Pokud je letní období obvykle charakterizováno nižší volatilitou, tak tento týden by vše mohlo být úplně jinak. Čekají nás totiž zásadní fundamentální informace, které zcela jistě ovlivní trhy v krátkodobém horizontu. Nejistotu potvrzuje index S&P 500, na kterém již druhý týden probíhala korekce. Index tak sestoupil ze svých maxim o 5 %. Investoři a tradeři si momentálně lámou hlavu, zda bude pokles pokračovat anebo přichází moment, kdy vládu opět převezmou býci.
Fundamentální analýza
Tento týden bude jednoznačně v centru pozornosti středeční jednání Fedu k úrokovým sazbám. Ty by měly zůstat beze změny na 5,5 %. Zásadní ale bude rétorika Jerome Powella. Trhy budou čekat na indicii, zda jsou podle Fedu inflační signály na takové úrovni, že by mohlo dojít v září ke snížení sazeb.
V pátek pak přinesou volatilitu data z amerického trhu práce, tzv. NFP. Ochlazení trhu práce by mohlo být další indicíí pro zahájení cyklu uvolňování měnové politiky, což by mohlo být býčím signálem pro akciové indexy.
Kromě toho budou ve středu prezentována data o inflaci v eurozóně a ve čtvrtek se očekává, že Bank of England sníží úrokové sazby.
Volatilitu mohou přinést i výsledky technologických gigantů Microsoft (v úterý), Meta (ve středu) a Apple a Amazon (ve čtvrtek).
Technická analýza
Na indexu S&P 500 nadále probíhá korekce rostoucího trendu, který je potvrzen tím, že se vytvořila další nižší low a také tu máme nižší high a klesající trendovou linii. V minulém týdnu cena retestovala hladinu CHOCH, která je na 5 574. Ti, kdo spekulovali u této hladiny short (viz šipka) měli šanci chytit obchod s pěkným poměrem zisku vůči přijatému riziku. Při spekulaci k nejbližšímu supportu by obchod dal zisk téměř 5R.
Graf č.1: S&P 500 na H4 časovém rámci
Nejbližší rezistence je aktuálně na hodnotě 5 496, vidíme, že cena zde již reagovala. Nejbližší support pak je na 5 393.
Na dalším obrázku máme index DJ30. Zde máme rostoucí trend a cena v minulém týdnu retestovala hladinu supportu, na které došlo dříve k BOS, tedy break of structure. Cena vyplnila Fair Value Gap a vytvořila falešný break, který indikuje, že v této oblasti byla vybrána likvidita.
Graf č.2: DJ30 na denním grafu
Nejbližší rezistence je poslední all-time high na hodnotě 41 360.
Na dalším obrázku máme pár EUR/USD, který v minulém týdnu klesal a vyplnil první Fair Value Gap. Další Fair Value Gap, který by v klesajícím pohybu mohl být vyplněn, je v oblasti 1.0740 – 1.0770.
Graf č.3: EUR/USD na denním časovém rámci
Silná rezistence je aktuálně poslední high, tedy 1.09470. Za krátkodobou rezistenci můžeme chápat i hladinu 1.0869.
Podívejme se ještě na pár GBP/USD, který bude centrem pozornosti kvůli čtvrtečnímu rozhodování o úrokových sazbách centrální bankou Bank of England. Analytici očekávají snížení sazeb z 5,25 % na 5,00 %.
Graf č.4: GBP/USD na H4 grafu
Pár je aktuálně v klesajícím trendu, na H4 grafu se vytváří nižší low a nižší high. Zpětně viděno, dobrá příležitost ke vstupu short byla při retestu rezistence, což je hladina CHOCH (change of character), který prorazil poslední vyšší low (HL). Na páru máme nasazen náš unikátní indikátor Purple Strike, který také vysílá medvědí signál (červená barva). Vhodná příležitost ke vstupu short by mohla být u rezistence 1.2890 nebo po vyplnění medvědího Fair Value Gapu na 1.2870.
Více do hloubky se trhům věnujeme každé úterý od 17:30
Sledujte webinář Tržní Fundamenty - jasně přehledně a v souvislostech
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 64.0 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.