Ticker Tape by TradingView
Klíčové události 11. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
Analýza makroekonomických zpráv:
Na čtvrtek jsou naplánovány jen dvě makroekonomické události. Spojené státy zveřejní zprávy o prosincové inflaci a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Druhá zpráva je druhořadá, zatímco první je poměrně zásadní. Prognózy očekávají zrychlení prosincové inflace na 3,2 %. Pokud inflace skutečně zrychlí, odsune podle nás první snížení sazeb Federálního rezervního systému na pozdější dobu. To by pak mělo poskytnout podporu americkému dolaru.
Ve skutečnosti ale může všechno být jinak. Pokud inflace zůstane na úrovni 3,1 %, trh to může vnímat jako nový důvod k prodeji americké měny. A tím spíš, pokud inflace klesne pod 3,1 %. Takže se zatím zdá, že dolar znovu oslabí.
Analýza fundamentálních událostí:
Obecný závěr:
Na čtvrtek je naplánováno jen málo důležitých událostí. Obecně se obchodníci budou soustředit na zprávu o inflaci v USA. Jedná se o zprávu hodnou pozornosti, ale aby trh silně zareagoval, musela by mít výrazný vliv. Podle našeho názoru, pokud inflace nevzroste minimálně na 3,3 %, bude výrazné posílení během dneška pro dolar těžké.
Základní pravidla obchodního systému:
1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz nebo průraz úrovně). Kratší doba formace znamená silnější signál.
2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.
3) Na plochém trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.
4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.
5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.
6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipů), měly by být považovány za zónu supportu nebo rezistence.
Jak číst grafy:
Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje páru. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.
Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.
Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram i signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.
Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových zvratů proti převládajícímu trendu.
Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.
Klíčová slova: Fundamentální analýza | Inflace | USA | Analýza | Grafy | Indikátor | MACD | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Rezistence | Take Profit | Trend | Americká měna | Obchodování | Makroekonomické události | Obchodníci | Dolar | Indikátor MACD | Signály | Trh | Zpráva | Zprávy | Spojené státy | Zvýšení sazeb | Snížení sazeb | Obchod | Histogram | Prognózy | Obchodní podmínky | Pravidla obchodního systému | Obchody | Signál | Posílení | Průraz | Americké měny | Číst grafy | Trendové linie | Cíle | TIM | 3М | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky |
Čtěte více
-
Klíčové události 1. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na čtvrtek je plánováno jen málo makroekonomických událostí, ale není jedno, kolik jich je, když na ně trh stejně nereaguje? Tento týden už jsme viděli zveřejnění důležitých reportů o HDP pro eurozónu a Německo, údaje o inflaci pro oba regiony, reporty ADP a JOLTs z USA a zasedání Federálního rezervního systému. Tyto reporty prakticky nijak neovlivnily pohyb hlavních měnových párů. Dnes má trh dobrou příležitost ignorovat údaje o výrobním PMI a nezaměstnanosti v eurozóně, stejně jako indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM z USA. -
Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí. -
Klíčové události 10. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. V průběhu dne nebudou mít obchodníci příliš čemu věnovat pozornost. Jelikož je euro očividně ve flatu, je vysoce pravděpodobné, že se cena udrží mezi úrovněmi 1,0904 a 1,0971. Situace libry je složitější, protože tam je flat mnohem širší. Vše bude záviset na krátkodobé vzestupné trendové linii. Pokud ji cena překoná, očekávejte pokles. Pokud se od ní odrazí, očekávejte další růst. -
Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější budou ze Spojeného království, které zveřejnění zprávy o čtvrtletním HDP a průmyslové výrobě za září. Zpráva o průmyslové výrobě není klíčová, ale na případnou výraznou odchylku skutečné hodnoty od prognózy může trh zareagovat. Totéž platí pro zprávu o HDP. Pokud bude hodnota odpovídat prognóze, neočekává se navzdory významu této zprávy žádná reakce. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který je také druhořadého významu. -
Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. Začněme Spojeným královstvím, odkud přijdou dvě zprávy, které nejsou klíčové, mají ale aspoň druhořadý význam. Míra nezaměstnanosti může být bohužel přehlédnuta, ale výše mezd může britskou libru ovlivnit, protože na ní závisí inflace, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Bank of England. Dále, v Německu bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW. To je také zajímavá zpráva, ale silnou reakci nečekáme. -
Klíčové události 10. října: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý nejsou naplánovány žádné ekonomické události, což nejspíš připraví půdu pro další relativně nezajímavý obchodní den. Vzestupná korekce proti dvouměsíčnímu poklesu by – jak věříme – měla u obou párů pokračovat a po ní by se měl obnovit primární pohyb k jihu. Euro i libra v současnosti prorazily klesající trendové linie, takže nejpravděpodobnějším scénářem bude růst. -
Klíčové události 11. března: fundamentální analýza pro začátečníky
Ekonomický kalendář je v pondělí prázdný. Po poměrně aktivním týdnu, během kterého euro i libra výrazně posílily pozice, si trh v pondělí může udělat přestávku a oba páry mohou korigovat směrem dolů. Zároveň si musíme pamatovat, že se drží býčí směr, takže obchodníci si mohou najít důvod k nákupu při "nudném pondělku". -
Klíčové události 11. července: fundamentální analýza pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Klíčovou událostí dne bude zpráva o inflaci v USA, ale jaký dopad může mít tato zpráva na měnové páry? Oba hlavní měnové páry pokračují v růstu, přičemž euro vykazuje jen minimální pohyby. Předpokládejme, že americká inflace zpomalí v rámci prognózy nebo vykáže výraznější hodnotu. V takovém případě bychom měli očekávat pokles amerického dolaru a růst obou měnových párů. Libra však nadále roste i bez pomoci ve formě ekonomických zpráv. Podporu ze strany zpráv či reportů nyní zjevně nepotřebuje. Navíc Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. -
Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti. -
Klíčové události 11. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Nicméně Spojené státy zveřejní zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců. Domníváme se, že po včerejší zprávě o inflaci již index cen výrobců není klíčový. Proto obě zprávy, které budou zveřejněny během zasedání Evropské centrální banky, nebudou mít na pohyb obou měnových párů žádný vliv. -
Klíčové události 11. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Očekáváme klidné pohyby bez výraznějších změn kurzu na obou měnových párech. Všechny zajímavé události ve Velké Británii, USA i eurozóně jsou naplánovány na další dny v týdnu. Pokud tedy trh zůstane klidný, není třeba spěchat se vstupem na něj. Flat trh je vysoce pravděpodobný. -
Klíčové události 12. března: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Většina z nich má druhořadý význam, ale celkově mohou vzbudit zájem investorů. Den začne závěrečným hodnocením inflační zprávy z Německa za únor. Neočekáváme silnou reakci trhu na tuto zprávu, protože druhé hodnocení se zřídkakdy liší od prvního. Navíc se tato zpráva týká jen jedné země Evropské unie a o zpomalení růstu už všichni vědí. Pokles inflace naznačuje, že Evropská centrální banka může brzy snížit úrokové sazby, což by mělo vyvinout tlak na euro. V současné době ale nic takového nevidíme. -
Klíčové události 12. července: fundamentální analýza pro začátečníky
V pátek se odehraje jen pár makroekonomických událostí. Upozorníme pouze na americké zprávy o indexu cen výrobců a indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Každopádně, jak se tento týden ukázalo, trh většinu evropských a britských údajů ignoruje, ale zůstává zaujatý americkými zprávami. Například na zprávy, které dolar nepodporují, trh reaguje dvakrát tak urputně, zatímco některé zprávy, které by mohly dolar potenciálně podpořit, téměř ignoruje. Dnešní zprávy proto mohou snadno vyvolat pokles dolaru, pokud se ukáže, že jsou jejich hodnoty nižší než prognózy. Pokud budou hodnoty neutrální nebo lepší než prognózy, budeme od obou měnových párů očekávat medvědí korekci. -
Klíčové události 12. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí a téměř všechny si zaslouží pozornost. Zaprvé, Spojené království zveřejní zprávu o míře nezaměstnanosti, počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a změnách průměrné mzdy. Domníváme se, že největší váhu bude mít druhá a třetí zpráva. Pohyb britské libry mohou tyto zprávy ovlivnit jen v případě výrazné odchylky reálné hodnoty od hodnoty prognózované. -
Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů. -
Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků. -
Klíčové události 13. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Pondělní ekonomický kalendář zpráv je úplně prázdný. Není v něm ani jedna zpráva, a to ani druhořadého významu. Dnes tedy očekáváme pokles volatility a slabé pohyby. Může se objevit něco výjimečného, ale i zde je pravděpodobnost nízká. -
Klíčové události 13. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Spojené království zveřejní dvě zprávy o průmyslové výrobě a HDP. Průmyslová výroba není zrovna klíčová a reakce trhu je možná jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od hodnoty prognózované (–0,1 %). Totéž platí pro měsíční HDP. Trh na čtvrtletní zprávy nereaguje pokaždé a tyto zprávy většinou "smetou ze stolu" měsíční zprávy. -
Klíčové události 13. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno více makroekonomických událostí než na pondělí. Je to proto, že jakékoli kladné číslo je větší než nula. Začínající obchodníci se dnes mohou zaměřit na různé makroekonomické zprávy. Žádná z nich není zásadní, ale všechny by mohly vyvolat mírnou reakci trhu. V průběhu dne by tedy oba měnové páry mohly vykázat několik obratů. -
Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2025)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
RebelsFunding: Prop Trading se slevou 25 % je tady!
Kvantitativní analýza v prop tradingu
Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2025)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
RebelsFunding: Prop Trading se slevou 25 % je tady!
Kvantitativní analýza v prop tradingu
Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu stavební povolení
Člen Fedu Raphael Bostic
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
Na Novém Zélandu stavební povolení
Člen Fedu Raphael Bostic
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Fed ignoruje Trumpa 💥 | Trump zahájil obchodní válku 😱 | AI bublina je hrozba 💣 | Konec euforie 🔥
Trump hrozí Evropě: Cla na evropské produkty budou zavedena velmi brzy
Bitcoin - Intradenní výhled 3.2.2025
NZD/CAD se přibližuje k supportu trendového kanálu, čeká nás další růst?
NZD/JPY testuje klíčovou S/R zónu, čeká nás další pokles?
Očekávané události pro tento týden
Index DAX - Intradenní výhled 3.2.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 3.2.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 3.2.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 3.2.2025
VIDEO: 🔴 Fed ignoruje Trumpa 💥 | Trump zahájil obchodní válku 😱 | AI bublina je hrozba 💣 | Konec euforie 🔥
Trump hrozí Evropě: Cla na evropské produkty budou zavedena velmi brzy
Bitcoin - Intradenní výhled 3.2.2025
NZD/CAD se přibližuje k supportu trendového kanálu, čeká nás další růst?
NZD/JPY testuje klíčovou S/R zónu, čeká nás další pokles?
Očekávané události pro tento týden
Index DAX - Intradenní výhled 3.2.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 3.2.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 3.2.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 3.2.2025
Blogy uživatelů
Prop Trading v roku 2025
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a NZD/CHF
Proměňte své ztráty z obchodování na příležitosti
AI panika byla zažehnána, index S&P 500 i přesto klesá
Akcie Nestlé: Budou defenzivní tituly znovu v módě?
Vysoká volatilita na akciích! Výsledková sezóna přináší zajímavá čísla
AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Jak si udržet mentální energii v tradingu a životě
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Praktické okénko – otevřený obchod na GBP/CAD a čekání na výsledek
Prop Trading v roku 2025
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a NZD/CHF
Proměňte své ztráty z obchodování na příležitosti
AI panika byla zažehnána, index S&P 500 i přesto klesá
Akcie Nestlé: Budou defenzivní tituly znovu v módě?
Vysoká volatilita na akciích! Výsledková sezóna přináší zajímavá čísla
AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Jak si udržet mentální energii v tradingu a životě
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Praktické okénko – otevřený obchod na GBP/CAD a čekání na výsledek
Forexové online zpravodajství
BREAKING: Lednový CPI eurozóny mírně nad očekáváním
Graf dne - US500 (04.02.2025)
Obliba elektroaut roste i v Německu velmi pomalu
Nízká poptávka v průmyslu pokračuje
ČSOB Data Watch: Tuzemský průmysl zůstává v útlumu, hrozbou jsou Trumpovy obchodní války
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Měnový pár USD/JPY je pod medvědím tlakem
„Suchej únor“ letos připraví prodejce alkoholu o 1,6 miliardy korun, což je historicky rekordní údaj. Češi i tak za alkohol utratí dějinně nejvíce, zhruba 130 miliard korun
Konečný PMI ve výrobě v Německu a eurozóně vyšší, než se očekávalo 📌
Švýcarský a španělský výrobní PMI nižší, než se očekávalo 📌 Smíšené údaje o hongkongském HDP
BREAKING: Lednový CPI eurozóny mírně nad očekáváním
Graf dne - US500 (04.02.2025)
Obliba elektroaut roste i v Německu velmi pomalu
Nízká poptávka v průmyslu pokračuje
ČSOB Data Watch: Tuzemský průmysl zůstává v útlumu, hrozbou jsou Trumpovy obchodní války
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Měnový pár USD/JPY je pod medvědím tlakem
„Suchej únor“ letos připraví prodejce alkoholu o 1,6 miliardy korun, což je historicky rekordní údaj. Češi i tak za alkohol utratí dějinně nejvíce, zhruba 130 miliard korun
Konečný PMI ve výrobě v Německu a eurozóně vyšší, než se očekávalo 📌
Švýcarský a španělský výrobní PMI nižší, než se očekávalo 📌 Smíšené údaje o hongkongském HDP
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Trump rozjel obchodní válku, eurodolar padá na 1,0200
Dieselová krize se prohlubuje
Komerční banka znovu snižuje úrokové sazby hypoték
Analytici eToro: Akcie, které stojí za to sledovat v roce 2025
Generální ředitel banky Moneta nabádá k opatrnosti při snižování českých sazeb
Graf dne - US500 (04.02.2025)
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB s podporou lednové inflace sníží úrokové sazby
Pohonné hmoty zlevňují a zlevňovat budou – díky Česká národní bance, jejíž včerejší zvednutí úroků zpevňuje korunu. Na Nový rok bude benzín za 36 Kč a nafta za 35 Kč
Wall Street pod tlakem kvůli americkým clům 📉 US100 ztrácí 1,9 %; US2000 klesá o 2,5 %, Bitcoin obhajuje 95 tisíc dolarů
BREAKING: Lednový CPI eurozóny mírně nad očekáváním
Forex: Trump rozjel obchodní válku, eurodolar padá na 1,0200
Dieselová krize se prohlubuje
Komerční banka znovu snižuje úrokové sazby hypoték
Analytici eToro: Akcie, které stojí za to sledovat v roce 2025
Generální ředitel banky Moneta nabádá k opatrnosti při snižování českých sazeb
Graf dne - US500 (04.02.2025)
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB s podporou lednové inflace sníží úrokové sazby
Pohonné hmoty zlevňují a zlevňovat budou – díky Česká národní bance, jejíž včerejší zvednutí úroků zpevňuje korunu. Na Nový rok bude benzín za 36 Kč a nafta za 35 Kč
Wall Street pod tlakem kvůli americkým clům 📉 US100 ztrácí 1,9 %; US2000 klesá o 2,5 %, Bitcoin obhajuje 95 tisíc dolarů
BREAKING: Lednový CPI eurozóny mírně nad očekáváním
Blogy uživatelů
Výhody obchodování prostřednictvím CFD
Prop Trading v roku 2025
AI panika byla zažehnána, index S&P 500 i přesto klesá
Mapa 44/10
Proměňte své ztráty z obchodování na příležitosti
Fibonacciho postupnosť a jej využitie v tradingu
Elliottova vlnová teorie v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí
Mapa 37/11
Nápady na zlepšení Pin Bar strategie s pomocí několika triků
5 velkých mýtů o obchodování forexu
Výhody obchodování prostřednictvím CFD
Prop Trading v roku 2025
AI panika byla zažehnána, index S&P 500 i přesto klesá
Mapa 44/10
Proměňte své ztráty z obchodování na příležitosti
Fibonacciho postupnosť a jej využitie v tradingu
Elliottova vlnová teorie v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí
Mapa 37/11
Nápady na zlepšení Pin Bar strategie s pomocí několika triků
5 velkých mýtů o obchodování forexu
Vzdělávací články
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny
Rumunský leu kouše už druhé století. Měna si vláčí historii drastických reforem
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
Měsíční report finančních trhů (duben 2022)
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Investování do REIT: Dělení REITs podle typu nemovitostí – 2. část (4. díl)
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny
Rumunský leu kouše už druhé století. Měna si vláčí historii drastických reforem
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
Měsíční report finančních trhů (duben 2022)
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Investování do REIT: Dělení REITs podle typu nemovitostí – 2. část (4. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
NZD/USD - Intradenní výhled 2.7.2019
Trump zahájil obchodní válku
USD/CAD - Intradenní výhled 3.2.2025
Nejsilnější a nejslabší měny 1.8.2018
Forex: Vítězové a poražení 18.9.2017
Řežábkova slova oslabují komunikaci ČNB
Bankovní rada ČNB dnes jednala s odbory o ekonomickém vývoji
USD/CHF - Intradenní výhled 26.7.2024
Zlato - Intradenní výhled 3.2.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 26.9.2024
NZD/USD - Intradenní výhled 2.7.2019
Trump zahájil obchodní válku
USD/CAD - Intradenní výhled 3.2.2025
Nejsilnější a nejslabší měny 1.8.2018
Forex: Vítězové a poražení 18.9.2017
Řežábkova slova oslabují komunikaci ČNB
Bankovní rada ČNB dnes jednala s odbory o ekonomickém vývoji
USD/CHF - Intradenní výhled 26.7.2024
Zlato - Intradenní výhled 3.2.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 26.9.2024
Témata v diskusním fóru
WipSignals, Hrajeme se na Burze - Jirka Mazur
EUR/USD
Akciové indexy
Kolektivní provázanost finančních trhů
Forex fond aneb další šance pro tradery
Rád odpovím
Může dolar ještě posílit?
USD/CAD
Technický pohľad na trhy – silné úrovne a trendové línie v dohľadu
Inflace hýbe akciemi i korunou
WipSignals, Hrajeme se na Burze - Jirka Mazur
EUR/USD
Akciové indexy
Kolektivní provázanost finančních trhů
Forex fond aneb další šance pro tradery
Rád odpovím
Může dolar ještě posílit?
USD/CAD
Technický pohľad na trhy – silné úrovne a trendové línie v dohľadu
Inflace hýbe akciemi i korunou
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři