Neděle 21. července 2024 02:13
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Zpráva o inflaci

img

Inflace je pryč, co dál čekat od dolaru?

13.12.2023 Právě byla zveřejněna první důležitá zpráva tohoto týdne. V příštích třech dnech nás vlastně příliš mnoho důležitých zpráv nečeká, ale významných událostí bude hodně, zvlášť zasedání tří centrálních bank. Zpráva o inflaci v USA přímo ovlivňuje výsledky zasedání Federálního rezervního systému, které budou známy ve středu večer. Index spotřebitelských cen dosáhl v listopadu meziročně 3,1 %, což oproti 3,2 % znamená zpomalení. Jádrový index činil 4 %, takže nevykázal žádné zpomalení. Co to znamená a jaké závěry můžeme vyvozovat?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. prosince. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.12.2023 Pár GBP/USD dokázal v úterý znovu stoupat i klesat. Britská měna měla jen malou podporu, ačkoli bylo zveřejněno dostatečné množství makroekonomických informací. Zprávy z Británie byly bohužel (nebo naštěstí) příliš nevýrazné na to, aby trh vykázal zřetelný pohyb. Míra nezaměstnanosti se nezměnila a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti odpovídal prognóze. Rezonovala jen zpráva o mzdách, která ukázala větší zpomalení, než se očekávalo. Tato zpráva sama o sobě ale na silný pohyb očividně nestačila.
img

Klíčové události 13. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

13.12.2023 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Spojené království zveřejní dvě zprávy o průmyslové výrobě a HDP. Průmyslová výroba není zrovna klíčová a reakce trhu je možná jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od hodnoty prognózované (–0,1 %). Totéž platí pro měsíční HDP. Trh na čtvrtletní zprávy nereaguje pokaždé a tyto zprávy většinou "smetou ze stolu" měsíční zprávy.
C:\fakepath\trader-12122023-56-zm.jpg

Forex: Americký dolar po zprávě o vývoji inflace v USA klesá ke koši měn

12.12.2023 Americký dolar dnes oslabuje ke koši předních světových měn. Reaguje na zprávu o vývoji inflace ve Spojených státech, která v podstatě odpovídala očekávání. Některé základní ukazatele ale zůstaly v listopadu relativně zvýšené.
C:\fakepath\eurusd-12122023.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 12.12.2023

12.12.2023 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem. Zisky však byly pouze nízké, protože investoři čekají tento týden dvě významné zprávy, dnes údaje o inflaci a ve středu končí dvoudenní zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed).
img

Klíčové události 12. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

12.12.2023 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí a téměř všechny si zaslouží pozornost. Zaprvé, Spojené království zveřejní zprávu o míře nezaměstnanosti, počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a změnách průměrné mzdy. Domníváme se, že největší váhu bude mít druhá a třetí zpráva. Pohyb britské libry mohou tyto zprávy ovlivnit jen v případě výrazné odchylky reálné hodnoty od hodnoty prognózované.
img

BREAKING: Spotřebitelská nálada v UoM výrazně nad očekáváním 🔔

08.12.2023 Zpráva o inflaci Michiganské univerzity za listopad: Předběžný stav: 74 (prognóza 68,5, předchozí 68,3). Očekávání Předběžná skutečnost 66,4 (prognóza 57, předchozí 56,8).
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.11.2023 Pár EUR/USD se po prudkém růstu, kterým prošel v úterý, pokusil zahájit korekci, ale bez úspěchu. První překážka v podobě úrovně 1,0835 pokles zastavila a ukázalo se, že euro kleslo jen o 40 pipů. Korekce o 40 pipů vypadala po růstu o 200 pipů během několika hodin zanedbatelně. Ve středu bylo zveřejněno několik zajímavých zpráv, které vyvolaly podobně neadekvátní reakci trhu jako předchozí den. Zpráva o průmyslové produkci v EU byla horší než už tak chmurné prognózy. Trh ale zareagoval poklesem o 10 bodů. Index cen výrobců v USA, který byl v říjnu záporný, měl stejný význam jako zpráva o inflaci, ale trh zareagoval drobnými nákupy dolarů. Maloobchodní tržby v USA v říjnu klesly o 0,1 % a i tentokrát se objevily malé nákupy dolarů. To vše na pozadí silné potřeby medvědí korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.11.2023 Pár GBP/USD ve středu ustupoval, ale urazil dvakrát delší cestu než pár EUR/USD. Pád britské libry má ale svůj důvod. Ráno byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, která ukázala zpomalení z 6,7 % na 4,6 %. Experti předpovídali pokles na 4,8 %, takže poslední hodnota předčila prognózu a inflace zpomalila o 2,1 %. Oceňujeme trh, který obchodoval konzistentně. Jestliže dolar spadl kvůli údajům o inflaci v USA, pak libra ve středu spadla kvůli zprávě o inflaci ve Velké Británii. Má to tedy logiku.
img

📈 US500 na klíčové rezistenci před CPI

14.11.2023 Inflace CPI je pro Fed jedním z klíčových údajů. Fed samozřejmě věnuje větší pozornost jádrové inflaci CPI a inflaci PCE. V tomto ohledu je obzvláště důležité věnovat pozornost základnímu čtení, protože se očekává, že si zachová dynamiku z minulého měsíce, což v kombinaci s nedávnými jestřábími komentáři bankéřů Fedu může posílit předpojatost předpokládající možnost dalšího zvyšování sazeb (to je narativ, který v delším časovém horizontu může významně ovlivnit finanční nástroje spojené s měnovou politikou Fedu).
img

Ekonomický kalendář: Klidný den na začátku důležitého týdne

13.11.2023 Futures kontrakty na evropské indexy se dnes obchodují níže, což ukazuje na slabší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Index DAX klesá o 0,30 %, zatímco největší pokles, přes 0,40 %, zaznamenává EU50 (index EURO STOXX 50). Na dnešek nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické publikace. Investoři budou sledovat údaje o průmyslové výrobě a indexu spotřebitelských cen z několika menších zemí.
img

Ekonomický kalendář: Směřujeme ke klidnému konci týdne?

10.11.2023 Dnes se investoři setkají s několika zajímavými zprávami. V kalendáři však chybí události, které by mohly vyvolat vyšší volatilitu na světových trzích. Publikace budou druhořadé nebo důležité, ale pouze pro určitý region. Ranní obchodování s futures naznačuje nižší otevření hotovostní seance v Evropě. Aktuálně se index DE30 pohybuje o 0,15 % níže.
img

JP Morgan zvýšil prognózu růstu HDP USA za 3. čtvrtletí 💵 EURUSD po komentáři Barkina z Fedu roste

17.10.2023 Analytici JP Morgan zvýšili prognózu růstu reálného HDP USA z předchozích 3,5 % na 4,3 %. Současně se výnos dvouletých státních dluhopisů zvýšil o 10 bazických bodů na téměř 5,2 %, což je rekordní úroveň od roku 2006. Šéf richmondského Fedu Thomas Barkin komentoval situaci v americké ekonomice spíše holubičím tónem - signalizoval, že dezinflace pokračuje a údaje nemusí plně odrážet již probíhající zpomalení.
img

Inflace v USA v důsledku zdražení benzinu vzrostla

13.10.2023 Inflace v USA v září dosáhla 3,7 %. Jedná se o třetí měsíc po sobě, kdy inflace měřená indexem spotřebitelských cen vzrostla, zatímco jádrová inflace klesla. K růstu inflace nejvíce přispěla cena benzinu, která se u amerických čerpacích stanic za tento měsíc zvýšila o 8,5 %. Pro srovnání, ve stejné době při stejných světových cenách pohonné hmoty v Polsku klesly o 3,1 %.
img

Ranní okénko - Inflace v USA se nevzdává

13.10.2023 Tento týden uzavře průzkum ohledně aktuální spotřebitelské nálady ve Spojených státech amerických indexem University of Michigan pokrývající i inflační očekávání v krátkém (1 rok) i dlouhém (5-10 let) horizontu. Spotřebitelská nálada zůstane velmi optimistická, ač od července se velmi lehce snižuje. Co se týká inflačních očekávání, tak ta v horizontu 1 roku zůstávají nad 3 % a v rozmezí 5 až 10 let se pohybují jen těsně pod 3 %, což ukazuje na fakt, že poslední krok ke stlačení inflace ke svému cíli bývá nejtěžší.
img

Zpráva CFTC: Medvědí předpojatost (bias) vůči evropským měnám zůstává nedotčena. Přehled USD, EUR, GBP

10.10.2023 Dle zprávy CFTC, která vyšla v pátek, došlo k výrazným změnám v pozici měny. Několik komoditních měn, zejména ty orientované na čínské a asijské trhy, své pozice mírně vylepšily. Týká se to AUD a NZD. Evropské měny však zaznamenaly prudké výprodeje, které přispěly ke zvýšení celkové pozice USD o 5,3 miliardy na 8,7 miliardy. Pro USD je to nejsilnější výsledek za poslední rok.
img

Ekonomický kalendář: Lehký den před zítřejšími zprávami o PMI ve službách

03.10.2023 Futures kontrakty na hlavní evropské akciové indexy naznačují mírně nižší otevření dnešní hotovostní seance. Děje se tak po slabší asijské seanci, kde indexy z Číny po otevření po delší sváteční přestávce ztratily až 3,0 %.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.09.2023 Pár EUR/USD klesá už sedmý den po sobě. Obecně vzato naše články každý den opakovaně začínáme slovy "dnes se pár opět propadl". Navzdory slabému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí v posledních dnech si trh každý den stále dokáže najít důvod k prodeji eura. A rádi bychom znovu připomněli, že tento scénář jsme předpovídali mnoho měsíců. Momentálně pár klesá k 5. úrovni, kterou jsme označili jako cíl. A stále nic nenasvědčuje konci tohoto trendu.
img

EUR/USD. Euro vypadá jako outsider; dolar dominuje

26.09.2023 Pár EUR/USD se nadále obchoduje v rámci úrovně 1,06 a pomalu se dostává směrem k 1,0600. Po poklesu o 400 bodů jsou prodejci EUR/USD nuceni udělat si pauzu a čekat na další informaci, která bude řídit pohyb trhu. Obchodníci potřebují dostatečně silný informační impuls, který jim nejen pomůže prolomit úroveň supportu na 1,0600 (spodní linie Bollingerových pásem na denním grafu), ale také se etablovat v rámci oblasti 1,05. V pátek 29. září bude zveřejněna řada klíčových ekonomických dat. Můžeme se těšit na jádrový PCE index a index spotřebitelských cen eurozóny. Tyto zprávy mají potenciál vyvolat výrazné turbulence na páru EUR/USD a za určitých podmínek (zrychlení inflace v USA a současné zpomalení CPI v eurozóně) by mohly vydláždit cestu k 1,05. Do pátku je však ještě daleko a ekonomický kalendář na aktuální týden je poměrně nabitý. Obchodníci s EUR/USD jsou proto nuceni na jedné straně reagovat na aktuální tok zpráv a na druhé straně být opatrní před klíčovými zprávami.
img

EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Údaje o inflaci v eurozóně a základní index PCE

25.09.2023 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na 1,0645. Na týdenním grafu je další medvědí svíčka, desátá v řadě. Během posledních deseti týdnů se pár nacházel v rámci výrazného klesajícího trendu, uprostřed síly dolaru a oslabení eura. Hlavní události tohoto měsíce jsou za námi: Evropská centrální banka a Federální rezervní systém oznámily své verdikty a v Evropě a Spojených státech byla zveřejněna klíčová data o inflaci. Neznamená to však, že poslední zářijový týden bude nudný a bez informací. V pátek bude ve Spojených státech zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci (cenový index PCE), což může vyvolat silné cenové turbulence na páru EUR/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. září

22.09.2023 Tlak na japonský jen se dnes vrátil navzdory včerejším intervencím centrální banky, které mírně zchladily nadšení kupujících. Zveřejněná zpráva o inflaci v Japonsku ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly na 3,2 %, což je výrazně pod prognózami ekonomů. Rozhodnutí centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny a zachovat ultra uvolněnou měnovou politiku ještě víc zvýšilo tlak, protože čím víc se sazby blíží k hranici 150, tím agresivnější budou intervence centrální banky a tím nápadnější budou skryté intervence zaměřené na posílení kurzu jenu.
img

Klíčové události 20. září: fundamentální analýza pro začátečníky

20.09.2023 Ve středu nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale některé zprávy stojí za pozornost. Hlavní zprávou na programu je dnes zpráva o inflaci ve Spojeném království. Jak jsme už uvedli, význam inflace pro trh se pomalu vytrácí, protože všechny tři centrální banky se blíží ke konci cyklů zpřísňování. Proto fakt, jestli inflace klesá nebo roste a rychle nebo pomalu, není tak důležitý jako dřív. Přesto by bylo nesprávné tuto zprávu klasifikovat jako sekundární, takže by měla stačit na vyvolání určité reakce trhu.
img

EUR po konečných údajích o inflaci oslabilo

19.09.2023 Klíčovým údajem dnešního evropského dopoledne byla zpráva o inflaci CPI za srpen za celou eurozónu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o revizi, se však neočekávalo, že by vykázal nějaké výraznější odchylky od předběžných údajů. Zatímco jádrový údaj potvrdil zpomalení naznačené v bleskové zprávě, celkový údaj vykázal zpomalení oproti 5,3 % meziročně, jak signalizovala předběžná zpráva. Přesto se nepodařilo vyvolat žádnou výraznější reakci na trhu EUR.
img

EUR/USD: Euro klesá po jestřábím překvapení ECB

15.09.2023 Evropská centrální banka překvapila účastníky trhu zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Musíme vzdát hold ECB, která nezapomněla, jak překvapit! I když takové neočekávané kroky, typické například pro centrální banku Nového Zélandu, nejsou pro ECB charakteristické a svědčí o slabé úrovni komunikace. Některé jestřábí náznaky zazněly od některých zástupců Banky (například Klaas Knot navrhl nepodceňovat potenciál jestřábího scénáře), ale celkově trh převážně očekával jiný výsledek. Pravděpodobnost zachování statu quo byla odhadována na zhruba 60-70 % a tato důvěra byla také utvářena opatrnými/holubičími prohlášeními členů ECB. Slabé PMI, ZEW, IFO, rozporuplná zpráva o růstu inflace v eurozóně, slabé maloobchodní tržby, pokles průmyslové výroby a zpomalení čínské ekonomiky. Všechny tyto faktory také hovořily ve prospěch vyčkávacího postoje. Proto se rozhodnutí ECB zdá být tak nepřirozené.
img

Další krok správným směrem pro jádrovou inflaci v USA

14.09.2023 „Poslední zpráva o inflaci v USA obsahuje smíšené informace, ale zdá se, že jde o kroky tím správným směrem. Ceny ropy sice vyhnaly celkovou míru inflace na 3,7 %, to však převažuje nad tím, že významnější míra jádrové inflace klesla na nové minimum 4,3 %, s tím, jak se ochladil trh s nemovitostmi a pracovními místy.
img

EUR/USD. Zpráva o inflaci v USA: obchodníci potřebují náznaky ze strany Fedu

14.09.2023 Na začátku středeční seance v USA byl zveřejněn Index spotřebitelských cen. Zpráva přinesla velmi smíšené výsledky. I přes pokračující růst inflace vykazuje jádrový index stále klesající trend. Soudě podle reakce trhu jsou obchodníci takovými výsledky zmateni. Většina účastníků trhu nechápe, jak interpretovat srpnová čísla, jestli ve prospěch dolaru nebo proti němu.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB a makroekonomické údaje z USA

14.09.2023 Nejdůležitější místo v dnešním makroekonomickém kalendáři bude samozřejmě zaujímat rozhodnutí ECB a balíček makroekonomických údajů z USA, který bude zveřejněn jen 15 minut po něm. Vzhledem k tomu, že poslední údaje z ekonomiky eurozóny vykázaly velmi špatné výsledky, vidí investoři šance, že ECB ponechá sazby beze změny na úrovni 3,75 %, ačkoli Lagardeová na zářijovém zasedání avizovala jejich zvýšení o 25 bb. Anonymní zdroje agentury Reuters uvedly, že ECB v příštím roce stále očekává zvýšenou inflaci, což by potenciálně mohlo hovořit pro zvýšení sazeb.
img

🔴EURUSD v útlumu před US CPI!

13.09.2023 Měsíční nárůst inflace CPI bude pravděpodobně nejvyšší od poloviny roku 2022, ale je důležité si uvědomit, že to bude souviset se sezónními faktory a jasným oživením cen ropy v předchozím měsíci, které bude pokračovat i v září. Trh může dnešní údaje o celkové inflaci interpretovat jako příležitost pro zvýšení Fedu, ale je třeba si uvědomit nedávné zpomalení na trhu práce a výrazný pokles jádrové inflace. Pouze jasně vyšší hodnota jádrové inflace ve srovnání s očekáváním by mohla změnit náladu panující ve Federálním rezervním systému. Očekávání trhu v tuto chvíli nenaznačují, že by Fed příští týden zvýšil úrokové sazby, i když to nelze vyloučit později v tomto roce.
img

Zlato bude testováno

13.09.2023 Bez ohledu na to, jak silný je protivítr, zlato pokračuje v boji. Při pohledu na rychlý růst amerických státních dluhopisů a silnou pozici amerického dolaru by se dalo předpokládat, že se drahý kov bude obchodovat o 100–200 dolarů za unci levněji. Vysoká poptávka po fyzických aktivech však podporuje ceny. Býci v XAU/USD mají stále naději na další globální ekonomické zpomalení.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v USA bude dominovat trhu 🔎

13.09.2023 V dnešním makroekonomickém kalendáři je naplánována v podstatě jediná důležitá událost – inflace v USA. Ta bude stačit ke zvýšení volatility na hlavních měnových párech a k zahájení pohybu indexů. Očekává se, že inflace CPI vzroste na 3,6 % meziročně, což bude znamenat druhý meziměsíční nárůst v řadě po červnovém minimu místní inflace na úrovni 3,0 % meziročně. Všimněme si, že na meziměsíční bázi se očekává vzestup inflace až o 0,6 %, což je ve srovnání s průměrem poměrně velký nárůst. Mezitím se očekává, že jádrová inflace klesne z 4,7 % v minulém měsíci na 4,3 % v srpnu.
img

V centru pozornosti jsou ve středu libra a dolar

13.09.2023 Jak jsem zmínil již dříve, ke všem zajímavým událostem dojde ve středu. Úterý přineslo také několik zajímavých zpráv, zejména údaje o nezaměstnanosti nebo mzdách ve Spojeném království. Pokud však tyto zprávy skutečně ovlivnily sentiment trhu, udělaly to velmi zvláštním způsobem a jejich hodnoty je poměrně obtížné interpretovat. Jak můžeme například charakterizovat vysoký růst mezd? Je to pro Brity dobré nebo ne? Pokud mzdy rostou, znamená to, že inflace by mohla začít znovu růst (zmínil to i guvernér Bank of England Andrew Bailey). Pak by BoE mohla ještě několikrát zvýšit sazby, které v současnosti nejsou v cenách zohledněny. Věří tomu ale trh a je BoE schopna snadno a jednoduše zvýšit sazby "ještě několikrát"? Pochybuji. Z tohoto pohledu se zdá, že růst mezd, stejně jako rostoucí inflace, již kroky centrální banky neovlivní.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.09.2023 Pár EUR/USD vykázal v pondělí mírný býčí trend, který začal v pátek. Klesající trendová linie byla proražena, byť v rámci flatu, ale pár stále koriguje směrem nahoru. Korekční pohyb je nicméně slabý a může kdykoli skončit. V Evropské unii ani ve Spojených státech nedošlo k žádným významným událostem. Volatilita je vzhledem k současnému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí poměrně nízká, ale nebude taková celý týden. Ve středu nás čeká zpráva o inflaci v USA a ve čtvrtek zasedání Evropské centrální banky. Pár tedy bude aktivnější; otázkou je, která měna na tom vydělá. Očekáváme býčí korekci, protože cena klesá už měsíc a půl, ale věříme, že klesající trend ve střednědobém horizontu přetrvá.
img

Vysoká inflace v USA by neměla bránit korekci

12.09.2023 Nejzajímavější události tohoto týdne začínají ve středu. V úterý zveřejní Velká Británie zprávy o nezaměstnanosti a mzdách, které jsou také důležité, ale důležitější je zpráva o inflaci v USA, protože na měnovém trhu se hodně odvíjí od dolaru. Ve světě je dolaru spousta a tato měna je pro mnoho centrálních bank po celém světě rezervní měnou číslo jedna, takže hodně závisí na krocích Fedu a kroky Fedu závisí na americké inflaci. Index spotřebitelských cen lze proto považovat za ještě důležitější než zasedání Evropské centrální banky.
img

Všechny tři centrální banky si mohou dát v září pauzu

08.09.2023 Příští týden bude zpravodajské pozadí mnohem zajímavější než tento týden. Nejprve se uskuteční zasedání ECB. Pak bude zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ovlivní rozhodnutí Fedu o sazbách příští týden. A vlastně už za týden se sejdou Bank of England a Fed. V současné době oba páry tvoří počáteční vlny segmentu sestupného trendu. Tyto vlny však již nabyly značně prodloužené podoby, takže stavba druhé vzestupné vlny může začít brzy. Pokud všechny tři centrální banky nechají úrokové sazby beze změny, nebude to pravděpodobně příznivé pozadí pro euro a libru. V současnosti je však prioritou vlnový pattern.
img

Graf dne - EURAUD (04.09.2023)

04.09.2023 Rezervní banka Austrálie má naplánováno oznámit své další rozhodnutí ohledně měnové politiky zítra ve 2:30 ráno SEČ. Trh očekává, že RBA zachová úrokové sazby na třetím po sobě jdoucím zasedání beze změny, přičemž hlavní úroková sazba zůstane stabilní na úrovni 4,10 %. RBA naznačila dříve, stejně jako mnoho dalších centrálních bank, že bude zastávat postoj "počkej a uvidíme", a obecným dojmem je, že se k němu bude držet i tento měsíc. Proč? Jednoduše proto, že od posledního zasedání v srpnu nebyla zveřejněna žádná data, která by opravňovala k návratu k růstům sazeb.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek nečekaně propadl. Nečekaně – na první pohled. Pokud se ale ponoříte hlouběji do makroekonomického pozadí, pochopíte, že posílení dolaru překvapivé nebylo. Všimněte si, že Německo ráno zveřejnilo dvě zprávy, které vyšly pod očekávání. Jde o žádosti o podporu v nezaměstnanosti a maloobchodní tržby.
img

EUR/USD. Zpráva o inflaci v eurozóně, zápis z jednání ECB, jádrový PCE inflační index

01.09.2023 EUR/USD se ve čtvrtek po třech dnech stabilního růstu obchodoval s poklesem. Kupující nebyli schopni otestovat úroveň rezistence 1,0950 (spodní pásmo Kumo cloudu na denním grafu), zastavili se jen pár kroků od cíle 1,0946. Fundamentální pozadí se každým dnem rychle mění a buď posiluje, nebo oslabuje pozice kupujících a prodávajících v EUR/USD. Například středa zjevně nehrála do karet medvědů: zpráva ADP byla v "červených číslech", ministerstvo obchodu USA snížilo odhad růstu HDP země (za druhé čtvrtletí), zatímco zpráva o růstu inflace v Německu byla v zeleném.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 31. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

31.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí. Začněme těmi nejdůležitějšími, zvlášť proto, že jich není mnoho. Index spotřebitelských cen v Evropské unii za srpen. Netřeba připomínat, jak důležitý momentálně tento indikátor inflace je. Ačkoli Evropská centrální banka v cyklu utahování měnové politiky sebevědomě směřuje k pauze, nic nezaručuje, že se pro ni na příštím zasedání definitivně rozhodne. Měkký pokles nebo absence inflace vyprovokují centrální banku k agresivnějšímu a vyššímu zvyšování sazeb. Nebo v to trh přinejmenším bude věřit. Mírný pokles inflace v EU (5,2 a více procent v srpnu) může euro podpořit, zatímco prudší pokles (5,0 a méně procent) vyvolá jeho propad.
img

BREAKING: Inflace spotřebitelských cen ve Španělsku vyšší než v předchozím měsíci!

30.08.2023 Zpráva o inflaci CPI a HICP za srpen byla zveřejněna v 9:00 hodin: CPI: Skutečnosť 2,6 % r/r; očekávaní 2,6 % r/r; dříve 2,3 % r/r. HICP: Skutečnost 2,4 % r/r; očekávání 2,5 % r/r; dříve 2,1 % r/r.
img

Ekonomický kalendář: ADP v USA a CPI v Německu v centru pozornosti!

30.08.2023 Dnešní makrokalendář je o něco nabitější než předchozí dva dny tohoto týdne, ale stále nejsou v plánu žádná klíčová data. Futures kontrakty naznačují smíšené otevření evropského trhu, přičemž DAX se obchoduje beze změny na úrovni kolem 16 000 bodů.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 16. 8. 2023

16.08.2023 Trh netrpělivě očekával zpomalení tempa růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech z 1,5 % na 1,0 %, že libra začala růst ještě před zveřejněním této zprávy. A dokonce i po zprávě o maloobchodních tržbách, která ukázala, že tržby v červenci vzrostly o 3,2 % a že maloobchodní tržby byly revidovány výše o 0,6 %, libra ještě nějakou dobu rostla, pravděpodobně kvůli hybnosti. Poté se kurz vrátil na úrovně, kde byl na začátku obchodního dne.
img

Ranní shrnutí (16.08.2023)

16.08.2023 Úterní seance na Wall Street přinesla pokles amerických indexů. Nasdaq ztratil 1,14 % a index S&P500 klesl o 1,16 % a uzavřel seanci pod 50-denním EMA.
C:\fakepath\eurusd-11082023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 11.8.2023

11.08.2023 Akcie ve Spojených státech včera mírně posílily. Trhy podpořila zpráva o inflaci, která byla mírnější, než se čekalo, část zisků však později smazaly obavy o stav americké ekonomiky a o to, zda mají akcie ještě velký prostor k růstu.
C:\fakepath\trader-10082023-66-zm.jpg

Forex: Americký dolar po zprávě o inflaci klesá

10.08.2023 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje. Nejnovější statistika z USA ukázala, že spotřebitelské ceny minulý měsíc mírné vzrostly a počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se v minulém týdnu zvýšil. To posílilo očekávání, že centrální banka USA (Fed) na příštím zasedání svého měnového výboru pozastaví zvyšování úrokových sazeb.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v USA před námi!💡

10.08.2023 Klíčovou událostí dne je čtení údajů o inflaci CPI v USA. Jedná se o první ze dvou zpráv před dalším zasedáním FEDu v září. Reakce trhu by mohla být významná. Dosud trh reagoval na předchozí čtení růstem, protože údaje byly obvykle od poloviny roku 2022 pod očekáváním a celkový trend byl klesající. Dnešní zveřejnění předpokládá první zvýšení inflace CPI na 3,3 % r/r z předchozího údaje 3,0 % r/r a jádrové inflace na nezměněné úrovni 4,8 % r/r. Tato a další zpráva o CPI by měly ukázat, zda bude trend pokračovat směrem dolů, nebo zda skutečně dojde k mírnému oživení.
C:\fakepath\trader-09082023-42-zm.jpeg

Forex: Americký dolar dnes po zprávě o čínské inflaci klesá

09.08.2023 Americký dolar dnes oslabuje. Zpráva o inflaci v Číně zvýšila pravděpodobnost, že Peking zavede další stimulační opatření, což přimělo investory k nákupu rizikových aktiv.
img

BREAKING: Trhy po očekávaném německém CPI utlumeny

28.07.2023 Dnes ve 14:00 SEČ byla zveřejněna německá zpráva o inflaci za červenec. Tržní konsensus ukazoval na pokles z 6,4 % na 6,2 % meziročně a údaje na úrovni jednotlivých států zveřejňované v průběhu dne tento názor podpořily, když všechny státy vykázaly pokles inflace oproti červenci nebo její zachování na stejné úrovni.
img

BREAKING: EUR po španělských údajích stoupá

28.07.2023 Dnes ráno v 9:00 byly zveřejněny dva klíčové údaje ze španělské ekonomiky - zpráva o HDP za 2. čtvrtletí 2023 a zpráva o inflaci CPI za červenec. Zatímco údaje o HDP byly v souladu s odhady a vykázaly mezičtvrtletní expanzi o 0,4 %, údaje o CPI se ukázaly být překvapením. Zatímco se očekávalo zpomalení celkového španělského CPI z 1,9 % na 1,6 % r/r, místo toho zrychlil na 2,3 % r/r.
img

Podle Rady guvernérů ECB je inflace stále vysoká

25.07.2023 Zasedání Evropské centrální banky je naplánováno na čtvrtek, ale každý už ví, jaké rozhodnutí centrální banka učiní. Úroková sazba se zvýší o dalších 25 bazických bodů a tento scénář upřednostňuje většina ekonomů a analytiků. Poslední zpráva o inflaci v eurozóně neukázala žádné neočekávané hodnoty, což znamená, že se neočekává, že centrální banka udělá něco podobného, co udělala Bank of England na svém posledním zasedání (zvýšení sazby o 50 bazických bodů). Dá se říci, že měnová politika se pomalu, ale stabilně posouvá k inflačnímu cíli. Hlavní otázky trhů se soustředí na podzim a zimu 2023. V tuto chvíli není jasné, zda ECB plánuje zvýšení sazby s nástupem chladnějšího počasí.
C:\\fakepath\\eurusd-13072023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 13.7.2023

13.07.2023 Akcie ve Spojených státech včera posílily, v čele s technologickými společnostmi. Náladu na trhu zlepšila zpráva o inflaci, která posílila očekávání, že centrální banka USA (Fed) po červencovém očekávaném zvýšení úroků o čtvrt procentního bodu v dalších měsících nechá sazby beze změny. Velké technologické firmy jsou citlivé na vyšší úrokové sazby.
C:\fakepath\eurusd-12072023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 12.7.2023

12.07.2023 Americké akcie včera zpevnily, pomohl tomu růst akcií finančního sektoru. Investoři čekají na dnešní zprávu o vývoji inflace ve Spojených státech a na začátek výsledků hospodaření za druhé čtvrtletí.
C:\fakepath\trader-11072023-40-zm.jpg

Komodity: Ropa kvůli nižší nabídce znovu zdražuje, Brent stojí více než 79 dolarů za barel

11.07.2023 Ceny ropy dnes obnovily růst, k němuž přispívá slabší nabídka od největších světových vývozců suroviny a také očekávání vyšší poptávky v rozvojovém světě v letošním druhém pololetí. Krátce před 19:00 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst asi o 2,1 procenta a obchodovala se zhruba za 79,30 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala 2,4 procenta a prodávala se zhruba za 74,70 dolaru za barel.
img

Obchody na Wall Street byly na začátku týdne utlumené

04.07.2023 Trhy mohou také vyhodnocovat americké statistiky zveřejněné během pondělí. Konkrétně index U.S. Manufacturing ISM Index v červnu klesl na 46 % z květnových 46,9 %, ačkoli analytici očekávali, že index vzroste na 47 %.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 29. června? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

29.06.2023 Ve čtvrtek lze vyzdvihnout tři ekonomické zprávy. Německo zveřejní zprávu o inflaci za červen (předběžný odhad), která je často nejdůležitější, protože může trh překvapit odchylkou od prognózované hodnoty. Navíc se očekává růst inflace z 6,1 % na 6,3–6,4 %. To už je znepokojivé, zvlášť proto, že ECB svou klíčovou sazbu dál zvyšuje.
img

Přehled páru GBP/USD 23. 6. 2023. Bank of England zvýšila klíčovou sazbu na 5 %

23.06.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval výraznou volatilitu, což není překvapivé vzhledem k důležitosti zasedání Bank of England. Zvýšení volatility bylo očekáváno. BOE překvapivě zvýšilo sazbu o 0,5 % místo očekávaných 0,25 %. Toto rozhodnutí zaskočilo mnoho analytiků, zejména s ohledem na nedávné zklamání z údajů o inflaci ve Spojeném království, které vyvolalo pochybnosti o optimistických projekcích Andrewa Baileyho o snížení inflace do konce roku na polovinu.
img

Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

22.06.2023 Svědectví Jeromea Powella v Kongresu bylo první událostí tohoto týdne, která na trhu vyvolala rozruch – konkrétně výrazné pohyby eura. Katalyzátorem pro libru šterlinků byla kromě toho i zpráva o inflaci ve Spojeném království. Před těmito událostmi trh obchodoval v téměř plochém režimu při mírné volatilitě. Ve čtvrtek čeká libru mnoho velmi důležitých, fundamentálních událostí, ale euro a dolar čeká jen jedna makroekonomická zpráva: týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tato zpráva má druhořadý význam. Ačkoli odráží stav trhu práce, její údaje se jen zřídka liší od prognóz, takže trh na ni reaguje obvykle jen mírně. Pokud se ale dnes takové odchylky dočkáme, pak by páry EUR/USD i GBP/USD mohly vykázat pohyb o 30–40 pipů. Libra dnes nicméně bude citlivá na zasedání Bank of England.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Čistý dluh Británie poprvé od roku 1961 překonal 100 procent HDP

21.06.2023 Čistý dluh Británie v květnu poprvé od roku 1961 překročil 100 procent hrubého domácího produktu (HDP). Zadlužení bylo vyšší, než se očekávalo. Inflace v květnu zůstala na 8,7 procenta, zatímco analytici čekali její zpomalení. Jádrová inflace pak nečekaně stoupla nejvýše od roku 1992. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS).
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 21. 6. 2023

21.06.2023 Není divu, že trh posledních pár dní prakticky stagnuje. Žádná významná ekonomická vydání a nedostatek zpráv, které by mohly ovlivnit situaci. Je však nemožné stát na místě navždy, takže trh se nevyhnutelně začne pohybovat. A zdá se, že se tak stane dnes. Hlavním hnacím motorem bude britská zpráva o inflaci. Zjednodušeně řečeno, dnes nejsou žádné další velké zprávy. Očekává se, že tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojeném království zpomalí z 8,7 % na 8,5 %. Pevný pokles bude mít negativní dopad na libru a následně i na euro. Tento efekt však bude krátkodobý. Zítra se bude konat zasedání Výboru pro měnovou politiku Bank of England a vzhledem k pokračující vysoké míře inflace dojde nejen k opětovnému zvýšení refinanční sazby, ale také pravděpodobně oznámí další zvýšení úrokových sazeb. To je významný faktor pro růst libry a spolu s ní i eura. Investoři mohou s tímto scénářem počítat již dnes.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 16. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky

16.06.2023 Pátek slibuje být ve srovnání s několika posledními dny vcelku nudný. Z makrodat stojí za pozornost jen údaje o inflaci v EU a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA. Obě zprávy mají jednoznačně druhořadý význam. Zpráva o inflaci bude ve formě druhého odhadu, který se obvykle neliší od prvního a nevyvolává žádnou reakci trhu, zejména s ohledem na to, že ve čtvrtek se konalo zasedání Evropské centrální banky, takže zpráva o inflaci je méně významná.
img

USD se v prostředí vytrvalé inflace a sazeb Fedu snaží zotavit

14.06.2023 Americký dolar se čím dál hůř drží nad vodou, protože je pod tlakem rostoucí inflace a nejistoty panující kolem sazeb Federálního rezervního systému. Olej do ohně přilévají i smíšené makroekonomické údaje ze Spojených států a patová situace s evropskou měnou, která vykázala krátkodobý růst a dál stoupá.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 13. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky.

13.06.2023 V úterý nás nečeká mnoho makrodat, ale téměř všechny zprávy jsou považovány za důležité. Za zmínku stojí data o inflaci v USA. Ačkoli Federální rezervní systém spěje ke konci cyklu zpřísňování měnové politiky a inflace se rozhodně blíží k cílové úrovni 2 %, neznamená to, že lze tyto zprávy ignorovat. Zvlášť když dnes představitelé Fedu začnou jednat o měnové politice a zítra večer oznámí výsledky. Zpráva o inflaci ovlivňuje rozhodnutí banky.
img

Ranní okénko - Nová data o inflaci v USA, jaká bude reakce Fedu?

13.06.2023 Nejpodstatnější dnešní zprávou pro globální trhy bude zajisté zpráva o inflaci v USA, která může výrazně napovědět o dalším postupu Fedu. Trh očekává, že meziroční inflace by měla poklesnout z dubnových 4,9 % na 4,1 % v květnu. Jádrová inflace by se také měla snížit, a to z 5,5 % na 5,2 %. Pokud by se tyto údaje ukázaly jako realistické, je pravděpodobné, že Fed na svém středečním zasedání ponechá základní úrokovou sazbu na stejné úrovni jako nyní.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 12. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky.

12.06.2023 Na pondělí nejsou v plánu žádné zprávy s makrodaty. Ani žádné sekundární zprávy ve Spojených státech, Evropské unii a Velké Británii. Obchodníci tedy celý den nebudou mít na co upínat pozornost. Euro je stále v bočním kanálu, resp. ve vymezeném cenovém pásmu. Odraz od úrovně 1,0792 byl velmi nepřesný, ale vyvolal začátek nové klesající spirály, která může pokračovat i příští týden. Na rozdíl od aktuálního týdne nabídne ten následující dostatek důležitých událostí, takže je velmi těžké odhadnout pohyby předem a boční kanál může být snadno prolomen. Libra zároveň pokračuje v bezdůvodném růstu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek zahájil novou fázi vzestupného pohybu a potvrdil tak úmysl ukončit sestupný trend, který trval zhruba měsíc. V blízké budoucnosti by tedy pár mohl stoupat na základě technických faktorů. Fundamentální a makroekonomické pozadí bylo ve čtvrtek silné. Za prvé, eurozóna zveřejnila zprávu o inflaci za květen, která byla nakonec nižší, než už tak optimistické prognózy. Za druhé, projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové potvrdil nezbytnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, protože inflace stále zůstává na neuspokojivých úrovních. Euro tedy mělo logický důvod k růstu. Zpráva o inflaci mohla vyvolat nový pokles eura, ale tato měna klesá už zhruba měsíc a podle všeho přišel čas na korekci. Mezi inflací a úrokovými sazbami navíc už není téměř žádná korelace. Údaje z USA neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv, i když mohly podpořit dolar.
img

Čemu věnovat pozornost 1. června? Přehled fundamentálních událostí.

01.06.2023 Ve čtvrtek nás čeká mnohem víc makrodat než v posledních třech dnech dohromady. Bude zveřejněna zpráva o inflaci v eurozóně, která určí pohyb eura a vyhlídky na zpřísnění měnové politiky Evropské centrální banky. V posledních dnech byly zveřejněny zprávy o inflaci v Německu, Francii, Španělsku a Itálii a každý údaj ukázal výrazné zpomalení. Lze proto předpokládat pokles indexu spotřebitelských cen v eurozóně. Trh očekává zpomalení na 6,3–6,5 % ročně. Případná nižší reálná hodnota by mohla vyvolat další pokles eura.
img

Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a

29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
img

Inflace v USA klesá

12.05.2023 Zpráva o inflaci v USA za duben ukázala malý pokles, přičemž celkový CPI klesl z 5,0 % na 4,9 %. Přesto byly finanční trhy potěšeny a americký dolar ztratil půdu pod nohama. Zdá se, že investoři se soustředili na jeden konkrétní ukazatel, který klesal, přičemž ignorovali, že Core CPI se téměř nezměnil na 5,5 %. Včera proběhlo vyhlášení PPI na americkém dolaru, které dopadlo dobře pro americký dolar, a to s výsledkem 2,3 % proti očekávaných 2,5 %. Na základě těchto zpráv se od začátku týdne euro propadlo proti americkému dolaru o 1,36 %. Nyní se nacházíme u zóny supportu, kde vidíme, že se trh včera odrazil a vytvořil pin bar na grafu H4. V případě pokračovaní tohoto signálu tak trh může testovat rezistence na ceně 1,1001 a 1,1070.
img

GBP/USD. Přehled na 8. 5. Bude zpomalování inflace v USA pokračovat?

08.05.2023 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek a během minulého týdne ve vzestupném pohybu a my jsme již začali ztrácet naději, že uvidíme logický pohyb. V článku EUR/USD jsme zaznamenali, že mnozí odborníci vysvětlují současný pokles americké měny s blížícím se koncem cyklu zpřísňování měnové politiky Fedu a zapomínají, že na tvorbu kurzu by měly mít vliv další faktory na trhu. Pokud ne, znamená to, že trh nyní obchoduje podle svých vlastních pravidel a nezáleží na tom, kdy Fed dokončí zvyšování sazby. Bank of England může také ukončit zpřísňování v květnu, což bude známo tento týden, ale libra bez ohledu na to roste.
img

RBA prověřuje zprávu o australské inflaci

25.04.2023 Zpráva o vývoji inflace v Austrálii za první čtvrtletí letošního roku bude na začátku týdne jedním z nejdůležitějších ...
img

RBA prověřuje zprávu o australské inflaci

25.04.2023 Zpráva o vývoji inflace v Austrálii za první čtvrtletí letošního roku bude na začátku týdne jedním z nejdůležitějších údajů pro investory a obchodníky. Očekává se, že údaje o inflaci vezme v úvahu australská centrální banka (RBA) a mohou ovlivnit hodnotu australského dolaru vůči ostatním hlavním měnám.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v eurozóně, výsledky Morgan Stanley a Tesly

19.04.2023 Trh s futures ukazuje na mírně nižší otevření evropské hotovostní seance. Náladu v Evropě dopoledne zkazil údaj o britské inflaci, který překvapil vyšší než očekávanou celkovou hodnotou indexu spotřebitelských cen. Jádrový indexe spotřebitelských cen byl v souladu s očekáváním. Vysoká inflace ve Spojeném království dále utvrdila peněžní trh v názoru, že další zvýšení sazeb ze strany BoE je nezbytné, což naznačil i sám ministr financí Hunt.
img

Býčí sentiment na trhu zlata nadále roste

12.04.2023 Kromě údajů o inflaci z tohoto týdne, které by mohly ovlivnit trh, býčí sentiment vůči zlatu nadále roste, protože centrální banky nadále nakupují zlato.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ropa přešlapuje na místě

11.04.2023 Pokud vás boční pohyb na ropě, jehož jsme v posledních dnech svědky, zmátl a rádi byste věděli, co od tohoto trhu očekávat. Přinášíme vám fundamentální i technickou analýzu ropy pro tento týden.
img

Graf dne: TNOTE (06.04.2023)

06.04.2023 Trh s dluhovými cennými papíry byl v posledních několika měsících ovlivněn progresivním cyklem zvyšování úrokových sazeb. Tento stav však byl poněkud narušen, k čemuž přispěly makro údaje, které ukazují na zpomalení ekonomiky. Ekonomická nejistota spojená s nedávnými systémovými riziky vytvořila tlak na americké 10leté výnosy, které včera klesly na úrovně nezaznamenané od září 2022, a posílily pozici dluhopisů na trhu. Co se stane dále? Vše závisí na narativu bankéřů Fedu, kteří se budou muset rozhodnout, zda budou bojovat s přetrvávající inflací a ještě jednou zvýší úrokové sazby, nebo zda by se ve světle slabých makroekonomických dat z ekonomiky by měl cyklus zvyšování zastavit. Pro tuto chvíli jsou klíčová data, která by mohla rozhodnout o dalším dění, zítřejší čtení NFP a zpráva o inflaci CPI příští týden.
img

GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England

21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.
img

Trhy rostou s tím, jak se zmírňují obavy bank

21.03.2023 Převzetí Credit Suisse švýcarskou UBS pomohlo akciovým trhům k úlevné rallye. Analytici Moody's Investors Services ve své zprávě napsali, že "navzdory případným výhodám pro franšízu Moody's také poznamenává, že transakce představuje pro UBSG významné finanční, kulturní a s franšízou související integrační problémy".
img

Pokles inflace se zastavuje...ale dnes na tom tak nezáleží

14.03.2023 INFLACE: Inflace v USA byla na trzích nejdůležitějším číslem, které určovalo "závislost" Fedu na datech, prognózy zvyšování sazeb, rizika recese a očekávání zisků. Index S&P 500 zaznamenal v "den inflace" v průměru 2% pohyb. Nyní ji předstihly obavy o finanční systém, což vede ke zpřísnění podmínek. Boj proti nim byl důvodem založení Fedu v roce 1913.
img

Všichni sledují zprávu o inflaci v USA

14.03.2023 Pozornost investorů přitahuje pád SVB a Signature bank v USA a zpráva o inflaci v USA, která bude zveřejněna později. Někteří tržní analytici naznačují, že americký Federální rezervní systém by mohl pozastavit svůj plán zpřísňování měnové politiky, aby zabránil začátku nové bankovní krize.
img

Powell z Fedu: Sazby pravděpodobně budou vyšší, než se očekávalo

08.03.2023 Americký dolar vůči svým konkurentům posílil na základě jestřábího projevu Jeroma Powella před senátním bankovním výborem. Powell uvedl, že Federální rezervní systém je připraven jít na vyšší úroveň po delší dobu, neboť řada zpráv o ekonomických údajích ukazuje na napjatý trh práce v kombinaci s vysokými údaji o inflaci.
img

USD/JPY. Kazuo Ueda: kandidát na post šéfa Bank of Japan vyjádřil rozporuplné signály

24.02.2023 Zveřejnění údajů o zvýšení japonské inflace a projev Kazua Uedy, nového prezidenta japonské centrální banky, způsobily, že pár dolar-jen se během páteční asijské obchodní seance propadl pod základnu 134. čísla.
img

Inflace ve Spojeném království v lednu klesla více, než se očekávalo

15.02.2023 Dnes ráno zveřejněná zpráva o inflaci ve Spojeném království překvapila investory i obchodníky, neboť celková hodnota inflace byla nižší, než se očekávalo. Účastníci trhu se zaměří na zprávy o maloobchodních tržbách přicházející z USA a Velké Británie, aby zjistili, jak moc se spotřebitelů dotkly rostoucí životní náklady.
img

Robert Kiyosaki zase všem radí, aby koupili Bitcoin

15.02.2023 Ještě povzbudivější je poznamenat, že se bitcoin na 4H velmi přiblížil úrovni 24 350 USD, ale nebyl schopen ji překonat a ani se přímo nepokusil posunout se výše. Přestože od tohoto bodu nedošlo k žádnému zjevnému odrazu, kryptoměna může i nadále testovat svou stabilitu. Myslíme si však, že je mnohem pravděpodobnější, že klesne pod 18 500 USD (alespoň). Je to podporováno několika globálními proměnnými najednou. Za prvé, jak Fed, ECB a BA pokračují ve zpřísňování měnové politiky, bezpečná aktiva se stávají lákavějšími. Za druhé, politika QT (kvantitativní zpřísnění) způsobuje, že americká peněžní zásoba se nadále snižuje, což snižuje množství potenciálních investic. Pamatujte, že během pandemie bitcoin rychle rostl, ne kvůli nemoci samotné, ale spíše proto, že četné centrální banky po celém světě aktivně posilovaly své ekonomiky uvolňováním stovek milionů nebo miliard dolarů v nových penězích. Jelikož bylo v ekonomice neustále více peněz, bylo zřejmé, že je potřeba je nějak využít. Někteří z nich si vybrali trh s kryptoměnami. Situace je teď úplně jiná.
img

Investoři jsou připraveni na zprávu o inflaci v USA

14.02.2023 Zpráva o inflaci v USA je valentýnským dárkem, na který investoři a obchodníci čekali. Zpráva rozhodne, zda se americký Federální rezervní systém (Fed) rozhodne pro další zpřísnění měnové politiky. Ve Spojeném království dosáhl index FTSE 100 nového rekordu, když pokračuje v rally 2023.
img

Základní inflační tlaky stále polevují

14.02.2023 ODOLNOST: Americká inflace je největším číslem na trzích. Je hnacím motorem cyklu sazeb pro Fed spolu s riziky recese v oblasti makra a zisků. To se zvyšuje s tím, jak trhy "závisející na datech Fedu" hledají směr po nedávné úlevné rally. Po ročním statistickém převážení indexu a následném obratu v cenách benzinu a ojetých automobilů je nejistota ohledně inflace nadprůměrná a pouze dvě z posledních 12 měsíčních zpráv byly v souladu s prognózami. To způsobilo průměrný výkyv cen "inflačního dne" indexu S&P 500 o 1,9 % a indexu Stoxx 600 o 1,3 %. Náš nástroj pro sledování (viz graf) poskytuje útěchu, že růst je stále v základním klesajícím trendu, navíc investoři jsou již z velké části připraveni na špatné zprávy.
C:\fakepath\trader-13022023-40-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku klesají

13.02.2023 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se před důležitými údaji o vývoji inflace v USA zaměřili na obavy o vývoj krátkodobé poptávky.
img

Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii

13.02.2023 Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moc...
img

Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii

13.02.2023 Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moci pečlivě prozkoumat množství datových souborů. Zprávy o inflaci v USA a Velké Británii ukáží, zda politika zpřísňování měnové politiky snížila inflační tlaky.
C:\fakepath\trader-27012023-32-zm.jpg

Forex: Dolar před zasedáním centrálních bank mírně roste ke koši měn

27.01.2023 Americký dolar na závěr týdne mírně posiluje ke koši měn. Investoři se spíše drží stranou před řadou zasedání měnových výborů centrálních bank v příštím týdnu, včetně centrální banky USA (Fed).
img

Únorové zvýšení sazeb ze strany Fedu o 25 bodů

13.01.2023 První dva lednové týdny se ukázaly být pro americký dolar poměrně náročné. Euro a libra dokázaly dramaticky zlepšit své pozice v předvečer Nového roku, ačkoli ekonomické ukazatele začaly vyplouvat na povrch až koncem minulého a koncem tohoto týdne. Na tyto dva týdny může připadat pouze malý počet zpráv. Samostatným pilířem jsou obsáhlá americká data, kterých bylo mnoho. Vzpomeňte si na nonfarm payrolls, které podle mého názoru nebyly špatné. Nezapomínejme, že míra nezaměstnanosti dosáhla nejnižší úrovně za posledních 50 let. Vraťme se do doby, kdy růst mezd odpovídal očekávání. Tyto zprávy mohou spíše stimulovat poptávku po americké měně než způsobit její pokles.
img

Powell, Nonfarm payrolls a inflace

10.01.2023 Dnes vystoupí Jerome Powell, ve čtvrtek bude zveřejněna zpráva o inflaci za prosinec a minulý týden byly zveřejněny zprávy o nezaměstnanosti a trhu práce v USA. Tyto zprávy a události lze podle mého názoru oprávněně považovat v současné době za nejvýznamnější pro devizový trh. Pojďme je vyhodnotit, abychom zjistili, zda existuje nějaká šance na pokles britských a evropských trhů.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 10. ledna 2023

10.01.2023 V pondělí euro vzrostlo o 85 pipsů a dosáhlo spodní hranice cílového pásma 1,0758–1,0787. Cena splnila minimální požadavek na vytvoření nové divergence s oscilátorem Marlin.
img

Americký pre-market 9. ledna: nevěřte ve slibný začátek roku

09.01.2023 Vzhledem k tomu, že obchodování v Číně bylo obnoveno a investoři očekávali pauzu ve zvyšování sazeb Federálního rezervního systému po zveřejnění pátečních dat ukazujících na výrazný pokles v sektoru služeb, futures na americké akciové indexy v pondělí ráno nadále rostly.
img

Proč je úterní aktualizovaná inflace v USA nejdůležitějším číslem na světě

09.12.2022 TREND: Úterní listopadová zpráva o inflaci v USA je nejdůležitějším zbývajícím údajem tohoto roku. Tím spíše po nedávném dvouciferném růstu indexu S&P 500, který stále více ‚‚bojuje s Fedem‘‘. Konsensus předpokládá znepokojivě malý pokles celkové míry inflace o 7,7 % i meziroční míry jádrové inflace o 6,3 %, nicméně náš vlastní inflační tracker (viz graf) uklidňuje, že základní cenové tlaky se uvolňují. To poskytuje útěchu, že postupné oživení akciového trhu je podpořeno bez ohledu na úterní číslo. Inflace je hnacím motorem všeho, od zvyšování sazeb Fedu až po rizika recese a výhledy na zisky.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská centrální banka zvýšila úrok na desetileté maximum 3,10 procenta

06.12.2022 Australská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na desetileté maximum 3,10 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě. Ve snaze potlačit inflaci zvýšila úroky poosmé za posledních osm měsíců.
img

USD/JPY: klid před bouří

30.11.2022 Pár dolar-jen čeká již druhou seanci v řadě na silný impuls, ke kterému může dojít právě teď. Projev šéfa Fedu by měl hlavní měnový pár přesvědčit k obratu.
img

Americká inflace a Powellův projev

30.11.2022 Současné značení vln je zcela jasné a pozadí zpráv složité. Americký dolar nyní roste. Trh však není ochoten jakkoli po něm zvyšovat poptávku, takže i když se zkonstruuje jedna korekční vlna směrem dolů, stále existují významné problémy. Když si vzpomeneme na několik členů FOMC, kteří v posledních týdnech hovořili o stavu ekonomiky, jejich rétorika je nyní ještě ostřejší. Přestože trh očekává zpomalení tempa utahování PEPP, rétorika představitelů Fedu naznačuje, že je stále přísnější, takže je vhodná doba, aby americký dolar obnovil svůj vzestupný trend. Ale jak jsem již zmínil, trh není ohromen dolarem a není ochoten jej z nějakého důvodu kupovat.
img

ECB nemůže zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb.

29.11.2022 První obchodní den v týdnu byl pro euro překvapivě aktivní. Přestože v pondělí nebylo žádné zpravodajské pozadí, pohyby začaly večer a pokračovaly po celý den až do večera. Byly tu ale nějaké novinky, budu se jim teď chvíli věnovat.
img

Rostoucí ceny testují holubičí postoj Bank of Japan

18.11.2022 Jádrová inflace v Japonsku dosáhla v říjnu 40letého maxima, čímž prověřila holubičí postoj Bank of Japan (BoJ) k měnov...
C:\fakepath\eurusd-16112022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.11.2022

16.11.2022 Americké akcie včera posílily díky příznivým údajům o inflaci výrobních cen v USA. Jejich vývoj zvýšil naději, že americká centrální banka (Fed) zmírní zvyšování úrokových sazeb. Zpráva o ruských raketách, které podle médií dopadly do Polska, vyvolala v druhé polovině seance výkyvy trhu.
img

Hlavní tržní faktory pro USD v listopadu

14.11.2022 Vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby v USA v prvních třech čtvrtletích letošního roku podporovaly hodnotu USD ve sr...
Související klíčová slova: Býčí pohyb | Cenový kanál | PPI v USA | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | SE1.US | Marlin | Prostor k růstu | ABT | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Neel Kashkari | Hodnota společnosti | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Války | US CPI | Vývoj | Údaje z USA | Home Depot (HD.US) | Data z trhu práce | Take Profit | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Ozbrojené konflikty | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Allianz | Klíčový ukazatel | SPA35 | Prezident newyorského Fedu | Šéf řecké centrální banky | Abbott Laboratories (ABT.US) | EUR | Spotřebitelské výdaje | Zisk firem | Bundesbank | Pokračování růstu | Standard & Poor's | HOOD.US | Ceny nájemního | 1M | Přemýšlení | ABNB | Akcie vzrostly | Hlavní úrokové sazby | Cena severomořské ropy | Falešný průraz | Výkyvy | Itálie | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Volatilní | Cena žlutého kovu | Inflace v září | Evropské centrální banky | Jestřábí komentáře Fedu | Údaje o vývoji inflace | Zveřejňování výsledkových zpráv | L.F. Investment | Novo | EUR/JPY | PCE inflační index | Výhled eura | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | První dividenda společnosti | Potenciál | MACD | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Posílení | Lednová inflace | Dopad na akcie | Přesnost | Pokles cen energií | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Energie | Ifo | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Prognózy | Britská libra | Intervence | Broadcom | Hlavní zprávy | Experti | Počáteční zisky | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Obchodovat pro FTMO | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | FTSE MIB | Měnový pár GBP/USD | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Cenové úrovně | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | C3.ai (AI.US) | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Zpráva pro tradery | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Marriott International | Kroky centrálních bank | SOK | Ziskové obchody | Výhled dolaru | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Standard Chartered Bank | Akcie společnosti | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Politico | Benchmark | Rostoucí výnosy | S&P Global Market Intelligence | Opatrný optimismus | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Kansas City | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Medvědí výhled | Nikola | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Inflační index | Brent | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | BreakEven | Bankovní systém USA | HOOD | Základní pravidla systému obchodování | TNOTE | Americký akciový trh | Retracementy | SMA | Russell 2000 | Šéf Fedu | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Odhady analytiků z Wall Street | Jiné měny | Index DOW | Capri | Zvýšení sazeb Fedu | Exchange | Forexový trh | Základní pravidla | Investiční strategie | Zasedání centrálních bank | Zvýšení úrokových sazeb | Kontrakty | Strach | Graf EURUSD | Oživení čínské ekonomiky | Microsoft (MSFT.US) | Úterní zpráva | AUDUSD | Praxe | Sentiment na trhu | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | Akcie ve Spojených státech | BKNG | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | AI | WIG20 | Odhad HDP | Index Russell | Euro roste | Pfizer (PFE.US) | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Projekce | Obchodní tipy | Kontrakce | Peníze | Japonská centrální banka | Ukazatel | Výrobní sektor | Sell pozice | Dosáhnout zisku | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Obnovení růstu | Měnová politika Fedu | FedWatch | Běžný účet platební bilance | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Tržní hodnota | Medvědí signál | Ropa WTI | Existence bitcoinu | Micron | Zájem obchodníků | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | Medvědí svíčka | AEX | ZEW index | Vlnový pattern | Dolar dnes | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Průmyslový Dow Jones | EURUSD | Analýza transakcí | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | NFP | Béžová kniha | Robinhood | Cestování | Proražení | xStation | Výkon | Investovat | USD | Export | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Ekonomiky | Shopify | Nové podmínky | Technická analýza | Investiční analytik | Zasedání FOMC | Hlediska technické analýzy | 100 procent HDP | Přetrvávající vysoká inflace | Trh s nemovitostmi | Klín | Unie | Zastavení poklesu | Americká ropa WTI | HD.US | Prodávat akcie | Obchodní signály | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Pesimismus | Šok | Hodnocení současné situace | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Výsledky za první čtvrtletí | EURNOK | Tvorba pracovních míst | Oblasti obchodování | Ekonomická aktivita | Ranní zpráva pro tradery | Maďarsko | Třetí vlna | Úroková sazba | AAPL | Zvyšování sazeb Fedu | Swapy | Cenové tlaky | Rostoucí ceny energií | HDP v USA | Obchodní dny | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Širší index S&P 500 | Ceny benzínu v USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Snížení poptávky | Měnový pár EUR/USD | Dovoz | Budoucnost | Obrovský potenciál | Výzkumy | Velké instituce | Zprávy o trhu | Pozitivní zprávy | Skokové posílení | Nikkei | Pro tradery | Stratégové | Konvergence | HSCEI | Maloobchodní prodejce | Booking Holdings (BKNG.US) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Býčí sentiment | Finanční výsledky společnosti | Rekordní maxima | Progres | Vybírání zisků | EUR/CZK | Největší ztráty | Krátká pozice | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Největší firmy | Euforie | CO2 | Jestřábí postoj | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Očekávané hospodářské výsledky | Inflační očekávání trhu | Možnost poklesu | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | OCBC | Fidelity | Dolar roste | Předseda sněmovny | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Morgan Stanley (MS.US) | Krátké (short) pozice | Média | Inflační čísla | Inflace ve Švédsku | Čínská armáda | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Severní Korea | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | Dosažení zisku | Venezuela | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Bias | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | BABA.US | Vyšší hodnoty | Makro data | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Údaje o průmyslové výrobě | Index KOSPI | Bank of England | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | NAHB | Prezident | Inflace v květnu | Co bude dál? | BABA | BP | Hold | Bed Bath & Beyond | Coca-Cola (KO.US) | Makrokalendář | Sestupný trend | Akcie společnosti Tesla | Reálné mzdy | Evropské trhy | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Jednotné měny | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | IEA | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | EP | Covid | Bloomberg News | UnitedHealth Group | ECB Kazimir | Dluh Británie | Úrok | Válka | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní plán | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | PFE | P/E | Zpráva | Ekonomická situace | Bohatý | Zpráva CoT | Technologické tituly | Apple | Pokles ceny | First Republic Bank | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Údaje ISM | Konflikty | MAR.US | Emoce | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Obchodování | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Rostoucí životní náklady | U.S. Bancorp | Finanční nástroje | Spotřebitelské ceny v USA | Beyoncé | JOLTS | Libra k americkému dolaru | Meta | S&P Global | Nabídka | Oznámení | GBP | Korekční pohyb | HDP Německa | Management | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Obchodní týden | Dobré výsledky | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Projev Jeroma Powella | Japonská vláda | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Kevin McCarthy | Předpověď | Zprávy | Oanda | Deflace | Nadšení | Kristalina Georgievová | Murray | Dolary | BREAKING | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Německý výrobce | Obchodování na Wall Street | Akcie třiceti předních amerických podniků | CCI | Přebytek obchodní bilance | Moody's | Averze k riziku | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Akciový index | Míra | CME FedWatch Tool | Rate cut | Euro klesá | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Bitcoin | Nejdůležitější události | Silný růst | Airbus | Přehled měnového páru | Změny sazeb | Makroekonomické ukazatele | Očekávání úrokových sazeb | Celkový trend | Spoření | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Odhad inflace | Firmy | Powell dnes | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nerozhodnost | NATO | Futures | Medvědí divergence | Lyft | François Villeroy de Galhau | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Kanada | Výsledky | Medián | First Republic | Raphael Bostic | Žádný trend | Špatné výsledky | Nejistota | Hedgeové fondy | Technická recese | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Wizz Air | Siemens | Minulá výkonnost | Kroger | Instrument | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Australský dolar | Retracement | Financial | Jednoduché tipy pro začátečníky | Cena zlata dnes | Koruna | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Velké americké banky | EUR/NOK | BKR.US | ATH | Tržní ceny | Kupující | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Tvůrci trhu | SAE | Futures na evropské indexy | Nastavení stop lossů | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Akcie leteckých společností | Objem | Propad | Ipsos | Airbnb (ABNB.US) | Asociace | Pokračování rally | Jednoduché tipy | Hypotéza | Očekávání investorů | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Nejvýraznější pokles | Oslabení měny | Údaje | Politika centrální banky | Index technologického trhu Nasdaq | Právo | Deprese | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | KOL | Posílení kurzu | Přeprodání | Očekávání analytiků | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Trendová čára | Regulátor | Bancorp | Průzkumy | Shortovat | Hlavní indexy | Michelle Bowmanová | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | LYFT.US | Kontrolovat rizika | Aussie | Pfizer | Case-Shiller | Britské libry | Ukazatel inflace | Obchodování s akciemi | Studie | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Převzetí Credit Suisse | Obchody | První obchodní den | Bollinger Bands | Průraz | Cena plynu | Kansas | Šéf německé centrální banky | Ministerstvo obchodu USA | EURSEK | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Reakce trhu | Dnešní výsledky | Plyn | Patrick Harker | EU50 | Ropa Brent | Výnosové křivky | HDP USA | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Stratég firmy | Přijetí | Evropa | Důležitá rezistence | Jackson Hole | Hladiny Fibonacciho retracementu | SBUX.US | James Bullard | Obraty | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Oblečení | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Burzovní seance | Inflace v EU | Oživení inflace | Rostoucí obavy | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | UPS | Technické analýzy | Silnější dolar | MS.US | Obchodování v Asii | Růst eura | Stock market | Rostoucí trend | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Vydělat peníze | Euro dnes | Základní úroková sazba | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Alibaba Group (BABA.US) | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Akcie společnosti Microsoft | Stříbro | USDCAD | Volatilnější pohyby | S&P 500 futures | Spotřebitelské ceny v Číně | CHF | Klíčové události | APAC | Tým InstaForex | Instituce | DAX (DE30) | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | Guvernér BOJ | Stimulační program | EURAUD | G10 | Foreign Exchange | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Situace | Americké akcie | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Měnový trh | Britská měna | Běžný účet | Kongres | Pozitivní vliv | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | Index cen výrobců | AI.US | Evropská ekonomika | Las Vegas | Americká data | Naše ekonomika | GDPNow | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Rozpočtový deficit | Klesající tendence | NKLA.US | Růst výnosů | Trh s futures | Změna trendu | Trh | Zájem o dolar | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | Volby v USA | Technologické firmy | Výrazný růst | Technické patterny | Otočení trendu | Platební bilance | Fed | ABNB.US | Oslabování amerického dolaru | Údaje o zářijové inflaci | Reálná hodnota | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Upozornění | Nákup dolaru | Pozornost | Celosvětová poptávka | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční poradce | Heiken Ashi | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Velké technologické společnosti | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Globální recese | Index Standard & Poor's | Futures kontrakty | Luis De Guindos | JDE | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Philip Lane | ANO | Stock | Marriott | USD/CZK | Pohyb trhu | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Webináře zdarma | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Edward Moya | Akcie banky | Obchodní systém | Rating | Platforms | E-commerce | Dezinflace | Australský index ASX | Futures na Wall Street | Alligator | SNB | Prezident Joe Biden | Peter Kažimír | Akciový index Nasdaq | Dílčí index | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Otevření obchodu | Obchodování GBP | Výnosy dvouletých dluhopisů | Dobré obchodní příležitosti | Statistika z USA | Data z USA | Největší evropská ekonomika | Odhad růstu HDP | SBUX | Nová auta | Ekonom ECB | Chase Investment Counsel | Volatility | Růst tržeb | Členové Fedu | CME | Spotřebitelská inflace | Růst inflace v USA | Shortování | Flat | Sell | NKLA | Letadla | NAFTA | Makroekonomické údaje | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Solidní růst | Růst úroků v USA | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Spojené království | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Solana | Prodej dolaru | Obchodování zlata | LVS.US | Futures na DAX | Směřování | Oblast supportu | MSFT.US | Společnost XTB | Aktivní obchodování | Trendové linie | Marathon | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Snižování inflace | Celkový sentiment | FRS | Nájemné | Sazby ECB | Akcie v USA | Centrální banka | Ekonomické zpomalení | Riksbank | Inflace v říjnu | Životní náklady | Andrew Bailey | Významné zprávy | Vývoj úrokových sazeb | Inflace v Británii | Čtvrtletní výsledky společnosti | Analytici | ING | Grafy | CME Group | ILO | Fed úroky | Tržní sentiment | První dividenda společnosti Alphabet | Plány Fedu | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Směnný kurz | Kovy | Instant Trading EU Ltd. | Zasedání americké centrální banky | Americké banky | Nejnovější údaje | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Německý výrobce obuvi | Nikola Corporation | Krypto | S&P 500 a Nasdaq | Dobré obchodní signály | Pokles dolaru | Nárůst objemů | API | Air France | Energetický sektor | Isabel Schnabelová | Alphabet (GOOGL.US) | Nízká volatilita | Statistika | Údaje o inflaci | BBBY | Vývoj měnového páru USD/SEK | Reuters | USD/SEK | Obchodovat intradenně | Prognózy inflace | Tržní zprávy | CZK | Prezident Federální rezervní banky | Trend měnového páru | Dobré zprávy | Paweł Majtkowski | Dominance dolaru | Klaas Knot | Měny zemí | Rekordní maximum | Libra šterlinků | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | SONY.US | Ministr financí Jeremy Hunt | Utahování měnové politiky | Silnější pohyb | FOREX | Traders | Makro | Silná data | Boeing | Vlna poklesu | Příkaz | Záporné sazby | Prime | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Americký dolar | Libra | Hlavní ekonom | CFD | Nové signály | Philip Lowe | Nová data | CL | Evropská unie | Velké technologické firmy | MRNA.US | DOT | US100 | Bohatý táta, chudý táta | Moderna (MRNA.US) | Aligator | Cvičení | Rostoucí náklady | Nálada investorů | AMD.US | TSLA | Deglobalizace | Alibaba Group | Investiční cíle | První obchod | Úroky | Refinitiv | Vybírat zisky | Cena | Dividenda společnosti | Odpor | Vlastní kapitál | Představitel Fedu | Předstihové ukazatele | Silný trh | Snižování úrokových sazeb | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Ztráta | Ceny akcií | Leasing | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Světové centrální banky | S&P500 | Federal Reserve | Dolar k japonskému jenu | Dolar | Americký index S&P 500 | MUFG | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | Cigna | Hladiny rezistence | Příkaz Stop | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Pokles | USDIDX | Guvernér Fedu | Nvidia | Uzavírání obchodů | Ochranné příkazy | IMF | Americké společnosti | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Vliv na obchodování | Cenové minimum | Začněte obchodovat | Švédsko | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | CARA | Důležitá zpráva | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Europe 600 | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Webináře | Jednání ECB | Pozitivní výsledek | 737 MAX | Časové rámce | MRNA | Negativní dopad | COVID-19 | Velikost pozice | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Fáze růstu | BoE Andrew Bailey | Adaptace | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Růst mezd | Údaj NFP | Měnové výbory | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Historicky první dividenda | První dividenda | Nejnovější zprávy | Pablo Hernández de Cos | Čínská vláda | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Tradingové webináře zdarma | Inflace v červenci | Štěstí | Rizika | Kryptoměna | ECB | Lee Hardman | Pokles indexu | Vývoj inflace | Fibonacci | Pandemie nemoci | Momentum | Marketingová komunikace | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | SNY | Nejnovější statistika | HICP | Evropské akciové indexy | Partners | Konsensus | Aktuální prognóza | Ekonomické údaje | Obchodovat ropu | Současné ceny | Konsenzus | Conference Board | Signature Bank | Obchodní pozice | Zlepšení | Miliardy eur | ISM | Nakupovat | Robert Kiyosaki | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Situace na trhu práce | Starbucks | Toyota | KLM | Cena zlata | Geopolitická nestabilita | Obchodníci | Pullback | Zasedání Bank of England | CBRT | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Vývoj měnového páru GBP/USD | Letecká společnost | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Analytici Goldman Sachs | Měnové intervence | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Vyšší sazby | Indikátor | RSI | Měnová politika | Vysoké inflace | Býčí potenciál | PMI ve výrobě | Býčí trh | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Měkké přistání | ČSÚ | Zasedání RBA | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | GMT | Americká lehká ropa | Philadelphia Fed | Prodávající | Slušný zisk | Růst úroků | Finance | Dividenda | USDJPY | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Index výdajů | Investiční poradenství | Poptávka | Americký regulátor | Guvernér | Tempo inflace | Globální trhy | Capital | Důvěryhodnost Fedu | Očekávání trhu | Účastníci trhu | Denní pokles | Christopher Waller | Index ASX | Průměrná mzda | DNO | Obchodovat | Oil inventories | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Americké statistiky | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Prezident Fedu | Nové rekordy | Korekční fáze | Parita | Posílení eura | Sociální síť | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Uzavření trhů | WTI | Standard & Poor's 500 | Hrozba recese | Bod | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Medvědi | Nákup eura | RBNZ | Investment Counsel | Co bude | Reserve Bank of Australia | Analytik trhů | Zveřejnění zpráv | Klouzavý průměr | RBI | Vývoj událostí | Americká měna | Saúdská Arábie | Pokles zásob | OCI | Payrolls | Barclays | Británie | Podnikání | Cena ropy | Holubičí postoj | Inflace | Problémy | UTC | Kiyosaki | Překonání historického maxima | Inflace ve Velké Británii | ABC | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Německá ekonomika | Klesající trendová linie | Statistiky z trhu práce | DAX | HDP | Diskont | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | BOOST | Vstoupit do trhu | Alphabet | Struktura | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Fed funds | Signály | BIRK | Micron Technology | Vysoké zisky | Devizový trh | Poptávka po dolaru | Načasování | Tvrdohlavost | Futures na palladium | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Stoxx 600 | Monetární politika | Convera | Index PMI | Ekonom | SVB a Signature | Kalendář ekonomických událostí | Kurz | Market | Ekonomka | Měnový výbor | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Růst akcií | Analýza EUR/USD | HSI | Kanadské burzy | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Zájem o riziková aktiva | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Kompenzace | Růst dolaru | Obchodování ropy | BlackRock | Oracle | Akcie podniku | Rizikový sentiment | Poptávka po čipech | Zveřejňování makroekonomických dat | USA | Jednotná měna | Fibonacciho retracement | Investujte | Proinflační | Falešný signál | Hodnocení rizik | Fiskální stimuly | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Rada ČNB | Federální rezervní banky | Podhodnocený | Oscilátory | Bearish | Ceny nájmů | Fibo | Cenové turbulence | Tesla | Pozitivní trendy | Kypr | ASX 200 | Citigroup | Spojené státy americké | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Obchodování v pásmu | Etoro | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Banka JP Morgan | Dnešní zprávy | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Jádrový CPI | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | Bollingerova pásma | Nižší ceny | EU | Redukce | Zasedání ECB | Credit Suisse | Dynamika růstu | Úrovně rezistence | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Cenové dno | xStation 5 | Úroveň rezistence | Recese | Zpomalování inflace | Inflace v Německu | Kazuo Ueda | Birkenstock | Vyhlídky eurozóny | Bank of Canada | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | USD/CAD | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Miliardy | Spekulace | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Nálada na akciových trzích | Lyft (LYFT.US) | Japonský Nikkei 225 | Oscilátor | Frank | Měnové politiky centrální banky | EUR/SEK | Komentáře Fedu | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Investoři a obchodníci | Centrální banka USA | Čínské indexy | Akcie internetového obchodu | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Investovat peníze | Americké indexy | KCNA | Washington | Sazba Fedu | Dávky v nezaměstnanosti | Výkon dolaru | Ceny potravin | Politická nejistota | Uniswap | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Zprávy z Německa | Jerome Powell | Nejrychleji rostoucí | Dna | Swingové maximum | CySEC | Rostoucí inflace | Index amerického dolaru | Index PCE | Saudi Aramco | Ostatní akcie | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Booking | Euro posiluje | Kanadský dolar | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Vlna výprodejů | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Zasedání bankovní rady | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Meziroční inflace v září | Abbott | Důležité informace | Las Vegas Sands | Futures na americké akciové indexy | Kroky Fedu | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Směr trhu | Míra inflace | Nejnovější zpráva | Tržby společnosti | Indexy PMI | Měnová politika ECB | Manufacturing | Intervence centrální banky | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | Finanční situace | Ekonomický výhled | Oslabení | Nařízení | Fidelity Investments | Empire State Index | SWIFT | Jak obchodovat | Ceny benzínu | KOSPI | Fed index | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Gold | Klesající inflace | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Americké akcie včera | Úsilí | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Úvěrový rating | Libye | USD index | Pohonné hmoty | Scotiabank | Meziroční inflace | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Bankovní index | Bankovní regulační orgány | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Měnový výbor Fedu | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Nasdaq-100 (US100) | Humana | UnitedHealth | Varování | Inflace v Evropské unii | Černé zlato | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Long | Společnost eToro | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Pandemie | Japonský index | Významné události | Klid | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Průběžné výsledky | Použití finanční páky | Začátek výsledkové sezóny | HDP za Q2 | Kurz EUR | Prodejní tlak | Širší index | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Poptávka po americkém dolaru | Indexy na Wall Street | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Šance | Nezaměstnanost v Německu | Business | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | PMI ve službách | Pokles cen | Základní úrok | Investiční společnosti | Růst spotřebitelských cen v Británii | Vytvoření býčí divergence | Technologická společnost | Akcie velkých růstových společností | Index euro | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | ČBA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Nový týden | Vývoj kurzu | Konsolidace | Obchodní rozhodnutí | Energetické krize | Makroekonomické indikátory | Spekulanti | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Sentix | | Japonské úřady | Macy's | Pochybnosti | Hlavní měnové páry | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Zisky firem | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Ekonomika eurozóny | Sky News | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | ECB Christine Lagardeová | Politika | Nálada na trhu | Reakce trhu na zprávu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Bankovní asociace | Indikátor MACD | Dnešní seance | Novavax | Poplatky | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Softwarové firmy | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Index DE30 | FOMC | Centrální banky USA | Nálada | Španělsko | Nákupy | Obchodování se zlatem | Měnové páry | Měnové politiky | Vítězství | SVB | Předstihový ukazatel | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Ekonomická data | Elektřina | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Úroková sazba ECB | Nastavení sazeb | WELL | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Růst cen v USA | Index technologického trhu | Auta | Zlaté ETF | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Normální volatilita | Obchodní myšlenky | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Indikátor Ichimoku | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | Akcie Micron | Dnes na forexovém trhu | Index Hang Seng | Nejlepší rozhodnutí | Bankovní krize | Politika Fedu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | eBook | Podnikání na kapitálovém trhu | Prodejní signál | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Austrálie | Akcie | GOOGL.US | Trading | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | Iniciativa | Korporace | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | St. Louis | MSFT | Finanční údaje | GS | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Ekonomické zprávy | IBEX | Správní rada | Stanovený kurz | Slabá čísla | Pokles poptávky | Zlatý kříž | Slabost dolaru | Společnost Walt Disney | Člen rady guvernérů | Zlepšení nálady | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Druhá vlna | Indikátor CCI | Dividenda společnosti Alphabet | Obchodní tipy pro zlato | Deeskalace | SHOP.US | Vývoj ceny ropy | Sazby | US30 | JAP225 | Tapestry | Japonský ministr financí | USD/JPY | Cíle | Semináře | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Akcie společnosti Apple | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Likvidita | RBA | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Výprodeje | Obchodování s CFD | Australská centrální banka (RBA) | Capital Economics | Dlouhá pozice | Plán obchodování | Španělský IBEX | Transakce | Zajímavé pohyby | Slabší dolar | Dnešní údaje | Hodinový graf | Měny | Obchodní podmínky | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | MasterCard | Medvědí trend | Vzestup inflace | Bezpečnost | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Vlnová analýza páru EUR/USD | Fundamenty | Inflace v březnu | Odvětví vyspělých technologií | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Zkušení investoři | Pozitivní výhled | Inflace v prosinci | Skupina investorů | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Intradenní pohyby | Investování | Zásoby benzinu | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | FTMO | Spotřebitelská poptávka | Nový trend | JPMorgan | Pohledávky | Rozhodnutí centrální banky | Překoupené oblasti | Joe Manimbo | Velkoobchodní tržby | Nové prognózy | Huw Pill | Prodeje | Stav ekonomiky | Nákupní signál | Starbucks (SBUX.US) | Pravděpodobnost recese | EIA | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Výrobce obuvi | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Miliardy USD | Poradce | Osobní výdaje | Obchodní den | Makroekonomické události | Signál | Zdražování | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Číst grafy | CPI v USA | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Americké akciové indexy | CHNComp | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | City | Záchranný balíček | Změny trendu | Silný trend | Společnost | Norská koruna | Denní volatilita | Ekonomické důsledky | Sázky | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Thomas Barkin | Klíčové faktory | Patová situace | Francouzský index | Vysoká volatilita | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sea Ltd | D1 | Analýza indikátorů | Americké ministerstvo financí | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Plán obchodování EUR/USD | Burze | Britské měny | Buy | Tisková konference | Eura | Obchodní signál | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Bankovní systém | Organizace | Britský FTSE | Ryanair | Gap | Ceny pohonných hmot | Zmírnění inflace | Růst | Obchodování EUR/USD | Problémy s likviditou | Vyšší úroveň | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Průraz ceny | Výhled pro zlato | Příjmy | Cena dnes | Standard and Poor's | Rusko a Ukrajina | Stav trhu práce | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Komise v přenesené pravomoci | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Nové údaje | Trend klesající | Index | Wall Street Journal | PCE index | Obchodní myšlenka | Cenový index | Shopify (SHOP.US) | Nejbližší rezistence | Kanadská centrální banka | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Jestřábí politika | Prodejní pozice | ISM index | Futures na americké indexy | Obsluha státního dluhu | Výbor FOMC | Outsider | Zisk firem z indexu S&P 500 | Akcie společnosti Oracle | Poptávka po ropě | Čínské centrální banky | Šíření koronaviru | Kotace | Kupci | Stabilita | Fraport | Snížit úrokové sazby | Robert Kaplan | Průlom | Slábnutí inflačních tlaků | Vyhlídky dolaru | Poptávky po dolaru | Prohlášení | Michael Barr | Obchodování GBP/USD | Futures v Evropě | Ceny letenek | Index JAP225 | Letecké palivo | Německá nezaměstnanost | Globální ekonomické zpomalení | Volatilita páru EUR/USD | CPI v eurozóně | Jádrový PCE inflační index | Výrazný pokles libry | Šuniči Suzuki | Jasné signály | Fundamentální analýza pro začátečníky | UAW | Robert Pavlik | Měnové krize | Euro dolů | Regulační orgány | HDP ve Spojených státech | CAD | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Dnešní obchodování | Cenový index výdajů | Japonský index Nikkei | MiFID II | Stav americké ekonomiky | Moving Average | Odvětví | WIZZ | Nárůst ceny | Události v eurozóně | Technologické společnosti | Poptávka po ropě v Číně | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Banka | Hlavní ekonom ECB | Pokles k supportu | Investiční nástroj | Aramco | Růst cen ropy | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Práce v Německu | John Williams | Vklady | Skepse | Velké ztráty | Index spotřebitelských cen | Zprávy o nezaměstnanosti | Ministr financí | Norsko | Sazby Fedu | Události tohoto týdne | Američtí politici | Americký index | Naplnění prognózy | PFE.US | Stlačení inflace | Průmyslové kovy | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Shaun Osborne | Analýza páru EUR/USD | Překoupené zóny | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Počet zaměstnaných | Bloomberg | Platební neschopnost | Finanční systém | Výrobce obuvi Birkenstock | NY Empire state index | BBBY.US | Britský statistický úřad | UBS | L.F. Investment Limited | BKNG.US | Analýza makroekonomických zpráv | Bydlení | Současný stav | Ekonomické statistiky | Graf dne | Nárůst volatility | HEICO | Ceny zemního plynu v USA | Graf EUR/USD | Ruské rakety | Podpora | Úvěry a hypotéky | Snižování sazeb | Důležité zprávy z USA | Pojišťovny | Tipy na obchodování zlata | Nepříznivé období | Nikola Corporation (NKLA.US) | Ekonomické ukazatele | Biden | Hospodaření | Konec roku | Kanadská ekonomika | Společnost Boeing | Americká společnost | Nová data o inflaci | Členka rady guvernérů | WEN | Noční obchodování | Eskalace | Hike | Zemědělství | Inflace v únoru | Snížení sazeb | Ekonomická zpráva | Vývoj indexu Nasdaq | Americké měny | Pád SVB | Přehled | Výhled pro GBP/USD | Finanční ztráty | Marriott International (MAR.US) | Index CPI | Meta Platforms | NU Holdings | Euro vůči americkému dolaru | Rozšíření umělé inteligence | Cenové výkyvy | Plný úvazek | Novozélandský dolar | Sektor služeb | Index Sentix | Příkaz stop-loss | Měnová intervence | Vyšší ceny ropy | Chance | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | EU a USA | xStation5 | Snížení úroků | Trendová linie | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Německo | Haruhiko Kuroda | MT4 | USA inflace | Nákupní příkazy | Zadlužení | Nákupy dolaru | Německá míra nezaměstnanosti | Vice | Celkové výsledky | Walmart | Tržní situace | Výsledky Morgan Stanley | Povaha obchodování | Riziko | Analýza fundamentálních událostí | Velké objemy | Výhled pro EUR/USD | Hodnoty měny | Vybrat zisk | USB.US | Konkurent | Domácnosti | Inflace v listopadu | Letiště | Forexoví obchodníci | Státní dluhopisy | Zvýšení dluhového limitu | Boční trend | OANDA Edward Moya | XTB | Commitments of Traders (COT) | Inflační očekávání | Zápis ze zasedání ECB | Vysoká inflace | Řetězec | Býčí trend | Inflace spotřebitelských cen | LVS | Abbott Laboratories | Směrnice | Oficiální údaje | Pozice | Konec dolaru | UPS.US | Doporučení | Další pokles | Intervence japonské centrální banky | Obchodní výhled | Pravidla systému obchodování | Závislost | Sazby beze změny | Dluhopisový trh | Odpočinek | Richmond | Amazon | Euro dolar | Psychologické úrovně | Rostoucí úrokové sazby | Míra inflace v Německu | Velcí hráči | Změna inflačního cíle | Trend cen | Zpráva o vývoji inflace | Ceny nájemního bydlení | Uptrend | Kanadský statistický úřad | Australský index | Holubice | Francouzi | Fibonacciho úrovně | Pozornost trhu | News | Obchodování páru EUR/USD | ONS | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Spotřebitelské ceny | Pohyby eura | Vstupní signály | Index euro stoxx 50 | Ben Broadbent | Výraznější pokles | MIFID | C3.ai | Pokles libry | Smíšený signál | Oslabení dolaru | Fair Value | Ocenění | Rezistence | Poskytnutí kapitálu | Banky | Časovaná bomba | Intervenovat | Cena benzínu | Americký HDP | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Novo Nordisk | Sentiment trhu | Burza | Mzda | Členka Rady guvernérů | Výrobce elektromobilů | Největší pokles | Ropovody | Akcie Micron Technology | Miliardy dolarů | Inflace v Austrálii | Řízení rizik | NASDAQ: AAPL | Konsolidace ceny | Disney | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Zvyšování úroků | Měnový pár | Výhledy | Celková inflace | Pád libry | IBM.US | COT | EMA | Potenciál poklesu | Opatření | Americká ministryně financí | Gasoline inventories | Home Depot | Index DAX | InstaForex | Novinky | Robinhood Markets | Vývoj ceny ropy Brent | Aktivita obchodníků | MAST | Firmy podle tržní kapitalizace | Index Nikkei 225 | Úročení spořicích účtů | Buy pozice | Dow Jones | Měna | Dakota Wealth | Peter Tuz | Ekonomický růst | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční podmínky | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Inflace CPI | Vyšší inflace | Omyl | Société Générale | Hang Seng | Baker Hughes | Robinhood Markets (HOOD.US) | Úroky snížit | Čínské vlády | Investment | Prodej eura | Krize | Federal Reserve Bank | Šance na pokles | PMI index | Nikkei 225 (JAP225) | GOOGL | Práce | Začínající obchodníci | Spojené státy | NIESR | Vysoké úrokové sazby | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Vývoj na trhu | Dnešní sentiment | Německá inflace | Kryptoměny | Agentura Bloomberg News | Americká seance | Výsledkové zprávy | Rollback | KO | Výhled měnové politiky | Jefferies | Situace na trhu | Investiční doporučení | Španělský CPI | Úspěch | Ekonomové | G7 | Volby | Aktuální předpověď | Statistický úřad | Ukazatele | Jak obchodovat ropu | Vrchol inflace | Zavírání obchodů | Větší pokles | Kov | Britský regulátor | Stagnace | Tržby | Charles Evans | Zprávy a události | Obyvatelé eurozóny | Eurozóna | Očekávaná data | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Americká letecká společnost | Podniky | Dezinflační trend | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | Commitment of Traders | Bilance | Politici | Dodavatelský řetězec | Směnný kurz dolaru | Správa | Zlato | United Auto Workers | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Výrok Lagardeové | Varování před riziky | Čistý dluh | NZD | Nižší likvidita | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | ČR | Shelter | Oznámení centrální banky | Bezpečná aktiva | Nonfarm Payrolls | Úroveň supportu | Čínské firmy | Caixin | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Tržní kapitalizace společnosti | Tradeři | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Korekce trendu | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Analýza | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Zpráva Evropské komise
Zpráva FSB
Zpráva Hindenburg Research
Zpráva HSBC
Zpráva IEA
Zpráva IEA o trhu s ropou
Zpráva institutu ZEW
Zpráva Morgan Stanley
Zpráva NFP
Zpráva OECD

Následující klíčová slova

Zpráva o měnové politice
Zpráva o převzetí banky
Zpráva organizace ADP
Zpráva o růstu nezaměstnanosti
Zpráva o schválení
Zpráva o trhu práce
Zpráva o výrobní inflaci
Zpráva o vývoji inflace
Zpráva o vývoji inflace v USA
Zpráva o vývoji nezaměstnanosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít