Tvrdá fundamentální data nejsou v USA v posledních týdnech optimální (nezaměstnanost, maloobchodní tržby), v geopolitice máme stále poměrně rušno. Aktuálně se rodí možný nový konflikt, když budoucí ministr zahraničí Trumpovy vlády prohlásil, že USA nedovolí Číně přístup na nově vybudované ostrovy v Jihočínském moři.
Když jsme u Číny, ta zveřejnila nejhorší data o importech a exportech za přibližně 8 let, což je indikací slábnoucí ekonomiky. Dále má Čína problém se slábnoucím jüanem, což podporuje únik kapitálu ze země. Právě před rokem byla Čína spouštěčem velké tržní korekce, nyní se zatím finanční média z nějakého záhadného důvodu snaží zprávy z Číny nijak nerozebírat a nekomentovat.
Samozřejmě nadále očekávám a obchoduji na pokles amerických indexů.
Měnový pár EUR/USD v týdnu posiloval, korekce k očekávaným 1,0700 +/- tedy pokračuje. Dolaru nepomohlo, podobně jako akciovým indexům, středeční vystoupení Donalda Trumpa. To spolu s horšími důležitými americkými makrodaty z posledních dnů vzdaluje EUR/USD od několikaletých minim a případné parity.
Středeční volatilita umožnila otevřít první část plánované long pozice (pod 1,0500), která byla o několik hodin později uzavřena se 100 pipovým ziskem.
EUR/USD máme aktuálně v rostoucím trendu (vyšší swing minima i maxima) a současně také poblíž technické Fair Value oblasti 1,0670 - 1,0700 oblasti. Obchodně to pro mě znamená, že nebudu v současné neutrální oblasti hledat swing obchodní signál. O long pozicích začnu uvažovat až pod 1,0500 (zelená zóna), short pozice budu na signálu otevírat nad 1,0800 (červená zóna).
Přeji úspěšné obchodování!
Josef Lukáč