Histogram

Technická analýza intradenního cenového pohybu kryptoměny litecoin, pátek 11. října 2024
11.10.2024 Kryptoměna litecoin se v grafu 4H pohybuje v bočním trendu, což potvrzuje 200denní EMA, který se pohybuje vodorovně a protíná těla svíček. Nicméně, divergence mezi cenovým pohybem litecoinu a indikátorem MACD histogram (osMA) a výskyt patternu Falling wedge naznačují, že měna má v blízké době potenciál posílit a otestovat úroveň 65,01. Pokud tuto hladinu úspěšně prorazí směrem nahoru, pak s podporou momenta a volatility bude mít příležitost pokračovat v růstu k hlavnímu cíli 67,54 a dalšímu cíli 70,25. Všechny tyto scénáře ale přestanou platit a automaticky se zruší, pokud litecoin během růstu náhle oslabí, překoná úroveň 61,12 a zavře pod ní.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
10.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém pomalém pohybu směrem dolů. Nelze jej však považovat za pomalý v pravém slova smyslu, neboť cena klesá již téměř dva týdny téměř bez přestávek či korekcí. Fundamentální pozadí tohoto týdne je nezajímavé a makroekonomické údaje prakticky chybí. V důsledku toho se prudce snížila volatilita trhu. Dnes by se mohla po zveřejnění zprávy o inflaci v USA opět zvýšit a mohli bychom se dočkat i korekce. Jelikož však všichni očekávají korekci, tvůrci trhu by mohli cenu stlačit ještě níže, když to nikdo nečeká. Teprve poté by mohla začít korekce. O britské libře v podstatě není co říci. Je stále silně překoupená, takže ve střednědobém výhledu očekáváme pouze pokles.

Jak 10. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky.
10.10.2024 Pár EUR/USD pokračoval ve středečním poklesu navzdory absenci specifických lokálních příčin. Při podrobnějším pohledu na graf vidíme, že cena prostě pomalu klesá. Tento pomalý, ale nepřerušovaný pohyb naznačuje, že americký dolar je nakupován průběžně, a to i bez čekání na zprávy. To znamená, že trh se usadil v režimu střednědobých nákupů americké měny. Přinejmenším zůstane orientován na downtrend, dokud nějaká významná globální událost nezmění celkový sentiment na trhu.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
09.10.2024 V úterý se měnovému páru GBP/USD opět nepodařilo provést korekci a nedokázal překonat ani nejbližší hladinu rezistence. Technický obrázek tak naznačuje, že pokles může pokračovat bez korekce. Tento týden samozřejmě stále čekáme na zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat pokles amerického dolaru, pokud by výsledek nesplnil očekávání. Tato zpráva však ještě nebyla zveřejněna, takže nemá smysl o ní spekulovat. Navíc údaj o inflaci již nemá na měnovou politiku a kurz dolaru takový vliv jako před několika měsíci. Federální rezervní systém zahájil uvolňování a bude v něm pokračovat bez ohledu na inflaci. Trh čekal, až Fed začne snižovat sazby, a nyní, když se tak stalo, už nemá důvod dolar prodávat.

Čemu věnovat pozornost 9. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
09.10.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. To na jednu stranu znamená, že na trhu není tlak, který by ceny tlačil ještě níž. Na druhou stranu, během prvních dvou obchodních dnů tohoto týdne měly oba měnové páry šanci korigovat, ale neudělaly to. Pokles tedy klidně může pokračovat i bez korekce, ale jsou potřeba nové technické signály. V každém případě dnes nečekáme výrazné pohyby.

Jak 9. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý opět nedokázal korigovat. Cena se po pětidenním poklesu dostala na úroveň 1,0952, ale nedokázala stoupnout ani o 100 pipů. V tuto chvíli znovu klesá k této úrovni a my daný vývoj považujeme za naprosto logický. Opakovaně jsme uváděli, že euro je překoupené a bezdůvodně drahé. Celý rok 2024 rostlo mnohem častěji, než by vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí mělo. Trh se soustředil jen na faktory související s očekávaným uvolňováním měnové politiky Federálního rezervního systému. Dále jsme upozorňovali, že jakmile Fed začne s politikou uvolňování, dolar nebude mít další důvod k poklesu, protože trh už celý cyklus snižování sazeb předem zahrnul do ceny. V tuto chvíli má pár mnohem blíž k dalšímu poklesu než k jakékoli smysluplné korekci.

Technická analýza intradenního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/AUD, středa 9. října 2024
09.10.2024 Křížový měnový pár GBP/AUD se ve 4hodinovém grafu aktuálně zřejmě pohybuje směrem vzhůru, což potvrzuje výskyt býčí formace 123 následované býčí formací Ross Hook (RH). V současnosti se cena pohybuje nad EMA 21 a výskyt formace klesajícího rozšiřujícího se klínu a odchylka mezi pohybem ceny měny a ukazatelem MACD Histogram dávají silně tušit, že GBP/AUD má v blízké budoucnosti potenciál posílit a otestovat úroveň 1,9481. Pokud tuto úroveň úspěšně prolomí směrem vzhůru a nedojde ke korekci ve směru oslabení, v rámci které by došlo k proražení a uzavření pod úrovní 1,9350, pak bude GBP/AUD pokračovat v posilování až k úrovni 1,9763.

Technická analýza intradenního pohybu ceny křížového měnového páru AUD/JPY, středa 9. října 2024
09.10.2024 S průrazem úrovně 100,53 a potvrzením výskytu odchylek mezi pohybem ceny páru AUD/JPY a indikátorem MACD Histogram má pár v blízké době potenciál oslabit, otestovat úroveň 98,49 při průrazu, pokud znovu nedojde k vzestupné korekci, neprorazí nad 100,92 a nezavře nad ní, pak bude AUD/JPY dál oslabovat k úrovni 97,65. I když ho podpoří momentum a volatilita, bude dalším cílem, ke kterému bude směřovat, úroveň 96,77.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 8. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
08.10.2024 V pondělí pár GBP/USD pokračoval v poklesu navzdory slabé dynamice. Z grafu je patrné, že klesající dynamika slábne a bez nových údajů již obchodníci nejsou ochotni britskou měnu prodávat. Tento týden bude k dispozici jen velmi málo nových údajů, ale jediná kritická zpráva o vývoji inflace v USA by mohla spustit růst páru, což by bylo z technického hlediska výhodné. Pokud nyní začne nový střednědobý klesající trend, bylo by dobré, aby před obnovením poklesu došlo ke korekci. Inflace v USA by mohla zpomalit na 2,3 %, což bylo ještě před několika měsíci těžko uvěřitelné. Čím rychleji inflace klesne, tím dříve by Federální rezervní systém mohl snížit sazby. Podle našeho názoru trh již ocenil většinu, ne-li celý cyklus uvolňování měnové politiky, ale mírně holubičí kroky Fedu by mohly vyvolat nový pokles amerického dolaru.

Jak 8. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádný výrazný pohyb. Denní volatilita sotva překročila 30 pipů, takže můžeme říct, že k žádným opravdovým pohybům nedošlo. Během dne byl zveřejněn jediný trochu významný report, a to o maloobchodních tržbách v Eurozóně. Objemy maloobchodních tržeb meziměsíčně vzrostly – v souladu s očekáváním – o 0,2 %. Trh měl ve výsledku málo podnětů, na které by reagoval. Euro našlo podporu poblíž úrovně 1,0950 a mohlo by od ní začít korigovat. Jak už jsme zmínili, jedinou důležitou událostí tohoto týdne bude zpráva o inflaci v USA. Nejpozději do jejího zveřejnění může pár klidně korigovat, ačkoli volatilita může zůstat nízká. Podle nás začíná nový medvědí trend, který by mohl trvat alespoň jeden nebo dva měsíce. Trh si potřebuje být jistý, že Federální rezervní systém nebude snižovat úrokové sazby rychleji, než je naplánováno. V tom případě bude dolar ve střednědobém horizontu pravděpodobně dál posilovat.

Technická analýza intradenního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/CHF, úterý 8. října 2024
08.10.2024 Ačkoliv se momentálně podle 4hodinového grafu zdá, že je křížový měnový pár GBP/CHF pod poměrně velkým tlakem prodejců, což potvrzuje výskyt medvědí formace 123, na kterou navazuje několik medvědích formací Ross Hook (RH), přičemž se jeho cena pohybuje pod SMA 20 (střední linie Bollinger Bands), spolu s výskytem formace vzestupného rozšiřujícího se klínu (Ascending Broadening Wedge) a odchylkou mezi pohybem ceny GBP/CHF a indikátorem MACD Histogram však dává tušit, že v blízké budoucnosti dojde k potenciálnímu obratu a GBP/CHF opět posílí, pokud ovšem neprorazí pod úroveň 1,1118, pak bude mít GBP/CHF potenciál posílit směrem vzhůru k úrovni 1,1274, která je jeho hlavním cílem, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, dalším cílem bude 1,1366.

Čemu věnovat pozornost dne 8. října? Analýza zásadních událostí pro začátečníky
08.10.2024 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou významnou zprávou je zpráva o průmyslové výrobě v Německu. Nejedná se o významnou zprávu, takže reakce trhu může být slabá nebo žádná. Celkově euro a libra minulý týden klesaly, takže tento týden (zejména během dnů bez významného makroekonomického nebo fundamentálního pozadí) se trh může přiklonit ke korekci směrem nahoru. To platí zejména pro britskou libru, která v roce 2024 klesala vůči dolaru mnohem méně často než euro.

Jak 7. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 I pár GBP/USD v pátek vykázal výrazný pokles, vyvolaný jednocifernými zprávami o nezaměstnanosti v USA a v USA. Libra zůstala celý den beze změny, protože před makroekonomickými údaji ze Spojených států a po nich rostla. Vypadalo to, že trh už ji nechce prodávat. Už několikrát jsme zmínili, že britská měna vykazuje ve vztahu s dolarem mnohem vyšší odolnost vůči poklesu než euro. Proto se v pondělí nebo v úterý můžeme dočkat korekce. Pak bude vše záležet na samotném trhu. Pokud se obnoví bezdůvodné nákupy libry a prodeje dolaru, nedá se nic dělat – akceptujte to. Domníváme se, že k pokračování uptrendu není důvod. Velcí hráči ale mohou dál tlačit pár nahoru, protože nejsou povinni sledovat fundamentální a makroekonomické prostředí a obchodovat podle něho.

Jak 7. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 Měnový pár EUR/USD obnovil v pátek silný pokles, který probíhal už celý týden. Hlavním a v podstatě jediným důvodem pátečního růstu amerického dolaru byly samozřejmě makroekonomické údaje z USA, na které trh čekal od začátku týdne. Zpráva nonfarm payrolls ukázala výsledek za září, který byl téměř dvakrát vyšší, než se předpokládalo, a ukončil období slabé tvorby pracovních míst. Míra nezaměstnanosti zároveň klesla na 4,1 %, což trh nečekal. Tyto dvě zprávy způsobily opětovný růst dolaru.

Čemu věnovat pozornost dne 7. října? Přehled zásadních událostí pro začátečníky
07.10.2024 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou zprávou, která stojí za pozornost, jsou údaje o maloobchodních tržbách v Evropské unii. Nejedná se o nejdůležitější zprávu, takže reakce trhu na ni může být velmi vlažná. Celkově euro a libra minulý týden klesaly, takže trh by se mohl v nadcházejícím týdnu přiklonit ke korekci (zejména během dnů bez makroekonomických a fundamentálních faktorů). To platí zejména pro britskou libru, která v roce 2024 klesala vůči dolaru mnohem méně často než euro.

Na co se zaměřit 4. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
04.10.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budou důležité. Nejdůležitější jsou zprávy o nonfarm payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovních mezd v USA. Toto jsou údaje, na které účastníci trhu čekají od začátku týdne. Dolar během prvních čtyř dnů dostal solidní podporu od makroekonomického a fundamentálního pozadí, ale stojí za zmínku, že Fed se teď rozhoduje spíše podle stavu trhu práce a nezaměstnanosti než podle inflace. Pokud dnes tyto dvě zprávy přinesou neuspokojivé výsledky, americký dolar by mohl rychle přijít o "všechno, co si těžce vydobyl."

Technická analýza denního pohybu ceny kryptoměny chainlink, pátek 4. října 2024
04.10.2024 Z denního grafu kryptoměny chainlink je patrných několik zajímavých věcí: zaprvé, formace rostoucího rozšiřujícího se klínu (Ascending Broadening Wedge) a zadruhé, odchylka mezi pohybem ceny a indikátorem MACD Histogram. Tyto dvě skutečnosti naznačují, že v následujících dnech má chainlink potenciál oslabit, i když existuje možnost korekce směrem nahoru. Pokud nedojde k proražení a uzavření nad úrovní 12,24139, bude mít chainlink potenciál oslabit směrem k úrovni 9,27323 jako svému hlavnímu cíli, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, pak bude dalším cílem úroveň 8,10944.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.10.2024 Ve čtvrtek došlo k prudkému poklesu měnového páru GBP/USD, a to bez jakýchkoli zásadních lokálních důvodů. Samozřejmě můžeme poukázat na slabý PMI ve službách z Velké Británie, silný ISM PMI ve službách z USA nebo rozhovor guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který zmínil, že tempo uvolňování měnové politiky by se mohlo brzy zvýšit. Žádný z těchto faktorů však sám o sobě nemohl ospravedlnit pokles britské měny o 150 pipsů během několika hodin. Stojí za zmínku, že pár začal klesat ještě před zveřejněním indexů.

Jak 4. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.10.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu. Volatilita v průběhu posledních dvou dnů klesla, což může naznačovat, že trh čeká na závěrečné zprávy týdne – ty nejdůležitější, kam patří míra nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Nicméně, makroekonomické údaje podpořily i ve čtvrtek americký dolar. Připomeňme, že dolar od začátku týdne každý den získal několik růstových faktorů, což tu už dlouho nebylo. Včerejší PMI ISM pro sektor služeb za září překonal prognózu přibližně o 3 body. Dolar měl tedy dobrý důvod k růstu, ale přesto vzrostl jen slabě. S ohledem na všechny podpůrné údaje se domníváme, že pokles, který pozorujeme od začátku týdne, je příliš slabý. Uptrend pravděpodobně skončil, ale musíme si pamatovat, že dolar poslední dva roky konzistentně klesá. Ve střednědobém horizontu mohou se stále může obnovit nelogický nákup eura.

Jak 3. října obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.10.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v relativně slabém poklesu, ale nejdůležitější faktor je ten, že byl zrušen uptrend a dolar má konečně šanci vylepšit si pozici. Věříme, že současný pokles je velmi slabý a měl by pokračovat za téměř jakýchkoli podmínek. Několik důležitých zpráv z USA tento týden podpořilo americký dolar, což tu už nějakou dobu nebylo. Trh ale udělá konečné závěry na základě pátečních zpráv o nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Tyto zprávy ovlivní trend dolaru na nadcházející týdny. Je důležité si pamatovat, že trh práce a jeho kondice jsou klíčovým faktorem nejen jako izolovaný ekonomický ukazatel, ale i jako hlavní aspekt rozhodování Fedu o měnové politice.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 3. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v pomalém pohybu směrem dolů. Jedinou významnou makroekonomickou událostí včera bylo zveřejnění zprávy ADP o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru, která se ukázala být silnější než odhady odborníků. Jedná se o třetí důležitý ukazatel z USA ze čtyř v tomto týdnu, který podpořil americkou měnu. Vzhledem k jejímu celkovému stavu přeprodanosti a neopodstatněné nízké ceně nás tedy nové posílení dolaru vůbec nepřekvapuje. Samozřejmě dnes nebo zítra může dojít ke korekci směrem nahoru, ale celkově očekáváme další pokles páru EUR/USD.

Na co se zaměřit 3. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
03.10.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. Budou zveřejněny druhé odhady indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb za září pro Německo, EU, Spojené království a USA. Druhé odhady se ale jen zřídkakdy výrazně liší od prvních, takže na ně nečekáme silnou reakci trhu. Klíčovou zprávou je index ISM služeb v USA, který v posledních dvou měsících roste, takže další pozitivní údaj by mohl dolaru pomoci pokračovat v dlouho očekávaném posilování. Zveřejněna bude i zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, ale neočekává se, že by významně ovlivnila tržní sentiment.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 2. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.10.2024 Také v úterý vykázal pár GBP/USD výrazný pohyb směrem dolů a především prorazil linii vzestupného trendu. Britská libra tak možná poprvé po dlouhé době zahájí klesající trend. Je těžké předpovědět, jak dlouho bude pokles páru trvat, ale bylo jasné, že dolar nemůže klesat donekonečna, aniž by došlo ke korekci. Zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA překonala očekávání, ale zároveň neméně důležitý index podnikatelské aktivity ISM dosáhl pouze 47,2 b., a zaostal tak za prognózami. Růst dolaru tedy nemůžeme přičítat makroekonomickým údajům – především proto, že ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné zásadní zprávy a pokles začal dávno před zveřejněním amerických zpráv. Samozřejmě, že do konce týdne by dolar mohl klesnout více, než v pondělí a v úterý vzrostl. Pokud zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor a o nezaměstnanosti zklamou, mohla by se americká měna opět propadnout, a to i přes Powellovo ujištění, že v listopadu není třeba snižovat sazby o 0,5 %.

Jak 2. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
02.10.2024 Pár EUR/USD se v úterý prudce propadl a vymanil se z horizontálního kanálu 1,1091–1,1191. Jak už bylo řečeno, očekáváme jen pokles evropské měny. Nevidíme důvod, proč by euro mělo pokračovat v růstu nebo dolar v poklesu. Trh v uplynulých dvou letech už celý cyklus snižování sazeb Fedu zohlednil. Včera (a v pondělí) měl americký dolar dost důvodů k růstu. Za prvé, inflace v eurozóně klesla pod 2 %, což znamená, že Evropská centrální banka by mohla snižovat úrokovou sazbu rychleji než ob zasedání. Předseda Fedu Jerome Powell navíc odmítl možnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % a první významná zpráva o pracovním trhu – JOLTs – ukázala vyšší hodnotu, než se očekávalo. Věříme ale, že dolar by měl růst i bez makroekonomické podpory.

Technická analýza intradenního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/AUD, středa 2. října 2024
02.10.2024 Poté, co byl pár uvězněn v oblasti úrovní 1,9531–1,9489, která nyní představuje oblast rezistence ve 4H grafu GBP/AUD, měnový pár nyní zažívá poměrně silné oslabení. V současné době se GBP/AUD pokouší otestovat úroveň 1,9109 a pokud ho podpoří momentum a volatilita, není vyloučeno, že bude dosaženo úrovně 1,8955. Nicméně vzhledem ke vzniku odchylek mezi pohybem ceny GBP/AUD a indikátorem MACD Histogram (osMA) je třeba věnovat pozornost úrovni 1,9321, protože pokud na cestě k těmto cílům dojde k náhlému proražení této úrovně nahoru, všechny scénáře oslabování s plánovanými cíli budou automaticky zrušeny.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o mírnou korekci, která však opět dopadla špatně. Libra uvízla v úzkém flatu již třetí den po sobě, k čemuž dochází na nejvyšších úrovních za poslední dva roky. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera udělal vše pro to, aby trh přesvědčil, že Fed na příštím zasedání nehodlá snížit sazbu o 0,5 %. A jediné, na co se dolar zmohl, byl růst o slabých 40 pipsů. Vzhledem k tomu, že libra rostla bez zjevného důvodu i před Powellovým projevem, dolar podle včerejších výsledků nezískal ani bod.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval ve flat trendu. Dříve jsme upozorňovali na kanál 1,1091–1,1191, ale nyní se cena pohybuje spíše v rozpětí 1,1132–1,1191. Jinými slovy, flat se zúžil a nachází se na nejvyšších úrovních za poslední měsíce. Jako obvykle se páru nepodařilo provést řádnou korekci, přestože americký dolar včera nečekaně získal podporu od Jeromea Powella. Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že trh práce se v poslední době ochladil, ale zůstává celkově stabilní a nepředstavuje žádné obavy. Ekonomika roste dobrým tempem a inflace klesá, jak centrální banka očekává. Tato prohlášení dala trhu jasně najevo, že pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % je malá. Ani tyto jestřábí informace však dolaru nepomohly přerušit růstový trend. Viděli jsme pouze další drobný pullback, a to i v rámci absolutního flatu. Tento týden přijde ze Spojených států obrovské množství důležitých informací a trh na základě těchto údajů sám rozhodne o šanci na listopadové snížení sazeb o 0,5 %.

Na co zaměřit pozornost 1. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
01.10.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. Německo, eurozóna a Spojené království zveřejní nevýznamné druhé odhady výrobních indexů PMI za září, které pravděpodobně nevyvolají reakci trhu. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za září, která je mnohem důležitější, ale prudký pokles eura po ní je nepravděpodobný. Evropská centrální banka už zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, takže tempo poklesu inflace už není tak podstatné. Navíc, trh každopádně s prodejem eura nespěchá, jak jsme viděli včera u německé zprávy o inflaci.

Jak 30. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
30.09.2024 Pár GBP/USD v pátek mírně korigoval dolů, ale přesnější je říct, že se spíš "stáhl", než že "korigoval. Rozdíl mezi "korekcí" a "pullbackem" je v tom, že korekce je výraznější a dlouhodobější. Stále jsme ve zřetelném lokálním uptrendu a už dlouho jsme neviděli poklesy větší než 80–100 pipů. Americká měna ve čtvrtek ztratila dalších 100 pipů, i když byly zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby lepší, než se očekávalo, a předseda Fedu Jerome Powell nesdělil ve svém projevu nic zásadního. V pátek si trh udělal malou přestávku. Mimochodem, makroekonomické údaje z USA ani tentokrát nedaly důvod k prodeji dolaru. Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) meziročně vzrostl na 2,7 %, což signalizuje nárůst inflace, kterou Fed pozorně sleduje, a index spotřebitelského sentimentu byl v září silnější, než se očekávalo.

Čemu věnovat pozornost 30. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
30.09.2024 Na pondělí je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, přičemž žádná nebude zvlášť důležitá. Německo zveřejní zprávu o inflaci za září, která může vypadat na první pohled významně. Jenže za prvé se týká pouze jedné z 27 zemí eurozóny a za druhé Evropská centrální banka snížila sazby už dvakrát, takže vývoj inflace nemá takovou váhu jako dřív. Velká Británie zveřejní třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí. Růst ekonomiky se může pohybovat v pásmu 0,6–0,7 %. Mnozí účastníci trhu takový růst nazývají raději "oživením", ale my ho považujeme za mimořádně slabý. Americká ekonomika roste mnohem rychleji, což trh stále ignoruje.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět tíhnul k růstu. Pohyb páru za posledních několik týdnů však můžeme charakterizovat jako pohyb do strany. To je zcela zřejmé i pouhým okem. Většinu času se cena pohybuje mezi 1,1091 a 1,1191. Mírný sklon směrem vzhůru naznačuje, že trh se nevzdal své touhy nakupovat euro a prodávat dolar. V této fázi však můžeme alespoň říci, že se pohyb vzhůru zastavil.

Jak 27. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.09.2024 I pár GBP/USD vykazoval ve čtvrtek vzestupný pohyb. Připomeňme, že kotace páru se ve středu bezdůvodně prudce propadly. Tehdy jsme zmínili, že tento pokles nic neznamená a že pár by mohl následující den obnovit růst. A přesně to se také stalo. Britská libra dokázala opět posílit navzdory silným makroekonomickým údajům z USA, které naznačily výborný stav americké ekonomiky. Později vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, který ale nemluvil o měnové politice. Znovu se tedy musíme ptát, proč dolar klesl. Ekonomické údaje byly silnější, než se očekávalo, a Powell neřekl nic o sazbách ani o vyhlídkách měnové politiky. Jak ale vidíme, trh potřebuje k prodeji americké měny jen záminku.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni. V první řadě je třeba věnovat pozornost makroekonomickým údajům z USA. Zpráva o HDP za druhé čtvrtletí se shodovala s odhady odborníků, ale údaj za první čtvrtletí byl revidován směrem nahoru na +1,6 %. Pozitivní zpráva? Ano, to byla. Dále byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Její srpnová hodnota překonala očekávání a dosáhla 0,0 % oproti očekávaným -2,6 %. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dopadl také lépe, než trh očekával. Tři ze tří zpráv tedy vykázaly lepší hodnoty, než obchodníci očekávali. O kolik se zvýšil kurz dolaru? O 35 pipsů. A pak ztratil 65. Ano, po těchto zprávách následoval projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a trh v něm jistě našel něco holubičího; i kdybychom však Powellův projev ignorovali, dolar díky dvěma důležitým a silným americkým zprávám získal pouze 35 pipsů.

Čemu věnovat pozornost 27. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
27.09.2024 Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. V eurozóně a ve Spojeném království nebudou zveřejněny žádné významné zprávy a v Německu jen relativně drobné zprávy o míře nezaměstnanosti a změnách počtu nezaměstnaných. Důležitější zprávy budou vydány ve Spojených státech – index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE), který mnozí považují za "oblíbený ukazatel inflace Federálního rezervního systému", a o něco méně důležitý index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Tyto dvě zprávy by mohly vyvolat reakci trhu, ale včerejšek nám znovu ukázal, že ani silné údaje ze zámoří nedokážou podpořit dolar.

Čemu věnovat pozornost dne 26. září? Stručný přehled nejdůležitějších událostí pro začátečníky
26.09.2024 Na čtvrtek není naplánováno příliš mnoho makroekonomických událostí, ale je jich poměrně dost, které je třeba vzít v úvahu. Nejvíce pozornosti se zaměří na třetí odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí a také na údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Stojí za zmínku, že trh bude na tato zveřejnění pravděpodobně reagovat pouze v případě, že se odchýlí od prognóz. V opačném případě bude možné zprávy ignorovat. Pro americký dolar je stále velmi náročné spolehnout se na podporu ze strany makroekonomických údajů, protože předchozí zprávy o HDP vykazovaly trvale vysoké hodnoty, přesto to na dolar nemělo žádný vliv. Totéž platí pro objednávky zboží dlouhodobé spotřeby.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Tento pokles nebyl nijak spjat s makroekonomickými nebo fundamentálními událostmi; ekonomický kalendář byl včera téměř prázdný. Za zmínku by mohla stát zpráva o prodejích nových domů v USA, která byla zveřejněna ten den pozdě večer, ale v té době již cena svůj pokles dokončila. Každému obchodníkovi je však jasné, že euro prošlo menší korekcí směrem dolů. Vzestupný trend je tedy stále zachován, ale v posledních dnech a týdnech se cena pohybuje vzhůru velmi pomalu. Pro trh je již obtížné tlačit pár vzhůru, protože všechny možné faktory pro nákup už se několikrát opakovaly. Z toho důvodu jednoduše neexistují důvody pro další nový růst. Jakýkoli růst ze současných pozic stále považujeme za nelogický a očekáváme začátek nového střednědobého klesajícího trendu.

Jak 26. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.09.2024 I pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles, což působí překvapivým dojmem. Na jedné straně i libra potřebuje občas korigovat – jak ukazuje obrázek nahoře, ani včerejší pokles o 100 pipů nelze nazvat "silným". Na druhou stranu by se dnes tento pokles britské měny mohl vyrovnat, protože trh nepotřebuje k prodeji amerického dolaru žádné důvody ani ospravedlnění.

Volume Profile - tajemství ziskových obchodníků
26.09.2024 Objemový profil je základní zobrazovací metodou objemových informací, kdy horizontální histogram zobrazuje zobchodované kontrakty na daných cenových hladinách. Volume profile je zapotřebí odlišit od velmi podobného nástroje jménem market profile (který zaznamenává čas, po který se daná cena obchodovala).

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 25. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
25.09.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel svůj růstový pohyb, ale britská libra si píše svůj vlastní příběh. Zatímco euro si občas udělá přestávku a provede korekci, libra dokáže stabilně růst klidně každý den. Má vůbec cenu zmiňovat, že takový pohyb postrádá logiku? Hlavním hráčům na trhu však nemůžete nic diktovat a ti vytrvale tlačí pár vzhůru. Z technického hlediska vypadá vše velmi lákavě. Je zde jasný vzestupný trend a cena roste téměř denně. Pomineme-li tedy makroekonomické a fundamentální faktory, je obchodování právě teď poměrně jednoduché. Vysvětlit, proč britská libra téměř denně posiluje, je však mnohem náročnější. Včera nedošlo k žádným významným událostem ve Spojeném království ani v USA, takže je jasné, že to, co jsme viděli, nebylo reakcí na nic. Trh prostě pokračuje v nákupu libry, a to je vše.

Jak 25. září obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
25.09.2024 Pár EUR/USD v úterý postupně obnovil pohyb nahoru. Připomeňme, že včera jsme zmínili horizontální kanál, ve kterém se cena obchodovala během uplynulého týdne. Jak ale vidíme, chuť trhu nakupovat se nevytratila. Včera se ve Spojených státech ani v eurozóně nestalo nic makroekonomicky významného. Říct, že euro vzrostlo o 65 pipů díky německému indexu podnikatelského klimatu (který také nesplnil očekávání), by bylo absurdní. Euro tudíž znovu posílilo bez zvláštního důvodu v prostředí naprostého nedostatku impulsních faktorů. Na tuto skutečnost pravidelně poukazujeme od začátku roku 2024. Trh stále zohledňuje všechny faktory, které jsou pro dolar medvědí, a holubičí kroky Federálního rezervního systému, a vše ostatní ignoruje. Vzestupný pohyb je naprosto nelogický.

Jak 24. září obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
24.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pondělí velmi volatilní pohyby, které jsme, mírně řečeno, nečekali. Ráno začal z ničeho nic téměř téměř svisle klesat, a to ještě před zveřejněním zpráv o podnikatelské aktivitě v Německu a eurozóně. Ve výsledku byly tyto zprávy opravdu slabší, než se předpokládalo, takže pokles eura vypadal logicky. Má to ale háček: pokles začal hodinu před zveřejněním indexů. Buď měl tedy konkrétní segment trhu přístup k informacím o obchodní aktivitě dřív než většina, nebo pokles eura nesouvisel se zprávami.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 24. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
24.09.2024 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval ukázkově. V tom smyslu, že se mu opět podařilo růst navzdory makroekonomickému pozadí, které favorizovalo dolar. Případně by se dalo říci, že britská libra klesla, jen aby o pár hodin později vzrostla dvakrát tolik. Výsledky obou britských indexů podnikatelské aktivity se ukázaly být slabší, než se očekávalo, i když nebyly katastrofální. Pokles libry navíc začal hodinu před zveřejněním těchto zpráv, což vyvolalo určité podezření. Poté, aniž by trh vyčkal na americké údaje, začal opět hromadně nakupovat libru a prodávat dolar, což vedlo k mnohem výraznějšímu růstu než byl dopolední pokles. V důsledku toho britská měna do konce dne opět vzrostla. Americké indexy podnikatelské aktivity dopadly smíšeně: index ze sektoru služeb překonal očekávání, zatímco index ze zpracovatelského sektoru zaostal. Proto je těžké říci, že tyto zprávy vyvolaly pokles dolaru.

Čemu 24. září věnovat pozornost? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky.
24.09.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické události, pokud jde o důležité zprávy. Jedinou zprávou dne, která stojí za trochu pozornosti, je index podnikatelského klimatu v Německu z institutu IFO. Podle našeho názoru nemá smysl očekávat na tuto zprávu jakoukoli reakci – pokud nějaká bude, bude nejspíš minimální. Trh tak dnes nebude mít na co reagovat. Euro pravděpodobně zůstane v horizontálním kanálu 1,1091–1,1191, zatímco libra může buď pokračovat v pohybu nahoru, nebo se zastavit poblíž úrovně 1,3365.

Čemu věnovat pozornost dne 23. září? Přehled klíčových událostí pro začátečníky
23.09.2024 Na pondělí je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí, ale všechny jsou si podobné. V Německu, eurozóně, Spojeném království a Spojených státech budou zveřejněny zářijové zprávy PMI (index nákupních manažerů) pro sektor služeb a zpracovatelský průmysl. Stojí za zmínku, že Spojené státy mají své vlastní interní indexy ISM PMI, které jsou významnější. Je nepravděpodobné, že by tyto indexy drasticky ovlivnily náladu na trhu, kde nadále dochází k soustavnému výprodeji amerického dolaru. Americká ekonomika je v dobré kondici, jak tento týden otevřeně prohlásil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Kdyby trh tomuto faktoru věnoval pozornost, americká měna by neustále neklesala.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 23. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
23.09.2024 V pátek se páru EUR/USD nepodařilo udržet růstový pohyb, ale udržel se v blízkosti posledního lokálního maxima dosaženého ve středu. V průběhu týdne euro opět rostlo, neboť trh začal už v pondělí přihlížet k holubičímu výsledku zasedání Federálního rezervního systému. Středa a čtvrtek byly ve znamení volatility, ale v pátek se trh trochu uklidnil. To, že "se zklidnil", však neznamená, že "prodej dolaru skončil".

Jak 23. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
23.09.2024 Pár GBP/USD si v pátek udržel vzestupný pohyb. Maloobchodní tržby ve Spojeném království za srpen překonaly expertní prognózy a poskytly tak trhu další důvod k nákupu libry. Ta ale prospívá i bez konkrétních důvodů. Federální rezervní systém minulý týden rozhodl snížit hlavní úrokovou sazbu o 0,5 %, zatímco Bank of England ponechala sazbu na 5 %. V důsledku toho se obě zasedání dala interpretovat ve prospěch britské libry, což trh s úspěchem udělal. Dolar pokračuje v poklesu z jakékoli příčiny.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 20. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
20.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval za bouřlivých podmínek. Během noci cena výrazně klesla, dvakrát vzrostla, znovu klesla a znovu vzrostla. Jak jsme upozorňovali, trh celý čtvrtek reagoval na výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Kromě toho kolem poledne oznámila výsledky svého zasedání také Bank of England, což ovlivnilo euro a volatilitu na trhu. Nejlepší akcí by proto bylo do trhu nevstupovat nebo do něj vstupovat pouze při velmi silných a přesných signálech.

Jak 20. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
20.09.2024 Pár GBP/USD si ve čtvrtek udržel růst. Samozřejmě by se dal znovu vyvodit závěr, že zasedání Federálního rezervního systému bylo maximálně holubičí, zatímco Bank of England zachovala jestřábí politiku, což společně vyvolalo nový pokles dolaru a růst britské měny. Stále však obchodníky upozorňujeme na několik důležitých faktů.

Čemu věnovat pozornost 20. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky.
20.09.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Jediná zpráva, která stojí za pozornost, se týká maloobchodních tržeb ve Spojeném království. Britská libra posledních 6–7 dnů roste, a to i bez konkrétních důvodů, kvůli očekávání trhu týkajících se rozhodnutí Bank of England a Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, následovaných reakcí trhu na tato rozhodnutí. Zpráva o maloobchodních tržbách proto pravděpodobně nebude mít na celkový tržní sentiment vliv. Libra může zaznamenat pokles nebo korekci, ale tržní sentiment zůstává rozhodně býčí. V eurozóně ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné významné zprávy.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
19.09.2024 Pár EUR/USD vykázal růst, pokles a odraz (k čemuž došlo v noci na čtvrtek). Zvýšená volatilita bezprostředně po oznámení výsledků ze zasedání Federálního rezervního systému je pravidelným jevem. Včera i dnes jsme obchodníky upozorňovali, že by bylo rozumné vyvodit závěr z výsledků zasedání a reakce trhu do čtvrtečního večera, nebo alespoň během americké seance. Včera Fed snížil úrokové sazby o 0,5 %. Přirozeně jsme byli svědky prudkého poklesu dolaru a prudkého růstu páru EUR/USD. Následoval však ještě výraznější pokles a následný odraz. V důsledku toho se nyní pár obchoduje na stejné úrovni jako den před zasedáním. Klíčové je pochopit, jak se trh hodlá chovat do budoucna. Pokud americká měna dnes neobnoví svůj pokles, naše důvěra v myšlenku, že trh již předem ocenil velkou část měnového uvolnění Fedu, jen posílí. Důvodů pro pokles dolaru jsme dříve neviděli mnoho a nyní jich je ještě méně.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
19.09.2024 Také měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval se zvýšenou volatilitou bez jasného směru. Většina volatility se přirozeně projevila ve večerních hodinách. Federální rezervní systém rozhodl o snížení základní úrokové sazby o 0,5 %, což byla ze všech možných výsledků ta nejvíce holubičí varianta. Pro dolar je však významným pozitivním faktorem to, že dále neklesl. V prvních hodinách po rozhodnutí Fedu dolar sice klesl, ale poté rychle vzrostl, což naznačuje, že trh již případný holubičí scénář ocenil. Pár se musí udržet pod úrovní 1,3225, aby došlo k výraznější korekci směrem dolů, než jakou jsme pozorovali v posledních několika týdnech. Psychologický faktor spojený s prvním uvolněním sazeb ze strany Fedu je mimo hru, což umožňuje klidnější obchodování, a to jakýmkoli směrem.

Čemu věnovat pozornost dne 19. září? Stručný přehled základních událostí pro začátečníky
19.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou, která stojí za zmínku, je zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA, kterou trh pravděpodobně přehlédne. Účastníci trhu již mají k dispozici dostatek důležitých informací, takže je nepravděpodobné, že by věnovali pozornost druhořadé zprávě. První polovinu dne mohou být oba páry i nadále pod vlivem včerejšího zasedání Federálního rezervního systému a rozhodnutí americké centrální banky. Ve druhé polovině dne se pozornost přesune k Bank of England.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 18. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
18.09.2024 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval výhradně do strany. Během dne prakticky neexistovala korelace mezi pohyby a makroekonomickými údaji a volatilita byla nízká. Dopoledne byl zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a eurozónu, jehož výsledky byly několikanásobně horší, než se předpokládalo. To však na euro nemělo vliv a to pokračovalo v růstu. Teprve ve druhé polovině dne, po relativně slušných zprávách o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v USA, dolar získal necelých 20 pipsů. Upozorňovali jsme, že pravděpodobnost, že úterní zprávy vyvolají výrazné pohyby, je nízká. Trh nadále vyčkává na zasedání Federálního rezervního systému a zdá se, že před touto událostí má zájem pouze o prodej amerického dolaru. Stále není jasné, o kolik Fed sníží sazby, takže večerní reakce trhu se může stát nepředvídatelnou. Bude třeba na ni reagovat na základě aktuální situace.

Jak 18. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý znovu otestoval hladinu 1,3225, ale nedokázal ji překonat a následně se stáhl zpět. Pokles páru byl podle nás výsledkem tohoto odrazu, zvlášť proto, že kolem úrovně 1,3225 jde i klesající trendová linie. Proto můžeme stále usuzovat, že klesající trend zůstává zatím neporušený. Britská libra ale v posledních dnech vytrvale roste, aniž by k tomu měla jakýkoli důvod nebo příčinu. Velkou neznámou zůstává, jak trh zareaguje na večerní zasedání Federálního rezervního systému. Určitě podporujeme další pokles britské měny, která zůstává překoupená a příliš drahá, ale trh může ještě nějakou dobu zohledňovat v cenách uvolňování měnové politiky Fedu. Všechny ostatní faktory ho zřejmě příliš nezajímají.

Čemu 18. září věnovat pozornost? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
18.09.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za srpen v podobě druhého odhadu. Konečné odhady se zřídkakdy liší od prvních, takže na tuto zprávu nečekáme výraznou reakci trhu. Spojené státy zveřejní zprávy o prodeji nových domů a stavebních povoleních, které jsou poměrně nedůležité a nejspíš nevyvolají reakci větší než 20–30 pipů. Trh tedy může až do zasedání Federálního rezervního systému zůstat v klidu. Všichni čekají na rozhodnutí americké centrální banky o klíčové úrokové sazbě.

Jak 17. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
17.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pondělí vzestupný pohyb, a to poměrně silný, navzdory prázdnému ekonomickému kalendáři. Obchodníci si ale na bezdůvodný růst britské měny do roku 2024 už dávno zvykli. Samozřejmě lze předpokládat, že trh v cenách opět preventivně zohledňuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému, ke kterému dojde ve středu, ale nemyslíte, že trh celý rok preventivně zohledňuje snížení sazeb Fedu, ke kterému ještě ani nedošlo?

Jak 17. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
17.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pondělí nečekaný růst, který vedl k průrazu ceny nad klesající trendovou linii. Kdybychom takový pohyb zaznamenali ve středu nebo ve čtvrtek, pravděpodobně bychom měli méně otázek. Jenže se tak stalo v pondělí, kdy nebyly žádné významné zprávy nebo události. Nicméně trh už v pondělí ukázal směr, kterým hodlá obchodovat, nebo se možná před zasedáním Federálního rezervního systému snaží obchodníky zmást. Háček ohledně zasedání Fedu je v tom, že trh už možná zohlednil případný scénář snížení sazeb, protože dolar se celý rok 2024 a obecně dva roky pohybuje v klesajícím trendu. Takže jestli Fed ve středu sníží sazbu, můžeme být svědky růstu amerického dolaru, stejně jako jsme ve čtvrtek viděli růst eura, když svou měnovou politiku uvolnila Evropská centrální banka.

Na co se soustředit 17. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
17.09.2024 Na úterý není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale několik jich přece jen bude. Problém je, že trh v současné době nepotřebuje k obchodním rozhodnutím žádné zprávy. V pondělí žádné zprávy nepřišly, ale oba měnové páry přesto vykázaly značný růst. Proto podle nás dnešní zprávy nebudou mít na trh velký vliv a mohou vyvolat jen drobné lokální reakce.

Jak 16. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek také obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Makroekonomických údajů bylo velmi málo. Vyzdvihnout lze jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl o něco silnější, než se očekávalo. Tato zpráva ale dolaru velké zisky nepřinesla. Britská libra přitom ve čtvrtek, kdy byly zveřejněny ještě méně důležité údaje, stoupla. Trh se rozhodl, že holubičí zasedání Evropské centrální banky je důvodem k nákupu eura i libry. Veškeré pohyby páru se dál odvíjejí od očekávání trhu týkajících se sazeb Federálního rezervního systému. Makroekonomické údaje ani fundamentální události patrně tato očekávání neovlivňují.

Jak 16. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.09.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Trh neshledal nic zajímavého na zprávách o průmyslové výrobě v EU ani o spotřebitelském sentimentu v USA. Většina makroekonomických údajů byla z velké části ignorována. A ani těch údajů nebylo mnoho. Za pozornost stojí opět zpráva o inflaci v USA, která vykázala výraznější pokles, než se očekávalo, a přesto vyvolala růst dolaru. Uvést bychom měli také zasedání Evropské centrální banky, na kterém byly sníženy sazby, ale euro přesto stouplo. Jak vidíme, pohyby páru neměly téměř žádnou logiku.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 13. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.09.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal silný pohyb vzhůru, přestože k tomu neměl žádné opodstatnění ani důvody. Zatímco zasedání Evropské centrální banky v eurozóně mohlo euro hypoteticky podpořit, ve Spojeném království se žádné významné zpravodajské události nekonaly. V USA byl zveřejněn index cen výrobců, který byl v meziměsíčním vyjádření o 0,1 % vyšší, než se předpokládalo. Opravdu někdo věří, že tento index vyvolal pokles dolaru o 100 pipsů?

Jak 13. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
13.09.2024 Pár EUR/USD vykázal ve čtvrtek poměrně nečekaný růst. Evropská centrální banka (ECB) měla včera zasedání, na kterém rozhodla o druhém snížení všech tří klíčových sazeb. I když svou politiku uvolnila přesně tak, jak trh očekával, stále jde o uvolňování. Vidět růst eura po snížení klíčových sazeb je proto zarážející. Obchodníci si na takovou skutečnost nicméně měli už zvyknout. Všechny pohyby v roce 2024 sledují stejný scénář: euro roste na základě jakýchkoli údajů, ale občas si udělá přestávku na korekci. Nedávno jsme viděli korekci, která trvala několik týdnů, a mohlo se zdát, že tento bezdůvodný uptrend skončí. Jenže to tak není – euro znovu roste, i když ECB snižuje sazby. Cena zatím zůstává pod trendovou linií, ale s takovým tržním sentimentem to dlouho nevydrží.

Čemu věnovat pozornost dne 13. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky
13.09.2024 Na pátek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Za zmínku stojí pouze zpráva o průmyslové výrobě v Evropské unii a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity ve Spojených státech. Tyto zprávy pravděpodobně nevyvolají silnou reakci trhu a včerejšek nám ukázal, že trh je opět připraven prodávat dolar i bez důvodů. Oba měnové páry si stále udržují klesající trend, ale pokud dnes uvidíme růst bez jakéhokoli zdůvodnění, bude to pravděpodobně znamenat, že probíhají přípravy na obnovení dvouletého růstového trendu eura i libry.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.09.2024 Ve středu měnový pár GBP/USD dále klesal, sice nepatrně, ale klesal. A pro ty, kteří si to nepamatují, pokles britské měny byl v roce 2024 velmi vzácný, zejména když americké makroekonomické údaje nejsou pro dolar podporou. Nepamatujeme si, kdy naposledy dolar rostl na základě slabých údajů. Opakovaně jsme však upozorňovali, že trh přinejmenším po celý rok 2024 (ne-li déle) zohledňuje především budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a všechny ostatní faktory ignoruje. Dříve nebo později musel přijít okamžik, kdy trh plně započítá veškeré budoucí snižování sazeb. Poté by dolar neměl důvod dále klesat. Netvrdíme, že tento okamžik nastal, ale pravděpodobnost, že nastane, nějaká existuje. Pokud tomu tak bude, dolar může vstoupit do delšího období posilování. Středeční zprávy z Británie, podobně jako ty úterní, neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv.

Jak 12. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.09.2024 Pár EUR/USD si ve středu udržel sestupný pohyb. Připomeňme, že včera byla zveřejněna "zpráva týdne" – index spotřebitelských cen v USA za srpen. Inflace v USA zpomalila na 2,5 %, což výrazně zvýšilo pravděpodobnost agresivnějšího snížení sazeb Federálního rezervního systému. V minulosti by taková informace vyvolala pád amerického dolaru, ale tentokrát ne. Dolar včera posílil, i když ne o mnoho. Podle nás je to pro americkou měnu, která celý rok 2024 klesala, dobré znamení. Opakovaně jsme upozorňovali, že dolar je příliš přeprodaný a nepřiměřeně levný a že trh využívá téměř jakýkoli faktor k jeho prodeji, což je nelogické. Možná přišel čas obnovit spravedlivý kurz. Sestupný trend je stále křehký, ale je tu, drží se a dolar pomalu, ale jistě roste.

Čemu věnovat pozornost dne 12. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky
12.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Pouze Spojené státy zveřejní dvě více či méně významné zprávy – údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. První z nich zřídkakdy vykáže výrazné odchylky od prognóz a jen výjimečně vyvolá reakci trhu. Druhý ukazatel, zveřejněný včera, ovlivňuje celkovou inflaci a komplexně odpovídá na otázku: "Co se děje s tímto ukazatelem?".

Čemu věnovat pozornost 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
11.09.2024 Na středu není naplánováno mnoho mnoho makroekonomických událostí, ale nečeká nás ani klidný den. Jde hlavně o to, že účastníky trhu aktuálně nezajímají makroekonomické údaje ze Spojeného království ani z eurozóny. Celý svět se soustředí na americký dolar a měnovou politiku Federálního rezervního systému. Proto jsou důležité jen takové zprávy, které mohou přímo ovlivnit rozhodnutí Fedu. A dnes tu jednu z nich máme: inflaci v USA. O této zprávě bylo řečeno už mnohé. Kromě ní zveřejní Spojené království ještě údaje o HDP, nikoli ale čtvrtletní, které mají určitý význam – jen měsíční a tříměsíční. Zveřejněna bude také zpráva o průmyslové výrobě. Očekává se slabá reakce trhu na britské údaje.

Jak 11. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v úterý jen mimořádně slabou volatilitu, nic víc, což v podstatě nepřekvapí, protože včera nepůsobily v eurozóně ani v USA žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Zveřejněn byl pouze druhý odhad německého indexu spotřebitelských cen za srpen, který se – v souladu s očekáváním – nelišil od prvního.

Jak obchodovat GBP/USD dne 11. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.09.2024 V úterý pár GBP/USD předvedl jediné – naprostou neochotu obchodovat. Na rozdíl od eura měla britská libra k dispozici několik zajímavých zpráv. Jak jsme však upozorňovali, na tržní sentiment téměř neměly vliv. Míra nezaměstnanosti ve Spojeném království se podle očekávání snížila o 0,1 % meziročně. Růst mezd zpomalil o něco více, než se očekávalo, a počet nezaměstnaných se zvýšil mnohem méně, než trh předpokládal. Můžeme tedy konstatovat, že zprávy ze Spojeného království byly pozitivní, ale trh nyní zajímá jediné – měnová politika Federálního rezervního systému. V důsledku toho jsme byli svědky mírného posílení britské měny, které však nemělo na technický obrázek žádný vliv. Cena dokonce nedokázala konsolidovat nad nejbližší úrovní 1,3107. Klesající trend tedy přetrvává a korekční pokles pokračuje.

Jak 10. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
10.09.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pondělí obstojný pohyb dolů a pokračoval tak už druhý den v trendu. Připomeňme, že v pátek se očekával pokles amerického dolaru, protože makroekonomické údaje z USA lze jen těžko označit za silné. Pokud míra nezaměstnanosti opravdu klesla, vyšly nonfarms opět pod prognózami, takže nás překvapilo, že dolar posiloval. V pondělí ale žádné makroekonomické ani fundamentální pozadí nebylo a fakt, že trh nakupoval dolary, je pro nás dobré znamení.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
10.09.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí vykázal pohyb směrem dolů, kterému se dalo předejít. Minulý týden však cena překonala linii rostoucího trendu a britská libra zůstává extrémně překoupená. Vzhledem ke všem faktorům by tedy britská měna měla pouze klesat – dlouho a prudce. Přesto páteční a pondělní poklesy páru ukazují alespoň na určité známky připravenosti trhu prodávat, nikoli nakupovat. A to se v poslední době děje extrémně zřídka.

Technická analýza denního pohybu ceny křížového měnového páru CAD/JPY, úterý 10. září 2024
10.09.2024 Pokud se podíváme na graf 4H křížového měnového páru CAD/JPY, vidíme odchylku mezi pohybem ceny a indikátorem MACD histogram, která naznačuje, že pár má v příštích dnech potenciál oslabit. Dokud ale toto oslabení nepřesáhne úroveň 101,65, má pár možnost znovu posílit a vystoupat na úroveň 109,03. Jestliže ji úspěšně prorazí směrem nahoru a podpoří ho dostatečné momentem a volatilita, není vyloučen další růst k úrovni 112,09.

Jak 9. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
09.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek pravděpodobně typický pohyb. Cena po celou evropskou obchodní seanci stagnovala a pak, zkraje americké seance, jsme viděli vcelku očekávaný gejzír emocí. USA tehdy zveřejnily nonfarms payrolls, míru nezaměstnanosti a průměrnou mzdu. Tyto zprávy je obtížné jednoznačně interpretovat, protože míra nezaměstnanosti klesla, ale v rámci prognózy; počet míst mimo zemědělský sektor byl pod prognózami, ale jen mírně, a byl nad předchozí hodnotou; mzdy zrychlily, což poněkud snižuje pravděpodobnost agresivního uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh tyto údaje vyhodnotil jako "podmíněně pozitivní" a dolar mírně vzrostl. Tyto zprávy ale nepřinášejí dolaru žádnou pozoruhodnou perspektivu. Údaje o trhu práce a nezaměstnanosti stále nejsou ideální a nutí Fed nejméně jednou nebo dvakrát snížit základní úrokovou sazbu. Trh toto "jednou nebo dvakrát" zohledňuje už dlouho, ale dál očekává mnohem agresivnější uvolnění měnové politiky.

Jak 9. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek pokles. Dolar stoupal na základě údajů o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, které působily zázračně. Samotné zprávy nebyly ale ani tentokrát ideální. Míra nezaměstnanosti se v srpnu snížila, což přesně trh očekával. Hodnota nonfarm payrolls byla mírně pod prognózami a červencový údaj byl revidován směrem dolů. Proto lze tyto údaje jen sotva označit za "pozitivní". Řekněme, že byly lepší, než mohly. Dolar vzrostl o 50 pipů, což za současných okolností neznamená vůbec nic. Prodej americké měny by příští týden klidně mohl začít nanovo, protože celý americký trh práce se dál potýká s problémy a trh očekává, že Fed je v září řešit snížením klíčové sazby podle nejagresivnějšího scénáře.

Technická analýza intradenního pohybu ceny kryptoměny litecoin, pátek 6. září 2024
06.09.2024 V grafu 4H pro kryptoměnu litecoin si můžeme všimnout dvou zajímavostí: za prvé výskytu odchylky mezi pohybem ceny a indikátorem MACD histogram, za druhé existence patternu Ascending Broadening Wedge. Z těchto dvou skutečností lze tedy vyvodit, že litecoin má v blízké budoucnosti možnost oslabit na úroveň 64,43. Pokud ji úspěšně prorazí, bude dál oslabovat k úrovni 62,07, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, bude jeho dalším cílem úroveň 59,12. Všechny tyto scénáře oslabení ale budou neplatné a automaticky zrušeny při opětovném posílení, které prorazí nad úroveň 68,50.

Technická analýza intradenního pohybu ceny kryptoměny ethereum, pátek 6. září 2024
06.09.2024 S výskytem odchylek mezi pohybem ceny kryptoměny ethereum a indikátorem MACD histogram má ethereum potenciál korigovat a posilovat až k oblasti Bearish Fair Value Gap, ale dokud nepřekoná úroveň 2 445,46, může znovu oslabit k hlavnímu cíli 2 356,58. A jestliže ho podpoří momentum a volatilita, bude dalším cílem úroveň 2 307,01.

Jak 6. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
06.09.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál pohyboval nahoru. Slabě, nejistě a korekčně, ale přesto. Nezapomeňte, že veškerý pohyb po 26. srpnu je považován za slabou korekci. Současný pohyb nahoru tedy vypadá jako začátek nové fáze uptrendu z posledních týdnů a měsíců. Dolar tento týden doufal v podporu z makroekonomického pozadí, ale tyto naděje se začaly vytrácet už v úterý. Nejprve nebyl dost dobrý index podnikatelské aktivity ISM ve výrobě a pak byla slabší, než se předpokládalo, zpráva JOLTS. Zpráva ADP o trhu práce pak zaznamenala nejnižší hodnotu za posledních 3,5 let. Dolar tedy mohl být rád, že roste, Jenže jak může růst, když z USA přicházejí jen neuspokojivé údaje? Zmínili jsme, že americká měna může volně klesat až do 18. září a ještě měsíc nebo dva poté.

Jak 6. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
06.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také dál pohyboval nahoru. Růst britské měny, respektive pokles dolaru, byl opět vyvolán slabými údaji z USA. Ačkoli index podnikatelské aktivity ISM ve službách překonal prognózy, poptávka po dolaru téměř nestoupla, protože zpráva ADP o počtu zaměstnanců v soukromém sektoru byla nejnižší za posledních několik let. Pár se tak snaží obnovit růst, aniž by řádně korigoval. Trh už několik měsíců zohledňuje v cenách uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a teď reaguje na slabé makroekonomické údaje z USA, zatímco slabá ekonomika Spojeného království a politika uvolňování měnové politiky Bank of England ho nezajímají. Tato situace může pokračovat i v budoucnu. Osud dolaru bude dnes záviset výhradně na zprávách o trhu práce a nezaměstnanosti.

Klíčové události 6. září: fundamentální analýza pro začátečníky
06.09.2024 Na čtvrtek není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale téměř všechny budou velmi důležité. Začínající obchodníci mohou tedy očekávat zvýšenou volatilitu a pohyby cen různými směry. Evropská unie zveřejní třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí. Tato zpráva je druhořadá a nevyvolá nejspíš žádnou reakci trhu. Údaje z USA jsou mnohem významnější. Nonfarm payrolls a míra nezaměstnanosti mohou dnes silně ovlivnit pohyb dolaru a určit jeho dynamiku pro nadcházející týdny. Pokud tyto zprávy ani tentokrát nesplní prognózy, opět vzroste pravděpodobnost, že Fed 18. září na svém zasedání sníží sazby o 0,5 %. Trhu to stačí, aby několik dalších týdnů pokračoval v prodeji dolaru.

Klíčové události 5. září: Fundamentální analýza pro začátečníky
05.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí. Eurozóna vydá zprávu o maloobchodních tržbách, Spojené království zveřejní index podnikatelské aktivity ve stavebnictví a USA vydají důležitou zprávu ADP o počtu vytvořených pracovních míst (srovnatelnou s nonfarm payrolls) a index podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb. Kromě toho USA zveřejní také zprávy o počtu prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a standardní index podnikatelské aktivity S&P v sektoru služeb. Obchodníci by měli věnovat zvláštní pozornost zprávám ADP a ISM.

Jak 5. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
05.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru na základě stejné zprávy JOLTS. Počet volných pracovních míst byl v červenci výrazně nižší, než trh očekával. Ačkoli, co jiného se dalo čekat, když míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla? Nicméně, trh opět zklamaly slabé údaje z USA, které oslabily jak jeho očekávání, tak očekávání odborníků. Je důležité si pamatovat, že pro účastníky trhu není důležitá skutečná hodnota, ale fakt, jestli tato hodnota odpovídá prognóze. Pokud je prognóza opakovaně nastavena příliš vysoko, nikdy nebude splněna a americký dolar by mohl klesat ještě několik let. Jenže současná realita měnového trhu je taková. Do konce týdne zbývají ještě dva dny, během kterých bude zveřejněno mnoho důležitých makroekonomických údajů. A pár GBP/USD urazil od posledního lokálního maxima jen nepatrnou vzdálenost. Pokud nebudou uspokojivé ani zbývající zprávy o práci, podnikatelské aktivitě a nezaměstnanosti, mohla by se libra tento týden vrátit k úrovni 1,3250.

Jak 5. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
05.09.2024 Pár EUR/USD ve středu stoupal. Další propad amerického dolaru vyvolala výhradně jedna událost – zveřejnění zprávy JOLTS o počtu volných pracovních míst v USA. Na začátku týdne jsme upozorňovali, že údaje o trhu práce, nezaměstnanosti a indexy podnikatelské aktivity ISM by mohly negativně ovlivnit kurz dolaru. Zatím vše probíhá podle plánu. Průměrný výrobní index ISM v úterý dolaru nedovolil udržet si růst a slabá zpráva JOLTS ve středu vyvolala jeho pokles. A co vidíme v grafech teď? Cena se plynule pohybuje nahoru a nás čekají kritické zprávy – ISM, nonfarm payrolls a nezaměstnanost. Předpovědi pro ně jsou opět poměrně vysoké, protože trh stále očekává růst ukazatelů při co možná nejvýraznější jestřábí politice Federálního rezervního systému. Zároveň si všímá i zpomalení ekonomiky a trhu práce a očekává, že Fed svou politiku zmírní – paradox na paradox.

Klíčové události 4. září: Fundamentální analýza pro začátečníky
04.09.2024 Na středu je opět naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Velká Británie, Německo a EU zveřejní druhé odhady indexů aktivity v sektoru služeb za srpen, které se ale jen zřídkakdy liší od prvních, takže reakce na ně jsou také vzácné. Bude zveřejněna poměrně důležitá zpráva JOLTs, která by mohla pokračovat v trendu průměrných zpráv z USA. Dolar má v důsledku toho jen velmi malé šance na výrazný růst.

Jak 4. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
04.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý znovu obchodoval s nízkou volatilitou. Patrně se vrací staré časy, kdy denně urazil pouhých 30–40 pipů. Doufejme, že to tak nebude. Zatímco v pondělí nedošlo k žádným významným událostem, v úterý byl zveřejněn index podnikatelské aktivity ISM v USA, který je považován za důležitý. Během americké seance se tedy dal očekávat určitý větší pohyb.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.09.2024 V úterý si měnový pár GBP/USD udržel svůj pomalý pohyb směrem dolů, ale obchodníci by měli být spokojeni i s takto mírným poklesem britské libry. Ta nás během posledních několika měsíců totiž jen zřídkakdy potěšila poklesem. Jak jsme již zmínili, jediná zpráva dne z USA dopadla spíše průměrně, takže je nepravděpodobné, že by byla hlavním motorem posilování amerického dolaru. Navíc načasování poklesu páru se zveřejněním zprávy nesouhlasí. Dá se však předpokládat, že indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM poskytly základ pro některé drobné dolarové nákupy.

Klíčové události dne 3. září: Fundamentální analýza pro začátečníky
03.09.2024 Na úterý je opět naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou významnou zprávou je index výrobní aktivity ISM ve Spojených státech, který bude zveřejněn ve druhé polovině dne. Tato zpráva je považována za důležitou a již delší dobu se pohybuje pod hranicí 50,0 bodů. Jakýkoli nárůst nad očekávání by mohl posílit americký dolar.

Jak obchodovat pár EUR/USD 3. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí nezaznamenal žádné výrazné pohyby. Ceně se nepodařilo prolomit úroveň 1,1048 a poté došlo k mírné korekci směrem vzhůru. Pár však aktuálně vykazuje klesající trend, takže můžeme očekávat, že pohyb směrem dolů bude pokračovat.

Jak 3. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
03.09.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s velmi nízkou volatilitou a zatím nedokázal prolomit vzestupnou trendovou linii. Britská měna se stále zdráhá klesat, ačkoli dlouhodobě a se značnou intenzitou roste, což odporuje zdravému rozumu. V pondělí nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže obchodníci během dne neměli na co reagovat. Očekáváme další pokles britské měny, ale osud dolaru bude v tomto týdnu do značné míry závislý na údajích z amerického trhu práce a nezaměstnanosti. Růst dolaru mohou podpořit i další reporty; nebo mu naopak mohou bránit. První týden v měsíci je pro dolar vždycky nejdůležitější. Konsolidace pod trendovou linií by výrazně zvýšila pravděpodobnost dalšího posílení americké měny.

Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
30.08.2024 Na pátek je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Den by měl začít zprávami o maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti v Německu. Tyto údaje sice nejsou klíčové, ale mohly by od začátku dne udávat tón obchodům s eurem. Dále bude zveřejněna klíčová zpráva o inflaci v eurozóně. Očekává se srpnové zpomalení indexu spotřebitelských cen (CPI) z 2,6 na 2,2 %, což by podle nás Evropské centrální bance mohlo poskytnout důvod k tomu, aby v září podruhé snížila sazby, a euro by v tom případě mělo dál klesat. Kromě toho bude zveřejněna i míra nezaměstnanosti v EU. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a index PCE. Druhý jmenovaný výrazně ovlivňuje jádrovou inflaci, protože odráží změny cen výdajů na osobní spotřebu. Očekává se jeho růst z 2,6 na 2,7 %, což by mohlo snížit pravděpodobnost zářijového snížení sazeb Fedu a utlumit naděje trhu na bezprostřední snížení o 0,5 %.

Jak 30. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
30.08.2024 I ve čtvrtek si pár GBP/USD udržel pokles; byl ale tak slabý, že si sotva zaslouží, aby se o něm diskutovalo. Stručně řečeno, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. Tři týdny po sobě rostla bez korekce a trh stále oceňuje pouze budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Za současných okolností tak můžeme uvažovat jen o poklesu britské měny. Cena ale ještě nedosáhla trendové linie a neví se, jestli ji překoná. Čtvrteční druhý odhad zprávy o americkém HDP za druhé čtvrtletí opět příjemně překvapil, protože americká ekonomika vzrostla o 3 % oproti prognózovaným +2,8 %. Proto se domníváme, že dolar měl včera posílit mnohem víc. Jenže co se dá dělat, když při zprávě sice stoupal, ale před ní i po ní klesal?

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.08.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím pohybu a nakonec konsolidoval pod linií vzestupného trendu. Pohyby páru v tomto týdnu jsou poměrně povzbudivé. Euro konečně začalo klesat a trh konečně začal věnovat pozornost pozitivním zprávám z USA. Trhy si také si najednou uvědomily, že Evropská centrální banka možná v září podruhé sníží sazby. Včera vyšlo najevo, že inflace v Německu již zpomalila na 1,9 %, a dnes možná vykáže výrazné zpomalení i evropská inflace. Při takové úrovni inflace má ECB jen málo důvodů ponechat v září sazby beze změny. I bez případného snížení sazeb v eurozóně by měl dolar růst a euro klesat. Euro je silně překoupené, zatímco dolar je podhodnocený. Pokud trh v průběhu roku 2024 počítá se snížením sazeb Federálního rezervního systému, které se zatím neuskutečnilo, dolar již tento faktor zohlednil. Další růst eura zatím předpovídat nemůžeme.

Jak 29. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
29.08.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu také dlouho očekávaný pokles; byl ale tak slabý, že cena nedosáhla ani na trendovou linii. Místo toho se v grafu aktuálně tvoří jakýsi pattern "Hlava a ramena". Pokud se cena odrazí od úrovně 1,3210, mohli bychom se dočkat "druhého ramene" a očekávat další pokles britské měny. Upřímně řečeno, libra by teď měla mnoho měsíců klesat bez jakýchkoli důvodů nebo faktorů – v roce 2024 takto silně a bezdůvodně stoupala. Nelze ale přesně říct, kdy podobný pohyb začne. Trh by mohl dál zohledňovat očekávané snížení sazeb Federálního rezervního systému. Pokud budou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti příští týden opět slabé, mohly by vést ke spekulacím, že Fed 18. září sníží sazbu o 0,5 %. A nezáleží na tom, jestli to bude pravda, nebo ne. Ani na tom, jestli inflace umožní takto rychlé snížení sazeb.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 29. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.08.2024 Ve středu pár EUR/USD zažil mírnou korekci směrem dolů, ale nepodařilo se mu prolomit vzestupnou trendovou linii, ani překonat poslední lokální minimum. Současná korekce je proto považována za "nepatrnou". Stojí za zmínku, že včera nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže pokles byl čistě technický. To nutně neznamená, že začne nový klesající trend, který mnozí očekávají. Euro pokračuje v růstu, ať už k tomu důvod má, anebo ne, a dolar ze stejných důvodů nadále klesá. Samozřejmě pokud by cena konsolidovala pod trendovou linií, výrazně by to zvýšilo pravděpodobnost poklesu páru. Připomínáme však, že v posledních třech týdnech jsme byli svědky růstu pouze na základě očekávání trhu ohledně zářijového snížení sazeb FOMC. Trh má do 18. září dostatek času, aby tento faktor zapracoval. Pokud příští týden obdržíme z USA neuspokojivé údaje o trhu práce a nezaměstnanosti, pokles dolaru by mohl ještě zrychlit.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 28. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
28.08.2024 Pár EUR/USD stál v úterý celý den na jednom místě. Makroekonomické pozadí bylo poměrně slabé a nedošlo k žádnému fundamentálnímu vývoji. Z makroekonomických dat můžeme vyzdvihnout pouze index spotřebitelské důvěry v Německu, který se propadl na -22 bodů, a zprávu o HDP za druhé čtvrtletí, která podle očekávání dosáhla -0,1 % mezikvartálně. Tyto údaje tedy nemohly euro podpořit, ani na něj nevyvíjely žádný tlak. Slabé zprávy týkající se eura opět nevyvolaly žádnou reakci trhu.

Jak 28. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
28.08.2024 Pár GBP/USD v úterý opět vykázal vzestupný pohyb, pro který neměl konkrétní důvod. Samozřejmě, vyjádření představitelů Federálního rezervního systému, kteří naznačili možný zářijový pokles úrokových sazeb, mohla představovat základ pro nové prodeje dolaru, ale ani euro nevykázalo v úterý růst. Přesto trh britskou libru dál nakupuje bez ohledu na okolnosti. Současnému pohybu chybí logika, ale zároveň jsme svědky silného a téměř nepřetržitého uptrendu. Cena je daleko od trendové linie, takže ho téměř žádná korekce nezastaví. I když, o jaké korekci můžeme mluvit, když pár každý den stoupá?

Jak 27. srpna 2024 obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
27.08.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pohyboval obvyklým způsobem. Jakou korekci jsme viděli poté, co britská libra během několika týdnů vzrostla o téměř 600 pipů bez jakéhokoli pullbacku? Správně, pouhých 30 pipů. O čem jiném můžeme mluvit? Mimochodem, i makroekonomické pozadí včera podpořilo americký dolar, protože jediná zpráva dne o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby byla výrazně silnější, než se předpokládalo – asi dvojnásobně. Jaká byla reakce trhu na pozitivní zprávu z USA? Správně, žádná. Pohyb páru je tedy stále nelogický. Přetrvává uptrend a cena by dnes mohla rychle obnovit pohyb nahoru. Žádné příčiny ani důvody k tomu nepotřebuje. Pokles britské měny lze očekávat, až cena potvrdí konsolidaci pod vzestupnou trendovou linií, což ale může trvat dlouho.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.08.2024 V pondělí pár EUR/USD předvedl pouze nepatrnou medvědí korekci, ale učinil tak velmi neochotně. Zatím to vypadá, že se dočkáme dalšího menšího pullbacku a poté se obnoví hlavní trend, který trvá již několik týdnů. Jak jsme již zmínili, pro tak výrazný pokles americké měny neexistují žádné pádné důvody. Trh stále reaguje pouze na faktory, které se mu hodí. Aktivně prodává dolar na základě očekávání snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému, zatímco zcela ignoruje probíhající snižování sazeb ze strany Evropské centrální banky. Trh reaguje na každou negativní zprávu z druhé strany oceánu a sebevědomě ignoruje jakékoli další zprávy z EU. Proto není možné určit, jak dlouho bude růstový trend trvat – vše totiž závisí na náladě a záměrech hlavních hráčů na trhu.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
26.08.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v neúnavném růstu. V průběhu týdne jsme předpokládali, že páteční projev Jerome Powella byl již zohledněn, jelikož americký dolar v průběhu týdne klesal a trh od šéfa Federálního rezervního systému přirozeně očekával pouze holubičí postoj. Jak se však včera ukázalo, trh stále využívá každou příležitost k prodeji dolaru. Nezáleží na tom, jak často je třeba stejnou událost zohledňovat v ceně. Když Powell večer oznámil připravenost zahájit v září uvolňování měnové politiky, trh dostal nový důvod k prodeji dolaru, což vedlo k dalšímu prudkému poklesu.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky
26.08.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval ve svém "letu na Měsíc". Během dne americký dolar klesl o dalších 130 pipsů, a to rychle, jednoduše a volně. Americká měna začala klesat brzy ráno, přestože v té době ve Spojeném království i v USA neexistovaly žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Trh jednoduše pokračoval ve výprodeji dolaru v očekávání nadcházejícího projevu předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Jackson Hole. Očekávali jsme, že trh bude preventivně reagovat na Powellovu holubičí rétoriku a že v pátek dojde k obratu. Trh však stále využíval každou příležitost k nákupu tohoto páru. Nezáleží na tom, ke kterým faktorům se vyjádřil a zda za každodenním poklesem dolaru vůbec nějaké faktory stojí. To vše je irelevantní. Pohyb vzhůru je zcela nelogický. Projev guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho byl od samého začátku nezajímavý. Skutečnost, že BoE uvolňuje svou měnovou politiku, je ještě méně relevantní. Vše se točí kolem dolaru a zářijového snížení úrokových sazeb ze strany Fedu.

Klíčové události dne 26. srpna: Fundamentální analýza pro začátečníky
26.08.2024 Na pondělí je naplánována pouze jedna makroekonomická událost. V zásadě tyto zprávy nejsou v tuto chvíli potřeba, protože to, čeho jsme svědky, jsou každodenní výprodeje dolaru bez ohledu na jakékoli fundamentální nebo makroekonomické pozadí. Indikátory, události, zprávy, reporty, modely – nic z toho nemá v tuto chvíli žádný význam. Proto zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA skutečně může vyvolat reakci trhu a dokonce růst americké měny, ale jak tato reakce a růst ovlivní trh globálně, zůstává nejisté
Související klíčová slova:
Tempo růstu | Klesající klín | Kiwi | Nečekané pohyby | Prodej dolaru | SP500 | Fibo | Ross Hook (RH) | Stochastický | Pokračování klesajícího trendu | Údaje o indexu spotřebitelských cen | LYNX | Programování | Index výdajů na osobní spotřebu | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Výborné vyhlídky | Doba obchodování | Zkušenosti | Republikánský prezident | Analýza intradenního pohybu | Příležitost k prodeji | Sektor služeb | Akciové trhy | Zpravodajské události | Vstupy | Inaugurace Donalda Trumpa | Zpracovatelský sektor | Holubičí tón | Inflace v září | Reality | Opětovný pokles | Rolování | Údaje z USA | Obchodník | Včerejší zpráva | Sloupcový graf | EUR | Ztráty peněz | Dny v týdnu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cenový pohyb | Cenové alerty | Kvantitativní analýza na Forexu | USD/IDR | Celkový zisk | Sezónní trendy | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | ChainLink | Elliotovy vlny | Momentum | Libra vůči dolaru | Nastavení stop lossů | Inflace v Německu v prosinci | Seance volatilita | BTC | Take Profit | Pokles indexu | FOMC minutes | Oznámení výsledků | Rozhodování Fedu | Očekávané výsledky | Christine Lagarde | Kroky Fedu | Statistiky | Long obchody | Hospodářský růst USA | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Trumpová | Procentuální pohyby | Korelace | Makroekonomika | Otevřít obchod | Účel použití | Prodej zboží | Sezónní trendy růstu | Long pozice | Graf EUR/USD | Silný support | Boční kanál | Alligator | Britská libra | Aktiva | Obchodní platformy Metatrader | Chování ceny | Marine Le Pen | Ichimoku Cloud | Americká zpráva | Nákupní pozice | Spojení | Komoditní tradeři | Line | Edge | Řešení inflace | Výše mezd | Kolaps | Přesnost | ISM ve službách | Obchodování v trendu | Ceny výrobců v eurozóně | Vliv na trh | Obchodní systém | Zasedání ECB | Akcioví obchodníci | Zveřejnění výsledků | Futures kontrakt | Analýzy | Pravděpodobnost | Cena amerického dolaru | Hlavní centrální banky | Opětovný růst | Risk Reward Ratio (RRR) | Nové obchody | Break-Even | Indexy S&P | Berkshire Hathaway | Technické signály | Chování trhu | Ethereum | Evropská unie a Spojené státy | Medvědí výhled | Reakce trhu na zprávu | Americký prezident | Lagardeová | Commodity futures | Dovoz z Číny | Zprávy z USA | Americká obchodní seance | Dění na trzích | Americká inflace | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Zlato v letních měsících | Trendové indikátory | Makroekonomický základ | Pokračování poklesu | Malé zisky | Exchange | Šéf Fedu Jerome Powell | Výsledky obchodování | Řízení obchodu | Důležité fundamenty | Medvědí Pin Bar | Přísná opatření | Výkyvy | Indikátor STO | Cenové výkyvy | Posilování dolaru | Panika na trzích | Proti trendu | Patterns | Elliott | Indikátor ADX | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Flat pattern | Strach | Dariusz Dargo | Klouzavé průměry | Menší pohyby | Geopolitické napětí | HAS | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Kryptoměna Bitcoin | Index spotřebitelské nálady | Zvýšení úrokové sazby | Představitelé ECB | Sankce | Trendová čára | Ceny akcií společnosti Berkshire Hathaway | Výsledek zasedání Fedu | Risk On | Celková inflace | Austan Goolsbee | Inflace | GBP/CHF | Thomas Barkin | Alerty | Změny trendu | Makroekonomické statistiky | Pohyb ceny | Vývoj inflace | Příležitosti k nákupu | Jitan Solanki | Inflace v prosinci | Point of Control (PoC) | Spekulace na pokles cen | Vývoj situace | Rostoucí inflace | Hlavní události | Americký akciový index | Market Profile webinář | Indexy aktivity | Makroekonomické zprávy | Pokles dolaru | Indikátory volatility | Měnová politika Evropské centrální banky | Základní úrokové sazby | Výrazný pohyb | Růst cen | Obchodovat na základě technické analýzy | Britové | Cla na EU | Týden na trhu | Proražení | Praktický příklad | Oznámení | Sentiment na trzích | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zisk z obchodu | ISM ve službách v USA | Naprogramování vzorečku | Akče | Dolar dnes | Dovozní cla | Pohyby trhu | Úspěch na forexu | Breakout | Korekční pohyb | Vliv na rozhodování | Kvantitativní analýzy | Obchodní příležitost | Práce s grafem | Obchodovat intradenně | Volatilní cenové pohyby | Harris | Nastavení platformy | ROE | Cena zlata | Trendový kanál | Růstový pohyb | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Fundamentální analýza pro začátečníky | Tržní reakce | Profit Target (PT) | Výhled | Evropská obchodní seance | Novozélandský dolar | Názory na měnovou politiku | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | Sympozium | Plán obchodování pro EUR/USD | Uzavření pozice | Léto | Noční obchodování | Gerard Appel | Velké problémy | Výrazný růst | Make America Great Again | Výkon | Longový obchod | Aktivní obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | John Williams | Deskriptivní statistika | Strategie filtrování | Value Area | Zasedání FOMC | Zisk na akcii (EPS) | Reakce trhu | Bank of Canada | Indikátor Stochastic Oscillator | Krátkodobí tradeři | Projev šéfa Fedu | Index ISM ve službách | Důležité faktory | Dnešní ADP report | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | NZD/USD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Gap | Analýza trhu | Forex měnový pár | Platný signál | Evropská měna | Důležité zprávy z USA | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Zelensky | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | B/E | Price Action analýzy | Vstoupit do trhu | Dividendy | Volatility | Patterny | Rate Of Change | Obchodní seance | Point of Control | Silný základ | Graf | Nové pozice | Utahování měnové politiky | Ceny měnového páru | Slabý trend | Denní volatilita | Horší výsledky | Válka | Příklad nákupu | Nabídka | Příkaz | Otevřené obchody | Oslabování eura | Nejoblíbenější sezónní trendy | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Donald Trump | Volební rok v USA | Očekávání analytiků | Centrální banky | Výzkumy | Důležité makroekonomické zprávy | Pravidla obchodování | Zpráva | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Awesome Oscillator | Nový týden | Zajišťování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Trpělivost | Dobré výsledky | Návrat Donalda Trumpa | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Vstup do obchodu | Ichimoku Kinko Hyo | USD index | Více obchodů | Obchodní transakce | Hladiny podpory | Data z USA | Opatření | Nepřesnost | Komoditní měny | xStation | Rovnováha | Isabel Schnabelová | Funkce xStation | Události v eurozóně | Směnné kurzy | Covid | Risk-off | Futures | Dolary | Nákup libry | Jednoduché tipy | MACD strategie | Pohyby cen | Technická analýza intradenního pohybu | Výrazný růst inflace | Co je to Market Profile | Denní rutiny | Nákup dolaru | Jestřábí rétorika | Indikátor pivotních bodů | Psychologický faktor | Michael Barr | Timeframe | MACD histogram | Jiří Hruška | Nové peníze | Počet pracovních míst | Index podnikatelské aktivity | Stop Loss (SL) | Spotřebitelské inflace | Indikátory Gator | Výprodeje | Výsledky firem | Medvědí formace | Fundamentální události | Býčí signál | Nové signály | Prodej v květnu | Medvědí signál | Nezaměstnanost v USA | Recenze platformy xStation | PMI pro sektor | Gator a Aligator | Nástroje technické analýzy | Žádná korelace | Trading | Oslabování japonského jenu | Krátkodobé trendy | Vývoj eura | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Super trader | Strategie PA | Cyklus zvyšování sazeb | Pokles k supportu | Obchodní technika | Jednání bank | Indikátor OBV | Nejdůležitější události | Index spotřebitelské důvěry GfK | Silnější americký dolar | Hlavní sezónní trendy růstu | Náhled na trhy | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Pokračování vzestupného trendu | Potenciální pokles | HDP ve Spojených státech | Výrazný pokles libry | Zprávy o inflaci | Druhý odhad amerického HDP | Krátkodobý rostoucí trend | Volatilita | Obchodní války | Nový trend | Hlavní ukazatele | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Levels | Ekonomické ukazatele | Vstoupit do obchodu | Průmyslová produkce | Swingový trading | VWAP indikátor | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Breakout Trader | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | Flat | ETH/BTC | Předstihové indikátory | Klidné období | Zveřejněné údaje | Peníze | Medvědí potenciál | Výrobní index | Euro dolů | Směrodatná odchylka | CySEC | ECB dnes | Cenové akce | Zprávy a události | Pozornost trhu | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | Obchodní instrument | Provedení pokynu | Očekávání | Cenná informace | Snižování sazeb | Odhady PMI | Vývoj libry | Dobrý nápad | Vybírání zisků | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční cíle | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Prodeje akcií | Indikátor RSI | Makroekonomické indikátory | Směnný kurz | Pohled na kryptoměny | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Obchodní týden | Guvernér BoE | Naprogramování | Trumpovo rozhodnutí | Evropské měny | PoC | Příklad prodeje | Určení směru trendu | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Silná rezistence | Americké volby | P/E | Býčí formace | Obchodní signály | Fibonacciho linie | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Klouzavý průměr SMA | Silné oživení | Pohyby dolaru | Falešný průraz | Americký index | Americké HDP | Růst japonské ekonomiky | Příležitosti | Euro roste | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Klíčový ukazatel | MetaTrader | Fundamentální analýza | Standard Deviation | BreakEven | Hlediska technické analýzy | Trader z USA | Makroekonomické reporty | Jednání FOMC | Dnešní kurz dolaru | Sentiment na trhu | Fair Value | Prognóza | L.F. Investment | Současný klesající trend | Výrazný propad | Long obchod | Nastavení grafů | Ziskové obchody | Způsob obchodování | Ekonomické vyhlídky | Jarní tendence růstu | Fibonacciho posloupnost | Roční míra inflace | Trh práce | Technický pullback | Změny cen | První obchodní den | Crypto | Výrobní inflace | Britská centrální banka | SMA 100 | Tempo poklesu | Pokles inflace v USA | Akvizice | Aktuální tržní podmínky | Základní pravidla obchodování | Změny na trhu práce | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Foreign Exchange | Býčí výhled | Platforma xStation 5 | Hlavní ekonom | Graf páru GBP/USD | Outside Bar | Sell | Obchodování v pátek | Kurz libry | Formace Inside Bar | Dobrý výsledek | Obchodování breakoutů | Období vysoké volatility | Velká Británie | Intradenní obchodování | Pattern 123 | Postranní pohyb | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Selský rozum | Tvrdý lockdown | Americká centrální banka | Negativní zpráva | Klíčové události | Akcie společnosti Berkshire Hathaway | Ceny výrobců | Long | Chování | Bullish | Trendová linie | Volume z futures burz | Cyklus růstu | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Evergrande | Úrokové sazby | Trading Hours | Supreme Edition | LYNX Trading | Vysoká volatilita trhů | On Balance Volume | Indikátor MFI | Zasedání centrálních bank | Výroba v Německu | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | AUD | Technické korekce | Znalost | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Úroveň dluhu | Portál FXstreet.cz | Klesající trend | Konzistentní obchodování | Uzavření trhů | Dobré zprávy z USA | Index peněžních toků (MFI) | Commodity Futures Trading Commission | Směnný kurz dolaru | Rozhodnutí australské centrální banky | Kurzy eura | Oslabení eura | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Trh | Sezónnost | Index výrobní aktivity | Makroekonomické události | Žádný trend | Sezónnost zisků technologických firem | Přístup ke kvantitativní analýze | Průraz trendové linie | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Pozitivní zpráva | Průměrné mzdy | Americká sněmovna reprezentantů | Falešné signály | Překoupené pásmo | Čekající pokyny | Analýza trhů | Open | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Sezónnost na základě fundamentálních událostí | Sell pozice | Silné trendy | Náhoda | Money Flow Index | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Dlouhodobý růst | Studie | Bollingerova pásma | Vice | Index peněžních toků | AUD/JPY | Cena stříbra | Zobrazení obchodní seance | Mít trpělivost | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele Market Profile | Eura | Údaje o inflaci | Komise | Společná měna | Nejlepší rozhodnutí | Nejistoty | Pipy | Tržní kapitalizace | Technické nastavení | Prezidentka Christine Lagardeová | Plán obchodování EUR/USD | Kapitál | Jak otevřít long obchod | Zvýšení dluhového stropu | Celkové riziko | Posílení | Margin | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Dobré obchodní příležitosti | Evropské HDP | Společnosti | Velmi nízká volatilita | HDP ve Spojeném království | Negativní dopad | Recenze platformy | Kryptoměna Ripple | Pozice velkých spekulantů | Euro včera | S&P | Obchodní signál | Stažení dat AUD/USD | Unie | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Pohyb měnových párů | Obchodní příležitosti | Sezónnost zisků | Auditovaný účet | Dlouhodobý obchodní úspěch | Vítězné tažení | Býčí obrat | Kurz dolaru | Řízení pozic | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Indikátor reálného volume | Domácnosti | Fundamentální zprávy | Value Area (VA) | Mário Centeno | Obchodní napětí | Libra ztrácí | Přeprodaný trh | Ocel | Mary Dalyová | Swing | Rozhodnutí britské centrální banky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zpráva o vývoji inflace v USA | Reakce trhů | Obchodní aktivita | Elliott Wave | Sektorová sezónnost | Intradenní volatilita | Jednoduché tipy pro začátečníky | Poměr rizika a zisku | Breakoutové tradery | Zadání cenového alertu | Varianty koronaviru | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Insider informace | Joachim Nagel | Řízení rizika | Velké zisky | Fed dnes | Trumpův projev | Budoucnost | Dlouhodobý support | Ross Hook | Pokles ceny | Solidní zisk | Obrat dolů | Nečekaná zpráva | Volatilnější pohyby | Pokračující pokles | Snižování úrokových sazeb | Lokální maxima | Prodej v květnu a opusť trh | Hlavní měnové páry | Williams Gator | Situace v USA | Vynechání víkendové svíčky | Dnešní volatilita | BoE Andrew Bailey | GOLDEN POCKET | Altcoiny | Centrální banka Nového Zélandu | Obchodování signálů | Statistické údaje | Trendlines | Peter Kažimír | Klín | Evropská unie dnes | Wedge | Akciový index | Bývalý prezident | Pozornost | Inside | Uzavírání obchodů | Swing obchody | Makroekonomická data | Aspekty Price Action | Indikátor ROC | Obchodní chování | Vliv na obchodování | Nákup akcií | Úsilí | Poptávka | Kryptoměna Litecoin | Slabé výsledky | Range | Profit-Target | Ekonom ECB | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Indikátory Gator a Aligator | Ziskové cíle | Oblast rezistence | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Stabilní růst | ATR | Ekonomická zpráva | p-Profil | Sezónnost trhů | Příležitost ke vstupu | RRR | Zavádění cel | Oblasti rezistence | Plán obchodování | Profily trhu | Aligator | Index nákupních manažerů | Velikosti pozice | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Další růst | Podmínka pro Stochastic | Klesající trendová linie | Hladiny rezistence | Litecoin | Kvantitativně analyzovat | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Hlavní ukazatele Market Profile | Ceny kryptoměny Ethereum | Pohyb trhu | Primární trend | Mario Centeno | Balance | Směr trhu | ISM index | Pozornost obchodníků | Moskva | Vývoj kurzu eura | Slušný zisk | Pravidla obchodního systému | Prezident USA | Makroekonomická zpráva | Outside bar pattern | Vliv na měnové páry | Data o inflaci | Pracovní den | Obchodovat | Vstoupení do trhu | Průběh equity křivky | Video | Zásady money managementu | Pohyby měnových párů | Očekávání trhu | Tržní šum | Americké indexy | Tradingová rozhodnutí | Obchodníci | Úroveň rezistence | Válka na Ukrajině | Rostoucí trendová linie | Dobré obchodní signály | Poptávka po dolaru | Technická rezistence | Equity | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Obavy o ekonomický růst | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Výkyvy cen | Zvýraznění obchodních seancí | Cenový graf | Problémy | Obchodování a investování | Large speculators | Cenový index | Trendový pohyb | Volatilita je nízká | Index PMI | Stříbro | Přístup k informacím | ETH/USD | Výrazné pohyby | Futures trading | Pandemie | Dvousvíčkové formace | Average Directional Index | Kanadský dolar | Úrovně rezistence | Pokles cen | Natgas a jeho sezónnost | Recenze | Měnové intervence | Ropa | Uzavřít všechny pozice | Bankéři | Monetární politika | Druhy inflace | Michigan | ETF | Víkendové svíčky | Snížení úrokové sazby | Základní pravidla systému obchodování | Commodity futures trading | Tradingové osobnosti | Klouzavý průměr | Významné tržní pohyby | Nadměrné obchodování | Zpomalení ceny | Shiba Inu | Směr trendů | Short pozice | Zasedání Bank of England | ECB Christine Lagardeová | Výrobní index ISM | Překážky | Prohlášení | Fundamentální analýzy | 3М | Jak obchodovat | Současné ceny | Pohyby na forexovém trhu | Hlavní sezónní trendy | Spekulace na pokles | Druhy indikátorů | Pokračování trendu | Platforma | MFI | Signál k nákupu | Indexy PMI | Filecoin | Pohyby eura | Zpomalení inflace | Porovnání více instrumentů | Plánování | Uzavření obchodu | Zemědělství | USA | Sell in May | Spojené státy | Obchodní příkaz | Dnešní ekonomický kalendář | NZDUSD | Ziskový obchod | Technická korekce | Backtest | Výkon dolaru | Inside a Outside bar | Růst HDP | Volby | COT indikátor | Trailing Stop | LTCBTC | Objednávky | Euro vůči dolaru | Podnikatelská aktivita v USA | Moving Average Convergence Divergence | Začátek nové fáze | Nálada na trhu | Nová cla | Kalendář událostí | Větší korekce | Předstihové signály | Výnosy | Velmi volatilní | Indikátor Alligator | Zvyšování úrokových sazeb | Standardní odchylky | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Hodnota dolaru | Cenová akce | Efektivní řízení | Ziskový potenciál | Transparentní účet | Tržní pohyb | Exekutivní příkaz | Indikátory sezónnosti | Politická rozhodnutí | Snížení základní úrokové sazby | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Equity křivky | Historie | Vývoj | Inside Bar | Euro posiluje | VWAP | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Vyčíslení rolování | Časový rámec | Dnešní kurz | Indikátor sezónního trendu | AUD/NZD | TradingView | Investiční poradenství | Finanční ukazatele | Nadhodnocení | Vítězství Donalda Trumpa | Inteligentní vkládání pokynů | Nastavení indikátorů | Americké akcie | Emoce na trhu | Starbucks Corporation | Nový americký prezident | Prognózovaní | Růst americké ekonomiky | Overnight | Dnešní zprávy | Zobrazení grafů | Ekonom Evropské centrální banky | Volatilní | Oscilátor Williams Gator | Šéfka ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | Pin Bar | Nová fáze | Průběžné výsledky | Intervence | Průmysl v Německu | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Trh s kryptoměnami | Volební rok | Analýza makroekonomických zpráv | Indikátor Stochastic | Další vývoj | První odhad | Slabý trh | Měnové politiky | Trading Price Action Patterns | Odvětví | Marek Vaňha | Rok 2025 | Objem obchodování | Aktuální situace | Fibonacci | Tržní zprávy | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Británie | Pokročilé funkce | Měnový výbor | Americké žádostí o podporu | Uvolnit měnovou politiku | Dnešní ADP | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Sazby centrální banky | Sympozium v Jackson Hole | Volatilní vývoj | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dna | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Impulzivní pohyby | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Americké vládní dluhopisy | Obchodování bitcoinu | Aktuální volatilita | Klíčový údaj | Fair Value Gap | Vyšší časové rámce | Vítězství | Dovoz do USA | Sezónnost v rámci týdne | Teorie obchodování | Jak obchodovat p-Profil | Americké statistiky | Rozhodnutí centrální banky | Kalendářní sezónnost | Christopher Waller | Cenové alerty (upozornění) | Miliardy dolarů | ADP | Ceny dolaru | Uptrend | Silný trend | Klidné obchodování | Indikátor Ichimoku Cloud | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zasedání britské centrální banky | Prezidentské volby | Počet nezaměstnaných | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Tisková konference | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Úroveň volatility | Blížící se fundament | Růst mezd | Luis De Guindos | Snížení inflace | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | Skvělá strategie filtrování | PMI ve výrobě | Pozorování | Změny v ekonomice | Jak otevřít short obchod | Otevření obchodu | Stochastic oscillator | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Supportní úrovně | Breakthrough | Nerozhodnost | Shortový obchod | Technická situace | Ekonomické oživení | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Regulátor | Obchodní dohoda | Ottawa | Průzkum | Santa Claus Rally | Celkový sentiment | Silné výkyvy | HDP Německa | Index výrobních cen | Užitečné funkce | Panika | Úrokové sazby Bank of England | Soustředit na obchodování | Pondělní obchodování | Zajištění | Trades | Fundamentální informace | Volume z futures | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Dolar včera | Euro dnes | Money management | Value Area low | Situace ve Spojených státech | Kroky centrálních bank | Růst cen komodit | Hypotéza | Inflace ve Velké Británii | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Strategie ECB | Distribuce | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Čekající příkaz | Ziskové výsledky | NASDAQ 100 | Zlatý řez | Účastníci trhu | Prodejní signál | Pokračující růst | Pohyby směrem dolů | Hry | Korekce trhu | Trading Central | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Banky v eurozóně | Uzamykání zisků | Fluktuace | Normální volatilita | Nejbližší rezistence | Slábnoucí euro | Úspěch na trzích | Data minulých rolování | Oscilátor | Rizika | Produkce v Číně | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Denní obchodování | Koupit bitcoin | ISM | Žádné výrazné pohyby | Globální trhy | Páteční NFP | Obchodujeme | Obchodování s indikátory | Price Action strategie | Analýzy trhu | Nákup eura | Kvantitativní analýza | Období korekce | BTC DOMINANCE | Historie obchodů | Klouzavý průměr EMA | Velcí hráči | Řízení peněz | Prodávající | Kyjev | Fundamentální základ | Risk Reward Ratio | Konfluence | Rostoucí mzdy | xStation 5 | David Šimek | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Ekonomiky EU | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Sazby Bank of England | Růst ekonomiky | Stagflace | Trend dolů | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Filtrovat tržní signály | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Histogram Awesome Oscillator | Proražení rezistence | Snížení sazeb Fedu | Low | Prodej eura | Vývoj měnových párů | Solidní růst | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Otevření buy | RBNZ | MACD oscilátor | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Elliottovy vlny | CAD | Základní aspekty Price Action | Alty | Sentiment trhu | HDP EU | Viceprezident ECB | Signály oživení | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Společnost | Zprávy z eurozóny | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Kde se naučit Market Profile | Evropské trhy | Raphael Bostic | Obchodování pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Funkce pro tradery | Trendy růstu | EOSBTC | Ztráta | Zastavení růstu | Nákupy dolaru | Energie v zimních měsících | Aleš Hála | FXstreet | Reporty | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Larry Williams | Obchod | Purple Trading | Pips | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | AUD/USD | Bill Williams | Index relativní síly | Long Term | Pracovní trh | Řídit riziko | Moving Average | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | MAM | MAST | Intradenní obchody | Právo | JPY | Open interest | Pivot | EBIT | RSI | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Short Term | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Risk | Úrovně supportu | Ceny | Spotřebitelský sektor | ETH | Tržní pohyby | FCF | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Jak fungují akcie | Short obchod | Mírná korekce | COT report | Pivot Pointy | Války | Změna politiky | Impuls | Gala | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | WTI | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | Libra | Trump dnes | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Celní politiky | Webinář | Klima | Současná cena | Vstup do trhu | Ceny zlata | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stav trhů | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Powellovy komentáře | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Pokles ekonomiky | eBook | Insider | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Dobrá zpráva | Rozhovor | Nové sankce | Aktuální rezistence | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Miliardy USD | Obchodní den | Obchodní tipy | Úspěšný trader | Ceny akcií | Reálné hodnoty | Disclaimer | Cena akcií | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Channel | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Obchodní analýza | Růst akciových trhů | EPS | Jestřábí postoj | Sezónní změny | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Německé HDP | Vlna poklesu | Evropské PMI | Zisk | Obchodníci dnes | Commission | Bank of England | EURUSD | Pozitiva | Spekulovat | Rizikové měny | Rating | Dovoz | Silná data | Market Profile | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Falešné proražení | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Pokles hodnoty | Easing | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Cena eura | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Kupující | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Dluhopisy a zlato | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Kontext | Biden | Rýže | Ukazatel inflace | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Britská měna | Růst amerického HDP | EUR/USD a GBP/USD | ex | Velcí spekulanti | Index CPI | Segment trhu | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Růst měny | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | CARA | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Kamala Harris | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Expirace | Dividenda | Peking | GfK | Resistance | Výrobní aktivity | Analýza dat | Index relativní síly (RSI) | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | FED sazby | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | MyFxBook | Průměrná cena | USD/CAD | Index PCE | Celý svět | Platformy xStation | Vyšší inflace | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | CAR | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | 100 SMA | Zdraví | Average True Range | Novinky | Session | Stav trhu práce | Výhled měnové politiky | Ztráty | Americká seance | Americký ISM | 1D | Zprávy z Německa | Výhled trhů | Philip Lane | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Prodejní pozice | Kupci | Mzda | Míra inflace v USA | All Time High | Nový Zéland | Návratnost | Rates | Velký zisk | Obchodovat s akciemi | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Target | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Institut ZEW | Asijské seance | ECB Luis De Guindos | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Ekonomické nejistoty | Index cen | Změny na trhu | ADP report | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | Růst v eurozóně | Price Action | Projekce Fedu | Flash Crash | Vývoj pandemie | Přeprodané oblasti | Strategie pro obchodování | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Marlin | Exekuce | Prognózy | Kurz | SBUX | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Momentum indikátory | Technický indikátor | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Aktualizované údaje | Úspěchy | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Uzavření gapu | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Ukrajinské krize | Rychlý růst | Velikost pozic | Osobní příjmy | Pro investory | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Výsledek zasedání | Londýn | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Důvody k nákupu | Pivoty | Bod | Value Gap | Myšlenka | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Delta | Deriváty | Šéf Fedu | LTC | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Základní pravidla | Zotavení | Důvěra | Risk Off | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Ukazatel | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Značný pokles | AUDJPY | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Dialog | Fundamentální faktory | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Lukáš Voženílek | Chaos | Spread | UST | Cash flow | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Číst grafy | Roční růst | Úbytek | GBPUSD | Partneři | PinBar | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | 1 milion | Pro tradery | Upozornění na rizika | Fundament | Medvědí scénář | Lednový efekt | Nastavení indikátoru | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Dosažení zisku | Důležitá data | Makroekonomické analýzy | DOGE | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | NFP | Potenciální zisky | Obchodní dny | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | ZEW | Objemový profil | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | EOS | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | SHIB | Příjmy | Death cross | Prodej | Rok 2024 | Platforma xStation | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Inflace v květnu | Admiral Markets | Evropská unie | Equity křivka | NDX | Ceny stříbra | Inflace v červenci | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Míra | Neuspokojivé výsledky | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Odhady trhu | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | US dollar | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Akcie Starbucks | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | High | Rostoucí trend | TIPS | Rozbor | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Trendline | Hospodářské výsledky firem | Inflace v Británii | Volby v USA | AUD/CAD | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | NFP data | Spojené království | Evropský regulátor | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Vývoje ceny | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Upozornění | Příkaz Stop | Pohyb cen | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | DOT | Close | BAT | Indikátor ATR | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Stabilní příjem | Etherea | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | Dělení technických indikátorů | EMA | Forexu | Hliník | Podhodnocený | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | Impulzy | Volume | Indikátory | Oslabení | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Cíle | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Nižší hodnoty | Cena dnes | Vlády | Kotace | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Zisk na akcii | Správa | Průlom | Instrumenty | Historie se opakuje | Analýza | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Solidní výsledky | Tržní signály | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Německá průmyslová výroba | Potenciální zisk | OCI | Aktivity v eurozóně | Ceny kryptoměny | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Inflační report | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Market | Svíčkové formace | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Obchodní rozpětí | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Cenný papír | Standardní odchylka | Důležité informace | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Finální odhad | Služby | Vybrat zisk | Stochastický oscilátor | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | Ruský výraz pro peníze | OPEC | Jak číst grafy | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Průměrná hodnota | Americké objednávky | Oblasti supportu | Výstupy | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Retracementy | Šéfové | Report ADP | AUDUSD | Rezistence | Hladiny supportu | Projekce | Hlavní zprávy | Inflace v březnu | Ichimoku | Velké banky | Obchodujte | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | Výrobní sektor | Pomalý růst | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Hodnota trhu | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | Volume profile | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Rozhodnutí americké centrální banky | Zkušení obchodníci | Emoce | Jak trh reaguje | Nejvolatilnější | Obchodní nástroje | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Powell dnes | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Market Watch | Trendové pohyby | Silný dolar | Tvůrci trhu | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Propad | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Výplaty dividendy | Hloubka trhu | Pokles eura | Významné zprávy | Dogecoin | Bearish | Graf páru | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Markets | Významné pohyby | Time-Frame | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Úspěšný trading | Rok 2024 | Kanada | Praktické okénko | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Tomáš Kadeřávek | Makroekonomický kalendář | Investment | Take-Profit | Martin Klass | Libra klesá | Britský regulátor | Federal Reserve | Boční trend | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Americký dolar | VaR | Zamyšlení | Makro | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Starbucks | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Institut | Sazby ECB | Růst ceny | Měnová politika | ADX | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Obchodování Bitcoinu | Paradox | ABC | Vysoké zisky | Zasedání amerického Fedu | Údaje o nezaměstnanosti | OsMA | Hedging | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Úroveň supportu | Silné euro | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Poptávky po ropě | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Zajímavé pohyby | Uhlí | Trend klesající | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Jestřábí politika | Investor | Stochastic | USD/JPY | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Ovlivňování | Banka | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Hlavní ekonom ECB | Cenový index výdajů | Významné události | Američané | Graf dne | Pohyb dolaru | CNBC | SPX | Další pokles | COT | Lael Brainardová
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot