Úterý 26. listopadu 2024 12:28
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
InstaForex rijen 2024

Konvergence

img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 19. června (analýza dopoledních obchodů). Libra po údajích o inflaci mírně vzrostla.

20.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2719 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz a retest tohoto pásma přinesly vstupní bod na nákup libry, která v době psaní článku vzrostla o 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 18. června (analýza dopoledního obchodování). Libra klesla pod 1,2685

19.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2685 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se stalo. Proražení a reverzní otestování tohoto rozpětí vedlo ke vstupnímu bodu pro prodej libry, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o téměř 20 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 18. června (analýza dopoledních obchodů)

19.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0707 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Došlo k poklesu, ale ne k testu a formaci falešného průrazu. Proto se nedaly najít vhodné vstupní body. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou senaci 17. června (analýza dopoledních obchodů). Libra se opět nakupovala pod úrovní 1,2657.

17.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2675 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem hladiny 1,2675 poskytly vynikající signál k nákupu libry. Jak ale vidíte v grafu, pár nijak výrazně nestoupal. Technický obrázek na druhou polovinu dne stále musí být zrevidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 17. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pokouší překonat úroveň 1,0710

17.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení této úrovně byly signálem k prodeji eura dále podél trendu. Jak je však z grafu patrné, v době psaní této prognózy ještě nedošlo k odpovídajícímu pohybu směrem dolů. Ve druhé polovině dne nebyl technický obraz revidován.
img

Proč Euro 2024 německé ekonomice nepomůže?

17.06.2024 Německá ekonomika dostává v posledních měsících často nálepku “nemocného muže” Evropy. I když toto přirovnání není vždy férové a nebere v potaz vyšší cykličnost německého hospodářství a zejména o poznání utaženější rozpočtovou politiku. Podle odhadů MMF v roce 2023 hospodařilo Německo s deficitem 2,3 % HDP, zatímco eurozóna s deficitem okolo 3,5 % HDP a Spojené státy s deficitem přes 8 % HDP. I tak má Německo, při pohledu na pomalé tempo růstu produktivity v klíčových exportních odvětvích a slabé útraty spotřebitelů, problém.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 17. června 2024

17.06.2024 V týdenním grafu cena konsolidovala pod linií ukazatele MACD (modrá) a linií ukazatele rovnováhy (červená). Oscilátor Marlin vstoupil do oblasti klesajícího trendu.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 14. června (analýza dopoledního obchodování). Libra pokračovala v poklesu

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2736 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Proražení a otestování úrovně zdola nahoru vedlo k dalšímu výprodeji libry s pohybem o 50 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně revidován.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 14. června (analýza dopoledních obchodů). Euro pokračovalo v poklesu.

14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0722 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Poklesy a vytvoření falešného průrazu směrem dolů byly signálem k nákupu eura, které se ale nikdy nedostalo na běžný růst a pokračovalo v poklesu. S nákupy při falešném průrazu v oblasti 1,0677 jsme ale měli štěstí. Z trhu se podařilo vytáhnout více než 30 bodů zisku. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během seance v USA ze dne 13. června (analýza dopoledního obchodování)

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0800 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení této úrovně poskytly signál k nákupu eura, což vedlo k nevýraznému růstu o 15 bodů, po kterém pohyb skončil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. června (analýza dopoledních obchodů)

14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2788 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě poskytly vynikající vstupní bod na prodej libry, který zatím vyústil v pokles o pouhých 15 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 11. června (analýza dopoledního obchodování)

12.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což vedlo k růstu o více než 30 bodů. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně revidován.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. června (analýza dopoledních obchodů). Euro se vrací k poklesu.

12.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0757 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz ven a retest tohoto pásma poskytly vynikající signál k prodeji eura dál podél trendu a vyústily v pokles o více než 30 bodů. Vzhledem k agresivnímu chování prodejců během evropské seance byl technický obrázek na druhou polovinu dne revidován.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 10. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na libru přetrvává

11.06.2024 Ve své pondělní dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2729 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale nikdy nedošlo k otestování a vytvoření falešného proražení. Z toho důvodu jsem si obchod nechal ujít a zaznamenal jsem další pohyb směrem dolů. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 10. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nevyšlo jim to

11.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0753 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám umožnily získat signál k nákupu eura, což vedlo k pohybu o téměř 20 bodů. Zcela předvídatelně se však následně tlak na euro vrátil a úroveň byla na prolomena na druhý pokus. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 7. června (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává nad úrovní 1,2784.

10.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2784 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě přinesly signál k nákupu, ale po růstu o 15 bodů tlak na libru polevil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
img

EUR/USD: Plán obchodování během americké seance dne 7. června (analýza dopoledního obchodování). Trh práce se může stát pro dolar problémem

07.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0888 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly výborný signál k nákupu eura, ale kupující se zřejmě rozhodli před zveřejněním důležitých údajů z USA nepospíchat. Po růstu o 10 bodů se obchodování opět přesunulo do oblasti 1,0878. V důsledku toho padlo rozhodnutí opustit trh a vyčkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě upravit.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 6. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nedopadlo to podle jejich představ

06.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2782 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vedly k nákupnímu signálu, ale po pohybu vzhůru o 12 bodů tlak na libru klesl. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 6. června (analýza dopoledních obchodů). Euro před zasedáním ECB ztrácí býčí momentum.

06.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0873 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě poskytly euru vynikající nákupní signál, ale po 10bodovém růstu se obchodování vrátilo do oblasti 1,0873. Proto jsem se rozhodl trh opustit a počkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 5. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se po zveřejnění údajů o indexu PMI vrátilo k poklesu

05.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom pochopili, co se tam stalo. Navzdory slabým údajům z eurozóny a poklesu páru jsme se k otestování úrovně 1,0861 nedostali. Nízká volatilita před důležitými statistikami z USA a zítřejším zasedáním ECB se zdá být oprávněná. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?

05.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 4. června (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry nedokázali nic nabídnout.

04.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2776 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Objevil se pokles do oblasti 1,2776, ale nikdy ne falešný průraz směrem dolů, což neumožnilo vstup na trh. Naprostá absence býků na této úrovni byla překvapivá, což vedlo k mírné revizi technického obrazu na odpoledne.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 4. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se postupně vrací

04.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0883 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Proražení a reverzní test této oblasti byly signálem k prodeji, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o 10 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 30. května (analýza dopoledních obchodů). Libra se mírně zotavila.

31.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz kolem úrovně 1,2714 přinesly signál k prodeji libry a v době psaní článku vyústily v pokles o pouhých 10 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 30. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se mírně zotavilo

30.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0803 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale ne k falešnému proražení, takže zde nebyl jasný signál ke vstupu. Proto byl technický obrázek pro druhou polovinu dne revidován.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. května (analýza dopoledních obchodů). Libra pokračuje v korekci.

30.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2761 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz směrem dolů v oblasti 1,2761 vedly k prodejnímu signálu pro libru, což v době psaní článku vyústilo v pokles o více než 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 29. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu

29.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0842 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k poklesu, ale ten nedokázal vytvořit falešné proražení, takže nebylo možné získat jasný signál ke vstupu do trhu. V tomto ohledu byl technický obrázek odpoledne revidován.
img

Vydrží koruna i nadále zpevňovat? Odpověď dostaneme brzy, záležet bude na ECB

29.05.2024 Česká koruna vůči euru od poloviny dubna zpevnila zhruba o dvě procenta, vůči dolaru získala skoro pět procent. U tuzemské měny tak můžeme pozorovat vývoj, kterého jsme byli svědky naposledy na přelomu let 2022 a 2023. Zda se nastolený trend udrží, zjistíme už poměrně záhy. V první červnový čtvrtek totiž o úrokových sazbách bude rozhodovat Evropská centrální banka. A ta je připravena k jejich snižování.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima

29.05.2024 Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 28. května (analýza dopoledních obchodů)

29.05.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0867 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu přinesly signál k nákupu eura, který v době psaní článku vedl k růstu páru o pouhých 13 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.

28.05.2024 V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 27. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se snaží pokračovat v růstu

27.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení tam vyvolaly signál k prodeji eura, který v době psaní tohoto článku zapříčinil pouze 10bodový pokles páru. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819

24.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.

24.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760

23.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2722 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného prolomení nám poskytly signál k nákupu. Jak však můžete vidět v grafu, k výraznějšímu pohybu vzhůru ještě nedošlo. Po zotavení o 15 bodů se na pár vrátil tlak, což je špatný signál pro kupující libry. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se zvýšil

23.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0845 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení zde dalo signál k nákupu, který však nikdy nedosáhl růstu, což vedlo ke ztrátám. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.

21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 21. května (analýza dopoledního obchodování). Euro dosáhlo úrovně 1,0870

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0869 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme se podívat na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k růstu k této úrovni, ale nikdy se zde nevytvořilo falešné proražení. Je zřejmé, že na základě této úrovně zatím není možné vstoupit do prodejních pozic, takže se celé vyústění odkládá na odpoledne. Zároveň jsem nerevidoval technický obrázek.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. května (analýza dopoledních obchodů). Euro zůstává nad úrovní 1,0866.

21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0866 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. K poklesu k dané úrovni došlo, ale nikdy nebyla otestována a vytvořil se na ní falešný průraz. Proto nebylo možné získat vhodné vstupní body na trh. Jelikož jsme stále obchodovali uvnitř kanálu, bylo potřeba ještě revidovat technický obrázek pro druhou polovinu dne.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.

14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu

14.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. května (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává pod úrovní 1,2540.

14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2538 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Došlo k růstu, ale k testu a falešnému průrazu nám několik bodů chybělo, takže jsme z této úrovně nemohli získat vstupní bod na prodej. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

EUR/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 9. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0726

10.05.2024 Ve své čtvrteční dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0726 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení v oblasti 1,0726 poskytly vynikající příležitost pro vstup do dlouhých pozic. Růst však činil pouze asi 13 bodů, což svědčí o pokračující nízké tržní volatilitě na pozadí absence důležitých fundamentálních statistik. V odpoledních hodinách nedošlo k žádné úpravě technického obrazu.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.

10.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.
img

USD zažívá den X

06.05.2024 Očekávané údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor mohou ukázat, že americká ekonomika minulý měsíc vytvořila 243 tis. nových pracovních míst. Toto číslo je výrazně nižší než 303 tis. pracovních míst vytvořených v březnu, což by mohlo naznačovat zpomalení růstu počtu pracovních míst.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 3. května (analýza dopoledního obchodování). Klíčovým momentem týdne budou data z USA

03.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0751 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu.Pojďme se podívat na 5minutový graf a analyzovat, co se tam stalo. K růstu došlo, ale vzhledem k nízké volatilitě jsme se k otestování tohoto rozpětí zatím nedostali. V důsledku toho bylo třeba ještě dosáhnout vhodných vstupních bodů do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě revidovat.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 2. května (analýza dopoledních obchodů). Libra byla zatlačena pod úroveň 1,2521.

02.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2521 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu umožnil nákupní signál a vedl k růstu páru o více než 20 bodů. Po nějaké době ale přišel průraz a reverzní test tohoto pásma zespodu nahoru, což umožnilo vstup na short pozice. V době psaní článku činil pokles jen asi 15 bodů, ne víc. Technický obraz byl ve druhé polovině dne úplně přehodnocen.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 2. května (analýza dopoledního obchodování). Euro nakoupeno kolem 1,0700

02.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0700 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu vedly k vytvoření signálu k nákupu eura, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Technický obrázek je třeba pro druhou polovinu dne ještě revidovat.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. dubna (analýza dopoledních obchodů). Euro stále vězí v bočním kanálu.

29.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Pokles a falešný průraz přinesly signál k nákupu eura, ale pár nevykázal výrazný růst. Obchodoval se dál kolem úrovně 1,0714, takže jsem se rozhodl trh opustit a počkat na nové signály. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Dolar je připraven na údaje o HDP.

26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0726 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Analýza grafu 5M nám ukáže, co se stalo. Růst a falešný průraz přinesly signál k prodeji eura, který vedl k poklesu páru o 15 bodů a byl koncem všeho. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra dál oživovala.

26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2478 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Úroveň 1,2478 byla proražena, ale k retestu směrem dolů jsme se už nedostali, takže jsem zůstal bez signálů pro vstup. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven.
img

Výročí 20 let vstupu do EU

25.04.2024 Zde najdete naší ad-hoc analýzu k příležitosti vstupu České republiky před 20 lety do Evropské unie.
img

Bitcoin (BTC) se zasekl na 66 000 dolarech? Bonk (BONK) dosáhl 80% průlomu, Ethereum (ETH) vstupuje do bojového režimu

25.04.2024 Pohyb bitcoinu kolem 66 000 dolarů začíná vyvolávat určité otázky, protože digitální zlato se snaží prorazit. Na grafu je modrou čarou znázorněn 50denní EMA. Tento průměr je stropem, který se Bitcoinu prostě nedaří prolomit. V současné době se kryje s úrovní 67 000 USD, kterou Bitcoin zatím nepřekonal.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 24. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra si uchovává naději

24.04.2024 V ranní prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2423 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem úrovně 1,2423 přinesly signál k nákupu libry v rámci pokračování včerejšího býčího trendu. Jak ale vidíte v grafu, výrazný růst páru se nedostavil. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
img

Česko v pasti NIMBYsmu

23.04.2024 Restart Česka. Republika v pohybu. Česko musí zrychlit. The country for the future. To vše jsou názvy strategií, jak modernizovat tuzemskou ekonomiku v režii hlavních politických stran. Jejich výchozí premisa je bezpochyby pravdivá – Česko má všechny předpoklady prosperovat a hrát první ligu společně s vyspělými západními státy. Na cestě nás však čeká spousta výzev. A nejde přitom pouze o pro-růstové legislativní změny, ale také o mentální výhybku napříč společností.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 22. dubna (analýza ranních obchodů). Euro se bude dál obchodovat v rámci kanálu

23.04.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0645 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Došlo k poklesu, ale k falešnému průrazu ne, protože pár tuto úroveň o pár bodů neotestoval. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
img

GBP/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 22. dubna (analýza dopoledních transakcí). Libra pokračuje v poklesu

23.04.2024 Ve své ranní předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2340 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. K proražení úrovně 1,2340 došlo bez reverzního testu, takže jsem zde během poklesu páru nemohl získat vhodný vstupní bod do krátkých pozic. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

Prognóza pro AUD/USD na 16. dubna 2024

16.04.2024 Australský dolar se usadil pod liniemi rovnováhy a ukazatele MACD. Dnes ráno se přitom pohodlně pohyboval v pásmu 0,6410/80. Signální linie oscilátoru Marlin opustila klesající kanál a pohybuje se směrem dolů. Nyní si jen musíme počkat, až se cena konsoliduje pod úrovní 0,6410, aby měla šanci se posunout k cílové úrovni 0,6273..
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 3. dubna. Euro se obchoduje směrem nahoru

03.04.2024 Včera se vytvořil jen jeden signál pro vstup na trh. Navrhuji podívat se na graf 5M a zjistit, co se stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0744 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a falešný průraz této úrovně po údajích z eurozóny vytvořily prodejní signál, ale pár neklesl, takže jsem se rozhodl trh opustit. Falešný průraz poblíž 1,0752 vytvořil odpoledne prodejní signál, ale medvědi nic nenabídli, takže výsledkem byla ztráta.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.

27.03.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů)

27.03.2024 V ranní prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem dělat obchodní rozhodnutí na jejím základě. Podívejme se na 5minutový graf a rozeberme, co se v něm stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu vedly k prodejnímu signálu, ale jak vidíme v grafu, vzhledem k nízké volatilitě nedošlo k výraznému poklesu, což se očekávalo. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 27. března. Euro nesplnilo výzvu

27.03.2024 Včera byl vygenerován pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se na něm stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD opravdu klesl, ale žádný falešný průraz se tam nevytvořil. Z tohoto důvodu se nevytvořily žádné vhodné body ke vstupu na trh. Odpolední růst k oblasti 1,0867 nám umožnil vstoupit na trh s short pozicemi. V důsledku toho měnový pár klesl o 30 pipů.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 26. března 2024

26.03.2024 Euro v pondělí v rámci korekce vzrostlo o 28 pipů. Dnes ráno pár pokračuje v růstu, protože zůstává nad linií indikátoru rovnováhy (červená pohyblivá linie). Může se zdát, že euro se snaží zahájit vzestupný pohyb, protože usiluje o růst nad linii MACD a rezistenci 1,0905, tedy snaží se projít pásmem 1,0796–1,0905 v opačném směru. Současná situace je ale taková, že cena stoupá pod linií MACD a na klesajícím oscilátoru Marlin, takže se pravděpodobněji snaží dokončit korekční pohyb a pak se vydá pod support 1,0795 a pod jednoduchý klouzavý průměr MA 144, což jí otevře cestu k nejbližšímu cíli 1,0724.
img

Technická analýza denního cenového vývoje exotického měnového páru USD/IDR, pondělí, 25. března 2024

25.03.2024 Zdá se, že v nejbližších dnech má měna Spojených států amerických potenciál ke korekci směrem k oslabení vůči měně garuda na základě toho, co je vidět na denním grafu. Na grafu se USD/IDR pokusí otestovat hladinu 15 713, ale dokud nedojde ke korekci směrem k oslabení USD/IDR, která by přesáhla hladinu 15 560, tak USD/IDR opět posílí a měnu garuda porazí. Ve skutečnosti jsou totiž podmínky na tomto exotickém měnovém páru stále býčí, jak naznačuje pohyb ceny, která se stále drží nad 200 MA a je posílena potvrzením býčí konvergence mezi pohybem ceny USD/IDR vůči indikátoru Stochastic oscilátor, takže USD/IDR má potenciál znovu posílit k úrovni 15 783. Pokud pár tuto úroveň úspěšně překoná, pak dalším cílem, na který se zaměří, bude úroveň 15 844; a pokud ji dostatečně podpoří momentum a volatilita, další úrovní, o jejíž dosažení se bude pokoušet, je úroveň 15 908.
img

Může EUR/USD v roce 2024 vzrůst na 1,15?

19.03.2024 Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Zatímco mlčení Federálního rezervního systému finanční trhy děsí, představitelé Evropské centrální banky o měnové politice neustále mluví. Člen Rady guvernérů ECB Olli Rehn uvedl, že centrální banka již zahájila diskusi o snížení depozitních sazeb. Jeho kolega Yannis Stournaras se domnívá, že ekonomika eurozóny zažila měkké přistání. Ano, roste pomalu, ale o recesi se nehovoří. Viceprezident ECB Luis de Guindos poznamenává, že silný trh práce s 5% a vyšším růstem mezd při nízké produktivitě by mohl znovu nastartovat inflaci.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 19. března 2024

19.03.2024 Euro včera znovu otestovalo horní stín rezistence na linii MACD a cílovou úroveň 1,0905. Potvrdili jsme, že cena se pod těmito liniemi konsoliduje. Oscilátor Marlin klesá, ale pořád zůstává v pozitivním teritoriu. Možná je na cestě k úrovni 1,0796 další úroveň supportu, kterou jsme dříve neidentifikovali, protože oscilátor se zdá být pozadu.
img

GBP/USD: obchodní plán na evropskou seanci 4. března. Kupci libry přebírají vedení.

04.03.2024 V pátek bylo vygenerováno několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2612 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Měnový pár opravdu klesl, ale na test ani falešný průraz nikdy nedošlo. Nebylo možné najít vhodné body pro vstup na trh. Falešný průraz úrovně 1,2612 odpoledne vygeneroval signál k nákupu libry. Měnový pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o 30 pipů. Prodejci ubránili hladinu 1,2649 a umožnili nám tak zachytit vhodný vstupní bod k prodeji. Po sestupné korekci o 15 pipů se ale poptávka po libře vrátila.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 4. března. Euro je připraveno pokračovat v růstu.

04.03.2024 V pátek byl vygenerován jen jeden signál ke vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0797 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD totiž klesl k oblasti 1,0797, ale žádný falešný průraz ani test této úrovně jsem nezaznamenal. V první polovině dne se proto neobjevily žádné signály ke vstupu na trh. Průraz a reverzní test úrovně 1,0829 odpoledne vytvořily buy signál, ale euro vzrostlo jen o zhruba 17 pipů, protože volatilita na konci dne a týdne výrazně klesla.
img

USD/JPY: obchodní plán na evropskou seanci 1. března. Obchodníci nakupují USD při každém poklesu

01.03.2024 Včera bylo vygenerováno několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost hladině 149,71 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pokles a falešný průraz úrovně 149,71 přinesly vynikající buy signál, který vedl k růstu páru o 40 pipů. Odpolední prodej při falešném průrazu úrovně 150,10 vedl k poklesu páru na úroveň 149,71. Snaha býků ubránit tuto úroveň nepřinesla očekávaný výsledek, ale long pozice po falešném průrazu v oblasti 149,27 se velmi hodily a umožnily býkům získat z trhu dalších asi 80 pipů.
img

GBP/USD: obchodní plán na 1. března. GBP se opět dostává pod prodejní tlak

01.03.2024 Pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2671 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a vytvoření falešného průrazu zde vytvořily vynikající vstupní bod k prodeji libry. Instrument se v důsledku toho propadl o více než 25 pipů. Nákupní aktivita v oblasti 1,2644 při falešném průrazu vedla odpoledne k růstu zpět k úrovni 1,2671. Prodejci se ale nechtěli vzdát. Medvědi nakonec dali signál k otevření short pozic, což znamenalo další výprodej libry šterlinků.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 16. února 2024

16.02.2024 Euro včera pod vlivem akciového trhu (S&P 500 0,58 %) a vlastní konvergence vzrostlo o 44 pipů. Horní hranice klesajícího cenového kanálu na úrovni 1,0790 není daleko. Průraz nad tento kanál otevře cestu k nejbližší cílové úrovni 1,0825. Za předpokladu, že akciový trh bude pokračovat v růstu, by se euro mohlo pokusit dosáhnout linie indikátoru MACD v denním grafu na úrovni 1,0868.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 16. února 2024

16.02.2024 Pár AUD/USD v posledních dvou dnech stoupá, což podpořila dvojitá konvergence s oscilátorem Marlin v denním grafu. Z hlediska dynamiky byly zisky (80 pipů) na dvojitou konvergenci očividně malé, takže můžeme očekávat další růst tohoto páru. Dvojitá divergence ale zapadá do obvyklého rostoucího kanálu oscilátoru a nemusí se dál rozvíjet.
img

Prognóza pro GBP/USD na 15. února 2024

15.02.2024 Včera byly zveřejněny údaje o inflaci ve Spojeném království, které se ukázaly být slabší, než se očekávalo. Jádrový index spotřebitelských cen se v lednu meziročně zvýšil o 5,1 % a zaostal tak za odhady 5,2 %. Na měsíční bázi se jádrový CPI posunul na -0,9 %, zatímco se očekávalo snížení na -0,8 %. Meziměsíčně celkový CPI poklesl na -0,6 % (prognóza -0,3 %) a na meziroční bázi zůstal rovněž na 4,0 % oproti prognózám růstu na 4,1 % meziročně. Dále se snížily maloobchodní ceny a ceny bydlení. V důsledku toho se libra propadla o 27 pipsů.
img

Prognóza pro EUR/USD na 15. února 2024

15.02.2024 Euro nadále pozorně sleduje pohyby akciového trhu. Včera došlo ke korekci úterního poklesu indexu S&P 500, který vykázal nárůst o 0,96 %. Naše hlavní body jsme nastínili ve včerejším přehledu, takže dnes zaujímáme vyčkávací pozici.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 14. února 2024

14.02.2024 Včera se vytvořila dvojitá konvergence s oscilátorem Marlin, když pár AUD/USD klesl o 77 pipů. Samozřejmě, pokud bude cena dál klesat k cílové úrovni 0,6410, nebude mít potřebnou podobu a primární konvergence bude neutralizována, ale pravděpodobnost korekce alespoň k úrovni 0,6504 se určitě zvýšila.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 12. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro se postupně zotavuje

12.02.2024 Minulý pátek se objevil pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0787 a doporučil jsem na jejím základě rozhodovat o vstupu do trhu. Pár rostl, ale kvůli nízké volatilitě, která se pohybovala jen kolem 20 pipsů, nebyla úroveň 1,0787 otestována. V souladu s tím pár nevytvořil žádné relevantní vstupní signály. Odpoledne došlo k falešnému proražení úrovně 1,0788 a prodejní signál nepřinesl očekávaný zisk kvůli nízké volatilitě.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 8. února 2024

08.02.2024 Konvergence v denním grafu se potvrdila. Cena se teď usadila nad úrovní 0,6504 a směřuje k cílové úrovni 0,6627 (vrchol z 30. ledna), která se shoduje s linií indikátoru MACD.
C:\fakepath\euro6.jpg

Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl

07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.
img

Plán obchodování GBP/USD na evropské seanci dne 7. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Libra se silně odrazila ode dna

07.02.2024 Měnový pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se nyní na 5minutový graf a pokusme se zjistit, co se vlastně stalo. Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 1,2558 a plánoval jsem, že o vstupu na trh budu rozhodovat právě odtud. Růst a falešný breaktou úrovně 1,2558 vygenerovaly prodejní signál, který poslal pár o více než 25 pipsů dolů. Odpoledne proražení a opětovné otestování úrovně 1,2558 vygenerovalo nákupní signál, což umožnilo páru zotavit se na 1,2581. Prodej z tohoto lokálního maxima nakonec nevyšel.
C:\fakepath\euro mena (2).JPG

Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura

07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 6. února 2024

06.02.2024 Australský dolar konečně prorazil support 0,6504 a otevřel si tak cestu k novému cílí 0,6410. V denním grafu je konvergence s oscilátorem Marlin, což může souviset s dnešním zasedáním australské centrální banky (Reserve Bank of Australia), jehož výsledky by mohly australský dolar přimět, aby zahájil korekční pohyb.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 5. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro má nové problémy

05.02.2024 Minulý pátek měnový pár EUR/USD vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0893 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Růst a falešné proražení úrovně 1,0893 vygenerovaly prodejní signál, ale po poklesu o 13 pipsů se tlak na pár snížil. Odpoledne euro kleslo o více než 80 pipsů, zatímco proražení a opětovné otestování úrovně 1,0810 vytvořilo další prodejní signál, protože medvědí trh pokračoval v postupu a stáhl z trhu asi 30 pipsů.
img

USD/JPY: plán obchodování na americké obchodní seanci na 1. února. Zprávy COT (analýza včerejších obchodů). Dolar není připraven obnovit růst

01.02.2024 Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 147,04 a plánoval jsem učinit obchodní rozhodnutí na jejím základě. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Růst a vytvoření falešného breakoutu kolem úrovně 147,04 vedly k výbornému prodejnímu bodu pro dolar, což mělo za následek pokles o více než 40 bodů. V druhé polovině dne je třeba technický obrázek ještě revidovat.
img

GBP/USD: plán obchodování pro americkou obchodní seanci na 1. února (analýza ranních obchodů). Libra před rozhodnutím Bank of England dále klesá

01.02.2024 Ve své ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2659 a plánoval jsem na jejím základě přijímat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Breakout a opětovné otestování tohoto rozmezí, ke kterému se pár třikrát pokusil přiblížit, to vše vedlo k prodejnímu signálu s pohybem směrem dolů k úrovni 1,2627. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská ekonomika si v loňském závěrečném čtvrtletí polepšila

29.01.2024 V úterý bude zveřejněn první odhad tuzemského HDP za Q4 23, který podle nás ukáže na mezičtvrtletní růst domácí ekonomiky o 0,2 % q/q po ostrém poklesu v Q3 23. Ekonomika eurozóny v Q4 23 zase pravděpodobně stagnovala po mírném poklesu v předcházejícím čtvrtletí. Předpokládáme, že stagnovala i lednová meziroční inflace v eurozóně, a to na prosincových 2,9 % y/y, nicméně ta jádrová klesla o 0,3 pb na 3,1 % y/y v lednu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Petici za zachování koruny jako měny vzaly senátní výbory jen na vědomí

23.01.2024 Petici za zachování koruny jako české měny a dojednání výjimky pro její nahrazení eurem vzala většina senátních výborů, které ji projednávaly, pouze na vědomí. K tomuto stanovisku dnes po výborech hospodářském a evropském dospěl také na návrh senátora ODS Jana Tecla výbor petiční. Ústavně-právní výbor k žádnému závěru nedospěl.
img

Prezident Pavel apeluje na přijetí eura

03.01.2024 Prezident Petr Pavel ve vzácné shodě se svým předchůdcem české vládě naznačil, že by měla vážně uvažovat nad přijetím eura. “Je načase, abychom po letech začali dělat konkrétní kroky, které nás k naplnění závazku přijmout euro dovedou“, řekl prezident ve svém novoročním projevu. Na první pohled je tu několik argumentů, které dávají prezidentovi za pravdu.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

EURUSD po komentáři členů FOMC roste 📌

28.11.2023 Bowman z Fedu naznačuje, že k udržení nízké a stabilní inflace mohou být nutné vyšší úrokové sazby, přičemž zdůrazňuje nejistoty na straně nabídky a rizika plynoucí z cen energií a spotřeby v sektoru služeb. Vyslovuje se pro zvýšení sazeb, pokud se pokrok inflace zastaví, a zdůrazňuje význam politických rozhodnutí založených na datech.
img

Komentář Maria Centena z ECB – „Za listopad nadále očekáváme dobrou inflaci”.

15.11.2023 Právě začal projev Maria Centena, bankéře ECB, který se vyjádřil k současné měnové politice v eurozóně. Zde jsou jeho nejdůležitější komentáře:
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 6. října 2023

06.10.2023 Australský dolar si včera připsal 44 pipy a přiblížil se k cílové úrovni 0,6388. Býčí momentum se v denním grafu zastavilo na linii indikátoru rovnováhy. Možná je nejbližší rezistence o trochu níž, například na minimech z 25. srpna a 13. září na úrovni 0,6383, ale i v tom případě by od ní cena byla ještě 3 pipy daleko.
img

Držitelé MATICu, hledáte znamení k akumulaci? Toto je zpráva pro vás!

15.09.2023 Poslední oznámení společnosti Polygon vyvolalo určitý pohyb pro MATIC v pozitivním směru. Pomohou obchodníci MATICu vyšplhat se po cenovém žebříčku?
img

XRP opět stoupá nad BNB, ale má to háček…

31.07.2023 Ripple [XRP] s hodnotou 37,39 miliardy dolarů opět vytlačil minci Binance (BNB) z pozice čtvrtého největšího kryptoaktivního aktiva podle tržní kapitalizace.
img

📈Povzneste své obchodní dovednosti a řízení rizika na vyšší úroveň🏆

25.07.2023 Úspěšný trading a dlouhodobé investování na finančních trzích vyžaduje kombinaci technické analýzy, rozpoznávání vzorců i disciplinovaného rozhodování. Harmonické obchodování je strategie, která elegantně spojuje všechny tyto klíčové prvky a umožňuje identifikovat potenciální body obratu na trhu. Ačkoliv je tato obchodní metoda pro veřejnost stále relativně málo známá, XTB ve spolupráci s profesionálním traderem Partikem Klempárem přichází s třídílným videokurzem pro všechny zájemce, kteří se chtějí do této strategie ponořit. V tomto úvodním článku se zaměříme na samotné harmonické obchodování a jeho potenciální přínos pro běžné tradery a investory.
C:\fakepath\xtb-25072023-1.jpeg

Harmonic Trading: Užitečný nástroj pro tradery i investory

25.07.2023 Úspěšný trading i dlouhodobé investování ve světě finančních trhů často vyžaduje kombinaci technické analýzy, rozpoznávání vzorců a disciplinovaného rozhodování. Strategie Harmonic trading je metoda, která všechny tyto prvky kombinuje a umožňuje identifikovat potenciální body obratu na trhu. Tento obchodní styl ale zatím mezi širší veřejností není příliš rozšířen. Právě z tohoto důvodu XTB ve spolupráci s profesionálním traderem Partikem Klempárem vypracovalo třídílný videokurz pro všechny zájemce, kteří by se této strategii chtěli začít věnovat. V tomto úvodním článku se budeme zabývat tím, co to harmonické obchodování vlastně je a jak může být přínosné pro běžné tradery či investory.
img

USD/JPY se vrací do růstového trendu

21.07.2023 USD/JPY po výrazné korekci, která utlumila sílící řeči o intervencích, opět obchoduje výše. Pár se připravuje na vstup do velmi rušné oblasti, když se býci snaží získat zpět kontrolu nad trhem a využít pokračující konvergence jednoduchých klouzavých průměrů (SMA) ve svůj prospěch. Ukazatele hybnosti se v této fázi zdají být převážně na straně býků.
img

GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. dubna. COT report (analýza včerejších obchodů). Libra dál stabilně roste.

05.04.2023 Včera jsme obdrželi několik signálů ke vstupu. Podívejme se na graf M5 a rozeberme, k čemu došlo. V ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2443 a doporučil jsem rozhodovat se o vstupu na trh s ohledem na ni. Růst a falešný průraz této úrovně vygenerovaly prodejní signál, který bohužel vyústil ve ztráty. Po průrazu úrovně 1,2443 nebylo možné vstupovat na long pozice, protože daná úroveň nebyla retestována. Ve druhé polovině dne poskytl libře šterlinků bod vstupu na sell pozice jen falešný průraz poměrně významné rezistence 1,2505. Skončil poklesem o více než 40 pipů.
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Bilanční suma | Cenový kanál | Objem transakcí | Konvergence inflace | Marlin | Prostor k růstu | PMI v eurozóně | Nárůst objemů | Dlouhé pozice | Analýza a prognóza | Roman Vykouřil | Růst akciového trhu | Vývoj | Pravděpodobné výsledky | Češi | Prohlášení Fedu | Pokračování klesajícího trendu | Údaje o průmyslové výrobě | Údaje z USA | InstaForex | Radim Dohnal | Silná rezistence | Měnový pár EUR/CZK | EUR | Přijmout euro | Úvěrový trh | Take Profit | Brokeři | Falešný průraz | Itálie | Texas | Scalping grafy | Pip | Očekávání | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Veřejné finance | Pro investory | Výsledek prezidentských voleb | Vybrat zisk | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | Ekonomický výhled USA | Crypto | Investice | DXY | Přesnost | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Očekávání ČNB | Support | Cena bitcoinu | Finanční produkty | Chování | Podnikatelské aktivity | Hlava a ramena | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | Evropské dluhové krize | Ifo | Příležitost k prodeji | Prognózy | Britská libra | Intervence | Nižší sazby | Experti | Fibonacciho posloupnosti | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Zlato a bitcoin | Čtyřhodinový graf | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Ceny bydlení | Vanguard | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Ukazatel | Investiční strategie | Vstup do trhu | COT report | ETH | Solidarita | Dlouhodobý trend | Stochastický oscilátor | Aktuální vývoj | Vít Hradil | Technické potíže | Rostoucí výnosy | Jasné signály | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Poškodit ekonomiku | Velcí investoři | Medvědí výhled | RBC Capital | Zvýšení úspěšnosti | Goldman Sachs | Delta | SMA | Výkon průmyslu | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Jiné měny | Capitalinked.com Radim Dohnal | Praxe | IPO | Sentiment na trhu | JPY | Rezistenční pásmo | Snižování úrokových sazeb v USA | Posílení | Rozhodování o obchodování | Kroky Bank of England | Falešné proražení | CEO | Wonderinterest Trading | Peníze | USD | Petr Pavel | Coinmarketcap | Santiment | Negativní sentiment | Rozhovor | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | MiFID II | Švýcarská centrální banka (SNB) | Krátké (short) pozice | Kolísání kurzu | Stop-Loss příkazy | Čerpání peněz | Long obchod | Měny | Saxo Bank | Stochastický | Americký Fed | Falešné signály | Nové signály | Vhodné podmínky | Tuzemská ekonomika | Zájem obchodníků | Strach | Burzy | Fiskální pakt | Analýzy | Býčí divergence | Finanční trh | Medvědí signál | Proražení | Kabinet | Posílení koruny | Světové hospodářské krize | Zastavení poklesu | Nákupní momentum | Sell pozice | Regulace | Zavedení eura | Nerozhodnost | ISM pro sektor služeb | Support a rezistence | Litva | Měnová situace | Unie | FTX | Malta | Zvýšení sazeb | Evropská měnová unie | Kreslení trendových linií | EUR/CZK | Dovednosti | Summit Evropské unie | Nárůst ceny | GBP/USD | Škoda | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | Vybírání zisků | Média | Pro tradery | Velké instituce | Fáze trhu | Skokové posílení | Světová finanční krize | Investoři | Přehled | Oddlužení | Největší ekonomiky eurozóny | Růst akciových trhů | Nejistoty | HDP Německa | Silný růst | Zasedání Fedu | Americké ekonomiky | Rovnováhy | Jádrový index | Jestřábí postoj | Kapitál | Portfolio | Aplikace technických indikátorů | Přeprodaný trh | Sestupný trend | Posilování koruny | Kč/EUR | Včerejší seance | TerraUSD | KDU-ČSL | Funkční období | AT&T | Zisk | Zavedení eura v Chorvatsku | Kolísání cen | Bank of England | Pozorování | Patria | Cenový skok | Ceny BTC | Hlavní události | Futures | CZK | Oslabení USD | S&P | Brusel | Analytik kryptoměn | NFP | Zvýšení daní | Zasedání Evropské centrální banky | Dovoz | Silná data | Nižší maxima | Výhled USA | Oživení inflace | Deflace | Nikkei | Dot plot | Sentiment na akciových trzích | Doji | Investovat | 21. století | Pozitivní zprávy | Praha | Signál k prodeji | Stavebnictví | Evropský fond finanční stability | Boom | Investiční centrum | Čerpání peněz z fondů | Tým InstaForex | Recyklace | Přidaná hodnota | Býčí sentiment | Kevin Tran Nguyen | Vzdělání | Ukončení intervencí | ZEW | Obrat trendu | Oblast supportu | Cena Cardana | Výsledky | Dolar roste | Měnověpolitické operace | Intervence ČNB | Ukončení měnových intervencí | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | ProCent | Minulá výkonnost | Bank of America | Ekonomický kalendář | EOS | Zvyšování daní | Mechanismus ERM | Retracement | Kryptoanalytik | Americký index | Technická analýza pro začátečníky | TIM | Akciový index S&P 500 | Prezident | Energie | Ministři financí | Růst inflace | BHS | Pozornost | Objem | Portugalsko | Inverze výnosové křivky | Finanční pomoc | Konec medvědího trhu | Jednotné měny | Tržní kapitalizace | České banky | Stablecoiny | Regulátor | Anglie | Dlouhodobý výhled | Firmy | Digitální zlato | Důchod | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Jednotná evropská měna | Shortovat | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Reakce trhů | Představitelé Fedu | Bankéř | Členské země EU | Současná situace | Přijetí | Nákupy kryptoměn | Změny na trhu | Viceguvernérka | Jackson Hole | USD/IDR | Natland Petr Bartoň | Zvýšení úrokových sazeb | Covidové krize | Korekční pohyb | Jednání FOMC | Bloomberg | Grafy krok za krokem | Cena eura | Pakt stability a růstu | GBP | Bezpečné útočiště | Nabídka | Měna | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Udržení inflace | Nasdaq | Obchodní týden | Zpomalení inflace | Trump | Dolarové likvidity | Deficit | Dopad na finanční trhy | Prezidentka ECB | Načasování snížení úrokových sazeb | Příznivé údaje | Evropský stabilizační mechanismus | Zprávy | Nadšení | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | Dlouhodobé investování | Instituce | Bydlení | Větší časový rámec | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Day trading | Bank of Japan | Salomon Brothers | Býčí signál | Předstihové indikátory | Vyhlídky | MetaTrader | CZ | Nárůst long pozic | Index cen výrobců | Průraz | Joachim Nagel | Projev Jeroma Powella | Dolar včera | Odchod z Evropské unie | Deficit rozpočtu | Natland | Indikátor RSI | Euro dnes | Reakce trhu | Trh | Komise | Divize | Současný trend | Pandemie nemoci COVID-19 | Pokles investic | Maastrichtská kritéria | České koruny | Výrazný růst | Australský dolar | Korekce | Upozornění | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Meziroční inflace v eurozóně | Interpretace RSI | Vývoj ekonomiky | Výrazný pokles | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | USDT | Francie | Pokles HDP | Nerozhodnost trhu | Posílení dolaru | Stock | ČR do ERM | Rating | Hledání obchodních příležitostí | Alligator | SNB | Dluhopisy | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Potenciální změny | xStation | Asie | Technické analýzy | Růstový potenciál | Průzkumy | Bitstamp | Shortování | Akcenta | Změny cen | Trh s futures | Trendové linie | Long pozice | Mistrovství | Dražší energie | Důvěra | Pravděpodobnost | ECB sazby | Prosperity | Index Nasdaq | ANO | Nový premiér | Velký hráč | Data z USA | Short obchod | Kurz koruny k euru | Spotřební zboží | Nižší minima | Downtrend | Americké měny | CFTC | Graf | FIAT | Akcie AT&T | Makroekonomické zprávy | Nákup libry | Pokles eura | Centrální banka | Významné zprávy | Hráči na trhu | Vývoj akcie | Obraty | Výnosové křivky | Zpráva o inflaci | Další rozvoj | Andrew Bailey | Zpomalení ekonomiky | Hospodaření | Fed | Americká centrální banka | Long obchody | RBC Capital Markets | Typ investorů | Obchodní dovednosti | Index spotřebitelské důvěry | Krize eurozóny | Další růst | Nízká volatilita | Hrubý provozní zisk EBITDA | Analytik Cyrrusu | Reuters | Brexit | Donald Trump | Kompozitní index | W1 | Měnový trh | MFI | Výrobní aktivita | Údaje o inflaci | Výstupy | Obchody | Souhrnný index | Libra šterlinků | Pohyby kurzu | Počet pracovních míst | Deficit veřejných financí | Čerpání peněz z fondů EU | Dezinflační proces | Nízká inflace | EURUSD | Svíčkový graf | Traders | Česká měna | Růst eura | Obchodování GBP | Identifikace trendu | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Obchodování | Harris | G10 | Parlamentní volby | Předseda | Libra | Britové | Silnější support | Time-Frame | James Bullard | Akciový index | Cenové akce | Evropská měna | Aktuální sentiment | Financovat | Příprava | Řecko | Příliv kapitálu | Normalizace měnové politiky | S&P 500 | Celkový trend | Míra | Rumunsko | Hedgeové fondy | Řešení krizí | Silné oživení | Investiční banky | Luis De Guindos | Chování obchodníků | Silný trh | Ceny akcií | Indikace | Oblast rezistence | Klesající trend | Telekomunikační společnost | Ceny | Prudký pokles | Angela Merkelová | Ceny v Japonsku | ČNB | Evropská unie | MT4 | Pokles | Indikátory sentimentu | Výběr zisků | Take-Profit | Kryptoměna | Akciový index Nasdaq | Změny sazeb | Instant Trading EU | Země EU | Volby | Budoucí vývoj | PMI ve službách | Platební prostředek | Vývoj dolaru | Index ISM | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | Obchodník | Překoupené zóny | Obavy o bezpečnost | Invest | Tokio | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | BHS Timur Barotov | Index cen | Ukazatel inflace | Kyber | Daně | ECB | Lídři | Pivot | Inflace v ČR | Český stát | LTRO | Pozitivní sentiment | Sektor služeb | Ministři financí zemí Evropské unie | Centrum | Range | Zisky | Zastavení růstu | Ekonom UniCredit Bank | Wonderinterest | Snižování inflace | Fio banka, a.s. | Oslabení koruny | Sell | Americká data | Identifikovat trend | Transakční náklady | Počasí | Fluktuace | Řízení rizika | Kurzový závazek | Zvýšení ceny | Breakout | Příležitost ke vstupu | Prodejní příležitost | Statistické údaje z USA | Výběr časového rámce | Růst cen | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Repo sazby | Německá vláda | Místopředseda ODS | Podnikatelé | Nákupní příležitost | Dlouhé (long) pozice | Cena CARDANO | Zasedání RBA | JDE | Vice | Automobilový průmysl | ROCE | Hotovost | Evropská centrální banka | Hranice kanálu | Prodávající | CARA | Peer-to-peer | MetaTrader 4 | Patterny | USDJPY | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Společnosti | Investiční poradenství | Maďarský forint | NatWest | Ceny zboží | Indikátory | Nepříznivé počasí | Sazby beze změny | Otevření obchodu | Partnerství | Překoupený trh | Směnný kurz | QE | DNO | Cena | Bollinger Bands | Dnes ČTK | COIN | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | Tržní sazby | Bitcoin (BTC) | Odhodlání | Optimismus | Americký dolar | Otevřená pozice | Bod | Prodej dolaru | Polský zlotý | Odpor | BoE Andrew Bailey | Reserve Bank of Australia | Získané peníze | Zlepšení ekonomiky | PMI ve výrobě | MIFID | EMU | OCI | Domácnosti | FTSE | Rychlost | Index relativní síly | Inflace | Úrokový diferenciál | Devizové intervence | Vývoj kurzu koruny | Tržní sentiment | Vstup do ERM | Petr Bartoň | Situace | Polygon | Německý Ifo index | Potvrzení trendu | Capitalinked.com | Statistické údaje | Růst dolaru | Ripple | Mírná korekce | Struktura | Podnikání na kapitálovém trhu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Instant Trading EU Ltd. | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Ekonomové | Swingoví obchodníci | DOT | Statistiky | Interpretace | Vybírat zisky | Pepa Zeman | FX | Cíle | Česká ekonomika | Stagnace | Kurz | Market | S&P/Case-Shiller | IFO index | Ekonomika | První odhad | 256/2004 | Realizovat zisk | Unicredit | Růst mezd | Příležitosti k prodeji | Grafy | UST | Šance | Institucionální investoři | Významné úrovně | Oblasti rezistence | Pandemie nemoci | Býčí vyhlídky | Aktivum | Medvědí scénář | Objem klesá | Boční trend | Prezident Pavel | Investujte | Slabý americký dolar | Úspory | Měď | Proinflační | Zpráva Commitment of Traders | Finance | AUD | Binance | Financial stability board | Vyšší úrok | XTB Štěpán Hájek | SPAD | Chorvatsko | Capitalinked | Fibo | Analytici | Měnové intervence | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Dluhy | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Prodejní aktivity | Medvědí fáze | Altcoin | Odhady ekonomů | Utahování měnových podmínek | Cointelegraph | Zpráva CoT | Snižování úrokových sazeb | Commitments of Traders (COT) | Jádrový CPI | Short obchody | Realizace obchodu | Úroveň supportu | Forexoví obchodníci | Cenové stability | ERM II | Zasedání ECB | Etherea | Americký regulátor | Portfolia | Poptávka | Vývoz | Index výrobní aktivity | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Bankovky a mince | Recese | Christopher Waller | Prezidentské volby v USA | Makro | Švýcarský frank | FXstreet | Chuť riskovat | Úspěch v tradingu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Ad-hoc | Výrobní index | Růst americké ekonomiky | Zlepšování ekonomiky | Směřování ceny | Guvernér BoE | Růstový trend | Prime | Inflace ve Spojeném království | Frank | Ministři | Retailoví obchodníci | ERM | Miroslav Novák | Kapitálové výdaje | ISM | Kurz eura | Politická rozhodnutí | Ziskovost | Záchranný program | Oscilátor Marlin | Doporučení | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Ceny potravin | Politická nejistota | Solana | Býčí trh | Capital | Brokerské společnosti | Rizika | Eurozóna | Růst čínské ekonomiky | Rostoucí inflace | Signál ke vstupu | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Saxo | Sell Stop | Předpovědi | Údaje z Číny | Bilance | Mince | Americké volby | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Poptávka po mincích | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | Signály | EBITDA | Objem objednávek | Nařízení | Prezident Petr Pavel | BTC | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Nejnovější zprávy | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Japonská měna | Černá Hora | Průmysl | Obchodní příležitosti | Bulharsko | Body | Země eurozóny | Podnikání | Růst produktivity | Monetární politika | Tempo růstu | Nejvyšší rating | GfK | Bankovnictví | USD index | Divergence | Biliony | Bankéři | Nákupní pozice | Akciové trhy | Struktura HDP | Nesoulad | Myšlenka | Varování | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Růst HDP | Reporty | APP | Spojení | Long | Rally | Větší pokles | Domácí měny | Vývoj trhu | Klíčový support | Členství v EU | Co bude | Přijetí bitcoinu | Payrolls | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | České měny | Linie podpory | Jednoduchý klouzavý průměr | Holubičí postoj | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | ČR do ERM II | Pokles cen | Růst ceny | Veřejný dluh | Vysoké inflace | EMA | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sazby | Holubičí tón | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Barclays | Klouzavý průměr | Long signál | Strategie obchodování | Riziko ztráty | Ministryně financí | Swingový obchodník | Sentix | Index relativní síly (RSI) | Vzrušení | Pochybnosti | Výsledek voleb | Signál k nákupu | Polkadot | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Snížení úrokových sazeb v USA | Načasování | Řetězce | Fio banka | Zotavení | Sentiment | Spekulace | Forexu | Měnová unie | Výsledek zasedání | Politika | FOMC | Pozornost trhu | Úrokové sazby v Česku | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Odraz ceny | Stop-Lossy | Předsednictví EU | Deutsche Bank | Poplatky | Forint | Výprodej | Velká Británie | Růst libry | Další vývoj | Ekonom | Provozní zisk EBITDA | 1D | Fiskální politika | Obnovení růstu | Držení pozic | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Akciové indexy | Pivotní body | Pohyb ceny | Cizí měny | Ekonomická data | Dobrá zpráva | Janet Yellen | Desetileté dluhopisy | Wharton School | Commerzbank | Dolar | Zhodnocení | Euro | Parita | Zavedení hotovostního eura | Výhled | Menší poptávka | ESM | Pokračující růst | Analýzy České národní banky | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Timur Barotov | Investování na finančních trzích | Kupci | Americký trh práce | Hodnoty měny | Sláva | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Vysoká likvidita | Debata | Summit EU | Trendové čáry | Nákupní aktivita | Scalping | Nákup eura | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Riziková aktiva | Cyrrus | Expanze | Retailový obchodník | Turistický ruch | Cykly | Zpomalení hospodářského růstu | Fondy | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Konzervativci | Klid | Nikkei 225 | Spread | Pracovní trh | Výnosy státních dluhopisů | Kurz domácí měny | Inflace ve Velké Británii | M1 | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Terra (LUNA) | EU | Problémy | Zpomalení růstu | Cena Polkadot | Investiční bankovnictví | Rozhodnutí Bank of England | Členské státy | Pohyb Bitcoinu | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Obchodní aktivita | Navýšení | Lucembursko | ODS | Ropa | Úrovně rezistence | Větší korekce | Kurz GBP | Rozvoj | Americká inflace | Klouzavé průměry | Dlouhá pozice | Transakce | Hodinový graf | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Centrální banky USA | Moving Average | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Butterfly | Pasivní příjem | Výprodeje | Spotřeba domácností | Štěstí | Nákup EUR | Značný pokles | Zpráva COT | Cykličnost | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Zachování koruny | Tržní kapitalizace tetheru | Redukce | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Spekulace na pokles | Kypr | KeyBanc | RBA | Rizikový sentiment | Prezidentství Donalda Trumpa | Akcenta Miroslav Novák | Plán obchodování | Schodek | Úrovně supportu | Nejnovější zpráva | Investiční bankéř | Oscilátory | Obchod | Nová vláda | Úroveň rezistence | JP Morgan | Klíčová rezistence | Bollingerova pásma | EFSF | Patria.cz | Carry trades | Kulaté číslo | Inovace | Fibonacciho úrovně | Globální finanční krize | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Reálné úrokové sazby | Oslabení | Obchodní bilance | Spojené státy | Evropské méně | Zkušenost | Pakt stability | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | Britská vláda | Oscilátor | ADP | Komerční banka | MATIC | Přijetí eura | xStation 5 | Kupní síla | Úbytek | Short signál | Tržní kapitalizace kryptoměn | Ropy | Rozdílové smlouvy | Inflace v Německu | Hodnocení ekonomiky | Další kryptoměny | Devizové rezervy | NFIB | Koruna posílila | Měnové unie | Zisk EBITDA | Společnost | Šance na větší pokles | Časové období | Akcie | Sázky | Cenový vývoj | Disclaimer | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Očekávaná inflace | Volatilita trhů | Ukazatele | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Not In My BackYard | Britské měny | Eura | Neúspěch | Analytik skupiny | Nizozemsko | Odpovědnost | Očekávaný zisk | Obchodní rozhodnutí | Energetické krize | Gap | Růst | Polská centrální banka | | Příjmy | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | FXDAILY | Proti trendu | Průměrná míra inflace | Překoupené podmínky | Investujte zodpovědně | Zajištění | Úspěch | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Indikátor MACD | Pipy | Token | Eva Zamrazilová | Společnost AT&T | Bohatství | Cenová akce | Průmyslová produkce | Vliv na finanční trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Tuzemská měna | Valuace | Časové rámce | DRFG | Stabilizační mechanismus | Martin Kupka | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Slovensko | Obligace | Proražení rezistence | Investiční příležitosti | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Nový býčí trh | Mistrovství Evropy | Výkyvy | Pokles dolaru | BTC/USD | Obratové patterny | Plány | Finanční poradenství | Vyšší úroveň | MetaTrader 4 (MT4) | Pokles k supportu | Jak analyzovat grafy | Index spotřebitelských cen | Šílenství | TerraUSD (UST) | Dezinflace | Slabý trh | Americké centrální banky | Analýza indikátorů | Index peněžních toků | Obchodování GBP/USD | Zlotý | Očištěný zisk na akcii | HDP USA | Pár EUR/USD | Průraz ceny | Snížení nákladů | Kaiko | Technické nástroje | Vatikán | Popírání | Andorra | Podniky | Vzestupný trend | Covid | Šok | Rozpočtový deficit | Kosovo | Dlouhodobí investoři | Panika | Rakousko | Pokles libry | Maďarsko | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Rostoucí trend | ČNB intervence | Dna | Řízení rizik | Stochastic | Počet nezaměstnaných v Německu | Intradenní obchodování | Volby v USA | Krok za krokem | Silný cenový pohyb | Technické ukazatele | Varování před riziky | Benchmarky | Tržní hodnota | Mario Centeno | Technická analýza | Dánsko | Přebytek běžného účtu | Vyrovnat ztráty | Dnešní údaje | Spekulativní pozice | Významný dopad | Ekonomické aktivity | NERV | STAN | ČSOB | Úrok | Úřady | CAR | Středoevropské měny | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Zlepšení | John Williams | Americké prezidentské volby | Trades | NAHB | Odstranění kurzového rizika | Negativní dopad | Terra | Vstup do eurozóny | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Potenciální obrat | Solidní růst | Pád bitcoinu | Celoroční výhled | Koruny vůči euru | Bilance zahraničního obchodu | Hlavní ekonom Saxo Bank | Výsledek amerických voleb | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Předpověď | Směr trendů | PMI pro sektor | Velcí hráči | Prohlášení politiků | Commitment of Traders | Ethereum (ETH) | Analýza páru EUR/USD | Ekonomický růst | Banka | Založení účtu | Ministr financí | Výdaje | Používání eura | Jestřábí ECB | Výhled hospodaření | Krize | Podnikatelská aktivita | Index peněžních toků (MFI) | Halifax | Pokračování trendu | Fáze trhů | Trh v rovnováze | Obraty trendu | High | Kupka | Buy | Hospodářská politika | Americký trh | Údaje | Politici | Euro klesá | Tlak medvědů | Největší stablecoin | Horizontální linie | Největší ekonomiky | Tipy pro začínající obchodníky | Obratový pattern | Kupující | Zavedení jednotné měny | Financial | Výhody | Ekonomiky eurozóny | Zpomalování inflace | Vývoje kurzu | Michal Bárta | Short | Posilování české koruny | Stoupající trend | Snižování sazeb | Capital Markets | ADA | Nemovitosti | Seance v USA | Stříbro | Uptrend | Nákupy dolaru | XTB | Bankovní unie | Obchodní výsledky | Západní ekonomiky | Překážky | Zemědělství | Načasování nákupu | Historie | Hlavní ekonom | Fio | EURO 2024 | Coinglass | Paschal Donohoe | Finanční ztráty | Žádosti o podporu | Volatility | Úspěšný trading | Nástroje pro technickou analýzu | Konsolidace | Vstup do ERM II | RBC | Ztráta | Rozpočet | Identifikovat trendy | Vstupu do EU | Slabé makro | Kritéria konvergence | Snížení úrokové sazby | City | Švédsko | Závazek | Nákupní signál | Směřování | Euro dolů | Trendová linie | Instrument | Prodeje | Úrokové sazby | Česká vláda | Inflace v eurozóně | Německo | NSDQ | Počet nezaměstnaných | Banky | Bankovky | Pravděpodobnost korekce | Obchodní grafy | Clearing | Špatné výsledky | Trading v praxi | Dobrá čísla | Směrnice | Mojmír Hampl | Ztráty | Akciový trh | COT (Commitment of Traders) | Automotive | FXstreet.cz | Nejnovější údaje | AUD/USD | Výraznější pokles | Býčí potenciál | Investování | Nastavení SMA | XRP | Akumulace | Prognóza vývoje | Mzdy | TradingView | HDP v eurozóně | Konsolidace ceny | Technický výhled | Merkelová | Obchodníci | Zvraty na trhu | Americký výrobní sektor | Výzkumná společnost | Donohoe | Pozice | CryptoQuant | Poradenství | Účastníci trhu | Makroekonomický kalendář | Cena aktiva | Statistiky z eurozóny | Viceprezident | Americká zpráva | Tržní chování | Cena MATIC | Teorie pravděpodobnosti | Koruna | Hladiny rezistence | Směr trhu | Negativní hodnoty | Průraz supportu | Ministerstvo financí | Awesome Oscillator | Měnový pár | Guvernér | Rezistence | Bitcoin a další kryptoměny | USA | Mário Centeno | Prohlášení | Zisk na akcii | Sebevědomí | Spolehlivost | Short pozice | Britské libry | Klín | Dluhové krize | Nejbližší rezistence | Oblasti konsolidace | Vstupní signály | Ekonomické prognózy | ECB Luis De Guindos | Velký problém | Hrubý provozní zisk | Test rezistence | Volby prezidenta | Zisky společnosti | Miliardy dolarů | Snížit úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Dominance bitcoinu | Americké statistiky | Přístup ČNB | Americké akciové trhy | Opatrné jednání | Pokračování růstu | Uchovatel hodnoty | Další pokles | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Inflace v USA | Ukazatel volatility | USD/JPY | Pracovní den | Standardní odchylky | Analýza COT | Analytik XTB | Intervenovat | V4 | Znehodnocení | Index výdajů | Práce | Potenciální obrat trendu | Prodej | Krypto trh | Rok 2024 | Euforie | Bez rizika | Implikace | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | NIMBY | Ekonomika USA | Statistika | Průmyslová výroba | Technický nástroj | Markets | British Gas | Graf eura | Spotřebitelské ceny | Investiční | Průzkum | Bitcoin | Výkonnost | Index NSDQ | Cena dnes | Kotace | Nejbližší support | Zájem investorů | Technické indikátory | Budoucnost | Steen Jakobsen | Jak analyzovat graf | ERM-2 | Rovnováha | Ichimoku Kinko Hyo | Rozhodování | Index CPI | Absence kupců | Denní graf | Opatření | Návrat poptávky | Aktivita v sektoru služeb | Index S&P 500 | Ekonomické zprávy | Údaj NFP | Závislost | Česká koruna | Růst spotřebitelských cen | Býčí scénář | Krypto | Japonská centrální banka | Aktuální předpověď | Pavel Sobíšek | Štěpán Hájek | HDP | Investování je rizikové | Přeprodané zóny | Likvidita | CL | Britský regulátor | Cena kryptoměny | Stablecoin | Výhled trhů | Tuzemský HDP | Fond | Zlato | Blue chips | Stabilita | Příjmy z dluhopisu | Meziroční inflace | Statistici | Prodejní momentum | Členské země | Spekulanti | Měkké přistání | Trading | Inflační očekávání | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Odvětví | BH Securities | Výrobní aktivity | Komise v přenesené pravomoci | Chuť k riziku | Hedging | Index PMI | Prodejní pozice | Komentáře Fedu | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Oslabování libry | Železnice | Komodity | Trh s kryptoměnami | Miliardy | Výnosy | Poptávka po americkém dolaru | Nespokojenost | Index FTSE 100 | Prodejní signál | Kapitalizace tetheru | Trhy | Vlády | Kryptoměny | Investiční doporučení | Vedlejší účinky | Vítězství | Největší kryptoměny | Ekonomické indikátory | Medvědí trend | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Konfederace | Zasedání Rady guvernérů | Fibonacciho posloupnost | Objem obchodování | Obchodní styl | Index amerického dolaru | Soudní dvůr | Špatná zpráva | ČTK | PMI pro sektor služeb | Harmonic trading | Správné načasování | COT | Španělsko | Dýchání | Jerome Powell | Kurs koruny | Británie | Česká národní banka | Analýza ceny | Wall Street | Tether | Graf dne | Vítězství Donalda Trumpa | Videokurz | Krátkodobý výhled | Průlom | Analýza | ČR | Mechanismus ERM II | Analytik | Prodej eura | Cena SOLANY | Nakupovat | Cardano | Americké vlády | Riziko | Nárůst volatility | BNB | Býčí trend | Spekulativní pohyby | Richmond | Nonfarm Payrolls
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Kontroly AML
Kontroly AML/KYC
Kontroly bank
Kontroly na úvěry
Kontroly ztrát
Kontroly ztrát při obchodování
Kontroverze a výzvy
Kontroverzní britský zákon
Kontroverzní digitální měna
Kontroverzní téma

Následující klíčová slova

Konvergence inflace
Konvergenční proces
Konvertibilní dluhopis
Konvertibilní dluhopisy
Konvertibilní obligace
Konvertibilní peso
Konvertor měn
Konverze u XTB
Konzervativci
Konzervativci premiéra Borise Johnsona
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít