Pátek 02. srpna 2024 18:19
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex

Antivirus

img

Koronavirus „zamával“ se zaměstnaneckými benefity. Mnohé se seškrtávají, některé jiné, jako home office či notebooky, ale samozřejmě rozhodně ne

06.10.2020 Před koronavirovou krizí se na přehřátém pracovním trhu v ČR doslova roztrhl pytel s benefity. V roce 2019 je poskytovalo 95 zaměstnavatelů v průměrném počtu pěti různých benefitů na jednoho zaměstnance. Zvláště rozšířené byly třeba v odvětví IT, ve farmacii nebo v autoprůmyslu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Vládní dluh za letošní 2. čtvrtletí je nejvyšší za 20 let

05.10.2020 Vládní dluh v Česku stoupl ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 446,9 miliardy korun na 2,2635 bilionu, což je nejvíce za posledních 20 let. Míra zadlužení vzrostla oproti loňsku z 32,60 procenta hrubého domácího produktu (HDP), který představuje výkon české ekonomiky, na 39,92 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle statistiků se na růstu dluhu značně podílela situace kolem šíření koronaviru.
img

Největší česká banka od dneška zlevňuje hypotéky. Koronavirus činí bydlení na úvěr dostupnější

05.10.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, ode dneška zlevňuje své hypotéky. Společně s ní jde s úroky dolů také Hypoteční banka, která pod křídla ČSOB patří. Obě banky snožují úrok na jedno-, tří-, i pětileté fixaci na 2,09 procenta. Doba zlevňujících hypoték tedy ještě neskončila.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Záznam ČNB: Rozpočtová opatření mohou kompenzovat dopady pandemie

02.10.2020 Dodatečná rozpočtová opatření zvažovaná vládou jsou podle většiny členů bankovní rady České národní banky faktorem, který může částečně kompenzovat ekonomické dopady zhoršené epidemické situace. Vyplývá to ze zveřejněného záznamu z jednání bankovní rady ČNB ve středu 23. září. Rada tehdy nechala úrokové sazby beze změna. Základní úroková sazba tak zůstala na 0,25 procenta.
img

Ekonomice se prozatím daří, rizikem je však druhá vlna koronaviru

02.10.2020 Tuzemské hospodářství podle finálního odhadu Českého statistického úřadu pokleslo v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,7 %, v porovnání s loňským rokem pak odepsalo 10,9 %. Ve srovnání s předchozím odhadem ze začátku září došlo tudíž k jen nepatrné revizi meziročního poklesu z původních 11,0 %, mezičtvrtletní tempo zůstalo beze změny. Nadále tak platí, že pokles české ekonomiky byl v druhém čtvrtletí historicky nejhlubší. Důsledky koronavirové pandemie se podepsaly na téměř všech složkách HDP a téměř všech odvětvích. Dna ekonomika dosáhla v dubnu, poté však již docházelo k jejímu oživení s tím, jak se postupně rozvolňovala restriktivní vládní opatření.
img

Míra nezaměstnanosti nepřestává udivovat. Trh práce se i v krizi dokázal popasovat s čerstvými absolventy, přesto je třeba počítat s růstem míry nezaměstnanosti k pěti procentům

02.10.2020 Podzimní ekonomický „náraz“ se zatím nekoná. Míra nezaměstnanosti ke konci letošního září vykázala úroveň 3,8 procenta, která je vzhledem k pandemickým okolnostem a celkové ekonomické situaci u nás i ve světě až zázračně nízká. Zůstává nadále nejnižší jak v rámci zemí EU, tak OECD.
img

Ekonomice se prozatím daří, rizikem je však druhá vlna koronaviru

02.10.2020 Tuzemské hospodářství podle finálního odhadu Českého statistického úřadu pokleslo v druhém čtvrtletí o 8,7 %, v porovnání s loňským rokem pak odepsalo 10,9 %. Ve srovnání s předchozím odhadem ze začátku září došlo tudíž k jen nepatrné revizi meziročního poklesu z původních 11 %, ten mezičtvrtletní zůstal beze změny. Nadále tak platí, že pokles české ekonomiky byl v druhém čtvrtletí historicky nejhlubší. Důsledky koronavirové pandemie se podepsaly na téměř všech složkách HDP a téměř všech odvětvích. Dna ekonomika dosáhla v dubnu, poté však již docházelo k jejímu oživení s tím, jak se postupně rozvolňovala restriktivní vládní opatření.
img

Údaje o sentimentu, inflaci a nezaměstnanosti poodhalí stav ekonomik

29.09.2020 Prezidentka ECB Lagarde včera konstatovala, že ekonomika eurozóny pravděpodobně setrvá v deflaci i v nadcházejících měsících. Jako hlavní důvody zmínila nedávný pokles v cenách za energie, silnější euro a dočasné snížení daně z přidané hodnoty v Německu.
img

Rozbřesk: Akciové trhy se snaží oklepat z druhé vlny pandemie

29.09.2020 Druhá vlna pandemie je realitou na čím dál větším počtu míst v Evropě – rychlé přírůstky případů vidí zejména Francie, Španělsko a Belgie. Ovšem i v relativně klidném Německu nervozita roste – Angela Merkelová včera na uzavřeném jednání ministerstva mluvila o tom, že do Vánoc mohou Němci vidět až 19 tisíc nových případů denně.
img

Co druhá vlna udělá s ekonomikou. Může zlevnit zejména méně atraktivní nemovitosti

27.09.2020 Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejnou kasu pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i své pozitiv, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti.
img

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu

25.09.2020 Vláda dnes schválila nová pravidla kurzarbeitu. Ten by se tak mohl zavést už od listopadu a plynule tudíž navázat na dosavadní program Antivirus. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl letos na jaře spouštěn.
img

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů výrazně poklesl

22.09.2020 Zatímco v červnu průměrná sazba spotřebitelských úvěrů stoupala vzhůru, tak v červenci se vrátila na hodnotu předkoronavirovou a dosáhla hranice 6,62 %, p. a. Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů za červenec 2020.
img

Nový kurzarbeit ještě více znevýhodní osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), například turistické průvodce. Vláda na ně „zapomněla“, jsou již tři měsíce zcela bez příjmu

09.09.2020 Vláda se má dnes mimořádně sejít, aby schválila návrh zákona s novými pravidly kurzarbeitu. Do budoucna by tak právě mechanismus tohoto kurzarbeitu měl znamenat, že se pod zaměstnanci v čase ekonomické tísně rozevře jakási „záchranná síť“, placená z peněz daňového poplatníka. Budou ji tedy ze svých daní platit také osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ). Ty však samy s žádnou takovou „sítí“ počítat nemohou. Alespoň pokud by v tuzemské legislativě i nadále platil pořádek uplynulých měsíců.
img

Český průmysl dopadá lépe, než se čekalo. Masivní propouštění však hrozí stále

07.09.2020 Průmyslová výroba v ČR v červenci podala lepší než očekávaný výkon. Její meziroční propad byl totiž mělčí, než se předpokládalo, a sice pětiprocentní. Předpokládal se přitom bezmála sedmiprocentní pokles. Zrovna tak předčil očekávání i zahraniční obchod, který je s průmyslovou výrobou do značné míry provázaný. Červencová bilance zahraničního obchodu dosáhla úrovně 13,4 miliardy korun, zatímco se počítalo pouze s necelými třemi miliardami přebytku.
img

Červenec v maloobchodu předčil očekávání

04.09.2020 Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v červnu meziroční růst o 3%. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu růstu o 1,9 %. Se zahrnutím automobilů došlo k meziročnímu snížení tržeb o 1,1 %. Výsledek je pro trh i nás pozitivním překvapením. Především s přihlédnutím na včerejší výsledek maloobchodu v eurozóně, který se v červenci zotavoval méně, než bylo očekáváno.
img

Ranní okénko - Statistika z amerického trhu práce poodhalí stav tamní ekonomiky

04.09.2020 Dnes zkraje dne zveřejní Český statistický úřad informace o maloobchodních tržbách za červenec. Očekáváme meziroční pokles o 2,6 % (včetně aut). To ale znamená navázání na zlepšující se trend. Vyjma aut počítáme s meziročním poklesem o -1,2 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Experti: Růst nezaměstnanosti teprve přijde, realitu ukáže podzim

03.09.2020 Růst nezaměstnanosti v Česku teprve přijde, aktuální stagnaci čísel způsobují vládní programy na podporu zaměstnanosti, především program Antivirus. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Realita se podle nich ukáže na podzim. Nezaměstnanost se v srpnu podle dnešních informací statistiků nezvýšila a zůstala na červencové míře 3,8 procenta. Lidí bez práce meziměsíčně ubylo zhruba o 600 na 279.078, což je nejvyšší srpnová hodnota za poslední tři roky.
img

Mzdy reálně klesají, nezaměstnanost roste pomalu

03.09.2020 Průměrná mzda se mezičtvrtletně snížila o 3,1 %, ale meziročně se stále udržela ve slabém růstu. Kvůli vyšší inflaci nicméně průměrná reálná mzda klesala. V nejbližším období zůstane růst průměrné mzdy utlumen. Hlavním tahounem růstu průměrných výdělků bude veřejný sektor. Data o HDP a mzdách jsou mírně lepší než v prognóze ČNB a ta ponechá nastavení měnové politiky v blízkém období beze změny.
img

Průměrné reálné mzdy klesají, nezaměstnanost stagnuje

03.09.2020 Průměrná mzda v ČR ve druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 0,5 % na 34 271 Kč. Po odečtení inflace poklesla průměrná mzda reálně o 2.5 % meziročně. To bylo o zhruba o půl procentního bodu pod očekáváním trhu. Ve srovnání s naším odhadem byl výsledek lepší o 0,7 procentního bodu. O významném překvapení nelze mluvit. Nejistota odhadů byla tentokrát vysoká. Nejpesimističtější odhad meziročního vývoje reálných mezd činil -4,3 % a nejoptimističtější +1,3 %.
img

Srpnová míra nezaměstnanosti dosáhla úrovně 3,8 procenta. Stále pozitivně překvapuje, náraz ale přijde na podzim

03.09.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR se stále drží „zázračně“ nízko. V srpnu vykázala úroveň 3,8 procenta, jak dnes uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
img

Mzdy se po letech začaly propadat. Růst mezd v Česku totiž poprvé po skoro sedmi letech nepokryje inflaci

03.09.2020 Meziroční růst průměrné hrubé měsíční mzdy v ČR ve letošním druhém čtvrtletí poprvé od posledního čtvrtletí roku 2013 nepokryl inflaci, což znamená, že v reálném vyjádření průměrná mzda klesla, a to o 2,5 procenta. Jedná se o její nejvýraznější pokles také právě od posledního čtvrtletí roku 2013, kdy propad činil 3,1 procenta.
img

Státní rozpočet se dále propadá

01.09.2020 Srpen přinesl další prohloubení deficitu státního rozpočtu, který narostl z červencových 205,1 až na 230,3 mld. Kč a opět překonal dosavadní tuzemský rekord. Před rokem touto dobou činil z dnešního pohledu „pouhých“ 15 mld. Kč. Vzhledem k jarnímu rozsáhlému ekonomickému útlumu se ovšem jedná o očekávatelný vývoj, jelikož si záchranná ekonomická opatření logicky vyžádala navýšení výdajů, zatímco daňové příjmy utrpěly výpadek. Dosavadní plnění rozpočtu pak naznačuje, že pokud nedojde k opětovnému zavádění plošných restriktivních opatření, pak by schválený deficit ve výši 500 mld. Kč nakonec neměl být zapotřebí.
img

Inflace zůstává výš, ale měla by zpomalovat

31.08.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu září by měla potvrdit, že expanze průmyslu a maloobchodních tržeb pokračovala. Bilance zahraničního obchodu by měla dosáhnout dalšího přebytku. Od inflace stále čekáme zpomalení. ČNB na měnověpolitickém zasedání v září ponechá nastavení měnové politiky beze změny. Čtvrtletní data by mohla ukázat mírnou vzestupnou revizi pro HDP. Od průměrné mzdy čekáme mírný pokles.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Kvůli koronaviru zažívá české hospodářství rekordní pokles HDP

31.08.2020 Výběr informací o dopadech nového typu koronaviru na českou ekonomiku (před půl rokem, 1. března, se v ČR vyskytly první tři případy nákazy):
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rozbřesk: Český kurzarbeit na obzoru, Fed mění přístup k inflaci i nezaměstnanosti

28.08.2020 Firmy sice z programu Antivirus A a B čerpají stále méně peněz, avšak s nezaměstnaností v ČR to zatím vůbec nic nedělá. Z přehledu MPSV vyplývá, že boom čerpání „dotací“ na mzdy v rámci české obdoby kurzarbeitu již skončil. I když tyto programy mají fungovat ještě další dva měsíce, od dubna se čerpání peněz postupně snižuje.
img

Rozhazovačné orgie nekončí, odbory žádají jedno z nejvýraznějších navýšení minimální mzdy v tomto tisíciletí. Koronavirus si spletli s živou vodu

25.08.2020 Podle odborářů je koronavirus tuzemské ekonomice zjevně živou vodou. Žádají totiž takové navýšení minimální mzdy, jaké nebylo běžné ani v době uplynulých let prosperity. Nyní tedy odboráři zjevně míní, že prosperita je v době koronaviru ještě výraznější, takže si mohou dovolit žádat víc. Ekonomiku ale bohužel neskrápí žádná „živá voda“, jak by se mohlo zdát z odborářských požadavků, nýbrž dluh. Dluhem celá země hasí krizi, která by v důsledku koronavirové nákazy jinak již dávno vzplála. Dluhové hašení ukolébává nejvíce snad právě odboráře, což je na pováženou. Kdy jindy než v této náročné době by měli demonstrovat svůj soucit s tou částí společnosti, jež není odborově organizována.
img

Průmysl a zahraniční obchod pozitivně překvapují

06.08.2020 Průmyslová výroba v červnu oživila citelně rychleji, než se čekalo. Ruku v ruce s tím se výrazně nad odhady zlepšila bilance zahraničního obchodu. Údaje podporují naši prognózu celoročního poklesu české ekonomiky o „pouhých“ 5 %. Stavebnictví naopak svůj pokles zatím prohlubuje.
img

Průmysl dohání předchozí propad

06.08.2020 Česká průmyslová výroba v červnu oproti květnu vzrostla o silných 13,4 %. Její meziroční pokles se tak snížil na 11,9 % po předchozím propadu o celou jednu čtvrtinu procenta. Bez vlivu započtení pracovních dnů se meziroční pokles zmírnil na 7,0 %, přičemž zde analytické odhady včetně našeho počítaly s poklesem kolem 12 %.
img

Nezaměstnanost jde nahoru jen velmi pomalu

05.08.2020 Podíl nezaměstnaných dosáhl v červenci 3,80 % a byl tak pouze o desetinu vyšší než v červnu. Měsíční nárůst nezaměstnanosti byl tentokrát zaznamenán v 66 okresech, v 11 okresech nezaměstnanost poklesla. Počet volných pracovních míst činil v červenci 334 283, což je ve srovnání s únorovými 351 tisíci stále vysoké číslo. Na jedno volné pracovní místo tak v červenci připadalo 0,8 uchazeče. Podíl nezaměstnaných byl zveřejněn již i k 3. srpnu, kdy jeho úroveň stoupla o další desetinu na 3,9 %. Z dosavadních šetření vyplývá, že statistika je vždy nejvyšší na začátku měsíce a poté má tendenci klesat. Podobný vývoj tak očekáváme i v srpnu. V následujících měsících se nezaměstnanost bude podle naší prognózy dále postupně zvyšovat. Na nízkých úrovních jí zatím drží mimo jiné i vládní program Antivirus. Ten by měl sice v srpnu skončit, s velkou pravděpodobností bude ale dále prodloužen. Svého vrcholu tak podle nás nezaměstnanost dosáhne až začátkem příštího roku, a to na úrovni mezi 5 a 6 %.
img

Trh práce na kapačkách. Co se stane, až přestanou kapat?

05.08.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR se v červenci zvýšila o jednu desetinku na 3,8 % z červnových 3,7 %. Loni v červenci dosahovala 2,7 %. Očekávali jsme vyšší nárůst vzhledem k riziku končících dvouměsíčních výpovědí z počátku pandemie COVID-19.
img

Rozbřesk: Česko jako ekonomika dvou tváří, slabý dolar a zlato nad 2000 USD

05.08.2020 Česká ekonomika jako by měla dvě tváře. Na jedné ještě stín pandemie COVID 19 není poznat a převažují pozitivní plány na budoucna, zatímco na druhé se tvoří velké vrásky a škrtá se, kde může.
img

Forex: Situace na americkém trhu práce se pomalu zlepšuje

05.08.2020 Data z amerického trhu práce ukáží na další zlepšování jeho kondice. K návratu na úroveň před koronavirovou krizí má ale stále ještě daleko. Červencový finální kompozitní PMI index bude potvrzen na úrovni téměř 55 bodů. Český červnový maloobchod by si měl v meziměsíčním srovnání dále polepšit. Detaily ohledně situace na českém trhu práce dnes zveřejní Ministerstvo práce a sociálních věcí. Výsledné číslo již známe. Podle něho podíl nezaměstnaných ve srovnání s červnem stoupl pouze o desetinku.
img

Forex: Koruna vůči oslabování eura vůči dolaru imunní

04.08.2020 Zatímco zkraje týdne táhl oslabující kurz eura vůči dolaru českou korunu na slabší úrovně, v úterý se již jeho ztrátami ovlivnit nenechala a posouvala se na silnější úrovně. Posílení pod hladinu 26,20 CZK/EUR mělo sice jepičí život, i tak si ale domácí měna ve srovnání s předchozím dnem připsala zisk na úrovni 0,2 % (na 26,22 CZK/EUR). V následujících dnech by na silnějších hodnotách měly kurz koruny držet rostoucí tržní sazby, resp. klesající eurové, a pozitivní sentiment na globálních akciových trzích. V tandemu s českou měnou se dnes vyvíjel kurz polského zlotého. Ten posílil o stejné procento (0,2 %) na 4,406 PLN/EUR. Outsiderem regionu byl maďarský zlotý, který ztratil 0,3 % a posunul se na 345,6 HUF/EUR.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tento týden bude bohatý na data z tuzemské ekonomiky

03.08.2020 Česká ekonomika je již na cestě vzhůru. To dnes potvrdí index nákupních manažerů ze zpracovatelského průmyslu, který se podle našeho odhadu v červenci dostal po půl roce nad hranici 50 bodů. V dalším průběhu týdne pak na pozitivní vývoj ukáží také indikátory z reálné ekonomiky. Maloobchodní tržby by měly navázat na dobré květnové výsledky a meziročně vzrůst o 3,7 %. Domácí poptávka těží zejména ze stále příznivého vývoje na trhu práce, když nezaměstnanost vzrostla jen mírně. Na tom nic nezmění ani data za červenec. V průmyslu produkce i nadále za loňskem zaostává, známky oživení jsou však patrné i zde. Dobrou zprávou pro vývoj české ekonomiky je rovněž to, že k oživení dochází také u našich obchodních partnerů. Ve čtvrtek zasedá ČNB, úrokové sazby však podle nás nechá beze změny.
img

Ekonomika roste zatímco inflace by měla zpomalovat

31.07.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu srpna by měla potvrdit, že expanze průmyslu a maloobchodních tržeb pokračovala. Bilance zahraničního obchodu rovněž pravděpodobně doznala zlepšení. Inflace by na druhou stranu měla zpomalovat z vyššího tempa za přispění nižších cen potravin. ČNB na příštím měnověpoltickém zasedání na začátku srpna ponechá nastavení měnové politiky beze změny.
img

Ozvěny trhu: Zítra se dozvíme, jak hluboko jsme spadli

30.07.2020 Ani nová makroekonomická prognóza, kterou jsme tento týden publikovali, nic nezmění na tom, že hospodářský pokles, který bude letos vykázán, bude nejhlubší v naší novodobé historii. Za celý letošní rok předpokládáme snížení reálného hrubého domácího produktu o pět procent. Nicméně oproti předchozí prognóze jsme předpokládaný hospodářský propad o necelé dva procentní body vylepšili.
img

Rozbřesk: Jaká jsou úskalí hospodářské strategie do roku 2030?

23.07.2020 Česká vláda chce připravit hospodářskou strategii do roku 2030. To na jedné straně dává smysl. Je dobré přesunout pozornost od okamžitého hašení pandemického požáru k “chytřejší” podpoře ekonomiky. Nemělo by jít už jen o to, likviditními záplatami a kurzarbeity lepit díry do zatékající lodi. S rozvolněním opatření jde čím dál víc o to, loď co nejlépe dostat do pohybu - nasadit chytré stimuly k restartu poptávky a možná i využít příležitosti k podpoře strukturálních změn v ekonomice. A to by právě měla řešit strategie 2030.
img

Růst spotřebitelských cen zrychlil a jádrová inflace láme rekordy

10.07.2020 Spotřebitelské ceny v červnu vzrostly oproti předchozímu měsíci o 0,6 % a ve srovnání s loňským rokem pak o 3,3 %. Česká inflace tak výrazně zrychlila. Za tím stály jednak vyšší ceny alkoholických nápojů a tabáku, kde i nadále působil opožděný vliv vyšší spotřební daně na cigarety. Výrazně se však zvýšila také jádrová inflace, která v meziročním vyjádření vystoupala až na 3,5 % z předchozích 3,3 %. Podle ČNB tato hodnota přestavuje proinflační riziko její současné prognózy. Podle nás je však aktuálně vysoká inflace pouze dočasnou záležitostí a v druhé polovině letošního roku očekáváme její snížení.
img

Maloobchodní tržby v květnu výrazně oživily

08.07.2020 Maloobchodní tržby bez prodejů motorových vozidel v ČR v květnu vzrostly meziměsíčně o výrazných 11,6 % a pozitivně překvapily jak nás, tak trh. Nárůst prodejů v maloobchodě se sice očekával s tím, jak došlo v květnu k rozvolnění většiny vládních opatření proti šíření koronaviru, avšak ne v takovémto rozsahu. Maloobchodní prodeje tak dosáhly předkrizové úrovně, když jejich meziroční růst po očištění o kalendářní vlivy činil 2 %. K tomu pravděpodobně významně přispěl vládní program Antivirus, který prozatím drží nezaměstnanost na nízkých hodnotách. Ta podle včera zveřejněných dat MPSV vzrostla v červnu jen o desetinu na 3,7 % a i nadále zůstává nejnižší z celé EU. Otázkou však je jak dlouho. Program Antivirus totiž s posledním srpnem skončí, pokud tedy nedojde k jeho prodloužení, o čemž nyní vláda jedná. Podniky však postrádají poptávku, což ukázala i včerejší čísla průmyslové produkce, která je meziročně o celou čtvrtinu nižší. A s tím pravděpodobně ani program Antivirus nic nezmůže. Pro průmyslově orientovanou ekonomiku jako je ta česká, je totiž zásadní poptávka ze zahraničí. Nárůst nezaměstnanosti v druhé polovině roku se tak očekávat dá, jde jen o to jak moc výrazný bude. Je důležité připomenout, že mzdové náklady tvoří jen část celkových nákladů firem a ty podnikům pomůže uhradit jen obnovený odbyt jejich produkce.
img

Forex: S rozvolněním restriktivních opatření došlo k oživení maloobchodních tržeb

08.07.2020 V domácí ekonomice dnes budou zveřejněny výsledky květnových maloobchodních tržeb. Ty by měly vlivem uvolnění protikoronavirových opatření meziměsíčně vzrůst, proti loňsku však budou i nadále výrazně zaostávat. Z Maďarska přijdou čísla červnové inflace. Čeká se, že tamní růst spotřebitelských cen zrychlil, zejména vlivem vyšších cen pohonných hmot a potravin.
img

Forex: Česká ekonomika v květnu mírně oživila, výhled však zůstává nejistý

08.07.2020 Česká ekonomika zaznamenala v květnu mírné zlepšení, i nadále však zaostává za předkrizovou úrovní ekonomické aktivity. I přes meziměsíční nárůst o více než 10 %, je průmyslová produkce o zhruba čtvrtinu nižší. Z průmyslových odvětví se aktuálně nejhůře vede automobilovému průmyslu, což dokazují i výsledky zahraničního obchodu. Květnový pokles nových zakázek o necelých 35 % však moc optimismu do budoucna bohužel nedává. Na poptávku si aktuálně nemůže stěžovat inženýrské stavitelství, jehož produkce vzrostla o 1,2 %. V pozemním stavitelství se naopak produkce o 11 % snížila. Přes slabou poptávku z domácí a zahraniční ekonomiky však zůstává nezaměstnanost v ČR prozatím na nízkých hodnotách, v červnu podle MPSV na 3,7 %. Hlavním důvodem je podle nás program Antivirus.
img

I přes mírné oživení české ekonomiky zůstává její výhled nadále nejistý

08.07.2020 Česká ekonomika zaznamenala v květnu mírné zlepšení, i nadále však zaostává za předkrizovou úrovní ekonomické aktivity. I přes meziměsíční nárůst o více než 10 %, je tak průmyslová produkce o zhruba čtvrtinu nižší. Z průmyslových odvětví se aktuálně nejhůře vede automobilovému průmyslu. Květnový pokles nových zakázek o necelých 35 % však moc optimismu do budoucna bohužel nedává. Na poptávku si aktuálně nemůže stěžovat inženýrské stavitelství, jehož produkce vzrostla o 1,2 %. V pozemním stavitelství se naopak produkce o 11 % snížila. Přes slabou poptávku z domácí a zahraniční ekonomiky však zůstává nezaměstnanost v ČR prozatím na nízkých hodnotách, v červnu podle MPSV na 3,7 %. Hlavním důvodem je podle nás program Antivirus.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Analytici: Dopad pandemie na nezaměstnanost bude patrný na podzim

07.07.2020 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské ekonomiky. Skutečné dopady koronaviru na nezaměstnanost budou vidět až na podzim, ta postupně poroste, shodli se. Podíl nezaměstnaných v červnu vzrostl meziměsíčně o 0,1 procentního bodu na 3,7 procenta, loni byl 2,6 procenta.
img

Květnová průmyslová produkce zaznamenala zlepšení, výhled je však stále nejistý

07.07.2020 Podle dnes zveřejněných dat ČSÚ vzrostla průmyslová produkce v květnu meziměsíčně o 13,8 %, v meziročním vyjádření však i nadále klesala, a to o výrazných 25,7 %. To bylo zhruba v souladu s naší prognózou, zatímco trh počítal s mírně lepším výsledkem. Za oživením produkce průmyslu stálo především uvolnění protikoronavirových opatření. K tomu v květnu došlo jak v tuzemské ekonomice, tak i v ekonomikách našich obchodních partnerů. Fyzické překážky podnikání tak sice padly, to co však průmyslové podniky stále postrádají je poptávka. Slabá poptávka souvisí především s nejistým vývojem ekonomiky v druhé polovině roku. K oživení ekonomického růstu nejspíše dojde, zásadní otázkou je však v jakém rozsahu. Vývoj nových průmyslových zakázek prozatím moc optimistický není, když jejich hodnota poklesla v květnu meziročně o 34,7 %. Takto výrazným tempem klesaly jak zakázky z tuzemska, tak i ze zahraničí. Nejvíce přitom propadly zakázky v automobilovém průmyslu. Ten je přitom v česku významným zdrojem přidané hodnoty a zaměstnanosti. Jde zejména o to, že automobily představují luxusní statek, po kterých v době ekonomické recese poptávka logicky klesá.
img

Nezaměstnanost roste pouze minimálně

07.07.2020 Situace na trhu práce se zejména v mezinárodním kontextu vůbec nevypadá špatně, pokud vezmeme v úvahu, že nejenom česká ekonomika čelí hluboké recesi. Zafungovala vládní opatření na podporu pracovních míst, zejména program Antivirus a ošetřovné.
img

Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

07.07.2020 Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí. Už včera se trhy měly možnost podívat na vývoj nových zakázek v německém průmyslu, který byl v důsledku své exportní orientace koronakrizí zasažen extrémně silně. Květnová data naznačují, že z nejhoršího je německý průmysl už venku, avšak k předkrizové úrovni zakázek má stále ještě velmi daleko. Proto lze více než desetiprocentní meziměsíční nárůst objednávek jistě uvítat, avšak současně se nedá přehlédnout, že jsou stále o téměř 30 % pod úrovní loňského května nebo o 31 % pod únorovou hodnotou. V případě automobilového průmyslu, jehož dodavatelské řetězce sahají i do ČR, byly květnové zakázky v podstatě jen poloviční.
img

Státní rozpočet skončil za prvních šest měsíců v deficitu 195,2 mld. Kč

01.07.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních šesti měsících tohoto roku s deficitem 195,2 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 174,5 mld. Kč. Z pohledu červnových i celoročních statistik se tak jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Překonal tak i doposud rekordní rok 2009, kdy státní rozpočet skončil s pasivem 192,4 mld. Kč. V relativním vyjádření však nebyl prozatím schodek překonán (3,6 % vs. 4,9 % HDP).
img

Důvěra ve zpracovatelském průmyslu vzrostla, nadále však převládá pesimismus

01.07.2020 Dnes zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) za červen vzrostl na 44,9 b. z květnových 39,6 b. To bylo mírně pod naší prognózou, avšak v souladu s očekáváním trhu. Důvěra ve zpracovatelském průmyslu se tak zvýšila, a to především v důsledku uvolnění restriktivních vládních opatření. Většina průmyslových podniků již sice obnovila produkci, řada z nich však stále využívá jen část své výrobní kapacity. Někteří producenti tak začali propouštět. To jsou však prozatím spíše výjimečné případy, když míra nezaměstnanosti podle MPSV i v červnu zůstala pod 3,7 %. Vyšší míre propouštění nyní pravděpodobně brání vládní opatření v rámci programu Antivirus, který spočívá v proplacení části mezd zaměstnanců, v případě prokazatelného poklesu poptávky po produktech zaměstnavatele. Tento program však koncem srpna skončí a zatím nejsou dostupné informace o jeho možném prodloužení. Míra nezaměstnanosti může tudíž v druhé půli letošního roku skokově vzrůst.
img

Rozbřesk: Evropské vlády mluví o “New deal”, realita je však zcela jiná

01.07.2020 Potřebujeme nový “Marshallův plán” nebo Rooseveltův “New deal” - z krize se musíme proinvestovat. To jsou častá zvolání nejen českých politiků, avšak mezi rétorikou a realitou se vytvořila ohromná propast. Rozpočtová pomoc zatím na rozdíl od té měnově-politické vypadá jako chudý příbuzný, mělo by tomu přitom být naopak.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Do prestižního indexu londýnské burzy FTSE 100 přibyl Avast

04.06.2020 Do prestižního indexu londýnské akciové burzy FTSE 100 včera přibyl se třemi dalšími firmami český výrobce antivirových programů Avast. Čtvrtletní aktualizaci složení indexu po ukončení obchodování oznámil jeho provozovatel FTSE Russell. Avast je první českou firmou v indexu FTSE 100. A je to vůbec poprvé, co v něm figuruje společnost se sídlem v jednom z bývalých evropských sovětských satelitů, připomněl server Patria. Většina společností v indexu má sídlo v Británii nebo Irsku.
Související klíčová slova: Ojetiny | FAST | Čekací doba | Odhad vývoje ekonomiky | Propad ekonomiky | Prostor k růstu | ČSA | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Výnosy dluhopisů | Průměrná míra nezaměstnanosti | FDX | Zonky | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Opětovný pokles | Lithium | Vývoj | Češi | Data z trhu práce | Allianz | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Záznam ČNB | Zdražovat | Člen bankovní rady Aleš Michl | DPH | EUR | Unipetrol | Stavebnictví v březnu | Sazka Entertainment | Nezaměstnanost v eurozóně | Nedostatek čipů | Automobilový sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Žebříček nejbohatších | Schodek státního rozpočtu | Alwil Software | Itálie | EP Power Europe | Stavební produkce | Vyšší důchody | PEPP | Daňové povinnosti | Společnost Avast | Údaj o HDP | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Možnosti obchodování | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Galapagos | Swiss Life | Výpadek příjmů | Světové ceny potravin | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Průměrná sazba hypoték | Trh práce | Evropská komise | Oživení ekonomiky | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Rozvolnění | Potenciál | TPCA | Sev.en Energy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Posílení | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Ifo | Argos Capital | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Výše mezd | Návrh zákona | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | ČEZ | Společnost Apple | IHS | Obchodní seance | ČMZRB | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Předseda představenstva | Údaje o hrubém domácím produktu | PKN Orlen | Mluvčí Avastu | Goldman Sachs | Český průmysl | Wolters Kluwer | Řetězec Makro | Akcie společnosti | Převzetí Avastu | Solidarita | Tuzemské hospodářství | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Ekonomická omezení | Měny v regionu | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Výnos | Nová prognóza ČNB | Marian Jurečka | Americká administrativa | Zpravodajství | Soudní dvůr EU | ReputationDefender | Brent | IHNED | Měny | Akcie těžařů | Delta | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Dopravci | Cena emisních povolenek | Akcie Erste | Firma ČEZ | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Witkowitz | Státní dluh | Akcie společnosti Apple | Odhad letošního růstu ekonomiky | CISCO | Strach | ČD-Telematika | Trpělivost | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SOTIO | Ceny ve výrobě | Rekordní deficit | Růst hrubého domácího produktu | BHS Štěpán Křeček | Odhad HDP | Škoda | Posilování dolaru | O2 | Uber Technologies | Akcie Alibaba Group | ÚOHS | Podnikové objednávky | Jaguar Land Rover | Americké centrální banky | Eurohold | Peníze | Pandemie COVID-19 | Růst výrobní aktivity | Ukazatel | Rekordní pokles HDP | SOLEK | Meziroční růst cen | Český miliardář | Prognóza | FTSE 100 | Holdingové společnosti | Zesílení inflačních tlaků | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | České hospodářství | Americký Fed | Analytička | Představitelé ECB | Ropa WTI | Micron | Nižší daně | Výsledek hospodaření | Americká softwarová společnost | Německé maloobchodní tržby | Bankovní rada ČNB | Pokles sazeb hypoték | Ekonomické dopady pandemie | Představitelé ČNB | Vakcinace | Valná hromada | Burzy | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Český trh práce | Cestování | Španělsko | Broker | Evropské PMI | Prodeje aut | Minimální mzda | Citroën | Američtí centrální bankéři | Magnát | Posílení koruny | USD | Česká pošta | Export | Více peněz | Macquarie | Trh s nemovitostmi | Qualcomm | Výroční zprávy | Akcionáři | David Marek | Společnost innogy | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Předčasné splacení hypotéky | Akciový index S&P 500 | Šok | NFP | Údaje o sentimentu | ČSOB | Vít Hradil | EMH | Jaroslav Haščák | Akcie Avastu | Total | Home office | Analytika | Garance | Měnový fond | Rekordní růst | Úroková sazba | Investice do robotiky | Dopady epidemie | Ahold Delhaize | Kabinet | Klimatické změny | Tovární objednávky | UniCredit Bank | PPF Telecom Group | Investovat | Evropská komise (EK) | Cenové tlaky | Data z tuzemské ekonomiky | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Kapitálový trh | Avast | Zvýšení sazeb | Radovan Vítek | Středoevropské měny | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Sazby hypoték | Caterpillar | Obchodování na finančních trzích | Ekonomiky | Zpráva | Hyundai | Rohlik Group | Přehled | EPPE | Fincentrum | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | VPN | Jaroslav Hanák | Finančník | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Valná hromada ČEZ | Obrat trendu | Investoři | Energie | Data o HDP | Kolibřík Energie | Online nakupování | Nejistoty | Oddlužení | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Očkování proti covidu | Evropská měna | Coca-Cola | Roger | Saldo hospodaření | Velké firmy | Zisk | Společnost Eurohold | ČSSD | Rockaway Capital | Automobilka Toyota | Společnost Smartwings | NKÚ | Uložení peněz | Daniel Křetínský | WSJ | Prezident | České aerolinie (ČSA) | Evernym | Cestovní ruch | Mimořádná opatření | Cíl ČNB | Prodej | Dvoutýdenní repo sazby | KDU-ČSL | Bydlení | Sestupný trend | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Snížení nákladů | Sazby ČNB | Převzetí CME | Skupina Home Credit | Analýzy | Investiční | Průzkum | Národní rozvojový fond | Poradenská společnost | Zasedání Evropské centrální banky | Energetický a průmyslový holding | Rozhodnutí soudu | Bloomberg | Demokraté | Hlavní události | Patria | Ekonom BHS | Nová prognóza | EP | Uber | Skupina AXA | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | Chřipka | Program Antivirus | Pochybení | Úrok | Pandemie COVID | Evropské ekonomiky | MPO | Insolvence | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Reálné mzdy | Agrofert | PFE | Česká televize | Bohatý | EUR/PLN | Prémie | Události roku | Ekologické organizace | Gen Digital | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Tencent | Generali Investments | Státní pomoc | Letiště Praha | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | S&P | Svaz dovozců automobilů | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Den daňové svobody | Covid | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Ministr životního prostředí | Žebříček nejbohatších Čechů | Výhled vývoje ekonomiky | Automobilka | Biotechnologická společnost | Nabídka | Thyssenkrupp | Management | Euro k dolaru | Pandemie COVID 19 | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Vyšší mzdy | Státní dluhopisy | Eurostat | Základní úrokové sazby ČNB | Majitel | Zprávy | Obchodování na trzích | Daňový poplatník | Ekonomický náraz | Alena Schillerová | Averze k riziku | České koruny | PwC | ING Groep NV | Praha | Míra | Předpověď | Central European Media Enterprises (CME) | Pokles tržeb | Byty | Tržní úrokové sazby | Náhrady mezd | 4iG | Program nákupu aktiv | 3M | Airbus | DJIA | Dnešní data | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | Kolínská automobilka | Zadlužování | Enormní zájem | Růst zadlužení | Vakcína | Nástroj | Výsledky | Dominik Stroukal | HUF | Ekonomické oživení | Hospodaření státu | Automobilky | Energetická skupina | Národní rozpočtová rada | Inflační tlaky | Siemens | Bilion | Bank of America | Snižování sazeb | TIM | Opatření proti koronaviru | Carnival | Broker Consulting Index | Výrobce letadel | Odhady trhu | Zpřesněný odhad | Genesis Capital | Sázka | Koruna | Boris Johnson | Výrazný pokles | Ekonomický propad | American Airlines | Míra zadlužení | Hypoteční trh | Shell | Úpis nových akcií | Macquarie Asset Management | Francie | Oldřich Dědek | Jana Maláčová | Epidemické situace | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | Platit daně | Asociace | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Údaje | Měnový pár EUR/PLN | Hospodářské oživení | Ondřej Vlček | Distribuce | BDO | Americká banka | Společný podnik | Dopady koronavirové krize | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Nemovitosti | Alibaba | Aktivity v Rusku | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Hlavní indexy | CVC Capital | Státní rozpočet | Alwil | Hospodaření státního rozpočtu | Kanada | Ekonomická situace | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Andrej Babiš | Toyota Motor | Offshore | Studie | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Společnost Allegro | Obchody | Cena plynu | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Investiční společnost | Index S&P 500 | CzechInvest | Zbrojovka | Odliv dividend | Plyn | Hrozí krach | Výrobce letadel Boeing | Ropa Brent | Hypotéky | Pokles české ekonomiky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Odvětví v ekonomice | ex | Ministryně práce a sociálních věcí | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | Průmyslová výroba v ČR | USD/PLN | OPEC | Česká bankovní asociace (ČBA) | McAfee | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Eurodolar | Omezení pohybu | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | Opatření proti šíření koronaviru | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Akciový index | CVC | Udržení inflace | Burzy cenných papírů | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Earnings | Americká centrální banka | Wall Street Journal (WSJ) | Trump | Stavebnictví | Hospodářský propad | Index volatility | Kurzarbeit | Rezidenční nemovitosti | Křetínský | Lesy ČR | Rostoucí trend | Finanční krize | Patrik Tkáč | Česká firma | Genesis | Index spotřebitelské důvěry | Groupe Beneteau | Indikace | Rakousko | Historie antivirových firem | Česká koruna | Mezinárodní investoři | Restriktivní opatření | Vlna koronaviru | OECD | Ekonomika ČR | Renfe Operadora | Podpora | JNJ | Nejistota | CEPS | Ekonomická důvěra | Dopad pandemie | Běžný účet | Výdělky | Provozní zisk | Divize | Nejziskovější | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Moore Czech Republic | Rozpočtový deficit | ING | Růst výnosů | Trh | Snížení daní | Komise | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Vládní podpory | Přehled o dění na světových burzách | EUR Index | USD/CZK | Technologické firmy | Výrazný růst | CNN Prima News | Ptačí chřipka | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Skupina ČEZ | Aukce | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Equa Bank | Švýcarská ekonomika | Pražské burzy | Statistické údaje | Česká bankovní asociace | Vietnam | S&P 500 | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Oživení české ekonomiky | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Stock | ANO | Apollo | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Volná pracovní místa | Přenos | Nejvýraznější pokles | Ceny zboží | E-commerce | Walmart | ISM | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Chorvatsko | Microsoft | Příležitosti | Otevření obchodu | Letecká skupina | Šíření koronavirové nákazy | Data z USA | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | Vládní pomoc | Strategický partner | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Zadlužení | Akcenta | Sdružení automobilového průmyslu | CMA | Apple | OKD | Finanční rezervy | Eurovia CS | Nové akcie | Broker Consulting | Ruská invaze na Ukrajinu | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Jaguar | Realitní magnát | Představenstvo | Ministryně práce | Pokles úrokových sazeb | Evropská banka | Výpadky | Těžební společnost | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Státní podpora | FTSE | Společnost PPF Telecom Group | Nájemné | Erste Group | Centrální banka | Počet živnostníků | Jumpshot | Index nákupních manažerů ve výrobě | Kellnerová | Hypotéky v ČR | Norton | Exxon | Benxy | Liberty Ostrava | Německá vláda | Polský zlotý | Akcenta CZ | LYNX | Invaze | Kurzový závazek | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | ECB | Míra úspor domácností | Riziko | Krach | Portugalsko | Francouzská společnost | Společnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Rozpočet | Další růst | Situace | Spoluzakladatel | Ekonomický růst | Podílníci | Klimatický plán | PX Pražské burzy | Nárůst objemů | Royal Dutch Shell | Ztráty zaměstnání | Inven Capital | Analytik Cyrrusu | Merck | Reuters | Unilever | Letadlo | Médea | Dobrá nálada | Chevron | Primark | Londýnské akciové burzy | Výstupy | Souhrnný index | Předseda | Pilsen Steel | CZK | Nálada na globálních trzích | Růstový impuls | AAPL | J&T | Fond | Růst české ekonomiky | Boeing | Výplaty dividend | Adyen | Temelín | Daniel Beneš | Vincent Pilette | Záchranné programy | NAFTA | Koronavirová krize | Správce daně | Zvýšení základní úrokové sazby | Brexitové dohody | Silnější euro | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Inflace v listopadu | Financovat | Pomoc ekonomice | Hospodaření | Madeta | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Energetická skupina ČEZ | Nynější krize | Angela Merkelová | Alibaba Group | Nový rekord | Úroky | Elektromobilita | PPF Telecom | Hypoteční banka | Cena | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | CL | ASML Holding NV | Air | Doporučení | Ztráta | FOREX | Strategie Avastu | Platební bilance | Makro | První firmy | Zájem o hypotéky | TABAK | E-shopy | Inflační očekávání | ESA 2010 | Ceny | Technologie | Index nákupních manažerů | JPMorgan Chase & Co | ČNB | VW | Celkový deficit | Nové zakázky | NÚKIB | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Pokles | Guvernér Fedu | Nvidia | Makroekonomická situace | Polská ekonomika | Podíl českých potravin | Úročené vklady | Energetický regulátor | Snížení sazeb | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Švédsko | Maloobchodní tržby | Americký dolar | Výroba automobilů | Odpor | Index ISM | Tuzemský maloobchod | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Americký trh | Kurz eura vůči dolaru | 737 MAX | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Regulátoři | Tempo poklesu | Telecom | Růst mezd | Fortune | Index cen | Příjmy a výdaje | Index PX | Daně | Mitsubishi | Moneta | Rizika | Rozvojová banka | Růst cen nemovitostí | Výhled české ekonomiky | Pracovní trh | Český stát | Česká ekonomika | Americké produkce | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ekonomický institut Ifo | Konsorcium | Čína | Zisky | Partners | Konsensus | Dluhy | Telenor | Conference Board | BNP Paribas | Trh s nemovitostmi v ČR | Průměrná mzda v ČR | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | Pozitivní výsledek | Tuzemská inflace | Americké ceny výrobců | Renfe | Ranní okénko | Cisco Systems | Voda | NBP | Situace na trhu práce | Toyota | Ratingové agentury | Dluhopisy | Opatření vlády | Zastavení výroby | Trinity Bank | Růst cen | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Kryštof Míšek | Indikátor | Zdravotní pojištění | Toyota Motor Manufacturing | Asset management | Úder koronaviru | Repo sazby | Americké akciové trhy | IFO index | Statistici | Financování | Letecká společnost | ČSÚ | Air Bank | Nastavení měnové politiky | Obchodníci | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Finance | Dividenda | mBank | Poptávka | Dolar | Tempo inflace | Guvernér | Premiér Babiš | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Výrobní aktivity | Průměrná mzda | Obchodovat | Dnešní čísla | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Hospodářský růst | Tržní sazby | Největší americká banka | Sociální síť | Inflace v Maďarsku | Prohloubení deficitu | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | WTI | FinTech | Bod | Miliardy korun | Stavební výroba | Počasí | Jan Hamáček | Shares | Raiffeisen Bank International | Medvědi | GfK | Úrokový diferenciál | Co bude | Jihokorejská společnost | RBI | Turistický ruch | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | AXA | Ziskovost | Zadlužení firem | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Podnikání | Cena ropy | Porušení zákona | Plán firmy | Rušení pracovních míst | Jaderné elektrárny | Bohemia Interactive | Inflace | Problémy | Měny regionu | Obnovení růstu | Marže | Účet platební bilance | Planeo Elektro | ROCE | Fiskální politika | Domácí měna | Německá ekonomika | Státy EU | HDP | Debata | Koruna zpevnila | Infineon Technologies | Akcie těžařů stříbra | Bezpečnost | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Firma | Signály | Omikron | Hotelnictví | Spotřební daně | Úrokové sazby | Devizový trh | Stav ekonomik | Vyšší inflace | Erste | Situace kolem šíření koronaviru | IHS Markit | Spotřebitelské ceny | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | | Podílník | Ladislav Bartoníček | SAP | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | Ceny zeleniny | Deutsche Bank | J&T Patrik Tkáč | MPSV | Abenomika | Kurz | Market | Referendum | Ekonomka | Home Credit | Raiffeisenbank a.s. | Zvyšování úrokových sazeb | Unicredit | Měsíční mzda | Valné hromady | Andrej Babiš (ANO) | Naše prognóza | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Inskol | BH Securities | USA | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Česká průmyslová výroba | Nezaměstnanost v ČR | Ekonomický institut | Proinflační | Gigafactory | Dominika Kalašová | Stock Spirits | Boj s koronavirem | Omezení investic | Euro | Datový kalendář | Rada ČNB | Verizon Communications | Tenza | MALL | Společná evropská měna | EBRD | Leo Express | NEST | Akcie Netflix | Citigroup | Dividendový výnos | Hospodářství | Penta Real Estate | Penta | Poskytování hypoték | Empire State Index | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Express | Růst ekonomiky | Martin Gürtler | Automobilka Škoda Auto | Hlavní ekonomka | Restart ekonomiky | Nárůst nezaměstnanosti | EU | Ekonomická krize | Casinos Austria | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | CETIN | NN Group | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Recese | Inflace v Německu | Emisní povolenky | Mzdový růst | ASML | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Emise | Capital Partners | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Index Dow Jones | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Největší propad | Stavební povolení | Tencent Holding | Miliardy | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Uzavření továren | František Táborský | Štěpán Křeček | Sazka Group | Merkelová | Skupina CZG | KBC | Kapitálové výdaje | Kurz eura | Jaderná elektrárna | Automobilka Volkswagen | Živnostníci v Česku | Statistika z amerického trhu práce | Lufthansa | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Nová auta | Finanční skupina | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | Japonský premiér | Dluhy českých domácností | Analytik Komerční banky | Sázková firma GVC | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Investiční skupina | Soud | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | Cena elektřiny | Martin Novák | Bondy | Skupina Smartwings | Meziroční změny HDP | Sanofi | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Daně z příjmů právnických osob | Automotive | Netflix | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Pokles sazeb | Adidas | Provozní zisk EBITDA | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | Atraktivní nemovitosti | Reorganizační plán | Střední podniky | Letecká doprava | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | CNN | Retailová asociace | Finanční situace | Nařízení | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Největší česká banka | Schodek | Živnostník | Fed index | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Nouzový stav | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Lehká ropa WTI | Firma Avast | Druhá vlna koronaviru | Tempo růstu | Bankovnictví | Aerolinky | Pohonné hmoty | FTSE Russell | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Biliony | EasyJet | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Banky | Loterie | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Hospodářské soutěže | Šéfka Fedu | Ekonomické výhledy | Rally | Bankovní rada | Výrazný propad | Pandemie | Tripadvisor | Fischer | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Ekonomické krize | Časopis Forbes | Ministerstvo financí | Výprodej | Žádosti o podporu | Business | BlackRock | J&T Capital Partners | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Arizona | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Bloky | Osobní počítače | Penzijní společnosti | Veřejný dluh | Helena Horská | Nový stavební zákon | ČBA | Fiskální politiky | Konsolidace | CZG - Česká zbrojovka Group | Investice do stříbra | Akcie Tesly | Výnosnost | Ministryně financí | Brazílie | Nejvyšší deficit | Sentix | Smartwings | Investiční skupina PPF | Politická rozhodnutí | Pandemická situace | Trinity | Prodeje automobilů | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Fio banka | Sentiment | Lucembursko | Investiční fondy | Akcionáři Avastu | Politika | Daň z příjmu | Konkurence | Makro Cash & Carry | Pražská burza | PLN | Snižování nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | GIC | Odhady HDP | FOMC | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Strach z inflace | Akcionáři Monety | Deutsche Telekom | Poplatky | Oslabování eura | Nike | Forint | Karel Komárek | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Akcie | Rekordní propad | Investování do nemovitostí | České aerolinie | WeDo | Prazdroj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Emise dluhopisů | Symantec | Zátěžové testy | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Mzda | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Zlevňování hypoték | Intel | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Meziroční inflace | Statistický klam | Výnosová křivka | Internetová firma | Ekonomická data | CBS | Jerome Powell | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Marshallův plán | Poradenské společnosti | Uhlí | Šance | Výhled | Operátor O2 | České akcie | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Nemovitosti v ČR | Antivirus pro PC | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Eduard Kučera | Sentix index | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Finanční trhy | Banka Creditas | Cyrrus | Expanze | Fondy | Walt Disney | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | OSVČ | Cenové hladiny | Společnost PPF Telecom | USD za barel | CZK/USD | Britský antimonopolní úřad | Český státní rozpočet | Schodek rozpočtu | New York | Akcie americké firmy | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Dřevo | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | Epidemie koronaviru | Německé tovární objednávky | Podání přiznání k dani z příjmu | Sázková firma | Tržby společnosti | Majoritní akcionář | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Výplata | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | HN | Společnost CVC | České vlády | Investiční skupiny | Rozvoj | Bilance zahraničního obchodu | Transakce | Pandemická krize | Mimořádná situace | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Změny HDP | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | MNB | Irsko | Investování | Vývoj koruny | Růst průměrné mzdy | David Vagenknecht | NortonLifeLock a Avast | 4fin | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | Telenor Montenegro | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | GE Renewable Energy | Thomson Reuters | Walgreens | Martin Ulčák | Výpadky v dodávkách čipů | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | JPMorgan | Kurzarbeit pro automobilky | Data z Německa | Eni | Stabilita | Zasedání bankovní rady | Sentiment na trzích | ABN Amro | EIA | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Vicepremiér | Stav českého průmyslu | Šíření koronaviru | Centrální bankéři | Americký ISM | Signál | Investor | Zdražování | Protiepidemická opatření | Zhoršení epidemické situace | Pozemky | Předstihové indikátory | Kupci | EPS | Thomas Schäfer | ADP | Kupní síla | Úbytek | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Nové žádosti o podporu | Merck KGaA | EET | Míra úspor | Polská společnost | Druhá vlna pandemie | Roger Dominik Stroukal | Allegro | Zisk EBITDA | Společnost | Generální ředitel ČEZ | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Forbes | Zboží z Číny | Turów | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Úrokové sazby ČNB | Tkáč | Oprav dům po babičce | Generální ředitel | BMW | Česká inflace | Rozšíření | Kompenzační programy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | HoReCa | Ropný trh | United Technologies | Nálada | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Nizozemsko | Kompenzace | Organizace | Akcie Erste Group | Fundamenty | Vrcholoví manažeři | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | VIX | Růst | RegioJet | Příjmy | Odhad letošního růstu | Volvo | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad poptávky | CzechTrade | LVMH | Státní fond | Investiční společnosti | Colt | BIDU | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Akcie čínských firem | Pandemie covidu-19 | Británie | Ceny nemovitostí | Americká centrální banka FED | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | ISM index | EC Investments | Převeztí Avastu firmou NortonLifeLock | Druhá vlna | LifeLock | Evropský datový kalendář | Obchodovat s akciemi | Obchodovat s cennými papíry | Problém s nedostatkem čipů | 5G | Zadlužení České republiky | Výkyvy | Bankovní asociace | CVC Capital Partners | KKCG | CETIN Group | INLOOPX | Průmyslníci | Procter & Gamble | Daň z nabytí nemovitosti | Finanční úřad | Ministr vnitra | Vývoj jádrové inflace | Prohlášení | Květnová průmyslová produkce | Covid Lázně | AVG | Manažeři | PPF | Nezaměstnanost žen | Světové hospodářské krize | NERV | Šinzó Abe | Daimler | Obsazenost hotelů | Odvětví | České Radiokomunikace | Růst mezd v ČR | Mobilní operátor | Podniky | Letecká skupina Smartwings | Reálné ekonomiky | Pracovní místa | Základní úroková sazba | Extrémní růst | Situace na americkém trhu práce | Béžová kniha | Růst deficitu | Smith Micro Software | Unie | Tržby v maloobchodě | Znovunastartování ekonomiky | Nasdaq Composite | Výdaje státního rozpočtu | Česká nezaměstnanost | Silné akcie | Zasedání FOMC | Zotavení ekonomik | Expanzivní fiskální politika | 100 procent HDP | Pesimismus | Přiznání k dani z příjmu | Index spotřebitelských cen | CCleaner | Autoprůmysl | RWE | Banky v ČR | Podnikatelé a firmy | Moderna | Platební neschopnost | Podíl nezaměstnaných | Ochranný software | ZSSK | Pokles HDP | Nvidia Corp | Zlepšení | ONE | Statistika | Propad exportu | Konec roku | Soudní dvůr | Vyšší inflace v Německu | Pavel Baudiš | Investiční činnost | Mzda v ČR | Sberbank | Úvěrový program | Míra zisku | PLUG | Hrubý domácí produkt České republiky | Akcie Uberu | Marek Dospiva | Nepříznivý signál | Kontrakt | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Zahraniční forex | Sektor služeb | EK | Hotovost | Enel | Zemědělství | Aleš Michl | Hlavní ekonom | Mzdy v ČR | Prognóza ČNB | Německá míra nezaměstnanosti | Vivendi | Maloobchodní prodeje | České dráhy | Mediální společnosti | Německo | Mediánová mzda | Dopad krize | Visa | Státní dluh ČR | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Ošetřovné | Tomáš Nidetzký | Covidová opatření | Bankovky | COVID III | Evropské investiční banky | Chod ekonomiky | Emerging markets | Domácnosti | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Fincentrum Hypoindex | Elektromobily | Vysoká inflace | Počet nezaměstnaných | Land Rover | Veřejný sektor | Velkoobchodní ceny elektřiny | Inflace spotřebitelských cen | Stavební zákon | Vlastní nemovitost | Penta Investments Group | Česká vláda | Jaderná elektrárna Temelín | Dominika | New Deal | Piriform | Čínská internetová firma | Průmyslové podniky | Oslabování koruny | Domácí poptávka | Výraznější pokles | Avira | Disney | Další pokles | Dluhopisový trh | Sazby beze změny | Nadnárodní antivirová společnost | Pozice | Měnověpolitické zasedání | Koncern | Makroekonomický kalendář | GEN | Daňové změny | Vojtěch Benda | CVVM | Celková míra nezaměstnanosti | Podnikatelé | Rozsáhlé propouštění | Ekonomický cyklus | Amazon | Propad příjmů | Podnikatel | Mzdová dynamika | Fondy Apollo | Nejvyšší nezaměstnanost | Inflační šok | Intervenovat | Antigenní testování | Cena benzínu | Dividendy | Burza | Průměrná hrubá měsíční mzda | Technologický index | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | Britský antimonopolní úřad (CMA) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Propad české ekonomiky | Vývoj mezd | Antimonopolní úřad | Student Agency | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Státní kasa | Průmysl a zahraniční obchod | Očekávané Earnings | Celková inflace | Opatření | Scénáře vývoje české ekonomiky | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Člen bankovní rady | Beneteau | Cenový pokles | Investiční fond | Volkswagen | Hypoindex | Nejvyšší kontrolní úřad | Index spotřebitelských úvěrů | Dow Jones | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Nasdaq | Akciové burzy | Obchod s akciemi | Česká národní banka | Český běžný účet | Ministerstvo práce | Růst poptávky | Cenový vývoj | Přehled o dění | Stimulační balík | Joe Biden | Americké firmy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Výroba aut | CENTRICA | GVC | CZG | Restrukturalizace | Investment | Krize | Antivirová společnost | Důvěra ve výrobním sektoru | Práce | Prohlášení politiků | Vývoj na trhu | Antivirové firmy | Nejlevnější hypotéky | Tendr | Penta Investments Group Limited | Podnik | Crédit Agricole | MF | Vývoj směnných kurzů | Boeing 737 Max | Prodej aut | Rekordní pokles | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Úspěch | Ekonomové | Příjmy domácností | Volby | Statistický úřad | Daňový balíček | Banka | Miliardář | Britský regulátor | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Fio | Akcie v roce 2020 | Německé podnikové objednávky | Daň z nabytí | Koronavirus | Dánsko | Belgie | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Bilance | Politici | Očkování | Evropské země | Zlato | Dopady pandemie | Mzdy | Měnové podmínky | Přeshraniční obchod | Šíření nákazy | Automobilka Hyundai | Wall Street | Přístup k inflaci | Markit | ČR | BIS | Tuzemská nezaměstnanost | Ukazatele | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | American Express | Nesoulad | Silicon Valley | Deloitte | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Bulharská finanční společnost | Analytik | Société Générale | Česká antivirová firma | Koš | Panasonic | Výnosy | Stravenkový paušál | Výdaje | ČTK | Inženýrské stavitelství | Stimuly | Ztráty | Komodity | Analýza | Akcie antivirové společnosti | WKL | Dodavatelské řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Antimonopolní zákony
Antiticyklické akcie
Antium Aurum
Antivaxeři
Antivirotika
Antivirotika remdesivir
Antivirová pilulka
Antivirová společnost
Antivirové firmy
Antivirové společnosti

Následující klíčová slova

Antivirus pro PC
ANTM
Ant Monetary
ANTM.US
Anton Bittner
António Guterres
Antonio Puig Castelló
Antonio Rinaldi
Antoni Trenčev
Antoni Trenchev
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít