Středa 04. prosince 2024 19:57
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader

Indikátor MACD

img

Klíčové události 26. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.01.2024 V pátek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Ve Spojeném království, Německu a EU nejsou naplánovány žádné sekundární zprávy. Co se týká harmonogramu v USA, bude zveřejněn index cen výrobců a změny osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů. Upřímně, ve čtvrtek nedokázaly důležité zprávy a události dostat euro a libru ani z bočních kanálů. Proto je málo pravděpodobné, že v pátek flat trend skončí.
img

Klíčové události 25. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

25.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé budou klíčové. Alespoň doufáme, že pokud předčí očekávání, poskytnou americkému dolaru podporu. Bohužel vidíme, že trh se zdráhá nakupovat dolary, i když má k nákupu důvody. Ve čtvrtek bude v centru pozornosti bleskové tempo růstu HDP za 4. čtvrtletí spolu s objednávkami zboží dlouhodobé spotřeby. Prognózy pro oboje jsou poměrně nízké a reálné hodnoty by mohly být vyšší.
img

Klíčové události 24. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.01.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. EU, Německo, Spojené království a USA zveřejní lednové statistiky podnikatelské aktivity v sektoru služeb a zpracovatelském průmyslu. Nejedná se o klíčové zprávy, ale případná výrazná odchylka reálné hodnoty od prognózy může vyvolat pohyby o 50–60 pipů. Podobné události nejsou běžné, ale určitě jsou možné.
img

Klíčové události 23. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.01.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Proto se během dne pravděpodobné nedočkáme silných trendů. Britská libra nejspíš zůstane v bočním kanálu a bude se pozvolna pohybovat k jeho horní hranici. Euro poslední dobou vězí mezi úrovněmi 1,0835 a 1,0904 a zůstane nejspíš v bočním kanálu.
img

Klíčové události 22. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

22.01.2024 Na pondělí nejsou v plánu žádné ekonomické události, tudíž se pravděpodobně nedočkáme výrazných trendových pohybů. Britská libra zůstane nejspíš v bočním kanálu a možná se ho ani nepokusí prorazit. Euro poslední dobou vězí mezi úrovněmi 1,0835 a 1,0904 a nejspíš také zůstane v bočním kanálu.
img

Klíčové události 19. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.01.2024 V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, ale žádná nebude zvlášť důležitá. Spojené království zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách, Evropská unie nevydá nic významného a USA zveřejní zprávy o prodejích nových domů a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Jak vidíme, všechny tři reporty jsou očividně druhořadé povahy. Reakce trhu na ně proto může být velmi slabá, nebo dokonce vůbec žádná.
img

Klíčové události 18. ledna: Fundamentální analýza pro začátečníky

18.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí a žádná z nich nebude zásadního významu. Kalendář makroekonomických a fundamentálních událostí ve Spojeném království je prázdný. Evropská unie nezveřejní ve čtvrtek žádné informace. Obchodníci proto budou moci věnovat pozornost jen třem sekundárním zprávám v USA: žádostem o podporu v nezaměstnanosti, počtu stavebních povolení a prodeji nových domů. Tyto zprávy mohou vyvolat určitou reakci, ale pravděpodobně ne silnou.
img

Klíčové události 17. ledna: Fundamentální analýza pro začátečníky

17.01.2024 Ve středu nás čeká celá řada makroekonomických událostí. Ve Spojeném království bude jako první zveřejněna zpráva o inflaci za prosinec. Všimněte si, že inflace v Británii je zveřejňována v jediném, finálním hodnocení, takže reakce trhu by mohla být vcelku silná. Čím vyšší bude inflace oproti prognóze, tím větší bude naděje na nový růst libry od spodní hranice bočního kanálu 1,2611.
img

Klíčové události 11. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

11.01.2024 Na čtvrtek jsou naplánovány jen dvě makroekonomické události. Spojené státy zveřejní zprávy o prosincové inflaci a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Druhá zpráva je druhořadá, zatímco první je poměrně zásadní. Prognózy očekávají zrychlení prosincové inflace na 3,2 %. Pokud inflace skutečně zrychlí, odsune podle nás první snížení sazeb Federálního rezervního systému na pozdější dobu. To by pak mělo poskytnout podporu americkému dolaru.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.01.2024 Pár EUR/USD v úterý znovu vykazoval slabou volatilitu a boční pohyb. Zmínili jsme, že se cena poslední čtyři dny obchoduje v bočním kanálu 1,0904–1,0971. Jelikož se v pondělí večer odrazila od horní hranice tohoto kanálu, bylo rozumné očekávat pohyb ke spodní hranici. A právě ten jsme viděli.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.01.2024 Pár GBP/USD v úterý večer klesl. Příčinou nebyly fundamentální ani makroekonomické faktory. Pár se tedy už několik týdnů pohybuje v širokém bočním kanálu (jasně patrném v časovém rámci 4H), ale v grafu 1H se tyto pohyby jeví jako malé trendy. Aktuálně cena už několik dní vykazuje spíš býčí tendenci, ale v příštích dnech by mohla znovu zamířit k úrovni 1,2613.
img

Klíčové události 10. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

10.01.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. V průběhu dne nebudou mít obchodníci příliš čemu věnovat pozornost. Jelikož je euro očividně ve flatu, je vysoce pravděpodobné, že se cena udrží mezi úrovněmi 1,0904 a 1,0971. Situace libry je složitější, protože tam je flat mnohem širší. Vše bude záviset na krátkodobé vzestupné trendové linii. Pokud ji cena překoná, očekávejte pokles. Pokud se od ní odrazí, očekávejte další růst.
img

Klíčové události 9. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

09.01.2024 Na úterý, stejně jako na celý tento týden, je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není považována za důležitou. Ve skutečnosti nemáme významné události, které bychom mohli zmínit. V úterý můžeme poukázat na zprávy o průmyslové produkci v Německu a míře nezaměstnanosti v Evropské unii. Žádná z nich ale nejspíš nevyvolá výraznou reakci trhu. Pondělní obchodování bylo slabé, ale trh může být stále pod vlivem pátečních údajů. Nevidíme důvod, proč by se oba páry měly v úterý aktivně obchodovat a vytvořit trend. Euro zůstane pravděpodobně v bočním kanálu, zatímco libra může dál kolísat nahoru a dolů a zůstávat poblíž 5měsíčních maxim.
img

Klíčové události 8. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

08.01.2024 V pondělí nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude klíčová. V podstatě bude zveřejněna jen zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně. Report má podle očekávání znovu vykázat negativní hodnotu, což nepřekvapí. Nebylo by divu, kdyby nevyvinul žádný tlak na euro. V pátek jsme byli svědky toho, jak ani silné zprávy neposkytly podporu dolaru, i když měly pracovat v jeho prospěch. Euro v posledních týdnech prochází určitou korekcí, ale tento pohyb je stále příliš slabý na to, aby se dal považovat za trend. Co se týká britské libry, ta vlastně vůbec nekoriguje. Ve Spojeném království a v USA nejsou naplánovány žádné zajímavé zprávy.
img

Klíčové události 5. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.01.2024 V pátek nás čeká den plný makroekonomických událostí jak sekundárního, tak primárního významu. "Slabší" zprávy přijdou z Německa, které zveřejní maloobchodní tržby a index podnikatelské aktivity v sektoru stavebnictví. Jedná se o sekundární data, která nejspíš nevyvolají reakci trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár EUR/USD prošel ve čtvrtek menší korekcí. Ve středu otestoval úroveň 1,0904 a jeho cena následně korigovala k úrovni 1,0971. Z technického hlediska byly oba pohyby téměř dokonalé. Volatilita páru ale činila zhruba 60 pipů, což je relativně málo. To znamená, že k výraznému pohybu nebo silné korekci nedošlo. 60 pipů je u eura v podstatě normální volatilita. Pár čtyři dny klesal a mírně korigoval a vše jde podle očekávání.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár GBP/USD vykázal ke čtvrtečnímu večeru poměrně slušný růst. To nám sice neumožňuje dělat odvážné závěry například o návratu uptrendu, ale britská libra očividně už nemohla klesnout níž. Podruhé se odrazila od úrovně 1,2611 a výrazně stoupla. Aktuální hodnocení tedy říká: nic kromě průrazu vzestupné trendové linie nenasvědčuje ukončení downtrendu. Pár jednoduše prošel mírnou medvědí korekcí, která stačila k průrazu trendové linie. Uptrend ale neskončil, jen si dělá přestávku.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. ledna (americká seance)

04.01.2024 K testu úrovně 1,2680 došlo, když indikátor MACD stoupal od nuly a vyvolal nákupní signál. Libra v důsledku toho vzrostla o více než 30 pipů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Pár EUR/USD se v průběhu středy dál obchodoval směrem dolů a den zakončil poblíž úrovně 1,0904. V podstatě jsme se po třídenním poklesu nedočkali ani menší korekce, ale nic hrozného se neděje. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené, a pokles jsme očekávali už před několika týdny. Jenže z různých důvodů nezačal – někdy se do cesty postavily makroekonomické podmínky, někdy fundamentální pozadí a někdy trh prostě odmítl pár prodávat, i když tomu nahrávaly téměř všechny faktory. Ani euro ale nemohlo růst donekonečna. Cena se nakonec usadila pod trendovou linií a viděli jsme první známky obratu trendu. Ten se aktuálně stále formuje a nikdo neřekl, že pokles má být pozvolný a slabý.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Z technického hlediska byl uptrend přerušen. Cena prorazila trendovou linii, ale bohužel nedokázala překonat klíčovou úroveň 1,2611, která je důležitá pro budoucí vyhlídky dolaru. Dokud cena tuto úroveň nepřekoná, neměli bychom očekávat stabilní pohyb dolů.
img

Klíčové události 4. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká nás den plný makroekonomických událostí, začínat se bude těmi méně významnými. Během dne budou zveřejněny prosincové údaje o indexu podnikatelské aktivity v odvětví služeb v Německu, Velké Británii, EU a USA. Jde o vcelku marginální data, která mohou vyvolat tržní reakci jen v případě významné odchylky reálné hodnoty od předpovědi. Tyto situace jsou ale extrémně vzácné, takže významnou reakci trhu nečekáme.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.01.2024 Pár EUR/USD se během prvního obchodního dne nového roku dál obchodoval na nižších úrovních, se kterými začal už v uplynulém roce. V posledních dnech roku 2023 byl nicméně jeho pohyb velmi slabý, i když včera znatelně zesílil. Pár prorazil vzestupnou trendovou linii a naznačil tak downtrend. Včerejší pokles byl tudíž naprosto očekávaný.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.01.2024 Pár GBP/USD vykázal na konci prvního obchodního dne týdne výrazný pokles. Především prorazil vzestupnou trendovou linii, která kupce podporovala zhruba dva měsíce. Teď už tato trendová linie není relevantní. Chceme ale vyzdvihnout odraz od úrovně 1,2611, který opakovaně zabránil páru klesnout. V závěru loňského roku se britská libra od této úrovně také odrazila a pak jsme byli svědky nové fáze vzestupného trendu.
img

Klíčové události 3. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

03.01.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě je třeba upozornit na zprávy z USA, protože některé jsou pro trh a dolar poměrně důležité. Index nákupních manažerů ISM (PMI) ve zpracovatelském průmyslu je důležitější než S&P PMI a často vyvolává reakci trhu. Jeho hodnota za prosinec pravděpodobně nevykáže výrazný nárůst, ale i malý nárůst může posílit dolar. Překonání prognózované hodnoty 47,1 pomůže dolaru k dalšímu růstu.
img

Klíčové události 21. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

21.12.2023 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Obecně platí, že zájem investorů budou přitahovat zprávy z USA, protože ekonomické kalendáře ve Spojeném království, Německu a eurozóně jsou prázdné. První zprávou je finální odhad amerického HDP za 3. čtvrtletí a druhou pravidelná zpráva o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Zpráva o HDP má "zvučný" titulek, ale často nedokáže vyvolat reakci trhu. Je to proto, že je zveřejňována ve třech odhadech, přičemž každý se od těch ostatních výrazně liší jen málokdy. Prognózy předpokládají hodnotu 5,2 %, ale trh může ignorovat i odchylku od tohoto údaje.
img

Klíčové události 20. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

20.12.2023 Nabídka makroekonomických událostí na středu je prakticky nulová. Obecně vzato budou v centru pozornosti údaje o inflaci ve Spojeném království za listopad. Základní inflace je pro Bank of England důležitým indikátorem a v Británii klesá velmi pomalu.
img

Klíčové události 19. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

19.12.2023 Na úterý je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. Bude zveřejněn druhý odhad indexu spotřebitelských cen v eurozóně za listopad. Jde o významnou zprávu, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Evropské centrální banky, ale málokdy se liší od prvního. V tom případě trh na tento typ údajů téměř nereaguje. Za současných okolností, kdy ECB už nehodlá zvyšovat základní úrokovou sazbu, se inflace stává průměrným indikátorem. Neměli bychom od ní očekávat výrazné změny a ty slabé rozhodně neovlivní měnovou politiku ECB.
img

Klíčové události 18. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

18.12.2023 Pondělí je v ekonomickém kalendáři naprosto prázdné. Jelikož v pátek oba měnové páry zahájily sestupnou korekci, v pondělí ji nejspíš prodlouží. Volatilita může samozřejmě oproti pátku, čtvrtku a středě výrazně klesnout. Pár by dokonce mohl celý den přešlapovat na místě. Pořád ale věříme, že si udrží pokles.
img

Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. prosince. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.12.2023 Pár GBP/USD dokázal v úterý znovu stoupat i klesat. Britská měna měla jen malou podporu, ačkoli bylo zveřejněno dostatečné množství makroekonomických informací. Zprávy z Británie byly bohužel (nebo naštěstí) příliš nevýrazné na to, aby trh vykázal zřetelný pohyb. Míra nezaměstnanosti se nezměnila a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti odpovídal prognóze. Rezonovala jen zpráva o mzdách, která ukázala větší zpomalení, než se očekávalo. Tato zpráva sama o sobě ale na silný pohyb očividně nestačila.
img

Klíčové události 13. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

13.12.2023 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Spojené království zveřejní dvě zprávy o průmyslové výrobě a HDP. Průmyslová výroba není zrovna klíčová a reakce trhu je možná jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od hodnoty prognózované (–0,1 %). Totéž platí pro měsíční HDP. Trh na čtvrtletní zprávy nereaguje pokaždé a tyto zprávy většinou "smetou ze stolu" měsíční zprávy.
img

Klíčové události 12. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

12.12.2023 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí a téměř všechny si zaslouží pozornost. Zaprvé, Spojené království zveřejní zprávu o míře nezaměstnanosti, počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a změnách průměrné mzdy. Domníváme se, že největší váhu bude mít druhá a třetí zpráva. Pohyb britské libry mohou tyto zprávy ovlivnit jen v případě výrazné odchylky reálné hodnoty od hodnoty prognózované.
img

Klíčové události 11. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

11.12.2023 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Očekáváme klidné pohyby bez výraznějších změn kurzu na obou měnových párech. Všechny zajímavé události ve Velké Británii, USA i eurozóně jsou naplánovány na další dny v týdnu. Pokud tedy trh zůstane klidný, není třeba spěchat se vstupem na něj. Flat trh je vysoce pravděpodobný.
img

Klíčové události 8. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

08.12.2023 Na pátek je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější se odehrají ve Spojených státech. Mimo USA bude zveřejněna jen jedna ekonomická zpráva, a to v Německu – finální hodnocení inflace za listopad. Tato zpráva má druhořadý význam a finální hodnocení se málokdy liší od prvního. Trh se proto zaměří na zprávy z USA.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.11.2023 Pár EUR/USD v pátek vykázal volatilitu 55 pipů. Nízkou volatilitu zaznamenal dva dny po sobě, takže jeho obchodování bylo extrémně náročné. Rádi bychom připomněli, že čím nižší volatilita, tím vyšší pravděpodobnost flatu, falešných signálů a nulového zisku. I kdyby při dobrém signálu bylo možné otevřít obchod, cena by se nedokázala dostat na cílovou úroveň. Proto je nízká volatilita hlavním nepřítelem obchodníka. V pátek pár pokračoval v pozvolném růstu, který nebyl ničím podložen. Z makroekonomických událostí můžeme vyzdvihnout jen indexy podnikatelské aktivity v USA a HDP v Německu. Obchodníci všechny čtyři údaje o PMI smetli ze stolu, takže reakce na ně byla minimální, pokud vůbec nějaká. V tuto chvíli přetrvává vzestupný trend, takže je jedno, jestli je současný pohyb nahoru logický, nebo ne. Pokračuje každopádně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.11.2023 Analýza pátečních obchodů:GBP/USD v grafu 30MPár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Několikrát jsme se z...
img

Klíčové události 27. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

27.11.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Vyzdvihnout lze jen zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Ta může vyvolat reakci trhu kolem 20 pipů, ale ne větší. V USA, EU, Velké Británii ani Německu už nic zajímavého nebude. Takže nás pravděpodobně čeká další "nudné pondělí".
img

Klíčové události 24. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

24.11.2023 V pátek nás čekají čtyři makroekonomické události. Spojené státy zveřejní údaje o indexech nákupních manažerů (PMI) a Německo zveřejní finální odhad zprávy o HDP za 3. čtvrtletí. Připomeňme, že nás zajímají kompozitní indexy, přičemž velmi významné jsou i PMI ve službách a zpracovatelském průmyslu. Potíž je ale v tom, že USA zveřejní také indexy podnikatelské aktivity podle ISM, které jsou považovány za důležitější a významnější. Trh obvykle přehlíží indexy S&P. Co se týká zprávy o HDP v Německu, trh prakticky ignoruje údaje o HDP v USA i EU, takže téměř není šance na reakci trhu na zprávu z Německa.
img

Klíčové události 23. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

23.11.2023 Ve čtvrtek nás čeká celkem devět makroekonomických událostí. Německo, Spojené království a Evropská unie zveřejní indexy PMI. Zajímají nás kompozitní indexy a zvlášť důležité jsou indexy ze sektoru služeb a zpracovatelského průmyslu. Začátečníci by tedy měli věnovat pozornost šesti zprávám, přičemž všechny budou zveřejněny dopoledne. Podle prognóz má všech šest PMI za listopad znovu klesnout. Pokud se tyto prognózy potvrdí, mohou se euro i libra znovu dostat pod tlak. Spojené státy žádné zajímavé zprávy nemají.
img

Klíčové události 21. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

21.11.2023 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen počet prodejů existujících domů v USA, ale tato data nejsou ani sekundární, spíše jsou terciární. V USA, EU, Velké Británii ani v Německu nejsou naplánovány žádné důležitější zprávy. Kalendář je v podstatě prázdný a obchodní instrumenty pravděpodobně projdou obdobím nízké volatility, ale euro a libra pak budou znovu pokračovat v růstu. To je ten nelogický vývoj, o kterém jsme se zmiňovali v předchozích článcích.
img

Klíčové události 20. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

20.11.2023 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen index cen výrobců v Německu, který nemá šanci ovlivnit tržní sentiment. Předstírejme tedy, že nedojde k vůbec žádným makroekonomickým událostem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek nedokázal usadit pod úrovní 1,0835. Od úterní rally po zveřejnění inflační zprávy z USA tak uplynuly dva dny, během kterých ani nezačal korigovat. Vytvořil vzestupnou trendovou linii, která je spíše formální povahy, protože druhý extrém není ani trochu extrémem. Je jen bodem vhodným k zakreslení trendové linie. Máme tedy uptrend, ale samotná trendová linie neslouží ceně jako silný support.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.11.2023 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit korekční pohyb, ale nedokázal překonat nejbližší úroveň a odrazil se. Významnou roli při tom sehrály zprávy z USA. Dvě důležité zprávy z USA vyšly pod očekávání a dolar během americké seance klesl. Jak už jsme dříve zmínili, několik zpráv z USA bylo zklamáním, což oba hlavní měnové páry tlačilo nahoru. Vytvořila se také nová vzestupná trendová linie, která jasně naznačuje krátkodobý uptrend. V současnosti nevidíme signály oživení střednědobého downtrendu, ale právě na to čekáme.
img

Klíčové události 17. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

17.11.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a jen málo z nich bude mít nějaký význam. Začněme údaji o maloobchodních tržbách ve Spojeném království, po kterých bude následovat druhý odhad inflace v eurozóně za říjen. Spojené státy zveřejní zprávu o počtu vydaných stavebních povolení. Co se týká údajů o inflaci, neměli bychom očekávat překvapivé hodnoty, protože druhý odhad se od prvního liší jen výjimečně. Zajímavá by mohla být zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, ale reakce trhu bude možná jen při výrazné odchylce od prognózy. Totéž platí pro zprávu ze Spojených států.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.11.2023 Pár EUR/USD se po prudkém růstu, kterým prošel v úterý, pokusil zahájit korekci, ale bez úspěchu. První překážka v podobě úrovně 1,0835 pokles zastavila a ukázalo se, že euro kleslo jen o 40 pipů. Korekce o 40 pipů vypadala po růstu o 200 pipů během několika hodin zanedbatelně. Ve středu bylo zveřejněno několik zajímavých zpráv, které vyvolaly podobně neadekvátní reakci trhu jako předchozí den. Zpráva o průmyslové produkci v EU byla horší než už tak chmurné prognózy. Trh ale zareagoval poklesem o 10 bodů. Index cen výrobců v USA, který byl v říjnu záporný, měl stejný význam jako zpráva o inflaci, ale trh zareagoval drobnými nákupy dolarů. Maloobchodní tržby v USA v říjnu klesly o 0,1 % a i tentokrát se objevily malé nákupy dolarů. To vše na pozadí silné potřeby medvědí korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.11.2023 Pár GBP/USD ve středu ustupoval, ale urazil dvakrát delší cestu než pár EUR/USD. Pád britské libry má ale svůj důvod. Ráno byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, která ukázala zpomalení z 6,7 % na 4,6 %. Experti předpovídali pokles na 4,8 %, takže poslední hodnota předčila prognózu a inflace zpomalila o 2,1 %. Oceňujeme trh, který obchodoval konzistentně. Jestliže dolar spadl kvůli údajům o inflaci v USA, pak libra ve středu spadla kvůli zprávě o inflaci ve Velké Británii. Má to tedy logiku.
img

Klíčové události 16. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

16.11.2023 Ve čtvrtek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na zprávy z USA o průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se výrazně odchýlí od prognóz, můžeme se dočkat reakce trhu. Ve Spojeném království a v EU nejsou na programu žádné důležité zprávy. Vzhledem k tomu, že aktuální vzestupný pohyb obou párů je součástí korekční fáze, domníváme se, že dolar by měl ve čtvrtek dál posilovat bez ohledu na makroekonomické pozadí.
img

Klíčové události 15. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

15.11.2023 Ve středu nás čeká málo makroekonomických událostí, ale v některých případech půjde o důležité zprávy a události. Začít bychom měli údaji o inflaci ve Spojeném království za říjen. Uvážíme-li pohyb, který vyvolaly údaje o inflaci v USA, lze něco podobného očekávat i od inflace britské. Jak ale věříme, ve středu nebudeme svědky podobných pohybů. Pokles dolaru vypadá naprosto neadekvátně. Reakce trhu byla přehnaná. Evropská unie zveřejní zprávu o průmyslové produkci, která má druhořadý význam. Spojené státy zveřejní údaje o maloobchodních tržbách a cenách výrobců, které mohou vyvolat reakci trhu, ale pravděpodobně ne silnou. Ve středu se dozvíme, zda byl pohyb z předchozího dne náhodný. Pokud dojde k prudkému poklesu, pak trh jednoduše splatí dolaru svůj dluh.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.11.2023 Pár EUR/USD se v pondělí opět obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Jediným výraznějším pohybem byl odraz ceny od úrovně 1,0668, čímž se zachovala korekční fáze. Vzhledem k pohybu v posledních pěti dnech se udržel flat pattern. Pár se čtyřikrát pokusil překonat úroveň 1,0668, ale pokaždé selhal. Tato úroveň momentálně brání euru v dalším poklesu, který očekáváme.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.11.2023 V pondělí se pár GBP/USD obchodoval o něco aktivněji a pouze jedním směrem – nahoru. Nedá se říct, že by příčinou takového chování trhu bylo jedinečné fundamentální nebo makroekonomické pozadí, ale v posledním týdnu nebo dvou se libra obchodovala trochu jinak než euro. Jednotná měna je už týden bez trendu. Libra se oproti tomu opravdu hýbe a po pětidenním poklesu se začala odrážet. Věříme, že tento odraz brzy skončí a pak se oba páry vydají dolů. Nevidíme podstatný důvod, proč by libra měla dál stoupat. Během posledního měsíce a půl vcelku výrazně korigovala, takže je připravena zahájit stabilní pokles.
img

Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

14.11.2023 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. Začněme Spojeným královstvím, odkud přijdou dvě zprávy, které nejsou klíčové, mají ale aspoň druhořadý význam. Míra nezaměstnanosti může být bohužel přehlédnuta, ale výše mezd může britskou libru ovlivnit, protože na ní závisí inflace, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Bank of England. Dále, v Německu bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW. To je také zajímavá zpráva, ale silnou reakci nečekáme.
img

Klíčové události 13. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

13.11.2023 Pondělní ekonomický kalendář zpráv je úplně prázdný. Není v něm ani jedna zpráva, a to ani druhořadého významu. Dnes tedy očekáváme pokles volatility a slabé pohyby. Může se objevit něco výjimečného, ale i zde je pravděpodobnost nízká.
img

Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

10.11.2023 V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější budou ze Spojeného království, které zveřejnění zprávy o čtvrtletním HDP a průmyslové výrobě za září. Zpráva o průmyslové výrobě není klíčová, ale na případnou výraznou odchylku skutečné hodnoty od prognózy může trh zareagovat. Totéž platí pro zprávu o HDP. Pokud bude hodnota odpovídat prognóze, neočekává se navzdory významu této zprávy žádná reakce. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který je také druhořadého významu.
img

Klíčové události 9. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

09.11.2023 Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude významná. Čemu mohou obchodníci věnovat pozornost? Snad jen údajům o nezaměstnanosti v USA. Pokud se od prognózované hodnoty odchýlí alespoň 20–30 000, pak je šance na reakci trhu. Problém ale spočívá v tom, že odchylky od této zprávy se objeví jen zřídkakdy. Pochybuji, že nás dnes takové překvapení čeká. Kromě tohoto nejsou na dnešek naplánovány žádné další zprávy.
img

Klíčové události 8. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

08.11.2023 Ze středečních fundamentálních událostí můžeme vyzdvihnout projevy představitelů Federálního rezervního systému, konkrétně Cookové, Barra, Jeffersona a Williamse. Neel Kashkari vystoupil v úterý s řadou zajímavých prohlášení, která by mohla podpořit dolar. Zejména uvedl, že raději zvýší sazby o trochu víc, než aby udělal chybu příliš malým zvýšením. Postoj Fedu se tudíž pozvolna mění k výrazněji jestřábímu. Účastníci trhu ale samozřejmě budou sledovat projev předsedy Fedu Jeroma Powella v druhé polovině dne. Powell se může vyjádřit k nedávným zprávám o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě a přiblížit budoucí kroky týkající se měnové politiky.
img

Klíčové události 7. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

07.11.2023 V úterý nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude důležitá. V centru pozornosti bude německá průmyslová výroba a ceny výrobců v eurozóně. Spojené státy mezitím zveřejní údaje o dovozu a vývozu. Ve všech případech jde o relativně nevýznamné zprávy, které dokážou trh posunout maximálně o 10–20 pipů. Proto neočekáváme, že by makroekonomické pozadí výrazně ovlivnilo pohyb obou měnových párů. S největší pravděpodobností nás čeká další obchodní den s nízkou volatilitou a omezeným pohybem, což v posledním měsíci trend.
img

Klíčové události 6. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

06.11.2023 V pondělí nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Evropská unie a Německo zveřejní finální odhady indexů PMI ve službách. Jedná se o sekundární zprávy a oproti původním hodnocením se neočekávají významné změny. Spojené království zveřejní PMI ve stavebnictví za říjen. To je z ekonomických událostí, které jsou naplánovány na pondělí, vše. Po pátečním výrazném růstu proto očekáváme sestupnou korekci.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár GBP/USD v závěru čtvrteční obchodní seance po odrazu od silné úrovně 1,2107 pokračoval v pohybu nahoru. Můžeme tedy očekávat novou fázi vzestupného pohybu v rámci současného flatu. Jestliže dříve jsme mluvili o býčí korekci, teď jde ryze o flat, ze kterého se pár podle všeho nemůže vymanit. Nedávná zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England měla na pohyb páru jen malý vliv. Ano, na trhu byly drobné emoční spikey, ty ale rychle odezněly a volatilita zůstala nízká.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.
img

Klíčové události 3. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

03.11.2023 Pátek má dostatek makroekonomických událostí na aktivní den pro oba páry. Bohužel v posledních dnech bylo událostí dost, ale viděli jsme jen pohyby s průměrnou volatilitou v rámci plochého trendu. Byl by proto vcelku problém doufat, že se trh probudí a zformuje trend. Spojené státy nicméně zveřejní tři zásadní zprávy: nonfarm payrolls, nezaměstnanost a index ISM pro sektor služeb. Každá z těchto zpráv dokáže vyvolat silnou reakci. Pokud trh zareaguje na data pozitivně, mohl by se pár EUR/USD alespoň vymanit z plochého trendu. V opačném případě budeme prostě svědky nové etapy klesajícího pohybu v rámci flatu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

02.11.2023 Měnový pár EUR/USD během úterý dál klesal, ačkoli konkrétní příčiny zůstávají nejasné. Je třeba poznamenat, že pár prochází v posledních týdnech korekcí, byť nestoupá konzistentně. Při aktualizaci lokálních maxim se ale pohybuje nahoru, byť velmi slabě. Pokles po odrazu od úrovně 1,0673 může tedy klidně být odrazem v rámci probíhající vzestupné korekce. V tuto chvíli nelze dospět k definitivnímu závěru ohledně obnovení klesajícího trendu. Zvlášť proto, že tento týden už bylo zveřejněno značné množství důležitých ekonomických údajů a zasedání Federálního rezervního systému skončilo teprve před hodinou. Ve zbývajících dvou dnech tohoto týdne bude významných událostí stejně tolik, ne-li ještě víc. Do pondělí by tedy pár mohl být daleko od současných úrovní. Dnešní ekonomické údaje ze Spojených států přinesly zklamání, ale ne velké, takže dolaru nezabránily, aby v průběhu dne posiloval.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

02.11.2023 Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.
img

Klíčové události 2. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

02.11.2023 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich nemá zásadní význam. Pozornost lze věnovat výrobním indexům PMI v Evropské unii a Německu, půjde ale o finální odhady, které se obvykle od těch původních výrazně neliší. Oba indexy PMI jsou navíc hluboko pod úrovní 50,0, takže není pravděpodobné, že by náhle vzrostly o 4–5 bodů. Ve Spojených státech nás čeká zpráva o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která se také jen výjimečně odchýlí od prognóz, takže málokdy vyvolá reakci trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.10.2023 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval mírně nahoru. Podle všeho hodlá vytvořit další část býčí korekce. Každou z předchozích etap doprovázela krátkodobá vzestupná trendová linie. Mohlo by to tak být i tentokrát. Vezměte ale na vědomí, že tento týden je plný velmi důležitých událostí a zpráv, takže do konce týdne se pár může pohybovat kterýmkoli směrem.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.10.2023 Pár GBP/USD nedokázal v pondělí vystoupat nad úroveň 1,2107 a začal se znovu pohybovat nahoru. Nedošlo k žádným událostem, které by byly pro britskou libru nebo dolar zajímavé, takže růst byl čistě technický. Stejně jako v případě eura, i zde nás tento týden čeká řada významných událostí a zpráv, takže cena by mohla opakovaně měnit směr. Předpovědět její pozici do konce týdne nelze. Už jsme zmínili, že čekáme na další, přesvědčivější etapu korekčního pohybu. Možná se libře tento týden s pomocí fundamentálních a makroekonomických faktorů podaří výraznější korekční fáze. Hlavní je, že pozadí hraje v její prospěch.
img

Klíčové události 31. října: fundamentální analýza pro začátečníky

31.10.2023 V úterý nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale obchodníci se mohou těšit na zprávy zásadního významu. Pozornost by mohli věnovat zprávě o maloobchodních tržbách v Německu. Zprávy z Německa vyvolaly v pondělí poměrně výraznou reakci trhu, ale byly důležité, zatímco údaje o maloobchodních tržbách jsou druhořadého významu. Účastníci trhu budou sledovat čtvrtletní údaje o HDP a inflaci v eurozóně. Reakce trhu a síla pohybu ale budou přímo záviset na odchylce skutečných hodnot od prognóz. Jde nicméně o důležité zprávy, které mohou vyvolat výrazné tržní pohyby. Ve Spojeném království a v USA nejsou žádné významné zprávy v plánu.
img

Klíčové události 30. října: fundamentální analýza pro začátečníky

30.10.2023 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Jedinou významnou událostí je index spotřebitelských cen v Německu, který sám o sobě není nejdůležitější, protože tu je i ukazatel inflace v celé eurozóně, který má v případě eura větší prioritu. Nicméně inflace v Evropě by mohla v říjnu výrazně zpomalit, takže trh by mohl reagovat výrazným pohybem a volatilita by se mohla kvůli těmto zprávám postupně zvyšovat. Celkově vzato věříme, že pondělí bude docela poklidné.
img

Obchod dne - USDJPY (17.10.2023)

17.10.2023 Japonská centrální banka (BOJ) zvažuje zvýšení své inflační prognózy pro fiskální roky 2023 a 2024, což naznačuje, že ceny by mohly splnit nebo překročit 2% cíl ve třech po sobě jdoucích letech. Otevřené zůstávají také diskuse o revizi prognózy inflace pro aktuální fiskální rok blíže k 3,0 %. Teoreticky by zvýšení japonských inflačních prognóz mohlo pozitivně ovlivnit normalizaci měnové politiky BOJ. To také zvýšilo naděje mezi investory na návrat ke kladným úrokovým sazbám, což vedlo k výraznému posílení jenu. Úředníci považují vyšší ceny ropy za faktor zvyšující inflační tlaky. Bank of Japan navíc uznala, že společnosti přenesly na koncové spotřebitele více nákladů, než se dříve očekávalo.
img

Klíčové události 10. října: fundamentální analýza pro začátečníky

10.10.2023 Na úterý nejsou naplánovány žádné ekonomické události, což nejspíš připraví půdu pro další relativně nezajímavý obchodní den. Vzestupná korekce proti dvouměsíčnímu poklesu by – jak věříme – měla u obou párů pokračovat a po ní by se měl obnovit primární pohyb k jihu. Euro i libra v současnosti prorazily klesající trendové linie, takže nejpravděpodobnějším scénářem bude růst.
img

Klíčové události 9. října: fundamentální analýza pro začátečníky

09.10.2023 V pondělí se v USA, Německu, EU ani ve Velké Británii nebude dít nic zajímavého. Nečekáme tedy výrazné pohyby. Místo toho očekáváme pokles obou měnových párů, po kterém může následovat menší pohyb nahoru. Tento vzestupný pohyb by mohl v průběhu týdne nabrat na síle, protože očekáváme silnější býčí korekci.
img

Klíčové události 6. října: fundamentální analýza pro začátečníky

06.10.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budu poměrně významné. Spojené státy zveřejní údaje o mzdách mimo zemědělský sektor, míře nezaměstnanosti a mzdách. Poslední z nich lze považovat za druhořadé, ale první dva rozhodně budou v centru pozornosti. Tyto zprávy mohou vyvolat výraznou reakci trhu, která bude záviset na tom, jak moc se skutečné hodnoty odchýlí od prognóz. Nicméně i bez odchylek jsou tyto zprávy schopny podnítit volatilitu během americké obchodní seance. Míra nezaměstnanosti minulý měsíc vzrostla na 3,8 % a počet pracovních míst mimo zemědělský sektor činil 187 000, což bylo pod váženým průměrem 200 000. Trh očekává ještě nižší hodnotu nonfarm payrolls, ale zlepšení míry nezaměstnanosti o 0,1 %.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. října. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 Měnový pár EUR/USD vykazoval během středy pozoruhodně chaotické pohyby a proplouval mořem makroekonomických údajů. Bylo by nepraktické izolovat konkrétní zprávy, které by objasnily jeho intradenní pohyby. Například Evropská unie před polednem zveřejnila nejméně čtyři zprávy, byť druhořadé povahy, které společně dokázaly vyvolat reakci trhu. Zářijové indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb v Německu a Evropské unii mírně překonaly odhady, index cen výrobců zůstal neutrální, zatímco maloobchodní tržby zaostaly za prognózou.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. října: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 V návaznosti na třetí obchodní den týdne vykázal pozoruhodně chaotické pohyby i pár GBP/USD, zvlášť v 5M časovém rámci (TF). V TF 30M zahájil novou vlnu vzestupné korekce, která může teoreticky představovat přesvědčivější a robustnější chování než její předchůdce. Stojí za zmínku, že britská libra v současnosti jen těžko hledá důvody k růstu, protože fundamentální a makroekonomické pozadí je dlouhodobě nepříznivé. Navíc už dlouho říkáme, že britská měna je překoupená, takže by ideálně měla zamířit na jih. Nicméně, uplynuly dva měsíce a libra se propadla o 1 000 bodů, což naznačuje, že by se mohla objevit mírná vzestupná korekce.
img

Klíčové události 5. října: fundamentální analýza pro začátečníky

05.10.2023 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a bude náročné najít mezi nimi něco alespoň trochu významného. Spojené království zveřejní PMI ve stavebnictví a USA zveřejní týdenní zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Od prognózy se výrazně odchýlí jedna desetina těchto zpráv, ale dochází k tomu jen zřídka. Proto ani u jedné z těchto událostí neočekáváme výraznější reakci trhu. Vždy a v každé zprávě ale odchylka možná je, tudíž si nemůžeme být jisti, že trh nezareaguje. Nicméně stále je vysoce pravděpodobné, že ve čtvrtek uvidíme flat trh nebo velmi slabé pohyby.
img

Klíčové události 4. října: fundamentální analýza pro začátečníky

04.10.2023 Ve středu nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale obchodníci se mohou těšit na důležitá data. Není však úplně jasné, co trh v tuto chvíli preferuje. V pondělí bylo málo důležitých zpráv, ale oba páry se obchodovaly výrazně níž. V úterý vyšla jediná důležitá zpráva, která měla významné důsledky, a přesto páry většinou stály na místě. Dnešní situace je tedy poměrně nejistá. EU například zveřejní zprávy o indexu PMI ve službách, indexu cen výrobců a maloobchodních tržbách. Která z těchto zpráv by tedy mohla vyvolat silnou reakci trhu? Podle našeho názoru žádná. Možná dohromady...
img

Klíčové události 3. října: fundamentální analýza pro začátečníky

03.10.2023 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Hlavním bodem dnešního programu je zpráva o volných pracovních místech a obratu pracovních sil (JOLTS) ve Spojených státech. Tento indikátor už déle než půl roku klesá, ale vzhledem k měnové politice Federálního rezervního systému není divu. Nepřekvapilo by tedy, kdyby zpráva vykázala další pokles, protože dolar v posledních dvou měsících vyrovnává všechny ztráty, které utrpěl za poslední rok. Hodnota v červencové zprávě byla 8,8 milionů a odborníci předpokládají tutéž hodnotu 8,8 milionů i v srpnové zprávě. I kdyby byla aktuální hodnota za srpen nižší, dolaru pravděpodobně neuškodí. Oba měnové páry mohou korigovat nahoru, ale ve střednědobém horizontu očekáváme další růst amerického dolaru.
img

Klíčové události 2. října: fundamentální analýza pro začátečníky

02.10.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události, ale i tak se obchodníci mohou těšit na zajímavosti. Zaprvé na konečný index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za září pro Německo, EU a Spojené království. Tyto hodnoty se pravděpodobně nebudou výrazně lišit od původních odhadů, takže neočekáváme silnou reakci trhu.
img

Klíčové události 29. září: fundamentální analýza pro začátečníky

29.09.2023 V pátek nás čeká značné množství významných makroekonomických událostí, víc než ve všech předchozích dnech týdne dohromady. Začněme Německem. Dopoledne se evropští obchodníci mohou těšit na zveřejnění maloobchodních tržeb za srpen a také na údaje o nezaměstnanosti a žádostech o podporu v nezaměstnanosti za září. Nedá se říct, že by tyto údaje byly veledůležité, nicméně mírnou reakci trhu by vyvolat mohly. Čím méně očekávané hodnoty v těchto zprávách budou, tím silnější může být reakce trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.09.2023 Pár EUR/USD klesá už sedmý den po sobě. Obecně vzato naše články každý den opakovaně začínáme slovy "dnes se pár opět propadl". Navzdory slabému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí v posledních dnech si trh každý den stále dokáže najít důvod k prodeji eura. A rádi bychom znovu připomněli, že tento scénář jsme předpovídali mnoho měsíců. Momentálně pár klesá k 5. úrovni, kterou jsme označili jako cíl. A stále nic nenasvědčuje konci tohoto trendu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.09.2023 Pár GBP/USD ve středu prodloužil pokles. Jak vidíme výše, libra dál vykazuje ztráty a nepřestává to dělat ve dne ani v noci, ale klesala pozvolna. Slabě, ale poměrně stabilně, a to na denní bázi. Libra tedy dál vykazuje záporné hodnoty, jak jsme předpovídali řadu měsíců. Po 5–6 měsících bezdůvodného růstu je už dva měsíce v naprosto stejném poklesu. To vypadá spravedlivě.
img

Klíčové události 28. září: fundamentální analýza pro začátečníky

28.09.2023 Čtvrteční série makroekonomických událostí má sotva nějaký vliv. Německo vydá zprávu o inflaci za září, Evropská unie zveřejní celou řadu sekundárních zpráv, které budou trh jen sotva zajímat, a obchodníci se mohou těšit na zveřejnění americké týdenní zprávy o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a třetí revizi amerického HDP. Máme za to, že žádnou z těchto zpráv nelze považovat za důležitou. Podívejme se, proč.
img

Klíčové události 27. září: fundamentální analýza pro začátečníky

27.09.2023 Ve středu nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. V Německu, Evropské unii a Spojeném království nejsou naplánovány žádné významné události. Spojené státy zveřejní zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, která je důležitá, protože tato kategorie zboží je drahá a má velkou váhu ve výdajích domácností, takže odráží aktuální tendenci lidí spořit, resp. utrácet. Růst tohoto ukazatele je vnímán jako dobrý pro ekonomiku. Potřebujeme ale opravdu reakci na tuto zprávu? Euro i libra pokračují v poklesu téměř každý den. Dolar v tuto chvíli očividně nepotřebuje makroekonomickou podporu a je nepravděpodobné, že by jediná zpráva mohla jeho růst zastavit.
img

Čemu věnovat pozornost 26. září? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

26.09.2023 V úterý nás nečekají prakticky žádné makroekonomické události. Kalendáře událostí pro Spojené království, EU a Německo jsou 100% prázdné. Za pozornost stojí jen zpráva o prodeji nových domů v USA, která má jen velmi malou šanci vyvolat reakci trhu. Dnes nás tedy čeká téměř prázdný den, ale včera evropská měna ukázala, že je připravena obchodovat se i bez silného makroekonomického pozadí. Je to ale náhoda, takže dnes očekáváme u obou párů nízkou volatilitu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.09.2023 Pár GBP/USD byl v závěru pondělního obchodování pod prodejním tlakem. Zatímco euro se občas pokusí o korekci nebo alespoň obchody ve flat pásmu, libra – jak se zdá – téměř každý den klesá. Může se jednat o následek faktu, že libra přibližně rok stoupá, z toho nejméně 6 měsíců nelogicky (jak jsme opakovaně zmiňovali). Jde tedy jen o prostředek k "obnovení rovnováhy" na trhu. Například včera nedošlo v USA ani ve Velké Británii k žádným událostem, které by mohly vyvolat pokles libry. Volatilita byla v souladu se silným makroekonomickým pozadím nízká, jenže libra se stejně propadla. Dospěli jsme tedy k závěru, že v současnosti není žádný směr trendu problém.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.09.2023 V pondělí pár EUR/USD obnovil pokles a vrátil se ke klesajícímu trendu. Včerejšek byl z hlediska ekonomických a fundamentálních událostí vcelku nudný. Obchodníci mohli upnout pozornost v podstatě jen na projevy představitelů Evropské centrální banky de Cose a de Galhaua, kteří stejně jako řada jejich kolegů sdělili, že měnovou politiku není potřeba dál utahovat. Pozor, v případě sazby nad 5 % (jako v případě Bank of England a Federálního rezervního systému) by taková rétorika představitelů ECB byla naprosto logická a očekávaná. Sazba ECB je ale mnohem nižší a inflace stále příliš vysoká na to, aby si dala pauzu. Proto je euro stále pod tlakem, zatímco Fed je se sazbou 5,5 % stále připraven pokračovat v jejím zvyšování.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.09.2023 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval bez trendu. Poslední dobou jsme sice mnoho dnů vyloženě bez trendu neměli, ale měli jsme mnoho dnů s velmi nízkou volatilitou. Ani pátek nepředstavoval výjimku, protože cena urazila od denního minima k maximu jen něco přes 50 pipů, takže obchodovat bylo poměrně nevýhodné. Evropská unie, Německo a Spojené státy zveřejnily celkem 9 indexů podnikatelské aktivity. Místo abychom se zabývali každým zvlášť, můžeme shrnout, že evropské a německé PMI přinesly trochu větší zklamání než americké.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.09.2023 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v medvědím trendu. Zatímco euro se občas snaží korigovat nahoru nebo se alespoň obchoduje na flat trhu, britská libra téměř každý den klesá. Jak si tedy toto chování vysvětlit? No, vysvětlení není potřeba! Fakt je, že libra je už zhruba rok v permanentním pohybu nahoru a stoupá nejméně 6 měsíců bez konkrétního důvodu. Takže to, čeho jsme nyní svědky, je jen korekce daného nelogického růstu. Jestliže trh dřív nepotřeboval konkrétní důvod k nákupu, teď ho nepotřebuje ani k prodeji.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil o korekci směrem nahoru. Historie se opakuje. Před týdnem, po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky, se pár po týdnu pomalého růstu propadl. Tento týden jsme viděli stejné schéma, ale k propadu došlo ve středu po zasedání Federálního rezervního systému (FOMC). Přestože americká centrální banka neoznámila žádné výrazně jestřábí rozhodnutí, dolar dál posiloval. A trh si vzpomněl, že ve středu neměl důvod ho nakupovat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
img

Klíčové události 22. září: fundamentální analýza pro začátečníky

22.09.2023 V pátek nás čeká poměrně mnoho makroekonomických událostí. Ne všechny budou mít potenciál ovlivnit pohyb páru, ale bude jich poměrně hodně, takže některé mohou mít značný význam. Spojené království začne zprávou o maloobchodních tržbách za srpen. Není to nutně klíčová zpráva, ale určitou reakci trhu by vyvolat mohla. Dále obchodníci mohou čekat PMI ve službách a ve výrobě pro Německo, Evropskou unii a Spojené království. Tyto zprávy dokážou vyvolat silnou reakci jen v případě, že se jejich údaje výrazně odchýlí od prognóz. Navíc v kontextu dalšího zpřísňování měnové politiky v posledním roce lze nejspíš očekávat pokles obchodní aktivity. Spojené státy také zveřejní PMI, nicméně v tomto případě jsou důležitější indexy ISM, které budou zveřejněny později. Nakonec nás čeká několik zpráv, ale jen málo z nich má zvláštní význam.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.09.2023 Pár GBP/USD ve středu večer anuloval odraz z předchozí části dne, takže teď zůstává opět pod určitým prodejním tlakem. Pohyby byly poměrně chaotické, ale fundamentální pozadí bylo silné a rozmanité. Středeční ráno přineslo zprávu s údaji o britském indexu spotřebitelských cen a jádrový i celkový index CPI vyšly pod očekávání, což by teoreticky mělo vyvolat tlak na britskou libru, protože tím klesá pravděpodobnost, že Bank of England setrvá u jestřábího postoje. Libra sice klesla, ale rychle se zotavila.
img

Klíčové události 21. září: fundamentální analýza pro začátečníky

21.09.2023 Ve čtvrtek nás čeká poměrně málo makroekonomických událostí, ale to neznamená, že nebudou významné. Trh se zaměří na mítink Bank of England a Federálního rezervního systému. Zasedání americké centrální banky se konalo včera večer, ale vliv může mít v průběhu celého dne. Proto je dobře, že nemáme téměř žádné ekonomické zprávy – nebudou totiž obchodníky rušit ani mást. Dolar celkem logicky stoupal. A ne na základě výsledků zasedání Fedu, jako spíš celkově. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro a libra jsou překoupené, a teď očekáváme růst dolaru prakticky na jakémkoli fundamentálním pozadí. A přesně to se děje. Aby americká měna znovu posílila, Fed ani nemusel zvyšovat úrokové sazby nebo slibovat jejich budoucí zvyšování.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.09.2023 Pár EUR/USD se ve středu většinou pozvolna posouval nahoru. Během dne vystoupilo v různou dobu asi šest nebo sedm představitelů Evropské centrální banky, ale předchozích šest nebo sedm projevů umožnilo dosáhnout v této instituci poměrně jasného konsenzu. Projevy proto neměly vliv a pár se dál pohyboval velmi pomalu. Evropská unie ani ve Spojené státy také nezveřejnily žádné významné zprávy. Trh tak dál relaxoval až do večerního oznámení výsledků zasedání FOMC.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 20. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.09.2023 Pár EUR/USD v úterý nevykázal žádné výrazné změny pohybu. Záměrně jsme zmenšili měřítko grafu, aby obchodníci viděli, že pár už se dva týdny snaží stoupat, ale pokaždé je slabý. V posledních třech dnech vykazoval pozitivní transakce a dokázal za tuto dobu urazit vzdálenost 70–80 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o současné volatilitě tohoto páru. K žádným změnám nedošlo ani na fundamentálním, ani na makroekonomickém pozadí. Evropská unie zveřejnila konečný odhad inflační zprávy za srpen, a jak se ukázalo, je o 0,1 % pod očekávanými 5,3 %. Tato zpráva ale neměla na pohyb eura žádný vliv.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.09.2023 Pár GBP/USD zůstal v úterý utlumený. Nedá se říct, že by korigoval nebo se dál obchodoval směrem dolů. Charakter pohybu je nejzřetelnější v grafu 5M, který obecně vykázal flat pattern. Pohyb krátce připomínal trend, ale ne dlouho. Zatímco pár EUR/USD měl dvě menší zprávy s jen velmi malou šancí ovlivnit grafy, pár GBP/USD měl jen jednu zprávu. Počet vydaných stavebních povolení ve Spojených státech předčil očekávání a dolar na začátku americké obchodní seance stoupal – prakticky ale bez jakéhokoli vlivu. Klesající trend tedy přetrvává, ale ve středu a ve čtvrtek se může mnohé změnit, protože fundamentální a makroekonomické pozadí bude mít značný vliv.
img

Klíčové události 20. září: fundamentální analýza pro začátečníky

20.09.2023 Ve středu nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale některé zprávy stojí za pozornost. Hlavní zprávou na programu je dnes zpráva o inflaci ve Spojeném království. Jak jsme už uvedli, význam inflace pro trh se pomalu vytrácí, protože všechny tři centrální banky se blíží ke konci cyklů zpřísňování. Proto fakt, jestli inflace klesá nebo roste a rychle nebo pomalu, není tak důležitý jako dřív. Přesto by bylo nesprávné tuto zprávu klasifikovat jako sekundární, takže by měla stačit na vyvolání určité reakce trhu.
img

Klíčové události 19. září: fundamentální analýza pro začátečníky

19.09.2023 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová a alespoň nějaký význam má ještě méně z těchto událostí. Pozornost můžeme věnovat druhému hodnocení srpnové zprávy o inflaci v eurozóně. Druhé hodnocení se ale málokdy odchýlí od prvního a metrika inflace nemá v současnosti takovou váhu jako dřív. Dřív byla základním kamenem každého zasedání centrální banky. Pokud inflace rostla nebo klesala příliš pomalu, ukazovala tím na razantnější a dlouhodobější zpřísňování měnové politiky, což měnu podporovalo. ECB s Christine Lagardeovou a Luisem de Guindosem v čele dnes trhům jasně sděluje, že zvyšování sazeb buď skončilo, nebo je možná na obzoru už jen jedno. Bez ohledu na údaje o inflaci tedy trh nevidí žádné "jestřábí" signály ze strany ECB, ani žádný podstatný důvod k nákupu eura.
img

Čemu věnovat pozornost 18. září? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

18.09.2023 V pondělí nás nečekají žádné makroekonomické události. V pondělky často pozorujeme prázdný kalendář událostí a nízkou volatilitu. Dnešek by ale mohl být právě "jedním z těch dnů", kdy volatilita a trendy úplně chybí. V podstatě i v časovém rámci 30M se oba páry pohybují do strany. Navíc dnes nejsou naplánovány žádné zprávy v Německu, EU, Velké Británii ani v USA.
C:\fakepath\purple-trading-17092023-1.jpg

Neotřelá Price Action strategie, která v zahraničí sklízí úspěchy

18.09.2023 Co se stane, když zkombinujete Price Action s divergencí klouzavých průměrů? Získáte strategii, která svému autorovi zajišťuje stabilní příjem a na mezinárodní tradingové scéně také značné uznání. My v Purple Trading jsme ji nyní jako první přeložili do češtiny a nabízíme ji zdarma jako ebook.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 15. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

15.09.2023 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude významná. Zmíníme jen americké zprávy o průmyslové výrobě a spotřebitelském sentimentu. Obě jsou druhořadé a reakci trhu mohou vyvolat jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Zdá se, jako bychom ty nejzajímavější události v tomto týdnu už měli a viděli. Trh nám například ukázal, že už dávno zakomponoval do cen všechna budoucí zvýšení sazeb Evropské centrální banky. Proto je momentálně připraven prodávat euro a libru, což odpovídá našemu očekávání.
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Analýza intradenního pohybu | Obchodní pásma | Obchodní pásmo | Tržní směřování | Uptrendovat | Příležitosti ke skalpování | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní kontext | Internetová horečka | FCF | Obrácená Hlava a ramena | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Aktuální stav trhů | Pozornost investorů | Marlin | Jak fungují akcie | Celkový zisk | Obchodování divergencí | Nastavení stop lossů | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Analýza a prognóza | Indikátor Williams %R | Aktualizované údaje | Exponential Moving Average (EMA) | Příležitosti pro tradery | Býčí formace | Včerejší zpráva | Vývoj | Pravděpodobné výsledky | Instrumentové riziko | Obchodní platformy | Uzavření gapu | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Proces obchodování | Údaje z USA | Obchodování v pátek | InstaForex | Prohlášení Fedu | EUR/CAD | Nákupní obchod | Prezident newyorského Fedu | Klíčový ukazatel | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Spotřebitelské výdaje | Úvěrový trh | Analýza COT | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Prodej zboží | Indikátor Parabolic | Take Profit | Oznámení výsledků | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Uzavřít všechny pozice | Komuniké | Itálie | SoFi Technologies | Stoxx | Identifikace obchodního rozpětí | Dnešní finanční trhy | Vývoj ceny zlata | Vodítka k rozhodování | Signál Price Action | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Jüan | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Inflace v září | Evropské centrální banky | Možnost dalšího poklesu | Uvolněné měnové | JAR | Dariusz Dargo | L.F. Investment | Indikátor Stochastic Oscillator | EUR/JPY | Analýza transakcí | Pro investory | Vybrat zisk | Obchodovat ve směru trendu | Příležitost k nákupu | Trh práce | PMI v eurozóně | Roční míra inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Evropská komise | Silné korelace | Měnové báze | Investice | Britská centrální banka | Přesnost | Formace kladivo | Spotřebitelský sektor | USD/ZAR | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Index aktivity | Hlava a ramena | Cena bitcoinu | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Sledování intradenních trendů | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Vítězství republikánů | Obchodní pravidla | Příležitost k prodeji | Chování | Evropská unie a Spojené státy | Prognózy | Britská libra | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Akcie Tilray | Obchodování průrazů | Úroveň volatility | Experti | Diverzifikace | Obchodování breakoutů | LYNX Trading | Pokles cen energií | Stop-Loss | Evropské měny | Býčí výhled | Identifikace potenciálních obratů | Americký výrobní sektor | Forex indikátor | Sell (prodejní) signál | Čtyřhodinový graf | Sestavení obchodního systému | Dnešní prohlášení | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Nové obchody | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Krypto burzy | Vstup do trhu | Neckline | Forexový trh | Obchodní úspěch | Současná cena | Obchodování na forexu | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Reakce trhu na zprávu | Stochastický oscilátor | Tipy pro začínající | Technické potíže | Buy pozice | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Force | Intradenní volatilita | Virtuální portfolio | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Flat pattern | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Poškodit ekonomiku | Projekce | Americký dolar včera | Medvědí výhled | Exchange | Goldman Sachs | Delta | Retracementy | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | BreakEven | Dosažení úspěchu | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Měnový pár USD/JPY | Šéfové | Index DOW | Import | Zveřejněná data | Ukazatel | Úspěch na forexu | Obchodování pro začátečníky | Dlouhodobý trend | ČEZ | Miliardy dolarů | Rozhodnutí britské centrální banky | MACD oscilátor | Ziskové obchody | Daytrading | Základní pravidla | Výše mezd | Kontrakty | Nákupní příležitosti | Microsoft (MSFT.US) | Úspěšný trader | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodovat intradenně | Makroekonomické statistiky | Dividendy | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Historie obchodování | Volatilní vývoj | Dolar dnes | Odhad HDP | Čistý příjem | Objemové indikátory | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Dosáhnout zisku | Brent | Zahájení prodeje | Představitelé ECB | Slabý trh | Peníze | Průměrné hodinové mzdy | Hypoteční krize | Stimul | Chaos | Nezaměstnanosti v Německu | Obavy z inflace | Rozhodování o obchodování | Rozhovor | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Dnešní obchodování | Dlouhodobý růst | MiFID II | Měnová politika Evropské centrální banky | Stop-Loss příkazy | Měnová politika Fedu | Michigan | Banky | Měny | Stochastický | Export | Americký Fed | Falešné signály | Nové signály | Vhodné podmínky | Zpravodajství | Zájem obchodníků | Rovnováhy | Ropa WTI | Hlavní zprávy | Euro dolů | Obchodní transakce | Eurostoxx 50 | Tržní signály | Report ADP | Růst trhu | Burzy | Moving Average Convergence Divergence (MACD) | Denní rutiny | Cenové tlaky | Vývoj ceny ropy | Medvědí signál | Graf EURUSD | David Solomon | PYPL.US | Základní aspekty Price Action | Proražení | Cash flow | Backtesting | Fibonacciho extenze | Zig Zag | Ropa Brent (XBR/USD) | Základní pravidla systému obchodování | UNA | Kryptoměna Bitcoin | Zastavení poklesu | Histogram | Zájem analytiků | Výroční zprávy | Exponential Moving Average | Určení trendu | AI | Nervozita | Sell pozice | Evropská inflace | Růst mezd | Přehled o aktuálním trendu | Ekonomická aktivita | Žaloba | Začátek nového trendu | Obchodní tipy | Výrazný zisk | GBP/CHF | Apple | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | ISM pro sektor služeb | Krátké (short) pozice | ZAR | Reálné hodnoty | HDP ve Spojených státech | Zvýšení sazeb | CFD (Rozdílové smlouvy) | Hrnek s ouškem | Dvojitý vrchol | Dovednosti | USD | Nárůst ceny | GBP/USD | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | MT5 | Sympozium | Vybírání zisků | Unie | Tržní pohyby | Posílení | Představitelé Fedu | Evropa | Marine Le Pen | Plány | Pro tradery | Velké instituce | Trend following | Obchodní pásma (range) | Indikátor RVI | Trading Hours | Aktivity v USA | Makrodata | Investoři | Historické výkony | Trades | AMD | Nejistoty | Americké ekonomiky | Trend na trhu | Zasedání Fedu | Jádrový index | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Prezident ECB | Jestřábí postoj | DAX30 | Falešné proražení | FXstreet.cz | Potenciální ztráty | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | VIP zóna | Vítězné tažení | Délka obchodování | Simple Moving Average (SMA) | PayPal Holdings (PYPL.US) | Správný money management | Německé HDP | Sestupný trend | Pokles k supportu | Death cross | Směřování trhů | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Banka Goldman Sachs | Trh s nemovitostmi | Klíčové strategie | Nástroje technické analýzy | Americký S&P 500 | Výzkumy | Dosažení zisku | Část zisků | Jestřábí komentáře | MACD revers systém | Zisk | Commodity Channel Index | Německý DAX | Cestování | Obchodníci dnes | Klidné období | Bank of England | Finanční krize 2008 | Pohyby trhu | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Inside Bar | Strategie PA | Pozorování | Potenciální rizika | MACD strategie | Spotřebitelský sentiment | Indikátor ROC | Zpráva o vývoji inflace v USA | Aktuální prognózy | Stavebnictví v USA | Pohled na trh | Konflikty | Indikátor DeMarker | Hlavní události | Swapy | Béžová kniha | Pokles inflace v USA | Platný signál | François Villeroy de Galhau | Energie | Jak na to | Emoce | Britské libry | Demokraté | Gerard Appel | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | S&P | Cenové úrovně | Slabé maloobchodní tržby | Akcie Microsoftu | Nákupy dluhopisů | NFP | Euroval | Úroková sazba | Zprávy o trhu | Klesající klín | Nerozhodnost | Dlouhodobé důsledky | Akcie Google | Zvýšení daní | HDP Německa | Zasedání Evropské centrální banky | Fungování trhů | Silná data | JOLTS | Obchodní nástroje | Nikkei | Dobrý nápad | Klíčový kontext | Portfolio | Zisk z obchodu | Doji | Kurz jenu | Investovat | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Nové zprávy | Investiční centrum | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí nezaměstnanost | Mary Dalyová | Michelle Bowmanová | Obchodní příležitost | Býčí sentiment | Obchodní signály | Ekonomický vývoj | Parabolic SAR | Stimulační opatření | Index cen domů | ZEW | Powell dnes | Obrat trendu | Dezinflace | Dnešní data | Pepa Zeman | Silná rally | Zprávy o nezaměstnanosti | Historie obchodování akciových indexů | Výsledky | Indikátor ZigZag | Přeprodaný trh | Praktické tipy pro obchodování indexů | Index výrobních cen | Události tohoto týdne | Fenomén | Sazby | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Ekonomický kalendář | Fundamentální analýza | Retracement | Patrik Polák | Americký index | TIM | Prezident | Ekonomové | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Index výroby | Výplaty dividendy | Úspěšné obchodování akciových indexů | Růst inflace | Tvůrci trhu | Tipy pro obchodování indexů | Objem | Tipy pro začátečníky | Lagující indikátory | Klima | Nezaměstnanost v USA | Deprese | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Nejdůležitější události | Swing | Trendová čára | Národní měny | Předpověď | Přehled | Regulátor | Praktické tipy pro obchodování | Supreme Edition | Jednoduché obchodní systémy | Zprávy o inflaci | Dlouhodobý výhled | Firmy | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Výrobní index ISM | Dnešní údaje | Easing | US500 | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Fiskální rok | Inflace v eurozóně | Studie | Jednotná evropská měna | Nižší maxima | Stavebnictví | Jednoduché tipy pro začátečníky | Shortovat | P/E | Zpráva | Kolaps | Nástroj | Reakce trhů | Silný růst | Tradeři používající scalping | Pondělní obchodování | Cenová hladina | Panika na trzích | Fibonacci retracement | Hypotéky | Současná situace | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Viceguvernérka | Změny na trhu | Jackson Hole | OPEC | Korekční pohyb | Jednání FOMC | Bloomberg | Cena eura | Zpráva o vývoji inflace | GBP | Oživení inflace | Nabídka | Dlouhé (long) pozice | Open interest | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Markets | Měna | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Inflace v květnu | Udržení inflace | Nasdaq | Obchodní týden | Admiral Markets | GAAP | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Dnešní růst | Dopad na finanční trhy | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Technický signál | Příznivé údaje | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Zprávy | Nadšení | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | NDX | GBPUSD | Evropské trhy | Maximální drawdown | Trigger | Futures | Použití technických indikátorů | Klíčové události | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Poměr rizika a zisku | Přeprodané oblasti | Evropské HDP | Hospodářský výsledek | Bank of Japan | Evropské akcie | Různé tržní podmínky | Americké objednávky | Jakub Hodan | Spekulanti | Aktuální problémy | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Býčí signál | Předstihové indikátory | Dobrá data | Mexiko | Vyhlídky | Index CPI | Tržní podmínky | MetaTrader | CZ | Britská měna | Analyzovat jednotlivé akcie | Index cen výrobců | Průraz | Indikátor STO | Plyn (XNG/USD) | Joachim Nagel | Evropská ekonomika | Projev Jeroma Powella | Dolar včera | Budoucí vývoj | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Krize 2008 a S&P 500 | Euro dnes | Take-Profit | Reakce trhu | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Komise | FTSE 100 (UK100) | Oblast supportu | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | University of Michigan | Výsledky průzkumu | Odhady trhu | Výrazný růst | COT (Commitment of Traders) | Australský dolar | Žádný trend | Reálná hodnota | Korekce | Upozornění | Tržní prostředí | Nákup dolaru | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Analýzy akciových indexů | Money management | Výrazný pokles | Test rezistence | Volatility | Využívání S/R zón | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Důležité zprávy z USA | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | XNG/USD | Konkurenceschopnost | Kroky centrálních bank | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Plyn | Den díkůvzdání | Nerozhodnost trhu | Noční obchodování | Posílení dolaru | Paypal Holdings | Propad | Head and Shoulders | Martin Malý | PMI ve výrobě | Pokračující pokles | Obchodní systém | Rating | Očekávání investorů | Překoupenost | Ekonomické výkonnosti | Obchodování signálů | Microsoft | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | Dopad na cenu | Inside | Nejlepší obchodní strategie | Pokračování rostoucího trendu | Potenciální změny | xStation | Přeprodání | Technické analýzy | Potenciální obraty | Růst dolaru | Kryptoměna | SBUX | Karel Janeček | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Outside Bar | Shortování | Zařízení | Změny cen | Trendové linie | Long pozice | Mistrovství | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Automobilky | Technické indikátory | Ropa Brent | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Přístup k informacím | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Poptávka po úvěrech | ANO | Nový premiér | Index spotřebitelské důvěry GfK | Velký hráč | Moving Average Convergence Divergence | Data z USA | Rizikovější aktiva | Pár EUR/USD | Seance volatilita | Makroekonomika | MSFT.US | Výkyvy v cenách | Nižší minima | Downtrend | Šťastné obchodování | Objem obchodů | Americké měny | CFTC | Graf | Jiří Hruška | FIAT | Investiční rozhodnutí | Makroekonomické zprávy | Nákup libry | Pokles eura | Investment | Trendové indikátory | Ekonomické události | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Alphabet (GOOGL.US) | Akcie Tilray (TLRY.US) | Významné zprávy | Hrubý domácí produkt | Vstup short | Ceny komodit | Hráči na trhu | Chaikin | Historický vrchol | Dlouhodobý obchodní úspěch | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Aktivita na trhu | LYNX | Svíčkové grafy | Intradenní obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Trendlines | Výnosové křivky | Co jsou to akciové indexy? | Zpráva o inflaci | RVI | Kontext | Andrew Bailey | Žádné výrazné pohyby | Tým InstaForex | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Graf páru | Dobré zprávy z USA | Fed | Změny v ekonomice | Zpracovatelský sektor | Americká měna | Výborné vyhlídky | Americká centrální banka | Aktivní obchodování | Mario Centeno | Long obchody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Krátkodobé obchody | Úrokový diferenciál | Typy indikátorů | Další růst | Index Nikkei | Výrazný pokles libry | Nízká volatilita | Aktivita v sektoru služeb | Mapa k pokladu | Michael Barr | Vyšší inflace | Plánování vstupů a výstupů | Makro data | Uzavírání obchodů | Pivot Point | Klíčový údaj | Zdraví | Evropská centrální banka | Blog | Donald Trump | Analýza trhů | Take-Profit úrovně | Kompozitní index | USD GBP | Výrobní aktivita | Analýzy | Pohyb trhu | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Počet pracovních míst | Utahování měnové politiky | Politické události | Výkon indexu | EURUSD | Lagující indikátor | Traders | Swingové minimum | Prognózovaní | Obchodování GBP | Slabé výsledky | Vlna poklesu | Poskytování úvěrů | Identifikace trendu | Oslabování dolaru | Příkaz | Další rozvoj | Krátká pozice | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Rozložit riziko | Obchodování | Harris | Předpokládaný růst | Rychlý růst | Volume By Price | Ekonomické ukazatele | Velký problém | Zemní plyn | Vývoj trhu | Předseda | Strategie MACD | Libra | Významné pohyby | Britové | Ztráty peněz | CFD | Makroekonomické údaje | SMA 100 | Index spotřebitelské důvěry | Open | Cena akcie | Obchodníci s měnami | CDD | Time-Frame | Rate Of Change | Evropská měna | Nastavení indikátoru | Emoce na trhu | Automatická obchodní strategie | Index ISM ve službách | Zahájení výsledkové sezóny | Analýza trhu | Dění na Ukrajině | Ross Hook | Akciový index | Příprava | Pohyby na trhu | Technický pullback | Tržní situace | AMD.US | Jak trh reaguje | Růst eura | Celkový trend | Starbucks Corporation | Neustálé vzdělávání | Míra | Druhy inflace | TIPS | Hedgeové fondy | Rozvoj vašich dovedností | Úroky | Makroekonomický kalendář | Měnová politika | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | HDP v USA | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Segment trhu | Obchody | Vice | Uzavření trhů | Luis De Guindos | Chování obchodníků | Měnový trh | Bearish Engulfing | Silný trh | Air | Příkaz Stop | Růst amerického HDP | Zápis z posledního zasedání Fedu | Indikace | Projev šéfky ECB | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Ceny | Prudký pokles | CHF | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | Hladiny podpory | Evropská unie | MT4 | Situace ve Spojených státech | Tipy pro obchodování | Fundamentální informace | Pokles | Investovať do kryptomien | Investiční společnosti | James Bullard | Platební bilance | První obchodní den | E-mini | Výběr zisků | Buy | ex | Skalper | Akciový index Nasdaq | Carry trade | Pozornost | Příliv kapitálu | Vyšší časové rámce | Instant Trading EU | Gala | Kryptoměny bitcoin | Dvousvíčkové formace | Potenciální zisk | Rostoucí klín | Počet kupujících | Sazby beze změny | Vývoj dolaru | Růst tržeb | Tržní očekávání | Index ISM | VaR | DeMarker | Americká ekonomika | ATH | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | Obchodník | Směnný kurz | Invest | Uzavření obchodu | Tokio | COVID-19 | PYPL | Obchodní chování | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Adaptace | Tempo poklesu | ROE | Australský index ASX | Tradingové osobnosti | Intradenní strategie | Index cen | Ukazatel inflace | Tick | EBIT | Daně | ECB | Tým Admiral Markets | Nejistota | Lídři | Inflace v červenci | Pivot | Japonská centrální banka | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Tržní zprávy | Napětí na Ukrajině | Ekonom ECB | Dlouhodobí investoři | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Ekonomická zpráva | Obchodní rozpětí | Zisky | Range | Zastavení růstu | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Současné ceny | Náhoda | Flat | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Podnikatelské klima | Nvidia | Řízení rizika | Podniky | Zlatý řez | Správné řízení rizik | Pohyby směrem dolů | Delta Air Lines | Vývoje ceny | Společná měna | Cena zlata | Pullback | Krypto rally | Zvýšení ceny | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vzdělávání a rozvoj | Exponenciální klouzavý průměr | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Prodejní příležitost | Obratu trhu | Statistické údaje z USA | Růst cen | Masato Kanda | Trendline | Dluhový strop | Momentum | Equal low | Aspekty scalpingu | RSI | OctaFX | SPX500 | Oscilátor Chaikin | Indikátor Force | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Financování | Know-how | Výsledky strategie | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Velké zisky | ATR | Překoupené zóny | Obchodovat forex | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hospodářský růst USA | Pracovní den | MetaTrader 5 Supreme Edition | Vstup do LONG pozice | Pokles ekonomiky | Prodávající | Růst měny | CARA | Patterny | USDJPY | Dolar vůči jenu | Definovaný obchodní plán | Akcie Starbucks | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Proces identifikace trendu | Velké objemy | Globální problémy | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | EU | Line | Rychlost zotavení | Tilray | Aspekty Price Action | Otevření obchodu | Vyšší ceny | MetaTrader 4 | Překoupení | QE | Analýza dat | DNO | Narůst zisků | Cena | Bollinger Bands | ECB dnes | COIN | Profesionální obchodník | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Forex asistent | Proč zvolit právě akciové indexy? | Posílení eura | Pohyb cen | Odhodlání | HAS | Americký dolar | Indikátor Chaikin | US100 | Ekonomika | WTI | Spojené království | Křiž smrti | Hrozba recese | Otevřená pozice | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Značný zájem | Prodej dolaru | Odpor | BoE Andrew Bailey | Index nákupních manažerů | Reserve Bank of Australia | Počet obchodních příležitostí | Koronavirus | Saúdská Arábie | Strategie a přístupy | Otevřené obchody | OCI | Dobré obchodní signály | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | FTSE | Intraday | Inflace | Oblasti konfluence | Výrazný uptrend | Tržní sentiment | Využití kapacit | Situace | Potvrzení trendu | Historické rekordy | Proražení S/R úrovně | Svatý grál | Statistické údaje | Twitter | Vstup do obchodu | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Intervence Bank of Japan | Instant Trading EU Ltd. | Dynamický daytrading | Zkušenosti | Mistrovství v obchodování | Maximalizace zisku | Elliottova vlnová teorie | ROCE | Počet žádostí o podporu | Obratové body | Golden Cross | Volatilnější pohyby | Lira | Životní náklady | Kurz libry | Jens Klatt | Nákup akcií | Indikátor ADX | Slabost dolaru | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Interpretace | Americké akciové trhy | Zemní plyn (XNG/USD) | Vybírat zisky | Intradenní trading | Indikátory momenta | Využití krátkodobých výkyvů | Optimismus | Ekonomiky eurozóny | Rostoucí trendová linie | Finanční systém | Kurz | Market | S&P/Case-Shiller | Americký PMI | Finance | Plánování vstupů | IFO index | Inflace v říjnu | 256/2004 | Double top | 8 nejlepších obchodních strategií | Google | Příležitosti k prodeji | Close | Grafy | UST | Tržby | Hranice kanálu | Risk Management | Dění v grafu | Vytrvalost | Analýza a strategie | Strategie obchodování | Oblasti rezistence | Býčí vyhlídky | Aktivum | Vliv na obchodování | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Vstoupení do trhu | Klouzavý průměr SMA | Sazby ECB | Boční trend | Důležité fundamenty | Přehled forexových obchodů | Investujte | Slabý americký dolar | Zvýšení volatility | NQ100 | Fibonacciho posloupnost | Zpráva Commitment of Traders | FED sazby | Vysoká poptávka | Intradenní pohyby | AUD | Volatilní trh | Oscilátor RSI | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Inside a Outside bar | Obchodování indexů | SPAD | Predikce | Bearish | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Právo | Měnové intervence | Dobré zprávy | Prima | Citigroup | Medvědí trendy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Index výdajů na osobní spotřebu | Technologicky zaměření tradeři | Nastavení grafů | Odhady ekonomů | Stoxx 600 | Zpráva CoT | Equity | Globální ekonomické problémy | Snižování úrokových sazeb | Jádrový CPI | Kapitalizácia | Vítězství nad inflací | Technologický index | Forexoví obchodníci | Indikátory | Index Nasdaq (NDX100) | VbP | Zasedání ECB | Powellovy komentáře | Odhady PMI | Poptávka | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Chuť k riziku | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Recenze | Etherea | Zpracovatelský průmysl | Recese | Christopher Waller | Vyjádření představitelů | BTCUSD | Prezidentské volby v USA | Růstové tendence | Makro | FXstreet | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Equity křivky | Prostor pro pokles | Výrobní index | Jak obchodovat | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Aktuální stav | Růst americké ekonomiky | Moving Average (Klouzavý průměr) | Hledání svatého grálu | RRR | Symetrický trojúhelník | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Average True Range | Fibonacciho linie | CRWD | Ekonomické krize | Frank | Balance | Guvernér | ISM | Inflace v listopadu | Stochastic oscillator | Momentum indikátory | Kurz eura | Pivot Pointy | Průraz trendové linie | Stabilní příjem | Dnešní zpráva | Resistance | Ekonomické analýzy | Oscilátor Marlin | Konsenzus | Konfluence | Chování ceny | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Pozornost obchodníků | Investiční cíle | Ceny potravin | Futures kontrakty | Solana | Býčí trh | Globální trhy | Index důvěry | Capital | FOMC minutes | Japonská ekonomika | Obchodní instrumenty | Webináře | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Libra euro | Celkový výkon | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Nastavení trhů | Nejnovější zpráva | Nárůst tržeb | Hodnota indexu | Svíčkové formace | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Fair Value | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Komunita | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Pandemie | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | První odhad | Jasný směr | Mince | Americké volby | Stop-Loss a Take-Profit | CrowdStrike | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | EUR/NZD | Akcie a ETF | Produkty obchodované s finanční pákou | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Důležité informace | USOil | Vstoupit do obchodu | Vstup na trh | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Slabá čísla | Cenový vývoj | Náklady na úvěry | Zlato (XAU/USD) | Signály | Finanční ukazatele | Nařízení | Americký Senát | BTC | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Průmysl | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Podnikání | VolumeByPrice | Tempo růstu | GfK | Ekonomická data z USA | Trumpovo vítězství | Nadhodnocení | Break-Even | Úroveň supportu | Divergence | Počasí | Trend is your friend | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Obchodní pozice | Zpomalení hospodářského růstu | Varování | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Růst HDP | Reporty | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spojení | Long | Rally | Větší pokles | Recese v USA | Výrazný propad | Klíčový support | Výroba v Německu | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Graf měnového páru | Intuice | AUDNZD | FOMC | Obchodovat na základě technické analýzy | Holubičí postoj | Jednoduchý klouzavý průměr | MIFID | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan | Ceny výrobců v eurozóně | Pravidla systému obchodování | Vrcholy | Pokles cen | Dobré obchodní příležitosti | Relative Strength Index (RSI) | Jak obchodovat forex | Růst ceny | SP500 | Začít obchodovat | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | EMA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Price Action strategie | Odpovědnost | Holubičí tón | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Klouzavý průměr | Makroekonomické indikátory | Long signál | Riziko ztráty | Ministryně financí | Vysoké zisky | Paradox | Payrolls | Sentix | Index relativní síly (RSI) | Snížení cen | Poměr rizika a výnosu | Riziková aktiva | Zveřejnění zpráv | Pochybnosti | Indikátor důvěry | Signál k nákupu | Špatné zprávy | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Spekulace | Order | Forexu | Hlubší pokles | Hlavní indikátor | Trendový kanál | Zpomalování inflace | Výsledek zasedání | Politika | Další posilování | Pozornost trhu | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | AML Directive | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Odraz ceny | Tržní síly | Stop-Lossy | Cyklus utahování měnové politiky | MAM | Akciový index DAX | Ropa (XBR/USD) | Poplatky | Konsolidace | Výprodej | Exportní firmy | Stav trhu práce | Globální finanční trhy | Velká Británie | Růst libry | PMI ve službách | Další vývoj | Ekonom | Objemy obchodů | Indexy S&P | 1D | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Obnovení růstu | Trader | Vládnoucí strana | Nákupy | Očekávání trhu | LTC | Měnové politiky | Linie neckline | Cenový graf | Vnímání | Vliv na trh | Ceny ropy a plynu | Akciové indexy | Nálada na trhu | Pohyb ceny | Ekonomická data | Historická maxima | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Americké statistiky | Obchodování s cizími měnami | Janet Yellen | Indikátor Ichimoku Cloud | Zhodnocení | Euro | Úrokové politiky | Prolomení supportu | Ceny zlata | Money flow index (MFI) | Výhled | Hry | Timeframe | Automatické obchodní strategie | Fiskální politika | Technologický Nasdaq | Devizový trh | Dividenda | Aktuální situace | Pokračující růst | Korekční fáze | Americký trh práce | Úspěch | Obchodní účet | Sláva | Obchodní analýza | Přísná opatření | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Zápis Fedu | Exponenciální klouzavý průměr (exponential moving average) | Indikátor Ichimoku | Zisk na akcii (EPS) | Momentum indikátor | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | EUR/CHF | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Nákupní aktivita | Scalping | Zvyšování úrokových sazeb | PayPal | Nákup eura | Použití oscilátorů | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Údaje o maloobchodních tržbách | Výrazné pohyby | Výsledek zasedání Fedu | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | eBook | Oscilátor DeMarker | Plánování | Makroekonomické analýzy | Fondy | Údaje o americké ekonomice | Práce | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | DAX | GOOGL.US | Klid | Risk | Měnové páry | USD za barel | Nikkei 225 | Burze | Tempo růstu HDP | Spread | AML Directive 5 | Obavy investorů | Pracovní trh | ETH/USD | Vývoj měnového páru EUR/USD | FXstreet.com | St. Louis | MSFT | AUD USD | Inflace ve Velké Británii | Zápis ze zasedání FOMC | Nárůst long pozic | Spready | Podhodnocený | HCOB | Směr trendů | NZD/CHF | Euro včera | Banky v eurozóně | USD/MXN | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | AOS | Pokles poptávky | Rozhodnutí Bank of England | Zlatý kříž | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vstup long | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Technické korekce | Nový cyklus | Ropa | JAP225 | Ekonomické prognózy | BNB Chain | Obchodní hodiny | Semináře | Politici | Rozvoj | Americká inflace | Klouzavé průměry | Rychlost | Výdaje | Goldman Sachs Group | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Transakce | Dolar | Fibonacciho retracement | Vývoj indexu S&P 500 | Hodinový graf | STAR | Pin Bar | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Míra inflace v eurozóně | Zaměstnanost | Začínající obchodníci | Profitovat | Důležité zprávy | Psychologický faktor | Výprodeje | Nepřesnost | Zadávání Stop-Lossu | Inflace v březnu | Justice | Zpráva COT | Značný pokles | DE30 | Dotcom | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Nárůst zisků | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Obchodní podmínky | Silný pokles | Interbank VIP indikátor | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Kypr | Index podnikatelské aktivity | RBA | Bullish | Vzdělávací článek | Statistiky z eurozóny | Cíle | Nejistoty na trzích | Báze | Nový trend | Úrokové sazby Bank of England | Světoví lídři | Rozhodnutí centrální banky | Americká seance | Data z Německa | Dvojité dno | Christine Lagarde | Hlavní trend | JP Morgan | Optimismus na trhu | Bollingerova pásma | Světové trhy | Huw Pill | Intervence centrální banky | Jiří Makovský | Carry trades | Stav ekonomiky | Celý svět | Obchod | Řízení peněz | Úroveň rezistence | EIA | Proces obchodování průrazu | Rusko | Pokles nezaměstnanosti | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Kurzy eura | Iracionální | Úsilí | Miliardy USD | Poradce | Úrovně rezistence | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Strategie nákupu | Evropské méně | Vývoj kurzu eura | Společnosti z technologického sektoru | Signál | Fibonacciho úrovně | Ekonomický výhled | S/R zóny | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Pips | ADP | Číst grafy | CPI v USA | Short signál | Překoupené oblasti | Rozdílové smlouvy | Ropy | Purple Trading | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Makroekonomická data | Platforma | Současný klesající trend | NFIB | Možnost dalšího růstu | Základní sazba | Změny trendu | Společnost | Šance na větší pokles | Časové období | Obchodujte | Disclaimer | Vyšší ceny ropy | Investoři a obchodníci | Pozitivní výsledky | Thomas Barkin | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Snížení základní úrokové sazby | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | Novinky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | On Balance Volume | Nálada | Index PCE | Britské měny | Trend dolů | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Výkon dolaru | Výsledek HDP | Trailing Stop | Obchodní signál | Organizace | Dnešní zprávy | Očekávaný zisk | Obchodní rozhodnutí | Stimuly | Nejbližší rezistence | Austan Goolsbee | CBI | Gap | Obchodování na akciových indexech | Bilance | Růst | Obchodování EUR/USD | Problémy s likviditou | Intradenní obchodníci | Tempo snižování sazeb | Případové studie | Obchodní styl | | Příjmy | Zajímavé pohyby | Kmen koronaviru | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Proti trendu | Překoupené podmínky | Investujte zodpovědně | Zajištění | Levels | Fundamentální základ | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Snížení inflace | Obchodní bilance | Index | Wall Street Journal | Pipy | ECB Christine Lagardeová | Zprávy z Německa | Praktické tipy | Lockdown | Cenový index | Sebevědomí | Negativní zprávy | Volume | Token | Cenová akce | Průmyslová produkce | Měnový pár | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Výhled měnové politiky | Pochopení trhu | Engulfing | USDIRR | ISM index | Nový týden | Denní volatilita | Časové rámce | Ovlivňování | Patterns | Budoucnost eura | Celkový výkon ekonomiky | Proražení trhu | Poptávka po dolaru | Ichimoku Cloud | Nejoblíbenější Forex indikátor | Meziroční inflace | Konfederace britského průmyslu | Index relativní síly | Japonský index Nikkei | Identifikace supportu a rezistence | Akciový trh | Zveřejněné údaje | Klíčová dovednost | Vznikající obchodní strategie | USD/JPY | Analýza fundamentálních událostí | Tradeři | Tradingové přístupy | Bloky | Slabé makro | Profit faktor | Stop-out | Nastavení indikátorů | Výkyvy | Pokles dolaru | Univerzální strategie | Volatilní | Nižší hodnoty | Ekonom Evropské centrální banky | Obchodování britské libry | Menší pohyby | Strategie skalpování | Širší obraz | Kotace | XBR | Signály pro potenciální obrat cen | Société Générale | AMBcrypto | Investiční strategie | Isabel Schnabelová | Identifikace potenciálních obratů trendu | Dow Jones | Škály společností | Stochastic | Index peněžních toků | Šílenství | Ukazatele | Prodejní sentiment | Nápad | Akcie | Šéf Fedu Jerome Powell | Program nákupů dluhopisů | Strategie pro obchodování akciových indexů | Technické signály | Forex knihy | TLRY.US | Obchodování GBP/USD | Kroky Bank of England | Portugalsko | Hlavní pravidla | Slickcharts | Situace na trhu práce | Podnikatelské aktivity v USA | Tlak na USD | Trh s futures | Instrumenty | Snížení nákladů | Jerome Powell | Klíčové strategie a přístupy | HDP z Kanady | Nová stimulační opatření | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní příležitosti | Obálka | Odvětví | Volume indikátor | Krátkodobé trendy | Currency | Klesající trendové čáry | Oslabení dolaru | Moving Average (klouzavé průměry) | Reserve Bank of Australia - RBA | Covid | Kryptoměnový trh | Optimistický přístup | OHLC | Medvědí potenciál | Dosahování malých zisků | Průrazy s vysokou volatilitou | Použití klouzavých průměrů | Výrobní sektor | Nové údaje | Cenové pohyby | Euro roste | Oslabování eura | Řízení rizik | Tržní volatility | Růstový potenciál | Nejoblíbenější Forex | SoFi | CRWD.US | Jednání bank | NZD/USD | Zisk na akcii | Indikátor Parabolic SAR | Možnost poklesu | Prohlášení | Intradenní obchodování | Sentiment investorů | Evropská obchodní seance | Banka | Události v eurozóně | Holubičí rétorika | HDP EU | Kamala | Síly trendu | Držení pozice | Technické ukazatele | Trhy | Trendový indikátor | Varování před riziky | Signály oživení | Delta Air | AML | Produkce ropy | Američané | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Na burze | Christine Lagardeová | Brent (XBR/USD) | Vyrovnat ztráty | HDP Španělska | Zasedání centrální banky | Prodej akcií | Index FTSE 100 (UK100) | Lepší výkonnost | Významný dopad | Ziskové výsledky | Ekonomické aktivity | Obrat dolů | Velký zisk | USD CHF | PEG | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Co jsou to akciové indexy | HDP USA | Rozhodnutí americké centrální banky | TLRY | Trojúhelník | Pozitivní signál | Koupit akcie | Parabolic SAR indikátor | Rates | Přeprodané podmínky | Ekonomiky | Směnný kurz dolaru | PMI ze sektoru služeb | Vzestupný trend | Simple Moving Average | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | IAG | Psychologické hladiny | Foreign Exchange | John Williams | Údaje o inflaci | Nasdaq (NDX100) | NAHB | Ekonomické nejistoty | Proražení rezistence | Posilování amerického dolaru | Růst britské ekonomiky | Velká korekce | Americký prezident | Pokles libry | Obchodování pro EUR/USD | Volby v USA | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | NDX100 | Cílová cena | Potenciální obrat | Kurz GBP | EQL | NZD | Jak se stát lepším investorem | EUR GBP | Celkový výkon indexu | Americké trhy | Obchodovat s akciemi | Supporty a rezistence | Krize 2008 | xStation 5 | Skalpeři | Vývoj kryptoměny | Dobrá čísla | Panika | PMI pro sektor | Nastavení Stop-Lossu | Směnné kurzy | Kurz dolaru | Údaje ISM | Commitment of Traders | Sledování makroekonomických ukazatelů | Libra klesá | CCI | Ekonomický růst | Spike | Hlavní ekonom ECB | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Signály pro potenciální obrat | Krize | Podnikatelská aktivita | Management | Index spotřebitelských cen | Forex webináře | XAU/USD | Halifax | Pokračování trendu | Ziskové obchodování | Bublina a NASDAQ | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Breakthrough | Vliv na americký dolar | Trh v rovnováze | Průmyslové aktivity | Španělsko | Obraty trendu | High | Negativní dopad | US dollar | NATO | Americký trh | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Euro klesá | Tlak medvědů | Outside bar pattern | Zamyšlení | Masivní propady | Obchodníci | Ztráty | Postranní trend | Úroveň dluhu | Býčí vlajka | Nižší volatilita | Cena amerického dolaru | Oscilátory | Tipy pro začínající obchodníky | Kupující | Ukázka obchodování | MACD indikátor | Riziko recese | POI | Short | Eskalace | Roční maximum | Drawdown | Zpráva o měnové politice | Obchod dne | Snižování sazeb | Time frame | Nově zahájené stavby domů | Moving Average | Williams %R | TOPIX | Cenový index výdajů | Obchodování akciových indexů | Účely swingového obchodování | Graf dne | Účastníci trhu | USD/CHF | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Seance v USA | Odhadovaná cena | Základní technické analýzy | Grafické formace | Target | Trojitý vrchol | Příliv investorů | Graf EUR/USD | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Stav americké ekonomiky | Identifikace supportu | DAX (DE30) | Příležitosti na trzích | Zájem o dolar | Odhady HDP | Cenové výkyvy | Velcí hráči | Marketingová komunikace | Normální volatilita | Index peněžních toků (MFI) | Trendovat směrem nahoru | 100 SMA | Trend klesající | Indikátor momentum | Euro vůči americkému dolaru | Prodejní aktivity | Benchmarky | Řešení inflace | Pohyby eura | Plán obchodování | Tesla | Vyhlídky dolaru | CAR | Úspěšný trading | Evropská unie dnes | Rozhodnutí australské centrální banky | Aramco | Zhodnocení účtu | Nárůst volatility | Silný základ | Finanční ztráty | Ztráta | Supporty | xStation5 | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Investiční soutěže | Sazby Fedu | Vývoj na trhu | 2008 a S&P 500 | Seminář | Low | Pozitivní vliv | Závazek | Dotcom bublina | Směřování | Negativní hodnoty | Ukončit obchod | Zemědělství | Tempo ekonomického růstu | Instrument | Historie | SMA 200 | Začátek nové fáze | Fibonacci | Německo | Snížení úrokových sazeb v USA | Překážky | Profesionální trading | Uvolňování měnové politiky v USA | Druhá vlna | Jestřábí politika | Kalendář událostí | Obchodníci na forexu | Prodeje | Příkaz stop-loss | Formace hlava a ramena | Analytik | Směřování FEDu | Kyber | Obchodování eura | Poradenství | Špatné výsledky | Sektor služeb | Dnešní volatilita | Týdenní nárůst | NASDAQ 100 | Skalpování | Momentový indikátor | Hlavní ekonom | ECB Luis De Guindos | Investování | Směrnice | Asijské seance | Nasdaq v USA | Nalezení pásma | Průraz supportu | Intradenní Price Action | Trading pohled | EU a USA | Potenciál dalšího růstu | Nejnovější údaje | Peter Kažimír | Odhad amerického HDP | Žádosti o podporu | Nový býčí trh | Tržní šum | Využití krátkodobých výkyvů cen | Druhý odhad amerického HDP | Korekce v trendu | Volby | Obchodní nastavení | SPX | Spotřebitelské ceny | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Cena BTC | Historie se opakuje | Reálné obchodování | Intradenní obchodník | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Sol | Indikátory volatility | Chování investorů | Významná rizika | Americký regulátor | Taproot | Evropské země | Covid-19 pandemie | Akumulace | Mzdy | Makroekonomické reporty | Růst trhu v roce 2020 | Philip Lane | Biden | Kupci | Strategie ECB | Nákupní signál | Trading Price Action Patterns | Investiční teorie | Buy signály | Uptrend | Pravidla obchodního systému | Míra nezaměstnanosti v EU | Pozice | Strategický přístup | CryptoQuant | Patrick Harker | Pohyb dolaru | Statistika | Podnikání na kapitálovém trhu | Nastavený risk management | Evropský regulátor | Pokračování medvědího trhu | Zlepšení | Šéfka ECB | Bilance zahraničního obchodu | Viceprezident | Americká zpráva | Úrokové sazby | Riziko | Volatilita je nízká | Hladiny rezistence | Forex semináře | COT | Hodnocení ekonomiky | Zasedání centrálních bank | Indikátor OBV | Zahraniční investice | Elliotovy vlny | Vývoj ceny | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Technické faktory | Trendový pohyb | Rezistence | USA | Směr trhu | Mário Centeno | Line Bin | Indikátor ATR | Short-selling | Poptávky po ropě | Jestřábí rétorika | Pozitivní zpráva | Spolehlivost | Formace dvojité dno | Swingová maxima | Finanční zpravodajství | Dnešní kurz dolaru | Bitcoin (BTC/USD) | První obchod | Důvody k nákupu | BTC/USD | Počet nezaměstnaných v Německu | Intervenovat | Vstupní signály | Pohyb měnových párů | Index DAX | Forexové měnové páry | Investovat peníze | Sledování trendových linií | Očekávaný růst | BTC na burzy | Lael Brainardová | Výkon | Významné události | MFI | Prodat USD | Sentiment trhu | Divergence indikátoru | Návratnost | Měnové politiky v USA | HDP v eurozóně | Nonfarm Payrolls | Trendová linie | Predikce možných tržních pohybů | Dobře definovaný obchodní plán | Plavba s proudem | Nalezení obchodního stylu | Indikátor | Zpravodajské události | Ocenění | Jednoduché tipy | Stanovené Stop-Loss | Výrazný růst inflace | Americká obchodní seance | Standardní odchylka | Vyšší výnosy | Potenciál poklesu | Snížit úrokové sazby | UK100 | MAST | Richmond | Pokračování stávajícího pohybu | Inflační report | Money Flow Index | Analytik finančních trhů | Rozhodování Fedu | MACD histogram | Pokračování růstu | Další pokles | Volatilní cenové pohyby | Ethereum (ETH/USD) | Důležitá zpráva | Začínající obchodníci na Forexu | Inflace v USA | Cellnex | Zasedání australské centrální banky | Doporučení pro obchodování | MXN | Snížení úrokové sazby | Indexy PMI | Trpělivost | Barometry trhů | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Společnost Tilray | Býčí kanál | Lukáš Adámek | Potenciální obrat cen | Odrazy | Zavřít obchod | Japonský jen včera | Potenciál růstu | Prudké pohyby | Silné trendy | Index výdajů | Indikátory objemu | Názory na měnovou politiku | Konec medvědího trhu | Postoj k trhu | Obchodovať kryptomeny | Prolomení oblasti supportu | Fundamentální analýza pro začátečníky | Potenciální obraty trendu | Potenciální obrat trendu | Konvergence | Goldman Sachs Group Inc. | Pokrytí ztrát | Americký ISM | Technický výhled | Úrovně Stop-Lossů | Prodej | Rostoucí trend | Rok 2024 | Euforie | Pohyby ceny | Technická analýza intradenního pohybu | Šance na pokles | GBP/JPY | Americké centrální banky | Plány Fedu | Spekulovat | Oznámení | Indikátor MFI | Oblasti S/R zóny | Průmyslová výroba | Ztrátové obchody | Double top/bottom | Graf páru GBP/USD | Investiční | Průzkum | Prodejní pozice | Trendové pohyby | Formace Inside Bar | Signál pro skalpery | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Znalosti technické analýzy | Cena dnes | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Zájem investorů | Trade | Nejbližší support | ABC | Kapitálové trhy | Denní minima | Americká banka | Budoucnost | Celkový sentiment | Rovnováha | Rozhodování | Sazby centrální banky | Absence kupců | Rýže | Opatření | Návrat poptávky | Představitelé centrální banky | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Ekonomické zprávy | Intradenní analýza | Růst spotřebitelských cen | Průměrná cena | Krypto | Pivot points | Pohled na zlato | Prodejní signál | HDP | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | CL | Rostoucí příjmy | Britský regulátor | Trh s bydlením | Zprávy a události | Hlavní akciové indexy | Break Even | Zlato | Skalpovací strategie | Komise v přenesené pravomoci | Kamala Harris | Výrobní inflace | Krátkodobé tržní pohyby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Average Directional Index | Kurzy | Trading systém | Šance | Short pozice | Oscilátor | Výkon široké škály společností | ADX | Joe Biden | Zásady money managementu | Slušný zisk | DAX 30 | Inflační očekávání | Historické momenty | G7 | Index ASX | Index Nikkei 225 | Jasný plán | USD/CAD | Sazba Fedu | XTB | Výrobní aktivity | Sledování vzorů svíček | Stabilita | Dna | Tým FXstreet.cz | Prezidentka Christine Lagardeová | Dělení technických indikátorů | Manufacturing PMI | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Omikron | Růst ekonomiky | Vývoj měnového páru USD/CAD | Index PMI | Envelopes | Měnící se tržní prostředí | Throwback | Informace o trhu | Breakouty | Oslabování libry | Falešný signál | Komodity | Investování je rizikové | Prolomení oblasti | Uplatnění technické analýzy | Denní graf | Údaje o nezaměstnanosti | Larry Williams | Výhody | Poptávka po americkém dolaru | Index FTSE 100 | Maloobchodní tržby v USA | Aktuální volatilita | Důležitý support | Vstoupit do trhu | Komentáře Fedu | Miliardy | BNB | Dotcom bublina a NASDAQ | XMR | Ověření trendu | Swing Trading | Unikátní příležitosti pro tradery | Netflix | Kryptoměny | Ekonomické podmínky | L.F. Investment Limited | Průměrování | Objednávky | Velmi volatilní | Tilray (TLRY.US) | Očkování | Trh s kryptoměnami | Zasedání britské centrální banky | CAD | Výnosy | Objem obchodování | Nový kmen koronaviru | Hospodářské podmínky | XBR/USD | Nejlepší rozhodnutí | Obchodní systémy | Session | Býčí trend | Skalpování na finančních trzích | Býčí scénář | Jednotlivé akcie | PMI pro sektor služeb | Vysoké úrokové sazby | Štěstí | Přehled o směru trhu | Solidní růst | Vlády | Rozdělení tržních podmínek | Otevření buy | AUD/USD | Disney | Ekonomické indikátory | Obrat cen | Vítězství Donalda Trumpa | Investor | XTI/USD | Investoři na akciovém trhu | Analýza | Nákup dluhopisů | Hlavní měnové páry | Průběžné výsledky | Australský index | Nakupovat | TradingView | Investiční doporučení | Aplikace Price Action | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Medvědí trend | Býčí potenciál | Sledování nejvlivnějších společností | Trading | Vítězství | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Obecné trendy | Fundamenty | Buy (nákupní) signál | Wall Street | Medvědí vlajka | Británie | Počet nezaměstnaných | Konfederace | Konsolidace ceny | Ceny dolaru | Svíčkové formace a grafické formace | Nesoulad | Výraznější pokles | Průlom | Trendové ukazatele | Prodej eura | Denní obchodování | Silnější americký dolar | Správa | Sazby Bank of England
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Indikátor Fractal
Indikátor Fractals
Indikátor GMMA
Indikátor Half Trend
Indikátor HalfTrend
Indikátor Chaikin
Indikátor Ichimoku
Indikátor Ichimoku Cloud
Indikátor investičního sentimentu
Indikátor Linear Regression

Následující klíčová slova

Indikátor MFI
Indikátor momentum
Indikátor Murrey Math Lines
Indikátor NFIB
Indikátor OBV
Indikátor OsMA
Indikátor Parabolic
Indikátor Parabolic SAR
Indikátor pivotních bodů
Indikátor pivot point
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Saxo Bank
eToro
IronFX
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít