Americký dolar v minulém týdnu poměrně významně oslaboval vůči většině měn, což bylo dáno dozvukem nižších inflačních dat z předminulého týdne. Akciové indexy víceméně stagnovaly, ovšem nové rekordní hodnoty na akciových indexech mohou být vytvořeny již tento pátek. V tomto článku se dozvíte, proč by to mohlo nastat.
Fundamentální analýza
V minulém týdnu nebyla reportována žádná zásadní makroekonomická data a trhy tak spíše vstřebávaly pozitivní vývoj spotřebitelských cen. Ten bude buď potvrzen nebo vyvrácen tento pátek, kdy bude reportován Fedem preferovaný ukazatel inflace PCE index. Důležitý bude také vývoj HDP v USA, který bude reportován ve čtvrtek. Do té doby lze očekávat spíše váhavější vývoj jak na americkém dolaru, tak na amerických akciových indexech.
Zajímavostí v minulém týdnu byly výsledky čipového giganta NVIDIA, které překonaly odhady analytiků (EPS dosáhlo 6,12 USD, zatímco očekávání bylo 5,60 USD) a potvrdily tak rostoucí zájem o čipy a umělou inteligenci obecně. Akcie pak prudce rostly a překonaly hodnotu 1000 USD. Tím je akcie NVIDIA nyní devátou nejdražší akcií v indexu S&P 500. Aby akcie zpřístupnila širší veřejnosti, firma oznámila stock split v poměru 1:10. Tím se akcie stane výhodnější i pro zpětné odkupy samotnou firmou. Zkušenost ukazuje, že stock split je většinou býčím signálem.
Technická analýza
Index S&P 500 se podle H4 grafu stále pohybuje v rostoucím trendu, který je definován vyššími high (HH) a vyššími low (HL). Oblasti, kde došlo k překonání předchozích vrcholů, u kterých se rezistence stala novým supportem, jsou naznačeny jako BOS (break of structure).
Graf č.1: S&P 500 na denním týdenním rámci
V minulém týdnu index otestoval support kolem 5 273, což je proražené předchozí all-time high. Od této hodnoty se odrazil a pokračuje pomalu směrem nahoru. Katalyzátorem dalšího významnějšího pohybu budou pravděpodobně páteční data o inflaci. V případě lepších dat, než je očekávání trhu lze předpokládat proražení aktuálního all-time high, které je na hodnotě 5 350 a které tvoří nejbližší rezistenci.
Na další ukázce mámě měnový pár GBP/USD. Zde došlo k proražení rezistence na hodnotě 1.2710 a trh směřuje k hodnotě 1.2800, což je nejbližší silná rezistence. Libře pomohla v růstu data o inflaci ve Velké Británii za měsíc duben, která dosáhla hodnoty 2,3 %. To bylo poněkud vyšší, než bylo očekávaných 2,1 % a proto libra posilovala.
Graf č.2: Měnový pár GBP/USD na H4 časovém rámci
Modré obdélníky pod aktuální cenou jsou býčí Fair Value Gapy. Při jejich zaplnění by mohly vzniknout příležitosti ve směru long. Rostoucí trendová linie byla v minulém týdnu restována a došlo k falešnému breaku FB. Tento falešný break potvrzuje platnost dosud rostoucího pohybu.
Katalyzátorem dalšího pohybu by mohla být čísla o inflaci ve Velké Británii. Ta budou prezentována ve středu ráno.
Podívejme se ještě na euro. Cena vytvořila pullback k 1.08, kde byl nevyplněný býčí Fair Value Gap, kde byla vhodná příležitost pro obchod ve směru long. Tyto Fair Value Gapy se vyplatí sledovat, protože nevyplněný FVG představuje likviditu, kterou trh vybere. Po vyplnění má cena tendenci se odrazit. Ideální je obchodovat FVG ve směru trendu. Protože aktuální pohyb je rostoucí, pullbacky k nevyplněným gapům jsou proto příležitostí pro long obchody.
Graf č.3: Měnový pár EUR/USD na denním časovém rámci
Rezistence je u hodnoty 1.0880. Po proražení by mohl být volný prostor k další rezistenci, která je u 1.0980. Náš unikátní trendový indikátor Purple Strike je zatím modrý, což prozrazuje býčí náladu. Indikátor je ke stažení na našich webových stránkách.
Více do hloubky se trhům věnujeme každé úterý od 17:30
Sledujte webinář Tržní Fundamenty - jasně přehledně a v souvislostech
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 66,30 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.