Úrovně supportu
Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls
08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
Výhled pro GBP/USD na 8. dubna. Libra se cítí ve flatu skvěle
08.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek vykazoval naprosto absurdní pohyby. Byly totožné s těmi, které vykazoval měnový pár EUR/USD. Zpočátku na základě silných statistik z trhu práce a nezaměstnanosti z druhé strany oceánu dolar rostl, ale poté se rychle vrátil na původní pozice. Veškeré pohyby v pátek a v průběhu celého minulého týdne neměly na technický obraz prakticky žádný vliv. Faktem je, že libra se poslední 4 měsíce pohybuje na stejné úrovni. Je to jasně patrné ve 24hodinovém časovém rámci. Cena se tedy může v rámci této flat fáze (přibližně mezi úrovněmi 1,25 a 1,28) pohybovat, jak chce. Linie indikátoru Ichimoku nemají žádnou sílu. To, že se cena nachází nad nimi nebo pod nimi, nevypovídá o žádném trendu.Zbývají pouze dvě možnosti. Buď počkat na konec flatu, nebo obchodovat v těch nejmenších časových rámcích. První možnost je špatná, protože nikdo neví, jak dlouho ještě budeme muset čekat. Flat fáze trvá již 4 měsíce a mohla by trvat další 4 měsíce. Druhá možnost je špatná, protože se nejedná pouze o flat, ale o flat s nízkou volatilitou. Pár se obvykle pohybuje o 50–60 pipsů denně, takže je velmi obtížné očekávat a priori dobré zisky. A když k tomu přidáme několik signálů, které kvůli nízké volatilitě prostě nefungují správně, pak je to docela smutné a skličující. Nejdůležitější však je, aby obchodníci jasně pochopili, co mohou od páru v současné době očekávat. Pochopení této skutečnosti jim pomůže vyhnout se ztrátám.
XAU/USD: jaké jsou šance na další růst po zveřejnění NFP v USA
05.04.2024 Dnes je v centru pozornosti trhů zveřejnění oficiálních údajů o počtu nových pracovních míst za březen v americké ekonomice. Očekává se, že trh práce v březnu vytvořil 212 000 nových pracovních míst po 275 000 v únoru. Nezaměstnanost by mohla zůstat na stejné úrovni 3,9 %.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024
05.04.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.
Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek
05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.
Klíčové události 5. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
05.04.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Německo, EU a Spojené království zveřejní své vlastní údaje o PMI ve stavebnictví. EU mezitím také zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. Neočekáváme, že by tyto zprávy měly na účastníky trhu výrazně zapůsobit. Ve Spojených státech však budou zveřejněny údaje o NonFarm Payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrné mzdy. Všechny tři zprávy mají přímý dopad na Federální rezervní systém a jeho rozhodnutí o měnové politice. Pokud údaje předčí očekávání, může dolar zahájit růstový pohyb, což by byl nejlogičtější možný postup. Alespoň na měnovém páru EUR/USD, kde přetrvává klesající trend.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.04.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, ale pak během americké seance klesl. Jak jsme už zmínili, libra neměla tento týden žádný podstatný důvod k růstu. Je ale důležité si uvědomit, že v globálním kontextu se libra drží v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,25 a 1,28, a to déle než 4 měsíce. Přiblížení ke spodní hranici kanálu proto přineslo býčí obrat a pár teď může zamířit k horní hranici. Z technického hlediska klesající trend v hodinovém časovém rámci skončil a fundamentální a makroekonomické pozadí není momentálně pro libru zajímavé.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.04.2024 Pár EUR/USD půl dne pokračoval ve vzestupném pohybu, který nebyl ničím podložen. Už jsme vás upozorňovali, že tento týden měla většina zpráv a událostí podporovat dolar. Jak vidíme, trh se pustil do své oblíbené aktivity, totiž nákupů eura bez konkrétního důvodu. Ještě štěstí, že sestupná trendová linie stála růstu eura v cestě. Momentálně se zdá, že cena se od této úrovně odrazila, což ukazuje, že sestupný trend je stále neporušený a pár může pokračovat v poklesu.
Výhled pro pár GBP/USD na 5. dubna. Libra udržela čtyřměsíční flat
05.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal mírný růst. Jak už jsme uvedli v článku o páru EUR/USD, tento pohyb nemá žádné fundamentální ani makroekonomické opodstatnění. Jestliže to ale v případě eura vypadá zvláštně, v případě libry jsme si na to za poslední 4 měsíce zvykli. Britská libra se dál obchoduje do strany mezi úrovněmi 1,2500 a 1,2800 a neklesá, ani když k tomu má vážný důvod. Každým dnem jsme čím dál víc přesvědčeni, že za britskou měnou stojí neznámá síla, která jí brání pokračovat v downtrendu. Klidně to může být Bank of England.
Výhled pro pár EUR/USD na 5. dubna. Euro pokračuje v růstu
05.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zaznamenal tak třetí den růstu v řadě. Makroekonomické a fundamentální pozadí stranilo americkému dolaru v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Obsahovalo zprávy typu ADP a JOLTS v USA a zprávu o inflaci v eurozóně. I když některé údaje působily proti dolaru, bylo jich co do počtu méně. Trh ale z nějakého důvodu ignoroval všechny zprávy, které měly dolar podpořit.
Index amerického dolaru: obchodní scénáře na 4. dubna 2024
04.04.2024 Ve čtvrtek trh pozoruje poněkud rozporuplnou dynamiku dolaru. V rámci indexu DXY, který tvoří především euro, oslabuje, ale vůči bezpečným aktivům – jenu, franku a zlatu – posiluje.
Přehled páru EUR/USD. 4. dubna. Inflace v Evropě přiblížila ECB ještě více k uvolnění měnové politiky
04.04.2024 Měnový pár EUR/USD většinu středy pokračoval ve vzestupné korekci. Volatilita opět zůstala nízká. Zatímco dříve jsme procházeli občasnými obdobími vysoké volatility, teď volatilita trhu téměř každý den důsledně kolísá mezi "nízkou" a "střední". Současné pohyby každopádně nelze označit za silné. V časovém rámci 4H se pár může usadit nad linií klouzavého průměru, ale všechno se může do konce týdne ještě několikrát změnit. Důležitých zpráv je mnoho a reakce trhu na každou z nich může být jiná. Předpovědět, kde pár bude dnes večer nebo zítra, je prakticky nemožné.
Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.
04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 4. dubna. Fed se v roce 2024 rozhodne pro jedno až tři snížení sazeb
04.04.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchodoval poměrně slabě. V průběhu týdne jsme pozorovali slušný pohyb páru snad jen v pondělí, a to je asi tak všechno. Upozornili jsme, že se cena přiblížila k úrovni 1,2500, kterou lze považovat za spodní hranici bočního kanálu na 24hodinovém časovém rámci, který se drží již čtyři měsíce. Pravděpodobnost, že flat bude i tentokrát zachován, je tedy skutečně vysoká.
Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí
04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.
Klíčové události 4. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
04.04.2024 Ve čtvrtek nás čeká málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Do tohoto týdne jsme vkládali poměrně velké naděje. Všechno začalo velmi dobře – dolar v pondělí vzrostl díky silnému indexu ISM PMI ve výrobním sektoru v USA. Pak ale přišly dny, kdy byly pohyby trhu a reakce na makroekonomické pozadí poměrně nelogické. Dnes mohou začínající obchodníci věnovat pozornost pouze naprosto nepodstatným zprávám o údajích PMI v EU a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto zprávy samozřejmě pohyb obou měnových párů neovlivní.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
04.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru, ačkoli existovalo jen málo důvodů, které jeho růst podporovaly. Začátkem minulého týdne pár opustil klesající kanál, ale trh byl tehdy ve fázi flatu. Tento týden se libra opět obchodovala směrem nahoru, což ukazuje, že krátkodobý klesající trend pravděpodobně skončil. Jak už jsme ale upozornili, v časovém rámci 24H je mezi úrovněmi 1,25 a 1,28 flat fáze. Co se stalo? Cena se přiblížila ke spodní hranici tohoto kanálu a vstoupila do vzestupného obratu. Jednoduše proto, že pár se v tuto chvíli potýká s flat fází a fundamentální a makroekonomické pozadí prostě ignoruje. Libra by tedy v blízké době mohla zahájit novou vlnu růstu a možná i stoupat k úrovni 1,2800. Neočekáváme, že by zprávy o americkém trhu práce a nezaměstnanosti z tohoto týdne situaci změnily, protože trh stále není připraven prodávat pod úrovní 1,2500.
Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
04.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci směrem vzhůru. Klesající trend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová čára. Euro však mělo během posledních dvou dnů hned několik důvodů k růstu. V úterý trh jednoduše ignoroval zprávu JOLTs o počtu otevřených pracovních míst v USA, která se ukázala být silnější, než se očekávalo. Včera obchodníci ignorovali údaje o inflaci v EU (které klesly více, než se očekávalo), stejně jako zprávu ADP (jejíž hodnoty v únoru i březnu překonaly očekávání). Místo toho tlak na dolar zvýšil pouze "relativně negativní" index PMI ve službách ISM. V pohybech páru v posledních dvou dnech proto lze jen stěží hledat logiku. Možná bylo nutné, aby pár zahájil korekci, ale celkově euro opět roste bez zjevného důvodu.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza 4. dubna
04.04.2024 Býci včera potvrdili a rozvinuli denní odraz od týdenního supportu (1,0742). Rozsah býčího pohybu zároveň umožnil dosažení týdenního krátkodobého trendu (1,0839). Překonané úrovně rezistence (1,0818 – 1,0809 – 1,0795) mohou dnes v nižších časových rámcích v případě poklesu poskytovat podporu. Další úkoly na cestě k dalšímu růstu představuje za současných podmínek odstranění denního kříže smrti (1,0854–1,0884), posíleného týdenní rezistencí (1,0894), a dosažení horní hranice denního cloudu (1,0918).
Přehled páru GBP/USD. 3. dubna. Libra se přiblížila ke klíčovým úrovním
03.04.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v úterý také mírnou vzestupnou korekci, ale volatilita byla slabá, protože makroekonomické pozadí oproti pondělku oslabilo. Britská libra si ponechává skvělé vyhlídky na pokles, pokud se pečlivě zkoumají fundamenty, makroekonomické pozadí a technický obraz. Připomínáme ale, že trh se v posledních 4 měsících úspěšně zdržoval prodeje britské měny. Nebo za úžasnou odolností libry stojí Bank of England, která tajně provádí měnové intervence, aby zabránila novému kolapsu britské měny.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky
03.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.
Libra nadále ztrácí půdu pod nohama. Přehled vývoje měnového páru USD/GBP
03.04.2024 Aktualizované údaje o HDP Spojeného království za 4. čtvrtletí 2023 se ukázaly být horší než předběžné údaje – ekonomika klesla o 0,3 %. Jedná se o druhý pokles v řadě, což naznačuje technickou recesi. Z hlediska produkce došlo ve 4. čtvrtletí 2023 k poklesu ve všech třech hlavních odvětvích, a to o 0,2 % ve službách, o 1,0 % ve výrobě a o 1,3 % ve stavebnictví. K poklesu došlo také v čistém obchodu, spotřebě domácností a tvorbě hrubého kapitálu, což bylo částečně kompenzováno nárůstem spotřeby vlády.
Přehled páru EUR/USD. 2. dubna. ECB může v roce 2024 snížit sazby dvakrát tolik co Fed.
02.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval většinou s nízkou volatilitou a mírně klesajícím trendem. Nejvýznamnější událostí pondělka byl index nákupních manažerů ISM v americkém zpracovatelském průmyslu, který byl zveřejněn později během dne, ale pohyb páru v rámci dne evidentně neovlivnil. Z našeho pohledu došlo v pondělí k jiné, mnohem významnější události, i když bylo zpočátku těžké ji rozeznat. Nejdřív ale krátce k historii.
Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 2. dubna
02.04.2024 Dolar o svátcích v Evropě prudce zdražil. Trhy obvykle trpělivě čekají na zahájení obchodních seancí, ale dolar se pohnul právě v okamžiku, kdy vyšly údaje o podnikatelské aktivitě ve výrobním sektoru. Markit oznámil pokles indexu z 52,2 na 51,9 bodů, zatímco ISM vykázal nárůst ze 47,8 na 50,3 bodů. Logicky vzato, pokud se oba indexy pohybují opačným směrem, měly by se vzájemně vyrovnat a trh by měl zůstat v rovnováze. Hráči na trhu ale údaje od Markitu ignorovali, zatímco údaje od ISM působily nadsazeně. Mnoho lidí navíc věří, že oboje slouží jako formální záminka, zatímco hlavní pozornost bude věnována nadcházející zprávě o inflaci v eurozóně. Důvěra v uvolnění sazeb Evropské centrální banky vzrostla a údaje o inflaci budou konečným potvrzením tohoto předpokladu. Trhy se začaly připravovat s předstihem a dolar může mít naději na další posílení své pozice.
Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne
02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?
02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 28. března
28.03.2024 Medvědům se včera nepodařilo potvrdit a navázat na pokles započatý o den dříve. V důsledku toho přitažlivost a vliv týdenních úrovní (1,0829–39) brzdí vývoj situace, což může přispět k vytvoření konsolidace. Zbývající benchmarky tohoto segmentu trhu si dnes udržují své pozice, takže projev aktivity může vést k jejich testování. Medvědi tak stále čekají na support v oblasti 1,0796 (týdenní střednědobý trend + spodní hranice denního cloudu), zatímco na cestě býků je nadále zóna rezistence 1,0862–76.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.03.2024 Pár GBP/USD ve středu nevykázal naprosto žádný pohyb. Cena se při nízké volatilitě pohybovala podél úrovně 1,2611. Obecně vzato, o nízké volatilitě mluvíme prakticky každý den, protože už dva měsíce vypadá příznivě nakloněna hlavním měnovým párům. Přesto se ale musíme snažit pracovat s tím, co máme. Zatím zůstává relevantní klesající kanál, takže pokud cena prorazí pod úroveň 1,2611, můžeme očekávat další pokles libry. Rádi bychom ale připomněli, že nedávné pohyby v hodinovém grafu vypadají jako obstojný trend, zatímco ve 24hodinovém časovém rámci máme naprostý flat, který se drží už 4 měsíce. A zatím není jasné, jestli v dohledné době skončí.
GBP/USD: obchodní scénáře na 27. března 2024
27.03.2024 Dalšího dne pár testoval klíčové úrovně supportu pro průraz: 1,2565 (200 EMA v denním grafu) a 1,2545 (50 EMA v týdenním grafu), které oddělují střednědobý býčí trh od trhu medvědího.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky
27.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 27. března. Bank of England vyzývá, abychom od ní neočekávali příliš rychlé uvolnění politiky
27.03.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklidné korekci. Britská měna vykazuje krátkodobý klesající trend, ale technický obraz je mnohem komplikovanější než v případě EUR/USD. Ve 24hodinovém časovém rámci se cena drží v omezeném cenovém rozpětí. Již se nejedná o klasický flat, ale stále se obchoduje v omezeném pásmu. Pohybuje se ve stejném pásmu jako před 2–3 měsíci, kdy byl pár v totálním flat trendu. Proto je klesající trend na 4hodinovém časovém rámci pouze součástí pohybu v rámci flatu na denním grafu. A to znamená, že by mohl velmi rychle skončit.
Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá
27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. března 2024
27.03.2024 Ekonomické zprávy lze obecně rozdělit do dvou hlavních skupin: zprávy s významným dopadem a zprávy s nepatrným dopadem. I zdánlivě nevýznamné ekonomické údaje však mohou, i když jen občas, ovlivnit trh. K tomu je zapotřebí kombinace dvou faktorů: prázdného ekonomického kalendáře, nejlépe v řádu několika dnů, a výrazné odchylky mezi skutečnou hodnotou a prognózou. A přesně to se stalo v případě včerejších objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Ty se zvýšily o 1,4 % oproti prognóze ve výši 0,7 %. To naznačuje možnost výrazného růstu spotřebitelské aktivity, která je hnací silou hospodářského růstu. Výsledkem bylo, že právě započatá korekce na měnovém trhu okamžitě skončila a dolar opět posílil. Během posledních dvou obchodních dnů se mu podařilo získat zpět značnou část svých ztrát.
Klíčové události 27. března: fundamentální analýza pro začátečníky
27.03.2024 Ekonomický kalendář je ve středu zcela prázdný. Dnes se neobjeví ani jedna zpráva, která by měla byť jen druhořadý význam. Očekáváme tedy pokles volatility. Všimli jsme si, že trh není tento týden vůbec aktivní. V pondělí a v úterý se však alespoň odehrálo několik projevů představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému a také byla zveřejněna americká zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Dnes se neděje vůbec nic.
Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami
27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.03.2024 Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval pomalu a neochotně. Volatilita činila už druhý den po sobě zhruba 40 pipů, což je málo i na euro. Obchodníci by ale na takové tržní podmínky měli být v posledních měsících už zvyklí. Na konci minulého týdne jsme díky Bank of England a Federálnímu rezervnímu systému byli svědky nárůstu volatility. Bylo ale jasné, že volatilita se na začátku nového týdne vrátí na předchozí úrovně.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí
26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.
Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený
26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
Klíčové události 26. března: fundamentální analýza pro začátečníky
26.03.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. V eurozóně nic zajímavého. Vyčnívá jen německý spotřebitelský sentiment, která je ale zjevně druhořadého významu a Německo je jen jedna země z 27 zemí Evropské unie. Ekonomický kalendář Spojeného království je klidný. V úterý budou v centru pozornosti americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, ale aby trh na zprávu reagoval podle očekávání, je důležité, aby se její skutečná hodnota lišila od prognózy alespoň o 0,5 %. Celkově dnes nečekáme výrazné pohyby. Pondělí nám ukázalo, že oba páry se soustředí na korekční pohyb, ale přetrvává klesající trend. Dnes nečekáme výrazný růst žádné z obou měn.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
26.03.2024 Pár GBP/USD také zaznamenal drobnou korekci, ale zůstal uvnitř klesajícího kanálu. Klesající trend tedy přetrvává. Vezměte na vědomí, že pohyb kotací z minulého týdne za hranicí kanálu nezohledňujeme, protože k němu došlo bezprostředně po zasedání FOMC, kdy trh obchodoval pod vlivem emocí. Očekáváme ale, že libra bude klesat.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
26.03.2024 Pár EUR/USD zahájil v pondělí býčí korekci, v naprostém souladu s aktuálním technickým obrazem. Klesající trendová linie zůstává relevantní, ale nachází se poměrně daleko od ceny. Úhel jejího sklonu je vcelku malý, takže pár může při přetrvávajícím klesajícím trendu projít výraznou korekcí. Domníváme se, že pondělí zcela splnilo očekávání, a to jak naše, tak některých obchodníků. Tentokrát jsme neměli tradiční "nudné pondělí", ale volatilita byla podle očekávání nízká a korekce po dvoudenním poklesu vypadala přirozeně. Byť jsme zvažovali možnost, že pár bude pokračovat v poklesu.
USD/JPY: obchodní scénáře na 25. března 2024
25.03.2024 Poté, co minulý týden dosáhl lokálního maxima 151,86, se dnes měnový pár USD/JPY již třetí obchodní den v řadě drží v pásmu mezi úrovněmi 150,30, 151,00 a 151,80.
Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024
25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.
Přehled páru GBP/USD. 25. března. Údaje o HDP a Powellův projev pravděpodobně nezmění jižní vektor pohybu
25.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů. Americký dolar ve středu večer po zasedání Fedu prudce klesl, což byla logická reakce trhu. Upozorňovali jsme, že první reakce trhu na zasedání Fedu je málokdy logická a odůvodněná. Čtvrtek a pátek nám ukázaly, že trh interpretoval výsledky zasedání FOMC správně, což vyvolalo růst dolaru. Nicméně i po poklesu britské měny o 300 bodů je potřeba být soudit opatrně. Při analýze časového rámce 4H neustále střídáme trendy. Jakmile ale přepneme na denní graf, je okamžitě jasno – stále jsme potenciálně ve flatu. Ten se v posledních týdnech podobá flatu už mnohem méně než před několika měsíci; to je fakt. Cena ale zůstává ve stejném cenovém pásmu jako dřív.
Klíčové události 25. března: fundamentální analýza pro začátečníky
25.03.2024 V pondělí nás čeká několik makroekonomických událostí. Upozorníme jen na zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Jedná se o méně významný ukazatel, který má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu větší než 15–20 pipů. Věříme tedy, že v pondělí nebude mít makroekonomické pozadí žádný význam. Euro a libra mohou pokračovat v pohybu dolů, jak naznačují technické i fundamentální faktory. Existuje ale vyšší pravděpodobnost flat trhu a nejspíš nás čeká další "nudné pondělí".
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů. Makroekonomické pozadí bylo poměrně slabé a fundamentální aspekt žádný. Přesto pár vykazoval vcelku slušnou volatilitu. Trh se aktivizoval ve středu večer, kdy byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Zmínili jsme, že je lepší nedělat ukvapené závěry a počkat s analýzou reakce trhu do čtvrtka. Zasedání americké centrální banky nebylo holubičí a předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj nezměkčil. Proto dolar neměl ve středu důvody k poklesu. K čemu tedy došlo ve čtvrtek a v pátek? Trh výsledky zasedání přehodnotil, vyvodil správné závěry a rychle dolar nakupoval na ještě příznivějším kurzu než ve středu večer. To vyvolalo páteční růst dolaru. Sestupnou trendovou linii považujeme navzdory středečnímu proražení stále za relevantní.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.03.2024 Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů, což nijak nesouviselo s makrodaty daného dne. Dolar na pozadí zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, která se konala ve čtvrtek, resp. ve středu, dál posiloval. Jelikož trh zpočátku špatně interpretoval výsledky zasedání americké centrální banky, viděli jsme ve čtvrtek a v pátek dvojí klesající pohyb. Zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii neměla na tržní sentiment žádný vliv. Pokud něco, tak měla podpořit libru, protože její hodnoty vyšly lépe, než se předpokládalo. Pár ale většinu dne klesal.
EUR/USD: obchodní scénáře na 22. března 2024
22.03.2024 Na začátku měsíce měnový pár EUR/USD otestoval kritickou úroveň rezistence 1,0980 (200 EMA na týdenním grafu). Po této události se měnový pár posunul směrem dolů. Následně s nástupem posledního týdne měsíce a čtvrtletí EUR/USD opět sestoupil ke střednědobé linii rovnováhy a klíčové úrovni supportu 1,0820 (200 EMA na denním grafu).
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.03.2024 Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal přesně takový pohyb, jaký jsme očekávali. Zmínil jsem, že bychom hned neměli dělat závěry o rychlé reakci trhu na zasedání Federálního rezervního systému. Trh v takových chvílích obchoduje impulzivně a emotivně. Stabilizace situace trvá obvykle asi tak den. Jak vidíme, pár zahájil jeden den po zasedání stejně silný pokles, který pokračoval i přes noc. Fed totiž nepřijal žádné holubičí rozhodnutí. Předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj oproti předchozímu zasedání nezměkčil. Naopak, prognózy inflace byly mírně zvýšeny a prognózy sazeb mírně sníženy. Ze všeho uvedeného vyplývá, že americká centrální banka je ještě výrazněji jestřábí, což mělo vyvolat růst dolaru, nikoli jeho pokles. Klesající trend tedy přetrvává.
Výhled pro EUR/USD na 21. března. Euro si i nadále z obchodníků utahuje Analýza EUR/USD, graf 5M
21.03.2024 EUR/USD si ve středu udržel klesající trend, ale pár opět vykazoval velmi slabou volatilitu a pohyb. Pohyby po výsledcích zasedání Federálního rezervního systému nebudeme brát v úvahu. Trh obchodoval impulzivně a bude trvat nějaký čas, než se uklidní. Pohyby po zasedání Fedu bychom v celkové technické analýze ani neměli uvažovat, protože se často vymykají celkovému obrazu. Proto analýzu zasedání Fedu provedeme až dnes večer.
Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England
21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.
21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.
Přehled měnového páru EUR/USD. 21. března. Christine Lagardeová zachovává...
21.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu obnovil klesající pohyb, ale obchodoval se se stejnou minimální volatilitou jako předtím. V tomto článku se – jako tradičně – nebudeme zabývat výsledky zasedání Fedu ani reakcí trhu na ně. Domníváme se, že první dvě hodiny po zprávě Fedu trh často obchoduje impulzivně a nelogicky. Nezřídka pozorujeme pohyb jedním směrem bezprostředně po zasedání Fedu a pak se pár během následujících 10–20 hodin vrací na původní pozice. Proto věříme, že je třeba nechat trh uklidnit, analyzovat všechny získané informace a zjistit, jak reakce trhu ovlivňuje aktuální technický obraz.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.03.2024 I pár GBP/USD ve středu prudce stoupal. Jak jsme zmínili v článku o páru EUR/USD, dolar neměl k tak silnému poklesu žádné významné důvody, ale Federální rezervní systém přesto nezpřísnil svůj postoj (jak mnozí očekávali) a snížil prognózy úrokových sazeb na příští dva roky. Buďme tedy upřímní: důvod, proč dolar klesl, existoval. Stejně jako dřív jde o to, že trh chce dolar prodávat, ale ne kupovat. Výsledkem je převaha kupců, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí je ne vždy podporuje. Momentálně pár opustil hranice klesajícího kanálu, takže můžeme očekávat posílení libry. Je ale také možné, že libra by mohla klesnout v souvislosti se zasedáním Bank of England.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal jasné známky síly. Jeho růst samozřejmě souvisel s jedinou událostí – zasedáním FOMC a jeho výsledky. Federální rezervní systém ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny, jak trh očekával, ale nezpřísnil své plány měnové politiky, jak někteří účastníci trhu a odborníci předpokládali. Poslední zpráva o inflaci ukázala, že růst cen zrychlil, takže trh mohl včera očekávat přísnější rétoriku FOMC. K tomu ale nedošlo, což zklamalo kupce dolaru. Dolar podle našeho názoru spadl příliš prudce, ale my jsme na takové situace už zvyklí. Dolar dva týdny stoupal a pak prakticky během jediného dne o všechny zisky přišel.
Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky
21.03.2024 Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu.
Technická analýza intradenního cenového pohybu indexu Nasdaq 100, čtvrtek 21. března 2024
21.03.2024 Na 4hodinovém grafu indexu Nasdaq 100 (#NDX) poslední dobou dominují kupující, což potvrzuje formace Golden Cross, MA 50 nad MA 200 a také indikátor Awesome oscilátor, který se již nachází v pozitivní zóně (nad úrovní 0). Ačkoli se ve skutečnosti v současné době #NDX nachází uvnitř bočního trendu, v blízké budoucnosti má #NDX potenciál ke korekci směrem dolů a otestování úrovně supportu, kterou tvoří býčí oblast Fair value Gap na úrovni 18 026,5–17 931,4. Pokud je tato oblast dostatečně silná na to, aby korekci ustála, a toto oslabení neprolomí pod úroveň 17 816,8, pak bude mít #NX stále potenciál posílit k úrovni 18 416,1.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 21. března
21.03.2024 Býci si včera mohli potvrdit, že dlouhý spodní stín, který se vytvořil předešlý den, nebyl náhodný. Do této chvíle se trh posunul za cloudy Ichimoku (1,0818–15), takže pro býky je nyní klíčové udržet dosaženou úroveň a výšku. Dalším úkolem v tomto směru bude aktualizovat korekční maximum (1,0982).
GBP/USD: obchodní scénáře na 19. března 2024
19.03.2024 Pár GBP/USD se v době psaní článku obchoduje poblíž úrovně 1,2690 a úrovně supportu, kterou v denním cenovém grafu představuje klouzavý průměr s periodou 50, a pokouší se vnořit do zóny dlouhodobého medvědího trhu, která se nachází pod klíčovou úrovní supportu 1,2730 (200 EMA v týdenním grafu).
Přehled páru GBP/USD. 19. března. Před zasedáním Fedu
19.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nevykázal vůbec žádné zajímavé pohyby. Upozornili jsme, že nás čeká další "nudné pondělí". Bylo to jasné. Dnes by se ale volatilita páru GBP/USD mohla výrazně zvýšit. Připomeňme, že tento týden nás nečekají jen dvě zasedání centrálních bank, ale i nejdůležitější zpráva o inflaci ve Velké Británii. Trh může tyto události začít s předstihem předjímat. Pokud dnes uvidíme dobrý trendový pohyb, pak jsme měli pravdu i v tomto případě.
Přehled páru EUR/USD. 19. března. Inflace v Evropské unii zatěžuje euro
19.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí znovu vykázal "ohromující" volatilitu. Nicméně tentokrát se dal takový scénář snadno předvídat. Volatilita na měnovém trhu je totiž momentálně obecně velmi nízká a v pondělí, kdy je tradičně málo zpráv, není často vůbec žádná. Jediná zpráva dne – o inflaci v Evropské unii – žádné emoce mezi obchodníky nevyvolala. Upozorňovali jsme na to předem, protože zpráva implikovala druhý odhad, který se jen zřídkakdy liší od prvního. Pokud se neliší, pak trh nemá důvod reagovat.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 19. března
19.03.2024 Pár pokračuje v testování nejbližších supportů. V oblasti kolem 1,0876–1,0862–1,0839 se nachází mnoho silných úrovní napříč různými časovými rámci a je v této části grafu nejdůležitější. Její proražení umožní zachytit krátkodobé trendy nejvyšších časových rámců (týdenních a měsíčních). Další pokrok medvědů vyvolá otázky ohledně odstranění denního kříže Ichimoku a opuštění denního cloudu, přičemž k posílení těchto úkonů poslouží týdenní střednědobý trend (1,0796).
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
19.03.2024 I pár GBP/USD vykazoval ultra nízkou volatilitu v pondělí. Obchoduje se v klesajícím kanálu, takže můžeme očekávat další pokles libry. Spojené státy ani Velká Británie neměly v pondělí významné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Nebylo na co reagovat, jak jsme v pondělí ráno upozorňovali. Tento týden nicméně očekáváme minimálně tři události, které by mohly vyvolat poměrně silné pohyby. A první je naplánována na středu ráno. Velká Británie zveřejní zprávu o inflaci, která ve čtvrtek ovlivní postoj Bank of England. Stále věříme, že britská měna by měla za všech okolností klesat, zatímco dolar by měl stoupat. Můžeme jen doufat, že trh bude tento pár obchodovat v souladu s fundamentálním pozadím, ne naopak.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
19.03.2024 Pár EUR/USD v pondělí znovu vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pásmo od denního minima k maximu bylo pouhých 40 pipů. Nečekali jsme tedy spolehlivé obchodní signály ani příležitosti k zisku z žádného obchodu. Už jsme upozorňovali, že nás čeká pravděpodobně další "nudné pondělí" a že zpráva o inflaci v eurozóně nevyvolá na trhu žádné emoce. Jak jsme očekávali, druhý odhad evropské inflace se od prvního nelišil, protože zůstal na úrovni 2,6 % ročně.
Klíčové události 19. března: fundamentální analýza pro začátečníky
19.03.2024 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Pozornost lze věnovat údajům z amerického trhu s bydlením. Jedná se o zprávy o počtu zahájených staveb a vydaných stavebních povolení. Tyto údaje ale považujeme za druhořadé, takže neočekáváme, že by na ně trh reagoval.
Klíčové události 18. března: fundamentální analýza pro začátečníky
18.03.2024 Na pondělí nejsou naplánovány téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na index spotřebitelských cen v eurozóně, ale neočekáváme silnou reakci trhu, protože se jedná o druhý odhad této zprávy. Jde o to, že druhé odhady se od prvních liší jen zřídka. Pokud ale bude pondělí výjimka, můžeme být svědky drobných pohybů eura. V Německu, Velké Británii ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné důležité zprávy.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
18.03.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek velmi slabé pohyby, ačkoli některé zprávy z daného dne mohly vyvolat silnější reakci trhu. Například zpráva o průmyslové výrobě v USA. Jestliže únorový údaj překonal odhady o 0,1 %, pak lednový údaj byl revidován z -0,1 % na -0,5 %. Účastníci trhu tak už měli důvod k prodeji dolaru. Slabý byl také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Ten činil pouhých 76,5 bodů oproti prognózovaným 76,9 bodům. Ve druhé polovině dne ale dolar rostl, pokud lze pohyb o 25 bodů nazvat růstem.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
18.03.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek velmi nízkou volatilitu. Pásmo od denního minima do maxima bylo pouhých 26 pipů. Nečekali jsme tedy obchodní signály ani zisky z žádného obchodu. Ve čtvrtek pár zaznamenal volatilitu kolem 70 pipů a obchodníci okamžitě dostali dobré obchodní signály a mohli dosáhnout zisku. Proto bychom rádi připomněli, že pokud pár stojí na místě, neměli byste čekat dobrý zisk.
Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky
15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
15.03.2024 Pár GBP/USD také ve čtvrtek vykázal negativní obchody. Dokonce dokázal vytvořit klesající kanál, který aktuálně podporuje medvědy, takže také můžeme doufat, že libra bude dál klesat. Připomeňme, že očekáváme výrazný pokles libry. Tato měna nejdřív tři měsíce bez jakéhokoli rozumného důvodu rostla, pak tři měsíce zůstávala na stejné úrovni. Máme za to, že přišel čas zahájit silný klesající trend, ale vše bude samozřejmě záviset na tržním sentimentu. Pokud se investoři budou zdráhat nakupovat dolary, protože ignorují fundamentální a makroekonomické pozadí, pak pár nezahájí stabilní klesající pohyb.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
15.03.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek konečně vydal směrem dolů, na což jsme dlouho čekali. Není ale zaručeno, že bude v obchodech směrem dolů pokračovat, protože investoři měli poslední dobou spoustu příležitostí k nákupu dolaru, které nevyužili. Přetrvává tudíž býčí směr. Nicméně konsolidace pod trendovou linií a výrazný čtvrteční pokles nám dovolují doufat.
EUR/USD: obchodní scénáře na 14. března 2024
14.03.2024 Navzdory poklesu během dnešní asijské obchodní seance měnový pár EUR/USD nadále vyvíjí v zóně krátkodobých a střednědobých býčích trhů – nad klíčovými úrovněmi supportu 1,0830 (144 EMA na denním grafu), 1,0815 (200 EMA na denním grafu), 1,0800 – vzestupnou dynamiku.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.03.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval nelogicky. Spojené království zveřejnilo dvě zprávy, které mohly určitým způsobem ovlivnit pohyb páru, ale trh na ně reagoval jen slabě. HDP v lednu vzrostlo o 0,2 %, v souladu s očekáváním obchodníků, ale průmyslová výroba klesla o 0,2 %, což bylo pod prognózami. Proto jsme včera očekávali pokles libry. Byli jsme ale svědky nejen nízké volatility, ale i naprosté absence jakéhokoli trendu. Poté, co pár opustil vzestupný kanál, měl šanci dál klesat. Vezměte ale na vědomí, že trh se v současné době zdráhá nakupovat dolary.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.03.2024 Pár EUR/USD se celou středu obchodoval s nízkou volatilitou při absenci jakéhokoli trendu nebo výrazných pohybů. Jestliže se minulý týden pozvolna sunul nahoru, teď se pohybuje pouze do strany. Situace je tedy den ode dne horší. Stojí za zmínku, že euro ve středu přece jen dokázalo vzrůst. Růst, ke kterému nemělo dojít, přišel navzdory skutečnosti, že zpráva o průmyslové produkci eurozóny zklamala. Objemy klesly v lednu dvakrát víc, než se předpokládalo. Trh ale nad touto zprávou prostě přimhouřil oči, což naznačuje nákup dolaru.
GBP/USD: scénáře dynamiky na 13. března 2024
13.03.2024 Jednalo se nicméně o mírný pokles a pár se brzy vrátil k vzestupné trajektorii a v době psaní článku téměř dosáhl otevírací ceny dnešního obchodního dne a úrovně 1,2792.
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.
Výhled pro EUR/USD na 13. března. Další superzábavný den
13.03.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý prodloužil slabou medvědí korekci. Očekávali jsme, že zpráva o inflaci v USA vyvolá na trhu emoce. Dolar vzrostl, ale jeho síla byla překvapivá. Americký dolar posílil o výrazných 20 pipsů poté, co vyšlo najevo, že americká inflace nadále stagnuje. Index spotřebitelských cen na konci února meziročně vzrostl na 3,2 %. Jak jsme již několikrát zmínili, pravděpodobnost ještě pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému se nadále zvyšuje. Spolu s tím by měl růst i americký dolar, pokud se trh nevrátí ke svým starým zvykům nakupovat dolar bez pádných důvodů.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
13.03.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem dolů kvůli silným údajům o inflaci v USA. Stojí za zmínku, že čím pomaleji inflace klesá (nebo roste), tím méně důvodů má Federální rezervní systém ke snížení úrokových sazeb, byť v červnu. Na druhou stranu, očekávání týkající se sazeb Bank of England zůstávají beze změny. Zatím se jedná o srpen, ale britská centrální banka je v poněkud jiné ekonomické situaci a musí držet sazby tak dlouho, jak bude potřeba. Britská ekonomika už sklouzla do recese. Možná ne do vážné, ale BoE je teď nucena zvažovat i tuto otázku, ne jen vysokou inflaci. Každopádně rostou jestřábí očekávání týkající se sazeb Fedu, což by mělo dolar podpořit. Dolar v úterý v souladu s očekáváním vzrostl, ale jednalo se bohužel spíš o výjimku z pravidla. Obecně vzato, trh v posledních šesti měsících obchoduje nelogicky, protože úplně ignoruje fundamentální a makroekonomické pozadí.
Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky
13.03.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
13.03.2024 Pár EUR/USD se v úterý obchodoval při velmi nízké volatilitě. Ačkoli byly zveřejněny americké inflační zprávy, nepodnítily obchodníky k větší aktivitě. Pár se dál pohyboval s malým sklonem dolů a překonal vzestupnou trendovou linii. Zpráva o inflaci pomohla dolaru k růstu. Americký index spotřebitelských cen (CPI) v únoru meziročně vzrostl o 0,1 % na 3,2 %. To je v podstatě vše, co v tuto chvíli potřebujete vědět o inflaci v USA. Od loňského léta neklesla, takže nevidíme důvod, proč by měl Federální rezervní systém se snižováním sazeb spěchat. Zůstane proto u jestřábího postoje ještě delší dobu, což by mělo podpořit dolar. Nic z toho ale trh momentálně nezajímá. Obchoduje nelogicky a úplně odporuje fundamentálnímu pozadí. Z formálního hlediska očekáváme, že euro bude v nadcházejících dnech klesat, ale zase: pohyby nejsou v tuto chvíli ani trochu logické.
Prognóza pro pár GBP/USD na 13. března 2024
13.03.2024 Britská libra se po včerejších údajích o inflaci v USA obchodovala v pásmu 76 pipů a dotkla se úrovně supportu 1,2745. Dnes ráno kotace stoupá, pravděpodobně s plánem na usazení se nad úrovní 1,2826, aby mohla stoupat k úrovni 1,2940. Drží se býčí směr.
Klíčové události 12. března: fundamentální analýza pro začátečníky
12.03.2024 Na úterý je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Většina z nich má druhořadý význam, ale celkově mohou vzbudit zájem investorů. Den začne závěrečným hodnocením inflační zprávy z Německa za únor. Neočekáváme silnou reakci trhu na tuto zprávu, protože druhé hodnocení se zřídkakdy liší od prvního. Navíc se tato zpráva týká jen jedné země Evropské unie a o zpomalení růstu už všichni vědí. Pokles inflace naznačuje, že Evropská centrální banka může brzy snížit úrokové sazby, což by mělo vyvinout tlak na euro. V současné době ale nic takového nevidíme.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.03.2024 Pár GBP/USD v pondělí také zaznamenal malou sestupnou korekci, která stačila na to, aby pár opustil klesající kanál. Teď máme jasný sell signál, ale rádi bychom připomněli, že dnes bude zveřejněna jedna z nejdůležitějších zpráv – zpráva o inflaci v USA. Logika je prostá: pokud se ukáže, že inflace je vyšší, než se očekávalo, měl by dolar dostat podporu. Zvlášť s ohledem na skutečnost, že dolar klesá bez logického důvodu už téměř měsíc. Pokud bude inflace nižší, než se očekávalo, může dolar klesat dál. Vezměte na vědomí, že býčí tendence přetrvává a účastníci trhu si mohou makroekonomické pozadí vykládat podle libosti. Stále však máme určité důvody očekávat, že překoupená libra znovu klesne.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.03.2024 Pár EUR/USD zaznamenal v pondělí menší sestupnou korekci, ale v krátkodobém horizontu trvá vzestupný trend, protože pár zůstává nad trendovou linií. Euro by tedy mohlo kdykoli vzrůst. Už dříve jsme zmínili, že k růstu nemá důvod. Někteří obchodníci doufají, že celý pohyb nahoru je jen součástí korekce a pár by po jeho skončení mohl zahájit pohyb dolů. Trh ale euro stále nakupuje, což vyvolává otázky po konzistenci takového pohybu.
GBP/USD: vývoj obchodování dne 11. března 2024
11.03.2024 Na začátku nového týdne dolaroví kupci a investoři váhají, jestli v rámci očekávání zítřejšího zveřejnění aktuálních údajů o inflaci ve Spojených státech podnikat aktivní kroky.
Klíčové události 11. března: fundamentální analýza pro začátečníky
11.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí prázdný. Po poměrně aktivním týdnu, během kterého euro i libra výrazně posílily pozice, si trh v pondělí může udělat přestávku a oba páry mohou korigovat směrem dolů. Zároveň si musíme pamatovat, že se drží býčí směr, takže obchodníci si mohou najít důvod k nákupu při "nudném pondělku".
Prognóza pro EUR/USD na 11. března 2024
11.03.2024 V pátek se euro na pozadí obecně slabých údajů z amerického trhu práce dostalo na cílovou úroveň 1,0971 založenou na 61,8% Fibonacciho retracementu pohybu z 28. prosince do 14. února a den uzavřelo černou svíčkou. To stačilo k ukončení korekčního růstu a obnovení poklesu páru směrem k minimu ze 14. února (1,0696). Na příští týden je však naplánováno zasedání FOMC, takže spekulanti mohou tlačit kotaci do pásma 1,1001/10 nebo dokonce k cílové úrovni 1,1043, kde bude probíhat korekce na úrovni 76,4 %. Pokud se skutečně dočkáme nového střednědobého trendu, cena se vyšplhá nad 1,1140. Jedná se však o alternativní scénář.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
11.03.2024 Pár GBP/USD vykazoval pozitivní obchody už šestý den po sobě. Na rozdíl od posledních pěti dnů měl konečně rozumný důvod k růstu. Spojené státy zveřejnily slabé zprávy o trhu práce a nezaměstnanosti, takže dolar logicky klesal. Totéž nelze říct o zřetelném posilování libry, v jehož důsledku libra dokonce opustila tříměsíční boční kanál. Libra znovu roste, ačkoli ve Velké Británii nedošlo k žádným významným událostem. Spojené státy v pátek zveřejnily jen slabé zprávy a projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v americkém Kongresu nelze považovat za holubičí. Nad růstem libry se proto vznáší řada otazníků. Považujeme ho za úplně nelogický. Vzestupný kanál má velmi ostrý sklon, což ukazuje na naprostou absenci korekcí a pullbacků.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
11.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Na rozdíl od předchozích dnů mělo euro v pátek dobrý důvod k růstu. Celkově se vše odvíjelo od dvou amerických reportů: nonfarm payrolls a nezaměstnanosti. Přičemž ani jeden report nesplnil očekávání. Únorové nonfarm payrolls výrazně překonaly prognózy, takže začátečníci se mohou ptát: proč říkáme, že ani jeden report nesplnil prognózu? Je to proto, že lednový údaj pro nonfarm payrolls byl zároveň revidován směrem dolů o více než 100 000 osob. Míra nezaměstnanosti se také zvýšila o 0,2 % na 3,9 %, což trh vůbec nečekal. Pokles dolaru byl tudíž naprosto logický.
Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu
08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste
08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
Klíčové události 8. března: fundamentální analýza pro začátečníky
08.03.2024 Na pátek je naplánována celá řada makroekonomických událostí a některé z nich jsou velmi důležité. Vzhledem k současnému sentimentu na trhu si ale nejsme jisti, zda trh jakoukoli z dnešních informací vůbec potřebuje. Euro a libra rostou téměř každý den. Volatilita zůstává nízká, ale oba páry stoupají téměř bez poklesu. Makroekonomické a fundamentální události z posledních dvou dnů navíc euro ani libru nepodpořily. Do středy se nestalo vůbec nic. Současné makroekonomické pozadí má tedy poněkud formální charakter.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
08.03.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, i když ve srovnání s párem EUR/USD měl ještě méně důvodů k růstu. Vzestupný kanál v hodinovém časovém rámci jasně ukazuje, že cena pět dní roste bez výraznějšího pullbacku. Ve čtvrtek prorazila a překonala úroveň 1,2787, která déle než tři měsíce sloužila jako horní hranice bočního kanálu. Je tedy velmi nadějné, že v časovém rámci 24H konečně uvidíme konec bočního pohybu. V tom případě by se ve střednědobém horizontu pravděpodobně mohl obnovit vzestupný trend.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
08.03.2024 Pár EUR/USD celý čtvrtek vykazoval pozitivní obchody. Veškeré pohyby v tomto dni lze volně rozdělit na dobu před projevem prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a po něm. Jakmile byly oznámeny výsledky zasedání ECB (které mimochodem neobsahovaly nic zajímavého), euro začalo klesat. Hned po projevu Lagardeové (který mimochodem také nic důležitého a nového nepřinesl) ale euro obnovilo vzestupný pohyb. Ani první, ani druhý pohyb nedokážeme logicky vysvětlit. Růst eura vypadá zvlášť podivně, protože rétorika Lagardeové se ani trochu nezměnila. ECB stále hodlá čekat na další informace a důkazy, že inflace se ve střednědobém horizontu vrátí ke 2 %.
Související klíčová slova:
Býčí pohyb | COT (Commitments of Traders) | Obchodní pásmo | Zpravodajské události | Cenový kanál | Hospodářská situace | Etheru | Obrácená Hlava a ramena | Uvolněné měnové politiky | Dynamický trh s kryptoměnami | Budoucnost eura | Marlin | Celkový zisk | Nárůst objemů | Doba obchodování | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Komplexní analýzy | Zvyšování cen | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Analýza a prognóza | Zakreslení supportů a rezistencí | Dukascopy | Včerejší zpráva | Geopolitické konflikty | Aktualizované údaje | Uzavření gapu | Války | Obchodování v pátek | Fyzická výměna | Vývoj | Opětovný pokles | Pokračování klesajícího trendu | ATR (Average True Range) | Údaje z USA | Trendy na trhu s komoditami | Globální růst | InstaForex | Silná rezistence | Detailní analýza | Možný zisk | Fyzické produkty | Nákupní obchod | Klíčové S/R zóny | Plán obchodování EUR/USD | Celková míra inflace | EUR | Obchodování podle svíčkových formací | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Nezaměstnanost v eurozóně | Pokles měny | Prodej zboží | Silný nákupní tlak | Take Profit | Oznámení výsledků | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Komuniké | Cenové svíčky | Čas strávený tradingem | Americká obchodní seance | Předvídat budoucí pohyby | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | Korelace | Zakreslení S/R zón | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Inflace v září | Obchodování podle Price Action | Evropské centrální banky | Zdraví globálního průmyslu | Uvolněné měnové | Analýza COT | Zachycení ziskových příležitostí | L.F. Investment | Technická analýza BTC | Swingy | Zajištění zisků | Předpověď ceny | EUR/JPY | Silný býčí signál | Pro investory | Vybrat zisk | Ark | Příležitost k nákupu | Trh práce | PMI v eurozóně | Roční míra inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Reakce trhu na zprávu | Crypto | Britská centrální banka | DXY | Přesnost | Změny HDP | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Index aktivity | Hlava a ramena | Komplexní strategie | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Miliony dolarů | Ifo | Finanční nástroj | Vítězství republikánů | MAST | Pozitivní komentář | Příležitost k prodeji | FiveThirtyEight | Chování | Prognózy | Britská libra | Intervence | IHNED | Experti | Trendy na trhu | Diverzifikace | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Býčí výhled | Zlato a bitcoin | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Hlubší trend | Čtyřhodinový graf | Hodnota eura | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | Indikátor volatility | EUR/USD | Obchodní bariéry | Efektivní správa | Nové obchody | Markets | Indicators | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Projekce | Klíčové S/R zóny v grafu | Reality | Flat pattern | Vstup do trhu | Neckline | Dobré načasování | Období poklesu | Forexový trh | Obchodní úspěch | Dopad na sentiment | Současná cena | Finanční páka | Obchodování na forexu | SOK | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Chování trhu | Geopolitické napětí | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Tipy pro začínající | Aktuální vývoj | Jasné signály | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Obchodovat pro FTMO | Průměrné mzdy | Hospodářský růst v EU | Intradenní volatilita | Úspěch na forexu | Měnový pár GBP/USD | Americký dolar včera | Medvědí výhled | Exchange | Goldman Sachs | Medvědí Pin Bar | Retracementy | SMA | Sledování základních ukazatelů | Vzdělávání | Šéf Fedu | BreakEven | Vysvětlení základních principů | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Příklady z historie | Technické rezistence | Měnový pár USD/JPY | Šéfové | Kolísání ceny | Důkladná analýza | Index DXY | Ukazatel | Velké cenové pohyby | Dlouhodobý trend | Vstupy a výstupy | Státní dluh | Ekonomové | Ziskové obchody | Daytrading | Moment obratu trendu | Základní pravidla | Kontrakty | Obrovský potenciál | Základní principy technické analýzy | Zakreslení trendového kanálu | Nákupní příležitosti | Rovnováhy | Žádná centrální banka | Poplatky a provize | Cenné lekce | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodovat intradenně | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Trend na trhu | Krize v Německu | Měnová politika Evropské centrální banky | Snižování úrokových sazeb v USA | Historie obchodování | Volatilní vývoj | Contract for Difference | Dobrý nápad | Dolar dnes | Price Action pro začátečníky | Odhad HDP | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Dosáhnout zisku | Představitelé ECB | Kansas City | Zdravý rozum | Peníze | Růst měnového páru | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Intradenní pokles | Demo obchodování | Chránit svůj obchodní kapitál | Plány | Fáze konsolidace | Chaos | Nezaměstnanosti v Německu | Rozhodování o obchodování | Rozhovor | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Vliv politiky | Prognóza | FTSE 100 | Potvrzení signálu | Služby | MiFID II | Stanovení stop lossů | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Dnešní obchodování | Dlouhodobý růst | Hlavní události tohoto týdne | Měnová politika Fedu | Tradingová portfolia | Michigan | Krátké (short) pozice | Měny | Potenciální obraty v trendu | Větší pozice | Falešné signály | Nové signály | Vývoj měnového páru AUD/USD | Použití indikátoru | Možnost krátkého prodeje | Vhodné podmínky | Zpravodajství | Zájem obchodníků | Krátkodobé trendy | Strach | Ropa WTI | Výrazný zisk | Signál obratu trendu | Hlavní zprávy | Obchodní transakce | Komoditní | USD | Tržní signály | Nástroje technické analýzy | Politické a ekonomické faktory | Report ADP | Pozornost investorů | Burzy | Výsledky průzkumu | Trend oslabování | Analyzování | Býčí divergence | Medvědí signál | Pomodoro technika | Styl obchodování | Proražení | Co jsou supporty a rezistence? | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Základní pravidla systému obchodování | JPG | Ceny uvnitř kanálu | Histogram | CFD (Rozdílové smlouvy) | Analýza USD | Výroční zprávy | Slabý trh | Obchodování signálů | AI | Powell a Fed | Nervozita | Nejvyšší volatilita | Sell pozice | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Obchodní tipy | Ranní zpráva pro tradery | Sol | ISM pro sektor služeb | Support a rezistence | Validní kanál | Vybírání zisků | Americké prezidentské volby | Významné cenové výkyvy | Tržní trendy | Reálné hodnoty | Libra ztrácí | Budoucí cenové pohyby | HDP ve Spojených státech | Volatilní výkyvy | Úvod do světa komodit | Zvýšení sazeb | FedWatch | Dvojitý vrchol | Dovednosti | GBP/USD | Klesající trendový kanál | Vzdělávání a analýza | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | Sympozium | Unie | Uklidnění situace | Tržní pohyby | Posílení | Představitelé Fedu | Evropa | Marine Le Pen | Míra inflace v Německu | Stochastic oscilátor | Média | Smíšená ekonomická data | Pro tradery | Velké instituce | Ekvidistantní čára | Výsledková zpráva | Trend following | Trading Hours | Zasedání Fedu | Využití času | Aktivity v USA | Makrodata | Míra zisku | Investoři | Stanovení cílů | Fidelity | Trades | Klidné období | Nejistoty | Americké ekonomiky | Odmítnutí ceny | Jádrový index | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Jestřábí postoj | Globální akciové trhy | Kapitál | Falešné proražení | FXstreet.cz | Potenciální ztráty | Patterny v grafu | Olej | Příležitost pro odraz | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Pracovní místa | VIP zóna | Občané | Vítězné tažení | Britské libry | Německé HDP | Oslabení trhu | Kroky s trhem | Sestupný trend | Silná rally | Ukázka Uptrendového trhu | Zveřejnění zprávy | Včerejší seance | Technická situace | Co bude dál? | Analýza transakcí | Americká média | Funkční období | Výzkumy | Dosažení zisku | Jestřábí komentáře | WSJ | Zisk | Commodity Channel Index | Obchodníci dnes | Formace Pin Bar | Zajištění rizika | Bank of England | Vývoj ceny | Pohyby trhu | Narušení dodávek ropy | Evropské ekonomiky | DOGE | Monitorování | Americké HDP | Inside Bar | Pozorování | Ceny BTC | Spotřebitelský sentiment | Aktuální prognózy | Swingoví tradeři | Pohled na trh | Čekající příkazy | Zvýšené riziko | Konflikty | Hlavní události | Pokles cen komodit | Plánování obchodů | Swapy | Béžová kniha | Pokles inflace v USA | Výhody swingového obchodování | Třetí vlna | CFD kontrakty | François Villeroy de Galhau | Energie | Emoce | Použití více časových rámců | Demokraté | Klín | Volatilita na forexu | Huawei | Snižování sazeb v USA | S&P | Jestřábí politika | Cenové úrovně | Technická analýza EUR/USD | NFP | Koruna | Dezinflace | Úroková sazba | Take-Profit | Zprávy o trhu | Analýza zlato | Technická analýza BTC/USD | Potenciální zisky | Nerozhodnost | Inflace v eurozóně | Obchodní dny | Důležité ekonomické události | HDP Německa | Zasedání Evropské centrální banky | Zájem kupců | Silná data | JOLTS | ADR | Deflace | Obchodní nástroje | Obchodování na finančních trzích | Politická situace | Zisk z obchodu | Doji | Možný scénář | Investovat | Jak obchodovat s komoditami | Hlavní kryptoměny | Klíčová průmyslová komodita | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Růst dolaru | Exotické měnové páry | Nové zprávy | Rostoucí trendové čáry | Investiční centrum | Průmyslová výroba v Německu | Mary Dalyová | Michelle Bowmanová | Rizika a výzvy | Obchodní příležitost | Výstupní body | Býčí sentiment | Narušení dodávek | Obchodní signály | Zprávy z finančních trhů | Evropská data | ZEW | Investment | Obrat trendu | Pepa Zeman | Zprávy o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity v USA | Výsledky | Výhoda intradenního obchodování ropy | Dolar roste | Index výrobních cen | Události tohoto týdne | Sazby | Inflační tlaky | ProCent | Minulá výkonnost | Analytik | Cena ropy WTI | Bank of America | Ekonomický kalendář | Hmatatelné produkty | Klesající kanál (downtrend) | Fundamentální analýza | Výroční zpráva | Retracement | Kryptoanalytik | Strategie na obchodování ropy | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Prezident | Pesimismus | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Index CPI | Dlouhé (long) pozice | Růst inflace | Carry trading | Stavebnictví | Tvůrci trhu | Pohyby na finančních trzích | Overlap | Kurz jenu | Objem | Tipy pro začátečníky | Nezaměstnanost v USA | Jednotné měny | Graf měnového páru | Nová fáze | Vývoj měnového páru | Nejdůležitější události | Swing | Trendová čára | Národní měny | Předpověď | Přehled | Ochota riskovat | Regulátor | Globální akciové indexy | Praktické tipy pro obchodování | Zprávy o inflaci | Firmy | Odhad inflace | Dlouhodobé pozice | Výrobní index ISM | Dnešní údaje | Easing | Adrenalin | Aussie | Uzavírání pozic | Omezený čas | Zemědělské plodiny | Posílení amerického dolaru | Základní koncepty | Medvědí divergence | Úspěch v obchodování | Studie | Jednotná evropská měna | Finance | Vítězství Kamaly Harrisové | Nižší maxima | Jednoduché tipy pro začátečníky | Medvědí gap | Zpráva | EUR/AUD | Kolaps | Nástroj | Reakce trhů | Silný růst | Ekvidistantní kanál | Pokračující medvědí trend | Kansas | Masivní nákupy | Válka | Překoupenost | Pondělní obchodování | Kompletní průvodce | Panika na trzích | Platební neschopnost | Fibonacci retracement | Současná situace | Technický výhled trhu | Přijetí | Obchodování komodit | Změny na trhu | Jackson Hole | Geopolitická situace | Korekční pohyb | Čas růstu | Jednání FOMC | Bloomberg | Cena eura | Otevřít obchodní účet | GBP | Nabídka | Bitcoinové ETF | Zpráva pro dolar | Měna | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Inflace v květnu | Nasdaq | Obchodní týden | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Trump | Alert | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Technický signál | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Silnější dolar | Zprávy | Obavy z recese | Nadšení | Murray | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | Tokeny | NDX | Evropské trhy | Člen bankovní rady | Rizika při obchodování | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Postavení na trhu | COT (Commitment of Traders) | Futures | Obchodní úspěchy | Klíčové události | Instituce | Bydlení | Rostoucí potenciál | Poměr rizika a zisku | Přeprodané oblasti | Evropské HDP | Bank of Japan | Specifické výzvy | Americké objednávky | Chamtivost | Skladovací kapacity | Kathy Lien | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Praktický Přístup k Obchodování | Dnešní výsledky | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Tržní podmínky | CZ | Britská měna | Rutina | Zveřejnění ekonomických zpráv | Pokles bitcoinu | Index cen výrobců | Průraz | Joachim Nagel | Oživení ekonomické aktivity | Evropská ekonomika | Projev Jeroma Powella | Dolar včera | Odchod z Evropské unie | Zveřejněná data | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Euro dnes | Trh | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Komise | Oblast supportu | Současný trend | Technická recese | Inflace ve Spojených státech | University of Michigan | Co jsou to supporty a rezistence | Odhady trhu | Výrazný růst | Výsledky firem | Australský dolar | Plány Fedu | Žádný trend | Reálná hodnota | Jak hledat patterny v grafu | Korekce | Trading for a Living | Vítězství Trumpa | Upozornění | Nákup dolaru | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Dosáhnout úspěchu | Money management | Výrazný pokles | Výrobní inflace | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | XTB Research | Dopad na trhy | Akcie | Obchodní strategie | Plyn | Den díkůvzdání | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Pokračující pokles | Obchodní systém | Alligator | Očekávání investorů | Velikost obchodu | 123 Gap | Efektivní řízení | Soustředění | Trh dnes | Příležitosti | Období zvýšené volatility | Přeprodání | xStation | Technické analýzy | Potenciální obraty | Americká měna | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Kryptoměna | Změny cen | Nepředvídatelnost | Trh s futures | Trendové linie | Long pozice | Mistrovství | Kurz dolarů | Technické indikátory | Vlnová struktura | Důvěra | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Představitelé americké centrální banky | ANO | Index spotřebitelské důvěry GfK | Moving Average Convergence Divergence | Data z USA | Sázka | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Přehled měnového páru | Pár EUR/USD | Makroekonomika | Výkyvy v cenách | Nižší minima | Obchodovat s komoditami | Downtrend | Plánování | Měnová politika | Objem obchodů | Americké měny | Graf | CFTC | FIAT | Average daily range | Makroekonomické zprávy | Nákup libry | Pokles eura | Kurz pro začátečníky | Ekonomické události | Centrální banka | Významné zprávy | Ceny komodit | Hráči na trhu | ONE | Terminál | Dlouhodobý obchodní úspěch | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Aktivita na trhu | Pochopení základních principů | Svíčkové grafy | Evropská centrální banka | Vlajka | Intradenní obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Disciplína | Jádrová inflace | Price Action a fundamentální analýza | Výnosové křivky | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Devalvace | Pomodoro | Poptávky po dolaru | Kontext | Andrew Bailey | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Volatilita a nejistota | Graf páru | Dobré zprávy z USA | Fed | Bilance | Změny v ekonomice | Zpracovatelský sektor | Rozhodnutí britské centrální banky | Výborné vyhlídky | Americká centrální banka | Aktivní obchodování | Long obchody | Výhoda intradenního obchodování | Míra nezaměstnanosti v Německu | Týdenní výhled | Odvětví | Support a rezistence zóny | Vydělat peníze | Úrovně pro vstupy a výstupy | EU | Pohyb trhu | Další růst | Výrazný pokles libry | Nízká volatilita | Čas pro rozvahu | Michael Barr | Vyšší inflace | Aktuální prognóza | Makro data | Cena DOGECOINu | PMI ve výrobě | Úrovně odporu | Reuters | Pivot Point | Páka | Klíčový údaj | Současný propad | Vysoká cena | Donald Trump | Analýza trhů | W1 | Dolarové páry | Zavírací ceny | Výrobní aktivita | Výstupy | Analýzy | Umělá inteligence | ECB sazby | Libra šterlinků | Výzvy v obchodování s komoditami | Zájmové skupiny | Politické události | Dezinflační proces | Traders | Swingové minimum | Slabé výsledky | Obchodování GBP | Vlna poklesu | Politická krize | Oslabování dolaru | Příkaz | Cenové trendy | Pin Bar formace | Další rozvoj | Krátká pozice | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Ekonomické ukazatele | Velký problém | Zemní plyn | G10 | Předseda | Sazby beze změny | Libra | Významné pohyby | Britové | Ztráty peněz | CFD | Multitimeframe | Rekordní minima | Obchodní dovednosti | Index spotřebitelské důvěry | Inside Bary | Open | Know-how | Time-Frame | Cenové akce | Evropská měna | Index ISM ve službách | Analýza trhu | Akciový index | Příprava | Co je to Price Action | Pohyby na trhu | Technický pullback | Nálada investorů | Tržní situace | Klíčový level | Jak trh reaguje | Normalizace měnové politiky | Růst eura | Celkový trend | Currency | Neustálé vzdělávání | Míra | TIPS | Hedgeové fondy | Dobré obchodní signály | Makroekonomický kalendář | Indikátor Stochastic | Formace dvojitý vrchol | HDP v USA | Plodiny | Důsledná analýza | Pin Bary | Segment trhu | Milan Kleban | Obchody | Vice | Uzavření trhů | Květnová inflace | Ekonomické cykly | Prohlášení | Příklad vstupu do sell pozice | Předstihové ukazatele | Řetězec | PTC | Luis De Guindos | Měnový trh | Bearish Engulfing | Grafické karty | Dogecoin | Dluhopisy | Amundi | Růst amerického HDP | Příkaz Stop | Silné S/R úrovně | Zápis z posledního zasedání Fedu | Oblast rezistence | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Klesající trend | Epidemie | Ceny | Prudký pokles | CHF | Současný stav | Finální odhad | Evropská unie | Parlamentní volby | MT4 | Situace ve Spojených státech | Inflace zpomaluje | Tipy pro obchodování | Ranní zpráva | Fundamentální informace | Pokles | První obchodní den | Spot | DIP | Výběr zisků | Carry trade | Pozornost | Pravidla systému obchodování | Příliv kapitálu | Půlení bitcoinu | Změny sazeb | Uzavírání obchodů | Vyšší časové rámce | Potenciální zisk | Hedge | Začněte obchodovat | Načasování snížení úrokových sazeb | Rabobank | Oživení britské ekonomiky | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | ATH | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | Obchodník | Směnný kurz | Swingové obchodování | Přístup k informacím | Celkové riziko | Uzavření obchodu | COVID-19 | Obchodní chování | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pokles ceny | Carry trade pozice | Společnost XTB | Obchodní postřehy pro býky a medvědy | Adaptace | Tržní Struktura | Pablo Hernández de Cos | Tempo poklesu | Intradenní strategie | Index cen | FTMO Account | Změny klimatu | Ukazatel inflace | Společnost BlackRock | Daně | ECB | Nejistota | Plný úvazek | Portfólia | Pivot | Pokles cen ropy | Úrovně podpory | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Historická data | Pozitivní sentiment | Příjmy společnosti | Sektor služeb | Ekonom ECB | Centrum | Cykly | Range | Zisky | EUR/USD a GBP/USD | Současné ceny | Náhoda | Flat | Sell | Americká data | Analýza BTC/USD | Nvidia | Velký zisk | Identifikovat trend | Riziko ztrát | S/R zóny v grafu | Fluktuace | Růst výnosů | Řízení rizika | Instrukce | Správné řízení rizik | Přeprodané podmínky | Pohyby směrem dolů | Klesající tendence | Vývoje ceny | Společná měna | Marže | Pullback | Komodita | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Metoda obchodování | Breakout | Příležitost ke vstupu | Negativní zpráva | Prodejní příležitost | Růst cen | Historické pohyby | Dlouhodobé strategie | Dodržovat pravidla | Trendline | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Commodity Channel Index (CCI) | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Inflace v Británii | Identifikace formací | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Výrobce čipů Nvidia | Supporty (úrovně podpory) | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Velké zisky | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | ATR | Překoupené zóny | Zasedání americké centrální banky | Hospodářský růst USA | Vzestup bitcoinu | Vstup do LONG pozice | Prodávající | Obchodní válka | Růst měny | CARA | Patterny | USDJPY | Zprávy z USA | Směnný kurz dolaru | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Velké objemy | Line | Knihy o tradingu | Dílčí index | Otevření obchodu | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Indikátory | Překoupení | Nálady investorů | Denní pokles | Američtí investoři | Začátečník | Průměrná mzda | DNO | Cena | Bollinger Bands | ECB dnes | První odhad | CME | Průmyslová výroba v USA | Hospodářský růst | BAT | Technické patterny | Prezident Fedu | Efektivní správa kapitálu | Posílení eura | Pohyb cen | Odhodlání | HAS | Americký dolar | Ekonomika | WTI | Spojené království | Hrozba recese | Otevřená pozice | Bod | Povaha obchodování | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Značný zájem | Prodej dolaru | Kov | Polský zlotý | Odpor | BoE Andrew Bailey | Index nákupních manažerů | Medvědí fáze | ATR (average true range) | Čína | Odpovědnost | Reserve Bank of Australia | Data PMI | ADR (average daily range) | Republikáni | Cena SOLANY | Evropské indexy | Rezistence (úrovně odporu) | Otevřené obchody | Hledání kvalitních supportů | OCI | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | FTSE | Intraday | Obavy trhu | Inflace | Příklad vstupu do sell | Signál long | Tržní sentiment | Situace | GMT | Svíčky na grafu | Státy EU | Nejisté situace | Předběžné výsledky | Vstup do obchodu | Mírná korekce | Aligator | Struktura | Analyzovat cenové pohyby | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Cenové formace | Spotové bitcoinové ETF | ROCE | Počet žádostí o podporu | Obchodní kapitál | Golden Cross | Volatilnější pohyby | Životní náklady | DOT | Kurz libry | Samou | Jarda Tupý | Jednání ECB | Průmyslová komodita | Statistiky | Interpretace | Liz Trussová | Psychologická bariéra | Vybírat zisky | Růstové faktory | Intradenní trading | Zveřejnění důležitých zpráv | Diverzifikovat | Pozice bitcoinu | Optimismus | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Rostoucí trendová linie | Finanční systém | Worldcoin | Stagnace | Kurz | Market | IFO index | Dynamika trhu | Překoupené úrovně | 256/2004 | Realizovat zisk | Růst mezd | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | Analýza EUR/USD | Close | První support | Grafy | UST | Tržby | Výrok Lagardeové | Risk Management | Vytrvalost | Budoucí pohyby trhu | Analýza a strategie | Obchodování ropy | Strategie obchodování | Významné úrovně | Oblasti rezistence | Býčí vyhlídky | Aktivum | Medvědí scénář | Sledování objemu obchodů | Makroekonomické faktory | Stříbrná horečka | Sazby ECB | Boční trend | Investiční cíle | Žlutý kov | Bullish Engulfing | Kandidáti | Slabý americký dolar | Zvýšení volatility | Reálné peníze | Pin Bars | Měď | Úroveň supportu | Proinflační | Cena dogecoinu | Trh práce v USA | Intradenní pohyby | AUD | Contract | Inside | Commodity | Bearish | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Začínající trader | Právo | Obchodování formací | Měnové intervence | Dobré zprávy | Dluhy | Hlouběji porozumět trhu | Vysoká inflace | Index výdajů na osobní spotřebu | Překoupenost dolaru | Zpracovatelský průmysl | Inflační cíle | Odhady ekonomů | FedWatch společnosti CME | Zpráva CoT | Klíčový faktor | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Pozice spekulantů | Commitments of Traders (COT) | Jádrový CPI | Klaas Knot | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Forexoví obchodníci | Cenové stability | Zasedání ECB | Vývoj událostí | Ekonomiky EU | Portfolia | Odhady PMI | Poptávka | Index výrobní aktivity | Pozitivní výsledek | Aktivity v eurozóně | Medvědí pokles | Identifikace trendového kanálu | Recese | Začínající tradeři | Vyjádření představitelů | Prezidentské volby v USA | Kazuo Ueda | Makro | Švýcarský frank | FXstreet | Chuť riskovat | Členové Purple Trading Clubu | Představitelé centrální banky | Analýza BTC | Komoditní burzy | Britská ekonomika | Prostor pro pokles | Výrobní index | Jak obchodovat | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Růst americké ekonomiky | Výsledky testování | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Růstový trend | Prime | Silný support | Trendový kanál v technické analýze | Average True Range | Inflace ve Spojeném království | Základy obchodování | Růst dogecoinu | Slušné zisky | Frank | Měnové politiky centrální banky | Prudký propad | Retailoví obchodníci | Měnové páry | Guvernér | ISM | Stochastic oscillator | Inflace v listopadu | Kurz eura | Pivot Pointy | Průraz trendové linie | Dnešní zpráva | Výhody obchodování podle Price Action | Resistance | Oscilátor Marlin | Konsenzus | Doporučení | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Pozornost obchodníků | Futures kontrakty | Hry | Srovnávací základny | Rychlý růst mezd | Solana | Býčí trh | Obchodní postřehy | Nákupní tlak | Základní sazby | Webináře | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Výhledy | Ochránit stávající pozice | Pracovní síly | CySEC | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Nejnovější zpráva | Setkání Purple Trading Clubu | Hodnota indexu | Svíčkové formace | Signál ke vstupu | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Fair Value | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Finanční výkonnost | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Jasný směr | Technická analýza USD | Mince | Americké volby | Stop-Loss a Take-Profit | Lineární regrese | Channel | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Úřady | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Vstoupit do obchodu | Vstup na trh | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Časový rámec | Obchodní pokyny | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Cenový vývoj | Náklady na úvěry | Řízení pozic | Zlato (XAU/USD) | David Šimek | Signály | Nařízení | Technická korekce | BTC | Indexy | Altcoiny | Citi | PMI ve službách | Odborníci | Tržní struktury | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Nejnovější zprávy | Riziková aktiva | Zajistit si riziko | Zpřísnění měnové politiky | Hurikány | Analýzy trhu | Guvernér centrální banky | Ropný šok | Pšenice | Průmysl | Body | Napjatá situace | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Index relativní síly | Trumpovo vítězství | Dosahovat zisku | Nadhodnocení | Break-Even | Divergence | Počasí | Trend is your friend | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Value Gap | Dukascopy Europe | Obchodní pozice | Myšlenka | Varování | Spekulanti | Viceprezident ECB | Obchodování za pomoci gapů | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Vysoké výnosy | Recese v USA | Klíčový support | Zpomalování inflace | Nálady na trhu | Výroba v Německu | Riziková strategie | Velikost pozice | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Politici | Fundamentální analýzy | Moment obratu | Prodejní tlak | Německá inflace | Růst zaměstnanosti | Hospodářská krize | Holubičí postoj | Jednoduchý klouzavý průměr | Zápis ze zasedání FOMC | MIFID | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Klesající trojúhelník | Vrcholy | Pokles cen | Algoritmus | Dobré obchodní příležitosti | Obchodování s komoditami | Růst ceny | Začít obchodovat | Rychlé uvolnění měnové politiky | YouGov | Výhled měnové politiky | Vysoké inflace | EMA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Sázka na pokles | Klouzavý průměr | Makroekonomické indikátory | Riziko ztráty | Vysoké zisky | Paradox | Technologický pokrok | Reverzní formace | Payrolls | Index relativní síly (RSI) | Zveřejnění zpráv | Pochybnosti | Výsledek voleb | Konec trendu | Signál k nákupu | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Nárůst long pozic | Načasování | Řetězce | Zotavení | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Order | Spekulace | Forexu | UTC | Hlubší pokles | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Berenberg | Politika | Další posilování | Pozornost trhu | Banky v eurozóně | Generativní AI | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Obchodujeme | Provize | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Odraz ceny | Stop-Lossy | Poplatky | Konsolidace | Forint | Výprodej | Světové události | Vyšší maxima | Velká Británie | Růst libry | Zahraniční politika | Další vývoj | Ekonom | Fed funds | Objemy obchodů | Indexy S&P | 1D | Obchodní přístupy | Politická rozhodnutí | Aktuální technická situace | Obnovení růstu | Trader | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Omyl | Linie neckline | Cenový graf | Vnímání | Vliv na trh | Akciové indexy | Nálada na trhu | Pivotní body | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Desetileté dluhopisy | Zhodnocení | Euro | Parita | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Fiskální politika | Pokračující růst | Americký akciový index | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní účet | Nová makrodata | Obchodní analýza | Míra inflace v eurozóně | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Úspěch | Reálný obchodní účet | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Scalping | Zaměstnanci | Nákup eura | Technical analysis | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Aktuální situace | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Výrazné pohyby | Vyšší daně | Dobrý výsledek | Začínající obchodníci | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Indikátor ADR | eBook | Fondy | Obchodní hodiny | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | Kukuřice | DAX | Jak nakreslit trendový kanál | Financial Times | Klid | Risk | Členské státy EU | Zlotý | Burze | Pravidelnost | Tempo růstu HDP | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Nabídka a poptávka | Týdenní pivot | Inflace ve Velké Británii | Buy Stop | Úrokové sazby Bank of England | Jak se obchoduje | Podhodnocený | Zvýšený objem | Směr trendů | Euro včera | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Politické nepokoje | Jednotná měna | Situace na trzích | Silné ekonomické údaje | Cíle | Investiční společnosti | CAD/CHF | Rozhodnutí Bank of England | Členské státy | Zlatý kříž | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Stabilní výnosy | Nezaměstnanost | Silné měny | Dolarový index | Indikátor CCI | Navýšení | Obchodování trendového kanálu | Technické korekce | Specifika obchodování | Nový cyklus | Ropa | Strategie obchodování s komoditami | Semináře | Význam trendových kanálů | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Rychlost | Výdaje | Katastrofy | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Transakce | Dolar | Hodinový graf | Základy trendových kanálů | Obchodování pomocí Price Action | Hladiny supportu | Pin Bar | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Moving Average | Zaměstnanost | Profitovat | Denní volatilita | Důležité zprávy | Znehodnocení měny | Vlastní kapitál | Výprodeje | Nepřesnost | Jak zakreslit supporty a rezistence | Ekonomika EU | Průzkum společnosti | Mzda | Inflace v březnu | Zpráva COT | Značný pokles | USDX | Politické rozhodnutí | Rozhodnutí o produkci | Federální rezervní banky | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Obchodní podmínky | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pravidla obchodování | Kypr | RBA | Index podnikatelské aktivity | Bullish | FTMO | Pokračující uptrend | Rizikový sentiment | Konzervativci | OsMA | Nový trend | Euro/Americký dolar | Půlení | Dvojité dno | Christine Lagarde | Hlavní trend | Čekající pokyny | Bollingerova pásma | Šance na úspěch | Huw Pill | Limitní příkazy | Ochrana zisků | Správa kapitálu | Carry trades | Stav ekonomiky | Celý svět | Obchod | Řízení peněz | Pravděpodobnost recese | Úroveň rezistence | Platformy | Zprávy z Německa | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Kurzy eura | Měnový výbor | Iracionální | Úsilí | Poradce | Úrovně rezistence | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Vývoj kurzu eura | Signál | Fibonacciho úrovně | Ekonomický výhled | Přístup k obchodování | S/R zóny | Britská vláda | Růst inflace v USA | Inflace v Evropské unii | Pips | ADP | Číst grafy | Overtrading | FOMC | CPI v USA | Short squeeze | Prezidentství Donalda Trumpa | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Purple Trading | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Makroekonomická data | Platforma | Změny trendu | Silný trend | Tempo snižování sazeb | Značná rizika | Společnost | Dnešní zprávy | Rezervní měny | Časové období | Geopolitická nejistota | Sázky | Obchodujte | Disclaimer | Investoři a obchodníci | Nové obzory | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Obchodování páru EUR/USD | Očekávaná inflace | SEC | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Snížení základní úrokové sazby | Non-Farm Payrolls | Michele Bullock | Novinky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | Nálada | Pozitivní trendy | Umělé inteligence | Index PCE | Britské měny | Trend dolů | Eura | Tisková konference | Stimuly | Obchodní signál | Časové rámce | Obchodní rozhodnutí | Austan Goolsbee | Gap | Krátkodobý odraz ceny | Leverage | VIX | BlackRock | Banky | Růst | Obchodování EUR/USD | Akciový trh | 3М | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Výzva | Čas na nákup | Finanční situace | Proti trendu | Zajištění | Strach a chamtivost | Levels | Fundamentální základ | Impulzy | Obchodování na trhu | Zpráva amerického ministerstva práce | Snížení inflace | Obchodní bilance | Pandemie | InstaForex Kurz pro začátečníky | Index | Wall Street Journal | Indikátor MACD | Pipy | Evropská unie dnes | ECB Christine Lagardeová | Praktické tipy | Cenový index | Negativní zprávy | Obchodní styl | Cenová akce | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Engulfing | ISM index | Nový týden | Zakreslení patternu | Struktura trendového kanálu | Zápis obchodů | Strategie ECB | USD graf | Americké statistiky | Poptávka po dolaru | Pochopení ekonomických principů | Američtí voliči | Realita | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Rychlé zisky | Nápad | Záporná cena WTI | Průmyslová výroba v září | Základy Price Action | Zveřejněné údaje | Růst měnového páru EUR/USD | Analýza fundamentálních událostí | Tradeři | InstaForex Kurz | Situace v Británii | Kotace | Pracovní den | Strategie pro komoditní trading | Jerome Powell | Poradenství | Starověké civilizace | Výkyvy | Pokles dolaru | Co jsou to vlastně komodity? | Purple Trading Club | Volatilní | Přístup k pákovému efektu | Nižší hodnoty | Ekonom Evropské centrální banky | Býčí gap | Obchodní příležitosti | Obchodování britské libry | Krátkodobý rostoucí trend | Menší pohyby | Průvodce krok za krokem | RTX | Zajištění proti riziku | Prolomení pod support | Komoditní obchodníci | Investiční strategie | Isabel Schnabelová | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Dow Jones | Vývoj inflace v Eurozóně | Jak funguje Price Action | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Americká politika | Očekávaný růst | Používání technických indikátorů | Nejklíčovější strategie | Signál short | Druhý support | Týden na trhu | Načasování trhu | Ukazatele | Potvrzení signálů | Šéf Fedu Jerome Powell | Pokles USD/JPY | Technické signály | Nepřipravenost | Analýza indikátorů | Průraz ceny | Obchodování GBP/USD | Kroky Bank of England | Potvrzení patternu | Hlavní pravidla | Ceny měnového páru | Price Action s dalšími faktory | Podnikatelské aktivity v USA | Euro dolů | Nové údaje | Výše mezd | Banka | Údaje o průmyslové výrobě | Aktivita trhu | Foreign Exchange | První úroveň rezistence | Odreagování | Klesající trendové čáry | Oslabení dolaru | Order block | Obchodní strategie pro komodity | Rozhodnutí ECB o sazbách | Poslední obchod | Covid | Nová historická maxima | Support úrovně | Historie obchodování komoditních trhů | Zkušený trader | Šok | Rates | Produkce ropy | Low | Časování obchodů | Zpráva o vývoji inflace v USA | Hospodaření | Fénicie | Medvědí potenciál | Indikátor ATR (average true range) | Léto | Zakreslování trendových čar | Plavba na otevřeném moři | Výrobní sektor | Vývoj volatility | Cenové pohyby | Euro roste | Vzestupný trend | Oslabování eura | Víkendové analýzy | CME FedWatch | Svíčkové patterny | Řízení rizik | Drahokamové vlastnosti | Růstový potenciál | Zavírací cena | Jednání bank | Změny ve strategii | NZD/USD | Hladina rezistence | Setkání Purple Trading | Intradenní obchodování | Evropská obchodní seance | Supporty | Události v eurozóně | Holubičí rétorika | Analýza komoditních trhů | Použití Stop-Loss příkazů | Výhody | Krok za krokem | HDP EU | Kamala | Technické ukazatele | Strategie sledování trendů | Trhy | Tržní hodnota | Důležité zprávy z USA | Technická analýza | Tradingová rutina | Na burze | Agentura Reuters | Růst Bitcoinů | Christine Lagardeová | Úspěch v tradingu | Zasedání centrální banky | Konflikt na Blízkém východě | Významný dopad | Volby v USA | Ekonomické aktivity | Trendlines | Tipy pro obchodování s komoditami | HDP USA | Rozhodnutí americké centrální banky | Trojúhelník | Pozitivní signál | Ekonomiky | Letní obchodování | Černé pondělí | PMI ze sektoru služeb | Specifika obchodování s komoditami | Hlavní ekonom ECB | City | Zasedání FOMC | S&P 500 | Obchodní plán | Ziskové obchodování | Zápis ze zasedání Fedu | Nové příležitosti | Futures na americké indexy | Index spotřebitelských cen | Zasedání v Jackson Hole | Údaje o inflaci | Panika | NAHB | Úrovně pro vstupy | Posilování amerického dolaru | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Psychologický faktor | Americký prezident | Pokles libry | Obchodování pro EUR/USD | Vyšší úrokové sazby | Růst bitcoinu | Cílová cena | Potenciální obrat | Hledání kvalitních supportů a rezistencí | Důkladná příprava | L.F. Investment Limited | Naplnění prognózy | Nová britská vláda | Leverage (páka) | Dynamické obchodování | Schopnost rychle reagovat | NZD | Zrychlení růstu | Žádné výrazné pohyby | Evropský parlament | Intraday přístup | Makroekonomické údaje | Supporty a rezistence | xStation 5 | Současný klesající trend | XAG/USD | PMI pro sektor | Spolehlivost obchodů | Nastavení Stop-Lossu | Jak identifikovat supporty a rezistence? | Směnné kurzy | Kurz dolaru | Intradenní strategie na obchodování | Údaje ISM | Prohlášení politiků | Commitment of Traders | Dlouhodobé trendy na trhu | Libra klesá | Riziko výkyvu cen | Analýza páru EUR/USD | CCI | Sledování globálních ekonomických trendů | Neutrální výhled | Američané | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Krize | Úrovně likvidity | Důvody pro posílení | Prezidentský kandidát | Restriktivní politiky | Podnikatelská aktivita | Management | XAU/USD | Pandemie COVID | Denní obchodníci | Hranice kanálu | Budoucí pohyby | Pokračování trendu | Posílení libry | Vyšší minima | Time frame | Vliv na americký dolar | Ceny stříbra | Obraty trendu | High | Vývoj měnového páru AUD/JPY | NZD/CAD | Rostoucí trendový kanál | US dollar | Tržní dynamika | Graf dne | NATO | Americký trh | Údaje | Graf EUR/USD | Analýza makroekonomických zpráv | Konec downtrendu | Euro klesá | Zamyšlení | Budoucí růst úrokových sazeb | Obchodníci | Zakreslení cenové formace | Ztráty | Sazby Fedu | Nastavení stop lossů | Cena amerického dolaru | Oscilátory | Suroviny | První rezistence | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Obraty v trendu | Kupující | Ukázka obchodování | Všechny indikátory | Překážky | Směr cenového pohybu | Financial | Každý trader | Krátkodobé klouzavé průměry | Euro vůči americkému dolaru | Breakthrough | Kdy trend začíná | Short | Opačný trend | Eskalace | Dlouhodobý úspěch | Japonský akciový trh | Roční maximum | Zvolení Donalda Trumpa | Rollback | Snižování sazeb | Obchodovat na základě technické analýzy | Řešení inflace | Index výrobních cen (PPI) | Rozbor obchodních příležitostí | Minimalizovat ztráty | Účastníci trhu | USD/CHF | Nemovitosti | Chápání tržní struktury | Inflace v Evropě | Seance v USA | Stříbro | Odhadovaná cena | Martin Zikmund | Spotové ceny | Ukázka Dvojitého vrcholu | Nákupy dolaru | Výměna surovin | Raphael Bostic | Klíčové makroekonomické ukazatele | Rychle a zběsile | Obchodní výsledky | Stav americké ekonomiky | Zpětná vazba | Příležitosti na trzích | Otevírací cena | Metody Price Action | Odhady HDP | Cenové výkyvy | Obraty trhu | Indikátor ADR (average daily range) | Velcí hráči | Jak rozpoznat klíčové S/R zóny | Marketingová komunikace | Ukázka Downtrendového trhu | Předvídat budoucí pohyby cen | Snížení produkce ropy | Coinglass | Začátek nové fáze | Potvrzení obchodů | Zemědělství | Trend klesající | Obchodovat ropu | Důležité makroekonomické zprávy | Benchmarky | Nárůst volatility | Hlavní ekonom | Plán obchodování | Volatility | Trpělivost a disciplína | Vyhlídky dolaru | CAR | Technická vs. fundamentální analýza | Fair Value Gap | Ztráta | xStation5 | Principy řízení rizik | Dobré načasování trhu | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Kanada | DNB | Vývoj na trhu | Rušivé indikátory | Cesta k mistrovství | Sofistikovanější rozhodnutí | Techničtí obchodníci | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Směřování | Obraz trhu | Světové akciové trhy | Uptrend | Obchodní schopnosti | Trendová struktura | Pád dolaru | Stoupající kanál | Rozpětí trhu | Instrument | Historie | Druhý odhad amerického HDP | Fibonacci | Německo | Snížení úrokových sazeb v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Klidné obchodování | Druhá vlna | Americké trhy | Kalendář událostí | Prodeje | Fyzická výměna surovin | Obchodování na světových finančních trzích | Příkaz stop-loss | Buy | Formace hlava a ramena | Výhled pro GBP/USD | Umělá inteligence (AI) | Strategie pro komodity | Dukascopy Europe Team | Obchodování eura | Jak obchodovat ropu | Nerovnováha | Špatné výsledky | Sledovat vývoj volatility | Spotřebitelské ceny | Dnešní volatilita | Výhody obchodování | Dogecoin (DOGE) | NASDAQ 100 | Tržní změny | Lael Brainardová | Principy technické analýzy | Přírodní katastrofy | Investování | Sideways | Rozmanitost komodit | 5G | Instrumenty | Prognózovaní | Průraz supportu | Oživení podnikatelské aktivity | EU a USA | Potenciál dalšího růstu | Ekonomické kalendáře | Býčí nebo medvědí | Nejnovější údaje | Odhad amerického HDP | Žádosti o podporu | Odraz od hranice trendového kanálu | Šéf řecké centrální banky | Tržní šum | COT | Volby | Odpočinek | Buy signály | Nonfarm Payrolls | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Indikátory volatility | XRP | Americký regulátor | Sentiment trhu | Evropské země | Prognóza vývoje | Mzdy | Makroekonomické reporty | Philip Lane | Biden | Kupci | Využití trendových kanálů | Nákupní signál | Aktuální tržní podmínky | To nejdůležitější | Generovat zisk | Adam Dulovec | Pravidla obchodního systému | Míra nezaměstnanosti v EU | Impulzivní pohyb | Pozice | Patrick Harker | Pohyb dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | CNBC | Evropský regulátor | Zakreslení S/R | Šéfka ECB | Zlepšení | Obchodování odrazu ceny | Viceprezident | Americká zpráva | Úrokové sazby | Price Action a indikátory | Riziko | Volatilita je nízká | Sezónní změny | Celkový směr trhu | Hladiny rezistence | Nárůst nezaměstnanosti | Příklady obchodů kombinujících Price Action | Klimatické změny | Halving | Důsledná analýza trhů | Zasedání centrálních bank | Zvýšené volatility | Shrnutí všech ziskových obchodů | Technické faktory | Trendový pohyb | Rezistence | USA | Směr trhu | Psychologické úrovně | Taneční kroky s trhem | Indikátor ATR | Poptávky po ropě | Záporná cena | Kanadský dolar | Jestřábí rétorika | Pozitivní zpráva | Spolehlivost | Swingová maxima | Konec dolaru | Dnešní kurz dolaru | Stříbro (XAG/USD) | První obchod | Osobní konzultace | Dobré časy | Důvody k nákupu | Úrovní podpory | Order Block | BTC/USD | Kritický týden | Trhy s komoditami | Holubice | Významné politické události | Názory na měnovou politiku | Úspěšné obchodní rozhodnutí | Odliv vkladů | Intervenovat | Americký akciový index S&P 500 | Cíl generovat zisk | Vstupní signály | Pohyb měnových párů | Investovat peníze | Boční kanál | Ondřej Hartman | Vysoce riziková strategie | Výkon | Proražení linie neckline | Cenový index výdajů | Významné události | Stanovení Stop Lossu | Měnové politiky v USA | HDP v eurozóně | Omezit potenciální ztráty | Jak hledat patterny | Trendová linie | Pantheon Macroeconomics | Průmyslové využití | Nejlepší čas | Medvědí postoj | Linie kanálu | Prezident Spojených států | Ocenění | Důležitý signál | Indikátor | Jednoduché tipy | Situace na forexovém trhu | Výbor FOMC | Výrazný růst inflace | Potenciál poklesu | Motivace | Snížit úrokové sazby | Stoupající kanál (uptrend) | Dodavatelské řetězce | Analýza USD/JPY | Inflační report | Rozhodování Fedu | Drobní obchodníci | Pokračování růstu | Rizika a výzvy v obchodování | Další pokles | Nejlepší strategie | Volatilní cenové pohyby | DOGE/USD | Důležitá zpráva | Medvědí tlak | Cit pro dobré načasování trhu | Inflace v USA | Doporučení pro obchodování | Platný signál | Snížení úrokové sazby | Přijetí ETF | Období konsolidace | Druhá rezistence | Indexy PMI | Trpělivost | Politické rozhodnutí o produkci | Začínáme na burze | Odrazy | Liz Truss | Znehodnocení | Pozitivní momentum | Výsledky amerických voleb | Zápis obchodů do obchodního deníku | Prudké pohyby | Zaměstnání na plný úvazek | Poslední vývoj ceny | Volatilita páru EUR/USD | Index výdajů | Strategie na obchodování | Americký akciový trh | Akcie fondů obchodovaných na burze | Kombinace Price Action | Prudké cenové výkyvy | Aktuální informace | Identifikujte trend | Práce | Fundamentální analýza pro začátečníky | Dolarový index (DXY) | Potenciální obrat trendu | Konvergence | Ethereum ETF | Joe Biden | Americký ISM | Použití indikátoru Stochastic | Technický výhled | Prodej | Rostoucí trend | Rok 2024 | Euforie | Pohyby ceny | Rezistence zóny | Bez rizika | GBP/JPY | Americké centrální banky | Engulfing (pohlcení) | Spekulovat | Oznámení | Trojúhelníkové formace | Ekonomika USA | S/R zóny (support a rezistence zóny) | Trendové strategie | Průmyslová výroba | Obchodní terminál | Formace v grafu | Ztrátové obchody | Regrese | Posilování eura | Rozbor | Graf páru GBP/USD | Investiční | Hypotéza | Průzkum | Prodejní pozice | Zpráva o vývoji inflace | Rizika nadměrného obchodování | Trendové pohyby | Možné scénáře | Výzvy v obchodování | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Střednědobý výhled | Výkonnost | Akcie fondů | DNB Markets | Cena dnes | Ideální čas | Změna trendu | Inflace ve službách | Zájem investorů | Trade | Analýzy více časových rámců | ABC | Energetický sektor | Nepříznivé období | Hospodářské oživení | Kolaps dolaru | Budoucnost | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Celkový sentiment | Výkyvy cen | Rozhodování | Druhy inflace | Obchodní války | Úrokové sazby v Japonsku | Rýže | Opatření | Futures trhy | Sledování odrazu ceny | Hledání patternů v grafu | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Ekonomické zprávy | 200 SMA | Potravinový řetězec | Ekonomická situace | Prolomení rezistence | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Přeprodanost trhu | Support nebo rezistence | Použití Stop-Loss | Zaznamenávání | Krypto | Nejbližší rezistence | Aktuální předpověď | Aktivita v sektoru služeb | Hladina supportu | Pojištění proti nepřízni | Makroekonomická zpráva | Prodejní signál | HDP | Zpráva pro tradery | Emoce na trhu | Boční kanál (sideways) | Meziroční růst spotřebitelských cen | Představitel Fedu | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | Zemědělské produkty | CL | Vstupní a výstupní body | Britský regulátor | SNY | Zprávy a události | Hlavní akciové indexy | Komoditní trading | GPS | Break Even | Zlato | Komise v přenesené pravomoci | Dow Jones Industrial Average | Kamala Harris | Obavy z americké recese | Stochastic | Historie komoditního obchodování | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Kurzy | Šance | Short pozice | Oscilátor | Úspěšné obchodní strategie | Budoucí pohyby cen | Vašek Husník | Napětí v Perském zálivu | Zásady money managementu | Slušný zisk | Ether | Stavební výroba | Trader Jan | Dynamický trh | Finanční odměny | USD/CAD | Sazba Fedu | XTB | Výrobní aktivity | Strategie obchodování trendového kanálu | Dna | Tým FXstreet.cz | Stabilní růstový trend | Nadměrné obchodování | Manufacturing PMI | Zajistit si riziko výkyvu cen | Růst ekonomiky | Index PMI | Throwback | Ceny benzínu | Overlap rezistence | Oslabování libry | Falešný signál | Komodity | Silné hospodářské oživení | Výhled trhů | Zprávy euro | Prolomení oblasti | Denní graf | Údaje o nezaměstnanosti | Hedging | Poptávka po americkém dolaru | Výsledek hlasování | Maloobchodní tržby v USA | Aktuální volatilita | Vstoupit do trhu | Cena komodity | Komentáře Fedu | Miliardy | Technologický rozvoj | Investiční záměry | Swing Trading | Držet pozice po delší dobu | Kryptoměny | Výrobní náklady | Objednávky | Velmi volatilní | Soustředěnost | Jak se obchoduje s komoditami? | Flexibilita | Trh s kryptoměnami | Svíčková formace | Zasedání britské centrální banky | Index amerického dolaru | CAD | Standardní odchylky | Boční kanály | Tržby v eurozóně | Výnosy | Objem obchodování | Zprávy z Fedu | Ichimoku Kinko Hyo | Nejlepší rozhodnutí | Obchodní systémy | Session | Příjmy společnosti NVIDIA | Správce aktiv | Býčí trend | Overlap support | Čistý graf | Engulfing pattern | Býčí scénář | PMI pro sektor služeb | Štěstí | Vývoj ropy | Pozitivní výhled | Poučení z minulosti | Vlády | Solidní růst | Hospodářský kurz | Otevření buy | AUD/USD | Malý prostor | Krátkodobý výhled | Vítězství Donalda Trumpa | Význam vzdělávání | Faktor Trump | Markit | Analýza | Hlavní měnové páry | Recese americké ekonomiky | Průběžné výsledky | Rychlé rozhodování | Strategie řízení | Nakupovat | Investiční doporučení | Obchodování v trendovém kanálu | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Signály přeprodanosti | Obchodování odrazu | Identifikace formace | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Medvědí trend | Trading | Vítězství | Úspěch v obchodování s komoditami | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Price Action a časování | Fundamenty | Fáze růstu | Wall Street | Bezpečného útočiště | Británie | Počet nezaměstnaných | SPOT | Obchodní postřehy pro býky | Konsolidace ceny | Ceny dolaru | Jak kombinovat Price Action | CPI v eurozóně | Výraznější pokles | Průlom | Prodej eura | Správa | Sazby Bank of England
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot