Středa 04. prosince 2024 09:22
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Indikátor MACD

img

Klíčové události 25. července: fundamentální analýza pro začátečníky

25.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Ekonomický kalendář eurozóny, Německa a Spojeného království je chudý, ale Spojené státy zveřejní tři poměrně důležité indikátory. Zpráva o americkém HDP nevyvolá reakci trhu pokaždé, ale neměla by být ignorována, protože ukazuje stav americké ekonomiky. Zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby je zásadní, protože toto zboží je drahé a změny v objemech prodeje odrážejí ochotu či neochotu spotřebitelů k velkým nákupům. Zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti je ze všech nejméně důležitá.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července

25.07.2024 Cena 154,04 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Proto jsem při průrazu měsíčních minim neprodával. Nákup při odrazu od úrovně 153,40, na který jsem upozornil i v prognóze na americkou seanci, ale obchodníkům umožnil získat zhruba 50 pipů. Včerejší údaje o výrobní aktivitě nás zklamaly, ale pro jenové býky nepředstavovaly problém – čím dál víc se spoléhají na zvěsti, že japonská centrální banka by mohla na nadcházejícím zasedání zvýšit úrokové sazby. Federální rezervní systém zároveň plánuje jejich snížení. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července

25.07.2024 Cena 1,2922 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že libra navzdory solidním údajům o britském indexu PMI nevykázala žádný výrazný pohyb. Další test úrovně 1,2922, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Dnes dopoledne, kromě zprávy o průmyslových objednávkách CBI a ničeho jiného, může libra pokračovat v korekční fázi a otestovat další týdenní minimum. Trh se ale ve druhé polovině dne zaměří na data, kterým se budeme podrobněji věnovat v příští prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července

25.07.2024 Cena 1,0854 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že euro v poslední době čelí značným problémům s růstem. Další test úrovně 1,0854, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 15 pipů. Údaje o evropském indexu PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách vyvíjely v první polovině dne tlak na pár a údaje o americkém indexu PMI bránily býkům znovu převzít kontrolu nad trhem.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července

24.07.2024 Cena 1,0856 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat – zvlášť s ohledem na fakt, jak moc už euro z denní otevírací úrovně kleslo. Býčí scénář se na této úrovni nerealizoval, protože trh tuto cenu už netestoval. Včerejší údaje o indikátoru spotřebitelské důvěry v eurozóně a projev člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea prošly bez povšimnutí. Pár EUR/USD ale v průběhu dne ztrácel půdu pod nohama. Situace by se dnes mohla změnit, ale aby se tak stalo, musel by červencový index PMI ve výrobě, index PMI ve službách a kompozitní index PMI v eurozóně výrazně překonat odhady ekonomů. V opačném případě bude euro dál klesat. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července

24.07.2024 K cenovým testům, které jsem zmínil, odpoledne kvůli prudkému poklesu volatility na trhu nedošlo. Libra nicméně v dnešní asijské seanci pokračovala v poklesu a dosáhla nového týdenního minima. Pokles páru GBP/USD bude do značné míry záviset na údajích o PMI ve Velké Británii, které jsou v poslední době poměrně dobré. Dnes Spojené království zveřejní údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách – který představuje velkou část ekonomiky – a kompozitní PMI. Pokud překonají odhady ekonomů, mohl by to být dobrý důvod k nákupu britské libry, která v poslední době výrazně oslabila. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července

24.07.2024 Cena 155,94 byla otestována, když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku dál klesal v downtrendu a přinesl zisk zhruba 30 pipů. Dolar má dnes podle očekávání ztrácet navzdory neuspokojivým údajům o zpracovatelském průmyslu, které klesly pod 50 bodů, což naznačuje kontrakci. Obstojné údaje ze sektoru služeb ale výše uvedenou zprávu vyrovnaly a podpořily kompozitní PMI z Japonska. Nejlepší je pokračovat v obchodování podle downtrendu, ale na short pozicích na současných týdenních minimech velmi opatrně, protože poptávka po dolaru se může kdykoli vrátit – zvlášť proto, že spolu s ním začínají znovu ztrácet na hodnotě i další riziková aktiva. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července

23.07.2024 Cena 1,0879 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což v rámci horizontálního kanálu přirozeně omezilo potenciál páru klesat. Scénář č. 2 se ale realizoval jen krátce. Další test stejné cenové úrovně během oživení indikátoru MACD z přeprodané oblasti přinesl signál k nákupu eura. Pár EUR/USD následně vzrostl o více než 10 pipů, což byl dobrý výsledek – zvlášť s ohledem na nízkou volatilitu trhu, která se dnes pravděpodobně udrží.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července

23.07.2024 Cena 1,2920 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat – zvlášť v rámci kanálu, kde se libra obchoduje od pátku. Proto jsem neprodával a dobře jsem udělal. Žádné další vstupní body na trh jsem neviděl. Dnes je bohužel ekonomický kalendář pro Británii prázdný, takže pár GBP/USD se bude obchodovat nejspíš v horizontálním kanálu s nízkou volatilitou, podobně jako včera. Co se týká intradenní strategie, zaměřím se spíš na realizaci scénáře č. 2 a možná zvážím nákup podle scénáře č. 1, protože uptrend zůstává navzdory korekci trhu neporušený.
img

Solana překonává Ethereum v objemu DEX

23.07.2024 Solana nedávno překonala Ethereum a BNB Chain v objemu decentralizované burzy (DEX) a nyní drží 36 % celkového objemu DEX. Tento nárůst odráží rostoucí důvěru v síť Solana, jejíž celková uzamčená hodnota (TVL) překonala úrovně zaznamenané před medvědím trhem v roce 2022.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července

23.07.2024 Cena 156,65 byla otestována, když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej dolaru. Z grafu ale vyplývá, že pár žádný další výrazný pohyb neudělal, a došlo ke ztrátě. Pár USD/JPY byl během dnešní asijské seance pod tlakem, což se vzhledem k pokračujícímu tlaku na trhu dalo celkem čekat. Jak jsem zmínil ve včerejším přehledu, i velké hedgeové fondy začínají revidovat své strategie pro tento měnový pár. Dnes nejsou k dispozici žádné aktualizace, takže očekávám, že pár po dosažení nového týdenního minima oživí, podobně jako včera. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Klíčové události 22. července: fundamentální analýza pro začátečníky

22.07.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Pátek ukázal, jak se pár EUR/USD může pohybovat bez zpráv. Takže v pondělí se nejspíš také nebude výrazně pohybovat. V průběhu příštích dvou až tří týdnů nicméně mohou oba měnové páry pozvolna klesat, protože uptrend byl jak u libry, tak u eura z technického hlediska přerušen.
img

Klíčové události 19. července: fundamentální analýza pro začátečníky

19.07.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, což je momentálně vcelku nedůležité, protože euro a libra pokračují v nelogickém růstu a oba měnové páry vykazují nízkou volatilitu. Makroekonomické pozadí tedy jen stěží ovlivňuje tržní aktivitu a směr pohybu. Nicméně, dnes bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a trh na ni může mírně zareagovat. Významný pokles libry je ale nepravděpodobný, i kdyby zpráva přinesla neuspokojivé údaje.
img

Klíčové události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky

18.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale některé zprávy mohou vyvolat reakci trhu. Pozornost bychom měli věnovat především míře nezaměstnanosti, změně počtu žadatelů o podporu a mzdám ve Spojeném království. Jedná se o poměrně důležité zprávy, ale nejsme si jisti, zda na ně trh bude reagovat logicky. Stojí za zmínku, že trh využívá téměř každou událost k nákupu libry nebo eura. Růst nezaměstnanosti nebo pokles tempa růstu mezd proto nezaručuje pokles libry. Spojené státy zveřejní jen zprávu o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která je méně významná a má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. července

17.07.2024 K otestování ceny 1,0893 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 20 pipů. Včerejší zprávy o bilanci zahraničního obchodu v Itálii, bilanci zahraničního obchodu v eurozóně a indexu podnikatelské nálady ZEW v Německu euro nijak neovlivnily, ale dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA přinesla chvilkový pokles. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně neklesal. Dnes dopoledne bude zveřejněn index spotřebitelských cen v eurozóně za červen a také údaj o jádrovém indexu spotřebitelských cen, což může euro podpořit (i když je to nepravděpodobné). Pár se bude obchodovat pravděpodobně v rámci kanálu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. července

17.07.2024 K otestování ceny 158,63 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo dobrý vstupní bod k nákupu dolaru. Navzdory optimistické zprávě o maloobchodních tržbách v USA vzrostl pár USD/JPY jen o 20 pipů. Probíhající růst se zastavil a hlavní účastníci opustili trh a zanechali za sebou jen malou medvědí korekci. Jelikož dolar nedostal potřebnou podporu ani na pozadí silných údajů z USA, bude se pár obchodovat nejspíš v rámci kanálu, přičemž medvědi budou mít mírnou převahu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Klíčové události 17. července: fundamentální analýza pro začátečníky

17.07.2024 Na středu je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Trh může na dnešní zprávy reagovat velmi slabě. Vezměme si například zprávu o inflaci v Evropské unii za červen. Půjde o druhé hodnocení indikátoru, které se pravděpodobně nebude lišit od prvního. A navíc, inflace bývala důležitá z hlediska pochopení budoucích kroků Evropské centrální banky. A odpověď na tuto otázku je teď jasná.
img

Klíčové události 16. července: fundamentální analýza pro začátečníky

16.07.2024 Na úterý je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávy o ekonomickém očekávání z institutu ZEW pro Německo a Evropskou unii a údaje o maloobchodních tržbách v USA. Upřímně řečeno, zprávy z Evropy jsou druhořadé, zatímco zpráva z USA je trochu významnější. Ekonomické údaje (zvlášť tyto zprávy) ale v poslední době nejsou schopny ovlivnit náladu na trhu. Trh dál interpretuje téměř všechny údaje v neprospěch amerického dolaru. Abychom byli spravedliví, musíme zmínit, že USA v posledních měsících přinesly jen málo dobrých zpráv, které ale zároveň nijak nepovzbudily dolar.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července

16.07.2024 K otestování ceny 1,0920 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl z úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Fakt, že se test denního maxima shodoval s nižší hodnotou indikátoru MACD pro předchozí okamžik – tzv. divergencí, umožnil prodej eura. Obchodníci mohli ve výsledku získat 25 pipů. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella nepřekvapil, a tak se obchodníci raději vzdali nových long pozic – zejména poblíž měsíčního maxima. Korekce bude nejspíš pokračovat a slabá data z eurozóny na ni postačí. Pozornost investorů mohou přitáhnout zprávy o bilanci zahraničního obchodu Itálie, bilanci zahraničního obchodu eurozóny, index podnikatelského sentimentu německého institutu ZEW a index podnikatelského sentimentu institutu ZEW eurozóny. Kromě toho dnes zasedne Rada ministrů financí Evropské unie. Špatné údaje povedou k výprodeji měnového páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července

16.07.2024 K otestování ceny 157,70 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo dobrý vstupní bod k prodeji dolaru. Ve výsledku byly zaznamenány ztráty, protože pár USD/JPY aktivně neklesal. Přílišné spoléhání na projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella se ukázalo jako špatné, protože Powell toho příliš nesdělil. Nebylo tedy možné realizovat signál k prodeji, který byl otevřen správně a v pokračování klesajícího trendu. Všichni proto urychleně kupovali dolar a pár během asijské seance posílil. Tlak na japonský jen vyvíjely i slabé údaje o indexu aktivity v japonských službách. Osobně očekávám růst páru, ale budu se snažit vstoupit na trh s úmyslem nakupovat co nejlevněji a na cenách, které budou pro růst vhodnější. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července

16.07.2024 K otestování ceny 1,2985 ve druhé polovině dne došlo, když indikátor MACD prudce vzrostl z úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť proto, že se pár obchodoval kolem měsíčního maxima. Ani během evropské seance nedokázal překonat úroveň 1,2985. Mírný tón předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella nepomohl libře k dalšímu růstu a k překonání úrovně 1,2985. Cena byla otestována podruhé, když byl MACD v překoupené oblasti, což vygenerovalo signál k prodeji. V důsledku toho se pár GBP/USD propadl o 25 pipů. Dnes je ekonomický kalendář pro Spojené království opět prázdný, takže růstový potenciál párubude omezený – zvlášť proto, že libra je poměrně dost překoupená na to, abychom na začátku týdne očekávali růst. Proto bude nejlepší využít korekci podobnou té z minulého pátku a vhodné vstupní body pro nákup zvážit jedině za této podmínky. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července

15.07.2024 K otestování ceny 158,91 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro prodej dolaru. Pár pokračoval v poklesu a jen málokdo pochyboval, že kupci se po bláznivém výprodeji z předchozího dne, jehož hodnota překonala 300 pipů, dokážou zotavit. V důsledku toho pár USD/JPY klesl o dalších 150 pipů a v první polovině dnešního dne se bude pohybovat nejspíš v horizontálním kanálu, takže kupci mohou dosáhnout určité korekce. Vše ale bude záviset na projevu šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, který uslyšíme během americké seance. Obchodníci zohlednili zhruba 90% šanci na zářijové snížení sazeb, a pokud ho Powell potvrdí, může dolar ještě víc klesnout, protože toto už neposkytne takové zisky z carry trade obchodů s japonským jenem. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července

15.07.2024 K otestování ceny 1,2948 ve druhé polovině dne došlo, když indikátor MACD neklesl pod úroveň nula, takže neexistoval vstupní bod pro prodej libry. Z tohoto důvodu jsem neprodával a dobře jsem udělal. Pár GBP/USD navzdory dobrým údajům o cenách výrobců v USA a růstu dolaru po této zprávě nerozvinul medvědí korekci, čehož kupci využili, kteří nakonec znovu převzali iniciativu. Britský ekonomický kalendář je dnes prázdný, takže růstový potenciál páru bude omezený – zvlášť proto, že libra je dost překoupená na to, abychom na začátku týdne očekávali růst. Proto je nejlepší využít korekci podobnou té z minulého pátku a jedině za této situace zvážit vhodné vstupní body pro nákup. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července

15.07.2024 K otestování ceny 1,0880 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula. To spolu se zprávami ze Spojených států potvrdilo dobrý vstupní bod pro prodej eura. Pár EUR/USD bohužel aktivně neklesal, což vedlo ke ztrátě. Ani my jsme nedostali dobré vstupní body. Americký index cen výrobců překvapil, ale výraznou podporu dolaru neposkytl. Začátek týdne by mohl být poměrně klidný a vyzdvihnout můžeme jen údaje o průmyslové výrobě v eurozóně a zasedání Euroskupiny. Je ale důležité mít na paměti, že uptrend je stále neporušený a korekce lze vždy využít k jeho prodloužení. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek pozitivní obchodování. Zprávy z USA dolar nepodpořily, protože index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity vyšel slaběji, než se předpokládalo. Index cen výrobců (který přímo ovlivňuje inflaci a její zpomalení, o kterém všichni mluví) zároveň vzrostl na 2,6 %, ačkoli prognózy mluvily o hodnotě 2,3–2,4 %. Dolar měl po této zprávě posílit, ale vzrostl o pouhých 20 pipů. Greenback ztratil v průběhu dne celkem 80 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak trh aktuálně reaguje na všechny příchozí zprávy. Zdá se, že dolar by pokračoval v pohybu dolů, i kdyby v pátek nebyly v USA v plánu žádné zprávy.
img

Klíčové události 15. července: fundamentální analýza pro začátečníky

15.07.2024 Na pondělí je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Můžeme zmínit zprávu o průmyslové produkci v eurozóně, jenže každý ví, že je pouze sekundárního významu. Dokáže vyvolat mírnou reakci trhu a měnový pár může mírně klesnout ke spodní hranici rostoucího kanálu. Zatím ale nevidíme důvod, proč by měl uptrend v pondělí skončit. Uvědomte si, že kanál je pouze vodítkem pro pohyb páru a pár není povinen se v něm stále pohybovat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval pozitivně. Euro začalo růst už ráno, a to bez vztahu k později zveřejněným ekonomickým zprávám. USA zveřejnily první významné zprávy až ve druhé polovině dne. Jak vidíme, trh je stále ochoten bezdůvodně nakupovat jednotnou měnu. Přesněji řečeno, je připraven kdykoli prodávat dolar.
img

Plán obchodování EUR/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 EUR/USD ve čtvrtek vykazoval volatilnější pohyby, i když to nebylo překvapivé. Již jsme zmínili, že klíčovou událostí týdne bude zpráva o inflaci v USA. Kromě toho jsme také zmínili, že dolar může klesnout, pokud inflace klesne v rámci předpokládaného rozpětí. Nakonec jádrová i celková inflace klesly více, než se očekávalo, a dolar se téměř propadl.
img

Plán obchodování GBP/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na vyšší úrovni. Libra, která téměř každý den bez jakýchkoli důvodů nebo na jakémkoli základě roste, přirozeně využila dalšího "daru osudu" v podobě zprávy o inflaci v USA, která zpomalila více, než se očekávalo. Na všech ostatních zprávách už nezáleželo. Britská ekonomika však v květnu rostla více, než trh očekával. To možná poskytlo další podporu kupujícím GBP/USD, ačkoli trh na měsíční údaje o HDP obvykle nereaguje.
img

Klíčové události 12. července: fundamentální analýza pro začátečníky

12.07.2024 V pátek se odehraje jen pár makroekonomických událostí. Upozorníme pouze na americké zprávy o indexu cen výrobců a indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Každopádně, jak se tento týden ukázalo, trh většinu evropských a britských údajů ignoruje, ale zůstává zaujatý americkými zprávami. Například na zprávy, které dolar nepodporují, trh reaguje dvakrát tak urputně, zatímco některé zprávy, které by mohly dolar potenciálně podpořit, téměř ignoruje. Dnešní zprávy proto mohou snadno vyvolat pokles dolaru, pokud se ukáže, že jsou jejich hodnoty nižší než prognózy. Pokud budou hodnoty neutrální nebo lepší než prognózy, budeme od obou měnových párů očekávat medvědí korekci.
img

Plán obchodování EUR/USD na 11. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.07.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu nadále posiloval. Není však důležité, že pár navýšil zisky, ale spíše to, že volatilita klesla na pouhých 19 pipsů za den. Obecně je jedno, jakým směrem se pár pohybuje, protože nedochází k žádným výrazným pohybům. Představte si, že pokrýt vzdálenost 100 pipsů v jednom směru by trvalo dva týdny. Koho by to zajímalo? Volatilita se v posledních 6–12 měsících neustále snižuje. Je poměrně těžké říci, proč se tak děje, zejména proto, že existuje spousta fundamentálních a makroekonomických souvislostí. Trh má důvody k uzavírání obchodů. Samozřejmě se na trhu občas objevují období flat obchodování, ale v současné době se v takovém období nenacházíme.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 11. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.07.2024 GBP/USD se ve středu nadále obchodoval na vyšší úrovni, jako by se nic nestalo. Britská libra nadále vykazuje převážně nelogické pohyby. Dolar klesal minulý týden, což bylo logické – proč ale pokračuje v poklesu také tento týden? Už půl roku však opakujeme, že nikdo nedokáže vysvětlit, proč libra nadále roste. Navzdory tomu, že Bank of England možná na příštím zasedání začne snižovat sazby a inflace ve Velké Británii klesla na 2 %, trh vidí pouze zpomalení inflace v USA (ke kterému ve skutečnosti nedochází) a nadále sní o snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. A nejen sní, ale skutečně v něj věří! Proto může libra růst, jak dlouho chce, protože k růstu nepotřebuje žádné důvody. Včera šéf Fedu Jerome Powell vystoupil s druhým pololetním vyjádřením před americkým Kongresem, ale pokles dolaru to zjevně nevyvolalo, protože v takovém případě by vykázal růst také pár EUR/USD.
img

Klíčové události 11. července: fundamentální analýza pro začátečníky

11.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Klíčovou událostí dne bude zpráva o inflaci v USA, ale jaký dopad může mít tato zpráva na měnové páry? Oba hlavní měnové páry pokračují v růstu, přičemž euro vykazuje jen minimální pohyby. Předpokládejme, že americká inflace zpomalí v rámci prognózy nebo vykáže výraznější hodnotu. V takovém případě bychom měli očekávat pokles amerického dolaru a růst obou měnových párů. Libra však nadále roste i bez pomoci ve formě ekonomických zpráv. Podporu ze strany zpráv či reportů nyní zjevně nepotřebuje. Navíc Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
img

Technická analýza týdenního vývoje ceny indexu S&P 500, čtvrtek 11. července 2024

11.07.2024 I když jsou v týdenním grafu indexu S&P 500 stále dominantní kupující, což potvrzuje pohyb ceny #SPX, která se harmonicky pohybuje v rostoucím kanálu a nachází se nad EMA 20 a EMA 50. Mezi cenovými pohyby #SPX se objevují odchylky, které vytváří vyšší maxima, zatímco indikátor MACD vytváří vyšší minima. V následujících 1 až 2 týdnech má index potenciál provést korekci a oslabit až na úroveň 5 322,39. Pokud však v rámci této korekce neprolomí pod úroveň 4 946,59, bude mít tento index stále šanci znovu posílit až na úroveň 5 919,63.
img

Plán obchodování EUR/USD na 10. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.07.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém pomalém korekčním pohybu směrem dolů. Objasněme si situaci, abychom se vyhnuli pozdějším otázkám – volatilita činila 28 pipsů. Upřímně řečeno, těžko říct, zda má smysl provádět nějakou analýzu. Na tento den byla naplánována pouze jedna důležitá událost – vystoupení předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella před americkým Kongresem. Powell měl přednést projev a odpovídat na otázky bankovního výboru Senátu. Podívejme se nyní na výše uvedený graf – je nějaký důvod se domnívat, že Powell řekl něco důležitého?
img

Plán obchodování GBP/USD na 10. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.07.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý klesl, čímž se oproti páru EUR/USD markantně odlišil. Pokud se podíváte pozorněji, v hodinovém časovém rámci se vytvořila formace "hlava a ramena" a prolomení úrovně 1,2798 posloužilo jako její potvrzení. Právě překonání úrovně 1,2798 umožnilo obchodníkům otevřít krátké (short) pozice a očekávat pokles britské libry.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. července (seance v USA)

09.07.2024 Vzhledem k nízké volatilitě trhu nedošlo k otestování úrovní, které jsem zmínil. Svou roli sehrála absence statistik z eurozóny a také očekávané projevy klíčových představitelů Federálního rezervního systému, které byly naplánovány na druhou polovinu dne. Nejprve promluví členové FOMC Michael S. Barr a Michelle Bowman, ale co je důležitější, vystoupí také ministryně financí Janet Yellen a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Powellovo hodnocení současné měnové politiky, která ovlivňuje trh práce, inflaci a ekonomiku, může ovlivnit směřování dolaru a rizikových aktiv včetně eura. Jestřábí postoj Powella v boji proti inflaci pravděpodobně povede k poklesu EUR/USD, zatímco náznaky obratu, který obchodníci a investoři očekávají od jara letošního roku, povedou podle trendu k dalšímu růstu EUR/USD. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Plán obchodování EUR/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.07.2024 Včera se EUR/USD opět pokusil vyšplhat výše a dokonce o několik pipsů překonal maximum z předchozího dne. Pár otevřel pondělí medvědím gapem a právě kvůli tomuto gapu euro nedokázalo předvést přesvědčivější růst. Přestože v pondělí nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy ani se nekonaly žádné fundamentální události, o víkendu byly oznámeny výsledky druhého kola voleb ve Francii. Připomeňme, že minulé pondělí trh uvítal porážku strany Marine Le Pen. Národní shromáždění prý ve druhém kole prohrálo, neboť se umístilo na třetím místě, což je pravděpodobně důvod, proč euro v pondělí vzrostlo.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.07.2024 Včera se GBP/USD většinu dne obchodoval na vyšší úrovni. Je obtížné vysvětlit, proč libra v pondělí vzrostla, vzhledem k tomu, že v tento den nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy ani se nekonaly žádné fundamentální události týkající se dolaru nebo libry. Někdo by se mohl pokusit spojit výsledky francouzských voleb s růstem libry prostřednictvím kurzu eura, ale to se zdá přinejmenším nepřesvědčivé. Proto je nejpravděpodobnější, že britská měna vzrostla čistě z důvodu dynamiky.
img

Klíčové události 9. července: fundamentální analýza pro začátečníky

09.07.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Včera si trh našel důvod k nákupu eura a libry, ale takové věci netrvají věčně. Minulý týden oba měnové páry vykázaly poměrně prudký pohyb vzhůru, takže by bylo dobré, kdyby tento týden došlo k nějaké medvědí korekci. Teoreticky by růst dolaru mohly vyprovokovat projevy šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Ve skutečnosti však trh zřídkakdy zohledňuje Powellův jestřábí postoj a shodu skutečné hodnoty s prognózami. Bylo by proto příjemné, kdyby tyto události dolar podpořily, ale zelená bankovka by také mohla využít určité korekce před zveřejněním údajů o americké inflaci.
img

Plán obchodování GBP/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval v kladném teritoriu. Téměř všechny klíčové zprávy z USA se ukázaly být zklamáním, takže byl pokles dolaru naprosto logický. Trh však posledních 6–9 měsíců dolar prodává, i když k tomu nemá žádný důvod. Pro trh již nejsou tak významné faktory jako postoj šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, dlouhodobě jestřábí měnová politika Fedu nebo hrozba uvolnění měnové politiky Bank of England na příštím zasedání. Proto dolar klesá, pokud k tomu existují důvody, a může klesat i nadále zcela bezdůvodně.
img

Plán obchodování EUR/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Navzdory silným makroekonomickým údajům a projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde dokázal měnový pár EUR/USD překonat pouze 43 pipsů volatility. A k tomu došlo během pěti minut, kdy byly v USA zveřejněny zprávy Non-Farm Payrolls a o nezaměstnanosti. Obě zprávy se ukázaly být slabší, než se předpokládalo, což mohlo vyvolat nový pokles dolaru. Celkově dolar sice klesl, ale celková intradenní volatilita, stejně jako předtím, nebyla nic moc. Neustále připomínáme skutečnost, že pár vykazuje velmi slabé pohyby, protože to je v tuto chvíli to hlavní. Proto můžeme vyvodit dva závěry. Zaprvé, i obchody v 5minutovém časovém rámci mohou zůstat otevřené po dobu 2–3 dnů. Zadruhé, v tuto chvíli je nesmírně obtížné počítat s vysokými zisky a pár ani nemusí vytvářet signály každý den, ačkoli mluvíme o nejnižším časovém rámci.
img

Klíčové události 8. července: fundamentální analýza pro začátečníky

08.07.2024 V pondělí je ekonomický kalendář prázdný. Minulý týden oba měnové páry zaznamenaly nízkou volatilitu a pozvolna se vydaly směrem vzhůru. Pokles dolaru byl minulý týden logický, protože téměř všechny klíčové zprávy o americké ekonomice dopadly hůře, než se předpokládalo. Za zmínku však stojí, že Evropská centrální banka zároveň začala uvolňovat měnovou politiku, což je pro euro medvědí faktor. Také Bank of England pravděpodobně 1. srpna zahájí uvolňování měnové politiky, což je pro britskou libru rovněž medvědí faktor. Proto jsme ohledně dalšího růstu velmi skeptičtí. Nemůžeme však popřít, že se trh zdráhá kupovat americký dolar.
img

Plán obchodování EUR/USD na 4. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.07.2024 EUR/USD se ve středu obchodoval v kladném teritoriu, což dávalo smysl. Včera byla v USA (a nejen v Americe) zveřejněna nová várka ekonomických zpráv, které však dolar nepodpořily. Zejména dvě nejdůležitější zprávy dne – ISM v sektoru služeb a ADP – vykázaly horší hodnoty, než se předpokládalo. Vezměte na vědomí, že bychom se měli zaměřit na porovnání hodnoty s prognózou, a ne na předchozí údaj. Proto jsme ve druhé polovině dne byli svědky růstu páru a v souladu s tím i poklesu amerického dolaru.
img

Plán obchodování GBP/USD na 4. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.07.2024 Také GBP/USD včera vykázal silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán slabými makrodaty z USA. Upozorňovali jsme, že se vyplatí věnovat pozornost zprávám ISM a ADP. Obě, pokud tedy nebyly úplným zklamáním, se ukázaly být slabší, než se očekávalo. Proto byl pokles dolaru ve druhé polovině dne zcela předvídatelný. Trh bohužel nadále ochotně reaguje na jakoukoli zprávu o slabosti americké ekonomiky, přestože je mnohem silnější než ta britská. Trh již nezajímá, zda Federální rezervní systém neplánuje v dohledné době snížit své sazby. Libra by měla klesnout přinejmenším pod úroveň 1,23, ale místo toho se již více než šest měsíců drží ve flat rozpětí, jak je jasně vidět v denním časovém rámci. Boční charakter pohybu páru je jasně patrný v hodinovém grafu. Dnes můžeme po včerejším růstu očekávat pouze korekci a pár může vykazovat slabou volatilitu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 Také GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu a pár se v pátek téměř nepohnul. Přestože v pátek byla zveřejněna prakticky jediná zpráva ze Spojeného království za tento týden a také několik zpráv z USA, trh se rozhodl tyto informace ignorovat. Britská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí silněji, než se očekávalo, ale tato zpráva neměla na pohyb páru žádný vliv. V USA byly zveřejněny poměrně důležité indexy PCE a údaje o náladě spotřebitelů, které v druhé polovině dne poskytly dolaru určitou podporu. Zajímá nás však taková reakce trhu, když volatilita páru za celý den činila pouhých 45 pipsů? Hodnota páru se nezměnila.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.06.2024 Včera se páru GBP/USD podařilo růst a klesat v rámci sestupného kanálu. Technický obrázek libry se trochu liší od technického obrázku eura. I tady vidíme známky bočního pohybu, ale libra se pozvolna pohybuje dolů. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby okamžitě zahájila prudší pokles a volatilita byla mnohem vyšší, než aktuálně je. Naše přání ale ne vždy korespondují s možnostmi trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.06.2024 Pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které plně odpovídají aktuálnímu technickému obrazu. Pojďme se na ně podívat podrobněji. Pár se už dva týdny pohybuje do strany a udržuje sestupný trend. Třikrát se nedokázal konsolidovat pod úrovní 1,0678. Jenže každý odraz vede k ještě menšímu pullbacku směrem nahoru. Volatilita je nízká, ale to už nás nepřekvapí. Takže to vypadá, že cena prorazí úroveň 1,0678 pravděpodobně na čtvrtý nebo pátý pokus a euro bude dál klesat.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června

28.06.2024 Cena 160,63 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup dolaru na stávajícím býčím trhu. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 20 pipů a během dnešní asijské seance pokračoval v testech ročních maxim. Absence měnové intervence ze strany Bank of Japan umožňuje spekulantům tlačit trh stále nahoru, a to navzdory včerejšímu varování japonského ministra financí. Jediným problémem může být to, že dnes končí měsíc, což bude odpovídat výběru zisků z long pozic a mírně omezí býčí potenciál páru. Mnohé ale bude záviset na údajích z USA, kterými se budeme podrobněji zabývat v odpolední prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června

28.06.2024 Cena 1,2648 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o téměř 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo v době psaní patrné. Spojené království dnes zveřejní zprávy o HDP a běžném účtu. Pozitivní růst britské ekonomiky prospěje libře, která je už poměrně přeprodaná. Včerejší zápis z jednání Bank of England a prohlášení guvernéra BoE Andrewa Baileyho nevyvinuly tlak na libru. Britská měna má proto šanci do konce měsíce oživit. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června

28.06.2024 Cena 1,0705 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo patrné při psaní. Pár dnes může pokračovat v růstu, ale potřebuje dobré údaje o inflaci v eurozóně. Dnešní zprávy zahrnují index spotřebitelských cen z Francie, index spotřebitelských cen z Itálie a údaje o nezaměstnanosti v Německu. Pokles inflace podpoří euro, protože ekonomikám těchto zemí pomůže zvládnout vysoké životní náklady. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Klíčové události 28. června: fundamentální analýza pro začátečníky

28.06.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale jen jedna nebo dvě jsou považovány za důležité. V první řadě upozorníme na třetí odhad zprávy o HDP Spojeného království, ale všímat bychom si měli i reakce trhu na včerejší údaje o HDP USA. Ta byla velmi slabá, pokud vůbec nějaká. Zprávy o HDP nevykazují vždy nečekané, rezonující hodnoty a trh není vždy připraven na ně reagovat.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 27. června

27.06.2024 Cena 160,47 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup dolaru na stávajícím býčím trhu. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipů a pokračoval v testech ročních maxim. Jak vidíme, obchodníci úplně ignorují slabé údaje o americké ekonomice a dál aktivně tlačí na japonský jen; využívají při tom výrazného rozdílu v úrokových sazbách a politice centrálních bank. Dnes se pravděpodobně nic nezmění, takže je lepší počítat s případnými pullbacky a pokračovat v nákupu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 27. června

27.06.2024 Cena 1,0680 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesal pod úrovní nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Slabé údaje o prodeji nových domů v USA pomohly určit směr páru, ale pár aktivně nestoupal. Euro by tedy mělo zůstat pod tlakem a dnešní slabé údaje z eurozóny mohou být dalším důvodem k prodeji. Pozornost investorů mohou přitahovat hlavně zprávy o peněžní zásobě M3 v eurozóně, úvěrech soukromému sektoru a indikátoru spotřebitelské důvěry. Slabé údaje budou vyvíjet tlak na pár EUR/USD, stejně jako mírný postoj představitele Evropské centrální banky Franka Eldersona, který podporuje své kolegy na cestě dalšího letošního snižování sazeb. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Klíčové události dne 27. června: fundamentální analýza pro začátečníky

27.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, mezi nimi i několik poměrně důležitých zpráv. Ekonomické kalendáře Německa, Spojeného království a Evropské unie jsou vcelku chudé. Pozornost by se ale dala věnovat alespoň konečnému hodnocení údajů o americkém HDP za 1. čtvrtletí a zprávě o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Ve skutečnosti jde o poměrně důležité zprávy, i když jsme na začátku týdne uvedli, že by na ně obchodníci neměli očekávat silnou reakci trhu. Tento týden ale nepřišla žádná zpráva, která by vzbudila zájem. Proto by i tyto zprávy mohly během americké obchodní seance vyvolat výrazné pohyby – jednoduše proto, že jiné důležité katalyzátory neexistují.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykázal poměrně silný pohyb směrem dolů, ačkoli neměl žádný výslovný důvod k poklesu. Včera nebylo k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesto pokles libry za většiny okolností zcela podporujeme, protože jsme pevně přesvědčeni, že její reálná hodnota je o 500–600 pipsů nižší než současné úrovně. Stále není jasné, zda je trh na tak silný pohyb připraven, ale můžeme s jistotou říci, že nákup britské libry nemá žádný technický, fundamentální ani makroekonomický základ. Již téměř šest měsíců většina faktorů naznačuje, že by měnový pár GBP/USD měl klesat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.06.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poměrně pomalém poklesu a ke konci dne se potřetí přiblížil k úrovni 1,0678. Obecně je od doby prvního odrazu od této úrovně ve fázi flatu, což znamená, že se obchoduje v bočním kanálu. Jeho horní hranice neodpovídá úrovni 1,0726; je o něco výš. Třetí odraz od hladiny 1,0678 by tedy mohl vyvolat nový růst v rámci bočního kanálu. Naopak uzavření pod bočním kanálem by naznačilo, že flat skončil, a to by naznačilo, že euro bude dál klesat.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 26. června (americká seance)

27.06.2024 Cena 159,94 byla otestována v okamžiku, kdy indikátor MACD prudce vystoupal nad úroveň nula, což omezilo další růstový potenciál páru – zvlášť proto, že se obchodovalo poblíž ročního maxima. Z tohoto důvodu jsem se zdržel nákupu dolaru a promeškal jsem dobrý růst. Ve druhé polovině dne se kromě údajů o objemu prodejů domů na primárním trhu v USA nic jiného významného neděje, takže kupci dolaru mohou mít s obnovováním nejbližších ročních maxim určité problémy. V plánu nejsou ani projevy představitelů Federálního rezervního systému, ale stát se může cokoli, takže je důležité sledovat zpravodajské pozadí. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 26. června (americká seance)

27.06.2024 Test ceny 1,0685 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, takže jsem se zdržel prodeje eura. Krátce nato došlo k dalšímu testu této cenové úrovně a indikátor MACD byl v danou chvíli už v přeprodané zóně, což umožnilo realizovat nákupní scénář č. 2. Jak ale vidíte v grafu, po 10bodovém pohybu nahoru se růstový potenciál páru vyčerpal. Ve druhé polovině dne se kromě údajů o objemu prodejů domů na primárním americkém trhu nic významného neděje, takže kupci eura budou mít šanci na korekci, pokud budou údaje silně neuspokojivé. V plánu nejsou ani projevy představitelů Federálního rezervního systému, ale stát se může cokoli, takže je důležité sledovat zpravodajské pozadí. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června

26.06.2024 Úrovně, které jsem zmínil, nebyly ve druhé polovině dne otestovány. Zprávy o indexu cen podnikových služeb, jádrovém indexu spotřebitelských cen japonské centrální banky a indexu předstihových ekonomických indikátorů vedly k nárůstu volatility, ale tím to skončilo. Obstojná zpráva o indexu spotřebitelské důvěry v USA sice klesla, ale dopadla lépe, než ekonomové předpovídali, což podpořilo dolar a vytlačilo pár USD/JPY na nová roční maxima. Dnes má pár velkou šanci pokračovat v uptrendu, ale vysoká je také pravděpodobnost měnové intervence Bank of Japan. S nákupy na současných úrovních proto buďte opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června

26.06.2024 K testu ceny 1,0705 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, i když údaje z USA vyšly nad očekávání ekonomů. Cena byla znovu otestována v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti. Proto bylo možné realizovat druhý nákupní scénář. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně nestoupal. Včerejší údaje o HDP Španělska euro neovlivnily, stejně jako projev Nagelové. Dnes se může opakovat totéž, protože slabé údaje z Německa už vyvinuly tlak na EUR/USD a teď se všechny naděje upínají k pozitivní reakci při projevu člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea. Obrana denního minima dá kupcům šanci zvrátit klesající trend. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.06.2024 Včera se měnový pár GBP/USD odrazil od úrovně 1,2603, což vyvolalo nepatrný pokles. Na rozdíl od eura může britská libra pokračovat v klesajícím trendu, pokud se trh hodlá zapojit do prodejů. Přinejmenším by měla klesnout na úroveň 1,2633. Libra však prochází nízkou volatilitou a k poklesu se staví zdrženlivě. Ve Velké Británii ani v USA se v posledních dvou dnech neodehrály žádné zajímavé události, takže trh neměl na co reagovat. V pondělí nás dokonce překvapil poměrně trendový, intradenní pohyb! Jelikož však cena nedokázala překonat úroveň 1,2693, můžeme nyní očekávat pokles páru, zejména proto, že na středu nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.06.2024 Pár EUR/USD čelil v úterý mírnému tlaku, jak jsme předpovídali den předtím. Přesněji řečeno, po dvou odrazech od úrovně 1,0678 byla býčí korekce nevyhnutelná. Ekonomický kalendář neobsahuje v tomto týdnu žádné významné události. To znamená, že trh nebude mít na co reagovat. V pondělí pár stoupl, v úterý klesl a ve středu možná opět poroste. Tyto pohyby nemají žádnou logiku, jsou jen tržním šumem, flat pohybem nebo součástí korekce a můžete je zkusit realizovat v časovém rámci 5M. Mějte ale na paměti, že volatilita zůstává extrémně nízká.
img

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. června (americká seance)

26.06.2024 V první polovině dne nebyly otestovány žádné úrovně, které jsem označil, ale je zřejmé, že uptrend na páru pokračuje. Reakce medvědů na dnešní údaje z Japonska rychle odezněla, což nám umožňuje doufat v další posílení dolaru vůči jenu. To rozhodně podporují pozitivní statistiky spotřebitelské důvěry z USA a také jestřábí výroky představitelky Fedu Michelle Bowmanové a členky FOMC Lisy D. Cookové. Náznaky, že budou zachovány vysoké úrokové sazby a bude se dál bojovat proti inflaci, by mohly vyvolat novou vlnu nákupů tohoto páru. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. června (americká seance)

26.06.2024 Test ceny 1,0720 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, takže jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body na trh jsem nečekal. Protože je na druhou polovinu dne naplánováno mnoho ekonomických údajů, může se vše kdykoli změnit. Začne se údaji o indexu spotřebitelské důvěry v USA, u kterého se předpokládá pokles, a pokračovat se bude údaji o indexu cen bydlení a indexu výrobní aktivity richmondského Fedu. Den zakončí projevy členů FOMC Michelle Bowmanové a Lisy D. Cookové. Výroky tvůrců měnové politiky spolu se silnými ekonomickými údaji z USA by mohly posílit pozici dolaru, zvýšit tlak na tento pár a potenciálně vést k návratu na včerejší úrovně. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. června

25.06.2024 Test úrovně 1,2672 přišel v okamžiku, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů. Stalo se tak při absenci zajímavých údajů ze Spojeného království, což koupcům umožnilo korigovat na začátku týdne nahoru. Ekonomický kalendář je dnes opět v podstatě prázdný, ale je možné, že poté, co se nepodařila konsolidace nad včerejším maximem, situace dozná výrazných změn a vyústí v opačný pohyb páru GBP/USD. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování GBP/USD na 25. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.06.2024 Měnový pár GBP/USD se opět odrazil od úrovně 1,2633 a zahájil novou korekci směrem vzhůru v rámci pravděpodobně vznikajícího klesajícího trendu. Vzhledem k tomu, že v pondělí nebyly zveřejněny žádné významné zprávy ani události a žádné se neočekávají ani v průběhu týdne, může pár vykazovat nevyzpytatelné pohyby a nadále procházet korekcí. Včera se však páru podařilo vzrůst o 60 pipsů. Odraz od úrovně 1,2693 může vyvolat pohyb opačným směrem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.06.2024 Pár EUR/USD zahájil novou korekční fázi a konsolidoval se nad sestupným kanálem, což ale ve skutečnosti nezaručuje posun k uptrendu. Znamená to, že korekce, která začala na úrovni 1,0678, se může prodloužit. Začátečníci proto mohou očekávat, že cena se bude tento týden pohybovat k úrovni 1,0804. Sestupný trend zůstává neporušený.
img

Plán obchodování GBP/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i nadále obchodoval na nižší úrovni a rovněž se mu nepodařilo překonat důležitou hladinu supportu 1,2633. Britská měna na základě makroekonomických zpráv neklesla; ve skutečnosti dvě ze tří klíčových zpráv dne ve Spojeném království překonaly jak odhady, tak předchozí hodnoty. Řeč je o údaji PMI ve zpracovatelském průmyslu a zprávě o maloobchodních tržbách. Během americké obchodní seance měla libra pokračovat v poklesu, protože oba indexy podnikatelské aktivity v USA dopadly lépe, než se očekávalo, ale pár během americké seance neklesl. Další den, kdy britská měna vykazovala stejné pohyby.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.06.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v pozvolném poklesu v rámci klesajícího kanálu. Pohyb dolů plně podporujeme, protože věříme, že euro nemá důvod k výraznému růstu. Pár navíc už dva měsíce koriguje směrem nahoru; teď by měl v rámci celkového klesajícího trendu zahájit výraznější pokles.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 21. června

21.06.2024 Cena 158,34 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej dolaru. Pohyb dolů se ale nekonal, což přineslo ztráty. Po určité době se obnovil pohyb nahoru a test ceny 158,55, který se shodoval s počátkem pohybu indikátoru MACD nahoru od úrovně nula, potvrdil vhodný vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 40 pipů.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 21. června

21.06.2024 Cena 1,0724 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Poté, co obchodníci zareagovali na údaje z USA, se pár mírně odrazil a následoval další test ceny 1,0724. Došlo k němu na začátku pohybu indikátoru MACD, takže obchodníci mohli vstoupit na trh a prodávat euro. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 pipů. Z vývoje usuzujeme, že euro může zůstat pod tlakem, zejména po sérii dnešních údajů souvisejících s ekonomickou aktivitou. Eurozóna zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a ve službách a kompozitní index PMI. Slabé indikátory jen zvýší tlak na riziková aktiva včetně eura, což povede k novému výprodeji páru EUR/USD a dalšímu testu týdenního minima. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování EUR/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera zahájil slabý klesající pohyb v rámci klesajícího kanálu v hodinovém grafu, klesajícího trendu ve 4hodinovém grafu a globálního klesajícího trendu ve 24hodinovém grafu. Podle našeho názoru bylo naprosto logické, že pár prošel medvědím obratem, a to i bez fundamentálního a makroekonomického pozadí. Všimněte si, že další vlna poklesu eura začala zhruba v době, kdy Evropská centrální banka a Federální rezervní systém oznámily výsledky svých posledních zasedání. ECB konečně přistoupila k nové měnové politice snížením svých sazeb, zatímco od Fedu se to ještě nějakou dobu neočekává. Rozdíl mezi úrokovými sazbami americké a evropské centrální banky se tak v následujících měsících zvýší. To staví euro do velmi nepříznivé pozice. Za současných okolností se očekává, že pár bude pokračovat v poklesu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

21.06.2024 Pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek pohyb dolů. Začátečníkům připomínáme, že pár se už několik týdnů pohybuje spíš do strany než nahoru nebo dolů. Dlouhou dobu se pohyboval mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2860. Minulý týden se z tohoto pásma dokázal vymanit a... pattern se nezměnil. Jen těžko se dá říct, že by byl čtvrteční pokles libry logický. Bank of England nechala klíčovou sazbu beze změny, nesignalizovala ochotu začít na příštím zasedání s uvolňováním měnové politiky (i když to naznačuje) a počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících pro snížení sazeb zůstal na dvou, stejně jako před měsícem a půl. Libra měla tedy ve čtvrtek několik důvodů k poklesu. O několik dní dřív ale libra s mnoha důvody k poklesu stoupala. Pár GBP/USD dál vykazuje nelogické a zmatené pohyby. Během posledního týdne a půl byl v jeho pohybu patrný sklon dolů, ale vzhledem k neochotě trhu prodávat silně pochybujeme, že se pár posune a vytvoří klesající trend.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 20. června (seance v USA)

21.06.2024 K otestování ceny 1,2697 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně níže od nuly, což omezilo další potenciál pro pohyb páru směrem dolů. K druhému otestování této úrovně došlo v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci scénáře č. 2 pro prodej. K výraznému růstu libry však nedošlo. Po oznámení rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách došlo k dalšímu testu úrovně 1,2697, když se MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což poskytlo vstupní bod pro prodej, který zůstává v době psaní tohoto článku platný. Kromě rozhodnutí Bank of England budou ve čtvrtek v USA zveřejněny také údaje o výrobním indexu filadelfského Fedu, údaje o nově zahájených stavbách bytů a údaje o stavebních povoleních. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti pravděpodobně nebudou mít na trh výraznější dopad. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. června (analýza dopoledních obchodů)

21.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0713 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu směrem dolů tam přinesly dobrý vstupní bod pro nákup eura, což vedlo k růstu páru o téměř 20 bodů. Odpoledne nebyl technický obrázek zrevidován.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. června (analýza dopoledního obchodování). Libra se před rozhodnutím Bank of England nadále pohybuje v rozpětí

20.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Libra vzrostla, ale do testu a falešného proražení jí pár bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit do krátkých (short) pozic. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
img

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)

20.06.2024 Vzestupný trend na tomto páru pokračuje. Cenová úroveň 158,23 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což vedlo k realizaci prvního scénáře pro nákup dolaru za účelem pokračování trendu. Pár ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů, ale až na cílovou úroveň 158,60 se nedostal. Silné statistiky z USA ve druhé polovině dne – zvlášť pokud jde o nově zahájené stavby domů a stavební povolení – mohou páru USD/JPY umožnit další růst. Týdenní údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA mají na trh malý vliv, když odpovídají průměrným hodnotám. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)

20.06.2024 Test cenové úrovně 1,0727 v první polovině dne se shodoval s výrazným poklesem indikátoru MACD pod úroveň nula, takže jsem euro neprodával. Nečekal jsem ani na další body pro vstup na trh. Odpoledne bude zveřejněno mnoho statistických údajů. Vše začne údaji o trhu s nemovitostmi a skončí zprávou o americkém trhu práce. Počet nově položených základů a objem vydaných stavebních povolení jsou poměrně zajímavé indikátory a jejich zřetelný nesoulad s prognózami ovlivní směr páru. Týdenní počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech také může vést k růstu volatility, ale jen pokud se odchýlí od průměrných hodnot. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 20. června

20.06.2024 Cena 1,2719 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru GBP/USD klesat. Zakrátko byla cena otestována znovu, a to v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat druhý nákupní scénář. Pár ve výsledku vzrostl o 20 pipů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království pravděpodobně neovlivní rozhodnutí Bank of England. Očekává se, že centrální banka ponechá úrokovou sazbu beze změny. Libra bude reagovat jen na prohlášení a komentáře banky týkající se budoucích plánů a termínu prvního snížení sazeb. Čím blíž tato data jsou, tím větší je pravděpodobnost poklesu libry. Delší období nezměněných sazeb pomůže páru GBP/USD k růstu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Klíčové události 20. června: fundamentální analýza pro začátečníky

20.06.2024 Ve čtvrtek se odehraje jen několik makroekonomických událostí. V ekonomických kalendářích Spojeného království, Německa a Evropské unie není nic, co by stálo za pozornost. Ve Spojených státech budou mezitím zveřejněny zprávy o stavebních povoleních a nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto údaje jsou druhořadé, takže mohou vyvolat jen nepatrnou reakci. Proto dnes neočekáváme vysokou volatilitu, alespoň ne na páru EUR/USD.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.06.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval ve vzestupné korekci. Možná se ptáte, co je na tom překvapivého. Překvapivých momentů bylo několik, ale za posledních šest měsíců se stalo normou, co dřív překvapovalo. Včerejší zpráva o vývoji CPI ve Velké Británii ukázala, že inflace v květnu zpomalila na 2 %. Pro ty, kdo si to nepamatují: Bank of England usiluje o 2 %. To znamená, že britská centrální banka teď může začít uvolňovat měnovou politiku, přičemž nejbližší zasedání je naplánováno na dnešek. Podle prognózy se nicméně očekává, že banka ponechá úrokové sazby opět beze změny. I kdybychom ale zasedání BoE ignorovali, fakt, že inflace zpomalila na 2 %, by měl vyvíjet tlak na libru, protože Spojené království – na rozdíl od USA – začne v blízké době očividně uvolňovat měnovou politiku...
img

Plán obchodování EUR/USD na 20. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.06.2024 Včera se EUR/USD obchodoval s nepatrnou býčí tendencí při nízké volatilitě. Volatilita se snížila na úroveň, kdy nemělo smysl obchodovat intradenně. Pokud nedochází k žádným pohybům, jak se někomu může podařit dosáhnout nějakého zisku? Nejenže nedocházelo k žádným pohybům, ale ani nebyly zveřejňovány žádné zprávy. Ekonomické kalendáře eurozóny a Spojených států byly relativně klidné. Trh tak neměl na co reagovat a nenašel důvod k otevírání pozic.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 19. června (seance v USA)

20.06.2024 K testu ceny 157,66 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což naznačilo příležitost pro realizaci scénáře č. 2 pro nákup (buy) dolaru s cílem pokračování vzestupného trendu. V důsledku toho pár vzrostl o více než 30 pipsů, nicméně se mu nepodařilo překonat včerejší maxima. Vzhledem k tomu, že kromě zveřejnění údajů o indexu trhu s bydlením NAHB se ve druhé polovině dne nic dalšího neodehrálo, bude dolar pravděpodobně pokračovat v růstu. S nákupy v blízkosti lokálních maxim však buďte opatrní. Absence aktivity kupujících a nedostatečný růst po aktualizaci historického maxima, tzv. ATH (All-Time Highs), by mohly vést k prudkému pohybu směrem dolů. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 19. června (seance v USA)

20.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,0747 v první polovině dne došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat nad nulu, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro nákup eura. V době psaní tohoto přehledu byl signál stále platný a já jsem ho nijak nepřehodnotil ani jsem z trhu nevystoupil. Vzhledem k tomu, že jediným údajem pro druhou polovinu dne byl index trhu s bydlením NAHB, je pravděpodobné, že euro bude vůči americkému dolaru nadále růst a těžit z nedostatku prodávajících i na současných úrovních. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBPUSD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 19. června (americká seance)

20.06.2024 Test cenové hladiny 1,2718 se shodoval s tím, jak indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry a vedlo k růstu páru o více než 20 pipů. Údaje o inflaci ze Spojeného království splnily očekávání ekonomů i Bank of England, nicméně nepřekonaly je, což naznačuje potenciál libry pokračovat v růstu až do zítřejšího zasedání regulátorů. S nákupy buďte ale opatrní, a pokud na denním maximu nebude aktivita, bude lepší odložit long pozice na vhodnější okamžik. Vzhledem k tomu, že jediným údajem na druhou polovinu dne je index trhu s bydlením NAHB, tlak na libru se pravděpodobně vrátí, pokud dojde k neúspěšnému průrazu lokálních maxim. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 19. června (analýza dopoledních obchodů). Libra po údajích o inflaci mírně vzrostla.

20.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2719 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz a retest tohoto pásma přinesly vstupní bod na nákup libry, která v době psaní článku vzrostla o 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 19. června

19.06.2024 Cena 158,20 byla otestována v době, kdy už indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula a byl delší dobu v překoupené oblasti, což umožnilo realizaci prodejního scénáře č. 2. Jelikož byl pár zároveň v oblasti ročních maxim, byly šance na větší korekci poměrně dobré. Pár USD/JPY ve výsledku klesl o více než 50 pipů.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 19. června

19.06.2024 Cena 1,0729 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 25 pipů. Prodej při odrazu od hladiny 1,0755 podle druhého scénáře vynesl také zhruba 15 pipů. Včerejší zprávy o indexu spotřebitelských cen v eurozóně, zvlášť jádrových cen, a indexech ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a eurozónu omezily růstový potenciál páru, zatímco slabé maloobchodní tržby v USA tlačily euro ve druhé polovině dne k aktivnímu růstu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v býčí korekci i v úterý. V současné době spočívá rozdíl mezi eurem a librou v tom, že zatímco euro vykazuje jasný klesající trend na globální i lokální úrovni, libra vykazuje nepravidelný flat pohyb. Pokud se podíváme do 4hodinového nebo denního grafu, je zřejmé, že se pár v posledních 3–4 týdnech pohyboval převážně do strany. Proto může libra provést korekci směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že minulý týden pár zaznamenal výrazný pokles. Je však důležité si uvědomit, že tento pokles je pouze jednou epizodou v rámci širšího flatu.
img

Klíčové události 19. června: fundamentální analýza pro začátečníky

19.06.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. Spojené království ale zveřejní podstatnou zprávu o inflaci za květen. Zprávy o inflaci jsou pro centrální banky velmi důležité při rozhodování o změnách měnové politiky. Dnešní inflační zpráva by proto mohla přímo ovlivnit výsledky zasedání Bank of England, které se bude konat zítra, nebo toho, které proběhne za měsíc a půl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

19.06.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pomalém korekčním pohybu. Nemůžeme říct, že by makroekonomické pozadí mělo na tento pohyb vliv, ale zmínili jsme, že euro by po výrazném poklesu z minulého týdne mohlo několik dní procházet korekční fází. Klesající trend zůstává nedotčený, takže o primárním směru páru by nemělo být pochyb. I fundamentální pozadí naznačuje, že by pár měl klesat.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 18. června (seance v USA)

19.06.2024 K otestování ceny 1,2682 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej libry a vedlo k poklesu o více než 20 bodů. Odpoledne nás čekají údaje o změnách objemu maloobchodu, změnách průmyslové výroby a změnách produkce zpracovatelského průmyslu Spojených států. Pokud se údaje budou lišit od prognóz ekonomů, volatilita může vyskočit, což povede k výraznější realizaci dopoledního scénáře pro prodej. V případě slabých statistik se poptávka po libře vrátí a pár se bude nadále obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 18. června (analýza dopoledního obchodování). Libra klesla pod 1,2685

19.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2685 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se stalo. Proražení a reverzní otestování tohoto rozpětí vedlo ke vstupnímu bodu pro prodej libry, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o téměř 20 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 18. června (americká seance)

19.06.2024 K prvnímu testu cenové hladiny 158,11 došlo, když byl indikátor MACD v překoupené zóně, což naznačuje potenciál druhého scénáře pro prodej dolaru. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 bodů. Ve druhé polovině dne může vyvinout další tlak na dolar mnoho údajů – očekáváme zprávy o maloobchodních tržbách, průmyslové výrobě a výrobě ve zpracovatelském průmyslu v USA. Špatné výsledky v těchto oblastech by byly dalším důvodem k prodeji, zvlášť proto, že pár je poblíž ročního maxima. Je nepravděpodobné, že by slabé statistiky prolomily tak silnou úroveň a přinesly růst USD/JPY. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 18. června (americká seance)

19.06.2024 K prvnímu testu cenové úrovně 1,0719 v první polovině dne došlo, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Krátce nato došlo k dalšímu testu úrovně 1,0719 s indikátorem MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo rozvinout druhý scénář pro nákup eura. Ten ale nevedl k výraznému růstu. Ve druhé polovině dne nás čekají údaje o změnách objemu maloobchodních tržeb, objemu průmyslové výroby a objemu výroby ve zpracovatelském průmyslu. Pokud se budou lišit od prognóz ekonomů, volatilita může prudce vzrůst, i když toto je nepravděpodobné. Proto se budu držet spíš strategie obchodování v kanálu. V případě intradenní strategie plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 18. června (analýza dopoledních obchodů)

19.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0707 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Došlo k poklesu, ale ne k testu a formaci falešného průrazu. Proto se nedaly najít vhodné vstupní body. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 18. června

18.06.2024 Cena 1,2688 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula. Jelikož se tak stalo na konci dne, nehledal jsem nové body pro vstup na trh – bylo totiž jasné, že k dalšímu pohybu nedojde. Absence údajů z Velké Británie, stejně jako dnes, pozitivně ovlivnila poptávku po nákupu libry, ale neočekávám, že by pár výrazně korigoval nahoru. Silný růst nečekám, protože holubičí postoj Bank of England, který bude oznámen ve čtvrtek, přinese nejspíš nový výprodej páru GBP/USD. Čím výš tedy libra půjde, tím větší je šance, že se na trh vrátí velcí hráči, kteří očekávají pokračování klesajícího trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Analýza intradenního pohybu | Obchodní pásma | Obchodní pásmo | Tržní směřování | Uptrendovat | Příležitosti ke skalpování | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní kontext | FCF | Obrácená Hlava a ramena | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Aktuální stav trhů | Nastavení stop lossů | Marlin | Jak fungují akcie | Celkový zisk | Zpravodajské události | Obchodování divergencí | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Uzavření gapu | Analýza a prognóza | Indikátor Williams %R | Aktualizované údaje | Exponential Moving Average (EMA) | Internetová horečka | Příležitosti pro tradery | Včerejší zpráva | Býčí formace | Vývoj | Pravděpodobné výsledky | Instrumentové riziko | Obchodní platformy | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Klíčový ukazatel | Obchodování v pátek | Pokračování klesajícího trendu | Údaje z USA | InstaForex | Prohlášení Fedu | EUR/CAD | Nákupní obchod | Prezident newyorského Fedu | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Spotřebitelské výdaje | Úvěrový trh | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Prodej zboží | Indikátor Parabolic | Take Profit | Oznámení výsledků | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Uzavřít všechny pozice | Signál Price Action | Komuniké | Identifikace obchodního rozpětí | Itálie | SoFi Technologies | Dnešní finanční trhy | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Americká obchodní seance | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Jüan | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Inflace v září | Evropské centrální banky | Uvolněné měnové | JAR | Indikátor Stochastic Oscillator | L.F. Investment | EUR/JPY | Pro investory | Vybrat zisk | Příležitost k nákupu | Obchodovat ve směru trendu | Trh práce | PMI v eurozóně | Roční míra inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Evropská komise | Silné korelace | Měnové báze | Investice | Britská centrální banka | Přesnost | Spotřebitelský sektor | USD/ZAR | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Cena bitcoinu | Obchodování průrazů | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Index aktivity | Hlava a ramena | MAST | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Sledování intradenních trendů | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Vítězství republikánů | Obchodní pravidla | Příležitost k prodeji | Analýza COT | Chování | Evropská unie a Spojené státy | Prognózy | Britská libra | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Akcie Tilray | Pokračování stávajícího pohybu | Americký výrobní sektor | LYNX Trading | Experti | Diverzifikace | Obchodování breakoutů | Sell (prodejní) signál | Pokles cen energií | Stop-Loss | Evropské měny | Býčí výhled | Forex indikátor | Čtyřhodinový graf | Sestavení obchodního systému | Dnešní prohlášení | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Reakce trhu na zprávu | Impuls | EUR/USD | Nové obchody | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Krypto burzy | Flat pattern | Vstup do trhu | Neckline | Forexový trh | Obchodní úspěch | Současná cena | Obchodování na forexu | Dariusz Dargo | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Tipy pro začínající | Technické potíže | Buy pozice | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Projekce | Stav trhů | Průměrné mzdy | Force | Intradenní volatilita | Virtuální portfolio | Rozhodnutí o úrokových sazbách | MACD histogram | Úspěch na forexu | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Poškodit ekonomiku | Americký dolar včera | Medvědí výhled | Exchange | Goldman Sachs | Delta | Vodítka k rozhodování | Retracementy | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | BreakEven | Dosažení úspěchu | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Měnový pár USD/JPY | Šéfové | Index DOW | Import | Obchodní pásma (range) | Ukazatel | Dlouhodobý trend | ČEZ | Výše mezd | Miliardy dolarů | MACD oscilátor | Ekonomové | Ziskové obchody | Daytrading | Základní pravidla | Zahájení prodeje | Kontrakty | Money Flow Index | Nákupní příležitosti | Microsoft (MSFT.US) | Úspěšný trader | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodovat intradenně | Makroekonomické statistiky | Dividendy | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Měnová politika Evropské centrální banky | Historie obchodování | Volatilní vývoj | Dolar dnes | Odhad HDP | Čistý příjem | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Dosáhnout zisku | Brent | Představitelé ECB | Fibonacciho extenze | Exponential Moving Average | Peníze | Průměrné hodinové mzdy | Stimul | Zasedání australské centrální banky | Chaos | Nezaměstnanosti v Německu | Obavy z inflace | Rozhodování o obchodování | Rozhovor | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | MiFID II | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Přehled o aktuálním trendu | Velké problémy | Rovnováhy | Dnešní obchodování | Dlouhodobý růst | Stop-Loss příkazy | Měnová politika Fedu | Krátké (short) pozice | Michigan | Měny | Stochastický | Export | Americký Fed | Falešné signály | Nové signály | Vhodné podmínky | Zpravodajství | Zájem obchodníků | Ropa WTI | Plány | Hlavní zprávy | Obchodní transakce | USD | Eurostoxx 50 | Tržní signály | Report ADP | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Moving Average Convergence Divergence (MACD) | Denní rutiny | Cenové tlaky | Vývoj ceny ropy | Medvědí signál | Graf EURUSD | Historické výkony | David Solomon | PYPL.US | Základní aspekty Price Action | Proražení | Cash flow | Backtesting | Zig Zag | Trend na trhu | Ropa Brent (XBR/USD) | Základní pravidla systému obchodování | Výrazný zisk | UNA | Kryptoměna Bitcoin | Zastavení poklesu | Histogram | CFD (Rozdílové smlouvy) | Výroční zprávy | Nástroje technické analýzy | Určení trendu | AI | Nervozita | Formace kladivo | Sell pozice | Evropská inflace | Pokles k supportu | Makroekonomické údaje | Ekonomická aktivita | Žaloba | Začátek nového trendu | Obchodní tipy | GBP/CHF | Apple | Klidné období | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | ISM pro sektor služeb | Vybírání zisků | Rozhodnutí britské centrální banky | Zpráva o vývoji inflace v USA | ZAR | Stavebnictví v USA | Reálné hodnoty | HDP ve Spojených státech | Zvýšení sazeb | Hrnek s ouškem | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Nárůst ceny | GBP/USD | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | MT5 | Sympozium | Unie | Tržní pohyby | Dobrý nápad | Slabý trh | Posílení | Představitelé Fedu | Evropa | Marine Le Pen | PayPal Holdings (PYPL.US) | Pro tradery | Velké instituce | Délka obchodování | Trend following | Indikátor RVI | Ekonomický vývoj | Trading Hours | Aktivity v USA | Makrodata | Investoři | Trades | Indikátor ZigZag | AMD | Nejistoty | Americké ekonomiky | Jádrový index | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Prezident ECB | Jestřábí postoj | Zasedání Fedu | DAX30 | Falešné proražení | FXstreet.cz | Potenciální ztráty | Index peněžních toků | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | VIP zóna | Tipy pro obchodování indexů | Vítězné tažení | Německé HDP | Sestupný trend | Death cross | Směřování trhů | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Banka Goldman Sachs | Trh s nemovitostmi | Klíčové strategie | Americký S&P 500 | Analýza transakcí | Výzkumy | Dosažení zisku | Část zisků | Jestřábí komentáře | MACD revers systém | Zisk | Commodity Channel Index | Německý DAX | Cestování | Obchodníci dnes | Bank of England | Finanční krize 2008 | Pohyby trhu | Evropské ekonomiky | Indikátory objemu | Americké HDP | Inside Bar | Strategie PA | Pozorování | Potenciální rizika | MACD strategie | Spotřebitelský sentiment | Indikátor ROC | Názory na měnovou politiku | Aktuální prognózy | Pohled na trh | Konflikty | Indikátor DeMarker | Hlavní události | Béžová kniha | Swapy | Pokles inflace v USA | François Villeroy de Galhau | Energie | Silná rally | Jak na to | Emoce | Britské libry | Demokraté | Gerard Appel | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | S&P | Jestřábí politika | Cenové úrovně | Slabé maloobchodní tržby | Akcie Microsoftu | Nákupy dluhopisů | NFP | Dezinflace | Euroval | Úroková sazba | Zprávy o trhu | Klesající klín | Nerozhodnost | Dlouhodobé důsledky | Akcie Google | Zvýšení daní | HDP Německa | Zasedání Evropské centrální banky | Fungování trhů | Výsledky průzkumu | Silná data | JOLTS | Obchodní nástroje | Nikkei | Klíčový kontext | Portfolio | Zisk z obchodu | Doji | Investovat | Identifikace potenciálních obratů | Tlak na USD | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Inflace v eurozóně | Prolomení oblasti supportu | Jednoduché obchodní systémy | Nové zprávy | Investiční centrum | Průmyslová výroba v Německu | Důležité zprávy z USA | Rostoucí nezaměstnanost | Obchodování pro začátečníky | Mary Dalyová | Michelle Bowmanová | Obchodní příležitost | Býčí sentiment | Obchodní signály | Parabolic SAR | Stimulační opatření | Index cen domů | ZEW | Powell dnes | Obrat trendu | Dnešní data | Pepa Zeman | Zprávy o nezaměstnanosti | Historie obchodování akciových indexů | Výsledky | Přeprodaný trh | Praktické tipy pro obchodování indexů | Index výrobních cen | Události tohoto týdne | Fenomén | Sazby | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Ekonomický kalendář | Objemové indikátory | Fundamentální analýza | Retracement | Patrik Polák | Mario Centeno | Americký index | TIM | Prezident | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Index výroby | Hypoteční krize | Chaikin | Konec medvědího trhu | Výplaty dividendy | Úspěšné obchodování akciových indexů | Růst inflace | Stavebnictví | Tvůrci trhu | Kurz jenu | Trendlines | Objem | Tipy pro začátečníky | Markets | Lagující indikátory | Klima | Krize 2008 a S&P 500 | Nezaměstnanost v USA | Deprese | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Swing | Nejdůležitější události | Trendová čára | Národní měny | Předpověď | Přehled | Regulátor | Praktické tipy pro obchodování | Supreme Edition | Zprávy o inflaci | Dlouhodobý výhled | Firmy | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Výrobní index ISM | Dnešní údaje | Easing | US500 | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Fiskální rok | Studie | Jednotná evropská měna | Finance | Nižší maxima | Jednoduché tipy pro začátečníky | Shortovat | Zpráva | P/E | Kolaps | Nástroj | Reakce trhů | Silný růst | Tradeři používající scalping | Překoupenost | Pondělní obchodování | Cenová hladina | Panika na trzích | Fibonacci retracement | Hypotéky | Současná situace | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Změny na trhu | Viceguvernérka | Jackson Hole | OPEC | Korekční pohyb | Jednání FOMC | Bloomberg | Index CPI | Cena eura | GBP | Oživení inflace | Nabídka | Dlouhé (long) pozice | Open interest | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Měna | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Nejlepší obchodní strategie | Oslabení amerického dolaru | Inflace v květnu | Udržení inflace | Nasdaq | Obchodní týden | Admiral Markets | GAAP | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Dnešní růst | Dopad na finanční trhy | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Technický signál | Příznivé údaje | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Zprávy | Nadšení | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | NDX | GBPUSD | Evropské trhy | Maximální drawdown | COT (Commitment of Traders) | Trigger | Futures | Použití technických indikátorů | Budoucí vývoj | Klíčové události | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Poměr rizika a zisku | Přeprodané oblasti | Evropské HDP | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Bank of Japan | Paypal Holdings | Různé tržní podmínky | Americké objednávky | Jakub Hodan | Karel Janeček | Aktuální problémy | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Býčí signál | Předstihové indikátory | Dobrá data | Mexiko | Investment | Vyhlídky | MetaTrader | OHLC | Tržní podmínky | CZ | Britská měna | Index cen výrobců | Průraz | Indikátor STO | Plyn (XNG/USD) | Joachim Nagel | Evropská ekonomika | Projev Jeroma Powella | Dolar včera | Zveřejněná data | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Euro dnes | Take-Profit | Kryptoměna | Trh | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Komise | FTSE 100 (UK100) | Oblast supportu | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | University of Michigan | Japonská centrální banka | Odhady trhu | Výrazný růst | Australský dolar | Plány Fedu | Žádný trend | Reálná hodnota | Korekce | Upozornění | Tržní prostředí | Nákup dolaru | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Analýzy akciových indexů | Money management | Výrazný pokles | Počet kupujících | Test rezistence | Alphabet (GOOGL.US) | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Žádné výrazné pohyby | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | XNG/USD | Konkurenceschopnost | Kroky centrálních bank | Akcie | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Plyn | Den díkůvzdání | Nerozhodnost trhu | Noční obchodování | Posílení dolaru | Propad | Martin Malý | Pokračující pokles | Obchodní systém | Rating | Očekávání investorů | Tržní volatility | Ekonomické výkonnosti | Microsoft | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | Dopad na cenu | Inside | Potenciální změny | Pokračování rostoucího trendu | Přeprodání | xStation | Technické analýzy | Potenciální obraty | Růst dolaru | Americká měna | SBUX | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Outside Bar | Shortování | Zařízení | Změny cen | Indikátor Parabolic SAR | Trh s futures | Trendové linie | Long pozice | Mistrovství | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Automobilky | Technické indikátory | Ropa Brent | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Poptávka po úvěrech | ANO | Nový premiér | Index spotřebitelské důvěry GfK | Velký hráč | Moving Average Convergence Divergence | Data z USA | Rizikovější aktiva | Simple Moving Average (SMA) | Pár EUR/USD | Seance volatilita | Makroekonomika | MSFT.US | Výkyvy v cenách | Nižší minima | Downtrend | Plánování | Šťastné obchodování | Objem obchodů | Americké měny | CFTC | Jiří Hruška | Graf | FIAT | Investiční rozhodnutí | Nákup libry | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Trendové indikátory | Ekonomické události | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Akcie Tilray (TLRY.US) | Významné zprávy | Hrubý domácí produkt | Vstup short | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Ceny komodit | Hráči na trhu | Historický vrchol | Dlouhodobý obchodní úspěch | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Aktivita na trhu | LYNX | Svíčkové grafy | Evropská centrální banka | Intradenní obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Měnová politika | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Zpráva o inflaci | Kontext | Andrew Bailey | Tým InstaForex | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Graf páru | Dobré zprávy z USA | Fed | Změny v ekonomice | Zpracovatelský sektor | Výborné vyhlídky | Americká centrální banka | Aktivní obchodování | Long obchody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Krátkodobé obchody | Typy indikátorů | EU | Pohyb trhu | Další růst | Index Nikkei | Výrazný pokles libry | Nízká volatilita | Proces obchodování | Mapa k pokladu | Intervence Bank of Japan | Michael Barr | Vyšší inflace | Makro data | PMI ve výrobě | Indikátor ADX | Pivot Point | Klíčový údaj | Blog | Formace Inside Bar | Donald Trump | Analýza trhů | Take-Profit úrovně | Kompozitní index | Hranice kanálu | Výrobní aktivita | Analýzy | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Equal low | Počet pracovních míst | Utahování měnové politiky | Politické události | Výkon indexu | Oscilátor Chaikin | EURUSD | Lagující indikátor | Traders | Aspekty scalpingu | Swingové minimum | Obchodování GBP | Slabé výsledky | Vlna poklesu | Identifikace trendu | Oslabování dolaru | Příkaz | Další rozvoj | Krátká pozice | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Rozložit riziko | Obchodování | Harris | Předpokládaný růst | Rychlý růst | Volume By Price | Ekonomické ukazatele | Velký problém | Zemní plyn | Předseda | Sazby beze změny | Strategie MACD | Libra | Významné pohyby | Britové | Ztráty peněz | CFD | SMA 100 | Index spotřebitelské důvěry | Open | Cena akcie | Technologicky zaměření tradeři | Time-Frame | Rate Of Change | Evropská měna | Nastavení indikátoru | Proč zvolit právě akciové indexy? | Automatická obchodní strategie | Index ISM ve službách | Zahájení výsledkové sezóny | Analýza trhu | Dění na Ukrajině | Ross Hook | Akciový index | Příprava | Pohyby na trhu | Head and Shoulders | Technický pullback | Tržní situace | Medvědí trendy | AMD.US | Jak trh reaguje | Růst eura | Celkový trend | Starbucks Corporation | Currency | Neustálé vzdělávání | Míra | TIPS | Hedgeové fondy | Dobré obchodní signály | Rozvoj vašich dovedností | Úroky | Makroekonomický kalendář | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | HDP v USA | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Proražení S/R úrovně | Segment trhu | Obchody | Vice | Uzavření trhů | Luis De Guindos | Chování obchodníků | Měnový trh | Bearish Engulfing | Síly trendu | Silný trh | Air | Růst amerického HDP | Příkaz Stop | Zápis z posledního zasedání Fedu | Indikace | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Využívání S/R zón | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Ceny | Prudký pokles | CHF | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | Hladiny podpory | Evropská unie | Plánování vstupů | MT4 | Situace ve Spojených státech | Tipy pro obchodování | Fundamentální informace | Pokles | James Bullard | Platební bilance | Plánování vstupů a výstupů | První obchodní den | E-mini | Výběr zisků | ex | Skalper | Akciový index Nasdaq | Carry trade | Pozornost | Pravidla systému obchodování | Příliv kapitálu | Uzavírání obchodů | Vyšší časové rámce | Instant Trading EU | Gala | Kryptoměny bitcoin | Dvousvíčkové formace | Potenciální zisk | Fibonacciho linie | Rostoucí klín | NQ100 | Růst tržeb | Vývoj dolaru | Tržní očekávání | Index ISM | VaR | DeMarker | Americká ekonomika | ATH | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | Obchodník | Směnný kurz | Přístup k informacím | Invest | Uzavření obchodu | Tokio | COVID-19 | PYPL | Obchodní chování | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Adaptace | Tempo poklesu | ROE | Australský index ASX | Tradingové osobnosti | Intradenní strategie | Index cen | Know-how | Ukazatel inflace | Tick | EBIT | Daně | ECB | Tým Admiral Markets | Nejistota | Lídři | Inflace v červenci | Pivot | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Index FTSE 100 (UK100) | Poradenství | Napětí na Ukrajině | Ekonom ECB | Dlouhodobí investoři | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Forex knihy | Obchodní rozpětí | Zisky | Range | Zastavení růstu | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Současné ceny | Náhoda | Správný money management | Flat | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Podnikatelské klima | Nvidia | Obchodovat na základě technické analýzy | Řízení rizika | Podniky | Zlatý řez | Správné řízení rizik | Pohyby směrem dolů | Delta Air Lines | Vývoje ceny | Společná měna | Cena zlata | Přehled forexových obchodů | Pullback | Krypto rally | Zvýšení ceny | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Exponenciální klouzavý průměr | Kapitálové trhy | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Prodejní příležitost | Statistické údaje z USA | Růst cen | Masato Kanda | Trendline | Dluhový strop | Momentum | OctaFX | RSI | SPX500 | Indikátor Force | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Financování | Výsledky strategie | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Velké zisky | ATR | Překoupené zóny | Obchodovat forex | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hospodářský růst USA | MetaTrader 5 Supreme Edition | Vstup do LONG pozice | Pokles ekonomiky | Prodávající | Obratu trhu | Růst měny | CARA | Patterny | Představitelé centrální banky | USDJPY | Dolar vůči jenu | Definovaný obchodní plán | Akcie Starbucks | Zprávy z USA | Směnný kurz dolaru | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Proces identifikace trendu | Velké objemy | Globální problémy | Line | Tilray | Aspekty Price Action | Otevření obchodu | Vyšší ceny | MetaTrader 4 | Indikátory | Překoupení | QE | Analýza dat | DNO | Narůst zisků | Cena | Bollinger Bands | ECB dnes | První odhad | COIN | Profesionální obchodník | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Forex asistent | Posílení eura | Pohyb cen | Odhodlání | HAS | Americký dolar | Indikátor Chaikin | US100 | Ekonomika | WTI | Spojené království | Hrozba recese | Křiž smrti | Otevřená pozice | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Značný zájem | Prodej dolaru | Odpor | Index nákupních manažerů | BoE Andrew Bailey | Odpovědnost | Reserve Bank of Australia | Počet obchodních příležitostí | Saúdská Arábie | Strategie a přístupy | Otevřené obchody | OCI | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | FTSE | Intraday | Úrokový diferenciál | Inflace | Oblasti konfluence | Úroveň supportu | Tržní sentiment | Využití kapacit | Situace | Potvrzení trendu | Historické rekordy | Svatý grál | Statistické údaje | Twitter | Vstup do obchodu | Mírná korekce | Alphabet | Zisk na akcii (EPS) | Struktura | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Instant Trading EU Ltd. | Zkušenosti | Maximalizace zisku | Elliottova vlnová teorie | ROCE | Ekonomická zpráva | Počet žádostí o podporu | Obratové body | Golden Cross | Volatilnější pohyby | Lira | Životní náklady | Kurz libry | Poskytování úvěrů | Jens Klatt | Nákup akcií | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Interpretace | Americké akciové trhy | Zemní plyn (XNG/USD) | Vybírat zisky | Intradenní trading | Indikátory momenta | Využití krátkodobých výkyvů | Optimismus | Ekonomiky eurozóny | Rostoucí trendová linie | Mistrovství v obchodování | Finanční systém | Kurz | S&P/Case-Shiller | Market | Americký PMI | IFO index | Inflace v říjnu | 256/2004 | Double top | 8 nejlepších obchodních strategií | Růst mezd | Google | Příležitosti k prodeji | Close | Grafy | UST | Tržby | Risk Management | Dění v grafu | Vytrvalost | Analýza a strategie | Strategie obchodování | Oblasti rezistence | Býčí vyhlídky | Vliv na obchodování | Aktivum | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Rychlost zotavení | Vstoupení do trhu | Klouzavý průměr SMA | Sazby ECB | Boční trend | Investiční cíle | Zpomalení hospodářského růstu | Důležité fundamenty | Investujte | Slabý americký dolar | Zvýšení volatility | Zpráva Commitment of Traders | Analyzovat jednotlivé akcie | FED sazby | Vysoká poptávka | Intradenní pohyby | AUD | Volatilní trh | Oscilátor RSI | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Inside a Outside bar | Obchodování indexů | SPAD | Bearish | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Právo | Měnové intervence | Dobré zprávy | Prima | Citigroup | Mario Draghi | Vysoká inflace | Index výdajů na osobní spotřebu | Zpracovatelský průmysl | Nastavení grafů | EQL | Odhady ekonomů | Stoxx 600 | Zpráva CoT | Equity | Globální ekonomické problémy | Snižování úrokových sazeb | Hodnocení ekonomiky | Ceny ropy a plynu | Jádrový CPI | Bilance | Kapitalizácia | Recenze | Vítězství nad inflací | Technologický index | Forexoví obchodníci | Index Nasdaq (NDX100) | VbP | Zasedání ECB | Powellovy komentáře | Odhady PMI | Poptávka | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Chuť k riziku | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Etherea | Recese | Christopher Waller | Vyjádření představitelů | BTCUSD | Prezidentské volby v USA | Růstové tendence | Makro | Zdraví | FXstreet | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Equity křivky | Prostor pro pokles | Výrobní index | Jak obchodovat | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Aktuální stav | Růst americké ekonomiky | Moving Average (Klouzavý průměr) | Ekonomické krize | RRR | Symetrický trojúhelník | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Average True Range | CRWD | Frank | Měnové páry | Balance | Guvernér | ISM | Inflace v listopadu | Stochastic oscillator | Výrobní inflace | Momentum indikátory | Kurz eura | Pivot Pointy | Průraz trendové linie | Stabilní příjem | Dnešní zpráva | BNB Chain | Resistance | Ekonomické analýzy | Oscilátor Marlin | Konsenzus | Konfluence | Chování ceny | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Pozornost obchodníků | Ceny potravin | Futures kontrakty | Hry | Solana | Býčí trh | Globální trhy | Index důvěry | Capital | FOMC minutes | Japonská ekonomika | Obchodní instrumenty | Webináře | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Celkový výkon | Graf měnového páru | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Nastavení trhů | Nejnovější zpráva | Nárůst tržeb | Hodnota indexu | Strategie nákupu | Svíčkové formace | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Fair Value | Komunita | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Jasný směr | Mince | Americké volby | Stop-Loss a Take-Profit | Akciový index DAX | CrowdStrike | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | EUR/NZD | Akcie a ETF | Produkty obchodované s finanční pákou | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Důležité informace | USOil | Vstoupit do obchodu | Vstup na trh | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Slabá čísla | Cenový vývoj | Náklady na úvěry | Zlato (XAU/USD) | Signály | Finanční ukazatele | Nařízení | Cyklus utahování měnové politiky | Americký Senát | BTC | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | PMI ve službách | Vývoj inflace | Nejnovější zprávy | Riziková aktiva | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Stav trhu práce | Průmysl | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Podnikání | VolumeByPrice | Tempo růstu | GfK | Ekonomická data z USA | Index relativní síly | Trumpovo vítězství | JPMorgan | Nadhodnocení | Break-Even | Divergence | Počasí | Trend is your friend | ETF | Výrazný uptrend | Nákupní pozice | Akciové trhy | Obchodní pozice | Varování | Spekulanti | Viceprezident ECB | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spojení | Long | Rally | Větší pokles | Vývoj trhu | Recese v USA | Výrazný propad | Klíčový support | Zpomalování inflace | Výroba v Německu | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Politici | Obchodníci s měnami | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Intuice | AUDNZD | Holubičí postoj | Zápis ze zasedání FOMC | Jednoduchý klouzavý průměr | MIFID | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Vrcholy | Pokles cen | Normální volatilita | Dobré obchodní příležitosti | Relative Strength Index (RSI) | Jak obchodovat forex | Růst ceny | SP500 | Začít obchodovat | Výhled měnové politiky | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | EMA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Price Action strategie | Holubičí tón | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Klouzavý průměr | Makroekonomické indikátory | Long signál | Riziko ztráty | Ministryně financí | Vysoké zisky | Paradox | Payrolls | Sentix | Index relativní síly (RSI) | Snížení cen | Poměr rizika a výnosu | Zveřejnění zpráv | Pochybnosti | Indikátor důvěry | Signál k nákupu | Špatné zprávy | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Nárůst long pozic | Načasování | Řetězce | Zotavení | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Order | Forexu | Hlubší pokles | Hlavní indikátor | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Politika | USD GBP | Další posilování | Pozornost trhu | RVI | Banky v eurozóně | Globální finanční trhy | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Odraz ceny | Tržní síly | Stop-Lossy | MAM | Ropa (XBR/USD) | Poplatky | Konsolidace | Výprodej | Exportní firmy | Velká Británie | Růst libry | Další vývoj | Ekonom | Objemy obchodů | Indexy S&P | 1D | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Prognózovaní | Obnovení růstu | Trader | Vládnoucí strana | Nákupy | Očekávání trhu | LTC | Měnové politiky | Nastavení indikátorů | Výkon široké škály společností | Linie neckline | Cenový graf | AUD USD | Vnímání | Vliv na trh | Akciové indexy | Masivní propady | Nálada na trhu | Pohyb ceny | CDD | Historická maxima | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Janet Yellen | Buy | Indikátor Ichimoku Cloud | Zhodnocení | Euro | Úrokové politiky | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Automatické obchodní strategie | Fiskální politika | Technologický Nasdaq | Devizový trh | Dividenda | Pokračující růst | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní účet | Sláva | Obchodní analýza | Míra inflace v eurozóně | Přísná opatření | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Zápis Fedu | Exponenciální klouzavý průměr (exponential moving average) | Indikátor Ichimoku | Úspěch | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Nákupní aktivita | Zadávání Stop-Lossu | Scalping | Zvyšování úrokových sazeb | PayPal | AML Directive | Nákup eura | Použití oscilátorů | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Aktuální situace | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Výrazné pohyby | Dobrý výsledek | Začínající obchodníci | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | eBook | Oscilátor DeMarker | Makroekonomické analýzy | Fondy | Údaje o americké ekonomice | Obchodní hodiny | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | DAX | GOOGL.US | Klid | Risk | USD za barel | Burze | Nikkei 225 | Tempo růstu HDP | Spread | AML Directive 5 | Obavy investorů | Pracovní trh | ETH/USD | Vývoj měnového páru EUR/USD | FXstreet.com | St. Louis | MSFT | Inflace ve Velké Británii | Úrokové sazby Bank of England | Ekonomické prognózy | Spready | Podhodnocený | Směr trendů | HCOB | NZD/CHF | Euro včera | Momentum indikátor | USD/MXN | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | AOS | Cíle | Proces obchodování průrazu | Investiční společnosti | Pokles poptávky | Rozhodnutí Bank of England | Zlatý kříž | Kotace | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vstup long | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Technické korekce | Nový cyklus | Ropa | JAP225 | Semináře | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Rychlost | Výdaje | Goldman Sachs Group | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Transakce | Dolar | Fibonacciho retracement | Vývoj indexu S&P 500 | Hodinový graf | STAR | Hladiny supportu | Pin Bar | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Moving Average | Zaměstnanost | Profitovat | Denní volatilita | Důležité zprávy | Proražení trhu | Výprodeje | Nepřesnost | Inflace v březnu | Justice | Zpráva COT | Značný pokles | DE30 | Dotcom | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Nárůst zisků | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Obchodní podmínky | Silný pokles | Interbank VIP indikátor | Základní sazba | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Kypr | Index podnikatelské aktivity | RBA | Bullish | Statistiky z eurozóny | Vzdělávací článek | EUR/CHF | Nejistoty na trzích | Báze | Nový trend | Rozhodnutí centrální banky | Americká seance | Data z Německa | Dvojité dno | Christine Lagarde | Hlavní trend | JP Morgan | Optimismus na trhu | Bollingerova pásma | Huw Pill | Intervence centrální banky | Jiří Makovský | Carry trades | Stav ekonomiky | Celý svět | Obchod | Řízení peněz | Úroveň rezistence | EIA | Zprávy z Německa | Rusko | Vysoké riziko | Pokles nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Kurzy eura | Iracionální | Tržní zprávy | Úsilí | Miliardy USD | Poradce | Úrovně rezistence | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Vývoj kurzu eura | Signál | Fibonacciho úrovně | Ekonomický výhled | S/R zóny | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Pips | ADP | Číst grafy | FOMC | CPI v USA | Short signál | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Purple Trading | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Makroekonomická data | Platforma | NFIB | Možnost dalšího růstu | Změny trendu | Tempo snižování sazeb | Společnost | Dnešní zprávy | Šance na větší pokles | Časové období | Obchodujte | Disclaimer | Pozitivní výsledky | Investoři a obchodníci | Thomas Barkin | Odvětví | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Snížení základní úrokové sazby | Non-Farm Payrolls | Nejoblíbenější Forex indikátor | ASX | Rozšíření | Novinky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | On Balance Volume | Nálada | Index PCE | Britské měny | Trend dolů | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Výkon dolaru | Výsledek HDP | Trailing Stop | Stimuly | Obchodní signál | Časové rámce | Organizace | Očekávaný zisk | Obchodní rozhodnutí | Koronavirus | CBI | Austan Goolsbee | Gap | Společnosti z technologického sektoru | Banky | Růst | Obchodování EUR/USD | Problémy s likviditou | Intradenní obchodníci | Akciový trh | Případové studie | | Příjmy | Kmen koronaviru | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Proti trendu | Překoupené podmínky | Investujte zodpovědně | Zajištění | Levels | Fundamentální základ | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Snížení inflace | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Reserve Bank of Australia - RBA | Pipy | Evropská unie dnes | ECB Christine Lagardeová | Praktické tipy | Lockdown | Cenový index | Vzdělávání a rozvoj | Sebevědomí | Negativní zprávy | Obchodní styl | Volume | Token | Cenová akce | Průmyslová produkce | Měnový pár | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Pochopení trhu | Engulfing | USDIRR | ISM index | Nový týden | Ovlivňování | Patterns | Budoucnost eura | Celkový výkon ekonomiky | Americké statistiky | Strategie ECB | Poptávka po dolaru | Ichimoku Cloud | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Konfederace britského průmyslu | Nápad | Japonský index Nikkei | Identifikace supportu a rezistence | Meziroční inflace | Zveřejněné údaje | Klíčová dovednost | Vznikající obchodní strategie | Analýza fundamentálních událostí | Tradeři | Bloky | Slabé makro | Pracovní den | Jerome Powell | Výkyvy | Vzestupný trend | Pokles dolaru | Univerzální strategie | Volatilní | Nižší hodnoty | Ekonom Evropské centrální banky | Obchodní příležitosti | Obchodování britské libry | Menší pohyby | Strategie skalpování | Slabost dolaru | Velký zisk | Širší obraz | XBR | Signály pro potenciální obrat cen | Société Générale | Investiční strategie | Isabel Schnabelová | Identifikace potenciálních obratů trendu | Dow Jones | Škály společností | Šílenství | Prodejní sentiment | Ukazatele | Přeprodané podmínky | Prohlášení | Šéf Fedu Jerome Powell | Program nákupů dluhopisů | Strategie pro obchodování akciových indexů | Technické signály | TLRY.US | Obchodování GBP/USD | Kroky Bank of England | Nižší volatilita | Portugalsko | Hlavní pravidla | Slickcharts | Situace na trhu práce | Podnikatelské aktivity v USA | Euro dolů | Instrumenty | Nové údaje | Co jsou to akciové indexy | Snížení nákladů | Banka | Klíčové strategie a přístupy | Údaje o průmyslové výrobě | Obálka | Forex semináře | Zisk na akcii | Dynamický daytrading | Volume indikátor | Krátkodobé trendy | Stop-out | Klesající trendové čáry | Oslabení dolaru | Moving Average (klouzavé průměry) | Covid | Fibonacciho posloupnost | Optimistický přístup | Rates | Produkce ropy | Medvědí potenciál | Dosahování malých zisků | Parabolic SAR indikátor | Nasdaq (NDX100) | Průrazy s vysokou volatilitou | Použití klouzavých průměrů | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Hledání svatého grálu | Oslabování eura | Řízení rizik | Růstový potenciál | Nejoblíbenější Forex | SoFi | CRWD.US | Jednání bank | NZD/USD | Možnost poklesu | Silné trendy | Intradenní obchodování | Sentiment investorů | Evropská obchodní seance | Události v eurozóně | Holubičí rétorika | Výhody | HDP EU | L.F. Investment Limited | Kamala | Držení pozice | Technické ukazatele | Kurz GBP | Trhy | Trendový indikátor | Varování před riziky | Signály oživení | Delta Air | AML | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Na burze | Christine Lagardeová | Brent (XBR/USD) | Vyrovnat ztráty | HDP Španělska | Zasedání centrální banky | Obchodování signálů | Prodej akcií | Lepší výkonnost | Významný dopad | Ziskové výsledky | Ekonomické aktivity | Obrat dolů | PEG | USD CHF | HDP USA | Rozhodnutí americké centrální banky | Cenový index výdajů | TLRY | Koupit akcie | Trojúhelník | Pozitivní signál | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | PMI ze sektoru služeb | Simple Moving Average | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | IAG | Psychologické hladiny | Ziskové obchodování | Hlavní ekonom ECB | Foreign Exchange | John Williams | Index spotřebitelských cen | Vyšší ceny ropy | Panika | Údaje o inflaci | NAHB | Ekonomické nejistoty | Proražení rezistence | Posilování amerického dolaru | Růst britské ekonomiky | Americký prezident | Pokles libry | Obchodování pro EUR/USD | Volby v USA | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | NDX100 | Cílová cena | Potenciální obrat | NZD | Jak se stát lepším investorem | Španělsko | EUR GBP | Celkový výkon indexu | Supporty a rezistence | Krize 2008 | xStation 5 | Skalpeři | Vývoj kryptoměny | Dobrá čísla | PMI pro sektor | Nastavení Stop-Lossu | Směnné kurzy | Kurz dolaru | Údaje ISM | Commitment of Traders | Sledování makroekonomických ukazatelů | Libra klesá | CCI | Ekonomický růst | Spike | Američané | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Krize | Podnikatelská aktivita | Management | Forex webináře | XAU/USD | BNB | Halifax | Pokračování trendu | Bublina a NASDAQ | Psychologický faktor | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Vliv na americký dolar | Trh v rovnováze | Průmyslové aktivity | Obraty trendu | High | Negativní dopad | US dollar | NATO | Americký trh | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Světoví lídři | Euro klesá | Graf dne | Tlak medvědů | Outside bar pattern | Zamyšlení | Time frame | Obchodníci | Ztráty | Současný klesající trend | Postranní trend | Zhodnocení účtu | Úroveň dluhu | Sazby Fedu | Býčí vlajka | Cena amerického dolaru | Oscilátory | Tipy pro začínající obchodníky | Kupující | Ukázka obchodování | Graf EUR/USD | MACD indikátor | Riziko recese | POI | Short | Eskalace | Roční maximum | Drawdown | Breakthrough | Zpráva o měnové politice | Obchodování na akciových indexech | Obchod dne | Snižování sazeb | Nově zahájené stavby domů | Euro vůči americkému dolaru | Williams %R | TOPIX | Obchodování akciových indexů | Účely swingového obchodování | Účastníci trhu | USD/CHF | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Projev šéfky ECB | Seance v USA | Odhadovaná cena | Základní technické analýzy | Grafické formace | Target | Cena BTC | Trojitý vrchol | Příliv investorů | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Stav americké ekonomiky | Identifikace supportu | DAX (DE30) | Příležitosti na trzích | Zájem o dolar | Odhady HDP | Tradingové přístupy | Cenové výkyvy | Velcí hráči | Marketingová komunikace | Index peněžních toků (MFI) | AMBcrypto | Trendovat směrem nahoru | 100 SMA | Zemědělství | Low | Trend klesající | Indikátor momentum | Prodejní aktivity | Benchmarky | Nárůst volatility | Řešení inflace | Pohyby eura | HDP z Kanady | Hlavní ekonom | Plán obchodování | Tesla | Volatility | Vyhlídky dolaru | CAR | Úspěšný trading | Rozhodnutí australské centrální banky | Aramco | Silný základ | Finanční ztráty | Ztráta | Supporty | xStation5 | Sektor služeb | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Překážky | Investiční soutěže | Kryptoměnový trh | Vývoj na trhu | 2008 a S&P 500 | Seminář | Pozitivní vliv | Závazek | Dotcom bublina | Směřování | Negativní hodnoty | Ukončit obchod | Tempo ekonomického růstu | Asijské seance | Instrument | Sol | Historie | SMA 200 | Začátek nové fáze | Fibonacci | Německo | Snížení úrokových sazeb v USA | Profesionální trading | Uvolňování měnové politiky v USA | Druhá vlna | Americké trhy | Prodeje | Kalendář událostí | Obchodníci na forexu | Příkaz stop-loss | Formace hlava a ramena | Hospodářské podmínky | Analytik | Směřování FEDu | Kyber | Obchodování eura | Špatné výsledky | Spotřebitelské ceny | Dnešní volatilita | Týdenní nárůst | NASDAQ 100 | Skalpování | Momentový indikátor | Uptrend | Investování | Směrnice | Nasdaq v USA | Nalezení pásma | Průraz supportu | Velká korekce | Intradenní Price Action | Trading pohled | Světové trhy | Co jsou to akciové indexy? | EU a USA | Potenciál dalšího růstu | Nejnovější údaje | Peter Kažimír | Odhad amerického HDP | Žádosti o podporu | Nový býčí trh | Tržní šum | Možnost dalšího poklesu | Využití krátkodobých výkyvů cen | Druhý odhad amerického HDP | Korekce v trendu | Volby | Obchodní nastavení | SPX | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Historie se opakuje | Reálné obchodování | Intradenní obchodník | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Indikátory volatility | Chování investorů | Významná rizika | Americký regulátor | Taproot | Evropské země | Covid-19 pandemie | Vývoj ceny | Akumulace | Signály pro potenciální obrat | Mzdy | Makroekonomické reporty | Růst trhu v roce 2020 | Philip Lane | Biden | Kupci | ECB Luis De Guindos | Nákupní signál | Trading Price Action Patterns | Investiční teorie | Pravidla obchodního systému | Míra nezaměstnanosti v EU | Pozice | Strategický přístup | CryptoQuant | Patrick Harker | Pohyb dolaru | Statistika | Podnikání na kapitálovém trhu | Nastavený risk management | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Evropský regulátor | Pokračování medvědího trhu | Šéfka ECB | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu | Viceprezident | Americká zpráva | Úrokové sazby | Riziko | Volatilita je nízká | Hladiny rezistence | COT | Zasedání centrálních bank | Indikátor OBV | Zahraniční investice | Elliotovy vlny | Technické faktory | Trendový pohyb | Rezistence | USA | Směr trhu | Mário Centeno | Nonfarm Payrolls | Line Bin | Indikátor ATR | Short-selling | Poptávky po ropě | Jestřábí rétorika | Pozitivní zpráva | Spolehlivost | Formace dvojité dno | Investovať do kryptomien | Swingová maxima | Lael Brainardová | Finanční zpravodajství | Buy signály | Dnešní kurz dolaru | Bitcoin (BTC/USD) | První obchod | Důvody k nákupu | BTC/USD | Počet nezaměstnaných v Německu | Návratnost | Profit faktor | Intervenovat | Vstupní signály | Pohyb měnových párů | Forexové měnové páry | Investovat peníze | Sledování trendových linií | Očekávaný růst | BTC na burzy | Sentiment trhu | Výkon | Významné události | MFI | Prodat USD | Měnové politiky v USA | HDP v eurozóně | Index DAX | Trendová linie | Predikce možných tržních pohybů | Divergence indikátoru | Dobře definovaný obchodní plán | Plavba s proudem | Zájem analytiků | Ocenění | Nalezení obchodního stylu | Indikátor | Jednoduché tipy | Stanovené Stop-Loss | Výrazný růst inflace | Standardní odchylka | Vyšší výnosy | Potenciál poklesu | Snížit úrokové sazby | UK100 | Richmond | Inflační report | Analytik finančních trhů | Rozhodování Fedu | Pokračování růstu | Další pokles | Volatilní cenové pohyby | Ethereum (ETH/USD) | Důležitá zpráva | Začínající obchodníci na Forexu | Inflace v USA | Cellnex | Doporučení pro obchodování | Platný signál | MXN | Snížení úrokové sazby | Indexy PMI | Trpělivost | Barometry trhů | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Společnost Tilray | Býčí kanál | Lukáš Adámek | Potenciální obrat cen | Libra euro | Odrazy | Zavřít obchod | Japonský jen včera | Potenciál růstu | Prudké pohyby | Index výdajů | Postoj k trhu | Obchodovať kryptomeny | Práce | Fundamentální analýza pro začátečníky | Potenciální obraty trendu | Potenciální obrat trendu | Konvergence | Joe Biden | Goldman Sachs Group Inc. | Pokrytí ztrát | Americký ISM | Technický výhled | Úrovně Stop-Lossů | Prodej | Rostoucí trend | Rok 2024 | Euforie | Pohyby ceny | Technická analýza intradenního pohybu | Šance na pokles | GBP/JPY | Americké centrální banky | Spekulovat | Oznámení | Indikátor MFI | Oblasti S/R zóny | Průmyslová výroba | Ztrátové obchody | Double top/bottom | Graf páru GBP/USD | Investiční | Průzkum | Prodejní pozice | Zpráva o vývoji inflace | Úroveň volatility | Trendové pohyby | Signál pro skalpery | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Znalosti technické analýzy | Cena dnes | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Trade | Zájem investorů | Nejbližší support | ABC | Denní minima | Americká banka | Budoucnost | Celkový sentiment | Rovnováha | Rozhodování | Druhy inflace | Sazby centrální banky | Absence kupců | Rýže | Opatření | Návrat poptávky | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Ekonomické zprávy | Intradenní analýza | Růst spotřebitelských cen | Průměrná cena | Krypto | Pivot points | Nejbližší rezistence | Aktivita v sektoru služeb | Pohled na zlato | Prodejní signál | HDP | Emoce na trhu | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | CL | Rostoucí příjmy | Britský regulátor | Trh s bydlením | Zprávy a události | Hlavní akciové indexy | Nová stimulační opatření | Break Even | Zlato | Skalpovací strategie | Komise v přenesené pravomoci | Kamala Harris | Stochastic | Krátkodobé tržní pohyby | Zajímavé pohyby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Average Directional Index | Kurzy | Trading systém | Šance | Short pozice | Oscilátor | ADX | Zásady money managementu | Slušný zisk | DAX 30 | Inflační očekávání | Money flow index (MFI) | Historické momenty | G7 | Index ASX | Index Nikkei 225 | Jasný plán | USD/CAD | Sazba Fedu | XTB | Výrobní aktivity | Sledování vzorů svíček | Stabilita | Dna | Tým FXstreet.cz | Prezidentka Christine Lagardeová | Dělení technických indikátorů | Manufacturing PMI | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Omikron | Růst ekonomiky | Vývoj měnového páru USD/CAD | Index PMI | Envelopes | Měnící se tržní prostředí | Throwback | Informace o trhu | Breakouty | Oslabování libry | Falešný signál | Komodity | Investování je rizikové | Prolomení oblasti | Uplatnění technické analýzy | Denní graf | Údaje o nezaměstnanosti | Larry Williams | Poptávka po americkém dolaru | Index FTSE 100 | Maloobchodní tržby v USA | Aktuální volatilita | Důležitý support | Vstoupit do trhu | Komentáře Fedu | Miliardy | Dotcom bublina a NASDAQ | XMR | Ověření trendu | Swing Trading | Unikátní příležitosti pro tradery | Netflix | Kryptoměny | Ekonomické podmínky | Průměrování | Objednávky | Velmi volatilní | Tilray (TLRY.US) | Očkování | Trh s kryptoměnami | Zasedání britské centrální banky | CAD | Výnosy | Objem obchodování | Nový kmen koronaviru | XBR/USD | Nejlepší rozhodnutí | Obchodní systémy | Session | Býčí trend | Skalpování na finančních trzích | Býčí scénář | Jednotlivé akcie | PMI pro sektor služeb | Vysoké úrokové sazby | Štěstí | Přehled o směru trhu | Vlády | Solidní růst | Rozdělení tržních podmínek | Otevření buy | AUD/USD | Disney | Ekonomické indikátory | Obrat cen | Vítězství Donalda Trumpa | Investor | XTI/USD | Investoři na akciovém trhu | Analýza | Nákup dluhopisů | Hlavní měnové páry | Průběžné výsledky | Australský index | Nakupovat | TradingView | Investiční doporučení | Aplikace Price Action | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Medvědí trend | Býčí potenciál | Sledování nejvlivnějších společností | Trading | Vítězství | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Obecné trendy | Fundamenty | Buy (nákupní) signál | Wall Street | Medvědí vlajka | Británie | Počet nezaměstnaných | Konfederace | Konsolidace ceny | Ceny dolaru | Svíčkové formace a grafické formace | Nesoulad | Výraznější pokles | Průlom | Trendové ukazatele | Prodej eura | Denní obchodování | Silnější americký dolar | Správa | Sazby Bank of England
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Indikátor Fractal
Indikátor Fractals
Indikátor GMMA
Indikátor Half Trend
Indikátor HalfTrend
Indikátor Chaikin
Indikátor Ichimoku
Indikátor Ichimoku Cloud
Indikátor investičního sentimentu
Indikátor Linear Regression

Následující klíčová slova

Indikátor MFI
Indikátor momentum
Indikátor Murrey Math Lines
Indikátor NFIB
Indikátor OBV
Indikátor OsMA
Indikátor Parabolic
Indikátor Parabolic SAR
Indikátor pivotních bodů
Indikátor pivot point
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít