Středa 22. ledna 2025 07:46
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Americké dluhopisy na vzestupu

08.10.2018 09:12  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Přestože Fed oznámil ukončení cyklu zvyšování sazeb, poslední komentáře od předsedy Fedu Powella naznačují, že se plánují další kroky pro jejich zvyšování. Nicméně připomínky podpořily nový růst dolaru. Ten upevnil zisky proti většině ostatních měn a snažil se je udržet, protože investoři rychle zaměřili pozornost na nejnovější výsledky pracovního trhu. V poslední době účastníci trhu ztratili zájem o zprávy o pracovním trhu a inflaci, protože tweety Donalda Trumpa se zdají na pozadí rostoucího politického napětí důležitější. Existuje však velká šance, že se vrátí do středu zájmu.

Celou analýzu najdete ZDE.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americké bitcoinové ETF s novými rekordními přílivy 📈
    Včera zaznamenalo 10 amerických spotových bitcoinových ETF čistých přílivů 886,8 milionů dolarů, což pomohlo největší kryptoměně vrátit se zpět nad 70 000 dolarů. Včera bylo zlikvidováno více než 800 milionů dolarů v krátkých pozicích, ale stále není jasné, proč byly přílivy tak velké uvnitř fondů IBIT a Fidelity FBTC společnosti BlackRock. Některé spekulace signalizují, že perspektiva vytvoření burzy cenných papírů se sídlem v Texasu (Texas Stock Exchange) společnostmi Citadel Securities a BlackRock, která se bude „specializovat“ na produkty obchodované na burze, může pohánět trh, ale faktem je, že včerejší přílivy pravděpodobně ovlivnily některé velké kupce – navzdory slabosti na Wall Street a drahých kovů. Také slabší makrodata z USA (a amerického dolaru) mohou být spouštěčem očekávaného pivotu Fedu a klesajících výnosů státních dluhopisů, což může zvýšit poptávku po takzvaných rizikových aktivech.
  • Americké burzy budou 9. ledna uzavřeny v den státního smutku
    Americký prezident Joe Biden vyhlásil 9. ledna 2025 den státního smutku na počest zesnulého bývalého prezidenta Jimmyho Cartera, v reakci na tuto zprávu americké burzy NYSE a Nasdaq oznámily, že v tento den budou uzavřeny.
  • Americké burzy prožily včera největší krach od roku 1987, obchodníci jsou nejvystrašenější v historii. Dnes lze ale sázet na prudký růst, koruna je nejslabší od roku 2015
    Klíčový ukazatel amerických burz, Standard & Poor’s 500, včera zažil svůj největší propad od krachu roku 1987. Akcie ztratily bezmála dvanáct procent a smazaly tak svůj zisk za rok 2019. Propadá se i česká koruna, je nejslabší od roku 2015.
  • Americké burzy zavřely s posílením o 5 %
    Americké burzy včera zavřely silnější o 5 %. Po silném růstu přišlo mírné zaváhání a závěrečný růst. Obchodování na amerických burzách vypadalo včera slibně.
  • Americké CPI stagnovalo, dnes přijde PPI
    Dnes dorazí červnový údaj o průmyslové výrobě v zemích eurozóny, která by podle odhadů měla meziročně narůst o 10,3 %. Tento na první pohled sympatický výsledek je ovšem do značné míry zkreslen efektem srovnávací základny z loňska, ve skutečnosti by ovšem znamenal snížení objemu výroby oproti květnu o 0,2 % a zároveň zvolnění meziroční dynamiky z přechozích 20,5 %. Podobně jako v České republice se i evropští průmyslníci nadále potýkají s nedostatkem výrobních vstupů, a právě červnová data by mohla napovědět, zda a do jaké míry se tento problém prohloubil. Vzhledem k úzké provázanosti s českými výrobci se bude jednat o důležitý signál i s ohledem na budoucí vývoj v tuzemsku.
  • Americké čísla z trhu s bývaním prekvapili. Na optimizmus je však priskoro.
    Dnešné čísla z amerického trhu s bývaním nepotvrdili zostupný trend. Nové vydané stavebné povolenia vzrástli v novembri z 1,27 mil. anualizovane na 1,33 mil., čo je najviac od apríla a začaté stavby domov z 1,22 mil. na 1,26 mil., čo je najvyššia úroveň od augusta a druhá najvyššia od mája. V oboch prípadoch sa pritom počítalo so stagnáciou.
  • Americké dáta z trhu práce pozitívne prekvapili, kanadské však ešte viac. USDCAD padá
    Keď to celé zhrnieme, tak kľúčový ukazovateľ – tvorba pracovných miest bol mimoriadne silný a ostatné sklamali len mierne, čiže pre dolár to bola pozitívna správa. Ten dnes posilňuje na väčšine párov, EURUSD klesol pod 1,14. A to aj napriek tomu, že z Nemecka a Francúzska dnes dorazili prekvapivo silné rasty priemyselnej výroby (písal som o tom viac TU). Naopak, slabá priemyselná výroba zrazila nadol libru, GBPUSD sa obchoduje pod 1,28.
  • Americké desetileté výnosy na historických minimech
    Na dluhopisovém trhu dochází v těchto dnech díky koronaviru ke vskutku pozoruhodné události. Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů dnes dosedly na 1,3 % a jsou na historicky nejnižších úrovních. Jsou nyní dokonce nižší, než v době masivní monetární expanze, kdy Fed snížil sazby na nulu a pumpoval na trhy likviditu v podobě kvantitativního uvolňování.
  • Americké desetileté výnosy zpět na 1,8 %. Dolar zatím nemá důvod výrazněji slábnout
    Vypadá to, že se výnosy z amerických desetiletých dluhopisů v tomto měsíci definitivně usadí na hranicí 1,80 %. Po mírné korekci z první poloviny tohoto měsíce se vracíme zpět k úrovním, na kterých se výnosy z dluhopisů držely naposledy v polovině letošního roku.
  • Americké dluhopisové výnosy nejvýše od letošního dubna. Šance na růst amerických sazeb po volbách pardoxně možná mírně rostou
    Americké volby jsou za námi a finanční trhy si stále teprve sedají. Vypadá to, že finální reakce nakonec bude přibližně taková s jakou jsme počítali v našem speciálním webináři ze začátku týdne. Riziková aktiva ztrácí, bezpečným přístavům se daří a trhy jsou zatím daleko od paniky. Je proto velmi pravděpodobné, že by se mohla celková situace ještě v průběhu týdne stabilizovat a pozornost obchodníků rychle obrátit zpět k tématům měnové politiky a blížícího se růstu amerických úrokových sazeb.
  • Americké dluhopisy vynášejí, ale pozor na rizikové expozice
    Aktivita v sektoru služeb v USA na nejvyšších úrovních za posledních 21 let, silné výsledky ADP a sebejistý Jerome Powell – to byla mocná kombinace pro americké státní dluhopisy.
  • Americké dluhopisy zůstávají zajímavou dlouhodobou příležitostí
    Jamie Dimon, šéf jedné z největších bank na Wall Street, opět upozornil na rizika růstu výnosů z amerických dluhopisů. Varoval před nimi již v květnu s tím, že máme počítat s výnosy vyššími než 4 % z dluhopisů se splatností deset let. V srpnu své „hrozby“ modifikoval a teď odhaduje výnosy dokonce nad 5 %.
  • Americké domácnosti po prezidentských volbách začínají znovu věřit akciím
    Jedna zajímavost ke včerejším výsledkům americké spotřebitelské důvěry. Americká spotřebitelská důvěra (Conference Board) a se po prezidentských volbách vyšplhala až nad hranici 113b. (viz. dnešní ranní komentář), což je nejlepší výsledek od roku 2001. K velmi dobrým výsledkům přispělo více faktorů, ale tím hlavním jsou jednoznačně americké prezidentské volby. Zajímavá je však nejen samotná výsledná hodnota indexu, ale i úroveň některých sub-indexů. Konkrétně především indexu měřícího optimismus ohledně dalšího vývoje akciového trhu, který se v prosinci dočkal největšího růstu od roku 1998. Téměř 45 % z dotazovaných domácností nyní počítá s dalším růstem akciových indexů. Ještě v minulém měsíci to přitom byla sotva třetina.
  • Americké domácnosti si prestávajú sporiť. Nižšiu mieru úspor mali len pred krízou
    V rámci dnešných štatistík príjmov a výdavkov amerických domácností z môjho pohľadu neboli až tak zaujímavé samotné he...
  • Americké dovozní a vývozní ceny nižší, než se očekávalo 💵USDIDX po dnešním rolloveru klesá
    Dovozní ceny byly meziročně o 0,8 % vyšší, nicméně srovnávací údaje ze srpna 2023 byly poměrně slabé, meziročně -3 %. Je to další dezinflační čtení z americké ekonomiky, které ukazuje na nižší ceny v celé ekonomice. Obchodníci s pravděpodobností 40 % ceny za snížení sazeb o 50 bps příští týden. USDIDX po dnešním rolloveru klesá a testuje zónu 100,6.
  • Americké ekonomice nehrozí recese
    Americké ekonomice nehrozí propad do recese, a to navzdory vysoké úrovni úrokové sazby Federálního rezervního systému (nejvyšší za několik desetiletí). Některé indikátory klesly, například indexy podnikatelské aktivity, vytvořená pracovní místa a počet volných pozic. Nejdůležitější indikátory, které odrážejí hospodářský růst, ale zůstávají na vysoké úrovni. HDP ve třetím čtvrtletí vzrostlo o 4,9 % a ve čtvrtém čtvrtletí má podle očekávání získat dalších 2,1–2,2 %.
  • Americké firmy propouští kvůli zavedení cel
    V průzkumu společnost Challenger uvedlo v prvním pololetí až 1 430 amerických firem, že budou propouštět zaměstnance z důvodu zavedení cel. Je to dvojnásobek počtu z minulého roku. Číslo prudce vzrostlo zejména v červenci, a to až o 1053 propuštěných.
  • Americké fondy prodávají Big Tech, Burry zvyšuje expozici v Číně
    Po středečním uzavření trhu byly zveřejněny obchody amerických investičních fondů ve čtvrtém čtvrtletí 2023. Na ty nejdůležitější změny v TOP portfóliích se podívame v dnešním videu.
  • Americké futures indexy po vítězství D. Trumpa v prezidentských volbách, Dow Jones futures +3,2 %
    Dow Jones futures +3,25 % na 43759 b., S&P 500 futures +2,31 % na 5946,25 b., Nasdaq 100 futures +1,71 % na 20689,75 b.
  • Americké futures klesají kvůli obavám z Ruska
    Americké futures vymazaly zisky a v pondělí se s ostatními indexy posunuly níže, a to kvůli pochybnostem ohledně summitu mezi americkým prezidentem Bidenem a ruským prezidentem Putinem. Představitelé Moskvy uvedli, že neexistují žádné konkrétní plány na summit poté, co úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona oznámil, že prezident USA i Ruska se v zásadě dohodly, že se setkají, aby projednaly ukrajinskou krizi. Také nedávné zprávy, že separatistické regiony na Ukrajině žádají prezidenta Putina, aby uznal jejich nezávislost a obvinění Moskvy, že Ukrajina poslala vojáky do Ruska, navíc dolehly na tržní sentiment. Kyjev a západní země uvedly, že jde o provokace a jejich cílem je ospravedlnit ruskou vojenskou invazi. Kromě toho americký velvyslanec OSN řekl, že USA mají „věrohodné informace“, že Rusko sestavilo seznam Ukrajinců, kteří mají být „zabiti nebo posláni do táborů“ bezprostředně po invazi. Výnos amerických 10letých státních dluhopisů se mezitím dostal na 1,927 % z maxima 2,065 % dosaženého 16. února.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna