Úterý 03. prosince 2024 19:42
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei StartTrader

Předkrizové úrovně

img

Červnová inflace výrazně překvapila, když zrychlila na 3,3 %

10.07.2020 Růst spotřebitelských cen v červnu výrazně překvapil když zrychlil z meziměsíčních 0,4 % v květnu na 0,6 % v červnu. Z celé poloviny se na červnové meziměsíční inflaci podílel nárůst cen alkoholických nápojů a tabáku. V případě tabáku se i nadále jedná o zpožděné promítnutí vyšší spotřební daně, která sice platí již od ledna letošního roku, její dopad do vývoje konečných cen byl však zpočátku roku tlumen doprodejem cigaret s původními kolky. Meziroční růst cen tabákových výrobků tak zrychlil z květnových 7,1 % na 12,2 % v červnu. Rostly však také ceny piva a vína, v obou případech zhruba o 5 %. Oproti předchozímu měsíci se zvýšily i ceny v oblasti dopravy, což souviselo především s obnoveným růstem cen pohonných hmot, a v oblasti rekreačních a kulturních služeb. Mírně nižší byly naopak ceny potravin. To se týkalo zejména zeleniny, nealkoholických nápojů, masa a mléka. O jednu desetinu zrychlil jak růst cen zboží, tak i služeb.
img

Maloobchodní tržby v květnu výrazně oživily

08.07.2020 Maloobchodní tržby bez prodejů motorových vozidel v ČR v květnu vzrostly meziměsíčně o výrazných 11,6 % a pozitivně překvapily jak nás, tak trh. Nárůst prodejů v maloobchodě se sice očekával s tím, jak došlo v květnu k rozvolnění většiny vládních opatření proti šíření koronaviru, avšak ne v takovémto rozsahu. Maloobchodní prodeje tak dosáhly předkrizové úrovně, když jejich meziroční růst po očištění o kalendářní vlivy činil 2 %. K tomu pravděpodobně významně přispěl vládní program Antivirus, který prozatím drží nezaměstnanost na nízkých hodnotách. Ta podle včera zveřejněných dat MPSV vzrostla v červnu jen o desetinu na 3,7 % a i nadále zůstává nejnižší z celé EU. Otázkou však je jak dlouho. Program Antivirus totiž s posledním srpnem skončí, pokud tedy nedojde k jeho prodloužení, o čemž nyní vláda jedná. Podniky však postrádají poptávku, což ukázala i včerejší čísla průmyslové produkce, která je meziročně o celou čtvrtinu nižší. A s tím pravděpodobně ani program Antivirus nic nezmůže. Pro průmyslově orientovanou ekonomiku jako je ta česká, je totiž zásadní poptávka ze zahraničí. Nárůst nezaměstnanosti v druhé polovině roku se tak očekávat dá, jde jen o to jak moc výrazný bude. Je důležité připomenout, že mzdové náklady tvoří jen část celkových nákladů firem a ty podnikům pomůže uhradit jen obnovený odbyt jejich produkce.
img

Okénko trhu - Evropská komise zhoršila ekonomický výhled

07.07.2020 Podle předběžných údajů skončila v květnu bilance českého zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách mírným přebytkem 1,3 mld. Kč. Výsledek předčil tržní očekávání, která počítala se schodkem o více než 8 mld. Kč. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v květnu snížil na 29,8 % meziročně, zatímco na straně importů pokles dosáhl 24,9 %. S tím jak se během května postupně rozbíhala ekonomická aktivita a uvolňovala se omezení na hranicích, postupně se začala zvedat i obchodní výměna. Oproti dubnu se tak vývoz meziměsíčně zvýšil o 12 %. Trend návratu na předkrizové úrovně by měl pokračovat i v dalších měsících a zbytek roku by už měl být z hlediska objemu exportů i importů daleko příznivější.
img

Zahraniční obchod v květnu pozitivně překvapil

07.07.2020 Podle předběžných údajů skončila v květnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách mírným přebytkem 1,3 mld.Kč. Výsledek předčil tržní očekávání, která počítala se schodkem o více než 8 mld. Kč. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v květnu snížil na 29,8 % meziročně, zatímco na straně importů pokles dosáhl -24,9 %.Celkovou bilanci zahraničního obchodu se zbožímovlivnily doznívající opatření proti šíření koronaviru, tedy odstávky výrob a přerušení provozu firem, které narušily dodávky zboží. Současně poptávka zůstává i nadále velmi utlumená. To se projevuje zejména podstatným snížením kladného salda obchodu s motorovými vozidly (meziročně o 22,5 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil nižší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
img

Ranní nadhoz - německý průmysl v květnu příliš nepotěšil

07.07.2020 Objem zakázek v německém průmyslu se v květnu zvýšil meziměsíčně o 10,4 % po celkovém propadu o 37 % v předchozích dvou měsících. Nárůst byl však slabší oproti tržním očekáváním. Objem domácích průmyslových zakázek v květnu vzrostl o 12,3 %, ze zahraničí pak přišlo o 8,8 % více. Údaje o objednávkách signalizují, že recese výrobního sektoru sice překonala své dno, nicméně jejich nízká úroveň poukazuje na déletrvající proces obnovy.
img

Míra zisku a investic nefinančních podniků klesá

30.06.2020 Třetí odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj, podle kterého český hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. K mírné opravě došlo u mezičtvrtletní dynamiky, když byl předchozí pokles o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl tedy -3,4 %. Nižší hospodářský výkon je dán především klesající investiční aktivitou a zahraniční poptávkou, naopak rostoucí výdaje vládních institucí přispívaly pozitivně a bránily ještě hlubšímu poklesu.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně se mírně zvedne

30.06.2020 Ekonomický sentiment v Evropské unii se v červnu zvedl z 67,5 na 75,7 bodu, což však bylo výrazně méně oproti tržním odhadům. Předpokládalo se, že daleko rychleji se bude zlepšovat sentiment v sektoru služeb, ten si však polepšil jen o 8 bodů namísto očekávaných téměř dvaceti. Sentiment ve výrobě si pak připsal necelých šest bodů. Nutno podotknout, že ke zlepšování ekonomické situace podstatnou měrou přispívají rozsáhlé měnové i fiskální stimuly.
img

Forex: Finanční trhy straší druhá vlna koronavirové epidemie

26.06.2020 Česká koruna dnes ztrácela a proti euru se vyhoupla až nad 26,80 CZK/EUR. K oslabení došlo i vůči americkému dolaru, který se obchodoval za necelých 23,90 CZK/USD. Negativní sentiment nicméně pokračoval i ve zbytku středoevropského regionu, když oslabil jak maďarský forint, tak polský zlotý. Důvodem oslabujících regionálních měn je aktuálně především vyšší riziková averze na finančních trzích, která souvisí s opětovným nárůstem denního počtu nakažených nemocí covid-19 v některých státech. Na trzích tak stále více rezonují obavy z možného výskytu druhé vlny epidemie. Ty vedly v minulých dnech i k posílení amerického dolaru, který je stále považován z hlediska devizového trhu za bezpečný přístav. Dnes však již k dalšímu posílení nedošlo a kurz eura k dolaru zhruba setrval na hodnotách ze závěru předchozího dne. Akciové trhy se během dneška pohybovaly v zelených číslech, když částečně korigovaly pokles z první poloviny týdne. Dozvuky koronavirové pandemie a hrozba výskytu její druhé vlny drží cenu ropy na stále relativně nízkých úrovních. Ropa Brent se tak i nadále obchoduje kolem 40 USD/barel.
img

Průmysl dostal nečekaně silný úder

08.06.2020 Koronavirová epidemie dopadla na český průmysl vskutku drtivě, když v dubnu způsobila meziroční propad produkce o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření (např. během poslední krize z let 2008/09 šlo „pouze“ o něco málo přes 20 %). V meziměsíčním srovnání pak tento výkon po sezónním očištění odpovídá -23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily odhady. Bídná dubnová kondice se promítla i do tržeb, které meziročně poklesly o 35,5 %, přičemž výrazněji se na propadu podepsaly snížené prodeje přes přímý vývoz (-41,7 %), než domácí (-27,3 %). Vzhledem k téměř totálnímu vypnutí české ekonomiky, kterého jsme byli v dubnu svědky, se jedná o logický vývoj. Kromě vynucených odstávek provozů na něm měly svůj podíl i absence zaměstnanců či problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Svou pozici si pod tlakem průmyslového útlumu již neudrželi ani všichni zaměstnanci, když jejich evidenční počet meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda o 5,6 % (ta přitom ještě v březnu rostla tempem přes 3 %). Naději na brzký obrat pak poněkud hasí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %, přičemž nejcitelnější úbytek byl zaznamenán ze zahraničí a konkrétně pak v automobilovém sektoru.
img

Ranní nadhoz - německý průmysl se dál propadá

08.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty, nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý.
img

Okénko trhu - americký trh práce v květnu překvapil

05.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. Současně se zveřejněním dubnových dat provedl ČSÚ revizi úrovně tržeb v předchozích měsících. Revidovaná data ukazují, že původně publikované poklesy v březnu nebyly tak výrazné. Zavedení karanténních opatření způsobilo, že řada prodejen byla zcela uzavřena nebo měla omezený provoz, což ovlivnilo prodeje v těchto provozovnách a ovlivnilo i kvalitu statistického šetření. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty. Nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý. Sentiment spotřebitelů je silně zasažen, lidí bez práce bude přibývat a značně zpomalí i mzdová dynamika.
img

Internetové prodeje zabránily výraznějšímu propadu tržeb

05.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. Současně se zveřejněním dubnových dat provedl ČSÚ revizi úrovně tržeb v předchozích měsících. Revidovaná data ukazují, že původně publikované poklesy v březnu nebyly tak výrazné. Zavedení karanténních opatření způsobilo, že řada prodejen byla zcela uzavřena nebo měla omezený provoz, což ovlivnilo prodeje v těchto provozovnách a ovlivnilo i kvalitu statistického šetření. Týkalo se to zejména prodejen s nepotravinářským zbožím. K nejvýraznějšímu meziročnímu poklesu tržeb tak došlo ve specializovaných prodejnách s oděvy a obuví (o 81,1 %) a v prodejnách s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci (o 55,1 %). Na druhé straně významně si polepšily prodeje přes internet a prostřednictvím zásilkových služeb(o 47,5 %). Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně nižší o 4,8 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ministr: Německo dosáhne stavu před krizí ve druhé půli roku 2022

04.06.2020 Německá ekonomika by měla dosáhnout předkrizové úrovně ve druhé polovině roku 2022. Dnes to jako svůj cíl označil německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nicholasi Nassim Talebovi nahánějí Spojené státy a jejich další vývoj nejen v ekonomice. Zatímco Evropa podle Taleba své problémy dokáže pojmenovat, uvědomuje si je a méně nebo více důrazně je řeší, Spojené státy toho nejsou schopny a nejspíše ani ochotny. Jako od počátku mylnou pak vidí dosavadní finanční pomoc, která skončila v rukou amerických bankéřů.
Související klíčová slova: Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Dolarové dluhopisy | Uvolněné měnové politiky | BCPP | Oživení německé ekonomiky | Zvyšování cen | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Potíže v německém průmyslu | Jakub Seidler | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Allianz | Černé labutě | Trh nemovitostí | Sentix indikátor | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Zvyšování cen energií | Prodej zboží | Nedostatek čipů | Výsledky HDP eurozóny | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Epidemická situace | Obchodní deficit | Finanční aktiva | Očekávání | Evropské centrální banky | Souhrnný indikátor | Nový americký prezident | První odhady HDP | Produkce v průmyslu | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Investice | Rozvolnění | Potenciál | Support | Lednová inflace | Hospodářský růst eurozóny | Ifo | PMI z Německa | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Chování | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Tržby v maloobchodě | Slabá koruna | Raiffeisenbank | Korunové úrokové sazby | Oživení ekonomiky | Růst ekonomiky v Německu | IHS | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruno Le Maire | Odezva finančních trhů | Spotřebitelé | Český průmysl | Vývoj mezičtvrtletního růstu | Výnosnost | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Lagardeová | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Goldman Sachs | Delta | Vzdělávání | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Index DOW | Ukazatel | Pandemický program | ČEZ | Státní dluh | Ekonomové | Důvěra v ekonomiku | Propad cen | Vakcíny proti koronaviru | Platební neschopnosti | Odhad HDP | Odražení ode dna | Brent | Ekonomický sentiment | Peníze | Zahraniční forex | Vývoj měnové politiky | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Stimul | Partneři | Meziroční růst cen | Šéf ECB | Prognóza | Dnešní obchodování | Měny | Průměrné mzdy v ČR | Export | Americký Fed | Tuzemská ekonomika | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Negativní sentiment | Ministr hospodářství | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Burza | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | USD | ZEW index | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/BRL | USD/EUR | Cenové tlaky | Výrazný vzestup | Americký prezident Joe Biden | Riziko zvýšení úrokových sazeb | Finanční trh | Dvoutýdenní repo sazby | Prodej automobilů | HUF | Taleb | Očkování proti covidu | Vládní opatření | Agentura Fitch | Riziková averze | Evropská inflace | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Reálné ekonomiky | Noviny | Apple | Vybírání zisků | Tovární objednávky | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | Problémy německých průmyslových podniků | GBP/USD | Klaus Wohlrabe | HDP eurozóny | Unie | Posílení | Hospodářský institut | Evropa | Ekonomický vývoj | Zasedání Fedu | Makrodata | Hospodářské výsledky | Míra zisku | Investoři | Sója | Německá průmyslová produkce | Nejistoty | Americké ekonomiky | Hospodářský vývoj | Kurz eura k dolaru | McKinsey | Slovenská ekonomika | Kapitál | Globální obchod | FXstreet.cz | Záchranný fond | ING Jakub Seidler | Zápis z posledního zasedání | Globální ekonomiky | Cíl ČNB | Extrémní růst | Posilování koruny | Kč/EUR | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | Propad investic | Cestování | Včerejší obchodování | Vývoj ceny | Evropské ekonomiky | Vývoj mezičtvrtletního růstu HDP v ČR | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Výhled růstu německé ekonomiky | FedEx | Hlavní události | O2 | Bohatí | CZK | Energie | Demokraté | S&P | Tempo zdražování | Šíření nákazy COVID-19 | Nákupy dluhopisů | NFP | Avast | Koruna | Úroková sazba | Inflace v eurozóně | Zvýšení daní | Zasedání Evropské centrální banky | Dovoz | Statistický úřad Eurostat | Obchodování na finančních trzích | Investovat | Ruský rubl | Zadlužení | Praha | České hospodářství | Dobrá nálada | Data z tuzemské ekonomiky | Forex analysis | ZEW | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Výsledky | Zvyšování mezd | Sazby | Inflační tlaky | Analytik | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | Cena ropy WTI | Ekonomický kalendář | Finanční instituce | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Prezident | Obchodování s korunou | OPEC+ | ČSOB Petr Dufek | Růst inflace | Stavebnictví | Tržní úrokové sazby | Červnová inflace | Objem | Finanční pomoc | Cestovní kanceláře | Vývoj měnového páru | Akcie leteckých společností | Firmy | Investiční aktivita | Dnešní údaje | Ekonomika Německa | Posílení amerického dolaru | Studie | Finance | Slabší koruna | Data z průmyslu | EUR/PLN | Odhad analytiků | Zpráva | Nástroj | Oživení evropské ekonomiky | Ekonomické dopady | Silný růst | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Masivní nákupy | Rozpočtová politika | Inflace v Česku | Bankéř | Platební neschopnost | Hypotéky | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zásobovací potíže v německém průmyslu | Rostoucí akciový trh | Lukáš Kovanda | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Bloomberg | Nová prognóza | KB | GBP | Nabídka | Britský ministr financí | Ekonomický šok | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Nasdaq | Trump | Hospodářský propad | Deficit | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Silnější dolar | Zprávy | Zahraniční dluh | Státní dluhopisy | Problémy se zásobováním | Vstupy | Dnešní makroekonomické ukazatele | SWDA | GBPUSD | Averze k riziku | Futures | Budoucí vývoj | Bydlení | Ceny ropy | Restriktivní opatření | HDP v ČR | Předstihové indikátory | Italská vláda | Dobrá data | Snížení DPH | Cena ropy brent | Vyhlídky | Kongres | Zásobovací potíže | Vlny koronaviru | Evropská ekonomika | Zveřejněná data | Výsledky HDP | Guvernér ČNB | Program nákupu aktiv | Trh | Komise | Pandemie nemoci COVID-19 | Války na Ukrajině | České koruny | Odhady trhu | Australský dolar | Korekce | Pokles české ekonomiky | Asociace | Zpřesněný odhad | Pokračování expanze | Vývoj ekonomiky | Výrazný pokles | Odhady ČNB | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Dopad na trhy | Akcie | Uvolňování karanténních opatření | Francie | Pokles HDP | Repo sazba | Plyn | Americký stimulační plán | Oživení české ekonomiky | TUI | Index volatility | Propad | Rating | Ekonomický propad | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Životní úroveň | Očekávání investorů | Pravidla EU | Politická rizika | Microsoft | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | Dopad na cenu | Nová strategie | Šíření viru | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Automobilky | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Ropa Brent | Důvěra | Forwardové sazby | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Unce zlata | Data z USA | Ekonomický propad Německa | Pár EUR/USD | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | Graf | Centrální banka | Hrubý domácí produkt | Důvěra ve výrobním sektoru | Běžný účet | Oživení americké ekonomiky | Úvěrové pojišťovny | Pokles úrokových sazeb | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Nakupovat státní dluhopisy | Fed | Opatření vlády | Bilance | Institut Ifo | Americká centrální banka | Obchodování s českou korunou | Odvětví | Nejvýraznější pokles | EU | Měsíční data | Další růst | Růst eurozóny | Vyšší inflace | Reuters | Donald Trump | Kompozitní index | Empire State Index | Výsledek zahraničního obchodu | Analýzy | Ceny dřeva | Tvrdá ekonomická data | Cena ropy na světových trzích | Utahování měnové politiky | Restart ekonomiky | VIG | Institut DIW | Data z amerického trhu práce | Ruské dluhopisy | Obchodování | Předpokládaný růst | PwC | Rychlý růst | Zemní plyn | G10 | Předseda | Český hrubý domácí produkt | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Sazby beze změny | Německý PMI | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Nová data | Evropské cestovní kanceláře | Evropská měna | Medián | Dění na Ukrajině | Snížení daní | Indikátory ekonomického sentimentu | Financovat | Akciový index | Počet lidí bez práce | Propad exportu | ING | Míra | TIPS | Bankéři z Fedu | Úroky | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Euro STOXX | Euro k dolaru | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Obchody | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | Dluhopisy | Růst ekonomiky eurozóny | Ceny akcií | Indikace | Japonsko | Ceny | Hypoteční sazby | Finální odhad | Jobs Plan | ČNB | Evropská unie | Jiří Rusnok | MT4 | Zahraniční obchod | Pokles | Platební bilance | Vakcína proti koronaviru | Zprávy o vakcíně | Onemocnění | Surové ropy | Biogen | Pozornost | Růst české ekonomiky | Jan Vejmělek | Prognóza ČNB | Růst tržeb | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Index cen | Index PX | Daně | ECB | Euler Hermes | Nejistota | OECD | Index Nasdaq (US100) | České HDP | NCLH | Zlepšení nálady | Pozitivní sentiment | Sektor služeb | Ekonomická důvěra | Cykly | Zisky | Byznys | Drahý kov | Americká data | Globální ekonomika | Vývoj HDP | Boris Johnson | Podniky | Ratingové agentury | Společná měna | Zastavení výroby | Rizikové averze | Trinity Bank | Růst cen | Rozvolnění restrikcí | SPX500 | Německá vláda | Repo sazby | Financování | Internetové prodeje | Polská ekonomika | ČSÚ | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Generali Investments | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Tovární objednávky v Německu | Snížení sazeb | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Virus | Prezident Joe Biden | Otevření obchodu | Opatření proti šíření koronaviru | Indikátory | Jedno euro | QE | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Cena | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | První odhad | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | ICT | Pojišťovna VIG | Průmyslová výroba v USA | Hospodářský růst | Tržní sazby | Posílení eura | Německé hospodářství | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | Americký dolar | US100 | Ekonomika | WTI | Bod | Nové americké stimuly | Výhled veřejných financí | Kov | Polský zlotý | Index nákupních manažerů | Únorová inflace | BIIB | Vyspělé ekonomiky | O2 CR | Peter Altmaier | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Šéf ESM | Domácnosti | Evropská průmyslová produkce | Španělsko | Inflace v ČR | Výkyvy kurzu koruny | Cena ropy | Úrokový diferenciál | Inflace | Využití kapacit | Domácí měna | Situace | Koronavirová epidemie | Německý Ifo index | Historické rekordy | Předběžné výsledky | Daně z příjmů | Nižší zisky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Mírná korekce | Alphabet | Bilance běžného účtu | Objem zakázek v německém průmyslu | Spotová cena | ROCE | Oživení ekonomiky eurozóny | Koronavirus | USD/CZK | Pokračování rally | Statistiky | Americké akciové trhy | Koruna dnes | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Moneta | SAP | Diverzifikovat | Optimismus | Propad HDP | Ekonomiky eurozóny | Světové finanční trhy | RUB | Česká ekonomika | Kurz | Sdružení automobilového průmyslu | IFO index | Vývoj měnového páru USD/RUB | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Tržby | Nastavení měnové politiky | Pandemie nemoci | Zpomalování čínské ekonomiky | Ranní okénko | Dnešní zasedání ČNB | České mzdy | Deficit státního rozpočtu | EUR/HUF | Měď | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Rozvíjející se trhy | Ekonomické restrikce | IfW | Německá průmyslová výroba | Vysoké ceny | Predikce | Německý vývoz | Analytici | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Vysoká inflace | Koronavirové epidemie | Hospodářství | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Dlouhodobé investice | Rada ČNB | Maďarská ekonomika | Pokles dovozů | Tuzemská inflace | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Slovenská inflace | Zasedání ECB | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Energetické krize | Moody's | Miliardy eur | Recese | Výzkumný institut | Makro | FXstreet | CZK/EUR | Průmyslové ceny | Prohlášení | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Problémy se zásobováním v německém průmyslu | Slušné zisky | Měnové páry | Guvernér | ISM | Kurz eura | Ztráty zaměstnání | Konsenzus | Polská průmyslová produkce | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Nálada spotřebitelů | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Měnový kurz | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | Pracovní síly | Německá centrální banka | Ekonomický institut Ifo | Helena Horská | Hodnota indexu | Technologický sektor | Nárůst sazeb | Předpovědi | Vlna výprodejů | Finanční prostředky | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Dow Jones Industrial | Odhad letošního růstu | Míra inflace | Antivirus | Spotřebitelská důvěra | MMF | USD/RUB | Signály | Nařízení | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Riziková aktiva | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Martin Gürtler | Pšenice | Průmysl | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Rozvolnění protipandemických opatření | Nárůst rizikové averze | Tempo růstu | GfK | Aktivita firem | JPMorgan | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Bankovní rada České národní banky | NBP | Biliony | Bankéři | Nejvyšší růst | Akciové trhy | Hlavní evropské indexy | Počty nových žádostí o podporu | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Dluhová krize | Obchodní aktivity | EUR/MWh | Rally | Česká národní banka | Bankovní rada | Pojišťovna | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Co bude | Aktiva | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Nezaměstnanost v Německu | Ceny výrobců v eurozóně | Zrušení superhrubé mzdy | Jednání ČNB | Pokles cen | Veřejný dluh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČBA | Měny regionu | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | MPSV | RBI | Klouzavý průměr | Akcie Tesly | Firma | Diskontní sazba | Sentix | Tomáš Holub | Druhá vlna koronavirové epidemie | Trinity | Stratég | FOREX | Prodeje automobilů | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Spekulace | Zhoršení pandemie | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Bývalý prezident | Fiskální stimuly | Politika | Pozornost trhu | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | MAM | Indikátory důvěry | Konsolidace | Forint | Výprodej | Velká Británie | Ratingová agentura Fitch | PLN/EUR | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Premiér Boris Johnson | Růst průmyslových cen | Vývoj mezičtvrtletního růstu HDP | Obnovení růstu | Rozpočtové politiky | ForexFactory | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Index volatility VIX | Augsburger Allgemeine | Historická maxima | Ekonomická data | Invaze | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Euro | Výhled | Bankovní akciový index | ESM | Fiskální politika | Devizový trh | Technologický Nasdaq | Auta | Americký akciový index | Americký trh práce | Úspěch | Ángel Gurría | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | Agentura DPA | FRED | Finanční trhy | Redukce | Statistický úřad | Naše prognóza | Americké stimuly | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Růst cen energií | Fiskální balík | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | OSVČ | Kukuřice | Růst průmyslové produkce | USD za barel | Zlotý | Počet nakažených | Tempo růstu HDP | Turistika | Obavy investorů | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Saldo zahraničního obchodu | Lehman Brothers | Euro včera | Zdanění | Problémy | Zpomalení růstu | Omezení produkce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cíle | Informace z trhu | Erste | Nezaměstnanost | Michal Brožka | Ropa | Ekonomka | DIHK | Měnová politika ČNB | Americká inflace | Rozvoj | Asociace exportérů | Výdaje | Obavy ECB | Dolar | Facebook | Sankce | Nejistota v cestování | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Oslabení české koruny | Cena surové ropy | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Vývoj koruny | Mzda | Zavedení záporných úrokových sazeb | Údaje o HDP | Světové indexy | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Mnichovský ekonomický institut | RBA | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Hlavní americké indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Největší evropské cestovní kanceláře | Rozhodnutí centrální banky | Regionální měny | Otevření ekonomik | Obchod | Úroveň rezistence | EIA | Rusko | Ceny výrobců | Guardian | Poradce | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Evropské méně | Stagflace | Vývoj kurzu eura | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | Výsledky maloobchodních tržeb | Úbytek | Počty nových případů | Ropy | Akciové futures | Pohonné hmoty | Míra úspor | Druhá vlna pandemie | Evropský bankovní akciový index | Petr Dufek | Úvěrová aktivita | Sázky | Historicky nejnižší | Komerční banka | Radomír Jáč | Utažení měnové politiky | SEC | Inflace v Německu | Světové hospodářství | Ekonomka Raiffeisenbank | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Společná evropská měna | Nálada | Rishi Sunak | Eura | Tisková konference | Stimuly | Komentář Radomíra Jáče | Nizozemsko | Organizace | Česká inflace | DIW | Ceny pohonných hmot | VIX | Protikoronavirová opatření | Banky | Epidemie koronaviru | Růst | Akciový trh | Polská centrální banka | | Manažerka | Příjmy | Rostoucí zadluženost | Průmyslová produkce v eurozóně | Vypuknutí pandemie | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Obchodní bilance | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Index | Schodek | Rychlý růst cen | Lockdown | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ISM index | Obchodní komora | Nasdaq (US100) | Šíření nákazy | Lars Feld | Meziroční inflace | Americký HDP | Analytický tým | Zemědělské suroviny | LVMH | Forward guidance | Výkyvy | Dánsko | Vyšší inflace v Německu | Index nových objednávek | Šíření koronavirové nákazy | Německý průmysl | Dow Jones | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Okénko trhu | TradingEconomics | Ukazatele | Posílení rublu | Extrémně levné | Chod ekonomiky | Květnový růst | Situace na trhu práce | Banka | Nadějné zprávy | Covid | Vysoký přebytek | Dynamika HDP | Šok | Evropský statistický úřad Eurostat | Hospodaření | Analytický tým FXstreet.cz | Německá průmyslová a obchodní komora | Maďarsko | Výrobní sektor | Globální akcie | Autoprůmysl | Bilance ČNB | Řízení rizik | Akcie bank | Korunový trh | Růst cen komodit | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | Letní období | Vlna koronaviru | Forward | Trhy | Vakcinace | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Inflační vývoj | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Očkování proti covidu-19 | Ekonomické aktivity | Analytička | ČSOB | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Vývoj ceny akcií | S&P 500 | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Institut IfW | Vyšší ceny ropy | Rakousko | Americký prezident | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Onemocnění COVID-19 | Ministr financí | EK | Lukáš Lipovský | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zdravotní péče | Zrychlení růstu | Dobrá čísla | Manažeři | Ekonomický růst | Rozhodnutí FED | Američané | Odhady analytiků | Krize | Automobilka | Carnival | Růst sentimentu | Zadluženost | Negativní dopad | Epidemické situace | Graf dne | Indikátor ekonomického sentimentu | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Údaje | Scénáře vývoje české ekonomiky | Sójové boby | Ztráty | Generali Investments CEE | Španělská ekonomika | Konec roku | Podíl nezaměstnaných | Míra nejistoty | Raiffeisenbank a.s. | Odhad vývoje HDP | Rostoucí mzdy | Nemovitosti | HDP v Maďarsku | Mzdová dynamika | Odhady HDP | Nárůst úroků | Průmysl v eurozóně | Zvýšení mezd | Inflace v únoru | Nárůst volatility | Hlavní ekonom | Pandemická situace | Německý ukazatel | Volatility | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Rozpočet | Tržby maloobchodníků | Zpřísňováním měnové politiky | xStation5 | Maloobchodní prodeje | Klaus Regling | Švédsko | ForexFactory.com | Výroba počítačů | Vánoce | Nekonvenční měnové politiky | Obnova ekonomiky | Německo | Druhá vlna | Kalendář událostí | Bankovky | Norská koruna | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | NASDAQ 100 | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Francouzský ministr financí | Stefan Kooths | Vývoj jádrové inflace | Světové trhy | Český HDP | Žádosti o podporu | MWh | Evropské země | Základní úroková sazba | Mzdy | Biden | Šíření koronaviru | Záchranný fond eurozóny | Slovensko | Pozice | Statistika | CNBC | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu | Úrokové sazby | Nemovitostní fond | Riziko | Nárůst nezaměstnanosti | Ministerstvo financí | Bankovní asociace | Příjmy domácností | Rezistence | Bolševické revoluce | Černá labuť | USA | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Virus Covid-19 | NERV | Oživení na americkém trhu práce | Návratnost | Pražská burza | Intervenovat | MF | Rusko a Ukrajina | Electronic Arts | Polský zlotý a maďarský forint | HDP v eurozóně | Indikátor | Zadluženost vlád | Snížit úrokové sazby | Vývoj kurzu dolaru | Dodavatelské řetězce | Uvolňování karantén | Italové | Nákupy aktiv | Pokračování růstu | Další pokles | Inflace v USA | Dočasně vyšší inflace | Indexy PMI | Růst ekonomiky EU | Analytik XTB | Dluhové krize | Nálada na globálních trzích | Práce | Centrální bankéři | Depozitní sazby | Sociální sítě | Joe Biden | Prodej | Euforie | Měnový pár EUR/PLN | Americké centrální banky | Nastavení úrokových sazeb | Pojišťovny | Data z ekonomiky | Průmyslová výroba | Investiční | Průzkum | Berlín | Pozornost finančních trhů | Výkonnost | EURCZK | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Zdražování potravin | Tempo růstu spotřebitelských cen | VDA | Dubnová inflace | Vakcína | Ekonomika Evropské unie | Opatření | Ekonomika ČR | Index S&P 500 | Ekonomická situace | DPA | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Propad průmyslu | Stimulační plán | Rubl | Objem zakázek | HDP | Mzdy v ČR | Výprodejní tlak | Meziroční růst spotřebitelských cen | Restrikce | Maloobchodní tržby | Pomalejší oživování ekonomiky | Hlavní akciové indexy | Výroba automobilů | Obchodní partner | TSLA | Tuzemský HDP | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Balík stimulačních opatření | Luboš Růžička | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | CZK/USD | Šance | Statistici | Hlavní ekonomka | Evropský průmysl | Splátky obřího dluhu | Inflační očekávání | Podíl firem | XTB | Stabilita | Tým FXstreet.cz | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Averze vůči riziku | Komodity | Dnešní report | Denní graf | Etoro | Boj s koronavirem | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Oživování v průmyslu | Kryptoměny | Objednávky | Růst cen průmyslových výrobců | Slábnoucí euro | Očkování | Odhad letošního růstu HDP | Výnosy | Zprávy z Fedu | ČTK | ČNB dnes | Pokles německé ekonomiky | Dluhopis | Jádrová inflace v eurozóně | Americké akciové indexy | Nedostatek zboží | Solidní růst | Uhlí | Růst průměrné mzdy | David Vagenknecht | Propad cen nemovitostí | Investor | Analýza | ČR | Americké firmy | Vývoj nominálního HDP | Domácí poptávka | Trading | CEE | Wall Street | Manažeři fondů | Británie | Nižší úrokové sazby | Vojtěch Benda
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Předčasné volby
Předčasné volby v Británii
Předčasné vstupy
Předčasné výstupy
Předčasný důchod
Předcházení konfliktům
Předcházení riziku
Předchozí seance
Předchůdce eura
Předchůdce Turecka

Následující klíčová slova

Předlužená britská vláda
Předluženost realitního sektoru
Přední bitcoinové burzy
Přední brokerská společnost
Přední český ekonom
Přední ekonomové
Přední finanční instituce
Přední investiční banka
Přední investoři
Přední prop firmy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Saxo Bank
TopForex
DeGiro
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít