Neděle 06. dubna 2025 00:15
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

BOSSA

img

Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016

23.10.2018 Akciové trhy po turbulentním průběhu minulého týdne začaly nový týden korekcí a navázaly na prodejní aktivitu z předminulého týdne. Negativní sentiment, který se na trhy opět vrátil, přiživily spekulace ohledně vraždy saudskoarabského opozičního novináře, ze kterého viní západní svět Saudskou Arábii. Největší rány však inkasoval evropský akciový trh, kdy se DAX dostal na nejnižší úrovně od konce roku 2016, zatímco spor o italském dluhopisu nadále znervózňuje evropské trhy.
img

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

22.10.2018  Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice....
img

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

22.10.2018 Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice. Na akciových trzích je dnes zatím vše beze změny a čeká se na iniciativu amerických obchodníků. Nervozita z trhů zatím výrazně neustupuje a VIX se drží v blízkosti 20 bodů.
img

Aktuální dění na EUR/USD

19.10.2018 Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles. Měnový pár již delší dobu konsoliduje v širokém pásmu s hranicemi na úrovních 1,13 a 1,18 a od začátku června nedorazilo na trh přesvědčení, které by nastartovalo další trend. Pohled z fundamentálního, ale také technického hlediska může napovědět, kam by se mohlo euro v následujících týdnech podívat.
img

Když teorie nestačí

19.10.2018 Přijde Vám, že po desítkách hodin strávených u grafů nejste dostatečně efektivní a stále nedokážete z burzy odnášet finanční prostředky? Teorii máte přesně nastudovanou, ale i přesto si v praxi nejste jistí, zda děláte věci správně? V tom případě není nic jednoduššího, než sledovat někoho z praxe, kdo dokáže dlouhodobě úspěšně aplikovat své myšlenky a trading je pro něj každodenní rutina. Přesně takový je Live Trading Ondřeje Janaty, který jde každé úterý s kůží na trh a v průběhu 30 minut zanalyzuje pomocí technické analýzy hlavní měnové páry a v přímém přenosu hledá obchodní příležitosti ke vstupu do obchodu.
img

Akciové indexy by mohly zopakovat únorový scénář

16.10.2018 Podle všeho se na akciích rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy minulý zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim. Strach investorů z výnosnosti akcií při utahování měnové politiky a dluhopisových výnosech nad 3% nakonec trhy neustály a dostaly se pod výraznější vlnu výprodejů.
img

Podle Trumpa FED zešílel a může za včerejší korekci na akciích

11.10.2018 Během včerejší seance se akciové trhy dostaly pod silný prodejní tlak a jednodenní ztráta je druhá největší do únorové korekce. Rostoucí nervozita posledních dní tak vygradovala na úrovně, kdy vše dolehlo právě na akciové trhy, příčiny jsou přitom podobné jako v případě únorové korekce. Trhy opět vylekal růst amerických výnosů z dluhopisů, které byly nejvyšší za posledních 7 let, a nervozita investorů z dopadu vyšších sazeb na výnosnost akcií rozpoutala včerejší výprodej. S další kritikou přišel americký prezident Donald Trump, ten řekl, že FED zešílel, pokud chce pokračovat v utahování měnové politiky. Jedná se již o několikátou kritiku na adresu FEDu od amerického prezidenta.
img

Růst amerických výnosů opět straší investory

09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.
img

Mayové dochází čas a o brexitu zdaleka není rozhodnuto

05.10.2018 Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.
img

Většina obchodníků přichází o peníze. Obchodování na Forexu není pro každého.

05.10.2018 Podle naší nejnovější statistiky za 3.čtvrtletí, je 80 % našich klientů ztrátových. Obdobně na tom jsou statistiky i jiných společností nabízející produkty CFD. Jak dosáhnout toho, aby se tyto statistiky zlepšily ve prospěch investorů?
img

USMCA nahrazuje NAFTU, kanadský dolar může dále růst

02.10.2018 Kanadský dolar včera dostal stimul, který by mu konečně mohl pomoci ve výraznějším zpevnění svých pozic. Konkrétně se podařilo v noci na pondělí americkým a kanadským vyjednávacím týmům dosáhnout dohody o podobě budoucích vztahů. Počínaje včerejším dnem je tak minulostí původní dohoda o severoamerickém volném obchodu jinak známá jako NAFTA, kterou nahrazuje nová dohoda mezi USA, Kanadou a Mexikem se zkratkou USMCA. Nová dohoda sebou také přinese několik změn oproti původní dohodě.
C:\fakepath\purple-trading.png

Jaký broker má nejvíce ziskových traderů?

24.09.2018 Pokaždé, když chce někdo začít s reálným tradingem, pak musí udělat jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, které bude mít podstatný vliv na jeho budoucí úspěch. Tímto rozhodnutím není nic jiného, než výběr správného brokera. Ale jak ho poznat?
img

Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží

18.09.2018 Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.
img

Přehled dne: Americký dolar opět v defenzivě kvůli Trumpovým clům

17.09.2018 Hlavním katalyzátorem pohybů na devizových trzích je opět vývoj amerického dolaru, který dnes výrazněji ztrácí. To dává prostor ostatním měnám, aby zpevnily své pozice proti dolaru. Prodejním tlakem začaly týden také americké akciové indexy.
img

Přehled dne: Americký dolar opět v defenzivě kvůli Trumpovým clům

17.09.2018  Hlavním katalyzátorem pohybů na devizových trzích je opět vývoj amerického dolaru, který dnes výrazněji ztrácí. ...
img

Ranní analýza: Akcie jsou opět atraktivní, Ropu a dolar ovládli prodejci

14.09.2018 Americký dolar pokračuje ve ztrátách, které prohloubil dnes ráno, když otevřel na indexu amerického dolaru velkým prodejním gapem. Kvůli včerejší zprávě o růstu nabídky ropy na trhu se ropa dostala pod prodejní tlak, který zastavila až včera večer a dnes dopoledne konsoliduje na podobných úrovních.
img

Ranní analýza: Akcie jsou opět atraktivní, Ropu a dolar ovládli prodejci

14.09.2018  Americký dolar pokračuje ve ztrátách, které prohloubil dnes ráno, když otevřel na indexu amerického dolaru velký...
img

Nabídka ropy je na historických maximech

13.09.2018 Ropa se prozatím drží na zvýšených úrovních, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den. Vyšší produkci zaznamenal především ropný kartel OPEC, kterému se podařilo více než vyrovnat sezonní propady od nečlenů kartelu. To vše uprostřed zhoršujícího se výhledu pro růst poptávky po ropě kvůli potencionálnímu zpomalení Indie a Číny.
img

Čína chystá uvalení sankcí na USA

11.09.2018 Čína se chystá reagovat na probíhající obchodní válku a vyčkávání amerického prezidenta na rozhodnutí o případném uvalení dovozních cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Konkrétně chce Čína požádat WTO (Světová obchodní organizace) o schválení uvalení sankcí na USA. Čína se může ocitnout v problémech, jelikož eskalace obchodních válek mezi dvěma největšími ekonomikami se začíná přiostřovat poté, co Trump řekl, že je připraven uvalit další cla na objem zboží 267 mld. dolarů.
img

První ústupky ohledně Brexitu pomáhají libře

06.09.2018 Pomyslné misky vah se během posledních několika dní převážily na stranu „soft“ brexitu, který by zajistil Británii odchod z EU s dohodou o podobě vzájemných vztahů a setrvání na jednotném trhu.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik by opět měly podpořit v růstu dolar

04.09.2018 Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira. Peso dokonce překonalo v procentuální ztrátě proti dolaru tureckou liru. Peso ztratilo od začátku roku více jak 50%, zatímco turecká lira ztratila téměř 44%.
img

Kanadský dolar drží eso v rukávu a může překonat ostatní měny

30.08.2018 Na kanadském dolaru zatím lehce převládá optimismus a může být ještě mnohem lépe. Je několik faktorů proč kanadský dolar nedokázal posilovat, ačkoliv je na tom kanadská ekonomika poměrně dobře a s jeho provázaností s americkou ekonomikou by měla také přeřadit na vyšší stupeň. Fundament na kanadském dolaru se však začíná otáčet k lepšímu a zbytek roku by mohl patřit této komoditní měně.
C:\fakepath\obalka-29082018.jpg

Rozšířené vydání knihy: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (2. vydání)

29.08.2018 Právě vychází rozšířené vydání úspěšné knihy! Chcete dosáhnout úspěchu při obchodování na finančních trzích? Už jste to zkoušeli a stále se vám moc nedaří? Nevyznáte se v příliš odborných analýzách na finančních serverech? Všem začínajícím investorům přichází na pomoc nová kniha od zkušeného autora – Začínáme na burze.
C:\fakepath\A101B0N0003938_Zaciname-na-burze_2d.jpg

Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER

29.08.2018 "Akcie, komodity, forex, kryptoměny, akciové indexy i ETF"Chcete dosáhnout úspěchu při obchodování na finančních trzích? Už jste to zkoušeli, ale stále se vám moc nedaří? Nevyznáte se v příliš odborných analýzách na finančních serverech? Všem začínajícím investorům přichází na pomoc nová kniha zkušeného autora Ondřeje Hartmana. Stručně vás provede nezbytnou teorií, vysvětlí vám principy fungování finančních trhů, analytických nástrojů a pomůže vybrat finanční trh odpovídající vašim individuálním možnostem. Stane se vaším neocenitelným pomocníkem na cestě k úspěšnému obchodování a investování.
img

Indie je příliš náchylná na vývoj cen ropy

28.08.2018 Ropa se vrátila do růstového modu a v kombinaci s indickou měnou na historických minimech představuje hrozbu pro hospodářský růst v Indii. Ceny ropy v Indii tak letí raketově nahoru a importy ropy prohlubují deficit na běžném účtu, který měří tok zboží, služeb a investic dovnitř a ven ze země. Indie je jedním z největších importérů ropy na světě a do roku 2024 by mohla její poptávka přerůst tu čínskou. Rozšiřující se deficit bude mít za následek další oslabení měny a země se ocitne v začarovaném kruhu.
img

Zajímají vás měny, komodity nebo indexy? Láká vás Forex, ale stále ještě váháte jak a zda začít?

24.08.2018 Společnost Bossa se již nějaký čas soustředí na to, aby byl Forex lépe uchopitelný a srozumitelný nejen pro naše zákazníky, ale i pro zájemce o investování z řad široké veřejnosti. To je důvod proč během roku naše společnost pořádá řadu vzdělávacích kampaní, seminářů, pravidelné webináře a jiné zajímavosti pro Forexové nadšence. Ze stejného záměru jsme připravili kampaň „Kniha pro lehčí začátek“, která má za úkol pomoci začínajícím, nebo méně zkušeným traderům, kteří váhají s otevřením účtu z důvodu málo načerpaných vědomostí a zkušeností. Proto při otevření reálného účtu každý zákazník na vyžádání obdrží knihu dle svého výběru. Na výběr jsou následující knihy:
img

Co se děje na euru?

23.08.2018 Evropská měna se na páru s americkým dolarem dostala do výraznějšího býčího trendu a to i navzdory poměrně negativnímu fundamentu v Evropě a velmi pozitivnímu fundamentu na straně druhé v USA. Vezmeme-li v úvahu, jak se euro dostalo na aktuální úrovně a to především díky jednorázovému faktoru, kterým nebyl nikdo jiný, než Donald Trump. Ten opět začal kritizovat americkou centrální banku za zvyšování úrokových sazeb a připomněl, že bude v kritice pokračovat, dokud bude banka zvyšovat sazby, netřeba připomínat jeho nedávné politické trable. Zároveň obvinil ostatní z devalvace měn proti americkému dolaru, to vše dostalo americký dolar pod tlak.
img

Je komoditní super-cyklus u konce?

16.08.2018 Komodity se až na výjimky ocitly během prvních 6 ti měsíců pod prodejním tlakem, kterému bezesporu přispěla i rostoucí geopolitická rizika. Mezitím se však začíná mluvit o dalším fenoménu, který může způsobit další a mnohem výraznější výprodeje na komoditních trzích. Tím je konec komoditního super-cyklu, ten je úzce vzpjat s cyklem ekonomickým. Nicméně poptávka po komoditách na rozdíl od akcií prudce klesá, na čemž se podílí Čína i FED.
img

Poptávka po ropě může dále klesat

15.08.2018 Poptávka od dvou největší asijských importéru, Číny a Indie roste výrazně pomaleji, než jaké bylo očekávání. To odhaluje slabší růst tamních ekonomik a narušuje jeden z hlavních pilířů držící ceny ropy vysoko uprostřed eskalující situace kolem obchodních válek. Obě země dohromady tvoří poptávku po 12% světové nabídky ropy a jejich růst byl motorem pro trh s ropou.
img

Čína může obchodní válku vyhrát těmito čtyřmi zbraněmi

31.07.2018 Obchodní války nabírají nový směr, pro globální ekonomiku pozitivní, jelikož dochází k uvolňování obchodních bariér a dovozních cel. Obchodní války byly a stále jsou jedním z největších strašáků nejen pro finanční trhy, ale i pro celou globální ekonomiku, včetně České republiky. Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a předsedy Evropské komise Jeanem-Clauda Junckera by mělo vést k cíli, jaký si Spojené státy vytyčily na prvopočátku obchodních válek a to nulová cla a odstranění všech obchodních bariér. Již začátkem června podepsala EU s Japonskem dosud největší dohodu o volném obchodu, která odstraní téměř všechna cla ve vzájemném obchodu. Je tedy evidentní, že když se chce, tak to jde. Agresivní politika Donalda Trumpa se začíná pomalu vyplácet, jen na stejnou hru musí přistoupit i další státy, se kterými jsou Spojené státy v obchodním sporu.
img

Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

27.07.2018 Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář Maria Draghiho v podobě tiskové konference. Pokud si chcete přečíst podrobnosti tiskové konference, podívejte se na včerejší článek přímo věnovaný tiskové konferenci.
img

Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

27.07.2018  Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář ...
img

Technicko-fundamentální analýza na EUR/USD, zlato a index S&P 500

25.07.2018 Máme za sebou polovinu týdne a o žádné slávě se zatím hovořit nedá. Především pak na devizovém trhu, kde se mezi sebou přetahují býci a medvědi o to kdo ponese pomyslný prapor v podobě trendu. Trhům se zatím vyhýbají obloukem fundamenty a makroekonomické zprávy, které by měly schopnost hýbnout trhem. Na forexové trhy jakoby spadla deka a většina z nich si hledá poměrně dlouho svůj směr. Například o americkém dolaru se stále mluví, že posiluje, oslabuje, pak zase posiluje a najednou Trump. Realita je taková, že od konce května začal vytvářet širokou oblast konsolidace, kde neustále oslabuje a posiluje. Jednou za oslabení může Trump, poté zachrání dolar růst amerických výnosů, jak tomu bylo v posledních několika dnech. Situace se nemění ani na ostatních měnách, nicméně je poměrně zřetelné, že dolar i tak udává tempo a to nejen na devizovém trhu ale i tom komoditním. Podívejme se tedy podívat na dlouhodobější technickou analýzu tří nejobchodovanějších instrumentů z různých částí finančního světa.
img

Obchodní války vs. výsledková sezona

19.07.2018 Minulý týden odstartovala ve Spojených státech dlouho očekávaná výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Očekávání jsou zatím vskutku obrovská a to nejen v korporátní sféře, ale i v ostatních sektorech. Dosavadní výsledky, které máme k dispozici, indikují jeden z nejlepších kvartálů. Mnoho analytiků v USA během druhého kvartálu dokonce upravili nahoru své prognózy, což se stalo pouze dvakrát za posledních 30 kvartálů. Prozatím překonalo prognózy zisků firem kolem 90% ze všech společností, které mají své výsledky za sebou. V konečném zúčtování bude číslo pochopitelně menší, nicméně pozitivní sentiment se pravděpodobně neotočí o 180 stupňů.
img

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat

04.07.2018 Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.
img

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější

28.06.2018 Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.
img

Jsou americké akcie stále atraktivní?

19.06.2018 Pojďme společně zavzpomínat na začátek letošního roku, případně i konec toho minulého. Tentokrát se zaměříme na americký akciový trh, podle kterého se odvíjí finanční trhy na celém světě. Rok 2017 se nesl v duchu téměř lineárního růstu bez výraznější korekce a debaty o možné korekci sílily začátkem roku letošního. Trochu se však spekulovalo, co by mohlo být spouštěčem korekce, ale všichni zůstávali pozitivně naladěni a očekávali další růst amerického akciového trhu i v roce 2018.
img

Americké akcie jsou stále velmi atraktivní, ale ...

19.06.2018 Pojďme společně zavzpomínat na začátek letošního roku, případně i konec toho minulého. Tentokrát se zaměříme na americký akciový trh, podle kterého se odvíjí finanční trhy na celém světě. Rok 2017 se nesl v duchu téměř lineárního růstu bez výraznější korekce a debaty o možné korekci sílily začátkem roku letošního. Trochu se však spekulovalo, co by mohlo být spouštěčem korekce, ale všichni zůstávali pozitivně naladěni a očekávali další růst amerického akciového trhu i v roce 2018.
img

Podle fundamentu by měl EUR/USD pokračovat v prodejní aktivitě

15.06.2018 Ve čtvrtek zasedala ECB, která ponechala podle očekávání sazby beze změny, a důležité bylo, zda začne komunikovat ukončení kvantitativního uvolňování. Nakonec změnila rétoriku ohledně sazeb i konce kvantitativního uvolňování, což dostalo pod výrazný prodejní tlak evropskou měnu. Rétoriku ECB upravila tak, že nyní bude kvantitativní uvolňování pokračovat do konce září o objemu 30 mld. EUR a od října se sníží objem nákupů aktiv na 15 mld. EUR, který bude pokračovat do konce letošního roku. Od roku 2019 pak bude ECB držet bilanci nakoupených aktiv a používat aktiva na refinancování aktiv stávajících. Rétorika ohledně úrokových sazeb se navzdory signálům nijak nezměnila a úrokové sazby by měly zůstat na současných úrovních ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování, pravděpodobně do léta příštího roku.
img

ECB vyhnalo z eura všechny býky, bude důležité zda udrží trend

15.06.2018  Včerejší seance byla pro forexové obchodníky více jak zajímavá, přičemž se o rozruch postarala především ECB. Ta...
img

Britská inflace zůstává nejníže za rok 2018

13.06.2018 Dnes dopoledne zveřejněná britská data inflace nijak výrazně býky na britské libře nepotěšila. Inflace si sice udržela své tempo, ale většinový konsenzus nepřekonala a tím pádem nepřišla na trhy ani zvýšená volatilita. Meziročně inflace rostla za květen o 2,4% a vyrovnala tak růst cen z dubna, zároveň se drží na nejnižší od března roku 2017. Květnový přírůstek pak činil 0,4%. Jádrová inflace očištěná o ceny energií a potravin rostla o 2,1%. Celkově inflační zpráva poukazuje na pokles cen téměř ve všech sektorech mezi dubnem a květnem. Pozitivní růst inflace zapříčinil růst cen za dopravu o 0,28%. Ceny energií tedy zaznamenávají díky vyšším cenám ropy systematický nárůst, kdy cena benzínu za květen rostly o 4,6 centů za litr. Bydlení a služby způsobily tlak na pokles cen společně s cenou za elektřinu, která rostla o 0,1%.
img

Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu

06.06.2018 Minulý týden v pátek vešly v platnost americká cla ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na dovoz hliníku. V případě Evropské unie, Kanady, Mexika, Austrálie, Jižní Koreje, Argentiny a Brazílie se jednalo nejdříve o dočasné vyjmutí z tarifů do 1. května 2018. Jižní Korea se stala první zemí, která byla z cel vyjmutá a poté jí následovala Austrálie, Brazílie a Argentina. Trvalou výjimku nedostala Evropská unie, Kanada a Mexiko. Pro všechny ostatní země platí dovozní cla na ocel a hliník již od 23. března 2018. Některé země již zveřejnily seznam výrobků, na které se chystají uvalit odvetná cla.
img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
img

Uvidíme cenu ropy opět na 100 dolarech za barel?

18.05.2018 Ropa Brent se dostala během čtvrteční seance nad 80 dolarů za barel a její růst nemusí být u konce, právě naopak. Cena ropy může ještě růst a lze očekávat zdražení benzínu až o dalších 50 haléřů, ale také jsou zde faktory hovořící pro pokles ceny ropy.
img

Americké akcie posilují, dolar však ztrácí sílu

14.05.2018  Konec minulého týdne odnesl slabší americký dolar, který pokračuje ve ztrátách i začátkem aktuálního týdne. Pomě...
img

Trump definitivně odstoupil od jaderné dohody s Iránem

09.05.2018 Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že USA jednostranně odstupuje od mezinárodní dohody o jaderném programu s Iránem. Naplnilo se tak očekávání předešlých dní a Donald Trump pokračuje v agresivní zahraniční politice. Spolu s USA podepsala v roce 2015 jadernou dohodu Francie, Británie, Německo, Čína a Evropská unie. Na rozdíl od USA však ostatní státy chtějí v dohodě dále zůstat a urgují USA, aby nepodnikaly kroky, které by jim ztížily v budoucnu život.
img

Hospodářský růst eurozóny podle očekávání zpomalil

02.05.2018 Dnes byly zveřejněny předběžné výsledky odhadu HDP v Eurozóně a potvrzují to, co jsme si již mysleli. Růst HDP za první čtvrtletí o 0,4% je nejhorší expanze za posledních 6 kvartálů. Jedná se o pokles z 0,7%, kterých dokázal dosáhnout hospodářský růst poslední 3 kvartály po sobě. Meziročně rostlo HDP o 2,5%, kdy se však také jedná o pokles z 2,7%. Ekonomové s podobným zpomalením počítali a trhy zůstaly téměř bez reakce. Jedná se však o další z fundamentů hovořící pro pokles evropské měny. Zatímco Mario Draghi přikládal horší čísla především sezonnosti a horšímu počasí v prvních třech měsících, výrobní sektor pokračuje v oslabování a některé firmy se obávají stále silného eura.
img

Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka

25.04.2018 Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích. Již koncem minulého týdne se dostaly výnosy na dosah 3% a akciový trh byl opět pod tlakem, především kvůli nervozitě investorů. Ta se vrací na trhy i v týdnu aktuálním, kdy VIX vystoupal k 19 bodům především díky proražení úrovně 3% u výnosů.
img

Ohlédnutí za prvním kvartálem roku 2018

10.04.2018 První kvartál roku 2018 přinesl mnoho zajímavých událostí, které se projevily i do vývoje finančních trhů. Co se týče globální ekonomiky jako takové, zásadní změny jsme se nedočkali, přičemž všechny instituce a centrální banky očekávají pokračování expanze. Podle jejich projekcí lze usuzovat, že by expanze měla pokračovat minimálně do konce příštího roku a s tím by měla klesat i nezaměstnanost.
img

Finanční trhy se začínají měnit, situace na akciích tomu napovídá

27.03.2018 Aktuální situace na trzích, především na těch akciových se zdá být trochu zvláštní. Poté co americký akciový index S&P 500 ztratil 2 dny po sobě přes 2%, dohromady za týden přes 6%, začátkem nového týdne začali být býci velmi aktivní. Okamžitě odmítli jakýkoliv další propad ceny na nižší úrovně a realizovali za pouhý den zisk 2,7%. To se může zdát jako celkem slušný zisk, pokud bychom však byli svědky výrazného zlepšení fundamentu nebo něčeho podobného. To se však nestalo a jednalo se pouze o korekci předchozího pohybu. Zisk 2,7% za pouhou jednu obchodní seanci je největším za poslední 2 roky. Zároveň trh S&P 500 realizoval zisk větší jak 2% během jedné seance poprvé od konce roku 2016.
img

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu

22.03.2018 Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.
img

Inflace v Británii zpomalila více, než se očekávalo

20.03.2018 Dnes v 10:30 byla zveřejněna data inflace z Velké Británie. Ty dokázaly překonat očekávání, když inflace rostla za únor o 0,4%, přičemž se očekával růst o 0,5%. Meziročně inflace klesla z 3% na 2,7%, analytici očekávali pokles na 2,8%. Jádrová inflace také klesla více, než se očekávalo, když meziročně klesla z 2,7% na 2,4%.
img

Akciové trhy v další korekci, dnes výsledky inflace ve Velké Británii

20.03.2018 Akciové trhy jsou začátkem týdne nervózní a prošly si další korekcí. Především byly pod tlakem americké akcie a to kvůli technologickému sektoru, kde nejvíce ztrácel Facebook. Nepříznivá situace se projevila i na ostatních akciových trzích, které uzavřely včerejší seanci v červených číslech. O zvýšené nervozitě hovoří i zvýšené hodnoty indexu VIX. Ten se dostal během včerejší seance až na úrovně 22 bodů, dnes se zatím pohybuje kolem 19 bodů. Akciové trhy tedy pokračují v korekci z minulého týdne. Nedařilo se ani americkému dolaru, který pomohl k ziskům ostatním měnovým párům. Nejvýrazněji posilovalo euro a britská libra. Britské libře pomohla i zpráva, kterou zveřejnil v pondělí týdeník Focus. Mělo by se jednat o zlom ve vyjednávání mezi EU a VB, kdy by se měli podle týdeníku obě strany již dohodnout na finančním vyrovnání, právech občanů a také podobě přechodného období. Obě strany se dohodly na 21 měsíčním přechodném období poté, co Spojené království opustí EU. Ještě však zbývá mnoho práce, ale větší část by měla být dohodnuta. Dohoda musí být uzavřena do konce října. Z včerejších fundamentů neměl žádný výraznější dopad na vývoj finančních trhů a trhy zůstávají tedy ve vyčkávajícím režimu na středeční zasedání americké centrální banky FED.
img

Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit

16.03.2018 Světová ekonomika riskuje, že poroste rychleji než by potřebovala. Skupina 20 ministrů financí a představitelů centrálních bank se setká příští týden v Argentině na schůzce zastupitelů G-20 uprostřed největší ekonomické expanze od roku 2011. Setkání proběhne jen několik dnů poté co organizace OECD, která se zabývá hospodářskou spoluprací a rozvojem, zvýšila svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% na rok 2018. Pro mnohé investory a politiky je zásadní otázka jak rychle může ještě světová expanze pokračovat. A zda ji vůbec chtějí v případě, že by přehřátí ekonomiky znamenalo nepřiměřený růst inflace. Globální růst od roku 1990 dosáhl očekávaného růstu nad 3,9% osmkrát. Prozatímní vrchol růstu o 5,6% byl následován finanční krizí o rok později.
img

Data inflace nepřekvapila, Polozův projev oslabil kanadský dolar

13.03.2018 Dnes v 13:30 byla zveřejněna měsíční data inflace z USA. Ta však nenabídla žádnou změnu a pomohla trochu americkým akciovým trhům, aby realizovaly další zisky. Podle očekávání jádrová inflace v únoru rostla o 0,2%. Jádrová inflace tedy zůstává na 1,8%. Základní míra inflace také rostla podle očekávání o 0,2%. Inflace tedy po únorových datech zrychlila podle očekávání na 2,2%. Údaje ukazují, že inflace se postupně zvedá bez většího zrychlení. To vše je v souladu s výhledem politiků ohledně růstu cen, který se neustále přibližuje ke svému cíli. Vzhledem k výsledkům aktuálního reportu lze na 99% říci, že FED bude na příštím zasedání zvedat úrokové sazby, avšak inflace neroste nijak závratně rychle a pro nějaké další agresivnější zvedání sazeb není důvod. Inflace by si tedy měla dojít poměrně pohodlně k 2% inflačnímu cíli do konce příštího kvartálu. Americký dolar vnímal výsledky inflace poměrně negativně a začal v reakci na vyhlášení dat klesat. Stejně reagovaly i výnosy z amerických dluhopisů, které dnes zatím trochu ztrácí.
img

Zasedání ECB nemělo na trhy výraznější dopad, dnes data z trhu práce z Kanady a USA

09.03.2018 Včerejší seance byla především ve vyčkávajícím režimu na zasedání ECB. Kde zmizela z komentáře věta o případném prodloužení, nebo zvýšení objemu kvantitativního uvolňování. To by však dále mělo pokračovat při objemu 30 mld. eur měsíčně. Euro nakonec ukončilo seanci v červených číslech, přičemž se nadále drží v konsolidačním pásmu bez jasného trendu. Žádnou výraznější změnu tedy zasedání ECB nepřineslo, když úrokové sazby udržely na 0,00% a hodlají pokračovat ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování. Trhy byly během včerejší seance spíše pozitivně naladěny a to i díky zprávě, že americký prezident Donald Trump souhlasil, že se setká s vůdcem KLDR Kim Jong Unem. Jedná se o druhou pozitivní zprávu týkající se KLDR v tomto týdnu. Zpráva pomohla i americkému dolaru, který během včerejší seance posiloval nejvýrazněji. To se samozřejmě odrazilo o do vývoje ostatních devizových trhů, kde byl dolar silnější. Díky silnějšímu dolaru prohloubila své ztráty i Ropa. Ta se dostala pod low minulého týdne a s pozitivními vyhlídkami pro ropu to nevypadá moc dobře. VIX nadále zůstává na zvýšených hodnotách a nervozita z možného dalšího výprodeje na trzích stále zůstává.
img

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi

07.03.2018 Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.
img

Technická analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, DAX a ropa WTI

28.02.2018 Technická analýza měnových párů EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, akciového indexu DAX a ropy WTI.
img

Dokáže japonský jen udržet dosavadní tempo?

27.02.2018 Japonský jen se po několikanásobném testování, podíval na páru USDJPY pod dolní hranu dlouhodobé konsolidace a zatím se tam i nadále drží. Spekulace o případné falešném breakoutu vyvrací i fakt, že i přes silnější americký dolar minulý týden, dokázal japonský jen na páru USDJPY zkorigovat téměř většinu ztrát. Posilování japonského jenu však není nijak podloženo fundamentem a proto se může zdát jeho vývoj nejistý. Silný japonský jen není ani nic co by uvítala japonská centrální banka, kterou trápí nižší inflace a silnější jen nijak nepomáhá k jejímu růstu.
img

Ropa opět trochu levnější

21.02.2018 Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně. Již se zdálo, že ropa společně se zklidňujícím se akciovým trhem naváže na předchozí zisky a začne minimálně likvidovat ztráty ze začátku února. Nakonec opět koriguje své zisky a fundamenty z USA ji brzdí v dalším růstu.
img

Korekce na akciových trzích se zdá být u konce

15.02.2018 Během včerejší seance byla zveřejněna nová data inflace v USA. A nervozita na akciových trzích se dala krájet. Byla to právě inflace, která měla napovědět o dalším vývoji napříč všemi trhy. Inflace každopádně příjemně překvapila americký dolar, ale pozitivní situace na americkém dolaru netrvala dlouho. Jak se totiž ukázalo, inflace nebyla až takovým nebezpečím pro akciové trhy a ty po krátkodobé korekci pokračovaly v pozvolném posilování. To potvrzují i samotná čísla, která hovoří o třech dnech po sobě, kdy trh S&P 500 dokázal uzavřít v zelených číslech.
img

Akciové trhy stagnují, zatímco volatilita zůstává

13.02.2018 Akciové trhy jsou zatím začátkem týdne bez jasného směru. Může za to masivní výprodej z minulého týdne a velký nárůst volatility. Co stojí či nestojí za korekcí, která ovlivnila všechny akciové trhy, již bylo řečeno mnohokrát. Vše však naznačuje tomu, že se zatím o žádnou krizi nekoná a pouze jde o technickou korekci. Otázek však zůstává stále mnoho a volatilita zůstává také, jestli je tedy korekce opravdu u konce může napovědět již tento týden.
img

Situace na americkém dolaru zůstává neznámou

08.02.2018 Situace na trzích se pomalu začíná uklidňovat a to především na tom akciovém, který si prošel výraznou korekcí. Na zmíněnou korekci navazuje posílením americký dolar a již nyní se pohybuje na dvoutýdenních maximech. Ten si prošel od začátku listopadu minulého roku masivním výprodejem. Jeho cena je však stále velmi nízko, ale mohlo by se mu blýskat na lepší zítřky.
img

Korekce na akciových trzích může ještě pokračovat

02.02.2018 Akciový trh si tento týden prochází první výraznější korekcí za půl roku. Korekce však nemusí být zdaleka u konce a může dále pokračovat a longové obchody mohou být na nějaký čas z obliga. Na první pohled „zdravou“ technickou korekci, která navazuje na výrazné, téměř lineární zisky za posledních pár měsíců, může navázat několik fundamentů hovořící pro další pokles. Jaké fundamenty hovoří pro další pokles na akciových indexech a čemu věnovat zvýšenou pozornost?
img

Americký dolar v očekávání nových zpráv

30.01.2018 Americký dolar nyní prochází těžkým obdobím. Rok 2017, který byl pro dolar nejhorší za posledních 10 let, přenesl negativní náladu i na rok 2018. Jen od začátku roku ztratil US dolar index přes 10%. Klíčové pro dolar bude středeční zasedání FEDu, kde by mohlo zaznít, jak se FED staví k momentálně stále slábnoucímu dolaru.
img

Ropa Brent na nejvyšších úrovních od roku 2014

25.01.2018 Ropa Brent dnes poprvé od prosince roku 2014 pokořila hranici 71 dolarů za barel. Americká ropa WTI se již včera podívala nad 66 dolarů za barel, dnes již testovala úroveň 66,40 dolarů za barel, také zde jde o 3 letá high. Růst ropy nastartoval již v pondělí IMF, který upravil svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% a to jak pro rok 2018, tak 2019. Jednalo se o nárůst o 0,2%, oproti říjnovým odhadům.
img

Kam se chystá euro?

23.01.2018 Euro se již od počátku minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu mezi úrovněmi 1,2200 a 1,2292. Dané konsolidační pásmo se zformovalo již v prvních dvou dnech minulého týdne a až na dvě výjimky se nepodívalo na delší dobu na jeho high nebo pod jeho low. Pásmo se během posledních dní také výrazně zužuje a očividně panuje nervozita před čtvrtečním zasedáním ECB.
C:\fakepath\forex-2018.png

Forex v roce 2018 podle bank a brokerů

22.01.2018 Rok 2018 je před námi, a tak je na čase podívat se, jaký vývoj u hlavních měnových párů předpovídají přední banky a forexoví brokeři. Není tak nutné pročítat několik analýz, to hlavní jsme připravili do přehledné tabulky.
img

Závěrečný webinář týmu FXstreet.cz s Ondřejem Hartmanem

13.12.2017 Vážení příznivci obchodování na forexu, dnes ve středu 13.12.2017 budeme vysílat závěrečný webinář týmu FXstreet.cz s Ondřejem Hartmanem.
img

Které ekonomiky budou hýbat v příštím roce eurozónou?

20.11.2017 Německo a Španělsko byli v posledních letech hnací silou růstu ekonomiky eurozóny. Nicméně situace se v příštím roce změní. Kormidlo velmi pravděpodobně převezme Francie a Itálie, které budou řídit "Euroboom".
img

Rozhovor s týmem FXstreet.cz z Bossa Investorské ligy mistrů

14.11.2017 Tým FXstreet vysílá každou středu od 17:30 h prostřednictvím webinářů Bossa.cz.
img

Jaká bude měnová politika ECB v příštím roce?

10.11.2017 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi famózně vyřešil složitou otázku. Jak odstavit ekonomiku eurozóny od programu kvantitativního uvolňování (QE) bez toho, aby utáhnul měnové podmínky v eurozóně a způsobil posílení eura. Po listopadovém zasedání bankovní rady oznámil, že od příštího roku budou sníženy nákupy aktiv na polovinu. ECB bude tedy do konce letošního roku nakupovat státní a komerční bondy v měsíčním objemu 60 miliard eur a od příštího roku se sníží objem nákupů na 30 miliard eur měsíčně, přičemž Mario Draghi na tiskové konferenci uvedl, že program bude trvat minimálně do září 2018. Jak již bylo avizováno několikrát, úrokové sazby zůstanou nezměněny po dobu trvání programu QE. Reakce trhu ukazuje, že Draghi zvládl listopadové vystoupení na jedničku. Naznačil konec programu QE bez toho, aby euro posílilo. Naopak euro od posledního zasedáni centrální banky oslabuje.
img

Jaká bude americká měnová politika pod vedením nového šéfa Fedu?

09.11.2017 Americký prezident Donald Trump po několika týdenních spekulacích zveřejnil jméno kandidáta na post šéfa americké centrální banky (Fed). Jerome H. Powell pravděpodobně nahradí ve funkci Janet Yellenovou, která končí v čele Fedu v únoru příštího roku. Powell není v americké centrální bance žádným nováčkem. Výběrem tohoto kandidáta vsadil Donald Trump na jistotu. Powell je členem bankovní rady Fedu od roku 2012. V průběhu svého 6letého působení kontinuálně podporoval kroky své předchůdkyně Janet Yellenové, v oblasti měnové politiky a finanční regulace. Proto se očekává, že bude v jejich šlépějích pokračovat.
img

Investorská liga mistrů odstartovala

07.11.2017 V pondělí 30.10. spustila společnost Bossa její největší vzdělávací projekt za dobu působení v České republice. Každý pracovní den pozvala jednotlivé partnery a obchodníky, aby vysílali webináře, kde ukazují své obchodní přístupy a strategie.
C:\fakepath\usdx-13102017.png

Forex: Dolar po zprávě o zářijové inflaci oslabuje

13.10.2017 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje. Spotřebitelské ceny v USA v září rostly méně, než se čekalo, což by mohlo znepokojit měnový výbor centrální banky USA (Fed).
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes posílila k euru i dolaru

13.10.2017 Česká měna dnes posílila k euru i dolaru ve srovnání se čtvrtečním závěrem shodně o tři haléře. Kolem 17:00 se tak koruna podle serveru Patria Online obchodovala za 25,83 Kč/EUR a 21,80 Kč/USD.
C:\fakepath\eurusd-13102017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 13.10.2017

13.10.2017 Americké akcie včera oslabily. Ke ztrátám přispěly bankovní společnosti, v čele s JPMorgan Chase a Citibank, které zveřejnily výsledky hospodaření, a telekomunikační firma AT&T. Ta včera oznámila, že v minulém čtvrtletí přišla o klienty.
img

Kariéra v Bossa

03.10.2017 Investiční společnost Bossa vstoupila na český trh v roce 2012 s nabídkou online investování na finančních trzích, převážně na trhu Forex. Za touto společností stojí v Polsku velká finanční skupina s dvacetiletou tradicí pod zkratkou DM BOŚ (Makléřský dům Banky ochrany životního prostředí).
img

Jak se zorientovat v německých volbách?

22.09.2017 Již 24. září se vydají němečtí voliči k volebním urnám. Budou se rozhodovat, zda zvolí do čela státu po čtvrté v řadě stávající kancléřku Angelu Merkelovou a umožní jí jít ve stopách svých předchůdců Helmuta Kohla a Konráda Adenauera, z nichž každý sloužil jako kancléř pět volebních období. Alternativu ztělesňuje opoziční kandidát Martin Schulz, vůdce Sociálnědemokratické strany a bývalý prezident Evropského parlamentu.
EURCZKH1.png

Koruna mírně posílila vůči euru a oslabila k dolaru

14.09.2017 Koruna dnes ve srovnání se středečním závěrem zpevnila vůči euru o dva haléře a k 17:00 se obchodovala za 26,09 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna ztratila pět haléřů na 21,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

TOP DOWN večery

13.09.2017 Trading je prezentován jako soubor nástrojů, které se používají na grafu za účelem dosažení zisku. Důležité pak jsou zejména tyto nástroje. Hodně nástrojů. Hodně muziky. Celý orchestr. Velké pódium. A příslib velkých emocí. Více těch negativních. Protože na tomto koncertě velmi často něco chybí. A to je harmonická melodie. Chybí tomu to, co to dává všechno dohromady. Výsledný libí tón, který je oním ziskem, ať už uměleckým nebo řemeslným – pipovým.
img

Evropskou a britskou centrální banku trápí podobný problém

06.09.2017 Evropská centrální banka (ECB) a britská centrální banka (BoE) čelí osudu, který nelichotí ani jedné z nich. Jejich měny se přibližují paritě, od níž je dělí jen pár centů. Předchozí týden se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 93 centů za 1 libru, což je s výjimkou loňského října nejvyšší úroveň za posledních 8 let. Jenom za poslední 3 měsíce posílila cena eura proti sterlingu o 10 procent. Nejblíž se přiblížilo euro k paritě se sterlingem na konci roku 2008, kdy se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 98 centů.
img

Forexová strategie Top Down Tomáše Vobořila

06.09.2017 Strategie Top Down neboli strategie shora dolů je forexovou strategií založenou na analýze vývoje ceny, tedy „price action“. Analýza se nejdřív dívá na grafy vyšších time framů (měsíční, týdenní), z nichž určuje trend, tedy směr pohybu finančního aktivu. Po jasně definovaném trendu (rostoucí, klesající) obchodník přechází na nižší time frame, tedy denní, 4hodinový a hodinový graf, v nichž hledá vhodné podmínky pro vstup do obchodu. Analýza Top Down je obchodní přístup, nikoli obchodní systém. Tato forexová strategie využívá čistý svíčkový graf.
img

Poznejte, jak funguje finanční trh očima zkušeného obchodníka

06.09.2017 Poznejte, jak funguje finanční trh očima zkušeného obchodníka. Společnost Bossa pro Vás připravila nový vzdělávací cysklus ve spolupráci s Tomášem Vobořilem. Účastněte se 3 webinářů + 1 praktického workshopu v Praze:
img

Úspěšné obchody z Live tradingu Bossy

17.08.2017 Dívali jste se už někdy na Live trading společnosti Bossa, který je vysílán online každé úterý od 9:30? V průběhu půl hodinky analyzuje měnový trh Ondřej Janata z Bossy pomocí technické analýzy a analytička Michala Moravcová přidává makroekonomický výhled. Na vysílání se můžete jednoduše dívat i přes Váš chytrý mobil nebo tablet. Ondřej aplikuje svoji obchodní strategii zejména na dva hlavní měnové páry GBP/USD a EUR/USD. Vstupy do obchdů hledá přímo v průběhu úterního vysílání.
img

Jak získat VIP zónu na 3 měsíce zdarma?

01.08.2017 Víte, jak můžete získat VIP zónu od společnosti FXStreet.cz na 3 měsíce zdarma? Stačí využít akce, kterou pro forexové obchodníky připravila společnost BOSSA. Vzhledem k tomu, že BOSSA má za cíl kontinuálně vzdělávat a posouvat dále své klienty, a to nejen začátečníky, ale i pokročilé tradery, nabízí možnost bezplatně využít vzdělávacího servisu VIP zóny FXStreet.cz.
img

VIP Zóna FXStreet pro aktivní obchodníky zdarma

31.07.2017 Víte, jak můžete získat VIP zónu od společnosti FXStreet.cz na 3 měsíce zdarma? Stačí využít akce, kterou pro forexové obchodníky připravila společnost BOSSA. Vzhledem k tomu, že BOSSA má za cíl kontinuálně vzdělávat a posouvat dále své klienty, a to nejen začátečníky, ale i pokročilé tradery, nabízí možnost bezplatně využít vzdělávacího servisu VIP zóny FXStreet.cz.
img

Kdy nám ECB řekne, co dál s programem QE?

25.07.2017 Nejpravděpodobnější datum, kdy Evropská centrální banka (ECB) provede rozhodnutí, ohledně utlumování stimulačních opatření v eurozóně, se s největší pravděpodobností jeví zasedání bankovní rady 26. října. Většina trhu sice spoléhá na projev Maria Draghiho v Jackson Holen na konci srpna, případně na zářijové zasedání centrální banky, avšak reálny může být až říjen, pro nějž mluví několik argumentů.
img

Donald Trump opět oslabil americký dolar

18.07.2017 Nálada mezi německými investory a analytiky se v červenci zhoršila již druhý měsíc v řadě, avšak stále se drží na relativně vysoké úrovni. Index německého ekonomického sentimentu ZEW pro tento měsíc klesl na 17,5 z 18,6 bodu za červen. Ekonomové očekávali snížení pouze na 18,0 bodu. Euro reagovalo na výsledek indexu posílením o 0,6 procenta na nejvyšší úroveň od května 2016, na hodnotu 1,1560. Nicméně eurodolar dnes posiluje i díky slabšímu americkému dolaru.
img

BOSSA Live Trading: Jak obchodujeme GBP/USD?

14.07.2017 Každé úterní ráno od 9:30 h vysíláme Live trading, který můžete sledovat i ze svého mobilu, nebo tabletu prostřednictvím stažení aplikace gotowebinar z app store, či google play zdarma. V průběhu 30 minut analyzujeme trh z pohledu technické i fundamentální analýzy a hledáme obchodní příležitosti ke vstupu do obchodu. Jak jsme obchodovali v úterý 11.7.2017?
img

ECB si neudělala domácí úkol

30.06.2017 Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu. Avšak ECB silné euro nechce, protože zbrzďuje růst inflace. A právě kvůli dosažení inflačního cíle banka měsíčně pumpuje do ekonomiky 60 miliard eur. Obě banky (ECB, BoE) by se měly vrátit o pár let zpět a nastudovat si, jakým způsobem komunikovala americká centrální banka (Fed) ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE3) v roce 2013.
img

Americký dolar oslabil za poslední 3 měsíce o 9 procent

30.06.2017 Akcie na Wall Street včera prudce klesly a indexy S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly největší denní ztrátu v procentech za šest týdnů, když se prohloubil aktuální sestup technologických titulů, který převážil i nad silnějšími akciemi bank. Technologický sektor, jenž byl tahounem dosavadního letošního růstu S&P o 8 procent, ve čtvrtek spadl o 1,8 procenta. Klesly hlavně akcie společností Apple a Microsoft. Index blue chips Dow Jones klesl o 0,78 procenta na 21 287,03 bodu, S&P 500 oslabil o 0,86 procenta na 2 419,70 bodu a technologický Nasdaq spadl o 1,44 procenta na 6144,35 bodu.
img

Mario Draghi povzbudil euro, dolar čeká ve strachu na Yellenovou

27.06.2017 Euro dnes posílilo na devítidenní maximum proti dolaru a výnosy dluhopisů zemí eurozóny stouply, když prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi zdůraznil oživení ekonomiky. Uvedl, že všechny signály nyní ukazují na silnější a rozšířenější oživení v eurozóně. Navzdory tomu podle prezidenta ECB potřebuje ekonomika eurozóny stále výraznou monetární podporu ze strany ECB, aby inflace neztratila na dynamice a byla trvale udržitelná v střednědobém horizontu. Ačkoliv inflace nedosahuje cílová 2 procenta, Draghi uvedl, že deflační síly byly nahrazeny reflačními.
img

Bossa Live Trading – jak obchodujeme?

22.06.2017 Společnost Bossa začala od konce března vysílat pravidelně každé úterý od 9:30 Live Trading, jehož cílem je ukázat vám přímo v trhu jeden z možných intradenních způsobů obchodování. Průvodcem Live Tradingu je Ondřej Janata a jeho obchodování doplňuje analytička Bossa Michala Moravcová. Ondřej obchoduje na finančních trzích více jak 5 let. Nejvíce se zaměřuje na forex, a to především na britskou libru vůči americkému dolaru (GBP/USD). K obchodování využívá technickou analýzu, a to především svíčkové formace Pin Bar, Inside Bar a Outside Bar. Ke svojí strategii využívá úrovně supportů a rezistencí. Michala Moravcová zpestřuje Live Trading zajímavými makroekonomické události, důležitými pro vaše obchodování.
img

Jaká je dlouhodobě rovnovážná cena ropy?

21.06.2017 Trh s ropou si za posledních 10 let prošel několika většími cenovými výkyvy. Od dynamického růstu před finanční krizí, kdy se barel ropy WTI obchodoval za 140 dolarů, přes prudký pokles v průběhu krize, kdy cena klesla na 40 dolarů, opět následoval růst k 110 dolarům a v roce 2014 cena ropy spadla k 30 dolarům.
img

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 25. týden 2017

19.06.2017 Tento týden bude trhu dominovat technická analýza, protože v makrokalendáři chybějí významnější makroekonomická d...
img

Centrální banky se mění z holubů na jestřáby

16.06.2017 Britská libra včera po zasedání centrální banky posílila, když tři z osmi hlasujících členů bankovní rady nečekaně zvedli ruce pro zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu. Aktuálně je hlavní úroková sazba na úrovni 0,25 procenta. Ekonomové oslovení Reuters očekávali, že pouze jedna členka bankovní rady, a to Kristin Forbes, jejíž mandát vyprší na konci června, bude prosazovat zvýšení sazeb. Pro zvýšení sazeb hlasovali také Ian McCafferty a Michael Saunders. Nakonec zvítězili argumenty pro ponechání sazeb na stávající úrovni. Ty zdůrazňovali zpomalení ekonomického růstu v prvním letošním čtvrtletí a politickou nejistotu po parlamentních volbách. Větší počet členů hlasujících za růst sazeb zvyšuje pravděpodobnost, že banka k tomuto kroku přistoupí v brzké době, a to i navzdory zpomalujícímu ekonomickému růstu. Vyšší sazby vyžaduje rostoucí inflace, která v květnu vystoupala na 2,9 procenta v meziročním srovnání. Na rozdíl od libry, britský akciový index po těchto zprávách oslabil.
img

Co znamená výsledek britských voleb pro tamní ekonomiku a libru?

15.06.2017 Politická nejistota vyvolána výsledkem britských parlamentních voleb se objevila na trzích jenom týden před zahájením oficiálních jednání o brexitu. Ve střednědobém horizontu může ztráta parlamentní většiny konzervativců a nucená koalice se severoirskou stranou zmírnit postoj země k brexitu, podpořit růst britské ekonomiky a posílit libru. V krátkodobém časovém úseku bude povolební politická nejistota spíše zdrojem volatility a slabší britské libry. Loňské referendum o brexitu vedlo k největšímu propadu ostrovní měny za posledních 40 let, kdy se libra obchoduje v režimu volně pohyblivého kurzu. Sterling v červnu loňského roku oslabil o 10 procent proti americkému dolaru a volatilita na libře dosáhla rekordních maxim, dokonce překonala úrovně z roku 2008, kdy vrcholila finanční krize. Na zvýšenou volatilitu měnového trhu reagovala po referendu o brexitu i britská centrální banka, a to snížením základní úrokové sazby na hodnotu 0,25 procenta a obnovením programu nákupu aktiv. Oslabení britské libry podpořilo růst inflace a domácnosti to pociťují. Vyšší cenová hladina snižuje hodnotu reálné mzdy (graf 2), a Briti proto méně utrácejí.
img

Za půl roku končí Yellenová v čele Fedu, jak si vedla?

07.06.2017 Americká centrální banka (Fed) jako jediná centrální banka rozvinutých zemí míří svojí měnovou politikou na dva cíle, a to trh práce a cenovou hladinu. Zatímco situace na trhu práce se za působení Janet Yellenové v křesle šéfky Fedu signifikantně zlepšila, druhý cíl inflace zůstává nedosažitelný.
EURCZKH1-06062017.png

Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru

06.06.2017 Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila vůči dolaru. Koruna zpevnila k 17:00 oproti předchozímu závěru k dolaru o čtyři haléře na 23,37 Kč/USD. K euru sice také posílila, ale pouze o jeden haléř na 26,33 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Související klíčová slova: Dovednosti | NFA | Fibo | Tempo růstu | Bankéř | Meta Trader | Hantec Markets | Stochastický | Evropská komise | Vývoj eurodolaru | Finanční tituly | J&T | HSBC | Programování | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Investiční soutěže | Poměr zlato/stříbro | Mataf.net | Daňové reformy | Kč/EUR | AOS systém | Australská centrální banka | Pip | Zkušenosti | Obchodníci na forexu | Cenová hladina | Řecké referendum | Cap | Akciové trhy | Alphabet | Nejúspěšnější trader | Vstupy | Správci fondů | Pozice velkých fondů | TeleTrade | USD/PLN | Obchodování CFD | Měnový kurz | SP500 | PLN | Uptrend | Poziční obchodníci | Interactive Brokers | Obchodník | Refinitiv | EUR | Top Down Analýza | Měnový pár EUR/CZK | Protiinflační tlaky | Mince | Řecko | Markets.com | EURIBOR | Trend | Bank of Japan | Jak obchodovat forex | Vývoj ceny hliníku | Momentum | Bankovní unie | BTC | Take Profit | USD/ZAR | Státní dluhopis | Meta Trader 4 | Mezinárodní měnový fond | iForex | IG Markets | Statistiky | Patria Finance | Hospodářský růst USA | Tomáš Mirzajev | Hedgers | Investiční banky | Korelace | Trim Broker | Finanční injekce | R StocksTrader | Instant Funding | Asijské akcie | Index volatility VIX | Long pozice | Sunbird FX | Britská libra | Aktiva | Citigroup | Vantage FX | Michala Moravcová | BrokerJet | Způsob investování | CentroFX | WTO | Line | Evercore ISI | Dlouhodobý obchodník | Edge | Index strachu | Unce zlata | Fio | Švédské koruny | Poplatky | Obchodní systém | Zasedání ECB | Cenné kovy | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | FP MARKETS | CIX Trader | Analýzy | Fibonacci | Financial Times | Pravděpodobnost | Podnikání | Futures kontrakt | Break-Even | Snížení produkce | Americký prezident | Americká inflace | Obchodník na finančních trzích | Deflace | Čínský trh | FXlift | Exchange | Platba | Německý DAX | Výkyvy | Investice do palladia | Pin Bar strategie | Typ brokera | Jan Kovalovský | JFD Brokers | Saúdská Arábie | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Citibank | Jaroslav Brychta | Makroekonomické zprávy | Širší index S&P 500 | NAGA | Investing | Axiory | Vývoj ceny uhlí | Inflační cíle | Kurs měny | Vývoj finančních trhů | Strach | Světové trhy | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Glencore | EUR/PLN | Klouzavé průměry | Funding Traders | STP broker | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Tempo růstu ekonomiky | Nezaměstnanost | Depozitní sazba | Index eura | Nejmenší spready | Guardian | Sankce | Trendová čára | Akcie dnes | Betfair | Operace Twist | Algo trader | GBP/CHF | FX OPEN | Online webináře | Vývoj inflace | Členové eurozóny | Burza | Falcon Broker | Top Stocks | Amazon | Náklady na zajištění | Americký akciový index | MetaTrader4 | KeyStock | Výnosy z amerických dluhopisů | Základní úrokové sazby | Tržní volatilita | Růst cen | Gold | Přímý přístup na trh (DMA) | Finanční instrumenty | Graf ropy | Platforma pro obchodování | Brexit | FIBO Group | Podporované platformy | AT Pro | ČSOB | Největší banky | Propad cen ropy | Profesionální obchodníci | Ziskové pozice | Online obchodování | IQ | Breakout | Support a resistance | Druh obchodování | Danske Bank | Vývoj na trzích | Atraktivní investice | Inflace | Parita kupní síly | Dominik Kovařík | Standard & Poor's 500 | Vývoj amerického dolaru | ECN Brokeři | Broker forex | Pavel Kohout | Cena zlata | BCPP | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Chaos na finančních trzích | Výhled | Goat Funded Trader | Mobile trader | Hlavní ekonom britské centrální banky | Novozélandský dolar | Měny rozvíjejících se ekonomik | Vysoké riziko | Zápis ze zasedání Fedu | Commodity futures | Uzavření pozice | Výkon amerického dolaru | PrimStock | Rubl | CZK | TradeStreet | Akciová společnost | Kurz EUR/USD | Apex Trader Funding | Alibaba | EIA | ATC Brokers | Dolarový index | Obchodní příležitost | GOAT | Alpari | Vývoj měnového páru | FX Trader | Hodinový graf | Alpari UK | Bossa.cz | Poskytovatel likvidity | NZD/USD | TriangleMarkets | Gap | Kurz JPY | Typologie tradera | Evropská měna | Vývoj měnového kurzu | Obchodni metody | Michal Stupavský | Dovoz ropy | Obavy investorů | Backtesty | Dolar vůči jenu | Mezibankovní trh | Intradenní analýza | Dividendy | Volatility | Svatý grál | OTC trhy | John Kerry | EUR/NOK | FX Concepts | Blueberry Funded | No Dealing Desk (NDD) | HDP Řecka | Obchodní seance | AUDNZD | Graf | Utahování měnové politiky | Problémy Evropy | Těžba ropy z břidlic | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | NagaTrader | Válka | Úspěch na forexu | Martin Stibor | Nabídka | CMC Markets | Příkaz | Otevřené obchody | Oslabování eura | Kurz české měny | Breakout Prop | Hodnota Pipu | Uvolnění měnové politiky | Ex-Cap | Intradenní obchodní strategie | City Index | Obchodní účet | Investování na kapitálových trzích | Investujme | FX Solutions | Donald Trump | IFC Markets | Kawase | Centrální banky | Očekávání analytiků | Zpráva | Pravidla obchodování | Chytrý Honza | Zvyšování sazeb | Trpělivost | HotForex | Dobré výsledky | Indonéská rupie | WSJ | Currenex | Ondřej Janata | Vysokofrekvenční trading | Obchodovatelné instrumenty | Vstup do obchodu | Deloitte | Více obchodů | Irsko | ActivTrades | EFSF | Kč/USD | Exness | Trendový kanál | EURCZK | Komoditní měny | xStation | Trump rally | Styly obchodování | Hodnocení brokerů | Krize eurozóny | Chuť investovat | BossaFX | Monetární unie | Švédská měna | Contract | Futures | Forex Yard | Exponenciální klouzavý průměr | Automatické systémy | Česká měna | Dolary | Krize v Turecku | Scalping | Nákup dolaru | Timeframe | Oanda | Akciový trh v USA | Ratingová agentura | Bank of Canada | Obchodování Pin Barů | UFX Trading | Top Forex | ThinkMarkets | Založení účtu | TradeCentrum | Štěpán Hájek | Poplatek | Globální ekonomiky | Graf ceny zlata | Nástroje technické analýzy | Vývoj eura | Dění na finančních trzích | Rudolf Munzig | Crypto Fund Trader | Leoš Mareš | FXGiants | Úspěšné obchodování | Algo trader Petr Kouba | Polská centrální banka | Pioneer Investment Management | Mentoring | Reakce trhu | ParagonEx Web Trader | Trading | Ekonomiky | Investiční instrument | Cena zlata a stříbra | Silnější americký dolar | Země OPEC | Čínský jüan | Volatilita | Argentinské peso | Obchodní války | Maďarsko | Členové bankovní rady | Blue Guardian | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institucionální objednávky | Maďarský forint (HUF) | Throwback | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Americké státní dluhopisy | Active Trader | Zaměstnanost | Bernstein Bank | Warranty | MiFunder | Cenové hladiny | HDP Číny | Oslabení jüanu | Státní dluh | Japonská vláda | Dealing | AUD/CHF | Peníze | Vzdělávat se | Turecko | CySEC | Straight Through Processing | Brent | Globtrex.com | Politika | Očekávání | Snižování sazeb | Expert | Akcie na Wall Street | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Employment Cost Index | Evropské burzy | Palladium | Ekonomický poradce | Disciplína | Ukončení obchodní války | Theresa Mayová | Prime Brokers | Odchod z EU | Posílení eura | Obchodní příkazy | Super-cyklus | PEVONI | Kathy Lien | VT trader | Vývoj ceny ropy WTI | Denní rozpětí | Měnový fond | Evropské měny | Tomasz Porada | Standard & Poor's | Automobil | Trade Smart | EUR/CAD | Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře | InstaForex | Zásoby ropy | Politická nejistota | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Obchodní signály | Bossa info | xTrade | Růst | Graf EUR/USD | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Real-time | Tvůrce trhu | Neckline | Příběh tradera | Program kvantitativního uvolňování | MetaTrader | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Miliardář George Soros | Kurz EUR CZK | Zásoby zlata | 24option | Kurzu měn | Prognóza | Výnosová křivka | ProfitLevel | Měnový pár USD/JPY | Investiční účet | CFI Markets | Technický obchodník | Použití finanční páky | Způsob obchodování | Prezident Fedu | Ceny hliníku | Swiss | Crypto | Dnešní seance | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Ask | Markets.com, | IFC | OANDA Prop Trader | Účastníci forexu | Akvizice | Časový úsek | Růst amerického dolaru | Zájem o akcie | Investiční odborníci | Soukromí zaměstnavatelé | Outside Bar | Sell | Objem obchodů | Dodávky ropy | Funded | Saxo Trader | Podvody | Tradingové strategie | STP/ECN | Online investování | Velká Británie | Intradenní obchodování | Bull | Růst akcií | George Soros | Americká centrální banka | Technologické akcie | Monevis | Ropný trh | Josef Košťál | Blog | Long | Obchodníci s měnami | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Finanční společnosti | Akciový index DAX | Lira | Možný hedging | Vývoj cen ropy | RoboForex | Koruna | Geopolitická rizika | FxPrimus | AWD | Zasedání centrálních bank | FundedNext | Plus 500 | Psychologie tradingu | AUD | Znalost | Conference Board | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Caterpillar | Contract for Difference | BMFN | Expanzivní měnová politika | Commodity Futures Trading Commission | Indigo | Přístupy k tradingu | Oxford Economics | Fundamentální pohled | Irská pojistka | Oslabení eura | Iress | FxNet | Vývoj kurzu | Tomáš Vobořil | Směnný kurz | Trh | Barel ropy | Francouzský CAC 40 | Peter Voštinár | Skalping | Makroekonomické události | Zkušenost | HFT | Trading jednoduše | Britské státní dluhopisy | Swiss Markets | MSCI | Zpomalení globální ekonomiky | Počasí | Řecká krize | EightCap | Open | CMC | Země EU | Představitelé Fedu | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Počáteční kapitál | Swapové body | Index | Andrea Unger | Česká koruna (CZK) | Studie | Bollingerova pásma | Vice | AUD/JPY | IQ Option | Cena stříbra | STP (Straight Through Processing) | Zpomalení v Číně | MMF | Vývoj ceny stříbra | Čínský akciový trh | Výrobní ceny | Denní obchodník | Eura | Komise | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Úrokové sazby | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Britský akciový index FTSE 100 | PDVSA | Petr Plecháč | Margin | Agentura Reuters | GBP/JPY | Zlataky.cz | Společnosti | Capital Group | Bankovky | Forex Metal | AGM Markets | Intraday | Americké investiční banky | S&P | Forex seminář | CFD World | Polský zlotý | Graf vývoje ceny hliníku | Brokerská společnost | RebelsFunding | Investiční fórum | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Hang Seng | Devizové trhy | Sázky | Web Trader | Broker Ex-Cap | Kurz dolaru | Akciové indexy | STP brokeři | Obchodování kryptoměn | Komoditní index | Target Profit | Ropné zásoby | Live trading Tomáše Vobořila | Ekonomické aktivity | Fundamentální zprávy | Obchodní napětí | Swing | IEA | Rozhodnutí britské centrální banky | Vývoj zlata | Časová pásma | EUR/GBP | Ropný kartel | Trading Pit | Polský zlotý (PLN) | Frankfurtský DAX | Prodej dluhopisů | Deficit | Zrádná nahodilost | Index Stoxx 600 | Zařízení | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Buy Stop | Technické analýzy | Řízení rizika | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Budoucnost | Zlatý grál | Pokles ceny | Cukr | ParagonEx | G7 | Kartel OPEC | KOL | Analytika | Typ tradera | Ukončení činnosti | Psychologie investování | Option | Zkusit investovat | Neutrální výhled | Obchodovat forex | Řecké volby | BidAskBit | Forex soutěž | SaxoTraderGO | Poplatky za držení pozice přes noc | BNP Paribas | Obchodní přístup | Česká koruna | G10 | TLTRO | Brokers | Světové centrální banky | Reálný účet | Twitter | Benzín | Podnikatelé | Forexové trhy | Akciový index | TradeSmart | Úspěšné obchodní strategie | Makroekonomická data | StopLoss | Trade.com | Odliv zahraničního kapitálu | Začít obchodovat | Švýcarská centrální banka | Poptávka | Snižování úrokových sazeb | Range | Dohled nad finančním trhem | Devizové intervence | Akcie ve Spojených státech | Finexo | Maloobchodní tržby | Bohatství | Demo forex | Trader Petr Kouba | Obchodování komodit | ATR | Sladká americká ropa WTI | Futures kontrakty | RRR | GO Markets | Patrik Hezucký | Německý index DAX | Inside | FORANGE | Indikátor Squeeze | 3cAnalysis | Diverzifikace rizika | Index nákupních manažerů | Trading 212 | Vývoj mezd | Americká měna | Vysoká volatilita | Analýza stříbra | Statistický úřad | Webináře | CIX Markets | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Kurz libry | Trading Ondřeje Janaty | EUR/RUB | Balance | Saxo | Ztráty v tradingu | TraderPro | Moskva | One Financial Markets | Slušný zisk | ING Bank | Odpor | Růst palladia | Indigo Trader | Vývoz do Británie | Závazek | JPMorgan Chase | Video | Korekce na akciích | Tok investic | Střednědobé obchodování | Cena palladia | Hlavní měnové páry | Zpomalení hospodářského růstu | Úspěšná obchodní strategie | Obchodování na měnových trzích | Očekávání trhu | Patria Online | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Obchodníci | Golden Gate CZ | JForex | Finance | Teorie efektivního trhu | Posílení domácí měny | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Mervyn King | Obchodování forexu | Platformy | Equity | Pár EUR/USD | Změny ceny | Nástroje peněžního trhu | Analytici | Indická rupie | Dividendový výnos | Aukce | Cenový graf | Problémy | Automatické obchodní systémy | Obchodování a investování | Tadawul FX | European Stability Mechanism | Budoucnost ropy | FBS | Index PMI | Stres | EverTrader | InstaMarkets | Stříbro | Česká národní banka (ČNB) | Bossa FX | Finanční instituce | ACY Securities | Futures trading | NZD/JPY | Kanadský dolar | STP | Technický pohled | Ropa | Spekulativní investice | Bankéři | Monetární politika | Certifikáty | Obchodník na forexu | Short squeeze | ETF | Kvalitní brokeři | BH Securities | CFD forex | Oslabující domácí ekonomika | Deutsche Bank | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Plus500 | Obchodní komora | Trend is your friend | Komerční banka | Obchodovat na forexu | Euro vůči americkému dolaru | Byznys | Short pozice | Barclays | Janet Yellen | Alpha Capital Group | Poptávka po stříbru | Mezinárodní banky | Obchodní příležitosti | | Rychlé očkování | ETX Capital | Rozpočtová pravidla | Majors | Jak obchodovat | Vyhlašování zpráv | BIS | Zkušenost s obchodováním | Finance.cz | Live Trading Ondřeje Janaty | Platforma | Deltastock | Indexy PMI | Zpomalení inflace | Ekonomové | Uzavřít obchod v zisku | Investování do akcií | Čínské devizové rezervy | Bitcoiny | Prohlášení | AOS v praxi | Zemědělství | USA | Predikce finančních trhů | Spojené státy | Obchodní příkaz | NZDUSD | Ziskový obchod | Koučink | Bossa Investment | Růst HDP | Volby | Objednávky | Iron FX | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Zadlužené Řecko | Konsolidace | Burze | Japonská ekonomika | ZEN | Euro futures | Index volatility | Summit EU | Tržní pohyb | Investiční management | Vývoj nezaměstnanosti | Využití AOS | Kurz dolarů | Obchodování AOS | TWS platforma | Trade Brokers | Výrobní aktivita | Vývoj | Finanční aktiva | Výnosy | Inside Bar | Americké burzy | Belgie | Trading Expo | Euro posiluje | Úroková sazba | Paul Krugman | Časový rámec | Dluhová krize | Vliv ceny ropy | AUD/NZD | Mig Bank | GCI Financial | HDP Francie | IBEX | Bossa cz | Forexové páry | Investiční poradenství | Býčí divergence | FxPro | Pracovní den | Yard | Direct market access | Vzdělávací cyklus | Prop Trading | Facebook | Americké akcie | Pomerančový džus | Ruská centrální banka | XM.com | Dow Jones | Zasedání České národní banky | Americká centrální banka FED | Politika centrálních bank | Akcie Applu | TradingView | Noble Securities | FXTM | CMS forex | Forex jednoduše | Volatilní | EUR/USD | Nízké sazby | Pin Bar | OSN | Zisky firem | Intervence | Forex brokeři | Dom Maklerski BOS SA | Spotřebitelská důvěra | Investiční doporučení | SIRIX | Další vývoj | Britská burza | Trade The Pool | Spreadové obchodování | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Naplnění prognózy | Akcie Amazonu | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Market Color | Carige | Fintokei | Výpis z účtu | Koronavirus | Nevýhody | FinFX | Quant Tekel | Měnový výbor | Platina | Sestavování portfolia | Uvolnit měnovou politiku | MB Trading | Bernstein | Diamanty | Hodnota černého zlata | Ekonomická situace | MQL | Společnost BOSSA | Formace Shooting Star | Centrální bankéři | Británie | Index FTSE 100 | Dluhopis | Bilance ECB | JD | Výsledek referenda | Magdaléna Korniová | Akcie Deutsche Bank | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Graf vývoje ceny zlata | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Obchodování v praxi | Graf ropa | EURPLN | GKFX | Trend je tvůj přítel | Blueberry | Forex broker | Produkční škrty | Styl obchodování | Odliv kapitálu | Portfolia z AOS | Miliardy dolarů | Nervozita na finančních trzích | ADP | Zhodnocení účtu | Jak profitovat | Zasedání britské centrální banky | ICAP | UFX | Prezidentské volby | Propad ceny | Těžba ropy v USA | Bankovní systém | Easy forex | Platební bilance | Prezident ECB | VIP zóna | Technické indikátory | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Patria | Jindřich Šídlo | Americký index S&P 500 | České koruny | Obchodování u Bossa | Poptávka po surovině | Eightcap | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Investiční specialista | Interbank FX | Forex-jednoduse.cz | FXCuffs | Generální ředitel | Výhled poptávky po ropě | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Cenové gapy | FUS500 | Komoditní super-cyklus | Úspěšné obchody | Průzkum | Firmy | Automatické obchodní strategie | Páka | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Algotrader | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Index výrobních cen | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Víkendové parlamentní volby | TradeStreet.cz | Cena ropy brent | Market Makeři | Euro dnes | Money management | Nejlepší broker | Dlouhodobé investice | Oslabení měny | KM Finance | Zhodnocení kapitálu | Obchodník s cennými papíry | Maven Trading | Brokerské společnosti | Investování | Úspěšní obchodníci | Fed | CoverdealFX | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Prodejní signál | Automobilový průmysl | FX Global | Velmi vysoká volatilita | Trhy | Trade | Vývoj obchodního kapitálu | Emerging markets | Kurzový závazek | Dosáhnout úspěchu | Investování na Forexu | Informace o kryptoměnách | AxiTrader | Měnové indexy | FTSE | Vývoj USD | Janis Varufakis | Vysokofrekvenční obchodování | Oscilátor | Rizika | Petr Kouba | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | ISM | EUR CZK | eBroker | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Nadbytek ropy | Obchodujeme | Zisky rafinérií | Fitch | Pšenice | Dluhopisový trh | JD.com | Měnová politika ECB | Výběr brokera | Index energetického sektoru | Velcí hráči | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Řízení peněz | Risk Reward Ratio | Konfluence | Hodnota akcií | Zasedání centrální banky | Seminář | Zkušený trader | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Fundamentální obchodník | TradingEconomics | Funded Trader | Ministerstvo financí | Bilance | Jak provádět backtesty | Poptávka po americkém dolaru | Nulové poplatky | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Tesla | ONE | Low | Prodej eura | Miliardář | Španělsko | Vývoj měnových párů | Investiční soutěž | Time frame | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Trade Street | USDCHF | Bossa mentoring | Mzdy | Full-time trader | SYRIZA | Milionář | CAD | Růst ekonomiky eurozóny | Swingové obchodování | Bossainfo | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Debata traderů | Forexová strategie | Evropské trhy | Kolaps finančních trhů | Sázet | FAANG | Trader Funding | Zahraniční obchod | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Příběh milionáře | Dluhové krize | USD/SEK | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Colosseum | Large traders | Co je to hedging | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Conseq | Reporty | Sestavování portfolia z AOS | Obchod | Purple Trading | Pips | Prodeje existujících domů | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Tradeři | Úspěšný investor | Volkswagen | CAD/CHF | TradeSmart.cz | AUD/USD | Long Term | Branch Manager | OTC | Automatizované obchodní systémy | Řídit riziko | Moving Average | EK | Filip Para | Riziko | Analytik | TWS | Německé dluhopisy | MAM | JPY | Vývoj EUR/USD | Citi | Pivot | Pokles výnosů | SARS | NinjaTrader | SaxoTraderPRO | Yahoo Finance | RSI | AOS | Semináře | Transakce | USDX | Taleb | Finanční trh | Order | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Vývoj dolaru | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Capital | E8 Markets | Know-how | Risk | J.P. Morgan | US akcie | USD/CNY | Ceny | Forexový obchodník | Financování | Recese | Pokles | FTSE 100 | COT report | Dow Jones a S&P 500 | Dukascopy | Ben Bernanke | Raiffeisenbank | Bundesbank | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Způsoby obchodování | Centrální banka | FXCM | Alpha Capital | DPH | Predikce | Morning Star | EUR/NZD | USD/TRY | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Silný americký dolar | For Traders | Praxe | Největší ekonomika světa | Divergence | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Fyzické zlato | Intuice | FXIFY | Aussie | Webinář | USDCAD | Finanční páka | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Obchodování se zlatem | Francouzská ekonomika | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Commerzbank | Milionáři | Stop-Lossy | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | Bankovní krize | Nejlepší tradeři | X-Trade Brokers | eBook | Insider | Index DOW | IHNED | Swingový obchodník | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Patria Forex | Index Nasdaq | Graf zlata | Paper trading | CFD | Benchmark | Domácí měna | Rozhovor | Přebytek ropy | Vhodné podmínky | Austrálie | Summit G20 | FTMO | Vývoj měnového páru EUR/USD | Hasbro | Regulovaní brokeři | Podkladové aktivum | Historická maxima | Posílení koruny | Obchodní den | Topstep | David Cameron | Ceny akcií | S/R zóny | Cena akcií | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Osobní konzultace | VIX | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Sója | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Výhody a nevýhody | Makroekonomický výhled | Obchodní deník | Dlouhodobý výhled | Bez rizika | FRA | Akciové trhy v USA | MyFundedFX | Zisk | Devalvace měny | Xetra | Commission | ČNB | Bank of England | Apex | EURUSD | Spekulovat | Makléři | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Reálné obchody | Sběratel | Market Profile | Krátká pozice | Obchodování | GCI | Obchodování ropy | Vzdělání | GFT | Očekávaný vývoj | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Sell Stop | Patrik Polák | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Růst inflace | Quote | Easing | TRY | Reálný obchodní účet | Prémie | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Cena eura | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Francie | InvestingFox | Předpověď | Akciový fond | GBP/NZD | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Eurodolar | Německý akciový index | Italská vláda | Finanční krize | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Profit Target | Britská měna | Běžný účet | ex | Velcí spekulanti | WebTrader | Index CPI | Bankovní tradeři | IronFX | Akciový index Nasdaq | Svíčkový graf | Začátečník | Zvýšení těžby | Transakční poplatek | Skalper | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Tržní situace | Arbitráž | Bollinger Bands | X-Trade | Grafy | Černá ekonomika | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Propad akcií | Začínající trader | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Fundamentální ukazatele | AETOS | Stagnace | Tržby | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Reálné peníze | Konsensus | Mayzus | Hedge fondy | Německá burza | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Živé obchodování | Cizí měny | Americké akciové trhy | Bossa soutěž | GfK | Resistance | Světové události | Investiční výdaje | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | Úspěch v tradingu | HDP | The Trading Pit | Devizový trh | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Euro | Klid | JP Morgan | Ohlédnutí | Etoro | USD/CAD | Quant | Obchodní bilance | Loterie | Brazílie | Trhy v USA | Výprodej | Měnové páry | Poptávka investorů | Direct market | Slovensko | Analytik finančních trhů | Nassim Nicholas Taleb | Vývoj trhu | JPMorgan | Akumulace | Provize | Obchodní systémy | EUR/CHF | Reálné obchodování | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Dealing Desk | Investiční tipy | Retail | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní styl | Brazilský real | Crédit Agricole | Americké firmy | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | US dolar | Akcie | Norská koruna | Grexit | Obchodování na devizových trzích | Investiční nástroj | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Psychologie obchodování | Výhody | Železná ruda | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | City | Makléř | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Pokročilí tradeři | Index cen | Světová ekonomika | Alternativní investice | Převis | Financial Markets | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Price Action | Index PPI | Čas jsou peníze | Britská ekonomika | Společnost Apple | Prognózy | MyFundedFutures | Kurz | Daně | Negativní nálada | Ziskový obchodník | DXY | Růst zisků | Makrokalendář | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | Úspěchy | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | Ekonomické fórum | Swingy | Bankovní rada | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | E8 | Buy and hold | IC Markets | Rally | Kapitalizace | Švédská koruna | Android | Pivoty | Indie | Bod | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Zkušení tradeři | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Obchodování měn | Zisky | Investiční stratég | Delta | Regulace | Deriváty | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Co je to hedging? | Začínáme na burze | Oslabení dolaru | J&T Banka | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Investiční weby | ETX | Roklen | Dlouhá pozice | Index MSCI | Měny | Profitovat | Bankovní domy | AUDJPY | Soutěž pro tradery | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | FP Markets | Thomson Reuters | Spread | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Hyperinflace | Rusko | Pevné nervy | Poradce | Vývoj ceny ropy | Aktuální cena | Kanadský premiér | GBPUSD | Partneři | PinBar | Forbes | Nejlepší investice | Mark Carney | Burzy v USA | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Algoritmické obchodování | Jak uspět | Instant funding | 1 milion | Pro tradery | Apex Trader | Česká spořitelna | Praha | Britská vláda | Negativní sentiment | Fundament | Engulfing | Valuace | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Forexové obchodování | Lednový efekt | Paládium | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Resistence | Odložení brexitu | Silný trh | Cena ropy WTI | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Next Finance | Rekordní růst | Nikkei | Ekonomika USA | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Workshop | Myšlení | Parabolic SAR | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | eTrader | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Forex.com | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Příjmy | Investiční riziko | ESMA | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Financial | Zlaťáky | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | XM | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | Trh kryptoměn | Evropská unie | Růst amerických výnosů | Equity křivka | Ceny stříbra | Britský ministr financí | Rozvoj | Rutina | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Korekce | Odhady trhu | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Degiro | DMA | Spekulant | OctaFX | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pokles libry | Velikost páky | Carry trade | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Institut Ifo | High | OECD | CHF | Měnový trh | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | No Dealing Desk | Těžba ropy | Trendline | Píle | Volby v USA | Drawdown | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | CMS | QE | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Vystoupení z EU | Vývoje ceny | NYMEX | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | Apple | Pepperstone | Komodita | Setkání centrálních bankéřů | Funding Pips | Obchodní partner | CHF/JPY | ATF | Close | IG | Finanční prostředky | Slabší euro | Partners | Sázkové kanceláře | Risk Management | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Spekulace na růst | Drahé kovy | Obchodování indexů | Propad ropy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Tweety | Ekonomická rizika | Velikost účtu | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Debata | Inverzní výnosová křivka | Profesionální trader | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Forex asistent | Indikátor důvěry | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Devizový kurz | Evropské méně | Slabé euro | Volume | Indikátory | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Úspěch | Finanční nezávislosti | Investiční příležitosti | LTRO | Likvidita | Britské referendum | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Investiční poradce | Likvidní | Cena americké ropy WTI | Banky | The5ers | Buy | Země G7 | Americká vláda | ECN broker | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Investiční instrumenty | Fundamenty | Bankrot | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Clearing | ČR | Nicholas Taleb | Dot-com | XTB | Kontrakt | Breakouty | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Hrajeme si na burze | Intervenovat | Německé státní dluhopisy | Bavlna | Fungování finančních trhů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | CapXmaster | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Pullback | Singapurský dolar | Market Maker | Příprava | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hedge | Slabší koruna | Měnový index | Market | MQL4 | Svíčkové formace | Technologický sektor | Seznam brokerů | Henry Hub | Bankrot Řecka | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Otevřená pozice | Support | Hold | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Swissquote Bank | FX | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | xPartners | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Družba | Import | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | ACY | Londýnská burza | Stochastický oscilátor | Měnové války | OPEC | Broker | Oscilátor RSI | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Jaroslav Tupý | Alcoa | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Dění na trhu | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Výstupy | Správný výběr brokera | Petr Mašláň | Force | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Slabá poptávka | Polsko | Tradestation | Začít investovat | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Tomáš Rozehnal | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Výhled poptávky | Ichimoku | Forex trhy | Velké banky | Manuál | Nařízení | Zavedení eura | Ropy | Directa | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Koruna posiluje | Hospodářské výsledky | RTrader | Jádrový index | USD | MetaQuotes | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Cena americké ropy | Americký dolar dnes | Emoce | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Loonie | Ekonomické recese | Der Spiegel | Investing.com | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Výroční zpráva | Tvůrci trhu | Tržní podíl | FXDD | Hlavní úroková sazba | iPhone | Cena ropy | Akciové burzy | Události ve světě | Čínská centrální banka | CZ | Maximální drawdown | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | GBP/AUD | HighSky | Apex Trader Funding (ATF) | ANO | Britské libry | Pokles eura | Finanční regulace | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Evropský trh | Čínský akciový index | Markets | USD/CHF | Čínský statistický úřad | Time-Frame | Dividendové akcie | Kanada | Nejistota | Akcie roku | HDP v eurozóně | Profesionální obchodník | Německý Ifo index | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Jak se stát forexovým obchodníkem | Opce | Eurobondy | Investment | ING | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Swap | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | Blue chips | Makro | Vytrvalost | Evropská centrální banka | CFD akcie | Švédsko | MIG | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Obchodovat ropu | ECB | Stoxx 600 | Propad cen komodit | Splatnost | Hospodářská krize | Bankovky a mince | Forward | Měnová politika | Falcon | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | ECN | Inflační očekávání | Nastavení trhů | Makroekonomické data | Parita | Payrolls | Vývoj měn | VET | ROCE | Spekulace | Profesionální tradeři | Lot | Referendum | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Dlouhodobý obchodníci | Hedging | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | KBC | Sterling | Silné euro | Zpracovatelský průmysl | Live trading | Spekulanti | Martingale | FUNDING | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | Nařízení ESMA | Fúze | Akciový trh | Finančníci | Investor | Stochastic | USD/JPY | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Investování na finančních trzích | Obchodování na forexu | Markit | Nadnárodní společnosti | Index technologického trhu Nasdaq | Denní obchodníci | Čínské investice | Baker Hughes | CNBC | Capital.com | Spotřebitelské ceny | COT | Indonésie | Jihoafrický rand | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Bosera International
Bosch
Bosch Franz Fehrenbach
BOSCH GROUP ČR
Bosch Stefan Hartung
BOS/iBOS
Bosna
Bosna a Hercegovina
BOS při bearish trendu
BOS při bullish trendu

Následující klíčová slova

Bossa cz
Bossa.cz
Bossa FX
BossaFX
Bossa info
Bossainfo
Bossa Investment
Bossa mentoring
Bossa soutěž
BOSS.DE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Dukascopy
xPartners
Beam FX
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít