Sobota 23. listopadu 2024 08:58
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new

Kyjev

img

Hrozí ještě výraznější zdražení pečiva v ČR. Ukrajina totiž končí s vývozem své zemědělské produkce přes černomořské přístavy

30.10.2022 Ukrajina dnes oznámila, že zastavuje vývoz své zemědělské produkce přes černomořské přístavy. Činí tak v reakci na včerejší odstoupení Ruska od takzvané obilné dohody. Moskva se rozhodla dohodu vypovědět „na neurčito“ po dronovém útoku na plavidla ruského námořnictva, k němuž došlo ve vodách krymského přístavu Sevastopol. Moskva z útoku obvinila Kyjev. Celá záležitost může vážně zhoršit zásobování světa potravinami a prohloubit probíhající potravinovou krizi. Utrpí samozřejmě také ukrajinská ekonomika.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruské akcie sestoupily na nejnižší úroveň od zahájení invaze na Ukrajinu

10.10.2022 Moskevská akciová burza zahájila dnešní obchodování prudkým poklesem, reagovala tak na vývoj rusko-ukrajinského vojenského konfliktu. Akciový index MOEX podle agentury AFP poprvé od začátku ruské invaze na Ukrajinu sestoupil pod hranici 1800 bodů. Později však velkou část ztrát smazal. Krátce po 10:00 SELČ ztrácel přes tři procenta a pohyboval se blízko 1880 bodů. Ruský rubl vůči dolaru oslabil o více než procento a dostal se na nejnižší úroveň za téměř tři týdny, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF schválil Ukrajině další nouzové financování za 1,3 miliardy dolarů

09.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) schválil Ukrajině dodatečné nouzové financování za 1,3 miliardy dolarů (32,7 miliardy Kč), o které Kyjev žádal. Zemi má pomoct udržet v chodu ekonomiku při trvajícím boji s Ruskem. V pátek to podle agentury Reuters uvedla výkonná rada fondu.
img

Ukrajina letos kvůli invazi sklidila o 40 procent méně pšenice a ječmene

07.10.2022 Ukrajinští zemědělci dokončili sklizeň pšenice a ječmene za letošní rok. Sklidili 19,2 milionu tun pšenice a 5,5 milionu tun ječmene, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zemědělství. V obou případech je to o 40 procent méně než loni. Za poklesem je podle resortu invaze ruských vojsk do východních, severních a jižních oblastí země. Ukrajina je významným vývozcem obilí na světový trh.
img

V Bruselu se dnes ministři pro energetiku na ničem moc nedohodli. Prosazení zásadnějších návrhů brání nejednota, cena plynu ani elektřiny se tedy nesníží

30.09.2022 Ministři zemí Evropské unie zodpovědní za energetiku se dnes dohodli na první sadě opatření, která mají tlumit dopady plynové krize, již kontinent zažívá. Dali zatím přednost sadě opatření, která nezahrnuje radikálnější návrhy. To proto, že takové návrhy naráží na nejednotu v rámci EU. Pod stůl tak zatím padá třeba návrh zastropování cen dováženého ruského plynu.
img

Slovensku hrozí ekonomický kolaps, Rusko mu teď navíc kvůli poplatkovému sporu s Ukrajinou zřejmě zastaví dodávky plynu

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl dnes listu Financial Times premiér země Eduard Heger. Podle Financial Times jde o dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize. Heger v té souvislosti žádá záchranou pomoc Bruselu v řádu miliard eur, takže nelze vyloučit, že své výroky nadsazuje, aby zvýšil šance, že na evropské peníze dosáhne.
img

Skončí válka na Ukrajině ještě před 16. říjnem? Na Putina zřejmě tlačí čínský prezident, který má před sebou životní událost, a napomoci by mohl i Kissinger

25.09.2022 Válka na Ukrajině by mohla skončit letos před 16. říjnem. Vyplývá to z rozhovoru Deutsche Welle s ruským ekonomem Andrejem Illarionovem, poradcem ruského prezidenta Vladimira Putina z let 2000 až 2005. Podle Illarionova Putin v posledních dnech znatelně změnil svoji dosavadní strategii. Zatímco ještě donedávna se zdálo, že na Ukrajině upřednostní dlouhou opotřebovávací válku, nyní náhle velmi pospíchá, vyhlašuje v zabraných ukrajinských regionech referenda, částečně mobilizuje a chřestí jadernými zbraněmi.
C:\fakepath\trader-22092022-27-zm.PNG

Rusko způsobilo Ukrajině škody za bilion dolarů, řekl Zelenského poradce

22.09.2022 Rusko od začátku invaze způsobilo Ukrajině přímo či nepřímo škody za jeden bilion dolarů (25 bilionů korun), uvedl dnes ekonomický poradce ukrajinského prezidenta Oleh Ustenko na konferenci v Berlíně. Škody odpovídají pětinásobku ročního HDP Ukrajiny, dodal Ustenko podle agentury AFP. Rusko napadlo sousední Ukrajinu 24. února.
C:\fakepath\dolary.jpg

Německý ministr: Ukrajina tvrdí, že na obnovu země potřebuje 350 miliard USD

15.09.2022 Ukrajina se domnívá, že na obnovu válkou zničené země bude potřebovat asi 350 miliard dolarů (8,6 bilionu Kč). Před jednáním zástupců skupiny vyspělých zemí G7 to dnes řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Dodal, že jde o odhad vlády v Kyjevě. Ministr také řekl, že na Ukrajině vidí možnost vítězství demokracie.
C:\fakepath\trader-14092022-27-zm.jpeg

Ukrajina čeká vysoký schodek rozpočtu, pokrýt jej chce penězi MMF, EU a USA

14.09.2022 Ukrajina počítá na příští rok s rozpočtovým deficitem v přepočtu kolem 38 miliard dolarů (asi 932 miliard Kč), což je důsledek obrany proti invazi ruských vojsk. Řekl to dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Kyjev hodlá schodek pokrýt hlavně penězi od Mezinárodního měnového fondu (MMF), Evropské unie a Spojených států.
img

Akcie ukrajinských firem dnes nečekaně prudce rostou. Rusové totiž v panice vyklízejí bojiště

12.09.2022 Akcie ukrajinských firem dnes nečekaně prudce rostou. Akciovým investorům vhání optimismus do žil víkendový postup ukrajinských vojsk. Kritické, nebývalé selhání vojsk ruských, které jej způsobilo, může být totiž známkou hlubších problémů Putinovy armády. O víkendu se objevila také kritika samotného Putinova režimu z okruhů, které mu dosud byly plně oddány, například z řad některých bývalých politiků, dokonce poslanců Dumy, proruských blogerů a různých propagandistů, kteří se válečné a vojenské problematice věnují.
C:\fakepath\trader-07092022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2022 1) Objem intervencí České národní banky na podporu koruny v červenci dále stoupl na téměř deset miliard eur (zhruba 246 miliard Kč). Za tři měsíce od května tak už ČNB prodala na trhu eura za 20,5 miliardy eur (asi 504 miliard korun). S poukazem na zveřejněná čísla stavu devizových rezerv ČNB to dnes uvedl analytik banky Creditas Petr Dufek.
C:\fakepath\psenice.jpg

Dohoda o vývozu obilí z Ukrajiny je podvodem na chudé země, řekl Putin

07.09.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval před globální potravinovou krizí. Prohlásil, že většina obilí vyváženého z Ukrajiny míří nyní do Evropské unie, nikoli do chudých zemí. Moskva chce proto podle Putina jednat o úpravě dohody, která vývoz ukrajinského obilí odblokovala. Dohodu zároveň označil za podvod na rozvíjející se země. Úprava by podle něj měla omezit počet zemí, do kterých může ukrajinské obilí směřovat. Kyjev bezprostředně reagoval tím, že dohodu není třeba měnit, a výroky ze strany Ruska označil za neopodstatněné.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
C:\fakepath\Trump5.png

Trump čelí vyšetřování kvůli snaze zvrátit volby či přechovávání dokumentů

19.08.2022 Výběr kauz a soudů, kterým čelí bývalý americký prezident Donald Trump (bývalý manažer Trumpovy firmy se u soudu přiznal k daňovým podvodům; řazeno abecedně):
C:\fakepath\dolary.jpg

Spojené státy poskytnou ukrajinské vládě 4,5 miliardy dolarů

08.08.2022 Spojené státy poskytnou ukrajinské vládě 4,5 miliardy dolarů (108,2 miliardy Kč), čímž celková podpora Washingtonu od únorové ruské invaze dosáhne 8,5 miliardy dolarů. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters americká Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID). Finanční prostředky budou pod koordinací amerického ministerstva financí ukrajinské vládě poskytnuty prostřednictvím Světové banky v etapách. V srpnu Kyjev dostane tři miliardy dolarů. Podle Světové banky tyto prostředky Ukrajině pomohou pokrýt sociální platby, výdaje ve zdravotnictví a penze.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
C:\fakepath\trader-27072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.07.2022 1) Ukrajinská energetická společnost Naftogaz se stala prvním státním subjektem v zemi, který se od začátku války s Ruskem dostal do platební neschopnosti. Firma před včerejším vypršením odkladného termínu neuhradila dlužné platby za mezinárodní dluhopisy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina chce od MMF získat do konce roku půjčku až 20 miliard dolarů

27.07.2022 Kyjev má v plánu uzavřít s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) do konce roku dohodu o úvěrovém programu. Na podporu ekonomiky zničené válkou si Ukrajina chce půjčit 15 až 20 miliard dolarů (až zhruba 486 miliard Kč), řekl včera agentuře Reuters guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina chce kvůli válce dvouletý odklad splátek dluhu

20.07.2022 Ukrajina požádá zahraniční držitele svých státních dluhopisů o dvouletý odklad splátek, aby tak mohla soustředit ubývající finanční zdroje na odrážení útoku ruských vojsk. Vyplývá to z rezoluce, kterou dnes zveřejnila ukrajinská vláda. Návrh na odklad splátek bude podle mnoha věřitelů pravděpodobně přijat, uvedla agentura Reuters.
img

Kanada v nedělí poslala turbínu pro Nord Stream 1 do Německa, napsal Kommersant

18.07.2022 Kanada v neděli poslala po opravě turbínu pro plynovod Nord Stream 1 do Německa. Uvedl to dnes list Kommersant s odvoláním na informované zdroje. Pokud nebudou žádné problémy s logistikou a na celnici, měla by podle listu turbína dorazit do Ruska za dalších pět až sedm dní. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
C:\fakepath\trader-08072022-31-zm.jpg

Inflace na Ukrajině byla v červnu nejvyšší za šest let

08.07.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen na Ukrajině v červnu dále zrychlilo na 21,5 procenta. To je nejvyšší údaj za šest let. Největší podíl na tom měly ceny pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ukrajinský statistický úřad.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: Čeká nás doba nejistoty, Putin ale nesmí na Ukrajině vyhrát

28.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu znamená pro svět dobu nejistoty, na našem odhodlání podporovat Kyjev to ale nic nemění. Na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny sedmi velkých ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elamu to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Dodal, že země G7 jsou pilířem jednoty svobodného světa a že ruský prezident Vladimir Putin nesmí na Ukrajině vyhrát.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\\fakepath\\G7-3.gif

G7 odsoudila ruskou agresi, podpořila Ukrajinu a žádá tresty za zločiny

27.06.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ischinger: Summit G7 je pro SRN a Scholze šancí postavit se do čela Západu

27.06.2022 Summit skupiny velkých světových ekonomik G7, který Německo hostí, je pro kancléře Olafa Scholze velkou šancí, jak se postavit do čela Západu. Dnes to v rozhovoru s televizí Welt prohlásil bývalý šéf Mnichovské bezpečnostní konference Wolfgang Ischinger. Západ se nyní potýká s hospodářskými dopady ruské invaze na Ukrajinu a zároveň Kyjev podporuje bezprecedentními protiruskými sankcemi.
C:\fakepath\nemecko-a-usa.jpg

Německo podle Scholze bude v podpoře Ukrajiny postupovat ve shodě s USA

27.06.2022 Německo bude v podpoře Ukrajiny postupovat vždy jednotně se Spojenými státy. Včera to na summitu velkých světových ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elmau prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. To, že Německo jako další západní demokratické země Kyjev podporuje, považuje šéf německé vlády kvůli ruské agresi za správný krok.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden označil raketový útok na Kyjev za další příklad ruského barbarství

27.06.2022 Nový raketový útok na Kyjev je dalším příkladem ruského barbarství. Včera to na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 prohlásil americký prezident Joe Biden. Ruské rakety v noci ze soboty na neděli zasáhly ukrajinskou metropoli poprvé za poslední tři týdny.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
img

Globální ekonomika: Je vyloženě špatná, nebo extra divná?

17.06.2022 Co je extra špatné? Válka mezi Ruskem a Ukrajinou, cena ropy a rizika recese ve Velké Británii a eurozóně jsou na prvním místě seznamu toho, co je v globální ekonomice špatné. Co zdaleka není tak špatné? Zaměstnanost v USA, snížení cel a uvolnění covid omezení v Číně.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská vláda usiluje o dohodu s MMF o novém úvěrovém programu

10.06.2022 Ukrajina potřebuje uzavřít s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) dohodu o novém úvěrovém programu, protože její úsilí o odvrácení ruské invaze má tvrdé dopady na veřejné finance. Řekl to ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko. K uzavření nové dohody s MMF nedávno vyzval také guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
img

Dodávky ruského plynu do EU klesly, Kyjev nepovoluje tranzit přes Sochranovku

27.05.2022 Dodávky ruského plynu přes ukrajinský propojovací bod Sudža do Evropské unie mírně klesly. Dnešní objem dosahuje 43,6 milionu metrů krychlových proti 44,5 milionu ve čtvrtek. Ruská plynárenská společnost Gazprom oznámila, že její požadavek na tranzit plynu přes ukrajinskou stanici Sochranovka Ukrajina odmítla. Plyn pro evropský trh je teď přesto nejlevnější od poloviny února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-23052022-40-zm.jpg

Ukrajinská Chersonská oblast ode dneška zavádí rubl, uvedl šéf místní správy

23.05.2022 V ukrajinské Chersonské oblasti se ode dneška bude používat vedle ukrajinské hřivny také ruský rubl. Oznámil to současný šéf Chersonské oblastní správy Volodymyr Saldo, který byl do funkce dosazen koncem dubna poté, co nad částí oblasti získaly kontrolu ruské síly. Informovala o tom ruskojazyčná redakce stanice BBC.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích

23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.
img

Přehled páru EUR/USD. 13. 5. 2022. Finsko a Švédsko podají do týdne žádost o vstup do NATO.

13.05.2022 Měnový pár EUR/USD se během čtvrtého obchodního dne v týdnu propadl. Pár z ničeho nic obnovil svůj pád, ačkoli tomu nepředcházelo nic, co by mohlo tento pohyb vyvolat. V předchozích článcích jsme řekli, že téměř jediným růstovým faktorem pro euro může být nutnost čas od času se přizpůsobit. Zdá se však, že ve skutečnosti je vše přesně naopak. Právě kvůli neschopnosti přizpůsobit se obnovil pár svůj obrovský propad. Nutno podotknout, že poslední dny byly pro americký akciový trh a trh s kryptoměnami neveselé. Viděli jsme rekordní pády, které ještě ani nelze považovat za dokončené. Proto na obecném pozadí nový pád eura a libry už ani nevypadá děsivě. Přesto si stojíme za svým názorem: současný pád eura je již naprosto nelogický, trh se nadále vyprodává pouze setrvačností, spekulanti útočí, jelikož trend je silný a přidává se stále více účastníků, kteří na tomto propadu chtějí vydělat.
C:\fakepath\trader-12052022-36-zm.jpg

Akcie v Evropě klesly, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes oslabovaly, velkou část počátečních ztrát se jim ale nakonec podařilo smazat. Investoři se v poslední době obávají zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes klesl o 0,75 procenta a uzavřel na 424,40 bodu. Během dne přitom ztrácel až 2,4 procenta a sestoupil až na nejnižší úroveň od 8. března.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě klesají, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes výrazně oslabují, jejich klíčový index dopoledne ztrácel více než dvě procenta. Přispívá k tomu propad cen akcií na newyorské Wall Street, za kterým jsou hlavně obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku.
C:\fakepath\trader-11052022-23-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje o pět procent v reakci na pokles toku ruského plynu do Evropy

11.05.2022 Ropa dnes zdražuje o zhruba pět procent poté, co v předchozích dvou dnech ztratila téměř deset procent. Reaguje na pokles toku ruského plynu do Evropy a na snahy Evropské unie docílit shody ohledně embarga na dovoz ruské ropy.
img

Americký akciový trh 29. dubna 2022

29.04.2022 Americký HDP v 1. čtvrtletí nečekaně klesl. Americký trh však po těchto zprávách silně posílil. Hlavní americké indexy ve čtvrtek uzavřely se silným ziskem, navzdory negativní zprávě o HDP. Dow přidal 1,9 %, NASDAQ vzrostl o 3,1 % a S&P500 vzrostl o 2,5 %.
img

Americký akciový trh 28. 4. 2022

28.04.2022 Americký trh zůstává pod silným tlakem. Hlavní americké indexy se ve středu pokusily vykázat zisky, ale uzavřely den poblíž minima. Dow přidal 0,2 %, NASDAQ zůstal na stejné úrovni a S&P500 vzrostl o 0,2 %. S&P 500 se obchoduje za 4184. Zůstává v rozmezí 4 160-4 220. V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby vzrostly za měsíc o 0,8 %.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
C:\fakepath\rubl-17042022.jpg

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot

17.04.2022 Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že státní bankrot Ruska je pouze otázkou času.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
img

Americký trh roste i uprostřed ukrajinských strastí

05.04.2022 Americký trh rostl navzdory novým obavám o Ukrajinu. Hlavní americké indexy na začátku týdne vzrostly: Dow Jones přidal 0,3 %, NASDAQ si připsal 1,9 %, S&P500 vzrostl o 0,8 %. Proto S&P500 a NASDAQ výrazně rostly.
C:\fakepath\trader-30032022-29-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli slabým dodávkám a vyhlídce na nové ruské sankce

30.03.2022 Ropa uprostřed týdne zdražuje o více než tři procenta. Pomáhají jí slabé dodávky a rostoucí vyhlídka na nové protiruské sankce, přestože Moskva a Kyjev vedou mírové rozhovory.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina dosavadní škody způsobené ruskou invazí vyčísluje na 564,9 mld. USD

28.03.2022 Ukrajina dosavadní škody způsobené ruskou invazí vyčísluje na 564,9 miliardy dolarů (12,7 bilionu Kč). Na svém facebookovém profilu o tom dnes informovala místopředsedkyně ukrajinské vlády a ministryně hospodářství Julija Sviridenková. Dodala, že Ukrajina bude po agresorovi žádat odškodnění, a to jak na základě soudních rozhodnutí, tak převodem zmrazených ruských aktiv.
C:\fakepath\g20.jpg

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov

25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Summit EU pohrozil dalšími sankcemi a vyzval k ukončení válečných zločinů

25.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.
img

Zlato vzroste nad 2 000 USD

23.03.2022 Zdá se, že jestřábí komentáře Jeromea Powella měly na ceny zlata negativní vliv. Analytici jsou ale přesvědčeni, že zlato zvýšení sazeb v dlouhodobém horizontu využije, stejně jako to udělalo v minulosti.
C:\fakepath\Madarsko.png

Orbán žádá o uvolnění peněz z fondu obnovy EU, argumentuje ukrajinskou krizí

22.03.2022 Maďarský premiér Viktor Orbán požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o uvolnění všech prostředků vyčleněných pro Maďarsko ve fondech Evropské unie a o poskytnutí půjčky v rámci evropského plánu obnovy, oznámil podle agentury Reuters Orbánův mluvčí. Maďarsko hodlá prostředky použít na nové výzvy, které s sebou přináší ukrajinská krize. Ve videoprohlášení se Orbán postavil proti návrhu, aby NATO zavedlo nad Ukrajinou bezletovou zónu, i proti myšlence zavedení embarga na ruské energie.
img

Ukrajinská válka potlačuje dodávky ropy a napětí na Blízkém východě stoupá 

21.03.2022 Růst ropy pokračuje třetí den, jelikož se válka na Ukrajině blíží ke konci prvního měsíce a konec je v nedohlednu, mezitímco útoky, které Íránem podporovaní povstalci na energetická zařízení v Saúdské Arábii zvýšily tlak na zvyšování ceny.
img

Největší týdenní růst amerických a evropských akciových trhů v tomto roce

21.03.2022 Minulý týden zaznamenaly futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 největší letošní růst, když dosáhly 32 000 a 15 000 bodů. Jedná se o největší nárůst nejen v tomto roce, ale i za posledních několik let.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 26.

21.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely v pátek s dalším výrazným ziskem. Celkově americké akciové indexy rostou již čtyři dny v řadě. Celý tento pohyb nyní vypadá jako retracement poklesu. Upřímně řečeno, je velmi těžké říci, proč americký akciový trh nyní roste. Již vícekrát jsme se zamýšleli nad tím, proč americká měna klesla poté, co Fed poprvé po třech letech zvýšil sazby. Možná proto, že trhy s tímto zpřísněním počítaly dlouho před rozhodnutím Fedu. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by skutečně na nějakou dobu dojít k obratu u všech nástrojů navázaných na Fed. Z dlouhodobějšího hlediska však všechny nejrizikovější nástroje pravděpodobně obnoví svůj pokles. Koneckonců Fed letos oznámil dalších šest zvýšení sazeb. S tak silným plánem zpřísňování měnové politiky je nový býčí trend nepravděpodobný. Proto považujeme současné pohyby na americkém akciovém trhu za retracement.
C:\fakepath\trader-18032022-22-zm.jpg

Evropské akcie smazaly veškeré ztráty, jež utrpěly od začátku války na Ukrajině

18.03.2022 Evropské akcie vykázaly nejprudší týdenní nárůst od listopadu 2020. Smazaly tak již všechny ztráty, které utrpěly od začátku války na Ukrajině, napsal list Financial Times. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si dnes připsal 0,9 procenta a za celý týden se zvýšil o 5,4 procenta.
img

Akciové trhy pozitivně přijaly zvýšení úrokových sazeb Fedu o 0,25 %

17.03.2022 Akcie v USA a Evropě vzrostly, když obchodníci strávili zprávu Fedu, že silná americká ekonomika zvládne probíhající boj proti vysoké inflaci.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 22.

17.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou DOW Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely středu s výraznými zisky. Nejednalo se o přiměřenou reakci akciového trhu. Včera Fed shrnul své druhé letošní zasedání. Pozoruhodné je, že trh si byl dlouho téměř jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 0,5 %, ale ve skutečnosti Fed zvýšil sazby pouze o 0,25 %. Trhy byly na tento výsledek připraveny, takže americký dolar spíše klesl než vzrostl a akciový trh zakončil den spíše růstem než poklesem. I když se o zpřísnění měnové politiky mluvilo i tak, takže reakce stále není zřejmá.
img

Trhy uprostřed rozhovorů o Ukrajině rostou, večer bude Fed

16.03.2022 Zprávy o pokroku v jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou pomáhají dnes nahoru akciovým trhům na obou stranách Atlantiku. Wall Street se může těšit ještě na výsledek dvoudenního zasedání amerického centrální banky, jejíž měnový výbor poprvé od roku 2018 zvedne úrokové sazby. Trh počítá se zvýšení základní sazby o čtvrt procentního bodu. Americký dolar v průběhu dneška oslabuje, měnový pár je kolem 1,10 EURUSD.
img

BREAKING: Indexy rostou po zprávě Financial Times

16.03.2022 Evropské a americké akciové indexy po zveřejnění zprávy Financial Times brzy odpoledne rostly. FT tvrdí, že Ukrajina a Rusko již připravují plán neutrality pro Ukrajinu, který ukončí válku. Podrobnosti jsou zatím utajené, ale Financial Times tvrdí, že bylo dosaženo pokroku v 15bodovém mírovém plánu. Plán zahrnuje příměří a stažení ruských jednotek pod podmínkou, že Ukrajina rozhodne o neutralitě a přijme omezení na ozbrojené síly. Kyjev by se také musel vzdát svých ambicí vstoupit do NATO.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 21.

16.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely úterý s poměrně silnými zisky, které však nemají na současný technický obraz vůbec žádný vliv. Americký akciový trh po dlouhém vzestupném trendu nadále ustupuje a většina odborníků se stále ještě domnívá, že rok 2022 bude velmi náročný. Během včerejšího dne se neobjevila jediná skutečně důležitá zpráva týkající se geopolitiky. Stojí za zmínku, že investoři a obchodníci nyní nejvíce reagují právě na geopolitiku. Domníváme se, že včerejší růst indexů byl způsoben dnešním zasedáním Fedu, protože jiné důvody k tomu nebyly. Nicméně tato předběžná reakce trhu jen stěží odhaluje smýšlení Fedu. Jinými slovy, je nepravděpodobné, že by to znamenalo, že Fed dnes zaujme k vlastní měnové politice holubičí postoj. Připomeňme, že jakékoli zpřísnění měnové politiky je pro akciový trh negativní, protože znamená, že výnosy bezpečných aktiv, jako jsou bankovní vklady, rostou. V důsledku toho klesá poptávka po rizikových aktivech, mezi něž patří i akcie. Růst akciového trhu den před oznámením výsledků zasedání Fedu proto teoreticky znamená, že investoři v utahování měnové politiky nevěří. V praxi se však mohou řídit názorem, že zvýšení sazeb nebude o 0,5 %, ale spíše o 0,25 %, což je za současných okolností stále velmi dobré, protože inflace nadále roste vysokým tempem a v dobrém slova smyslu měl Fed začít zvyšovat sazby již dávno.
img

BREAKING: Putin tvrdí, že Kyjev není připraven dělat ústupky

15.03.2022 Ruský prezident Putin oznámil, že Kyjev netouží po mírových ústupcích tváří v tvář válce na Ukrajině. Rusko podle agentury Tass navíc uvalilo sankce na prezidenta Bidena a další americké politiky a podalo žádost o opuštění Rady Evropy. Tato zpráva opět vrátila na trhy rizikový sentiment. Německý index DE30 po oznámení klesl téměř o 1 %. Zlato a ropa mírně vzrostly. Stojí za zmínku, že dnešní seance přináší pokračování sestupného trendu na trhu s ropou. Ceny WTI klesly téměř o 6,0 % a obchodují se kolem 97,00 USD za barel. Ropa Brent ztrácí téměř 5 %. Ceny ropy vymazaly téměř všechny zisky, které nabraly po vypuknutí války na Ukrajině.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 20.

15.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely pondělí s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Jak je vidět, o uklidnění trhů v tuto chvíli ani nemůže být řeč. Americký akciový trh se nadále pohybuje pouze směrem dolů. Kryptoměnový trh je zamrzlý, ale může kdykoli obnovit pokles. Rizikové měny jsou vůči dolaru stále velmi nízko. Ruský rubl je ruskou centrální bankou ze všech sil brzděn před novým propadem. Vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Zatím nejsou k dispozici ani žádné pozitivní zprávy, které by naznačovaly možné příměří a zastavení palby.
img

Ranní shrnutí (15.03.2022)

15.03.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, technologické akcie byly pod tlakem rostoucích výnosů. S&P 500 klesl o 0,74 %, Nasdaq klesl o 2,04 % a Russell 2000 klesl o 1,92 %. Dow Jones skončil beze změny.
img

Forex: ZEW index pod tíhou války na Ukrajině dramaticky klesá

15.03.2022 Dnešek přinese jeden z prvních sentiment indikátorů, který bude zatížen válečnou vřavou na Ukrajině. Ta samozřejmě postupně ovlivní i data z reálné ekonomiky. To ale ještě nebude případ lednové průmyslové výroby v eurozóně. Tuzemská i americká data cen průmyslových výrobců za únor poukážou na další cenový vzestup a podpoří očekávání ohledně dalších zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank.
C:\fakepath\trader-14032022-35-zm.jpg

Forex: Koruna k euru posílila znovu pod 25 korun

14.03.2022 Česká měna se dnešním posílením znovu dostala k euru pod 25 korun. Koruna dnes k 17:00 zpevnila vůči euru i dolaru proti předchozímu závěru shodně o 33 haléřů na 24,81 EUR/CZK a 22,59 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Česká národní banka (ČNB) kvůli předchozímu propadu koruny po začátku ruské invaze na Ukrajinu zahájila 4. března intervence na devizovém trhu proti oslabování české měny.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kuleba vyzval k bojkotu západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku

14.03.2022 Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba dnes jmenoval více než 20 velkých západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku. Zahraniční vlády a spotřebitele proto podle médií vyzval k jejich bojkotu. Dalších 378 firem se z Ruska podle ministra stáhlo jen částečně. Podle Kuleby je nemorální podnikat v zemi, která napadla svého souseda.
img

Forex: Trhy věří v diplomatický posun

14.03.2022 Zatímco situace na bojišti se s novým týdnem dále vyostřovala, když se pod tlak ruských sil dostalo ukrajinské hlavní město Kyjev, trhy spíše upínali naději k diplomatickému posunu v rámci čtvrtého kola vyjednání mezi oběma znepřátelenými stranami. To se projevilo na opatrném nárůstu akciových indexů v Evropě i poklesu cen ropy či plynu. Na devizovém trhu lehce získávalo euro, které se vzdalovalo od ranního minima u 1,0900 EUR/USD.
img

Ruští vojáci na Ukrajině za 24 hodin zásadně nepostoupili, uvádí Kyjev

14.03.2022 Ruské síly v noci na dnešek ostřelovaly Kyjev a jeho okolí, při útocích podle ukrajinských médií zahynuli nejméně dva lidé. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil dnes ráno oznámil, že ruští vojáci za posledních 24 hodin nedosáhli významnějších úspěchů, ačkoliv rozšířili útoky i na západ Ukrajiny, napsala agentura AP.
img

Americký akciový trh ke dni 11. března 2022

11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
C:\fakepath\dolary.jpg

Kyjev: Ruská invaze dosud způsobila škody za nejméně 100 miliard dolarů

11.03.2022 Ruské invazní síly dosud na Ukrajině zničily infrastrukturu, budovy a další hmotný majetek v hodnotě nejméně 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč). Na internetové akci pořádané americkým Petersonovým institutem pro mezinárodní ekonomiku to včera řekl hlavní ekonomický poradce ukrajinské vlády Oleh Ustenko. Válka podle něj způsobila, že polovina ukrajinských podniků je zcela zavřená, zatímco ta druhá polovina funguje na výrazně nižší úrovni, než je jejich kapacita.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny

03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
img

Americký trh před rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou doufá v mír

03.03.2022 Americký akciový trh ve středu vykázal silný růst, a to i přes negativní pozadí způsobené rusko-ukrajinským konfliktem. Americké akciové indexy ve středu zaznamenaly výrazné zisky: Dow +1,8 %, NASDAQ +1,6 %, S&P500 +1,9 %.
C:\fakepath\trader-02032022-27-zm.png

Forex: Koruna se dál propadá, k dolaru je nejslabší od listopadu 2020

02.03.2022 Česká měna dál ztrácí na hlavní světové měny, k dolaru je nejslabší od listopadu 2020. Koruna si dnes k 17:00 pohoršila proti předchozímu závěru vůči dolaru o 54 haléřů na 23,21 USD/CZK, což je nejslabší úroveň od 2. listopadu 2020. K euru oslabila o 43 haléřů na 25,69 EUR/CZK. Na horší úrovni k euru byla koruna naposledy loni 28. listopadu. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Koruna se propadá, v případě dobytí Kyjeva ruskými vojsky se ocitne ve volném pádu. Česká národní banka zřejmě bude muset intervenovat, třeba prodávat devizy

02.03.2022 Koruna dnes prudce oslabuje. Jak vůči euru, tak vůči dolaru. Vůči euru padá k úrovni 26,00 korun za euro. Přitom v pondělí začínala své obchodování pod úrovní 24,80. Za necelé tři obchodní dny tedy oslabila více než o korunu. Její dnešní minimum činí podle Bloombergu zatím 25,94. To je absolutně nejslabší hodnota koruny od dubna 2021.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Americký akciový trh se kvůli válce na Ukrajině zmítá v horečkách

02.03.2022 V úterý akciový trh kvůli pokračující válce na Ukrajině opět klesl. Index Dow Jones ztratil 1,8 %, index NASDAQ Composite klesl o 1,6 % a index S&P500 se snížil o 1,6 %.
img

Válka zvýšila poptávku po kryptoměnách

02.03.2022 Vyostření rusko-ukrajinské krize, nové sankce a rostoucí ceny ropy nutí investory utíkat od rizikových aktiv. Kryptoměny znovu získávají přitažlivost bezpečného přístavu, protože čím dál víc lidí používá digitální aktiva typu bitcoin v době konfliktů k převodu financí.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina získala při aukci dluhopisů 8,1 miliardy hřiven na válečné výdaje

02.03.2022 Ukrajinská vláda včera získala na své první aukci vojenských dluhopisů 8,1 miliardy hřiven (6,2 miliardy Kč), které chce použít na zaplacení svých ozbrojených sil bránících zemi před ruskou invazí. Včera to podle agentury Reuters uvedlo ukrajinské ministerstvo financí.
img

Poptávka po kryptoměnách roste, Bidenova administrativa žádá krypto burzy o pomoc

01.03.2022 Růst kryptoměn v posledních několika dnech na pozadí války na Ukrajině a eskalace sankcí vůči Rusku vedl mnoho investorů k tomu, aby akceptovali, že kryptoměny jsou dalším rizikovým aktivem. Adam Farthing, ředitel pro rizika v Japonsku ve společnosti B2C2, která se zabývá obchodováním s kryptoměnami, uvedl, že by se bitcoin mohl "odpojit od rizika" a začít se obchodovat spíše jako zajištění proti geopolitické nestabilitě a inflaci.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina plánuje válečné dluhopisy na financování ozbrojených sil

01.03.2022 Ukrajinská vláda plánuje od dnešního dne začít prodávat dluhopisy, kterými bude platit své ozbrojené síly bránící zemi před ruskou invazí. Oznámení přichází po silném propadu cen stávajících ukrajinských státních dluhopisů, uvedl ve své zprávě server BBC. Cena jednoho dluhopisu se splatností jeden rok bude 1000 ukrajinských hřiven (750 Kč), úroková sazba bude stanovena v aukci.
img

Státní pojišťovna EGAP zastavila pojišťování vývozu do Ruska a Běloruska

28.02.2022 Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) zastavila pojišťování vývozu českých firem do Ruska a Běloruska. Důvodem je vpád vojsk těchto zemí na Ukrajinu a související sankce Západu. Export EGAP nepojišťuje ani na Ukrajinu kvůli bezpečnostní situaci, s exportéry je v kontaktu a pojišťování obnoví hned, jakmile to bude možné. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Americký akciový trh se zotavuje, ale dnes by mohl kvůli bojům na Ukrajině klesnout

28.02.2022 Globální finanční trhy tíží válka na Ukrajině. Měnový pár EUR/USD pondělí otevřel prudkým poklesem o 150 pipsů. V předobchodní fázi moskevské burzy se ruská měna propadla vůči americkému dolaru na 109 a vůči euru na 119, tedy na historické minimum.
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
Související klíčová slova: Cenový kanál | Střední Evropa | Amia Capital | Sankce Spojených států | Agentura AP | ChatGPT | Zpravodajský server | Vyloučení z G20 | Zásoby zemního plynu | Mediální magnát Rupert Murdoch | Nord Stream AG | Zvyšování cen | Zrušení cel | Dlouhé pozice | Ekonomika padá | Skandinávské aerolinky | Války | Západní země | Vývoj | Foxconn | Češi | Budapešť | Kpler | Panevropský index | Elliptic | Johann Strobl | Zdražovat | INVISIO | Ruský producent ropy | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Americká automobilka Tesla | Cla na čínské zboží | Válečné dluhopisy | Prohlášení Fedu | Stavebnictví | Babcock International Group | Index spotřebitelských cen | Usť-Luga | Mimořádný summit EU | Kalifornie | Chemring Group | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | OTP | Podnikatel | Itálie | Finanční ústav | Stoxx | Norský fond | Magnát Rupert Murdoch | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Rozpočet EU | Očekávání | Evropské centrální banky | Poslanci | Nikl | JAR | Prokuratura | Premiér Šmyhal | Pershing Square | Carrier Global | Tlak na Rusko | Novo | Makroekonomické údaje | Pro investory | Londýnské burzy | Veřejné finance | Nedostatek potravin | Novartis | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Ryanair | Evropská komise | Server Politico | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | JPMorgan Chase & Co | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Společnost Equinor | Společnost MOL | Sankce EU proti Rusku | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Japonské firmy | Paříž | Ukrajinska pravda | ADP report | Zisk před zdaněním | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | E.ON | Odklad splátek | Viterra | Diverzifikace | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Nezávislost | Zpracování plynu | Průměrný výnos | Spirálovitý růst cen | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Evropský index | Přizpůsobivost | Creditas | Moody's Investors Service | Alexandr Novak | Boeing | Společnost Apple | Bidenova administrativa | Asijské trhy | Belgický premiér | Impuls | Mediální magnát | Accor | EUR/USD | PiS | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Renew | Spotřebitelé | Krypto burzy | Účely primární veřejné nabídky | Výkonný ředitel | Von der Leyenová | Saxo Bank | Chování | Digitální aktiva | Reality | Státní podnik | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Předseda představenstva | Současná cena | SOK | Patria | Konkurenti | Český premiér Petr Fiala | Kolo jednání | Price Action | Bob Haberkorn | Akcie společnosti | Agentura AFP | Alexander De Croo | Softwarová společnost | Cena pšenice | Vývoz potravin | Bild am Sonntag | Pesimistické odhady | Daňové přečiny | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Členové NATO | Cloudflare | Cenné papíry | Výnos | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Hospodářský růst v Evropě | Apple | Dlužník | First Citizens | Uzavření příměří | Zhejiang Huayou Cobalt | SMA | Výnosová křivka | Výrobce letecké techniky | Opatření v Číně | Automobilka Tesla | 100 miliard dolarů | Dokončení dohody | Šéfové | Index DOW | ESG | Import | Capri | Americká energetická společnost | Cena emisních povolenek | Státní dluh | Airbus SE | Londýn | Odklad splácení | Šéf ukrajinské diplomacie | Burzovní cena plynu | KLDR | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Kontrakty | Bayer | Index varšavské burzy WIG | Propad cen | Rublové účty | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká technologická společnost | Společnost Pfizer | Státní pojišťovna | JPY | De Croo | Investing | Premiéři zemí Evropské unie | Raiffeisenbank Russia | Síť Threads | Casino | Odhad letošního růstu ekonomiky | Pár USD/CAD | Brent | Německá společnost | Znehodnocení | Changpeng Zhao | Podnikové objednávky | Claudia Goldinová | Aerolinky Lufthansa | Jestřábí komentáře | NYT | Kontrakce | Peníze | Robert Habeck | Největší kryptoměnová burza | Partners | Russell 2000 | Ukazatel | Title Transfer Facility | Rozhovor | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Prezidenti a premiéři | Nestlé | Make Europe Great Again | Silný růst | Milei | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | FBI | Analytici společnosti | Vývoz ruské ropy | Měny | Evropský výrobce letecké techniky | Americký Fed | Investiční strategie | Wolfgang Ischinger | Nezaměstnanosti v Německu | Palladium | Chaos | Ropa WTI | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | Burza | BAE Systems | Hlavní indexy | Hlavní zprávy | Bankovní domy | E-Control | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Společnost NJJ | Největší světové kryptoměnové burzy | CZK | Kongsberg Gruppen | Burzy | Open Society Foundations (OSF) | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Ruská společnost | FTX | Americký prezident Joe Biden | Dopravní subvence | Vývoj ceny ropy | Süddeutsche Zeitung | Slovenská vláda | Cena ropy brent | Zastropování cen | Odliv kapitálu | Export | Společnost Siemens | Hyperinflace | Energetická společnost | Separatisté | AI | Hrubý domácí produkt | Průměrná volatilita | ByteDance | Počet případů koronaviru | Společnost Emirates | Trh s ropou | Béžová kniha Fedu | Ekonomická aktivita | Regulace | Viktor Kožený | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Kontrakty na ropu | Partneři | IPO | Inflační spirála | Evropský trh s plynem | Jeff Bezos | Hugo | Fitch Ratings | Dnešní obchodování | Předčasné parlamentní volby | Výsledný zisk | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Panevropský akciový index | Vyšší náklady | GBP/EUR | Měnový pár EUR/USD | Ministryně hospodářství | Emirates | Spory kolem ruského plynu | Dovozní cla | Média | UniCredit Bank | AA | Euronext | Výrobce letadel Boeing | EUR/CZK | Nominální hodnota | Americká společnost Tapestry | 1 milion | Stratégové | Investing.com | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Firma Meta Platforms | Ukrajinské síly | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Investoři | Soukromé firmy | MOEX | Akciová burza | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | MiFID II | Zisk | Pojišťovací společnost | Nový zákon | Společnost Google | Onet.pl | Měnová krize | Polymetal International | Severní Korea | Polymetal | Pracovní místa | Spotové obchodování | Firma Meta | Mimořádná opatření | Finančník | Finanční rok | Ministr hospodářství | Commonwealth Bank | Den obchodování | BP | Tranše | Statistický úřad Eurostat | Nižší daně | Společnost Naftogaz | Posílení | Vítězství Trumpa | Cineworld Group | Hnutí Hizballáh | USD | Leonardo SpA | Magnát | Reálné ekonomiky | Rijád | Otřesy na finančních trzích | Ropné a plynárenské společnosti | Meta | Vývoj ceny ropy Brent | Zveřejnění zprávy | Plány | Sestupný trend | Válka na Ukrajině | Slevy | TTF | WSJ | Altria | Ukrajinské vlády | Cestování | Home office | Šéf Bílého domu | Ruské ropy | Automobilka Toyota | Bank of England | Nejbohatší | Růst tržeb | LG Energy Solution | Analýzy | Evropské ekonomiky | Davos | Vývoj ceny pšenice | Tiskové agentury | Aktuální prognózy | Investovat | Gigant Gazprom | Christian Lindner | Švýcarská banka | Swapy | Béžová kniha | Nikkei | First Republic Bank | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Pivovar | Emoce | Rizikové měny | Společnost Shell | Akcionáři | Patria Online | Demokraté | Tempo zdražování | Peníze Ukrajině | Dodávky na trh | Ruský prezident | Největší švýcarská banka | S&P | Brusel | Finanční ředitel | Úroková sazba | NFP | Turk Stream | Handelsblatt | Zvýšení daní | Legislativa | Dovoz | České firmy | Unie | Půjčka | Dodávky ruského zemního plynu | InterContinental | Realitní společnost | Instagram | Aktuální kurzy | Politická situace | Petr Fiala | Český ministr | Německé firmy | Pozitivní zprávy | NASA | Ruský rubl | NFP report | Komoditní | Americká společnost Intel | Praha | Raketové útoky | The New York Times | Ekonomický kalendář | FDP | OpenAI | Petrochemická společnost | Narušení dodávek | Quantum | ZEW | Čínské zboží | Výsledky | Objem | Financial Times (FT) | Události tohoto týdne | Statista | Raytheon | Mezinárodní agentura pro energii | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Energetický a průmyslový holding | Siemens | Minulá výkonnost | HUF | Globální ekonomiky | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Portfolio | Cena ropy WTI | Dovoz ropy | Zdražování pohonných hmot | Retracement | Zadlužování | Společnost Nasdaq | Finanční instituce | Následky pandemie | Americký index | Index STOXX Europe | TIM | Energie | Prezident | Eurostat | CAC 40 | SVB Financial | Odhad inflace | Futures na S&P 500 | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Rok 2024 | Růst inflace | SAE | Válka | Společnost Net4Gas | Raiffeisen | Obchod Amazon | Ruská vojska | Index DE30 | Energetický trh | Ruská aktiva | Cestovní ruch | Znárodnění | Tržní kapitalizace | Dovoz z USA | Daikin Industries | Finanční pomoc | Světové burzy | Zpráva | Vývoj měnového páru | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Kryptoměnové burzy | Linda Yaccarinová | Bloomberg | Nejdůležitější události | Aktivity v Rusku | Subvence | Regulátor | Raytheon Technologies Corp | Firmy | Platební bilance ČR | Asociace | Řetězec | Šéf švýcarské centrální banky | Pfizer | Rozpoutání války | US500 | Posílení amerického dolaru | AFP | Studie | Blízký východ | Josep Borrell | RWE | Kryptoměnová burza FTX | Alitalie | Albánie | Polsko | Kolaps | Nástroj | Tower Semiconductor | Ratingová agentura | Vzdušný prostor | Vyloučení z G20 pro Rusko | Vodafone Group | Týdenní shrnutí | Platební neschopnost | EPH | iPhone | Členské země EU | Ruské společnosti | Janet Yellenová | Objem intervencí | tradingeconomics.com | Hrubý domácí produkt (HDP) | TSMC | Prezident Javier Milei | Zásobníky plynu | Státní rozpočet | Přijetí | Úrokové výnosy banky | Plynovody | Lukáš Kovanda | Pokles produkce | Zasedání Fedu | HUF/EUR | Geopolitická situace | Americká ropná společnost | OPEC | Šéfové států | Raketový útok | Ukrajina | Ropná společnost | Podnikatel Elon Musk | Ropovod Družba | Hospodářství země | GBP | Egypt | Politický chaos | Ruské dluhopisy | BYD | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Postavení na trhu | Měna | S&P Global | Centrální banky | Řetězec Casino | Nasdaq | Zpomalení inflace | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | Deficit | NICKEL | Turecko | Jachty | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Zprávy | Akcie v Asii | Murray | Dolary | BREAKING | Tokeny | Cvičení | Pandemie nemoci COVID-19 | Bydlení | Provozní výnosy | Rusové | Index pařížské burzy | Index pařížské burzy CAC 40 | USDCAD | Euro 7 | Ústavní soud | Bundesnetzagentur | Instituce | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Evropské akcie | Dovoz ukrajinského obilí | Index londýnské burzy | Cena elektřiny na burze | BBC | Jan Lipavský | Pojišťování vývozu | Vyhlídky | Vojenský konflikt | CZ | Kongres | České koruny | Výdělky | Bilion | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Menšinový podíl | Guvernér ukrajinské centrální banky | Komise pro cenné papíry a burzy | Bit.plus | Ruské akcie | Lula | Depozitní sazby | Equinor | Obchodníci s ropou | S&P/ASX 200 | Reakce trhu | Trh | Snížení těžby | Komise | Pád rublu | Divize | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Audi | Lídři EU | Korekce | Vývoz ropy | LNG | Sazby daně | Evropská komisařka | WFP | Banka First Citizens | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Včerejší obchodování | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Capri Holdings | Globální finanční trhy | Soud v Tokiu | Americký výrobce | Čeští exportéři | Ruské úřady | DMA | Americká centrální banka | Zelenskyj | Propad | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Marka | Společnost ByteDance | Pomoc lidem | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | WIG | Telegram | Obchodní systém | Rating | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Agentura S&P | Očekávání investorů | Hlavní měny | SNB | Německá automobilka Porsche | Příjmy z prodeje ropy | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Thoma Bravo | Hrubý domácí produkt Ruska | Ropa Brent | Exxon Mobil | Burza FTX | xStation | Indigo | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Plyn z Ruska | Alibaba | Daňové úlevy | Eurokomisař | Spotřebitelská inflace | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Demokratické strany | Letadla | Cybertruck | Siemens Energy | Pár EUR/USD | Automobilky | Pomoc Ukrajině | Znovuzvolení | Televize CNBC | Ajay Banga | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | ANO | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Toyota Motor | Sázka | Starlink | Emise skleníkových plynů | Obchodní praktiky | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Futures | Donald Trump | Spotřební zboží | Pojišťovny | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Graf | Gazprom | Centrální banka | Akcie německé společnosti | FTC | Hráči na trhu | Přehled | Zkapalněný plyn | Terminál | Pravidla regulace trhů | Plyn | Čistý zisk | Devalvace | Agentura Bloomberg | Splacení dluhu | Klíčové události tohoto týdne | Fed | Zveřejněná data | TUI | Luhanské lidové republiky | Miliardy švýcarských franků | Raiffesen Bank International | Axios | Evropský statistický úřad Eurostat | Mimořádný summit | Midstream | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Míra nezaměstnanosti v Německu | Nuevo León | Nedostatek plynu | S&P 500 a Nasdaq | Cena severomořské ropy | API | Index nových objednávek | Ruský trh | Další růst | Vyšší ceny ropy | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Index frankfurtské burzy | RDIF | Atlantic Council | Česká vláda | Turecká centrální banka | Quantum Fund | Mluvčí | Akciový index | Reuters | Čínský akciový index | Unilever | Situace na Ukrajině | Zahraniční obchod | Chevron | Michael Kors | Rada MMF | Obchody | Trinity Bank Lukáš Kovanda | VTB | Index Nikkei | Utahování měnové politiky | Time-Frame | Pozornost | Německá letecká společnost | Zalesňování | EURUSD | Teroristický útok | J&T | Akcie v USA | Česká měna | EP | Strategie Ondřeje Hartmana | CEPS | Dynamické prostředí | KLM | Ficova vláda | Cinema City | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Wall Street Journal (WSJ) | Zemní plyn | Spolková vláda | First Republic | Parlamentní volby | Předseda | Rekordní minimum | Vyloučení Ruska | Společnost Rosněfť | SOCAR | Nezisková organizace | Přímé zahraniční investice | Volodymyr Zelenskyj | Open | Pšenice na burze | Energetické podniky | Medián | Investment management | Zvýšení základní sazby | Jemen | Financovat | Ukrajinský parlament | BRICS | Majitel | Rostoucí náklady | Green Deal | Philip Morris | Carrier | FDIC | Ukrajinská Chersonská oblast | Investment | USA Donald Trump | Výhled vývoje ekonomiky | S&P 500 | ING | Airbus | Míra | Ministři financí | Úroky | Plodiny | OTP Bank | MT4 | Investiční banky | Zakladatel | ProCent | Úroda | Instacart | Zadlužení Evropské unie | Air | Bankovní úvěry | Izrael | Huayou Cobalt | Giovanni Staunovo | Japonsko | S&P500 | Porsche | Telekomunikační společnost | Japonská automobilka Toyota | LEAG | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ázerbájdžán | ECB | Ceny | Technologie | CHF | Bosna | Kevin McCarthy | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Švýcarská ekonomika | TSLA.US | Sam Altman | Akcie Gazpromu | Situace ve Spojených státech | Pokles | Čínská společnost | Západní firmy | Snížení těžby ropy | Czech Media Invest (CMI) | Akciový index Nasdaq | Polský premiér | Server BBC | Společnost Twitter | Energetický regulátor | Země EU | Americké společnosti | Šéf Naftogazu Oleksij Černyšov | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Směnný kurz | Poplatek | Rabobank | Mercedes | NET4GAS | Rumunsko | Měny&Sazby | Americká ekonomika | Postoj USA | ADP report zaměstnanosti | Nejistota | Podpora | Plynárenská společnost | Invest | Ruský akciový trh | PVM | Americká společnost | COVID-19 | Tokio | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Využití zmrazených ruských aktiv | Výhled na příští rok | Finanční krize | Protiruské sankce západních států | Česká republika | Společnost XTB | Zvyšování dodávek | Sberbank | Evraz | Index cen | Zestátnění | Dodavatelský řetězec | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | EBIT | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Aerolinky SAS | Lídři | Rusko dnes | Philip Lowe | OECD | Investment Management | Zásoby ropy v USA | Valdis Dombrovskis | LGES | Konsorcium | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Thales | Zisky | Snižování inflace | Silnější kurz | Unijní země | Prezident Trump | Oslabení koruny | ILO | Náhoda | Drahý kov | Hizballáh | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Intervence na devizovém trhu | Skupina OPEC | ACEA | Růst EBITDA | Thomas Jordan | Kristina Hooper | Vývoj HDP | Strategické snahy | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Podnikatelé | Společnost Meta Platforms | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Vice | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Íránský útok | MiCA | Růst cen | Momentum | Šéf unijní diplomacie | Exxon | Západní sankce vůči Rusku | Rheinmetall | Premiér Petr Fiala | Německá vláda | Čínský vicepremiér Liou Che | Růst kryptoměn | Heiken Ashi | Útok na Ukrajinu | Výrobce čipů Nvidia | Financování | Dezinformace | ČSÚ | Zasedání RBA | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Oleksij Černyšov | Burza v Argentině | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | SVB | Omezení dodávek | Ruská ropa | Hotovost | Americká lehká ropa | Americké sankce | Editis | Ukrajinská centrální banka | CARA | Kellogg | Sankce západních států | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Společnosti | Maďarský forint | Peter Pellegrini | Americký výrobce elektromobilů | Jihokorejské společnosti | Ceny zboží | Obchodní spory | Ruské síly | Prezident Joe Biden | EGAP | Partnerství | Vyšší ceny | Automobilka Toyota Motor | FT | ERA | Kov | Statistika z USA | Komise pro cenné papíry a burzu | Soudní řízení | Dolarové sazby | Cena | Malé podniky | Swap | Irské aerolinky Ryanair | Ceny komodit | Hospodářský růst | Odhodlání | Technologická společnost Apple | Továrny na čipy | Inflace v Maďarsku | Americký dolar | NJJ Presse | WTI | Zajištění nezávislosti | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Jemenští povstalci | Embargo na dovoz ruské ropy | Raiffeisen Bank International | Brazilský prezident | Evropské investiční banky | Polský zlotý | Množství peněz | Index MOEX | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Data PMI | Maroš Šefčovič | Republikáni | PMI ve výrobě | Nord Stream | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Tesla (TSLA.US) | OCI | Domácnosti | Cena ropy | FTSE | Ekonomové | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Inflace | Ocel | Větší riziko | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Účet platební bilance | Fed dnes | Situace | SpaceX | Premiér Denys Šmyhal | Státy EU | TUI Group | Americký ropný institut | Ruský vyjednavač | Twitter | Dotace | Krach | Alphabet | Struktura | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Maďarský premiér | Společnost Chevron | Česká ekonomika | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Spotřební daně | Ukrajinské jednotky | Open Society Foundations | Evropská centrální banka | USD/CZK | Babcock | US100 | EUR/MWh | Rafinérie | Statistiky | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | Magellan Midstream Partners | Unijní ministři | Arbitráž | SAP | Diverzifikovat | Aukce | Propad HDP | The Trump Organization | Růst mezd | Cíle | Světové finanční trhy | Finanční systém | Pohonné hmoty v ČR | Polská vláda | Kurz | Vodafone | Market | Air France | 256/2004 | Unicredit | Google | Světová válka | Ekonomické zpomalení | TASS | Hugo Boss | UST | Tržby | Finančník George Soros | ATACMS | Finanční podniky | Ceny pšenice | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Odpor | Internetové společnosti | Investiční plány | Ruská invaze na Ukrajinu | Threads | Impérium | Finance | Prezident Pavel | Investujte | Konsensus | Ruský plyn | Obchod s ropou | Lego | AUD | Binance | Futures na indexy | Světové měny | Commodity | Lend | Vysoká poptávka | Chorvatsko | Hewlett Packard | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Právo | Propad cen akcií | Kurz koruny | Chatbot | Aerolinky Ryanair | Citigroup | Ekonomické výsledky | Přehled kurzů | Výnosy banky | Evropský blok | Mario Draghi | Rada guvernérů | Západní státy | Provozní zisk | Hospodářství | Útok na Kongres | Státní plynárenská společnost | Euro STOXX | Novatek | QinetiQ Group | Převzetí firmy | Zahraniční společnosti | Arm | Snižování úrokových sazeb | Belgická vláda | PlayStation 5 | Cheniere Energy | Intermediate | Ceny hliníku | Přechováváním utajovaných dokumentů | Německá kancléřka | Cenové stability | Coinbase | Credit Suisse | Portfolia | Adria | Zahraniční firmy | Poptávka | Spirit Airlines | Vývoz | Energetické firmy | Moody's | Miliardy eur | Recese | Americké úřady | Největší americká banka | Německé aerolinky | Makro | Ropný gigant | Nissan Motor | FXstreet | Výroby elektromobilů | Německý ZEW index | Virtuální měny | Erdogan | Obchodní smlouvy | Invaze Ruska | CZK/EUR | News Corp | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Schválení pomoci | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Moskevská akciová burza | Signály | Alokace | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Prime | Americká Komise pro cenné papíry | Fosilní paliva | Prodej ropy | Dceřiná firma | OMV | Podpůrný program | Ministři | Konsolidovaný čistý zisk | Cenový strop na ruskou ropu | OSF | ISM | Transparentní | Mezinárodní organizace práce | Čínské indexy | Honeywell | Americká centrální banka (Fed) | Americký internetový obchod | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ruský útok | Futures kontrakty | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Rychlý růst mezd | Úrokové platby | Capital | Devizové rezervy Ukrajiny | Finanční skupina | Dosažení dohody | Doporučení | Základní sazby | Rizika | Argentina | Eurozóna | Rusko dodávky plynu | Analytik Komerční banky | Ruská plynárenská společnost | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | OSN | Soud | Saxo | Ukončení válečných zločinů | Booking | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Riziková aktiva | Soukromé podniky | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Global Wealth Management | Finanční prostředky | Koncern Sony | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Růst HDP | Nord Stream 1 | Benzín | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | SVB Financial Group | Zásoby plynu | Časový rámec | Míra inflace | Primární veřejné nabídky (IPO) | Windfall tax | Ekonomické údaje | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Bankovní vklady | MMF | CNN | EBITDA | Libanon | Nařízení | Saxo Group | Pioneer Natural Resources | Zvýšené napětí | Prezident Petr Pavel | Indexy | Citi | Mihály Varga | Odborníci | Hospodářské krize | ROCE | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Černá Hora | Guvernér centrální banky | Peking | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Bulharsko | Body | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Dluhopisový trh | Podnikání | Americká pravidla | Tempo růstu | Naftogaz | Libye | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Uniper | A321Neo | Gamble | Biliony | Bankovní regulační orgány | Technický výhled | EasyJet | Bankéři | Počasí | Bilion dolarů | Federální obchodní komise | Akciové trhy | Vývoz plynu | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Peníze pro Ukrajinu | Elektrotechnický koncern | Společnost Newmont | Europoslanci | Varování | Průmyslové firmy | Družba | Reporty | Výrok Lagardeové | Spojení | Bankovní společnosti | Rally | Americké banky | Pojišťovna | Macron | Členství v EU | PlayStation | Internetový obchod | Cena severomořské ropy Brent | Exprezident | Údajná pomluva | Pojišťování vývozu do Ruska | Fibonacciho retracement | Aktiva | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Cenový strop | Německý kancléř Olaf Scholz | SWIFT | Firma Lukoil | Fiskální politika | České měny | Výnosy z dluhopisů | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Drahé kovy | Ekonomický kolaps | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Softwarová společnost Microsoft | Indikátor | Srbsko | Barclays | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | LPR | Růst ceny | Čínská centrální banka | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Veřejný dluh | Technologická společnost | RBI | Vysoké inflace | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cena benzínu | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruský vývoz ropy | Riziko ztráty | Ministryně financí | Firma | Vysoké zisky | Jihoafrická republika | Společnost BP | Sentix | Energy Aspects | Pochybnosti | HDP Ukrajiny | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Signa Holding | Newmont | Čínský akciový trh | Majetek | Debata | Ekonomika eurozóny | Avio | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | JBC Energy | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | NextDecade | Události ve světové ekonomice | NJJ | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Bývalý prezident | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | SAS | Burza Binance | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | Deutsche Bank | Poplatky | Výprodej | Forint | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Ekonom | Optimismus | Japonský akciový index | Cena pohonných hmot | Energetické společnosti | Objemy obchodů | Indexy S&P | Invaze v ekonomice | George Soros | Kommersant | Trader | Geopolitická rizika | Eskalace napětí | FAO | Indie | Letectví | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Ukončení konfliktu | Akciové indexy | Plynárenský gigant | Německé automobilky | Mercedes-Benz | WTO | Ruská společnost Gazprom | Sněmovna reprezentantů USA | Invaze | Gintaré Skaistéová | Investiční aktivity | Commerzbank | Dolar | Euro | Parita | Ceny zlata | Tchajwanská firma | Akciový stratég | Výhled | Bunge | Převzetí firmy Twitter | Prodejní cena | Úřad pro ochranu osobních údajů | Akcie technologických firem | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Soud v Německu | Americké ministerstvo | Kurzy měn | Ethereum | Embargo | Economist | Risk | Nový balík pomoci | Americká společnost Apple | Propouštění | Naše hospodářství | Zaměstnanci | Agentura DPA | Přístupová jednání | Stratég Saxo Bank | Evropský trh | Medvědi | Greg Kelly | Finanční trhy | Statistický úřad | Největší naleziště zemního plynu | Ruský ministr | Burzovní společnost | Vyšší daně | Tempo růstu HDP | Oživení cen ropy | Expanze | Balík sankcí | Růst cen energií | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Ukrajinský prezident | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Irské aerolinky | Kukuřice | Austrálie | DAX | Financial Times | Členské státy EU | Philips | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Ruský list | Ropa roste | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Návrh rozpočtu | New York | Čistá ztráta | Video | Vymáhání práva | Dodávky ropy | Ekonomika | Zajišťování | Americká internetová společnost | Zdanění | EU | Automobilka Porsche | Problémy | Zpomalení růstu | Ukrajinská krize | NEST | Vysoké ceny ropy | Dluhopisy a daně | NXP | Světový trh s ropou | Uvalení sankcí | Výhled růstu ekonomiky | Krize na Ukrajině | G20 | Rakouský kancléř | Členské státy | Napadení Ukrajiny | Prezidentské volby | Hlavní akciový index | Dolarový index | Indikátor CCI | Výplata | Ropa | Plánované obchody | Rezervy | České vlády | Provozní náklady | Rozvoj | Izraelská armáda | Asociace exportérů | Nové sankce | Akcie Alibaby | Měna euro | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Dohoda o vývozu obilí | Blizzard | Facebook | Etiopie | Sankce | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Přístup k měnové politice | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Raiffeisen Bank International (RBI) | Ukrajinský premiér | Tapestry | Ekonomika EU | Sankce proti Rusku | DE30 | USDX | Soukromé investiční společnosti | Regulace trhů | Banky pro mezinárodní platby | Krach SVB | Jasný signál | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | IKL | Finanční sektor | Byznys | Mezinárodní dluhopisy | Redukce | Ropa dnes | Ropovod TAL | Hlavní americké indexy | Cena barelu ropy | Oslabování české měny | LinkedIn | Britská ropná společnost | RBA | Litevská ministryně | Christine Lagarde | Schodek | ProLogium | Báze | Maďarská vláda | Obchod | Německá automobilka | Manažerka | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Prezident Evropské centrální banky | Eni | JP Morgan | Andrij Pyšnyj | Interfax | Národní bezpečnost | Zemní plyn (LNG) | Ruský prezident Vladimir Putin | Inovace | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Společnost Lufthansa | Prezident Putin | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Skupina G20 | ZEN | Indexy PMI | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Vysoké riziko | Čínský výrobce | Avio SpA | Raytheon Technologies | Úsilí | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Mark Rutte | WEF | Fox Corp | Oslabení | Spojené státy | Signál | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Írán | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Ředitelka | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | Investoři a obchodníci | ADP | Komerční banka | Square | Gazprombank | Přijetí eura | xStation 5 | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Le Figaro | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Platforma | Pohonné hmoty | Společnost Tapestry | CHNComp | ARM | Podmínky půjčky | Devizové rezervy | Forex trader | Súdán | Dodávky ropy Družbou | RISK-ON | Paxlovid | Porušení pravidel | Balík pomoci | Měnové unie | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Důchody | List The Wall Street Journal | ASX 200 | Forbes | Ukončení války | Generální ředitel | Očekávaná inflace | SEC | Výzva | Akcie ukrajinských firem | BMW | Výrobní závody | Ukrajinská ekonomika | Úvěrový rating | ASX | Světové hospodářství | Plynárenské firmy | Rozšíření | Burzovní cena | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Silicon Valley | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Střední podniky | Poradenské společnosti | Poradenské firmy | List The New York Times | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Ryanair | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Energetické krize | Ceny pohonných hmot | Vysoké ceny | Index londýnské burzy FTSE | Boeing 737 Max | Sankce na Rusko | Energiewende | Růst | Ukrajina a Rusko | Společnost Exxon Mobil | Pěstování obilovin | Balkán | | Příjmy | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Událostí ve světové ekonomice | Federální vláda | Finanční situace | Ministři EU | Investujte zodpovědně | Dna | Zajištění | Administrativa | CzechTrade | Známky oživení | IONWAY | Parlament dnes | Úspěch | Obchodování na trhu | Ruský Gazprom | Italský ministr zahraničí | Hry | IfW | Pandemie | Zasedání MMF | Index | Wall Street Journal | Dodávky ruské ropy | Úrokové sazby | Společnost JPMorgan | Token | Kryptoměnová burza | Bohatství | Obchodní vztahy | Akcie čínských firem | Farmaceutická společnost | NHTSA | Zvyšování úrokových sazeb | Nastavení sazeb | Index STOXX Europe 600 | Evropská unie dnes | Volby | Profitabilní | JPMorgan | Ministr spravedlnosti | Plyn v Evropě | Akcie | Seznam mezinárodních sponzorů války | Paschal Donohoe | LEND | Obchodní nastavení | Slovensko | Nadnárodní korporace | Bezpečnost | Evropské společnosti | Baterie | Zdanění firem | Ruské podniky | Bělorusko | Míra inflace v eurozóně | Dmytro Kuleba | Zelené ekonomiky | Sefe | Novinky | Unipetrol | Zadlužení České republiky | Globální trh | Ceny ropy Brent | Plynárenské společnosti | Výkyvy | Invaze Ruska na Ukrajinu | Taiwan Semiconductor | Americké centrální banky | Volatilní | Politici | Carlsberg | Aktuální kurzy měn | Klimatické změny | Vlna omikronu | Banky | Světové ceny potravin | Západní spojenci | Invaze ruských vojsk | Plynovod Nord Stream | Lenovo | Setkání lídrů | Norilsk | IFC | Výrobce luxusního zboží | Index varšavské burzy | Vlastnictví | Nissan | Ekonomické zájmy | Ministerstvo spravedlnosti | Inflační výhled | Nízkonákladová letecká společnost | Technické problémy | Bankovní skupina | Podnikání na kapitálovém trhu | Jednání prezidentů | TradingEconomics | Spolupráce | Cena mlynářské pšenice | Výdaje | Rozvíjející se země | CNY | Odhad letošního růstu | Firmy z EU | CDU/CSU | Evropské firmy | Zlotý | Objem intervencí České národní banky | BlackRock | Nibe Industrier | Meta Platforms | Tok ruského plynu | Kupci | Výrobce elektromobilů | Bill Ackman | Sankce EU | Poradenská společnost | Skupina J&T | Dodávky ruského plynu | Bankrot Ruska | Léto | Největší bankovní domy | Skupina Volkswagen | Poptávka po kryptoměnách | Donohoe | CMI | Ukrajinský podnik | Doněcké lidové republiky | Pellegrini | Dassault Aviation | Ruské dodávky | Covid | Americká administrativa | Brazilská ekonomika | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Šok | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Rozpočtový deficit | Průmyslová výroba v USA | Francouzský prezident | Avon Protection | Rakousko | Splátky úroků | Ministerstvo energetiky | Program pomoci | Maďarsko | Ukrajinská hřivna | Golar LNG | Představitelé MMF | Ministr financí | S&P Global Commodity Insights | Poradenství | Deeskalace | Ukrajinský Naftogaz | Norské společnosti | Platby za plyn | Objem poskytnutých úvěrů | Úvěr | Političtí vůdci | Kosovo | Nord Stream 2 | COP28 | Odhady HDP | Šance | Aktivita ve výrobním sektoru | Mitsubishi Electric | ISS | Oneok | Prodeje aut | Biliony USD | Babcock International | ExxonMobil | Zastavení dodávek ruského plynu | Úroky z dolarových dluhopisů | Fox | Senegal | Odklad splácení půjček | Title Transfer Facility (TTF) | Tržní hodnota | Obchodování s termínovými kontrakty | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Na burze | LVMH | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Ropovod | Nasdaq v New Yorku | Prodej nových osobních automobilů | PEG | ČSOB | Nárůst poptávky | Mar-a-Lago | Dopady pandemie | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Spotřeby plynu | Úřady | Sýrie | Evropa | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Ruská federace | Žádosti o podporu | Hyundai | Narušené dodavatelské řetězce | Moskva | Norsko | Dmitrij Peskov | Michal Šnobr | Omezení spotřeby plynu | Kadri Simsonová | Negativní dopad | Elon Musk | Deutsche Welle | Vklady | Vývoz ruského plynu | Americký prezident | Vstup do eurozóny | Metalurgie | Plyn pro evropský trh | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Internetová společnost | Světová obchodní organizace (WTO) | Prohlášení G7 | Agentura Unian | Bank of Canada | Americké ministerstvo spravedlnosti | Norilsk Nickel | Rostoucí ceny ropy | Miliardář | Lídři zemí EU | Evropský parlament | Výsledek amerických voleb | Marketingová komunikace | Ruské energetické podniky | Evropský výrobce letadel | Produkce ropy | Evropská komise (EK) | Předpověď | Summit G7 | Úrokové výnosy | Skupina OPEC+ | Bard | mmBtu | Inflace na Ukrajině | Američané | Bezpečnostní síly | Prohlášení | Americký podnikatel | CCI | Ekonomický růst | RBK | Banka | Konec války na Ukrajině | West Texas Intermediate (WTI) | Húsíové | Hnutí Hamás | Krize | Automobilka | Rockwool | Management | Nadnárodní společnosti | Prodeje | iPhone 15 | Vyšetřování | SaxoSelect | Luiz Inácio Lula da Silva | BCM | Ukončení války na Ukrajině | Cena plynu pro evropský trh | CNBC | High | Železná ruda | Ruská invaze | Pravidla regulace | Tobin Gorey | Stephen Brennock | UBS | NATO | Americký trh | Indikátor vývoje cen | Údaje | Ukrajinská státní plynárenská společnost | Awilco | Snaha zvrátit výsledky | Světové trhy | Vlastní sociální sítě | Tesla | 737 MAX | Bosch | Důvěra investorů | Dow Jones | Zkapalněný zemní plyn | Suroviny | Snižování cen | Ruská ropná společnost | Summit EU | Kupující | Orsted | Energetická skupina | Société Générale | Shell | Vývoz komodit | Riziko recese | Český investor | Rusko-Ukrajinská krize | ARD | CAD | Short | Sedmadvacítka | Rollback | Cenu plynu | Rolls-Royce Holdings | Snižování sazeb | GlobalBlock | Halliburton | Mezinárodní obchod | Intel | UBS Global | Evropský statistický úřad | Investiční společnost | Northrop Grumman | Booking Holdings | The New York Times (NYT) | Nemovitosti | Snížení úroků | Odhadovaná cena | Stříbro | Target | Frustrace | Ceny ropy WTI | Běžný účet platební bilance ČR | Práce | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | AFM | Stav americké ekonomiky | Zdroje energie | Nárůst HDP | Automobilka BMW | Embargo na ruské diamanty | Embraer | Odvětví | Zestátnění firmy | Zákaz dovozu | FOMC | Ropný průmysl | Výhled České republiky | Čínský vicepremiér | NAFTA | Lufthansa | Prezident Biden | Americká měna | Teherán | Předseda Evropské rady | Společnost Hewlett Packard | Podniky | Měnový pár | Společnost Novo Nordisk | Kanada | Bankrot | Finanční ztráty | Lula da Silva | Volatility | Indický premiér | Altria Group | Nedoplatky | RBC | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | HDP Ruska | Američtí politici | Odklon od fosilních paliv | EU a USA | Poptávky po ropě | Schodek rozpočtu | Maloobchodní prodeje | EK | Americký ministr zahraničí | Data ze Spojených států | ACER | Televize ARD | City | Švédsko | Pracovní síly | Ropný institut | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Ruské banky | Volkswagen | Financování ozbrojených sil | Varšava | Ceny zemního plynu v Evropě | Guvernér ČNB | Amazon Jeff Bezos | Český vývoz | Růst inflace v USA | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Chudé země | Daň z mimořádných zisků | Investiční společnosti | Kontrakt | List Financial Times | Liou Che | Biden | Ruská centrální banka | Celková investice | Mitsubishi | Regulace trhů s kryptoměnami | Gruzie | Daň z příjmu | Měnový výbor | Seat | Čínský výrobce elektromobilů | Spirálovitý růst | NASDAQ 100 | Útok na Kongres USA | Dceřiné společnosti | Zrychlení růstu | Severomořský Brent | Země G7 | Sempra Energy | ZIL | Akciový trh | Heritage Foundation | Inflace spotřebitelských cen | Ultra Electronics Holdings | The Guardian | Směrnice | Ruská vláda | LG Energy Solution (LGES) | Viceprezident | Ztráty | Eskalace | Dánská farmaceutická společnost | FXstreet.cz | Amundi | Bilance | Ceny zemního plynu | Nejvýraznější propad | Ministři financí zemí Evropské unie | Newcrest Mining | Banka UBS | Orbán | Hlavní ekonom | Zakladatel serveru FXstreet.cz | NZD | Ropná firma | MWh | Air France-KLM | Koš | Investování | Jamal | Splácení dluhu | Polský prezident | Dekret | Oslabování koruny | Akcie na evropských trzích | Mzdy | WHO | Unian | Cenový strop na plyn | Sazby Fedu | Privatizace | Agentura MTI | Zadlužení | UBS Global Wealth Management | Dovoz oceli | Obchodníci | WeWork | Zahraniční investice | Konzervativní unie | Šéf Naftogazu | Lukoil | Hamás | ITA Airways | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Bidenovo vítězství | Setkání G20 | Dluhopisy | Trading | Švédská společnost | Platební bilance | Předsedkyně Evropské komise | Výrobce letadel | Ministři financí EU | Evropský regulátor | Baker Hughes | Analytici JPMorgan | Solární panely | Chersonská oblast | Čína | Koruna | ČR | MIFID | Hodnota dluhopisu | Alžírsko | Kompenzace | Výměny akcií | Překážky | Olaf Scholz | KOSPI | Psychologický efekt | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Cena potravinářské pšenice | Guvernér | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | Býčí trend | Regulační orgány | Ruské dodávky plynu | Rezistence | Korporace | Ministr zahraničí | Společnost Microsoft | Bolševické revoluce | USA | Zemědělství | Geopolitické dění | Kryptoměnový trh | Praní špinavých peněz | Japonská automobilka | Agentura Moody's | JPMorgan Chase | Sazby | Plán Evropské komise | Sdružení výrobců automobilů | Howmet Aerospace | XTB | MICEX | Severní Makedonie | Moldavsko | Sankce vůči Rusku | Rostoucí úrokové sazby | Znovuzvolení Donalda | Německý kancléř | Vladimir Putin | Největší pokles | Dluhové krize | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Zahájení invaze | Diamanty | Letecká společnost | Riziko pro investory | Infineon | Ropná společnost Exxon Mobil | AAA | Adenza | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Hřivna | MOL | Monopol | Rusko a Ukrajina | Spojenci Ukrajiny | Meziroční inflace | Ruská armáda | PGNiG | Americký kongres | Analytické zprávy | Riziko | Zásobníky | Peníze navíc | Ekonomický poradce | Snižování počtu zaměstnanců | ANSA | Zajištění proti inflaci | Investiční fond | PIF | Hyundai Motor | Stimuly | Americká Federální obchodní komise | Konkurent | Nasdaq (US100) | Mezinárodní standard | Oživení maďarské ekonomiky | Šéf NATO | Protiruské sankce | Javier Milei | Eurasia | SPD | Uzavření dohody | Ropné a plynárenské firmy | Podnikatelské investice | Kyrylo Ševčenko | Zpřísňováním měnové politiky | EPC | Denys Šmyhal | Dodavatelské řetězce | Premiér Mark Rutte | Jednotné Rusko | Německé vlády | Indonésie | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Trump Organization | Americký HDP | Inflace v USA | Sandvik | Socializace | Americká centrální banka dnes | Zvyšování úroků | Platba | Breakout strategie | Vývoz obilí | Dovoz ruské ropy | Obchod s Ruskem | Intervenovat | Ministerstvo hospodářství | Emise | Německý rozpočet | Společnost Lukoil | Vývoj ceny | Aktuální Price Action | Plyn v EU | Mainstream | Koncern | Dun & Bradstreet | Nevládní organizace | Wealth Management | Americký akciový trh | News | Týdenní nárůst | Elbit Systems | Onet | Katar | Tvrdá práce | Sociální sítě | Nové peníze | Tým FXstreet.cz | Prolomení S/R zóny | Politico | Více peněz | Prodej | Invesco | Akciový index MOEX | Andrzej Duda | Nové sankce proti Rusku | Plynovod Nord Stream 1 | Poptávka po bezpečných aktivech | Ruský plynovod | Státní pomoc | Přebytky zahraničního obchodu | Pomoc pro Ukrajinu | Oznámení | Masivní investice | Největší ekonomika | Activision | Pojišťovna EGAP | Průmyslová výroba | Cena plynu | Moskevská burza | RIA Novosti | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | UniCredit Bank v ČR | Společnost Eni | Investiční | Průzkum | Baterie do elektromobilů | Berlín | TransDigm Group | MTI | Eli Lilly | Bitcoin | Výkonnost | Zvýšení ukrajinské produkce | Pochybení | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Rosněfť | Obchodování s ropou | Stimulační opatření v Číně | Energetický sektor | Růst poptávky | Americká banka | Hospodářské oživení | Budoucnost | Zásoby suroviny | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Návrh rozpočtu na příští rok | Index CPI | Charles Michel | Rýže | Opatření | Jaroslaw Kaczyński | Journal of International Money and Finance | Distribuce | Evropské sdružení výrobců automobilů | Index S&P 500 | Referendum | Členství v NATO | DPA | Teekay | Závislost | Česká koruna | Sankce uvalené na Rusko | Producent ropy | MIC | Krypto | Akciová burza v Argentině | HDP | Ukrajinské hřivny | Delta Airlines | Investování je rizikové | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rakouská bankovní skupina | CL | Eurokomisařka | Ukrajinské ministerstvo financí | Vyšší riziko | Obchodní partner | Soukromá firma | TSLA | New York Times | Cla na dovoz | Fond | Zlato | Splácení dluhů | Třetí světová válka | Tranzit ruského plynu | Unijní diplomacie | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | HDP Česká republika | Voda | Členské země | Dodávky plynu do Evropské Unie | Spekulanti | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | BDI | Fortum | Index londýnské burzy FTSE 100 | Ruská měna | Objednávky | Inflační očekávání | Podnik | Charkov | Joe Biden | G7 | Alexander de Croo | Potravinová krize | Světová obchodní organizace | Zastavení dodávek | Virgin Orbit | Index Nikkei 225 | Evropské země | USD/CAD | Sony | Premiér Viktor Orbán | ITA | Výrobci čipů | Komise v přenesené pravomoci | Uhlí | Nejhorší výsledek | Rolls-Royce | Omikron | Index PMI | Americká cla | BIS | Průměrná cena | CZK/USD | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Data společnosti | Renault | Malý prostor | Kongres USA | Komodity | Trh s kryptoměnami | Johnson Controls | Spirálovitý růst cen energií | Ukrajinská vláda | Šéfka EK | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Tisknout peníze | Activision Blizzard | Velké částky | Pšenice na burze v Paříži | Vývoz ropy a plynu | Flex LNG | Vladimir Medinskij | Společnost Gazprom | Evropské vlády | Trhy | Vlády | Kryptoměny | Investiční doporučení | Margrethe Vestagerová | Annalena Baerbocková | Rozpočtové příjmy | Vítězství | Společnost Oneok | Belgie | Plyn přes Ukrajinu | Investor | Put | Eugal | Zlepšení | Index amerického dolaru | Ruský bankrot | Růst poptávky po ropě | ČTK | Válečná ekonomika | Státní bankrot Ruska | Ruské firmy | Devizy | Statistika | Americké akciové indexy | Amazon | Dovoz ruského plynu | Asijské akciové trhy | Španělsko | Kanadský statistický úřad | TotalEnergies | Míra inflace v USA | Jerome Powell | Výběr daní | Kurs koruny | Británie | Česká národní banka | Ukrajinská agentura | Wall Street | Indexy amerického akciového trhu | Výrobce elektromobilů Tesla | Agentura TASS | L3Harris Technologies | Premiérka | WhatsApp | Ekonomika Evropské unie | Průlom | Akciový index Nikkei | Základní úroková sazba | Mluvčí Kremlu | Analytik | Ruská ekonomika | Teams | Novo Nordisk | Markit | Analýza | Ropovody | Cineworld | Kalifornské bankovní regulační orgány | Průmyslové podniky | Společnost Meta | Nakupovat | Americké vlády | Naréndra Módí | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Kybernetické společnosti
Kybernetický gang
Kybernetický útok
Kybernetičtí zločinci
Kyberpojištění
Kyberzločinci
KYC
KYC (know your customer)
KYC/KYB
KYC (ověření totožnosti)

Následující klíčová slova

Kyjevská ekonomická škola
Kyjevské investiční banky
Kyle Rodda
Kylie Cosmetic
Kylie Jennerová
Kyperská firma
Kyperská investiční společnost
Kyperská libra
Kyperský finanční regulátor CySEC
Kyperský regulátor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
SAB Finance
Potvrďte prosím... Zavřít