Čtvrtek 21. listopadu 2024 14:25
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox 16 let
reklama
eightcap trade smarter

Histogram

img

Jak 6. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

06.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu opět vykázal vzestupný pohyb. Konkrétně, pohyby byly během dne smíšené, ale ke konci dne evropská měna opět vzrostla. Začínající obchodníci tak mohli vidět, že situace na trhu se nemění ani s pozitivními informacemi z USA – evropská měna dál roste. Připomeňme, že USA včera zveřejnily poměrně silný index ISM PMI ve službách, který o několik bodů překonal prognózu. Dolar nedávno posílil o zhruba 20 bodů, ale v tichosti se vrátil k poklesu. A podobně v pondělí, kdy byl index ISM PMI ve výrobě slabší, než se očekávalo, se dolar na šest hodin propadl a ztratil víc než 60 bodů. Trh tedy stejně jako dříve reaguje s dvojnásobným až trojnásobným úsilím na údaje, které jsou pro dolar negativní, zatímco pozitivní údaje ignoruje.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

05.06.2024 Pár GBP/USD vykazoval v úterý mírný nevýznamný pohyb směrem dolů. Ve druhé polovině dne stoupal, protože další zpráva z USA – údaje JOLTs – vyšla slaběji, než se předpokládalo. Současně se vytvořila nová vzestupná trendová linie – třetí nebo čtvrtá v řadě. Všimněte si, že předchozí vzestupné trendové linie byly v určitých bodech prolomeny a... libra, jakoby nic, pokračovala v pohybu nahoru. Proto ani konsolidace pod trendovou linií v tuto chvíli nefunguje.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.06.2024 Rostoucí trend se v úterý nezměnil. Záměrně jsme zmenšili měřítko hodinového časového rámce, abychom ukázali celý pohyb, který začal před více než měsícem a půl. Podstatné je, že se EUR/USD dvakrát usadil pod vzestupným kanálem a v ani jednom případě jsme se nedočkali poklesu páru. Stabilně se vyvíjí směrem vzhůru, ale často ustupuje. Impulzivní skoky směrem vzhůru jsou poměrně malé, stejně jako následné pullbacky. Pár se pohybuje různými směry, ale děje se tak při nízké volatilitě. Začátečníci by proto měli mít jasno v tom, s jakým typem pohybu mají v současné době co do činění.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.06.2024 Včera GBP/USD netrvalo příliš dlouho se rozhodnout, jakým směrem se vydá. V první polovině dne se trh formálně pokusil o mírnou korekci směrem dolů, ale ve druhé polovině dne dolar prudce ustoupil kvůli slabým údajům obsaženým ve zprávě ISM Manufacturing z USA. Celkově byl tento index v pondělí jediným důvodem k oslavám. Upozorňovali jsme, že jde o důležitou zprávu a slabší hodnota určitě vyvolá pokles dolaru, který vůči libře oslabuje, i když k tomu není žádný zjevný důvod. Proto nás nepřekvapilo, že dolar klesl o 100 pipsů. Pokud i zbytek amerických zpráv z tohoto týdne vykáže průměrné nebo slabé hodnoty, pak není pochyb o tom, že dolar bude pokračovat v poklesu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.06.2024 EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.05.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek posunul výše, což bylo poměrně neobvyklé. V první polovině dne neměla libra žádný fundamentální důvod k růstu a ve druhé polovině byly důvody spíše formální. Britská měna však začala růst dlouho před zveřejněním amerických makrodat, která se ukázala být méně optimistická, než se očekávalo. Druhý odhad amerického HDP za první čtvrtletí byl revidován níže – pod předběženým odhadem na úrovni 1,6 % – na úrovni 1,3 %. To odpovídalo prognózám. Trh tedy v podstatě neměl na co reagovat, protože zpomalení HDP se již očekávalo. K výraznější odchylce od prognóz nedošlo, ale americký dolar přesto klesl. Domníváme se, že se jedná pouze o náhodu, ale náhod je v poslední době až příliš mnoho. Libra nadále často roste, i když k tomu nemá žádný důvod.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.05.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v klesajícím pohybu, který začal po odrazu ceny od úrovně 1,2787. Libra prorazila vzestupnou trendovou linii – nicméně ne poprvé. K podobným případům došlo už v minulosti a žádný z nich nespustil spolehlivý klesající trend. Proto bychom se zatím zdrželi naděje na klesající trend, i když pokles libry čekáme. Měli bychom si přiznat, že trh libru v posledních 6–9 měsících nakupoval mnohem častěji, než by situace, fundamentální a makroekonomické pozadí vyžadovaly. Je možné, že pohyb dolů skončí i tentokrát prostým pullbackem, po kterém pár GBP/USD obnoví bezdůvodný růst.
img

Plán obchodování EUR/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.05.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval níže, což začalo po druhém odrazu od úrovně 1,0888. Ačkoli si mnoho lidí přeje vidět klesající trend, musíme si přiznat, že EUR/USD v současné době vykazuje spíše flat fázi než trend. Jak je vidět v grafu výše, cena se již více než dva týdny pohybuje mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Navíc vzestupný kanál, který euro v posledním měsíci a půl podporoval, zůstává i nadále relevantní. Bylo velmi obtížné vytušit, že se objevuje klesající trend, i když na něj všichni čekají. Pokud však cena konsoliduje pod vzestupným kanálem a úrovní 1,0785, může to zvýšit pravděpodobnost delšího a výrazného poklesu eura, které v posledních týdnech roste z čirého nadšení a nezřízené touhy trhu nakupovat bez zjevného důvodu.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.05.2024 Také měnový pár GBP/USD zahájil v úterý velmi slabý pohyb směrem dolů, který byl vyvolán odrazem od technické úrovně. Podobně jako v případě eura tento odraz a mírný pokles nemusí nutně naznačovat rodící se klesající trend. Libra již měsíc a půl roste, přičemž v posledních třech týdnech vykazuje pohyb vzhůru bez zjevných důvodů. Proto bychom se nedivili, kdyby cena v blízké budoucnosti překonala úroveň 1,2787 a libra by nadále rostla.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

29.05.2024 Pár EUR/USD znovu otestoval úroveň 1,0888. Jedná se o druhý odraz od této hladiny za posledních několik týdnů, což ale nutně neznamená, že pár začne vytvářet nový sestupný trend. Po odrazu od úrovně 1,0888 před dvěma týdny s obtížemi klesl zhruba o 80 pipů. Proto by bylo mnohem přesnější říct, že euro je aktuálně ve fázi flatu mezi úrovněmi 1,0811 a 1,0888.
img

Technická analýza intradenního cenového pohybu křížového měnového páru AUD/JPY, středa 29. května 2024

29.05.2024 Ve 4hodinovém grafu křížového měnového páru AUD/JPY můžete vidět výskyt medvědího divergentního baru, což je první Wisemanův signál, který je pod úhlem s indikátorem Aligator a je přímo na pozici oscilátoru Awesome, který má zelený histogram doprovázený výskytem formace odchylky mezi pohybem ceny AUD/JPY a indikátorem oscilátoru Awesome, což je jeden ze znaků obratu od předchozího směru vychýlení .Takže pokud se v blízké budoucnosti podaří AUD/JPY prolomit pod úroveň 104, 42, pak bude mít AUD/JPY v blízké budoucnosti potenciál ke korekci směrem dolů k úrovni býčí oblasti Fair Value Gap 104,12–104,01, ale dokud korekce oslabení neprorazí pod úroveň 103,90, má AUD/JPY dnes stále potenciál znovu posílit a vzrůst až k úrovni 104,50, a pokud tuto úroveň úspěšně prorazí výše, bude hlavním cílem, ke kterému bude směřovat, úroveň 104,83, a pokud ho podpoří i momentum a volatilita, tak není vyloučeno, že dalším cílem bude úroveň 105,05.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.05.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstu. Libra se i nadále obchoduje směrem vzhůru, ačkoli v pátek prolomila vzestupnou trendovou linii. Přestože ani v pátek, ani v pondělí neexistovaly žádné záminky nebo důvody k nákupu britské měny, pohyb vzhůru pokračuje. Trh stále nakupuje i přesto, že včera nebyly k dispozici žádné zprávy ani reporty. Tento vzestupný pohyb je tedy zcela nelogický a je možné ho obchodovat pouze v případě, že zcela ignorujete fundamentální a makroekonomické události, nebo v době jejich absence. I kdyby cena tento týden konsolidovala pod trendovou linií, nemusí to nutně znamenat, že bude následovat klesající trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.05.2024 Pár EUR/USD v pondělí rostl a roste i nadále. V poslední době jsme několikrát diskutovali o tom, jak euro posiluje i ve dnech, kdy k tomu nemá jasný důvod. A takto to bylo i v pátek, v pondělí a teď v úterý. Takže jsme usoudili, že pár EUR/USD se pohybuje nelogicky. Co tedy mohou obchodníci dělat? Mají dvě možnosti. Zaprvé počkat, až trh začne věnovat pozornost fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí, a teprve pak se rozhodnout o vstupu na trh, protože i zpětně je nesmírně těžké vysvětlit, proč se pár pohybuje tímto způsobem. Druhou možností je obchodovat čistě na základě technické analýzy a ignorovat makroekonomické a fundamentální pozadí.
img

Plán obchodování EUR/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.05.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval níže. Korekce proti korekci začala před více než týdnem. Pokud jde o malou korekci, cena dokázala klesnout o zhruba 80 pipsů, zatímco při větší korekci euro za měsíc kleslo o zhruba 260 pipsů. Volatilita je tedy i nadále poměrně slabá. V pátek však pár mohl pokračovat v pohybu směrem dolů, ovšem trh rozhodl jinak.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.05.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek také vzestupný pohyb. Zatímco pro pár EUR/USD byly zveřejněny jen dvě zprávy, přičemž obě podpořily americký dolar, pro pár GBP/USD byly zveřejněny tři zprávy, přičemž americký dolar podpořily všechny. Dopoledne byla ve Velké Británii zveřejněna poměrně důležitá zpráva o maloobchodních tržbách, které v dubnu klesly o 2,3 %. Trh přitom očekával pokles maximálně o 0,4 %. Začínající obchodníci si tak mohli všimnout, že zprávy z Velké Británie nejsou o nic lepší než údaje z USA a trh libru nakupuje většinou bezdůvodně, což říkáme už půl roku.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesl. Z výše uvedeného grafu je dokonale patrné, že tento měnový pár za posledních 11 obchodních dní nevykázal pohyb směrem dolů. Libra roste s ohledem na fundamentální faktory, bez přítomnosti fundamentálních faktorů, bez makroekonomického pozadí, v rozporu s fundamentálním pozadím. Za jejími pohyby se neskrývá žádná logika, i když z technického hlediska mohou vypadat docela lákavě. Například v hodinovém časovém rámci máme jasně vzestupný trend, který si říká o rozpracování. Již jsme však zmínili, že volatilita páru zůstává nízká a je velmi obtížné libru nakupovat, když zprávy a fundamentální faktory naznačují obrat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 21. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.05.2024 Měnový pár EUR/USD se během pondělí nadále pohyboval v blízkosti svých lokálních maxim. Medvědi momentálně nemají sílu zahájit korekci, a tak se pár jednoduše pohybuje do strany, mírně pod úrovní 1,0888. Jak v EU, tak v USA se neodehrály žádné důležité a ani vedlejší události. Volatilita páru se pohybovala jen kolem 30 pipsů, což dokazuje, že nebylo co analyzovat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.05.2024 EUR/USD se v pátek pokusil pokračovat v medvědí korekci, ale jako obvykle se odpoledne vyšplhal téměř na lokální maximum. Jak jsme již několikrát zopakovali, celý pohyb vzhůru, který trvá již více než měsíc, je třeba považovat za korekci. Při přechodu do 24hodinového časového rámce je totiž zřejmé, že předchozí pokles byl silnější, což znamená, že současný pohyb je korekcí. Stále tedy máme co do činění s klesajícím trendem, nikoli naopak. Euro nadále posiluje bez jakýchkoli formálních důvodů a pátek je toho živým potvrzením.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.05.2024 Také GBP/USD zahájil malou medvědí korekci, ale vzestupný trend zůstal neporušen. Dolar měl vlastně docela štěstí, že se ve čtvrtek nepropadl ještě hlouběji. Spojené státy zveřejnily několik nevýznamných zpráv, které se ukázaly být slabší, než se předpokládalo. Proto měl dolar ve čtvrtek důvod k poklesu. Na druhou stranu nebyl důvod, aby dolar klesl až tak hluboko, když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen odpovídal prognózám a inflace se téměř nezměnila, takže z této zprávy rozhodně nevyplynula, že by měl Federální rezervní systém okamžitě začít jednat o snížení sazeb. Připomínáme také, že britská ekonomika v posledních dvou letech téměř nerostla. Také ve Spojeném království, stejně jako ve Spojených státech, roste nezaměstnanost. Proto není možné říci ani to, že dolar klesá kvůli slabším údajům.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

17.05.2024 Pár EUR/USD zahájil mírnou korekci a v pátek může v tomto pohybu pokračovat. Pokles o 30–40 pipů není nic v porovnání s měsíčním obdobím vzestupného pohybu. Cena na první pokus nepřekonala hladinu 1,0888, což ale neznamená, že by býci opustili trh. Pár by ještě mohl stoupat. A hlavně, trh zůstává býčí a euro pokračuje v růstu, i když k němu nemá důvod. Současný pohyb může někomu připadat logický, zvlášť s ohledem na poslední makrodata z USA. To je skutečně zčásti pravda. Chceme ale všem připomenout podstatný fundamentální faktor, který by měl podnítit růst dolaru. Tím klíčovým bodem je fakt, že úrokové sazby Evropské centrální banky by se měly snížit už příští měsíc, zatímco sazby Federálního rezervního systému by se v dohledné době měnit neměly. Kromě toho účastníci trhu už nejsou nadšeni výkonností evropské ekonomiky. Proto se domníváme, že současný růst páru je nelogický. Neměli bychom ale očekávat sestupný trend, když se cena nekonsolidovala pod vzestupným kanálem.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a obchodoval se ještě výše. Včerejšek potvrdil zřejmou skutečnost: trh začal interpretovat jakoukoli událost a jakoukoli zprávu ve prospěch eura. Na začátku tohoto týdne jsme zmínili, že euro pokračuje v růstu prakticky bez korekcí a trh všechny pozitivní zprávy pro americkou měnu jednoduše ignoruje. Ve středu jsme byli svědky stejné situace. EU zveřejnila poměrně neutrální zprávy o HDP a průmyslové výrobě. Druhý odhad HDP se nelišil od prvního a průmyslová produkce překonala odhady pouze o 0,1 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

16.05.2024 Pár GBP/USD v průběhu čtvrtka dál stoupal, ačkoli k tomu neměl důvod. Jak už jsme zmínili, zpráva o inflaci v USA ukázala mírné zpomalení, ale důležitější je, o kolik se inflace snížila, jaké vyhlídky přináší sazbě Fedu a nakolik skutečná hodnota odpovídala prognóze. Odpovědi na tyto tři otázky jsou jednoznačné. Inflace klesla o pouhých 0,1 %, což žádné perspektivy nepřináší, a prognózovaná hodnota také odpovídala skutečné hodnotě. Trh ale této drobné příležitosti využil k prodeji dolaru a nákupu libry. V uplynulých šesti měsících jsme opakovaně zmiňovali, že libra roste častěji, než by měla a trh interpretuje většinu makroekonomických a fundamentálních událostí ve prospěch britské měny. Včera jsme to viděli opět v plné kráse.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

Klíčové události 15. května: fundamentální analýza pro začátečníky

15.05.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, které je třeba brát vážně. EU zveřejní zprávy o druhém odhadu HDP za první čtvrtletí a o průmyslové výrobě. Druhý odhad je objektivně ze všech tří nejméně důležitý, takže na tuto konkrétní zprávu nečekáme žádnou reakci trhu. O něco větší šanci ovlivnit pohyb má průmyslová výroba, pokud se její poslední hodnota odchýlí od prognózy.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.05.2024 Také v pondělí pokračovalo obchodování na měnovém páru GBP/USD o něco výše. Technický obrázek britské měny se však od eura poněkud liší. Britská libra se již dva týdny pohybuje ve flat rozpětí mezi 1,2457 a 1,2611. Toto flat rozpětí nemusí být v nižších časových rámcích zřejmé, ale při přechodu do grafů s vyššími časovými rámci se stává zřetelným. V blízkosti hladiny 1,2611 by mohl následovat medvědí obrat s poklesem o 150 pipsů. K tomu není zapotřebí žádných fundamentálních ani makroekonomických událostí, které by podpořily americký dolar, který by měl vůči libře posílit i bez nich.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí stále obchodoval pozvolna nahoru. Ve skutečnosti lze jen těžko mluvit o tom, že pár včera rostl, protože jeho volatilita činila jen asi 40 pipů a euro získalo jen 17 pipů. Mimochodem, toto množství není nic než typický tržní šum. Nicméně růstový trend zůstává už zhruba měsíc neporušený a je součástí korekčního růstu, protože předchozí pokles byl silnější. Stále tedy čekáme na konec této korekce a doufáme, že se obnoví klesající trend. Dál věříme, že euro nemá ve střednědobém horizontu důvod k růstu.
img

Plán obchodování EUR/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 EUR/USD v pátek nevykázal žádný zajímavý pohyb. Cena se pohybovala do strany a volatilita činila pouhých 30 pispů. Pár se stále drží uvnitř vzestupného kanálu, což svědčí o tom, že se býčí korekce nezměnila. Ta trvá již více než tři týdny a měla dávno skončit. Nejprve však Spojené státy neustále zveřejňovaly slabé zprávy (jako by to v Evropě bylo lepší...), poté si trh vyložil výsledky zasedání Bank of England jako jestřábí (i když to není úplně pravda), a tak euro spolu s librou posilovalo. Opět se objevují otázky ohledně logiky stojící za těmito pohyby. Je zřejmé, že euro by mělo klesat, protože existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka příští měsíc sníží klíčovou úrokovou sazbu. Dokud však nebudeme moci zaručit, že se cena pevně usadila pod vzestupným kanálem, nemůžeme hovořit o konci korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 Pár GBP/USD v pátek vykázal volatilitu 40 pipů. Obecně vzato by náš článek mohl tímto konstatováním už skončit... Jestliže pár EUR/USD celý den přešlapoval na místě, pak pár GBP/USD byl v kómatu. A zatímco v Evropské unii nedošlo k žádným zajímavým událostem, ve Velké Británii byly zveřejněny zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které měly schopnost vyvolat pohyby na trhu. Ale ne, nic takového jsme neviděli. Pokud k nějaké reakci trhu došlo, byla jen sotva znatelná. Jak už jsme ale řekli, volatilita je v posledních měsících velmi nízká. Dosáhnout zisku na takovém trhu vyžaduje velké úsilí. Všimněte si také, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu, jenže v pátek ho konečně měla, a přesto se rozhodla zůstat na místě.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.05.2024 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni, přestože libra měla více důvodů k poklesu. Bank of England ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny, avšak guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil její případné snížení v červnu. Bailey také naznačil vyšší pravděpodobnost pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky, avšak inflace ve Velké Británii klesá, což centrální bance umožňuje začít o snížení sazeb diskutovat. Za zdůraznění stojí také skutečnost, že dva členové MPC hlasovali pro snížení sazeb. Podle našeho názoru se jedná o medvědí faktory pro britskou měnu, což ukazuje, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu. Britská měna však během posledních šesti měsíců často vykazovala nelogické pohyby. Na to si již všichni zvykli.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.
img

Klíčové události 9. května: fundamentální analýza pro začátečníky

09.05.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Z nich vyzdvihneme pouze americkou zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva je však druhořadá, takže neočekáváme reakci trhu. Tento týden je nabídka důležitých událostí "o ničem". Dnes nás čeká alespoň zasedání Bank of England a projev Andrewa Baileyho z BoE, zatímco v prvních třech dnech týdne byl na trhu zjevný klid. V pondělí a v úterý se alespoň libra pokusila o nějaký pohyb. Euru se nic takového nepodařilo.
img

Plán obchodování EUR/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu stagnoval. Volatilita za celý den činila pouze 22 pipsů. Bylo zřejmé, že pro obchodníky nemá smysl vstupovat do trhu s takovými pohyby. Obecně se pár stále nachází v rostoucím kanálu, což znamená, že pár bude ve střednědobém horizontu nadále procházet korekcí. Všimněte si, že veškerý pohyb páru směrem vzhůru byl v posledních týdnech součástí korekce. Pokud se však kotace neusadí pod kanálem, neměli by začínající obchodníci očekávat, že se euro vydá směrem dolů. Tento týden byl pár při absenci fundamentálního nebo makroekonomického pozadí v podstatě bez pohybu. Proto není důvod očekávat silné pohyby.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí snažil pokračovat ve svém vzestupném pohybu, který trvá již několik týdnů, ale ceně se nepodařilo dosáhnout svého nedávného lokálního maxima poblíž hladiny 1,2611. To je celkem dobrá zpráva, protože ačkoli byla nedávná americká makrodata zklamáním, fundamentální pozadí stále hovoří ve prospěch amerického dolaru. Britská libra v uplynulém roce příliš dlouho rostla a příliš dlouho setrvávala na nejvyšších úrovních, místo aby vykazovala pokles. Proto stále očekáváme pokles libry, zejména nyní, kdy cena prolomila vzestupnou trendovou linii.
img

Plán obchodování EUR/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 EUR/USD v pondělí nevykázal žádné zajímavé pohyby. Během dne došlo k jednomu pokusu o obchodování na vyšší úrovni, který však rychle vyšuměl. Celková volatilita dne činila 35 pipsů, takže jsme byli svědky dalšího "nudného pondělí". Obchodníkům se ani na druhý pokus nepodařilo překonat hladinu 1,0785, což dává naději na ukončení býčí korekce, která se táhne již příliš dlouho. Existovaly k tomu zcela konkrétní a rozumné důvody, neboť Spojené státy v posledních dvou týdnech zveřejňovaly neuspokojivé makroekonomické údaje. Zasedání Federálního rezervního systému se však zdálo být více jestřábí, než si mnozí účastníci trhu mysleli. Předseda Fedu Jerome Powell otevřeně naznačil, že se snížení sazeb nechystá. Sazba proto zůstane na svém maximu delší dobu. To je pro americkou měnu býčí faktor.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit klesající pohyb poté, co cena konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií, ale nepodařilo se mu to. Trh však postrádal fundamentální a makroekonomickou podporu, aby mohl pokračovat v pohybu vzhůru. Cena nepřekonala pondělní maximum, takže formálně se trend v hodinovém grafu změnil na klesající. Libra však formálně nezačala klesat, i když tomu všechny faktory nasvědčují.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Klíčové události 2. května: fundamentální analýza pro začátečníky

02.05.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Bude zveřejněn druhý odhad indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za Německo a EU. Tyto zprávy jsou objektivně méně důležité než prvotní odhady. Konečné odhady málokdy vykazují výrazně odlišné hodnoty od těch předběžných. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který také jen zřídkakdy vykazuje rezonující hodnoty a jen stěží vyvolává reakci trhu. Včera jsme byli svědky poměrně konzistentního růstu eura a libry; dnes trh možná začne "obnovovat spravedlnost". Alespoň jsme se po včerejšku nedočkali žádných nových podpůrných faktorů, které by mohly evropské a britské měny pozvednout.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal nepoctivé pohyby. Nejprve trh ignoroval všechny "důležité" americké zprávy. Zadruhé, cena nejprve konsolidovala pod vzestupným kanálem a poté zahájila nový pohyb vzhůru. Zatřetí, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella nelze považovat za holubičí, ale dolar přesto klesl. Začtvrté, pár se celý den pohyboval ve flat rozpětí. A nakonec volatilita – na to, že se jednalo o den se čtyřmi významnými zprávami a zasedáním FOMC, byla nízká.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár GBP/USD se ve středu téměř nepohnul, protože většinu dne stagnoval. Ačkoli se cena v předchozích dnech usadila pod vzestupnou trendovou linií, ve středu jsme viděli sestupný pohyb. Už dříve jsme vás upozorňovali, že vzhledem k silným fundamentálním a makroekonomickým faktorům je možný i pohyb nahoru. Výsledky zasedání FOMC (které vyvolaly růst páru) ale bohužel nelze označit za holubičí. Britská libra vzrostla, ačkoli se původně očekával pokles.
img

Klíčové události 30. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.04.2024 V úterý nás čeká větší množství makroekonomických událostí, a to poměrně významných. Všechno začíná v Německu, které zveřejní zprávy o HDP, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Stejně jako dřív, i teď jsou trochu druhořadého významu, ale v případě významných hodnot může následovat reakce trhu. U německého HDP lze jen těžko očekávat vysoké hodnoty, takže tato zpráva euro pravděpodobně nepodpoří.
img

Plán obchodování GBP/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nadále obchodoval výše. Všimněte si, že euro ve stejný den stagnovalo, zatímco britská libra měla ve srovnání s jednotnou měnou mnohem méně důvodů k růstu nebo k nějakému výraznějšímu intradennímu trendu. Ani ve Spojeném království, ani v USA se neodehrály žádné zajímavé události, takže libra opět vykazovala bezdůvodný růst. Zatímco před několika dny se to dalo přičíst technické korekci, v současnosti libra roste v souladu se svou nejlepší tradicí za posledních 6–8 měsíců. Jinými slovy, pro růst neexistuje žádný důvod. Pokud tento stav přetrvá, můžeme na klesající trend zapomenut. Pokud se zprávy z USA tento týden ukáží jako slabší, než se předpokládalo, není pochyb o tom, že dolar bude dále klesat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.04.2024 Pár EUR/USD nevykázal výrazné pohyby – vcelku očekávaně. Jedinou trochu významnější událostí, která byla v pondělí v plánu, byla zpráva o inflaci z Německa. Německo je nicméně jen jednou z 27 zemí Evropské unie, takže větší význam pro trh a euro mají přirozeně celkové evropské údaje o inflaci, které budou zveřejněny dnes.
img

Klíčové události 29. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.04.2024 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihneme jen inflační zprávu z Německa, protože inflační údaje jsou pro trh momentálně významné. Inflace je klíčovým ukazatelem pro Evropskou centrální banku. Pokud v Německu nebo v EU v dubnu neporoste, odpoví na otázku týkající se červnového snížení sazeb ECB. Německo očekává mírný nárůst ukazatele, ale hodnota 2,3 % se výrazně neliší od hodnoty 2,2 %. Ukazatel tedy v každém případě zůstane v těsné blízkosti cílové úrovně, takže ECB může začít uvolňovat měnovou politiku. Pokud inflace prudce vzroste, pak je třeba očekávat nový růst eura, protože ECB v tom případě může odložit snížení sazeb z června na pozdější termín.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
img

Plán obchodování GBP/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár GBP/USD v pátek také klesl, ale tento pohyb neměl výrazný dopad. Z technického hlediska zůstává klesající trend neporušený, zatímco pár prochází korekcí. Korekční fáze by mohla v pondělí skončit. V současné době neexistují kromě úrovní žádné jasné technické reference. Korekce je příliš slabá na to, aby se vytvořila trendová linie, a klesající trend je příliš krátkodobý na to, aby se vytvořila trendová linie. Proto se libra pohybuje opatrně, což obchodníky při otevírání obchodních pozic pochopitelně příliš nenadchne.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Pohyb páru byl ovlivněn zprávou o americkém HDP, protože během dne jednoduše nedošlo k žádným dalším událostem ani ke zveřejnění zpráv. Britské libře se podařilo vzrůst pouze na úroveň 1,2502, protože čtvrtletní údaj o HDP se ukázal být jedenapůlkrát nižší, než se předpokládalo. Americká ekonomika zpomaluje, a to je špatná zpráva. Skutečnost, že se hospodářský růst USA ochladil, povede v budoucnu ke zpomalení inflace. A čím rychleji inflace zpomalí, tím dříve přistoupí Federální rezervní systém k uvolnění své měnové politiky, což je pro dolar špatné. Stále se domníváme, že trh nezohlednil ani polovinu faktorů, které způsobují pokles páru GBP/USD, takže očekáváme jeho další pokles. Prozatím zůstává klesající trend nedotčen.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál obchodoval v rámci vzestupného kanálu. Několikrát změnil směr. Částečně za to mohla zpráva o HDP USA, která se ukázala jako významná a zároveň velmi rozporuplná. Trh proto pár nejdřív nakupoval, pak zpanikařil a prodával, načež znovu nakupoval. Americká ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí o pouhých 1,6 %, což bylo výrazně pod prognózami. V meziročním vyjádření ale vzrostla o 3,1 %, čímž očekávání trhu překonala. Trh proto dolar nejdřív nakupoval a pak prodával. Nedokázal prostě určit, jestli jde o dobrou, nebo špatnou zprávu. I pro nás je těžké tuto otázku zodpovědět. Hlavní podle nás je, že pár koriguje nahoru a dolar může snadno stoupat, jakmile tato fáze skončí.
img

Plán obchodování GBP/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár GBP/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve středu trh neměl důvod libru nakupovat. Americká zpráva o zboží dlouhodobé spotřeby byla o něco lepší, než se předpokládalo. Pár však stále prochází korekční fází, takže libra může ještě nějakou dobu posilovat. Hlavní je, aby se nevrátila na začátek, kde by se pár ocitl v bočním kanálu 1,25–1,28.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.
img

Klíčové události 24. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.04.2024 Na středu je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. Pozornost lze věnovat indexu podnikatelského klimatu IFO v Německu. Účastníci trhu se dnes ale zaměří na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Americký dolar včera vcelku výrazně ztrácel půdu pod nohama, takže je možné, že medvědi se dnes pokusí znovu převzít vládu. Americká zpráva by jim v tom mohla pomoci. Pokud ale bude slabší, než se očekávalo, mohl by se zvýšit tlak na americkou měnu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán výhradně makroekonomickými údaji. Všimněte si, že britská libra nemá mnoho důvodů k růstu a ekonomické zprávy většinou přejí dolaru. Včera však byla situace opačná. Spojené státy zveřejnily údaje o PMI, které byly zklamáním, zatímco ty britské byly takříkajíc na slušné úrovni. Proto na začátku evropské obchodní seance a na začátku americké seance libra nejprve vzrostla a následně dolar klesl. Celkově GBP/USD vzrostl o téměř 100 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval ve vzestupné korekci. Euro v průběhu dne posilovalo, ale významnou roli hrály okolnosti. Nečekali jsme, že evropské údaje o PMI vyjdou pozitivně, zatímco americké zprávy budou stagnovat. Německo a Evropská unie nebyly přesvědčivé, protože výrobní sektory zůstaly pod úrovní 50,0, a podnikatelská aktivita v tomto sektoru v Evropské unii dokonce klesla. V sektorech služeb ale došlo k solidnímu růstu. Oba americké indexy S&P zklamaly, což vyvinulo tlak na americký dolar.
img

Klíčové události 23. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.04.2024 Na úterý je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Spojené království, Spojené státy a širší eurozóna zveřejní aktualizované údaje o indexech nákupních manažerů (PMI). Pro evropské země jsou tyto indexy důležitější, protože jsou jediné dostupné. Co se týká USA, budou zveřejněny také indexy ISM, kterých si trh cení víc než standardních indexů S&P. Proto mohou úterní dopolední tržní sentiment ovlivňovat údaje o PMI z Evropy.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár GBP/USD v pátek překvapivě vykázal pohyb směrem dolů. Mnoho překvapení se však nekonalo – zpráva o maloobchodních tržbách ve Spojeném království dopadla slabší, než se očekávalo, a libra by v tuto chvíli měla klesat i bez pomoci makroekonomických údajů. Zpočátku se cena odrazila od úrovně 1,2387, takže se mohlo zdát, že flat přetrvá. V posledních 6–7 hodinách pracovního týdne však pár vytvořil nový klesající pohyb a tuto úroveň prorazil. Britská libra tedy může pokračovat v dalším poklesu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu vyplývá, že předchozí týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Cena se většinou pohybovala do strany a makroekonomické pozadí bylo slabé. Ačkoli došlo k několika fundamentálním událostem, které mohly potenciálně vyvolat nový růst dolaru a pokles eura, trh v této fázi neměl zájem otevírat další short pozice. Proto většinou ignoroval projevy představitelů Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky. To ale mohla být chyba, protože například předseda Fedu Jerome Powell dal jasně najevo, že centrální banka nehodlá v červnu snížit hlavní úrokovou sazbu, jak trh očekával. Powell uvedl, že přetrvávající zvýšená inflace nejspíš zpozdí případné snížení sazeb Fedu. Stejného názoru bylo i několik jeho kolegů. Fed tedy bude dál vykazovat jestřábí postoj. Je také možné, že zvýšení sazeb zváží nakonec ještě letos.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu jasně vyplývá, že tento týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Včera euro kleslo, ale obecně jsme téměř pět dní po sobě pozorovali flat trh. Tento týden nepřišly téměř žádné důležité informace a makrodata. Například včera nebyly zveřejněny žádné významné zprávy. Tento týden se ale předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zmínil o něčem důležitém – všímá si "absence dalších pokroků" v řešení inflace. To v podstatě znamená, že Fed upouští od plánů na brzké uvolnění měnové politiky. Pokud je inflace v USA na úrovni 3,5 %, pak bychom v dohledné době neměli očekávat "ten správný okamžik". Americký dolar může v příštích týdnech a měsících dál růst.
img

Klíčové události 19. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.04.2024 Páteční nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která bude zveřejněna za několik hodin. Tato zpráva je sice středně významná, ale jakou reakci může za současných okolností vyvolat? Možná tak maximálně 20–30 pipů. Pár GBP/USD se celý týden pohyboval téměř ve flatu. Přes noc se odrazil od předpokládané spodní hranice tohoto flatu – od úrovně 1,0618. Pravděpodobnější je tedy nový pohyb nahoru bez ohledu na povahu této konkrétní zprávy.
img

Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Jakmile se cena vymanila z bočního kanálu 1,25–1,28, pár najednou přestal klesat. Bohužel v tomto případě může korigovat nahoru. Stále očekáváme nový klesající trend, protože libra nemá pádný důvod k růstu. Zdá se ale, že trh se vrací k předchozímu postoji, kdy je libra nedotknutelná, ať se děje, co se děje. Britská měna se navzdory poklesu z minulého týdne dál obchoduje nezúčastněně.
img

Plán obchodování GBP/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý obecně zachoval klesající tendenci a dokonce se posunul směrem dolů. Velká Británie zveřejnila tři poměrně důležité zprávy, ale je těžké vyzdvihnout, která z nich byla nejvýznamnější. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, ačkoli se předpokládalo, že nepřesáhne 4,0 %. Průměrný výdělek se v souladu s prognózami zvýšil o 5,6 %. A počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se ukázal být nižší, než odborníci očekávali. Nemůžeme tedy potvrdit, zda tyto zprávy byly pro libru zklamáním, nebo naopak silným impulsem.
img

Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Pár EUR/USD v úterý nedokázal prodloužit klesající pohyb, ani zahájit býčí korekci. Volatilita zůstala druhý den po sobě nízká, a to navzdory makroekonomickým událostem a fundamentům. Zveřejněny byly konkrétně indexy ekonomických očekávání institutu ZEW v eurozóně. Jak jsme už zmínili, tyto zprávy byly považovány za druhořadé a neočekávalo se, že by měly ovlivnit pohyb páru. A opravdu to tak bylo. Dále vystoupila představitelka Federálního rezervního systému Mary Dalyová, která uvedla, že snížení úrokových sazeb v USA "není urgentní" a že úrokové sazby začnou klesat, až se inflace přiblíží k cílové úrovni.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár GBP/USD se v pondělí také pokusil zahájit menší býčí korekci, ale ve druhé polovině dne obnovil klesající pohyb. Všimněte si, že minulý týden došlo k významné události – pár opustil 4měsíční boční kanál a teď může začít formovat silný klesající trend. Objevily se obavy, že nový týden začne dalším nelogickým růstem libry, ale zatím se nepotvrdily. Britská libra by měla klesat spolu s eurem, protože mnohem víc důvodů k růstu má americký dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár EUR/USD se v posledních měsících vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu – nízké volatilitě. Všimněte si ale, že přetrvává klesající trend, býčí korekce byla po třídenním propadu poměrně slabá a euro ke konci dne ještě víc oslabilo. Trh se tak po poklesu z minulého týdne ani nezastavil a v pondělí začal znovu prodávat euro.
img

Klíčové události 16. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.04.2024 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makro událostí, ale důležitých dat bude jen málo. V Evropské unii mohou obchodníkům poskytnout podněty indexy ekonomického sentimentu institutu ZEW pro eurozónu a Německo. I když jsou tyto zprávy považovány za důležité, trh na ně reaguje buď slabě nebo je úplně ignoruje. Spojené království zveřejní zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Nejedná se o zásadní ukazatele a mohou vyvolat jen lokální reakci trhu. A konečně, Spojené státy zveřejní údaje o stavebních povoleních, prodeji nových domů a průmyslové výrobě. Všechny tři reporty jsou také druhořadého významu.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém klesajícím pohybu a po čtyřech měsících obchodování ve flatu ve 24hodinovém časovém rámci se nakonec propadl pod úroveň 1,2502. Tato úroveň dlouho sloužila jako spodní hranice bočního kanálu, takže její proražení naznačuje konec flat fáze. Ačkoli bcyhom vzhledem k neochotě trhu prodávat libru a nakupovat dolar nedělali tak odvážné závěry, signál proražení bočního kanálu je silný a v podstatě první za poslední čtyři měsíce. Pohyb směrem dolů plně podporujeme.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Pár EUR/USD v pátek obnovil prudký pohyb směrem dolů, ačkoli k tomu tentokrát neměl makroekonomické důvody. Euro začalo klesat ve středu po zveřejnění inflační zprávy z USA. Index spotřebitelských cen zrychlil na 3,5 %, takže trh přestal doufat v červnové snížení sazeb Federálního rezervního systému. Dolar na základě jestřábího postoje americké centrální banky výrazně posílil. Chceme ale připomenout, že se nejedná o jediný faktor, který dolaru pomáhal. Celkové fundamentální pozadí dlouhodobě naznačuje, že by měla růst jen americká měna. Proto nás nepřekvapilo, že dolar v pátek stoupal. Pár by měl podle nás dál klesat, přinejmenším k oblasti 1,02–1,04.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek nevykázal žádné zajímavé pohyby a navázal tak na své typické chování z posledních čtyř měsíců. Během dne se pohyboval do strany s nízkou volatilitou a zůstával v těsné blízkosti úrovně 1,2502, kterou lze v časovém rámci 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Musíme tedy připustit, že se pár nedokázal usadit pod bočním kanálem, a proto přetrvává flat trend, ačkoli má americký dolar všechny důvody k jistému růstu. Nicméně i když pár ve středu klesl o 200 pipů, trh dal znovu najevo, že není ochoten prodávat britskou libru pod úrovní 1,25. Možná, že Bank of England brání dalšímu poklesu libry prováděním tajných měnových intervencí. Ať je to jakkoli, faktem zůstává, že se drží flat trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár EUR/USD se včera vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu z posledních měsíců. A volno samozřejmě netrvalo dlouho. Ve středu jsme poprvé po dlouhé době viděli skutečně silný a trendový pohyb, ale nadšení trhu podle všeho rychle vyprchalo. Teď ve čtvrtek byla volatilita navzdory zasedání Evropské centrální banky a projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové opět nízká a k žádným výrazným změnám nedošlo. Abychom byli spravedliví, ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a od Lagardeové jsme dostali jen náznaky možného červnového snížení sazeb. To ale není hlavní. Hlavní je, že Federální rezervní systém v červnu sazby téměř jistě nesníží. Což znamená, že navzdory očekávání trhu zahájí cyklus snižování sazeb nejprve ECB. To je pro euro medvědí faktor, takže stále očekáváme další pokles páru.¨
img

Klíčové události 11. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

11.04.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Nicméně Spojené státy zveřejní zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců. Domníváme se, že po včerejší zprávě o inflaci již index cen výrobců není klíčový. Proto obě zprávy, které budou zveřejněny během zasedání Evropské centrální banky, nebudou mít na pohyb obou měnových párů žádný vliv.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár GBP/USD ve středu také zaznamenal prudký pokles, který vyvolala výhradně zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen vzrostl na 3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Zásadní je ale jiný aspekt. Inflace už několik měsíců vytrvale roste, zatímco členové měnového výboru Federálního rezervního systému mluví o obstojném pokroku při snižování spotřebitelských cen. Jinými slovy, indikátor opět zrychlil v době, kdy všichni očekávali zpomalení. A protože nezpomalil, Fed nemá důvod zahájit cyklus uvolňování měnové politiky. Ani teď, ani v červnu, ani v září. Trh na to čeká od začátku roku 2024 a na základě svých očekávání odmítá nakupovat dolar. Jak vidíme, většina účastníků trhu se ve svých odhadech pořádně zmýlila.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Podle nás se nakonec stalo, co se mělo stát minulý týden. Připomeňme, že důležité zprávy z USA o počtu pracovních míst mimo zemědělství, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a trhu práce vyšly nad očekávání, a přesto stoupalo euro, nikoli dolar. Včera ale byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že celková spotřebitelská inflace CPI zrychlila na +3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Trh v daném okamžiku prostě už nevydržel. V posledních měsících odmítal nakupovat dolar a prodávat euro v naději, že Federální rezervní systém nejpozději v červnu začne snižovat sazby. Včera byly tyto naděje zmařeny a trh si konečně uvědomil, že USA začnou uvolňovat měnovou politiku až ve chvíli, kdy se inflace přiblíží cílové úrovni, nikoli v nějakém libovolně vybraném měsíci. Klesající trend přetrvává a dolar by měl dál růst.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu, který zahájil minulý týden poté, co se obchodníkům nepodařilo prorazit z bočního kanálu 1,25–1,28. Vytvořila se vzestupná trendová linie a podle zákonů flatu se nyní cena může několik týdnů pohybovat směrem k horní hranici bočního kanálu. Fundamentální a makroekonomické pozadí v současné době nemá žádný význam. Mohou mít pouze lokální vliv na náladu obchodníků. Například dnešní zpráva o inflaci v USA může vyvolat reakci trhu, ale na celkový sentiment to nebude mít vliv, protože pár se i tak obchoduje v rámci flatu. A situace se nezmění, dokud pár neopustí boční kanál.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Pár EUR/USD se snažil pokračovat ve vzestupném pohybu, ačkoli k tomu neměl žádný podstatný důvod (fundamentální ani makroekonomický). Včera jsme neměli k dispozici absolutně žádné zprávy, novinky ani projevy. Volatilita byla opět nízká, ale euro i za těchto podmínek pokračovalo v růstu. Z technického hlediska by to vypadalo logicky, protože cena překonala trendovou linii. To znamená, že trh se stal býčím. Rádi bychom ale připomněli, že Spojené státy dnes zveřejní významné údaje o indexu spotřebitelských cen a Evropská centrální banka zítra oznámí výsledky svého zasedání. Situace by se tak mohla změnit. Euro má víc důvodů k poklesu než k růstu. Obchodníci navíc nedokázali překonat úroveň 1,0888.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí mírně vzrostl, což pro technický obraz nemá valného významu. Všimněte si, že hlavním bodem je flat v časovém rámci 24H. Není to tak dávno, co se cena obrátila poblíž spodní hranice bočního kanálu na úrovni 1,25–1,28, takže teď v průběhu několika týdnů možná uvidíme stabilní pohyb nahoru k úrovni 1,2800. Připomeneme ale, že pohyby v rámci bočního kanálu jsou chaotické a nelogické. Minulý týden se libra obchodovala směrem nahoru, ačkoli téměř všechny fundamentální a makroekonomické faktory podporovaly dolar.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí vrátil ke svému obvyklému způsobu pohybu na pozadí nízké volatility. Obecně platí, že pokud pravidelně pozorujeme nízkou volatilitu i ve dnech, kdy je silné fundamentální pozadí, co bychom asi tak mohli říci o pondělcích, kdy obvykle nebývají zveřejněnovány žádné zprávy ani údaje? Včera byla zveřejněna zpráva o německé průmyslové výrobě, která dopadla lépe, než se předpokládalo. Možná právě kvůli tomu euro vzrostlo o zhruba 20 pipsů. Potřebujeme však vědět, kterým směrem se cena pohnula a jak silné pohyby to jsou. Pokud by pár vykazoval slabé pohyby, pak by z něj nebylo možné vytěžit zisk bez ohledu na to, kterým směrem se pár vydal.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Cena je v denním grafu pod linií indikátoru rovnováhy a oscilátor Marlin po krátkém pohybu do strany klesl. Očekáváme, že cena prorazí pod support 1,0796 a klesne ještě níž k úrovni 1,0724.
img

Klíčové události 5. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.04.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Německo, EU a Spojené království zveřejní své vlastní údaje o PMI ve stavebnictví. EU mezitím také zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. Neočekáváme, že by tyto zprávy měly na účastníky trhu výrazně zapůsobit. Ve Spojených státech však budou zveřejněny údaje o NonFarm Payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrné mzdy. Všechny tři zprávy mají přímý dopad na Federální rezervní systém a jeho rozhodnutí o měnové politice. Pokud údaje předčí očekávání, může dolar zahájit růstový pohyb, což by byl nejlogičtější možný postup. Alespoň na měnovém páru EUR/USD, kde přetrvává klesající trend.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, ale pak během americké seance klesl. Jak jsme už zmínili, libra neměla tento týden žádný podstatný důvod k růstu. Je ale důležité si uvědomit, že v globálním kontextu se libra drží v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,25 a 1,28, a to déle než 4 měsíce. Přiblížení ke spodní hranici kanálu proto přineslo býčí obrat a pár teď může zamířit k horní hranici. Z technického hlediska klesající trend v hodinovém časovém rámci skončil a fundamentální a makroekonomické pozadí není momentálně pro libru zajímavé.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár EUR/USD půl dne pokračoval ve vzestupném pohybu, který nebyl ničím podložen. Už jsme vás upozorňovali, že tento týden měla většina zpráv a událostí podporovat dolar. Jak vidíme, trh se pustil do své oblíbené aktivity, totiž nákupů eura bez konkrétního důvodu. Ještě štěstí, že sestupná trendová linie stála růstu eura v cestě. Momentálně se zdá, že cena se od této úrovně odrazila, což ukazuje, že sestupný trend je stále neporušený a pár může pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 4. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.04.2024 Ve čtvrtek nás čeká málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Do tohoto týdne jsme vkládali poměrně velké naděje. Všechno začalo velmi dobře – dolar v pondělí vzrostl díky silnému indexu ISM PMI ve výrobním sektoru v USA. Pak ale přišly dny, kdy byly pohyby trhu a reakce na makroekonomické pozadí poměrně nelogické. Dnes mohou začínající obchodníci věnovat pozornost pouze naprosto nepodstatným zprávám o údajích PMI v EU a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto zprávy samozřejmě pohyb obou měnových párů neovlivní.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru, ačkoli existovalo jen málo důvodů, které jeho růst podporovaly. Začátkem minulého týdne pár opustil klesající kanál, ale trh byl tehdy ve fázi flatu. Tento týden se libra opět obchodovala směrem nahoru, což ukazuje, že krátkodobý klesající trend pravděpodobně skončil. Jak už jsme ale upozornili, v časovém rámci 24H je mezi úrovněmi 1,25 a 1,28 flat fáze. Co se stalo? Cena se přiblížila ke spodní hranici tohoto kanálu a vstoupila do vzestupného obratu. Jednoduše proto, že pár se v tuto chvíli potýká s flat fází a fundamentální a makroekonomické pozadí prostě ignoruje. Libra by tedy v blízké době mohla zahájit novou vlnu růstu a možná i stoupat k úrovni 1,2800. Neočekáváme, že by zprávy o americkém trhu práce a nezaměstnanosti z tohoto týdne situaci změnily, protože trh stále není připraven prodávat pod úrovní 1,2500.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci směrem vzhůru. Klesající trend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová čára. Euro však mělo během posledních dvou dnů hned několik důvodů k růstu. V úterý trh jednoduše ignoroval zprávu JOLTs o počtu otevřených pracovních míst v USA, která se ukázala být silnější, než se očekávalo. Včera obchodníci ignorovali údaje o inflaci v EU (které klesly více, než se očekávalo), stejně jako zprávu ADP (jejíž hodnoty v únoru i březnu překonaly očekávání). Místo toho tlak na dolar zvýšil pouze "relativně negativní" index PMI ve službách ISM. V pohybech páru v posledních dvou dnech proto lze jen stěží hledat logiku. Možná bylo nutné, aby pár zahájil korekci, ale celkově euro opět roste bez zjevného důvodu.
img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
Související klíčová slova: Ross Hook (RH) | Zlato v letních měsících | Analýza intradenního pohybu | Potenciál poklesu | FCF | Růst v eurozóně | Marlin | Jak fungují akcie | Doba obchodování | Žádné výrazné pohyby | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Zpravodajské události | Celkový zisk | Války | Vývoj | Aktualizované údaje | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Údaje z USA | Silná rezistence | Nákupní obchod | Prezident newyorského Fedu | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Býčí formace | Obchodování v pátek | Williams Gator | Oznámení výsledků | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Vývoj ceny zlata | Prodej zboží | Inteligentní vkládání pokynů | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Ceny kryptoměny | Komuniké | Inflace v září | Evropské centrální banky | L.F. Investment | AUD/NZD | Pro investory | Market Profile webinář | Vybrat zisk | Americká obchodní seance | Příležitost k nákupu | Trh práce | Roční míra inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Přesnost | Crypto | Britská centrální banka | Druhy indikátorů | Indikátor Stochastic Oscillator | Spotřebitelský sektor | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Edge | Zóny supportu | Akvizice | Hlava a ramena | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Příležitost k prodeji | Ifo | Webinář | Vítězství republikánů | Obchodní pravidla | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Důvody k nákupu | Funkce xStation | Experti | Obchodování breakoutů | Futures kontrakt | Kvantitativní analýza na Forexu | Long obchody | Stop-Loss | Evropské měny | Dění na trzích | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Nové obchody | Oblasti supportu | Geopolitické napětí | Cenná informace | Chování | Vstup do trhu | MAST | Menší pohyby | Současná cena | SOK | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Volební rok v USA | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | GOLDEN POCKET | Lagardeová | Reakce trhu na zprávu | Stav trhů | Průměrné mzdy | Intradenní volatilita | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Americký dolar včera | Exchange | Medvědí Pin Bar | Delta | Retracementy | LYNX Trading | Ziskové obchody | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | BreakEven | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | IHNED | Šéfové | Forexový trh | Pokročilé funkce | Dariusz Dargo | Ceny kryptoměny Ethereum | MACD oscilátor | Výsledky obchodování | Základní pravidla | Kontrakty | Flat pattern | Způsob obchodování | Průraz | Awesome Oscillator | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Volatilní vývoj | Spotřebitelské inflace | Dosáhnout zisku | Point of Control (PoC) | Základní aspekty Price Action | Posilování dolaru | Value Area | Peníze | Práce s grafem | Strach | Ukazatel | Profit Target (PT) | Rozhovor | Zvýraznění obchodních seancí | Chaos | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Měnová politika Fedu | Long obchod | Měny | Denní rutiny | Stochastický | Americký Fed | Nezaměstnanosti v Německu | MACD histogram | Zájem obchodníků | Dividendy | Obchodní transakce | Hlavní zprávy | Trader z USA | Dlouhodobý trend | Projev Jeroma Powella | Tržní signály | Vývoj ceny ropy | Lukáš Voženílek | Medvědí signál | Pozornost investorů | Dolar dnes | Indikátor OBV | Výše mezd | Cash flow | Proražení | Obraty | Představitelé ECB | Falešné signály | Money Flow Index | Obchodní signály | Velikost pozic | Základní pravidla systému obchodování | Kryptoměna Bitcoin | Výroční zprávy | Sell pozice | Sezónnost na základě fundamentálních událostí | Michigan | Prodej v květnu | Alty | Obchodní tipy | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | Úspěšný trader | Trh s ropou | Krátké (short) pozice | Prudké pohyby | GBP/CHF | Euro dolů | Exekuce | Partneři | Dnešní obchodování | ISM pro sektor služeb | Hospodářské výsledky | Přeprodaný trh | HDP ve Spojených státech | Znalost | Reálné hodnoty | Roční růst | GBP/USD | Sympozium | Zvýšení sazeb | Index NASDAQ 100 | Bezpečné přístavy | Prodej v květnu a opusť trh | DOGE | Měnový pár EUR/USD | Co bude dál? | Obchodní deník | Tržní pohyby | 1 milion | Pro tradery | Hodnota trhu | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Investoři | Jestřábí postoj | Růst akciových trhů | Zprávy o nezaměstnanosti | Bank of England | Americké ekonomiky | Tvrdý lockdown | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Pohyby trhu | Kapitál | Dosažení zisku | Jádrový index | Další růst | Marine Le Pen | Údaje o průmyslové výrobě | Zprávy o trhu | Posílení | USD | Zápis z posledního zasedání | Německé HDP | Krátkodobé trendy | Plány | Sestupný trend | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Volume z futures burz | Jestřábí komentáře | Americké centrální banky | Hlavní ukazatele | Inside Bar | Analýzy | Strategie PA | Evropské ekonomiky | Americké HDP | NFP report | Nástroje technické analýzy | MACD strategie | Spotřebitelský sentiment | Indikátor ROC | Hlavní události | Jednotná evropská měna | Pokles inflace v USA | Béžová kniha | Rizikové měny | Zvýšení úrokové sazby | Cenové úrovně | Emoce | NFP | Investovat | Gerard Appel | S&P | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Technická analýza intradenního pohybu | Klesající klín | Silná data | Unie | Výrazný zisk | Výzkumy | Obchodní nástroje | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Equity křivka | Pondělní obchodování | Zisk z obchodu | Pozitivní zprávy | Swingový trading | Signál k prodeji | Commodity Channel Index | Komoditní | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | Klidné období | Ekonomický kalendář | Vítězné tažení | Pohyb trhu | Prezident | Rozhodnutí britské centrální banky | Vybírání zisků | Inflace v květnu | Evropská obchodní seance | Zprávy | ZEW | Powell dnes | Obrat trendu | Objemový profil | ETH/BTC | Analýza transakcí | Shortový obchod | PoC | Výsledky | Události tohoto týdne | Obchodní platforma | Vynechání víkendové svíčky | Marek Vaňha | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Klín | B/E | Průzkum | Death cross | Cena ropy WTI | EOS | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Retracement | Americký index | Procentuální pohyby | TIM | Akciový index S&P 500 | Energie | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | Dobrý nápad | Slabý trh | Růst inflace | P/E | Commodity futures trading | Tvůrci trhu | Názory na měnovou politiku | Objem | Dobré výsledky | Kalendářní sezónnost | Klima | Tržní kapitalizace | Indikátory volatility | Počet pracovních míst | Mary Dalyová | Trendová čára | Index peněžních toků | Supreme Edition | Regulátor | Překoupené pásmo | Zprávy o inflaci | SHIB | Zvýšení dluhového stropu | Australský dolar | Easing | Výrobní index ISM | Indikátory Gator | Příklad prodeje | Obchodní příležitost | Dolar včera | Posílení amerického dolaru | Studie | Nástroj | Úroveň volatility | Reakce trhů | Zpráva | Commodity Futures Trading Commission | Segment trhu | Kolaps | Představitelé Fedu | Panika na trzích | Měna | Rok 2024 | Pokles úrokových sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Současná situace | Oslabování japonského jenu | JOLTS | Nadšení | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Změny na trhu | RoboMarkets | Jackson Hole | Korekční pohyb | OPEC | Cena eura | Stop Loss (SL) | Bloomberg | Jednání FOMC | Lednový efekt | NDX | Index spotřebitelské důvěry | GBP | Nabídka | Hlavní sezónní trendy | Open interest | Cenný papír | Centrální banky | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Index výrobních cen | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Jednání bank | Prezidentka ECB | Výsledky firem | Technický signál | Kde se naučit Market Profile | Pohyby cen | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Sezónnost zisků technologických firem | Evropské trhy | Nastavení platformy | GBPUSD | Odhady trhu | Poměr rizika a zisku | Klíčové události | Evropské HDP | Makroekonomické reporty | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Americké objednávky | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Nové signály | Silný růst | Risk Reward Ratio (RRR) | Volume z futures | Býčí signál | Americké akcie | Vyhlídky | CZ | MetaTrader | Podmínka pro Stochastic | Joachim Nagel | Index cen výrobců | Indikátor STO | Evropská ekonomika | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Trh | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | University of Michigan | Výrazný růst | Žádný trend | Ziskové cíle | Reálná hodnota | Korekce | Jednoduché tipy pro začátečníky | Upozornění | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Intradenní obchody | Money management | Krátkodobé obchodování | Kroky centrálních bank | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obchodní strategie | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Nákup libry | HDP eurozóny | Obchodní systém | Očekávání investorů | Velikost obchodu | Rating | Pozice velkých spekulantů | Alligator | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | Selský rozum | Trh dnes | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Dluhopisy a zlato | Vládní dluhopisy | SBUX | Commission | Spotřebitelská inflace | Outside Bar | Změny cen | ANO | Hrubý domácí produkt | Michelle Bowmanová | Long pozice | Zhoršení nálady | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Ross Hook | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Futures | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Důležité zprávy z USA | Data z USA | Moving Average Convergence Divergence | Britské libry | Pohyby směrem dolů | Short obchod | Makroekonomika | Downtrend | Americké měny | Hloubka trhu | Jiří Hruška | Graf | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Patrick Harker | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Obchodování signálů | Hráči na trhu | Přehled | Oslabování amerického dolaru | Zpráva o inflaci | Zadání cenového alertu | Kontext | Longový obchod | Plyn | Trendové linie | LYNX | Aktivita na trhu | Pár EUR/USD | CAD/JPY | Pohyb měnových párů | VWAP | Trendové indikátory | Čistý zisk | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Stavebnictví | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | ATR | Zpracovatelský sektor | Výborné vyhlídky | Pin Bar | Aktivní obchodování | Ziskové výsledky | Míra nezaměstnanosti v Německu | Růst eura | Obchodování a investování | Luis De Guindos | Zastavení růstu | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | HDP USA | Ekonomické ukazatele | Michael Barr | TIPS | Makro data | Naprogramování vzorečku | Transparentní účet | Britská měna | Klíčový údaj | Indikátory sezónnosti | Analýza trhů | Investment | Směnný kurz | Markets | Výstupy | Obchody | Oblast supportu | Rolování | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Příkaz Stop | Martin Klass | Sazby ECB | Trendy růstu | Utahování měnové politiky | Time-Frame | Pozornost | FXstreet | Velcí spekulanti | Profit Target | EURUSD | Oslabování dolaru | S&P 500 | Růst amerického HDP | Slabé výsledky | Obchodování GBP | Vlna poklesu | Příkaz | Významné pohyby | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Předseda | Ukrajinské krize | Libra | Interpretace | Americký dolar | Sezónnost trhů | Dobré obchodní signály | Britové | Ztráty peněz | CFD | SMA 100 | Snížení sazeb | Open | Rate Of Change | Evropská měna | Nastavení indikátoru | Index ISM ve službách | Analýza trhu | Příprava | Pohyby na trhu | Technický pullback | Jak trh reaguje | Hlediska technické analýzy | Celkový trend | Starbucks Corporation | Míra | Indikátor Stochastic | HDP v USA | Očekávání analytiků | Zlatý řez | Makroekonomické údaje | AUD/JPY | Dogecoin | Tradingové osobnosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Indikace | Oblast rezistence | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | CHF | MetaTrader 5 | Finální odhad | Evropská unie | Christopher Waller | Situace ve Spojených státech | Fundamentální informace | Pokles | První obchodní den | Standard Deviation | ex | Centrální banka Nového Zélandu | Tržní ceny | Gala | Potenciální zisk | Kryptoměna | Pokles cen ropy | Aligator | Value Area (VA) | Index spotřebitelské důvěry GfK | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Podpora | Obchodník | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pokles ceny | Tempo poklesu | ROE | Funkce pro tradery | Index cen | Ukazatel inflace | EBIT | Daně | Lídři | Inflace v červenci | Pivot | Dobré zprávy z USA | Pokles indexu | Průběh equity křivky | Napětí na Ukrajině | Ekonom ECB | Vývoje ceny | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodní rozpětí | Zisky | Range | NFP data | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Současné ceny | Náhoda | Flat | Sell | Americká data | Dlouhodobý support | Řízení rizika | Společná měna | Alerty | Cena zlata | Pullback | Flash Crash | Vice | Breakout | CARA | Růst cen | Hladiny podpory | Trendline | Risk | Dluhový strop | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Hospodářské výsledky firem | Inflace v Británii | Dvousvíčkové formace | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Market Watch | JDE | Velké zisky | Index nákupních manažerů | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hospodářský růst USA | Technická rezistence | Pokles ekonomiky | Růst měny | Pozornost obchodníků | Patterny | Úroveň dluhu | Akcie Starbucks | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | p-Profil | Praktické okénko | Line | Velké banky | Aspekty Price Action | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Analýza dat | Cena | Bollinger Bands | Jitan Solanki | ECB dnes | Hospodářský růst | BAT | Posílení eura | Pohyb cen | HAS | Krátkodobí tradeři | Prodávající | Spojené království | Energie v zimních měsících | WTI | Hrozba recese | Philip Lane | Bod | Starbucks | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Prodej dolaru | RBNZ | BoE Andrew Bailey | Velikosti pozice | Spekulace | Trading Central | Celková inflace | Otevřené obchody | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | Cena ropy | Analýzy trhu | Inflace | Gator a Aligator | Tržby | Tržní sentiment | Situace | Elliott | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Vstup do obchodu | Ripple | Mírná korekce | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Volatilnější pohyby | Hlavní trend | Recenze platformy | Obchodní příkaz | Statistiky | Ekonomické recese | Peter Kažimír | Vybírat zisky | Růst mezd | Aleš Hála | Řízení obchodu | Rostoucí trendová linie | Sazby beze změny | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Evropská centrální banka | IFO index | Inflace v říjnu | ISM | Stagnace | Zasedání Bank of England | Příležitosti k prodeji | Inside | Nákup akcií | Close | Grafy | UST | Jestřábí rétorika | Hlavní pravidla | Oblasti rezistence | Vliv na obchodování | Aktivum | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Nastavení indikátorů | Vstoupení do trhu | Klouzavý průměr SMA | Boční trend | Důležité fundamenty | Prezidentské volby v USA | Analytik | BTC DOMINANCE | AUD | Kvantitativně analyzovat | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Inside a Outside bar | Bearish | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | NATGAS | Právo | Tradingová rozhodnutí | Dobré zprávy | Měnové intervence | Obchodování s indikátory | Index výdajů na osobní spotřebu | Nastavení grafů | RRR | Equity | Snižování úrokových sazeb | Pozice spekulantů | Deskriptivní statistika | Pohyby eura | Zasedání ECB | Etherea | Historie se opakuje | Powellovy komentáře | Portfolia | Odhady PMI | Poptávka | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Konfluence | Aktivity v eurozóně | První odhad | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Recese | Vyjádření představitelů | Makro | Recenze platformy xStation | Švýcarský frank | Vývoj pandemie | Kryptoměna Litecoin | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Equity křivky | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Růst americké ekonomiky | Stabilní příjem | Signály | Klouzavý průměr | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Ekonomická zpráva | Frank | Balance | Mutace koronaviru | Stochastic oscillator | Inflace v listopadu | Momentum indikátory | Pivot Pointy | Průraz trendové linie | Podhodnocený | Dnešní zpráva | Resistance | Oscilátor Marlin | Chování ceny | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Futures kontrakty | Býčí trh | FOMC minutes | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Kiwi | CySEC | Rostoucí inflace | Svíčkové formace | Signál ke vstupu | Fair Value | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Americké volby | ROCE | Růst HDP | Ziskový obchod | Channel | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Rozhodnutí australské centrální banky | Důležité informace | Recenze | Vstoupit do obchodu | Vstup na trh | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Klouzavý průměr EMA | Náklady na úvěry | Large speculators | Řízení pozic | Oscilátor Williams Gator | ChainLink | Finanční ukazatele | Objem objednávek | BTC | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Zpřísnění měnové politiky | Average Directional Index | Průmysl | Body | Americké žádostí o podporu | Market Profile | Monetární politika | Tempo růstu | GfK | Technické korekce | USD index | Nadhodnocení | Zpomalení ceny | Break-Even | Divergence | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Value Gap | Úrokové sazby | Obchodní pozice | Myšlenka | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Price Action strategie | VWAP indikátor | Zveřejnění zpráv | Co bude | Payrolls | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Fiskální politika | Spekulace na pokles | Supportní úrovně | Aktuální volatilita | Ceny výrobců v eurozóně | Indikátor | Holubičí postoj | Pokles cen | Dobré obchodní příležitosti | Index relativní síly (RSI) | Růst ceny | SP500 | Indikátory Gator a Aligator | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Makroekonomické indikátory | Euro | Riziko ztráty | Obchodování Bitcoinu | Paradox | Vysoké zisky | Shiba Inu | Pochybnosti | Řízení peněz | Signál k nákupu | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Načasování | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Politika | Pozornost trhu | Commodity futures | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Obnovení růstu | Německá ekonomika | Zasedání centrální banky | Odraz ceny | Stop-Lossy | MAM | Poplatky | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Indexy S&P | Trader | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | LTC | Měnové politiky | OsMA | Cenový graf | Vliv na trh | Akciové indexy | Value Area low | Jak obchodovat | Pohyb ceny | Ekonomická data | Řešení inflace | EMA | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Výrazné pohyby | Litecoin | Varianty koronaviru | Indikátor Ichimoku Cloud | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Směr trendů | Výhled | Úrovně rezistence | FOMC | Dividenda | Kukuřice | Americký akciový index | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní analýza | Platformy xStation | Deriváty | Přísná opatření | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Indikátor Ichimoku | Poptávka po dolaru | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Nákup eura | Kvantitativní analýza | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Obchodovat na základě technické analýzy | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Tempo růstu HDP | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | eBook | Aktuální rezistence | Makroekonomické analýzy | Fondy | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | ECB Christine Lagardeová | Nový týden | Bollingerova pásma | Spread | Fibonacciho linie | Pracovní trh | Obchodní aktivita | New York | Kurzy eura | Inflace ve Velké Británii | Video | Ekonomika | Zajišťování | Risk Reward Ratio | Euro včera | Portál FXstreet.cz | EU | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Risk Off | Jednotná měna | Santa Claus Rally | Plánování | Prodejní signál | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dělení technických indikátorů | Úrovně supportu | Nový cyklus | Inflace v Německu | Ropa | Měnové páry | Americká inflace | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | xStation 5 | Předstihové signály | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Hodinový graf | Hladiny supportu | M2 | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Produkce v Číně | Růst nezaměstnanosti | Hry | Profitovat | Důležité zprávy | Výprodeje | Nepřesnost | NZDUSD | Míra inflace v eurozóně | Další posilování | Inflace v březnu | Značný pokles | AUDJPY | Index PCE | Fundamentální základ | Jasný signál | Údaje o HDP | Příležitosti k nákupu | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Negativní zprávy | Pravidla obchodování | 100 SMA | Kypr | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Bullish | FED sazby | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | | Nový trend | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Rozhodnutí centrální banky | Tipy pro začátečníky | Risk On | Čekající pokyny | Šance na úspěch | Oslabení | Huw Pill | Úrokové sazby Bank of England | Začínající obchodníci | Zobrazení obchodní seance | Stav ekonomiky | ETH/USD | Fibonacciho úrovně | Slábnoucí euro | Obchodní rozhodnutí | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Začátek nové fáze | Iracionální | Purple Trading | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Signál | Kurz libry | Pips | EPS | Cena stříbra | Stažení dat AUD/USD | ADP | PMI ve službách | Číst grafy | Trhy | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Více obchodů | Platforma | Žádosti o podporu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Změny trendu | Silný trend | Trend dolů | Společnost | Úspěch | Plán obchodování | Přístup ke kvantitativní analýze | PinBar | Představitelé centrální banky | Obchodujte | Disclaimer | Thomas Barkin | Dnešní údaje | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | Upozornění na rizika | Trading pro začátečníky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Celý svět | Mimořádné zasedání | On Balance Volume | Trailing Stop | Nálada | Volume | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Graf měnového páru | Short Term | Obchodní signál | Riziková aktiva | Organizace | Forex měnový pár | Gap | Růst | Obchodování EUR/USD | Příjmy | Buy | Větší korekce | Výroba v Německu | Risk-off | Proti trendu | Zajištění | Levels | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Index | Indikátor MACD | Intradenní pohyby | Pipy | Lockdown | Cenový index | BTC/USD | Fundament | Cenová akce | Průmyslová produkce | ISM index | Volby | Patterns | CAR | Historie | Ichimoku Kinko Hyo | Standardní odchylka | Sezónní trendy | HDP Německa | Obchodní podmínky | Cíle | Instrumenty | Zveřejněné údaje | Sezónnost zisků | Analýza fundamentálních událostí | Aktuální situace | Nejbližší rezistence | Zpráva o vývoji inflace | Evropská unie dnes | Novinky | Filtrovat tržní signály | Víkendové svíčky | Foreign Exchange | Ceny akcií společnosti Berkshire Hathaway | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Nižší hodnoty | Price Action analýzy | Ekonom Evropské centrální banky | Strategie filtrování | Ceny měnového páru | Banky | Isabel Schnabelová | Emoce na trhu | Základní sazba | Americká seance | Prodeje | Kvantitativní analýzy | Americké statistiky | Spekulace na pokles cen | Zprávy z Německa | Šéf Fedu Jerome Powell | Technické signály | Natgas a jeho sezónnost | Dow Jones | Zobrazení grafů | Trend klesající | Indikátor reálného volume | Obchodování GBP/USD | Breakoutové tradery | Long Term | Stochastic | Kupci | Podnikatelské aktivity v USA | Druhy inflace | Vývoj libry | Profily trhu | Intradenní obchodník | Šance | Léto | Technický výhled | Účel použití | Blížící se fundament | Oslabení dolaru | Oscilátor | Americké vládní dluhopisy | Rozhodování o obchodování | Odhady HDP | Británie | Covid | Volební rok | Návratnost | Přístup k informacím | Odvětví | Šok | Jak otevřít long obchod | Obchodní chování | Report ADP | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Pokles libry | Dna | Super trader | Nejoblíbenější sezónní trendy | Komoditní tradeři | Investiční společnosti | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Tržní zprávy | Rostoucí trend | Oslabování eura | Určení směru trendu | Poradenství | Silné trendy | NZD/USD | Dnešní kurz dolaru | Intradenní obchodování | Wedge | Volby v USA | Trading Price Action Patterns | Měnový pár | Indikátor pivotních bodů | Události v eurozóně | Růst cen komodit | Holubičí rétorika | Ovlivňování | GBP/AUD | Praktický příklad | HDP EU | Kamala | Technické ukazatele | Jarní tendence růstu | Backtest | Trendový indikátor | Signály oživení | VaR | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Mario Centeno | Americká sněmovna reprezentantů | Uzavírání obchodů | Technická analýza | Strategie ECB | Na burze | Akcie | Christine Lagardeová | Očekávaný růst | Významný dopad | Inflace v USA | PEG | Zisk na akcii | Indikátor ADX | Rozhodnutí americké centrální banky | Pozitivní signál | COT indikátor | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | All Time High | Měnová politika | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Nižší volatilita | John Williams | Trades | Posilování amerického dolaru | Negativní dopad | Elon Musk | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Zasedání britské centrální banky | Bank of Canada | Swing obchody | Banka | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Supporty a rezistence | Předpověď | Vzestupný trend | PMI pro sektor | Nastavení Stop-Lossu | Směnné kurzy | Velcí hráči | Nový Zéland | Kurz dolaru | Údaje ISM | Platforma xStation | Velký zisk | CCI | Ekonomický růst | Krize | Výplaty dividendy | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | Posílení libry | Sell in May | Rates | Panika | Ceny stříbra | CNBC | High | Obchodní technika | US dollar | Americký trh | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Čekající příkaz | Euro klesá | Outside bar pattern | Zamyšlení | Důležitá zpráva | Obchodovat s akciemi | Všechny indikátory | Vyšší časové rámce | Měnové politiky v USA | CAD | Short | Teorie obchodování | Drawdown | Sezónní trendy růstu | Snižování sazeb | Cenové alerty (upozornění) | Kryptoměna Ripple | Target | Náhled na trhy | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Stříbro | Moving Average | Fibonacciho posloupnost | Prodej eura | Práce | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Hlavní sezónní trendy růstu | Úspěch na trzích | Jak otevřít short obchod | Psychologický faktor | Provedení pokynu | Cenové výkyvy | Indikátor Alligator | Americká měna | Silná rally | Růst japonské ekonomiky | Konsolidace | Co je to Market Profile | EOSBTC | Index spotřebitelských cen | Dnešní volatilita | Tržní šum | Američané | Volatility | Úspěšný trading | Fair Value Gap | Ztráta | AUD/CAD | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Histogram Awesome Oscillator | Uzavřít všechny pozice | Nejlepší rozhodnutí | EU a USA | Auditovaný účet | Poptávky po ropě | Ukazatele Market Profile | Medvědí formace | Snížení úrokové sazby | Pravidla obchodního systému | Historie obchodů | Nákupní signál | Směřování | AUD/USD | Cenový index výdajů | Celkové riziko | Tomáš Kadeřávek | Uptrend | Trendová linie | Instrument | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Slabý trend | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Uvolňování měnové politiky v USA | Uvolnit měnovou politiku | Denní volatilita | Kalendář událostí | Americký ISM | Obchodování pro EUR/USD | Jestřábí politika | Příkaz stop-loss | Pokles k supportu | Štěstí | Biden | Volume profile | Uzavření obchodu | NASDAQ 100 | Směnný kurz dolaru | Viceprezident | Ztráty | Volatilita je nízká | Japonský jen | Noční obchodování | Index relativní síly | FXstreet.cz | Index peněžních toků (MFI) | Odhad amerického HDP | Bill Williams | L.F. Investment Limited | NZD | Breakthrough | Šéfka ECB | Nápad | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Investování | Jak obchodovat p-Profil | TradingView | Kotace | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | Sazby Fedu | Současný klesající trend | Obchodníci | Jednoduché tipy | Standardní odchylky | Ukazatele | Hlavní měnové páry | Směrodatná odchylka | První obchod | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Pozice | Pohyb dolaru | LTCBTC | Dluhopisy | Trading | MFI | Indikátor ATR | Expirace | Účastníci trhu | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Data minulých rolování | Hladiny rezistence | David Šimek | Fibonacci | Americká zpráva | SMA 20 | Čína | Sezónní změny | Trade | ČR | Směr trhu | Currency | Elliotovy vlny | Zlepšení nálady | Překážky | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Elliott Wave | Guvernér | Prodejní pozice | Pohyby ceny | Low | Býčí trend | Technické faktory | Rezistence | Ceny dolaru | USA | Zemědělství | Mário Centeno | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Sazby | Pozitivní zpráva | Short pozice | XTB | ECB Luis De Guindos | Cenové alerty | Riziko | Včerejší zpráva | Kontrakt | Proražení rezistence | Miliardy dolarů | SPX | Porovnání více instrumentů | Elliottovy vlny | Hlavní ekonom | Cena amerického dolaru | Burze | Vstupní signály | Investovat peníze | Meziroční inflace | Sektor služeb | Výkon | Změny v ekonomice | Počet nezaměstnaných | Tempo snižování sazeb | Zisk na akcii (EPS) | Indikátor sezónního trendu | Ekonomické zprávy | Platforma xStation 5 | Denní graf | Příklad nákupu | Naprogramování | Americké trhy | Sloupcový graf | Výrazný růst inflace | Míra nezaměstnanosti v EU | Konsolidace ceny | Nastavení stop lossů | Ichimoku Cloud | Inflační report | Rozhodování Fedu | COT | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Evropská unie a Spojené státy | Vývoj ceny | Buy signály | Tým FXstreet.cz | Odrazy | Vyhlídky dolaru | Volatilní cenové pohyby | Sazby Bank of England | Pohled na kryptoměny | Výrazný pokles libry | Nové peníze | Obchodovat intradenně | Fundamentální analýza pro začátečníky | Měnová politika Evropské centrální banky | Point of Control | Silný základ | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Falešný signál | Prodej | Lael Brainardová | Aktivity v USA | Sazby centrální banky | Investiční | Obchodníci dnes | Medvědí potenciál | Zkušení obchodníci | Spekulovat | Graf páru | Oznámení | Indikátor MFI | Cena dnes | Průmyslová výroba | Posilování eura | Graf páru GBP/USD | Hypotéza | Zpráva o vývoji inflace v USA | Trendové pohyby | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Nejbližší support | Zájem investorů | Hlavní ukazatele Market Profile | Akcie společnosti Berkshire Hathaway | Technické indikátory | Budoucnost | Celkový sentiment | Rozhodování | Index CPI | Rýže | Opatření | Distribuce | Index S&P 500 | Sektorová sezónnost | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Akcioví obchodníci | Uzavření trhů | Zlato | HDP | Maloobchodní tržby | Koupit bitcoin | Libra klesá | Britský regulátor | Investiční rozhodnutí | Zprávy a události | Uzamykání zisků | Break Even | Kamala Harris | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Kurzy | Formace Inside Bar | Spekulanti | ADX | Dnešní zprávy | Slušný zisk | Objednávky | ABC | Sezónnost v rámci týdne | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Úroveň supportu | Evropské země | Výrobní aktivity | USD/CAD | Prezidentka Christine Lagardeová | Uhlí | Fundamenty | Nadměrné obchodování | Manufacturing PMI | Larry Williams | MyFxBook | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Pravidla systému obchodování | Průměrná cena | Analýza | Vyšší inflace | Novozélandská centrální banka | Údaje o nezaměstnanosti | Komodity | Trh s kryptoměnami | Správa | Miliardy | Výnosy | Velmi volatilní | Maloobchodní tržby v USA | Banky v eurozóně | Average True Range | Užitečné funkce | Hlavní ekonom ECB | Vlády | Kryptoměny | Časové rámce | Obchodování bitcoinu | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Medvědí trend | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Solidní růst | Skvělá strategie filtrování | Druhý odhad amerického HDP | Nonfarm Payrolls | PMI pro sektor služeb | Session | Vyčíslení rolování | Stav trhu práce | Sentiment trhu | Americké akciové indexy | Výhled měnové politiky | Normální volatilita | Výrobní inflace | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Významné události | Páteční NFP | Vítězství Donalda Trumpa | Time frame | Průběžné výsledky | Denní obchodování | Graf dne | Silnější americký dolar | Nakupovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Hims&Hers
Hindenburg
Hindenburg Research
Hino Motors
Hintermeier
Hirojuki Kikukawa
HIROX
HIROX.UK
Hisense
Hispamarkets

Následující klíčová slova

Histogram Awesome Oscillator
Historická analýza
Historická cenová data
Historická data
Historická data o volatilitě
Historická maxima
Historická meta
Historická minima
Historická událost
Historická událost na FOREXu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít