Čtvrtek 21. listopadu 2024 13:09
reklama
Purple trading AI
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Fintokei StartTrader

Souhrn finančních trhů

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.1.2021

25.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Negativní zprávou je pravděpodobný výpadek dodávek vakcín společnosti Astra Zeneca pro EU. USA se v počtu vakcín přehouply přes úroveň 20m – tu původně plánovaly na prosinec.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.1.2021

18.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Pro připomenutí: v USA je aktuálně naočkováno 13,7 mil. obyvatel, původní prognózy hovořily o 20 milionech naočkovaných v prosinci. V Německu a Itálii se počet vakcinací vyšplhal nad milion. Společnost Pfizer navíc upozornila, že v EU dojde ke zpoždění dodávek vakcín. To souvisí s určitými regulatorními překážkami. Čím déle proces vakcinace potrvá, tím trvalejší následky na ekonomickou aktivitu může pandemie mít.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.1.2021

11.01.2021 Tempo očkování stále zaostává za původními plány. V USA je aktuálně naočkovaných asi 6 milionů osob, v Číně 4,5m, v Británii 1,3m a v Německu 417 000. Autority slibují rychlý progres. Mezi populací přetrvává značná neochota nechat se očkovat. Podle některých odhadů se vakcinaci brání až 30 % amerických zdravotníků. Rychlá a plošná vakcinace je potřebná pro zrušení opatření společenského distancování a brzkému návratu k normálu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.1.2021

04.01.2021 Rostou šance na vítězství demokratických kandidátů v druhém kole senátních voleb v Georgii. Ty se uskuteční zítra. Republikánům škodí roztržka s odcházejícím prezidentem. Donald Trump prosazuje robustnější fiskální stimulus, konkrétně navýšení plateb pro domácnosti z $600 na $2000. To řada Republikánů odmítá, zatímco Demokraté jsou výraznějším dávkám nakloněni. V konečném výsledku tak nelze vyloučit scénář, že obě strany získají v horní komoře kongresu 50 křesel. V takovém případě by byl rozhodující hlas viceprezidentky, díky kterému by Demokraté získali mírnou většinu. Ani tato konstelace by však neumožnila provést zásadnější reformy či prosadit rozsáhlejší vládní výdaje.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020

07.12.2020 ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.11.2020

23.11.2020 Rytmus trhům stále určuje vakcína. Pfizer již podal k FDA oficiální žádost ohledně schválení vakcíny. K prvnímu očkování v USA by tak mohlo dojít v půlce prosince. Ve střednědobém horizontu tak stále zůstává hlavním tématem rotace z hodnotových do růstových titulů. Respektive v případě tříd aktiv rotace z vládních dluhopisů do korporátních či akcií obecně. Krátkodobě však může dojít k taktické pauze – zejména pokud strmě porostou nové infekce covid-19.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020

16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020

02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020

26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020

19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.10.2020

12.10.2020 V následujících dnech investoři opět upnou svůj zrak k přicházejícím makrodatům. Netrpělivě očekávají zejména maloobchodní tržby v USA, které budou zveřejněny v pátek. Předpokládá se, že ty udrží rostoucí tempo a během září se zvětší o 0,8%. V eurozóně vyjde ve středu průmyslová produkce za srpen. V osmém měsíce by se měl tento indikátor meziměsíčně zvětšit o 0,7%. V obou regionech však rostou obavy, že se přibývající infekce covid-19. Hrozba těchto obav se naplno projevuje zejména v eurozóně, kde nové infekce přibývají rychlejším tempem. Na souhrnném indexu ekonomických překvapení v USA i EU jde vidět pokles – to signalizuje určité zpomalení probíhajícího hospodářského zotavení.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.9.2020

29.09.2020 Do popředí investorského zájmu se dostávají nadcházející americké prezidentské volby. Dnes večer se uskuteční první předvolební debata. Podle anket očekává 60% investorů vítězství Bidena. Hlavním scénářem zůstává, že Republikáni udrží Senát. Předpokládá se, že absolutní vítězství Demokratů - tj. prezidentský úřad a obě komory Kongresu - by spustilo na trzích výprodeje. Naopak, pokud Trump prezidentské křeslo obhájí, trhy posílí. Mezi hlavní oběti případného Bidenova vítězství patří energetický a bankovní sektor.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.9.2020

21.09.2020 ECB zahájí vyhodnocování a případnou revizi svého protipandemického programu (PEPP). Frankfurtská instituce bude vyhodnocovat úspešnost programu a zvažovat, zda jej neprodlouží, či nenavýší maximální objemy nakoupených dluhopisů. Centrální banka prozatím nakoupila dluhopisy za cca €500 mld. přitom celková cílová částka dosahuje až 1,35 bilionu EUR. Spekuluje se, že by ECB mohla program navýšit o další €500 mld. s cílem přispět k oslabení EUR. Silné EUR prohlubuje rozdíly v rychlejším oživení severních a pomalejším zotavení jižních ekonomik eurozóny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.9.2020

14.09.2020 Na trhu dle očekávání přetrvává volatilita. Americké akcie předvedly první dvoutýdenní pokles od března. Podle nových informací se do opčního obchodování kromě institucionálních hráčů ve velkém zapojili i drobní investoři. Ti často preferují velmi krátké opce – odhaduje se, až 20% opcí na S&P 500 mělo splatnost kratší než 24 hodin, přičemž standardní splatnost opcí je cca 3 měsíce. Opce, které jsou tzv. at the money a mají krátkou dobu do splatnosti, jsou velmi volatilní. Celkově tak přispívají k nárůstu celkové volatility. Větší procento investorů si začíná uvědomovat, že současná rally na technologických akciích nestojí na pevných základech a začínají se akcií zbavovat – valuace jsou stále vysoké. Turbulence přetrvají i v dalších týdnech.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020

07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.08.2020

31.08.2020 Dnes ráno vyšly indexy nákupních manažerů v Číně. Výroba mírně zaostala za očekáváním: 51 vs odhad 51,2. Pozitivně překvapily služby, které se vyšplhaly na 55,2 a pokořily tak konsensuální očekávání ve výši 54,2. Kompozitní ukazatel se tak dostal na hodnotu 54,5, nejvyšší hodnotu od ledna 2018. Dobrý výsledek služeb hodnotí investoři pozitivně. V minulosti se vynořily obavy, že dobrý výkon čínského průmyslu souvisí s mohutnými státními intervencemi. Např. minulý týden vyšla data, že profit průmyslových společností se v červenci meziročně zvýšil o 19,6%. Naproti tomu zlepšení v segmentu služeb poukazuje na zvýšení spotřeby – ta souvisí s návratem důvěry čínských domácností. Investoři vnímají oživení spotřeby jako udržitelnější.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.8.2020

17.08.2020 Čínská centrální banka poskytla bankám dodatečnou likviditu v hodnotě $100 mld. To poslalo podpořilo čínské indexy. Akce centrální banky souvisí jednak se zhoršováním americko-čínských vztahů. Autority v největší asijské zemi tak chtějí zabránit oslabení trhů. Dalším důvodem, proč se i čínská centrální banka rozhoupala ke stimulům, je méně výrazné oživení na straně spotřeby. Průmyslová produkce zaznamenala výraznější zotavení, což zohledňuje předchozí stimuly ze strany čínské vlády.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.8.2020

10.08.2020 Spojené státy uvalily sankce na vybrané osoby v souvislosti s děním na Hong Kongu. Tento krok přidává olej do ohně v již tak napjatých čínsko-amerických vztazích. Kromě toho Trumpova administrativa zakázala americkým firmám spolupracovat se společnostmi WeChat a TikTok. Za WeChat stojí Tencent, což spustilo pokles cen akcií této technologické firmy. V následujících dnech budeme svědky dalšího vývoje vztahů mezi dvěma globálními velmocemi. Lze očekávat, že Donald Trump před volbami zaujme tvrdší postoj vůči Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.8.2020

03.08.2020 Donald Trump zakázal používání populární sociální sítě Tik Tok, která má čínské vlastníky. Toto rozhodnutí pramení z obav ohledně možného zneužití osobních dat více než 100m uživatelů. Americké aktivity Tik Tok by ráda odkoupila společnost Microsoft a nyní probíhají jednání. USA rovněž kritizovaly plánovaný odklad voleb do městské rady v Hong Kongu. Tyto kroky mohou opět vyhrotit vztahy mezi největšími ekonomickými velmocemi a zbrzdit dosažení finální obchodní dohody.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.7.2020

27.07.2020 V minulých týdnech jsme byli svědky opětovného zhoršení vztahů mezi USA a Čínou – zavírání konzulátů. Zatímco obě strany prozatím plní dohodu fáze 1, aktuální geopolitická roztržka může zbrzdit cestu k finální obchodní dohodě. Navíc s blížící se prezidentskou volbou v USA lze očekávat tvrdší postoj obou kandidátů vůči Číně. Obchodní války se tak pro následující týdny a měsíce stanou vedle koronaviru jedním z hlavních témat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.7.2020

20.07.2020 Nárůst nových infekcí stále neubírá na intenzitě. Například Kalifornie zpomaluje rozvolňování restriktivních opatření. I některé evropské státy, například Španělsko, opět zavádí preventivní opatření. Obecně však lze říci, cílem všech států je zabránit plošným karanténám a výjimečným stavům. Proto trhy nevnímají druhou vlnu covid-19 jako extrémní hrozbu. Zvýšený výskyt nových infekcí však může zbrzdit probíhající ekonomické zotavení a ohrozit sektory, které jsou navázány na cestování ruch.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.7.2020

13.07.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. V některých státech tak dochází k pozvolnějšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. I tak se druhá vlna infekcí může promítnout do dočasného zpomalení ekonomické aktivity. Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.6.2020

29.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. Guvernéři některých států přistupují k pomalejšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. Vývoj nových infekcí způsobil mírnou korekci předchozího euforického vývoje na trzích . Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.06.2020

22.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. K nejvýraznějším přírůstkům aktuálně dochází v Brazílii. Na rostoucí trajektorii se nachází i Indie. Vývoj nových infekcí kontrastuje s optimistickým oceněním indexů. Na druhou stranu vypadá, že v Pekingu se daří držet situaci pod kontrolou. Investoři vnímají pozitivně, že v případě opětovného výskytu přistoupí k více adresným, nikoliv plošným opatřením – tj. chytré karantény namísto karantén rozsáhlých.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.6.2020

15.06.2020 Americké futures a asijské trhy výrazně ztrácí v reakci na nárůst nových infekcí v Číně a některých amerických státech, např. Florida. Přestože v této fázi je předběžné mluvit o nástupu druhé vlny infekcí, dokazují výprodeje, že předchozí ocenění trhů vycházelo z velmi optimistických předpokladů. Úprk ke kvalitě vyvolala kombinace několika faktorů. Roli sehrál Fed a jeho chmurný výhled na vývoj pracovního trhu, stále vysoké přírůstky nových infekcí v USA, hrozba výraznějšího než očekávaného poklesu globální ekonomiky v roce 2020, nevyřešený obchodní spor mezi USA a Čínou a volby v USA. Investoři utekli ke kvalitě. Desetiletý americký vládní bond nese 0,65%. V následujících týdnech lze očekávat nepřiměřené reakce na zveřejněná makrodata.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.6.2020

08.06.2020 Ve středu zasedá Fed. Na posledním zasedání vyloučil guvernér Powell záporné sazby. Aktuálně zřejmě nelze očekávat navýšení stimulů. Fed se nyní například podílí i na nákupech dluhopisů, jejichž rating se nachází ve spekulativním stupni. Někteří pozorovatelé očekávají, že by americká centrální banka mohla přijít s tzv. forward guidance. Ta by mohla být navázaná na zaměstnanost nebo inflaci. Např. sazby zůstanou na současných úrovních, dokud americká ekonomika nedosáhne plné zaměstnanosti. Dalším krokem může být tzv. kontrola výnosové křivky. Fed by se zavázal svými nákupy udržovat dluhopisové výnosy na určité úrovni, dokud se nezaměstnanost či inflace nedostanou na konkrétní úrovně. Vzhledem k tomu, že zatím nebyla schválena forward guidance, jeví se kontrola výnosové křivky pravděpodobnější na dalších zasedáních.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.6.2020

01.06.2020 Ve čtvrtek zasedá ECB. Sazby zřejmě zůstanou beze změny. Očekává se, že Evropská centrální banka zvýší objem dluhopisů, který nakupuje v rámci protipandemického programu asi o 500 mld. EUR. Banka v rámci programu zatím nakoupila necelých €200 mld. vládních dluhopisů zemí eurozóny. Tímto tempem by objemy schválené v březnu vyčerpala asi do října. ECB pomohla svými akcemi k poklesu kreditních prémií u bondů jižního křídla eurozóny. Obecně se předpokládá, že nález německého ústavního soudu budou centrální bankéři ignorovat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.5.2020

25.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.5.2020

18.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.5.2020

11.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě optimistický vývoj a další uvolňování v tomto týdnu drží akciové indexy na současných úrovních.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.5.2020

04.05.2020 Od tohoto týdne začínají velké ekonomiky eurozóny s postupným uvolňování restriktivních opatření. Půjde vskutku o velmi pozvolný proces. Úplný návrat k normálu lze v jižních zemích eurozóny očekávat nejdříve ke konci června. Nárůst nových infekcí, který rozvolňování restrikcí může doprovázet, bude následován prodloužením mimořádných opatření. Přestože ve druhém kvartále čeká ekonomiku eurozóny nejcitelnější pokles, můžeme již nyní spatřit určité náznaky oživování ekonomické aktivity – např. rostoucí spotřeba elektřiny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.4.2020

27.04.2020 Cena ropy zůstane značně volatilní. Skladovací kapacita v Cushingu v Oklahomě se zřejmě naplní během tří až čtyř týdnů. Nelze tedy vyloučit, že se v půlce květně na futures kontraktech zopakuje situace se zápornou cenou. V případě WTI nepomůže další omezování produkce kartelem OPEC, jelikož jde o regionální americký problém. Donald Trump nabídl, že těžaři mohou využít skladovací kapacitu strategických rezerv. Nemusí být ovšem tak jednoduché zde ropu přepravit.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.4.2020

20.04.2020 Ropa WTI padá o téměř 19%. Důvodem jsou přetrvávající obavy z naplnění skladovací kapacity. Navzdory dohodě o snížení produkce stále převažuje efekt snížené poptávky pod vlivem koronavirové pandemie. Bezprostřední pokles souvisí s expirací dubnových futures kontraktů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020

06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2020

30.03.2020 Globální počet nemocným přesáhl 723 000. Nemoci podle oficiálních statistik podlehlo cca 34 000 lidí. V posledních dnech jsme svědky výrazného nárůstu nových infekcí ve Spojených státech. To souvisí zejména s masovým testováním v některých státech (zejména New York). Donald Trump minulý týden debatoval o plánu inteligentních karantén – tj. izolace nakažených. Zdravá populace by však mohla fungovat v běžném režimu. Podle posledních čísel nevypadá tento scénář úplně reálně. Ve všech více zasažených zemích se nyní hovoří o karanténách nejméně do Velikonoc. Pro další vývoj a zmírnění ekonomických dopadů bude klíčové zploštění křivky nových infekcí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020

16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2020

09.03.2020 Cenová válka mezi Ruskem a Saudskou Arábií srazila cenu ropy o více než 30%, což představuje nejvýraznější jednodenní pokles od roku 1991. Rusko v pátek nepřistoupilo na plánované snížení produkce kartelu OPEC. Saudská Arábie na kroky Ruska reagovala navýšením své produkce. Arabská země si tento odvážný, avšak riskantní, krok může dovolit, jelikož těží ropu s velmi nízkými náklady. Tyto události vyvolaly prudký pád akcie. Stoxx Europe 600 vykazuje vzhledem k vysokému zastoupení ropných firem pozitivní korelaci s ropou. Dalším důvodem jsou obavy z možných defaultů dluhopisů menších energetických firem. K prudkému roztažení kreditních prémií došlo již v minulém týdnu, proto má aktuální situace na ropě tak široké dopady.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.3.2020

02.03.2020 Pro následující týden bude rozhodující počet nově nakažených v Evropě. Na starém kontinentě se virus začíná šířit do většiny zemí. Na druhou stranu výrazně klesá počet nových infekcí v Číně. Za včerejšek pouze 202 nových případů. Čínské firmy již začínají obnovovat výrobu. Pokud bude rychle přibývat počet nakažených v Evropě, případně dojde k vyhlašování rozsáhlých karantén, mohou trhy dále oslabovat. Prudce se v posledních dnech zvyšoval počet nakažených v Itálii. Je třeba dodat, že celosvětově se z 89 000 nakažených již více než 45 000 vyléčilo.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.2.2020

24.02.2020 Přestože akciové trhy se nachází blízko historických maxim, vyplývá určitá nejistota z vyšších cen bezpečných aktiv – zlato, dolar, americké vládní dluhopisy. Zatím nedochází k výrazným revizím prognóz ekonomického růstu směrem dolů. Hlavním scénářem tak zůstává kulminace počtu nakažených na konci 1Q a výrazné zlepšení ekonomické aktivity v následujících kvartálech. Začínají přicházet povzbudivější data o počtu nově nakažených v Číně – většinou pod 1 000 nově nakažených za den (před týdnem cca 2 000 denně). Určitou nejistotu může způsobit růst počtu na nakažených v ostatních zemích – překvapivé je vypuknutí epidemie v Itálii, kdy se nyní nachází více než 150 nakažených. V následujících dnech tak trhy mohou kolísat v závislosti na informacích Číny potažmo jiných zemí, kde se nemoc výrazněji šíří.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.2.2020

17.02.2020 Čínská centrální banka snížila mezibankovní sazbu o 10 bps. Investoři očekávají masivnější stimulus srovnatelný s rokem 2015. Před pěti lety dosáhla celková velikost stimulů až 10% HDP. Shanghai Composite přidává 2,3%.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020

10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.2.2020

03.02.2020 Množí se obavy, že se hysterie kolem koronaviru podepíše na globálním ekonomickém růstu. Zastavení výroby v Číně, či přerušení dočasné migrace pracovníků podle některých odhadů vyvolá pokles čínského HDP v 1Q o 1 procentní bod na 5% (anualizovaných). Na druhou stranu lze očekávat, že čínská vláda ekonomice pomůže. Již včera oznámila tamní centrální banka zahájení monetárního stimulu v objemu $170 mld. Půjde zejména o operace na volném trhu a snížení reposazby. Ani silná reakce ze strany centrální banky však nepomohla zabránit prudkému poklesu trhů, které otevřely po pauze kvůli lunárnímu roku. Shanghai Composite i Shenzen Composite odepisují okolo 8%. V pátek výrazně ztrácely i americké indexy: S&P 500 odepsal 1,8% a umazal tak veškeré letošní zisky. Pro další vývoj bude důležité za jak dlouho dojde k obnovení výroby a přestanou platit zákazy cestování.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.1.2020

27.01.2020 Americká centrální banka ponechá s nejvyšší pravděpodobností sazby beze změny. Trhy aktuálně dokonce přisuzují asi 12% pravděpodobnost scénáři, že by centrální bankéři úroky zvedli. Navzdory deeskalaci obchodního sporu však takovou variantu vnímáme jako nepravděpodobnou. Fed zřejmě oznámí své záměry na trhu s repo obchody, kde s největší pravděpodobností zůstane i nadále aktivní. Americká centrální banka pravděpodobně bude pokračovat v nákupech pokladničních poukázek, což lze brát jako ekvivalent QE (vede k nárůstu bankovních rezerv).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.1.2020

13.01.2020 Donald Trump s nejvyšší pravděpodobností ve středu podepíše první fázi dohody o ukončení obchodní války. Toto dílčí příměří by mělo zastavit uvalování dalších cel a vést k navýšení nákupů amerických zemědělských komodit ze strany Číny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.1.2020

06.01.2020 V tomto týdnu se zraky (nejen) investorů upřou na Blízký východ. Irán již oznámil odvrácení od jaderné dohody. Výroky amerického prezidenta k uklidnění situace rovněž příliš nepřispívají. Vzhledem k potenciální vážnosti konfliktu se však domníváme, že se všechny strany pokusí situaci deeskalovat. Krátkodobě nelze vyloučit záchvaty volatility a s nimi spojené úprky investorů z rizikových aktiv. Pro širší propady indexů však neexistují fundamentální důvody.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.12.2019

16.12.2019 Donald Trump v pátek oznámil, že se Čína a Spojené státy dohodly na první fázi deeskalace obchodního konfliktu. Vůbec nevejde v platnost poslední vlna plánovaných cel. Ta měla zasáhnout čínské zboží v celkové hodnotě $160 mld. a měla běžet od 15. prosince. Na druhou stranu však zatím nedojde ke zrušení žádného z platných cel. Spojené státy se rozhodly pouze snížit tarify z letošního září, které se týkají asi $110 mld. čínských exportů, z 15% na 7,5%. Čína slíbila navýšit objem nakupovaných amerických zemědělských produktů. Nicméně zatím není jasné, jestli se zaváže ke konkrétní částce. Parametry této dohody by měly být veřejně známé během tohoto týdne.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.12.2019

09.12.2019 Ve středu se uskuteční zasedání americké centrální banky. Pravděpodobnost snížení sazeb se na tomto zasedání blíží nule. To koresponduje se slovy Jeroma Powella o pauze v uvolňování. Americká centrální banka nebude více uvolňovat měnovou politiku s ohledem na robustní spotřebu domácností a rekordně nízkou nezaměstnanost. Nadpoloviční šance „cutu“ až na červencovém zasedání.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.12.2019

02.12.2019 Po tříměsíční pauze dnes americké ministerstvo obchodu vydá aktualizované stanovisko, jak reagovat na francouzskou digitální daň. Reálnou variantou zůstává další prodloužení statusu quo – tedy žádná cla. Teoreticky připadají v úvahu daně na francouzská vína. Situace kolem digitální daně může přispět k eskalaci obchodních tenzí mezi USA a EU. Zatím se domnívám, že není v zájmu Donalda Trumpa vést válku na dvou frontách.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.11.2019

25.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.11.2019

18.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
Související klíčová slova: Čína a USA | Bilanční suma | Objem transakcí | Dolarové dluhopisy | Růst v eurozóně | Nárůst objemů | Cap | Jack Ma | Výnosy dluhopisů | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Snižování stavů | Kryptoburza Binance | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Státní dluhopis | Otřesy na trzích | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Panevropský index | Delisting | Hospodaření firmy | DPH | EUR | Cla na čínské zboží | FDA | Spotřebitelské výdaje | Týdenní makrokalendář | Bundesbank | Mezibankovní sazby | Pandora | Nezaměstnanost v eurozóně | Fiskální programy | Kalifornie | Uvolňování karantén | Finanční ústav | Chování centrálních bank | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Finanční aktiva | Rozpočet EU | Očekávání | James Bullard | Korelace | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Aktivita na kapitálových trzích | Nejvyšší výnos | Akcie provozovatelů kasin | Mladší investoři | Výpadek příjmů | Pro investory | Zasedání ČNB | Ark | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | MongoDB | Market cap | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Swiss | Investice | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Potenciál | Kurzy akcií | Akvizice | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | První odhady HDP | Sentiment na kryptoměnách | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Krafton | Naplnění inflačního cíle | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Kurz ropy | Vládní fond | Diverzifikace | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Kryptoburzy | Bitcoiny | Evropské měny | Nákupy aktiv | Dění na trzích | Čínská aktiva | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Impuls | EUR/USD | Cena bitcoinu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Chování | Digitální aktiva | Reality | Cellnex | Akcie společnosti | ETH | Zakladatel Alibaby | CSI 300 | Lagardeová | IPO Arm | Výnos | DeFi | Asijské akcie | Meituan | Kurz jednotné evropské měny | Goldman Sachs | Delta | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Reddit | Jeden dolar | IHNED | Zkrocení inflace | Jednotná evropská měna | O2 Czech Republic | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Dostatek hotovosti | Ferrari | Odhad HDP | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Nejvýraznější růst | Polovodiče | Směřování trhu | Brent | Kontrakce | Stimul | Peníze | Americké centrální banky | Infekce Covid | Bilion | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Šéf Bílého domu | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Šéf nizozemské centrální banky | Baidu | Viacom | Hlavní centrální banky | Ministerstvo obchodu | Medvědí trh | Prognóza | Projekce | Měnová politika Fedu | Relief rally | Měny | Americký Fed | Zasedání OPEC | Tuzemská ekonomika | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Projev Jeroma Powella | Developeři | Americká nezaměstnanost | ZEW index | Valná hromada | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Výrazný vzestup | Robinhood | FTX | Pád burzy | Představitelé ECB | Odliv kapitálu | Export | Čínské technologické firmy | NFLX | Bond | Gilead | Poptávka po úvěrech | EUR/CZK | Senátní volby | AI | Varianta delta | Riziková averze | Škoda | ProSiebenSat.1 | ByteDance | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Ekonomická aktivita | PST | Regulace | Asana | Ceny Bitcoinu | IPO | Hospodářské výsledky | Ahold Delhaize | Daňové škrty | Mezibankovní | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Dluhopisoví investoři | Sympozium | Zvýšení sazeb | Oživení trhu | VIX index | Finanční trh | Bidenovy plány | Inflační cíl | Investoři v USA | 1 milion | Electronic Arts | FedEx | Úspěšné IPO | Tržní reakce | Makrodata | FANG | Nejznámější kryptoměna | Investoři | CNH Industrial | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Německá průmyslová produkce | Koninklijke Ahold Delhaize | Negativní sentiment | Finanční ústavy | Inflační čísla | Kapitál | Německý export | Pracovní místa | Záchranný fond | Inflace v lednu | Posílení | Dluhopisové výnosy | Fedspeak | USD | Vývoj sazeb | Dot plot | Optimistické výsledky | Německé HDP | Finanční instituce | Pokles kurzu | Makrokalendář | Plány | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Energetické akcie | Akcie společnosti Tesla | Čínské banky | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Jestřábí komentáře | Viry | Cestování | Největší ekonomika | Čínské stimuly | Money market fondy | BP | Platforma pro obchodování | Lepší výsledky | Růstové akcie | Nike | Evropské ekonomiky | Split | Americké HDP | Davos | Garance | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Bohatý | Swapy | HeidelbergCement | O2 | Cenové tlaky | CZK | Česká zbrojovka | Venture Capital | Akcionáři | Úbytek pracovních míst | Coty | Grayscale | Investovat | Inflační situace | Čínské hospodářství | Nový kapitál | Demokraté | Hospodářský vývoj | Huawei | ATVI | Snižování sazeb v USA | S&P | Brusel | Zasedání Evropské centrální banky | Rating Itálie | Nákupy dluhopisů | Britské volby | Průmyslové komodity | Rating USA | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Dovoz | Unie | Technologické tituly | Fungování trhů | SLR | Meta | Deflace | Zahraniční investoři | Mutace omicron | Investiční banka | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Occidental Petroleum | Blockchainové technologie | Sazby v USA | Prezident | Hazardní hry | Inflace v květnu | Zprávy | ZEW | Put opce | Prognóza Fedu | Společnost Pfizer | Čínské zboží | Firemní zisky | Očekávaný vývoj | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Inflační tlaky | Siemens | Portfolio | YTD | Zadlužování | Cena ropy WTI | Bank of America | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Energie | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Ant Financial | Odhad inflace | Decentralizace | OPEC+ | Výsledky Apple | P/E | Meme stocks | Bed Bath & Beyond | Ropné společnosti | Blizzard | Pesimismus | Rozhodnutí soudu | Objem | Uzavření vzdušného prostoru | Dobré výsledky | Veeva Systems | Tržní kapitalizace | Inverze výnosové křivky | Boj s inflací | Tržní rizika | Aktuální valuace | Zákonodárci | Velké firmy | Hodnotové akcie | Stablecoiny | Firmy | RMB | Předstihové indikátory | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Bydlení | Ask | Šéf centrální banky | AMC | Páka | Pfizer | Studie | Výkonnost indexu | Převzetí Credit Suisse | Shortovat | Ant | Nástroj | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Prémie | Zbrojovka | Představitelé Fedu | FRA | Tencent | Cenová hladina | Měna | Znárodnění | Rok 2024 | iPhone | Primární emise akcií | Bull | Hypotéky | Ceny ropy | Nasdaq | Současná situace | Deficit | Zasedání Fedu | Jackson Hole | OPEC | Ukrajina | Bloomberg | Nabídka | Kurz akcií | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Maloobchod | Obchodní týden | Ústavní soud | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | FactSet | Brands | Výsledky firem | Hlavní indexy | Silnější dolar | Obavy z recese | Vliv na ceny | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Nejznámější kryptoměny | Jysk | Cvičení | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | TSMC | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | Byty | Digitální měny | Instituce | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Americké CPI | Apple | Ropa Brent | iFX | Microsoft a Activision Blizzard | Earnings | Dobrá data | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Kongres | Výdělky | Bidenův plán | Alstom | Hong Kong | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Tapering | Akcie Netflixu | Reakce trhu | Imperial Brands | Trh | Komise | Intervenční režim | Bailout | Korekce | Zpřesněný odhad | IAG | Korporátní daně | Výrazný pokles | AA | Videokonference | Zveřejnění výsledků | Globální ceny | Francie | Dopad na trhy | Vakcína a covid | Globální recese | Glass Lewis | Dopady koronaviru | Propad | Melvin | Jacobs | Společnost ByteDance | Stock | HDP eurozóny | Akcie Morgan Stanley | Rating | Dezinflace | Globální dodavatelské řetězce | Agentura S&P | SNB | Likvidní | KOL | Výkonnost indexů | Microsoft | Dluhopisy a zlato | Alibaba | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Regulatorní riziko | Defi | Demokratické strany | WMT | Hrubý domácí produkt | First Republic | Automobilky | Obchodování akcií | Zpomalování ekonomiky | Zájem o dluhopisy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Představitelé americké centrální banky | Penzijní fond | CBRE | Zahraniční obchod | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Marriott | Pojišťovny | Donald Trump | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Vir | Objem obchodů | Graf | Čínská centrální banka (PBOC) | Ekonomové | Didi | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Růst tržeb | Upgrade | Disciplína | Trumpova administrativa | Životní prostředí | Přehled | Plyn | Tomáš Pfeiler | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Hospodaření | Zveřejněná data | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Andrej Babiš | Ether | Italská vláda | Globální index | Březnová inflace | Zastavení růstu | Fúze a akvizice | Link | Chesapeake Energy | TIPS | Makro data | AMC Entertainment | Situace na Ukrajině | Brexit | Investment | Markets | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Obchody | Souhrnný index | Rekordní minimum | Primární emise | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Pozornost | Dezinflační proces | Růstový impuls | Firma | Konkrétní cíle | Česká měna | Akcie evropských bank | S&P 500 | EP | Růst amerického HDP | Výprodeje na trzích | Vstup na burzu | Příkaz | Aktivity v Číně | Data z amerického trhu práce | Záporné sazby | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Interpretace | Americký dolar | Britové | Hackerský útok | Rekordní minima | Stoxx 600 | Ceny emisních povolenek | Snížení sazeb | 3M | Evropská měna | Zahájení výsledkové sezóny | Makrodata EMU | Covidová krize | Financovat | Harmonizovaná inflace | Vývoj inflačních očekávání | Hedge fondy | Čínské měny | Ziskové marže | Majitel | Jednání o brexitu | FDIC | Míra | Natixis | Hedgeové fondy | Úroky | HDP v USA | Akce centrálních bank | Investiční banky | Květnová inflace | Diamondback Energy Inc | Air | Akcie dnes | Izrael | Ceny akcií | Indikace | E-shopy | Japonsko | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Horší data | Christopher Waller | Ekonomické fórum | Pokles | Contango | Deeskalace napětí | Proroctví | První obchodní den | Speciální dluhopisy | Výběr zisků | Bund | Onemocnění | Carry trade | Země EU | Asijské indexy | Kryptoměna | DOT | Pokles cen ropy | Hedge | Nejvýraznější pokles | Kasina | ACS | Technologické firmy | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Podpora | Nejistota | Portfolio manažer | Doporučení | COVID-19 | Spotřebitelské výdaje v USA | Economic | Regulátoři | ROE | Remdesivir | Dodávky plynu do Evropy | Čínská vláda | Daně | Portfólia | Pivot | Prodej ropy | České HDP | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | Růst zisků | Zisky | FCA | Den nezávislosti | Signature Bank | Americká data | Globální ekonomika | E-commerce | Rétorika centrálních bank | Nvidia | Ceny komodit | PX index | Boj proti inflaci | Aareal Bank | Boris Johnson | Růst výnosů | Prohlášení Powella | Vysoké valuace | Klesající tendence | Ratingové agentury | Cena zlata | Due diligence | Rizikové averze | Americké hospodářství | Uvedení na burzu | Vice | Pojištění vkladů | Růst cen | Růst akcií společností | Albemarle Corp | Rozvolnění restrikcí | Světové ekonomické fórum | Dluhový strop | Momentum | Inflační výhled | MSCI World | Německá vláda | Společnosti Netflix | Výdaje | Financování | Dnešní PMI | Šíření viru | Finance | JDE | Aareal | Akcie AMC | Stres | Margin | Zasedání americké centrální banky | Německý soud | Pokles ekonomiky | Úroveň dluhu | Společnosti | Wells Fargo | Virus | Line | GME | Velké banky | Vyšší ceny | Zvýšení korporátní daně | Cloud Village | Zvýšení inflace | QE | Makrodata ve Spojených státech | Cena | Cardinal Health | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | Velké technologické firmy | Odhodlání | Akcie Gamestop | Proočkovanost | WTI | Světová banka | Philip Lane | Bod | Americké akciové trhy | Shares | Silnější koruna | NetEase | Historické maximum | Axel Springer | Pokladniční poukázky | Únorová inflace | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Predikce vývoje | Republikáni | Kryptotrh | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Nové akcie | Saúdská Arábie | Očekávané výnosy | Domácnosti | Sázet | Ropné firmy | FTSE | Cena ropy | Obavy trhu | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Tržby | Drobní investoři | Apreciace | Marže | Valuace akcií | Situace | Státy EU | Historické rekordy | Daně z příjmů | Revize strategie | Velcí institucionální investoři | Marriott International | Mírná korekce | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Klaas Knot | Emmanuel Macron | Ekosystém | Optimistický signál | Počet žádostí o podporu | Telecom | Europe 600 | Výsledky bank | Statistiky | Liz Trussová | Světová ekonomika | Moneta | Dluhopisové trhy | Maturity | Ceny v eurozóně | Asijské země | FX | Data z pracovního trhu | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Finanční systém | Sazby beze změny | Polská vláda | Kurz | Market | Home Credit | Evropská centrální banka | Situace v Kazachstánu | ISM | Google | Unicredit | Stagnace | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Kaisa | Close | Míra inflace v květnu | UST | BBBY | Lockdowny | Dluhový trh | Institucionální investoři | Aktivum | Oracle | DIA | Nižší ceny ropy | Prudký růst cen | Prezidentské volby v USA | Měď | Úspory | Burzovní debut | Proinflační | Konsensus | Řetězec | Decentralizované finance | Odpor | Vítězství Bidena | Bod zlomu | Binance | Historická minima | Systémové riziko | Predikce | Analytici | JD.com | Splatnost | Prima | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | Index VIX | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Hospodářství | Euro STOXX | Odhady ekonomů | RRR | Equity | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Arm | Zablokování Suezského průplavu | Guvernér Fedu | Koronavirus dopady | Akcie Apple | BlackRock | Alokace | Cenové stability | Coinbase | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Potíže s likviditou | Odhady PMI | Poptávka | Energetické firmy | Prodeje akcií | Akcie Credit Suisse | Recese | Nárůst výnosů | Vyjádření představitelů | Makro | ASML | Emise akcií | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Deflační tlaky | Růst americké ekonomiky | Pokles cen akcií | Signály | TLTRO | Dohoda mezi EU a Čínou | Prime | Americké burzy | Daňové reformy | Ministři | ETN | Prudký propad | Změna politiky | Balance | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | DISH | Čínské indexy | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Fitch | Solana | Sam Bankman-Fried | Meziroční míra inflace | Oslabuje dolar | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Hodnota akcií | Buy the dip | Vyšší volatilita | Americké banky | Kurz bitcoinu | Soud | IG | Shanghai Composite | Globální trhy | Henry Hub | Booking | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Akcie JP Morgan | Mince | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | ROCE | Nord Stream 1 | Růst HDP | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Adidas | Pokles sazeb | OXY | Kroky Fedu | Míra inflace | Vládní bondy | Spotřebitelská důvěra | MMF | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Indexy | COST | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Bulharsko | Očekávané výsledky | SVB a Signature | Monetární politika | Tempo růstu | Pokles akcií | Bankovnictví | Kryptoměny vs. meme akcie | Infrastrukturní balíček | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Asijské obchodování | Uniper | Continental | Break-Even | Biliony | Divergence | Bankovní index | Bilion dolarů | ETF | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Úrokové sazby | Silná inflace | Redukce | Moneta Money Bank | Guidance | Datový kalendář | Reinvestování | Reporty | APP | Bankéři | Obchodní aktivity | Long | Rally | Recese v USA | Růstové tituly | Futures na VIX | Macron | DAX | Bear | Payrolls | Intesa Sanpaolo | SXXP | Osobní příjmy | Aktiva | SWIFT | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Renminbi | Očekávání budoucího ekonomického růstu | České měny | FINMA | Zlepšení ekonomického výhledu | Facebook | Albemarle | Indikátor | Barclays | Pokles cen | TikTok | Režim devizových intervencí | Čínská centrální banka | Monetizace | Vysoké inflace | Holubičí tón | Akcie Tesly | Indexy pohyb | Čínské akcie | Euro | Ministryně financí | Trhy dnes | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Vedení ECB | Splasknutí bubliny | Prodeje automobilů | Tweety | Zisky firem | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Debata | Big tech | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Akcie padají | Podílové fondy | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | Lend | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | NEST | Německá ekonomika | Čínský prezident | Americké futures | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Poplatky | Výprodej | Marathon Petroleum | Negativní korelace | Evergrande | Orderflow | Další vývoj | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Objemy obchodů | Optimismus investorů | Týdenní pokles | Indie | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Vnímání | JPM | Akciové indexy | Společnost Gilead | Obchodní válka | Symantec | První zvýšení sazeb | Historická maxima | Byznys | WTO | Invaze | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Silicon Valley | Výhled | Růst cen v USA | Eskalace napětí | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Dividenda | Akcie technologických firem | Americký akciový index | Komerční banky | GBTC | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Ethereum | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Covid v Číně | Inverzní výnosová křivka | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Tempo růstu HDP | Američtí těžaři | Cyrrus | Klid | Data o inflaci | Expanze | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Euro Stoxx 600 | Walt Disney | UniCredit SpA | ARM | Cenové hladiny | Stagflace | HDP Číny | Financial Times | PMI za leden | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Under Armour | New York | MSFT | GS | AIG | Spready | Zvýšení úroků | Ekonomika | Zajišťování | EU | Zotavení ekonomiky | Problémy | G20 | Investiční bankovnictví | NFT | Konsensus trhu | Slabší kurz | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Anheuser-Busch inBev | Helicopter money | Americké výnosy | Inflace v Německu | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Ropa | Ceny aktiv | Rezervy | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Provozní náklady | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Rozvoj | Tripadvisor | Telefónica | Transakce | Švýcarské banky | Ekonomka | Bankman-Fried | Vzestup inflace | Tyson Foods | Hry | Zaměstnanost | Černé zlato | Cenový vývoj | Bankovní sektor | Reinvestice | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sankce proti Rusku | CFA | Bilance Fedu | Banky pro mezinárodní platby | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Politické riziko | Pokles ekonomické aktivity | Nárůst zisků | Finanční sektor | Jestřábí přístup | Oslabení eura | Pimco | Ukončení obchodní války | Akcie Netflix | MSCI | Employment Cost Index | Negativní zprávy | FED sazby | Báze | Velké ekonomiky | | JP Morgan | Obchod | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Algoritmické obchodování | Oslabení | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Prognóza ECB | Čínská měna | Pravděpodobnost recese | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Akcie GME | Vicepremiér | Pinduoduo | Obchodní den | Spojené státy | Zkušenost | Pakt stability | Signál | Ekonomický výhled | Digitální měna | Samsung | Írán | Zdražování | Čínská firma | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Investment Banking | EPS | PMI ve službách | Biliony dolarů | Trhy | CPI v USA | Short squeeze | Úbytek | Sankce | Ropy | Nové žádosti o podporu | Platforma | Big Tech | Výnosnost | JD | Žádosti o podporu | Tržní kapitalizace kryptoměn | Koruna posílila | SIE | Společnost | Covidové pandemie | Úspěch | Geopolitická nejistota | Sázky | Představitelé centrální banky | Diamondback Energy | Allergan | Pozitivní výsledky | Kurzotvorné zprávy | SVB | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | SEC | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Non-Farm Payrolls | Špatná data | Rozšíření | Riziková aktiva | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Vysoké ceny | Bankovní systém | Organizace | Digitální daň | Situace kolem Credit Suisse | Brazílie | Aktivita retailových investorů | Očekávaný zisk | Obilí | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Akcie Deutsche Bank | VIX | Sankce na Rusko | Růst | Problémy s likviditou | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Výroba v Německu | Michal Brožka | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Administrativa | Nastavení sazeb | Pandemie | Provize | Tradeři | Zasedání MMF | Repo sazba | Index | Buy | PCE index | Intradenní pohyby | Lockdown | Porsche | Wirecard | Alipay | Hlavní rizika | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Merge | ISM index | Valuace | Volby | Obchodní dohody | Ústup rizik | Pokles na trzích | Private equity | Onemocnění Donalda Trumpa | Politická rozhodnutí | Historie | Jak investovat | Exekutivní příkaz | MasterCard | Inflační data | Nárůst nových infekcí | Cíle | Instrumenty | PMI ve službách v eurozóně | Bezpečnost | Bitcoinové futures | LEND | Bloky | Holubičí Fed | Vyšší úroveň | Inflační riziko | Money market | Volatilní | GameStop | Retail | Banky | Evropské dluhopisy | Německý průmysl | Objemy na kryptoburzách | Inflace a dluhopisy | CNY | Odhady HDP | Širší trh | Program nákupů dluhopisů | Výsledky Nvidia | Market rally | Americké firmy | Regulatorní prostředí | Evropské firmy | Pozitivní trendy | Modern Land | Meta Platforms | Benchmark | Globální akcie | Melvin Capital | Kupci | Index čínských firem | Cena zemního plynu | Vyplácet dividendy | Měnové trhy | Šance | Holubice | Opce na akcie | DTE | Rizikový apetit | Británie | Covid | Biliony USD | Americká administrativa | Nová historická maxima | Margin cally | Odvětví | Šok | Americké makro | Francouzský prezident | Posílení indexu | Druhá vlna | Covidová situace | Metro AG | Dna | Brenntag | Zájem zahraničních investorů | Investorský sentiment | Investiční aktiva | Pád banky | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Pokles čínského HDP | Deeskalace | Nesoulad | LVMH | Nervozita na trzích | Volby v USA | Očekávaný růst | AMS | ISS | Prognóza Evropské komise | Bankrot | Restricted Default | Aktuální očekávání | Jestřáb | Forward | Cenové války | BDX | Vakcinace | Benchmarky | Na burze | Akcie | Christine Lagardeová | ProSiebenSat.1 Media | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | Futures na americké indexy | Siemens Gamesa | Snižování úroků | Rozhodnutí americké centrální banky | Dopady pandemie | Úrok | Banka | Ekonomiky | Meme akcie | Akcie Nike | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Úvěrové linky | Nižší volatilita | Extrémní volatilita | Tesla | Úrokové výnosy | Obchodování s dluhopisy | Zvednutí sazeb | Stabilita | Negativní dopad | Elon Musk | Vklady | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Největší švýcarské banky | Dynamika HDP | Expanzivní fiskální politika | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bear market rally | CPI v eurozóně | Nákupy vládních dluhopisů | Produkce ropy | Poradci | Sebenaplňující se proroctví | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Země eurozóny | Oslabení měny | Hodnota HDP | Investoři z Redditu | Jestřábí ECB | Krize | YCC | Makrodata USA | Klamání investorů | Počet zaměstnaných | Management | Průlom | PPF | Kvantitativní uvolňování | Panika | Nástroje peněžního trhu | Smíšené pocity | UBS | NATO | Údaje | Rotace | Vyšší mzdy | Setkání v Jackson Hole | IMF | Korekce na kryptu | Důvěra investorů | Druhá vlna COVID-19 | Index CSI 300 | American Airlines | Financial | Ekonomiky eurozóny | Short | Snižování sazeb | Target | Intel | Tempo růstu PPI | Rostoucí ceny komodit | Booking Holdings | Držitelé kryptoměn | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Visa | Meta (Facebook) | Práce | Mzdová dynamika | Podniky | Neomezené nákupy | Americká měna | Nové úvěry | Aramco | Američtí regulátoři | Německé volby | Očkování | Vzorec chování | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Čínské exporty | Volatility | Enel | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Vonovia | Poptávky po ropě | Zotavení ekonomik | Pozitivní vliv | Pracovní síly | Směřování | Velké americké banky | Ruské banky | Odhady analytiků | Instrument | Největší ekonomika eurozóny | Marathon | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Biden | Ruská centrální banka | Le Penová | Cílové ceny | Dobrá čísla | NASDAQ 100 | Akciový trh | Šíření nákazy | Ztráty | Virtuální mince | Eskalace | Qiagen | Spouštěč korekce | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | Fire Sales | Osobní příjem | Snížení úroků | Šéfka ECB | Ropná firma | Investování | Omicron | Pocity | Setkání centrálních bankéřů | Mzdy | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Anna Píchová | Zadlužení | Růst čínského HDP | Kurz kryptoměny | Směřování trhů | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Portfolio manažer Cyrrus | Ekonomické vztahy | Ark Invest | Repo obchody | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Expirace | Okta | Bid | Šéf banky | Inflace zpomaluje | Videohry | Downgrade | Bank of New York Mellon | REGN | Solární panely | IPO Robinhood | Uvalení cel | Opatření vlády | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Trade | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nastavení měnové politiky | Currency | Zlepšení nálady | Objem fúzí a akvizic | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Zasedání centrálních bank | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Přerušení dodávek ruského plynu | Úrokový diferenciál | Korporace | Společnost Microsoft | USA | Praní špinavých peněz | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Sazby | Pozitivní zpráva | Short pozice | Netflix | Čínské centrální banky | DocuSign | Dopady pandemie COVID-19 | Riziko | Dluhové krize | Kontrakt | Německé hospodářství | SPX | Mylan | Hlavní ekonom | Infineon | AAA | Ocenění | Burze | Durace | WU | Dnešní asijské obchodování | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | 13F | Výkon | Americký kongres | Počet nezaměstnaných | Saudi Aramco | US CPI | Fúze | Domácí poptávka | Stimuly | Zájem o NFT | Vyšší výnosy | Linde | Vyspělé technologie | Fraport | Inflační report | Statistika | CBDC | Další pokles | Situace v Británii | Goldmani | Čínský HDP | Intervenovat | Akcie bankovních domů | Emise | Nejhodnotnější firmy světa | Investice do čínských firem | Politická scéna | DWS | Týdenní nárůst | Německá inflace | Fiskální stimul v USA | Dominance bitcoinu | Wealth Management | Konsensus analytiků | Dodavatelské řetězce | Eric Rosengren | Kvantitativní utahování | Dislokace | Henkel | Sociální sítě | BT Group | Válka na Ukrajině | Čínská makrodata | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Nejbohatší | Prodej | Nervozita | Velké fondy | Rozkolísání trhů | Japonská centrální banka | Euforie | Plán na snížení emisí | Investiční | Američtí centrální bankéři | Activision | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Progres | Portfolio manažeři | První hike | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Fórum v Davosu | Kontrakt na WTI | Akcie v Evropě | HDP v ČR | Zájem investorů | Pokles valuací | Energetický sektor | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Epic Games | Budoucnost | Vlastní digitální měny | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Slabší makrodata | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Úroky snížit | H-shares | Závislost | Česká koruna | Konzervativci | MIC | Krypto | Zlato | HDP | Evropská opatření | WFC | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | PBOC | Hlavní akciové indexy | Fond | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Premiérka Liz Trussová | Spekulanti | Restrukturalizace | Tiering | Objednávky | Microchip Technology | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Manažer Cyrrus | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Deutsche Post | Čínský vývoz | Evropské akciové trhy | Evropské země | Výrobci čipů | Čínské vlády | Investiční banka Goldman Sachs | Uhlí | Fundamenty | Americká cla | BIS | CZK/USD | Vyšší inflace | Komodity | Odkup akcií | Firemní výsledky | Makrodata EU | Miliardy | Výnosy | Výrazné contango | Velmi volatilní | Put | Maloobchodní tržby v USA | Banky v eurozóně | Activision Blizzard | Největší kryptoměny | Disney | Mezinárodní obchod | Vlády | Caixin | Bloomberg Barclays | Kryptoměny | Mimořádné zasedání ECB | Stav americké ekonomiky | Růst kurzu akcií | Koronavirus | Kurz EUR | Správce aktiv | Centrální bankéři | Akcie Goldman Sachs | Investor | Zlepšení | Německý ústavní soud | Cena kontraktu | Útlum ekonomické aktivity | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Transakce s kryptoměnami | Tržby společnosti | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Wall Street | Tether | Oslabení čínské měny | CAH | DPH v Německu | ONE | Markit | Američtí zákonodárci | UBI | Čínské firmy | Hike | Americké vlády | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Soud v Haagu
Soud v Karlsruhe
Soud v Německu
Soud v Tokiu
Soud v USA
Soufflé
Souhlas ČNB
Souhlas ČNB k veřejné nabídce
Souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií
Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu

Následující klíčová slova

Souhrnná hodnota
Souhrnný čistý zisk
Souhrnný čistý zisk bank
Souhrnný index
Souhrnný index aktivity
Souhrnný index nákupních manažerů
Souhrnný index nákupních manažerů (PMI)
Souhrnný indikátor
Soukromá firma
Soukromá možnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Global
FXDD
CapXmaster
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít