příštím roce zůstává prognóza nezměněná na 2,0 %. Celá osmadvacítka by měla letos expandovat tempem 2,3 %. Komise také upravila svůj vlastní odhad pro růst HDP České republiky za letošek. Ten by měl dosáhnout 3,0 %, což znamená výraznou revizi o čtyři desetiny p.b. dolů ve srovnání s jarem. Evropská komise se domnívá, že nečekaně slabší zahraniční poptávka a nedostatek volné pracovní síly naši ekonomiku letos zadusí. Naše prognóza ale zůstává nezměněna: růst HDP v tomto roce dosáhne 3,5 %. Ačkoliv má komise pravdu, že oba výše zmíněné faktory letos brzdí tempo hospodářského růstu, v našem modelu je to částečně vykompenzováno relativně slabým kurzem koruny. Zároveň také věříme pozitivním dopadům vyšší investiční aktivity: tuzemské firmy kvůli nedostatku zaměstnanců navyšují své investiční výdaje do efektivní výroby a tak posilují okamžitý růst na straně poptávky.

Okénko finančního trhu 2.7.2018
02.07.2018 Český PMI výroby v červnu vzrostl o 0,3 b. na 56,8 b. Pro trh, který očekával pátý pokles v řadě, to je příjemné překvapení. Růstu indexu pomohl nárůst objemu výroby, ke kterému přispěly jak tuzemské, tak zahraniční zakázky. Kladně přispěla i silnější investiční aktivita, zejména v rozšiřování výrobních kapacit. Naopak dodací lhůty a jiné problémy v dodavatelských řetězcích nepolevují. Výrobcům také škodí rostoucí ceny vstupů, zejména kovů. Přesto v červnu podnikatelská důvěra vzrostla díky plánovaným investicím do nových technologií, pokračujícímu růstu nových zakázek a přístupu na nové exportní trhy.

Ranní nadhoz finančních trhů 4.6.2018
04.06.2018 Americký trh práce pozitivně překvapil trh. Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu na 3,8 %, což je nejnižší hodnota za téměř 50 let. Růst průměrné hodinové mzdy akceleroval na 0,3 % m/m a 2,7 % r/r a počet nových pracovních míst mimo farmářský sektor vzrostl na více než 230 tis. Trh práce tak vysílá proinflační zprávu americké centrální bance. Ta zasedá 13. června. Tým RBI čeká zvýšení úrokových sazeb o standardních 25 bazických bodů.

Okénko finančního trhu 1.6.2018
01.06.2018 Druhý odhad českého HDP za 1. čtvrtletí přinesl revizi směrem dolů o 0,1 p.b. na 0,4 % č/č a 4,4 r/r. Hlavními přispěvovateli k růstu tuzemské ekonomiky byly domácí firmy díky rostoucímu objemu exportu a investic. Kvůli akcelerujícímu dovozu ale zahraniční obchod negativně přispěl k ekonomickému růstu. Spouštěčem investiční aktivity českých firem je bezesporu extrémně nízká nezaměstnanost. Nedostatek pracovní síly znamená, že jediný způsob, jak firmy mohou dále navýšit výrobu se stejným množstvím zaměstnanců, je vylepšování produktivity práce. Vývoj ukazuje, že česká ekonomika dosáhla na přelomu roku vrcholu svého hospodářského cyklu a v novém roce začala pomalý sestup. Za celý letošní rok očekáváme zpomalení růstu HDP na 3,5 %. V dohledné době ale tempo expanze zůstane nad svým dlouhodobým potenciálem, který je okolo 3 %.

Americký index Russell 2000 na historickém maximu
17.05.2018 Americký index S&P 500 si včera polepšil o 0,4 %. Za zmínku stojí i historické maximum indexu malých a středních podniků Russell 2000, který včera vyskočil o jedno procento výše. Opětovně se dařilo těžařům a zpracovatelům komodit (+1,2 %), s odstupem je pak následovali prodejci luxusního zboží a maloobchodní řetězce (+0,9 %, respektive +0,8 %). Zde svoji roli sehrály hospodářské výsledky společnosti Macy’s, která provozuje síť obchodních domů a internetový obchod. Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o 11 %. Přestože výnosy státních dluhopisů měly z počátku seance klesat, nakonec zamířily po solidních statistických údajích výše. To bylo negativní zprávou pro realitní developery a sektor síťových odvětví, jejichž akcie spadly o 0,4 %, respektive 0,9 %.

Okénko trhu 3.4.2018
03.04.2018 Podle třetího odhadu tuzemského HDP byla původní statistika revidována o tři desetiny procentního bodu směrem nahoru na 5,5 % meziročně a 0,8 mezičtvrtletně. Ekonomika tak v roce 2017 průměrně vzrostla o 4,6 %. Za výraznou revizí stojí vyšší výdaje vládních institucí, než se původně předpokládalo. Nejvíce přispěly k růstu HDP investiční výdaje (+2,1 p.b.) a spotřeba domácností (+2,0 p.b.). Poslední čtvrtletí roku 2017 také potvrzuje trend klesajícího významu zahraničního obchodu na růstu HDP. Zatímco saldo zahraničního obchodu v první polovině roku 2017 přispělo k růstu tuzemské ekonomiky téměř 1,9 p.b., v posledním čtvrtletí příspěvek klesl na 0,1 p.b. Důvodem není ani tak pomalý růst vývozu zboží a služeb, ale svižně akcelerující dovoz. V roce 2018 očekáváme tempo meziročního růstu české ekonomiky 3,5 %.

Ranní zpráva z akciového trhu 22.3.2018
22.03.2018 Americké trhy i přes příznivý vývoj včerejší obchodní seance nakonec uzavřely v mírných ztrátách. Indexy Dow Jones a S&P 500 ztratily necelé 0,2 % a technologický Nasdaq si pohoršil o téměř o 0,3 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo energetickému sektoru (+2,6 %), a to hlavně díky růstu cen ropy na světových trzích o více než 3 %. Další solidní zisky si připsali zpracovatelé komodit (+1,1 %). Na opačné straně spektra byli výrobci nezbytného zboží (-1,3 %) a dvojice sektorů realitních developerů spolu s telekomunikacemi odepsala 0,9 %. Za tímto poklesem stojí včerejší komentáře americké centrální banky k výhledům na americkou ekonomiku. Pro příští rok zvýšil pravděpodobnost na třetí zvýšení úrokových sazeb místo původně plánovaných dvou.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.3.2018
02.03.2018 Po víkendu trhy čekají následky politických událostí v Itálii a Německu. Nedělní parlamentní volby v Itálii nemají doposud jasného favorita. S velkou pravděpodobností žádná z velkých stran nezíská většinu hlasů a skládání vládní koalice může být problematické a zdlouhavé. Pro trhy nejpřijatelnější Demokratická strana bývalého premiéra M. Renziho, která je v současnosti ve vládě, pravděpodobně ztratí ve srovnání s předchozími volbami. Naopak posílí pravicová koalice strany bývalého premiéra S. Berlusconiho a separatistické Ligy Severu. Absolutním vítězem však může být Hnutí pěti hvězd, které ale odmítá vytvářet povolební koalice. Pro trhy tak bude důležité, jakou sílu získají strany Hnutí pěti hvězd a Liga Severu, které se nejvíce hlásí k vystupování z eurozóny. Paradoxně se však toto téma z předvolební kampaně vytratilo a debata byla primárně o předhánění v plánech expanzivní fiskální politiky. Přitom třetí největší ekonomiku eurozóny dlouhodobě tíží vysoká míra zadlužení, která dosahuje 133 % HDP. Tamní bankovní sektor je postižen 300 mld. eur úvěrů v selhání a podle nedávno zveřejněné statistiky Eurostatu rostla Itálie v závěru minulého roku nejpomaleji ze zemí eurozóny. K tomu se přidává druhá nejvyšší míra nezaměstnanosti (11,1 %) a třetina mladých lidí bez práce. Potencionální další navyšování státních výdajů a absence reformního úsilí společně se začátkem utahování měnové politiky ECB může vyústit v podobný scénář, který si zažilo Řecko před několika lety s tím rozdílem, že se jedná o řádově větší ekonomiku s dopadem na celou eurozónu potažmo Evropskou unii.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.12.2017
22.12.2017 Americký senát a sněmovna reprezentantů se dohodly na financování vládních výdajů alespoň do 19. ledna příštího roku a odvrátily tak akutní hrozbu federálního „shutdownu“ vládních institucí. Ten nastane v situaci, kdy federální dluh dosáhne svého limitu a kongres nerozhodne o jeho navýšení. Díky tomuto opatření může prezident D. Trump podepsat nedávno schválený zákon daňové reformy již dnes.

Ranní zpráva z finančního trhu: Dobrá ekonomická aktivita se stále neodráží v cenovém růstu
28.08.2017 Data zveřejněná tento týden by měla potvrdit současný obrázek světové ekonomiky. Ta si udržuje slušnou růstovou dynamiku, ale tu se nedaří přetavovat do zrychlení inflace. O něco lepší je situace ve středoevropském regionu. Tam je růst ještě o něco vyšší než v USA či eurozóně a navíc se ukazuje, že se již přelévá do růstu mezd i cen.

Třetina evropských firem chce snížit investice
19.03.2017 Třetina evropských firem očekává, že kvůli odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu, sníží své investiční výdaje. Desetina z těch, které mají operace v Británii, se chce stáhnout ze země. Vyplývá to z průzkumu mezi 600 firmami z eurozóny, který zveřejnila švýcarská banka UBS.

Rozbřesk: Proč se dolar nemusí bát Trumpa?
08.02.2017 Americký dolar se na frontě s eurem v posledních dvou dnech znovu postavil na nohy. Při pohledu na růst krátkých amerických sazeb od začátku roku však má dost prostoru pro další postup vpřed. Hlavním důvodem jeho “váhavosti? je nedávná kritika silného dolaru z úst Donalda Trumpa.

Fundamentální analýza: Inflace v eurozóně dosáhne 39 měsíčního maxima
04.01.2017 Dnes bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání americké centrální banky, na kterém zvýšila sazby i počet očekávaných „hiků“ v letošním roce. Prosincová inflace v eurozóně zřejmě dosáhne díky vyšším cenám ropy a potravin svého 39 měsíčního maxima. V regionu žádná zajímavější data zveřejněna nebudou.

Evropa výrazně zaostává v růstu investic. Na vině jsou nízké úrokové sazby
18.02.2016 Evropa má problém. Je jím nízká úroveň investičních výdajů, jejichž líný růst obzvláště vyniká v porovnání se zeměmi, ...

Německo: ZEW, USA: Index Fedu NY
16.02.2016 Trh čeká silné oslabení indexu zřejmě kvůli vzestupu obav z vývoje čínské a světové ekonomiky a poklesu cen akcií. Index je stále pod svým dlouhodobým...

Otestuje letos USD/JPY hodnotu 110?
22.01.2016 Japonský jen byl v roce 2015 jednou z nejvýkonnějších měn ze zemí G10. Proti americkému dolaru si udržel téměř čistý štít (klesl jen o 0,53 procenta). Proti euru a komoditním měnám si dokonce připsal až 10 procent zisku.

Makro: Sektor služeb Spojených Států nečekaně oslabil na 1,5- leté minimum
06.01.2016 Podmínky v soukromém sektoru služeb Spojených Států se ke konci roku zhoršovaly. Podle průzkumu nákupních manažerů ISM...

Německé průmyslové firmy zvýší investice
28.12.2015 Německé průmyslové podniky plánují v příštím roce zrychlit růst investic na šest procent z letošního...

BoJ rozšířila stimuly, analýza CHF/JPY
18.12.2015
Evropské akciové trhy v pátek klesají ve vleku oslabení na burzách v Asii a Spojených státech a pod tlakem pokles...

Makro: Bank of Canada ponechává úrokové sazby beze změny
02.12.2015 Kanadská centrální banka dnes rozhodla zachovat cíl pro jednodenní sazbu na 0,50%, stejně jako na předchozích třech za...

USA slaví svátek díkůvzdání = klidný čtvrtek a analýza EUR/USD
26.11.2015 Asijské akcie si ve čtvrtek polepšily. Japonský Nikkei si připsal 0,5 procenta zisku. Euro zůstává nadále pod tlakem kvůli rostoucím sázkám, že Evropská...

Německé veřejné finance skončily v přebytku
28.08.2015 Německé veřejné finance skončily v prvním pololetí v rekordním přebytku 21,1 miliardy eur. Oznámilo to...

Makro: Výrobní sektor USA na nejnižší úrovni od října 2013, Markit
21.08.2015 Výrobní sektor Spojených Států v srpnu indikoval další ztrátu dynamiky a výhled slábl. Podle průzkumu nákupních m...

Do kdy může klesat cena ropy?
06.08.2015 Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.

AUDUSD na cestě k silnému supportu, evropské indexy mírně ztrácí
28.05.2015 Čtvrteční seance se zatím na evropském akciovém trhu nese v klidném duchu, přestože začala v Asii velkým třeskem, když...

Forex: Shrnutí obchodování 27.5.2015
27.05.2015 Finanční trhy v průběhu včerejší obchodní seance srážela nejistota ohledně Řecka a obavy z dřívějšího...

Dolar po nejnovější statistice zpevňuje
26.05.2015 Americký dolar dnes na forexovém trhu citelně zpevňuje a ke koši hlavních světových měn odpoledne přidával...

Německo prý musí zvýšit investiční výdaje
13.04.2015 Německo trpí velmi slabou úrovní investic a veřejný i soukromý sektor je musí podstatně zvýšit, aby největší...

Německo zvýší investiční výdaje o 5 mld. eur
03.03.2015 Německá vláda zvýší v příštích třech letech své investiční výdaje o pět miliard eur a rozdělí je zejména mezi obce...

Rakousko vyzvalo Evropu ke zvýšení investic
13.10.2014 Evropské vlády by měly zvýšit investiční výdaje, aby tak podpořily hospodářský růst. V rozhovoru s listem...

Švýcarsko ve 2Q nečekaně zastavilo růst
02.09.2014 Růst švýcarské ekonomiky se ve druhém čtvrtletí nečekaně zastavil, hrubý domácí produkt se tak ve...

Německý rozpočet skončil v přebytku
01.09.2014 Německo v pololetí hospodařilo s přebytkem asi 1,1 procenta hrubého domácího produktu. Předběžné údaje dnes zveřejnil tamní spolkový statistický úřad. Údaje tak ukazují na solidní kondici veřejných financí Německa, které by podle některých hlasů mělo zvýšit výdaje, aby podpořilo stagnující evropskou ekonomiku. Statistici dnes také potvrdili, že německá ekonomika na jaře klesla.

Makro: Investiční výdaje Austrálie ve druhém čtvrtletí vzrostly o 1,1pct
28.08.2014 Soukromé investiční výdaje Austrálie se po očištění o sezónní vlivy se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 1,1% na 37,64 mil...

Makro: Celkové investiční výdaje v Austrálii klesly popáté v průběhu sedmi čtvrtletí
29.05.2014 Nejnovější údaj statistického úřadu potvrdil, že investiční boom v těžebním sektoru Austrálie už patří minulosti. Celk...

Denní komentář IronFX - 29/05/2014
29.05.2014 Rozchod USD a úrokových zaseb USA. Jednou z novodobých záhad na finančních trzích je rozchod mezi vývojem amerických úrokových sazeb...

Maďarský forint pokračuje ve spanilé jízdě
07.04.2014 Středoevropským měnám se v uplynulém týdnu vesměs dařilo. Zejména maďarský forint pokračoval v posilujícím trendu započatém...

Makro: Průzkum NABE – ekonomika pokračuje v expanzi mírným tempem
25.10.2013 Říjnový průzkum celonárodní asociace podnikových ekonomů (NABE) je oproti červenci opatrně optimistický. Růst tržeb v&...

Makro: Australská centrální banka snížila krátkodobou prognózu růstu HDP
13.08.2013 Australská centrální banka v pátek snížila krátkodobou prognózu růstu ekonomiky, která odráží měkčí domácí spotřebu i ...

Makro: Britská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla o 0,3%, konečný odhad
27.06.2013 Hrubý domácí produkt Velké Británie rostl v prvním čtvrtletí o 0,3% po revidovaném poklesu o 0,2% ve čtvrtém čtvrtletí...

Makro: Celkové investiční výdaje v Austrálii poklesly druhé čtvrtletí po
30.05.2013 Dnešní statistika statistického úřadu potvrdila, že investiční boom v těžebním sektoru Austrálie vrcholí. Celkové inve...

Akcie: Pražská burza v uplynulém týdnu poklesla, index PX ztratil 0,4pct
25.02.2013 Akciový index PX oslabil v sedmém týdnu o 3,62 bodů, nebo 0,36% na 1000,07 bodů po růstu o 1,0% v předchozím období. Sedm titulů zakončilo v negativním teritoriu, s největším ztrátou NWR (-5,7%, 81,10 Kč), s největším ziskem Telefónica ČR (1,9%, 314,00 Kč). Objem zobchodovaných akcií se zvýšil z 3,60 mld. Kč na 4,03 mld. Kč. Od počátku roku index PX prohloubil ztrátu na 3,7%.

Ekonomové: Čína se odráží ode dna
22.10.2012 Čínská ekonomika se začne ve čtvrtém čtvrtletí odrážet ode dna, růst hrubého domácího produktu (HDP) ale zůstane...

Makro: Kanadská ekonomika rostla v druhém čtvrtletí o 1,8 pct
31.08.2012 Hrubý domácí produkt Kanady rostl v druhém čtvrtletí letošního roku anualizovaně o 1,8%, stejným t...

Makro: Kanadská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí o 1,9 pct
01.06.2012 Hrubý domácí produkt Kanady rostl v prvním letošním čtvrtletí anualizovan...

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék
31.05.2012 Andrew RobinsonKocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně hověl...

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék
31.05.2012 Kocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně hověly poblíž včerejších minim. Pokud jde o včerejšek, veškeré náznaky odrazu/korekce si našly řadu ochotných prodejců.

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék
31.05.2012 Andrew RobinsonKocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně hověl...

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék
31.05.2012
Andrew Robinson
Kocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská
seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně...

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék
31.05.2012 Andrew RobinsonKocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně hověl...

Makro: Japonská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí poklesla o 0,6 pct, předběžný odhad
13.02.2012 Hrubý domácí produkt očištěný o sezónní a kalendářní vlivy ve čtvrtém čtv...

Makro: Japonská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 1,4 pct, zpřesněný odhad
09.12.2011 Hrubý domácí produkt očištěný o sezónní a kalendářní vlivy rostl ve třetí...

Makro: Australská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 1,0 pct
07.12.2011 Hrubý domácí produkt Austrálie vzrostl ve čtvrtletí do září o 1,0%, uvedl předbě...

Makro: Růst britské ekonomiky byl v druhém čtvrtletí revidován dolů
05.10.2011 Britská ekonomika rostla na základě revizí v druhém čtvrtletí 2011 pouze o 0,1...

Makro: Americká ekonomika rostla v druhém čtvrtletí o 1,3 pct, konečný odhad
29.09.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v druhém čtvrtletí ročním tempem 1,...

Makro: Podnikatelská důvěra Austrálie klesla na dvouleté minimum, NAB
13.09.2011 Podnikatelská důvěra Austrálie v srpnu poklesla na nejnižší úroveň od roku 200...

Makro: Australská ekonomika v druhém čtvrtletí rostla o 1,2 pct
07.09.2011 Australská ekonomika ve čtvrtletí do června vzrostla o 1,2% a následovala revi...

Makro: Slabý růst eurozóny byl v druhém čtvrtletí potvrzen
06.09.2011 HDP sedmnáctky zemí eurozóny rostl v druhém letošním čtvrtletí o 0,2%, výrazně...

Makro: Švýcarská ekonomika rostla v druhém čtvrtletí pomaleji
02.09.2011 Hrubý domácí produkt Švýcarska rostl v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,4%,...

Makro: Slabý růst německé ekonomiky byl ve druhém čtvrtletí potvrzen
01.09.2011 Největší evropská ekonomika ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně rostla pouze o ...

Makro: Kanadská ekonomika v druhém čtvrtletí překvapivě poklesla o 0,4 pct
01.09.2011 Kanadská ekonomika ve druhém čtvrtletí na ročním základu nečekaně poklesla o 0...

Makro: Polská ekonomika v druhém čtvrtletí meziročně rostla o 4,3 pct
30.08.2011 Polská ekonomika v druhém čtvrtletí meziročně rostla o 4,3%, o 0,1% pomaleji n...

Makro: Německá ekonomika v druhém čtvrtletí značně zpomalila
16.08.2011 Největší evropská ekonomika se rozšířila v druhém letošním čtvrtletí pouze o 0...

Makro: Japonská ekonomika v druhém čtvrtletí poklesla o 0,3 pct
15.08.2011 Japonská ekonomika v druhém čtvrtletí zpomalila o 0,3% a následovala pokles o ...

Makro: Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí nečekaně stagnovala
12.08.2011 Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí nečekaně stagnovala, po růstu o 0,9% v prvním čtvrtletí, u...

Makro: Americká ekonomika rostla v druhém čtvrtletí o 1,3 pct, předběžný odhad
29.07.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v druhém čtvrtletí ročním tempem 1,3%, rychleji než o 0,4...

Makro: Bank of England hlasovala o úrokových sazbách v poměru 7-2
20.07.2011 Zápis z jednání Bank of England z dne 6-7. července potvrdil nejednotný postoj ohledně úrok...

Makro: Britská ekonomika v 1Q rostla o 0,5 pct, konečný odhad
28.06.2011 Hrubý domácí produkt Británie vzrostl v prvním letošním čtvrtletí o 0,5%, po poklesu o 0,5% ve ...

Makro: Americká ekonomika rostla v 1Q o 1,9 pct, konečný odhad
24.06.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v prvním čtvrtletí ročním tempem 1,9%, pomaleji než o 3,1...

Makro: Ekonomika eurozóny rostla v prvním čtvrtletí o 0,8 pct, zpřesněný odhad
08.06.2011 HDP sedmnáctky zemí eurozóny rostl v 1Q o 0,8%, rychleji než o 0,3% v 4Q a 0,4% v 3Q ...

Makro: Australská ekonomika v prvním čtvrtletí prudce zpomalila
01.06.2011 Australská ekonomika ve čtvrtletí do března klesla o 1,2% a následovala revidovaný růst o 0,8% ...

Makro: Polská ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně rostla o 4,4 pct
31.05.2011 Polská ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně rostla o 4,4%, o 0,1% pomaleji než ve čtvrtém ...

Makro: Kanadská ekonomika se v prvním čtvrtletí rozšířila o 3,9 pct
30.05.2011 Kanadská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí ročním tempem 3,9 %, rychleji než o 3,1% ve...

Makro: HDP USA rostl v prvním čtvrtletí o 1,8 pct, zpřesněný odhad
26.05.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v prvním čtvrtletí ročním tempem 1,8%, pomaleji než o 3,1...

Market Preview - 26. května 2011
26.05.2011 Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...

Makro: Britská ekonomika se v 1Q rozšířila o 0,5 pct, zpřesněný odhad
25.05.2011 Britská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2011 o 0,5% a následovala pokles o 0,5% ve 4...

Makro: Německá ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2011 o 1,5 pct
13.05.2011 Největší evropská ekonomika se rozšířila v prvním letošním čtvrtletí o 1,5% a následovala 0,4% e...

Makro: HDP USA rostl v prvním čtvrtletí o 1,8 pct, předběžný odhad
28.04.2011 Růst americké ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Hrubý domácí produkt se rozšířil...

Makro: Ekonomika eurozóny rostla ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3pct, konečný odhad
06.04.2011 HDP šestnáctky zemí eurozóny rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3%, pomaleji než o 0,4% v 3Q a 1,...

Makro: Ekonomika Jižní Korey rostla nejrychleji od roku 2007
30.03.2011 Čtvrtá největší asijská ekonomika rostla v roce 2010 o 6,2%, uvedl konečný odhad Bank of ...

Makro: Ekonomika Jižní Koreji rostla nejrychleji od roku 2007
30.03.2011 Čtvrtá největší asijská ekonomika rostla v roce 2010 o 6,2%, uvedl konečný odha...

Makro: Britská ekonomika v posledním čtvrtletí klesla o 0,5 pct, konečný odhad
29.03.2011 Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,5% a následovala růst o 0,7% v 3Q, potvrdil ...

Makro: HDP USA rostl v posledním čtvrtletí o 3,1 pct, konečný odhad
25.03.2011 Americká ekonomika rostla ve čtvrtém čtvrtletí rychleji, než se očekávalo. Hrubý domácí produkt se ...

Makro: Česká ekonomika rostla o 2,2 pct v roce 2010
11.03.2011 Hrubý domácí produkt Česka očištěný o sezónní a kalendářní vlivy rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3% a násled...

Makro: Strojní objednávky Japonska v lednu vyskočily a předčily očekávání
09.03.2011 Strojní objednávky japonských výrobců zaznamenaly v lednu nejsilnější růst od roku 2008, který předčil očekává...

Makro: Ekonomika eurozóny rostla ve 4Q o 0,3pct, zpřesněný odhad
03.03.2011 HDP šestnáctky zemí eurozóny vzrostl v posledním čtvrtletí o 0,3% stejně jako v 3Q 2010, uved...

Makro: Polská ekonomika ve 4Q 2010 meziročně rostla o 4,4 pct
03.03.2011 Polská ekonomika meziročně rostla o 4,4% v posledním čtvrtletí 2010, rychleji než o 4,2%...

Makro: Australská ekonomika rostla v posledním čtvrtletí o 0,7 pct
02.03.2011 Australská ekonomika rostla ve čtvrtletí do září 2010 o 0,7%, rychleji než o 0,1% v třetím...

Makro: Zotavení ekonomiky pokračuje, dopad rostoucích cen energií je jen dočasný, Bernanke
02.03.2011 Předseda Rady guvernérů Fedu Ben Bernanke v úterním slyšení před senátním bankovním výborem obhajoval mimořádná...

Makro: Kanadská ekonomika rostla o 3,1 pct v roce 2010
28.02.2011 Kanadská ekonomika rostla v posledním čtvrtletí ročním tempem 3,3 % a výrazně zrychlila oprot...

Makro: HDP USA rostl v posledním čtvrtletí o 2,6 pct, zpřesněný odhad
25.02.2011 Americká ekonomika rostla ve čtvrtém čtvrtletí pomaleji, než se očekávalo. Hrubý domácí produkt vzr...

Makro: HDP Velké Británie ve 4Q 2010 klesl o 0,6 pct
25.02.2011 Ekonomika Spojeného království ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,6% a následovala růst o 0,7% v 3Q, ...

Makro: Růst německé ekonomiky v posledním čtvrtletí zpomalil
24.02.2011 Největší evropská ekonomika se v posledním čtvrtletí rozšířila o 0,4% a následovala 0,7% růst ve 3...

Makro: Růst německé ekonomiky v posledním čtvrtletí zpomalil
24.02.2011 Největší evropská ekonomika se v posledním čtvrtletí rozšířila o 0,4% a následovala 0,7% růst ve 3...

Makro: Německá ekonomika rostla v posledním čtvrtletí 2010 o 0,4 pct
15.02.2011 Největší evropská ekonomika se v posledním čtvrtletí rozšířila o 0,4% a následovala 0,7% expan...

Makro: Jižní Korea zaznamenala v roce 2010 robustní růst
26.01.2011 Čtvrtá největší asijská ekonomika zaznamenala v roce 2010 robustní růst 6,1%, byl to nejsilnější výkon od roku 2002 (7,2%). V roce 2009 rostla o hubené 0,2%.

Makro: Důvěra investorů v lednu roste, ZEW
18.01.2011 Indikátor ekonomického sentimentu Německa na počátku roku roste, investoři očekávají i v letoš...

Makro: Portugalská ekonomika letos klesne o 1,3 pct, Banko de Portugal
12.01.2011 Portugalská centrální banka předpovídá pokles ekonomiky v letošním roce na pozadí výrazného poklesu...
Související klíčová slova:
Tempo růstu | Čistá zisková marže | Premiér Andrej Babiš | Do čeho investovat | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Stochastický | Čínské technologické firmy | Evropská komise | Silnější koruna | LYNX | HSBC | Jackson Hole | Deflace | Výsledek hospodaření | Ropná společnost Aramco | Fiskální stimul | Fundamentální analýza akcií | Reálné příjmy domácností | Ošetřovné | Australská centrální banka | Zkušenosti | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | USD/PLN | Dění v USA | Koronavirové krize | Exporty | Veřejné finance | Měnový kurz | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Spolkový statistický úřad | EUR | Podíl na trhu | Pegas Nonwovens | Řecko | Pokles sazeb | Celkový zisk | Trend | Bank of Japan | Komerční banka | Koruna zpevnila | Mezinárodní měnový fond | Macron | Statistiky | Trumpová | Finanční injekce | Německá průmyslová produkce | Oživení poptávky | Asijské akcie | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Výhled růstu HDP | Aktiva | Citigroup | Růst průmyslové produkce | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | Měnové zasedání | Rozvoj těžby | Tvorba fixního kapitálu | Sazby daně | Amazon | Investment Management | Zvýšení cel | Náklady na půjčky | Těžební společnost | Akciové společnosti | Dividendy z ČEZ | P/S | Daň z nabytí nemovitosti | Období vyšších úrokových sazeb | Zasedání ECB | Diverzifikace | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Index PX | Výhled ekonomiky | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Návratnost investice | Berkshire Hathaway | Mezinárodní ratingová agentura | Ethereum | Snížení produkce | Americký prezident | Koncentrace trhu | E-shopy | GDP | Dovoz z Číny | Americká inflace | Daniel Beneš | Expanze | Exchange | Německý DAX | Reserve Bank of Australia | Výkyvy | Směřování měnové politiky | Tuzemská ekonomika | Saúdská Arábie | Thomas Jordan | Stavebnictví v březnu | Německý rozpočet | Směrnice | Strach | Bankovní rada ČNB | Microsoft (MSFT.US) | Tempo růstu ekonomiky | Nezaměstnanost | Zpřesněná data | Analýza makroindikátorů | Saldo hospodaření | Akcie dnes | Peter Garnry | Inflace | Průmysl a zahraniční obchod | Členové eurozóny | HDP Česká republika | Burza | Vývoj inflace | Americký akciový index | České vlády | Indexy aktivity | Prioritní akcie | Základní úrokové sazby | Růst cen | Jednorožec | Více peněz | Brexit | Širší akciový trh | Oznámení | ČSOB | Výhled růstu německé ekonomiky | Deficit hospodaření státu | Tuzemská měna | VIG | Rozpočtový přebytek | Důchody | ROA | Dnešní makroekonomické ukazatele | Irská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | ROE | Přijetí | Trendový kanál | BCPP | New York | Snížení úrokových sazeb | Podpůrné programy | Bayer | Výhled | Potenciál dlouhodobého růstu | Podnikatelská důvěra | Novozélandský dolar | Vysoké riziko | BHP | Výkon | CZK | Ekonomika Itálie | Akciová společnost | Spotřební daně | Bank of Canada | Projev šéfa Fedu | Výnosové křivky | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Ceny aktiv | Evropská měna | Michal Stupavský | Charu Chanana | Cíl ČNB | Dividendy | Volatility | Důvěra spotřebitelů | Alternativní zdroje | Čínský HDP | Přesun výroby | Swiss National Bank | Obchodní seance | Boom | Maloobchod | Růst deficitu | Kontrolní mechanismy | Graf | Utahování měnové politiky | Návratnosti investice | Ziskové marže | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Válka | ForexFactory | Nabídka | ČSÚ | Příkaz | Bayer AG | Oslabování eura | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Zpomalení globální ekonomiky | Donald Trump | Vakcinace | Bilance rozpočtu | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Zisková marže | Zvyšování sazeb | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Dobré výsledky | Francine | Wall Street Journal | Britské akcie | Irsko | Alibaba | EFSF | Data z USA | Opatření | Míra úspor | Vít Hradil | Covid | Futures | GAAP | Naše prognóza | Zveřejněná data | Česká měna | Údaje o výkonu HDP | Rozpočtový rámec | Prognóza Evropské komise | Trumpův návrat | Aktuální hodnoty měny | TSMC | Ratingová agentura | Počet pracovních míst | Vnitřní hodnota | Italský premiér Mario Draghi | Finanční noviny | Údaj za září | Poplatek | Globální ekonomiky | Výrobní ceny v eurozóně | Financial Times (FT) | Odhodlání | E15 | Lepší výsledky | Polská centrální banka | Ekonomiky | Hospodaření státu | CL | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Oblečení | Ranní okénko | Čínský jüan | Ratingové hodnocení | Volatilita | Obchodní války | Maďarsko | Finanční ředitelé | Členové bankovní rady | Daň z nabytí | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Morningstar | Průmyslová produkce | Surové ropy | Americké prezidentské volby | Economist | IFRS | Zaměstnanost | Státní dluh | Předstihové indikátory | Bydlení | Výpadek příjmů | Peníze | Směrodatná odchylka | Propad exportu | Brent | Akcie a dluhopisy | Pozornost trhu | Stavební produkce | Kontrakty na bavlnu | Prudký pokles | Politika | Stimul | Jüan | Očekávání | Snižování sazeb | Ekonomika EU | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Forex weby | Odhady PMI | Výplatní poměr | Inflační riziko | Investiční centrum | Alza.cz | Vývoj německé ekonomiky | Ozvěny trhu | Směnný kurz | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Ekonomické výhledy | Financovat | Největší pohyby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | P/E | Dnešní HDP | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Covidové programy | CZK/EUR | Fortune | Růst | Nerealizované ztráty | Americký index | MSFT.US | Příležitosti | Zvýšení cel na dovoz | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | EUR Index | Postavení na trhu | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Slovenská ekonomika | Prognóza | Použití finanční páky | RBI | Trh práce | Bariéra | Swiss | Veřejný dluh | Polovodiče | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Hrozba | Pokles inflace v USA | Akvizice | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Zavedení dovozních cel | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Czech Fund | Dobrý výsledek | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Zveřejnění hospodářských výsledků | Americká centrální banka | DailyFX | Sam Altman | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Vysoké ocenění | Vysoké inflace | Koruna posílila | Úrokové sazby | Borsa Italiana | Ropa Brent | Pokles reálné spotřeby | Lepší výnosy | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Ranní zpráva z akciového trhu | Dividendy z energetické společnosti | AUD | Conference Board | DJIA | Inflace v eurozóně | Úroveň dluhu | Nominální hodnota | Zpřesněný odhad | Meziroční růst | Měnové stimuly | Investujte zodpovědně | Baidu | Drahé energie | Přehřátý trh práce | Nastavení měnové politiky | Trh | Sezónnost | Deficit rozpočtu | Společnost BHP | Lukáš Kovanda | Regionální PMI indexy | Německý index DAX | Zkušenost | MSCI | EMU | Cestovní ruch | Počasí | Oživení české ekonomiky | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Průměrné mzdy | Ruský prezident | Pandemie koronaviru | Ekonom společnosti | Rekordní pokles HDP | Rozdílové smlouvy | Index | Komoditní index | Akcie BHP | Doba návratnosti | Vice | MMF | Měsíční data | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Údaje o inflaci | Komise | Nejistoty | Historické maximum | Makroekonomické důsledky | Kapitál | Posílení | Míra úspor domácností | Devalvace | Agentura Reuters | Zahraniční obchod České republiky | Společnosti | Společnost Aramco | Investiční plány | Depreciace | Negativní dopad | Jakub Rybacki | S&P | Polský zlotý | Mezinárodní instituce | Unie | Hlubší deficit | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | UCITS | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Akciové indexy | Vládní představitelé | Vývoj hrubého domácího produktu | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rizika pro společnost | Rozpočtová politika | Asie | Nová prognóza | Jihokorejská vláda | Reportované výsledky | Výdaje státního rozpočtu | Deficit | Společnost Arm | Ceny Bitcoinu | Invaze | Odvětví české ekonomiky | MFČR | William Hill | Seznam Zprávy | Budoucnost | Peněžní tok | Pokles ceny | G7 | Employment Cost Index | Nejnovější údaje | Snižování úrokových sazeb | Kurz koruny | Rekordní růst poptávky | UK100 | OpenAI | Vývoj státního rozpočtu | Ústup inflace | Výroba aut | Česká koruna | G10 | Brokers | Twitter | Benzín | MIFID | Podnikatelé | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Prudký propad | Makroekonomická data | Bank of New York Mellon | Globální finanční krize | Nákup akcií | Elektromobilita | Úsilí | Poptávka | Vision 2030 | Solární energie | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Analytické prognózy | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Bohatství | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Obchodování na zámořských trzích | Podnikání | Raiffeisenbank a.s. | Náklady | Teledyne Technologies | Index nákupních manažerů | Antivirus | Ekonomika Německo | Další růst | Daně z příjmů | Statistický úřad | Růst vývozu | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Člen bankovní rady | Balance | Nejziskovější | Saxo | ISM index | Rozpočtový schodek | Tuzemská inflace | Obchodovat | Závazek | Množství peněz | Marketingová komunikace | Escondida | Japonský index | Kurz české koruny | Tovární objednávky | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Finance | Růst úrokových sazeb | Equity | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Index nákladů práce | Americká průmyslová produkce | Problémy | Strach ze ztráty | Index PMI | Výhled německé ekonomiky | Investoři dnes | Finanční instituce | Pandemie | Pokles cen | Fluktuace kurzu | Nová prognóza Ministerstva financí | Ropa | Bankéři | Monetární politika | Michigan | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | RWE akcie | ETF | Firma | Euro vůči americkému dolaru | Růst akcií | Barclays | Investiční aktivita | Prohlášení | Akcie prioritní | Snížení úroků | 3М | Zpomalení české ekonomiky | Statistici | UBS | Záznam z posledního zasedání ČNB | Ekonomové | TDY.US | Zemědělství | USA | Spojené státy | Japonská ekonomika | Fondy ETF | Růst HDP | Volby | Objednávky | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Nálada na trhu | Přebytek obchodu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Komentář Radomíra Jáče | Hospodaření státního rozpočtu | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Ropná společnost | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Fáze obchodní dohody | Obchodní dohody | Snížení základní úrokové sazby | PIE | Index Fedu | Česká ekonomika letos | Výrobní aktivita | Vývoj | Michal Brožka | Belgie | Měsíční příjem | Očekávání zisku | Výkon ekonomiky | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Ekonomické potíže | HDP Francie | Podnikatelská nálada | Podpůrná opatření | TikTok | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Zasedání České národní banky | Akciový stratég | Struktura HDP | Investice do nemovitostí | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Indický index | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Komoditní bilance | Pokles cen energií | Další vývoj | Rekordní pokles | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Odvětví | CSI 300 | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Rok 2025 | Aktuální situace | Koronavirus | Fiskální politika | Británie | Zhoršení epidemické situace | Zlotý | Akcie NWR | Italský premiér | Pandemická omezení | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Ekonomický sentiment | Dna | Penzijní fond | Centrální bankéři | KOSPI | Tržní cena | Obchodní jednání | Průmyslové podniky | Čínské indexy | Investiční strategie | Podpůrný balíček | Hodnotové investování | Vývoz do Spojených států | Odliv kapitálu | Klíčová rizika | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | ADP | AI | Předběžný údaj o HDP | Druhá vlna pandemie | Pojišťovnictví | Dopady pandemie | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Miliardy korun | Teledyne Technologies (TDY.US) | Výplata dividendy | Platební bilance | Růst mezd | Generali Investments CEE | Obchodování s kontrakty | WIPO | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Aktuální očekávání | Fiskální pravidla | Společnost Nvidia | Sazby | Provozní marže | Daň z příjmu | Americký index S&P 500 | České koruny | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Přehřátý trh | Přidaná hodnota | Data o HDP | Generální ředitel | Průmyslové objednávky | Regulátor | Hynix | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Perzistentní inflace | Polská ekonomika | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Český státní rozpočet | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Zpřesněná data o HDP | Zajištění | Reálné mzdy | Vyšší ceny | Aramco | Repo sazby | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Maďarská ekonomika | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Investování | Splacení dluhu | Fed | Čistý dluh | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Boris Johnson | HDP ČR | Technologický Nasdaq | RM systém | Automobilový průmysl | Generali Investments | Ústup rizik | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Fluktuace | Walmart | Rachel Reevesová | FTSE | Statistiky ze stavebního sektoru | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Oscilátor | Rizika | Luboš Růžička | Rada ČNB | Psychologická bariéra | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Celkové výsledky | Sdružení automobilového průmyslu | Restrukturalizace | Fitch | Dluhopisový trh | Úspory | Poslanecká sněmovna | Dánsko | Generativní AI | Japonský Nikkei | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Investment Banking | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Regulační orgány | Low | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Globální sentiment | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Akcie RWE | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Ekonomiky zemí V4 | Evropský průmysl | CAD | Odhady analytiků | Rozjednané prodeje domů | Investiční aktivity | Americká ropa WTI | Analytička | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Global Business Outlook | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pokračování hospodářského růstu | Ekonomická poradkyně | Evropské trhy | Meziroční růst HDP | Příměří na Ukrajině | Hospodaření | Návrh státní rozpočtu | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Dlouhodobé strategie | Indikátory sentimentu | Zastavení růstu | Dluhové krize | EUR/HUF | Ztráty zaměstnání | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Pokles průmyslové produkce | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Výrobní náklady | Bilance Fedu | Hrubá marže | Inflace v české ekonomice | Zahraniční forex | Riziko | Inženýrské stavitelství | Jan Frait | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | Klesající ceny | Nájemné | Benchmarky | JPY | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | FT | Pokles výnosů | EBIT | Bank of America | USDX | Údaje o HDP | Evropské obchodování | Projev šéfa Fedu Powella | Finanční trh | CashFlow | Meta | Portfolio | GBP | UCITS ETF | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Capital | Inovace | Ceny | Financování | FCF | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Záloha | Německý ZEW index | FTSE 100 | Ben Bernanke | Války | Raiffeisenbank | Bundesbank | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | DPH | Predikce | Softbank | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Restriktivní opatření | Hurikány | Největší ekonomika světa | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Rozvolnění | Investments | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Stratég | Instituce | Index UK100 | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Říjnová inflace | EV | Výnos | Přecenění zboží | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Azure | CEO | 256/2004 | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Spotřeba domácností | MNB | Čistá marže | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Zasedání MNB | Louisiana | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Zvyšování daní | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Inflační cíl | Akcie Bank of America | Premiér Mario Draghi | BOSSA | Růst akciových trhů | Největší světové ekonomiky | EPS | Vyhlídky eurozóny | Makroekonomický výhled | Tržní hodnota | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Demokraté | Rizikové měny | Rating | Dovoz | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Obchodování | Jan Vejmělek | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Očekávaný vývoj | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Růst inflace | Sensex | Pokles hodnoty | Prémie | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Údaje o vývoji HDP | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Cena akcií společnosti | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Automobilky | Inflace v Evropě | List Financial Times | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Snížení daní | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | IronFX | Celkový deficit | Zpětné testování | Platforms | Zvýšení těžby | Tržní hodnota akcie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Exxon | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | ForexFactory.com | Inflace v říjnu | Centrální vláda | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Výroba automobilů | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Sentiment spotřebitelů | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Destatis | Konsensus | Největší rizika | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dividenda | Peking | GfK | Pokles zásob | HDP | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Zdanění | Čínská měna | Nové investice | Objem investic | Politici | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Výprodej | Tomáš Holub | Poptávka investorů | Slovensko | Martin Gürtler | Realitní sektor | ČTK | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | 1D | Alokace aktiv | Prodejní ceny | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | EBITDA marže | Akcie | Mississippi | Investice firem | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Mzda | MSCI China | Vývoj jádrové inflace | NERV | Société Générale | Návratnost | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Institut ZEW | Demografické trendy | Zrychlení růstu | AAA | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | USDJPY | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Emmanuel Macron | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Akciové výnosy | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | DXY | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Zvýšení těžby ropy | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | PCE inflace | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | BHS | Údaj o HDP | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Odveta | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | Indie | Bod | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Výkon průmyslu | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Důvěra | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Daňové příjmy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Cash flow | Ekonomický institut | Export | Diskontní sazba | Omezení exportu | Spotřebitelský sentiment | Signál | Partneři | Radomír Jáč | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Zhodnocení | Nervozita | Stock Exchange | Výsledky HDP | Jižní Korea | Valuace | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Celkové příjmy | Nižší poptávka | Resistence | CEO společnosti | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Propad HDP | Silný trh | Dluhopisové výnosy | Rekordní růst | Nikkei | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Rok 2024 | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | Národní rozpočtová rada | Letní měsíce | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | Rostoucí trend | Míra zisku | Měnové otázky | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Průmyslová výroba v ČR | Zvýšení úrokových sazeb | National Australia Bank | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | QE | Investice do ropy | MT4 | Focus | Růst tržeb | Světová banka | Cena | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | CHF/JPY | Evropské indexy | Arm | Splácení dluhů | Snížení sazeb | Nižší růst | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Fidelity International | Výhledy | Nižší výdaje | Co bude | Výhled růstu české ekonomiky | DAX | Erste | Zavedení cel | Forexu | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Tempo růstu HDP | Boom kryptoměn | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Mzdové požadavky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Nálada podnikatelů | Volný peněžní tok | Práce | Výnosnost | Úspěch | Intel | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | EET | Pokles německé ekonomiky | Banky | Buy | Akcie ČEZ | Vypuknutí pandemie | Vlády | Americká vláda | Kotace | Dlouhodobá strategie | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | PMI v eurozóně | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Správa | Wall Street | Halliburton | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Meta Platforms | Výraznější pokles | CAPEX | Intervenovat | Solidní výsledky | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | ChatGPT | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Měnový index | Market | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Stoxx | Lídři | LSEG | Vývoj HDP | Support | Valná hromada | Cenný papír | Výzkum a vývoj | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Finální odhad | Služby | Okénko finančního trhu | Stochastický oscilátor | Tržní očekávání | Návrat inflace | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | SNB | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Největší pokles | Pokles zisku | Spotřebitelé | Přecenění | Prodejní cena | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Saxo Bank | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | Rostoucí náklady | Ropy | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | P.A. | Velké centrální banky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Počet uživatelů | DIW | Americké ekonomiky | Jádrový index | Deficit státního rozpočtu | USD | Vývoj dolarového indexu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Copilot | Produkty a služby | Investice ve stavebnictví | Obrovské množství peněz | Vyšší úrokové sazby | Provozní výnosy | BMW | Tržní podíl | Tencent | Vývoj akcií | Cena ropy | AUM | CZ | Earnings | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Rakousko | HighSky | ANO | Vývoz do Číny | Pokles sentimentu | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Index CSI 300 | Rok 2024 | Pravidla EU | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Blue chips | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Nižší ceny ropy | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Stabilita sazeb | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Stavební výroba | Vyšší daně | Revize výhledu | ROCE | Spekulace | Paradox | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Nejslabší měny | Referendum | Hodnoty měny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ARM | KBC | Společná evropská měna | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | REIT | MIC | Western Union | PMI ve službách | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Prodeje | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Velká očekávání | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Bloky | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Markit | Baker Hughes | Akcie Uberu | Rozhodnutí Číny | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Ocenění | V4 | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot