Úřad práce
Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci vzrostla na 5,4 procenta
29.07.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci vystoupila na 5,4 z červnových 5,2 procenta. Vyplývá to z předběžných a sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Nárůst je větší, než se čekalo. Statistiky nyní zahrnují také ukrajinské uprchlíky, kteří v Německu hledají práci.
Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší je v Česku
30.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procenta, a zůstala tak na dubnové úrovni. Nejnižší nadále zůstává v České republice, kde se proti dubnu ale zvýšila o desetinu procentního bodu na 2,5 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
Míra nezaměstnanosti v Německu se v červnu zvýšila na 5,2 procenta
30.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v červnu prudce zvýšila a z květnových 4,9 procenta se dostala na 5,2 procenta. Nárůst, který po několika měsících zastavil dlouhodobý pokles nezaměstnanosti, podle Spolkového úřadu práce souvisí se zohledněním válečných uprchlíků z Ukrajiny ve statistikách pracovního trhu.
Na trhu práce k ochlazení zatím nedochází
08.06.2022 Podíl nezaměstnaných osob poklesl v květnu z dubnových 3,3 % na 3,2 %. Klesal počet uchazečů o zaměstnání, ale i volných pracovních míst. Úřad práce tak eviduje nejméně uchazečů od roku 2020, zároveň ale i nejméně otevřených pozic za poslední rok. Výrazněji se v datech zatím neprojevila zhoršující se situace v průmyslu, kdy některé ukazatele varovaly před opatrnějším přístupem v nabírání nových pracovních sil.
Nezaměstnanost v EU v dubnu zůstala na 6,2 procenta, nejnižší je v Česku
01.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,2 procenta, a zůstala tak na stejné hodnotě jako v březnu. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti má i nadále Česká republika, byť tam o desetinu procentního bodu vzrostla a činila 2,4 procenta. Žádná jiná země EU nemá nezaměstnanost pod třemi procenty.
Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu klesla na 4,9 procenta
31.05.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v květnu snížila o desetinu procentního bodu na 4,9 procenta, v poklesu tak pokračovala i přes hospodářské dopady války na Ukrajině. Dnes to oznámil Spolkový úřad práce, který zároveň uvedl, že v meziročním srovnání se nezaměstnanost snížila o celý procentní bod.
Nezaměstnanost v EU v březnu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je dál v Česku
03.05.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 6,2 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v únoru. O desetinu bodu se snížila i v 19 zemích platících eurem, kde se dostala na 6,8 procenta. To je nejnižší hodnota za dobu sledování dat. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost z celé sedmadvacítky států dlouhodobě zůstává v České republice.
Míra nezaměstnanosti v Německu v dubnu klesla na pět procent
03.05.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v dubnu podle sezonně očištěných údajů klesla o desetinu procentního bodu na pět procent. Navzdory válce na Ukrajině tak díky jarnímu oživení pokračoval trend z předchozích měsíců. V meziročním srovnání se nezaměstnanost snížila o celý procentní bod, oznámil dnes místní úřad práce.
Nezaměstnanost v březnu opět klesla, pomohla zejména sezónnost
08.04.2022 Podíl nezaměstnaných osob v březnu poklesl o 0,1 p.b na 3,4 %, což bylo v souladu s naší prognózou. Za zlepšujícím se trendem lze hledat především typickou sezónnost, kdy v jarních měsících dochází k obsazování některých pracovních pozic, které v zimě nebylo možné vykonávat.
Míra nezaměstnanosti v EU v únoru mírně klesla na 6,2 procenta
31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v únoru klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 0,1 procentního bodu na 6,2 procenta. Podobná byla situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti snížila stejným tempem na 6,8 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost ze zemí EU zůstává v České republice.
Míra nezaměstnanosti v Německu poklesla v březnu na 5,1 procenta
31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu nehledě na dopady ruské invaze na Ukrajinu pokračovala v poklesu a meziměsíčně se snížila o 0,2 procentního bodu na 5,1 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce.
Nezaměstnanost v EU v lednu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je nadále v Česku
03.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,2 procenta, zatímco v prosinci po zpřesnění dat činila 6,3 procenta. Nejnižší zůstává v České republice, kde byla v lednu na 2,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
Míra nezaměstnanosti v Německu v únoru klesla na 5,3 procenta
02.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v únoru proti lednu klesla o 0,1 procentního bodu na 5,3 procenta, v meziročním srovnání je pak o jeden procentní bod nižší. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Podle sezonně očištěných údajů klesla v únoru nezaměstnanost z 5,1 na pět procent.
Nezaměstnanost v EU v prosinci klesla na 6,4 procenta, nejnižší je v Česku
01.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci pokračovala v mírně klesajícím trendu, proti listopadu se snížila o desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. Dlouhodobě nejméně lidí bez práce je v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,1 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny nezaměstnanost proti jedenáctému měsíci roku rovněž klesla o desetinu bodu, a to na sedm procent.
Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu klesla na 5,1 procenta
01.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu podle sezonně očištěných údajů klesla o 0,1 bodu na 5,1 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných bez očištění o kalendářní vlivy sice vzrostl, ale ne tak výrazně jako obvykle v tomto ročním období, poznamenala agentura DPA. Trh práce si ale v Německu v době šíření varianty koronaviru omikron podle analytiků obecně vede dobře.
Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 6,5 procenta, nejnižší zůstává v Česku
10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla proti říjnu o dvě desetiny procentního bodu na 6,5 procenta. Nejméně lidí bez práce je i nadále v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,2 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost proti desátému měsíci roku snížila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta.
Nezaměstnanost v Německu v prosinci klesla na 5,2 procenta, nejníže od pandemie
04.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,2 procenta z listopadové hodnoty 5,3 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Nezaměstnanost je tak v Německu na nejnižší úrovni od března 2020, kdy Berlín začal zavádět tvrdá karanténní opatření kvůli pandemii nemoci covid-19.
Forex: Koruna dnes dnes mírně oslabila k euru a posílila k dolaru
08.12.2021 Česká měna dnes dnes mírně oslabila k euru a posílila k dolaru. K evropské měna koruna ztratila čtyři haléře na 25,47 EUR/CZK. K dolaru naopak posílila spolu s eurem a polepšila si o 13 haléřů na 22,48 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 6,7 procenta, nejnižší je stále v ČR
02.12.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii podle sezonně přepočtených údajů v říjnu zůstala na 6,7 procenta. Nejnižší je i nadále v České republice, kde činila 2,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost o desetinu procentního bodu snížila a dosáhla 7,3 procenta.
Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu nečekaně klesla
30.11.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,3 procenta z říjnových 5,4 procenta. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Počet lidí bez práce se pak snížil o 34.000, což je výraznější pokles, než čekali ekonomové. Trh práce se tak dál zotavuje navzdory nárůstu počtu případů onemocnění covidem-19.
Nezaměstnanost v EU v září klesla na 6,7 procenta, nejnižší je v Česku
03.11.2021 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v září podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,7 procenta ze srpnové hodnoty 6,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ze všech unijních zemí byla nejnižší míra nezaměstnanosti v České republice, kde činila 2,6 procenta. V zemích eurozóny klesla na 7,4 procenta ze 7,5 procenta v předchozím měsíci.
Míra nezaměstnanosti v Německu se v říjnu snížila na 5,4 procenta
28.10.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu se v říjnu snížila na 5,4 procenta ze zářijových 5,5 procenta. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se snížil o 39.000 osob, zatímco analytici v anketě agentury Reuters předpovídali pokles o 20.000 osob.
Trh práce se dále utahuje
05.10.2021 Podíl nezaměstnaných v Česku se v září v souladu s naším očekáváním o další desetinku snížil. Dosáhl tak 3,5 % po srpnových 3,6 %, a je nejnižší od dubna loňského roku. Celkem úřad práce registroval 262 142 uchazečů o zaměstnání, což bylo ve srovnání s předchozím měsícem o 5 474 méně. Počet volných pracovních míst byl v porovnání se srpnovými údaji sice o 5 203 nižší, i tak ale dosáhl stále velmi vysokých 358 tisíc. Na jedno volné pracovní místo tak v září připadalo v průměru 0,7 uchazeče.
Lidí bez práce v EU v srpnu opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,8 procenta
30.09.2021 V zemích Evropské unie v srpnu již čtvrtý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti klesla proti červenci o desetinu procentního bodu na 6,8 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nezaměstnaných je výrazně méně než před rokem, kdy v době dopadu omezení spojených s první vlnou pandemie nezaměstnanost vystoupila na 7,7 procenta. Nejnižší hladinu nezaměstnanosti si i přes mírný růst podle Eurostatu udržuje Česká republika, kde bylo v srpnu bez práce 2,9 procenta lidí.
V Německu v září ubylo lidí bez práce, nezaměstnanost klesla na 5,4 procenta
30.09.2021 Počet lidí bez práce se v Německu v září proti srpnu díky pokračujícímu zotavování ekonomiky z dopadů pandemie snížil o 114.000 na 2,465 milionu. Míra nezaměstnanosti pak vůči srpnu klesla o 0,2 procentního bodu a činila 5,4 procenta. Dnes to v bilanci podle sezonně neupravených údajů zveřejnil spolkový úřad práce.
Trh práce se utahuje
06.09.2021 Podíl nezaměstnaných v Česku se v srpnu o další desetinku snížil. Dosáhl tak 3,6 % po červencových 3,7 %, a je tak nejnižší od května loňského roku. Celkem úřad práce registroval 267 889 uchazečů o zaměstnání, což bylo ve srovnání s předchozím měsícem o 4 289 nižší. V srpnu i nadále pokračoval růst počtu volných pracovních míst. Ten dosáhl již rekordních více než 363 tisíc, takže na jedno volné pracovní místo připadá 0,7 uchazeče. Aby tedy uchazeči zaplnili volná pracovní místa, museli by se rozkrájet. Mezi okresy s nejvyšší nezaměstnaností patřila jako již tradičně Karviná (9,0 %), Most (6,9 %), Ostrava-město (6,6 %), Chomutov (6,1 %) a Ústí nad Labem (6,1 %).
Lidí bez práce v EU v červenci opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,9 procenta
01.09.2021 V zemích Evropské unie nadále ubývá lidí bez práce. V červenci klesla míra nezaměstnanosti na 6,9 procenta z červnových 7,1 procenta, a snížila se tak už třetí měsíc v řadě. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nezaměstnanost je výrazně nižší než loni v červenci, kdy během rychlého růstu způsobeného první vlnou pandemie dosáhla 7,6 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává podle Eurostatu v České republice, kde jich v červenci bylo stejně jako o měsíc dříve 2,8 procenta.
Lidí bez práce je v Německu za srpen opět méně, vliv pandemie ale trvá
31.08.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v srpnu díky pokračujícímu oživení ekonomiky dál snižoval. Celkem bylo bez práce 2,58 milionu lidí, což je podle sezonně neupravených údajů skoro o 12.000 méně než v červenci a zhruba o 377.000 méně než ve stejném měsíci loni. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 5,6 procenta. Uvedl to dnes spolkový úřad práce.
Forex: Koruna v úvodu týdne mírně posílila k euru i dolaru
09.08.2021 Koruna v úvodu týdne mírně posílila k euru i dolaru. Vůči euru si dnes ve srovnání s pátečním závěrem polepšila o pět haléřů na 25,37 Kč/EUR. K dolaru česká měna zpevnila o dva haléře. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,60 Kč/USD.
Nezaměstnanost v EU dál klesá, v červnu se dostala na 7,1 procenta
30.07.2021 Lidí bez práce v Evropské unii druhý měsíc v řadě ubylo. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce je podle Eurostatu v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,8 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.07.2021 1) Americká makléřská společnost Robinhood Markets získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) 2,1 miliardy dolarů (45 miliard korun). Firma uvedla, že ve středu prodala 55 milionů akcií v ceně 38 dolarů za kus. To je sice na dolním konci plánovaného cenového rozpětí, ale přesto to z firmy, která je oblíbená mezi mladými začínajícími investory, letos činí jednu z nejlépe oceněných společností vstupujících na americký akciový trh. Dnes se s jejími akciemi začne obchodovat na trhu Nasdaq v New Yorku.
Počet nezaměstnaných v Německu v červenci klesl víc, než se čekalo
29.07.2021 Počet nezaměstnaných v Německu v červenci dál klesal. Snížil se o 91.000, což je větší pokles, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti se tak snížila na 5,7 z červnových 5,9 procenta, ukázaly sezonně očištěné údaje, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Forex: Koruna dnes smazala část ztrát z předchozích dní
09.07.2021 Koruna dnes po několika dnech poklesů či stagnace posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila o 14 haléřů na 25,74 Kč/EUR a k dolaru si polepšila o 12 haléřů na 21,70 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Nezaměstnanost dál klesla na 3,7 %
09.07.2021 Tuzemská registrovaná míra nezaměstnanosti pokračuje v poklesu, snížila se již čtvrtý měsíc v řadě a v souladu s naším odhadem dosáhla v květnu 3,7 %, po květnových 3,9 %. Je tak ještě více vzdálena od maxima 4,3 %, kterého dosáhla letos v únoru. Uchazečů o zaměstnání Úřad práce eviduje 273 302 oproti 285 822 v květnu. Počet volných pracovních míst vzrostl meziměsíčně o 9 000, výrazněji než květnu, kdy nárůst činil 3 197. Stále tak platí, že nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a strukturou uchazečů přetrvává. Komplikace v hledání nových zaměstnanců hlásí dle průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) například průmyslové firmy. Na jedno volné pracovní místo aktuálně připadá 0,8 uchazeče, tedy stejně jako v květnu. Situace je odlišná mezi absolventy, kde na jedno volné pracovní místo připadá 0,1 uchazeče.
Nezaměstnanost v EU klesla na 7,3 procenta, nejnižší je v Česku a Nizozemsku
01.07.2021 Míra nezaměstnanost v zemích Evropské unie v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 7,3 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 7,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost má Česká republika a Nizozemsko, kde shodně činila 3,3 procenta. Situace se zlepšila i v eurozóně, kde míra nezaměstnanosti klesla o dvě desetiny procentního bodu a činila 7,9 procenta.
Počet nezaměstnaných v Německu v červnu klesl výrazněji, než se čekalo
30.06.2021 Počet nezaměstnaných v Německu v červnu klesl o 38.000, což je výraznější pokles, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na 5,9 procenta, ukázaly sezonně očištěné údaje, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Zpátky pod 4 %, nezaměstnanost dál klesá
07.06.2021 Tuzemská registrovaná míra nezaměstnanosti pokračuje v poklesu, snížila se již třetí měsíc v řadě a v souladu s naším odhadem dosáhla v květnu 3,9 %. Dostala se tak na nejnižší úroveň od listopadu a oproti loňskému květnu je vyšší „jen“ o tři desetiny procentního bodu. Uchazečů o zaměstnání Úřad práce eviduje 285 822, tedy meziměsíčně o 12 054 méně, zatímco počet volných pracovních míst narostl o 3 197 a dosáhl počtu 346 604. Opět tak narůstá nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi či preferencemi zaměstnanců. Oproti květnu loňského roku je na pracovním trhu o 19 678 více uchazečů, a o 15 554 více volných míst. Na jedno volné pracovní místo aktuálně připadá 0,8 uchazeče.
Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu zůstala na 7,3 procenta
01.06.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu zůstala podle sezonně přepočtených údajů na 7,3 procenta, v zemích eurozóně se ale proti březnu o desetinu procentního bodu snížila a byla na osmi procentech. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Mírně horší je proti březnu situace v České republice, kde ale nezaměstnanost i nadále zůstává jedna z nejnižších v EU. V dubnu se podle Eurostatu zvýšila o desetinu bodu na 3,4 procenta.
Lidí bez práce v Německu v květnu ubylo víc, než se čekalo
01.06.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v květnu podle sezonně přepočtených údajů ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 15.000 na 2,74 milionu, což znamená větší pokles, než se čekalo. Firmy totiž díky úbytku počtu nakažených novým koronavirem, uvolňování pandemických opatření a zotavování ekonomiky přijímají více nových zaměstnanců. Míra nezaměstnanosti ale zůstala pátý měsíc beze změny a je na šesti procentech. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový úřad práce.
Míra nezaměstnanosti v EU v březnu mírně klesla, dostala se na 7,3 procenta
30.04.2021 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 7,3 procenta, zatímco v únoru byla o desetinu procentního bodu vyšší. Podobná byla situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž snížila o 0,1 procentního bodu a činila 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.04.2021 1) Investorům na akciových burzách v asijsko-pacifickém regionu se dnes ulevilo po oznámení, že americká centrální banka (Fed) dál ponechává úrokové sazby na stejně nízkých úrovních. Japonská burza byla dnes zavřená, hongkongský index Hang Seng stoupl o 0,80 %.
Počet nezaměstnaných v Německu se v dubnu nečekaně zvýšil
29.04.2021 Počet nezaměstnaných v Německu podle sezonně upravených údajů v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně vzrostl, a to o 9000 na 2,76 milionu. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na šesti procentech. Firmy více využívají dotovaný program ochrany pracovních míst, takže více zaměstnanců pracovalo pouze na zkrácený úvazek. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový úřad práce. Vývoj podle analytiků znamená další překážku pro zatím křehké oživení největší evropské ekonomiky.
Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu
07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
Nezaměstnanost v EU zůstala v únoru na 7,5 procenta, stabilní je i v eurozóně
06.04.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v únoru na hodnotě 7,5 procenta, kde byla i v lednu. Beze změn je od začátku roku i poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v únoru bylo 8,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.03.2021 1) Asijské akciové trhy uzavřely dnes převážně v minusu. Posílení hlavním indexům v regionu nedokázaly zajistit ani čínské indexy nákupních manažerů, které ukázaly na pokračující ožívání tamní ekonomiky.
Lidí bez práce v Německu ubylo, míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech
31.03.2021 Počet lidí bez práce v Německu v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesl o 8000 na 2,745 milionu, zatímco míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Uzávěry, které vláda zavedla ve snaze zpomalit šíření epidemie, na pracovní trh příliš velký vliv neměly.
Týdenní výhled trhů: Trhy se zaměřují na report zaměstnanosti v USA
29.03.2021 S příchodem velikonočního víkendu se v pátek odpoledne všechny oči obrátí k výsledkům NFP v USA. Obchodníci v posledních týdnech zvyšují americký dolar, protože rostou spekulace, že Fed bude dříve nebo později nucen spíše zvyšovat úrokové sazby.
Ranní okénko - ECB se zřejmě vyjádří k růstu výnosů
11.03.2021 Evropský datový kalendář je pro dnešek prázdný, a za pozornost tak bude stát hlavně pravidelné měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Budeme zvědavi na podobu její nové makroekonomické prognózy, o něco méně pak na samotné rozhodnutí o nastavení monetární politiky, která pravděpodobně zůstane beze změn. Očekává se ovšem přinejmenším jasný verbální signál prostřednictvím šéfky ECB Lagardeové, kterým zareaguje na probíhající svižný růst výnosů na evropských dluhopisech. Ten je tažen kromě globálního vývoje i rostoucími očekáváními ohledně budoucího vývoje sazeb ECB, která přitom vzhledem k prognóze inflace žádnou změnu směrem k více jestřábímu přístupu nechystá. Rostoucí výnosy dluhopisů se pak ECB příliš nehodí do krámu, když mohou potenciálně ohrožovat finanční stabilitu v některých členských zemích. Lze tak předpokládat, že Lagardeová trhu důrazně vzkáže, že se současnou situací není ztotožněna a je ochotna proti ní případně i zakročit, například zintenzivněním nákupů dluhopisů prostřednictvím ECB.
Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 7,3 procenta
04.03.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu zůstala na prosincové hodnotě 7,3 procenta. Beze změny byl poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v prvním měsíci letošního roku bylo 8,1 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Česká republika přišla o pozici země s nejnižší nezaměstnaností, v EU ji předstihlo Polsko.
Ranní okénko - Evropská nezaměstnanost by v lednu měla stagnovat
04.03.2021 Z eurozóny dnes dorazí lednový údaj o míře nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na prosincových 8,3 %. Zůstává tak oproti předpandemickým cca 7,4 % zvýšená a z letního maxima na 8,6 % zatím výrazněji nepoklesla. Významná část Evropanů přitom nadále zůstává technicky zaměstnána díky vládním podpůrným programům, a je tudíž v ohrožení v případě jejich ukončení. Evidovaná nezaměstnanost i díky tomu na evropské poměry zůstává relativně pod kontrolou, když se i nadále nachází pod pětiletým průměrem (8,5 %). Zázraky se nečekají ani od evropských maloobchodních tržeb, které v lednu podle odhadů klesnou o 1,4 meziměsíčně, tedy o 1,2 % meziročně.
V Německu v únoru poprvé od června přibylo lidí bez práce
02.03.2021 V Německu v únoru poprvé od loňského června přibylo lidí bez práce. Počet nezaměstnaných se podle sezonně přepočtených údajů zvýšil zhruba o 9000 na 2,752 milionu, oznámil dnes spolkový úřad práce. Analytici přitom čekali další pokles počtu lidí bez práce, protože pokračuje takzvaný kurzarbeit. Míra nezaměstnanosti podle předběžných údajů zůstala na šesti procentech.
Nezaměstnanost v lednu rychle rostla, už činí 4,3 procenta, v lednu přibylo 17 tisíc nezaměstnaných. Pandemie přitom drtí spíše ženy než muže
05.02.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v lednu citelně narostla. Ke konci minulého měsíce dosáhla úrovně 4,4 procenta. Uvedla to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
Nezaměstnanost v EU zůstala v prosinci na 7,5 procenta
01.02.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v prosinci na listopadové hodnotě 7,5 procenta. Beze změny na 8,3 procenta byl v posledním měsíci loňského roku i poměr nezaměstnaných v zemích platících eurem. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší zastoupení lidí bez práce má z celé sedmadvacítky států i nadále Česká republika, kde jich bylo 3,1 procenta.
V Německu v lednu překvapivě ubylo lidí bez práce
29.01.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu podle předběžných údajů zůstala na šesti procentech. Počet lidí bez práce ve zhruba 83milionové zemi ale překvapivě klesl, a to o 41.000 na 2,729 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Míra nezaměstnanosti v EU v listopadu klesla na 7,5 procenta
08.01.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla o desetinu procentního bodu na 7,5 procenta. Stejné meziměsíční snížení zaznamenaly i země platící eurem, kde bylo nezaměstnaných 8,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší poměr lidí bez práce měla z celé sedmadvacítky států nadále Česká republika, kde nezaměstnanost činila 2,9 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo smíšeně. Na hongkongské burze výrazně posílily akcie telekomunikačních podniků China Mobile, China Telecom a China Unicom poté, co newyorská burza překvapivě odstoupila od rozhodnutí vyřadit je z obchodování.
Nezaměstnanost v Německu v prosinci nečekaně klesla
05.01.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v prosinci navzdory restrikcím v souvislosti s šířením nového koronaviru překvapivě snížil o 37.000 osob. V zemi, která má zhruba 83 milionů obyvatel, tak bez práce v závěru loňského roku bylo 2,776 milionu lidí. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Zvýšil se však počet pracujících v ochranném režimu kurzarbeit.
Nezaměstnanost v EU zůstala na 7,6 procenta, v eurozóně klesla
02.12.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 7,6 procenta. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli meziměsíčně tam vzrostla o 0,1 procentního bodu na 2,9 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V eurozóně se míra nezaměstnanosti snížila na 8,4 procenta ze zářijových 8,5 procenta.
Nezaměstnanost v Německu v listopadu dále klesala
01.12.2020 Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu i přes vyhlášenou karanténu nadále klesala, z říjnových šesti procent se dostala na 5,9 procenta. V dnes zveřejněné zprávě to uvádí spolkový úřad práce, podle kterého ale naopak vzrostl počet zaměstnanců v ochranném režimu kurzarbeitu.
Nezaměstnanost v EU zůstala v září na 7,5 procenta
30.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii i v zemích eurozóny zůstala v září na srpnových hodnotách. Zatímco v celé sedmadvacítce bylo bez práce 7,5 procenta lidí, ve státech platících eurem to bylo 8,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V předchozích pěti měsících, kdy ekonomika pociťovala dopady koronavirových omezení, nezaměstnanost vytrvale rostla. Nejnižší nezaměstnanost měla v září i nadále Česká republika.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v minusu. Nad nulou se udržela jen Čína. Japonská centrální banka (Bank of Japan) potvrdila nastavení úrokových sazeb. Z korporátních událostí věnovali investoři pozornost výsledkům firmy Samsung.
Počet nezaměstnaných v Německu klesl více, než se čekalo
29.10.2020 Počet nezaměstnaných v Německu se v říjnu podle předběžných a sezonně upravených údajů snížil o 35.000 na 2,86 milionu. Pokles byl vyšší, než se čekalo, což podle analytiků naznačuje, že trh práce v největší evropské ekonomice se dál zotavoval z první vlny koronavirové pandemie. Míra nezaměstnanosti se snížila na 6,2 z 6,3 procenta, kde byla v září. Oznámil to dnes spolkový úřad práce.
Se splácením hypotéky lidem může mimořádně pomoci stát. O pomoc je však třeba zažádat
22.10.2020 Příští týden končí po šesti měsících plošný odklad splátek úvěrů, včetně hypoték. Počínaje listopadovou splátkou musí dlužníci opět začít splácet. Banky dosud domácnostem schválily více než 341 tisíc žádostí o odklad splácení úvěru, vyplývá z nejnovějších dostupných dat České národní banky. Bezmála 181 tisíc těchto schválených žádostí se týká úvěrů zajištěných nemovitostí, takže právě i hypoték.
Nezaměstnanost v EU i v eurozóně pátý měsíc za sebou vzrostla
01.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii se v srpnu zvýšila na 7,4 z červencových 7,3 procenta a růst zaznamenala už pátý měsíc za sebou. Podobná je situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž zvýšila o 0,1 procentního bodu a dostala se na 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
Míra nezaměstnanosti v Německu v září klesla na 6,3 procenta
30.09.2020 V Německu dál ubývá lidí bez práce, v září statistiky opustilo podle sezonně přepočtených údajů dalších zhruba 8000 lidí a celkem jich bylo 2,907 milionu. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu bodu na 6,3 procenta. Počet nezaměstnaných klesá už třetí měsíc, za vysokým nárůstem na jaře byly dopady koronaviru.
Počet lidí bez práce v Německu v srpnu opět klesl
01.09.2020 Počet lidí bez práce v Německu v srpnu podle předběžných a sezonně přepočtených údajů klesl zhruba o 9000 na 2,915 milionu. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Lidí bez práce přitom ubylo už druhý měsíc po sobě. Míra nezaměstnanosti zůstala na 6,4 procenta. Největší evropská ekonomika se tak vzpamatovává z dopadů, které způsobila pandemie.
Okénko trhu - Ekonomické zotavování v USA mírně ubralo tempo
14.08.2020 Výsledek dalšího odhadu HDP v eurozóně za druhé čtvrtletí potvrdil první předběžný odhad. Nadále tak platí, že se hrubý domácí produkt eurozóny propadl mezikvartálně o 12,1 %. Ve srovnání s druhým kvartálem minulého roku HDP pokleslo o 15,0 %. Největší mezikvartální úpadek zaznamenalo Španělsko (-18,5 %), Portugalsko (-13,9 %) a Francie (-13,8 %). Nejméně byla zasažena ekonomika Finska (-3,2 %). Ve srovnání si tak Česká republika s poklesem o 8,4 % v druhém čtvrtletí neobstála nijak zle. Trajektorie dalšího zlepšování ekonomické situace bude v příštích měsících záviset na plošném šíření či nešíření pandemie. Finální číslo HDP eurozóny za druhé čtvrtletí bude zveřejněno začátkem září.
Forex: Koruna rekordně posílila k euru i dolaru
05.08.2020 Česká měna je nyní k euru nejsilnější od doby před vyhlášením nouzového stavu kvůli koronaviru letos v březnu, a k dolaru dokonce od září 2018. K měně USA se kurz dostal pod hranici 22 korun za dolar a k evropské měně těsně nad 26 korun za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Oproti předchozímu závěru koruna zpevnila k euru o osm haléřů na 26,09 Kč/EUR a k dolaru o 31 haléřů na 21,95 Kč/USD.
Koronavirus ve druhém čtvrtletí dusil ekonomiku v USA i v Německu
30.07.2020 Nový koronavirus, který se od začátku roku z Číny rozšířil postupně do celého světa, ekonomiku nejvíce dusil až ve druhém čtvrtletí. Zatímco ve Spojených státech, které mají zdaleka největší hospodářství na světě, hrubý domácí produkt (HDP) klesl v přepočtu na celý rok o rekordních 32,9 procenta, německá ekonomika, která je největší v Evropě, zaznamenala proti předchozímu čtvrtletí propad o 10,1 procenta. I to je rekord - respektive nejhlubší propad od roku 1970, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.07.2020 1) Americký dolar v poslední době oslabil. Další pokles se ale může v krátkodobém horizontu zkomplikovat, pokud americký Kongres nedokáže přijít s dostatkem nových stimulů. A časové okno pro zavedení nových opatření je poměrně úzké. Pro dolarové medvědy by mohlo být nejtěžší zkouškou zhoršení situace v oblasti rizikových aktiv, ať už budou příčiny jakékoli, a případné zvýšení volatility.
Nezaměstnanost v EU v červnu vystoupila na 7,1 procenta
30.07.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu podle sezonně přepočtených údajů vystoupila na 7,1 procenta, zatímco v květnu byla o desetinu procentního bodu nižší. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V eurozóně se nezaměstnanost zvýšila na 7,8 procenta, což je rovněž nárůst o desetinu bodu. Nadále se přitom zvyšuje nezaměstnanost mezi mladými lidmi do 25 let.
Lidí bez práce v Německu v červenci překvapivě ubylo
30.07.2020 Počet lidí bez práce v Německu v červenci podle předběžných a sezonně přepočtených údajů klesl zhruba o 18.000 na 2,92 milionu. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Je to překvapivý výsledek, analytici totiž předpokládali, že kvůli dopadům šíření nového koronaviru nezaměstnaných opět přibude. Míra nezaměstnanosti pak zůstala v červenci na 6,4 procenta.
Nezaměstnanost v Německu v červnu vystoupila na 6,2 procenta
01.07.2020 Počet nezaměstnaných v Německu se v červnu v důsledku koronavirové krize zvýšil o dalších 40.000 a dostal se na celkových 2,85 milionu. Nezaměstnanost se tak zvýšila o 0,1 procentního bodu na 6,2 procenta. Informoval o tom dnes německý úřad práce, podle něhož je v meziročním srovnání nezaměstnaných o 637.000 více.
Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců
29.06.2020 Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to dnes oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku, přesný počet bude záviset na vývoji ve společnosti. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
Nezaměstnanost v Austrálii vystoupila na 19leté maximum
18.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Austrálii vystoupila v květnu na 7,1 procenta a je nejvýše od října 2001. Kvůli koronavirovým uzávěrkám přišlo minulý měsíc o práci 227.000 lidí. Dnes to oznámil australský statistický úřad. V meziměsíčním srovnání je nárůst podle agentury DPA druhý největší od roku 1978, kdy se údaj začal zveřejňovat.
Analytici: Dřívější zveřejňování makrodat může znejistit trhy
05.06.2020 Dřívější zveřejňování ekonomických dat ze strany ministerstev mohou znejistit finanční trhy, pro něž jsou tyto údaje zásadní. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Tato praxe se podle nich v poslední době objevuje častěji. Naposled prozradila výsledky květnové nezaměstnanosti ve čtvrtek ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), ačkoliv tyto údaje měl podle plánu zveřejnit Úřad práce ČR až v pátek dopoledne. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
Nezaměstnanost v Německu v květnu stoupla na 6,1 procenta
03.06.2020 Počet nezaměstnaných v Německu v květnu v důsledku koronavirové krize stoupl o dalších 169.000 na 2,81 milionu. Nezaměstnanost se tak zvýšila o 0,3 procentního bodu na 6,1 procenta. Informoval o tom dnes německý úřad práce.
Koronavirus ovlivnil ekonomiku, poklesl HDP, roste nezaměstnanost
31.05.2020 - Uzavření obchodů nebo řady výrobních firem včetně všech tří velkých automobilek, omezení na hranicích i další opatření související s koronavirem zpomalují českou ekonomiku. Ta podle údajů ČSÚ v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 2,2 procenta a mezičtvrtletně o 3,6 procenta. Pokles je nejvyšší od krize v roce 2009 a bude podle všeho ještě pokračovat. Třeba aktuální prognóza ČNB v základním scénáři počítá letos s poklesem o osm procent a příští rok s růstem o čtyři procenta.
Ranní zpráva z FOREX trhu: PMI v eurozóně otáčí kurz
22.05.2020 Předstihové ukazatele z jádra eurozóny ukazují první obrat v postižené ekonomice a často i nad očekávání trhu. Na druhou stranu americký trh práce si každý týden stále připisuje nové žadatele o podporu v nezaměstnanosti v řádu jednotek milionů. Polský průmysl v květnu poklesl o čtvrtinu a tamní maloobchod by měl následovat obdobným tempem. Podle vyjádření jednotlivých členů bankovní rady nemá ČNB rozhodnuto, jaký nekonvenční nástroj preferuje v případě potřeby dalšího uvolnění měnových podmínek. Koruna pokračuje ve svém tažení, podle nás ale v nejbližších dnech opět oslabí.
Forex: Koruna pokračuje ve své spanilé jízdě
21.05.2020 PMI v eurozóně za květen zaznamenaly solidní nárůst. Zatímco německý průmysl mírně zklamal, Francie překonala odhady jak v průmyslu, tak i ve službách, které jsou nejvíce postiženy bezpečnostními opatřeními. Celkově se tak předstihové ukazatele v hlavních ekonomikách eurozóny vrátily přibližně na své březnové úrovně, stále ale zůstávají výrazně pod úrovněmi z let 2008 a 2009.
Míra nezaměstnanosti rostla v dubnu hlavně v příhraničí, kvůli pendlerům
07.05.2020 Míra nezaměstnanosti v dubnu stoupla na 3,4 procenta. Úřad práce tak dnes potvrdil dřívější informaci ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové. Takováto úroveň míry nezaměstnanosti je až překvapivě nízká, a to i vzhledem k dnešním nepříznivým číslům za průmysl a zejména zahraniční obchod. Tato čísla se sice týkají ještě měsíce března, ale je z nich zřejmé, že dubnový propad průmyslové výroby a zahraničního obchodu bude pravděpodobně ještě citelnější.
Nezaměstnanost v Německu v dubnu vzrostla na 5,8 procenta
30.04.2020 Počet lidí bez práce v Německu v dubnu kvůli dopadům krize způsobené šířením koronaviru vzrostl o 308.000 a dostal se na 2,64 milionu. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti se zvýšila na 5,8 procenta, zatímco v březnu byla na 5,1 procenta. Aby nezaměstnanost v dubnu stoupla, se dosud v dějinách spolkové republiky nikdy nestalo.
Kurzarbeit se asi v Německu dotkne víc lidí než za finanční krize
09.04.2020 O režim kurzarbeit, který má zabránit propouštění, už v Německu zažádalo kvůli dopadům koronaviru asi 650.000 firem. Uvedl to dnes německý úřad práce. Počet takto pracujících lidí bude podle úřadu zřejmě mnohem vyšší než v období globální finanční krize před více než deseti lety. Přechodně snížit počet zaměstnanců už muselo kvůli ekonomickým dopadům pandemie i 29 procent britských firem.
Forex: Chmurnou náladu na finančních trzích dnes navodí data z USA
09.04.2020 Finanční trhy z hlediska kurzotvorných informací dnes čeká poměrně chudý den. Pozornost připoutají pouze statistické údaje z USA. Zveřejněn bude tamní vývoj cen průmyslových výrobců v březnu letošního roku, kde se očekává jejich další zpomalení. O poznání důležitější však bude údaj o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který v minulém týdnu raketově vzrostl. K dalšímu nárůstu pravděpodobně dojde i dnes. Negativní dopady koronavirové pandemie na americkou ekonomiku bude určitě odrážet i indikátor důvěry Michiganské univerzity. My jsme včera zveřejnili naše aktualizované Ekonomické výhledy pro ČR.
Forex: Nezaměstnanost v březnu stagnovala a ČNB je blíž k získání nových pravomocí
08.04.2020 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva práce a sociálních věcí březnový podíl nezaměstnaných osob setrval na únorových 3 %. Po sezonním očištění pak nejspíše jen mírně vzrostl. MPSV ve své tiskové zprávě uvádí, že úřady práce v souvislosti se situací kolem koronaviru zaznamenaly zvýšený zájem zaměstnanců i OSVČ o informace k možné evidenci. Počet lidí, kteří se nakonec na Úřad práce ČR přihlásili, byl meziročně o 3,8 % a meziměsíčně o 6,1 % vyšší. Největší počet registrací hlásil Moravskoslezský kraj a v rámci okresů pak Praha. Většina žadatelů pocházela z pohostinství, cestovního ruchu a dalších služeb. Na Úřad práce se přitom hlásí i ti, kteří obdobné činnosti vykonávali v zahraničí. Současná situace ale zároveň vyvolala větší poptávku po zaměstnancích v zemědělství, lesnictví, stavebnictví, logistice, v oblasti týkající se provozu e-shopů, a také po řemeslnících a řidičích. V případě stavebnictví a zemědělství chybí především dělníci ze zahraničí, kteří v souvislosti s koronavirovou pandemií odcestovali do domovských zemí. To může být i jeden z důvodů, proč zatím nedošlo k výraznému nárůstu nezaměstnanosti, když část zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných našla dočasné uplatnění v jiném oboru. Tomu nahrává i fakt, že zmíněné sektory zaměstnávají zejména méně kvalifikované pracovníky. V dubnu však již čísla tak optimistická nejspíše nebudou.
Analytici: Dobrá data o trhu práce jsou dočasná, přijde zhoršení
08.04.2020 Příznivá březnová data o nezaměstnanosti jsou jen dočasná, v dubnu lze čekat kvůli dopadům pandemie výrazné zhoršení. V souvislosti s vývojem nezaměstnanosti v dalších zemích postižených koronavirem jde zatím o příznivý vývoj. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Ti přitom očekávali nárůst nezaměstnanosti již v březnu. Důvodem lepších čísel tak podle nich může být například administrativní zpoždění nebo vyčkávaní, jak dopadne nastavení podpory státu pro drobné podnikatele.
Analýzy makroindikátorů: Nezaměstnanost údajně stagnuje, struktura dat je neznámá
08.04.2020 Podíl nezaměstnaných v březnu dle agenturních zpráv setrval na 3,0 %. Ministerstvo bohužel nezveřejnilo obvyklou strukturu dat.
Nezaměstnanost údajně stagnuje
08.04.2020 Podíl nezaměstnaných v březnu údajně setrval na úrovni 3,0 %, tedy shodné úrovni jako v únoru. Je o údaj převzatý z agentury Bloomberg. Samotné ministerstvo je ve standartní formě a ohlášeném čase na svých webových stránkách v ohlášené době stále nemělo a to navzdory tomu, že ministryně s tímto údajem operovala už tři dny nazpátek.
Rozbřesk: Jak zamává epidemie českým trhem práce - dnes částečně napovídají březnová data
08.04.2020 Dnes se i Česko dozvídá velice důležitou první zprávu o dopadu koronaviru do ekonomiky - březnová čísla z trhu práce. Ta potvrdila náš předpoklad, že by (narozdíl od USA) zatím nemělo dojít k masivnímu nárůstu nezaměstnaných. Březnová nezaměstnanost byla potvrzena na únorové úrovni 3,0 %. Za prvé proto, že eventuální výpovědi jsou v Česku spojeny s dvouměsíční výpovědní lhůtou. A za druhé, situace na trhu práce byla extrémně napjatá a Česko patřilo k zemím s největším počtem neobsazených pracovních míst.
Česká nezaměstnanost údajně stagnuje
06.04.2020 Podíl nezaměstnaných: V našem odhadu vývoje podílu nezaměstnaných jsme na březen počítali s výrazným nárůstem. Důvodem bylo zjevné omezení aktivity v řadě sektorů a naprosté zavření v některých služeb. Anekdotické zprávy o tom, jak lidé přicházejí na pracovní úřad nás vedly k očekávání, že počet nezaměstnaných bude rychle stoupat a již v březnu překročil 4 %. S ohledem na vývoj statistik v zahraničí jsme se intuitivně obávali ještě horších čísel. Avšak ministryně práce a sociálních věcí včera v debatě na ČT oznámila, že dle dat ministerstva setrval podíl nezaměstnaných na úrovni 3,0 %. To je stejně jako v únoru. To by sice znamenalo, že po sezónním očištění nezaměstnanost sice vzrostla, ale v současném kontextu naprosto zanedbatelně.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Koronavirus se začíná projevovat na trhu práce a v předstihových ukazatelích
03.04.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět lámou rekordy a několikanásobně překonávají své historické průměry. Dnes obrázek amerického trhu práce za březen doplní měsíční statistika změny pracovních míst. Ačkoli sběr dat pokrývá pouze první polovinu měsíce, očekáváme výrazný propad, a to i ve srovnání s trhem. PMI ze Španělska a Itálie potvrdí drtivý dopad koronaviru na sektor služeb. Hlavní propad předstihových ukazatelů však očekáváme až v dubnu. Dnes bude zveřejněn záznam z posledního jednání ČNB, který nám může poskytnout pohled jednotlivých členů na další možnosti uvolňování měnové politiky. Koruna během včerejška dohnala snížení úrokového diferenciálu z minulého týdne a v následujících dnech by už měla jen mírně oslabit nebo stagnovat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.03.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří zakončily dnešní obchodování opět smíšeně, když v záporu skončily akcie v Austrálii a Japonsku. Na ostatních trzích akciové indexy rostly, čemuž kromě vlny optimismu z USA pomohly i centrální banky, nebo překvapivě dobrá makrodata z Číny. Za celé první čtvrtletí pak čínské akcie zaznamenaly nejhorší výsledek od roku 2018.
Nezaměstnanost v Německu v březnu bez vlivu viru mírně vzrostla
31.03.2020 Počet lidí bez práce v Německu se v březnu podle sezonně upravených údajů zvýšil o 1000 na 2,267 milionu. Uvedl to dnes spolkový úřad práce, který však upozornil, že čísla ještě neodrážejí krizi kolem šíření koronaviru a její dopady na pracovní místa, protože zahrnují pouze údaje do 12. března.
Nezaměstnanost v Norsku je kvůli koronaviru nejvyšší za 80 let
24.03.2020 Míra nezaměstnanosti v Norsku tento měsíc již stoupla více než pětinásobně, protože společnosti oznámily masivní propouštění a zavírání v rámci boje proti šíření onemocnění COVID-19. Míra nezaměstnanosti stoupla na 10,9 procenta, což je nejvíce od hospodářské krize ve 30. letech minulého století. Minulý týden přitom činila 5,3 procenta a na konci února 2,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil norský úřad práce NAV.
Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019
16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
Míra nezaměstnanosti v Německu v září zůstala na pěti procentech
30.09.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v září zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se snížil o 10.000 lidí na 2,276 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala na pěti procentech
29.08.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se mírně zvýšil o 4000 lidí na 2,289 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala na pěti procentech
31.07.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se sice zvýšil, jeho růst byl ale mírnější, než se očekávalo. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Míra nezaměstnanosti v Německu je na novém rekordu
29.03.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu se v březnu snížila na 4,9 procenta z únorových pěti procent. Je na novém rekordu a i nadále nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Nezaměstnanost v Německu se drží nejníže od roku 1990
04.01.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci zůstala na pěti procentech, a nadále je tak nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se proti listopadu snížil zhruba o 14.000 na 2,261 milionu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali o něco mírnější pokles, zhruba o 11.000 osob.
Související klíčová slova:
Německé ministerstvo hospodářství | ČSA | Jednání vlané hromady ČEZ | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Snižování stavů | Vývoj | Obchodní platformy | Kpler | Údaje z USA | Akcie Palantir | Nákupu státních dluhopisů | Radim Dohnal | Skupina Smartwings | Jana Steckerová | TV Nova | BIS Oxford Economics | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Nezaměstnanost v lednu | Podnikatel | Itálie | Golden Goose | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Novo | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Pro investory | Akcie Novo Nordisk | Cena bitcoinu | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | PMI v eurozóně | Německý export | Evropská komise | Philip Morris ČR | Norská firma | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Plán investic | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Hospodářský růst eurozóny | Česká měna dnes | Škoda Auto | Ifo | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | IHNED | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | E.ON | Jaroslav Tupý | Majitel | Rekord | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Moody's Investors Service | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Oxford Economics | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | PiS | Markets | Index ekonomické nálady | Zdanění bank | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Řetězec Makro | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Stav trhů | Investing | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Delta | Vzdělávání | Americké univerzity | Soukromá spotřeba | Dopravci | Import | Firma ČEZ | Miliardy dolarů | Ukazatel | ČEZ | Ekonomové | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Vliv inflace | Praxe | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | AUDUSD | SOTIO | Instituty | Posílení české měny | Růst hrubého domácího produktu | IPO | Brent | ÚOHS | Peníze | Nabídky akcií | Zahraniční forex | Eurohold | Stimul | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Škoda | Marian Jurečka | Rozhovor | Odškodné | Prognóza | Elektronická evidence tržeb | MiFID II | SZIF | Velké problémy | Dnešní obchodování | Report zaměstnanosti v USA | Obrat velkých německých firem | Bondster | Ekonomické výhledy | Měny | Baby Direkt | Export | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Ropa WTI | Ministr hospodářství | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Burza | Komoditní | USD | Burzy | Výrazný vzestup | Americký prezident Joe Biden | Vývoj ceny ropy | Robinhood | Poradenská společnost | Česká pošta | Vladimír Brůna | Hospodářská stagnace | HUF | Situace kolem koronaviru | Společnost innogy | Očkování proti covidu | Vládní opatření | Energetická společnost | Většinový podíl | AI | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Nervozita | Obchodní platformy Metatrader | Kapitálové rezervy | Petr Zatloukal | Hospodářské problémy | Schodek rozpočtu | Fondy na spotový bitcoin | Noviny | Apple | Americké prezidentské volby | Tovární objednávky | Malta | Zvýšení sazeb | FedWatch | EUR/CZK | Dovednosti | LottoItalia | UniCredit Bank | HDP eurozóny | Unie | Posílení | Hospodářský institut | Vzdělání | Evropa | Šíření nemoci | Marek Mora | Míra inflace v Německu | Federální rezervní systém (FED) | Ekonomický vývoj | Tiskové agentury | Ministerstvo životního prostředí | Banka JPMorgan | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Česká televize | Patria Online | Kabinet | Nejistoty | Americké ekonomiky | Pojišťovací společnost | Globální akciové trhy | FXstreet.cz | Obchodní platforma | Pracovní místa | Magnát | Kč/USD | Dopady války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy Brent | Klíčové trhy | Kč/EUR | Co bude dál? | ČSSD | Funkční období | KDU-ČSL | Americká společnost Duolingo | Zisk | Daniel Křetínský | Německý DAX | Cestování | Počerady | Ruské ropy | Vývoj ceny | Evropské ekonomiky | Čínský statistický úřad | Hamburg Commercial Bank | Patria | Koncern | Zpomalení české ekonomiky | TPG Capital | Růst německé ekonomiky | Garance | O2 | Nový koronavirus | Rozpočet na rok 2020 | Třetí vlna | CZK | Skupina PPF | tunel Blanka | Energie | Akcionáři | Výrobce pneumatik | S&P | Analytik Purple Trading | NFP | Koruna | Úroková sazba | Pokles počtu lidí bez práce | Inflace v eurozóně | Zvýšení daní | Česká nezaměstnanost | Hospodářské dopady | České firmy | Zasedání Evropské centrální banky | Dovoz | Udržitelnost | JOLTS | Statistický úřad Eurostat | Deflace | InterContinental | Petr Fiala | First Republic Bank | Politická situace | Portfolio | Německé firmy | Hypoteční trh | Investovat | Penzijní fondy | Válka na Ukrajině | Praha | Úřad Eurostat | Boom | Bilion eur | Sazby v USA | Dopady koronavirové krize | Investing.com | Investment | Výjimečná situace | Dnešní data | Výsledky | Radek Dvořák | Coca-Cola | Sazby | ProCent | Minulá výkonnost | Analytik | Analytik portálu | Dovoz ropy | TIM | Eurostat | Prezident | China Unicom | Zůstatek | CitFin | OPEC+ | BHS | Nezaměstnanost v Norsku | Stavebnictví | České aerolinie (ČSA) | Objem | Finanční pomoc | Boston Consulting | Nezaměstnanost v USA | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Central European Media Enterprises (CME) | Podnikatelská nálada | Chvaletice | Předpověď | Subvence | Přehled | Supreme Edition | Skupina Home Credit | Dlouhodobý výhled | Firmy | Dnešní údaje | Energetický a průmyslový holding | AFP | Studie | Blízký východ | RWE | Finance | Premiér Andrej Babiš | Česká společnost | Zpráva | Technologické centrum | Polsko | Nástroj | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Ekonomické dopady | Ratingová agentura | Vodafone Group | Hypotéky | EPH | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | Přijetí | European Metals Holdings (EMH) | Změny na trhu | Česká spořitelna | Lukáš Kovanda | USD/PLN | OPEC | Ropná společnost | Zhoršování situace | Bloomberg | KB | Prognóza německé vlády | Oživení inflace | Nabídka | Maloobchod | Měna | S&P Global | Centrální banky | Kika | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hospodářský propad | Deficit | Pivovary Staropramen | Dobré výsledky | Ministerstvo obchodu | Příznivé údaje | Zprávy | Akcie v Asii | Státní dluhopisy | Federální rezervní systém | Dnešní makroekonomické ukazatele | GBPUSD | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Postavení na trhu | Futures | Britský statistický úřad | Ústavní soud | Bydlení | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OPAP | Japonská centrální banka | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Dobrá data | Purple Trading Jaroslav Tupý | Cena ropy brent | Vyhlídky | MetaTrader | CZ | Kongres | E15 | Vlny koronaviru | Liberty Steel | Evropská ekonomika | Zveřejněná data | Krypto komunita | Výsledky HDP | Guvernér ČNB | Obrat velkých německých podniků | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Snížení těžby | Komise | Pandemie nemoci COVID-19 | Války na Ukrajině | Vládní podpory | CNN Prima News | Pilsen Steel | Australský dolar | Asociace | Nejvyšší výhra | Vývoj ekonomiky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Pražské burzy | Výrobní inflace | Světová banka (SB) | Akcie | Francie | Repo sazba | Yahoo | Americký výrobce | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | Hlavní trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Životní úroveň | Microsoft | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Moore Czech Republic | Asie | Obavy z růstu inflace | Šíření viru | Členové Fedu | Průzkumy | Kryptoměna | Duolingo | Kurz dolarů | Automobilky | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | ANO | Bilion | Data z USA | Sázka | Realitní magnát | Investiční rozhodnutí | Ministryně práce | Kurz koruny k euru | Podnikatelé | Objem obchodů | Nový rekord | Graf | Centrální banka | Lesy ČR | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Evropská centrální banka | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Omezení pohybu | Post-kovidový boom | Fed | Next Finance Markéta Šichtařová | Institut Ifo | Americká centrální banka | Míra nezaměstnanosti v Německu | Nejvýraznější pokles | Cena severomořské ropy | R2G | Lesnictví | Růst eurozóny | BCG | Reuters | Situace na Ukrajině | Objem produkce | Závislosti na ruské ropě | Dopady krize | Petra Krmelová | Golden Prague Hotel | Spotřebitelská nálada | Analýzy | Souhrnný index | Umělá inteligence | Počet pracovních míst | Cena ropy na světových trzích | Utahování měnové politiky | Veba Broumov | Agentura Bloomberg | EURUSD | Lagardere | Česká měna | EP | JenPráce.cz | CEPS | Ministr práce | Admirals | Vstup na burzu | Index Nasdaq Composite | Záporné sazby | Obchodování | PwC | Ekonomické ukazatele | Empresa Media | Předseda | Spolková vláda | Sazby beze změny | Koronavirová krize | CFD | Ceny emisních povolenek | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Evropská měna | Počet lidí bez práce | Řecko | Madeta | Philip Morris | Alena Schillerová | ING | Airbus | Míra | Převzetí společnosti | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Daniel Beneš | Očekávání analytiků | Silné oživení | Obchody | Vice | Prohlášení | Úroda | Dluhopisy | Air | Giovanni Staunovo | Bitcoin obchodovanými na burze | Japonsko | Klesající trend | Počet úmrtí | Ceny | Angela Merkelová | MetaTrader 5 | ČNB | A220 | Jiří Rusnok | MT4 | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | Snížení těžby ropy | Objem obchodů s fondy | Životní pojišťovny | Nejhorší den | Blesk | Tempo očkování | Onemocnění | Pozornost | Čínská společnost | Finance Group | UBS Giovanni Staunovo | Země EU | Americké společnosti | Znalost | Prognóza ČNB | Poplatek | BHP Group | Letecká skupina | Americká ekonomika | Podpora | Obchodník | Americká společnost | Thomas Cook | COVID-19 | Finanční krize | Společnost XTB | Adaptace | Regulátoři | Scott Morrison | BHS Timur Barotov | Index cen | Airbus Group | Index PX | Nemovitostní investice | Daně | ECB | First Republic | Nejistota | Focus | OECD | Aktivita v soukromém sektoru | Médea | Ivo Lukačovič | Sektor služeb | Bitcoin obchodovanými na burze (ETF) | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | ILO | OKD | Alpiq | Fluktuace | Růst výnosů | Podniky | EPGC | CFD obchodování | Trinity Bank | Kapitálové trhy | Hongkongský index Hang Seng | Statistické údaje z USA | Růst cen | Informované zdroje | Zdravotní pojištění | Premiér Petr Fiala | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Německá vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | ČSÚ | Jednání OPEC | JDE | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Obchodní spory | Internetové firmy | Prezident Joe Biden | EGAP | Těžařská společnost | Indikátory | Mero | QE | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Tradingové webináře zdarma | Cena | Dnešní čísla | Jitan Solanki | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | České dráhy | CME | Spotřebitel | Česká republika | Hospodářský růst | BAT | Eurovia CS | Německé hospodářství | Důvěra v průmyslu | Americký dolar | Ekonomika | FinTech | WTI | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Přenos | Merrill Lynch | Polský zlotý | Index nákupních manažerů | Čína | Odpovědnost | Společnost Duolingo | Získané peníze | Data PMI | Největší kryptoměna | EU | Fond Hartenberg | BNP | Peter Altmaier | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | Domácnosti | Španělsko | Cena ropy | Plán firmy | Obavy trhu | Úrokový diferenciál | Inflace | Markéta Šichtařová | Využití kapacit | Situace | Statistiky z trhu práce | Canal Plus | Koruna zpevnila | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Statistické údaje | Twitter | Euro vůči dolaru | Destatis | Reorganizační plán | Struktura | Zkušenosti | Záložna | Práce v EU | ROCE | Koronavirus | USD/CZK | Akro | Rafinérie | Statistiky | Americké akciové trhy | Koruna dnes | Moneta | CITIC Group | Spolkový statistický úřad | FX | Hospodářský institut Ifo | Optimismus | Aleš Hála | Martin Ulčák | Česká ekonomika | Stagnace | Kurz | Vodafone | Market | Skupina OPEC | Home Credit | Nezaměstnanost mladých | Pandemie covidu | 256/2004 | Unicredit | Silnější euro | Růst mezd | Google | Ekonomické zpomalení | China Telecom | Mattoni | Tržby | Pandemie nemoci | Akcie podniku | Ranní okénko | Norský úřad | Deficit státního rozpočtu | EUR/HUF | Investujte | Zvýšení volatility | HCBV | Vysoká poptávka | PEPSICO | Binance | Ekonomické výhledy pro ČR | Týdenní Forex kalendář | Antimonopolní úřad | Telenor | Capitalinked | Index spotřebitelských cen | Analytici | Právo | Kurz koruny | Vysoká inflace | Hospodářství | Zpracovatelský průmysl | Rada ČNB | Hang Seng | Snižování úrokových sazeb | Penta Real Estate | Největší evropská ekonomika | Premiér Babiš | Konglomerát | Casinos Austria | Německá kancléřka | Zasedání ECB | Převis | Vega | Údaje Eurostatu | Poptávka | NN Group | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Týdenní zpráva | Moody's | Miliardy eur | Recese | Makro | Wüstenrot | Globální indexy | FXstreet | Coinbase | Britská ekonomika | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | František Táborský | Hospodářský cyklus | Sazka Group | Dceřiná firma | Frank | Guvernér | ISM | Inflace v listopadu | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Čínské indexy | Konsenzus | Dieselgate | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Ceny energií | Doporučení | Protiruské sankce | Dávky v nezaměstnanosti | Pozornost obchodníků | Ceny potravin | Měnověpolitické zasedání | Next | Býčí trh | Globální trhy | Investiční plán | Úspěšný vstup na burzu | Webináře | Rizika | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Kiwi | Pracovní síly | Kancléřka Angela Merkelová | Německá centrální banka | Soud | Záporné úrokové sazby | Společnost ČEZ | Komunita | Booking | China Mobile | Předpovědi | Ekonomické zotavování v USA | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Úřady | Švýcarská společnost | Dnešní kurz | Odhad letošního růstu | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Signály | Nařízení | Evropský statistický úřad | Sazba hypoték | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Martin Gürtler | Hurikány | Stav trhu práce | Průmysl | Body | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Podnikání | Tempo růstu | Aktivita firem | Trumpovo vítězství | JPMorgan | Uniper | Bankovní rada České národní banky | Biliony | Počasí | EasyJet | Bankéři | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Moneta Money Bank | Varování | Hospodářské soutěže | Družba | Snížení volatility | Zlotý | Růst HDP | Situace na trhu | Temelín | Hospodářské vyhlídky | ArcelorMittal Ostrava | Česká národní banka | Bankovní rada | Větší pokles | Vývoj trhu | Pojišťovna | EP Global Commerce (EPGC) | Fischer | Co bude | Aktiva | Politici | Použití finanční páky | Růst zaměstnanosti | České měny | Ceny ropy dnes | Nezaměstnanost v Německu | MIFID | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Martin Durčák | Čínská centrální banka | SP500 | Vysoké inflace | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Bitwise | Zdravotnictví | MPSV | RBI | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí Alena Schillerová | Cena severomořské ropy Brent | Ministryně financí | Firma | Payrolls | Smartwings | Orlen Unipetrol | Indikátor důvěry | Air Bank | Trinity | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Načasování | Fio banka | Sentiment | Spekulace | Forexu | Dnešní statistiky | Bývalý ministr financí | Maďarská centrální banka | Česká mlékárna | Generativní AI | Ceny ropy Brent | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Konjukturální průzkum | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Tržní síly | Investiční ředitel | Yahoo Finance | Macquarie Infrastructure and Real Assets | BHP | Forint | GDP | Karel Komárek | Další vývoj | Citibank | Federal Funds Rate | Ekonom | České aerolinie | Otevírání ekonomiky | Válka Ruska proti Ukrajině | Real Estate | Energetické společnosti | Členové bankovní rady | 1D | Zdraví ekonomiky | Optimismus investorů | Indie | Letectví | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Měnové politiky | Cenový graf | Akciové indexy | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Zklidnění situace | Maloobchodní prodej | Situace v průmyslu | Zotavování v USA | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Euro | Trading Central | Omezení těžby | Analytické společnosti | Počet lidí bez práce v Německu | CITIC Dicastal | Výhled | Prodejní cena | ESM | Poradci | Devizový trh | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Timur Barotov | Americký trh práce | Konzultační společnosti | Obchodní účet | Obchodní analýza | Míra inflace v eurozóně | Economist | B&K | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | Agentura DPA | Evropský trh | Server CNBC | Finanční trhy | ANZ | Statistický úřad | Pandemie covidu-19 | Naše prognóza | Expanze | Makroekonomické analýzy | Volkswagen | Fondy | Odhad růstu ekonomiky | XTB Tomáš Cverna | Comfort Finance | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | DAX | Poslanecká sněmovna | Burze | Počet nakažených | Velkoobchodní cena plynu | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | New York | Tradingové webináře | Ekonomické prognózy | Lehman Brothers | Dodávky ropy | European Metals Holdings | HCOB | Průměrná úroková sazba | Zdanění | Distribuce plynu | Problémy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cíle | Investiční společnosti | Pokles poptávky | Andrej Babiš (ANO) | Elektronická evidence tržeb (EET) | Těžař | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Firma Blastr Green Steel | ODS | Michal Brožka | Ropa | Analýzy makroindikátorů | Semináře | Investiční skupiny | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Výdaje | Médea Group | Znovusjednocení země | Transakce | Dolar | Facebook | Sankce | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | Wegovy | Hodnoty měny | NZDUSD | Cena transakce | Retail | Mzda | Justice | USDX | Státní veterinární správa | Datový kalendář | Finanční sektor | EP Global Commerce | Karanténní opatření | Thomson Reuters | RBA | Merkelová | Investiční ředitel společnosti | Opatření na podporu ekonomiky | Dlužníci | JP Morgan | Inovace | Obchod | Globální finanční krize | EIA | Generativní umělá inteligence | ZEN | Tomáš Cverna | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Pokles nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Úsilí | Kotační výbor | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Evropské méně | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Zdražování | Sev.en | Britská vláda | Gazprombank | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | FOMC | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Purple Trading | Platforma | NewYorská burza | Guvernér české národní banky | Rafinerie | Společnost | Covidové pandemie | Sázky | Forbes | Nulový zůstatek | Ředitelka | Komerční banka | General Atlantic | Odvolací soud | Generální ředitel | SEC | Inflace v Německu | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Společná evropská měna | Nálada | Poradenské společnosti | ČVUT | Umělé inteligence | Eura | Stimuly | Penta | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Banky | Růst | Úřad pro inovace | Akciový trh | Investiční skupina PPF | RegioJet | 3М | Federální vláda | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Zajištění | Impulzy | Počet zaměstnaných v Německu | Pandemie | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Japonská burza | Index | Schodek | Bankovní sektor | Poradce premiéra | Negativní zprávy | Cena stříbra | Meziroční růst | Úročení | Měnový pár | IIA | Varovné signály | ISM index | Zpráva NFP | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Firma Blastr | Boston Consulting Group | Izraelský úřad pro inovace (IIA) | Chudoba | Meziroční inflace | CETA | Zveřejněné údaje | Makléřská společnost | Mluvčí ČNB | Bloky | Izraelský úřad | Evropská nezaměstnanost | Unipetrol | Odvětví | Africký mor prasat | Poradenství | Výkyvy | Pokles dolaru | Telenor Real Estate | Volatilní | Změny na trhu práce | Ovocnářská unie | Nezaměstnanost v červenci | Marek Chudoba | Skupina Sazka | Investiční strategie | Šíření koronavirové nákazy | Německý průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Makléřská společnost Robinhood | Okénko trhu | Míra nezaměstnanosti v ČR | Ukazatele | Jestřáb | Bankrot | Portugalsko | Turecký statistický úřad | Březnová data | Norský úřad práce | Situace na trhu práce | ČNB Petra Krmelová | Banka | Pojišťovací skupiny | Bankovní rady ČNB | František Savov | Zisk na akcii | CMI | Oslabení dolaru | Seznam.cz | Covid | Telenor Hungary | Záznam z posledního jednání ČNB | Evropský statistický úřad Eurostat | Nový blok Jaderné elektrárny | Ekonomický model | Witkowitz | B&K Nemovitostní investice | CME FedWatch | PPF | Letecká skupina Smartwings | Blastr Green Steel | Prodeje aut | Trhy | Upravený zisk | Tržní hodnota | Na burze | Agentura Reuters | EMH | Očkování proti covidu-19 | Události v ČR | Nasdaq v New Yorku | Ekonomické aktivity | Technické problémy | Analytička | ČSOB | Snižování úroků | Jat Tehnika | David Marek | KKCG | Bitcoinová peněženka | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Ekonomická nálada v eurozóně | Zasedání FOMC | S&P 500 | Nasdaq Composite | Americké tovární objednávky | Next Finance | Deloitte | Práce v Německu | Norsko | Údaje o inflaci | Agrofert | Moskva | Americký prezident | Britská centrální banka dnes | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Onemocnění COVID-19 | Ministr financí | EK | Problémy v dodavatelských řetězcích | E.ON Distribuce | Komoditní měny | Makroekonomické údaje | Evropská komise (EK) | Skupina OPEC+ | Akcie v Indii | Nezaměstnanost v Austrálii | Kurz dolaru | Jana Maláčová | Peter Cardillo | Ekonomický růst | Míra nezaměstnanosti v Norsku | PwC Global Top 100 | Odhady analytiků | Krize | Automobilka | Počet zaměstnaných | Křetínský | Negativní dopad | Epidemické situace | Ekonomická teorie | UBS | Údaje | Tomáš Vlk | Vyšší mzdy | Obchodníci | Ztráty | Eurojackpot | Generali Investments CEE | Papcel | American Airlines | Marta Nováková | Hlasování v Senátu | Vivendi | Plán vlády | PX Pražské burzy | Tendr | Webináře zdarma | Podíl nezaměstnaných | Forex kalendář | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Dostupná data | Raiffeisenbank a.s. | Důvěra spotřebitelů | Hanwha Investment & Securities | Ministr práce a sociálních věcí | Macquarie | Investiční společnost | Moravský Peněžní Ústav | Nemovitosti | Stříbro | Dopady pandemie | Ceny ropy WTI | Národní rozpočtová rada | GFG Alliance | Krize způsobená koronavirem | Marketingová komunikace | Finanční náklady | Zemědělství | Hlavní ekonom | Pandemická situace | Tesla | Volatility | Africký mor | Aramco | Vysoké školy | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Jednání vlané hromady | Exim Tours | Vývoj na trhu | Starteepo | Švédsko | Předseda představenstva | Vysoká rizika | Historie | Německo | Czech Fund | Burzy v Hongkongu | Prodeje | Mluvčí ČNB Petra Krmelová | Země eurozóny | Měnové zasedání bankovní rady | Asijské akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Investování | Směrnice | Nejnovější údaje | Žádosti o podporu | Ministerstvo hospodářství | Největší česká mlékárna | Volby | Nova Broadcasting Group | Ekonomické zotavování | MWh | Petr Fiala (ODS) | Oslabování koruny | XXX Lutz | Základní úroková sazba | Mzdy | Investiční skupina | Biden | Šíření koronaviru | Státní zemědělský intervenční fond | Hamás | Míra nezaměstnanosti v EU | Analytici banky | Primární veřejné nabídky akcií | Slovensko | Pozice | Americký kongres | Air France | Snížení úroků | Statistika | Společnost Saudi Aramco | Fairmont Hotels & Resorts | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Podnikání na kapitálovém trhu | CNBC | Zlepšení | Společnost Palantir | Viceprezident | Hospodářské noviny | Úrokové sazby | Evropský datový kalendář | Riziko | EET | Nárůst nezaměstnanosti | Ministerstvo financí | Blastr | Společnost S&P Global | Mimořádná opatření | Výrobce elektromobilů | Fio | Časový horizont | Metro AG | USA | Výbor ekonomických poradců | NERV | Cyrus de la Rubia | Zveřejňování makrodat | Novo Nordisk | Největší pokles | Počet nezaměstnaných v Německu | Holubice | Objem obchodů s fondy na spotový bitcoin | Pražská burza | Intervenovat | Nemoc COVID-19 | MF | Poldi | Olaf Scholz | Saudi Aramco | Výkon | Comfort Finance Group | HDP v eurozóně | BHM Group | České společnosti | Indikátor | František Bostl | Výnosy dluhopisů | Liberty Ostrava | Snížit úrokové sazby | Izraelský úřad pro inovace | Další pokles | CEFC Europe | Nejvyšší nezaměstnanost | Inflace v USA | Dovoz ruské ropy | Společnost PwC | Analytik XTB | Kurzarbeit | Lufthansa | Měny v regionu | Americký akciový trh | Jiří Cihlář | Práce | Centrální bankéři | Sociální sítě | Joe Biden | Americký ISM | Eastern European Media Holdings | Více peněz | ÚKZÚZ | Boston Consulting Group (BCG) | Prodej | Anglo American | Šíření onemocnění | Nezaměstnanost v březnu | Izraelská centrální banka | Ministryně práce a sociálních věcí | Obchodní firmy | Radovan Vítek | Jaroslav Hanák | Výhled německé ekonomiky | Americké centrální banky | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | Pojišťovny | Průmyslová výroba | Euroskupina | Cena plynu | Posilování eura | Průmyslové objednávky | Německý HDP | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Země platící eurem | Investiční | Hypotéza | Průzkum | Berlín | Bitcoin dnes | Bitcoin | Úvěr | Výkonnost | Andrej Babiš | Patria Finance Tomáš Vlk | Zasedání Rady guvernérů | Modern Times Group | Kladenská Poldi | Cena plynu pro evropský trh | Trade | Studie poradenské společnosti | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Coca-Cola HBC | Obchodní platforma MetaTrader | Tempo růstu spotřebitelských cen | Letní měsíce | Rozhodování | Opatření | Skupina ČEZ | Distribuce | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Společnost BHP | Ekonomická situace | DPA | Radovan Hypš | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Celoživotní proces | Kurz české měny | Roman Juráš | Pavol Kováčik | Krypto | Jaderná elektrárna | CzechToll/SkyToll | CEFC China | HDP | Jaderná elektrárna Temelín | Ekonomická nálada | Maloobchodní tržby | CL | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Kiwi.com | Komise v přenesené pravomoci | Kurzy | Karel Pospíšil | Šance | Statistici | TPG | CETIN | Nouzový stav | Restrukturalizace | Carsten Brzeski | Inflační očekávání | Podnik | Obchodování s dolarem | BH Securities | XTB | Robinhood Markets | Stabilita | Dna | Omikron | Opimo Trade | Růst ekonomiky | BIS | Nexen Tire | Komodity | Investování je rizikové | Údaje o nezaměstnanosti | Makléřské společnosti | Boj s koronavirem | Agentura Moody's | Zastavení dodávek | Výsledek hlasování | Miliardy | Kryptoměny | IMF | Objednávky | Očkování | Spotový bitcoin obchodovanými na burze | Belgie | Výnosy | Palantir | ČTK | Dluhopis | Generální ředitel ČEZ | Počet volných míst | Počet výdělečně činných osob | Ocelárny | Uvědomění | Uhlí | Výrobce elektromobilů Tesla | Mediální společnosti | Investor | Poradce premiéra Andreje Babiše | Analýza | ČR | Cestovní kancelář | Čínské firmy | Investiční doporučení | Americké vlády | Spartan Capital Securities | Trading | Vítězství | CEE | Korea Heavy Industry& Development | Británie | Počet nezaměstnaných | Nesoulad | Výraznější pokles | Letní prázdniny | Vojtěch Benda
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot