Akcie v Evropě

Druhé pololetí může být velmi dobré a inflace není problém. Powell akciím pomáhá
23.02.2021 Připravená část vystoupení Jeroma Powella v Kongresu se nesla v očekávaném duchu, respektive jak jsme psali ráno. Přesto je potvrzení nastolené cesty klíčové centrální banky vítané a odpoledne pomáhá sentimentu na hlavních trzích. Ne, že by propukal velký optimismus, ale trhy aspoň korigují intradenní vývoj, který se stáčel čím dál víc negativním směrem.

Akcie v Evropě se před koncem týdne zvedají, dluhopisy naopak pod tlakem
12.02.2021 Hlavní trhy dnes postrádají silné impulsy. Americká vláda dál tlačí na velký fiskální stimul, ale na něm už trhy dost vyrostly a nejde o novinku. Výsledky ING potěšily, ovšem na zbytek sektoru, či dál, se efekt přenesl málo. Naopak za odhady zaostala americká spotřebitelská důvěra, jež se v únoru překvapivě zhoršila.

Bidenův stimul velikostí nepřekvapil, akcie na ústupu
15.01.2021 Neoficiální informace o velikosti fiskálního balíku nového prezidenta Bidena byly zhruba správně, respektive oznámených 1,9 bilionu USD je u horní hranice odhadů. Ani tak ale představení rozpočtových plánů další pozitivní vlnu na akciích nezvedlo, neboť na očekávání takového kroku už trhy letos stihly slušně vyrůst.

Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru
08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.

Trhy znovu nervózní. Akcie padají, libra má problém s brexitem i virem
11.12.2020 Nic se sice nemění na tom, že trhy hledí vpřed za současnou vlnu koronaviru, ale nová čísla přece jen nejsou příznivá a mohou krátkodobě sentiment zhoršovat. Kromě některých rozvíjejících se zemí sledujeme hlavně Německo a USA, kde v posledních dnech dochází jednoznačně ke zrychlení rozmachu nákazy. V dalších západoevropských zemích se tempo nákazy sice po zpomalení stabilizuje, ale na úrovních, které vládám pravděpodobně nedovolí rychle rušit restriktivní opatření.

Powell ocenil vakcínu, indexy aktivity zatím dobré. Akcie míří opět vzhůru
01.12.2020 Také v úterý ráno přišla slušná data z Číny - další z indexů aktivity ukázal její výraznější listopadové zrychlení, než se čekalo. Stejně tak může stále na trhu rezonovat poslední příznivý vývoj v oblasti vakcín, zvláště když ho i předseda Fedu Powell označil za velice pozitivní pro střednědobý výhled. Na opačné straně jako riziko zůstávají neshody v EU ohrožující fiskální balík, případně brexit. V příštích dvou dnech údajně má přijít oznámení, zda EU spouští opatření připravená pro případ, že se dohoda s Británií nepovede.

Akcie mírně zlevnily a výnosy dnes klesají. Ropa jede dál
25.11.2020 Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích můžeme nazvat konsolidací či mírnou krátkodobou korekcí předchozího pohybu. Sledujeme ji na akciích a dluhopisech, ale už ne na ropě nebo eurodolaru. Zásadní důvody za dnešními pohyby trhů nevidíme. Nejsou tu důležité příspěvky k aktuálním tématům ani se neobjevily nové problémy. Americká data byla sice dohromady horší, než se čekalo, ale to je až odpolední záležitost, kdy už sledujeme na trzích spíše dozvuky.

Trhy překonávají úvodní šok. Americká vláda zablokovala program na pomoc firmám
20.11.2020 Americké vládě se podařilo zaskočit trhy i centrální banku. Ministr financí Mnuchin oznámil šéfovi Fedu, že peníze zbývající ze společného programu pomoci by měly být staženy a přerozděleny Kongresem. Jde o tu část programu CARES (březnový fiskální balík celkově za 2,2 bilionu USD, určený na podporu domácnostem, firmám a místním samosprávám), kterou ministerstvo financí participovalo na pomoci firmám společně s Fedem.

Euro se vrací výš, akciím koncem týdne pomáhají výsledky
13.11.2020 Nálada amerických spotřebitelů nakonec není v listopadu tak odolná, jak se čekalo. Hlavní index Michiganské university poslalo dolů hodnocení současné situace i nižší očekávání. Nezdá se však, že by to s tržním vývojem něco udělalo. To samé se dá říci také o ostatních dnešních makrodatech, ale už ne o firemních výsledcích, které investorům náladu zlepšily. Jde hlavně o Disney, ale také Applied Materials nebo Cisco a jejich výhled.

Šance na klidnější den a otazník nad hospodářskou politikou
11.11.2020 Dnes si připomínáme konec 1. světové války a americké dluhopisové trhy při tamním Dni veteránů zůstanou zavřeny. Akcie se obchodují normálně, ale v kalendáři chybějí zásadní makrodata nebo firemní výsledky. Obchodování by tak celkově mohlo být klidnější a investoři budou ještě zpracovávat poslední vlnu informací o volbách a vakcíně, která motivuje k některým sektorovým rotacím.

Evropské akcie vystoupily na osmiměsíční maximum
09.11.2020 Akcie v Evropě zahájily týden silným růstem a vyšplhaly se až na osmiměsíční maximum. Těžily zejména ze zprávy o pokroku při vývoji vakcíny proti covidu-19. Akciový trh navíc příznivě hodnotí výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech. Panevropský index STOXX Europe 600 si dnes připsal 3,98 procenta a uzavřel na 380,99 bodu.

Evropské akcie v reakci na volby v USA zpevňují
09.11.2020 Akcie v Evropě zahájily týden růstem, trh příznivě hodnotí výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech. Vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena by podle analytiků mělo přispět ke zlepšení obchodních vztahů mezi Evropou a Washingtonem a k celkovému zklidnění i na diplomatické úrovni.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.11.2020 1) Ve Spojených státech se naplno rozběhl poslední den hlasování v letošních prezidentských volbách. S úderem šesté hodiny místního času se otevřely volební místnosti v několika východních státech včetně New Yorku nebo New Jersey. V částech USA se bude hlasovat ještě několik hodin po půlnoci SEČ, výsledky z nejostřeji sledovaných států začnou podle agentury Reuters přicházet po 19:00 východoamerického času (01:00 SEČ).

Akcie ve světě zpevňují, trh čeká Trumpovu volební porážku
03.11.2020 Akcie ve světě zrychlují růst, zisky dnes mají hlavní akciové trhy jak v Asii, tak i v Evropě. Investoři i těsně před prezidentskými volbami ve Spojených státech očekávají vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena, který před současnou hlavou státu, republikánským prezidentem Donaldem Trumpem, v posledních dnech náskok v průzkumech veřejného mínění ještě zvýšil.

Libra roste díky obnoveným jednáním a šanci na dohodu, akcie jsou na tom smíšeně
21.10.2020 Na hlavních finančních trzích je odpolední vývoj už o něco pozitivnější. Situace se dá shrnout podle nás tak, že je tu převažující důvěra v dodání amerického fiskálního balíku ještě před volbami a obnovená šance na obchodní dohodu mezi EU a UK, ale kvůli předvolební nejistotě a rozmachu koronaviru se investorům nechce úplně podléhat euforii.

Vakcína a data zařídily trhům pozitivní páteční odpoledne
16.10.2020 Závěr týdne na hlavních finančních trzích vypadá pozitivně. Akcie v Evropě už stoupají docela výrazně, když vedoucí Paříž přidává 2,4 procenta. Wall Street se také přidává do klubu při růstu S&P 500 skoro o procento. Velmi dobře se daří rizikovějším dluhopisům na periferii eurozóny a i ty v jejím jádru aspoň drží pozice. Americké dluhopisy však při větším zájmu o riziko ztrácejí. Eurodolar dál lehce vystoupal na 1,1725. Zlato je zhruba na svém.

Akcie v Evropě klesly, dolů je tlačí zhoršená epidemická situace
15.10.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně klesly, dolů je tlačí zhoršená epidemická situace a nejasnosti kolem další finanční pomoci ve Spojených státech. Hlavní index STOXX Europe 600 se snížil o 2,1 procenta a uzavřel na 362,91 bodu. Zaznamenal tak nejprudší jednodenní pokles za více než tři týdny, napsala agentura Reuters.

Akcie v Evropě klesají, dolů je tlačí zhoršená epidemická situace
15.10.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně klesají, dolů je tlačí zhoršená epidemická situace a také nejasnosti kolem další finanční pomoci ve Spojených státech. Hlavní index STOXX Europe 600 krátce před 11:00 SELČ odepisoval 2,2 procenta a nacházel se blízko 362 bodů. Pohybuje se tak nejníže zhruba za dva týdny. Největší ztráty mají burzy ve Frankfurtu nad Mohanem a v Miláně.

Koronakrize opět sílí a pomoc se nechystá. Akcie míří dolů, koruna se zatím drží
15.10.2020 Koronakrize znovu nabírá na intenzitě. Co se týče nového rozmachu viru, ČR kráčí v čele, ale znepokojivý je i vývoj ve velkých západoevropských zemích a stále rychleji přibývá případů také v USA. S tím se pojí postupné utahování restrikcí, jako naposledy zákaz nočního vycházení ve Francii. Ačkoli se vlády brání, seč to jde, trend je jasný.

Forex: Koruna na konci týdne posiluje, akcie rostou
09.10.2020 Konec týdne se na globálním finančním trhu nesl v mírně optimistické náladě. Převládají spekulace na fiskální stimul v USA, když americký ministr financí údajně uvedl, že Donald Trump si přeje dohodu na „rozsáhlém záchranném balíku“. Akcie v Evropě v průměru mírně rostly. V plusu se nacházejí americké akciové futures. Dolar dnes pokračoval v oslabování a dosáhl úrovně 1,1800 EUR/USD.

Pátek začal negativně, trhy vstřebávají nečekané zprávy a čekají na data
02.10.2020 Ještě včera jsme si mohli dělat naděje na solidní konec týdne, a to i přes některá horší makrodata. Nové zprávy ale situaci znovu překopaly a narostly negativní tlaky, se kterými se trhy nyní musejí vypořádat.

Akcie v Evropě oslabují, k nejistotě přispěl Trumpův koronavirus
02.10.2020 Akcie na evropských trzích zahájily dnešní obchodování výrazným poklesem, jejich hlavní index STOXX Europe 600 odepisoval až jedno procento. K nejistotě přispěla zpráva, že americký prezident Donald Trump má pozitivní test na koronavirus. Podle obchodníků je ale za poklesem cen i chystané masivní opatření proti šíření koronaviru v Paříži.

Euro míří nahoru, nejisté akcie čekají na předvolební debatu
29.09.2020 Akcie v Evropě zůstávají lehce v červeném a po mírně pozitivním úvodu se k nim přidává také Wall Street: Stoxx Europe 600 momentálně ztrácí 0,3 pct a S&P 500 je dole o 0,2 pct. Pražská burza své úvodní zisky neudržela, když ji tíží hlavně Avast a VIG.

Americké akcie po dlouhém víkendu propadly a nyní se snaží konsolidovat
08.09.2020 Dnešní den začal pro akcie v Evropě mírně negativně, ale ztráty během dne hodně narostly. Pokles se přerušil, když otevřela - také hodně dole - Amerika. Ta se následně trochu zvedla, ale nyní se snaží spíše konsolidovat na nižších úrovních. Zatímco evropské akcie ztrácejí kolem 1,3 procenta, americký S&P 500 je dole o 1,8 pct. Nejsledovanějším ale zůstává Nasdaq , jehož pozice je o 2,5 pct pod pátečním závěrem.

Nová akce od ECB? Spekulace ukázaly euru stopku, akciím se daří
02.09.2020 Středeční obchodování se nese ve velmi pozitivním duchu. Akcie v Evropě slušně rostou a hlavní indexy přidávají kolem 1,5 procenta. Rostou také dluhopisy, jejichž výnosy klesají zejména u rizikovějších, periferních papírů. Americké výnosy jsou naopak mírně nahoře a eurodolar pokračuje v poklesu pod 1,1870.

Nadšení akcií se stupňuje, dluhopisy preferenci rizika ustály
24.08.2020 Dnešek znovu ukázal, jak investory dokáže pozitivně naladit jakákoli zmínka o lécích či očkování proti Covid-19. Není to nic nového, trh se takto choval už několikrát, a důvod zůstává tentýž: s účinnou obranou proti této nemoci tolik nehrozí nová omezující opatření a ekonomiky se budou moci vrátit zpět k normálnímu fungování. Tentokrát jsou sice akcie už poměrně vysoko, ale funguje to stále.

Akciím se nedaří, eurodolar obrátil dolů. Výsledky přitom potěšily a data byla solidní
31.07.2020 Závěr týdne mohl být pro hlavní trhy docela slušně pozitivní: Výsledky technologických gigantů potěšily, makrodata byla většinou dobrá. Jenže to nestačí. Akcie v Evropě mažou denní zisky a Wall Street od otevření míří dolů. Momentálně je vývoj přinejlepším smíšený, když se mírně v plusu drží DAX a Nasdaq a v zelených číslech se pohybuje také pražská burza. Na druhé straně S&P500 či CAC40 jsou lehce v záporu a FTSE100 už výrazněji klesá.

Trump mluví o odložení voleb. Akcie padají, data jim nepomohla
30.07.2020 Dnešek přinesl zajímavá makrodata. Německá a americká ekonomika klesly za jediný kvartál o desetinu, čehož nebyly svědky celé generace. Počítalo se tím už dlouho, ovšem investoři podle nás tak trochu doufali, že čísla budou nakonec lepší, tak jako jiné statistiky z průběhu druhého čtvrtletí. Nakonec tedy důvod ke zlepšení sentimentu nepřišel. Naopak týdenní žádosti o dávky v nezaměstnanosti se znovu zvýšily a naznačily tím, že se opravdu oživení nyní asi zadrhává, jak ostatně varuje Fed už nějaký čas.

Německá ekonomika propadla o 10 procent, o kolik americká? Akcie dnes klesají
30.07.2020 Včerejší Fed podle očekávání nepřinesl nic nového. Nastavení politiky se neměnilo, příslib pokračování silné měnové podpory přišel, varování před riziky spojenými s nákazou také. Dolar ještě před novými informacemi ztrácel, ale pak tyto ztráty smazal a vrátil se na úroveň 1,1760, kde se dopoledne už drží. Do karet mu hraje zhoršený sentiment vůči riziku.

Koruna bohatě těží z tržního optimismu, akciové zisky se však odpoledne ztenčují
21.07.2020 Finanční trhy dnes přijaly s povděkem zprávu o dohodě EU na společném balíku finanční pomoci a přidaly ji k příznivým zprávám o vakcínách proti COVID-19. Efekt nových informací během dne slábl, ale pozornost se podle očekávání stáčí k hospodářskopolitické podpoře v zámoří a také zde jsou očekávání pozitivní. To i přes problémy, které na cestě ke schválení čekají. Týkají se hlavně navázání na programy podpor z rozpočtu, zatímco Fed může přikročit k větším nákupům či spuštění kontroly výnosové křivky poměrně snadno.

Akcie v Evropě klesají, v hledáčku investor je hlavně summit EU
20.07.2020 Evropské akcie zahajují týden korekcí. Pod tlak je dostávají hlavně zprávy o stále neúspěšném evropském summitu, kde se lídři EU zatím nebyli schopni dohodnout na schválení finanční injekce ve výši 750 mld. euro pro země zasažené koronavirem. Problematický je hlavně postoj Nizozemska a Rakouska, které chtějí omezit objem prostředku přerozdělených ve formě grantů. Jednání budou pokračovat dnes odpoledne. DE30 dopoledne klesá o 1 %.

Eurodolar se vrátil výš, akcie závěrem týdne stále hledají směr
17.07.2020 Pátek zatím nepřinesl události, které by hlavním finančním trhům ukázaly jasný směr. Výsledky, respektive výhled se nepovedl Netflixu, naopak Ericsson potěšil. Nová makrodata byla menší důležitosti, ale pokles spotřebitelského sentimentu v USA příliš povzbudivý není. Fed rozšířil svůj podpůrný program pro firmy i na neziskovky, čímž ale situaci tolik nemění. Zatím není program příliš využíván.

Akcie zvedají hlavu, opatrnost však převládá
25.06.2020 Kombinace slabšího výhledu pro globální ekonomiku, upozornění na doutnající obchodní spory mezi USA a Evropou a stále rychlejší expanze koronaviru v USA přece jen vedla investory k opatrnosti. Zřejmě probíhá i přehodnocování představ o hospodářském oživení, ale výrazné změny to nebudou.

Z akcií se před Fedem vybírají zisky
10.06.2020 Americký Fed oznámí závěry ze svého zasedání ve 20 hodin našeho času. Podle nás by výsledek nemusel být špatný, ale hráči na finančních trzích zřejmě usoudili, že další velká vzpruha nás nečeká, a je tedy na místě opatrnost s dalšími nákupy, či rovnou výběr zisků.

Další skvělý začátek dne pro akcie i euro
03.06.2020 I ve středu ráno jedeme dál. Akcie v Evropě se vezou na vítězné vlně a přidávají v případě Německa nebo Francie přes procento a půl. Londýn zůstává o něco pozadu, naopak Milán vykazuje ještě větší zisky. Tentokrát jízdu akcií už doprovází nárůst dluhopisových výnosů a pokles ceny zlata, což naznačuje, že optimismus vede ke stahování peněz z bezpečí. A sílu pozitivního sentimentu pak dokresluje další postup eurodolaru nad 1,1200. Koruna si připisuje půl procenta na páru s dolarem, přičemž vůči euru dnes zhruba drží pozice.

Ranní komentář: Dolar znovu slabší na většině měnových párů, brent zpět nad 40 USD
03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančních trzích zatím nepolevuje. I včera si akcie v Evropě i v USA připsaly solidní zisky, když opět těžily hlavně z optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky. Sentimentu nijak neuškodily stále intenzivnější demonstrace v USA, ani skutečnost, že už šestým dnem v řadě rostl počet celosvětově nakažených osob koronavirem o více než 100 tis.

Trump zkazil trhům náladu a poslal akcie dolů. Dnes promluví o Číně
29.05.2020 Finanční trhy si užívaly několik dní bez závažných negativních zpráv, což ale neznamená, že riziková témata zmizela. Upozornil na to včera americký prezident. Ten jednak vystartoval po sociálních sítích, když Twitter přidal k jeho příspěvkům výzvu, aby si čtenáři ověřili fakta. Především ale ohlásil na dnešek tiskovou konferenci o Číně, která i přes protesty utáhla svou kontrolu nad Hongkongem.

Akcie zpět na růstové vlně, eurodolar u 1,10 a zajímavá data na programu
28.05.2020 Včerejší zaváhání, které přineslo americké obchodování, je spolu se začátkem nového dne zapomenuto. Akcie v Evropě se zvedají v měřítku hlavních indexů asi o procento, čímž více než nahrazují pokles ze včerejšího odpoledne. Navazují tak na optimismus, který vyvolal postup EU směrem ke společném záchrannému plánu, přestože ještě bude třeba zdlouhavých jednání, než se z balíku pomoci začne reálně rozdávat.

Riziko korekce roste. Dluhopisy mají navrch nad akciemi
14.05.2020 Hlavní americký epidemiolog a bankéři z Fedu, v čele s předsedou Powellem, nakonec dokázali rozdmýchat pochybnosti na finančních trzích. Zatímco dosud měly akcie tendenci jakýkoli menší pokles velmi rychle smazat, tentokrát se jim to nedaří. Zvýšený tok fondů do dluhopisů na úkor akcií i komentáře z trhu naznačují, že se rozběhla diskuse o podloženosti velké jízdy akcií od poloviny března. To je typicky fáze, ve které začíná více hrozit korekce, a podle nás by se ní našlo dost důvodů.

Nejistota kolem druhé vlny. Co k výhledu řeknou bankéři z Fedu?
12.05.2020 Zatímco současná vlna nákazy koronavirem v západním světě jednoznačně ustupuje, postupně roste nervozita z vlny nové. Nákaza se dál velice rychle šíří v Rusku nebo Brazílii, jako nové velké riziko se rýsuje Indie, ale investory znejistěly především zprávy o nových případech z Číny či Koreje, které přibývají po uvolnění restriktivních opatření. Zatím nejde o žádná velká čísla, ovšem vědomí trvajícího rizika nákazy může tlumit poptávku a působit ekonomikám škody teoreticky i bez propuknutí nové vlny.

Obavy převládly, akcie ztrácejí, koruna pod tlakem
11.05.2020 Ropě od ranních ztrát pomohla zpráva, že Saúdská Arábie jednostranně sníží těžbu o další milion barelů denně. Cena však své zisky poté rozpouští a Brent už se nachází zase dvě procenta v záporu. Důležitá data dnes nechodila, ale na trzích během dne převládla negativní nálada vůči riziku. Může to být obavami z delší recese nebo z pesimistických komentářů z Fedu v dalších dnech.

Evropské akcie na růstovou vlnu nenavázaly, dolar posiluje
11.05.2020 Pátek sice přinesl čísla z amerického trhu práce, která byla ještě nedávno naprosto nepředstavitelná, ale na nakonec nebyla horší, než se čekalo. Právě to, že investoři byli připraveni na velmi špatné údaje a hledí opravdu hodně do budoucnosti, rozhodlo o celkem mírné tržní reakci. Optimismus z trhu rozhodně nezmizel a ani lehká korekce začátkem nového týdne zatím neukazuje na podstatnou změnu očekávání.

Propad zaměstnanosti, skeptický Fed a smíšený vývoj trhů
06.05.2020 Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích je pomíchaný tak, že z něho těžko vyčíst nějaké jednotné téma či myšlenku. Akcie v Evropě klesají při ztrátách v Německu či Francii na úrovni jednoho procenta. Německo dnes sice zveřejnilo horší data o průmyslových objednávkách, ale zároveň kancléřka Merkelová představila plán poměrně rychlého uvolňování omezení.

Dolar vrší další zisky, zatímco Fed a nejistota před daty zabrzdily akcie
06.05.2020 Zástupci Fedu se postupně přidávají k předsedovi Powellovi, který nedávno naznačil komplikované a táhnoucí se oživení ekonomiky. Pomalý návrat na předchozí úrovně je varianta, se kterou se finanční trhy postupně smiřují. Akcie tento posun očekávání omezil v rozletu, ale žádná podstatná korekce růstu se nedostavila. A ani dnes to nevypadá na velké zhoršení nálady.

Opatrná ECB, slabá data, Fed a negativní závěr týdne
30.04.2020 Koronakrize se v Evropě rozjela o pár týdnů dříve než v USA a je to vidět i na makroekonomických statistikách. HDP v eurozóně v 1Q mezikvartálně spadl o 3,8 procenta, což je o dost horší výsledek než včera ze zámoří. Bez anualizace by americké HDP vykázalo 1,2procentní pokles. Je to však údaj na úrovni tržních odhadů, takže nezpůsobil velké pozdvižení.

Výsledky a lék na COVID-19. Optimismus na trzích sílí
29.04.2020 Dnešní odpoledne se na hlavních trzích nese znovu pozitivním duchu, který převládl po nevýrazném ránu. Svým dílem se do hry vložily firemní výsledky, ve kterých se neodrazily nejhorší obavy.

Dolar ráno slábne. USA sdělí propad ekonomiky a zasedá Fed
29.04.2020 Dnešek přinese kromě další sady firemních výsledků také předběžný údaj o americkém HDP za první kvartál. To už bylo zasaženo opatřeními proti koronaviru, a třebaže šlo vlastně jen o dva poslední týdny, dopad na ekonomiku byl zřejmě dost velký. Za 1Q pravděpodobně vykáže další pokles investiční aktivita, útlum uvidíme v zahraničním obchodě, ale silně na HDP dolehne i klíčová položka - spotřeba. Pokles ekonomiky se odhaduje na 4 procenta (tradičně v mezikvartálním anualizovaném pojetí).

Nový výprodej ropy tentokrát nechává akcie v klidu
28.04.2020 Ropa se dnes ráno dostává znovu pod výrazný tlak. Na kapacitní problém odkazuje daleko větší propad WTI, jež ztrácí už 20 procent a obchoduje se na 10 dolarech. Brent se nechává strhnout k 5procentnímu poklesu. Impuls k propadu však tentokrát přišel hlavně ze strany finančních investorů, když Bloomberg zmiňuje výprodeje největšího ropného ETF.

V USA zmizela všechna nová místa od krize, Evropa v hlubokém útlumu, akcie však rostou
23.04.2020 Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA se dál snižuje, a to v minulém týdnu na 4,4 milionu, což zhruba koresponduje s tržními odhady. Kumulativně už současná krize stála ekonomiku i přes veškerou snahu vlády za posledních pět týdnů 26 milionů pracovních míst. To je o pár milionů víc, než trh práce vytvořil od začátku oživení v roce 2010.

Forex: Koruna dnes znovu oslabila k euru i dolaru
22.04.2020 Česká měna dnes znovu mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru ztratila proti úterý devět haléřů a kolem 17:00 zakončila obchodování na 27,54 Kč/EUR. K dolaru si pohoršila o 17 haléřů na 25,44 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Ropa překonává nejhorší tlak. Akcie se zvedají, eurodolar nikoli
22.04.2020 Masivní 30procentní nárůst dostal cenu ropy WTI nad 15 dolarů a trh se začíná dostávat aspoň z toho nejhoršího tlaku. Přetlak produkce ovšem zůstává nadále v platnosti, takže příliš vzhůru si ropa ani tak vyskakovat nebude.

Ropa se dnes zkouší stabilizovat, akcie v plusu
22.04.2020 Propad cen ropy zůstává mezi tím nejzajímavějším, co se na trzích momentálně děje. Ropa dnes registruje další ztráty, když Brent padá o 10 procent. 11 dolarů na WTI ale znamená už relativně drobný pokles a trh se dopoledne snaží aspoň stabilizovat.

Vstup do nového týdne je opatrný, ropa dál padá
20.04.2020 Nákaza dál zpomaluje, vlády pokračují ve snaze bránit přílišné destruktivitě současné recese a zároveň plánují či už provádějí postupné uvolňování protivirových opatření. Na druhou stranu, tempo šíření koronaviru nadále nedovoluje, aby boj proti němu rychle ustal. Navíc to vypadá, že ještě nějaký čas poté bude aktivitu částečně dusit osobní opatrnost spotřebitelů.

Ekonomický kalendář: Trump by mohl oznámit další ekonomický stimul
20.04.2020 Globální akciové trhy začaly nový týden neutrálně. Hlavní asijské akciové indexy skončily obchodování na nižší úrovni, nicméně akcie v Evropě otevřely převážně do pozitivního teritoria. Německý DAX přidával po otevření několik desetin procenta. V černých číslech se obchodovaly také futures na hlavní americké indexy. Americký prezident Trump o víkendu naznačil, že dnes oznámí další ekonomický stimul. Konkrétní čas není známý, ale mohl by být oznámen ráno amerického času a mohlo by se jednat o dnešní nejdůležitější fundament. Dnes by mělo také začít další kolo vyjednávání EU s Velkou Británií o podobě obchodní dohody.

Ropné nadšení opadlo. Zvládnou trhy další špatná data?
03.04.2020 Včerejší pozitivní nádech na finančních trzích našel oporu ve strmě rostoucí ceně ropy, zatímco nová data trhy zvládly. Ropa ovšem zisky osekala a zůstává vysoce volatilní. Nad tvrzeními Donalda Trumpa o dohodnutém snížení těžby narostly vážné pochybnosti. Rusové žádné jednání nepotvrdili, Saúdové aspoň mluvili o svolání mimořádného jednání.

Spekulace o konci cenové války a další americká data
02.04.2020 Během čtvrtečního dopoledne stojí za pozornost především vzestup cen ropy asi o 10 procent ze včerejší úrovně. Zatímco dříve trh skoro ignoroval snahy amerického prezidenta o dialog s Saúdskou Arábií či Ruskem, tentokrát se už rozjely spekulace, že by se tyto dvě země mohly dohodnout na obnovení spolupráce a stabilizaci cen. Přispělo k tomu prohlášení Donalda Trumpa, který čeká dohodu v nejbližších dnech. Drtivý tlak na ropu však nyní přichází zejména ze strany poptávky, která strmě klesá. Můžeme tedy dost pochybovat, že by obnovení spolupráce OPEC+ přineslo podstatnou úlevu.

Nová data nervozitu nepřinesla, americké průzkumy zatím nevypadají tak zle
31.03.2020 Tento týden začínáme dostávat větší množství dat postihujících už období, kdy by se měly projevovat dopady opatření proti koronaviru. Dnešní statistiky přitom přinesly relativně dobré zprávy. Indexy nákupních manažerů z Číny ukázaly, že se aktivita v průmyslu i službách po velmi slabém únoru začala zlepšovat. Nálada podnikatelů v chicagské oblasti se podle průzkumu zhoršila pouze mírně, tedy zdaleka ne tak, jak se čekalo. A podobné je to se spotřebitelskou důvěrou v USA. V rámci tohoto průzkumu jsou očekávání sice výrazně horší, ale hodnocení současné situace se v březnu prakticky nezměnilo.

Akcie v Evropě se odrážejí vzhůru. Podle průzkumů trpí služby více než průmysl
24.03.2020 Evropské akcie si po vzoru těch asijských dopoledne užívají odraz vzhůru a hlavní zdejší indexy stoupají o 3 až 5 procent. Jde tedy zhruba o nápravu včerejška, přičemž motivem zřejmě bude jednak série dalších masivních podpůrných opatření a jednak také snaha využívat prodejních vln k rychlým krátkodobým ziskům při pravidelných změnách směru.

Dluhopisy rostou, akcie zmenšují zisky, ropa obrátila prudce dolů
20.03.2020 Závěr týdne stále vypadá dobře pro akcie v Evropě. Tam sledujeme růst indexů od 1 do 5 procent, přičemž celoevropský Stoxx Europe 600 si připisuje asi 2 pct. Amerika se ale rozjela opatrněji a o úvodní zisky přišla. Solidně se na závěr týdne daří dluhopisům s delší splatností, a to jak na jádrových, tak periferních trzích. Eurodolar přerušil svůj propad a obchoduje se u 1,0730. Ropa sice dnes vystartovala vzhůru, ale odpoledne obrátila a jsou z toho nové ztráty, na Brentu více než 4procentní.

Evropské indexy se překlopily do negativního teritoria, eurodolar na nových minimech
19.03.2020 Akcie v Evropě začaly seanci na pozitivní vlně díky příslibu masivního stimulu Evropské centrální banky. Optimismus se však z trhů postupně vytrácí. Německé, britské, francouzské i nizozemské indexy se po poledni obchodují pod včerejšími uzavíracími hodnotami. Pár EURUSD pokračuje v poklesu. Aktuálně se obchoduje na nejnižší úrovni od roku 2017.

Znovu obrat k horšímu. Unesou vlády takový objem stimulů?
18.03.2020 Včera jsme si užili ten lepší den, kdy tržní náladu držel výš příslib záplavy peněz ze státních pokladen i tiskáren centrálních bank. Dnes se ale vracíme ke strachu a akcie obrátily znovu dolů.

Akcie v USA prudce zpevňují, trh spoléhá na pomoc vlád
13.03.2020 Akcie ve Spojených státech dnes výrazně zpevňují, Dow Jonesův index v úvodu přidával asi 5,8 procenta. Investoři očekávají, že vlády své ekonomiky podpoří dostatečně důrazně na to, aby se globální ekonomika vyhnula recesi. Ve čtvrtek Wall Street zažil nejhlubší propad od takzvaného černého pondělí v roce 1987.

Akcie v Evropě zpevňují, přispívá k tomu růst cen ropy
10.03.2020 Akcie v Evropě zahájily dnešní obchodování svižným růstem, index STOXX 600 krátce před 10:00 přidával asi 2,8 procenta na 349 bodů. Zvýraznil tak zisky, které měl hned v úvodu obchodování. K růstu cen akcií přispěla situace na trhu s ropou, kde se ceny stabilizovaly.

Rudý závěr týdne pro akcie, ropu i dolar
06.03.2020 Páteční obchodování přináší obnovenou vlnu strachu z důsledků koronaviru a hrubě se podepisuje na hodnotě akcií nebo ropy. Akcie v Evropě klesají o 3,5 procenta, v zámoří o více než 2 pct. Krátkodobě to vypadá na mírnou úlevu, ale situace se dynamicky mění.

Země G7 jsou připraveny ekonomiku podpořit, pokud to bude nutné
03.03.2020 Země G7 jsou kvůli dopadům koronaviru připraveny podpořit globální ekonomiku. Jejich zástupci se na tom shodli na dnešním jednání, které se konalo prostřednictvím telekonference. Žádné konkrétní kroky ale zatím v plánu nemají. Finančním trhům se komuniké z jednání očividně nelíbí, čekaly od něj mnohem víc. Futures na americké akcie tak zamířily výrazně dolů a své ranní zisky začaly snižovat rovněž akcie v Evropě.

Akcie v Evropě prudce zpevňují, trh čeká intervenci bank a vlád
03.03.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně zpevňují, jejich hlavní index přidává kolem tří procent. Trh očekává, že vlády a centrální banky významných zemí se dohodnou na koordinovaných krocích, jak zmírnit dopady epidemie nového typu koronaviru na ekonomiku. Evropské akcie tak navazují na vývoj ve Spojených státech, kde klíčový Dow Jonesův index v pondělí vzrostl o více než pět procent, a zaznamenal tak nejvýraznější vzestup od března 2009.

Sázka na centrální banky dnes vynesla vzhůru dluhopisy i akcie
02.03.2020 Zatímco dluhopisy dnes pouze zvětšují či zmenšují své zisky, akcie jsou od rána jako na houpačce - ze zeleného do červeného a zase zpět. Stále platí, že větší zájem investorů míří do amerických než do evropských dluhopisů. Dvouletý americký výnos je nyní o 11 bazických bodů pod páteční úrovní. Slušně však klesají také výnosy v jádru eurozóny, zatímco z periferie se peníze stahují.

Akcie v Evropě kvůli koronaviru opět výrazně oslabily
28.02.2020 Evropské akcie kvůli obavám z hospodářských důsledků nového typu koronaviru včera opět výrazně oslabily. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 3,75 procenta a obchodování zakončil na 389,46 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu za více než čtyři měsíce.

Akcie v Evropě kvůli koronaviru obnovily prudký pokles
27.02.2020 Akcie na evropských trzích dnes obnovily prudký pokles, za kterým jsou podle analytiků obavy z rychlého šíření nového typu koronaviru. Nejvíce nakažených zůstává v Itálii, virus už se ale rozšířil do dalších zemí. Největší ztráty proto mají akcie firem spojených s cestováním, jako jsou letecké společnosti nebo hotely. Některé významné firmy už také začínají varovat před negativními dopady koronaviru na své hospodaření.

Forex: Japonský jen kvůli šíření koronaviru mimo Čínu dnes posiluje
24.02.2020 Japonský jen dnes na forexovém trhu posiluje. Japonská měna těží z přesunu investorů od rizikovějších investic k bezpečnějším kvůli růstu počtu případů onemocnění způsobeného novým typem koronaviru mimo Čínu.

Koruna, ropa i akcie jedou dál. Kromě českých...
12.02.2020 Statistiky vypovídají už několikátý den o tom, že nejhorší období expanze koronaviru je za námi. To sice může dál podporovat tržní sentiment, ale už to není úplná novinka. Navíc je tomu už nějaký čas, co trhy obrátily pozitivním směrem a na další informace v podstatě nebraly ohled.

Euro pod 25,00 je nejlevnější od roku 2012. ČNB překvapila
06.02.2020 Rozhodnutí České národní banky zvednout úrokové sazby bylo překvapivé - počítali jsme se stabilitou, stejně jako trh. Také bylo těsné, rozdílem jediného hlasu, a bankéři si na debatu vzali o hodinu víc času. Reakce koruny i domácích výnosů byla vcelku učebnicová - posílení, respektive nárůst. Domácí měna se k euru dostala až na 24,90, tedy nejsilnější hodnotu od října 2012.

Akcie se otřepávají z virové nákazy, dluhopisům se daří dál
21.01.2020 Úvodní strach z dopadů nákazy koronavirem šířícím se Čínou na trzích během dne opadnul. Částečně ho také překryly některé zprávy, které na trhy naopak mohly působit uklidňujícím dojmem. Jednak to bylo značné zlepšení očekávání v Německu naznačené indexem ZEW a dále pak komentář ministra Mnuchina o možném vyšším růstu americké ekonomiky. Mezitím se střídali vystupující na fóru v Davosu, ale obsah komentářů asi příliš nepřekvapí.

Akcie i dluhopisy postrádají směr, ropa mazala libyjské zisky
20.01.2020 Svátek v USA logicky ubírá na odpolední obchodní aktivitě. Nová data ani firemní výsledky do hry nevstupují a trhy se nenechaly vyvést z míry ani novou prognózou MMF. Ta je mírně pesimističtější ohledně globálního růstu než ta předchozí; hlavním důvodem je Indie, ale MMF lehce ubíral také USA i přes úspěchy v jednání s Čínou. Ameriku bude méně podporovat vyčerpávající se stimul ze strany měnové politiky a snížení daní. Naproti tomu Čína má díky dohodě trochu přidat na tempu, přestože jádro sporu stále zůstává nedořešené.

Dohoda nové nadšení nespustila, pozornost míří k výsledkům a ekonomice
16.01.2020 Obchodní dohoda nepřinesla finančním trhům velké nadšení. První fáze smlouvy mezi USA a Čínou zahrnuje v zásadě čínský závazek dovážet více zboží výměnou za snížení menší části cel a nezavádění dalších. Oklikou jsme se tak přes všechny spekulace vrátili k úvodní tezi, že první část dohody bude pokrývat zejména ty jednodušší otázky.

Írán je asi za námi, Čína podepíše smlouvu a tržní nadšení dál stoupá
09.01.2020 Je další epizoda dlouhodobého konfliktu mezi USA a Íránem za námi? Vypadá to tak. Donald Trump nehrozí novými vojenskými akcemi a zůstal u sankcí, Írán mlčí. Obě země si tak vyměnily trochu toho terorismu a na další eskalaci to nevypadá. Finanční trhy s tím začaly počítat už s předstihem, sázka na příznivý výsledek opět vyšla a dnes tak optimismus nerušeně stoupá dál.

Co Trump připraví Íránu? Investoři se nebojí, odpoledne mají optimisti navrch
08.01.2020 Finanční trhy byly ještě při začátku evropského obchodování rozvířené kvůli íránskému nočnímu raketovému útoku na americké základny. Přidala se další slabá data z německého průmyslu, přesto negativní vývoj dlouho nevydržel.

Dolar odpoledne sílí, americké akcie jdou proti evropským
07.01.2020 Nejistota o dalším vývoji na Středním východě, tedy hlavně o slibované íránské odplatě, trvá. Nové informace, které by situaci nějak posouvaly, jsme dnes nedostali. Hlavní finanční trhy vážnou nervozitou netrpí, ale oproti dnešnímu ránu tu jistý posun je.

Nerozhodné akcie a klesající dluhopisy. Nové zprávy nejsou motivací
19.12.2019 Dluhopisy dnes dopoledne pokračují v ústupu při nárůstu výnosů v USA či jádru eurozóny o 1 až 3 bazické body. Výraznější růst výnosů pak sledujeme u státních dluhopisů na periferii. Akcie v Evropě se ani dnes nedokáží shodnout na jasném směru a změny hlavních indexů jsou blízké nule.

Špatná data rozjezd do nového týdne nezkazila. Akcie rostou, euro se drží
16.12.2019 Do nového týdne se přenáší příznivý efekt pátečních zpráv o dohodě mezi USA a Čínou. Navázala solidní čínská makrodata, když zdejší maloobchod i průmyslová výroba vykázaly za listopad zrychlení a překonání odhadů. Naproti tomu je podle nás značným zklamáním, že se opětovně zhoršily indexy nákupních manažerů v eurozóně.

Fed sazby nezmění a stejně jako trhy bude s napětím vyhlížet odložení cel
11.12.2019 Dnešní večer nabídne informace z posledního letošního měnového zasedání Fedu. Nečeká se žádná změna sazeb a předpokládáme, že se nezmění ani výhled jejich směru. V tzv. dots by měla zůstat nakreslená stabilita aspoň v následujícím roce, možná i déle. Od minulého jednání Fed nedostal důvod svůj pohled podstatným způsobem měnit, což bylo znát i na průběžných komentářích bankéřů. Nová prognóza pro ekonomiku tedy zřejmě bude velmi podobná té stávající.

Budou další cla? Trhy dnes svírá nejistota a akcie padají
10.12.2019 Blíží se termín, kdy mají být uvalena nová americká cla na Čínu (15.12.). Odložení visí ve vzduchu, ale jisté samozřejmě není. Ubývající čas je ve vyjednávání typicky příležitostí zatlačit na druhou stranu, aby rychle přihodila nějaký ústupek. Komentáře ujišťující o příznivém průběhu jednání tak ustaly a naopak se objevily zprávy, že americký prezident sice nechce zavádět cla, ale chce od Číny vidět posun kupředu...

Slibné komentáře i rizika v kalendáři. Začátek týdne je na trzích opatrný
09.12.2019 Čína podle posledních zpráv doufá v brzké uzavření obchodní dohody a přidává tak další pozitivní signál po nedávném omezení cel. Jde hlavně o celkové vytváření konstruktivní nálady, které by mohlo vést k odložení nových amerických cel naplánovaných na 15. prosince. Dohoda se do té doby asi nestihne, ale když budou jednání na dobré cestě, odložení by nemělo být problém. Přesně v to trhy nyní věří, a to i díky poznámkám amerického prezidenta, který je s průběhem rozhovorů prý spokojen.

Trhy dál odolávají špatným zprávám, ropa je před rozhodnutím OPEC v klidu
05.12.2019 Investoři na hlavních trzích se nenechávají rozházet smíšenými zprávami k čínsko-americkému vyjednávání ani slabými čísly z ekonomik. Dnes se to znovu potvrzuje po průmyslových objednávkách v Německu, které se nečekaně vrátily k meziměsíčnímu poklesu, respektive prohloubily svůj meziroční propad. Na trhy mají data pouze nevýrazný vliv.

Odložení dohody a nová cla. Trump posílá akcie a výnosy dolů
03.12.2019 Také dnes to na finančních trzích vypadalo o poznání lépe ráno než nyní odpoledne. Je to vidět na akciích i dluhopisech. Útraty Američanů na začátku vánoční nákupní sezóny nesplnily odhady, přestože se na Cyber Monday objednalo o 17 pct zboží více než loni. To nepotěší, neboť síla amerického spotřebitele je pro růst ekonomiky zásadní. Hlavním dnešním tématem je ale něco jiného - naplnilo se varování před dalšími příspěvky k tématu obchodní války.

USA znovu hrozí cly, ale dnes už tržní náladu nekazí
03.12.2019 Na začátek týdne americký prezident zaskočil obnovením cel na ocel a hliník z Brazílie a Argentiny. Stačilo pár tweetů jen tak vnořených do proudu příspěvků k domácí politice a tržní sentiment šel spolehlivě dolů. Dnes tu máme další hrozbu, ale efekt už takový není.

Ropu poslaly dolů náznaky neshod mezi producenty. Eurodolar obrací nahoru
29.11.2019 Závěr týdne vrátil do hry americké trhy, ale pouze na půl dne a mezi svátkem a víkendem. Závratná aktivita se tedy čekat nedá. Za pozornost dnes stojí propad ropy, v případě WTI přes 3 procenta. Na trh zapůsobily zprávy odkazující na rostoucí neshody v rámci OPECu. Saúdská Arábie údajně už nechce dál utahovat svou produkci tak, aby vyrovnala překračování kvót dalších členů. To trh vidí jako možný problém pro prodloužení omezení těžby, o němž se skupina OPEC+ bude dohadovat už příští týden. Dosud se mělo zato, že prodloužení celkem hladce projde.

Dluhopisy i akcie míří opatrně vzhůru, euro bez pohybu
26.11.2019 Na hlavních finančních trzích dopoledne probíhala konsolidace a nyní se už kondice akcií i dluhopisů opět začíná zlepšovat. Akcie v Evropě změnily mírný pokles v mírný růst a stejně jsou na tom po otevření americké indexy. Mezitím se daří také dluhopisům, a to i těm tradičně řazeným mezi bezpečné. K růstu se přidává ropa, zatímco zlato je za dnešek zhruba na svém. Eurodolar pokračuje v konsolidaci u 1,1015.

Nejistota na trzích zatím nevede k úprku do bezpečí
21.11.2019 Negativní tlak, který hlavní trhy pociťovaly dnes dopoledne, se během dne trochu otupil, ale drží se. Téma zůstává jasné: čínsko-americká dohoda o obchodu. Náladu mírně vylepšila zpráva, že Čína zve americké vyjednavače k sobě na jednání. To je asi slibný krok, který naznačuje, že tu je zájem jednat a řešit rozpory. Velké nadšení však nenásleduje.

Boj s výsledky a brexitem, příznivé komentáře. Trhy jsou na tom dnes smíšeně
23.10.2019 Zatímco přes noc se investoři museli srovnat s nerozřešením brexitu, během dne na ně působil mix zpráv z firem i politiky. Firmy celkově radosti mnoho nepřinesly. Slabší byla čísla a výhledy Caterpillaru i Boeingu, ačkoli posledně jmenovaná akcie dokázala obrátit do plusu. Relativně slušná byla čísla ABB.

Lehká korekce včerejšího optimismu. Od Číny se pozornost opět přesune do britského parlamentu
22.10.2019 Pozitivní dojem ze včerejšího prohlášení poradce Kudlowa dnes podtrhl čínský zástupce ministra zahraničí Le. Podle něj obě země v jednáních postupují kupředu, a dokud se budou vzájemně respektovat, mohou vyřešit jakýkoli problém. Celé prohlášení je, jak to bývá zvykem, hodně politické. Nese se však v pozitivním, kooperativním duchu.

Nadšení z dohody nevydrželo, data ani dnes neuškodila
17.10.2019 Jako hlavní téma dnešního dne se potvrdil brexit, respektive jednání o něm. Británie s EU před polednem oznámily, že nakonec dospěly k dohodě, jak nahradit tzv. irskou pojistku. To je určitě velký pokrok, ve který jsme ještě před pár týdny ani moc nedoufali. Na trzích už byly dobré zprávy částečně do cen zohledněny, ale i tak se oznámení setkalo s citelně pozitivní reakcí. K ziskům si pomohla britská libra i euro a podpory se dostalo také akciím.

Další špatná data posílají trhy dolů a zhoršují americkou vyjednávací pozici
03.10.2019 Bankéři z Fedu v posledních dnech sice přímo nemluvili o potřebě znovu uvolňovat politiku, ale naznačili, že tato možnost zůstává velmi reálná. Na trhu mezitím jasně převládly sázky na to, že centrální banka sníží sazby v říjnu, prosinci a potom ještě jednou až dvakrát během příštího roku. Nelze se tedy moc divit, že výnosy amerických dluhopisů dnes propadly, a to na 2Y splatnosti přes 10 bazických bodů.

Varování pro Čínu a negativní náznaky před ISM. Akciím se přesto daří
30.09.2019 Poradce Bílého domu Peter Navarro dnes označil zprávy o možném delistingu čínských firem jako klamné a finanční trhy si tak mohly oddechnout od další hrozby. Jak jsme ovšem psali dopoledne, na trzích kolem této potenciálně výbušné novinky nevyrostla žádná panika, v zásadě tak až na několik izolovaných jmen nebylo moc co napravovat.

Akciím pomáhá komentář z Číny, libru naopak oslabuje zmínka BoE o snížení sazeb
27.09.2019 Při pátečním obchodování na hlavních trzích prozatím zůstáváme u starých témat a bez zásadních zvratů. Máme tu dílčí příspěvky k čínsko-americké obchodní válce nebo britské měnové politice. Odpoledne nás čekají data z USA, jako jsou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby nebo spotřebitelská důvěra, ale trhy zůstávají většinou poměrně v klidu.

Britský parlament znovu může jednat, stres na americkém peněžním trhu nebyl přechodný
24.09.2019 Po celkem nevýrazném dopoledni na hlavních trzích místy sledujeme přece jen větší pohyby a navíc se přidaly i zajímavé zprávy. Akcie v Evropě i USA se celkově drží lehce v plusu. Ropa ovšem padá už o dvě procenta a americké výnosy míří dolů. Dluhopisové výnosy v Evropě většinou také klesají, hlavně na periferii eurozóny.

Poptávka po bezpečí převládá i odpoledne, ale tlak na akcie i euro se zmenšil
23.09.2019 Ani odpoledne se hlavní trhy nedokázaly zbavit důsledků negativního startu, ačkoli přece jen najdeme známky zlepšení. Nový týden začal pod negativním dojmem z předčasného konce americko-čínských rozhovorů a jako nepříznivý faktor se přidaly nečekaně slabé PMI z eurozóny. Zprávy z průběhu dne už byly nevýrazné a nedokázaly sentiment napravit. To samé platí i pro komentáře z Fedu, přestože prezident jeho newyorské pobočky Dudley hovořil o uklidnění peněžního trhu.

Dolar posiluje k euru, libře i koruně. Bankéři z Fedu obhajují protichůdné názory
20.09.2019 Po nevýrazném vstupu do dnešního dne to nakonec vypadá na zisky pro akcie a pro dolar. Stále přitom platí, že na trzích rezonuje několik témat. Probíhá opatrný restart obchodních jednání mezi Čínou a Spojenými státy, Čína potěšila další drobnou úpravou sazby znamenající zlevnění úvěrů. Na trhy také učinilo pozitivní dojem zklidnění situace na americkém peněžním trhu. Sazba Fed funds se usadila v cílovém (ve středu sníženém) pásmu. Newyorský Fed každopádně ještě počtvrté spustil repo operace, kterými drží na trhu zvýšené množství likvidity.

Eurodolar na 1,10, akcie a výnosy níž. Pozornost dál patří ropě
16.09.2019 Na tržní sentiment v úvodu týdne dolehly dvě události - útok na saúdskoarabská ropná zařízení a slabá data z čínské ekonomiky. Ropa se po logickém skoku vzhůru vrátila níž, ale později se ceny začaly opět zvedat a Brent se obchoduje nad 67 USD. Kromě reakce zejména Spojených států se nyní bude čekat také na přesnější odhady škod. Během dne se objevovaly zprávy, že se Saúdské Arábii zřejmě podaří obnovit značnou část produkce v horizontu dní. Zástupci těžební firmy Aramco se ale později vyjádřili v tom smyslu, že o obnovení produkce jsou stále méně optimističtí.

Ropný šok a slabá Čína kazí vstup do nového týdne. V kurzu jsou zlato a americké dluhopisy
16.09.2019 Na začátku nového týdne se finanční trhy snaží vypořádat s šokem z útoku na saúdskoarabská ropná zařízení. Ropa už prvotní skok vzhůru korigovala a zůstává asi 5 dolarů nad páteční hladinou. Na jednu stranu trh disponuje dostatečnými rezervami na vykrytí výpadku na poměrně dlouhou dobu. Jde o komerční zásoby, strategické rezervy i volnou kapacitu OPEC či Ruska, které dosud tlumily svou těžbu. Na stranu druhou ale zvýšené riziko nedovolí cenám klesnout až na úroveň před útoky. Co se nyní bude sledovat, je reakce USA, tedy jestli zůstává nějaká šance na setkání s Íránem, nebo zda budou následovat sankce, či dokonce vojenská odpověď.
Související klíčová slova:
USD/PLN | Klesající trend | Tempo růstu | Akcie včera | Pfizer/BioNTech | Hensoldt | Údaje z USA | Finanční tituly | Dolarové dluhopisy | J&T | Retracement | Jackson Hole | Setkání G20 | Refinitiv | Hlavní index německých akcií DAX | Hospodářská rizika | Kurz koruny k dolaru | MAE | Akcie na burzách v Asii | Strojírenské firmy | Kč/EUR | Fiskální stimul | Akcie Erste | EUR | Americké dluhopisy | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Energetické firmy | Akciové trhy | Alphabet | Australská centrální banka | Vývoj eurodolaru | FDA | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Přísná regulace | Platina | Koronavirové krize | South Sea Company | Berkshire Hathaway | Krize v Perském zálivu | PLN | Rolování | Pfizer | Největší burzovní krachy | Silicon Valley Bank | Pegas Nonwovens | Mince | Analytik Cyrrusu | Plynárenská společnost | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Signature Bank | Siemens Energy | Analytický tým | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Inflační čísla | Škoda Auto | Bankéři | BTC | Propad cen | Macron | Zvýšení zisku | Očekávané výsledky | Příležitosti k nákupu | Statistiky | Delegace | Patria Finance | Burzovní krachy | Investiční banky | Korelace | Koalice CDU/CSU | Agentura S&P | Asijské akcie | Dodd-Frank | Americký prezident Donald Trump | Krach banky Union générale | Výprodej ropy | Silný support | Horentní sumy | Britská libra | Aktiva | SP500 | Citigroup | Nálada amerických spotřebitelů | Investing | Americký epidemiolog | Růst úrokových sazeb ČNB | Otřes na světových burzách | Šéf Fedu Powell | Širší index S&P 500 | Ministerstvo práce | Tvorba pracovních míst | Index aktivity | Střední Evropa | Těžební společnost | Evropská komise | Kolaps | Japonská měna | Splasknutí bubliny | WTO | Dopad na akcie | Regulace finančních trhů | SK IE Technology (SKIET) | Cenné kovy | Zasedání ECB | Diverzifikované portfolio | FTSE MIB | Letecké společnosti | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Zveřejnění výsledků | Ruské invaze na Ukrajinu | Dovoz aut | Financial Times | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | Zpochybnění výsledku | Slabší libra | Indexy S&P | Nálada spekulantů | Freddie Mac | Válka | Vítězství Německa nad Francií | Lagardeová | Americká inflace | Akcie Tesly | Raiffeisen Bank International | FTSEMIB | Malé zisky | Expanze | Rostoucí ceny | Propady akciových trhů | Důležité fundamenty | Německý DAX | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Vývoj na akciích | Administrativa prezidenta | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Goldman Sachs | Akcie zpevnily | MIB index | Index hongkongské burzy | Index akcií | Scott Bessent | Obchodování na burze v Hongkongu | Asijské trhy | Nová data | Finanční trhy dnes | Finanční injekce | Dohled nad bankami | Dot-com horečka | Strach | Vojtěch Benda | Finanční centrum | Index německých akcií DAX | Nezaměstnanost | Britská společnost Arm | Bazický bod | Snížení nákladů na státní dluh | Sankce | Americký technologický sektor | Zvýšení základní úrokové sazby | Cena zlata | Propad cen ropy | Makroekonomické statistiky | Nomura Holdings | Index varšavské burzy WIG | Akcie dnes | Burza | Trumpová | První krize | Vratislav Zámiš | Koncern Volkswagen | Politické změny | LNG z Freeportu | Ruský trh | Pád Lehman Brothers | Růst zaměstnanosti | Index Straits Times | Americký akciový index | Čínská makrodata | Akcie Moneta Money Bank | Základní úrokové sazby | Přebytek zahraničního obchodu | Výsledkové sezóny | Proražení | Brexit | Burza v Budapešti | Advance | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Analytický tým FXstreet.cz | Černé pondělí | Energetické akcie v Evropě | Zlato a stříbro | VIG | Vývoj inflace | Break-Even | Altria | Vývoj cen akcií | Volby | Slabý trh | Trumpovo rozhodnutí | Americký prezident | Comcast | Vývoj na trzích | Česká měna | Akciový výhled | Sankce na dovoz ruského zlata | Fiskální expanze | Amazon | Růst cen | Války v Evropě | Burza v Praze | Standard & Poor's 500 | Zvýšení úrokové sazby | Sentiment na trzích | New York | Snížení úrokových sazeb | Efekt na trhy | Výhled | Nová historická maxima | Nomura | Rubl | Výkon | CZK | Investice do elektromobility | Inflace | Investor a miliardář | Propady hospodářského růstu | Posilování japonského jenu | Podnikání | Revize amerického HDP | Bankovní holdingy | Index akciové burzy | Alor Broker | Peníze z vrtulníku | Silné oživení | EIA | Sankce vůči Rusku | Dolarový index | George Bush | Polymetal International | Účinnost vakcíny | FB | Nord Stream | Hershey | Porsche Automobil Holding | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | Dostatek likvidních aktiv | American International Group | NZD/USD | Evropská měna | CHNComp | Zájem o dluhopisy | Panika na trzích | Vývoj ceny dřeva v USD | Euro vůči americkému dolaru | Kapitálové trhy | Hugo | Růst nezaměstnanosti | Stavebnictví v USA | Pozitivní sentiment | Dividendy | Americké výnosy | Výrobce aut BYD | Tulipánová horečka | Philip Morris | Americký ADP report z pracovního trhu | Dovoz ruského zlata | Obchodní seance | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Index hongkongských akcií | Ministryně hospodářství | Lídři EU | Maloobchod | Lék na COVID-19 | Graf | Utahování měnové politiky | Irská pojistka | Inflace v Maďarsku | Zájem o akcie internetových firem | CMC Markets | ČSÚ | Burzy v Evropě | Vývoj ceny ropy Brent | Kurz české měny | SK IE Technology | Pandemie covidu-19 | Sankce Evropské Unie | Akcie herní společnosti | HUF | Průmysl | Nadějné zprávy | České banky | YTD | Uvolnění měnové politiky | Nejprudší jednodenní nárůst | Dow Jonesův index | Centrální banky | Silicon Valley Bank (SVB) | Zpráva | Burza v Londýně | Americký ISM pro sektor služeb | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Dobré výsledky | Burzovní statistiky | Index burzy | Capital Markets | Trumpův koronavirus | Dolar slábne | Přísná regulace finančních trhů | Indikátor vývoje cen | Kč/USD | Ratingová agentura | Coca-Cola | Dodd-Frank legislativa | American International Group (AIG) | Komoditní měny | Burza v Hongkongu | Ceny elektřiny | Covid | Dolary | Světové burzy | Globální ekonomiky | Washington | Aktuální hodnoty měny | Akciový trh v USA | Data z USA | Indexy aktivity | Spotřebitelské inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Indikátor vývoje cen akcií | Výprodeje | Vishnu Varathan | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Rabobank | Výsledky průzkumu | Štěpán Hájek | Hodnota indexu Nasdaq | Mluvčí Kremlu | PMI pro sektor | Německá energetická společnost | Zápis z jednání ČNB | Financial Times (FT) | CISCO | Parlamentní volby v Německu | Fio | Uvolnění kurzu rublu | Akciové propady | Futures | Rychlý růst mezd | Pád banky | Ekonomiky | Výsledky firem | Snížení nákladů | CL | Odhodlání | Donald Trump | Ruský velvyslanec | IG Chris Beauchamp | Ranní okénko | Čínský jüan | PLN/EUR | Celoroční výhled | Volatilita | Opatření proti koronaviru | Statistické údaje z USA | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny hliníku | Průmyslová produkce | Růst frankfurtské burzy | Zaměstnanost | Oval Money | SKIET | Bridgewater Associates | Státní dluh | Dow Jones | Obchodní války | Index podnikatelské aktivity | Bydlení | Akcie a euro | Peníze | Výrobní index | Alibaba | Brent | Porsche SE | Epidemická situace | Politika | HUF/EUR | Stimul | Trumpovo oznámení | Jüan | Očekávání | Snižování sazeb | Roční zhodnocení | Evropské burzy | STOXX Europe 600 | Bankrotové ochrany | Vybírání zisků | Výsledky NFP | Nejistota na trzích | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | Americké státy | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Andrea Cicione | Asijské indexy | Tyson Foods | Americké ministerstvo práce | Cena Brentu | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Majetek | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Standard & Poor's | Automobil | Akciová burza | Chris Beauchamp | Nejhlubší fáze | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | CZK/EUR | ISM pro sektor služeb | Růst | Americký index | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Bankovní akcie | Itálie | EUR/CZK | Union générale | Ceny akcií Ford Motor | MiFID II | Největší pády | Vývoj spotové ceny elektřiny | Drobní investoři | Nový typ koronaviru | Špatné úvěry | Objednávky | Včerejší obchodování | Armina Lascheta | Prognóza | Výnosová křivka | Akciové zisky | Pozitivní nálada | Souhrnný index | Ekonomické vyhlídky | Zásoby ropy v USA | Obligace | Trh práce | Výrobní inflace | Dnešní seance | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Záchranné programy | Aktuální kurzy měn | Výroba v Británii | Kongres | Akcie ve světě | Futures trhy | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pochybnosti | Implikovaná volatilita | Italské dluhopisy | Izrael | Australské akcie | Objem obchodů | Nafouknutá bublina | Ceny dluhopisů | Úrokové sazby v USA | Madrid | Obavy z krize | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Ceny výrobců | Korelace s technologickými akciemi | Chování | Kontrakty | Krach na newyorské burze | Zpomalení ekonomiky | Finanční společnosti | Dovoz zboží | Evergrande | Evropský plyn | Akcie INTC | Vývoj ceny akcií Ford | Prezident Trump | Koruna | Americká spotřebitelská důvěra | Farmaceutická společnost | Průmyslová výroba v Británii | Šíření nového koronaviru | Thyssenkrupp | AUD | Pojistky proti inflaci | Dřevo | DJIA | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Caterpillar | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | S&P500 | Zpřesněný odhad | Společnost Uniper | FTSEurofirst 300 | Opatření | Meziroční růst | Portu | Korporátní daň | Tapering | Další růst | Saipem | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Americký investor | Trh | Listopadová inflace | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Lukáš Kovanda | CAPEX rozpočty | Utility | Zkušenost | Hlavní index CSI 300 | MSCI | Friedrich Merz | Fannie Mae a Freddie Mac | EMU | Bidenův plán | Straits Times | Riziková averze | Počasí | Ruská invaze na Ukrajinu | Šíření nemoci COVID-19 | Ruský prezident | Bridgewater | Index japonských akcií | Open | CMC | Síť Truth Social | Ceny plynu | Jednotné Rusko | Investiční ředitelka | Index | Studie | Vice | Zakládání dalších nových podniků | Axi | Elektřina | MMF | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Posílení | Index KOSPI | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Zajímavé příležitosti | Zavření trhu | Společnosti | Bull | Údaje o inflaci | Francouzský CAC 40 | Ministerstvo obchodu | Negativní dopad | Index STOXX Europe | Španělský PMI | G7 | Euro včera | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Internetoví giganti | Unie | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Poptávka po LNG | Standard Chartered | Akciové indexy | Northrop Grumman | Naše prognóza | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Americké měny | Ropné zásoby | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Bernie Sanders | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Akciový trh Nasdaq | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Vývoj měnového páru NZD/USD | Experimentální vakcíny | Americké státní dluhopisy | Obchodování na Wall Street | Evropský plyn TTF | Tečka kom | Souhrn finančních trhů | Ruský velvyslanec při EU | IEA | Sociální síť Truth Social | Omezené riziko | Akcie Volkswagen | Prezident USA | Anheuser-Busch inBev | Asie | Pozornost trhu | Vývoj cen ropy | Nová prognóza | Deficit | Společnost Arm | Index Stoxx 600 | Vakcína proti covidu-19 | Ceny Bitcoinu | Invaze | Moskva | Varianty koronaviru | Akcie Upstart | L3Harris | Velké zisky | Index pařížské burzy | Index londýnské burzy | Fundamentální hodnota | Antimonopolní úřad | Pokles ceny | Tržní sentiment | Republikáni | Virus | Ruský plyn | Index CHNComp | Analytika | Index Hang Seng | Kurz koruny | Nejvýraznější ztráty | TS Lombard | Vladimir Čižov | Fiskální pomoc | Těžební náklady | AA | Slabá čísla | Kontrakty TTF | Hlavní akciové indexy | IBEX 35 | Vítězství Německa | Automobilový sektor | BNP Paribas | Česká koruna | G10 | TLTRO | Statistické údaje | Vlna koronaviru | Hang Seng | Moneta | Akcie německé společnosti | Twitter | Benzín | Objem stimulů | MIFID | Skeptický Fed | Akciový index | Pozornost | Potenciál pro zhodnocení | Index Nasdaq Composite | Výnosy dvouletých dluhopisů | Nejprudší pokles | Růst akcií | Bezpečné dluhopisy | Elektromobily | Závislost | Hodnotové akcie | Úsilí | Meziroční míra inflace | Akciové indexy v USA | Akcie ve Spojených státech | Futures na americké akciové indexy | Akcie na Wall Street | Kurzový vývoj | Ifo | Purple Trading Petr Lajsek | Experimentální vakcína | Energetický sektor | Zavádění cel | IBEX | Occidental | Index nákupních manažerů | Index frankfurtské burzy | Americká měna | Statistický úřad | Problémy Credit Suisse | Ukrajinská ministryně hospodářství | Tržní nálada | Epidemiolog | Bitcoin | Uniper | Upstart Holdings | Cena plynu | Propad zaměstnanosti | Gamble | Poptávka | Zisk společnosti | Konjunkturální průzkum | Získávání zákazníků | Silnější euro | Honeywell | Neuznání volebních výsledků | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Akcie Apple | Zboží dlouhodobé spotřeby | Faktor Trump | Růst výnosů dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Nárůst výnosů | Vývoj ceny dřeva | RBI | Data o inflaci | Index burzy v Paříži | Akcie na asijských trzích | JPMorgan Chase | Volební výsledek | Uzavření trhů | Akcie technologických firem | Vývoj ceny zlata v USD | Marketingová komunikace | J&T Investiční společnosti | Analytici finančního ústavu | Patria Online | FINMA | Americký akciový trh Nasdaq | Nastavení měnové politiky | Obchodovat | Německý index DAX | Americké indexy | Digitální zlato | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Finance | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Dolar vůči japonskému jenu | Zájem o akcie | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Akcie zbrojovek | Investiční bankovnictví | Tržní hráči | Index PMI | Banka Lehman Brothers | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Milan Cutkovic | Russ Mould | Problémy | Cenový index | Index pražské burzy PX | Stres | Stříbro | Tradiční automobilky | Japonský index | Hlavní index Hang Seng | Zájem o dolar | Stabilní úrokové sazby | Obavy z koronaviru | Čínský index CHNComp | FRED | Akcie internetových firem | ANZ | Ukrajinská delegace | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Pokles cen | Ropa | Basilejský výbor | TRUTH social | Ruská burza | Index německých akcií | Prorážení stop-lossů | ETF | Fiskální stimul v USA | Růst valuace | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | PMI index | Průmyslové komodity | Firma | Omezení těžby | Komerční banka | Analytik Portu | Propad trhu | Zasedání Bank of England | Kolaps Lehman Brothers | Barclays | Silicon Valley | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Tlak na akcie | T-Mobile US | Odložení voleb | Politické napětí | Majors | West Texas Intermediate (WTI) | Byznys | Rolls-Royce | Raiffeisenbank a.s. | Italský PMI | Platforma | Statistici | Samsung | Cena zemního plynu | Indexy PMI | UBS | FTSEurofirst | Dnes na forexovém trhu | Začátek výsledkové sezóny | Bank of Canada | Vývoj měnového páru USD/NOK | USA | TRUTH | Vysoká likvidita | 3М | Spojené státy | Globální finanční krize | Index londýnské burzy FTSE | CDU/CSU | Růst HDP | Pomoc vlád | Pokles trhů | Pandemie | Euro vůči dolaru | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Sílící dolar | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Odkup akcií | Výkon dolaru | Konsolidace | Gilead Sciences | Japonská ekonomika | Reuters analytik | Summit EU | Volební lídři | Futures s dodáním elektřiny | Jednání ČNB | Automobilový koncern | Klesly akcie | Boeing | Americká data | Burze | Historie | Vývoj | Výnosy | Evropské společnosti | Americké burzy | Zprávy z Fedu | Obchodní dohody | Zajímavé zisky | Přebytek peněz | Dluhová krize | BHS Timur Barotov | Kalifornie | Soudržnost Evropské unie | Prohlášení | Světové trhy | Podnikatelská nálada | Firemní zprávy | Člen bankovní rady | Inditex | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Německé průmyslové objednávky | Ruská plynárenská společnost | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Vládní a firemní dluhopisy | Alipay | Akcie padají | Americké akcie | Facebook | Struktura HDP | Akcie růstových firem | České měny | Investice do nemovitostí | Vítězství Donalda Trumpa | Zvýšených cel | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Fiskální situace | EUR/USD | Zahájení obchodování | Infrastrukturní plán | Analytik měnového trhu | OSN | Německé společnosti | Zisky firem | Joe Biden | Dnešní zprávy | Protiinflační kroky | Šéfka ECB | Klesající struktura | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Sanofi | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Recese v USA | Vývoj indexu DAX | Měnové politiky | G20 | Porsche | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Klidné obchodování | Odvětví | MSCI Inc | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Akcie v Číně | Potíže čínské společnosti | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Aktuální situace | Trading | Znovuotevření Číny | Fiskální politika | Manufacturing | Wise | Index varšavské burzy | Akcie Schneider Electric | Měnový výbor | Koronavirus | Peněžní trhy | Index japonských akcií Nikkei | David Madden | Hypoteční trh v USA | Bidenovo vítězství | Hlavní index čínských akcií | Ceny plynu a elektřiny | Odhad HDP | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Dna | Hongkongský index Hang Seng | CNY | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | KOSPI | Přelom roku | Index FTSE 100 | Napětí mezi Ruskem a Západem | Výplach na trzích | Zavedená cla | Americká administrativa | Obchodní jednání | Sektor služeb | Británie | Europe | Akcie Deutsche Bank | Výnosy bezpečných dluhopisů | Vítězství | Investiční strategie | Dovoz do USA | Obchody s cennými papíry | Sentiment ve světě | Sjednocení Německa | Nerozhodný výsledek | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | Úvěry do realit | Ceny dřeva v USD | ADP | Zápis z Fedu | Zmírnění obav | Daimler | Internetové a technologické akcie | Futures na americké indexy | Sociální demokraté (SPD) | JDE Peet's | Akcie Upstart Holdings | Vládní výdaje | Poklesu evropských akcií | Prezidentské volby | Capital Analysis | Světová finanční krize | Miliardy korun | Honeywell International | Růst mezd | Prezident ECB | Futures na indexy | Ministr financí Steven Mnuchin | Reálné ekonomiky | Ford Motor | Index milánské burzy | Sazby | GBP/EUR | Jihomořská bublina | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | České koruny | Akcie herní společnosti Roblox | Přebytek peněz na trhu | UBS Global Wealth Management | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Spotové ceny elektřiny | Úrok | Komoditní | CMC Markets UK | Steven Mnuchin | Data o HDP | Ekonomické oživení | Snížení úrokových sazeb v USA | Hotovost | Průmyslové objednávky | Obchodní dohoda | Hlavní index německých akcií | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Konzervativní unie | Italský MIB index | Tvrdý brexit | Ceny akcií Ford | HDP Německa | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Propad trhů | Cena ropy brent | Práce z domova | Partnerství | Bit.plus | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Credit Suisse Group AG | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hodnota akcií společnosti | Michael Baker | Indexy v Číně | Odvětví cestovního ruchu | Fed | UBS Global | Alexion | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Euro k dolaru | Bank of the West | Ratingová agentura Fitch | Dílčí index | Trhy | Banky v eurozóně | Akcie v USA | Bezpečnější měny | Akcie společnosti Tencent | Walmart | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Německé akcie | FTSE | Doněcké lidové republiky | Měnové trhy | Akcie Visa | Michael Hewson | Rizika | Propady na akciových trzích | Vánoce | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Horší data | ISM | Eurokomisařka | Indexy pohyb | Globální trhy | Splácení zahraničního dluhu | Světová cena | Fitch | Japonský index Nikkei 225 | Americké banky | Dluhopisový trh | AJ Bell | BMO Financial Group | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Velcí hráči | MIB | Japonský Nikkei | Kyjev | Největší burzovní krachy v historii | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Hodnota akcií | Cyklické sektory | Nová makrodata | Vysoké ceny | Údaje o zásobách v USA | Warner Music Group | Riziková aktiva | Oval | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Akcie čínské realitní společnosti | Fúze s Nortonem | TradingEconomics | ADP report z pracovního trhu | EdF | Žádosti o podporu | Černý pátek | Ministerstvo financí | Bilance | Allegro | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Vladimir Putin | Tesla | Regulační orgány | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Hodnocení ekonomiky | Burza dnes | Mezinárodní obchod | Šéf banky | Vývoj ceny akcií EDF | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Ropné nadšení | CAD | Cenové války | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Situace na finančních trzích | Peněžní trh | Vstup na burzu | Na burze | Top energetické akcie | Výrobce pneumatik | Společnost | Hlavní index frankfurtské burzy | Zpřísňování měnové politiky | Renk | Evropské trhy | Sázet | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Velké americké banky | Zablokování Suezského průplavu | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Výrobní náklady | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Volkswagen | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Trinity | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Citi | Continental | Pokles výnosů | Kurz rublu | Bank of America | AIG | USDX | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Urals | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Lukáš Raška | Index tokijské burzy | ISM indexy | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Risk | BMO | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Siemens | ETH | Kaisa | Financování | Akcie Credit Suisse | Recese | Pokles | Gazprom | Realitní trh | Americké CPI | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Realitní společnosti | Dow Jones a S&P 500 | WIG | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Korporátní výsledky | Centrální banka | Akcie na burze | ASML | WTI | Levné peníze | Restriktivní opatření | Biliony | Mizuho | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Mondelez International | Comcast Corp | Trump dnes | Philip Morris ČR | Odborníci | Dopad na trhy | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Index FTSEurofirst 300 | Dobrá data | Erste Bank | SXXP | Panevropský akciový index | Forint | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Americký ADP report | Výnos | Global Wealth Management | Hlavní index burzy | Vyhlášení bankrotu | Pokles ekonomiky | FTSE/MIB | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | Zpětný odkup akcií | Americká investiční banka | CEO | Domácí měna | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Justice | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Cena akcií | Index CAC 40 | ASX | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Výběr zisků | Německý index IFO | Sója | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Pracovní místa | Shopify | Ropné a plynárenské společnosti | Polymetal | Vyšší hodnoty | Část zisků | Zisk | Alexion Pharmaceuticals | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Nejprudší jednodenní pokles | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Vývoj ceny akcií | Analytik Purple Trading | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování | Armageddon | Býčí sentiment | Dnešní data | Larry Kudlow | Úroky | Zlepšení sentimentu | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Hypoteční trh | Prémie | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Epidemie | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Uvolněná fiskální politika | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Automobilky | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Luhanské lidové republiky | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Snížení daní | Technologické firmy | Index AEX | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Akciový index Nasdaq | Deutsche Telekom | Natixis | Finančnictví | Japonsko | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Internetové firmy | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Centrální vláda | Aktivum | Společnost XTB | Propad akcií | Ursula von der Leyenová | Merrill Lynch | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Europe 600 | Tržby | Konsensus | Pozitivní výsledek | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Sazby beze změny | Guvernér | Sociální síť | Peking | Index pražské burzy | Ranní komentář | HDP | Hlavní indikátor | Hlavní akciový index | Index DAX burzy | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | Josh Gilbert | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Index euro | Etoro | Politici | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Zhoršení ratingu | Výprodej | Měnové páry | Tomáš Holub | Poptávka investorů | PFNonwovens | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | Holubičí Fed | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Česká národní banka | Merkelová | Americký ISM | Nárůst objemu obchodů | Crédit Agricole | Index čínských akcií | Japonský jen | Čínské firmy | FOMC | Akcie | Norská koruna | Jamal | Výsledek amerických voleb | Míra inflace v USA | Vysoké ceny akcií | Největší švýcarské banky | Nový Zéland | Výrobci aut | Société Générale | Obchodovat s akciemi | Pražská burza | Očkování | Sociální demokraté | Podniky | Američtí regulátoři | City | Test na koronavirus | Vývoj indexu Nasdaq | Propad indexu | AbbVie | Makléř | AAA | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Evropské akcie dnes | SPD | Švýcarská vláda | Nedostatek financí | Češi | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Největší propad | Výplach | Koronakrize | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | DNO | Daně | Dnešní zpráva | Negativní nálada | RBC Capital | Růst zisků | Typ koronaviru | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Snížení těžby | WISE | Hugo Boss | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Saúdové | JAR | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Druhá vlna koronaviru | Gilead | Bear | Investice | Pavel Hadroušek | Osobní příjmy | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Britské společnosti | Potenciál | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Akcie společnosti Alibaba | Rally | Pokles inflace | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Domácí data | Vládní bondy | Komunikace | BYD | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Die Welt | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Výhled pro akcie | WHO | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Amgen | Měny | Profitovat | Bankovní domy | Značný pokles | DE30 | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Americké prodeje domů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Úbytek | Kofola | Špatná data | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny dřeva | 1 milion | Praha | Inflace v Číně | Fundament | Jižní Korea | Bankovní společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Odložení brexitu | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Dluhopisové výnosy | NFP | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | FDP | Elon Musk | ZEW | Akcie na burzách | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Bondy | Prodej | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | J&J | Akcie v Asii | Evropská unie | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Iberdrola | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | LNG | Vyhlášení předčasných voleb | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Obchodování s korunou | Riziko recese | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Kurz koruny k euru | Index S&P 500 | Německý výrobce | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Stock market | High | Miliardy švýcarských franků | OECD | CHF | Napětí na Ukrajině | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | Oslabení koruny | Krach banky | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Akcie firem | USD/NOK | Mutace viru | Útlum aktivity | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | First Republic | Pohyby na finančních trzích | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | S&P Global Inc | Německo | Útok na Ukrajinu | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Arm | Premiér Babiš | Bristol-Myers | Snížení sazeb | DOT | Close | BAT | Režim bankrotové ochrany | Kurzy | IG | Čínské ministerstvo | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Co bude | Emisní povolenky | DAX | Erste | Zavedení cel | Merck | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | EuroStoxx50 | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | Nový býčí trh | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | Kryptoměny | Inflační data | Evropský akciový trh | Britské firmy | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Bublina | Země G7 | Vlády | Americká vláda | INTC | Ostatní komodity | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Tržby společnosti | Britská společnost | Ruská vláda | Altria Group | Fundamenty | Bankrot | PMI v eurozóně | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Čínské realitní společnosti | L3Harris Technologies | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Digitální peněženky | Ministr financí | Elektroauta | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Japonský index Nikkei | Jan Bureš | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Dot-com | Horší časy | XTB | Linde | Index amerických akcií | Výraznější pokles | CAPEX | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Výrobní inflace v Číně | Pozice | Stock | Portfolia | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Demokratické strany | Světová zdravotnická organizace (WHO) | TTF | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Americký ADP | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | Support | Hold | Farmaceutické společnosti | Objem hotovosti | Převody peněz | FX | Vývoj ceny zlata | Finanční ústav | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Mluvčí | Cenové indexy | Investiční banka | Londýnské burzy | Služby | Lednová inflace | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Německý automobilový koncern | Tržní očekávání | OPEC | Broker | Nemovitosti v Česku | Fio banka | Sentiment | Zhoršení pandemie | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Bohatý | Petr Lajsek | Occidental Petroleum | Americké objednávky | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Hlavní index Nikkei 225 | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Vývoj měnového páru AUD/USD | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | Bond | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Kurz japonského jenu | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Energetické akcie | Cestování | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | O2 | Propad cen akcií | Legislativa | Technologické tituly | Uran | D1 | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Index britských akcií FTSE 100 | BMW | Odhad inflace | Dnešní čísla | Tencent | Vývoj akcií | Cena ropy | Akcie v Japonsku | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | mmBtu | Americké ministerstvo | Roblox | Earnings | CZ | EDF | Vysoké ceny ropy | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Guvernéři centrálních bank | Hlavní akciové trhy | Hospodářské oživení | Economic | Nemovitosti | Upstart | Markets | USD/CHF | Spotřebitelské ceny v Británii | Repo operace | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Nejvýraznější pokles | ING | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Analytik J&T | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Vývoz z Německa | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Krypto | Evropské země | Fiskální balík | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vysoké zisky | Omikron | Konjukturální průzkum | Americká cla | RBC Capital Markets | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Siemens Healthineers | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | ARM | Zisk a tržby | ASX 200 | Firemní dluhopisy | Společná evropská měna | Digitální daň | Spekulanti | MasterCard | SVB | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Applied Materials | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Warner Music | Fúze | Výrobce aut | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Investor | USD/JPY | Put | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Nejvyšší propad | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Úřady | Účinnosti vakcín | Graf dne | Makléřské společnosti | Olaf Scholz | CNBC | SPX | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot