Úrovně supportu
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 25. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal minimální růst, který však stačil na to, aby cena poprvé po dlouhé době prorazila nad linii klesajícího trendu a nabídla tak šanci na určitý pohyb vzhůru. Začínající obchodníky chceme varovat, že toto proražení trendové linie může být falešné. Euro samozřejmě nemůže klesat donekonečna, ale je těžké uvěřit, že by po měsíčním poklesu mohl pár začít bez problémů a rychle stoupat. Například pro včerejší růst eura neexistovaly žádné makroekonomické důvody. Indexy podnikatelské aktivity v eurozóně byly smíšené, zatímco ty americké překonaly odhady. Pouze v Německu indexy překonaly očekávání trhu, což mohlo přispět k posílení eura. V tomto případě je však charakter růstu eura čistě zpravodajského charakteru. Dočkáme se dnes zpráv, které euro podpoří? Ne nutně.
Jak 25. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
25.10.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek také zaznamenal mírnou vzestupnou korekci, ale na rozdíl od eura nedokázal prorazit sestupnou trendovou linii. Výsledkem je neporušený medvědí trend libry i v časovém rámci 1H. Britská měna neměla včera žádnou makroekonomickou podporu. Indexy nákupních manažerů (PMI) ve službách i ve výrobě byly slabší, než se očekávalo, zatímco obdobné indexy v USA překonaly prognózy. Proto je těžké zdůvodnit, proč libra začala růst.
Čemu věnovat pozornost dne 25. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
25.10.2024 Na pátek je sice naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale i ty by mohly ovlivnit náladu na trhu. Včera euro a libra vykázaly mírný růst a měnový pár EUR/USD se dokázal udržet nad trendovou linií. Můžeme tedy říci, že trend se mění směrem vzhůru. Pokud budou dnešní makroekonomické údaje ze Spojených států slabé, může britská libra rovněž prorazit nad trendovou linii, čímž se argumenty pro růst eura a libry stanou přesvědčivějšími. Pokud však budou zprávy z USA silné, oba páry by se mohly rychle vrátit ke svému "dnu". V takovém případě bude prolomení trendové linie pro euro považováno za falešné. Dnes budou ve Spojených státech zveřejněny zprávy o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. V eurozóně ani ve Spojeném království nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. října. Libra se snaží postavit na nohy
25.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírné oživení, ale růst britské měny byl příliš slabý na to, aby stál za pozornost. Cena se stále nachází poblíž linie klouzavého průměru, takže zatím nic nenasvědčuje změně krátkodobého trendu. I konsolidace nad klouzavým průměrem by signalizovala pouze záměr býků začít brzy tlačit pár vzhůru. Je však důležité poznamenat, že pro tento pohyb je třeba mít nějaké důvody, pokud se nebavíme o naprosto iracionálním pohybu, jakého jsme byli svědky po většinu letošního roku. Musíme si to ujasnit: libra by mohla vzrůst zpět na 34, nebo dokonce až na 40 bodů. A nepotřebovala by k tomu nutně žádné pádné důvody. Vyžadovalo by to pouze zvýšenou poptávku po libře, sníženou nabídku nebo obojí. Stejně jako dříve se však zaměříme pouze na logické a konzistentní pohyby. Pokud na fundamentálních a makroekonomických faktorech nezáleží, jaký má smysl o nich uvažovat?
Přehled páru EUR/USD 25. října: absurdní a smutná situace, kdy se euro připravuje na korekci
25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nedokázal stoupat. Od brzkého večera se zdálo, že se kotace chystají v tento den růst, ale nakonec z toho nebylo nic. Ráno eurozóna zveřejnila indexy podnikatelské aktivity ve výrobě a službách, které dopadly hůř, než se očekávalo, a znovu potvrdily, že ekonomika eurozóny není v nejlepší kondici. Jenže to bylo jasné i bez indexů podnikatelské aktivity. HDP eurozóny v posledních dvou letech téměř neroste, takže není pochyb, že ekonomika EU má problémy.
EUR/USD a GBP/USD 24. října – přehled technické analýzy
24.10.2024 Medvědí hráči stále operují pod týdenním cloudem Ichimoku (1,0811) a prodlužují downtrend. Jejich další cíle v této části grafu jsou cíle denního průrazu cloudu (1,0710–1,0654) a měsíční úroveň supportu (1,0611). Býčí hráči potřebují růst a konsolidaci nad týdenním cloudem (1,0811–1,0864), aby získali nové příležitosti a perspektivy, s podporou krátkodobého denního trendu (1,0850).
Přehled páru GBP/USD 24. října: Andrew Bailey nezachrání britskou libru
24.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu po minimálním retracementu směrem nahoru pokračoval v pohybu dolů. Tyto retracementy jsou tak malé, že jsou v grafech sotva vidět. Britská libra pokračuje v poklesu ze stejného důvodu, proč euro aktuálně klesá. Co očekávali účastníci trhu, kteří podporovali růst libry v průběhu roku 2024? Že bude stoupat navždy? Celý letošní rok jsme důsledně upozorňovali na to, že dolar je přeprodaný a bezdůvodně levný. Celá dvouletá rally britské měny byla jen korekcí v rámci 16letého downtrendu. Ten samozřejmě jednou skončí, ale zatím je příliš brzy na slova, že se tak už stalo. Libra tedy překonala potenciál svého korekčního pohybu. Jediným důvodem jejího růstu byla měnová politika Federálního rezervního systému, protože trh dva roky čekal na její uvolnění a všechny ostatní faktory jednoduše ignoroval.
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
24.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu.
Jak 23. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
23.10.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu, i když k tomu neměl lokální důvod. Nebyly k dispozici žádné události ani zprávy týkající se dolaru nebo libry. Přesto měla britská libra i za těchto okolností tendenci klesat. Vidíme jasný downtrend a trendovou linii a libra klesá téměř každý den. Podle nás není potřeba znovu objevovat Ameriku a hledat signály k nákupu. Libra může několik týdnů pokračovat v poklesu i bez korekce. Vzhledem k tomu, jak rychle a výrazně vzrostla, by nás takový vývoj nepřekvapil. Jelikož trh už úplně nebo téměř úplně zohlednil uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, přesouvá se teď pozornost k Bank of England, která zatím snížila sazby jen jednou, což naznačuje, že tempo snižování brzy zrychlí. Uvedené tvoří rozumný základ pro další pokles libry.
Jak 23. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
23.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý v poklesu. Cena zůstává pod trendovou linií a nepokouší se nad ni prorazit a zahájit korekci. Každý den tedy vidíme totéž schéma – euro pomalu, ale stabilně klesá. Jak už jsme uvedli, tento vývoj není překvapivý, protože euro posilovalo vůči dolaru příliš dlouho. Pozornost trhu se přesunula z Federálního rezervního systému na Evropskou centrální banku, protože trh už započítal do cen zmírnění měnové politiky Fedu.
Na co se zaměřit 22. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
23.10.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Ve Spojených státech si můžeme všimnout zprávy o prodeji domů, ale tento indikátor je natolik sekundární, že by bylo naivní očekávat nějakou významnou reakci trhu. První dva dny týdne nám ukázaly, že trh je ochoten pokračovat v prodeji eura i libry i bez podpory makroekonomických zpráv. Stále nic nesignalizuje začátek vzestupné korekce.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
22.10.2024 I v pondělí se pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni, a to navzdory absenci jakýchkoli konkrétních důvodů či katalyzátorů. Britská měna nicméně potřetí klesla na úroveň 1,2980, tedy do blízkosti psychologické hranice 1,3000. To naznačuje jasnou snahu trhu zaujmout pozici pod touto úrovní a pokračovat v poklesu. Tento proces by mohl být složitější než pouhé prolomení pod úroveň 1,3000 a následný další propad. Cena by mohla tuto úroveň překonat, zahájit korekci, konsolidovat nad trendovou linií a teprve poté pokračovat v poklesu. Medvědí nálada na trhu je však nepopiratelná. V pondělí nedošlo ve Spojeném království ani ve Spojených státech k žádným významným událostem, které by stály za pozornost. Ani dnes se žádné takové události neočekávají. Cena by se mohla potřetí odrazit od úrovně 1,2980, ale může se pokusit o její překonání i počtvrté.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 22. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
22.10.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí opět vykázal pohyb směrem dolů. Cena se dokonale odrazila od linie klesajícího trendu a vrátila se k úrovni 1,0804 a minimům z minulého týdne. Zatím tedy neexistuje nic, co by nasvědčovalo, že začala korekce. Euro klesá už déle než tři týdny, což nás nepřekvapuje. Často jsme zmiňovali, že euro je výrazně překoupené a bezdůvodně drahé. Jak vidíme, trh denně dává najevo ochotu zbavit se eura, a to i bez jakýchkoli lokálních důvodů či opodstatnění. Včera se v eurozóně ani ve Spojených státech neodehrály žádné významné ani méně významné události a zprávy. Přesto se rýsuje korekce, kterou však lze identifikovat pouze v případě, že cena konsoliduje nad trendovou linií. Ani pak není vzhledem k současné síle medvědů zaručen výrazný růst páru.
Čemu věnovat pozornost dne 22. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
22.10.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, což znamená, že trh se nebude mít na co zaměřit. Včera to nebránilo tomu, aby se po celý den obchodoval směrem dolů. Bylo by samozřejmě naivní předpokládat, že se situace bude opakovat i dnes, ale na trhu stále panuje silný medvědí sentiment, takže euro a libra by mohly pokračovat v poklesu i bez makroekonomických zpráv.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 21. října? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
21.10.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v korekci, ale zůstává pod trendovou linií. Poslední obchodní den týdne se tedy nic nezměnilo. Ano, libra získala o něco větší impuls díky pozitivní zprávě o maloobchodních tržbách ve Spojeném království, ale stále nemůžeme říci, že je připravena na růst o 200–300 pipsů. Navíc neočekáváme tak výraznou korekci, a to ani v případě, že se cena udrží nad trendovou linií. Je třeba mít na paměti, že libra zůstává překoupená a bezdůvodně drahá i po třech týdnech poklesu. Trh má stále méně důvodů k prodeji dolaru, zatímco důvodů k prodeji libry přibývá. Účastníci trhu si uvědomují, že Bank of England pravděpodobně brzy obnoví uvolňování měnové politiky, protože inflace ve Spojeném království klesla pod cílovou úroveň.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 21. října? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
21.10.2024 V pátek pár EUR/USD provedl minimální korekci, ale přesto se mu nepodařilo prorazit nad trendovou linii, která se nachází poblíž ceny už dva týdny. Stále tedy nemůžeme konstatovat, že by začala růstová korekce. V pátek jsme viděli pouze minimální pullback. Odraz od trendové linie by mohl vyvolat nový pokles eura. Už jsme zmínili, že ve střednědobém horizontu očekáváme od eura pouze pokles. Samozřejmě, že korekce směrem vzhůru by byla logičtější a srozumitelnější, ale potřeba korekce neznamená, že musí začít okamžitě. Ano, euro klesá už tři týdny v řadě – a co? Mohlo by klesat další tři týdny, než začne korekce, protože je výrazně překoupené. V pátek nebyly v eurozóně zveřejněny žádné významné zprávy a ve Spojených státech neměly na náladu na trhu dvě nepříliš významné zprávy žádný vliv.
Čemu věnovat pozornost dne 21. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
21.10.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, takže trh se nebude mít na co zaměřit. S největší pravděpodobností nás čeká klidný den s minimálními změnami cen. Pro oba páry je to opět dobrá příležitost ke korekci, ale momentálně se ani jednomu z nich nepodařilo prorazit trendovou linii.
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
18.10.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 18. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
18.10.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek vyhnul novému poklesu, ale nebylo to snadné. Varovali jsme, že psychologickou úroveň 1,3000 bude obtížné překonat na první pokus. Nakonec tato úroveň zabránila britské měně v dalším poklesu. Nicméně i vzhledem ke včerejšímu a dnešnímu růstu páru je stále příliš brzy na to, abychom mohli říci, že začala korekce. Cena se ještě neusadila nad trendovou linií a zdaleka není jisté, že se jí to podaří dnes.
Jak 18. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
18.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu dolů. Euro klesalo před zasedáním Evropské centrální banky, během něho i po něm. Jak už bylo zmíněno, fundamentální a makroekonomické pozadí pro ně aktuálně není klíčové. Euro je natolik překoupené a bezdůvodně drahé, že může pokračovat v poklesu i bez zpráv a reportů. A přesně to teď vidíme. Po zasedání ECB jsme se domnívali, že by se euro mohlo odrazit nahoru, protože trh už možná snížení sazeb zohlednil v cenách. Jak ale vidíme, nestalo se tak, protože sazby ECB nejsou pro trh důležité. Christine Lagardeová navíc naznačila, že centrální banka by mohla v prosinci přikročit k dalšímu uvolnění měnové politiky, takže prodej eura se nezastavil. Žádný technický signál zatím nenaznačuje hrozící korekci. Euro každým dnem klesá níž a níž, což je naprosto logické.
Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.
Doporučení na obchodování a analýza měnového páru EUR/USD ze dne 18. října. Christine Lagarde euro nezachránila
18.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém téměř volném pádu. Včera proběhlo zasedání Evropské centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o snížení všech tří klíčových sazeb o 0,25 %. Pro trh to nebylo překvapivé, protože takové rozhodnutí očekával. Přesto to euru poskytlo pádný důvod znovu klesnout. Stojí za zmínku, že trh často oceňuje události, o kterých již předem ví. Představitelé ECB začali o možnosti, že v říjnu dojde ke snížení sazeb, hovořit zhruba před dvěma týdny. Proč tedy euro dnes pokračovalo v poklesu?
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 18. října. Libra bojuje kolem úrovně 1,30
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil dostat pod současné úrovně, ale tentokrát bez úspěchu. Ne že by libra šterlinků v průběhu dne výrazně stoupala; jednoduše se poblíž úrovně 1,30 zastavila. Tato úroveň je psychologická, takže cena se kolem ní může ještě nějakou dobu obchodovat. Zároveň zůstává pod kritickou linií a trendovou linií, což znamená, že nic nesignalizuje potenciální korekci. Libra má v současné době stejný problém jako euro – roste příliš dlouho, příliš prudce a bez pádného důvodu. Každý den může klesnout, protože ve vztahu k americkému dolaru zůstává bezdůvodně drahá. Proto očekáváme, že se dostane mnohem níž než na úroveň 1,30.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
17.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem dolů, jako by se nic nestalo. Den předtím cena prorazila předchozí trendovou linii, ale upozorňovali jsme, že proražení trendové linie není v podmínkách téměř úplného flatu silným signálem. V důsledku toho cena tuto linii prolomila, a navíc byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, což způsobilo, že cena klidně zamířila zpět dolů. Samozřejmě, že skutečným důvodem včerejšího poklesu libry byla právě zpráva o inflaci. Všechny druhy inflace v září klesly mnohem více, než se předpokládalo. To donutí Bank of England, aby brzy obnovila uvolňování měnové politiky a snižovala sazby rychleji, než trh očekával. Zdá se, že trh ještě ani nezačal snižování sazeb ve Velké Británii oceňovat. Proto je každá holubičí zpráva dalším důvodem k prodeji libry. Cena nyní již potřetí klepe na dveře úrovně 1,2980 a dnes ji pravděpodobně prolomí.
Jak 17. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
17.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v poklesu. Před týdnem jsme zmínili, že nás tento pohyb nepřekvapuje, i když si začínající obchodníci mohli všimnout, že euro nemá ke každodennímu poklesu žádné konkrétní lokální důvody. Z toho vyplývá, že trh euro po malých částech soustavně prodává. To je klíčový bod. Po dvou letech růstu eura nastal čas, aby se kurz páru dostal na spravedlivou hodnotu. Dříve americký dolar stabilně klesal, protože trh zohledňoval budoucí uvolnění měnové politiky, ale teď je to euro, které neustále klesá, protože trh toto uvolnění už zohlednil.
Čemu věnovat pozornost dne 17. října? Přehled základních událostí pro začátečníky
17.10.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, ale všechny může zastínit zasedání Evropské centrální banky a projev Christine Lagarde. V eurozóně bude například zveřejněn druhý odhad inflace za září. Druhé odhady se zřídkakdy liší od prvního, takže se neočekává, že by na tuto událost trh reagoval. Ve Spojených státech budou zveřejněny zprávy o maloobchodních tržbách, průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy by mohly vzbudit zájem trhu, ale na měnovém páru EUR/USD se trh pravděpodobně zaměří na výsledek zasedání ECB. Pár GBP/USD může na tyto zprávy z USA reagovat, ale stejně tak by mohl sledovat pár EUR/USD vzhledem k silné korelaci mezi eurem a librou.
Prognóza pro EUR/USD na 17. října 2024
17.10.2024 Euro se před dnešními výsledky zasedání Evropské centrální banky pohybuje na co nejnižší úrovni. Z technického hlediska už je ve hře úroveň 1,0777 a euro by ji mohlo dosáhnout poměrně rychle, pokud nebudou podkopána obecná tržní očekávání – to znamená, že centrální banka sníží sazbu o 0,25 % a neodloží další snížení "o půl roku". Vzhledem k obavám ECB z vnitřní inflace v důsledku rostoucích mezd a nepříliš slabé výkonnosti reálného sektoru nemusí být tón Lagarde příliš holubičí.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 17. října. Euro nemá důvod zastavovat
17.10.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém téměř volném pádu. Domníváme se, že charakter současného pohybu je velmi symbolický a přesně odráží náladu na trhu. Co tento denní pokles eura znamená? Znamená, že účastníci trhu euro denně prodávají. V podstatě se euro prodává ať už z jakéhokoli důvodu, nebo bez důvodu, stejně jako byl dříve likvidován americký dolar. Opakovaně jsme upozorňovali, že euro je překoupené a neopodstatněně drahé. Varovali jsme také, že nakupovat euro jen proto, že to dělají všichni ostatní, je nelogické. Zmínili jsme, že přijde doba, kdy euro bude denně klesat, stejně jako dříve rostlo. Dále jsme upozornili, že pokles eura by mohl začít po 18. září, kdy Federální rezervní systém oficiálně zahájil uvolňování měnové politiky. Je to proto, že trh již dva roky počítal s budoucím snížením sazeb ze strany Fedu, a jakmile začalo, neexistovaly žádné další faktory, které by podporoval prodej dolaru.
EUR/USD: Plán obchodování během americké seance ze dne 16. října (analýza dopoledních obchodů)
17.10.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0884 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení kolem úrovně 1,0884 poskytly vynikající vstupní bod pro nákup eura. Výsledkem byl růst o více než 15 bodů, po kterém poptávka po euru opadla. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy
17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 16. října (seance v USA)
16.10.2024 K otestování ceny 1,0893 došlo v době, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro nákup eura v rámci býčí korekce. Jak však ukazuje graf, páru se nepodařilo výrazněji posílit, a tak jsem se rozhodl trh opustit a přehodnotit svou strategii. Vzhledem k tomu, že v ekonomickém kalendáři figuruje pouze index dovozních cen v USA a nejsou k dispozici žádná nová prohlášení představitelů Federálního rezervního systému, není příliš co přehodnocovat. Ve druhé polovině dne očekávám nízkou volatilitu i nízké objemy obchodů. Pokud jde o mou intradenní strategii, plánuji se zaměřit na realizaci scénáře č. 2.
Cena XRP se blíží klíčovému průrazu: Může se konečně posunout výš?
16.10.2024 Cena XRP vykazuje slibné známky potenciálního průrazu, když se blíží ke klíčové rezistenční zóně 0,5550 USD. Kryptoměna nedávno zažila korekci směrem dolů, ale býčí aktivita v blízkosti 0,5317 USD posunula cenu nad úroveň 0,5380 USD i nad 100hodinový jednoduchý klouzavý průměr. Vzhledem k tomu, že XRP nadále stoupá, obchodníci pozorně sledují rezistenci 0,5550 USD, což je úroveň, která by mohla otevřít cestu k dalšímu růstu.
Čemu věnovat pozornost dne 16. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
16.10.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí je zpráva o inflaci ze Spojeného království, která bude zveřejněna už za pár minut. Tato zpráva ovlivní rozhodnutí Bank of England na jejím nadcházejícím zasedání. Připomeňme, že BoE váhá se snížením své hlavní úrokové sazby, protože očekává, že inflace ve druhé polovině roku poroste. Pokud se obavy britské centrální banky nepotvrdí, mohla by sazbu na nadcházejícím zasedání snížit podruhé. V takovém případě může britská libra, která v posledních dvou letech ignoruje negativní fundamentální a makroekonomické faktory, pokračovat v poklesu.
Jak 16. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
16.10.2024 Pár GBP/USD se v úterý konsolidoval nad sestupnou trendovou linií, ale celkově lze pohyb z posledních dvou týdnů charakterizovat jako plochý. Jak vidíme v grafu, cena se obchoduje mezi úrovněmi 1,3043 a 1,3107. Konsolidace nad trendovou linií v rámci tohoto plochého pohybu tedy není významným signálem k nákupu. Mnohem víc bude záležet na dnešní zprávě o inflaci ve Velké Británii, na kterou trh podle všeho čeká, protože v tomto týdnu příliš není co jiného očekávat. Pokud inflace zpomalí víc, než se předpokládalo, můžeme očekávat další oslabení britské libry, kvůli kterému bude chtít Bank of England tím spíš podruhé snížit klíčovou sazbu. Vzestupná korekce je sice možná, ale bude vyžadovat alespoň konsolidaci nad úrovní 1,3107. Dnes ale, jak už jsme uvedli, může pár klidně obnovit pokles.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 16. října? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
16.10.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém klesajícím pohybu. Během dne byla zveřejněna pouze jedna zpráva o průmyslové výrobě v eurozóně, která dopadla lépe, než se očekávalo. To naznačovalo posílení eura, ale místo toho jsme byli svědky dalšího poklesu kurzu. Z našeho pohledu je to zcela logické. Euro příliš dlouho rostlo a trh příliš dlouho ignoroval všechny negativní faktory pro euro. Cena amerického dolaru je mnohem nižší, než by měla být. Proto jsme nyní svědky třítýdenního poklesu páru bez korekce. Makroekonomické pozadí s tím nemá nic společného. Evropská centrální banka zítra možná potřetí sníží sazby, čímž překročí počet snížení sazeb Federálního rezervního systému. Euro by klidně mohlo pokračovat v poklesu. Linie klesajícího trendu je relativně formální, ale není důvod očekávat korekci směrem vzhůru, pokud nad ni cena neprorazí.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 15. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
15.10.2024 Pár GBP/USD se v pondělí vydal směrem k poklesu, ale v podstatě máme co do činění s flat trhem. Ano, cena se pomalu pohybuje směrem dolů, ale volatilita je minimální a pohyb je velmi nepravidelný. Proto je obchodování tohoto pohybu v rámci dne velmi obtížné a možná se ani nevyplatí. Nicméně britská libra pokračuje v poklesu, ačkoli například včera nybyly zveřejněny žádné makroekonomické zprávy ani se nekonaly žádné fundamentální události. I kdyby cena prorazila nad podmíněnou trendovou linii, nebude to mnoho znamenat. Všichni už dva týdny čekají korekci. Prolomení trendové linie při téměř flat pohybu však nebude znamenat, že libra provede korekci o 100–200 bodů. Ve střednědobém horizontu stále očekáváme, že pár bude pokračovat v poklesu. Mějte na paměti zprávu o inflaci ve Velké Británii, která bude zveřejněna tento týden.
Jak 15. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
15.10.2024 Pár EUR/USD v pondělí dál klesal. Pokles pokračoval až do úterní noci, ačkoli v EU ani USA nebyly žádné důležité zprávy ani události. Euro ale každý den klesá, a to pozvolna a s nízkou volatilitou, zato stabilně. Tento pohyb nás nepřekvapuje, protože už delší dobu poukazujeme na fakt, že euro bylo překoupené a bezdůvodně drahé. Trh už zohlednil celý cyklus uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému a teď, když tento cyklus začal, už není důvod k prodeji dolaru. Navíc trh podle všeho úplně zapomněl, že i ECB snižuje sazby a tento týden by je mohla snížit už potřetí. Podle nás by měl pár ve střednědobém horizontu dál klesat.
EUR/USD: Plán obchodování pro seanci v USA dne 14. října (přehled dopoledních obchodů). Nedošlo k žádným významným změnám
14.10.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0918 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom analyzovali, co se stalo. Došlo k poklesu páru, který však nedosáhl úrovně 1,0918, takže jsem v první polovině dne nenašel žádné vhodné body pro vstup do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne se nezměnil.
Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.
14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. října
14.10.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval s minimální volatilitou a měl tendenci klesat. Aktivita trhu byla během minulého týdne téměř nulová, takže obchodovat bylo mimořádně těžké. Makroekonomické prostředí bylo slabé a žádné reporty, kromě reportů týkajících se inflace, nevyvolaly výraznější reakci trhu. Ani páteční zveřejnění indexu cen výrobců (PPI) a indexu spotřebitelského sentimentu, které jsou pro trh středně významné, nevyvolalo výraznější pohyb. Celková volatilita nepřesáhla v daném dni 30 bodů, což v podstatě ukazuje na nedostatek významného cenového pohybu.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/AUD a NZD/CAD
13.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na měnovém páru AUD/USD právě probíhá korekce rostoucího trendu. Price Action naznačuje možný návrat ceny zpět do hlavního trendu. Cena měnového páru EUR/AUD zareagovala na rezistenci a vykazuje známky poklesu. Nakonec se podíváme na Dvojité dno na denním grafu měnového páru NZD/CAD.
Jak vytěžit z velkých cenových pohybů maximum a nepřijít o kapitál
11.10.2024 Velké cenové pohyby na finančních trzích přinášení jak příležitosti, tak i značná rizika. Pro obchodníky, kteří jsou na tyto pohyby dobře připraveni, mohou být zdrojem vysokých zisků. Naopak pro ty, kteří je nečekají, mohou znamenat významné ztráty. Ať už tradujete na akciových trzích, Forexu nebo s komoditami, příprava na prudké cenové výkyvy je klíčová pro dlouhodobý úspěch a konzistenci. V tomto článku se podíváme na několik praktických tipů, jak se na takové pohyby připravit.
Jak 11. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
11.10.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném downtrendu. Zpráva o inflaci v USA ukázala, že ceny zpomalují méně, než se očekávalo, a jádrové ceny začaly dokonce výrazněji růst. Trh ve výsledku rychle upustil od nadějí na listopadové holubičí rozhodnutí Fedu, což podpořilo dolar. Americká měna zaznamenala včera jen mírný nárůst, ale její celkový výhled zůstává beze změny. Stále se očekává další růst bez ohledu na příchozí údaje. Z toho vyplývá, že pár EUR/USD bude pravděpodobně pokračovat v poklesu. V tuto chvíli se zdá, že korekce je na spadnutí, může přijít zničehonic a mnohé může překvapit. Zatím ale jejímu začátku nic nenasvědčuje. Americký dolar by dnes mohl nerušeně pokračovat v růstu.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
10.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém pomalém pohybu směrem dolů. Nelze jej však považovat za pomalý v pravém slova smyslu, neboť cena klesá již téměř dva týdny téměř bez přestávek či korekcí. Fundamentální pozadí tohoto týdne je nezajímavé a makroekonomické údaje prakticky chybí. V důsledku toho se prudce snížila volatilita trhu. Dnes by se mohla po zveřejnění zprávy o inflaci v USA opět zvýšit a mohli bychom se dočkat i korekce. Jelikož však všichni očekávají korekci, tvůrci trhu by mohli cenu stlačit ještě níže, když to nikdo nečeká. Teprve poté by mohla začít korekce. O britské libře v podstatě není co říci. Je stále silně překoupená, takže ve střednědobém výhledu očekáváme pouze pokles.
Jak 10. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky.
10.10.2024 Pár EUR/USD pokračoval ve středečním poklesu navzdory absenci specifických lokálních příčin. Při podrobnějším pohledu na graf vidíme, že cena prostě pomalu klesá. Tento pomalý, ale nepřerušovaný pohyb naznačuje, že americký dolar je nakupován průběžně, a to i bez čekání na zprávy. To znamená, že trh se usadil v režimu střednědobých nákupů americké měny. Přinejmenším zůstane orientován na downtrend, dokud nějaká významná globální událost nezmění celkový sentiment na trhu.
Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend
10.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci.
Trendový kanál v technické analýze - návod, tipy a strategie
10.10.2024 Obchodování v trendovém kanálu je jednou z nejefektivnějších strategií pro identifikaci a využití cenových příležitostí na trzích. Ať už jste začátečník nebo zkušený trader, pochopení a správné využití trendových kanálů může výrazně zvýšit vaše šance na úspěch. Tento článek vás provede základy trendových kanálů a naučí vás, jak na nich profitovat.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. října: Dolar se snaží znovu získat půdu pod nohama
10.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval ve středečním poklesu a den zakončil okolo úrovně 1,0935. Aktuální technický obraz naznačuje, že počáteční medvědí dynamika mohla už skončit. Dolar totiž roste téměř bez přestávky už dva týdny. Možná přišel čas korekce. Ve střednědobém horizontu stále očekáváme jen růst amerického dolaru, protože současný směnný kurz páru považujeme za neopodstatněný. Euro dlouho (dva roky) stoupalo, protože trh ignoroval všechny negativní faktory z eurozóny a ty nejpozitivnější ze Spojených států. Teď přišel čas vyrovnání. Vidíme, že dolar stoupá prakticky bez jasných důvodů. Tento týden se nic významného nestalo.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
09.10.2024 V úterý se měnovému páru GBP/USD opět nepodařilo provést korekci a nedokázal překonat ani nejbližší hladinu rezistence. Technický obrázek tak naznačuje, že pokles může pokračovat bez korekce. Tento týden samozřejmě stále čekáme na zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat pokles amerického dolaru, pokud by výsledek nesplnil očekávání. Tato zpráva však ještě nebyla zveřejněna, takže nemá smysl o ní spekulovat. Navíc údaj o inflaci již nemá na měnovou politiku a kurz dolaru takový vliv jako před několika měsíci. Federální rezervní systém zahájil uvolňování a bude v něm pokračovat bez ohledu na inflaci. Trh čekal, až Fed začne snižovat sazby, a nyní, když se tak stalo, už nemá důvod dolar prodávat.
Čemu věnovat pozornost 9. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
09.10.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. To na jednu stranu znamená, že na trhu není tlak, který by ceny tlačil ještě níž. Na druhou stranu, během prvních dvou obchodních dnů tohoto týdne měly oba měnové páry šanci korigovat, ale neudělaly to. Pokles tedy klidně může pokračovat i bez korekce, ale jsou potřeba nové technické signály. V každém případě dnes nečekáme výrazné pohyby.
Jak 9. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý opět nedokázal korigovat. Cena se po pětidenním poklesu dostala na úroveň 1,0952, ale nedokázala stoupnout ani o 100 pipů. V tuto chvíli znovu klesá k této úrovni a my daný vývoj považujeme za naprosto logický. Opakovaně jsme uváděli, že euro je překoupené a bezdůvodně drahé. Celý rok 2024 rostlo mnohem častěji, než by vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí mělo. Trh se soustředil jen na faktory související s očekávaným uvolňováním měnové politiky Federálního rezervního systému. Dále jsme upozorňovali, že jakmile Fed začne s politikou uvolňování, dolar nebude mít další důvod k poklesu, protože trh už celý cyklus snižování sazeb předem zahrnul do ceny. V tuto chvíli má pár mnohem blíž k dalšímu poklesu než k jakékoli smysluplné korekci.
Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
09.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát.
Přehled vývoje EUR/USD dne 9. října. Euro stále nemá co říct
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět obchodoval poklidně, bez spěchu. A proč by měl spěchat? Tento týden je jedinou významnou událostí zpráva o inflaci v USA. Ta by mohla měnový pár EUR/USD posunout buď nahoru, nebo dolů. Domníváme se, že tempo poklesu inflace v USA už není tak důležité jako dříve, stejně jako není důležité ani tempo poklesu inflace v eurozóně. Obě centrální banky zahájily proces uvolňování měnové politiky, takže rychlost poklesu inflace je nyní méně důležitá. Podstatné je nyní to, jak rychle obě centrální banky sníží úrokové sazby. Jak jsme však nedávno viděli, tempo snižování sazeb už nezávisí pouze na inflaci. Pro Federální rezervní systém je významným problémem trh práce, zatímco pro Evropskou centrální banku (ECB) je rozhodující stav ekonomiky. Obě centrální banky nyní zrychlují svá opatření na uvolnění měnové politiky. ECB slibuje snížení sazeb v říjnu i prosinci, zatímco Fed zahájil uvolňování snížením o 50 bazických bodů a nemůžeme zcela vyloučit, že k podobnému kroku dojde i v listopadu.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 8. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
08.10.2024 V pondělí pár GBP/USD pokračoval v poklesu navzdory slabé dynamice. Z grafu je patrné, že klesající dynamika slábne a bez nových údajů již obchodníci nejsou ochotni britskou měnu prodávat. Tento týden bude k dispozici jen velmi málo nových údajů, ale jediná kritická zpráva o vývoji inflace v USA by mohla spustit růst páru, což by bylo z technického hlediska výhodné. Pokud nyní začne nový střednědobý klesající trend, bylo by dobré, aby před obnovením poklesu došlo ke korekci. Inflace v USA by mohla zpomalit na 2,3 %, což bylo ještě před několika měsíci těžko uvěřitelné. Čím rychleji inflace klesne, tím dříve by Federální rezervní systém mohl snížit sazby. Podle našeho názoru trh již ocenil většinu, ne-li celý cyklus uvolňování měnové politiky, ale mírně holubičí kroky Fedu by mohly vyvolat nový pokles amerického dolaru.
Jak 8. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádný výrazný pohyb. Denní volatilita sotva překročila 30 pipů, takže můžeme říct, že k žádným opravdovým pohybům nedošlo. Během dne byl zveřejněn jediný trochu významný report, a to o maloobchodních tržbách v Eurozóně. Objemy maloobchodních tržeb meziměsíčně vzrostly – v souladu s očekáváním – o 0,2 %. Trh měl ve výsledku málo podnětů, na které by reagoval. Euro našlo podporu poblíž úrovně 1,0950 a mohlo by od ní začít korigovat. Jak už jsme zmínili, jedinou důležitou událostí tohoto týdne bude zpráva o inflaci v USA. Nejpozději do jejího zveřejnění může pár klidně korigovat, ačkoli volatilita může zůstat nízká. Podle nás začíná nový medvědí trend, který by mohl trvat alespoň jeden nebo dva měsíce. Trh si potřebuje být jistý, že Federální rezervní systém nebude snižovat úrokové sazby rychleji, než je naplánováno. V tom případě bude dolar ve střednědobém horizontu pravděpodobně dál posilovat.
Čemu věnovat pozornost dne 8. října? Analýza zásadních událostí pro začátečníky
08.10.2024 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou významnou zprávou je zpráva o průmyslové výrobě v Německu. Nejedná se o významnou zprávu, takže reakce trhu může být slabá nebo žádná. Celkově euro a libra minulý týden klesaly, takže tento týden (zejména během dnů bez významného makroekonomického nebo fundamentálního pozadí) se trh může přiklonit ke korekci směrem nahoru. To platí zejména pro britskou libru, která v roce 2024 klesala vůči dolaru mnohem méně často než euro.
Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 8. října. Nudné pondělí pro euro
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí téměř nehnul z místa. Byli jsme svědky celkem nízké volatility na flat trhu. Ani zpráva o maloobchodních tržbách z eurozóny, která byla silnější, než se očekávalo, nepomohla euru po týdnu poklesu ani trochu oživit. Z toho vyplývá zaprvé pozitivní signál a zadruhé důležitá skutečnost. Tímto signálem je, že trh je připraven pokračovat v pohybu směrem dolů. Dolar je natolik přeprodaný a euro natolik překoupené, že ani pozitivní makroekonomické údaje z eurozóny nemohou vyvolat růst tohoto páru. Podle našeho názoru to je odrazem absolutní spravedlnosti.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. října: libra nemá důvod k novému růstu
08.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a projevoval jen minimální snahu o korekci. Britská libra pozvolna klesá, což je logické a očekávané. V pondělí nedošlo ve Velké Británii ani v USA k žádným významným událostem, takže libra se tentokrát dokázala vyhnout dalšímu poklesu. Přišel ale čas na mírnou vzestupnou korekci. Tento týden nás čeká jen velmi málo důležitých událostí, takže volatilita může zůstat nízká. Jen ve čtvrtek bude trh bedlivě sledovat zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat silné tržní pohyby. V ostatních dnech očekáváme jen méně důležité události.
Jak 7. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 I pár GBP/USD v pátek vykázal výrazný pokles, vyvolaný jednocifernými zprávami o nezaměstnanosti v USA a v USA. Libra zůstala celý den beze změny, protože před makroekonomickými údaji ze Spojených států a po nich rostla. Vypadalo to, že trh už ji nechce prodávat. Už několikrát jsme zmínili, že britská měna vykazuje ve vztahu s dolarem mnohem vyšší odolnost vůči poklesu než euro. Proto se v pondělí nebo v úterý můžeme dočkat korekce. Pak bude vše záležet na samotném trhu. Pokud se obnoví bezdůvodné nákupy libry a prodeje dolaru, nedá se nic dělat – akceptujte to. Domníváme se, že k pokračování uptrendu není důvod. Velcí hráči ale mohou dál tlačit pár nahoru, protože nejsou povinni sledovat fundamentální a makroekonomické prostředí a obchodovat podle něho.
Jak 7. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 Měnový pár EUR/USD obnovil v pátek silný pokles, který probíhal už celý týden. Hlavním a v podstatě jediným důvodem pátečního růstu amerického dolaru byly samozřejmě makroekonomické údaje z USA, na které trh čekal od začátku týdne. Zpráva nonfarm payrolls ukázala výsledek za září, který byl téměř dvakrát vyšší, než se předpokládalo, a ukončil období slabé tvorby pracovních míst. Míra nezaměstnanosti zároveň klesla na 4,1 %, což trh nečekal. Tyto dvě zprávy způsobily opětovný růst dolaru.
Čemu věnovat pozornost dne 7. října? Přehled zásadních událostí pro začátečníky
07.10.2024 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou zprávou, která stojí za pozornost, jsou údaje o maloobchodních tržbách v Evropské unii. Nejedná se o nejdůležitější zprávu, takže reakce trhu na ni může být velmi vlažná. Celkově euro a libra minulý týden klesaly, takže trh by se mohl v nadcházejícím týdnu přiklonit ke korekci (zejména během dnů bez makroekonomických a fundamentálních faktorů). To platí zejména pro britskou libru, která v roce 2024 klesala vůči dolaru mnohem méně často než euro.
Na co se zaměřit 4. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
04.10.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budou důležité. Nejdůležitější jsou zprávy o nonfarm payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovních mezd v USA. Toto jsou údaje, na které účastníci trhu čekají od začátku týdne. Dolar během prvních čtyř dnů dostal solidní podporu od makroekonomického a fundamentálního pozadí, ale stojí za zmínku, že Fed se teď rozhoduje spíše podle stavu trhu práce a nezaměstnanosti než podle inflace. Pokud dnes tyto dvě zprávy přinesou neuspokojivé výsledky, americký dolar by mohl rychle přijít o "všechno, co si těžce vydobyl."
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.10.2024 Ve čtvrtek došlo k prudkému poklesu měnového páru GBP/USD, a to bez jakýchkoli zásadních lokálních důvodů. Samozřejmě můžeme poukázat na slabý PMI ve službách z Velké Británie, silný ISM PMI ve službách z USA nebo rozhovor guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který zmínil, že tempo uvolňování měnové politiky by se mohlo brzy zvýšit. Žádný z těchto faktorů však sám o sobě nemohl ospravedlnit pokles britské měny o 150 pipsů během několika hodin. Stojí za zmínku, že pár začal klesat ještě před zveřejněním indexů.
Jak 4. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.10.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu. Volatilita v průběhu posledních dvou dnů klesla, což může naznačovat, že trh čeká na závěrečné zprávy týdne – ty nejdůležitější, kam patří míra nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Nicméně, makroekonomické údaje podpořily i ve čtvrtek americký dolar. Připomeňme, že dolar od začátku týdne každý den získal několik růstových faktorů, což tu už dlouho nebylo. Včerejší PMI ISM pro sektor služeb za září překonal prognózu přibližně o 3 body. Dolar měl tedy dobrý důvod k růstu, ale přesto vzrostl jen slabě. S ohledem na všechny podpůrné údaje se domníváme, že pokles, který pozorujeme od začátku týdne, je příliš slabý. Uptrend pravděpodobně skončil, ale musíme si pamatovat, že dolar poslední dva roky konzistentně klesá. Ve střednědobém horizontu mohou se stále může obnovit nelogický nákup eura.
Prognóza pro pár GBP/USD na 4. října 2024
04.10.2024 Obavy guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho z rostoucí inflace kvůli rostoucím cenám ropy byly přeneseny na účastníky trhu, kteří z jeho slov vyvodili možné zpomalení tempa snižování úrokových sazeb. V důsledku toho libra včera ztratila 143 pipů. Slabé údaje z PMI za září k pesimistické náladě ještě přispěly.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října
04.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit
04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
Jak 3. října obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.10.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v relativně slabém poklesu, ale nejdůležitější faktor je ten, že byl zrušen uptrend a dolar má konečně šanci vylepšit si pozici. Věříme, že současný pokles je velmi slabý a měl by pokračovat za téměř jakýchkoli podmínek. Několik důležitých zpráv z USA tento týden podpořilo americký dolar, což tu už nějakou dobu nebylo. Trh ale udělá konečné závěry na základě pátečních zpráv o nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Tyto zprávy ovlivní trend dolaru na nadcházející týdny. Je důležité si pamatovat, že trh práce a jeho kondice jsou klíčovým faktorem nejen jako izolovaný ekonomický ukazatel, ale i jako hlavní aspekt rozhodování Fedu o měnové politice.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 3. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v pomalém pohybu směrem dolů. Jedinou významnou makroekonomickou událostí včera bylo zveřejnění zprávy ADP o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru, která se ukázala být silnější než odhady odborníků. Jedná se o třetí důležitý ukazatel z USA ze čtyř v tomto týdnu, který podpořil americkou měnu. Vzhledem k jejímu celkovému stavu přeprodanosti a neopodstatněné nízké ceně nás tedy nové posílení dolaru vůbec nepřekvapuje. Samozřejmě dnes nebo zítra může dojít ke korekci směrem nahoru, ale celkově očekáváme další pokles páru EUR/USD.
Na co se zaměřit 3. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
03.10.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. Budou zveřejněny druhé odhady indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb za září pro Německo, EU, Spojené království a USA. Druhé odhady se ale jen zřídkakdy výrazně liší od prvních, takže na ně nečekáme silnou reakci trhu. Klíčovou zprávou je index ISM služeb v USA, který v posledních dvou měsících roste, takže další pozitivní údaj by mohl dolaru pomoci pokračovat v dlouho očekávaném posilování. Zveřejněna bude i zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, ale neočekává se, že by významně ovlivnila tržní sentiment.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 3. října. Euro si udělalo krátkou přestávku
03.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu po dvou dnech poklesu mírně uklidnil, ale celkově ani nezačal býčí korekci. A to je velmi dobré znamení. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené a dolar přeprodaný, takže pokles měnového páru EUR/USD by se zdál logický za jakýchkoli makroekonomických a fundamentálních okolností i bez nich. Tento týden se však dolaru poprvé po delší době dostalo podpory od Jeroma Powella a Christine Lagarde i makroekonomických údajů. Včera jediná trochu důležitá zpráva, ADP (obdoba NonFarm Payrolls), dopadla lépe, než se očekávalo, což umožnilo dolaru ještě trochu posílit. Je důležité poznamenat, že zpráva ADP nijak nekoreluje se zprávou NonFarms. Jinými slovy, nenaznačuje, že NonFarms v pátek vykáže silné údaje. Zdá se však, že tento týden vše vyznívá ve prospěch dolaru.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend
03.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře.
EUR/USD a GBP/USD 2. října – technická analýza situace
02.10.2024 Medvědi neztráceli čas a rozhodli se začít měsíc aktivním a efektivním pohybem směrem dolů. Od včerejška byl testován support týdenního krátkodobého trendu (1,1048). V současné době je pravděpodobná pauza. Pokud se nyní býci pokusí získat zpět alespoň část svých pozic, můžeme očekávat opětovné testování úrovní překonaných den předtím (1,1084–1,1109–1,1126–30). Pokud dojde k prolomení supportu (1,1048), pokračování medvědího útoku se přesune přes denní cloud (1,1038–1,0935), kde se může objevit další support z týdenní úrovně (1,0980). Nejvíce posílená a významná oblast supportu v této části grafu se nachází o něco níže na úrovních 1,0912–1,0907 (spodní hranice měsíčního cloudu + měsíční krátkodobý trend + týdenní střednědobý trend).
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 2. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.10.2024 Také v úterý vykázal pár GBP/USD výrazný pohyb směrem dolů a především prorazil linii vzestupného trendu. Britská libra tak možná poprvé po dlouhé době zahájí klesající trend. Je těžké předpovědět, jak dlouho bude pokles páru trvat, ale bylo jasné, že dolar nemůže klesat donekonečna, aniž by došlo ke korekci. Zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA překonala očekávání, ale zároveň neméně důležitý index podnikatelské aktivity ISM dosáhl pouze 47,2 b., a zaostal tak za prognózami. Růst dolaru tedy nemůžeme přičítat makroekonomickým údajům – především proto, že ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné zásadní zprávy a pokles začal dávno před zveřejněním amerických zpráv. Samozřejmě, že do konce týdne by dolar mohl klesnout více, než v pondělí a v úterý vzrostl. Pokud zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor a o nezaměstnanosti zklamou, mohla by se americká měna opět propadnout, a to i přes Powellovo ujištění, že v listopadu není třeba snižovat sazby o 0,5 %.
Jak 2. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
02.10.2024 Pár EUR/USD se v úterý prudce propadl a vymanil se z horizontálního kanálu 1,1091–1,1191. Jak už bylo řečeno, očekáváme jen pokles evropské měny. Nevidíme důvod, proč by euro mělo pokračovat v růstu nebo dolar v poklesu. Trh v uplynulých dvou letech už celý cyklus snižování sazeb Fedu zohlednil. Včera (a v pondělí) měl americký dolar dost důvodů k růstu. Za prvé, inflace v eurozóně klesla pod 2 %, což znamená, že Evropská centrální banka by mohla snižovat úrokovou sazbu rychleji než ob zasedání. Předseda Fedu Jerome Powell navíc odmítl možnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % a první významná zpráva o pracovním trhu – JOLTs – ukázala vyšší hodnotu, než se očekávalo. Věříme ale, že dolar by měl růst i bez makroekonomické podpory.
Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 2. října: Začal kolaps libry
02.10.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal i v úterý výrazný pokles. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože libra je ještě více překoupená a nepřiměřeně drahá než euro. V průběhu roku 2024 euro občas procházelo korekcemi, ale zdá se, že libra tuto možnost neměla. Proto je pokles, jehož jsme byli včera svědky, naprostým minimem, k jakému mohlo dojít. Domníváme se, že pokles britské měny a růst amerického dolaru by měl ve střednědobém horizontu pokračovat bez ohledu na okolnosti.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. října: Euro nevydrželo
02.10.2024 Měnový pár EUR/USD prošel v pondělí a úterý prudkým poklesem, kdy se kotace eura během necelých dvou dnů propadly o 160 pipů. Dlouho jsme obchodníky upozorňovali, že euro je překoupené a neúměrně drahé a že postrádalo růstové faktory už před několika měsíci, natož teď. Takže začal kolaps. Věříme, že jde teprve o začátek poklesu, který může být dlouhodobý. Musíme pochopit, že trh během posledních dvou let aktivně zohledňuje budoucí uvolnění měnové politiky Fedu. Teď, když tento proces probíhá, nejsou další důvody k prodeji dolaru.
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 1. října (přehled dopoledních obchodů). Euro pokračuje v poklesu
02.10.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,1116 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Počáteční pokles, po kterém následovalo vytvoření falešného průrazu, vytvořil pro euro příležitost k nákupu. Po růstu o 15 bodů se ale obnovil tlak na pár. Průraz a následný retest úrovně 1,1116 signalizovaly další prodej eura v souladu s downtrendem, což vedlo k propadu na úroveň 1,1087. Technický obraz na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován.
EUR/USD and GBP/USD on October 1 – Technical Analysis of the Situation
01.10.2024 Pár koncem září udržoval nejistotu, protože se konsolidoval v rámci měsíčního cloudu, ale začátek října změnil obrysy cloudu. Ve výsledku teď horní hranice měsíčního cloudu (1,1126) slouží jako support pro aktuální konsolidaci a posiluje denní zlatý kříž (1,1141 – 1,1109 – 1,1084). Pokud býci dokážou udržet své pozice a po překonání stagnace budou pokračovat v růstu, budou muset nejdřív aktualizovat maxima ze srpna (1,1202) a září (1,1214) a pak se zaměřit na překonání vrcholu z roku 2023 (1,1276). Pokud ale medvědi po překonání konsolidace a odstranění denního zlatého kříže prokážou, že jsou silnější a vytrvalejší, jejich oblast zájmu se přesune k dennímu cloudu a týdenním supportům, přičemž nejbližší je aktuálně na 1,1048–1,1033.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o mírnou korekci, která však opět dopadla špatně. Libra uvízla v úzkém flatu již třetí den po sobě, k čemuž dochází na nejvyšších úrovních za poslední dva roky. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera udělal vše pro to, aby trh přesvědčil, že Fed na příštím zasedání nehodlá snížit sazbu o 0,5 %. A jediné, na co se dolar zmohl, byl růst o slabých 40 pipsů. Vzhledem k tomu, že libra rostla bez zjevného důvodu i před Powellovým projevem, dolar podle včerejších výsledků nezískal ani bod.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval ve flat trendu. Dříve jsme upozorňovali na kanál 1,1091–1,1191, ale nyní se cena pohybuje spíše v rozpětí 1,1132–1,1191. Jinými slovy, flat se zúžil a nachází se na nejvyšších úrovních za poslední měsíce. Jako obvykle se páru nepodařilo provést řádnou korekci, přestože americký dolar včera nečekaně získal podporu od Jeromea Powella. Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že trh práce se v poslední době ochladil, ale zůstává celkově stabilní a nepředstavuje žádné obavy. Ekonomika roste dobrým tempem a inflace klesá, jak centrální banka očekává. Tato prohlášení dala trhu jasně najevo, že pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % je malá. Ani tyto jestřábí informace však dolaru nepomohly přerušit růstový trend. Viděli jsme pouze další drobný pullback, a to i v rámci absolutního flatu. Tento týden přijde ze Spojených států obrovské množství důležitých informací a trh na základě těchto údajů sám rozhodne o šanci na listopadové snížení sazeb o 0,5 %.
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 30. září (přehled dopoledních obchodů). Euro nedosahuje měsíčního maxima
01.10.2024 V dopolední prognóze jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh na základě úrovně 1,1213. Podívejme se na graf 5M, abychom pochopili, co se stalo. Ačkoli došlo k růstu, pár jen těsně neotestoval tuto úroveň a já jsem zůstal bez obchodů. Proto byl technický obrázek pro druhou polovinu dne mírně upraven.
Na co zaměřit pozornost 1. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
01.10.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. Německo, eurozóna a Spojené království zveřejní nevýznamné druhé odhady výrobních indexů PMI za září, které pravděpodobně nevyvolají reakci trhu. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za září, která je mnohem důležitější, ale prudký pokles eura po ní je nepravděpodobný. Evropská centrální banka už zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, takže tempo poklesu inflace už není tak podstatné. Navíc, trh každopádně s prodejem eura nespěchá, jak jsme viděli včera u německé zprávy o inflaci.
Jak 30. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
30.09.2024 Pár GBP/USD v pátek mírně korigoval dolů, ale přesnější je říct, že se spíš "stáhl", než že "korigoval. Rozdíl mezi "korekcí" a "pullbackem" je v tom, že korekce je výraznější a dlouhodobější. Stále jsme ve zřetelném lokálním uptrendu a už dlouho jsme neviděli poklesy větší než 80–100 pipů. Americká měna ve čtvrtek ztratila dalších 100 pipů, i když byly zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby lepší, než se očekávalo, a předseda Fedu Jerome Powell nesdělil ve svém projevu nic zásadního. V pátek si trh udělal malou přestávku. Mimochodem, makroekonomické údaje z USA ani tentokrát nedaly důvod k prodeji dolaru. Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) meziročně vzrostl na 2,7 %, což signalizuje nárůst inflace, kterou Fed pozorně sleduje, a index spotřebitelského sentimentu byl v září silnější, než se očekávalo.
Čemu věnovat pozornost 30. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
30.09.2024 Na pondělí je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, přičemž žádná nebude zvlášť důležitá. Německo zveřejní zprávu o inflaci za září, která může vypadat na první pohled významně. Jenže za prvé se týká pouze jedné z 27 zemí eurozóny a za druhé Evropská centrální banka snížila sazby už dvakrát, takže vývoj inflace nemá takovou váhu jako dřív. Velká Británie zveřejní třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí. Růst ekonomiky se může pohybovat v pásmu 0,6–0,7 %. Mnozí účastníci trhu takový růst nazývají raději "oživením", ale my ho považujeme za mimořádně slabý. Americká ekonomika roste mnohem rychleji, což trh stále ignoruje.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět tíhnul k růstu. Pohyb páru za posledních několik týdnů však můžeme charakterizovat jako pohyb do strany. To je zcela zřejmé i pouhým okem. Většinu času se cena pohybuje mezi 1,1091 a 1,1191. Mírný sklon směrem vzhůru naznačuje, že trh se nevzdal své touhy nakupovat euro a prodávat dolar. V této fázi však můžeme alespoň říci, že se pohyb vzhůru zastavil.
Jak 27. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.09.2024 I pár GBP/USD vykazoval ve čtvrtek vzestupný pohyb. Připomeňme, že kotace páru se ve středu bezdůvodně prudce propadly. Tehdy jsme zmínili, že tento pokles nic neznamená a že pár by mohl následující den obnovit růst. A přesně to se také stalo. Britská libra dokázala opět posílit navzdory silným makroekonomickým údajům z USA, které naznačily výborný stav americké ekonomiky. Později vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, který ale nemluvil o měnové politice. Znovu se tedy musíme ptát, proč dolar klesl. Ekonomické údaje byly silnější, než se očekávalo, a Powell neřekl nic o sazbách ani o vyhlídkách měnové politiky. Jak ale vidíme, trh potřebuje k prodeji americké měny jen záminku.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni. V první řadě je třeba věnovat pozornost makroekonomickým údajům z USA. Zpráva o HDP za druhé čtvrtletí se shodovala s odhady odborníků, ale údaj za první čtvrtletí byl revidován směrem nahoru na +1,6 %. Pozitivní zpráva? Ano, to byla. Dále byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Její srpnová hodnota překonala očekávání a dosáhla 0,0 % oproti očekávaným -2,6 %. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dopadl také lépe, než trh očekával. Tři ze tří zpráv tedy vykázaly lepší hodnoty, než obchodníci očekávali. O kolik se zvýšil kurz dolaru? O 35 pipsů. A pak ztratil 65. Ano, po těchto zprávách následoval projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a trh v něm jistě našel něco holubičího; i kdybychom však Powellův projev ignorovali, dolar díky dvěma důležitým a silným americkým zprávám získal pouze 35 pipsů.
Čemu věnovat pozornost 27. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
27.09.2024 Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. V eurozóně a ve Spojeném království nebudou zveřejněny žádné významné zprávy a v Německu jen relativně drobné zprávy o míře nezaměstnanosti a změnách počtu nezaměstnaných. Důležitější zprávy budou vydány ve Spojených státech – index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE), který mnozí považují za "oblíbený ukazatel inflace Federálního rezervního systému", a o něco méně důležitý index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Tyto dvě zprávy by mohly vyvolat reakci trhu, ale včerejšek nám znovu ukázal, že ani silné údaje ze zámoří nedokážou podpořit dolar.
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. září. ECB možná předbíhá
27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil obnovit svůj růst. Technický obrázek se v zásadě denně nemění, vzhledem k tomu, že euro vytrvale šplhá vzhůru. Samozřejmě tak nečiní "ve stylu libry", která dokonce ani nekoriguje. Faktem však zůstává, že růst evropské měny pokračuje.
Přehled páru GBP/USD 27. září: sám Fed potápí dolar
27.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil obnovit uptrend – vcelku úspěšně. Jakmile se kotace páru ve středu propadly, mohli si někteří obchodníci myslet, že uptrend skončil. Cena se ale ani nekonsolidovala pod linií klouzavého průměru. Viděli jsme jen pravidelný, banální pullback. Ve čtvrtek už pár obnovil růst.
Čemu věnovat pozornost dne 26. září? Stručný přehled nejdůležitějších událostí pro začátečníky
26.09.2024 Na čtvrtek není naplánováno příliš mnoho makroekonomických událostí, ale je jich poměrně dost, které je třeba vzít v úvahu. Nejvíce pozornosti se zaměří na třetí odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí a také na údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Stojí za zmínku, že trh bude na tato zveřejnění pravděpodobně reagovat pouze v případě, že se odchýlí od prognóz. V opačném případě bude možné zprávy ignorovat. Pro americký dolar je stále velmi náročné spolehnout se na podporu ze strany makroekonomických údajů, protože předchozí zprávy o HDP vykazovaly trvale vysoké hodnoty, přesto to na dolar nemělo žádný vliv. Totéž platí pro objednávky zboží dlouhodobé spotřeby.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Tento pokles nebyl nijak spjat s makroekonomickými nebo fundamentálními událostmi; ekonomický kalendář byl včera téměř prázdný. Za zmínku by mohla stát zpráva o prodejích nových domů v USA, která byla zveřejněna ten den pozdě večer, ale v té době již cena svůj pokles dokončila. Každému obchodníkovi je však jasné, že euro prošlo menší korekcí směrem dolů. Vzestupný trend je tedy stále zachován, ale v posledních dnech a týdnech se cena pohybuje vzhůru velmi pomalu. Pro trh je již obtížné tlačit pár vzhůru, protože všechny možné faktory pro nákup už se několikrát opakovaly. Z toho důvodu jednoduše neexistují důvody pro další nový růst. Jakýkoli růst ze současných pozic stále považujeme za nelogický a očekáváme začátek nového střednědobého klesajícího trendu.
Jak 26. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.09.2024 I pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles, což působí překvapivým dojmem. Na jedné straně i libra potřebuje občas korigovat – jak ukazuje obrázek nahoře, ani včerejší pokles o 100 pipů nelze nazvat "silným". Na druhou stranu by se dnes tento pokles britské měny mohl vyrovnat, protože trh nepotřebuje k prodeji amerického dolaru žádné důvody ani ospravedlnění.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. září: Pokles libry nic nemění
26.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu propadl o 100 pipů, což by mohlo některé lidi vést k názoru, že jsme nespravedliví. Libra šterlinků totiž za necelý den klesla o 1 cent – zdánlivě z ničeho nic! Rádi bychom ale upozornili, že tento pokles nemá vliv na celkový obrázek. Pokud libra stoupne o 300 pipů a klesne o 100, říká se tomu silný uptrend se slabou korekcí. Nikdo by nepochyboval, jestli má britská měna skutečné důvody k soustavnému růstu, který probíhá už několik měsíců. Trh ale od začátku roku 2024 (ne-li od září 2022) reaguje na uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, a to pořád. Libra šterlinků vzrostla už o 3 000 pipů, i když se britská ekonomika výrazně nemění k dobrému. Makroekonomické a fundamentální pozadí včera chybělo.
Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD ze dne 26. září. Euro zpomaluje, a to už je dobré znamení
26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu vykázal poměrně výrazný pokles, což je do jisté míry povzbudivé. Ve středu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické ani fundamentální faktory (pokud nepočítáme zcela druhořadé události), takže k poklesu došlo čistě z technických důvodů. Jak vidíme, cena se v současné době nachází uvnitř vzestupného kanálu a dobře reaguje na jeho hranice. Sklon kanálu je relativně malý, což naznačuje slabost býků na trhu. Podle našeho názoru trh již do značné míry ocenil všechny faktory přispívající k poklesu amerického dolaru, takže je čas zahájit nový klesající trend. Cena však může ještě nějakou dobu růst díky momentu hybnosti. Trh stále dychtivě využívá každé příležitosti k prodeji dolaru a příští týden navíc budou zveřejněny klíčové údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Proto může pár stále vykazovat růst.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. září. Libře je jedno, kdy a kam poroste
25.09.2024 Hádejte co? Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu směrem vzhůru. Pohyb byl tentokrát poměrně slabý, ale na to jsme upozorňovali i včera. Ano, trh tentokrát neměl důvody k prodeji dolaru a nákupu libry, ale ty neměl ani v pondělí. Přesto britská měna i v první obchodní den týdne rostla.
Přehled páru EUR/USD na 25. září: Rally se zastavila. Ale na jak dlouho?
25.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý v poklidu obchodoval různými směry. Na to jsme včera upozornli – bez makroekonomického zázemí neměli účastníci trhu důvod k náhlým pohybům. Připomínáme také, že euro není britská libra, která může růst za jakýchkoli podmínek, nebo dokonce bez nich. Od začátku roku říkáme, že libra má vůči dolaru neuvěřitelnou odolnost vůči poklesu. Zatímco euro si občas dělá přestávky, libra ne.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 25. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
25.09.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel svůj růstový pohyb, ale britská libra si píše svůj vlastní příběh. Zatímco euro si občas udělá přestávku a provede korekci, libra dokáže stabilně růst klidně každý den. Má vůbec cenu zmiňovat, že takový pohyb postrádá logiku? Hlavním hráčům na trhu však nemůžete nic diktovat a ti vytrvale tlačí pár vzhůru. Z technického hlediska vypadá vše velmi lákavě. Je zde jasný vzestupný trend a cena roste téměř denně. Pomineme-li tedy makroekonomické a fundamentální faktory, je obchodování právě teď poměrně jednoduché. Vysvětlit, proč britská libra téměř denně posiluje, je však mnohem náročnější. Včera nedošlo k žádným významným událostem ve Spojeném království ani v USA, takže je jasné, že to, co jsme viděli, nebylo reakcí na nic. Trh prostě pokračuje v nákupu libry, a to je vše.
Související klíčová slova:
Konec dolaru | Býčí pohyb | Obchodní pásmo | Cenový kanál | Potenciál poklesu | Hospodářská situace | Etheru | Obrácená Hlava a ramena | Uvolněné měnové politiky | Výbor FOMC | Marlin | Dynamický trh s kryptoměnami | Nárůst objemů | Doba obchodování | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Neel Kashkari | Zvyšování cen | Analýza a prognóza | Dlouhé pozice | Zpravodajské události | Obchodování na světových finančních trzích | Budoucnost eura | Impulzivní pohyb | Celkový zisk | Dukascopy | Války | Vývoj | Aktualizované údaje | Pohyby směrem dolů | Opětovný pokles | Pokračování klesajícího trendu | ATR (Average True Range) | Údaje z USA | Globální růst | InstaForex | Silná rezistence | Trendy na trhu s komoditami | Možný zisk | Nákupní obchod | Klíčové S/R zóny | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Obchodování odrazu ceny | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Celková míra inflace | Fyzické produkty | Obchodování v pátek | Nezaměstnanost v eurozóně | Záporná cena WTI | Boční kanál | Oznámení výsledků | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Nová britská vláda | Příklady obchodů kombinujících Price Action | Prodej zboží | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Komuniké | Inflace v září | Evropské centrální banky | Uvolněné měnové | Cenové svíčky | L.F. Investment | Swingy | Obchodování podle svíčkových formací | Předpověď ceny | EUR/JPY | Zakreslení S/R zón | Pro investory | Vybrat zisk | Americká obchodní seance | Ark | Příležitost k nákupu | Obchodování podle Price Action | Trh práce | Roční míra inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Předvídat budoucí pohyby | Přesnost | Crypto | Britská centrální banka | DXY | Významné politické události | Dogecoin (DOGE) | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Index aktivity | Hlava a ramena | Index DXY | PMI v eurozóně | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Příležitost k prodeji | Miliony dolarů | Ifo | Finanční nástroj | Komplexní strategie | Index spotřebitelské důvěry | Vítězství republikánů | Prognózy | Britská libra | Intervence | Býčí gap | Důvody k nákupu | Diverzifikace | Experti | Trendy na trhu | Krátkodobý rostoucí trend | Long obchody | Bitcoiny | Stop-Loss | Býčí výhled | Evropské měny | Zlato a bitcoin | Čtyřhodinový graf | Indicators | Hodnota eura | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | FiveThirtyEight | EUR/USD | Obchodní bariéry | Efektivní správa | Prolomení pod support | Nové obchody | Obchodování britské libry | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Medvědí tlak | Politické rozhodnutí o produkci | Geopolitické napětí | Chování | Období poklesu | Reality | Vstup do trhu | Neckline | MAST | Dopad na sentiment | Dobré načasování | Menší pohyby | Současná cena | Finanční páka | SOK | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Druhý support | Tipy pro začínající | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Moment obratu trendu | Hospodářský růst v EU | Lagardeová | Úspěšné obchodní rozhodnutí | Obchodovat pro FTMO | Průměrné mzdy | Intradenní volatilita | Americký dolar včera | Používání technických indikátorů | Medvědí výhled | Exchange | Technická recese | Goldman Sachs | Medvědí Pin Bar | Retracementy | Jak hledat patterny | Ziskové obchody | SMA | Sledování základních ukazatelů | Vzdělávání | Šéf Fedu | BreakEven | Čekající příkazy | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Příklady z historie | IHNED | Technické rezistence | Šéfové | Jednotná evropská měna | Forexový trh | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | Vstupy a výstupy | Daytrading | Základní pravidla | Kontrakty | Flat pattern | Price Action s dalšími faktory | Tokeny | Historie obchodování | Prezident Spojených států | Nákupní příležitosti | Principy řízení rizik | Průraz | Poplatky a provize | Důkladná analýza | Americký akciový trh | Cenné lekce | Odhad HDP | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Contract for Difference | Volatilní vývoj | Rizika a výzvy v obchodování | Trendová struktura | Spotřebitelské inflace | Dosáhnout zisku | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Zdravý rozum | Vliv politiky | Znehodnocení | Kansas City | Evropská data | Peníze | Americké centrální banky | Potenciální obraty v trendu | Růst měnového páru | Strach | Celkový směr trhu | Pandemie COVID-19 | Potvrzení signálu | Výhled do budoucna | Ukazatel | Kolísání ceny | Demo obchodování | Chránit svůj obchodní kapitál | Kathy Lien | Rozhovor | Stoupající kanál (uptrend) | Pondělní obchodování | Chaos | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zprávy o nezaměstnanosti | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Projekce | Pokles úrokových sazeb | Hlavní události tohoto týdne | Špatné výsledky | Technická analýza BTC | Žádná centrální banka | Měnová politika Fedu | Měny | Jasné signály | Nepřipravenost | Investiční strategie | Vývoj měnového páru AUD/USD | Použití indikátoru | Nezaměstnanosti v Německu | Vhodné podmínky | Zpravodajství | Zájem obchodníků | Trend oslabování | Ropa WTI | Inflace ve službách | Průraz supportu | Obchodní transakce | Hlavní zprávy | Stanovení stop lossů | Dlouhodobý trend | Projev Jeroma Powella | Tržní signály | Medvědí signál | Pozornost investorů | Burzy | Analyzování | Býčí divergence | Dolar dnes | Výše mezd | Co jsou supporty a rezistence? | Proražení | Styl obchodování | Obraty | Představitelé ECB | Falešné signály | Obchodní signály | Základní pravidla systému obchodování | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Ceny uvnitř kanálu | Analýza USD | Výroční zprávy | Sell pozice | Technické patterny | Dlouhodobý růst | AI | Powell a Fed | Michigan | Obchodní tipy | Budoucí cenové pohyby | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Krátké (short) pozice | Velké cenové pohyby | Prudké pohyby | Ranní zpráva pro tradery | Euro dolů | Dnešní obchodování | Ceny Bitcoinu | ISM pro sektor služeb | Support a rezistence | HDP ve Spojených státech | Rovnováhy | ProCent | Reálné hodnoty | Zaměstnání na plný úvazek | Tržní trendy | Zápis obchodů do obchodního deníku | Pin Bary | Parlamentní volby | GBP/USD | Sympozium | Úvod do světa komodit | Zvýšení sazeb | DOGE | Dvojitý vrchol | Osobní konzultace | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Ekvidistantní čára | Média | Výsledková zpráva | Co bude dál? | Obchodní deník | Uklidnění situace | Tržní pohyby | Prudké cenové výkyvy | ATR | Pro tradery | Velké instituce | Rušivé indikátory | Support úrovně | Trend following | GBP/JPY | Trend na trhu | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Investoři | Jestřábí postoj | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Pohyby trhu | Liz Truss | Kapitál | Dosažení zisku | FedWatch | Jádrový index | Globální akciové trhy | Další růst | Vzdělávání a analýza | Pracovní místa | Příležitost pro odraz | Marine Le Pen | Údaje o průmyslové výrobě | Zprávy o trhu | Posílení | Potenciální ztráty | Obchodní dny | Kombinace Price Action | Občané | Histogram | Pohyb trhu | USD | VIP zóna | Zápis z posledního zasedání | Ethereum ETF | Německé HDP | Oslabení trhu | Krátkodobé trendy | Včerejší seance | Kroky s trhem | Plány | Sestupný trend | Funkční období | Aktuální informace | Validní kanál | Americká média | WSJ | Zisk | Analýza komoditních trhů | Průmyslová výroba v Německu | Jestřábí komentáře | Obchodní strategie pro komodity | Euro dnes | Narušení dodávek ropy | Identifikujte trend | Inside Bar | Pozorování | Analýzy | Ceny BTC | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Klimatické změny | Nástroje technické analýzy | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Aktuální prognózy | Swapy | Plánování obchodů | Pokles inflace v USA | Třetí vlna | Béžová kniha | Konflikty | CFD kontrakty | Pokles cen komodit | Býčí sentiment | Použití více časových rámců | Cenové úrovně | Emoce | Volatilita na forexu | NFP | Dolarový index (DXY) | Investovat | Technická analýza EUR/USD | Demokraté | Huawei | Snižování sazeb v USA | S&P | Potenciální zisky | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Technická analýza BTC/USD | Obrovský potenciál | Silná data | Unie | Výrazný zisk | Důležité ekonomické události | Aktivita trhu | Tradingová rutina | Výzkumy | Obchodní nástroje | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Kryptoanalytik | Deflace | Konvergence | Svíčkové patterny | Politická situace | Zisk z obchodu | Doji | Jak obchodovat s komoditami | Možný scénář | Hlavní kryptoměny | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Commodity Channel Index | Komoditní | Exotické měnové páry | Výroční zpráva | CFD (Rozdílové smlouvy) | Pomodoro technika | Klidné období | Časování obchodů | Úspěch v tradingu | Rostoucí trendové čáry | Investiční centrum | Odmítnutí ceny | Ekonomický kalendář | Vítězné tažení | Základní principy technické analýzy | Rizika a výzvy | Prezident | Rozhodnutí britské centrální banky | Použití indikátoru Stochastic | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Inflace v květnu | Evropská obchodní seance | Nerozhodnost | Zprávy | ZEW | Falešné proražení | Analýza zlato | Obrat trendu | Analýza transakcí | Dolar roste | CME FedWatch | Technická situace | Výsledky | Události tohoto týdne | Rizika při obchodování | Pokles bitcoinu | François Villeroy de Galhau | Odchod z Evropské unie | Klín | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Klesající kanál (downtrend) | Monitorování | Cena ropy WTI | Bank of America | Komodita | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Price Action pro začátečníky | Ochota riskovat | Retracement | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Přijetí ETF | Energie | Názory na měnovou politiku | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | Dobrý nápad | Slabý trh | Růst inflace | Carry trading | Tvůrci trhu | Zakreslování trendových čar | Kurz jenu | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Average daily range | Indikátory volatility | Jednotné měny | Vývoj volatility | Vývoj měnového páru | Přeprodání | Mary Dalyová | Technický výhled trhu | Trendová čára | Globální akciové indexy | Národní měny | Regulátor | Praktické tipy pro obchodování | Zprávy o inflaci | Firmy | Dlouhodobé pozice | Adrenalin | Omezený čas | Intraday přístup | Australský dolar | Easing | Bydlení | Výrobní index ISM | Zemědělské plodiny | Aussie | Obchodní příležitost | Páka | Dolar včera | Uzavírání pozic | Posílení amerického dolaru | Medvědí divergence | Úspěch v obchodování | Studie | Medvědí gap | EUR/AUD | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Segment trhu | Kansas | Válka | Kolaps | Představitelé Fedu | Masivní nákupy | Panika na trzích | Dlouhodobé trendy na trhu | Měna | Rok 2024 | Platební neschopnost | Olej | Kompletní průvodce | Fibonacci retracement | Nasdaq | Současná situace | Obchodování komodit | JOLTS | Nadšení | Přijetí | Tržní podmínky | Postavení na trhu | Zasedání Fedu | Změny na trhu | Jackson Hole | Celková inflace | Geopolitická situace | Korekční pohyb | Cena eura | Čas růstu | Bloomberg | Jednání FOMC | NDX | GBP | ADR | Otevřít obchodní účet | Nabídka | Hladina rezistence | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Pablo Hernández de Cos | Inflace v EU | Trump | Rostoucí obavy | Jednání bank | Alert | Prezidentka ECB | Vítězství Kamaly Harrisové | Výsledky firem | Technický signál | Silnější dolar | Obavy z recese | Pohyby cen | Nezaměstnanost v USA | Využití času | PMI ve výrobě | Murray | Pokračující medvědí trend | Dolary | Skladovací kapacity | Federální rezervní systém | Vstupy | Vývoj ceny bitcoinu | Evropské trhy | Averze k riziku | Tradingová portfolia | Odhady trhu | Poměr rizika a zisku | Rostoucí potenciál | Klíčové události | Evropské HDP | Makroekonomické reporty | Risk | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Americké objednávky | Chamtivost | Nové signály | Silný růst | Praktický Přístup k Obchodování | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Střednědobý výhled | Vyhlídky | Vojenský konflikt | CZ | Zprávy z finančních trhů | Rutina | Joachim Nagel | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Trh | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Kolaps dolaru | Výrazný růst | Žádný trend | Reálná hodnota | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Korekce | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Jednoduché tipy pro začátečníky | Upozornění | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Intradenní obchody | Hmatatelné produkty | Money management | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Propad | Posílení dolaru | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Nákup libry | HDP eurozóny | Obchodní systém | Očekávání investorů | Velikost obchodu | Dezinflace | Alligator | Ekonomické události | Úrokové sazby v Japonsku | Vítězství Trumpa | Soustředění | Období zvýšené volatility | Sledování odrazu ceny | Trh dnes | Příležitosti | Potenciální obraty | Technické analýzy | xStation | Výsledky průzkumu | Vlnová struktura | Nepředvídatelnost | Hledání patternů v grafu | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | Změny cen | ANO | Michelle Bowmanová | Mistrovství | Long pozice | Sázka | Kurz dolarů | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Tvůrce trhu | Představitelé americké centrální banky | Důležité zprávy z USA | Data z USA | Moving Average Convergence Divergence | Britské libry | Devalvace | Technické korekce | Makroekonomika | Obchodovat s komoditami | Donald Trump | Jak identifikovat supporty a rezistence? | Downtrend | Nižší minima | Příklad vstupu do sell pozice | Americké měny | Nižší maxima | Výhody swingového obchodování | Objem obchodů | CFTC | Graf | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Patrick Harker | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Obchodování signálů | Hráči na trhu | Disciplína | Přehled | Zpráva o inflaci | Terminál | Kontext | Plyn | Svíčkové grafy | Vlajka | Trendové linie | Půlení bitcoinu | Price Action a fundamentální analýza | Aktivita na trhu | Nepříznivé období | Pár EUR/USD | Pohyb měnových párů | Výnosové křivky | Ideální čas | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Stavebnictví | Strategie na obchodování ropy | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Přehled měnového páru | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Zakreslení supportů a rezistencí | Výborné vyhlídky | Pin Bar | Ether | Detailní analýza | Support nebo rezistence | Aktivní obchodování | Míra nezaměstnanosti v Německu | Měnový trh | Ztrátové obchody | Rychle a zběsile | Support a rezistence zóny | Úrovně pro vstupy a výstupy | G10 | Vydělat peníze | Čas strávený tradingem | Obchodní dovednosti | Týdenní výhled | Růst eura | Luis De Guindos | Nízká volatilita | HDP USA | Údaje o inflaci | Čas pro rozvahu | Swingové minimum | Ekonomické ukazatele | Michael Barr | TIPS | Cena DOGECOINu | Makro data | Bitcoinové ETF | Komoditní trading | Společnost BlackRock | Úrovně odporu | Reuters | Britská měna | Tipy pro obchodování s komoditami | Pivot Point | Klíčový údaj | Současný propad | Analýza trhů | Investment | W1 | Směnný kurz | Zavírací ceny | Markets | Vysoká cena | Výrobní aktivita | Výstupy | Obchody | Oblast supportu | Fluktuace | Libra šterlinků | Příkaz Stop | Take-Profit | Výzvy v obchodování s komoditami | Sazby ECB | Zájmové skupiny | Time-Frame | Pozornost | Dezinflační proces | Dnešní výsledky | Další rozvoj | Oslabování dolaru | Traders | S&P 500 | Růst amerického HDP | Slabé výsledky | Obchodování GBP | Vlna poklesu | Politická krize | Pin Bars | Příkaz | Významné pohyby | Cenové trendy | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Libra | Interpretace | Americký dolar | Britové | Ztráty peněz | CFD | Rekordní minima | Snížení sazeb | Inside Bary | Multitimeframe | Open | Dobré obchodní signály | Cenové akce | Evropská měna | Index ISM ve službách | Analýza trhu | Ekonomické cykly | Příprava | Co je to Price Action | FTMO Account | Pohyby na trhu | DIP | Příliv kapitálu | Technický pullback | Nálada investorů | Klíčový level | Rezistence (úrovně odporu) | Jak trh reaguje | Normalizace měnové politiky | Celkový trend | Neustálé vzdělávání | Míra | Hedgeové fondy | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | HDP v USA | Plodiny | MT4 | Jednání ECB | Důsledná analýza | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | PTC | AUD/JPY | Bearish Engulfing | Grafické karty | Dogecoin | Swingoví tradeři | Silné S/R úrovně | Zápis z posledního zasedání Fedu | Makroekonomická zpráva | Oblast rezistence | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klesající trend | Epidemie | ECB | Ceny | Prudký pokles | CHF | Současný stav | Index výrobních cen (PPI) | Finální odhad | Evropská unie | Základní koncepty | Situace ve Spojených státech | Tipy pro obchodování | Fundamentální informace | Ranní zpráva | Pokles | Změny sazeb | První obchodní den | Spot | Výběr zisků | S/R zóny (support a rezistence zóny) | Carry trade | Oživení britské ekonomiky | Průmyslová komodita | Stanovení cílů | Kurz pro začátečníky | Potenciální zisk | Kryptoměna | Prolomení rezistence | Plný úvazek | DOT | Pokles cen ropy | Hedge | Pepa Zeman | Aligator | Začněte obchodovat | Rabobank | Index spotřebitelské důvěry GfK | Index ISM | Tržní očekávání | ATH | Americká ekonomika | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Swingové obchodování | Směr trendů | Pomodoro | Doporučení | COVID-19 | Zaznamenávání | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pokles ceny | Carry trade pozice | Společnost XTB | Adaptace | Tempo poklesu | Zveřejnění ekonomických zpráv | Index cen | Začínající obchodníci | Ukazatel inflace | Daně | Portfólia | Trh práce v USA | Pivot | Volatilita a nejistota | Dobré zprávy z USA | Vyšší minima | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Historická data | ECB sazby | Pozitivní sentiment | Příjmy společnosti | Co jsou to supporty a rezistence | 123 Gap | Ekonom ECB | Vývoje ceny | Centrum | Zisky | Range | EUR/USD a GBP/USD | Současné ceny | Náhoda | Flat | Sell | Americká data | Analýza BTC/USD | Nvidia | Ceny komodit | Identifikovat trend | Růst výnosů | Řízení rizika | Instrukce | Správné řízení rizik | Klesající tendence | Společná měna | Pullback | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Metoda obchodování | Vice | Breakout | CARA | Negativní zpráva | Prodejní příležitost | Každý trader | Růst cen | Historické pohyby | Dlouhodobé strategie | Dodržovat pravidla | Trendline | Momentum | Sledování globálních ekonomických trendů | Cenový pohyb | RSI | Commodity Channel Index (CCI) | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Supporty | Inflace v Británii | Výhled pro GBP/USD | Výdaje | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Výrobce čipů Nvidia | Dlouhé (long) pozice | Plány Fedu | Supporty (úrovně podpory) | Finance | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Výrobce čipů | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Žádné výrazné pohyby | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Dolarové páry | Hospodářský růst USA | Vzestup bitcoinu | Růst měny | Pozornost obchodníků | Patterny | USDJPY | UTC | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Velké objemy | Line | Dílčí index | Vyšší ceny | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Překoupení | Zpráva o vývoji inflace | Nálady investorů | Zkušený trader | Denní pokles | Kov | Američtí investoři | Začátečník | Průměrná mzda | DNO | Cena | Bollinger Bands | ECB dnes | CME | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Posílení eura | Pohyb cen | Odhodlání | HAS | Pochopení základních principů | Prodávající | WTI | Spojené království | Hrozba recese | Otevřená pozice | Philip Lane | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Značný zájem | Prodej dolaru | Klesající trendové čáry | Polský zlotý | Důkladná příprava | BoE Andrew Bailey | ATR (average true range) | Reserve Bank of Australia | ADR (average daily range) | Spekulace | Republikáni | Evropské indexy | Překoupené zóny | Otevřené obchody | OCI | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Obavy z americké recese | Analýzy trhu | Intraday | Obavy trhu | Inflace | Tržby | Jasný směr | Tržní sentiment | Marže | Situace | GMT | Státy EU | Předběžné výsledky | Jak rozpoznat klíčové S/R zóny | Růst dolaru | Vstup do obchodu | Mírná korekce | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Klaas Knot | Spotové bitcoinové ETF | Počet žádostí o podporu | Obchodní kapitál | Golden Cross | Volatilnější pohyby | Tržní Struktura | Ukázka Dvojitého vrcholu | Životní náklady | Oživení ekonomické aktivity | Risk Management | Jarda Tupý | Samou | Statistiky | FXstreet | Liz Trussová | Psychologická bariéra | Vybírat zisky | Nárůst long pozic | Kandidáti | Intradenní trading | Pozice bitcoinu | Diverzifikovat | Růst mezd | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Vytrvalost | Rostoucí trendová linie | Finanční systém | Sazby beze změny | Kurz | Market | Evropská centrální banka | IFO index | Dynamika trhu | ISM | Překoupené úrovně | 256/2004 | Realizovat zisk | Stagnace | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Příležitosti k prodeji | Analýza EUR/USD | Inside | Close | První support | Grafy | UST | Regrese | Hlavní pravidla | Obchodování ropy | Významné úrovně | Oblasti rezistence | Býčí vyhlídky | Aktivum | Budoucí růst úrokových sazeb | Medvědí scénář | Dynamické obchodování | Makroekonomické faktory | Stříbrná horečka | Boční trend | Žlutý kov | Bullish Engulfing | Prezidentské volby v USA | Slabý americký dolar | Zvýšení volatility | Reálné peníze | Měď | Proinflační | Řetězec | Analytik | Cena dogecoinu | Riziko výkyvu cen | Odpor | AUD | Contract | Commodity | Obraty trhu | Povaha obchodování | Bearish | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Začínající trader | Identifikace formací | Právo | Dobré zprávy | Měnové intervence | Dluhy | Obchodování za pomoci gapů | Vysoká inflace | Index výdajů na osobní spotřebu | Cenové formace | Překoupenost dolaru | Strategie obchodování trendového kanálu | Rozpětí trhu | Inflační cíle | Odhady ekonomů | FedWatch společnosti CME | Klíčový faktor | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Pozice spekulantů | Commitments of Traders (COT) | Důvody pro posílení | BlackRock | Jádrový CPI | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Forexoví obchodníci | Cenové stability | Zasedání ECB | Portfolia | Odhady PMI | Poptávka | Index výrobní aktivity | Aktivity v eurozóně | Webináře | První odhad | Recese | Začínající tradeři | Konsenzus | Vyjádření představitelů | Kazuo Ueda | Makro | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Členové Purple Trading Clubu | Analýza BTC | Britská ekonomika | Komoditní burzy | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Růst americké ekonomiky | Signály | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Růstový trend | Prime | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Základy obchodování | Růst dogecoinu | Slušné zisky | Historie komoditního obchodování | Frank | Měnové politiky centrální banky | Prudký propad | Retailoví obchodníci | Oscilátor | Stochastic oscillator | Inflace v listopadu | Kurz eura | Pivot Pointy | Průraz trendové linie | Podhodnocený | Dnešní zpráva | Napětí v Perském zálivu | Resistance | Oscilátor Marlin | Hranice kanálu | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Světové události | Futures kontrakty | Srovnávací základny | Pšenice | Solana | Rychlý růst mezd | Býčí trh | Obchodní aktivity v USA | Nákupní tlak | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Výhledy | CySEC | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Zajistit si riziko výkyvu cen | Setkání Purple Trading Clubu | Reverzní formace | Svíčkové formace | Signál ke vstupu | Fair Value | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Hlavní trend | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Technická analýza USD | Mince | Americké volby | Stop-Loss a Take-Profit | Lineární regrese | ROCE | Dukascopy Europe | Růst HDP | Channel | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Dění na trhu | Analýza a strategie | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Vstoupit do obchodu | Vstup na trh | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Časový rámec | Obchodní pokyny | Budoucí pohyby trhu | Míra inflace | Pin Bar formace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Náklady na úvěry | Řízení pozic | Zlato (XAU/USD) | Nařízení | Nabídka a poptávka | BTC | Indexy | Altcoiny | Citi | Odborníci | Vývoj inflace | Nejnovější zprávy | Intradenní strategie na obchodování | Zpřísnění měnové politiky | Hurikány | Guvernér centrální banky | Ropný šok | Aktuální prognóza | Průmysl | Body | Jestřábí rétorika | Vývoj ropy | Napjatá situace | Podnikání | Moment obratu | Trendový pohyb | Tempo růstu | GfK | Riziková strategie | Trumpovo vítězství | Dosahovat zisku | Nadhodnocení | Break-Even | Divergence | Trend is your friend | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Value Gap | Úrokové sazby | Tržní struktury | Obchodní pozice | Myšlenka | Výrok Lagardeové | Varování | Strategie obchodování | Zpráva CoT | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Vysoké výnosy | Recese v USA | DAX | Klíčový support | Nová fáze | Zveřejnění zpráv | Sázka na pokles | Velikost pozice | Co bude | Payrolls | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Americký regulátor | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Fiskální politika | Jednoduchý klouzavý průměr | Omyl | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Klesající trojúhelník | Indikátor | Vrcholy | Holubičí postoj | Pokles cen | Algoritmus | Dobré obchodní příležitosti | Obchodování s komoditami | Index relativní síly (RSI) | Růst ceny | Začít obchodovat | YouGov | Vysoké inflace | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | Holubičí tón | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Vyšší maxima | Cykly | Knihy o tradingu | Makroekonomické indikátory | Know-how | Euro | Riziko ztráty | Paradox | Vysoké zisky | Technologický pokrok | Efektivní správa kapitálu | Pochybnosti | Výsledek voleb | Řízení peněz | Konec trendu | Signál k nákupu | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Order | Forexu | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Berenberg | Zasedání centrální banky | Politika | Pozornost trhu | Generativní AI | Fed funds | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Obchodujeme | Komunikace | Obnovení růstu | Německá ekonomika | Odraz ceny | Stop-Lossy | Navýšení | Ochránit stávající pozice | Poplatky | Forint | Výprodej | Velká Británie | Růst libry | Zahraniční politika | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Objemy obchodů | Indexy S&P | Obchodní přístupy | Aktuální technická situace | Znehodnocení měny | Trader | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | OsMA | Cenový graf | Linie neckline | Vnímání | Vliv na trh | Akciové indexy | Obchodní válka | Trading for a Living | Investiční záměry | Jak obchodovat | Pivotní body | Overlap rezistence | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Řešení inflace | EMA | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Výrazné pohyby | Británie | Aktuální volatilita | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Parita | Prolomení supportu | Ceny zlata | Růstové faktory | Výhled | Timeframe | Úrovně rezistence | FOMC | Kukuřice | Pokračující růst | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Analýza COT | Korekční fáze | Americký trh práce | Svíčky na grafu | Obchodní účet | Nová makrodata | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Počasí | Poptávka po dolaru | Reálný obchodní účet | Indexy nákupních manažerů | Buy Stop | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Scalping | Zaměstnanci | Nákup eura | Technical analysis | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Obchodovat na základě technické analýzy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Vyšší daně | Tempo růstu HDP | Dobrý výsledek | Klid | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Indikátor ADR | Rizikový sentiment | eBook | Fondy | Pantheon Macroeconomics | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | Jak nakreslit trendový kanál | Financial Times | Členské státy EU | Nový týden | Bollingerova pásma | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Zpětná vazba | Tržní změny | Kurzy eura | Medvědí fáze | Inflace ve Velké Británii | Jak se obchoduje | Euro/Americký dolar | Ekonomika | Obchodní bilance | Euro včera | EU | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Výsledky testování | Situace na trzích | Overtrading | Plánování | Členské státy | Zlatý kříž | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Stabilní výnosy | Nezaměstnanost | Silné měny | Dolarový index | Indikátor CCI | Obchodování trendového kanálu | Specifika obchodování | Inflace v Německu | Ropa | Strategie obchodování s komoditami | Měnové páry | Semináře | Kalendář ekonomických událostí | Záporná cena | Finanční výkonnost | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Jak se obchoduje s komoditami? | Klouzavé průměry | xStation 5 | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Hodinový graf | Obchodování pomocí Price Action | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Desetileté dluhopisy | Vlastní kapitál | Hry | Profitovat | Jak zakreslit supporty a rezistence | Důležité zprávy | Cenový vývoj | Výprodeje | Nepřesnost | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Další posilování | Průzkum společnosti | Inflace v březnu | Zpráva COT | Značný pokles | USDX | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Fundamentální základ | Impulzy | Rozhodnutí o produkci | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Příležitosti k nákupu | To nejdůležitější | Oslabení eura | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Pravidla obchodování | Obchodování eura | Kypr | Index podnikatelské aktivity | RBA | Bullish | FTMO | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | Ekonomiky EU | Nejnovější zpráva | 3М | Nový trend | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Půlení | Tipy pro začátečníky | Čekající pokyny | Šance na úspěch | Oslabení | Huw Pill | Limitní příkazy | Carry trades | Stav ekonomiky | Fibonacciho úrovně | Pravděpodobnost recese | Platformy | Obchodní rozhodnutí | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Začátek nové fáze | Iracionální | Purple Trading | Poradce | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Signál | Ekonomický výhled | S/R zóny | Kurz libry | Člen bankovní rady | Inflace v Evropské unii | Britská vláda | Investoři a obchodníci | Pips | Pohled na trh | Poptávka po americkém dolaru | ADP | PMI ve službách | Číst grafy | Trhy | CPI v USA | Short squeeze | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Platforma | Signál long | Žádosti o podporu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Změny trendu | Silný trend | Trend dolů | Společnost | Rezervní měny | Časové období | Úspěch | Plán obchodování | Geopolitická nejistota | Sázky | Představitelé centrální banky | Obchodujte | Disclaimer | Pravidelnost | Přírodní katastrofy | Nové obzory | Zápis ze zasedání FOMC | Dnešní údaje | Tržní pohyb | Výzva | Vysoká volatilita | SEC | Očekávaná inflace | Rychlé uvolnění měnové politiky | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Zemědělské produkty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Celý svět | Mimořádné zasedání | Úrokové sazby Bank of England | Nálada | Umělé inteligence | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Graf měnového páru | Obchodní signál | Odpovědnost | Gap | Ichimoku Kinko Hyo | Krátkodobý odraz ceny | Leverage | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Prodejní signál | Finanční situace | Výroba v Německu | Politické události | Proti trendu | S/R zóny v grafu | Zajištění | Boční kanály | Levels | Strach a chamtivost | Obchodování na trhu | Snížení inflace | Pandemie | Provize | Tradeři | Investiční cíle | Index | Buy | Wall Street Journal | Indikátor MACD | Intradenní pohyby | Pipy | Praktické tipy | Cenový index | BTC/USD | Cenová akce | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Engulfing | ISM index | Zakreslení patternu | Politici | Volby | CAR | Zápis obchodů | Politická rozhodnutí | Historie | Obchodní podmínky | Pochopení ekonomických principů | Realita | CAD/CHF | HDP Německa | Výhoda intradenního obchodování | Rychlé zisky | Základy Price Action | Cíle | Instrumenty | Nejbližší rezistence | Zveřejněné údaje | Důležité makroekonomické zprávy | Analýza fundamentálních událostí | Poučení z minulosti | InstaForex Kurz | Zlotý | Aktuální situace | Sledovat vývoj volatility | Novinky | Emoce na trhu | Silný nákupní tlak | Foreign Exchange | Sledování objemu obchodů | Výkyvy | Pokles dolaru | Co jsou to vlastně komodity? | Purple Trading Club | Volatilní | Nižší hodnoty | Ekonom Evropské centrální banky | RTX | Význam vzdělávání | Ceny měnového páru | Evropská unie dnes | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Obchodování v trendovém kanálu | Trader Jan | Zprávy z Německa | Isabel Schnabelová | Jak chránit svůj obchodní kapitál | 1D | Zvýšené riziko | Price Action a časování | Prodeje | Jak funguje Price Action | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Ondřej Hartman | Americká politika | Faktor Trump | Signál short | Týden na trhu | Načasování trhu | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Pozitivní momentum | Šéf Fedu Jerome Powell | Odhady HDP | Technické signály | Dow Jones | Trend klesající | Drobní obchodníci | Analýza indikátorů | Zakreslení trendového kanálu | Obchodování GBP/USD | Druhy inflace | Pozitivní trendy | Stochastic | Zpráva amerického ministerstva práce | Vysvětlení základních principů | Kupci | Podnikatelské aktivity v USA | Ekonomické kalendáře | Úspěch v obchodování s komoditami | Medvědí postoj | Jak kombinovat Price Action | Šance | Léto | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Výhled trhů | Holubice | JPG | Rychlost | První úroveň rezistence | Technický výhled | Soustředěnost | Oslabení dolaru | Stabilní růstový trend | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Rozhodnutí ECB o sazbách | Signály přeprodanosti | Order block | Obchodní postřehy pro býky | Rozhodování o obchodování | Covid | Nová historická maxima | Přístup k informacím | Odvětví | Šok | Stochastic oscilátor | Minimalizovat ztráty | Swingová maxima | Obchodní chování | Report ADP | Politické a ekonomické faktory | Fénicie | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Obchodní terminál | Nejklíčovější strategie | Pokles libry | Dna | Investiční společnosti | Neutrální výhled | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Rostoucí trend | Oslabování eura | Ochrana zisků | Mzda | Smíšená ekonomická data | Řízení rizik | Zavírací cena | Fáze konsolidace | Potvrzení patternu | Fáze růstu | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Dnešní kurz dolaru | Fyzická výměna surovin | Intradenní obchodování | Setkání Purple Trading | Volby v USA | Očekávaný růst | Cílová cena | Krize v Německu | Příjmy společnosti NVIDIA | Události v eurozóně | Holubičí rétorika | Identifikace trendového kanálu | Swing Trading | Krok za krokem | XAG/USD | Zájem kupců | HDP EU | Banka | Kamala | Výhoda intradenního obchodování ropy | Dosáhnout úspěchu | Technické ukazatele | Benchmarky | Tržní hodnota | Uzavírání obchodů | Technická analýza | Historie obchodování komoditních trhů | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Konflikt na Blízkém východě | Významný dopad | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Nové údaje | Futures na americké indexy | Použití Stop-Loss příkazů | Rozhodnutí americké centrální banky | Trojúhelník | Pozitivní signál | Technologický rozvoj | Ekonomiky | Černé pondělí | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Specifika obchodování s komoditami | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nové příležitosti | Hlouběji porozumět trhu | Americké prezidentské volby | Zasedání v Jackson Hole | Breakthrough | Tržby v eurozóně | Psychologický faktor | Trades | NAHB | Úrovně pro vstupy | Hospodářský kurz | Posilování amerického dolaru | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Měnové politiky v USA | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Potenciální obrat | Hledání kvalitních supportů a rezistencí | Zasedání britské centrální banky | Obchodování na forexu | Leverage (páka) | Schopnost rychle reagovat | Zakreslení cenové formace | Evropský parlament | Marketingová komunikace | Obraty v trendu | CPI v eurozóně | Produkce ropy | Supporty a rezistence | Předpověď | PMI pro sektor | Zpomalování inflace | Nastavení Stop-Lossu | Směnné kurzy | Velcí hráči | Kurz dolaru | Údaje ISM | Potvrzení signálů | Prohlášení politiků | Vývoj událostí | Příklad vstupu do sell | Commitment of Traders | Pokles USD/JPY | Prezidentský kandidát | Velký zisk | Analýza páru EUR/USD | CCI | Vzestupný trend | Finanční odměny | 5G | Míra zisku | Průraz ceny | Krize | Úrovně likvidity | Restriktivní politiky | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | XAU/USD | Pandemie COVID | Změny ve strategii | Budoucí pohyby | Pokračování trendu | Posílení libry | Přeprodané podmínky | Rates | Vliv na americký dolar | Panika | Dobré časy | Ceny stříbra | CNBC | Obraty trendu | High | NZD/CAD | US dollar | Tržní dynamika | NATO | Americký trh | Overlap | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Euro klesá | Zamyšlení | Americký akciový index S&P 500 | Úrovně podpory | Overlap support | Důležitá zpráva | Rostoucí trendový kanál | Potvrzení obchodů | Suroviny | První rezistence | Zajištění proti riziku | Kupující | Ukázka obchodování | Všechny indikátory | Financial | Vyšší časové rámce | Výhody | Krátkodobé klouzavé průměry | CAD | Short | Opačný trend | Japonský akciový trh | Dlouhodobý úspěch | Krátkodobý výhled | Rollback | Roční maximum | Růst bitcoinu | Ukázka Uptrendového trhu | Strategie sledování trendů | Zvolení Donalda Trumpa | Američtí voliči | Jak obchodovat ropu | Držet pozice po delší dobu | Snižování sazeb | Růst Bitcoinů | Poslední obchod | USD/CHF | Nemovitosti | Chápání tržní struktury | Inflace v Evropě | Seance v USA | Odhadovaná cena | Stříbro | Martin Zikmund | Moving Average | Spotové ceny | Úrovní podpory | Prodej eura | Práce | Nákupy dolaru | Výměna surovin | Raphael Bostic | Klíčové makroekonomické ukazatele | Obchodní výsledky | Příležitosti na trzích | Otevírací cena | Metody Price Action | Cenové výkyvy | Indikátor ADR (average daily range) | Klesající trendový kanál | Načasování snížení úrokových sazeb | Klidné obchodování | Snížení produkce ropy | Americká měna | Silná rally | Coinglass | Konsolidace | Letní obchodování | Kanada | Jak hledat patterny v grafu | Index spotřebitelských cen | Větší pozice | Dnešní volatilita | Tržní šum | Američané | Trpělivost a disciplína | Volatility | Technická vs. fundamentální analýza | Fair Value Gap | Cesta k mistrovství | Sofistikovanější rozhodnutí | Ztráta | xStation5 | Dobré načasování trhu | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Nejlepší rozhodnutí | EU a USA | Poptávky po ropě | Ziskové obchodování | Sideways | Snížení úrokové sazby | Průvodce krok za krokem | City | Nejnovější údaje | Výstupní body | Techničtí obchodníci | Pravidla obchodního systému | Pracovní síly | Nákupní signál | Výhody obchodování | Směřování | AUD/USD | Cenový index výdajů | Bezpečného útočiště | Obchodní schopnosti | Celkové riziko | Stoupající kanál | Pád dolaru | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Uptrend | Vstup do LONG pozice | Trendová linie | Instrument | Růst inflace v USA | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Signál obratu trendu | Značná rizika | Pokračující uptrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Uvolnit měnovou politiku | Denní volatilita | Kalendář událostí | Americký ISM | Obchodování pro EUR/USD | Jestřábí politika | Příkaz stop-loss | Formace hlava a ramena | USD/JPY | Štěstí | Výhody obchodování podle Price Action | Generovat zisk | Patterny v grafu | Biden | Kdy trend začíná | Měnový výbor | Dukascopy Europe Team | Růstový potenciál | Uzavření obchodu | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Akciový trh | Indikátor ATR (average true range) | Graf EUR/USD | Odraz od hranice trendového kanálu | Dlouhodobé trendy | Spolehlivost | Principy technické analýzy | Viceprezident | Ztráty | Volatilita je nízká | Japonský jen | COT (Commitment of Traders) | Index relativní síly | FXstreet.cz | Amundi | Odhad amerického HDP | Michele Bullock | Bilance | Základy trendových kanálů | Překoupenost | Obchodovat ropu | L.F. Investment Limited | NZD | Odpočinek | Šéfka ECB | Nápad | Naplnění prognózy | EUR/GBP | Obchodování odrazu | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Investování | XRP | Omezit potenciální ztráty | Kotace | Pracovní den | Prognóza vývoje | Mzdy | HDP v eurozóně | Tržní situace | Sazby Fedu | Intradenní strategie | Současný klesající trend | Obchodníci | Aktuální tržní podmínky | Jednoduché tipy | Standardní odchylky | Buy signály | Rizika nadměrného obchodování | Ukazatele | Hlavní měnové páry | První obchod | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Pozice | Světové akciové trhy | Dvojité dno | Víkendové analýzy | Zvýšený objem | Pohyb dolaru | Dluhopisy | Trading | Indikátor ATR | Hledání kvalitních supportů | Fyzická výměna | Šéf řecké centrální banky | Účastníci trhu | Poptávky po dolaru | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Čas na nákup | Shrnutí všech ziskových obchodů | Obchodní postřehy pro býky a medvědy | Strategie pro komoditní trading | Riziko ztrát | Hladiny rezistence | David Šimek | Fibonacci | Psychologické úrovně | Obchodování formací | Americká zpráva | Předvídat budoucí pohyby cen | Zprávy euro | Přístup k obchodování | Vývoj měnového páru AUD/JPY | Milan Kleban | Čína | Volatilní výkyvy | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Sezónní změny | Trade | Politické rozhodnutí | MIFID | Důsledná analýza trhů | Směr trhu | Obchodování páru EUR/USD | Currency | Překážky | Týdenní pivot | COT (Commitments of Traders) | Ekvidistantní kanál | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Výkyvy v cenách | Změny klimatu | Guvernér | Prodejní pozice | Zvýšené volatility | Pohyby ceny | Low | Směr cenového pohybu | Býčí trend | Technické faktory | Rychlé rozhodování | Správa kapitálu | Rezistence | Umělá inteligence | Ceny dolaru | Struktura trendového kanálu | USA | Zakreslení S/R | Zemědělství | USD graf | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Sazby | Pozitivní zpráva | Short pozice | Politické nepokoje | XTB | SPOT | Aktivita v sektoru služeb | Stříbro (XAG/USD) | Riziko | Kritický týden | Oživení podnikatelské aktivity | Včerejší zpráva | Prolomení oblasti | Cíl generovat zisk | Význam trendových kanálů | Hlavní ekonom | Cena amerického dolaru | Odliv vkladů | Ocenění | Burze | Vstupní signály | Investovat peníze | Sektor služeb | Vysoce riziková strategie | Velký problém | Výkon | Změny v ekonomice | Počet nezaměstnaných | Býčí scénář | Tempo snižování sazeb | Stanovení Stop Lossu | Technická korekce | Ekonomické zprávy | Stimuly | Výsledek hlasování | Denní graf | Nejlepší čas | Linie kanálu | Trhy s komoditami | Důležitý signál | Americké trhy | Situace na forexovém trhu | Sol | Výrazný růst inflace | Míra nezaměstnanosti v EU | Konsolidace ceny | Míra inflace v Německu | Nastavení stop lossů | Komplexní analýzy | XTB Research | DNB | Průmyslová výroba v září | Inflační report | Rozhodování Fedu | Pokles měny | Price Action a indikátory | COT | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Analýza USD/JPY | Růst měnového páru EUR/USD | Situace v Británii | Vývoj ceny | Order Block | DOGE/USD | Tým FXstreet.cz | Cit pro dobré načasování trhu | Zajištění zisků | Taneční kroky s trhem | Doporučení pro obchodování | Zachycení ziskových příležitostí | Přístup k pákovému efektu | Odrazy | Vyhlídky dolaru | Období konsolidace | Druhá rezistence | Adam Dulovec | Klíčové S/R zóny v grafu | Pozitivní komentář | Zdraví globálního průmyslu | Průmyslové využití | Intervenovat | Začínáme na burze | Výsledky amerických voleb | Sazby Bank of England | Starověké civilizace | Silný býčí signál | Reakce trhu na zprávu | Volatilita páru EUR/USD | Poslední vývoj ceny | Volatilní cenové pohyby | Německá inflace | Hlubší trend | Dodavatelské řetězce | Akcie fondů obchodovaných na burze | Výrazný pokles libry | Komoditní obchodníci | Proražení linie neckline | Obchodovat intradenně | Fundamentální analýza pro začátečníky | Kroky Bank of England | Měnová politika Evropské centrální banky | Potenciální obrat trendu | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Intradenní pokles | Nové zprávy | Falešný signál | Libra ztrácí | Klíčová průmyslová komodita | Prodej | Nervozita | Trojúhelníkové formace | Lael Brainardová | Aktivity v USA | Euforie | Bez rizika | Odreagování | Strategie na obchodování | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Drahokamové vlastnosti | Formace Pin Bar | Investiční | Nejvyšší volatilita | Obchodníci dnes | Medvědí potenciál | Engulfing (pohlcení) | Plavba na otevřeném moři | Spekulovat | Graf páru | Oznámení | Cena dnes | Efektivní řízení | Ekonomika USA | Trendové strategie | Průmyslová výroba | Formace v grafu | Posilování eura | Rozbor | Graf páru GBP/USD | Hypotéza | Zpráva o vývoji inflace v USA | Zpráva pro dolar | Trendové pohyby | Možné scénáře | Výzvy v obchodování | Možnost krátkého prodeje | Zajištění rizika | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Akcie fondů | DNB Markets | Futures trhy | Změna trendu | Pohyby na finančních trzích | Zájem investorů | Analýzy více časových rámců | Energetický sektor | Specifické výzvy | Technické indikátory | Budoucnost | Celkový sentiment | Výkyvy cen | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Rýže | Opatření | Spolehlivost obchodů | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Ekonomická situace | Potravinový řetězec | Aktuální předpověď | Česká koruna | Významné cenové výkyvy | Konzervativci | Použití Stop-Loss | Uzavření trhů | Krypto | Pojištění proti nepřízni | Hladina supportu | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Boční kanál (sideways) | Představitel Fedu | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | CL | Vstupní a výstupní body | Libra klesá | Britský regulátor | SNY | Zprávy a události | Hlavní akciové indexy | GPS | Break Even | Rozbor obchodních příležitostí | Dow Jones Industrial Average | Kamala Harris | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Kurzy | Konec downtrendu | Vašek Husník | Spekulanti | Úspěšné obchodní strategie | Dynamický trh | Dnešní zprávy | Slušný zisk | Objednávky | Stavební výroba | ABC | Joe Biden | Úroveň supportu | Evropské země | Výrobní aktivity | USD/CAD | Zveřejnění důležitých zpráv | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Worldcoin | Komentáře Fedu | Fundamenty | Nadměrné obchodování | Manufacturing PMI | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Throwback | Pravidla systému obchodování | Analýza | Vyšší inflace | Obchodní úspěchy | Údaje o nezaměstnanosti | Oslabování libry | Obchodní hodiny | Komodity | Medvědí pokles | Trh s kryptoměnami | Výrobní náklady | Správa | Miliardy | Výnosy | Analyzovat cenové pohyby | Velmi volatilní | Trendový kanál v technické analýze | Maloobchodní tržby v USA | Banky v eurozóně | Vstoupit do trhu | Pozitivní výhled | Zajistit si riziko | Average True Range | Cena komodity | Sazba Fedu | Ukázka Downtrendového trhu | Strategie ECB | Hlavní ekonom ECB | Vlády | Kryptoměny | Časové rámce | Investiční doporučení | Rezistence zóny | Katastrofy | Obchodní postřehy | Halving | Stav americké ekonomiky | Flexibilita | Vítězství | Umělá inteligence (AI) | Zprávy z Fedu | Medvědí trend | Správce aktiv | Obraz trhu | Čistý graf | Objem obchodování | Budoucí pohyby cen | Engulfing pattern | Zlepšení | Obchodní styl | Index amerického dolaru | Solidní růst | Druhý odhad amerického HDP | Strategie řízení | Nonfarm Payrolls | PMI pro sektor služeb | Session | Sentiment trhu | Nejisté situace | Svíčková formace | Výhled měnové politiky | 200 SMA | Výrobní inflace | Přeprodanost trhu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Strategie pro komodity | InstaForex Kurz pro začátečníky | Významné události | Wall Street | Rozmanitost komodit | Vítězství Donalda Trumpa | ONE | Time frame | Průběžné výsledky | Úřady | Markit | Identifikace formace | Recese americké ekonomiky | Denní obchodníci | Graf dne | Využití trendových kanálů | Cena SOLANY | Nakupovat | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot