Růst amerických akciových indexů prakticky neustává a v pátek jej podpořila i data z amerického trhu práce. Tento týden by palivo mohly přidat výsledky amerických firem. V pátek vykopnou čísla JP Morgan, Citigroup a Wells Fargo. Také nás čeká inflace v USA. Závěr týdne tedy bude opět ve znamení volatility.
Fundamentální analýza
Data z amerického trhu práce za měsíc červen, která byla reportována v minulém týdnu, trhy spíše potěšila. Průměrná hodinová mzda rostla meziměsíčně o 0,3 % v souladu s očekáváním. Předchozí měsíc to bylo 0,4 %. Je tedy vidět pokrok a pokles tempa růstu mezd je pro Fed určitě vítaným signálem.
V USA se minulý měsíc vytvořilo 206 tisíc nových pracovních míst, o něco méně než v květnu, kdy vzniklo 218 tisíc míst. To je stále v normě, je to prakticky předcovidová hodnota.
Tento týden budou v USA ve čtvrtek reportována data o spotřebitelské inflaci za červen a v pátek pak vyjdou data o průmyslové inflaci. Jako obvykle, toto mohou být velice volatilní dny.
Technická analýza
Index S&P 500 je po průrazu rezistence, která byla na 5 515, a která je proto novým supportem, ve velmi silné kondici a jeho růst se zdá být „nezastavitelný“. Mnozí tradeři budou v pokušení tento trh shortovat, protože je napadne něco jako: „to není možné, je to příliš vysoko, musí se to otočit, dám short a vydělám na barák“.
Nahrávají tomu i zprávy, že Buffettův indikátor poměru tržní kapitalizace všech amerických firem k poslednímu čtvrtletnímu HDP, je u all-time high, což naznačuje příliš vysoké ocenění firem.
Obrázek č.1: Buffettův indikátor, zdroj: Longtermtrends
Z pohledu tradingu ale platí:
„Trader by se měl snažit obchodovat jasnou, v grafu čitelnou situaci“.
Tradeři by neměli obchodovat svoje pohnutí mysli ani se pouštět do předpovědí typu, že krach je za rohem, a proto se to musí brzy otočit. Nemusí, i když to samozřejmě neznamená, že nemohou. Nastat může cokoli, ale trader se snaží spekulovat na to, co vidí a co se děje v grafu právě teď, ne na to, co je sice možné, ale dosud to není v grafu vidět.
Graf č.1: S&P 500 na H4 časovém rámci
Za dané situace se jeví vhodnější počkat, až nastane pullback (tedy nikoli spekulovat na to, že nastane) a teprve pokud by se cena dostala k již zmíněnému supportu, což by byl jeho první test, tak pak by bylo možné zvážit obchod ve směru long.
Na dalším obrázku máme pár EUR/USD. Ten aktuálně posiluje a dostal se k rezistenci, která je u 1.0850.
Graf č.2: EUR/USD na denním časovém rámci
Nejbližší support je u 1.0765. Je zde break předchozího nižšího high a zároveň je zde býčí Fair Value Gap. Další silný support pak je u rezistence u 1.0660.
Na dalším obrázku máme pár USD/CHF na denním grafu.
Graf č.3: USD/CHF na denním grafu
Ten se pohybuje v klesajícím trendu a minulý týden nastal odraz od klesající trendové linie. Vzniklo sice vyšší high (HH), to pak ale bylo zamítnuto breakem pod horizontální support (tím vznikl falešný break), který se nyní stal nejbližší rezistencí na 0.8990 – 0.9000. Další rezistence je na 0.9500.
Situaci si můžeme přiblížit na H4 časovém grafu, kde to aktuálně vypadá následovně.
Pod aktuální cenou je nevyplněný Fair Value Gap, což je další důvod k tomu, proč by na tomto páru mohl pokračovat pokles, který má prostor k supportu, který je na 0.8824.
Více do hloubky se trhům věnujeme každé úterý od 17:30
Sledujte webinář Tržní Fundamenty - jasně přehledně a v souvislostech
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 64.0 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.