Úterý 01. dubna 2025 07:11
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB Online trading konference

Komoditní stratég

img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Ropu čekají další problémy

07.02.2020 Po zprávě, že Čína možná našla účinný lék pro lidi s koronavirem, se ropa dostala z jednoletého minima. Největší poptávkový šok od globální finanční krize však bude patrně vyžadovat další omezení produkce, aby se trh stabilizoval.
img

Koronavirus ohrožuje poptávku

28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
img

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace

28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
img

Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě

10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
img

Cena zlata závisí na vztazích mezi USA a Čínou

09.12.2019 Zlato se vrátilo k horní hranici 30dolarového pásma, ve kterém se obchoduje poslední tři měsíce. Důvodem jsou obnovené obavy z toho, zda se v dohledné době podaří dosáhnout dohody mezi USA a Čínou. Na základě těchto důvodů předpokládáme, že zlato bude v příštím roce růst.
img

Aktuálně ze světa komodit

04.11.2019 Již nějakou dobu lze na trhu komodit, konkrétně zemního plynu, pozorovat rekordní produkci, která ale nereflektuje poptávku. Trh s kávou by pak potřeboval stabilizační mechanismus.
img

Komoditní výhled: Zlaté časy pro zlato

09.10.2019 Zářijový útok na největší ropnou rafinerii světa ukázal, jak zranitelné jsou globální dodávky ropy. Navíc by globální fiskální panika, které jsme si zvlášť všímali v našich posledních čtvrtletních vyhlídkách, v nadcházejících měsících mohla být doplněna o slabší dolar. I přes rizika recese poskytne kombinace těchto dvou faktorů podporu zejména drahým kovům i klíčovým americkým zemědělským komoditám.
img

Turbulence na komoditním trhu

19.09.2019 Před historickým pondělním nárůstem cen surové ropy zažívaly hedgeové fondy další problematický týden předčasných nákupů. Vzápětí však přešly do prodeje v obavách z převisu nabídky.
img

Zlato si dává pauzu

13.09.2019 Vysoká korelace zlata vůči pohybům výnosů amerických dluhopisů způsobila zlatu první velký problém od jeho červnového oživení. Ačkoli se objevuje krátkodobé riziko korekce na 1 450 USD/unci, zachováváme si býčí pohled na vývoj zlata.
img

Zlato: Risk nebo zisk?

23.08.2019 U zlata zatím udržujeme býčí prognózu s technickým cílem na 1 585 USD/unci. V krátkém období však zvýšené dlouhé pozice nadále představují problém. Trh nutně potřebuje katalyzátor, který jej pošle výš, aby se vyhnul pokušení realizovat zisky z nedávno etablovaných dlouhých pozic.
img

Co se děje na trhu s mědí, zlatem, platinou a ropou?

16.08.2019 Co nám v tuto chvíli říkají grafy o směřování mědi, zlata, platiny a surové ropy? Měď vykazuje vidinu dobrého krátkodobého vývoje a spíše než na zlato se v krátkém období zaměřte na platinu. Ropa pak zůstává pod vlivem obchodní debaty USA a Číny i omezování produkce ze strany OPEC.
img

Komoditní výhled: Nastávají zlaté časy

16.07.2019 Globální fiskální panika, která se zřejmě spustí v nadcházejících čtvrtletích, přinese dodatečné zisky u několika klíčových komodit. Zdá se, že zlato je v nejlepší pozici, aby využilo obnoveného snižování sazeb centrálních bank a výnosů dluhopisů. Riziko obnovení měnové války by naopak mohlo oslabit americký dolar, což je pro komodity další pozitivní zpráva.
img

Riziko recese hýbe světem komodit

12.06.2019 V prvním červnovém týdnu zvýšily hedgeové fondy sázky na růst cen komodit ve 24 hlavních kontraktech futures o 57 % na 401 tisíc lotů. Existuje však řada významných rozdílů mezi třemi hlavními sektory, na něž působí dopady obchodní války, rizika recese, pohyby dolaru a zpoždění výsadby plodin.
img

Co stojí za propadem ceny kávy?

07.06.2019 Dlouhodobě nestabilní ceny kávy ještě více oslabil středeční propad na newyorské burze o 7,3 %. Nejhorší pokles ceny od roku 2010 jen podtrhl aktuální zranitelnost kávy Arabica způsobenou obavami ze špatného počasí a fluktuací brazilské měny.
img

Špatné časy pro americké obiloviny

31.05.2019 Kukuřičné futures na chicagské burze rostou stále výš díky tomu, že se trh snaží přizpůsobit případnému dramatickému kolapsu vyhlídek na letošní rozsah výsadby a sklizně ve Spojených státech. Rozsáhlé záplavy v americkém kukuřičném pásu ohrožují značnou část letošní úrody.
img

Obiloviny prudce zdražují. Významným faktorem je špatné počasí v USA

16.05.2019 Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu také epidemie prasečí horečky v Číně.
img

Trumpův tweet rozbouřil globální finanční trhy

13.05.2019 Stačil jeden tweet, aby americký prezident Donald Trump opět rozbouřil relativně klidné globální finanční trhy. Namísto možných výnosů plynoucích z dlouho očekávané obchodní dohody mezi USA a Čínou, Donald Trump ohlásil zvýšení cel z deseti na 25 %. To se dotkne čínského dovozu v hodnotě 200 miliard dolarů.
img

USA útočí na íránskou ropu

29.04.2019 Ropa se koncem minulého týdne ocitla v defenzivě, ale i přesto jen těsně minula svůj pátý po sobě jdoucí ziskový týden. Země organizace OPEC spolu s Ruskem i nadále snižují dodávky černého zlata. To vytvořilo dobrý důvod pro růst cen této komodity ve srovnání s prosincem minulého roku. Obchodníci se však proti tomuto trendu zatím nepostavili.
img

Nastal významný ropný otřes

21.03.2019 Velké pohyby na trhu po dnešních zprávách o stavu zásob vyhnaly ceny ropy výš. Klíčové motory růstu ropných trhů dnes představují EIA a Fed.
img

Tlak Spojených států na nižší ceny ropy je marný. Karty má v rukou OPEC a Rusko

08.03.2019 Přestože americký prezident Donald Trump bojuje za nižší ceny ropy, tuto válku pravděpodobně nevyhraje. Saúdskoarabské a ruské ambice jsou totiž opačné. Alespoň malou útěchou pro Trumpa může být fakt, že výše cen ropy je závislá na globálním ekonomickém růstu.
img

Je zlato opravdu sázka na jistotu?

13.02.2019 Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná volba pro období recese. V tuto dobu je totiž zachování kapitálu najednou důležitější než jeho zhodnocování.
img

Zlato opět získalo status bezpečného přístavu

29.01.2019 Díky globálnímu neklidu se zlato vrátilo na pozici bezpečného přístavu s vyhlídkami na další růst. Zotavení ropy se však vzhledem k signálům naznačujícím zpomalení globálního růstu zdá nepravděpodobné.
img

Bezvládí ve Venezuele ohrožuje globální trh s ropou

28.01.2019 Ropná směs WTI je zachycena v rozpětí od 50 do 55 dolarů za barel. Pokračující omezování těžby v zemích OPEC je prozatím kompenzováno slábnutím poptávky. Ta je způsobena globálními obavami z nižšího ekonomického růstu.
img

Pozor! Cena ropy prudce klesá

02.11.2018 Cena ropy WTI už prolomila hranici 65 dolarů za barel. Brent pokořil úroveň 74 dolarů. Jde o prudký pokles ceny. Důvodem je negativní reakce trhů na včerejší zprávy Úřadu pro energetické informace EIA, které říkají, že produkce ropy v USA v srpnu stoupla o 3,8 procenta, čímž dosáhla nového rekordu - 11,3 milionů barelů denně.
img

Komodity: Trump, sankce a cla

19.10.2018 Směřování řady hlavních komodit budou i nadále ovlivňovat rozhodnutí americké vlády v posledním půlroce. Kromě počasí, které představuje problémy i příležitosti v zemědělském sektoru, stanoví náladu do konce roku hlavně Trumpova obchodní válka s Čínou a sankce proti Íránu.
img

Cukr a káva na houpačce

18.10.2018 Cukr i káva v posledních týdnech oživily skoro až k 25 %. Po měsících prodeje dosáhl minulý měsíc cukr desetiletého minima a káva dvanáctiletého. Hlavním motorem pokračujícího oslabení je propad brazilského realu v posledních měsících, protože Brazílie je hlavním producentem obou komodit.
img

Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění

17.10.2018 Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
img

Bublina na trhu s emisemi - postihne ji osud bitcoinu?

18.09.2018 Obchodování s emisními licencemi EU, tedy s povolenkami na emise uhlíku, velmi připomíná příběh bitcoinu. Od začátku roku hodnota kvót vzrostla o více než 300 procent, ale minulý týden o 30 procent spadla.
img

Co lze očekávat od pátečního zasedání OPEC?

21.06.2018 Ministři zemí sdružených v OPEC se již začínají scházet ve Vídni, aby se zúčastnili pátečního zasedání, které mnozí označují jako nejtěžší od roku 2011. Tehdy seskupení zemí, včetně Venezuely a Íránu, zablokovalo snahy Saudské Arábie zvýšit produkci kartelu, která chtěla přibrzdit rostoucí ceny ropy. Tehdejší saudsko-arabský ministr Ali al-Naimi volal po zvýšení denních dodávek o 1,5 milionu barelů.
img

Zasedání G7: Donald Trump nezklamal, trhy jsou v napětí

12.06.2018 Uražený Donald Trump způsobil svým tažením napříč celou geopolitickou scénou zoufalství pozorovatelů. Odpověď trhů je prozatím zdrženlivá a většina tříd aktiv vyčkává na další vývoj. Tématem týdne bude také Brexit a existenční hlasování pro Theresu Mayovou.
img

Podceňuje posilující euro formování populistické vlády v Itálii?

15.05.2018 Kurz eura opět roste. Dnes ráno se hodnota páru EUR/USD dostala až na hodnotu 1,19. Měnový analytik Saxo Bank, John Hardy, však upozorňuje, že pokud pár nepřesáhne hodnotu 1,22, nemůžeme hovořit o změně sentimentu. „Jedním z pozitiv vývoje eura je jeho odolnost vůči politickým novinkám z Itálie, kde se právě vytváří nová populistická vláda,“ uvádí Hardy. Tržní hráči se totiž optimisticky domnívají, že nová koalice nebude schopná realizovat dramatické změny, protože nebude mít dostatek soudržnosti a politického vlivu.
img

Trump odstoupil od jaderné dohody s Íránem, ceny ropy rostou

10.05.2018 Ceny ropy po zveřejnění této zprávy mírně vzrostly. Obchodníci si však kladou otázku, zda není současný růst už přehnaný. Přestože podle mého názoru a vzhledem k technickým ukazatelům černé zlato ještě stále není předražené, blíží se k svému stropu.
img

Akcie v krizi, měnový trh ztratil směr

06.04.2018 Akcie zejména firem z technologického sektoru přinesly špatnou náladu. Tyto akcie podkopaly pozitivní sentiment a spustily nervozitu a averzi k riziku napříč všemi druhy aktiv. Odpověď měnového trhu je prozatím jen velmi mírná, a to i když trhu nyní chybí katalyzátor. Akciový trh je v současnosti místem chaosu. Největší pokles zaznamenaly akcie technologického sektoru.
img

Hrozba obchodní války snižuje chuť investorů riskovat

28.03.2018 Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení cel na čínský dovoz, které může vyvolat odvetné opatření Číny zavést vlastní cla, vyvolalo na finančních trzích negativní nálady. Akcie poklesly a vynořují se obavy, že obchodní válka bude mít vliv i na globální hospodářský růst. Nervózní nálada se dále prohloubila s příchodem nové zprávy, že Bílý dům na návrh Donalda Trumpa odvolal svého poradce pro oblast bezpečnosti Herberta Raymonda McMastera, kterého nahradil John Bolton. Ten je podle měnového stratéga Saxo Bank, Johna Hardyho, známý svými odvážnými prohlášeními o nových sankcích pro Írán.
img

Geopolitická nejistota zvýšila cenu ropy a zlata

26.03.2018 Po rozhodnutí prezidenta Trumpa uvalit cla ve výši až 50 mld. USD na čínské zboží se situace na geopolitickém hřišti výrazně zhoršila. Čína okamžitě reagovala tím, že se zaměřila na americké vývozy v hodnotě 3 mld. USD a přemýšlí o dalších odvetných opatřeních.
img

Komoditní výhled: Zlatí býci sbírají síly, inflace v centru pozornosti

21.03.2018 Zlato má díky geopolitické nejistotě a zvýšené hrozbě korekce u rizikovějších aktiv potenciál pro skutečné dlouhodobé posílení. Všechny komodity nyní v podstatě využívají pozornosti, která se upírá k inflaci s tím, jak současný expanzivní cyklus směřuje ke své závěrečné fázi a roste tlak na ceny. Investoři tlačí komoditní indexy na několikaměsíční maxima.
img

Průmyslové kovy jsou pod tlakem kvůli obavám z průmyslové války

08.03.2018 Průmyslové kovy s výjimkou niklu meziročně poklesly v důsledku hrozby obchodní války, která se nyní připojila ke všeobecné nervozitě vyvolané krátko- a střednědobými vyhlídkami na čínský růst a poptávku. Tato změna čínské ekonomiky ze starého typu na novou, méně zaměřenou na komodity, by mohla mít závažný vliv na poptávku.
img

Ropa a zlato jedou na vlně slabšího amerického dolaru

16.01.2018 Klíčové komodity včetně ropy, zlata a kvalitní mědi jsou silnější díky tomu, že americký dolar zůstává oslabený vůči ostatním měnám, např. euru, kanadskému dolaru a čínskému juanu. Na začátku týdne byl na amerických trzích poměrně klid, protože burzy byly v pondělí kvůli státnímu svátku uzavřeny.
img

Japonský jen jako klíčový hnací motor zlata

11.01.2018 Zlato věnovalo minulý týden konsolidaci zisků, kterých dosáhlo ve druhé polovině prosince. Možný negativní dopad rostoucích výnosů amerických dluhopisů a skutečnost, že se Čína snaží podpořit silnější americký dolar, jsou zatím vyrovnávány silným japonským jenem. Důvodem jsou spekulace, že Bank of Japan (BoJ) by mohla brzy ukončit svou současnou politiku.
img

OPEC před jednáním ve Vídni balancuje nad propastí

28.11.2017 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Ropa díky snížení těžby, geopolitickým rizikům a porušenému rop...
img

Intenzivní prodeje ropy, zlato v průlomu

05.09.2017 Hedgeové fondy v minulém týdnu omezily býčí sázky o 9 % u všech hlavních komodit. Kupce i nadále lákaly vzácné a průmyslové kovy, zatímco krátké prodeje u ropy WTI padaly. Čím dál více se totiž ukazovalo, že třetí pokus o býčí cyklus v tomto roce vykazuje známky neúspěchu.
img

Komoditní report: Zlato září, ropa nachází podporu

24.08.2017 Zotavení amerických a světových akcií po obavách spojených se Severní Koreou začátkem srpna se ukázalo jako pomíjivé, když volatilita minulý čtvrtek stáhla níž klíčové indexy. Politické tření mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem nadále eskaluje a jeho administrativa působí čím dál více dysfunkčně a izolovaně. Tváří v tvář riziku, že bude americká politika zcela paralyzovaná, vykazuje trh zvětšující se známky nervozity. Index S&P 500 klesl o 1,5 % a skutečnost, že k popsání takového relativně malého posunu byly užity výrazy typu „prudký pád“ nebo „kolaps“ ukazuje, jak nepřipravený nyní trh je, když přijde na zvýšenou volatilitu a slabost trhu.
img

Cena zlata klesá následkem severokorejského dění

18.08.2017 Minulý týden se zlato potýkalo s téměř protikladnou možností výsledku – mezi realizací zisku a posunem nad klíčovou rezistenci, a to v závislosti na tom, jakým směrem se vyvine patová situace v Severní Koreji. Od té doby se díky úsilí na obou stranách povedlo alespoň prozatím napětí zmírnit. Vedení Severní Korey v podstatě přes noc upustilo od své konfrontační rétoriky vůči USA a vzdalo se plánu zaútočit na Guam.
img

OPEC ve třetím čtvrtletí 2017? Buď, anebo!

15.08.2017 Hedgeové fondy a obchodníci s ropou za sebou mají obtížné druhé čtvrtletí roku. Dohoda mezi zeměmi OPEC a mimo OPEC o snížení produkce totiž nijak nepřispěla k očekávanému zvýšení cen. Vyhlídky pro zlato jsou díky trvajícím geopolitickým nejistotám a politickým rizikům stále na býčí straně. Pro zlato proto máme ve třetím čtvrtletí býčí prognózy. Snižujeme naopak naši předpověď pro ropu Brent na konec roku na 53 USD/barel.
img

Zvýšení cen mědi posunulo dlouhé pozice ropy na maxima, krátké pozice padají

09.08.2017 Hedgeové fondy v posledních pěti týdnech téměř ztrojnásobily své sázky na komodity. Všechny tři sektory – zemědělské produkty, energie a kovy – zažívají v tomto období obnovenou poptávku vyvolanou oslabením amerického dolaru. Krátké pozice zlata a ropy jsou opět stlačeny, zatímco nedávné zvýšení cen mědi spustilo rekordní dlouhé pozice. Nákup surové ropy a kovů více než vyvažuje snížení pozic u klíčových plodin.
img

Očima Saxo Bank: Vývoj na globálních trzích ve třetím čtvrtletí 2017

07.08.2017 Období úvěrové expanze se chýlí ke svému konci a investoři by neměli ignorovat možný návrat k recesi. Saxo Bank přináší svůj čtvrtletní výhled pro globální trhy a přehled klíčových trendů v obchodování pro třetí čtvrtletí roku 2017.
img

Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu

02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.
img

Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?

10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
img

Co čeká zlato po holubičím skoku FOMC?

17.03.2017 Zlato i stříbro ve středu zaznamenaly prudký růst – a historie se již potřetí opakuje. Holubičí zvýšení sazeb Fedem odstartovalo zpětný nákup a zlato se vrátilo do relativního bezpečí nad 1.221 USD za unci. Když nyní pozornost Fedu mizí, zlato se s vysokou pravděpodobností stabilizuje a zisky burzovního trhu vyrovnají poptávku související s geopolitickým rizikem.
img

Ropa klesá díky likvidaci dlouhých pozic u komodit

10.03.2017 Ve středu se surová ropa připojila na rozšiřující se seznam komodit, které zaznamenávají pokles, a na trhu nadále přetrvává nervozita před zasedáním americké centrální banky Fedu, jež se odehraje příští týden. Obecně se očekává, že až se Federální výbor pro volný trh 15. března sejde, provede navýšení o dalších 25 bazických bodů. To v kombinaci se silnými americkými hodnotami podnítilo širší vzchopení dolaru a výnosy z amerických dluhopisů nadále výrazně stoupají – výnosy z amerických desetiletých vládních dluhopisů nyní směřují k maximu z 15. prosince ve výši 2,64 %.
img

Trumpovo zpomalení obchodu podporuje zlato, ropa dosáhla nového rekordu

28.02.2017 Hedgeové fondy si po posledních rekordních úrovních udržují v komoditách téměř nezměněnou úroveň. S výjimkou ICE Brent a topných olejů – údaje zveřejněné v pondělí ve 12,00 GMT – se hrubé dlouhé pozice 23 sledovaných futures snížily o 1 % na 1,84 milionu lotů futures a opcí.
img

Politická nejistota podporuje pokulhávající zlato

16.02.2017 Ačkoli oživení zlata, které vidíme od poloviny prosince, je dále podporováno politickou nejistotou, setkává se jeho vývoj s výraznějším odporem. Výnosy dluhopisů a silný dolar jsou na vzestupu a téměř každý den slyšíme o nových maximech dosažených na akciových trzích.
img

Hledání nové rovnováhy

20.01.2017 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank V roce 2016 se komodity přehouply zpátky do výnosů, a aby tento ...
img

Expozice fondů se začátkem roku 2017 kloní spíše k energetice

02.01.2017 V průběhu posledních prosincových dní se hedgeové fondy odvracely od kovů a zemědělských futures směrem k energetice. Všech pět energetických futures zaznamenalo dlouhé čisté pozice minimálně na ročním maximu, zatímco pokračoval exodus z kovů, zejména zlata. Kombinovaná expozice klíčových plodin byla mělká a dlouhé pozice sektoru sojových bobů vyvažovaly krátké pozice pšenice a kukuřice.
img

Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají

21.12.2016 Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.
img

Na ropném trhu vládne býčí nálada

16.12.2016 Pozitivní sentiment, který se zabydlel na trhu s ropou po překvapivé dohodě zemí států OPEC, dostal tento víkend další významnou podporu. Bylo jí rozhodnutí dalších zemí, které nejsou členy ropného kartelu, připojit se k plánu omezovat těžbu.
img

Ropa nadále sází na další úpravy pozic

06.12.2016 Ropný trh i nadále stoupá v reakci na dohodu Opecu a zemí mimo Opec o snížení produkce z minulého týdne. Kombinace trhu, který se do rovnováhy vrátil dřív, než se čekalo, a lepších technických vyhlídek, způsobila, že poptávka roste i čtvrtý den.
img

Co se dělo se zlatem po Trumpově vítězství

11.11.2016 Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa zažilo zlato ve středu bláznivý den. Před ohlášením výsledků se předpokládalo, že Trumpovo vítězství bude mít na zlato pozitivní dopad, protože takové vítězství by znamenalo zvýšení nejistoty. Stejně jako při neočekávaném výsledku červnového Brexitu i nyní začalo zlato s přicházejícími výsledky z jednotlivých států růst, zatímco dolar i akcie klesaly.
img

Velký posun od kovů k energiím pokračuje

25.10.2016 Hedgeové fondy minulý týden zvýšily býčí sázky na komodity na tříměsíční maximum. Přetrvávající poptávka po energetických futures, zejména zemním plynu, a výrazné krytí krátkých pozic obilí více než vyvažuje všeobecný odprodej kovů, hlavně mědi HG.
img

Rostoucí dolar prozatím zpomalil ropný večírek

12.10.2016 Od okamžiku, kdy se OPEC dohodl na snížení produkce, oživila ropa o více než 15 %. Nejnovější oživení – díky ruskému prezidentu Putinovi, který souhlasil, že se Rusko ke zmrazení produkce přidá – dostalo ropu Brent na roční maximum. Ačkoli dohoda není ani zdaleka finální, trh posiluje na vlně pozitivního vnímání a technických signálů k nákupu.
img

Jaké komodity se vyplatí sledovat do konce roku?

07.10.2016 Komodity stále směřují v celoroční bilanci k zeleným číslům, což by bylo poprvé od roku 2010, ale určité obavy zůstávají. Zejména surová ropa a zlato čelí různým rizikovým událostem, které by mohly před začátkem roku 2017 poslat ceny dolů.
img

OPEC snižuje produkci, dostaví se výsledky?

30.09.2016 Intenzivní strategie pump-and-dump („těžit a prodat“), kterou Saúdská Arábie představila v listopadu 2014, byla odvolána poté, co se členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) setkali v Alžíru a rozhodli snížit produkci ropy až o 700 000 barelů za den. Přesné rozvržení bude dohodnuto na příštím setkání zástupců OPEC, jež se bude konat 30. listopadu.
img

Zprávy z Opec a IEA naznačují pokračování nízkých cen ropy

13.09.2016 Opec a Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v uplynulých 24 hodinách vydaly své měsíční zprávy. Shodují se, že přebytek nabídky zřejmě potrvá i v roce 2017, a to díky kombinaci odolné produkce zemí mimo Opec a zpomalení růstu poptávky. Díky tomu zřejmě ropný trh setrvá déle v rozmezí a šance na růst bude omezená.
img

Káva se připravuje na protiúder, signály jsou stále výraznější

08.09.2016 Poté, co se káva Arabica za posledních 18 měsíců konsolidovala, začíná nyní opět vykazovat známky života. Měsíční graf níže ukazuje, jak křivka vývoje Arabicy vytvořila v tomto období půlkruh.
img

Cena zlata by se mohla dostat až k 1250 dolarům za unci. Klíčovým hybatelem je dolar

05.09.2016 Před pátečním zveřejněním americké zprávy o zaměstnanosti bylo zlato pod značným tlakem. Sledovali jsme, jak se cena vrátila zpět ke klíčové oblasti podpory mezi 1 300 – 1 310 USD/unce. Pokud se v tuto chvíli podíváme, co vlastně zlatem hýbe, je to v podstatě vše jen o dolaru. Když se podíváme na sílu dolaru v posledním týdnu, v podstatě koresponduje s oslabením zlata, a protože cena zlata v eurech se víceméně neměnila, naznačuje to, že klíčovým hybatelem zlata je v tuto chvíli dolar. Ten je tedy klíčem k budoucnosti nebo alespoň k nejbližším vyhlídkám pro zlato. A páteční zpráva o zaměstnanosti je pro něj klíčová.
img

Ropní medvědi prchají dosud nevídaným tempem

30.08.2016 V týdnu ukončeném 23. srpna pomohla rostoucí poptávka po energetických futures spustit 27% nárůst celkové komoditní expozice hedgeových fondů. Ostatní žádané komodity zahrnují sójové boby, ropu, cukr, kakao a zlato.
img

Kukuřice zažívá na trzích oživení i přes prognózu rekordní sklizně

16.08.2016 Před asi největší letošní zprávou o sklizni obchodovaly trhy s kukuřicí minulý týden potichu. Zpráva World Agriculture Supply and Demand Estimate report (WASDE) amerického ministerstva zemědělství zveřejněná 12. srpna byla v této sezóně první, která zahrnovala nejen informace o počasí, ale i údaje o jarní úrodě získané díky průzkumům.
img

Nemyslitelné se stalo skutečností – stříbro posílilo o více než 40 %

19.07.2016 Každoroční Šokující předpovědi Saxo Bank zahrnují nepravděpodobné, ale možná jen podceňované události, které by mohly mít významný dopad na svět financí. Jedním z nejdiskutovanějších příspěvků byla předpověď Ole Hansena, hlavního komoditního stratéga Saxo Bank, že na trhu stříbra dojde k oživení a růstu o 33 %. Jsme teprve v polovině roku 2016 a neuvěřitelná předpověď Ole Hansena se naplnila. Od prosince 2015, kdy vznikla, vzrostla cena stříbra o téměř 47 %.
img

Cena kávy stoupá, zejména pokud sladíte

13.06.2016 V posledních měsících výrazně posilovaly měkké komodity, což kromě kávy a cukru zahrnuje také kakao, bavlnu a obilí. Z obilnin posílily zejména sójové boby, a to o třetinu, cukr vede s 29% nárůstem mezi měkkými komoditami.
img

Po zveřejnění dat o nezaměstnanosti v USA nabírá zlato na síle

07.06.2016 Jedním z trhů, které díky překvapivé páteční zprávě o nezaměstnanosti nejvíce získaly, je zlato, které zaznamenalo další nárůst. Dosáhlo tak první důležité technické hranice na 1 240 USD/unci. Přes noc se na asijských trzích zlato dostalo dokonce až k 1 250 USD/unci, což znamená 50% návrat zpět od masivního květnového odprodeje. Nyní lze očekávat konsolidaci. Dolar oslabil, a to zlato podporuje. Navíc se opět odsunulo datum předpokládaného zvýšení úrokových sazeb v USA. Tento vývoj nahrává investorům do zlata.
img

Dnešní jednání OPEC ve Vídni pravděpodobně nepřinese žádné novinky

02.06.2016 Vzhledem k tomu, že jde o první jednání, kde bude přítomen nový saúdskoarabský ministr pro energetiku Chálid al-Falih, je zde vysoké očekávání, že se OPEC bude snažit vystupovat jednotně. Předchozí jednání OPEC a dubnové jednání v Doha skončila neúspěchem a odhalila neshody zejména mezi Iránem a Saudskou Arábií.
img

Zlato se díky oslabující makroekonomice vrací na výsluní

03.02.2016 Neustálé výkyvy na akciových a ropných trzích na počátku roku 2016 pomohly zotavení zlata. S potížemi bojující americký sektor ropy a zemního plynu významnou měrou přispěl ke zpomalení amerického růstu v posledním čtvrtletí roku 2015 a nyní způsobil tichý posun v názorech rozhodujících činitelů Fedu na to, jak agresivně má Fed postupovat při dalším zvyšování sazeb.
img

Býčí trh sází na drahé kovy, energie klesají

26.10.2015 V týdnu do 20. října dokázali finanční manažeři snížit býčí expozice vůči komoditám o 10 %. Stalo se tak dva dny předtím, než holubičí prohlášení ECB...
img

Zpomalení produkce rafinerií zatížilo cenu ropy

25.09.2015 Středeční zotavení ropy způsobené snížením zásob druhý týden v řadě se ukázalo být krátkodobým. Zjištění, že činnost rafinerií se zpomalila nejvíce od ledna a že benzín zaznamenal zcela nesezónní růst, pomohlo spustit obrat cen o 5,8 %.
img

Z burzovního parketu: je to masakr

25.08.2015 Thurai tvrdí, že včerejší ranní masakr byl jiný než minulý týden. Obavy z globálního zpomalení ekonomiky vedeného Čínou dopadly...
img

Uzavření dlouhých pozic v energetice a zaměření na krátké pozice u kovů

16.06.2015 V týdnu od 9. června byly na komoditních trzích velmi aktivní hedgeové fondy. Likvidace dlouhých pozic v energetice a zvýšený objem krátkých prodejů u kovů vyústily do snížené čisté dlouhé pozice v těchto sektorech. Těsně předtím, než zpráva o nabídce a poptávce hlavních plodin poslala ceny opět prudce dolů, pozvedlo tento sektor špatně načasované pokrytí krátkých pozic.
img

Co bude dál s cenou ropy?

09.02.2015 Ropa WTI náhle poklesla po čtyřdenním růstu. Týdenní hlášení z USA hovoří o rekordně vysokých zásobách. Saudi Aramco s...
img

Stávka v rafinerii a klesající vývoz z Libye zvyšují cenu ropy

04.02.2015 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Ropa WTI i Brent posilovaly už třetí den. Zásoby ropy porostou i...
img

Vzácné kovy vzdorují současnému trendu, zatímco sužovaná ropa otřásá komoditním sektorem

18.12.2014 Propadající se ceny ropy i nadále udávají tón v komoditním sektoru. Vzácné kovy jdou proti trendu a nabývají na lesku....
img

Hojné zásoby, slabý ekonomický růst a silný dolar srazily komodity na kolena

10.12.2014 Komoditní index Bloomberg se propadl na nejnižší hodnotu za posledních pět a půl let. Ceny americké ropy WTI i severomořské ropy Brent se poté, co OPEC odmítla zahaájit ofenzívu, i nadále pohybují v oblasti medvědího trhu. Na ropných trzích nyní producenti svádí novou bitvu o udržení svého podílu na trhu.
img

Po bouřlivém listopadu si komodity dávají pauzu na oddych

03.12.2014 Ceny ropy se propadly na nové pětileté minimum. Průmyslové kovy zažily prudký pokles v důsledku slabých dat z čínské a...
img

Produkce kartelu OPEC: snížit, či nesnížit – to je, oč tu běží

27.11.2014 Přijde OPEC s nějakým provizorním řešením, nebo nechá rozhodnutí na tržních silách? Snížení ropné produkce o 0,5 až 1 ...
img

Energetický sektor má za sebou další otřesný týden

20.11.2014 Ropa zažívá dosud nejhorší sérii týdenních propadů za několik desetiletí. Saúdská Arábie nechává své plány ohledně ropné produkce dál pod pokličkou. Zlato pod hladinou 1180 dolarů za unci ovládají medvědi.
img

Větší chuť obchodníků riskovat připravila vzácné kovy o jejich lesk

06.11.2014 Zlato se propadlo na čtyřleté minimum – za jeho neúprosným pádem stojí nedávné kroky Japonské centrální banky. Ceny ropy...
img

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Ceny ropy by mohly spadnout ještě níže

29.10.2014 Optimističtější ekonomická data byla vzpruhou pro kovy; zemědělský sektor rostl již čtvrtý týden v řadě. Oživení u ropy nemělo dlouhého trvání – informace o nadbytku dodávek totiž zatlačily všechny ostatní zprávy do pozadí. Zlato je svědkem vybírání zisků, avšak i nadále čerpá podporu.
img

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Zlato nabylo opět svůj lesk, zatímco země z kartelu OPEC se potýkají s nadbytkem ropných zásob

15.10.2014 Ropa kapitulovala – severomořská ropa Brent se propadla na čtyřleté minimum. Zemědělský sektor jde nahoru – ceny kávy za tento rok vzrostly o více než 100 %. Vzácným kovům přinesl vzpruhu oslabující dolar a zakolísání akciových trhů.
img

Rostoucí dodávky a pomalý ekonomický růst oslabují podporu u komodit

18.09.2014 Ceny komodit klesají v souvislosti s pokračujícím navyšováním dodávek. Zinek zažil největší týdenní propad za poslední dva roky, poptávka po energetických komoditách rovněž polevuje.
img

Posilující dolar působí komoditám těžkosti

11.09.2014 Ceny komodit byly negativně zasaženy posilujícím dolarem a oznámením Evropské centrální banky. Ceny futures kontraktů ...
img

Krize na Ukrajině pomohla cenám pšenice a evropského plynu, naopak kovům se nedaří

04.09.2014 Průmyslové kovy trpí v důsledku eskalace ukrajinské krize. Ropná produkce v Libyi stoupá, situace je však i nadále nes...
img

Cesty průmyslových a vzácných kovů se rozdělily

29.08.2014 Zisky u průmyslových kovů pomohly vykompenzovat ztráty, které utrpěly vzácné kovy a zemědělský sektor. Cena ropy je i nadále pod tlakem v důsledku rostoucích dodávek. Zlatu se do cesty postavily posilující dolar, rostoucí akcie a výnosy dluhopisů.
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Komoditní RSI: Co frčí a co ne?

11.08.2014 Komodity se v červenci propadly o téměř 5 %, což je největší propad od června 2013. Cena americké ropy WTI se za posledních několik týdnů propadla o 10 dolarů za barel. Cenu cukru i nadále tlačí dolů očekávání rekordní úrody v Brazílii.
img

Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na 3. čtvrtletí 2014

15.07.2014 Vstupujeme do třetího kvartálu a navzdory všeobecné samolibosti vidí investoři i nadále nepěkné makroekonomické nevyvá...
img

Komoditní RSI: Co frčí a co ne

04.06.2014 Index relativní síly (Relative Strength Index, RSI) je indikátor technické dynamiky trhu, jehož účelem je určit, kdy se trh nachází ve stavu překoupenosti...
img

Konflikt na Ukrajině

07.05.2014 Pokud by mělo dojít k eskalaci konfliktu na Ukrajině ve větší konflikt či dokonce občanskou válku mezi proruským výcho...
img

Komoditám se daří už tři týdny v řadě, díky nepříznivému počasí

25.02.2014 Komodity si připisují silné zisky už třetí týden v řadě. Dobrému výkonu se přitom těší všechny sektory, zejména pak te...
img

Lednový růst komodit je v ohrožení

13.01.2014 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Vstup do roku 2014 se komoditám příliš nevydařil. Komoditní index DJ-UB...
img

Ropa Brent se obchodovala níže, stejně jako nejisté zlato

13.11.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank - Většina světových investorů si v průběhu uplynulého týdne snažila urvat...
Související klíčová slova: Tempo růstu | Kolaps cen ropy | Prodej dolaru | Zahájení výsledkové sezóny | Fibo | Podmíněná hodnota v riziku | Kapitálový fond | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Počet nakažených koronavirem | Cena futures | Čínské technologické firmy | Oživení poptávky v Číně | Evropská komise | Joe Biden | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Oživení cen | Deflace | ETC | Umělá inteligence | Soros Fund Management | Egypt | Čínská poptávka | Zkušenosti | Cenová hladina | Řecké referendum | Světové akcie | Energetické firmy | Akciové trhy | Vstupy | Ark | Ekonomické dopady koronaviru | Bitcoin ETF | Exporty | Veřejné finance | Daňové škrty | USDT | Pfizer | Geopolitické riziko | Rolování | Údaje z USA | PLATINUM | Obchodník | Silicon Valley Bank | EUR | Podíl na trhu | AfD | Mince | Řecko | Pokles sazeb | Zdroj příjmů | Rozkolísaný | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Bankovní gigant | Trend | Bank of Japan | Otevřené pozice | Momentum | Výprodej ropy | Cena kontraktu | BTC | Nikl | Technologie blockchainu | Mezinárodní měnový fond | Macron | Hnojiva | Pravděpodobné výsledky | IG Markets | Výbor FOMC | Korelace | Makroekonomika | Oživení poptávky | Australia and New Zealand Banking Group | Řešení sporů | Aktiva | Citigroup | EURJPY | Bezpečné útočiště | Zotavování Číny | Fondy obchodované na burze | Investiční kapitál | WTO | Záporné sazby | Amazon | Zpráva WASDE | Organizace zemí vyvážejících ropu | Společnost Saxo Bank | Poměr zlata a stříbra | Diskont | Americké dluhopisy | Býčí vyhlídky | Kolaps | Situace na Ukrajině | Unce zlata | P/S | Ukrajinský prezident | Schůzce FOMC | Tržní likvidity | Energetika | Cenné kovy | Komunita | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Zveřejnění výsledků | Futures kontrakt | Tvrdé sankce proti Rusku | Analýzy | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | FAO | Kontraktní měsíc | Výrazný vzestup | Obrovský výprodej | Break-Even | Současný propad | Cenové stability | Krypto trh | Ethereum | Přerozdělení bohatství | Snížení produkce | Útok dronů | Inspirace | Americký prezident | Investiční manažer | Commodity futures | Rostoucí ceny | Americká inflace | Růst sazeb | Akcie Tesly | Poptávka centrální banky | Čínský trh | Expanze | Exchange | Cena pšenice | Výkyvy | Cenové výkyvy | Propad cen | Uzavření příměří | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Hútiové | Goldman Sachs | Hodnota v riziku | Německý regulátor | Pandemie COVID-19 | Zpráva Commitment of Traders | Všeobecné volby | Bazický bod | Reálné výnosy dluhopisů | Investice do zlata | ETF investoři | Norská vláda | Ropa WTI a Brent | Strach | Světové trhy | Ekonomika Spojených států | Glencore | Růst mědi | Klouzavé průměry | DeFi | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Bloomberg Commodity Spot Index | Nezaměstnanost | Nejnižší výnosy | COT (Commitments of Traders) | Zvýšení úrokové sazby | Sankce | Peter Garnry | Zavedení embarga EU | Anders Nysteen | Kapitalismus | Investiční analytik | Plyn v EU | Inflace | Geopolitická krize | Karanténní opatření | XPT/USD | Americké ministerstvo financí | Snížení cen | Údaje o americké ekonomice | ETF/ETC | Burza | Problémy Tesly | Grains Index | Robusta | Zastropování cen plynu | Alternativy pro Německo | Uvalené sankce | Zisky na akciových trzích | Růst zaměstnanosti | Rostoucí inflace | Cena Brentu | Vývoj komodit | Výnosy z amerických dluhopisů | Pokles dolaru | Dluhopisy zemí eurozóny | Tržní volatilita | Porušení pravidel | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Gold | Květnový kontrakt na WTI | Robotaxi | Finanční instrumenty | Proražení | Brexit | Oznámení | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Černé pondělí | Propad cen ropy | Reakce komodit | Období stagflace | Online obchodování | Grayscale | Investiční příležitost | Danske Bank | Vývoj na trzích | Mrazivé počasí | VAT | Varovný signál | Digitální měna | Války v Evropě | Ekonomické zotavení | Světový trh s ropou | World Agriculture Supply and Demand | Backwardation | Cena zlata | Regulační orgán | New York | Snížení úrokových sazeb | Kolaps stříbra | Obchodování s emisemi (ETS) | Galaxy Crypto Index | Rostoucí obavy | Výhled | Převzetí banky | Události roku | Garance | Novozélandský dolar | Vysoké riziko | BHP | Sympozium | Rubl | Výkon | TerraUSD (UST) | Velcí investoři | Forward guidance | Bezpečného útočiště | Vzestup inflace | Trojúhelníkové formace | Kurz EUR/USD | EIA | Dolarový index | Zasedání FOMC | Automobilka BYD | Reakce trhu | Chainalysis | Nord Stream | Panické nákupy | Výnosové křivky | Agentura IEA | Komoditní výhled | Riziková přirážka | Výnosy desetiletých dluhopisů | Evropská měna | Vzestup zlata | Dovoz ropy | Cenové rozpětí | Vývoz pšenice | Capital Markets | Zdroj příjmu | Dividendy | Volatility | Americké výnosy | Důvěra spotřebitelů | Oblasti forexu | Směrnice EU | Reálné výnosy | Rafinerie | Obchodní seance | Boom | Poptávka po úvěrech | Lék na COVID-19 | Graf | Čínský koronavirus | Utahování měnové politiky | Akce centrálních bank | Těžba ropy z břidlic | Oslabování akcií | Ziskové marže | Světové burzy | Válka | Nepřízeň počasí | Geopolitická situace | Nabídka | Lídři EU | Nezávislý obchodník | Příkaz | Hormuzský průliv | Nákupy zlata centrálními bankami | Celková expozice | BP | Průmysl | Pohyby na komoditním trhu | Nezaměnitelné tokeny | Zpomalení globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Donald Trump | Investice do dluhopisů | Vakcinace | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Zisková marže | Nižší náklady | Zvyšování sazeb | Suroviny | Evropští regulátoři | Trpělivost | Dobré výsledky | Wall Street Journal | Futures na železnou rudu | Hladiny podpory | Data z USA | Opatření | Komoditní měny | Krize eurozóny | Chuť investovat | Ekonomické zpomalení | Dluhopisový fond | Objem vládních stimulů | Covid | Contract | Risk-off | MimbleWimble | Futures | Globální poptávka po ropě | Kompenzovat ztráty | Benzín RBOB | Ceny elektřiny | Formace hlava a ramena | Dolary | Hedžové fondy | Fyzický kov | Washington | Analytik Saxo Bank | Kontrakt na ropu Brent | Zavedení embarga | Ratingová agentura | Výhled globálního růstu | Výprodeje | Dodávky ropy | Štěpán Hájek | Vysoké sazby | Indická rupie | Globální ekonomiky | Světové ceny ropy | Komoditní přehled | Trading | Ceny emisních povolenek | Odhodlání | Tier 1 | Lepší výsledky | Praní špinavých peněz | Ceny pohonných hmot | TD Securities | Oddělení forexu | ETF USO | Náklady na zajištění | Bollingerovy pásy | Ruská invaze na Ukrajinu | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Snížení nákladů | Potenciální pokles | Obnovitelné zdroje energie | Země OPEC | Volatilita | Obchodní války | Vývoj cen zlata | Maďarsko | Hráči s ropou | Santiment | Rostoucí akciové trhy | Výhled Saxo Bank | Průmyslová produkce | Surové ropy | Americké prezidentské volby | Americké státní dluhopisy | Zaměstnanost | Statoil | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Investiční firmy | Obchodníci s kryptoměnami | Státní dluh | Náklady financování | Významné riziko | Bydlení | Zmírnění regulace | Rekordní minimum | Peníze | Zpomalení globálního růstu | Vývoz ropy | Turecko | Brent | Pozornost trhu | Komoditní sektor | Čínský dovoz | Politika | Ceny kávy Arabica | Tržní sentiment | Stimul | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Snižování sazeb | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Obchodování s cennými papíry | Prolomení rezistence | Silné momentum | Vyšší výnosy | Globální šíření koronaviru | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Trendové čáry | SpaceX | Uvolňování karanténních opatření | Realita | ETF fondy | Ruský ministr energetiky | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Financovat | Commodity | Automobil | Blockchain | Zásoby ropy | Americké volby | Politická nejistota | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Obchodní signály | Nákupy | Růst | PoW | Příležitosti | Bílý dům | Trh dluhopisů | Itálie | Výpadky | Vitol Group | Nárůst cen | Program kvantitativního uvolňování | Budoucí cena | Drobní investoři | Libye | UBS Group | Offshore jüan | Jednání FOMC | Prognóza | Aberdeen Asset Management | Výnosová křivka | Vývoj cen ropy | Měnový pár USD/JPY | Schroders | Vládní podpory | Volná pracovní místa | Asset management | Ekonomické vyhlídky | Zásoby ropy v USA | Obligace | Trh práce | Potenciál pro růst | Změny cen | Crypto | Druhá největší kryptoměna | Venezuela | Růstový impuls | Kongres | CBOE | Vysoká inflace | Švédská Riksbank | Káva Arabica | Spotřebitel | Poptávka po ETF | Vakcína proti covidu-19 | Pochybnosti | Tržby Tesly | CLM0 | Býčí výhled | Hlavní ekonom | Izrael | Sell | Objem obchodů | Období vysoké volatility | Velká Británie | Bull | Deglobalizace | Obchodník s ropou | Obrat trendu | George Soros | Investovat do zlata | Americká centrální banka | Technologické akcie | Poptávka po zlatých fondech | FiveThirtyEight | Ropný trh | Cena bitcoinu | Globální poptávka | Cenová volatilita | Ministr energetiky | Long | Cyklické tituly | Nejvyšší soud | Náklady na obchodování | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Obchodníci s měnami | Stabilní zdroj příjmů | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Energetický trh | Vysoké inflace | Správci aktiv | Úrokové sazby | ETS | Ropa Brent | Prezident Trump | Koruna | Geopolitická rizika | Futures Palladium | AUD | Plynovody | Pojistky proti inflaci | Investiční výhled | Nominální hodnota | Uzavření trhů | Kontrakt na WTI | Status bezpečného útočiště | Ekonomické změny | Počasí v Brazílii | Commodity Futures Trading Commission | Omezení produkce OPEC+ | Tapering | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Trh | Barel ropy | Akcie Netflixu | Digitální aktiva | Kapitálové strategie | Zkušenost | Bankovní úvěry | MSCI | Zdroje energie | Riziková averze | Výhodně investovat | Počasí | Ruský prezident | Dollar Index | Open | Země EU | Neinvestovat | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Snižování cen | Index | Komoditní index | Maturity | Vice | Spekulativní činnost | Cena stříbra | Investiční poptávka | Zastropování cen plynu v EU | SaxoStrats | Ekonomický kolaps | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Federální rezervní banka | MMF | Čínský akciový trh | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | 200denní klouzavý průměr | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Trumpův tweet | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Kapitál | Vysoké contango | Nový rekord | FinTech | Posílení | Devalvace | PDVSA | Agentura Reuters | Obiloviny | Althea Spinozzi | Skupina OPEC+ | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Obchodování s komoditními futures | Rekordní ceny | Investiční plány | Narušení dodávek z Ruska | Obrovské ztráty | Klimatické změny | Vývoj na komoditních trzích | Negativní dopad | S&P | Regulátoři | Hamás | Paulson & Co. | Unie | Omezení dodávek | Inflace ve Spojených státech | Psychologické hladiny | Důvěra investorů | Devizové trhy | Sázky | Organizace pro výživu a zemědělství | Analytický tým | UCITS | Narušení dodávek | Akciové indexy | Crypto newsletter | Překoupené zóny | Freeport-McMoRan | Možnost poklesu | Shell | Ropné zásoby | Roman Koděra | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Domácnosti | Fundamentální zprávy | Obavy ze ztráty | Republikáni | Obchodní napětí | Ekonomické varování | Úroda | Aktuality z komoditních trhů | IEA | Hackerský útok | Vývoj zlata | IRS | Měkké komodity | Omezené riziko | Omezení produkce OPEC | Obchodní aktivita | Investiční horizont | Kartel OPEC | Pěstování kakaa | Cboe VIX | Asie | Ropný kartel | Analytik Bloombergu | Tlak na akcie | NAFTA | Rekordní hodnoty | Prodej dluhopisů | Deficit | Objem dluhopisů | StopLoss | Ceny Bitcoinu | Invaze | Krátkodobý výhled | Technické analýzy | Velké zisky | Budoucnost | Pokles ceny | Cukr | Virus | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Investiční téma | G7 | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Členské státy | Analytika | Nejvýraznější ztráty | Íránský konflikt | Americké produkce | Eskalace | Prodej akcií | SaxoTraderGO | XAU/XAG | Vývozní omezení | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vlna koronaviru | Světové centrální banky | Twitter | Benzín | Objem stimulů | Širší index amerických akcií S&P 500 | MXN | Ole Hansen | Forexové trhy | Akciový index | Íránský útok | Pozornost | Makroekonomická data | Fiskální politiky | Tvrdé sankce | Globální finanční krize | Elektromobily | Švýcarská centrální banka | Úsilí | Poptávka | Nordstream 2 | Kryptoměna Litecoin | Purple Trading Štěpán Hájek | Energetický sektor | Závislost | Burza CME | Solární energie | Americké úrokové sazby | Měny rozvíjejících se zemí | Stratég ING | Zvolený americký prezident | Range | Futures kontrakty | Bohatství | Dluhopisy | Indikátor | Stratégové | Offshore | Platina | Nárůst výnosů | Odpor | Podnikání | Analytik Bloomberg | Náklady | Realizace zisku | Index nákupních manažerů | Závislost na dolaru | Koronavirová pandemie | Ministr zahraničí | Levnější elektromobily | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Pohled na zlato | Další růst | Daně z příjmů | USO | Kitco | Litecoin | Kryptotrh | Investiční rada | Očekávaná data | Patterson | Bitcoin | Shanghai Composite | Cena plynu | Nio | Cena zlata dnes | Kov | Konference Ripple | Směr trhu | Saxo | Chesapeake | Ceny zemního plynu | Konglomerát | Šíření viru | Saxo Bank Group | Pozornost obchodníků | MimbleWimble testnet | Piper Sandler | Moskva | Hlavní investiční analytik | Trumpovo vítězství | Přístup k riziku | Vakcína proti koronaviru | Obchodovat | Ceny obilovin | Video | Burzovně obchodované fondy | Očekávání trhu | Snížení úrokové sazby | Snižování rizika | Americké indexy | Historická minima | Digitální zlato | Pohyby na trzích | Americká centrální banka FED | Obchodníci | Golden Gate CZ | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Geopolitické události | Norsko | Silicon Valley | Finance | Skupina OPEC | Zlatý kříž | Nákup komodit | Equity | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Tržní hráči | Analytici | Koncentrace | Trh práce v USA | Problémy | Harrisová | Stres | Kapitálové trhy | Stříbro | Globální dluh | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Futures trading | Pandemie | Vyšší sazby | ANZ | DIESEL | Pokles cen | Technický pohled | Závislosti na Číně | Ropa | Spekulativní investice | Bankéři | Monetární politika | Prodej zlata | Short squeeze | Zajišťovací obchody | ETF | Mike Novogratz | Znovuotevření Číny | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Poptávka po zlatě | Firma | Omezení těžby | Shiba Inu | Barclays | Prohlášení | Futures kávy | Červnový kontrakt | Obchodníci s ropou | | WeCHat | Jak obchodovat | West Texas Intermediate (WTI) | Riziko poklesu cen | Spekulace na pokles | Platforma | Příznivé faktory | Bloomberg Commodity Index | Indexy PMI | UBS | Ekonomové | Bitcoiny | WPIC | Zemědělství | USA | Výroby elektromobilů | Spojené státy | Fondy ETF | Underweight | Růst HDP | Volby | Futures na zemní plyn | Zlatý kov | Ocelářství | Alipay | Summit EU | Futures kávy Arabica | Výnosy | Podmínky obchodování | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Sázka | Konsolidace | Burze | Hodnota dolaru | Cenová akce | American Petroleum Institute | Kurz USD | Investoři do komodit | Akcie/ETF | Politická rozhodnutí | Obchodní dohody | CVaR | Wood & Company | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Světový hospodářský růst | Euro posiluje | Západní investoři | Pomerančový džus | Vyhlídky americké ekonomiky | Christopher Dembik | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Cena kukuřice | Seat | Cena kryptoměny | Časový rámec | Nákupy centrálních bank | Dluhová krize | Vlastní prostředky | Riziko inflace | Dílčí indexy | Kalifornie | Krypto influencer | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Rostoucí ceny ropy | iShares | Durace | Volatilní | FOMO | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Bidenovo vítězství | Varování | OSN | Intervence | Komoditní fondy | Světové produkce | Trh s kryptoměnami | USD za tunu | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | Rostoucí úrokové sazby | Další vývoj | West Texas Intermediate | Halving | Strach z inflace | Makroekonomické strategie | First notice day | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Odvětví | Převzetí banky Credit Suisse | Onemocnění | Zvýšení likvidity | HashRate | Obavy z globální recese | Koronavirus | Fiskální politika | Británie | Pokročilé funkce | Dedolarizace | Sankce proti Íránu | Constellation Energy | Bankovní vzdělání | Klesající úrokové sazby | Euro Stoxx 600 | Růstový potenciál | Petrodolar | Dna | Smart kontrakty | Centrální bankéři | CNY | Americké rafinerie | Americké vládní dluhopisy | FCA | Rolování kontraktů | Vítězství | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Růst na Bitcoinu | Rozhodnutí centrální banky | Styl obchodování | Odliv kapitálu | Cena dolaru | Vývoj cen komodit | Miliardy dolarů | AI | Pokles nákladů | Druhá vlna pandemie | Manažeři | Dopady pandemie | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Akcie ropy | Nordstream | Obilí | Prezidentské volby | Světové měny | Cenové pohyby | Býčí strategie | Cenový vrchol | Propad ceny | Poměr cen | Bankovní systém | EuroCOIN | Úroveň volatility | Platformy pro obchodování | Platební bilance | Komoditní index DJ-USB | Automobilka | Mladé generace | Megapack | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Sazby | Jak investovat do zlata | Provozní marže | Vladimír Vávra | Guidance | Růstové akcie | Zvýšení produkce | Obchodování s dluhopisy | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | CLK0 | Generální ředitel | Největší kryptoměna | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Průzkum | Firmy | TARP | Michael Saylor | Wood & Company Vladimír Vávra | Zvýšení mezd | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Panika | Potlačovaná poptávka | Promeškané příležitosti | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Práce z domova | Vyšší ceny | Aramco | Bitcoin (BTC) | Zlaté ETF | Credit Suisse Group AG | Ruská ropa | Růst cen komodit | Investice do platiny | Dlouhodobé investice | Ceny kovů | Omezení investic | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Distribuce | Fed | Produkce kartelu OPEC | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | Rozpočtový deficit | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Jobs Plan | Hry | Dílčí index | Rivian | Trhy | Trade | Rychle rostoucí ceny | Zlaté ETF/ETC | Eleanor Creagh | Překoupení | Ceny dobytka | Ceny futures kontraktů | Refinancování dluhů | FTSE | Nedostatek surovin | Trh s platinou | Vyšší riziko | Čínské přístavy | Měnové trhy | Pokračování rally | Online obchodování a investice | Rizika | Problémy s počasím | Žlutý kov | iShares Silver Trust | Dealer | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | Riziková prémie | ING Warren Patterson | Cena benzínu | ISM | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Nadbytek ropy | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Sociální trading | Předvolební průzkumy | Globální trh s ropou | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Prodávající | Energetické společnosti | Hodnota akcií | UCO | Kontrakty na sójové boby | Vysoké ceny | Růst cen plynu | Společnost JPMorgan | Údaje o zásobách v USA | Bloomberg Galaxy Crypto Index | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Renminbi | Cenový vývoj | Nissan | Blockchainy | Sucha | Futures na kávu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | SILVERJUL20 | Chuť k riziku | Bilance | Federální rezervy | Bitcoin cena | Americké akciové indexy | Cena kávy | Vladimir Putin | Tesla | Ethereum (ETH) | Regulační orgány | Low | Růst Bitcoinů | Stabilita | Španělsko | Bloomberg Galaxy Crypto | Ekonomický růst | Dominance bitcoinu | Cena aktiva | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Dodávky elektřiny | CAD | Sentiment trhu | Shares | Americká ropa WTI | Shortování | Vstup na burzu | Na burze | Dopady krize | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Plány na podporu ekonomiky | Evropská dluhová krize | Sázet | Hospodaření | Rozpad eura | Ztráta | Riksbank | Bloomberg Grains Index | Zastavení růstu | Severomořská ropa | Dluhové krize | Nákupy dolaru | Institucionální investoři | Velké riziko | EBITDA | Světová poptávka po ropě | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Výrobní náklady | Tradeři | Strategie komodit | Ceny ropy Brent | Volkswagen | Index relativní síly | Americká Federální rezervní banka | OTC | Energetický index | Bezpečná aktiva | Kobalt | Zajištění proti inflaci | Riziko | Galaxy Crypto | Analytik | Emise | MAM | Spotové ceny | ATH | FIAT | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Pokles výnosů | SARS | MSCI World Index | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Obchodování s futures | Transakce | Šok | Volatilita trhů | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Tether (USDT) | Plyn | ACT | Veřejný sektor | Vývoj dolaru | UCITS ETF | Spekulativní pozice | Čína | Capital | Risk | Inovace | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | Objem zlata | ETH | Financování | Zvýšení ceny | FCF | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Čisté krátké pozice | FTSE 100 | COT report | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Bundesbank | Břidlicové ropy | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Rizikový faktor | Kryptoaktiva | WTI | Zápis z posledního zasedání | Warren Patterson | Surová ropa | Saxo Bank Steen Jakobsen | Malajsie | Státy EU | SMA | Yahoo | Praxe | Demand | Biliony | CFTC | Libra | Fyzické zlato | Odborníci | Rozvolnění | Vnímání rizika | Slábnoucí dolar | Stratég | Současná cena | Instituce | Negativní korelace | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Dopad na sentiment | Indexové fondy | EV | Náklady na financování | Oživení akcií | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Počty nakažených | Bezpečná měna | Bankovní krize | Miliardáři | Čínští výrobci | ESG | Bloomberg Intelligence | IHNED | Producenti ropy | Frank | Komunistická strana | Počet nakažených | Optimalizace | CFD | Benchmark | Algoritmy | Defi | Specialista na online obchodování | ALUMINIUM | Sankce proti Rusku | Burzovně obchodovaný fond | Přebytek ropy | Dlouhodobý trend | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | CO2 | Ceny akcií | Ceny energií | Pobřeží slonoviny | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Vrcholoví manažeři | Posilování USD | VIX | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Výhled pro zlato | Propad poptávky | Sója | Euforie | Írán | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Next Generation | Jasný signál | Čínské zboží | Pracovní místa | Křiž smrti | Dlouhodobý výhled | Káva | Světové kryptoměny | TerraUSD | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | Futures na zlato | Čínské stimuly | Commission | Bank of England | Mimořádná opatření | World Gold Council | Overweight | WTI a Brent | EURUSD | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Makléři | Analytik Purple Trading | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Krátká pozice | Obchodování | Největší firmy | Býčí sentiment | Vzdělání | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | MSCI World | PetroChina | Prezident | Rekordní minima | Růst inflace | COCOA | Obavy trhu | Cena mědi | Anglo American | Easing | Jednotná evropská měna | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Poptávka po pohonných hmotách | TradingFloor.com | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Prohlubující se krize | Pojišťovny | Biden | Riziko stagflace | Růst zlata | Finanční krize | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | Velcí spekulanti | Technologické firmy | Cena ropy klesá | Dieselgate | xStation5 | ProCent | Zvýšení těžby | Síla dolaru | RBC | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Historické rekordy | Úroveň parity | Marže | Spotová cena | Směřování | Překoupený trh | RBOB | Očekávaná recese | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Propad akcií | Merrill Lynch | GMT | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Časový horizont | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Operace na volném trhu | Vrcholy | Velký problém | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Guvernér | Trader | Cizí měny | Americké akciové trhy | Resistance | Pokles zásob | Tweet | Spready | HDP | Hlava a ramena | Načasování | WTI ropa | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Další posilování | Euro | Yield | Klid | Obchodování s emisemi | LME | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | Fibonacciho úrovně | Ropa roste | Objem investic | Průměrná cena | Politici | Varovné znamení | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Členové OPEC | JPMorgan | Šéf firmy | AMZN | Akumulace | Přirážka | EUR/CHF | Investování do komodit | Realitní sektor | ČTK | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Zásobníky | Merkelová | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Americké firmy | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Federal Open Market Committee | Akcie | Currency | Norská koruna | Fundamentální výhled | Kupci | Výsledek amerických voleb | Největší ekonomiky | Čínský renminbi | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Vzestupný trend | Železná ruda | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | City | Saxo Group | Růst ceny ropy | Napětí na trzích | Makléř | Koš | Vývoj ropy | SPOT | Vývoj ceny | Býčí trend | Tvrdá práce | Dodavatelské řetězce | VanEck | Index cen | Světová ekonomika | Vitol | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Rekordní maximum | Rostoucí trendové čáry | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Rystad Energy | Prognózy | Zvolení Joe Bidena | Ceny pšenice | Globální recese | Zvyšování cen | Akciové výnosy | Kurz | DNO | Daně | Spoluzakladatel | DXY | RBC Capital | Globální růst | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Barack Obama | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Intermediate | Ekonomika Číny | Pokladniční poukázky | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Aerolinky | Saúdové | Silnější dolar | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Chile | Investice | Microsoft | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zákaz cestování | Energetické zdroje | Špatné zprávy | Odveta | Světové ceny potravin | Rally | Ceny kakaa | Členství v EU | Sýrie | Konkurence | Kapitalizace | Skupina Saxo Bank | BYD | Oživení ekonomiky | Tržní trendy | COPPER | Indie | Bod | Call opce | Vnímání | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Makrodata | Obchodování měn | Zisky | Těžby kryptoměn | Investiční prostředí | Makroekonomický vývoj | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | LTC | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Oslabení dolaru | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Dollar | Downside | IAU | Nový cyklus | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Kupní opce | Spread | UST | Cash flow | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Signál | Aktuální cena | Jim Rogers | Roční růst | WASDE | Úbytek | Záchranný balíček | Řízení rizik | Postoj investorů | Geopolitická nejistota | Ukončení války | Zhodnocení | Investice do těžby | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | 1 milion | London metal exchange | Praha | Poptávka centrálních bank | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Objem prostředků | DOGE | COVID-19 | Ceny americké ropy | USD/oz | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Divize společnosti | Dluhopisové výnosy | Hypotéky | Nikkei | Posílení indexu | Short selling | Možný scénář | Spekulativní investoři | Data z amerického trhu práce | Blockchainové technologie | Quantum | Myšlení | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Marek Brávník | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Sloučení | Příjmy | Otevření Číny | Investiční manažeři | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Hedge Fund | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Tokeny | Ceny stříbra | Obchodování a investice | Rozvoj | Hlavní indexy | Saxo PrivatBank | Bezpečné investice | Silný růst | ICE | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Slabý dolar | Equinor | Komoditní trhy | Divize | Růst poptávky | Korekce | Květnový kontrakt | LNG | Výrazný pokles | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Střednědobý výhled | LBMA | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | CTA | Instrument | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Short | Makléř Wood & Company | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Politbyro | Beta | Sójové boby | OECD | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | Ropné futures | Zprávy o vakcíně | Spot | Ztrátové pozice | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | Těžba ropy | Frustrace | Trendline | Leasing | Trojité dno | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Terra Luna | Šokující předpovědi | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Růst tržeb | Zvýšené geopolitické napětí | Světová banka | Cena | Aktéři | MicroStrategy | NYMEX | Německá vláda | Německo | Krach | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | BAT | Ceny kukuřice | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Jefferies | Etherea | Propad ropy | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Zelené energie | Světová obchodní organizace | Zpráva CoT | Forexu | Fibonacciho retracement | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Měnový stratég | Nepříznivé počasí | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Geopolitika | Desetileté dluhopisy | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Oslabení | Ekonomické krize | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Certifikace | Protikoronavirová opatření | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Terra | Důchodový systém | Banky | Burzovně obchodované produkty | Buy | I-Trader | Americká vláda | CBOT | Investiční společnosti | Ceny mědi | Síť X | Šance | Ark Invest | Daně z příjmů právnických osob | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | GM | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Datová centra | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Světové akciové trhy | Vyšší ceny ropy | Kontrakt | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | Americké zásoby ropy | Techničtí obchodníci | Spotová cena zlata | TTF | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Vyšší volatilita | Hedge | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Varianta delta | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Hlavní trendy | Deficit nabídky | Support | Hospodářská zvířata | Hold | Oživení globální poptávky | Americký Senát | Brokeři | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Cenové indexy | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Chuť riskovat | Vzestup ceny | Algoritmus | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Měnové války | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Společnost Saudi Aramco | Řetězce | Sentiment | Evropská banka | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | SaxoTrader | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Hospodářské stimuly | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Jeden dolar | Ceny potravin | Omezení produkce | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | SEB | Auta | Saxo Bank | Zpráva COT | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Klíčový support | The Wall Street Journal | Snižování daní | Bond | Měny rozvíjejících se trhů | Rostoucí náklady | Zdražování | Nízké daně | Ropy | Čokolády | IPO | Historicky nejnižší | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Úročení | USD | Commodity index | Rio Tinto | Tištění peněz | Cestování | Globální pandemie | Contango | Kabinet | Emoce | Longovat | Legislativa | Kurz jüanu | Ekonomické recese | Rally na ropě | Vyšší úrokové sazby | Silný dolar | BMW | Nízké úrokové sazby | Ochota riskovat | Tržní podíl | USDA | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Ceny nafty | CZ | Průraz | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | Emise skleníkových plynů | Časové období | Objemy obchodů | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | Investiční kovy | Invest | Další rozvoj | Kanada | Ruská invaze | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | CME | Světová poptávka | Kryptoměna | Opce | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Vytrvalost | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Statut | Švédsko | Čínští investoři | ECB | Stoxx 600 | Propad cen komodit | Velikost pozice | HG měď | Prodej ropy | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Odraz ceny | Růst čínské ekonomiky | Body | Arabica | Zvýšení inflace | Parita | Růst produktivity | Soběstačnost | Krypto | Obilniny | Pákistán | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Averze vůči riziku | Referendum | Raketový růst | RBC Capital Markets | Cykly | Lockdowny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | Silné euro | Politické riziko | Pimco | Těžba kryptoměn | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Globální trh | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Poptávky po ropě | Nejistoty na trzích | Jak investovat | Prodeje | Devizy | Výrobce elektromobilů | Linie podpory | Logistické společnosti | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Kolaps cen | Akcií těžařů | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Put | Dvojité dno | Sazba Fedu | Americké vlády | Trump 2.0 | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Šíření koronaviru | Vánoční rally | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Růst bitcoinu | Nákupy zlata | Úřady | Banka UBS | UBS Group AG | Průmyslové kovy | Enel | CNBC | Cena BTC | Oživení ekonomik | Protiruské sankce | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Indonésie | Ocenění | Řízení portfolia | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Komoditní portfolio
Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka
Komoditní prvky
Komoditní přehled
Komoditní report
Komoditní ropa
Komoditní sdružení
Komoditní sektor
Komoditní spread
Komoditní spready

Následující klíčová slova

Komoditní super-cyklus
Komoditní supercyklus
Komoditní supercykly
Komoditní šok
Komoditní tradeři
Komoditní trading
Komoditní trh
Komoditní trhy
Komoditní trhy dnes
Komoditní vlna
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít