Pondělí 04. listopadu 2024 23:37
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje

Okénko finančního trhu 1.8.2018

01.08.2018 15:36  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Stát hospodařil v prvních sedmi měsících tohoto roku s přebytkem 16,6 mld. Kč. Ve stejném období předchozího roku byl přebytek rozpočtu téměř 25 mld. Kč. Rozpočtový přebytek v sobě skrývá stále slabší investiční výdaje, které však postupně zrychlují a dohánějí původní plán. I ve srovnání s minulým rokem je vidět znatelné zlepšení v oblasti státních investic. Po očištění o EU fondy by byl rozpočet v deficitu 4,1 mld. Kč. Na příjmové straně zaostává pouze inkaso daně z příjmu právnických osob, které vzrostlo meziročně pouze o 2,6 %. Na jedné straně je to vinnou procesu podávání daňových přiznání, které bude pokračovat i v srpnu. Na straně druhé se však projevuje i pokles ziskovosti firem způsobený vyššími mzdovými náklady a cenami vstupů.

Český index nákupních manažerů ve výrobě v červenci překvapivě klesl o 1,4 b. na 55,4 b. Trh očekával pokles na 56,4 b. Index se tak po nečekaném růstu v minulém měsíci vrátil ke klesajícímu trendu. První hodnota indexu pro třetí čtvrtletí nenabízí příliš optimistický výhled pro růst ekonomiky. Tříměsíční průměr indexu klesl na 56,23 b., nejníže od září 2017. Za poklesem indexu stojí především slabší růst výroby a pokles růstu nových zakázek. Nově respondenti hlásili, že nové zakázky jsou nepravidelné. Se slabším růstem výroby je spojené zpomalení růstu zaměstnanosti, které zpracovatelský sektor již dlouhou dobu limituje. To je v souladu s červencovým konjunkturálním průzkumem ČSÚ, ve kterém více než 37 % průmyslníků vnímá nedostatek pracovní síly jako hlavní bariéru k expanzi, nejvíce v historii měření.

Americký průzkum zaměstnanosti ADP v červenci pozitivně překvapil, když ukázal přírůstek 219 tis. nových pracovních míst, zatímco trh očekával o 25. tis horší výsledek. Průzkum tak napovídá i pozitivnímu výsledku oficiální statistiky, která bude zveřejněna v pátek. Při takovém tempu tým RBI očekává pokles americké nezaměstnanosti na 3,9 % v červenci.

Ve večerních hodinách nás čeká ještě výsledek měnověpolitického jednání Fedu. Spolu s trhem neočekáváme žádné změny v nastavení měnových podmínek. Jedná se pouze o malé jednání, z kterého je k dispozici pouze tiskový výstup. Ten pravděpodobně bude obsahovat stejné vyjádření jako v červnu nebo potvrzení dalšího zvyšování úrokových sazeb, které očekáváme v září a prosinci tohoto roku.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko finančního trhu 17.5.2018
    Cena ropy Brent dnes pokořila hranici 80 dolarů za barel, poprvé od konce roku 2014. Tím posledním impulzem, který cenu včera poslal z přibližně 78 dolarů poblíž dnešním 80, byla statistika amerického ministerstva energetiky, podle které zásoby americké ropy za minulý týden poklesly o 1,4 miliónu barelů. Na trhu je tak citelný nárůst poptávky. Zároveň se mnozí investoři obávají poklesu nabídky. Současný trend posilování Brentu, který trvá již dva týdny, zahájil prezident Spojených států po oznámení, že do půli roku znovu uvalí sankce na obchod s Iránem. Produkce z Iránu by tak do konce roku mohla spadnout o přibližně 20 % na úroveň, kterou dosahovala v době nejtvrdších sankcí před rokem 2016. Útěchou může být silná neochota ostatních států spolupracovat na sankčním režimu se Spojenými státy. Lídři Evropské unie již vyjádřili značné zklamání nad rozhodnutím prezidenta Spojených států a hrozí, že zavedou sankce proti americkému zboží. V každém případě ti, kdo si na současnou situaci nemůžou stěžovat, jsou členské státy OPECu. Cena 80 dolarů za barel ropy prý naplňuje ambice Saudské Arábie, které tak umožňuje pokrýt díru v rozpočtu způsobenou rostoucími vládními investicemi. Zrušení limitů těžby ze strany ropného kartelu se tak zřejmě nedočkáme do té doby, dokud se ropa nepřiblíží k 100 dolarům za barel.
  • Okénko finančního trhu 17.5.2019
    Guvernér J. Rusnok řekl včera na mezinárodní měnové konferenci pořádané v ČNB, že bankovní rada bude při další úpravě úrokových sazeb více trpělivá. Úrokové sazby se podle jeho mínění stále nacházejí pod politicky neutrální úrovní, a to i přesto, že od ukončení kurzového závazku ČNB zvedla sazby celkem osmkrát a posunula klíčovou úrokovou sazbu z nuly až na dvě procenta. Zároveň znovu zopakoval, že podle aktuální prognózy nevidí ČNB potřebu dalšího zpřísňování měnové politiky v horizontu jednoho roku. Nicméně podle zveřejněného zápisu centrální bankéři naznačili možnost následujícího pohybu sazeb oběma směry.
  • Okénko finančního trhu 17.6.2019
    Ceny průmyslových výrobců vzrostly v květnu meziměsíčně o 0,5 %, meziročně však jejich dynamika poklesla na 3,8 %. Toto zpomalení bylo částečně dáno vlivem vysoké srovnávací základny z loňského května, nižší cenové růsty však zaznamenala významná odvětví výroby dopravních prostředků a zpracování kovů. Ceny výrobců v eurozóně rovněž začaly zpomalovat, což se bude postupně promítat i do cen v tuzemsku. Kromě toho cena ropy na globálních trzích klesla během května o cca 10 dolarů za barel, což by se mělo projevit nižšími cenami již v červnových datech. Tyto vlivy však budou tlumeny slabší úrovní kurzu koruny. Rychle rostoucí ceny energií se budou i ve zbytku letošního roku významnou měrou podílet na růstu cen producentů. Očekáváme, že v průměru by se měly ceny výrobců letos zvýšit o 3,1 %, což je o více než 1 p.b. vyšší tempo oproti loňskému roku. Přetrvávající vysoká poptávka po stavební produkci a nedostatek kapacit nadále působí na rychlý růst cen stavebních prací. Jejich meziroční dynamika se v posledních měsících výrazně zvyšuje a v květnu dosáhla až na 5,5 %.
  • Okénko finančního trhu 17.7.2018
    Představitelé Evropské unie a Japonska dnes podepsali dohodu o snížení či zrušení celé řady cel. Jedná se o formalitu, jelikož detaily dohody se doladily již v prosinci minulého roku. Pro Japonsko se zruší 99 % cel, zatímco pro EU se jedná zhruba o 94 %, přičemž v následujících letech by podíl měl vzrůst na 99 %. Za tímto rozdílem stojí pro Japonsko kulturně a politicky citlivé výrobky jako je např. rýže. Pro Evropské exportéry se jedná především o vývoz chemických výrobků, potravin a alkoholických nápojů, zejména piva, vína, vepřového či čokolády a kosmetiky, které jsou v Japonsku historicky populární. Evropští exportéři tak zaplatí na clech o 1 mld. eur za rok méně. Pro evropské spotřebitele pak klesnou ceny čaje nebo ryb. Na druhou stranu se zvýší konkurence evropským automobilkám, jelikož 10% cla na japonská auta postupně klesnou na nulu. Obě strany si slibují nárůst zaměstnanosti a vyšší ekonomický růst. Dohodu musí schválit evropský parlament a japonští zákonodárci. Představitelé EU doufají, že by dohoda mohla vstoupit v platnost začátkem příštího roku. To je velice důležité pro Británii. Pakliže by dohoda vstoupila v platnost až po Brexitu (březen), Británie by si musela vyjednat vlastní dohodu.
  • Okénko finančního trhu 17.7.2019
    V meziměsíčním srovnání klesly ceny průmyslových výrobců v červnu o 0,7 %, meziročně jejich dynamika poklesla na 2,5 %. Nadále k růstu výrazně přispívaly ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,9 %, přitom ceny samotné elektřiny se zvýšily dokonce o 10,3 %. Za meziměsíčním poklesem cen průmyslových výrobců stojí především pokles cen ropy na globálních trzích. To jsme mohli zaznamenat již v květnu, avšak do cen průmyslových výrobců se tento pokles propsal až se zpožděním. Zahraniční vlivy však ve zbytku roku budou částečně tlumeny slabší úrovní kurzu koruny. Zároveň rychle rostoucí ceny energií se budou i nadále významnou měrou podílet na růstu cen producentů. Očekáváme proto, že v průměru by se měly ceny výrobců letos zvýšit o 3,3 %, což je o více než 1 p.b. vyšší tempo oproti loňskému roku.
  • Okénko finančního trhu 17.8.2018
    Turecká lira dnes oslabila o 5,3 % poté, co tamní soud odmítl propustit amerického pastora, kvůli kterému započal celý spor mezi USA a Tureckem. Turecká administrativa zároveň představila další opatření pro zastavení měnové krize. Ujistila firmy, že banky ponechají otevřené úvěrové linky a nesníží své expozice. Centrální banka zároveň snížila svůj odhad růstu ekonomiky a vývoje turecké liry a zvýšila prognózu inflace. Dnes se ještě očekává, že dojde ke snížení ratingu tureckých dluhopisů agenturou S&P. Trh tento krok však již započítal, což se projevuje i na dalším poklesu akcií tureckých bank. Opětovný propad turecké liry se dnes podepisuje i na evropských akciových trzích. Ztrácejí zejména italské a španělské banky s expozicí vůči Turecku. Předpokládáme, že v následujících týdnech dojde k dalšímu vyostření vztahů mezi USA a Tureckem. Turecká ministryně obchodu už oznámila, že se chystají další odvetná opatření vůči americkým sankcím. To by mohlo vést k dalšímu zhoršení rizikové averze na trhu a oslabení koruny a dalších měn v regionu.
  • Okénko finančního trhu 17.9.2018
    Srpnové ceny průmyslových výrobců oproti očekávání meziměsíčně vzrostly o 0,1 %. Meziroční růst tak dosáhl 3,3 %, což je druhá nejvyšší hodnota od února 2012. Oproti červenci index nejvíce podpořily ceny ropy, ropných výrobků a koksu. V horizontu posledního roku to pak byly zejména ceny kovů a elektřiny, které tvořily hlavní příspěvek k růstu. Do konce roku očekáváme, že solidní tempo růstu cen výrobců přetrvá. Významným faktorem bude nízká srovnávací základna a stále relativně slabá koruna.
  • Okénko finančního trhu 18.10.2018
    Dle O. Dědka, člena bankovní rady, by mělo docházet ke zvyšování sazeb pomalejším tempem, než tomu bylo doposud. Dle jeho mínění by ČNB měla vzít v potaz současná globální rizika a zvolnit tak zvyšování úrokových sazeb s ohledem na plnění inflačního cíle. K navyšování sazeb došlo na každém z posledních třech měnových zasedání. Na posledním zasedání byl O. Dědek jediný, který nehlasoval pro zvýšení sazeb. Lze tedy očekávat, že i na následujícím jednání, které se bude konat 1. listopadu, bude prosazovat ponechání základní úrokové sazby na současné úrovni 1,5 %, ačkoliv sám neuvedl, jak bude hlasovat. Většina členů bankovní rady však vnímá zvyšování sazeb jako přípravu na budoucí hospodářskou recesi. Proto očekáváme, že k normalizaci měnové politiky se bude klonit většina z nich již na příštím zasedání a dojde tak k dalšímu zvýšení sazeb. Do začátku mediální karantény, kdy se ještě mohou vyjadřovat členové bankovní rady, zbývá přesně týden. Doposavad tak učinili nejvíce jestřábí a holubičí členové bankovní rady viceguvernér M. Hampl a dnes O. Dědek. Koruna na dnešní prohlášení nereagovala a i nadále se obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,85. Případná další vyjádření v následujících dnech by mohla dodat koruně impuls k novým ziskům.
  • Okénko finančního trhu 18.1.2019
    Guvernér J. Rusnok v novém rozhovoru opravil své předchozí vyjádření. Podle jeho slov je ekonomika v dobrém stavu, ale další zvyšování úrokových sazeb bude výrazně opatrnější. O. Dědek zmínil, že v případě tvrdého Brexitu by koruna mohla posílit. Zdůvodnil to tím, že v současné nejistotě má česká měna pověst bezpečného útočiště a zároveň úrokové sazby jsou v česku relativně vysoké oproti nastavení úrokových sazeb v eurozóně. K vyjádření těchto členů bankovní rady se přidal i A. Michl, který považuje další zvyšování úrokových sazeb za nutné, ale musí probíhat opatrně a po malých krůčcích. Celkově tak čtyři ze sedmi členů bankovní rady přímo potvrdili záměr dále zvyšovat úrokové sazby, nicméně v jejich vyjádřeních začíná resonovat jistá míra obezřetnosti. Další zvyšování úrokových sazeb se tak bude odvíjet od vyznění nové prognózy ČNB, která bude projednána bankovní radou na začátku února.
  • Okénko finančního trhu 18.12.2018
    Německý index ekonomického sentimentu IFO v prosinci již počtvrté v řadě poklesl a to na hodnotu 101,0 bodu. Oproti listopadu pokles o jeden bod. Jedná se tak o nejhorší výsledek za více než dva roky. Vypovídá tak o značném zpomalení německé ekonomiky. Za zhoršením sentimentu stojí jak hodnocení současné situace, tak především výrazné snížení očekávání budoucího vývoje ekonomiky. Za překvapivým výsledkem stojí především nejistoty na globální politické scéně jako je riziko tzv. tvrdého Brexitu (bez smluvního ujednání). Nejlepší výsledek byl zaznamenán již tradičně ve stavebnictví, kde si index udržel svou hodnotu z listopadového měsíce. Naopak největší propad sentimentu byl zaznamenán ve výrobě a sektoru služeb.
  • Okénko finančního trhu 1.8.2019
    Bankovní rada ČNB dnes v souladu s očekáváním ponechala stávající nastavení úrokových sazeb. I přesto, že inflační tlaky z domácí ekonomiky přetrvávají a inflace se nachází poblíž horní hranice pásma inflačního cíle, nepříznivé vyhlídky na růst globální i evropské ekonomiky a kroky Fedu i ECB směrem k měnovému uvolňování přinutily centrální bankéře vyčkat. Kromě měnového rozhodnutí zveřejnila ČNB i novou makroekonomickou prognózu vytvořenou upraveným makroekonomickým modelem. Podle ní růst HDP v příštím roce zrychlí na 2,9 %, cenový růst bude vyšší (ovlivněno zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabák) a koruna bude posilovat. Úrokové sazby by měly nejprve lehce vzrůst a v příštím roce naopak poklesnout.
  • Okénko finančního trhu 18.2.2019
    Během tohoto týdne dojde k jednání mezi Trumpovými poradci a zástupci Číny, tentokrát na americké půdě ve Washingtonu. Diskuze bude navazovat na jednání z minulého týdne v Pekingu. Podle vyjádření americké strany došlo k pokroku, avšak i nadále zbývá mnoho bodů k řešení. Již ke konci příštího týdne dojde k uplynutí doby, po kterou se obě strany rozhodly pozastavit cla. Avšak americký prezident D. Trump již předesílal, že půjdou-li vyjednávání dobře, prodlouží toto období o další dva měsíce. Prozatím tento úmysl nebyl oficiálně potvrzen. Ačkoliv všechna jednání doposud probíhala dle představ, výsledek vyjednávání z tohoto týdne bude pro Trumpa rozhodující.
  • Okénko finančního trhu 18.3.2019
    V meziměsíčním srovnání vzrostly ceny průmyslových výrobců v únoru o 0,3 %. Díky nízké srovnávací základně z loňského února se však jejich meziroční dynamika zvýšila výrazněji na 3,6 %. Největší měrou se na tom podílely, stejně jako v lednu, ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %, přitom ceny samotné elektřiny se zvýšily dokonce o 9,9 %. Svižný růst si udržely i ceny v odvětví kovů a kovodělných výrobků a ceny v oblasti těžby a dobývání. Cena ropy, po odeznění poklesů ze závěru loňského roku, se v lednu již mírně zvýšila, což se projevilo odpovídajícím nárůstem cen v příslušných výrobách. Očekáváme, že i v letošním roce bude růst cen výrobců urychlován slabší úrovní kurzu koruny společně s rostoucími cenami materiálových a zejména energetických vstupů. V průměru by se tak měly ceny výrobců zvýšit zhruba stejně jako v loňském roce, tedy o 2,0 %. V důsledku přetrvávající vysoké poptávky po stavební produkci nadále rychle rostou i ceny stavebních prací.
  • Okénko finančního trhu 18.4.2019
    I na počátku 2. čtvrtletí zůstala německá průmyslová výroba ve výrazném útlumu, což potvrdil dnes zveřejněný index nákupních manažerů PMI. Oproti předchozímu měsíci sice jeho hodnota lehce vzrostla, když dosáhla 44,5 b., nicméně stále setrvává poblíž nejnižších úrovní zaznamenaných v roce 2012. Některé další indikátory z německé ekonomiky vzbuzovaly v posledním období jistou míru optimismu, což vedlo i k vyšším tržním očekáváním ohledně dubnového PMI. Podle odhadů manažerů však pokračoval pokles průmyslové produkce v největší evropské ekonomice již čtvrtý měsíc v řadě. Příznivá situace naopak panuje v sektoru služeb, kde si index PMI dále polepšil na sedmiměsíční maximum 55,6 b. Právě sektor služeb pomohl vytáhnout celkový kompozitní index PMI lehce nad 52 bodů. Po dnešním zveřejnění dat ztratilo euro proti dolaru 0,4 % a aktuálně se obchoduje na hranici 1,124 USD/EUR. Vzrostla cena 10-letých německých bondů, jejich výnos se však propadl.
  • Okénko finančního trhu 18.5.2018
    Po italských parlamentních volbách, které se konaly na začátku března, a po dlouhých vyjednáváních se dvě protievropské strany Hnutí pěti hvězd a Liga Severu konečně dohodly. I když koaliční smlouva ještě nebyla ani oficiálně představena a musí se ještě dojednat personální obsazení, je pravděpodobné, že se Itálii povedlo vyhnout předčasným volbám. Nicméně, plánovaná koalice je tou nejhorší variantou, kterou si trhy dokázaly představit.
  • Okénko finančního trhu 18.6.2018
    Ceny průmyslových výrobců v květnu meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Jedná se o nejrychlejší meziměsíční růst od roku 2013. Hlavní vliv na to měly vyšší ceny koksu a ropných výrobků, nebo také chemických látek a obecných kovů. Meziročně ceny narostly o 1,5 % a výrazně tak překonaly očekávání trhu. Ve srovnání s loňským květnem nejvíce vzrostla cena ropy, ceny ostatních komodit na světových trzích jsou naopak celkem nízké. Ve zbytku roku očekáváme, že růst cen průmyslových výrobců bude zrychlovat kvůli nízké srovnávací základně a růstu cen materiálů. To by mělo, spolu s růstem mezd, vytvořit silnější tlak na spotřebitelskou inflaci.
  • Okénko finančního trhu 18.7.2018
    Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
  • Okénko finančního trhu 18.7.2019
    Dnešní data z USA potvrdila trvající odolnost tamního trhu práce vůči množícím se varovným signálům. Nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se sešlo 216 tisíc, což je v historickém srovnání velice nízká hodnota a oproti předchozím týdnům jde víceméně o stagnaci. Podobně pozitivně dopadla i statistika pokračujících výplat podpory. V obou případech se výsledky trefily téměř přesně do tržních odhadů.
  • Okénko finančního trhu 18.9.2018
    Obchodní souboj mezi USA a Čínou dále eskaluje. Prezident Trump oznámil uvalení desetiprocentního cla na dovoz produktů z Číny v hodnotě 200 mld. dolarů s platností od příštího týdne. Navrch přidal i hrozbu dalšího zvýšení cla na 25 % od začátku příštího roku. Čína už reagovala plánem odvetných opatření v oblasti fiskální i měnové politiky. Čínská strana však také vyjadřuje obavy ohledně smysluplnosti dalších vyjednávání do listopadových voleb do amerického kongresu a spíše se zaměří na hledání nových trhů. Z oblasti měnové politiky tak lze očekávat další tlak na oslabení čínské měny s cílem vykompenzovat dopad opatření, a to ať už pouhými verbálními intervencemi nebo přímo devizovým zásahem centrální banky. Z fiskální politiky pravděpodobně přijdou další opatření v podobě odvetných opatření. Už před pár dny zazněl plán Číny reagovat uvalením cel na dalších 60 mld. dolarů amerického exportu. Podle statistiky zahraničního obchodu obou zemí z roku 2017 Čína exportovala do USA zboží v objemu 500 mld. dolarů, zatímco opačným směrem proudilo pouze 130 mld. Po aktuálním zvýšení vzájemných cel se více než polovina čínského exportu do USA a 85 % amerického exportu do Číny dostane pod zmíněná opatření. Zároveň také klesá prostor pro další cla z obou stran konfliktu.
  • Okénko finančního trhu 19.10.2018
    Čínská ekonomika podle očekávání meziročně zpomalila na 6,5 %, což je nejnižší hodnota od roku 2009. Na jedné straně částečně zklamala tamní průmyslová výroba, na druhé straně ale rostly rychleji maloobchodní tržby. Vývoz do zahraničí paradoxně, i přes uvalená cla ze strany USA, vzrostl. Samotný dopad opatření se tak projeví až v delším časovém horizontu, což je v zahraničním obchodě běžné. Obchodní kontrakty jsou často nasmlouvané na několik měsíců dopředu a administrativní zásah tohoto typu se projeví až se zpožděním.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani