Konec minulého týdne přinesl na akciových trzích oživení a indexy smazaly ztráty z úvodu týdne. Investoři se zřejmě domnívají, že obavy z recese v USA jsou přehnané. Situace je každopádně stále poněkud napjatá, což naznačuje index strachu VIX, který je na nadprůměrné hodnotě 20. Zraky všech investorů se tak nyní upírají k dalšímu vývoji inflace.
Fundamentální analýza
Inflační vývoj v USA naznačí v úterý data o průmyslové inflaci a ve středu pak napjatě očekávaná data o spotřebitelské inflaci. Tato data poskytnou další náznaky o tom, kdy Federální rezervní systém začne snižovat úrokové sazby. 45 % analytiků očekává snížení o 50 bazických bodů, 55 % pak očekává snížení o 25 bazických bodů, ke kterému by mělo dojít v září.
Fed několikrát opakoval, že inflační cíl je 2 %. Za měsíc červenec analytici předpokládají spotřebitelskou inflaci 3 % a jádrovou inflaci 3,2 %. K cíli je tedy stále poměrně daleko.
Každopádně inflační údaj pod tyto očekávané hodnoty by mohl být silným katalyzátorem dalšího vývoje a krátkodobě by mohl dát impuls býkům na akciových indexech. Naopak vyšší než očekávané hodnoty by mohly být spíše medvědím signálem.
Vliv na trhy budou mít také čtvrteční údaje ve vývoji žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ty v minulém týdnu vyšly lépe, než se čekalo a to bylo jedním z důvodů, proč indexy ztráty z úvodu týdne smazaly. Důležitý bude také údaj o spotřebě, kterou naznačí retailové prodeje za červenec.
Technická analýza
Na indexu S&P 500 na H4 grafu se vytvořilo vyšší swingové low, což ale samo o sobě ještě neznamená, že klesající pohyb se mění na rostoucí. Aby tato podmínka byla splněna, tak by muselo vzniknout vyšší high. To zatím nemáme, takže swingoví spekulanti ve směru long musí čekat.
Pro další vývoj je každopádně zásadní hranice na hodnotě 5 275, na kterou jsme upozornili v minulém článku, a kterou jsme v grafu označili modře. Tato hodnota je totiž silným supportem z týdenního grafu a mohla by být jedním z podpůrných signálů, který přesvědčí býky k dalšímu růstu.
Graf č.1: S&P 500 na H4 časovém rámci
Na dalším obrázku máme index DJ30 na denním grafu. Index se pohybuje prakticky v bočním trendu.
Graf č.2: DJ30 na denním grafu
Klíčová se zdá být hladina 40 100, která je nejbližší rezistencí. Nad ní pak je nevyplněný Fair Value Gap s horní hranou na 40 536. Tento gap by mohl být vyplněn. Další rezistence pak je all-time high na 41 380.Naopak nejbližší support je v oblasti kolem 38 363. Po případném průrazu by cena mohla otestovat support na 38 000. Pod tím pak je support na 37 237.
Na dalším obrázku máme pár EUR/USD. Zde je situace prakticky stejná jako v minulém týdnu. Cena se pohybuje pod rezistencí a falešný break rezistence stále indikuje spíše medvědí sentiment, takže obchodníci tak budou hledat spíše příležitosti ve směru short.
Graf č.3: EUR/USD na denním časovém rámci
Pro obchody ve směru long by bylo žádoucí, aby cena prorazila nad 1.10, kde je vrchol posledního swing high. Po provedeném retestu této úrovně by pak byly možné delší swingové obchody se spekulací na další posilování tohoto páru.
Uvidíme, jak do tohoto vývoje promluví data o inflaci z USA. Vyšší než očekávané hodnoty by mohly vést k posilování dolaru a tento pár by pak měl směřovat dolů. Naopak pokud by inflace vyšla pod očekáváním, pak by euro mohlo posilovat.
Více do hloubky se trhům věnujeme každé úterý od 17:30
Sledujte webinář Tržní Fundamenty - jasně přehledně a v souvislostech
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 64.0 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.