Fidelity International
Fidelity International: Obnovit důvěru trhu v jednotnou měnu nebude po propadu parity eura s dolarem v eurozóně snadné
14.09.2022 Na celém světě panují těžké chvíle, avšak pozornost je věnována úředníkům z Evropské centrální banky, kteří čelí jménem spotřebitelů v eurozóně téměř neřešitelnému dilematu.
Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný
06.09.2022 Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti.
Fidelity International: Budoucnost nemovitostí
05.09.2022 Dříve bylo investování do nemovitostí poměrně jednoduché – šlo hlavně o cenu a výnos. Nyní stojí v popředí také honba za čistou nulou. Se současnými budovami nikdy nedosáhneme cílů nulových emisí uhlíku stanovených do roku 2050. Stavby se musí změnit a spolu s nimi musíme změnit i náš investiční přístup. U těch aktiv, která zůstanou stejná, hrozí, že zastarají a ztratí hodnotu.
Zahraniční věřitelé souhlasí s návrhem Ukrajiny na dvouleté zmrazení splátek
10.08.2022 Zahraniční věřitelé souhlasí s návrhem ukrajinské vlády na dvouleté zmrazení splátek ukrajinských státních dluhopisů v hodnotě téměř 20 miliard dolarů (zhruba 470 miliard Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy pro regulátory. Tento krok Ukrajině čelící ruské invazi umožní vyhnout se platební neschopnosti, píše Reuters.
Fidelity International: Globální nálada rychle klesá
27.07.2022 Analytici společnosti Fidelity vnímají, že nálada mezi manažery společností, které pokrývají, se již několik měsíců zhoršuje. V červnu se objevily jisté známky oživení, když Čína začala znovu po lockdownech fungovat, ale toto oživení se zastavilo. Nálada se zhoršila i jinde, zejména v Severní Americe, Evropě a regionu EMEA/Latinské Ameriky. Jak ukazuje graf z tohoto týdne, indikátor nálady manažerů je nyní nejméně příznivý od doby, kdy jsme se na něj před dvěma lety začali našich analytiků každý měsíc dotazovat. Hlavní ukazatele se také nadále zhoršují a nyní jsou na úrovni srovnatelné s okamžikem vypuknutí pandemie Covid-19.
Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?
22.07.2022 Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
Fidelity International: Jsou připravené „ingredience“ pro cenově-mzdovou spirálu?
13.07.2022 Vyvolávání přízraku stagflace 70. let minulého století je již delší dobu oblíbené, jak mezi investory, tak mezi politickými ekonomy. Příběh – dobře známý i těm, kteří v tomto období nepracovali (nebo se dokonce nenarodili) – vypráví o přetahování se mezi prací a kapitálem, aby na sebe zaměstnanci nenaložili hlavní tíhu cenového šoku z ropy, což vyústilo v cenově-mzdovou spirálu.
Fidelity International: Komodity za „extra ceny“ znamenají změnu v investování
07.07.2022 Poptávka po některých aktivech, která byla v průběhu pandemie opomíjena, by mohla prudce vzrůst, protože svět přechází na nové, udržitelnější paradigma. Jinde to ale bude bolet.
Očekávání ohledně rostoucích vstupních nákladů se začínají zmírňovat
23.06.2022 Analytici Fidelity International vidí neurčité náznaky, že tlaky na náklady firem mohou brzy polevit. Tlak na centrální banky ale přesto zůstane vysoký.
Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?
21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
Fidelity International: Probírání troskami, akcie po akcii
14.06.2022 Obavy z pokračující války mezi Ruskem a Ukrajinou, napjaté dodavatelské řetězce, rostoucí inflační tlaky a obavy z možného recesivního zpomalení, tedy recese, vedly k oslabení všech trhů. „Nedávný vývoj na trhu je pro správce fondů velkou výzvou. Nyní se začínají objevovat příležitosti,“ vysvětluje Jeremy Podger, portfolio manager Fidelity International.
Jak sankce ovlivňují Rusko?
01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska
25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
Fidelity International: Chart Room – Tři strukturální faktory, které mají vliv na přetrvávající inflaci
11.05.2022 V posledních měsících dominovala v titulcích inflace, přičemž celkový růst spotřebitelských cen v USA dosáhl 40letého maxima. „I když neočekáváme, že globální míra inflace zůstane na těchto rekordních úrovních, vidíme několik střednědobých až dlouhodobých inflačních faktorů,“ říká Timothy Foster, portfolio manažer Fidelity International.
Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují
03.05.2022 Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce
08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
Fidelity International: Stagflační dynamika stále v pozadí
31.03.2022 Konflikt na Ukrajině se posouvá do dalšího týdne, volatilita zřejmě vydrží a výhled je poznamenán hrozbami pro růst.
Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie
10.03.2022 Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie.
Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese
04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
Komodity: Ceny ropy klesají, zmírnily se obavy investorů z přerušení dodávek
25.02.2022 Ceny ropy dnes klesají, protože se zmírnily obavy investorů z přerušení dodávek. Ve čtvrtek přitom kvůli rusko-ukrajinské krizi ceny ropy poprvé od roku 2014 překonaly hranici 100 USD za barel.
Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou
23.02.2022 Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb.
Fidelity International: Udržitelné 5G
16.02.2022 Investování do sítí 5G je klíčovým tématem letošního roku. S tím souvisí i průmyslová automatizace. Neméně důležitá je také otázka udržitelnosti, metodiky měření a celkově, zda se společnosti chovají podle udržitelných principů.
Fidelity International: Metaverzum – Je to meta?
02.02.2022 Kolem "metaverza" se strhl velký humbuk. Technologie, která by z něj mohla udělat (virtuální) realitu, se blíží, a internetoví giganti na jeho úspěch hodně sázejí. Ale platí vše, co se o tom říká? A je to "meta" pro investory?
Evropské indexy jsou připraveny na nový růst
18.01.2022 Akcie se v pondělí vyvíjely smíšeně, zatímco obchodníci přemýšleli nad globálním růstem státních výnosů a událostmi v podnicích. Euro Stoxx 50 si připsal zisky, zatímco futures na americké indexy byly smíšené. Určitý nárůst ceny vykázal také dolar.
Analýza Fidelity International: Hodnota v našich šatnících
17.01.2022 Začátek nového roku je tradičně časem vyhazování nechtěných dárků a zbavování se loňského nepořádku. Než však sáhnete po odpadkovém koši, nabízí se stále více alternativních možností.
Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022
04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.
Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání
20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
Fidelity International: Paradox hospodářské politiky
07.12.2021 Rok 2021 přinesl oživení, ve které mnozí doufali. Firmy se znovu otevřely, dojíždějící se vrátili ke svým pracovním stolům a ti nejodvážnější z nás dokonce vyrazili na dovolenou. Situaci však nelze označit za "návrat k normálu" vzhledem k raketově rostoucím cenám energií, vysoké úrovni zadlužení a růstu, který se již nachází za vrcholem.
Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?
30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji
18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
Analýza Fidelity International: Zelené státní dluhopisy – sliby a úskalí
11.11.2021 Emise zelených státních dluhopisů jsou na vzestupu a mohly by výrazně zlepšit likviditu a standardy na celém trhu zelených dluhopisů. Poptávka investorů po nich je vysoká, ale je důležité jednak nepřeplácet zelené státní dluhopisy a jednak sledovat, za co emitenti „zelené“ prostředky vynakládají.
Společnost Fidelity International se zavazuje snížit do roku 2030 emise svého investičního portfolia na polovinu
27.10.2021 Společnost Fidelity International (Fidelity), globální správce aktiv s celkovým objemem klientských prostředků ve výši 787,1 miliardy dolarů, oznámila zlepšení přístupu k investování do ochrany klimatu. Přizpůsobuje přitom svou dlouhodobou aktivní strategii správy aktiv cíli čisté uhlíkové neutrality.
Fidelity Leading Indicator ukazuje na pokles
20.10.2021 Po letním zpomalení předpovídá ukazatel Fidelity Leading Indicator náročnější zimu. Po roce bouřlivého oživení by to nyní mohlo směřovat ke stagflační zimě, jak vyplývá z předstihového indikátoru cyklu společnosti Fidelity (FLI). FLI je vlastní ukazatel určený ke krátkodobé předpovědi směru a dynamiky globálního růstu a je jedním z nástrojů, kterými se Fidelity International zabývá při hodnocení rizik. FLI se posunul do levého dolního kvadrantu – což je známka toho, že se růst dostal do záporných hodnot a může se ještě zhoršit.
Fidelity International: Zůstane tu inflace?
12.10.2021 Podle nejnovějšího průzkumu mezi analytiky společnosti Fidelity International čelí firmy inflačním tlakům různého charakteru. Navzdory tomu, že majorita analytiků se domnívá, že většina inflačních tlaků je spíše dočasná, strukturální síly by mohly i nadále tlačit na růst cen, i když přechodná omezení poleví.
Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“
30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
Catherine Yeung, Fidelity International: „Regulace čínského kyberprostoru ovlivní investice“
16.09.2021 Radost nad rozvojem čínského konkurenta Uberu, společnosti Didi, netrvala dlouho, protože Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost zakázal společnosti registrovat nové zákazníky. Úřad toto omezil z důvodů obav o bezpečnost při ukládání uživatelských dat ve společnosti Didi. Důsledky byly jasně viditelné na akciovém trhu: prudce klesl. Tituly, jako je tento, opět způsobují turbulence v čínském technologickém sektoru. Nejen o tomto tématu jsme si povídali s Catherine Yeung, investiční ředitelkou Fidelity International.
Ženy a investování
07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
Komentář Fidelity International: Jak může změna klimatu ovlivnit inflační tlaky
26.08.2021 Změna klimatu a politika zaměřená na její zpomalení budou určovat vývoj hospodářského růstu v tomto století. Investoři již nyní vyčleňují odvětví, která by měla prosperovat, a ta, která přechod od uhlíku poškodí. Méně se však hovoří o potenciálním dopadu změn v energetice na inflaci.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.08.2021 1) Asijské akcie dnes otočily negativní trend a rostly. Z hlavních regionálních zpráv dnes zaujalo investory mimo jiné prodloužení pandemických opatření v oblasti Tokia nebo ponechání stávajících úrokových sazeb novozélandskou centrální bankou. Japonská obchodní bilance svým růstem výrazně překonala očekávání analytiků.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.08.2021 1) Akcie navázané na korejský technologický gigant Samsung dnes oslabily poté, co byl místopředseda této společnosti Jay Y. Lee podmínečně propuštěn z vězení. Australské akcie jako jediné v regionu dokázaly posílit, ačkoli prodej tamních nových domů se v červenci meziměsíčně propadl o dvacet procent po červnovém čtrnáctiprocentním růstu.
Komentář Fidelity International: Asie zrychluje
12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba
05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
Výzkum Fidelity International nachází korelaci mezi ESG a růstem dividend
22.07.2021 Výzkum Fidelity International naznačuje, že společnosti, které jsou lídry v oblasti ESG, nabízejí i v různých ekonomických podmínkách dlouhodobý růst dividend s větší pravděpodobností než ty, které ESG neřeší.
Komentář Fidelity International: Co se může dít na trzích v druhé polovině roku 2021?
16.07.2021 Zdá se, že vzhledem k post-pandemickému oživení mají investoři v druhé polovině roku spoustu důvodů k tomu být pozitivní. Akciové trhy pokračují v růstu díky známkám opětovného vzchopení se světové ekonomiky a očekávání, že vládní výdaje a zadržovaná spotřebitelská poptávka budou v letech 2021-22 hnacím motorem silného oživení výnosů. Přetrvávající rekordně nízké úrokové sazby nadále hnaly investory do rizikovějších aktiv, doposud s pozitivními výsledky.
Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji
29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
Komentář Fidelity International: Proč to budou mít komoditní akcie v budoucnu jednodušší než akcie technologických firem?
17.06.2021 Pro akcionáře nastaly po finanční krizi v letech 2008/09 zlaté časy. Akciové trhy po léta těžily z nízkých úrokových sazeb po celém světě. Centrální banky nepociťovaly žádný tlak na jejich zvyšování, protože i růst spotřebitelských cen se několik let dařilo držet na uzdě. Z tohoto scénáře se radovaly zejména silně rostoucí technologické akcie.
ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII
14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?
08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
Analýza Fidelity International: Jak investovat do nápojů
31.05.2021 Mnozí z nás vzhlíželi k prvnímu drinku v hospodě nebo restauraci jako k milníku na cestě lockdownem a opětovným otevřením. Jednoduché, rychlé, společenské, není nic sladšího než malé vítězství v podobě osvěžujícího nápoje. Ať už se jedná o oslavu, setkání, truchlení nebo jen schoulení se na pohovce, dát si něco k pití je součástí tohoto všeho, takže se nápojový průmysl stal hlavní silou moderního konzumu.
Fidelity International: Rychlé otevírání ekonomiky žene inflaci vzhůru
24.05.2021 Spotřebitelské ceny v USA rostou nejrychlejším tempem za posledních 13 let v důsledku nižší srovnávací základny, rostoucích cen energií a opětovného otevírání ekonomiky.
Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti
13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
Fidelity International: Bidenovy ambiciózní klimatické plány by mohly změnit americký trh s dluhopisy
03.05.2021 Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů.
Komentář manažerů Fidelity International: Čínské oživení
22.04.2021 Číně se podařilo zvládnout pandemii velmi dobře a od loňského dubna nezaznamenala další vlnu, což silně podporuje její rychlé hospodářské oživení. Čínské hospodářské oživení by se mohlo stát vzorem i pro další velké světové ekonomiky. Vzhledem k nízkému vlivu srovnávací základny dosáhl meziroční nárůst čínského HDP ve stálých cenách v 1. čtvrtletí roku 2021 desetiletého rekordního maxima. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2019 dělal složený růst přibližně 5 procent, což je opravdu blízko k předpandemickému tempu růstu. Z hlediska odvětví zaznamenává výroba nadále rychlejší oživení než odvětví služeb; pokud se na to díváme z pohledu velikosti, obnova růstu malých společností zaostává za obnovou velkých podniků.
Fidelity International: Zlatá střední cesta u protiinflačních dluhopisů
13.04.2021 Téma reflace je díky inflačním očekáváním v roce 2021 aktuální. Výnosy státních dluhopisů i komodit rostou. Pro investory do nástrojů s pevným výnosem je toto prostředí záludné. Podle názoru odborníků Fidelity International ale ne pro dluhopisy vázané na inflaci (protiinflační) se splatností od 1 roku do 10 let, která není ani příliš dlouhá, ani příliš krátká, ale je právě tak akorát.
Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly
30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
FIDELITY INTERNATIONAL a MOONFARE uzavřeli strategické partnerství
18.03.2021 Společnosti Fidelity International a Moonfare spojily své síly ve strategickém partnerství, aby investorům rozšířily přístup k investování na neveřejných trzích. Moonfare bude poskytovat profesionálním klientům společnosti Fidelity International v Evropě přístup k nabídce spravovaných fondů privátního trhu. Společnost Fidelity převezme minoritní kapitálový podíl a zaujme místo v dozorčí radě platformy Moonfare. Partnerství posílí ambice společnosti Fidelity International na alternativních trzích a prohloubí spojení Moonfare s předními manažery aktiv a bankami.
Průzkum analytiků Fidelity International: Souboj společností o dosažení nulových emisí
11.03.2021 Podle analytiků z Fidelity International (Fidelity) bude do roku 2030 téměř čtvrtina všech společností uhlíkově neutrálních. Evropské společnosti jsou vpředu, ostatní regiony jsou jim v patách. 25 procent analytiků pokrývajících Čínu zmiňuje rostoucí důraz na ESG hodnocení u většiny sledovaných společností, což znamená nárůst oproti přibližně 15 procentům z předchozích tří let.
Komentář Fidelity International k nadcházející schůzi Evropské centrální banky
09.03.2021 ECB se na nadcházejícím zasedání zaměří bezpochyby na zpřísnění finančních podmínek. Situace v posledních několika týdnech byla většinou ovlivněna celosvětovým růstem výnosů. Nedávný posun komunikace ECB je zaměřený na udržení „příznivých podmínek financování“. Anna Stupnytska, globální makroekonomka z Fidelity International očekává, že ECB zareaguje na nedávné zpřísnění zvýšením tempa nouzového pandemického programu nákupu aktiv – PEPP. Přesná týdenní částka pravděpodobně nebude oznámena. „Předpokládáme, že program je flexibilní a bude použit k nákupům v různých zemích podle potřeby. V tomto ohledu je největší růst výnosů v Itálii, rychlý a neuspořádaný. ECB se proti tomu bude pravděpodobně silně stavět,“ doplňuje Anna Stupnytska.
Analýza Fidelity International: Sociální sítě potřebují nestranná pravidla
25.02.2021 Investoři nesmí přehlížet otázky týkající se svobody projevu na sociálních sítích, opatření jednotlivých společností ohledně vyjadřování uživatelů a vládních opatření v technologickém průmyslu. „V důsledku negativní nálady po americké prezidentské volební kampani je podle našeho názoru důležité, aby společnosti působící na sociálních sítí měly nastavené hranice projevu vnějšími autoritami. Mezitím je třeba, aby tyto společnosti na svých platformách stanovily transparentní, nestranná pravidla s nezávislými dozorčími radami tak, aby byla zajištěna spravedlnost a konzistentnost jak z demokratického hlediska, tak z pohledu dlouhodobé životaschopnosti firem,“ vysvětluje postoj Fidelity International k této problematice Sumant Wahi, portfolio manager Fidelity International.
Fidelity International: Co čeká čínské trhy v roce Buvola
16.02.2021 Investoři jsou zvědaví, jestli si čínský býčí trh udrží svůj náskok i v roce Buvola, a budou se zaměřovat na udržitelnost hospodářského oživení a tempo možného zpřísňování měnové politiky.
Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy
09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení
22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
Investiční fórum: Jak úspěšně investovat v roce 2021?
16.12.2020 Úvod konference obstará člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl, který představí svůj výhled pro českou a světovou ekonomiku pro rok 2021.
Výhled Fidelity International pro rok 2021: Můžeme být optimističtí?
10.12.2020 Rok 2020 byl jiný než všechny, co pamatujeme. Bude tak sloužit jako připomenutí, že krize může udeřit kdykoli a každá je zcela specifická. Andrew McCaffery globální CIO, Asset Management Fidelity International upozorňuje: „Při přechodu do roku 2021 proto opatrně vyvažuji nedávný optimismus na trzích větší obezřetností.“
Fidelity International: Změny na čínském akciovém trhu, akcionáři více ovlivňují řízení firem
08.12.2020 Závěry studie China Stewardship Report od společnosti Fidelity International, založené na průzkumu, který přímo pro společnost Fidelity International zpracovala společnost ZD Proxy*, odhalily zvýšený zájem investorů o dozor nad společnostmi – jak v oblasti hlasovacích práv, tak co se týče angažovanosti. To pomáhá budovat pevné základy pro udržitelné investice a zlepšuje korporátní chování.
Fidelity International: Biden podpoří čistou energii a garantuje zdravotní péči pro širší skupinu obyvatel
01.12.2020 Joe Biden už byl prohlášený vítězem voleb, a ačkoliv Donald Trump jeho vítězství stále zpochybňuje, je již možné věnovat plnou pozornost předpokládanému dalšímu vývoji trhů. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství demokratů na oblast energetiky, veřejný sektor, zdravotnictví i farmaceutický průmysl.
Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy
23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
Testování udržitelnosti: Podle Fidelity International jsou vyšší ESG ratingy spojené v roce 2020 s lepšími výkony
11.11.2020 Fidelity použila vlastní ESG ratingy a testovala vztah mezi udržitelností a výkony trhu během prvních třech čtvrtletí roku 2020. Studie zjistila v daném časovém rámci velmi silnou pozitivní korelaci mezi relativním tržním výkonem společnosti a jejím ESG ratingem. Studie také ukázala lineární vztah ve všech ratingových skupinách ESG, s tím, že každá skupina je na tom lépe než ta nižší, od A do E.
Fidelity International mění název fondu, zaměřuje se na budoucnost konektivity
03.11.2020 Fidelity International přejmenovává svůj fond Fidelity – Global Communication Fund na Future Connectivity Fund. Nový název lépe odráží větší zaměření fondu na konektivitu a její budoucnost, tedy na trend, který mění způsob života i práce.
UDRŽITELNÉ INVESTICE: POSUN K UDRŽITELNÉMU KAPITALISMU
16.10.2020 Podle průzkumu investiční společnosti Fidelity International pandemie Covid-19 a sociální nepokoje po celém světě urychlily posouvání hranic vnímání přijatelnosti. To, co dříve bylo ve společnosti považováno za radikální, je nyní považováno za normální. U firem tak byl zpochybněn předpoklad, že výnosy akcionářů by měly být maximalizovány za každou cenu, a hlavním cílem investorů se stalo udržitelné investování.
Megatrendy: Zlatý věk konektivity
22.09.2020 Jestliže krize způsobená koronavirem SARS-CoV-2 zasáhla všechna odvětví hospodářství, jedno odvětví naopak očividně posílila: nové technologie v nejširším slova smyslu. Digitalizace, online zábava a nové formy komunikace, o něž jsou snahy již několik let, se během omezení pohybu lidí staly novým standardem. Jak vysvětlují Sumant Wahi a Jon Guinness, manažeři portfolia globální strategie konektivity ve Fidelity International, změna paradigmatu je synonymem investičních příležitostí.
Srpnový bleskový průzkum Fidelity International: Příprava na druhou vlnu Covid-19
07.09.2020 Společnosti jsou podle srpnového průzkumu mezi 143 analytiky Fidelity International na druhou vlnu Covid-19 dobře připravené. Pouze jeden z 20 respondentů říká, že společnosti v jeho portfoliu připravené nejsou.
Bleskový průzkum Fidelity International: náklady na vstupy a mzdy budou zřejmě klesat
20.08.2020 Bleskového průzkumu Fidelity International se v červenci zúčastnilo 137 analytiků společnosti, u kterých sílí názor, že nastává období globální dezinflace v důsledku přebytečné nabídky. Výzkum také ukazuje rozdíl v pohledech analytiků pokrývajících Evropu a USA. Ti evropští popisují rostoucí optimismus ve znovu se otevírající Evropě po poklesech případů, na rozdíl od těch, kteří pokrývají Severní Ameriku, kde v uplynulém měsíci zaznamenali spíše vrchol počtu případů Covid-19.
Analytici Fidelity International vidí příležitosti v trendu konektivity
06.08.2020 Aktivita jak spotřebitelů, tak firem, se přesouvá z offline prostředí do online a z online do mobilní sféry. Je to dlouhodobý směr, který přináší inovace, ale i mění mnoho odvětví. Fond společnosti Fidelity International FF - Global Communications Fund z tohoto trendu těží. Do hloubky rozumí technologiím v pozadí těchto změn i novým obchodním modelům a má opravdu globální perspektivu.
Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese
16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice
09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí
02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích
16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
Komentář Anne Richardsové, CEO Fidelity International: Akciové trhy ochabují, když je nejvíc potřebujeme
08.06.2020 Vlády po celém světě spouští „stroje času“. Snaží se zajistit růst v příštích letech a nyní utrácí, aby zaplnily díry v ekonomice, které zůstaly po vypuknutí epidemie Covid-19. Francie a Německo například navrhly balíček pomoci ve výši 500 miliard EUR a ve Velké Británii úřad Office for Budget Responsibility očekává, že státní pokladna bude potřebovat dalších 300 miliard britských liber, aby udržela podniky naživu.
Nový ekonomický řád
28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
Analýza Fidelity International: Příležitosti z dislokace
25.05.2020 Globální ekonomické zotavení se bude podle názoru expertů Fidelity International odvíjet v několika fázích: upravení finančních toků, stabilizace šíření případů koronaviru v jednotlivých zemích, opravení toků v reálných ekonomikách a nakonec ekonomická expanze. Centrální banky již částečně řešily situaci okolo finančních toků a také nastal pokrok ve stabilizaci počtu případů koronaviru, i když nelze zapomínat na možnost opakujících se vln infekce. Vzhledem k tomu, že omezení volného pohybu ve většině zemí z velké části ještě zůstává, je potřeba nejprve opravit reálnou ekonomiku. Dokud nepřestane klesat poptávka a nezaměstnanost, bude na reálnou ekonomiku vyvíjen stále velký tlak.
ČÍNŠTÍ TURISTÉ ZNOVU NA CESTÁCH
14.05.2020 Přes 100 milionů lidí vyrazilo v květnu během pětidenního volna v Číně na cesty. Byla to první velká zkouška domácí poptávky po cestovním ruchu od doby, kdy bylo zrušeno omezení volného pohybu kvůli Covid-19. Přichází zotavení, nebo spíš zůstanou spotřebitelé chvíli opatrní?
10 tipů Fidelity International pro období volatility
28.04.2020 Jaký je dopad koronaviru na trhy, odkryjí následující měsíce. Zatím trhy reagují vysokou mírou volatility. Akciové trhy budou vždy procházet obdobím, v němž budou ceny prudce kolísat – to je úplně normální. Důvodem jsou obvykle negativní ekonomické zprávy nebo politická krize. Je pochopitelné, že prudké cenové výkyvy mohou probudit nejistotu mezi investory a motivovat je ke změně dlouhodobé strategie a impulzivnímu prodeji cenných papírů. Tato kolísání na trzích, neboli volatilita, mívají krátký život, a takové výprodeje jsou předčasné. Většina odborníků souhlasí: Nejlepší, co můžete udělat během takových psychicky náročných období na trzích, je zůstat a proplout.
Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války
23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.
Příjmy světových firem by se mohly letos snížit o 44 pct
20.04.2020 Pokud bude pandemie koronaviru dále utlumovat ekonomickou aktivitu, v průměru by se příjmy světových společností mohly v průběhu roku 2020 snížit o 44 procent. Vyplývá to z průzkumu, který investiční společnost Fidelity International uskutečnila počátkem dubna mezi 150 svými analytiky, kteří pokrývají všechny sektory z celého světa.
Bleskový průzkum Fidelity: Dopad Covid-19 může mít širší rozsah a delší trvání, ale na obzoru pořád ještě „raší zelené výhonky“
17.04.2020 Podle nejnovějšího bleskového průzkumu analytiků společnosti Fidelity International povede globální omezení výroby a služeb v letošním roce k významnému poklesu zisků firem.
Pár poznámek k vyplácení dividend
09.04.2020 Ve Fidelity jsme sepsali výzvu evropským bankám zaměřenou právě na podporu rozumných odkladů dividend v boji proti finančním rizikům v souvislosti s Covid-19. Banky spolu s vládami musí hrát klíčovou roli a zajištění zotavení ekonomik.
Čína a její sousedé restartují dodavatelské řetězce
01.04.2020 S tím, jak se čínská ekonomika oklepává ze zákazu vycházení, hlásí analytici Fidelity Intenational aktivitu v rozlehlé síti asijských továren, přístavů a logistických center. Přístavní jeřáby se v některých největších asijských přístavech znovu otáčí, protože produkce z čínských továren se po týdnech narušení koronavirem opět zvyšuje.
Proč je koronavirová krize spíš podobná té v roce 1918 než v 2008?
25.03.2020 Zapomeňte na klesající trhy z roku 2008, šoky související s Covid-19 jsou spíše jako chřipková pandemie z roku 1918. Zkoumání podobností mezi současností a tehdejší dobou nabízí vodítka, jak se současná pandemie může vyvíjet a ovlivňovat různá odvětví světové ekonomiky.
Fidelity: Čína bude po odeznění pandemie lídrem oživení
17.03.2020 Společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny. Šoky zřejmě nejlépe zvládá technologický sektor. Vyplývá to z bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem společnosti Fidelity International.
Bleskový průzkum Fidelity: Čína bude lídrem oživení po COVID-19
17.03.2020 Podle bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem Fidelity International se zdá, že společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny.
Průzkum analytiků Fidelity International 2020: Zlomový rok pro ESG
09.03.2020 Průzkum analytiků Fidelity International 2020 ukazuje, že celosvětově jsou firmy v bodu zlomu. Již chápou, že zohledňování faktorů, jako je ochrana životního prostředí, podnikové řízení a sociální otázky (ESG – Environmental, Social and Governance factors), není jen správná věc, nýbrž také dobrý business.
Výnosy se v roce 2020 vrátí
27.01.2020 Na akciových trzích proběhlo poté, co pominulo období kvantitativního utahování ze strany FEDu a pomalejšího růstu zisků v roce 2019, oživení. Navzdory eskalaci obchodní války uprostřed roku a politickému neklidu v Evropě, obrat politiky FEDu o 180 stupňů, tedy trojnásobné snížení sazeb a obnovená expanze účetní rozvahy, pomohly zklidnit obavy z recese. Zatímco odvětví průmyslu šlo do recese, jeho snížená důležitost pro celkový HDP a pokračující odolnost amerického spotřebitele znamená, že v roce 2020 očekáváme pro globální ekonomiku spíš měkké přistání. Výnosy pravděpodobně klesnou na minimum a potom budou stoupat: po nevýrazném roce 2019 by měl být předpokládaný růst výnosů v roce 2020 kolem 8 procent.
Komentář Fidelity International k americkým volbám 2020 – důsledky pro zdravotnictví
23.01.2020 Zdravotnictví je pro americké volby, které se budou konat na podzim, velmi důležitým tématem. Od února 2019 zde vyvstávají dvě otázky. Tou první je reforma zdravotního pojištění. V době před prezidentskými volbami v USA oba demokratičtí kandidáti Bernie Sanders a Elisabeth Warren obhajují plán „zdravotní péče pro všechny“. Vyloučilo by to ze hry soukromé pojišťovny, zavedlo systém jediného plátce a u zbytku odvětví by to vyvolalo značný tlak na ceny. Průzkumy veřejného mínění naznačují, že pro takový plán je jen lehce přes polovinu voličů, a související odhady nákladů se pohybují od 28 do 32 bilionů USD za 10 let.
Výhled Fidelity International pro rok 2020: Hladké přistání, návrat výnosů
09.01.2020 Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9 procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindroth, hlavní cross-asset stratéžka Fidelity International. Geopolitická rizika podle ní klesají. V roce 2020 tak zřejmě přetrvá období křehkého klidu.
Investiční fórum: Jak úspěšně investovat v roce 2020?
05.12.2019 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2020? A co čeká svět alternativních investic? Jedinečnou možnost máte v úterý 7. ledna 2020 na Investičním fóru v Praze, kde v rámci moderovaných diskuzních a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro rok 2020.
Názor Fidelity International: Používání plastů a role investorů při recyklaci?
27.08.2019 Pro investory je poslední dobou čím dál důležitější faktor ESG – tedy, jestli je investice odpovědná, zda splňuje environmentální, sociální aspekty a chová se odpovědně i při řízení společnosti. Asset manageři mohou – a měli by – uplatňovat kritický přístup při hodnocení každé společnosti, jejíž cenné papíry nakupují, a zjišťovat, do jaké míry je dlouhodobá strategie firem v souladu s udržitelnými cíli. „To, že si to společnosti uvědomí, pomůže životnímu prostředí. Objevují se už náznaky takového fungování u některých firem,“ říká Mike Dolan, ředitel výzkumu Fidelity International. „Nejen náš výzkum, ale i ochota společností víc přemýšlet nad dopady své činnosti, je součástí našeho celkového hodnocení investic a může výrazně ovlivnit naše závěry.“
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.08.2019 1) Globální ekonomické vyhlídky se zhoršily, na světovou ekonomiku má silně negativní vliv vystupňování obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Informoval o tom dnes německý institut Ifo. Odvolává se přitom na průzkum mezi 1200 odborníky ze 110 zemí, podle nějž se ukazatele Ifo pro současné podmínky a hospodářská očekávání ve třetím čtvrtletí zhoršily.
Komentář Fidelity International k postoji Bank of England
12.08.2019 Podle názoru Sajiva Vaida z Fidelity International Bank of England (BoE) i nadále profituje z globálního trendu, který lze letos vidět i u dalších hlavních centrálních bank, a sazby nemění. Vzhledem k rostoucí nejistotě na domácím i globálním poli a s ohledem na růst a inflaci je to překvapivé. Podle Vaida by se základ měl do konce roku snížit o 25 bazických bodů. Je potřeba „snížení pro jistotu“ bez ohledu na brexit.
ZLATO MŮŽE OPĚT ZAZÁŘIT
05.08.2019 Poté, co prorazilo několikaletou úroveň 1350 dolarů za unci, je zlato opět v centru pozornosti. „V dlouhodobém horizontu očekáváme více cenových posunů nahoru díky přesvědčivé kombinaci klesajících úrokových sazeb, rostoucím dlouhodobým inflačním očekáváním a zvyšujícím se obavám z recese,“ vysvětluje investiční analytik Fidelity International Oscar Hutchinson.
Související klíčová slova:
Čínský trh s hotely | Amia Capital | Objem transakcí | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Výhled pro trh ETF na rok 2024 | FlexiFondy | BCPP | Realitní trh | ChatGPT | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Horší výsledky | Hodnota společnosti | Cap | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Války | Lithium | Vývoj | Rizikové prémie | Sell in May and go away | Pracovní místa v USA | Češi | Data z trhu práce | Dluh vlád | Allianz | Trh nemovitostí | PG&E | Globální růst | Radim Dohnal | EUR | Spotřebitelské výdaje | Stavebnictví | Bundesbank | Velké finanční krize | Úvěrový trh | Riziko inflace | Objemy peněz | Index spotřebitelských cen | Čínské dluhopisy | Nedostatek čipů | Automobilový sektor | Cable | Itálie | Panda | Stoxx | Sektor financí | PEPP | Prodej zboží | Texas | Očekávání | Franklin Innovation | Korelace | ČSOB Asset Management | GlaxoSmithKline | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | GlobalData | Michelle Bowmanová | Nikl | Swiss Life | Chile | Finančnictví | Miliardové investice | Novo | Alternativní investice | Podnikání společnosti | Pro investory | Ženy a investování | Novartis | Ark | Omezování bankovních úvěrů | Stimulační balíček | Market cap | Trh práce | Akciový výhled 2022 | Evropská komise | WeCHat | Přesnost | Energetická infrastruktura | Krajní pravice | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Ekonomické zotavení | Nervozita | Geopolitické riziko | Potenciál | Nízké sazby | Support | Návrat inflace | Nové technologie | Magnificent 7 | Edge | Akvizice | Japonské firmy | Danske Bank | Sygnum | Oslabování měny | Investiční stratég | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Hluboká recese | Zajímavé výnosy | Asijské měny | Trh s komerčními nemovitostmi | Japonské akcie | Vítězství republikánů | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Britská libra | Intervence | Budoucnost investování | Nákladové tlaky | Rezidenční nemovitosti | Odklad splátek | Shareholder Advocacy | Experti | Diverzifikace | LSEG | Rekord | Vstupní náklady | Přeshraniční platby | Zdroje příjmů | Bitcoiny | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Hnojiva | Garance | Creditas | KARO Invest | Společnost Apple | Bidenova administrativa | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Satoshi Nakamoto | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Výkonný ředitel | Saxo Bank | Chování | Idiosynkratické prvky | Roboti | Období poklesu | Reality | Geopolitické napětí | Předseda představenstva | Levice | SOK | Patria | Indexové fondy | Akcie společnosti | Mezibankovní | Klimatická politika | Náklady na financování | Swedbank | Zvýšení celkové návratnosti | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Force | Demografie | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Dluhopisy s vysokým výnosem | Čínské banky | Asijské akcie | Trh ETF | Fondy Fidelity Intenational | Ocelářství | Brian Grieves | FIL Investment Management | Goldman Sachs | Delta | Apple | Sales Associate Director | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Obligace | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Výhled Fidelity International | 100 miliard dolarů | Výkon fondu | Zkrocení inflace | Pronájem nemovitosti | Akcie Erste | ESG | Import | Překvapivý růst | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Splátky dluhů | Hlavní ekonom XTB | Zpomalující ekonomika | Commodities | Hluboké recese | Volby v Turecku | AOL | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Zvyšování mezd | Geografická diverzifikace | Nákupní příležitosti | Propad cen | Bloomberg Global Aggregate Total Return Index | Praxe | Investiční výhled | Negativní hodnoty | Společnost Didi | Platební neschopnosti | JPY | Investing | Americké technologické firmy | Potenciál trhu | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Zajištění portfolia | Spořit na důchod | Poradce Bílého domu | Trh s dluhopisy | Index Russell | Carsten Roemheld | Směřování trhu | Brent | CEO | Znehodnocení | Výrobce pneumatik Nokian | Míra neobsazenosti kanceláří | IIF | Kontrakce | Stimul | Peníze | Robert Habeck | Bankovní systém USA | Prémie | Partners | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Helikoptérové peníze | Fidelity Solutions & Multi Asset | Baidu | Měnová opatření | Rozhovor | Americká lehká ropa WTI | Strach | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | Regulace v USA | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Nestlé | Projekce | Helen Huangová | Silný růst | Nástroj pro investory | Akciové ETF | Analytici společnosti | Měny | Amgen | Fidelity Select 50 | Škrty dividend | Americký Fed | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | BAML | Zisk EBIT | Simon Peters | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Dlouhodobý trend | Global Investment | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Hospodářské výsledky | Ceny elektřiny | Čínská aktiva | Akciový výhled | Vývoj ceny ropy | Investiční příležitost | Cena ropy brent | Cash flow | Velikost pozic | Export | Změna klimatu | Berkshire | Kryptoměna Bitcoin | Většinový podíl | Bond | Prodej automobilů | Tržní volatilita | Emise uhlíku | Vládní opatření | Energetická společnost | Dlouhodobý růst | AI | Hrubý domácí produkt | Varianta delta | Riziková averze | Italský premiér | Éra levných peněz | Tržní cyklus | Opinium | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Měnový fond | Hongkong | Tichomoří | COP27 | Partneři | Šinzó Abe | IPO | Pronájmy | Tržní trendy | Bitcoinové transakce | Bitcoinové burzy | Dnešní obchodování | Odkupy akcií | Kapitálový trh | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | LIBOR | Vnímání rizika | Vyšší náklady | Dovednosti | Nárůst ceny | Fidelity Fund | Média | Fungování | Oživení trhu | Euronext | Co bude dál? | Finanční trh | Inflační cíl | Dodávky čipů | Hospodářská stagnace | Generace Z | Investoři v USA | Exmo Bitcoin | Fincentrum | Komentář analytiků | Revolut Business | Výrobci elektromobilů | Výzkum Fidelity | Federální rezervní systém (FED) | Investing.com | Analytici Fidelity International | Inteligentní investor | Světový obchod | CO2 | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Růst akciových trhů | Sója | Split | Online nakupování | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Fidelity | MiFID II | Zisk | Portfoliomanažer | Rostoucí omezování bankovních úvěrů | AMD | Vydělat peníze | Negativní sentiment | Fidelity Select | Úrokové riziko | Čínské stimuly | Technologičtí giganti | Prezident ECB | McKinsey | MSCI Emerging Markets | FedWatch | Jádrový index | Ceny kryptoměn | Kapitál | Pracovní místa | Index KOSPI | Spotřebitelské ceny v USA | Ministr hospodářství | BP | Statistický úřad Eurostat | Významné změny | Posílení | USD | Magnát | Reálné ekonomiky | Vývoj sazeb | Index MSCI Europe | Ropné a plynárenské společnosti | Růst společnosti | Meta | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | EMEA | Tail Risk | Válka na Ukrajině | Banka Goldman Sachs | Akciové trhy v Evropě | Trh s nemovitostmi | Obranný sektor | Viry | Hodnota indexu PX | Cestování | Total | P/E | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Xetra | Bank of England | Morningstar | Výše investice | Nejbohatší | Podílový fond | Růst tržeb | Akcie a dluhopisy | Uložení peněz | Analýzy | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Růst výrobních cen | Fidelity Leading Indicator | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Investovat | Aleš Michl | Švýcarská banka | Bohatí | Cenové tlaky | Nikkei | Konflikty | Investice do dluhopisů | Longevitytech.fund | Venture Capital | Situace na akciových trzích | Pověst | Grayscale | CashFlow | Rizika a příležitosti | Akcionáři | Nový kapitál | Výrobce pneumatik | Uber | Patria Online | Demokraté | Dopady obchodní války | Huawei | Komoditní sektor | S&P | Růstové akcie | Úroková sazba | NFP | Systematické riziko | Larry Kudlow | Zvýšení daní | Data o HDP | Sankce namířené proti Rusku | PG | Hazardní hry | Dovoz | České firmy | Silná data | Unie | Výroční zpráva | Covidová pravidla | Oživování ekonomiky | Technologické tituly | NextEra | Tržní cykly | Uhelné elektrárny | Instagram | Deflace | Trpělivost | Politická situace | Zemědělské komodity | Dobrý výnos | Výhled Fidelity | Cílování inflace | Zahraniční investoři | James Hickling | Pozitivní zprávy | NASA | Čínské úřady | Penzijní fondy | Komoditní | Praha | Berkshire Hathaway | Turecká lira | Sazby v USA | Zhodnocení finančních prostředků | Recyklace | Přidaná hodnota | Umělé inteligence (AI) | Bernie Sanders | OpenAI | Volný čas | Narušení dodávek | Vklady klientů | Vzdělání | Vláda USA | Očekávání úrokových sazeb | Daňové strategie | Výsledky | Objem | Financial Times (FT) | Petr Koblic | Rozdělení akcií | Fenomén | Pesimismus | Veřejné služby | Robustní strategie | Sociální nepokoje | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Globální ekonomiky | YTD | Euro Stoxx 50 | Zlepšení sentimentu | Portfolio | Bank of America | Dluh rozvíjejících se zemí | Richard Bechník | Ivana Birtová | Monitorování | Odvětví polovodičů | Finanční instituce | Corporate Governance | TIM | Energie | Prezident | Eurostat | CAC 40 | Zůstatek | Silný dolar | Investiční odborníci | OPEC+ | Rok 2024 | Růst inflace | Pokles cen nemovitostí | Válka | Výnosy 10letých dluhopisů | Scope | Makroekonomický výhled | Ruská vojska | Internetoví giganti | Dividendové vyhlídky | Boom | Britské akcie | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Cestovní ruch | Znárodnění | Inovativní řešení | Oživení v Číně | Klima | Tržní kapitalizace | Finanční pomoc | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Inflační překvapení | Zpráva | Nízké úrokové sazby | Zákonodárci | Kryptoměnové burzy | Podnikatelská nálada | Propuštění | Společnost Nokia | Bloomberg | Swing | Malajsie | Regulátor | Výhody diverzifikace | Borsa Italiana | Tržní podíl | IEA | RMB | Hodnotové akcie | Dlouhodobý výhled | Firmy | Investiční platforma | Asociace | Solární energie | Důchod | Řetězec | Čínské trhy | Investiční riziko | Snížit emise | Zpomalení ekonomického růstu | Globální dodavatelské řetězce | Páka | Studie | Investiční fórum | Čínské letecké společnosti | Inflace ve Spojených státech | Technologické centrum | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Nástroj | Rio Tinto | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Reakce trhů | CSRC | Ratingová agentura | Si Ťin-pching | Pravidelné investování | Performance | Tencent | Vypršení platnosti | Možnost diverzifikace | Globální nálada | Tržní rizika | Hypotéky | iPhone | Ruské společnosti | Současná situace | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | TSMC | Přijetí | Pohled na situaci | Plynovody | Signály recese | Jackson Hole | Zasedání Fedu | Geopolitická situace | IT společnosti | Národní regulátor | OPEC | Ukrajina | Tržní trend | Nákup akcií | Snižování rizika | GBP | Egypt | ADR | Investice do nemovitostí | Nabídka | Bezpečné útočiště | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Logistika | Alice Humlová | Nasdaq | Inverzní vztah | Tiffany | Rostoucí obavy | Trump | Deficit | Brands | Dolarové likvidity | Třída aktiv | Dobré výsledky | Karty | Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF | Sazby ECB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Silnější dolar | Argentinské peso | Zprávy | YCC | Obavy z recese | Nadšení | Nezaměstnanost v USA | Vstupy | Patenty | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | Hodnocení investic | Evropské trhy | Kvantitativní zpřísňování | Akciový analytik | Averze k riziku | Bydlení | Treasuries | Největší hráči | Instituce | Ceny ropy | Bank of Japan | Evropské akcie | Restrukturalizace ukrajinského dluhu | Pravděpodobnost ztráty | Oldřich Dědek | Devizové kurzy | Internet věcí | Býčí signál | Mexiko | Úvěrování | Americké akcie | Propad trhů | BBC | Merrill Lynch | Vyhlídky | 21Shares | Dopad pandemie | CZ | Tržní podmínky | Earnings | Kongres | Rutina | Prodeje dluhopisů | České koruny | Výdělky | Bilion | Bez poplatku | Catherine Yeung | Deficit rozpočtu | Corey Klemmer | Odchod z Evropské unie | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Neutrální strategie | Velké pohyby na trhu | Depozitní sazby | Reakce trhu | Trh | Pokles tržeb | Komise | Vydělávání peněz | Divize | Cenné papíry s pevným výnosem | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Ulrik Fugmann | Zmrazení splátek | Správce portfolia | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Australský dolar | Ekonomické škody | Korekce | Pandemie koronaviru | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Sazby daně | Pokles investic | China Evergrande | Statistics | Nové trhy | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Mezinárodní investice | Americké dolary | Finanční služby | Největší ekonomika světa | Makroekonomie | Pražské burzy | Odveta | Sázení | Vietnam | Francie | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | Politická rizika | Globální recese | Spotové ceny ropy | Globální finanční trhy | Cena akcií společnosti | Rallye | Posílení dolaru | Propad | Stock | Nejlepší investiční příležitosti | Náklady na půjčky | Rating | Stimulační opatření | Dezinflace | HDP eurozóny | Akcie FAANG | Očekávání investorů | Australské akcie | Nové tituly | Fiskální aktivita | Microsoft | Příležitosti | Období zvýšené volatility | Dopad na cenu | Ropa Brent | Moonfare | Výběr akcií | Asie | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Průzkumy | Spotové ceny elektřiny | Alibaba | Long Term | Daňové úlevy | Zařízení | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Commission | Bitstamp | Defi | Růst spotřebitelských cen v USA | Zhodnocení kapitálu | Správci aktiv | Letadla | Andrew McCaffery | Automobilky | Fond Fidelity | ANO | Magnificent Seven | Ekonomické problémy | FAANG | Důvěra | Programování | Kraken | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Emise cenných papírů | Poptávka po úvěrech | Sázka | Emise skleníkových plynů | Bankovní akcie | Seniorní analytik | Realitní magnát | Rizikovější aktiva | Financials | Obnovitelné zdroje energie | Futures | Poměr P/E | Makroekonomika | Donald Trump | Spotřebitelská nálada | Spotřební zboží | Evropská banka | Pojišťovny | Druhá vlna | Nový rekord | Americké měny | Graf | Vysoký výnos | Podpůrná opatření | Měnové trhy | Období nejistoty | Digitální ekonomika | Pokles eura | Utility | Německý výrobce | Didi | Centrální banka | ZertifikateJournal | Životní prostředí | Hráči na trhu | Trh státních dluhopisů | Výkonnost indexů | Přehled | Fondy peněžního trhu | Vladek Krámek | Pokles úrokových sazeb | Úvěrové portfolio | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Výnosové křivky | Bleskový průzkum | Plyn | Záporné reálné úrokové sazby | Údaje ministerstva | Čistý zisk | Omezení pohybu | Hodnota aktiv | Jádrová inflace | Devalvace | Kovy | Stanovení ceny | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Hospodaření | Fed | Zveřejněná data | Spotové ETF | Vítězství Bidena | Evropský statistický úřad Eurostat | Výrobní ceny v Číně | Institut Ifo | MFS Investment Management | Vyplácení dividend | Vyhlídky světové ekonomiky | Italská vláda | Vir | Cena severomořské ropy | API | Ruský trh | Další růst | Odchod z EU | Fúze a akvizice | Vyšší ceny ropy | HDP USA | Údaje o inflaci | Stagflační trend | TIPS | Makro data | Velké společnosti | Turecká centrální banka | Investovat v roce 2020 | Akciový index | Reuters | Oslabování amerického dolaru | Portu | Unilever | Hodnota měny | Ruský ministr hospodářství | Hillary Clintonová | Brexit | Manažeři společnosti | Chevron | Snížení daní | Volatilita na trzích | Segment trhu | Markets | Výstupy | Obchody | Souhrnný index | Zmírnění sankcí | Cyklus růstu | Investování do komodit | Index Nikkei | Investiční téma | Utahování měnové politiky | Pozornost | Levné akcie | Dezinflační proces | Podnikání v Číně | Dohoda mezi UBS a Credit Suisse | VIG | J&T | Další rozvoj | Igor Fait | Akcie v USA | Trh ETF na rok 2024 | Politická krize | High Yield | Zvýšení úrokových sazeb | Investice do podnikání | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Zemní plyn | Miroslav Singer | Dluhopisoví investoři | Předseda | Evropské banky | Refinitiv Eikon | Libra | Společnost Rosněfť | Koronavirová krize | Repo operace | Eva Miklášová | Investovaný kapitál | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Řízení měnového rizika | Rekordní minima | Cestování do zahraničí | Magnificent | Úsilí centrálních bank | Open | Čínský realitní sektor | CMA | Změna režimu | Stanovená cena | Medián | Zvýšení cel | Investment management | BofA | Financovat | Klouzavý průměr | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | BRICS | Příliv kapitálu | Ziskové marže | Majitel | Rostoucí náklady | Green Deal | Nálada investorů | Tým akciových analytiků | FDIC | Průzkum analytiků | Normalizace měnové politiky | Investment | S&P 500 | Nejlepší investice | Deglobalizace | Dopad covid-19 | Míra | Úroky | NDRC | Refinitiv | MT4 | Finanční riziko | Hoteliéři | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Investiční banky | Zakladatel | Investice do umělé inteligence | Finanční rizika | Investice do akcií | ProCent | Předstihové ukazatele | Úroda | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Finská společnost | Grafické karty | Akcie dnes | Preqin | Bankovní úvěry | Ceny akcií | Vlastnit akcie | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | EBay | Toshiba | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Současný stav | Japonská vláda | Energetická krize | Podíl úvěrů na nemovitosti | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Sam Altman | Investujeme | Situace ve Spojených státech | Rozsah škod | Pokles | Contango | Čínská společnost | Kupónový výnos | První obchodní den | Focus | Globální inflace | Znalost | Bund | ex | Makroekonomická situace | Rating AAA | Budoucí vývoj | Carry trade | Jon Guinness | Investiční portfolia | Podvážení | Global Technology | Tržní ceny | Americké společnosti | Kryptoměna | Obavy finančních trhů | Charles Schwab | Hedge | Pokles cen ropy | Směnný kurz | Investice do vládních dluhopisů | PMI ve službách | Poplatek | Wood & Company | Naše prognóza | Skluz | Technologické firmy | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Michael Curtis | Zelené investice | Nejistota | Podpora | Důvěryhodnost | Asijský index | Portfolio manažer | Plynárenská společnost | Americká společnost | COVID-19 | Economic | Tomáš Trávníček | Finanční krize | Obchodovaná společnost | Finanční výkonnost | Ekonom XTB | ROE | Investiční nástroje | Lombard Odier | Index PX | Čínská vláda | EBIT | Daně | Lídři | Portfólia | OECD | Investment Management | Navýšení sazeb | Životní úroveň | Dovoz z Číny | Historická data | Taktická alokace aktiv | Pozitivní sentiment | Dividendové výnosy | Konsorcium | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Hedge fondy | Růst zisků | Zisky | Range | Komodita | Soukromý dluh | Snižování inflace | Vlny koronaviru | Současné ceny | BNP Paribas | Finparáda.cz | Marže | Akciové strategie | EURIBOR | Sell | Globální ekonomika | E-commerce | Nvidia | Bitcoin Cash | USD/TRY | Anomálie | Fluktuace | Boris Johnson | Růst výnosů | Řízení rizika | Kurzový závazek | Toyota | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | Organizace zemí vyvážejících ropu | Přecenění | Latinská Amerika | Vice | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | FIL | Vývoj úrokových sazeb | Čistá hodnota | Momentum | Zdravotní pojištění | Ian Samson | Expozice bank | Celosvětová poptávka | Asset management | MSCI World | Centrální vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Modré dluhopisy | Financování | Lidstvo | Finanční společnosti | Devizové trhy | Šíření viru | JDE | Výrobce čipů | Odborný přístup | SVB | Vincent Kaufmann | Automobilový průmysl | Hotovost | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Trh s kancelářemi | Logistické společnosti | Regulační prostředí | CARA | Regionální nerovnosti | Cíl růstu HDP | Přístup k investování | Snížení sazeb | Společnosti | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ceny zboží | Internetové firmy | Los Angeles | Virus | Line | Soukromá možnost | Index nákupních manažerů | ICE | Nálady investorů | FT | Contemporary Amperex Technology | Růstové společnosti | ERA | Vládní politika | Nájemné | Jedno euro | QE | Analýza dat | Investice do ropy | Výhled pro trh | ISIN | DNO | Cena | Malé podniky | CME | Ceny komodit | Kapitálové požadavky | Spotřebitel | Výplata dividend | Hospodářský růst | BAT | FTSE 250 | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Americké firmy | Americký dolar | Kartel OPEC | Zajímavé příležitosti | Large Cap | Spojené království | WTI | FinTech | ETF fondy | Světová banka | Mexické peso | Bod | Přenos | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | UCITS ETF | Balkan Insight | Shares | MSCI ACWI | NetEase | Historické maximum | Prodávající | Macao | Pokladniční poukázky | René Rohan | Vyspělé ekonomiky | Ziskovost | Evropský automobilový sektor | Republikáni | BNP | PMI ve výrobě | Měsíční průzkum | Nord Stream | Evropské indexy | Mark Zuckerberg | Saúdská Arábie | OCI | Domácnosti | Nákladová inflace | Sázet | Digitální revoluce | Cena ropy | FTSE | Ekonomové | Investiční služby | Dopad krize | Obavy trhu | Inflace | Ocel | Paras Anand | Zvýšení inflace | Jair Bolsonaro | Drobní investoři | Tržní sentiment | Větší riziko | Značné riziko | Valuace akcií | Situace | Diskont | Ekonomie | Capitalinked.com | Daně z příjmů | Twitter | Dotace | Tematická ETF | Krach | Alphabet | Fond FF | Vedení společnosti | Zkušenosti | Maximalizace zisku | Portfolio manager | Stagnace | Nálada na trzích | Lira | Evropská centrální banka | Období zvýšené inflace | Peněžní zásoba | Náklady na obchodování | Interpretace | Akcie | Světová ekonomika | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | Celková ekonomika | Diverzifikovat | Asijské země | FX | Index tokijské burzy | Růst mezd | Cíle | Finanční systém | Kurz | Market | Pandemie covidu | Nezaměstnanost mladých | IMPOSSIBLE | Google | Pokles výnosů | Horší data | Grafy | Horizon | Tržby | Institut pro mezinárodní finance | Mezinárodní investoři | Indikátory | Návrat výnosů | Institucionální investoři | Úrokové sazby v Číně | Historie | Aktivum | Nižší růst | ETF s akciovým výnosem | Lepší výnosy | Medvědí scénář | Odpor | Investiční plány | Ruská invaze na Ukrajinu | Výnos do splatnosti | Vontobel Asset Management | Vystavení riziku | Fixed income | Prudký růst cen | Finance | Čínský růst | Prezidentské volby v USA | BNP Paribas Asset Management | Investujte | Komoditní supercyklus | Pravidelný příjem | Měď | Úspory | Zhodnocování dolaru | Proinflační | Konsensus | Otevírání ekonomik | Průzkum ECB | Rozvíjející se trhy | Decentralizované finance | Bancorp | Bod zlomu | Hliník | Vládní intervence | Marco Willner | Historická minima | Pilulka Lékárny | Ajay Dayal | Podpora finančního zdraví | Škálování | Počet obyvatel | Pegas Nonwovens | Vysoká poptávka | Konferenční centrum City | Capitalinked | Predikce | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Prima | Dobré zprávy | Zahraniční kapitál | ETF na bitcoin | Citigroup | Dluhy | Mario Draghi | Rada guvernérů | Hospodářství | Výkonnost akcií | Euro STOXX | EV | Stabilní příjmy | Utahování měnových podmínek | Stoxx 600 | Equity | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Zahraniční společnosti | Arm | Solární projekty | Snižování úrokových sazeb | Akcioví investoři | AUM | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Univerzální metoda | Jefferies | Ceny hliníku | Ekonomická expanze | Cenové stability | Coinbase | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Crest Communications | Portfolia | Převis | Investované peníze | Poptávka | Vývoz | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Moody's | Theresa May | Miliardy eur | Recese | Hospodářské vyhlídky | Nálada v USA | Kazuo Ueda | Makro | ASML | Globální indexy | Virtuální měny | Startup | Vývoj pandemie | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Hardware | Skleníkové plyny | Budoucnost nemovitostí | Silný americký dolar | Deflační tlaky | Růst americké ekonomiky | Signály | RRR | Alokace | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Růstový trend | Prime | Poradci | Inflace ve Spojeném království | Instinkt | Growth Funds | Kapitálové výdaje | Balance | Více příležitostí | Transparentní | Olympijské hry | Inflace vs. úrokové sazby | Mezinárodní organizace práce | Ztráty zaměstnání | ASEAN | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Konsenzus | Růst kapitálu a příjmů | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Výhled pro americký dolar | Doporučení | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Evercore ISI | Technologický sektor | OSN | IG | Investice do infrastruktury | Saxo | Společnost ČEZ | Shanghai Composite | Blockchain | Agentura Fitch | Riziková aktiva | Carlos de Sousa | Soukromé podniky | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Finanční prostředky | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Zpomalující růst | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Růst HDP | Benzín | Washington Post | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Příznivý výhled | Zásoby plynu | TLTRO | Míra inflace | Podhodnocený | Ekonomické údaje | Energetika | Manufacturing | Bankovní vklady | Spotřebitelská důvěra | MMF | Stavební prvky portfolia | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Náklady na úvěry | Velké riziko | Fondy ETF | Čínské akciové trhy | EBITDA | ChainLink | Dividend Yield | Snížení emisí | Nařízení | Sázkové kanceláře | Nemovitostní trh | Vývoj rublu | Farmaceutické společnosti | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Pasivní investování | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Hospodářské krize | ROCE | Nejnovější zprávy | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Peking | Průmysl | Bulharsko | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Dluhopisový trh | Rozkolísanost trhu | Podnikání | Monetární politika | Tempo růstu | Bankovnictví | Americké dluhopisy | Čínský export | Banka JP Morgan | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | Globální trhy | Bankéři | Počasí | ETF | Future Connectivity Fund | Federální obchodní komise | GlobalCoin | Akciové trhy | Myšlenka | Varování | Inflace cen | Premiér Naréndra Módí | Reinvestování | Situace na trhu | Reporty | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Koncentrace | Rally | Craig Cameron | Větší pokles | Americké banky | Recese v USA | Pojišťovna | Střední třída | SARS | Členství v EU | Pew Research Center | Cena severomořské ropy Brent | Výplatní poměr | Co bude | Pokles inflace | Aktiva | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Ratingová agentura Fitch | Akciové dividendy | Vakcíny proti COVID-19 | SWIFT | Fiskální politika | Yield | P/E Ratio | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Renminbi | Business | SuperFrank | Podíl na trhu | Drahé kovy | Emise oxidu uhličitého | Indikátor | Vrcholy | Barclays | Růst cen akcií | Rozpočtový výhled | Společnost PG&E | Pokles cen | Guvernér japonské centrální banky | Technology | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Swiss Life Select | YouGov | Ekonomické vyhlídky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Výsledky voleb | Hodnocení rizik | Vývoj kurzu | Bitwise | Fiskální politiky | Ekonomka | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Know-how | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Ministryně financí | Firma | Paradox | Kamil Staněk | Technologický pokrok | Jihoafrická republika | Trhy dnes | Lombard Odier Investment Management | Vzrušení | Philadelphia Semiconductor | ETF 2.0 | Pochybnosti | Výsledek voleb | Snížení ratingu | Obnovení důvěry | Stratég | Úrokové sazby a inflace | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Tweety | Majetek | Debata | Ekonomika eurozóny | Načasování | Automatizace | Řetězce | Sentiment | Spekulace | ETF na rok 2024 | Kurzové riziko | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Podílové fondy | Politika | Konkurence | IBIT | Letecké společnosti | Čínský jüan | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Žádné dividendy | Zbrojovky | Metaverzum | Investiční ředitel | Čínský prezident | Tier 1 | TopMonks | Emise dluhopisů | MAM | Deutsche Bank | Plány společnosti | Pravidla hry | Poplatky | Výprodej | GDP | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Zelené energie | Úrokové politiky | World Bank | Finanční zdraví | Další vývoj | Jak diverzifikovat | CUM ARTE | Banky na Wall Street | Ekonom | Investování do nemovitostí | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Semi | Softwarové firmy | Real Estate | Energetické společnosti | Anheuser-Busch inBev | Úrokový výnos | Geopolitická rizika | Indie | Letectví | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Obchodní válka | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Jeff Meys | Ekonomická data | Historická maxima | Elektřina | Lockdowny | Dobrá zpráva | Janet Yellen | Invaze | Investiční aktivity | Zhodnocení | Dolar | Euro | Investiční manažer | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Akciový stratég | Výhled | Trh s hotely | České akcie | Firemní dluhopisy | Dividenda | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | STAR | Akcie v Hongkongu | GBTC | Worldometers | Americké ministerstvo | Výnosný byznys | Americký trh práce | Indexové ETF | Asie a Tichomoří | Vysoká likvidita | Embargo | Economist | Finanční podmínky | Server CNBC | Risk | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | PayPal | Zaměstnanci | Bankovní krize | Stratég Saxo Bank | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Ruský ministr | Zlaté rezervy | Vyšší daně | Aliance | Cyrrus | Klid | Expanze | Klesající úrokové sazby | Multi-asset | ETFs | Cykly | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | Prostor pro růst | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Komoditní trhy | Kukuřice | Austrálie | Stagflace | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Společnost Intel | Pracovní trh | Theresa Mayová | Radim Krejčí | Mercy Investment Services | Inflace ve Velké Británii | Dřevo | Spready | Geopolitika | Dividendový výnos | Ekonomika | EU | Franklin Templeton Investment Management | Pasiva | Problémy | Zpomalení růstu | NEST | Omezení produkce | G20 | Pokles poptávky | Participace | Investiční bankovnictví | Slabší kurz | Algoritmy | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Výplata | Podíl akcií | Lucembursko | Ropa | Ceny aktiv | China Daily | Quant | Dodávky zemního plynu | Rezervy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Trhy v Číně | Zájem investorů o ETF | Rozvoj | Strategické partnerství | Cyklická recese | Globální investoři | Transakce | Nature Roadmap | Nárůst úroků | Volatility trhu | Franklin Templeton Investments | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Snížení úrokových sazeb | Velcí producenti | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | MSCI Europe | Výprodeje | Reinvestice | Index MSCI | Private equity | Štěstí | Slabší dolar | Průzkum společnosti | Podíl Číny | Tracking error | Banky pro mezinárodní platby | Jasný signál | Dodávky plynu | Finanční sektor | Nárůst zisků | Byznys | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Income Fund | Japonský index | Investiční ředitel společnosti | RBA | Spotřebitelská poptávka | ETF s pevným výnosem | Snížení zisku | Báze | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Snižování nákladů | Obchod | Manažerka | Nová vláda | Dlužníci | Risk On | JP Morgan | Kapitalismus | Otevření ekonomik | Carry trades | Portfolia nové generace | Inovace | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Světová zdravotnická organizace | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | EIA | Mt. Gox | Ján Hájek | Bezpečnější investice | Bankovní sektor | Negativní zprávy | Fidelity Funds | Indexy PMI | Asijské akcie dnes | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Akcionář | Úsilí | Miliardy USD | Snižování daní | BMO | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Investiční apetit | Oslabení | Obchodní bilance | Spojené státy | Zkušenost | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Samsung | Írán | Afrika | Development | Výsledkové sezóny | Strategie tematických ETF | Optimismus na trzích | Investiční ředitelka | Ředitelka | Britská vláda | Riziko nákazy | Vývoj cen akcií | EPS | Výhled na rok 2024 | Komerční banka | Náklady na zajištění | Napětí mezi Čínou a USA | Odchod z Ruska | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Ropy | Inflace v Německu | Makroekonomická data | Platforma | Singapur | Pohonné hmoty | ARM | Míra úspor | Devizové rezervy | SICAV | Obiloviny | Alokovat kapitál | Cyklické sektory | Guvernér české národní banky | Smartphony | Ekonomický dopad | Společnost | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | Důchody | Řízení společnosti | Sázky | Plánování | Diverzifikátor | Ocenění akcií | Potenciální výnosy | Obchodované fondy | Investování do akcií | Ukončení války | Negativní výhled | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Volatilita trhů | Snížení základní úrokové sazby | Úvěrový rating | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | Politické riziko | Iniciativa | Generální ředitelé | Volatilita | Silicon Valley | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | HoReCa | Seznam oblíbených fondů | Americké ministerstvo financí | Nálada | Střední podniky | Perzistentní inflace | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Kultura | Akcie energetických společností | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | ACT | Organizace | Brazílie | Ocenění nástrojů | Energetické krize | Kryptoburza | Vysoké ceny | Celkové příjmy | Japonská ekonomika | Services | VIX | Řízení kapitálu | Velikost peněžní zásoby | Úrokové náklady | Růst | Politické dilema | UBS a Credit Suisse | OSN v Glasgow | Ceny surovin | Balkán | 3М | Materiály | Pojišťovací společnosti | Výrobci automobilů | Výhled pro zlato | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Hospodářský cyklus | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Risk-off | Politické události | Proti trendu | Emitent | Dna | Zajištění | Objem prostředků | Administrativa | Výhled pro rok 2024 | Známky oživení | Úspěch | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Hry | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | REIT | Úrokové sazby | Golden Gate CZ | Rajeev Mittal | Lockdown | Hlavní rizika | Čínský trh | Fundament | Schwab | Nálada na trhu | Global Communication Fund | Bohatství | Meziroční růst | Jižní Korea | Otevření ekonomiky | Bregje Roosenboom | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Zvyšování úrokových sazeb | Oleg Tiňkov | Valuace | Výhled 2024 | Velká finanční krize | Kurz libry | Volby | Korelace akcií | Šíření dezinformací | Výnosnost | JPMorgan | MasterCard | Poptávka investorů | Private credit | Datum vypršení platnosti | Slovensko | Japonský index Nikkei | Investiční příležitosti | Bezpečnost | Evropské společnosti | Zveřejněné údaje | Míra inflace v eurozóně | Bloky | Pevný výnos | MSCI All Country World | LTRO | Obchod s akciemi | Manažeři fondů | Salmán | Riziko poklesu cen | Novinky | Globální trh | Ceny ropy Brent | Plynárenské společnosti | Inflační riziko | Výkyvy | Člen bankovní rady České národní banky | Volatilní | Politici | Nízká korelace | Klimatické změny | Diverzifikovat portfolio | Banky | FAST | CME FedWatch | Výhodné nákupy | Vyšší úroveň | Cloudové služby | Obchodní dohody | Vlastnictví | Farmacie | Slábnutí inflačních tlaků | Zvýšené riziko | Příjmy světových firem | Fifth Third Bancorp | Odhady růstu | Americká politika | Výkonnost indexu | Dostatek energie | Největší banka | Vnější prostředí | Výdaje | Rozvíjející se země | Širší trh | Buy | Finanční prostředí | BlackRock | Benchmark | Západní ekonomiky | Kupci | Retail | Francouzské akcie | Riziko dalšího poklesu | Vyplácet dividendy | Snížení nákladů | Sanofi | Léto | Ekonomický model | Anna Stupnytska | Chuť investovat | Radikální změny | Komentátor | 4G | Oslabení dolaru | Obavy z recese v USA | Ekonomický přínos | Pád cen ropy | Globální krize | Covid | Výrobní ceny | Návratnost | Návratnost investic | Šok | Ovlivňování | Online sázení | Instrumenty | Ekonomický cyklus | Dlouhodobí investoři | Dluhové trhy | Gypsycoin | Pokles libry | Global Focus Fund | Henk Jan Rikkerink | Jobs Plan | Global macro | Italský premiér Mario Draghi | Sazby v Číně | Maďarsko | Pád banky | Zahraniční akcie | Současné tržní prostředí | Express | Výhody investování do akcií | Cenové pohyby | Rostoucí trend | Martin Jaroš | Fincentrum & Swiss Life Select | Tomáš Kacerovský | Řízení rizik | Rychlost | Úvěr | Volby v USA | Premiér Mario Draghi | FIXED | Daně z příjmů právnických osob | SIX | Udržitelné investice | Volební rok | Klesající inflace | Výkonnost dluhopisů | Růst cen komodit | Šance | Společnosti v indexu | Index MSCI Emerging Markets | UCITS | BCPP Petr Koblic | Forward | Next Generation | Przemysław Kwiecień | Vakcinace | Benchmarky | Historický pád cen ropy | Na burze | LVMH | Agentura Reuters | Současná krize | Investiční analytik | Zvyšování nákladů | Ekonomické aktivity | Obchodní příležitosti | Analytička | ČSOB | Úrok | Ekonomiky | Černé pondělí | Měnová politika | Prodej vozů | Průmyslové revoluce | Úřady | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Zasedání FOMC | Sazby hypoték | Evropa | Roman Koděra | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Faktor beta | Žádosti o podporu | Obchodování s dluhopisy | Investiční specialista | Největší ztráty | Michal Šnobr | Negativní dopad | Elon Musk | Vklady | Americký prezident | Analytik krypto trhu | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Leasingové společnosti | Zajímavé investiční příležitosti | Maloobchodní sektor | Mozek | Zdravotní péče | Stárnutí populace | Člen bankovní rady | Výsledek amerických voleb | Společnost OpenAI | Mining | Aktuální situace | Produkce ropy | Pokles hodnoty | Pohyby akcií | TRY | Předpověď | Obchodní napětí | Úrokové výnosy | Poskytovatelé indexů | Zpomalování inflace | Směnné kurzy | Velcí hráči | Portfolio fondu | Američané | Finanční výkazy | Prohlášení | Pasivně spravované ETF | Ekonomický růst | Banka | Oslabení měny | Futures na americké indexy | Silicon Valley Bank (SVB) | Likvidní | Krize | Restriktivní politiky | BAL | Tržní analýza | Management | Nadnárodní společnosti | Nio | Prodeje | Pandemie COVID | Vyšetřování | Reakce centrální banky | Strukturální změny | Odvětvové čtvrtletní náklady | Pákový efekt | Kvantitativní uvolňování | Panika | CNBC | High | Ruská invaze | UBS | Paul Jackson | Recese v Evropě | Rybolov | NATO | Americký trh | Údaje | FBTC | Obavy o likviditu | Odpovědné investování | Rotace | Sójové boby | Úvěry a hypotéky | Zamyšlení | Vyšší mzdy | Manažer fondu | Světové trhy | Achmea Investment Management | LG Chem | Rozvoj těžby | Největší investoři | Evropské dluhopisy | Zvýšit ziskovost | Tesla | Dow Jones | Globální finanční systém | Snižování cen | Société Générale | Shell | Míra volatility | Riziko recese | Výhody | Nesoulad | CAD | Short | Brookings Institution | 5G | Globální akcie | Beta | Veřejně obchodovaná společnost | Zdravotnický průmysl | Snižování sazeb | Mezinárodní obchod | Důvěra spotřebitelů | Intel | TOPIX | Evropský statistický úřad | Investiční společnost | Rostoucí mzdy | Rostoucí ceny komodit | Finanční produkt roku | Nemovitosti | Visa | Prodeje bytů | Zelené dluhopisy | Frustrace | Globální ekonomické vyhlídky | Spotové ceny | Horizon Therapeutics | Práce | Zdroje energie | Znovuotevření Číny | Supercyklus | Odvětví | FOMC | Krize způsobená koronavirem | Cenové výkyvy | Francouzská vláda | Refinancování dluhů | Výkyvy devizového trhu | Spoření | Vývoj trhu | Ratingy udržitelnosti | Prezident Biden | Soukromé úvěry | Technologická revoluce | Investiční firmy | Makroprostředí | Hospodářské politiky | IMF | Konsolidace | Podniky | Domini Impact Investments | Měnový pár | Přední ekonomové | Kanada | Cyklické tituly | LIBOR-OIS | Certifikace | Zvýšení mezd | Obchodní modely | Akcie firem | Rezervní fond | Obchodní model | Akciová portfolia | Pohyby na trzích | Členka rady guvernérů | Volatility | Očkování | Ekonomické podmínky | Repsol | Lehman Brothers | Vysoká míra volatility | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Světlo na konci tunelu | Čínská poptávka | Solidní výnosy | Hospodářský pokles | Kobalt | Rizikový profil | Ekonomický dopad viru | Kolísání měny | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | MSCI AC World | Ceny nemovitostí v USA | Ekonomika Francie | Ekonomický řád | Řízené ETF | City | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Závazek | Směřování | Jamie Dimon | Dostatek likvidity | Historický pád cen | Spravované ETF | Lidský mozek | Hedvábná stezka | Hazard | Inflace v eurozóně | Německo | Investiční společnosti | Tematické investování | Enel | Globální ekonomický růst | Upisování | Global Communications Fund | List Financial Times | Skepse | USD/JPY | Biden | Ruská centrální banka | American Depositary Receipt | Omezení nákupů aktiv | Růstový potenciál | Komentář Fidelity | Veřejný sektor | Zrychlení růstu | Investiční megatrend | Země G7 | Akciový trh | Michal Semotan | Primoco UAV | Ekonomické prostředí | The Guardian | Směrnice | Výsledky hospodaření | Spolehlivost | Vyhlášení předčasných voleb | Ztráty | Politbyro | Japonský jen | Offshore | Federal Open Market Committee | Bilance | Růst cen zlata | Monetizovat | Pasivně spravované | Sektor nemovitostí | Hlavní ekonom | Buyout | Komunistické strany | ESG společnosti | Investice do zlata | Herní průmysl | Investování | Zelený dluhopis | Jamal | Světové akciové trhy | Mezery v investicích | Splácení dluhu | Akumulace | Kotace | Globální fintech | Pracovní den | Mzdy | Čínské investice | WHO | Nedostupnost bydlení | Hospodářské škody | Období volatility | Šperky | Zadlužení | Průmyslové společnosti | Obchodníci | Rozhodnutí o brexitu | Zabavené bitcoiny | Udržitelné investování | Směřování trhů | Osobní příjem | Ukazatele | Letecký průmysl | Státní dluhopisy | Pozice | Naše ČESKO | Bidenovo vítězství | Daniel Cioaba | Nízká inflace | Kvalitní akcie | Dluhopisy | Politická opatření | Platební bilance | Investiční produkty | Dlouhodobý růstový trend | Zastavení pádu eura | Rozvojové ekonomiky | Videohry | Igor Pauer | HDP Asie | Napětí na trzích | Chytré peníze | Automatizované obchodování | Situace na trhu práce | Martin Svoboda | COP26 | Obnovitelné energie | Bankovní regulace | Čína | Koruna | Tchaj-wan | Trade | MIFID | Citrix | Nerozhodný výsledek | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Currency | Ředitel investic | Rozpočtové deficity | Kompenzace | Akciové fondy | Vydávání dluhopisů | Zlepšení nálady | Překážky | KOSPI | Golden Gate | Romain Boscher | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Změny klimatu | Rosbank | Vysoká zadluženost | Guvernér | Vyvážené portfolio | Low | Napětí mezi USA a Čínou | Regulační orgány | John Hardy | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Multi Asset Fidelity International | Emitenti | FOMO | Společnost Unilever | Zvýšení zadlužení | USA | BloombergNEF | Zemědělství | Šíření koronaviru | Agentura Moody's | Sazby | Valné hromady | Sestavování portfolia | Li Auto | XTB | Netflix | Analytický tým | Čínské centrální banky | Hrubý domácí produkt Číny | Rostoucí úrokové sazby | Ilga Haubelt | Očekávání zisku | Nokian | Největší pokles | JLL | Dluhové krize | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Riziková prémie | Výplaty dividend | Louis Vuitton | KPMG | AAA | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Durace | Alternativní investiční strategie | Fidelity Investments | Konvertibilní dluhopisy | Ericsson | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Ethos Foundation | Maloobchodní prodej | Černá labuť | Výkon | Obavy z globální recese | American Express | Americký kongres | Světové rezervní měny | Riziko | Ostatní komodity | Domácí poptávka | Fúze | Pevný směnný kurz | Ekonomické zprávy | Ekonomický poradce | Snižování počtu zaměstnanců | Zisky společnosti | Stimuly | Kurz GBP | Proč investovat | Pražská burza | Středoevropský region | Pozitivní výnosy | Čistá hodnota aktiv | Globální sentiment | Pacifik | Čínští turisté | Maya Bhandariová | Kvalita aktiv | Vyšší výnosy | Motivace | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Komentář Fidelity International | Dodavatelské řetězce | Salman Ahmed | Korekce na trzích | Údaje MMF | Poptávky po oceli | CAPEX | Indonésie | Americký HDP | Azure | Inflace v USA | Evropský maloobchod | Bulgari | Vývoj na akciích | Akcie na trzích | Fiskální impuls | Imperial College | Emise | ACA | VanEck | Globální ekonomické zotavení | Vývoj ceny | Revolut | TLTRO III | Dluhopisový fond | Taper | Německé dluhopisy | Růstové sektory | Další zdroje příjmů | Chytrý Honza | Top Stocks | News | Sentiment trhu | Čínský parlament | Dislokace | Propad cen nemovitostí v USA | Sociální sítě | Nové peníze | Japonské společnosti | Komercializace | Výhled globálního růstu | Více peněz | Britské podniky | Vzácné kovy | Prodej | Elasticita | Euforie | Poptávka po plynu | US High Yield | Nemovitostní fondy | Bez rizika | Invesco | Chování spotřebitelů | Úvěrové produkty | Velké pohyby | Spekulovat | Oznámení | Největší ekonomika | Ekonomika USA | Potlačovaná poptávka | Další růst úrokových sazeb | Průmyslová výroba | Martin Cakl | CISCO | Bond Connect | Historická výkonnost | Progres | Portfolio manažeři | Členka Rady guvernérů | Doba návratnosti | Pokles hodnoty eura | Investiční | Průzkum | Britské banky | Berlín | Neuspokojivé výsledky | Nové ETF | Bitcoin | Potenciál dlouhodobého růstu | Zdeněk Tůma | Výkonnost | NN Investment Partners | Růst kapitálu | Růst cen ropy | Zájem investorů | Rosněfť | Práce z domova | Cena komodit | Bunds | Energetický sektor | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Epic Games | Budoucnost | Zhoršení nálady | Jeff Currie | Poměr výplaty | Celkový sentiment | Josef Tetek | Pat Zerega | Vakcína | Nákupy akcií | Rozhodování | Index CPI | Výzkum Fidelity International | Obchodní války | Opatření | Nuance | Průzkum Fidelity | Distribuce | Index S&P 500 | Referendum | Thajsko | Ekonomická situace | Závislost | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | SARS-CoV-2 | Obnovitelné zdroje | Krypto | Burzy cenných papírů | Kolísání směnných kurzů | Japonská centrální banka | Americké vládní dluhopisy | Export do Ruska | Čínské oživení | HDP | Restrikce | Výhled pro rok | Tokijská burza | Likvidita | CL | Investiční rozhodnutí | Trh s bydlením | Krátkodobý výhled | Vyšší riziko | Obchodní partner | KKR | Etoro | Etsy | Fond | Zlato | Blue chips | Fortnite | Analytik krypto | Kurzy | Voda | Spekulanti | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | Realitní sektor | Měkké přistání | Objednávky | Inflační očekávání | Podnik | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Aktiva pod správou | Čínský vývoz | G7 | Jak úspěšně investovat | Vojtěch Benda | BH Securities | Index Nikkei 225 | Evropské země | Jak investovat | Omezení cestování | Čínské vlády | Uhlí | PBOC | Index PMI | Tržní kapitalizace společnosti | Petr Šrámek | Britské referendum | Vyšší inflace | Data společnosti | Německé státní dluhopisy | Malý prostor | Komodity | Velké investice | Správci kapitálu | Správa | Kam investovat | Potaš | Defenzivní tituly | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Index FTSE 100 | Jak vydělat | MSCI index | Výzkumná ETF | Gemsstock | Evropské vlády | Blahobyt | Trhy | Vlády | WELL | Brookings | Bank of America Merrill Lynch | Kryptoměny | Dluhopis | Řízení portfolia | Vedlejší účinky | Zadluženost | MSCI China | Propad cen nemovitostí | Vítězství | Revenues | Akcie ČEZ | Portfolio manageři | Koronavirus | Správce aktiv | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Belgie | EHP | Investor | Put | Komoditní akcie | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Index amerického dolaru | Jednotlivé akcie | Nejvyšší výnosy | ČTK | Exmo | Ekonomická realita | Čínský renminbi | Fundamenty | Měnové podmínky | Statistika | Správné načasování | Amazon | Výhled měnové politiky | Americká vláda | George Russell | Asijské akciové trhy | Španělsko | Martin Kujal | Tržby společnosti | Jerome Powell | Británie | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Šéf BCPP | Wall Street | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | Záporné úrokové sazby | Změny úrokových sazeb | WhatsApp | ONE | Akciový index Nikkei | Základní úroková sazba | ACTIAM | Obchod s Čínou | Analytik | Ruská ekonomika | GRANOLAS | Novo Nordisk | Životní styl | Analýza | Nákup dluhopisů | Poptávka po oceli | Čínské firmy | Index MSCI All Country World | Průmyslové podniky | Naréndra Módí | Umění | Manažeři | Tržní cena | Silné hospodářské oživení | Spotřebitelské ceny | Astrazeneca
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot