Sobota 23. listopadu 2024 09:01
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
CapXmaster

Americké dluhopisy

img

Koruna je kvůli koronaviru nejslabší do loňského října

24.02.2020 Koruna dnes odpoledne středoevropského času znehodnotila vůči dolaru na svoji nejslabší úroveň od poloviny loňského října. Dolar se prodával i za více než 23,35 koruny. Od začátku roku tak česká měna vůči té americké oslabila o zhruba 2,5 procenta.
img

Koruna i domácí burza pod tlakem, hlavní trhy ztrácí náladu

20.02.2020 Poté, co se koruna ráno vrátila nad 25,00 za euro, pokračuje dál v oslabování a momentálně se obchoduje u 25,07. Citelné ztráty už za poslední dny utrpěla i vůči dolaru, kde její kurz činí 23,24. Pohyb probíhal včera za pozitivní nálady ve světě, dnes za lehce negativní, podstatné domácí zprávy do hry nevstupují. Zájem o korunu se krátkodobě zřejmě vyčerpává.
img

Koruna zpět nad 25,00. Hlavní trhy v lehce negativním módu

20.02.2020 Domácí měna začala den oslabením vůči euru nad 25,00. S touto hranicí následně trochu bojuje, ale i tak to vypadá, že dřívější tendence k posilování se na koruně aspoň krátkodobě vyčerpala. Na páru s dolarem měna slábne už na 23,16.
img

Koronavirus je v Evropě, trhy nervózní. Koruna oslabuje, akcie firem jako Burberry také, zlato jde naopak vzhůru

26.01.2020 Na světové burzy a trhy se vrátila nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Nákaza už se rozšířila na čtyři kontinenty: kromě Asie a Severní Ameriky také do Austrálie a do Evropy, konkrétně včera do Francie.
img

Šíření koronaviru sráží korunu na měsíční minimum vůči dolaru, akcie padají, trhy jsou opět nervózní

24.01.2020 Na trhy se v pátek odpoledne středoevropského času vrací nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Ve Spojených státech byl právě – zatím neoficiálně – oznámen třetí případ nakažení touto infekcí. Zpráva poslala hlavní ukazatel amerického akciového trhu, index Standard & Poor’s 500, na jeho denní minimum.
img

Týden na trzích končí optimisticky, Wall Street na rekordech, dolar roste

17.01.2020 Hlavní americké indexy znovu otevřely na historických maximech, i když rally po hvězdném začátku trochu ztrácí na lesku. Na nové rekordy vystoupily během dne také evropské akcie. index Stoxx 600 Europe přidával naposledy 0,9 % a čekat ho tak může v pořadí čtvrtý růstový den. Vzhůru míří dolar i americké desetileté výnosy, ale také zlato. Trhům pomohla nejprve čínské a posléze americká makrodata. V závěru týdne, který přinesl podpis první fáze americko-čínské obchodní dohody, nepřicházejí ani žádné komentáře v neprospěch světového obchodu.
img

Investoři se po útocích USA v Iráku zaměřili na bezpečná aktiva

03.01.2020 Prezident USA Donald Trump nařídil letecké útoky, které v Iráku zabily jednoho z nejsilnějších generálů Íránu Kásima Sulejmáního. Investoři se ze strachu z prohlubování konfliktu na Blízkém východě vrhli na bezpečná aktiva.
img

Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách, bitcoin vzrostl o skoro sto procent. Na burzách bylo letos větším uměním o peníze přijít, než je vydělat

22.12.2019 Pokud v posledních dnech roku nedojde k nečekanému zvratu, investoři po celém světě, včetně Česka, zaznamenají nejlepší výnos svých investic za poslední desetiletí. Takřka všechno v letošním roce vydělávalo, tedy samozřejmě kromě vkladů na bankovních účtech.
img

Začátek týdne přinesl silný růst akcií i posílení koruny. Americké dluhopisy ztrácejí

16.12.2019 Úvod týdne se velmi povedl akciím jak v Evropě, tak v USA, kde můžeme jen na okraj připomenout další posouvání historických rekordů. Mezi hlavními indexy exceluje londýnský FTSE100 rostoucí přes 2,5 procenta, ale ani ostatní si nevedou vůbec špatně. To vlastně platí i pro pražskou burzu, třebaže za těmi západními zaostává.
img

Obchodní dohoda je tu, ale také slušný zmatek na trzích. Americké akcie beze směru

13.12.2019 Závěr týdne je jednoznačně v režii zpráv o obchodní dohodě USA - Čína. Dobrý dojem ještě předtím udělal výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, ale nová makrodata nebo jiné zprávy byly v podstatě úplně mimo hru. Náladu trhům nezkazila horší průmyslová čísla z Japonska, ale ani pomalejší růst maloobchodu v USA.
img

Trump promluví o obchodní politice. Trhy zatím vyčkávají

12.11.2019 Lehce negativní vstup do tohoto týdne dokázaly trhy překonat. Asie, jež se včera dostala pod slušný tlak, se naopak dnes zvedla. Opatrným růstem pak navazují evropské akcie, jejichž zisky jsou však v průměru skromné. Pokračuje lehký odklon investorů od dluhopisů z periferie eurozóny, zatímco jádrové papíry jsou na tom smíšeně při malých změnách výnosů. Malé změny platí také pro americké dluhopisy, které se včera neobchodovaly. Zlato je zhruba na svém.
img

Libře pomohla politika, jinak trhy zůstávají negativně naladěny

11.11.2019 Zatímco Evropské akcie se snaží zmenšit ztráty, nebo místy i vybřednout z červeného, americké indexy otevřely a zůstávají v záporu. Pokles činí kolem 0,3 procenta. Spolu s tím se dnes nedaří dluhopisům na periferii eurozóny a drobné ztráty vidíme třeba i na německých papírech. Americké dluhopisy se dnes neobchodují. Zlato smazalo dnešní zisky a zamířilo dolů.
img

Akcie v USA klesly po slabých datech z průmyslu, vede se zlatu a jenu

31.10.2019 Zlato, japonský jen a americké dluhopisy rostou, naopak na Wall Street zavládl pesimismus a tamní akcie klesly nejvíce za poslední tři týdny. Investoři sotva vstřebali náznaky Fedu, že v uvolňování měnové politiky nastane přestávka, a už je vystrašila slabá data z amerického zpracovatelského sektoru a znovu i nervozita ohledně světového obchodu.
img

Závěr týdne svědčí dolaru, zlatu i koruně. Akcie se na směru neshodnou

25.10.2019 Výsledková sezóna pokračuje ve značných překvapeních oběma směry. V pozitivním světle se předvedl Intel nebo Verizon, ale naopak zklamal Amazon nebo AB Inbev. Také nová data z hlavních ekonomik dohromady nedávají jasný obrázek, ovšem podle nás zatím nedokáží rozptýlit obavy ze zpomalování. Německý index Ifo zůstal dole, americká spotřebitelská důvěra se dočkala revize k horšímu. A navíc se opět začal komplikovat brexit, který po nedávných událostech vypadal na dobré cestě.
img

Tržní euforie zmizela s čínskými daty, rostou pochybnosti o brexitu

14.10.2019 Euforický vývoj z konce minulého týdne přes víkend vyprchal. Do nového týdne sice asijské akcie ještě vstoupily růstově, ale Evropa už diktuje směr dolů. Hlavní indexy ztrácejí zhruba 0,8 procenta. Dobrou zprávou určitě bylo, že se USA a Čína dostaly na cestu k částečné dohodě zabraňující další eskalaci obchodní války. Zdá se ovšem, že tento postup kupředu už byl dostatečně do cen zahrnut v pátek, zatímco nyní získaly navrch pochybnosti.
img

Akcie si užívají závěr týdne. Rýsující se dohody a Fed nastartovaly zájem o riziko

11.10.2019 Konec týdne je výrazně pozitivní pro akcie nebo ropu, poté co nové zprávy rozproudily poptávku po riziku. Naděje na obchodní dohodu mezi USA a Čínou, brexitovou smlouvu mezi Británií a EU a oznámené nákupy amerických dluhopisů táhnou evropské akcie zhruba o 2,2 procenta do plusu, zatímco americké indexy stoupají o 1,7 pct. Ropa si dnes připisuje 2,3 procenta i s přispěním zprávy o útoku na tanker v Rudém moři.
img

Propad akcií a nákupy dluhopisů. Strach z obchodních válek během dne nabral na síle

08.10.2019 Zprávy, které snižují naději na postup směrem k dohodě mezi USA a Čínou, sice byly z většiny známy už ráno, ale trhy je ještě nebraly tak negativně. To se však během dne změnilo a odliv peněz z rizika do bezpečí nabral na obrátkách. Napomohly tomu i signály o odhodlání Číny odpovědět na poslední americký krok, kdy byly čínské firmy a agentury zařazeny na sankční listinu a nemohou tak volně obchodovat s USA.
img

Evropské akcie se dnes kupují, americké dluhopisy prodávají

07.10.2019 Čínští vyjednavači dnes zahájili nové kolo rozhovorů o vzájemném obchodu s USA. Postoje na začátku samozřejmě zůstávají pevné, nikdo před jednáním nebude zveřejňovat plánované ústupky. A nic konkrétního z rozhovorů zatím nepřišlo.
img

Ropný šok a slabá Čína kazí vstup do nového týdne. V kurzu jsou zlato a americké dluhopisy

16.09.2019 Na začátku nového týdne se finanční trhy snaží vypořádat s šokem z útoku na saúdskoarabská ropná zařízení. Ropa už prvotní skok vzhůru korigovala a zůstává asi 5 dolarů nad páteční hladinou. Na jednu stranu trh disponuje dostatečnými rezervami na vykrytí výpadku na poměrně dlouhou dobu. Jde o komerční zásoby, strategické rezervy i volnou kapacitu OPEC či Ruska, které dosud tlumily svou těžbu. Na stranu druhou ale zvýšené riziko nedovolí cenám klesnout až na úroveň před útoky. Co se nyní bude sledovat, je reakce USA, tedy jestli zůstává nějaká šance na setkání s Íránem, nebo zda budou následovat sankce, či dokonce vojenská odpověď.
img

Čína chce zmínit negativní dopady obchodní války

11.09.2019 Rizikový sentiment dnes ráno zaznamenal změnu k lepšímu v reakci na zprávy z Číny, podle kterých by země mohla zavést opatření na zmírnění dopadu obchodní války. Uvedl to alespoň hlavní editor deníku Global Times Hu Xijin, který zprávu zveřejnil na svém twitteru. Podle něj by nová opatření navíc měla pomoci nejen čínským, ale také americkým společnostem působícím v Číně. Zpráva dnes ráno pomohla zvýšit poptávku po rizikových aktivech a měnách. Daří se hlavně AUD a mírně rostou také asijské indexy. Americké dluhopisy mezitím dál klesají, což dostalo 10leté výnosy už zpět nad hranici 1,7 %. Připomínáme, že obě země by měly začít s novými jednáními na nejvyšších úrovních už začátkem příštího měsíce.
C:\fakepath\zlato.jpg

Zlato táhnou nahoru centrální banky

09.09.2019 Pokud investoři čekají uvolněnou měnovou politiku a chtějí při rostoucích globálních rizicích uložit své prostředky bezpečně, nakupují vládní dluhopisy… a zlato. Tyto dva trhy jsou dlouhodobě úzce propojeny a jejich korelace v letošním roce ze zjevných důvodů ještě více roste.
img

Ranní komentář: S&P500 prolomil důležitou resistenci, bezpečné přístavy ztrácejí

06.09.2019 Máme za sebou další pozitivní seanci, během které dokázaly růst akciové indexy napříč finančními trhy, když jen S&P500 prolomil důležitou resistenci a zahájil cestu zpět k metě 3 tis. dolarů. Náladě na trzích rozhodně pomohly zprávy o restartu jednání mezi USA a Čínou a pozitivní dopad mělo také nově příchozí makro z USA, v čele s výsledky ISM pro sektor služeb. Zatímco indexy tak dokázaly růst, pod silným tlakem se ocitly bezpečné přístavy, jako americké dluhopisy, drahé kovy, nebo japonský jen.
img

Dluhopisy těží z obav a slabých čísel, akcie dnes trpí

03.09.2019 Akciím dnešek nepřeje, už co se rozjelo evropské obchodování. Lepší to není ani po otevření Wall Street. Ta naopak po včerejší přestávce zamířila hluboko do červeného, aby se následně aspoň snažila ztráty zmírnit. Nyní Amerika ztrácí asi 0,8 procenta, zatímco Evropa je v červeném celkově asi o 0,4 pct.
img

Zlato dnes pokořilo další rekord, Asie padá a Trump je v pasti, kterou sám sobě uchystal

26.08.2019 Asijské akciové trhy se dnes propadají, stejně jako tamní měny. Hongkongský hlavní burzovní ukazatel, index Hang Seng, ztrácí při dnešním obchodování bezmála tři procenta. Klesá také například klíčový ukazatel čínských akcií, index Shanghai Composite, a to 1,3 procenta. Čínská měna, jüan, se vůči dolaru propadla na nejnižší úroveň od února 2008. Varianta jüanu, která obíhá mimo pevninskou Čínu, pak dokonce oslabuje na historicky vůbec nejnižší úroveň od svého uvedení v roce 2010.
img

Na trzích se v závěru bouřlivého týdne šíří optimismus

16.08.2019 Na trzích s akciemi se v závěru bouřlivého týdne šíří úleva a Wall Street umazává ztráty, které od pondělí nabrala. Širší index S&P 500 redukuje týdenní pokles na -1,8 %, i tak to pro něj ale zřejmě bude třetí ztrátový týden za sebou. Rostou také evropské akcie, jakkoli začátek ranního obchodování v Londýně zpozdila technická závada.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Dolar k japonskému jenu oslabuje, vliv mají americké dluhopisy

14.08.2019 Dolar dnes na forexových trzích citelně oslabil k japonskému jenu, což je reakce na vývoj výnosů klíčových dluhopisů americké vlády. Výnos desetiletého dluhopisu se výrazněji dostal pod výnos dluhopisu dvouletého, což se stalo poprvé od roku 2007. Tehdy se krátce poté dostavila hospodářská recese.
img

Odklad cel na část čínského zboží poslal akciové trhy nahoru

13.08.2019 Hlavní americké akciové indexy míří v první polovině newyorského obchodování prudce nahoru, průběžné intradenní přírůstky dosáhl i více než 2 %. Optimismus vyvolalo sdělení, že administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa odloží do prosince cla na některé čínské zboží, která měla začít platit 1. září. O více než 4 % stouply akcie Apple a Caterpillar.
img

Asijské indexy následují korekci v USA

13.08.2019 První seance tohoto týdne se nesla v duchu dalších výprodejů na globálních trzích s Wall Street klesající o více než 1 %. Výprodej byl do značné míry způsoben situací na emerging markets v čele s kolapsem argentinského pesa, které začalo prudce klesat v reakci na výsledky prezidentských primárek, ve kterých utrpěl současný prezident drtivou porážku. Argentinský akciový index se navíc včera propadl o téměř 40 % a v dolarech dokonce klesal o více než polovinu, což byl jeho druhý nejhorší jednodenní výsledek za posledních 70 let. Negativní sentiment se díky tomu nesl napříč emerging markets měnami a negativně ovlivnil například také jihoafrický rand, nebo mexické peso. V reakci na růst averze k riziku pak začaly novu růst také americké dluhopisy, jejichž výnosy u 10 letých splatností klesly z 1,74 % zpět na 1,64 %.
img

Politické napětí kazí náladu na trzích: Akcie s dolarem klesají

12.08.2019 Narůstající napětí v Hongkongu se dnes připojilo k obavám z dalšího vývoje americko-čínské obchodní války a kazí odpoledne náladu na trzích. Wall Street otevřela v červeném, evropský index Index Euro Stoxx 600 přišel o ranní až 1% nárůst, dolar na páru s eurem umazal zisky a odpoledne lehce ztrácí a desetileté americké dluhopisy se zlatem jsou opět v kurzu.
img

Čína v obchodní válce s USA vytahuje dosud nepoužité zbraně, burzy se hroutí

05.08.2019 Peking v obchodní válce s USA řádně přitvrzuje. Poprvé od roku 2008 nechává čínskou měnu, renminbi, oslabit nad úroveň jejích sedmi jednotek za jeden americký dolar.
img

Ranní komentář: Trump se znovu připomněl, akcie výrazně ztrácejí, bezpečné přístavy rostou

02.08.2019 Americký prezident Trump včera rozhodl o tom, že na Čínský dovoz v objemu 300 mld. dolarů uvalí nová cla ve výši 10 %. Rozhodnutí přišlo jako blesk z čistého nebe a finanční trhy na něj adekvátně reagovaly. Zatímco akcie zamířily do červených čísel, americké dluhopisy, drahé kovy a japonský jen reagovaly výrazným zpevněním. Téma obchodní války se tak znovu připomíná a zůstává i nadále jedním z klíčových rizik pro většinu finančních aktiv.
C:\fakepath\TOP5-26072019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážně v červených číslech, když se investoři vraceli ke čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky (ECB) a vyhodnocovali informace týkající se americké centrální banky (Fed), která by měla být na svém nadcházejícím zasedání co se týče měnové politiky méně agresivní, než se očekávalo.
C:\fakepath\recko vlajky.jpg

Der Spiegel: Řecko si půjčuje levněji než USA

26.07.2019 Řecko si na volném trhu půjčuje tak levně jako ještě nikdy a dokonce levněji než Spojené státy. Výnos desetiletých vládních dluhopisů země, která se v roce 2010 ocitla na pokraji kolapsu a byla nucena požádat o záchranný úvěr, klesl na 1,9 procenta. Americké dluhopisy nyní investorům vynášejí něco přes dvě procenta. Všiml si toho na svém webu německý týdeník Der Spiegel, který tento nový ekonomický fakt zdůvodňuje členstvím Řecka v eurozóně.
img

Trump znovu vyhrožuje Číně

17.07.2019 Americký prezident včera pohrozil tím, že může v případě potřeby stále uvalit nová cla na dovoz z Číny v objemu 325 mld. USD. Dále uvedl, že doufá, že Čína nezačne znovu porušovat dohody, které jsou platné z posledního summitu zemí G20. Trump tak obchodníkům znovu připomněl, že současné příměří mezi oběma zeměmi nemusí trvat věčně a že může být kdykoli přerušeno v případě, že věci nepůjdou v souladu s jeho představami. Co se dalšího vyjednávání týká, připomeňme, že by představitelé Číny a USA měli tento týden po telefonu vyjednávat o dalším postupu a o tom, zda americká delegace poletí znovu do Pekingu. Finanční trhy si zdá se na tyto změny v sentimentu začínají docela zvykat a na Trumpovy výhružky prozatím výrazněji nereagují. V Asii dnes ráno indexy jen mírně klesají, když Shanghai Composite ztrácí 0,4 % a japonský Nikkei klesá o 0,3 %.
img

Evropské akcie a americké dluhopisy odpoledne rostou, hlavní témata však silné podněty nedodávají

02.07.2019 Globální trhy zůstávají dál nejisté a žádné z aktuálních témat dnes nedodalo silné podněty. Akcie v Evropě i Americe na tom byly během dne smíšeně, ale později odpoledne přece jen převažuje růst, a to hlavně na evropské straně. Výnosy amerických dluhopisů začaly klesat, zatímco německé zůstávají pouze s drobnou změnou. Zlato za dnešek přidává přes půl procenta.
img

Trhy vítají příměří v obchodní válce. Optimismus prověří nová data

01.07.2019 Příměří v obchodní válce finanční trhy samozřejmě uvítaly a vstup do nového týdne je výrazně pozitivní pro akcie v Asii i Evropě. S odvrácením další eskalace se z většiny počítalo, ale potvrzení je určitě dobré stejně jako celková atmosféra jednání. Detailů však není moc a některá rizika zůstávají. Praktická implementace výsledků prezidentských schůzek se už párkrát zadrhla, z Kongresu se ozývají hlasy proti odstranění sankcí na Huawei atp.
img

Evropa optimistická, Amerika opatrná. Euro před klíčovými informacemi drží zisky

28.06.2019 Páteční obchodování přináší evropským akciím zisky. DAX podpořený silným růstem Deutsche Bank přidává už mírně, ale slušně se vytáhly ostatní indexy. Evropa tentokrát překonává Ameriku, kterou brzdí v rozletu pokles technologického sektoru. Hlavní index S&P500 roste o 0,2 procenta. Americké dluhopisy nepatrně ustupují, zatímco v případě evropských vidíme smíšený vývoj při většinou drobných změnách výnosů. Zlato se drží lehce nad 1400 dolary a za dnešek mírně roste.
img

Trhy díky G20 zatím mírně nervózní

28.06.2019 Páteční seance zatím přinesla mírnou nervozitu, díky které jsou pod tlakem asijské indexy, zatímco z růstu těží zlato a americké dluhopisy, které se u 10letých splatností vrací ke 2 %. Investoři tak vybírají zisky a uzavírají pozice před klíčovou schůzkou Trump-Xi a tedy před fundamentem, který může začátkem nového týdne na řadu aktiv přinést větší cenové gapy. To dnes na FX pomáhá mírně hlavně bezpečným přístavům, jako je JPY a CHF. Už v ranních hodinách jsme se dnes dočkali schůzky mezi čínským prezidentem a jedním z představitelů Afriky, na které Xi odsoudil taktiku šikanování slabších států, což mohla být narážka na aktuální postup USA. To hlavní ohledně G20 nás ale stále teprve čeká až v sobotu, takže od dnešní seance žádné dramatické změny pravděpodobně očekávat nemůžeme.
img

Trhy na vlně optimismu. Trumpovi se nelíbil Draghiho komentář, ale dobře si promluvili s čínským prezidentem

18.06.2019 Den, který začínal s výhledem nudného vyčkávání na Fed, nakonec vyplnila řada velmi zajímavých zpráv. Jejich výsledkem je všeobecný optimismus na akciích, dluhopisech i ropě a mezi měnami silnější dolar.
img

Draghi mluví o novém stimulu i snižování sazeb. Euro se propadá

18.06.2019 Hlavní finanční trhy se i dnes ráno dál zaměřovaly zejména na blížící se zprávy z amerického Fedu, kde se spekulace točí kolem budoucího snižování úrokových sazeb. Překvapivě ale Fed dnes dopoledne předběhla ECB. Prezident Draghi řekl, že v případě, že se nezlepší výhled, bude třeba dalšího stimulu. Mezi nástroji banky přitom podle něj zůstává snížení úrokových sazeb.
img

AUD klesá kvůli minutes ze zasedání RBA, Čína prodává americké dluhopisy

18.06.2019 Australský dolar dnes ráno patří mezi nejvíce ztrátové hlavní světové měny, když na páru s americkým dolarem klesá o 0,2 %. Oslabení přišlo v reakci na zveřejnění minutes z minulého zasedání RBA. Měnověpolitický výbor se v zápisu shodl na tom, že je šance na snížení sazeb v budoucnu vyšší, než šance na jejich ponechání beze změny a znovu upozornil na význam trhu práce pro další rozhodování o sazbách. Co více, členové výboru upozornili na to, že úrokové sazby nejsou jejich jedinou zbraní v arsenálu. Co se samotného kurzu týká, členové RBA uvedli, že by snížení sazeb stlačilo kurz AUD níže a pomohlo tak australským domácnostem, i když by zároveň tento krok mohl poškodit střadatele. Závěrem jsme se z minutes dozvěděli, že největším rizikem zůstává další eskalace americko-čínské obchodní války a její dopad na globální a australskou ekonomiku. Aktuálně existuje podle tržního konsenzu 70% šance na snížení sazeb v srpnu a 90% do konce letošního roku.
img

Powell bude jednat, aby udržel růst. Americké dluhopisy padají, akcie míří vzhůru

04.06.2019 Začátek úterního obchodování byl sice na hlavních trzích rozpačitý a ne úplně konsistentní, ale během dne se sentiment jasně překlopil pozitivním směrem. Sledujeme to na akciích v Evropě i Americe, které vykazují pěkné zisky. Zájem o riziko na druhou stranu znamená prodeje amerických dluhopisů, jejichž výnosy dnes značně rostou. Výnosy v Evropě ovšem klesají, zlato se drží v plusu a ropa se tak tak konsoliduje. Celkově tedy vývoj na trzích nejde úplně dohromady a mísí se v něm jednak vliv hlavních témat, ale pravděpodobně také prosté úpravy pozic po předchozím otřesu.
img

Klesající výnosy znervózňují akciové investory

29.05.2019 Výnosy z dluhopisů posílají varovný signál o ekonomice, který může být problémem pro akciový trh. Výnosy v květnu výrazně klesly a obavy z eskalace obchodních válek a horší ekonomická data stimulovaly poptávku po bezpečných amerických dluhopisech. Sazby u dluhopisů jsou barometrem budoucích očekávání a poukazují, na co se investoři soustředí. S klesajícími sazbami se výhled pro ekonomiku a akcie výrazně zhoršuje.
img

Akcie obracejí dolů, stačilo málo. Dluhopisy a zlato na koni

29.05.2019 Zatímco akciové trhy si užily pár klidnějších dní, americké dluhopisy celkem systematicky ukazují na problém. Výnosy padají poměrně strmě a na rozpětí 3M-10Y je výnosová křivka jednoznačně v inverzi, která se navíc prohlubuje. Vedle toho dál rostou sázky na snížení sazeb Fedu, které trh už bere v podstatě jako hotovou věc.
img

Trump nechce spěchat s dohodou a akcie znovu míří dolů. Ztrácí i dolar

10.05.2019 Ranní optimismus bere odpoledne za své. Zatímco se trhy nadchly pro možnost, že čínsko-americká jednání ještě mohou zabránit podstatným škodám z cel, zaskočil je opět Donald Trump. Ten prohlásil, že v rozhovorech s Čínou není kam spěchat, neboť z cel budou USA profitovat daleko více než z jakékoli smlouvy.
img

Ultimátum pro cla se blíží a inverzní křivka znovu straší. Akcie, výnosy i dolar padají

09.05.2019 Po několika měsících klidu téma obchodních válek rychle opanovalo dění na finančních trzích. Konkrétně dnes se řeší především otázka, zda jednání čínského týmu ve Washingtonu ještě na poslední chvíli dokáže odvrátit zvýšení cel na zboží za 200 mld. dolarů. K němu má dojít už o půlnoci východního času, takže prostor je malý a šance také. Prezident Trump expresivně mluví o porušení dohod z čínské strany, která to odmítá a vyzývá ke kompromisům a jednání.
img

Korekce negativního úvodu týdne se trhům zatím moc nedaří, převládá nejistota

07.05.2019 Během úterního obchodování se hlavní finanční trhy snaží setřást vliv překvapivého zvratu v čínsko-amerických obchodních jednáních. Jde jim to pouze částečně. Dopad byl znát zejména na akciích, a to především v Asii. Dnes se čínským indexům naopak daří ztráty lehce korigovat. Evropa však po mírně pozitivním úvodu sklouzává těsně do červeného. Americké dluhopisy se na rozdíl od včerejška prodávají a výnosy tedy mírně narůstají. V Evropě jsou ale změny výnosů minimální a spíše dolů.
img

Dolar s příznivými americkými daty nabral na síle

11.04.2019 Eurodolar svoje dopolední zisky poztrácel a v podvečer se vrací k předešlému závěru 1,1273 EURUSD. Dvoudenní rally při nových slibných statistikách z americké ekonomiky ukončily americké dluhopisy. Pracovnímu trhu v USA se na základě dnešních pravidelných týdenních dat daří dobře. Nečekaně silná byla také březnová výrobní inflace. Trhy tak mají další důvod věřit, že americká centrální banka bude ve svém náhledu na úrokové sazby nadále trpělivá.
img

Dluhopisy se prodávají, optimističtí investoři dnes míří do akcií

01.04.2019 Pondělní obchodování silně doléhá především na americké dluhopisy - desetiletý výnos je už o 8 bodů výš. Spolu s tím stoupají i výnosy napříč Evropou, neboť investoři začátkem týdne obecně míří z bezpečí státních pevně úročených papírů do akcií či ropy. Wall Street přebírá štafetu od rychle rostoucích evropských akciových indexů, které si drží zisky přes jedno procento. Ropa Brent stoupá o 1,3 procenta.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení Fedu a hlasování o brexitu

18.03.2019 Čeká nás týden, ve kterém by měly hrát prim centrální banky a samozřejmě opět brexit. Vedle ruské a brazilské centrální banky bude v centru pozornosti zejména americký Fed a Bank of England.
img

Náladu na hlavních trzích podpořila americká data. Koruna nevyužila domácí inflaci

11.03.2019 Příslib čínské centrální banky, že podpoří úvěry, a solidní čísla z amerického maloobchodu naladily hlavní finanční trhy v úvodu týdne na pozitivní notu. Evropské akcie navázaly na růst asijských trhů a odpoledne se příznivý vývoj přesouvá do Ameriky. Americké dluhopisy se při preferenci rizika dostávají pod lehký tlak, ale německé naopak mírně rostou na cenách, když se do nich zřejmě přesouvají peníze ze španělských či italských dluhopisů.
img

Návrat optimismu táhne Čína. Pochybnosti o obchodních jednáních či sazbách trhy netrápí

01.03.2019 Po slabším včerejšku se na hlavní finanční trhy vrací pozitivní nálada, se kterou ožívá i poptávka po riziku. Využívají toho k růstu asijské a později i evropské akcie. Americké dluhopisy ztrácely už včera a dnes se konsolidují. To sledujeme také na dluhopisech v Evropě.
img

Dluhopisy s vysokým výnosem podávají nejlepší výkony od roku 2016, ty americké dokonce od 2009

14.02.2019 Dluhopisy s vysokým výnosem se v lednu dostaly na nejlepší hodnoty od počátku roku 2016 a americké dokonce od roku 2009. Podle investičního ředitele společnosti Fidelity International Andrey Iannelliho je podpořila prudká změna nálad, co se týče rizikového sentimentu. Je však stále nutná opatrnost, protože úvěrový cyklus postupuje.
img

ETF portfolia nebo aktivně řízené fondy?

06.02.2019 ETF (burzovně obchodované fondy) neboli indexové akcie v poslední době mezi investory získávají stále více na popularitě. Finanční instrumenty spojené s ETF jsou vyhledávané zejména pro svoji stabilitu a zajímavé zhodnocení.
img

Nejlepším dluhopisovým fondem je Fidelity Fund – US High Yield

04.02.2019 Fond Fidelity Fund - US Hight Yield Fund USD (ISIN LU0605520377) získal první místo v anketě portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2018“ v kategorii Dluhopisový fond. Soutěž probíhá již osmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
img

Bez nových impulsů se trhy konsolidují. Libra navzdory politice mírně roste

22.01.2019 Asijské trhy ráno naladily Evropu negativně, ale zdejší hlavní akciové indexy se nacházejí pouze těsně v záporu a mají tendenci ztráty umazávat. Nemáme nové zprávy, které by měly vytvářet tlak na akcie, je ovšem možné, že ještě doznívá zhoršený výhled od MMF, který včera zůstal bez vážné reakce.
img

Rétorika Fedu měkne a drží trhy v dobré náladě. Dolaru to ovšem nesvědčí

09.01.2019 Americký Fed večer zveřejní zápis z posledního zasedání měnového výboru, kde zvedl sazby a i v novém výhledu se držel jejich dalšího utahování. Jenže mezitím rétorika podstatně změkla, a to ukazují i dnešní vystoupení bankéřů.
img

Výhled Fidelity Int. na 2019 – růst inflace i trvání vlády býků

19.12.2018 Již deset let trvá nejdelší „býčí cesta“ v historii. Nyní se ale objevují výkyvy a volatilita napříč všemi světovými trhy. I když centrální banky pozorně sledují signály mzdové inflace, trhy jsou s růstem cen spíše spokojené. Co se týče investičních nástrojů a příležitostí, vidí James Bateman, CIO pro Multi Asset Fidelity International, jako bezpečné útočiště americké dluhopisy navázané na inflaci. „Jejich přitažlivost nyní stoupá. Sledujeme příležitosti u cyklických akcií a hlídáme investice v oblastech, jakými jsou třeba infrastruktura, obnovitelné zdroje energie nebo neutrální tržní strategie.“
img

Co vlastně Trump dohodl? Nejasnosti a mlčící Čína dnes trhům nesvědčí

04.12.2018 Příměří v obchodní válce USA - Čína zůstává předmětem dalších a dalších rozborů. Mezitím na finančních trzích znatelně opadlo prvotní nadšení a během dneška naopak převládá negativní sentiment. Akcie v Evropě i USA citelně klesají a korigují tím včerejší zisky. Zájem o americké dluhopisy už není takový jako včera či ráno, ale výnosová křivka zůstává velmi plochá, což náladě na trzích nepřidá. Německé výnosy začaly klesat během odpoledne, na periferii sledujeme zhruba včerejší hodnoty.
img

Euforie trochu uvadá, ale trhy zůstávají naladěny pozitivně. Eurodolar hledá směr

03.12.2018 Na hlavních finančních trzích nadále rezonuje výsledek víkendového summitu G20. Výrazně pozitivní efekt se převalil z Asie přes Evropu do Ameriky, kde ovšem následně trochu ztrácí na síle. Stále však sledujeme velmi pěkné zisky u hlavních akciových indexů a preferenci cyklických sektorů.
img

Trhy výsledek amerických voleb vítají. Jaké jsou hlavní důsledky?

07.11.2018 Zatímco Asie byla dost rozpačitá, evropské akcie po otevření výsledek amerických voleb vítají. Demokratická Sněmovna a republikánský Senát jsou očekávaným výsledkem, třebaže navýšení síly republikánů v Senátu možná trochu překvapilo. Americké dluhopisy si polepšily a ráno se daří také evropským, hlavně z rizikovějších zemí.
img

Technologické giganty Google i Amazon ničí rostoucí úroky. Bezos přišel jen od začátku září o tolik peněz, kolik mají Kellner s Babišem dohromady

26.10.2018 Když byly ještě úrokové sazby v USA nízko, technologičtí giganti Google či Amazon zažívaly nefalšovanou ziskovou jízdu. Zakladatele Amazonu Jeffa Bezose dokonce letos v červenci tahle jízda dovezla na pozici nejbohatšího člověka novodobých dějin.
img

Amerika zavelela k poklesu, eurodolar padá na 1,14. Trhy nadále střídají směry

24.10.2018 Změny nálad a směrů na hlavních trzích pokračují i dnes. Po smíšeném vývoji v Asii se evropské akcie vydaly slušně vzhůru, ale nálada začala vadnout po otevření Ameriky. Wall Street totiž klesá za značného přispění technologických titulů či bank. Stejné sektory jsou pod lehkým tlakem rovněž v Evropě, která se ale celkově stále ještě drží v zeleném. Praha zavřela v plusu pouze těsně, a to hlavně díky ČEZu, VIGu a odrazu Avastu po negativním včerejšku.
img

Propad chuti k riziku byl krátkodobý

15.10.2018 Přiživené nevybíravou kritikou amerického prezidenta Donalda Trumpa a s ohledem na cyklus zpřísňování Fedu se globální akciové indexy a americké dluhopisy minulý týden prodávaly, i když pro to neexistuje žádný konkrétní důvod.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Mnuchinovi nevadí, když začne Čína prodávat americké dluhopisy

12.10.2018 Amerického ministra financí Stevena Mnuchina neznepokojuje možnost, že Čína začne v rámci obchodního sporu se Spojenými státy prodávat dluhopisy americké vlády. Mnuchin to dnes řekl v rozhovoru s televizí CNBC. Čína je přitom největším zahraničním držitelem amerických státních dluhopisů.
img

Americké dluhopisy na vzestupu

08.10.2018 Přestože Fed oznámil ukončení cyklu zvyšování sazeb, poslední komentáře od předsedy Fedu Powella naznačují, že se plánují další kroky pro jejich zvyšování. Nicméně připomínky podpořily nový růst dolaru. Ten upevnil zisky proti většině ostatních měn a snažil se je udržet, protože investoři rychle zaměřili pozornost na nejnovější výsledky pracovního trhu. V poslední době účastníci trhu ztratili zájem o zprávy o pracovním trhu a inflaci, protože tweety Donalda Trumpa se zdají na pozadí rostoucího politického napětí důležitější. Existuje však velká šance, že se vrátí do středu zájmu.
img

Americké dluhopisy vynášejí, ale pozor na rizikové expozice

05.10.2018 Aktivita v sektoru služeb v USA na nejvyšších úrovních za posledních 21 let, silné výsledky ADP a sebejistý Jerome Powell – to byla mocná kombinace pro americké státní dluhopisy.
img

Rozbřesk: Koruna slábne nad 25,50…, vyčkává na ČNB

21.09.2018 Česká koruna se ke konci týdne dostala pod tlak a vrátila se do blízkosti 25,50 EUR/CZK. To vše ve chvíli, kdy na globálních trzích jako by nebyly mráčky, rozvíjející se trhy se zklidnily a blíží se zasedání ČNB. Teoreticky by tedy koruna měla být na výsluní, ale zdá se, jako by jí docházel dech. A není se úplně čemu divit. Od ČNB se už podle nás příští týden mnoha pozitivních impulsů nedočká.
img

Čína přijala hozenou rukavici k obchodní válce, akcie však rostly

19.09.2018 Netrvalo to dlouho a Čína odpověděla na poslední vlnu cel, které uvalila Amerika na dovoz čínských produktů. Čína oznámila zavedení tarifů na import amerických výrobků v hodnotě 60 mld. USD a do platnosti vstoupí 24 září. Jedná se přitom o zboží od potravin až po textilie. Oznámilo to čínské ministerstvo financí v úterý odpoledne.
img

Dolar na cyklických maximech, riziko z Turecka roste

10.08.2018 Zelená bankovka se obchodovala v zisku vůči všem hlavním měnám (kromě jenu) v pátek ráno a dolarový index vzrostl na nové cyklické maxima. Během Londýnské seance byl v zisku půl procenta a pohyboval se kolem úrovně 96.10, což jsou úrovně naposledy viděny v červenci 2017.
img

Americké dluhopisy zůstávají zajímavou dlouhodobou příležitostí

07.08.2018 Jamie Dimon, šéf jedné z největších bank na Wall Street, opět upozornil na rizika růstu výnosů z amerických dluhopisů. Varoval před nimi již v květnu s tím, že máme počítat s výnosy vyššími než 4 % z dluhopisů se splatností deset let. V srpnu své „hrozby“ modifikoval a teď odhaduje výnosy dokonce nad 5 %.
img

Rozbřesk: Italské ceny nemovitostí dále padají… jako jediné v Evropě

11.01.2018 Italské volby budou jednou z hlavních politických událostí tohoto roku. A do jejich konání již chybí méně než dva měsíce (4. března). I proto každé nové číslo z Itálie přitahuje v tuto chvíli dvojnásobnou pozornost. Demokratická strana bývalého premiéra Mattea Renziho se snaží voliče přesvědčit o tom, že ekonomická situace se (i díky reformám jeho vlády) vylepšuje. Není to však jednoduchý úkol, protože podle posledního výsledku eurobarometru si více jak 80 % Italů myslí, že jejich ekonomická situace je špatná.
img

Plánuje Trump oslabení dolaru?

02.02.2017 Riziko toho, že americký prezident Trump bude usilovat o politiku slabého dolaru, neustále roste. Tento krok by, koneckonců, dával smysl pro jeho „program“, protože export je nezbytný nejen pro růst, ale pojí se také s potřebami vysoce zadlužených rozvíjejících se trhů. Oslabení dolaru by pro ně znamenalo ulehčení břemena od rostoucích (zejména v dolarech vyjádřených) kapitálových nákladů na úrocích.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Banco Santander | Útok na Izrael | Trump Media | Realitní trh | Nárůst objemů | Zvolení Joe Bidena | Zrušení cel | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Války | Výnosová křivka v USA | Vývoj | Státní dluhopis | Dluh vlád | Panevropský index | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | EUR | Spotřebitelské výdaje | Hlavní trendy | Stavebnictví | Bundesbank | Federální dluh | Centrální banka Japonska | Býčí formace | Index spotřebitelských cen | Standard & Poor's | Mezibankovní sazby | Zkušenosti z Japonska | Snížit úrokové sazby | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Realitní firmy | Trading Group | Itálie | McDonald's | Stoxx | Pavel Hadroušek | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Ceny kryptoměny | Jak budou reagovat finanční trhy | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Finančnictví | Předpověď ceny | Makroekonomické údaje | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Pro investory | Londýnské burzy | Hurikán | Novartis | Trh práce | Slabý trh | Dluhová krize | Evropská komise | Masivní propouštění | Měnové báze | Swiss | Investice | DXY | Nervozita | Ukončení pozice | Predikční modely | Akcie Salesforce | Potenciál | Support | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Výnosy na dluhopisech | Hlava a ramena | Vývoj spreadu | Ifo | Webinář | Vítězství republikánů | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Společnost Cisco | Ceny kakaa | Jaroslav Tupý | Experti | Diverzifikace | Rekord | Skupina Saxo Bank | Raiffeisenbank | Ropná infrastruktura | Výprodeje akcií | Nezávislost | Biotechnologické akcie | Standard Life | Oživení ekonomiky | Nákupy aktiv | Dění na trzích | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Administrativa prezidenta | Bidenova administrativa | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | FiveThirtyEight | EUR/USD | General Electric | Investopedia | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Geopolitické napětí | Růst cen v době stagnace | Patria | Výhled ratingu Spojených států | COT report | Akcie společnosti | Mezibankovní | Převrácená výnosová křivka | Strach ze sankcí | CSI 300 | Desetileté výnosy | Demokratka | Index DXY | Opatrný optimismus | Americká volební noc | Lagardeová | Měnové zasedání | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Výnos | Model GDPNow | Velcí investoři | Dluhopisy s vysokým výnosem | Asijské akcie | Exchange | Goldman Sachs | Delta | Obchodování na burzách | Apple | Dlužník | TNOTE | Vývoj na trzích | SMA | Výnosová křivka | Šéf Fedu | Jeden dolar | Důkladná analýza | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Šéfové | Akcie Erste | Index DOW | Import | Státní dluh | ČEZ | Investiční portfolio | Investor Warren Buffett | Kontrakty | Evropská dluhová krize | Propad japonského jenu | Nasdaq100 | Der Spiegel | Historicky nejnižší výnosy | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | AUDUSD | Michel Barnier | Investing | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Poradce Bílého domu | Dosáhnout zisku | Brent | Easing | Americké desetileté výnosy | EUR/PLN | Kontrakce | Stimul | Peníze | Prémie | Partners | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Meziroční růst cen | Rozhovor | Americká ropa | Strach | Obavy z inflace | Šéf ECB | Financovat vládní deficit | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Hongkongský Hang Seng | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Projekce | Silný růst | Měnová politika Fedu | Plaza Accord | Měny | Nové signály | Investiční strategie | Dopady na trhy | Světová kryptoměna | Palladium | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Prezidentka ECB | Hlavní indexy | Výhled poptávky | Eskalace situace na Blízkém východě | Kamala Harrisová | Centrální banky světa | Ceny dluhopisů | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | ZEW index | CZK | Stimulační procesy | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Hospodářské výsledky | Znovuzvolení Trumpa | Americký prezident Joe Biden | Analyzování | Akciový výhled | Dolar dnes | Proražení | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Export | Kryptoměna Bitcoin | Bond | Vládní opatření | AI | Hrubý domácí produkt | Ropná zařízení | Krize na Wall Street | Prudké pohyby | Regulace | Investor Warren | Inflační cíl 2 % | Měnová situace | IPO | Tovární objednávky | Zlato a dluhopisy | Daňové škrty | Globální index MSCI | MT5 Supreme Edition | Akcie Tesla | Předčasné parlamentní volby | Čtvrtletní výsledky | Růst daní | P.A. | Zvýšení sazeb | Index NASDAQ 100 | Bezpečné přístavy | Vnímání rizika | Americké akciové trhy | GBP/EUR | Měnový pár EUR/USD | Fidelity Fund | Média | AA | MT5 | Co bude dál? | Inflační cíl | EUR/CZK | Investoři v USA | Akciové tituly | 1 milion | Pro tradery | Investing.com | Šéf automobilky Tesla | Caterpillar | Dlouholetý trend | Makrodata | Viceguvernér ČNB | Investoři | MOEX | Sója | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Nejvyšší produkce | Fidelity | MiFID II | Nejnovější výsledky | Výnosy z amerických dluhopisů | Zisk | Negativní sentiment | Inflační čísla | Včerejší seance | FedWatch | Trump Media & Technology | Kapitál | Spotřebitelské ceny v USA | Index asijsko-pacifických akcií | Tranše | Navyšování zadluženosti | Posílení | Pád akciových trhů | USD | Vít Hradil | Asijské burzy | Posilování koruny | Nové mutace | Sestupný trend | Slabý ekonomický růst | Válka na Ukrajině | Funkční období | Akciové trhy v Evropě | Dluhopisové výnosy | Obchodní dny | Poměr PE | Odložení brexitu | Politická nestabilita | Německý DAX | P/E | Nová varianta covidu | Bank of England | Analýzy | Evropské ekonomiky | Cash is trash | Silné deflační tlaky | Nobelovy ceny za ekonomii | Spotřebitelský sentiment | Investovat | Cenové tlaky | Swapy | Nikkei | Konflikty | Výhled ratingu | Širší index S&P 500 | Situace na akciových trzích | Rizikové měny | Nejnižší výnosy | Avast | Patria Online | Demokraté | Dopady obchodní války | Komoditní sektor | S&P | Analytik Purple Trading | Nákupy dluhopisů | Úroková sazba | Porovnání vývoje | Zvýšení daní | Rating USA | Rizikovější měny | Dolar roste | Dovoz | Unie | Technologické tituly | NextEra | UBS Global Proprietary Trading Group | Realitní společnost | Aktuální kurzy | Deflace | Harrisová x Trump | Zahraniční investoři | Čtvrtletní zisk | Komoditní | First Solar | Turecká lira | Ekonomický kalendář | Tesla Elon Musk | Nordea | Dnešní data | ZEW | Čínské zboží | Firemní zisky | Warren Buffett | Výsledky | Objem | Růst zadlužení | Raytheon | Veřejné služby | Jaroslav Brychta | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | HUF | Globální ekonomiky | Typ koronaviru | Portfolio | Bank of America | Dominik Stroukal | Thorsten Polleit | Retracement | Americký index | Akciový index S&P 500 | Index STOXX Europe | TIM | Energie | Prezident | CAC 40 | Silný dolar | OPEC+ | Marže prodávajících | Růst inflace | Vývoj výnosů amerických desetiletých dluhopisů | Válka | Výnosy 10letých dluhopisů | Trump-Kim | Světové burzy | Boj s inflací | Zpráva | Vývoj měnového páru | Zákonodárci | Ceny plynu v Evropě | Bloomberg | Nucor | Swingový výhled | Regulátor | Raytheon Technologies Corp | IEA | Analytik TopForex | Barack Obama | Supreme Edition | Firmy | Digitální zlato | AI bubliny | Pfizer | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Posílení amerického dolaru | Studie | Blízký východ | Slabší koruna | Kurz EUR/USD | Ekonomické dopady | Polsko | Nástroj | Rio Tinto | Vývoj amerického státního dluhu | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Nervozita na Wall Street | Centene | Olej | Velmi divoká ropa | Současná situace | Janet Yellenová | Aktuální hodnoty měny | Lukáš Kovanda | Změny na trhu | Jackson Hole | Zasedání Fedu | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Raketový útok | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | GBP | KB | Nabídka | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | S&P Global | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Vývoj akcií | Nasdaq | Admiral Markets | Další obchodní válka | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Trump | Pád USD | Deficit | Dobré výsledky | Karty | Vítězství Kamaly Harrisové | Index Dow Jones Industrial Average | Turecko | Santander | Silnější dolar | Argentinské peso | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nadšení | Vstupy | Dolary | Federální rezervní systém | BREAKING | Evropské trhy | Cvičení | Rating dlouhodobých závazků | European Energy Exchange (EEX) | Averze k riziku | Oblasti forexu | Treasuries | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Instituce | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Evropské akcie | Hang Seng | Americké CPI | Zpráva pro dolar | Předstihové indikátory | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Merrill Lynch | Vyhlídky | UBS Group | CZ | MetaTrader | Earnings | Kongres | Virgin Galactic | České koruny | E15 | Bilion | Vývoj měnového páru USD/JPY | Bez poplatku | Průraz | Velké pohyby na trhu | Ruské akcie | Finanční domy | S&P/ASX 200 | Reakce trhu | Trh | Pokles tržeb | Komise | Cenné papíry s pevným výnosem | Války na Ukrajině | Erste Bank | Opatření proti koronaviru | Australský dolar | Korekce | Tržní prostředí | Nové trhy | Buffett | Analytici Patria Finance | Pražské burzy | Vyšší poptávka | Tržní výhled | Francie | Obchodní strategie | Vývoj pravděpodobnosti | Akcie leteckých společností | Americká centrální banka | Posílení dolaru | Propad | Stock | Konec medvědího trhu | Dopady koronaviru | S&P Global Ratings | Rating | Politika centrální banky | Agentura S&P | Microsoft | Příležitosti | Ropa Brent | KOL | Měnový pár EUR/PLN | Exxon Mobil | Dluhopisy a zlato | xStation | Technické analýzy | Asie | Vládní dluhopisy | Průzkumy | Evropské obchodování | Alibaba | United Parcel Service | Trh s futures | Změny cen | Demokratické strany | Trendové linie | Zpomalování ekonomiky | Pár EUR/USD | Kurz dolarů | Automobilky | Znovuzvolení | Národní ekonomická rada vlády | ANO | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Sázka | Zájem o dluhopisy | Unce zlata | Výnosy z desetiletých dluhopisů USA | Data z USA | Index spotřebitelské důvěry | Rizikovější aktiva | EEX | Futures | Poměr P/E | Donald Trump | CTA | Nový rekord | Americké měny | Výroba aut | CFTC | Graf | Revize amerického HDP | Měnové trhy | Období nejistoty | Index volatility | Pokles eura | Utility | Didi | Kurz euro | Gazprom | Akciové trhy v Číně | Centrální banka | Přehled | Oživení americké ekonomiky | Výnosové křivky | LYNX | Plyn | Jádrová inflace | Patrik Urban | Devalvace | Eurodolar | Kovy | Agentura Bloomberg | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Hospodaření | Tlak na nižší cenu výrobků | Fed | Zveřejněná data | Minimální marže | Politická rozhodnutí | Bankovní tituly | Globální index | Euro k dolaru | Neomezené QE | Další růst | Nízká volatilita | Fiskální situace | Peter Bukov | Akciový index | Reuters | Britská měna | Americké repo sazby | Zahraniční obchod | Brexit | Kakao | Snížení daní | Hegemonie | Měnový trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Výrobní aktivita | Akciový index Dow Jones | Obchody | Vývoj jádrové inflace v USA | Index Nikkei | Ekonomické ukazatele | Utahování měnové politiky | Pozornost | Deficit veřejných financí | Chipotle Mexican Grill | Růstový impuls | VIG | EURUSD | Tištění peněz | Seznam Zprávy | Oslabování dolaru | Traders | Akcie v USA | Česká měna | Čínský statistický úřad | Ponziho schéma | Commodity index | Predikce ceny | Admirals | High Yield | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Technologický index Nasdaq Composite | Obchodování | Zemní plyn | G10 | Parlamentní volby | Předseda | Evropské banky | Libra | Repo operace | Akcie v západní Evropě | Vývoj bilance Fedu | CFD | Obchodování ETF | SMA 100 | Nová data | 3M | Latinskoamerické měny | Chicago Mercantile Exchange | Medián | Financovat | Velikost celkové bilance | Klouzavý průměr | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Finanční instrumenty | Ziskové marže | Philip Morris | Normalizace měnové politiky | Investment | S&P 500 | Airbus | Míra | Hedgeové fondy | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | MT4 | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Silné oživení | ProCent | Air | Akcie dnes | Dluh USA | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Indikace | TABAK | Japonsko | Klesající trend | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | MetaTrader 5 | ČNB | Nezastavitelný státní dluh | Evropská unie | Devizoví obchodníci | Prudké navyšování zadluženosti | Peníze z prodeje akcií | Pokles | Prognóza ČNB | Zprávy o vakcíně | Bund | Onemocnění | Rating AAA | Vývoj akciového indexu | Budoucí vývoj | Centrální banka Nového Zélandu | Země EU | Kryptoměna | Hliník | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Globální rizika | Rabobank | Nobelovy ceny | Mutual Fund | Index ISM | Měny&Sazby | Americká ekonomika | Postoj USA | NVDA | Dluh Řecka | Nejistota | Podpora | Obchodník | Vývoj zlata | Portfolio manažer | Obavy o bezpečnost | Technologický index | Invest | COVID-19 | Economic | IBEX 35 | Pokles ceny | Společnost XTB | Regulátoři | Harrisová | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Ukazatel inflace | Index PX | Daně | Lídři | Alan Greenspan | Portfólia | Dnešní fundamenty | Dividendové výnosy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí na Ukrajině | CBOE | Centrum | Zisky | Index euro | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Prezident Trump | Finparáda.cz | Oslabení koruny | Drahý kov | Marže | Paweł Majtkowski | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Pandemie v Česku | Summit G20 | USD/TRY | Růst výnosů | Obrovské ztráty | Cisco Systems | Delta Air Lines | Cena zlata | Nejvýraznější pokles | Pullback | Federal Reserve Bank | Trinity Bank | Vice | Flash Crash | Breakout | F-35 | Íránský útok | Růst cen | Rating vyšší | Momentum | RSI | Exxon | Fiserv | Německá vláda | Repo sazby | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Akcie Pfizeru | JDE | Makroekonomické ukazatele | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Stres | Výhled poptávky po ropě | Hotovost | Německý soud | Růst úroků | CARA | USDJPY | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Atentát na Donalda Trumpa | Virus | Termínové kontrakty | Prezident Joe Biden | Index nákupních manažerů | Vyšší ceny | Vývoj akciového indexu Nasdaq | ERA | Kov | QE | ISIN | Američtí investoři | Cena | Dnešní čísla | ECB dnes | Chase Investment Counsel | Akciové indexy v USA | Pozitivní trendy | CME | Ceny komodit | Profesionální obchodník | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | Odhodlání | Dealer | Důvěra v průmyslu | Americký dolar | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Federal Reserve | Trh práce v USA | Shares | Polský zlotý | Prodávající | Paládium | Americké úrokové sazby | Vzorec chování | Index MOEX | Haruhiko Kuroda | Ziskovost | Republikáni | Divoká ropa | BNP | PMI ve výrobě | Nord Stream | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | Týdenní tržní výhled | Sázet | Cena ropy | HKComp | FTSE | Ekonomové | Zájem o rizikovější aktiva | Inflace | Pepa Zeman | Tržní sentiment | Značné riziko | Situace | Domácí měna | GMT | Předběžné výsledky | Ekonomie | Twitter | Vývoj měnového páru USD/TRY | Euro vůči dolaru | Krach | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Nové rekordy | Počet žádostí o podporu | Stagnace | Hlavní akciové indexy v USA | Lira | Evropská centrální banka | USD/CZK | Europe 600 | Statistiky | Světová ekonomika | Moneta | Dluhopisové trhy | FX | Aukce | Růst mezd | Očekávání do budoucna | Nový typ koronaviru | Finanční systém | Kurz | Market | IFO index | 256/2004 | Unicredit | Řízené fondy | Google | Pokles výnosů | Dodání likvidity | Status bezpečného přístavu | Grafy | Tržby | Mezinárodní investoři | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Indikátory | Historie | Vliv na obchodování | Americký dluh | Aktivum | Investičníweb.cz | Odpor | Úspěšný týden | Propad akcií | První fáze | Žlutý kov | Finance | Investujte | Měď | Konsensus | Otevírání ekonomik | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | PEPSICO | Ranní okénko | Historická minima | Světové měny | Breakout Trader | Vývoj indexu ISM | Predikce | Fibo | Analytici | JD.com | Splatnost | Bilance aktiv | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Tržní panika | Euro STOXX | Stoxx 600 | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Merck | Akcie Apple | Vývoj Forward PE | Zasedání ECB | Etherea | Portfolia | Poptávka | Vývoz | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Bryn Mawr Trust | Moody's | Finanční tituly | Recese | Index strachu | HSI | Výnosy z rizika | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Mzdový růst | Makro | Jon Osnoff | Švýcarský frank | Obavy o poptávku | FXstreet | Čisté krátké pozice | Capital Partners | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Situace na Blízkém východě | Burzovní indexy | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Růst americké ekonomiky | Signály | Alokace | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Silný support | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Frank | Prudký propad | Matěj Široký | ISM | Mutace koronaviru | Skupina akcií | Burzovní ukazatel | Plánovaná cla | Nárůst výnosů | Centrální banka USA | Konsenzus | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Nákup amerických dluhopisů | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Futures kontrakty | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Doporučení | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Rizika | Eurozóna | ETF portfolia | Kiwi | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Francouzský CAC 40 | Technologický sektor | OSN | IG | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Soud | Saxo | Shanghai Composite | Propad ropy | Nákaza koronavirem | Agentura Fitch | Riziková aktiva | Rekordní rok | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Mince | Silicon Valley Bank | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Růst HDP | Nord Stream 1 | Benzín | Ziskový obchod | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | TLTRO | Míra inflace | Ekonomické údaje | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Velké riziko | Kola kvantitativního uvolňování | Nařízení | Saxo Group | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | ROCE | Zpřísnění měnové politiky | První odhad | Celková inflace | Japonská měna | Gold | Standard Life Investments | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bazický bod | Dluhopisový trh | Podnikání | Pyramida | Růst produktivity | Monetární politika | Akcie KB | Tempo růstu | Bankovnictví | USD index | Trumpovo vítězství | NBP | Biliony | Divergence | Globální trhy | Bankéři | Počasí | Bilion dolarů | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | Německý index DAX | Situace na trhu | Ministr zdravotnictví | Rally | Americké banky | Macron | Výhled ratingu USA | Exprezident | Geopolitická nestabilita | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Úrokové sazby v Turecku | Použití finanční páky | Širší index | Ratingová agentura Fitch | Akciové dividendy | NextEra Energy | SWIFT | Yield | České měny | Výnosy z dluhopisů | Renminbi | Business | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Indikátor | Růst cen akcií | Tlak na akcie | Pokles cen | TikTok | Algoritmus | Růst ceny | Technology | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | RBI | Raiffeisenbank a.s. | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Ekonomka | Počet akcií | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Firma | Akcie bank | Futures na ropu | Sentix | Poptávka po dolaru | Recenze | Trhy dnes | Vzrušení | Zákaz cestování | Pochybnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Debata | Ekonomika eurozóny | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Spekulace | Forexu | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Akcie padají | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Světové indexy | Komoditní stratég | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Ben Laidler | Komunikace | Backwardation | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Americké futures | Politické napětí | Emise dluhopisů | MAM | Strach z inflace | BHP | Deutsche Bank | Poplatky | Výprodej | Forint | Velká Británie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Ekonom | Optimismus | Energetické společnosti | Objemy obchodů | Indexy S&P | Investování do ETF | SaxoTrader | Optimismus investorů | Trader | Americká výnosová křivka | Geopolitická rizika | Eskalace napětí | Očekávání trhu | LTC | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Obchodní válka | Výprodej akcií | Burza dnes | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Cizí měny | Ekonomická data | Historická maxima | Elektřina | WTO | EMA | Dobrá zpráva | Desetileté dluhopisy | Litecoin | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Euro | Omezení těžby | Investiční manažer | Fitch rating | Ceny zlata | Vysoké zhodnocení | Výhled | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Pokračující růst | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Korekční fáze | Americký trh práce | Hodnoty měny | Akcie Applu | Nová makrodata | Kurzy měn | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Embargo | Index pražské burzy | Vysoké ocenění | Risk | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Růst akcií | FRED | Stratég Saxo Bank | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Negativní vývoj | Klid | Data o inflaci | Expanze | Aktuální rezistence | Fiskální balík | General Motors | Fondy | Odhad růstu ekonomiky | Výnosy státních dluhopisů | Kukuřice | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | DAX | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | TIPS dluhopisy | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Spready | Klouzavý průměr EMA | Geopolitika | Amazon efekt | Dodávky ropy | Ekonomika | Westpac | Mises Institute | EU | USD/MXN | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | CoinGecko | G20 | Pokles poptávky | Index strachu VIX | Prezident společnosti | Akcie ve světě | NFT | Výnosy na amerických dluhopisech | Erste | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Americké výnosy | Ropa | České vlády | Sázky na pokles | Trhy v Číně | Akcie Virgin Galactic | Americká inflace | Klouzavé průměry | Bloomberg Commodity Index | OIL.WTI | Denní změna | Dlouhá pozice | Facebook | Hodinový graf | Sankce | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Wally Adeyemo | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Oslabení české koruny | Výprodeje | Japonský ministr financí | Index MSCI | NZDUSD | Slabší dolar | Nový virus | USDX | Finanční centrum | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Oslabení eura | Redukce | Hlavní americké indexy | Anexe Krymu | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Salesforce.com | Japonský index | Thomson Reuters | Spotřebitelská poptávka | FED sazby | Schodek | Báze | Opatření na podporu ekonomiky | Obchod | Rozhodnutí centrální banky | Regionální měny | JP Morgan | Hlavní trend | Patria.cz | Carry trades | Vládní deficit | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Euro Stoxx 600 | Milník | Čínská měna | Ole Hansen | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Bankovní sektor | Negativní zprávy | Indexy PMI | Pandemická situace | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Iracionální | Akcionář | Raytheon Technologies | Purple Trading | Úsilí | Miliardy USD | BMO | Poradce | Obchodní den | Index japonských akcií | Oslabení | EUR/TRY | Obchodní bilance | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Signál | Ekonomický výhled | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Írán | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | Ředitelka | ADP | Komerční banka | Hodnota zlata | Restriktivní politika amerického Fedu | Ponziho pyramida | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Zhoršení ratingu | Akciové futures | Makroekonomická data | Singapur | Pohonné hmoty | Zadlužení země | CHNComp | Podmínky půjčky | Devizové rezervy | JD | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Barel WTI | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | Sázky | Futures na americké akcie | ASX 200 | Potenciální výnosy | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Pozitivní výsledky | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | SEC | Cena akcií | Úvěrový rating | Normalizace úrokových sazeb | ASX | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Silicon Valley | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Nálada | Míra nejistoty | Eura | Tisková konference | Meziroční růst spotřebitelských cen | Verizon Communications | Akcie energetických společností | Organizace | Odpovědnost | Digitální daň | Brazílie | Invesco Ltd. | Gap | Ceny pohonných hmot | Měnové páry | Bilance Fedu | VIX | Úrokové náklady | Růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Index Dow Jones Industrial | | Příjmy | Finanční situace | Emitent | Investujte zodpovědně | Dna | Zajištění | Administrativa | Úspěch | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ruský Gazprom | Hry | Pandemie | Přírodní katastrofy | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Úrokové sazby | Lockdown | Cenový index | Hlavní rizika | Fundament | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Zvyšování úrokových sazeb | S&P Dow Jones Indices | Tuzemská měna | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Slabá čísla | Kurz libry | Volby | Nastavení úzkého stop-lossu | Celosvětový dluh | Výnosnost | Problémy Evropy | JPMorgan | Akcie | Nulový úrok | Slovensko | Japonský index Nikkei | Akcie Salesforce.com | Bezpečnost | Tlak na nižší cenu | Tradeři | Pevný výnos | Americký státní dluh | Volby ve Velké Británii | MXN | Růst cen výrobců | Globální trh | Stabilita | Výkyvy | Americké centrální banky | Volatilní | Politici | Křehký finanční systém | Aktuální kurzy měn | Banky | CME FedWatch | Vyšší úroveň | Cenové gapy | Obchodní dohody | Just-in-time manufacturing | Bezpečné měny | Předčasné volby | Dnešní ekonomický kalendář | Inflační data | Podnikání na kapitálovém trhu | TradingEconomics | Výdaje | TF1 | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Nejbližší rezistence | Devalvace amerického dolaru | Admiral Markets Forex Kalendář | BMO Family Office | Zlotý | Retail | Volební noc | Globální pád akciových trhů | Antiglobalizační tlaky | Breaking news | Komentátor | Oslabení dolaru | Rizikový apetit | Covid | Americká administrativa | Výrobní ceny | Návratnost | Koruna oslabuje | Šok | European Energy Exchange | Nižší požadovaná návratnost | Očekávaná korekce | Instrumenty | Americké statistiky | Fio | Rakousko | Analytický tým FXstreet.cz | Problémy se zásobováním | Quantitative Easing | Vyšší cla | Ministr financí | Oslabování eura | Poradenství | Řízení rizik | Úvěr | Intradenní obchodování | Volby v USA | Carry obchody | Sentiment investorů | Klesající inflace | Šance | Jane Foleyová | Dolarové měnové páry | Kamala | Obchodně vážený index | Forward | Bias | Delta Air | AEX | Benchmarky | Rušení cel | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Na burze | Christine Lagardeová | Macy’s | Konflikt na Blízkém východě | Resistence | Spekulativní pozice | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Obchodní příležitosti | Analytička | ČSOB | Aktuální kurz | Index volatility CBOE | Současná situace na akciových trzích | Úrok | David Marek | Analytik finančních trhů | Středoevropské měny | Ekonomiky | Meme akcie | Měnová politika | Evropa | Nasdaq Composite | Infekce X | Žádosti o podporu | Ebury | Rekordní maxima | Největší ztráty | Posilování amerického dolaru | Negativní dopad | Elon Musk | Americký prezident | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Onemocnění COVID-19 | Očekávaný růst | Hlavní ekonom Saxo Bank | Obchodní dohoda | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Aktuální situace | Nové údaje | Produkce ropy | TRY | Předpověď | Proč kupovat americké dluhopisy? | Velcí hráči | Nákupy Fedu | Kurz dolaru | Moderna | Američané | Investujte na Forexu | Commitment of Traders | Prohlášení | Ekonomický růst | Banka | Brexit bez dohody | Korekce EURUSD | Likvidní | Krize | Management | Nadnárodní společnosti | Ratingový výhled | Pandemie COVID | Halifax | Kvantitativní uvolňování | Panika | CNBC | High | Akcie Virgin | Železná ruda | Epidemické situace | UBS | Americký trh | Údaje | Slabý dolar | Sójové boby | Světové trhy | Evropské dluhopisy | Tesla | Dow Jones | Intouch Capital Markets | Snižování cen | Kupující | Société Générale | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Geopolitické eskalace | Vývoj eura | Konec roku | CAD | Short | Tradiční automobilky | Posilování české koruny | Holubice | Výroba aut v USA | UBS Group AG | Snižování sazeb | Výnos dluhopisů | Důvěra spotřebitelů | Capital Markets | UBS Global | TOPIX | Slabší akcie | Americký akciový index S&P 500 | Investiční společnost | Northrop Grumman | Zbrojařské společnosti | Finanční produkt roku | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Růst cen plynu | Práce | GDPNow | Vzestupný trend | Cukr | Odvětví | Forex kalendář | Forward PE | FOMC | Rozhodnutí Číny | Diverzifikace portfolia | Americká měna | Christine Lagardová | Hospodářské politiky | Konsolidace | Podniky | Měnový pár | Nárůst výdajů | Index japonských akcií Nikkei | Finanční ztráty | Akcie firem | Segment retail trhu | ABB | Pohyby na trzích | Oslabování čínské měny | Volatility | Očkování | Schopnost financovat vládní deficit | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Američtí politici | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | EK | Aktivně řízené fondy | Navýšení dluhového stropu | City | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Jamie Dimon | AUD/USD | Cenový index výdajů | Trendová linie | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Riziko deflace | Czech Fund | Burzy v Hongkongu | Investiční společnosti | cTrader | Kontrakt | Časopis Time | Odhady analytiků | List Financial Times | USD/JPY | Biden | Měnový výbor | Dobrá čísla | NASDAQ 100 | Eskalace situace | Nejrozšířenější kryptoměna | COT | Průzkum ČSÚ | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Směrnice | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Ztráty | Průmyslová produkce v srpnu | Eskalace | Japonský jen | Solidní růst | S&P 500 a Dow Jones | Noční obchodování | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | USDIDX | Banka UBS | Standard & Poor’s 500 | Hlavní ekonom | Crédit Agricole | Íránské rakety | Šéfka ECB | MWh | Vinci | Investování | TradingView | Setkání centrálních bankéřů | Kotace | Mzdy | Černá díra | WHO | Levnější půjčky | Privatizace | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Bank Of Singapore | Růst čínského HDP | Čeští investoři | Intradenní vývoj kurzu | Týden na trzích | Ukazatele | Státní dluhopisy | Platební prostředek | Íránský útok na Izrael | Pozice | Španělská chřipka | Status rezervní měny | Setkání G20 | Americké trhy | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Platební bilance | Expirace | Účastníci trhu | Hluboký propad ropy | XTB Research | Napětí na trzích | Situace na trhu práce | Přísná měnová politika | Měny rozvíjejících se zemí | Fidelity International | Čína | Maloobchodní inflace | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Koruna | Trade | ČR | MIFID | Rozpočtové deficity | Tomáš Nidetzký | Microsoft Corp | Norská koruna | KOSPI | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Růst výnosů dluhopisů | Sázka na jistotu | BBVA | Guvernér | Platina | Low | Býčí trend | Kurz euro-koruna | Správci fondů | Rezistence | Korporace | Multi Asset Fidelity International | Obchodování na burze | USA | Zemědělství | Šíření koronaviru | Hlavní akciové trhy | Agentura Moody's | Sazby | Makléř | XTB | NERV | Analytický tým | Schodek veřejných financí | Index Topix | Sankce vůči Rusku | Největší pokles | Cla na americké zboží | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | SPX | Poptávka po ropě | Deloitte | AAA | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Lockheed | Brazilský real | Víra v bezpečí investic | Ericsson | Meziroční inflace | GEO Group | Býčí scénář | Ycharts | Legendární investor | Riziko | Roman Ziruk | Zásobníky | Výprodeje dluhopisů | Stíhačky F-35 | Stimuly | Pražská burza | Denní graf | Bonita | Důležitý signál | Bezpečí investic | Politika amerického Fedu | SPD | Kupovat dluhopisy | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší výnosy | Dodavatelské řetězce | Investice do amerických dluhopisů | Fiskální programy | Dolar zpevňuje | Stíhačky | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Další pokles | Kapitálový fond | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Inflace v USA | Výprodej ropy | Kancléřka Merkelová | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Fiskální impuls | Imperial College | Intervenovat | Ministerstvo hospodářství | Atentát na Trumpa | Emise | Prodat USD | Vývoj ceny | Dluhopisový fond | Varianta covidu | Americký akciový trh | Týdenní nárůst | Růst cen plynu v Evropě | Zisky české měny | Tým FXstreet.cz | Jihoafrický rand | Dolar slábne | Litecoin (LTC) | Vzácné kovy | Euforie | US High Yield | Bez rizika | Home Depot | Invesco | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Nastavení úrokových sazeb | Velké pohyby | Dobrá zpráva pro dolar | Oznámení | Bitcoin dnes | Průmyslová výroba | CISCO | Průmyslové objednávky | Investiční | Průzkum | Index Stoxx 600 | Pozornost finančních trhů | Bitcoin | Růst amerických výnosů | Výkonnost | Obavy z insolvence | Nejbližší support | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Cena komodit | Denní minima | Energetický sektor | EURCZK | Panevropský index STOXX 600 | Budoucnost | Steen Jakobsen | Opce | Vakcína | Eurobondy | Rozhodování | Obchodní války | Sazby centrální banky | Opatření | Navýšení měnové báze | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Ekonomická situace | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Burzy cenných papírů | Tisknutí peněz | Štěpán Hájek | HDP | Investování je rizikové | Obchodní přebytky | Investment Counsel | Proprietary Trading | David Vagenknecht | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | CL | Investiční rozhodnutí | Přehled o dění | Trh s bydlením | TopForex | SNY | Hlavní akciové indexy | Vyšší riziko | Trumpův tweet | Etoro | Fond | Zlato | Dow Jones Industrial Average | Ranní komentář | Kurzy | Stagflační tendence | Restriktivní politika | Euro-koruna | Verizon | Spekulanti | Americká ministryně financí | Realitní sektor | Ruská měna | Objednávky | Inflační očekávání | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | G7 | Devalvaci měn | Evropské akciové trhy | Vojtěch Benda | Index Nikkei 225 | Evropské země | Výrobní aktivity | Jak investovat | Komise v přenesené pravomoci | Averze vůči riziku | Dnešní zprávy | PBOC | Omikron | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Americká cla | CZK/USD | Vyšší inflace | Ceny benzínu | Trhy v USA | Komodity | Kam investovat | Miliardy | Výnosy | Maloobchodní tržby v USA | Zahraniční měny | Tomáš Raputa | Trhy | Vlády | Kryptoměny | Hlavní finanční trhy | Dluhopis | Investiční doporučení | Firemní zprávy | Katastrofy | USD/HUF | Dodání likvidity komerčním bankám | Vítězství | Produktivita práce | Koronavirus | Kurz EUR | Akcie Goldman Sachs | Investor | Graf dne | Put | Zlepšení | Index amerického dolaru | ČTK | Stav trhu práce | PredictIt | Fundamenty | Statistika | Americké akciové indexy | Amazon | Výhled měnové politiky | Americká vláda | Analytici Patria | Asijské akciové trhy | Španělsko | Jerome Powell | Británie | Prodat dluhopisy | Emerging markets | CEE | IBEX | Česká národní banka | Wall Street | SPAC | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | Změny úrokových sazeb | Průlom | Index DAX | Firemní výsledky | Základní úroková sazba | Analytik | Bank of Singapore | Analýza | Očekávaná devalvace | Čínské firmy | Americké vlády | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Americké ceny
Americké ceny dováženého zboží
Americké ceny nemovitostí
Americké ceny výrobců
Americké CPI
Americké depozitní akcie
Americké depozitní certifikáty
Americké desetileté výnosy
Americké dividendové akcie
Americké dividendy

Následující klíčová slova

Americké dluhopisy očištěné o inflaci
Americké dolary
Americké dovozy
Americké ekonomiky
Americké energetické firmy
Americké farmaceutické společnosti
Americké finanční společnosti
Americké firmy
Americké futures
Americké HDP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít